0OPĆENITO


004   Računalna znanost i tehnologija. Računarstvo

101 ideja za projekte za The Geometer's Sketchpad : vježbe / [editor and art designer Steven Chanan ; prevele Renata Svedrec i Tanja Soucie]. - Brezovica : Proven grupa, 2006. ([Sv. Ivan Zelina] : Tiskara Zelina). - [24] str. : ilustr. u bojama ; 23 cm.
Om. nasl. - Izv. stv. nasl.: 101 project ideas to Geometer's Sketchpad. - Bibliografija: str. [23].
ISBN 9537369005
004.92:514](035)
514:004.92](035)
HK06-03101

BOND, Ralph
Obitelj za računalom : kreativni pristup digitalnoj fotografiji, videu i glazbi / [Ralph Bond ; preveo s engleskoga i uredio Tomislav Mance]. - Zagreb : Miš, 2006. ([Zagreb] : Denona). - 275 str. : ilustr. ; 23 cm.
Prijevod djela: Family computer fun. - Podatak o autoru preuzet s omota. - Podatak o god. izd. preuzet iz CIP zapisa. - Slika autora i bilješka o njemu na omotu. - Knjizi je priložen CD-ROM: Obitelj za računalom. - Rječnik: str. 255-268. - Predmetno kazalo.
ISBN 9536961733
004.4'27(035)
004.738.5(035)
HK06-03102

HAMILTON, Bill
Programiranje SQL Server 2005 / Bill Hamilton ; prijevod Jasmina Morvaj, Mariana Lisjak, Ivana Čorak. - Zagreb : Dobar plan, cop. 2006. (Zagreb : Denona). - XI, 570 str. ; 24 cm.
Prijevod djela: Programming SQL Server 2005. - Bilješka o autoru: str. [571]. - Predmetno kazalo.
ISBN 9539520754
004.655.3(035)
HK06-03103

LIČINA, Boris
Blogosfera & sve ostalo / Boris Ličina Borja. - 1. izd. - Zagreb : Fultus, 2006. (Zagreb : ITG). - 150 str. ; 20 cm.
Autorova slika i bilješka po njemu na omotu.
ISBN 9789539560605
004.738.5:655.418.3
HK06-03104

MALKA, Britt
Najprikladniji priručnik za Adobe Acrobat : naučite sami / Britt Malka ; [s engleskoga preveo Damir Bujan]. - Zagreb : Egmont, 2006. (Široki Brijeg : Suton). - 79 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Informatički niz 16)
Prijevod djela: Adobe Akrobat 7 for all. - Om. nasl. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789531300353
004.42 Acrobat(035)
HK06-03105

OBITELJ za računalom [Elektronička građa] : kreativni pristup digitalnoj fotografiji, videu i glazbi. - Podaci i programi. - Zagreb : Miš, 2006. (s. l. : s. n.). - 1 optički disk (CD-ROM) ; 12 cm.
Zahtjevi sustava: Windows XP; Adobe Acrobat Reader 7.0. - Stv. nasl. s naljepnice diska. - CD-ROM je priložen uz knjigu: Obitelj za računalom. - Sadrži elektroničko izdanje knjige, programe i poveznice na mrežne izvore.
004.4'27(035)
004.738.5(035)
HK06-03106

STEKETEE, Scott
Sketchpad : priručnik / [autori priručnika Scott Steketee, Nicholas Jackiw, Steven Chanan ; preveli na hrvatski jezik i lokalizirali Vjekoslava Bibić ... et al.]. - Zagreb : Proven grupa, 2006. ([s. l. : s. n.]). - 259 str. : ilustr. ; 23 cm.
Imena autora preuzeta s poleđine nasl. lista. - Izv. stv. nasl.: Reference manual for The Geometer's Sketchpad 4.07. - Podnaslov na omotu: Dynamic Geometry, program za istraživanje matematike, verzija 4. - Predmetno kazalo.
ISBN 9537369013
004.42 Sketchpad(035)
HK06-03107

Vidi br.: HK06-03102

Vidi br.: HK06-03106

Vidi br.: HK06-03864

Vidi br.: HK06-03860

008   Kultura i civilizacija. Futurologija

ČURIK, Zlatko
Dnevnik anonimusa : od grofova do tajkuna / [autor teksta i fotografija Zlatko Čurik]. - Osijek : vlast. nakl., 2006. (Vinkovci : Zebra). - 390 str. : ilustr. (djelomično u bojama) ; 24 cm.
Nakl. 550 primj. - Slika autora i bilješka o njemu na omotu.
ISBN 9539995221
008(497.5)"19"(092)
929 Čurik, Z.
528-05 Čurik, Z.(092)
HK06-03108

RADICA, Bogdan
Agonija Europe : razgovori i susreti / Bogdan Radica. - Zagreb : Disput, 2006. (Sv. Ivan Zelina : Tiskara Zelina). - 422 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Biblioteka Srednji put ; knj. 6)
Izv. stv. nasl.: Agonija Evrope. - Autorova slika na omotu. - Bilješke uz tekst. - Str. [9]-17: Sudbina "Agonije Europe" Bogdana Radice / Josip Pandurić. - Str. [371]-377: Bogdan Radica - agonija i borba / Ivo Banac. - Str. [379]-385: Bogdan Radica - nacionalist, liberal i kozmopolit istodobno / Stevo Đurašković. - Str. [387]-405: Biobibliografske bilješke o Radičinim sugovornicima / Stevo Đurašković. - Str. [407]-413: Bilješke o tekstovima / Stevo Đurašković. - Imensko kazalo.
ISBN 9532600108
008(4)(047.53)
HK06-03109

01   Bibliografije. Katalozi

Vidi br.: HK06-03882

Vidi br.: HK06-03902

Vidi br.: HK06-04122

02   Knjižničarstvo. Čitanje

JOKIĆ, Maja, knjižničarka
Qualitaet und Quantitaet wissenschaftlicher Veroeffentlichungen : bibliometrische Aspekte der Wissenschaftskommunikation / Maja Jokić, Rafael Ball. - Juelich : Forschungszentrum, 2006 (Juelich : Forschungszentrum). - 186 str. ; 24 cm. - (Schriften des Forschungszentrums Juelich. Reihe Bibliothek , 1433-5557 ; Bd. 15)
Slike autora i bilješka o njima na omotu. - Bibliografija uz svako poglavlje. - Predmetno kazalo.
ISBN 3893364315
025.12
HK06-03110

SEČIĆ, Dora
Informacijska služba u knjižnici / Dora Sečić. - 2. dopunjeno i prerađeno izd. - Lokve : Benja, 2006. (Staro Čiče : Tipomat). - 171 str. ; 24 cm. - (Priručnici iz knjižničarstva ; knj. 5)
Nakl. 800 primj. - Bibliografija: str. 145-153; bibliografske bilješke uz tekst. - Predmetno i imensko kazalo.
ISBN 9536003066
025.5
HK06-03111

06   Organizacije. Društva. Udruge. Kongresi. Izložbe. Muzeji

ARHEOLOŠKI muzej. Antička zbirka (Zagreb)
Najljepše grčke vaze iz riznice Arheološkog muzeja u Zagrebu = The most beautiful Greek vases from the treasury of the Archaeological Museum in Zagreb : [izložba = exhibition : Stara gradska vijećnica, Split] / [autori, authors Dora Kušan Špalj, Ante Rendić-Miočević ; prijevod, translation Sanjin Mihelić ; fotografije, photographs Filip Beusan ; crteži, drawings Slađana Latinović]. - Zagreb : Arheološki muzej u Zagrebu, 2006. ([Zagreb] : LASERplus]). - 60 str. : ilustr. u bojama ; 25 cm.
Podnasl. preuzet sa str. [2]. - Tekst usporedo na hrv. i na engl. jeziku. - Izložba je održana od 13.07.-13.08.2006. - Nakl. 300 primj. - Karta pokrajine i radionice u Grčkoj i Južnoj Italiji iz kojih potječu grčke vaze u Arheološkom muzeju u Zagrebu na unut. str. 2. om. lista. - Str. 7-8: Uvodna riječ ; Introductory remarks / Ante Rendić-Miočević. - Pojmovnik ; Glossary: str. 59. - Bibliografija: str. 60.
ISBN 9536879248
069(497.5 Zagreb).51:904
904:738](083.824)
738.032(38)(083.824)
HK06-03112

BABIN, Ankica
Bijaći - Društvo za očuvanje kulturne baštine : čuvari baštine / Ankica Babin ; [fotografije Tonko Bartulović ... et al.]. - 70 str., [2] str. s tablama : ilustr. (pretežno u bojama) ; 28 cm.
Nakl. 500 primj. - Bibliografija: str. 60.
ISBN 9539959934
061.22(497.5 Kaštela)(067.5)
HK06-03113

BAKARANKE dobrotom ovjenčane : udruga Bakarska žena, Bakar : društveni rad žena Bakra u proteklim desetljećima / [urednik Boris Petković]. - Rijeka : "Adamić", 2006. (Zagreb : Denona). - 150 str. : ilustr. u bojama ; 26 cm.
Zastupljeni autori: Smiljka Vulinović, Nataša Fužinac, Marija Šamanić, Elizabeta Benić, Nada Bunjevčević, Franka Šišul. - Nakl. 750 primj. - Bibliografija: str. 147-148.
ISBN 9532193197
061.237-055.2(497.5 Bakar)(067.5)
HK06-03114

HEIMATMUSEUM : zavičajni muzej - osnovati ili spaliti? : (izbor tekstova) / priredila Nives Ritting-Beljak. - Zagreb : Zajednica Nijemaca u Hrvatskoj, [2006.] ([s. l.] : Novel Centar). - 165 str. : ilustr. u bojama ; 21 cm.
Zastupljeni autori: Konrad Koestlin, Henrike Hampe, Maja Godina - Golija, Jadranka Grbić, Renata Jambrešić Kirin, Zorica Vitez, Naila Ceribašić, Henrietta Lidchi. - Tekst. na hrv., njem. i sloven. jeziku. - Podatak o god. izdavanja preuzet iz CIP zapisa. - Str. 5-7: Uvod / Nives Rittig-Beljak. - Bibliografija uz pojedine tekstove.
ISBN 9539994128
069:39(=112.2)](082)39(=112.2):069](082)
HK06-03115

JURKOVIĆ, Miljenko
Novigradski lapidarij = Lapidario di Citanova / Miljenko Jurković, Ivan Matejčić, Jerica Ziherl ; [prijevod na tal., tradizuone in lingua italiana Jan Vanek ; fotografije, fotografie Živko Bačić]. - Novigrad = Cittanova : Muzej = Museo Lapidarium, 2006. (Umag : Grafica Walter). - 104 str. : ilustr. ; 22 x 30 cm.
Tekst usporedo na hrv. i tal. jeziku. - Nakl. 1000 primj. - Bibliografija: str. 103.
ISBN 953955294X
069(497.5 Novigrad).51:904
904:73](497.5 Novigrad)"653"
73.033.4(497.5 Novigrad)
HK06-03116

LOJKIĆ, Mladen
Vladari svijeta / Mladen Lojkić. - Daruvar : vlast. nakl., 2006. (Donja Lomnica : Ekološki glasnik). - 360 str. ; 24 cm.
Bibliografija: str. 327-328. - Imensko kazalo.
ISBN 9539556406
061.236(091)
HK06-03117

OD utorka do utorka : Austrijski kulturni institut/forum u vlastitim dokumentima : spomenspis u povodu jubileja Austrijskog kulturnog foruma / priredila Truda Stamać. - Zagreb : Durieux, 2006. (Zagreb : Denona). - 110 str. : ilustr. ; 24 cm.
ISBN 9531882533
061.22(497.5 Zagreb=1.436)(067.5)
HK06-03118

ZAKONSKI i regulacijski okvir za samofinanciranje organizacija civilnog društva u Hrvatskoj / [autori i urednici Snježana Bokulić, Nicole Etchart i Eva Varga ; prijevod Tamara Slišković]. - Zagreb : Academy for Educational Development, 2006. ([s. l. : s. n.]). - 20 str. ; 30 cm.
Izv. stv. nasl.: The legal and regulatory framework for CSO self-financing in Croatia. - Om. nasl. - Imena autorica preuzeta s poleđine nasl. lista. - Podatak o prijevodu djela i god. izdavanja preuzet iz CIP zapisa.
ISBN 9537339033
061.2.047(497.5)(094)
HK06-03119

ŽIŽIĆ, Nela
Galerija E. Vidović : vodič / [autorica vodiča Nela Žižić ; fotografije Zlatko Sunko ... et al.]. - Split : Muzej grada Splita, 2006. (Split : Dalmacijapapir). - 96 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 23 cm.
Nakl. 500 primj.
ISBN 9536638207
069(497.5 Split).02:7](036)
HK06-03120

Vidi br.: HK06-03896

Vidi br.: HK06-03686

Vidi br.: HK06-03580

Vidi br.: HK06-03320

Vidi br.: HK06-03880

Vidi br.: HK06-03694

Vidi br.: HK06-03870

Vidi br.: HK06-03862

Vidi br.: HK06-03891

Vidi br.: HK06-03708

Vidi br.: HK06-03760

Vidi br.: HK06-03892

Vidi br.: HK06-03878

Vidi br.: HK06-03169

Vidi br.: HK06-03648

Vidi br.: HK06-03412

08   Poligrafije. Publikacije za djecu i mlade. Službene publikacije

UJEVIĆ, Bože
Sveti Duje / tekst Bože Ujević ; ilustrator Zoran Perdić-Lukačević. - Zagreb : Školska knjiga, 2006. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - [24] str. : ilustr. u bojama ; 24 cm. - (Serija slikovnica Gradovi ; 3)
ISBN 9530000456
087.5
HK06-03121

Vidi br.: HK06-04229

Vidi br.: HK06-04126

09   Rukopisi. Rijetke knjige. Bibliofilija

PELKO, Danica
Knjižno blago Hrvatskoga zagorja : katalog izložbe : Dvorac Stubički Golubovec, Donja Stubica , 17. studenog - 31. prosinca 2006. / [autori tekstova Danica Pelko, Ines Krušelj-Vidas, Vlasta Horvatić-Gmaz ; kataloške jedinice Jasna Milički ; prijevod sažetaka Katarina Grgec ; fotografije Danica Pelko, Ines Krušelj-Vidas]. - Donja Stubica : Knjižničarsko društvo Krapinsko-zagorske županije : Kajkavijana, 2006. (Zagreb : Profil international). - 39 str. : ilustr. ; 21 cm.
Imena autorica preuzeta iz kolofona. - Nakl. 300 primj. - Summary ; Zusammenfassung.
ISBN 9789539991515 (Knjižničarsko društvo Krapinskozagorske županije)
094(497.5-3 Hrv. zagorje)(064)
HK06-03122

VLAHOV, Dražen
Glagoljski rukopis iz Roča : iz Knjige crkve i bratovštine sv. Bartolomeja (1523. - 1611.) / Dražen Vlahov ; [prijevod sažetaka Iva Grahovac Kurkota - engleski jezik, Branka Poropat - talijanski jezik]. - Pazin : Državni arhiv, 2006. ([s. l. : s. n.]). - 643 str. : faks. ; 24 cm. - (Glagoljski rukopisi ; 5)
Publikacija sadrži transliteraciju glagoljskoga teksta i preslik glagoljskih zapisa. - Nakl. 500 primj. - Bilješke uz tekst. - Riassunto: Le scriture in caratteri glagolitici di Roč/Rozzo ; Summary: Glagolitic manuscripts from the town of Roč. - Imensko kazalo.
ISBN 9789539604569
091(497.5 Roč)"16"
HK06-03123

1FILOZOFIJA. PSIHOLOGIJA


BOŠKOVIĆ, Ruđer Josip
Dnevnik putovanja iz Carigrada u Poljsku / Ruđer Josip Bošković ; [prijevod s talijanskog Marija Katalinić, Marino Manin ; predgovor Vladimir Stipetić]. - Zagreb : Dom i svijet : Ekonomski fakultet, 2006. (Zagreb : Gipa). - 146 str. ; 23 cm. - (Biblioteka Hrvatska ekonomska misao)
Prijevod djela: Giornale di un viaggio da Costantinopoli in Polonia. - Str. [9]-40: Odjeci fiziokratskih učenja u djelu Ruđera Boškovića / Vladimir Stipetić.
ISBN 9532380183 (Dom i svijet)
1Bošković, R. J.
(0:82-992)
5-051Bošković, R. J.
HK06-03124

FILOZOFIJA i odgoj u suvremenom društvu : [zbornik] / [glavni urednik urednik Milan Polić]. - Zagreb : Hrvatsko filozofsko društvo, 2006. (Zagreb : Grafomark). - 470 str. ; 24 cm.
Podnasl. preuzet sa str. [1]. - Tekst na hrv., njem. ili engl. jeziku. - Zastupljeni autori: Marija Bratanić, Ivan Cifrić, Ankica Čakardić, Raffaella De Sanctis, Gesine Doernberg, Anna Maria Grünfelder, Ivon Hicela, Alojzije Hoblaj, Zlatko Ivan Juras, Rajka Jurdana-Šepić, Branka Milotić, Boris Kalin, Endre Kiss, Zdenko Kodelja, Barbara Anna Markiewicz, Tonči Matulić, Maria Muck, Milan Polić, Milena Radovan Burja, Raul Raunić, Slobodan Sadžakov, Anne Schippling, Ricardo Sirello, Josip Šimić, Ivan Štengl, Alen Tafra, Iris Tićac, Marko Tokić, Luka Tomašević, Lino Veljak, Janez Vodičar, Dževad Zečić, Maja Žitinski. - Nakl. 1000 primj. - Bibliografija iza svakog rada. - Summaries.
ISBN 9531640912
1:37}(063)
37.01"19/20"(063)
HK06-03125

OTTO, Rudolf
Sveto : o iracionalnom u ideji božanskoga i njenu odnosu spram racionalnoga / Rudolf Otto ; s njemačkoga preveo Sead Muhamedagić. - Zagreb : Scarabeus-naklada, 2006. (Čakovec : "Zrinski"). - 256 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Imago)
Prijevod djela: Das Heilige.
ISBN 9537387011
1:2
291.1
HK06-03126

SCHLEGEL, Friedrich
Kritike i fragmenti / Friedrich Schlegel ; uredio Jure Zovko ; [preveli Ante Sesar i Jure Zovko]. - Zagreb : Naklada Jurčić, 2006. (Zagreb : Parvus). - 285 str. ; 20 cm. - (Filozofska biblioteka / Naklada Jurčić)
Prijevod djela: Kritische Friedrich Schlegel Ausagabe. - Bibliografija: str. 279-282. - Imensko kazalo.
ISBN 9532450076
1Schlegel, F.
HK06-03127

ZBORNIK u čast Franji Zenku : u povodu 75. godišnjice života / [urednice Erna Banić-Pajnić, Mihaela Girardi-Karšulin]. - Zagreb : Institut za filozofiju, 2006. ([Zagreb] : Grafomark). - 238 str. : ilustr., faks. ; 24 cm.
Zastupljeni autori: Ivan Koprek, Stjepan Kušar, Erna Banić-Pajnić, Snježana Paušek-Baždar, Ivan Kordić, Mihaela Girardi-Karšulin, Pavao Knezović, Damir Barbarić, Srećko Kovač, Ivan Macan, Goran Gretić, Dragutin Pavličević, Josip Oslić. - Str. 9-10: Predgovor / Erna Banić-Pajnić, Mihaela Girardi-Karšulin. - Bibliografija uz neke radove i uz tekst: bibliografija djela F. Zenka: str. [223]-238.
ISBN 953713704X
1Zenko, F.
(063)
1(091)(063)
HK06-03128

1(091)   Povijest filozofije

INTERNATIONAL Philosophical Conference Rationality in Belief and Action (2004 ; Rijeka)
Rationality in belief and action : proceedings of the international philosophical conference held in Rijeka, May 27-28, 2004 / edited by Elvio Baccarini and Snježana Prijić-Samaržija. - Rijeka : University of Rijeka, Faculty of Arts and Sciences : Croatian Society for Analytic Philosophy, 2006. (Rijeka : DP Tiskara). - 308 str. ; 23 cm.
Nakl. 200 primj. - Zastupljeni autori: Carla Bagnoli, Boran Berčić, Janez Bregant, Sergio Cremaschi, Gabriele De Anna, Barbara De Mori, Luca Ferrero, Heda Festini, Friderik Klampfer, Zoran Kurelić, Roberto Mordacci, Gianfranco Pellegrino, Nikola Petković, Nikola Regent, Massimo Reichlin, Roberta Sala, Marina Sbisa, Nenad Smokrović, Majda Trobok, Miklavž Vospernik, Snježana Prijić-Samaržija, Elvio Baccarini. - Bibliografija uz svaki rad. - Abstracts.
ISBN 9536104539 (University of Rijeka)
1(091)(063)
HK06-03129

Vidi br.: HK06-03128

11/12   Metafizika. Estetika

FINCI, Predrag
Priroda umjetnosti / Predrag Finci. - Zagreb : Izdanja Antibarbarus, 2006. (Zagreb : Grafomark). - 193 str. ; 20 cm. - (Electa)
Bilješka o autoru: str. 193. - Bibliografija: str. 185-192 ; bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9532490124
111.852:7
7.01
HK06-03130

MAHNIĆ, Antun
O lijepoj umjetnosti : studije i eseji / Antun Mahnić ; [priredio i predgovor napisao Vlado Vladić]. - Zagreb : Glas Koncila, 2006. (Lukavec : Offset Markulin). - 309 str. ; 18 cm. - (Biblioteka Hrvatska katolička baština 20. stoljeća ; knj. 2)
Predgovor: str. 7-38. - Bibliografija: str. 304-306 i uz tekst.
ISBN 9532410678
111.852:23
HK06-03131

PETKOVIĆ, Tomislav, fizičar
Uvod u modernu kozmologiju i filozofiju / Tomislav Petković ; [crteži Nataša Jocić, Tomislav Petković]. - 3. izmijenjeno izd. - Šibenik : Gradska knjižnica "Juraj Šižgorić" ; Zagreb : Element, 2006. (Zagreb : KIKA-GRAF). - VIII, 284 str. : ilustr. (djelomice u bojama) ; 24 cm. - (Knjižnica Faust)
Nakl. 700 primj. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu. - Bibliografija. - Predmetno kazalo ; Imensko kazalo.
ISBN 9531976341 (Element)
113/119"19"
530.1:140.8
HK06-03132

Vidi br.: HK06-03282

Vidi br.: HK06-03146

13   Filozofija uma i duha. Metafizika duhovnog života. Okultizam

ARNTZ, William
Koji k---- uopće znamo!? : otkrivanje beskrajnih mogućnosti za mijenjanje vaše svakodnevne stvarnosti / William Arntz, Betsy Chasse, Mark Vicente ; [s engleskoga prevela Andrea Dusper]. - Zagreb : V.B.Z., 2006. (Ljubljana : Tiskarna Ljubljana). - 285 str. : ilustr. u bojama ; 22 cm. - (Biblioteka 1000 cvjetova ; knj. 62)
Prijevod djela: What the bleep do we know!?. - Bibliografija: str. 285-286.
ISBN 953201621X
130.31(02.062)
HK06-03133

BALOH, Karin
Bik : super horoskop : [21.4.-21.5. + prognoza za 2006., 2007. i 2008. godinu] / [autor teksta Karin Baloh]. - Kastav : Extrade, 2006. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 80 str. : ilustr. u bojama ; 20 cm.
Podnas. preuzet s omota. - Ime autorice preuzeto sa str. [2].
ISBN 9532400389
133.526
HK06-03134

BALOH, Karin
Blizanci : super horoskop : [22.5.-21.6. + prognoza za 2007., 2008. i 2009. godinu] / [autor teksta Karin Baloh]. - Kastav : Extrade, 2006. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 80 str. : ilustr. u bojama ; 20 cm.
Podnas. preuzet s omota. - Ime autorice preuzeto sa str. [2].
ISBN 9532400397
133.526
HK06-03135

BALOH, Karin
Rak : super horoskop : [22.6-23.7 + prognoza za 2007., 2008. i 2009. godinu] / [autor teksta Karin Baloh]. - Kastav : Extrade, 2006. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 80 str. : ilustr. u bojama ; 20 cm.
Podnasl. preuzet s omota. - Ime autorice preuzeto sa str. [2].
ISBN 9532400400
133.526
HK06-03136

BALOH, Karin
Lav : super horoskop : [24.7.-22.8 + prognoza za 2007., 2008. i 2009. godinu] / [autor teksta Karin Baloh]. - Kastav : Extrade, 2006. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 80 str. : ilustr. u bojama ; 20 cm.
Podnasl. preuzet s omota. - Ime autorice preuzeto sa str. [2].
ISBN 9532400419
133.526
HK06-03137

BALOH, Karin
Djevica : super horoskop : [23.8.-22.9. + prognoza za 2007., 2008. i 2009. godinu] / [autor teksta Karin Baloh]. - Kastav : Extrade, 2006. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 80 str. : ilustr. u bojama ; 20 cm.
POdnas. preuzet s omota. - Ime autorice preuzeto sa str. [2].
ISBN 9532400427
133.526
HK06-03138

BROWNE, Sylvia
Život na onoj strani : najpoznatija svjetska vidovnjakinja vodi nas na putovanje onom stranom / [Sylvia Browne u suradnji s Lindsay Harrison ; prevela Sena Kulenović]. - Zagreb : Planetopija, 2006. (Sveta Nedelja : Kratis). - 230 str. : ilustr. ; 19 cm. - (Biblioteka Osjetila i osjećaji)
Prijevod djela: Life on the other side. - Ime autorice preuzet s omota.
ISBN 953257025X
133.3
HK06-03139

PAIĆ, Žarko
Moć nepokornosti : intelektualac i biopolitika / Žarko Paić. - Zagreb : Izdanja Antibarbarus ; Ulcinj : Plima plus, 2006. ([s. l. : s. n.]). - 321 str. ; 20 cm.
Bilješka o autoru: str. 321. - Bibliografija: str. 293-318.
ISBN 953 2490213 (Izdanja Antibarbarus)
130.2"200":32
316.344.3:32
HK06-03140

PROPHET, Elizabeth Clare
Saint Germaineovo proročanstvo za novo tisućljeće : obuhvaća dramatična proročanstva Nostradamusa, Edgara Caycea i Djevice Marije / Elizabeth Clare Prophet, Patricia R. Spadaro i Murray L. Steinman ; s engleskoga prevela Radha Rojc-Belčec. - Zagreb : V.B.Z., 2006. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 221 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Biblioteka 1000 cvjetova ; knj. 49)
Prijevod djela: Saint Germaine's prophecy for the new millenium. - Bilješke: str. [215]-221. - Slike autora i bilješka o njima: str. 225.
ISBN 9532015353
133.3
248.215
HK06-03141

STEER, Dugald A.
Čarobnjaštvo kao istiniti prikaz čarobnjaka, njihovog rada i svakolikih fantastičnih moći iz usta samog velikog Merlina : Merlinova knjiga tajni / [pisac Dugald A. Steer ; ilustratorica Anne Yvonne Gilbert ... [et al.] ; prevoditeljica Nataša Ozmec]. - Zagreb : Planetopija, 2006. ([s. l. : s. n.]). - [28] str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 31 cm. - (Biblioteka Dodo)
Prijevod djela: Wizardology. - Podatak o autoru preuzet s unutr. str. 1. om. lista. - Tiskano u Kini. - Tekst i ilustr. i na unut. str. om. listova.
ISBN 9532570098
133.4(02.053.2)
398.47(02.053.2)
HK06-03142

VALENTIĆ, Tonči
Mnogostruke moderne : od antropologije do pornografije / Tonči Valentić. - Zagreb : Naklada Jesenski i Turk, 2006. (Čakovec : "Zrinski"). - 151 str. ; 18 cm. - (Biblioteka Znanost u džepu)
Bibliografija: str. 150-151.
ISBN 9532222464
130.2"19"
HK06-03143

ŽMEGAČ, Viktor
Od Bacha do Bauhausa : povijest njemačke kulture / Viktor Žmegač. - Zagreb : Matica hrvatska, 2006. (Zagreb : Denona). - 902 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 24 cm. - (Biblioteka Peristil)
Bibliografija: str. 869-874. - Imensko kazalo.
ISBN 9789531507912
130.2(430)(091)
930.85(430)
HK06-03144

Vidi br.: HK06-03304

Vidi br.: HK06-04386

Vidi br.: HK06-03189

Vidi br.: HK06-03145

14   Filozofski sustavi i gledišta

LEADBEATER, Charles Webster
Nevidljivi pomagači / Leadbeater Ch.[Charles] W.[Webstera] ; [s engleskoga preveo Bernard Gospodinović]. - Zagreb : CID-Nova, 2006. ([s. l.] : LDK promet). - 163 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Tragovi / CID-Nova ; knj. 79)
Prijevod djela: The unvisible helpers.
ISBN 9536566745
141.332
133.1
HK06-03145

STEINER, George
Gramatike stvaranja : predavanja s Gifford seminara 1990. / George Steiner ; prijevod Goran Vujasinović. - Zagreb : Izdanja Antibarbarus, 2006. (Zagreb : Grafomark). - 238 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Antibarbarus)
Prijevod djela: Grammars of creation. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 953249023X
141.333
111.852:141.333
HK06-03146

159.9   Psihologija

ALBA, Serena
Geometrija božanske iskre : i kako smo jedva preživjeli roditeljsku ljubav / Serena Alba. - Split : Tarakor, 2006. ([Zagreb] : Intergrafika). - 264 str. ; 23 cm.
ISBN 9539542901
159.913
(02.062)
HK06-03147

ARMSTRONG, Thomas
Pametniji ste nego što mislite : vodič kroz višestruke inteligencije za djecu i sve koji se njima bave / Thomas Armstrong ; [prijevod Dunja Flegar ; ilustracije Marieka Heinlen]. - 1. izd. - Lekenik : Ostvarenje, 2006. ([s. l. : s. n.]). - 185 str. : ilustr. ; 23 cm. - (Biblioteka Samopomoć za klince)
Prijevod djela: You're smarter than you think. - Nakl. 1000 primj. - Autorova slika i bilješka o njemu: str. 184. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9536827492
159.913:159.95
159.95(02.062)
HK06-03148

BEHRENDT, Greg
Njemu baš i nije stalo : nema opravdanja - istine koje će vam pomoći da bolje razumijete muškarce / Greg Behrendt i Liz Tucillo ; s engleskoga preveo Danijel Međan. - Zagreb : V.B.Z., 2006. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 159 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Ambrozija / V.B.Z. ; knj. 149)
Prijevod djela: He's just not that into you. - Slike autora i bilješka o njima na omotu.
ISBN 9532015949
159.922.1-055.1(0:82-7)
HK06-03149

BENIEN, Karl
Kako voditi teške razgovore : modeli za savjetodavne, kritičke i konfliktne razgovore u profesionalnoj svakodnevici / Karl Benien ; popratna riječ Friedeman Schulz von Thun ; [prijevod s njemačkog Vladimir Adamček]. - Zagreb : Erudita, 2006. (Zagreb : ITG). - 332 str. ; 21 cm.
Prijevod djela: Schwierige Gespraeche fuehren.
ISBN 9537266001
159.923:316
316.77:159.9
65.03
HK06-03150

BEYER, Roberta
Mama i tata se rastaju : što ću ja sad? : vodič za preživljavanje / Roberta Beyer i Kent Winchester ; [prijevod Vesna Stričević]. - Zagreb : Naklada Nika, 2006. (s. l. : s. n.). - 80 str. : ilustr. ; 20 cm.
Prijevod djela: What in the world do you do when your parents divorce?. - Bilješke o autorima: str. 80.
ISBN 9537284123
159.922.7:347.627.2](02.053.2)
364.65-053.2(02.053.2)
HK06-03151

BLACK, Octavius
The mind gym : Gimnastika uma : probudite vlastiti um / [Octavius Black i Sebastian Bailey] ; s engleskoga prevela Radha Rojc-Belčec. - Zagreb : V.B.Z., 2006. (Ljubljana : Tiskarna Ljubljana). - 315 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Biblioteka Mi)
Imena autora preuzeta sa: str. [9]. - Prijevod djela: The mind gim. - Bibliografija: str. [307]-310. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9532016058
159.913:159.923.5
159.923.5(02.062)
HK06-03152

BOLEN, Jean Shinoda
Boginje u svakoj ženi : mitski arhetipovi u ženskoj psihi / Jean Sinoda Bolen ; [prevela Aleksandra Barlović]. - Zagreb : Planetopija, 2006. (Sveta Nedelja : Kratis). - 374 str. ; 19 cm. - (Biblioteka Osjetila i osjećaji)
Prijevod djela: Goddesses in everywoman. - Slika autorice i bilješka o njoj: str. [7]. - Bilješke: str. 329-342. - Bibliografija: str. 343-354. - Predmetno i imensko kazalo.
ISBN 9532570330
159.964.21-055.2
159.922.1-055.2
159.9-055.2:292.11
HK06-03153

BOOTHMAN, Nicholas
Kako se svidjeti drugima u 90 sekundi i manje? / Nicholas Boothman ; [prijevod Sanja Rašković]. - Varaždin : "Katarina Zrinski", 2006. (Varaždin : TIVA tiskara). - 144 str. ; 21 cm. - (Biblioteka 21. stoljeće / "Katarina Zrinski")
Prijevod djela: How to make people like you in 90 seconds or less. - Bilješka o autoru: str. 139.
ISBN 9532361243
159.913
HK06-03154

DIAMOND, Marian
Čarobno drveće uma : kako razvijati inteligenciju, kreativnost i zdrave emocije vašeg djeteta od rođenja do adolescencije / Marian Diamond, Janet Hopson ; [ilustracije Susan Keller ; prijevod Davor Stančić]. - 2. promijenjeno i dopunjeno izd. - Lekenik : Ostvarenje, 2006. ([s. l. : s. n.]). - XII, 372 str. : ilustr. ; 23 cm. - (Biblioteka Razvoj djeteta)
Prijevod djela: Magic trees of the mind. - Bilješke: str. [349]-367. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9536827468
159.922.72
159.922.8
HK06-03155

DIANGI, Larry
Neuklonjiva moć namena : [7 korakov, kako postati lastnik svojih sanj] / Larry DiAngi ; [prevod Svetlana Tomić]. - Varaždin : "Katarina Zrinski", 2006. (Varaždin : TIVA). - 112 str. ; 21 cm. - (Biblioteka 21. stoljeće / "Katarina Zrinski")
Prijevod djela: The resilient power of purpose. - Podnasl. preuzet s omota. - Autorova slika na omotu.
ISBN 9532360972
159.913(035)
HK06-03156

DIANGI, Larry
Neuništiva moć svrhe života : : sedam koraka do ostvarenja vlastita sna / Larry DiAngi ; [prijevod Marina Leustek]. - Varaždin : "Katarina Zrinski", 2006. (Varaždin : TIVA). - 112 str. ; 21 cm. - (Biblioteka 21. stoljeće / "Katarina Zrinski")
Prijevod djela: The resilient power of purpose. - Slika autora.
ISBN 9532360980
159.913
HK06-03157

DIJAGNOSTIKA i tretman ADHD sindroma / [urednici Silvana Krnić, Mirjana Nazor, Maja Sočo]. - Split : Sto koluri, 2006. ([Split] : Bing grafika). - [97] str. : ilustr. u bojama, faks. ; 30 cm.
Tekst na hrv. i na engl. jeziku. - Nakl. 300 primj. - Knjizi je priložen CD-ROM: Konferencija o ADHD sindromu, Split, 22. rujan 2006. - Zastupljeni autori: Mirjana Nazor, Silvana Krnić, Snježana Sekušak-Galešev, Željka Mijaković, Dubravka Kocijan-Hercigonja, Sanja Martić-Biočina, A. Vodanović Kosić, I. Živoder.
ISBN 9539545919
159.952.6
616.89-008.481
HK06-03158

DRNOVŠEK, Janez
Misli o životu i osvješćivanju / Janez Drnovšek ; [prijevod Sabina Koželj Horvat]. - Čakovec : Dvostruka duga, 2006. (Velika Gorica : MTG-topgraf). - 201 str. ; 21 cm.
Prijevod djela: Misli o življenju i zavedanju. - Podatak o prijevodu djela preuzet iz CIP zapisa. - Bilješka o prevoditeljici: str. 201.
ISBN 9536516861
159.913:1
HK06-03159

DYER, Wayne W.
Tajne uspjeha i unutarnjeg mira / Wayne W. Dyer ; [s engleskoga prevela Ivana Rogar]. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2006. (Zagreb : Denona). - 119 str. ; 17 cm.
Prijevod djela: Dr. Wayne W. Dyer's 10 secrets for success and inner peace. - Bilješka o autoru: str. 119.
ISBN 9532231463
159.913:23/28
159.923.2:23/28
HK06-03160

ESTES, Clarissa Pinkola
Žene koje trče s vukovima : mitovi i priče o arhetipu divlje žene / Clarissa Pinkola Estes ; [prevela s engleskoga Lara Hoelbling Matković]. - 4. izd. - Zagreb : Algoritam, 2006. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 575 str. ; 23 cm. - (Facta)
Prijevod djela: Women who run with the wolves. - Nakl. 2000 primj. - Slika autorice i bilješka o njoj na omotu. - Bilješke: str. 525-561. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9532201483
159.964.21-055.2
159.922.1-055.2
HK06-03161

FEREK, Marko
Hiperaktivni sanjari : drugačiji, lošiji, bolji ; osvrt na ADHD - deficit pažnje/hiperaktivni poremećaj / Marko Ferek ; [ilustracije Luka Balić]. - Zagreb : "Buđenje" Udruga za razumijevanje ADHD-a, 2006. (Zagreb : Kopriva-graf). - 124 str. : ilustr. ; 24 cm.
Slika autora i bilješka o njemu na omotu. - Bibliografija: str. [123-124].
ISBN 9539561000
159.952.6-053.5
616.89-008.481-053.2
HK06-03162

FONTANA, David
Čarobne svjetiljke : priče koje čitate svojem djetetu kako bi potaknuli mir, povjerenje i kreativnost / David Fontana ; Anne Civardi, Joyce Dunbar, Kate Petty, Louisa Somerwille ; [prevoditeljica Milica Lukšić]. - Zagreb : Planetopija, 2006. (Singapur : [s. n.]). - 144 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm.
Prijevod djela: Nightlights. - Zastupljeni autori: Joyce Dunbar, Kate Petty, Louisa Somerville. - Str. 6-7: Predgovor Anne Civardi. - Predmetno kazalo.
ISBN 9532570128
159.913
821.111-93-32=163.42
HK06-03163

FREUD, Sigmund
Autobiografija / Sigmund Freud ; preveo Frano Gospodnetić ; priredio Milivoj Solar. - Zagreb : Matica hrvatska, 2006. (Zagreb : Denona). - 87 str. ; 17 cm. - (Biblioteka Parnas. Niz Filozofija)
Prijevod djela: Selbstdarstellung. - Str. 79-85: Sigmund Freud / Milivoj Solar.
ISBN 9789531507998
159.964.2-05 Freud, S.(0:82-94)
929 Freud, S.
HK06-03164

HADŽISELIMOVIĆ, Dževdet
Neverbalni prekinuti nizovi : NPN : test intelektualnih sposobnosti : priručnik / Dževdet Hadžiselimović, Neala Ambrosi-Randić. - Pula : Filozofski fakultet, 2006. (Režanci : Grafika Režanci). - 39 str. ; : faks. ; 30 cm.
Bibliografija: str. 39.
ISBN 9537257010
159.9.072.59(035)
159.98(035)
HK06-03165

KAHR, Brett
Ekshibicionizam / Brett Kahr ; [prijevod Predrag Raos]. - Zagreb : Naklada Jesenski i Turk, 2006. (Čakovec : "Zrinski"). - 79 str. ; 18 cm. - (Ideje u psihoanalizi)
Prijevod djela: Exhibitionism. - Bilješke: str. 69-79.
ISBN 9532222235
159.964.2:159.97
616.89-008.442.31
HK06-03166

KONFERENCIJA o ADHD sindromu (2006 ; Split)
Konferencija o ADHD sindromu, Split, 22. rujan 2006. [Elektronička građa]. - Tekstovni podaci. - Split : Sto koluri, 2006. ([s. l. : s. n.]). - 1 optički disk (CD-ROM) ; 12 cm.
Zahtjevi sustava: PC; Windows XP; Power Point, Corel 11. - Stv. nasl. s naljepnice diska. - CD-ROM je priložen knjizi: Dijagnostika i tretman ADHD sindroma.
159.952.6(063)(086)
616.89-008.481(063)(086)
HK06-03167

LANIADO, Nessia
Kako odgojiti sretno dijete / Nessia Laniado ; [prevela Ljiljana Kurjak]. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2006. (Čakovec : "Zrinski"). - 128 str. ; 19 cm.
Prijevod djela: Come rendere felice un bambino. - Bilješka o autorici: str. [4].
ISBN 9532231501
159.922.7(035)
613.95:159.9](035)
HK06-03168

LEWIS, Harvey Spencer
Ciklusi života, sudbina i majstorstvo nad samim sobom / H. [Harvey] Spencer Lewis. - 1. izd. - Zagreb : A.M.O.R.C., 2006. ([s. l. : s. n.]). - 152 str. : ilustr. ; 21 cm + Opis dnevnih perioda ([18] str.) + Sedam perioda dnevnog ciklusa [1] kartica
Prevedeno prema: Selbstmeisterung, Schicksal und Lebensrhythmen; izv. stv. nasl.: Self mastery and fate with the cycles of life.
ISBN 9539533317
159.913
061.236
HK06-03169

LITTAUER, Florence
Kako se složiti s gotovo svakim : [potpuna knjiga o osobnosti] / Florence i Marita Littauer ; [prijevod Aleksandar Buđanovac]. - Varaždin : "Katarina Zrinski", 2006. (Varaždin : TIVA tiskara). - 392 str. ; 21 cm. - (Biblioteka 21. stoljeće / "Katarina Zrinski")
Prijevod djela: Getting along with almost anybody. - Podnasl. preuzet s omota. - Nakl. 1000 primj. - Slike autorica i bilješka o njima na omotu.
ISBN 9532360999
159.913:159.923.4
159.923.4
HK06-03170

LIVINGSTON, Gordon
Prerano stari, prekasno mudri : [trideset istina koje su vam potrebne sada] / Gordon Livingston ; s engleskoga prevela Radha Rojc-Belčec. - Zagreb : V.B.Z., 2006. (Ljubljana : Tiskarna Ljubljana). - 147 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Mi)
Prijevod djela: Too soon old, too late smart. - Podnasl. preuzet s omota. - Bilješka o autoru: str. [149].
ISBN 9532015531
159.913
613.86
HK06-03171

LUKETIN, Dalma
Kako? : kreativnim aktivnostima kreiramo odgoj : [namijenjeno prosvjetnim djelatnicima, roditeljima i drugima u radu s ADHD djecom] / Dalma Luketin, Esmeralda Sunko. - Split : Liga za borbu protiv narkomanije, 2006. (Split : [s. n.]). - 115 str. : ilustr. ; 20 cm.
Om. nasl. - Podnasl. preuzet s unutr. str. 1. om. lista. - Bibliografija: str. 114-115.
ISBN 9539777534
159.952.6-053.5(035)
HK06-03172

MACGRAW, Phillip C.
Moje izvorno ja : stvaranje života iznutra prema van / Phillip C. McGraw ; s engleskoga prevela Radha Rojc-Belčec. - Zagreb : V.B.Z., 2006. (Ljubljana : Tiskarna Ljubljana). - 272 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Mi)
Prijevod djela: Self matters. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu.
ISBN 9532015515
159.913
HK06-03173

MOLLON, Phil
Nesvjesno / Phil Mollon ; [prijevod Neven Dužanec]. - Zagreb : Naklada Jesenski i Turk, 2006. (Čakovec : "Zrinski"). - 77 str. ; 18 cm. - (Biblioteka Ideje u psihoanalizi)
Prijevod djela: The unconscious. - Bilješke: str. 71-77.
ISBN 9532222111
159.964.21
HK06-03174

NIVEN, David
100 jednostavnih tajni sretnih ljudi : što su znanstvenici otkrili i kako vi to možete iskoristiti / David Niven ; [prevela Iva Gal]. - Zagreb : Profil international, 2006. ([s. l. : s. n.]). - 171 str. ; 20 cm.
Prijevod djela: The 100 simple secrets of happy people. - Podatak o god. izdavanja preuzet iz CIP zapisa.
ISBN 9531203040
159.913:159.923.5
159.923.5(02.062)
HK06-03175

OZIMEC, Stjepan
Otkriće kreativnosti / Stjepan Ozimec. - 2. izd. - Varaždinske Toplice : "Tonimir", 2006. (Varaždinske Toplice : "Tonimir"). - 399 str. : ilustr. ; 21 cm. - (Biblioteka Posebna izdanja / "Tonimir" ; knj. 31)
Bilješka o autoru: str. 391. - Bibliografija: str. 387-390.
ISBN 9537069621
159.954/.955
HK06-03176

PEASE, Allan
Zašto muškarci lažu, a žene plaču / Allan & Barbara Pease : [prevod s engleskoga Iva Ušćumlić]. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2006. (Čakovec : "Zrinski"). - 260 str. : ilustr. ; 19 cm.
Prijevod djela: Why men lie & women cry.
ISBN 9531966443
159.922.1
159.942(02.062)
HK06-03177

RIJAVEC, Majda
Tko su dobri ljudi? : psihologija pozitivne osobe / Majda Rijavec, Dubravka Miljković. - Zagreb : IEP - D2, 2006. (Donja Lomnica : Ekološki glasnik). - 246 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Zrno soli / IEP - D2)
Bilješka o autoricama: str. 242. - Bibliografija: str. 234-241.
ISBN 9537057186 (IEP)
159.913:159.923.3](02.062)
159.923.3(02.062)
HK06-03178

SELIGMAN, Martin E. P.
Naučeni optimizam / Martin E. P. Seligman ; [prevela Vlatka Jurić]. - Zagreb : IEP : D2, 2006. (Donja Lomnica : Ekološki glasnik). - 331 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Dubravka i Majda vam preporučuju)
Prijevod djela: Learned optimism. - Bilješke: str. 316-322.
ISBN 9537057178 (IEP)
159.913:159.923.2
159.923.2(02.062)
HK06-03179

SHEA, Shawn Christopher
Sreća jest! : neočekivani odgovori na praktična pitanja u teškim trenucima / Shawn Christopher Shea ; s engleskoga prevela Aleksandra Mihaljević Barlović. - Zagreb : V.B.Z., 2006. (Ljubljana : Tiskarna Ljubljana). - 293 str. ; 24 cm. - (Biblioteka 1000 cvjetova ; knj. 60)
Prijevod djela: Happines is. - Bilješke uz tekst. - Bibliografija: str. [291]-293.
ISBN 9532015574
159.913
159.942.5
HK06-03180

WARD, Ivan
Kastracija / Ivan Ward ; [prijevod Paulina Tomić]. - Zagreb : Naklada Jesenski i Turk, 2006. (Čakovec : "Zrinski"). - 79 str. ; 18 cm. - (Ideje u psihoanalizi)
Prijevod djela: Castration. - Bilješke: str. 76-79.
ISBN 9532222456
159.964.21
HK06-03181

Vidi br.: HK06-03155

Vidi br.: HK06-03165

Vidi br.: HK06-03629

Vidi br.: HK06-03153

Vidi br.: HK06-03175

Vidi br.: HK06-03407

Vidi br.: HK06-03153

Vidi br.: HK06-03148

Vidi br.: HK06-03622

Vidi br.: HK06-03415

Vidi br.: HK06-03160

Vidi br.: HK06-03627

Vidi br.: HK06-03152

Vidi br.: HK06-03638

Vidi br.: HK06-03161

Vidi br.: HK06-03569

Vidi br.: HK06-03654

Vidi br.: HK06-03178

Vidi br.: HK06-03170

Vidi br.: HK06-03305

Vidi br.: HK06-03177

Vidi br.: HK06-03288

Vidi br.: HK06-03636

Vidi br.: HK06-03179

Vidi br.: HK06-03180

16   Logika. Spoznajna teorija

BIENNIAL of Quadrilateral Relativism (1 ; 2006 ; Rijeka)
1. Biennial of Quadrilateral: Relativism : proceedings of the international conference, Rijeka, Museum of Modern and Contemporary Art, January 19-20, 2006 / edited by Elvio Baccarini. - Rijeka : MMSU [i. e.] Muzej moderne i suvremene umjetnosti = Museum of Modern and Contemporary Art, 2006. (s. l. : Zambelli). - 91 str. : ilustr. ; 23 cm.
Nakl. 300 primj. - Zastupljeni autori: Elvio Baccarini, Boran Berčić, Gianfranco Pellegrino, Nikola Petković, Snježana Prijić-Samaržija, Vojko Strahovnik, Peter Szegedi. - Str. 3: On Biennial / Branko Franceschi. - Bibliografija uz većinu radova.
ISBN 9536501481
165.723(063)
HK06-03182

SPINOZA, Baruch de
Traktat o poboljšanju razuma i o putu kojim se najbolje upravlja k istinskom spoznavanju stvari / Benedikt de Spinoza ; priredio i preveo Zlatko Šešelj. - Zagreb : Izdanja Antibarbarus, 2006. (Zagreb : Grafomark). - 110 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Latina & Graeca ; knj. 53)
Prijevod djela: Tractatus de inte llectus emendationeet de via qua optime in veram rerum cognitionem dirigitur. - Tekst usporedi na lat. i hrv. jeziku. - Izv. oblik imena autora: Baruch de Spinoza. - Str. 5-19: Život i djelo Barucha Spinoze / Zlatko Šešelj. - Str. 21-30: Spinozin traktat o poboljšanju razuma / Tomislav Reškovac. - Bibliografija: str. 109-110.
ISBN 95362490272
165.63
HK06-03183

17   Etika

MATULIĆ, Tonči
Medicinsko prevrednovanje etičkih granica : svetost života prikliještena između autonomije i tehnicizma / Tonči Matulić. - Zagreb : Glas Koncila, 2006. ([Lukavec] : Offset Markulin). - 264 str. ; 22 cm. - (Vodič kroz bioetiku ; 3)
Autorova slika i bilješka o njemu na omotu. - Bibliografija: str. 235-247.
ISBN 9532410562
179:61
241.1:61
HK06-03184

MATULIĆ, Tonči
Život u ljudskim rukama : nova biologija i biotehničko revolucioniranje života / Tonči Matulić. - Zagreb : Glas Koncila, 2006. ([Lukavec] : Offset Markulin). - 282 str. ; 22 cm. - (Vodič kroz bioetiku ; 2)
Nakl. 500 primj. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu. - Bibliografija: str. 255-265.
ISBN 9532410554
179:61
179:577.2
241.1:61
HK06-03185

MATULIĆ, Tonči
Oblikovanje identiteta bioetičke discipline : etička svijest odgovornosti za opstanak u budućnosti / Tonči Matulić. - Zagreb : Glas Koncila, 2006. ([Lukavec] : Offset Markulin). - 303 str. ; 22 cm. - (Vodič kroz bioetiku ; 1)
Nakl. 500 primj. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu. - Bibliografija: str. 278-287.
ISBN 9532410546
179:61
241.13:61
HK06-03186

ROBINSON, Dave
Etika za početnike / Dave Robinson i Chris Garratt ; preveo Belmondo Miliša. - Zagreb : Naklada Jesenski i Turk, 2006. (Čakovec : "Zrinski"). - 176 str. : ilustr. ; 21 cm. - (Biblioteka Za početnike)
Prijevod djela: Introducing ethics. - Predmetno i imensko kazalo.
ISBN 9532222413
17.01(02.062)
HK06-03187

Vidi br.: HK06-03185

Vidi br.: HK06-03219

2RELIGIJA. TEOLOGIJA


KRAJCAR, Valter
Znanost i vjera, priroda i Bog / Valter Krajcar. - Rijeka : "Otokar Keršovani", 2006. (Varaždin : Tiskara Varteks). - 247 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Biblioteka Posebna izdanja / "Otokar Keršovani")
Nakl. 1000 primj. - Str. 9-13: Hrabrost za suvremenu sintezu / Živko Kustić.
ISBN 9531531099
215:501
501:215
HK06-03188

KRISHNA, Gopi
Razum i otkrivenje / Gopi Krishna ; [prijevod Zaza Stefanović Camenzind]. - Rijeka : [Digital point], [2006.] ([s. l. : s. n.]). - 99 str. : ilustr. ; 21 cm.
Prijevod djela: Reason and revelation. - Podatak o nakladniku i god. izdavanja preuzet iz CIP zapisa. - Slika autora i bilješka o njemu na omotu. - Bibliografija: str. [100-101].
ISBN 9536345242
215
133
HK06-03189

22   Biblija

BIBLIJA : prijevod Novi svijet. - Brooklyn ; New York : Watchtower Bible and Tract Society, cop. 2006. ([s. l. : s. n.]). - 1727 str. ; 17 cm.
Prijevod djela: New World translation of the Holy Scriptures ; jedinstveni stv. nasl.: Biblia : Vetus et Novum testamentum. - Zemljop. crteži u bojama na unut. str. oba om. lista. - Predmetno kazalo. - Kazalo bilježaka.
22.04
HK06-03190

BIBLIJA : Sveto pismo Staroga i Novoga zavjeta / preveo Ivan Ev. [Evanđelist] Šarić. - 1. popravljeno izd. - Zagreb : Hrvatsko biblijsko društvo, 2006. ([s. l. : s. n.]). - 1215 str. ; 22 cm.
Jedinstveni stv. nasl.: Biblia : Vetus et Novum testamentum. - Tiskano i Kini. - Zemljop. crteži u bojama na oba spojna lista.
ISBN 9536709376 (meki uvez)
22
HK06-03191

BIBLIJA : Sveto pismo Staroga i Novoga zavjeta / preveo Ivan Ev. [Evanđelist] Šarić. - 1. popravljeno izd. - Zagreb : Hrvatsko biblijsko društvo : Glas Koncila ; Sarajevo : Vrhbosanska nadbiskupija, 2006. ([s. l. : s. n.]). - 1384 str. ; 22 cm.
Jedinstveni stv. nasl.: Biblia : Vetus et Novum testamentum. - Tiskano u Kini. - Zemljop. crteži na oba spojna lista.
ISBN 9532410589 (Glas Koncila)
22
HK06-03192

BIBLIJA : Sveto pismo Staroga i Novoga zavjeta / preveo Ivan Ev. [Evanđelist] Šarić. - 1. popravljeno izd. - Zagreb : Hrvatsko biblijsko društvo : Glas Koncila ; Sarajevo : Vrhbosanska nadbiskupija, 2006. ([s. l. : s. n.]). - 1383 str. ; 22 cm.
Jedinstveni stv. nasl.: Biblia : Vetus et Novum testamentum. - Tiskano u Kini. - Zemljop. crteži u bojama na oba spojna lista.
ISBN 9532410619 (Glas Koncila)
22
HK06-03193

BONS, Eberhard
Knjiga proroka Hošee / Eberhard Bons ; prevela Bruna Velčić. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2006. (Zagreb : Kršćanska sadašnjost). - 163 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Riječ ; 48)
Prijevod djela: Das Buch Hosea. - Nakl. 1000 primj. - Bibliografija: str. 151-153.
ISBN 9531102708
224.6.07
HK06-03194

NOVI zavjet : suvremeni prijevod / [urednik Mladen Jovanović]. - Zagreb : Svjetski biblijski prevodilački centar, 2006. ([s. l. : s. n.]). - XXII, 488 str. : zemljop. crteži ; 17 cm.
Jedinstveni stv. nasl.: Novum testamentum. - Nakl. 14500 primj. - Kazalo teže razumljivih riječi: str. 469-485. - Bibliografija i bilješke uz tekst.
ISBN 953979112X (meki uvez)
225
HK06-03195

RAVENHILL, David
Isusova pisma : sedam tajni koje mogu promijeniti tebe i tvoju crkvu / David Ravenhill ; [prijevod Ana Prebeg i Goran Punda]. - Zagreb : Crkva cjelovitog evanđelja, 2006. ([s. l. : s. n.]). - 177 str. ; 23 cm.
Prijevod djela: The Jesus letters. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu.
ISBN 9537013111
228.07
HK06-03196

ROBINSON, James McConkey
Judine tajne : priča o neshvaćenom učeniku i o njegovu izgubljenom evanđelju / James M. [McConkey] Robinson ; [s engleskoga prevela Aleksandra Barlović]. - Zagreb : V.B.Z., 2006. (Ljubljana : Tiskarna Ljubljana). - 211 str. ; 20 cm. - (Biblioteka 1000 cvjetova ; knj. 63)
Prijevod djela: The secrets of Judas. - Bilješka o autoru na omotu. - Bilješke: str. [199]-211.
ISBN 9532016244
229.95
HK06-03197

TOKIĆ, Dario
Govor o opraštanju u Evanđelju po Luki : doktorska disertacija / Dario Tokić. - Zagreb : Karmelski studiji duhovnosti : KIZ [i. e.] Karmelska izdanja, 2006. (Sesvete : Grafocentar). - 211 str. ; 23 cm. - (Niz Teološka istraživanja ; knj. 1)
Na vrhu nasl. str.: Sveučilište u Zagrebu. - Nakl. 500 primj. - Kratice: str. 11-12. - Bilješka o autoru: str. [213]. - Bibliografija: str. 13-21 i uz tekst. - Summary. - Imensko kazalo ; Kazalo svetopisamskih mjesta (izbor).
ISBN 9536621207 (Karmelski studiji duhovnosti)
226.4.07
265.66
HK06-03198

Vidi br.: HK06-03267

Vidi br.: HK06-03253

Vidi br.: HK06-03266

23   Dogmatika

ABEGG, Carl Julius
Ivana Orleanska : Božja luč / Carl Julius Abegg ; [s njemačkog prevela Ingeborg Gočev]. - 2. hrvatsko izd. - Đakovo : Karitativni fond UPT "Ne živi čovjek samo o kruhu", 2006. (Osijek : Gradska tiskara Osijek). - 115 str. : ilustr. ; 20 cm. - (Knjižnica U pravi trenutak ; 154)
Prijevod djela: Johanna von Orleans. - Str. 7-15: Predgovor / Carl J. Burckhardt. - Bibliografija: str. 115.
ISBN 9532082158
235.3 Jeanne d'Arc, sainte
929 Jeanne d'Arc, sainte
HK06-03199

BEZIĆ, Živan
Čovjek i čovječnost / Živan Bezić. - Split : Matica hrvatska, Ogranak, 2006. (Split : Dalmacija papir). - 231 str. ; 23 cm. - (Izdanja Matice hrvatske, Split. Knjižnica znanstvenih djela ; 9)
Nakl. 500 primj. - Bilješka o autoru: str. 228. - Bibliografija uz svako poglavlje. - Predmetno kazalo ; Imensko kazalo.
ISBN 9536159783
233
HK06-03200

BROWNE, Sylvia
Anđeli : naši nevidljivi pratioci / Sylvia Browne ; [prevela Milica Lukšić]. - Zagreb : Planetopija, 2006. (Sveta Nedelja : Kratis). - 184 str. : ilustr. ; 19 cm. - (Biblioteka Osjetila i osjećaji)
Prijevod djela: Book of angels. - Bilješka o autorici: str. 183.
ISBN 9532570357
235.1
HK06-03201

GUILLET, Jacques
Isus Krist u našem svijetu / Jacques Guillet ; [prijevod Stjepan Kušar]. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2006. (Zagreb : Kršćanska sadašnjost). - 208 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Riječ ; knj. 47)
Prijevod djela: Jesus Christ dans notre monde. - Nakl. 1000 primj. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9531102589
232
HK06-03202

LARBAUD, Valery
Pod okriljem svetog Jeronima : zaštitnika prevoditelja / Valery Larbaud ; pogovor Vinko Grubišić ; [prijevod Vinko Grubišić]. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2006. (Zagreb : Kršćanska sadašnjost). - 63 str. ; 20 cm. - (Likovi ; 37)
Prijevod djela: Le patron des traducteurs. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu. - Pogovor: str. 41-62 / Vinko Grubišić.
ISBN 9531102686
235.3 Hieronymus, sanctus
HK06-03203

RAVIER, Andre
Ignacije Lojolski osniva Družbu Isusovu / Andre Ravier ; [preveo Slavko Šarić]. - Zagreb : Filozofsko-teološki institut Družbe Isusove, 2006. (Zagreb : Studio Moderna). - 486 str. ; 24 cm.
Prijevod djela: Ignace de Loyola fonde la Compagnie de Jesus. - Bibliografija: str. 481-486 i uz tekst.
ISBN 9532310460
235.3 Ignatius Loyola, sanctus
271.5-9
HK06-03204

RUSAN, Mato
Kako najuspješnije živjeti / Mato Rusan. - Zagreb : Filozofsko-teološki institut Družbe Isusove, 2006. (Zagreb : Grafocentar). - 136 str. ; 19 cm. - (Biblioteka Radost i nada ; 45)
Autorova slika i bilješka o njemu na omotu.
ISBN 9532310479
232
248.143
HK06-03205

RYDEN, Vassula
Moj anđeo Danijel : anđeo, bilježnice 1-4 : rani počeci "Pravog života u Bogu" / Vassula Ryden ; [prevela s engleskog Marija-Dragica Vukić]. - Zagreb : "Marija", 2006. (Zagreb : Krebeg offset). - XLVIII, 157 str. : ilustr. ; 22 cm.
Prijevod djela: My angel Danijel. - Slika autorice i bilješka o njoj na omotu.
ISBN 9539687772
235.1
248.21
HK06-03206

SERRANNO, Arnold de
Cvjetići sv. Antuna : "Knjiga čudesa" / Arnold de Serranno ; preveo Zvonko Zlodi ; [uvod i bilješke Vergilio Gamboso (uz neke nadopune prevoditelja)]. - 2. izd. - Zagreb : Hrvatska provincija sv. Jeronima franjevaca konventualaca, 2006. (Samobor : "A. G. Matoš"). - 107 str. : ilustr. ; 17 cm.
Prijevod djela: I fioreti di S. Antonio. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9537154165
235.3 Antonius de Padua, sanctus
929 Antonius de Padua, sanctus
HK06-03207

VRANEKOVIĆ, Josip
Dnevnik : život u Krašiću zasužnjenog nadbiskupa i kardinala Alojzija Stepinca / Josip Vraneković ; priredio Juraj Batelja. - Zagreb : Postulatura blaženoga Alojzija Stepinca, 2006- . (Zagreb : Denona). - sv. : ilustr. ; 24 cm.
ISBN 9537441008 (cjelina)
235.3 Stepinac, A.
262.12 Stepinac, A.
262.143 Vraneković, J.(093.3)


Knj. 1 : Svesci 1. i 2. (prvi dio) : 4. XII. 1951. - 31. XII. 1953. - 213 str.
Imensko kazalo.
ISBN 9537441016

HK06-03208

Vidi br.: HK06-03234

Vidi br.: HK06-03234

Vidi br.: HK06-03271

24   Praktična teologija. Moralna teologija

BALLING, Adalbert Ludwig
Ruka puna šutnje : jedan dah nježnosti / Adalbert Ludwig Balling ; [s njemačkog [preveo] Ladislav Z. Fišić]. - Sarajevo ; Zagreb : Svjetlo riječi, 2006. (Široki Brijeg : Suton). - 77 str. : ilustr. u bojama ; 20 cm. - (Knjižnica Svjetla riječi 11)
Prijevod djela:Eine Hand voll Schweigen. - Stihovi. - Slika autora i bilješka o njemu na omotu.
ISBN 9537091317
242
HK06-03209

BALLING, Adalbert Ludwig
Bog je posve blizu : kratke meditacije o biblijskim riječima / Adalbert Ludwig Balling ; [s njemačkog [preveo] Ladislav Z. Fišić]. - Sarajevo ; Zagreb : Svjetlo riječi, 2006. (Široki Brijeg : Suton). - 70 str. : ilustr. u bojama ; 20 cm. - (Knjižnica Svjetla riječi 12)
Prijevod djela: Gott ist ganz nah. - Slika autora i bilješka o njemu na omotu.
ISBN 9958741539 (Svjetlo riječi Sarajevo)
242
HK06-03210

BISERJE svetog Ante : molitvenik naroda Božjega / [priredili Velimir Blažević, Luka Markešić, Miro Vrgoč]. - 35. posebno izd. - Sarajevo ; Zagreb : Svjetlo riječi, 2006. (Široki Brijeg : Suton). - 512 str. ; 14 cm.
ISBN 9537091252 (Svjetlo riječi, Zagreb)
243
HK06-03211

BOLLIGER, Max
Kruh anđela : Božić s bratom Franjom / Max Bolliger, [ilustrirao] Rene Villiger ; [preveo s njemačkoga Ladislav Z. Fišić]. - Sarajevo : Svjetlo riječi ; Zagreb : Svjetlo riječi, 2006. (Široki Brijeg : Suton). - 63 str. : ilustr. u bojama ; 23 cm.
Prijevod djela: Das Brot der Engel : Weinachten mit Franziskus.
ISBN 995874158X (Svjetlo riječi, Sarajevo)
245
HK06-03212

BREEMEN, Piet van
Jedino što vrijedi jest ljubav : duhovne vježbe u svakodnevnici / Piet van Breemen ; [preveo Pavao Madžarević]. - Brodsko Vinogorje : Župa Uznesenja BDM, 2006. (Slavonski Brod : Magnus). - 175 str. : ilustr. u bojama ; 20 cm. - (Putevi odrasle vjere : za duhovnost svakodnevice ; knj. 10)
Prijevod djela: Was zaehlt ist Liebe.
ISBN 9537336093
248.14
269.1
HK06-03213

BREEMEN, Piet van
Moje ime u njegovoj ruci : kršćanska vjera daje odgovore / Piet van Breemen ; [preveo Pavao Madžarević]. - Brodsko Vinogorje : Župa Uznesenja BDM, 2006. (Slavonski Brod : Magnus). - 165 str. ; 20 cm. - (Putevi odrasle vjere : za duhovnost svakodnevnice ; knj. 17)
Prijevod djela: Caled by name. - Bilješka o autoru na omotu.
ISBN 9537336212
242
269.1
HK06-03214

BREEMEN, Piet van
Kao kruh koji se lomi : biblijska razmatranja / Piet van Breemen : [preveo Pavao Madžarević]. - 3. dopunjeno izd. - Brodsko Vinogorje : Župa uznesenja BDM, 2006. (Magnus : Slavonski Brod). - 144 str. ; 20 cm. - (Putevi odrasle vjere : za duhovnost svakodnevnice ; knj. 16)
Prijevod djela: As bread that is broken.
ISBN 9537336204
242
269.1
HK06-03215

CATHARINA Senensis, sancta
Dijalog Božanske providnosti / sv. Katarina Sijenska ; [preveo s talijanskog Andrija Bonifačić]. - 2. izd. - Split : Samostan sv. Klare, 2006. (Omiš : Pečat ; Dugi Rat : Poljica). - 408 str. : ilustr. ; 20 cm. - (Symposion : biblioteka asketsko-mističnih djela ; knj. 35)
Prijevod djela: Il dialogo della divina provvidenza. - Str. 13-19: Predgovor / Tito S. Centi. - Bibliografske bilješke uz tekst. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9536261677
241
HK06-03216

FALAK, Vinko
Čovječe uništi zlo! / Vinko Falak. - Makarska : HKD Napredak, [2006.] (Grude : Grafotisak). - 128 str. : ilustr. ; 20 cm.
Podatak o god. izdavanja preuzet iz CIP zapisa. - Nakl. 500 primj. - Autorova slika i bilješka o njemu: str. 114-116. - Bibliografija: str. 112.
ISBN 9539798841
241
HK06-03217

FAUVELLE, Andre
Živjeti uspješnije i sretnije / Andre Fauvelle ; [s francuskog preveo Srećko Bošnjak]. - 2. hrvatsko izd. - Đakovo : Karitativni fond UPT "Ne živi čovijek samo o kruhu", 2006. (Osijek : Gradska tiskara Osijek). - 76 str. : ilustr. ; 19 cm. - (Knjižnica U pravi trenutak ; 51)
Prijevod djela: Les dix commandements.
ISBN 9532082123
241.6
HK06-03218

GLOGOVIĆ, Kornelije Marko
Suza Jahve Sabaota : o pobačaju drugačije / Kornelije Marko Glogović. - 2. izd. - Zagreb : Snaga za život, 2006. ([s. l. : s. n. ]). - 143 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Snaga za život ; knj. 5)
Bilješka o autoru: str. 141. - Bibliografija: str. 140.
ISBN 9537212025
241.13:173.4
173.4:241
HK06-03219

GRUBER, Elmar
Monolozi s Bogom / Elmar Gruber ; [preveo Pavao Madžarević]. - Slavonski Brod : Župa Uznesenja BDM, 2006. ([Zagreb] : Denona). - 109 str. : ilustr. ; 18 cm. - (Putevi odrasle vjere : za duhovnost svakodnevice ; knj. 15)
Prijevod djela: Selbstgespraeche mit Gott. - Stihovi. - Bilješka o autoru na omotu.
ISBN 9537336182
242
HK06-03220

GRÜN, Anselm
Biti cjelovit čovjek : snaga zrele vjere / Anselm Gruen [preveo Pavao Madžarević ; fotografije Zvonimir Atletić]. - Brodsko Vinogorje : Župa Uznesenja BDM, 2006. (Slavonski brod : Magnus). - 120 str. : ilustr. ; 20cm. - (Putevi odrasle vjere ; knj. 22)
Prijevod djela: Ein ganzer Mensch sein - Die Kraft eines reifen Glaubens. - Bilješka o autoru na omotu.
ISBN 9789537336172
241.511
HK06-03221

HRVATSKE marijanske pjesme : izbor / priredio Zdravko Kordić. - Zagreb : Gral Široki ; Široki Brijeg : Gral, 2006. (Mostar : Fram-Ziral). - 380 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Viganj ; knj.9)
Imensko kazalo.
ISBN 9537360008 (Gral Široki)
245:232.931](497.5)(082)
HK06-03222

IVANČIĆ, Tomislav, svećenik
Pođi za mnom : susret s Isusom Kristom u križnom putu / Tomislav Ivančić ; [ilustracije Ivo Juroš-Mili]. - 9. izd. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2006. (Zagreb : Kršćanska sadašnjost). - 47 str. : ilustr. u bojama ; 17 cm.
Nakl. 2000 primj.
ISBN 9531102058
242:232.96
HK06-03223

JOHNE, Karin
Tvoja će me riječ preobraziti : meditacije o Matejevu evanđelju / Karin Johne ; [preveo Pavao Madžarević]. - Brodsko Vinogorje : Župa Uznesenja BDM, 2006. (Slavonski Brod : Magnus). - 188 str. ; 21 cm. - (Putevi odrasle vjere : za duhovnost svakodnevice ; knj. 8)
Dien Wort wird mich verwandeln, Das Matthaeusevangelium mediteren. - Predgovor: str. 11-12 / Karin Johne.
ISBN 9537336107
248.14
242
HK06-03224

JOHNE, Karin
Snaga vjere : meditacije o Lukinu evanđelju / Karin Johne ; [preveo Pavao Madžarević]. - Brodsko Vinogorje : Župa Uznesenja BDM, 2006. (Slavonski Brod : Magnus). - 306 str. ; 20 cm. - (Putevi odrasle vjere : za duhovnost svakodnevice ; knj. 9)
Prijevod djela: Die Kraft des Glaubens.
ISBN 9537336115
242
248.143
HK06-03225

KOPILOVIĆ, Andrija
Okom svećenika / Andrija Kopilović. - Subotica : Hrvatska riječ, 2006. ([s. l.] : Studio Bravo). - 2 sv. ; 20 cm. - (Edicija Svjedočanstva ; knj. 2)
Publikacija sadrži tekstove objavljene u tjedniku Hrvatska riječ. - Nakl. po 500 primj. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu.
244

1. - 330 str. - (Edicija Svjedočanstva ; knj. 2/1)
ISBN 8685933153

HK06-03227

2. - 343 str. - (Edicija Svjedočanstva ; knj. 2/2)
ISBN 8685933161

HK06-03226

LET duše : duhovni savjeti i misli svetaca / odabrao i priredio Francis W. Johnston ; prijevod Antonija Pavić. - 3. izd. - Split : Verbum ;, 2006. (Split : Jafra print). - (Biblioteka Klasici katoličke kulture ; 5)
Prijevod djela: The voice of saints.
ISBN 9536197537
242
HK06-03228

LONČAR, Josip, vjerski pisac
Bakina krunica : (radosna otajstva) / Josip Lončar. - Zagreb : Kristofori, 2006. ([s. l. : s. n.]. - 179 str. ; 20 cm.
ISBN 9537378004
248.158
HK06-03229

OČE, Tebi je sve moguće! : poruke 2003. / [priredio Ante Kovačević]. - Dubrovnik : A. Kovačević, 2006. ([s. l. : s. n.]). - 212 str., [10] str. s tablama u bojama ; 15 cm.
Prema predgovoru, knjiga je priređena prema porukama koje je primala Mara Visković. - Str. 5-6: Predgovor / Ante Kovačević.
ISBN 9539979129
248.21
HK06-03230

PUČKE molitve našeg kraja / [urednik Zdenko Samaržija]. - Cerna : Pauk, 2006. (Cerna : Pauk). - 63 str. : ilustr. ; 15 cm.
Nakl. 1000 primj.
ISBN 9536981408
243(497.5)
HK06-03231

TAMARUT, Anton, svećenik, 1960-
Smijem biti slab : teologija za svaki dan / Anton Tamarut. - 2. izd. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2006. - 248 str. ; 21 cm. - (Metanoja ; 131)
Nakl. 2000 primj. - Predgovor: str. 5-6. - Bilješka o autoru: str. 246.
ISBN 9531102163
242
HK06-03232

WARREN, Rick
Smisao života : četrdeset dana sa Svetim pismom / Rick Warren ; [s engleskoga prevela Bernardina Pek-Jukić]. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2006. (Zagreb : Denona). - 306 str. : ilustr. ; 24 cm.
Prijevod djela: The purpose-driven life. - Ime prevoditeljice preuzeto iz CIP zapisa. - Bilješke: str. 282-306.
ISBN 9532231013
242
HK06-03233

WEIBLE, Wayne
Medjugorje : the message / Wayne Weible. - 25th anniversary ed. - Brewster : Paraclete Press, cop. 2006. ([s. l. : s. n.]). - XIII, 352 str., [14] str. s tablama (djelomice u bojama) ; 21 cm.
Str. VII-VIII: Predgovor / Svetozar Kraljević.
ISBN 1557254842
248.21(497.6 Međugorje)
231.74(497.6 Međugorje)
232.931:231.74](497.6 Međugorje)
HK06-03234

Vidi br.: HK06-04345

Vidi br.: HK06-03186

Vidi br.: HK06-03184

Vidi br.: HK06-03185

Vidi br.: HK06-03257

Vidi br.: HK06-03252

Vidi br.: HK06-03256

Vidi br.: HK06-03141

Vidi br.: HK06-03205

Vidi br.: HK06-03224

Vidi br.: HK06-03225

Vidi br.: HK06-03959

Vidi br.: HK06-03206

25   Pastoralna teologija

BENEDICTUS XVI, papa
O smislu kršćanskog života : tri adventske propovijedi / Joseph Ratzinger [i. e.] Benedikt XVI. ; [prijevod Marija Benedikta Matošević]. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2006. (Čakovec : "Zrinski"). - 61 str. ; 20 cm. - (Metanoja ; 164)
Prijevod djela: Vom Sinn des Christseins. - Nakl. 1000 primj. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9531102716
252:264-941.1
HK06-03235

HERCEG, Maksimilijan Milan
Gledaj u sunce : [propovijedi za godinu C] / Maksimilijan Milan Herceg. - Varaždinske Toplice : "Tonimir", 2006. (Varaždinske Toplice : "Tonimir"). - 220 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Duhovna misao / "Tonimir" ; knj. 7)
Podnas. preuzet s omota. - Nakl. 400 primj. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu.
ISBN 9537069753
252
HK06-03236

NIMAC, Ivan
Kninski vidici / Ivan Nimac. - Knin : HKD Napredak, 2006. (Šibenik : Malenica). - 104 str. ; 20 cm.
Nakl. 1500 primj. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu. - Str. 7-8 : Riječ nakladnika / Tomislav Vrdoljak. - Str. 101-103 : Jeka duhovnih poruka / Fabijan Lovrić.
ISBN 95372740309
252
HK06-03237

VALJAN, Mato
Uvijek na putu : razmišljanja uz nedjeljna i blagdanska Evanđelja : godina C / Mato Valjan ; [crteži Vladimir Blažanović]. - 1. izd. - Giessen : Hrvatska katolička misija ; Zagreb : Udruga đaka Franjevačke klasične gimnazije Visoko, 2006. ([s. l.] : Multimedia print). - 256 str. : ilustr. ; 21 cm.
Autorova slika i bilješka o njemu na omotu. - Bibliografija: str. 254-256.
ISBN 9539791685 (Udruga đaka Franjevačke klasične gimnazije Visoko)
252
HK06-03238

ZALAR, Đuro
Caritas - put crkve : kršćansko služenje svijetu / Đuro Zalar. - Zagreb : Glas Koncila, 2006. (Lukavec : Offset Markulin). - 107 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Teološke rasprave i komentari ; sv. 6)
Nakl. 500 primj. - Bilješka o autoru: str. 107. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 953241052X
258
266.2
HK06-03239

ZOFFOLI, Enrico
Osvrt na neokatekumenski put : izbor iz djela / Enrico Zoffoli ; [izbor načinio i preveo Fidelis Veršić]. - Đakovo : Karitativni fond UPT "Ne živi čovjek samo o kruhu", 2006. (Đakovo : Tiopgrafija). - 292 str. ; 20 cm. - (Knjižnica U pravi trenutak ; 531)
ISBN 9532082263
256
HK06-03240

26/27   Opća povijest Crkve

BEZINA, Petar
Fra Ivan Bezina u bunkeru sijena / Petar Bezina. - Split : [s. n.], 2006. ([s. l. : s. n.]). - 24 str. : ilustr. ; 24 cm.
271.3Bezina, I.
929Bezina, I.
HK06-03241

BUDUĆNOST hrvatskih katoličkih misija u Europi = Die Zukunft der kroatischen katholischen Gemeinden in Europa : zbornik radova / [prevoditelj Antonia Tomljanović-Brkić]. - Frankfurt am Main : Hrvatski dušobrižnički ured, 2006. (Zagreb : Denona). - 126 str. ; 21 cm. - (Niz Diaspora Croatica = Reihe Diaspora Croatica)
Zastupljeni autori: Josip Bebić, Stjepan Biletić, Mato Antunović, Marko Prpa, Šimun Šito Ćorić, Bernd Posselt, Wolfgang Miehle, Slavko Novokmet, Pero-Ivan Grgić. - Predavanja s godišnjeg skupa održanog u Freisingu od 10. do 13 listopada 2005. --> str. 5. - Zusammenfassungen.
ISBN 3000181539
266(4=163.42)"20"(063)
HK06-03242

BUTURAC, Lojzo
Stoljeća župe Sv. Križa u Sisku / Lojzo Buturac. - Petrinja : Ogranak Matice hrvatske, 2006. ([Sisak] : Grafika Gulan). - 314 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Biblioteka Na vjetrometini povijesti)
Nakl. 600 primj. - Autorova slika i bilješka o njemu: str. 313-314.
ISBN 9536668262
262.2(497.5 Sisak)(091)
HK06-03243

ČETVRTI zavjet [Elektronička građa] = El cuarto voto / scenarij Edita Lukić, Edi Mudronja ; snimatelj Edi Mudronja ; prijevod Branka Čipčić... [et al.] ; spikeri Zoran Vukičević ... [et al.]. - Multimedijska građa. - Zagreb : Družba sestara milosrdnica sv. Vinka Paulskoga, 2006. (Zagreb : Zora film). - 1 optički disk (DVD-ROM) : sa zvukom, u bojama ; 12 cm.
Zahtjevi sustava: PC; Windows XP; Windows Media Player; zvučna kartica. - Stv. nasl. s nasl. zaslona. - Zvučna snimka na više jezika. - DVD-ROM je priložen knjizi: S. Slava milosrdnica.
271-055.2 Slava, redovnica
271-055.2 Družba sestara milosrdnica sv. Vinka Paulskoga(091)
HK06-03244

DETONI, Sereno
Giovanni IV - papa Dalmata / Sereno Detoni ; collaborazione scientifica di Jadranka Neralić. - Vatican : Libreria Editrice Vaticana, 2006. (Vatican : Tipografia). - 83 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 30 cm.
Slika autora i bilješka o njemu na omotu. - Bibliografija: str. 73-75; bibliografske bilješke uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 9788820978891
262.13 Iohannes IV, papa
HK06-03245

DEVIĆ, Antun
Župa Vuka / Antun Dević, Frok Zefiq ; [fotografije Damir Hefler ... et al.]. - Vuka : F. Zefiq ; Cerna : Pauk, 2006. (Cerna : Pauk). - 318 str. : ilustr. (djelomice u bojama) ; 24 cm.
Bibliografija: str. 301-305 i uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 9536981416 (Pauk)
262.2(497.5 Punitovci)
HK06-03246

DOMINIS, Markantun de
De republica ecclesiastica libri X, liber VI / auctore Marko Antonio de Dominis. - Spalati : Lamaro, 2006. ([Zagreb] : Grafički zavod Hrvatske). - 767 str. : autorov portret ; 24 cm. - (Editio M.A. de Dominis)
Bibliografske bilješke uz tekst. - Predmetna kazala.
ISBN 9537293009
26/28
HK06-03247

DOMINIS, Markantun de
De republica ecclesiastica libri X, liber IX / auctore Marko Antonio de Dominis. - Spalati : Lamaro, 2006. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 485 str. : autorov portret ; 24 cm. - (Editio M.A. de Dominis)
Nakl. 1000 primj. - Bibliografske bilješke uz tekst. - Predmetno kazalo.
ISBN 9537293017
26/28
HK06-03248

DOROTEJ, monah
Povijest monaštva : od sv. Antuna opata do sv. Bernarda / monah Dorotej. - Split : Verbum, 2006. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 367 str. ; 23 cm. - (Biblioteka Posebna izdanja / Verbum ; 25)
Bilješke: str. 335-357. - Bibliografija: str. 359-365.
ISBN 9532350748
271(091)
HK06-03249

FAVRE, Petrus
Ispovijesti blaženoga Petra Favrea (1506.-1546.) prvoga svećenika Družbe Isusove / [preveo Stanko Kos]. - Zagreb : Filozofsko-teološki institut Družbe Isusove, 2006. ([Zagreb] : Studio Moderna). - LIX, 320 str. ; 24 cm.
Prijevod djela: Memoriale Petri Fabri. - Lik i duhovnost Petra Favrea: str. IX-XIX. - Kratice: str. 303. - Bibliografija: str. 305-313; bibliografske bilješke uz tekst. - Predmetno i imensko kazalo.
ISBN 9532310452
271.5 Favre, P.
HK06-03250

FRANJEVCI u Rovinju kroz povijest : zbornik priređen u povodu 300. obljetnice samostana Sv. Franje u Rovinju / [prevoditelji sažetaka Elis Barbalich-Geromella (talijanski), Marieta Djaković, Dirk Lyon (njemački), Barbara Smith-Demo (engleski) ; glavni i odgovorni urednik Aldo Kliman]. - Pula : Zavičajna naklada "Žakan Juri" ; Rovinj : Samostan Svetoga Franje u Rovinju, 2006. (Pula : Angolo). - 115 str. : ilustr. ; 22 cm.
Zastupljeni autori: Stanko Josip Škunca, Garibaldino Fabretto, Miroslav Bertoša, Ljudevit Anton Maračić, Antonio Pauletich, Atanazije Matanić. - Bibliografske bilješke uz tekst. - Riassunto: I Fransescani di Rovigno attraverso la storia ; Zusammenfassung: Die Franziskaner in Rovinj im Laufe der Geschichte ; Summary: The Franciscans in Rovinj through history.
ISBN 9536487411
271.3-9(497.5 Rovinj)(063)
HK06-03251

FRKIN, Vatroslav
Izmoljena djeca / Vatroslav Frkin ; [ilustracije Branimir Dorotić]. - Varaždinske Toplice : "Tonimir", 2006. (Varaždinske Toplice : "Tonimir"). - 56 str. : ilustr. ; 17 cm. - (Biblioteka Duhovna misao / "Tonimir" ; knj. 6)
Nakl. 2000 primj. - Bilješka o autoru: str. 52-53.
ISBN 9537069567
265.5:618.2
248.143-053.2
HK06-03252

GRÜN, Anselm
Preobrazi svoj strah / Anselm Gruen ; [preveo Pavao Madžarević]. - Brodsko Vinogorje : Župa Uznesenja BDM, 2006. ([Zagreb] : Denona). - 123 str. ; 20 cm. - (Putevi odrasle vjere : za duhovnost svakodnevice ; knj. 24)
Prijevod djela: Verwandle deine Angst. - Bibliografija: str. 123.
ISBN 9789537336332
269.1:159.942.4
22:159.942.4
HK06-03253

ILIJANA Terezija od Karmelske Gospe, redovnica
Ostala je samo radost : [život i djelo Majke Regine Terezije od Isusa] / Ilijana Terezija od Karmelske Gospe (Cvetnić). - 2. izd. - Brezovica [i.e. Zagreb] : Samostan Kraljice Karmela, 2006. (Zagreb : Kerschoffset). - 367 str. : ilustr. ; 24 cm.
Podnaslov preuzet s om. nasl. str. - Nakl. 1000 primj. - Str. 7-10: Predgovor / Jure Zečević. - Bibliografija: str. 343-344 ; bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9536734095
271.971 Regina Terezija od Isusa, redovnica
HK06-03254

JURIĆ, Antun
Zajednica "Pokret - Apostolat Božanskog Milosrđa" : vodič za održavanje zajedničkih susreta / Antun Jurić. - Đakovo : Karitativni fond UPT "Ne živi čovijek samo o kruhu", 2006. ([Đakovo] : Novi Time). - 96 str. ; 19 cm. - (Knjižnica U pravi trenutak ; 534)
ISBN 9532082204
269.2
HK06-03255

KRUH naš svagdašnji : dnevno čitanje za pojedinca i obitelj : listopad, studeni, prosinac 2006. / [s engleskog priredio Branko Lovrec]. - Zagreb : Duhovna stvarnost, cop. 2006. (Zagreb : Duhovna stvarnost). - [96] str. ; 16 cm.
Prijevod djela: Our daily bread. - Nakl. 22000 primj.
264-067
249
HK06-03256

KRUH naš svagdašnji : dnevno čitanje za pojedinca i obitelj : srpanj, kolovoz, rujan 2006. / [s engleskog priredio Branko Lovrec]. - Zagreb : Duhovna stvarnost, cop. 2006. (Zagreb : Duhovna stvarnost). - [95] str. ; 16 cm.
Prijevod djela: Our daily bread. - Nakl. 22000 primj.
264-067
249
HK06-03257

KUŠEN, Dražen
Prostori ekumenizma : biskupija Đakovačka ili Bosanska i Srijemska kao Locus oecumenismi 1959.-1990. ; magistarski rad na Katoličkom bogoslovnom fakultetu sveučilišta u Zagrebu / Dražen Kušen. - Zagreb : Institut za ekumensku teologiju i dijalog "Juraj Križanić" Katoličkog bogoslovnog fakulteta sveučilišta u Zagrebu : Kršćanska sadašnjost, 2006. (Sesvete : Grafocentar). - 237 str. ; 24 cm. - (Djela Instituta za ekumensku teologiju i dijalog "Juraj Križanić" Katoličkog bogoslovnog fakulteta sveučilišta u Zagrebu. Odjel za ekumensku teologiju ; knj. 1)
Nakl. 700 primj. - Str. 9-11: Predgovor / Jure Zečević. - Kratice: str. 13. - Bilješka o autoru: str. [239]. - Summary ; Zusammenfassung ; Riassunto. - Bibliografija: str. 199-213. - Imensko kazalo ; Kazalo zemljop. naziva.
ISBN 9531102805
261.8(497.5 Đakovo)
261.8(497.5-3 Srijem)
HK06-03258

MARASOVIĆ, Špiro
Društvo i Bog : izbor aktualnih tema socijalnog nauka Crkve / Špiro Marasović. - Split : Crkva u svijetu, 2006. (Split : Dalmacija papir). - 300 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Crkve u svijetu. Teologija ; 21)
Nakl. 500 primj. - Bibliografija: str. 287. - Imensko kazalo.
ISBN 9532560033
261.6/.7
HK06-03259

MARIĆ, Franjo
Banjolučka biskupija : u riječi i slici od 1881. do 2006. : povodom 125. obljetnice utemeljenja Biskupije / Franjo Marić, Anto Orlovac ; [suradnici Anđelko Barun, Miljenko Aničić, Ivica Božinović ; fotografije Ivica Božinović ; zemljovidi Nikola Badanković]. - Banja Luka : Biskupski ordinarijat ; Zagreb : Vikarijat Banjalučke biskupije, 2006. (Donja Lomnica : Ekološki glasnik). - 752 str. : ilustr. (pretežno u bojama), zemljop. crteži ; 29 cm.
Ilustr. i na oba spojna lista. - Nakl. 1000 primj. - Kratice: str. 687-688. - Str. 7-10: Predgovor / Franjo Komarica. - Slike autora i bilješke o njima: str. 736-737. - Bibliografija: str. 722-735. - Summary ; Zusammenfassung. - Imensko kazalo ; Kazalo zemljop. naziva.
ISBN 9539784158 (Vikarijat Banjolučke biskupije)
262.3(497.6 Banja Luka)"1881/2006"(067.5)
HK06-03260

MEĐUNARODNI znanstveni skup Kršćanstvo i zdravlje (2005 ; Split)
Kršćanstvo i zdravlje : zbornik radova međunarodnoga znanstvenog skupa, Split, 20.-21. listopada 2005. = Christianity and Health : proceedings of the International Scientific Symposium at the Catholic Theological Faculty of Split, October 20-21, 2005 / priredili Nediljko Ante Ančić i Nikola Bižaca. - Split : Crkva u svijetu, 2006. (Split : Dalmacija papir). - 412 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Crkve u svijetu. Teologija ; 18)
Nakl. 500 primj. - Zastupljeni autori: Mihaly Szentmartoni, Marko Jukić, Mauro Cozzoli, Karl Heinz Auer, Miljenko Odrljin, Tomislav Ivančić, Mladen Parlov, Ante Mateljan, Stipe Nimac, Karl Gabriel, Ivan Jakulj, Šime Marović, Ivan Kešina, Duško Lozina, Mirko Klarić. - Str. 5-7: Predgovor /Nikola Bižaca i Nediljko A. Ančić. - Bilješke o autorima: str.409-410. - Bibliografija uz tekst. - Summaries ; Zusammenfassungen ; Riassunto.
ISBN 9536151995
261.6:613](063)
613:2](063)
HK06-03261

PANČIĆ, Stjepan, urednik
Crkva Blažene Djevice Marije Kraljice sv. Krunice Opatovac : 1936.-2006. / Stjepan Pančić. - Lovas : Općina Lovas ; Sotin : Župa BDM Pomoćnice kršćana ; Opatovac : Filijalna zajednica BDM Kraljice sv. Krunice Opatovac, 2006. (Vukovar : Tiskara Soldo). - 99 str. : ilustr. u bojama ; 23 cm.
Nakl. 600 primj. - Slika autora i bilješka o njemu: str. 99.
ISBN 9539940703 (Općina Lovas) (pogrešan)
262.2(497.5 Opatovac)(091)
282(497.5 Opatovac)(091)
HK06-03262

POGLAJEN, Stjepan Tomislav
Božje podzemlje / Stjepan Tomislav Poglajen ; (zabilježila Gretta Palmer) ; [prijevod Dubravka Rojc]. - Split : Verbum, 2006. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 294 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Tempus ; 14)
Prijevod djela: God's underground. - Str. 277-292: Pater Poglajen - alias Profesor Kolaković - apostol u najtežim vremenima XX. stoljeća / Vladimir Horvat.
ISBN 9532350721
262.14 Poglajen, S. T.(0:82-94)
929 Poglajen, S. T.
HK06-03263

RAZUM, Stjepan
Dr. Stjepan Kožul : kanonik Prvostolnoga kaptola zagrebačkog i prvi predsjednik Društva za povjesnicu Zagrebačke nadbiskupije "Tkalčić" / Stjepan Razum ; [prijevod sažetaka Anđelita Šokić ... et al.]. - Zagreb : Društvo za povjesnicu Zagrebačke nadbiskupije "Tkalčić", 2006. (Lukavec : Offset Markulin). - 424 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 25 cm. - (Radovi / Društvo za povjesnicu Zagrebačke nadbiskupije "Tkalčić", Zagreb ; knj. 9)
Bibliografija djela S. Kožula: str. 169-278; bibliografija djela o S. Kožulu: str. 279-340. - Sažeci na više jezika. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789536729142
262.142 Kožul, S.
HK06-03264

STANTIĆ, Ante
Disanje duše : nacrti o duhovnom životu : sluga Božji o. Gerard Tomo Stantić / Ante Stantić. - Zagreb : Vicepostulatura Sl. Božjega o. Gerarda Tome Stantića : Hrvatska karmelska provincija sv. oca Josipa : Samostani bosonogih karmelićanki Udruge bl. Alojzije Stepinac : Provincija Karmelićanki Božanskog Srca Isusova, 2006. - 196 str. : ilustr. ; 21 cm. - (Niz Likovi duhovnosti ; knj. 2)
Nakl. 1000 primj. - Bilješka o autoru na omotu.
ISBN 9536621169 (Hrvatska karmelska provincija sv. oca Josipa)
271.73 Stantić, G. T.
HK06-03265

STUHLMUELLER, Carroll
Biblijska razmatranja za došašće i božićno vrijeme / Carroll Stuhlmueller ; [prijevod Anđelko Bošnjak]. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2006. (Zagreb : Kršćanska sadašnjost). - 192 str. ; 20 cm. - (Liturgijska pomagala ; 57)
Prijevod djela: Biblical meditations for Advent and the Christmas season. - Nakl. 1000 primj.
ISBN 9531102554
264-941.1/.2
22.06
HK06-03266

STUHLMUELLER, Carroll
Biblijska razmatranja za vrijeme kroz godinu : 1.-9. tjedan / Carroll Stuhlmueller ; [prijevod Nikola Hohnjec, Damir Delač]. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2006. (Čakovec : "Zrinski"). - 272 str. ; 20 cm. - (Liturgijska pomagala ; 52)
Prijevod djela: Biblical meditations for ordinary time. - Nakl. 1000 primj.
ISBN 9531102775
264-4
22.06
HK06-03267

TKIVO kulture : zbornik Franje Emanuela Hoška : u prigodi 65. obljetnice života / urednica Nela Veronika Gašpar. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost ; Rijeka : Teologija u Rijeci, 2006. (Zagreb : Kršćanska sadašnjost). - 472 str. : ilustr. (djelomice u bojama) ; 25 cm. - (Teološki radovi : biblioteka Centra za koncilska istraživanja, dokumentaciju i informacije ; knj. 49)
Zastupljeni autori: Veronika Reljac, Josip Barbarić, Bonaventura Duda, Ante Sekulić, Zorislav Horvat, Petar Runje, Slaven Bertoša, Jože Škofljanec, Mile Bogović, Robert Skenderović, Lorant Andras Orosz, Zlatko Matijević, Miroslav Akmadža, Diana Stolac, Vicko Kapitanović, Ljiljana Kolenić, Milovan Tatarin, Marija Mirković, Nina Kudiš Burić, Vesna Munić, Marko Karamatić, Vitomir Belaj, Jure Brkan, Milan Šimunović, Stipe Nimac. - Nakl. 800 primj. - Bibliografija uz neke radove i uz tekst. - Summaries.
ISBN 9531102546 (Kršćanska sadašnjost)
271.3 Hoško, F. E.(082)
282(497.5)(091)(082)
930.85(497.5):271.3](082)
HK06-03268

U svjetlu Križa očekuju dan uskrsnuća : nekrolozi Milosrdnih sestara sv. Križa : (1980.-2004.) / priredila Marija Stela Filipović. - Đakovo : Milosrdne sestre sv. Križa, 2006. (Osijek : Nipos). - 743 str. : ilustr. ; 24 cm.
Str. 11-12: Čuvarice plamena / Marija Stela Filipović. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9539748321
271-055.2(497.5 Đakovo)"19/20"
HK06-03269

VERAJA, Fabijan
Svećenik i žrtva : don Radovan Jerković (1900.-1950.) / Fabijan Veraja. - Split : Crkva u svijetu, 2006. (Split : Dalmacija papir). - 134 str., VIII str. s tablama (djelomice u bojama) ; 22 cm. - (Biblioteka Crkve u svijetu. Teologija ; knj. 20)
Nakl. 500 primj. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu. - Bibliografija i bilješke uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 9532560017
262.143Jerković, R.
323.28(497.5-3 Dalmacija)"194/195"
HK06-03270

VERAJA, Fabijan
Na tragovima svetosti / Fabijan Veraja. - Split : Crkva u svijetu, 2006. (Split : Dalmacija papir). - 112 str., [1] list s tablom u bojama ; 22 cm. - (Biblioteka "Crkve u svijetu". Teologija ; 19)
Nakl. 500 primj. - Str. 103-106: Pogovor / Ratko Perić. - Bibliografija: str. 97-102 i uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 9532560009
262.14 Veraja, F.(0:82-94)
235.3
HK06-03271

VISITATIONES canonicae = Kanonske vizitacije / [urednik Stjepan Sršan]. - Osijek : Državni arhiv ; Đakovo : Biskupija Đakovačka i Srijemska, 2003-2012 . (Vinkovci : Zebra). - 11 sv. ; 24 cm.
Tekst usporedo na hrv. i lat. jeziku.
262.12(497.5-11)(091)
(497.5-11)
"1729/1845"


Knj. 4 : Srijem : 1735.-1768. / [prepisao, preveo i priredio Stjepan Sršan]. - 2006. (Vinkovci : Zebra). - XIX, 676 str. : ilustr. (pretežno u bojama).
Na spor. nal. str.: Syrmium. - Rječnik manje poznatih naziva: str. 652-657. - Najobičnije stare mjere zastupljene u knjizi: str. 658-659. - Summary ; Zusammenfassung ; Osszefoglalo. - Imensko kazalo ; Kazalo zemljop. naziva.
ISBN 9536446421
262.12(497.5-3 Srijem)(091)

HK06-03272

WELKER, Michael
Što se događa pri večeri Gospodnjoj? / Michael Welker ; preveo Kiril Miladinov. - Zagreb : Teološki fakultet "Matija Vlačić Ilirik", 2006. (Cerna : Pauk). - VIII, 136 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Flaciana ; sv. 3)
Prijevod djela: Was geht vor beim Abendmahl?. - Bilješka o autoru: str. 136. - Bibliografija: str. 136; bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9537307034
265.3
HK06-03273

ZERBONI, Marino
Pietro Doimo Munzani : l'ultimo arcivescovo italiano di Zara ricordato a 60 anni dall'esodo : (1947-2007) / Marino Zerboni. - Trieste : Edizioni Italo Svevo, 2006. (Opicina (Trieste) : Tipografia Villaggio del Fanciullo). - 181 str. : ilustr. ; 24 cm.
Bilješka o autoru: str. 181. - Bibliografija: str. 179.
262.12 Munzani, P. D.
HK06-03274

ZNANSTVENI skup o Josipu Paviševiću (2003 ; Osijek)
Zbornik o Josipu Paviševiću : radovi sa Znanstvenoga skupa održanog u Osijeku 2003. godine / [urednici Ana Pintarić, Franjo Emanuel Hoško ; prijevod sažetaka Romana Čačija]. - Osijek : Sveučilište Josipa Jurja Strossmayera Filozofski fakultet ; [Zagreb] : Hrvatska franjevačka provincija sv. Ćirila i Metoda, 2006. (Osijek : Grafika). - 391 str. ; 24 cm.
Zastupljeni autori: Franjo Emanuel Hoško, Stanislav Marijanović, Karoly Harmath, Stjepan Sršan, Vilim Matić, Nikola Vukoja, Josip Barbarić, Robert Skenderović, Domagoj Šimunović, Ladislav Dobrica, Stjepan Razum, Stjepan Egidije Biber, Dragutin Katalenac, Vatroslav Frkin, Žarko Dadić, Kornelije Zvonimir Šojat, Mate Križman, Davor Dukić, Ljijana Kolenić, Vlasta Rišner, Loretana Despot, Zlata Šundalić, Mato Batorović. - Str. 5-14: O znanstvenom skupu o Josipu Pavičeviću / Ana Pintarić. - Bibliografija uz neke radove i uz tekst. - Summaries.
ISBN 9536456672 (Filozofski fakultet)
271.3Pavišević, J.(063)
271.3(497.5)"17"(063)
HK06-03275

ZRINŠĆAK, Ancilla
S. Slava milosrdnica / [autor teksta Ancilla Zrinšćak]. - Zagreb : Družba sestara milosrdnica sv. Vinka Paulskoga, 2006. (Zagreb : Denona). - 50 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 20 cm. - (Posebna izdanja / Družba sestara milosrdnica sv. Vinka Paulskoga ; knj. 4)
Podatak o autorici preuzet sa str. [2]. - Tekst na više jezika. - Knjizi je priložen DV-ROM: S. Slava milosrdnica.
ISBN 9539682045
271-055.2 Slava, redovnica
271-055.2 Družba sestara milosrdnica sv. Vinka Paulskoga(091)
HK06-03276

ŽUPA Prozor : pod zaštitom Srca Isusova : 1906.-2006. : prigodom 100. obljetnice utemeljenja župe : (građa za monografiju) / [glavni urednik Franjo Marić]. - Prozor : Župa Presvetoga Srca Isusova, 2006. (Široki Brijeg : SUTON). - 356 str. : ilustr. (djelomice u bojama), faks. ; 25 cm.
Nakl. 2000 primj. - Zastupljeni suradnici: Franjo Ivandić, Danijel Jurić, Dragan Jurić, Franjo Marić, Genoveva Raič, Marinko Rumbočić, Ivo Kopić. - Bibliografija: str. 346-352 i uz tekst.
262.2(497.6 Prozor)(091)
HK06-03277

Vidi br.: HK06-04415

Vidi br.: HK06-03275

Vidi br.: HK06-03204

Vidi br.: HK06-03915

Vidi br.: HK06-03332

Vidi br.: HK06-03208

Vidi br.: HK06-03208

Vidi br.: HK06-03198

Vidi br.: HK06-03213

Vidi br.: HK06-04396

Vidi br.: HK06-03239

Vidi br.: HK06-03258

Vidi br.: HK06-03215

Vidi br.: HK06-03214

Vidi br.: HK06-03244

Vidi br.: HK06-03276

Vidi br.: HK06-03559

28   Kršćanske crkve, zajednice i sekte

MILIĆ, Jasmin
Kalvinski kanoni iz Kneževih Vinograda : kalvinski dokument iz 1576. godine / Jasmin Milić ; [tekst kanona s latinskog preveo Stjepan Sršan]. - Osijek : Protestantska reformirana kršćanska crkva u Republici Hrvatskoj ; Kneževi Vinogradi : Reformatska crkvena općina Kneževi Vinogradi, 2006. (Osijek : Grafika). - 98 str. : faks. ; 20 cm.
Autorova slika i bilješka o njemu: str. [97]-98. - Bibliografija: str. [89]-95 i uz tekst.
ISBN 9536865157 (Protestantska reformirana kršćanska crkva u RH)
284.2(497.5)(091)
HK06-03278

SCHLINK, Basilea
Kako sam doživjela Boga--- : njegov put sa mnom kroz sedam desetljeća / Basilea Schlink ; [s njemačkog prevela Ingeborg Gočev]. - Đakovo : Karitativni fond UPT "Ne živi čovjek samo o kruhu", 2006. (Đakovo : Tipografija). - 391 str. : ilustr. ; 20 cm. - (Knjižnica u pravi trenutak 518)
Prijevod djela: Wie ich Gott erlebte...
ISBN 9532081917
284(430.121.5)(0:82-94)
929 Schlink, B.
HK06-03279

Vidi br.: HK06-03268

Vidi br.: HK06-03262

29   Druge religije. Mitologija

HAWLEY, Jack
Bhagavadgita : vodič za zapadnjake / Jack Hawley ; prevela s engleskog Jarmila Hanuška. - Zagreb : Sathya Sai Središnje vijeće Hrvatske, 2006. (Zagreb : Vemako Tisak). - 178 str. ; 21 cm.
Prijevod djela: The Bhagavad Gita. - Nakl. 1000 primj. - Billješka o autoru: str. 177-178.
ISBN 9536311593
294.518(02.062)
HK06-03280

MARTELLI, Stelio
Priče iz mitologije / [priređivač Stelio Martelli ; ilustracije Libico Maraja]. - Rijeka : Andromeda, 2006. (Zagreb : AKD). - 78 str. : ilustr. u bojama ; 30 cm. - (Mitovi i legende. Kolo1 ; 5)
Prijevod djela: Racconti mitologici.
ISBN 9536294966
292.11(02.053.2)
HK06-03281

ROBEY, Paxton
Nema vremena za karmu : izlazak iz kruga patnje i bola / Paxton Robey ; u suradnji sa Lone J. Jensen ; sa engleskoga prevela Aleksandra Vasović ; za Indigo svijet prilagodili Isabella Brzak-Szikora, Daniel Postružin. - Zagreb : Indigo svijet, 2006. ([s. l.] : STUDIO MODERNA). - 160 str. : ; 23 cm. - (Biblioteka Indigo svijet)
Prijevod djela: No time for karma.
ISBN 9539976111
291.22
129
HK06-03282

SATHYA Sai Baba
O Bhagavadgiti : gitavahini : (božansko evanđelje) / s engleskog prevela Stanka Hrbač. - Zagreb : Sathya Sai Središnje vijeće Hrvatske, 2006. (Zagreb : Vemako tisak). - 223 str., [2] str. s tablama djelomice u bojama ; 21 cm.
Prijevod djela: Bhagavan Sri Sathya Sai Baba. - Nakl. 500 primj. - Autorova slika. - Tumač pojmova i rječnik: str. 212-223.
ISBN 9536311569
294.516.3
294.518
HK06-03283

Vidi br.: HK06-04410

Vidi br.: HK06-03126

Vidi br.: HK06-03283

3DRUŠTVENE ZNANOSTI


30   Teorija i metodologija društvenih znanosti. Sociografija

305   Rodne studije

BLASIN, Barbara
Ženski vodič kroz Zagreb = Zagreb women's guide / Barbara Blasin & Igor Marković ; [prijevod Jagoda Jureković]. - Zagreb : Meandar : B.a.B.e., 2006. (Zagreb : Kikagraf). - 259 str. ; 20 cm. - (Posebna izdanja / Meandar)
Tekst usporedo na hrv. i engl. jeziku. - Podatak o nakladničkoj cjelini preuzet iz CIP zapisa. - Str. 6-21: Women are from the market place and men from the history = Žene su s placa, a muškarci iz povijesti / Vesna Kesić. - Bibliografija: str. [261-262].
ISBN 9532062173 (Meandar)
305-055.2(497.5 Zagreb)(091)
930.85(497.5 Zagreb)-055.2
HK06-03284

GEIGER, Marija
Kulturalni ekofeminizam : simboličke i spiritualne veze žene i prirode / Marija Geiger. - Zagreb : Hrvatsko sociološko društvo : Institut za društvena istraživanja : Zavod za sociologiju Odsjeka za sociologiju, Filozofski fakultet, 2006. (Zagreb : M.A.K.-Golden). - 248 str. ; 20 cm. - (Razvoj i okoliš : biblioteka časopisa "Socijalna ekologija" ; knj. 17)
Nakl. 400 primj. - Bibliografija : Str. 229-240. - Summary: Cultural ecofeminism. - Imensko kazalo.
ISBN 9536552442 (Hrvatsko sociološko društvo)
305-055.2:504
HK06-03285

PAVLIĆ, Zrinka
Svijet i praktična žena / Zrinka Pavlić ; ilustracije Marin Radišić. - Zagreb : Naklada Jesenski i Turk, 2006. (Čakovec : "Zrinski"). - 223 str. : ilustr. ; 18 cm. - (Posebno izdanje / Naklada Jesenski i Turk)
ISBN 9532222472
305-055.2(0:82-9)
HK06-03286

SCHAEF, Anne Wilson
Biti žena / Anne Wilson Schaef ; [prevela Aleksandra Barlović]. - Zagreb : Planetopija, 2006. (Sveta Nedjelj : Kratis). - 166 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Planetopija)
Prijevod djela: Women's reality. - Str. 10-12: Predgovor / Carol S. Pearson. - Bilješka o autorici: str. 166.
ISBN 9532570170
305-055.2
HK06-03287

ŽEGURA, Iva
Coming out : razumjeti vs. / feat. prihvatiti / Iva Žegura. - Zagreb : Naklada MD, 2006. ([Zagreb] : Denona). - 129 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Kantarion ; knj. 2)
Nakl. 1000 primj. - Bilješka o autorici: str. [131]. - Bibliografija: str. [127]-129.
ISBN 9532171118 (tvrdi uvez)
305-055.3
159.922.1-055.3
316.66-055.3
HK06-03288

Vidi br.: HK06-03302

311   Statistika

Vidi br.: HK06-03595

314   Demografija

AKRAP, Anđelko
Socijalitetni sterilitet u Hrvatskoj - zašto smo neoženjeni i neudane / Anđelko Akrap, Ivan Čipin. - Zagreb : Ministarstvo obitelji, branitelja i međugeneracijske solidarnosti, 2006. (Zagreb : Intergrafika - TTŽ). - 170 str. : graf. prikazi u bojama ; 24 cm.
Nakl. 1000 primj. - Bibliografija: str. 113-118. - Summary.
ISBN 9537438066
314.3(497.5)
HK06-03289

NACIONALNA populacijska politika : Vlada Republike Hrvatske = National population policy : Government of the Republic of Croatia / [gl. ur. = editor in chief Jadranka Kosor]. - Zagreb : Ministarstvo obitelji, branitelja i međugeneracijske solidarnosti = Ministry of Family, Veterans' Affairs and Intergenerational Solidarity, 2006. (Zagreb : Intergrafika). - 144 str. ; 24 cm.
Nakl. 5000 primj.
ISBN 9537438023
314.154(497.5)
HK06-03290

ŽIVIĆ, Dražen
Stanovništvo Vukovarsko-srijemske županije : (odrednice i obilježja demografskih promjena od sredine 19. do početka 21. stoljeća) / Dražen Živić. - Zagreb : Institut društvenih znanosti Ivo Pilar ; Vukovar : Matica hrvatska, Ogranak, 2006. (Zagreb : M.A.K.-Golden). - 239 str. : zemljop. crteži, graf. prikazi ; 24 cm. - (Biblioteka Studije / Institut društvenih znanosti Ivo Pilar ; knj. 11)
Nakl. 400 primj. - Bilješke: str. 209-218. - Bilješka o autoru: str. 239. - Bibliografija: str. 221-228. - Summary.
ISBN 9536666456 (Institut društvenih znanosti Ivo Pilar)
314(497.5-35 Vukovar)(091)"185/200"
HK06-03291

Vidi br.: HK06-03383

316   Sociologija

BALL, Philip
Kritična masa : kako jedno vodi drugome : istraživanje o međudjelovanju slučajnosti i nužnosti u nastanku ljudske kulture, običaja, institucija, suradnje i sukoba / Philip Ball ; [preveo s engleskoga Kiril Miladinov]. - 1. izd. - Zagreb : Algoritam, 2006. ([Zagreb] : Grafički zavod Hrvatske). - 558 str. : ilustr. ; 23 cm. - (Biblioteka Facta)
Prijevod djela: How one thing leads to another. - Nakl. 1600 primj. - Slika autora i bilješka o njemu na omotu. - Bilješke: str. 523-527. - Bibliografija: str. 529-544 i uz tekst. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9532204628
316:53
53:3
HK06-03292

BATINA, Goran
Počeci sociologije u Hrvatskoj : društveni uvjeti, institucionaliziranje i kronologija do 1945. / Goran Batina. Počela sociologije : (uz ponovljeno izdanje) 1910. / Juraj Tomičić. - Zagreb : Kultura i društvo, 2006. ([Zagreb] : Feroproms). - 112 str. : ilustr. ; 18 cm. - (Biblioteka Izvori / Kultura i društvo)
Bibliografija: str. 69-73.
ISBN 9789537463007
316(497.5)(091)
316(075.8)
HK06-03293

BECK, Ulrich, sociolog
Kozmopolitska Europa : društvo i politika u drugoj moderni / Ulrich Beck, Edgar Grande ; s njemačkog jezika prevela Tamara Marčetić. - Zagreb : Školska knjiga, 2006. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 355 str. ; 20 cm. - (IGI Biblioteka Globalizacija i identitet)
Prijevod djela: Das kosmopolitsche Europa. - Bilješke uz tekst. - Bilješka o autorima: str. 355. - Bibliografija: str. 327-348.
ISBN 9530614519
316.42.063.3(4-67 EU)
327.39(4-67 EU)
HK06-03294

BLAŽEVIĆ, Robert
Karizma : politička vlast i karizmatske ličnosti / Robert Blažević. - Rijeka : Pravni fakultet , 2006. ([Hrvatski Leskovac] : Kruzak). - IX, 329 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Pravnog fakulteta Sveučilišta u Rijeci. Monografije)
Bibliografija: str. 303-317. - Summary / translated by Sanja Barić. - Imensko kazalo.
ISBN 953659756X
316.334.3
321.01
HK06-03295

DRUŠTVENI konsenzus u Hrvatskoj / uredili Stjepan Baloban, Gordan Črpić. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost : Centar za promicanje socijalnog nauka Crkve, 2006. (Zagreb : Denona). - 136 str. : graf. prikazi ; 20 cm. - (Polazišta ; knj. 40)
Zastupljeni autori: Bono Zvonimir Šagi, Vlado Šakić, Siniša Zrinšćak, Josip Baloban, Tomislav Zdenko Tenšek, Željko Mardešić. - Predgovor: str. 5-9 / Stjepan Baloban. - Bilješke o autorima: str. 132. - Bibliografija uz neke radove i uz tekst.
ISBN 9536710145 (Centar za promicanje socijalnog nauka Crkve)
316.42(497.5)
HK06-03296

FRNTIĆ, Domagoj
Diskriminacija & zlostavljanje unutar radnih odnosa / Domagoj Frntić, Domagoj Maričić. - Zagreb : Centar trajnog savjetovanja u poslovanju ;, 2006. ([s. l. : s. n.]). - 108 str. ; 30 cm.
Om. nasl.
ISBN 9789537460006
316.647.82:331(497.5)(094)
HK06-03297

HODŽIĆ, Alija
Selo kao izbor? / Alija Hodžić. - Zagreb : Institut za društvena istraživanja, 2006. (Zagreb : M.A.K. Golden). - 141 str. ; 23 cm. - (Biblioteka Znanost i društvo ; 17)
Nakl. 500 primj. - Bilješka o autoru: str. 141. - Bibliografija: str. 133-139 i uz svako poglavlje ; bibliografija i bilješke uz tekst.
ISBN 9536218267
316.334.55(497.5)
316.42(497.5-22)
316.324.5(497.5)
316.344.25:63](497.5)
HK06-03298

KREGAR, Josip
Uvod u sociologiju / Josip Kregar, Darko Polšek, Slaven Ravlić. - Zagreb : Pravni fakultet, 2006. ([Zagreb] : Sveučilišna tiskara). - XIV, 355 str. ; 25 cm. - (Udžbenici Pravnog fakulteta u Zagrebu = Manualia Facultatis iuridicae Zagrabiensis)
ISBN 9536714930
316(075.8)
HK06-03299

MLADI između želja i mogućnosti : položaj, problemi i potrebe mladih Zagrebačke županije / urednica Vlasta Ilišin. - Zagreb : Institut za društvena istraživanja : Zagrebačka županija, 2006. (Zagreb : DeVeDe). - 415 str. : ilustr. ; 23 cm. - (Biblioteka Znanost i društvo ; 21)
Zastupljeni autori: Vlasta Ilišin, Dejana Bouillet, Dunja Potočnik, Ivona Mendeš. - Bilješke o autoricama: str. 415. - Bibliografija uz svaki rad.
ISBN 9536218305 (Institut za društvena istraživanja)
316.346.3-053.6(497.5-35 Zagreb)"2006"(082)
HK06-03300

PHARO, Patrick
Sociologija morala : smisao i vrijednost između prirode i kulture / Patrick Pharo ; preveo s francuskoga Srđan Rahelić ; pogovor i stručna redakcija Rade Kalanj. - Zagreb : Masmedia, [2006.] (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 222 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Orbis)
Podatak o god. izdavanja preuzet iz CIP zapisa. - Bilješka o autoru na omotu. - Sociologija morala. Teškoće discipliniranog utemeljenja: str. 203-221. - Bilješke uz tekst. - Bibliografija: str. 187-198 i 221-222. - Imensko kazalo.
ISBN 9531574723
316:17
HK06-03301

PIKIĆ, Aleksandra
Violence against lesbians, gays and bisexuals i Croatia : research report / Aleksandra Pikić, Ivana Jugović ; [translation Ana Naglić]. - Zagreb : Lezbijska grupa Kontra, 2006. (Zagreb : Gipa). - 95 str. : graf. prikazi u boji ; 23 cm. - (Bibliotheca Kontra ; knj. 3)
Izv. stv. nasl.: Nasilje nad lezbijkama, gejevima i biseksualnim osobama u Hrvatskoj. - Podatak o nakladničkoj cjelini preuzet iz CIP zapisa. - Nakl. 400 primj. - Bibliografija: str. 63-65; bibliografija i bilješke uz tekst.
ISBN 9539888921
316.624-052-055.3(497.5)
305-055.3(497.5)
343.615-052-055.3(497.5)
HK06-03302

POLITIKA prema mladima u Repubici Hrvatskoj : primjena analize javnih politika u radovima studenata Fakulteta političkih znanosti / [tekstove pripremili i uredili Zdravko Petak, Ana Petek, Anka Kekez]. - Zagreb : Udruga za građansko obrazovanje i društveni razvoj -DIM, [2006.] ([Zagreb] : Bestias). - 120 str. : graf. prikazi ; 20 cm.
Podatak o godini izdavanja preuzet iz CIP zapisa. - Str. 5-6: Predgovor / Martina Stažnik. - Str.: 105-107: Rezultati projekta "Analiza učinka i razvoj javnih politika prema mladima u RH" / Zdravko Petak, Ana Petek i Anka Kekez. - Bibliografija: str. 111-113.
ISBN 9539878632
316.66-053.6(497.5)
HK06-03303

POLITIKA teorije : zbornik rasprava iz kulturalnih studija / priredio Dean Duda ; [preveli Mima Simić ... et al.]. - Zagreb : Disput, 2006. (Sv. Ivan Zelina : Tiskara Zelina). - 387 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Biblioteka Četvrti zid ; knj. 25)
Zastupljeni autori: Richard Hoggart, Raymond Williams, Richard Johnson, Stuart Hall, Paul Willis, Charlotte Brunsdon, Angela McRobbie, Peter Stallybrass, Allon White, Antony Easthope, Janice A. Radway, Meaghan Morris, James Clifford, Paul Gilroy. - Bio-biliografske bilješke uz svaki rad. - Bibliografija uz svaki rad. - Imensko kazalo.
ISBN 9532600116
316.7(082)
82:316.7(082)
130.2(082)
HK06-03304

TERŠELIČ, Vesna
Moć suradnje : priručnik za suvođenje / [Vesna Teršelič i Mica Mladineo ; prijevod sažetka Susan Jakopec ; ilustracije Marina Ribarović Dokmanović]. - 2. dopunjeno izd. - Zagreb : Centar za ženske studije, 2006. ([Zagreb] : GIPA). - 187 str. : ilustr. ; 30 cm.
Imena autorica preuzeta s omota. - Pojmovnik: str. 175-183. - Bibliografija: str. 184-185. - Summary: Power of cooperation - manual for facilitative leadership.
ISBN 9789536955114
316.66-055.2
159.913-055.2
HK06-03305

UDRUGE u očima javnosti : istraživanje javnog mnijenja s osvrtima / [autori Renata Franc ... et al.]. - Zagreb : Academy for Educational Development, 2006. ([s. l. : s. n.]). - 192 str. ; 26 cm.
Ostali zastupljeni autori: Vlado Šakić, Berto Šalaj, Dražen Lalić, Suzana Kunac. - Str. 6-9: Predgovor / Morana Smodlaka Krajnović. - Uz svaki rad bilješka o autoru. - Bibliografija uz svaki rad.
ISBN 9539798795
316.654:061.2](497.5)"200"
HK06-03306

WEBER, Max
Protestantska etika i duh kapitalizma : odnos između religije i ekonomskog i društvenog života u modernoj kulturi / Max Weber ; [prevoditelj Dragutin Hlad]. - Zagreb : Misl, 2006. (Zagreb : Vedograf). - 227 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Societas ; knj. 8)
Prijevod djela: Die protestantische Ethik und der Geist des Kapitalismus. - Nakl. 500 primj. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu. - Bilješke: str. 135-233. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789536306398
316.323.6:284
316.282
HK06-03307

Vidi br.: HK06-04392

Vidi br.: HK06-03150

Vidi br.: HK06-03367

Vidi br.: HK06-03315

Vidi br.: HK06-03410

Vidi br.: HK06-03293

Vidi br.: HK06-03590

Vidi br.: HK06-03404

Vidi br.: HK06-03307

Vidi br.: HK06-03309

Vidi br.: HK06-03298

Vidi br.: HK06-03298

Vidi br.: HK06-03298

Vidi br.: HK06-03140

Vidi br.: HK06-04388

Vidi br.: HK06-03288

Vidi br.: HK06-03636

32   Politika

BARNETT, Neil
Tito / Neil Barnett. - 1st ed. - London : Haus Publishing, 2006. (Vicenza : Graphicom). - 175 str. : ilustr. ; 20 cm.
Bibliografske bilješke: str. 152-153. - Imensko kazalo.
ISBN 1904950310 (paperback)
32-05 Tito, J. B.
HK06-03308

DEVIJACIJE i promašaji : etnografija domaćeg socijalizma / uredile Lada Čale Feldman, Ines Prica. - Zagreb : Institut za etnologiju i folkloristiku, 2006. ([Zagreb] : Stuba). - 267 str. ; 23 cm. - (Biblioteka Nova etnografija)
Zastupljeni autori: Ines Prica, Reana Senjković, Lada Čale Feldman, Svetlana Slapšak, Dean Duda, Ivo Žanić, Renata Jambrešić Kirin, Maja Brkljačić, Ildiko Erdei, Kirsti Mathiesen Hjemdahl, Nevena Škrbić Alempijević. - Nakl. 600 primj. - Bilješke uz tekst. - Bibliografija uz svaki rad i uz tekst.
ISBN 9536020297
32(497.1)"1990/2005"
316.42(497.1)"1990/2005"
HK06-03309

FISHER, Sharon
Political change in post-communist Slovakia and Croatia : from nationalist to Europeanist / Sharon Fisher. - 1st ed. - New York ; Basingstoke : Palgrave MacMillan, 2006. - 262 str. ; 22 cm.
Bibliografija i bibliografske bilješke: str. [213]-252. - Kazalo.
ISBN 1403972869
32(437.6)"199/200"
32(497.5)"199/200"
HK06-03310

JOVIĆ, Josip, publicist
Lijepa naša kolonijo / Josip Jović. - Split : vlast. nakl., 2006. (Široki Brijeg : "Logotip"). - 215 str. ; 21 cm.
Autorova slika i bilješka o njemu na omotu. - Imensko kazalo.
ISBN 953990501X
32(497.5)"20"
HK06-03311

OZ, Amos
Kako izliječiti fanatika / Amos Oz ; prevela s engleskog Andrea Weiss Sadeh. - 1. izd. - Zaprešić : Fraktura, 2006. (Sveta Nedelja : Kratis). - 92 str. ; 19 cm.
Prijevod djela: How to cure a fanatic.
ISBN 9537052826
32(569.4-076)
327(569.4-076)
HK06-03312

SRŠAN, Stjepan
Život i djelo dr. Ante Starčevića - oca hrvatske domovine : 1823. - 1896. / Stjepan Sršan. - Popularno izd. prigodom 110. obljetnice smrti dr. A. Stračevića. - Osijek : Državni arhiv, 2006. (Vinkovci : Zebra). - 40 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 20 cm.
Bibliografija: str. 39-40.
32-05 Starčević, A.
HK06-03313

Vidi br.: HK06-03335

Vidi br.: HK06-04400

Vidi br.: HK06-03384

Vidi br.: HK06-03310

321   Oblici političke organizacije. Država kao politička vlast

COMTE-SPONVILLE, André
Je li kapitalizam moralan? : o nekim smiješnostima i tiranijama našega vremena / Andre Comte-Sponville ; prijevod Ivana Franić. - Zagreb : Poslovni dnevnik : Masmedia, [2006.] (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 195 str. ; 24 cm.
Prijevod djela: Le capitalisme est-il moral?. - Podatak o god. izdavanja preuzet iz CIP zapisa. - Bilješka o autoru na omotu. - Bilješke uz tekst. - Bibliografija: str. 188-189. - Imensko kazalo.
ISBN 9531574979 (Masmedia)
321.7:17
330.342.14:17
HK06-03314

DEMOKRATSKA tranzicija u Hrvatskoj : transformacija vrijednosti, obrazovanje, mediji / urednice Sabrina P. Ramet, Davorka Matić ; [prijevod s engleskog jezika Gordana Visković i Maja Hudoletnjak-Grgić]. - Zagreb : Alinea, 2006. ([Zagreb] : Grafocentar). - 336 str. : graf. prikazi ; 23 cm. - (Biblioteka Sociologija ; kolo 1, knj. 5)
"Zbornik radova obuhvaća izlaganja s Konferencije o demokratskoj tranziciji u Hrvatskoj, koja je održana u Trondheimu, 3. i 4. rujna 2004." → predgovor. - Zastupljeni autori: Sabrina P. Ramet, Marius Soeberg, Kruno Kardov, Ola Listhaug, Žan Štrabac, Vlasta Ilišin, Siniša Zrinščak, Wolfgang Hoepken, Magdalena Najbar-Agičić, Damir Agičić, Zrinjka Peruško, Gordana Crnković, Biljana Bijelić, Davorka Matić, Knut Erik Solem, Knut Vesterdal. - Str. 7: Predgovor / Sabrina P. Ramet, Davorka Matić. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9531801339
321.7(497.5-69)"199/200"(063)
316.42(497.5-69)"199/200"(063)
HK06-03315

KAČIĆ, Hrvoje
U službi domovine - Croatia rediviva / Hrvoje Kačić. - 2. dopunjeno izd. - Zagreb : Matica hrvatska, 2006. ([Zagreb] : Denona). - 479 str. : ilustr., faks. ; 22 cm. - (Posebna izdanja / Matica hrvatska)
Str. 7-12: Predgovor / Trpimir Macan. - Str. 13-14: Predgovor 1. engl. izd. / Kathleen Wilkes. - Str. 437-440: Dubrovnik: Hrvoje Kačić u službi domovine / Michael Foot. - Bilješka o autoru: str. 471-474. - Imensko kazalo.
ISBN 9531507988
321.013(497.1)"199"
321.011(497.5)"199"
327.56(497.5)"199"
HK06-03316

O'DONNELL, Guillermo
Tranzicije iz autoritarne vladavine : provizorni zaključci o neizvjesnim demokracijama / Guillermo O'Donnell i Phillippe C. Schmitter ; s engleskog prevela Irena Gluhak. - Zagreb : Centar za politološka istraživanja, 2006. ([Donja Lomnica] : Ekološki glasnik). - 153 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Globalizacija ; knj. 5)
Prijevod djela: Transitions from authoritarian rule. - Str. 7-14: Tranzicija u demokraciju / Anđelko Milardović. - Str. 15-19: Predgovor / Abraham F. Lowenthal. - Bibliografija: str.133-152. - Predmetno i imensko kazalo.
ISBN 9537022110
321.011.5
321.7(4-69)"199"
321.013
HK06-03317

Vidi br.: HK06-03337

Vidi br.: HK06-03316

Vidi br.: HK06-03317

Vidi br.: HK06-03317

Vidi br.: HK06-03295

323   Unutarnja politika

BEN Jelloun, Tahar
Rasizam objašnjen mojoj kćeri i bujanje mržnji / Tahar Ben Jelloun ; [prevela s francuskoga Zorka Šušnjar Bouchekif]. - Zagreb : Biakova, 2006. (Sesvetski Kraljevec : Grafok). - 107 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Strani pisci / Biakova ; knj. 3)
Prijevod djela: Le racisme explique a ma fille suivi de "La montee des haines". - Nakl. 1000 primj. - Bilješka o autoru: str. 105-106.
ISBN 9536497271
323.14(02.053.2)
HK06-03318

HADŽIOSMANOVIĆ, Ismet Dž.
Bošnjačko-hrvatski politički obračun / Ismet Hadžiosmanović. - Mostar : vlast. nakl., 2006. ([s. l. : s. n.]). - 474 str. : ilustr. ; 25 cm.
Bilješka o autoru: str. 469-470. - Imensko kazalo.
ISBN 9958987503
323.1(497.6 Mostar)
355.012(497.6 Mostar)
HK06-03319

JOVANOVSKI, Blagoja
MKD "Braća Miladinovci" Osijek : (1994.-2006.) / Blagoja Jovanovski. - Zagreb : Zajednica Makedonaca u Republici Hrvatskoj ; Osijek : MKD "Braća Miladinovci", 2006. (Osijek : Gradska tiskara Osijek). - 119 str. : ilustr. u bojama ; 19 cm.
ISBN 9537328015 (Zajednica Makedonaca u RH)
323.15(497.5=163.3)"1994/2006"
061.237(497.5=163.3)(091)
HK06-03320

JURDANA, Srećko
Surova politika / Srećko Jurdana. - Zagreb : Durieux, 2006. (Zagreb : Denona). - 631 str. ; 20 cm.
Bilješka o autoru: str. 631. - Slika autora na omotu.
ISBN 9531882363
323(497.5)"2000/2005"
HK06-03321

KALŠAN, Vladimir
Židovi u Međimurju / [autor izložbe i kataloga] Vladimir Kalšan ; [fotografije Siniša Novak ... et al.]. - Čakovec : Muzej Međimurja ; Varaždin : Državni arhiv, 2006. (Čakovec : Tiskarnica Ritonja). - 142 str. : ilustr. (djelomice u bojama) ; 30 cm.
Nakl. 1000 primj. - Kratice: str. 142. - Bibliografija: str. 141 i uz tekst.
ISBN 9536896127
323.15(497.5-3 Međimurje=411.16)"17/20"(064)
HK06-03322

KLASIĆ, Hrvoje
Hrvatsko proljeće u Sisku / Hrvoje Klasić. - Zagreb : Srednja Europa, 2006. (Zagreb : Ibis-grafika). - 221 str. : ilustr. ; 24 cm.
Bilješka o autoru: str. [223]. - Bibliografija: 215-218. - Imensko kazalo.
ISBN 9536979381
323.1(497.5 Sisak)"196/197"
323.1(497.1=163.42)"1971"
HK06-03323

KUČEROVA, Kveta
Slovaci v Chorvatsku : (od začiatkov osidl'ovania) / Kvetoslava Kučerova. - Martin : Matica slovenska, 2006. (Turany : P+M). - 253 str. : ilustr., faks. ; 24 cm.
Bilješka o autorici: str. 212-[213]. - Bibliografija: str. 214-[219]. - Summary. - Imensko kazalo ; Kazalo zemljop. naziva.
ISBN 8070907940
323.15(497.5=162.4)(091)
HK06-03324

RENDIĆ-MIOČEVIĆ, Ivo
Hrvatski identitet : trajnost i fluidnost : uporedba Kvarnera i gorske Dalmacije / Ivo Rendić-Miočević ; [prijevodi sažetaka Chiara Veranić (talijanski), Tea Mayhew (engleski)]. - Rijeka : "Adamić", 2006. (Sv. Ivan Zelina : Tiskara Zelina). - 349 str. : ilustr. ; 25 cm.
Nakl. 750 primj. - Bibliografija: str. 279-311 i uz tekst. - Summary: Croatian identity ; Riassunto: L'identita croata. - Predmetno kazalo.
ISBN 9532192859
323.1(=163.42)
HK06-03325

WAR and change in the Balkans : nationalism, conflict and cooperation / edited by Brad K. Blitz. - 1st publ. - Cambridge : University Press, 2006. (Cambridge : University Press). - XI, 290 str. ; 24 cm.
Zastupljeni hrvatski autori: Ivo Banac, Branka Magaš. - Bibliografija: str. 267-280; bibliografske bilješke uz svaki rad. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9780521860420 (hardback)
323.1(497.1)"199"
HK06-03326

Vidi br.: HK06-04410

Vidi br.: HK06-03330

Vidi br.: HK06-03270

Vidi br.: HK06-03323

Vidi br.: HK06-04410

Vidi br.: HK06-03327

Vidi br.: HK06-03402

327   Međunarodni politički odnosi. Vanjska politika

ČIĆ, Emil
Globalizacija i hrvatski nacionalizam / Emil Čić. - 2. ispravljeno i dopunjeno izd. - Zagreb : Naklada E. Čić, 2006. (Zagreb : "ITG-Digitalni tisak"). - 224 str. : ilustr. ; 23 cm. - (Biblioteka Elita)
Bilješke: str. 205-215. - Bibliografija: str. 221-222. - Summary ; Zusammenfassung. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9539896851
327.39
323.13(497.5):327.39
HK06-03327

GEMEINSAMES Symposion der Universitaeten Augsburg und Osijek Europa im Blick (7 ; 2005 ; Augsburg)
Europa im Blick : siebtes gemeinsames Symposion der Universitaeten Augsburg und Osijek / Gregor Weber (Hg.). - Muenchen : Verlag Ernst Voegel, 2006 (Muenchen : Druck Ernst Voegel). - 213 str. : ilustr., graf. prikazi ; 24 cm. - (Schriften der Philosophischen Fakultaeten der Universitaet Augsburg. Historisch-sozialwissenschaftliche Reihe ; Nr. 74)
Zastupljeni hrvatski autori: Željko Uvanović, Dražen Barković, Željko Turkalj, Ivana Barković, Zvonimir Lauc, Stipe Ivanda, Josip Babić. - Bilješke o autorima: str. 209-213. - Bibliografija uz većinu radova i uz tekst.
ISBN 3896502301
327.39(4)(082)
HK06-03328

HRVATSKA i EU : izazovi integracije / urednici Vesna Barić Punda, Branko Grčić, Mario Pečarić. - Split : Ekonomski fakultet Sveučilišta u Splitu ; Studenstski zbor Sveučilišta u Splitu ; Europski pokret Split, 2006. ([s. l. : s. n.]). - 205 str. ; 24.
ISBN 9536024896
327.39(497.5:4-67 EU)
HK06-03329

HRVATSKI nacionalni interesi i EU : rasprave o strategiji zaštite i promicanja hrvatskih nacionalnih interesa / [urednici Mate Ljubičić, Miroslav Tuđman]. - Zagreb : HIP, 2006. (Zagreb : Katma). - 247 str. ; 23 cm.
Zastupljeni autori: Davorin Rudolf, Zdravko Tomac, Slaven Letica, Ljerka Mintas Hodak, Davor Domazet-Lošo, Marijan Šunjić, Nedjeljko Mihanović, Hrvoje Hitrec, Kuzma Kovačić, Josip Pečarić, Hrvoje Kačić, Ivo Lučić, Goran Dodig, Mate Ljubičić. - Bibliografija uz neke radove.
ISBN 9539561701
327.39(497.5:4-67 EU)(082)
323.1(=163.42)(082)
HK06-03330

MEĐUNARODNA konferencija U kakvu Europsku uniju želimo (2006 ; Zagreb)
U kakvu Europsku uniju želimo? : u potrazi za razlozima demokratskog deficita (EU i RH) : međunarodna konferencija : zbornik radova i izbor iz diskusije (Zagreb, 25. 5. 2006.) / priredio Vedran Horvat ; [prijevod Etami Borjan, Vedran Horvat i Srđan Dvornik]. - Zagreb : Fondacija Heinrich Boell, 2006. (Varaždin : Tiskara Varteks). - 168 str. : graf. prikazi ; 23 cm.
Zastupljeni autori: Anna Luehrmann, Žarko Puhovski, Michael Emerson, Siniša Rodin, Tamara Ćapeta, Matej Avbelj, Silva Mežnarić, Duško Sekulić, Željka Šporer, Josip Kregar, Srđan Dvornik, Igor Vidačak, Gojko Bežovan. - Str. 11-17: Predgovor ; Preface / Vedran Horvat. - Bibliografija uz neke radove i uz tekst.
ISBN 9789539852052
327.39(497.5:4-67 EU)(063)
339.923(497.5:4-67 EU)(063)
HK06-03331

RELIGIJA i europske integracije : zbornik radova / (ur.) Ivan Cvitković i Dino Abazović ; [prijevod s engleskog Mario Hibert]. - Sarajevo : Magistrat : Fakultet političkih nauka Univerziteta, 2006. (Široki Brijeg : Suton). - 210 str. : zemljop. crteži ; 24 cm. - (Editio Civitas)
Nakl. 500 primj. - Zastupljeni autori: Ivan Cvitković, Refik Šećibović, Ted G. Jelen, Clyde Wilcox, Christopher Soper, Joel Fetzer, Nerzuk Ćurak, Asim Mujkić, M. Ben Mollov, Mile Babić, Ljubivoje Stojanović, Fikret Karčić, Dino Abazović. - Bibliografija uz većinu radova i uz tekst.
ISBN 9958598043 (FPN)
327.39(4-67 EU):2](063)
261.6:327.39(4-67 EU)](063)
HK06-03332

SPEHNJAK, Katarina
Britanski pogled na Hrvatsku : 1945.-1948. / Katarina Spehnjak. - Zagreb : Golden marketing - Tehnička knjiga, 2006. (Zagreb : Grafomark). - 367 str. : ilustr., faks. ; 24 cm.
Popis kratica: str. 345-346. - Bilješka o autorici: str. 367. - Bibliografija: str. 347-356 i uz tekst. - Summary / translated by Nikica Barić. - Imensko kazalo.
ISBN 9532122605
327(497.1:410)"1945/1948"
HK06-03333

Vidi br.: HK06-03294

Vidi br.: HK06-03316

Vidi br.: HK06-03312

328   Parlamenti. Vlade

BUNIČ, Igor' L.
Partijsko zlato / Igor Bunič ; s ruskoga preveli Đuro Vidmarović, Jelena Zaričnaja. - Zagreb : Detecta, 2006. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 410 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Armagedon)
Prijevod djela: Zoloto partii. - Bio-bibliografski podaci uz tekst.
ISBN 9539989973
328.185(47)"1917/1991"
329.15(47)"1917/1991"
HK06-03334

329   Političke stranke i pokreti

BARCLAY, Harold
Narod bez vlade : antropologija anarhije / Harlod Barclay ; [prijevod Vesna Horvat]. - Zagreb : DAF, 2006. ([Zagreb] : Vedograf). - 185 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Ni dieu ni maitre ; knj. 7)
Prijevod djela: People without government. - Nakl. 1000 primj. - Str. 9-11: Predgovor / Alex Comfort. - Bilješka o autoru: str. 170. - Bibliografija: str. 171-179. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 953695608X (meki uvez)
329.285(091)
32:572
HK06-03335

KOMUNISTIČKA partija Hrvatske. Centralni komitet. Politbiro
Zapisnici Politbiroa Centralnog komiteta Komunističke partije Hrvatske / priredila Branislava Vojnović. - Zagreb : Hrvatski državni arhiv, 2005- . (Zagreb : Mikrorad). - sv. ; 25 cm.
ISBN 9536005743 (cjelina)
329(497.5)KPH"1945/1959"(093.2)

Sv. 2 : 1949. - 1952. - 2006. - 1087 str.
Nakl. 500 primj. - Str. 17-22: Predgovor / Branislava Vojnović. - Popis kratica: str. 23-24. - Imensko kazalo ; Kazalo zemljopisnih naziva.
ISBN 9536005808

HK06-03336

SILONE, Ignazio
Fašizam : njegov postanak i razvitak / Ignazio Silone ; preveo Milan Durman. - Zagreb : Durieux, 2006. (Zagreb : Tipotisak). - 318 str. ; 20 cm.
Prijevod djela: Der Fascismus. - Bilješka o autoru: str. 318.
ISBN 9531882479
329.18
321.64
HK06-03337

Vidi br.: HK06-03334

Vidi br.: HK06-04107

33   Ekonomija. Ekonomske znanosti

VUJIĆ, Vidoje
Lider u eliti znanosti : znanstvena biografija Josipa Deželjina / Vidoje Vujić. - Rijeka : "Adamić" : Ekonomski fakultet, 2006. (Sv. Ivan Zelina : Tiskara Zelina). - 193 str. : ilustr u bojama ; 24 cm + Errata corrige ([1] list)
ISBN 9532192743 ("Adamić")
33-05 Deželjin, J.
HK06-03338

Vidi br.: HK06-04400

Vidi br.: HK06-03314

331   Rad. Zapošljavanje. Organizacija rada. Sindikati

KACIAN, Nenad
Sigurnost pri građevinskim radovima / [Nenad Kacian]. - 8. promijenjeno izd. - Zagreb : ZIRS [i. e.] Zavod za istraživanje i razvoj sigurnosti, 2006. (Zagreb : URIHO Proizvodnja Tisak). - 126 str. : ilustr. u boji ; 19 cm. - (Osposobljavanje za rad na siguran način ; 7)
Autorovo ime preuzeto sa str. 2. - Nakl. 300 primj.
ISBN 9536412705
331.45:69](035)
69.05:331.45](035)
HK06-03339

OBRAČUN plaća u praksi / Ksenija Vugrin ... [et al.]. - Zagreb : Verlag Dashoefer, 2006. (Nove Zamky : AZ Print). - 1 sv. (razl. pag.) ; 23 cm.
Ostali zastupljeni autori: Vesna Brdovnik, Dušanka Marinković-Drača, Nevenka Bagarić, Dobrila Mikac, Željko Stazić, Đurđica Mostarčić. - Publikacija namijenjena dopunjavanju; slobodni listovi perforirani i uloženi u zajednički omot. - Knjizi su priloženi CD-ROM-ovi: 1. Obračun plaća u praksi : aktualno stanje: lipanj 2006. ; 2. Obračun plaća u praksi : aktualno stanje: listopad 2006.
ISBN 953738201X
331.2(497.5)(035)
HK06-03340

OBRAČUN plaća u praksi [Elektronička građa] : aktualno stanje: lipanj 2006. - Podaci. - Zagreb : Verlag Dashoefer, 2006. ([s. l. : s. n.]). - 1 optički disk (CD-ROM) ; 12 cm.
Zahtjevi sustava: PC; Windows XP. - Stv. nasl. s naljepnice diska. - Zastupljeni autori: Ksenija Vugrin, Vesna Brdovnik, Dušanka Marinković-Drača, Nevenka Bagarić, Dobrila Mikac, Željko Stazić, Đurđica Mostarčić. - CD-ROM je priložen knjizi: Obračun plaća u praksi.
331.2(497.5)(035)
HK06-03341

OBRAČUN plaća u praksi [Elektronička građa] : aktualno stanje: listopad 2006. - Podaci. - Zagreb : Verlag Dashoefer, 2006. ([s. l. : s. n.]). - 1 optički disk (CD-ROM) ; 12 cm.
Zahtjevi sustava: PC; Windows XP. - Stv. nasl. s naljepnice diska. - Zastupljeni autori: Ksenija Vugrin, Vesna Brdovnik, Dobrila Mikac, Željko Stazić, Đurđica Mostarčić. - CD-ROM je priložen knjizi: Obračun plaća u praksi.
331.2(497.5)(035)(086)
HK06-03342

SPOMENICA Hrvatskoga zavoda za zapošljavanje od 1906. do 2006. = Commemorative booklet of the Croatian Employment Service 1906 - 2006 / [uredništvo, editorial board Marica Barić, Zvonko Šešo]. - Zagreb : Hrvatski zavod za zapošljavanje, 2006. (Zagreb : Znanje). - 82 str. : ilustr. ; 28 cm.
Tekst usporedo na hrv. i engl. jeziku. - Nakl. 500 primj.
ISBN 9539778638
331.53.07(497.5)(067.5)"1906/2006"
HK06-03343

334   Gospodarske organizacije i udruženja

BAKAN, Joel
Korporacija : patološka težnja za profitom i moći / Joel Bakan ; preveli s engleskoga Vesna i Janko Paravić. - Zagreb : Mirakul, 2006. ([Zagreb] : Grafomark). - 236 str. ; 22 cm.
Prijevod djela: The corporation. - Bilješka o autoru: str. [239]. - Bibliografija: 209-220. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 953716411X
334.757
HK06-03344

HOWSON, Peter
Due diligence / Peter Howson ; [prevoditeljica Sanda Tomičić]. - Zagreb : Masmedia : Poslovni dnevnik, 2006. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 362 str. ; 23 cm.
Ime prevoditeljice preuzeto iz CIP zapisa. - Prijevod djela: Due diligence. - Bibliografija: str. 349-354. - Kazalo.
ISBN 9531574952 (Masmedia)
334.757:65.012.4
HK06-03345

POSLOVANJE obrtnika i slobodnih zanimanja / Vesna Ćebetarević ... [et al.] ; uredila Đurđica Jurić. - 4. izmijenjena i dopunjena nakl. - Zagreb : RRiF-plus, 2006. (Zagreb : M.A.K. Golden). - XXVIII, 1012 str. ; 24 cm. - (RRiF-ovi priručnici)
Ostali zastupljeni autori: Nada Dremel, Franciska Grđan, Katarina Horvat-Jurjec, Đurđica Jurić, Mirjana Mahović-Komljenović, Ljerka Markota, Peter Šribar, Lucija Turković-Jarža. - Sadrži i: Zakon o obrtu.
ISBN 9536121905
334.722:336.2](497.5)(035)
336.2:334.722](497.5)(035)
HK06-03346

336   Financije. Porezi. Carine. Bankarstvo. Monetarni sustav

HAGSTROM, Robert G.
Warren Buffettov način / Robert G. Hagstrom ; [prijevod Miloš Subotić]. - Varaždin : "Katarina Zrinski", 2006. (Varaždin : TIVA tiskara). - 299 str. ; 21 cm. - (Biblioteka 21. stoljeće / "Katarina Zrinski")
Bilješke uz tekst.
ISBN 953236126X
336.767(73)
336.763(73)
HK06-03347

JANČIEV, Zoran
Porezni priručnik za obrtnike / [autori Zoran Jančiev, Josip Supić]. - Zagreb : Institut za javne financije, 2006. (Zaprešić : Ars Nova]. - 172 str. ; 21 cm.
Podatak o autorima preuzet s poleđine nasl. lista. - Nakl. 10000 primj.
ISBN 9536047721
336.2:334.712](497.5)(035)
(497.5)
(035)
HK06-03348

OBRTNICI, slobodna zanimanja i poljoprivrednici : dodatak - propisi, upute i mišljenja / [urednik Krešimir Vranar]. - Zagreb : TEB - Poslovno savjetovanje, 2006. (Sv. Ivan Zelina : Tiskara Zelina). - 114 str. ; 24 cm.
336.2:334.722](035)
657:334.722](035)
HK06-03349

PARDOE, James
Kako to radi Buffett? : 24 jednostavne strategije ulaganja najvećeg svjetskog ulagača u podcijenjene dionice / James Pardoe ; prijevod Gordana Mlačak. - Zagreb : Poslovni dnevnik : Masmedia, 2006. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 162 str. : ilustr. ; 24 cm.
Prijevod djela: How Buffett does it. - Bilješka o autoru: str. 159. - Imensko kazalo.
ISBN 9531574960 (Masmedia)
336.763.2
HK06-03350

PLANIRANJE za 2007.-2009. i ostale aktualnosti : seminarski priručnik / Zdravko Baica ... [et al.]. - Zagreb : TEB - Poslovno savjetovanje, 2006. (Sv. Ivan Zelina : Tiskara Zelina). - 136 str. ; 24 cm. - (Proračuni i proračunski korisnici)
Ostali zastupljeni autori: Nikolina Bičanić, Ivana Jakir-Bajo, Andreja Kusaković.
336.13(497.5)"2007/2009"
657.31(497.5)"2007/2009"
HK06-03351

PUFNIK, Andreja
Kratkoročno prognoziranje inflacije u Hrvatskoj korištenjem sezonskih ARIMA procesa / Andreja Pufnik, Davor Kunovac. - Zagreb : Hrvatska narodna banka, Direkcija za izdavačku djelatnost, 2006. (Zagreb : Kratis). - 19 str. : graf. prikazi (djelomice u boji) ; 30 cm. - (Istraživanja / Hrvatska narodna banka 1332-1900 ; 18)
Nakl. 450 primj. - Bibliografija: str. 19.
336.748.12(497.5)
HK06-03352

TOMIĆ-PLAZIBAT, Neli
Matematički modeli u financijskom upravljanju / Neli Tomić-Plazibat, Zdravka Aljinović, Branka Marasović. - Split : Ekonomski fakultet, 2006. ([s. l. : s. n.]). - VIII, 155 str. : graf. prikazi ; 24 cm.
Bibliografija: str. 145-155 i uz tekst.
ISBN 9536024861
336.76:51](075.8)
HK06-03353

Vidi br.: HK06-03347

Vidi br.: HK06-03346

338   Gospodarstvo. Gospodarska politika. Proizvodnja. Usluge. Cijene

GOSPODARSKA izvješća Iločkog vlastelinstva : 1918.-1928. / preveo i priredio Stjepan Sršan. - Osijek : Državni arhiv, 2006. (Vinkovci : Zebra). - XV, 244 str. : ilustr. ; 24 cm.
Rječnik manje poznatih termina: str. XIV. - Str. 215-236: Imanje Vlastelinstva Odescalchi / Mato Batorović. - Bibliografske bilješke uz uvodni tekst. - Zusammenfassung / Uebersetzung Dario Mlinarević : Osszefoglalo / forditotta Zita Jukić.
ISBN 9536446405
338(497.5 Ilok)"1918/1928"
HK06-03354

GOSPODARSTVO Bjelovara 2006. / [urednik Franjo Forjan]. - 1. izd. - Bjelovar : Čvor, 2006. (Bjelovar : Čvor ; Čakovec : "Zrinski"). - [93] str. : ilustr. u bojama ; 30 cm.
Na omotu: Bjelovar : 250 godina : 1756. - 2006. - Nakl. 1000 primj.
ISBN 9536254794
338(497.5 Bjelovar)"2006"
HK06-03355

HRVATSKO društvo ekonomista. Tradicionalno savjetovanje (14 ; 2006 ; Opatija)
Ekonomska politika Hrvatske u 2007. : zbornik radova / 14. tradicionalno savjetovanje [Hrvatskog društva ekonomista, 15.-17. studenoga 2006., Opatija]. - Zagreb : Inženjerski biro, 2006. (Samobor : "Antun Gustav Matoš"). - III, 499 str. : ilustr., graf. prikazi ; 24 cm.
Zastupljeni autori: Vladimir Veselica, Ivan Teodorović, Goran Buturac, Mladen Vedriš, Ivan Mencer, Tihomir Domazet, Željko Lovrinčević, Davor Mikulić, Branimir Lokin, Mladen Mlinarević, Ljubo Jurčić, Branko Grčić, Jasmina Havranek, Zoran Grgić, Ramona Franić, Marko Trnski, Hrvoje Šimović, Josip Tica, Nataša Erjavec, Boris Cota, Zlatko Šantak, Branko Blažević, Jože Perić, Dragomir Sundać, Josip Kregar, Ante Rončević, Vatroslav Gojšić, Marijan Mandić, Grgo Jelinić, Spomenka Tomek-Roksandić, Berislav Skupnjak, Mate Ljubičić, Tihomira Ivanda, Josip Čulig, Željko Baklaić, Vera Babić, Ferdo Spajić, Ivan Kelebuh. - Bibliografija uz većinu radova i uz tekst.
ISBN 9532620036
338.2(497.5)(063)
HK06-03356

INTERDISCIPLINARY management research II = Interdisziplinaere Managemntforschung II / [Wissenschaftliche Herausgeber Dražen Barković, Bodo Runzheimer]. - Osijek : Ekonomski fakultet ; Pforzheim : Hochschule fuer Gestaltung, Technik und Wirtschaft, 2006. ([Osijek] : Grafika). - 516 str. : graf. prikazi ; 25 cm.
Na vrhu nasl. str.: The J. J. Strossmayer University of Osijek, Pforzheim University of Applied Sciences. - Tekst na engl. ili njem. jeziku. - Zastupljeni autori: Mladen Vedriš, Dirk Wentzel, Norbert Pap, Andor Vegh, Nedeljko Bosanac, Ivana Barković, Zsuzsa M. Csaszar, Jozsef Toth, Željka Bajto, Dijana Borojević, Stjepan Rudan, Dominika Crnjac, Karolina Štefanac, Niko Majdandžić, Tadija Lovrić, Vido Perić, Bernd Britzelmaier, Brigitte Eller, Mladen Jurišić, Jozo Kanisek, Dražen Barković, Zlatko Lacković, Marina Dabić, Mirjana Pejić-Bach, Dunja Maronić-Filaković, Maja Lamza-Maronić, Sanja Popović, Neven Raguž, Danijela Mikulić, Anita Kedačić, Sandra Knežević, Marina Marušić, Hrvojka Medverec, Zdenko Veir, Alka Šofić, Sandra Špiranović, Dalibor Bukvić, Zdravko Dokuzović, Tadija Lovrić, Verica Jovanovski, Maja Horonitz, Branislav Orešković, Linda Juraković, Giorgio Cadum, Goran Fabris, Marius Gavriletea, Izabela Pruchnicka-Grabias, Branimir Marković, Branko Matić, Cornelia Pop, Partenie Dumbrava, Miljenko Crnjac, Justyna Maliszewska-Nienartowicz, Gordana Dukić, Darko Dukić, Bela Orosdy, Mane Medić, Željka Zavišić, Gyongyi Gergely, Alexej Steinmark, Djula Borozan, Ivana Barković, Mario Vinković, Ljiljana Croce. - Bibliografija uz svaki rad.
ISBN 953253007X
338(4-11)(063)
HK06-03357

PILZER, Paul Zane
Wellness revolucija : [kako zaraditi bogatstvo u novoj grani industrije vrijednoj trilijune dolara] / Paul Zane Pilzer ; [prijevod Lidija Dašić]. - Varaždin : "Katarina Zrinski", 2006. (Varaždin : TIVA tiskara). - 192 str. ; 21 cm. - (Biblioteka 21. stoljeće / "Katarina Zrinski")
Prijevod djela: The wellness revolution. - Podnasl. preuzet s omota. - Bilješka o autoru na omotu.
ISBN 9532361200
338.4:613
HK06-03358

STEINER, Sanja
Elementi prometne politike : skripta / Sanja Steiner. - Zagreb : Fakultet prometnih znanosti, 2006. (Zagreb : Fakultet prometnih znanosti). - 57 str. : zemljop. crteži ; 30 cm.
Om. nasl. - Nakl. 500 primj. - Bibliografija: str. 56-57 i uz tekst.
ISBN 9532430156
338.47(075.8)
656(075.8)
HK06-03359

338.48   Turizam

CRKVE i vjerske zajednice za napredak turizma u Hrvatskoj : zbornik IV. : međunarodni simpozij, Zagreb, 18. - 19. svibnja 2006. / uredio Mladen Karadjole. - Zagreb : HDK Sv. Jeronima, 2006. (Zagreb : Orbis). - 100 str. : ilustr. ; 20 str.
Na nasl. str.: Hrvatski ogranak Svjetske konferencije Religija za mir. - Zastupljeni autori: Želimir Kramarić, Georg Eltz, Marijan Jelenić, Boris Vukonić, Tomislav Premerl. - Bibliografija i bilješke uz neke radove. - Summaries.
338.48:2](497.5)(063)
HK06-03360

HRVATSKI turizam : plavo - bijelo - zeleno / [urednici Sanda Čorak, Vesna Mikačić]. - Zagreb : Institut za turizam, 2006. (Zagreb : Copygraf). - X, 301 str. : ilustr., graf. prikazi ; 26 cm. - (Znanstvena edicija Instituta za turizam ; knj. 3)
Nakl. 500 primj. - Zastupljeni autori: Neven Ivandić, Neda Telišman-Košuta, Sanda Čorak, Damir Krešić, Vesna Mikačić, Siniša Horak, Zrinka Marušić, Zvjezdana Hendija, Renata Tomljenović, Zoran Klarić, Petra Gatti, Eduard Kušen, Branko Kovačević, Marina Kovačević, Blaženka Vrdoljak-Šalamon, Perla Tadej, Tomislav Hitrec. - Bilješke o autorima: str. V-VIII. - Bibliografija uz svaki rad. - Summaries.
ISBN 9536145162
338.48(497.5)
HK06-03361

339   Trgovina. Međunarodni gospodarski odnosi

BHAGWATI, Jagdish Natwaral
Slobodna trgovina danas / Jagdish Bhagwati ; prijevod Sanja Bingula ; pogovor i stručna redakcija Mia Mikić. - Zagreb : Masmedia, [2006.] (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 186 str. : graf. prikazi ; 24 cm. - (Biblioteka Orbis)
Prijevod djela: Free trade today. - Podatak o god. izdavanja preuzet iz CIP zapisa. - Bilješka o autoru na omotu. - Bhagwatijev pečat: str. 145-167. - Bilješke uz tekst. - Bibliografija: str. 169-173. - Predmetno kazalo ; Imensko kazalo.
ISBN 9531574790
339.1
HK06-03362

DEVIZNO poslovanje : sa zakonom o deviznom poslovanju i provedbenim propisima : seminarski materijal (lipanj 2006.) / Ivan Biluš ... [et al.]. - Zagreb : RRiF-plus, 2006. (Zagreb : M.A.K. Golden). - 492 str. : 24 cm. - (RRiF-ovi priručnici)
Ostali zastupljeni autori: Nada Dremel, Davor Galinec, Branimir Gruić, Zoran Jurak, Ankica Kačan, Marcela Kir, Iva Kopecki, Ljubica Lekić, Boris Masnjak, Alen Škudar.
ISBN 9536121921
339.74(497.5)(035)
HK06-03363

GALAC, Tomislav
Microstructure of foreign exchange market in Croatia / Tomislav Galac, Ante Burić, Ivan Huljak. - Zagreb : Croatian National Bank, Publishing Department, 2006. (Zagreb : Kratis). - 41 str. : graf. prikazi u boji ; 30 cm. - (Working papers / Croatian National Bank ; 15)
Nakl. 400 primj. - Bibliografske bilješke uz tekst.
339.5(497.5)"200"
HK06-03364

KAKO prodavati u EU : strategija, tehnologija i standardi prodaje / Hugo Birolla ... [et al.]. - Zagreb : Delfin, 2006. (Zagreb : Mikrorad). - 160 str. ; 25 cm.
Ostali zastupljeni autori: Ivana Dražić Lutilsky, Damir Fio, Antun Kliment, Ksenija Kliment, Blaženka Knežević, Maja Kušt, Velimir Srića, Ivan Škoro.
ISBN 9539505615
339.18(497.5:4-67 EU)
HK06-03365

KIR, Marcela
Novosti u deviznom poslovanju : [primjena novih propisa od 01.06.2006.] / Marcela Kir, Davor Galinec. - Zagreb : TEB - Poslovno savjetovanje, 2006. (Sv. Ivan Zelina : Tiskara Zelina). - 133 str. ; 24 cm.
Podnasl. preuzet s omota.
ISBN 9536290278
339.74(497.5)(035)
HK06-03366

PODUZEĆA, rast i izvoz : socioekonomska anatomija hrvatskog izvoznog uzmaka / urednik Drago Čengić. - Zagreb : Institut društvenih znanosti Ivo Pilar, 2006. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 250 str, : graf. prikazi (pretežno u bojama) ; 25 cm. - (Biblioteka Posebna izdanja / Institut društvenih znanosti Ivo Pilar ; knj. 2)
Zastupljeni autori: Drago Čengić, Ivan Rogić, Zoran Aralica, Dražen Derado, Domagoj Račić, Saša Poljanec Borić. - Nakl. 500 primj. - Bilješke o autorima: str. 247-250. - Bibliografija ujz svaki rad. - Summaries.
ISBN 9536666464
339.564(497.5)(082)
316.334.2(497.5)(082)
HK06-03367

Vidi br.: HK06-03331

Vidi br.: HK06-03893

Vidi br.: HK06-03761

34   Pravo. Pravna znanost

SINIŠA Triva : 1919. - 2004. / [uredio Jakša Barbić]. - Zagreb : Hrvatska akademija znanosti i umjetnosti, 2006. ([Zagreb] : Intergrafika). - 49 str. : slika S. Trive ; 26 cm. - (Spomenica preminulim akademicima 1330-0865 ; sv. 130)
Nakl. 400 primj. - Str. 9-15: Akademik Siniša Triva / Jakša Barbić. - Str. 17-21: Sjećanje na djelo akademika Siniše Trive / Davor Krapac. - Bibliografija radova S. Trive: str. 35-49.
ISBN 9531547149
34-05 Triva, S.
HK06-03368

Vidi br.: HK06-04384

Vidi br.: HK06-04380

Vidi br.: HK06-03386

341   Međunarodno pravo

DEGAN, Vladimir-Đuro
Međunarodno pravo / Vladimir Đ. [Đuro] Degan. - 2. osuvremenjeno izd. - Rijeka : Pravni fakultet; Žagar, 2006. (Rijeka : Žagar). - XV, 980 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Pravnog fakulteta u Rijeci. Udžbenici)
Skraćenice: str. IX. - Bibliografija uz svako poglavlje i uz tekst; bibliografija radova V.-Đ. Degana: str. 981. - Predmetno kazalo.
ISBN 9536597586 (Pravni fakultet)
341(075.8)
HK06-03369

KONVENCIJA o pravima osoba s invaliditetom : Fakultativni protokol uz Konvenciju. - Zagreb : Ministarstvo obitelji, branitelja i međugeneracijske solidarnosti Republike Hrvatske, Povjerenstvo Vlade Republike Hrvatske za osobe s invaliditetom, 2006. (Zagreb : Intergrafika). - 56 str. ; 24 cm.
Izv. stv. nasl.: Convention on the rights of persons with disabilities. - Na vrhu nasl. str.: Ujedinjeni narodi. Opća skuština.
ISBN 9537438058
341.231.14-056.26
HK06-03370

MARIČIĆ, Domagoj, pravnik
Konvencija za zaštitu ljudskih prava i temeljnih sloboda : (Nar. nov. - dodatak Međunarodni ugovori, br. 18/97, 6/99 - proč. tekst, 8/99 - ispr., 14/02 i 1/06) : s napomenama i sudskom praksom. - 2. izd. - Zagreb : Novi informator, 2006. ([s. l. : s. n.]). - 69 str. ; 28 cm.
Bibliografija i bilješke uz tekst.
341.231.14(4:497.5)(094.2)
HK06-03371

Vidi br.: HK06-03383

342   Javno pravo. Ustavno pravo. Upravno pravo

MILJKO, Zvonko
Ustavno uređenje Bosne i Hercegovine / Zvonko Miljko. - Zagreb : Hrvatska sveučilišna naklada, 2006. (Široki Brijeg : Logotip). - 458 str. ; 24 cm.
Nakl. 1000 primj. - Bibliografija: str. 451-458.
ISBN 9531691320
342.4(497.6)
HK06-03372

UPRAVNO pravo i upravni postupak u praksi - aktualna pitanja i problemi / Ana Berlengi Fellner ... [et al.] ; [urednici Marica Kuzmić, Ante Šumelj]. - Zagreb : Inženjerski biro, 2006. (Samobor : "A. G. Matoš"). - VIII, 284 str. ; 24 cm.
Ostali zastupljeni autori: Jadranko Crnić, Mirjana Juričić, Ljiljana Karlovčan Đurović, Mislav Kolakušić, Veseljka Kos, Marija Kriletić, Ivica Kujundžić, Fedora Lovričević-Stojanović, Jasna Omejec, Miljenka Pajalić. - Sadrži i: Zakon o općem upravnom postupku ; Zakon o upravnim sporovima ; Zakon o izvlaštenju. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9532620028
342.9(063)
HK06-03373

343/344   Kazneno pravo (opće i posebno)

GARAČIĆ, Ana
Pravni lijekovi u kaznenom postupku i sudskoj praksi / [Ana Garačić]. - Zagreb : Inženjerski biro, 2006. (Samobor : "Antun Gustav Matoš"). - III, 582 str. ; 24 cm.
Podatak o autorici preuzet s omota. - Bibliografija: str. 575-578. - Predmetno kazalo.
ISBN 9532620044
343.156/.158
HK06-03374

LJUBANOVIĆ, Boris
Problemi određivanja nadležnosti tijela državne uprave u izvršavanju kaznenih sankcija / Boris Ljubanović. - Osijek : Pravni fakultet, 2006. (Osijek : Grafika). - XVII, 206 str. ; 24 cm.
Str. V-X: Predgovor / Branko Babac. - Tumač kratica: str. XI-XII. - Bibliografija: str. 198-202. - Predmetno kazalo.
ISBN 953607236X
343.244(497.5)
HK06-03375

Vidi br.: HK06-03302

347   Građansko pravo

GRAĐENJE i nekretnine u prometu / Ljiljana Antonić ... [et. al] ; redakcija Vlado Brkanić. - 3. izmijenjena i dopunjena nakl. - Zagreb : RRiF-plus, 2006. (Zagreb : M. A.K.-Golden). - 872 str. ; 24 cm. - (RR-iF-ovi priručnici)
Ostali zastupljeni autori: Josip Binenfeld, Vlado Brkanić, Jadranko Crnić, Nada Dremel, Nikola Eterović, Ana-Marija Končić, Vladimir Krtalić, Marijana Vuraić-Kudeljan, Ljerka Markota, Hrvoje Momčinović, Ante Vidović. - Sadrži i: Zakon o gradnji ; Zakon o komunalnom gospodarstvu ; Zakon o zemljišnim knjigama ; Zakon o vlasništvu i drugim stvarnim pravima ; Zakon o obveznim odnosima ; Zakon o porezu na promet nekretnina. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9536121654
347.235(497.5)(094)
349.44(497.5)(094)
HK06-03376

KOS, Mario
Život u odvjetništvu / Mario Kos. - 2. dopunjeno i prošireno izd. - Zagreb : Organizator, 2006. (Zagreb : Kerschoffset). - 796 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm.
Nakl. 2000 primj. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9536007231
347.965(497.5)
HK06-03377

NEKRETNINE u pravnom prometu - 2006. / Josip Bienenfeld ... [et al.]. - Zagreb : Inženjerski biro, 2006. (Samobor : "Antun Gustav Matoš"). - VI, 475 str. ; 24 cm.
Ostali zastupljeni autori: Jasna Brežanski, Jadranko Crnić, Tatjana Josipović, Hrvoje Kačer, Ana Marija Končić, Vladimir Krtalić, Nives Radišić, Đuro Sessa, Marijana Vuraić Kudeljan. - Sadrži i: Zakon o vlasništvu i drugim stvarnim pravima ; Zakon o zemljišnim knjigama ; Zakon o prostornom uređenju ; Zakon o prodaji stanova namijenjenih za nadstojnika stambene zgrade. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9532620052
347.235(497.5)(063)
HK06-03378

ZAKON o obveznim odnosima : s napomenama i opsežnim abecednim kazalom pojmova ; i Zakon o kamatama : s uredbama o kamatnim stopama / priredio Ivica Crnić. - Zagreb : Organizator, 2006. (Varaždin : Varteks, Tiskara). - LXXIII, 549 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Zakoni / Organizator)
Nakl. 700 primj. - Kratice: str. LXXIII.
ISBN 9536007967
347.4(497.5)(094.5.072)
347.4.096(497.5)
HK06-03379

Vidi br.: HK06-03379

347.7   Trgovačko pravo

GORENC, Vilim
Osnove statusnoga i ugovornoga trgovačkog prava / Vilim Gorenc. - Zagreb : Gorenc i dr., 2006. (Zagreb : Mikrorad). - 268 str. ; 24 cm.
Bilješke uz tekst. - Bibliografija: str. 258-260. - Predmetno kazalo.
ISBN 953687203X
347.74(075.8)
347.72(075.8)
HK06-03380

HRVATSKA. Zakoni
Stečajni zakon : (redakcijski pročišćeni tekst) : [i podredni propisi] / pripremio Ante Vidović. - Zagreb : RRiF-plus, 2006. (Zagreb : M.A.K. Golden). - XV ; 24 cm. - (RRiF-ova pravna biblioteka)
Sadržaj s nasl. str.: Zakon o osiguranju potraživanja radnika u slučaju stečaja poslodavca ; Pravilnik o sadržaju obrasca zahtjeva radnika za ostvarivanje prava u slučaju stečaja poslodavca ; Zakon o bankama : (izvadak iz Zakona). - Predmetno kazalo.
347.736(497.5)(094.5)
HK06-03381

Vidi br.: HK06-03380

Vidi br.: HK06-03392

348/349   Posebne grane prava

MARINKOVIĆ-DRAČA, Dušanka
Radni odnosi : pravilnik o radu - primjer, novo zakonodavstvo državnih službenika / Dušanka Marinković Drača, Zoran Pičuljan, Sanda Pipunić. - Zagreb : TEB - Poslovno savjetovanje, 2006. (Sveti Ivan Zelina : Tiskara Zelina). - 173 str. ; 24 cm.
Sadrži i: Zakon o državnim službenicima.
ISBN 9536290316
349.2(497.5)
HK06-03382

Vidi br.: HK06-03376

35   Javna uprava

AZIL u Hrvatskoj : integracijske politike / [autori Sandra Benčić ... et al.]. - Zagreb : Centar za mirovne studije, 2006. ([Zagreb] : Kratis). - 85 str. ; 23 cm.
Ostali zastupljeni autori: Gordan Bosanac, Goran Miletić, Andrijana Parić, Drago Župarić-Iljič. - Imena autora preuzeta sa str. 2. - Bilješke uz tekst.
ISBN 9539937426
351.756(497.5)(035)
314.74(497.5)(035)
341.43(497.5)(035)
HK06-03383

FRANCIŠKOVIĆ, Marko
Hrvatska knjiga opstanka : studium rei civilis = studija o državništvu / Marko Francišković. - Zagreb : vlast. nakl., 2006. (Zagreb : Denona). - 803 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Dva srca ; knj. 30)
Nakl. 1000 primj. - Autorova slika i bilješka o njemu: str. 803.
ISBN 9539558603
354(497.5)"199/200"
32(497.5)"199/200"
HK06-03384

INFORMATOPOLIS - otvoreni dan suvremene javne uprave (2006 ; Varaždin)
Informatopolis 2006 - otvoreni dan suvremene javne uprave, Varaždin, 21. rujna 2006. : zbornik radova / [urednici Neven Vrček, Miroslav Bača]. - Varaždin : Fakultet organizacije i informatike, 2006. ([s. l. : s. n.]). - 109 str. : ilustr. ; 29 cm.
Tekst na hrv. i na engl. jeziku. - Zastupljeni autori: Krešimir Ilić, Anamarija Musa, Vanja Smokvina, Tomaš Sabol, Marian Mach, Dražen Viman, Željko Pavić, Vlado Antonović, Ivan Novak, Slavko Vidović. - Nakl. 80 primj. - Bibliografija uz većinu radova.
ISBN 9536071282
35(063)
HK06-03385

KOPRIVNICA. Statut
Statut grada Koprivnice / prevela i priredila Karmen Levanić. - Koprivnica : Muzej grada Koprivnice ; Varaždin : Državni arhiv u Varaždinu, 2006. (Koprivnica : Baltazar). - 127 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Fontes Capronczenses = Izvori za povijest Koprivnice ; knj. 2)
Na spor. nasl. str.: Statuta civitatis Capronczensis. - Sadrži hrv. i lat. izvornik i hrv. prijevod. - Nakl. 500 primj. - Str. 7-8: Predgovor / Dražen Ernečić. - Str. 9-29: Statuti gradskih komuna i povlastice slobodnih kraljevskih gradova s posebnim osvrtom na grad Koprivnicu / Mirjana Matijević Sokol. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9536243849 (Muzej grada Koprivnice)
352.07(497.5 Koprivnica)"17"(094.7)
34(497.5)(091)"17"
HK06-03386

OKRUGLI stol Reforma upravnog sudstva i upravnog postupanja (2006 ; Zagreb)
Reforma upravnog sudstva i upravnog postupanja : Okrugli stol održan 7. lipnja 2006. u palači HAZU u Zagrebu / uredio Jakša Barbić. - Zagreb : HAZU, 2006. ([Zagreb] : ZiB mladost). - 114 str. ; 24 cm. - (Modernizacija prava ; knj. 4)
Na vrhu nasl. str.: Znanstveno vijeće za državnu upravu, pravosuđe i vladavinu prava. - Zastupljeni autori: Božo Gagro, Dunja Jurić-Knežević, Dragan Medvedović, Ivan Koprić, Tone Jerovšek, Jasna Omejec. - Nakl. 400 primj. - Str. 7-10: Predgovor / Jakša Barbić. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9531547319
354(497.5)(063)
HK06-03387

PRIRUČNIK javne nabave za naručitelje [Elektronička građa]. - 1. izd. - Tekstovni podaci. - Zagreb : Ured za javnu nabavu Vlade Republike Hrvatske, 2006. ([s. l. : s. n.]). - 1 optički disk (CD-ROM) ; 12 cm.
Zahtjevi sustava: PC; Windows XP; Adobe Acrobat Reader. - Stv. nasl. s nasl. zaslona. - CD-ROM je priložen knjizi: Priručnik javne nabave za naručitelje. - Publikacija u formatu PDF; sadrži 320 str. - Nakl. 1000 primj. - Predgovor / Mato Regvar. - Popis kratica. - Bibliografske bilješke.
35.073.53(035)(086)
HK06-03388

PRIRUČNIK javne nabave za naručitelje. - 1. izd. - Zagreb : Ured za javnu nabavu Vlade Republike Hrvatske, 2006. ([Zagreb] : Sveučilišna tiskara). - 319 str. ; 30 cm.
Na nasl. str.: USAID Croatia [i] Europska unija. - Knjizi je priložen CD-ROM: Priručnik javne nabave za naručitelje. - Nakl. 1000 primj. - Str. 7: Predgovor / Mato Regvar. - Popis kratica: str. 12. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9539556104
35.073.53(035)
HK06-03389

PRIRUČNIK za dobro upravljanje / Ljubica Ajduković Ugarković ... [et al.] ; urednica Inge Perko Šeparović. - Zagreb : HPC [i. e.] Hrvatski pravni centar, 2006. (Velika Gorica : TIPOMAT). - XII, 161 str. ; 19 cm.
Nakl. 1000 primj. - Ostali zastupljeni autori: Vjekoslav Bratić, Andreja Kusaković, Helena Masarić, Inge Perko Šeparović, Zdravko Petak, Ivana Radić.
ISBN 9536635038
352.07(497.5)(035)
HK06-03390

PRIRUČNIK za organizacijski razvoj u lokalnoj samoupravi : kako izgraditi i voditi učinkovitu organizaciju / Fred Rosensweig ... [et al.]. - Zagreb : The Urban Institute, 2006. ([s. l. : s. n.]). - 105 str. ; 30 cm.
Ostali zastupljeni autori: Victor Wekselberg, Ksenija Plantak, Maris Mikelsons, Krzysztof Chmura, Igor Miškulin. - Bibliografija: str. 105.
ISBN 953732205X
352.07(497.5)(035)
HK06-03391

REGISTAR brodova unutarnje plovidbe. - Split : Hrvatski registar brodova , 2006. (Split : Hrvatski registar brodova). - IX str., 62 lista ; 30 cm + [1] list s tablom
Nakl. 50 primj. - Tumač podataka i skraćenica: str. V-IX.
351.813.23(497.5)"2006"
629.55.01(497.5)(083.5)
347.791.3(497.5)
HK06-03392

Vidi br.: HK06-03754

355/359   Vojništvo

ARALICA, Tomislav
Hrvatski ratnici kroz stoljeća = Croatian warriors through the centuries = Kroatische Krieger im Laufe der Jahrhunderte / [tekst] Tomislav Aralica i [crtež] Višeslav Aralica. - Zagreb : Znanje, 2006-. - sv. : ilustr. ; 32 cm. - (Posebno izdanje / Znanje)
ISBN 9531956134 (cjelina)
355.14(497.5)(091)

Knj. 1 : Oprema, oružje i odore hrvatskih ratnika od oko 800. do 1918. godine = Equipments, arms und uniforms from about the year 800 to 1918 = Ausstattung, Waffen und Kleidung der kroatischen Krieger von etwa 800 bis 1918 / [prijevod na engleski Graham McMaster, na njemački Milan Ilić]. - 2006. (Zagreb : Tiskara Znanje). - 220 str. : ilustr. u bojama.
Tekst na hrv., engl. i njem. jeziku. - Napomene uz tekst: str. 207-214. - Rječnik manje poznatih pojmova: str. 215-216.
ISBN 9531956138
355.14(497.5)"0800/1918"

HK06-03393

IVKANEC, Nikola
Moja sjećanja : Domovinski rat '91.-'95. : Glina, Daruvar, Pakrac / Nikola Ivkanec. - Čazma : Grad Čazma ; Daruvar : Grad Daruvar ; Pakrac : Grad Pakrac, 2006. (Daruvar : GRAFODAR). - 280 str. : ilustr. (djelomice u bojama) ; 24 cm.
Nakl. 1200 primj. - Str. 253-254: Kada malo postaje veliko / Jadranka Kruljac Sever. - Bilješka o autoru: str. 255. - Kratice: str. 275-276. - Bibliografija: str. 274. - Imensko kazalo ; Kazalo zemljop. naziva.
ISBN 9539699215 (Grad Čazma)
355.45(497.5-3 Slavonija)"1991/1995"
HK06-03394

LUCIĆ, Ljubo
Između neba i granata : sarajevski dnevnik 1992-1995. / Ljubo Lucić. - Sarajevo ; Zagreb : Svjetlo riječi, 2005- . (Sarajevo : Blicdruck). - sv. ; 25 cm.
ISBN 9537091244 (Svjetlo riječi, Zagreb)
355.44(497.6 Sarajevo)"1992/1995"(093.3)

Dio 2. - 2006. - 677 str.
Bilješka o autoru: str. [680]. - Imensko kazalo.
ISBN 9958741571 (Svjetlo riječi, Sarajevo)

HK06-03395

MARIJAN, Davor
Graničari : prilog za ratni put 108. brigade Zbora narodne garde Republike Hrvatske : (lipanj 1991. - studeni 1992.) / Davor Marijan ; [izrada kazala Vlatka Lemić ; fotografije Darko Janković]. - Slavonski Brod : Hrvatski institut za povijest, Podružnica za povijest Slavonije, Srijema i Baranje, 2006. (Zagreb : Tiskara Impress ; Slavonski Brod : Posavska Hrvatska). - 325 str., [47] str. s tablama : ilustr. u bojama ; 24 cm. - (Bibliotheca Croatica: Slavonica, Sirmiensia et Baranyensia. Hrvatski demokratski pokret i Domovinski rat ; knj. 5)
Kratice: str. 291-292. - Bibliografija: str. 293-295 i uz tekst. - Imensko kazalo ; Kazalo zemljop. naziva.
ISBN 9536659271
355.311.6(497.5-37 Slavonija)"1991/1992"
HK06-03396

OBAVJEŠTAJNA praksa i demokratski nadzor : praktični pogled / [urednik [i] prevoditelj Franjo Turek]. - Varaždin : Prudens consilium, 2006. (Varaždin : TIVA). - XII, 136 str. ; 24 cm.
Prijevod djela: Intelligence practice and democratic oversight. - Na vrhu nasl. str.: Ženevski centar za demokratsku kontrolu oružanih snaga (DCAF), Radna grupa za obavještajne službe. - Sadrži i: Zakon o sigurnosno-obavještajnom sustavu Republike Hrvatske. - Str. VII-XII: Predgovor / Vlatko Cvrtila. - Bibliografija: str. 73-76 i uz tekst.
ISBN 9539548810
355.40
HK06-03397

POJIĆ, Milan
Vojskovođa Svetozar Boroević : 1856-1920 ; [povodom 150. obljetnice rođenja] / [autor izložbe i kataloga Milan Pojić]. - Zagreb : Hrvatski državni arhiv, 2006. (Zagreb : Mikrorad). - 31 str. : ilustr. ; 24 cm.
Nakl. 500 primj. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9536005794
355-05 Borojević, S. (064)
HK06-03398

PRALJAK, Slobodan
Kako je srušen Stari most : činjenice / Slobodan Praljak. - Zagreb : Oktavijan, 2006. ([s. l. : s. n.]). - 72 str. : ilustr. (djelomice u bojama), faks. ; 30 cm.
Na str. 51-67 usporedo tekst na hrv. i engl. jeziku.
ISBN 953954100X
355.4(497.6 Mostar)"1993"
355.012(497.6 Mostar)"1993":930.85
HK06-03399

PULEZ, Željka
Neispričane priče / Željka Pulez ; [fotografije Dinko Neskusil ... [et al.] ; ilustracije Ivan Arbanas]. - Karlovac : vlast. nakl., 2006. (Karlovac : Tiskara Pečarić&Radočaj). - 172 str. : ilustr. ; 24 cm.
ISBN 9539537304
355.45(497.5-37 Karlovac)"1991"(0:82-94)
HK06-03400

SNAGA ljubavi - činiti dobro : žene u Domovinskom ratu / [urednica Marija Slišković]. - Zagreb : Udruga žene u domovinskom ratu : Parvus, 2005- . (Zagreb : Parvus). - sv. ; 20 cm. - (Biblioteka Domovina)
ISBN 9539509505 (Parvus)
355.45(497.5)"1991/1995"(093.3)

Knj. 2 : Osijek. - 2006. - 312 str. : ilustr.
Zemljop. crteži u bojama na oba spojna lista. - Zastupljeni autori: Kruna Fuerst-Medić, Nada Arbanas, Marijana Braš, Aranka Lončar, Vesna Pichler, Ana Diklić, Verica Mađer, Nevenka Špoljarić, Nada Prkačin, Anita Schmidt, Terezija Farkaš, Milica Šakota, Jadranka Đukić, Jadranka Žaja, Lydia Scheuermann Hodak, Marija Polčić, Mira Petrović, Nevenka Gavran-Vujasin, Štefica Krstić, Ružica Wohlmut, Ana Škrnjug, Julijana Vurm, Mara Petrijevčanin, Josip Vuksanović, Edita Dominović, Hrvoje Suk, Marija Britvić-Suk. - Str. 5-7: Žene u Domovinskom ratu - Osijek / Marija Slišković. - Str. 8-11: Snaga obrane istinoljubljem / Stanislav Marijanović.
ISBN 9539509521 (Parvus)
355.45(497.5 Osijek)"1991/1995"(093.3)

HK06-03401

ZAHIROVIĆ, Adam
Sisački žrtvoslov / Adam Zahirović ; [slikovni prilozi Darko Zahirović]. - Sisak : Merkur, 2006. (Sisak : Merkur). - 400 str. : ilustr. (djelomice u bojama) ; 24 cm.
Autorova slika i bilješka o njemu: str. [399]. - Bibliografija: str. 375, 385-395. - Summary / Tea Deak ; Zusammenfassung / Ivana Zahirović ; Resume / Ivana Zahirović.
ISBN 9539817358
355.1-053.99(497.5 Sisak)"1941/1945"
323.281(497.5 Sisak)"1945/1948"
HK06-03402

ZDRUŽENA doktrina Oružanih snaga Republike Hrvatske. - Zagreb : Ministarstvo obrane, Glavni stožer OS RH, Zapovjedništvo za združenu izobrazbu i obuku Petar Zrinski ;, 2006. (s. l. : s. n.). - 187 str. ; 30 cm.
Pojmovnik: str. 163-173. - Kratice: str. 175-186. - Bibliografija: str. 187.
355.02(497.5)"200"
HK06-03403

Vidi br.: HK06-03319

Vidi br.: HK06-04418

Vidi br.: HK06-03399

36   Socijalni rad. Osiguranje

AKCIJSKI plan Vijeća Europe za promicanje prava i potpunog sudjelovanja u društvu osoba s invaliditetom: poboljšanje kvalitete života osoba s invaliditetom u Europi 2006. - 2015. : preporuka REC (2006) 5 Odbora ministara državama članicama. - Zagreb : Povjerenstvo Vlade Republike Hrvatske za osobe s invaliditetom, Ministarstvo obitelji, branitelja i međugeneracijske solidarnosti, 2006. (Zagreb : Intergrafika). - 62 str. ; 24 cm.
Prijevod djela: Action plan to promote the rights and full participation of people with disabilities in society. - Na vrhu nasl. str.: Vijeće Europe, Odbor ministara. - Nakl. 5000 primj.
ISBN 9537438007
364.65-056.26(4)"2006/2015"
316.66-056.26(4)"2006/2015"
HK06-03404

BEGOVIĆ, Hrvojka
O volontiranju i volonterima/kama / Hrvojka Begović. - Zagreb : Volonterski centar, 2006. ([s. l. : s. n.]). - 95 str. : ilustr. ; 16 cm.
Slika autorice i bilješka o njoj na omotu. - Bibliografija: str. 91-95.
ISBN 9539889235
364.467(035)
HK06-03405

ĐUKANOVIĆ, Ljubica, pravnica
Novi sustav zdravstvenog osiguranja / Ljubica Đukanović. Mirovinsko osiguranje : najpovoljnije varijante umirovljenja / Ljiljana Marušić. - Zagreb : TEB - Poslovno savjetovanje, 2006. (Sv. Ivan Zelina : Tiskara Zelina). - 209 str. ; 24 cm.
Sadrži i: Zakon o obveznom zdravstvenom osiguranju ; Zakon o dobrovoljnom zdravstvenom osiguranju ; Zakon o zdravstvenom osiguranju zaštite zdravlja na radu ; Zakon o mirovinskom osiguranju.
ISBN 9536290332
369.22(497.5)(094)
HK06-03406

PEĆNIK, Ninoslava
Međugeneracijski prijenos zlostavljanja djece / Ninoslava Pećnik. - 2. izd. - Jastrebarsko : Naklada Slap, 2006. (Jastrebarsko: Naklada Slap). - 269 str. : graf. prikazi ; 25 cm. - (Udžbenici Sveučilišta u Zagrebu = Manualia Universitatis studiorum Zagrabiensis)
Bibliografija: str. 255-269. - Predmetno kazalo.
ISBN 953191219X
364.65-053.2:343.541](075.8)
159.97-052-053.2(075.8)
HK06-03407

PRIRUČNIK o mirovinama / [urednik Nikola Milijević]. - Zagreb : Tetus, 2006. (Sveta Nedelja : Kratis). - 78 str. : graf. prikazi u bojama ; 24 cm.
Nakl. 10000 primj.
ISBN 9539702682
368.914(497.5)(035)
HK06-03408

PRIRUČNIK za društveno aktivne građane volontere i one koji to žele postati : projekt: Centar za volontere / [urednica Mirjana Lovreković, voditeljica projekta]. - Zagreb : Učilište Volonter, 2006. ([s. l. : s. n.]). - 44 str. : ilustr. ; 21 cm.
ISBN 9539558700
364.467(035)
HK06-03409

SOCIJALNA država u 21. stoljeću - privid ili stvarnost? : zbornik radova / uredio Siniša Zrinščak ; [preveo Vlado Puljiz ... et al.]. - Zagreb : Pravni fakultet Sveučilišta, 2006. ([Zagreb] : Sveučilišna tiskara). - X, 388 str. : graf. prikazi ; 24 cm.
Zastupljeni autori: Siniša Zrinščak, Goesta Esping-Andersen, Joseph E. Stiglitz, Ulrich Walwei, Severine Chapon, Chantal Euzeby, Maurizio Ferrera, Manos Matsaganis, Stefano Sacchi, Janos Matyas Kovacs, Alena Nesporova, Janos Kornai, Maria Augusztinovics, Nicholas Barr. - Bibliografija uz svaki rad i uz tekst.
ISBN 9536714906
364.013(082)
316.42.063.3(082)
HK06-03410

Vidi br.: HK06-03151

37   Odgoj i obrazovanje

DANI Mate Demarina (7 ; 2006 ; Petrinja)
Zbornik radova = Proceedings / Stručno-znanstveni skup Sedmi dani Mate Demarina - Prema školi koja uči, Petrinja, 21. - 22. rujna 2006. ; [glavni urednik Mirjana Šagud ; prijevodi [sažetaka] na engleski Ivančica Marinović]. - Petrinja : Visoka učiteljska škola, 2006. (Petrinja : Glasila). - 205 str. : graf. prikazi ; 24 cm.
Zastupljeni autori: Vlatko Previšić, Slavko Vučak, Vladimir Rosić, Petar Dimić, Marina Đuranović, Mate Matas, Mirjana Šagud, Edita Slunjski, Mirjana Milanović, Anka Jurčević Lozančić, Hicela Ivon, Ivan Brigić, Berislav Majhut, Božica Vuić, Ivan Šerbetar, Bernadette Zwettler, Ivančica Jež, Suzana Plevnik, Vesna Starešinić, Mijat Barišić, Alenka Mikulec, Maja Ivanković. - Bibliografija uz svaki rad. - Summaries.
ISBN 9539912172
37.01(063)
HK06-03411

RAPO, Vesna
Pariška soba - Hrvatski školski muzej : uspjesi hrvatskoga školstva na izložbama druge polovice 19. stoljeća = The Paris room - The Croatian School Museum : achevements of Croatian education of exhibitions of the second half of 19th century / Vesna Rapo ; [fotografije, photographs Srećko Budek ... et al.]. - Zagreb : Hrvatski školski muzej, 2006. ([Zagreb] : Gandalf). - 720 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 24 cm.
Tekst na hrv. i engl. jeziku. - Ilustracije i na oba spojna lista. - Naklada 600 primj. - Kratice: str. 713. - Bibliografija: str. 702-712.
ISBN 9789537262044
37(497.5):061.43(100)"18"
061.43(100):37(497.5)]"18"
HK06-03412

STEVANOVIĆ, Marko
Nastavnik - odgajatelj - umjetnik / Marko Stevanović. - 2. izd. - Varaždinske Toplice : "Tonimir", 2006. (Varaždinske Toplice : "Tonimir"). - 352 str. : ilustr. ; 25 cm. - (Znanstvena biblioteka / "Tonimir" ; knj. 22)
Nakl. 400 primj. - Autorova slika na omotu. - Bibliografija: str. 333-337. - Summary. - Imensko kazalo ; Predmetno kazalo.
ISBN 9537069575
37.036(035)
HK06-03413

Vidi br.: HK06-03125

371   Školstvo. Metodika nastave

ANDREOLI, Vittorino
Pismo učitelju / Vittorino Andreoli ; s talijanskoga preveo Marko Kovačić. - Zagreb : Školska knjiga, 2006. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 176 str. ; 18 cm.
Prijevod djela: Lettera a un insegnante. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu.
ISBN 9530612265
371.15
HK06-03414

COWLEY, Sue
Tajne uspješnog rada u razredu : vještine, tehnike i ideje / Sue Cowley ; [s engleskoga prevela Vlatka Lelas]. - Zagreb : Školska knjiga, 2006. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 242 str. ; 22 cm.
Prijevod djela: Getting the buggers to behave. - Bilješka o autorici: str. [247]. - Predmetno kazalo.
ISBN 9530608276
371.311.5(035)
159.922.7:37](035)
HK06-03415

DUJIĆ, Lidija
Lutkokazi / Lidija Dujić, Ida Bogadi, Davorina Bakota. - Zagreb : Profil international, 2006. (Zagreb : Profil international). - 95 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm. - (Biblioteka Metodički profili)
Podatak o god. izdavanja preuzet iz CIP zapisa. - Slike autorica i bilješke o njima: str. 91-93.
ISBN 9531202680
371.695:792.97
792.97
821.163.42-93-2
HK06-03416

HRVATSKI simpozij o nastavi povijesti (1 ; 2003 ; Opatija)
Zavičajna povijest u interkulturalnom kontekstu : zbornik / Prvi hrvatski simpozij o nastavi povijesti, Opatija, od 27. do 29. studenoga 2003. ; urednici Marijana Marinović, Drago Roksandić. - Zagreb : Filozofski fakultet : Zavod za školstvo Republike Hrvatske, 2006. (Lukavec : Tiskara Rotim i Market). - 256 str. : ilustr. (pretežno u bojama), zemljop. crteži ; 27 cm.
Zastupljeni autori: Marijana Marinović, Drago Roksandić, Ivo Rendić-Miočević, Josip Vrandečić, Branko Đaković, Tihana Petrović, Mladen Tomorad, Petar Strčić, Zoran Kršul, Nela Perušić, Ana Kirinčić, Mara Krznarić, Luciano Antonelli, Ana Vodvarka, Mladen Domazet, Ratko Dušević, Vera Hlapčić, Marija Ilišević, Jasna Špalj, Lorenda Miletić, Miroslav Šašić, Tihana Glavina. - Bibliografija uz svaki rad. - Summaries.
ISBN 9531752133 (Filozofski fakultet) (pogrešan)
371.3:94](063)
HK06-03417

NAŠ učitelj Ferdinand Suhodobnik : (1907.-2003.) : monografija / uredio Pavao Skok. - Krašić : Kulturno-umjetnička udruga "Radilovac", 2006. (Zagreb : Tisak Trebotić). - 107 str. : ilustr., note, faks. ; 28 cm.
ISBN 9539848911
371.12 Suhodobnik, F.
HK06-03418

PLAN stručnog usavršavanja nastavnika u srednjim strukovnim školama / priredili viši stručni - stručni savjetnici Agencije za strukovno obrazovanje i suradnici Agencije ; [urednica Dora Ulaga]. - Zagreb : Agencija za strukovno obrazovanje, 2006. ([Zagreb] : Birotisak). - 61 str., [8] str. s tablama ; 30 cm.
ISBN 9537427005
371.13(497.5)"200"
HK06-03419

SLUNJSKI, Edita
Kad djeca istražuju --- : neobične igre običnim materijalima : zbirka igara od recikliranih materijala za djecu koje mogu izraditi odrasli s djecom / Edita Slunjski. - Varaždin : Stanek, 2006. (Čakovec : "Zrinski"). - 147 str. : ilustr. u bojama ; 30 cm.
Slika autorice i bilješka o njoj na omotu.
ISBN 9536926393
371.382(035)
HK06-03420

372   Sadržaji i oblici predškolskog i osnovnoškolskog obrazovanja

AGREŠ-DŽIDA, Željka
Primorsko-goranska županija : zavičajni priručnik za učenice i učenike / Željka Agreš-Džida, Valentina Borščak, Petra Pejić ; [fotografije Damir Ljubičić ... et al.]. - Zagreb : Školska knjiga, 2006. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 61 str. : ilustr. , zemljop. crteži u bojama ; 28 cm + zemljop. karta ([1] presavitak)
ISBN 9530113900
372.891(075.2)(078)
HK06-03421

ALEKSIĆ, Aleksandra
Ekonomska geografija 1 : udžbenik za 1. razred ekonomskih škola / Aleksandra Aleksić, Karmen Boroša Kokić ; [karte izradili Tea Janković, Dubravko Duvančić]. - 2. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2006. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 133 str. : ilustr., zemljop. crteži u bojama ; 26 cm.
ISBN 9530206518
372.891:33](075.3)
HK06-03422

ANIĆ, Višnja
Way to go 2 plus : udžbenik engleskog jezika za 5. razred osnovne škole : 5. godina učenja / Višnja Anić ; [ilustrator Simon Bogojević-Narath]. - Zagreb : Školska knjiga, 2006. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 131 str. : ilustr. u bojama ; 27 cm.
372.881.111.1(075.2)
HK06-03423

ANIĆ, Višnja
Way to go 2 : radni priručnik engleskog jezika za 5. razred osnovne škole / Višnja Anić ; [ilustrator Simon Bogojević-Narath]. - 6. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2006. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 86 str. : ilustr. ; 26 cm.
ISBN 9530105819
372.881.111.1(075.2)(076)
HK06-03424

BABIĆ, Nada, pedagoginja
Dveri riječi 5 : hrvatska čitanka za peti razred osnovne škole / Nada Babić, Dinka Golem, Dunja Jelčić ; [ilustracije Ivan Gregov]. - 1. izd. - Zagreb : Profil international, 2006. (Zagreb : Profil international). - 182 str. : ilustr. u bojama ; 27 cm.
ISBN 9532007202
372.882.1(075.2)
HK06-03425

BARIŠIĆ Lazar, Gordana
Applaus! 2 : udžbenik iz njemačkog jezika za drugi razred osnovne škole / Gordana Barišić Lazar, Danica Ušćumlić ; [ilustracije Željka Mezić]. - Zagreb : Profil international ; Alfa, 2006. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 76 str. : ilustr. u bojama ; 27 cm.
ISBN 9531201781
372.881.111.22(075.2)
HK06-03426

BEDNJANEC, Andrea
Mjerenja u elektrotehnici : zbirka laboratorijskih vježbi / Andrea Bednjanec, Ivan Merki. - 1. izd. - Zagreb : Element, 2006. (Sv. Ivan Zelina : Tiskara Zelina). - 162 str. ; 30 cm.
Om. nasl.
ISBN 953197358X
372.862.13(075.3)(076.5)
HK06-03427

BEGOVIĆ-IKICA, Gordana
Applaus! 2 : priručnik za učiteljice/učitelje njemačkog jezika za drugi razred osnovne škole / Gordana Begović Ikica. - 1. izd. - Zagreb : Profil international, 2006. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 136 str. ; 30 cm.
ISBN 9531202206
372.881.111.22(072.2)
HK06-03428

BENDELJA, Damir
Moja priroda 5 : priručnik za nastavnike u 5. razredu osnovne škole / Damir Bendelja, Edina Operta. - Zagreb : Školska knjiga, 2006. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 215 str. : ilustr. ; 32 cm.
Bibliografija: str. 214-215.
ISBN 9530508220
372.85(072.2)
HK06-03429

BERNARDI-BRITVEC, Plamenka
Flink mit Deutsch 1 : priručnik za učitelje njemačkog jezika za 4. razred osnovne škole / Plamenka Bernardi-Britvec, Jadranka Salopek ; [ilustrator Andrej Uzelac]. - Zagreb : Školska knjiga, 2006. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 63 str. : ilustr. u bojama ; 28 cm.
ISBN 9530508800
372.881.111.22(072.2)
HK06-03430

BEŽEN, Ante
Hrvatski za tebe i mene 2 : udžbenik iz hrvatskoga jezika za drugi razred osnovne škole / Ante Bežen, Vesna Budinski, Martina Kolar ; [ilustracije Stjepan Lukić]. - 1. izd. - Zagreb : Profil international, 2006. (Zagreb : Profil international). - 45 str. : ilustr. u bojama ; 27 cm.
ISBN 9531201846
372.881.116.342(075.2)
HK06-03431

BEŽEN, Ante
Metodički pristup nastavi hrvatskoga jezika u drugom razredu osnovne škole : književnost, medijska kultura, jezik, jezično izražavanje : [priručnik za učitelje/učiteljice uz udžbenik Hrvatska čitanka 2 i Hrvatska za tebe i mene 2] / Ante Bežen ; [provjera u praksi i izvedbeni program Vesna Budinski, Martina Kolar]. - 1. izd. - Zagreb : Profil international, 2006. (Zagreb : Profil international). - 300 str. : ilustr. u bojama ; 32 cm.
Podnasl. preuzet s omota.
ISBN 9531202338
372.881.116.342(072.2)
372.882.1(072.2)
HK06-03432

BEŽEN, Ante
Metodički pristup nastavi hrvatskoga jezika u trećem razredu osnovne škole : književnost, medijska kultura, jezik, jezično izražavanje : [priručnik za učiteljice/učitelje uz udžbenik Hrvatska čitanka 3 i Hrvatski za tebe i mene 3] / Ante Bežen ; provjera u praksi i izvedbeni program Vesna Budinski, Biljana Petljak, Ana Škudar. - 1. izd. - Zagreb : Profil international, 2006. (Zagreb : Profil international). - 320 str. : ilustr. u bojama ; 32 cm.
Podnasl. preuzet s omota. - Bibliografija: str. 319.
ISBN 9531201994
372.881.116.342(072.2)
372.882.1(072.2)
HK06-03433

BORA, Gyula
Geografija Mađarske : za gimnazije / Gyula Bora, Antal Nemerkenyi ; [prevela Zorica Babić-Agatić]. - [1. kiad.]. - Budapest : Nemzeti Tankönyvkiadó, 2006. (s. l. : s. n.). - 173 str. : ilustr. ; 24 cm.
ISBN 9631884244
372.891(439)(075.3)
HK06-03434

BORKO, Lidija
Geografija Europe : udžbenik iz geografije za VII. razred osnovne škole / Lidija Borko, Ružica Vuk ; [karte izradila Sanja Faivre]. - Zagreb : Znanje, 2006. (Zagreb : Tiskara Znanje). - 172 str. : ilustr., zemljop. crteži u bojama ; 27 cm + zemljop. karta ([1] presavitak)
ISBN 953195576X
372.891(075.2)
HK06-03435

BREKA, Olinka
Way to go 4 : zadaci za provjeru znanja engleskog jezika za 7. razred osnovne škole / Olinka Breka, Maja Mardešić. - Zagreb : Školska knjiga, 2006. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 1 mapa ([28] str.) ; 29 cm.
Om. nasl.
372.881.11.1(075.2)(079)
HK06-03436

BREKA, Olinka
Way to go 3 : zadaci za provjeru znanja engleskog jezika za 6. razred osnovne škole / Olinka Breka. - Zagreb : Školska knjiga, 2006. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 1 mapa ([28] str.]) ; 29 cm.
Om. nasl.
372.881.11.1(075.2)(079)
HK06-03437

BUILDING bridges 5 : priručnik za učiteljice/učitelje / Borka Lekaj Lubina ... [et al.]. - 1. izd. - Zagreb : Profil international, 2006. (Zagreb : Profil international). - 169 str. ; 32 cm.
Ostale zastupljene autorice: Gordana Neuhold, Jasna Pavuna, Danka Singer. - Dostupno i na CD-ROM-u.
ISBN 9531202745
372.881.111.1(072.2)
HK06-03438

BUILDING bridges 5 : udžbenik engleskog jezika za peti razred osnovne škole : peta godina učenja / Borka Lekaj Lubina ... [et al.] ; [ilustracije Aleksandar Vještica]. - 1. izd. - Zagreb : Profil international, 2006. (Zagreb : Profil international). - 156 str. : ilustr. u bojama ; 27 cm.
Ostali zastupljeni autori: Gordana Neuhold, Jasna Pavuna, Danka Singer.
ISBN 9531201900
372.881.111.1(075.2)
HK06-03439

BUJAN, Alenka
Gea 1 : priručnik za nastavnike iz geografije za 5. razred osnovne škole / Alenka Bujan, Jasna Višnić ; [izrada ilustracija Igor Vilagoš]. - Zagreb : Školska knjiga, 2006. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 239 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 32 cm.
ISBN 9530508484
372.891(072.2)
HK06-03440

CINDRIĆ, Darko
Matematičke priče 1 : udžbenik iz matematike za prvi razred osnovne škole / Darko Cindrić, Sanja Polak ; [ilustracije Marsela Hajdinjak-Kreč]. - 1. izd. - Zagreb : Profil international, 2006. (Zagreb : Profil international). - 2 sv. : ilustr. u bojama ; 27 cm.
ISBN 9531202907 (cjelina)
372.851(075.2)

Sv. 1. - 60 str., [10] listova s tablama u bojama : ilustr. u bojama ; 27 cm.
ISBN 9531202133

HK06-03442

Sv. 2. - 58 str.
ISBN 9531202141

HK06-03441

ČAVLOVIĆ, Ivan, matematičar
Matematika 3 : udžbenik za 3. razred četverogodišnje strukovne škole / Ivan Čavlović, Miljenko Lapaine. - Zagreb : Školska knjiga, 2006. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 2 sv. : ilustr., grafički prikazi ; 26 cm.
Grafički prikazi na unut. str. 1. om. lista.
ISBN 9530213390 (cjelina)
372.851(075.3)
HK06-03443

ČITANKA 4 : udžbenik za 4. razred gimnazije / [urednica Dinka Juričić]. - 6. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2006. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 259 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 27 cm.
Zastupljeni autori: Dinka Juričić, Majda Bekić-Vejzović, Nevenka Košutić-Brozović, Dean Duda, Lidija Farkaš, Krešimir Nemec, Joža Skok, Miroslav Šicel, Vinka Perković, Mirjana Živny.
ISBN 953020485X
372.882.1(075.3)
HK06-03444

ĆOSIĆ, Ksenija
Matematičke priče 4 : priručnik za učiteljice/učitelje matematike za četvrti razred osnovne škole / Ksenija Ćosić, Danijela Janda-Abbaci, Edita Sudar ; [ilustracije Roland Gambiroža ; fotografije Đenko Ivanišević ... et al.]. - 1. izd. - Zagreb : Profil international, 2006. (Zagreb : Profil international). - 116 str. : ilustr. u bojama ; 34 cm.
Dostupno i na CD-ROM-u.
ISBN 9531202893
372.851(072.2)
HK06-03445

ĆURIĆ, Filip
Matematika 2 : za drugi razred osnovne škole : metodički priručnik za učitelje / Filip Ćurić, Vlasta Božić. - 1. izd. - Zagreb : Element, 2006. (Sv. Ivan Zelina : Tiskara Zelina). - 267 str. : ilustr. ; 30 cm.
ISBN 9531977097
372.851(072.2)
HK06-03446

ĆURIĆ, Filip
Matematika 1 : udžbenik za prvi razred osnovne škole / Filip Ćurić, Vlasta Božić ; [ilustracije Jasna Bolanča Popović]. - 1. izd. - Zagreb : Element, 2006. (Sv. Ivan Zelina : Tiskara Zelina). - 80 str. : ilustr. u bojama ; 28 cm.
ISBN 9531971366
372.851(075.2)
HK06-03447

ĆURIĆ, Filip
Matematika 2 : udžbenik za drugi razred osnovne škole / Filip Ćurić, Vlasta Božić ; [ilustracije Jasna Bolanča Popović]. - Zagreb : Element, 2006. (Sv. Ivan Zelina : Tiskara Zelina). - 87 str. : ilustr. u bojama ; 28 cm.
ISBN 9531971463
372.851(075.2)
HK06-03448

ĆURIĆ, Filip
Matematika 2 : zbirka zadataka za drugi razred osnovne škole / Filip Ćurić, Vlasta Božić. - 1. izd. - Zagreb : Element, 2006. (Sv. Ivan Zelina : Tiskara Zelina). - 120 str. : ilustr. u boji ; 28 cm.
ISBN 953197148X
372.851(075.2)(076)
HK06-03449

ĆURIĆ, Filip
Matematika 1 : za prvi razred osnovne škole : metodički priručnik za učitelje / Filip Ćurić, Vlasta Božić ; [ilustrirala Jasna Bolanča Popović]. - 1. izd. - Zagreb : Element, 2006. (Sv. Ivan Zelina : Tiskara Zelina). - 280 str. : ilustr. ; 30 cm.
ISBN 9531977003
372.851(072.2)
HK06-03450

ĆURIĆ, Filip
Matematika 1 : zbirka zadataka za prvi razred osnovne škole / Filip Ćurić, Vlasta Božić. - 1. izd. - Zagreb : Element, 2006. (Sv. Ivan Zelina : Tiskara Zelina). - 109 str. : ilustr. u boji ; 28 cm.
ISBN 9531971382
372.851(075.2)(076)
HK06-03451

DAKIĆ, Branimir, matematičar
Matematika 1 : dodatak za 1. razred prirodoslovno-matematičke gimnazije / Branimir Dakić, Neven Elezović. - 3., izmijenjeno izd. - Zagreb : Element, 2006. (Čakovec : "Zrinski"). - 71 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm.
ISBN 9531972184
372.851(075.3)(078)
HK06-03452

DAKIĆ, Branimir, matematičar
Matematika 4 : dodatak za 4. razred prirodoslovno-matematičke gimnazije / Branimir Dakić, Neven Elezović. - 3., izmijenjeno izd. - Zagreb : Element, 2006. (Čakovec : "Zrinski"). - 149 str. : ilustr., graf. prikazi ; 24 cm.
ISBN 9531972486
372.851(075.3)(078)
HK06-03453

DAKIĆ, Branimir, matematičar
Matematika 2 : dodatak za 2. razred prirodoslovno-matematičke gimnazije / Branimir Dakić, Neven Elezović. - 3., izmijenjeno izd. - Zagreb : Element, 2006. (Čakovec : "Zrinski"). - 46 str. : ilustr., graf. prikazi ; 24 cm.
ISBN 9531972281
372.851(075.3)(078)
HK06-03454

DAKIĆ, Branimir, matematičar
Matematika 3 : dodatak za 3. razred prirodoslovno-matematičke gimnazije / Branimir Dakić, Neven Elezović. - 3., izmijenjeno izd. - Zagreb : Element, 2006. (Čakovec : "Zrinski"). - 158 str. : ilustr., graf. prikazi ; 24 cm.
ISBN 9531972389
372.851(075.3)
HK06-03455

DAMIANI Einwalter, Ingrid
Vieni con me 2 : corso di lingua italiana : udžbenik talijanskoga jezika za peti razred osnovne škole / Ingrid Damiani Einwalter, Mirjana Marković Marinković, Nives Sironić Bonefačić ; [ilustratorica Magda Dulčić]. - 8. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2006. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 126 str. : ilustr. u bojama ; 26 cm.
ISBN 9530105584
372.881.113.11(075.2)
HK06-03456

DAMIANI Einwalter, Ingrid
Stiamo insieme 1 : corso di lingua italiana per le medie superiori = udžbenik talijanskoga jezika za srednju školu : 1. godina učenja / Ingrid Damiani Einwalter, Mirjana Marković Marinković, Nives Sironić Bonefačić ; [ilustrator Davor Pavelić]. - 5. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2006. Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 134 str. : ilustr. u bojama ; 26 cm.
Knjizi je priložen zvučni CD: Stiamo insieme 1.
ISBN 9530205651
372.881.113.11(075.3)
HK06-03457

DAMIANI Einwalter, Ingrid
Vieni con me 1 piu : guida per l'insegnante = priručnik za nastavnike / Ingrid Damiani Einwalter, Mirjana Marković Marinković, Nives Sironić Bonefačić ; [ilustratorica Magda Dulčić]. - Zagreb : Školska knjiga, 2006. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 31 str. : ilustr. ; 26 cm.
ISBN 9530505949
372.881.113.11(072.2)
HK06-03458

DE Zan, Ivan
Naš svijet 1 : metodički priručnik prirode i društva za učitelje/učiteljice 1. razreda osnovne škole / Ivan De Zan, Alena Letina, Tamara Kisovar-Ivanda. - Zagreb : Školska knjiga, 2006. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 224 str. : ilustr. u bojama ; 32 cm.
Bibliografija: str. 212-213.
ISBN 953050845X
372.83/.85(072.2)
HK06-03459

DEMEL, Miljenka
The world of work and money : radni priručnik engleskog jezika za 1. razred ekonomske škole : 6. godina učenja / Miljenka Demel, Asima Selaković ; [ilustrator Borna Demel]. - 9. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2006. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 86 str. : ilustr. ; 28 cm.
ISBN 9530206119
372.881.111.1(075.3)(076)
HK06-03460

DIKLIĆ, Zvonimir
Moj hrvatski 5 : udžbenik za V. razred osnovne škole / Zvonimir Diklić, Branka Janković, Vlatka Turina ; [ilustrirao Dario Kukić]. - Zagreb : Znanje, 2006. (Zagreb : Tiskara Znanje). - 89 str. : ilustr. u bojama ; 27 cm.
ISBN 9531955824
372.881.116.342(075.2)
HK06-03461

DOLENEC, Zdravko
Priroda 5 : priručnik za nastavnike / Zdravko Dolenec, Goran Kovačić. - Zagreb : Školska knjiga, 2006. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 113 str. ; 28 cm.
ISBN 9530508859
372.85(072.2)
HK06-03462

DŽEBA, Biserka
Way to go 1 plus : priručnik za učitelje engleskog jezika za 4. razred osnovne škole / Biserka Džeba. - Zagreb : Školska knjiga, 2006. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 49 str. ; 27 cm.
ISBN 9530508336
372.881.111.1(072.2)
HK06-03463

DŽEBA, Biserka
Way to go 5 : zadaci za provjeru znanja engleskog jezika za 8. razred osnovne škole / Biserka Džeba, Maja Mardešić. - Zagreb : Školska knjiga, 2006. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 1 mapa ([28] str.) ; 29 cm.
Om. nasl.
372.881.11.1(075.2)(079)
HK06-03464

DŽEBA, Biserka
Way to go 5 : radni priručnik engleskog jezika za 8. razred osnovne škole / Biserka Džeba, Maja Mardešić ; [ilustrator Dubravko Mataković]. - 6. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2006. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 123 str. : ilustr. ; 26 cm.
ISBN 9530111231
372.881.111.1(075.2)(076)
HK06-03465

DŽEBA, Biserka
Way to go 5 : udžbenik engleskog jezika za 8. razred osnovne škole / Biserka Džeba, Maja Mardešić ; [ilustrator Dubravko Mataković]. - 6. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2006. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 151 str. : ilustr. u bojama ; 26 cm.
ISBN 9530111223
372.881.111.1(075.2)
HK06-03466

ĐUREK, Vesna
Moja mala matematika : računajmo do 5 računajmo do 10 : priručnik za rehabilitatore u radu s učenicima s intelektualnim teškoćama po posebnom programu obrazovanja / Vesna Đurek ; [ilustracije Marijana Jelić]. - Zagreb : Školska knjiga, 2006. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 77 str. : ilustr. (djelomično u bojama) ; 30 cm.
ISBN 9530508840
372.851(072.2)
HK06-03467

ERCEG, Vesna
Gospodarska matematika 2 : udžbenik i zbirka zadataka za 2. razred srednje ugostiteljske škole / Vesna Erceg. - Pula : HoReBa, 2006. (Čakovec : "Zrinski"). - 127 str. : graf. prikazi ; 24 cm.
ISBN 9537024016
372.851(075.3)
HK06-03468

FAIVRE, Sanja
Planet Zemlja : udžbenik iz geografije za peti razred osnovne škole / Sanja Faivre, Anita Filipčić ; [karte izradila Sanja Faivre ; ilustrirao Stjepan Bartolić]. - 6. izmijenjeno izd. - Zagreb : Znanje, 2006. (Zagreb : Tiskara Znanje). - 117 str. : ilustr., zemljop. crteži u bojama ; 27 cm.
ISBN 9531955743
372.891(075.2)
HK06-03469

FIZIKA 7 : udžbenik za sedmi razred osnovne škole / Tanja Djaković ... [et al.] ; [fotografije Damir Bosnar ; ilustracije Darko Macan ... et al.]. - 1. izd. - Zagreb : Profil international, 2006. (Zagreb : Profil international). - 115 str. : ilustr. u bojama ; 27 cm.
Ostali zastupljeni autori: Ramiza Kurtović, Božena Ratkaj, Zoran Krnjaić.
ISBN 953120196X
372.853(075.2)
HK06-03470

FIZIKA 7 i 8 : priručnik za učiteljice i učitelje fizike sedmog i osmog razreda osnovne škole / [Tanja] Djaković ... [et al.]. - 1. izd. - Zagreb : Profil international, 2006. (Zagreb : Profil international). - 401 str. ; 34 cm.
Ostali zastupljeni autori: Ramiza Kurtović, Božena Ratkaj, Ana Kovačićek, Zoran Krnjaić. - Knjizi je priložen CD-ROM: Fizika 7 i 8. - Bibliografija: str. 401.
ISBN 9531201986
372.853(072.2)
HK06-03471

FIZIKA 8 : udžbenik za osmi razred osnovne škole / Božena Ratkaj ... [et al.] ; [ilustracije Darko Macan, Hrvoje Šilc, Gordana Ivković]. - 1. izd. - Zagreb : Profil international, 2006. (Zagreb : Profil international). - 157 str. : ilustr. u bojama ; 27 cm.
Ostali zastupljeni autori: Ramiza Kurtović, Ana Kovačićek, Zoran Krnjaić.
ISBN 9531201978
372.853(075.2)
HK06-03472

FUERST-BJELIŠ, Borna
Moja Hrvatska : udžbenik iz geografije za osmi razred osnovne škole / Borna Fuerst-Bjeliš, Danijel Jukopila ; [karte izradila Sanja Faivre ; fotografije Željko Krčadinac ... et al.]. - Zagreb : Znanje, 2006. (Zagreb : Tiskara Znanje). - 155 str. : ilustr., zemljop. crteži u bojama ; 27cm + zemljop. karta ([1] presavitak)
ISBN 9531955719
372.891(075.2)
HK06-03473

GERGIČ, Zlata
Naš lijepi hrvatski : gramatika za 3. razred osnovne škole / Zlata Gergič ; [ilustrator Jozsef Haui]. - [2. kiad.]. - Budapest : Nemzeti Tankönyvkiadó, 2006. ([s. l. : s. n.]). - 127 str. : ilustr. ; 24 cm.
ISBN 9631909735
372.881.116.342(075.2)
HK06-03474

GORTAN, Veljko
Elementa Latina / [Veljko] Gortan, [Oton] Gorski, [Pavao] Pauš ; priredio Marijan Bručić. - 39. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2006. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 189 str. : ilustr. u bojama ; 26 cm.
ISBN 953020938X
372.881.112.4(075.3)
HK06-03475

HABUŠ, Aleksandra
Anorganska kemija : udžbenik za treći razred gimnazije / Sandra Habuš, Dubravka Stričević, Vera Tomašić ; [ilustracije i fotografije Vladimir Habuš ... et al.]. - 1. izd. - Zagreb : Profil international, 2006. (Zagreb : Profil international). - 157 str. : ilustr. u bojama ; 27 cm.
Periodni sustav enemenata na unut. str. 1. om. lista ; ilustr. na dva spojna lista.
ISBN 9531202060
372.854(075.3)
HK06-03476

HARAPIN-MEHKEK, Renata
Moja velika ideja 3 : udžbenik s radnim listićima iz likovne kulture za III. razred osnovne škole / Renata Harapin Mehkek, Gordana Ivančić, Ivana Devernay Cimić ; [ilustrator Stjepan Lukić ; fotografije Goran Mehkek]. - Zagreb : Znanje, 2006. (Zagreb : Tiskara Znanje). - 49 str., 15 listova s tablama (pretežno u bojama) : ilustr. u bojama ; 31 cm.
ISBN 9531954895
372.87(075.2)
HK06-03477

HARAPIN-MEHKEK, Renata
Moja velika ideja 4 : udžbenik s radnim listićima iz likovne kulture za IV. razred osnovne škole / Renata Harapin Mehkek, Gordana Ivančić, Ivana Devernay Cimić ; [ilustrator Stjepan Lukić ; fotografije Goran Mehkek]. - Zagreb : Znanje, 2006. (Zagreb : Tiskara Znanje). - 49 str., 15 listova s tablama (pretežno u bojama) : ilustr. u bojama ; 31cm.
ISBN 9531954909
372.87(075.2)
HK06-03478

HARAPIN-MEHKEK, Renata
Moja mala ideja 2 : udžbenik s radnim listićima iz likovne kulture za II. razred osnovne škole / Renata Harapin Mehkek, Gordana Ivančić, Ivana Devernay Cimić ; [ilustrator Stjepan Lukić ; fotografije Goran Mehkek]. - Zagreb : Znanje, 2006. (Zagreb : Tiskara Znanje). - 47 str., 15 listova s tablama (pretežno u bojama) : ilustr. u bojama ; 31 cm.
ISBN 9531954887
372.87(075.2)
HK06-03479

HELMECZY, Matyas
Povijest : za 8. razred osnovne škole / Matyas Helmeczy ; [preveo Živko Mandić]. - 1. kiad. - Budapest : Nemzeti Tankönyvkiadó, 2006. ([s. l. : s. n.]). - 168 str. : ilustr., zemljop. crteži ; 24 cm.
Prijevod djela: Történelem 8.
ISBN 9631870278
372.894(075.2)
HK06-03480

HORVAT, Martina, prevoditeljica
Cat up with your english 1 : radni priručnik engleskog jezika za : 1. razred gimnazije, 1. godina učenja : i za 1. razred strukovnih škola, 6. godina učenja / Martina Horvat, Evelina Miščin ; [ilustrator Dario Kukić]. - 3. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2006. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 106 str. : ilustr. u bojama ; 28 cm.
372.881.111.1(075.2)(076)
HK06-03481

HORVAT, Tanja
Geografija 7 : priručnik za učiteljice/učitelje (uz udžbenik Geografija 7) / Tanja Horvat i Renata Kanceljak. - 1. izd. - Zagreb : Profil international, 2006. (Zagreb : Profil international). - 170 str. : ilustr. ; 30 cm.
Knjizi je priložen CD-ROM: Geografija 7. - Bibliografija: str. 170.
ISBN 9531201935
372.891(072.2)
HK06-03482

HORVATIĆ Čajko, Irena
Zweite.Sprache [at] DEUTSCH.de 1 : priručnik za nastavnike uz udžbenik njemačkoga jezika za 1. razred gimnazije : prva godina učenja / Irena Horvatić Čajko, Irena Lasić. - Zagreb : Školska knjiga, 2006. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 116 str. : ilustr. ; 32 cm + ([24] prozirnice)
ISBN 9530508786
372.881.111.22(072.3)
HK06-03483

HORVATIĆ Čajko, Irena
Zweite.Sprache [at] DEUTSCH.de 1 : udžbenik njemačkoga jezika za 1. razred gimnazije : prva godina učenja / Irena Horvatić Čajko, Irena Lasić ;[ilustrator Krešimir Biuk]. - 1. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2006. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 112 str. : ilustr., zemljop. crteži u bojama ; 26 cm.
Knjizi je priložen zvučni CD: Zweite.sprache[at]DEUTSCH.de 1.
ISBN 9530214308
372.881.111.22(075.3)
HK06-03484

HORVATIĆ Čajko, Irena
Zweite.Sprache[at]DEUTSCH.de 1 : radna bilježnica njemačkoga jezika za 1. razred gimnazije : prva godina učenja / Irena Horvatić Čajko, Irena Lasić ; [ilustrator Krešimir Biuk]. - Zagreb : Školska knjiga, 2006. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 123 str. : ilustr. u bojama ; 26 cm.
ISBN 9530214316
372.881.111.22(075.3)(076)
HK06-03485

HRVATSKI jezik i čitanka 2 : priručnik za učiteljice/učitelje za drugi razred osnovne škole / Vesna Runac Marjanović ... [et al.] ; [ilustracije Tomislav Zlatić, Mirjana Sever]. - 1. izd. - Zagreb : Profil international, 2006. (Zagreb : Profil international). - 362, CXCVI str. : ilustr. u bojama ; 34 cm + 1 zvučni CD
Ostali zastupljeni autori: Andrea Škribulja, Sonja Ivić, Marija Krmpotić, Vanda Bartulica, Gordana Kukić, Sandra Rep. - Dostupno i na CD-ROM-u.
ISBN 9531202532
372.881.116.342(072.2)
372.882.1(072.2)
HK06-03486

HRVATSKI jezik i čitanka 2 : za drugi razred osnovne škole / Andrea Škribulja ... [et al.] ; [ilustracije Tomislav Zlatić, Ana Kadoić, Štef Bartolić]. - 1. izd. - Zagreb : Profil international, 2006. (Zagreb : Profil international). - 135 str. : ilustr. u bojama ; 27 cm.
Ostali zastupljeni autori: Vesna Runac Marjanović, Sonja Ivić, Marija Krmpotić, Gordana Kukić, Sandra Rep.
ISBN 9531201811
372.881.116.342(075.2)
372.882.1(075.2)
HK06-03487

JAGODIĆ, Boško
Matematika 5 : zbirka zadataka za 5. razred osnovne škole / Boško Jagodić, Nikola Sarapa, Sanja Stilinović ; [ilustracije Zoran Skorić]. - Zagreb : Školska knjiga, 2006. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 189 str. : ilustr. (djelomice u boji) ; 26 cm.
ISBN 9530114702
372.851(075.2)(076)
HK06-03488

JAGODIĆ, Boško
Matematika 8 : udžbenik za 8. razred osnovne škole / Boško Jagodić, Nikola Sarapa, Branka Copić ; [ilustracije Zoran Skorić]. - Zagreb : Školska knjiga, 2006. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 268 str. : ilustr. (djelomice u bojama) ; 26 cm.
ISBN 9530114915
372.851(075.2)
HK06-03489

JAGODIĆ, Boško
Matematika 7 : zbirka zadataka za 7. razred osnovne škole / Boško Jagodić, Nikola Sarapa, Renata Svedrec ; [ilustracije Zoran Skorić]. - Zagreb : Školska knjiga, 2006. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 180 str. : ilustr. (djelomice u bojama) ; 26 cm.
ISBN 9530114907
372.851(075.2)(076)
HK06-03490

JAGODIĆ, Boško
Matematika 8 : zbirka zadataka za 8. razred osnovne škole / Boško Jagodić, Nikola Sarapa, Branka Copić ; [ilustracije Zoran Skorić]. - Zagreb : Školska knjiga, 2006. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 154 str. : ilustr. (djelomice u bojama) ; 26 cm.
ISBN 9530114923
372.851(075.2)(076)
HK06-03491

JAGODIĆ, Boško
Matematičke zgode : udžbenik sa vežbankom : udžbenik za 1. razred osnovne škole : 1. polugodište / Boško Jagodić , Željka Manzoni, Gordana Paić ; prevod na srpski jezik Slavoljub Čalić. - Zagreb : Školska knjiga, 2006. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 103 str., [4] lista s tablama u bojama : ilustr. u bojama ; 28 cm.
Ćir.
ISBN 953012001X
372.851(075.2)
HK06-03492

JAGODIĆ, Boško
Matematičke zgode : udžbenik s vježbenicom za 1. razred osnovne škole : prvo polugodište / Boško Jagodić, Željka Manzioni, Gordana Paić ; [ilustrator Antun Smajić]. - Zagreb : Školska knjiga, 2006. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 108 str., [14] listova s tablama u bojama : ilustr. u bojama ; 28 cm.
ISBN 9530115547
372.851(075.2)
HK06-03493

JAGODIĆ, Boško
Matematičke zgode : udžbenik s vježbenicom za 1. razred osnovne škole : drugo polugodište / Boško Jagodić, Željka Manzioni, Gordana Paić ; [ilustrator Antun Smajić]. - Zagreb : Školska knjiga, 2006. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 104 str., [7] listova s tablama u bojama : ilustr. u bojama ; 28 cm.
ISBN 9530115555
372.851(075.2)
HK06-03494

JELINIĆ, Jozo
Tehnologija autolimarije : udžbenik za II. i III. razred strojarskih strukovnih škola / Jozo Jelinić. - 2. izd. - Čakovec : "Zrinski", 2006. (Čakovec : "Zrinski"). - 175 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Biblioteka Obrazovanje ; knj. 9)
ISBN 9531550956
372.862.93(075.3)
HK06-03495

KAMBER, Valentina
Hrvatska jezična škrinjica 5 : vježbenica za hrvatski jezik u petom razredu osnovne škole / Valentina Kamber, Lidija Sykora-Nagy : [ilustracije Dubravko Kastrapeli]. - Zagreb : Školske novine, 2006. (S. Ivan Zelina : Tiskara Zelina). - 85 str. : ilustr. u bojama ; 27 cm + Vježbe jezičnog izražavanja ([7] listova s tablama (od toga 1presavijen) (djelomice u bojama))
ISBN 9531602050
372.881.116.342(075.2)
HK06-03496

KORAK u svijet 2 : udžbenik iz prirode i društva za drugi razred osnovne škole / Jolanda Bastalić ... [et al.] ; [ilustracije Dalibor Prstačić ... et al.]. - Zagreb : Profil international, 2006. (Zagreb : Profil international). - 91 str. : ilustr. u bojama ; 27 cm + kartica za samoprocjenu odgojnih postignuća Korak u svijet 2 ([1] list).
Ostali zastupljeni autori: Vesna Bedeković, Anđelka Peko, Sanja Škreblin.
ISBN 9531201773
372.83/.85(075.2)
HK06-03497

KRNIĆ, Luka
Matematika 7 : feladatgyujtemeny az altalanos iskola 7. osztalya szamara / Luka Krnić, Zvonimir Šikić ; [forditotta Gordos Erno]. - Elso kiadas. - Osijek : HunCro, 2006. (Cerna : Pauk). - 143 str. : grafički prikazi ; 27 cm.
Prijevod djela: Matematika 7 : vježbenica za sedmi razred osnovne škole. - Nakl. 400 primj.
ISBN 9537366014
372.851(075.2)(076)
HK06-03498

KURTAK, Marica
Hrvatski jezik 3 : udžbenik za 3. razred četvorogodišnjih strukovnih škola / Marica Kurtak. - 4. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2006. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 143 str. : ilustr. u bojama ; 27 cm.
ISBN 9530203780
372.881.116.342(075.3)
HK06-03499

KURTOVIĆ, Ramiza Kara
Fizika 7 : zbirka zadataka, pokusa i projekata iz fizike za sedmi razred osnovne škole / [Ramiza Kara] Kurtović, [Božena] Ratkaj : [ilustracije Darko Macan, Hrvoje Šilc]. - 1. izd. - Zagreb : Profil international, 2006. ([Zagreb] : Profil). - 106 str. : ilustr. u bojama ; 27 cm.
Om. nasl.
ISBN 9531203156
372.853(075.2)(076)
HK06-03500

KURTOVIĆ, Ramiza Kara
Zbirka zadataka i pokusa s podsjetnikom za 8. razred / Ramiza Kurtović ; [ilustracije Darko Macan, Hrvoje Šilc]. - 1. izd. - Zagreb : Profil international, 2006. (Zagreb : Profil international). - 104 str. : ilustr. u bojama ; 27 cm.
ISBN 9531203172
372.853(076)(075.2)
HK06-03501

KUZMANOVIĆ, Branislav, inženjer elektrotehnike
Osnove elektrotehnike 1 : udžbenik i zbirka zadataka za 1. razred elektrotehničkih škola / Branislav Kuzmanović ; [crteži Ana Vrban]. - 3. izmijenjeno i dopunjeno izd. - Zagreb : Element, 2006. (Sveti Ivan Zelina : TISKARA ZELINA). - X, 208 str. : ilustr. ; 24 cm.
Bibliografija: str. 208. - Imensko kazalo.
ISBN 9531973806
372.862.13(075.3)
HK06-03502

KUZMANOVIĆ, Branislav, inženjer elektrotehnike
Osnove elektrotehnike 2 : udžbenik i zbirka zadataka za 2. razred elektrotehničkih škola / Branislav Kuzmanović ; [crteži Maja Kuzmanović, Veronika Španić]. - 3. izmijenjeno i dopunjeno izd. - Zagreb : Element, 2006. (Sveti Ivan Zelina : Tiskara Zelina). - X, 186 str. : ilustr. ; 24 cm.
ISBN 9531973814
372.862.13(075.3)
HK06-03503

MANZONI, Željka
Čudesne matematičke zgode : udžbenik s vježbenicom za prvo polugodište trećeg razreda osnovne škole / Željka Manzoni, Gordana Paić, Antun Smajić ; [ilustracije izradio Antun Smajić]. - 3. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2006. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 121 str., [5] listova s tablama u bojama : ilustr. u bojama ; 28 cm.
ISBN 9530113323
372.851(075.2)
HK06-03504

MANZONI, Željka
Nove matematičke zgode : udžbenik s vježbenicom za prvo polugodište drugog razreda osnovne škole / Željka Manzoni, Gordana Paić, Antun Smajić ; [ilustracije izradio Antun Smajić]. - 4. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2006. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 127 str. : ilustr. u bojama ; 28 cm.
ISBN 9530102615
372.851(075.2)
HK06-03505

MANZONI, Željka
Nove matematičke zgode : udžbenik s vježbenicom za drugo polugodište drugog razreda osnovne škole / Željka Manzoni, Gordana Paić, Antun Smajić ; [ilustracije izradio Antun Smajić]. - 4. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2006. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 125 str. : ilustr. u bojama ; 28 cm.
ISBN 9530102623
372.851(075.2)
HK06-03506

MANZONI, Željka
Čudesne matematičke zgode : udžbenik s vježbenicom za drugo polugodište trećeg razreda osnovne škole / Željka Manzoni, Gordana Paić, Antun Smajić ; [ilustracije izradio Antun Smajić]. - 3. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2006. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 157 str., [7] str. s tablama u bojama : ilustr. u bojama ; 28 cm.
ISBN 9530113331
372.851(075.2)
HK06-03507

MARJANOVIĆ, Barka
Priroda, društvo i ja : priručnik za učitelje u 1. razredu osnovne škole / Barka Marjanović, Sanja Božić ; [ilustriracije Svjetlan Junaković]. - Zagreb : Školska knjiga, 2006. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 161 str. : ilustr.u bojama ; 32 cm + [4] plakata
ISBN 9530501854
372.83/.85(072.2)
HK06-03508

MAROŠEVIĆ, Ivan
Ugostiteljsko posluživanje 1 : udžbenik za prve razrede srednjih škola ugostiteljsko-hotelijersko-turističkih područja rada (konobari, kuhari, hotelijeri - smjer ugostiteljstvo i hotelsko-turističke tehničare) / Ivan Marošević ; [ilustracija Vladimir Bugarin, Dražen Turković]. - 6. izd. - Pula : HoReBa, 2006. (Čakovec : "Zrinski"). - 189 str. : ilustr. ; 24 cm.
ISBN 9539758211
372.864(075.3)
HK06-03509

MATANIĆ, Tina
Priručnik za učiteljice/učitelje povijesti za peti razred : (uz udžbenik Povijest 5 Tine Matanić i Tonija Rajkovića] / Tina Matanić i Toni Rajković. - 2. dopunjeno i izmijenjeno izd. - Zagreb : Profil international, 2006. (Zagreb : Profil). - 202 str. ; 30 cm + 10 prozirnica
Knjizi je priložen CD-ROM: Povijest 5. - Bibliografija: str. 201-202.
ISBN 9531203199
372.894(072.2)
HK06-03510

MATANIĆ, Tina
Povijest 5 : udžbenik povijesti za peti razred osnovne škole / Tina Matanić i Toni Rajković ; [kartograf Ivica Rendulić ; ilustratori Darko Macan, Nenad Pantić]. - 1. izd. - Zagreb : Profil international, 2006. (Zagreb: Profil international). - 177 str. : ilustr., zemljop. crteži u bojama ; 27 cm.
ISBN 9531202354
372.894(075.2)
HK06-03511

MATASOVIĆ, Danko
Poznavanje prehrambene robe : udžbenik za trgovačke i hotelijersko-turističke škole / Danko Matasović ; [ilustracije i fotografije Vladimir Habuš]. - 1. izd. - Zagreb : Profil international, 2006. (Zagreb : Profil international). - 278 str. : ilustr. u bojama ; 27 cm.
ISBN 9531202036
372.865.862(075.3)
HK06-03512

MATASOVIĆ, Danko
Poznavanje robe i prehrana 3 : udžbenik za ugostiteljske, turističke i prehrambene škole / Danko Matasović ; [ilustracije i fotografije Vladimir Habuš, Danijel Savičić]. - 1. izd. - Zagreb : Profil international, 2006. (Zagreb : Profil international). - 132 str. : ilustr. u bojama ; 27 cm.
ISBN 9531202028
372.865.862(075.3)
HK06-03513

MEDENICA, Nada
Glazbena umjetnost III : udžbenik za glazbenu umjetnost u trećem razredu gimnazije / Nada Medenica, Rozina Palić-Jelavić ; [notograf Iva Markić]. - Zagreb : Znanje, 2006. (Zagreb : Tiskara Znanje). - 156 str. : ilustr. (djelomice u bojama), note ; 26 cm.
ISBN 9531955689
372.878(075.3)
HK06-03514

MIKULIČIĆ, Branka
Otkrivamo fiziku 8 : priručnik problemski usmjerene i istraživačke nastave fizike : uz udžbenik za osmi razred / Branka Mikuličić, Ivica Buljan ; [ilustracije Mladen Martinis]. - Zagreb : Školska knjiga, 2006. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 138 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 32 cm.
Bibliografija: str. [139].
ISBN 9530508751
372.853(072.2)
HK06-03515

MIKULIČIĆ, Branka
Otkrivamo fiziku 7 : priručnik problemski usmjerene i istraživačke nastave fizike : uz udžbenik za sedmi razred / Branka Mikuličić, Ivica Buljan ; [ilustracije i crteži Mladen Martinis, Svjetlan Junaković, Dubravko Duvančić]. - Zagreb : Školska knjiga, 2006. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 111 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 32 cm.
Bibliografija: str. 111.
ISBN 9530508743
372.853(072.2)
HK06-03516

MOJ prijatelj : priručnik za učitelje / [prijevod Darko Pirija ; urednica Kathleen Beagles ; urednik hrvatskog izdanja Zlatko Musija]. - Zagreb : Adventus : Znaci vremena, cop.2006. ([s. l. : s. n.]). - 142 str. ; 30 cm. - (Biblijska pouka za školsku djecu od 5. do 8. razreda ; godina 4, pouka C)
Izvornik na engl. jeziku.
372.826.8(072.2)
HK06-03517

MOJ prijatelj : priručnik za učitelje / [urednica Kathleen Beagles ; prijevod Hinko Pleško]. - Zagreb : Adventus : Znaci vremena, 2006. ([s. l. : s. n.]). - 144 str. : ilustr. ; 30 cm. - (Biblijska pouka za školsku djecu od 5. do 8. razreda ; godina 1, pouka A)
Izvornik na engl. jeziku.
372.826.8(072.2)
HK06-03518

NIKOLIĆ, Gojko
Pneumatika i hidraulika / Gojko Nikolić, Jakša Novaković. - 6. neizmijenjeno izd. - Zagreb : Školske novine, 2006- . (Bjelovar : Viatoni). - sv. : ilustr. ; 24 cm.
ISBN 9531602085 (cjelina)
372.862.15/.16(075.3)

Dio 2 : Hidraulika. - 270 str.
Bibliografija: str. 264-265.
ISBN 9531602093

HK06-03519

PAAR, Vladimir
Fizika 8 : udžbenik za 8. razred osnovne škole / Vladimir Paar ; preveo na srpski jezik Đuro Podunavac ; [ilustrovao Mate Lovrić]. - Zagreb : Školska knjiga, 2006. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 126 str. : ilustr. u bojama ; 28 cm.
Izvornik na hrv. jeziku. - Ćir.
ISBN 9530120362
372.853(075.2)
HK06-03520

PAAR, Vladimir
Fizika 8 : vežbanka: [za učenike 8. razreda osnovne škole] / [Vladimir Paar, Štefanija Herman, Dubravko Sila] ; [ilustrovao Mate Lovrić ; prevod na srpski jezik Đuro Podunavac]. - 1. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2006. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 74 str. : ilustr. u bojama ; 28 cm.
Om. nasl. - Podnasl. preuzet s unut. str. 1. om. lista. - Imena autora preuzeta s unut. str. 1. om. lista. - Izvornik na hrv. jeziku. - Ćir.
372.853(075.2)(076)
HK06-03521

PAVIĆ, Armin, informatičar
Zadaci za vježbu : postupci rješavanja i zadaci za samostalan rad [uz] Osnove elektrotehnike 1: dodatak udžbeniku za 1. razred elektrotehničke škole / Armin Pavić, Ivan Felja. - 1. izd. - Zagreb : Element, 2006. (Zagreb : Kika-Graf). - [151] : ilustr., graf. prikazi ; 24 cm.
ISBN 9531973717
372.862.13(075.3)(076)
HK06-03522

PAŽIN, Ivica
Na putu vjere : vjeronaučni udžbenik za četvrti razred osnovne škole / [autori Ivica Pažin, Ante Pavlović ; ilustracije Alma Orlić ; fotografije Zvonimir Atletić ... et al.]. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2006. (Varaždin : Varteks, Tiskara). - 120 str. : ilustr. u bojama ; 26 cm.
Imena autora preuzeta sa str. [2].
ISBN 9531102325
372.826.8(075.2)
HK06-03523

PETRESKI, Antica
Opća i anorganska kemija : udžbenik za I. razred zdravstvenih škola / Antica Petreski, Mira Herak ; [ilustracije i fotografije Boris Berc, Vladimir Habuš]. - 1. izd. - Zagreb : Profil international, 2006. ([s. l. :s. n.]). - 212 str. : ilustr.(pretežno u bojama) ; 27 cm.
Periodni sustav elemenata na unut. str. 1. om. lista ; Kemijski elementi, simboli i protonski brojevi na unut. str. 2. om. lista.
ISBN 9531202044
372.854(075.3)
HK06-03524

PRIRUČNIK za učitelje uz čitanku Krila riječi 5 / [urednica Dinka Juričić]. - Zagreb : Školska knjiga, 2006. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 50, [6] str., [15] listova ; 32 cm.
ISBN 9530508999
372.882.1(072.2)
HK06-03525

RATKAJEC, Slavko
Ugostiteljsko posluživanje 1 : udžbenik za 1. razred ugostiteljsko-hotelijersko-turističkih škola / [tekst i fotografije] Slavko Ratkajec. - 2. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2006. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 148 str. : ilustr. u bojama ; 26 cm.
ISBN 953020857X
372.864.2(075.3)
HK06-03526

RAZUM, Ružica
Ja sam put : radna bilježnica iz vjeronauka za peti razred osnovne škole / [Ružica Razum, Martina Rašpolić, Verica Razum Hrmo ; ilustracije Branimir Dorotić]. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2006. (Zagreb : Kršćanska sadašnjost). - 115 str. : ilustr. u bojama ; 26 cm.
Imena autora preuzeta sa str. [2]. - Nakl. 42 000 primj.
ISBN 953110221X
372.826.8(075.2)(076)
HK06-03527

RAZUM, Ružica
Ja sam put : vjeronaučni udžbenik za peti razred osnovne škole / [autorica Ružica Razum ; ilustracije Branimir Dorotić ; autori fotografija Damjan Koren ... et al.]. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2006. (Čakovec : "Zrinski"). - 157 str. : ilustr., zemljop. crteži u bojama ; 26 cm.
Nakl. 30000 primj.
ISBN 9531102287
372.826.8(075.2)
HK06-03528

S osmijehom do mature : hrvatski jezik : priručnik s pitanjima i opsežnim odgovorima za uspješno polaganje hrvatskog jezika na maturi / Mira Muhoberac ... [et al.]. - Dugo Selo : WI.ZAR.D., 2006- . (Zagreb : Kerschoffset). - 5 sv. ilustr. ; 21 cm.
Ostali zastupljeni autori: Vesna Muhoberac, Dalibor Jurišić, Dario Budimir.
ISBN 9537325059 (cjelina)
372.881.116.342(075.3)(076.3)

2 : 2 : završni testovi za drugi razred gimnazija i drugih srednjih škola. - 223 str.
ISBN 9537325024

HK06-03530

3 : 3 : završni testovi za treći razred gimnazija i drugih srednjih škola. - 223 str.
ISBN 9789537325039

HK06-03531

4 : 4 : završni testovi za četvrti razred gimnazija i drugih srednjih škola. - 271178 str.
ISBN 9789537325046

HK06-03529

SALAMON, Đurđica
Matematika 3 : udžbenik sa zbirkom zadataka za treći razred trgovačke škole / Đurđica Salamon, Boško Šego. - 1. izd. - Zagreb : Alka script, 2006. (Samobor : Bauer grupa). - 128 str. ; 24 cm.
ISBN 9537087484
372.851(075.3)
HK06-03532

SALAMON, Đurđica
Matematika 1 : udžbenik sa zbirkom zadataka za prvi razred trgovačke škole / Đurđica Salamon, Boško Šego. - 1. izd. - Zagreb : Alka script, 2006. (Samobor : Bauer grupa). - 170 str. ; 24 cm.
ISBN 9537087468
372.851(075.3)
HK06-03533

SALAMON, Đurđica
Matematika 2 : udžbenik sa zbirkom zadataka za drugi razred trgovačke škole / Đurđica Salamon, Boško Šego. - 1. izd. - Zagreb : Alka script, 2006. (Samobor : Bauer grupa). - 134 str. ; 24 cm.
ISBN 9537087476
372.851(075.3)
HK06-03534

SALAMON, Đurđica
Matematika u struci 2 : udžbenik sa zbirkom zadataka : za drugi razred trogodišnjih strukovnih škola / Đurđica Salamon, Boško Šego. - 1. izd. - Zagreb : Alka script, 2006. (Samobor : Bauer grupa). - 146 str. : ilustr. ; 24 cm.
ISBN 9537087506
372.851(075.3)
HK06-03535

SALAMON, Đurđica
Matematika u struci [1] : udžbenik sa zbirkom zadataka : za prvi razred trogodišnjih strukovnih škola / Đurđica Salamon, Boško Šego. - 2. izd. - Zagreb : Alka script, 2006. (Zagreb : Orbis). - 224 str. : ilustr. ; 24 cm.
ISBN 9537087409
372.851(075.3)
HK06-03536

SALOPEK, Jadranka, profesorica njemačkog jezika
Deutsch? Super! 2 : udžbenik njemačkog jezika za 5. razred osnovne škole / Jadranka Salopek, Mira Kruhan, Plamenka Bernardi-Britvec ; [ilustrirao Ninoslav Kunc]. - 10. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2006. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 91 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm.
ISBN 9530105444
372.881.111.22(075.2)
HK06-03537

SALOPEK, Jadranka, profesorica njemačkog jezika
Deutsch? Super! 2 : radna bilježnica njemačkog jezika za 5. razred osnovne škole / Jadranka Salopek, Mira Kruhan, Plamenka Bernardi-Britvec ; [ilustrirao Ninoslav Kunc]. - 10. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2006. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 40 str. : ilustr. ; 24 cm.
372.881.111.22(075.2(076)
HK06-03538

STRUGAR, Vladimir
Bjelovarsko-bilogorska županija : zavičajni priručnik za učenice i učenike / Vladimir Strugar ; [fotografije Jozo Lovrić ... et al.]. - Zagreb : Školska knjiga, 2006. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 42 str. : ilustr. , zemljop. crteži u bojama ; 28 cm + zemljop. karta ([1] presavitak)
ISBN 9530114931
372.83/.85(075.2)(078)
HK06-03539

SVETLIČIĆ, Silvana
Informatika 5 : udžbenik s vježbama i radnim zadacima za peti razred osnovne škole / Silvana Svetličić, Matko Barišić ; [ilustracije Igor Vilagoš]. - 1. izd. - Zagreb : Profil international, 2006. (Zagreb : Profil international). - 224 str. : ilustr. u bojama ; 27 cm.
Knjizi je priložen CD-ROM: Informatika 5.
ISBN 953120229X
372.800.4(075.2)
HK06-03540

SVETLIČIĆ, Silvana
Informatika 5 [Elektronička građa] : multimedijalni CD uz udžbenik Informatika 5 za 5. razred osnovne škole / [Silvana] Svetličić, [Matko] Barišić. - Multimedijska građa. - Zagreb : Profil international, 2006. ([s. l. : s. n.]). - 1 optički disk (CD-ROM) : u bojama ; 12 cm.
Zahtjevi sustava: PC; Windows XP; MS Word, MS Windows Logo, MS Excel, MS Power Point, Adobe Acrobat Reader 7. - Stv. nasl. s naljepnice diska. - CD-ROM je priložen knjizi: Informatika 5.
372.800.4(075.2)(086)
HK06-03541

ŠANTIĆ, Branko
Zbirka + : jednadžbe, nejednadžbe, sustavi / Branko Šantić. - Zagreb : Školska knjiga, 2006. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 234 str. : graf. prikazi ; 24 cm.
ISBN 9530118708
372.851(075.3)(076)
372.851(072.3)(076)
HK06-03542

ŠOBAT, Ana
Likovna kultura : priručnik za učiteljice/učitelje uz udžbenike za 5. i 6. razred osnovne škole / Ana Šobat ; [fotografije Dragana Palčić]. - 1. izd. - Zagreb : Profil international, 2006. (Zagreb : Profil international). - 192 str. : ilustr. u bojama ; 32 cm.
Preporučena bibliografija: str. 81-89.
ISBN 9531202885
372.87(072.2)
HK06-03543

TEŽAK, Dubravka
Čarolija riječi : čitanka za IV. razred osnovne škole / Dubravka Težak, Sanja Polak, Darko Cindrić ; [ilustrirala Pika Vončina]. - 4. izd. - Zagreb : Znanje, 2006. (Zagreb : Tiskara Znanje). - 168 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 25 cm.
ISBN 9531952914
372.882.1(075.2)
HK06-03544

TEŽAK, Stjepko
Moj hrvatski 5 : radna bilježnica za peti razred / Stjepko Težak i Zorica Klinžić ; [ilustrator Darko Iđaković Zloušić]. - Zagreb : Školska knjiga, 2006. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 50 str. : ilustr. ; 26 cm.
372.881.116.342(075.2)(076)
HK06-03545

TEŽAK, Stjepko
Moj hrvatski 6 : udžbenik za VI. razred osnovne škole / Stjepko Težak, Zvonimir Diklić ; [ilustrirao Dario Kukić]. - Zagreb : Znanje, 2006. (Zagreb : Tiskara Znanje). - 104 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 27 cm.
ISBN 9531953031
372.881.116.342(075.2)
HK06-03546

TEŽAK, Stjepko
Moj hrvatski 7 : vježbenica [za sedmi razred osnovne škole] / Stjepko Težak, Zorica Klinžić. - 9. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2006. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 96 str. ; 24 cm.
Om. nasl.
372.881.116.342(075.2)(076)
HK06-03547

TOMLJENOVIĆ-BIŠKUPIĆ, Ljerka
Spass mit Deutsch 4 : priručnik za učitelje njemačkog jezika za 4. razred osnovne škole / Ljerka Tomljenović-Biškupić, Jadranka Salopek ; [ilustrator Frano Petruša]. - Zagreb : Školska knjiga, 2006. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 47 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 28 cm + prozirnice ([23] lista)
ISBN 9530507933
372.881.111.22(072.2)
HK06-03548

UJAKOVIĆ, Karolina
Povijest 5 : priručnik za nastavnike povijesti za peti razred osnovne škole / Karolina Ujaković, Svjetlana Vorel. - Zagreb : Školska knjiga, 2006. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 183 str. ; 32 cm.
Od str. 51-183, parne str. prazne. - Preporučena bibliografija: str. 175-176.
ISBN 9530508735
372.894(072.2)
HK06-03549

VOLENEC, Vladimir
Matematika 3 : udžbenik za 3. razred prirodoslovno-matematičke gimnazije / Vladimir Volenec, Nevenka Antončić, Eva Špalj. - Zagreb : Školska knjiga, 2006. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 2 sv. : ilustr., graf. prikazi ; 26 cm.
Grafički prikazi s unut. str. 1. om. lista.
ISBN 9530213476 (cjelina)
372.851(075.3)

Dio 1. - 205 str.
ISBN 9530213476

HK06-03551

Dio 2. - 253 str.
ISBN 9530213484

HK06-03550

VRANJKOVIĆ, Petar
Kocka je bačena! : statistika i vjerojatnost za osnovnu školu ; [za učenike i nastavnike matematike u osnovnoj školi] / Petar Vranjković. - Zagreb : Školska knjiga, 2006. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 159 str. : ilustr. ; 24 cm.
Podnasl. preuzet s omota.
ISBN 9530113994
372.851.92(072.3)(076)
HK06-03552

ZA stolom ljubavi i pomirenja : vjeronaučni udžbenik za treći razred osnovne škole / [autori Ivica Pažin ... [et al.] ; ilustracije Krešimir Hlebec, Igor Vilagoš]. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2006. (Varaždin : Varteks, Tiskara). - 116 str. : ilustr. u bojama ; 26 cm.
Nakl. 42000 primj. - Ostali zastupljeni autori: Dalibor Adžić, Davor Banović, Tomo Biondić, Lidija Domorad, Sanja Kotal, Sanja Matošević, Davor Šamadan.
ISBN 9531102422
372.826.8(075.2)
HK06-03553

ZAŠTITA na radu : za učenike srednjih škola : opći dio / Ivan Bolf ... [et al.]. - 9. izd. - Zagreb : Školske novine, 2006. (Sv. Ivan Zelina : Tiskara Zelina). - 128 str. : ilustr. u boji ; 24 cm.
Ostali zastupljeni autori: Zvonimir Erceg, Rozalija Filiopvić-Baljak, Pavao Jukić, Zdravko Nemet.
ISBN 9531602026
372.833.145(075.3)
HK06-03554

ZONJIĆ, Lidija
Geografija 8 : [Elektronička građa] : CD uz Priručnik za učiteljice/učitelje geografije u 8. razredu osnovne škole / Lidija Zonjić, Vesna Janko. - Interaktivna multimedijska građa. - Zagreb : Profil international, 2006. ([s. l. : s. n.]). - 1 optički disk (CD ROM) : ; u bojama ; 12 cm.
Zahtjevi sustava: PC; Windows XP; Adobe Reader 6.0; MS Explorer; PowerPoint. - Stv. nasl. s nasl. zaslona. - CD-ROM je priložen knjizi: Geografija 8.
372.891(072.2)
HK06-03555

ZONJIĆ, Lidija
Geografija 8 : priručnik za učiteljice/učitelje (uz udžbenik Geografija 8 ) / Lidija Zonjić i Vesna Janko. - 1. izd. - Zagreb : Profil international, 2006. (Zagreb : Profil international). - 141 str. : ilustr., zemljop. crteži ; 30 cm.
Knjizi je priložen CD-ROM: Geografija 8. - Bibliografija: str. 139-141.
ISBN 9531201951
372.891(072.2)
HK06-03556

ZUBOVIĆ, Ivan, ekonomist
Vođenje i organizacija restauracije : udžbenik je namijenjen učenicima trećih razreda ugostiteljskih škola konobarima, kuharima i slastičarima / Ivan Zubović, Ivan Marošević. - 1. izd. - Pula : HoReBa, 2006. (Čakovec : "Zrinski"). - 228 str. : ilustr. ; 24 cm.
Knjizi je priložen CD-ROM: AGS gastro sistemi. - Bibliografija: str. 228 i uz tekst.
ISBN 9537024164
372.864.04(075.3)
HK06-03557

ŽIVKOVIĆ-MANDIĆ, Janja
Gramatika hrvatskoga jezika : za 6. razred / Janja Živković-Mandić ; [ilustratorica Rita Czako Kelemen]. - 1. kiad. - Budapest : Nemzeti Tankönyvkiadó, 2006. ([s. l. : s. n.]). - 104 str. : ilustr. u boji ; 24 cm.
ISBN 9631945464
372.881.116.342(075.2)
HK06-03558

Vidi br.: HK06-03486

Vidi br.: HK06-03487

Vidi br.: HK06-03542

Vidi br.: HK06-03432

Vidi br.: HK06-03433

372.4/.8   Udžbenici za osnovno i srednje obrazovanje

HOBLAJ, Alojzije
Od zrna do kruha : priručnik za odgojitelje i učitelje uz Dane kruha / Alojzije Hoblaj ; [ilustracije Nevenka Macolić]. - 2. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2006. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 89 str., [18] str. s tablama (pretežno u bojama) : ilustr. ; 24 cm.
Bilješka o autoru: str. 86. - Bibliografija: str. 87.
ISBN 9530501161
372.48(035)
268-053.4
HK06-03559

373   Općeobrazovne škole

BEDENIKOVIĆ, Zdravko
100 godina sopotske škole / [Zdravko] Bedeniković, [Abram] Brkić, [Boris] Krizmanić. - Pregrada : Matis, 2006. ([s. l. : s. n.]). - 56 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 21 cm. - (Edicija Zagorsko kulturno naslijeđe)
Zemljop. crtež u bojama na oba spojna lista. - Biblliografija: str. 56.
ISBN 9537349020
373.3(497.5 Sopot)(067.5)
908(497.5 Sopot)
HK06-03560

DESETGODIŠNJE izvješće Tehničke škole Karlovac : 1996.-2006. / [glavni i odgovorni urednik Mile Lulić]. - Karlovac : Tehnička škola Karlovac, 2006. (Karlovac : Tiskara Pečarić&Radočaj). - 112 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm.
ISBN 9789539569400
373.546(497.5 Karlovac)(067.5)
HK06-03561

GIMNAZIJA u Varaždinu : 1636.-2006. / [uredništvo Jasminka Bedenik ... et al.]. - Varaždin : TIVA : Prva gimnazija, 2006. ([s. l. : s. n.]). - 203 str. : ilustr. (djelomice u bojama) ; 32 cm.
Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 953730406X (TIVA)
373.54(497.5 Varaždin)(067.5)
HK06-03562

PRO Deo et Patria : 10 godina djelovanja Ženske opće gimnazije Družbe sestara milosrdnica (1995./96.-2005./06.) i 80 godina od otvorenja Ženske realne gimnazije Družbe sestara milosrdnica (1926.-2006.) / [urednik M. Berislava Grabovac]. - Zagreb : Ženska opća gimnazija Družbe sestara milosrdnica s pravom javnosti, 2006. (Zagreb : Feroproms). - 176 str. : ilustr. u bojama ; 21 x 21cm.
ISBN 9539541700
373.5(497.5 Zagreb)(067.5)"1926/2006"
HK06-03563

UNAPREĐENJE kvalitete rada primjenom ISSA Pedagoških standarda : priručnik za odgajatelje / [glavna urednica ; prevele Nives Milinović, Sanja Brajković, Helena Burić]. - Zagreb : Pučko otvoreno učilište Korak po korak, 2006. ([s. l. : s. n.]). - 126 str. ; 23 cm. - (Biblioteka Korak po korak)
Prijevod djela: Applying ISSA Pedagogical standards in the classroom. - Imena prevoditeljica preuzeta iz CIP zapisa.
ISBN 9537149072
373.211.4(035)
HK06-03564

UNAPREĐENJE kvalitete rada primjenom ISSA Pedagoških standarda : priručnik za učitelje / [glavna urednica Sanja Brajković ; prevele Nives Milinović, Sanja Brajković, Helena Burić]. - Zagreb : Pučko otvoreno učilište Korak po korak, 2006. ([s. l. : s. n.]). - 123 str. ; 23 cm. - (Biblioteka Korak po korak)
Prijevod djela: Applying ISSA Pedagogical standards in the classroom. - Imena prevoditeljica preuzeta iz CIP zapisa.
ISBN 9537149080
373.311.4(035)
HK06-03565

USPJEŠNO mentoriranje odgajatelja u pristupu usmjerenom na dijete : [priručnik] / [glavna urednica prevele Nives Milinović, Sanja Brajković, Helena Burić]. - Zagreb : Pučko otvoreno učilište Korak po korak, 2006. ([s. l. : s. n.]). - 101 str. ; 23 cm. - (Biblioteka Korak po korak)
Prijevod djela: Step by step mentoring guide for quality improvement. - Podnasl. preuzet s omota. - Imena prevoditeljica preuzeta iz CIP zapisa.
ISBN 9537149064
373.211.4(035)
HK06-03566

USPJEŠNO mentoriranje učitelja u pristupu usmjerenom na dijete : [priručnik] / [glavna urednica ; prevele Nives Milinović, Sanja Brajković, Helena Burić]. - Zagreb : Pučko otvoreno učilište Korak po korak, 2006. ([s. l. : s. n.]). - 103 str. ; 23 cm. - (Biblioteka Korak po korak)
Prijevod djela: Step by step mentoring guide for quality improvement. - Prijevod preuzet iz CIP zapisa. - Podnasl. preuzet s omota. - Imena prevoditeljica preuzeta iz CIP zapisa.
ISBN 9537149056
373.311.4(035)
HK06-03567

Vidi br.: HK06-04394

Vidi br.: HK06-04394

376   Odgoj i obrazovanje posebnih skupina

PAŽIN, Mirjana
Veseli sati : vježbenica / priredile Mirjana Pažin, Rozalija Mrkonjić, Angela Jurković. - Vinkovci : Grad Vinkovci : Udruga za pomoć osobama s invaliditetom, Klub "Bubamara", 2006. (Vinkovci : Zebra). - 208 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 24 cm.
ISBN 9539673453 (Grad Vinkovci)
376.1-056.36
HK06-03568

POLUDNEVNI tretmani djece i mladeži s poremećajima u ponašanju / urednice Zdravka Poldrugać, Dubravka Marušić, Antonija Žižak. - Zagreb : Edukacijsko-rehabilitacijski fakultet, 2006. (Zagreb : Kratis). - 116 str. ; 24 cm. - (Edukacijsko-rehabilitacijska biblioteka. Stručni niz ; knj. 20)
Zastupljeni autori: Antonija Žižak, Zdravka Poldrugač, Dubravka Marušić, Sanja Habjanec Martinović, Marijana Rodin, Enes Kušmić, Neda Grgić, Ivana Vincek, Ivana Jeđud. - Bibliografija: str. 114-115.
ISBN 9536418304
376.1-056.49-053.2/.6
159.922.76-056.49
HK06-03569

Vidi br.: HK06-03613

377   Strukovno obrazovanje

RIJEKE života : spomenica povodom 50. obljetnice mature generacije 1953-1957. Srednje poljoprivredne škole Križevci / uredio Mile Čuljat. - Osijek : vlast. nakl., 2006. (Osijek : Novi design). - 111 str. : ilustr. (djelomice u bojama) ; 30 cm.
Zastupljeni autori: Mile Čuljat, Franjo Gladoić, Milka Gladoić-Sekulić, Danica Ivanić-Smoljanović, Tomislav Jović, Ilija Klepić, Dubravko Kraljevac, Tomislav Lovrić, Ruža Mihalić-Tomičić, Tomo Rastija, Katarina Rukavina, Marijan Sekula, Nada Senta, Ivan Šimunić, Kazimir Tomljanović, Vađina Petar. - Nakl. 52 primj. - Bibliografija: str. 111.
ISBN 9539558905
377(497.5Križevci):630(091)
HK06-03570

378   Visokoškolsko obrazovanje. Znanstvena nastava

30 godina visokoškolskog obrazovanja građevinara u Osijeku : 1976.-2006. / [fotografije Siniša Maričić ... [et al.] ; urednici Barbara Medanić ... et al.]. - Osijek : Građevinski fakultet, 2006. (Osijek : Boida - grafički obrt). - 177 str. : ilustr. u bojama ; 31 cm.
Na vrhu nasl. str.: Sveučilište Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku.
ISBN 9536962209
378.662.4(497.5Osijek)(091)
(497.5Osijek)
"1976/2006"
HK06-03571

BOLONJSKI proces u Hrvatskoj 2005. / [glavni i odgovorni urednik Ivan Slapničar]. - Zagreb : Sveučilište u Zagrebu, 2006. (Zagreb : Sveučilišna tiskara). - 301 str : ilustr., graf. prikazi u bojama ; 24 cm.
Zastupljeni autori: Slobodan Uzelac, Mirjana Polić Bobić, Helena Jasna Mencer, Željko Dujić, Gottfried Bacher, Ulrich Hormann, Vera Št'astna, Blaženka Divjak, Melita Kovačević, Šime Višić, Jasmina Havranek, Đurđica Žutinić, Enrique Aguado Asenjo, Pero Lučin, Josipa Bađari, Sandra Milovanović, Petar Bezinović, Mirjana Bajšanski, Snježana Tomić, Aleksa Bjeliš, Renato Jerončić, Sanja Smojver-Ažić, Ivan Slapničar, Vlasta Vizek-Vidović, Valerija Križanić, Ana Ružička, Ksenija Čulo, Niko Vidović, Leon Graziola, Srđan Mladinić, Vedran Jelavić, Gordana Štanfel, Radimir Čačić, Elvira Marinković-Škomrlj, Joško Krželj, Želko Domazet, Đuro Navarin, Sandra Kukec, Mladen Andrassy. - Tempus projekt Europske zajednice Croatian Bologna Promoters Team (CRO4Bologna), trajao je od 1. rujna 2004. do 31 prosinca 2005. --> str. 7. - Tekst na hrv. i engl. jeziku. - Nakl. 1500 primj.
ISBN 9536002280
378.014.3(497.5:4-67EU)(082)
HK06-03572

EKONOMSKI fakultet u Osijeku : 1961.-2006. / [autori priloga Dražen Barković ... [et al.] ; fotografija Marin Topić, Domagoj Topić]. - Osijek : Ekonomski fakultet, 2006. (Osijek : I.B.L.). - 130 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 23 cm.
Ostali zastupljeni autori: Vladimir Cini, Jerko Glavaš, Katica Ivić, Ružica Kadić, Jadranka Kulundžić, Josip Mesarić, Nada Petričević, Slobodanka Stjepanović, Željka Štulina.
ISBN 953253010X
378.633(497.5 Osijek)(067.5)
HK06-03573

NAGLIĆ, Vladimir, inženjer elektrotehnike
50 godina FER-a : zapisi dobronamjernog zlopamtila / Vladimir Naglić. - 1. izd. - Zagreb : Fakultet elektronike i računarstva : Element, 2006. (Čakovec : "Zrinski"). - XII, 270 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm.
ISBN 9531978026 (Element)
378.662.13(497.5 Zagreb)(067.5)
HK06-03574

RAZVOJ modela unaprjeđivanja kvalitete studija na Pravnom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu : izvješće projekta / urednici Branko Smerdel, Marina Ajduković. - Zagreb : Pravni fakultet : Nacionalna zaklada za znanost, visoko školstvo i tehnologijski razvoj RH, 2006. (Zagreb : Sveučilišna tiskara). - V, 115 str. : graf. prikazi ; 24 cm.
Zastupljeni autori: Branko Smerdel, Marina Ajduković, Vanja Branica, Linda Rajhvan, Đorđe Gardašević. - Nakl. 500 primj. - Bilješke i bibliografija uz tekst.
ISBN 9536714965 (Pravni fakultet)
378.634(497.5 Zagreb):378.14
HK06-03575

379.8   Slobodno vrijeme

Vidi br.: HK06-03884

39   Etnologija. Običaji. Folklor

BOSANCI : kulturni profil / [priredili Anita Sujoldžić ... et al.]. - Zagreb : Hrvatsko antropološko društvo : Institut za antropologiju, 2006. ([s. l. : s. n.]). - 38 str. : ilustr. u bojama ; 30 cm.
Om. nasl. - Ostali zastupljeni autori: Senka Božić-Vrbančić, Tarik Kulenović, Marlena Plavšić, Rifet Terzić. - Bibliografija: str. 37.
ISBN 9789539607393 (Hrvatsko antropološko društvo)
39:323.1(497.6)
HK06-03576

DUKA, Maja
Kuharski spomenar Slavonije / Maja Duka ; [tekst Božica Brkan, Maja Duka ; fotografije Mario Kučera]. - Zagreb : Izraz ; Vinkovci : Gradski muzej, [2006.] (Koprivnica : Tiskara Baltazar). - [66] str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 22 cm. - (Kolekcija Kučar)
Om. nasl. - Podatak o god. izdavanja preuzet iz CIP zapisa. - Nakl. 1000 primj. - Manje poznate riječi: str. [64].
ISBN 9537000142 (pogrešan)
392.8(497.5-3 Slavonija)
641.568(497.5-3 Salvonija)(083.12)
HK06-03577

ETNO frizure Hrvatske = Ethno hairstyles of Croatia / uredila, edited by Blanka Žakula ; [prijevod na engleski, English translation Dubravka Broz, Irena Tomić]. - Vinkovci : Kulturni centar Gatalinka ; Cerna : Pauk, 2006. (Cerna : Pauk). - 431 str. : ilustr. u bojama ; 34 cm.
Zastupljeni autori: Jelka Radauš Ribarić, Ljubica Gligorević, Manda Svirac, Zvonimir Toldi, Branka Uzelac, Vlasta Šabić, Jasna Jurković, Dubravka Matoković, Vesna Kolić Klikić, Dragica Šuvak, Dragica Draganić, Slavica Moslavac, Ivica Ivanković, Jana Mihalić, Nikolina Luketić, Alemka Juretić, Olga Orlić, Jasenka Lulić, Jadran Kale, Sanja Ivančić. - Usporedo hrv. tekst i engl. prijevod.
ISBN 953989896X (Kulturni centar Gatalinka)
391.5(497.5)
687.53:39](497.5)
HK06-03578

ETNOLOGIJA bliskoga : poetika i politika suvremenih terenskih istraživanja / uredili Jasna Čapo Žmegač, Valentina Gulin Zrnić, Goran Pavel Šantek ; [prijevod na engleski Mateusz Milan Stanojević]. - Zagreb : Institut za etnologiju i folkloristiku : Naklada Jesenski i Turk, 2006. (Čakovec : "Zrinski"). - 337 str. ; 24 cm. - (Biblioteka antroplogije i etnologije)
Tekst na hrv. i engl. jeziku. - Zastupljeni autori: Goran Pavel Šantek, Valentina Gulin Zrnić, Sanja Puljar D'Alessio, Iva Pleše, Kirsti Mathiesen Hjemdahl, Nevena Škrbić Alempijević, Tvrtko Zebec, Iva Niemčić, Jasna Čapo Žmegač, Ivan Lozica,. - Bilješke o autorima : str. 335-337. - Bibliografija : str. 311-334.
ISBN 9532222375 (Naklada Jesenski i Turk)
39.01(082)
HK06-03579

MEĐUNARODNA smotra folklora (40 ; 2006 ; Zagreb)
40. međunarodna smotra folklora, Zagreb, 19. - 23. srpnja 2006. = 40th International Folklore Festival / prevoditeljica Maja Mihanović ; urednica Zorica Vitez]. - Zagreb : Koncertna direkcija, 2006. ([Zagreb] : Kratis). - 102 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm.
Tekst na hrv. i na engl. jeziku.
ISBN 9537129217
39(100):061.7(497.5 Zagreb)
061.7(497.5 Zagreb):39(100)
HK06-03580

RANDIĆ Barlek, Mirjana
Svijet hrane u Hrvatskoj = The world of food in Croatia : Etnografski muzej, Zagreb, [21. prosinca 2006. - 30. ožujka 2007.] / Mirjana Randić i Nives Rittig-Beljak ; [prijevod na engleski Darko Mitin, Hrvojka Barlek, Nina Antoljak ; ilustracije Marija Barlek]. - Zagreb : Etnografski muzej, 2006. (Zagreb : Kerschoffset). - 180 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 28 cm.
Katalog izložbe. - Tekst na hrv. i engl. jeziku. - Nakl. 1000 primj. - Bibliografija: str. 144-145.
ISBN 9789536273348
392.8(497.5)(064)
HK06-03581

SMILJANIĆ, Ilija
Dalmatinsko Kosovo : etno-građa / Ilija Smiljanić. - Beograd : Srpsko kulturno društvo Zora ; Knin : Udruženje Srba iz Hrvatske, 2006. (Beograd : Grafocentar). - 358 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 24 cm.
Ćir. - Zemljop. crtež u bojama na unut. str. 1. om. lista. - Nakl. 1000 primj. - Slika autora i bilješka o njemu: str. 335. - Str. 9-10: Dalmatinsko Kosovo / Jovan Plavša. - Str. 11-16: O Kosovu i Kosovljanima / Mirko Trifunović. - Bibliografija: str. 332-334.
ISBN 8683809315 (Srpsko kulturno društvo Zora)
398(=163.41)(497.5)
HK06-03582

Vidi br.: HK06-03947

Vidi br.: HK06-03776

Vidi br.: HK06-03947

Vidi br.: HK06-04096

Vidi br.: HK06-04143

Vidi br.: HK06-03142

Vidi br.: HK06-03716

Vidi br.: HK06-04143

Vidi br.: HK06-04108

5MATEMATIKA. PRIRODNE ZNANOSTI


Vidi br.: HK06-03188

Vidi br.: HK06-03124

502   Priroda. Proučavanje i zaštita prirode

BIJELA vrana : čudne zgode iz naše prirode / izabrao i obradio Jozo Vrkić ; ilustrirao Aleksandar Žiljak. - Zagreb : vlast. nakl., 2006. (Zagreb : "Kerschoffset"). - 207 str. : ilustr. ; 24 cm.
Rječnik: str. 197-199. - Predmetno kazalo ; Kazalo zemljop. naziva.
ISBN 9539841968
502(0:82-92)
HK06-03583

BOŽIČEVIĆ, Srećko
Plitvička jezera / [text Srećko Božičević ; translation Živan Filippi ; photographs Srećko Božičević ... [et al.]. - Zagreb : Turistička naklada, 2006. (Zagreb : Vjesnik). - 80 str. : ilustr. u bojama ; 23 cm. - (Edition cultural and historical heritage ; no. 2)
Om. i hrpt. stv. nasl.: The Plitvice Lakes. - Podatak o autoru preuzet s poleđine nasl. lista. - Ilustr. i na unut. str. om. listova.
ISBN 9532151354
502.4(497.5)(285.2 Plitvička jezera)(036)
HK06-03584

BRALIĆ, Ivo
Croatian national parks / Ivo Bralić ; translated from the Croatian by Vladimir Ivir, Nikolina Jovanović ; [maps Tomislav Kaniški ; photographs Ivo Bralić ... et al.]. - Zagreb : Školska knjiga, 2006. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 271 str. : ilustr., zemljop. crteži u bojama ; 30 cm.
Izv. stv. nasl.: Hrvatski nacionalni parkovi. - Autorova slika i bilješka o njemu: str. 271.
ISBN 9530614640
502.4(497.5)
HK06-03585

LAZIER, Christine
Priroda : neobični fenomeni / tekst Christine Lazier ; priredila Emilie Beaumont ; ilustracije Marie-Christine Lemayeur ; prijevod Blanka Pašagić. - Zagreb : Naša djeca, 2006. ([s. l.] : Partenaires-Livres). - 125 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm. - (Svijet oko nas / Naša djeca)
Prijevod djela: ?.
ISBN 9531717133
502(02.053.2)
HK06-03586

MARGUŠ, Drago
Krka : natur- und kulturhistorisches Erbe : [touristische Monographie] / Text Drago Marguš, Marko Menđušić ; Uebersetzung Dubravka Mandarić ; Photographien Andrija Carli, Drago Marguš, Krešo Strnad. - Zagreb : Turistička naklada, 2006. (Zagreb : Vjesnik). - 72 str. : ilustr. u bojama ; 22 cm + zemljop. karte u bojama ([1] presavitak). - (Bibliothek Tourismus und Kulturerbe ; No. 31)
Izv. stv. nasl.: Krka. - Podnasl. preuzet s omota.
ISBN 9532151028
502.4(497.5)(282.24 Krka)(036)
HK06-03587

PALKOVIĆ, Maja
Parchi Croati : parchi nazionali e parchi naturali / [autori Maja Palković, Eugen Draganović, Kornelija Pintarić ; fotografije Ante Bionda ... [et al.] ; traduzione Ljerka Perković Hnatjuk]. - Zagabria : Ministero della cultura della Republica di Croazia, 2006. (Zagreb : Kratis). - [48] str. ; : ilustr. u bojama ; 22 cm.
Izvornik na hrv. jeziku. - Imena autora preuzeta iz kolofona. - Nakl. 10000 primj.
502.4(497.5)
HK06-03588

Vidi br.: HK06-03589

504   Ekologija

AKCIJSKI plan za očuvanje Dalmacije / [pripremili Zrinka Jakl ... [et al.] ; prijevod Jakl Zrinka, Šupe Dragan ; autori fotografija Bura Ivan ... et al.]. - Split : Sunce ; Rim : WWF [i. e.] World Wide Fund for Nature], 2006. ([s. l.] : Grafex). - 88 str. : ilustr., zemljop. crteži u bojama ; 30 cm.
Om. nasl. - Bibliografija: str. 60-66.
ISBN 9539517214
504(497.5-3 Dalmacija)
502(497.5-3 Dalmacija)
HK06-03589

MARKUS, Tomislav
Dubinska ekologija i suvremena ekološka kriza : jedan bioekološki pogled / Tomislav Markus. - Zagreb : Hrvatsko sociološko društvo : Institut za društvena istraživanja : Filozofski fakultet, Zavod za sociologiju Odsjeka za sociologiju, 2006. (Zagreb : M.A.K.-Golden). - 313 str. ; 20 cm. - (Razvoj i okoliš : biblioteka časopisa "Socijalna ekologija" ; knj. 16)
Nakl. 400 primj. - Bibliografija: str. [277]-297. - Summary. - Imensko kazalo.
ISBN 9536552426 (Hrvatsko sociološko društvo)
504.03
316:504
HK06-03590

Vidi br.: HK06-03699

Vidi br.: HK06-03695

51   Matematika

BRAJDIĆ, Igor
Matematički modeli i metode poslovnog odlučivanja / Igor Brajdić. - Opatija : Fakultet za turistički menadžment, 2006. (Opatija : Gravema). - VIII, 358 str. : graf. prikazi ; 24 cm. - (Udžbenici Sveučilišta u Rijeci = Manualia Universitatis studiorum Fluminensis)
Na nasl. str.: Sveučilište u Rijeci. - Bilješka o autoru: str. 357-358. - Bibliografija: str. 355-356. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789536198986
519.816(075.8)
65.012.123:519.852](075.8)
HK06-03591

JOVIĆ, Franjo, inženjer elektrotehnike
Modeliranje tehničkih procesa : o matematičkim modelima u tehničkim znanostima : modeliranje procesa razvoja softvera / Franjo Jović, Ivan Flegar, Ninoslav Slavek. - Osijek : Elektrotehnički fakultet ; Grafika, 2006. (Osijek : Grafika). - 262 str. : ilustr., graf. prikazi ; 25 cm.
Podatak o god. izdavanja preuzet iz CIP zapisa. - Bibliografija uz svako poglavlje. - Predmetno kazalo.
ISBN 9536032562
519.87:62
HK06-03592

PAVKOVIĆ, Mladen
Razgovori s Josipom Pečarićem / Mladen Pavković. - Koprivnica : Alineja, 2006. (Varaždin : Varteks,Tiskara). - 223 str. : ilustr. ; 20 cm. - (Dokumenti i svjedočanstva / Alineja)
Str. 5-8: Intelektualac svjestan svoje odgovornosti / Dubravko Jelčić. - Str. 209-218: Pogovor / Milan Vuković. - Autorova slika i bilješka o njemu: str. 221-223.
ISBN 953710320X
51-05 Pečarić, J.(047.53)
929 Pečarić, J.(047.53)
HK06-03593

ŠIKIĆ, Zvonimir
Diferencijalne jednadžbe / Zvonimir Šikić. - 1. izd. - Zagreb : Profil international, 2006. (Zagreb : Profil international). - 157 str. : graf. prikazi ; 27 cm. - (Udžbenici Sveučilišta u Zagrebu = Manualia Universitatis studiorum Zagrabiensis)
Predmetno kazalo.
ISBN 9531203237
517.9(075.8)
HK06-03594

ŠTAMBUK, Ljubica
Matematika sa statistikom : zbirka zadataka s riješenim primjerima / Ljubica Štambuk, Zvonimir Peranić, Mirta Mataija. - Rijeka : Veleučilište, 2006. ([s. l.] : Futura). - 275 str. : graf. prikazi ; 24 cm. - (Udžbenici Veleučilišta u Rijeci = Manualia Collegium Politechnic Fluminensis)
Nakl. 150 primj. - Podatak o nakladničkoj cjelini preuzet iz CIP zapisa. - Bibliografija: str. 275.
ISBN 9789536911196
51(075.8)(076)
311(075.8)(076)
HK06-03595

Vidi br.: HK06-03678

Vidi br.: HK06-03688

Vidi br.: HK06-03101

52   Astronomija. Astrofizika. Istraživanje svemira

528   Geodezija

PODACI o reperima. - Zagreb : Državna geodetska uprava, 1994- . ([s. l. : s. n.]). - sv. ; 24 cm.
ISBN 9536971097 (cjelina)
528.388


Knj. 6 : IV. i V. nivelmanski poligon II. NVT / [autori Ladislav Feil, Nevio Rožić, Martina Gucek]. - 2006. - 129 str. : zemljop. crteži.
Imena autora preuzeta s poleđine nasl. lista. - Nakl. 100 primj.
ISBN 9536971089

HK06-03596


Knj. 7 : VI., XIV., XV. i XVI. nivelmanski poligon II. NVT / [autori Ladislav Feil, Nevio Rožić, Martina Gucek]. - 2006. - 120 str. : zemljop. crteži.
Imena autora preuzeta s poleđine nasl. lista. - Nakl. 100 primj.
ISBN 9536971100

HK06-03597

Vidi br.: HK06-04403

Vidi br.: HK06-03108

53   Fizika

RENDULIĆ, Zlatko
Aerodinamika i mehanika leta : za profesionalne pilote - CPL rating / Zlatko Rendulić. - Tuhelj : Jet Manga, 2006. ([s. l.] : Graphic art). - 398 str. : ilustr., graf. crteži ; 31 cm.
Oznake: str. 387-388. - Neke definicije na engl. jeziku: str. 389-398.
ISBN 9539983835
533.6(075)
HK06-03598

Vidi br.: HK06-03132

Vidi br.: HK06-03292

Vidi br.: HK06-03762

54   Kemija. Kristalografija. Mineralogija

INTERNATIONAL Union of Pure and Applied Chemistry. Commission on the Nomenclature of Organic Chemistry
Nomenklatura policikličkih spojeva, fanskih sustava i spiro-spojeva : preporuke IUPAC 1998. i 1999. : preporuke HDKI i HKD 2005. / Međunarodna unija za čistu i primijenjenu kemiju, Odjel za organsku kemiju, Povjerenstvo za nomenklaturu organske kemije (III.1) ; preveli Kata Majerski i Ivo Bregovec. - Zagreb : HDKI [i. e.] Hrvatsko društvo kemijskih inženjera i tehnologa], Kemija u industriji, 2006. (Zagreb : Denona). - XI, 107 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Biblioteka Hrvatska nomenklatura i terminologija organske kemije ; knj. 4)
Prijevodi djela: 1. Extension and Revision of the von Baeyer System for Naming Polycyclic Compounds (Including Bicyclic Compounds) ; 2. Phane Nomenclature, Part I: Phane Parent Names ; 3. Extension and Revision of the Nomenclature for Spiro Compounds / International Union of Pure and Applied Chemistry, Organic Chemistry Division, Commisssion on Nomenclature of Organic Chemistry (III.1). - Nakl. 400 primj. - Bibliografija iza svakog poglavlja; bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9536894211
547.6(083.72)
811.163.42'373.46:54
HK06-03599

55   Geologija. Meteorologija. Hidrologija

BANQUERI, Eduardo
Naša živa Zemlja : [podrijetlo, zvijezda, građa atmosfere, plutajući kontinenti, oblikovanje reljefa, ledenjaci, more, geološki ciklus, zemljovidi] / [tekst Eduardo Banqueri ; ilustrator Marcel Socias ; prevela Ana Matijević]. - Zagreb : Profil international, 2006. ([s. l. : s. n.]). - 31 str. : ilustr. u bojama ; 28 cm. - (Biblioteka Šišmiš)
Prijevod djela: Secretos de la tierra. - Podnasl. preuzet s omota. - Ime autora preuzeto sa str. 2.
ISBN 9531202623 (pogrešan)
55(02.062)
HK06-03600

LOVELOCK, James
Osveta Geje : [zašto planet Zemlja uzvraća udarac i može li se čovječanstvo još spasiti] / James Lovelock ; preveo Žarko Vodinelić. - Zagreb : Izvori, 2006. ([s. l. : s. n.]). - 218 str. ; 24 cm.
Prijevod djela: The revenge of Gaia. - Podnasl. preuzet s omota. - Bilješka o autoru: str. [219]. - Bibliografija: str. [209]-212. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9532032622
551.583:504
HK06-03601

56   Paleontologija

KRKLEC, Vlasta
Dragutin Gorjanović-Kramberger : (1856. - 1906. - 1936. - 2006.) : Muzeji Hrvatskog zagorja, Muzej evolucije i nalazište pračovjeka "Hušnjakovo", Krapina, listopad 2006. / [autorica teksta [i] urednica kataloga Vlasta Krklec ; prijevod Vatroslav Gmaz]. - Krapina : Muzeji Hrvatskog zagorja, Muzej evolucije i nalazište pračovjeka "Hušnjakovo", 2006. (Zagreb : Kratis). - 19 str. : ilustr., faks ; 24 cm.
Tekst usporedo na hrv. i engl. jeziku. - Nakl. 500 primj. - Bibliografija: str. 19.
ISBN 9532650040
56-05 Gorjanović-Kramberger, D.(064)
HK06-03602

57   Biologija

BANQUERI, Eduardo
Život na Zemlji : [podrijetlo života, beživotna i živa tvar, ustrojstvo živih bića, virusi, životinjska i biljna stanica, biljke, životinje, razmnožavanje, genetsko naslijeđe, evolucija] / [tekst Eduardo Banqueri ; prevela Ana Matijević ; ilustrator Marcel Socias]. - Zagreb : Profil international, 2006. ([s. l. : s. n.]). - 31 str. : ilustr. u bojama ; 28 cm. - (Biblioteka Šišmiš)
Prijevod djela: Secretos de la vida. - Podnasl. preuzet s omota. - Ime autora preuzeto sa str. 2.
ISBN 9531202621
57(02.062)
HK06-03603

SYKES, Bryan
Adamovo prokletstvo : budućnost bez muškaraca: znanost o našoj genetičkoj sudbini / Bryan Sykes ; [preveo s engleskoga Marjan Radej]. - 1. izd. - Zagreb : Algoritam, 2006. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 303 str. ; 23 cm. - (Facta)
Prijevod djela: Adam's curse. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9532204318
575.8(02.062)
HK06-03604

Vidi br.: HK06-03612

58   Botanika

KNEŽEVIĆ, Mira
Atlas korovne, ruderalne i travnjačke flore / [tekst i fotografije i crteži] Mira Knežević. - 3. izmijenjeno i dopunjeno izd. - Osijek : Poljoprivredni fakultet, 2006. (Osijek : Grafika). - 402 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 25 cm. - (Udžbenici Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku)
Na vrhu nasl. str.: Sveučilište Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku. - Pojmovnik: str. 341-634. - Bibliografija: str. 331-340. - Predmetno kazalo (lat.) ; Predmetno kazalo (hrv.).
ISBN 9536331497
581.9(497.5)(084.4)
632.51(497.5)(084.4)
633.2(497.5)(084.4)
HK06-03605

Vidi br.: HK06-03698

59   Zoologija

ENCIKLOPEDIJA životinja / [autori Jonathan Elphick ... [et al.] ; preveli s engleskoga Jelena Vidmar i Ruđer Jeny]. - 2. hrv. izd. - Zagreb : Znanje, 2006. (Martin : Neografia). - 375 str. : ilustr. u bojama ; 29 cm.
Prijevod djela: Dorling Kindersley Animal encyclopedia. - Ostali zastupljeni autori: Jen Green, Barbara Taylor, Richard Walker. - Rječnik: str. 364-365. - Predmetno kazalo.
ISBN 9531955409
59(02.062)
HK06-03606

ŠĆETARIĆ, Vlatka
Ptice delte Neretve : mali vodič za djecu / Vlatka Šćetarić Legan ; [fotografije Mark Zekhuis ... et al.]. - Zagreb : Regionalni centar zaštite okoliša za Srednju i Istočnu Europu, Ured u Hrvatskoj, 2006. (Metković : Tiskara Plećaš). - 46 str. : ilustr. u bojama ; 25 cm.
Nakl. 750 primj. - Manje poznati termini: str. 43. - Predmetno kazalo.
ISBN 9539698251
598.2(497.5)(282.24.05 Neretva)(02.053.2)
HK06-03607

6PRIMIJENJENE ZNANOSTI. MEDICINA. TEHNIKA. TEHNOLOGIJA


MACKIBBEN, Bill
Dosta : genetički inženjering i uništenje ljudske prirode / Bill McKibben ; [prevela Aleksandra Barlović]. - Zagreb : Planetopija, 2006. (Split : Marjan tisak). - 308 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Dodo)
Prijevod djela: Enough : genetic engineering and the end of human nature. - Bilješka o autoru : str. 308. - Bibliografija: str. 259-281. - Predmetno kazalo.
ISBN 9532570101
60:577.21
60:316
HK06-03608

MATULIĆ, Tonči
Bioetički izazovi kloniranja čovjeka : filozofsko-teološko tematiziranje / Tonči Matulić. - Zagreb : Glas Koncila, 2006. ([Lukavec] : Offset Markulin). - 287 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Teološke rasprave i komentari ; sv. 5)
Nakl. 500 primj. - Bibliografija: str. 261-285 i uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 9532410570
60:179
614.253
HK06-03609

Vidi br.: HK06-03608

61   Medicinske znanosti

JERNEJ, Branimir
Englesko-hrvatski medicinski rječnik / Branimir Jernej. - Zagreb : Školska knjiga, 2006. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 2 sv. ; 24 cm.
ISBN 9530402362 (cjelina)
61(038)=111=163.42

Sv. 1 : A-L. - 2006. - [9], 674 str.
Kratice: str. [8-9].
ISBN 9530402147 (svezak 1)

HK06-03610

612   Fiziologija

NULAND, Sherwin B.
Kako živimo : [priča o čudu ljudskog organizma] / Sherwin B. Nuland ; [prevela Mirna Čubranić]. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2006. (Ljubljana : Tiskarna Ljubljana). - 357 str. : ilustr. ; 24 cm.
Prijevod djela: How we live. - Podatak o podnasl. preuzet s omota. - Rječnik: str. [349]-357.
ISBN 9532231161
612.013(02.062)
HK06-03611

PERT, Candace B.
Molekule emocije : zašto se osjećate tako kako se osjećate / Candace B. Pert ; sa engleskoga prevela Aleksandra Mihaljević-Barlović. - Zagreb : V.B.Z., 2006. (Ljubljana : Tiskarna Ljubljana). - 346 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Mi ; 21)
Prijevod djela: Molecules of emotion. - Rječnik: str. [321]-328. - Bibliografija: str. [329]-333. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9532015736
612.8
577.175.8
HK06-03612

POSPIŠ, Miroslav
Učenje mozgom i edukacijsko zdravlje / Miroslav Pospiš. - Varaždinske Toplice : "Tonimir", 2006. (Varaždinske Toplice : "Tonimir"). - 147 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Znanstvena biblioteka ; knj. 24)
Nakl. 1000 primj. - Bibliografija: str. 134-142.
ISBN 9537069710
612.825.8-053.2
616.831-053.2:37
376.1-056.3
HK06-03613

Vidi br.: HK06-03616

Vidi br.: HK06-03615

Vidi br.: HK06-03617

Vidi br.: HK06-03618

613   Higijena i zdravlje

CHERNISKE, Stephen
Metabolički plan : kako duže ostati mlad / Stephen Cherniske ; s engleskoga prevela Radha Rojc Belčec. - Zagreb : V.B.Z., 2006. (Ljubljana : Tiskarna Ljubljana). - 347 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Mi)
Prijevod djela: The metabolic plan. - Bilješke: str. [313]-338. - Bilješka o autoru: str. [348]. - Predmetno kazalo.
ISBN 9532015892
613.97
HK06-03614

D'ADAMO, Peter J.
Prehrana za krvnu grupu B : popis hrane, pića i dodataka prehrani / Peter J. D'Adamo i Catherine Whitney ; [prevela s engleskoga Vesna Bosanac]. - Zagreb : Hena com, 2006. ([s. l. : s. n.]). - 95 str. ; 21 cm.
Prijevod djela: Blood type B : food, beverage and supplement lists. - Bilješka o autoru: str. 95.
ISBN 9532590056
613.2:612.118
612.118.013
HK06-03615

D'ADAMO, Peter J.
Prehrana za krvnu grupu 0 : popis hrane, pića i dodataka prehrani / Peter J. D'Adamo i Catherine Whitney ; [prevele s engleskoga Nermina Husković i Vesna Bosanac]. - Zagreb : Hena com, 2006. ([s. l. : s. n.]). - 103 str. ; 21 cm.
Prijevod djela: Blood type 0 : food, beverage and supplement lists. - Bilješka o autoru: str. 99.
ISBN 9532590048
613.2:612.118
612.118.013
HK06-03616

D'ADAMO, Peter J.
Prehrana za krvnu grupu A : popis hrane, pića i dodataka prehrani / Peter J. D'Adamo i Catherine Whitney ; [prevela s engleskoga Vesna Bosanac]. - Zagreb : Hena com, 2006. ([s. l. : s. n.]). - 111 str. ; 21 cm.
Prijevod djela: Blood type A : food, beverage and supplement lists. - Bilješka o autoru: str. 107.
ISBN 9532590021
613.2:612.118
612.118.013
HK06-03617

D'ADAMO, Peter J.
Prehrana za krvnu grupu AB : popis hrane, pića i dodataka prehrani / Peter J. D'Adamo i Catherine Whitney ; [prevela s engleskoga Vesna Bosanac]. - Zagreb : Hena com, 2006. ([s. l. : s. n.]). - 95 str. ; 21 cm.
Prijevod djela: Blood type AB : food, beverage and supplement lists. - Bilješka o autoru: str. 95.
ISBN 953259003X
613.2:612.118
612.118.013
HK06-03618

EHRET, Arnold
Ljekovita hrana bez sluzavosti / Arnold Ehret ; [s njemačkog preveo Božidar Brezinščak Bagola]. - Đakovo : Karitativni fond UPT "Ne živi čovjek samo o kruhu", 2006. (Đakovo : Novi Time). - 212 str. ; 19 cm. - (Knjižnica U pravi trenutak ; 524)
Prijevod djela: Die schleimfreie heilkost. - Bilješka o autoru na omotu. - Bibliografija: str. 206. - Predmetno kazalo.
ISBN 9532082182
613.2(035)
HK06-03619

EHRET, Arnold
Postom do zdravlja / Arnold Ehret ; [s njemačkog prevela Jelena Prskalo]. - Đakovo : Karitativni fond UPT "Ne živi čovjek samo o kruhu", 2006. (Đakovo : Novi Time). - 140 str. ; 19 cm. - (Knjižnica U pravi trenutak ; 519)
Prijevod djela: Vom kranken zum gesunden menschen durch fasten. - Predmetno kazalo.
ISBN 953208214X
613.24
HK06-03620

EMERSON, Richard
Najbolji seks vašega života! : 101 uzbudljiv položaj za vrhunsko seksualno zadovoljstvo / Richard Emerson ; [prevela s engleskoga Ivana Rogar]. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2006. ([s. l. : s. n.]). - 127 str. : ilustr. u bojama ; 27 cm.
Prijevod djela: The best sex you 'Il ever have. - Tiskano u Italiji. - Predmetno kazalo.
ISBN 9532231196
613.88(035)
HK06-03621

ESTIVILL, Eduard
Kako naučiti djecu spavati / Eduard Estivill ; [prevela Ana Matijević]. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2006. ([Sv. Ivan Zelina] : Tisak Zelina). - 81 str. : ilustr. ; 19 cm + 1 zvučni CD
Prijevod djela: Guia rapida.
ISBN 9532231498
613.95-053.3/.4:612.821.7](035)
159.922.7(035)
HK06-03622

FOSTER, Helen
Weekend-off dijeta : pridržavajte se dijete od ponedjeljka do petka i mršavite / Helen Foster ; [prevela Antonija Strika]. - Zagreb : Profil international, 2006. ([s. l. : s. n.]). - 128 str. : ilustr. u bojama ; 26 cm.
Prijevod djela: Weekend-off diet. - Predmetno kazalo.
ISBN 9531201714
613.24
641.561
(035)
(083.12)
HK06-03623

GLENVILLE, Marilyn
Osteoporoza : tiha epidemija : što bi svaka žena trebala znati : kako spriječiti, liječiti i čak zaustaviti osteoporozu / Marily Glenville ; [prevela Suzana Keleković]. - Zagreb : Planetopija, 2006. (Samobor : Bauer). - XII, 215 str. ; 23 cm. - (Biblioteka Makronova)
Prijevod djela: Osteoporosis. - Bilješka o autorici: str. 215. - Rječnik pojmova: str. 187-189. - Bibliografija: str. 190-207. - Predmetno kazalo.
ISBN 9532570160
613.99:616.7](035)
616.71-007.234(035)
HK06-03624

GRGURIĆ, Josip
Dojenje - zdravlje i ljubav / Josip Grgurić, Anita Pavičić Bošnjak ; [ilustrator Dražen Jerabek]. - 1. izd. - Zagreb : Alfa, 2006. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 84 str. : ilustr. u bojama ; 21 cm.
Bilješka o autorima: str. 78-79. - Bibliografija: str. 80. - Predmetno kazalo.
ISBN 9531687285
613.287(035)
613.221(035)
HK06-03625

HOCHSTRASSER, Urs
Zdrava dječja pehrana - živa i ukusna : priručnik za najprikladniju dječju prehranu s mnogo poučnog i odličnim receptima / Urs Hochstrasser ; [s njemačkog prevela Ingeborg Gočev]. - Đakovo : Karitativni fond UPT "Ne živi čovjek samo o kruhu", 2006. (Osijek : Nipos). - 104 str. : ilustr. ; 19 cm. - (Knjižnica U pravi trenutak ; 525)
Prijevod djela: Kinderernaeuhrung lebendig und schmackhaft.
ISBN 9532082190
613.22(035)
HK06-03626

HOOPER, Anne
Seksopedija : sve što ste željeli znati... / Anne Hooper ; [ilustracije Richard Tibbits, John Geary ; prevela Snježana Ercegovac]. - 2. izd. - Zagreb : Profil international, 2006. (Martin : Tlačiarne Neografia). - 272 str. : ilustr. u bojama ; 29 cm.
Prijevod djela: Sexopedia. - Bibliografija: str. 262. - Predmetno kazalo.
ISBN 953200971X
613.88
159.922.1
HK06-03627

JAGODIĆ Rukavina, Ana-Marija
Body tehnika : jedinstven način tjelovježbe / Ana-Marija Jagodić-Rukavina ; [fotografije Slavica Subotić]. - Zagreb : Planetopija, 2006. ([Zagreb] : Kratis). - 193 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm.
Autoričina slika i bilješka o njoj na omotu. - Bibliografija: str. 192.
ISBN 9532570004
613.72(035)
(035)
HK06-03628

KRMEK, Marija
Spolni razvoj djeteta / [autori teksta Marija Krmek, Anita Milanović Lambeta]. - Zagreb : Grad Zagreb : Poliklinika za zaštitu djece grada Zagreba : [Marko M. usluge], 2006. (Zagreb : I. T.-Graf). - 36 str. : ilustr. u bojama ; 20 cm.
Om. nasl. - Imena autorica preuzeta s unutr. str. 1. om. lista. - Bibliografija na unutr. str. 2. om. lista.
ISBN 9539907659 (Marko M. usluge)
613.88-053.2(035)
159.922.1:613.95](035)
HK06-03629

KULIER, Ignac
Jelovnici za mršavljenje / Ignac Kulier. - Zagreb : Parvus, 2006. (Zagreb : Parvus). - 112 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm.
Autorova slika i bilješka o njemu: str. [109]-112. - Bio-bibliografska bilješke: str. 109-112.
ISBN 953950953X
613.24
641.561
(083.12)
HK06-03630

KUSHI, Michio
Ishranom protiv raka : preporuke za prehranu kojom se sprečavaju i liječe bolesti / Michio Kushi i Alex Jack ; [prevela Evelina Miščin]. - Zagreb : Planetopija, 2006. (Zagreb : Kratis). - XVI, 477 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Makronova)
Prijevod djela: The cancer prevention diet. - "Prerađeno izd. dopunjeno najnovijim istraživanjima, novim receptima i praktičnim prijedlozima za liječenje 25 tipova raka" --> nasl. str. - Rječnik: str. [446]-452. - Bilješka o autorima: str. [467]. - Predmetno kazalo.
ISBN 9532570217
613.261:616-006
616-006:613.261
HK06-03631

KUSHI, Michio
Makrobiotička domaća ljekarna / Michio Kushi, Marc Van Cauwenberghe ; [prijevod Jelena Bužančić]. - Zagreb : Biovega, 2006. ([Zagreb] : Kratis). - 210 str. : ilustr. ; 23 cm. - (Makronova edicija)
Prijevod djela: Macrobiotic home remedies. - Bilješka o autoru: str. 209-210.
ISBN 9532570209
613.26(035)
615.874(035)
615.32(035)
HK06-03632

LESINGER, Ivan
Liječenje povrćem / Ivan Lesinger. - Rijeka : "Adamić", 2006. (Zagreb : AKD). - 2 sv. : ilustr. u bojama ; 22 cm.
Nakl. po 10000 primj.
ISBN 9532192972 (cjelina)
613.262(035)
615.322(035)
HK06-03633

LESINGER, Ivan
Liječenje voćem / Ivan Lesinger. - Rijeka : "Adamić", 2006. (Zagreb : AKD). - 2 sv. : ilustr. u bojama ; 22 cm.
Nakl. po 10000 primj.
ISBN 9532193006 (cjelina)
613.262(035)

1 : (A-L). - 189 str. - (Biblioteka Ljekovito bilje i zdravlje knj. 7)
Tumač pojmova: str. 178-187. - Bibliografija: str. 188-189.
ISBN 9532193014

HK06-03634

2 : (M-Ž). - Str. 198-381. - (Biblioteka Ljekovito bilje i zdravlje knj. 8)
Tumač pojmova: st. 352-361. - Bibliografija: str. 362-364. - Predmetna kazala.
ISBN 9532193022

HK06-03635

MASTERS, William H.
Ljudska seksualnost / William H. Masters, Virginia E. Johnson, Robert C. Kolodny ; prijevod 5. izd. [Goran Arbanas]. - Jastrebarsko : Naklada Slap, 2006. (Jastrebarsko : Naklada Slap). - XXI, 871 str. : ilustr., graf. prikazi u boji ; 25 cm. - (Sveučilišne knjige i priručnici ; 7)
Prijevod djela: Human sexuality. - Bilješke o autorima: str. [XXIII]. - Bibliografija: str.753-842. - Predmetno kazalo.
ISBN 9531912459
613.88(035)
159.922.1(035)
316:613.88](035)
HK06-03636

MONTIGNAC, Michel
Montignacova dijeta : [jedite s tekom i zauvijek ostanite vitki] / Michel Montignac ; [prijevod s engleskoga Ljiljana Šćurić]. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2006. ([s. l. : s. n.]). - 256 str. : ilustr. u bojama ; 23 cm.
Prijevod djela: The Montignac diet. - Podnas. preuzet s omota. - Tiskano u Slovačkoj. - Predmetno kazalo.
ISBN 9532230971
613.24
641.561
(083.12)
HK06-03637

NORTHRUP, Christiane
Mudrost majčinstva: majke i kćeri : stvaranje tjelesnog i emocionalnog zdravlja / Christiane Northurp ; [prijevod Merima Nikočević i Milica Lukšić ; ilustracije Scott Leighton]. - 2. izd. - Zagreb : Planetopija, 2006. (Zagreb : Kratis). - [12], 648 str. : ilustr. ; 23 cm.
Prijevod djela: Mother - daugher wisdom. - Bilješka o autorici: str. [649]. - Bibliografske bilješke: str. [609]-634. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9532570268
613.99(035)
159.913-055.26(035)
HK06-03638

NORTHRUP, Christiane
Mudrost menopauze : stvaranje tjelesnog i emocionalnog zdravlja tijekom razdoblja promjene / Christiane Northrup ; [prevele Zvjezdana Kastrapeli, Merima Nikočević]. - 3. izd. - Zagreb : Planetopija, 2006. ([Split] : Marjan tisak). - XVII, 563 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Makronova edicija)
Prijevod djela: The wisdom of menopause. - Slika autorice na omotu. - Bilješka o autorici: str. [565]. - Bilješke: str. [508]-550. - Bibliografija: str. [551]-553. - Predmetno kazalo.
ISBN 9532570063 (meki uvez)
613.99-053.87
618.173
HK06-03639

ROIZEN, Michael F.
Vi ste svoga tijela gospodar : sve što morate znati kako biste ostali zdraviji i mlađi / Michael F. Roizen, Mehmet C. Oz u suradnji s Lison Oz i Tedom Spikerom ; ilustracije Gary Hallgren ; [preveli Neda i Janko Paravić ; izrada kazala Karmela Prosoli]. - Zagreb : Naklada Zadro, 2006. (Zagreb : Grafički zavod HJrvatske). - XIII, 412 str. : ilustr. ; 24 cm. - (ABC zdravlja)
Prijevod djela: The owner's manual. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789531820707
613(035)
641.561(035)
(035)
HK06-03640

STANČIĆ, Davor
Tantra - umijeće ljubavi : praktični vodič / Davor Stančić ; [ilustracije Nikola Škaraputa]. - 1. izd. - Zagreb : Ostvarenje, 2006. (Zagreb : "Kratis"). - 287 str. : ilustr. ; 20 cm.
Slika autora i bilješka o njemu: str. 287. - Bibliografija: str. 283.
ISBN 9536827417
613.88:29
HK06-03641

VELIKI obiteljski savjetnik o zdravlju : konvencionalno i alternativno liječenje / [prijevod s engleskoga Željka Markić, Maja Bulović ; urednica [hrv. izd.] Ivanka Borovac]. - 9. izd. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2006. (Maribor : MA-TISK). - 1112 str. : ilustr., graf. prikazi (pretežno u bojama) ; 26 cm.
Prijevod djela: The medical advisor. - Rječnik: str. 1078-1083. - Predmetno kazalo.
ISBN 9531962332
613(035)
HK06-03642

VRANEŠIĆ, Darija
Hrana pod povećalom : kako razumjeti i primijeniti znanost o prehrani? / Darija Vranešić, Iva Alebić. - Zagreb : Profil international, 2006. ([s. l. : s. n.]). - 208 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm.
Bilješka o autoricama na omotu. - Bibliografija: str. 204-205. - Predmetno kazalo.
ISBN 953120280X
613.2
HK06-03643

WALKER, Norman Wardhaugh
Zdrava probava bez začepljenja : ključ vitalnog i sjajnog zdravlja / Norman, W. Walker ; [s njemačkog preveo Božidar Brezinščak Bagola]. - Đakovo : Karitativni fond UPT "Ne živi čovjek samo o kruhu", 2006. (Đakovo : Tipografija). - 200 str. : ilustr. ; 19 cm. - (Knjižnica U pravi trenutak ; 533)
Prijevod djela: Darmgesundheit ohne Verstopfung.
ISBN 9532082301
613.2:616.3](035)
615.874(035)
HK06-03644

WALKER, Norman Wardhaugh
Voda i vaše zdravlje : mogućnosti i rizici / Norman W. [Wardhaugh] Walker ; [s njemačkog prevela Ingeborg Gočev]. - Đakovo : Karitativni fond UPT "Ne živi čovjek samo o kruhu", 2006. (Đakovo : Novi Time). - 156 str. : ilustr. ; 19 cm. - (Knjižnica U pravi trenutak ; 530)
Prijevod djela: Wasser und Ihre Gesundheit Chancen und Risiken. - Slika autora na omotu. - Bilješka o autoru: str. 149-150.
ISBN 9532082247
613.32(035)
HK06-03645

WANDMAKER, Helmut
Prijesna hrana umjesto kuhane : prirodnom prehranom do istinskog zdravlja / Helmut Wandmaker ; [s njemačkog prevela Ingeborg Gočev]. - Đakovo : Karitativni fond UPT "Ne živi čovjek samo o kruhu", 2006. (Osijek : Gradska tiskara). - 223 str. ; 19 cm. - (Knjižnica U pravi trenutak ; 523)
Prijevod djela: Rohkost statt Feuerkost. - Bilješka o autoru na omotu.
ISBN 9532082174
613.262
615.874.2
641.563
HK06-03646

Vidi br.: HK06-03675

Vidi br.: HK06-03168

Vidi br.: HK06-03261

Vidi br.: HK06-03171

Vidi br.: HK06-03724

Vidi br.: HK06-03625

614   Javno zdravstvo. Zaštita od nesreća

160 godina Opće bolnice Nova Gradiška : prilozi za povjesnicu / [urednik Feliks Valentić]. - Nova Gradiška : Opća bolnica : Arca, 2006. (Nova Gradiška : Arca). - 240 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 27 cm + Fizikalna medicina i rehabilitacija ([2] str.)
Bibliografija: str. 240.
ISBN 9539921384 (Arca)
614.2(497.5 Nova Gradiška)(067.5)
HK06-03647

KIRINČIĆ, Miroslav
130 godina Hrvatske vatrogasne zajednice / [autori Miroslav Kirinčić i Antun Novak ; prijevod [sažetaka] Mario Dužević (engleski), Mario Starčević (njemački)]. - Zagreb : Hrvatska vatrogasna zajednica, 2006. (Zagreb : Denona). - 351 str. : ilustr. (pretežno u bojama), faks. ; 31 cm.
Podatak o autorima preuzet s poleđine nasl. lista. - Nakl. 2500 primj. - Slike autora i bilješke o njima: str. 350-351. - Summary: Firefighting in the Croatian territory ; Zusammenfassung: Das Feuerwehrwesen auf dem Gebiet Kroatiens.
ISBN 9536385155
614.84(497.5)(091)
061.237(497. Zagreb):614.84](067.5)
HK06-03648

SIGURAN rad s kemikalijama / Franjo Plavšić ... [et al.]. - Zagreb : O-tisak, 2006. (Zagreb : O-tisak). - 209 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm.
Ostali zastupljeni autori: Alka Wolf-Čoporda, Zdravko Lovrić, Daniela Čepelak. - Nazivlje, pojmovi i kratice: str. 207-209. - Bibliografija: str. 22-23.
ISBN 9539720540
614.7/.8(035)
615.9:614.878](035)
620.26(035)
HK06-03649

Vidi br.: HK06-03609

615   Farmacija. Terapija. Toksikologija

DIMITROV, Ivan, publicist
Aroma i fitoterapija : liječenje biljem i eteričnim uljima / Ivan Dimitrov. - Sirač : vlast. nakl., 2006. (Šmarješke Toplice : Stella). - 83 str. : ilustr. ; 21 cm.
Nakl. 100 primj. - Ilustr. u bojama na oba spojna lista.
ISBN 9539821118
615.322(035)
615.89(035)
633.88(035)
HK06-03650

HABER, Davor
Thai yoga masaža : energija - namjera - pažnja / Davor Haber ; [fotografije Jasenko Rasol ; ilustracije Damir Facan-Grdiša]. - Zagreb : Udruga Kuća sunca, 2006. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 140 str. : ilustr. ; 27 cm.
Autorova slika i bilješka o njemu: str. 138-139. - Bibliografija: str. 137.
ISBN 9539539005
615.82(593)(035)
HK06-03651

HELLINGER, Bert
Priznati ono što jest : razgovori o upletenosti i rješenju : [fenomenološki doprinos istraživanju ljudske psihe] / Bert Hellinger i Gabriele ten Hoevel ; s njemačkoga preveo Vlado Ilić. - Zagreb : V.B.Z., 2006. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 190 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Stručno-popularna)
Prijevod djela: Anerkennen was ist. - Podnasl. preuzet s omota.
ISBN 9532016163
615.851
HK06-03652

IVANIŠEVIĆ, Goran, liječnik
Pojmovnik hrvatskog balneološkog nazivlja / Goran Ivanišević. - Zagreb : Akademija medicinskih znanosti Hrvatske, 2006. (Zagreb : Interprint). - 66 str. ; 24 cm.
Nakl. 500 primj. - Englesko-hrvatski balneološki rječnik: str. 44-51. - Bilješka o autoru: str. 66. - Summary: The glossary of Croatian balneologic terminology.
ISBN 9536868229
615.838(03)
HK06-03653

KABAT-ZINN, Jon
Živjeti punim plućima : iskoristite mudrost tijela i uma kako biste se uhvatili u koštac sa stresom, bolom i bolešću : program Klinike za ublažavanje stresa pri medicinskom centru Sveučilišta Massachusetts / Jon Kabat-Zinn ; s engleskoga prevela Radha Rojc-Belčec. - Zagreb : V.B.Z., 2006. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 484 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Biblioteka Mi)
Prijevod djela: Full cathastrophe living. - Bibliografija: str. 465-468. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9532015485
615.851.8(035)
159.942:615.8](035)
HK06-03654

KOPJAR, Matija
80 godina ljekarne i ljekarništva u Novom Marofu : 1926.-2006. / Matija Kopjar. - Novi Marof : Ljekarna Katica Vodopija Štorga i Biserka Martinis, 2006. ([Sv. Ivan Zelina] : Tiskara Zelina). - 55 str. : ilustr. u bojama ; 29 cm.
Nakl. 500 primj. - Bibliografija: str. 55.
ISBN 9789539560506
615.1(497.5 Novi Marof)(091)
HK06-03655

KOSINAC, Zdenko
Kineziterapija : tretmani poremećaja i bolesti organa i organskih sustava / Zdenko Kosinac ; [fotografije Gari Kosinac]. - Split : Tiskara Majumi : Udruga za šport i rekreaciju djece i mladeži grada Splita, 2006. ([s. l. : s. n.]). - 460 str. : ilustr. (djelomice u bojama) ; 24 cm. - (Manualia Universitatis studiorum Spalatensis = [Udžbenici Sveučilišta u Splitu])
Na vrhu nasl. str.: Sveučilište u Splitu. - Priručni rječnik: str. 449-460. - Bibliografija uz svako poglavlje. - Imensko kazalo.
ISBN 9539960835 (Tiskara Majumi)
615.825(075.8)
HK06-03656

LESINGER, Ivan
Liječenje začinskim biljem / Ivan Lesinger. - Rijeka : "Adamić", 2006. (Zagreb : AKD). - 2 sv. : ilustr. u bojama ; 22 cm.
Nakl. po 10000 primj.
ISBN 9532193030 (cjelina)
615.322(035)
641.885(035)

[1] : (A - K). - 189 str. - (Biblioteka Ljekovito bilje i zdravlje ; knj. 9)
Nakl. 10000 primj. - Tumač pojmova: str. 180-187. - Bibliografija: str. 188-189.
ISBN 9532193049

HK06-03658

[2] : (L - Ž). - Str. [193]-381. - (Biblioteka Ljekovito bilje i zdravlje ; knj. 10)
Tumač pojmova: str. 352-361. - Bibliografija: str. 362-363. - Zajednička predmetna kazala.
ISBN 9532193057

HK06-03657

LESINGER, Ivan
Kućna biljna ljekarna / Ivan Lesinger. - Rijeka : "Adamić", 2006. (Zagreb : AKD). - 4 sv. : ilustr. u bojama ; 23 cm.
Nakl. po 10000 primj.
ISBN 9532192794 (cjelina)
615.322(035)
615.89(035)

Knj. 1 : (A - Kad). - 169 str. - (Ljekovito bilje i zdravlje ; 1)
Str. 7-9: Ivan Lesinger - ljubitelj prirode kao Božjeg djela / Josip Šimac. - Str. 10-11: Podsjetimo se / Miljenko Kapović. - Str. 12-13: Riznica ljekovitog bilja / Jadranko Jelić. - Tumač pojmova: str. 156-165. - Bibliografija: str. 166-168.
ISBN 9532192808

HK06-03662

Knj. 2 : (Kam- Met). - Str. 182-359. - (Ljekovito bilje i zdravlje ; 2)
Tumač pojmova: str. 346-355. - Bibliografija: str. 356-358.
ISBN 9532192816

HK06-03661

Knj. 3 : (Mrk - Slj). - Str. 374-557. - (Ljekovito bilje i zdravlje ; 3)
Tumač pojmova: str. 544-553. - Bibliografija: str. 554-556.
ISBN 9532192824

HK06-03659

Knj. 4 : (Smi - Ž). - Str. 566-757. - (Ljekovito bilje i zdravlje ; 4)
Tumač pojmova: str. 718-727. - Svojstva biljaka: str. 732-754. - Bibliografija: str. 728-730. - Predmetno kazalo.
ISBN 9532192832

HK06-03660

LESINGER, Ivan
Liječenje otrovnim biljem / Ivan Lesinger. - Rijeka : "Adamić", 2006. (Zagreb : AKD). - 2 sv. : ilustr. u bojama ; 22 cm.
Nakl. po 10000 primj.
ISBN 9532193065 (cjelina)
615.322(035)
615.918(035)

Knj. 1 : (A - K). - 189 str. - (Biblioteka Ljekovito bilje i zdravlje ; 11)
Nakl. 10000 primj. - Tumač pojmova: str. 178-187. - Bibliografija: str. 188-189.
ISBN 9532193073

HK06-03663

Knj. 2 : (L - Ž). - Str. 198-381. - (Biblioteka Ljekovito bilje i zdravlje ; 12)
Tumač pojmova: str. 352-361. - Svojstva biljaka: str. 364-365. - Bibliografija: str. 362-365. - Predmetno kazalo.
ISBN 9532193081

HK06-03664

POSTRUŽIN, Daniel
Šapat s Atlantide : priručnik kristaloterapije / Daniel Postružin. - 2. izd. - Zagreb : Indigo svijet, 2006. ([Zagreb] : Studio Moderna). - 93 str. : ilustr. ; 19 cm. - (Biblioteka Indigo svijet)
Bilješka o autoru: str. 89.
ISBN 953997612X
615.852(035)
HK06-03665

TOLLE, Eckhart
Moć sadašnjeg trenutka - u praksi : suštinska učenja, meditacije i vježbe iz knjige "Moć sadašnjeg trenutka" / Eckhart Tolle ; s engleskoga prevela Radha Rojc-Belčec. - Zagreb : V.B.Z., 2006. (Ljubljana : Tiskarna Ljubljana). - 112 str. ; 20 cm. - (Biblioteka 1000 cvjetova ; knj. 58)
Prijevod djela: Practicing the power of now.
ISBN 9532015523
615.851.8
HK06-03666

TOXICOLOGY of organophosphate and carbamate compounds / edited by Ramesh C. Gupta. - Amsterdam ; Boston ; Heidelberg ; London ; New York ; Oxford ; Paris ; San Diego ; San Francisco ; Singapore ; Sydney ; Tokyo ; : Elsevier Academic Press, cop. 2006 ([s. l. : s. n.]). - XVI, 763 str. : ilustr. ; 29 cm.
Zastupljeni hrvatski autori: Zoran, Radić, Elsa Reiner, Vera Simeon-Rudolf. - Tiskano u SAD-u. - Bibliografija uz svaki rad. - Predmetno kazalo.
ISBN 9780120885237
615.9(075.8)
632.95.024(075.8)
HK06-03667

WALLNOEFER, Heinrich
Autogenim treningom i autogenom psihoterapijom do zdravlja : [smireni i opušteni, koncentrirani, odlučni i djelotvorni] / Heinrich Wallnoefer ; [prijevod Ivana Devčić, Jadranka Škarica]. - Zagreb : Davizo, [2006.] ([s. l. : s. n.]). - 96 str. : ilustr. ; 24 cm.
Prijevod djela: Gesund mit Autogenem Training und Autogener Psychotherapie. - Podnasl. preuzet s omota. - Podatak o god. izdavanja preuzet iz CIP zapisa.
ISBN 9537362000
615.851.8(035)
HK06-03668

Vidi br.: HK06-03663

Vidi br.: HK06-03633

Vidi br.: HK06-03632

Vidi br.: HK06-03632

Vidi br.: HK06-03650

Vidi br.: HK06-03659

Vidi br.: HK06-03649

Vidi br.: HK06-03644

Vidi br.: HK06-03646

616   Patologija. Klinička medicina

PRSTAČIĆ, Miroslav
Psihosocijalna onkologija i rehabilitacija = Psychosocial oncology and rehabilitation / Miroslav Prstačić, Ruža Sabol ; [prijevod, translation Dubravka Hrastovec]. - Dvojezično izd. = ed. in two languages. - Zagreb : Medicinska naklada : Hrvatska udruga za psihosocijalnu onkologiju, 2006. (Zagreb : MarkoM usluge). - 163 str. : ilustr. u bojama, graf. prikazi ; 23 cm.
Tekst na hrv. i engl. jeziku. - Nakl. 500 primj. - Bilješka o autorima: str. 163. - Bibliografija: str. 155-158. - Predmetno kazalo.
ISBN 9531763259 (Medicinska naklada)
616-006:364](035)
HK06-03669

RADIOLOGIJA / urednici Andrija Hebrang i Ratimira Klarić-Čustović. - 3. obnovljeno i dopunjeno izd. - Zagreb : Medicinska naklada, 2006. (Zagreb : Medicinska naklada). - XI, 399 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Biblioteka Sveučilišni udžbenici / Medicinska naklada)
Nakl. 1000 primj. - Zastupljeni autori: Boris Brkljačić, Zoran Brnić, Berislav Budiselić, Liana Cambj-Sapunar, Adelaida Halaji, Andrija Hebrang, Zlata Ivanovi-Herceg, Stipan Janković, Ratimira Klarić-Čustović, Miljenko Marotti, Josip Mašković, Ivica Mažuranić, Damir Miletić, Jurica Papa, Kristina Potočki, Marko Radoš, Ivo Sjekavica, Zvonimir Sučić, Ranka Štern-Padovan, Vinko Vidjak. - Bibliografija iza svakog poglavlja. - Predmetno kazalo.
ISBN 9531763380
616-073(075.8)
HK06-03670

Vidi br.: HK06-03631

616.1/.9   Posebna patologija

BERGOVEC, Mijo
Kardiopulmonalna reanimacija : priručnik za zdravstvene djelatnike / Mijo Bergovec, Mario Ivanuša. - Bjelovar : Čvor, 2006. (Bjelovar : Digitalni tisak Čvor). - 30 str. : ilustr. ; 20 cm.
Nakl. 100 primj. - Bibliografija: str. 29-30.
ISBN 9536254808
616.12-083.98(075.4)
HK06-03671

BOLESTI prostate / [autori Zvonimir Mareković ... et al.]. - 1. izd. - Zagreb : Ministarstvo zdravstva i socijalne skrbi Republike Hrvatske, 2006. (Zagreb : Logopress). - 104 str. : ilustr. ; 15 cm.
Nakl. 350 primj. - Podatak o izd. preuzeta iz CIP zapisa. - Ostali zastupljeni autori: Ognjen Kraus, Igor Tomašković, Daniel Derežić, Josip Pasini, Ivan Krhen. - Bibliografija: str. 98-100.
ISBN 9536930153
616.65(035)
HK06-03672

Vidi br.: HK06-03167

Vidi br.: HK06-03624

Vidi br.: HK06-03166

Vidi br.: HK06-03158

Vidi br.: HK06-03613

Vidi br.: HK06-03673

Vidi br.: HK06-03162

618   Ginekologija. Porodiljstvo

GLENVILLE, Marilyn
Povećajte svoju plodnost : prirodnim putem do začeća i očuvanja trudnoće / Maryly Glenville ; [prevela Suzana Keleković]. - 2. izd. - Zagreb : Planetopija, 2006. (Sveta Nedelja : Kratis). - X, 246 str. : ilustr. ; 23 cm. - (Biblioteka Makronova)
Prijevod djela: Natural solutions to infertility. - Rječnik pojmova: str. 216-219. - Bilješka o autorici: str. 246. - Bibliografija: str. 220-232. - Predmetno kazalo.
ISBN 9532570292
618.177:615.874.2](035)
616.697:615.874.2](035)
HK06-03673

ODABRANA poglavlja iz ultrazvuka u ginekologiji i perinatologiji 2 / [urednici] Sanja Kupešić, Milan Stanojević, Dubravko Habek. - Varaždinske Toplice : Tonimir, 2006. (Varaždinske toplice : Tonimir). - 245 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Znanstvena biblioteka ; knj. 23)
Bibliografija uz svaki rad.
ISBN 9537069656
618-073.4(082)
HK06-03674

WEST, Zita
Prirodna trudnoća : [komplementarne terapije za razdoblje prije začeća, trudnoće i njegu nakon poroda] / Zita West ; [prevela Aleksandra Barlović : predgovor Kate Winslet]. - Zagreb : Planetopija, 2006. ([s. l.] : Tien Wah press). - 160 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm.
Prijevod djela: Natural pregnancy. - Podnaslov peruzet s omota. - Rječnik: str. 155. - Predmetno kazalo.
ISBN 9532570012
618.2/.5(035)
613.952(035)
HK06-03675

Vidi br.: HK06-03639

619   Veterinarska medicina

WIKERHAUSER, Teodor
Parazitske bolesti pasa i mačaka / Teodor Wikerhauser, Viktorija Kutičić. - Zagreb : Školska knjiga, 2006. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 55 str. : ilustr. (djelomice u bojama) ; 29 cm.
Slike autora i bilješke o njima: str. 57. - Bibliografija: str. 53-54.
ISBN 9530311443
619:616.99](035)
636.7/.8:616.99](035)
619:636.7/.8](035)
HK06-03676

Vidi br.: HK06-03676

62   Tehnika

620   Ispitivanje materijala. Energetika

ENERGIJA u Hrvatskoj 2004. : godišnji energetski pregled = Energy in Croatia 2004 : annual energy report / [autori Branko Vuk ... [et al.] ; engleski prijevod Davorka Zmijarević ; urednici Goran Granić ... et. al.]. - Zagreb : Ministarstvo gospodarstva, rada i poduzetništva Republike Hrvatske, 2006. (Samobor : AZP Grafis). - 223 str. : graf. prikazi u bojama ; 29 cm.
Tekst usporedo na hrv. i engl. jeziku. - Ostali zastupljeni autori: Jurica Brajković, Davor Matić, Sanja Vulama, Mario Tot, Goran Majstrović, Marija Delić, Velimir Šegon, Vedran krstulović, Davor Percan, Željko Jurić,. - Nakl. 1800 primj.
ISBN 9536474522
620.9(497.5)(058)"2004"
HK06-03677

KOLIN, Ivo
Energy and gross national product / Ivo Kolin. - Zagreb : Tiskara Domagoj, 2006. (Zagreb : Tiskara Domagoj). - 75 str. : graf. prikazi ; 30 cm + graf. prikazi ([2] str.)
Nakl. 100 primj. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu.
ISBN 9539547911
620.9:519.22
519.22:330.56
HK06-03678

Vidi br.: HK06-03649

621   Strojarstvo. Nuklearna tehnika

621.3   Elektrotehnika. Elektronika. Telekomunikacije

ANTUNOVIĆ, Mladen
Projektiranje digitalnih sklopova : priručnik za laboratorijske vježbe / Mladen Antunović, Goran Martinović, Željko Hocenski. - Osijek : Elektrotehnički fakultet, 2006. (Osijek : Grafika). - 136 str. : ilustr., graf. prikazi ; 30 cm.
Bibliografija: str. 63-64.
ISBN 9536032538
621.37/.38(075.8)(076.5)
HK06-03679

BRODIĆ, Tomislav
Osnove elektrotehnike i elektronike / Tomislav Brodić. - 2. preuređeno izd. - Rijeka : Veleučilište, 2007. (Rijeka : Obrt za trgovinu i nakladništvo). - IX, 374 str. : ilustr., graf. prikazi ; 24 cm. - (Udžbenici Veleučilišta u Rijeci = Manualia Collegium Politechnic Fluminensis)
Nakl. 200 primj. - Bibliografija: str. [363]. - Predmetno kazalo.
ISBN 9536911219
621.3(075.8)
621.38(075.8)
HK06-03680

JOZSA, Lajos
Energetski procesi i elektrane : skripta / Lajos Jozsa. - Osijek : Elektrotehnički fakultet, Zavod za elektroenergetiku i električne strojeve, 2006. (Osijek : Grafika). - 214 str. : ilustr., graf. prikazi ; 24 cm.
Na vrhu nasl. str.: Sveučilište Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku. - Nakl. 100 primj. - Bibliografija: str. [215].
ISBN 953603252X
621.311.2(075.8)
HK06-03681

JOZSA, Lajos
Parametri nadzemnih vodova / Lajos Jozsa. - Osijek : Elektrotehnički fakultet, 2006. (Osijek : Grafika). - 143 str. : ilustr., graf. prikazi ; 24 cm.
Na vrhu nasl. str.: Sveučilište Josipa Jurja Strosmayera u Osijeku. - Nakl. 100 primj. - Bibliografija: str. 143.
ISBN 9536032546
621.315.1(075.8)
HK06-03682

LOMAS, Robert
Tesla - čovjek koji je izumio dvadeseto stoljeće : zaboravljeni genij elektriciteta / Robert Lomas ; sa engleskoga prevela Alma Keser-Brozović. - Zagreb : V.B.Z., 2006. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 171 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Biblioteka 21)
Prijevod djela: The man who invented twentieth century. - Bilješka o autoru: str. [172]. - Bibliografija: str. [165]-166. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9532015876
621.3-05 Tesla, N.
HK06-03683

SIMPOZIJ o sustavu vođenja elektroenergetskog sistema (7 ; 2006 ; Cavtat)
Zbornik sažetaka = Book of summaries / 7. simpozij o sustavu vođenja EES-a, Cavtat, 5. - 8. studenoga 2006. = 7th Symposium on Power System Management, Cavtat, 5th - 8th November 2006 ; [priredili Josip Moser i Irena Tomiša]. - Zagreb : Hrvatski ogranak CIGRE, 2006. (Zagreb : Sveučilišna tiskara). - IX, 155 str. ; 30 cm.
Tekst usporedo na hrv. i engl. jeziku.
ISBN 9536408880
621.31(063)(048)
HK06-03684

SUŠANJ, Josip, inženjer elektrotehnike
Navigacijski radar / Josip Sušanj. - 1. izd. - Rijeka : Pomorski fakultet, 2006. ([Rijeka] : Digital point). - 357 str. : ilustr., graf. prikazi ; 24 cm. - (Udžbenici Sveučilišta u Rijeci = Manualia Universitatis studiorum Fluminensis)
Na vrhu nasl. str. : Sveučilište u Rijeci. - Nakl. 300 primj. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu. - Bibliografija: str. 345-350. - Predmetno kazalo.
ISBN 9531650438
621.396.969:656.61](075.8)
656.61.05:621.396.96](075.8)
HK06-03685

Vidi br.: HK06-03680

Vidi br.: HK06-03693

Vidi br.: HK06-03762

623   Vojna tehnika

HRVATSKI povijesni muzej (Zagreb)
Zbirka jatagana u Hrvatskom povijesnom muzeju u Zagrebu = The yatagan collection of the Croatian History Museum, Zagreb / Dora Bošković ; [prijevod na engleski Graham McMaster ; transkripcija, prijevod i datiranje arabičkih natpisa Muhamed Ždralović ; fotografije Igor Brzoja ... [et al.] ; kazala Jelena Balog]. - Zagreb : Hrvatski povijesni muzej, 2006. (Zagreb : Denona). - 126 str. : ilustr. (djelomice u bojama) ; 30 cm. - (Katalog muzejskih zbirki / Hrvatski povijesni muzej ; 41)
Tekst usporedo na hrv. i engl. jeziku. - Bibliografija: str. 119-120 i uz tekst. - Imensko kazalo ; Kazalo zemljop., vjerskih i etničkih pojmova.
ISBN 9536046334
623.444.6:[94(497.5):069(497.5 Zagreb)](083.822)
94(497.5):069(497.5 Zagreb)(083.822)
069(497.5 Zagreb):94(497.5)(083.822)
HK06-03686

MATKOVIĆ, Tomislav D.
Hitlerova tajna oružja / Joergen Troy Swanson. - Zagreb : Zagrebačka naklada, 2006. (Zagreb : De Ve De). - 239 str. : ilustr. ; 20 cm.
Pravo ime autora: Tomislav D. Matković. - Bibliografija: str. 238-239.
ISBN 953252018X
623.4(430)"1939/1945"
HK06-03687

624/625   Građevinarstvo. Gradnja prometnica

ANDROIĆ, Boris
Inženjerstvo pouzdanosti / Boris Androić, Darko Dujmović, Ivica Džeba. - Zagreb : I. A. projektiranje, 2006 - . ([Sv. Ivan Zelina] : Tiskara Zelina). - sv. : ilustr., graf. prikazi ; 24 cm. - (Udžbenici Sveučilišta u Zagrebu = Manualia Universitatis studiorum Zagrabiensis)
ISBN 9789539657268 (cjelina)
624.07:519.248](075.8)
519.2:624.07](075.8)

1. - 2006. - [14], 439 str.
Bibliografija: str. 443. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789539657275

HK06-03688

ČELIČNI i spregnuti mostovi / Boris Androić ... [et al.]. - Zagreb : I.A. projektiranje, 2006. (Sv. Ivan Zelina : Tiskara Zelina). - XXXVI, 1236 str. : ilustr., graf. prikazi (pretežno u bojama) ; 24 cm. - (Udžbenici Sveučilišta u Rijeci = Manualia Universitatis studiorum Fluminensis)
Ostali zastupljeni autori: Mehmed Čaušević, Darko Dujmović, Ivica Džeba, Damir Markulak, Bernardin Peroš. - Nakl. 1000 primj. - Rječnik pojmova: str. 1171-1188. - Bibliografija: str. 1189-1218. - Predmetno kazalo.
ISBN 9539657253
624.21.014.2(075.8)
624.273(075.8)
HK06-03689

MEĐIMURSKO graditeljstvo / [urednik Dragutin Matotek]. - Čakovec : Društvo građevinskih inženjera i tehničara Međimurja ; Zagreb : Hrvatski savez građevinskih inženjera, 2006. (Zagreb : Sveučilišna tiskara). - 219 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 24 cm.
Zastupljeni autori: Veselin Simović, Borka Bunjac, Dragutin Matotek, Bojan Kocijan, Zdravko Hunjadi, Vladimir Topolnjak, Ivica Mustač, Zdravko Žerjav, Darinka Kalšan, Đurđa Plavljanić, Danijel Režek, Josip Švenda. - Ilustracije i na oba spojna lista.
ISBN 9539845815
624((497.5-3 Međimurje)(091)
72(497.5-3 Međimurje)
HK06-03690

Vidi br.: HK06-03689

626/627   Hidrotehnika

SPANNBAUER, Johann Nepomuk
Odvodnja sa slavonske dravsko-dunavske nizine : projekt Ivana Nep. Spannbauera, 1876. g. / preveli i priredili za tisak Stjepan Sršan i Dario Mlinarević povodom 130-te obljetnice Vodnog gospodarstva u Hrvatskoj. - Osijek : Državni arhiv u Osijeku, 2006. (Vinkovci : Zebra). - 180 str. : ilustr., zemljop. crteži u bojama ; 22 cm.
Prijevod djela: Die Kanalisirung der slavonischen Drau-Donau-Eben. - Faks. pretisak izd. iz 1876. - Bilješke uz tekst. - Bibliografija: str. 177.
ISBN 953644643X
626.8(497.5-11)"1876"
HK06-03691

628   Sanitarna tehnika

AMBALAŽA i ambalažni otpad / [urednici Zvonko Koprivčić, Mirjana Paić Ćirić]. - Zagreb : TEB - Poslovno savjetovanje, 2006. ([Sv. Ivan Zelina] : Tiskara Zelina). - 93 str. ; 24 cm.
Str. 5-11: Obračun PDV-a na naknade za ambalažu / Zdravka Barac. - Sadrži i: Zakon o otpadu.
628.4.034(497.5)
657.474:628.4.034](497.5)
HK06-03692

KLJAJIN, Milan
Recikliranje električnih i elektroničkih proizvoda : sveučilišni udžbenik / Milan Kljajin, Milan Opalić, Antun Pintarić. - Slavonski Brod : Strojarski fakultet, 2006. (Osijek : Grafika). - 261 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Udžbenici Sveučilišta u Zagrebu = Manualia Universitatis studiorum Zagrabiensis)
Slike autora i bilješke o njima: str. 257-260. - Bibliografija: str. 241-251. - Predmetno kazalo.
ISBN 953604837X
628.477.6:621.3](075.8)
621.3:628.477]
HK06-03693

KOZINA, Drago, fotograf
Krakom : 1956. - 2006. / Drago Kozina ; [fotografije Drago Kozina ... et al.]. - Krapina : Krakom, 2006. (Oroslavje : Birotehnik). - 106 str. : ilustr. u bojama ; 27 cm.
Nakl. 1000 primj. - Bibliografija na poleđini nasl. lista.
ISBN 9539546605
628(497.5 Krapina)"1956/2006"
061.5(497.5 Krapina):628]"1956/2006"
HK06-03694

SHIVA, Vandana
Ratovi za vodu : privatizacija, zagađivanje i profit / Vandana Shiva ; [prijevod Igor Grbić]. - Zagreb : DAF, 2006. (Zagreb : Vedograf). - 177 str. : ilustr. ; 18 cm. - (Biblioteka Mali DAF)
Prijevod djela: Water wars. - Nakl. 1000 primj. - Bilješka o autorici: str. 176. - Bibliografija: str. 177 i uz tekst.
ISBN 9536956071
628.1:32](100)
504.4:32](100)
HK06-03695

ŠTAMBUK-GILJANOVIĆ, Nives
Vode Dalmacije / Nives Štambuk-Giljanović. - 2. dopunjeno i prošireno izd. - Split : Nastavni zavod za javno zdravstvo Splitsko-dalmatinske županije, 2006. (Split : Reprint). - 598 str., [1] presavijen list s tablom : ilustr. u bojama, zemljop. crteži, graf. prikazi ; 24 cm. - (Biblioteka Nastavnog zavoda za javno zdravstvo Splitsko-dalmatinske županije)
Naklada 2000 primj. - Slika autorice i bilješka o njoj: str. 585-586. - Pojmovnik: str. 515-535. - Bibliografija: str. 457-472. - Sažeci na više jezika. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9539630479
628.1(497.5-3 Dalmacija)(075.8)
HK06-03696

629   Tehnika prometnih sredstava

Vidi br.: HK06-03392

63   Poljoprivredne znanosti

631/635   Agronomija. Poljodjelstvo. Hortikultura

100 najuspješnijih maslinara Hrvatske 2006. / [urednik Sinaj Bulimbašić]. - Selca : Agroknjiga, 2006. (Solin : Jafraprint). - 135 str. : ilustr. u bojama ; 21 cm. - (Biblioteka Mediteranska poljoprivredna knjiga ; 101)
Str. 6-7: Predgovor / Sinaj Bulimbašić.
ISBN 9537246019
634.63(497.5)(036)
665.327.3(497.5)(036)
HK06-03697

GLJIVARSKI priručnik našičkoga kraja. - Našice : Gljivarsko društvo Našice, 2006. (Našice : R&F Company). - 79 str. : ilustr. u bojama ; 15 cm.
Nakl. 500 primj. - Bibliografija; str. 74.
ISBN 9539544904
635.8(497.5-37 Našice)(035)
582.284.51(497.5-37 Našice)(035)
HK06-03698

HRVATSKO tloznanstveno društvo. Kongres (10 ; 2006 ; Šibenik)
Uloge tla u okolišu : sažeci = Soil functions in the environment : summaries / X. kongres Hrvatskog tloznanstvenog društva s međunarodnim sudjelovanjem, Šibenik, 14.- 17. lipanj 2006. = X. Congress of Croatian Society of Soil Science wiith international participation, Šibenik, June 14 - 17. 2006 ; [glavni i odgovorni urednik, editor in chief Ivica Kisić]. - Zagreb : Hrvatsko tloznanstveno društvo : Agronomski fakultet, 2006. (Kutina : Tiskara Petrokemija). - 164 str. : ilustr., zemljop. crteži ; 30 cm.
Om. nasl. - Tekst na hrv. ili engl. jeziku.
ISBN 953613554X (Agronomski fakultet)
631.4(063)(048)
504.53(063)(048)
HK06-03699

LISJAK, Zlatko
Uzgajanje gljiva / Zlatko Lisjak ; [fotografije R. (Romano) Božac ... et al.]. - Požega : ITD Gaudeamus, 2006. ([s. l.] : Media Print). - 153 str. : ilustr. u bojama ; 22 cm. - (Praktični priručnici (ITD Gaudeamus))
Bibliografija: str. 152.
ISBN 9537380017
635.8(035)
HK06-03700

MACVICAR, Jekka
Ljekovito i začinsko bilje / Jekka McVicar ; predgovor hrv. izd. Zinka Pavletić ; [prevela Katarina Travašić]. - Rijeka : Naklada Uliks, 2006. ([s. l. : s. n.]). - 256 str. : ilustr. u bojama ; 27 cm.
Prijevod djela: Jekka's complete book of herbs. - Tiskano u Singapuru. - Predgovor: str. 6-7. - Rječnik: str. 249. - Bibliografija: str. 248. - Predmetno kazalo (lat.) ; Predmetno kazalo (hrv.).
ISBN 953730602X
633.88(035)
633.82(035)
HK06-03701

SOKOLIĆ, Ivan, enolog
Veliki vinogradarsko-vinarski leksikon / Ivan Sokolić ; [fotografije Edi Maletić ... et al.]. - Novi Vinodolski : vlast. nakl., 2006 (Zagreb : Kratis). - 586 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 25 cm.
Podatak o nakladniku preuzet iz CIP zapisa. - Bilješka o autoru: str. 581-852. - Bibliografija: str. 575-579.
ISBN 953985704X
634.8(031)
663.2(031)
HK06-03702

ŠOŠKIĆ, Miladin M.
Orah i lijeska / Miladin M. Šoškić. - Bjelovar : Neron, 2006. ([s. l. : s. n.]). - 263 str. : ilustr. ; 21 cm. - (Biblioteka "Agro-hit")
Bibliografija: str. 260-263.
ISBN 9536698269
634.51(035)
634.54(035)
HK06-03703

VOLČEVIĆ, Borislav
Zaštita bilja / B. [Borislav] Volčević. - Bjelovar : Neron, 2006. (Zagreb : Studio Moderna). - 204 str. : ilustr. ; 21 cm. - (Poljoprivredna biblioteka)
ISBN 953669817X
632(035)
HK06-03704

Vidi br.: HK06-03650

Vidi br.: HK06-03667

Vidi br.: HK06-03701

Vidi br.: HK06-03703

Vidi br.: HK06-03605

Vidi br.: HK06-03605

636/639   Stočarstvo. Pčelarstvo. Lovstvo. Ribarstvo

BELČIĆ, Josip
Moj način pčelarenja / Josip Belčić. - 2. izd. (izdano povodom 100-godišnjice autorova rođenja). - Zagreb : Pčelarstvo "Mudrinjak", 2006. (Zagreb : "Stublić impex"). - 146 str. : ilustr. ; 21 cm.
Nakl. 500 primj.
ISBN 9539554411
638.1(035)
HK06-03705

BEVERIN, Ante
Ribarska industrija u Salima / Ante Beverin. - Sali : Matica hrvatska Zadar, 2000- . (Zadar : Grafotehna). - sv. : ilustr. ; 24 cm.
ISBN 9536414467 (cjelina)
639.2(497.5 Sali)
664.95(497.5 Sali)

Dio 2 : Razdoblje od šezdesetih godina 20. st. do kraja 2005. : u povodu 100. obljetnice tvornice ribljih konzervi u Salima / Ante Beverin i Jerolim Armanini. - 2006. - 478, [60] str. ; ilustr. (djelomice u bojama), graf. prikazi, faks.
Bibliografija: str. 403-404.
ISBN 9532470093
639.2(497.5 Sali)
664.95(497.5 Sali)

HK06-03706

MATOŠIĆ, Duško
Kanarinci boje i pjeva, ptice pjevice i hibridi / Duško Matošić. - Split : Marjan tisak, 2006. (Split : Marjan tisak). - 459 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 24 cm.
ISBN 9532143572
636.68(035)
HK06-03707

STRIŽAK, Nenad
Pčelarsko društvo "Zagreb" : 110 godina organiziranog pčelarstva u Zagrebu i 40 godina kontinuiranog djelovanja Pčelarskog društva "Zagreb" / Nenad Strižak ; [fotografije Damir Rogulja ... et al.]. - Zagreb : Pčelarsko društvo "Zagreb", 2006. ([Sv. Ivan Zelina] : Tiskara Zelina). - 86 str. : ilustr. u bojama ; 30 cm.
ISBN 9539560101
638.1(497.5 Zagreb)(091)
061.23(497.5 Zagreb):638.1](067.5)
HK06-03708

TARANOV, Georgij Filippovič
Hrana i ishrana pčela / G. [Georgij] F. [Filippovič] Taranov. - Bjelovar : Neron, 2006. (Zagreb : Studio Moderna). - 168 str. : ilustr. ; 21 cm. - (Biblioteka "Agro-hit")
Izv. stv. nasl.: Korma i kormlenie pčel / Georgij Filippovič Taranov.
ISBN 9536698250
638.13
HK06-03709

Vidi br.: HK06-03676

64   Domaćinstvo

BILUŠ, Ivanka
Kolači od dizanog tijesta / Ivanka Biluš, Božica Brkan ; [fotografije jela Davor Marjanović, Hrvoje Serdar]. - 2. izd. - Zagreb : Alfa, 2006. (Čakovec : "Zrinski"). - 53 str. : ilustr. u bojama ; 18 cm. - (Mala škola kuhanja)
Nakl. 3000 primj.
ISBN 9531685061
641.85(083.12)
HK06-03710

BILUŠ, Ivanka
Kolačići / Ivanka Biluš, Božica Brkan. - 2. izd. - Zagreb : Alfa, 2006. (Čakovec : "Zrinski"). - 53 str. : ilustr. u bojama ; 18 cm. - (Mala škola kuhanja)
Nakl. 3000 primj.
ISBN 9531685037
641.85(083.12)
HK06-03711

BILUŠ, Ivanka
Savijače i gibanice / Ivanka Biluš, Božica Brkan ; [fotografije jela Davor Marjanović, Hrvoje Serdar]. - 2. izd. - Zagreb : Alfa, 2006. (Čakovec : "Zrinski"). - 53 str. : ilustr. u bojama ; 18 cm. - (Mala škola kuhanja)
Nakl. 3000 primj.
ISBN 9531685053
641.85(083.12)
HK06-03712

BOBAN Pejić, Jadranka
Alge / Jadranka Boban Pejić ; [fotografkinja Biljana Gaurina]. - Zagreb : Planetopija, 2006. ([Zagreb] : Kratis). - 63 str. : ilustr. u bojama ; 19 cm. - (Mirisi i okusi Makronove ; 8)
Om. nasl. - Podatak o numeraciji nakladničke cjeline preuzet iz CIP zapisa. - Slika autorice i bilješka o njoj na omotu.
ISBN 9532570241
641.564:639.64(083.12)
HK06-03713

BOBAN Pejić, Jadranka
Žitarice / Jadranka Boban Pejić ; [fotografkinja Biljana Gaurina]. - Zagreb : Planetopija, 2006. ([Zagreb] : Kratis). - 63 str. : ilustr. u bojama ; 19 cm. - (Mirisi i okusi Makronove ; 7)
Om. nasl. - Podatak o numeraciji nakladničke cjeline preuzet iz CIP zapisa. - Slika autorice i bilješka o njoj na omotu.
ISBN 953257011X
641.564:633.1
(083.12)
HK06-03714

BULIMBAŠIĆ, Sinaj
Mediteranska kuharica / Sinaj Bulimbašić. - Selca : Agroknjiga, 2006-. - sv. ; 20 cm.
ISBN 9537246027
641.56(4/6)(262)(083.12)

1 : Jela od maslina i maslinovog ulja. - 2006. (Split : Jafraprint). - 79 str. : ilustr. u bojama. - (Mediteranska poljoprivredna knjiga ; 5)
Autorova slika i bilješka o njemu : str. 79.
ISBN 9537246035 (sv. 1)
641.56:633.852.73
641.56:665.327.3
(083.12)

HK06-03715

BURATOVIĆ, Marica
Starogrojski paprenjoki / Marica Buratović ; [većinu fotografija snimili Mladen Plančić, Linda Kuničić]. - Stari Grad : Poglavarstvo grada, 2006. (Split : Dalmacijapapir). - 152 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 23 cm.
Nakl. 500 primj. - Bibliografija: str. 146-147. - Summary.
ISBN 9539760437
641.568(497.5 Stari Grad):641.85
392.81:641.85](497.5 Stari Grad)
821.163.42'282-9
HK06-03716

DEJANOVIĆ, Velimir
Kuhati sa srcem / Velimir Dejanović. - Zagreb : Begen, 2006. (Čakovec : "Zrinski"). - 397 str. : ilustr. u bojama ; 23 cm. - (Male majstorije)
ISBN 9536864541
641.55
(083.12)
HK06-03717

GALOVIĆ, Miroslav
Hrana i kako se priredjuje / priredio Miroslav Galović. - Zagreb : Stari Puntijar, 2006. (Zagreb : LKDL-dizajn). - 124 str. ; 19 cm.
Faks. pretisak izd. iz 1908.
ISBN 9539519314
641.55(083.12)(02.045)
HK06-03718

GAMULIN Gama, Nikica
Hrvatska kuharica Nikice Gamulina Game / [fotografije snimio Zlatko Sunko]. - Split : Marjan tisak, 2006- (Čakovec : Zrinski). - sv. : ilustr. u bojama ; 24 cm.
ISBN 9532143475
641.568(497.5)(083.12)

[1] : Hladna predjela - jela od jaja - salate - juhe - rižoti. - 118 str.
ISBN 9532143432

HK06-03721

[2] : Tjestenine - jela od peradi - jela od janjetine i bravetine - jela od teletine - jela od junetine - jela od govedine. - 114 str.
ISBN 9532143440

HK06-03720

[3] : Jela od svinjetine - jela od divljači - jela od mekušaca - jela od morske ribe - jela od rakova. - 118 str.
ISBN 9532143459
641.56
(083.12)

HK06-03719

[4] : Jela od slatkovodne ribe - jela od školjki - prilozi - umaci i preljevi - kolači i kruh. - 119 str.
ISBN 9532143467
[641.56:639.2](083.12)

HK06-03722

HIENLE, Hubert
Jela iz woka : više od 100 ukusnih i zdravih jela pripremljenih u woku / tekst Hubert Hienle ; fotografije Harry Bischof i Tanja Major ; [prevela s njemačkoga Renata Jandrašek]. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2006. ([s. l.: s. n.]). - 128 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm. - (Kuhati s veseljem)
Prijevod djela: Wok. - Bilješka o autor: str. 128.
ISBN 9532231285
641.568(5)(083.12)
HK06-03723

HOCHSTRASSER, Urs
Prijesna hrana - živa hrana : priručnik sa 136 recepata s uputama za uzgoj klica, mladica i mlade pšenice, te za pripravljanje / Urs Hochstresser ; [s njemačkog prevela Ingeborg Gočev]. - Đakovo : Karitativni fond UPT "Ne živi čovjek samo o kruhu", 2006. ([Đakovo] : Novi Time). - 132 str. : ilustr. ; 19 cm. - (Knjižnica U pravi trenutak ; 529)
Prijevod djela: Rohkost - die lebendige Nahrung. - Slika autora i bilješka o njemu na omotu.
ISBN 9532082239
641.564
613.261(035)
(035)
(083.12)
HK06-03724

HRVATSKA regionalna kuharica / priredili Božica Mirić i Drago Vukušić. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2006. (Zagreb : Denona). - 531 str. ; 21 cm.
ISBN 9532231528
641.568(497.5)(083.12)
HK06-03725

JOST-BERGER, Sonja
Brza & ukusna jela : više od 500 recepata za istinske sladokusce / [autori Sonja Jost-Berger, Emma Lohausen i Annegret Feuerlein ; fotografije David Murray ; prijevod s njemačkoga Branka Kovačić]. - [Zagreb] : Mozaik knjiga, 2006. ([s. l.] : MKT Print). - 400 str. : ilustr. u bojama ; 26 cm.
Prijevod djela: Schnell und koestlich. - Imena autora preuzeta s poleđine nasl. lista. - Adaptacija knjige Quick and delicious--> poleđina nasl. lista. - Predmetno kazalo.
ISBN 953223098X
641.55
(083.12)
HK06-03726

KERŠEK, Emil
Jela od riba : morskih i slatkovodnih / Emil Keršek ; [fotografije Dubravko Ćuk]. - Zagreb : Gospodarski list, 2006. (Čakovec : "Zrinski"). - 191 str. : ilustr. u bojama ; 20 cm. - (Biblioteka Obitelj i gospodarstvo ; 32)
Nakl. 5000 primj. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu.
ISBN 9536824213
641.56:637.5
(083.12)
HK06-03727

KINTRUP, Martin
Vegetarijanska kuhinja iz cijelog svijeta : više od 100 recepata za užitak bez granica / tekst Martin Kintrup ; fotografije Harry Bischof i Tanja Major ; [prevela s njemačkoga Bernarda Komar]. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2006. ([s. l. : s. n.]). - 128 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm. - (Kuhati s veseljem)
Prijevod djela: Vegetarisch aus aller Welt. - Tiskano u Njemačkoj. - Bilješka o autoru: str. 128.
ISBN 9532231277
641.564
(083.12)
HK06-03728

NAJBOLJA jela i slastice / [urednica Željka Namesnik]. - Varaždinske Toplice : "Tonimir" ; Ludbreg : Radio Ludbreg, 2006. (Varaždinske Toplice : "Tonimir"). - 196 str. : ilustr. u bojama ; 22 cm. - (Biblioteka Posebna izdanja / "Tonimir" ; knj. 32)
Nakl. 1500 primj.
ISBN 9537069699 ("Tonimir")
641.568(497.5)(083.12)
HK06-03729

OKUSI Mediterana / [urednica Palmina Dujmešić]. - Ičići : Kaligraf, 2006. ([s. l. : Schwarz). - 96 str. : ilustr. u bojama ; 30 cm. - (Biblioteka Dobar tek)
Om. nasl.
ISBN 9539833868
641.568(262)
(083.12)
HK06-03730

ORLIĆ, Ivona
Slatka Istra u Vižinadi / Ivona Orlić ; [fotografije Ivona Orlić, Vladimir Bugarin, Dario Baldaš]. - Vižinada : Turistička zajednica općine Vižinada, 2006. (Labinci : Arti grafice). - 109 str. : ilustr. u bojama ; 22 cm.
Bibliografija: str. 107.
ISBN 9539551005
641.85(497.5-3 Istra)(083.12)
HK06-03731

TRADICIONALNA kostrenska kuhinja = Traditional dishes from Kostrena / [uredile Željka Egredžija i Branka Longin ; prijevod na engleski Bojana Trp]. - Kostrena : Općina Kostrena : Turistička zajednica općine Kostrena, 2006. ([s. l.] : Studio smart69). - 96 str. : ilustr. (djelomice u bojama) ; 20 cm.
Tekst usporedo na hrv. i engl. jeziku.
ISBN 9789539562807
641.568(497.5 Kostrena)(083.12)
HK06-03732

UGARKOVIĆ, Ana
Danas kuham : nešto svježe, zrelo i na vrhuncu sezone / Ana Ugarković ; [autor fotografija Almir Fakić i Tomislav Marić]. - Zagreb : Profil international, 2006. (Zagreb : Profil international). - 384 str. : ilustr. u bojama ; 23 cm.
Slika autorice i bilješka o njoj na omotu. - Bibliografija: str. 382-383. - Predmetno i abecedno kazalo.
ISBN 9531203466
641.55
(083.12)
HK06-03733

WALTON, Stuart
Kokteli i pića : kako stvoriti čudesna pića od žesta, likera, vina, piva i dodataka / Stuart Walton ; [fotografi Frank Adam, Steve Baxter i Janine Hosegood ; prevela Rajna Maršanić-Jovanović]. - Rijeka : Leo-commerce, 2006. ([s. l. : s. n.]). - 256 str. : ilustr. u bojama ; 31 cm.
Prijevod djela: The complete guide to coctails and drinks. - Pojmovnik: str. 252-253. - Predmetno kazalo.
ISBN 9532181296
641.87(083.12)
HK06-03734

ŽEGARAC Peharnik, Milan
Kuharica bake Ivke : samoborska građanska kuhinja s početka XX. stoljeća / [priredio i rječnik i uvodne tekstove napisao] Milan Žegarac Peharnik ; [fotografije posuđa snimio Romeo Ibrišević ; stare fotografije snimirio Milan Dvoržak]. - Samobor : Gradska knjižnica Samobor : Izdavačka kuća Meridijani, 2006. (Sveta Nedjelja : Kratis). - 239 str. : ilustr. ; 22 cm.
Rječnik: str. 205-216.
ISBN 9532390340 (Izdavačka kuća Meridijani)
641.568(497.5 Samobor)
HK06-03735

Vidi br.: HK06-03715

Vidi br.: HK06-03577

Vidi br.: HK06-03637

Vidi br.: HK06-03630

Vidi br.: HK06-03657

Vidi br.: HK06-03640

Vidi br.: HK06-03623

Vidi br.: HK06-03646

640.4   Ugostiteljstvo i hotelijerstvo

AGS gastro sistemi [Elektronička građa]. - Slikovni podaci. - [s. l. : s. n.] , 2006. : [(s. l. : s. n.]). - 1 optički disk (CD-ROM) : u bojama ; 12 cm.
Zahtjevi sustava: PC; Windows XP. - Stv. nasl. s nasl. zaslona. - CD-ROM je priložen knjizi: Vođenje i organizacija restauracije.
640.4.06(085)
HK06-03736

65   Organizacija poslovanja u industriji, trgovini i prometu

BEBEK, Borna
Projektiranje procesa i strukture organizacije / Borna Bebek. - Zagreb : Sinergija-nakladništvo, 2006. (Zagreb : GIPA). - XIV, 295 str. : ilustr. ; 24 cm.
Bibliografija: str. 287-295 i uz tekst.
ISBN 9536895293
65.01
HK06-03737

KELLERMAN, Barbara
Loše vodstvo : što je to, kako nastaje i zašto je važno? / Barbara Kellerman ; [prevela s engleskoga Mirna Petani]. - Zagreb : Naklada Zadro, 2006. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 303 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Priručnici / Naklada Zadro)
Prijevod djela: Bad leadership. - Bilješke: str. 269-290. - Bilješka o autorici: str. 303. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9531820694
65.013
HK06-03738

PRIMIJENJENO poduzetništvo : zbirka tekstova / [redaktori Nikola Kuvačić, Đuro Horvat]. - Split : Beretin ; Zagreb : Cera Prom, 2006. (Dugi Rat : Tiskara Poljica). - 736 str. ; 25 cm.
Zastupljeni autori: Zlatko Ćesić, Jasna Divić, Želimir Dulčić, Siniša Hajdaš, Đuro Horvat, Miljenko Javorović, Ivan Jedvaj, Marinko Jurčević, Tajana Kesić-Šapić, Marinko Kovačić, Anita Krolo Crvelin, Dalija Kuvačić, Nikola Kuvačić, Dražen Lančić, Ljerka Luić, Ines Lozić, Mirela Matić, Željko Mišić, Elvira Mlivić, Smiljan Mori, Emilija Nagy, Ante Orlović, Gojko Ostojić, Miran Šoić, Ivona Šustić Bakula, Željko Tintor, Nataša Trojak, Branko Wasserbauer, Blaženka Vuk, Milan Vukičević, Nenad Vulić. - Nakl. 1500 primj. - Bibliografija uz svako poglavlje.
ISBN 9537017060 (Beretin)
65.012(082)
HK06-03739

ROSIĆ, Vladimir
Tehnika pregovaranja i retorika / Vladimir Rosić. - Pula : Visoka tehnička škola u Puli, Politehnički studij ; Rijeka : Žagar, 2006. ([s. l. : s. n.]). - 117 str. : ilustr. ; 21 cm.
Nakl. 150 kom. - Bilješka o autoru: str. 117. - Bibliografija: str. 115 i uz tekst.
ISBN 9539538017
65.013(035)
808.56(035)
HK06-03740

SUKOB [at] Org : upravljanje sukobom u organizaciji / uredile Nikoleta Poljak i Lejla Šehić-Relić. - Osijek : Centar za mir, nenasilje i ljudska prava, 2006. ([s. l.] : Bestias). - 128 str. ; 26 cm.
Zastupljeni autori: Jasenka Pregrad, Nikoleta Poljak, Lejla Šehić-Relić, Sonja Stanić, Marina Škrabalo. - Nakl. 1000 primj. - Bibliografija: str. 126-127.
ISBN 9537338045
65.012.42
HK06-03741

ZNANSTVENI kolokvij "Poslovna logistika u suvremenom menadžmentu" (6 ; 2006; Osijek)
VI. znanstveni kolokvij Poslovna logistika u suvremenom menadžmentu [Osijek, 19. listopada 2006.] / [uredništvo Dražen Barković ... et al.]. - Osijek : Ekonomski fakultet, 2006. (Osijek : Grafika). - 2 sv. : ilustr., graf. prikazi ; 24 cm.
Na vrhu nasl. str.: Sveučilište Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku. - Bibliografija uz svaki rad. - Summaries.
65.012.34(063)

Knj. 1 : Knj. 1 : nove logističke koncepcije. - 108 str.
Zastupljeni autori: Zdenko Segetlija, Matjaž Mulej, Bojan Rosi, Vojko Potočan, Drago Pupavac, Ninoslav Novak, Željko Turkalj, Marijan Karić, Ivan Ferenčak, Boris Crnković, Mladen Vukčević, Stevan Nikić. - Tekst na hrv. ili na engl. jeziku.
ISBN 9789532530193

HK06-03742

Knj. 2. - X, 212 str.
Zastupljeni autori: Maja Lamza-Maronić, Jerko Glavaš, Zlatko Lacković, Ljiljana Dragišić, Drago Pupavac, Ratko Zelenika, Mirjana Jeleč, Berislav Andrlič, Barbara Pisker, Gordana Nikolić, Kata Ivić, Luka Crnković, Ivan Mijoč, Martina Briš, Blaženka Hadrović-Zekić, Davor Dujak, Ana Vizjak, Zrinka Sušilović, Maja Vizjak, Pavlo Ružić, Desmimir Bošković, Dragoljub Amidžić, Željko Herner, Karolina Štefanac, Antun Marinac, Đuro Horvat, Nataša Trojak, Mirjana Kovačić, Drago Pupavac, Dušan Rudić, Ljubica Štambuk, Ninoslav Novak, Ivana Pavlić, Ivona Vrdoljak-Raguž.
ISBN 9789532530209

HK06-03743

Vidi br.: HK06-03150

Vidi br.: HK06-03591

Vidi br.: HK06-03893

656   Promet. Poštanske i prijevozne usluge

BOŠNJAK, Ivan, prometni stručnjak
Inteligentni transportni sustavi - ITS 1 / Ivan Bošnjak. - Zagreb : Fakultet prometnih znanosti, 2006. ([Lukavec] : Tiskara Rotim i Market). - 271 str. : ilustr. u boji ; 25 cm. - (Udžbenici Sveučilišta u Zagrebu = Manualia Universitatis studiorum Zagrabiensis)
Na vrhu nasl. str.: Sveučilište u Zagrebu. - Nakl. 600 primj. - Popis akronima i kratica: str. 267-271. - Bibliografija: str. 257-262. - Predmetno kazalo.
ISBN 9532430164
656.012.34(075.8)
HK06-03744

NAUTIČKI peljar hrvatskog Jadrana / [Mladen] Šutej ... [et al.] ; [fotografije Boris Hnatjuk ... [et al.] ; izrada karata Tatjana Hleb]. - Zagreb : Masmedia, [2006.] ([Zagreb] : Grafički zavod Hrvatske). - 527 str. : ilustr., zemljop. crteži u bojama ; 28 cm.
Ostali zastupljeni autori: Mladen Gerovac, Darko Stipaničev, Damir Miloš, Milan Ilić. - Podatak o god. izdavanja preuzet iz CIP zapisa. - Zemljop. crtež i na unut. str. 1. om. lista. - Slike autora i bilješke o njima: str. 4-5. - Kazalo zemljop. naziva.
ISBN 9531574928
656.61.052.4(262.3-11)(036)
(262.3-11)
(036)
HK06-03745

PLIVELIĆ, Dražen
Škola za vozače motornih vozila C1, C1+E, C i C+E : prometni propisi i sigurnosna pravila / Dražen Plivelić. - Prigorje Brdovečko : Plivelić obrt za izdavaštvo i intelektualne usluge, 2006. (Zagreb : Kopriva-graf). - 161 str. : ilustr. u bojama ; 21 cm.
ISBN 9789539564719
656.13.052.8(035)
HK06-03746

PRIJEVOZ opasnih tvari u cestovnom prometu : priručnik za vozače motornih vozila i druge osobe koje sudjeluju u prijevozu opasnih tvari / [pripremili Indira Aurer Jezerčić ... et al.]. - 1. izd. - Zagreb : ZIRS [i. e.] Zavod za istraživanje i razvoj sigurnosti, 2006. (Zagreb : Intergrafika). - 142 str. : ilustr. u bojama, ; 24 cm.
Ostali zastupljeni autori: Andreja Kozjak, Mile Žunić, Damir Čolja. - Nakl. 500 primj.
ISBN 9536412713
656.1.073.436(035)
(035)
HK06-03747

PROMETNI znakovi, signalizacija i oprema na cestama / [pripremio i uredio Dražen Plivelić]. - Rijeka : Lambert, 2006. [s. l.: s. n.]. - 110 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 15 cm.
Na nasl. str.: Pravilnik o prometnim znakovima, signalizaciji i opremi na cestama objavljen u Narodnim novinama broj 33 dana 14. ožujka 2005. godine.
ISBN 9539983614
656.1.055/.057(497.5)
HK06-03748

RADIVOJEVIĆ, Gradimir
Jadranske priče : (ljudi, brodovi i događaji o kojima se malo zna) / Gradimir Radivojević. - Rijeka : "Otokar Keršovani", 2006. (Varaždin : Varteks, Tiskara). - 254 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Biblioteka Svjedočanstva / "Otokar Keršovani")
Nakl. 1000 primj. - Bibliografija: str. 250.
ISBN 9531531110
656.61(497.5)(091)
HK06-03749

SLAVICA, Ivo
Voditelj brodice, skipper : u slici i riječi / Ivo Slavica. - 11. izd. - Šibenik : b Arcus, 2006. (Šibenik : Tiskara Malenica). - 67 str. : ilustr., zemljop. crteži u bojama ; 23 cm.
Autorova slika na omotu. - Tekst i na unut. str. 2. om. lista. - Bilješka o autoru: str. 64. - Bibliografija: str. 61.
ISBN 953985701 (pogrešan)
656.61.052(035)
HK06-03750

SLAVICA, Ivo
Bootfuehrerschein, skipper : in Bild und Wort / Ivo Slavica. - 9. Aufl. - Šibenik : Arcus, 2006. (Šibenik : Tiskara Malenica). - 67 str. : ilustr., zemljop. crteži u bojama ; 23 cm.
Izv. stv. nasl.: Voditelj brodice, skiper. - Tekst i na unut. str. 2. om. lista. - Autorova slika na omotu. - Bilješka o autoru: str. [64]. - Bibliografija: str. 61.
ISBN 953984701X
656.61.052(035)
HK06-03751

VRANIĆ, Duško
Tereti u pomorskom prometu / Duško Vranić, Renato Ivče ; [izrada crteža Tatjana Domazet]. - Rijeka : Pomorski fakultet, 2006. ([Rijeka] : Digital point). - 232 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Udžbenici Sveučilišta u Rijeci = Manualia Univeristatis studiorum Fluminensis)
Na vrhu nasl. str.: Sveučilište u Rijeci. - Nakl. 300 primj. - Bibliografija: str. 231-232.
ISBN 9531650462
656.61.073.2(075.8)
HK06-03752

Vidi br.: HK06-03685

Vidi br.: HK06-03907

Vidi br.: HK06-03359

657/659   Računovodstvo. Organizacija proizvodnje. Propaganda. Masovno komuniciranje. Odnosi s javnošću

BAICA, Zdravko
Polugodišnji financijski izveštaji proračuna i proračunskih korisnika, planiranje i porezne aktualnosti : seminarski priručnik / Zdravko Baica, Nikola Bičanić, Ivana Jakir-Bajo. - Zagreb : TEB - Poslovno savjetovanje, 2006. (Sv. Ivan Zelina : Tiskara Zelina). - 155 str. ; 24 cm. - (Proračuni i proračunski korisnici)
657.37(035)
HK06-03753

BJORNLUND, Lydia
Odnosi s medijima za predstavnike lokane uprave : komuniciranjem do rezultata / autorica Lydia Bjornlud ; [prijevod Hana Klain]. - Zagreb : Hrvatska udruga za odnose s javnošću, 2006. ([Zagreb] : AKD). - 145 str. ; 24 cm. - (Print)
Prijevod djela: Media relations for local governments. - Bibliografija: str. 144-145.
ISBN 9539527414
659.4:352](035)
352:659.4](035)
HK06-03754

GREGORY, Anne
Odnosi s javnošću : planiranje i upravljanje kampanjama / Anne Gregory. - Zagreb : Hrvatska udruga za odnose s javnošću, 2006. (Zagreb : AKD). - 182 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Print)
Prijevod djela: Planning and managing public relations campaigns. - Bilješka o autorici: str. 6.
ISBN 9539527406
659.4(035)
HK06-03755

MARUŠIĆ, Sveto
Upravljanje ljudskim potencijalima / Sveto Marušić. - 4. izmijenjeno i dopunjeno izd. - Zagreb : Adeco, 2006. (Velika Gorica : MTG-topgraf). - XXI, 451 str. : ilustr., graf. prikazi ; 24 cm.
Biografija ; Curriculum vitae: str. V-VII. - Rječnik osnovnih pojmova: str. [425]-434. - Bibliografija: str. [435]-451; bibliografske bilješke uz svako poglavlje.
ISBN 953972287X
658.3
HK06-03756

PERVAN, Ivica
Praktični vodič kroz računovodstvo : stručni priručnik za trgovačka društva i obrtnike u sustavu poreza na dobit temeljen na: hrvatskim poreznim propisima (porez na dobit, PDV, obvezni doprinosi ...), MRS-ovima (Standardima financijskog izvještavanja nakon službene objave), teorijskim shemama knjiženja, praktičnim primjerima riješenim kroz dnevnik i glavnu knjigu / glavni autor Ivica Pervan ; i skupina autora Jelena Akrap ... [et al.]. - Zagreb : Verlag Dashoefer, 2006. (Nove Zamky : Az Print). - 1 sv. (razl. pag.) ; 31 cm.
Ostali zastupljeni autori: Željana Aljinović Barać, Mirela Batinović, Mira Dimitrić, Bojana Glavaš, Tina Klepo, Anastazija Vinković Kravaica. - Publikacija namijenjena dopunjavanju; slobodni listovi perforirani i uloženi u zajednički omot. - Knjizi je priložen CD-ROM: Praktični vodič kroz računovodstvo.
ISBN 9537382001
657(035)
HK06-03757

PRAKTIČNI vodič kroz računovodstvo [Elektronička građa] : stručni priručnik za trgovačka društva i obrtnike u sustavu poreza na dobit : aktualno stanje: studeni 2006. - Podaci. - Zagreb : Verlag Dashoefer, 2006. ([s. l. : s. n.]). - 1 optički disk (CD-ROM) ; 12 cm.
Zahtjevi sustava: PC; Windows XP. - Stv. nasl. s naljepnice diska. - Zastupljeni autori: Ivica Pervan, Jelan Akrap, Željana Aljinović Barać, Mirela Batinović, Mira Dimitrić, Bojana Glavaš, Tina Klepo, Anastazija Vinković Kravaica. - CD-ROM je priložen knjizi: Praktični vodič kroz računovodstvo.
657(035)
HK06-03758

PRIPREME za sastavljanje financijskih izvještaja za 2006. godinu : seminarski priručnik za proračune i proračunske korisnike / [urednica Nikoilina Bičanić]. - Zagreb : TEB - Poslovno savjetovanje, 2006. (Sv. Ivan Zelina : Tiskara Zelina). - 120 str. ; 24 cm. - (Proračuni i proračunski korisnici)
657.37(035)
HK06-03759

RIF 50 : 1956. - 2006. / [glavni i odgovorni urednik Marija Ružić]. - Čakovec : Udruga računovođa i financijskih djelatnika Međimurja, 2006. ([Čakovec] : "Zrinski"). - 67 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm.
Ilustr. i na oba spojna lista.
657:061.23](497.5 Zagreb)"1956/2006"
061.23:657](497.5 Zagreb)"1956/2006"
HK06-03760

THOMPSON, Arthur A.
Strateški menadžment : u potrazi za konkurentskom prednošću / Arthur A. Thompson, Jr., A. [Alonzo] J. Strickland III, John E. Gamble ; [prevoditeljice Paola Saganić, Ivana Ostojčić, Dunja Žarković]. - 14. izd. - Zagreb : Mate, 2006. ([s. l.] : Parlov). - XXXV, 401 str. : ilustr. ; 26 cm. - (Biblioteka Gospodarska misao)
Prijevod djela: Crafting and executing strategy. - Na nasl. str. : Zagrebačka škola ekonomije i managementa. - Slike autora i bilješke o njima: str. VI-VII.
ISBN 9532460152
658.012.4(075.8)
658.012.2(075.8)
339.13(075.8)
HK06-03761

Vidi br.: HK06-03692

Vidi br.: HK06-03351

Vidi br.: HK06-03349

Vidi br.: HK06-03761

66   Kemijska tehnologija i srodne industrije

MEĐUNARODNI sastanak Vakuumska znanost i tehnika (13 ; 2006 ; Koprivnica)
Zbornik sažetaka / 13. međunarodni sastanak Vakuumska znanost i tehnika, Koprivnica, 13. lipnja 2006. ; uredio Nikola Radić. - Zagreb : [s. n.], 2006. ([s. l. : s. n.]. - 28 listova ; 30 cm.
Om. nasl. - Na vrhu nasl. str.: Hrvatsko vakuumsko društvo, Društvo za vakuumsko tehniko Slovenije. - Tekst na hrv., sloven. i engl. jeziku. - Imensko kazalo.
ISBN 9539815428
66-982(063)
533.5(063)
621.3.049(063)
HK06-03762

SUSRET mladih kemijskih inženjera (6 ; 2006 ; Zagreb)
Knjiga sažetaka / VI. susret mladih kemijskih inženjera, Zagreb, 23. i 24. veljače 2006. ; [urednici Vanja Kosar, Bruno Zelić]. - Zagreb : Fakultet kemijskog inženjerstva i tehnologije, 2006. (Kutina : Petrokemija). - X, 91 str. ; 30 cm.
Na vrhu nasl. str.: Hrvatsko društvo kemijskih inženjera i tehnologa. - Imensko kazalo.
ISBN 9536470233
66(063)(048)
HK06-03763

663   Industrijska mikrobiologija. Industrija pića i stimulativnih sredstava

BANIĆ, Miroslav
Rakije, whisky i likeri / Miroslav Banić. - Zagreb : Gospodarski list, 2006. (Čakovec : "Zrinski"). - 157 str. : ilustr. u bojama ; 20 cm. - (Biblioteka Obitelj i gospodarstvo ; 31)
Nakl. 4000 primj. - Slika autora i bilješka o njemu na omotu. - Bibliografija: str. 156.
ISBN 9536824205
663.83(035)
HK06-03764

Vidi br.: HK06-03702

664   Prehrambena industrija

Vidi br.: HK06-03706

Vidi br.: HK06-03706

665   Ulja. Masti. Voskovi. Kozmetika. Nafta i naftni derivati

KOPRIVNJAK, Olivera
Djevičansko maslinovo ulje : od masline do stola / Olivera Koprivnjak. - Poreč : MIH, 2006. (Poreč : Tiskara SIGRA). - 156 str. : ilustr., graf. prikazi (djelomice u bojama) ; 24 cm.
Nakl. 700 primj. - Bibliografija uz svako poglavlje. - Predmetno kazalo.
ISBN 9539536529
665.327.3
HK06-03765

Vidi br.: HK06-03697

67/68   Razne industrije i obrti

ARMANO, Emin
Orgulje hrvatskih graditelja : tragom Ladislava Šabana / Emin Armano ; [fotografije Emin Armano ... [et al.] ; prijevod sažetaka knjige na njemački Stanko Žepić, na engleski Renata Vrdoljak]. - 2. izd. - [Zagreb] : Jakša Zlatar, 2006. (Zagreb : ITG). - 516 str. : ilustr. ; 24 cm.
Autorova slika i bilješka o njemu na omotu. - Bilješke uz tekst. - Bibliografija: str. 501-506. - Imensko kazalo. - Summary ; Zusammenfassung.
ISBN 9537168034
681.816.6(497.5)(091)
HK06-03766

Vidi br.: HK06-03578

Vidi br.: HK06-03860

69   Građevinski radovi i zanati. Građevni materijali

Vidi br.: HK06-03339

7UMJETNOST. ZABAVA. SPORT


BEROŠ, Nada
Dalibor Martinis: Javne tajne = Public secrets / [tekst [i] urednica] Nada Beroš ; biografija i bibliografija Tihana Puc ; fotografije Dalibor Martinis ... et al. ; prijevod Graham McMaster]. - Zagreb : Muzej suvremene umjetnosti : Omnimedia, 2006. ([s.l.] : I.T. Graf). - 255 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 24 cm.
Tekst usporedo na hrv. i engl. jeziku. - Nakl. 500 primj. - Bibliografija: str. 248-253.
ISBN 953604384X (Muzej suvremene umjetnosti)
7 Martinis, D.
HK06-03767

FOSTER, Hal, povjesničar umjetnosti
Dizajn i zločin : (i druge polemike) / Hal Foster ; s engleskoga preveo Goran Vujasinović. - Zagreb : V.B.Z., 2006. (Ljubljana : Tiskarna Ljubljana). - 156 str. : ilustr. ; 20 cm. - (Biblioteka Ambrozija / V.B.Z. ; knj. 132)
Prijevod djela: Design and crime. - Bilješke: str. 137-156.
ISBN 9532015612
7.05:316.7
72.01:316.7
7.01:316.7
HK06-03768

KOLEŠNIK, Ljiljana
Između Istoka i Zapada : hrvatska umjetnost i likovna kritika 50-ih godina / Ljiljana Kolešnik. - Zagreb : Institut za povijest umjetnosti, 2006. (Zagreb : Grafomark). - 462 str. : ilustr. ; 23 cm. - (Studije i monografije Instituta za povijest umjetnosti ; knj. 27)
Bibliografija: str. 371-376; bibliografija likovne kritike : 1947. - 1960.: str. 379-431. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 953610654X
7(497.5)"195"
HK06-03769

LIDWELL, William
Univerzalna načela dizajna : 100 načina na koje možete povećati korisnost, utjecati na percepciju, povećati privlačnost, donijeti bolje dizajnerske odluke i podučavati dizajn / William Lidwell, Kritina Holden, Jill Butler ; [prevoditeljica Gordana Kosanović-Juričević]. - Zagreb : Mate, 2006. ([s. l. : s. n.]). - 215 str. : ilustr., graf. prikazi (djelomice u bojama) ; 26 cm. - (Biblioteka Umjetnost i dizajn)
Prijevod djela: Universal principles of design. - Tiskano u Kini. - Bilješka o autorima: str. [216]. - Predmetno kazalo.
ISBN 9532460187
7.05(035)
HK06-03770

MRKONJIĆ, Zvonimir
Tvar kao pamćenje : likovni eseji / Zvonimir Mrkonjić. - Zagreb : Izdanja Antibarbarus, 2006. (Zagreb : Grafomark). - 187 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Titivillus)
Biobibliografija: str. 185-187.
ISBN 9532490140
7(497.5)"19"
7.036/.038
HK06-03771

NERET, Gilles
Michelangelo : 1475.-1564. / Gilles Neret. - Zagreb : Europapress holding, 2006. ([s. l. : s. n.]). - 96 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 23 cm.
Izv. stv. nasl.: Michelangelo. - Na nasl. str.: Taschen. - Imensko kazalo: str. 96.
ISBN 9536748584
7Michelangelo Buonarroti
HK06-03772

POPPER, Frank
Razmišljanja o progonstvu, umjetnosti i Europi : razgovori s Aline Dallier / Frank Popper ; prijevod Ksenija Jančin. - Zagreb : Izdanja Antibarbarus, 2006. (Zagreb : Grafomark). - 237 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Titivillus)
Prijevod djela: Reflexions sur l'exil, l'art et l'Europe. - Str. 9-14: Predgovor / Liliane Brion-Guerry. - Bibliografija F. Poppera: str. 217-236.
ISBN 9532490221
7.072 Popper, F.(047.53)
HK06-03773

Vidi br.: HK06-03130

Vidi br.: HK06-03771

Vidi br.: HK06-04317

Vidi br.: HK06-04317

Vidi br.: HK06-03856

Vidi br.: HK06-04385

Vidi br.: HK06-03768

72   Arhitektura

ČOLOVIĆ, Branko
Manastir Krka / Branko Čolović ; [prijevod rezimea Lazar Macura]. - Zagreb : Srpsko kulturno društvo Prosvjeta, 2006. ([Zagreb] : Amatio). - 208 str. : ilustr. (djelomice u bojama) ; 24 cm. - (Biblioteka Izvori)
Ćir. - Bibliografija: str. [184]-195 i uz tekst. - Summary. - Imensko kazalo i kazalo zemljop. naziva ; Predmetno kazalo.
ISBN 9536627833
726.71(497.5-3 Dalmacija)(091)
HK06-03774

GORLATO, Laura
Arti e mestieri in Istria : spigolature storiche / Laura Gorlato. - Venezia : Alcione, 2006. (Treviso : Grafiche San Vito). - 143 str. : ilustr. ; 21 cm. - (Atmosfere istriane e dalmate)
Kratice: str. 141. - Bibliografija: str. 137-141.
72(497.5-3 Istra)
930.85(497.5-3 Istra)
HK06-03775

PEPELJNJAK, Zrinka
Svjedočanstvo o tradicijskoj arhitekturi u okolini Zagreba = A testimony to traditional architecture in the Zagreb area = Recit sur l'architecture traditionnelle des environs de Zagreb / [autor teksta kataloga Zrinka Pepeljnjak ; prijevodi Nada Majer (francuski), Edo Bosnar (engleski)] ; [fotografije] Stjepan Pepeljnjak. - Kumrovec : Muzeji Hrvatskog zagorja, Muzej "Staro selo", [2006?] (Zagreb : Kratis). - 24 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 23 cm.
Om. nasl. - Podatak o autorici preuzet iz kolofona. - Podatak o mjestu, i datumu održavanja izložbe neutvrđen. - Tekst na hrv., engl. i franc. jeziku. - Nakl. 500 primj.
ISBN 9536448823
728.6(497.5-37 Zagreb)
39:728](497.5-37 Zagreb)
HK06-03776

PUHMAJER, Petar
Čakovec : Stari grad - Novi dvor : povijesno-umjetnička studija / Petar Puhmajer. - Zagreb : Hrvatski restauratorski zavod, Služba za nepokretnu baštinu, 2006. ([s. l. s. n.]). - 151 list (od toga 24 presavijena) : ilustr. (pretežno u bojama) ; 31 cm.
Bibliografija: list 47-51 i uz tekst.
728.82(497.5 Čakovec)
725.182(497.5 Čakovec)
HK06-03777

SZABO, Đuro
Sredovječni gradovi u Hrvatskoj i Slavoniji / Gjuro Szabo ; priredio i predgovorom popratio Andrej Žmegač. - Zagreb : Golden marketing-Tehnička knjiga, 2006. (Zagreb : Kastmiler). - XV, 225 str. : ilustr. ; 24 cm.
Pretisak izd. iz 1920. god. - Bibliografija: str. XIII-XV. - Kazalo zemljop. naziva: str. [216]-219.
ISBN 9532122842
725.182(497.5)(02.045)
HK06-03778

TOMAZ, Luigi
Architettura Adriatica : tra le due sponde : gli storici possono sbagliare le pietre no : saxa loquuntur / Luigi Gigi Tomaz. - Venezia : Associazione Nazionale Venezia Giulia e Dalmazia, 2000.- 2006. ([Conselve] : Think ADV). - 2 sv. : ilustr. ; 22 cm.
Bilješka o autoru na ovitku.
72(497.5-3 Dalmacija)(091)
72(497.5-3 Istra)(091)
72(450)(091)


2 : Dal 1400 al 1700. - 2006. - Str. 353-664.
Bibliografija: str. 625-643; bibliografske bilješke uz tekst.

HK06-03779

ZELCO, Giuliana
Parole per l'eternita : epigrafi nei cimiteri istriani / Giuliana Zelco. - Trieste : Instituto Regionale per la Cultura Istriano-fiumano-dalmato, 2006. (Trieste : Presso le artigraficheriva). - 155 str. : ilustr ; 24 cm.
726.825(497.5-3 Istra)"18/19"
HK06-03780

Vidi br.: HK06-03690

Vidi br.: HK06-03779

Vidi br.: HK06-03779

Vidi br.: HK06-04335

Vidi br.: HK06-03777

Vidi br.: HK06-03768

73   Kiparstvo i srodne umjetnosti

ANGELI Radovani, Kosta
Kip s grivom : o Ivanu Meštroviću / Kosta Angeli Radovani ; priredio Ive Šimat Banov. - Zagreb : Erasmus naklada, 2006. (Zagreb : Graphic art). - 335 str. ; 21 cm. - (Hrvatski suvremeni esejisti ; knj. 1)
Str. 11-17: Između dva kipara / Ive Šimat Banov. - Autorova slika i bilješka o njemu: str. 333-335.
ISBN 9536132699
73 Meštrović, I.(0:82-4)
HK06-03781

KRAŠEVAC, Irena
Jakov Bizjak : kipar i pozlatar : Galerija dvorca Oršić, Gornja Stubica, 12.10. - 20.11.2006. / [autorica teksta Irena Kraševac ; prijevod na engleski Vatroslav Gmaz ; fotografije Milan Drmić ; urednica kataloga Goranka Horjan]. - Gornja Stubica : Muzeji Hrvatskog zagorja, Muzej seljačkih buna, 2006. (Zagreb : Kratis). - 34 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm.
Tekst predgovora usporedo na hrv. i engl. jeziku. - Nakl. 300 primj. - Bibliografija: str. 34.
ISBN 9532650032
73 Bizjak, J.(064)
HK06-03782

KRUFT, Hanno-Walter
Franjo Vranjanin = Francesco Laurana : ranorenesansni kipar / Hanno-Walter Kruft ; [prijevod s njemačkog Alma Kalinski]. - Zagreb : Laurana, 2006. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 253 str. : ilustr. (djelomice u bojama) ; 34 cm.
Prijevod djela: Francesco Laurana ein Bildhauer der Fruehrenaissance. - Str. 239-254: Pogovor / Ivana Prijatelj. - Bibliografske bilješke uz tekst. - Kazalo gradova i mjesta ; Imensko kazalo.
ISBN 9537354008
73 Laurana, F.
HK06-03783

STARČEVIĆ, Ante, kipar
Ante Starčević : kipar, slikar, grafičar --- : ljepota u tajni / [priredila Hrvojka Mihanović-Salopek ; fotografije Zvonimir Atletić ... et al.]. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2006. (Čakovec : "Zrinski"). - 160 str. : ilustr. u bojama ; 28 cm.
Nakl. 1000 primj. - Str. 5-16: Traganje za ljepotom i tajnom / Hrvojka Mihanović-Salopek. - Autorova slika i bilješka o njemu: str. 155-156. - Sadrži i memoarsku prozu, zapise i poeziju A. Starčevića. - Bibliografija: str. 152-154 i uz tekst.
ISBN 9531102937
73 Starčević, A.
821.163.42-821
HK06-03784

Vidi br.: HK06-03112

Vidi br.: HK06-03116

Vidi br.: HK06-03844

74   Crtanje. Primijenjena umjetnost i umjetnički obrt

ALARY, Pierre
Belladone / crtež Pierre Alary ; scenarij Ange ; boje Patrick Noel ; [prijevod Milena Benini]. - Zagreb : Bookglobe, 2006-. - sv. : ilustr. u bojama ; 30 cm.
Strip.
ISBN 9532640207 (cjelina)
741.5

Tom 1 : Marie. - 2006. ([Zagreb] : AKD). - [48] str.
ISBN 9532640185

HK06-03785