0OPĆENITO


Vidi br.: HK04-00011

001   Znanost i znanje

AMÓRTEGUI Valbuena, Joaquín Enrique
Hercolubus ili Crveni planet / V. M. Rabolu ; [prijevod Robertino Bartolec]. - Varaždin : "Katarina Zrinski", 2004. (Zagreb : Grafocentar). - 52 str. ; 18 cm.
Prijevod djela: Hercolubus o Planeta rojo. - Pravo ime autora: Joaquin Enrique Amortegui Valbuena.
ISBN 953236014X
001.94
HK04-00001

AUGUSTIN, Hrvoje
Jeste li znali? / Hrvoje Augustin. - Sisak : Sitografika Dimić, 2004. (Sisak : Sitografika Dimić). - 95 str. : ilustr. u bojama ; 21 cm.
Bilješka o autoru: str. 95. - Bibliografija: str. 94. - Predmetno kazalo.
ISBN 9539975905
001(02.053.2)
HK04-00002

BAUVAL, Robert G.
Tajna Oriona : razotkrivanje zagonetke piramida / Robert [G.] Bauval i Adrian [Geoffrey] Gilbert ; preveo Predrag Raos. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2004. (Zagreb : AKD). - 292 str., [16] str. s tablama : ilustr. ; 24 cm.
Prijevod djela: The Orion mystery. - Bibliografske bilješke: str. 253-280 ; bibliografija: str. 281-287. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9531963487
001.94(32)
HK04-00003

BRYSON, Bill
Kratka povijest gotovo svega / Bill Bryson ; [prevele Milica Lukšić, Sanja Petrovečki]. - Zagreb : Biovega, 2004. ([s. l.] : Bauer-group). - 515 str. ; 24 cm. - (Makronova)
Prijevod djela: A short history of nearly everything. - Bilješke: str. 423-485. - Bibliografija: str. 486-500. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9536567717
001(02.062)
HK04-00004

CONFERENCE CROinfo: Knowledge Management (2004 ; Zagreb)
Knowledge Management : conference proceedings / CROinfo 2004, Zagreb, May 3-4, 2004 ; [organizers National and University Library, Pliva ; co-organizers Croatian Information and Documentation Society]. - Zagreb : National and University Library, 2004. (Zagreb : National and University Library). - 117 str. : ilustr. ; 30 cm.
Str. 3-4: Predgovor / Damir Nadramija. - Nakl. 200 primj. - Zastupljeni autori: Iva M. Wilson, Martin White, Wolfgang Thielemann, Dick Stenmark, Zlatko Papeš, Davorin Bengez, Paško Konjevoda, Santa Večerina Volić, Vesna Kirinić Papeš, Zvonko Rešetar, Anne Goldberg, Emmanuel Vergison, Dirk Ramhorst, Vilija Stanković, Gabor Laszlo Ormosy, Martina Rudolf, Mateja Zorman. - Dostupno i na CD-ROM-u. - Bibliografija uz neke radove.
ISBN 9535000195
001:65.012.4
(063)
HK04-00005

CONFERENCE CROinfo: Knowledge Management (2004 ; Zagreb)
Conference Knowledge Management [Elektronička građa] / CROinfo 2004, Zagreb, May 3-4, 2004 ; organizers National and University Library, Pliva ; co-organizers Croatian Information and Documentation Society. - Tekstovni i slikovni podaci. - [S. l. : s. n., 2004.] ([s. l. : s. n.]). - 1 optički disk (CD-ROM) : u bojama ; 12 cm.
Zahtjevi sustava: PC; Windows XP; Adobe Acrobat Reader, PowerPoint. - Stv. nasl. s nasl. zaslona. - Zastupljeni autori: Iva M. Wilson, Martin White, Wolfgang Thielemann, Dick Stenmark, Zlatko Papeš, Davorin Bengez, Paško Konjevoda, Santa Večerina Volić, Vesna Kirinić Papeš, Zvonko Rešetar, Anne Goldberg, Emmanuel Veergison, Dirk Ramhorst, Vilija Stanković, Gabor Laszlo Ormosy, Martina Rudolf, Mateja Zorman. - Dostupno i u tiskanom obliku. - Bibliografija.
001:65.012.4](063)(086)
HK04-00006

GILBERT, Adrian Geoffrey
Magi : potraga za tajnom tradicijom / Adrian G. Gilbert ; [prijevod Ana Kirin]. - Zagreb : TELEdisk, 2004. ([Zagreb] : Studio Moderna). - 328, [16] str. s tablama u bojama : ilustr. ; 24 cm. - (Biblioteka Svjetlost)
Bibliografske bilješke i bilješke: str. 307-324; bibliografija: str. 325-326.
ISBN 9537039250
001.94:22
HK04-00007

JOSEPH, Frank
Uništenje Atlantide : uvjerljiv dokaz o iznenadnoj propasti legendarne civilizacije / Frank Joseph ; [prijevod Petra Štrok]. - Zagreb : Stari grad, 2004. (Zagreb [i. e. Donja Lomnica] : Ekološki glasnik). - 237 str. [16] str. s tablama u bojama ; 24 cm. - (Biblioteka Saturn)
Prijevod djela: The destruction of Atlantis. - Bibliografske bilješke: str. 218-230. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9536716372
001.94(309)
HK04-00008

KATALOG hrvatskih inovacija i inovacijskih proizvoda = Catalogue of Croatian innovations and innovation products. - Zagreb : Hrvatska gospodarska komora, 2004. (Zagreb : Gipa). - 236 str. ; 30 cm.
Om. nasl. - Na nasl. str.: Zajednica za inventivni rad. - Tekst usporedo na hrv. i na engl. jeziku. - Nakl. 1000 primj.
001.895(497.5)(01)
HK04-00009

KONGRES hrvatskih znanstvenika iz domovine i inozemstva (1 ; 2004 ; Zagreb, Vukovar)
Zbornik sažetaka postera znanstvenih novaka izlaganih u inozemstvu 2002., 2003. i 2004. godine / Prvi kongres hrvatskih znanstvenika iz domovine i inozemstva, Zagreb-Vukovar, 15. -19. studenoga 2004. ; [glavni i odgovorni urednik Zlatko Kniewald]. - Zagreb : Akademija tehničkih znanosti Hrvatske, 2004. (Zagreb : ITG). - 2 sv. ; 24 cm.
Nakl. po 800 primj.
ISBN 9537076059 (cjelina)
001(497.5)(063)(048)

Dio 1 : Prirodne, tehničke i biotehničke znanosti. - X, 526 str.
ISBN 9537076067
5/6(497.5)(063)(048)

HK04-00010

Dio 2 : Biomedicinske, društvene i humanističke znanosti. - X, str. 527-847 + Ispravci ([1] list)
ISBN 9537076075
61:57](497.5)(063)(048)
3(497.5)(063)(048)
009(497.5)(063)(048)

HK04-00011

MARUŠIĆ, Matko
Uvod u znanstveni rad u medicini / Matko Marušić i suradnici ; [ilustracije Darko Hren]. - 3. obnovljeno i dopunjeno izd. - Zagreb : Medicinska naklada, 2004. (Zagreb : Medicinska naklada). - XI, 200, XXVI str. : ilustr. ; 24 cm. - (Biblioteka Sveučilišni udžbenici / Medicinska naklada, Zagreb)
Nakl. 1000 primj. - Zastupljeni suradnici: Zoran Đogaš, Kristina Fišter, Danka Grčević, Darko Hren, Vedran Katavić, Marko Kljaković-Gašpić, Nataša Kovačić, Ivan Krešimir Lukić, Ana Marušić, Aleksandra Mišak, Jelka Petrak, Mladen Petrovečki. - Bibliografija: str. XXV-XXVI. - Predmetno kazalo.
ISBN 9531762317
001.8:61(075.8)
61:001.8(075.8)
(075.8)
HK04-00012

MATKOVIĆ, Tomislav D.
Bermudski trokut : misterij koji traje / Joergen Troy Swanson. - Zagreb : Zagrebačka naklada, 2004. ([Zagreb] : Čvorak). - 171 str. : ilustr. ; 18 cm. - (Tajne u džepu)
Pravo ime autora: Tomislav D. Matković.
ISBN 9536996537
001.94
HK04-00013

MEIKLE, Marg
Smiješna pitanja od kojih boli glava / Marg Meikle ; ilustracije Tina Holdcroft ; [prijevod Sanja Macan]. - Zagreb : Egmont, 2004. (Zagreb : AKD). - 154 str. : ilustr. ; 23 cm.
Prijevod djela: Funny you should ask. - Slika autorice i bilješka o njoj: str. [156].
ISBN 953187767X
001(02.053.2)
HK04-00014

MISTERIJI zapada : tajanstvene pojave zapadnog svijeta : [vjerska čuda, neobjašnjive pojave, tajni nauci] / [prijevod s njemačkoga Višnja Nazor, Leonard Pon ; urednica Ivanka Borovac]. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2004. ([Zagreb] : Tiskara Denona). - 216 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 27 cm.
Prijevod djela: Mysterien des Westens. - Podnasl. preuzet s omota. - Rječnik: str. 212-213. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9532230025
001.94(4)(091)
HK04-00015

MOODY, Raymond A.
Život poslije života : istraživanje fenomena "tik do smrti" / Raymond A. Moody, jr. ; s engleskoga prevela Nada Horvat. - Zagreb : V.B.Z., 2004. (Ljubljana : Tiskarna Ljubljana). - 171 str. ; 20 cm. - (Biblioteka 1000 cvjetova ; knj. 42)
Prijevod djela: Life after life. - Str. 7-16: Predgovor novom izdanju / Melvin Morse. - Str. 17-18: Predgovor / Elisabeth Kübler-Ross.
ISBN 9532013687
001.94:128
128
HK04-00016

OZIMEC, Stjepan
Varaždinski inovatori : 1984.-2004. : povodom dvadesete godišnjice Društva inovatora Varaždinske županije (DIV-a), 1984.-2004. / Stjepan Ozimec. - Varaždin : Društvo inovatora Varaždinske županije, 2004. (Varaždin : Varteks, Tiskara). - 166 str. : ilustr. ; 24 cm.
Nakl. 500 primj.
ISBN 9539964806
001.895-051(497.5 Varaždin)
HK04-00017

RUSSELL, Peter Edward
Od znanosti do Boga : [tajna svijesti i značenje svjetlosti : fizičarevo poniranje u tajnu svijesti] / Peter Russell ; [prevela Aleksandra Mihaljević]. - Čakovec : Dvostruka duga, 2004. (Zagreb [i. e. Velika Gorica] : MTG Topgraf). - 143 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Znanost novog vremena)
Prijevod djela: From science to God. - Podnasl. preuzeti s prelim. str. i omota. - Nakl. 1000 primj.
ISBN 9536516675
001(02.062)
215:159.9](02.062)
130.11:2](02.062)
HK04-00018

SIMON, Philippe
Sve o izumima / ideja Emilie Beaumont ; tekst Philippe Simon, Marie-Laure Bouet ; ilustracije Colette Hus-David ... [et al.] ; prijevod Blanka Pašagić. - Zagreb : Naša djeca, 2004. ([s. l.] : Partenaires-Livres). - 125 str. : ilustr. u bojama ; 23 cm.
Prijevod djela: L'imagerie des inventions.
ISBN 9531716560
001.894(02.053.2)
HK04-00019

SITCHIN, Zecharia
Izgubljena kraljevstva / Zecharia Sitchin ; [prijevod Krunoslav Grdešić]. - Zagreb : TELEdisk, 2004. (Zagreb : TELEdisk). - 335 str. : ilustr. ; 20 cm. - (Biblioteka Svjetlost)
Prijevod djela: The lost realms. - Autorova slika. - Na nasl. str.: Knjiga četvrta iz zemaljske kronike. - Bibliografija: str. 327-335.
ISBN 953703920X
001.94(399.7)
903/904(72)
HK04-00020

STAGUHN, Gerhard
Zašto mačke uvijek padaju na noge ... i druge zagonetke iz svakodnevnice / Gerhard Staguhn ; [s njemačkoga preveo Ruđer Jeny ; ilustrirao Joachim Widmann]. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2004. (Čakovec : "Zrinski"). - 180 str. : ilustr. ; 24 cm.
Prijevod djela: Warum fallen Katzen immer auf die Fuesse? ... und andere Raetsel des Alltags.
ISBN 9531964343
001(02.053.2)
HK04-00021

STEER, Dugald A.
Zmajologija : velika knjiga zmajeva / Ernest Drake ; uredio Dugald A. Steer ; [ilustracije Wayne Anderson, Douglas Carrel, Helen Ward ; preveo Nebojša Buđanovac]. - Zagreb : Biovega, 2004. ([s. l. : s. n.]). - [28] str. : ilustr. u bojama ; 30 cm. - (Biblioteka Dodo)
Prijevod djela: Dragonology. - Ernest Drake je pseudonim Dugalda A. Steera.
ISBN 9536567644
001.94:59
HK04-00022

ZELENIKA, Ratko
Znanost o znanosti / Ratko Zelenika. - 5. izmijenjeno i dopunjeno izd. [!]. - Rijeka : Ekonomski fakultet Sveučilišta, 2004. ([Opatija] : Tiskara i grafika Žagar). - XXIII, 422 str. ; 24 cm. - (Udžbenici Sveučilišta u Rijeci = Manualia Universitatis studiorum Fluminensis)
Na nasl. str.: Knjiga prva. - Prema predgovoru, knjiga je 5. izmijenjeno i dopunjeno izd. udžbenika s naslovom Metodologija i tehnologija izrade znanstvenog i stručnog djela. - Bibliografija: str. 383-390 i uz tekst. - Imensko kazalo ; Predmetno kazalo ; Kazalo kratica.
ISBN 9536148366
001.8(075.8)
HK04-00023

ZVONARIĆ, Stjepan
Mothman od paškog trokuta : moji paranormalni doživljaji / Stjepan Zvonarić. - Novalja : Matica hrvatska, Ogranak, 2004. ([s. l.] : A.Z.P. grafis). - 151 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 21 cm.
Autorove slike. - Tumač nazivlja: str. 133-137. - Bibliografija: str. 139-146.
ISBN 953676217X
001.94(497.5)(210.7 Pag)
HK04-00024

ŽILJAK, Aleksandar
Kriptozoologija : svijet zagonetnih životinja / Karl S. McEwan ; preveo i ilustrirao Aleksandar Žiljak. - Zagreb : Zagrebačka naklada, 2004. (Zagreb : Studio Moderna). - 302 str. : ilustr. ; 20 cm.
Prijevod djela: Cryptozoology. - Bibliografija: str. 299-301.
ISBN 9536996367
001.94:59
HK04-00025

Vidi br.: HK04-00190

002   Dokumentacija

STIPČEVIĆ, Aleksandar
Socijalna povijest knjige u Hrvata / Aleksandar Stipčević. - Zagreb : Školska knjiga, 2004-2008. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 3 sv. ; 25 cm.
ISBN 9530615868 (cjelina)
002(497.5)(091)

Knj. 1 : Srednji vijek : (od prvih početaka do glagoljskih prvotisaka iz 1483. godine) / [fotografije Luka Mjeda... et al.]. - 2004. - 468 str. : ilustr. u bojama. - (Biblioteka Lucius ; knj. 1)
Kratice korištene u bilješkama: str. 441-448. - Bibliografske bilješke: str. 352-443. - Imensko kazalo.
ISBN 953061554X

HK04-00026

003   Sustavi pisanja i pisma. Znakovi i simboli. Kodovi. Grafičko predstavljanje

ZELENIKA, Ratko
Rječnik kratica u ekonomiji / Ratko Zelenika, Helga Pavlić. - Rijeka : Ekonomski fakultet, 2004. (Rijeka : Futura). - X, 400 str. ; 21 cm. - (Udžbenici Sveučilišta u Rijeci = Manualia Universitatis studiorum Fluminensis)
Nakl. 500 primj. - Bilješka o autorima: str. 395-400. - Bibliografija: str. 389-392.
ISBN 9536148382
003.083(038)
HK04-00027

Vidi br.: HK04-02011

Vidi br.: HK04-00185

Vidi br.: HK04-00189

Vidi br.: HK04-00187

Vidi br.: HK04-05162

Vidi br.: HK04-03282

Vidi br.: HK04-03305

004   Računalna znanost i tehnologija. Računalstvo. Obrada podataka

50 minuta do uspjeha [Elektronička građa]. - Tekstovni i slikovni podaci. - Zagreb : Strijelac, [2004?] ([s. l. : s. n.]). - 1 optički disk (CD-ROM) : u bojama ; 12 cm. - (10 minuta do uspjeha)
Zahtjevi sustava: PC; Windows XP; Adobe Acrobat Reader. - Stv. nasl. sa spremnice diska. - Sadržaj: Microsoft Word 2000 = Word 2000 in 10 minutes / Peter Aitken. Microsoft Excel 2000 = Excel 2000 in 10 minutes / Jennifer Fulton. Microsoft Access 2000 = Access 2000 in 10 minutes ; Microsoft PowerPoint 2000 = PowerPointe 2000 in 10 minutes / Faithe Wempen. Microsoft Outlook 2000 = Oultook 2000 in 10 minutes / Joe Habraken. Microsoft Office 2000 = Office 2000 in 10 minutes / Laura Acklen. - Rječnik englesko-hrvatski ; Rječnik hrvatsko-engleski. - Predmetna kazala.
ISBN 9532100016 (pogrešan)
004.4(035)(086)
HK04-00028

ABRUS, Luka
Microsoft.NET : simfonija programiranja / Luka Abrus i Domagoj Pavlešić. - Zagreb : Bug : SysPrint, 2004. (Zagreb : Tiskara Printel). - XXVIII, 485 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Biblioteka Sve tajne)
Slike autora i bilješka o njima: str. IV-V. - Rječnik: str. [473]-477. - Predmetno kazalo.
ISBN 9532320490 (SysPrint)
004.4 .NET(035)
HK04-00029

ADOBE Photoshop CS : učionica u knjizi / [preveo s engleskoga Tomislav Mance]. - Zagreb : Miš, 2004. (čakovec : "Zrinski"). - IX, 691 str. : ilustr. ; 24 cm.
Prijevod djela: Adobe Photoshop CS. - Na omotu: Službeni Adobeov priručnik. - Knjizi je priložen CD-ROM: Adobe Photoshop CS. - Predmetno kazalo.
ISBN 9536961547
004.42 Photoshop CS(035)
004.92(035)
HK04-00030

ADOBE Photoshop CS [Elektronička građa] : učionica u knjizi. - Slikovni podaci. - Zagreb : Miš, 2004. ([s. l. : s. n.]). - 1 optički disk (CD-ROM) : u bojama ; 12 cm.
Zahtjevi sustava: PC; Windows XP. - Zahtjevi sustava: Macintosh. - Stv. nasl. s naljepnice diska. - CD-ROM je priložen uz knjigu: Adobe Photoshop CS.
004.42 Photoshop CS(035)
004.92(035)
HK04-00031

BANIČEK, Davorka
PHP/MySQL : razvoj dinamičnih web stranica / Davorka Baniček. - Varaždin : Pro-mil, 2004. (Varaždin : Varteks, Tiskara). - 150 str. ; 24 cm. - (Edicija PC-škola)
Bibliografija: str. 150.
ISBN 9537156087
004.738.52(035)
HK04-00032

BASCH, Danko
Osnove procesora FRISC / Danko Basch, Mario Kovač ; [crteži Danko Basch]. - 2. ponovljeno i dopunjeno izd. - Zagreb : Antonić, 2004. (Donja Lomnica : Ekološki glasnik). - 248 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Udžbenici Sveučilišta u Zagrebu = Manualia Universitatis studiorum Zagrabiensis)
Bibliografija: str. 244. - Predmetno kazalo.
ISBN 953963606X
004.31(075.8)
HK04-00033

BOROVAC, Ida
Microsoft Word ukratko / Ida Borovac. - Zagreb : Miš, 2004. ([Varaždin] : Varteks, Tiskara). - 47 str. : ilustr. ; 21 cm. - (Mala informatička biblioteka)
Englesko-hrvatski rječnik: str. 45-47.
ISBN 9536961458
004.912(035)
HK04-00034

BUNZEL, Tom
Digitalna fotografija, video i glazba / Tom Bunzel, Dave Johnson i Walter Glenn ; [preveo s engleskoga Tomislav Mance]. - Zagreb : Miš, 2004. ([Varaždin] : Tiskara Varteks). - 374 str. : ilustr. ; 25 cm.
Prijevod djela: Make the most of your digital photos, video & music. - Rječnik: str. 339-359. - Predmetno kazalo.
ISBN 9536961423
004.4'27(035)
HK04-00035

BUNZEL, Tom
Sve o računalu / Tom Bunzel, Dave Johnson i Walter Glenn ; [preveo s engleskoga Tomislav Mance]. - Zagreb : Miš, 2004. ([Varaždin] : Varteks, Tiskara). - 271 str. : ilustr. ; 25 cm.
Rječnik: str. 241-259. - Predmetno kazalo.
ISBN 9536961431
004(035)
HK04-00036

CASTRO, Elizabeth
HTML za World Wide Web : brzi vizualni vodič / Elizabeth Castro ; [preveo s engleskoga Tomislav Mance]. - Zagreb : Miš, 2004. ([Zagreb] : Milenium). - 480 str. : ilustr. ; 23 cm.
Prijevod djela: HTML for the World Wide Web. - Na omotu: HTML za World Wide Web i XHTML i CSS. - Predmetno kazalo.
ISBN 9536961539
004.738.52(035)
HK04-00037

COOPER, Brian
Pretraživanje interneta : internet / Brian Cooper ; [prijevod s engleskog Sandra Mustapić]. - Split : Marjan tisak, [2004.] (Split : Marjan tisak). - 72 str. : ilustr. u bojama ; 18 cm. - (Osnove računala)
Prijevod djela: Essential computers: Searching the Internet. - Podatak o god. izdavanja preuzet iz CIP zapisa. - Rječnik: str. 70. - Sadržaj s omota: Tehnike pretraživanja, Web direktorij, Google, AltaVista, Lycos, HotBot, samostalni programi, spezijalizirani pretraživači. - Predmetno kazalo.
ISBN 9532140891
004.738.5(035)
HK04-00038

ELSENPETER, Robert C.
Windows XP Professional: administriranje mreža / Robert Elsenpeter i Toby Velte ; prijevod Daniela Miklić Belančić, Lucija Ana Glagolić. - Zagreb : Mikro knjiga, 2004. (Čakovec : "Zrinski"). - XIV, 509 str. : ilustr. ; 24 cm.
Prijevod djela: Windows XP professional network administration. - Predmetno kazalo.
ISBN 9537063054
004.451:004.7](035)
HK04-00039

GARAČA, Željko
Poslovna informatika : od bita do globalizacije / Željko Garača. - 1. izd. - Split : Ekonomski fakultet, 2004. ([Split] : Slobodna Dalmacija). - XIV, 302 str. : ilustr., graf. prikazi ; 24 cm.
Nakl. 1200 primj. - Podatak o izd. preuzet iz CIP zapisa. - Bibliografija: str. 301-302.
ISBN 9536024586
004:65](075.8)
65.01:004](075.8)
007(075.8)
HK04-00040

GRALLA, Preston
Kako funkcionira internet / Preston Gralla ; ilustrirao Michael Troller ; [prevela s engleskoga Ivana Vujica]. - 1. izd. - Zagreb : Algoritam, 2004. ([Zagreb] : Zagraf ZT). - XIII, 354 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm.
Prijevod djela: How the Internet works. - Autorova slika i bilješka o njemu: str. X. - Rječnik: str. 327-336. - Bibliografija uz svako poglavlje i uz tekst. - Predmetno kazalo.
ISBN 953220184X
004.738.5(035)
HK04-00041

GRUNDLER, Darko
Kako radi računalo / Darko Grundler ; [ilustracije Zrinka Ostović]. - Varaždin : Pro-mil, 2004. (Varaždin : Varteks, Tiskara). - XIV, [337], XVI str. : ilustr. u bojama ; 24 cm. - (Edicija PC škola)
Predmetno kazalo.
ISBN 9537156060
004.3(035)
HK04-00042

HLADNI, Ivan
Pascal & Delphi programiranje / Ivan Hladni. - Zagreb : Školska knjiga, 2004. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 299 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm.
Knjizi je priložen CD-ROM: Pascal & Delphi programiranje.
ISBN 9530211538
004.43 Pascal(035)
004.43 Delphi(035)
HK04-00043

HRVATSKA elektroprivreda. Seminar (2004 ; Opatija)
Informacijsko komunikacijska tehnologija (ICT) u elektroprivrednim organizacijama/HEP : zbornik radova Seminara HEP [u okviru priredbe XXVII. međunarodni skup MIPRO 2004, Opatija, 24.-28.5.2004. = XXVII International Convention MIPRO 2004, May 24-28, 2004.] / [organizatori = organized by MIPRO HU Rijeka ... [et al.] ; odgovorni urednici Josip Klajić, Josip Stepinac]. - Zagreb : Hrvatska udruga za mikroprocesorske, procesne i informacijske sustave, mikroelektroniku - MIPRO HU, 2004. (Rijeka : Liniavera). - 167 str. : ilustr. ; 30 cm.
Na omotu: Information and communication technology (ICT) for electric utilities. - Hrpt. stv. nasl.: MIPRO 2004 : HEP. - Radovi na hrv. i na engl. jeziku. - Zastupljeni autori: Mladen Kos, Alen Bažant, Dino Leko, Boris Azenić, Svijetlana Dubovski, Dragan Crnčević, Josip Zimet, Predrag Kovačević, Darko Žvan, Saša Punčikar, Adrian Wheeler, Darko Bratković, Zvonko Šafranko, Damir Sabol, Vlatko Debeljuh, Mladen Perkov, Dario Novak. - Bibliografija uz neke radove.
ISBN 9532330062
004:621.31](063)
621.31:004](063)
HK04-00044

INFORMACIJSKA tehnologija u poslovanju / autori Vesna Bosilj Vukšić ... [et al.] ; urednici Vlatko Čerić, Mladen Varga. - Zagreb : Element, 2004. (Zagreb : Tisak Trebotić). - 435 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Udžbenici Sveučilišta u Zagrebu = Manualia Universitatis studiorum Zagrabiensis)
Ostali zastupljeni autori: Vesna Bosilj Vukšić, Goran Bubaš, Andrea Budin, Leo Budin, Vlatko Čerić, Bojana Dalbelo Bašić, Marijan Đurek, Tihomir Hunjak, Mojca Indihar Štemberger, Jurij Jaklič, Ignac Lovrek, Mirjana Pejić Bach, Goran Radman, Mladen Varga. - Bibliografija uz svaki rad i uz tekst. - Predmetno kazalo.
ISBN 9531976406
004:65](075.8)
65.01:004](075.8)
007(075.8)
HK04-00045

KARBO, Michael B.
Najprikladniji priručnik za internet : naučite sami / Michael B. Karbo ; [s engleskoga preveo Goran Vujasinović]. - 4. izd. - Zagreb : Egmont, 2004. (Čakovec : "Zrinski"). - 84 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Informatički niz ; 3)
Prijevod djela: Internet - compact course. - Om. nasl. - Pojmovnik: str. 79-81. - Predmetno kazalo.
ISBN 9531873690
004.738.5(035)
HK04-00046

KARBO, Michael B.
Najprikladniji priručnik za Web design : naučite sami / Michael B. Karbo ; [prema engleskom izdanju s engleskoga preveo Drago Bujan]. - Zagreb : Egmont, 2004. (Čakovec : "Zrinski"). - 83 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Informatički niz ; 8)
Prevedeno prema: HTML; izvornik na dan. jeziku. - Om. nasl.
ISBN 9531878331
004.738.52(035)
HK04-00047

KARBO, Michael B.
Najprikladniji priručnik za Excel 2000 : naučite sami / Michael B. Karbo ; [prijevod s engleskoga Goran Vujasinović]. - 4. izd. - Zagreb : Egmont, 2004. (Čakovec : "Zrinski"). - 87 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Informatički niz ; 2)
Prevedeno prema: Excel 2000 - laer det selv. - Om. nasl. - Predmetno kazalo.
ISBN 9531873682
004.42 Excel 2000(035)
HK04-00048

KARBO, Michael B.
Najprikladniji priručnik za Photoshop 7.0 : naučite sami / Michael B. Karbo, Peter G. Christiansen ; [s engleskoga preveo Drago Bujan]. - Zagreb : Egmont, 2004. (Split : Hercegtisak). - 111 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Informatički niz ; 7)
Prijevod djela: Photoshop 7.0. - Om. nasl. - Rječnik pojmova Photoshopa: str. 111.
ISBN 9531878307
004.42 Photoshop 7(035)
HK04-00049

KELBY, Scott
Photoshop CS priručnik za digitalne fotografe / Scott Kelby ; [preveo s engleskoga Zoran Juras]. - Zagreb : Miš, 2004. ([Čakovec] : "Zrinski"). - XVII, 373 str. : ilustr. u bojama ; 26 cm.
Prijevod djela: The Photoshop CS for digital photographers. - Predmetno kazalo.
ISBN 9536961474
004.42 Photoshop CS(035)
77.02:004.42 Photoshop CS(035)
004.932(035)
HK04-00050

KIMMEL, Paul
C#: napredno programiranje / Paul Kimmel ; prijevod Tijana Pavičić. - Zagreb : Mikro knjiga, 2004. (Čakovec : "Zrinski"). - XVIII, 515 str. : ilustr. ; 24 cm.
Prijevod djela: Advanced C# programming. - Predmetno kazalo.
ISBN 9537063070
004.43 C#(035)
HK04-00051

KOCH, Joergen
Najprikladniji priručnik za Outlook 2002 : naučite sami / Joergen Koch ; [s engleskoga preveo Drago Bujan]. - 71 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Informatički niz ; 9)
Om. nasl. - Prijevod djela: Outlook 2002. - Kratice država: str. 67-69. - Predmetno kazalo.
ISBN 9531878323
004.42 Outlook 2002(035)
HK04-00052

KOVAČ, Mario, inženjer elektrotehnike
Osnove procesora ARM / [tekst i crteži] Mario Kovač, Danko Basch. - 2. ispravljeno izd. - Zagreb : Antonić, 2004. (Donja Lomnica : Ekološki glasnik). - 117 str. : graf. prikazi ; 24 cm.
Nakl. 500 primj. - Bibliografija: str. 117.
ISBN 9539636051
004.31(075.8)
(075.8)
HK04-00053

KOVAČEVIĆ, Željko, informatičar
C++ analiza i primjena / Željko Kovačević. - Zagreb : Školska knjiga, 2004. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 284 str. : ilustr. ; 24 cm.
Knjizi je priložen CD-ROM: C++.
ISBN 9530211546
004.43 C++(035)
HK04-00054

KUČINAC, Robert
Osnove računala i Windows XP ukratko / Robert Kučinac, Ida Borovac. - Zagreb : Miš, 2004. ([Varaždin] : Varteks, Tiskara). - 68 str. : ilustr. ; 21 cm. - (Mala informatička biblioteka)
Englesko-hrvatski rječnik: str. 67-69.
ISBN 953696144X
004.451(035)
HK04-00055

KUZMINSKI, Mladen
OpenOffice.org 1.1.1 : besplatni uredski paket : (hrvatska i engleska inačica) : upute za korištenje / Mladen Kuzminski. - Varaždin : Pro-mil, 2004. (Varaždin : Varteks, Tiskara). - 327 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Edicija PC škola)
Knjizi je priložen CD-ROM: OpenOffice.org 1.1.1.
ISBN 9537156028
004.42 OpenOffice.org(035)
HK04-00056

LANGER, Maria
Microsoft Excel 2003 : za Windows : brzi vizualni vodič / Maria Langer ; [preveo s engleskoga Tomislav Mance]. - Zagreb : Miš, 2004. ([s. l.] : Tiskara Milenium). - XII, 336 str. : ilustr. ; 23 cm.
Prijevod djela: Microsoft Excel 2003 for Windows. - Predmetno kazalo.
ISBN 9536961490
004.42 Excel 2003(035)
HK04-00057

LIPLJIN, Nina
Programiranje/1 / Nina Lipljin. - Varaždin : TIVA (Fakultet organizacije i informatike ; Varaždin, 2004. : TIVA). - 280 str. : ilustr. ; 24 cm.
Nakl. 1000 primj. - Važniji stručni izrazi: str. 235-249. - Mali rječnik englesko-hrvatski ; [Mali rječnik] hrvatsko-engleski. - Knjizi je priložen CD-ROM: Programiranje/1. - Bibliografija: str. 269-274. - Predmetno kazalo.
ISBN 9536775697 (TIVA)
004.42(075.8)
HK04-00058

MANCE, Tomislav
Microsoft Excel : ukratko / Tomislav Mance. - Zagreb : Miš, 2004. ([s. l.] : Tiskara Pecom). - 66 str. : ilustr. ; 21 cm. - (Mala informatička biblioteka)
ISBN 9536961520
004.42 Excel 2003(035)
HK04-00059

MANCE, Tomislav
Digitalni fotoaparat ukratko / Tomislav Mance. - Zagreb : Miš, 2004. ([s. l.] : Tiskara Pecom). - 54 str. : ilustr. ; 21 cm. - (Mala informatička biblioteka)
Na unut. str. 2. om. lista: Pregled uobičajenih oznaka na fotoaparatima.
ISBN 9536961512
004.932(035)
HK04-00060

MARINKOVIĆ, Renata
Inteligentni sustavi za poučavanje / Renata Marinković. - Zagreb : Hrvatska zajednica tehničke kulture, 2004. (Sveta Nedjelja : Kratis). - 195 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Udžbenici Sveučilišta u Zagrebu = Manualia Universitatis studiorum Zagrabiensis)
Nakl. 1000 primj. - Rječnik pojmova: str. 181-185. - Bibliografija: str. 173-179. - Imensko kazalo ; Predmetno kazalo.
ISBN 9536091283
004.89:37](075.8)
371.694(075.8)
HK04-00061

MEADHRA, Michael
Kako upotrijebiti Dreamweaver MX 2004 / Michael Meadhra ; prijevod Tijana Pavičić, Tomislav Hećimović. - Zagreb : Mikro knjiga, 2004. (Čakovec : "Zrinski"). - XVIII, 397 str. : ilustr. ; 24 cm.
Prijevod djela: How to do everything with Dreamweaver MX 2004. - Podatak o prijevodu djela preuzet iz CIP zapisa. - Predmetno kazalo.
ISBN 9537063089
004.738.52(035)
HK04-00062

MEĐUNARODNI skup MIPRO (27 ; 2004 ; Opatija)
MIPRO 2004 : proceedings : conferences Microelectronics, Electronics and Electronics Technologies - MEET, [and] Hypermedia and Grid System - HGS / 27th International Convention, May 24-28, 2004, Opatija ; edited by Petar Biljanović, Karolj Skala. - [Rijeka] : MIPRO, 2004. (Rijeka : Liniavera). - 271 str. : ilustr., graf. prikazi ; 30 cm.
Zastupljeni autori: Cristina Armellini, Alessandro Chiasera, Maurizio Ferrari, Y. Jestin, A. Chiappini, Maurizio Mattarelli, Maurizio Montagna, Enrico Moser, Herve Portales, Cristina Tosello, Luca Zampedri, Vittorio Foglietti, Antonio Minotti, G. Nunzi Conti, Stefano Pelli, Giancarlo C. Righini, R. M. Almeida, S. Portal, A. B. Seddon, V. K.Tikhomirov, B. Gaillard-Allemand, V. Benoit, C. Arnaud, P. Feron, Branko Souček, Marina Souček, Mile Ivanda, Uroš V. Desnica, Petar Biljanović, Krešimir Furić, H. Gebavi, E. Sarantopoulou, S. Kobe, K. Žužek, Z. Kollia, A. C. Cefalas, Marko Koričić, Tomislav Suligoj, I. Radinković, Vladimir Jovanović, J. Schulze, I. Eisele, G. Jernigan, P. E. Thompson, Petar M. Lukić, Rifat M. Ramović, Uroš Aljančič, Drago Resnik, Danilo Vrtačnik, Matej Možek, Slavko Amon, P. Kulha, Miroslav Husak, J. Jakovenko, Z. Vyborny,. - F. Vanek, Ivan Marinović, Igor Zanchi, Goran Radan, Zoran Blažević, V. Jovanović, Mario Perić, Boris Sviličić, Dubravko Marković, Dejan Ljuština, Radenko Cvijetić, Danko Ivošević, Oliver Rohtek, Mario Rotim, Željko Butković, Julijana Divković Pukšec, Vladimir Čeperić, Adrijan Barić, Žarko Nožica, Mladen Kos, Vlado Sruk, Branimir Malnar, B, Malyan, Franjo Cecelja, Dražen Jurišić, Neven Mijat, Marko Tomašević, Darko Kovačević, Asja Kovačević, Joško Žunić, Boris Tudor, Darko Kovačević, Asja Kovačević, Božidar Vojnović, Branka Medved Rogina, Aleksandar Maksimović, Saša Sladić, Milijana Odavić, Željko Jakopović, Fetah Kolonić, Alen Poljugan, Alojz Slutej, R. Marsalek, J. Kolouch, Tomislav Matić, Tomislav Švedek, Slavko Rupčić, Slobodan Beroš, Joško Šoda, Martin Dadić, Branko Somek, Jasmina Ostojić, Božidar Poldrugač, Zlatko Sviben,. - Vinko Pinezić, Alojzije Seder, G. Sipos, Peter Kacsuk, Jozsef Patvarczki, Gabor Dozsa, T. Maray, Peter Stefan, F. Szalai, G. Vitez, Ninoslav Margetić, Jan Turan, L'uboš Ovsenik, Jan Turan jr., Kalman Fazekas, Marjan Krašna, Ivan Gerlič, Zorislav Šojat, Karolj Skala, Guenter Kickinger, Peter Brezany, Ivan Janciak, Alexander Woehrer, Livia Kacsukne Bruckner, Boštjan Slivnik, Uroš Čibej, Gregor Pipan, Uroš Jovanovič, Marjan Šterk, Igor Ozimek, Roman Trobec, Han Yu, David Parish, Aida Kamišalić, Tatjana Welzer, David Riano, Sanja Seljan, Norbert Berger, Zdravko Dovedan, Danijel Radošević, Nikola Mrvac, Antun Koren, Wamadeva Balachandran. - Bibliografija uz svaki rad.
004(063)
621.37./.39(063)
HK04-00063

MICROSOFT Windows XP : korak po korak / [prevela s engleskoga Mirela Žutić]. - 2. izd. - Zagreb : Algoritam, 2004. ([Zagreb] : Zagraf ZT). - XIX, 353 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm.
Prijevod djela: Microsoft Windows XP step by step. - Rječnik: str. 323-342. - Predmetno kazalo.
ISBN 953220086X
004.451(035)
HK04-00064

MILNER, Annalisa
Em[at]il : internet / Annalisa Milner ; [prijevod s engleskog Tea Jugana Kljajić]. - Split : Marjan tisak, [2004.] (Split : Marjan tisak). - 72 str. : ilustr. u bojama ; 18 cm. - (Osnove računala)
Prijevod djela: Essential computers: E-mail. - Podatak o god. izdavanja preuzet iz CIP zapisa. - Rječnik: str. 70. - Sadržaj s omota: Korisnički identiteti, e-mail bonton, rad u online sustavu, primanje i slanje pošte, adresar, privici. - Predmetno kazalo.
ISBN 9532140840
004.738.5(035)
HK04-00065

MUMELAŠ, Goran
Delphi 8 : .net a'la Borland / Goran Mumelaš. - Varaždin : Pro-mil, 2004. (Varaždin : Varteks, Tiskara). - 425 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Edicija PC-škola)
Knjizi je priložen CD-ROM: Delphi 8.
ISBN 9537156095
004.43 Delphi(035)
HK04-00066

MURAJA, Damir
Windows početnica / Damir Muraja. - Zagreb : Muraja, 2004. (Zagreb : Tisak-More). - 112 str. : ilustr. ; 23 cm.
Autorova slika i bilješka o njemu na omotu.
ISBN 953711001X
004.451(035)
HK04-00067

MURAJA, Damir
Kupovina računala / Damir Muraja. - Zagreb : Muraja, 2004. (Zagreb : Tisak-More). - 111 str. : ilustr. ; 23 cm.
Nakl. 1000 primj. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu.
ISBN 9537110001
004(035)
HK04-00068

MURAJA, Damir
Internet početnica / Damir Muraja. - Zagreb : Muraja, 2004. (Zagreb : Tisak-More). - 112 str. : ilustr. ; 23 cm.
Nakl. 1000 primj. - Autorova slika i bilješka o njemu na unut. str. 2. om. lista.
ISBN 9537110028
004.738.5(035)
HK04-00069

OPENOFFICE.ORG 1.1.1 [Elektronička građa] : (za Windowse i Linux). - Programi. - Varaždin : Pro-mil, [2004.] ([s. l. : s. n.]). - 1 optički disk (CD-ROM) ; 12 cm.
Zahtjevi sustava: PC; Windows XP. - Stv. nasl. s naljepnice diska. - CD-ROM je priložen uz knjigu: OpenOffice.org 1.1.1.
004.42 OpenOffice.org(035) (086.76)
HK04-00070

PANDŽIĆ, Igor S.
Virtualna okruženja : računalna grafika u stvarnom vremenu i njene primjene / Igor S. Pandžić. - Zagreb : Element, 2004. ([s. l. : s. n.]). - 272, [16] str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 24 cm + Errata corrige ([4] str.). - (Udžbenici Sveučilišta u Zagrebu = Manualia Universitatis studiorum Zagrabiensis)
Rječnik engleskih pojmova. - Bilješka o autoru na omotu. - Bibliografija: str. [6-10]. - Predmetno kazalo.
ISBN 9531976031
004.946(075.8)
HK04-00071

PANIAN, Željko
Primjena računala u poslovnoj praksi / Željko Panian, Ivan Strugar. - 2. izd. - Zagreb : Sinergija, 2004. (Zagreb : Gipa). - XVI, 339 str. : ilustr. ; 24 cm.
Bibliografija: str. [337]-339. - Predmetno kazalo.
ISBN 9539794455
004:65.01
65.011.56
HK04-00072

PASCAL & Delphi programiranje [Elektronička građa] : Delphi 7 Personal, Delphi i Pascal - primjeri, animirana objašnjenja. - Podaci. - Zagreb : Školska knjiga, 2004. ([s. l. : s. n.]). - 1 optički disk (CD-ROM) : u bojama ; 12 cm.
Zahtjevi sustava: PC; Windows XP. - Stv. nasl. s naljepnice diska. - CD-ROM je priložen uz knjigu: Pascal & Delphi.
004.43 Pascal(035)(086)
004.43 Delphi(035)(086)
HK04-00073

PENROSE, Roger
Carev novi um : razmišljanja o računalima, razumu i zakonima fizike / Roger Penrose ; preveo Damir Mikuličić. - Zagreb : Izvori, 2004. (Zagreb : Izvori). - 495 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Biblioteka Luč / Izvori, Zagreb)
Prijevod djela: Emperor's new mind. - Bilješka o autoru: str. [496]. - Bibliografija: str. [483]-490. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9532031952
004.8:1
530.1
HK04-00074

POLIĆ, Dražen
Power Point : priručnik za primjenu računala / Dražen Polić. - 3. izd. - Zagreb : Pučko otvoreno učilište Zagreb, 2004. (Zagreb : Inter ing). - II, 69 str. : ilustr. ; 30 cm.
Nakl. 1000 primj.
ISBN 9536054752
004.42 PowerPoint 2000(035)
HK04-00075

SAGMAN, Steve
Microsoft Office 2003 : za Windows : brzi vizualni vodič / Steve Sagman ; [preveo s engleskoga Tomislav Mance]. - Zagreb : Miš, 2004. ([Zagreb] : Grafički zavod Hrvatske). - XIX, 498 str. : ilustr. ; 23 cm.
Prijevod djela: Visual quickstart guide Microsoft Office 2003. - Predmetno kazalo.
ISBN 9536961482
004.42 Office 2003(035)
HK04-00076

SAVJETOVANJE Računala u obrazovanju (2003 ; Opatija)
Computers in education : proceedings of the Conference CE, Opatija, May, 2004 = Računala u obrazovanju : zbornik radova Savjetovanja CE, Opatija, svibanj, 2004. [u okviru XXVI. međunarodnog skupa MIPRO 2003. = XXVI. International Convention MIPRO 2003] / [organizatori MIPRO Hrvatska udruga, Rijeka ... [et al.] ; odgovorni urednici Marina Čičin-Šain, Pavle Dragojlović, Ivana Turčić Prstačić]. - Rijeka : Hrvatska udruga za mikroprocesorske, procesne i informacijske sustave, mikroelektroniku i elektroniku - MIPRO HU, 2004. (Rijeka : Liniavera). - 206 str. : ilustr., graf. prikazi ; 30 cm.
Hrpt. stv. nasl.: MIPRO 2003. - Tekst na hrv. i engl. jeziku. - Zastupljeni autori: Ivana Salopek, Goran Hudec, Vesna Marija Potočić Matković, Renata Marinković, Marija Marinović, Anita Cindrić, Vesna Katić, Željka Požgaj, Stanislav Pehan, Breda Kegl, Denis Y. Bondarenko, Dzenan Ridjanovic, Mihaela A. Ghelmez (Dumitru), B. Dumitru, C. Toma, Elena Slavnicu, S. Pusca, R. Trascu, Dana Ghelmez, Marcela Fejtova, Jan Fejt, Lukaš Sedlaček, Lenka Lhotska, Peter Mihok, D. Šiškovičova, Bojan Peček, Lubomir Snajder, Z. Ješkova, L'. Onderova, Marian Kires, Jadranka Lasić-Lazić, Vjekoslav Afrić, Mihaela Banek Zorica, Dragana Glušac, Velimir Sotirović, Ivan Gerlič, Marjan Krašna, L. Fickert, E. Schmautzer, W. Nagler, I. Kamrat, C. Stojke, E. Faggiano, A. Grasso, V. L. Plantamura, Teresa Roselli, Veronica Rossano, Lucy Resnyansky, Dejan Matić, Vesna Anđelić, Ankica Jagnjić, Valerija Brelih Rotar, Giuliana Paparić-Božić,. - Sonja Radivoj, Pavle Dragojlović, Marina Čičin-Šain, Alka Korin-Lustig, Boško Šego, Tomislav Šikić, Darko Fischer, Marijan Antolović, Davor Šokac, Denis Stjepan Vedrina, Mladen Dugački, Goran Galinec, Vesna Skočir, Mirjana Čičak, Ljiljana Zekanović-Korona, Vesna Kalajži, Silko Štefančić, Kristinka Blažeka, Abdulah Akšamović, Samim Konjicija, Saida Deljac, Predrag Brođanac, Vera Ćurko-Arežina, Šime Šuljić, Lidija Kralj, Slavomir Stankov, Marko Rosić, Andrina Granić, Lada Maleš, Ani Grubišić, Branko Žitko, Hrvoje Stančić, Kristian Đokić. - Bibliografija uz većinu radova.
ISBN 9532330046
004:371
371:004
(063)
HK04-00077

SAVJETOVANJE Računala u tehničkim sustavima (2004 ; Opatija)
Computers in technical systems = Računala u tehničkim sustavima ; Intelligent systems. Inteligentni sustavi : proceedings of the joint conferences CTS+CIS, Opatija, May, 2004 = zbornik radova zajedničkih savjetovanja CTS+CIS, Opatija, svibanj, 2004. [u okviru XXVII. International Convention MIPRO 2004] / [organizatori, organized by MIPRO Hrvatska udruga, Rijeka ... [et al.] ; odgovorni urednici Leo Budin, Slobodan Ribarić]. - Rijeka : Hrvatska udruga za mikroprocesorske, procesne i informacijeske sustave, mikroelektroniku i elektroniku - MIPRO HU, 2004. (Rijeka : Liniavera). - 168 str. : ilustr., graf. prikazi ; 30 cm.
Om. i hrpt. stv. nasl.: MIPRO 2004. - Tekst na hrv. ili na engl. jeziku. - Zastupljeni autori: A. Mihovil Ivas, B. Ivan Mužić, Davorin Kofjač, Uroš Breskvar, Edgar Pek, Nikola Bogunović, Biljana Cerin, Krunoslav Horvat, Ognjen Kuljača, Vedran Bakarić, Miha Kovačič, Miran Brezočnik, Hana Kuchynkova, Vitezslav Hajek, Vlado Rešković, Saša Rešković, Igor Grudenić, Nikola Bogunović, Hrvoje Sertić, Slobodan Ribarić, Milan Vampola, Igor Šoštarić, Darko Gosak, Radovan Antonić, Breda Kegl, Stanislav Pehan, Krešimir Ćosić, Miroslav Slamić, Vesna Brinar, Siniša Popović, Višnja Dijaković, Stanko Sapunar, Davor Bojić, Mario Mikac, Igor Kuzle, Sejid Tešnjak, Petar Crnošija, Toni Bjažić, Boris Bošnjak, Jerneja Žganec Gros, Aleš Mihelič, Mario Žganec, Nikola Pavešić, France Mihelič, Varja Cvetko-Orešnik, Sanda Martinčić-Ipšić, Ivo Ipšić, Dragan Simić, Željko Lukač, Dejan Stefanović, Jelena Tatić, Sanja Babić,. - Mihajlo Katona, Aleksandra Pizurica, Nikola Teslić, Djordje Cvejanović, Wilfried Philips, Marcela Fejtova, Jan Fejt, Lenka Lhotska, Vladimir Radenković, Dragan Kukolj, Miroslav Popović, Ivan Tomašić, Olga Štepankova, Boris Vrdoljak, Marko Banek, Zoran Skočir, Lenka Novakova, Jiri Klema, Velibor Božić. - Bibliografija uz svaki rad.
ISBN 9532330038
004:62](063)
62:004](063)
HK04-00078

SAVJETOVANJE Telekomunikacije i informacije (2004 ; Opatija)
Telecommunications & information : proceedings of the conference CTI, Opatija, May 2004 = Telekomunikacije i informacije : zbornik radova Savjetovanja CTI, Opatija, svibanj, 2004. [u okviru XXVII. međunarodnog skupa MIPRO 2004 = International Convention MIPRO 2004, Opatija 24. - 28. 5. 2004.] / [organizatori MIPRO Hrvatska udruga , Rijeka ... [et al.] ; odgovorni urednici Stjepan Golubić, Branko Mikac, Vlasta Hudek]. - Rijeka : Hrvatska udruga za mikroprocesorke, procesne i informacijske sustave, mikroelektroniku i elektroniku - MIPRO HU, 2004. (Rijeka : Liniavera). - 391 str. : ilustr., graf. prikazi ; 30 cm.
Hrpt. stv. nasl.: MIPRO 2004. - Tekst na engl. i hrv. jeziku. - Zastupljeni autori: Siniša Krajnović, Antun Carić, Darko Huljenić, Ozren Labor, Željka Car, Matija Mićin, Jure Nižić, Danijel Obradović, Zoran Žunko, Nenad Jerković, Igor Vukomanović, Saša Herceg, Goran Protega, Hrvoje Belani, Željko Antolić, Stjepan Golubić, Krunoslav Tržec, Miljenko Kalenik, Krešimir Maržić, Karlo Šmid, Sebastijan Mrkus, Branko Mileusnić, Mladen Sokele, Vlasta Hudek, Branko Mikac, Marko Lacković, Cristian Bungarzeanu, Mario Kušek, Dubravko Vončina, Vedran Vyroubal, Matija Mikac, Domagoj Mikac, Darko Markulin, Mladen Kos, Zdenko Vrdoljak, Josip Gracin, Smiljan Pilipović, Gordan Topić, Ivica Španić, Miroslav Martinčić, Stanislav Kalman, Dubravko Bučar, Kristina Musa, Ivan Šimić, Igor Hedrih, Rok Klobučar, Riko Šafarič, Perica Džeko, Ivica Ružić, Sonja Beč, Zoran Ereš, Akif Šabić, Roman Rožman, Dario Katava, Dinko Delić,. - Tomislav Marković, Tihana Galinac, Krešimir Šikić, Halid Žigić, Branislava Peruničić, Ivan Matić, Marko Lovreković, Mirta Matić, Dražen Lučić, Dinka Vuković, Gordana Špoljar, Mario Furčić, Goran Horvatić-Jambor, Mario Ravić, Davor Galić, Ivan Graovac, Drago Holub, Mladen Franić, Ivana Sekula, I. Čipčić, Robert Horvat, Mario Kordić, Mario Lončar, Nadica Ćurić-Segarić, I. Ljubić, Krešimir Delač, Davor Kovačević, Darko Šeparović, Domagoj Frank, Dražen Livaić, Tomislav Majnarić, Miroslav Jaković, Tomislav Boroša, Branko Vitas, Goran Radić, Elvin Runac, Ivanka Glad, Boris Vrtič, Damir Suban, Davor Šarić, Damjan Damić, Boris Jukić, Davor Galić, Mario Ravić, Milivoj Vela, Damir Burić, Lovre Hribar, Alen Bulić, Krunoslav Tržec, Gordana Magdić, Denis Duka, Damir Tučkar, Sanja Živić Beštak, Riko Luša, Ozren Kopajtić, Davor Galić, Damir Slaviček,. - Ivica Tomić, Mario Čović, Vanesa Čačković, Nataša Mihalić, Ivo Grossi, Dario Riđan, Zoran Hleb, Goran Sokol. - Bibliografija uz svaki rad.
ISBN 953233002X
004:621.39](063)
621.39:004](063)
HK04-00079

SEMINAR Računalom podržano inženjerstvo (2004 ; Opatija)
Računalom podržano inženjerstvo : zbornik radova seminara CAE [u okviru priredbe XXVII. međunarodni skup MIPRO 2004, Opatija, 24.-28.5.2004. = XXVII International Convention MIPRO 2004, Opatija, May 24-28, 2004] / [organizatori MIPRO HU, Rijeka ... [et al.] ; odgovorni urednik Edvard Sternad]. - Rijeka : Hrvatska udruga za mikroprocesorske, procesne i informacijske sustave, mikroelektroniku i elektroniku - MIPRO HU, 2004. (Ljubljana : IB-Procadd). - [54] lista : ilustr. ; 30 cm.
Na omotu: CAE - Computer-aided engineering. - Tekst na hrv. i na sloven. jeziku.
ISBN 9532330089
004:62](063)
HK04-00080

SEMINAR Usporedno inženjerstvo - kako pobijediti u utrci pomoću modernih elektroničkih CAE/CAD/CAM programskih alata (2003 ; Opatija)
Usporedno inženjerstvo - kako pobijediti u tržišnoj utrci pomoću modernih elektroničkih CAE/CAD/CAM programskih alata/CCE : zbornik radova Seminara CCE, Opatija, svibanj, 2004. [u okviru XXVII. međunarodnog skupa MIPRO 2003. = International Convention, Opatija, 24 - 28. 5. 2004.] / [organizatori MIPRO Hrvatska udruga, Rijeka ... [et al.] ; odgovorni urednici Zlatko Šimunec, Robert Brekalo]. - Rijeka : Hrvatska udruga za mikroprocesorske, procesne i informacijske sustave, mikroelektroniku i elektroniku - MIPRO HU, 2004. (Zagreb : CadCamDesign Centar). - 85 str. : ilustr. ; 30 cm.
Hrpt. stv. nasl.: MIPRO 2004. - Zastupljeni autori: Robert Brekalo, Davorin Jurišić, Mario De Villa.
ISBN 9532330070
004.89
(062)
HK04-00081

SRBLJIĆ, Siniša
Jezični procesori 2 : analiza izvornog i sinteza ciljnog programa / [tekst i crteži] Siniša Srbljić. - 2. izd. - Zagreb : Element, 2004. (Zagreb : Element). - 333 str. : ilustr. ; 30 cm. - (Udžbenici Sveučilišta u Zagrebu = Manualia Universitatis studiorum Zagrabiensis)
Bibliografija: str. 331-333. - Predmetno kazalo s hrvatsko-engleskim rječnikom.
ISBN 9531976236
004.4'4(075.8)
HK04-00082

ŠAVLE, Silvano
Word 2002 (XP) : engleska inačica / Silvano Šavle. - 2. izd. - Rijeka : "Adamić" : Centar tehničke kulture, 2004. (Zagreb : Denona). - 250 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Informatička biblioteka / "Adamić", Rijeka ; knj. 5)
Nakl. 600 primj. - Predmetno kazalo.
ISBN 9532190600 ("Adamić")
004.912(035)
HK04-00083

ŠAVLE, Silvano
Excel 2003 / Silvano Šavle. - Rijeka : "Adamić" : Centar tehničke kulture, 2004. (Zagreb : Denona). - 270 str. : ilustr., graf. prikazi ; 24 cm. - (Informatička biblioteka / "Adamić", Rijeka ; knj. 9)
Nakl. 850 primj. - Predmetno kazalo.
ISBN 953219150X ("Adamić")
004.42 Excel 2003(035)
HK04-00084

ŠAVLE, Silvano
Access 2003 / Silvano Šavle. - Rijeka : "Adamić" : Centar tehničke kulture, 2004. (Zagreb : Denona). - 271 str. : ilustr., graf. prikazi ; 24 cm. - (Informatička biblioteka / "Adamić", Rijeka ; knj. 10)
Nakl. 500 primj. - Mali rječnik pojmova: str. 257-261. - Predmetno kazalo.
ISBN 9532191798 ("Adamić")
004.42 Access 2003(035)
HK04-00085

ŠAVLE, Silvano
Outlook 2003 ; Outlook Express 6.0 / Silvano Šavle. - Rijeka : "Adamić", 2004. (Zagreb : Denona). - 255 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Informatička biblioteka / "Adamić", Rijeka ; knj. 11)
Mali rječnik pojmova: str. 232-243. - Predmetno kazalo.
ISBN 9532191992
004.42 Outlook 2003(035)
004.773.3(035)
HK04-00086

TUCAKOVIĆ, Tihomir
C Windows programiranje / Tihomir Tucaković. - Zagreb : Pro-mil, 2004. (Varaždin : Varteks, Tiskara). - IV, 173 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Edicija PC škola)
ISBN 953715601X
004.43 C(035)
HK04-00087

ULRICH, Laurie Ann
Kako upotrijebiti Microsoft Office 2003 / Laurie Ann Ulrich ; prijevod Tijana [i. e. Tihana] Pavičić, Daniela Miklić Belančić. - Zagreb : Mikro knjiga, 2004. (Čakovec : "Zrinski"). - XVIII, 389 str. : ilustr. ; 24 cm.
Prijevod djela: How to do everything with Microsoft Office 2003. - Predmetno kazalo.
ISBN 9537063062
004.42 Office 2003(035)
HK04-00088

VIČIĆ, Tomislav, prevoditelj
Internet ukratko / Tomislav Vičić. - Zagreb : Miš, 2004. ([Varaždin] : Varteks, Tiskara). - 58 str. : ilustr. ; 21 cm. - (Mala informatička biblioteka)
Pojmovnik: str. 54-55. - Englesko-hrvatski rječnik: str. 56-58.
ISBN 9536961466
004.738.5(035)
HK04-00089

WALTHER, Stephen
ASP.NET : brzi start / Stephen Walther ; [preveo s engleskoga Ivan Hladni]. - Zagreb : Miš, 2004. ([Zagreb] : Milenium). - XII, 608 str. : ilustr. ; 24 cm.
Prijevod djela: ASP.Net Kick Start. - Na omotu podnasl.: Brzo, jasno, praktično. - Predmetno kazalo.
ISBN 9536961504
004.738.52(035)
HK04-00090

WORSLEY, Tim
Izrada web stranica : internet / Tim Worsley ; [prijevod s engleskog Tea Jugana Kljajić]. - Split : Marjan tisak, [2004.] (Split : Marjan tisak). - 72 str. : ilustr. u bojama ; 18 cm. - (Osnove računala)
Prijevod djela: Essential computers: Bulding a website. - Podatak o god. izdavanja preuzet iz CIP zapisa. - Rječnik: str. 70. - Sadržaj s omota: Izrada nove stranice, unošenje i stiliziranje teksta, umetanje slika, linkovi i hiperlinkovi, elementi obrasca, naslovi i fusnote. - Predmetno kazalo.
ISBN 9532140859
004.738.52(035)
HK04-00091

Vidi br.: HK04-03050

Vidi br.: HK04-00110

Vidi br.: HK04-01044

Vidi br.: HK04-00050

Vidi br.: HK04-02658

Vidi br.: HK04-01114

Vidi br.: HK04-00031

Vidi br.: HK04-00073

Vidi br.: HK04-02670

Vidi br.: HK04-02064

Vidi br.: HK04-00086

Vidi br.: HK04-03041

Vidi br.: HK04-01047

Vidi br.: HK04-00043

Vidi br.: HK04-02736

Vidi br.: HK04-02737

Vidi br.: HK04-00030

Vidi br.: HK04-00727

Vidi br.: HK04-00106

Vidi br.: HK04-00097

Vidi br.: HK04-03055

Vidi br.: HK04-02222

006   Normizacija i norme

SAVJETOVANJE Hrvatska normizacija i srodne djelatnosti (2 ; 2004 ; Brijuni)
Drugo savjetovanje Hrvatska normizacija i srodne djelatnosti : tehničko usklađivanje na putu prema Europskoj uniji, Brijuni, 17. - 19. lipnja 2004. : zbornik radova / [urednik Jure Radić]. - Zagreb : SECON HDGK, 2004. (Velika Gorica : MTG-Topgraf). - VIII, 542 str. : graf. prikazi ; 24 cm.
Na vrhu nasl. str.: Hrvatski inženjerski savez, Državni zavod za normizaciju i mjeriteljstvo. - Str. 1-2: Predgovor / Jure Radić. - Zastupljeni autori: Snježana Zima, Ivica Oslić, Ana Herman Chaka, Mladen Jakovčić, Vladimir Komadina, Biserka Bajzek-Brezak, Jandro Šimić, Saša Gros, Mate Lasić, Ivica Borošak, Vladimir Pašagić, Tijana Parlić Risović, Biserka Mladinić, Dubravka Lepoglavec, Radoslav Krtalić, Ivan Mateković, Smiljana Korunić-Košćina, Vesna Tomulić, Vedranka Bobić, Goran Puž, Jure Radić, Jadranka Mandić, Ljerka Flegar, Šefka Horvat-Kurbegović, Melanija Grubić Sutara, Ivanka Terzić, Mirko Džajo, Ivanka Bošnjak, Solveg Kovač, Vlasta Gaćeša-Morić, Vanja Keindl, Slavko Čunko, Željko Petruša, Miljenko Đukić, Ivo Šegvić, Gordana Hrabak-Tumpa, Gordan Mirošević, Davor Nevečerel, Željko Lekšić, Boris Adum, Zdravka Polak Kapustić, Darko Ujević, Stana Kovačević, Jadranka Akalović, Željka Žagrović, Tea Havranek, Nevenka Kamenić, Miranda Prlenda, Milan Diminić,. - Jasenka Bertol-Vrček, Mateo Biluš, Zoran Veršić, Mira Matošević Čolić, Vesna Lacković, Ana Mandić, Ana Marija Boljanović, Anica Juren, Mirko Vuković, Jasenka Žuti, Boris Kavur, Nikola Solarić, Đuro Barković, Miljenko Vresk, Mladen Molnar, Sonja Šilhard-Mihaljević, Ivna Weigand, Jovo Beslać, Emilija Barišić, Josip Brajdić, Olga Štajdohar-Pađen, Srećko Bojić, Tomislav Svaguša, Ružica Rosković, Dubravka Bjegović, Ivanka Jugović, Igor Šustić, Ana Krečak, Petar Sesar, Matej Zupčić, Mara Stojan, Igor Grginić, Ivan Barbić, Dinko Mikulić, Vjekoslav Stojković, Djordje Šilić, Srđan Divjak, Irma Halavanja, Mehmed Čaušević, Mladen Bulić, Riko Rosman, Zlatko Šavor, Alex Kindij, Damir Tkalčić, Vinko Čandrlić, Mihaela Zamolo, Marijan Skazlić, Silvija Mrakovčić, Igor Gukov, Jelena Bleiziffer, Zlata Dolaček, Ivanka Netinger, Hrvoje Anton,. - Srečko Pičulin, Igor Džajić, Dunja Mikulić, Irina Stipanović, Milan Carević, Želimir Šimunić, Marija Jelčić, Jelica Zelić, Dražan Jozić, Jagoda Radošević, Ivan Vrkljan, Tomislav Ženko, Biljana Kovačević Zelić, Dubravko Marić. - Bibliografija uz svaki rad. - Summaries.
ISBN 9536175207 (pogrešan)
006(497.5)(063)
HK04-00092

Vidi br.: HK04-02419

Vidi br.: HK04-00106

007   Teorija komunikacija. Kibernetika

Vidi br.: HK04-00040

Vidi br.: HK04-02742

Vidi br.: HK04-01150

Vidi br.: HK04-00045

Vidi br.: HK04-01144

Vidi br.: HK04-01254

008   Civilizacija. Kultura. Napredak

MESARIĆ, Milan
Civilizacija, danas i sutra : obris alternativnih svjetonazora / Milan Mesarić. - Zagreb : Škorpion, 2004. (Sesvete : Grafocentar). - 2 sv. ; 24 cm.
ISBN 9536405644 (cjelina)
008"19/20"
008(4:5)"19/20"

Knj. 1. - 454 str. - (Biblioteka Pitanja / Škorpion, Zagreb ; knj. 1)
Bibliografija: str. 194-197, 451-454.
ISBN 9536405652
008"19/20"

HK04-00094

Knj. 2. - 472 str. - (Biblioteka Pitanja / Škorpion, Zagreb ; knj. 2)
Bibliografioja: str. 214-216.
ISBN 9536405660
008"19/20"
008(4:5)"19/20"

HK04-00093

Vidi br.: HK04-00093

Vidi br.: HK04-00093

Vidi br.: HK04-04007

Vidi br.: HK04-00840

01   Bibliografije. Katalozi

BIBLIOGRAFIJA rasprava, članaka i književnih radova. - Zagreb : Izdanje i naklada Leksikografskog zavoda FNRJ, 1956-. - sv. ; 30 cm.
Stv. nasl. od sv. 8: Bibliografija rasprava i članaka.
013(497.1)

16 : Struka VII: Kazalište u Hrvatskoj i Bosni i Hercegovini : 1826. - 1945. : A-Ž / [glavni urednik Boris Senker]. - Zagreb : Leksikografski zavod Miroslav Krleža, 2004. (Čakovec : "Zrinski"). - 833 str.
ISBN 9536036762
013(497.1)
792(497.5)(01)
792(497.6)(01)

HK04-00095

17 : Struka VII: Kazalište u Hrvatskoj i Bosni i Hercegovini : 1826. - 1945. : kazala / [urednik Boris Senker]. - Zagreb : Leksikografski zavod Miroslav Krleža, 2004. (Čakovec : "Zrinski"). - 777 str.
ISBN 9536036770
013(497.1)
792(497.5)(01)
792(497.6)(01)

HK04-00096

Vidi br.: HK04-02105

Vidi br.: HK04-03087

Vidi br.: HK04-02165

Vidi br.: HK04-04352

Vidi br.: HK04-04854

Vidi br.: HK04-04974

Vidi br.: HK04-02116

Vidi br.: HK04-03285

Vidi br.: HK04-04540

Vidi br.: HK04-00781

Vidi br.: HK04-04571

Vidi br.: HK04-03165

Vidi br.: HK04-00117

Vidi br.: HK04-02463

Vidi br.: HK04-03933

02   Knjižničarstvo

BYERS, Fred R.
Rukovanje i zaštita CD-a i DVD-a : vodič za upravljanje diskovima / Fred R. Byers ; [prevela i uredila Ivana Prgin]. - Zagreb : Scan, [2004.] ([Zagreb] : Skaner studio). - 40 str. : ilustr. ; 27 cm.
Prijevod djela: Care and handling of CDs and DVDs. - Na nasl. str.: Council on Library and Information Resources, National Institute of Standards an Technology. - Podatak o god. izdavanja preuzet iz CIP zapisa. - Nakl. 500 primj. - Rječnik: str. 31-36. - Bibliografija: str. 37-40.
ISBN 9539985900
025.85:004.085](035)
069.44:004.085](035)
930.25:004.085](035)
004.085:02](035)
HK04-00097

DANI specijalnoga knjižničarstva Hrvatske (5 ; 2003 ; Opatija)
Edukacija korisnika i knjižničnoga osoblja : zbornik radova / 5. dani specijalnoga knjižničarstva Hrvatske, Opatija, 10. i 11. travnja 2003. ; uredila Maja Jokić ; [prijevod [sažetaka] na engleski jezik Jasminka Fajdetić-Kinnard]. - Zagreb : Hrvatsko knjižničarsko društvo, 2004. (Zagreb : Gipa). - 222 str. : ilustr., graf. prikazi ; 24 cm. - (Izdanja Hrvatskoga knjižničarskog društva ; knj. 33)
Nakl. 300 primj. - Str. [7]-10: Predgovor / Maja Jokić. - Zastupljeni autori: Kaisa Sinikara, Giulia Corvino, Violetta Bottazzo, Maja Batinica, Marina Mihalić, Goranka Mitrović, Iva Melinščak Zlodi, Mirjana Mihalić, Lea Lazzarich, Marijana Mišetić, Irena Pilaš, Dunja-Marija Gabriel, Amelija Tupek, Jelica Leščić, Marija Ivakić, Blaženka Peradenić-Kotur, Sonja Špiranec, Karen Vitković, Ksenija Tokić, Blanka Pašagić, Aleksandar Pašagić, Elizabeta Rybak Budić, Grozdana Sirotić, Ivo Tokić, Ivanka Mihalić, Mirko Takač, Irena Frigo-Haltrich, Mladenka Bekavac, Tamara Krajna, Vjekoslav Pavić, Sanja Facko. - Bibliografija uz većinu radova. - Summaries.
ISBN 9536001233
026(497.5)
(497.5)
(063)
HK04-00098

DAY, John Michael
Smjernice za knjižnične službe i usluge za gluhe / uredio John Michael Day ; [s engleskoga preveo Kristijan Ciganović]. - Zagreb : Hrvatsko knjižničarsko društvo, 2004. ([Zagreb] : Gipa). - 23 str. ; 24 cm. - (Povremena izdanja Hrvatskoga knjižničarskog društva. Novi niz ; knj. 5)
Prijevod djela: Guidelines for library services to deaf people, 2nd ed. - Nakl. 500 primj.
ISBN 9536001195
025.5-056.263(035)
HK04-00099

GRADSKA knjižnica (Zadar)
Stil, duh i praksa : godišnje izvješće Gradske knjižnice Zadar za 2003. godinu / [urednik Mladen Masar]. - Zadar : Gradska knjižnica Zadar, [2004.] (Zadar : Wa-graf). - [48] str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 30 cm.
Om. nasl. - Ilustr. i na unut. str. 2. om. lista. - Nakl. 1000 primj. - Summary.
ISBN 9539658128
027.3(497.5 Zadar)"2003"
HK04-00100

KOVAČEVIĆ, Dinka, knjižničarka
Školska knjižnica - korak dalje / Dinka Kovačević, Jadranka Lasić-Lazić, Jasmina Lovrinčević. - Zagreb : Filozofski fakultet, Zavod za informacijske studije Odsjeka za informacijske znanosti : Altagama, 2004. ([Zagreb] : Studio Moderna). - 172 str. ; 24 cm. - (Radovi Zavoda za informacijske studije ; knj. 13)
Nakl. 600 primj. - Bibliografija: str. 169-172.
ISBN 9531752036 (Filozofski fakultet)
027.8(497.5)(035)
HK04-00101

MACILWAINE, Ia C.
Univerzalna decimalna klasifikacija : upute za uporabu / Ia McIlwaine ; prevela Jelica Leščić. - Lokve : Benja ; Zagreb : Nacionalna i sveučilišna knjižnica ; Osijek : Pedagoški fakultet, 2004. (Zagreb : Tipomat). - VII, 247 str. ; 24 cm. - (Prijevodi knjižnične i informacijske literature ; knj. 3)
Prijevod djela: The universal decimal classification : a guide to its use. - Nakl. 200 primj. - Bibliografske bilješke uz tekst. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9536003015 (Naklada Benja)
025.45 UDC(035)
HK04-00102

NIELSEN, Gyda Skat
Smjernice za knjižnične službe i usluge za osobe s disleksijom / Gyda Skat Nielsen i Birgitta Irvall ; [s engleskoga prevela Koraljka Golub]. - Zagreb : Hrvatsko knjižničarsko društvo, 2004. ([Zagreb] : Gipa). - 28 str. ; 24 cm + Errata corrige ([1] list). - (Povremena izdanja Hrvatskoga knjižničarskog društva. Novi niz ; knj. 6)
Prijevod djela: Guidelines for library services to persons with dyslexia. - Nakl. 500 primj. - Bibliografija: str. 25.
ISBN 9536001209
025.5-056.264(035)
HK04-00103

NOVE usluge za korisnike narodnih knjižnica : njemačka iskustva / [preveo s njemačkog Krešimir Bosnar]. - Zagreb : Knjižnice grada Zagreba : Goethe-Institut, 2004. (Zagreb : Gipa). - 62 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 24 cm.
Slike autorica. - Nakl. 500 primj. - Str. 6-9: Predgovor / Susanne Teichmann. - Str. 10-11: Uvod / Ljiljana Sabljak. - Sadržaj s nasl. str.: Knjižnice za mladež u Njemačkoj = Bibliotheksarbeit fuer Jugendliche in Deutschland - neue Ideen fuer ein anspruchsvolles Publikum / Rita Schmitt. Knjižnica - oaza usluga? = Serviceoase Bibliothek? Kundenorientierte Marketingkonzepte fuer Bibliotheken / Hannelore Vogt. - Bibliografija: str. 30, 61.
ISBN 9536499193 (Knjižnice grada Zagreba)
027.5(430)
027.6-053.6(430)
HK04-00104

OKRUGLI stol o slobodnom pristupu informacijama (2 ; 2002 ; Zagreb)
Slobodan pristup informacijama : 2. i 3. okrugli stol : zbornik radova / [organizatori Hrvatsko knjižničarsko društvo ... et al.] ; uredile Alemka Belan-Simić i Aleksandra Horvat ; [prijevod sažetaka, [teksta] i predgovora na engleski jezik Irena Kranjec ; prevele [tekst] sa slovenskoga Maja Jokić, s engleskoga Aleksandra Horvat, Sanja Frajtag]. - Zagreb : Hrvatsko knjižničarsko društvo, 2004. (Zagreb : Gipa). - IX, 196 str. : graf. prikazi ; 24 cm. - (Izdanja Hrvatskoga knjižničarskog društva ; knj. 35)
Prednji stv. nasl.: Slobodan pristup službenim publikacijama u službi razvoja demokracije = Free access to official publications in service of democracy ; Slobodan pristup informacijama za sve = Free access to information for all. - 2. okrugli stol održan je u Zagrebu, 10. prosinca 2002., 3. okrugli stol održan je 10. prosinca 2003.--> poleđina nasl. lista. - Nakl. 400 primj. - Str. [IV]-IX: Predgovor ; Preface / Alemka Belan-Simić, Aleksandra Horvat. - Bilješke o autorima: str. 182-186. - Zastupljeni autori: Andrew Paton, Žaneta Baršić-Schneider, Nataša Glavnik, Blaženka Peradenić-Kotur, Irena Pilaš, Silva Novljan, Aleksandra Horvat, Tatjana Nebesny, Boris Badurina, Alemska Belan-Simić, Zdenka Sviben, Edita Bačić, Gordana Miolin, Leo Budin, Josip Kregar, Dragutin Katalenac, Frank. K. Cylke, Sanja Frajtag, Eliza Zmijewska, Andreja Pleničar, Sanja Bunić, Kristina Čunović. - Bibliografija uz većinu radova. - Summaries.
ISBN 9536001276
02:342.727(063)
087.7:02(063)
026.07-056.26(063)
342.727:02(063)
HK04-00105

PRIRUČNIK za UNIMARC : format za pregledne zapise / [s engleskog prevela Slobodanka Radovčić ; hrvatske primjere odabrali i izradili Zoran Ivanović ... et al.]. - 1. hrvatsko izd. (prema 2. prerađenom i proširenom izd. izvornika). - Zagreb : Hrvatsko knjižničarsko društvo, 2004. (Zagreb : Gipa). - 247 str. ; 24 cm. - (Povremena izdanja Hrvatskoga knjižničarskog društva 1334-7667. Novi niz ; knj. 9)
Prijevod djela: UNIMARC manual. - Na vrhu nasl. str.: International Federation of Library Associations and Institutions = Međunarodni savez knjižničarskih društava i ustanova. - Nakl. 500 primj. - Str. 7: Predgovor hrvatskom izd. / Mirna Willer.
ISBN 9536001225
025.342:004.62](035)
004.62:02](035)
006.72:02
HK04-00106

SAETRE, Tove Pemmer
IFLA-ine i UNESCO-ove smjernice za školske knjižnice / Tove Pemmer Saetre i Glenys Willars ; pod pokroviteljstvom IFLA-ine Sekcije za školske knjižnice ; [s engleskog prevela Irena Kranjec]. - Zagreb : Hrvatsko knjižničarsko društvo, 2004. (Zagreb : Gipa). - 49 str ; 24 cm. - (Povremena izdanja Hrvatskoga knjižničarskog društva. Novi niz ; knj. 8 1334-7667)
Prijevod djela: The IFLA/UNESCO school library guidelines. - Nasl. str. prištampanoga teksta: Školska knjižnica: danas i sutra. - Sadrži i: IFLA-in i UNESCO-ov Manifest za školske knjižnice / s engleskog prevele Vida Milek i Vesna Kranjec-Čižmek. - Nakl. 1000 primj. - Bibliografija: str. 29-30.
ISBN 9536001241
027.8(035)
HK04-00107

SMJERNICE za knjižnične usluge za djecu / [s engleskoga prevela Irena Kranjec]. - Zagreb : Hrvatsko knjižničarsko društvo, 2004. ([Zagreb] : Gipa). - 16 str. ; 21 cm. - (Povremena izdanja Hrvatskoga knjižničarskog društva. Novi niz ; knj. 7)
Prijevod djela: Guidelines for children's libraries services. - Om. nasl. - Smjernice se temelje na nacrtu teksta koji je sastavila Radna grupa Sekcije knjižnica za djecu i mladež IFLA-e--> unut. str. 2. om. lista. - Tekst i na unut. str. om. listova. - Nakl. 800 primj.
ISBN 9536001217
027.625(035)
025.5-053.2(035)
(035)
HK04-00108

ŠTRBAC, Dušanka
Pravilnik za predmetni katalog / Dušanka Štrbac, Mirjana Vujić. - Zagreb : Knjižnice grada Zagreba, 2004. (Zagreb : GIPA). - 170 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm.
Nakl. 500 primj. - Bibliografija. - Kazalo.
ISBN 9536499207
025.343.1(035)
027.3(497.5 Zagreb):025.343](035)
HK04-00109

UVJETI za fu[n]kcionalnost bibliografskih zapisa : završni izvještaj / IFLA-ina Studijska skupina za uvjete za funkcionalnost bibliografskih zapisa ; odobrio Stalni odbor IFLA-ine Sekcije za katalogizaciju ; [s engleskog prevela Tinka Katić ; hrvatske primjere odabrale i izradile Đurđica Brezak Lugarić ... et al.]. - Zagreb : Hrvatsko knjižničarsko društvo, 2004. (Zagreb : Gipa). - 109 str. ; 24 cm. - (Povremena izdanja Hrvatskoga knjižničarskog društva 1334-7667. Novi niz ; knj. 10)
Prijevod djela: Functional requirements for bibliographic records. - Na vrhu nasl. str.: International Federation of Library Associations and Institutions = Međunarodni savez knjižničarskih društava i ustanova. - Nakl. 500 primj. - Predmetno kazalo.
ISBN 9536001268
025.32
004.652.4:025.3
HK04-00110

VODIČ kroz knjižnice Primorsko-goranske županije / [sastavile i uredile Zdenka Stojčić... [et al.]. - Rijeka : Knjižničarsko društvo Rijeka, 2004. (Rijeka : Tiskara Zambelli). - 78 str., [8] str. s tablama u bojama ; 20 cm + Ispravak podataka o ljetnom radnom vremenu Gradske knjižnice Rijeka ([1] list)
Nakl. 500 primj. - Ostale zastupljene autorice: Katarina Kohler, Lea Lazzarich, Dolores Markotić, Senka Tomljanović.
ISBN 9537182002
026/027(497.5-35 Rijeka)(036)
HK04-00111

Vidi br.: HK04-00109

Vidi br.: HK04-00108

Vidi br.: HK04-00104

Vidi br.: HK04-00105

Vidi br.: HK04-05168

Vidi br.: HK04-03089

030   Opća referentna djela

HRVATSKA enciklopedija. - Zagreb : Leksikografski zavod "Miroslav Krleža", 1999- . (Čakovec : "Zrinski"). - sv. : ilustr. ; 30 cm.
ISBN 9536036290 (cjelina)
030

6 : Kn - Mak / [ilustracije Katarina Turkalj... [et al.] ; kartografija Vesna Kušar... [et al.] ; glavni urednik August Kovačec]. - 2004. - XIX, 795 str., XL s tablama u bojama.
Kratice: str. XIV-XV.
ISBN 9536036363

HK04-00112

MOJA prva pitanja zašto? / [ilustracije Jacques Azam ... [et al.] ; prijevod Ana Kapraljević]. - Zagreb : Zagrebačka stvarnost, 2004. ([s. l. : s. n.]). - 159 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm.
Prijevod djela: Ma premiere Larousse des pourqui. - Na omotu: Larousse. - Predmetno kazalo.
ISBN 9531921318
030(02.053.2)
HK04-00113

VELIKA knjiga znanja : [kroz slike i riječi upoznaj svijet] / [preveli s engleskoga Ruđer Jeny... [et al.] ; urednica Vera Barić]. - Zagreb : Znanje, 2004. (Martin : Neografia). - 480 str. : ilustr. u bojama ; 26 cm.
Prijevod djela: Big book of knowledge. - Podnasl. preuzet s omota. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9536473518
030(02.053.2)
HK04-00114

WATSON, Carol
Moja prva enciklopedija / Carol Watson ; preveo s engleskoga Ruđer Jeny ; [fotografije Steve Shott, Susanna Price ; ilustracije Robin Jacques, Graham Philpot]. - 3. izd. - Zagreb : Znanje, 2004. ([s. l.] : Tlačiarne BB). - 76 str. : ilustr. u bojama ; 34 cm. - (Posebno Stribor izdanje)
Prijevod djela: My first encyclopedia. - Podatak o izd. i nakladničkoj cjelini preuzeti iz CIP zapisa. - Predmetno kazalo.
ISBN 9536473798
030(02.053.2)
HK04-00115

050   Serijske publikacije. Periodika

BATINIĆ, Štefka
Zabava i pouka dobroj djeci i mladeži : hrvatski časopisi za djecu i mladež od 1864. do 1945. / [autorica izložbe i kataloga] Štefka Batinić ; [prijevod sažetaka Jagoda Večerina Tomaić ... et al.]. - Zagreb : Hrvatski školski muzej, 2004. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 140 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 29 cm. - (Katalozi izložaba Hrvatskoga školskog muzeja)
Nakl. 500 primj. - Bibliografija: str. 129-131 i uz tekst. - Summary : Zusammenfassung. - Predmetno kazalo ; Imensko kazalo.
ISBN 9539847877
050(02.053.2)(497.5)"1864/1945"
HK04-00116

LALJAK, Stjepan
Bibliografija Zaprešićkog godišnjaka : 1991.-2002. : (godište I.-XII.) / Stjepan Laljak. - Zaprešić : Matica hrvatska, Ogranak, 2004. (Donja Lomnica : Ekološki glasnik). - 63 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Posebna izdanja / Matica hrvatska, Ogranak Zaprešić ; knj. 27)
Podatak o zbirci preuzet iz CIP zapisa.
ISBN 9536131536
050:908(497.5 Zaprešić)](01)"1991/2002"
016:[050:908(497.5 Zaprešić)"1991/2002"
HK04-00117

Vidi br.: HK04-02165

06   Organizacije. Udruge. Nagrade

ALMAE Matris Croaticae Alumni. Sabor (3 ; 2004 ; Zagreb)
Treći sabor udruga Almae Matris Croaticae Alumni (AMCA/AMAC), Zagreb, 30. lipnja - 3. srpnja 2004. : sveučilište, znanost i globalizacija / [glavna urednica Greta Pifat Mrzljak]. - Zagreb : Sveučilište u Zagrebu, 2004. ([s. l. : s. n.]). - 69 str. ; 29 cm.
Naklada 200 primj.
ISBN 9536002248
061.22(497.5)(063)
HK04-00118

BENNETT, Alvin LeRoy
Međunarodne organizacije : načela i problemi / A. LeRoy Bennett, James K. Oliver ; preveo Nenad Vukadinović. - Zagreb : Politička kultura, 2004. (Zagreb : Kastmueller). - 405 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Međunarodne studije)
Prijevod djela: International organizations. - Bibliografija: str. [389]-402 i uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 9536213605
061.1(100)
341.1
HK04-00119

BLAŽIČKO, Karmela
Drugi let : (priručnik za vođe jata) / [napisale i uredile] Karmela Blažičko, Lovorka Homar, Krasanka Majer. - Zagreb : Savez izviđača Hrvatske, 2004. ([s. l.] : Tisak Svebor). - 95 str. : ilustr. ; 21 cm.
ISBN 9537123081
061.213(035)
379.835(035)
HK04-00120

COLEMAN, John, publicist
Hijerarhija zavjerenika: Komitet 300 / John Coleman ; s engleskog prevela Neđeljka Batinović. - 1. izd. - Zagreb : Detecta, 2004. (Velika Gorica : Špalta). - 348 str. : ilustr ; 20 cm. - (Biblioteka Armagedon)
Prijevod djela: Conspirators' hierarchy: The story of the Commitee 300. - Nakl. 2000 primj. - Bibliografija i bilješke: str. 310-324. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9539989906
061.236
327.2(73)"19"
327.2(410)"19"
HK04-00121

DURAND, Jean-Benoit
Europa malim koracima / Jean-Benoit Durand ; s francuskog prevela Jagoda Milinković ; [autor ilustracija Therese Bonte]. - Zagreb : Školska knjiga, 2004. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 75 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm.
Prijevod djela: L'Europe a petits pas. - Mali europski rječnik: str. 73-74. - Korisna internet stranica: str. 75.
ISBN 9530614101
061.1(4-67 EU)(02.053.2)
HK04-00122

FORČIĆ, Gordana
Uokvirite svoju ideju : priručnik o upravljanju projektnim ciklusom i izradi logičkog okvira / Gordana Forčić i Slađana Novota. - 1. izd. - Rijeka : Udruga za razvoj civilnog društva Smart, 2004. (Opatija : Gravema). - 98 str. : ilustr. , graf. prikazi ; 25 cm.
Nakl. 500 primj. - Bibliografija: str. 97.
ISBN 9539875153 9539875145 (pogrešan)
061.2.051:658(035)
06.051:352/353(035)
HK04-00123

GRAD Dubrovnik i udruge u 2004. / [prikupljanje i obrada podataka Monika Grdiša ; prijevod sažetaka na engleski Tereza Matić Ivušić ; urednica Adriana Kremenjaš-Daničić]. - Dubrovnik : Grad Dubrovnik : Europski dom Dubrovnik, 2004. (Dubrovnik : Tiskara Pavleković). - 43 str. ; 21 cm.
Nakl. 2000 primj. - Summary.
061.2(497.5 Dubrovnik)"2004"(036)
HK04-00124

GUDAK, Štefan
Petrovci : [85 roki kulturno-prosvitnej i umetnjickej roboti] : žridlo i rosadnjik ruskej i ukrajinskej kulturi, prosviti i umetnosci u Republiki Gorvatskej / Štefan Gudak ; [fotografiji Želymyr Tot]. - Petrovci : KUD Jakim Gardi, 2004. ([s. l. : s. n.]). - 336 str., [16] str. s tablama u bojama : ilustr. ; 22 cm.
Tekst na rusinskom jeziku. - Nakl. 700 primj. - Sažetak ; Summary. - Imensko kazalo.
ISBN 9539990009
061.237(497.5 Petrovci=161.2)(091)
930.85(497.5 Petrovci=161.2)"1919/2004"
HK04-00125

HRVATSKA akademija znanosti i umjetnosti = The Croatian Academy of Sciences and Arts / [prijevod Lelija Sočanac ; urednik Aco Zrnić]. - 3. dopunjeno izd. - Zagreb : Hrvatska akademija znanosti i umjetnosti, 2004. ([Zagreb] : Intergrafika). - 79 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 27 cm.
Tekst usporedo na hrv. i na engl. jeziku. - Nakl. 1000 primj.
061.12(497.5)(036)
HK04-00126

HRVATSKA udruga Muži zagorskog srca / [fotografije Dragutin Škreblin... [et al.] ; glavni urednik Vladimir Poljanec]. - Gredice : Hrvatska udruga Muži zagorskog srca, 2004. (Sveti Križ Začretje : H.O.N.ING.). - 213 str. : ilustr. u bojama ; 25 cm.
Nakl. 400 primj.
ISBN 953974122X
061.237(497.5 Gredice)"1994/2002"
HK04-00127

HRVATSKO amatersko kulturno umjetničko društvo "Glinska tamburica" Glina : deset godina obstojnosti / [glavni urednik Vlado Šoštarić]. - Glina : Hrvatsko amatersko kulturno-umjetničko društvo "Glinska tamburica", 2004. (Staro Čiče : Tipomat). - 160 str. : ilustr. u bojama, note ; 25 cm.
Hrpt. stv. nasl.: HAKUD "Glinska tamburica". - Bibliografija: str. 158-160.
ISBN 9539960002
061.237(497.5 Glina)(067.5)"1995/2004"
HK04-00128

KAKO osnovati izviđačku udrugu / [autori Siniša Bajsić... et al.]. - Zagreb : Savez izviđača Hrvatske, 2004. ([Lukavec] : Offset Markulin). - 139 str. ; 15 x 21 cm.
Ostali zastupljeni autori: Lovorka Homar, Siniša Ivanković, Darko Krnić, Aleksandar Lukić, Krasanka Majer, Marjan Pavić, Ratko Štefek.
ISBN 9537123073
061.213(035)
379.835(035)
HK04-00129

KNIGHT, Christopher
Hiramova knjiga : slobodno zidarstvo, Venera i tajni ključ Isusova života / Christopher Knight, Robert Lomas ; [prijevod Petra Štrok]. - Zagreb : Stari grad, 2004. (Zagreb : Aeroba). - 491 str. : ilustr. ; 25 cm. - (Biblioteka Hiram / Stari grad, Zagreb)
Prijevod djela: The book of Hiram. - Bibliografija: str. 469-474 i uz tekst. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 953671633X
061.236.6(091)
HK04-00130

KOLAR-DIMITRIJEVIĆ, Mira
Hrvatski Radiša : 1903.-1945. (2003) / Mira Kolar. - Zagreb : Dom i svijet (Hrvatski radiša ; Zagreb, 2004. : Gipa). - 485 str. : ilustr. ; 30 cm. - (Biblioteka Posebna izdanja / Dom i svijet, Zagreb)
Str. 13-15: Predgovor / Ivica Gaži. - Bibliografske bilješke uz tekst. - Summary / translated by Nikica Barić ; Zusammenfassung / Uebersetzt von Vlasta Švoger.
ISBN 9536491923 (Dom i svijet)
061.23(497.5 Zagreb)"1903/1945"
HK04-00131

KOMORČEC, Milan
Upravljanje administracijom Europske unije / Milan Komorčec. - Zagreb : Agencija : Američka trgovačka komora u Hrvatskoj, 2004. (Zagreb : Tipotisak). - 129 str. ; 24 cm.
Bibliografija: str. 121-126.
ISBN 9539909333 (Agencija)
061.1.04(4-67 EU)
HK04-00132

KURATKO Pani, Aleksandra
Kako komunicirati s lokalnim medijima : vodič za udruge i inicijative građana / [napisala Aleksandra Kuratko]. - Zagreb : AED [i. e.] Academy for Educational Development, [2004.] ([s. l. : s. n.]). - 40 str. : ilustr. u bojama ; 15 cm.
Ime autorice preuzeto iz kolofona. - Nakl. 800 primj.
ISBN 9539798736
061.2.053.52(035)
HK04-00133

MACKEY, Albert Gallatin
Povijest slobodnog zidarstva / Albert Gallatin Mackey. - Zagreb : Stari grad, 2004. (Zagreb : Grafocentar). - 465 str. : ilustr. ; 25 cm. - (Biblioteka Hiram / Stari grad, Zagreb)
Prijevod djela: The history of freemasonry. - Bibliografske biješke uz tekst.
ISBN 9536716321
061.236.6(091)
HK04-00134

MARINČIĆ, Nives
Suradnja s lokalnom upravom, državnim institucijama u lokalnoj zajednici i medijima : priručnik za nevladine organizacije / [autorica Nives Marinčić]. - Split : Udruga MiRTa, 2004. (Split : Oxa). - 59 str. ; 23 cm.
Ime autorice preuzeto s unut. str. 1. om. lista. - Nakl. 200 primj. - Bibliografija: str. [60].
ISBN 9539845386
061.2(497.5)(035)
061.2(497.5):316.77](035)
061.2(497.5):352](035)
061.2(497.5):321.01](035)
HK04-00135

MOGUĆNOSTI razvoja zaklada lokalnih zajednica u Hrvatskoj : studija / [pripremile Lidija Pavić-Rogošić i Ksenija Kunović]. - Zagreb : ODRAZ [i. e.] Održivi razvoj zajednice, 2004. ([Zagreb] : Znanje). - 94 str. : ilustr. ; 24 cm.
Nakl. 500 primj. - Bibliografija: str. 94.
ISBN 9539856345
061.27(497.5):352
352(497.5):061.27
HK04-00136

MUŽIĆ, Ivan, povjesničar
Masonstvo u Hrvata / Ivan Mužić. - 8. dopunjeno izd. - Split : Naklada Bošković, 2005. [i. e. 2004.] (Split : Dalmacija papir). - 751 str., [20] str. s tablama, [2] lista s tablama u bojama : ilustr. ; 24 cm. - (Biblioteka Raskrižja ; 2)
Str. 9-14: Predgovor / Augen Laxa. - Bilješka o autoru: str. 751. - Bibliografija: str. 671-707 i uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 953709054X
061.236(497.5)(091)
(497.5)
"17/19"
HK04-00137

PETO proširenje Europske unije: 2004. / [autori Pero Bilušić... et al.]. - Zagreb : Ministarstvo europskih integracija, 2004. ([Zagreb] : AKD). - 50 str., [1] presavijen list sa kartom EU : ilustr., graf. prikazi (pretežno u bojama) ; 24 cm.
Nakl. 10000 primj. - Pojmovnik: str. 46-50. - Ostali zastupljeni autori: Ksenija Brigljević, Ana Brnčić, Rina Eterović Goreta, Iva Gotovac, Ivana Mošnja, Matija Očuršćak.
ISBN 9537010244
061.1(4-67 EU)"2004"
HK04-00138

PLAVI val : programske upute za izviđačke aktivnosti na vodi / [napisali Zdenko Popović... et al.]. - Zagreb : Savez izviđača Hrvatske, 2004. (Zagreb : Papirna konfekcija). - 112 str. : ilustr. ; 24 cm.
Ostali zastupljeni autori: Krasanka Majer, Zoran Jezidžić, Zoran Fistonić. - Bibliografija: str. 111.
ISBN 9537123057
061.213(035)
HK04-00139

POGLED grad : Club-Galerije Magis : večeri s Maticom hrvatskom : 1993.-2003. : dokumentarij / priredile Valentina Majdenić i Helena Sablić Tomić. - Osijek : Matica hrvatska, Ogranak : Timarex : Grafika, 2004. (Osijek : Grafika). - 141 str. : ilustr. ; 19 x 20 cm.
Str. 5-6: Zaboravu usuprot / V. Majdenić, H. Sablić Tomić.
ISBN 9536137917
061.237(497.5 Osijek):008
061.22(497.5 Osijek):008
HK04-00140

PUTRIĆ, Mato
Oni su uspjeli : tvrtke s kojima vrijedi poslovati = They made it : companies worth doing business with / [Mato Putrić, Damir Putrić ; prijevod Lana Golub ... et al.]. - Zagreb : Promotor studio, 2004. ([s. l.] : Edok). - 192 str. : ilustr. u bojama ; 31 cm.
Tekst na hrv. i na engl. jeziku. - Imena autora preuzeta sa str. 190.
ISBN 9539983401
061.5(497.5)
HK04-00141

TONČ, Andreja
Kako pokrenuti lokalne izvore potpore : vodič za udruge i inicijative građana / [napisala Andreja Tonč]. - Zagreb : AED [i. e.] Academy for Educational Development, 2004. ([s. l. : s. n.]). - 27 str. ; 15 x 21 cm.
Ime autorice preuzeto iz kolofona. - Nakl. 500 primj.
ISBN 9539798752
061.2.047(497.5)(035)
HK04-00142

UPOZNAJ Europsku Uniju / [prevela Tamara Pliško]. - Zagreb : Profil International, 2004. - 1 atlas, 64 str. sa zemljop. kartama i tekstom : u bojama ; 28 x 22 cm.
Prijevod djela: Conosci l'Unione Europea.
ISBN 953200887X
061.1(4-67 EU)(02.053.2)
912.44(4-67 EU)(02.053.2)
HK04-00143

VJEŠTARSTVA izviđača i planinki / [napisali i pripremili Tea Babić... et al.]. - Zagreb : Savez izviđača Hrvatske, 2004. (Zagreb : Grafocentar - Trgovina). - 62 str. : ilustr. ; 21 cm.
Ostali zastupljeni autori: Petra Bušić, Smail Hibeljić, Katica Konstantinović, Krasanka Majer, Zlatan Mošmondor. - Bibliografija: str. 57-58.
ISBN 9537123065
061.213(035)
379.835(035)
HK04-00144

Vidi br.: HK04-02812

Vidi br.: HK04-03193

Vidi br.: HK04-02491

Vidi br.: HK04-03198

Vidi br.: HK04-03139

Vidi br.: HK04-03113

Vidi br.: HK04-00123

Vidi br.: HK04-00721

Vidi br.: HK04-03063

Vidi br.: HK04-00518

Vidi br.: HK04-01018

Vidi br.: HK04-03181

Vidi br.: HK04-02220

Vidi br.: HK04-03083

Vidi br.: HK04-02724

Vidi br.: HK04-03195

Vidi br.: HK04-02250

Vidi br.: HK04-00891

Vidi br.: HK04-02475

Vidi br.: HK04-02855

Vidi br.: HK04-02031

Vidi br.: HK04-03093

Vidi br.: HK04-01004

Vidi br.: HK04-02856

Vidi br.: HK04-03140

Vidi br.: HK04-00572

Vidi br.: HK04-03180

Vidi br.: HK04-02484

Vidi br.: HK04-02245

Vidi br.: HK04-02226

Vidi br.: HK04-03153

Vidi br.: HK04-00135

Vidi br.: HK04-00135

Vidi br.: HK04-00135

Vidi br.: HK04-01185

Vidi br.: HK04-02511

Vidi br.: HK04-03071

Vidi br.: HK04-03163

Vidi br.: HK04-03182

Vidi br.: HK04-03127

Vidi br.: HK04-03127

Vidi br.: HK04-03176

Vidi br.: HK04-01996

Vidi br.: HK04-02526

Vidi br.: HK04-02236

Vidi br.: HK04-02813

Vidi br.: HK04-03138

Vidi br.: HK04-01186

Vidi br.: HK04-02225

Vidi br.: HK04-03109

Vidi br.: HK04-04007

Vidi br.: HK04-03156

Vidi br.: HK04-02233

Vidi br.: HK04-03108

Vidi br.: HK04-03079

Vidi br.: HK04-02376

Vidi br.: HK04-03154

Vidi br.: HK04-03201

Vidi br.: HK04-02825

Vidi br.: HK04-02227

Vidi br.: HK04-02240

Vidi br.: HK04-00879

Vidi br.: HK04-03167

Vidi br.: HK04-03196

Vidi br.: HK04-00140

Vidi br.: HK04-03174

Vidi br.: HK04-02026

Vidi br.: HK04-00609

Vidi br.: HK04-01193

Vidi br.: HK04-03070

Vidi br.: HK04-02377

Vidi br.: HK04-02228

Vidi br.: HK04-03177

Vidi br.: HK04-03060

Vidi br.: HK04-03164

Vidi br.: HK04-01192

Vidi br.: HK04-00964

Vidi br.: HK04-02378

Vidi br.: HK04-02525

Vidi br.: HK04-03197

069   Muzeji. Stalne izložbe

ARHEOLOŠKI muzej (Split)
Zbirka slika Arheološkog muzeja u Splitu / Arsen Duplančić, Radoslav Tomić ; [fotografije Živko Bačić]. - Split : Arheološki muzej, 2004. (Split : Dalmacija papir). - 161 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 29 cm.
Nakl. 700 primj. - Str. 5-6: Predgovor / Emilio Marin. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9537174050
069(497.5 Split).51:75
069(497.5 Split).02:902
HK04-00145

CVITKOVIĆ, Ivan, muzeolog
Trideset godina Muzeja Brdovec : 1973. - 2003. / Ivan Cvitković ; [fotografije Ivan Cvitković... et al.]. - Brdovec : Muzej Brdovec, 2003. [i. e.] 2004. ([Zagreb] : Denona). - 18 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 21 cm.
ISBN 9539951011
069(497.5 Brdovec)(067.5)
HK04-00146

JUZBAŠIĆ, Janja
Vodič kroz stalni postav s katalogom : Zavičajni muzej Stjepan Gruber, Etnološki odjel, Županja / Janja Juzbašić ; [fotografije Damir Klasiček... et al.]. - Županja : Zavičajni muzej Stjepan Gruber, 2004. (Cerna : Admiral tisak). - 165 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 30 cm.
Nakl. 500 primj. - Bibliografija: str. 164-165.
ISBN 9539960401
069(497.5 Županja).51:39](036)
HK04-00147

KOLEGA, Marija
Vodič : Arheološki muzej Zadar, Muzej ninskih starina / [tekst Marija Kolega ; fotografije Živko Bačić ... et al.]. - Zadar : Arheološki muzej, 2004. ([Zagreb] : Tiskara Meić Rotooffset). - 64 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 23 cm.
Ime autorice preuzeto s poleđine nasl. lista. - Ilustr. i na unut. str. oba spojna lista. - Nakl. 1200 primj.
ISBN 953964786X
069(497.5 Nin).02:902](036)
HK04-00148

MAROEVIĆ, Ivo
Baštinom u svijet : muzeološke teme, zaštita spomenika, arhitektura / Ivo Maroević. - Petrinja : Matica hrvatska, Ogranak, 2004. (Donja Lomnica : Ekološki glasnik). - 223, 272 str., [56] str. s tablama ; 24 cm.
Nasl. str. prištampanoga teksta: Into the world with the cultural heritage. - Tekstovi na hrv. jeziku i prijevodi na više jezika tiskani u međusobno obratnim smjerovima. - Nakl. 800 primj. - Bibliografija: str. 213-221.
ISBN 9536668157
069.01
7.025.3
72"18/19"
HK04-00149

MUZEJ Međimurja (Čakovec)
Vodič stalnim postavom : Muzej Međimurja Čakovec / [urednik, autor tekstova Vladimir Kalšan ... [et al.] ; fotografije B. [Bojan] Damiš ... et al.]. - Čakovec : Muzej Međimurja, 2004. ([s. l.] : Tiskara Horvat). - 31 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm.
Nakl. 1000 primj. - Ostali zastupljeni autori: Josip Vidović, Lidija Plavec Butković, Smiljana Petr-Marčec, Vladimir Pavić, Ljubica Ramušćak, Erika Nađ-Jerković, Priska Kulčar.
ISBN 9536896001
069(497.5 Čakovec).02:908
HK04-00150

PETRICIOLI, Ivo
Die Staendige ausstellung sakraler Kunst in Zadar : Katalog / Ivo Petricioli ; unter Mitwirkung von Lukrecija Pavičić-Domijan ; Redaktion Antun Travirka ; [Fotos Živko Bačić]. - Zadar : Stalan izložba crkvene umjetnosti : Benediktinke svete Marije, 2004. (Kranj : Gorenjski tisk). - XVI, 130 str. : ilustr. u bojama ; 30 cm.
Izv. stv. nasl.: Stalna izložba crkvene umjetnosti u Zadru. - Nakl. 5000 primj. - Kratice: str. [2].
ISBN 9539828880 (Stalna izložba crkvene umjetnosti)
069(497.5 Zadar).51:7.046(497.5-37 Zadar)
7.046(497.5-37 Zadar)"07/17"
HK04-00151

PETRICIOLI, Ivo
Exposition permanente d'art sacre a Zadar / Ivo Petricioli ; collaboratrice Lukrecija Pavičić-Domijan ; photographies Živko Bačić ; redacteur Antun Travirka. - Zadar : Stalna izložba crkvene umjetnosti : Benediktinke svete Marije, 2004. (Kranj : Gorenjski tisk). - XVI, 130 str. : ilustr. u bojama ; 30 cm.
Izv. stv. nasl.: Stalna izložba crkvene umjetnosti u Zadru. - Nakl. 2000 primj.
ISBN 9539828899 (Stalna izložba crkvene umjetnosti)
069(497.5 Zadar).51:7.046(497.5-37 Zadar)
7.046(497.5-37 Zadar)"07/17"
HK04-00152

RATKOVIĆ-BUKOVČAN, Lada
Staklo staroga vijeka u Muzeju Mimara / Lada Ratković-Bukovčan ; [fotografije Goran Vranić ... et al.]. - Zagreb : Muzej Mimara, 2004. (Zagreb : Tiskara Puljko). - 120 str. : ilustr. (djelomice u bojama) ; 24 cm.
Nakl. 1000 primj. - Bibliografija: str. 117-119 i uz tekst.
ISBN 9536100894
069(497.5 Zagreb).51:748
748.032(083.824)
HK04-00153

STALNA izložba crkvene umjetnosti (Zadar)
Exposition permanente d'art sacre a Zadar : catalogue de la collection / [textes] Ivo Petricioli ; collaboratrice Lukrecija Pavičić-Domijan ; redacteur Antun Travirka ; [traduction Marie Rose Škifić ; photographies Živko Bačić]. - Zadar : Stalna izložba crkvene umjetnosti : Benediktinke svete Marije, 2004. (Kranj : Gorenjski tisk). - XVI, 130 str. : ilustr. u bojama ; 30 cm.
Izv. str. nasl.: Stalna izložba crkvene umjetnosti u Zadru. - Nakl. 5000 primj.
ISBN 9537198006 (Stalna izložba crkvene umjetnosti, Zadar ; meki uvez)
069(497.5 Zadar).51:7.046(497.5-37 Zadar)
7.046(497.5-37 Zadar)"07/17"
HK04-00154

STALNA izložba crkvene umjetnosti (Zadar)
The permanent exhibition of religious art in Zadar : the catalogue of the collection / [texts] Ivo Petricioli ; colaborator Lukrecija Pavičić-Domijan ; editor Antun Travirka ; [translated by Stipe Grgas]. - Zadar : Stalna izložba crkvene umjetnosti : Benediktinke svete Marije, 2004. (Kranj : Gorenjski tisk). - XVI, 130 str. : ilustr. u bojama ; 30 cm.
Izv. stv. nasl.: Stalna izložba crkvene umjetnosti Zadar. - Nakl. 5000 primj.
ISBN 9539828848 (Stalna izložba crkvene umjetnosti, Zadar)
069(497.5 Zadar).51:7.046(497.5-37 Zadar)
7.046(497.5-37 Zadar)"07/17"
HK04-00155

STALNA izložba crkvene umjetnosti (Zadar)
Esposizione permanente d'arte sacra a Zara : catalogo della collezione / [testo] Ivo Petricioli ; collaboratrice Lukrecija Pavičić-Domijan ; fotografie Živko Bačić ; redattore Antun Travirka ; [traduzione in italiano Nicoletta Russotti Babić]. - Zara : Stalna izložba crkvene umjetnosti : Benediktinke svete Marije, 2004. (Kranj : Gorenjski tisk). - XVI, 130 str. : ilustr. u bojama ; 30 cm.
Izv. stv. nasl.: Stalna izložba crkvene umjetnosti u Zadru. - Nakl. 5000 primj.
ISBN 9539828864 (Stalna izložba crkvene umjetnosti, Zadar)
069(497.5 Zadar).51:7.046(497.5-37 Zadar)
7.046(497.5-37 Zadar)"07/17"
HK04-00156

STALNA izložba crkvene umjetnosti (Zadar)
Esposizione permanente d'arte sacra a Zara / [testo] Ivo Petricioli ; collaboratrice Lukrecija Pavičić-Domijan ; fotografie Živko Bačić ; redattore Antun Travirka ; [traduzione in italiano Nicoletta Russotti Babić]. - Zara : Stalna izložba crkvene umjetnosti : Benediktinke svete Marije, 2004. (Kranj : Gorenjski tisk). - [266] str. : ilustr. u bojama ; 31 cm.
Izv. stv. nasl.: Stalna izložba crkvene umjetnosti u Zadru. - Nakl. 2000 primj.
ISBN 9539828856 (Stalna izložba crkvene umjetnosti, Zadar)
069(497.5 Zadar).51:7.046(497.5-37 Zadar)
7.046(497.5-37 Zadar)"07/17"
HK04-00157

STALNA izložba crkvene umjetnosti (Zadar)
The permanent exhibition of religious art in Zadar / [texts] Ivo Petricioli ; colaborator Lukrecija Pavičić-Domijan ; photographs Živko Bačić ; editor Antun Travirka ; [translated by Stipe Grgas]. - Zadar : Stalna izložba stalne crkvene umjetnosti : Benediktinke svete Marije, 2004. (Kranj : Gorenjski tisk). - [266] str. : ilustr. u bojama ; 31 cm.
Izv. stv. nasl.: Stalna izložba crkvene umjetnosti u Zadru. - Nakl. 2000 primj.
ISBN 953982883X (Stalna izložba crkvene umjetnosti, Zadar)
069(497.5 Zadar).51:7.046(497.5-37 Zadar)
7.046(497.5-37 Zadar)"07/17"
HK04-00158

STALNA izložba crkvene umjetnosti (Zadar)
Die staendige Ausstallung sakraler Kunst in Zadar / [Texte] Ivo Petricioli ; unter Mitwirkung von Lukrecija Pavičić-Domijan ; Fotos Živko Bačić ; Redaktion Antun Travirka ; [Uebersetzung aus dem Kroatischen Anna Margarete Mikić]. - Zadar : Stalna izložba crkvene umjetnosti, 2004. (Kranj : Gorenjski tisk). - [266] str. : ilustr. u bojama ; 31 cm.
Izv. stv. nasl.: Stalna izložba crkvene umjetnosti u Zadru. - Nakl. 2000 primj.
ISBN 9539828872 (Stalna izložba crkvene umjetnosti, Zadar)
069(497.5 Zadar).51:7.046(497.5-37 Zadar)
7.046(497.5-37 Zadar)"07/17"
HK04-00159

STALNA izložba crkvene umjetnosti (Zadar)
Stalna izložba crkvene umjetnosti u Zadru / [tekstovi] Ivo Petricioli ; suradnica Lukrecija Pavičić-Domijan ; fotografije Živko Bačić ; urednik Antun Travirka. - Zadar : Stalna izložba crkvene umjetnosti : Benediktinke svete Marije, 2004. (Kranj : Gorenjski tisk). - [266] str. : ilustr. u bojama ; 31 cm.
Nakl. 2000 primj.
ISBN 9539828813 (Stalna izložba crkvene umjetnosti, Zadar)
069(497.5 Zadar).51:7.046(497.5-37 Zadar)
7.046(497.5-37 Zadar)"07/17"
HK04-00160

TEHNIČKI muzej (Zagreb)
Otvorena vrata : izložba [novih] zbirki iz Čuvaonica Tehničkoga muzeja : Tehnički muzej, Zagreb, 16. lipnja - 7. studenoga 2004. / [autori Krešimir Bašić... [et al.] ; fotografije Zvonimir Ambruš]. - Zagreb : Tehnički muzej, 2004. ([Zagreb] : Copygraf). - 177 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm.
Katalog izložbe. - Nakl. 1000 primj. - Ostali zastupljeni autori: Vesna Dakić, Renato Filipin, Davor Fulanović, Neda Staklarević, Željko Staklarević, Božica Škulj. - Summary.
ISBN 9536568128
069(497.5 Zagreb).51:62](064)
069(497.5).02:62
HK04-00161

Vidi br.: HK04-02869

Vidi br.: HK04-02869

Vidi br.: HK04-02879

Vidi br.: HK04-02817

Vidi br.: HK04-05048

Vidi br.: HK04-02415

Vidi br.: HK04-05240

Vidi br.: HK04-05240

Vidi br.: HK04-00145

Vidi br.: HK04-02816

Vidi br.: HK04-02846

Vidi br.: HK04-02846

Vidi br.: HK04-02878

Vidi br.: HK04-02878

Vidi br.: HK04-02866

Vidi br.: HK04-02791

Vidi br.: HK04-02158

Vidi br.: HK04-03103

Vidi br.: HK04-00097

Vidi br.: HK04-02870

Vidi br.: HK04-02870

Vidi br.: HK04-00161

Vidi br.: HK04-05168

Vidi br.: HK04-00188

Vidi br.: HK04-00188

Vidi br.: HK04-02818

Vidi br.: HK04-02010

070   Novine. Tisak. Novinarstvo

MALOVIĆ, Stjepan
Medijski prijepori / Stjepan Malović. - Zagreb : Izvori : Friedrich Ebert Stiftung ; Dubrovnik : Sveučilište, Međunarodni centar za obrazovanje novinara, 2004. ([s. l. : s. n.]). - 144 str. ; 24 cm. - (Udžbenik Sveučilišta u Dubrovniku)
Str. 9-12: Predgovor / Gordana Vilović. - Autorova slika i bilješka o njemu: str. [8]. - Bibliografija uz svako poglavlje. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9532032142 (Izvori)
070(497.5)"199/200"
316.77(497.5)"199/200"
316.77(075.8)
HK04-00162

TKO je tko u hrvatskom novinarstvu / [urednik Martina Sokač]. - Zagreb : Hrvatska gospodarska komora, 2004. (Zagreb : Intergrafika). - 368 str. ; 15 cm.
Nakl. 1500 primj.
ISBN 9536207451
070.42(497.5)(058)
HK04-00163

VILOVIĆ, Gordana
Etički prijepori u Globusu i Nacionalu 1999.-2000. / Gordana Vilović. - Zagreb : Fakultet političkih znanosti, 2004. (Čakovec : "Zrinski"). - 191 str. : graf. prikazi ; 21 cm. - (Biblioteka Politička misao. Hrvatska politologija ; 8)
Str. [185]-191: Pogovor / Ivo Žanić. - Bibliografija: str. [175]-184 i uz tekst.
ISBN 9536457261
070.11(497.5)
174:070
HK04-00164

Vidi br.: HK04-00759

Vidi br.: HK04-00771

08   Poligrafije. Publikacije za djecu i mlade. Službene publikacije

DIJETE / oslikala Anne Wilsdorf ; s francuskoga preveo Mate Maras. - Zagreb : Školska knjiga, 2004. ([s. l. : s. n.]). - 37 str. : ilustr. u bojama ; 19 cm. - (Moja mala enciklopedija Larousse ; sv. 1)
Prijevod djela: Le bebe.
ISBN 9530614217
087.5
HK04-00165

DINOSAURI / oslikala Clotilde Perrin ; s francuskoga preveo Mate Maras. - Zagreb : Školska knjiga, 2004. ([s. l. : s. n.]). - 37 str. : ilustr. u bojama ; 20 cm. - (Moja mala enciklopedija Larousse ; sv. 9)
Prijevod djela: Les dinosaures.
ISBN 9530614187
087.5
HK04-00166

DOMAĆE životinje / oslikala Aurelie Guillerey ; s francuskoga preveo Mate Maras. - Zagreb : Školska knjiga, 2004. ([s. l. : s. n.]). - 37 str. : ilustr. u bojama ; 20 cm. - (Moja mala enciklopedija Larousse ; sv. 2)
Prijevod djela: Les animaux de la ferme.
ISBN 9530614233
087.5
HK04-00167

DUMONT-LE Cornec, Elisabeth
Gusari / Elisabeth Dumont-Le Cornec ; ilustracije Jean-Marie Poissenot ; [prevela Andrea-Beata Jelić]. - Zagreb : Profil international, 2004. ([s. l. : s. n.]). - 32 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm + 1 maska u bojama. - (Biblioteka Zvrk)
Prijevod djela: Les pirates. - Ilustr. u bojama na unut. str. 2. om. lista. - Rječnik: str. 30.
ISBN 9532008780
087.5
HK04-00168

DUPINI i kitovi / oslikala Nathalie Choux ; s francuskoga preveo Mate Maras. - Zagreb : Školska knjiga, 2004. ([s. l. : s. n.]). - 37 str. : ilustr. u bojama ; 20 cm. - (Moja mala enciklopedija Larousse ; sv. 7)
Prijevod djela: Dauphins et beleines.
ISBN 953061425X
087.5
HK04-00169

FEIN, Egon
Tisuću nevjerovatnih činjenica / Egon Fein ; [ilustracije Matthias Ose ; s njemačkoga prevela Bojana Zeljko Lipovščak]. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2004. (Sv. Ivan Zelina : Tiskara Zelina). - 319 str. : ilustr. ; 21 cm.
Prijevod djela: 1000 verblueffende Tatsachen.
ISBN 9531963371
088(100)
HK04-00170

GUINNESS world records 2005 / [preveli s engleskoga Nebojša Buđanovac ... [et al.] ; indeks Susan Bosanko ; glavna urednica Claire Folkard]. - Zagreb : Algoritam, 2004. (Zlin : GRASPO CZ). - 287 str. : ilustr. u bojama ; 31 cm.
Prijevod djela: Guinness book of records 2005. - Na 1. om. listu: 50. jubilarno izd. - Predmetno kazalo.
ISBN 9532201793
088(100)"2005"
HK04-00171

KENNEDY
Šumske životinje / ilustracije Kennedy ; prijevod Petra Radin. - Zagreb : Magma, 2004. (Bergamo : Larus-print). - [28] str. : ilustr. u bojama ; 29 cm. - (Biblioteka Turbo limač)
Prijevod djela: Animali del bosco.
ISBN 9539901464
087.5
HK04-00172

KENNEDY
Domaće životinje / ilustracije Kennedy ; prijevod Petra Radin. - Zagreb : Magma, 2004. (Bergamo : Larus-print). - [28] str. : ilustr. u bojama ; 29 cm. - (Biblioteka Turbo limač)
Prijevod djela: Animali della fattoria.
ISBN 9539901472
087.5
HK04-00173

KENNEDY
Životinje prašume / ilustracije Kennedy ; prijevod Petra Radin. - Zagreb : Magma, 2004. (Bergamo : Larus-print). - [28] str. : ilustr. u bojama ; 29 cm. - (Biblioteka Turbo limač)
Prijevod djela: Animali della foresta.
ISBN 9539901456
087.5
HK04-00174

LAKU noć! / oslikao Vincent Desplanche ; s francuskoga preveo Mate Maras. - Zagreb : Školska knjiga, 2004. ([s. l. : s. n.]). - 37 str. : ilustr. u bojama ; 20 cm. - (Moja mala enciklopedija Larousse ; sv. 6)
Prijevod djela: Bonne nuit!.
ISBN 9530614268
087.5
HK04-00175

NA morskoj obali / oslikao Benjamin Chaud ; s francuskoga preveo Mate Maras. - Zagreb : Školska knjiga, 2004. ([s. l. : s. n.]). - 37 str. : ilustr. u bojama ; 20 cm. - (Moja mala enciklopedija Larousse ; sv. 4)
Prijevod djela: Au bord de la mer.
ISBN 9530614241
087.5
HK04-00176

SVEMIR / oslikala Anais Massini ; s francuskoga preveo Mate Maras. - Zagreb : Školska knjiga, 2004. ([s. l. : s. n.]). - 37 str. : ilustr. u bojama ; 20 cm. - (Moja mala enciklopedija Larousse ; sv. 8)
Prijevod djela: L'universe.
ISBN 9530614152
087.5
HK04-00177

ŠAŠIĆ, Miroslav
Moj Zagreb / Miroslav Šašić ; oslikala Sanja Pribić. - Zagreb : Školska knjiga, 2004. ([s. l. : s. n.]). - [28] str. : ilustr. u bojama ; 24 cm. - (Serija slikovnica Gradovi ; 2)
ISBN 9530000464
087.5
HK04-00178

ŠUMA / oslikao Marc Boutavant ; s francuskoga preveo Mate Maras. - Zagreb : Školska knjiga, 2004. ([s. l. : s. n.]). - 37 str. : ilustr. u bojama ; 20 cm. - (Moja mala enciklopedija Larousse ; sv. 3)
Prijevod djela: La foret.
ISBN 9530614209
087.5
HK04-00179

TIJELO / oslikala Alice Charbin ; s francuskoga preveo Mate Maras. - Zagreb : Školska knjiga, 2004. ([s. l. : s. n.]). - 37 str. : ilustr. u bojama ; 20 cm. - (Moja mala enciklopedija Larousse ; sv. 10)
Prijevod djela: Le corps.
ISBN 9530614195
087.5
HK04-00180

U planini / oslikala Vanessa Hie ; s francuskoga preveo Mate Maras. - Zagreb : Školska knjiga, 2004. ([s. l. : s. n.]). - 37 str. : ilustr. u bojama ; 20 cm. - (Moja mala enciklopedija Larousse ; sv. 5)
Prijevod djela: A la montagne.
ISBN 9530614225
087.5
HK04-00181

VITEZOVI i utvrđeni dvorci / oslikao Charles Dutertre ; s francuskoga preveo Mate Maras. - Zagreb : Školska knjiga, 2004. ([s. l. : s. n.]). - 37 str. : ilustr. u bojama ; 20 cm. - (Moja mala enciklopedija Larousse ; sv. 11)
Prijevod djela: Chevaliers et chateaux forts.
ISBN 9530614179
087.5
HK04-00182

WILLIAMS, Brian
Velika knjiga rekorda i zanimljivosti iz cijeloga svijeta / Brian Williams ; [prevela s engleskoga Katarina Travašić]. - Rijeka : Naklada Uliks, 2004. ([s. l. : s. n.]). - 256 str. : ilustr. u bojama ; 23 cm.
Prijevod djela: The greatest book of the biggest and best. - Tiskano u Kini. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9539916437
088(02.053.2)
HK04-00183

ŽIVOTINJE u savani / oslikao Jerome Ruillier ; s francuskoga preveo Mate Maras. - Zagreb : Školska knjiga, 2004. ([s. l. : s. n.]). - 37 str. : ilustr. u bojama ; 20 cm. - (Moja mala enciklopedija Larousse ; sv. 12)
Prijevod djela: Les animaux de la savane.
ISBN 9530614160
087.5
HK04-00184

Vidi br.: HK04-04709

Vidi br.: HK04-04487

Vidi br.: HK04-03494

Vidi br.: HK04-04735

Vidi br.: HK04-03814

Vidi br.: HK04-03500

Vidi br.: HK04-03354

Vidi br.: HK04-04474

Vidi br.: HK04-03492

Vidi br.: HK04-03503

Vidi br.: HK04-04309

Vidi br.: HK04-04909

Vidi br.: HK04-04689

Vidi br.: HK04-04330

Vidi br.: HK04-03495

Vidi br.: HK04-03488

Vidi br.: HK04-03497

Vidi br.: HK04-01495

Vidi br.: HK04-03681

Vidi br.: HK04-04080

Vidi br.: HK04-04121

Vidi br.: HK04-04079

Vidi br.: HK04-04535

Vidi br.: HK04-04230

Vidi br.: HK04-04489

Vidi br.: HK04-03487

Vidi br.: HK04-03496

Vidi br.: HK04-03493

Vidi br.: HK04-03486

Vidi br.: HK04-03504

Vidi br.: HK04-03491

Vidi br.: HK04-03576

Vidi br.: HK04-03688

Vidi br.: HK04-04201

Vidi br.: HK04-03502

Vidi br.: HK04-04723

Vidi br.: HK04-04956

Vidi br.: HK04-04695

Vidi br.: HK04-03549

Vidi br.: HK04-03396

Vidi br.: HK04-03401

Vidi br.: HK04-04297

Vidi br.: HK04-04499

Vidi br.: HK04-04232

Vidi br.: HK04-02006

Vidi br.: HK04-03489

Vidi br.: HK04-04498

Vidi br.: HK04-02004

Vidi br.: HK04-03498

Vidi br.: HK04-04724

Vidi br.: HK04-03506

Vidi br.: HK04-04722

Vidi br.: HK04-04281

Vidi br.: HK04-04721

Vidi br.: HK04-04496

Vidi br.: HK04-03322

Vidi br.: HK04-03812

Vidi br.: HK04-03490

Vidi br.: HK04-03499

Vidi br.: HK04-03501

Vidi br.: HK04-03556

Vidi br.: HK04-04431

Vidi br.: HK04-00105

Vidi br.: HK04-04497

Vidi br.: HK04-04883

Vidi br.: HK04-04170

Vidi br.: HK04-04305

Vidi br.: HK04-04316

Vidi br.: HK04-04168

Vidi br.: HK04-04171

Vidi br.: HK04-04167

Vidi br.: HK04-04169

09   Rukopisi. Rijetka i posebno značajna djela

DREI Schriften - drei Sprachen : kroatische Schriftdenkmaeler und Drucke durch Jahrhunderte : [Wuerttembergische Landesbibliothek, Stuttgart, 22. April bis 12. Juni 2004., Museum fuer Literatur am Oberrhein, Karlsruhe, 17. Juni bis 15. Juli 2004.] / [Uebersetzer Dagmar Hadžić... [et al.] ; Photos Damir Fabijanić, Petar Strmečki ; herausgegeben von Srećko Lipovčan]. - Zagreb : Nacionalna i sveučilišna knjižnica : Erasmus naklada, 2004. (Zagreb : Kratis). - 247 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 30 cm.
Izv. stv. nasl.: Tri pisma - tri jezika. - Katalog izložbe. - Na oba spojna lista zemljop. karte. - Zastupljeni autori: Radoslav Katičić, Wolfgang Kessler, Anica Nazor, Josip Bratulić, Mirko Tomasović, Srećko Lipovčan. - Bibliografija: str. 238-247.
ISBN 9535000179 (NSK)
094(497.5)(064)
003.349.1(497.5)(064)
930.85(497.5)(064)
655.11(497.5)(064)
HK04-00185

EVANGELIARIUM Spalatense. - Split : Nadbiskupija splitsko-makarska, 2004. (Split : Slobodna Dalmacija). - [616] str. ; 33 cm.
Faks. izd. prema izvorniku iz Arhiva splitske prvostolnice. - Nakl. 1200 primj.
ISBN 9531632227
091(497.5 Split)"07"(02.045)
264-1(497.5 Split)"07"(02.045)
HK04-00186

SAMBUNJAK, Slavomir
Libar glagoljaša Don Antona od Silbe / Slavomir Sambunjak. - Zagreb : Demetra, 2004. ([s. l. : s. n.]). - VIII, 227 str. : ilustr. u bojama, faks ; 25 cm. - (Demetra. Filološka biblioteka Dimitrija Savića ; sv. 3)
Autorova slika. - Rječnik: str. 191-208. - Bio-bibliografska bilješka o autoru: str. 227. - Bibliografija: str. 45-48 i uz tekst. - Zusammenfassung / prijevod Zaneta Sambunjak ; Summary / prijevod Ana Paunović ; Riassunto / prijevod Zaneta Sambunjak.
ISBN 9532250379
091(497.5)(210.7 Silba)"17"
003.349.1(497.5)(210.7 Silba)
HK04-00187

SMOLICA, Marija
Knjige tiskane u 17. stoljeću iz fundusa Zavičajnog muzeja grada Rovinja : Zavičajni muzej grada Rovinja, ožujak-travanj 2004. = Libri del Museo civico della citta di Rovigno stampati nel XVII secolo : Museo civico della citta di Rovigno, marzo-aprile 2004 / [autor kataloga Marija Smolica ; prijevod Eufemia Papić]. - Rovinj : Zavičajni muzej grada Rovinja, 2004. (Staro Čiče : Tipomat). - 32 str. : ilustr. ; 30 cm.
Tekst na hrv. i tal. jeziku. - Nakl. 499 primj. - Bibliografija: str. 31.
ISBN 9539755433
094"16"(064)
069(497.5 Rovinj).51:094](064)
069(497.5 Rovinj).02:908
HK04-00188

TROIS ecritures - trois langues : pierres gravees, manuscrits anciens et publications croates a travers les siecles : [Bibliotheque Royale, Bruxelles, du 23 janvier au 28 fevrier 2004] = Three scripts - three languages : Croatian linguistic monuments, manuscripts and printed editions through centuries / [auteurs de la museographie Srećko Lipovčan et Zlatko Rebernjak ; photographies Damir Fabijanić... [et al.] ; traduction Evaine Le Calve-Ivičević, Željko Klaić ; editeur responsable Srećko Lipovčan]. - Zagreb : Nacionalna i sveučilišna knjižnica : Erasmus naklada, 2004. (Zagreb : Kratis). - 279 str. : ilustr. ; 30 cm.
Katalog izložbe. - Tekst usporedo na franc. i engl. jeziku. - Zemljop. karte Hrvatske i Europe u bojama na unut. str. oba om. lista. - Zastupljeni autori: Josip Stipanov, Radoslav Katičić, Anica Nazor, Josip Bratulić, Mirko Tomasović. - Bibliografija: str. 270-279.
ISBN 9535000144 (NSK)
094(497.5)(064)
003.349.1(497.5)(064)
930.85(497.5)(064)
655.11(497.5)(064)
HK04-00189

1FILOZOFIJA. PSIHOLOGIJA


CAPRA, Fritjof
Skrivene veze : znanost o održivosti: objedinjavanje biološke, spoznajne i društvene dimenzije života / Fritjof Capra ; [prevela Lidija Zafirović]. - Zagreb : Liberata, 2004. (Zagreb : ZiB mladost). - 267 str. ; 21 cm.
Prijevod djela: The hidden connections. - Bibliografija: str. 256-267.
ISBN 9537158020
1:001
001.1
HK04-00190

ČEHOK, Ivan
Filozofija odgoja Eugena Finka / Ivan Čehok. - Zagreb : Hrvatsko filozofsko društvo, 2004. (Zagreb : Grafo mark). - 202 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Filozofska istraživanja ; knj. 122)
Nakl. 1000 primj. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu. - Bibliografija: str. 185-192 i uz tekst. - Zusammenfassung. - Imensko kazalo.
ISBN 9531640777
1Fink, E.
1:37
HK04-00191

ČVRLJAK, Krešimir
Filozofija u enciklopedizmu Pavla Skalića / Krešimir Čvrljak ; [prevoditelj sažetka Stanislav Tuksar]. - Skradin : Matica hrvatska, Ogranak, 2004. ([Donja Lomnica] : Ekološki glasnik). - 391 str. ; 24 cm.
Nakl. 500 primj. - Bibliografija djela Pavla Skalića : str. 348-362 ; bibliografija: str. 351-362 ; bibliografske bilješke uz tekst. - Summary. - Imensko kazalo.
ISBN 9539870526
1 Skalić, P.
1(091)(497.5)"15"
HK04-00192

EDMONDS, David
Wittgensteinov žarač : priča o desetominutnoj svađi dvojice velikih filozofa / David Edmonds i John Eidinow ; [prevela s engleskoga Martina Čičin-Šain ; prevela stihove Irena Miličić]. - 1. izd. - Zagreb : Algoritam, 2004. ([Zagreb] : Zagraf ZT). - 271 str. ; 23 cm. - (Facta ; 6)
Prijevod djela: Wittgenstein's poker. - Nakl. 2000 primj. - Slike autora na omotu. - Bibliografija: str. [248]-254. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9532201912
1Popper, K. R.
(0:82-94)
1Wittgenstein, L.
HK04-00193

HOBBES, Thomas
Levijatan ili Građa, oblik i moć crkvene i građanske države / Thomas Hobbes od Malmesburyja ; [prijevod Borislav Mikulić]. - Zagreb : Naklada Jesenski i Turk, 2004. (Čakovec : "Zrinski"). - 510 str. ; 24 cm. - (Filozofska biblioteka / Naklada Jesenski i Turk, Zagreb)
Prijevod djela: Leviathan. - Str. 495-502: Porečena metafora : napomene uz prevođenje Levijatana T. Hobbesa / Borislav Mikulić. - Bilješka o autoru na omotu. - Bibliografske bilješke: str. 465-488. - Predmetno kazalo.
ISBN 9532221360
1:32
321.01
HK04-00194

JASPERS, Karl
Pitanje demitologiziranja / Karl Jaspers, Rudolf Bultmann ; s njemačkoga preveo, priredio i pogovor napisao Željko Pavić. - Zagreb : Naklada Breza, 2004. (Zagreb : Kika-graf). - 190 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Phos ; knj. 3)
Prijevod djela: Die Frage der Entmythologisierung. - Pogovor: str. 143-188. - Bibliografske bilješke uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 9537036111
1 Jaspers, K.
230.2-05 Bultmann, R.
1:2](049.2)
HK04-00195

MEĐUNARODNI znanstveni skup "Matija Vlačić Ilirik" (2001 ; Labin)
Matija Vlačić Ilirik : zbornik radova s međunarodnog znanstvenog skupa "Matija Vlačić Ilirik", Labin, 20.-21. travnja 2001. godine / uredio Stanko Jambrek. - Labin : Grad Labin, 2004. ([Zagreb] : Kasanić). - 266 str. ; 21 cm.
Hrpt. stv. nasl.: Zbornik Matija Vlačić Ilirik. - Tekst na više jezika. - Str. 7-10: Predgovor / Stanko Jambrik. - Zastupljeni autori: Ante Bilokapić, Josip Bratulić, Ivan Kordić, Stanko Jambrek, Hans Ineichen, Erwin Hufnagel, Jure Zovko, Oliver K. Olson, Fanika Krajnc-Vrečko, Mihael Kuzmič, Alojz Jembrih, Tulio Vorano. - Bibliografija uz neke radove i uz tekst.
ISBN 9539924065
1Vlačić Ilirik, M.
929Vlačić Ilirik, M.
(063)
HK04-00196

ORTEGA y Gasset, José
Što je filozofija? / Jose Ortega y Gasset ; prevela Valentina Otmačić ; priredio Dimitrije Savić. - Zagreb : Demetra, 2004. ([s. l. : s. n.]). - IX, 383 str. : ilustr. ; 21 cm. - (Demetra. Filisofska biblioteka Dimitrija Savića. Astra)
Prijevod djela: Que es filosofia?. - Autorove slike. - Str. 1-19: Ortega : čovjek i njegova okolnost / Ignacio Sanchez Camara. - Str. 277-349: Što je filozofija? : tekst pokazatelj Ortegine zrelosti / Javier San Martin. - Str. 351-353: Susreti s Ortegom y Gassetom / Martin Heidegger. - Str. 355-368: Čovjek Ortega / Julian Marias. - Str. 369-374: Luciferska volja / Mario Vargas Llosa. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9532250476
101
HK04-00197

PAVIĆ, Željko, filozof
Hegelova ideja logičke hermeneutike : (samotumačenje apsoluta u vidljivoj nevidljivosti jezika) / Željko Pavić. - Zagreb : Naklada Breza, 2004. (Zagreb : Kika-graf). - 335 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Phos ; knj. 1)
Prijevod djela: Hegels Idee einer logischen Hermeneutik. - Bilješka o autoru: str. 335. - Bibliografija s kraticama: str. 305-331 i uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 9537036081
1Hegel, G. W. F.
HK04-00198

POPPER, Karl Raimund
Nedovršena potraga : intelektualna autobiografija / Karl Popper ; [prevela s engleskoga Andrea Modly]. - 1. izd. - Zagreb : Algoritam, 2004. ([Zagreb] : Zagraf ZT). - 319 str. ; 23 cm. - (Facta ; 8)
Prijevod djela: Unended quest. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu. - Bibliografske bilješke: str. [237]-285; bibliografija: str. [288]-308. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9532202331
1Popper, K. R.
(0:82-94)
HK04-00199

PORPHYRIUS
O Plotinovu životu i poretku njegovih spisa / Porfirije = Porfyrioy Peri tou Plotinou biou kai tes taxeos ton biblion autou = (Porphyrii vita Plotini) ; s grčkog prevela Iva Bidjin ; pogovor, primjedbe uz tekst i bibliografija Franci Zore. - Zagreb : Naklada Breza, 2004. (Zagreb : Kika graf). - 99 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Phos ; knj. 6)
Izv. oblik autorova imena: Porphyrius. - Usporedo grč. tekst i hrv. prijevod. - Grč. i lat. pismo. - Bibliografija: str. 91-99.
ISBN 9537036138
1 Plotinus
HK04-00200

STRAUSS, Leo
Grad & čovjek / Leo Strauss ; prijevod Nikica Petrak, Marko Gregorić. - Zagreb : Izdanja Antibarbarus, 2004. (Zagreb : Grafomark). - 215 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Antibarbarus)
Prijevod djela: The city and man. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9536160889
1:32
321.01
HK04-00201

ŠIŠAK, Marinko
Filozof i zavičaj : razgovori s Edom Pivčevićem / Marinko Šišak ; [poglavlje 13. iz knjige Ede Pivčevića The concept of reality s engleskoga preveo Stipe Kutleša]. - Zagreb : ArTrezor naklada, 2004. (Sv. Ivan Zelina : Tiskara Zelina). - 206 str. : ilustr., faks. ; 23 cm. - (Oblutci ; knj. 6)
Nakl. 500 primj. - Imensko kazalo.
ISBN 9536522462
1Pivčević, E.
(047.53)
HK04-00202

VIRNO, Paolo
Gramatika mnoštva : prilog analizi suvremenih formi života / Paolo Virno ; [prijevod Jasna Jakšić]. - Zagreb : Naklada Jesenski i Turk, 2004. (Čakovec : "Zrinski"). - 143 str. ; 18 cm. - (Filozofska biblioteka / Naklada Jesenski i Turk, Zagreb)
Prijevod djela: Grammatica della moltitudine. - Bibliografija: str. 139-143.
ISBN 9532221654
1:32
329.281(450)
HK04-00203

WISSER, Richard
O moći i spoznavanju : prilog zadnjem utemeljenju filozofije i njezinom kompleksnom pitanju o Bogu-čovjeku-svijetu kod Nikole Kuzanskoga / Richard Wisser ; s njemačkoga preveo i priredio Željko Pavić. - Zagreb : Naklada Breza, 2004. (Zagreb : Kika-graf). - 235 str. : portr. N. Kuzanskog ; 21 cm. - (Biblioteka Phos ; knj. 4)
Prijevod djela: Vom Koennen und Erkennen : zur Letzbegruendung der Philosophie und ihrer komplexen Frage nach Gott-Mensch-Welt bei Nikolaus Cusanus. - Bilješka o autoru: str. 233. - Bibliografija s kraticama: str. 193-227; bibliografija djela R. Wissera: str. 233-235; bibliografske bilješke uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 9537036103
1Nicolaus Cusanus
141.43
HK04-00204

Vidi br.: HK04-00205

Vidi br.: HK04-00250

Vidi br.: HK04-03366

Vidi br.: HK04-00381

Vidi br.: HK04-00245

Vidi br.: HK04-00245

Vidi br.: HK04-00245

Vidi br.: HK04-00193

Vidi br.: HK04-00247

Vidi br.: HK04-00195

Vidi br.: HK04-00824

Vidi br.: HK04-00814

Vidi br.: HK04-00388

Vidi br.: HK04-00191

1(091)   Povijest filozofije

DADIĆ, Žarko
Egzaktne znanosti u Hrvata u doba prosvjetiteljstva / Žarko Dadić. - Zagreb : Matica hrvatska, 2004. ([Zagreb] : Tehnički centar NZMH). - 533 str. : ilustr., faks. ; 24 cm. - (Biblioteka Theoria / Matica hrvatska, Zagreb)
Bibliografske bilješke uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 953150704X
1(091)(497.5)"16/17"
1:5
HK04-00205

INTERPRETING tradition and modernity / [editors Erna Banić-Pajnić ... et al.]. - Zagreb : Institute of Philosophy, 2004. ([Zagreb] : Kika-graf). - 211 str. ; 24 cm. - (Philosophical topics)
Tekst na engl. ili njem. jeziku. - Zastupljeni autori: Erna Banić-Pajnić, Mihaela Girardi-Karšulin, Luka Boršić, Ljerka Schiffler, Dario Škarica, Stipe Kutleša, Ivan Kordić, Damir Barbarić, Davor Pećnjak. - Bibliografija uz neke radove i uz tekst.
ISBN 9537137023
1(091)(082)
HK04-00206

SCHIFFLER, Ljerka
Vetera et nova : hrvatska filozofija u europskom obzoru / Ljerka Schiffler. - Zagreb : Hrvatsko filozofsko društvo, 2004. (Zagreb : Grafo mark). - 530 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Filozofska istraživanja ; knj. 124)
Nakl. 1000 primj. - Slika autorice i bilješka o njoj na omotu. - Bibliografske bilješke uz tekst. - Summary. - Imensko kazalo.
ISBN 9531640793
1(091)(497.5:4)"14/18"
HK04-00207

ŠKORIĆ, Marija
Kratak pregled indijske filozofije / Marija Škorić. - Zagreb : Naklada MD, 2004. (Zagreb : Digitalni tisak CC). - 76 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Posebna izdanja / Naklada MD, Zagreb)
Nakl. 1000 primj. - Str. 74-76: Pogovor / Mislav Ježić. - Bibliografija: str. 72-73 i uz tekst.
ISBN 9532170936
1(091)(540)
HK04-00208

VELJAČIĆ, Čedomil
Philosophia perennis / Čedomil Veljačić. - Zagreb : Demetra, 2003- . ([s. l. : s. n.]). - sv. ; 25 cm.
Prijevod djela: Philosophia perennis.
ISBN 9532250115 (cjelina)
1(091)(4:540)
294.3:1

Sv. 2 : Sv. 2 / priredio i preveo Goran Kardaš. - 2004. - XII, 516 str. : slike autora. - (Demetra. Filosofska biblioteka Dimitrija Savića ; sv. 69b)
Sadrži i razgovore Maxa Erenreicha i Radmile Gikić s Č. Veljačićem. - Bibliografija i bilješke uz tekst. - Zajedničko imensko kazalo za sv. 1. i 2. ; Zajedničko predmetno kazalo za sv. 1. i 2.
ISBN 9532250131

HK04-00209

Vidi br.: HK04-00250

Vidi br.: HK04-01560

Vidi br.: HK04-00245

Vidi br.: HK04-00192

11/12   Metafizika. Ontologija. Kozmologija. Estetika

CROCE, Benedetto
Književna kritika kao filozofija / Benedetto Croce ; izbor i prijevod Vladan Desnica. - Zagreb : Prosvjeta, 2004. (Zagreb : Grafocentar). - 292 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Theoria / Prosvjeta, Zagreb)
Str. 281-290: Pogovor / Milivoj Solar. - Bilješka o autoru na omotu. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 953713010X
111.852
HK04-00210

ČAČINOVIČ, Nadežda
Parvulla aesthetica / Nadežda Čačinovič. - Zagreb : Izdanja Antibarbarus, 2004. (Zagreb : Grafomark). - 165 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Titivillus)
Bio-bibliografija: str. 165.
ISBN 9536160927
111.852
HK04-00211

ECO, Umberto
Povijest ljepote / priredio Umberto Eco ; [prevela s talijanskoga Vanda Mikšić]. - Zagreb : Hena com, 2004. ([s. l. : s. n.]). - 438 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 25 cm.
Prijevod djela: Storia della bellezza. - Tekstove napisali Umberto Eco i Girolamo de Michele--> str. [4]. - Nakl. 3000 primj. - Bibliografija: str. 432-434. - Imensko kazalo ; Kazalo umjetnika.
ISBN 9536510863
111.85(091)
111.852
HK04-00212

HUISMAN-PERRIN, Emmanuelle
Kako sam svojoj kćeri tumačila smrt / Emmanuelle Huisman-Perrin ; [prijevod Andrija Babić]. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2004. (Zagreb : Kršćanska sadašnjost). - 50 str. ; 18 cm. - (Mala knjižnica Kane ; 56)
Prijevod djela: La mort expliquee a ma fille. - Nakl. 1000 primj. - Predgovor: str. 5-8.
ISBN 9531100829
128
236/237
HK04-00213

MICHAUD, Yves
Umjetnost u plinovitu stanju : ogled o trijumfu estetike / Yves Michaud ; prijevod s francuskoga Jagoda Milinković ; pogovor Žarko Paić. - Zagreb : Naklada Ljevak, 2004. (Zagreb : Grafpex). - 169 str. ; 22 cm. - (Posebna izdanja / Naklada Ljevak, Zagreb)
Prijevod djela: L'art a l'etat gazeux. - Pogovor: str. 161-169. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9531786364
111.852:7.038
7.01"19/20"
7.038
HK04-00214

STADLER, Josip
Opća metafisika ili ontologija / Josip Stadler ; priredio Željko Pavić ; pogovor Marko Josipović. - Zagreb : Naklada Breza, 2004. (Zagreb : Kika graf). - 207 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Phos ; knj. 5)
Faks. pretisak izd. iz 1907. - Pogovor: str. [173]-207. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 953703612X
111
HK04-00215

ŠEGVIĆ Šarić, Kaja
Teorija igre ili Postoji li kraj? / Kaja Šegvić Šarić. - Split : vlast. nakl., 2004. ([Dugi Rat] : Tiskara Poljica). - 313 str. : ilustr. (djelomice u bojama) ; 24 cm.
Slika autorice i bilješka o njoj na omotu.
ISBN 9539945305
124.2
HK04-00216

Vidi br.: HK04-03314

Vidi br.: HK04-00212

Vidi br.: HK04-00016

13   Filozofija uma i filozofija duha. Metafizika duhovnog života. Paranormalno. Okultno

AGAMBEN, Giorgio
Ideja proze / Giorgio Agamben ; preveo s talijanskog i pogovor napisao Ivan Molek. - Zagreb : AGM, 2004. ([Zagreb] : URIHO). - 137 str. : ilustr. ; 18 cm. - (Biblioteka Sintagma / AGM)
Prijevod djela: Idea della prosa. - Pogovor: str. 131-137.
ISBN 9531742294
130.3(0:82-4)
HK04-00217

BAKER, Colin
Moć brojeva : otkrijte i oblikujte svoju sudbinu tumačeći moć brojeva / Colin Baker ; [preveo s engleskoga Dubravko Zebić]. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2004. ([s. l. : s. n.]). - 64 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm.
Prijevod djela: Number power. - Tiskano u Velikoj Britaniji.
ISBN 9531963290
133.5:51
HK04-00218

BRUCKNER, Pascal
Bijeda blagostanja : tržišna religija i njezini neprijatelji / Pascal Bruckner ; [preveo s francuskoga Oleg Pleše]. - 1. izd. - Zagreb : Algoritam, 2004. ([Zagreb] : Zagraf ZT). - 167 str. ; 23 cm. - (Facta)
Prijevod djela: Misere de la prosperite. - Str. 161-167: Pascal Bruckner, esejist i romanopisac / Jere Tarle. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu. - Bibliografija i bilješke uz tekst.
ISBN 9532201947
130.2:366
HK04-00219

BUNJAC, Branimir
Tajna broja dvanaest / Branimir Bunjac. - 1. izd. - Čakovec : Povijesno društvo Međimurske županije, 2004. (Zagreb : Denona). - 141 str. : ilustr. u bojama ; 23 cm.
Autorova slika i bilješka o njemu: str. 141. - Bibliografske bilješke: str. 129-139.
ISBN 9539936012
133.5:51
HK04-00220

CASTANEDA, Carlos
Aktivna strana beskonačnosti / Carlos Castaneda ; s engleskoga prevela Nada Vučinić. - Zagreb : V.B.Z., 2004. (Ljubljana : Tiskarna Ljubljana). - 197 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Ambrozija / V.B.Z. ; knj. 91)
Prijevod djela: The active side of infinity.
ISBN 9532013520 (meki uvez)
133.2(0:82-94)
821.111(73)-94=163.42
HK04-00221

CASTANEDA, Carlos
Aktivna strana beskonačnosti / Carlos Castaneda ; s engleskoga prevela Nada Vučinić. - Zagreb : V.B.Z., 2004. (Ljubljana : Tiskarna Ljubljana). - 197 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Ambrozija / V.B.Z. ; knj. 91)
Prijevod djela: The active side of infinity.
ISBN 9532013474
133.2(0:82-94)
821.111(73)-94=163.42
HK04-00222

ECO, Umberto
U potrazi za savršenim jezikom / Umberto Eco ; prevela s talijanskoga Ita Kovač. - Zagreb : Hena com, 2004. (Zagreb : Kratis). - 342 str. ; 24 cm.
Prijevod djela: La ricerca della lingua perfetta. - Nakl. 1500 primj. - Bibliografija: str. 307-333. - Imensko kazalo.
ISBN 9536510839
130.2(4):81
HK04-00223

FOEGER, Helga
Moć mjeseca : korisni savjeti iz prakse za sva životna područja / Helga Foeger ; [s njemačkoga prevela Bojana Zeljko-Lipovšćak]. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2004. (Sveti Ivan Zelina : Tiskara Zelina). - 238 str. ; 24 cm.
Prijevod djela: Mondwissen. - Podatak o prijevodu preuzet iz CIP zapisa. - Tumač znakova: str. 7.
ISBN 9531962855
133.522.3(035)
HK04-00224

GEHLEN, Arnold
Duša u tehničkom dobu : socijalnopsihološki problemi u industrijskom društvu / Arnold Gehlen ; prevela Truda Stamać. - Zagreb : AGM, 2004. ([Zagreb] : URIHO). - 191 str. ; 19 cm. - (Biblioteka Sintagma / AGM)
Prijevod djela: Die Seele im technichen Zeitalter. - Bio-bibliografska bilješka o autoru: str. 181-183. - Str. 185-190: Pogovor / Milivoj Solar. - Bibliografija: str. 191.
ISBN 9531742200
130.11
HK04-00225

GERM, Tine
Simbolika brojeva / Tine Germ ; [prevela sa slovenskoga Jagna Pogačnik]. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2004. ([Zagreb] : AKD). - 111 str. : ilustr. u bojama ; 21 cm.
Prijevod djela: Simbolika števil. - Bilješka o autoru: str. [112]. - Bibliografija: str. 109.
ISBN 9531963533
133.5:51
7.045
HK04-00226

HARTMANN, Thom
Prorokov put : [doživljaj sile života] / Thom Hartmann ; [prijevod Aleksandra Mihaljević]. - Čakovec : Dvostruka duga, 2004. (Velika Gorica : MTG-Topgraf). - 361 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Aquarius / Dvostruka duga, Čakovec)
Prijevod djela: The prophet's way. - Podnasl. preuzet s omota. - Nakl. 1000 primj.
ISBN 9536516659
133.2(0:82-94)
HK04-00227

JOENSSON, Bodil
10 misli o vremenu / Bodil Joensson ; prevela sa švedskog Dora Maček. - 1. izd. - Zagreb : Naklada OceanMore, 2004. (Zagreb : Znanje). - 135 str. ; 18 cm. - (3 stupnja)
Prijevod djela: Tio tankar om tid. - Slika autorice i bilješka o njoj na omotu.
ISBN 953705621X
130.2:115](0:82-4)
HK04-00228

KINDIJ, Lana
Ave luna : ključ za super vezu / Lana Kindij. - Zagreb : Sara naklada, 2004. ([s. l. : s. n.]). - 180 str. : ilustr. ; 20 cm. - (Biblioteka Novo doba / Sara naklada, Zagreb)
ISBN 9536656213
133.52(035)
HK04-00229

KOVAČEVIĆ, Gordana, astrologinja
Zvjezdarnik : astrologija 12 znakova zodijaka / [Goga Kovačević]. - Osijek : Grafika, 2004. (Osijek : Grafika). - 221 str. : ilustr. ; 21 cm.
Ime autorice preuzeto s omota. - Slika autorice i bilješka o njoj: str. 221.
ISBN 9536711826
133.522(035)
HK04-00230

KRISHNAMURTI, Jiddu
Biti čovjek / J. [Jiddu] Krishnamurti ; priredio David Skitt ; s engleskoga preveo Žarko Milenić. - Labin : Naklada Matthias, 2004. (Zagreb : Kratis). - 293 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Svemir)
Prijevod djela: To be human. - Str. 7-26: Filozofija bez granica / David Skitt. - Str. 249-277: Filozofija slobode Jiddu Krishnamurtija / Domagoj Orlić. - Bibliografske bilješke: str. 279-290.
ISBN 9536875136
130.3
HK04-00231

PLESSNER, Helmuth
Stupnjevi organskoga i čovjek : uvod u filozofsku antropologiju / Helmuth Plessner ; s njemačkoga preveo Božo Dujmović ; pogovor napisao Hotimir Burger. - Zagreb : Naklada Breza, 2004. (Zagreb : Kika graf). - 362 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Homo absconditus)
Prijevod djela: Die Stufen des Organischen und der Mensch. - Pogovor: str. 325-345. - Bio-bibliografski podaci o H. Plessneru: str. 346-348. - Predmetno kazalo ; Imensko kazalo.
ISBN 9537036146
130.11
HK04-00232

ŠAFARIĆ, Ninoslav
Astrologija : udžbenik natalne, horarne, usporedne i mundane astrologije / Ninoslav Šafarić, Lidija Zafirović. - Zagreb : Liberata, 2004. (Zagreb : ZiB Mladost). - 215 str. : ilustr. ; 24 cm.
Bibliografija: str. 215.
ISBN 9537158039
133.52
HK04-00233

ŠAFARIĆ, Ninoslav
Mundana astrologija : umjetnost astrološkog predviđanja / Ninoslav Šafarić. - Zagreb : Liberata, 2004. (Zagreb : ZiB Mladost). - 63 str. : ilustr. ; 24 cm.
Bibliografija: str. 63.
ISBN 9537158012
133.52
HK04-00234

VODOPIJA, Maja
Vrata istine : priručnik o proricanjima / Maja Vodopija. - Zagreb : M. Vodopija, 2004. (Delnice : TKD). - 216 str. : ilustr. ; 23 cm.
Nakl. 1000 primj. - Bilješka o piscu: str. 215. - Bibliografija: str. 214.
ISBN 9539963303
133.52(035)
HK04-00235

YEATS, William Butler
Vizija / William Butler Yeats ; preveo i priredio Marko Grčić. - Zagreb : Matica hrvatska, 2004. ([Zagreb] : Tehnički centar NZMH). - 291 str. : ilustr. ; 17 cm. - (Biblioteka Parnas. Niz Filozofija)
Prijevod djela: A vision. - Str. 275-289: William Butler Yeats / M. Grčić.
ISBN 9531505098
130.3
141.33
HK04-00236

Vidi br.: HK04-00018

Vidi br.: HK04-03669

Vidi br.: HK04-03309

Vidi br.: HK04-00592

Vidi br.: HK04-03670

Vidi br.: HK04-03668

Vidi br.: HK04-00247

Vidi br.: HK04-05181

Vidi br.: HK04-00587

14   Filozofski sustavi i gledišta

JURIČ, Marko, publicist
Feminizam u Hrvatskoj : zablude i obmane / Marko Jurič. - Zagreb : Dan, 2004. ([s. l.] : Tiskara Stjepan Pejak). - 187 str. ; 21 cm. - (Knjižnica Pales ; knj. 7)
Bilješka o autoru: str. 187. - Autorova slika na omotu.
ISBN 9539911494
141.72(497.5)
305-055.2(497.5)
HK04-00237

KORDIĆ, Ivan, filozof
Unosno hrvatsko podaništvo / Ivan Kordić. - Zagreb : "K. Krešimir", 2004. ([s. l. : s. n.]). - 224 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Trn ; knj. 28)
Str. 218-220: Pogovor / Ivan Koprek. - Bilješka o autoru: str. 221.
ISBN 953685323X
140.8"200"(0:82-4)
HK04-00238

MATKOVIĆ, Anto, liječnik
Tajna spoznajnog kruga : svijet, život, mozak / Anto Matković. - Zagreb : Nakladni zavod Matice hrvatske, 2004. (Bjelovar : Viatoni). - 218 str. ; 20 cm. - (Posebno izdanje / Nakladni zavod Matice hrvatske, Zagreb)
Sadrži i stihove. - Str. 5-6: Dr. Anto Matković - liječnik, filozof, pjesnik / Ranko Broz. - Str. 195-218: Skice za portret Ante Matkovića / Tomislav Mišir. - Autorova slika na omotu.
ISBN 9531850925
140.8"19":61
821.163.42-821
61-05 Matković, A.
HK04-00239

MLIKOTIN, Anthony M.
Lone journey toward wisdom : with Kierkegaard, Thoreau, Schopenhauer, Nietzsche, Merton / Anthony M. Mlikotin. - Los Angelos ; Chicago ; New York : New Dimensions Press, 2004. ([s. l. : s.n.]). - VIII, 254 str. ; 23 cm.
Bibliografija: str. 244-251. - Imensko kazalo.
ISBN 0962944841
140.8"200"(0:82-94)
HK04-00240

NANCY, Jean-Luc
Dva ogleda / Jean-Luc Nancy ; [preveo s francuskog Tomislav Medak]. - Zagreb : Multimedijalni institut : Arkzin, 2004. (Zagreb : Skaner studio). - 147 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Past forward)
Sadržaj s nasl. str.: Razdjelovljena zajednica = [La communaute desceuvree] ; O singularnom pluralnom bitku = [De l'etre singulier pluriel].
ISBN 9536542218 (Arkzin)
141.7
HK04-00241

NANCY, Jean-Luc
Stvaranje svijeta ili mondijalizacija / Jean-Luc Nancy ; [preveo s francuskoga Živan Filippi]. - Zagreb : Naklada Jesenski i Turk, 2004. (Čakovec : "Zrinski"). - 173 str. ; 18 cm. - (Filozofska biblioteka / Naklada Jesenski i Turk, Zagreb)
Prijevod djela: Le creation du monde ou la mondialisation.
ISBN 953222162X
141.2
HK04-00242

OČURŠĆAK, Siniša
Filozofski zapisi, pjesme i odjeci / Siniša Očuršćak ; uredio Daniel Miščin. - Zagreb : Marija Škorić, 2004. ([s. l. : s. n.]). - 495 str. ; 21 cm.
Autorova slika i bilješka o njemu na omotu. - Str. 9-[11]: Uvodna riječ / Daniel Miščin. - Str. 483-490: O pjesništvu Siniše Očuršćaka / Vlado Vladić. - Str. 491-495: Pogovor / Miljenko Belić. - Sadrži i: Hermeneutika faktičnog životnog iskustva / Ljubomir Šango. Teodicejski kontekst problema slobode u središtu "Braće Karamazovih" F. M. Dostojevskoga. Ljudska sloboda / Kristijan Krkač. Osobni identitet - pitanje i odgovori / Damir Mladić. Problem racionalnosti / Kristijan Krkač i Josip Lukin. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9539921112
140.8"199"
821.163.42-1
HK04-00243

O'DONOHUE, John
Vječni odjeci : keltska razmišljanja o čežnji za pripadanjem / John O'Donohue ; s engleskoga prevela Radha Rojc-Belčec. - Zagreb : V.B.Z., 2004. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - XXIII, 208 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Mi)
Prijevod djela: Eternal echoes. - Bilješka o autoru: str. 208. - Preporučena bibliografija: str. 206-207.
ISBN 953201344X
141.33
HK04-00244

OSLIĆ, Josip Marijan
Vjera i um : neoskolastički i suvremeni pristupi / Josip Oslić. - Zagreb : Hrvatsko filozofsko društvo, 2004. (Zagreb : Grafo mark). - 297 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Filozofska istraživanja ; knj. 126)
Nakl. 1000 primj. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu. - Bibliografija: str. 267-281 i uz tekst ; bibliografske bilješke: str. 291. - Zusammenfassung. - Imensko kazalo.
ISBN 953164084X
141.319(497.5)"19"
1(091)(497.5)"19"
1Zimmermann, S.
1Keilbach, V.
1Bajsić, V.
HK04-00245

PAIĆ, Žarko
Montaigneov rez / Žarko Paić. - Zagreb : Izdanja Antibarbarus, 2004. (Zagreb : Grafomark). - 297 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Titivillus)
Bilješka o autoru: str. 295. - Autorova slika na omotu. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9536160951
140.8"200"
HK04-00246

PARACELSUS
Živa baština : izbor iz svih Paracelsusovih spisa sa 150 ilustracija iz njegova doba / Theophrastus Paracelsus ; [izbor tekstova i slika kao i uvod, životopis i rječnik sastavio Jolan Jacobi ; prijevod Daniela Tkalec]. - Zagreb : Scarabeus, 2004. (Zagreb : Znanje). - LXII, 358 str. : ilustr. ; 22 cm. - (Biblioteka Hermetica)
Prijevod djela: Lebendiges Erbe. - Predgovor: str. VI-XIV. - Str. 258-265: Pogovor / Petar Bujas. - Rječnik: str. 268-291. - Bibliografija: str. 314-337. - Kazalo citata ; Predmetno kazalo.
ISBN 9539918529
141.331
133.3/.4
1Paracelsus
HK04-00247

PLATO
Država / Platon ; prijevod Martin Kuzmić ; uvod i redakcija Jure Zovko. - 5. izd. - Zagreb : Naklada Jurčić, 2004. ([Zagreb] : Grafocentar). - 412 str. ; 19 cm. - (Filozofska biblioteka / Naklada Jurčić ; knj. 9)
Izv. stv. nasl.: Politeia / Plato. - Pravo ime autora: Aristokle. - Uvod: str. 7-57. - Bibliografija: str. 409-412; bibliografske bilješke uz Uvod.
ISBN 9536462869
141.131
321.01
HK04-00248

ROTHSTEIN, Edward
Utopijske vizije / Edward Rothstein, Herbert Muschamp, Martin E. Marty, uz esej Mijene utopijske svijesti Rade Kalanj ; [prijevod tekstova s engleskog Neven Dužanec]. - Zagreb : Naklada Jesenski i Turk, 2004. (Čakovec : "Zrinski"). - 112 str. ; 21 cm.
Prijevod djela: Visions of utopia. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9532221883
141.81(082)
HK04-00249

SKALIĆ, Pavao
Epistemon : (latinski i hrvatski) / Pavao Skalić = Paulus Scalichius ; priredila, uvod i komentare sastavila Mihaela Girardi-Karšulin ; preveli Ivan Kapec i Neven Jovanović. - Zagreb : Institut za filozofiju, 2004. ([Zagreb] : Tiskara Puljko). - 401 str. : portr. autora ; 21 cm.
Tekst usporedo na hrv. i lat. jeziku. - Predgovor: str. 9-11. - Uvod o Pavlu Skaliću i njegovu Epistemonu: str. 13-31. - Komentar: str. 316-366. - Str. 367-375: Skalićeva enciklopedija - izlaganje u dijaloškom obliku / Ivan Kapec. - Bilješke uz tekst. - Bibliografija djela P. Skalića: str. 377-383; bibliografija: str. 384-401 i uz tekst.
ISBN 9537137007
141.338
1 Skalić, P.
1(091)(497.5)"15"
HK04-00250

VELJAK, Lino
Od ontologije do filozofije povijesti / Lino Veljak. - Zagreb : Hrvatsko filozofsko društvo, 2004. (Zagreb : Grafo mark). - 185 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Filozofska istraživanja ; knj. 123)
Nakl. 1000 primj. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu. - Bibliografija: str. 181-182. - Zusammenfassung. - Imensko kazalo.
ISBN 9531640785
140.8"199/200"
HK04-00251

VLASTELICA, Ante, filozof
Filozofijska čitanka : zbirka tekstova za uvođenje u filozofijsko mišljenje / Ante Vlastelica. - Zagreb : Alka script, [2004.] (Zagreb : Orbis). - 242 str. ; 25 cm.
Podatak o god. izdavanja preuzet iz CIP zapisa. - Rječnik: str. 238-239. - Bibliografija: str. 240-242. - Predmetno kazalo ; Imensko kazalo.
ISBN 9537087212
140.8(082)
HK04-00252

WEIL, Simone
Težina i milost / Simone Weil ; s francuskog prevela Ana Buljan. - Zagreb : Litteris, 2004. (Zagreb : Grafocentar). - 223 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Europski glasnik)
Prijevod djela: La pesanteur et la grace. - Str. 5-34: Predgovor / Gustave Thibon.
ISBN 9539919150
141.33(0:82-4)
HK04-00253

Vidi br.: HK04-00705

Vidi br.: HK04-00204

Vidi br.: HK04-00236

159.9   Psihologija

100 čarobnih načina kako shvatiti roditelje : mame i tate: rukovati s oprezom! / [prijevod Sanja Macan]. - Zagreb : Egmont, 2004. (Vicenza : L.E.G.O.). - 96 str. : ilustr. ; 18 cm. - (Tajne knjige Witch)
Prijevod djela: 100 bewitching ways to figure out parents.
ISBN 9531878129
159.922.8(02.053.6)
HK04-00254

ABEL-HIRSCH, Nicola
Eros / Nicola Abel-Hirsch ; [prijevod Goran Vujasinović ; prijevod stihova J. Donnea i T. Hughesa Miloš Đurđević]. - Zagreb : Naklada Jesenski i Turk, 2004. (Čakovec : "Zrinski"). - 78 str. ; 18 cm. - (Ideje u psihoanalizi)
Prijevod djela: Eros. - Bibliografija: str. 65-70.
ISBN 9532221581
159.964.21
HK04-00255

AMBROSI-RANDIĆ, Neala
Razvoj poremećaja hranjenja / Neala Ambrosi-Randić. - Jastrebarsko : Naklada Slap, 2004. (Jastrebarsko : Naklada Slap). - 204 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Spektar. Psihologija ; knj. 10)
Bibliografija: str. 169-193. - Imensko kazalo ; Predmetno kazalo.
ISBN 9531912343
159.97-053.6:613.2
616.89-008.441.42
HK04-00256

BEAVER, Diana
NLP - neurolingvističjko programiranje - za opušteno učenje : kako učiti brže i učinkovitije / Diana Beaver ; [prevela Branka Lucarić]. - Zagreb : Veble commerce, 2004. ([s. l. : s. n.]). - 188 str. : ilustr. ; 23 cm.
Prijevod djela: NLP for lazy learning.
ISBN 9536458721
159.953.5(035)
HK04-00257

BELL, David, psiholog
Paranoja / David Bell ; [prijevod Igor Grbić]. - Zagreb : Naklada Jesenski i Turk, 2004. (Čakovec : "Zrinski"). - 78 str. ; 18 cm. - (Ideje u psihoanalizi)
Prijevod djela: Paranoia. - Bibliografske bilješke: str. 75-78.
ISBN 9532221646
159.964.2:616.895.7
616.895.7
159.942.5
HK04-00258

BONNEAU, Elisabeth
Nikad više bez riječi : [savjetnik za mlade o izražavanju i sporazumijevanju] / Elisabeth Bonneau ; ilustracije Stefanie Scharnberg ; [prijevod s njemačkoga Leonard Pon]. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2004. ([Sveti Ivan Zelina] : Tiskara Zelina). - 183 str. : ilustr. ; 21 cm.
Prijevod djela: Fit mit Worten. - Podnasl. preuzet s omota.
ISBN 9531962545
159.922.8(02.062)
159.913-053.6(02.062)
HK04-00259

BOOTH, Nate
Dijamantno pravilo : tajne vrhunskog rezača dijamanata : [kako da povisite kvalitetu svog odnosa s drugim ljudima] / Nate Booth i Steve Price ; [prijevod Sandra Kozar-Šprah]. - Varaždin : "Katarina Zrinski", 2004. ([Čakovec] : "Zrinski"). - 148 str. ; 21 cm. - (Biblioteka 21. stoljeće / "Katarina Zrinski", Varaždin)
Prijevod djela: The diamond rule. - Podnasl. preuzet s omota. - Podatak o god. izdavanja preuzet iz CIP zapisa. - Nakl. 500 primj.
ISBN 9532360220
159.913
HK04-00260

BORYSENKO, Joan Z.
Unutarnji mir za prezaposlene / Joan Z. Borysenko ; [prijevod Aleksandra Mihaljević]. - Čakovec : Dvostruka duga, 2004. (Split : Marjan tisak). - 197, 145 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Jupiter)
Prijevodi djela: 1. Inner peace for busy people ; 2. Inner peace for busy women. - Nasl. str. prištampanoga teksta: Unutarnji mir za prezaposlene žene : kako uravnotežiti posao, obitelj i unutarnji život / Joan Z. Borysenko ; prijevod Parust Marlec. - Oba su teksta tiskana u međusobno obratnim smjerovima. - Bilješka o autorici: str. 197 i 145.
ISBN 9536516713
159.913-055.2
159.942-055.2
HK04-00261

BRENIFIER, Oscar
Što su osjećaji? / tekst Oscar Brenifier ; ilustrirao Serge Bloch ; [prevela Andrea-Beata Jelić]. - 1. izd. - Zagreb : Profil international, 2004. ([s. l. : s. n.]). - [96] str. : ilustr. u bojama ; 24 cm. - (Sova / Profil international, Zagreb)
Prijevod djela: Les sentiments, c'est quoi?.
ISBN 9531200297
159.942(02.053.2)
17.034.1(02.053.2)
HK04-00262

BRENIFIER, Oscar
Što je dobro i zlo? / tekst Oscar Brenifier ; ilustrirao Clement Devaux ; [prevela Jela Vrtodušić]. - 1. izd. - Zagreb : Profil international, 2005. ([s. l. : s. n.]). - 96 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Sova / Profil international, Zagreb)
Prijevod djela: Le bien et le mal, c'est quoi?.
ISBN 9531200289
159.922.74(02.053.2)
HK04-00263

BRENNAN, Anne
Strast za životom : doživotan psihološki i duhovni razvoj / Anne Brennan i Janice Brewi ; s engleskoga prevela Aleksandra Mihaljević. - Zagreb : V.B.Z., 2004. (Ljubljana : Tiskarna Ljubljana). - 176 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Mi)
Prijevod djela: Passion for life. - Str. [5-6]: Predgovor / Nebojša Lazić. - Bibliografija: str. 173-175.
ISBN 9532013814
159.922.62
HK04-00264

BUDIŠIN Perić, Goga
Igre života = Igre življenja = Giochi della vita = Play's of life = Lebenspiele / Goga Budišin Perić. - [Ičići : vlast. nakl., 2004.] ([Opatija : Impress]). - 19 str. : ilustr. u bojama ; 21 cm.
Tekst na više jezika. - Podatak o mjestu izdavanja, izdavaču, god. izdavanja i tiskari preuzet iz CIP zapisa.
ISBN 953996380X
159.913-053.2
HK04-00265

BUZAN, Tony
Moć kreativne inteligencije : [10 načina pronalaska vlastite kreativne genijalnosti] / Tony Buzan ; [prevela Marina Leustek]. - Zagreb : Veble commerce, 2004. ([s. l. : s. n.]). - 184 str., [8] str. s tablama u bojama : ilustr. ; 16 cm.
Prijevod djela: The power of creative intelligence. - Podnasl. preuzet s omota.
ISBN 9536458845
159.924(02.062)
159.954/.955(02.062)
HK04-00266

BUZAN, Tony
Kako izrađivati mentalne mape / Tony Buzan ; [prevela Marina Leustek]. - Zagreb : Veble commerce, 2004. ([Zagreb] : Denona). - XX, 104 str. , [8] str. s tablama u bojama : ilustr. ; 16 cm.
Prijevod djela: How to mind map. - Predmetno kazalo.
ISBN 9536458764
159.913:159.95](02.062)
HK04-00267

CARLSON, Kristine
Ne mari za male stvari--- za žene : [100 savjeta kako najelegantnije izbjeći sve životne zamke] / Kristine Carlson ; [prevela s engleskoga Ankica Zec]. - 2. izd. - Zagreb : Algoritam, 2004. ([Zagreb] : Zagraf ZT). - 298 str. ; 17 cm.
Prijevod djela: Don't sweat the small stuff for women.
ISBN 9532200320
159.913-055.2
HK04-00268

CARLSON, Richard
Ne mari za male stvari... za tinejdžere : [100 najvažnijih pravila za sretno odrastanje] / Richard Carlson ; [prevela s engleskoga Nina Sossi]. - 1. izd. - Zagreb : Algoritam, 2004. ([Zagreb] : Zagraf ZT). - 267 str. ; 17 cm.
Prijevod djela: Don't sweat the small stuff for teens. - Podnasl. preuzet s omota.
ISBN 9532201742
159.913-053.6
159.922.8(02.062)
HK04-00269

CARLSON, Richard
Ne mari za male stvari... na poslu / Richard Carlson ; [prevela s engleskoga Božica Jakovlev]. - 4. izd. - Zagreb : Algoritam, 2004. ([Zagreb] : Zagraf ZT). - 289 str. ; 17 cm.
Prijevod djela: Don't sweat the small stuff at work. - Autorova slika na omotu.
ISBN 9536450240
159.913-057
159.942-057
HK04-00270

CARLSON, Richard
Usporite u ritmu života : kako stvoriti spokojniji i jednostavniji život / Richard Carlson i Joseph Bailey ; s engleskoga prevela Radha Rojc-Belčec. - Zagreb : V.B.Z., 2004. (Ljubljana : Tiskarna Ljubljana). - 167 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Mi)
Prijevod djela: Slowing down to the speed of life.
ISBN 9532013393
159.913
HK04-00271

CARLSON, Richard
A što je s velikim stvarima? : 40 savjeta kako krenuti dalje kada je najteže / Richard Carlson ; [prevela s engleskoga Ankica Zec]. - 1. izd. - Zagreb : Algoritam, 2004. ([Zagreb] : Zagraf ZT). - 319 str. ; 17 cm.
Prijevod djela: What about the big stuff. - Autorova slika na omotu.
ISBN 9532202323
159.913
HK04-00272

CHAPMAN, Gary D.
Rješenja ljubavi : svladavanje prepreka u braku / Gary Chapman ; [prijevod Nebojša Buđanovac]. - Varaždin : "Katarina Zrinski", 2004. ([Sv. Ivan Zelina] : Tiskara Zelina). - 212 str. ; 21 cm. - (Biblioteka 21. stoljeće / "Katarina Zrinski", Varaždin)
Prijevod djela: Loving solutions. - Nakl. 3000 primj.
ISBN 9532360360
159.913-058.833
HK04-00273

COHEN, Pete
Zbogom, navike : plan u 10 koraka koji će vam promijeniti život / Pete Cohen, Sten Cummins, Jennai Cox ; [prevela Marina Leustek]. - Zagreb : Veble commerce, 2004. ([s. l. : s. n.]). - 167 str. ; 23 cm.
Prijevod djela: Habit busting. - Predmetno kazalo.
ISBN 9536458837
159.913
HK04-00274

CONRAD, Sheree Dukes
Seksualna inteligencija : revolucionarno istraživanje koje upućuje kako povećati kvocijent seksualne inteligencije te postići veće seksualno zadovoljstvo / Shree Conrad i Michael Milburn ; s engleskoga prevela Radha Rojc-Belčec. - Zagreb : V.B.Z., 2004. (Ljubljana : Tiskarna Ljubljana). - XIII, 319 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Mi)
Prijevod djela: Sexual intelligence. - Bibliografske bilješke: str. 292-308. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9532013695
159.922.1(02.062)
HK04-00275

COREY, Gerald
Teorija i praksa psihološkog savjetovanja i psihoterapije / Gerald Corey ; [prijevod Lidija Arambašić]. - Jastrebarsko : Naklada Slap, 2004. (Jastrebarsko : Naklada Slap). - IX, 559 str. : ilustr. ; 28 cm. - (Udžbenici Sveučilišta u Zagrebu = Manualia Universitatis studiorum Zagrabiensis)
Prijevod dijela: Theory and practice of counseling and psychotherapy, 6th ed. - Imensko kazalo ; Predmetno kazalo.
ISBN 9531912432
159.913:364](075.8)
HK04-00276

COVEY, Stephen R.
Misli uspješnih ljudi iz dana u dan : kako živjeti sedam navika uspješnih ljudi iz dana u dan / Stephen R. Covey ; [s engleskoga prevela Ljiljana Šćurić]. - Zagreb : Mozaik knjiga, [2004.] (Zagreb : Kratis). - 398 str. ; 15 cm.
Prijevod djela: Daily reflections for highly effective people. - Podatak o god. izdavanja preuzet iz CIP zapisa.
ISBN 9531964157
159.913
HK04-00277

COVEY, Stephen R.
Živjeti 7 navika : hrabrost za promjenu / Stephen R. Covey ; [preveo Predrag Raos]. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2004. (Zagreb : Denona). - 320 str. : ilustr. ; 24 cm.
Prijevod djela: Living the 7 habits. - Bilješka o autoru: str. 320.
ISBN 9531964254
159.913
HK04-00278

COX, Tracey
Superflert / Tracey Cox ; fotografije Janeanne Gilchrist ; [prevela s engleskoga Aleksandra Mihaljević]. - Zagreb : Znanje, 2004. (Martin : Neografia). - 191 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 24 cm.
Prijevod djela: Superflirt. - Slika autorice na omotu. - Predmetno kazalo.
ISBN 9531953619
159.913:159.942
159.942:159.913
HK04-00279

ĆUKURIN, Mijo
Pozitivno misli i djeluj : priručnik za motivacijski trening u mrežnom marketingu / Mijo Ćukurin. - Zagreb : Gama press, 2004. ([s. l.] : Tiskara Best). - 80 str. ; 21 cm.
Bibliografija: str. 75-76.
ISBN 9539955408
159.913:339.138](035)
HK04-00280

DANI psihologije (14 ; 2004 ; Zadar)
XIV. dani psihologije u Zadru, 26. - 29. svibanj 2004. = 14th Psychology Days in Zadar, 26 - 29 May 2004 : međunarodni znanstveno-stručni skup : [sažeci radova] / [urednici = editors Vera Ćubela Adorić, Ilija Manenica, Zvjezdan Penezić]. - Zadar : Filozofski fakultet, Odjel za psihologiju, 2004. (Zadar : Welltrade). - 141 str. ; 24 cm.
Podnasl. preuzet s omota. - Tekst na hrv. i na engl. jeziku.
ISBN 9539922968
159.9(063)(048)
HK04-00281

DE Angelis, Barbara
Samopouzdanje : kako ga pronaći i živjeti / Barbara De Angelis ; [prijevod Nenad Maljković]. - Čakovec : Dvostruka duga, 2004. (Split : Marjan tisak). - 97 str. ; 19 cm. - (Biblioteka Aurora)
Prijevod djela: Confidence. - Nakl. 1000 primj.
ISBN 9536516705
159.913:159.923.2
HK04-00282

DIVANOVIĆ, Deniza
Gle ti mene : priručnik za rad na sociopedagoškim programima: Pogled u ogledalo i Slušam te-slušaj me / Deniza Divanović, Martina Horvat, Gabrijela Ratkajec ; [ilustracije Nikola Šorša, Antonela Ivanović]. - Zagreb : Ambidekster klub, 2004. ([s. l. : s. n.]). - [29] str. : ilustr. (djelomice u bojama) ; 21 cm.
Bibliografija: str. [29].
ISBN 9539984602
159.923.5-053.2/.6(035)
HK04-00283

DURAND, Dave
Upravljanje vremenom za katolike / Dave Durand ; [prijevod Jagoda Brkušić]. - Split : Verbum, 2004. ([Zagreb] : Grafički zavod Hrvatske). - 215 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Posebna izdanja / Verbum, Split ; 11)
Prijevod djela: Time management for catholics.
ISBN 9536197871
159.913
HK04-00284

ĐURIĆ, Zoran, psihijatar
Psihodrama / Zoran Đurić, Jasna Veljković, Miomir Tomić ; prijevod Vanja Monti Graovac ; [ilustracije Miomir Tomić]. - Zagreb : Alinea, 2004. ([Zagreb] : Grafocentar). - 71 str. : ilustr. u bojama ; 16 x 24 cm. - (Biblioteka Psihologija. Kolo 1 ; knj. 5)
Prijevod djela: Psihodrama. - Str. 5: Predgovor / Aleksandra Mindoljević Drakulić.
ISBN 9531801258
159.964.2:792](035)
615.851.1:792](035)
HK04-00285

ELIACHEFF, Caroline
Majke-kćeri : odnos utroje / Caroline Eliacheff, Nathalie Heinich ; prevela s francuskog Bosiljka Brlečić. - Zagreb : Prometej, 2004. (Zagreb : Tiskara Kasanić). - 317 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Rara avis)
Prijevod djela: Meres-filles. - Bibliografija: str. 303-307 i uz tekst. - Kazalo književnih djela ; Kazalo filmova ; Imensko kazalo.
ISBN 9536460475
159.922.2-055.52-055.2
159.922.2-055.62-055.2
159.964.2-055.52-055.2
159.964.2-055.62-055.2
HK04-00286

EMMONS, Robert A.
Riječi zahvalnosti : za um, tijelo i dušu / Robert A. Emmons i Joanna Hill ; uvod napisao David Steindl-Rast ; [s engleskoga prevela Ljiljana Šćurić]. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2004. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 105 str. ; 17 cm.
Prijevod djela: Words of gratitude. - Uvod: str. 3-12. - Bibliografija i preporučena bibliografija: str. 101-103.
ISBN 9531963622
159.913:177.77
HK04-00287

ESTÉS, Clarissa Pinkola
Žene koje trče s vukovima : mitovi i priče o arhetipu divlje žene / Clarissa Pinkola Estes ; [prevela s engleskoga Lara Hoelbling Matković]. - 2. izd. - Zagreb : Algoritam, 2004. ([Zagreb] : Zagraf ZT). - 575 str. ; 23 cm. - (Facta)
Prijevod djela: Women who run with the wolves. - Nakl. 2000 primj. - Bilješke: str. 525-561. - Slika autorice i bilješka o njoj na omotu. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9532201483
159.964.21-055.2
159.922.1-055.2
HK04-00288

ESTÉS, Clarissa Pinkola
Žene koje trče s vukovima : mitovi i priče o arhetipu divlje žene / Clarissa Pinkola Estes ; [prevela s engleskoga Lara Hoelbling Matković]. - 1. izd. - Zagreb : Algoritam, 2004. ([Zagreb] : Zagraf ZT). - 575 str. ; 23 cm. - (Facta)
Prijevod djela: Women who run with the wolves. - Slika autorice na omotu. - Nakl. 2000 primj. - Bilješke: str. 525-561. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9532201483
159.964.21-055.2
159.922.1-055.2
HK04-00289

GLASSER, William
Teorija izbora : nova psihologija osobne slobode / William Glasser ; prijevod Mirjana Zečirević. - Zagreb : Alinea, 2004. ([Zagreb] : Grafocentar). - 301 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Psihologija. Kolo 1 ; knj. 3)
Prijevod djela: Choice theory.
ISBN 9531800901
159.913
HK04-00290

GOLDBERG, Sally R.
Zabavno učenje za bebe i mališane : interaktivne i razvojne aktivnosti za radost s vašim djetetom / Sally Goldberg ; [preveo Dino Vidić]. - 1. izd. - Lekenik : Ostvarenje, 2004. ([Zagreb] : Kratis). - XXII, 233 str. : ilustr. ; 23 cm. - (Biblioteka Razvoj djeteta)
Prijevod djela: Baby and toddler learning fun. - Predgovor: str. IX-XI. - Bibliografija: str. 223-224. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9536827212
159.922.7:371.382
371.382
HK04-00291

GRAY, John, psiholog
Muškarci su s Marsa, žene su s Venere : [priručnik za bolje razumijevanje među spolovima] / John Gray ; [preveo s engleskoga Damir Biličić]. - 8. izd. - Zagreb : Algoritam, 2004. ([Zagreb] : Zagraf ZT). - 334 str. ; 19 cm.
Prijevod djela: Men are from Mars, women are from Venus.
ISBN 9536166194
159.922.1
HK04-00292

GRAY, John, psiholog
Mars i Venera čine čuda / John Gray ; [prevela s engleskoga Ankica Zec]. - 1. izd. - Zagreb : Algoritam, 2004. ([Zagreb] : Zagraf ZT). - 311 str. ; 17 cm.
Prijevod djela: Practical miracles for Mars and Venus.
ISBN 9532201644
159.913:159.942
159.942:159.913
HK04-00293

GREENSPAN, Stanley I.
Zahtjevna djeca : razumijevanje, podizanje i radost s pet "teških" tipova djece / Stanley I. Greenspan s Jacqueline Salmon ; [prevele Martina Sviben i Ilona Posokhova]. - 1. izd. - Lekenik : Ostvarenje, 2004. ([Zagreb] : Kratis). - XI, 317 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Biblioteka Razvoj djeteta)
Prijevod djela: The challenging child. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9536827204
159.922.7(035)
37.015.3(035)
HK04-00294

GREENSPAN, Stanley I.
Razvoj zdravog uma : šest iskustava koja potiču razvoj inteligencije i zdravih emocija u beba i male djece / Stanley I. Greenspan s Nancy Breslau Lewis ; [prijevod Ilona Posokhova i Gorana Horvat]. - 1. izd. - Lekenik : Ostvarenje, 2004. ([Zagreb] : Kratis). - 347 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Biblioteka Razvoj djeteta)
Prijevod djela: Building healthy minds. - Bilješka o autorima: str. 331. - Predmetno kazalo.
ISBN 9536827263
159.922.72/.73-053.3
HK04-00295

HADŽISELIMOVIĆ, Dževdet
Test intelektualnih sposobnosti KI-4 : priručnik / Dževdet Hadžiselimović, Žarko Vukmirović, Neala Ambrosi-Randić. - Rijeka : Filozofski fakultet, Odsjek za psihologiju, 2004. (Svetvinčenat : Grafika Režanci). - 29 str. ; 30 cm.
Bibliografija: str. 29.
ISBN 953610444X
159.9.072.59(035)
159.98(035)
HK04-00296

HANDLEY, Caro
Riješite u 30 dana ljubavnu vezu : kako oživjeti ljubavnu vezu u samo mjesec dana / Carol [i. e.] Caro Handley ; [prijevod Mirjana Čanić]. - Split : Marjan tisak, [2004.] (Split : Marjan tisak). - 78 str. : ilustr. u bojama ; 22 cm.
Prijevod djela: Sorted in 30 days relationships. - Podatak o god. izdavanja preuzet iz CIP zapisa.
ISBN 9532141537
159.913:159.942
159.942(02.062)
HK04-00297

HANDLEY, Caro
Riješite u 30 dana ljubav : kako pronaći savršenog partnera u samo mjesec dana / Caro Handley ; [prijevod Mirjana Čanić]. - Split : Marjan tisak, [2004.] (Split : Marjan tisak). - 80 str. : ilustr. u bojama ; 21 cm.
Prijevod djela: Sorted in 30 days - finding love. - Podatak o god. izdavanja preuzet iz CIP zapisa.
ISBN 9532141561
159.913:159.942](02.062)
159.942(02.062)
HK04-00298

HAY, Louise L.
Zahvalnost : [način života] / Louise L. Hay i prijatelji ; s engleskoga prevela Radha Rojc-Belčec. - Zagreb : V.B.Z., 2004. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 196 str. ; 21 cm. - (Biblioteka 1000 cvjetova ; knj. 41)
Prijevod djela: Gratitude. - Podnasl. preuzet s omota.
ISBN 9532013628
159.913:177.7(035)
177.7(035)
(035)
HK04-00299

HENDRIX, Harville
Kako naći i zadržati ljubav : vodič za samce / Harville Hendrix ; [prijevod s engleskoga Željka Škrinjar, Iva Ušćumlić-Gretić]. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2004. (Sveti Ivan Zelina : Tiskara Zelina). - 288 str. ; 24 cm.
Prijevod djela: Keeping the love you find. - Bilješke: str. [279]-288.
ISBN 9531962847
159.913:159.942
159.942:159.913
HK04-00300

HERRMANN, Douglas J.
Kako postići superpamćenje : brzi program za poboljšanje pamćenja / Douglas J. Herrmann ; [prijevod Hrvoje Potrebica]. - 2. izd. - Jastrebarsko : Naklada Slap, 2004. (Jastrebarsko : Naklada Slap). - 286 str. ; 21 cm. - (Psihologija / Naklada Slap, Jastrebarsko ; 8)
Prijevod djela: Supermemory. - Bibliografija: str. 273-286.
ISBN 9531911274
159.953.4(035)
HK04-00301

HILL, Napoleon
Uspjeh kroz pozitivan mentalni stav / Napoleon Hill i W. Clement Stone ; s novim uvodom W. Clementa Stonea ; [prijevod Snježana Krčmar i Danijela Saraja]. - Zagreb : Positiva books.com, [2004.] ([s. l. : s. n.]). - 236 str. : 21 cm.
Prijevod djela: Success through a positive mental attitude. - Podatak o god. izdavanja preuzet iz CIP zapisa. - Bibliografija: str. 229-235.
ISBN 9539964105
159.913
HK04-00302

HITE, Shere
Seks i posao : [žene i muškarci u poslovnom okruženju] / Shere Hite ; [prevela s engleskoga Lara Hoelbling Matković]. - 1. izd. - Zagreb : Algoritam, 2004. ([Zagreb] : Zagraf ZT). - 322 str. ; 23 cm. - (Facta ; 10)
Prijevod djela: Sex & business. - Podnasl. preuzet s omota. - Podatak o numeraciji u nakladničkoj cjelini pruzet iz CIP zapisa. - Nakl. 2000 primj. - Slika autorice na omotu.
ISBN 9532202358
159.922.1-057.1
159.944-055.1/.2
HK04-00303

HOCK, Roger R.
Četrdeset znanstvenih studija koje su promijenile psihologiju : pogled u povijest znanstvenih psiholoških ispitivanja / Roger R. Hock ; [prijevod Mirjana Krizmanić]. - Jastrebarsko : Naklada Slap, 2004. (Jastrebarsko : Naklada Slap). - VIII, 324 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Vrhunci psihologije ; knj. 1)
Prijevod djela: Forty studies that changed psychology. - Bibliografija uz svako poglavlje. - Imensko kazalo ; Predmetno kazalo.
ISBN 9531912564
159.9.072(091)"19"
HK04-00304

HRVATSKO društvo danas: psihosocijalni procesi / uredili Ljiljana Kaliterna Lipovčan, Vlado Šakić. - Zagreb : Institut društvenih znanosti Ivo Pilar, 2004. (Zagreb : ITG). - 187 str. : graf. prikazi ; 24 cm. - (Biblioteka Zbornici / Institut društvenih znanosti Ivo Pilar, Zagreb ; knj. 21)
Nakl. 300 primj. - Bilješke o autorima: str. 181-187. - Zastupljeni autori: Ante Fulgosi, Katica Lacković-Grgin, Josip Obradović, Mira Čudina-Obradović, Zora Raboteg-Šarić, Renata Franc, Andreja Brajša-Žganec, Ljiljana Kaliterna Lipovčan, Predrag Zarevski, Zoran Komar, Herman Vukušić, Benjamin Perasović, Goran Milas, Ivan Rimac, Stanko Rihtar, Vesna Lamza Posavec, Boris Mlačić. - Bibliografija iza svakog rada.
ISBN 9536666324
159.922.2(497.5)"200"(082)
316.6(082)
HK04-00305

JANIČIĆ-HOLCER, Jelena
101 način kako djetetu pokazati da ga volite / Jelena Janičić-Holcer ; [ilustrirao Dušan Pavlić ; prevela Vesna Salaj]. - 1. izd. - Zagreb : Naklada Nika, 2004. (Zagreb : Kratis). - 59 str. : ilustr. ; 20 cm.
Prijevod djela: 101 način da detetu pokažete da ga volite.
ISBN 9539982006
159.922.7:37](035)
37.018.1(035)
HK04-00306

JANKOVIĆ, Josip, psiholog
Savjetovanje - psihodinamski pristup / Josip Janković. - Zagreb : Et cetera, 2004. (Sv. Ivan Zelina : Tiskara Zelina). - 104 str. ; 20 cm. - (Udžbenici Sveučilišta u Zagrebu = Manualia Universitatis studiorum Zagrabiensis)
Bibliografija: str. 102-104.
ISBN 9539961203
159.913:364](075.8)
364.442.2:159.9](075.8)
(075.8)
HK04-00307

JANKOVIĆ, Josip, psiholog
Savjetovanje u psihosocijalnom radu / Josip Janković. - Zagreb : Et cetera, 2004. (Zagreb : Studio Moderna). - 216 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Savjetovanje)
Bibliografija: str. 203-205. - Predmetno kazalo ; Imensko kazalo.
ISBN 9539961211
159.913:364](035)
364.442.2:159.9](035)
HK04-00308

JELINEK, Žuži
Seks liječi sve / Žuži Jelinek. - Zagreb : Profil international, [2004.] (Zagreb : Profil international). - 318 str. ; 21 cm.
Str. 5-7: Predgovor / Daniela Pavić. - Podatak o god. izdavanja preuzet iz CIP zapisa. - Slika autorice na omotu.
ISBN 9531200424
159.922.1
(02.062)
HK04-00309

JUNG, Carl Gustav
Sjećanja, snovi, razmišljanja / C. [Carl] G. [Gustav] Jung ; zabilježila i uredila Aniela Jaffe ; s engleskog prevela Paulina Tomić. - Zagreb : Fabula nova, 2004. ([Zagreb] : Znanje). - 570 str. : autorova slika ; 21 cm. - (Biblioteka Argonaut)
Prevedeno prema: Memories, dreams, reflections; izv. stv. nasl.: Erinnerungen, Traeume, Gedanken. - Rječnik: str. 535-548. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9537207013
159.964.2-05 Jung, C. G.(0:82-94)
HK04-00310

KELEMAN, Stanley
Emocionalna anatomija / Stanley Keleman ; [prijevod Meri Tadinac]. - Zagreb : Erudita, 2004. (Zagreb : Tipotisak). - 263 str. : ilustr. (djelomice u boji) ; 28 cm.
Prijevod djela: Emotional anatomy. - Autorova slika i bilješka o njemu: str. 7.
ISBN 9539838983
159.942:159.91
611:159.9
HK04-00311

KINGMA, Daphne Rose
Budućnost ljubavi : [moć duše u ljubavnim odnosima] / Daphne Rose Kingma ; [prevela Aleksandra Mihaljević]. - Čakovec : Dvostruka duga, 2004. (Zagreb : Tiskara Znanje). - 198 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Znanost novog vremena)
Prijevod djela: The future of love. - Nakl. 1000 primj. - Podnasl. preuzet s omota.
ISBN 9536516640
159.913:159.942
159.942(02.062)
HK04-00312

KLEVEN, Sandy
Ispravni dodir : napisala Sandy Kleven / ilustrirala Jody Bergsma ; [preveo s engleskog Hrvoje Topić]. - Zagreb : Slovo, 2004. (Zagreb : Studio Moderna). - 32 str. : ilustr. u bojama ; 29 cm. - (Biblioteka Dječje slovo)
Prijevod djela: The right touch. - Na omotu podnasl.: Priča koju treba čitati naglas da bi pomogla u prevenciji seksualnog zlostavljanja djece.
ISBN 9536846179
159.97-053.2
HK04-00313

KNEŽEVIČ, Ana Nuša
A što s maslinom? : pravila ponašanja i govor tijela / Ana Nuša Kneževič ; [prijevod sa slovenskoga Vesna Arsovski]. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2004. ([Zagreb] : AKD). - 158 str. ; 24 cm.
Prijevod djela: Oljka : o sporazumevanju i obnašanju : tudi tako govorimo. - Bibliografija: str. 157-158.
ISBN 9531962529
159.913
159.925.8:159.913
HK04-00314

KOCIJAN-HERCIGONJA, Dubravka
Hiperaktivno dijete : uznemireni roditelji i odgajatelji / Dubravka Kocijan Hercigonja, Gordana Buljan Flander, Dinka Vučković ; [crteži Krešimir Skozret]. - 4. izd. - Jastrebarsko : Naklada Slap, 2004. (Jastrebarsko : Naklada Slap). - 133 str. : ilustr. u boji ; 22 cm. - (Psihologija u praksi)
Na 1. om. listu: ADHD - deficit pažnje/hiperaktivni poremećaj. - Bilješke o autoricama na omotu. - Bibliografija: str. 129-130. - Predmetno kazalo.
ISBN 9531910928
159.952.6-053.2(035)
616.89-008.481-053.2(035)
HK04-00315

KOGAN, Ilany
Nijemi krik : druga generacija žrtava Holokausta / Illany Kogan ; predgovor Janine Chasseguet-Smirgel ; predgovor uz hrvatsko izdanje Eduard Klain ; prijevod Zdravko Židovec. - Zagreb : Izdanja Antibarbarus, 2004. (Zagreb : Grafomark). - 219 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Electa)
Prijevod djela: The cry of mute children. - Predgovor: str. 11-14. - Predgovor hrv. izd.: str. 199-206. - Bibliografija: str. 211-219.
ISBN 9536160870
159.964.2-058.65-055.62(=411.16)
HK04-00316

KOS, Ivan, psiholog
Lakše je uspjeti nego propasti / Ivan Kos. - 2., dopunjeno izd. - Pula : AmforaPress, 2004. (Varaždin : Varteks, Tiskara). - 191 str. ; 21 cm.
Nakl. 1000 primj. - Bilješka o autoru: str. 191. - Slika autora na omotu.
ISBN 9536453037
159.913
HK04-00317

LACKOVIĆ-GRGIN, Katica
Stres u djece i adolescenata : izvori, posrednici i učinci / Katica Lacković-Grgin. - 2. izd. - Jastrebarsko : Naklada Slap, 2004. (Jastrebarsko : Naklada Slap). - 283 str. : ilustr. ; 28 cm. - (Udžbenici Sveučilišta u Splitu = Manualia Universitatis studiorum Spalatensis)
Bibliografija: str. 243-272. - Imensko kazalo ; Predmetno kazalo.
ISBN 9531911355
159.942(075.8)
159.942-053.2/.6(075.8)
HK04-00318

LAROCHE, Loretta
Opustite se - možda vam je to zadnje : kako snagom humora prevladati stres u životu i radu / Loretta LaRoche ; [prevela Zdenka Sajko]. - Zagreb : Biovega, 2004. ([Zagreb] : Bauer-grupa). - XI, 177 str. ; 23 cm. - (Makronova edicija)
Prijevod djela: Relax - you may only have a few minutes left. - Bilješka o autorici: str. 177. - Bibliografija: str. 173-176.
ISBN 9536567687
159.913
HK04-00319

LAZARUS, Richard Stanley
Stres, procjena i suočavanje / Richard S. Lazarus, Susan Folkman ; [prijevod Mirjana Krizmanić]. - Jastrebarsko : Naklada Slap, 2004. (Jastrebarsko : Naklada Slap). - XV, 448 str. ; 24 cm. - (Vrhunci psihologije ; knj. 2)
Prijevod djela: Stress, appraisal and coping. - Bibliografija: str: 375-440. - Predmetno kazalo.
ISBN 9531912440
159.942.01
HK04-00320

LE Bon, Gustave
Psihologija naroda, gomila, revolucija / Gustave Le Bon ; priredio Nikica Mihaljević ; pogovor Rade Kalanj. - Zagreb : Golden marketing - Tehnička knjiga, 2004. (Zagreb : Kastmiler). - 519 str. ; 22 cm. - (Biblioteka Obris moderne)
Pogovor: str. 505-519. - Autorova slika na omotu. - Sadržaj: Psihološki zakoni o razvoju naroda = Lois psychologiques de l'evolution des peuples / Gustave Le Bon ; s francuskoga preveo Slavko Ježić ; Psihlogija gomila = Psychologie des foules / Gustave le Bon ; s francuskoga preveo Ivan Lulić ; Psihologija revolucija = Psychologie des revolutions / Gustave Le Bon ; s francuskoga preveo Zlatko Hribar. - Bibliografske bilješke uz pogovor.
ISBN 9532120432
159.922.4
39:159.9
HK04-00321

LEWIS, Robert
Izgrađivanje timskog rada u braku / [autori Robert Lewis i David Boehi ; prijevod Zrinka Vukasović-Lončar]. - [Zagreb] : Udruga "Nada i život", 2004. ([Zagreb] : Tiskara Kasanić). - 133 str. ; 21 cm. - (Izgradnja doma : priručnik za parove)
Prijevod djela: Building teamwork in your marriage. - Podatak o god. izdavanja preuzet iz CIP zapisa. - Nakl. 300 primj. - Bilješka o autorima: str. 6.
ISBN 9537183025
159.913-058.833
HK04-00322

LIEBERMAN, David J.
Pomirite se sa svima : prodorne strategije kojima odmah možete okončati svaki sukob, svađu ili otuđenje / David J. Lieberman ; s engleskoga prevela Radha Rojc-Belčec. - Zagreb : V.B.Z., 2004. (Ljubljana : Tiskarna Ljubljana). - 167 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Mi)
Prijevod djela: Make peace with anyone. - Bilješka o autoru: str. 167.
ISBN 9532013822
159.913:159.947
159.947(02.062)
HK04-00323

LONGO, Igor
Znam što želim 1 : cool bilježnica za tinejdžere / Igor Longo ; [ilustracije Mario Vrandečić]. - Zagreb : Sretna knjiga, 2004. (Zagreb : Denona). - 103 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 25 cm.
Na omotu: Ja - sada i sutra, moja i tuđa očekivanja, samoupoznavanje (što me pšotiče na ponašanje?). - Bilješka o autoru: str. 101.
ISBN 9537218007
159.922.8(02.053.6)
HK04-00324

LONGO, Igor
Znam što želim 3 : cool bilježnica za tinejdžere / Igor Longo ; [ilustracije Mario Vrandečić]. - Zagreb : Sretna knjiga, 2004. (Zagreb : Denona). - 103 str. : ilustr. (djelomice u bojama) ; 25 cm.
Na omotu: Rješavanje problema (sa sobom i drugima), razvijanje motivacije za rad na sebi. - Bilješka o autoru: str. 99.
ISBN 9537218023
159.922.8(02.053.6)
HK04-00325

LONGO, Igor
O čemu razgovarati u obitelji? : mali priručnik za obitelj / Igor Longo ; [crteži Mario Vrandečić]. - Split : Mirta, 2004. (Split : Udruga MiRTa). - 183 str. : ilustr. ; 15 cm.
ISBN 9539845335
159.913-055.5/.7(02.062)
HK04-00326

LONGO, Igor
Znam što želim 2 : cool bilježnica za tinejdžere / Igor Longo ; [ilustracije Mario Vrandečić]. - Zagreb : Sretna knjiga, 2004. (Zagreb : Denona). - 101 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 25 cm.
Na omotu: Značenje izbora i ciljeva za vlastiti život, želje potrebe, odnosi. - Bilješka o autoru: str. 99.
ISBN 9537218015
159.922.8(02.053.6)
HK04-00327

MATIĆ, Katica
O-H metoda : kako jednostavno i lijepo / Katica Matić ; [ilustracije Siniša Ercegovac]. - Split : vlast. nakl., 2004. (Split : Oxa). - 93 str. : ilustr. ; 23 cm.
Nakl. 500 primj. - Bilješka o autorici: str. 91-92. - Bibliografija: str. 93.
ISBN 9539958202
159.913
HK04-00328

MESITI, Pat
Prilika kuca na vrata : otvorite vrata boljem životu / Pat Mesiti ; [prijevod Sandra Kozar Šprah]. - Varaždin : "Katarina Zrinski", 2004. (Zagreb : Znanje). - 91 str. ; 21 cm. - (Biblioteka 21. stoljeće / "Katarina Zrinski", Varaždin)
Prijevod djela: Opportunity knocks. - Podatak o god. izdavanja preuzet iz CIP zapisa.
ISBN 9532360239
159.913
HK04-00329

MILAS, Goran
Ličnost i društveni stavovi / Goran Milas. - Jastrebarsko : Naklada Slap, 2004. (Jastrebarsko : Naklada Slap). - 235 str. : ilustr., graf. prikazi ; 24 cm. - (Spektar. Psihologija ; knj. 11)
Bibliografija: str. 217-235. - Predmetno kazalo.
ISBN 9531912351
159.922.2:316.6
316.64:159.9
159.923.3:316.6
HK04-00330

MILIČIĆ, Vjekoslav
Smisleno učenje / Vjekoslav Miličić. - 11. izmjenjeno i dopunjeno izd. - Zagreb : V. Miličić, 2004. (Zagreb : Sveučilišna tiskara). - 64 str. ; 24 cm.
Nakl. 1000 primj. - Bibliografija: str. 63-64; bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9539947510
159.953(035)
HK04-00331

MILLMAN, Dan
Zakoni duha : jednostavne, duboke istine za uspješan život / Dan Millman ; [prijevod Aleksandra Mihaljević]. - Čakovec : Dvostruka Duga, 2004. (Velika Gorica : MTG Topgraf). - 135 str. ; 19 cm. - (Biblioteka Aurora)
Prijevod djela: The laws of spirit.
ISBN 9536516667
159.913(0:82-32)
HK04-00332

MILJKOVIĆ, Dubravka
Zapisi iz tri ženska kuta : psihologija svakodnevnice : samorazvoj-partnerstvo-roditeljstvo / Dubravka Miljković ; [crteži Srećko Puntarić]. - 2. izmijenjeno i dopunjeno izd. - Zagreb : IEP/D2, 2004. (Donja Lomnica : Ekološki glasnik). - 172 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Biblioteka Zrno soli)
Bilješka o autorici: str. 168.
ISBN 9537057089
159.913:159.923.2
159.923.2(02.062)
HK04-00333

MILJKOVIĆ, Dubravka
Razgovori sa zrcalom : psihologija samopouzdanja / Dubravka Miljković, Majda Rijavec. - 4. izd. - Zagreb : IEP, 2004. (Donja Lomnica : Ekološki glasnik). - 250 str. : ilustr. ; 24 cm.
Bilješka o autoricama: str. [251]. - Bibliografija: str. 247-250.
ISBN 953978204X
159.913:159.923.2
159.923.2(02.062)
HK04-00334

MILJKOVIĆ, Dubravka
Kako postati i ostati (ne)sretan? : psihologija iracionalnih vjerovanja / Dubravka Miljković, Majda Rijavec. - 2. izd. - Zagreb : IEP ; Karlovac : D2, 2004. (Donja Lomnica : Ekološki glasnik). - 217 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Zrno soli)
Bibliografija: str. 215-217.
ISBN 9539782090 (IEP)
159.913
HK04-00335

MILJKOVIĆ, Dubravka
Ljubav i popratne pojave : sve što ste htjeli znati, a drugi su se usudili pitati / Dubravka Miljković ; [crteži Ljubica Heidler]. - Zagreb : IEP ; [Karlovac] : D2, 2004. (Donja Lomnica : Ekološki glasnik). - 202 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Ljubičasti šešir)
ISBN 9537057119 (IEP)
159.913:159.942
159.922.1(02.062)
HK04-00336

MILJKOVIĆ, Dubravka
Tri puta do otoka sreće : psihologija sreće i dobroga života / Dubravka Miljković, Majda Rijavec. - Zagreb : IEP, 2004. (Donja Lomnica : Ekološki glasnik). - 220 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Zrno soli)
Bilješka o autoricama: str. 217. - Bibliografija: str. 209-215.
ISBN 9537057100
159.913
HK04-00337

MILJKOVIĆ, Dubravka
Bolje biti vjetar nego list : psihologija dječjeg samopouzdanja / Dubravka Miljković, Majda Rijavec. - 2. izd. - Zagreb : IEP ; Karlovac : D2, 2004. (Donja Lomnica : Ekološki glasnik). - 168 str. ; 15 cm. - (Zlatna ribica)
Bibliografija: str. 159-164.
ISBN 9537057003 (IEP)
159.922.7(035)
HK04-00338

MINDOLJEVIĆ Drakulić, Aleksandra
Trajna stručna izobrazba iz scenskoekspresivne psihoterapije-psihodrame / Aleksandra Mindoljević-Drakulić ; [karikature Đorđe Radoičić]. - Zagreb : Hrvatsko psihodramsko društvo, 2004. (Zagreb : Stega tisak). - 30 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 24 cm.
159.964.2:792]:37](497.5)"200"
615.851.1:792]:37](497.5)"200"
HK04-00339

MMPI-2 restruktuirane kliničke (RC) ljestvice : razvoj, validacija i interpretacija / Auke Tellegen... [et al.] ; [prevela Mirjana Krizmanić]. - Jastrebarsko : Naklada Slap, 2004. ([s. l. : s. n.]). - 123 str. : graf. prikazi ; 30 cm. - (Psihologijski mjerni instrumenti ; 72)
Prijevod djela: The MMPI-2 restructured clinical (RC) scales. - Ostali zastupljeni autori: Yossef S. Ben-Porath, John L. McNulty, Paul A. Arbisi, John R. Graham, Beverly Kaemmer. - Bibliografija: str. 95-97. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9531912556
159.9.072.59(035)
159.972.072(035)
HK04-00340

MURPHY, Joseph, psiholog
U vama je moć : (put oko svijeta s dr. Murphyjem) / Joseph Murphy ; s engleskoga prevela Aleksandra Mihaljević. - Zagreb : V.B.Z., 2004. (Ljubljana : Tiskarna Ljubljana). - 230 str. ; 21 cm. - (Stručno-popularna biblioteka / V.B.Z., Zagreb)
Prijevod djela: Within you is the power.
ISBN 9532013881
159.913:2
HK04-00341

NASILJE nad ženom u obitelji / uredile Marina Ajduković, Gordana Pavleković. - 2. dopunjeno izd. - Zagreb : Društvo za psihološku pomoć, 2004. (Zagreb : Tiskara Kolarić). - 267 str. ; 24 cm. - (Udžbenici Sveučilišta u Zagrebu = Manualia Universitatis studiorum Zagrabiensis)
Zastupljeni autori: Marina Ajduković, Gordana Pavleković, Maja Mamula, Nina Pečnik, Neva Toele, Tajana Ljubin, Zdenka Pantić, Josip Strmotić, Irena Cajner Mraović, Milena Marunica, Ljubica Matijević-Vrsaljko, Vesna Jureša. - Sadrži i: Deklaracija Ujedinjenih naroda o eliminaciji nasilja nad ženama. - Bibliografija: str. 251-257; 266.
ISBN 9536353156
159.97-055.5/.7(075.8)
364.65-055.2(075.8)
316.624-055.5/.7(075.8)
HK04-00342

NIKIĆ, Mijo
Psihologija obitelji : psihološko-teološko promišljanje / Mijo Nikić. - Zagreb : Filozofsko-teološki institut Družbe Isusove, 2004. (Zagreb : Feroproms). - 327 str. ; 19 cm. - (Biblioteka Za život ; knj. 3)
Autorova slika i bilješka o njemu na omotu. - Nakl. 1000 primj. - Popis kratica: str. 312. - Bibliografija: str. 313-319 i uz tekst. - Imensko kazalo ; Predmetno kazalo.
ISBN 953231024X
159.922.2-055.5/.7
261.6
HK04-00343

NIKOLIĆ, Staniša
Analitička psihodrama / Staniša Nikolić. - Zagreb : Prosvjeta, 2004. (Zagreb : Grafocentar). - 226 str. : ilustr. ; 20 cm. - (Biblioteka Svijet dječje psihe)
Bibliografija: str. 223-226.
ISBN 9537130134
159.964.2:792](035)
615.851.1:792](035)
HK04-00344

NIVEN, David
100 jednostavnih tajni uspješnih veza : što su znanstvenici otkrili i kako vi to možete iskoristiti / David Niven ; [prevela Sanja Bezlaj Ilijić]. - Zagreb : Profil international, 2004. ([Zagreb] : Profil international). - 226 str. ; 20 cm.
Prijevod djela: 100 Simple secrets of great relationships. - Bilješka o autoru na omotu. - Bibliografija: str. 212-222.
ISBN 953120005X
159.913:159.942(035)
159.942(035)
(035)
(02.062)
HK04-00345

NIVEN, David
100 jednostavnih tajni uspješnih ljudi : što su znanstvenici otkrili i kako vi to možete iskoristiti / David Niven ; [prevela Alenka Zupičić]. - Zagreb : Profil international, 2004. (Zagreb : Profil international). - 221 str. ; 20 cm.
Prijevod djela: 100 simple secrets of successful people. - Bibliografija: str. 208-217.
ISBN 9531200068
159.913:159.942
159.942(02.062)
HK04-00346

OSOBINE i psihološki uvjeti razvoja djeteta predškolske dobi : priručnik za odgojitelje, roditelje i sve koji odgajaju djecu predškolske dobi / Branka Starc... [et al.] ; voditeljica projekta Matilda Markočić. - Zagreb : Golden marketing - Tehnička knjiga, 2004. (Zagreb : Kastmiler). - 167 str. : ilustr. ; 27 cm.
Ostale zastupljene autorice: Mira Čudina-Obradović, Ana Pleša, Bruna Profaca, Marija Letica. - Bibliografija: str. 165-167.
ISBN 9532121803
159.922.7-053.4(035)
(035)
HK04-00347

OVDJE sam, slušam--- : priručnik za edukaciju volontera u službi psihološke pomoći telefonom / Dubravka Miljković... [et al.]. - Zagreb : SUTEKS [i. e.] Savez udruga telefona kriznih službi, 2004. (Donja Lomnica : Ekološki glasnik). - 238 str. ; 24 cm.
Ostali zastupljeni autori: Goranka Lugomer-Armano, Drago Arnautović, Ljerka Hajncl, Ana Pleša, Rajka Šore, Sanja Šternberger, Josip Zec, Vedrana Ždero. - Bibliografija: str. 237-238.
ISBN 9539960606
159.913:364](035)
364.2(035)
HK04-00348

PALMER, Pat
Da te barem mogu držati za ruku --- : kako preboljeti tugu i gubitak / napisao Pat Palmer ; ilustrirala Dianne O'Quinn Burke ; [s engleskoga preveo Roman Krajnović]. - Zagreb : Slovo, 2004. (Zagreb : Studio Moderna). - 31 str. : ilustr. ; 23 cm. - (Biblioteka Dječje slovo ; knj. 16)
Prijevod djela: I wish I could hold your hand.
ISBN 9536846225
159.942.3(02.053.2)
HK04-00349

PENNINGTON, Donald C.
Osnove socijalne psihologije / Donald C. Pennington ; [preveo Boris Mlačić]. - 3. izd. - Jastrebarsko : Naklada Slap, 2004. (Jastrebarsko : Naklada Slap). - 335 str. : graf. prikazi ; 24 cm. - (Sveučilišne knjige i priručnici / Naklada Slap, Jastrebarsko ; 3)
Prijevod djela: Essential of social psychology. - Str. [5]: Predgovor hrvatskom izdanju / Krunoslav Matešić. - Bibliografija: str. 305-324. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 953191057X
159.922.2(075.8)
316.6(075.8)
HK04-00350

PLETENAC, Vladimir
Put prema uspješnom učenju ili Kako treba učiti / Vladimir Pletenac ; ilustracije Roko Idžojtić. - Jastrebarsko : Naklada Slap, 2004. (Jastrebarsko : Naklada Slap). - 146 str. : ilustr. ; 21 cm. - (Slap. Psihologija ; 9)
Podatak o kolu nakladničke cjeline preuzet iz CIP zapisa.
ISBN 9531912505
159.953.5(02.053.2)
HK04-00351

PUJOL i Pons, Esteve
Roditelji i djeca: kako zajedno? / [tekst Esteve Pujol i Pons ; ilustracije Ines Luz Gonzalez ; prevela Ana Matijević]. - Zagreb : Profil international, 2004. ([s. l. : s. n.]). - 192 str. : ilustr. u bojama ; 28 cm. - (Profil akademija)
Prijevod dijela: Valores para la convivencia. - Autorovo ime preuzeto sa str. [2]. - Rječnik citiranih osoba: str. 190-192.
ISBN 9532009256
159.922.7:37
37.018.1
HK04-00352

RAINEY, Dennis
Tajne uspješnog braka : kako otkriti doživotnu predanost i ljubav / Dennis Rainey ; [prijevod Zrinka Vukasović-Lončar]. - Zagreb : Udruga "Nada i život", [2004.] ([Zagreb] : Tiskara Kasanić). - 88 str. : ilustr. ; 22 cm.
Podatak o god. izdavanja preuzet iz CIP zapisa. - Nakl. 10000 primj.
ISBN 9537183009
159.913-055.5/.7
HK04-00353

REGIONALNI simpozij Suvremeni pristupi psihotraumi (2004 ; Zagreb)
Suvremeni pristupi psihotraumi : sažeci / Regionalni simpozij, Zagreb, 1. i 2. travnja 2004. ; urednik Dejan Ajduković = Current approaches to psychotrauma : abstracts / Regional symposium, Zagreb, 1, 2 April 2004 ; editor Dean Ajduković. - Zagreb : Društvo za psihološku pomoć, 2004. (Zagreb : Tiskara Kolarić). - 43 str. ; 21 cm.
Tekst usporedo na hrv. i engl. jeziku.
159.97(063)(048)
HK04-00354

RHEINBERG, Falko
Motivacija / Falko Rheinberg ; [prijevod Vitarnja Lee Gamulin]. - Jastrebarsko : Naklada Slap, 2004. (Jastrebarsko : Naklada Slap). - 203 str. ; 24 cm.
Prijevod djela: Motivation, 3. ueberarb. und erw. Aufl. - Bibliografija: str. 175-199. - Predmetno kazalo.
ISBN 9531911843
159.947.5
HK04-00355

RIERA, Michael
Ostanite povezani sa svojim tinejdžerom : kako postići da vam govore i kako čuti što stvarno kažu / Michael Riera ; [prijevod Davor Stančić i Mario Beg]. - Lekenik : Ostvarenje, 2004. ([Zagreb] : Kratis). - XI, 275 str. ; 21 cm.
Prijevod djela: Staying connected to your teenager. - Bibliografija: str. 261-262; bibliografske bilješke: str. 263-264. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9536827174
159.922.8:159.913
HK04-00356

RIFENBARY, Jay
Nema opravdanja! : ključna načela za postizanje ravnoteže i uspjeha u životu / Jay Rifenbary. - Varaždin : "Katarina Zrinski", 2004. ([Sv. Ivan Zelina] : Tiskara Zelina). - 436 str. ; 21 cm. - (Biblioteka 21. stoljeće / "Katarina Zrinski", Varaždin)
Prijevod djela: No excuse!. - Bilješka o autoru: str. 429. - Bibliografija: str. 425-428.
ISBN 9532360050
159.913
HK04-00357

RIJAVEC, Majda
Pričaj mi priču / Majda Rijavec, Dubravka Miljković. - Zagreb : IEP ; [Karlovac] : D2, 2004. (Donja Lomnica : Ekološki glasnik). - 218 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Ljubičasti šešir)
Bibliografija: str. 213-214.
ISBN 9537057127 (IEP)
159.913
HK04-00358

ROANE, Susan
Kako ostaviti dobar dojam promovirajući sebe : vrhunski vodič umješnom druženju kako osobnom tako i online (putem interneta) / Susan RoAne ; s engleskoga prevela Mirjana Gračan. - Zagreb : V.B.Z., 2004. (Ljubljana : Tiskarna Ljubljana). - 225 str. ; 21 cm. - (Stručno-popularna biblioteka / V.B.Z., Zagreb)
Prijevod djela: How to work a room. - Slika autorice i bilješka o njoj na omotu. - Bibliografija: str. 223-224.
ISBN 9532013598
159.913
HK04-00359

ROBBINS, Anthony
Pismo jednog prijatelja : brz i jednostavan vodič za uzimanje života u svoje ruke / Anthony Robbins. - Varaždin : "Katarina Zrinski", 2004. ([Sv. Ivan Zelina] : Tiskara Zelina). - 101 str. : ilustr. ; 21 cm. - (Biblioteka 21. stoljeće / "Katarina Zrinski", Varaždin)
Prijevod djela: Notes from a friend. - Bilješke o autoru: str. 97-[102].
ISBN 9532320040
159.913
HK04-00360

ROHN, Jim
Pet glavnih dijelova slagalice života : vodič za osobni uspjeh / Jim Rohn ; [prijevod Nebojša Buđanovac]. - Varaždin : "Katarina Zrinski", 2004. (Zagreb : Znanje). - 107 str. ; 21 cm. - (Biblioteka 21. stoljeće / "Katarina Zrinski", Varaždin)
Prijevod djela: The five major pieces to the life puzzle. - Podatak o god. izdavanja preuzet iz CIP zapisa.
ISBN 9532360182
159.913
HK04-00361

SANDERS, John Oswald
Osamljen ali nikad sam / [J. [John] Oswald Sanders ; prijevod s engleskog Danica Hrgović Klešin]. - Zagreb : Duhovna stvarnost, 2004. (Zagreb : Duhovna stvarnost). - 31 str. ; 16 cm.
Prijevod djela: Lonely but never alone. - Autorovo ime preuzeto sa str. [2].
159.913
HK04-00362

SHARMA, Robin S.
Svetac, surfer i direktorica : zadivljujuća priča o ostvarenju životnih želja / Robin Sharma ; [prijevod Aleksandra Mihaljević]. - Čakovec : Dvostruka duga, 2004. (Velika Gorica : MTG-Topgraf). - 210 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Aquarius / Dvostruka duga, Čakovec)
Prijevod djela: The saint, the surfer and the CEO. - Nakl. 1000 primj. - Bilješka o piscu: str. [211].
ISBN 9536516691
159.913
HK04-00363

SINGH, Kalu
Sublimacija / Kalu Singh ; [prijevod Igor Grbić]. - Zagreb : Jesenski i Turk, 2004. (Čakovec : "Zrinski"). - 78 str. ; 18 cm. - (Ideje u psihoanalizi)
Prijevod djela: Sublimation. - Bibliografske bilješke: str. 72-78.
ISBN 9532221638
159.964.21
159.922.1
HK04-00364

SPENCE, Gerry
Osobna sloboda : u sedam lakih koraka : priručnik za život / Gerry Spence ; s engleskoga prevela Dubravka Blažić. - Zagreb : V.B.Z., 2004. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 151 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Mi)
Prijevod djela: Seven simple steps to personal freedom.
ISBN 9532013458
159.913
HK04-00365

STOPPARD, Miriam
Razvoj vašeg djeteta : kako otkriti i potaknuti djetetove potencijale / Miriam Stoppard ; [prijevod Lovorka Kozole]. - Zagreb : Profil international, 2004. (Martin : Noegrafia). - 192 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm.
Prijevod djela: Teach your child. - Predmetno kazalo.
ISBN 9532009205
159.922.7(035)
37.015.3-053.3/.4(035)
HK04-00366

ŠIMLEŠA, Bruno
Hvala ti, ljubavi / Bruno Šimleša. - Zagreb : V.B.Z., 2004. (Ljubljana : Tiskarna Ljubljana). - 371 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Ambrozija / V.B.Z. ; knj. 102)
ISBN 9532014284 (tvrdi uvez)
159.913
HK04-00367

ŠIMLEŠA, Bruno
Hvala ti, ljubavi / Bruno Šimleša. - Zagreb : V.B.Z., 2004. (Ljubljana : Tiskarna Ljubljana). - 371 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Ambrozija / V.B.Z. ; knj. 102)
ISBN 9532014292 (meki uvez)
159.913
HK04-00368

ŠKRBINA, Dijana
Terapijska intervencija kroz igru : priručnik / Dijana Škrbina, Dubravka Šimunović. - Zagreb : D. Škrbina, 2004. (Zagreb : Papirna konfekcija Branko Jagić). - 120 str. ; 24 cm.
Bibliografija: str. 115-118.
ISBN 953995410X
159.922.7(035)
159.97-053.2(035)
371.382(035)
(035)
HK04-00369

USPENSKIJ, Petr Demjanovič
Psihologija moguće evolucije čovječanstva : (uvod u učenje Gurdjieffa) / P. D. Ouspensky ; preveo Mario Jović. - Zagreb : Zagrebačka naklada, 2004. (Zagreb : Studio Moderna). - 118 str. ; 18 cm. - (Biblioteka Feniks / Zagrebačka naklada, Zagreb)
Prijevod djela: Psychology of the possible evolution of mainkind / Petr Demjanovič Uspenskij.
ISBN 9536996421
159.923.2
HK04-00370

VULIĆ-PRTORIĆ, Anita
Depresivnost u djece i adolescenata / Anita Vulić-Prtorić. - Jastrebarsko : Naklada Slap, 2004. (Jastrebarsko : Naklada Slap). - 307 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Udžbenici Sveučilišta u Zadru = Manualia Universitatis studiorum Iadertina)
Bibliografija: str. 281-294. - Imensko kazalo ; Predmetno kazalo.
ISBN 9531911495
159.972-053.2/.6(075.8)
616.895.4-053.2/.6(075.8)
HK04-00371

WATTS, Alan Wilson
Mudrost nesigurnosti : poruka za doba tjeskobe / Alan W. Watts ; [prijevod Vlasta Mihavec]. - Zagreb : Biovega, 2004. (Zagreb : Dotisak). - 158 str. ; 17 cm. - (Biblioteka Quantum)
Prijevod djela: The wisdom of insecurity. - Bilješka o autoru: str. 158.
ISBN 9536567660
159.942.4:2
HK04-00372

WHITEHEAD, Stephen
Muškarci, žene, ljubav i romansa : pod pokrivačem revolucije u spavaonici / Stephen Whitehead ; [prevela Vesna Rimac]. - Split : Marjan tisak, [2004] (Split : Marjan tisak). - 212 str. ; 21 cm.
Prijevod djela: Men, women, love and romance. - Podatak o god. izdavanja preuzet iz CIP zapisa. - Autorova slika i bilješka o njemu: str. [213].
ISBN 9532141715
159.913:159.942
159.922.1(02.062)
HK04-00373

WILLIAMS, Mary L.
Cool mačke, smireni klinci : metode opuštanja i kontroliranja stresa za djecu / napisala Mary L. Williams ; ilustrirala Dianne O'Quinn Burke ; [preveo s engleskog Roman Krajnović]. - Zagreb : Slovo, [2004.] (Zagreb : Studio Moderna). - 31 str. : ilustr. ; 14 x 21 cm. - (Biblioteka Dječje slovo ; knj. 16)
Prijevod djela: Cool cats, calm kids. - Podatak o god. izdavanja preuzet iz CIP zapisa.
ISBN 9536846217
159.942(02.053.6)
HK04-00374

WINNICOTT, Donald Woods
Igra i stvarnost / D. [Donald] W. Winnicott ; prevela Tamara Tomić. - Zagreb : Prosvjeta, 2004. (Zagreb : Grafocentar). - 185 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Svijet dječje psihe)
Prijevod djela: Playing and reality. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu. - Bibliografija i bilješke uz tekst.
ISBN 9537130126
159.964.2-053.2
159.922.73
HK04-00375

WOOLFSON, Richard C.
Zašto djeca to rade? : praktični vodič za roditelje / Richard C. Woolfson ; [prijevod Lovorka Kozole ; fotografije Peter Pugh-Cook... et al.]. - Zagreb : Profil international, 2004. (London : Hamlyn). - 192 str. : ilustr. u bojama ; 26 cm. - (Profil akademija)
Prijevod djela: Why do kids do that?. - Predmetno kazalo.
ISBN 9532009019
159.922.7(035)
HK04-00376

ZOLI, Serena
I izbavi me od mračnog zla : što je depresija i kako se liječi / Serena Zoli u razgovoru s Giovannijem B. Cassanom ; [prijevod Ksenija Juranić Milanović]. - 2. izd. - Jastrebarsko : Naklada Slap, 2004. (Jastrebarsko : Naklada Slap). - 441 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Psihološke teme ; 2)
Prijevod djela: E liberaci dal malo oscuro. - Rječnik: str. 423-425. - Predmetno kazalo.
ISBN 9531911967
159.972:159.913
616.89-008.454
HK04-00377

Vidi br.: HK04-00334

Vidi br.: HK04-02661

Vidi br.: HK04-00501

Vidi br.: HK04-00312

Vidi br.: HK04-02284

Vidi br.: HK04-02155

Vidi br.: HK04-00314

Vidi br.: HK04-01964

Vidi br.: HK04-01964

Vidi br.: HK04-00296

Vidi br.: HK04-00269

Vidi br.: HK04-03366

Vidi br.: HK04-01913

Vidi br.: HK04-00289

Vidi br.: HK04-00297

Vidi br.: HK04-00333

Vidi br.: HK04-00330

Vidi br.: HK04-00298

Vidi br.: HK04-01978

Vidi br.: HK04-01973

Vidi br.: HK04-00259

Vidi br.: HK04-02202

Vidi br.: HK04-03204

Vidi br.: HK04-01969

Vidi br.: HK04-02677

Vidi br.: HK04-00279

Vidi br.: HK04-01965

Vidi br.: HK04-01458

Vidi br.: HK04-01968

Vidi br.: HK04-00369

Vidi br.: HK04-00293

Vidi br.: HK04-00300

Vidi br.: HK04-02209

Vidi br.: HK04-00318

Vidi br.: HK04-00773

Vidi br.: HK04-00843

Vidi br.: HK04-00843

Vidi br.: HK04-00843

Vidi br.: HK04-03202

Vidi br.: HK04-02649

Vidi br.: HK04-01308

Vidi br.: HK04-00724

Vidi br.: HK04-00724

Vidi br.: HK04-00765

Vidi br.: HK04-02660

Vidi br.: HK04-00760

Vidi br.: HK04-02199

Vidi br.: HK04-00323

Vidi br.: HK04-02657

Vidi br.: HK04-00346

Vidi br.: HK04-00345

Vidi br.: HK04-01975

Vidi br.: HK04-00288

Vidi br.: HK04-03347

Vidi br.: HK04-02756

Vidi br.: HK04-00266

Vidi br.: HK04-01919

Vidi br.: HK04-00286

Vidi br.: HK04-00286

Vidi br.: HK04-00286

Vidi br.: HK04-02632

Vidi br.: HK04-02755

Vidi br.: HK04-00261

Vidi br.: HK04-00336

Vidi br.: HK04-02152

Vidi br.: HK04-02196

Vidi br.: HK04-01612

Vidi br.: HK04-02154

Vidi br.: HK04-00340

Vidi br.: HK04-00303

Vidi br.: HK04-02750

Vidi br.: HK04-00375

Vidi br.: HK04-02193

Vidi br.: HK04-01461

Vidi br.: HK04-01184

Vidi br.: HK04-02672

Vidi br.: HK04-00270

Vidi br.: HK04-02676

Vidi br.: HK04-00258

Vidi br.: HK04-00364

Vidi br.: HK04-00373

16   Logika. Simbolička logika. Matematička logika. Spoznajna teorija. Epistemologija

CAUMAN, Leigh S.
Uvod u logiku prvog reda / Leigh S. Cauman ; [preveo Ognjen Strpić]. - Zagreb : Naklada Jesenski i Turk, 2004. (Čakovec : "Zrinski"). - 361 str. : ilustr. ; 21 cm. - (Filozofska biblioteka / Naklada Jesenski i Turk, Zagreb)
Prijevod djela: First order logic. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9532221751
164
HK04-00378

EPISTEMOLOGIJA : vodič u teorije znanja / priredili John Greco i Ernest Sosa ; hrvatsko izdanje s dodatkom priredio Borislav Mikulić ; [prevoditelji Neven Dužanec ... et al.]. - Zagreb : Naklada Jesenski i Turk, 2004. (Čakovec : "Zrinski"). - XII, 643 str. ; 23 cm. - (Filozofska biblioteka / Naklada Jesenski i Turk, Zagreb)
Prijevod djela: The Blackwell guide to epistemology. - Str. 561-613: Znalac i lažljivac: semiotiziriranje spoznaje / Borislav Mikulić. - Zastupljeni autori: John Greco, Michael Williams, Paul K. Moser, Linda Zagzebski, Laurence Bonjour, Ernest Sosa, Hilary Kornblith, Richard Feldman, Keith DeRose, Keith Lehrer, William Alston, George Bealer, Robert Audi, Nicholas Wolterstorff, Helen E. Longino, Frederick Schmitt, John L. Pollock, Merold Westphal. - Bibliografija: str. 540-557, 613-626 i uz tekst. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9532221840
165(082)
HK04-00379

HEGEL, Georg Wilhelm Friedrich
Znanost logike / Georg Wilhelm Friedrich Hegel. - Zagreb : Demetra, 2003- . ([s. l. : s. n.]). - sv. ; 24 cm.
Prijevod djela: Wissenschaft der Logik.
161/162

Sv. 2 : Subjektivna logika ili Nauk o pojmu : (1816) / preveo Željko Pavić. - 2004. - XXXIX, 321 str. : ilustr. - (Demetra. Filosofska biblioteka Dimitrija Savića ; sv. 70c)
Prijevod djela: Die subjektive Logik oder Die Lehre vom Begriff. - Str. XI-XXX: Uvod / Friedrich Hogemann. - Bibliografija: str. XXXIII-XXXIX, 315-317 i uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 953225045X

HK04-00380

HEIDEGGER, Martin
Fenomenologija religioznog života / Martin Heidegger ; preveo Željko Pavić. - Zagreb : Demetra, 2004. ([s. l. : s. n.]). - XIII, 336 str. : autorova slika ; 25 cm. - (Demetra. Filosofska biblioteka Dimitrija Savića ; sv. 79)
Prijevod djela: Phaenomenologie des religioesen Lebens. - Str. 303-336: Božanski bog i prototeologija / Željko Pavić.
ISBN 9532250034
165.62:2
1 Augustinus, A.
HK04-00381

HERMENEUTIKA i fenomenologija = Phaino-emeneia : zbornik radova / [urednik Željko Pavić]. - Zagreb : Naklada Breza, 2004. (Zagreb : Kika-graf). - 320 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Phos ; knj. 2)
"Zbornik radova sa simpozija održanog pod istim naslovom pri Inter Universty Centre Dubrovnik od 7. do 10. travnja 2003."--> riječ urednika. - Zastupljeni autori: Erwin Hufnagel, Željko Pavić, Matthias Vollet, Boško Pešić, Hannah Arend, Samir Arnautović, Josip Oslić, Josef Rauscher, Ivan Markešić, Helmut Fritsche, Željko Senković. - Bibliografija uz neke radove i uz tekst. - Zusammenfassungen.
ISBN 953703609X
165.24(082)
165.62(082)
HK04-00382

SMOKROVIĆ, Nenad
Priroda prirodnog zaključivanja / Nenad Smokrović. - Zagreb : Hrvatsko filozofsko društvo, 2004. (Zagreb : Grafo mark). - 190 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Filozofska istraživanja ; knj. 112)
Nakl. 1000 primj. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu. - Bibliografija: str. 181-186 i uz tekst. - Summary. - Imensko kazalo.
ISBN 9531640726
162
HK04-00383

THURNHER, Rainer
Hermeneutička fenomenologija kao angažman / Rainer Thurnher ; prevela Darija Domić ; priredio Damir Barbarić. - Zagreb : Matica hrvatska, 2004. ([Zagreb] : Tehnički centar NZMH). - 283 str. : note ; 17 cm. - (Biblioteka Parnas. Niz Filozofija)
Str. 277-281: Rainer Thurnher / D. Barbarić. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9531505055
165.62
HK04-00384

Vidi br.: HK04-02011

Vidi br.: HK04-00382

17   Moralna filozofija. Etika. Praktična filozofija

COETZEE, John Maxwell
Život životinja / J. [John] M. [Maxwell] Coetzee ; [komentari] Marjorie Garber... [et al.] ; uredila i uvod napisala Amy Gutmann ; prijevodi Giga Gračan, Petar Vujačić. - Zagreb : AGM, 2004. ([Zagreb] : Tiskara Kasanić). - 155 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Svjedoci vremena / AGM)
Prijevod djela: The lives of animals. - Uvod: str. 7-15. - Bio-bibliografska bilješka o autoru: str. 139-141. - Ostali zastupljeni autori komentara: Peter Singer, Wendy Doniger, Barbara Smuts. - Bibliografija i bilješke uz tekst. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9531741972
179.3(0:82-3)
HK04-00385

ČOVIĆ, Ante, filozof
Etika i bioetika : razmišljanja na pragu bioetičke epohe / Ante Čović. - Zagreb : Pergamena, 2004. (Zagreb : Grafo mark). - 166 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Bioetika ; knj. 5)
Knjiga sadrži i intervjue s A. Čovićem objavljene u tisku. - Bibliografska bilješka: str. 163-164 i uz tekst. - Summaries ; Zusammenfassungen. - Imensko kazalo.
ISBN 9536576171
179:61
17.02
HK04-00386

INTERNATIONALE Konferenz Bioethik in Sued- und Suedosteuropa (2004 ; Dubrovnik)
Bioethik in Sued- und Suedosteuropa : Chancen einer integrativen ethischen Reflexion vor dem Hintergrund intrakultureller Differenzen in Europa : Programmheft / Internationale Konferenz, Dubrovnik, 1. bis 3. Oktober 2004. ; [Herausgeber Ante Čović & Thomas Soeren Hoffmann]. - Dubrovnik : Inter University-Centre, 2004. (Zagreb : Grafo mark). - 53 str. ; 21 cm.
Sažeci. - Tekst na njem. ili engl. jeziku.
ISBN 9539976502
179:61](4-12)(063)(048)
614.253](4-12)(063)(048)
HK04-00387

JANKÉLÉVITCH, Vladimir
Paradoks morala / Vladimir Jankelevitch ; preveo Daniel Bučan ; pogovor Dragutin Lučić. - Zagreb : AGM, 2004. ([Zagreb] : ITG). - 262 str. ; 19 cm. - (Biblioteka Meta)
Prijevod dijela: Le paradoxe de la morale. - Pogovor: str. 253-262.
ISBN 9531742111
17.022.1
1Jankelevitch, V.
HK04-00388

KANGRGA, Milan
Etika : osnovni problemi i pravci / Milan Kangrga. - Zagreb : Golden marketing-Tehnička knjiga, 2004. (Zagreb : Kastmiler). - 515 str. ; 22 cm.
Autorova slika i bilješka o njemu na omotu. - Bibliografija: str. 497-510. - Imensko kazalo.
ISBN 9532122001
17(091)
HK04-00389

KOPREK, Ivan, svećenik
Mala povijest etike : priručnik za studente FFDI / Ivan Koprek. - Zagreb : Filozofski fakultet Družbe Isusove, 2004. (Zagreb : Alfa Color). - 104 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Studentski niz ; knj. 1)
Bibliografija: str. 103.
ISBN 9532310223
17(091)(075.8)
HK04-00390

LEVY, Neil
Moralni relativizam / Neil Levy ; [preveo Neven Dužanec]. - Zagreb : Naklada Jesenski i Turk, 2004. (Čakovec : "Zrinski"). - 189 str. ; 21 cm. - (Filozofska biblioteka / Naklada Jesenski i Turk, Zagreb)
Prijevod djela: Moral relativism. - Bibliografske bilješke: str. 169-175; preporučena bibliografija: str. 176-180. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9532221891
17.031
HK04-00391

NIETZSCHE, Friedrich Wilhelm
Sumrak idola ; Ecce homo ; Dionizovi ditirambi / Friedrich Nietzsche ; preveo Davor Ljubimir. - Zagreb : Demetra, 2004. ([s. l. : s. n.]). - VIII, 231 str. : portr. autora ; 25 cm. - (Demetra. Filosofska biblioteka Dimitrija Savića ; sv. 78)
Prijevodi djela: 1. Goetzen-Daemmerung ; 2. Ecce homo ; 3. Dionysos-Dithyramben / Friedrich Wilhelm Nietzsche. - Na omotu: Sumrak idola ili Kako se filozofira čekićem ; Ecce homo [ili] Kako se postaje onim što jest. - Str. 217-231: Pogovor / Davor Ljubimir. - Bilješke uz tekst.
ISBN 9532250344
17.037
821.112.2-1=163.42
HK04-00392

NIETZSCHE, Friedrich Wilhelm
Uz genealogiju morala / Friedrich Nietzsche ; s njemačkog preveo Mario Kopić ; pogovor Damir Barbarić. - Zagreb : AGM, 2004. ([Zagreb] : Narodne novine). - 197 str. ; 19 cm. - (Biblioteka Meta)
Prijevod djela: Zur Genealogie der Moral. - Pogovor: str. 191-197.
ISBN 9531742103
17.022
HK04-00393

POLŠEK, Darko
Sudbina odabranih : eugeničko nasljeđe u vrijeme genske tehnologije / Darko Polšek. - Zagreb : ArTresor naklada, 2004. (Zagreb : ITG). - 435 str. ; 20 cm. - (Putokazi ; knj. 12)
Nakl. 500 primj. - Bilješka o autoru na omotu. - Bibliografija: str. 408-430.
ISBN 9536522438
179:613.94](091)
613.94(091)
HK04-00394

TEMPLETON, John Marks
Mudrost svjetskih religija : putevi do raja na zemlji / John Templeton ; s engleskoga preveo Damir Biličić. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2004. (Ljubljana : Tiskarna Ljubljana). - XIV, 521 str. ; 24 cm.
Prijevod djela: Wisdom from world religions. - Bibliografija: str. 513-519.
ISBN 9531963908
171
HK04-00395

VUJEVIĆ, Ivan
Pravo i pravda / Ivan Vujević. - Split : Tiskarski obrt - ST, 2004. (Split : ST-tisak). - 79 str. ; 24 cm.
Bilješka o autoru: str. 79.
ISBN 953998680X
177.9
821-84=163.42
HK04-00396

Vidi br.: HK04-02235

Vidi br.: HK04-03914

Vidi br.: HK04-02624

Vidi br.: HK04-00937

Vidi br.: HK04-00480

Vidi br.: HK04-00262

Vidi br.: HK04-02142

Vidi br.: HK04-00386

Vidi br.: HK04-00774

Vidi br.: HK04-01457

Vidi br.: HK04-00703

Vidi br.: HK04-02229

Vidi br.: HK04-00164

Vidi br.: HK04-01155

Vidi br.: HK04-02243

Vidi br.: HK04-00299

Vidi br.: HK04-02252

2RELIGIJA. TEOLOGIJA


BOWKER, John
Religije svijeta / John Bowker ; [preveli s engleskoga Rudjer Jeny, Beatrice Mićunović, Petar Vujačić]. - 2. izmijenjeno hrvatsko izd. - Zagreb : Znanje, 2004. (Martin : Neografija). - 216 str. : ilustr. u bojama ; 29 cm.
Prijevod djela: World religions. - Bibliografija: str. 211. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9531954356
2(100)(02.062)
HK04-00397

HITCHCOCK, Susan Tyler
Religije : gdje Bog boravi, kamo hodočasnici putuju / Susan Tyler Hitchcock i John. Esposito ; [fotografi James P. Blair... [et al.] ; s engleskoga preveli Damir Bujan, Mirna Gudlin i Ines Weismann]. - Zagreb : Egmont, 2004. (Barcelona : Cayfosa Industria grafica). - 416 str. : ilustr. u bojama ; 28 cm.
Prijevod djela: Geography of religion. - Na nasl. str. i omotu: National Geographic. - Pojmovnik: str. 402-403. - Bibliografija: str. 404-405. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9531878404
2(091)
HK04-00398

STAGUHN, Gerhard
Kratka povijest svjetskih religija / Gerhard Staguhn ; [prevela Dorta Jagić]. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2004. (Zagreb : Denona). - 184 str. ; 24 cm.
Prijevod djela: Gott und die Goetter.
ISBN 9531964122
2(091)(02.062)
HK04-00399

21/29   Religijski sustavi. Religije i vjere

A evo ovdje i više od Jone! : seminar za voditelje biblijskih skupina 2 / [urednici Mario Cifrak, Nikola Hohnjec]. - Zagreb : Hrvatsko katoličko biblijsko djelo : Hrvatsko biblijsko društvo, 2004. ([Lukavec] : Tisak Markulin). - 119 str. : ilustr. ; 20 cm.
Prema predgovoru, knjiga sadrži radove s dva susreta koji su održani u rujnu 2003. u Zagrebu i u ožujku 2004. u Samoboru. - Zastupljeni autori: Ivan Dugandžić, Dario Tokić, Nikola Hohnjec, Damir Delač, Natalia Dujić, Željka Mihaljević, Andreja Tokić, Mario Essert. - Bibliografija uz neke radove.
ISBN 9536709333 (Hrvatsko biblijsko društvo)
224.9.07
HK04-00400

ALEXANDER, Pat
Dječja Biblija / napisala Pat Alexander ; ilustrirala Carolyn Cox ; [prijevod Branko Lovrec]. - Zagreb : Jutarnji list : Hrvatsko biblijsko društvo : Duhovna stvarnost, [2004.] ([s. l. : s. n.]). - 256 str. : ilustr. u bojama ; 20 cm.
Prijevod djela: The Lion Children's Bible; jedinstveni stv. nasl: Biblia. - Podatak o god. izdavanja preuzet iz CIP zapisa. - Tiskano u Slovačkoj.
ISBN 9536709317 (Hrvatsko biblijsko društvo ; meki uvez)
22.04(02.053.2)
HK04-00401

ALEXANDER, Pat
Dječja Biblija / napisala Pat Alexander ; ilustrirala Carolyn Cox ; [prijevod Branko Lovrec]. - Zagreb : Hrvatsko biblijsko društvo : Duhovna stvarnost, [2004.] ([s. l. : s. n.]). - 256 str. : ilustr. u bojama ; 20 cm.
Prijevod djela: The Lion Children's Bible; jedinstveni stv. nasl: Biblia. - Podatak o god. izdavanja preuzet iz CIP zapisa. - Tiskano u Slovačkoj.
ISBN 9536709325 (Hrvatsko biblijsko društvo ; tvrdi uvez)
22.04(02.053.2)
HK04-00402

ALGAR, Hamid
Vehabizam : kritički osvrt / Hamid Algar ; prevela Lamia Kulenović. - Zagreb : Z. Hasanbegović, 2004. ([s. l. : s. n.]). - 103 str. ; 20 cm.
Prijevod djela: Wahhabism. - Rječnik manje poznatih riječi i pojmova: str. 94. - Bibliografija: str. 91-93. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9539969808
297
HK04-00403

ANDREAS Cretensis, sanctus
Pjesnički kanon za rođendan naše Gospe Bogorodice / sv. Andrija Kretski ; preveo s grčkoga izvornika, pogovor i tumačenje napisao Predrag Belić. - Split : Zbornik Kačić ; Zagreb : Filozofsko-teološki institut Družbe Isusove, 2004. (Split : Slobodna Dalmacija). - 96 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Knjižnica Zbornika Kačić : monografije, dokumenti, građa ; br. 42)
Stihovi usporedo na grč. izvorniku i hrv. prijevodu. - Bibliografske bilješke uz tekst. - Summarium: Canon poeticus s. Andreae Cretensis in honorem Navitatis Deiparae Mariae. - Imensko kazalo ; Kazalo zemljopisnih naziva.
ISBN 9536640503 (Zbornik Kačić)
245(497.5)
HK04-00404

ANDREEV, Ivan Mihajlovič
Pravoslavna apologetika / Ivan Mihajlovič Andrejev ; biografiju autora napisao Serafin Rouz. - 1. izd. - Šibenik : Eparhijski upravni odbor Pravoslavne eparhije dalmatinske, 2004. (Omiš : Sandem). - 171 str. : ilustr. ; 21 cm.
Prijevod djela: Orthodox apologetic theology. - Izv. oblik autorovog imena: Ivan Mihajlovič Andreev. - Autorove slike. - Str. 7-8: Predgovor / Mihajlo Ojer.
ISBN 9539949602
281
230.1:281
HK04-00405

ANDRIĆ, Jerolim, teolog
Bogoslovje pastirsko / Jerolim Andrić ; priredio Pero Aračić ; [prijevodi Divna Ćurić - engleski, Karlo Višaticki - njemački]. - Đakovo : Teologija, 2004. (Osijek : Nipos). - XIV, 362, [18] str. ; 27 cm. - (Biblioteka Dicovensia. Pretisak ; 1)
Faks. pretisak rukopisa iz 1862. - Uvodni tekstovi na hrv. njem. i engl. jeziku. - Str. V: Uvod / Pero Aračić, Josip Baloban.
ISBN 9536935066
252(02.045)
HK04-00406

ANTONIUS de Padua, sanctus
Propovijedi : marijanske i svetačke / Sveti Antun Padovanski ; [prijevod Alma Hosu-Pezelj]. - Zagreb : HKD sv. Jeronima, 2004. (Zagreb : Denona). - 195 str. ; 21 cm.
Prijevod djela: Sermones / Antonius de Padua, sanctus.
ISBN 9532270140
252
HK04-00407

BAČURA, Bosiljka
Djetešce, na sunašce! / Bosiljka Bačura ; [ilustracije Carmen Bačura Potočić]. - Zagreb : Filozofsko-teološki institut Družbe Isusove, 2004. ([Zagreb] : Studio Moderna). - 100 str., [2] str. s tablama u bojama : ilustr. ; 19 cm. - (Biblioteka Za život ; knj. 2)
Nakl. 1000 primj. - Slika autorice i bilješka o njoj na omotu.
ISBN 9532310185
258(497.5 Zagreb):364.65-055.26
364.65-055.26(497.5 Zagreb)
HK04-00408

BALOBAN, Josip
Crkvenost i obitelj pred izazovima / Josip Baloban. - Zagreb : Glas Koncila, 2004. (Zagreb : Denona). - 264 str. : graf. prikazi u bojama ; 21 cm. - (Biblioteka Teološke rasprave ; sv. 1)
Bibliografija: str. 259 i uz tekst.
ISBN 9532410066
261.6:265.5
249
265.5
HK04-00409

BALOBAN, Stjepan
Socijalni govor Crkve u Hrvatskoj / Stjepan Baloban. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2004. (Zagreb : Kršćanska sadašnjost). - 139 str. ; 24 cm. - (Teološki radovi : biblioteka Centra za koncilska istraživanja, dokumentaciju i informacije ; sv. 42)
Nakl. 1000 primj. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9531100713
261.6(497.5)
HK04-00410

BARTOLOVIĆ, Željko
Probušena mantija / Željko Bartolović. - Osijek : vlast. nakl., 2004. - 128 str. : ilustr. ; 21 cm.
Autorova slika i bilješka o njemu: str. 123. - Imensko kazalo ; Predmetno kazalo.
ISBN 9539950309
281.961-05 Bartolović, Ž.
929Bartolović, Ž.
HK04-00411

BEDOUELLE, Guy
Povijest Crkve / Guy Bedouelle ; preveo Stjepan Kušar. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2004. (Zagreb : Kršćanska sadašnjost). - 291 str. ; 24 cm. - (Niz Amateca : priručnici katoličke teologije ; 14)
Prijevod djela: L'histoire de l'Eglise. - Nakl. 1500 primj. - Bilješka o autoru na omotu. - Bibliografija iza svakog poglavlja i uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 953110056X
27
HK04-00412

BEDOUELLE, Guy
Ilustrirana povijest Crkve : veliki izazovi / Guy Bedouelle ; [prijevod Stjepan Kušar]. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2004. ([s. l. : s. n.]). - 276 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 31 cm.
Prijevod djela: L'histoire de l'Eglise. - Bibliografija: str. 253-256. - Kazalo slika ; Imensko kazalo i kazalo mjesta.
ISBN 9531100705
27
HK04-00413

BEG, Leonardo
Intencija Božja - evolucijski "program Homo" / Leonardo Beg. - Rab : Art studio Hagall, 2004. (Zagreb : Denona). - 241 str. ; 24 cm.
Bibliografija: str. 224-228 i uz tekst. - Imensko kazalo ; Predmetno kazalo.
ISBN 9539904617
213:575.8
575.8:213
HK04-00414

BERESLAVSKIJ, Veniamin Jakovlevič
Serafim, patrijarh Solovjecki / otac Ioann ; [s ruskog prevela Hrvojka Drnić]. - Split : Hrvatski i ruski mučenici, 2004. (Zagreb : Vedograf). - 195 str., [16] str. s tablama u bojama : ilustr. ; 21 cm.
Prijevod djela: Serafim patriarh Soloveckij. - Nakl. 500 primj. - Str. 5-13: Predgovor / Hrvoje Šošić.
ISBN 953996251X
262.12 Serafim, patrijarh
273.233
235.3 Serafim, patrijarh
HK04-00415

BERESLAVSKIJ, Veniamin Jakovlevič
Nebeski svici : otkrivenje Gospodina i Majke Božje po ocu Ioannu / [s ruskog prevele Neda Drnić... et al.]. - Zagreb : Hrvatski i ruski mučenici, 2004. (Zagreb : Filedata). - 148 str. ; 21 cm.
Prijevod djela: Marija s nami. - Nakl. 500 primj. - Predgovor: str. [3].
ISBN 9539962501
242
HK04-00416

BERLJAK, Matija
Sakramenti ozdravljenja : pokora i bolesničko pomazanje : pravno-pastoralni komentar / Matija Berljak. - Zagreb : Glas Koncila, 2004. (Lukavec : Offset Markulin). - 149 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Teološke rasprave i komentari ; sv. 2)
Nakl. 500 primj. - Popis kratica: str. 5-6. - Bilješka o autoru: str. 149. - Bibliografija: str. 137-144.
ISBN 9532410082
265.6/.7
HK04-00417

BILIĆ, Niko
Nauči nas : razmatranja o Riječi Božjoj / Niko Bilić. - Zagreb : Filozofsko-teološki institut Družbe Isusove, 2004. ([s. l.] : Grafocentar). - 103 str. ; 19 cm. - (Biblioteka Radost i nada ; 39)
Autorova slika i bilješka o njemu na omotu. - Nakl. 1000 primj. - Kazala. - Liturgijsko kazalo ; Biblijsko kazalo.
ISBN 9532310231
243
HK04-00418

BIRŠIĆ, Gracijan Branimir
O svetom Antunu Padovanskom - drukčije / Gracijan Biršić. - Zagreb : HKD sv. Jeronima, 2004. (Osijek : Tiskara Rukavina). - 191 str. ; 20 cm.
Bilješka o autoru: str. 189. - Imensko kazalo.
ISBN 9532270175
235.3 Antonius de Padua, sanctus
HK04-00419

BLAGOSLOVLJENA krv Kristova : [molitvenik uz prvu godišnjicu kanonizacije Marije De Mattias utemeljiteljice Družbe Klanjateljica Krvi Kristove]. - Zagreb : Izdavački centar Zajedništvo, 2004. (Zagreb : Krinen). - 48 str. : ilustr. ; 18 cm. - (Knjižnica Čaša blagoslovna)
Podnasl. preuzet sa str. [2]. - Nakl. 5000 primj.
ISBN 9539846250
248.143
HK04-00420

BLAŽEVIĆ, Josip, svećenik
Joga i kršćanstvo / Josip Blažević. - Split : Verbum, 2004. (Split : Jafa print). - 292 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Tempus ; 11)
Str. 248-251: Pogovor teologa / Tomislav Ivančić. - Str. 252-253: Pgovor psihijatra / Bartul Matijaca. - Bilješke: str. 254-278. - Bibliografija: str. 279-289 i uz tekst.
ISBN 9532350101
294.527:23/28
294.5:23/28
23/28:294.5
HK04-00421

BLAŽEVIĆ, Velimir
Ženidbeno pravo Katoličke crkve : pravno-pastoralni priručnik / Velimir Blažević. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2004. (Zagreb : Kršćanska sadašnjost). - 416 str. ; 25 cm. - (Priručnici : biblioteka Centra za koncilska istraživanja, dokumentaciju i informacije ; 76)
Nakl. 1200 primj. - Bibliografija: str. 400-405; bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9531101264
265.5(035)
348.6:265.5](035)
HK04-00422

BODROŽIĆ, Ivan
Srce na putu spasenja : moliti i razmišljati srcem / Ivan Bodrožić. - Split : Verbum, 2004. ([Zagreb] : Grafički zavod Hrvatske). - 183 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Posebna izdanja / Verbum, Split ; 12)
Bilješka o autoru: str. 180.
ISBN 953619788X
248.143
HK04-00423

BONACCI, Mary Beth
Prava ljubav : odgovori na vaša pitanja o mladenačkim vezama, spolnosti i braku / Mary Beth Bonacci ; priredio Petar Balta ; [prijevod Ivana Pavlović]. - Split : Verbum, 2004. (Split : Jafra print). - 217 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Domus ; 1)
Prijevod djela: Real love. - Bibliografija: str. 213-214.
ISBN 9536197553
241.513
HK04-00424

BOSMANS, Phil
Sunce za život / Phil Bosmans ; [priredio Pavao Madžarević ; fotografije Zvonimir Atletić]. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2004. (Zagreb : Kršćanska sadašnjost). - 71 str. : ilustr. u bojama ; 20 cm.
Nakl. 3000 primj.
ISBN 9531100446
242
HK04-00425

BOSMANS, Phil
Za čovječniji svijet i sretnijeg čovjeka / Phil Bosmans ; [priredio Pavao Madžarević ; fotografije Zvonimir Atletić]. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2004. (Zagreb : Kršćanska sadašnjost). - 79 str. : ilustr. u bojama ; 20 cm.
Nakl. 3000 primj.
ISBN 9531100454
242
HK04-00426

BOSMANS, Phil
Ne zaboravi, imaš krila / Phil Bosmans ; [fotografije Zvonimir Atletić ; priredio Pavao Madžarević]. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2004. (Zagreb : Kršćanska sadašnjost). - 55 str. : ilustr. u bojama ; 20 cm.
Izbor tekstova P. Bosmansa iz objavljenih izdanja Kršćanske sadašnjosti--> str. 53. - Nakl. 3000 primj.
ISBN 9531100438
242
HK04-00427

BRAK i obitelj po Božjem naumu : tečaj priprave za brak / [priredilo Povjerenstvo Požeške biskupije za pastoral obitelji ; uredio Tomislav Ivančić]. - Požega : Požeška biskupija, 2004. (Lukavec : Offset Markulin). - 92 str. ; 20 cm.
ISBN 9539757932
265.52
HK04-00428

BRATOVŠTINE otoka Šolte / [priređivač i urednik Dinko Sule]. - Split : Naklada Bošković, 2004. (Kučine : Pan graf). - 251 str. : ilustr. (djelomice u bojama), faks. ; 22 cm. - (Biblioteka Baština / Naklada Bošković, Split ; 9)
Str. 5-6: Predgovor / Dobroslav Elezović. - Bibliografija: str. 249.
ISBN 953709040X
255(497.5)(210.7 Šolta)(091)
821.163.42-1(082)
821.163.42-97(082)
HK04-00429

BREKALO, Tomislav
Župa Svih svetih Piramatovci : povijesno-pastoralni vodič / Tomislav Brekalo ; [fotografije Tomislav Brekalo ... et al.]. - Piramatovci [i. e.] Split : Franjevačka provincija Presvetoga Otkupitelja, 2004. (Split : Jafra print). - 128 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 19 cm. - (Biblioteka Ravnokotarski cvit ; knj. 16)
Zemljop. crteži na unut. str. om. listova. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu. - Bibliografija: str. 125-126.
ISBN 9536012308
262.2(497.5 Piramatovci)(091)
HK04-00430

BRKAN, Jure
Župa u zakonodavstvu Katoličke crkve / Jure Brkan. - Split : Služba Božja, 2004. (Split : Dalmacija papir). - 290 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Službe Božje ; knj. 49)
Nakl. 400 primj. - Bibliografija: str. 274-286.
ISBN 9536236192
262.2:34
348.3:262.2
HK04-00431

BSTAN-ʼDZIN-RGYA-MTSHO, Dalai Lama XIV
Savjeti o umiranju i boljem životu / Njegova Svetost Dalaj-Lama ; preveo i priredio Jeffrey Hopkins ; s engleskoga preveo Predrag Raos. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2004. (Zagreb : Denona). - 181 str. ; 20 cm.
Prijevod djela: Advice on daying and living a better life. - Autorova slika na omotu. - Str. 9-29: Predgovor / Jeffrey Hopkins.
ISBN 9531963568
294.321.23
HK04-00432

BULJAC, Mirko
Hrvace : Župa Svih Svetih / Mirko Buljac ; [fotografije Zoran Alajbeg ... et al.]. - Split : Zbornik Kačić, 2004. ([s. l. : s. n.]). - 392 str. : ilustr. ; 30 cm + zemljop. karta župe Hrvace ([1] presavitak). - (Knjižnica Zbornika Kačić : monografije, dokumenti, građa ; br. 40)
Str. 351-352: Pogovor / Gabrijel Jurišić. - Bibliografija: str. 366-370. - Summary. - Imensko kazalo; Kazalo zemljopisnih naziva.
ISBN 9536640473
262.2(497.5 Hrvace)(091)
HK04-00433

BULJAN, Slavica
U službi Crkve i na slavu Boga / Slavica Buljan. - Zagreb : vlast. nakl., 2004. (Zagreb : Četiri boje). - 311 str. ; 20 cm.
Nakl. 700 primj. - Str. 9-12: Proslov / Stjepan Galić. - Bilješka o autorici: str. [301]. - Bibliografija: str. 292-293 i uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 9539748623
242(046)
HK04-00434

BUNDALO, Rajko
Obitelj / Rajko Bundalo. - Zagreb : Hrvatski katolički zbor "MI", 2004. (Lukavec : Tiskara Rotim i Market). - 263 str. ; 24 cm. - (Niz Znaci vremena ; knj. 6)
Bibliografija i bilješke uz tekst.
ISBN 953645517X
265.5(035)
HK04-00435

BUSTRUC, Miroslav
Smisao kroz misao / Miroslav Bustruc. - Zagreb : Teovizija, 2004. ([Zagreb] : Grafocentar). - 149 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Duhovna misao ; knj. 36)
Autorova slika i bilješka o njemu: str. 149. - Nakl. 1000 primj.
ISBN 9532090681
242
HK04-00436

BUŠIĆ, Dražen
Blagoslov bez epruvete : neplodnost? Bog ima odgovor! / Dražen Bušić. - Zagreb : Snaga za život, 2004. ([s. l. : s. n.]). - 56 str. ; 19 cm. - (Biblioteka Snaga za život ; knj. 4)
Bilješka o autoru: str. 53.
ISBN 9537212017
261.4:618.177
241.13:618.177
618.177:241
HK04-00437

BUŠIĆ, Dražen
Kako primiti potpuni Božji blagoslov za brak i obitelj / Dražen Bušić. - Zagreb : Snaga za život, 2004. ([s. l. : s. n.]). - 100 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Snaga za život ; knj. 3)
Bilješka o autoru: str. 98.
ISBN 9537212009
265.5
HK04-00438

BUTURAC, Lojzo
Osam stoljeća župe Gore / Lojzo Buturac. - Petrinja : Matica hrvatska, Ogranak, 2004. ([Zagreb] : Grafički zavod Hrvatske). - 173 str. : ilustr. ; 24 cm.
Nakl. 600 primj. - Autorova slika i bilješka o njemu: str. 171-172. - Bibliografija: str. 167-169 i uz tekst.
ISBN 9536668173
262.2(497.5 Gora)(091)
94(497.5 Gora)"11/19"
HK04-00439

CHÁVEZ Villanueva, Pascual
Promatrati Krista don Boscovim očima / Pascual Chavez Villanueva ; [prijevod Anto Stojić]. - Zagreb : Katehetski salezijanski centar, 2004. (Zagreb : Denona). - 49 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Dokumenti ; knj. 37)
Prijevod djela: Contemplare Cristo con lo sguardo di don Bosco. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9532050418
271 Salezijanci
HK04-00440

CHÁVEZ Villanueva, Pascual
Božja riječ i salezijanski život danas / Pascual Chavez Villanueva ; [prijevod Anto Stojić]. - Zagreb : Katehetski salezijanski centar, 2004. (Zagreb : Denona). - 61 str. ; 20 cm. - (Dokumenti / Katehetski salezijanski centar, Zagreb ; knj. 38)
Prijevod djela: Parola di Dio e vita salesiana oggi. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9532050434
271.789.1
HK04-00441

CHÁVEZ Villanueva, Pascual
Radosna svetost : komentar Pobudnice 2004. / Pascual Chavez Villanueva ; [prijevod Anto Stojić]. - Zagreb : Katehetski salezijanski centar, 2004. (Zagreb : Denona). - 39 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Dokumenti / Katehetski salezijanski centar, Zagreb ; knj. 36)
Prijevod djela: Strenna 2004. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 953205040X
248.151
HK04-00442

COMASTRI, Angelo
Bog je ljubav : duhovne vježbe održane Ivanu Pavlu II. i Rimskoj kuriji / Angelo Comastri ; [prijevod Josip Krpeljević]. - Split : Verbum, 2004. (Split : Jafra print). - 229 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Fides ; 16)
Prijevod djela: Dio e amore.
ISBN 9536197944
269.1
HK04-00443

CONVERT, H.
Euharistijska razmatranja : prema sv. Ivanu Vianneyu / [priredio] H. Abbe Convert ; [predgovor Stanislav Vitković]. - Zagreb : HKD sv. Jeronima, 2004. ([s. l. : s. n.]). - 176 str. ; 20 cm.
Prijevod djela: Eucharistic meditations. - Predgovor: str. 5-6. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9532270264
265.3
HK04-00444

CORRIGNAN, Francois
Ovim putom i ja mogu ići : duhovnost sv. Franje Saleškog / Francois Corrignan ; [prijevod s njemačkog M. Benedikta]. - Zagreb : Teovizija, 2004. ([Zagreb] : Tiskara Domagoj). - 143 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Teološka meditacija ; knj. 14)
Prijevod djela: La spiritualite de Francois de Sales. - Nakl. 700 primj.
ISBN 9532090800
235.3 Franciscus Salesius, sanctus
HK04-00445

CRNČAN, Mirko
Župa Rokovci Andrijaševci / Mirko Crnčan, Antun Dević ; [fotografije Suzana Pranjković]. - Viljevo : M. Crnčan ; Cerna : Pauk, 2004. (Cerna : Pauk). - 479 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 24 cm.
Slike autora i bilješka o njima: str. 476. - Bibliografija: str. 467-475 i uz tekst.
ISBN 953991311X (M. Crnčan)
262.2(497.5 Rokovci)(091)
262.2(497.5 Andrijaševci)(091)
HK04-00446

CROSSE, Joanna
Anđeli / napisala Joanna Crosse ; ilustrirala Olwyn Whelan ; [preveo Nebojša Buđanovac]. - Zagreb : Biovega, 2004. ([s. l. : s. n.]). - 64 str. : ilustr. u bojama ; 26 cm. - (Biblioteka Dodo)
Prijevod djela: A child's book of angels. - Tiskano u Singapuru. - Bibliografija: str. 62-63.
ISBN 9536567725
235.1(02.053.2)
HK04-00447

ČORIĆ, Josip, teolog
Medijska eutanazija Crkve u Hrvata : u prvom desetljeću nakon II. vatikanskog sabora : (od 1965. do 1975. godine) / Josip Čorić. - Split : Josip Čorić, 2004. (Split : Re-Print). - 303 str. ; 24 cm.
Nakl. 1000 primj. - Tumačenje pojmova i kratica: str. 297. - Bilješka o autoru: str. 298-230. - Bibliografija: str. 243-283 i uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 9539735513 (pogrešan)
26(497.5):316.77
HK04-00448

ĆUK, Ivon
Vječni zaljubljenik : poruka sv. Franje Asiškog braći i suvremenom svijetu / Yves Ivonides ; [ilustracije Marijan Glavnik]. - 2. izd. - Zagreb : Hrvatska provincija sv. Jeronima franjevaca konventualaca, 2004. (Samobor : "A. G. Matoš"). - 222 str. : ilustr. ; 20 cm.
Pravo ime autora: Ivon Ćuk. - Autorova slika i bio-bibliografska bilješka o njemu: str. 221-223.
ISBN 9537154041
235.3Franciscus Assisiensis, sanctus
248.1
HK04-00449

DA-DON, Kotel
Židovstvo : život, teologija i filozofija / Kotel Da-Don ; [s hebrejskog rukopisa preveo Luka Girardi]. - Zagreb : Profil International, 2004. (Zagreb : Profil International). - 834 str. : ilustr. ; 25 cm.
Na oba spojna lista prikaz povijesti svijeta i židovstva. - Rječnik pojmova iz židovstva i hebrejskih izraza: str. 727-771. - Bibliografija: 795-929 i uz tekst. - Predmetno kazalo.
ISBN 9532009000
296.1
HK04-00450

DE Mello, Anthony
Poziv na ljubav / Anthony de Mello ; [prijevod Jerko Ban]. - 5. izd. - Zagreb : Filozofsko-teološki institut Družbe Isusove, 2004. (Zagreb : Tipotisak). - 135 str. ; 19 cm. - (Biblioteka Radost i nada ; 19)
Prijevod djela: Call to love. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu. - Nakl. 1000 primj.
ISBN 9536257351
242
HK04-00451

DE Mello, Anthony
Put k Bogu : moliti tijelom i dušom : Sadhana / Anthony de Mello ; [prijevod Ivan Cindori]. - 6. izd. - Zagreb : Filozofsko-teološki institut Družbe Isusove, 2004. (Zagreb : Tipotisak). - 175 str. ; 19 cm. - (Biblioteka Radost i nada ; 7)
Prijevod djela: Sadhana : a way to God. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu.
ISBN 9536257041
248.14
HK04-00452

DEVIĆ, Antun
Župa Jarmina / Antun Dević ; [fotografije Antun Smajić, Rahela Pavušin, Petar Dumbović]. - Jarmina : Antun Dević ; Cerna : Pauk, 2004. (Cerna : Pauk). - 482, [11] str. : ilustr. (djelomice u bojama) ; 24 cm.
Autorova slika i bilješka o njemu: str. [1]. - Bibliografija: str. 473-482 i uz tekst.
ISBN 9539966809 (A. Dević)
262.2(497.5 Jarmina)(091)
HK04-00453

DUDA, Bonaventura
Što je za me Biblija? / Bonaventura Duda. - 2. izd. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2004. (Zagreb : Kršćanska sadašnjost). - 62 str. ; 17 cm.
Autorova slika na omotu. - Nakl. 5000 primj.
ISBN 9531100292
22.012
HK04-00454

DUGANDŽIĆ, Ivan, svećenik
Biblijska teologija Novoga zavjeta / Ivan Dugandžić. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2004. (Zagreb : Kršćanska sadašnjost). - 198 str. ; 24 cm. - (Priručnici / Kršćanska sadašnjost, Zagreb ; 75)
Nakl. 1000 primj. - Kratice: str. 177. - Bibliografija: str. 7-8. - Kazalo svetopisamskih mjesta ; Predmetno kazalo ; Imensko kazalo.
ISBN 9531101191
225.08
HK04-00455

DUPLANČIĆ, Arsen
Sveti Dujam : štovanje kroz vjekove / Arsen Duplančić, Milan Ivanišević, Slavko Kovačić. - Split : Crkva u svijetu, 2004. (Split : Slobodna Dalmacija). - 223 str. : ilustr. u bojama ; 31 cm.
Ova monografija je katalog izložbe u Nadbiskupskom sjemeništu od 3. svibnja do 10. lipnja 2004.--> str. [4]. - Kazalo osoba i ikonografije svetaca ; Kazalo mjesta.
ISBN 9536151804
235.3 Domnius, sanctus(064)
HK04-00456

ELIADE, Mircea
Aspekti mita / Mircea Eliade ; prevela Nataša Pejović ; priredio D. [Dimitrije] S. [Savić]. - Zagreb : Demetra, 2004. ([s. l. : s. n.]). - IX, 241 str. : ilustr. ; 21 cm. - (Serija Atenej)
Prijevod djela: Aspects du mythe. - Autorove slike. - Mitovi i vilinske priče: str. 207-216. - Str. 223-241: Mircea Eliade i ideal univerzalnog čovjeka / J. P. Couliano. - Bibliografija: str. 217-219 i uz tekst.
ISBN 9532250425
291.13
HK04-00457

ELIADE, Mircea
Mefistofeles i androgin / Mircea Eliade ; s francuskog prevela Ita Kovač. - Zagreb : Fabula nova, 2004. ([Zagreb] : Znanje). - 259 str. : autorova slika ; 20 cm. - (Biblioteka Argonaut)
Prijevod djela: Mephistopheles et l'androgyne. - Bibliografska bilješka: str. 255.
ISBN 9537207021
291
316:2
316:572
HK04-00458

EMMANUEL, redovnica
Ozdravljenje kroz post / s. Emmanuel Maillard ; [prijevod Igor Ercegović]. - 2. izd. - Zagreb : Teovizija, 2004. ([Zagreb] : Tiskara Domagoj). - 65 str. ; 17 cm. - (Biblioteka Svjedočenja ; knj. 11)
Prijevod djela: Fasting, door to god's power. - Nakl. 1000 primj.
ISBN 9532090576
248.153
HK04-00459

EMONNET, Gabriel
Kristova muka i naše trpljenje / Gabriel Emonnet ; [s francuskog preveo Srećko Bošnjak]. - Đakovo : Karitativni fond UPT Ne živi čovjek samo o kruhu, 2004. (Osijek : V-M). - 135 str. ; 19 cm. - (Knjižnica U pravi trenutak ; 189)
Prijevod djela: Au cenacle au calvaire.
232.96/.97
HK04-00460

ENGER, David C.
Upoznati Boga kroz Stari zavjet / [David Enger ; prijevod s engleskog Danica Hrgović Klešin]. - Zagreb : Duhovna stvarnost, 2004. (Zagreb : Duhovna stvarnost). - 29 str. ; 16 cm.
Prijevod djela: Knowing God through the Old Testament. - Autorovo ime preuzeto sa str. [2].
222/224].01
HK04-00461

ERCEG, Zvonko
35 godina skrbi za djecu : 8. srpnja 1968. - 8. srpnja 2004. / [tekst Zvonko Erceg ; fotografije Duško Tadić... et al.]. - Zagreb : Caritas Zagrebačke nadbiskupije, 2004. (Zagreb : Feroproms). - 31 str. : ilustr. u bojama ; 21 cm.
Autorovo ime preuzeto sa str. [2]. - Nakl. 3000 primj.
ISBN 9539968402
266.3(497.5)"1969/2004"
HK04-00462

ERNETTI, Pellegrino
Kateheza Sotone : iz višedesetljetnog iskustva jednog egzorcista / P. [Pellegrino] Ernetti ; [preveo s talijanskog Josip Marcelić]. - Jelsa : B. Medvid, 2004. (Split : Dalmacija papir). - 248 str., 8 str. s tablama u bojama ; 20 cm. - (Duh i voda : biblioteka djela Obnove u Duhu ; knj. 53)
Prijevod djela: La catechesi di Satana.
ISBN 9539848377
264-66
235.2
HK04-00463

ESCRIVA de Balaguer, Jose Maria
Gospina krunica / Josemaria Escriva de Balaguer ; [prijevod Pave Žanić]. - 2. hrvatsko izd. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2004. (Zagreb : Kršćanska sadašnjost). - 80 str. ; 16 cm.
Prijevod djela: Santo rosario. - Nakl. 2000 primj. - Bibliografija: str. 80.
ISBN 9531100632
248.158
HK04-00464

ESSER, Kajetan
Opomene svetoga Franje / Kajetan Esser ; preveo [s talijanskog originala] Marko Planinić. - 2. izd. - Zagreb : Hrvatska provincija sv. Jeronima franjevaca konventualaca, 2004. (Samobor : "A. G. Matoš"). - 247 str. ; 20 cm.
ISBN 9539746299
235.3 Franciscus Assisiensis, sanctus
271.3-4
HK04-00465

ETCHES, Stephen
Sustavna teologija / Stephen Etches ; [prijevod Vladimir Perković]. - Krapina : UTBP [i. e.] Udruga za teološko-biblijsko proučavanje, 2004. ([s. l.] : Matis). - 446 str. ; 21 cm.
Prijevod djela: Systematic theology. - Podatak o prevoditelju preuzet iz CIP zapisa. - Bibliografija: str. 437. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9539958008
23
HK04-00466

EUSEBIUS Caesariensis
Crkvena povijest / Euzebije Cezarejski ; preveo, napisao uvod i bilješke Marijan Mandac. - Split : Služba Božja, 2004. (Split : Dalmacija papir). - 767 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Služba Božja ; knj. 48)
Prevedeno s grč. izvornika. - Nakl. 600 primj. - Kratice. str. 743. - Bibliografija: str. 744-746 i uz tekst. - Resume.
ISBN 9536236184
27"02/03"
239
929Eusebius Caesariensis
HK04-00467

FARLATI, Daniele
Hvarski biskupi / Daniele Farlati ; s dodatcima i ispravcima Jacopa Coletija ; uvod, prijevod s latinskoga i bilješke Kažimir Lučin. - Split : Književni krug, 2004. (Varaždin : Varteks, Tiskara). - 237 str., [8] str. s tablama u bojama ; 21 cm. - (Hvarski književni krug ; 5)
Prijevod djela: Illyrici sacri, t. 4. - Nakl. 500 primj. - Str. 5-11: Uvod / Kažimir Lučin. - Bilješke uz tekst. - Bibliografija: str. 12-15 i uz tekst. - Imensko kazalo ; Kazalo zemljopisnih naziva / kazala sastavio Arsen Duplančić.
ISBN 953163209X
262.12(497.5 Hvar)
HK04-00468

FERRERO, Bruno
Samo vjetar zna : male priče za dušu / Bruno Ferrero ; [prijevod Anto Stojić ; fotografije Zvonimir Atletić... et al.]. - Zagreb : Katehetski salezijanski centar, 2004. (Zagreb : Denona). - 83 str. : ilustr. u bojama ; 19 cm. - (Biblioteka Anima ; knj. 6)
Prijevod djela: Solo il vento lo sa.
ISBN 9532050396
244
HK04-00469

FILIPOVIĆ, Zoran
Sveti Otac Ivan Pavao II. u II. pastirskom pohodu Bosni I Hercegovini, Banja Luka, 22. lipnja 2003. / [fotografija] Zoran Filipović ; uvodne riječi Angelo Sodano, Dragan Čović ; govori Sveti Otac Ivan Pavao II, Franjo Komarica, Borislav Paravac ; tekstovi Anto Orlovac ... [et al.] ; završne riječi Vinko Puljić, Franjo Komarica ; [prijevodi [sažetaka] na engleski Graham McMaster, talijanski Doris Ritossa, njemački Sead Ivan Muhamedagić]. - Banja Luka : Biskupski ordinarijat ; Sarajevo : Naklada Zoro : Državni odbor za doček Svetog Oca ; Zagreb : Zoro, 2004. ([s. l. : s. n.]). - 221 str. : ilustr. u bojama ; 33 cm. - (Biblioteka Zlatna knjiga / Naklada Zoro, Zagreb ; 5)
Fotomonografija. - Autorova slika i bilješka o njemu: str. [213]. - Summary ; Zusammenfassung ; Sommario.
ISBN 953629625X (Zoro)
25(497.6)"199":262.13 Iohannes Paulus II, papa
HK04-00470

FIŠIĆ, Ladislav Z.
Korijeni i život : povijest župe Dolac s osvrtom na ostale župe Lašvanske koltine / Ladislav Z. Fišić ; [snimke Marijan Karaula ... [et al.] ; [kartu] izradio Nikola Badanković]. - 2. dopunjeno izd. - Sarajevo ; Zagreb : Svjetlo riječi ; Dolac : Župni ured, 2004. (Široki Brijeg : Hercegtisak). - 246 str. : ilustr. (djelomice u bojama) ; 25 cm.
Zemljop. karta na oba spojna lista. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu. - Rječnik: str. 241-243. - Bibliografija: str. 206-208 i uz tekst. - Zusammenfassung.
ISBN 95370291171 (Svjetlo riječi, Zagreb)
262.2(497.6 Dolac)(091)
HK04-00471

FRANCISCUS Salesius, sanctus
Radovati se u Bogu : duhovni putokazi / sveti Franjo Saleški ; [prijevod Marija Benedikta Matošević]. - Split : Verbum, 2004. (Split : Jafra print). - 92 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Anima / Verbum, Split ; 14)
Prevedeno prema: Sichfreuen an Gott / Franz von Sales ; izvornik na franc. jeziku. - Podatak o izvorniku preuzet iz CIP zapisa.
ISBN 9536197898
231.13
HK04-00472

FRANCISCUS Salesius, sanctus
Teotim : rasprava o Božjoj ljubavi : I-XII knjiga / sv. Franjo Saleški ; [s francuskoga izvornika preveo Juraj Paša]. - Reprint. - Zagreb : HKD sv. Jeronima, 2004. (Zagreb : Denona). - 576 str. ; 20 cm.
Prijevod djela: Traite de l'amour de Dieu. - Predgovor: str. 9-11.
ISBN 9532270124
231.13
HK04-00473

FRANZEN, August
Pregled povijesti Crkve / August Franzen ; preveo Josip Ritig [i. e. Josip Rittig]. - 5. izd. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2004. (Zagreb : Kršćanska sadašnjost). - 376 str. ; 20 cm. - (Priručnici / Kršćanska sadašnjost, Zagreb ; sv. 1)
Prijevod djela: Kleine Kirchengeschichte. - Nakl. 500 primj. - Bibliografija: str. 360-371. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9531101140
27
HK04-00474

FUČEK, Ivan, teolog
Vojevati pod Kristovom zastavom : duhovne vježbe / Ivan Fuček. - 2. popravljeno izd. - Split : Verbum, 2004. (Split : Hercegtisak). - 412 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Anima / Verbum, Split ; 13)
Bilješka o autoru na omotu. - Kratice i znakovi: str. 407-708. - Bibliografske bilješke: str. [399]-406.
ISBN 9536197790
269.1
HK04-00475

FUČEK, Ivan, teolog
Moralno-duhovni život / Ivan Fuček. - Split : Verbum, 2003-2010. - 10 sv. ; 22 cm.
ISBN 9536197650 (cjelina)
241

Sv. 2 : Zakon, vjera. - 2004. (Čakovec : "Zrinski"). - 469 str. - (Biblioteka Sapientia cordis ; 2)
Kratice: str. 461-463. - Bilješka o autoru na omotu. - Bibliografske bilješke: str. 385-414. - Imensko kazalo ; Predmetno kazalo / kazala izradio Sanko Rabar.
ISBN 9536197936

HK04-00477

Sv. 3 : Grijeh, obraćenje. - 2004. (Čakovec : "Zrinski"). - 638 str. - (Biblioteka Sapientia cordis ; 3)
Bilješke: str. 513-547. - Kratice: str. 629-631. - Bilješka o autoru na omotu. - Imensko kazalo ; Predmetno kazalo.
ISBN 9532350063

HK04-00476

GANE, Roy
Izaija: "Tješite, tješite moj narod" : pouke iz Biblije : travanj, svibanj i lipanj 2004. / Roy Gane ; [prijevod Hinko Pleško]. - Zagreb : Znaci vremena, 2004. (Zagreb : Tipomat). - 107 str. : ilustr. ; 20 cm. - (Pouke iz Biblije : izdanje za odrasle)
268-053.8:22](075.4)
HK04-00477

GASTALDI, Casimiro
Trembedhjete te martet e shen Antonit : lutje dhe meditime / Casimiro Gastaldi ; [perktheu Vincenc Pali]. - Zagreb : Misioni katolik Shqiptar ne Kroaci, 2004. ([s. l. : s. n.]). - 68 str. ; 19 cm. - (Bibloteka Imzot Lazer Mjeda ; lib. 13)
Prijevod djela: Le tredici inovacioni Antoniane.
ISBN 9539917425
264-045(091)
271.3-7(091)
HK04-00478

GIUSSANI, Luigi
Izazov kršćanstva : podrijetlo kršćanske pretenzije / Luigi Giussani ; [prijevod Marija Gozze Brigljević, Ivana Gozze]. - Split : Verbum, 2004. (Čakovec : "Zrinski"). - 167 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Fides ; 18)
Prijevod djela: All'orgine della pretesa cristiana. - Bilješka o autoru na omotu. - Bibliografske bilješke uz tekst. - Imensko kazalo ; Predmetno kazalo.
ISBN 9536197987
23
HK04-00479

GLOGOVIĆ, Kornelije Marko
Ukradeni blagoslov : svjedočanstvo borbe za nerođene / Kornelije Marko Glogović. - Zagreb : Teovizija, 2004. ([s. l.] : Tiskara Domagoj). - 148 str. ; 20 cm. - (Biblioteka U službi riječi ; knj. 13)
Autorova slika i bilješka o njemu: str. 145-146. - Nakl. 1000 primj.
ISBN 953209069X
241.13:173.4
173.4:241
HK04-00480

GOLUB, Ivan
Najprije čovjek / Ivan Golub. - 6. prošireno izd. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2004. (Zagreb : Kršćanska sadašnjost). - 304 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Spectrum ; 4)
Nakl. 2000 primj.
ISBN 9531100519
248.14
HK04-00481

GOVINDA Madhava, das
Smisao života : put ljubavne predanosti / Govinda Madhava das ; [ilustracije Nityananda Kripa das]. - Zagreb : MKVZ [i.e.] Međunarodna kršćanska vaišnava zajednica, 2004. (Varaždin : Varteks, Tiskara). - 132 str. : ilustr. ; 19 cm.
Nakl. 5000 primj.
ISBN 9539931231 (meki uvez)
294.51
HK04-00482

GRBAC, Josip, teolog
Kršćanska etika u ozračju svakodnevice / Josip Grbac. - Pazin : "Josip Turčinović", 2004. ([s. l. : s. n.]). - 176 str. ; 20 cm.
Tekst na hrv. ili na njem. jeziku. - Bibliografija uz neka poglavlja i uz tekst.
ISBN 9536262533
241
HK04-00483

GRÜN, Anselm
Sveti Benedikt : lik i poruka / Anselm Gruen ; [prijevod Ljerka Jovanov]. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2004. (Zagreb : Kršćanska sadašnjost). - 48 str. ; 20 cm. - (Likovi ; 24)
Prijevod djela: Benedikt von Nursia. - Nakl. 2000 primj.
ISBN 9531100764
235.3 Benedictus, sanctus
HK04-00484

GRÜN, Anselm
Duhovnost odozdo / Anselm Gruen, Meinrad Dufner ; [prijevod Ljerka Jovanov]. - 2. izd. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2004. (Zagreb : Kršćanska sadašnjost). - 103 str. ; 20 cm. - (Metanoja ; 144)
Prijevod djela: Spiritualitaet von unten. - Nakl. 2000 primj. - Bibliografija: str. 101-102.
ISBN 9531100500
234.2
HK04-00485

GRÜN, Anselm
Mesha shenjte : shderrim dhe bashkim / Anselm Gruen ; perktheu nga gjermanishtja Pren Kola. - Zagreb : Misioni katolik Shqiptar ne Kroaci, 2004. (Prizren : Si print). - 61 str. ; 21 cm. - (Bibloteka Imzot Lazer Mjeda ; lib. 12)
Prijevod djela: Eucharistie.
ISBN 9539917417
265.3
232.3
HK04-00486

GRÜN, Anselm
Živjeti božićno / Anselm Gruen ; [prijevod Pavao Madžarević ; fotografije Trpimir Alajbeg... et al.]. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2004. (Zagreb : Kršćanska sadašnjost). - 55 str. : ilustr. u bojama ; 21 cm. - (Metanoja ; 153)
Prijevod djela: Weihnachtlich leben. - Nakl. 2000 primj.
ISBN 9531101078
242
HK04-00487

GRÜN, Anselm
Molitva kao susret / Anselm Gruen ; [prijevod Pavao Madžarević]. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2004. (Zagreb : Kršćanska sadašnjost). - 88 str. ; 20 cm. - (Metanoja ; 152)
Prijevod djela: Gebet als Begegnung. - Nakl. 2000 primj. - Bibliografske bilješke: str. 86-87.
ISBN 953110073X
248.143
234.2
HK04-00488

GRÜN, Anselm
Za život u slobodi : obredi čišćenja duše i tijela / Anselm Gruen ; [prijevod Robert Vukoja]. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2004. (Zagreb : Kršćanska sadašnjost). - 155 str. ; 20 cm. - (Teološke meditacije / Kršćanska sadašnjost, Zagreb ; 19)
Prijevod djela: Damit dein Leben Freiheit atmet. - Nakl. 2000 primj. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu. - Bibliografija: str. 151-152.
ISBN 9531101213
248.14
HK04-00489

GRÜN, Anselm
50 anđela za dušu / Anselm Gruen ; [prijevod Pavao Madžarević]. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2004. (Zagreb : Kršćanska sadašnjost). - 156 str. ; 22 cm. - (Metanoja ; 154)
Prijevod djela: 50 Angel fuer die Seele. - Nakl. 2000 primj.
ISBN 9531101086
242
HK04-00490

GRÜN, Anselm
Molitva i samospoznaja / Anselm Gruen ; [prijevod s njemačkog Benedikta Matošević]. - Zagreb : Teovizija, 2004. ([Zagreb] : Tiskara Domagoj). - 73 str. ; 20 cm. - (Teološka meditacija ; knj. 13)
Prijevod djela: Gebet und Selbsterkenntnis. - Nakl. 1000 primj. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9532090797
248.143
HK04-00491

GRÜN, Anselm
50 anđela za godinu / Anselm Gruen ; [prijevod Pavao Madžarević]. - 2. izd. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2004. (Zagreb : Kršćanska sadašnjost). - 160 str. ; 22 cm. - (Metanoja ; 146)
Prijevod djela: 50 Engel fuer das Jahr. - Nakl. 2000 primj. - Bibliografija: str. 158.
ISBN 9531100365
242
HK04-00492

GUARDINI, Romano
Krunica naše Gospe / Romano Guardini ; [prijevod Marija Benedikta Matošević]. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2004. (Zagreb : Kršćanska sadašnjost). - 107 str. ; 16 cm.
Prijevod djela: Der Rosenkranz Unserer Lieben Frau. - Nakl. 1000 primj. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu.
ISBN 9531101124
248.158
HK04-00493

GUARDINI, Romano
Križni put našega Gospodina i Spasitelja / Romano Guardini. - 4. izd. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2004. (Zagreb : Kršćanska sadašnjost). - 47 str. ; 11 cm. - (Media ; 1)
Prijevod djela: Der Kreuzweg unseres Herrn und Heilandes. - Om. stv. nasl.: Križni put Gospodina našeg Isusa Krista. - Nakl. 2000 primj.
ISBN 9531100403
232.96
HK04-00494

HERRIGEL, Eugen
Zen u umjetnosti odapinjanja strijele / Eugen Herrigel (Bungaku Hakushi) ; prevela Mirta Lijović. - Zagreb : Izvori, 2004. (Zagreb : Izvori). - 103 str. ; 21 cm.
Prijevod djela: Zen in der Kunst des Bogenschiessens. - Bilješka o autoru: str. 103.
ISBN 9532032045
294.3(520)
299.52
HK04-00495

HOLJEVAC, Robert
Ivan Stojković i njegovo doba : (u svjetlu borbe za jedinstvo Crkve i carigradske misije) / Robert Holjevac. - Zagreb : Hrvatski institut za povijest, 2004. (Zagreb : ITG digitalni tisak). - 227 str. ; 23 cm. - (Biblioteka Hrvatska povjesnica. 3. Monografije i studije ; 28)
Bilješka o autoru: str. 227. - Bibliografija: str. 224-226 i uz tekst. - Imensko kazalo ; Kazalo zemljopisnih naziva.
ISBN 9536324482
262.12 Stojković, I.
HK04-00496

HOŠKO, Franjo Emanuel
Trsatski franjevci : pet i pol stoljeća služenja Trsatskom svetištu / Emanuel Hoško ; [fotografije Ivan Fabijan... et al.]. - Rijeka : "Adamić" : Franjevački samostan Trsat, 2004. ([Zagreb] : AKD). - 400 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm.
Nakl. 1000 primj.
ISBN 9532191828 ("Adamić") 9532191836 (pogrešan)
271.3(497.5 Trsat)(091)
HK04-00497

HUANG-PO
Zen učenje Huang Poa : o prenošenju duha s onu stranu misli / [prijevod Slobodan Stamatović]. - Zagreb : Naklada Jesenski i Turk, 2004. (Čakovec : "Zrinski"). - 158 str. ; 18 cm.
Izvornik na kin. jeziku; prevedeno s engl. jezika. - Str. [9]-16: Predgovor / S. Stamatović. - Rječnik: str. [133-158].
ISBN 9532221697
294.3(520)
299.52
HK04-00498

HUBER, Georges
Moj će anđeo ići pred tobom / Georges Huber ; [preveo Radovan Grgec]. - 3. izd. - Zagreb : HKD sv. Jeronima, 2004. ([s. l. : s. n.]). - 168 str. : ilustr. ; 20 cm. - (Biblioteka Sveci i svetišta ; knj. 3)
Prijevod djela: Mon ange marchera devant toi. - Predgovor: str. 5-7.
ISBN 9536111438
235.1
HK04-00499

HUI-HAI-CH'AN-SHIH
Zen Velikog Bisera : učenje majstora zena Hui Haija, poznatoga kao Veliki Biser o iznenadnom osvjetljavanju / s engleskoga prevela Karmen Mihalinec. - 2. izd. - Zagreb : Fokus komunikacije, 2004. (Zagreb : Profil international). - 113 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Phoenix)
Prevedeno prema: Zen teaching of instantaneous awakening; izv. stv. nasl.: Tun wu ju tao men lun. - Rječnik sanskrtskih naziva: str. 111-113.
ISBN 9539678854
294.3(520)
299.52
HK04-00500

IMODA, Franco
Razvoj čovjeka : psihologija i misterij / Franco Imoda ; [prijevod Miroslav Fridl]. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2004. (Zagreb : Kršćanska sadašnjost). - 486 str. ; 24 cm. - (Priručnici / Kršćanska sadašnjost, Zagreb ; 78)
Prijevod djela: Sviluppo umano psicologia e mistero. - Nakl. 1500 primj. - Pojmovnik: str. 439-445. - Bibliografija: str. 409-438. - Imensko kazalo ; Predmetno kazalo.
ISBN 9531101272
233:159.9
159.9:2
HK04-00501

INTERDISCIPLINARNI međunarodni simpozij Stari zavjet - vrelo vjere i kulture (2003 ; Rijeka)
Stari zavjet vrelo vjere i kulture : zbornik radova Interdisciplinarnog međunarodnog simpozija, Rijeka, 5. i 6. prosinca 2003. = The Old Testament - source of faith and culture : International Scientific Symposium working papers, Rijeka, 5-6 December 2004 / uredio, editor Ivan Šporčić. - Rijeka : Teologija u Rijeci ; Zagreb : Biblijski institut, 2004. (Pazin : "Josip Turčinović"). - XVIII, 702 str. : ilustr. (djelomice u bojama) ; 25 cm.
Nakl. 800 primj. - Bilješke o autorima: str. XII-XVIII. - Zastupljeni autori: Marijan Oeklaj, Adalber Rebić, Ivan Šporčić, Nikola Hohnjec, Karlo Višaticki, Božo Lujić, Božo Odobašić, Pero Vidović, Mario Cifrak, Ilija Čabraja, Anđela Jeličić, Marijan Jurčević, Nela Gašpar, Ivan Stošić, Josip Grbac, Milan Šimunović, Ivan Milovčić, Milan Špehar, Stipe Jurič, Tomislav Vuk, Danijel Berković, Jasminka Domaš, Stipe Botica, Božidar Petrač, Dino Milinović, Marija Mirković, Nina Kudiš-Burić, Barbara Španjol-Pandelo, Mia Kalogjera, Marija Riman. - Bibliografske bilješke uz tekst. - Summaries.
ISBN 9536420066
222/224].01/.08(063)
HK04-00502

IOHANNES a Cruce, sanctus
Tamna noć / Sveti Ivan od Križa ; [preveo s talijanskog Andrija Bonifačić]. - 4. izd. - Split : Samostan sv. Klare, 2004. ([s. l. : s. n.]). - 187 str. ; 20 cm. - (Symposion : biblioteka asketsko-mističnih djela ; knj. 3)
Prevedeno prema: Notte oscura - opere / San Giovanni della Croce ; tradotte in italiano dal R. P. Nazareno Dell' Addolorata ; izv. stv. nasl.: Noche oscura / San Juan de la Cruz. - Riječ prevodioca: str. 5-7. - Str. 175-183: Ivan od Križa u svjetlu svoga djela / Marija od Presvetog Srca. - Bibliografske bilješke uz tekst. - Predmetno kazalo.
ISBN 9536261243
242
HK04-00503

IOHANNES a Cruce, sanctus
Uspon na goru Karmel / sveti Ivan od Križa ; [preveo s talijanskog Andrija Bonifačić]. - 3. ponovljeno izd. - Split : Samostan sv. Klare, 2004. ([s. l. : s. n.]). - 357 str. ; 20 cm. - (Symposion : biblioteka asketsko-mističnih djela ; knj. 7)
Prevedeno prema: Subida del Monte Carmelo / San Juan de la Cruz; izv. na španj. jeziku. - Izv. oblik autorovog imena: Iohannes a sancta Cruce. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9536261332
248.1
HK04-00504

IOHANNES a Cruce, sanctus
Misli / Sveti Ivan od Križa ; [prijevod Andrija Bonifačić, Branko Jozić]. - 2. izd. - Split : Verbum, 2004. (Split : Jafa print). - 99 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Anima / Verbum, Split ; 11)
Prijevod djela: Pensieri / Iohannes a Santa Cruce. - Predmetno kazalo.
ISBN 9536197839
242
HK04-00505

IOHANNES Paulus II, beatus
Ustanite, hajdemo! / Ivan Pavao II. ; [prijevod Mato Mrkonjić]. - Split : Verbum, 2004. (Čakovec : "Zrinski"). - 167 str. ; 22 cm. - (Biblioteka Posebna izdanja / Verbum, Split ; 17)
Prijevod djela: Wastancie chodzmy!. - Bilješke: str. 153-154. - Kratice biblijskih tekstova: str. 156. - Kazalo biblijskih tekstova i crkvenih dokumenata ; Imensko kazalo.
ISBN 9532350071
262.13 Iohannes Paulus II, papa(0:82-94)
HK04-00506

IOHANNES Paulus II, beatus
Fides et ratio = Vjera i razum : enciklika svim biskupima Katoličke crkve o odnosu vjere i razuma / Ivan Pavao II ; [preveo Šimun Selak]. - 2. izd. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2004. (Zagreb : Krćanska sadašnjost). - 151 str. ; 17 cm. - (Dokumenti / Kršćanska sadašnjost, Zagreb ; 117)
Nakl. 1000 primj. - Skraćenice: str. 149. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 953110039X
230.111
(044.6)
HK04-00507

IOHANNES Paulus II, beatus
Ostani s nama Gospodine : apostolsko pismo pape Ivana Pavla II. episkopatu, kleru i vjernicima povodom Godine Euharistije, listopad 2004. - listopad 2005. / [preveo Darko Tepert]. - Zagreb : Izvještajna katolička agencija - IKA, 2004. ([s. l.] : Tiskara Šuljić). - 39 str. ; 17 cm. - (Biblioteka IKA - dokumenti ; knj. 10)
Bibliografske bilješke: str. 35-37.
ISBN 9536259095
262.131(044.6)
HK04-00508

IOHANNES Paulus II, beatus
Pismo pape Ivana Pavla II. starijim osobama / [s francuskoga prevela Melita Wolf]. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2004. (Zagreb : Kršćanska sadašnjost). - 31 str. ; 17 cm. - (Dokumenti / Kršćanska sadašnjost, Zagreb ; 123)
Nakl. 1000 primj. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9531100616
253-053.9(044.6)
HK04-00509

IOHANNES Paulus II, beatus
Pismo pape Ivana Pavla II. umjetnicima / [preveo Ivan Šaško]. - 2. izd. - Zagreb : Glas Koncila, 2004. ([s. l.] : Offset Markulin). - 39 str. ; 17 cm.
Prijevod djela: Lettera del papa Giovanni Paolo II agli artisti. - Nakl. 1000 primj. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 953625851X
260.2(044.6)
246(044.6)
HK04-00510

IRELAND, Joan Krogstad
Moj ljubljeni Sin : Isusova majka Marija o svojemu Sinu / Joan Krogstad Ireland ; [prijevod Darko Pirija]. - Zagreb : Adventus, 2004. ([Staro Čiče] : Tipomat). - 144 str. ; 20 cm.
Prijevod djela: My beloved Son.
ISBN 9537119106
242:232.9
HK04-00511

IVANČIĆ, Tomislav, svećenik
Susret sa živim Bogom : temeljno kršćansko iskustvo : seminar za evangelizaciju Crkve / Tomislav Ivančić. - 11. izd. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2004. (Zagreb : Kršćanska sadašnjost). - 277 str. ; 20 cm. - (Metanoja ; 82)
Nakl. 3000 primj. - Kratice: str. 4.
ISBN 9531101019
265
266
HK04-00512

IVANČIĆ, Tomislav, svećenik
Crkva : fundamentalno-teološka ekleziologija / Tomislav Ivančić. - Zagreb : Teovizija, 2004. ([Zagreb] : Grafocentar). - 348 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Teološki pristupi ; knj. 8)
Nakl. 1000 primj. - Kratice: str. 340-341. - Autorova slika i bilješka o njemu: str. 345-346. - Bibliografija: str. 326-332; bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9532090789
215
HK04-00513

IVANČIĆ, Tomislav, svećenik
Ostati uspravan / Tomislav Ivančić. - Zagreb : Teovizija, 2004. ([Zagreb] : Grafocentar). - 207 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Pet minuta za tebe ; knj. 15)
Nakl. 1000 primj. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu.
ISBN 9532090622
242
HK04-00514

IVANČIĆ, Tomislav, svećenik
Poziv na susret / Tomislav Ivančić. - 2. izd. - Zagreb : Teovizija, 2004. ([s. l.] : Tiskara Domagoj). - 127 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Pet minuta za tebe ; knj. 14)
Nakl. 1000 primj.
ISBN 9532090614
242
HK04-00515

IZAIJA: "Tješite, tješite moj narod" : pomoćno štivo za učitelje : travanj, svibanj i lipanj 2004. / [preveo i priredio Hinko Pleško]. - Zagreb : Znaci vremena, 2004. ([s. l. : s. n.]). - 67 str. : ilustr. ; 20 cm. - (Pouke iz Biblije : izdanje za učitelje)
Nakl. 500 primj.
268-053.8:22](072.4)
HK04-00516

JELENIĆ, Marijan, svećenik
Galerija velikana / Marijan Jelenić ; [slike Marijan Jelenić i Duško Marušić Čiči]. - Vodnjan : Župni ured, 2004. (Fažana : ENED). - 399 str. : ilustr. u bojama ; 23 cm.
Sadrži životopise svetaca čije se relikvije čuvaju u Vodnjanu. - Bibliografija: str. 371. - Riassunto ; Summary ; Zusammenfassung. - Imensko kazalo.
ISBN 9539963001
235.3(497.5 Vodnjan)(03)
HK04-00517

JUKIĆ, Marko, svećenik
Hrvatska katolička misija u Moersu : 25. godina rada i pastoralnog djelovanja = Kroatische katholische Mission Moers : 25. jaehriges Bestehen und Wirken / Marko Jukić ; [prijevod Ivica Vrbanić, Oliver Lozić]. - Moers : Hrvatska katolička misija Moers, 2004. ([s. l. : s. n.]). - 133 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 24 cm.
Tekst na hrv. i njem. jeziku. - Bibliografija: str. 127. - Imensko kazalo.
266(430=163.42)
061.234(430 Moers=163.42):266
HK04-00518

KAISER, Peter
Žedan sam / Peter Kaiser ; [fotografije] Zvonimir Atletić ; [prijevod s njemačkoga jezika Pavao Madžarević]. - Zagreb : Glas Koncila, 2004. (Lukavec : Offset Markulin). - 108 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Biblioteka Vapaji ; knj. 1)
Prijevod djela: Mich duerstet. - Nakl. 500 primj. - Str. 104-106: Majka Terezija i Glas Koncila / Nedjeljko Pintarić.
ISBN 953625882X
262.146Majka Terezija
929Majka Terezija
HK04-00519

KAMARAJU, Anil Kumar
Istina koja oslobađa - Satyopanišad : Sri Sathya Sai Baba poučava kako produhoviti svakodnevni život / Anil Kumar Kamaraju. - Zagreb : Artha, 2004-. - sv. ; 22 cm. - (Biblioteka Zov istine)
Prijevod djela: Satyopanisad.
ISBN 9539975409 (cjelina)
294.516.3

Knj. 1 : Knj. 1 / s engleskog prevela Vesna Ćuk. - 2004. (Zagreb : Aeroba). - 189 str.
Predgovor: str. [9]-11. - Uvod: str. [13]-20.
ISBN 9539975417

HK04-00520

KAPITANOVIĆ, Vicko
Kristu suobličen : život i vrline fra Ante Antića : (1893.-1965.) / Vicko Kapitanović. - Split : Katolički bogoslovni fakultet, Katedra crkvene povijesti ; Zagreb : Vicepostulatura o. fra Ante Antića, 2004. (Split : Dalmacija papir). - 356 str.. [1] presavijen list s tablom : ilustr. ; 24 cm.
Kratice: str. [6]. - Bibliografija: str. 328-336 i uz tekst. - Imensko kazalo ; Kazalo zemljopisnih naziva.
ISBN 9539969107 (Vicepostulatura o. fra Ante Antića)
271.3 Antić, A.
HK04-00521

KARAVANIĆ, Blaž
Autobiografija seoskog župnika / Blaž Karavanić. - Zadar : Stolni kaptol Sv. Stošije, 2004. (Zadar : Grafotehna). - I, 188 str., [6] listova s tablama (faks.), [4] str. s tablama (faks.) : autorova slika ; 21 cm.
Nakl. 100 primj. - Str. 181-183: Pogovor / Pavao Kero.
262.143 Karavanić, B.
HK04-00522

KARDINAL Kuharić u hrvatskom iseljeništvu : Južna Amerika / priredio Vladimir Stanković. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost : Glas Koncila, 2004. (Zagreb : Kršćanska sadašnjost). - 319 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 20 cm. - (Likovi ; 25)
Nakl. 2000 primj. - Bibliografske bilješke uz tekst. - Summary.
ISBN 9531100470 (Kršćanska sadašnjost)
262.136.6 Kuharić, F.
266(8=163.42)
HK04-00523

KASPER, Walter
Bog Isusa Krista : tajna trojedinog Boga / Walter Kasper ; [preveo Marko Lončar]. - 2. hrvatsko izd. - Đakovo : Karitativni fond UPT "Ne živi čovjek samo o kruhu", 2004. (Osijek : Gradska tiskara). - 501 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Teološki priručnici / Forum bogoslova, Đakovo ; 3)
Prijevod djela: Der Gott Jesu Christi. - Kratice: str. 473-474. - Bibliografske bilješke uz tekst. - Predmetno kazalo ; Imensko kazalo.
ISBN 9536319160
232.2/.3
HK04-00524

KASPER, Walter
Isus Krist / Walter Kasper ; [preveli Nedjeljko A. Ančić, Nikola Bižaca, Ante Kusić]. - 2. izd. - Split : Crkva u svijetu, 2004. (Split : Sveučilišna tiskara). - XXI, 345 str. ; 23 cm. - (Biblioteka Crkve u svijetu. Teologija ; 1)
Prijevod djela: Jesus der Christus. - Nakl. 500 primj. - Popis kratica: str. 345. - Bibliografske bilješke uz tekst. - Predmetno kazalo ; Imensko kazalo.
ISBN 9536151774
232
HK04-00525

KATALINIĆ, Ante
Naš veliki Lang / Ante Katalinić ; preradila i skratila Marija Cvitanović. - Zagreb : Zaklada biskup Josip Lang, 2004. ; [s. l.] : (Feroproms). - 142 str. : ilustr. ; 19 cm.
ISBN 9539983207
262.12 Lang, J.
HK04-00526

KEVRIĆ, Ivan
Radovin / Ivan Kevrić. - Radovin : Župni ured Gospe od Zdravlja, 2004. ([s. l. : s. n.]). - 285 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 25 cm.
Autorova slika i bilješka o njemu: str. 275. - Sadrži i: Tradicijska kultura Radovina : (etnografska slika) / Livio Marijan. Školstvo u Radovinu / Mile Marasović. Kulturno-umjetničko društvo "Radovin" / Ivica Dundović. - Bibliografija: str. 277-279.
ISBN 953998260X
262.2(497.5 Radovin)(091)
908(497.5 Radovin)
HK04-00527

KEZIĆ, Ines
Hermina Gantert : prva Klanjateljica Krvi Kristove u Bosni / Ines Kezić. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2004. (Zagreb : Kršćanska sadašnjost). - 136 str. ; 20 cm. - (Likovi ; 28)
Nakl. 800 primj. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9531100985
271-055.2 Klanjateljice Krvi Kristove
929Gantert, H.
HK04-00528

KLASICI teologije / priredili Heinrich Fries i Georg Kretschmar ; prevela s njemačkog Ljiljana Matković-Vlašić. - Zagreb : Golden marketing - Tehnička knjiga, 2004- . (Zagreb : Profil international). - sv. : ilustr. ; 24 cm.
Prijevod djela: Klassiker der Theologie.
ISBN 9532120041 (cjelina)
230.2-05(100)

Knj. 1 : Od Ireneja do Martina Luthera / stručna redakcija i predgovor Ivan Kordić. - 2004. - 359 str.
Prijevod djela: Von Irenaeus bis Martin Luther. - Predgovor hrvatskom izd.: str. 7-10. - Bilješka o autorima: str. 355-359. - Zastupljeni autori: Norbert Brox, Georg Kretshmar, Peter Stockmeier, Jauko Martikainen, Wolf-Dieter Hauschild, Gerhard May, Heinrich Fries, Andre de Halleux, Karl-Hermann Kandler, Richard Heinzmann, Ulrich Koepf, Werner Dettloff, Ulrich Kuhn, Johannes Karl Schlageter, Dorothea Wendebourg, Ulrich Horst, Johannes Brosseder, RObert Stupperich, Alexandre Ganoczy, Gustavo Galeota, Guenther Gassmann, Peter Hauptmann. - Bibliografija uz svako poglavlje i uz tekst. - Imensko kazalo ; Predmetno kazalo.
ISBN 953212005X

HK04-00529

KNOLLMEYER, Cornelia M.
Znaci života : duhovne vježbe u svakodnevnici korizme / Cornelia M. Knollmeyer i Evaldine M. Ketteler ; [prijevod Pavao Madžarević]. - Zagreb : Glas Koncila, 2004. (Lukavec : Offset Markulin). - 175 str. : ilustr. ; 21 cm. - (Biblioteka Za duhovnost svakodnevice)
Prijevod djela: Lebenszeichen. - Nakl. 1000 primj. - Bibliografske bilješke: str. 173-175.
ISBN 9536258692
242:264-041.5
HK04-00530

KNOLLMEYER, Cornelia M.
Rođen na novi život : duhovne vježbe u svakodnevnici došašća / Cornelia M. Knollmeyer i Evaldine M. Ketteler ; [preveo Pavao Madžarević]. - Zagreb : Glas Koncila, 2004. (Lukavec : Offset Markulin). - 122 str. : ilustr. ; 21 cm. - (Biblioteka Za duhovnost svakodnevice ; knj. 2)
Prijevod djela: Zu neuem Leben geboren. - Nakl. 1000 primj. - Bilješke: str. 119-122.
ISBN 9536258994
242:264-041.1
HK04-00531

KOLARIĆ, Juraj
Povijest kršćanstva u Hrvata / Juraj Kolarić. - Zagreb : Hrvatski studiji Sveučilišta, 2003-2004. (Zagreb : ITG). - 2 sv. ; 29 cm.
282(497.5)(091)(075.8)

Sv. 2 : Heterodoksne kršćanske zajednice, sljedbe i vjerski pokreti. - 2004. - 91 str. - (Manualia / Hrvatski studiji ; sv. 4)
Bibliografija: str. 84-87 i uz tekst.
ISBN 9536682362

HK04-00532

KOLIJEVKA za djetešce Isusa na galinarskome tlu / [prijevod Mandica Horvat Martinović]. - Zagreb : Samostan "Betlehem" Služavke Malog Isusa, 2004. (Lukavec : Offset Markulin). - 36 str. ; 14 cm.
Prijevod djela: Una culla per Gesu Bambino nella terra di Gallinaro.
ISBN 9539952832
248.21(450 Gallinaro)
HK04-00533

KÖRNER, Reinhard
Što je nutarnja molitva? / Reinhard Korner ; [prijevod s njemačkog M. Benedikta]. - Zagreb : Teovizija, 2004. ([s. l.] : Tiskara Domagoj). - 92 str. : ilustr. ; 20 cm. - (Biblioteka Teološka meditacija ; 15)
Prijevod djela: Was ist inneres Beten?. - Pravo ime prevoditeljice: Benedikta Matošević. - Nakl. 700 primj. - Bibliografske bilješke: str. 87-92.
ISBN 9532090819
248.14
HK04-00534

KOS, Stanislav, svećenik
Ženidba u spisima kršćanskih pisaca prvih četiriju stoljeća : pravno-moralna prosudba / Stanislav Kos. - Zagreb : Filozofsko-teološki institut Družbe Isusove, Centar za bioetiku, 2004. (Zagreb : Tipotisak). - 289 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Donum vitae ; knj. 5)
Kratice: str. [17]-18. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9532310282
265.5(091)
273.1:265.5
HK04-00535

KOVAČIĆ, Joško
Župa Supetar na Braču : nastanak i crkveni spomenici : prigodom proslave 400. obljetnice utemeljenja (1604.-2004.) / Joško Kovačić ; [autor fotografija Predrag Mandić]. - Split : Graf form ; Supetar : Župni ured, 2004. (Split : Graf form). - 159 str. : ilustr. u bojama ; 28 cm + Ispravci ([1] list)
Str. 159: Pogovor / Duško Kečkemet. - Bibliografske bilješke uz tekst. - Summary: The parish of Supetar on the island of Brač - its foundation and its church monuments.
ISBN 953969745X (Graf form)
262.2(497.5 Supetar)(091)"1604/2004"
7.046(497.5 Supetar)
HK04-00536

KOVAČIĆ, Slavko, svećenik, 1938.-
Kršćanstvo i Crkva u starom i srednjem vijeku / Slavko Kovačić. - Split : Verbum, 2004. (Split : Dalmacija papir). - 256 str., [1] list, [3] presavijena lista sa zemljop. kartama u bojama : ilustr., zemljop. crteži ; 24 cm. - (Manualia Universitatis studiorum Spalatensis = Udžbenici Sveučilišta u Splitu)
Popis papa (do početka 14. stoljeća): str. 239-241. - Bibliografija: str. 237-238. - Imensko kazalo.
ISBN 9532350047
27"00/14"(075.8)
HK04-00537

KOŽUL, Stjepan
Stradanja u Zagrebačkoj nadbiskupiji za vrijeme Drugoga svjetskoga rata i poraća / Stjepan Kožul. - Zagreb : Društvo za povjesnicu Zagrebačke nadbiskupije "Tkalčić", 2004. (Lukavec : Offset Markulin). - 704 str. ; 25 cm. - (Radovi / Društvo za povjesnicu Zagrebačke nadbiskupije "Tkalčić", Zagreb ; knj. 4)
Bilješka o autoru: str. 531-533. - Bibliografija djela S. Kožula: str. [535]-623; bibliografske bilješke uz tekst. - Summary. - Imensko, predmetno i kazalo mjesta.
ISBN 9536729032
262.3(497.5 Zagreb)"1941/1951"(093)
355.1-058.65(497.5)"1941/1945"(093)
323.281(497.5)"1945/1951"
HK04-00538

KRIŠTO, Jure
Hrvatski katolički pokret : (1903. - 1945.) / Jure Krišto. - Zagreb : Glas Koncila : Hrvatski institut za povijest, 2004. (Sv. Ivan Zelina : Tiskara Zelina). - 279 str. : ilustr. ; 25 cm. - (Biblioteka Hrvatska povjesnica. Posebna izdanja)
Nakl. 1000 primj. - Bibliografija: str. 253-270 i uz tekst. - Summary. - Imensko kazalo.
ISBN 9536254641 (Glas Koncila)
267(497.5)"1903/1945"
HK04-00539

KRNJAK, Svetislav Stjepan
Hrvatski zavjetni križ / Svetislav Stjepan Krnjak ; [fotografije Miro Pacas ; prijevod Mihaela Hamojanec ... et al.]. - Donja Lomnica : Ekološki glasnik, 2004. (Donja Lomnica : Ekološki glasnik). - 108 str. : ilustr. ; 24 cm.
Tekst na više jezika. - Autorova slika i bilješka o njemu: str. 101-103. - Bibliografija: str. 104-105; bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9537152006
249
HK04-00540

KRNJAK, Svetislav Stjepan
Hrvatski zavjetni križ / Svetislav Stjepan Krnjak ; [fotografije Miro Pacas ; prijevod na njemački jezik Mihaela Hamonajec, francuski Mirko Vidović, Zvjezdan Linić, Ljiljana Hopek, engleski Božica Rabo]. - 2. izd. - Donja Lomnica : Ekološki glasnik, 2004. (Donja Lomnica : Ekološki glasnik). - 108 str. : ilustr., zemljop. crteži ; 24 cm.
Tekst na više jezika. - Autorova slika i bilješka o njemu: str. 101-103. - Bibliografija: str. 104-105 i uz tekst.
ISBN 9537152022
249
HK04-00541

KRNJAK, Svetislav Stjepan
Hrvatski zavjetni križ / Svetislav Stjepan Krnjak ; [fotografije Miro Pacas ; prijevod Mihaela Hamonajec... et al.]. - 5. prošireno i popravljeno izd. - Donja Lomnica : Ekološki glasnik ; Bjelovar : Matica hrvatska, Ogranak, 2004. (Donja Lomnica : Ekološki glasnik). - 141 str. : ilustr. ; 24 cm.
Tekst na više jezika. - Autorova slika i bilješka o njemu: str. 127-131. - Bibliografija: str. 133-134 i uz tekst.
ISBN 9537152065 (Ekološki glasnik)
249
HK04-00542

KRUHEK, Milan
Župa svetog Franje Ksaverskog, Karlovac - Švarča / M. [Milan] Kruhek, V. [Vlado] Mikšić, D. [Dubravko] Halovanić ; [fotografije Zvonimir Gerber ... et al.]. - Karlovac : Župa sv. Franje Ksaverskoga, 2004. (Karlovac : Tiskara Pečarić & Radočaj). - 168 str. : ilustr. (djelomice u bojama) ; 20 cm.
Nakl. 200 primj. - Slike autora i bilješke o njima na unut. str. 2. om. lista.
ISBN 9539979706
262.2(497.5 Švarča)(091)
HK04-00543

KRUNICA Djeteta Isusa : s kratkim meditacijama / [uredila M. Mirjam Dedić]. - Zagreb : Samostan "Betlehem" Služavke Maloga Isusa, 2004. (Lukavec : Offset Markulin). - 52 str. : ilustr. u bojama ; 11 cm.
ISBN 9539952808
243
HK04-00544

KRUNICA krvi Kristove : [uz prvu godišnjicu kanonizacije Marije De Mattias utemeljiteljice Družbe Klanjateljica Krvi Kristove]. - Zagreb : Izdavački centar Zajedništvo, 2004. (Zagreb : Krinen). - 32 str. ; 14 cm. - (Knjižnica Čaša blagoslovna)
Podnasl. preuzet sa str. 2. - Nakl. 1000 primj.
ISBN 9539846269
248.143
HK04-00545

KUREČIĆ, Zvonimir
The Mother of God of Bistrica : the Croatian national shrine : [a monograph for pilgrims] / text Zvonimir Kurečić ; translated by Živan Filippi ; photo Mato Njavro... [et al.]. - Zagreb : Turistička naklada ; [Marija Bistrica] : Svetište Majke Božje Bistričke, 2004. (Zagreb : Vjesnik). - 72 str. : ilustr. u bojama ; 22 cm + zemljop. karte Hrvatske i Krapinsko-zagorske županije ([1] presavitak). - (Edition Tourism and heritage ; no. 15)
Izv. stv. nasl.: Majka Božja Bistrička. - Podnasl. preuzet s omota.
ISBN 9536570874
248.153.8(497.5 Marija Bistrica)(036)
908(497.5 Marija Bistrica)(036)
HK04-00546

KUREČIĆ, Zvonimir
Die Muttergottes von Bistrica : ein kroatisches nationales Marienheiligtum : [Monographie fuer Wallfahrer] / Text Zvonimir Kurečić ; Uebersetzung Doris Baričević ; Photographien Mato Njavro ... [et al.]. - Zagreb : Turistička naklada, 2004. (Zagreb : Vjesnik, Tiskara). - 72 str. : ilustr. u bojama ; 22 cm + zemljop. karta Hrvatske i zemljop. crtež Krapinsko-zagorske županije ([1] presavitak). - (Bibliothek Tourismus und Kulturerbe ; Nr. 15)
Izv. stv. nasl.: Majka Božja Bistrička. - Hrpt. stv. nasl.: Die Muttergottes von Bistrica, Kroatien. - Podnasl. preuzet s omota. - Ilustr. u bojama i na oba spojna lista.
ISBN 9536570882 (Turistička naklada)
248.153.8(497.5 Marija Bistrica)(036)
908(497.5 Marija Bistrica)(036)
HK04-00547

KUREČIĆ, Zvonimir
Majka Božja Bistrička : hrvatsko nacionalno Marijino svetište : [hodočasnička monografija] / tekst Zvonimir Kurečić ; fotografije Mato Njavro... [et al.]. - 2. izd. - Zagreb : Turistička naklada ; [Marija Bistrica] : Svetište Majke Božje Bistričke, 2004. (Zagreb : Vjesnik). - 71 str. : ilustr. u bojama ; 22 cm + zemljop. karte Hrvatske i Krapinsko-zagorske županije ([1] presavitak). - (Biblioteka Turizam i baština ; br. 15)
Podnasl. preuzet s omota.
ISBN 9536570866
248.153.8(497.5 Marija Bistrica)(036)
908(497.5 Marija Bistrica)(036)
HK04-00548

KUREČIĆ, Zvonimir
Nuestra Senora de Bistrica : santuario mariano nacional croata : [monografia de la peregrinacion] / texto Zvonimir Kurečić ; traduccion Monica Marta Petrić ; fotografias Mato Njavro, Mario Šunjić. - Zagreb : Turistička naklada ; [Marija Bistrica] : Santuario Nuestra Senora de Bistrica, 2004. (Zagreb : Vjesnik). - 72 str. : ilustr. u bojama ; 22 cm. - (Biblioteca Turismo y legado cultural ; n. 15)
Izv. stv. nasl.: Majka Božka Bistrička. - Na hrptu: Nuestra Senora de Bistrica, Croacia. - Podnasl. preuzet s omota. - Ilustr. u bojama i na oba spojna lista.
ISBN 9536570866 (Turistička naklada)
248.153.8(497.5 Marija Bistrica)(036)
908(497.5 Marija Bistrica)(036)
HK04-00549

KUREČIĆ, Zvonimir
Bistricai Szuzanya : Maria horvatorszagi nemzeti zarandokhelye : [zarandok monografia] / Zvonimir Kurečić ; forditotta Dvoržak Marta ; fenykepek Mato Njavro, Mario Šunjić. - Zagreb : Turistička naklada ; [Marija Bistrica] : Bistricai Szuzanya zarandokhelye, 2004. (Zagrab : Vjesnik Nyomda). - 72 str. : ilustr. u bojama ; 22 cm + zemljop. karte Hrvatske i Krapinsko-zagorske županije ([1] presavitak). - (Konyvsorozat Turizmus es orokseg ; sz. 15)
Izv. stv. nasl.: Majka Božja Bistrička. - Na hrptu: Bistricai Szuzanya, Horvatorszag. - Podnasl. preuzet s omota. - Ilustr. u bojama i na oba spojna lista.
ISBN 9532151761 (Turistička naklada)
248.153.8(497.5 Marija Bistrica)(036)
908(497.5 Marija Bistrica)(036)
HK04-00550

KUREČIĆ, Zvonimir
Notre-Dame de Bistrica : un sanctuaire marial croate : [monographie de pelerinage] / texte Zvonimir Kurečić ; traduction Mahdi Bolfek ; photographies Mato Njavro, Mario Šunjić. - Zagreb : Turistička naklada ; [Marija Bistrica] : Sanctuaire de Notre-Dame de Bistrica, 2004. (Zagreb : Vjesnik). - 72 str. : ilustr. u bojama ; 22 cm + zemljop. karte Hrvatske i Krapinsko-zagorske županije ([1] presavitak). - (Bibliotheque Tourisme et patrimoine ; no 15)
Izv. stv. nasl.: Majka Božja Bistrička. - Na hrptu: Notre-Dame de Bistrica, Croatie. - Podnasl. preuzet s omota. - Ilustr. u bojama i na oba spojna lista.
ISBN 9532151745 (Turistička naklada)
248.153.8(497.5 Marija Bistrica)(036)
908(497.5 Marija Bistrica)(036)
HK04-00551

KUREČIĆ, Zvonimir
La Madonna di Bistrica : santuario mariano nazionale croato : [monografia dei pellegrinaggi] / testo Zvonimir Kurečić ; traduzione a cura di Giacomo Scotti ; fotografie Mato Njavro ... [et al.]. - Zagreb : Turistička naklada ; [Marija Bistrica] : Svetište Majke Božje Bistričke, 2004. (Zagreb : Vjesnik, Tiskara). - 72 str. : ilustr. u bojama ; 22 cm + zemljop. karta Hrvatske i zemljop. crtež Krapinsko-zagorske županije. - (Collana Turismo ed eredita ; n. 15)
Izv. stv. nasl.: Majka Božja Bistrička. - Hrpt. stv. nasl.: La Madonna di Bistrica, Croazia. - Podnasl. preuzet s omota. - Ilustr. u bojama i na oba spojna lista.
ISBN 9536570890 (Turistička naklada)
248.153.8(497.5 Marija Bistrica)(036)
908(497.5 Marija Bistrica)(036)
HK04-00552

KUREČIĆ, Zvonimir
Matka Boska Bystrzycka : chorwackie narodowe sanktuarium Maryjne : [monografia pielgrzymkowa] / tekst Zvonimir Kurečić ; tlumaczenie Urszula Dzierzawska-Bukowska ; fotografie Mato Njavro, Mario Šunjić. - Zagrzeb : Turistička naklada ; [Marija Bistrica] : Sanktuarium Matki Boskiej Bystrzyckiej, 2004. (Zagreb : Vjesnik). - 72 str. : ilustr. u bojama ; 22 cm + zemljop. karte Hrvatske i Krapinsko-zagorske županije ([1] presavitak]. - (Biblioteka Turystyka i dziedzictwo ; poz. 15)
Izv. stv. nasl.: Majka Božja Bistrička. - Na hrptu: Matka Boza z Mariji Bistricy, Chorwacja. - Podnasl. preuzet s omota. - Ilustr. u bojama i na oba spojna lista.
ISBN 9532151753 (Turistička naklada)
248.153.8(497.5 Marija Bistrica)(036)
908(497.5 Marija Bistrica)(036)
HK04-00553

LANG, Bernhard
Protiv ludosti / Bernhard Lang ; [prijevod Bruna Velčić]. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2004. (Zagreb : Kršćanska sadašnjost). - 94 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Riječ ; 39)
Prijevod djela: Anweisungen gegen die Torheit : Sprichwoerter - Jesus Sirach. - Sadržaj s nasl. str.: Mudre izreke. Knjiga Sirahova.
ISBN 9531101051
222.04
HK04-00554

LANG, Josip
Život i rad msgr. dra Matije Stepinca : apošt. protonotara i kanonika štioca / napisao Josip Lang ; [fotografije Boris Adamek]. - Zagreb : Župa sv. Petra, [2004.] (Zagreb : Znanje). - 264 str., [1] presavijen list s rodoslovljem zadruge Stepinac : ilustr. (pretežno u bojama) ; 18 cm.
Om. nasl. - Str. [4-5]: Stepinčevi / Matija Stepinac.
ISBN 9539815029
262.142 Stepinac, M.
HK04-00555

LEHMANN, Karl
Odvažno u promjene : jasni stavovi u teškom vremenu / Karl Lehmann ; priredila Beate Hirt ; [prijevod Viktor Nuić]. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2004. (Zagreb : Kršćanska sadašnjost). - 188 str. ; 20 cm. - (Žarišta)
Prijevod djela: Mut zum Umdenken. - Nakl. 1500 primj. - Str. 173-174: Pogovor / Beate Hirt. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu. - Bibliografija: str. 175-183.
ISBN 9531100799
261
HK04-00556

LIBRIĆ, Radovan
Fotogovor : 50 fotografija za rad u župnoj katehezi i školskom vjeronauku uz 7 predloženih metoda korištenja / [autori Radovan Librić, Martina Rašpolić, Ružica Razum ; autori fotografija Krešimir Ivir... et al.]. - Požega : Požeška biskupija, Povjerenstvo za pastoral mladih, 2004. (Požega : Tiskara Požega). - 50 str. : ilustr. ; 27 cm + crno-bijele fotografije (50 listova)
Uloženo u zajednički omot. - Nakl. 1000 primj. - Bibliografija: str. [51].
ISBN 9539757924
268:77
371.333:268
HK04-00557

LICE, Stjepan
Život je zaljubljen u tebe : zapisi iz svakodnevice / Stjepan Lice. - Zagreb : Teovizija, 2004. ([Zagreb] : Grafocentar). - 129 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Riječ za dobar dan ; knj. 17)
Nakl. 1000 primj. - Bilješka o autoru na omotu.
ISBN 9532090673
242
HK04-00558

LICE, Stjepan
Neka te sreća prati / Stjepan Lice. - 2. izd. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2004. (Zagreb : Kršćanska sadašnjost). - 112 str. ; 20 cm. - (Metanoja ; 145)
Nakl. 1000 primj.
ISBN 9531100195
242
HK04-00559

LITTLETON, Tommy
Na putove i raskrižja : profili uličnih propovjednika / Tommy Littleton ; [prijevod Ana Prebeg]. - Zagreb : Crkva cjelovitog evanđelja, 2004. ([s. l.] : Aeroba). - 176 str. : ilustr. ; 22 cm.
Prijevod djela: Into the highways and hedges. - Podatak o god. izdavanja preuzet iz CIP zapisa.
ISBN 9537013030
252
HK04-00560

LORBER, Jakob
Isusovo djetinjstvo : Jakovljevo evanđelje / ponovo objavljeno preko unutarnje riječi Jakobu Lorberu ; [prevoditelji Mato Mihić & Pavao Ferenc]. - Zagreb : Sara naklada, cop. 2004. ([s. l. : s. n.]). - 360 str. ; 22 cm. - (Biblioteka Nebeski darovi)
Izv. stv. nasl.: Die jugend Jesu.
ISBN 9536656221
229.95
HK04-00561

LUBICH, Chiara
Novi put : duhovnost jedinstva / Chiara Lubich ; [prevela Đina Perkov]. - Zagreb : Novi svijet, 2004. (Zagreb : Feroproms). - 157 str. ; 20 cm.
Prijevod djela: Una via nuova.
ISBN 953710902X
242
HK04-00562

LUJIĆ, Božo
Starozavjetni proroci / Božo Lujić. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2004. (Zagreb : Kršćanska sadašnjost). - 455 str. ; 24 cm. - (Priručnici / Kršćanska sadašnjost, Zagreb ; sv. 74)
Nakl. 1000 primj. - Kratice: str. 443-444. - Bibliografija: str. 425-442 i uz tekst. - Predmetno kazalo ; Imensko kazalo.
ISBN 9531100357
224.016
HK04-00563

LUKETIĆ, Antun, svećenik
Josip Kapš : svećenik sa dva križna puta : [50. godina svećeništva] / [priredio Antun Luketić ; pjesme napisala Božica Pavelić]. - Ogulin : Župa Gospić, 2004. (Ogulin : Og grafika). - 46 str. : ilustr. ; 19 cm.
Na nasl. str.: Vlč. Josip Kapš - zlatnomisnički jubilej. - Podnasl. preuzet s omota.
ISBN 9539983703
262.14 Kapš, J.
HK04-00564

LJUBIČIĆ, Petar, svećenik
Primjeri potiču i privlače, hrabre i opominju / Petar Ljubičić. - 3. nepromijenjeno izd. - Tomislavgrad : Naša ognjišta ; Omiš : "Franjo Kluz", 2004- . (Omiš : "Franjo Kluz"). - sv. ; 20 cm.
ISBN 9536771489 ("Franjo Kluz" ; cjelina)
253

Dio 2. - 2004. - 271 str. - (Knjižnica Naših ognjišta ; knj. 157)
ISBN 9536771470 ("Franjo Kluz")

HK04-00565

MABIĆ, Franjo
Nedjelje C : blagdani i svetkovine / Franjo Mabić. - Tomislavgrad : Naša ognjišta ; Omiš : Tiskara "Franjo Kluz", 2004. (Omiš : Tiskara "Franjo Kluz"). - 251 str. ; 20 cm. - (Knjižnica Naših ognjišta ; knj. 153)
Autorova slika i bilješka o njemu na omotu. - Str. 5-7: Predgovor / Ivan Ivanda.
ISBN 9536771438 (Tiskara "Franjo Kluz")
264-043
252
HK04-00566

MACARTHUR, John Fullerton
Karizmatski pokret: zbilja ili zbrka? / John F. MacArthur, jr. ; [prijevod Ivica Horvatić]. - Krapina : Baptistička crkva Emanuel : Teološka biblijska akademija, 2004. (Zagreb : ITG). - 336 str. ; 21 cm.
Prijevod djela: Charismatic chaos. - Bibliografske bilješke uz tekst. - Imensko i predmetno kazalo ; Kazalo citata.
ISBN 9539836840 (Baptistička crkva Emanuel)
231.3:286
HK04-00567

MACCARTHY, James G.
Evanđelje po Rimu : usporedba katoličke predaje i Božje riječi / James G. McCarthy ; [prijevod Davor Edelinski, Miroslav Balint-Feudvarski [i. e. Balint-Freudvarski]. - Krapina : Baptistička crkva Emanuel - Teološka biblijska akademija, 2004. (Zagreb : ITG). - 348 str. ; 21 cm.
Prijevod djela: The Gospel according to Rome. - Bibliografske bilješke: str. 295-323. - Kazalo biblijskih navoda ; Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9539836859
22.08
282(73)
HK04-00568

MADINGER, Herbert
Obiteljska molitva : nezamjenjivo jamstvo za sretnu budućnost / Herbert Madinger ; [s njemačkoga prevela Ingeborg Gočev]. - Đakovo : Karitativni fond UPT Ne živi čovjek samo o kruhu, 2004. (Đakovo : Tipografija). - 180 str. ; 19 cm. - (Knjižnica U pravi trenutrak ; 483)
Prijevod djela: Betende Familien. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9532081550
248.143
HK04-00569

MAJKA Terezija, redovnica
Misli, anegdote, molitve / blažena Majka Terezija ; priredila Martina Šimunić. - Split : Verbum, 2004. (Split : Jafra print). - 116 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Anima / Verbum, Split ; 15)
Pravo ime Majke Terezije: Agneza Gonxhe Bojaxhiu. - Bibliografija: str. 116.
ISBN 9536197901
242
HK04-00570

MANDARIĆ, Valentina
Bogatstvo prisutnosti u radosti darivanja : četrdeset godina prisutnosti Sestara franjevki od Bezgrješne u Zagrebu i trideset pet godina djelovanja na Pantovčaku / [napisala i uredila Valentina Mandarić ; fotografije Nedjeljko Pintarić ... et al.]. - Zagreb : Glas Koncila, 2004. (Zagreb : Denona). - 89 str. : ilustr. u bojama ; 25 cm. - (Biblioteka Ljudi i događaji / Glas Koncila, Zagreb ; knj. 7)
Nakl. 1000 primj. - Str. 7-9: Predgovor / Josip Bozanić. - Str. 71-74: Pogovor / Danijel Labaš. - Summary ; Riassunto ; Zusammenfassung.
ISBN 9532410031
271.3-055.2(497.5 Zagreb)"1964/2004"
HK04-00571

MANN, William F.
Vitezovi templari u Novome svijetu : kako je Henry Sinclair donio Gral u Akadiju / William F. Mann ; [prijevod Petra Štrok]. - Zagreb : Stari grad, 2004. (Zagreb : Aeroba). - 313 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Biblioteka Hiram / Stari grad, Zagreb)
Prijevod djela: The knights templar in the New world. - Str. 9-18: Predgovor / Micheal Bradley. - Str. 19-20: Predgovor / Lionel Fanthorpe. - Bilješka o piscu: str. 303. - Bilješke: str. 257-296. - Bibliografija: str. 297-302. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9536716364
271.024(7/8)"13"
061.236.6(7/8)"13"
HK04-00572

MANJACKAL, James
Molitva čini čudesa / James Manjackal ; [prijevod s engleskog Ksenija Abramović]. - Zagreb : Laudato, 2004. (Zagreb : Zagraf ZT). - 260 str. : ilustr. u bojama ; 20 cm.
Prijevod djela: Prayer makes wonders. - Autorova slika na omotu.
ISBN 9539909554
248.143
HK04-00573

MARIĆ, Franjo
Vrhbosanska nadbiskupija početkom trećeg tisućljeća / [Franjo Marić ; fotografije Ilija Orkić]. - Zagreb ; Sarajevo : Nadbiskupski ordinarijat vrhbosanski, Vikarijat za prognanike i izbjeglice, 2004. (Grude : Grafotisak). - 1393 str. : ilustr. (pretežno u bojama), zemljop. crteži u bojama ; 29 cm.
Autorovo ime preuzeto sa str. [1]. - Nakl. 2000 primj. - Str. 9-10: Neka se ne zaboravi / Vinko Puljić. - Kratice: str. 1323-1324. - Autorova slika i bilješka o njemu: str. 1393. - Dostupno i na DVD-ROM-u. - Bibliografske bilješke uz svako poglavlje; bibliografija: str. 1365-1382. - Imensko kazalo ; Kazalo naseljenih mjesta.
ISBN 9539959101
262.3(497.6)(091)
HK04-00574

MARIJA od Presvetog Srca, redovnica
Euharistijski Bog - središte Klarina života / Marija od Presvetoga Srca (Anka Petričević) ; [crteži Darija-Karmela Kovačević]. - Split : Samostan sv. Klare, 2004. (Split : Emis). - 78 str. : ilustr. ; 20 cm. - (Symposion : biblioteka asketsko-mističnih djela ; 87)
Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 953626160X
235.3 Clara, sancta
HK04-00575

MARIJA Propetog Isusa, redovnica
Sve za Isusa : autobiografija i duhovni zapisi / Marija Propetog Isusa Petković ; priredio Mladen Parlov. - 2. izd. - Split : Verbum, 2004. ([Zagreb] : Grafički zavod Hrvatske). - 298 str., [16] str. s tablama ; 22 cm. - (Biblioteka Posebna izdanja / Verbum, Split ; 8)
Slike autorice. - Str. 5-9: Predgovor / Mladen Parlov. - Bilješke uz tekst.
ISBN 9536197715
248.14
271-055.2Marija Propetog Isusa
235.3Marija Propetog Isusa
HK04-00576

MARINOV, Mario R.
Kviz vjerskog znanja / Mario R. Marinov. - Stari Grad : Dominikanski samostan, 2004. (Split : Dalmacija papir). - 123 str. : ilustr. u bojama ; 21 cm.
Nakl. 1500 primj. - Rječnik: str. 93-121. - Bibliografija: str. 122.
ISBN 9539955602
282(079.1)
HK04-00577

MARKO Antun de Dominis : zaboravljeni genij / priredio Ante Maletić. - Split : Lamaro, 2004. ([s. l. : s. n.]). - 71 str. : ilustr. ; 21 cm.
Povodom predstavljanja prvog djela edicije M. A. de Dominis i prigodne izložbe, Nacionalna i sveučilišna knjižnica u Zagrebu 24. svibnja 2004.--> str. [1]. - Bibliografija djela M. A. de Dominisa na izvorniku i u prijevodu: str. 65-66 ; bibliografija djela o de Dominisu; izbor: str. 67-71.
ISBN 9539725666
262.12 Dominis, M. de(064)
5-05 Dominis, M. de
HK04-00578

MARŠANIĆ, Božidar
Kamo da odem? / Božidar Maršanić ; [propovijedi sabrala i pripremila Heda Domitrović]. - Zagreb : KPC [i. e.] Kristova pentekostna crkva, 2004. (Čakovec : "Zrinski"). - 276 str. ; 20 cm.
Str. 1-4: Uvod / Heda Domitrović. - Str. 275-276: Bilješka o piscu / Vlado Svibovec.
ISBN 9539976707
284.57
HK04-00579

MARTINUS, filozof
Logika / Martinus ; [s engleskog preveo Davorin Gruden]. - Zagreb : TELEdisk, 2004. ([Zagreb] : Studio Moderna). - 271 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Biblioteka Duhovna znanost)
Izv. stv. nasl.: Logik. - Om. i hrpt. stv. nasl.: Treći zavjet : logika. - Puno ime autora: Tomsen Martinus.
ISBN 9537039285
233
HK04-00580

MATELJAN, Ante
Otajstvo poslanja : sakrament potvrde / Ante Mateljan. - Split : Crkva u svijetu, 2004. (Split : Dalmacija papir). - 212 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Teološki priručnici ; knj. 2)
Nakl. 500 primj. - Kratice: str. 7-8. - Bibliografija: str. 193-203 i uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 9536151839
265(035)
HK04-00581

MEĐUNARODNI simpozij Tri stoljeća kapucina u Osijeku 1703.-2003. i Općina Gornji grad do ujedinjenja 1702.-1786. (2003 ; Osijek)
Tri stoljeća kapucina u Osijeku 1703.-2003. i Općina Gornji grad do ujedinjenja 1702.-1786. : zbornik radova međunarodnog simpozija, [Osijek, 5. - 7. studenoga 2003.] / [prijevod sažetaka Dubravka Papa ; urednici Julijo Martinčić, Dubravka Hackenberger]. - Osijek : Hrvatska akademija znanosti i umjetnosti, Zavod za znanstveni i umjetnički rad, 2004. (Osijek : Grafika). - 394 str. : ilustr. u bojama ; 31 cm.
Tekst na hrv. i jedan rad na tal. jeziku. - Nakl. 500 primj. - Zastupljeni autori: Vincenzo Criscuolo, Dražen Kušen, Vatroslav Frkin, Attila Čokolić, Donat Kranjec, Vinko Škafar, Ivica Petanjak, Mirjana Repanić-Braun, Andrija Šuljak, Branka Balen, Grgur Marko Ivanković, Vinko Ivić, Ivančica Hinek, Cecilija Firić, Katica Ivić, Stanislav Marijanović, Ive Mažuran, Stjepan Sršan, Darko Vitek, Vilim Matić, Ana Kelava, Ljiljana Kolenić, Zlata Živaković-Kerže. - Bibliografija uz neke radove i uz tekst. - Summaries.
ISBN 9531546398
271.36(497.5 Osijek)"(091)(063)
94(497.5 Osijek)"1702/1786"(063)
HK04-00582

MEĐUNARODNI znanstveni skup Govor na gori (2003 ; Split)
Govor na gori (Mt 5-7) : egzegetsko-teološka obrada : zbornik radova međunarodnog znanstvenog skupa, Split, 12.-13. prosinca 2003. / priredio Marijan Vugdelija. - Split : Služba Božja, 2004. (Split : Dalmacija papir). - 478 str. ; 25 cm. - (Biblioteka Službe Božje ; knj. 50)
Nakl. 400 primj. - Str. 5-7: Predgovor / Marijan Vugdelija. - Zastupljeni autori: Adalbert Rebić, Miljenko Odrljin, Ivan Dugandžić, Marinko Vidović, Josef Pichler, Božo Lujić, Marijan Vugdelija, Ermenegildo Manicardi, Nikola Hohnjec, Mario Cifrak, Mato Zovkić, Anto Popović, Mislav Ježić, Anđelko Domazet, Ante Čovo, Luka Marijanović, Dušan Moro. - Bibliografske bilješke uz tekst. - Summaries ; Zusammenfassung.
ISBN 9536236206
226.1.08(082)
HK04-00583

MEĐUNARODNI znanstveni skup Mjesto i uloga teologije u Crkvi i društvu (2003 ; Split)
Mjesto i uloga teologije u Crkvi i društvu : zbornik radova međunarodnoga znanstvenog skupa, Split, 23.-24. listopada 2003. / priredili Nediljko Ante Ančić i Nikola Bižaca. - Split : Crkva u svijetu, 2004. (Split : Dalmacija papir). - 336 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Crkve u svijetu. Teologija ; 16)
Nakl. 500 primj. - Str. 5-6: Predgovor / Nediljko Ante Ančić i Nikola Bižaca. - Zastupljeni autori: Gerald O'Collins, Albert Franz, Željko Tanjić, Anto Šarić, Marinko Vidović, Nikola Bižaca, Nediljko Ante Ančić, Ante Mateljan, Jadranka Garmaz, Rebeka Anić, Duško Lozina, Mirko Klarić. - Bibliografija uz neke radove i uz tekst. - Summaries.
ISBN 9536151812
215(063)
261.6(063)
HK04-00584

METTE, Norbert
Katolička pastoralna teologija : praktična teologija nekoć i danas / Norbert Mette ; [prijevod Ante Periša]. - Lepuri ; Split : Franjevačka provincija Presvetoga Otkupitelja, 2004. (Split : Reprint). - 79 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Ravnokotarski cvit ; knj. 18)
Izvornik na njem. jeziku. - Str. 5-9: Riječ urednika / Stipe Nimac. - Bio-bibliografska bilješka o autoru: str. 75-76. - Bibliografija: str. 67-73 i uz tekst.
ISBN 9536012324
25
HK04-00585

METZ, Johann Baptist
Politička teologija : 1967.-1997. / Johann Baptist Metz ; [preveo Željko Čekolj]. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2004. (Zagreb : Kršćanska sadašnjost). - 320 str. ; 20 cm. - (Polazišta ; sv. 35)
Prijevod djela: Zum Begriff der neuen politischen Theologie. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu. - Nakl. 1500 primj. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9531100748
261.62:32
HK04-00586

MIHAJLOVIĆ-SLAVINSKI, Živorad
I ching : filozofski stroj / Živorad Mihajlović Slavinski. - Rijeka : Lambert, 2004. (Rijeka : Lambert). - 256 str. ; 21 cm + Tablica za brzo pronalaženje heksagrama ([1] list)
ISBN 9539983606
299.511.8
133.4
HK04-00587

MILIĆ, Jasmin
Povijesno-pravni razvoj reformiranih crkvenih općina u Hrvatskoj / Jasmin Milić. - Osijek : Kršćanski centar "Dobroga Pastira", 2004. (Osijek : Grafika). - 70 str. ; 21 cm.
Autorova slika i biješka o njemu na omotu. - Bibliografija: str. 65-70 i uz tekst.
ISBN 9536865114
262(497.5)(091)
HK04-00588

MITOLOGIJA : mitovi, legende i vjerovanja / [prijevod Tatjana Vukelić]. - Rijeka : Dušević & Kršovnik, [2004.] ([s. l. : s. n.]). - 526 str. : ilustr. u bojama ; 31 cm.
Prijevod djela: Mythology. - Podatak o god. izdavanja preuzet iz CIP zapisa. - Predmetno kazalo.
ISBN 9532210776
291.13
HK04-00589

MLADOŠEVIĆ, Baldo
Gospodin je bio moja snaga / Baldo Mladošević. - Dubrovnik : Biskupija Dubrovačka : Hrvatsko društvo političkih zatvorenika, Podružnica Dubrovnik, 2004. (Dubrovnik : Alfa-2). - 82 str. : ilustr. ; 24 cm.
Nakl. 400 primj. - Sažeci na više jezika.
ISBN 9539885612 (Hrvatsko društvo političkih zatvorenika, Dubrovnik)
262.14 Mladošević, B.
323.281(497.5):262.14
HK04-00590

MOTYER, Stephen
Biblijski atlas / napisao Stephen Motyer ; ilustrirao Brian Delf ; preveli Blanka Pašagić, Aleksandar Pašagić ; [dodatni tekst Philip Wilkinson]. - Zagreb : Naša djeca, 2004. ([s. l. : s. n.]). - 48 str. : ilustr. u bojama ; 36 cm. - (A Dorling Kindersley book)
Prijevod djela: Bible atlas. - Nakl. 3000 primj. - A-Ž biblijskih mjesta: str. 46-47. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9531716684
22.03(084.42)
HK04-00591

MURPHY, Joseph, psiholog
Tajne Ji đinga / Joseph Murphy ; s engleskoga prevela Radha Rojc-Belčec. - Zagreb : V.B.Z., 2004. (Ljubljana : Tiskarna Ljubljana). - 238 str. ; 21 cm. - (Stručno-popularna biblioteka / V.B.Z, Zagreb)
Prijevod djela: Secrets of the I ching.
ISBN 9532013407 (tvrdi uvez)
299.511.8
133.4
HK04-00592

MUŽIĆ, Nikola
Svagdje kod kuće / Nikola Mužić = Dapertutto in casa / Niccolo Musich. - Zagreb : Filozofsko-teološki institut Družbe Isusove, 2004. ([Zagreb] : Studio Moderna). - 72 str., [8] str. s tablama ; 18 cm.
Tekst na hrv. i tal. jeziku. - Na str. 3: Autiobiografsko pismo uz moje godišnjice u 2004. godini. - Autorova slika na omotu.
271.5Mužić, N.
929Mužić, N.
266Mužić, N.
HK04-00593

NACIONALNI znanstveni skup Marija u propovijedima hrvatskih katoličkih obnovitelja (2002 ; Split)
Marija u propovijedima hrvatskih katoličkih obnovitelja : zbornik radova s Nacionalnoga znanstvenog skupa u Splitu, 31. svibnja - 1. lipnja 2002. / uredio Vlado Košić. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost : Hrvatski mariološki institut, 2004. (Zagreb : Kršćanska sadašnjost). - 280 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Teološki radovi : biblioteka Centra za koncilska istraživanja, dokumentaciju i informacije ; sv. 41)
Nakl. 1000 primj. - Zastupljeni autori: Eduard Peričić, Alojz Jembrih, Franjo Emanuel Hoško, Božidar Petrač, Antun Pavešković, Josip Bratulić, Hrvojka Mihanović-Salopek, Andrea Sapunar, Vlado Košić, Luka Markešić, Hrvatin Gabrijel Jurišić, Mato Zovkić, Petar Lubina, Marijan Biškup, Bruno Pezo, Marija Mirković, Vitomir Belaj. - Bibliografske bilješke uz tekst. - Summaries ; Zusammenfassungen. - Imensko kazalo.
ISBN 9531100489 (Kršćanska sadašnjost)
232.931(497.5)(063)
HK04-00594

O solidarnosti i supsidijarnosti u Hrvatskoj / Stjepan Baloban, Gordan Črpić (uredili). - Zagreb : Centar za promicanje socijalnog nauka Crkve, 2004. (Zagreb : Kršćanska sadašnjost). - 128 str. ; 20 cm. - (Socijalni niz Crkva i društvo ; 3)
Nakl. 800 primj. - Str. 5-8: Predgovor / Stjepan Baloban. - Zastupljeni autori: Nikola Vukoja, Stjepan Baloban, Gojko Bežovan, Bono Zvonimir Šagi, Gordan Črpić. - Preporučena bibliografija: str. 124-125; bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9531100349
261.6(497.5)
HK04-00595

OBERLINNER, Lorenz
Zašto je Isus morao umrijeti? / Lorenz Oberlinner ; [prijevod Mario Cifrak]. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2004. (Zagreb : Kršćanska sadašnjost). - 54 str. ; 20 cm. - (Teološke meditacije ; 18)
Nakl. 800 primj. - Str. 5-7: Predgovor / Mario Cifrak. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9531100543
232.96
HK04-00596

OČE, tebi je sve moguće! : poruke 1996. / [priredio Ante Kovačević]. - Dubrovnik : Ante Kovačević, 2004. ([s. l. : s. n.]). - 265 str., [4] str. s tablama ; 21 cm.
Poruke upućene Mariji Visković--> uvod. - Str. 5-6: Uvod / Ante Kovačević.
ISBN 9539979102
248.21
HK04-00597

OHRABRENJA za svaki dan : 365 dana uz lahor Božje riječi : (Quoist, Bosmans, Gibran, Gruen i dr.) / Willi Hoffsuemmer (ured.) ; [s njemačkog prevela Ingebor Gočev]. - Đakovo : Karitativni fond UPT "Ne živi čovjek samo o kruhu", 2004. (Đakovo : Tipografija). - 232 str. ; 20 cm. - (Knjižnica U pravi trenutak ; 366)
Prijevod djela: 365 x Rueckenwind : Ermutigungen fuer jeden Tag. - Bibliografija: str. 230.
ISBN 9532081402
242
HK04-00598

ORLANDIS, José
Povijest kršćanstva / Jose Orlandis ; [prijevod Željko Matas]. - Split : Verbum, 2004. ([Zagreb] : Grafički zavod Hrvatske). - 212 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Posebna izdanja / Verbum, Split ; 16)
Prijevod djela: Historia breve del Cristianismo. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9532350004
27
HK04-00599

OSOBNOST i duhovnost Sluge Božjega o. Alekse Benigara, franjevca (1893.-1988.) : izbor predavanja iz rimskoga simpozija / priredio Bonaventura Duda. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2004. (Zagreb : Kršćanska sadašnjost). - 176 str. ; 24 cm.
Nakl. 800 primj. - Str. 5-6: Predgovor / Bonaventura Duda. - Zastupljeni autori: Palmide Gamba, Gerardo Cardaropoli, Nikola Vukoja, Gino Concetti, Bonaventura Duda, Franjo Emanuel Hoško, Anton Benvin, Ante Crnčević, Atanazije Matanić, Tomislav Zdenko Tenšek, Ivan Fuček, Juraj Batelja, Celestin Tomić. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9531100756
271.3Benigar, A.(082)
HK04-00600

OTTO, Walter Friedrich
Bogovi Grčke : slika božanskog u zrcalu grčkog duha / Walter F. [Friedrich] Otto ; prijevod s njemačkog Igor Mikecin ; pogovor Valentin Kalan ; prijevod pogovora sa slovenskog Mario Kopić. - Zagreb : AGM, 2004. ([Zagreb] : Narodne novine). - 422 str. ; 19 cm. - (Biblioteka Meta)
Prijevod djela: Die Goetter Griechenlands. - Pogovor: str. 383-417. - Bibliografija: str. 419-420.
ISBN 9531742375
292.111.3
291.112.14
HK04-00601

PAMPURI, Riccardo
Ulomci nade : misli sv. Rikarda Pampurija za svaki dan tijekom godine / Mario Soroldoni prir. ; [s talijanskog preveo Ivan Zirdum]. - Đakovo : Karitativni fond UPT "Ne živi čovjek samo o kruhu", 2004. (Đakovo : Tipografija). - 204 str. ; 15 cm. - (Knjižnica U pravi trenutak ; 370)
Prijevod djela: Frammenti di sperenza. - Autorova slika na omotu. - Bilješka o autoru: str. 5-6.
235.3 Pampuri, R.
HK04-00602

PASQUALE, Umberto Maria
Aleksandrina Maria Da Costa : svjetiljka ljubavi / Umberto M. [Maria] Pasquale ; [prijevod Ivan Marijanović]. - Zagreb : Katehetski salezijanski centar, 2004. (Zagreb : Denona). - 440 str. ; 19 cm. - (Biblioteka Svjedočanstva ; knj. 21)
Prijevod djela: Aleksandrina Maria Da Costa. Lampada d'amore.
ISBN 9532050442
235.3 Costa, A. M. Da
HK04-00603

PATRICIUS, sanctus
Djela / sveti Patrik ; preveo i priredio Ranko Matasović. - Zagreb : Izdanja Antibarbarus, 2004. (Zagreb : Grafomark). - 107 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Latina & Graeca / Izdanja Antibarbarus, Zagreb ; knj. 51)
Na spor. nasl. str.: Opera sancti Patricii episcopi. - Usporedo lat. tekst i hrv. prijevod. - Str. 7-18: Uvod / Ranko Matasović. - Bibliografija: str. 23-24 i uz tekst.
ISBN 9536160919
244(417)"04"
235.3 Patricius, sanctus
HK04-00604

PAULIEN, John
Evanđelje voljenog učenika Ivana : siječanj, veljača i ožujak 2004. / John Paulien ; [prijevod Hinko Pleško]. - Zagreb : Znaci vremena, 2004. ([Zagreb] : Tipomat). - 95 str. ; 20 cm. - (Pouke iz Biblije : izdanje za odrasle)
268-053.8:22](075.4)
HK04-00605

PAVIN, Slavko
Vi ste svjetlo svijeta / Slavko Pavin. - Split : Verbum, 2004. (Split : Jafra Print). - 215 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Anima / Verbum, Split ; 16)
Str. 5-6: Predgovor / Stjepan Fridl.
ISBN 953619791X
248.12
HK04-00606

PEJIĆ, Domagoj
Hvala, Sveti Oče! / Domagoj Pejić ; [fotografije Trpimir Alajbeg ... et al.]. - Sesvete : Tema-com, 2004. (Zagreb : Denona). - 96 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 21 cm.
Str. 5-6: Predgovor / Vitomir Zečević.
ISBN 9539978807
260.2(0:82-94)
248.153(0:82-94)
HK04-00607

PERIČIĆ, Eduard
Gospina prisutnost u Međugorju : poziv, poticaj, izazov : (faktografska studija) / Eduard Peričić. - Zadar : Hrvatsko kulturno društvo Napredak, Podružnica, 2004. (Pregrada : Matis). - 503 str. ; 25 cm.
Autorova slika i bilješka o njemu: str. 499. - Nakl. 1000 primj. - Bibliografija: str. 495-497 i uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 9536452081
232.931(497.6 Međugorje)
248.21(497.6 Međugorje)
HK04-00608

PETROVIĆ, Alojzije
33 godine u dijaspori : Hrvatska katolička misija Koblenz 1970.-2003. / Alojzije Petrović. - Zagreb : Glas Koncila, 2004. (Lukavec : Offset Markulin). - 198 str. : ilustr. u bojama ; 30 cm.
Prednji stv. nasl.: Hrvatska katolička misija Koblenz u biskupiji Trier. - Nakl. 500 primj. - Zusammenfassung.
ISBN 9536258773
266(430=163.42)"1970/2003"
061.234(430 Koblenz=163.42):266](067.5)
HK04-00609

POPOVIĆ, Anto
Biblijske teme : egzegetsko-teološka analiza odabranih tekstova Staroga i Novoga zavjeta s Dodatkom / Anto Popović. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2004. (Zagreb : Kršćanska sadašnjost). - 368 str. ; 24 cm. - (Teološki radovi : biblioteka Centra za koncilska istraživanja, dokumentaciju i informacije ; sv. 40)
Nakl. 800 primj. - Bibliografija: str. 345-356 i uz tekst.
ISBN 9531100241
22.07
HK04-00610

POVIJESNI spomenici Zagrebačke biskupije. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost : Arhiv Hrvatske, 1992- . (Zagreb : Kršćanska sadašnjost). - sv. ; 24 cm.
Na spor. nasl. str.: Monumenta historica episcopatus Zagrabiensis.
262.3(497.5 Zagreb)(093)

Sv. 7 : 1441. - 1465. / skupio i priredio Andrija Lukinović. - 2004. - XXII, 646 str. - (Monumenta historica ; 3)
Nakl. 800 primj. - Str. VII-XX: Predgovor / Andrija Lukinović. - Kratice: str. XXII. - Bilješke uz tekst. - Bibliografija: str. XXI i uz tekst. - Imensko kazalo ; Kazalo zemljop. naziva ; Predmetno kazalo.
ISBN 9536005646 (Hrvatski državni arhiv)

HK04-00611

POVRATAK = Ritorno : 1354.-1934.-2004. / [fotografije Vladimir Bugarin ... [et al.] ; urednik Drago Orlić]. - Parentium : Errata Corrige, 2004. (Poreč : Propaganda). - 144 str. : ilustr., note ; 24 cm.
Tekst na hrv. i tal. jeziku. - Str. 5-9: Umjesto predgovor / Drago Orlić. - Zastupljeni autori: Marino Baldini, Marijan Jelenić, Marijan Bartolić, Giuseppe Cuscito, Cleto Corrain, Drago Orlić, Jakov Jelinčić, Maria Giustiniani. - Bibliografske biješke uz tekst.
ISBN 9536365162
235.3 Maurus, sanctus
235.3(497.5-3 Istra)
HK04-00612

PRATT, Richard L.
Zarobljavamo svaku misao : priručnik za proučavanje obrane kršćanske istine / Richard L. Pratt ; [prijevod Miroslav Balint-Feudvarski]. - Krapina : Baptistička crkva Emanuel : Teološka biblijska akademija, 2004. (Zagreb : Matis). - 149 str. ; 21 cm.
Prijevod djela: Every thought captive. - Bilješka o autoru na omotu.
ISBN 9539836867 (Baptistička crkva Emanuel)
239:283/289](035)
283/289:239](035)
HK04-00613

PRAVOSLAVNI molitvenik / [urednik Vasilije Srbljan]. - Sokolovac : Manastir Lepavina, 2004. (Zagreb : Skaner studio). - 270 str. : ilustr. ; 17 cm.
Ćir.
ISBN 9539829526
264-13:281.961
281.961:264-13
HK04-00614

PRCELA, Frano
Kad bismo bili dosljedni--- / Frano Prcela. - Zagreb : Glas Koncila, 2004. ([Zagreb] : Denona). - 269 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Con-text ; knj. 1)
Nakl. 1000 primj.
ISBN 9532410058
261.4/.7
HK04-00615

PRIJATELJ malenih : molitvenik za prijatelje i štovatelje Maloga Isusa / [molitvenik pripremila M. Mirjam Dedić ; meditacije sastavila Katica Knezović]. - 2. izd. - Zagreb : Provincija Presvetog Srca Isusova i Marije Družbe sestara Služavki Malog Isusa, 2004. ([Lukavec] : Offset Markulin). - 125 str. : ilustr. ; 14 cm.
ISBN 9539952905
243
HK04-00616

PRINCE, Derek
Zahvaljivanje, slavljenje i štovanje : (uključuje i učenje o snazi proklamacije na temelju osobnog iskustva Dereka i Ruth Prince) / Derek Prince ; [prijevod Mihael Jonke]. - Zagreb : Derek Prince Ministries International - Hrvatska, 2004. (Zagreb : URIHO-Tisak). - 120 str. ; 21 cm.
Prijevod djela: Thanksgiving, praise and worship. - Nakl. 1000 primj. - Bio-bibliografska bilješka o autoru: str. 111-116. - Autorova slika na omotu.
ISBN 953982575X
248.143
HK04-00617

PRINCE, Derek
Ako želiš najbolje od Boga / Derek Prince ; [preveo Mihael Jonke]. - Zagreb : DPMI [i. e. Derek Prince Ministries] - Hrvatska, 2004. (Zagreb : URIHO-Tisak). - 95 str. ; 17 cm.
Prijevod djela: If you want God's best. - Nakl. 1000 primj. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu.
ISBN 9539825768
248.14
HK04-00618

PULJIĆ, Želimir
Obitelj snaga Crkve i naroda : pastirsko pismo u godini obitelji u dubrovačkoj biskupiji / Želimir Puljić. - Dubrovnik : Dubrovačka biskupija, 2004. ([Dubrovnik] : Alfa-2). - 55 str. ; 20 cm.
ISBN 9539277782
241(044.6)
HK04-00619

RAHNER, Karl
Teološki rječnik / Karl Rahner, Herbert Vorgrimler ; [s njemačkog preveli Franjo Gruić i Ivan Zirdum]. - 2. hrvatsko izd. - Đakovo : Karitativni fond UPT "Ne živi čovjek samo o kruhu", 2004. (Đakovo : Tipografija). - 696 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Teološki priručnici / Forum bogoslova, Đakovo ; 1)
Prijevod djela: Kleines theologisches Woerterbuch. - Kratice: str. 7.
ISBN 9532081437
23(038)
HK04-00620

RATZINGER, Joseph
Vjera - istina - tolerancija : kršćanstvo i svjetske religije / Joseph Ratzinger ; [preveo Stjepan Kušar]. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2004. (Zagreb : Kršćanska sadašnjost). - 248 str. ; 20 cm. - (Polazišta ; sv. 34)
Prijevod djela: Glaube - Wahrheit - Toleranz. - Nakl. 2000 primj. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu. - Bibliografske bilješke uz tekst. - Kazalo svetopisamskih navoda ; Imensko kazalo ; Kazalo natuknica.
ISBN 9531100691
261.7/.8
HK04-00621

RATZINGER, Joseph
Bog je s nama : euharistija: središte života / Joseph Ratzinger ; priredili Stephan Otto Horn i Vinzenz Pfnuer ; [prijevod Ivan Ivanda]. - Split : Verbum, 2004. (Čakovec : "Zrinski"). - 180 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Fides ; 15)
Prijevod djela: Gott ist uns nah. - Bibliografske bilješke: str. 167-177.
ISBN 9536197863
265.3
232.3
HK04-00622

RAŽOV, Slavko
Izgradnja i rušenje župne crkve u Škabrnji : 1913. do 1992. / Slavko Ražov. - Škabrnja : Matica hrvatska, Povjereništvo ; Zadar : Hrvatsko kulturno društvo Napredak, Podružnica, 2004. (Split : Dalmacija papir). - 71 str. : ilustr. (pretežno u bojama), faks. ; 23 cm.
Nakl. 500 primj. - Autorova slika i bilješka o njemu: str. [72]. - Bibliografija: str. 69 ; bibliografija i bilješke uz tekst.
ISBN 9536419319 (MH)
262.2(497.5 Škabrnja)"1913/1992"
726.54(497.5 Škabrnja)
HK04-00623

REDEMPTIONIS sacramentum = Sakrament otkupljenja : uputa o nekim stvarima vezanim uz presvetu euharistiju koje valja obdržavati odnosno izbjegavati / [prijevod Mislav Kovačić]. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2004. (Zagreb : Kršćanska sadašnjost). - 103 str. ; 17 cm. - (Dokumenti : biblioteka Centra za koncilska istraživanja, dokumentaciju i informacije ; 139)
Na vrhu nasl. str.: Kongregacija za bogoštovlje i disciplinu sakramenata. - Nakl. 1000 primj. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9531101280
265.3
HK04-00624

REGINA Terezija od Isusa, redovnica
Nebeski Otac kao dobra majka : zov Karmela - iskre života / Majka Regina Terezija od Isusa. - 3. prošireno izd. - Brezovica : Samostan Kraljice Karmela, 2004. (Zagreb : Kerschoffset). - 56 str. ; 15 cm.
Bilješka o autorici: str. 3-6.
ISBN 953673401X
242
271.73Regina Terezija od Isusa
HK04-00625

RELIGIOZNOST u pretpovijesti / F. [Fiorenzo] Facchini ... [et al.] ; prijevod Josip Balabanić. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2004. (Zagreb : Kršćanska sadašnjost). - 112 str. : ilustr. ; 24 cm.
Prijevod djela: La religiosita nella preistoria. - Nakl. 1000 primj. - Ostali zastupljeni autori: Marija Alseikate Gimbutas, Janusz K. Kozlowski, Bernard Vandermersch. - Bibliografija uz neke radove.
ISBN 9531101043
299.991
HK04-00626

REMIREMONT, A. de
Imala je dušu djevice i srce majke : majka Alix le Clerc : 1576.-1622. / A. de Remiremont ; [prijevod s francuskog M. Alix Lončarević ; ilustracije Terezija i Marta Lončarević]. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2004. (Zagreb : Kršćanska sadašnjost). - 152 str. : ilustr. ; 20 cm. - (Likovi ; 29)
Prijevod djela: Mere Alix le Clerc. - Prema predgovoru, knjiga je 2. hrvatsko izd. - Nakl. 1000 primj.
ISBN 9531101094
235.3 Le Clerc, A.
929Le Clerc, A.
HK04-00627

RENSI, Maria Grazia
Naučitelj ljubavi i njegova milozvučna citra : sveti Franjo Saleški i Terezija iz Lisieuxa / Maria Grazia Rensi ; [prevela Marija Benedikta Matošević]. - Đakovo : Karitativni fond UPT "Ne živi čovjek samo o kruhu", 2004. (Đakovo : Tipografija). - 260 str. ; 19 cm. - (Knjižnica U pravi trenutak ; 468)
Prijevod djela: Il dottore dell'amore e la sua cetra melodiosa.
ISBN 9532081429
235.3 Franciscus Salesius, sanctus
235.3 Theresia ab Infante Iesu, sancta
HK04-00628

RICHARD, brat
Božje je srce otvoreno / brat Richard, Taize ; predgovor Stanislas Lyonnet ; [prijevod Željka Mihaljević]. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2004. (Zagreb : Kršćanska sadašnjost). - 99 str. ; 18 cm. - (Ekumena ; sv. 25)
Prijevod djela: Le coeur de Dieu s'est revele. - Nakl. 1000 primj. - Predgovor: str. 7-10.
ISBN 9531100918
22.08
22.014
HK04-00629

RIDICK, Joyce
Zavjeti : blago u glinenim posudama : interdisciplinarni pristup / Joyce Ridick ; [prijevod Olga Vučetić]. - 2. prerađeno izd. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2004. (Zagreb : Kršćanska sadašnjost). - 352 str. ; 20 cm. - (Žarišta ; 5)
Prijevod djela: I voti. - Nakl. 1000 primj. - Bibliografija: str. 340-342. - Bibliografija uz svako poglavlje i uz tekst.
ISBN 9531101256
248.1
HK04-00630

RIMSKI misal : prerađen prema odluci Svetoga ekumenskoga sabora Drugoga vatikanskog, objavljen vlašću pape Pavla VI. preuređen brigom pape Ivana Pavla II. : opća uredba : iz trećega tipskog izdanja. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2004. (Zagreb : Kršćanska sadašnjost). - 95 str. ; 24 cm.
Jedinstveni stv. nasl.: Missale Romanum. - Nakl. 1000 primj. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9531100373
264-1
HK04-00631

RIVAS, Catalina
Vrata nebeska : Isusove poruke Catalini / [s francuskoga preveo Božidar Medvid]. - Jelsa : B. Medvid, 2004. (Split : Dalmacija papir). - 204 str. ; 20 cm. - (Duh i voda : biblioteka djela Obnove u Duhu ; knj. 53)
Prevedeno prema: La porte du ciel; izv. stv. nasl.: La puerta del cielo. - Puno ime autorice: Catalina Rivas.
ISBN 9539848385
248.2
HK04-00632

ROHR, Richard
Eneagram : devet lica duše / autori Richard Rohr & Andreas Ebert ; prevela i uredila Marina Kralik. - Zagreb : Eneagram, 2004. (Zagreb : URIHO). - 288 str. : ilustr. ; 23 cm.
Prijevod djela: Das Enneagram. - Nakl. 1300 primj. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9539971500
248.2
248.142
HK04-00633

RUSTJA, Božo
Sitne zgode za dušu / Božo Rustja ; [prijevod Suzana Peran ; fotografije Trpimir Alajbeg, Lovorka Alajbeg, Tomislav Alajbeg]. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2004. (Zagreb : Kršćanska sadašnjost). - 152 str. : ilustr. ; 20 cm.
Prijevod djela: Drobne zgodbe za dušo. - Nakl. 2000 primj.
ISBN 953110106X
244
HK04-00634

S blaženim Ivanom na Kristovom putu : molitve, misa i prigodni tekstovi za slavlja u čast bl. Ivanu Merzu / [priredio Božidar Nagy]. - Zagreb : Postulatura za kanonizaciju bl. Ivana Merza, 2004. (Zagreb : Tiskara Bl. Ivan Marz). - 119 str. : ilustr. ; 19 cm.
Bibliografija knjiga I. Merza: str. 110; bibliografija o I. Merzu: str. 110-112.
ISBN 9539692342
235.3Merz, I.
248.143
HK04-00635

SAGARDOY, Antonio
Zamak duše : slike mistike / Antonio Sagardoy ; [prevela Marija Benedikta Matošević]. - Đakovo : Karitativni fond UPT Ne živi čovjek samo o kruhu, 2004. (Osijek : V-M). - 64 str. ; 19 cm. - (Knjižnica U pravi trenutak ; 467)
Prijevod djela: Die Seelenburg.
ISBN 9532081410
235.3 Theresia a Iesu, sancta
HK04-00636

SANDWEISS, Samuel H.
Sai Baba - svetac i psihijatar / Samuel H. Sandweiss ; s engleskoga prevela Vesna Krmpotić. - Zagreb : Fokus komunikacije, 2004. (Zagreb : Profil international). - 292 str. : ilustr. ; 24 cm.
Prijevod djela: Sai Baba - psychiatrist and a holy man. - Prema predgovoru ovo je 2. izd. - Str. 7-8: Predgovor / Vesna Krmpotić.
ISBN 9539678870
294.516.3
HK04-00637

SATHYA Sai Baba
Sathya Sai nam govori. - Obnovljeno i prošireno izd. - Zagreb : Koordinacijski komitet Sathia Sai centara Hrvatske, 1998-. - sv. ; 21 cm.
Prijevod djela: Sathia Sai speaks. - Od sv. 3 nakladnik je promijenio naziv u: Sathya Sai organizacija - Središnje vijeće Hrvatske.
ISBN 9536311194 (cjelina)
294.516.3

Dio 4 : Govori Bhagavana Sri Sathya Sai Babe : (održani tijekom 1964. godine) / prevela s engleskog Kristina Karanović Rađa. - 2004. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 326 str.
Prijevod djela: Discourses of Bhagavan Sri Sathya Sai Baba (delivered during 1964). - Nakl. 500 primj. - Tumač pojmova i rječnik: str. 317-326.
ISBN 9536311313

HK04-00638

SCHOEPFLIN, Maurizio
Sveti Valentin iz Ternija : povijest - tradicija - štovanje / Maurizio Schoepflin, Linda Seren ; [prevela Ksenija Tokić ; uvod Stanislav Vitković]. - Zagreb : HKD Sv. Jeronima, 2004. ([s. l. : s. n.]). - 72 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Sveci i svetišta ; knj. 2)
Prijevod djela: San Valentino di Terni. - Uvod: str. 5-6.
ISBN 9532270159
235.3 Valentinus, sanctus
HK04-00639

SCHOUPPE, F. X.
Čistilište : tumačeno životima i legendama svetaca / F. X. Schouppe ; [s engleskog preveo Emanuel Kisić]. - 3. hrv. izd. - Đakovo : Karitativni fond UPT Ne živi čovjek samo o kruhu, 2004. (Osijek : Gradska tiskara). - 319 str. ; 20 cm. - (Knjižnica U pravi trenutak ; 222)
Prijevod djela: Purgatory.
236.5
HK04-00640

SIMPOZIJ Duhovni lik svete Klare i njezina poruka našem vremenu (2003 ; Split)
Duhovni lik svete Klare i njezina poruka našem vremenu : radovi simpozija u povodu 750. obljetnice smrti sv. Klare (1193.-2003.) održanog u Splitu u samostanskoj crkvi sv. Klare dana 26. i 27. rujna 2003. godine / [odgovorna urednica Suzana Muzuković]. - Split : Samostan sv. Klare, 2004. (Dugi Rat : Poljica). - 278 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Symposion. Posebna izdanja)
Zastupljeni autori: Atanazije Matanić, Judita Čovo, Josip Marcelić, Jure Šimunović, Marija od Presvetog srca (Anka Petričević), Mladen Parlov, Mijo Nikić, Vladimir Vasilj, Hrvatin Gabrijel Jurišić, Stanko Radić, Ante Čovo, Ante Kusić. - Bibliografija uz neke radove i uz tekst. - Sažeci na više jezika. - Imensko kazalo ; Kazalo zemljopisnih naziva.
ISBN 9536261618
235.3 Clara, sancta(063)
HK04-00641

SIROVEC, Stjepan, teolog
Hrvati i Germanicum : u povodu 450. obljetnice Papinskog zavoda Germanicum et Hungaricum u Rimu : 1552. - 2002. / Stjepan Sirovec. - Zagreb : Filozofsko-teološki institut Družbe Isusove ; Beč : Hrvatski povijesni institut, 2004. (Zagreb : Printel). - 226 str., [1] presavijen list s tablom : ilustr. ; 24 cm. - (Biblioteka Vrela i prinosi za povijest Družbe Isusove u hrvatskom narodu ; knj. 6)
Autorova slika. - Tekst na hrv. i njem. jeziku. - Kratice: str. 7. - Bibliografija: str. 119-123 i uz tekst.
ISBN 9532310150
254.4(450 Roma=163.42)(091)
271.5(497.5)(091)
HK04-00642

SNAGOM duha : uvođenje u vjeru i život kršćanske zajednice : priprava za sakramenat potvrde (krizmu) / autori Josip Baričević ... [et al.] ; uredio Josip Baričević ; [grafičko-likovno uređenje Ivan Vitez]. - 27. izd. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2004. (Zagreb : Kršćanska sadašnjost). - 240 str. : ilustr. ; 22 cm. - (Katehetski priručnici Pastoralno-katehetske službe Kršćanske sadašnjosti ; 21)
Ostali zastupljeni autori: Ana Gabrijela Šabić, Bonaventura Duda, Josip Turčinović, Aldo Starić, Vladimir Zagorac, Tomislav J. Šagi-Bunić, Jerko Fućak, Vlatko Badurina, Petar Šušnjara, Nikola Stojanović, Vjekoslav Bajsić, Anton Benvin, Josip Tandarić, Leonard Oreč, Jakov Mamić, Anastazija Trobentar, Iva Čulina, Matija Stepinac, Petar Ribarić, Josip Ban, Josip Dumbović.
ISBN 9531100683
265.2(035)
268(02.053.2)
HK04-00643

SNAGOM Kristova Duha odvažno u budućnost! : krizmeni spomenar / [priredio Ivan Zirdum]. - Đakovo : Karitativni fond UPT "Ne živi čovjek samo o kruhu", [2004?] (Osijek : Gradska tiskara). - 68 str. : ilustr. u bojama ; 25 cm. - (Knjižnica U pravi trenutak ; 474)
Om. nasl. - Bibliografija: str. 68.
ISBN 9532081453
265
HK04-00644

SOCIJALNA agenda : zbornik mjerodavnih tekstova / predgovor hrvatskom izdanju Mladen Stjepan Figurić ; predgovor vatikanskom izdanju Francois-Xavier Nguyen Van Thuan ; [urednik hrvatskog izdanja Sebastijan Palić ; urednici vatikanskog izdanja Robert A. Sirico, Maciej Zieba]. - Zagreb : Solidarizam, 2004. (Zagreb : Tiskara Ivan Merz). - XI, 207 str. ; 21 cm. - (Knjižnica Socijalna akademija ; knj. 2)
Prijevod djela: The social agenda. - Na vrhu nasl. str.: Papinsko vijeće za pravdu i mir. - Predgovor hrv. izd.: str. V-VI. - Predgovor vatikanskom izd.: str. VII-IX. - Kratice: str. XI. - Bibliografija: str. 189-192. - Predmetno kazalo.
ISBN 953992121X
261.4/.7(082)
HK04-00645

SOEDING, Thomas
Pogled u prošlost radi budućnosti : prikaz živih zajednica u Novome zavjetu / Thomas Soeding ; [prijevod Mato Balić]. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2004. (Zagreb : Kršćanska sadašnjost). - 157 str. ; 24 cm. - (Teološki radovi : biblioteka Centra za koncilska istraživanja, dokumentaciju i informacije ; sv. 43)
Prijevod djela: Blick zurueck nach vorn. - Nakl. 1500 primj. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9531100993
225.07
HK04-00646

SPINELLI, Mario
Žena riječi : život Marije de Mattias / Mario Spinelli ; [prevela Viktorija Tomić]. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2004. (Zagreb : Kršćanska sadašnjost). - 191 str. ; 20 cm. - (Likovi / biblioteka Centra za koncilska istraživanja, dokumentaciju i informacije ; 26)
Prijevod djela: La donna della parola. - Nakl. 1000 primj. - Bibliografska bilješka: str. 187-190.
ISBN 9531100721
235.3 Mattias, M.
271-055.2 Klanjateljice Krvi Kristove
HK04-00647

STADLER, Josip
Josip Stadler u središtu božanske ljubavi / priredila Mirjam Dedić ; [ilustracije Goran Vilić]. - Zagreb : Provincija Presvetog Srca Isusova i Marije Družbe sestara Služavki Maloga Isusa ; Sarajevo : Postulatura Sluge Božjega nadbiskupa Josipa Stadlera, 2004. ([Lukavec] : Offset Markulin). - 238 str. : ilustr. (djelomice u bojama) ; 20 cm. - (Biblioteka Stadlerov put ; 5)
Knjiga sadrži poslanice posvećene Srcu Isusovu koje su upućene svećenstvu i narodu od J. Stadlera--> uvod. - Nakl. 2000 primj. - Str. 8-9: Uvod / Imakulata Lukač. - Str. 10-11: Predgovor / Pavo Jurišić. - Str. 215-219: Pogovor: Pronađen novi životopis Sluge Božjega dr. Josipa Stadlera / Agneza Szabo.
ISBN 9539952913
262.12 Stadler, J.
HK04-00648

STANČIĆ-JAKOVLJEVIĆ, Verica
Tratinčice / Verica Stančić-Jakovljević & Barbara Rajković. - Zagreb : Hrvatska karmelska provincija sv. oca Josipa : Mikrorad : V. Stančić-Jakovljević, 2004. (Zagreb : Mikrorad). - 144 str. ; 21 cm. - (Niz Duhovne meditacije ; 12)
Nakl. 700 primj. - Bilješka o autorici na omotu.
ISBN 9536621061 (Hrvatska karmelska provincija sv. oca Josipa)
242
HK04-00649

STANČIĆ-JAKOVLJEVIĆ, Verica
Ostani s nama / Verica Stančić-Jakovljević ; [ilustracije Barbara Rajković]. - Zagreb : Hrvatska karmelska provincija sv. oca Josipa : Mikrorad : V. Stančić-Jakovljević, 2004. (Zagreb : Mikrorad). - 82 str. : ilustr. ; 21 cm. - (Niz Duhovne meditacije ; 11)
Nakl. 700 primj.
ISBN 9536621053 (Hrvatska karmelska provincija sv. oca Josipa)
242
HK04-00650

STANKOVIĆ, Marica
Izazov Kristova kraljevstva : građa za životopis / Marica Stanković ; priredila Stella Tamhina ; pogovor Bonaventura Duda. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2004. (Zagreb : Kršćanska sadašnjost). - 224 str. : ilustr. ; 20 cm. - (Likovi ; 23)
Slike autorice. - Nakl. 1500 primj. - Pogovor: str. 213-222. - Bibliografija: str. 224.
ISBN 9531100535
256 Stanković, M.
HK04-00651

SUDAC, Zlatko
Meditations and examination of conscience according to the te commandments / Zlatko Sudac. - Zagreb : The Bishop Josip Lang Foundation, [2004.] ([s. l. : s. n.]). - 63 str. ; 17 cm.
Prevedeno s hrv. jezika.
242
HK04-00652

SUVREMENI pristup Bibliji = Die Bibel in der zeitgenoessischen Auseinandersetzung : zbornik radova / [prevoditelj Antonia Tomljanović-Brkić]. - Frankfurt am Main : Hrvatski dušobrižnički ured, 2004. (Buettelborn : Spengler's Druckwerkstatt). - 279 str. ; 21 cm. - (Diaspora Croatica)
Tekst na hrv. i njem. jeziku. - Na preliminarnoj str.: Godišnji pastoralni skup = Pastorale Jahrestagung, Bergisch Gladbach, 6. 10. - 9. 10. 2003. - Str. 5-7: Predgovor / Josip Bebić. - Zastupljeni autori: Tomislav Vuk, Rebeka Anić, Tonči Matulić. - Str. 255-279: Bibliografija za biblijski rad, naročito s djecom i mladeži = Bibliographie zur Bibelarbeit, insbesondere mit Kindern und Jugendlichen / Tomislav Vuk ; bibliografske bilješke uz svaki rad.
ISBN 3000132511
22(082)
HK04-00653

SVETI Duje, ča te lipa fjera! : 1700. jubilarna Dujmova godina 304.-2004. : [knjiga o Sudamji] / [urednik Marin Kuzmić]. - Split : Marjan tisak, 2004. (Split : Marjan tisak). - 176 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Biblioteka Vječni Split ; knj. 1)
Podnasl. preuzet sa str. [1]. - Zastupljeni autori: Vojko Mirković, Željko Rapanić, Perislav Petrić, Hrvoje Morović, Frane Franić, Frane Bego, Kruno Prijatelj, Ivo Goldstein, Duško Kečkemet, Antun Cvitanović, Cvito Fisković, Ljubo Karaman, Emilio Marin, Miljenko Smoje, Danica Božić-Bužančić, Marko Uvodić, Branko Radica, Anatolij Kudrjavcev, Damir Šarac.
ISBN 953214157X
235.3 Domnius, sanctus(082)
HK04-00654

SVETI Otac Ivan Pavao II. u Đakovačkoj i Srijemskoj biskupiji, Osijek i Đakovo, 7. lipnja 2003. : prigodom stotog apostolskog putovanja izvan Italije i trećega pastirskog pohoda Republici Hrvatskoj / [tekstovi Nikola Dogan, Stanislav Marijanović, Mirko Ćurić ; govori Sveti Otac Ivan Pavao II., Josip Bozanić, Marin Srakić ; prijevod Divna Ćurić ; autori fotografija Marin Topić ... [et al.] ; urednik Vladimir Dugalić]. - Đakovo : Biskupski ordinarijat, 2004. (Osijek : IBL). - 288 str. : ilustr. u bojama ; 34 cm.
Tekst usporedo na hrv. i engl. jeziku. - Nakl. 2000 primj.
ISBN 9539645840
25(497.5)"200":262.13 Iohannes Paulus II, papa
HK04-00655

SVIDERCOSCHI, Gian Franco
Karol Wojtyla : biografija Ivana Pavla II. od rođenja do izbora za papu / Gian Franco Svidercoschi ; [prijevod Damir Mišetić, Miljana Barbarić]. - Split : Verbum, 2004. ([s. l.] : Mladinska knjiga). - 191 str. : ilustr. ; 21 cm.
Prijevod djela: Storia di Karol.
ISBN 953235011X
262.13 Iohannes Paulus II, papa
HK04-00656

SZENTMÁRTONI, Mihály
Naći sebe tražeći Boga : Marija Terezija od sv. Josipa (Anna Maria Taucher van den Bosch) : utemeljiteljica Družbe sestara karmelićanki Božanskog Srca Isusova : psihološki i duhovni profil / Mihaly Szentmartony. - Zagreb : Hrvatska karmelska provincija sv. oca Josipa, 2004. (Samobor : "A. G. Matoš"). - 216 str., [12] str. s tablama u bojama : ilustr. ; 21 cm. - (Niz Likovi duhovnosti ; knj. 1)
Str. 7-10: Predgovor / Stjepan Fridl. - Spisi M. Tauscher: str. 11; djela o M. Taucher: str. 12; bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 953662107X
271.971Maria Teresa vom hl. Josef
HK04-00657

ŠAFARIĆ, Zlatko Josip
Fra Ante Tomičić : crtice iz života / Zlatko Josip Šafarić. - Split [i. e.] Osijek : Centar za promicanje i štovanje Sv. Leopolda Bogdana Mandića, 2004. (Split : Reprint). - 88 str. : ilustr. ; 20 cm.
Nakl. 3000 primj. - Slike fra A. Tomičića.
ISBN 95366160406
271.36Tomičić, A.
HK04-00658

ŠAŠKO, Ivan
Per signa sensibilia : liturgijski simbolički govor / Ivan Šaško. - Zagreb : Glas Koncila, 2004. (Lukavec : Offset Markulin). - 580 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Vjeronauk za odrasle ; knj. 5)
Nakl. 1000 primj. - Bilješka o autoru: str. [580]. - Bibliografija: str. 566-571.
ISBN 9536258870
264-01
HK04-00659

ŠAŠKO, Ivan
Križni put : povijest Božje sućuti i traženje ljudskoga zajedništva / Ivan Šaško ; [ilustracije Pavica Pirc ; snimio Zvonimir Atletić]. - Zagreb : Glas Koncila, 2004. ([s. l. : s. n.]). - 39 str. : ilustr. u bojama ; 21 cm.