0OPĆENITO


001   Znanost i znanje

BAIGENT, Michael
Drevni tragovi : tajne drevne povijesti i pretpovijesti / Michael Baigent ; [prijevod Vesna Valenčić]. - Zagreb : Stari grad, 2005. (Zagreb [i. e. Donja Lomnica] : Ekološki glasnik). - 259 str., [16] str. s tablama : ilustr., zemljop. karte ; 25 cm. - (Biblioteka Saturn)
Prijevod djela: Ancient traces. - Bilješke: str. 222-239. - Bibliografija: str. 240-252. - Imensko i predmetno kazalo i kazalo zemljop. naziva.
ISBN 9536716445
001.94
HK05-00001

BALCHIN, Jon
100 znanstvenika koji su promijenili svijet / Jon Balchin ; [s engleskoga prevela Vjera Lopac]. - Zagreb : Školska knjiga, 2005. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 207 str. : ilustr. ; 30 cm.
Prijevod djela: 100 scientists who changed the world.
ISBN 9530615906
001-05(100)
HK05-00002

BRYSON, Bill
Kratka povijest gotovo svega / Bill Bryson ; [prevele Milica Lukšić, Sanja Petrovečki]. - Zagreb : Biovega, 2005. (Split : Marjan tisak). - XII, 515 str. ; 24 cm. - (Makronova)
Prijevod djela: A short history of nearly everything. - Bibliografija: str. 486-500; bibliografske bilješke: str. 423-485. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9536567717
001(02.062)
HK05-00003

ČUDESNI svijet znanosti / [autori Beate Buehl ... [et al.] ; prevele s njemačkoga Anamarija Biskupović ... et al.]. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2006. ([s. l.] : MTK print). - 384 str. : ilustr. u bojama ; 28 cm.
Prijevod djela: Faszinierende Forschung. - Na nasl. str.: Reader's Digest. - Ostali zastupljeni autori: Eva Kahl, Guenter Koehler, Peter K. Koehler, Rolf H. Kramer, Andrea Leeb, Uwe Leiendecker, Juergen Sorges, Herbert Speckner. - Imensko i predmetno kazalo i kazalo zempljopisnih naziva.
ISBN 9532230084
001(02.062)
HK05-00004

DOBRE, Ratko
Inovacije, tehnološke promjene i strategije / Ratko Dobre. - Šibenik : Visoka škola za turistički menadžment, 2005. ([s. l.] : Sveučilišna tiskara). - V, 155 str. ; 24 cm. - (Udžbenici Visoke škole za turistički menadžment = Manualia Collegii studiorum Sibenicensium)
Bibliografija: str. 154-155.
ISBN 9536781166
001.895:330
330.341.1
HK05-00005

DUNLEAVY, Patrick
Kako napisati disertaciju : kako planirati, skicirati, pisati i dovršiti doktorsku disertaciju / Patrick Dunleavy ; prevela Maja Grgić Hudoletnjak. - Zagreb : Fakultet političkih znanosti, 2005. (Čakovec : "Zrinski"). - VI, 260 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Politička misao ; sv. 51)
Prijevod djela: Authoring a PhD. - Rječnik maksima, pojmova i izraza: str. 228-237. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu. - Bibliografija: str. [238]-240 i uz tekst. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9536457296
001.8:378.245(035)
HK05-00006

GOEOECK, Roland
Velike zagonetke svijeta / Roland Goeoeck ; [prijevod Vlatko Šarić]. - Reprint. - Split : Marjan tisak, 2005. ([s. l. : s. n.]). - 272 str. : ilustr. ; 24 cm.
Prijevod djela: Die grossen Raetsel unserer Welt. - Bibliografija: str. 270-271. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9532143068
001.94
HK05-00007

GUGGENHEIM, Bill
Pozdravi s neba / Bill Guggenheim & Judy Guggenheim ; [prijevod Željka Mihljević]. - Zagreb : TELEdisk, 2005. ([Zagreb] : Studio Moderna). - XV, 351 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Popularna znanost)
Prijevod djela: Hello from heaven. - Bibliografija: str. 349-351.
ISBN 9537039382
001.94:128
HK05-00008

INOVACIJE za tržište : popis hrvatskih patenata / [glavni i odgovorni urednici Željko Orešković, Vojislav Raušević]. - [Rijeka] : Centar za inovacije i transfer tehnologije ; Zagreb : Udruga Inovatora Hrvatske : Ministarstvo gospodarstva, rada i poduzetništva : Hrvatska zajednica kulture ; [Pula] : Savez udruga inovatora Istarske županije, 2005. (Zagreb : ITG). - 127 str. : ilustr. u bojama ; 21 cm. - (Biblioteka Inovacije i transfer tehnologije ; knj 1 (4))
Nakl. 2000 primj.
ISBN 9539747430 (Centar za inovacije i transfer tehnologije)
001.895(497.5)
HK05-00009

INOVACIJE za tržište 2005. / [glavni i odgovorni urednici Željko Orešković, Vojislav Raušević]. - [Rijeka] : Centar za inovacije i transfer tehnologije : Udruga inovatora Hrvatske ; [Zagreb] : Ministarstvo gospodarstva, rada i poduzetništva : Hrvatska zajednica tehničke kulture ; [Pula] : Savez udruga inovatora Istarske županije, 2005. (Zagreb : ITG). - 311 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 21 cm. - (Biblioteka Inovacije i transfer tehnologije ; knj. 1 (4))
Nakl. 2000 primj.
ISBN 9539747430 (Centar za inovacije i transfer tehnologije)
001.895(497.5)
HK05-00010

KNIGHT, Christopher
Nulta civilizacija / Christopher Knight i Alan Butler ; s engleskoga prevela Radha Rojc-Belčec. - Zagreb : V.B.Z., 2005. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 206 str., [8] str. s tablama u bojama : ilustr. ; 24 cm. - (Biblioteka Ambrozija / V.B.Z. ; knj. 111)
Prijevod djela: Civilization one. - Bibliografske bilješke uz tekst. - Imensko i predmetno kazalo i kazalo mjesta.
ISBN 9532014802 (tvrdi uvez)
001.94
HK05-00011

MILAT, Josip
Osnove metodologije istraživanja / Josip Milat. - Zagreb : Školska knjiga, 2005. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 95 str. ; 24 cm. - (Udžbenici Sveučilišta u Splitu = Manualia Universitatis studiorum Spalatensis)
Bibliografija: str. 91-92, 95; bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9530302436
001.891(075.8)
37.012(075.8)
HK05-00012

PETROVIĆ, Miroljub, paleontolog
Znanost i problem smrti : skrivaju li veliki svjetski misteriji odgovore na najvažnija čovjekova pitanja? / Miroljub Petrović. - Zagreb : Centar za prirodoslovne studije - CPS, 2005. (Zagreb : Studio Moderna). - 133 str. : ilustr. ; 18 cm.
Prijevod djela: Nauka i problem smrti. - Bilješka o autoru: str. [135]. - Bibliografija: str. 127-132.
ISBN 9539520215
001.94
HK05-00013

PETROVIĆ, Miroljub, paleontolog
Znanost i problem smrti : skrivaju li veliki svjetski misteriji odgovore na najvažnija čovjekova pitanja? / Miroljub Petrović. - Zagreb : Teledisk, 2005. ([Zagreb] : Studio Moderna). - 133 str. : ilustr. ; 19 cm.
Prijevod djela: Nauka i problem smrti. - Nakl. 500 primj. - Podatak o god. izdavanja preuzet iz CIP zapisa. - Bilješka o autoru: str. [135]. - Bibliografija: str. 127-132; preporučena bibliografija: str. 133.
ISBN 9537039358
001.94
HK05-00014

RAJČIĆ, Davor
Komentar zakona o znanstvenoj djelatnosti i visokom obrazovanju / Davor Rajčić ; [kazalo izradila Darija Kovačić]. - Zagreb : Hrvatska sveučilišna naklada : Građevinski fakultet, 2005. (Zagreb : Sveučilišna tiskara). - 329 str. ; 24 cm.
Str. 5-6: Predgovor / Juraj Božičević. - Kratice: str. 327. - Bio-bibliografska bilješka o autoru: str. 329. - Predmetno kazalo.
ISBN 953169091X (Hrvatska sveučilišna naklada)
001.89(497.5)(094.5.072)
378.14(497.5)(094.5.072)
HK05-00015

SARDAR, Ziauddin
Znanost za početnike / Ziauddin Sardar [tekst] i Borin Van Loon [ilustracije] ; prevela Sonja Ludvig. - Zagreb : Naklada Jesenski i Turk, 2005. ([s. l.] : MTT-graf). - 176 str. : ilustr. ; 21 cm. - (Biblioteka Za početnike)
Prijevod djela: Introducing science. - Predmetno i imensko kazalo.
ISBN 9532221778
001(02.062)
HK05-00016

SIMON, Philippe
Velika otkrića / priredila Emilie Beaumont ; tekst Philippe Simon, Marie-Laure Bouet ; slike Marie-Christine Lemayeur ... [et al.] ; prevela Larisa Mravunac. - Zagreb : Naša djeca, 2005. ([s. l.] : Partenaires Book). - 124 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 24 cm. - (Svijet oko nas)
Prijevod djela: Imagio - inventions. - Predmetno kazalo.
ISBN 9531717338
001.894(02.053.2)
HK05-00017

SIMONIĆ, Ante
Tragovima znanja u budućnost : quo vadis scientia? / Ante Simonić. - 3. preuređeno i dopunjeno izd. - Zagreb : Medicinska naklada, 2005. (Čakovec : "Zrinski"). - 817 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Biblioteka znanstvena izdanja)
Podatak o izd. preuzet iz CIP zapisa. - Nakl. 1000 primj. - Autorova slika i bilješka o njemu: str. [819]. - Bibliografija: str. 781-793. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9531762619
001.892
HK05-00018

SIMONIĆ, Ante
Znanost - najveća avantura i izazov ljudskog roda / Ante Simonić. - 3. popravljeno i dopunjeno izd. - Zagreb : Medicinska naklada, 2005. (Čavle : Neograf). - 551 str. ; 25 cm. - (Udžbenici Sveučilišta u Rijeci = Manualia Universitatis studiorum Fluminensis)
Nakl. 1000 primj. - Autorova slika i bilješka o njemu: str. [553]. - Bibliografija: str. 525-535. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9531763054
001.8(075.8)
HK05-00019

SITCHIN, Zecharia
Stepenište do neba : knjiga druga Zemaljske kronike / Zecharia Sitchin ; [s engleskog preveo Krešimir Jukić]. - Zagreb : Teledisk, 2005. ([Zagreb] : Studio Moderna). - 401 str. : ilustr. ; 21 cm. - (Biblioteka Svjetlost)
Prijevod djela: The stairway to haven. - Bilješka o autoru: str. 398-401. - Bibliografija: str. 391-397.
ISBN 9537039366
001.94
291.23
HK05-00020

SMITH, Gordon, parapsiholog
Nevjerojatna istina / Gordon Smith ; s engleskoga prevela Iva Ušćumlić-Gretić. - Zagreb : V.B.Z., 2005. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 162 str. ; 20 cm. - (Biblioteka 1000 cvjetova ; knj. 54)
Prijevod djela: The unbelievable truth.
ISBN 9532015221
001.94:128
128
HK05-00021

SOUTHWELL, David
Teorije zavjera / David Southwell i Sean Twist ; [prijevod Branimir Idžojtić]. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2005. (Čakovec : "Zrinski"). - 317 str. ; 24 cm.
Prijevod djela: Conspiracy theories.
ISBN 9531964858
001.94
HK05-00022

ŠIMATOVIĆ, Ivan, inženjer elektrotehnike
Čovjek i NLO : "Dolazimo u miru!" / Ivan Šimatović, Stjepan Gjurinek ; [slikovni prilozi Ivan Šimatović]. - Zagreb : TELEdisk, 2005. ([Zagreb] : Studio Moderna). - 237 str., [32] str. s tablama (pretežno u bojama) ; 23 cm. - (Biblioteka Popularna znanost)
Bilješka o autorima: str. 237. - Bibliografija: str. 233-235.
ISBN 953703934X
001.94 NLO
HK05-00023

TUCKETT, Kate
Teorije zavjera / Kate Tuckett ; prijevod s engleskoga Marko Fančović. - Zagreb : Zoro ; Sarajevo : Naklada Zoro, 2005. ([s. l. : s. n.]). - 207 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Na rubu ; knj. 1)
Prijevod djela: Conspiracy theories. - Bilješka o autorici: str. 201.
ISBN 9536296411 (Zoro)
001.94
HK05-00024

UGLEDNI hrvatski znanstvenici u svijetu = Distinguished Croatian scientists in the world / urednik, editor Janko Herak. - Zagreb : Hrvatsko-američko društvo, 2002-. - sv. : ilustr. ; 24 cm.
Tekst na hrv. i engl. jeziku.
ISBN 9539732557 (cjelina)
001-05(100=163.42)
(100)
(01)


Dio 3. - 2005. ([s. l. : s. n.]). - 259 str.
Zastupljeni autori: Jack Diamond, Vjekoslav Miletić, Duško Kuzmanić, Miljenko Marotti, Janko Herak, Vladimir Paar, Ratimir Mocnaj, Sonja Nikolić, Nenad Trinajstić, Miljenko Dumić. - Bibliografija uz svaki rad.
ISBN 9539732581

HK05-00025

VAN Doren, Charles Lincoln
Povijest znanja : prošlost, sadašnjost i budućnost / Charles Van Doren ; [s engleskoga preveli Neda Jenny, Ruđer Jeny i Suzana Sesvečan]. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2005. (Zagreb : Denona). - XXVII, 412 str. ; 24 cm.
Prijevod djela: A history of knowledge. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9531966249
001.19(091)
008(091)
HK05-00026

Vidi br.: HK05-02479

Vidi br.: HK05-00141

Vidi br.: HK05-00366

Vidi br.: HK05-02658

Vidi br.: HK05-00449

Vidi br.: HK05-00102

Vidi br.: HK05-00787

Vidi br.: HK05-00939

Vidi br.: HK05-00924

Vidi br.: HK05-02651

002   Dokumentacija

STIPČEVIĆ, Aleksandar
Socijalna povijest knjige u Hrvata / Aleksandar Stipčević. - Zagreb : Školska knjiga, 2004-2008. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 3 sv. ; 25 cm.
ISBN 9530615868 (cjelina)
002(497.5)(091)

Knj. 2 : Od glagoljskog prvotiska (1483) do hrvatskoga narodnog preporoda (1835). - 2005. - 545 str. : ilustr. djelomice u bojama, faks. - (Biblioteka Lucius ; knj. 2)
Kratice korištene u bilješkama: str. 515. - Bibliografske bilješke: str. 436-514. - Imensko kazalo.
ISBN 9530615876

HK05-00027

ZAID, Gabriel
Koliko knjiga! / Gabriel Zaid ; [preveo s engleskoga Damir Biličić]. - 1. izd. - Zagreb : Algoritam, 2005. ([Zagreb] : Zagref ZT). - 102 str. ; 19 cm. - (Facta)
Prijevod djela: So many books. - Bilješka o autoru na omotu.
ISBN 9532203435
002.2
028:316.7
655.4:316.3
HK05-00028

Vidi br.: HK05-03204

003   Sustavi pisanja i pisma. Znaci i simboli

BRATULIĆ, Josip
Hrvatska pisana kultura : izbor djela pisanih latinicom, glagoljicom i ćirilicom od VIII. do XXI. stoljeća / Josip Bratulić, Stjepan Damjanović. - 1. izd. - Križevci : Veda, 2005-. - sv. : ilustr. u bojama ; 29 cm.
ISBN 9539665736 (cjelina)
003(497.5)(091)

Sv. 1 : VIII. - XVII. stoljeće / [prevoditelji [sažetaka] Slađan Turković (njemački), Josip Žulj (engleski) ; fotografije Nikola Žulj ... et al.]. - 1. izd. - 2005. ([Zagreb] : Kratis). - 359 str.
Summary: On Croatian written culture ; Zusammenfassung: Die kroatische Schriftkultur. - Predmetno kazalo ; Imensko kazalo ; Kazalo likovnih priloga u uvodnim studijama.
ISBN 9539665744
003(497.5)"07/16"

HK05-00029

DEKOVIĆ, Darko
Zapisnik misni kaptola riečkoga : istraživanja o riječkome glagoljaškome krugu / Darko Deković. - Rijeka : Matica hrvatska, Ogranak, 2005. (Zagreb : Denona). - 403 str. : ilustr., faks. ; 25 cm. - (Niz Posebna izdanja / Matica hrvatska, Ogranak Rijeka ; 6)
Str. 5: Predgovor / Stjepan Damjanović. - Autorova slika i bilješka o njemu: str. 403. - Bibliografija: str. 373-397 i uz tekst. - Riassunto; Zusammenfassung. - Predmetno kazalo ; Imensko kazalo ; Kazalo mjesta.
ISBN 9536035162
003.349.1(497.5-37 Rijeka)
HK05-00030

DRUGI Hercigonjin zbornik / uredio Stjepan Damjanović. - Zagreb : Hrvatska sveučilišna naklada, 2005. (Zagreb : Sveučilišna tiskara). - 468 str. : ilustr., faks. (djelomice u boji) ; 24 cm.
Zastupljeni autori: Mateo Žagar, Vesna Badurina-Stipčević, Josip Bratulić, Marica Čunčić, Stjepan Damjanović, Darko Deković, Marija-Ana Duerrigl, Darija Gabrić-Bagarić, Sanja Holjevac, Marijana Horvat, Lana Hudeček, Jagoda Jurić-Kappel, Ljiljana Kolenić, Tanja Kuštović, Boris Kuzmić, Josip Lisac, Iva Lukežić, Milica Lukić, Dragica Malić, Stanislav Marijanović, Milan Mihaljević, Milan Moguš, leszek Monzynski, Ivana Mulc, Anica Nazor, Juhani Nuorluoto, Frane Paro, Johhanes Reinhart, Zdenka Ribarova, Petar Runje, Slavomir Sambunjak, Marinka Šimić, Milovan Tatrin, Jasna Vince, Antonija Zaradija Kiš, Sanja Zubčić. - Bibliografija radova E. Hercigonje: str. 11-22 / Vesna Hercigonja i Nedjeljka Paro; bibliografija uz većinu radova; bibliografske bilješke uz tekst. - Sažeci na više jezika.
ISBN 9531691088
003.349.1(497.5)(082)
HK05-00031

RUNJE, Petar
Glagoljica u zadarskoj nadbiskupiji u srednjem vijeku / Petar Runje. - Zadar : Gradska knjižnica, 2005. (Zadar : Grafotehna). - 224 str. ; 25 cm.
Podatak o god. izdavanja preuzet iz CIP zapisa. - Nakl. 500 primj. - Autorova slika i bilješka o njemu: str. [225]. - Bibliografija: str. 207-213 i uz tekst.
ISBN 9537204075
003.349.1(497.5-37 Zadar)(091)
HK05-00032

Vidi br.: HK05-00212

Vidi br.: HK05-06342

004   Računalna znanost i tehnologija. Računarstvo

CAMPBELL, Marc
Web design garaža / Marc Campbell ; [preveo s engleskoga Tomislav Mance]. - Zagreb : Miš, 2005. ([Čakovec] : Tiskara Zrinski). - XVII, 530 str. : ilustr. ; 22 cm.
Prijevod djela: Web design garage. - Rječnik: str. 505-513. - Predmetno kazalo.
ISBN 9536961628
004.738.52(035)
HK05-00033

CONFERENCE Microelectronics, Electronics and Electronic Technologies (2005 ; Opatija)
Conferences Microelectronics, Electronics and Electronic Technologies/MEET [and] Hypermedia and Grid Systems/HGS : proceedings : [being] 28th International Convention MIPRO 2005, May 30 - June 03, 2005, Opatija, Croatia / edited by Petar Biljanović, Karolj Skala. - Rijeka : Croatian Society for Information and Communication Technology, Electronics and Microelectronics - MIPRO, 2005. (Rijeka : Studio Hofbauer). - 312 str. : ilustr., graf. prikazi ; 30 cm.
Hrpt. stv. nasl.: MEET & HGS. - Zastupljeni autori: Daniel D. Gajski, M. Ivanda, A. Kohl, K. Furic, A. Turkovic, U. V. Desnica, M. Buljan, Petar Biljanović, Z Crnjak Orel, M. Montagna, M. Ferarri, Witold Mielcarek, Krystyna Prociow, Slavko Bernik, Dimiter D. Parashkevov, S. Kobe, E. Sarantopoulou, K. Žužek, Z. Kollia, A. C. Cefalas, N. M. Ahmed, M. R. Hashim, Z. Hassan, B. Mazurek, T. Maczka, D. Nowak-Wozny, W. Mieclarek, K. Prociow, T. Gutt, N. Cirulli, G. U. Pignatel, G. F. Dalla Betta, M. Boscardin, C. Piemonte, N. Zorzi, A. Fazzi, K. Pisorski, H. M. Przewlocki, Petar M. Lukić, Rifat M. Ramović, V. Jovanović, T. Suligoj, J. Schulze, I. Eisele, G. Jernigan, P. E. Thompson, Alex P. James, K.R. Ajayan, M. R. Baiju, C. Popa, Boris Kette, Julijana Divković Pukšec, Ognjen Jović, Niko Bako, Adrijan Barić, Krešimir Ivanuš, Željko Butković, I. Sekso-Telento, S. M Beroš, Božidar Šram, Don Clay, Helen Pearce, Gordana Cinkopan, Dalibor Kolar, H. Markovic, V. Ceperic, Matjaž Murovec, Matjaž Šegula, Darko Kovačević, Asja Kovačević, Joško Žunić, Mate Jovic, F. Wysocka-Schillak, Marijan Herceg, Tomislav Švedek, Tomislav Matić, B. Vojnović, B. Medved Rogina, Martin Dadić, Branko Somek, Siniša Fajt, Vinko Penezić, Ivan Djurek, Zlatko Sviben, Z. Blažević, I. Zanchi, I. Marinović, A. Kraš, B. Sviličić, Bob Jones, J. Patvarczki, Z. Farkas, A. Marosi, Cs. Nemeth, P. Kacsuk, Alexandru Stanciu, Ognjen Prnjat,. - Kostas Koumantaros, Gabriel Neagu, Mauro Migliardi, Roberto Podesta, M. Fakler, S. Frenz, R. Goeckelmann, M. Schoettner, P. Schulthess, M. Golub, D. Jakobović, B. Barla Cambazoglu, Ata Turk, Evren Karaca, Hrvoje Gold, Tonči Carić, Ante Galić, Ivana Ćavar, Z. Lusthaus, G. Hermann, G. Gyorkei, G. Fodor, T. Grubeša, G. Topić, V. Vidić, Z. Šojat, Karolj Skala, A. Bogojević, A. Balaž, A. Belić, Violeta Damjanovic, Milos Kravcik, Vladan Devedzic, Livia Kacsukne Bruckner, Gabor Hermann, E. Atanassov, T. Gurov, A. Karaivanova, M. Nedjalkov, D. Assossou, M. Wack, Zoran Rušinović, Željka Mihajlović, Jadranka lasić-Lazić, Mihaela Banek Zorica, Sonja Špiranec, Bogdana Kesić-Mateljan, J. Turan, P. Filo, L. Ovsenik, J. Turan jr., R. Ganova, K. Fazekas, Marjan Krašna, Ivan Gerlič, Tibor Skala, Branko Geci, Božo Bekavac, Jianzhong Li, Fan Li, Zhenying He, C. Armellini, S. N. B. Bhakta, B. Boulard, M. Brenci, A. Chiappini, A. Chiasera, C. Durverger, M. Ferrari, R. R. Goncalves, Y. Jestin, M. Mattarelli, M. Montagna, A. Monteil, E. Moser, G. Nunzi Conti, S. Pelli, H. Portales, G. C. Righini, G. D. Soraru, C. Tosello, K. C. Vishunubhatla, L. Zampedri, Y. Zhang. - Bibliografija uz svaki rad. - Imensko kazalo.
ISBN 9532330119
004(063)
621.37/.39(063)
HK05-00034

CONRY-MURRAY, Andrew
Sigurni na Internetu : praktični vodič za siguran rad na Internetu kod kuće / Andrew Conry-Murray i Vincet Weafer ; [prevela s engleskoga Andreja Prevarek]. - Zagreb : Miš, 2005. ([Sv. Ivan Zelina] : Tiskara Zelina). - XIV, 226 str. : ilustr. u boji ; 23 cm.
Prijevod djela: The symantec guide to home Internet security. - Rječnik: str. 221-226. - Predmetno kazalo.
ISBN 9536961687
004.49(035)
004.738.5.056.57(035)
HK05-00035

DETAN, Branka
Korištenje računala i upravljanje datotekama : modul 2 : priređeno za Windows XP / [autor Branka Detan]. - Viškovo : ICO ori, 2005. ([s. l. : s. n.]). - 92 str. : ilustr. ; 21 cm.
Na vrhu nasl. str.: Kako do Europske računalne diplome?.
ISBN 9537248011
004.451(035)
HK05-00036

DETAN, Branka
Baze podataka : modul 5 : priređeno za Access 2003 / [autor Branka Detan]. - Viškovo : ICO ori, 2005. ([s. l. : s. n.]). - 92 str. : ilustr. ; 21 cm.
Na vrhu nasl. str.: Kako do Europske računalne diplome?.
ISBN 9537248046
004.42 Access(035)
HK05-00037

DETAN, Branka
Tablične kalkulacije : modul 4 : priređeno za Excel 2003 / [autor Branka Detan]. - Viškovo : ICO ori, 2005. ([s. l. : s. n.]). - 84 str. : ilustr. ; 21 cm.
Na vrhu nasl. str.: Kako do Europske računalne diplome?.
ISBN 9537248038
004.42 Excel(035)
HK05-00038

ECDL : European Computer Driving Licence = Europska računalna diploma : osnovni program - 7 modula : Syllabus 4.0 / [Darko] Grundler ... [et al.] ; [ilustracije Zrinka Ostović]. - Varaždin : Pro-mil, 2005. (Varaždin : Varteks, Tiskara). - XXIX, 663 str. : ilustr. ; 24 cm.
Str. V-X: Informatička pismenost i ECDL / Ratimir Kvaternik. - Ostali zastupljeni autori: Toma Gvozdanović, Zoran Ikica, Igor Kos, Nina Lipljin, Ljiljana Milijaš, Tamara Srnec, Ljiljana Zvonarek. - Bibliografija: str. 655. - Predmetno kazalo.
ISBN 953715615X
004:374(035)
004(035)
(035)
HK05-00039

E-CITIZEN : ECDL odobrena literatura / [Toma] Gvozdanović... [et al.]. - Varaždin : Pro-mil, 2005. (Varaždin : Varteks, Tiskara). - XIV, 198 str. : ilustr. ; 24 cm.
Str. V-VI: Uvod / Ratimir Kvaternik. - Ostali zastupljeni autori: Zoran Ikica, Igor Kos, Tamara Srnec, Ljiljana Zvonarek. - Bibliografija: str. 197. - Predmetno kazalo.
ISBN 9537156176
004:374](035)
004(035)
HK05-00040

FEINSTEIN, Ken
Kako se boriti protiv neželjene pošte, virusa i špijunskih programa / Ken Feinstein ; prijevod Tijana Pavičić. - Zagreb : Mikro knjiga, 2005. (Zagreb : Znanje). - XVII, 205 str. : ilustr. ; 24 cm.
Prijevod djela: How to do everything to fight spam, viruses, pop-ups and spyware. - Popis termina korištenih u knjizi: str. [197]. - Bilješka o autoru: str. [V]. - Knjizi je priložen CD-ROM: Kako se boriti protiv neželjene pošte, virusa i špijunskih programa. - Predmetno kazalo.
ISBN 9537063097
004.49
004.738.5.056.57
HK05-00041

GARAČA, Željko
Informatičke tehnologije / Željko Garača. - Split : Ekonomski fakultet, 2005. ([Split] : Slobodna Dalmacija). - XII, 232 str. : ilustr., graf. prikazi ; 24 cm.
Nakl. 700 primj. - Bibliografija: str. 231-232.
ISBN 9536024748
004(075.8)
HK05-00042

HARRINGTON, David J.
AutoCad 2005 iznutra / David J. Harrington ; [prevela s engleskoga Andreja Prevarek]. - Zagreb : Miš, 2005. (Čakovec : "Zrinski"). - XXIX, 928 str. : ilustr. ; 24 cm.
Prijevod djela: Inside AutoCad 2005. - Knjizi je priložen CD-ROM: AutoCAD 2005 iznutra. - Predmetno kazalo.
ISBN 953696158X
004.42AutoCAD 2005(035)
(035)
HK05-00043

HAWLEY, David
Excel trikovi : [100 vrhunskih trikova i alata] / David and Raina Hawley ; [prevela s engleskoga i uredila Andreja Prevarek]. - Zagreb : Miš, 2005. (Čakovec : "Zrinski"). - XVIII, 283 str. : ilustr. ; 24 cm.
Prijevod djela: Excell hacks. - Podnasl. preuzet s omota. - Rječnik: str. 261-264. - Predmetno kazalo.
ISBN 9536961636
004.42 Excel(035)
HK05-00044

HUGHES, Lisa
Internet / Lisa Hughes ; ilustrirao Tim Benton ; [prijevod Sanja Jovanović]. - Rijeka : Dušević & Kršovnik, 2005. ([s. l. : s. n.]). - 136 str. : ilustr. ; 20 cm.
Prijevod djela: The Internet. - Rječnik: str. 125-128. - Predmetno kazalo.
ISBN 9532210954
004.738.5(02.053.2)
HK05-00045

HUSEINOVIĆ, Kašmir
Računalom do znanja / napisao Kašmir Huseinović ; oslikala Andrea Petrlik Huseinović. - 1. izd. - Zagreb : Kašmir promet, 2005. (Lukavec : Offset Markulin). - 25 str. : ilustr. u bojama ; 25 cm. - (Biblioteka List)
Nakl. 3000 primj.
ISBN 953661376X
004(02.053.2)
087.5
HK05-00046

INTELIGENTNI poučavateljski sustavi / uredio Juraj Božičević. - Zagreb : Hrvatsko društvo za sustave - CROSS, 2005. (Zagreb : ITG). - 99 str. : ilustr. ; 21 cm.
Zastupljeni autori: Juraj Božečević, Slavomir Stankov, Goran Galinec, Denis Stjepan Vedrina, Mladen Dugački, Alojz Caharija, Antun Carić. - Bibliografija uz svaki rad.
ISBN 9536065274
004.8(082)
HK05-00047

KARBO, Michael B.
Najprikladniji priručnik za Photoshop 7.0 : naučite sami / Michael B. Karbo, Peter G. Christiansen ; [s engleskoga preveo Drago Bujan]. - 2. izd. - Zagreb : Egmont, 2005. (Čakovec : "Zrinski"). - 111 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Informatički niz ; 7)
Prijevod djela: Photoshop 7.0. - Om. nasl. - Rječnik pojmova Photoshopa: str. 111.
ISBN 9531878307
004.42 Photoshop 7(035)
HK05-00048

KARBO, Michael B.
Najprikladniji priručnik za Web design : naučite sami / Michael B. Karbo ; [prema engleskom izdanju s engleskoga preveo Drago Bujan]. - 2. izd. - Zagreb : Egmont, 2005. (Čakovec : "Zrinski"). - 83 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Informatički niz ; 8)
Prevedeno prema: HTML; izvornik na dan. jeziku. - Om. nasl.
ISBN 9531878331
004.738.52(035)
HK05-00049

KARBO, Michael B.
Najprikladniji priručnik za Word 2000 : naučite sami / Michael B. Karbo ; [prijevod s engleskoga Goran Vujasinović]. - 4. izd. - Zagreb : Egmont, 2005. (Čakovec : "Zrinski"). - 87 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Informatički niz ; 1)
Izv. stv. nasl: Word 2000 - lear det selv; prevedeno s engl. jezika. - Om. nasl. - Predmetno kazalo.
ISBN 9531873674
004.912(035)
HK05-00050

KARBO, Michael B.
Najprikladniji priručnik za Windows XP : naučite sami / Michael B. Karbo ; [s engleskoga prevela Ada Džidić]. - Zagreb : Egmont, 2005. (Čakovec : "Zrinski"). - 83 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Informatički niz ; 10)
Prijevod djela: Windows XP. - Om. nasl. - Predmetno kazalo.
ISBN 9531878315
004.451(035)
HK05-00051

KNIEWALD, Ines
Terrapin Logo / Ines Kniewald. - 1. izd. - Zagreb : SysPrint, 2005. (Zagreb : Printel). - X, 296 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm.
Knjizi je priložen CD-ROM: Terrapin Logo 2.3. - Predmetno kazalo.
ISBN 9532320652
004.43 Logo(035)
HK05-00052

KOCH, Joergen
Najprikladniji priručnik za Power Point 2003 : naučite sami / Joergen Koch ; [prijevod Damir Bujan]. - Zagreb : Egmont, 2005. (Široki Brijeg : Suton). - 79 str. : ilustr. ; 24 cm.
Prijevod djela: PowerPoint 2003 for everyvone. - Om. nasl. - Predmetno kazalo.
ISBN 9531879443
004.42 PowerPoint 2003(035)
HK05-00053

KOCH, Joergen
Najprikladniji priručnik za Access 2003 : naučite sami / Joergen Koch ; [prijevod Drago Bujan]. - Zagreb : Egmont, 2005. (Široki Brijeg : Suton). - 87 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Informatički niz ; 13)
Om. nasl. - Prijevod djela: Access 2003 for everyone. - Predmetno kazalo.
ISBN 9531879532
004.42 Access 2003(035)
HK05-00054

KOŠTURJAK, Vlatko
Linux Mandrake 10.1 : / Vlatko Košturjak, Krešimir Kudumija. - Varaždin : Pro-mil, 2005. (Varaždin : Tiskara Varteks). - 217 str. : ilustr. ; 24 cm. - (PC-škola)
Podnasl. preuzet s omota.
ISBN 9537156168
004.451(035)
HK05-00055

LIBERTY, Jesse
Programiranje C# : [izgradnja .NET aplikacija] / Jesse Liberty ; prijevod Ana Antić, Marko Grgić. - Zagreb : Dobar Plan, cop. 2005. (Zagreb : Denona). - XIX, 602 str. : ilustr. ; 24 cm.
Prijevod djela: Programming C#, 4th ed. - Podnasl. preuzet s omota. - C# ključne riječi: str. 575-580. - Bilješka o autoru: str. [603]. - Predmetno kazalo.
ISBN 9539520711
004.43 C#(035)
HK05-00056

LOEWY, Juval
Programiranje .NET komponenata / Juval Loewy ; prijevod Ivana Juraga, Domagoj Živičić, Leonard Pon. - Zagreb : Dobar Plan, 2005. (Zagreb : Denona). - XV, 606 str. : ilustr. ; 24 cm.
Prijevod djela: Programming .NET Components. - Predmetno kazalo.
ISBN 9539520703
004.4 .NET(035)
HK05-00057

MANCE, Tomislav
Izgradnja, nadogradnja i popravci računala : ukratko / Tomislav Mance, Renata Risek. - Zagreb : Miš, 2005. ([Zagreb] : Tiskara Pecom). - 96 str. : ilustr. ; 21 cm. - (Mala informatička biblioteka)
Podatak o god. izdavanja preuzet iz CIP zapisa.
ISBN 9536961644
004.3(035)
HK05-00058

MANCE, Tomislav
PowerPoint : ukratko / Tomislav Mance, Andreja Prevarek. - Zagreb : Miš, 2005. ([s. l.] : Tiskara Pecom). - 93 str. : ilustr. ; 21 cm. - (Mala informatička biblioteka)
ISBN 953696161X
004.42 PowerPoint(035)
HK05-00059

MANCE, Tomislav
CorelDRAW : ukratko / Tomislav Mance. - Zagreb : Miš, 2005. (Zagreb : Intergrafika). - 215 str. : ilustr. ; 21 cm. - (Mala informatička biblioteka)
ISBN 9536961601
004.42 CorelDraw(035)
004.92(035)
HK05-00060

MEĐUNARODNI skup MIPRO (28 ; 2005 ; Opatija)
WEB servisi, XML i primjena XML tehnologije : zbornik radova seminara / 28. međunarodni skup MIPRO 2005, Opatija, 30. svibnja -3. lipnja 2005. ; urednici Mladen Mustač, Josip Deželjin. - Rijeka : Hrvatska udruga za informacijsku i komunikacijsku tehnologiju, elektroniku i mikroelektroniku - MIPRO, 2005. (Rijeka : Studio Hofbauer). - 102 str. : ilustr. ; 30 cm.
Zastupljeni autori: Mladen Mustač, Dobriša Adamec, Zoran Matković.
ISBN 953233016X
004.738.52(063)
HK05-00061

MEĐUNARODNI skup MIPRO (28 ; 2005 ; Opatija)
Computers in education = Računala u obrazovanju : proceedings : conference = zbornik radova : savjetovanje : [u okviru priredbe] 28th International Convention = 28. međunarodni skup MIPRO 2005, May/svibanj 30 - June/lipanj 03, 2005, Opatija, Croatia / [organized by = organizator MIPRO Croatian Society] ; edited by, urednici Marina Čičin-Šain, Ivana Turčić Prstačić, Pavle Dragojlović. - Rijeka : Croatian Society for Information and Communication Technology, Electronics and Microelectronics - MIPRO = Hrvatska udruga za informacijsku i komunikacijsku tehnologiju, elektroniku i mikroelektroniku - MIPRO, 2005. (Rijeka : Studio Hofbauer). - 247 str. : ilustr., graf. prikazi ; 30 cm.
Hrpt. stv. nasl.: CE. - Tekst na hrv. i engl. jeziku. - Zastupljeni autori: Dolores Kapović, Vesna Vujasin Ilić, Elena Krelja Kurelović, Vesna Skočir, Tihomir Pauković, Slavica Ćosović Bajić, Goran Trutanić, Goran Popović, Jadranka Lasić-Lazić, Mihaela Banek Zorica, Sonja Špiranec, Marina Čičin-Šain, Pavle Dragojlović, Marija Marinović, K. Vučković, A. Ujdur, T. Stojanov, Z. Dovedan, Goran Malčić, Mato Fruk, Damir Josić, Dunja Dorut-Beslač, Katica Jurasić, Ljubica Štambuk, Nina Lipljin, Blaženka Tkalčec, Tamara Srnec, Rajko Guščić, Ivana Salopek, Goran Hudec, Maja Stracenski, Luka Lugarić, Zvonko Kostanjčar, Tomislav Petković, Djordje Nadrljanski, Nives Mikelić, Tomislav Lauc, Kruno Golubić, Nives Mikelić, Kruno Golubić, Emir Skejić, Marijan Đurek, Dragica Radosav, Dijana Karuović, Davor Šokac, Damir Boras, Dolores Grmača, Nikola Ljubešić, Zdravka Aljinović, Branka Marasović, Neli Tomić Plazibat, Maja Verdonik, Sanjin Dragozetić, Bojan Peček, Kristinka Blažeka, Z. Miletić, D. Raljević, V. Caha, I. M. Venter, R. J. Blignaut, L. Holtman, I. Galeev, V. Ivanov, O. Kolosov, A. Filyaev, Duško Letić, Eleonora Desnica, E. Jurun, S. Pivac, Andrej Šorgo, M. Atanasijević-Kunc, R. Karba, Bhatt Madhusudan, Sneha Bhatt, Biljana Radulović, Ljubica Kazi, Kwabena Agyepong, Natalia Loukinova, Saša F. Kocijančić, O. Verenych, Oppong Steward Harrison, Velimir Dedic, Svetlana Kostic, Silko Štefančić, Mirjana Čičak, Ognjen Kuljaca, Nitin Swamy, Jyotirmay Gadewadikar, Frank L. Lewis, Dragana Glušac, Velimir Sotirović, Ćamil Sukić, V. Kolos, Ljiljana Zekanović-Korona, Božena Krce-Miočić, J. Jamšek, D. Rihtaršic, S. Kocijancic. - Bibliografija uz svaki rad. - Imensko kazalo.
ISBN 9532330097
004:371
371:004
(063)
HK05-00062

MICROSOFT Windows XP : korak po korak / [prevela s engleskog Mirela Žutić]. - 3. izd. - Zagreb : Algoritam, 2005. (Zagreb : Zagraf ZT). - XIX, 353 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm.
Prijevod djela: Microsoft Windows XP step by step. - Rječnik: str. 323-342. - Predmetno kazalo.
ISBN 953220086X
004.451(035)
HK05-00063

MURAJA, Damir
Leksikon računalnih pojmova : [at] - ZIP / Damir Muraja. - Velika Gorica : Muraja, 2005. ([s. l. : s. n.]). - 80 str. ; 21 cm.
Autorova slika i bilješka o njemu na omotu.
ISBN 9537110036
004(031)
HK05-00064

NYHUS, Jes
Najprikladniji priručnik za prženje CD/DVD-a : naučite sami / Jes Nyhus ; [prijevod Damir Bujan]. - Zagreb : Egmont, 2005. (Čakovec : "Zrinski"). - 83 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Informatički niz ; 12)
Om. nasl. - Prijevod djela: CD/DVD braending for alle. - Rječnik: str. 79-80. - Predmetno kazalo.
ISBN 9531879397
004.085(035)
HK05-00065

PANIAN, Željko
Poslovna informatika za ekonomiste / Željko Panian ; [kazalo Marija Geiger]. - Zagreb : Masmedia, 2005. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 384 str. : ilustr. ; 24 cm.
Bilješka o autoru na omotu. - Bilješke uz tekst. - Bibliografija: str. 369-372. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9531574707
004:65](075.8)
65.01:004](075.8)
007(075.8)
HK05-00066

PANIAN, Željko
Informatički enciklopedijski rječnik / autor i urednik Željko Panian. - Zagreb : Europapress holding, 2005. ([s. l. : s. n.]). - 2 sv. ; 21 cm.
ISBN 9536748002 (cjelina)
004(038)

2 : M-Z. - 333 str.
ISBN 9536748029

HK05-00067

PETROVIĆ, Goran, informatičar
Osnovni pojmovi informacijske tehnologije : modul 1 : priređeno za Windows XP / [autor i urednik Goran Petrović]. - Viškovo : ICO ori, 2005. ([s. l. : s. n.]). - 44 str. : ilustr. ; 21 cm.
Na vrhu nasl. str.: Kako do Europske računalne diplome?.
ISBN 9537248003
004
007
HK05-00068

PETROVIĆ, Goran, informatičar
Obrada teksta : modul 3 : priređeno za Word 2003 / [autor i urednik Goran Petrović]. - Viškovo : ICO ori, 2005. ([s. l. : s. n.]). - 80 str. : ilustr. ; 21 cm.
Na vrhu nasl. str.: Kako do Europske računalne diplome?.
ISBN 953724802X
004.912(035)
HK05-00069

PETROVIĆ, Goran, informatičar
Informacije i komunikacije : modul 7 : priređeno za Outlook Express / [autor i urednik Goran Petrović]. - Viškovo : ICO ori, 2005. ([s. l. : s. n.]). - 60 str. : ilustr. ; 21 cm.
Na vrhu nasl. str.: Kako do Europske računalne diplome?.
ISBN 9537248062
004.738.5(035)
004.773.3(035)
HK05-00070

PETROVIĆ, Goran, informatičar
Prezentacije : modul 6 : priređeno za PowerPoint 2003 / [urednik i autor Goran Petrović]. - Viškovo : ICO ori, 2005. ([s. l. : s. n.]). - 52 str. : ilustr. ; 21 cm.
Na vrhu nasl. str.: Kako do Europske računalne diplome?.
ISBN 9537248054
004.42 PowerPoint (035)
HK05-00071

POLIĆ, Dražen
Word : napredne tehnike : priručnik za primjenu računala / Dražen Polić. - 2. dopunjeno izd. - Zagreb : Pučko otvoreno učilište Zagreb, 2005. (Zagreb : Inter-ing). - 66 str. : ilustr. ; 30 cm.
Nakl. 1000 primj.
004.912(035)
HK05-00072

PRIRUČNIK za stjecanje europske računalne diplome. - [S. l.] : KING ICT, [2005?] ([Varaždin] : Varteks, Tiskara). - 313 str. : ilustr. ; 24 cm.
Predmetno kazalo.
004:374](035)
004(035)
HK05-00073

PRIRUČNIK za vježbe iz informatike : 2005./2006. / [Blaženka] Knežević ... [et al.]. - Zagreb : Mikrorad, 2005. (Zagreb : Mikrorad). - 176 str. : ilustr. ; 30 cm.
Ostali zastupljeni autori: Mirjana Pejić-Bach, Mario Spremić, Nikola Vlahović.
ISBN 9586286718
004(035)
HK05-00074

RIFKIN, Jeremy
Doba pristupa : nova kultura hiperkapitalizma u kojoj je cijeli život iskustvo za koje se plaća / Jeremy Rifkin ; s engleskog preveo Zvonimir Bulaja. - Zagreb : Alt F4 - Bulaja naklada, 2005. ([s. l. : s. n.]). - 385 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Click & Point ; knj. 2)
Prijevod djela: The age of access. - Autorova slika na omotu. - Bilješka o autoru: str. [388]. - Bibliografske bilješke: str. [333]-366; bibliografija: str. [367]-385.
ISBN 9536737094
004.738.5:658.8
HK05-00075

SAVJETOVANJE Računala u tehničkim sustavima (2005 ; Opatija)
Computers in technical systems = Računala u tehničkim sustavima. Intelligent systems = Inteligentni sustavi : proceedings : conferences = zbornik radova : savjetovanja : [u okviru priredbe] 28th International Convention = 28. međunarodni skup MIPRO 2005, May/svibanj 30 - June/lipanj 03, 2005, Opatija, Croatia / [organized by = organizator MIPRO Croatian Society] ; edited by, urednici Leo Budin, Slobodan Ribarić. - Rijeka : Croatian Society for Information and Communication Technology, Electronics and Microelectronics - MIPRO = Hrvatska udruga za informacijsku i komunikacijsku tehnologiju, elektroniku i mikroelektroniku - MIPRO, 2005. (Rijeka : Studio Hofbauer). - 154 str. : ilustr., graf. prikazi ; 30 cm.
Hrpt. stv. nasl.: CTS & CIS. - Zastupljeni autori: A. Martinić, Edgar Pek, Nikola Bogunović, Vjekoslav Levačić, H. Bogunović, Sven Lončarić, B. Kuzmić, B. Blažona, I. Grudenic, Siniša Grgić, Sabolč Pal, Tatjana Aleksić, Željko Lukač, Petar Crnošija, Boris Bošnjak, Toni Bjažić, M. Krepela, Davor Bojić, Joško Svalina, Stanko Sapunar, Viktor Merc, Hana Kuchynkova, Vitezslav Hajek, C. V. Madritsch, Franjo Jović, Darko Krmpotić, Alan Jović, Mladen Jukić, Matjaž Colnarič, Kristjan Azman, Juš Kocijan, Visnja Jovanovic, Petar Hotomski, Janez Brest, Sašo Greiner, Borko Bošković, Viljem Žumer, Slobodan Ribarić, Josip Krapac, Ognjen Kuljaca, Xiaoping Zhu, Tomislav Sijak, Abdulah Akšamović, Samim Konjicija, Bakir Lačevič, Jasmin Velagić, Branislava Peruničić, Venet Osmani, Keara Barrett, Ray Carroll, Brendan Jennings, Sven van der Meer, Tomisalv Petković, Zvonko Kostanjčar, Predrag Pale, D. Grundler, T. Rolich, Zikrija Avdagić, Jan Šnajder, E. Cherkashin, V. Paramonov, Jasminka Dobša, Danijel Radošević, Zlatko Stapić, Marinko Zubac, Damir Boras, Sanja Seljan, Nikolaj Lazić. - Bibliografija uz svaki rad. - Imensko kazalo.
ISBN 9532330127
004:62(063)
62:004(063)
HK05-00076

SEMINAR Otvoreni sustavi u upravljanju i vođenju u elektroenergetici (2005 ; Opatija)
Open systems in network control = Otvoreni sustavi u upravljanju i vođenju u elektroenergetici : proceedings = zbornik radova seminara : [u okviru priredbe] 28th International Convention = 28. međunarodni skup MIPRO 2005, May/svibanj 30 - June/lipanj 03, 2005, Opatija, Croatia / [organized by = organizator MIPRO Croatian Society] ; edited by, urednici Josip Kljajić, Neven Baranović. - Rijeka : Croatian Society for Information and Communication Technology, Electronics and Microelectronics - MIPRO, 2005. (Rijeka : Studio Hofbauer). - 148 str. : ilustr. ; 30 cm.
Na omotu: HEP. - Zastupljeni autori: Mario Žagar, Joško Oršulić, Ivan Daidžić, Darijo Runjić, Boris Njavro, Olav Lundstroem, Josip Zimet, Mladen Perkov, Ivan Višić, Darijo Novak, Gordan Srića, Damir Kirasić, Darko Fudurić, Ian Watson, Predrag Kovačević, Vlatko Debeljuh, Jean-Christophe Passelergue. - Bibliografija uz neke radove.
ISBN 9532330143
004.7:621.31(063)
HK05-00077

SEMINAR Paralelno programiranje i primjene na grozd (cluster) računalu (2005 ; Opatija)
Paralelno programiranje i primjena na grozd (cluster) računalu : zbornik seminara [u okviru priredbe] 28. međunarodni skup MIPRO 2005, 30. svibnja - 3. lipnja 2005., Opatija / [organizator MIPRO HU] ; urednici Leo Budin, Karolj Skala. - Rijeka : Hrvatska udruga za informacijsku i komunikacijsku tehnologiju, elektroniku i mikroelektroniku - MIPRO, 2005. (Rijeka : Studio Hofbauer). - 63 str. : ilustr., graf. prikazi ; 30 cm.
Na omotu: Parallel programming and cluster computing - PPC. - Zastupljeni autori: Leo Budin, Domagoj Jakobović, Nikola Pavković, Valentin Vidić, Karolj Skala.
ISBN 9532330178
004.41:004.272(063)
HK05-00078

SEMINAR Usporedno inženjerstvo - Kako pobijediti u tržišnoj utrci pomoću modernih elektroničkih CAE/CAD/CAM programskih alata (2005 ; Opatija)
Usporedno inženjerstvo - kako pobijediti u tržišnoj utrci pomoću modernih elektroničkih CAE/CAD/CAM programskih alata/CCE : zbornik radova seminara [u okviru priredbe] 28. međunarodni skup MIPRO 2005, 30. svibnja - 3. lipnja 2005., Opatija / [organizator MIPRO HU] ; urednici Zlatko Šimunec, Robert Brekalo. - Rijeka : Hrvatska udruga za informacijsku i komunikacijsku tehnologiju, elektroniku i mikroelektroniku - MIPRO, 2005. (Rijeka : Studio Hofbauer). - 93 str. : ilustr. ; 30 cm.
Na omotu: CCE. - Zastupljeni autori: Robert Brekalo, Mario De Villa, Davorin Jurišić.
ISBN 9532330151
004.896(063)
HK05-00079

STANČER, Denis
Osnove JavaScripta : C500 / [autor Denis Stančer]. - Zagreb : Srce [i. e.] Sveučilišni računski centar, 2005. ([s. l. : s. n.]). - 67 str. ; 30 cm. - (Tečajevi srca : priručnik za polaznike)
Om. nasl. - Podatak o autoru preuzet s poleđine 1. om. lista.
ISBN 9789537138400
004.43(035)
(035)
HK05-00080

ŠAVLE, Silvano
Besplatni programi : (freeware) / Silvano Šavle, Milena Klanjac. - Rijeka : "Adamić", 2005. (Zagreb : BMG). - 260 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Informatička biblioteka / "Adamić", Rijeka ; knj. 12)
Nakl. 1000 primj. - Rječnik pojmova: str. 251-256. - Knjizi je priložen CD-ROM: Besplatni programi.
ISBN 9532192247
004.42(035)
HK05-00081

ŠIMUNDIĆ, Slavko
Podaci i baze podataka / Slavko Šimundić. - Split : Pravni fakultet, 2005. (Split : Graphic). - 179 str. : graf. prikazi ; 24 cm. - (Manualia Universitatis studiorum Spalatensis = Udžbenici Sveučilišta u Splitu)
Nakl. 500 primj. - Popis oznaka i kratica: str. 173-174. - Bibliografija: str. 175-179.
ISBN 9536102668
004.6:34](075.8)
HK05-00082

ULLMAN, Larry
C osnove programiranja : brzi vizualni vodič / Larry Ullman & Marc Liyanage ; [preveo s engleskoga i uredio Zoran Juras]. - Zagreb : Miš, 2005. (Čakovec : "Zrinski"). - XVI, 390 str. : ilustr. ; 24 cm.
Prijevod djela: C programming. - Predmetno kazalo.
ISBN 9536961598
004.43 C(035)
HK05-00083

UNDERDAHL, Brian
Kućno umrežavanje : praktični vizualni vodič / Brian Underdahl ; [preveo s engleskoga Tomislav Mance]. - Zagreb : Miš, 2005. ([Sveti Ivan Zelina] : Tiskara Zelina). - XIII, 188 str. : ilustr. ; 24 cm.
Prijevod djela: Home networking. - Predmetno kazalo.
ISBN 9536961652
004.732(035)
HK05-00084

VASWANI, Vikram
Kako upotrijebiti PHP i MySQL / Vikram Vaswani ; prijevod Tijana Pavičić, Renata Risek. - Zagreb : Mikro knjiga, 2005. (Zagreb : Znanje). - XVIII, 325 str. : ilustr. ; 24 cm.
Prijevod djela: How to do everything with PHP & MySQL. - Autorova slika i bilješka o njemu: str. [V]. - Bibliografija uz svako poglavlje. - Predmetno kazalo.
ISBN 9537063119
004.738.52(035)
004.43 PHP(035)
HK05-00085

VEDRIŠ, Mladen, informatičar
Uvod u SQL : D300 / [autor Mladen Vedriš]. - Zagreb : Srce [i. e.] Sveučilišni računski centar, 2005. ([s. l. : s. n.]). - 96 str. ; 30 cm. - (Tečajevi srca : priručnik za polaznike)
Om. nasl. - Podatak o autoru preuzet s poleđine 1. om. lista. - Bibliografija: str. 95-96.
ISBN 9789537138424 9789537138422 (pogrešan)
004.65SQL(035)
(035)
HK05-00086

Vidi br.: HK05-00039

Vidi br.: HK05-00113

Vidi br.: HK05-00070

Vidi br.: HK05-00060

Vidi br.: HK05-00896

Vidi br.: HK05-03755

Vidi br.: HK05-00041

Vidi br.: HK05-03239

Vidi br.: HK05-02567

Vidi br.: HK05-02965

Vidi br.: HK05-03277

Vidi br.: HK05-00035

Vidi br.: HK05-02559

Vidi br.: HK05-02756

Vidi br.: HK05-00895

Vidi br.: HK05-02976

Vidi br.: HK05-02964

Vidi br.: HK05-00040

Vidi br.: HK05-00073

Vidi br.: HK05-03250

Vidi br.: HK05-03251

Vidi br.: HK05-00085

Vidi br.: HK05-02567

Vidi br.: HK05-03148

006   Norme i normizacija. Mjeriteljstvo

BREZINŠĆAK, Marijan
Temeljna mjerenja mase / Marijan Brezinšćak. - Zagreb : Hrvatsko mjeriteljsko društvo, 2005. (Zagreb : Denona). - 187 str. : ilustr. ; 30 cm. - (Zbirka Svijet po mjeri ; knj. 1)
Preporučena bibliografija: str. 63-79 i uz tekst.
ISBN 9537124002
006.91:531.75](035)
531.75(035)
HK05-00087

SAVJETOVANJE Hrvatska normizacija i srodne djelatnosti (3 ; 2005 ; Plitvička jezera)
Treće savjetovanje Hrvatska normizacija i srodne djelatnosti, Plitvička jezera, 17. - 19. studenog 2005. : tehničko usklađivanje na putu prema Europskoj uniji : zbornik radova / [izvršni organizator savjetovanja SECON HDGK ; glavni urednik Jure Radić]. - Zagreb : SECON HDGK, 2005. (Velika Gorica : Topgraf). - 366 str. : ilustr. (djelomice u bojama), graf. prikazi, zemljop. crteži ; 25 cm.
Prednji stv. nasl.: Zbornik radova Trećeg savjetovanja Hrvatska normizacija i srodne djelatnosti. - Na nasl. str.: Hrvatski inženjerski savez. - Zastupljeni autori: Jure Radić, Vlatka Rajčić, Ivana Banjad Pečur, Dubravka Bjegović, Dunja Mikulić, Irina Stipanović, Emilija Barišić, Krunoslav Mavar, Marko Hranilović, Petar Cota, Marko Lipert, Nikola Despot, Dubravko Deletis, Boris Žaja, Ljubomir Đukić, Igor Džajić, Zvonimir Perić, Dinko Novak, Marsel Friedl, Nikola Gambiroža, Saša Gros, Mate Lasić, Jandro Šimić, Irma Halavanja, Saša Horvat, Snježana Kljun, Ana Hranilović, Srđan Uzelac, Nevenka Kamenić, Milan Diminić, Alex Kindij, Ana Mandić, Smiljana Korunić-Košćina, Vesna Tomulić, Sandra Smajila-Bućan, Antun Kraš, Damir Kulišić, Gorana Lipnjak, Ana Jožinec, Zlatko Pap, Zoran Lulić, Ivan Mahalec, Darko Kozarac, Ivan Mateković, Vladimir Mileta, Ivica Oslić, Mladen Pleše, Zdravko Pavelić, Miranda Prlenda, Ružica Rosković, Jovo Beslać,. - Branka Tkalčić Ciboci, Ivanka Jugović, Igor Šustić, Ivo Šegvić, Gordana Hrabak-Tumpa, Sonja Šilhard-Mihaljević, Ivna Weigand, Marija Jelčić, Nina Štirmer, Ivan Petrak, Damir Tkalčić, Davor Banić, Franjo Turčić, Darko Ujević, Stana Kovačević, Robert Vukić, Mihaela Zamolo. - Bibliografija uz svaki rad. - Summaries.
ISBN 9536175231 (pogrešan)
006(497.5:4-67 EU)(063)
HK05-00088

Vidi br.: HK05-00100

Vidi br.: HK05-02975

Vidi br.: HK05-02986

Vidi br.: HK05-02422

Vidi br.: HK05-03318

007   Informacijske znanosti. Kibernetika

ASPECTS of organization and information systems: Curriculum development : results of the Tempus projects: CD JEP-16086-2001 / [editor Blaženka Divjak]. - 1st ed. - Varaždin : TIVA : Faculty of Organization and Informatics, 2005. ([s. l. : s. n.]). - 160 str. : ilustr. u bojama, graf. prikazi ; 21 cm.
Nakl. 200 primj. - Predgovor: str. 3.
ISBN 9536775867 (TIVA)
007:37](082)
37:007](082)
HK05-00089

INFORMACIJSKE znanosti u procesu promjena / urednica Jadranka Lasić-Lazić. - Zagreb : Filozofski fakultet, Zavod za informacijske studije Odsjeka za informacijske znanosti, 2005. (Zagreb : Inter-ing). - 179 str. ; 24 cm. - (Radovi Zavoda za informacijske studije ; knj. 15)
Zastupljeni autori: Aida Slavić, Sanja Seljan, Hrvoje Stančić, Irena Kranjec, Tomislav Lauc, Nives Mikelić, Vladimir Mateljan, Nikolaj Lazić, Krešimir Pavlina, Zdravko Dovedan, Gordana Paić, Tomislav Stojanov, Kristina Vučković. - Radovi na hrv. i engl. jeziku; sažeci na eng. jeziku. - Nakl. 300 primj. - Bibliografija iza svakog rada i uz tekst.
ISBN 9531752214
007(082)
HK05-00090

LEŠIĆ, Vid
Nova paradigma : prilozi za teoriju komunikacija / Vid Lešić. - Zagreb : V. Lešić, 2005. ([Zagreb] : Bakal studio). - 228 str. ; 23 cm.
Nakl. 500 primj. - Summary.
ISBN 9539957303
007
HK05-00091

Vidi br.: HK05-00068

Vidi br.: HK05-02911

Vidi br.: HK05-00066

008   Kultura i civilizacija. Futurologija

BABIĆ, Ivo, povjesničar umjetnosti
Pomak prema crnom : kronike i polemike / Ivo Babić. - Split : Ex libris, 2005. ([s. l. : s. n.]). - 194 str. : ilustr. ; 20 cm. - (Split 1700)
Bilješka o autoru: str. 189-191. - Bibliografija: str. 183-185. - Imensko kazalo.
ISBN 9536310538
008(497.5)
HK05-00092

COURSE on "Managing Cultural Transitions in Southeastern Europe - Impact of Creative Industries" (2005 ; Dubrovnik)
The emerging creative industries in Southeastern Europe : collection of papers from the course on "Managing Cultural Transitions in Southeastern Europe - The Impact of Creative Industries", Dubrovnik, 8-15 May 2005 / edited by Nada Švob-Đokić ; [organizers Institute for International Relations, Zagreb, Inter-University Centre, Dubrovnik]. - Zagreb : Institute for International Relations, 2005. (Zagreb : "Šolta"). - II, 190 str. : graf. prikazi ; 24 cm. - (Culturelink joint publication series ; 8)
Zastupljeni autori: Inga Tomić-Koludrović, Mirko Petrić, Jaka Primorac, Maja Breznik, Aldo Milohnić, Dona Kolar-Panov, Milena Dragičević-Šešić, Corina Suteu, Marina Biti, Melita Richter Malabotta, Lidia Varbanova. - Bibliografija uz većinu radova i uz tekst.
ISBN 9536096374
008:32](4-12)(063)
316.733(4-12)(063)
32:008](4-12)(063)
HK05-00093

INTERNATIONAL Network on Cultural Policy. Annual Ministerial Meeting (6 ; 2003 ; Opatija)
Final report / Sixth Annual Ministerial Meeting of the International Network on Cultural Policy (INCP), Opatija, October 16-18, 2003. = Rapport final / Sixieme reunion ministerielle annuelle du Reseau international sur la politique culturelle (RIPC), Opatija, du 16 au 18 octobre 2003. Informe final / Sexta Reunion Anual de Ministros de la Red International de Politicas Culturales ( RIPC), Opatija, 16 al 18 octubre de 2003 ; [preface Božo Biškupić]. - Zagreb : The Ministry of Culture of the Republic of Croatia, 2005. (Zagreb : Kratis). - 89 str. ; 30 cm.
Tekst na engl., franc. i španj. jeziku. - Predgovor: str. 6-7.
ISBN 9536240440
008:32]"200"(063)
HK05-00094

LAZAREVIĆ, Ivana
Bibliografija časopisa "Dubrovnik" : nova serija 1990.-2004. : s dodatkom Bibliografija knjiga u izdanju Matice hrvatske Ogranka Dubrovnik, 1991.-2004. [i] Bibliografija časopisa "Dubrovnik", 1985.-1990. / Ivana Lazarević. - Dubrovnik : Matica hrvatska, Ogranak, 2005. (Zagreb : Durieux). - 438 str. ; 23 cm. - (Biblioteka Posebna izdanja ; knj. 31)
Nakl. 500 primj.
ISBN 9536316498
008:050](497.5 Dubrovnik)(01)
050:008](497.5)(01)
016:008(05)
HK05-00095

ROUND Table Meeting eCulture: The European Perspective Cultural Policy, Creative Industries, Information Lag (2003 ; Zagreb)
eCulture: The European Perspective Cultural Policy, Creative Industries, Information Lag : proceedings from the Round Table Meeting, Zagreb, 24-27 April 2003 / edited by Sanjin Dragojević ... [et al.]. - Zagreb : Institute for International Relations, 2005. (Zagreb : M.T.G.). - II, 193 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Culturelink joint publications series ; no. 7)
Zastupljeni autori: Jesse B. T. Marsh, Aleksandra Uzelac, Jos de Haan, Frank Huysmans, Maureed Doody, Amanda Aizlewood, Jean-Pierre Bourdeau, Josef Langer, Kazimierz Krzysztofek, Colin Mercer, Joost Smiers, Dona Kolar-Panov, Olga van Oost, An Lavens, Caroline Pauwels, Daniela Živković, Aleksandra Horvat, Delia Ruxandra Mucica. - Str. 9-18: Uvod / Ritva Mitchell. - Bibliografija: str. 171-189 i uz tekst.
ISBN 9536096366
008:32](4)(063)
008(4):004.738.5](063)
HK05-00096

WHEEN, Francis
Kako su prodavači magle zavladali svijetom : kratka povijest modernih sljeparija / Frances Wheen ; [prevela s engleskoga Božica Jakovlev]. - 1. izd. - Zagreb : Algoritam, 2005. ([Zagreb] : Zagraf ZT). - 275 str. ; 24 cm. - (Facta ; 19)
Prijevod djela: How mumbo jumbo conquered the world. - Bilješke: str. 255-270. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9532203079
008(100)"19"
930.85(100)"19"
316.7(100)"19"
HK05-00097

Vidi br.: HK05-00096

Vidi br.: HK05-00026

Vidi br.: HK05-04651

009   Humanističke znanosti

GABOR, Igor
Zbirka zadataka iz opće kulture : 2200 pitanja : film, filozofija, glazba, književnost, likovna umjetnost, mitologija, opća obaviještenost, politika, religije svijeta, sociologija, sport, zemljopis, znanstvena otkrića i izumi, Hrvatska, Europa, svijet / priredio Igor Gabor. - Zagreb : Školska knjiga, 2005. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 263 str. ; 28 cm.
Bibliografija: str. [264].
ISBN 9530219210
009(076.3)
HK05-00098

01   Bibliografije. Katalozi

Vidi br.: HK05-05172

Vidi br.: HK05-06315

Vidi br.: HK05-00753

Vidi br.: HK05-05692

Vidi br.: HK05-05692

Vidi br.: HK05-03793

Vidi br.: HK05-00197

Vidi br.: HK05-03645

Vidi br.: HK05-01122

Vidi br.: HK05-06322

Vidi br.: HK05-00095

Vidi br.: HK05-03812

Vidi br.: HK05-00111

Vidi br.: HK05-03205

Vidi br.: HK05-03022

Vidi br.: HK05-04651

Vidi br.: HK05-04232

Vidi br.: HK05-02904

02   Knjižničarstvo. Čitanje

GRADSKA knjižnica (Zadar)
Gradska knjižnica Zadar : 2004. / [glavni i odgovorni urednik Ivan Pehar]. - Zadar : Gradska knjižnica, 2005. (Šibenik : Tiskara Malenica). - 52 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 30 cm.
Om. nasl. - Godišnje izvješće. - Nakl. 1000 primj. - Summary.
ISBN 9537204037
027.52(497.5 Zadar)"2004"
HK05-00099

ISBD(CR) : međunarodni standardni bibliografski opis serijskih publikacija i druge neomeđene građe : prerađeno izdanje ISBD(S)-a: Međunarodnoga standardnoga bibliografskog opisa serijskih publikacija / preporučila Radna grupa za ISBD(S), odobrili stalni odbori IFLA-ine Sekcije za katalogizaciju i Sekcije za serijske publikacije ; [s engleskoga prevela Ana Barbarić ; hrvatske primjere odabrale i izradile Jasenka Zajec i Ana Barbarić]. - Zagreb : Hrvatsko knjižničarsko društvo, 2005. (Zagreb : Gipa). - 137 str. ; 24 cm. - (Povremena izdanja Hrvatskoga knjižničarskog društva 1334-7667. Novi niz ; knj. 11)
Prijevod djela: ISBD(CR). - Na vrhu nasl. str.: International Federation of Library Associations and Institutions = Međunarodni savez knjižničarskih društava i ustanova. - Nakl. 500 primj. - Predmetno kazalo.
ISBN 9536001284
025.321.4:050](083.74)
025.321.4:070](083.74)
006.44.032:02
02:006
HK05-00100

IZAZOVI pisane baštine : zbornik radova u povodu 75. obljetnice života Aleksandra Stipčevića / [ urednik Tatjana Aparac-Jelušić ; prijevod sažetaka Sanjica Faletar]. - Osijek : Filozofski fakultet, 2005. (Staro Čiče : Tipomat). - 216 str. : ilustr., faks. ; 24 cm.
Zastupljeni autori: Neda Anzulović, Zoran Velagić, Željko Vegh, Vera Erl, Mirna Willer, Ivanka Kuić, Dora Sečić, Katica Tadić, Jelka Petrak, Sanjica Faletar-Tanacković, Tatjana Aparac-Jelušić. - Bibliografija radova A. Stipčevića: str. 23-36; bibliografija uz svaki rad i uz tekst. - Summaries.
ISBN 9536456591
023 Stipčević, A.(082)
02(497.5)(091)(082)
HK05-00101

JOKIĆ, Maja, knjižničarka
Bibliometrijski aspekti vrednovanja znanstvenog rada / Maja Jokić. - Zagreb : Sveučilišna knjižara, 2005. ([s. l. : s. n.]). - 206 str. ; 24 cm.
Bibliografija uz svako poglavlje.
ISBN 9537015173
[02:001.891]:311
001.891:311
311:02
HK05-00102

MEĐUNARODNI znanstveni skup Mornarička knjižnica (K. u. K. Marinebibliothek) i austrijska/austrougarska mornarica u Puli (2002 ; Pula)
Mornarička knjižnica (K.u.k. Marinebibliothek) i austrijska/austrougarska mornarica u Puli : zbornik radova sa međunarodnog znanstvenog skupa u povodu 200. obljetnice osnutka Mornaričke knjižnice, (Pula, 4. listopada 2002.) / ; urednik Bruno Dobrić ; [prijevod s njemačkog Zvonimir Freivogel ... [et al.] ; prijevod sažetaka na njemački Kristina Djaković]. - Pula : Sveučilišna knjižnica, 2005. (Pula : Angolo). - 200 str. : zemljop. crteži ; 25 cm.
Tekst na hrv. i njem. jeziku. - Zastupljeni autori: Darko Dukovski, Frank Wiggermann, Branko Perović, Gjorgjo Meden, Dieter Winkler, Ivana Paula Gortan-Carlin, Bruno Dobrić, Erwin Anton Grestenberger, Ivan Barbalić, Erwin Schatz, Vladimir Njegovan. - Bibliografija uz svaki rad i uz tekst. - Zusammenfassungen.
ISBN 9537320006
027.6(497.5 Pula)(091)(063)
656.61(436-89)(091)(063)
HK05-00103

NAPLE Forum. Konferencija (2 ; 2005 ; Supetar)
Uloga narodnih knjižnica u nacionalnim politikama izgradnje društva znanja : digitalizacija kulturne baštine i provedba multikulturalizma u knjižnicama / 2. NAPLE konferencija, Supetar, 5.-8. listopada 2005. ; [organizatori Ministarstvo kulture Republike Hrvatske [i] Nacionalna i sveučilišna knjižnica u Zagrebu [i] Gradska knjižnica Marka Marulića, Split]. - [S. l. : s. n. , 2005?] [(s. l. s. n.]). - 27, 27 str. ; 21 cm.
Tekući stv. nasl.: NAPLE 2005. - Oba su teksta tiskana u međusobno obratnim smjerovima. - Sažeci na hrv. i na engl. jeziku. - Nasl. str. prištampanoga engl. teksta: The role of public libraries in national policies towards the knowledge society : digitization of cultural heritage and implementation of multiculturalism in libraries / 2nd NAPLE Conference, 5-8 October 2005, Supetar, Croatia.
027.022
025:004
(048)(063)
HK05-00104

ROYAN, Bruce
Smjernice za audiovizualnu i multimedijsku građu u knjižnicama i drugim ustanovama / Bruce Royan, Monika Cremer i drugi za IFLA-inu Sekciju za audiovizualnu i multimedijalnu građu ; [s engleskog prevela Irena Kranjec]. - Zagreb : Hrvatsko knjižničarsko društvo, 2005. (Zagreb : Gipa). - 22 str. ; 24 cm. - (Povremena izdanja Hrvatskoga knjižničarskog društva 1334-7667. Novi niz ; knj. 12)
Prijevod djela: Guidelines for audiovisual and multimedia materials in libraries and other institutions. - Na vrhu nasl. str.: International Federation of Library Associations and Institutions = Međunarodni savez knjižničarskih društava i ustanova. - Bibliografija: str. 20.
ISBN 9536001292
026.06(035)
HK05-00105

SVENONIUS, Elaine
Intelektualne osnove organizacije informacija / Elaine Svenonius ; prevela Mirna Willer. - Lokve : Benja, 2005. (Zagreb : Tipomat). - 232 str. ; 24 cm. - (Prijevodi knjižnične i informacijske literature ; knj. 4)
Prijevod djela: Intellectual foundation of information organization. - Bibliografija: str. 195-219; bibliografske bilješke uz tekst. - Imensko i predmetno kazalo / Jelica Leščić.
ISBN 9536003031
025.3/.4
HK05-00106

TRONBACKE, Bror Ingemar
Smjernice za građu laganu za čitanje / prikupio i priredio Bror I. Tronbacke ; pod pokroviteljstvom IFLA-ine Sekcije za knjižnice za osobe s posebnim potrebama ; [s engleskog preveo Kristijan Ciganović]. - Zagreb : Hrvatsko knjižničarsko društvo, 2005. (Zagreb : Gipa). - 41 str : ilustr. ; 24 cm. - (Povremena izdanja Hrvatskoga knjižničarskog društva 1334-7667. Novi niz ; knj. 13)
Prijevod djela: Guidelines for easy-to-read materials. - Puno ime autora: Bror Ingemar Tronbacke. - Nakl. 500 primj. - Nasl. str. prištampanoga teksta: Smjernice za knjižnične programe opismenjivanja : neki praktični prijedlozi = Guidelines for Library-based literacy programs : some practical suggestions / Međunarodni savez knjižničarskih društava i ustanova, Sekcija za čitanje = International Federations of Library Associatons and Institutions, Section on Reading. - Bibliografija: str. 30-31.
ISBN 9536001316 (pogrešan)
028.8-056.2/.3(035)
027:37.014.22(035)
(035)
HK05-00107

UNIVERZALNA decimalna klasifikacija / [izrada kazala Jelica Leščić]. - 1. hrvatsko srednje izd. - Zagreb : Nacionalna i sveučilišna knjižnica, 2005.-2007. ([Zagreb] : Alfa commerce). - 2 sv. ; 30 cm.
Prijevod djela: UDC Master Reference File, version 1998-12. - Nakl. po 500 primj. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789535000358 (cjelina)
025.45 UDC(083.44)

Dio 1 : Društvene i humanističke znanosti / [prevoditelji Zvonimir Baletić ... [et al.] ; urednica Lidija Jurić Vukadin]. - 2005. - V, 448 str.
Str. V: Predgovor / Lidija Jurić Vukadin.
ISBN 9535000365

HK05-00108

UNIVERZALNA decimalna klasifikacija : dodatak 2004. / [prijevod s engleskog Jelica Leščić]. - Hrvatsko džepno izd. - Zagreb : Naklada Nediljko Dominović, 2005. (Zagreb : Tip-Šenjug). - 46 str. ; 21 cm. - (Izdanja Dominović. Knjižarstvo, knjižničarstvo, nakladništvo, priručnici, pretisci ; knj. 2)
Izv. stv. nasl.: Universal decimal classification : pocket edition, 1999. - Predmetno kazalo.
ISBN 9536006529
025.45 UDC(035)
HK05-00109

URBANIJA, Jože
Metodologija izrade tezaurusa / Jože Urbanija ; [prevela Jelica Leščić]. - Zagreb : Naklada Nediljko Dominović, 2005. (Zagreb : TIP Šenjug). - 61 str. ; 21 cm. - (Izdanja Dominović. Knjižarstvo, knjižničarstvo, nakladništvo, priručnici, pretisci ; knj. 3)
Prijevod djela: Metodologija izdelave tezavra. - Bibliografija tezaurusa i stručne literature u NUK-u: str. 53-61.
ISBN 9536006545
025.43(035)
HK05-00110

VERONA, Eva, knjižničarka
O katalogu : izbor iz radova = Selected writings on the catalogue / Eva Verona ; izabrala i uredila, edited by Aleksandra Horvat ; [prevela Gordana Mikulić]. - Zagreb : Hrvatsko knjižničarsko društvo : Nacionalna i sveučilišna knjižnica : Filozofski fakultet, Odsjek za informacijske znanosti, 2005. (Zagreb : Gipa). - 491 str. ; 24 cm. - (Posebna izdanja / Hrvatsko knjižničarsko društvo, Zagreb = Special editions / Croatian Library Association, Zagreb ; knj. 9)
Tekst na hrv. i engl. jeziku. - Bibliografija radova E. Verone: str. 479-491 / A. Horvat i Dorica Blažević ; bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9536001314 (Hrvatsko knjižničarsko društvo)
025.3
012 Verona, E.
023 Verona, E.
HK05-00111

VODIČ kroz knjižnice Krapinsko-zagorske županije / [glavna i odgovorna urednica Ines Krušelj-Vidas]. - [Donja Stubica] : Knjižničarsko društvo Županije krapinsko-zagorske, [2005.] ([Zagreb] : Školska knjiga). - [107] str. : ilustr. u bojama ; 21 cm.
Podatak o god. izdavanja preuzet iz CIP zapisa. - Str. [5]: Uvod / Danica Pelko. - Str. 8-14: Knjižnice Krapinsko-zagorske županije / Ines Krušelj-Vidas ; The libraries of Krapina-Zagorje county / Ines Krušelj-Vidas ; translated by Katarina Grgec ; Die Bibliotheken der Gespanschaft Krapina-Zagorje / Ines Krušelj-Vidas ; Uebersetzung Katarina Grgec.
ISBN 9539991501
026/027(497.5-35 Krapina)(036)
HK05-00112

ŽIVKOVIĆ, Daniela
The electronic book : the change of paradigm for a changing bookmarket / Daniela Živković ; [translated from Croatian into English by Gordana Mikulić]. - Berlin : BibSpider, 2005. (Berlin : Buchbinderei Ines Neumann). - 133 str. ; 21 cm.
Prijevod djela: Elektronička knjiga. - Kratice: str. 130-132. - Bibliografija: str. 120-1129 i uz tekst.
ISBN 3936960097
02:004
655.4:004
004:02
347.78
HK05-00113

Vidi br.: HK05-03425

Vidi br.: HK05-00100

Vidi br.: HK05-00100

Vidi br.: HK05-00104

Vidi br.: HK05-00101

Vidi br.: HK05-00028

Vidi br.: HK05-00111

Vidi br.: HK05-02321

Vidi br.: HK05-06325

Vidi br.: HK05-00210

Vidi br.: HK05-00209

Vidi br.: HK05-00107

Vidi br.: HK05-00213

Vidi br.: HK05-00150

030   Opća referentna djela

ENCIKLOPEDIJA : opća i nacionalna : u 20 knjiga / [glavni urednik Antun Vujić]. - Zagreb : PRO LEKSIS : Večernji list, 2005-2007. - 20 sv. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 24 cm.
Dostupno i na DVD-ROM-u. - Kratice: str. VIII-XI.
ISBN 9537224007 (cjelina ; PRO LEKSIS)
030

Knj. 1 : A - Ar. - 2005. - XI, 318 str.
ISBN 9537224015

HK05-00116

Knj. 2 : Ar - Be. - 2005. - XI, 304 str.
ISBN 9537224023

HK05-00117

Knj. 3 : Be - Ca. - 2005. - XI, 318 str.
ISBN 9537224031

HK05-00119

Knj. 4 : Ca -Da. - 2005. - XI, 304 str.
ISBN 953722404X

HK05-00118

Knj. 5 : Da - Ei. - 2005. - XI, 312 str.
ISBN 9537224058

HK05-00120

Knj. 6 : Ei - Fr. - 2005. - XI, 302 str.
ISBN 9537224066

HK05-00121

Knj. 7 : Fr - Gr. - 2005. - XI, 304 str.
ISBN 9537224074

HK05-00115

Knj. 8 : Gr - Hr. - 2005. - XI, 310 str.
ISBN 9537224082

HK05-00114

HRVATSKA enciklopedija. - Zagreb : Leksikografski zavod "Miroslav Krleža", 1999- . (Čakovec : "Zrinski"). - sv. : ilustr. ; 30 cm.
ISBN 9536036290 (cjelina)
030

7 : Mal - Nj / [ilustracije Katarina Turkalj ... [et al.] ; kartografija Vesna Kušar ... [et al.] ; glavni urednik August Kovačec]. - 2005. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - XX, 814 str., XL str. s tablama u bojama.
ISBN 9536036371

HK05-00122

HRVATSKI obiteljski leksikon / [glavni priređivač Tomislav Ladan]. - Zagreb : EPH : Leksikografski zavod Miroslav Krleža, cop. 2005. ([s. l. : s. n.]). - 11 sv. : ilustr. ; 20 cm.
ISBN 9536036223 (cjelina ; LZMK)
030

[1] : A-Boj. - 351 str.
ISBN 9536036231 (LZMK)

HK05-00123

[10] : Slu-Traj. - 318 str.
ISBN 9536036851 (LZMK)

HK05-00126

[11] : Trak-Ž. - 348 str.
Kratice: str. 4-8.
ISBN 953603686X (LZMK)

HK05-00130

[2] : Bok-Dom. - 351 str.
ISBN 953603624X (LZMK)

HK05-00133

[3] : Don-Glo. - 350 str.
ISBN 9536036258 (LZMK)

HK05-00131

[4] : Glu-Ječ. - 350 str.
ISBN 9536036266 (LZMK)

HK05-00128

[5] : Jed-Kuk. - 350 str.
ISBN 9536036274 (LZMK)

HK05-00124

[6] : Kul-Met. - 350 str.
Kratice: str. 4-8.
ISBN 9536036282 (LZMK)

HK05-00129

[7] : Meu-Pal. - 350 str.
Kratice: str. 4-8.
ISBN 9536036517 (LZMK)

HK05-00125

[8] : Pali-Ral. - 318 str.
ISBN 9536036576 (LZMK)

HK05-00132

[9] : Ram-Slo. - 319 str.
ISBN 9536036584 (LZMK)

HK05-00127

LLEWELLYN, Claire
Dječja slikovna enciklopedija / Claire Llewellyn ; [ilustratori David Ashby, Chris Horsey, Janos Marffy ; prevela s engleskoga Kristinka Metzger]. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2005. ([s. l.] : Tlačiarne BB). - 160 str. : ilustr. u bojama ; 29 cm.
Prijevod djela: Children's picture encyclopedia. - Tiskano u Slovačkoj. - Imensko i predmetno kazalo i kazalo zemljo. naziva.
ISBN 9531965188
030(02.053.2)
HK05-00134

SCHMIDT, Davorka
Mali opći leksikon : književnost, hrvatski jezik, matematika, priroda i društvo, informatika / Davorka Schmidt ; [ilustrirao Žarko Jovanovski ; fotografije (informatika) Robert Leš]. - Zagreb : Naklada Haid, 2005. (Zagreb : Denona). - 104 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm.
ISBN 9536897466
030(02.053.5)
HK05-00135

VELIKA dječja enciklopedija / [ilustratori Julian Baker ... [et al.] ; preveli i priredili Daniela Prskalo, Višnja Zovkić, Ludwig Bauer ; glavni urednik Sarah Allen]. - Zagreb : Micropictures, 2005. ([Zagreb] : Birografika). - 496 str. : ilustr. u bojama ; 28 cm.
Prijevod djela: The Kingfisher children's encyclopedia. - Imensko i predmetno kazalo i kazalo mjesta.
ISBN 9539978424
030(02.053.2)
HK05-00136

050   Serijske publikacije

Vidi br.: HK05-06432

Vidi br.: HK05-04091

Vidi br.: HK05-00964

Vidi br.: HK05-00095

Vidi br.: HK05-04951

Vidi br.: HK05-00189

06   Organizacije. Društva. Udruge. Kongresi. Izložbe. Muzeji

40 godina KUD-a Grančica, Đeletovci / [fotografije Jelica Markovinović-Piperković ; urednici Jelica Markovinović-Piperković, Zvonko Vanđura]. - Đeletovci : KUD Grančica, 2005. (Vinkovci : Zebra). - 159 str. : ilustr. (pretežno u bojama), note ; 23 cm.
Nakl. 1000 primj.
061.237(497.5 Đeletovci)(067.5)
HK05-00137

40. godina Kluba Bura, Zagreb : 20. 2. 1965. - 20. 2. 2005. - Zagreb : Klub brđana Bura, [2005.] ([Zagreb] : Intergrafika). - 31 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm.
061.213(497.5)(091)
HK05-00138

ARHEOLOŠKI muzej (Split)
Grčki novac u stalnom postavu Arheološkog muzeja u Splitu / Maja Bonačić Mandinić ; [fotografije Zoran Alajbeg]. - Split : Arheološki muzej, 2004. [i. e.] 2005. (Split : Dalmacija papir). - 122 str. : ilustr., zemljop. crtež ; 23 cm.
Nakl. 400 primj. - Str. 5-6: Predgovor / Branko Kirigin. - Kratice: str. 12-16. - Tumač imena i pojmova: str. 115-122. - Bibliografija: str. 113.
ISBN 9537174069
069(497.5 Split).51:737.1(38)](064)
069(497.5 Split).02:903/904
737.1(38)(064)
HK05-00139

ARHEOLOŠKI muzej (Split)
Greek coins displayed in the Archaeological Museum Split / Maja Bonačić Mandinić ; [photographs by Zoran Alajbeg ; English text edited by Malcolm S. Hardy]. - Split : Arheološki muzej, 2004. [i. e.] 2005. (Split : Dalmacija papir). - 113 str. : ilustr., zemljop. crtež ; 23 cm.
Izv. stv. nasl.: Grčki novac u stalnom postavu Arheološkog muzeja u Splitu. - Str. 5-6: Predgovor / Branko Kirigin. - Kratice: str. 13-16. - Bibliografija: str. 113.
ISBN 9537174077
069(497.5 Split).51:737.1(38)](064)
069(497.5 Split).02:903/904
737.1(38)(064)
HK05-00140

BAIGENT, Michael
Sveta krv, sveti gral / Michael Baigent, Richard Leigh, Henry Lincoln ; [preveo Saša Drach]. - Novo dopunjeno izd. - Zagreb : Stari grad, 2005. (Zagreb [i. e. Donja Lomnica] : Ekološki glasnik). - 506 str. : ilustr. ; 25 cm. - (Biblioteka Saturn)
Prijevod djela: The holy blood and the holy grail. - Nakl. 1000 primj. - Bilješke: str. 466-494. - Bibliografija: str. 455-465. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9536716402
061.236.6"11/13"
001.94:232
HK05-00141

BAIGENT, Michael
Hram i loža / Michael Baigent, Richard Leigh ; [prevela Petra Štrok]. - Zagreb : Stari grad, 2005. (Zagreb [i. e. Donja Lomnica) : Ekološki glasnik). - 350 str., [24] str. s tablama ; 25 cm. - (Biblioteka Hiram / Stari grad, Zagreb)
Prijevod djela: The temple and the lodge. - Bilješke: str. 306-328. - Bibliografija: str. 329-339. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9536716437
061.236.6(091)
061.236.6(410.5)(091)
HK05-00142

BAIGENT, Michael
Mesijanska ostavština / Michael Baigent, Richard Leigh i Henry Lincoln ; [preveo Dragutin Hlad]. - Zagreb : Misl, 2005. (Zagreb : Vedograf). - 336, [24] str. : ilustr., faks. ; 21 cm. - (Biblioteka Societas ; knj. 6)
Prijevod djela: The Messianic Legacy. - Nakl. 800 primj. - Bibliografija: str. 318-324 i bilješke: str. 300-317. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9536306123
061.236(091)
232.12
HK05-00143

BLAŽIČKO, Karmela
Treći let : (priručnik za vođe jata) / Karmela Blažičko, Lovorka Homar, Krasanka Majer. - Zagreb : Savez izviđača Hrvatske, [2005.] ([s. l.] : Tisak Svebor). - 90 str. : ilustr., note ; 21 cm.
Podatak o god. izdavanja preuzet iz CIP zapisa.
ISBN 9537123103
061.213(035)
379.835(035)
HK05-00144

BRUNČIĆ, Davor
Javna priznanja Osječko-baranjske županije / priredili Davor Brunčić, Ljerka Ništ-Kokolari. - Osijek : Osječko-baranjska županija, 2005. (Osijek : Grafika). - 214 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm.
ISBN 95397848101
06.068(497.5-35 Osijek)
HK05-00145

BUSINESS proposals of Croatian companies for co-operation with foreign partners : Croatian chamber of economy - industry and technology department / [translation by Mario Dumančić]. - Zagreb : Croatian Chamber of Economy, 2005. (Zagreb : Intergrafika). - IX, 241 str. ; 30 cm.
Nakl. 1000 primj. - Knjizi je priložen CD-ROM: Business proposals of Croatian companies for co-operation with foreign partners.
061.5(497.5)(058)
658.5.011(497.5)(058)
HK05-00146

DOKUPIL, Dušanka
Tuga umirovljenika / Duškanka Dokupil. - Kloštar Ivanić : Insula Ivanich, 2005. (Kloštar Ivanić : Insula Ivanich). - 56 str. ; 14 cm. - (Biblioteka Otok ; knj. 35)
ISBN 9537205061
061.23-057.75(497.5 Ivanić-Grad)
316.66-057.75(497.5 Ivanić-Grad)
HK05-00147

ĐURĐENOVCU s ljubavlju / [urednici Toni Markotić ... [et al.] ; predgovor Zvonimir Tomašić, Ranka Kezerle ; fotografije Đuro Sabljak, Tihomir Kvastek]. - Đurđenovac : Kulturna udruga "Josip Kozarac", 2005. (Našice : R6F Company). - 135 str. : ilustr. (djelomice u bojama) ; 21 cm.
Stihovi. - Zastupljeni autori: Željko Bračun, Luka Jokić, Jadranka Hrga, Ljubica Mandić, Željko Potnešil, Robert Bračun, Ljubica Plaščak, Karolina Čelig, Sanela Makaj, Tihomir Kvastek, Drago Takač, Ivica Katavić, Milan Gergi, Mira Šarabača, Lidija Matoković. - Nakl. 1000 primj. - Slike autora i bilješke o njima uz tekst.
ISBN 9539987407
061.2(497.5 Đurđenovac)
HK05-00148

EUROPA od A do Ž : priručnik za europske integracije / Werner Weidenfeld, Wolfgang Wessels, urednici ; [posebni dodatak hrvatskom izdanju Ksenija Brigljević ; prijevod Ines Meštrović, Božica Kitičić-Prunič, Sonja Djerasimović]. - Zagreb : Zaklada Konrad-Adenauer-Stiftung, 2005. ([s. l. : s. n.]). - 432 str. ; 21 cm.
Prijevod djela: Europa von A bis Z. - Nakl. 3000 primj. - Str. [7-8]: Uvod / Werner Weidenfeld, Wolfgang Wessels. - Popis kratica: str. 417-421. - Zastupljeni autori: Franco Algieri, Ramona Betz, Wolfgang Buecheri, Arnd Busche, Udo Diedrichs, Juergen Erdmenger, Holger Friedrich, Claus Glering, Anke Gimbal, Manfred Haberzettel, Ines Hartwig, Friedrich Heinemann, Olaf Hillenbrand, Frank Hoffmeister, Josef Janning, Matthias Jopp, Friedemann Kainer, Karl-Rudolf Korte, Verena Lehmann-Spalleck, Ingo Linsenmann, Barbara Lippert, Siegfried Magiera, Michael Matern, Andreas Maurer, Patrick Meyer, Juergen Mittag, Joerg Monar, Peter-Christian Mueller-Graff, Hans-Wolfgang Platzer, Elfriede Regelserger, Maik Schmahl, Uwe Schmitt, Otto Schmuck, Ulrich Schroeder, Bernhard Seidel, Isabelle Tannous, Barbara Tham, Juergen Turek, Peter M. Wagner, Gaby Umbach, Winfried von Urff, Werner Weldenfeld, Wolfgang Wessels, Anita Wolf-Niedermaler, Ksenija Brigljević. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9539503000
061.1(4-67 EU)(035)
339.92(4)(035)
HK05-00149

EUROPSKA konferencija o čitanju (14 ; 2005 ; Zagreb)
Book of abstracts / 14th European Conference on Reading Literacy Without Boundaries, Zagreb, Croatia, July 31 - August 3, 2005 = 14. europska konferencija o čitanju Pismenost bez granice, Zagreb, Hrvatska, 31. srpnja - 3. kolovoza 2005. ; [edited by Gerry Shiel & Ivanka Stričević]. - Zagreb : Školska knjiga, 2005 (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 87 str. ; 30 cm.
Om. nasl.
061.3(4):028](497.5 Zagreb)
028(048)
HK05-00150

EUROPSKI parlament mladih Hrvatske. - Zagreb : Europski parlament mladih, [2005]. ([s. l. : s. n.]). - [38] str. : ilustr. ; 30 cm.
Nasl. nad tekstom. - Godina izdavanja preuzeta sa str. [1].
061.213(4-6EU)
(4-6EU)
HK05-00151

FORČIĆ, Gordana
Uokvirite svoju ideju : priručnik o upravljanju projektnim ciklusom i izradi logičkog okvira / Gordana Forčić i Slađana Novota. - 2. izd. - Rijeka : Udruga za razvoj civilnog društva Smart, 2005. (Opatija : Gravema). - 98 str. : ilustr., graf. prikazi, ; 25 cm.
Rječnik: str. 93-95. - Bibliografija: str. 97.
ISBN 9539875145
061.2.051(035)
HK05-00152

GALERIJA Ivana Meštrovića (Split)
Galerija Ivana Meštrovića : katalog stalnog postava / [kataloška obrada Maja Šeparović, Dalibor Prančević ; fotografije Živko Bačić ... [et al.] ; uredništvo kataloga Igor Maroević ... et al.]. - Zagreb : Fundacija Ivana Meštrovića, 2005. ([Zagreb] : Intergrafika). - 160 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 24 cm.
Ilustr. i na unut. str. 1. om. lista. - Nakl. 1000 primj. - Str. 5-11: Stalni postav / Guido Quien. - Str. 12-17: O djelu Ivana Meštrovića u postavu Galerije / Dalibor Prančević. - Str. 147-149: O Galeriji Ivana Meštrovića / Maja Šeparović. - Iz života Ivana Meštrovića: str. 151-154. - Bibliografija: str. 155-160.
ISBN 9539695686
069(497.5 Split).02:73
HK05-00153

GOSPODARSKI vodič grada Knina [Elektronička građa]. - Knin : Grad Knin, 2005. (Zagreb : Kerschoffset). - 1 optički disk (CD-ROM) : u bojama ; 12 cm.
Zahtjevi sustava: PC; Windows XP; Adobe Acrobat Reader. - Stv. nasl. s nasl. zaslona. - Publikacija u formatu PDF; sadrži 103 str. - Tekstovni podaci.
ISBN 9539997011
061.5(497.5)
(497.5Knin)
(058)
HK05-00154

GOSPODARSKI vodič grada Knina. - Knin : Grad Knin, 2005. (Zagreb : Kerschoffset). - 103 str. : ilustr. u bojama ; 21 cm.
Zemljop. crtež Hrvatske i plan grada Knina na unut. str. 1. i 2. om. lista.
ISBN 9539997003
061.5(497.5 Knin)(058)
HK05-00155

IVANKOVIĆ, Grgur Marko
Oružje i vojna oprema od 16. do 20. stoljeća : izbor iz fundusa Muzeja Slavonije, Osijek, travanj-prosinac, 2005. / Grgur Marko Ivanković ; [fotografije Marin Topić]. - Osijek : Muzej Slavonije, 2005. (Osijek : IBL). - 99 str. : ilustr. (djelomice u bojama) ; 30 cm.
Katalog izložbe. - Nakl. 500 primj. - Bibliografija: str. 98-99.
ISBN 953619127X
069(497.5 Osijek).51:623.4(064)
069(497.5 Osijek).02:908(497.5-3 Slavonija)
623.4(091)"15/19"(064)
HK05-00156

KATALOG programa i projekata : Koordinacija udruga za djecu u Republici Hrvatskoj / [urednica Maja Uzelac]. - Zagreb : Udruženje Djeca prva, udruga kordinator, 2005. ([Zagreb] : Denona). - 128 str. ; 29 cm.
ISBN 9539747783
061.2(497.5):364.65-053.2/.6
364.65-053.2/.6:061.2(497.5)
614-053.2/.6(497.5)
HK05-00157

KATALOG programa neformalnog obrazovanja za ljudska prava i demokratsko građanstvo koje provode organizacije civilnoga društva u Republici Hrvatskoj / [urednica Ruža Beljan]. - Zagreb : Nacionalna zaklada za razvoj civilnog društva, 2005. (Zagreb : Marko M). - 120 str. ; 23 cm.
Podatak o urednici preuzet s poleđine nasl. str. - Nakl. 500 primj.
061.2(497.5):[342.7:37](058)
HK05-00158

LEČEK, Suzana
Seljačka sloga u Slavoniji, Srijemu i Baranji : (1925.-1941.) / Suzana Leček ; [prijevod sažetka Ida Jurković ; izrada kazala Vlatka Lemić]. - Slavonski Brod : Hrvatski institut za povijest, Podružnica za povijest Slavonije, Srijema i Baranje, 2005. (Zagreb : Ibis grafika). - 310 str. : ilustr. ; 25 cm. - (Bibliotheca Croatica - Slavonica, Sirmiensia et Baranyensia. Studije ; knj. 7)
Bibliografija: str. 166-168 i uz tekst. - Summary. - Imensko kazalo ; Kazalo mjesta.
ISBN 9536659212
061.237(497.5-3 Slavonija)(091)"1921/1941"
061.237(497.5-3 Baranja)(091)"1925/1941"
061.237(497.5-3 Srijem)(091)"1925/1941"
HK05-00159

LEVY, Joel
Tajna povijest : skrivene sile koje su oblikovale prošlost / Joel Levy ; prijevod s engleskoga Marko Maras. - Zagreb : Naklada Ljevak, 2005. (Zagreb : Grafpex). - 276 str. ; 22 cm. - (Biblioteka Bookmarker)
Prijevod djela: Secret history. - Bibliografija: str. [265]-270. - Imensko i predmento kazalo.
ISBN 9531786720 (tvrdi uvez)
061.236(091)
327.84(091)
327.88(091)
HK05-00160

LEVY, Joel
Tajna povijest : skrivene sile koje su oblikovale prošlost / Joel Levy ; prijevod s engleskoga Marko Maras ; [kazalo Nina Vujičić]. - 2. izd. - Zagreb : Naklada Ljevak, 2005. (Zagreb : Grafpex). - 276 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Bookmarker)
Prijevod djela: Secret history. - Bibliografija: str. [265]-270. - Imensko i predmetno kazalo i kazalo mjesta.
ISBN 9531786739 (meki uvez)
061.236(091)
327.84(091)
327.88(091)
HK05-00161

LEVY, Joel
Tajna povijest : skrivene sile koje su oblikovale prošlost / Joel Levy ; prijevod s engleskoga Marko Maras. - Zagreb : Naklada Ljevak, 2005. (Zagreb : Grafpex). - 276 str. ; 22 cm. - (Biblioteka Bookmarker)
Prijevod djela: Secret history. - Bibliografija: str. [265]-270. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9531786739 (meki uvez)
061.236(091)
327.84(091)
327.88(091)
HK05-00162

MACHIEDO Mladinić, Norka
Jadranska straža : 1922.-1941. / Norka Machiedo Mladinić. - Zagreb : Dom i svijet, 2005. (Zagreb : GIPA). - 232 str. : ilustr. ; 21 cm. - (Pomorska biblioteka / Dom i svijet, Zagreb)
Bilješka o autorici: str. [233]. - Bibliografske bilješke uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 9536491028
061.23(497.5 Split)"1922/1941"
HK05-00163

MANDIĆ, Oleg, turistički djelatnik
Rotary i mi : prvih 100 godina = Rotary and us : the first 100 years / Oleg Mandić ; [prijevod na engleski Doris Baričević]. - Rijeka : "Adamić" : Digital point, 2005. (Rijeka : Digital point). - 367 str. : ilustr. ; 24 cm.
Tekst usporedo na hrv. i engl. jeziku.
ISBN 9532192255
061.235(497.5 Rijeka)(067.5)
HK05-00164

MANDUŠIĆ, Anka
50 godina Udruge izviđača "Omiš", Omiš / [priredile Anka Mandušić, Marija Kalajžić]. - Omiš : Udruga izviđača "Omiš", [2005.] ([s. l. : s. n.]). - 12 str. : ilustr. ; 21 cm.
Podatak o autoricama preuzet iz kolofona.
061.213(497.5 Omiš)(067.5)
HK05-00165

MARIJANOVIĆ, Dragan
Široka su Matičina jedra : Dnevnik dana Matice hrvatske Mostar, [28. ožujka - 15. lipnja] 2005. / Dragan Marijanović ; [fotografije Marin Knezović, Stojan Lasić i Marin Musag. - Mostar : Matica hrvatska, Ogranak, 2005. (Široki Brijeg : Logotip). - 123 str. : ilustr. ; 29 cm.
Slika autorova i bilješka o njemu: str. 121.
[061.7:008](497.6)
061.2(497.6=163.42)
(497.6Mostar)
(=163.42)
"2005"
(083.97)
HK05-00166

MARIJANOVIĆ, Zdravko
Čuvari kulturnog nasljeđa : Hrvatsko kulturno društvo Napredak, Podružnica Kreševo : 1990.-2001. / Zdravko Marijanović. - Kreševo : HKD Napredak, Podružnica, 2005. (Široki Brijeg : Suton). - 151 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 31 cm.
Nakl. 800 primj. - Kratice i objašnjenja: str. 148. - Bibliografija: str. 149.
ISBN 9958934701
061.237(497.6 Kreševo=163.42)(091)"1990/2001"
HK05-00167

MEĐUNARODNI simpozij Autentičnost i memorija mjesta: problemi, potencijali, izazovi (2003 ; Kumrovec)
Zbornik radova = Collected papers / Međunarodni simpozij Autentičnost i memorija mjesta: problemi, potencijali, izazovi, Kumrovec, 4. - 8. 6. 2003. = International Symposium Authenticity and Places of Memory: Problems, Potentials, and Challenges, Kumrovec, 4-8 June 2003 ; [prijevod na engleski, translated by Želimira Javorović, Vesna Bujan ; urednica, editor Dunja Šarić]. - Kumrovec : Muzeji Hrvatskog zagorja, Muzej "Staro selo", 2005. ([Zagreb] : Kratis). - 371 str. : ilustr. ; 25 cm.
Na omotu: Muzeji Hrvatskog zagorja, Muzej Staro selo Kumrovec : 1953. - 2003. - Tekst usporedo na hrv. i engl. jeziku. - Nakl. 1000 primj. - Zastupljeni autori: Ivo Maroević, Branka Šprem Lovrić, Dunja Majnarić Radošević, Lucija Benyovsky, Rhea Ivanuš, Vesna Vrabec, Viktorija Momeva Altiparmakovska, Bozenna Wisniewska, Nataša Mataušić, Petar Namičev, Nadica Jagarčec, Dubravka Peić Čaldarević, Adam Pintarić, Renata Vujnović, Renata Tomljenović, Zrinka Marušić, Dunja Šarić, Slavica Marković, Davorka Pšenica, Lada Prister, Vesna Mažuran-Subotić, Tatjana Kolak, Rosana Ratkovčić, Bojana Videkanić, Marlite Halbertsma, Goranka Kovačić, Vlasta Krklec, Tajana Trbojević Vukičević, Damir Mihelić, Ivančica Pavišić, Krešimir Babić, Mandica Svirac, Renata Odrčić, Vlatka Filipčić Maligec, Varina Jurica Turk, Krešimir Brlobuš. - Bibliografija uz neke radove i uz tekst.
ISBN 9536448971
069(063)
069(497.5)(063)
HK05-00168

MEĐUNARODNO savjetovanje Kompetentnost laboratorija (1 ; 2005 ; Cavtat, Dubrovnik)
1. Međunarodno savjetovanje Kompetentnost laboratorija 2005., Cavtat - Dubrovnik, 3. - 5. studenog 2005. : knjiga radova = 1st International Conference Laboratory Competence 2005. : proceedings / [urednik, editor-in-chief Karmen Margeta]. - Zagreb : CROLAB, 2005. ([s. l.] : Kontrast). - 532 str. : ilustr. ; 24 cm.
Zastupljeni autori: Goran Radman, Vjera Krstelj, Manfred Golze, W. Wegscheider, Janko Drnovšek, Štefica Cerjan Stefanović, Dubravko Risović, Marija Kaštelan-Macan, Alka J. M. Horvat, Danijela Ašperger, Darija Vratović, Tea Havranek, Dorian Marjanović, Davor Zvizdić, Tomislav Svaguša, Alenka Gogala, Nikša Krnić, Slavica Jakšić, Sunčica Uhitil, Nada Vađić, Šefka Horvat-Kurbegović, Zoran Stjepanovič, Karin Stana Kleinschek, Tidža Muhić-Šarac, Munir Mehović, Mustafa Memić, Veronika Kubanović, Dragica Kaštelanac, Renata Bukovčan, Ljiljana Gašparec-Skočić, Biserka Raspor, Mladen Pleše, Ružica Čuljak, Vedran Mudronja, Biserka Runje, Srđan Medić, Davor Zvizdić, Lovorka Grgec Bermanec, Tomislav Veliki, Jakša Topić, Srećko Bojić, Olga Štajdohar-Pađen, Sanja Matečić Mušanić, Maja Rajić Linarić, Muhamed Sućeska, Šuhreta Husić, Marijan Banovac, Nataša Štambuk Cvitanović, Predrag Đukić, Ivan Vrkljan, Nevenka Kamenić, Mihaela Zamolo, Graziela Guslicov, Doru Puscasu, Luka Krnić, Nataša Peček, Branimir Palković, Maria Ioan, Liliana Radu, Constanta Mandoiu, Vladimir Mucko, Jasenka Žuti, Ana Marija Boljanović, Elinor Trogrlić, Vesna Šimunić-Mežnarić, Božidar Blažeka, Ljerka Flegar, Damir Markučić, Miroslav Omelić, Josip Vuk, Zoran Lulić, Ivan Mahalec, Goran Šagi, Vladimir Pašagić, Sandra Babić, Dragana Mutavdžić, Michael Matus, Zdravko Baršić, Gorana Baršić, Slavica Ćorić, Branka Špehar, S. Marinčić, J. Šabarić, Z. Šmit, D. Puntarić, Sandra Petričević, Tanja Kačunko, Tomislav Bolanča, Karmen Margeta, Branka Vojnović, Melita Regelja-Luša, Šime Ukić, Ivanka Blaženka, N. Uzorinac, T. Tomić, N. Šegudović, Vesna Režić Dereani, Ivana Bogičević. - Nakl. 200 primj. - Tekstovi na hrv. ili engl. jeziku. - Bibliografija iza svakog poglavlja. - Abstracts. - Kazalo autora.
ISBN 9537329003
061.62(497.5)
(497.5)
(063)
HK05-00169

MITGLIEDER-VERZEICHNIS der Rotary Clubs in Oesterreich, Ungarn, Kroatien, Slowenien, Bosnien-Herzegowina : Ausgabe 2005/2006 / [Herausgeber Ferdinand G. Piatnik]. - Wien : Rotary International District 1910, 2005. (Wien : Manz Crossmedia). - 1422 str. : zemlljop. crteži ; 17 cm.
Ime urednika preuzeto sa poleđ. nasl. str. - Zemljop. crteži na oba unut. omotna spojna lista.
061.23.02(4-191.2)
(4-191.2)
"2005/2006"
(060.21)
HK05-00170

MOVING civil society forward : results of the Support for Croatia's Nongovernmental Organizations (CroNGO) Program, 2001-2004 / [editors Paula Tarnapol Whitacre, Jennifer Stuart]. - Zagreb : AED [i. e.] Academy for Educational Development, 2005. (Zagreb : Kerschoffset). - 54 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 24 cm.
ISBN 9539798787 (pogrešan)
061.2.051(497.5)
HK05-00171

MUZEJ Brodskog Posavlja. Odjel suvremene povijesti. Tehnička zbirka (Slavonski Brod)
Tehnička zbirka : Muzej Brodskog Posavlja, [Slavonski Brod], rujan - listopad 2005. / [autorica kataloga i izložbe Ivanka Cafuta ; fotografije Damir Fajdetić]. - Slavonski Brod : Muzej Brodskog Posavlja, 2005. (Slavonski Brod : Publikum). - 19 str. : ilustr. u bojama ; 30 cm.
Nakl. 300 primj. - Bibliografija i bibliografske bilješke: str. [20].
ISBN 9537116077
069(497.5 Slavonski Brod).51:62](064)
069(497.5 Slavonski Brod).02:908(497.5-3 Posavina)
62(091)(064)
HK05-00172

MUZEJ grada Koprivnice. Zbirka fotografija i fotografskog pribora. Zbirka Karlo Plajh i Ivan Šef
Fotografija u Koprivnici : zbirka Karlo Plajh i Ivan Šef : Muzej grada Koprivnice, 4. 3. - 28. 3. 2005. / [glavni urednik Dražen Ernečić]. - Koprivnica : Muzej grada Koprivnice, 2005. ([Koprivnica] : DTS Koprivnica). - 94 str. : ilustr. (djelomice u bojama) ; 21 cm.
Nakl. 500 primj. - Str. 3-4: Predgovor / Draženka Jalšić Ernečić.
ISBN 9536243717
069(497.5 Koprivnica).51:77](083.924)
77(497.5 Koprivnica)"19"(083.824)
HK05-00173

PATEKAR, Slavko
Ka vrhovima Shangri La planine : tragovima slobodnih zidara / Slavko Patekar. - Zagreb : Nova knjiga Rast, 2005. (Zagreb : Studio Moderna). - 278 str. : ilustr. ; 21 cm. - (Biblioteka Sfinga / Nova knjiga Rast)
Bibliografija: str. 277-278.
ISBN 9532370269
061.236
HK05-00174

POSLOVANJE udruga : financijski, porezni i pravni aspekti / Cvjetana Plavša Matić ... [et al.]. - Zagreb : Hrvatska zajednica računovođa i financijskih djelatnika : Nacionalna zaklada za razvoj civilnog društva, 2005. (Zagreb : Sveučilišna tiskara). - 175 str. ; 24 cm.
Ostali zastupljeni autori: Darko Terek, Davor Vašiček, Ivan Idžojtić, Kornelija Sirovica, Marija Zuber, Vesna Vašiček. - Sadrži i: Zakon o udrugama. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9536480727 (Hrvatska zajednica računovođa i financijskih djelatnika)
061.2(497.5)(094)
HK05-00175

POTICANJE razvoja civilnog društva : rezultati programa Potpora hrvatskim nevladinim organizacijama (CroNGO, 2001. - 2004.) / [urednice Paula Tarnapol Whitacre, Jennifer Stuart ; prijevod Tamara Slišković]. - Zagreb : AED [i. e.] Academy for Educational Development, 2005. (Zagreb : Kerschoffset). - 54 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 24 cm.
Izv. stv. nasl.: Moving civil society forward.
ISBN 9539798787
061.2.051(497.5)
HK05-00176

PRIGODNICA : Družba "Braća Hrvatskoga Zmaja" 1905.- 16. XI. 2005. / [uredio Marijan Machala]. - 2. izd. - Zagreb : Družba "Braća Hrvatskoga Zmaja", 2005. ([s. l. : s. n.]). - [24] str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 24 cm.
Om. nasl. - Nakl. 400 primj.
ISBN 9536928116
061.22(497.5)(067.5)"1905/2005"
HK05-00177

RONDEL velikana učenika gimnazije u Osijeku : Josip Juraj Strossmayer, Lavoslav Ružička, Vladimir Prelog. - Osijek : Družba "Braća Hrvatskoga Zmaja", Zmajski stol u Osijeku, 2005. (Osijek : IBL). - 40 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 30 cm.
Zastupljeni autori: Andrija Šuljak, Antun Čečatka, Andrija Mutnjaković, Matija Salaj, Zvonimir Gerber. - Nakl. 500 primj. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9536928078
061.22(497.5 Zagreb)(091)
HK05-00178

RUKAVINA, Vladimir, dizajner
U susret Božiću : 1995.-2001. / [tekst i slike] Vladimir Rukavina. - Zagreb : Družba "Braća Hrvatskoga Zmaja", 2005. (Zagreb : Studio Moderna). - [32] str. : ilustr. u bojama ; 24 cm.
Nakl. 400 primj.
ISBN 9536928124
061.22(497.5)"1995/2001"
HK05-00179

SEBOTTENDORF, Rudolf von
Tajne vježbe slobodnih zidara / Rudolf barun od Sebottendorfa ; [prijevod Mladen Udiljak]. - Zagreb : CID-Nova, [2005.] ([s. l.] : LKD promet). - 95 str. ; 17 cm. - (Biblioteka Tragovi ; knj. 75)
Prijevod djela: Die geheimen Uebungen der tuerkischen Freimauer. - Nakl. 300 primj. - Podatak o god. izdavanja preuzet iz CIP zapisa. - Bilješka o autoru: str. 94-95.
ISBN 9536566702
061.236.6
HK05-00180

STREŠNJAK, Mihajlo
Desat rokov Matice slovenskej v Osijeku = Deset godina Matice slovačke u Osijeku / Michal Strešniak, Margita Žagarova, Andrej Kuric. - Osijek : Zvaz Slovakov Chorvatsku, Matica Slovenska Osijek, 2005. (Osijek : Gradska tiskara). - 112 str. : ilustr. (djelomice u bojama) ; 33 cm.
Tekst na slovač. i hrv. jeziku. - Nakl. 200 primj. - Slike autora i bilješke o njima: str. 109-112.
ISBN 9539892783 (Savez Slovaka u Hrvatskoj)
061.2(497.5 Osijek=162.4)"1993/2003"
323.15(497.5=162.4)
HK05-00181

STROSSMAYEROVI dani (2005 ; Đakovo)
Strossmayerovi dani : Đakovo, od 18. do 21. svibnja 2005. / [glavni i odgovorni urednik Ivica Mandić ; koncepcija i dokumentacija Đuro Vanđura ; predgovor Borivoj Popovčak ; fotografije Boris Krstinić]. - Đakovo : Grad, 2005. ([Zagreb] : Kratis). - 24 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm.
Katalog izložbe. - Zastupljeni autori: Antonio Correggio, Cornelis Dussart, Mathias Stomer, Adrien van Ostade, Jean Baptiste Paulin Guerin, Jean Antoine Gros. - Nakl. 500 primj.
061.4(497.5 Đakovo):75
262.12 Strossmayer, J. J.
HK05-00182

SUSTAV osiguranja kvalitete za neprofitne organizacije / [urednice i prijevod Morana Smodlaka Krajnović, Ivet Ćurlin]. - Zagreb : AED [i. e.] Academy for Educational Development, 2005. (Zagreb : Kratis). - 115 str. ; 24 cm.
Str. 5: Predgovor / Cvjetana Plavša-Matić.
ISBN 9539798779
061.2.05(035)
HK05-00183

ŠARIĆ Kostić, Elvira
Stadtmuseum Split : Museumsfuehrer / [Redaktion und Text Elvira Šarić ; Uebersetzung Renata Peršin ; Fotos Zlatko Sunko]. - Split : Muzej grada Splita = Stadtmuseum, 2005. (Split : Dalmacijapapir). - 148 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 23 cm.
Izv. stv. nasl.: Muzej grada Splita. - Ime autorice preuzeto sa str. [2]. - Plan Muzeja na unut. str. om. listova. - Nakl. 500 primj. - Bibliografija: str. 144-[147].
ISBN 9536638142
069(497.5 Split).02:908](036)
HK05-00184

TOPIĆ, Duško
Hrvatsko kulturno-umjetničko društvo Valopovo 1905 : [1905.-2005.] / Duško Topić. - Valpovo : Hrvatsko kulturno-umjetničko društvo "Valpovo 1905", 2005. (Osijek : Sitograf). - 282 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 24 cm.
Podnasl. preuzet sa str. [1]. - Nakl. 500 primj. - Bibliografija: str. 277-278.
ISBN 9539652413
061.237(497.5 Valpovo)(067.5)
HK05-00185

VELKOVSKI, Liljana
Mala likovna radionica : pedagoška djelatnost Galerije Klovićevi dvori : jesen 2003. - proljeće 2005. / Liljana Velkovski ; [suradnica Edita Šurina ; fotografije Lidija Japec]. - Zagreb : Galerija Klovićevi dvori, 2005. (Zagreb : Skaner studio). - 80 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm.
Nakl. 500 primj.
ISBN 9536776723
069.12(497.5 Zagreb)"200"
37.036(083.824)
HK05-00186

VIZLER, Sandro
Specijalnosti : posebni program za izviđače i planinke istraživače / [autori Sandro Vizler, Krasanka Majer]. - Zagreb : Savez izviđača Hrvatske, 2005. ([s. l.] : Tiskara Svebor). - 51 str. : ilustr. ; 21 cm.
Imena autora preuzeta sa str. [2].
ISBN 953712312X
061.213(035)
379.835(035)
HK05-00187

VUKASOVIĆ, Ante
Naših prvih 12 godina : [spomen knjiga] = Našich prvych 12 rokov : [spomienkova kniha] / napisao = napisal Ante Vukasović ; [prijevod na slovački = preklad do slovenčiny Maria Ševčikova]. - Zagreb : Društvo hrvatsko-slovačkoga prijateljstva = Spoločnost chorvatsko-slovenskeho priatel'stva, 2005. (Donja Lomnica : Ekološki glasnik). - 255 str. : ilustr. u bojama ; 25 cm. - (Knjižnica Mostovi prijateljstva = Knižica Mosty priatel'stva ; knj. = kn. 4)
Podnasl. preuzet sa str. [3]. - Tekst usporedo na hrv. i slovač. jeziku. - Nakl. 500 primj. - Bibliografija: str. 217-232, 235-240 i uz tekst. - Summary. - Imensko kazalo.
ISBN 9539715334
061.237(497.5:437.6)(067.5)
930.85(497.5:437.6)(091)
HK05-00188

Vidi br.: HK05-06053

Vidi br.: HK05-03890

Vidi br.: HK05-03319

Vidi br.: HK05-06054

Vidi br.: HK05-05123

Vidi br.: HK05-03741

Vidi br.: HK05-03848

Vidi br.: HK05-03499

Vidi br.: HK05-00156

Vidi br.: HK05-06049

Vidi br.: HK05-03363

Vidi br.: HK05-02742

Vidi br.: HK05-00140

Vidi br.: HK05-03037

Vidi br.: HK05-03731

Vidi br.: HK05-01085

Vidi br.: HK05-03892

Vidi br.: HK05-02477

Vidi br.: HK05-03915

Vidi br.: HK05-03066

Vidi br.: HK05-03932

Vidi br.: HK05-03824

Vidi br.: HK05-00166

Vidi br.: HK05-03489

Vidi br.: HK05-03773

Vidi br.: HK05-03935

Vidi br.: HK05-03889

Vidi br.: HK05-03283

Vidi br.: HK05-03373

Vidi br.: HK05-02734

Vidi br.: HK05-02531

Vidi br.: HK05-03921

Vidi br.: HK05-03914

Vidi br.: HK05-03718

Vidi br.: HK05-03065

Vidi br.: HK05-00899

Vidi br.: HK05-02760

Vidi br.: HK05-02913

Vidi br.: HK05-03453

Vidi br.: HK05-00139

Vidi br.: HK05-02762

Vidi br.: HK05-03791

Vidi br.: HK05-03809

Vidi br.: HK05-02849

Vidi br.: HK05-03790

Vidi br.: HK05-02940

Vidi br.: HK05-03823

Vidi br.: HK05-02925

Vidi br.: HK05-03876

Vidi br.: HK05-00142

Vidi br.: HK05-00671

Vidi br.: HK05-03742

Vidi br.: HK05-03874

Vidi br.: HK05-00172

Vidi br.: HK05-02733

Vidi br.: HK05-02738

Vidi br.: HK05-03372

Vidi br.: HK05-03871

Vidi br.: HK05-03051

Vidi br.: HK05-03072

Vidi br.: HK05-03843

Vidi br.: HK05-03933

Vidi br.: HK05-06128

Vidi br.: HK05-02751

Vidi br.: HK05-03754

Vidi br.: HK05-03906

Vidi br.: HK05-02728

Vidi br.: HK05-00717

Vidi br.: HK05-06047

Vidi br.: HK05-03080

Vidi br.: HK05-02912

Vidi br.: HK05-03816

Vidi br.: HK05-03738

Vidi br.: HK05-03573

Vidi br.: HK05-00159

Vidi br.: HK05-00159

Vidi br.: HK05-03464

Vidi br.: HK05-03029

Vidi br.: HK05-03464

Vidi br.: HK05-03026

Vidi br.: HK05-06325

Vidi br.: HK05-03325

Vidi br.: HK05-03078

Vidi br.: HK05-03244

Vidi br.: HK05-02781

Vidi br.: HK05-04651

Vidi br.: HK05-02735

Vidi br.: HK05-02731

Vidi br.: HK05-01261

Vidi br.: HK05-03916

Vidi br.: HK05-02746

Vidi br.: HK05-03324

Vidi br.: HK05-03345

Vidi br.: HK05-03775

Vidi br.: HK05-03847

Vidi br.: HK05-03769

Vidi br.: HK05-03767

Vidi br.: HK05-03383

Vidi br.: HK05-03796

Vidi br.: HK05-03826

Vidi br.: HK05-06024

Vidi br.: HK05-03886

Vidi br.: HK05-01300

Vidi br.: HK05-00787

Vidi br.: HK05-03786

Vidi br.: HK05-02394

Vidi br.: HK05-00168

Vidi br.: HK05-03897

Vidi br.: HK05-03865

Vidi br.: HK05-03904

Vidi br.: HK05-03483

Vidi br.: HK05-03863

Vidi br.: HK05-03502

Vidi br.: HK05-03575

Vidi br.: HK05-02459

Vidi br.: HK05-03374

Vidi br.: HK05-03768

Vidi br.: HK05-03374

Vidi br.: HK05-03374

Vidi br.: HK05-03395

Vidi br.: HK05-03487

Vidi br.: HK05-03891

Vidi br.: HK05-03688

Vidi br.: HK05-03077

Vidi br.: HK05-02478

070   Novinarstvo. Novinstvo

BRAUTOVIĆ, Mato
Novine u graničnom području Boka Kotorska - Dubrovnik - Istočna Hercegovina = Newspapers in borderline area Boka Kotorska - Dubrovnik - East Herzegovina / Mato Brautović ; [prijevod Ivan Jelčić]. - Dubrovnik : Hrvatsko udruženje europskih novinara : EastWest Institute, 2005. (Dubrovnik : Alfa-2). - 93 str. : ilustr. u bojama ; 25 cm.
Om. nasl. - Tekst usporedo na hrv. i engl. jeziku.
ISBN 9539978116 (Hrvatsko udruženje europskih novinara)
070(497.5 Dubrovnik)"20"
070(497.16)"20"
050(497.6)"2004"
HK05-00189

ELD''ROV, Svetlozar
Našijat specialen dopisnik s'obštava --- : h''rvatskijat korespondent i dobrovolec Krunoslav Keruc za B'lgarija i B'lgarite / Svetozar Eld''rov ; [prevod ot h'rvatski Dončo Saškov Georgiev]. - [Sofija : "Sv. Georgi Pobedonosec"], cop. 2005. ([s. l. : "Voenno izdatelstvo" EOOD). - 263 str. : ilustr. ; 24 cm.
Bibliografija uz svako poglavlje.
ISBN 9545093331
070.42 Heruc, K.
94(497.2)"18"(093)
HK05-00190

HERGEŠIĆ, Ivo
Hrvatske novine i časopisi do 1848. ; Hrvatske sudbine / Ivo Hergešić. - Zagreb : Ex libris, 2005. ([s. l. : s. n.]). - 137 str. : faks., ilustr. ; 20 cm. - (Izabrana književna djela Ive Hergešića ; sv. 2)
Autorova slika. - Uvod: str. 7-13. - Bibliografija i bilješke uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 9536310392
070(497.5)(091)
(497.5)
".../1848"
HK05-00191

MALOVIĆ, Stjepan
Osnove novinarstva / Stjepan Malović ; priloge priredila i obradila Gordana Vilović. - Zagreb : Golden marketing - Tehnička knjiga, 2005. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 407 str. : ilustr. ; 20 x 24 cm. - (Udžbenici Sveučilišta u Dubrovniku = Manualia Universitatis studiorum Ragusine)
Bibliografija: str. 397-400. - Imensko kazalo ; Predmetno kazalo.
ISBN 9532122303
070(075.8)
HK05-00192

NARODNE novine : zbornik uz 170. obljetnicu neprekinutoga izlaženja : 1835.-2005. / [urednik Ivan Bekavac]. - Zagreb : Narodne novine, 2005. ([Zagreb] : Kratis). - 381 str. : ilustr. (pretežno u bojama), faks. ; 34 cm.
Zastupljeni autori: Ana Perić, Ivo Perić, Sanda Ham, Mile Mamić, Dubravko Jelčić, Dragutin Tadijanović, Petar Klarić, Duška Šarin, Zvonimir Šeparović, Pero Jurković, Lujo Margetić, Zoran Jašić, Jadranko Crnić, Ilija Prlina, Stanislav Pavić, Katarina Fuček, Petar Piskač, Slavko Šarec, Srećko Frinčić, Nikola Cota, Slavica Banić, Dražen Božić, Branka Morić, Ivo Škanata, Goranka Mitrović. - Summary / Zdravko Šimunović.
ISBN 9532340610
070:34/35](497.5)"1835/2005"(082)
34/35:070](497.5)"1835/2005"(082)
HK05-00193

NOVAK, Božidar, publicist
Hrvatsko novinarstvo u 20. stoljeću / Božidar Novak. - Zagreb : Golden marketing - Tehnička knjiga : Press data, medijska agencija HND-a, 2005. (Zagreb : Grafomark). - 1119 str. : ilustr. ; 25 cm.
Bibliografija: str. [1055]-1077 i uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 9532121943 (Golden marketing Tehnička knjiga)
070(497.5)"19"
HK05-00194

STOLJEĆE Ogulinskih novina / uredila Višnja Lipošćak. - Ogulin : Matica hrvatska, Ogranak, 2005. (Zagreb : Tipotisak). - VII, 327 str. : faks. ; 33 cm. - (Posebno izdanje / Matica hrvatska, Ogulin)
Str. V-VI: Visoko zrcalo / Željka Čorak.
ISBN 9537166007
070(497.5 Ogulin)(091)
070(497.5 Ogulin)(02.045)
HK05-00195

ŠAGOLJ, Smiljko
Povijest filmskog i TV izvješćivanja / Smiljko Šagolj. - Split : Napredak, 2005. (Split : Redak). - 223 str. : ilustr. ; 21 cm.
Mali TV rječnik: str. 195-217. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu. - Bibliografija: str. 218-219.
ISBN 9536651521
070:7.097(091)
791.43-92(091)
HK05-00196

TADIĆ, Katica
Bibliografija o arhivima, čitaonicama, knjižnicama i muzejima : napisi iz riječkih i sušačkih hrvatskih novina od 1900. do 1999., na području današnjih županija Primorsko-goranske, Istarske i Ličko-senjske / Katica Tadić. - Osijek : Filozofski fakultet, 2005. (Osijek : Kućna tiskara Filozofskog fakulteta). - XXI, 546 str. ; 24 cm.
Str. VII-VIII: Predgovor / Tatjana Aparac-Jelušić. - Popis kratica i akronima iz bibliografskih jedinica: str. XV-XVII. - Predmetno kazalo ; Mjesno kazalo ; Imensko kazalo.
ISBN 9536456508
070(497.5 Rijeka)(01)"1900/1999"
016:070](497.5 Rijeka)"1900/1999"
HK05-00197

UZELAC Schwendemann, Stribor
Okrenuta klepsidra : prilozi za poznavanje povijesti brodskog novinstva i novinarstva / Stribor Uzelac Schwendemann. - Slavonski Brod : Publicum, 2005. (Osijek : Grafika). - 180 str. : ilustr. ; 20 cm. - (Biblioteka Publicum ; knj. 2)
Nakl. 300 primj. - Autorova slika na omotu.
ISBN 9539505704
070(497.5 Sl. Brod)(091)
HK05-00198

VIDAKOVIĆ, Josip, povjesničar
Šibenska "Hrvatska rieč" : (1905.-1914.) / Josip Vidaković ; suradnica Ana Šimić. - Šibenik : Gradska knjižnica "Juraj Šižgorić" ; Zadar : Odjel za informatologiju i komunikologiju Sveučilišta, 2005. (Zadar : Grafotehna). - 274 str. ; 24 cm.
Bibliografija: str. 273-274 i uz tekst. - Summary / translation Vlado Sušac ; Riassunto / traduzione Mirta Habuš.
ISBN 9536163810 (Gradska knjižnica "Juraj Šižgorić")
070(497.5 Šibenik)"1905/1914"
HK05-00199

VIDAKOVIĆ, Josip, povjesničar
Povijest šibenskog novinstva : (XIX. i XX. st.) / Josip Vidaković ; suradnica Ana Šimić. - Šibenik : Gradska knjižnica "Juraj Šižgorić" ; Zadar : Odjel za informatologiju i komunikologiju Sveučilišta, 2005. (Zadar : Grafotehna). - 296 str. : ilustr. ; 24 cm.
Bibliografija: str. 293-296 i uz tekst. - Summary ; Riassunto.
ISBN 9536163829 (Gradska knjižnica "Juraj Šižgorić")
070(497.5 Šibenik)(091)"18/19"
HK05-00200

VOJINOVIĆ, Aleksandar
Ive Mihovilović : Spectator / Aleksandar Vojinović. - Zagreb : Profil international, 2005. (Zagreb : Profil international). - 301 str., XV str. s tablama ; 21 cm. - (Biblioteka Biografije i dnevnici)
Podatak o god. izdavanja preuzet iz CIP zapisa. - Str. 239-255: Grandseigneur novinarstva / Đorđe Zelmanović. - Bilješka o autoru: str. 293. - Bibliografija I. Mihovilovića: str. 257-258. - Imensko kazalo.
ISBN 953120134X
070Mihovilović, I.
929Mihovilović, I.
HK05-00201

Vidi br.: HK05-02705

Vidi br.: HK05-00195

Vidi br.: HK05-06319

Vidi br.: HK05-06319

Vidi br.: HK05-00944

Vidi br.: HK05-03875

Vidi br.: HK05-00189

08   Poligrafije. Publikacije za djecu i mlade. Službene publikacije

GUINNESS world records 2006 / [preveo s engleskoga Nebojša Buđanovac]. - Zagreb : Algoritam, 2005. ([s. l. : s. n.]). - 288 str. : ilustr. u bojama ; 31 cm.
Izv. stv. nasl.: Guinness world records 2006.
ISBN 9532202870
088(100)"2006"
HK05-00202

HILL, Eric
Pikove priče za igru i zabavu / Eric Hill ; [prevela s engleskoga Mirna Čubranić]. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2005. ([s. l. : s. n.]). - 77 str. : ilustr. u bojama ; 29 cm.
Prijevod djela: Spot's playtime storybook. - Tiskano u Kini.
ISBN 9531964696
087.5
HK05-00203

MACKEE, David
Elmer i izgubljeni medo / David McKee ; prevela Sanja Lovrenčić. - Zagreb : Golden marketing - Tehnička knjiga, 2005. ([s. l. : s. n.]). - [27] str. : ilustr. u bojama ; 24 cm.
Prijevod djela: Elmer and the lost teddy.
ISBN 9532122044
087.5
HK05-00204

VELTHUIJS, Max
Žabac i stranac / Max Velthuijs ; [s nizozemskoga] prevela Gioia-Ana Ulrich. - Zagreb : Golden marketing - Tehnička knjiga, cop. 2005. ([s. l. : s. n.]). - [26] str. : ilustr. u bojama ; 24 cm. - (Biblioteka Žabica)
Prijevod djela: Kikker en de vreemdeling.
ISBN 9532122257
087.5
HK05-00205

VELTHUIJS, Max
Zaljubljeni žabac / Max Velthuijs ; [s engleskoga] prevela Sanja Lovrenčić. - Zagreb : Golden marketing - Tehnička knjiga, cop. 2005. ([s. l. : s. n.]). - [24] str. : ilustr. u bojama ; 24 cm. - (Biblioteka Žabica)
Prijevod djela: Frog in love.
ISBN 9532122052
087.5
HK05-00206

ZUBOVIĆ, Sonja
Kako se gleda abeceda / Sonja Zubović. - Zagreb : UPI-2M, [2005?] (Zagreb : Zagraf tisak). - [32] str. : ilustr. u bojama ; 29 cm.
087.5
HK05-00207

ZUBOVIĆ, Sonja
Kako se gleda abeceda / Sonja Zubović. - 5. izd. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2005. (Čakovec : "Zrinski"). - [32] str. : ilustr. u bojama ; 29 cm.
ISBN 953196730X
087.5
HK05-00208

Vidi br.: HK05-04678

Vidi br.: HK05-05678

Vidi br.: HK05-05219

Vidi br.: HK05-04388

Vidi br.: HK05-05267

Vidi br.: HK05-05589

Vidi br.: HK05-04256

Vidi br.: HK05-04982

Vidi br.: HK05-04251

Vidi br.: HK05-04250

Vidi br.: HK05-04392

Vidi br.: HK05-05422

Vidi br.: HK05-02352

Vidi br.: HK05-06005

Vidi br.: HK05-04107

Vidi br.: HK05-04201

Vidi br.: HK05-04252

Vidi br.: HK05-04387

Vidi br.: HK05-04399

Vidi br.: HK05-04400

Vidi br.: HK05-04619

Vidi br.: HK05-04654

Vidi br.: HK05-04177

Vidi br.: HK05-05452

Vidi br.: HK05-05643

Vidi br.: HK05-05763

Vidi br.: HK05-05826

Vidi br.: HK05-05959

Vidi br.: HK05-05646

Vidi br.: HK05-00856

Vidi br.: HK05-00852

Vidi br.: HK05-05107

Vidi br.: HK05-05401

Vidi br.: HK05-05352

Vidi br.: HK05-05186

Vidi br.: HK05-05549

Vidi br.: HK05-05548

Vidi br.: HK05-04747

Vidi br.: HK05-05766

Vidi br.: HK05-05588

Vidi br.: HK05-05164

Vidi br.: HK05-04398

Vidi br.: HK05-04393

Vidi br.: HK05-04389

Vidi br.: HK05-04390

Vidi br.: HK05-02661

Vidi br.: HK05-05648

Vidi br.: HK05-02561

Vidi br.: HK05-04391

Vidi br.: HK05-04386

Vidi br.: HK05-06258

Vidi br.: HK05-00866

Vidi br.: HK05-05939

Vidi br.: HK05-04312

Vidi br.: HK05-04941

Vidi br.: HK05-04943

Vidi br.: HK05-05609

Vidi br.: HK05-06391

Vidi br.: HK05-06402

Vidi br.: HK05-04467

Vidi br.: HK05-05009

Vidi br.: HK05-00046

Vidi br.: HK05-06390

Vidi br.: HK05-06038

Vidi br.: HK05-00863

09   Rukopisi. Rijetke knjige. Bibliofilija

MAGIĆ, Vladimir
Katalog knjiga XVI. st. u Metropolitanskoj knjižnici u Zagrebu / katalog sastavio Vladimir Magić ; [prijevod predgovora Daniela Živković]. - Zagreb : Hrvatski državni arhiv, 2005. (Zagreb : Mikrorad). - 719 str. ; 25 cm.
Na spor. nasl. str.: Catalogus librorum sedecimo saeculo impressorum, qui in Bibliotheca Metropolitana zagrabiensi asservantur. - Nakl. 300 primj. - Kratice: str. 17-18. - Bibliografija: str. 16. - Imensko kazalo ; Kazalo naslova ; Kazalo mjesta ; Kazalo tiskara ; Kazalo vlasnika ; Predmetno kazalo.
ISBN 9536005719
094(4)"15"(01)
027.2(497.5 Zagreb):094(4)"15"](01)
HK05-00209

MJESTA pisanog pamćenja : Nacionalna i sveučilišna knjižnica, Zagreb, 15. lipnja - 15. srpnja 2005. / [tekstovi Flavia Cristiano, Monica Nanetti ; prijevod Smiljka Malinar, Sonja Pigac ; bibliografska istraživanja Franca De Leo]. - Zagreb : Nacionalna i sveučilišna knjižnica, 2005. ([Zagreb] : Alfacommerce). - 27 str. : ilustr. u bojama ; 30 cm.
Katalog izložbe. - Na vrhu nasl. str.: Ministarstvo za kulturna dobra i djelatnosti [Republike Italije], Glavna uprava za knjižnična dobra i institute za kulturu. - Nakl. 150 primj.
ISBN 9535000403
091(450)(064)
027(450)(091)(064)
HK05-00210

NACIONALNA i sveučilišna knjižnica (Zagreb)
Hrvatske protestantske knjige XVI. i XVII. stoljeća u Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici u Zagrebu / [autori uvodnih tekstova u katalogu Josip Bratulić, Stanko Jambrek, Alojz Jembrih ; urednik Ivan Kosić]. - Zagreb : Nacionalna i sveučilišna knjižnica, 2005. ([s. l. : s. n.]. - 293 str. : faks.u boji ; 22 cm.
Izložba je održana u Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici u travnju 2005. - Bibliografija: str. 51-58. - Imensko kazalo.
ISBN 9535000381
094(497.5)"15/16":284](064)
284(497.5)(091)"15/16"(064)
HK05-00211

NAZOR, Anica
Lobkovicov psaltir : senjski glagoljski rukopis iz 1359. godine / Anica Nazor. - Zagreb : vlast. nakl., 2005. ([s. l.] : Graphic Art). - 16 str. : faks. ; 15 cm.
Faks. i na unut. str. om. listova. - Bilješka o autorici: str. [15]-16.
ISBN 9539528100
091(497.5 Senj)"13"
264-13(497.5 Senj)"13":003.349.1
003.349.1(497.5 Senj)"13":264-13
HK05-00212

PLAVA krv, crna tinta : knjižnice velikaških obitelji od 1500. do 1700. : međunarodna putujuća izložba : Zagreb, Bratislava, Martin, Budapest, Forchtenstein, jesen 2005.- jesen 2007. / [karte crtali Katalin Plihal, Balazs Mihalyi ; prijevod na hrvatski Tamara Bakran ... [et al.] ; fotografije Darko Čižmek ... [et al.] ; urednik kataloga Ivan Kosić]. - Zagreb : Nacionalna i sveučilišna knjižnica, 2005. (Debrecen : Alfoldi Printing). - 179 str. : ilustr., zemljop. crteži, faks. ; 26 cm.
Kratice: str. 169. - Zastupljeni autori: Istvan Monok, Ivan Kosić, Vladimir Magić, Stefan Koerner, Eva Frimmova, Helena Saktorova, Klara Komorova. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9535000438
099.5(4)"15/17"(064)
929.71(4)"15/17":027.1](064)
027.1(4)"15/17"(064)
HK05-00213

Vidi br.: HK05-00813

1FILOZOFIJA. PSIHOLOGIJA


BERDJAEV, Nikolaj Aleksandrovič
Smisao povijesti / Nikolaj Berdjajev ; [prijevod Zoran Vukman]. - Split : Verbum, 2005. ([Zagreb] : Grafički zavod Hrvatske). - 249 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Idea ; 8)
Prijevod djela: Smysl istorii / Nikolaj Aleksandrovič Berdjaev. - Str. 206-249: Filozofija povijesti Nikolaja A. Berdjajeva / Ivan Devčić. - Bibliografske bilješke uz pogovor.
ISBN 9532350152
1:930
930.1
HK05-00214

BERDJAJEV, Nikolaj Aleksandrovič
Samospoznaja : filozofska autobiografija / Nikolaj Berdjajev ; preveo Ivan Varga. - Zagreb : Demetra, 2005. ([s. l.] : Hrbat graf). - X, 331 str. : slika autora ; 25 cm. - (Demetra. Filosofska biblioteka Dimitrija Savića ; sv. 82)
Prijevod djela: Samopoznanie. - Puno ime autora: Nikolaj Aleksandrovič Berdjajev. - Autobiografija: str. 329-331. - Bibliografija i bilješke uz tekst.
ISBN 9532250360
1Berdjaev, N. A.
(0:82-94)
HK05-00215

COLLINS, Jeff
Heidegger za početnike / Jeff Collins i Howard Selina ; preveo Dinko Telećan. - Zagreb : Naklada Jesenski i Turk, 2005. (Čakovec : "Zrinski"). - 176 str. : ilustr. ; 21 cm. - (Biblioteka Za početnike)
Prijevod djela: Introducing Heidegger. - Bibliografija: str. 174-175. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9532221433
1Heidegger, M.
(02.062)
HK05-00216

DELIJA Trešćec, Nives
Platonova kritika umjetnosti / Nives Delija Trešćec. - Zagreb : Naklada Jurčić, 2005. (Zagreb : Parvus). - 183 str. ; 20 cm. - (Filozofska biblioteka / Naklada Jurčić ; knj. 9)
Bibliografija: str. 175-179 i uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 9536462923
1 Plato
HK05-00217

DUELMEN, Richard van
Otkriće individuuma : 1500.-1800. / Richard van Duelmen ; prevela s njemačkoga Sanja Lazarin. - Zagreb : Golden marketing - Tehnička knjiga, 2005. (Široki brijeg : Suton). - 143 str. : ilustr. ; 25 cm. - (Biblioteka Dialogica Europea)
Prijevod djela: Die Entdeckung des Individuums. - Str. 135-139: Duelmenovo "otkriće indivuuma" i granice historijske znanosti / Drago Roksandić. - Bibliografija: str. 123-128 i uz tekst; bibliografija radova R. van Duelmena: str. 141-143. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9532121994
1:930
930.1
130.2(4)"15/18"
HK05-00218

HALKIN, Leon-Ernest
Erazmo i kršćanski humanizam / Leon-E. [Ernest] Halkin ; [prijevod i predgovor Vinko Grubišić]. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2005. (Zagreb : Kršćanska sadašnjost). - 175 str. ; 20 cm. - (Eseji / Kršćanska sadašnjost, Zagreb ; sv. 23)
Prijevod djela: Erasme et l'humanisme chretien. - Nakl. 1000 primj. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu. - Bibliografija: str. 171-172 i uz tekst.
ISBN 9531101469
1 Erasmus Desiderius
HK05-00219

JAKŠIĆ, Božidar
Buka i bes : o pravu na kritičko mišljenje / Božidar Jakšić. - Požarevac : Centar za kulturu, Edicija Braničevo, 2005. (Požarevac : TEC elektronik). - 153 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Ogledi i razgovori ; knj. 4)
Nakl. 500 primj.
ISBN 8673150248
1Kangrga, M.
(049.2)
HK05-00220

KING, Peter J.
Sto filozofa : život i djelo najvećih svjetskih mislilaca / Peter J. King ; [prevela Andrea Tišljar]. - Zagreb : Veble commerce, 2005. ([s. l. : s. n.]). - 192 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 23 cm.
Prijevod djela: One hundred philosophers. - Glosar: str. 186-187. - Bilješka o autoru: str. 192. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9536458969
1-051(031)
HK05-00221

MARTINICH, Aloysius Patrick
Hobbes / A. [Aloysius] P. Martinich. - New York ; London : Routledge, 2005. (Padstow : TJ International). - 261 str. : ilustr. ; 22 cm. - (Routledge Philosophers)
Bibliografija: [248]-253. - Predmetno i imensko kazalo.
ISBN 0415283282
1 Hobbes, T.
HK05-00222

MARX, Werner
Fenomenologija Edmunda Husserla : uvod / Werner Marx ; s njemačkoga preveo Božo Dujmović. - Zagreb : Naklada Breza, 2005. (Zagreb : Kika graf). - 155 str. : slika E. Husserla ; 21 cm. - (Biblioteka Phos ; knj. 8)
Prijevod djela: Die Phaenomenologie Edmund Husserls. - Popis skraćenica Husserlovih djela: str. 135. - Bibliografija: str. 137-147. - Imensko kazalo ; Predmetno kazalo.
ISBN 9537036243
1Husserl, E.
165.62
HK05-00223

PAVLOVIĆ, Dušan, politolog
Autonomija ličnosti u Rolsovoj teoriji pravde / Dušan Pavlović. - Beograd : Fabrika knjiga, 2005. ([Beograd] : Standard 2). - 238 str. ; 22 cm. - (Edicija Reč ; knj. 39)
Bilješka o autoru na omotu. - Bibliografija: [232]-238.
ISBN 8677180249
1 Rawls, J.
1:32
HK05-00224

PLATON ueber das Gute und die Gerechtigkeit = Plato on goodness and justice = Platone sul bene e sulla giustizia / hersgegeben von Damir Barbarić. - Wuerzburg : Koenigshausen & Neumann, cop. 2005. ([s. l. : s. n.]). - 275 str. ; 24 cm.
Zastupljeni hrvatski autori: Erna Banić Pajnić, Damir Barbarić, Mihaela Girardi-Karšulin, Marko Petrak. - Bilješke o autorima: str. 271-275. - Bibliografija uz neke radove i uz tekst.
ISBN 3826029518
1Plato
(082)
141.131(049.3)(082)
HK05-00225

STONE, Isidor Feinstein
Suđenje Sokratovo / Isidor F. Stone ; [preveo Dragutin Hlad]. - Zagreb : Misl, 2005. (Zagreb : Vedograf). - 236 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Serendipity ; knj. 12)
Prijevod djela: The trial of Socrates. - Nakl. 800 primj. - Bilješka o autoru: str. 236. - Bibliografske bilješke: str. 206-222. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9536306131
1 Socrates
343.919(38)
HK05-00226

ŠAGO, Frane
Ontologija : Sv. Toma Akvinski, Imanuel Kant, Q.W.F. Hegel, Jacques Maritain, Martin Heidegger / Frane Šago. - Split : Tiskarski obrt - ST, 2005. ([s. l. : s. n.]). - 121 str. ; 29 cm.
Bibliografske bilješke uz tekst. - Summaries ; Zusammenfassung.
ISBN 9539986850
1Thomas Aquinas, sanctus
1Kant, I.
1Hegel, G. W. F.
1Heidegger, M.
1Maritain, J.
HK05-00227

Vidi br.: HK05-02584

Vidi br.: HK05-06315

Vidi br.: HK05-00364

Vidi br.: HK05-00364

Vidi br.: HK05-00292

Vidi br.: HK05-00224

Vidi br.: HK05-01014

Vidi br.: HK05-00419

Vidi br.: HK05-00419

Vidi br.: HK05-00242

Vidi br.: HK05-00227

Vidi br.: HK05-00227

Vidi br.: HK05-00227

Vidi br.: HK05-00227

Vidi br.: HK05-00437

1(091)   Povijest filozofije

GUTHRIE, William Keith Chambers
Povijest grčke filozofije / W. [William] K. [Keith] C. [Chambers] Guthrie. - Zagreb : Naklada Jurčić, 2005- . (Zagreb : Parvus). - sv. ; 24 cm.
Prijevod djela: A history of Greek philosophy.
ISBN 9532450033 (cjelina)
1(091)(38)

Knj. 1 : Raniji predsokratovci i pitagorovci / preveli Laura Blažetić, Juraj Bubalo, Branko Malić. - 2005. - XV, 445 str.
Popis kratica: str. XV. - Bibliografija: str. 407-417; bibliografske bilješke uz tekst. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9532450041

HK05-00228

HELENISTIČKA filozofija : epikurovci, stoici, skeptici / priredili Pavel Gregorić, Filip Grgić, Maja Hudoletnjak Grgić. - Zagreb : KruZak, 2005. (Zagreb : Kikagraf). - XV, 527 str. ; 23 cm.
Zastupljeni autori: Jacques Brunschwig, David Sedley, Gisela Striker, Julia Annas, Michael Erler, Malcom Schofield, Michael Frede, Anthony A. Long, Susanne Bobzien, Robert B. Todd, Dorothea Frede, Brad Inwood, Pierluigi Donini, Myles Burnyeat. - Bilješka o autorima: : str. [455]-457. - Bibliografija: str. [459]-517 i uz tekst. - Imensko kazalo ; Predmetno kazalo.
ISBN 9536463458
1(091)(37/38)(082)
HK05-00229

LAO-TZU
Dao De Đing : knjiga o putu i njegovoj energiji / Lao Zi ; priredio Petar Vasiljević. - Zagreb : V.B.Z., 2005. (Ljubljana : Tiskarna Ljubljana). - 119 str. ; 20 cm. - (Biblioteka 1000 cvjetova ; knj. 45)
Prijevod djela: Dao de đing. - Izvorni oblik autorova imena: Lao-Tzu. - Preporučena bibliografija: str. 118-119.
ISBN 9532013911
1(091)(510)
299.513
HK05-00230

LAO-TZU
Knjiga o putu i njegovoj krjeposti / Lao-zi ; s francuskoga preveo Stojan Vučićević. - Zagreb : Alfa, 2005. (Čakovec : "Zrinski"). - 99 str. ; 18 cm. - (Svjetski pisci)
Prijevod djela: Dao De Jing. - Izv. oblik autorova imena: Lao-Tzu. - Bilješka o autoru na omotu. - Str. 89-98: Lao-zijov svileni put do Hrvatske / Stojan Vučićević.
ISBN 9531686327
1(091)(510)
299.513
HK05-00231

PLATZ, Slavko
Povijest filozofije I. : Stari vijek: grčka i rimska filozofija / Slavko Platz. - Đakovo : Katolički bogoslovni fakultet, 2005. (Osijek : NIPOS). - 151 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Diacovensia. Priručnici ; 1)
Bibliografija: str. 151 i uz tekst.
ISBN 9536935082
1(091)(37/38)
HK05-00232

PREMUR, Ksenija
Komparativna filozofija : eseji o umjetnosti, kulturi i filozofiji Indije, Kine i Japana / Ksenija Premur. - Zagreb : Naklada Lara, 2005. (Zagreb : Grafomark). - 184 str. ; 20 cm.
Nakl. 500 primj. - Bilješka o autorici: str. 183-184. - Bibliografija: str. 171-182 i uz tekst.
ISBN 9539863759
1(091)(4:5)
HK05-00233

RUSSELL, Bertrand
Mudrost Zapada / Bertrand Russell ; [preveli Marija i Ivan Salečić]. - Reprint. - Split : Marjan tisak, 2005. ([s. l. : s. n.]). - 320 str. : ilustr. ; 24 cm.
Prijevod djela: Wisdom of the West.
ISBN 9532142983
1(091)(4)
HK05-00234

ŠČERBATSKOJ, Fedor Ippolitovič
Ranobuddhistička dharma / Fjodor Ščerbatski ; priredio i preveo Goran Kardaš. - Zagreb : Demetra, 2005. ([s. l.] : Hrbat graf). - XVII, 241 str. : ilustr. ; 21 cm. - (Serija Atenej)
Izv. oblik autorova imena: Fedor Ippolitovič Ščerbatskoj. - Portret autora. - Sadržaj s nasl. str.: Središnja koncepcija buddhizma i značenje riječi = The central conception of Buddhism and the meaning of the term "Dharma" ; Teorija o duši kod buddhista = The soul theory of the Buddhists. - Bibliografija i bilješke uz tekst. - Kazalo sanskrtskih termina ; Imensko kazalo.
ISBN 9532250573
1(091)(5):128
294.3
HK05-00235

Vidi br.: HK05-00412

11/12   Metafizika. Estetika

ARISTOTELES
O pjesničkom umijeću / Aristotel ; preveo i priredio Zdeslav Dukat. - Zagreb : Školska knjiga, 2005. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 459 str. ; 21 cm.
Izv. stv. nasl.: Peri poihtikhe / Aristoteles. - Bilješke: str. 63-454. - Str. [455]-459: Pogovor / Z. Dukat. - Bibliografija: str. 59-61.
ISBN 9530615671
111.852:82
HK05-00236

DANI Frane Petrića (14 ; 2005 ; Cres)
14. dani Frane Petrića : glavna tema: Teorija relativnosti i filozofija, Cres, 26.-28. rujna 2005. : stalna tema: Petrić i renesansne filozofske tradicije, Cres, 29.-30. rujna 2005. = 14th Days of Frane Petrić : main theme: Theory of Relativity and Philosophy, Cres, September 26-28, 2005 : regular annual theme: Petrić and Renaissance Philosopical Traditions, Cres, September 29-30, 2005 = 14. Frane-Petrić-Tage : Hauptthema: Die Relativitaetstheorie und Philosophie, Cres, 26.-28. September 2005 : Staendiges Thema: Petrić und die philosophischen Traditionen der Renaissance, Cres, 29.-30. September 2005 = 14. Giorni di Francesco Patrizi : tema principale: La teoria della relativita e filosofia, Cherso, 26-28 settembre 2005 : tema fisso: Patrizi e tradizioni filosofiche rinascimentali, Cherso, 29-30 settembre 2005 / [prijevodi Vesna Baće ... [et al.] ; urednik Hrvoje Jurić]. - Zagreb : Hrvatsko filozofsko društvo, 2005. (Zagreb : Grafomark). - 144 str. ; 21 cm. - (Filozofski glasnik. Libellus ; 13)
Knjiga sažetaka. - Tekst na više jezika. - Nakl. 300 primj.
ISBN 9531640955
113/119"19"(063)(048)
53-05 Einstein, A.(063)(048)
530.1:140.8](063)(048)
HK05-00237

ELIADE, Mircea
Kozmologija i alkemija drevnog Babilona / Mircea Eliade ; s francuskog preveo Dominick-Andreas Varga. - Zagreb : Scarabeus-naklada, 2005. (Zagreb : ITG). - 118 str. ; 21 cm.
Prevedeno prema: Cosmologie et alchimie babyloniennes; izv. na rum. jeziku.
ISBN 9539918545
113/119(354)
133.5:54](354)
HK05-00238

GALOVIĆ, Milan
Nakon proroka, mudraca i genija : Što je htjela umjetnost moderne? / Milan Galović. - Zagreb : Demetra, 2005. ([s. l. : s. n.]). - VIII, 403 str. : slika autora ; 25 cm. - (Demetra. Filosofska biblioteka Dimitrija Savića ; sv. 87)
Bio-bibliografska bilješka o autoru: str. 403. - Bibliografija: str. 399-402 i uz tekst.
ISBN 9532250646
111.852:7
7.036"19"
HK05-00239

GRŽINIĆ, Marina
Estetika kibersvijeta i učinci derealizacije / Marina Gržinić ; prevodilac Nebojša Jovanović. - Zagreb : Multimedijalni institut ; Sarajevo : Košnica, 2005. ([Sv. Ivan Zelina] : Zelina). - 228 str. : ilustr. ; 21 cm. - (Basic : biblioteka za progresivnu kulturu i nove tehnologije)
Prijevod djela: Estetika kibersveta in učinki derealizacije. - Nakl. 500 primj. - Str. 13-19: Predgovor / Šefik Tatlić. - Bibliografija: str. 225-228 i uz tekst.
ISBN 953986996X
111.852:007
7.01:007
HK05-00240

HERACLITUS
Tako kazuje Heraklit, Efežanin : vijest za izvrsnike / pokušao prevesti B. D. - Zagreb : Naklada Jesenski i Turk, 2005. (Čakovec : "Zrinski"). - 54 str. ; 18 cm. - (Filozofska biblioteka / Naklada Jesenski i Turk, Zagreb)
Izv. oblik imena autora: Heraclitus. - Usporedo grč. izvornik i hrv. prijevod.
ISBN 9532221921
113/119
HK05-00241

KATINIĆ, Križo
Živjeti za smrt, umrijeti za život? : o smrti i smrtnosti u svjetlu filozofije egzistencije Karla Jaspersa i logoterapije Viktora E. Frankla / Križo Katinić. - Zagreb : Stajergraf, 2005. (Zagreb : Stajergraf). - 282 str. ; 22 cm.
Slika autora i bilješka o njemu na omotu. - Bibliografija: str. 267-281 i uz tekst. - Abstract.
ISBN 9536881373
128:159.964.3
159.964.3:128
1 Jaspers, K.
159.964.2-05 Frankl, V. E.
615.851:128
HK05-00242

KRSTULOVIĆ, Ivan, slikar
Struktura doživljaja / Ivan Krstulović. - Split : Umjetnička akademija, 2005. (Split : Dalmacija papir). - 31 str. : ilustr. ; 20 cm.
Bilješka o autoru: str. 27. - Bibliografija: str. 25.
ISBN 9536617242
111.852:7
HK05-00243

MORIN, Edgar
Čovjek i smrt / Edgar Morin ; s francuskog prevela Branka Paunović. - Zagreb : Scarabeus-naklada, 2005. (Zagreb : Znanje). - 479 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Imago)
Prijevod djela: L'homme et la mort. - Str. 475-479: Pogovor / Petar Bujas.
ISBN 953991857X
128
130.11
HK05-00244

MURANO, Tarik
Fenomenološka estetika Nove umjetnosti 20. stoljeća / Tarik Murano. - Zagreb : Duga print, 2005. (Zagreb : Duga print). - 167 str. ; 30 cm.
Nakl. 250 primj. - Bibliografija: str. 145-158. - Summary. - Predmetno kazalo ; Imensko kazalo.
ISBN 9539940923
111.852:7.036
7.01
HK05-00245

PAREYSON, Luigi
Ontologija slobode : zlo i patnja / Luigi Pareyson ; preveo [i pogovor napisao] Dalibor Pribanić. - Zagreb : Demetra, 2005. ([s. l. : s. n.]). - XVII, 453 str. : slika autora ; 25 cm. - (Demetra. Filosofska biblioteka Dimitrija Savića ; sv. 83)
Prijevod djela: Ontologia della liberta. - Str. XI-XVII: Predgovor / Giuseppe Riconda i Gianni Vattimo. - Pogovor: str. 443-453. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9532250492
123.1:2
111.84:2
144.4:123.1
HK05-00246

Vidi br.: HK05-00859

Vidi br.: HK05-01027

Vidi br.: HK05-00848

Vidi br.: HK05-00246

Vidi br.: HK05-00021

Vidi br.: HK05-00286

Vidi br.: HK05-00948

Vidi br.: HK05-02589

Vidi br.: HK05-00437

13   Filozofija uma i duha. Metafizika duhovnog života. Okultizam

BAKER, Alan, publicist
Nevidljivi orao : povijest nacističkog okultizma / Alan Baker ; [prijevod Petra Štrok]. - Zagreb : Stari grad, 2005. (Zagreb [i. e. Donja Lomnica] : Ekološki glasnik). - 303 str., [8] str. s tablama ; 25 cm. - (Biblioteka Saturn)
Prijevod djela: Invisible eagle. - Bilješke: str. 277-291. - Bibliografija: str. 292-297. - Imensko kazalo.
ISBN 9536716380
133(430)"1933/1945"
329.18(430)"1933/1945":133
HK05-00247

BALOH Martić, Karin
Jarac : super horoskop : [22.12.-20.1. : prognoza za 2006., 2007. i 2008. godinu] / [Karin Baloh]. - Kastav : Extrade, 2005. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 88 str. ; 20 cm.
Podatak o autorici preuzet sa str. [2]. - Podnasl. preuzeti s omota.
ISBN 9532400346
133.526
HK05-00248

BALOH Martić, Karin
Vaga : super horoskop : [23.9.-23.10. + prognoza za 2006., 2007. i 2008. godinu] / [autor teksta Karin Baloh]. - Kastav : Extrade, 2005. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 87 str. : ilustr. u bojama ; 20 cm.
Podnasl. preuzet s omota. - Ime autorice preuzeto sa str. [2].
ISBN 9532400311
133.526
HK05-00249

BALOH Martić, Karin
Strijelac : super horoskop : [23. 11. - 21. 12. : prognoza za 2006., 2007. i 2008. godinu] / [Karin Baloh]. - Kastav : Extrade, 2005. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 88 str. : ilustr. ; 20 cm.
Podnasl. preuzet s omota. - Ime autorice preuzeto sa str. [2].
133.526
HK05-00250

BALOH Martić, Karin
Vaga : super horoskop : 23. 9. - 23. 10 : prognoza za 2006., 2007. i 2008. godinu] / [Karin Baloh]. - Kastav : Extrade, 2005. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 87 str. : ilustr. u bojama ; 20 cm.
Podnasl. preuzet s omota. - Ime autorice preuzeto sa str. [2].
133.526
HK05-00251

BALOH Martić, Karin
Jarac : super horoskop : [22.12-20.1.] / [autor teksta Karin Baloh]. - Posebno izd. za Večernji list. - Kastav : Extrade, 2005. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 87 str. : ilustr. u bojama ; 20 cm.
Ime autorice preuzeto sa str. [2]. - Podnasl. preuzet s omota.
ISBN 9532400176
133.526
HK05-00252

BALOH Martić, Karin
Vodenjak : super horoskop : [21.1.-19.2] / [autor teksta Karin Baloh]. - Posebno izd. za Večernji list. - Kastav : Extrade, 2005. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 88 str. : ilustr. u bojama ; 20 cm.
Ime autorice preuzeto sa str. [2]. - Podnasl. preuzet s omota.
ISBN 9532400184
133.526
HK05-00253

BALOH Martić, Karin
Škorpion : super horoskop : [24. 10. - 22. 11. : prognoza za 2006., 2007. i 2008. godinu] / [Karin Baloh]. - Kastav : Extrade, 2005. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 88 stzr. : ilustr. u bojama ; 20 cm.
Podnasl. preuzet s omota. - Ime autorice preuzeto sa str. [2].
ISBN 953240032X
133.526
HK05-00254

CHOPRA, Deepak
Spontano ispunjenje želja / Deepak Chopra ; [prijevod Parust Marlec]. - Čakovec : Dvostruka duga, 2005. (Velika Gorica : MTG-Topgraf). - 200 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Jupiter)
Prijevod djela: The spontaneous fulfillment of desire. - Nakl. 1000 primj. - Bibliografija: str. 183-186.
ISBN 9536516748
133.2
HK05-00255

ČOLIĆ, Silvija
Ljubavni horoskop : zvjezdana ljubavna tajna / Silvija Čolić. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2005. (Zagreb : Kratis). - 200 str. ; 20 cm.
ISBN 9531964513
133.526
HK05-00256

ĆUK-LEON, Mijo
Strijelac : sagittarius - žar : 22. 11. - 20. 12. : ljubav - seks - novac / [Mio Ćuk-Leon, Emil Slunjski]. - Zagreb : EmilArt, 2005. (Zagreb : EmilArt). - 80 str. : ilustr. ; 20 cm.
Podatak o autorima preuzet sa str. [2].
ISBN 9537301026
133.526
HK05-00257

ĆUK-LEON, Mijo
Jarac = Capricornus : stijena : 21. 12. - 20. 1. : ljubav, seks, novac / [Mio Ćuk-Leon, Emil Slunjski]. - Zagreb : EmilArt, 2005. (Zagreb : EmilArt). - 80 str. : ilustr. ; 20 cm.
Imena autora preuzeta s poleđine nasl. lista.
ISBN 9537301033
133.526
HK05-00258

DUPOR, Mile
Astromedicina ; Zvijezde, ljubav, seks ; Astro računi, analize, prognoze / Mile Dupor. - 1. izd. - Beograd : Metaphysica : AKIA Mali princ, 2005. (Aranđelovac : Đurđevdan). - 314 str. : ilustr. ; 20 cm. - (Virgo : edicija zapadne astrologjje)
ISBN 8684091531 (Metaphysica)
133.52
HK05-00259

DUPOR, Mile
Ne vjerujte, provjerite : teorija i značaj zodijaka, značaj polja, planeta, aspekata, domet predikacije : [udžbenik natalne astrologije] / Mile Dupor. - 1. izd. - Beograd : Metaphysica : AKIA Mali princ, 2005. (Aranđelovac : Đurđevdan). - 339 str. : ilustr. ; 20 cm. - (Virgo : edicija zapadne astrologije)
Podnasl. preuzet s omota.
ISBN 8684375386 (AKIA Mali princ)
133.52
HK05-00260

EAGLETON, Terry
Teorija i nakon nje / Terry Eagleton ; [preveo s engleskoga Darko Polšek]. - 1. izd. - Zagreb : Algoritam, 2005. ([Zagreb] : Zagraf ZT). - 187 str. ; 23 cm. - (Facta ; 18)
Prijevod djela: After theory. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu. - Podatak o numeraciji u nakladničkoj cjelini pruezet iz CIP zapisa. - Bibliografske bilješke uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 9532202935
130.2"19"
HK05-00261

GEHLEN, Arnold
Čovjek : njegova narav i njegov položaj u svijetu / Arnold Gehlen ; s njemačkoga preveo Kiril Miladinov ; pogovor Hotimir Burger. - Zagreb : Naklada Breza, 2005. (Zagreb : Kika-graf). - 399 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Homo absconditus)
Prijevod djela: Der Mensch. - Bibliografija i bilješke uz tekst. - Imensko kazalo ; Predmetno kazalo.
ISBN 9537036235
130.11
HK05-00262

GOODMAN, Linda
Sunčevi znakovi / Linda Gudmen ; [prijevod Suzana Paponja]. - Zagreb : Begen, 2005. ([s. l. : s. n.]). - 595 str. ; 21 cm.
Prevedeno prema: Sunčevi znaci ; izv. stv. nasl.: Sun signs / Linda Goodman.
ISBN 9536864401
133.526
HK05-00263

GOVEDIĆ, Nataša
Etičke bilježnice : o revoltu i brižnosti / Nataša Govedić. - Zagreb : Naklada Jesenski i Turk, 2005. (Čakovec : "Zrinski"). - 174 str. ; 18 cm.
Bilješka o autorici: str. [175]. - Bibliografija uz svako poglavlje.
ISBN 9532221972
130.2:17](0:82-4)
821.09:17
HK05-00264

KEZELE, Adrian Predrag
Jedno svjetlo, mnogo duša : neokultura: životni i duhovni put Starih Europljana / zapisao Adrian Predrag Kezele ; [ilustracije Damir Belavić]. - Čakovec : Dvostruka Duga, 2005. (Velika Gorica : MTG-Topgraf). - 282 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Biblioteka Znanost novog vremena)
Nakl. 1000 primj.
ISBN 9536516780
133.2(0:82-32)
HK05-00265

KOVAČEVIĆ, Gordana, astrologinja
Zvjezdarnik : astrologija 12 znakova / Goga Kovačević. - 2., dopunjeno izd. - Osijek : Svjetla grada, [2005?] (Osijek : IBL). - 207 str. : ilustr. ; 21 cm.
Str. 7-8: Predgovor / Tedi Viškanić. - Bilješka o autorici: str. 207.
ISBN 9536687089
133.522(035)
HK05-00266

LEVI, Eliphas
Velike tajne / Eliphas Levi ; [prijevod Jurica Medved]. - Zagreb : CID-Nova, 2005. ([s. l.] : LDK Promet). - 195 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Tragovi ; knj. 73)
Prijevod djela: The great secret.
ISBN 9536566699
133.1/.4(0:82-4)
HK05-00267

LYOTARD, Jean-Francois
Postmoderno stanje : izvještaj o znanju / Jean-Francois Lyotard ; prevela Tatjana Tadić. - Zagreb : Ibis-grafika, 2005. (Zagreb : Ibis-grafika). - VIII, 115 str. ; 21 cm.
Prijevod djela: La condition postmoderne. - Str. 101-108: Pogovor / Marijan Krivak. - Bibliografske bilješke uz tekst. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9536927098
130.2"19":001
HK05-00268

MILEKIĆ, Goran
Astropsihologija / Goran Milekić ; [prijevod Karlo Juranić]. - Rijeka : Dragon, 2005. (Rijeka : Zambelli). - 448 str. ; 23 cm.
Prevedeno sa srp. jezika. - Bilješka o autoru: str. 447-448.
ISBN 9539526604
133.52
HK05-00269

MILJEVIĆ, Slavomir Cune
Sijači čudesnog sjemenja / Slavomir Cune Miljević. - Zagreb : CID-Nova, 2005. ([Zagreb] : LDK promet). - 485 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Tragovi ; knj. 73)
ISBN 9536566664
133.2
(0:82-9)
HK05-00270

MORIN, Edgar
Izgubljena paradigma : ljudska priroda / Edgar Morin ; s francuskog prevela Ita Kovač. - Zagreb : Scarabeus-naklada, 2005. (Zagreb : Znanje). - 277 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Imago)
Prijevod djela: Le paradigme perdu. - Bilješke uz tekst. - Bibliografija: str. 265-277 i uz tekst.
ISBN 9539918561
130.11
HK05-00271

PAIĆ, Žarko
Politika identiteta : kultura kao nova ideologija / Žarko Paić. - Zagreb : Antibarbarus, 2005. (Zagreb : Grafomark). - 225 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Antibarbarus)
Bilješka o autoru: str. 225. - Bibliografija: str. 211-224.
ISBN 9536160501
130.2"19/20":316.75
HK05-00272

PETRIŠKA, Sanja
Leksikon čaranja i praznovjerja / Viktoria Faust. - Zagreb : Nova knjiga Rast, 2005. ([s. l.] : Tiskara Lovreković). - 175 str. ; 21 cm.
Pravo ime autorice: Sanja Petriška.
ISBN 9532370099
133.4(03)
291.33(03)
398.3(03)
HK05-00273

RIZNER, Kata
Knjiga anđeoskog tarota / Kata Rizner. - Rijeka : Dušević & Kršovnik, [2005.] (Široki Brijeg : Hercegtisak). - 491 str. : ilustr. ; 25 cm.
Podatak o god. izdavanja preuzet iz CIP zapisa.
ISBN 9532210881
133.3
HK05-00274

SCHELER, Max
Čovjekov položaj u kozmosu / Max Scheler ; s njemačkoga preveo Marinko Mišković. - Zagreb : Fabula nova, 2005. ([Zagreb] : Znanje). - 158 str. : autorova slika ; 21 cm. - (Biblioteka Argonaut)
Prijevod djela: Die Stellung des Menschen im Kosmos. - Bilješke uz tekst. - Str. 121-158: Max Scheler / Milan Galović. - Bibliografske bilješke: str. 113-115; bibliografske bilješke uz pogovor. - Imensko kazalo.
ISBN 9537207080
130.11
HK05-00275

SCHURE, Edouard
Evolucija božanstva / Edouard Schure ; [prijevod Viktoria Bauer]. - Zagreb : CID-Nova, 2005. ([Zagreb] : LDK promet). - 382 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Mitologica ; knj. 15)
Prijevod djela: L'evolution divine. - Bibliografija i bilješke uz tekst.
ISBN 9536566680
133.1
141.33
HK05-00276

SUMMERS, Lucy
Čarobna privlačnost : zavodljiva magija za moderne vještice / Lucy Summers ; [prevela Nikolina Šajn]. - Zagreb : Veble commerce, 2005. ([s. l. : s. n.]). - 128 str. : ilustr. u bojama ; 19 cm.
Prijevod djela: Sex appeal. - Predmetno kazalo.
ISBN 9536458896
133.4:159.942
HK05-00277

SUMMERS, Lucy
Seks čarolija i grad : sofisticirane čarolije za urbanu djevojku / Lucy Summers ; [prevela Nikolina Šajn]. - Zagreb : Veble commerce, 2005. ([s. l. : s. n.]). - 128 str. : ilustr. u bojama ; 19 cm.
Prijevod djela: Sex and the city. - Predmetno kazalo.
ISBN 953645890X
133.4:159.913
HK05-00278

THAYER, Stevan John
Razgovor s anđelom / Stevan J. Thayer i Linda Sue Nathanson ; s engleskoga prevela Aleksandra Mihaljević. - Zagreb : V.B.Z., 2005. (Ljubljana : Tiskarna Ljubljana). - 312 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Biblioteka 1000 cvjetova ; knj. 44)
Prijevod djela: Interview with an angel. - Na omotu podnasl.: Naš svijet, naša jastva, naša sudbina. - Slike autora i bilješke o njima: str. 307-310. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9532013865
133.9
HK05-00279

ŽIŽEK, Slavoj
O vjerovanju : nemilosrdna ljubav / Slavoj Žižek ; [prevela s engleskoga Marina Miladinov]. - 1. izd. - Zagreb : Algoritam, 2005. ([Zagreb] : Zagraf ZT). - 171 str. ; 23 cm. - (Facta ; 12)
Prijevod djela: On belief. - Nakl. 1000 primj. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu.
ISBN 9532202528
130.2"19":2
159.964.2:2
HK05-00280

ŽUVELA, Nikica
Jyotish i djelovanje Shanija / Nikica Žuvela. - Zagreb : vlast. nakl., 2005. ([s. l.] : Kolor klinika). - 100 str. : ilustr. ; 21 cm.
Podatak o god. izdavanja preuzet iz CIP zapisa. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9539529301
133.52
HK05-00281

Vidi br.: HK05-03493

Vidi br.: HK05-00364

Vidi br.: HK05-02680

Vidi br.: HK05-04335

Vidi br.: HK05-00244

Vidi br.: HK05-00218

Vidi br.: HK05-00821

Vidi br.: HK05-00238

Vidi br.: HK05-02463

Vidi br.: HK05-00887

Vidi br.: HK05-00426

14   Filozofski sustavi i gledišta

AUGUSTINUS, Aurelius
Misli / Sveti Augustin, crkveni naučitelj ; priredila Ana Balta. - Split : Verbum, 2005. (Split : Jafra print). - 119 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Anima ; 18)
Izv. oblik imena autora: Aurelius Augustinus. - Bibliografija: str. 118.
ISBN 9532350330
141.4
HK05-00282

BARBARIĆ, Damir
K budućem mišljenju : predavanja i članci / Damir Barbarić. - Zagreb : Demetra, 2005. ([s. l. : s. n.]). - V, 395 str. ; 25 cm. - (Demetra. Filosofska biblioteka Dimitrija Savića ; sv. 84)
Bibliografija: str. 379-382 i uz tekst. - Bio-bibliografska bilješka o autoru: str. 383-395.
ISBN 9532250549
140.8"198/200"
HK05-00283

BOSANAC, Gordana
Utopija i inauguralni paradoks : prilog filozofsko-političkoj raspravi / Gordana Bosanac. - Zagreb : KruZak, 2005. (Zagreb : Kikagraf). - XVI, 459 str. ; 21 cm.
Slika autorice i bilješka o njoj na omotu. - Bibliografija: str. [441]-454, bibliografija i bilješke uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 953646344X
141.81
321.74
HK05-00284

FILOZOFIJA i rod / [urednici Gordana Bosanac, Hrvoje Jurić, Jasenka Kodrnja]. - Zagreb : Hrvatsko filozofsko društvo, 2005. (Zagreb : Grafo Mark). - 340 str. ; 25 cm.
Zastupljeni autori: Gordana Bosanac, Hrvoje Jurić, Jasenka Kodrnja, Lino Veljak, Adrijana Zaharijević, Snježan Hasnaš, Barbara Stamenković, Slobodan Sadžakov, Biljana Kašić, Fahrudin Novalić, Ankica Čakardić, Rajka Polić, Maja Pan, Milan Polić, Željka Matijašević, Jelena Poštić, Suzana Marjanić, Darija Žilić, Slavica Jakobović Fribec, Alenka Spacal, Sanja Kajinić, Tamara Belenzada, Marijan Krivak, Hajrudin Hromadžić, Goran Pavlić. - Bibliografija iza svakog poglavlja ; bibliografske bilješke uz tekst. - Summaries.
ISBN 9531640963
141.72(082)
305-055.2:1(082)
HK05-00285

GUARDINI, Romano
Bit kršćanstva ; O biti umjetničkog djela / Romano Guardini ; preveo Marinko Mišković ; pogovor napisao Stjepan Kušar. - Zagreb : AGM, 2005. ([Zagreb] : URIHO). - 122 str. ; 19 cm. - (Biblioteka Sintagma / AGM)
Prijevodi djela: 1. Das Wesen des Christentums ; 2. Ueber das Wesen des Kunstwerks. - Pogovor: str. 115-122.
ISBN 9531742219
141.4
211
111.852:7
HK05-00286

KNJIGA mističkih poglavlja : duhovne pouke pustinjačkih otaca i drugih ranokršćanskih kontemplativaca / [prijevod Slobodan Stamatović ; urednik Belmondo Miliša]. - Zagreb : Naklada Jesenski i Turk, 2005. (Čakovec : "Zrinski"). - 185 str. ; 18 cm.
Bibliografija: str. 177-185.
ISBN 9532222197
141.331(082)
HK05-00287

LUCIANUS
Pohvala parazitu ; Pohvala plesu ; Pohvala muhi / Lukijan iz Samosate ; preveo i priredio Yves-Alexandre Tripković. - Zagreb : Naklada Jesenski i Turk, 2005. ([s. l. : s. n.]). - 100 str. ; 18 cm.
Prijevodi djela: 1. Peri parasitoy ; 2. Peri orcheseos ; 3. Myos egkomion. - Izv. oblik autorova imena: Lucianus. - Bilješke: str. 99-100.
ISBN 9532221964
140.8"01"
HK05-00288

RUGGENINI, Mario
Odsutni Bog : filozofija i iskustvo božanskoga / Mario Ruggenini ; preveo Miroslav Fridl. - Zagreb : Demetra, 2005. ([s. l. : s. n.]). - IX, 280 str. : autorova slika ; 21 cm. - (Aster)
Prijevod djela: Il Dio assente. - Bio-bibliografska bilješka o autoru: str. 273-275. - Bibliografija i bilješke uz tekst.
ISBN 9532250506
141.4
211
HK05-00289

SIMPOZIJ Filozofija i pluralizam ( 2005 ; Zagreb)
Simpozij Filozofija i pluralizam, Zagreb, 24. i 25. studenoga 2005. / [urednici Hrvoje Jurić, Mira Matijević]. - [Zagreb] : Hrvatsko filozofsko društvo, [2005.] (Zagreb : Grafomark). - 51 str. ; 21 cm.
Nakl. 200 primj.
ISBN 9531640971
141.113(063)(048)
HK05-00290

SKLEDAR, Nikola
Filozofijske, religijske i društvene teme : (rasprave i osvrti) / Nikola Skledar. - Zagreb : Institut za društvena istraživanja ; Zaprešić : Centar za mladež, 2005. (Zagreb : M.A.K. golden). - 247 str. ; 23 cm. - (Biblioteka Znanost i društvo ; 12)
Nakl. 500 primj. - Bilješka o autoru: str. 247. - Bibliografija: str. 245-246.
ISBN 9536218216 (Institut za društvena istraživanja)
140.8"200"
HK05-00291

THOMAS Aquinas, sanctus
Toma Akvinski : izabrano djelo / izabrao i preveo Tomo Vereš ; [s latinskog preveli Anto Gavrić, Tomo Vereš ; izrada Rječnika Kazala latinskih pojmova Anto Gavrić ; izrada Kazala imena i pojmova Anto Gavrić, Branka Hrestak]. - 2. znatno prošireno i dotjerano izd. - Zagreb : Nakladni zavod Globus, 2005. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 839 str. : faks. ; 29 cm. - (Biblioteka Posebna izdanja / Nakladni zavod Globus, Zagreb)
Tekst na hrv., lat. i tal. jeziku. - Str. [11]-13: Predgovor / Anto Gavrić. - Kratice: str. 14-16. - Život i djelo Tome Akvinskoga: str. [19]-70. - Rječnik pojmova: str. 801-808. - Bibliografija: str. [797]-800 i uz svako poglavlje; bibliografske bilješke uz tekst. - Predmetno kazalo (latinsko) ; Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9531671745
141.31(081.2)
230.2-05 Thomas Aquinas, sanctus(081.2)
235.3 Thomas Aquinas, sanctus
1 Thomas Aquinas, sanctus
HK05-00292

USPENSKIJ, Petr Demjanovič
Novi model univerzuma / P. D. Uspenskij. - Zagreb : Fabula nova, 2005-. - sv. ; 21 cm. - (Biblioteka Argonaut)
Prijevod djela: A new model of the universe. - Izvorni i puni oblik imena autora: Petr Demjanovič Uspenskij.
ISBN 9789537207069 (cjelina)
141.332

Dio 1 / s engleskoga prevela Petra Štrok. - 2005. ([Zagreb] : Znanje). - 319 str. : ilustr.
Autorova slika. - Sadržaj s nasl. str.: Ezoterizam i moderna misao ; Eksperimentalni misticizam ; Kršćanstvo i Novi zavjet ; Nadčovjek ; Spolnost i evolucija. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9537207072

HK05-00293

Vidi br.: HK05-01128

Vidi br.: HK05-00225

Vidi br.: HK05-00276

Vidi br.: HK05-00871

Vidi br.: HK05-00246

Vidi br.: HK05-03060

159.9   Psihologija

ADAMSKI, George
Telepatija : svemirski ili univerzalni jezik / George Adamski ; [prijevod Davorin Adum]. - Šibenik : D. Adum, 2005. (Šibenik : Tiskara Malenica). - 104 str. ; 21 cm.
Izv. stv. nasl.: Telepathy. - Nakl. 300 primj.
ISBN 9539827930
159.961
HK05-00294

ALBISETTI, Valerio
Biti sretan : psihoterapija za sve / Valerio Albisetti ; [s talijanskog preveo Petar Grubišić]. - 3. hrvatsko izd. - Đakovo : Karitativni fond UPT, 2005. (Đakovo : Tipografija). - 95 str. : ilustr. ; 20 cm. - (Knjižnica U pravi trenutak ; 294)
Prijevod djela: Per essere felici.
ISBN 9536319454
159.913
HK05-00295

ALBISETTI, Valerio
Sretni zajedno : kako upravljati odnosima u paru / Valerio Albisetti ; [s talijanskog prevela Ksenija Tokić]. - Đakovo : Karitativni fond UPT "Ne živi čovjek samo o kruhu", 2005. (Đakovo : Verhas). - 140 str. ; 19 cm. - (Knjižnica U pravi trenutak ; 514)
Prijevod djela: Stare bene insieme. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9532081852
159.922.1:2
HK05-00296

ALBISETTI, Valerio
Raditi sa srcem i živjeti dobro na radnome mjestu / Valerio Albisetti ; [s talijanskoga preveo Petar Bašić]. - Zagreb : Provincijalat franjevaca trećoredaca, 2005. ([Lukavec] : Offset Markulin). - 115 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Oko tri ujutro ; knj. 20)
Prijevod djela: Lavorare con il cuore e vivere bene in azienda.
ISBN 953709801X
159.944
HK05-00297

ALPS-ADRIA Conference in Psychology (7 ; 2005 ; Zadar)
Abstracts / 7th Alps-Adria Conference in Psychology, 2nd - 4th June 2005, Zadar, Croatia ; editor Ilija Manenica]. - Zadar : University, Department of Psychology, 2005. ([s. l. : s. n.]). - 230 str. ; 24 cm.
Imensko kazalo.
ISBN 9537237028
159.9(063)(048)
HK05-00298

ARAMBAŠIĆ, Lidija
Gubitak, tugovanje, podrška / Lidija Arambašić. - Jastrebarsko : Naklada Slap, 2005. (Jastrebarsko : Naklada Slap). - 516 str. ; 25 cm. - (Udžbenici Sveučilišta u Zagrebu = Manualia Universitatis studiorum Zagrabiensis)
Bibliografija: str. [491]-505 i uz tekst. - Imensko kazalo ; Predmetno kazalo.
ISBN 9531912904
159.942.3(075.8)
HK05-00299

ARONSON, Elliot
Socijalna psihologija / Elliot Aronson, Timothy D. Wilson, Robin M. Akert ; [prevoditeljice Renata Franc ... et al.]. - 4. izd. - Zagreb : Mate, 2005. ([Zagreb] : Grafotisak). - XXXIII, 689 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 26 cm. - (Biblioteka Gospodarska misao)
Prijevod djela: Social psychology. - Pojmovnik: str. [590]-598. - Bibliografija: str. [599]-660: preporučena bibliografija uz svako poglavlje. - Imensko kazalo ; Predmetno kazalo.
ISBN 9532460039
159.922.2(075.8)
316.6(075.8)
HK05-00300

BARROWS, Kate
Zavist / Kate Barrows ; [prijevod Goran Vujasinović]. - Zagreb : Naklada Jesenski i Turk, 2005. (Čakovec : "Zrinski"). - 79 str. ; 18 cm. - (Ideje u psihoanalizi)
Prijevod djela: Envy. - Bilješke: str. 77-79.
ISBN 9532222146
159.964.21
159.964.28
HK05-00301

BLAUNER, Susan Rose
Kako sam preživjela dok me vlastiti mozak pokušavao ubiti : [osobni vodič za prevenciju samoubojstva] / Susan Rose Blauner ; s engleskoga prevela Aleksandra Mihaljević-Barlović. - Zagreb : V.B.Z., 2005. (Ljubljana : Tiskarna Ljubljana). - 257 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Mi)
Prijevod djela: How I stayed alive while my brain was trying to kill me. - Podnasl. preuzet s omota. - Slika autorice i bilješka o njoj: str. [8].
ISBN 9532015000
159.97
616.89-008.441.44-084
HK05-00302

BOOTH, Nate
Diamantno pravilo : skrivnost mojstrskega rezalca diamantov : kako dramatično povečati vrednost vaše najbolj dragocene lastnine - vaših odnosov! / Nate Booth z Stevom Priceom ; [prevedla Svetlana Tomić]. - Varaždin : "Katarina Zrinski", 2005. ([Čakovec] : "Zrinski"). - 146 str. ; 21 cm. - (Biblioteka 21. stoljeće / "Katarina Zrinski", Varaždin)
Prijevod djela: The diamond rule. - Bilješka o autorima: str. [11].
ISBN 9532360654 (pogrešan)
159.913
HK05-00303

BRAZELTON, Thomas Berry
Vaše dijete : od treće godine do škole : razvoj emocija i ponašanja / T. Berry Brazelton, Joshua D. Sparrow ; [prevela s engleskoga Željka Škrinjar]. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2005. ([Zagreb] : Denona). - 376 str. ; 24 cm.
Prijevod djela: Touchpoints. - Bilješka o autorima: str. [372]. - Bibliografija: str. 357-360. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9531966400
159.922.7(035)
613.95(035)
HK05-00304

BRENIFIER, Oscar
Što je život? / tekst Oscar Brenifier ; ilustracije Jerome Ruillier ; [prevela Andrea Pongrac]. - 1. izd. - Zagreb : Profil international, 2005. ([s. l. : s. n.]). - [96] str. : ilustr. u bojama ; 24 cm. - (Sova / Profil international, Zagreb)
Prijevod djela: La vie, c'est quoi?.
ISBN 9531200270
159.922.74(02.053.2)
HK05-00305

BRISTOW-BOVEY, Darrel
Ja sam maknuo tvoj sir / Darrel Bristow-Bovery ; preveo Zvonko Tomić. - Zagreb : Izvori, 2005. ([s. l. : s. n.]). - 101 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Zemlja smiješka)
Prijevod djela: I moved your cheese.
ISBN 9532032444
159.913(0:82-7)
HK05-00306

BUJIŠIĆ, Gordana
Dijete i kriza : priručnik za odgajatelje, učitelje i roditelje / Gordana Bujišić. - Zagreb : Golden marketing - Tehnička knjiga, 2005. (Zagreb : Kastmiler). - 131 str. : ilustr. ; 27 cm.
Bilješka o autorici: str. 131.
ISBN 9532122532
159.942-053.2
159.922.7
HK05-00307

BULAT, Sergio
Mas de lo mismo! : (autoayuda esceptica) : un ensayo critico que analiza las virtudes y los defectos de los libros de autoayuda y de empresa / Sergio Bulat. - 1a. ed. - Barcelona : Cahoba Ediciones, 2005. ([Barcelona] : Graficas Garcymar). - 190 str. ; 22 cm.
ISBN 8498320542
159.913(049.3)
HK05-00308

BURSTOW, Bonnie
Radikalna feministička terapija / Bonnie Burstow ; [prevela Gordana V. Popović]. - Zagreb : Centar za žene žrtve rata, 2005. ([s. l.] : Printel). - 323 str. ; 24 cm.
Prijevod djela: Radical feminist therapy. - Bibliografija: str. 317-323 i uz svako poglavlje.
ISBN 9539627788
159.97-052-055.2:329.63-055.2](73)
159.922.1-055.2:329.63-055.2](73)
HK05-00309

BUZAN, Tony
Moć duhovne inteligencije : [10 načina iskorištenja vlastite duhovne genijalnosti] / Tony Buzan ; [prevoditeljica Marina Leustek]. - Zagreb : Veble commerce, 2005. ([s. l. : s. n.]). - 151 str., [8] str. s tablama u bojama : ilustr. ; 16 cm.
Prijevod djela: The power of spiritual inteligence. - Podnasl. preuzet s omota.
ISBN 953645887X
159.913:159.95
159.95(02.062)
HK05-00310

CARLSON, Richard
Ne mari za male stvari --- i ostat će male stvari : [100 savjeta kako ne dopustiti da sitnice zavladaju vašim životom] / Richard Carlson ; [prevela s engleskoga Božica Jakovlev]. - 11. izd. - Zagreb : Algoritam, 2005. ([Zagreb] : Zagraf ZT). - 210 str. ; 17 cm.
Prijevod djela: Don't sweat the small stuff and it's all small stuff. - Podnasl. preuzet s omota. - Autorova slika na omotu.
ISBN 9536166585
159.913
HK05-00311

CARLSON, Richard
Ne mari za male stvari --- u ljubavi : [100 savjeta kako ne dopustiti da male stvari zavladaju vašim ljubavnim životom] / Richard i Kristine Carlson ; [prevela s engleskoga Ana Sabljak]. - 3. izd. - Zagreb : Algoritam, 2005. ([Zagreb] : Zagraf ZT). - 302 str. ; 17 cm.
Prijevod djela: Don't sweat the small stuff in love. - Podnasl. preuzet s omota. - Autorova slika na omotu.
ISBN 9536450690
159.913:159.942
159.942(02.062)
HK05-00312

CARTER-SCOTT, Cherie
Ako je ljubav igra, ovo su pravila : [10 najvažnijih pravila u igri ljubavi] / Cherie Carter-Scott ; [prevela s engleskoga Vesna Lisičić]. - 3. izd. - Zagreb : Algoritam, 2005. ([Zagreb] : Zagraf ZT). - 237 str. ; 17 cm.
Prijevod djela: If love is a game, these are the rules. - Podnasl. preuzet s omota. - Slika autorice na omotu.
ISBN 9536450984
159.913:159.942
159.942(02.062)
HK05-00313

CHOPICH, Erika J.
Izliječite svoju samoću : nađite ljubav i cjelovitost kroz svoje unutarnje dijete / Erika J. Chopich i Margaret Paul ; [prevela Ljiljana Šćurić]. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2005. (Zagreb : Denona). - 205 str. ; 24 cm.
Prijevod djela: Healing your aloneness. - Preporučena bibliografija: str. 204-205.
ISBN 9531965862
159.913
HK05-00314

CHRISTIAN, Kenneth W.
Sam sebi najgori neprijatelj : riješite se navike podbacivanja / Kenneth W. Christian ; [prevele Majda Rijavec i Dubravka Miljković]. - Zagreb : IEP, 2005. (Donja Lomnica : Ekološki glasnik). - 198 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Dubravka i Majda vam preporučuju)
Prijevod djela: Your own worst enemy. - Bibliografske bilješke: str. 191-194.
ISBN 9537057151
159.913:159.923.2
159.923.2(02.062)
HK05-00315

CLEMMER, Jim
Razvojem do uspjeha : vječna načela za uspjeh na osobnome planu, u karijeri i u obitelji / Jim Clemmer ; [s engleskoga preveo Damir Biličić]. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2005. (Sv. Ivan Zelina : Tiskara Zelina). - 185 str. ; 24 cm.
Prijevod djela: Growing the distance. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9531964785
159.913
HK05-00316

CLOUD, Henry
Granice u vezi / Henry Cloud, John Townsend ; [prijevod Darko Pirija]. - Zagreb : Znaci vremena, 2005. ([Zagreb] : Tipomat). - 286 str. ; 20 cm.
Prijevod djela: Boundaries in dating.
ISBN 9531831238
159.913:159.942
HK05-00317

COLEMAN, William L.
Što djeca trebaju znati kad se roditelji rastaju : [za djecu koja proživljavaju traumu rastave] / William L. Coleman ; [prevela Bruna Filli-Terešak]. - Zagreb : STEPress, [2005?] ([s. l.] : Tiskara). - 101 str. : ilustr. ; 20 cm.
Prijevod djela: What children need to know when parents get divorced. - Podnasl. preuzet s omota.
ISBN 9536350378
159.922.7:347.627.2
HK05-00318

CRIST, James J.
Što činiti kada smo uplašeni & zabrinuti : vodič za klince / James J. Crist ; [prijevod Dunja Flegar ; ilustracije Michael Chesworth]. - 1. izd. - Lekenik : Ostvarenje, 2005. ([Zagreb] : Kratis). - 123 str. : ilustr. ; 20 cm. - (Biblioteka Samopomoć za klince)
Prijevod djela: What to do when you're scared & worried. - Nakl. 1000 primj. - Slika autora i bilješka o njemu: str. 123. - Bibliografija: str. 113, 118-119. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9536827301
159.942.5-053.2(02.053.2)
HK05-00319

ČORLUKIĆ, Mirko
Ljudska priroda : psihoanaliza i kršćanstvo / Mirko Čorlukić. - Zagreb : vlast. nakl., 2005. (Knin : Intergraf). - 199 str. ; 21 cm.
Bilješka o autoru: str. 199. - Bibliografija: str. 194-198.
ISBN 9539510902
159.964.2:26
26:159.964.2
HK05-00320

DAILY, Doug
Kako se nositi sa stresom u braku / [autor Doug Daily ; prijevod Davor Edelinski]. - Zagreb : Udruga "Nada i život", 2005. ([Zagreb] : Tiskara Kasanić). - 103 str. ; 21 cm. - (Izgradnja doma : priručnik za parove)
Prijevod djela: Overcoming stress in your marriage. - Podatak o god. izdavanja preuzet iz CIP zapisa. - Nakl. 300 primj. - Bilješka o autoru: str. 11.
ISBN 9537183017
159.913-058.833
159.942-058.833
HK05-00321

DAMASIO, Antonio R.
Osjećaj zbivanja : tijelo, emocije i postanak svijesti / Antonio Damasio ; [preveo s engleskoga Miloš Judaš]. - 1. izd. - Zagreb : Algoritam, 2005. ([Zagreb] : Zagraf ZT). - 383 str. : ilustr. ; 23 cm. - (Facta ; 14)
Prijevod djela: The feeling of what happens. - Podatak o numeraciji nakladničke cjeline preuzet iz CIP zapisa. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu.
ISBN 9532202757
159.95.01
159.942:612.82
612.821
HK05-00322

DANI Ramira i Zorana Bujasa (17 ; 2005 ; Zagreb)
XVII. dani Ramira i Zorana Bujasa, Zagreb = 17th Ramiro and Zoran Bujas' Days : [Zagreb], 15.-17. prosinca 2005. = December 15-17, 2005 : knjiga sažetaka = abstracts / [urednice Željka Kamenov, Margareta Jelić i Nataša Jokić Begić]. - Zagreb : Filozofski fakultet, 2005. (Zagreb : Školska knjiga). - 121 str. ; 24 cm.
Na vrhu nasl. str.: Odsjek za psihologiju, Filozofski fakultet, Sveučilišta u Zagrebu = Department of Psychology, Faculty of Philosophy, University of Zagreb [i] Hrvatsko psihološko društvo = Croatian Psychological Association. - Tekst na hrv. i na engl. jeziku. - Imensko kazalo.
ISBN 9531752419
159.9
(048)(063)
HK05-00323

DORNAN, Jim
Glasovir na plaži : slike, načela i izgledi za uspjeh u vođenju i životu / Jim Dornan ; [prevela Timea Marušić Hren]. - Ljubljana : Lisac & Lisac, 2005. ([s. l. : s. n.]). - 193 str. ; 21 cm.
Prijevod djela: Piano on the beach. - Bilješka o autoru: str. [5].
ISBN 9616312758
159.947.2(035)
HK05-00324

DURAND, Dave
Upravljanje vremenom za katolike / Dave Durand ; [prijevod Jagoda Brkušić]. - Split : Verbum, 2005. ([Split] : Jafra-print). - 215 str. ; 15 cm. - (Biblioteka Posebna izdanja / Verbum, Split ; 11)
Prijevod djela: Time management for catholics.
ISBN 9532350411
159.913
HK05-00325

EMANUEL, Ricky
Tjeskoba / Ricky Emanuel ; [prijevod Tamara Slišković]. - Zagreb : Naklada Jesenski i Turk, 2005. (Čakovec : "Zrinski"). - 76 str. ; 18 cm. - (Ideje u psihoanalizi)
Prijevod djela: Anxiety. - Bibliografske bilješke: str. 67-71; bibliografija: str. 73-76.
ISBN 9532222138
159.964.21:159.942.5
159.942.5:159.964.2
HK05-00326

ESTÉS, Clarissa Pinkola
Žene koje trče s vukovima : mitovi i priče o arhetipu divlje žene / Clarissa Pinkola Estes ; [prevela s engleskoga Lara Hoelbling Matković]. - 3. izd. - Zagreb : Algoritam, 2005. ([Zagreb] : Zagraf ZT). - 575 str. ; 23 cm. - (Facta)
Prijevod djela: Women who run with the wolves. - Nakl. 2000 primj. - Bilješke: str. 525-561. - Slika autorice i bilješka o njoj na omotu. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9532201483
159.964.21-055.2
159.922.1-055.2
HK05-00327

EVANS, Dylan
Evolucijska psihologija za početnike / Dylan Evans i Oscar Zarate ; preveo Igor Kardum. - Zagreb : Naklada Jesenski i Turk, 2005. (Čakovec : "Zrinski"). - 176 str. : ilustr. ; 21 cm. - (Biblioteka Za početnike)
Prijevod djela: Introducing evolutionary psihology. - Bilješka o autorima: str. 173. - Bibliografija: str. 170-172. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 953222209X
159.9.015.7(02.062)
HK05-00328

EYSENCK, Hans Juergen
Provjerite svoju inteligenciju / H. [Hans] J. [Juergen] Eysenck ; [prevela Maja Frapporti-Roglić]. - 3. izd. - Jastrebarsko : Naklada Slap, 2005. ([s. l. : s. n.]). - 196 str. : ilustr., graf. prikazi ; 21 cm. - (Slap. Psihologija ; 1)
Prijevod djela: Know your own I.Q.
ISBN 953191026X
159.98(079)
HK05-00329

FEINSTEIN, Sheryl
Tajne tinejdžerskog mozga : kako komunicirati s današnjim tinejdžerima i kako ih poučavati na znanstveno utemeljen način / Sheryl Feinstein ; predgovor napisao Eric Jensen ; [preveo s engleskoga Dubravko Galić]. - Zagreb : Naklada Kosinj, 2005. (Donja Lomnica : Ekološki glasnik). - VII, 200 str. : ilustr. ; 24 cm.
Prijevod djela: Secrets of the teenage brain. - Predgovor: str. VI-VII. - Bibliografija: str. 179-189. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9536097044
159.922.8(035)
HK05-00330

FISHER, Helen
Zašto volimo : [narav i kemija romantične ljubavi] / Helen Fisher ; s engleskoga prevela Radha Rojc Belčec. - Zagreb : V.B.Z., 2005. (Ljubljana : Tiskarna Ljubljana). - 273 str. ; 24 cm. - (Stručno-popularna biblioteka / V.B.Z.)
Prijevod djela: Why we love. - Podnasl. preuzet s omota. - Bibliografija: str.224-254. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9532015035
159.942:612.8
HK05-00331

FREUD, Sigmund
Freud i Mojsije : studije o umjetnosti i umjetnicima / Sigmund Freud ; s njemačkog prevele Renata Jurleta i Tamara Tomić. - Zagreb : Prosvjeta, 2005. ([s. l. : s. n.]). - 230 str. : ilustr. ; 19 cm.
Prijevod djela: Ueber Kunst und Kuenstler. - Bilješke uz tekst.
ISBN 9537130142
159.964.2:7
159.964.2:296.1
HK05-00332

FRITZ, Roger
Male stvari - veliki rezultati : kako mali događaji određuju našu sudbinu / Roger Fritz ; [prijevod Sandra Kozar Šprah]. - Varaždin : "Katarina Zrinski", 2005. ([Čakovec] : "Zrinski"). - 124 str. ; 21 cm. - (Biblioteka 21. stoljeće / "Katarina Zrinski", Varaždin)
Prijevod djela: Little things - big results. - Nakl. 500 primj.
ISBN 9532360670
159.913
HK05-00333

FRITZ, Roger
Majhne stvari - veliki rezultati : kako majhni dogotki določajo našo usodo / Roger Fritz ; [prevod Svetlana Tomić]. - Varaždin : "Katarina Zrinski", 2005. ([Čakovec] : "Zrinski"). - 128 str. ; 21 cm. - (Biblioteka 21. stoljeće / "Katarina Zrinski", Varaždin)
Prijevod djela: Little things - big results.
ISBN 9532360662
159.913
HK05-00334

GINOTT, Haim G.
Između roditelja i djeteta : svjetski klasik koji je revolucionirao komunikaciju između roditelja i djece / Haim G. Ginott ; revidirali i dopunili Alice Ginott & H. Wallace Goddard ; [prijevod Dunja Flegar]. - 1. izd. - Lekenik : Ostvarenje, 2005. ([Zagreb] : Kratis). - XI, 192 str. : ilustr. ; 21 cm. - (Biblioteka Razvoj djeteta)
Prijevod djela: Between parent and child. - Str. IX-XI: Predgovor / Alice Ginott. - Slike autora i bilješke o njima: str. 191-192. - Bibliografija: str. 183-186. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9536827271
159.922.7:37](035)
37.018.1(035)
HK05-00335

GLADWELL, Malcolm
Treptaj : moć mišljenja bez mišljenja / Malcolm Gladwell ; [prijevod Tamara Slišković]. - Zagreb : Naklada Jesenski i Turk, 2005. (Čakoivec : "Zrinski"). - 196 str. ; 21 cm. - (Biblioteka 42)
Prijevod djela: Blink. - Bilješke: str. 173-181. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9532222219
159.956
HK05-00336

GLASSER, Carleen
Moj svijet kvalitete : vježbenica / Carleen Glasser ; ilustracije Eileen Pieczonka ; prijevod Ljiljana Matošević-Levak ; prema idejama Williama Glassera i Roberta Wubboldinga. - Zagreb : Alinea, 2005. ([Zagreb] : Grafocentar). - 37 str. : ilustr. ; 30 cm. - (Biblioteka Komunikologija. Kolo 4 ; knj. 31)
Prijevod djela: My quality world. - Rječnik pojmova: str. 36-37.
ISBN 9531801320
159.913(02.053.2)
HK05-00337

GOLEMAN, Daniel
Destruktivne emocije : kako ih možemo prevladati? : znanstveni dijalog s Dalaj Lamom / pripovijedač Daniel Goleman ; [prijevod s engleskoga Iva Ušćumlić Gretić]. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2005. (Zagreb : Denona). - XV, 404 str. : ilustr. ; 24 cm.
Prijevod djela: Destructive emotions. - Bilješke: str. 367-378. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 953196677X
159.942:294.3
294.3:159.942
HK05-00338

GOLEMAN, Daniel
Emocionalna inteligencija : zašto može biti važnija od kvocijenta inteligencije / Daniel Goleman ; [preveo s engleskoga Damir Biličić]. - 4. izd. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2005. (Zagreb : Grafomark). - 363 str. : ilustr. ; 20 cm.
Prijevod djela: Emotional intelligence. - Bilješke: str. 317-348. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9531736354
159.942
HK05-00339

GREENWALD, Rachel
Pronađite muža nakon 35-te : primjenom znanja koje sam stekla u poslovnoj školi na Harvardu : jednostavan radni program u 15 koraka / Rachel Greenwald ; [prijevod Ivana Mihovilović]. - Split : Marjan tisak, 2005. (Split : Marjan tisak). - 315 str. : slika autorice ; 21 cm.
Prijevod djela: Find a husband after 35. - Podatak o god. izdavanja preuzet iz CIP zapisa.
ISBN 953214224X
159.913:159.942
159.942(02.062)
HK05-00340

HARRIS, Clare
Minimum stresa, maksimum uspjeha : kako svladati probleme i ostvariti ciljeve / Clare Harris ; [prijevod s engleskoga Marija Andraka]. - Zagreb : Školska knjiga, 2005. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 160 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm. - (Uspješno poslovanje)
Prijevod djela: Minimise stress, maximise success. - Bibliografija: str. 154. - Predmetno kazalo.
ISBN 9530608233
159.913:159.942
159.942(02.062)
HK05-00341

HIPERAKTIVNO dijete / [autorice teksta Luca Mrđen, Sena Puhovski ; ilustracije Željko Pavlović]. - Zagreb : Poliklinika za zaštitu djece grada Zagreba, 2005. ([Zagreb : I.T.-Graf). - 28 str. : ilustr. u bojama ; 25 cm.
Bibliografija na omotu.
159.952.6-053.2(035)
HK05-00342

HONORE, Carl
Pohvala sporosti : kako jedan svjetski pokret prkosi kultu brzine / Carl Honore ; [prevela s engleskoga Martina Čičin-Šain]. - 1. izd. - Zagreb : Algoritam, 2005. ([Zagreb] : Zagraf ZT). - 239 str. ; 23 cm. - (Facta ; 19)
Prijevod djela: In praise of slow. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu. - Bibliografija: str. 216-227. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9532202919
159.913:115
316.728:159.9
HK05-00343

HORNER, Bob
Kako rješavati bračne konflikte / [autor Bob and Jan Horner ; prijevod Davor Edelinski]. - Zagreb : Udruga "Nada i život", 2005. ([Zagreb] : Tiskara Kasanić). - 133 str. : ilustr. ; 21 cm. - (Izgradnja doma : priručnik za parove)
Prijevod djela: Resolving conflict in marriage. - Podatak o god. izdavanja preuzet iz CIP zapisa. - Nakl. 300 primj. - Bilješka o autorima: str. [7].
ISBN 953718305X
159.913-058.833
HK05-00344

JAMPOLSKY, Gerald G.
Ljubav je život bez straha / Gerald G. Jampolsky ; ilustrirao Jack O. Keeler ; predgovor Hugh Prather ; [prevela Marina Leustek]. - Zagreb : Veble commerce, 2005. ([s. l. : s. n.]). - 133 str. : ilustr. ; 23 cm.
Prijevod djela: Love is letting go of fear. - Bilješka o autoru na omotu. - Predgovor: str. 5-10.
ISBN 9536458985
159.913:159.942.4(035)
159.942.4(035)
HK05-00345

JENSEN, Eric
Poučavanje s mozgom na umu / Eric Jensen ; s engleskoga preveo Dubravko Kužina. - Zagreb : Educa, 2005. (Sveta Nedjelja : Kratis). - VIII, 165 str. : ilustr. ; 25 cm. - (Educa / Educa, Zagreb ; 73)
Prijevod djela: Teaching with the brain in mind. - Rječnik termina vezanih uz mozak: str. 145-148. - Bilješka o autoru: str. 165. - Bibliografija: str. 149-155; preporučena bibliografija: str. 157. - Predmetno kazalo.
ISBN 9536101661
159.953:159.91
HK05-00346

JOHNSON, Spencer
"Da" ili "ne" : vodič do boljih odluka / Spencer Johnson ; [prevela Timea Marušić Hren]. - Ljubljana : Lisac & Lisac, 2005. ([s. l. : s. n.]). - 126 str. ; 21 cm.
Prijevod djela: "Yes" or "No".
ISBN 9616312669
159.947.2(035)
HK05-00347

KAKO biti omiljen u društvu / s talijanskog prevela Margita Zakarija-Mirčeta ; [ilustracije Luigi Aldegheri ; urednici Vladimir Jakolić, Nada Jakolić]. - Zagreb : Škorpion, [2005.] (Sesvete : Grafocentar). - 263 str. : ilustr. ; 21 cm. - (Biblioteka Znati više ; knj. 5)
Prijevod djela: Galateo. - Podatak o god. izdavanja preuzet iz CIP zapisa.
ISBN 9536405733
159.913
HK05-00348

KAKO sačuvati bračne zavjete? / [autori Dennis Rainey ... [et al.] ; prijevod Davor Edelinski]. - Zagreb : Udruga "Nada i život", 2005. ([Zagreb] : Tiskara Kasanić). - 78 str. ; 21 cm. - (Izgradnja doma : priručnik za parove)
Prijevod djela: Keeping your covenant. - Podatak o god. izdavanja preuzet iz CIP zapisa. - Ostali zastupljeni autori: Gary Rosberg, Barbara Rosberg, David Sunde.
ISBN 9537183041
159.913-058.833
HK05-00349

KAST-ZAHN, Annette
Svako dijete može naučiti spavati : od novorođenčeta do školskog djeteta: kako spriječiti i ukloniti probleme spavanja / Annette Kast-Zahn, Hartmut Morgenroth ; prijevod Mina Mueller. - Zagreb : Alinea, 2005. (Velika Gorica : MTG topgraf). - 143 str. : ilustr. u bojama ; 22 cm. - (Biblioteka Pedagogija - Pedijatrija. Kolo 1 ; knj. 1)
Prijevod djela: Jedes Kind kann schlafen lernen. - Nakl. 1000 primj. - Bibliografija: str. 142.
ISBN 9531801312
159.963.2-053.2
159.922.7
HK05-00350

KENNEDY, Roger
Libido / Roger Kennedy ; [prijevod Goran Vujasinović]. - Zagreb : Naklada Jesenski i Turk, 2005. (Čakovec : "Zrinski"). - 73 str. ; 18 cm. - (Ideje u psihoanalizi)
Prijevod djela: Libido. - Bibliografske bilješke: str. 69-73.
ISBN 9532222154
159.964.21
159.964.26/.28
HK05-00351

KLEPSCH, Ruediger
Prisilne radnje i prisilne misli : kako izaći iz vlastitog začaranog kruga / Ruediger Klepsch, Susanne Wilcken ; [prijevod Melita Stipančić]. - Jastrebarsko : Naklada Slap, 2005. (Jastrebarsko : Naklada Slap). - 120 str. : ilustr. ; 21 cm. - (Biblioteka Psihološke teme ; knj. 5)
Prijevod djela: Zwangshandlungen und Zwangsgedanken. - Bibliografija: str. 117. - Predmetno kazalo.
ISBN 9531912785
159.972
616.89-008.441
HK05-00352

KRIZMANIĆ, Mirjana
Tolerancija u svakidašnjem životu : psihologija tolerancije / Mirjana Krizmanić, Vladimir Kolesarić ; [crteži Roko Idžojtić]. - 3. izd. - Jastrebarsko : Nakalada Slap, 2005. (Zagreb : Naklada Slap). - 155 str. : ilustr. ; 22 cm.
Bilješka o autorima na omotu. - Bibliografija: str. 143-144.
ISBN 9531912157
159.922.2:172.3
HK05-00353

KUZMANOVIĆ, Nenad, psiholog
Jabuka / Nenad Kuzmanović. - 1. izd. - Pula : Khuta, 2005. (Pula : Khuta). - 109 str. ; 30 cm.
ISBN 9539992907
159.913
HK05-00354

LAKEIN, Alan
Kako ovladati vremenom i životom / Alan Lakein ; s engleskoga prevela Radha Rojc-Belčec. - Zagreb : V.B.Z., 2005. (Ljubljana : Tiskarna Ljubljana). - 181 str. ; 20 cm. - (Stručno-popularna biblioteka / V.B.Z., Zagreb)
Prijevod djela: How to get control of your time and your life.
ISBN 9532014527
159.913
HK05-00355

LALLI, Judy
Abeceda osjećaja : interaktivni album za poticanje emocionalne inteligencije u djece / Judy Lalli ; fotografije Douglas L. Mason-Fry ; [prevela i] predgovor i ilustracije Ilona Posokhova. - 1. izd. - Lekenik : Ostvarenje, 2005. ([s. l. : s. n.]). - 68 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Biblioteka Razvoj emocionalne inteligencije)
Prijevod djela: Feelings alphabet. - Predgovor: str. 3-6.
ISBN 9536827298
159.942:159.95-053.2](035)
159.922.73:159.942](035)
HK05-00356

LEE, Nicky
Brak : [kako izgraditi trajan odnos] / Nicky i Sila Lee ; ilustracije Charlie Mackesy ; [prijevod Dubravka Šegedin]. - Split : Evanđeoska pentekostna crkva Radosna vijest, 2005. (Solin : Jafra-print). - 247 str. : ilustr. ; 20 cm.
Prijevod djela: The marriage book. - Podnasl. preuzet s omota. - Bibliografija: str. 245-246.
ISBN 9539523907
159.913-058.833
265.5
HK05-00357

LEONHARDT, David
Vlastitim putem u raj : [devet navika za vrhunsku sreću] / David Leonhardt ; s engleskoga prevela Radha Rojc-Belčec. - Zagreb : V.B.Z., 2005. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 225 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Biblioteka Mi)
Prijevod djela: Climb your stairway to heaven. - Podnasl. preuzet s omota.
ISBN 9532015027
159.913
HK05-00358

LOHMANN, Hans-Martin
Sigmund Freud / Hans-Martin Lohmann ; [prijevod Milan Živković]. - Jastrebarsko : Naklada Slap, 2005. (Jastrebarsko : Naklada Slap). - 174 str. : ilustr. ; 21 cm. - (Biografije / Naklada Slap, Jastrebarsko ; 4)
Prijevod djela: Sigmund Freud, 2. Aufl. - Bilješka o autoru: str. 175. - Bibliografija: str. 165-169 i uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 9531912718
159.964.2-05 Freud, S.(0:82-94)
929Freud, S.
HK05-00359

MACGRAW, Jay
Zatvaranje pukotine : strategija za zbližavanje roditelja i tinjedžera / Jay McGraw : predgovor Philip McGraw ; [prijevod Slaven Dauenhauer]. - Zagreb : Begen, 2005. ([s. l. : s. n.]). - 179 str. : ilustr. ; 24 cm.
Prijevod djela: Closing the cap. - Predgovor: str. 9-11.
ISBN 9536864355
159.922.7:37
HK05-00360

MACGRAW, Jay
Životne strategije za tinejdžere / Jay McGraw ; predgovor Philip McGraw ; [prijevod Slaven Dauenhauer]. - 1. izd. - Zagreb : Begen, 2005. ([s. l. : s. n.]). - 210 str. : ilustr. ; 24 cm.
Prijevod djela: Life strategies for teens.
ISBN 9536864347
159.922.8(02.053.6)
159.913-053.6(02.062)
HK05-00361

MANDINO, Og
Povratak skupljača krpa / Og Mandino ; [prijevod Aleksandar Buđanovac]. - Varaždin : "Katarina Zrinski", 2005. (Čakovec : "Zrinski"). - 120 str. ; 21 cm. - (Biblioteka 21. stoljeće / "Katarina Zrinski", Varaždin)
Prijevod djela: The return of the ragpicker. - Na nasl. str.: Nastavak Najvećeg čuda na svijetu. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu.
ISBN 9532360921
159.913:17.036.1](0:82-31)
HK05-00362

MATEŠIĆ, Krunoslav, st.
Testirajte svoju inteligenciju / Krunoslav Matešić. - 4. izd. - Jastrebarsko : Naklada Slap, 2005. ([s. l. : s. n.]). - 158 str. : ilustr. ; 21 cm. - (Slap. Psihologija ; 3)
Bibliografija: str. 157.
ISBN 9531911290
159.98
(079)
HK05-00363

MATIJAŠEVIĆ, Željka
Lacan - ustrajnost dijalektike / Željka Matijašević. - Zagreb : Hrvatsko filozofsko društvo, 2005. (Zagreb : Grafo mark). - 166 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Filozofska istraživanja ; knj. 125)
Nakl. 1000 primj. - Slika autorice i bilješka o njoj na omotu. - Bibliografija: str. 153-160; bibliografija i bilješke uz tekst. - Summary: Lacan: the persistence of the dialectics. - Imensko kazalo.
ISBN 9531640831
159.964.2:1
130.11:159.964.2
1Hegel, G. W. F.
(049.3)
1Žižek, S.
HK05-00364

MESITI, Pat
Priložnost trka na vrata : odprite vrata izrednemu življenju / Pat Mesiti ; [prevedla Svetlana Tomić]. - Varaždin : "Katarina Zrinski", [2005.] ([Čakovec] : "Zrinski"). - 92 str. ; 21 cm. - (Biblioteka 21. stoljeće / "Katarina Zrinski", Varaždin)
Prijevod djela: Opportunity knock. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu.
ISBN 9532360522
159.913
HK05-00365

MILAS, Goran
Istraživačke metode u psihologiji i drugim društvenim znanostima / Goran Milas. - Jastrebarsko : Naklada Slap, 2005. (Zagreb : Naklada Slap). - XXIV, 726 str. : ilustr., graf. prikazi ; 25 cm.
Bibliografija: str. [687]-707. - Imensko kazalo ; Predmetno kazalo.
ISBN 9531912831
159.9.072.5
303
001.891
HK05-00366

MONBOURQUETTE, Jean
Za samosvojnu djecu : praktični vodič za roditelje / Jean Monbourquette ; [preveo Mate Križman]. - Zagreb : Provincijalat franjevaca trećoredaca, 2005. ([Lukavec] : Offset Markulin). - 124 str. : ilustr. ; 21 cm. - (Biblioteka Oko tri ujutro ; knj. 21)
Prijevod djela: Pour des enfants autonomes. - Slika autora i bilješka o njemu na omotu. - Bibliografija: str. 119-120.
ISBN 9537098028
159.922.7:37
37.015.3
HK05-00367

MOODY, Raymond A.
Život poslije gubitka : kako pronaći nadu u životu poslije života / Raymond Moody i Dianne Arcangel ; s engleskoga prevela Aleksandra Mihaljević. - Zagreb : V.B.Z., 2005. (Ljubljana : Tiskarna Ljubljana). - 240 str. ; 20 cm. - (Biblioteka 1000 cvjetova ; knj. 53)
Prijevod djela: Life after loss. - Rječnik: str. 218-219. - Bilješke: str. 224-227. - Bibliografija: str. [193]-217, 220-223. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9532015116
159.913:128](035)
159.942:128](035)
HK05-00368

MORI, Smiljan
Sedam tajni motivakcije / Smiljan Mori : [ilustrurao Stanislav Šerc]. - Split : Beretin, 2005. (Dugi Rat : Tiskara Poljica). - 216 str. : ilustr. ; 24 cm.
Prijevod djela: 7 skrivnosti motivakcije. - Autorova slika na omotu. - Nakl. 3000 primj. - Bilješka o autoru: str. 213. - Bibliografija: 210-212.
ISBN 9537017079
159.922(02.062)
HK05-00369

MOSELEY, Jane
Upravljanje muškarcem : knjiga za žene : [što žene žele i kako to dobiju] / [autorica teksta Jane Moseley ; prevela na hrvatski Lidija Šimunić-Mesić ; ilustracije Matt Pagett]. - Zagreb : Naklada Zadro, 2005. ([s. l.] : Regent Publishing Services). - 143 str. : ilustr. u bojama ; 22 cm. - (Biblioteka Priručnici / Naklada Zadro)
Prijevod djela: Man - management for women. - Podnaslov preuzet s omota. - Podatak o autorici preuzet sa str. [2]. - Tiskano u Kini.
ISBN 9531820678
159.922.1-055.1(02.062)
HK05-00370

MURPHY, Joseph, psiholog
Istine koje će vam promijeniti život / Joseph Murphy ; s engleskoga prevela Aleksandra Mihaljević. - Zagreb : V.B.Z., 2005. (Ljubljana : Tiskarna Ljubljana). - 221 str. ; 21 cm. - (Stručno-popularna biblioteka / V.B.Z., Zagreb)
Prijevod djela: These truths can change your life.
ISBN 9532014489
159.913:2
HK05-00371

MUSIC, Graham
Afekti i emocije / Graham Music ; [prijevod Tamara Slišković]. - Zagreb : Naklada Jesenski i Turk, 2005. (Čakovec : "Zrinski"). - 79 str. ; 18 cm. - (Ideje u psihoanalizi)
Prijevod djela: Affect and emotion. - Bibliografske bilješke: str. 71-77.
ISBN 953222212X
159.942
159.964.2:159.942
HK05-00372

NEIMAREVIĆ, Dražen
Umjetnici tamnog sjaja / Dražen Neimarević. - Zagreb : Euroknjiga, 2005. (Zagreb : Studio Moderna). - 334 str., [8] str. s tablama u bojama : ilustr. ; 22 cm.
Rječnik medicinskih izraza: str. 303-304. - Slika autora i bilješka o njemu: str. 333. - Bilješke uz tekst. - Bibliografija: str. 317-329. - Imensko kazalo.
ISBN 953709913X
159.924.63
159.97:7
7.071:159.97
821.09:159.97
HK05-00373

NIKIĆ, Mijo
Kako vjerom nadvladati strah / Mijo Nikić. - Zagreb : Zaklada Biskup Josip Lang, 2005. (Zagreb : Denona). - 48 str. : ilustr. u bojama ; 17 cm. - (Biblioteka Duševno zdravlje ; knj. 1)
ISBN 9539983231
159.942.4:2
242:159.942.4
HK05-00374

ODABRANE teme iz psihologije odraslih / uredile Katica Lacković-Grgin, Vera Ćubela Adorić. - Jastrebarsko : Naklada Slap, 2006. [i. e. 2005.] (Jastrebarsko : Naklada Slap). - 269 str. : graf. prikazi ; 24 cm. - (Priručnici Sveučilišta u Zadru)
Zastupljeni autori: Vera Ćubela Adorić, Marija Galić, Lozena Ivanov, Katica Lacković-Grgin, Marina Nekić, Zvjezdan Penezić. - Bibliografija uz svaki rad. - Imensko kazalo ; Predmetno kazalo.
ISBN 9531912890
159.922.6(075.8)
HK05-00375

ODRASTATI : zbornik radova / [glavni urednik Hrvoje Budiša]. - Kaštela : Gradska knjižnica, 2005. (Kaštel Sušurac : Ekograf). - 137 str. : ilustr. u bojama ; 20 X 20 cm.
Zastupljeni autori: Igor Longo, Mirjana Nazor, Nataša Radelić, Edi Žitnik, Dalma Luketin, Janja Granić, Dubravka Koprčina-Stipičić, Vedrana Ždero, Ljiljana Šupraha. - Nakl. 500 primj. - Str. 8-17: Predgovor ; Introduction / Igor Longo. - Bibliografija uz neke radove i uz tekst.
ISBN 9539523702
159.922.7/.8(063)
HK05-00376

PEASE, Allan
Zašto muškarci lažu, a žene plaču / Allan & Barbara Pease ; [prijevod s engleskoga Iva Ušćumlić]. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2005. (Čakovec : "Zrinski"). - 260 str. : ilustr. ; 19 cm.
Prijevod djela: Why men lie & women cry.
ISBN 9531966443
159.922.1
159.942(02.062)
HK05-00377

PEASE, Allan
Zašto muškarci ne slušaju, a žene ne znaju čitati zemljovide / Allan & Barbara Pease ; [prijevod s engleskoga Željka Škrinjar]. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2005. ([Čakovec] : "Zrinski"). - 238 str. : ilustr. ; 19 cm.
Prijevod djela: Why men don't listen & women can't read maps. - Bibliografija: str. 224-234.
ISBN 9531966435
159.922.1
159.942(02.062)
HK05-00378

PETAR, Saša
Pregovarajte s crnim vragom i zadržite bijela krila : osnove uspješnog pregovaranja / Saša Petar. - 2. izd. - Zagreb : M.E.P. Consult, 2005. (Koprivnica : Bogadi grafika). - 99 str. : ilustr. ; 23 cm.
Podatak o god. izdavanja preuzet iz CIP zapisa. - Autorova slika i bio-bibliografska bilješka o njemu na omotu. - Bilješke uz tekst.
ISBN 953680722X
159.9:65.013(035)
HK05-00379

PETROVIĆ, Nebojša
Psihološke osnove pomirenja između Srba, Hrvata i Bošnjaka / Nebojša Petrović. - Beograd : Institut za psihologiju, Filozofski fakultet : Dokumentacioni centar "Ratovi 1991. - 1999.", 2005. (Beograd : Zuhra). - 287 str. ; 24 cm.
Nakl. 500 primj. - Bibliografija: str. [281]-287; bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 8680269794 (Institut za psihologiju, Filozofski fakultet)
159.922.4:316.347(4-12)
323.1:159.964.21(4-12)
(4-12)
HK05-00380

PHELAN, Thomas W.
1-2-3 uspjeh : [učinkovita disciplina za djecu od 2 do 12 godina] / Thomas W. Phelan ; [prijevod Dunja Flegar]. - 1. izd. - Lekenik : Ostvarenje, 2005. ([s. l. : s. n.]). - 211 str. : ilustr. ; 23 cm. - (Biblioteka Razvoj djeteta)
Prijevod djela: 1-2-3 magic. - Podnasl. preuezet s omota. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu. - Predmetno kazalo.
ISBN 9536827379
159.922.7:37](035)
37.015.3(035)
37.013.77(035)
HK05-00381

PRLJIĆ-ĆALUŠIĆ, Vesna
Svi anđeli su ovdje : svjetlosni priručnik za svaki dan / Vesna Prljić-Ćalušić. - Zagreb : Naklada MD, 2005. (Zagreb : Denona). - 149 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Kantarion)
Nakl. 1000 primj.
ISBN 953217107X
159.913
HK05-00382

PROFACA, Bruna
Kako pomoći tugujućem djetetu / [Bruna Profaca, Sena Puhovski]. - Zagreb : Grad Zagreb : Poliklinika za zaštitu djece grada Zagreba, 2005. ([Zagreb] : IT graf). - 44 str. : ilustr. u bojama ; 25 cm.
Om. nasl. - Imena autorica preuzeta s poleđine nasl. lista. - Nakl. 5000 primj. - Bibliografija na unut. str. 2. om. lista.
159.942.3-053.2
HK05-00383

PSIHOLOGIJSKI rječnik / autori Ivan Furlan ... [et al.] ; urednik Boris Petz. - 2. izmijenjeno i dopunjeno izd. - Jastrebarsko : Naklada Slap, 2005. (Jastrebarsko : Naklada Slap). - 578 str. : ilustr. ; 21 cm.
Ostali zastupljeni autori: Slavko Kljaić, Vladimir Kolesarić, Mirjana Krizmanić, Boris Petz, Silvija Szabo, Branimir Šverko.
ISBN 9531912653
159.9(038)
HK05-00384

RICŒUR, Paul
O tumačenju : ogled o Freudu / Paul Ricoeur ; s francuskoga prevela Ljiljana Lovrinčević. - Zagreb : Ceres, 2005. ([s. l. : s. n.]). - 553 str. ; 23 cm. - (Biblioteka Contemplatio universalis ; knj. 9)
Prijevod djela: De l'interpretation. - Str. 535-543: Pogovor / Lj. Lovrinčević. - Bio-bibliografija Paula Ricoeura: str. [545-546]. - Autorova slika na omotu. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9532070958
159.964.2:1
HK05-00385

RIEMANN, Fritz
Temeljni oblici straha : studija iz dubinske psihologije / Fritz Riemann ; [prijevod Nikola Prodanović]. - 2. izd. - Jastrebarsko : Naklada Slap, 2005. (Jastrebarsko : Naklada Slap). - 277 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Psihološke teme ; knj. 1)
Prijevod djela: Grundformen der Angst : eine tiefenpsychologische Studie. - Str. 267-277: Fritz Riemann : (1902. - 1979.) / Ruth Riemann.
ISBN 9531911932
159.964
159.942.4
HK05-00386

ROHN, Jim
Pet glavnih delov življenjske sestavljanke : vodič do osebnega uspeha / Jim Rohn ; [prevedla Svetlana Tomić]. - Varaždin : "Katarina Zrinski", 2005. ([Sv. Ivan Zelina] : Tiskara Zelina). - 122 str. ; 21 cm. - (Biblioteka 21. stoljeće / "Katarina Zrinski", Varaždin)
Prijevod djela: The five major pieces to the life puzzle.
ISBN 9532360557
159.913
HK05-00387

ROTH, Priscilla
Nad-ja / Priscilla Roth ; [prijevod Tamara Slišković]. - Zagreb : Naklada Jesenski i Turk, 2005. (Čakovec : "Zrinski"). - 72 str. ; 18 cm. - (Ideje u psihoanalizi)
Prijevod djela: The superego. - Bibliografske bilješke: str. 69-72.
ISBN 9532222162
159.964.21
HK05-00388

ROUDINESCO, Elisabeth
Psihoanaliza i njezini putovi / Elisabeth Roudinesco ; [prijevod Marina Bonačić-Kapor]. - Jastrebarsko : Naklada Slap, [2005.] (Jastrebarsko : Naklada Slap). - 128 str. ; 24 cm. - (Psihoterapijski niz ; knj. 9)
Prijevod djela: Pourquoi la psychanalyse?. - Naziv nakladničke cjeline na publikaciji: Psihoanaliza; točan naziv preuzet iz CIP zapisa. - Podatak o god. izdavanja preuzet iz CIP zpaisa. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9531912637
159.964.2
HK05-00389

SALBER, Linde
Lou Andreas - Salome / Linde Salber ; [prijevod Vitarnja Lee Gamulin]. - Jastrebarsko : Naklada Slap, 2005. (Jastrebarsko : Naklada Slap). - 131 str. : ilustr. ; 21 cm. - (Biografije / Naklada Slap, Jastrebarsko)
Prijevod djela: Lou Andreas - Salome. - Bilješka o autorici: str. 131. - Bibliografija: str. 119-126 i uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 9531912726
159.964.2-05 Andreas-Salome, L.(0:82-94)
821.112.2.09 Andreas-Salome, L.(092)
929Andreas-Salome, L.
HK05-00390

SANDERSON, Christine
Zavođenje djeteta : kako zaštiti djecu od seksualnog zlostavljanja : smjernice za roditelje i učitelje / Christine Sanderson ; s engleskoga prevela Aleksandra Mihaljević. - Zagreb : V.B.Z., 2005. (Ljubljana : Tiskarna Ljubljana). - 351 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Mi)
Prijevod djela: The seduction of children. - Rječnik internetskih pojmova: str. 319-[321]. - Bibliografija: str. 323-333. - Predmetno kazalo ; Imensko kazalo.
ISBN 9532014535
159.97-052-053.2:176.4
364.65-053.2:176.4
176.4-052-052.3
HK05-00391

SCHUMM, Jeanne Shay
Škola bez muke : strategije i vještine učenja za uspjeh u školi / Jeanne Shay Schumm ; [prijevod Katarina Tašev]. - 1. izd. - Lekenik : Ostvarenje, 2005. ([s. l. : s. n.]). - 136 str. : ilustr. ; 27 cm. - (Biblioteka Samopomoć za tinejdžere)
Prijevod djela: School power. - Nakl. 1000 primj. - Slika autorice i bilješka o njoj: str. 136. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 953682731X
159.953
371.322
HK05-00392

SCHWARTZ, Jeffrey Michael
Um i mozak : neuroplastičnost i moć mentalne sile / Jeffrey M. Schwartz i Sharon Begley ; s engleskoga prevela Aleksandra Mihaljević. - Zagreb : V.B.Z., 2005. (Ljubljana : Tiskarna Ljubljana). - 372 str. ; 24 cm. - (Biblioteka 21)
Prijevod djela: The mind and the brain. - Bilješka o autorima: str. [373]. - Bibliografske bilješke: str. 325-353. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9532014500
159.91
612.821
HK05-00393

SELIGMAN, Martin E. P.
Optimistično dijete : provjereni program za prevenciju i trajnu zaštitu djece od depresije / Martin E. P. Seligman ; suradnice Karen Reivich, Lisa Jaycox, Jane Gillham ; [prevela Vlatka Jurić]. - Zagreb : IEP, 2005. (Donja Lomnica : Ekološki glasnik). - 238 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Biblioteka Dubravka i Majda vam preporučuju)
Prijevod djela: The optimistic child.
ISBN 9537057143
159.972-053.2
HK05-00394

SOMMER, Bobbe
Psihokibernetika 2000 : jednostavan, znanstven i revolucionaran program za zdravlje i uspjeh priznatog američkog liječnika / Bobbe Sommer, Mark Falstein ; [prijevod Barbara Slade]. - Varaždin : "Katarina Zrinski", 2005. (Čakovec : "Zrinski"). - 351 str. ; 21 cm. - (Biblioteka 21. stoljeće / "Katarina Zrinski")
Prijevod djela: Psychocybernetics 2000. - Om. nasl. - Podatak o god. izdavanja preuzet iz CIP zapisa.
ISBN 9532360891
159.913(035)
159.923.2(035)
HK05-00395

STAFFORD, Tom
Tajne uma : 100 hakerskih trikova našeg mozga / Tom Stafford i Matt Webb ; predgovor Steven Johnson ; [prijevod Ognjen Strpić]. - Zagreb : Naklada Jesenski i Turk, 2005. (Čakovec : "Zrinski"). - 408 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Biblioteka 42)
Prijevod djela: Mind hacks. - Predgovor: str. 9-10. - Bibliografske bilješke uz svako poglavlje.
ISBN 9532222081
159.91
612.821
159.937
159.952
HK05-00396

STEINDL-RAST, David
Riječi razboritosti : za um, tijelo i dušu / David Steindl-Rast ; uvod napisao Thomas Moore ; [s engleskoga prevela Ljiljana Šćurić]. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2005. (Zagreb : Grafomark). - 98 str. ; 17 cm.
Prijevod djela: Words of common sense. - Uvod: str. 11-16.
ISBN 9531966605
159.913:179.9
HK05-00397

SUĆESKA Ligutić, Radojka
Moja Dora u glazbenu školu mora? / Radojka Sućeska Ligutić. - Zagreb : Music play, 2005. ([Zagreb] : Music play). - 91 str. : ilustr. ; 21 cm.
Bilješka o autorici: str.: 89-91. - Bibliografija: str. 88.
ISBN 9539664985
159.95:78](035)
371.3:78]:159.9](035)
HK05-00398

TEČAJ čuda / s engleskoga preveo Petar Vasiljević. - Cjelovito izd. - Zagreb : V.B.Z., 2005. (Ljubljana : Tiskarna Ljubljana). - 1173 str. (razl. pag) ; 24 cm. - (Biblioteka 1000 cvjetova ; knj. 47)
Prijevod djela: A course in miracles.
ISBN 953201411X
159.913:2
248.12
HK05-00399

TOO, Lillian
Feng shui za ljubav : 168 puteva do sreće / Lillian Too ; [prevela s engleskoga Martina Maričić]. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2005. ([s. l. : s. n.]). - 168 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm.
Prijevod djela: Easy to use feng shui for love. - Tiskano u Portugalu.
ISBN 9531965803
159.922.1:299.51
299.51:159.922.1
HK05-00400

VASTA, Ross
Dječja psihologija : moderna znanost / Ross Vasta, Marashall M. Haith, Scott A. Miller ; [preveli Lidija Arambašić... et al.]. - 3. izd. - Jastrebarsko : Naklada Slap, 2005. (Jastrebarsko : Naklada Slap). - XX, 749 str. : ilustr. ; 28 cm. - (Udžbenici Sveučilišta u Zagrebu = Manualia Universitatis studiorum Zagrabiensis)
Prijevod djela: Child psychology. - Slike autora i bilješka o njima: str. XI. - Rječnik: str. 647-656. - Bibliografija: str. 657-720. - Imensko kazalo ; Predmetno kazalo.
ISBN 9531910685
159.922.7(075.8)
HK05-00401

VENTRELLA, Scott W.
Moć pozitivnog razmišljanja u poslu : 10 odlika za postizanje maksimalnog učinka / Scott W. Ventrella ; [s engleskoga preveo Damir Biličić]. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2005. (Zagreb : AKD). - 180 str. ; 24 cm.
Prijevod djela: The power of positive thinking in business.
ISBN 9531966834
159.913
HK05-00402

VITALE, Barbara Meister
Jednorozi su stvarni : pristup učenju desnom hemisferom mozga / Barbara Meister Vitale ; [prijevod Ilona Posokhova]. - 1. izd. - Lekenik : Ostvarenje, 2004. [i. e. 2005.] ([s. l. : s. n.]). - XII, 120 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Biblioteka Drugačiji razvoj)
Prijevod djela: Unicorns are real. - Slika autorice i bilješka o njoj: str. 116. - Bibliografija: str. 109-115.
ISBN 953682728X
159.922.76(035)
376.4-053.5(035)
HK05-00403

WILSON, Glenn D.
Znanost o ljubavi / Glenn D. Wilson & Chris McLaughlin ; [prijevod Mario Škarica]. - Split : Marjan tisak, 2005. (Split : Marjan tisak). - 216 str. : ilustr. ; 21 cm.
Prijevod djela: The science of love. - Podatak o god. izdavanja preuzet iz CIP zapisa. - Bibliografija: str. 189-208. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9532142282
159.922.1
159.942
HK05-00404

WINNER, Ellen
Darovita djeca : mitovi i stvarnost / Ellen Winner ; [prijevod Katarina Opačak]. - 1. izd. - Lekenik : Ostvarenje, 2005. ([s. l. : s. n.]). - XI, 307 str. : ilustr. ; 23 cm. - (Biblioteka Drugačiji razvoj)
Prijevod djela: Gifted children. - Bibliografske bilješke: str. 249-280; bibliografija: str. 281-303. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9536827344
159.928
HK05-00405

WORDEN, James William
Savjetovanje i terapija u tugovanju : priručnik za stručnjake u području zaštite mentalnog zdravlja / J. [James] William Worden ; [prijevod Meri Tadinac]. - Jastrebarsko : Naklada Slap, 2005. (Zagreb : Naklada Slap). - XI, 232 str. ; 24 cm. - (Psihoterapijski niz ; knj. 8)
Prijevod djela: Grief counseling and grief therapy. - Bilješka o autoru: str. [VII]. - Bibliografija: str. [203]-224. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9531912572
159.942.3(035)
HK05-00406

ZAREVSKI, Predrag
Psihologija za stomatologe / Predrag Zarevski, Ilija Škrinjarić, Andrea Vranić ; [crteži Blanka Petrinec-Fulir]. - Jastrebarsko : Naklada Slap, 2005. (Jastrebarsko : Naklada Slap). - 290 str. : ilustr. ; 25 cm.
Bilješka o autorima: str. [291]. - Bibliografija: str. [271]-285. - Imensko kazalo.
ISBN 9531912912
159.9:616.31(075.8)
(075.8)
HK05-00407

ZBORNIK radova iz psihologije: Uspjeh i zadovoljstvo u osobnom i društvenom životu / [glavni urednik Šimun Šito Ćorić]. - Mostar : Pedagoški fakultet, 2005. (Mostar : Fram). - 101 str. ; 24 cm.
Prema predgovoru, zbornik sadrži radove prvog psihologijskog simpozija, koji je održan 14. svibnja 2004. u Mostaru, pod naslovom Uspjeh i zadovoljstvo u osobnom i društvenom životu. - Zastupljeni autori: Šimun Šito Ćorić, Zvonimir Knezović, Mirjana Krizmanić, Vladimir Kolesarić, Predrag Zarevski, Zrinka Bencarić, Krunoslav Matešić. - Bibliografija uz većinu radova. - Summary.
159.9(063)
HK05-00408

ZIGLAR, Zig
Ostati pozitiven v negativnem svetu / Zig Ziglar ; [prevod Svetlana Tomić]. - Varaždin : "Katarina Zrinski", 2005. ([s. l.] : Mini-print logo). - 280 str. ; 21 cm. - (Biblioteka 21. stoljeće / "Katarina Zrinski", Varaždin)
Prijevod djela: Staying up, up, up in a down, down world.
ISBN 953236076X
159.913
HK05-00409

ZIGLAR, Zig
Razlog več za nasmeh : [več vzpodbude in inspiracije za življenske vzpone in padce] / Zig Ziglar ; [prevod Svetlana Tomić]. - Varaždin : "Katarina Zrinski", 2005. ([Čakovec] : "Zrinski"). - 216 str. ; 21 cm. - (Biblioteka 21. stoljeće / "Katarina Zrinski", Varaždin)
Prijevod djela: Something else to smile about. - Podnasl. preuzet s omota.
ISBN 9532360700
159.913
HK05-00410

Vidi br.: HK05-00340

Vidi br.: HK05-00386

Vidi br.: HK05-01573

Vidi br.: HK05-00350

Vidi br.: HK05-00309

Vidi br.: HK05-03873

Vidi br.: HK05-00312

Vidi br.: HK05-00313

Vidi br.: HK05-00280

Vidi br.: HK05-02706

Vidi br.: HK05-02397

Vidi br.: HK05-00310

Vidi br.: HK05-01606

Vidi br.: HK05-00373

Vidi br.: HK05-01548

Vidi br.: HK05-00356

Vidi br.: HK05-01561

Vidi br.: HK05-01576

Vidi br.: HK05-00322

Vidi br.: HK05-02775

Vidi br.: HK05-02772

Vidi br.: HK05-03185

Vidi br.: HK05-01604

Vidi br.: HK05-01598

Vidi br.: HK05-00378

Vidi br.: HK05-00377

Vidi br.: HK05-00925

Vidi br.: HK05-00307

Vidi br.: HK05-01599

Vidi br.: HK05-00926

Vidi br.: HK05-00327

Vidi br.: HK05-00396

Vidi br.: HK05-00396

Vidi br.: HK05-00301

Vidi br.: HK05-00372

Vidi br.: HK05-00351

Vidi br.: HK05-03175

Vidi br.: HK05-02868

Vidi br.: HK05-00422

Vidi br.: HK05-01562

Vidi br.: HK05-00326

Vidi br.: HK05-00395

Vidi br.: HK05-02708

Vidi br.: HK05-00368

Vidi br.: HK05-01583

Vidi br.: HK05-00242

Vidi br.: HK05-00242

Vidi br.: HK05-00920

Vidi br.: HK05-00457

Vidi br.: HK05-00345

Vidi br.: HK05-00341

Vidi br.: HK05-02375

Vidi br.: HK05-00950

Vidi br.: HK05-00321

Vidi br.: HK05-00332

Vidi br.: HK05-02707

Vidi br.: HK05-00361

Vidi br.: HK05-00404

Vidi br.: HK05-02403

Vidi br.: HK05-02709

Vidi br.: HK05-01581

Vidi br.: HK05-02688

Vidi br.: HK05-01547

Vidi br.: HK05-00315

16   Logika. Spoznajna teorija

HAACK, Susan
Filozofija logika / Susan Haack ; prijevod s engleskoga Zvonimir Čuljak. - Zagreb : Hrvatski studiji - Studia Croatica, 2005. (Zagreb : Birotisak). - 340 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Scopus ; knj. 16)
Prijevod djela: Philosophy of logics. - Nakl. 500 primj. - Notacija i kratice: str. 15-16. - Bibliografija: str. 309-325. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9536682567
161/164
HK05-00411

HAHN, Hans
Znanstveno shvaćanje svijeta - Bečki krug / Hans Hahn, Otto Neurath i Rudolf Carnap ; s njemačkog prevela Nataša Petrović. - Zagreb : Hrvatski studiji, 2005. (Zagreb : Birotisak). - 114 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Scopus ; knj. 15)
Prijevod djela: Wissenschaftliche Weltauffassung - Der Wiener Kreis. - Str. 83-110: Logički pozitivizam i metafizika - 76 godina kasnije / Boran Berčić. - Nakl. 500 primj. - Bibliografija: str. 49-81, 111-114.
ISBN 9536682559
165.1/.2
1(091)(4)"192/193"
HK05-00412

HUSSERL, Edmund
Logička istraživanja / Edmund Husserl ; s njemačkoga preveo Željko Pavić. - Zagreb : Naklada Breza, 2005. (Zagreb : Kika-graf). - 3 sv. ; 25 cm. - (Biblioteka Phos ; knj. 7)
Prijevod djela: Logische Untersuchungen.
ISBN 9537036170 (cjelina)
165.62

Sv. 1 : Prolegomene za čistu logiku. - LI, 279 str.
Prijevod djela: Prolegomena zur reinen Logik. - Str. XI-LI: Uvod / Elmar Holenstein. - Oznake i znaci: str. 279. - Bibliografija: str. 265-276. - Imensko kazalo.
ISBN 9537036189

HK05-00415

Sv. 2 : Istraživanja o fenomenologiji i teoriji spoznaje. - 2 sv.
Prijevod djela: Untersuchungen zur Phaenomenologie und Theorie der Erkanntnis.
ISBN 9537036197

Dio 1. - LXV, 513 str.
Str. XXI-LXIV: Uvod / Ursula Panzer.
ISBN 9537036200

HK05-00414

Dio 2. - XX, Str. 517-934.
Oznake i znaci: str. 873-874. - Str. 877-928: Pogovor / Željko Pavić. - Prijevod važnijih nazivaka: str. 929-934. - Bibliografija: str. 861-869. - Imensko kazalo.
ISBN 9537036219

HK05-00413

KLASICI hermeneutike / (uredio) Jure Zovko ; [prijevod tekstova Ante Sesar ... et al.]. - Zadar : Hegelovo društvo : Sveučilište, 2005. (Zagreb : URIHO-tisak). - 405 str. ; 21 cm. - (Filozofska biblioteka Speculatio ; knj. 1)
Zastupljeni autori: Matija Vlačić Ilirik, Friedrich Schlegel, Friedrich Scheiermacher, Georg Wilhelm Friedrich Hegel, Wilhelm Dilthey, Friedrich Nietzsche, Martin Heidegger, Walter Benjamin, Hns-Georg Gadamer, Joachim Ritter, Paul Ricoeur, Luigi Pareyson, Gianni Vattimo, Odo Marquard, Nicholas Rescher, Donald Davidson, Gregory Vlastos, Wolfgang Wieland. - Str. 9-56: Uvod / Jure Zovko. - Bibliografske bilješke uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 9539508304 (Hegelovo društvo)
165.24(082)
HK05-00416

KOVAČ, Srećko
Logičko-filozofijski ogledi / Srećko Kovač. - Zagreb : Hrvatsko filozofsko društvo, 2005. (Zagreb : Grafo mark). - 195 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Filozofska istraživanja ; knj. 127)
Nakl. 1000 primj. - Slika autora i bilješka o njemu na omotu. - Bibliografija: str. [173]-187; bibliografija i bilješke uz tekst. - Summary. - Imensko kazalo.
ISBN 9531640866
161/164
165.1/.2
HK05-00417

MACAN, Ivan
Uvod u tradicionalnu logiku : priručnik za studente FFDI / Ivan Macan. - Zagreb : Filozofski fakultet Družbe Isusove, 2005. (Zagreb : Filozofski fakultet Družbe Isusove, Skriptarnica). - 144 str. : ilustr. ; 21 cm. - (Biblioteka Studentski niz ; knj. 2)
Pregled glavnih logičkih termina: str. 125-141. - Bibliografija: str. 123.
ISBN 9532310320
16(075.8)
HK05-00418

RADMAN, Vili
Kritička hermeneutika i hermeneutički subjekt : kritičko sučeljavanje s hermeneutikom P. Ricoeura i W. G. Jeanronda / Vili Radman. - Sarajevo : Mueller, 2005. (Sarajevo : Mueller). - 159 str. ; 24 cm.
Nakl. 500 primj. - Bibliografija: str. 156-159 i uz tekst. - Summary.
ISBN 9958779080
165.24
1Ricoeur, P.
1Jeanrond, W. G.
HK05-00419

ŽARNIĆ, Berislav
U perspektivi dinamične semantike : valjanost praktičnog zaključka / Berislav Žarnić. - Zagreb : Hrvatsko filozofsko društvo, 2005. (Zagreb : Grafo mark). - 298 str. : ilustr. ; 21 cm. - (Biblioteka Filozofska istraživanja ; knj. 120)
Nakl. 1000 primj. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu. - Bibliografija: str. 287-294. - Summary. - Imensko kazalo.
ISBN 9531640750
165.42
HK05-00420

Vidi br.: HK05-00417

Vidi br.: HK05-00223

17   Etika

BIOETHIK und kulturelle pluralität = Bioethics and cultural plurality : die südosteuropäische Perspektive = the Southeast European perspective / Ante Čović, Thomas Söreb Giffnabb (Hrsg.). - 1. Aufl. - Sankt Augustin : Academia Verlag, 2005. ([s. l. : s. n.]). - 275 str. ; 21 cm. - (West-östliche Denkwege ; Bd. 8)
Zastupljeni hrvatski autor: Pavo Barišić. - Tekst na njem. i engl. jezik. - Bibliografija uz neke radove; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 3896653660
179:61
316.73
(063)
HK05-00421

CLARK, David, sociolog
Na korak do smrti : kako postupati mudro kad voljena osoba umire / David Clark i Peter Emmett ; [preveli Darko Milošić i Antonijela Bogutovac]. - Zagreb : STEPress, 2005. (Split : Marjan tisak). - 187 str. ; 20 cm.
Prijevod djela: When someone you love is dying - making wise decisions at the end.
ISBN 9536350408
179.7
159.913:128
HK05-00422

DEMOKRACIJA i etika : [zbornik] / [glavni urednik Pavo Barišić]. - Zagreb : Hrvatsko filozofsko društvo, 2005. (Zagreb : Grafo mark). - 454 str. ; 25 cm.
Podnasl. preuzet s omota. - Prema predgovoru, radovi u zborniku izlagani su na istoimenom međunarodnom simpoziju koji je održan u okviru 12. dana Frane Petrića u Cresu, 22.-24. rujna 2003. - Zastupljeni autori: Henning Ottmann, Tonči Matulić, Sergio Cremaschi, Kiril Temkov, Ivan Cifrić, Karen Joisten, Josip Oslić, Mirko Wischke, Lino Veljak, Nikola Skledar, Lev Kreft, Marijan Krivak, Jasenka Kodrnja, Tomislav Žigmanov, Pavo Barišić, Ivan Devčić, Lenart Škof, Jesus Padilla-Galvez, Jin-Woo Lee, Maja Žitinski, Heda Festini, Stipe Grgas, Luka Tomašević, Borislav Dadić, Ante Čović, Krunoslav Nikodem, Alpar Losoncz, Slobodan Sadžakov, Milan Polić, Alen Tafra, Igor Primorac. - Bibliografija uz neke radove i uz tekst. - Summaries ; Zusammenfassungen.
ISBN 9531640882
172.1:321.7](082)
321.7:17](082)
HK05-00423

GOSIĆ, Nada
Bioetika in vivo / Nada Gosić. - Zagreb : Pergamena, 2005. (Zagreb : Grafomark). - 254 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Bioetika ; knj. 7)
Bibliografija: str. 241-248 i uz tekst. - Summary. - Imensko kazalo.
ISBN 9536576228
179:61
614.253
HK05-00424

GOSIĆ, Nada
Bioetička edukacija / Nada Gosić. - Zagreb : Pergamena, 2005. (Zagreb : Grafo mark). - 226 str. ; 23 cm. - (Biblioteka Bioetika ; knj. 6)
Bibliografija: str. 213-220 i uz tekst. - Summary: Bioethical education. - Imensko kazalo.
ISBN 953657618X
179:61]:37
HK05-00425

KOPREK, Ivan, svećenik
Priđi da možeš čuti : etika u sjeni globalizacije i postmoderne / Ivan Koprek. - Zagreb : Filozofsko-teološki institut Družbe Isusove, 2005. (Zagreb : Tipotisak). - 272 str. ; 19 cm. - (Biblioteka Obnovljenog života ; 34)
Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9532310371
172:321.7
172:316.42.063.3
316.42.063.3:17
130.2"199":17
HK05-00426

MAJETIĆ, Goran
Pisma o (ne)ljudskosti : promišljanja o moralnosti čovjekove prehrane : iz pera jednog vegetarijanca-vegana / Goran Majetić. - Karlovac : Gradska knjižnica "Ivan Goran Kovačić", 2002- . (Zagreb : ITG digitalni tisak). - sv. ; 23 cm. - (Biblioteka Novo doba / Gradska knjižnica "Ivan Goran Kovačić", Karlovac)
ISBN 9536829134 (cjelina)
179.3:613.2
613.2:179.3

Dio 2. - 2005. - 231 str.
ISBN 9536829339
613.2:17
613.261

HK05-00427

MANDINO, Og
Največji misterij na svetu : vključno z dragoceno zapuščino za vse nas od starega pibiralca cunj Simona Potterja / Og Mandino ; [prevod Svetlana Tomić]. - Varaždin : "Katarina Zrinski", 2005. (Čakovec : "Zrinski"). - 136 str. ; 21 cm. - (Biblioteka 21. stoljeće / "Katarina Zrinski", Varaždin)
Prijevod djela: The greatest mystery of the world.
ISBN 953236093X
17.036.1(0:82-31)
HK05-00428

MORRIS, Desmond
Što je sreća / Desmond Morris ; [preveo s engleskoga Darko Polšek]. - 1. izd. - Zagreb : Algoritam, 2005. ([Zagreb] : Zagraf ZT). - 135 str. ; 20 cm. - (Facta ; 16)
Prijevod djela: The nature of happiness. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu. - Numeracija u nakladničkoj cjelini preuzeta iz CIP zapisa.
ISBN 9532202846
17.023.34
HK05-00429

NIETZSCHE, Friedrich Wilhelm
Svitanje : misli o moralnim predrasudama / Friedrich Nietzsche ; preveo Davor Ljubimir. - Zagreb : Demetra, 2005. ([s. l.] : Hrbat graf). - VII, 259 str. : slike autora ; 25 cm. - (Demetra. Filosofska biblioteka Dimitrija Savića ; sv. 88)
Prijevod djela: Morgenroethe. - Puno ime autora: Friedrich Wilhelm Nietzsche. - Str. 247-259: Pogovor / Davor Ljubomir. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9532250654
17.037
HK05-00430

NUSSBAUM, Martha Craven
Pjesnička pravda : književna imaginacija i javni život / Martha C. [Craven] Nussbaum ; s engleskog prevela Marina Miladinov ; pogovor Nadežda Čačinovič. - Zagreb : Deltakont, 2005. ([Zagreb] : Grafo mark). - 186 str. ; 22 cm.
Prijevod djela: Poetic justice. - Bilješke: str. 159-177. - Pogovor: str. 179-182. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9539976626
172:82.0
82.0:172
HK05-00431

PATTERSON, Charles
Vječna Treblinka : naše postupanje prema životinjama i holokaust / Charles Patterson ; [prijevod Bernard Jan]. - Zagreb : Genesis, 2005. (Zagreb : ZiB Mladost). - 303 str. ; 24 cm.
Prijevod djela: Eternal Treblinka. - Bibliografija: str. [277]-286. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9536785293
179.3
504.74.05
HK05-00432

RAUNIĆ, Raul
Pretpostavke liberalnog razumijevanja čovjeka / Raul Raunić. - Zagreb : Hrvatsko filozofsko društvo, 2005. (Zagreb : Grafo mark). - 225 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Filozofska istraživanja ; knj. 121)
Nakl. 1000 primj. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu. - Bibliografija: str. 209 - 218 i uz tekst. - Summary / translated by Ana Janković. - Imensko kazalo.
ISBN 9531640769
172.3
329.12:1
HK05-00433

SCHOPENHAUER, Arthur
Savjeti i načela / Arthur Schopenhaur ; prema prijevodu S. Predića iz originala proširila i uredila Natalija Topić Popović. - Zagreb : Slovo, 2005. ([s. l.] : TIskara Lovreković). - 158 str. ; 17 cm. - (Biblioteka IQ)
Prijevod djela: Aphorismen zur Lebensweisheit. - Bilješka o autoru: str. 5-7. - Bilješke uz tekst. - Autorova slika na omotu.
ISBN 9536846292
171
HK05-00434

SENECA, Lucius Annaeus
O kratkoći života ; Odabrana pisma Luciliju / Seneka. Priručnik = (Enchiridion) / Epiktet ; preveo Zoran Peh. - Zagreb : Nova akropola, 2005. (Zaprešić : Forada). - 102 str. ; 19 cm.
Prevedeno prema: 1. On the shortness of life ; 2. Seneca's letters to Lucilius ; 3. Enchiridion or Handbook; izvornici na lat. i grč. jeziku. - Izvorni oblici autorovih imena: Lucius Annaeus Seneca Minor, Epictetus.
ISBN 9539643155
17.034
HK05-00435

SINGER, Peter
Jedan svijet : etika globalizacije / Peter Singer ; preveli Tomislav Janović, Željka Hrg Krpelnik, Krešimir Janović. - Zagreb : Ibis grafika, 2005. (Zagreb : Ibis grafika). - XXXV, 233 str. ; 21 cm.
Prijevod djela: One world. - Str. V-XXXV: Etika globalizacije Petera Singera / Tomislav Janović. - Bilješka o autoru na omotu. - Bibliografske bilješke: str. 202-224. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 953692725X
172:316.42.063.3
339.9:17
316.42.063.3:17
HK05-00436

UGUSSI, Romano
Saggi di etica, di estetica e di varia filosofia / Romano Ugussi. - Pola : Societa di studi e ricerche Pietas Iulia, 2005. ([s. l.] : Colgraph). - 329 str., X listova s tablama u bojama ; 21 cm.
Nakl. 500 primj. - Bilješke uz tekst. - Bibliografija: str. 305-318 i uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 953991051X
17
111.852
1Croce, B.
HK05-00437

VERANTWORTUNG : hermeneutische Erkundungen / Hans Ineichen, Jure Zovko (Hrsg.). - 1. Aufl. - Berlin : Parerga, 2005 (Kempten : AZ Druck und Datentechnik). - 175 str. ; 21 cm. - (Studia hermeneutica. Neue Folge ; Bd. 3)
Zastupljeni hrvatski autori: Davor Pećnjak, Ante Sesar, Jure Zovko. - Bilješke o autorima: str. [169]-170. - Bibliografske bilješke uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 3937262210
17.026(082)
HK05-00438

VUJEVIĆ, Ivan
Poimanje života i izbor slobodne volje u ponašanju potrošača / Ivan Vujević. - Split : Tiskarski obrt, 2005. ([s. l. : s. n.]). - 222 str. ; 24 cm.
Bilješka o autoru: str. 222.
ISBN 9539986842
171:658.8
821-84=163.42
HK05-00439

ZERGOLLERN-ČUPAK, Ljiljana
Bioetika i biomedicina : ogledi i sjećanja / Ljiljana Zergollern-Čupak. - Zagreb : Pergamena, 2005. (Zagreb : Grafo mark). - 286 str. ; 23 cm. - (Biblioteka Bioetika ; knj. 8)
Imensko kazalo.
ISBN 953657621X
179:61
614.253
HK05-00440

Vidi br.: HK05-00588

Vidi br.: HK05-00711

Vidi br.: HK05-02650

Vidi br.: HK05-01021

Vidi br.: HK05-02758

Vidi br.: HK05-03973

Vidi br.: HK05-00881

Vidi br.: HK05-00391

Vidi br.: HK05-00862

Vidi br.: HK05-00925

Vidi br.: HK05-00926

Vidi br.: HK05-01015

Vidi br.: HK05-01015

Vidi br.: HK05-00586

Vidi br.: HK05-00587

Vidi br.: HK05-02750

Vidi br.: HK05-00992

Vidi br.: HK05-00426

2RELIGIJA. TEOLOGIJA


BALTHASAR, Hans Urs von
Teologija povijesti ; Kerigma i sadašnjost / Hans Urs von Balthasar ; [prijevod Ivan Ivanda]. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2005. (Zagreb : Kršćanska sadašnjost). - 134 str. ; 20 cm. - (Teološke meditacije ; knj. 23)
Prijevodi djela: 1. Theologie der Geschichte ; 2. Kerygma und Gegenwart. - Nakl. 1000 primj. - Str. 5-7: Predgovor hrvatskom izdanju / Željko Tanjić. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9531101981
215
232
HK05-00441

BRADEN, Gregg
Božji kod : tajna naše prošlosti i obećanje naše budućnosti / Gregg Braden ; s engleskoga prevela Radha Rojc-Belčec. - Zagreb : V.B.Z., 2005. (Ljubljana : Tiskarna Ljubljana). - 256 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Biblioteka 1000 cvjetova ; knj. 55)
Prijevod djela: The God code. - Bibliografske bilješke: str. [225]-242. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9532015183
211:575
HK05-00442

GREENBERGER, Josh
Kad ljudska inteligencija postane majmunska / Josh Greenberger ; [prijevod Šelomo Maoz]. - Zagreb : Centar za prirodoslovne studije, 2005. (Zagreb : Studio Moderna). - 103 str. ; 21 cm.
Prijevod djela: Human intelligence gone ape.
ISBN 9539520207
213:575.8
575.8:213
HK05-00443

IZAZOV nove religioznosti = Die Herausforderung der neuen Religiositaet : zbornik radova / [prevoditelj Antonia Tomljanović-Brkić]. - Frankfurt am Main : Hrvatski dušobrižnički ured, 2005. (Zagreb : Denona). - 391 str. ; 21 cm. - (Niz Diaspora Croatica)
Tekst na hrv. i njem. jeziku. - Str. 5-7: Predgovor / Josip Bebić. - Zastupljeni autori: Mijo Nikić, Josip Blažević, Šimun Šito Ćorić. - Bibliografija uz svaki rad.
ISBN 3000167560
211(063)
HK05-00444

KEŠINA, Ivan
Znanost - vjera - etika : promišljanja odnosa prirodnih znanosti, filozofije i teologije / Ivan Kešina. - Split : Crkva u svijetu, 2005. (Split : Dalmacija papir). - 299 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Crkve u svijetu ; knj. 36)
Nakl. 500 primj. - Autorova slika i bilješka o njemu: str. 293-294. - Bibliografija: str. 275-283 i uz tekst. - Zusammenfassungen ; Summary. - Imensko kazalo.
ISBN 9536151847
215
HK05-00445

LEKSIKON temeljnih religijskih pojmova : židovstvo, kršćanstvo, islam / [priredio Adel Th. Khoury] / preveli s njemačkog Nedeljka Paravić, Ljiljana Matković-Vlašić, Željko Pavić. - Zagreb : Svjetska konferencija religija za mir : Prometej, 2005. (Zagreb : Parvus). - 583 str. ; 25 cm.
Prijevod djela: Lexikon religioeser Grundbegriffe. - Kratice: str. 9-12. - Bibliografija uz tekst.
ISBN 953646022X (Prometej)
2(031)
(031)
HK05-00446

MEĐUNARODNI znanstveni skup Govor o Bogu jučer i danas (2004 ; Split)
Govor o Bogu jučer i danas : zbornik radova međunarodnoga znanstvenog skupa, Split, 21.-22. listopada 2004. / priredili Nediljko Ante Ančić i Nikola Bižaca ; [sažetke na engleski prevela Jadranka Krajinović]. - Split : Crkva u svijetu, 2005. (Split : Dalmacija papir). - 332 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Crkve u svijetu. Teologija ; 17)
Nakl. 500 primj. - Str. 5-8: Predgovor / Nediljko A. Ančić i Nikola Bižaca. - Zastupljeni autori: Nikola Bižaca, Anđelko Domazet, Ivan Kešina, Ante Pavlović, Almar Salmann, Max Seckler, Ivan Šaško, Drago Šimundža, Ivan Tadić, Luka Tomašević, Ante Vučković. - Bibliografija uz neke radove i uz tekst. - Summaries ; Zusammenfassungen.
ISBN 9536151898
211.2(063)
231(063)
HK05-00447

ROCK, Lois
Upoznajmo religije svijeta / Lois Rock ; [prijevod Olga Vučetić]. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2005. (Singapore : [s. n.]). - [44] str. : ilustr. u bojama ; 27 cm.
Prijevod djela: Tell me about world's religions. - Nakl. 3000 primj. - Imensko i predmetno kazalo i kazalo mjesta.
ISBN 9531101752
2(100)(02.053.2)
HK05-00448

VUJEVIĆ, Ivan
Povijest postanka svijeta i čovjeka : sukladnost znanstvene i biblijske mudrosti / Ivan Vujević. - Split : Tiskarski obrt, 2005. ([s. l. : s. n.]). - 170 str. ; 24 cm.
Bilješka o autoru: str. 170.
ISBN 9539986826
215
001:213
213:001
HK05-00449

Vidi br.: HK05-00289

Vidi br.: HK05-00449

Vidi br.: HK05-02626

Vidi br.: HK05-00286

22   Biblija

BIANCO, Enzo
Lectio divina : susret s Bogom u njegovoj riječi / Enzo Bianco ; [prijevod Rudi Paloš]. - Zagreb : Katehetski salezijanski centar, 2005. (Zagreb : Denona). - 123 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Pomagala / Katehetski salezijanski centar, Zagreb ; knj. 22)
Prijevod djela: Lectio divina. - Bibliografija: str. 118-120. - Predmetno kazalo.
ISBN 9532050523
22.01
HK05-00450

FOWLER, John M.
Poslanica Efežanima: Radosna vijest o odnosima : pouke iz Biblije = listopad, studeni i prosinac 2005. / John M. Fowler ; [prijevod Hinko Pleško]. - Zagreb : Adventus : Znaci vremena, 2005. ([Zagreb] : Tipomat). - 128 str. ; 20 cm. - (Pouke iz Biblije : izdanje za odrasle)
227.5.06
HK05-00451

FUĆAK, Jerko
Prepoznavatelj Riječi Božje : Biblija u našim rukama / Marijan Jerko Fućak. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2005. (Zagreb : Kršćanska sadašnjost). - 141 str. ; 24 cm. - (Biblica ; 2)
Nakl. 800 primj. - Bibliografija članaka M. J. Fućaka: str. 6; bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9531101531
22.07
22.043
HK05-00452

GRAAF, Anne de
Ilustrirana Biblija / Anne de Graaf ; ilustrirao Jose Perez Montero ; [preveo Vlado Opačić]. - Rijeka : Leo-commerce, 2005. ([s. l. : s. n.]). - 398 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm.
Prijevod djela: The children's Bible story book; jedinstveni stv. nasl.: Biblia.
ISBN 9532181172
22.04(02.053.2)
HK05-00453

GRAVES, Sue
Što znamo o Bibliji? : [uvod u svetu knjigu kršćanstva] / Sue Graves ; [prijevod Olga Vučetić]. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2005. ([s. l. : s. n.]). - 62 str. : ilustr. u bojama ; 27 cm.
Prijevod djela: What is the Bible?. - Podnasl. preuzet s omota. - Nakl. 3000 primj. - Važne riječi: str. 60-62.
ISBN 9531101442
22.01(02.053.2)
HK05-00454

GREENBERG, Gary
101 biblijski mit : kako su stari pisci izmislili biblijsku povijest / Gary Greenberg ; s engleskoga prevela Mirjana Paić Jurinić. - Zagreb : Škorpion, cop. 2005. (Sesvete : Grafocentar). - 335 str. : zemljop. crteži ; 24 cm. - (Biblioteka Pitanja ??? ; knj. 3)
Prijevod djela: 101 myths of the Bible. - Bilješka o autoru: str. 335. - Bibliografija: str. 323-326. - Predmetno kazalo.
ISBN 9536405768
222.1.016
HK05-00455

GREGOR, Željko
Life and visions of Daniel / Paul Željko Gregor. - Mandeville : Northern Carribean University, cop. 2005. (Mandeville : Northern Carribean Press). - VIII, 194 str. : ilustr. ; 23 cm.
Bibliografija uz svako poglavlje. - Imensko kazalo ; Predmetna kazala.
224.5.06
HK05-00456

GRÜN, Anselm
Boriti se i ljubiti : muškarac u biblijskoj perspektivi / Anselm Gruen ; [prijevod Robert Vukoja]. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2005. (Zagreb : Kršćanska sadašnjost). - 159 str. ; 21 cm.
Prijevod djela: Kaempfen und Lieben. - Autorova slika na omotu. - Bibliografija: str. 157-158.
ISBN 9531101868
22.06:305-055.1
305-055.1:2
159.922.1-055.1
HK05-00457

GUADALUPI, Gianni
Velika ilustrirana Biblija : mjesta i događaji iz Staroga i Novoga zavjeta / [tekst Gianni Guadalupi ; prijevod s engleskoga Ranka Gregorić]. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2005. ([s. l. : s. n.]). - 303 str. : ilustr. u bojama ; 36 cm.
Prijevod djela: The Holy Bible ; jedinstveni stv. nasl.: Bible. - Autorovo ime preuzeto sa str. [3]. - Tiskano u Južnoj Koreji. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9531964882
22.04
HK05-00458

GUENZEL-HORATZ, Renate
Moja školska Biblija : knjiga za djecu od sedme do dvanaeste godine / [tekst priredila Renate Guenzel-Horatz ; slike i crteže izradila Silke Rehberg ; prijevod Olga Vučetić]. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2005. (Zagreb : Kršćanska sadašnjost). - 159 str. : ilustr., zemljop. crteži u bojama ; 23 cm. - (Kana klub "D" ; 80)
Prijevod djela: Meine Schulbibel. - Jedinstveni stv. nasl.: Biblia. - Podatak o nakladničkoj cjelini preuzet iz CIP zapisa. - Nakl. 1500 primj. - Mali biblijski leksikon: str. 131-149. - Kazalo biblijskih tekstova.
ISBN 9531101418
22.04(02.053.2)
HK05-00459

HUMPREY, Patricia
On dolazi / Patricia Humprey, Lawrence Maxwell ; [prijevod Darko Pirija]. - Zagreb : Znaci vremena, 2005. ([Velika Gorica] : Tipomat). - 126 str. ; 21 cm.
ISBN 953183122X
22.016
HK05-00460

KARAVIDOPULOS, Joanis D.
Uvod u Novi Zavet / Joanis D. Karavidopulos ; sa grčkog prevela Lada Jagušt Akad ; redaktor prevoda episkop dalmatinski Fotije. - Beograd ; Šibenik : Istina, izdavačka ustanova Eparhije dalmatinske, 2005. (Beograd : FineGraf). - 318 str. : ilustr. ; 25 cm. - (Biblijska biblioteka ; knj. 1)
Izvornik na grčkom jeziku. - Na obe unutr. str. omota zemljop. crteži. - Nakl. 1000 primj. - Ćir. - Slika autora i bilješka o njemu: str. 309.
ISBN 8682555107
225
HK05-00461

LEVAČIĆ-VIDOVIĆ, Zorica
Analitički pregled Novoga zavjeta i Otkrivenja : (tabelarni prikaz) / Zorka Levačić-Vidović. - 1. izd. - Čakovec : Elohim-lektura, 2005. (Strahoninec : Štampa). - 171 str : slika autorice ; 25 cm.
Bilješka o autorici: str. [172].
ISBN 9539508703
225.07
HK05-00462

LUJIĆ, Božo
Isusova otvorena antropologija / Božo Lujić. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2005. (Zagreb : Kršćanska sadašnjost). - 539 str. ; 24 cm. - (Teološki radovi : biblioteka Centra za koncilska istraživanja, dokumentaciju i informacije ; knj. 44)
Nakl. 1000 primj. - Kratice: str. 513-516. - Bibliografija: str. 489-512 i uz tekst. - Predmetno kazalo ; Kazalo biblijskih mjesta ; Imensko kazalo.
ISBN 953110123X
225.08
232.8
HK05-00463

MADRID, Patrick
Gdje je to u Bibliji? / Patrick Madrid ; [prijevod Aleksandra Marija Chwalowsky]. - Split : Verbum, 2005. (Split : Jafra print). - 175 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Fides ; 22)
Prijevod djela: Where is that in the Bible?. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 953235025X
22.06
22.08
230.1
HK05-00464

MERTON, Thomas
Moleći psalme / Thomas Merton ; [preveo i uredio Ivan Brzović]. - Pag : Samostan svete Margarite, 2005. (Lukavec : Markulin). - IV, 44 str. : ilustr. ; 21 cm. - (Niz Lectio divina ; knj. 2)
Prijevod djela: Praying the psalms. - Slika autora i bilješka o njemu na omotu.
ISBN 953724900X
223.2.06
HK05-00465

OBERŠKI, Janko
Biblijska povijest Staroga i Novoga zavjeta / Janko Oberški ; [ilustracije Lambertina Grgec]. - 2. ponovljeno izd. - Split : Marjan tisak, [2005.] ([s. l. : s. n.]). - 232 str. : ilustr. ; 24 cm.
Podatak o god. izdavanja preuzet iz CIP zapisa.
ISBN 9532142576
22.01
HK05-00466

POSLANICA Efežanima: Crkva kao živi organizam : listopad, studeni, prosinac 2005. / [prijevod Darko Pirija]. - Zagreb : Adventus : Znaci vremena, 2005. ([Zagreb] : Tipomat). - 132 str. : ilustr. ; 20 cm. - (Pouke iz Biblije : izdanje za mlade)
Prevedeno s engl.
227.5.06
HK05-00467

POSLANICA Efežanima: Radosna vijest o odnosima : pomoćno štivo za učitelje : listopad, studeni i prosinac 2005. / [preveo i priredio Hinko Pleško]. - Zagreb : Znaci vremena, 2005. ([s. l. : s. n.]). - 65 str. ; 20 cm. - (Pouke iz Biblije : izdanje za učitelje)
Nakl. 500 primj.
227.5.06
HK05-00468

REBIĆ, Adalbert
Prorok i njegova preljubnica : (Hoš 1 -4) : metafora braka u službi proročke poruke / Adalbert Rebić. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2005. (Zagreb : Kršćanska sadašnjost). - 127 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Riječ ; 45)
Nakl. 1000 primj. - Kratice: str. 123-124. - Bibliografija: str. 117-122 i uz tekst.
ISBN 953110154X
224.6.07
HK05-00469

SIPOS, Emese
Biblija u slikama : Novi zavjet / [tekst Sipos Emese ; prevela s mađarskog Klara Matić Benčik ; ilustracije Veres Laszlo]. - Zagreb : Nova knjiga Rast, 2005. (Zagreb : Studio Moderna). - 115 str. : ilustr. u bojama ; 29 cm.
Jedinstveni stv. nasl.: Biblia. - Na vrhu nasl. str.: Children's Bible. - Podatak o prevoditeljici preuzet iz CIP zapisa.
ISBN 953237003X
225.04(02.053.2)
HK05-00470

STARI zavjet / [prijevod Petoknižje Silvije Grubišić, Psalmi Filibert Gass, ostale knjige na temelju rukopisa Antuna Sovića ; opći uvod u Bibliju Bonaventura Duda ; kazalo imena Jerko Fućak ; uvodi uz Petoknižje, Povijesne i Proročke knjige Ante Kresina ; uvodi i napomene uz Mudrosne knjige Celestin Tomić]. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2005. (Čakovec : "Zrinski"). - 2 sv. ; 18 cm.
Jedinstveni stv. nasl.: Biblia : Vetus testamentum. - Om. stv. nasl.: Biblija : Stari zavjet.
222/224

Sv. 1 : Petoknjižje i Povijesne knjige. - 736, 54 str.
Kratice: str. [6].
ISBN 9531101345

HK05-00472

Sv. 2 : Mudrosne i Proročke knjige. - Str. 739-1484, 70 str.
Kratice: str. 3-4 (2. pag).
ISBN 9531101434

HK05-00471

SVETA Biblija : Stari Zavjet / [priredio G. Falzone Fontanelli ; ilustracije Severino Baraldi ; prevela Helena Vukčević]. - Split : Marjan tisak, 2005. ([s. l. : s. n.]). - 231 str. : ilustr. u bojama ; 29 cm.
Prevedeno prema: La Sacra Bibbia narrate ai ragazzi; jedinstveni stv. nasl.: Biblia.
ISBN 9532142444
222/224.046
HK05-00473

ŠIĆKO Alić, Damir
Biblilja?! / Damir Šićko Alić. - 1. izd. - Zagreb : Kršćanski centar "Riječ života", 2005. (Zagreb : Dizajn studio Ringeis). - 87 str. ; 21 cm.
Slika autora na omotu. - Bibliografija: str. 83-84; bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9536632500
22.06
HK05-00474

ŠPORČIĆ, Ivan
Božja poruka za naše vrijeme : promišljanja o Bibliji i s Biblijom / Ivan Šporčić. - Zagreb : Glas Koncila, 2005. (Zagreb : Printel). - 301 str. ; 20 cm. - (Radovi Teologije u Rijeci ; knj. 7)
Nakl. 500 primj. - Bilješka o autoru: str. 301. - Autorova slika na omotu. - Bibliografija: str. 281-297 i uz tekst.
ISBN 9532410244
22.07
HK05-00475

ŠTO Biblija doista uči?. - New York : Watchtower Bible and Tract Society, cop. 2005. (Selters/Taunus : Wachtturm Gesellschaft). - 223 str. : ilustr. [pretežno u bojama] ; 16 cm.
Prijevod djela: What does the Bible really teach?.
22.06
HK05-00476

TUMAČENJE Biblije u Crkvi : govor pape Ivana Pavla II. i dokument Papinske biblijske komisije / [prijevod Anto Popović]. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2005. (Zagreb : Kršćanska sadašnjost). - 157 str. ; 17 cm. - (Dokumenti / Kršćanska sadašnjost, Zagreb ; 141)
Nakl. 1500 primj.
ISBN 9531101760
22.06
HK05-00477

WILKERSON, David
Sveci koji pijuckaju : izazov kršćanima koji piju / David Wilkerson ; [prijevod Martina Gracin]. - Zagreb : Crkva cjelovitog evanđelja, 2005. ([s. l. : s. n.]). - 115 str. ; 18 cm.
Prijevod djela: Sipping saints.
ISBN 9537013057
22.08:613.81
613.81:241
HK05-00478

Vidi br.: HK05-00452

Vidi br.: HK05-00639

Vidi br.: HK05-00816

Vidi br.: HK05-00649

Vidi br.: HK05-00487

Vidi br.: HK05-00736

Vidi br.: HK05-01502

Vidi br.: HK05-00825

Vidi br.: HK05-00643

Vidi br.: HK05-00741

Vidi br.: HK05-00542

Vidi br.: HK05-06264

Vidi br.: HK05-00464

Vidi br.: HK05-00797

Vidi br.: HK05-00770

Vidi br.: HK05-00699

Vidi br.: HK05-00699

23   Dogmatika

ABELN, Reinhard
Umrijeti znači rastati se : o kršćanskoj poruci smrti / Reinhard Abeln, Arnold Kner ; [s njemačkog prevela Ingeborg Gočev]. - Đakovo : Karitativni fond UPT Ne živi čovjek samo o kruhu, 2005. (Đakovo : Novi Time). - 67 str. ; 17 cm. - (Knjižnica U pravi trenutak ; 496)
Prijevod djela: Sterben heisst abschiednehmen.
236.1
HK05-00479

BECK, Eleonore
Vjerujem : mali katolički katekizam / [tekstovi Elenore Beck ; crteži Bradi Barth ; prijevod s francuskoga Stjepan Kušar]. - Zagreb : Glas Koncila, 2005. (Villatuerta : Graficas Estella). - 206 str. : ilustr. u bojama ; 21 cm.
Prijevod djela: Je crois. - Podatak o autorici preuzet s poleđine nasl. lista. - Na nasl. str.: Pomoć crkvi u nevolji = Kirche in Not/Ostpriesterhilfe. - Podatak o nakladniku preuzet iz CIP zapisa. - Kratice biblijskih knjiga: str. [207]. - Bibliografija: str. [4].
ISBN 9532410333
238.1
HK05-00480

BENEDICTUS XVI, papa
Bog Isusa Krista : razmatranja o Trojedinom Bogu / Joseph Ratzinger [i. e.] Benedikt XVI. ; [prijevod Ivan Ivanda]. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2005. (Zagreb : Kršćanska sadašnjost). - 95 str. ; 21 cm. - (Metanoja ; 159)
Prijevod djela: Der Gott Jesu Christi. - Nakl. 1000 primj. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9531101973
231.01
HK05-00481

BIRŠIĆ, Gracijan Branimir
Marija - početak boljega svijeta : mala pučka mariologija / Gracijan Biršić. - Zagreb : HKD sv. Jeronima, 2005. (Zagreb : Denona). - 412 str. ; 20 cm.
Teološki glosar: str. 309-366. - Bilješka o autoru: str. 399-401. - Preporučena bibliografija: str. 8-10. - Kazalo svetopisamskih navoda ; Imensko kazalo ; Predmetno kazalo.
ISBN 9532270345 (meki uvez)
232.931
HK05-00482

BOLOBANIĆ, Milivoj
Kako prepoznati zamke zloga / Milivoj Bolobanić ; predgovor Gabriele Amorth i Cesare Bonicelli. - 5. dopunjeno izd. - Zadar : M. Bolobanić, 2006. (Zagreb : Gipa). - 283 str. : ilustr. u bojama ; 19 cm.
Slika autora i bilješka o njemu na omotu. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu. - Predgovor: str. 7-8. - Predgovor talijanskom izdanju: str. 9-10. - Bibliografija: str. [280]-283.
ISBN 9539803632
234
235.2
243
HK05-00483

BOLOBANIĆ, Milivoj
Kako prepoznati zamke zloga / Milivoj Bolobanić ; predgovor Gabriele Amorth i Cesare Bonicelli. - 4. dopunjeno izd. - Zadar : M. Bolobanić, 2005. (Zagreb : Zagraf). - 249 str. : ilustr. u bojama ; 20 cm.
Nakl. 5000 primj. - Predgovor: str. 7-8. - Predgovor talijanskom izdanju: str. 9-10. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu. - Bibliografija: str. 247-249.
ISBN 9539803632
234
235.2
243
HK05-00484

BRAJNOVIĆ, Marčelo
Rat za Harmagedon : bijela knjiga hrvatskog kralja Mihaela Babilonu Velikom / [M. [Marčelo] Brajnović-Ilijah]. - Rovinjsko Selo : M. Brajnović, 2005. (Galižana : Tiskara Nova). - 284 str. : faks. ; 33 cm.
Hrpt. stv. nasl.: Srdžba Božja - rat za Harmagedon. - Autorovo ime preuzeto sa str. [3].
ISBN 9539996902
234
HK05-00485

CHESTERTON, Gilbert Keith
Vječni čovjek / G. [Gilbert] K. [Keith] Chesterton ; [prijevod Robert Martinov]. - Split : Verbum, 2005. ([Zagreb] : Grafički zavod Hrvatske). - 324 str. ; 22 cm. - (Biblioteka Idea ; 9)
Prijevod djela: The everlastnig man. - Str. [309]-324: Pogovor / Zdravko Gavran.
ISBN 9532350373
233
HK05-00486

CHURRUARIN, Juan Jose
Život u pomazanju : Juan Jose Churruarin / [prijevod s engleskog Estera Uellen]. - 1. izd. - Zagreb : Put života, 2005. ([s. l. : s. n.]). - 87 str. ; 20 cm.
Prevedeno prema: Living in the anointing; izv. stv. nasl.: El precio de la uncion.
ISBN 9536902125
231.3
22.08
HK05-00487

CYRILLUS Hierosolymitanus, sanctus
Mistagoške kateheze / Ćiril Jeruzalemski ; preveo, napisao uvod i bilješke Marijan Mandac. - Split : Služba Božja, 2005. (Split : Dalmacija papir). - 232 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Službe Božje ; knj. 54)
Izvornik na grč. jeziku. - Izv. oblik autorovog imena: Cyrillus Hierosolymitanus. - Bibliografija: str. 220-222 i uz tekst. - Resume.
ISBN 9536236249
235.3 Cyrillus Hierosolymitanus, sanctus
276
HK05-00488

DI Maria, Lina
Isus / Lina Di Maria ; [ilustracije Mino ; prijevod Margita Zakarija]. - 2. izd. - Split : Verbum, 2005. (Split : Jafra print). - 63 str. : ilustr. u bojama ; 27 cm. - (Biblioteka Stella ; 13)
Prijevod djela: Ti racconto la storia di Gesu.
ISBN 9536197774
232.9(02.053.2)
HK05-00489

DOLZ, Miguel
Sveti Josemaria Escriva / Miguel Dolz ; [prijevod Aleksandra Knol]. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2005. (Zagreb : Kršćanska sadašnjost). - 192 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 20 cm. - (Likovi ; 31)
Prijevod djela: San Josemaria Escriva. - Nakl. 2000 primj.
ISBN 9531101396
235.3 Escriva de Balaguer, J. M., sanctus
HK05-00490

DOYLE, Christopher
Isus / Christopher Dpyle i Gillian Chapman ; [prijevod Olga Vučetić]. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2005. ([s. l. : s. n.]). - 61 str. : ilustr. u bojama ; 26 cm.
Prijevod djela: The story of Jesus. - Tiskano u Kini. - Nakl. 2000 primj.
ISBN 9531101299
232.9(02.053.2)
HK05-00491

DVADESETORICA govore : Gornje makarsko primorje / [odgovorni urednik] Anđeo Cvitanović Dankić. - Podaca : "Cvito" ; Omiš : "Franjo Kluz", 2005. (Omiš : "Franjo Kluz"). - 127 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 24 cm.
Nakl. 500 primj.
ISBN 9536771586 ("Franjo Kluz")
235.3(497.5-37 Makarska)
HK05-00492

EKMAN, Ulf
Rođen za pobjedu / Ulf Ekman ; [prijevod Sead Balići]. - Zagreb : Kršćanski centar "Riječ Života", 2005. Zagreb : Dizajn studio "Ringeis"). - 106 str. ; 20 cm.
Prijevod djela: Born to win. - Slika autorova i bilješka o njemu na omotu. - Bilješke: str. 106.
ISBN 9536632454
234.2
HK05-00493

ENGEL, Eugene
Marija na putu našeg života / Eugene Engel ; [s francuskog preveo Srećko Bošnjak]. - 3. hrvatsko izd. - Đakovo : Karitativni fond UPT Ne živi čovjek samo o kruhu, 2005. (Osijek : V-M). - 79 str. ; 19 cm. - (Knjižnica U pravi trenutak ; 68)
Prijevod djela: Marie sur nos chemins.
ISBN 9532081690
232.931
HK05-00494

FALCO, Jean-Michel di
Vjerujem, [n]i ja također : razgovor između biskupa i nevjernika / Jean-Michel di Falco, Frederic Beigbeder ; arbitrira Rene Guitton ; [prevela s francuskoga Ljiljana Ješić]. - 1. izd. - Zagreb : OceanMore, 2005. (Zagreb : Tiskara Znanje). - 209 str. ; 18 cm. - (3 stupnja)
Prijevod djela: Je crois moi non plus. - Slike autora i bilješke o njima na omotu.
ISBN 9537056325
234.2
HK05-00495

FRANCISCUS Salesius, sanctus
Radovati se u Bogu : duhovni putokazi / sveti Franjo Saleški ; [prijevod Marija Benedikta Matošević]. - 2. izd. - Split : Verbum, 2005. (Split : Jafra print). - 92 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Anima / Verbum, Split ; 14)
Prevedeno prema: Sich freuen an Gott / Franz von Sales; izvornik na franc. jeziku. - Izv. oblik imena autora: Franciscus Salesius. - Predgovor: str. 5-7. - Prevedeno prema: Sichfreuen an Gott / Franz von Sales ; izvornik na franc. jeziku.
ISBN 9536197898
231.13
HK05-00496

GENC, Mladen
Stepinac - zatvorski dosje : povodom 45. obljetnice smrti blaženog kardinala dr. Alojzija Stepinca (10. veljače 1960. - 10. veljače 2005.) / Mladen Genc. - Varaždin : Mini-print-logo, 2005. ([s. l. : s. n.]). - 239 str. : ilustr. ; 24 cm.
Nakl. 500 primj. - Slika autora i bilješka o njemu na omotu. - Bibliografija: str. [245].
ISBN 9539880157
235.3 Stepinac, A.
343.919(497.1)"1946"
HK05-00497

GIACCAGLIA, Alfio
Sveti Josip Kupertinski : životopis / Alfio Giaccaglia ; [preveo Zvonimir Zlodi ; ilustracije A. Cesselon]. - 2. izd. - Zagreb : Hrvatska provincija sv. Jeronima franjevaca konventualaca, 2005. (Samobor : "A.G.Matoš"). - 204 str. : ilustr. ; 17 cm.
Prijevod djela: S. Giuseppe da Copertino.
ISBN 9537154068
235.3 Iosephus Copertiensis, sanctus
HK05-00498

GRIGNION de Montfort, Ludovicus Maria, sanctus
Rasprava o pravoj pobožnosti prema Presvetoj Djevici Mariji : "priprava na Kraljevstvo Isusa Krista" / Ljudevit Marija Grignion Montfortski ; [prijevod Ante Jadrijević uz suradnju sa s. Marijom od Presvetog Srca]. - Split : Samostan sv. Klare, 2005. ([s. l. : s. n.]). - 278 str. : ilustr. (djelomice u bojama) ; 21 cm. - (Symposion : biblioteka asketsko-mističnih djela ; knj. 88)
Prijevod djela: Traite de la vraie devotion a la Sainte Vierge. - Izv. oblik imena autora: Ludovicus Maria Grignion de Montfort. - Bilješka o autoru na omotu. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9536261626
232.931:249
249:232.931
HK05-00499

HRVAT mučenik sveti Marko Križevčanin : 100. obljetnica beatifikacije sv. Marka Križevčanina / [ilustracije Štefica Palošika ; urednik Krešimir Žinić]. - Križevci : Župa B.D.M. Žalosne i sv. Marka Križevčanina, 2005. (Križevci : Kasper). - 52 str. : ilustr. (djelomice u bojama) ; 21 cm.
Bibliografija: str. 44.
ISBN 9539969514
235.3Marcus Crisinus, sanctus
272Marcus Crisinus, sanctus
HK05-00500

HRVATSKO marijansko lurdsko svetište Vepric : hodočasnički vodič / [priredio Ante Mateljan ; notografija Šime Marović ; fotografije Ante Mateljan, Ivica Bodrožić]. - Split : Crkva u svijetu : Nadbiskupija splitsko-makarska, 2005. (Split : Dalmacija papir). - 144 str. : ilustr. (pretežno u bojama), note ; 20 cm. - (Zajednička izdanja Crkve u svijetu ; knj. 15)
Om. stv. nasl.: Vepric.
ISBN 953615188X (Crkva u svijetu)
231.73(497.5 Vepric)
248.153.8(497.5 Vepric)(036)
908(497.5 Vepric)(036)
HK05-00501

KOŠIĆ, Vlado
Novo staro lice Boga / Vlado Košić. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2005. (Zagreb : Kršćanska sadašnjost). - 104 str. ; 20 cm. - (Teološke meditacije ; 24)
Nakl. 1000 primj. - Bilješka o autoru: str. 104. - Bibliografija: str. 97-100.
ISBN 9531101728
231
HK05-00502

LIBANIO, João Batista
Gustavo Gutierrez / Joao Batista Libanio ; [prijevod Ivan Nekić]. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2005. (Zagreb : Kršćanska sadašnjost). - 80 str. ; 20 cm. - (Teolozi dvadesetoga stoljeća)
Prijevod djela: Gustavo Gutierrez. - Nakl. 2000 primj. - Bibliografija: str. 67-79.
ISBN 9531101450
230.2-05 Gutierrez, G.
261.625(8)
HK05-00503

LORBER, Jakob
Tri dana u Hramu : doživljaji dvanaestogodišnjeg Isusa / prema unutarnjem otkrivenju primio i zapisao Jakob Lorber ; [prevoditelj Nada Kolb]. - Zagreb : Sara naklada, 2005. ([s. l. : s. n.]). - 159 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Nebeski darovi)
Prijevod djela: Die drei Tage im Tempel. - Podatak o god. izdavanja preuzet iz CIP zapisa.
ISBN 953665623X
232.92
HK05-00504

LOUVET, A.
O odnosu duša iz Čistilišta prema Bogu, Crkvi i načini kako im olakšati patnje : prema objavama svetaca / A. Louvet ; [prijevod Marija Assumpta]. - Zagreb : Apostolatski centar "Sav Tvoj", 2005. (Zagreb : Apostolatski centar "Sav Tvoj"). - 104 str. ; 17 cm. - (Glas iz Čistilišta ; br. 11)
Prijevod djela: Il purgatorio secondo le rivelazioni dei santii; [ulomak]. - Nakl. 1000 primj.
ISBN 9536471822
236.5
HK05-00505

LOUVET, A.
O nivoima Čistilišta : prema objavama svetaca / A. Louvet ; [prijevod Marija Assumpta]. - Zagreb : Apostolatski centar "Sav Tvoj", 2005. (Zagreb : Apostolatski centar "Sav Tvoj"). - 50 str. ; 17 cm. - (Glas iz Čistilišta ; br. 10)
Prijevod djela: Il purgatorio secondo le rivelazioni dei santi; [ulomak]. - Nakl. 1000 primj.
ISBN 9536471728
236.5
HK05-00506

MARIJA od Presvetog Srca, redovnica
Srcima velike ljubavi : Molitveni savez Legije Srca Isusova i Marijina / sastavila i priredila s. Marija od Presvetoga Srca (Anka Petričević) ; [predgovor Josip Marcelić ; crteži Darija-Karmela Kovačević]. - Split : Samostan sv. Klare, 2005. (Dugi Rat : Tiskara Poljica). - 124 str. : ilustr. ; 20 cm. - (Symposion : biblioteka asketsko-mističnih djela ; knj. 90)
Predgovor: str. 7-8. - Bibliografija: str. 120.
ISBN 9536261642
232
232.931
HK05-00507

MATOŠEVIĆ, Lidija
Lieber katholisch als neuprotestantisch : Karl Barths Rezeption der katholischen Theologie : 1921-1930 / Lidija Matošević. - Neukirchen-Vluyn : Neukirchener Verlag, 2005. ([s. l. : s. n.]). - X, 234 str. ; 22 cm.
Bilješka o autorici na omotu. - Bibliografija: str. [228]-234; bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 3788720751
230.2-05 Barth, K.
284
HK05-00508

MEĐUNARODNI mariološko-marijanski kongres. Hrvatska jezična sekcija (21 ; 2004 ; Roma)
Mater Verbi Incarnati - Marija iz Nazareta prihvaća Sina Božjega u povijesti : zbornik radova XXI. međunarodnog mariološko-marijanskog kongresa (Hrvatska jezična sekcija), Rim, 4.-8. prosinca 2004. / uredio Vlado Košić. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost : Hrvatski mariološki institut, 2005. (Zagreb : Kršćanska sadašnjost). - 448 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Teološki radovi : biblioteka Centra za koncilska istraživanja, dokumentaciju i informacije ; sv. 47)
Zastupljeni autori: Petar Lubina, Ivan Karlić, Adalbert Rebić, Ivan Dugandžić, Nela Gašpar, Vlado Košić, Josip Šimić, Zdenko Tomislav Tenšek, Andrea Filić, Marijan Biškup, Bruno Pezo, Tomislav Filić, Cecilija Pleša, Hrvojka Mihanović-Salopek, Nevenka Nekić, Marija Mirković, Vitomir Belaj. - Bibliografske bilješke uz tekst. - Summaries ; Zusammenfassungen ; Riassunti. - Imensko kazalo.
ISBN 9531101914 (Kršćanska sadašnjost)
232.931:231.01](063)
HK05-00509

MOLTMANN, Jürgen
Raspeti Bog : Kristov križ kao temelj i kritika kršćanske teologije / Juergen Moltmann ; s njemačkoga preveo Željko Pavić. - Rijeka : Ex libris, 2005. ([Zagreb] : Kratis). - 426 str. ; 22 cm. - (Biblioteka Ecumenica ; knj. 1)
Prijevod djela: Der gekreuzigte Gott. - Kratice: str. 420. - Bibliografija i bilješke uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 9536932180
232
HK05-00510

NOUWEN, Henri J. M.
Naš najveći dar : meditacija o umiranju i brizi za umiruće / Henri J. M. Nouwen ; [na hrvatski prevela Cila Baričević]. - Đakovo : Karitativni fond UPT "Ne živi čovjek samo o kruhu", 2005. (Osijek : Nipos). - 92 str. ; 20 cm. - (Knjižnica U pravi trenutak ; 510)
Prijevod djela: Our greatest gift.
ISBN 9532081801
236.1
HK05-00511

O čovjeku i Bogu : zbornik Marijana Jurčevića / urednik Franjo Emanuel Hoško. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2005. (Zagreb : Kršćanska sadašnjost). - 374 str., [1] list s tablom ; 24 cm. - (Teološki radovi : biblioteka Centra za koncilska istraživanja, dokumentaciju i informacije ; sv. 46)
Nakl. 800 primj. - Str. 7-8: Uvodno slovo / Franjo Emanuel Hoško. - Zastupljeni autori: Nediljko Ante Ančić, Nela Gašpar, Mladen Parlov, Nikola Bižaca, Milan Špehar, Nikola Dogan, Ivan Golub, Stipe Jurič, Ivan Antunović, Tomislav Zdenko Tenšek, Ante Mateljan, Jure Brkan, Franjo Šanjek, Miro Vrgoč, Franjo Emanuel Hoško, Ivan Devčić, Iris Tićac, Antun Juraj Gracin. - Str. 9-18: Bibliografija Marijana Jurčevića / Veronika Reljac; bibliografske bilješke uz tekst. - Summaries.
ISBN 9531101701
233(082)
230.1(082)
HK05-00512

OSTEEN, John
Rijeke žive vode / John Osteen ; [prijevod Jadranka Mulc]. - Zagreb : Kršćanski centar "Riječ života", 2005. (Zagreb : Dizajn studio "Ringeis"). - 89 str. ; 18 cm.
Prijevod djela: Rivers of living water. - Slika autora i bilješka o njemu na omotu.
ISBN 9536632462
234.15
231.3
248.21
234.2
HK05-00513

PANNENBERG, Wolfhart
Apostolsko vjerovanje pred pitanjima današnjice / Wolfhart Pannenberg ; preveo Kiril Miladinov. - 6. prerađeno izd. - Zagreb : Teološki fakultet "Matija Vlačić Ilirik", 2005. (Cerna : Pauk). - IX, 159 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Flaciana ; sv. 1)
Prijevod djela: Das Glaubensbekenntnis: ausgelegt und verantwortet vor den Fragen der Gegenwart. - Str. VIII-IX: Predgovor hrvatskom izdanju / Lidija Matošević. - Bilješka o autoru: str. 158. - Bibliografija: str. 158-159.
ISBN 9537307018
230.112
HK05-00514

PENNA, Romano
Povijesno-kulturno okruženje kršćanskih početaka : prokomentirana dokumentacija / Romano Penna ; preveo Branko Jozić. - Split : Naklada Bošković, 2005. (Split : Dalmacija papir). - 351 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Raskrižja / Naklada Bošković, Split ; 3)
Prijevod djela: L'ambiente storico-culturale delle origini cristiane. - Kratice: str. 13-14. - Bibliografija: str. 336-338 i uz tekst. - Kazalo navedenih izvora.
ISBN 9537090582
230.1
HK05-00515

RADIJE apostol nego milijunaš / [priredila i prevela Mira Urli]. - Zagreb : Apostolatski centar Sav Tvoj, 2005. (Zagreb : Apostolatski centar Sav Tvoj). - 54 str. ; 17 cm. - (Mistična svjedočanstva ; br. 4)
ISBN 9536471647
236.4
248.156
HK05-00516

RATZINGER, Joseph
Na putu k Isusu Kristu / Joseph Ratzinger ; [prijevod Ivan Ivanda]. - Split : Verbum, 2005. ([Zagreb] : Grafički zavod Hrvatske). - 204 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Fides ; 23)
Prijevod djela: Unterwegs zu Jesus Christus. - Bibliografske bilješke: str. 199-201.
ISBN 9532350276
232.3
HK05-00517

RATZINGER, Joseph
Razgovor o vjeri : [jasni odgovori na suvremene dvojbe] / Joseph Ratzinger, Vittorio Messori ; [prijevod Ante Burić]. - 3. izd. - Split : Verbum, 2005. ([Zagreb] : Grafički zavod Hrvatske). - 191 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Fides ; 2)
Prijevod djela: Rapporto sulla fede. - Podnasl. preuzet s omota. - Slika J. Ratzingera na omotu.
ISBN 953619709X
230.112
262.136.6Ratzinger, J.
(047.53)
HK05-00518

RAVIER, Andre
Ivana Francisca Fremyot - barunica od Chantala : njena karizma i milosni dar / Andre Ravier ; [prevela Višnja Crnković ; predgovor Stanislav Vitković]. - Zagreb : HKD sv. Jeronima, 2005. ([s. l. : s. n.]). - 191 str. : ilustr. ; 20 cm. - (Biblioteka Sveci i svetišta ; knj. 4)
Prijevod djela: Sainte Jeanne de Chantal. - Om. i hrpt. stv. nasl.: Sveta Ivana de Chantal. - Predgovor: str. 5-9.
ISBN 9532270388
235.3 Chantal, J.-F. de, sancta
HK05-00519

REBIĆ, Adalbert
Biblijsko-teološki pabirci o Isusu Kristu / Adalbert Rebić. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2005. (Zagreb : Kršćanska sadašnjost). - 255 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Izvan nizova ; sv. 204)
Nakl. 1000 primj. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9531101795
232.9
HK05-00520

RIESCO Alvarez, Valentin Antonio
I Bog postade bratom ljudima : život i poslanje svetog Ivana od Boga / Valentin A. [Antonio] Riesco Alvarez ; [s njemačkog prevela Ingebrog Gočev]. - Đakovo : Karitativni fond UPT Ne živi čovjek samo o kruhu, 2005. (Đakovo : Tipografija). - 136 str. ; 20 cm. - (Knjižnica U pravi trenutak ; 506)
Prijevod djela: Und Gott wurde zum Bruder der Menschen; izvornik na španj. jeziku. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu.
ISBN 9532081798
235.3 Juan de Dios, sanctus
HK05-00521

ROCK, Lois
Isus - enciklopedija / Lois Rock ; prijevod Aleksandar Pašagić i Blanka Pašagić. - Zagreb : Naša djeca, 2005. ([s. l. : s. n.]). - 128 str. : ilustr. u bojama ; 27 cm.
Prijevod djela: The Jesus encyclopedia. - Tiskano u Kini. - Imensko i predmetno kazalo i kazalo zemljopisnih naziva.
ISBN 9531717273
232.9(02.053.2)
HK05-00522

RUNJE, Petar
Glavotok : svetište Majke Božje / Petar Runje ; [fotografije Davor Krizmanić, Ivan Široki ; prijevod [sažetaka] Tijana Dedar ... et al.]. - Glavotok : Samostan sv. Marije, 2005. (Zagreb : Denona). - 187 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm.
Bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Sažeci na više jezika.
231.73(497.5 Glavotok)
271(497.5 Glavotok)
HK05-00523

SHERRILL, John L.
I govore drugim jezicima / John L. Sherrill ; [prijevod Miroslav Volf]. - Zagreb : Kršćanski centar "Riječ života", 2005. (Zagreb : Dizajn studio "Ringeis"). - 132 str. ; 20 cm.
Prijevod djela: They speak with other tongues. - Bibliografija: str. 128-129.
ISBN 9536632497
234.15
244
HK05-00524

SPINELLI, Mario
Život Gašpara del Bufala : ne obazirući se natrag / Mario Spinelli ; prevele Milena Pietrella Zrnić i Jelena Hodak. - 1. izd. - Zagreb : Družba misionara Krvi Kristove, 2005. ([s. l. : s. n.]). - 232 str. ; 20 cm.
Prijevod djela: Vita di Gaspare del Bufalo. - Bilješke uz tekst.
ISBN 9539844991
235.3 Del Bufalo, G., sanctus
HK05-00525

STEIN, Edith, sancta
Misli / sveta Edith Stein (Terezija Benedikta od Križa) ; [prijevod Martina Šimunić]. - Split : Verbum, 2005. (Split : Jafra print). - 83 str. : ilustr. ; 21 cm. - (Biblioteka Anima ; 17)
Prijevod djela: Pensieri. - Slika autorice na omotu. - Predmetno kazalo.
ISBN 9532350322
235.3Stein, E., sancta
HK05-00526

SVETI Lovre : đakon i mučenik / [glavni i odgovorni urednik Vinko Prlić]. - Zmijavci : Župski ured Svih Svetih, 2005. (Split : Jafra-print). - 80 str. : ilustr. (pretežno u bojama), note ; 20 cm.
Str. 5-7: Predgovor / Vinko Prlić. - Sadrži i dramu: Sveti Lovre, đakon / Bernardina Crnogorac. - Str. 30: Bibliografija o sv. Lovri / Gabrijel Jurišić.
ISBN 9539973716
235.3 Laurentius, sanctus
821.163.42-97
HK05-00527

TAMARUT, Anton, svećenik, 1960-
Stvoren za ljubav : kršćanski pogled na čovjeka / Antun Tamarut. - Zagreb : Glas Koncila, 2005. (Lukavec : Offset Markulin). - 138 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Teološke rasprave ; sv. 3)
Nakl. 1000 primj. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu. - Bibliografske bilješke uz tekst. - Kazalo biblijskih mjesta ; Predmetno kazalo ; Imensko kazalo.
ISBN 9532410295
233
HK05-00528

TEOLOŠKE tribine : 2004. godine / priredio Niko Ikić. - Sarajevo : Vrhbosanska katolička teologija, 2005. (Sarajevo : Mec). - 228 str. ; 21 cm.
Zastupljeni autori: Stanislav Hočevar, Anto Orlovac, Valentin Pozaić, Mirko Bobaš, Mijo Nikić, Marina Jurčić, Božo Lujić, Jozo Tomić, Tomislav Jozić, Ivica Mršo. - Nakl. 1000 primj. - Bibliografske bilješke uz tekst.
23(063)
HK05-00529

TEREZIJA Avilska / napisale karmelićanke Karmela svetog Josipa u Beču ; o stoljetnici somborskog Karmela preveo Stjepan Beretić. - Subotica : Katolički institut za kulturu, povijest i duhovnost "Ivan Antunović", 2005. ([s. l. : s. n.]). - 39, VIII str. : ilustr. u bojama ; 21 cm. - (Serija Duhovnost. Edicija Sveci ; knj. 2)
Izvornik na njem. jeziku.
ISBN 8675500226
235.3 Theresia a Iesu, sancta
HK05-00530

THERESIA a Iesu, sancta
Put k savršenosti / Terezija Avilska ; sa španjolskog preveo Rudolf Kožljan. - 4. izd. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost : Hrvatski karmelićani i karmelićanke, 2005. (Zagreb : Kršćanska sadašnjost). - 154 str. ; 24 cm. - (Karmelski izvori ; 1)
Prijevod djela: Camino de perfeccion. - Izv. oblik imena autorice: Theresa a Iesu, sancta. - Nakl. 1000 primj. - Str. 7-16: Uvod / Zdenko Križić. - Bibliografija i bilješke uz tekst.
ISBN 9531101353 (Kršćanska sadašnjost)
235.3Theresia a Iesu, sancta
248.12
HK05-00531

THERESIA ab Infante Iesu, sancta
Povijest jedne duše : (rukopisi A, B, C) / sveta Terezija od Djeteta Isusa ; [preveo Stjepan Hosu]. - 8. izd. - Zagreb : Glas Koncila, 2005. (Lukavec : Offset Markulin). - 296 str. : ilustr. (djelomice u bojama) ; 20 cm.
Prijevod djela: Histoire d'une ame. - Izv. oblik imena autorice: Theresia ab Infante Iesu. - Bilješke: str. 271-278.
ISBN 9536258390
235.3Theresia ab Infante Iesu, sancta
HK05-00532

VALTORTA, Maria
Evanđelje kako mi je bilo objavljeno / Marija Valtorta. - Jelsa : B. Medvid, 2005- . (Split : Dalmacija papir). - sv. ; 21 cm.
Prijevod djela: L'Evangelo come mi e stato rivelato. - Slika autorice.
ISBN 9537240010
232.9
248.215:232

Sv. 10 : Uskrsnuće ili Proslava / [preveo s talijanskog Pavao Badurina ; crteži od S. Fabris]. - 4. izd. - 2005. - 409 str., [8] str. s tablama u bojama : ilustr. - (Duh i voda : biblioteka djela obnove u Duhu ; [sv. 57])
Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9537240037

HK05-00534

Sv. 1 : Priprava : djetinjstvo Marije i Isusa / [preveli s talijanskog Josip Sukner i Božidar Medvid]. - 3. izd. - 2005. - 369 str. : ilustr., note. - (Duh i voda : bibliteka djela obnove u Duhu ; sv. 61)
Bibliografske bilješke uz tekst.

HK05-00537

Sv. 2 : Prva godina javnog djelovanja. - 2005-. - sv.

Dio 1 : Dio 1 / [preveo s talijanskog Pavao Badurina]. - 2005. - 487 str. : ilustr. - (Duh i voda : biblioteka djela obnove u Duhu ; sv. 60)
Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9537240061

HK05-00533

Sv. 6 : Treća godina javnog djelovanja. - [2005.]. - sv.

Dio 2 : Dio 2 / [preveo s talijanskog Andrija Bonifačić]. - 2005. - 363 str. : ilustr. - (Duh i voda : biblioteka djela obnove u Duhu ; sv. 59)
Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9537240045

HK05-00535

Sv. 9 : Muka / [preveli B. [Božidar] Medvid i I. [Irinej] Timko ; većinu crteža prema opisu spisateljice izradio R. Corrado]. - 4. izd. - 2005. - 467 str. : ilustr. - (Duh i voda : biblioteka djela obnove u Duhu ; [sv. 56])
Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9537240002

HK05-00536

VALTORTA, Maria
Evanđelje kako mi je bilo objavljeno / Maria Valtorta. - 4. izd. - Jelsa : B. Medvid, [2000?]-. - sv. : ilustr. ; 20 cm. - (Duh i voda: biblioteka djela obnove u duhu ; 62)
Prijevod djela: L'Evangelo come mi e stato rivelato. - 1-3. izd. pod stv. nasl.: Spjev o Bogo-čovjeku = Il poema dell'Uomo-Dio.
ISBN 9537240010
232.9
248.215:232

Sv. 2 : Prva godina javnog djelovanja / [preveo s talijanskog Pavao Badurina]. - 2 sv.

Dio 1. - 2005. - 488 str. - (Duh i voda : biblioteka djela Obnove u Duhu ; sv. 60)
ISBN 9537240061

HK05-00538

VIMER, Rudolf
Život svetoga Pavla / Rudolf Vimer. - 4. izd. - Đakovo : Karitativni fond UPT Ne živi čovjek samo o kruhu, 2005. (Đakovo : Tipografija). - 312 str. : ilustr. ; 19 cm. - (Knjižnica U pravi trenutak ; 55)
Str. 5-6: Predgovor novom izdanju / Ivan Zirdum.
ISBN 9536319373
235.3 Paulus, sanctus
HK05-00539

WHITE, Ellen Gould Harmon
Put Kristu / Ellen G. [Gould] White ; [prijevod Milan Šušljić]. - 30. izd. - Zagreb : Adventus : Znaci vremena, 2005. (Zagreb : Studio Moderna). - 143 str. ; 15 cm.
Prijevod djela: Steps to Christ. - Podatak o prijevodu djela preuzet iz CIP zapisa. - Portr. autorice i bilješka o njoj na omotu. - Predmetno kazalo / priredio Ivan Đidara.
ISBN 9539911273 (Adventus ; tvrdi uvez)
232.3:286.3
HK05-00540

WHITE, Ellen Gould Harmon
Pasija nade : Isusova patnja i pobjeda / Ellen G. White ; [prijevod Smaragda Stefanović]. - 3. izd. - Zagreb : Adventus, 2005. ([Staro Čiče] : Tipomat). - 199 str. ; 20 cm.
Prijevod dijela: The desire of ages.
ISBN 9537119122
232.96/.97
HK05-00541

WHITE, Ellen Gould Harmon
Maran Atha : Gospodin dolazi / Ellen G. [Gould] White ; [prijevod Marija Niketić]. - Zagreb : Adventus : Znaci vremena, 2005. ([Zagreb] : Tipomat). - 371 str. ; 20 cm.
Prijevod djela: Marantha.
ISBN 9531831246 (Znaci vremena)
236.93
225.06
HK05-00542

WHITE, Ellen Gould Harmon
Put Kristu / Ellen G. [Gould] White ; [prijevod Milan Šušljić]. - 32. izd. - Zagreb : Adventus : Znaci vremena, 2005. (Zagreb : Studio Moderna). - 143 str. ; 15 cm.
Prijevod djela: Steps to Christ. - Prijevod djela preuzet iz CIP zapisa. - Portr. autorice i bilješka o njoj na omotu. - Predmetno kazalo / priredio Ivan Đidara.
ISBN 9537119130 (Adventus ; meki uvez)
232.3:286.3
HK05-00543

WINK, Walter
Isus i nenasilje : treći način / Walter Wink ; [prijevod Nena Arvaj]. - Osijek : Centar za mir, nenasilje i ljudska prava, 2005. (Osijek : Grafoplast). - 109 str. ; 18 cm.
Prijevod djela: Jesus and nonviolence. - Nakl. 1000 primj. - Str. III-IX: Predgovor / Ivica Šola. - Bibliografske bilješke: str. 97-104; bibliografija: str. 105-109.
ISBN 9539747996
232:327.36
327.36:232
HK05-00544

ZHEKOV, Yordan Kalev
Eschatology of Ephesians / Yordan Kalev Zhekov. - Osijek : Evangelical Theological Seminary, 2005. (Osijek : Grafika). - 286 str. ; 21 cm.
Bibliografija: str. 237-262 i uz tekst.
ISBN 9536110024
236.6
HK05-00545

ZLODI, Zvonimir
Sveti Antun Padovanski : životopis / Zvonimir Zlodi. - 4. izd. - Zagreb : Hrvatska provincija sv. Jeronima franjevaca konventualaca, 2005. (Samobor : "A. G. Matoš"). - 175 str. : ilustr. ; 17 cm.
Str. 5-6: Uvodna riječ / Ljudevit Maračić.
ISBN 9537154084
235.3 Antonius de Padua, sanctus
HK05-00546

Vidi br.: HK05-00853

Vidi br.: HK05-00772

Vidi br.: HK05-00794

Vidi br.: HK05-00734

Vidi br.: HK05-00483

Vidi br.: HK05-00832

Vidi br.: HK05-00513

Vidi br.: HK05-00513

Vidi br.: HK05-00292

Vidi br.: HK05-00292

Vidi br.: HK05-00463

Vidi br.: HK05-00758

Vidi br.: HK05-00447

Vidi br.: HK05-00512

Vidi br.: HK05-00441

Vidi br.: HK05-00484

Vidi br.: HK05-00830

Vidi br.: HK05-00568

Vidi br.: HK05-00547

Vidi br.: HK05-00464

Vidi br.: HK05-00143

Vidi br.: HK05-00765

Vidi br.: HK05-00507

Vidi br.: HK05-00802

24   Praktična teologija. Moralna teologija

AZAP, Predrag
Ikone koje plaču znamenja nade / Predrag Azap. - Vinkovci : Srpska pravoslavna crkva u Hrvatskoj, Eparhija osječkopoljska i baranjska, Srpska pravoslavna parohija u gradu Vinkovcima ; Cerna : Pauk, 2005. (Cerna : Pauk). - 44 str. : ilustr. ; 21 cm. - (Edicija Pravoslavlje)
Ćir. - Nakl. 1000 primj. - Sadržaj s nasl. str.: O ponašanju u svetom hramu. - Slika autora i bilješka o njemu: str. 41-42.
ISBN 9536981491 (Pauk)
246.3
231.73(497.5 Vinkovci)
HK05-00547

BABIĆ, Stjepan, lingvist
Razmišljanja o Bogu i patnji / Stjepan Babić. - Zagreb : Teovizija, 2005. ([s. l.] : Tiskara Domagoj). - 99 str. ; 18 cm. - (Biblioteka Svjedočenja / Teovizija, Zagreb ; knj. 15)
Nakl. 700 primj.
ISBN 953209086X
242
HK05-00548

BALTHASAR, Hans Urs von
Pojašnjenja : provjera duhova / Hans Urs von Balthasar ; [prijevod Ivan Ivanda]. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2005. (Zagreb : Kršćanska sadašnjost). - 239 str. ; 20 cm. - (Teološke meditacije ; 21)
Prijevod djela: Klarstellungen. - Nakl. 1000 primj. - Str. 5-7: Predgovor hrvatskom izdanju / Ivan Ivanda. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu.
ISBN 9531102007
242:23
HK05-00549

BARBEAU, Clayton C.
Glava obitelji : kršćansko očinstvo u suvremenom svijetu / Clayton C. Barbeau ; [prijevod Jagoda Brkušić]. - Split : Verbum, 2005. (Split : Jafra print). - 167 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Domus ; 3)
Prijevod djela: Head of the Family.
ISBN 9532350403
248.152-055.52-055.1
265.53-055.1
HK05-00550

BAŠIĆ Bosco, Vlado
Sedam meditacija svetog Ivana Boska / [priredio Marin Mandić]. - Split : [Marin Mandić], 2005. ([s. l. : s. n.]). - 62 str. : ilustr. ; 17 cm. - (Biblioteka Don Bosko : "Da mihi animas" ; knj. 13)
Slika autora na spor. nasl. str.
ISBN 9539726380
242
HK05-00551

BAŠIĆ, Nikola, ekonomist
Rađanje = pobjeda (4 + X):1 = abortus : objavljeni i neobjavljeni članci i pisma / Nikola Bašić. - Vis : Matica hrvatska, Ogranak, 2005. (Split : Dalmacija papir). - 68 str. : ilustr. ; 21 cm.
Autorova slika i bilješka o njemu na omotu.
ISBN 953964285X
241.633
HK05-00552

BENEDICTUS XVI, papa
Božićni blagoslov : meditacije / Joseph Ratzinger [i. e.] Benedikt XVI. ; [prijevod Marija Benedikta Matošević]. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2005. (Zagreb : Kršćanska sadašnjost). - 104 str. : ilustr. u bojam ; 21 cm. - (Metanoja ; 160)
Prijevod djela: Der Segen der Weihnacht / Benedictus XVI, papa. - Nakl. 2000 primj. - Bilješke: str. 101-104.
ISBN 9531101965
242:264-941.2
HK05-00553

BENEDIKTINSKI molitvenik / [priredio monah Dorotej ; urednik Petar Balta]. - 2. izd. - Split : Verbum, 2005. ([s. l. : s. n.]). - 151 str. : ilustr. u bojama ; 14 cm. - (Biblioteka Posebna izdanja / Verbum, Split ; 3)
Ilustr. na oba spojna lista.
ISBN 9536197405 (Verbum)
243
HK05-00554

BEZIĆ, Živan
Kršćansko savršenstvo / Živan, Bezić. - 5. prošireno izd. - Mostar : Crkva na kamenu, 2005. (Široki Brijeg : Suton). - 438 ; 25 cm. - (Biblioteka Crkve na kamenu ; knj. 93)
Nakl. 2000 primj. - Bibliografija iza svakog poglavlja i uz tekst.
248.1
HK05-00555

BOBAŠ, Anto
Sjećanja 22 / Anto Bobaš ; [ilustracije Marko Bobaš]. - Zagreb : Dominikanska naklada Istina, [2005]. ([Zagreb] : Denona). - 228 str. : ilustr. ; 21 cm. - (Biblioteka Darovana riječ)
ISBN 9536814153
242
244
HK05-00556

BOSMANS, Phil
Voljeni zrakama srca / Phil Bosmans ; [priredio Pavao Madžarević ; fotografije Zvonimir Atletić]. - Zagreb : Glas Koncila, 2005. (Zagreb : Denona). - 92 str. : ilustr. u bojama ; 20 cm. - (Biblioteka Zrake ; knj. 8)
Prevedeno iz neobjavljena rukopisa.
ISBN 9532410007
242
HK05-00557

BOSMANS, Phil
Željeni zrakama želja / Phil Bosmans ; [priredio Pavao Madžarević ; fotografije Zvonimir Atletić]. - Zagreb : Glas Koncila, 2005. (Zagreb : Denona). - 90 str. : ilustr. u bojama ; 20 cm. - (Biblioteka Zrake ; knj. 9)
Prevedeno iz neobjavljena rukopisa. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu.
ISBN 9532410279
242
HK05-00558

BRAT Roger, redovnik
U svemu mir srca / Brat Roger iz Taizea ; [prijevod Maja Štorga]. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2005. (Zagreb : Kršćanska sadašnjost). - 96 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Izvan nizova ; 201)
Prijevod djela: En tout la paix du coeur. - Nakl. 1000 primj. - Autorova slika na omotu. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 953110168X
242
248.143
HK05-00559

BREZINŠČAK-BAGOLA, Božidar
Od taborskog do Olova : (Taborsko, Vinagova, Sveta gora, Trški vrh, Bistrica, Trsat, Voćin, Olovo) : hodočasničke priče / Božidar Brezinšćak Bagola. - Đakovo : Karitativni fond UPT Ne živi čovjek samo o kruhu, 2005. (Osijek : V-M). - 48 str. : ilustr. ; 16 cm. - (Knjižnica U pravi trenutak ; 504)
Autorova slika i bilješka o njemu: str. 48.
248.153(497.5)(0:82-9)
HK05-00560

BUNDALO, Rajko
Žena / Rajko Bundalo ; [fotografije Sandra Vitaljić]. - Velika Gorica : Rafael, 2005. (Varaždin : Varteks, Tiskara). - 281 str. : ilustr. (djelomice u bojama) ; 25 cm.
Bibliografija djela autora: str. 270; bibliografske bilješke: str. 272-277.
ISBN 953729904X
242:305-055.2
HK05-00561

BUNDALO, Rajko
Ovi dolaze iz velike nevolje / Rajko Bundalo. - Velika Gorica : Rafael, 2005. (Varaždin : Varteks, Tiskara). - 45 str. ; 18 cm.
ISBN 9537299007
242
HK05-00562

BUNDALO, Rajko
These came out of great tribulation / Rajko Bundalo ; [translation in English Mirna Čubranić]. - Velika Gorica : Rafael, 2005. (Varaždin : Varteks, Tiskara). - 49 str. ; 18 cm.
Izv. stv. nasl.: Ovi dolaze iz velike nevolje.
ISBN 9537299015
242
HK05-00563

CHAUTARD, Gustav
Duša apostolskog djelovanja / [J. B. Chautard]. - Zagreb : Apostolatski centar Sav Tvoj, 2005. (Zagreb : Apostolatski centar Sav Tvoj). - 4 sv. ; 17 cm.
Izvornik na franc. jeziku. - Pravo ime autora: Gustav Chautard; puno ime autora: Jean Baptiste Chautard. - Autorovo ime preuzeto sa str. [2]. - Nakl. po 500 primj.
242
248.14

Dio 1 : Bog hoće i vanjsko djelovanje i nutarnji život. - 48 str. - (Ljubav i žrtva / Apostolatski centar Sav Tvoj ; br. 20)
ISBN 953647168X

HK05-00566

Dio 2 : Zajedništvo djelatnoga i nutarnjega života. - 54 str. - (Ljubav i žrtva / Apostolatski centar Sav Tvoj ; br.21)
ISBN 9536471701

HK05-00564

Dio 3 : O plodnostima nutarnjeg života. - 72 str. - (Ljubav i žrtva / Apostolatski centar Sav Tvoj ; br. 22)
ISBN 9536471701

HK05-00567

Dio 4 : Načela i upute za nutarnji život. - 76 str. - (Ljubav i žrtva / Apostolatski centar Sav Tvoj ; br. 23)
ISBN 953647171X

HK05-00565

CHÁVEZ Villanueva, Pascual
Odvažno s don Boscom na novim granicama društvenog priopćavanja / Pascual Chavez Villanueva ; [prijevod Rudi Paloš]. - Zagreb : Katehetski salezijanski centar, 2005. (Zagreb : Denona). - 56 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Dokumenti / Katehetski salezijanski centar, Zagreb ; knj. 41)
Prijevod djela: Com il coraggio di don Bosco nelle nuove frontiere della comunicazione sociale. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9532050558
248.151
235.3 Bosco, I.
HK05-00568

CHOURAQUI, Andre
Deset zapovijedi danas : deset besjeda za pomirenje Čovjeka s ljudskošću / Andre Chouraqui ; prijevod Jadranka Brnčić i Kruno Pranjić. - Zagreb : Konzor, 2005. (Zagreb : Gothica). - 358 str. : ilustr. ; 21 cm.
Prijevod djela: Les dix commandements aujourd'hui. - Rječnik manje poznatih stranih izraza i riječi: str. 297-308. - Str. 311-313: Ljudsko bratstvo / Muhamed Ždralović. - Str. 315-335: Genij Deset Besjeda - kod univerzalne etike / Tonči Matulić. - Bibliografija: str. 277-282; bibliografske bilješke uz tekst; bibliografija djela A. Chouraquija: str. 287-290; bibliografija djela o A. Chouraquiju: str. 291. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9532240349
241.6
HK05-00569

CLAUDEL, Paul
Križni put / Paul Claudel ; preveo s francuskoga Ivan Merz ; [autor slika Luka Petrač]. - Zagreb : Glas Koncila, 2005. (Lukavec : Offset Markulin). - 40 str. : ilustr. u bojama ; 17 cm.
Prijevod djela: Le chemin de la croix. - Str. 35-39: Križni put Paula Claudela / Božidar Petrač.
ISBN 9532410163
245
HK05-00570

COLOMBERO, Giuseppe
Od suživota do bratstva : svjedočanstvo vjere i potreba srca / Giuseppe Colombero ; [prijevod s talijanskog Bernarda Krišto]. - Zagreb : Teovizija, 2005. ([Zagreb] : Tiskara Domagoj). - 171 str. : ilustr. ; 20 cm. - (Biblioteka U službi riječi ; knj. 15)
Prijevod djela: Dalla convivenza alla fraternita. - Nakl. 700 primj. - Bilješka o autoru: str. 171.
ISBN 9532090827
242
HK05-00571

CVEK, Antun
Socijalni križni put / Antun Cvek. - [Zagreb] : Zaklada "Biskup Josip Lang", [2005.] ([s. l.] : Filedata). - 62 str. : ilustr. ; 16 cm. - (Biblioteka Duhovno blago ; knj. 1)
Om. stv. nasl.: Križni put. - Podatak o god. izdavanja preuzet iz CIP zapisa.
ISBN 9539983215
242:232.96
HK05-00572

CVJETIĆI Chiare Lubich i Pokreta fokolara / uredila Doriana Zamboni ; [preveli Jelena Spajić, Josip Jakov Planinić]. - Križevci : Novi svijet, 2005. (Zagreb : Feroproms). - 142 str. ; 15 cm.
Prijevod djela: I fioretti di Chiara e dei Focolari. - Str. 5-6: Uvod / Doriana Zamboni.
ISBN 9537109054
242
HK05-00573

DORNER, Severin
Škapular : živjeti s Marijom u duhu Karmela / Severin Dorner. - 6. prošireno izd. - Brezovica : Karmel, 2005. (Zagreb : Kerschoffset). - 127 str. : note ; 16 cm.
ISBN 9536734060
248.143
271.73(497.5)
(497.5)
HK05-00574

EKMAN, Ulf
Duhovno vodstvo / Ulf Ekman ; [prijevod Boris Havel]. - Zagreb : Kršćanski centar "Riječ Života", 2005. Zagreb : Dizajn studio "Ringeis"). - 193 str. ; 23 cm.
Prijevod djela: The spiritual leader. - Slika autorova i bilješka o njemu na omotu. - Bilješke: str. 193.
ISBN 9536632489
248.151
HK05-00575

ESCRIVA de Balaguer, Jose Maria
Brazda / Josemaria Escriva ; [prijevod Berhmana Nazor]. - 2. izd. - Split : Verbum, 2005. (Split : Jafra print). - 287 str. ; 15 cm.
Prijevod djela: Surco / Josemaria Escriva de Balaguer. - Str. [5]-12: Uvod / Alvaro del Portillo. - O autoru: str. [13]-17. - Kazalo biblijskih citata ; Predmetno kazalo.
ISBN 9536197782
242
HK05-00576

FERRERO, Bruno
Ima li koga gore? : male priče za dušu / Bruno Ferrero ; [prijevod Anto Stojić]. - 2. izd. - Zagreb : Katehetski salezijanski centar, 2005. (Zagreb : Denona). - 83 str. : ilustr. u bojama ; 19 cm. - (Biblioteka Anima / Katehetski salezijanski centar, Zagreb ; knj. 4)
Prijevod djela: C'e qualcuno lassu?.
ISBN 9532050167
244
HK05-00577

FERRERO, Bruno
Život je sve što imamo : male priče za dušu / Bruno Ferrero ; [prijevod Anto Stojić ; fotografije Zvonimir Atletić ... et al.]. - Zagreb : Katehetski salezijanski centar, 2005. (Zagreb : Denona). - 83 str. : ilustr. u bojama ; 19 cm. - (Biblioteka Anima / Katehetski salezijanski centar, Zagreb ; knj. 9)
Prijevod djela: La vita e tutto quello che abbiamo.
ISBN 9532050515
244
HK05-00578

FERRERO, Bruno
Zrikavčev pjev : male priče za dušu / Bruno Ferrero ; [prijevod Anto Stojić ; fotografije Zvonimir Atletić ... et al.]. - 2. izd. - Zagreb : Katehetski salezijanski centar, 2005. (Zagreb : Kratis). - 83 str. : ilustr. u bojama ; 19 cm. - (Biblioteka Anima / Katehetski salezijanski centar, Zagreb ; knj. 3)
Prijevod djela: Il canto del grillo.
ISBN 9536055937
244
HK05-00579

FERRERO, Bruno
Tajna crvenih ribica : male priče za dušu / Bruno Ferrero ; [prijevod Anto Stojić ; fotografije Zvonimir Atletić ... et al.]. - Zagreb : Katehetski salezijanski centar, 2005. (Zagreb : Denona). - 83 str. : ilustr. u bojama ; 19 cm. - (Biblioteka Anima / Katehetski salezijanski centar, Zagreb ; knj. 8)
Prijevod djela: Il segreto dei pesci rossi.
ISBN 9532050507
244
HK05-00580

FERRERO, Bruno
Ponekad je dovoljna sunčeva zraka : male priče za dušu / Bruno Ferrero ; [prijevod Anto Stojić ; fotografije Zvonimir Atletić ... et al.]. - Zagreb : Katehetski salezijanski centar, 2005. (Zagreb : Kratis). - 83 str. : ilustr. u bojama ; 19 cm. - (Biblioteka Anima / Katehetski salezijanski centar, Zagreb ; knj. 7)
Prijevod djela: A volte basta un raggio di sole.
ISBN 9532050469
244
HK05-00581

FRANCIS, Mary
Dušo Kristova = Anima Christi / Mary Francis ; [prijevod Ivan Cindori]. - Zagreb : Filozofsko-teološki institut Družbe Isusove, 2005. ([Zagreb] : Grafocentar). - 101 str. ; 19 cm. - (Biblioteka Radost i nada ; 42)
Prijevod djela: Soul of Christi.
ISBN 9532310347
248.143
HK05-00582

FRANCISCUS Salesius, sanctus
Filotea : uvod u pobožni život / sv. Franjo Saleški ; [preveo Siniša Turina]. - Zagreb : HKD sv. Jeronima, 2005. ([s. l. : s. n.]). - 375 str. ; 18 cm.
Prijevod djela: Introduction a la vie devote / Francois de Sales. - Izv. oblik autorova imena: Franciscus Salesius. - Podatak o god. izdavanja preuzet iz CIP zapisa. - Str. 9-13: Predgovor / Siniša Turina. - Sv. Franjo Saleški : (1567.-1622.): str. 361-366.
ISBN 9532270310
248
HK05-00583

FUČEK, Ivan, teolog
Moralno-duhovni život / Ivan Fuček. - Split : Verbum, 2003-2010. - 10 sv. ; 22 cm.
ISBN 9536197650 (cjelina)
241

Sv. 4 : Predbračna ljubav, bračna ljubav. - 2005. (Čakovec : "Zrinski"). - 638 str. - (Biblioteka Sapientia cordis ; 4)
Bibliografske bilješke: str. 516-553. - Imensko kazalo ; Predmetno kazalo.
ISBN 9532350225
265.5

HK05-00584

GJERGJI, Lush
Prej dashurise ne Dashuri / Lush Gjergji. - Zagreb : Misioni katolik Shqiptar ne Kroaci, 2005. (Prishtine : KGT). - 195 str. ; 20 cm. - (Bibloteka Imzot Lazer Mjeda ; lib. 16)
ISBN 953991745X
242:265.3
HK05-00585

GLOGOVIĆ, Kornelije Marko
Dodir milosrdne ljubavi / Kornelije Marko Glogović. - Zagreb : Teovizija, 2005. ([s. l. : s. n.]). - 182 str. ; 21 cm. - (Biblioteka U službi riječi ; knj. 17)
Nakl. 1000 primj. - Bibliografija: str. 177-179.
ISBN 9532090991
241.633
173.4:241
HK05-00586

GLOGOVIĆ, Kornelije Marko
Vapaj s Golgote : Bog, čovjek i nerođeno dijete / Kornelije Marko Glogović. - Zagreb : Laudato, 2005. (Zagreb : Intergrafika). - 252 str. : ilustr. ; 20 cm.
Nakl. 500 primj. - Bibliografija: str. 248-249.
ISBN 9537270009
241.633
173.4:241
HK05-00587

GLOGOVIĆ, Kornelije Marko
Suza Jahve Sabaota : o pobačaju drugačije / Kornelije Marko Glogović. - Zagreb : Snaga za život, 2005. ([s. l. : s. n.]). - 143 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Snaga za život ; knj. 5)
Bilješka o autoru: str. 141. - Bibliografija: str. 140-141.
ISBN 9537212025
241.13:173.4
173.4:241
HK05-00588

GREGUREK, Josip
Biseri ljubavi / Josip Gregurek. - Zagreb : vlast. nakl., 2005. (Zagreb : Kasanić). - 79 str. : ilustr. ; 19 cm.
ISBN 9539504511
248.158
HK05-00589

GREGUREK, Josip
Probudi se, ustani i postani svjetlo / Josip Gregurek. - Zagreb : vlast. nakl., 2005. (Zagreb : Kasanić). - 64 str. ; 19 cm.
Om. nasl. - Podatak o god. izdavanja preuzet iz CIP zapisa. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu.
ISBN 9539504503
242:231
HK05-00590

GROESCHEL, Benedikt J.
Izlazak iz tame : što učiniti kad život nema smisla / Benedict J. Groeschel ; [prijevod Emanuel Jurica Beroš]. - Split : Verbum, 2005. (Split : Jafra print). - 193 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Posebna izdanja / Verbum, Split ; 18)
Prijevod djela: Arise from darkness. - Bibliografske bilješke: str. 187-190. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9532350136
242:233
HK05-00591

GRÜN, Anselm
50 anđela za godinu / Anselm Gruen ; [prijevod Pavao Madžarević]. - 3. izd. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2005. (Zagreb : Kršćanska sadašnjost). - 160 str. ; 22 cm. - (Metanoja ; 146)
Prijevod djela: 50 Engel fuer das Jahr. - Nakl. 2000 primj. - Bibliografija: str. 158.
ISBN 953110137X
242
HK05-00592

GRÜN, Anselm
Mir srca / Anselm Gruen ; [prijevod M. Benedikta Matošević]. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2005. (Zagreb : Kršćanska sadašnjost). - 123 str. ; 20 cm.
Prijevod djela: Herzensruhe. - Nakl. 1000 primj. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu. - Bibliografija: str. 121-122.
ISBN 9531101841
242
HK05-00593

GRÜN, Anselm
50 anđela za dušu / Anselm Gruen ; [prijevod Pavao Madžarević]. - 2. izd. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2005. (Zagreb : Kršćanska sadašnjost). - 156 str. ; 22 cm. - (Metanoja ; 154)
Prijevod djela: 50 Angel fuer die Seele. - Nakl. 2000 primj.
ISBN 9531101833
242
HK05-00594

GRÜN, Anselm
Božić - blagdan na razmeđu vremena : slaviti novi početak / Anselm Gruen ; [preveo Pavao Madžarević]. - Zagreb : Glas Koncila, 2005. (Zagreb : Denona). - 148 str. : ilustr. u bojama ; 22 cm. - (Biblioteka Blago blagdana ; knj. 1)
Prijevod djela: Weihnachten - einen neuen Anfang feiern.
ISBN 9532410023
242:264-041.2
HK05-00595

GUARDINI, Romano
Tražiti lice Božje / Romano Guardini ; s uvodom Franza Henricha ; [prijevod M. Benedikta Matošević]. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2005. (Zagreb : Kršćanska sadašnjost). - 95 str. ; 20 cm. - (Metanoja ; 156)
Prijevod djela: Gottes Angesicht suchen. - Nakl. 1000 primj. - Bibliografija: str. 94.
ISBN 9531101485
242:233
HK05-00596

HALAMBEK, Vatroslav
Za mudro i razumno srce : (1 Kr 3, 12) / Vatroslav Halambek. - Zagreb : Filozofsko-teološki institut Družbe Isusove, 2005. (Zagreb : Denona). - 170 str. ; 19 cm. - (Biblioteka Radost i nada ; 40)
Nakl. 1000 primj. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu.
ISBN 9532310312
242
HK05-00597

IOANN, arhiepiskop
Veliko čudo : Garabandal 2005 : novinska reportaža 2005 / blaženi Ioann ; [prijevod Marija Tereza (Dragojlović)]. - Zagreb : Hrvatski i ruski mučenici, 2005. (Zagreb : Filedata). - 80 str. : ilustr. ; 21 cm.
Prijevod djela: Velikoe čudo. - Nakl. 500 primj.
ISBN 9539962528
248.21(460 San Sebastian de Garabandal)
HK05-00598

IOANN, arhiepiskop
Vrata Ljubavi / Otac Ioann ; [s ruskog prevela sestra Marija Tereza (Dragojlović)]. - Zagreb : Hrvatski i ruski mučenici, 2004. [i. e.] 2005. (Zagreb : Parvus). - 205 str. : autorova slika ; 21 cm.
Prijevod djela: Vrata ljubavi. - Nakl. 500 primj. - Bibliografija i bilješke uz tekst.
ISBN 9539962536
242
HK05-00599

IOHANNES a Cruce, sanctus
Kraći spisi / sveti Ivan od Križa ; [preveo s talijanskog Andrija Bonifačić]. - 3. izd. - Split : Samostan sv. Klare, 2005. (Dugi Rat : Tiskara Poljica). - 154 str. ; 20 cm. - (Symposion : biblioteka asketsko-mističnih djela ; knj. 6)
Prijevod djela: Ecritos breves / san Juan de la Cruz. - Str. 141-150: Ivan od Križa : raspjevana mistika / Marija od Presvetog Srca. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9536261251
248.1
HK05-00600

IVANČIĆ, Tomislav, svećenik
S Marijom ljubiti do kraja / Tomislav Ivančić. - Zagreb : Teovizija, 2005. ([s. l. : s. n.]). - 53 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Teološki pristupi ; knj. 9)
Slika autora i bilješka o njemu: str. 54-55.
ISBN 9532090932
242:232.931
HK05-00601

IVANČIĆ, Tomislav, svećenik
U tišini svetišta / Tomislav Ivančić, Matija Vlahovec. - Zagreb : Teovizija, 2005. (Zagreb : Denona). - 151 str. ; 21 cm. - (Biblioteka U službi riječi ; knj. 16)
Slika T. Ivančića i bilješka o njemu: str. 148-149.
ISBN 9532090975
242:232
HK05-00602

IVANČIĆ, Tomislav, svećenik
Vjerujem u Duha Svetoga / Tomislav Ivančić. - 3. izd. - Zagreb : Teovizija, 2005. ([Zagreb] : Tiskara Domagoj). - 74 str. ; 16 cm. - (Biblioteka Teološki pristupi ; knj. 7)
Nakl. 1000 primj. - Slika autora i bilješka o njemu: str. 69-71.
ISBN 9532090711
242
HK05-00603

JAKŠIĆ, Josip
Križni put s djecom i roditeljima / Josip Jakšić ; [ilustracije Siniša Reberski]. - Zagreb : Glas Koncila, 2005. (Lukavec : Offset Markulin). - 35 str. : ilustr. ; 16 x 18 cm.
Nakl. 1000 primj.
ISBN 9532410155
243
HK05-00604

JEĐUD, Ljudevit Josip
Gospina krunica : razmatranja / Ljudevit Josip Jeđud. - Zagreb : Glas Koncila, 2005. (Lukavec : Offset Markulin). - 164 str. : ilustr. ; 20 cm.
ISBN 9532410147
248.143
HK05-00605

JER gdje su dvojica ili trijica sabrana u moje ime, tu sam i ja među njima : (Mt 18, 20) / prijevod Mato Miloš, Jure Zečević. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost : Vijeće hrvatske biskupske konferencije za ekumenizam i dijalog, 2005. (Zagreb : Kršćanska sadašnjost). - 80 str. : ilustr. ; 18 cm. - (Ekumena ; 27)
Na vrhu nasl. str.: Papinsko vijeće za promicanje jedinstva kršćana. - Nakl. 1500 primj.
ISBN 953110199X (Kršćanska sadšnjost)
243
HK05-00606

KATOLIČKI molitvenik / [urednik Petar Balta]. - 3. izd. - Split : Verbum, 2006. (Čakovec : "Zrinski"). - 203 str. : ilustr. ; 14 cm. - (Biblioteka Posebna izdanja / Verbum, Split ; 10)
ISBN 9536197545
243
HK05-00607

KEATING, Thomas
Poziv na ljubav : put kršćanske kontemplacije / Thomas Keating ; s engleskoga preveo Darko Milošić. - Zagreb : V.B.Z., 2005. (Ljubljana : Tiskarna Ljubljana). - 181 str. ; 20 cm. - (Biblioteka 1000 cvjetova ; knj. 47)
Prijevod djela: Invitation to love. - Rječnik pojmova: str. 173-177. - Bibliografija: str. 178-181.
ISBN 9532014519
248.143
HK05-00608

KLIČITE Bogu glasom radosnim : pučka vjerska pjesmarica / odabrao i priredio Antun Prpić ; [ilustracije Smiljana Čoh]. - 2. izd. - Zagreb : Naklada Jurčić, [2005.] (Zagreb : Grafocentar). - 191 str. : ilustr. ; 18 cm. - (Biblioteka Stećak / Naklada Jurčić, Zagreb ; knj. 19)
Podatak o god. izdavanja preuzet iz CIP zapisa.
ISBN 9536462958
245
HK05-00609

KOVAČEVIĆ, Marko, publicist
Sveti mir : misterij molitve i moderne duhovnosti / Marko Kovačević. - Zagreb : vlast. nakl., 2004. [i. e.] 2005. ([s. l. : s. n.]). - 106 str. : ilustr. ; 21 cm.
Bilješka o autoru: str. 104. - Bibliografija: str. 105.
ISBN 9539995809
248.143
HK05-00610

KREPPOLD, Guido
Snovi : nada za život / Guido Kreppold ; [prijevod s njemačkog Benedikta Matošević]. - Zagreb : Teovizija, 2005. ([s. l.] : Tiskara Domagoj). - 112 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Teološka meditacija ; knj. 17)
Prijevod djela: Traueme. - Nakl. 700 primj. - Bibliografske bilješke: str. 109; bibliografija: str. 110.
ISBN 9532090886
242
HK05-00611

KRNJAK, Svetislav Stjepan
Hrvatski zavjetni križ / Svetislav Stjepan Krnjak ; [fotografije Miro Pacas ; prijevod Mihaela Hamonajec ... et al.]. - 7. popravljeno i prošireno izd. - Donja Lomnica : Ekološki glasnik, 2005. (Donja Lomnica : Ekološki glasnik). - 141 str. : ilustr. (djelimice u bojama), zemljop. crteži u bojama ; 24 cm. - (Knjižnica Zbornik roda Krnjak. Prilozi za povijest ; knj. 15)
Tekst na više jezika. - Str. 127-131: Životni put patra Svetislava Stjepana Krnjaka / Mirko Vidović. - Bibliografija: str. 133-134.
ISBN 9537152081
249
HK05-00612

KRNJAK, Svetislav Stjepan
Hrvatski zavjetni križ / Svetislav Stjepan Krnjak ; [fotografije Miro Pacas ; prijevod Mihaela Hamonajec ... et al.]. - 9. popravljeno i prošireno izd. - Donja Lomnica : Ekološki glasnik, 2005. (D. Lomnica : Ekološki glasnik). - 141 str. : ilustr. (djelomice u bojama), zemljop. crteži u bojama ; 24 cm. - (Knjižnica Zbornik roda Krnjak. Prilozi za povijest ; knj. 17)
Tekst na više jezika. - Autorova slika i bilješka o njemu: str. 127-131. - Bibliografija: str. 133-134 i uz tekst.
ISBN 9537152103
249
HK05-00613

KRNJAK, Svetislav Stjepan
Hrvatski zavjetni križ / Svetislav Stjepan Krnjak ; [fotografije Miro Pacas ; prijevod Mihaela Hamonajec ... et al.]. - 10. popravljeno i prošireno izd. - Donja Lomnica : Ekološki glasnik, 2005. (Donja Lomnica : Ekološki glasnik). - 141 str. : ilustr. (djelomice u bojama), zemljop. crteži u bojama ; 24 cm. - (Knjižnica Zbornik roda Krnjak. Prilozi za povijest ; knj. 18)
Tekst na više jezika. - Autorova slika i bilješka o njemu: str. 127--131. - Bibliografija: str. 133-134 i uz tekst.
ISBN 9537152111
249
HK05-00614

KUHARIĆ, Franjo
Vjesnik Očeve radosti / Franjo Kuharić ; [ilustracije M. Karmen od Duha Svetoga]. - Marija Bistrica : Karmel Majke Božje Bistričke i bl. Alojzija, 2005. ([s. l. : s. n.]). - 55 str. : ilustr. ; 20 cm.
Str. 5-7: Predgovor / Josip Mrzljak. - Bilješka o autoru: str. 54.
ISBN 9539513103
242
HK05-00615

LARRAÑAGA, Ignacio
Život s Bogom / Ignacio Larranaga ; [prevela Cila Baričević]. - Đakovo : Karitativni fond UPT Ne živi čovjek samo o kruhu, 2005. (Đakovo : Tipografija). - 211 str. ; 17 cm. - (Knjižnica U pravi trenutak ; 498)
Prijevod djela: Vida con Dios.
ISBN 9532081631
248.143
HK05-00616

LARRAÑAGA, Ignacio
Susret : molitveni priručnik / Ignacio Larranaga ; [prevela Cila Baričević]. - Đakovo : Karitativni fond UPT Ne živi čovjek samo o kruhu, 2005. (Đakovo : Tipografija). - 151 str. ; 17 cm. - (Knjižnica U pravi trenutak ; 497)
Prijevod djela: Encuentro manual de oracion.
ISBN 9532081623
248.143
HK05-00617

LAUN, Andreas
Ljubav i partnerstvo / Andreas Laun ; [prijevod Damir Mišetić]. - Split : Verbum, 2005. (Split : Jafra print). - 287 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Domus ; 2)
Prijevod djela: Liebe und Oartnerschaft aus katholischer Sicht. - Bilješke: str. 274-279. - Bibliografija: str. 280-282.
ISBN 9532350357
241.513
HK05-00618

LICE, Stjepan
Svjetlost se vraća svjetlosti / tekst Stjepan Lice ; ilustracije Branimir Dorotić. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2005. (Zagreb : Kršćanska sadašnjost). - 67 str. : ilustr. u bojama ; 20 cm.
Nakl. 1000 primj.
ISBN 9531101639
242
HK05-00619

LOUF, Andre
Gospodine, nauči nas moliti / Andre Louf ; [prevela s francuskoga Mariangela Žigrić]. - Zagreb : Glas Koncila, 2005. (Lukavec : Offset Markulin). - 151 str. ; 22 cm. - (Biblioteka Škola službe Gospodnje ; knj. 1)
Prevedeno prema: Heer, leer ons bidden; izvornik na flam. jeziku. - Prema predgovoru, knjiga je 2. hrvatsko izd. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9537249018
248.143
HK05-00620

LUBINA, Petar
Bogorodici Djevici : izabrane marijanske molitve I. tisućljeća / Petar Lubina. - Split : Franjevačka provincija Presvetoga Otkupitelja, 2005. (Split : Dalmacija papir). - 144 str. ; 21 cm. - (Knjižnica Marije ; knj. 49)
Nakl. 1000 primj. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9536012340
243:232.931
HK05-00621

MACKENZIE, Peter
Paradise refused / Peter MacKenzie. - Zagreb : P. MacKenzie, 2005. (Zagreb : General Graphic). - 223 str. ; 21 cm.
ISBN 9539993008
244
HK05-00622

MADINGER, Herbert
Budite pripravni! / Herbert Madinger ; [s njemačkog prevela Ingeborg Gočev]. - Đakovo : Karitativni fond UPT Ne živi čovjek samo o kruhu, 2005. (Osijek : Nipos). - 180 str. ; 15 cm. - (Knjižnica U pravi trenutak ; 505)
Prijevod djela: Haltet euch bereit!.
ISBN 9532081763
243
HK05-00623

MADINGER, Herbert
Sveta misa / Herbert Madinger ; [s njemačkog preveo Stjepan Gut]. - Đakovo : Karitativni fond UPT Ne živi čovjek samo o kruhu, 2005. (Đakovo : Tipografija). - 176 str. ; 17 cm. - (Knjižnica U pravi trenutak ; 494)
Prijevod djela: Die heilige Messe.
243
HK05-00624

MARCELIĆ, Josip, svećenik
Gospa Guadalupska Aheropita : znanost i vjera / Josip Marcelić. - Jelsa : B. Medvid, 2005. (Split : Dalmacija papir). - 406 str., [8] str. s tablama u bojama : ilustr., note ; 20 cm. - (Duh i voda : biblioteka djela Obnove u Duhu ; 58)
Bibliografija: str. 387-394 i uz tekst.
ISBN 9537240029
248.2
282(72)(091)
HK05-00625

MARGUERITE, redovnica
Poruka milosrdne ljubavi malim dušama / Margarita. - 3. prošireno izd., ponovljeno izd. - Split : Samostan sv. Klare, 2005. ([s. l. : s. n.]). - 464 str. ; 20 cm. - (Symposion : biblioteka asketsko-mističnih djela ; knj. 60)
Prijevod djela: Message de l'amour misericordieux aux petites ames. - Svjetovno ime autorice neutvrđeno. - Predgovor: str. 8. - Str. 459-461: Zrake sjaja iz izvora ljubavi / Marija od Presvetoga Srca. - Predmetno kazalo.
ISBN 953626112X
248.14
HK05-00626

MARIJA od Presvetog Srca, redovnica
Ostanite u mojoj ljubavi / s. Marija od Presvetoga Srca (Anka Petričević) ; [predgovor Josip Marcelić ; crteži Darija Karmela Kovačević]. - Split : Samostan sv. Klare, 2005. (Dugi Rat : Tiskara Poljica). - 224 str. : ilustr. ; 21 cm. - (Symposion : biblioteka asketsko-mističnih djela ; knj. 89)
Predgovor: str. 7-11. - Bilješka o autorici: str. 222. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9536261634
242
HK05-00627

MOLITVENIK - vodič : 47. međunarodno vojno hodočašće (47.PMI) [i] 13 hodočašće Hrvatske vojske i policije, Lurd, 24.-31 svibnja 2005. / [uredili Josip Šantić, Anđelko Kaćunko]. - Zagreb : Vojni ordinarijat u Republici Hrvatskoj, 2005. (Ogulin : Og grafika). - 170 str. : ilustr., note ; 14 cm.
Plan svetišta na unut. str. 2. om. lista. - Nakl. 1300 primj.
ISBN 953675410X
243
248.153.8-057.36(44)(091)(036)
(447.8Lourdes)
"2005"
(036)
253-057.36(497.5)(091)
(497.5)
HK05-00628

MOLITVENO pravilo : [mali molitvenik za grkokatolike] / uredio Livio Marijan. - Zadar [i .e.] Sošice : Grkokatolički župni ured, 2005. (Zadar : Media). - 103 str. : ilustr. ; 15 cm.
Podnasl. preuzet s omota. - Nakl. 800 primj.
ISBN 9539528801
243
282:[281:264
HK05-00629

NIKOLIĆ, Mirko, svećenik
Ljepota Božje riječi / Mirko Nikolić. - Zagreb : Filozofsko-teološki institut Družbe Isusove, 2005. ([Zagreb] : Studio Moderna). - 161 str. ; 19 cm. - (Biblioteka Radost i nada ; 44)
Nakl. 1000 primj.
ISBN 953231038X
242:22.04
248.143:22
HK05-00630

NIKOLIĆ, Mirko, svećenik
Snaga susreta / Mirko Nikolić. - 2. izd. - Zagreb : Filozofsko-teološki institut Družbe Isusove, 2005. (Zagreb : Grafocentar). - 263 str. ; 18 cm. - (Biblioteka Radost i nada ; 28)
Autorova slika i bilješka o njemu na omotu.
ISBN 9536257769
242
HK05-00631

NIKOLIĆ, Mirko, svećenik
Milost susreta / Mirko Nikolić. - 2. izd. - Zagreb : Filozofsko-teološki institut Družbe Isusove, 2005. (Zagreb : Grafocentar). - 247 str. ; 18 cm. - (Biblioteka Radost i nada ; 33)
Nakl. 500 primj. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu.
ISBN 9536257866
242
HK05-00632

NOUWEN, Henri J. M.
Unutarnji glas ljubavi : put u slobodu kroz patnju / Henri J. M. Nouwen ; [na hrvatski prevela Cila Baričević]. - Đakovo : Karitativni fond UPT Ne živi čovjek samo o kruhu, 2005. (Osijek : V-M). - 75 str. ; 19 cm. - (Knjižnica U pravi trenutak ; 511)
Prijevod djela: The inner voice of love. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu.
ISBN 9532081828
242
HK05-00633

NOUWEN, Henri J. M.
Snaga njegove prisutnosti : živjeti iz euharistije / Henri J. M. Nouwen ; [s njemačkoga preveo Pavao Madžarević]. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2005. (Zagreb : Kršćanska sadašnjost). - 77 str. ; 22 cm. - (Metanoja ; 157)
Prijevod djela: With burning hearts. - Nakl. 2000 primj.
ISBN 9531101515
242:265.3
HK05-00634

NOUWEN, Henri J. M.
Kalež našega života / Henri J. M. Nouwen ; [prevela Anela Klune]. - 2. izd. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2005. (Zagreb : Kršćanska sadašnjost). - 87 str. ; 22 cm. - (Metanoja ; 141)
Prijevod djela: Can you drink the cup?. - Nakl. 2000 primj. - Autorova slika i bilješka o njemu: str. [88].
ISBN 953110185X
242
HK05-00635

OBEREDER, Ingeborg
Pod zrakama ljubavi : poticaji za tiho klanjanje / Ingeborg Obereder ; [s njemačkog preveo Ivan Zirdum]. - Đakovo : Karitativni fond Ne živi čovjek samo o kruhu, 2005. (Đakovo : Tipografija). - 48 str. ; 17 cm. - (Knjižnica U pravi trenutak ; 500)
Prijevod djela: Unter der Strahlen der Liebe.
ISBN 9532081658
243
HK05-00636

OBITELJSKI molitvenik / priredio Ivan Zirdum. - 4. izd. - Đakovo : Karitativni fond Ne živi čovjek samo u kruhu, 2005. (Osijek : Gradska tiskara). - 339 str. : ilustr. ; 17 cm. - (Knjižnica U pravi trenutak ; 97)
249
HK05-00637

OČE, tebi je sve moguće! : poruke 1992.-1995. / [priredio Ante Kovačević]. - Dubrovnik : Ante Kovačević, 2005. ([s. l. : s. n.]). - 377 str., [7] str. s tablama u bojama ; 21 cm.
Prema predgovoru, publikacija je priređena prema porukama koje je primala Mara Visković.
ISBN 9539979110
248.21
HK05-00638

PERIĆ, Ratko
Ti si taj čovjek : duhovne vježbe po Davidu / Ratko Perić ; [slike Josip Biffel]. - Mostar : Crkva na kamenu, 2005. (Široki Brijeg : Suton). - 229 str. ; ilustr. u bojama ; 21 cm. - (Biblioteka Crkve na kamenu ; knj. 88)
Nakl. 2000 primj. - Bibliografija: str. 223 i uz tekst. - Imensko kazalo.
248.12
222.4/.6
HK05-00639

PERIĆ, Ratko
Da nisam ja, Gospodine? : duhovne vježbe po Dvanaestorici / Ratko Perić. - Mostar : Crkva na kamenu, 2005. (Široki Brijeg : Suton). - 231 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Crkve na kamenu ; knj. 86)
Nakl. 2000 primj. - Bibliografija: str. 225-226 i uz tekst. - Imensko kazalo.
248.12
262.11
HK05-00640

POBOŽNE molitve : iz vnogeh molitvenih knjig izebrane, vsem pobožnem i bogaboječem dušam kruto hasnovite : štampane v-Beču 1678. - Brdovec : Župa svetog Vida : Općina Brdovec, 2005. ([s. l.] : Tiskara G & J Kosmat). - [12], 536 str. ; 20 cm.
Na omotu: Pobosne molitve, iz vnogeh moliveneh knyig. - Faks. pretisak izd. iz 1678. - Str. [9-11]: Pobožne molitve iz pobožnog vremena / M. [Mirko] Ivanjek.
ISBN 9539906431 (Općina Brdovec)
243(497.5)"16"(02.045)
HK05-00641

POBOŽNOST sv. Josipu / [priredio Miljenko Sušac]. - Zagreb : Apostolatski centar Sav Tvoj, 2005. (Zagreb : Apostolatski centar Sav Tvoj). - 112 str. ; 17 cm. - (Ljubav i žrtva / Apostolatski centar Sav Tvoj ; br. 24)
Nakl. 1000 primj.
ISBN 9536471736
242/243:232.932
HK05-00642

PRATNEY, Winkie
Jezgra : crkva na radikalnoj prekretnici : [potpuna transformacija života za treće tisućljeće] / Winkie Pratnet, Trevor Yaxley ; [prijevod Ana Prebeg]. - Zagreb : Crkva cjelovitog evanđelja, 2005. ([s. l. : s. n.]). - 302 str. ; 23 cm.
Prijevod djela: Ultimate core.
ISBN 9537013065
248-053.6
226.2.06
HK05-00643

PROSENJAK, Božidar
Oranica duše / Božidar Prosenjak. - Zagreb : Teovizija, 2005. ([Zagreb] : Grafocentar). - 146 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Duhovna misao / Teovizija, Zagreb ; knj. 51)
Nakl. 700 primj.
ISBN 9532090894
242
HK05-00644

QUOIST, Michel
Tajna pravog uspjeha / Michel Quoist ; [s francuskog preveo Radovan Grgec]. - 4. hrv. izd. - Đakovo : Karitativni fond UPT Ne živi čovjek samo o kruhu, 2005. (Đakovo : Tipografija). - 224 str. ; 19 cm. - (Knjižnica U pravi trenutak ; 118)
Prijevod djela: Reussir economie et humanisme.
ISBN 9536319101
242
HK05-00645

RAĐA, Luka
Ljubav je zaista neslomljiva / Luka Rađa. - Zagreb : SKAC Palma, 2005. ([Zagreb] : Denona). - 203 str. ; 20 cm.
Autorova slika i bilješka o njemu na omotu.
ISBN 9539897610
242
HK05-00646

REGINA Terezija od Isusa, redovnica
Nebeski Otac kao dobra majka : zov Karmela - iskre života / Majka Regina Terezija od Isusa. - 4. izd. - Brezovica : Samostan Kraljice Karmela, 2006. (Zagreb : Kerschoffset). - 56 str. : ilustr. u bojama ; 15 cm.
ISBN 9536734079
242
271.73Regina Terezija od Isusa
HK05-00647

RUKE prijatelja beskrajne dobrote / Marijana Dumančić (uredila) ; [ilustracije Vesna Ljuljović, Zorana Unković]. - Zagreb : Udruga "Ruka prijateljstva", 2005. (Zagreb : Grafička škola]. - 104 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 30 cm.
Nakl. 2000 primj. - Str. 5-7: Predgovor / Žarko Vladislav Ošap.
ISBN 9539882516
241.5
HK05-00648

RUPČIĆ, Željka
Temeljna biblijska učenja / Željka Rupčić, Damir Šićko Alić. - 1. izd. - Zagreb : Kršćanski centar "Riječ života", 2005. ([Zagreb] : "Dizajn studio Ringeis"). - 123 str. ; 21 cm.
ISBN 9536632519
248.1
22.06
HK05-00649

RUPPERT, Fidelis
Moli i radi : kršćansko životno pravilo / Fidelis Ruppert, Anselm Gruen ; [prijevod Ljerka Jovanov]. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2005. (Zagreb : Kršćanska sadašnjost). - 85 str. ; 20 cm. - (Metanoja ; 155)
Prijevod djela: Bette und arbeite. - Nakl. 2000 primj. - Bilješke: str. 81-84.
ISBN 9531101337
242
HK05-00650

SCHLINK, Basilea
Tako se postaje drukčijim / M. Basilea Schlink ; [s njemačkog prevela Ingeborg Gočev]. - Đakovo : Karitativni fond UPT Ne živi čovjek samo o kruhu, 2005. (Đakovo : Tipografija). - 228 str. ; 19 cm. - (Knjižnica U pravi trenutak ; 502)
Prijevod djela: So wird man anders.
ISBN 9532081682
242
HK05-00651

SCHLINK, Basilea
Zaručnica Isusa Krista / M. Basilea Schlink ; [s njemačkog prevela Ingeborg Gočev]. - Đakovo : Karitativni fond UPT Ne živi čovjek samo o kruhu, 2005. (Osijek : V-M). - 76 str. ; 17 cm. - (Knjižnica U pravi trenutak ; 506)
Prijevod djela: Braut Jesu Christi!.
ISBN 9532081771
242
HK05-00652

SUŠAC, Miljenko
Meditacije o pripravi na posvetu Isusu Kristu po Mariji : prema uputama sv. Ljudevita Montfortskoga / Miljenko Sušac. - Zagreb : Samostan misionara montfortanaca : Apostolatski centar Sav Tvoj, 2005. ([s. l. : s. n.]). - 244 str. ; 17 cm. - (Monfortska duhovnost ; br. 8)
Nakl. 2000 primj. - Skraćenice: str. 8.
ISBN 9536471663 (Apostolatski centar Sav Tvoj)
242
HK05-00653

ŠKARICA, Marin
Oj zdravo, Križu, nado sva : s Isusom Kristom na križnom putu / priredio Marin Škarica ; [ilustracije Damir Bistrić]. - Split : Crkva u svijetu, 2005. (Split : Dalmacija papir). - 42 str. : ilustr. ; 17 cm.
ISBN 9536151855
248.143:232.96
HK05-00654

THOMAS a Kempis
Nasljeduj Krista / Toma Kempenac ; priredio Ivo Blažević. - 2. izmijenjeno izd. - Split : Verbum, 2005. (Split : Jafra print). - VIII, 462 str. ; 15 cm. - (Biblioteka Klasici katoličke kulture ; 2)
Prijevod djela: De imitatione Christi. - Izv. oblik imena autora: Thomas a Kempis. - Podatak o prijevodu djela preuzet iz CIP zapisa. - Uvod: str. I-VIII. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9532350241
241
HK05-00655

THOMAS a Kempis
Nasljeduj Krista / Toma Kempenac ; priredio Ivo Blažević. - Split : Verbum, 2005. (Čakovec : "Zrinski"). - VIII, 544 str. ; 14 cm. - (Biblioteka Klasici katoličke kulture ; 2)
Izv. stv. nasl.: De imitatione Christi. - Izv. oblik imena autora: Thomas a Kempis. - Uvod: str. I-VIII. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9531697103
241
HK05-00656

THOMPSON, Joyce
Stopama pobožne žene / Joyce Thompson ; [prijevod Sandra Živković]. - Zagreb : Crkva cjelovitog evanđelja, 2005. (s. l. : s. n.). - 181 str. ; 22 cm.
Prijevod djela: Footprints of a goodly women.
ISBN 953701309X
241:305-055.2
305-055.2:24
HK05-00657

USKRSNULOJ ljubavi : molimo za nerođene! / priredio Kornelije Marko Glogović. - Zagreb : Laudato, 2005. (Zagreb : Intergrafika). - 207 str. : ilustr. ; 15 cm.
Nakl. 1000 primj. - Bilješka o autoru na omotu.
ISBN 9539909597
248.143
HK05-00658

VESPERAE Sapientiae Christianae : tribine 2 / priredio Ivica Raguž. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2005. (Zagreb : Kršćanska sadašnjost). - 253 str. ; 20 cm. - (Teološke meditacije / Kršćanska sadašnjost, Zagreb ; 20)
Prema uvodu, knjiga sadrži predavanja s večernjih tribina "Vesperae Sapientiae Christianae", održanih tijekom 2003. i 2004. u Đakovu. - Nakl. 1000 primj. - Zastupljeni autori: Ivica Raguž, Rebeka Anić, Tonči Matulić, Luka Marijanović, Grgo Grbešić. - Bibliografske bilješke uz svaki rad.
ISBN 9531101655
242(082)
HK05-00659

VUČKOVIĆ, Ante
Duh sile Božje / Ante Vučković. - Zagreb : Teovizija, 2005. ([Zagreb] : Tiskara Domagoj). - 141 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Teološka meditacija ; knj. 18)
Nakl. 700 primj.
ISBN 9532090908
242
HK05-00660

WALSCH, Neale Donald
Bog sutrašnjice : naš najveći duhovni izazov / Neale Donald Walsch ; s engleskoga prevela Radha Rojc-Belčec. - Zagreb : V.B.Z., 2005. (Ljubljana : Tiskarna Ljubljana). - 283 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Ambrozija / V.B.Z. ; knj. 119)
Prijevod djela: Tomorrow's God. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9532015094
242
HK05-00661

WERMTER, Winfried
Škola poniznosti : kratka razmatranja o prvim koracima duhovnog života / [Winfried Wermter ; prijevod s poljskog jezika Zbigniew Lesiczka]. - 2. popravljeno izd. - Zagreb : Družba misionara Krvi Kristove, 2005. ([Zagreb] : Papirna konfekcija). - 86 str. : ilustr. ; 14 cm. - (Serija Vinova loza ; 2)
Prijevod djela: Szkola pokory. - Podatak o autoru preuzet s poleđine nasl. lista.
ISBN 9539600006
248.12
241.531
HK05-00662

WITTEK, Gabriele
Ja, ja, ja : pauk u mreži : zakon odgovaranja i zakon projekcije / Gabriele, Wuerzburg. - 1. hrv. izd. - Zagreb : Univerzalni život, 2005. ([s. l. : s. n.]). - 210 str. ; 21 cm.
Prijevod djela: Ich, Ich, Ich. - Puno ime autorice: Gabriele Wittek. - Nakl. 1000 primj.
ISBN 9536284243
242
HK05-00663

ZRINSKI, Katarina
Putni tovaruš : transkripcija / Katarina Zrinski ; transkribirao, za tisak priredio i priloge napisao Zvonimir Bartolić. - Čakovec : Matica hrvatska, Ogranak : "Zrinski" ; Zagreb : Nacionalna i sveučilišna knjižnica, 2005. (Čakovec : "Zrinski"). - 555 str. : ilustr. ; 11 cm. - (Zriniana : triptih ; knj. 2)
Str. 488-527: Tumač manje poznatih riječi / Zvonimir Bartolić.
ISBN 9536138174 (Matica hrvatska, Čakovec)
243(497.5)"16"
HK05-00664

ZRINSKI, Katarina
Putni tovaruš : izvornik / Katarina Zrinski ; za tisak priredio Zvonimir Bartolić. - Čakovec : Matica hrvatska, Ogranak : "Zrinski" ; Zagreb : Nacionalna i sveučilišna knjižnica, 2005. (Čakovec : "Zrinski"). - XVI, 527 str. : ilustr. ; 11 cm. - (Zriniana : triptih ; knj. 1)
Faks. pretisak izd. iz 1661. - Str. XI-XVI: Predgovor / Zvonimir Bartolić.
ISBN 9536138166 (Matica hrvatska, Čakovec)
243(497.5)"16"(02.045)
HK05-00665

Vidi br.: HK05-00714

Vidi br.: HK05-00516

Vidi br.: HK05-00662

Vidi br.: HK05-03776

Vidi br.: HK05-05121

Vidi br.: HK05-00628

Vidi br.: HK05-00533

Vidi br.: HK05-00531

Vidi br.: HK05-00483

Vidi br.: HK05-00499

Vidi br.: HK05-00513

Vidi br.: HK05-00524

Vidi br.: HK05-00399

Vidi br.: HK05-00564

Vidi br.: HK05-00538

Vidi br.: HK05-00825

Vidi br.: HK05-00630

Vidi br.: HK05-00777

Vidi br.: HK05-00750

Vidi br.: HK05-00484

Vidi br.: HK05-06165

Vidi br.: HK05-06199

Vidi br.: HK05-00559

Vidi br.: HK05-00751

Vidi br.: HK05-00374

Vidi br.: HK05-00501

Vidi br.: HK05-00556

25   Pastoralna teologija

BELOSTENEC, Ivan
Svete propovijedi za svetkovinu Tijelova : napisane hrvatskim jezikom i objelodanjene trudom poštovanoga velečesnoga oca i brata Ivana Bilostinca, reda sv. Pavla prvog pustinjaka, Istarske i Vinodolske provincije dvaput zaslužnoga provincijala / za tisak priredio i pogovor napisao Alojz Jembrih. - Zagreb : Glas Koncila ; Ozalj : Matica hrvatska, Ogranak : Rkt. župa sv. Vida, 2005. (Ozalj : Lu-Art). - 109 str. : ilustr., faks. ; 24 cm. - (Biblioteka Obnovljena baština ; knj. 1)
Pogovor: str. 85-92.
ISBN 9539507901 (Ogranak Matice hrvatske)
252.9:264-041.7
HK05-00666

BODROŽIĆ, Ivan
Svećeniče, upoznaj svoje dostojanstvo / Ivan Bodrožić. - Split : Crkva u svijetu, 2005. (Split : Dalmacija papir). - 175 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Crkve u svijetu ; knj. 37)
Bilješka o autoru na omotu. - Nakl. 500 primj. - Bibliografija i bilješke uz tekst.
ISBN 9536151871
254.41
HK05-00667

BRKAN, Jure
Obveze i prava vjernika laika / Jure Brkan. - Split : Služba Božja, 2005. (Split : Dalmacija papir). - 163 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Službe Božje ; knj. 53)
Nakl. 400 primj. - Kratice: str. 9-10. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu. - Bibliografija: str. 153-160 i uz tekst.
ISBN 9536236230
256
348.1/.6
HK05-00668

DRAGOVOLJSTVO u Crkvi : potrebe i mogućnosti / priredili Nediljko Ante Ančić, Drago Šimundža. - Split : Caritas Nadbiskupije : Crkva u svijetu, 2005. (Split : Dalmacija papir). - 95 str. ; 20 cm.
Nakl. 1000 primj. - Zastupljeni autori: Nediljko Ante Ančić, Gordan Črpić, Drago Šimundža, Marko Ćubelić, Ljiljana Todorić. - Bibliografija uz prvi rad.
ISBN 9536151863 (Crkva u svijetu)
258(497.5)
HK05-00669

GEORGIJ, arhiepiskop
O dužnostima parohijskih sveštenika / arhiepiskop Georgije. - 2. popnovljeno izd. - Šibenik : Istina, 2005. ([s. l. : s. n.]). - 85 str. ; 21 cm. - (Edicija posebnih izdanja / Istina)
Bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
254.41:281.9
281.9:254.41
HK05-00670

KLARIĆ, Petar, svećenik
Caritas župe sv. Ante u Kninu : 2000.-2005. / Petar Klarić. - Split : Franjevačka provincija Presvetoga Otkupitelja, 2005. (Split : Reprint). - 200 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Biblioteka Ravnokotarski cvit ; knj. 19)
Bilješka o autoru: str. 181-182. - Bibliografija: str. 169-180. - Summary: Caritas of the st. Anthony's parich in Kinin ; Riassunto: Caritas della parrocchia di sant'Antonio a Knin ; Zusammenfassung: Caritas der Pfarrgemeinde Hl. Antonius in Knin.
ISBN 9536012359
258(497.5 Knin)"200"
262.2(497.5 Knin):258
061.235(497.5 Knin)"2000/2005"
HK05-00671

MEĐUNARODNI simpozij pastoralnih teologa (2004 ; Đakovo)
Novi izazovi pastoralnoj teologiji : radovi Međunarodnog simpozija pastoralnih teologa, Đakovo, 7. - 9. listopada 2004. / uredio Pero Aračić. - Đakovo : Katolički bogoslovni fakultet, 2005. (Osijek : NipOS). - 229 str. : ilustr., zemljop. crteži ; 24 cm. - (Biblioteka Diacovensia. Studije ; 7)
Zastupljeni autori: Pero Aračić, Josip Baloban, Stipe Nimac, Milan Šimunović, Josip Čorić, Ivo Balukčić, Rafko Valenčič, Peter Kvaternik, Vinko Škafar, Ehrenfried Schulz, Bruno Seveso, Petr Slouk, Joseph McCann, Anton Fabijan, Chagala Taras, Andras Mate-Toth, Paul Michael Zulehner. - Bibliografija uz većinu radova i uz tekst.
25(063)
HK05-00672

PASTIRSKI pohod Svetog Oca Ivana Pavla II. Zadarskoj nadbiskupiji, Zadar, 9. lipnja 2003. / [autori fotografija Zvonimir Atletić ... [et al.] ; pogovor Julije Derossi ; prijevod [sažetka] na engleski i talijanski Mirta Habuš, na njemački Dragomir Mišljenac ; urednica Ines Grbić]. - Zadar : Zadarska nadbiskupija, 2005. (Zadar : Media). - 295 str. : ilustr. u bojama ; 33 cm.
Fotomonografija. - Nakl. 1000 primj. - Str. 3: Uvodna riječ / Ivan Prenđa. - Summary ; Sommario ; Zusammenfassung.
ISBN 9537215040
25(497.5)"200":262.13 Iohannes Paulus II, papa
HK05-00673

PAVIČIĆ, Darko
Papa i Hrvati / Darko Pavičić ; [fotografije Robert Belošević ... et al.]. - Zagreb : EPH, 2005. ([Zagreb] : Grafički zavod Hrvatske). - 141 str. : ilustr. u bojama ; 30 cm.
Autorova slika i bilješka o njemu: str. [143].
ISBN 9536748088
25(497.5):262.13 Iohannes Paulus II, papa
HK05-00674

PLEŠKO, Hinko
Još ima vremena za promjenu / Hinko Pleško. - Oroslavje : Esdea, 2005. (Zagreb : Dali-Graf). - 198 str. ; 20 cm. - (Knjižni niz Homilije)
ISBN 9536409402
252.8:286
286:252.8
HK05-00675

ŠULJIĆ, Anton
Križni put s Alojzijem Stepincem / Anton Šuljić ; uredio i opremio Juraj Batelja. - Zagreb : Postulatura blaženog Alojzija Stepinca, 2005. (Zagreb : Multigraf Marketing). - 47 str. : ilustr. ; 18 cm.
Nakl. 1000 primj.