0OPĆENITO


001   Znanost i znanje

BUKOVINA, Stjepan
Psihoatomika : (znanstvena fantastika) / Stjepan Bukovina. - Zagreb : S. Bukovina, 1987- . ([s.l. : s.n.]). - sv. ; 21 cm.
001.94:53

Dio 14. - 2007. - 106 str. ; ilustr. u bojama.

HK07-00001

DUNLEAVY, Patrick
Kako napisati disertaciju : kako planirati, skicirati, pisati i dovršiti doktorsku disertaciju / Patrick Dunleavy ; prevela Maja Grgić Hudoletnjak. - 2. hrvatsko izd. - Zagreb : Fakultet političkih znanosti, 2007. (Čakovec : "Zrinski"). - XIV, 260 str. : graf. prikazi ; 21 cm. - (Biblioteka Politička misao / Fakultet političkih znanosti)
Prijevod djela: Authoring a PhD. - Bilješka o autoru na omotu. - Rječnik maksima, pojmova i izraza: str. [228]-237. - Bibliografija: str. [238]-240; bibliografske bilješke uz tekst. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789536457298
001.8(035)
HK07-00002

INOVACIJE za tržište / [glavni i odgovorni urednici Željko Orešković, Vojislav Raušević]. - Rijeka : Centar za inovacije i transfer tehnologije : Udruga inovatora Hrvatske, 2007. (Rijeka : Tiskara Helvetica). - 262 str. : ilustr. u bojama ; 21 cm. - (Biblioteka Inovacije i transfer tehnologije ; knj. 1(5))
Nakl. 1000 primj.
ISBN 9789539747440
001.895(497.5)"2007"
HK07-00003

INOVACIJE za tržište : popis hrvatskih patenata / [glavni i odgovorni urednici Željko Orešković, Vojislav Raušević]. - Rijeka : Centar za inovacije i transfer tehnologije : Udruga inovatora Hrvatske, 2007. (Rijeka : Tiskara Helvetica). - 107 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Inovacije i transfer tehnologije ; knj. 5)
Nakl. 1000 primj.
ISBN 9789539747440
001.895(497.5)"2007"
HK07-00004

JAMES, Peter
Drevni izumi : [čudesa prošlosti!] / Peter James i Nick Thorpe ; [prijevod s engleskoga Predrag Raos]. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2007. (Zagreb : Denona). - 672 str. : ilustr. ; 24 cm.
Prijevod djela: Ancient inventions. - Podnasl. preuzet s omota. - Bilješka o autorima: str. 672. - Bibliografija: str. 622-648. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789531400404
001.894(091)
HK07-00005

KELLY, Miles
Knjiga znanja / Miles Kelly ; [prijevod Tanja Kerslika, Lana Tomerlin, Laurette Rako-Zechner]. - Zagreb : Begen, 2007. ([Zagreb] : Studio Publikum). - 512 str. : ilustr. u bojama ; 25 cm.
Prijevod djela: Book of knowledge. - Rječnik iza svakog poglavlja. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9536864584
001(02.062)
HK07-00006

YIN, Robert K.
Studija slučaja - dizajn i metode / Robert K. Yin ; preveo Nebojša Blanuša. - Zagreb : Fakultet političkih znanosti, 2007. (Čakovec : "Zrinski"). - 211 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Politička misao / Fakultet političkih znanosti ; sv. 57)
Prijevod djela: Case study research. - Str. 1-3: Uvodna riječ / Donald T. Campbell. - Bilješka o autoru: str. 211. - Bibliografija: str. 189-200. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789536457427
001.87:30](078.5)
HK07-00007

ZELENIKA, Ratko
Znanje - temelj društva blagostanja : obrazovna i znanstvena industrija / Ratko Zelenika. - Rijeka : Ekonomski fakultet : IQ plus, 2007. (Rijeka : Futura). - XXV, 486 str. ; 22 cm. - (Udžbenici Sveučilišta u Rijeci = Manualia Universitatis studiorum Fluminensis)
Nakl. 500 primj. - Kratice: str. 475. - Bio-bibliografska bilješka o autoru: str. 479-484. - Bibliografija: str. 457-461 i uz tekst. - Summary ; Zusammenfassung ; Riassunto. - Imensko kazalo ; Predmetna kazala.
ISBN 9536148544 (Ekonomski fakultet)
001.1:316](075.8)
330.354:001](075.8)
HK07-00008

Vidi br.: HK07-00009

002   Dokumentacija

ROSIĆ, Vladimir
Tehnike dokumentacije i prezentacije / Vladimir Rosić, Klaudio Tominović. - Pula : Visoka tehnička škola, Politehnički studij, 2007. (Rijeka : "Žagar"). - VIII, 112 str. ; 23 cm.
Nakl. 150 primj. - Bibliografija: str. 105-106 i uz tekst.
ISBN 9789539538024
002(035)
001.817(035)
HK07-00009

003   Sustavi pisanja i pisma. Znaci i simboli

Vidi br.: HK07-00973

Vidi br.: HK07-00973

004   Računalna znanost i tehnologija. Računarstvo

BALEN, Josip, informatičar
Osnove uredske informatike / Josip Balen. - Đakovo : Memoria, 2007. (Osijek : Studio HS internet). - 127 str. : ilustr. ; 20 cm.
Informatički rječnik: str. 122-127.
ISBN 9789539967824
004.451(035)
004.42 Office(035)
HK07-00010

BS 7799-3:2006 : sustavi upravljanja informacijskom sigurnošću, smjernice za upravljanje rizikom informacijske sigurnosti / [izvornik sastavio] BSI [i. e.] British Standards [Institution, London]. - 1. izd. - Zagreb : Zavod za ispitivanje kvalitete, 2007. (Zagreb : Denona). - IV, 44 str. ; 30 cm.
Prijevod djela: BS 7799-3:2006. - Bibliografija: str. 42-43.
ISBN 9789537465001
004.056(083.74)
HK07-00011

BS ISO/IEC 17799:2005, BS 7799-1:2005 : informacijska tehnologija, sigurnosne tehnike, kodeks postupaka za upravljanje informacijskom sigurnošću / [izvornik sastavio] BSI [i. e.] British Standards [Instiution, London]. - 1. izd. - Zagreb : Zavod za ispitivanje kvalitete, 2007. (Zagreb : Denona). - VII, 115 str. ; 30 cm.
Prijevod djela: BS ISO/IEC 17799:2005. - Bibliografija: str. 100. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789537465056
004.056(083.74)
HK07-00012

BS ISO/IEC 27001:2005 BS 7799-2:2005 : informacijske tehnologije, sigurnosne tehnike, sustavi upravljanja informacijskom sigurnošću, zahtjevi / [izvornik sastavio] BSI [i. e.] British Standards [Institution, London]. - 1. izd. - Zagreb : Zavod za ispitivanje kvalitete, 2007. (Zagreb : Denona). - IV, 36, VI, 34 str. ; 30 cm.
Tekst na hrv. i na engl. jeziku. - Nasl. str. prištampanoga izvornika: BS ISO/IEC 27001:2005 BS 7799-2:2005 : British standard : information tecniques, information cesurity management systems, requirements. - Bibliografija: str. 33.
ISBN 9789537465032
004.056(083.74)
HK07-00013

BS ISO/IEC 27001:2005 BS 7799-2:2005 : informacijske tehnologije, sigurnosne tehnike, sustavi upravljanja informacijskom sigurnošću, zahtjevi / [izvornik sastavio] BSI [i. e.] British Standards [Institution, London]. - 1. izd. - Zagreb : Zavod za ispitivanje kvalitete, 2007. (Zagreb : Denona). - IV, 36 str. ; 30 cm.
Prijevod djela: BS ISO/IEC 27001:2005 BS 7799-2:2005. - Bibliografija: str. 33.
ISBN 9789537465018
004.056(083.74)
HK07-00014

BUDD, Andy
CSS Mastery : standardizirana napredna Web rješenja / Andy Budd, Cameron Moll i Simon Collison ; prijevod Mariana Lisjak. - Zagreb : Dobar plan, 2007. (Zagreb : Stega tisak). - XXI, 257 str. : ilustr. ; 24 cm.
Prijevod djela: CSS Mastery. - Slike autora i bilješke o njima: str. [XIV]-XIV. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789539520791
004.738.52(035)
HK07-00015

CALDER, Alan
Devet koraka do uspjeha : ISO 27001 - pregled primjene / Alan Calder. - 1. izd. - Zagreb : Zavod za ispitivanje kvalitete, 2007. (Zagreb : Denona). - 45 str. ; 30 cm.
Prijevod djela: Nine steps to success. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu.
ISBN 9789537465063
004.056(083.74)
HK07-00016

KARBO, Michael B.
Najprikladniji priručnik za Word 2000 : naučite sami / Michael B. Karbo ; [prijevod s engleskoga Goran Vujasinović]. - 5. izd. - Zagreb : Egmont, 2007. (Čakovec : "Zrinski"). - 87 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Informatički niz ; 1)
Izv. stv. nasl: Word 2000 - lear det selv; prevedeno s engl. jezika. - Om. nasl. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789531873673
004.912(035)
HK07-00017

KORAĆ, Milan
MS Excel - izrada tabličnih proračuna : [potpuni priručnik za pripremu ECDL ispita] / Milan Korać. - Zagreb : Algebra, 2007. ([s. l. : s. n.]). - 249 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm. - (ECDL biblioteka ; modul 4)
Podnasl. preuzet s omota. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789537390099
004.42 Excel(035)
HK07-00018

KORAĆ, Milan
MS Word - pisanje i obrada teksta : [potpuni priručnik za pripremu ECDL ispita] / Milan Korać. - Zagreb : Algebra, 2007. ([s. l. : s. n.]). - 225 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm. - (ECDL biblioteka ; modul 3)
Podnasl. preuzet s omota. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789537390082
004.912(035)
HK07-00019

KUNŠTEK, Zlatko
Internet i rad na mreži : [potpuni priručnik za pripremu ECDL ispita] / Zlatko Kunštek. - Zagreb : Algebra, 2007. ([s. l. : s. n.]). - 183 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm. - (ECDL biblioteka ; modul 7)
Podnasl. preuzet s omota. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789537390105
004.738.5(035)
004.773.3(035)
HK07-00020

MALEŠ, Lada
Osnove programiranja za web : (HTML, JavaScript, XML i XSL) / Lada Maleš, Saša Mladenović. - Split : Filozofski fakultet, 2007. (Split : Redak). - 145 str. : ilustr. ; 30 cm. - (Biblioteka Suvremena nastava / Filozofski fakultet ; knj. 4)
Bibliografija: str. 134.
ISBN 9789537395056
004.738.52(075.8)
HK07-00021

SLAVIČEK, Armando
Osnove informacijske tehnologije MS Windows - korištenje računala i upravljanje datotekama : modul 1-2 : [potpuni priručnik za pripremu ECDL ispita] / Armando Slaviček, Dražen Pavlić. - Zagreb : Algebra, 2007. ([s. l. : s. n.]). - 265 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm + programi (1 optički disk (CD-ROM). - (ECDL biblioteka)
Podnasl. preuzet s omota. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789537390075
004.451(035)
004
HK07-00022

Vidi br.: HK07-00950

Vidi br.: HK07-00917

Vidi br.: HK07-00254

Vidi br.: HK07-00023

Vidi br.: HK07-00010

Vidi br.: HK07-00020

Vidi br.: HK07-00022

006   Norme i normizacija. Mjeriteljstvo

Vidi br.: HK07-00780

007   Informacijske znanosti. Kibernetika

NADRLJANSKI, Đorđe
Osnove informatike / Đorđe Nadrljanski, Mila Nadrljanski. - Split : Filozofski fakultet, 2007. (Split : Redak). - 194 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 21 cm. - (Biblioteka Suvremena nastava / Filozofski fakultet Sveučilišta u Splitu)
Bibliografija: str. 193-194.
ISBN 9789537395063
007(075.8)
004(075.8)
HK07-00023

TEŽAK, Đurđica
Profesor Božo Težak, lučonoša znanosti / Đurđica Težak i suradnici. - Zagreb : Hrvatska sveučilišna naklada, 2007. ([Zagreb] : Sveučilišna tiskara). - XXV, 421 str. : ilustr. (pretežno u bojama), faks. ; 29 cm.
Zastupljeni suradnici: Nina Lipljin, Dionis Sunko, Egon Matijević, Franjo Ruža, Nenad Trinajstić, Ratimir Kvaternik, Irenka Fischer-Palković, Josip Kratohvil, Gjuro Deželić, Halka Bilinski, Helga Fueredi-Milhofer, Branko Tomažić, Ranka Franz-Štern, Dina Keglević, Vlatko Silobrčić, Vladimir Pravdić, Ivan Bauer, Josip Stipanov, Josip Škvorc, Vladimir Muljević, Tibor Toth, Miroslav Tuđman, Tvrtko-Matija Šercar, Marko Peručić, Branka Podunavac-Škvorc, Mario Plenković, Branimir Makanec, Damir Boras, Nenad Prelog, Robert M. Hayes, Neva Šilović, Tatjana Aparac-Jelušić, Zdravko Škokić, Zvonimir Maksić, Stanislav Govedić, Dionis Sunko, Marko Branica, Katherine Cveljo. - Kratice: str. 417. - Str. 403-416: Bibliografija radova B. Težaka / Vera Mikulčić, Branka Podunavac Škvorc; bibliografske bilješke uz tekst. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789531691499
007-05 Težak, B.
54-05 Težak, B.
HK07-00024

009   Humanističke znanosti

GABOR, Igor
Zbirka zadataka iz opće kulture : 2200 pitanja : film, filozofija, glazba, književnost, likovna umjetnost, mitologija, opća obaviještenost, politika, popularna kultura, povijest, religije svijeta, sociologija, sport, zemljopis, znanstvena otkrića i izumi, Hrvatska, Europa, svijet / priredio Igor Gabor. - 2. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 264 str. ; 28 cm.
Bibliografija: str. 264.
ISBN 9789530219212
009(076.3)
HK07-00025

01   Bibliografije. Katalozi

Vidi br.: HK07-01001

02   Knjižničarstvo. Čitanje

BRATULIĆ, Josip
Blago Nacionalne i sveučilišne knjižnice u Zagrebu : 400. obljetnica : katalog izložbe : 22. veljače - 22. svibnja 2007. / [autori Josip Bratulić, Stjepan Damjanović ; ilustracije Darko Čižmek, Sonja Hrelja, Sanja Vešligaj ; urednik Ivan Kosić]. - Zagreb : Nacionalna i sveučilišna knjižnica, 2007. (Zagreb : AKD). - 215 str. : ilustr., faks. (djelomice u bojama) ; 28 cm.
Str. 12-19: Hrvatski kulturni prostor i njegova književnost / Radoslav Katičić. - Sadrži i: Pregled povijesti najdragocjenijega fonda u Zbirkama građe posebne vrste / Ivan Kosić. - Imensko kazalo.
ISBN 9789535000600
027.54(497.5 Zagreb):09](064)
09(497.5)(064)
HK07-00026

ČELIĆ-TICA, Veronika
Novi UDK za školske knjižnice / Veronika Čelić-Tica i Jelica Leščić. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 165 str. ; 20 cm.
Bibliografija: str. 167. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789530614710
025.45 UDC:027.8](035)
027.8:025.4](035)
HK07-00027

DANI specijalnih i visokoškolskih knjižnica (7 ; 2005 ; Opatija)
Partnerstva u specijalnim i visokoškolskim knjižnicama : zbornik radova / 7. dani specijalnih i visokoškolskih knjižnica, Opatija, 21. i 22. travnja 2005. ; uredile Irena Pilaš i Alisa Martek ; [prijevod [sažetaka] na engleski jezik Jasminka Fajdetić-Kinnard]. - Zagreb : Hrvatsko knjižničarsko društvo, 2007. ([Zagreb] : Denona). - XIV, 177 str. : ilustr., graf. prikazi ; 24 cm. - (Izdanja Hrvatskoga knjižničarskog društva ; knj. 38)
Zastupljeni autori: Josip Stipanov, Bill Simpson, Elisabeth Simon, Vilenka Jakac-Bizjak, Marina Mihalić, Senka Tomljanović, Helena Pečko-Mlekuš, Maja Jokić, Tamara Krajna, Kata Husnjak, Blaženka Peradenić-Kotur, Irena Pilaš, Irena Frigo-Haltrich, Ivo Tokić, Jadranka Stojanovski, Alisa Martek, Marijana Mišetić, Ksenija Tokić, Danijela Gaberc, Vikica Semenski, Maca Bahlen, Marija Cvetnić-Kopljar. - Nakl. 300 primj. - Str. IX-XI: Predgovor / Irena Pilaš. - Bibliografija uz većinu radova. - Summaries.
ISBN 9789536001385 (Hrvatsko knjižničarsko društvo)
026(497.5)
027.7(497.5)
(497.5)
(063)
HK07-00028

KATIĆ, Tinka
Stara knjiga : bibliografska organizacija informacija / Tinka Katić. - Zagreb : Hrvatsko knjižničarsko društvo, 2007. (Zagreb : Denona). - 202 str. : faks. ; 24 cm. - (Posebna izdanja Hrvatskoga knjižničarskog društva ; knj. 12)
Nakl. 300 primj. - Bibliografija: str. 165-183 ; bibliografske bilješke uz tekst. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789536001408
025.31:09
HK07-00029

MEĐUNARODNI skup u čast stote godišnjice rođenja Eve Verona (2005 ; Zagreb)
Međunarodni skup u čast 100-te godišnjice rođenja Eve Verona, Zagreb, 17. - 18. studenoga 2005. : zbornik radova = International Conference in Honour of the 100th Anniversary of Eva Verona's Birth, Zagreb, November 17 - 18, 2005 : proceedings / uredile, edited by Mirna Willer & Ana Barbarić ; [prevela, translation by Iva Šrot]. - Zagreb : Hrvatsko knjižničarsko društvo = Croatian Library Association : Filozofski fakultet, Odsjek za informacijske znanosti = Faculty of Philosophy, Department of Information Sciences : Nacionalna i sveučilišna knjižnica = National and University Library, 2007. (Zagreb : Nacionalna i sveučilišna knjižnica). - 534 str. ; 24 cm. - (Izdanja Hrvatskoga knjižničarskog društva = Croatian Library Association Series ; knj. 39)
Tekst na hrv. i na engl. jeziku. - Zastupljeni autori: Ljiljana Gjuzelova Hadži Boškova, Jože Kokole, Dora Sečić, Slavko Harni, Aleksandra Horvat, Dorothy McGarry, Eeva Murtomaa, Mirna Willer, Gudrun Henze, Francoise Bourdon, Carlo Bianchini, Mauro Guerrini, Regina Varniene, Gordon Dunsire, Dorica Blažević, Diana Polanski, Robert Ravnić, Tomica Vrbanc, Ana Barbarić, Jasenka Zajec, Tanja Buzina, Sanja Vukasović-Rogač, Sofija Klarin. - Nakl. 800 primj. - Str. 9-12: Predgovor / Mirna Willer. - Bibliografija uz većinu radova i uz tekst.
ISBN 9789536001392 (Hrvatsko knjižničarsko društvo)
025.3(063)
HK07-00030

Vidi br.: HK07-00638

Vidi br.: HK07-00028

Vidi br.: HK07-00027

Vidi br.: HK07-00548

030   Opća referentna djela

DJEČJA ilustrirana enciklopedija. - Zagreb : Begen, cop. 2007-. - sv. : ilustr. u bojama ; 28 cm.
030(02.053.2)


4 : Oceani / [tekst Claire Aston, Steve Parker ; ilustracije Susanna Adario ... [et al.] ; prijevod Ermina Ramadanović]. - cop. 2007. ([s. l.] : Knjiga Komerc). - 31 str.
Prijevod djela: Oceans. - Imena autora preuzeta sa str. 2.
ISBN 9789536864706
504.42(02.053.2)

HK07-00032


5 : Beskralježnjaci, ribe, vodozemci, gmazovi i ptice / [tekst Claire Aston ; ilustracije Susanna Adario ... [et al.] ; prijevod Ermina Ramadanović]. - cop. 2007. ([s. l.] : Knjiga Komerc). - 31 str.
Prijevod djela: Invertebrates, fish, amphibians, reptiles and birds. - Ime autorice preuzeto sa str. 2.
ISBN 9789536864713
595.4/.7(02.053.2)
597.3/.9 (02.053.2)
598.1/.2 (02.053.2)

HK07-00031


6 : Svijet sisavaca / [tekst Claire Aston ; ilustracije Susanna Adario ... [et al.] ; prijevod Ermina Ramadanović]. - cop. 2007. ([s. l.] : Knjiga Komerc). - 31 str.
Prijevod djela: Mammals. - Ime autorice preuzeto sa str. 2.
ISBN 9789536864720
599(02.053.2)

HK07-00033

E.ENCIKLOPEDIJA : [suvremena ilustrirana opća enciklopedija] / [urednici projekta Sue Nicholson ... [et al.] ; prijevod s engleskoga Predrag Raos]. - 2. izd. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2007. (Banska Bystrica : Tlaciarne Banska Bistrica). - 448 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 28 cm.
Prijevod djela: E.encyclopedia. - Podnasl. preuzet s omota. - Na omotu: Google. - Imensko i predmetno kazalo i kazalo zemljop. naziva.
ISBN 9532231005
030=111
HK07-00034

HRVATSKA enciklopedija. - Zagreb : Leksikografski zavod "Miroslav Krleža", 1999- . (Čakovec : "Zrinski"). - sv. : ilustr. ; 30 cm.
ISBN 9536036290 (cjelina)
030

9 : Pri - Sk / [ilustracije Katarina Turkalj... [et al.] ; kartografija Vesna Kušar... [et al.] ; glavni urednik Slaven Ravlić]. - 2007. - XX, 842 str.
Kratice: str. XIV-XV.
ISBN 9789536036394

HK07-00035

VELIKA enciklopedija za djecu / [odgovorna urednica projekta Rosemary McDonald]. - Zagreb : Europapress holding, 2007. (Pioltello : Rotolito Lombarda). - sv. : ilustr., zemljop. crteži u bojama ; 29 cm.
Izv. stv. nasl.: Grande enciclopedia per ragazzi.
ISBN 9789533000121 (cjelina)
030(02.053.2)

10 : Znanost : 2. dio / [prijevod Ivana Bosanac]. - 159 str.
ISBN 9789533000220
001( 02.053.2)

HK07-00049

11 : Prapovijest i dinosauri / [prijevod Jelena Ščedrov]. - 159 str.
ISBN 9789533000237
903(02.053.2)

HK07-00042

12 : Povijest : 1. dio / [prijevod Žana Skejo]. - 159 str.
ISBN 9789533000244
94(100)(02.053.2)

HK07-00043

13 : Povijest : 2. dio / [prijevod Dean Trdak i Nina Karković]. - 158 str.
ISBN 9789533000251
94(100)(02.053.2)

HK07-00036

14 : Umjetnost / [prijevod Sanja Đurić]. - 159 str.
ISBN 9789533000268
7(091)(02.053.2)

HK07-00047

15 : Religije i mitovi / [prijevod Lucija Šimčić i Katarina Perković]. - 159 str.
ISBN 9789533000275
2(031)(02.053.2)
291.13(031)(02.053.2)

HK07-00037

1 : Životinje : 1. dio / [prijevod Sanja Đurić i Vida Papić]. - 159 str.
ISBN 9789533000138
59(02.053.2)

HK07-00045

2 : Životinje : 2. dio / [prijevod Dubravka Poljak i Jelena Bičanić-Ščedrov]. - 159 str.
ISBN 9789533000145
59(02.053.2)

HK07-00038

3 : Zemlja : 1. dio / [prijevod Dean Trdak i Nina Karković]. - 159 str.
ISBN 9789533000152
502(02.053.2)

HK07-00039

4 : Zemlja : 2. dio / [prijevod Lucija Šimičić i Jelena Đukić]. - 159 str.
ISBN 9789533000169
502(02.053.2)

HK07-00041

6 : Mora i oceani : 1. dio / [prijevod Lucija Šimičić i Katarina Perković]. - 159 str.
ISBN 9789533000183
551.4(02.053.2)

HK07-00044

7 : Mora i oceani : 2. dio / [prijevod Dean Trdak i Nina Karković ]. - 159 str.
ISBN 9789533000190
551.4(02.053.2)

HK07-00040

8 : Svemir / [prijevod Ivana Bosanac]. - 159 str.
ISBN 9789533000206
523/524(02.053.2)

HK07-00048

9 : Znanost : 1. dio / [prijevod Sanja Đurić i Vida Papić]. - 159 str.
ISBN 9789533000213
001(02.053.2)

HK07-00046

050   Serijske publikacije

Vidi br.: HK07-01001

06   Organizacije. Društva. Udruge. Kongresi. Izložbe. Muzeji

ETNOGRAFSKI muzej (Split)
Naši ljudi i krajevi : izložba slika, grafika i skulptura iz fundusa Etnografskog muzeja Split / [autor kataloga Branka Vojnović-Traživuk ; fotografije Branko Bralić ; prijevod Klara Klarić, Ida Jakšić]. - Split : Etnografski muzej Split, 2007. (Omiš : OneumGraf). - 63 str. : ilustr. u bojama ; 30 cm.
Tekst na hrv. i engl. jeziku. - Nakl. 500 primj. - Bibliografija i bilješke uz tekst.
ISBN 9789536866137
[069.51:39](497.5 Split)(083.824)
HK07-00050

FORČIĆ, Gordana
Korak po korak do uspješnog prijedloga projekta / Gordana Forčić, Slađana Novota. - 4. izd. - Rijeka : Udruga za razvoj civilnog društva SMART, 2007. (Opatija : Gravema). - 98 str. : ilustr. ; 25 cm.
Nakl. 700 primj. - Bibliografija: str. 97.
ISBN 9789537447007
06.051:65.012.2](035)
HK07-00051

FORČIĆ, Gordana
Uokvirite svoju ideju : priručnik o upravljanju projektnim ciklusom i izradi logičkog okvira / Gordana Forčić, Slađana Novota. - 3. izd. - Rijeka : Udruga za razvoj civilnog društva SMART, 2007. (Opatija : Gravema). - 98 str. : ilustr. ; 25 cm.
Nakl. 800 primj. - Rječnik: str. 93-95. - Bibliografija: str. 97.
ISBN 9789537447014
061.2.051(035)
HK07-00052

HRVATSKA akademija znanosti i umjetnosti kroz fotografije / [autor fotografija Damir Fabijanić ; glavni urednik Slobodan Kaštela]. - Zagreb : Hrvatska akademija znanosti i umjetnosti, 2007. (Zagreb : AKD). - 116 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 30 cm.
Nakl. 1500 primj.
ISBN 9789531547529 (meki uvez)
061.12(497.5 Zagreb)
HK07-00053

ICKE, David
Najveća tajna / David Icke ; [prijevod Goran Bosnić, Krešimir Jukić]. - Zagreb : TELEdisk, 2007. ([Zagreb] : Denona). - 544 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Biblioteka Teorije zavjere)
Slika autora na omotu. - Bibliografija: str. 541-544.
ISBN 9537039501
061.236(091)
HK07-00054

KORAK do novog stoljeća : gospodarska izložba u Zagrebu 1891. : Muzej grada Zagreba, ožujak - svibanj 2007. / [autori tekstova, urednik kataloga] Goran Arčabić ... [et al.] ; [prijevod na engleski Graham McMaster ; prevoditelji na hrvatski Kristina Katalinić ... [et al.] ; fotografije Miljenko Gregl, Goran Vranić]. - Zagreb : Muzej grada Zagreba, 2007. ([Zagreb] : Denona). - 143 str. : ilustr. (djelomice u bojama) ; 30 cm.
Tekst na hrv. i engl. jeziku. - Ostali zastupljeni autori: Gyongyi Erdei, Michela Messina, Zdenek Mika, Walter Oehlinger. - Nakl. 1000 primj. - Bibliografija uz neke radove i uz tekst.
ISBN 9789536942268
061.4(497.5 Zagreb)"1891"
339.174(497.5 Zagreb)"1891"
HK07-00055

MARTINČIĆ, Ivan
Planoteka Kabineta za arhitekturu i urbanizam Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti : I.a. skupni popis gradiva Planoteke (s dopunskim pojedinačnim popisom) / Ivan Martinčić. - Zagreb : Hrvatska akademija znanosti i umjetnosti, Kabinet za arhitekturu i urbanizam, 2007. ([Zagreb] : Intergrafika). - 68 str. : ilustr. ; 30 cm.
Nakl. 300 primj.
ISBN 9789531547642
061.12(497.5 Zagreb):72
72(497.5)(01)
930.255:72](497.5 Zagreb)
HK07-00056

MIRAMIDA podsjetnik : prilog dokumentaciji projekta "Doprinos komunikaciji u podijeljenim zajednicama" ; regionalni mirovni odaziv za južnu Srbiju i Makedoniju. - Zagreb : Centar za mirovne studije, [2007.] ([Zagreb] : Čvorak). - 95 str. : ilustr. ; 22 cm.
Nakl. 500 primj. - Podatak o god. izdavanja preuzet iz CIP zapisa.
ISBN 9789539937438
061.2(4-12)
HK07-00057

NACIONALNA strategija stvaranja poticajnog okruženja za razvoj civilnog društva : od 2006. do 2011. godine i operativni plan provedbe / [urednik Igor Vidačak]. - Zagreb : Vlada RH, Ured za udruge, 2007. ([Zagreb] : Denona). - 91 str. ; 24 cm.
Nakl. 1000 primj.
ISBN 9789539579201
061.2(497.5)"2006/2011"
316.42(497.5):061.2"2006/2011"
HK07-00058

NAPIER, Gordon
Uspon i pad vitezova templara : red Hrama, 1118.-1314. : istinita povijest vjere, slave, izdaje i tragedije / Gordon Napier ; [s engleskoga prevela Patricija Vodopija]. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2007. (Ivančna Gorica : Tiskara Impress). - 223 str. : ilustr., zemljop. crtež ; 24 cm.
Prijevod djela: The rise and fall of the knights Templar : the order of the Temple, 1118-1314 : a true history of faith, glory, betrayal and tragedy.
ISBN 9789531400855
061.236.6(091)
HK07-00059

NATIONAL strategy for the creation of an enabling environment for civil society development : from 2006 to 2011 and operational implementation plan / [urednik Igor Vidačak]. - Zagreb : Vlada RH, Ured za udruge, 2007. ([Zagreb : Denona). - 91 str. ; 24 cm.
Nakl. 1000 primj.
ISBN 9789539579218
061.2(497.5)"2006/2011"
316.42(497.5):061.2"2006/2011"
HK07-00060

VUJIĆ, Žarka
Izvori muzeja u Hrvatskoj : including a comprehensive summary in English / Žarka Vujić ; [kazala Silvija Brkić]. - Zagreb : Art magazin Kontura, 2007. (Zagreb : Copygraf). - 327 str. : ilustr. ; 25 cm.
Nakl. 1000 primj. - Kratice: str. [10]. - Bibliografija: str. 279-285. - Summary: Thre origins of museums in Croatia / prijevod Graham McMaster. - Imensko kazalo ; Kazalo zemljop. naziva.
ISBN 9789536960040
069(497.5)(091)
7.074(497.5)(091)
HK07-00061

Vidi br.: HK07-00067

Vidi br.: HK07-00367

Vidi br.: HK07-00892

Vidi br.: HK07-00883

Vidi br.: HK07-00965

Vidi br.: HK07-00959

Vidi br.: HK07-00958

Vidi br.: HK07-00956

Vidi br.: HK07-00164

Vidi br.: HK07-00778

070   Novinarstvo. Novinstvo

MALOVIĆ, Stjepan
Etika novinarstva / [Stjepan] Malović, [Sherry] Ricchiardi, [Gordana] Vilović ; [prijevod Sanja Dragojević]. - 2. prerađeno izd. - Zagreb : Sveučilišna knjižara, 2007. ([Zagreb] : Studio Moderna). - 256 str. : ilustr. ; 24 cm.
Bilješke o autorima: str. 256. - Bibliografija: str. 251-252 ;bibliografske bilješke uz tekst. - Predmetno i imensko kazalo.
ISBN 9789537015350
070.11
174:070
HK07-00062

OBRADOVIĆ, Đorđe
Otkrivanje Rotera : potvrđena veličina novinarskog umijeća / Đorđe Obradović. - Zagreb : Sveučilišna knjižara ; Opatija : International Center for Education of Journalists from Central and Eastern Europe, 2007. ([Zagreb] : Studio Moderna). - 134 str. : ilustr. ; 24 cm.
Slika autora i bilješka o njemu: str. 131. - Bibliografija: str. 123-125 ; bibliografske bilješke uz tekst. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789537015336
070.42 Roter, R.
HK07-00063

08   Poligrafije. Publikacije za djecu i mlade. Službene publikacije

FELDMAN, Thea
Mojih prvih 1000 riječi / [napisala Thea Feldman ; preveo Robert Mlinarec]. - Zagreb : Egmont, 2007. (San Marino Torinese : Stige). - 137 str. : ilustr. u bojama ; 30 cm.
Prijevod djela: My first 1000 words. - Na vrhu nasl. str.: Disney. - Podatak o autorici preuzet s prelim. str. - Ilustr. i tekst i na oba spojna lista.
ISBN 9789531300506
087.5
HK07-00064

VJEROVALI ili ne! / [tekst Clive Carpenter ... [et al.] ; index Lynda Watson ; prijevod Tamara Božičević]. - Varaždin : Aliqua, 2007. ([Zagreb] : Grafički zavod Hrvatske). - 256 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 30 cm.
Prijevod djela: Ripley's Believe it or not!. - Ostali zastupljeni autori: Windsor Chorlton, Peter Eldin, John Farndon, Geoff Tibballs, Lynda Watson. - Imensko i predmetno kazalo i kazalo zemljop. naziva.
ISBN 9789539575609
088
HK07-00065

09   Rukopisi. Rijetke knjige. Bibliofilija

INKUNABULE i knjige XVI. stoljeća u knjižnici Grkokatoličke biskupije u Križevcima : katalog izložbe : Knjižnica Grkokatoličke biskupije u Križevcima, 24. travnja - 30. svibnja 2007. / katalog sastavio Željko Vegh ; [predgovor Zinovija Kolić ; prijevod Livio Marijan ; fotografije Igor Vuković]. - Križevci : Samostan sestara bazilijanki, 2007. (Zagreb : GIPA). - 119 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm.
Tekst na hrv. i engl. jeziku. - Nakl. 500 primj. - Križevačka grkokatolička biskupija ; The Greek Catholic Eparchy of Križevci: str. 5-18. - Knjižnica Grkokatoličke biskupije u Križevcima ; The Library of the Greek Catholic Eparchy of Križevci: str. 113-119.
ISBN 9789539575203
093(497.5 Križevci)"15"
HK07-00066

VINAJ, Marina
Tiskopisi XVI. stoljeća iz riznice Muzeja Slavonije u Osijeku : Muzej Slavonije, Osijek, travanj-prosinac 2007. / [autorica kataloga] Marina Vinaj ; [fotografije Marin Topić ; prijevod sažetka Željka Miklošević]. - Osijek : Muzej Slavonije, 2007. (Osijek : Ibl). - 99 str. : faks., ilustr. (pretežno u bojama) ; 29 cm.
Nakl. 500 primj. - Bibliografija: str. 94-95. - Summary. - Imensko kazalo.
ISBN 9789536191377
094(497.5 Osijek)(083.824)
069(497.5 Osijek).51:094](083.824)
HK07-00067

Vidi br.: HK07-00026

1FILOZOFIJA. PSIHOLOGIJA


BAUM, Wilhelm
Karl R. Popper i kritički racionalizam / Wilhelm Baum, Kay E. Gonzalez ; prevela Ksenija Premur. - Zagreb : Naklada Lara, 2007. (Petrinja : Digitalni tisak Glasila). - 241 str. ; 21 cm.
Prijevod djela: Karl R. Popper und die Philosophie des kritischen Rationalismus. - Nakl. 500 primj. - Bilješke o autorima na omotu. - Bibliografija: str. 225-237 i uz tekst.
ISBN 9789537289001
1 Popper, K. R.
165.731
HK07-00068

BERDJAEV, Nikolaj Aleksandrovič
Sudbina čovjeka u suvremenom svijetu : za razumijevanje naše epohe / Nikolaj Berdjajev ; [prijevod Nikola Thalller]. - Split : Verbum, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 114 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Idea ; 11)
Prijevod djela: Sud'ba čeloveka v sovremennom mire. - Izv. oblik imena autora: Nikolaj Aleksandrovič Berdjaev. - Str. [102]-114: Suvremeni čovjek između straha i nade / Ivan Devčić.
ISBN 9789532350906
1:930
930.1
HK07-00069

CIPRA, Marijan
Uvod u filozofiju / Marijan Cipra ; pogovor Milivoj Solar. - Zagreb : Matica hrvatska, 2007. (Zagreb : Denona). - 80 str. ; 17 cm. - (Biblioteka Parnas. Niz Filozofija)
Marijan Cipra: str. 87-91.
ISBN 9789531508049
101
HK07-00070

O'HEAR, Anthony
Uvod u filozofiju znanosti / Anthony O'Hear ; prijevod s engleskoga Tomislav Bracanović, Matej Sušnik. - Zagreb : Hrvatski studiji, 2007. ([s. l. : s. n.]). - 190 str. ; 22 cm. - (Biblioteka Filozofija / Hrvatski studiji ; sv. 4)
Prijevod djela: An introduction to the philosophy of science. - Bibliografija: str. 183-185; bibliografske bilješke uz tekst. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789536682652
1:001](075.8)
HK07-00071

SCHIFFLER, Ljerka
Nikola Vitov Gučetić / Ljerka Schiffler. - 2. dopunjeno izd. - Zagreb : Hrvatski studiji, 2007. ([s. l.] : Top dan). - 197 str. : ilustr., faks. ; 24 cm. - (Biblioteka Croatica ; knj. 2)
Bio-bibliografska bilješka o autoru: str. 195-196. - Bibliografija: str. 173-182; bibliografske bilješke uz tekst. - Summary. - Imensko kazalo.
ISBN 9789536682706
1 Gučetić, N. V.
HK07-00072

SENKOVIĆ, Željko
Aristotelova kritika demokracije / Željko Senković. - Osijek : Filozofski fakultet, 2007. ([s. l. : s. n.]). - 295 str. ; 20 cm.
Na vrhu nasl. str. : Sveučilište Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku. - Bibliografija: str. 283-291 i uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 9789536456710
1 Aristoteles
1:32
321.7:1
HK07-00073

ŠEGEDIN, Petar, filozof
Volja za moć i problem istine / Petar Šegedin. - Zagreb : Demetra, 2007. ([s. l.] : Grafita]). - IX, 286 str. ; 25 cm. - (Demetra. Filozofska biblioteka Dimitrija Savića ; sv. 105)
Autorova slika. - Bio-bibliografska bilješka o autoru: str. 285-286. - Kratice: str. IX. - Bibliografija: str. 277-283 i uz tekst.
ISBN 9789532250638
1 Nietzsche, F. W.
HK07-00074

ŽIGMANOV, Tomislav
Minimum in maximis : (zapisi s ruba o nerubnome) / Tomislav Žigmanov. - Zagreb : AGM, 2007. (Zagreb : ITG). - 153 str. ; 17 cm. - (Biblioteka Posebna izdanja / AGM)
Str. 149-151: Nesretan u raju luđaka : od Willa Kymlicke do Martina Heideggera / Boris Beck. - Bilješka o autoru: str. 153.
ISBN 9789531743051
1:32](0:82-4)
HK07-00075

Vidi br.: HK07-00073

Vidi br.: HK07-01091

Vidi br.: HK07-00133

1(091)   Povijest filozofije

GUTHRIE, William Keith Chambers
Povijest grčke filozofije / W. [William] K. [Keith] C. [Chambers] Guthrie. - Zagreb : Naklada Jurčić, 2005- . (Zagreb : Parvus). - sv. ; 24 cm.
Prijevod djela: A history of Greek philosophy.
ISBN 9532450033 (cjelina)
1(091)(38)

Knj. 4 : Platon : čovjek i njegovi dijalozi : ranije doba / preveo Dražen Pehar. - 2007. - XIV, 560 str.
Popis kratica: str. XIII-XIV. - Bibliografija: str. 529-548; bibliografske bilješke uz tekst. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789532450132

HK07-00077

Knj. 5 : Kasni Platon i Akademija / preveo Dražen Pehar. - 2007. - XII, 532 str.
Popis kratica: str. XI-XII. - Bibliografija: str. 493-514; bibliografske bilješke uz tekst. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789532450156

HK07-00076

11/12   Metafizika. Estetika

BELIĆ, Miljenko
Ontologija : biti, a ne ne-biti, što to znači? / Miljenko Belić. - Zagreb : Filozofsko-teološki institut Družbe Isusove, 2007. (Zagreb : Tipotisak). - 246 str. ; 23 cm. - (Biblioteka Filozofski niz ; knj. 23)
Str. [9]-11: Predgovor / Daniel Miščin. - Bibliografija radova M. Belića: str. [13]-20. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789532310528
111.1
HK07-00077

ECO, Umberto
Umjetnost i ljepota u srednjovjekovnoj estetici / Umberto Eco ; prevela Željka Čorak. - Zagreb : Institut za povijest umjetnosti, 2007. ([Zagreb] : Kratis). - 183 str. ; 24 cm.
Prijevod djela: Arte e bellezza nell'estetica Medievale. - Nakl. 1000 primj. - Bibliografija: str. 163-183; bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789536106653
111.852"05/14"
HK07-00078

13   Filozofija uma i duha. Metafizika duhovnog života. Okultizam

KEZELE, Adrian Predrag
Labirinti i njihove tajne : "obrasci moći" za preusmjeravanje energije, stvaranje ravnoteže i iscjeljenje duha, tijela i okoline / Adrian P. Kezele ; [crteži Natalija Kustec]. - Čakovec : Dvostruka duga, 2007. (Velika Gorica : MTG-Topgraf). - 249 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Biblioteka Jupiter)
Puno ime autora: Adrian Predrag Kezele. - Nakl. 1000 primj. - Bilješka o autoru: str. [251].
ISBN 9789536516918
133.2
HK07-00079

OSTOJIĆ, Milan, književnik
Brojevi : cjelovitost i potpunost / [tekst i ilustracije] Milan Ostojić. - Pula : vlast. nakl., 2007. (Pula : Angolo TIM). - 193 str. : ilustr. ; 19 cm. - (Biblioteka Vodič u istinsko znanje)
ISBN 9539974224
133.5:51
HK07-00080

RIFFARD, Pierre A.
Rječnik ezoterizma / Pierre A. Riffard ; s francuskoga prevela Radmila Zdjelar. - Zagreb : V.B.Z., 2007. (Ivančna Gorica : Impress). - 432 str. : ilustr., graf. prikazi ; 24 cm. - (Biblioteka Ambrozija / V.B.Z. ; knj. 112)
Prijevod djela: Dictionnaire de l'esoterisme. - Popis kratica: str. 20-21. - Bibliografija: str. 411-424. - Imensko kazalo.
ISBN 9789532014945 (tvrdi uvez)
133.1(038)
141.33(038)
HK07-00081

SALLIS, Zoe
Deset vječnih pitanja : mudrost, uvidi i promišljanja za životno putovanje : [slavne osobe odgovaraju na deset najbitnijih životnih pitanja] / Zoe Sallis ; s engleskog prevela Radha Rojc-Belčec. - Zagreb : V.B.Z., 2007. (Ivančna Gorica : Impress). - 157 str. ; 20 cm. - (Biblioteka 1000 cvjetova; knj. 65)
Prijevod djela: Ten eternal questions. - Podnaslov preuzet s omota.
ISBN 9789532016611
130.122
HK07-00082

WEINRICH, Harald
Leta : umjetnost i kritika zaborava / Harald Weinrich ; [preveo s njemačkoga Andy Jelčić]. - Zagreb : Algoritam, 2007. ([Zagreb] : Grafički zavod Hrvatske). - 307 str. ; 23 cm. - (Biblioteka Facta)
Prijevod djela: Lethe. - Nakl. 1000 primj. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu. - Bilješke: str. 261-294. - Bibliografija: str. 295-302. - Imensko kazalo.
ISBN 9789532204773
130.121
HK07-00083

ŽIŽEK, Slavoj
O vjerovanju : nemilosrdna ljubav / Slavoj Žižek ; [prevela s engleskoga Marina Miladinov]. - 2. izd. - Zagreb : Algoritam, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 171 str. ; 23 cm. - (Facta)
Prijevod djela: On belief. - Nakl. 1000 primj. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu. - Bilješke: str. 157-171.
ISBN 9789532202526
130.2"19":2
159.964.2:2
HK07-00084

14   Filozofski sustavi i gledišta

DAWKINS, Richard
Iluzija o Bogu / Richard Dawkins ; preveo s engleskoga Žarko Vodinelić. - Zagreb : Izvori, 2007. ([s. l. : s. n.]). - 368 str. ; 24 cm.
Prijevod djela: The God delusion. - Bilješka o autoru: str. [5]. - Bilješke: str [347]-358 i uz tekst. - Bibliografija: str. [339]-346. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789532032826
141.45
211.5
HK07-00085

DERRIDA, Jacques
Pisanje i razlika / Jacques Derrida ; prevela s francuskog jezika Vanda Mikšić. - Zagreb : BTC Šahinpašić : Sarajevo : TKD Šahinpašić, 2007. (Sarajevo : Bemust). - 326 str. ; 23 cm. - (Biblioteka Diskursi)
Prijevod djela: L'ecriture et la difference. - Nakl. 500 primj. - Bibliografija: str. 321-324 i uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 9789539572110
140.8"19"
HK07-00086

KIERKEGAARD, Søren Aabye
Vježbanje u kršćanstvu / Soeren Kierkegaard ; [prijevod s njemačkog Branko Miloš]. - Split : Verbum, 2007. ([Zagreb] : Grafički zavod Hrvatske). - 255 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Ides ; 12)
Prijevod djela: In Indovelse i christendom. - Puno ime autora: Soeren Aabye Kierkegaard. - Bilješke: str. [241]-247. - Str. [249]-252: Pogovor / B. Miloš.
ISBN 9789532350975
141.32:23
HK07-00087

MONTAIGNE, Michel de
Eseji / Michel de Montaigne ; prema izd. iz 1588. i tzv. primjerku iz Bordeuxa sa srednjofrancuskoga preveo i bilješkama popratio Vojmir Vinja. - Zagreb : Disput, 2007. (Zagreb : Denona). - 3 sv. ; 20 cm. - (Sabrana djela Michela de Montaignea)
Prijevod djela: Essais.
ISBN 9789532600407 (cjelina)
140.8"15"
821.133.1-4=163.42

Knj. 1. - 491 str.
ISBN 9789532600414

HK07-00089

Knj. 2. - 668 str.
ISBN 9789532600421

HK07-00090

Knj. 3. - 499, [2] str. : ilustr.
ISBN 9789532600438

HK07-00088

NICOLAUS Cusanus
De docta ignorantia = O učenom neznanju / Nicolaus Cusanus = Nikola Kuzanski ; uredila Erna Banić-Pajnić ; preveli Luka Boršić i Irena Galić ; [kazala Ivana Skuhala Karasman]. - Zagreb : Institut za filozofiju, 2007. ([Zagreb] : Grafomark). - 271 str. : ilustr. ; 24cm. - (Biblioteka Filozofski klasici ; knj. 1)
Tekst usporedo na hrv. i lat. jeziku. - Str. 19-57: Uvod / Erna Banić-Pajnić. - Bilješke uz prijevod: str. 242-250. - Rječnik značajnih pojmova: str. 251-256. - Bibliografija djela N. Kuzanskog: str. 257-258; bibliografija o N. Kuzanskom: str. 259-261. - Imensko kazalo ; Predmetno kazalo.
ISBN 9789537137052
141.4
230.1
HK07-00091

STRASSER, Peter
Bog svih ljudi : prekoračenje folozofijske granice / Peter Strasser ; prijevod Samir Osmančević. - Zagreb : Alinea ; Graz : Filozofija.net, 2007. ([Zagreb] : Grafocentar). - XII, 163 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Austriana. Kolo 1, Filozofija ; knj. 1)
Str. VII-XII: "Bog svih ljudi" Petera Strassera / Samir Osmančević. - Bilješke: str. 155-162. - Bilješka o autoru: str. 163. - Bibliografija: str. 149-153.
ISBN 9789531801386
141.4
211.2
HK07-00092

Vidi br.: HK07-00081

159.9   Psihologija

BECK, Judith S.
Osnove kognitivne terapije : [osnove, educiranje i uvježbavanje] / Judith S. Beck ; predgovor Aaron T. Beck ; [prijevod Nadežda Deša]. - Jastrebarsko : Naklada Slap, 2007. (Jastrebarsko : "Naklada Slap"). - XVI, 348 str. ; 24 cm. - (Psihoterapijski niz ; knj. 11)
Prijevod djela: Cognitive therapy. - Podnasl. preuzet s omota. - Bibliografija: str. [335]-339. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789531912976
159.97(035)
615.851(035)
HK07-00093

BERGMANN, Wolfgang
Umijeće roditeljske ljubavi / Wolfgang Bergmann ; [prijevod Ivica Kraljević]. - Jastrebarsko : Naklada Slap, 2007. ([Jastrebarsko] : Naklada Slap). - 210 str. ; 22 cm.
Prijevod djela: Die Kunst der Elternliebe. - Bilješka o autoru na omotu.
ISBN 9789531913430
159.922.7:37
37.015.3
HK07-00094

BIDDULPH, Steve
Tajna sretne djece / Steve Biddulph ; [prevela s engleskoga Vida Milek]. - 2. izd. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2007. (Ljubljana : Tiskarna Ljubljana). - 175 str. : ilustr. ; 24 cm.
Prijevod djela: The secret of happy children. - Bilješka o autoru: str. 5.
ISBN 9789531400121 (meki uvez)
159.913-055.52
159.922.7
37.018.1
HK07-00095

BRAZELTON, Thomas Berry
Vaše dijete od treće godine do škole : razvoj emocija i ponašanja / T. [Thomas] Berry Brazelton, Joshua D. Sparrow ; [prijevod s engleskoga Željka Škrinjar]. - [Zagreb] : Mozaik knjiga, [2007?] ([Zagreb] : Denona). - 376 str. ; 24 cm.
Prijevod djela: Touchpoints - three to six. - Bilješka o autorima: str. [372]. - Bibliografija: str. 357-360. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9531966400
159.922.7(035)
613.95(035)
HK07-00096

BRAZELTON, Thomas Berry
Vaše dijete : važniji događaji u osjećajnom, tjelesnom i društvenom razvoju od začeća do treće godine / T. Berry Brazelton ; [prijevod s engleskoga Željka Markić]. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2007. (Čakovec : "Zrinski"). - 486 str. : ilustr. ; 25 cm.
Prijevod djela: Touchpoints. - Puno ime autora: Thomas Berry Brazelton. - Bibliografija: str. 479-482. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789531400213
159.922.7(035)
613.95(035)
HK07-00097

BREAKWELL, Glynis M.
Vještine vođenja intervjua / Glynis M. Breakwell ; [prijevod Lidija Arambašić]. - 2. izd. - Jastrebarsko : Naklada Slap, 2007. (Jastrebarsko : Naklada Slap). - 140 str. ; 24 cm. - (Poslovna psihologija ; knj. 4)
Prijevod djela: Interviewing. - Bibliografija: str. [135]-136. - Predmetno kazalo.
ISBN 9531911606
159.9.072.4
HK07-00098

BURUŠIĆ, Josip
Samopredstavljanje : taktike i stilovi / Josip Burušić. - Jastrebarsko : Naklada Slap, 2007. (Jastrebarsko : Naklada Slap). - 226 str. ; 24 cm. - (Poslovna psihologija ; knj. 2)
Bibliografija: str. [193]-214. - Imensko kazalo ; Predmetno kazalo.
ISBN 9531913315
159.913:159.923.2
159.923.2
HK07-00099

CORDOVA, Kathy
Prepustite se - neka se događaju čuda : umijeće duhovne predanosti / Kathy Kordova ; [prijevod Aleksandra Mihaljević-Barlović]. - Čakovec : Dvostruka duga, 2007. (Velika Gorica : MTG Topgraf). - 197 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Jupiter)
Prijevod djela: Let go let miracles happen. - Nakl. 1000 primj. - Bibliografija: str. 189-190.
ISBN 9789536516872
159.913:2
159.923.32:2
HK07-00100

ČUTURIĆ, Nevenka
Psihomotorički razvoj djeteta u prve dvije godine života : s normama razvoja / Nevenka Čuturić. - 4. izd. - Jastrebarsko : Naklada Slap, 2007. (Jastrebarsko : Naklada Slap). - 122 str. ; 21 cm. - (Spektar. Psihologija ; knj. 3)
Bibliografija: str. [115]-122.
ISBN 9789531910569
159.922.7
159.946-053.3
HK07-00101

DRNOVŠEK, Janez
Razgovori / Janez Drnovšek ; [prijevod Aleksandra Hampamer]. - Čakovec : Dvostruka duga, 2007. (Velika Gorica : MTG-Topgraf). - 153 str. ; 21 cm.
Prijevod djela: Pogovori. - Nakl. 2500 primj.
ISBN 9789536516964
159.913:1
HK07-00102

DRNOVŠEK, Janez
Smisao svijeta i postojanja / Janez Drnovšek ; [prijevod Sabina Koželj Horvat]. - Čakovec : Dvostruka duga, 2007. (Velika Gorica : MTG-Topgraf). - 215 str. ; 21 cm.
Izv. stv. nasl.: Bistvo sveta. - Autorova slika na omotu.
ISBN 9789536516933
159.913:1
HK07-00103

GOLEMAN, Daniel
Emocionalna inteligencija : zašto može biti važnija od kvocijenta inteligencije / Daniel Goleman ; [preveo s engleskoga Damir Biličić]. - 5. izd. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2007. (Zagreb : Grafomark). - XII, 363 str. : ilustr. ; 20 cm.
Prijevod djela: Emotional intelligence. - Bilješke: str. 317-348. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9531736354
159.942
HK07-00104

GOLEMAN, Daniel
Emocionalna inteligencija u poslu / Daniel Goleman ; [s engleskoga preveo Goran Vujasinović]. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2007. (Čakovec : "Zrinski"). - 359 str. ; 24 cm.
Prijevod djela: Working with emotional intelligence. - Bibliografske bilješke: str. 313-345. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789531400220
159.942:159.95
159.944:159.942
65.013:159.942
159.9:65.01
HK07-00105

JAMES, Oliver
Zajeb --- su vas : kako preživjeti obiteljski život / Oliver James ; s engleskoga prevela Radha Rojc-Belčec. - Zagreb : V.B.Z., 2007. (Ivančna Gorica : Impress). - 343 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Ambrozija ; knj. 173)
Prijevod djela: They f... you up. - Bilješke i reference: str. 280-301. - Bibliografija: str. 302-328. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789532016765 (meki uvez)
159.913:159.922.7
159.922.7(02.062)
HK07-00106

JANIČIĆ-HOLCER, Jelena
Uspješan roditelj, uspješno dijete : [praktični priručnik za roditelje i odgajatelje] / Jelena Janičić-Holcer. - Zagreb : Naklada Nika, 2007. ([s. l. : s. n.]). - 191 str. : ilustr. ; 23 cm.
Podnasl. preuzet s omota.
ISBN 9789537284169
159.922.7:37](035)
37.018.1(035)
HK07-00107

JEWELL, Judith
Mentalni fitness n@ poslu : oslobodite svoj mentalni potencijal i ostvarite vrhunske rezultate / Judith Jewell ; [prijevod Andrea Pongrac]. - 1. izd. - Zagreb : Profil international, 2007. ([s. l. : s. n.]). - 144 str. : ilustr. u bojama ; 21 cm.
Prijevod djela: Brain fitness at work. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789531205375
159.913
HK07-00108

JUUL, Jesper
Znati reći "ne" mirne savjesti / Jesper Juul ; [s danskoga prevela Ksenija Čaušević]. - Zagreb : Naklada Pelago, 2007. ([Zagreb] : Gipa). - 69 str. ; 21 cm.
Prijevod djela: Kunsten at sige nej med god samvittighed.
ISBN 9789537151096
159.913:159.923.33
37.018.1
HK07-00109

LEBEDINA-MANZONI, Marija
Psihološke osnove poremećaja u ponašanju / Marija Lebedina Manzoni ; [ilustracije Srećko Puntarić]. - Jastrebarsko : Naklada Slap, 2007. (Jastrebarsko : Naklada Slap). - 306 str. ; 25 cm. - (Udžbenici Sveučilišta u Zagrebu = Manualia Universitatis studiorum Zagrabiensis)
Rječnik: str. [291]-300. - Bibliografija uz svako poglavlje. - Imensko kazalo ; Predmetno kazalo.
ISBN 9789531913331
159.922.7/.8-056.49(075.8)
159.97-056.49(075.8)
HK07-00110

LOEHR, Jim
U formi : [ovladavanje energijom, a ne vremenom ključ je učinkovitog djelovanja, zdravlja i sreće] / Jim Loehr i Tony Schwartz ; s engleskoga prevela Radha Rojc-Belčec. - Zagreb : V.B.Z., 2007. (Ivančna Gorica : Impress). - 240 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Biblioteka Mi)
Prijevod djela: On form. - Podnasl. preuzet s omota. - Bilješke: str. [219]-224. - Bilješke o autorima: str. [241]. - Bibliografija: str. [225]-227. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789532016171 (pogrešan)
159.913:159.942
613.8:159.9
HK07-00111

MARKOWITZ, Karen
Knjiga za sjajno pamćenje / Karen Markowitz, Eric Jensen ; s engleskoga preveo Dario Borković. - Zagreb : V.B.Z., 2007. (Ivančna Gorica : Impress). - 240 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Biblioteka Mi)
Prijevod djela: The great memory book. - Bilješka o autorima: str. [239]. - Predmetno i imensko kazalo.
ISBN 9789532016482
159.953.4(035)
HK07-00112

MENTALNI izazov 2 : kako povećati mentalne sposobnosti i razviti IQ / [prijevod s engleskoga Dubravko Zebić]. - Zagreb : Mozaik knjiga, [2007.] ([Zagreb] : ZAGRAF). - 208 str. : ilustr. ; 30 cm.
Prijevod djela: IQ challenge. - Podatak o god. izdavanja preuzet iz CIP zapisa.
ISBN 9789531401234
159.98(079)
HK07-00113

MINDOLJEVIĆ Drakulić, Aleksandra
Mali rječnik psihodrame / Aleksandra Mindoljević Drakulić. - Zagreb : Hrvatsko psihodramsko društvo, 2007. (Zagreb : Stegatisak). - 158 str. : ilustr. ; 18 cm.
Slika autorice i bilješka o njoj: str. 157-158. - Bibliografija: str. 153-155.
ISBN 9789539575807
159.964.2:792](038)
615.851.1:792](038)
615.851.6:792](038)
HK07-00114

NELSON-JONES, Richard
Praktične vještine u psihološkom savjetovanju i pomaganju : opis modela savjetovanja o životnim vještinama i vježbe za njegovu primjenu / Richard Nelson-Jones ; prijevod 4. izd. [Lidija Arambašić]. - Jastrebarsko : Naklada Slap, 2007. (Jastrebarsko : Naklada Slap). - XI, 578 str. ; 25 cm. - (Sveučilišne knjige i priručnici ; 8)
Prijevod djela: Practical counselling and helping skills. - Bibliografija: str. 551-566. - Imensko kazalo ; Predmetno kazalo.
ISBN 9789531913058
159.913:364](075.8)
364.442.2:159.9](075.8)
HK07-00115

NOLEN-HOEKSEMA, Susan
Žene koje pretjerano razmišljaju : kako se osloboditi pretjeranog razmišljanja i ovladali životom / Susan Nolen-Hoeksema ; s engleskoga prevela Vesna Orsag. - Zagreb : V.B.Z., 2007. (Ivančna Gorica : Impress). - 264 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Mi)
Prijevod djela: Women who think too much. - Bilješke: str. 247-254. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789532016413
159.913-055.2
159.942.5-055.2
HK07-00116

OATLEY, Keith
Razumijevanje emocija / Keith Oatley i Jennifer M. Jenkins ; [prijevod Lidija Arambašić, Gordana Keresteš, Iris Marušić]. - 2. izd. - Jastrebarsko : Naklada Slap, 2007. (Jastrebarsko : Naklada Slap). - XII, 461 str. : ilustr. ; 25 cm. - (Sveučilišne knjige i priručnici ; 5)
Prijevod djela: Understanding emotions. - Riječnik: str. [381]-387. - Bibliografija: str. 389-437. - Predmetno kazalo ; Imensko kazalo.
ISBN 9789531911849
159.942.01
HK07-00117

ORTNER, Gerlinde
Bajke koje pomažu djeci : priče protiv straha i agresivnog ponašanja, te sve što trebate znati kada ih čitate djeci : za djecu od 3 do 7 godina / Gerlinde Ortner ; [s njemačkoga prevela Branka Grubić ; stihove prepjevao Tihomir Horvat]. - 2. izd. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2007. (Velika Gorica : Tiskara Impress). - 138 str. ; 24 cm.
Prijevod djela: Maerchen, die den Kindern helfen.
ISBN 9789531400893
159.922.7
159.913-053.2
HK07-00118

PEASE, Allan
Zašto muškarci ne slušaju, a žene ne znaju čitati zemljovide / Allan & Barbara Pease ; [prevela s engleskoga Željka Škrinjar]. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2007. ([Čakovec] : "Zrinski"). - 238 str : ilustr. ; 19 cm.
Prijevod djela: Why men don't listen & women can't read maps. - Bibliografija: str. 224-234.
ISBN 9531966435
159.922.1
159.942(02.062)
HK07-00119

SHAPIRO, Lawrence E.
Kako razviti emocionalnu inteligenciju djeteta / Lawrence E. Shapiro ; [s engleskoga prevela Darija Cindrić-Lovrić]. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2007. ([Čakovec] : "Zrinski"). - 250 str. : ilustr. ; 24 cm.
Prijevod djela: How to raise a child with a high EQ. - Bibliografija: str. 235-240. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789531400268
159.942:159.95-053.2](035)
159.922.73:159.942](035)
HK07-00120

SHARMA, Robin S.
Tko će suze liti kad te više neće biti? : životne poruke redovnika koji je prodao svoj Ferrari / Robin Sharma ; [prijevod Aleksandra Mihaljević Barlović]. - Čakovec : Dvostruka duga, 2007. (Velika Gorica : MTG-Topgraf). - 256 str. : ilustr. ; 19 cm. - (Biblioteka Aurora)
Prijevod djela: Who will cry when you die?. - Nakl. 1000 primj.
ISBN 9789536516926
159.913
HK07-00121

SUMMERS, Heather
Knjiga o sreći : kako stvoriti vlastitu sreću i ovladati događajima u životu / Heather Summers i Anne Watson ; [s engleskoga preveo Davor Juričić ; ilustratorica Branka Nikolić-Nara]. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 203 str. : ilustr. ; 22 cm.
Prijevod djela: The book of luck. - Bilješka o autoricama na omotu.
ISBN 9789530608245
159.913:159.923.5
159.923.5(02.062)
HK07-00122

TREBAMO li brinuti? : priručnik o adolescentima za roditelje i stručnjake / [autori Jadranka Luca-Mrđen ... [et al.] ; ilustracije Ana Kolega ; urednica Gordana Buljan Flander]. - Zagreb : Grad Zagreb : Poliklinika za zaštitu djece grada Zagreba, 2007. (Zagreb : I. T.-Graf). - 51 str. : ilustr. u bojama ; 25 cm.
Om. nasl. - Ostali zastupljeni autori: Anita Milanović Lambeta, Kristina Škovrlj, Marija Bačan. - Bibliografija na omotu.
ISBN 9789537373016 (Poliklinika za zaštitu djece grada Zagreba)
159.922.8(035)
612.661(035)
HK07-00123

UVODIĆ-VRANIĆ, Ljubica
Kako se pomiriti : sa samim sobom, s drugima, s mladima : primjeri iz prakse / [tekst i ilustracije] Ljubica Uvodić-Vranić. - 1. izd. - Zagreb : Alinea, 2007. (Zagreb : Grafocentar). - 167 str. : ilustr. ; 23 cm. - (Biblioteka Komunikologija. Kolo 4 ; knj. 33)
Slika autorice i bilješka o njoj: str. 167. - Bibliografija: str. 165-166.
ISBN 9789531801461
159.913
159.923.2:159.913](02.062)
HK07-00124

Vidi br.: HK07-00122

Vidi br.: HK07-00084

Vidi br.: HK07-00364

Vidi br.: HK07-00120

Vidi br.: HK07-00105

Vidi br.: HK07-00105

Vidi br.: HK07-00099

Vidi br.: HK07-00870

Vidi br.: HK07-00101

Vidi br.: HK07-00731

Vidi br.: HK07-00095

Vidi br.: HK07-00868

Vidi br.: HK07-00116

Vidi br.: HK07-00100

Vidi br.: HK07-00110

Vidi br.: HK07-00119

Vidi br.: HK07-00383

Vidi br.: HK07-00118

Vidi br.: HK07-00106

Vidi br.: HK07-00124

16   Logika. Spoznajna teorija

CIPRA, Marijan
Spoznajna teorija / Marijan Cipra. - Zagreb : Matica hrvatska, 2007. (Zagreb : Denona). - 145 str. ; 17 cm. - (Biblioteka Parnas. Niz Filozofija)
Bilješka o autoru: str 143-145.
ISBN 9789531508018
165
HK07-00125

HUSSERL, Edmund
Ideje za čistu fenomenologiju i fenomenologijsku filozofiju / Edmund Husserl ; s njemačkoga preveo Željko Pavić. - Zagreb : Naklada Breza, 2007. (Zagreb : Kika graf). - LXI, 404 str. ; 22 cm. - (Biblioteka Phos ; knj. 11)
Prijevod djela: Ideen zu eiener reinen Phaenomenologie und phaenomenologischen Philosophie. - Predmetno kazalo ; Imensko kazalo.
ISBN 9789537036324
165.62
HK07-00126

Vidi br.: HK07-00068

17   Etika

MEĐUNARODNI simpozij Poslovna etika i duhovnost (2005 ; Zagreb)
Poslovna etika i duhovnost : zbornik radova međunarodnog simpozija održanog u Zagrebu 12. studenoga 2005. / uredio Ivan Koprek. - Zagreb : Filozofsko-teološki institut Družbe Isusove, 2007. (Zagreb : Denona). - 198 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Religijski niz ; knj. 10)
Zastupljeni autori: Vlado Markovac, Teodora Živković, Ivan Koprek, Nikola Stanković, Michael J. Parnham, Tanja Klišanin Brčić, Kristijan Krkač, Josip Milić, Mirko Vid Mlakar, Nediljka Rogošić, Ana Lukačić, Jelena Debeljak, Anita Bošnjak, Emina Ogrizek. - Bibliografija uz neke radove; bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789532310511
174:241](063)
261.62:174](063)
HK07-00127

NITOBE, Inazo
Bushido : kodeks samuraja / Inazo Nitobe ; [preveo Nebojša Buđanovac]. - Zagreb : Planetopija, 2007. (Samobor : Bauer-grupa). - 130 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Quantum)
ISBN 9789532570465
179.7(520)
HK07-00128

Vidi br.: HK07-00719

Vidi br.: HK07-00160

Vidi br.: HK07-00198

Vidi br.: HK07-00062

Vidi br.: HK07-00850

2RELIGIJA. TEOLOGIJA


Vidi br.: HK07-00085

Vidi br.: HK07-00092

Vidi br.: HK07-00147

22   Biblija

ADENEY, Anne
Najljepše biblijske priče : 100 omiljenih priča / Anne Adeney ; ilustrirala Ruth Rivers ; [s engleskoga prevela Mirjana Paić-Jurinić]. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2007. (Maribor : MA-TISK). - 210 str. : ilustr. u bojama ; 29 cm.
Prijevod djela: The biggest Bible story book.
ISBN 9789531400701
22.046(02.053.2)
HK07-00129

DUGANDŽIĆ, Ivan
Pred Biblijom i s Biblijom : odgovori i poticaji / Ivan Dugandžić. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2007. (Čakovec : "Zrinski"). - 456 str. ; 24 cm. - (Biblica ; 5)
Bilješka o autoru na omotu. - Bibliografija: str. 443. - Imensko kazalo ; Predmetno kazalo.
ISBN 9789531102957
22.06
HK07-00130

HOHNJEC, Nikola
Kasna i mudrosna Biblija / Nikola Hohnjec. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2007. (Zagreb : Denona). - 124 str. ; 28 cm. - (Priručnici / Kršćanska sadašnjost ; 83)
Nakl. 500 primj. - Bibliografija: str. 120-121 i uz tekst.
ISBN 9789531102926
222/224.06
HK07-00131

PELLEGRINO, Charles
Povratak u Sodomu i Gomoru / Charles Pellegrino ; [prevela Mirna Čubranić]. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2007. (Ljubljana : Tiskarna Ljubljana). - 358 str. : ilustr., zemljop. crteži ; 24 cm.
Prijevod djela: Return to Sodom and Gomorrah.
ISBN 9789531400374
22.016
HK07-00132

Vidi br.: HK07-00178

23   Dogmatika

ANTONELLI, Mario
Maurice Blondel / Mario Antonelli ; [prijevod Krunoslav Črep]. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2007. (Zagreb : Denona). - 110 str. ; 20 cm. - (Teolozi dvadesetoga stoljeća ; sv. 7)
Prijevod djela: Maurice Blondel. - Sadrži i: Djelo kardinala Dechampsa i suvremeni razvoj apologetike / Maurice Blondel. - Nakl. 2000 primj. - Bibliografija: str. 95-101; bibliografske bilješke uz tekst. - Literatura o Blondelu: str. 102-110.
ISBN 9789531102636
230.2-05Blondel, M.
1Blondel, M.
HK07-00133

BRODRICK, James
Sveti Franjo Ksaverski / James Brodrick ; [preveli Anto Lozuk i Norma Lovrić]. - Zagreb : Filozofsko-teološki institut Družbe Isusove, 2007. ([Zagreb] : Studio Moderna). - VII, 318 str. ; 24 cm.
Prijevod djela: Saint Francis Xavier.
ISBN 9789532310504
235.3 Franciscus Xaverius, sanctus
HK07-00134

CYMBALA, Jim
Svježa sila / Jim Cymbala i Dean Merrill ; [prijevod Estera Uellen]. - 1. izd. - Zagreb : Put života, 2007. ([Zagreb] : Top Dan). - 219 str. ; 20 cm.
Prijevod djela: Fresh power.
ISBN 9789537407056
231.3
HK07-00135

LEKSIKON Evanđeoskoga kršćanstva / priredio Stanko Jambrek. - Zagreb : Bogoslovni institut ; Prometej, 2007. ([Sv. Ivan Zelina] : Tiskara Zelina). - 443 str. ; 25 cm.
Nakl. 1000 primj. - Str. 5-6: Uvod / Stanko Jambrek. - Kratice: str. 7-8.
ISBN 9789536903139 (Bogoslovni institut)
23/28(031)
HK07-00136

MACGRATH, Alister E.
Uvod u kršćansku teologiju / Alister E. McGrath ; preveo Zoran Grozdanov. - Zagreb : Teološki fakultet "Matija Vlačić Ilirik" ; Rijeka : Ex libris , 2007. (Zagreb : Grafomark). - 566 str. : zemljop. crteži u boji ; 25 cm.
Prijevod djela: Christian theology. - Rječnik teoloških pojmova: str. 549-560. - Imensko kazalo.
ISBN 9789537307042 (Teološki fakultet Matija Vlačić Ilirik)
23(091)
230.1
HK07-00137

MARTIN Zadranin, redovnik
Abstractiones de Libro Sententiarum : (13./14. st.) : editio princeps s podatcima o autoru, djelu, rukopisu i izvornome tekstu / Martin Zadranin ; priredio Marijan Biškup. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2007. (Sesvete : Grafocentar). - 196 str. : ilustr. (djelomice u bojama), faks. ; 24 cm. - (Scripta auctorum medii aevi ; 3)
Nakl. 300 primj. - Kratice: str. 5-6. - Str. 7-9: Martin Zadranin / Marijan Biškup, Franjo Šanjek. - Str. 11-13: Paleografska analiza rukopisa / Jakov Stipišić. - Bibliografske bilješke uz tekst. - Summary: Dominican Martin of Zadar (Zara) / translated by Gordan Ravančić ; Resume: Le dominicain Martin de Zadar / traduit en francais par Eveine le Calve Ivičević. - Imensko kazalo i kazalo zemljop. naziva ; Predmetno kazalo ; Biblijsko kazalo.
ISBN 9789531102902
239
HK07-00138

MARTINUS
Uskrs ; Sekundarno i primarno Uskrsnuće / Martinus ; s engleskog preveo Davorin Gruden. - Zagreb : TELEdisk, 2007. (Zagreb : Denona). - 71 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Duhovna znanost)
Prijevodi djela: 1. Easter ; 2. The secondary and primary Resurrection.
ISBN 9789537039516
232.97
HK07-00139

NEUBERT, Emile Nicolas
Moj vrhunski ideal Isus, Sin Marijin : po učenju P. Chaminade-a / E. [Emile] Neubert ; [preveo s njemačkog Josip Marcelić]. - Jelsa : B. Medvid, 2007. (Split : Dalmacija-papir). - 147 str. : ilustr. u bojama ; 21 cm. - (Duh i voda : biblioteka djela obnove u Duhu ; sv. 73)
Prijevod djela: Mein hoechstes Ideal Jesus, Mariens sohn.
ISBN 9789537240189
232.931
HK07-00140

REBIĆ, Adalbert
Odnos između Židova i kršćana kroz povijest / Adalbert Rebić. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2007. (Zagreb : Denona). - 109 str. ; 27 cm. - (Priručnici / Kršćanska sadašnjost. Scripta ; knj. 84 ; 15)
Nakl. 1000 primj. - Bibliografija: str. 103-105.
ISBN 9789531103145
23/28:296
296:23/28
323.12(=411.16)(091)
HK07-00141

SIROVEC, Ivan, svećenik
Sveci : 128 životopisa i poruka / Ivan Sirovec. - Zagreb : U pravi trenutak, 2007. (Zagreb : Kikagraf). - 266 str. ; 23 cm. - (Biblioteka Sveci ; knj. 1)
Slika autora i bilješka o njemu na omotu.
ISBN 9789537446055
235.3
HK07-00142

SRCE ispunjeno štovanjem : srce koje iskazuje štovanje Bogu mjesto je u kojemu prebiva Krist / [prijevod Hinko Pleško]. - Zagreb : Znaci vremena, 2007. ([Staro Čiče] : Tipomat). - 110 str. ; 18 cm.
Prijevod djela: A heart that worships God is the very dwelling place of Christ.
ISBN 9789531831338
231
HK07-00143

ŠULJIĆ, Anton
Misterij časa / Anton Šuljić. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2007. (Zagreb : Denona). - 240 str. ; 20 cm. - (Metanoja ; 166)
Bilješka o autoru: str. 240.
ISBN 9789531103169
234/237
HK07-00144

TOMIĆ, Celestin
Vjera i postojanje sotone / Celestin Tomić. - Zagreb : Hrvatska provincija sv. Jeronima franjevaca konventualaca, 2007. (Zagreb : Denona). - 163 str. ; 19 cm.
Kratice: str. 159.
ISBN 9789537154202
235.2
HK07-00145

VANIER, Jean
Zajednica i rast / Jean Vanier ; [s engleskoga prevela Gordana Vujković Lamić]. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2007. (Čakovec : "Zrinski"). - 454 str. ; 18 cm. - (Znakovi i gibanja ; 42)
Prijevod djela: La communaute: lieu du pardon ei de la fete. - Nakl. 1000 primj. - Slika autora i bilješka o njemu na omotu.
ISBN 9789531103053
234.22
289
HK07-00146

WALSCH, Neale Donald
Što Bog želi : uvjerljiv odgovor na najveće pitanje čovječanstva / Neale Donald Walsch ; s engleskoga prevela Radha Rojc-Belčec. - Zagreb : V.B.Z., 2007. (Ljubljana : Tiskarna Ljubljana). - 167 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Ambrozija / V.B.Z. ; knj. 172)
Prijevod djela: What God wants.
ISBN 9789532016543
234
217
HK07-00147

YANCEY, Philip
Isus kakvog nisam poznavao / Philip Yancey ; preveo s engleskog Hinko Pleško. - Zagreb : Prometej, 2007. (Zagreb : Parvus). - 283 str. ; 25 cm. - (Biblioteka Duhovna baština)
Prijevod djela: The Jesus I never knew. - Autorova slika i bio-bibliografska bilješka o njemu: str. 281-283. - Bilješke uz tekst. - Bibliografija: str. 265-280.
ISBN 9789536460663
232.9
HK07-00148

Vidi br.: HK07-00091

Vidi br.: HK07-00137

Vidi br.: HK07-00184

24   Praktična teologija. Moralna teologija

ABBOTT, Elizabeth
Povijest celibata / Elizabeth Abbott ; s engleskoga prevela Radha Rojc-Belčec. - Zagreb : V.B.Z., 2007. (Ivančna Gorica : Impress). - 527 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Ambrozija ; knj. 188)
Prijevod djela: A history of celibacy. - Bilješke: str. 459-504. - Predmetno i imensko kazalo.
ISBN 9789532017069 (meki uvez)
241.821(091)
316.722:613.88(091)
613.88:241(091)
HK07-00149

ABBOTT, Elizabeth
Povijest celibata / Elizabeth Abbott ; s engleskoga prevela Radha Rojc-Belčec. - Zagreb : V.B.Z., 2007. (Ivančna Gorica : Impress). - 527 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Ambrozija ; knj. 188)
Prijevod djela: A history of celibacy. - Bilješke: str. 457-504. - Predmetno i imensko kazalo.
ISBN 9789532017403 (tvrdi uvez)
241.821(091)
316.722:613.88(091)
613.88:241(091)
HK07-00150

COMASTRI, Angelo
Križni put na Koloseju na Veliki petak 2006. predvođen od Pape Benedikta XVI : meditacije i molitve preuzvišenoga mons. Angela Comastrija generalnog vikara Njegove svetosti za Vatikanski Grad / [prijevod Ante Mateljan]. - Split :, Verbum, 2007. Split : Jafra Print). - 68 str. : ilustr. ; 20 cm. - (Biblioteka Fides ; 33)
ISBN 9789532350869
243
HK07-00151

GEROSA, Libero
Crkveno pravo / Libero Gerosa ; s talijanskoga prevela Klara Ćavar. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2006. (Zagreb : Denona). - XVI, 303 str. ; 24 cm. - (Niz Amateca : priručnici katoličke teologije ; 12)
Prevedeno prema: Il diritto della Chiesa; izv. stv. nasl.: Das Recht der Kirche. - Bilješka o autoru na omotu. - Kratice: str. 3-4. - Bibliografija uz svako poglavlje i uz tekst. - Predmetna kazala.
ISBN 9789531102797
241.38(035)
348.1/.7(035)
HK07-00152

JANKOVIĆ, Josip, pjesnik
Nova Eva / Josip Janković. - Varaždin : TIVA, 2007. (Varaždin : TIVA tiskara). - 96 str. ; 22 cm.
Stihovi. - Autorova slika i bilješka o njemu: str. 94.
ISBN 9789537304133
244
HK07-00153

KLEČEĆI kršćanin / autor nepoznat ; [prijevod Estera Uellen]. - 1. izd. - Zagreb : Put života, 2007. ([s. l.] : Top Dan). - 146 str. ; 20 cm.
Prijevod djela: The kneeling Christian.
ISBN 9789537407025
248.143
HK07-00154

LONČAR, Josip, vjerski pisac
Karizma vjere : (vjera je---) / Josip Lončar. - 3. izd. - Koprivnica : Kristofori - Nota, [2007.] (Nova Gradiška : ARCA). - 201 str. ; 20 cm.
Podatak o god. izdavanja preuzet iz CIP zapisa. - Bilješka o autoru na omotu. - Kratice: str. 199.
ISBN 9789537483005
248.143
HK07-00155

MILETIĆ, Dario, psiholog
Dva zrna i četiri klasa / Dario Miletić. - Đakovo : Karitativni fond UPT "Ne živi čovjek samo o kruhu", 2007. (Đakovo : Tipografija). - 88 str. : ilustr. ; 19 cm. - (Knjižnica U pravi trenutak)
Bilješka o autoru: str. 84-85.
ISBN 9789532082555
244
HK07-00156

SCHLINK, Basilea
Utješna riječ bolesnicima / M. Basilea Schlink ; [s njemačkog prevela Ingeborg Gočev]. - Đakovo : Karitativni fond UPT "Ne živi čovjek samo o kruhu", 2007. (Đakovo : Novi Time). - 121 str. ; 15 cm. - (Knjižnica U pravi trenutak ; 537)
Prijevod djela: Krankentrost - Buechlein.
ISBN 9532082593
248.143
248.153
HK07-00157

SLAP, Maja
Želim prijeći rijeku / Maja Slap. - Pazin : "Josip Turčinović", 2007. (Pazin : "Josip Turčinović"). - 110 str. : ilustr. ; 21 cm.
Bilješka o autorici: str. 109.
ISBN 9789536262632
244
HK07-00158

SVETA Mati slobode : zbirka Marijinskih litanija / priredio Emanuel Hoško. - 2. nadopunjeno izd. - Rijeka : "Adamić", 2007. ([Sv. Ivan Zelina] : BMG -Tiskara Zelina). - 89 str. ; 20 cm.
Nakl. 2000 primj. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789532193305
243
HK07-00159

VANIER, Jean
Pronaći mir / Jean Vanier ; [prijevod Marija Mitrović]. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2007. (Zagreb : Denona). - 87 str. ; 18 cm. - (Znakovi i gibanja ; 41)
Prijevod djela: Finding peace. - Nakl. 2000 primj. - Bilješke: str. 81.
ISBN 9789531103046
242:172.4
172.4:2
HK07-00160

Vidi br.: HK07-00157

25   Pastoralna teologija

SPOMEN knjiga : 1897.-2007. : Bratovština svete Vincence pod zaštitom Srca Isusova / [fotografije Zvonimir Atletić ; urednik Vinicije B. Lupis). - Blato : Župa Svih Svetih, 2007. (Split : Dalmacija papir). - 168 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 22 cm.
Nakl. 1000 primj. - Str. 7-9: Predgovor / Želimir Puljić.
ISBN 9789539573902
255(497.5 Blato)(067.5)
HK07-00161

VANIER, Jean
Sveta povijest osobe / Jean Vanier ; [prijevod Gordana Vujković Lamić]. - 2. izd. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2007. (Čakovec : "Zrinski"). - 304 str. ; 18 cm. - (Znakovi i gibanja ; 35)
Prijevod djela: Our journey home. - Nakl. 1000 primj. - Slika autora i bilješka o njemu na omotu.
ISBN 9789531103091
258
HK07-00162

Vidi br.: HK07-00682

26/27   Opća povijest Crkve

BARTOLIĆ, Marijan
Mons. dr. Ivan Pavić : u burnim građanskim i crkvenim zbivanjima u Istri : (1898.-1992.) / Marijan Bartolić. - Pazin : "Josip Turčinović", 2007. ([s. l. : s. n.]). - 190 str., [4] str. s tablama : ilustr. ; 22 cm.
Bibliografija: str [195] i uz tekst.
ISBN 9789536262656
262.14Pavić, I.
HK07-00163

BARUN, Miroslav
Kronika : sjećanja / Miroslav Barun. - Gaggenau-Rastatt : Hrvatska katolička misija, 2007. (Zagreb : Denona). - 251 str. : ilustr. u bojama, faks. ; 31 cm.
Na vrhu nasl. str.: Hrv. kat. misija Baden [i] Hrv. kat. misija Baden-Baden. - Zemljop. crtež na unut. str. 1. om. lista. - Autorova slika i bilješka o njemu: str. 251. - Zusammenfassung.
266.3(430.127.7=163.42)"197/200"
061.234(430.127.7=163.42)"197/200"
HK07-00164

CINDORI, Ivan
Kad ljubavi ne bih imao--- : duhovne vježbe / Ivan Cindori. - Zagreb : Filozofsko-teološki institut Družbe Isusove, 2007. (Zagreb : Grafocentar). - 288 str. ; 19 cm. - (Biblioteka Radost i nada ; 45)
Slika autora i bilješka o njemu na omotu.
ISBN 9789532310498
269.1
HK07-00165

GODFREY, Robert
Bogougodno slavljenje / Robert Godfrey ; [prijevod Damir Šuper]. - Osijek : Kršćanski centar "Dobroga Pastira", 2007. (Osijek : Studio HS internet). - 46 str. : 22 cm.
Prijevod djela: Pleasing God in our worship.
ISBN 9789536865185
264
284.1:264
HK07-00166

KARDINAL Kuharić u hrvatskom iseljeništvu : Zapadna Europa / priredio Vladimir Stanković. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost ; Glas Koncila, 2007. (Zagreb : Denona). - 747 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 20 cm. - (Likovi ; 38)
Nakl. 2000 primj. - Str. 5-8: Uvodna riječ / Vladimir Stanković. - Summary ; Zusammenfassung.
ISBN 9789531103077 (Kršćanska sadašnjost)
262.136.6 Kuharić, F.
HK07-00167

KODEKS kanonskog prava : uređen po odredbi sv. oca pape Pija X. : proglašen po nalogu pape Benedikta XV. : s predgovorom, izvorima i stvarnim kazalom stožernika Petra Gasparrija / preveo Franjo Herman ; priredio i uvod napisao Matija Berljak. - Zagreb : Glas Koncila, 2007. (Čakovec : "Zrinski"). - LIX, 1701 str. ; 25 cm.
Na spor. nasl. str.: Codex iuris canonici : Pii X pontificis maximi iussu digestus : Benedicti Papae XV auctoritate promulgatus. - Usporedo lat. izvornik i hrv. prijevod. - Uvod: str. [V]-VII. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789532410648
262.6(094)
348.1/.7
HK07-00168

LANG, Uwe Michael
Okretanje prema Gospodinu : orijentacija u liturgijskoj molitvi / U. [Uwe] M. [Michael] Lang ; predgovor napisao Joseph Ratzinger ; [preveli Ivan Antunović, Elvis Razov]. - Zagreb : Filozofsko-teološki institut Družbe Isusove, 2007. (Zagreb : Grafocentar). - 150 str. : ilustr. ; 19 cm. - (Biblioteka Radost i nada ; 47)
Prijevod djela: Turning towards the Lord. - Nakl. 300 primj. - Predgovor: str. 5-8. - Kratice: str. 121-124. - Bibliografija: str. 125-141 i uz tekst. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789532310535
264
265.3
HK07-00169

LEKCIONAR : Rimski misal obnovljen prema odluci Svetoga općega sabora Drugoga vatikanskog, proglašen vlašću pape Pavla VI. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2007-. - sv. ; 30 cm.
ISBN 9789531103008
264-1

1 : Nedjelje ABC i svetkovine Gospodnje. - 2007. (Varaždin : Varteks, Tiskara). - 669 str. : ilustr. u bojama.
O redu misnih čitanja: str. [13]-46. - Kratice biblijskih knjiga: str. 50. - Bibliografske bilješke uz uvodni tekst. - Biblijsko kazalo.
ISBN 9789531103008

HK07-00170

LOYOLA, Ignatius, sanctus
Duhovne vježbe : duhovne vježbe : upute za davanje vježbi (Direktorij) : dokumenti koji objašnjavaju tekst Duhovnih vježbi / Ignacije Lojolski. - 5. izd. - Zagreb : Filozofsko-teološki institut Družbe Isusove, 2007. ([Zagreb] : Tipotisak). - 202 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Duhovni život ; knj. 1)
Prema predgovoru, za ovo izd. korištena su sljedeća djela: Ejercicios espirituales, Directorio y Documentos (2a ed.) i Geistliche Uebungen und erlaeuternde Texte. - Pravo ime autora: Inigo de Onez Loyola. - Nakl. 1000 primj. - Sadržaj s nasl. str.: Duhovne vježbe ; Upute za davanje vježbi (Direktorij) ; Dokumenti koji objašnjavaju tekst Duhovnih vježbi. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789536257577
269.1(035)
HK07-00171

LUKENDA, Marko
Ivan Franjo Jukić - seine literarische und aufklaererische Taetigkeit / eingereicht von Marko Lukenda. - Zagreb : Pergamena ; Beč : Hrvatska katolička misija, 2007. (Zagreb : Grafomark). - 157 str. : ilustr., faks. ; 23 cm. - (Biblioteka Croaticum ; knj. 13)
Na poleđine nasl. lista podnasl.: Dissertation zur Erlangung des Doktorgrades an der Geisteswissenschaftlichen Fakultaet der Universitaet Wien bei Professoren: Josip Hamm, Vaclav František Maresch. - Kratice: str. 152. - Bibliografija: str. 153-157; bibliografske bilješke uz svako poglavlje.
ISBN 9789536576272 (Pergamena)
271.3 Jukić, I. F.
821.163.42(497.6).09 Jukić, I. F.
929 Jukić, I. F.
HK07-00172

MARAČIĆ, Ljudevit Anton
Creski Kolbe : Placido Cortese (1907.-1944.), franjevac konventualac : mučenik kršćanske ljubavi : u povodu stote obljetnice rođenja / Ljudevit Anton Maračić. - Zagreb : Hrvatska provincija sv. Jeronima franjevaca konventualaca, 2007. (Zagreb : Denona). - 212 str. + 16 tabli : ilustr. ; 19 cm.
Riassunto ; Povzetek.
ISBN 9789537154196
271.3 Cortese, P.
HK07-00173

MILIĆ, Jasmin
Povijesni pregled liturgije : s posebnim osvrtom na razvoj bogoslužja u protestantskim crkvama i crkvama reformacijske baštine / Jasmin Milić. - Osijek : Kršćanski centar "Dobroga Pastira", 2007. (Osijek : Grafika). - 192 str. ; 21 cm.
Autorova slika i bilješka o njemu na omotu. - Bilješke uz tekst. - Bibliografija: str. [181]-192.
ISBN 9789536865178
264(091)
284:264](497.5)
HK07-00174

MOLNAR, Antal, povjesničar
Le Saint-Siege, Raguse et les missions catholiques de la Hongie ottomane 1572-1647 / Antal Molnár ; [cartes Béla Nagy]. - Roma : Accademia d'Ungheria di Roma ; Budapest : Bibliotheque nationale de Hongrie : Societe pour l'encyclopedie de l'histoire de l'eglise en Hongrie, 2007. (Szeged : Imprimerie Juhasz Nyomda). - 431 str. : zemljop. crteži ; 24 cm. - (Bibliotheca Academiae Hungariae - Roma. Studia ; 1)
Bilješka o autoru na omotu. - Bibliografija: str. 361-401. - Imensko kazalo ; Kazalo zemljopisnih naziva.
ISBN 9789639662117
266(439=163.42)"15/16"
HK07-00175

RED čitanja : svagdanja čitanja. - 3. izd. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2007. (Varaždin : Tiskara Varteks). - 3 sv. (X, 368; XLVII, 454; XLVII, 432 str.) ; 24 cm.
Izv. stv. nasl.: Missale Romanum. - Hrpt. stv. nasl.: Svagdanja čitanja. - Na vrhu nasl. str.: Rimski misal, obnovljen prema odluci Svetog ekumenskog sabora Drugog vatikanskog a proglašen vlašću pape Pavla VI. - Kazalo.
264.02-12

sv. 1 : Svagdanja čitanja. - X, 368 ; 24 cm.
Biblijsko kazalo.

HK07-00176

STO godina nije samo prošlost : zbornik proslave 100. obljetnice Kongregacije sestara dominikanki sv. Anđela čuvara / priredili Frano Prcela i Dolores Matić. - Zagreb : Glas Koncila, 2007. (Zagreb : Denona). - 404 str. : ilustr., note, faks. (pretežno u bojama) ; 24 cm. - (Biblioteka Ljudi i događaji / Glas Koncila ; knj. 12)
Zastupljeni autori: Jure Krišto, Ante Mateljan, Mato Bošnjak, Ivan Mateljan, Frano Prcela, Špiro Marasović, Katarina Maglica, Ivica Raguž, Željko Mardešić, Ratko Perić, Marta Lončarević, Franko Oreb, Alena Fazinić. - Bibliografske bilješke uz tekst. - Summaries.
ISBN 9789532410785
271.2-055.2 Kongregacija sestara sv. Anđela Čuvara-9(067.5)
HK07-00177

STUHLMUELLER, Carroll
Biblijska razmatranja za korizmu / Carroll Stuhlmueller ; [prijevod Mislav Kovačić]. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2007. (Zagreb : Denona). - 160 str. ; 20 cm. - (Liturgijska pomagala ; knj. 61)
Prijevod djela: Biblical meditations for Lent. - Nakl. 1000 primj.
ISBN 9789531103066
264-941.4
22.06
HK07-00178

U služenju božjemu narodu : zbornik radova u čast msgr. dr. Antuna Škvorčevića prvoga požeškog biskupa prigodom 60. obljetnice života, 35. obljetnice svećeništva i 10. obljetnice biskupstva / [uredili Josip Krpeljević, Ivica Žuljević ; prijevod [sažetaka] na engleski Divna Ćurić]. - Požega : Biskupski ordinarijat, 2007. ([Zagreb] : Denona). - 910 str. : ilustr. (djelomice u bojama) ; 25 cm.
Zastupljeni autori: Ratko Perić, Bonaventura Duda, Stjepan Kožul, Tomislav Ivančić, Željko Tanjić, Branko Murić, Đuro Hranić, Marijan Biškup, Tonči Matulić, Pero Sudar, Josip Baričević, Vlatko Badurina, Stanko Lasić, Ivan Šaško, Petar Bašić, Marijan Steiner, Pero Aračić, Mihaly Szentmartoni, Jure Bogdan, Želimir Puljić, FranjoTopić, Vlado Košić, Bert Groen, Ivan Dugandžić, Nikola Hohnjec, Božo Lujić, Adalbert Rebić, Ivan Fuček, Mijo Korade, Ivan Golub, Emanuel Hoško, Marin Srakić, Franjo Šanjek, Tomislav Vuk, Tomislav Mrkonjić, Bogdan Kolar, Damir Vrbovec, Vladimir Bedenko, Željka Čorak, Ivanka Reberski, Marijan Repanić-Braun, Đurđica Cvitanović, Ivan Mirnik. - Popis akronima: str. 836. - Str. 827-830: Da svi budu jedno / Endre Langh. - Str. 831-834: Dugogodišnje poznantsvo / Ševko Omerbašić. - Bibliografija radova A. Škvorčevića: str. 837-874; bibliografske bilješke uz tekst. - Sažeci na više jezika. - Imensko kazalo.
ISBN 9789539757968
262.12 Škvorčević, A.(082)
HK07-00179

VUCO, Luka
Kršćanstvo i ti : kratki prikaz nauke o Bibliji i Crkvi prikladan za župski vjeronauk srednjoškolske mladeži i obrazovanje odraslih / Luka Vuco. - 2. izd. - Kaštel Novi : Župa sv. Petra apostola, 2007. (Split : Dalmacija papir). - 128 str. : ilustr. u bojama ; 23 cm.
ISBN 9539873827
268
HK07-00180

VUCO, Luka
Kršćanstvo i ti : kratki prikaz nauke o Bibliji i Crkvi prikladan za župski vjeronauk srednjoškolske mladeži i obrazovanje odraslih / Luka Vuco. - Kaštela : Župa sv. Petra apostola, 2007. (Split : Dalmacija papir). - 131 str. : ilustr. u bojama ; 23 cm.
ISBN 9539873827
268
HK07-00181

Vidi br.: HK07-00681

Vidi br.: HK07-00127

Vidi br.: HK07-00183

Vidi br.: HK07-00169

28   Kršćanske crkve, zajednice i sekte

BARTH, Karl
Uvod u evangeličku teologiju / Karl Barth ; prevela Marina Miladinov. - Zagreb : Teološki fakultet "Matija Vlačić Ilirik", 2007. (Cerna : Grafički obrt "Pauk"). - XI, 128 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Flaciana ; sv. 5)
Prijevod djela: Einfuehrung in die evangelische Theologie. - Bilješka o autoru: str. 125. - Bibliografija: str. 126-127.
ISBN 9789537307059
284
HK07-00182

KANONI sa sinode u Dordrechtu 1618.-1619. / [urednici Jasmin Milić, Dimitrije Popadić ; prijevod s latinskog Luka Marijanović]. - Osijek : Kršćanski centar "Dobroga Pastira" ; Novi Sad : Teološki fakultet, 2007. (Osijek : Grafika). - 76 str. ; 20 cm.
Izv. stv. nasl. "Canones synodi Dordrechtanae", p. 550-580; izvornik objavljen u: The creeds of christendom with a history and critical notes. - Str. [9]-13: Predgovor hrv. izdanju / Jasmin Milić.
ISBN 9789536865208
284.2
262.4(492 Dordrecht)"1618/1619"
HK07-00183

KEATING, Karl
Što katolici doista vjeruju : 52 odgovora na uobičajena pogrešna shvaćanja o katoličkoj vjeri / Karl Keating ; [prijevod Mijo Pavić]. - 3. izd. - Split : Verbum, 2007. (Split : Jafra print). - 183 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Fides ; 14)
Prijevod djela: What catolics really believe. - Bilješka o autoru na omotu. - Bibliografija: str. 175-178.
ISBN 9789536197750
282:230.1
230.112
HK07-00184

POMAGALO na putu nenasilja : zbirka osvrta i primjeri radionica za edukaciju članova crkava i vjerskih zajednica za nenasilno djelovanje / urednice Ana Raffai, Snježana Kovačević. - Osijek : Centar za mir, nenasilje i ljudska prava, 2007. (Zagreb : Bestias). - 77 str. : ilustr. ; 26 cm.
Nakl. 500 primj. - Bibliografija: str. 73.
ISBN 9789537338061
28:316.48](497.5)
HK07-00185

SMITH, Morton H.
Svjedočanstvo : uvod u kršćansku doktrinu / Morton H. Smith ; [prijevod Danijela Vidaković, Nenad Adžić]. - Osijek : Kršćanski centar "Dobroga Pastira", 2007. ([s. l. : s. n.]). - 144 str. ; 21 cm.
Prijevod djela: Testimony: an introduction to christian doctrine.
ISBN 9789536865192
284:230.1
HK07-00186

Vidi br.: HK07-00174

Vidi br.: HK07-00166

Vidi br.: HK07-00146

29   Druge religije. Mitologija

DESPOT, Đuro, liječnik
Dzogchen : the path to a natural state of consciousness / Duro [i. e.] Đuro Despot. - Rijeka : Eliksir, 2007. ([Zagreb] : Znanje). - 192 str. ; 22 cm.
Rječnik: str. 191.
ISBN 9789539671967
294.38
615.851.8
HK07-00187

OLDENBERG, Hermann
Buddha : njegov život, njegovo učenje, njegova zajednica / Hermann Oldenberg ; priredio Helmuth von Glasenapp ; prijevod i predgovor s pojmovno-kritičkim bilješkama i bibliografskim dodatkom Borislav Mikulić. - Zagreb : Demetra, 2007. ([s. l.] : Grafita). - XIX, 432 str. ; 25 cm. - (Demetra. Filosofska biblioteka Dimitrija Savića ; sv. 102)
Prijevod djela: Sein Leben, seine Lehre, seine Gemeinde. - Evropocentrizam i briga za isitnu: str. IX-XIX. - Str. 359-413: Hermann Oldenberg i njegovo životno djelo / H. von Glasenapp. - Bibliografija: str. 415-416; bibliografske bilješke uz tekst. - Predmetno i imensko kazalo.
ISBN 9789532250611
294.311.61
294.3
HK07-00188

ORLIĆ, Domagoj
Yoga na Zapadu : transformacijska snaga yoge u preplitanju svjetskih kultura / Domagoj Orlić ; [fotografije Hrvoje Grgić]. - Labin : MF naklada, 2007. ([s. l. : s. n.]). - 367 str. : ilustr. ; 22 cm.
Autorova slika i bilješka o njemu na omotu. - Bilješke: str. 263-276. - Rječnik sanskrtskih pojmova: str. 307-356. - Bibliografija: str. 281-305. - Summary. - Imensko kazalo.
ISBN 9789536875269
294.527
HK07-00189

SACINANDANA, Swami
Put velikog rastanka : [iz dnevnika jednog hodočašća na Himalaju] / Sadinandana Swami ; [s njemačkog prevela Irena Vojvodić]. - Zagreb : ISKCON-CVS, 2007. (Zagreb : GZH). - 169 str., [8] str. s tablama u bojama ; 22 cm.
Prijevod djela: Der Weg des grossen Abschieds. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu. - Rječnik: str.165-169. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9536195232
294.513.7(0:82-94)
HK07-00190

Vidi br.: HK07-00141

Vidi br.: HK07-00037

Vidi br.: HK07-00188

3DRUŠTVENE ZNANOSTI


ZBORNIK radova / [urednici Milan Jurina ... et al.]. - Zaprešić : Visoka škola za poslovanje i upravljanje "Baltazar Adam Krčelić", 2007. ([Zagreb] : Intergrafika). - 300 str. : ilustr., graf. prikazi ; 24 cm.
Zastupljeni autori: Ivan Cifrić, Nikola Skledar, Konstanca Korenčić Kampl, Ines Jemrić, Alan Labus, Tomislav Jelić, Milan Vukičević, Savo Vojnović, Mate Pušeljić, Ivona Santini, Tomislav Ivančević, Augustin Zbiljski, Marija Valčić, Katarina Šiber Makar, Ivana Ogrizek, Ana Skledar Matijević, Ana-Marija Krakić, Natalija Jurina Babović, Ksenija Stojaković. - Bilješke o autorima: str. 297-300. - Bibliografija uz svaki rad. - Summaries.
ISBN 9789539653956
3(082)
HK07-00191

30   Teorija i metodologija društvenih znanosti. Sociografija

305   Rodne studije

NATIONAL policy for the promotion of gender equality 2006.-2010. : pursuant to article 80 of the Constitution of the Republic of Croatia , the Croatian Parliament at its session held on 13th october 2006 adopted the following / [editor Helena Štimac Radin ; translation Jane Ann Tuškan i Natalija Lujo]. - Zagreb : Government of the Republic of Croatia, Office for Gender equality, 2007. (Zagreb : Publika). - 78 str. : graf. prikaz ; 24 cm.
Izvornik na hrv. jeziku. - Na vrhu nasl. str.: The Croatian Parliament 2527. - Nakl. 500 primj.
ISBN 9789539986283
305-055.2(497.5)"2006/2010"
342.7-055.2(497.5)"2006/2010"
HK07-00192

NUŽNOST feminističke teorije i prakse : kategorički feminizam / urednice Ankica Čakardić ... [et al.]. - Zagreb : Centar za ženske studije, 2007. (Zagreb : Gipa). - 232 str. ; 23 cm. - (Biblioteka FemFesta ; knj. 1)
Zastupljeni autori: Gordana Bosanac, Jana Drašler, Drago Car, Sandra Šević, Vesna Rožić, Tanja Ratković, Goran Pavlić, Biljana Kašić, Marjana Harcet, Hrvoje Jurić, Adriana Zaharijević, Ankica Čakardić, Maja Ivanković, Snježan Hasnaš, Željka Jelavić, Kristina Grgić, Marina Butorac, Ivana Percl, Slavica Jakobović Fribec, Šejla Šehabović. - Nakl. 500 primj. - Bilješke o autorima: str. 222-227. - Bibliografija iza svakog poglavlja; bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789536955138
305-055.2(082)
HK07-00193

311   Statistika

ŠOŠIĆ, Ivan, ekonomist
Pregled formula iz statistike / Ivan Šošić. - 5. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - VII, 84 str. ; 24 cm.
Bibliografija: str. 84. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789530303348
311(075.8)
519.22(075.8)
HK07-00194

314   Demografija

GRIZELJ, Marinko
Tablice mortaliteta Republike Hrvatske 2000.-2002. / [priredio Marinko Grizelj]. - Zagreb : Državni zavod za statistiku Republike Hrvatske, 2007. (Zagreb : Državni zavod za statistiku Republike Hrvatske). - 21 str. : graf. prikazi ; 30 cm.
Ime autora preuzeto s poleđine nasl. lista. - Nakl. 300 primj. - Kratice i znakovi: str. 8.
ISBN 9789536667994
314.4(497.5)
(497.5)
"2000/2002"
HK07-00195

LAUŠIĆ, Ante, povjesničar
Venezuela i Hrvati / Ante Laušić. - Zagreb : Institut za migracije i narodnosti : Hrvatska matica iseljenika, 2007. (Lukavec : Tiskara Markulin). - 184 str. : ilustr. (djelomice u bojama) ; 24 cm.
Bilješke uz tekst. - Bibliografija: str. 171-172. - Imensko kazalo.
ISBN 9789536028214 (Institut za migracije i narodnosti)
314.743(87=163.42)(091)
HK07-00196

316   Sociologija

BODIN, Dominique
Sport i nasilje u Europi / Dominique Bodin, Luc Robene, Stephane Heas. - Zagreb : Knjiga trgovina, 2007. (Zagreb : JiB). - 256 str. ; 24 cm.
Prijevod djela: Sport and violence in Europe. - Slike autora. - Bibliografija: str. 239-256 i uz tekst.
ISBN 9789536414093
316.723:796](4)
316.353:796](4)
796.073(4):316
HK07-00197

CIFRIĆ, Ivan
Bioetička ekumena : odgovornost za život susvijeta / Ivan Cifrić. - Zagreb : Pergamena, 2007. (Zagreb : Grafomark). - 279 str. ; 23 cm. - (Biblioteka Bioetika ; knj. 12)
Bilješke uz tekst. - Bibliografija: str. 253-268 i uz tekst. - Zusammenfassung: Bioethische Oekumene. - Imensko kazalo.
ISBN 9789536576296
316.334.5:504
179:504
HK07-00198

ĆIMIĆ, Esad
Drama a/teizacije / Esad Ćimić. - Sarajevo : TKD Šahinpašić ; Zagreb : BTC Šahinpašić, 2007. (Varaždin : Varteks, Tiskara). - XIII, 306 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Na kraju jednog doba)
Bibliografija: str. 297-301. - Imensko kazalo.
ISBN 9789539572103
316:2
HK07-00199

GIDDENS, Anthony
Sociologija / Anthony Giddens ; uz pomoć Karen Birdsall ; prema 4. engleskom izd. [s engleskoga prevela Rajka Rusan-Polšek]. - Zagreb : Nakladni zavod Globus, 2007. (Ljubljana : Euroadria). - XVII, 750 str. : ilustr. ; 25 cm. - (Udžbenici Sveučilišta u Zagrebu = Manualia Universitatis studiorum Zagrabiensis / Nakladni zavod Globus)
Prijevod djela: Sociology. - Bibliografija: str.[703]-717 i uz tekst. - Predmetno i imensko kazalo.
ISBN 9789531672008
316(075.8)
HK07-00200

KORENČIĆ-KAMPL, Konstanca
Znanost o društvu : priručnik / Konstanca Kampl Korenčić, Ines Jemrić. - Zaprešić : Visoka škola za poslovanje i upravljanje "Baltazar Adam Krčelić", 2007. ([Zagreb] : Intergrafika). - 173 str. ; 24 cm.
Bibliografija: str. 167-173.
ISBN 9789539653949
316(075.8)
HK07-00201

MALOVIĆ, Stjepan
Mediji i društvo / Stjepan Malović. - Opatija : ICEJ [i. e.] International Center for Education of Journalists from Central and Eastern Europe ; Zagreb : Sveučilišna knjižara, 2007. ([Zagreb] : Studio Moderna). - 144 str. : ilustr. ; 24 cm.
Slika autora i bilješka o njemu: str. 144. - Bibliografija: str. 137-138. - Predmetno i imensko kazalo.
ISBN 9789537015343
316.77
HK07-00202

OŠTARIĆ, Željko
Aktualizacija Durkheimove sociologijske teorije religije : novo čitanje Durkheimove teorije totemizma / Željko Oštarić ; [imensko i predmetno kazalo Renata Oštarić]. - Zadar : Sveučilište, 2007. (Čakovec : "Zrinski"). - 209 str. ; : 24 cm. - (Priručnici Sveučilišta u Zadru)
Autorova slika i bilješka o njemu na omotu. - Bibliografija: str. 179-185; bibliografske bilješke uz tekst. - Summary.
ISBN 9789537237202
316:2
316.253
HK07-00203

SEN, Amartya Kumar
Identitet i nasilje : iluzija sudbine / Amartya Sen ; prevela Maja Veić. - Zagreb : Poslovni dnevnik : Masmedia, [2007.] (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 190 str. ; 24 cm.
Prijevod djela: Identity and violence. - Podatak o god. izdavanja preuzet iz CIP zapisa. - Bilješke uz tekst. - Imensko kazalo ; Predmetno kazalo.
ISBN 9789531575010 (Masmedia)
316.73
316.624
316.356.4
HK07-00204

ŠALAJ, Berto
Socijalni kapital : Hrvatska u komparativnoj analizi / Berto Šalaj. - Zagreb : Fakultet političkih znanosti, 2007. (Čakovec : "Zrinski"). - 258 str. : graf. prikazi ; 21 cm. - (Biblioteka Politička misao. Hrvatska politologija ; 14)
Bibliografija: str. 241-258.
ISBN 9789536457434
316:330.14
330.14:316
HK07-00205

WILSON, Edward Osborne
O ljudskoj prirodi / Edward O. Wilson ; [preveo Belmondo Miliša]. - Zagreb : Naklada Jesenski i Turk, 2007. (Čakovec : "Zrinski"). - 242 str. ; 21 cm. - (Biblioteka 42)
Prijevod djela: On human nature. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu. - Rječnik pojmova: str. [193]-200. - Bilješke: str. [201]-230. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789532222531
316.24
HK07-00206

ŽUNEC, Ozren
Goli život : socijetalne dimenzije pobune Srba u Hrvatskoj / Ozren Žunec. - Zagreb : Demetra, 2007. ([s. l.] : Grafita). - 2 sv. : ilustr., zemljop. crteži, graf. prikazi (djelomice u bojama) ; 25 cm. - (Posebna izdanja Dimitrija Savića)
ISBN 9789532250689 (cjelina)
316.482.054(497.5)"1990/1995"
323.173(497.5=163.41)"1990/1995":316.48

Sv. 1. - XVIII, 550 str.
Popis kratica: str. XV-XVIII. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789532250697

HK07-00207

Sv.2 : Sv. 2. - XIV, 553-978 str.
Popis kratica: str. XI-XIV. - Bilješke uz tekst. - Bibliografija: str. 909-978.
ISBN 9789532250700

HK07-00208

Vidi br.: HK07-00375

Vidi br.: HK07-00150

Vidi br.: HK07-00375

Vidi br.: HK07-00220

Vidi br.: HK07-00204

Vidi br.: HK07-00951

Vidi br.: HK07-00679

Vidi br.: HK07-00204

Vidi br.: HK07-00680

Vidi br.: HK07-00662

Vidi br.: HK07-00718

Vidi br.: HK07-00060

Vidi br.: HK07-00197

Vidi br.: HK07-00149

Vidi br.: HK07-00377

Vidi br.: HK07-00370

Vidi br.: HK07-00203

Vidi br.: HK07-00225

Vidi br.: HK07-00058

Vidi br.: HK07-00214

32   Politika

BIDELEUX, Robert
The Balkans : a post-comunist history / Robert Bideleux and Ian Jeffries. - 1st ed. - London ; New York : Routledge, cop. 2007. ([s. l. : s. n.]). - XIX, 620 str. : zemljop. crtež ; 24 cm.
Tiskano u Velikoj Britaniji. - Kratice: str. XV-XIX. - Bibliografija: str. [595]-608. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 0415009634 (ppb)
32(497)
(497)
"1990/2005"
HK07-00209

PAVLETIĆ, Vlatko
Tuđmanova doktrina i drugi članci / Vlatko Pavletić. - Zagreb : Epifanija, 2007. (Zagreb : Denona). - 354 str. ; 24 cm.
Bilješka o autoru: str. 347-349.
ISBN 9789537077068
32-05 Tuđman, F.
32(497.5)"19"
HK07-00210

REITSCHUSTER, Boris
Vladimir Putin : kamo vodi Rusiju? / Boris Reitschuster ; preveo Željko Pavić. - Zagreb : Prometej, 2007. (Sv. Ivan Zelina : Tiskara Zelina). - 268 str. : ilustr. ; 25 cm. - (Biblioteka Liber memorabilium)
Prijevod djela: Wladimir Putin : wohin steuert er Russland?. - Slika autora i bilješka o njemu na omotu. - Predgovor: str. 7-9. - Bibliografija: str. 260-261. - Imensko Kazalo.
ISBN 9789536460724
32-05 Putin, V.
323(47)"199/200"
HK07-00211

VUKOVIĆ, Milan, pravnik
Dr. Franjo Tuđman u sudskim dosjeima : (11. siječnja 1972.-10. lipnja 1990.) / Milan Vuković ; priredio i uredio Mladen Pavković. - 2. prošireno izd. - Koprivnica : Alineja (UBIUDR Podravka), 2007. (Varaždin : Varteks, Tiskara). - 149 str. : ilustr., faks. ; 21 cm. - (Dokumenti i svjedočanstva)
Faks. i ilustr. i na unut. str. om. listova. - Autorova slika i bilješka o njemu: str. [151].
ISBN 9537103129
32-05 Tuđman, F.
929 Tuđman, F."1972/1990"(094)
342.511(497.5)"199"
HK07-00212

ŽANIĆ, Ivo
Flag on the mountain : a political anthropology of the war in Croatia and Bosnia-Herzegovina 1990-1995 / Ivo Žanić ; translated from the Croatian by Graham McMaster with Celia Hawkesworth. - London : Saqi : The Bosnian Institute, 2007. ([s. l. : s. n.]). - 566 str., [8] str. s tablama u bojama : ilustr. ; 24 cm.
Bibliografija: str. 532-554; bibliografske bilješke uz tekst. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9780863568152 (Saqi)
32.019.5(497.5)"1990/1995":39
808.5:32
32.019.5(497.6)"1990/1996":39
HK07-00213

Vidi br.: HK07-00231

Vidi br.: HK07-00213

Vidi br.: HK07-00210

Vidi br.: HK07-00227

321   Oblici političke organizacije. Država kao politička vlast

CROUCH, Colin
Postdemokracija / Colin Crouch ; preveli Irena Skrt i Damir Mikuličić. - Zagreb : Izvori, 2007. ([s. l. : s. n.]). - 134 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Izvori sutrašnjice)
Prijevod djela: Postdemocrazia. - Bilješka o autoru: str. [129]. - Bibliografija: str. [131]-134.
ISBN 9789532032741
321.7
316.42.063.3
HK07-00214

ERENT-SUNKO, Zrinka
Atenske demokratske institucije i njihov odraz na socijalne pojave : (6.-4. str. pr. n. e.) / Zrinka Erent-Sunko. - Zagreb : Pravni fakultet, 2007. (Zagreb : Sveučilišna tiskara). - VIII, 171 str. ; 24 cm.
Bilješke uz tekst. - Bibliografija: str. 167-171 i uz tekst.
ISBN 9789532700114
321.15(38)
HK07-00215

SCHELLING, Thomas C.
Strategija sukoba / Thomas C. Schelling ; prijevod Sanda Tomičić ; [izrada kazala Ana Kapetanović]. - Zagreb : Poslovni dnevnik ; Masmedia, [2007.] (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 286 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Menadžment)
Prijevod djela: The strategy of conflict. - Podatak o god. izdavanja preuzet iz CIP zapisa. - Bibliografske bilješke uz tekst. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789531575003 (Masmedia)
321.7:519.83
HK07-00216

Vidi br.: HK07-00073

Vidi br.: HK07-00346

323   Unutarnja politika

ANTIĆ, Ljubomir, povjesničar
Velikosrpski nacionalni programi : ishodišta i posljedice / Ljubomir Antić. - Zagreb : Golden marketing - Tehnička knjiga : Hrvatski institut za povijest, 2007. (Zagreb : Znanje). - 335 str. ; 25 cm.
Bilješka o autoru: str. 335. - Bibliografija: str. 321-327 i uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 9789532122855 (Golden marketing - Tehnička knjiga)
323.1(497.11)(091)
327(497.11)(091)
HK07-00217

BOJADŽISKI, Ognen
Makedonci u Hrvatskoj : kronološki aspekti / Ognen Bojadžinski. - Zagreb : Zajednica makedonaca u Republici Hrvatskoj, 2007. (Zagreb : Tiskara Kasanić). - 133 str. : ilustr. ; 23 cm.
Bibliografija: str. 88-90.
ISBN 9789537328030
323.15(497.5=163.3)(091)
HK07-00218

DE Luca, Vincenzo Maria
La memoria non condivisa : (Venezia Giulia contesa 1914-1941) / Vincenzo Maria de Luca. - Roma : Edizioni Settimo Sigillo, 2007. (Manocalzati : La Stampa Editoriale SRL). - 203 str., XXXI str. s tablama ; 21 cm. - (Saggi ; 103)
Str. 9-12: Prefazione / Marino Micich. - Bilješka o autoru: str. 201. - Bibliografija: str. 195-198; bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 8861480225
323.15(497.5-3 Istra=131.1)"191/194"
HK07-00219

HUNTINGTON, Samuel P.
Tko smo mi? : izazovi američkom nacionalnom identitetu / Samuel P. Huntington ; preveo Mirko Kovač. - Zagreb : Izvori, 2007. ([s. l. : s. n.]). - 391 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Biblioteka Izvori sutrašnjice)
Prijevod djela: Who are we?. - Bilješka o autoru na omotu. - Bilješke: str. [347]-379. - Predmetno i imensko kazalo.
ISBN 9789532032727
323.1(73)
316.356.4(73)
HK07-00220

LEKSIKON podunavskih Hrvata - Bunjevaca i Šokaca / [glavni urednik Slaven Bačić]. - Subotica : Hrvatsko akademsko društvo, 2004- . (Subotica : Printex). - sv. : ilustr., zemljop. crteži ; 24 cm.
ISBN 8685103037 (cjelina)
323.15(497.113=163.42)(031)
929(497.113=163.42)(031)

7 : Dž - F. - 2007. - IV, 107 str.
Nakl. 1000 primj.
ISBN 9788685103100

HK07-00221

MILETTO, Enrico
Istria allo specchio : storia e voci diuna terra di confine / Enrico Miletto. - Milano : Franco Angeli, 2007. (Milano : Tipomonza). - 292 str. : ilustr. ; 23 cm. - (Collana dell'Istituto piemontese per la storia della Resistenza e della societa contemporanea "Giorgio Agosti")
Bibliografija: str. 277-287; bibliografske bilješke uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 9788846484987
323.15(497.5-3 Istra=131.1)"19"
323.15(497.4-3 Istra=131.1)"19"
HK07-00222

NAZOR, Ante, ml.
Počeci suvremene hrvatske države : (kronologija procesa osamostaljenja Republike Hrvatske od Memoranduma SANU 1986. do proglašenja neovisnosti 8. listopada 1991.) / [autor teksta Ante Nazor ; prijevod sažetaka na engleski jezik Janko Paravić]. - Zagreb : Hrvatski memorijalno-dokumentacijski centar Domovinskog rata, 2007. ([Zagreb] : Stega tisak). - 159 str. : ilustr. (djelomice u bojama) ; 22 cm.
Podatak o autoru preuzet sa str. [2]. - Bibliografija: str. 156-157. - Summary: The beginnings of the modern Croatian state.
ISBN 9789537439019
323.1(497.5)"1986/1991"
HK07-00223

NOVI obzori suvremenog terorizma i antiterorizma : hrvatsko motrište / [urednik Davor Derenčinović]. - Zagreb : Pravni fakultet : Akademija pravnih znanosti Hrvatske, 2007. (Zagreb : Sveučilišna tiskara). - 133 str. ; 24 cm.
Prema predgovoru, knjiga sadrži radove sa znanstvenog skupa, održanog u Zagrebu 9. svibnja 2006. pod nazivom Novi obzori suvremenog terorizma i antiterorizma. - Zastupljeni autori: Mirko Bilandžić, Davor Derenčinović, Davorin Lapaš, Lana Milivojević Kruljac, Kristian Turkalj, Snna-Maria Getoš, Maja Munivrana. - Bibliografija uz neke radove i uz tekst. - Summaries.
ISBN 9789532700039 (Pravni fakultet)
323.28(100)(063)
HK07-00224

PAVKOVIĆ, Mladen
Nisu krivi što su živi / Mladen Pavković. - Koprivnica : Alineja (UBIUDR Podravka), 2007. (Varaždin : Tiskara Varteks). - 12 str., [36] str. s tablama u bojama ; 18 cm. - (Dokumenti i svjedočanstva)
Ilustr. u bojama na oba spojna lista. - Autorova slika i bilješka o njemu: str. [37-39].
ISBN 9789537103231
323.15(497.5=214.58)
316.66(497.5=214.58)
HK07-00225

PONOŠ, Tihomir
Na rubu revolucije - studenti '71. / Tihomir Ponoš ; [izrada kazala Ana Jurjević]. - Zagreb : Profil international, 2007. (Zagreb : Profil). - 219 str., 20 str. s tablama ; 24 cm.
Bibliografija: str. 207-209. - Imensko kazalo.
ISBN 9789531205436
323.25-057.87(497.5)"1971"
323.1(497.1=163.42)"1971"
HK07-00226

SERBIA since 1989 : politics and society under Milošević and after / edited by Sabrina P. [Petra] Ramet and Vjeran Pavlaković ; with a new epilogue by James B. Lyon. - Seattle : University of Washington Press, 2007. ([s. l. : s. n.]). - X, 440 str. : zemljop. crtež ; 24 cm. - (Jackson School publications in international studies)
Zastupljeni hrvatski autori: Biljana Bijelić, Reneo Lukić, Vjeran Pavlaković. - Serbia after the death of Milošević: str. [414]-420. - Rječnik: str. [421]-424. - Bilješke o autorima: str. [425]-429. - Bibliografija uz svaki rad. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9780295986500
323.22(497.11)"199"
32-05 Milošević, S.
HK07-00227

ŠEŠELJ, Vojislav
Rimokatolički zločinački projekat veštačke hrvatske nacije / Vojislav Šešelj. - Beograd : Srpska radikalna stranka, 2007. (Zrenjanin : "Dragić"). - 1031 str. ; 23 cm.
Ćir. - Nakl. 3600 primj.
ISBN 867886009X
323.1(497.5:497.11)"19"
HK07-00228

TOLIĆ, Benjamin
Tko smo mi? : ogled o naciji i državi / Benjamin Tolić. - Zagreb : vlast. nakl., 2007. (Zagreb : Dino tisk). - 153 str. ; 22 cm.
Slika autora i bilješka o njemu: str. 153.
ISBN 9789539589804
323(497.5)
HK07-00229

Vidi br.: HK07-00141

Vidi br.: HK07-00222

Vidi br.: HK07-00211

Vidi br.: HK07-00362

Vidi br.: HK07-00357

Vidi br.: HK07-00207

Vidi br.: HK07-00350

Vidi br.: HK07-00740

Vidi br.: HK07-00226

Vidi br.: HK07-00286

327   Međunarodni politički odnosi. Vanjska politika

BERRIDGE, Geoff R.
Diplomacija : teorija i praksa / Geoff R. Berridge ; prevela Ksenija Jurišić. - 2. hrvatsko izd. - Zagreb : Fakultet političkih znanosti, 2007. (Čakovec : "Zrinski"). - 258 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Politička misao / Fakultet političkih znanosti ; sv. 49)
Prijevod djela: Diplomacy. - Bibliografija: str. 225-239; bilješke i bibliografija uz svako poglavlje. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789536457243
327.82
HK07-00230

KERIM, Srđan A.
Balkan, Europa i UN : mostovi prema budućnosti / Srđan Kerim ; [preveo s makedonskog Goran Kerim]. - Zagreb : Prometej, 2007. (Sv. Ivan Zelina : Tiskara Zelina). - 271 str. ; 25 cm. - (Posebno izdanje / Prometej)
Autorova slika i bilješka o njemu na omotu. - Str. 261-271: Od Balkana do UN - kreativna diplomacija Srđana Kerima / Damir Grubiša. - Bibliografija: 249-252 i uz tekst. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789536460670
327(4)"19/20"
327(497.7)"19/20"
32 Kerim, S. A.
HK07-00231

MURSALO, Tvrtko Andrija
Prvoimenovani hrvatski poklisari i veleposlanici od 1990. do danas / [autor Tvrtko Andrija Mursalo]. - Zagreb : Ministarstvo vanjskih poslova i europskih integracija Republike Hrvatske, 2007. ([Zagreb] : Grafomark). - 28 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm.
Autorovo ime preuzeto sa str. [2].
ISBN 9789537010812
327.8(497.5)(091)
(497.5)
"199/201"
HK07-00232

PRISTUPANJE Europskoj uniji : očekivani ekonomski učinci / [uredništvo Valerija Botrić ... et al.]. - Zagreb : Ekonomski institut, 2007. (Zagreb : Krinen). - 146 str. : graf. prikazi (pretežno u boji) ; 24 cm.
Nakl. 500 primj. - Bibliografija: str. 143-146.
ISBN 9789536030330
327.39(497.5:4-67 EU)
HK07-00233

THE Western Balkans on their way to the EU? /Siniša Kušić, Claudia Grupe (eds.). - Frankfurt am Main : Peter Lang, 2007. ([s. l. : s. n.]). - 155 str : graf. prikazi ; 21 cm.
Zastupljeni autori: Paulina Biernacka, Daniel Goeler, Vedran Horvat, Isa Mulaj, Siniša Kušić, Claudia Grupe. - Bibliografija uz svaki rad i uz tekst.
ISBN 9783631558966
327.39(497)
(497)
"199/200"
(082)
HK07-00234

Vidi br.: HK07-00231

Vidi br.: HK07-00361

Vidi br.: HK07-00217

Vidi br.: HK07-01310

328   Parlamenti. Vlade

GUÉGUEN, Daniel
Europsko lobiranje / Daniel Gueguen ; [predgovor Nadan Vidošević ; pogovor Danijela Božić ; prijevod Martina Belić]. - Zagreb : Miropictures : Novum, 2007. ([Zagreb] : Tiskara Svebor). - 142 str. : ilustr., graf. prikazi u bojama ; 30 cm.
Prijevod djela: European lobbying. - Predgovor: str. [3]. - Pogovor: str. [144].
ISBN 9789537451028 (Miropictures)
328.184(4-67 EU)
HK07-00235

VIDAČAK, Igor
Lobiranje : interesne skupine i kanali utjecaja u Europskoj uniji / Igor Vidačak. - Zagreb : Planetopija, 2007. (Sveta Nedelja : Kratis). - 203 str. : ilustr. ; 23 cm. - (Biblioteka Pro-fit)
Bilješke: str. [181]-198. - Bilješka o autoru: str. [205]. - Bibliografija: str. [169]-180. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789532570533
328.184(4-67EU)
341.17(497.5:4-67EU)"200"
HK07-00236

Vidi br.: HK07-00306

329   Političke stranke i pokreti

KRIZA i transformacija političkih stranaka / priredili Anđelko Milardović, Dražen Lalić, Zoran Malenica. - Zagreb : Centar za politološka istraživanja, 2007. ([Donja Lomnica] : Ekološki glasnik). - 151 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Forum CPI ; knj. 2)
Zastupljeni autori: Anđelko Milardović, Zoran Malenica, Vladimir Vujčić, Josip Kregar, Dražen Lalić, Mario Jelušić, Zdravko Petak. - Bilješke o autorima: str. 153. - Bibliografija uz svaki rad; bibliografske bilješke uz tekst. - Summary.
ISBN 9789537022136
329(497.5)"2000/2006"(082)
HK07-00237

33   Ekonomija. Ekonomske znanosti

BABIĆ, Mate, ekonomist
Makroekonomija / Mate Babić. - 15. dopunjeno i izmijenjeno izd. - Zagreb : Mate, 2007. (([Zagreb] : ITG digitalni tisak). - XIV, 695 str. : graf. prikazi ; 24 cm. - (Biblioteka Gospodarska misao)
Bibliografija: str. 685-695. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789532460414 (Mate)
330.101.541(075.8)
HK07-00238

JACOBS, Jane
Gradovi i bogatstvo naroda : kako se zaista pokreće ekonomski razvoj / Jane Jacobs ; [prijevod s engleskoga Ratko Bošković]. - Zagreb : Metropress, 2007. (Zagreb : Feroproms). - 280 str. ; 23 cm.
Prijevod djela: Cities and the wealth of nations. - Bilješke: str. [253-270]. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789539996220
330.35(091)
HK07-00239

SAMUELSON, Paul Anthony
Ekonomija / Paul A. [Anthony] Samuelson, William D. Nordhaus ; [prevoditelji Kristina Kruhak, Josip Funda, Ana Šabić]. - 18. izd. - Zagreb : Mate, 2007. ([Grude] Grafotisak). - XXXIV, 775 str. : graf. prikazi u boji ; 26 cm. - (Biblioteka Gospodarska misao)
Prijevod djela: Economics. - Slike autora i bilješke o njima: str. III. - Pojmovnik: str. 731-751. - Bibliografija uz svako poglavlje. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789532460285
33(075.8)
HK07-00240

SMITH, Adam
Istraživanje prirode i uzroka bogatstva naroda / Adam Smith ; prijevod i predgovor Marijan Hanžeković ; [izrada kazala Ivana Kirinić]. - Zagreb : Masmedia : Poslovni dnevnik, 2007. ([Zagreb] : Grafički zavod Hrvatske). - 938 str. ; 24 cm.
Prijevod djela: An inquiry into the nature and causes of the wealth of nations. - Bilješka o autoru na omotu. - Predgovor: str. 13-33. - Bibliografija: str. 931-938 i uz tekst. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789531575041 (Masmedia)
330.82
HK07-00241

VRANJICAN, Stjenko
Politička ekonomija / Stjenko Vranjican. - Izmijenjeno i dopunjeno izd. - Zagreb : Pravni fakultet, 2007. ([Zagreb] : Sveučilišna tiskara). - VIII, 580 str. : graf. prikazi ; 24 cm. - (Udžbenici Sveučilišta u Zagrebu = Manualia Universitatis studiorum Zagrabiensis)
Pojmovnik: str. 557-580. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789532700107
330.1(075.8)
HK07-00242

WASSERBAUER, Branko
Osnove ekonomije / Branko Wasserbauer. - 2. dopunjeno izd. - Karlovac : Veleučilište u Karlovcu, 2007. (Duga Resa : Tiskara Galović). - 340 str. : ilustr., graf. prikazi ; 24 cm.
Nakl. 400 primj. - Bibliografija: str. 337-340 i uz tekst.
ISBN 9789537343057
33(075.8)
HK07-00243

Vidi br.: HK07-00272

Vidi br.: HK07-00205

Vidi br.: HK07-00008

331   Rad. Zapošljavanje. Organizacija rada. Sindikati

HRVATSKA. Zakoni
Zakon o zaštiti na radu : (redakcijski pročišćeni tekst) : (N.N., br. 59/96., 94/96., 114/03. i čl. 82. Zakona o izmjenama i dopunama Zakona o gradnji, N.N. br. 100/04.) / [urednica Gordana Baraba]. - 5. izd. - Zagreb : ZIRS [i. e.] Zavod za istraživanje i razvoj sigurnosti, 2007. (Zagreb : Intergrafika). - 101 str. ; 17 cm. - (Zbirka propisa / ZIRS ; 1)
Nakl. 500 primj.
ISBN 9789536412594
331.45(497.5)(094.5)
HK07-00244

ISTRAŽIVANJE o jednakim mogućnostima na tržištu rada / [uredile Iris Valković, Gordana Obradović-Dragišić]. - Zagreb : Centar za edukaciju, savjetovanje i istraživanje, 2007. ([s. l. : s. n.]). - 96 str. : ilustr. ; 19 cm.
Nakl. 500 primj. - Bibliografija: str. 89. - Summary.
ISBN 9789537203047
331.5-055.2(497.5)
HK07-00245

KACIAN, Nenad
Sigurnost pri građevinskim radovima / [Nenad Kacian]. - 9. izd. - Zagreb : ZIRS [i. e.] Zavod za istraživanje i razvoj sigurnosti, 2007. (Zagreb : URIHO, Proizvodnja Tisak). - 126 str. : ilustr. u boji ; 19 cm. - (Osposobljavanje za rad na siguran način ; 7)
Autorovo ime preuzeto sa str. 2. - Nakl. 300 primj.
ISBN 9789536412709
331.45:69](035)
69.05:331.45](035)
HK07-00246

OBRAČUN plaća i drugog dohotka u 2007. godini / [urednici Kornelija Sirovica, Marija Zuber]. - Zagreb : Hrvatska zajednica računovođa i financijskih djelatnika, 2007. (Zagreb : Sveučilišna tiskara). - VIII, 280 str. ; 24 cm. - (Računovodstvo i financije)
Sadrži i: Zakon o doprinosima za obvezna osiguranja.
331.2(497.5)
HK07-00247

RUKOVALAC : priručnik za rukovaoce strojevima i uređajima za prihvat, podizanje, prijenos, prijevoz i odlaganje tereta : toranjske dizalice, masne i portalne dizalice, autodizalice, hidrauličke dizalice, hidrauličke platforme, viličari, elektrokolica / [glavna urednica Ljubica Dunaj-Mutak]. - 12. izd. - Zagreb : ZIRS [i. e.] Zavod za istraživanje i razvoj sigurnosti, 2007. (Zagreb : Intergrafika). - 269 str. : ilustr. u boji ; 24 cm.
Nakl. 500 primj.
ISBN 9789536412624
331.45:621.8](035)
656.52(035)
621.86/.87(035)
HK07-00248

SIGURNOST i zaštita pri radu u industriji / [urednica Gordana Baraba]. - 9. izd. - Zagreb : ZIRS [i. e.] Zavod za istraživanje i razvoj sigurnosti, 2007. (Zagreb : Intergrafika). - 284 str. : ilustr. (pretežno u boji) ; 19 cm.
Nakl. 1000 primj.
ISBN 9789536412341
331.45:338.45(035)
HK07-00249

SIGURNOST na radu pri održavanju motornih vozila / [urednica Gordana Baraba]. - 5. izd. - Zagreb : ZIRS [i. e.] Zavod za istraživanje i razvoj sigurnosti, 2007. (Zagreb : URIHO, Proizvodnja Tisak). - 65 str. : ilustr. u boji ; 19 cm. - (Osposobljavanje za rad na siguran način ; 9)
Nakl. 300 primj.
ISBN 9789536412242
331.45:629.33](035)
629.33:331.45](035)
HK07-00250

SIGURNOST na radu u trgovini / [urednica Gordana Baraba]. - 4. izd. - Zagreb : ZIRS [i. e.] Zavod za istraživanje i razvoj sigurnosti, 2007. (Zagreb : Intergrafika). - 60 str. : ilustr. u boji ; 19 cm. - (Osposobljavanje za rad na siguran način ; 5)
Nakl. 300 primj.
ISBN 9789536412198
331.45:658.8](035)
658.8:331.45](035)
HK07-00251

SIGURNOST pri radu s dizalicama upravljanim iz kabine / [urednica Gordana Baraba]. - 5. izd. - Zagreb : Zavod za istraživanje i razvoj sigurnosti, 2007. (Sveti Ivan Zelina : Tiskara Zelina). - 98 str. : ilustr. u boji ; 19 cm. - (Osposobljavanje za rad na siguran način ; 29)
ISBN 9789536412327
331.45:621.873](035)
621.873:331.45](035)
HK07-00252

ŠTEFAN, Vlado
Sigurnost pri održavanju niskonaponskih električnih instalacija i uređaja / [Vlado Štefan ; crteži Blaž Despenić]. - 10. izd. - Zagreb : ZIRS [i. e.] Zavod za istraživanje i razvoj sigurnosti, 2007. (Zagreb : Intergrafika). - 145 str. : ilustr. (pretežno u boji) ; 20 cm. - (Osposobljavanje za rad na siguran način ; 27)
Autorovo ime preuzeto sa str. 2. - Nakl. 500 primj.
ISBN 9789536412068
331.45:621.31](035)
614.825(035)
HK07-00253

TELEBEC, Sandra
Računalo i zdravlje / [autor Sandra Telebec]. - 2. izd. - Zagreb : Zavod za istraživanje i razvoj sigurnosti, 2007. (Zagreb : Intergrafika). - 64 str. : ilustr. ; 21 cm.
Podatak o autorici preuzet s poleđine nasl. lista. - Nakl. 1000 primj.
ISBN 9789536412723
331.101.1:004
004:331.101.1
HK07-00254

Vidi br.: HK07-00842

332   Regionalna ekonomika. Ekonomika zemljišta. Ekonomika stanovanja

SANTINI, Guste
Vodič za razumijevanje nekretnina / [Guste Santini i Stevo Karaica]. - Zagreb : Rifin, 2007. (Zagreb : Intergrafika). - 147 str. : ilustr. u bojama ; 22 cm.
Podatak o autorima preuzet s omota. - Nakl. 5000 primj. - Slike autora i bilješka o njima na omotu.
ISBN 9789537413019
332.7(497.5)(036)
HK07-00255

336   Financije. Porezi. Carine. Bankarstvo. Monetarni sustav

DIREKTIVA vijeća 2006/112/EZ-a o zajedničkom sustavu poreza na dodanu vrijednost / [glavna urednica Mirjana Jerković]. - Zagreb : Institut za javne financije, 2007. (Zagreb : GIPA). - 317 str. ; 20 cm.
Na vrhu nasl. str.: Porezni vjesnik. - Nakl. 2500 primj.
ISBN 9789536047802
336.223(4-67 EU)(094)
HK07-00256

DOPRINOSI, naknade, članarine. - Pag : Ex, 2007. (Pag : Ex). - 1 sv. (razl. pag.) ; 24 cm. - (Porezi i doprinosi ; knj. 3)
336.2(497.5)(094)
HK07-00257

DRŽAVNI porezi (porez na dodanu vrijednost, trošarine) i dopušteni manjkovi. - Pag : Ex, 2007. (Pag : Ex). - 1 sv. (razl. pag.) ; 24 cm. - (Porezi i doprinosi : komplet pročišćenih tekstova propisa)
Sadrži i: Zakon o porezu na dodanu vrijednost ; Carinski zakon ; Zakon o posebnom porezu na naftne derivate ; Zakon o posebnom porezu na pivo ; Zakon o posebnom porezu na bezalkoholna pića ; Zakon o posebnom porezu na alkohol ; Zakon o posebnim porezima na osobne automobile, ostala motorna vozila, plovila i zrakoplove ; Zakon o posebnom porezu na duhanske proizvode ; Zakon o posebnom porezu na kavu ; Zakon o posebnom porezu na luksuzne proizvode ; Zakon o porezu na premije osiguranja od automobilske odgovornosti i premije kasko osiguranja cestovnih vozila.
336.2(497.5)(035)
HK07-00258

FINANCIJSKO upravljanje i kontrola u javnom sektoru / [urednici Ljerka Linzbauer, Davor Vašiček]. - Zagreb : Hrvatska zajednica računovođa i financijskih djelatnika, 2007. (Zagreb : Sveučilišna tiskara). - 209 str. ; 24 cm. - (Računovodstvo i financije)
Na nasl. str. i omotu: Riznica. - Zastupljeni autori: Ljerka Linzbauer, Gordana Parać, Davor Kozina, Gordana Vojnović. - Sadrži i: Zakon o sustavu unutarnjih financijskih kontrola u javnom sektoru.
ISBN 9789536480982
336.13
HK07-00259

HRVATSKA. Zakoni
Zakoni s područja financiranja i kreditiranja / priredio Dražen Kozulić. - [Zagreb] : Novi informator, 2007. (Zagreb : GZH). - 225 str. ; 28 cm.
Sadržaj s nasl. str.: Zakon o leasingu : (Nar. nov., br. 135/06) ; Zakon o bankama : (Nar. nov., br. 84/02 i 141/06) ; Zakon [o] kreditnim unijama : (Nar. nov., br. 141/06) ; Zakon o tržištu vrijednosnih papira : (Nar. nov., br. 84/02 i 138/06).
336(497.5)(094.5)
HK07-00260

HRVATSKI porezni propisi u 2007. : redakcijski pročišćeni tekstovi / [redaktorica i urednica Kornelija Sirovica]. - Zagreb : Hrvatska zajednica računovođa i financijskih djelatnika, 2007. (Zagreb : Sveučilišna tiskara). - 611 str. ; 24 cm. - (Računovodstvo i financije)
ISBN 9789536480920
336.2(497.5)(094.5)
HK07-00261

JANČIEV, Zoran
Hrvatski porezni sustav / [autori Zoran Jančiev, Josip Supić, Damir Živković]. - Zagreb : Institut za javne financije, 2007. (Zagreb : Gipa). - 129 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Porezni priručnici i brošure)
Nakl. 10000 primj.
ISBN 9789536047840
336.2(497.5)(035)
(497.5)
(035)
HK07-00262

KRAFT, Evan
Kolika je konkurencija u hrvatskom bankarskom sektoru? / Evan Kraft. - Zagreb : Hrvatska narodna banka, Direkcija za izdavačku djelatnost, 2007. (Zagreb : Kratis). - 43 str. : graf. prikazi u boji ; 30 cm. - (Istraživanja / Hrvatska narodna banka ; 19)
Bibliografija: str. 41-43.
336.71(497.5)
HK07-00263

KUSAKOVIĆ, Andreja
Poslovanje preko jedinstvenog računa državne riznice : seminarski priručnik za proračune i proračunske korisnike / Andreja Kusaković ... [et al.]. - Zagreb : TEB - poslovno savjetovanje, 2007. (Sv. Ivan Zelina : Tiskara Zelina). - 113 str. ; 24 cm.
Ostali zastupljeni autori: Katica Blažeković, Mladenka Karačić.
336.12(497.5)(035)
HK07-00264

NAREDBA o načinu uplaćivanja prihoda proračuna, obveznih doprinosa te prihoda za financiranje drugih javnih potreba u 2007. godini. - Pag : Ex, 2007. (Pag : Ex). - 200 str. ; 24 cm. - (Porezi i doprinosi : komplet pročišćenih tekstova propisa)
336.14(497.5)"2007"(094)
HK07-00265

POREZI : zbirka stajališta Ministarstva financija o primjeni poreznih propisa : PDV, nekretnine, posebni porezi, dohodak, doprinosi, dobit, ostala javna davanja, opći porezni zakon / [urednici Miljenka Cutvarić, Danica Lončar Galek, Ivan Idžojtić]. - Zagreb : Hrvatska zajednica računovođa i financijskih djelatnika, 2007. (Zagreb : Sveučilišna tiskara). - 403 str. ; 24 cm. - (Računovodstvo i financije)
ISBN 9789536480968
336.2(497.5)(094)
HK07-00266

PUFNIK, Andreja
Short-term forecasting of inflation in Croatia with seasonal ARIMA processes / Andreja Pufnik, Davor Kunovac ; [translation Tina Antonini]. - Zagreb : Croatian National Bank, Publishing Department, 2006. (Zagreb : Kratis). - 19 str. : graf. prikazi u boji ; 30 cm. - (Working papers / Croatian National Bank, Publishing Department, 1331-8586 ; 16)
Izv. stv. nasl.: Kratkoročno prognoziranje inflacije u Hrvatskoj korištenjem sezonskih ARIMA procesa. - Nakl. 400 primj. - Bilješke uz tekst. - Bibliografija: str. 19.
336.748.12(497.5)
HK07-00267

RAČUNOVODSTVO proračuna : osnove sustava, primjeri knjiženja, propisi, računski plan / Davor Vašiček ... [et al.]. - Zagreb : Hrvatska zajednica računovođa i financijskih djelatnika, 2007. (Zagreb : Sveučilišna tiskara). - 440 str. ; 24 cm. - (Računovostvo i financije)
Na vrhu nasl. str. i omotu: Riznica. - Ostali zastupljeni autori: Danica Lončar-Galek, Ivana Maletić, Vesna Vašiček, Andreja Kusaković, Ferdo Spajić.
ISBN 9789536480951
336.14:657.4](497.5)
HK07-00268

RRIF-OV porezni priručnik 2007. / [glavni urednik Vlado Brkanić]. - Zagreb : RRiF-plus, 2007. (Zagreb : M.A.K. Golden). - 2 sv. ; 25 cm. - (Biblioteka Porezi)
Publikacija je namijenjena dopunjavanju; uvez sa slobodnim listovima.
ISBN 9789536121861 (cjelina)
336.22(497.5)(035)

Dio 1 : Dio 1 / pripremili Šime Guzić i Ljerka Markota. - 1 sv. (razl. pag.).
ISBN 9789536121878

HK07-00269

Dio 2 : Dio 2 / pripremili Šime Guzić i Berislav Matković. - 1 sv. (razl. pag.).
ISBN 9789536121885

HK07-00270

ŠVERKO, Ivan, ekonomist, bankarski stručnjak
Upravljanje nekreditnim rizicima u hrvatskim financijskim institucijama / Ivan Šverko. - Zagreb : Hrvatski institut za bankarstvo i osiguranje, 2007. ([s. l. : s. n.]). - 220 str. : graf. prikazi ; 24 cm.
Bilješka o autoru: str. 251. - Bibliografija: str. 231-241. - Kazalo tablica, slika, grafikona.
ISBN 9789539589705
336.7:65.011.3](497.5)
65.011.3:336.7](497.5)
HK07-00271

VODIČ za analizu troškova i koristi investicijskih projekata / [autori Massimo Florio ... et al.]. - Zagreb : Foip, 2007. (Zagreb : Denona). - 176 str. : graf. prikazi ; 24 cm. - (Foip biblioteka)
Prijevod djela: Guide to cost-benefit analysis of investment projects. - Ostali zastupljeni autori: Ugo Finci, Mario Genco, Francois Levarlet, Silvia Maffi, Alessandra Gracogna, Silvia Vignetti. - Bibliografija: str. 167-173.
ISBN 9789539577108
336.532(035)
330.322 (035)
HK07-00272

VUKMIR, Branko
Pravo međunarodnih plaćanja : instrumenti osiguranja plaćanja / Branko Vukmir. - Zagreb : RRiF-plus, 2007. (Zagreb : M.A.K. Golden). - XXIII, 555 str. ; 24 cm. - (Pravna biblioteka / RRiF-plus)
Kratice: str. 533. - Bilješka o autoru: str. 555. - Bibliografija: str. 525-532. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789536121984
336.717(094)
HK07-00273

YUNUS, Muhammad
Bankar siromašnih : autobiografija "bankara siromašnih" / Muhammad Yunus u suradnji s Alanom Jolisom ; prijevod Vesna Pavković ; [izrada kazala Ivana Kirinić]. - Zagreb : Masmedia : Poslovni dnevnik, [2007.] ([Zagreb] : Grafički zavod Hrvatske). - 256 str. ; 24 cm.
Prijevod djela: Vers un monde sans pauvrete. - Podatak o god. izdavanja preuzet iz CIP zapisa. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789531575072 (Masmedia)
336.71-05 Yunus, M.
338(549.3)
HK07-00274

ZAJEDNIČKI porezi : (porez na dohodak, porez na dobit, porez na promet nekretnina). - Pag : Ex, 2007. (Pag : Ex). - [252] str. s razl. pag. ; 24 cm. - (Porezi i doprinosi : komplet pročišćenih tekstova propisa)
Sadrži i: Zakon o porezu na dohodak ; Zakon o porezu na dobit ; Zakon o porezu na promet nekretnina.
336.226.1(497.5)(094.5)
HK07-00275

ZBIRKA mišljenja Ministarstva financija - ZMF / [urednici Nenad Jalšovečki ... et al.]. - Zagreb : TEB - poslovno savjetovanje, 2007. ([Sv. Ivan Zelina] : Tiskara Zelina). - 1 sv. (razl. pag.) ; 26 cm.
Perforirani listovi uloženi u zajednički omot.
336.2(497.5)(035)
HK07-00276

Vidi br.: HK07-00904

338   Gospodarstvo. Gospodarska politika. Proizvodnja. Usluge. Cijene

ČAČIĆ, Radimir
Ostvarenja : [jedan čovjek čini razliku] / Radimir Čačić ; [fotografije Davor Brusović ; Valentina Dominić]. - Zagreb : Hrvatska narodna stranka - liberalni demokrati, 2007. (Zagreb : Vjesnik). - 428 str. : ilustr., graf. prikazi, zemljop. crteži u bojama ; 25 cm.
Podnasl. preuzet sa omota. - Slika autora na nasl. str. - Nakl. 20000 primj. - Bilješka o autoru: str. 23-42.
ISBN 9789539579904
338.2(497.5)"200"
HK07-00277

DRAGUN, Tomislav
Nezakonitosti zamjene dionica u kuponskoj privatizaciji / Tomislav Dragun. - Zagreb : Poslovna savjetovanja Dragun, 2007. ([s. l.] : www.lulu.com). - [316] str. : ilustr. ; 24 cm. - (Biblioteka Pogledi iz Gornjih Draguna : knj. 3)
ISBN 9789539575524
338.24:347.72](497.5)
HK07-00278

HRVATSKO gospodarstvo u 2006. godini. - Zagreb : Hrvatska gospodarska komora, Centar za makroekonomske analize, 2007. ([s. l. : s. n.]). - 111 str. : graf. prikazi u bojama ; 30 cm.
338(497.5)"2006"
HK07-00279

OKVIR za usklađenost strategija 2007. - 2013. : instrument pretpristupne pomoći. - Zagreb : Središnji državni ured za razvojnu strategiju i koordinaciju fondova EU, 2007. [s. l. : s. n.]). - 63, 63 str. : ilustr. u boji ; 30 cm.
Nasl. str. prištampanoga prijevoda: Strategic coherence framework 2007-2013 : instrument for pre-accession assistance. - Tekst na hrv. i engl. jeziku. - Oba su teksta tiskana u međusobno obratnim smjerovima. - Str. 7: Predgovor / Martina Dalić.
ISBN 9789537443030
338.2(497.5)"2007/2013"
HK07-00280

TOLUŠIĆ, Zdravko
Tržište i distribucija poljoprivredno-prehrambenih proizvoda / Zdravko Tolušić. - Osijek : Poljoprivredni fakultet, 2007. (Osijek : Grafika). - 243 str. : ilustr. u bojama, graf. prikazi ; 24 cm.
Slika autora i bilješka o njemu na omotu. - Nakl. 500 primj. - Bibliografija: str. 233-236.
ISBN 9789536331536
338.43:339.13(075.8)
339.13:338.43(075.8)
(075.8)
HK07-00281

Vidi br.: HK07-00274

Vidi br.: HK07-00846

Vidi br.: HK07-00338

338.48   Turizam

BLAŽEVIĆ, Branko, ekonomist
Turizam u gospodarskom sustavu / Branko Blažević. - Opatija : Fakultet za turistički i hotelijerski menadžment, 2007. (Zagreb : GIPA). - XXXII, 584 str. : graf. prikazi ; 25 cm. - (Udžbenici Sveučilišta u Rijeci = Manualia Universitatis studiorum Fluminensis)
Nakl. 1000 primj. - Autorova slika i bilješka o njemu: str. VII. - Bibliografija: str. 551-578 i uz tekst.
ISBN 9789536198962
338.48(075.8)
338.48(497.5)
HK07-00282

GEIĆ, Stanko
Organizacija i politika turizma : kulturološko-ekologijski i sociogospodarski aspekti / Stanko Geić ; [fotografije Andrija Carli ... et al.]. - Split : Sveučilište, Sveučilišni studijski centar za stručne studije, 2007. ([Kaštel Sućurac] : Ekograf). - 520 str. : ilustr. (djelomice u bojama) ; 24 cm. - (Manualia Universitatis studiorum Spalatensis = Udžbenici Sveučilišta u Splitu)
Nakl. 500 primj. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu. - Bibliografija: str. 511-519.
ISBN 9789537220075
338.48(075.8)
HK07-00283

Vidi br.: HK07-00282

339   Trgovina. Međunarodni gospodarski odnosi

DEVIZNO poslovanje : sa Zakonom o deviznom poslovanju i provedbenim propisima : seminarski materijal (veljača 2007.) / Ivan Biluš ... [et al.]. - Zagreb : RRiF-plus, 2007. (Zagreb : M.A.K. Golden). - XI, 476 str. ; 24 cm. - (RRiF-ovi priručnici)
Ostali zastupljeni autori: Nada Dremel, Davor Galinec, Zoran Jurak, Ankica kačan, Marcela Kir, Ljubica Lekić, Boris Masnjak.
ISBN 9536121921
339.74(497.5)(035)
HK07-00284

ECONOMIC integration prospects and dilemmas : research monograph / editors Andrej Kumar, Vinko Kandžija. - 1st ed. - Ljubljana : Faculty of Economics, 2007. (Ljubljana : Copis). - IX, 578 str. : ilustr., graf. prikazi ; 24 cm.
Na vrhu nasl. str.: University of Ljubljana, University of Rijeka, Faculty of Economics, CEDIMES. - Zastupljeni hrvatski autori: Heri Bezić, Saša Živković, Mira Dimitrić, Marija Kaštelan Mrak, Dunja Škalamera-Alilović, Davor Galinec, Danijela Sokolić, Nenad Vretenar, Zdravko Škegro, Zdenko Tomčić, Vlatka Bilas, Hrvoje Šimović, Krešimir Dragić, Damir Lamza, Branimir Gruić, Jasminka Šohinger, Alen Škudar, Nela Vlahinić-Dizdarević, Helena Blažić, Marijan Cingula, Marina Klačmer, Edita Čulinović Herc, Dionis Jurić, Jasna Horvat, Goran Marijanović, Josipa Forjan, Dara Ljubić, Josipa Mrša, Sanjin Stanković, Deša Mlikotin Tomić, Hana Horak, Jasminka Pecotić-Kaufman, Vinko Kandžija. - Nakl. 200 primj.
ISBN 9789612401092
339.92(4-12)(082)
HK07-00285

GLOBALIZACIJA i regionalni identitet : zbornik radova sa znanstvenog kolokvija / uredili Antun Šundalić, Božidar Petrač. - Osijek : Ekonomski fakultet, 2007. (Osijek : MIT). - 228 str, : graf. prikazi, zemljop. crteži ; 25 cm.
Zastupljeni autori: Željko Pavić, Dražen Živić, Dragutin Babić, Krunoslav Nikodem, Zrinka Čupić, Ivan Cifrić, Krunoslav Zmaić, Božidar Petrač, Tihana Sudarić, Ivan Ferenčak, Boris Crnković, Renato Matić, Dražen Ćućić, Ivo Mijoč, Antun Šundalić, Branka Šarić. - Bilješke o autorima: str. 224-228. - Bibliografija uz svaki rad.
ISBN 9789532530233
339.9(497.5)(082)
323.174(497.5)(082)
HK07-00286

GRBAC, Bruno
Načela marketinga / Bruno Grbac. - Rijeka : EFRI [i. e.] Ekonomski fakultet Sveučilišta u Rijeci, 2007. (Osijek : Grafika). - 309 str. : ilustr. ; 25 cm. - (Udžbenici Sveučilišta u Rijeci = Manualia Universitatis studiorum Fluminensis)
Autorova slika i bilješka o njemu na omotu. - Predmetno kazalo. - Bibliografija: str. 283-286.
ISBN 9789537332020
339.138(075.8)
HK07-00287

KIM, W. Chan
Strategija plavog oceana : kako stvoriti prostor bez konkurencije na tržištu / W. Chan Kim, Renee Mauborgne ; prevela Veronika V. Hitrec, [izrada kazala Ivana Kirinić]. - Zagreb : Poslovni dnevnik : Masmedia, [2007.] (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 246 str. : graf. prikazi ; 24 cm.
Podatak o god. izdavanja preuzet iz CIP zapisa. - Bilješka o autorima: str. 245-246. - Bilješke: str. 217-222. - Bibliografija: str. 225-232. - Imensko kazalo ; Predmetno kazalo.
ISBN 9789531574990 (Masmedia)
339.137.2
HK07-00288

LACKOVIĆ, Zlatko
Osnove strateškog marketinga / Zlatko Lacković ; Berislav Andrlić. - Požega : Veleučilište : Geno, 2007. ([s. l. : s. n.]). - 288 str. : ilustr., graf. prikazi ; 25 cm.
Bio-bibliografske bilješke o autorima: str. 285-288. - Bibliografija: str. 278-284 i uz tekst.
ISBN 9789539876256 (Veleučilište u Požegi)
339.138(075.8)
HK07-00289

NOVOTA, Slađana
Programi Europske unije: iskustva u provedbi projekata u Republici Hrvatskoj / Slađana Novota. - 1. izd. - Rijeka : Udruga za razvoj civilnog društva SMART, 2007. (Opatija : Graverna). - 114 str. ; 25 cm.
Nakl. 500 primj.
ISBN 9789539875198
339.923(497.5:4-67 EU)(035)
341.232 (497.5:4-67 EU)(035)
HK07-00290

OSNOVE marketinga / Jozo Previšić ... [et al.] ; urednici Jozo Previšić, Đurđana Ozretić Došen. - Zagreb : Adverta, 2007. ([Sveta Klara] : Tiskara Meić). - XVIII, 357 str. : ilustr., graf. prikazi u bojama ; 24 cm. - (Udžbenici Sveučilišta u Zagrebu = Manualia Universitatis studiorum Zagrabiensis)
Ostali zastupljeni autori: Đurđana Ozretić Došen, Tihomir Vranešević, Tanja Kesić, Darko Prebežac, Sunčana Piri Rajh, Marija Tomašević Lišanin, Ana Tkalac, Nataša Renko, Jurica Pavičić, Dubravka Sinčić. - Bibliografija: str. 353-356.
ISBN 9789539971227
339.138(035)
HK07-00291

PEZER Blečić, Slavica
Devizno poslovanje u 2007. godini / Slavica Pezer Blečić, Jadranka Brlić, Davor Galinec. - Zagreb : Hrvatska zajednica računovođa i financijskih djelatnika, 2007. (Zagreb : Sveučilišna tiskara). - 190 str. ; 24 cm. - (Računovodstvo i financije)
Sadrži i: Zakon o deviznom poslovanju. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789536480913
339.74(497.5)(035)
HK07-00292

POJMOVNIK fondova Europske unije = Glossary of the European union funds / [urednici Martina Dalić ... et al.]. - Zagreb : Središnji državni ured za razvojnu strategiju i koordinaciju fondova EU, [2007.] (Samobor : "A.G.Matoš"). - 247 str. ; 21 cm.
Teks usporedo na hrv. i engl. jeziku. - Podatak o god. izdavanja preuzet iz CIP zapisa. - Nakl. 3000 primj.
ISBN 9789537443023
339.923(497.5:4-67 EU)(038)
HK07-00293

PRAVILA Europske zajednice o podrijetlu : za opći sustav povlastica : vodič za EU korisnike / [obradile Zorica Kučić Vitaljić, Lidija Švaljek]. - Zagreb : Hrvatska gospodarska komora, 2007. (Zagreb : Gipa). - 87 str. ; 24 cm.
Nakl. 5000 primj. - Na omotu: Euro info komunikacijski centar Zagreb. - Bilješke uz tekst.
ISBN 9789536207657
339.543(4-67 EU)(036)
HK07-00294

TEB-OVO poslovanje s inozemstvom - PI. - Zagreb : TEB - poslovno savjetovanje, 2007. ([Sv. Ivan Zelina] ; Tiskara Zelina). - 2 sv.
Publikacija namijenjena godišnjem dopunjavanju.
339(497.5)(035)

Knj. 1 : Propisi o vanjskotrgovinskom, deviznom i carinskom poslovanju / [urednici Zvonko Koprivčić, Nenad Jalšovečki]. - 1 sv. (razl. pag.) ; 24 cm + 1. dopune - 24. 1. 2007.
339.543(497.5)(094)

HK07-00295

Knj. 2 : Carinska tarifa [za 2007.] : kombinirano nazivlje (nomenklatura) : prilozi - propisi koji se odnose na primjenu carinske tarife / [urednik Zvonko Koprivčić]. - 570 str. ; 21 X 27 cm + 1. dopune - 1. 1. 2007. (osnovno izdanje)
339.543.4(497.5)(035)

HK07-00296

ZIEGLER, Jean
Imperij srama : [refeudalizacija svijeta] / Jean Ziegler ; preveo Mihailo Ničota. - Zagreb : Izvori, 2007. ([s. l. : s. n.]). - 271 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Izvori sutrašnjice)
Prijevod djela: L'empire de la honte. - Podnasl. preuzet s omota. - Bibliografija i bilješke uz tekst.
ISBN 9789532032789
339.96(100-773)
HK07-00297

Vidi br.: HK07-00281

Vidi br.: HK07-00055

34   Pravo. Pravna znanost

HORVAT, Marijan, pravnik
Rimsko pravo / Marijan Horvat. - Zagreb : Pravni fakultet, 2007. ([Zagreb] : Sveučilišna tiskara). - XXIII, 454 str. ; 24 cm. - (Udžbenici Pravnog fakulteta u Zagrebu = Manualia Facultatis iuridicae Zagrabiensis)
Bibliografske bilješke uz tekst. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789536714995
34(37)(075.8)
HK07-00298

KUZMIĆ, Boris
Veprinački zakon : [1507.-2007.] / Boris Kuzmić. - Veprinac : Župa sv. Marka, Mjesni odbor ; Opatija : Matica hrvatska, Ogranak, 2007. (Viškovo : Tiskara Šuljić). - 68 str. : ilustr. ; 24 cm.
Podnasl. preuzet s omota. - Sadrži i: Kulturno-antropološke i povijesne postavke jednoga pravnog vrela / Miroslav Bertoša. - Str. 5: Predgovor / Stjepan Damjanović. - Bilješka o autoru: str. 45. - Bibliografija: str. 25-27 ; bibliografske bilješke uz tekst. - Zusammenfassung ; Summary ; Riassunto.
ISBN 9789536620104
34(497.5 Veprinac)(091)"15"
811.163.42"15"
HK07-00299

OKRUGLI stol Reforma pravnog obrazovanja (2007 ; Zagreb)
Reforma pravnog obrazovanja : Okrugli stol održan 30. siječnja 2007. u palači HAZU u Zagrebu / uredio Jakša Barbić. - Zagreb : HAZU, 2007. ([Zagreb] : ZiB mladost). - 183 str. ; 24 cm. - (Modernizacija prava ; knj. 5)
Na vrhu nasl. str.: Znanstveno vijeće za državnu upravu, pravosuđe i vladavinu prava. - Zastupljeni autori: Josip Kregar, Ksenija Turković, Branko Hrvatin, Ivan Koprić, Vlado Puljiz, Jakša Barbić. - Nakl. 400 primj. - Str. 7-9: Predgovor / Jakša Barbić. - Bibliografija uz neke radove i uz tekst.
ISBN 9789531547673
34.08:37(063)
HK07-00300

PRAVNI leksikon / [glavni urednik Vladimir Pezo]. - Zagreb : Leksikografski zavod "Miroslav Krleža", 2007. (Čakovec : "Zrinski"). - XVI, 1872 str. ; 25 cm + Errata corrige ([1] list)
Kratice: str. XVI.
ISBN 9789532680003
34(031)
(031)
HK07-00301

ROMAC, Ante
Rimsko pravo / Ante Romac. - Zagreb : Pravni fakultet, 2007. ([Zagreb] : Sveučilišna tiskara). - XII, 501 str. ; 24 cm. - (Udžbenici Pravnog fakulteta u Zagrebu = Manualia Facultatis iuridicae Zagrabiensis)
Bibliografija: str. 482. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789536714988
34(37)(075.8)
HK07-00302

Vidi br.: HK07-00722

Vidi br.: HK07-00385

Vidi br.: HK07-00756

341   Međunarodno pravo

GOLDSTEIN, Slavko
1941. : godina koja se vraća / Slavko Goldstein ; [kazalo imena Dubravko Štiglić, Ozren Štiglić]. - Zagreb : Novi Liber, 2007. (Zagreb : Denona). - 479 str. : ilustr., zemljop. crtreži ; 25 cm. - (Historiae / Novi Liber ; knj. 8)
Bilješka o autoru: str. 479. - Bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789536045488
341.485(497.5=411.16)"1941"
341.485(497.5=163.41)"1941"
HK07-00303

REGISTAR međunarodnih ugovora : sa stanjem 28. veljače 2007. : (Nar. nov. - dodatak Međunarodni ugovori br. 2 od 28. veljače 2007.) : s pojmovnim kazalom / priredila Ljiljana Drakulić. - [Zagreb] : Novi informator, 2007. (Zagreb : GZH). - 117 str. ; 28 cm.
341.24(497.5)
HK07-00304

VUKAS, Budislav, pravnik, 1974-
Osimski sporazumi i hrvatsko-talijanski odnosi : pravnopovijesni pogled / Budislav Vukas, ml. - 2. neizmijenjeno izd. - Rijeka : Pravni fakultet, 2007. (Rijeka : Digital point tiskara). - 120 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Zavoda za kaznene znanosti Mošćenice)
Bibliografija: str. 103-116 i uz tekst. - Sažeci na više jezika.
ISBN 9789536597616
341.24(497.1:450)"1975"
HK07-00305

Vidi br.: HK07-00323

Vidi br.: HK07-00290

Vidi br.: HK07-01317

Vidi br.: HK07-00303

Vidi br.: HK07-00236

342   Javno pravo. Ustavno pravo. Upravno pravo

BAČIĆ, Arsen
Legislature i parlamentarizam : (ustavnopravna hrestomatija) / Arsen Bačić, Petar Bačić. - Split : Pravni fakultet, 2007. (Split : Abel internacional). - 310 str. ; 23 cm.
Zastupljeni autori tekstova o legislaturi: Kenneth Clinton Wheare, Philip Norton, Wolfgang Wessels, Udo Diedrichs, Jit Peters, Joerg Gerkrath. - Nakl. 500 primj. - Bilješke o autorima na omotu. - Sadrži i prijevode tekstova o legislaturi. - Bibliografske bilješke uz tekst. - Imensko kazalo ; Predmetno kazalo.
ISBN 9789536102747
342.53(075.8)
328(075.8)
HK07-00306

BAČIĆ, Petar, pravnik
Zaštita prava čovjeka u europskim organizacijama / Petar Bačić. - Split : Pravni fakultet, 2007. (Split : Abel internacional). - 240 str. ; 24 cm.
Nakl. 500 primj. - Bilješka o autoru na omotu. - Sadrži i: Europska konvencija o zaštiti prava čovjeka i temeljnih sloboda ; Povelja Unije o temeljnim pravima : Ustav EU - drugi dio. - Bibliografija: str. 187-199 i uz tekst.
ISBN 9789536102730
342.7(4-67 EU)(075.8)
HK07-00307

PALARIĆ, Antun
Izbori zastupnika u Hrvatski sabor : Zakon o izborima zastupnika u Hrvatski sabor (autorski pročišćeni tekst s komentarom i pojmovnim kazalom) : drugi propisi koji reguliraju izbore zastupnika i izborni postupak / Antun Palarić. - Zagreb : Narodne novine, 2007. (Velika Gorica : Tipomat). - XIII, 184 str. ; 19 cm. - (Pravna biblioteka. Zbirke propisa ; 454)
Nakl. 500 primj. - Sadrži i: Zakon o izbornim jedinicama za izbor zastupnika u Zastupnički dom Hrvatskoga državnog sabora ; Zakon o pravima i dužnostima zastupnika u Hrvatskom saboru ; Zakon o Državnom izbornom povjerenstvu Republike Hrvatske.
ISBN 9789532340860
342.53(497.5)(094.5.072)
HK07-00308

PRIMJENA federalnog načela i pouke ustavne reforme 1971. / urednik Branko Smerdel. - Zagreb : Pravni fakultet Sveučilišta : Centar za demokraciju i pravo Miko Tripalo, 2007. (Zagreb : Sveučilišna tiskara). - 258 str. ; 24 cm.
"Knjiga sadrži priloge iznesene na znanstvenom skupu koji je održan na Pravnom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu 4. veljače 2007. godine" --> predgovor. - Zastupljeni autori: Branko Smerdel, Arsen Bačić, Dušan Bilandžić, Zvonimir Lauc, Robert Podolnjak, Smiljko Sokol, Siniša Tatalović, Igor Dekanić, Dalibor Čepulo, Mario Jelušić, Siniša Rodin, Mladen Vedriš, Dario Čepo. - Bibliografija uz neke radove i uz tekst. - Imensko i predmetno kazalo / Dario Čepo.
ISBN 9789532700046
342.24(063)
HK07-00309

ŠIMUNEC, Ruža
Popisi birača : Zakon o popisima birača s objašnjenjima, komentarom, poveznicama i stvarnim kazalom, Obrasci za primjenu Zakona o popisima birača, Drugi propisi za vođenje popisa birača / Ruža Šimunec. - Zagreb : Narodne novine, 2007. (Velika Gorica : TIPOMAT). - XV, 303 str. ; 24 cm. - (Pravna biblioteka. Zbirka propisa ; 458)
Nakl. 500 primj. - Sadrži i: Zakon o popisima birača ; Zakon o zaštiti osobnih podataka ; Zakon o vanjskim poslovima ; Zakon o Državnom izbornom povjerenstvu Republike Hrvatske ; Zakon o matičnom broju ; Zakon o putnim ispravama hrvatskih državljana. - Str. 3-23: Temeljna pitanja vezana uz popise birača / Jasna Omejec. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789532340969
342.8(497.5)
HK07-00310

Vidi br.: HK07-00212

Vidi br.: HK07-00192

343/344   Kazneno pravo (opće i posebno)

AVIANI, Damir
Prekršajno pravo : (upravno kazneno pravo) / Damir Aviani. - Split : Pravni fakultet, 2007. (Split : Abel internacional). - 106 str. ; 24 cm.
Nakl. 500 primj. - Bibliografija: str. 105-106. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789536102846
343.192(497.5)
HK07-00311

DUNDOVIĆ, Darko
Ubojstva intimnih partnera / Darko Dundović. - Zagreb : Hrvatsko udruženje za kaznene znanosti i praksu : Ministarstvo unutarnjih poslova Republike Hrvatske, Policijska akademija, 2007. (Zagreb : Sveučilišna tiskara). - VIII, 177 str. ; 24 cm. - (Kaznenopravno-kriminalistička biblioteka "Vladimir Bayer")
Nakl. 500 primj. - Bibliografija: str. 143-156. - Stvarno kazalo. - Summary.
ISBN 9789531612012 (MUP RH)
343.61
HK07-00312

HRVATSKA. Zakoni
Zakon o kaznenom postupku : (Nar. nov., br. 110/97, 27/98 - ispr., 58/99, 112/99, 58/02, 143/02 - ispr., 62/03 - proč. tekst, 178/04 i 115/06) : redakcijski pročišćeni tekst s napomenama i komentarima uz pojedine odredbe : pojmovno kazalo / priredili Milan Batinica, Željko Markov. - [Zagreb] : Novi informator, 2007. (Zagreb : GZH). - 182 str. ; 28 cm.
Bibliografija: str. 182.
343.13(497.5)(094.5.072)
HK07-00313

MUNIVRANA Vajda, Maja
Univerzalno načelo kao kriterij prostornog važenja Kaznenog zakona / Maja Munivrana. - Zagreb : Hrvatsko udruženje za kaznene znanosti i praksu : Ministarstvo unutarnjih poslova Republike Hrvatske, Policijska akademija, 2007. (Zagreb : Sveučilišna tiskara). - X, 184 str. ; 24 cm. - (Kaznenopravno-kriminalistička biblioteka "Vladimir Bayer")
Nakl. 500 primj. - Bibliografija: str. 169-179 i uz tekst. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789531612050 (MUP RH)
343.21
HK07-00314

NOVOSELEC, Petar
Opći dio Kaznenog prava / Petar Novoselec. - 2. izmijenjeno izd. - Zagreb : Pravni fakultet, 2007. (Zagreb : Sveučilišna tiskara). - XXII, 564 str. ; 24 cm. - (Udžbenici Sveučilišta u Zagrebu = Manualia Universitatis studiorum Zagrabiensis)
Kratice: str. XIX-XXII. - Bibliografske bilješke uz tekst. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789532700015
343.2(075.8)
HK07-00315

POSEBNI dio Kaznenog prava / autori Igor Bojanić ... [et al.] ; urednik Petar Novoselec. - 1. izd. - Zagreb : Pravni fakultet, 2007. (Zagreb : Sveučilišna tiskara). - XVIII, 421 str. ; 24 cm. - (Udžbenici Sveučilišta u Zagrebu = Manualia Universitatis studiorum Zagrabiensis)
Ostali zastupljeni autori: Leo Cvitanović, Davor Derenćinović, Velinka Grozdanić, Anita Kurtović, Petar Novoselec, Ksenija Turković. - Kratice: str. XI-XIV. - Bibliografske bilješke uz tekst. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789532700008
343.2(075.8)
HK07-00316

Vidi br.: HK07-00323

347   Građansko pravo

HRVATSKA. Zakoni
Zakon o nasljeđivanju : (Nar. nov., br.48/03, 163/03 i 35/05) : opširno pojmovno kazalo / priredila Ljiljana Barjaktar. - [Zagreb] : Novi informator, 2007. (Zagreb : Novel centar). - 62 str. ; 28 cm.
347.65/.67(497.5)
HK07-00317

HRVATSKA. Zakoni
Zakon o vlasništvu i drugim stvarnim pravima : (autorski pročišćeni tekst Zakona) : napomene uz pojedine odredbe, kazalo prema člancima, opširno abecedno kazalo pojmova / [priredio] Mladen Žuvela. - 2. izmijenjeno i dopunjeno izd. - Zagreb : Novi informator, 2007. (Zagreb : GZH). - 317 str. ; 25 cm.
Iz sadržaja s nasl. str.: Uredba o održavanju zgrada. - Sadrži i: Zakon o izmjenama i dopunama Zakona o vlasništvu i drugim stvarnim pravima : (ZID ZV 2006. - Nar. nov., br. 79/06.) ; Zakon o izmjenama i dopunama Zakona o vlasništvu i drugim stvarnim pravima : (ZID ZV 2006/II - Nar. nov., br. 141/06.). - Bibliografija: str. 241-255 i uz tekst.
ISBN 9789537327156
347.23(497.5)(094.5)
349.418(497.5)(094.5)
HK07-00318

MEĐUNARODNI dokumenti : pravni okvir za suzbijanje nasilja protiv žena u obitelji / [prijevod Vesna Presečki, Jadranka Rezić ; urednica Adriana Bego]. - Zagreb : Centar za žene žrtve rata, 2007. ([Zagreb] : Gipa). - 256 str. ; 26 cm.
Nakl. 500 primj. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789537331023
347.625(094.2)
364.271-055.2-058.6(094.2)
HK07-00319

NAKNADA štete, mobbing, vještačenje, mirenje / Siniša Štimac ... [et al.]. - Split : Udruga Split zdravi grad, 2007. ([Split] : Slobodna Dalmacija). - 184 str. ; 24 cm.
Ostali zastupjeni autori: Zoran Kačić, Andrea Russo, Anton Marović, Ivan Matešić. - Nakl. 1000 primj. - Bilješka o autorima: str. 181-183. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789539921031
347.426.48(497.5)
HK07-00320

NEKRETNINE kao objekti imovinskih prava : građevinsko zemljište, posebni dijelovi zgrada, objekti na pomorskom dobru : katastar i zemljišne knjige / Josip Bienenfeld ... [et al.] ; opća redakcija Olga Jelčić. - Zagreb : Narodne novine, 2007. (Velika Gorica : Tipomat). - 246 str. ; 24 cm. - (Pravna biblioteka. Priručnici)
Nakl. 500 primj. - Ostali zastupljeni autori: Snježana Frković, Tatjana Josipović, Zdenka Koharić, Damir Kontrec, Damir Pahić, Petar Simonetti, Olga Jelčić. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789532340877
347.235(497.5)
HK07-00321

OVRHA i stečaj: aktualnosti zakonodavstva i sudske prakse - 2007. / autori Vesna Buljan ... [et al.]. - Zagreb : Inženjerski biro, 2007. (Samobor : "A. G. Matoš"). - X, 595 str. ; 24 cm.
Ostali zastupljeni autori: Andrija Eraković, Slavica Garac, Jasnica Garašić, Ljiljana Hrastinski Jurčec, Nevenka Marković, Nada Nekić Plevko, Đuro Sessa, Mladen Šimundić, Vesna Buljan. - Sadrži i: Ovršni zakon ; Stečajni zakon ; Zakon o osiguranju potraživanja radnika u slučaju stečaja poslodavca. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789532620085
347.952(497.5)(063)
347.736/.739(497.5)(063)
HK07-00322

PRAĆENJE suđenja za ratne zločine : nalazi i mišljenje organizacija za zaštitu ljudskih prava : izvještaj za 2006. / izvještaj su sačinile Veselinka Kastratović i Katarina Kruhonja na temelju izvještaja monitoring timova i separata izvještaja Državnog odvjetništva RH za 2005. godinu, te statističkih podataka prikupljenih od županijskih državnih odvjetništava. - Osijek : Centar za mir, nenasilje i ljudska prava, 2007. (Osijek : Grafika). - 58 str. ; 24 cm.
Podatak o god. izdavanja preuzet iz CIP zapisa. - Nakl. 300 primj. - Bilješke uz tekst.
ISBN 9789537338053
347.9:341.322.5](497.5)"200"
343.919(497.5)"200"
341.322.5(497.5)"200"
HK07-00323

TRIVA, Siniša
Hrvatsko arbitražno pravo : komentar Zakona o arbitraži i drugi izvori hrvatskog arbitražnog prava / Siniša Triva, Alan Uzelac ; [predmetno kazalo i obrada priloga Tomislav Nagy]. - Zagreb : Narodne novine, 2007. (Zagreb : Denona). - XL, 570 str. ; 24 cm. - (Pravna biblioteka ; 198)
Sadrži i: Zakon o arbitraži. - Bibliografija: str. 539-558.
ISBN 9789536053919
347.918(497.5)( 094.5.072)
HK07-00324

UPRAVNI sud Hrvatske
Zbornik odluka : 1977. - 2007. / Upravni sud Republike Hrvatske ; [pripremili Ante Galić ... [et al.] ; kazala izradio Mislav Kolakušić]. - Zagreb : Upravni sud Republike Hrvatske : Narodne novine, 2007. (Velika Gorica : Tipomat). - LX, 472 str. ; 25 cm.
Str. VII: Predgovor / Ivica Kujundžić. - Str. IX-XVI: Prikaz Upravnog suda Republike Hrvatske / Mirjana Juričić. - Predmetna kazala.
ISBN 9789532340914 (Narodne novine)
347.998.85(497.5)(094.9)"1977/2007"
HK07-00325

VLASNIŠTVO posebnog dijela nekretnine / Damir Kontrec ... [et al.]. - 2. dopunjeno izd. - Zagreb : Novi informator, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 228 str. : ilustr. ; 24 cm.
Ostali zastupljeni autori: Jadranko Crnić, Ana Marija Končić, Ljiljana Antonić, Lidija Grebenar, Jakob Nakić, Anđelko Vukšić. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789537327194
347.235(497.5)
HK07-00326

ZEMLJIŠNE knjige i odgoda povjerenja : aktualnosti u pravnom režimu nekretnina, novi propisi, javno-privatno partnerstvo / Olga Jelčić ... [et al.]. - Zagreb : Novi informator, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 350 str. ; 224cm.
Ostali zastupljeni autori: Mladen Žuvela, Desa Sarvan, Jadranko Crnić, Ana-Marija Končić, Damir Kontrec, Jasna Brežanski, Damir Pahić. - Sadrži i: Zakon o zemljišnim knjigama ; Zakon o državnoj izmjeri i katastru nekretnina. - Predmetna kazala.
ISBN 9789537327163
347.235(497.5)(082)
HK07-00327

347.7   Trgovačko pravo

ORLIĆ-ZANINOVIĆ, Senka
Stečajni zakon : (Nar. nov., br. 44/96. 29/99, 129/00, 123/03 i 82/06) : redakcijski pročišćeni tekst Stečajnog zakona s napomenama uz pojedine odredbe i pojmovnim kazalom / priredila Senka Orlić-Zaninović ; uz suradnju Sandre Mikinac. - 2. izd. - Zagreb : Novi informator, 2007. (Zagreb : GZH). - 106 str. ; 28 cm. - (Propisi Republike Hrvatske / Novi informator)
347.736(497.5)(094.5.072)
HK07-00328

Vidi br.: HK07-00859

Vidi br.: HK07-00322

348/349   Posebne grane prava

AKTUALNA pitanja ostvarivanja i zaštite prava iz radnih odnosa / autori Ivica Crnić...[et al.]. - Zagreb : Inženjerski biro, 2007. (Samobor : "A. G. Matoš"). - VIII, 402 str. ; 24 cm.
Ostali zastupljeni autori: Ljubica Đukanović, Iris Gović, Dušanka Marinković Drača, Darko Milković, Darko Terek, Marinko Đ. Učur, Marija Zuber. - Sadrži i: Zakon o radu ; Zakon o obveznom zdravstvenom osiguranju ; Zakon o dobrovoljnom zdravstvenom osiguranju ; Zakon o zdravstvenom osiguranju zaštite zdravlja na radu ; Zakon o oslobađanju od plaćanja dijela troškova zdravstvene zaštite. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789532620078
349.2(497.5)(063)
HK07-00329

JURČEV, Seka
Obrasci za praktičnu primjenu prema zakonskim propisima / Seka Jurčev. - Trogir : Poslovni edukator, 2007. (Dugi Rat : Tiskara Poljica). - 200 str. ; 24 cm.
ISBN 9789537503000
349.2(083.2)
HK07-00330

RADNI odnosi u Republici Hrvatskoj / Ivica Crnić ... [et al.] ; uredio Željko Potočnjak. - Zagreb : Pravni fakultet : Organizator, 2007. (Varaždin : Tiskara Varteks). - LI, 1017 str. ; 24cm.
Ostali zastupljeni autori: Mihajlo Dika, Andrija Eraković, Viktor Gotovac, Iris Gović, Ivana Grgurev, Lidija Horvatić, Vera Jelčić, Dušanka Marinković Drača, Željko Potočnjak, Krešimir Rožman, Marijan Ruždjak, Svjetlana Šokčević, Ljiljana Šplajt, Ilija Tadić, Ivana Vukorepa, Marija Zuber. - Nakl. 1000 primj. - Popis kratica: str. XLIX-LI. - Bibliografija i bilješke uz tekst. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789536007981 (Organizator)
349.2(497.5)(063)
HK07-00331

RUŽIČKA, Bruno
Kmetska prava : ukidanje agrarnih odnosa, zabilježba u zemljišnim knjigama, sudska praksa / Bruno Ružička. - Zagreb : Novi informator, 2007. ([s. l. : s. n.]). - 36 str. ; 28 cm.
Om. nasl. - Sadrži i propise iz zemljišnoknjižnog prava.
349.412.2(497.5)
349.418(497.5)(091)
HK07-00332

UČUR, Marinko Đ.
Konvencije Međunarodne organizacije rada : s komentarima / Marinko Đ. Učur, Sandra Laleta. - Zagreb : TIM press ; Rijeka : Pravni fakultet, 2007. ([Zagreb] : Denona). - 429 str. ; 30 cm. - (Udžbenici Sveučilišta u Rijeci = Manualia Universitatis studiorum Fluminensis)
Nakl. 750 primj. - Bibliografija: str. 429 i uz tekst. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789537177164 (Tim press)
349.2(075.8)
HK07-00333

Vidi br.: HK07-00168

Vidi br.: HK07-00152

Vidi br.: HK07-00318

Vidi br.: HK07-00332

35   Javna uprava

BAKOTA, Boris
Problemi primjene načela supsidijarnosti / Boris Bakota. - Osijek : Pravni fakultet, 2007. (Osijek : Grafika). - 228 str. ; 20 cm.
Str. 7-9: Predgovor / Branko Babac. - Bibliografija: str. 207-228 i uz tekst.
ISBN 9789536072385
35.071.51
HK07-00334

FORČIĆ, Gordana
Uloge vijećnika / Gordana Forčić, Slađana Novota. - 2. izd. - Rijeka : Udruga za razvoj civilnog društva SMART, 2007. (Opatija : Gravema). - 58 str. ; 25 cm.
Nakl. 300 primj. - Rječnik: str. 56. - Bibliografija: str. 57.
ISBN 9789537447038
352.08(497.5)(035)
353.08(497.5)(035)
HK07-00335

HRVATSKA. Ministarstvo znanosti, obrazovanja i športa
Pregled postignuća : siječanj 2004. - ožujak 2007. : Vlada Republike Hrvatske, Ministarstvo znanosti, obrazovanja i športa / [urednici Dragan Primorac ... et al.]. - Zagreb : Ministarstvo znanosti, obrazovanja i športa Republike Hrvatske, 2007. ([Zagreb] : Stega tisak). - 144 str. : ilustr. u bojama ; 20 X 25 cm.
Nakl. 5000 primj.
ISBN 9789536569304
354.32(497.5)"2004/2007"
HK07-00336

HRVATSKA. Ministarstvo znanosti, obrazovanja i športa
Overview of achievements : January 2004 - May 2007 / [editors Dragan Primorac ... [et al.] ; translator Vera Marcelić ; illustrations Boris Ljubičić ; photographs Tomica Šklopan ... et al.]. - Zagreb : Ministry of Science, Education and Sports, 2007. ([Zagreb] : Stega tisak). - 148 str. : ilustr. u bojama ; 20 x 25 cm.
Izv. stv. nasl.: Pregled postignuća.
ISBN 9789536569373
354.32(497.5)"2004/2007"
HK07-00337

IVANDA, Stipe
Ustrojstvo i djelovanje javnog sektora : posebni dio / Stipe Ivanda. - Osijek : Pravni fakultet, 2007. (Osijek : Grafika). - 278 str. ; 24 cm.
Na vrhu nasl. str.: Sveučilište Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku. - Bibliografija: str. 275-278 i uz tekst.
ISBN 9789536072378
35.07(497.5)(075.8)
338.465(497.5)(075.8)
HK07-00338

MEĐIMURSKA županija u brojkama / [pripremili Radovan Marciuš ... et al.]. - Čakovec : Ured državne uprave u Međimurskoj županiji, 2007. (Nedelišće : Tamposit). - 64 str. : graf. prikazi u boji ; 30 cm.
Nakl. 400 primj. - Kratice: str. [7].
ISBN 9789539565709
353(497.5-35 Čakovec)(083.41)
HK07-00339

NEKRETNINE u vlasništvu Republike Hrvatske i opća dobra / Branko Bačić ... [et al.]. - Zagreb : Inženjerski biro, 2007. (Samobor : "A. G. Matoš"). - VI, 368 str. : zemljop. crteži ; 23 cm.
Ostali zastupljeni autori: Marijan Bitanga, Snježana Frković, Olga Jelčić, Jadranko Jug, Branko Kundih, Ognjen Livada, Nina Perko, Miroljub Stojanović, Ivka Suman Podgajski. - Sadrži i: Zakon o koncesijama ; Zakon o pomorskom dobru i morskim lukama ; Zakon o javnim cestama ; Zakon o vodama ; Zakon o željeznici ; Zakon o šumama ; Zakon o poljoprivrednom zemljištu. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789532620092
351.711(497.5)(082)
HK07-00340

PRAVILA za baždarenje pomorskih brodova i brodica i jahti : 2007. - Split : Hrvatski registar brodova, 2007. (Split : Hrvatski registar brodova). - 20 str. : ilustr. ; 29 cm.
351.813.13(094.9)
HK07-00341

PRAVILA za tehnički nadzor pomorskih brodova. - Split : Hrvatski registar brodova, 2007- . (Split : Hrvatski registar brodova). - sv. ; 29 cm.
351.813.23(094.9)
629.5.01

Dio 1 : Opći propisi. - 1 sv. (razl .pag.).

HK07-00342

Dio 22 : Sprečavanje onečišćenja. - 2007. - 57 str.

HK07-00343

Dio 30 : Upravljanje sigurnošću. - 2007. - 15 str.

HK07-00344

PRIRUČNIK za javne nabave za ponuditelje / autori Rudolf Adam ... [et al.]. - 1. izd. - Zagreb : Ured za javnu nabavu Vlade Republike Hrvatske, 2007. ([Zagreb] : Sveučilišna tiskara). - 263 str. ; 30 cm.
Ostali zastupljeni autori: Miroslav Alilović, Vesna Bilandžija, Gordana Bambir, Walter Bohnert, Klaus Groth, Anna-Henriette Herrmann, Georg Kaup, Frank Littwin, Ante Loboja, Ivančica Marinović, Mathias Muehle, Zdravko Pandžić, Marija Perković, Katarina Posuda, Stephan Rechten, Ralf Sand. - Nakl. 300 primj. - Popis kratica: str. 12. - Bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789539556110
35.073.53(035)
HK07-00345

PUSIĆ, Eugen
Država i državna uprava / Eugen Pusić. - Zagreb : Pravni fakultet : Društveno veleučilište, 2007. (Zagreb : Sveučilišna tiskara). - VIII, 511 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Suvremena javna uprava)
Bibliografija: str. 489-511.
ISBN 9789537083083 (Društveno veleučilište)
35.07(075.8)
321.01
HK07-00346

REGISTAR kulturnih dobara Republike Hrvatske : nepokretna kulturna dobra : V. Varaždinska županija, XX. Međimurska županija / [popis kulturnih dobara Karmen Jakopović ... [et al.] ; fotografije Vid Barac ... [et al.] ; kartografski prikazi Bruno Diklić ; glavni urednik Jasen Mesić]. - Zagreb : Ministarstvo kulture Republike Hrvatske, [2007?]. (Zagreb : Kratis). - 132 str. : ilustr., zemljop. crteži u bojama ; 28 cm.
Ostali zastupljeni autori: Vesna Pascuttini-Juraga, Ivana Peškan, Marija Šiša-Vivek. - Nakl. 1000 primj. - Str. 7-9: Uvod / Božo Biškupić. - Str. 10-11: Zaštita kulturne baštine na području Varaždinske i Međimurske županije / Jasen Mesić.
351.853(497.5-35 Varaždin)
351.853(497.5-35 Čakovec)
HK07-00347

STIPIĆ, Milan
Primjena Zakona o Državnom inspektoratu : poslovi državne uprave sa stajališta inspekcijskog nadzora : redakcijski pročišćeni tekst, mišljenja, osvrti, povezujuće i upućujuće odredbe, stvarno kazalo, provedbeni propisi / Milan Stipić. - 2. izmijenjeno i dopunjeno izd. - Zagreb : RRiF-plus, 2007. (Zagreb : M.A.K. Golden). - 299 str. ; 24 cm.
Bibliografija: str. 296-299.
ISBN 9789536121960
35.075.6(497.5)(094.5.072)
HK07-00348

ŠKRLEC, Nikola
Nikola Škrlec Lomnički (1729 - 1799) / [prijevod s latinskog Neven Jovanović ; redakcija Stjenko Vranjican ; uredništvo Eugen Pusić... et al.]. - Zagreb : Hrvatska akademija znanosti i umjetnosti : Hrvatski državni arhiv : Filozofski fakultet : Pravni fakultet, 1999-2007. ([Zagreb] : Sveučilišna tiskara). - sv. ; 24 cm.
Tekst na hrv. i lat. jeziku.
ISBN 9536714116 (cjelina)(Pravni fakultet)
353-05 Škrlec, N.

Sv. 4 : Sv. 4 / [prijevod s latinskog Neven Jovanović, Josip Barbarić ; transkripcija s latinskog Iva Karabaić]. - 2007. - XII, 1090 str.
Zastupljeni autori: Stjenko Vranjican, Ivana Horbec, Šefko Kurtović, Vladimir Bayer, Zlatko Herkov, Velimir Deželić, Nikola Škrlec Lomnički. - Tekst na hrv. ili na lat. jeziku. - Str. VII-XII: Proslov / Eugen Pusić. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789531752893 (Filozofski fakultet)

HK07-00349

ZNANSTVENO-STRUČNI skup Ljudski resursi u suzbijanju terorizma (2006 ; Zagreb)
Ljudski resursi u suzbijanju terorizma : znanstveno-stručni skup, Zagreb, 7. i 8. rujna 2006. / [glavna i odgovorna urednica Vinka Mustać]. - Zagreb : Ministarstvo unutarnjih poslova Republike Hrvatske, Policijska akademija, 2007. (Zagreb : Policijska akademija, Odjel za nakladničko-knjižničku djelatnost). - IX, 257 str. : ilustr., graf. prikazi (pretežno u bojama), zemljop. crteži u bojama ; 25 cm.
Zatupljeni autori: Ivica Kirin, Ana Lovrin, Pjer Šimunović, Suzana Stojaković-Čelustka, Darko Goettlicher, Zlatko Kniewald, Željko Hutinski, Miran Zlatović, Ivan Bošnjak, Dario Matika, Marinko Ogorec, Milan Bajić, Vilko Žiljak, Nikola Kezić, Davor Derenčinović, Enio Jungwirth, Ante Vučemilović, Sandro Knezović, Renato Matić, Damir Kulišić, Davor Solomun, Milivoj Jelenski, Mladen Pedišić, Dejan Škanata, Davor Šinka, Ivan Cvitanović, Vlado Zorić, Stjepan Tvrdinić, Darko Rendulić, Dejan Košutić, Ivan Mišetić, Željko Pivalica, Željko Dobranović, Dragan Kovačević, Zoran Grgić, Boris Hrečkovski, Marinko Dikanović, Zvonimir Radić, Berislav Andrijević, Nikola Turkalj. - Nakl. 1000 primj. - Bibliografija uz većinu radova i uz tekst.
ISBN 9789531612029
351.86(497.5)(063)
323.28(497.5)(063)
HK07-00350

Vidi br.: HK07-00347

Vidi br.: HK07-00373

Vidi br.: HK07-00846

Vidi br.: HK07-00335

351.74   Policija

ZMIJAREVIĆ, Neven
Policija u Hrvatskoj : od 1941. do 2001. / Neven Zmijarević. - Zagreb : Ministarstvo unutarnjih poslova Republike Hrvatske, Policijska akademija, 2007. (Zagreb : Birotisak). - XI, 434 str. : ilustr. (djelomice u bojama) ; 30 cm.
Nakl. 1000 primj. - Bibliografija: str. 431-343; bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789531611954
351.74(497.5)(091)
HK07-00351

355/359   Vojništvo

ĆURAK, Mato
Mi smo htjeli : Domovinski rat 1990. - 1995. / Mato Ćurak. - 2. prošireno i popravljeno izd. - Bjelovar : Gradsko poglavarstvo Grada Bjelovara, 2007. ([Zagreb] : Grafocentar). - 397 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 25 cm. - (Knjižnica Zbornik roda Krnjak. Prilozi za povijest ; knj. 24)
Bilješka o autoru: str. 385-386. - Kratice: str. 393-395. - Bibliografija: str. 387-389.
ISBN 9789539902528
355.45(497.5 Bjelovar)"1991/1995"
HK07-00352

DEDAKOVIĆ-JASTREB, Mile
Bitka za Vukovar / Mile Dedaković-Jastreb, Alenka Mirković-Nađ, Davor Runtić. - 2. prošireno izd. - Cerna : Pauk, 2007. (Cerna : Pauk). - 478 str. (od toga 13 s tablama u bojama na presavijenim listovima) : ilustr. ; 31 cm.
Bilješke: str. 465-[469]. - Bibliografija: str. 455-458. - Imensko kazalo.
ISBN 9789536981786
355.45(497.5 Vukovar)"1991"
HK07-00353

HRVATSKA. Zakoni
Zakon o pravima hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i članova njihovih obitelji : (Nar. nov., br. 174/04, 92/05 i 2/07 - Odluka USRH) : redakcijski pročišćeni tekst s pojmovnim kazalom / priredila Ljiljana Drakulić. - 2. izmijenjeno i dopunjeno izd. - Zagreb : Novi informator, 2007. (Zagreb : GZH). - 108 str. ; 21 cm.
355.08(497.5)(094.5)
HK07-00354

NAZOR, Ante, ml.
Oluja pobjede : (fotomonografija vojno-redarstvene operacije Oluja, 4.-8. kolovoza 1995.) = The storm of victory : (photomonograph of the military-police operation Oluja/Storm, 4-8 August 1995) / Ante Nazor ; [prijevod na engleski jezik Željka Križe]. - Zagreb : Hrvatski memorijalno-dokumentacijski centar Domovinskog rata, 2007. ([Zagreb] : Stega tisak). - 187 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 31 cm.
Tekst usporedo na hrv. i engl. jeziku. - Bibliografija: str. 187.
ISBN 9789537439071
355.432.1(497.5)"1995"
HK07-00355

PRALJAK, Slobodan
Pomoć Republike Hrvatske muslimansko-bošnjačkom narodu i Armiji Bosne i Hercegovine tijekom 1991.-1995. : činjenice / Slobodan Praljak. - Zagreb : vlast. nakl., 2007. ([s. l. : s. n.]). - 4, [568] str. : ilustr., zemljop. crteži (pretežno u bojama), graf. prikazi u bojama ; 30 cm.
ISBN 9789539541062
355.02(497.5:497.6)"1992/1995"
HK07-00356

PREŠUĆENE žrtve Đakova i Đakovštine u Drugom svjetskom ratu i poraću / [priredili Mato Lukačević ... [et al.] ; prijevod sažetka na engleski Zlata Hrženjak, na njemački Zrinka Pešorda Vardić]. - Đakovo : Hrvatsko društvo političkih zatvorenika, Podružnica Osijek, Ogranak Đakovo ; Slavonski Brod : Magnus, 2007. (Slavonski Brod : Magnus). - 446 str. : ilustr., faks. ; 25 cm.
Nakl. 1000 primj. - Bibliografija: str. 431-436. - Summary: Unrevealed victims of Djakovo and the Djakovo region during the World War II and after the war period ; Zusammenfassung: Verschwiegene Opfer aus Đakovo und Đakovština im Zweiten Weltkrieg und der Nachkriegszeit.
355.1-058.65(497.5-3 Đakovo)"1945"
323.281(497.5-3 Đakovo)"1945/1990"
HK07-00357

REPUBLIKA Hrvatska i Domovinski rat 1990. - 1995. : dokumenti /. - Zagreb : Hrvatski memorijalno-dokumentacijski centar Domovinskog rata, 2007-. - sv. ; 25 cm.
ISBN 9789537439026 (cjelina)
355.012(497.5)"1991/1995"(093.2)

Knj. 1 : Oružana pobuna Srba u Hrvatskoj i agresija oružanih snaga SFRJ i srpskih paravojnih postrojbi na Republiku Hrvatsku : (1990.-1991.) / [izrada kazala Ana Holjevac Tuković ; urednik Mate Rupić]. - 2007. ([Zagreb] : Stega tisak). - XXII, 628 str.
Nakl. 500 primj. - Str. 1-3: Predgovor / Mate Rupić. - Kratice: str. 5-12. - Bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Imensko kazalo ; Kazalo zemljop. naziva.
ISBN 9789537439033
323.269.6(497.5=163.41)"1991/1995"(093.2)
355.01(497.5)"1991/1995"(093.2)

HK07-00359

Knj. 2 : Dokumenti institucija pobunjenih Srba u Republici Hrvatskoj : (1990.-1991.) / [izrada kazala Ana Holjevac Tuković ; urednik Mate Rupić]. - Zagreb : Hrvatski memorijalno-dokumentacijski centar Domovinskog rata ; Slavonski Brod : Hrvatski institut za povijest, Podružnica za povijest Slavonije, Srijema i Baranje, 2007. ([Lukavec] : Rotim i Market). - XI, 401 str. - (Bibliotheca Croatica: Slavonica, Sirmiensia et Baranyensia. Hrvatski demokratski pokret i Domovinski rat. Dokumenti ; knj. 1)
Nakl. 500 primj. - Str. 1-2: Predgovor / Mate Rupić. - Kratice: str. 3-4. - Bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Imensko kazalo ; Kazalo zemljop. naziva.
ISBN 9789537439040 (Hrvatski memorijalno-dokumentacijski centar Domovinskog rata)
323.269.6(497.5=163.41)"1991/1995"(093.2)
355.01(497.5)"1991/1995"(093.2)

HK07-00358

REPUBLIKA Hrvatska i Domovinski rat 1990. - 1995. : memoarsko gradivo. - Zagreb : Hrvatski memorijalno-dokumentacijski centar Domovinskog rata, 2007-. - sv. : ilustr. ; 24 cm.
ISBN 9789537439057 (cjelina)
355.48(497.5)(093)


Knj. 1 : Prilozi za povijest Hrvatske ratne mornarice u Domovinskom ratu : (1991.) / [autor studije i priloge prikupio Stjepan Bernadić]. - 2007. ([Zagreb] : Stega tisak). - 573 str. : ilustr., faks., zemljop. crteži.
Podatak o autoru preuzet sa str. [2]. - Kratice: str. 445-448. - Bibliografija: str. 449. - Imensko kazalo ; Kazalo zemljop. naziva.
ISBN 9789537439064
359(497.5)(093)

HK07-00359

TOTH, Ivan
Civilna zaštita : s propisima / Ivan Toth. - Zagreb : Defimi, 2006. ([s. l. : s. n.]). - 191 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Biblioteka Defendologija)
Nakl. 200 primj. - Sadrži i: Zakon o zaštiti i spašavanju ; Zakon o Hrvatskoj gorskoj službi spašavanja. - Bibliografija: str. 77-78 i uz tekst.
ISBN 9789537038144
355.58(091)
355.58(497.5)(094)
614.8(497.5)
HK07-00360

VUKADINOVIĆ, Radovan
NATO : euroatlantska integracija / Radovan Vukadinović, Lidija Čehulić-Vukadinović, Davor Božinović. - Zagreb : Topical, 2007. ([Zagreb] : Grafički zavod Hrvatske). - 383 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 25 cm. - (Biblioteka Europske integracije)
Bibliografija: str. 378-383 i uz tekst. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789539977052
355.356(100-622 NATO):327(100)
327.56(100)
HK07-00361

ZATAJENA grobišta i prešućene žrtve Drugoga svjetskog rata i poraća u Karlovačkoj županiji / [priredili Mladen Šomek ... [et al.] ; urednik Branimir Kovačević]. - Karlovac : Hrvatsko društvo političkih zatvorenika, Podružnica, 2007- . (Karlovac : Tiskara Pečarić & Radočaj). - sv. ; 27 cm.
355.1-058.65(497.5 Karlovac)"1945"
323.281(497.5 Karlovac)"1945"

[Dio 1]. - 2007. - 461 str. : ilustr., zemljop. crteži u boji + zemljop. karta Karlovačke županije s oznakama grobišta ([1] presavitak)
ISBN 9789539571205

HK07-00362

Vidi br.: HK07-01317

Vidi br.: HK07-00358

Vidi br.: HK07-01332

Vidi br.: HK07-00360

Vidi br.: HK07-01336

Vidi br.: HK07-00359

36   Socijalni rad. Osiguranje

BEGOVIĆ, Hrvojka
Volonterski centar Zagreb : 1996. - 2006. : prvih deset godina / [tekstovi i urednica Hrvojka Begović ; suradnici na tekstovima Danilo Brozović ... [et al.] ; izrada popisa članova Marina Grubišić ... [et al.] ; prijevod Marina Grubišić]. - Zagreb : Volonterski centar, 2007. ([s. l. : s. n.]). - 168 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 22 cm.
Podatak o autorici preuzet s poleđine nasl. lista. - Kratice: str. [6]. - Slika autorice i bilješka o njoj: str. [169].
ISBN 9789539889263
364.467(497.5 Zagreb)(067.5)
HK07-00363

ČORIĆ, Vesna
Zanemarivanje djece / [autori teksta Vesna Čorić, Marija Bačan]. - Zagreb : Poliklinika za zaštitu djece grada Zagreba : Grad Zagreb, 2007. (Zagreb : I.T.-Graf). - 36 str. : ilustr. ; 25 cm.
Om. nasl. - Imena autorica preuzeta s unut. str. 1. om. lista. - Nakl. 5000 primj. - Bibliografija: str. 36.
ISBN 9789539604699 (Grad Zagreb)
364.65-053.2(035)
159.97-053.2(035)
HK07-00364

ĆURAK, Marijana
Osiguranje i rizici / Marijana Ćurak, Drago Jakovčević. - Zagreb : RRiF-plus, 2007. (Zagreb : M.A.K. Golden). - XIV, 644 str. : graf. prikazi (djelomice u boji) ; 25 cm.
Bilješke o autorima: str. 642-643. - Bibliografija: str. 387-391. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789536121953
368.01(075.8)
HK07-00365

ĆURKOVIĆ, Marijan
Obvezna osiguranja u prometu / Marijan Ćurković. - Zagreb : Inženjerski biro, 2007. (Samobor : "Antun Gustav Matoš"). - XIII, 306 str. ; 25 cm.
Literatura: str. 291-299 i uz tekst. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789532620108
368.2(497.5)
HK07-00366

DOM za starije i nemoćne osobe Sveta Ana : 30 godina za osmijeh i sreću : 1977.-2007. / [fotografije Luka Mjeda ... [et al.] ; urednik Lahorka Kostelić]. - Zagreb : Dom za starije i nemoćne Sveta Ana, 2007. (Zagreb : Skaner studio). - 39 str. : ilustr. u bojama ; 28cm.
ISBN 9789539567000
364.65-053.9(497.5 Zagreb)(067.5)
061.235-053.9(497.5 Zagreb)(067.5)
HK07-00367

ĐUKANOVIĆ, Ljubica, pravnica
Zdravstveno i mirovinsko osiguranje ; Radni odnosi / Ljubica Đukanović, Dušanka Marinković Drača, Ljiljana Marušić. - Zagreb : TEB - poslovno savjetovanje, 2007. (Sv. Ivan Zelina : Tiskara Zelina). - 341 str. ; 24 cm.
Sadrži i: Zakon o obveznom zdravstvenom osiguranju ; Zakon o mirovinskom osiguranju. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9536290359
369.22(497.5)(094)
368.914(497.5)(094)
HK07-00368

FORČIĆ, Gordana
Kako ih pronaći? Kako ih zadržati? : smjernice za rad s volonterima / Gordana Forčić, Bojana Ćulum, Lejla Šehić Relić. - 1. izd. - Rijeka : Udruga za razvoj civilnog društva SMART, 2007. (Opatija : Gravema). - 110 str. : ilustr. ; 25 cm.
Knjizi je priložen CD-ROM: Kako ih pronaći? Kako ih zadržati?. - Nakl. 700 primj. - Bibliografija: str. 107.
ISBN 9789537447052
364.467(035)
HK07-00369

FORČIĆ, Gordana
Volonterstvo i razvoj zajednice : sudjelovanje građana u inicijativama u zajednici : istraživanje uključivosti građana u civilne inicijative u zajednici kroz volonterski rad / Gordana Forčić. - 1. izd. - Rijeka : Udruga za razvoj civilnog društva SMART, 2007. (Opatija : Gravema). - 150 str. : ilustr., graf. prikazi ; 25 cm.
Ime autorice preuzeto sa str. [3]. - Nakl. 500 primj. - Bibliografija: str. 147-148.
ISBN 9789537447045
364.467(497.5)
316.422(497.5)
HK07-00370

HORVAT, Martina, socijalna pedagoginja
Zakonsko uređenje volonterstva u Republici Hrvatskoj / autorica Martina Horvat ; suradnice Lidija Burić ... [et al.]. - Budapest : European Center for No-for-Profit Law (ENCL) ; Zagreb : Ministarstvo obitelji, branitelja i međugeneracijske solidarnosti, cop. 2007. ([Samobor] : EDOK). - 28 str. ; 24 cm.
ISBN 9789537438104
364.467(497.5)(094)
HK07-00371

KLASIĆ, Ksenija
Osnove osiguranja : načela i praksa / Ksenija Klasić, Ivo Andrijanić. - Zagreb : TEB - poslovno savjetovanje, 2007. ([Sv. Ivan Zelina] : Tiskara Zelina). - 476 str. ; 24 cm.
Bibliografija: str. 470-472 i uz tekst. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789536290345
368.01
HK07-00372

NATIONAL strategy of equalization of possibilities for persons with disabilities from the year 2007 till the year 2015 / [chief editor Jadranka Kosor]. - Zagreb : Ministry of Family, Veterans' Affairs and Intergenerational Solidarity, 2007. (Zagreb : Intergrafika). - 108 str. ; 24 cm.
Izv. stv. nasl.: Nacionalna strategija izjednačavanja mogućnosti za osobe s invaliditetom od 2007. do 2015. godine. - Nakl. 2000 primj.
ISBN 9789537438104
364.65-056.26(497.5)"2007/2015"
351.84-056.26(497.5)"2007/2015"
364.65-056.36(497.5)"2007/2015"
HK07-00373

POTOČNJAK, Željko, pravnik
Zakon o socijalnoj skrbi : autorski pročišćeni tekst Zakona : pojmovno kazalo : prilog: izvorni tekst Zakona i svih novela : stanje na dan 1. listopada 2007. / Željko Potočnjak, Ivana Vukorepa. - Zagreb : Narodne novine, 2007. (Velika Gorica : Tipomat). - X, 289 str. ; 19 cm. - (Pravna biblioteka. Zbirka propisa ; 451)
Nakl. 500 primj. - Sadrži: Zakon o socijalnoj skrbi : (NN br. 73 od 14.VII.1997.) ; Zakon o izmjeni i dopunama Zakona o socijalnoj skrbi : (NN br. 27 od 30.III.20001.) ; Zakon o izmjenama i dopunama Zakona o socijalnoj skrbi : (NN br. 59 od 30.VI.2001.) ; Zakon o dopunama Zakona o socijalnoj skrbi : (NN br. 82 od 26.IX.2001.) ; Zakon o izmjenama i dopunama Zakona o socijalnoj skbri : (NN br. 103 od 26.VI.2003.) ; Zakon o izmjenama i dopunama Zakona o socijalnoj skrbi : (NN br. 44 od 21.VI.2006.) ; Zakon o izmjenama i dopunama Zakona o socijalnoj skrbi : (NN br. 79 od 30.VII.2007.).
ISBN 9789532340808
364.4(497.5)(094.5)
HK07-00374

PRIRUČNIK sa smjernicama za medijsko izvještavanje o nasilju u obitelji / [uredništvo Jadranka Kosor ... et al.]. - Zagreb : Ministarstvo obitelji, branitelja i međugeneracijske solidarnosti, 2007. (Zagreb : Intergrafika - TTŽ). - [32] str. : ilustr. ; 21 cm.
Na nasl. str.: Vlada Republike Hrvatske. - Nakl. 2000 primj. - Bibliografija i bilješke uz tekst.
ISBN 9789537438074
364.271-055.5/.7:316.77](035)
316.77:364.65-055.5/.7](035)
316.77:316.624-055.5/.7](035)
HK07-00375

RISMONDO, Mihovil
Zakon o mirovinskom osiguranju : redakcijski pročišćeni tekst : stvarno kazalo / Mihovil Rismondo. - Zagreb : Narodne novine, 2007. (Velika Gorica : Tipomat). - XVIII, 147 str. ; 19 cm. - (Pravna biblioteka. Zbirka propisa ; 450)
Nakl. 500 primj. - Kratice: str. 147.
ISBN 9789532340792
368.914(497.5)(094.5)
HK07-00376

ŽENSKA snaga / Ksenija Čugalj ... [et al.]. - Tenja : Ženska udruga "Izvor", 2007. (Osijek : Gradska tiskara). - 50 str. : ilustr. ; 20 cm.
Ostale zastupljene autorice: Silvija Ručević, Željka Radoš, Mirjana Herceg. - Bibliografija: str. 50.
ISBN 9789539968111
364.271-055.2-058.6(497.5)
316.624-055.2-058.6(497.5)
658.310.42:364.271](497.5)
364.271-057.1(497.5)
HK07-00377

Vidi br.: HK07-00368

Vidi br.: HK07-00319

Vidi br.: HK07-00373

Vidi br.: HK07-00377

Vidi br.: HK07-00115

37   Odgoj i obrazovanje

BOUILLET, Dejana
Osnove socijalne pedagogije / Dejana Bouillet, Slobodan Uzelac. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 267 str. : graf. prikazi ; 25 cm. - (Udžbenici Sveučilišta u Zagrebu = Manualia Universitatis studiorum Zagrabiensis)
Slike autora i bilješka o njima: str. 267. - Bibliografija: str. 249-265. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789530302518
37.013.42
HK07-00378

COHEN, Louis
Metode istraživanja u obrazovanju / Louis Cohen, Lawrence Manion i Keith Morrison ; [prijevod Gordana Kuterovac-Jagodić, Iris Marušić]. - Jastrebarsko : Naklada Slap, 2007. (Jastrebarsko : Naklada Slap). - XVI, 448 str. ; 25 cm. - (Udžbenici Sveučilišta u Zagrebu = Manualia Universitatis studiorum Zagrabiensis)
Prijevod djela: Research methods in education, 5th ed., 2000. - Bibliografija: str. [407]-437. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789531912860
37.012(075.8)
HK07-00379

KROWATSCHEK, Dieter
IQ trening : razmišljanje objema polovicama mozga / Dieter Krowatschek & Gita Krowatschek ; [prijevod Božidar Vid]. - Zagreb : Alca script, 2007. (Zagreb : Orbis). - 135 str. : ilustr. ; 21 cm.
Slike autora i bilješke o njima: str. [136]. - Bibliografija: str. 135.
ISBN 9789537087388
37.037
HK07-00380

KURIKULUM : teorije, metodologija, sadržaj, struktura / uredio Vlatko Previšić. - Zagreb : Zavod za pedagogiju : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 368 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Radovi Zavoda za pedagogiju Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu)
Zastupljeni autori: Vlatko Previšić, Marko Palekčić, Slavica Bašić, Dijana Vican, Ladislav Bognar, Arjana Miljak, Vladimir Jurić, Milan Matijević, Ana Sekulić-Majurec, Neven Hrvatić, Elvi Piršl, Ante Žužul. - Bilješke uz tekst. - Bibliografija uiz svako poglavlje.
ISBN 9789530619104 (Školska knjiga)
37.011.33(082)
HK07-00381

MEĐUNARODNI znanstveno-stručni skup Prema novom kurikulumu u odgoju i obrazovanju (2005 ; Zadar, Benkovac)
Prema novom kurikulumu u odgoju i obrazovanju : zbornik radova s međunarodnoga znanstveno-stručnog skupa, Zadar -Benkovac, 20. - 21. svibnja 2005. / [glavni urednik Robert Bacalja ; prijevod sažetaka na engleski jezik Vera Graovac]. - Zadar : Sveučilište, Odjel za izobrazbu učitelja i odgojitelja predškolske djece, 2007. ([Zadar] : Media Zadar). - 587 str. : ilustr., note ; 24 cm. - (Živa baština : znanstveno-stručna biblioteka ; knj. 3)
Zastupljeni autori: Mirjana Lenček, Jasmina Ivšac, Mira Klarin, Sofija Marcelić, Dunja Pivac, Tea Pavin, Vlasta Vizek Vidović, Diana Nenadić-Bilan, Sanja Čurković Kalebić, Biserka Petrović-Sočo, Mirjana Šagud, Edita Slunjski, Vesna Ciglar, Željko Pivac, Melita Vidmar-Cvitanović, Teodora Vigato, Milena Radovan Burja, Boris Jurić st., Boris Jurić ml., Marija Obad, Nevenka Tatoković, Maja Ružić, Maja Ljubetić, Irena Fadić, Anamarija Lovrentjev, Darinka Kiš-Novak, Vladimir Legac, Johann Pehofer, Edit Muehlgaszner, Ivica Vigato, Ivo Nižić, Gordana Ercegovac-Jagnjić, Lidija Šenk, Matilda Karamatić. - Nakl. 300 primj. - Bibliografija uz svaki rad. - Summaries.
ISBN 9789537237073
37.01(063)(048)
HK07-00382

NASILJE i nasilno ponašanje u školi - vrtiću - učeničkom domu / priredio Hrvoje Vrgoč. - Zagreb : Hrvatski pedagoško-književni zbor, 2007. (Zagreb : Profil). - 140 str. ; 21 cm.
Tekst na hrv. ili na slov. jeziku. - Zastupljeni autori: Jasminka Zloković, Olga Dečman Dobrnjič, Metod Černrtič,Vesna Bilić, Gordana Buljan Flander, Hana Hrpka, Nina Pećnik, Petra Mrvar, Tanja Radočaj, Josip Alajbeg. - Bibliografija uz većinu radova.
ISBN 9789536134640
37.06:364.271(063)
159.922.76-056.49-057.874(063)
HK07-00383

Vidi br.: HK07-00095

Vidi br.: HK07-00094

Vidi br.: HK07-00109

Vidi br.: HK07-00107

371   Školstvo. Metodika nastave

BLAŽEVIĆ, Nevenka
Grundlagen der Didaktik und Methodik des Unterrichts Deutsch als Fremdsprache / Nevenka Blažević. - Rijeka : Filozofski fakultet, 2007. (Rijeka : Digital point). - 279 str. ; 24 cm. - (Udžbenici Filozofskoga fakulteta u Rijeci ; knj. 2)
Na nasl. str.: Sveučilište u Rijeci. - Nakl. 120 primj. - Bibliografija: str. 269-279; bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789536104550
371.3:811.112.2(075.8)
HK07-00384

DOMAZET, Mladen, filozof
Vladavina prava : priručnik za nastavnike / autori Mladen Domazet, Igor Miškulin ; uvod Jadranko Crnić ; [ilustracije Andrej Uzelac]. - Zagreb : Forum za slobodu odgoja, 2007. ([s. l.] : Nites grafika). - 32 str. : ilustr. ; 30 cm.
Bilješka o autorima: str. 4. - Uvod: str. 6. - Bibliografija: str. 29.
ISBN 9789536958269
371.3:34(035)
340.131(035)
HK07-00385

KOMUNIKACIJA u nastavi hrvatskog jezika : suvremeni pristupi poučavanju u osnovnim i srednjim školama / urednice Marijana Češi ; Mirela Barbaroša-Šikić. - Jastrebarsko : Naklada Slap ; Zagreb : Agencija za odgoj i obrazovanje, 2007. (Jastrebarsko : Naklada Slap). - 235 str. : graf. prikazi ; 24 cm.
Zastupljeni autori: Zrinka Jelaska, Dunja Pavličević-Franić, Mirjana Vilke, Milica Mihaljević, Lana Hudeček, Nives Opačić, Marijana Česi, Zrinka Jelaska, Karol Visinko, Krešimir Bagić, Mladen Machiedo, Julijana Matanović, Mila Jelavić, Maja Gabelica Šupljika. - Bilješke o autorima: str. 229-235. - Bibliografija uz svaki rad.
ISBN 9789537290054 (Agencija za odgoj i obrazovanje)
371.3:811.163.42](082)
HK07-00386

MATTES, Wolfgang
Rutinski planirati - učinkovito poučavati : savjetnik / Wolfgang Mattes ; prijevod s njemačkoga Slavica Bilić. - Zagreb : Naklada Ljevak, 2007. (Sv. Ivan Zelina : Tiskara Zelina). - 240 str. : ilustr. ; 24 cm.
Prijevod djela: Routiniert planen - effizient unterrichten.
ISBN 9789531788328
371.311.5(072.2)
HK07-00387

MESIĆ, Ana
Projekt u predmetnoj nastavi : s polazištem u nastavi hrvatskoga jezika / Ana Mesić. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 79 str. : ilustr. u bojama ; 27cm + [5] presavitaka ; [21] str. listova s tablama
ISBN 9789530509191
371.311.4:811.163.42
HK07-00388

NEMETH-JAJIĆ, Jadranka
Udžbenici hrvatskoga jezika u razrednoj nastavi / Jadranka Nemeth-Jajić. - Split : Redak, 2007. (Split : Redak). - 215 str. : ilustr., graf. prikazi u bojama ; 25 cm.
Bilješka o autorici: str. 215. - Bibliografija: str. 185-194 i uz tekst.
ISBN 9789539919335
371.671:811.163.42
HK07-00389

SADAIĆ, Karmen
Susreti s roditeljima u srednjim školama : priručnik za razrednike / Karmen Sadaić. - Đakovo : Tempo, 2007. (Đakovo : Tipografija). - 103 str. ; 24 cm. - (Pedagoška biblioteka / Tempo)
Bibliografija: str. 102-103.
ISBN 9789537092238
371.268(035)
373.51.268(035)
HK07-00390

372   Sadržaji i oblici predškolskog i osnovnoškolskog obrazovanja

ANIĆ, Višnja
Way to go 2 : udžbenik engleskog jezika za 5. razred osnovne škole / Višnja Anić ; [ilustrirao Simon Bogojević-Narath]. - 7. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 109 str. : ilustr. u bojama ; 26 cm.
ISBN 9789530105805
372.881.111.1(075.2)
HK07-00391

ANIĆ, Višnja
Way to go 2 plus : priručnik za učitelje engleskog jezika za 5. razred osnovne škole : 5. godina učenja / Višnja Anić ; [ilustrirao Simon Bogojević-Narath]. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 71 str. ; 27 cm.
ISBN 9789530507685
372.881.111.1(072.2)
HK07-00392

ANIĆ, Višnja
Way to go 2 plus : udžbenik engleskog jezika za 5. razred osnovne škole : 5. godina učenja / Višnja Anić ; [ilustrator Simon Bogojević-Narath]. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 131 str. : ilustr. ; 27 cm + 1 zvučni CD
ISBN 9789530109056
372.881.111.1(075.2)
HK07-00393

ANTOLIĆ, Ivan
Građevna mehanika : za srednje graditeljske škole / Ivan Antolić ; [crteži Milivoj Mervar]. - 8. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 203 str. : graf. prikazi. ; 24 cm.
ISBN 9789530212367
372.862.4(075.3)
HK07-00394

BAČIĆ, Tomislav
Raznolikost živoga svijeta : udžbenik biologije za drugi razred gimnazije / Tomislav Bačić, Radovan Erben, Mladen Krajačić ; [originalne fotografije Čedomil Šilić]. - 5. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 211 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 28 cm.
ISBN 9789530205888
372.857(075.3)
HK07-00395

BAGARIĆ, Jadranka
Linguae Latinae elementa : udžbenik latinskoga jezika za 1. i 2. godinu učenja / Jadranka Bagarić. - 7., prerađeno izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 299 str. : ilustr. u bojama ; 26 cm.
ISBN 9789530209374
372.881.112.4
(075.3)
HK07-00396

BAGARIĆ, Jadranka
Linguae Latinae elementa : radna bilježnica uz udžbenik latinskoga jezika za 1. i 2. godinu učenja / Jadranka Bagarić. - 4. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 84 str. ; 25 cm.
372.881.112.4(075.2)(076)
HK07-00397

BASTA, Sanja
Sisačko-moslavačka županija : zavičajni priručnik za učenice i učenike / Sanja Basta, Diana Mesić, Hrvoje Vrgoč ; [fotografije Miroslav Arbutina, Miroslav Kiš ; zemljovidi Tomislav Kaniški]. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 86 str. : ilustr., zemljop. crteži u bojama ; 28 cm + zemljop. karta u bojama ([1] presavitak)
ISBN 9789530113916
372.891(075.3)
HK07-00398

BASTIĆ, Marijana
Priroda 5 : udžbenik za peti razred osnovne škole / Marijana Bastić, Daniela Novoselić ; [ilustrirala i fotografirala Gordana Jerabek]. - 1. izd. - Zagreb : Alfa, 2007. (Čakovec : "Zrinski"). - 118 str. : ilustr. u bojama ; 28 cm.
372.85(075.2)
HK07-00399

BASTIĆ, Marijana
Priroda 5 : radna bilježnica za peti razred osnovne škole / Marijana Bastić, Daniela Novoselić ; [ilustrirala Gordana Jerabek]. - 1. izd. - Zagreb : Alfa, 2007. (Čakovec : "Zrinski"). - 127 str. : ilustr. u bojama ; 28 cm.
372.85(075.2)
HK07-00400

BEKAVAC, Stjepan
Povijest 7 : radna bilježnica za sedmi razred osnovne škole / Stjepan Bekavac, Siniša Kljajić ; [ilustrirao i zemljovide izradio Ivan Bekavac]. - 1. izd. - Zagreb : Alfa, 2007. (Čakovec : "Zrinski"). - 55 str. : ilustr., zemljop. crteži ; 26 cm.
372.894(075.2)(076)
HK07-00401

BERNARDI-BRITVEC, Plamenka
Flink mit Deutsch 4 : udžbenik njemačkog jezika za 7. razred osnovne škole : četvrta godina učenja / Plamenka Bernardi-Britvec, Jadranka Salopek ; [ilustrator Andrej Uzelac]. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 92 str. : ilustr. u bojama ; 28 cm.
ISBN 9789530122000
372.881.111.22(075.2)
HK07-00402

BERNARDI-BRITVEC, Plamenka
Flink mit Deutsch 1 : udžbenik njemačkog jezika za 4. razred osnovne škole : prva godina učenja / Plamenka Bernardi-Britvec, Jadranka Salopek ; [ilustrator Andrej Uzelac]. - 2. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 91 str. : ilustr. u bojama ; 28 cm.
ISBN 9789530113961
372.881.111.22(075.2)
HK07-00403

BERNARDI-BRITVEC, Plamenka
Flink mit Deutsch 5 : udžbenik njemačkog jezika za 8. razred osnovne škole : peta godina učenja / Plamenka Bernardi-Britvec, Jadranka Salopek ; [ilustrator Andrej Uzelac]. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 87 str. : ilustr. u bojama ; 28 cm.
ISBN 9789530122024
372.881.111.22(075.2)
HK07-00404

BLAŽEVIĆ, Nevenka
Guten Appetit 1 : udžbenik njemačkog jezika za II. razred ugostiteljske škole / Nevenka Blažević ; [ilustrator Damir Brčić ; fotograf Josip Čekada]. - 4. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 130 str. : ilustr. u bojama ; 28 cm.
ISBN 9789530208315
372.881.111.22(075.3)
HK07-00405

BLAŽEVIĆ, Nevenka
Deutsch im Tourismus 2 : udžbenik njemačkog jezika za hotelijersko-turističku struku : četvrta godina učenja / Nevenka Blažević ; [ilustrator Ninoslav Kunc]. - 2. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 164 str. : ilustr. u bojama ; 28 cm.
ISBN 9789530213180
372.881.111.22(075.3)
HK07-00406

BOGUTOVAC, Antonijela
Moja fizika 3 : [radna bilježnica iz fizike za treći razred srednje škole] / Antonijela Bogutovac ; [ilustrirao Davor Pavelić]. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 59 str. : ilustr. ; 28 cm.
Podnasl. preuzet s omota.
372.853(075.2)(076)
HK07-00407

BORKO, Lidija
Geografija Europe [7] : udžbenik iz geografije za VII. razred osnovne škole / Lidija Borko, Ružica Vuk ; [karte izradila Sanja Faivre]. - Zagreb : Znanje, 2007. (Zagreb : Tiskara Znanje). - 183 str. : ilustr., zemljopisni crteži u bojama ; 27 cm + karta EU ([1] presavitak) u bojama
ISBN 9789531956345
372.891(075.2)
HK07-00408

BOSNAR-VALKOVIĆ, Brigita
English for the hotel and tourism industry 01 : udžbenik engleskog jezika za 3. razred hotelijersko-turističke škole : 8. godina učenja / Brigita Bosnar-Valković, Mark Davies, Elizabeth Harrison-Paj ; [ilustrator Dario Kukić ; fotograf Jasenko Rasol]. - 3. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 191 str. : ilustr. u bojama ; 28 cm.
ISBN 9789530208186
372.881.111.1(075.3)
HK07-00409

BRČIĆ-STIPČEVIĆ, Vesna
Trgovačko poslovanje 3 : udžbenik za 3. razred srednje trgovačke škole / Vesna Brčić-Stipčević, Nevenka Hruškar. - 10. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - IX, 153 str. : ilustr. ; 24 cm.
ISBN 9789530207110
372.865.88(075.3)
HK07-00410

BRČIĆ-STIPČEVIĆ, Vesna
Trgovačko poslovanje 2 : udžbenik za srednje trgovačke škole / Vesna Brčić-Stipčević, Nevenka Hruškar. - 12. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 155 str. : ilustr. ; 24 cm.
ISBN 9789530207073
372.865.88(075.3)
HK07-00411

BREKA, Olinka
Way to go 3 : udžbenik engleskog jezika za 6. razred osnovne škole : 3. godina učenja / Olinka Breka ; [ilustrator Simon Bogojević-Narath]. - 7. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 124 str. : ilustr. u bojama ; 26 cm.
Knjizi je priložen zvučni CD: Way to go 3.
ISBN 9789530106765
372.881.111.1(075.2)
HK07-00412

BREKA, Olinka
Way to go 4 : udžbenik engleskog jezika za 7. razred osnovne škole / Olinka Breka, Maja Mardešić ; [ilustrator Dario Kukić]. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 144 str. : ilustr. u bojama ; 26 cm.
ISBN 9789530121881
372.881.111.1(075.2)
HK07-00413

BREKA, Olinka
Way to go 3 plus : udžbenik engleskog jezika za 6. razred osnovne škole : 6. godina učenja / Olinka Breka ; [ilustrator Simon Bogojević-Narath]. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 167 str. : ilustr. u bojama ; 27 cm + 2 zvučna CD-a.
ISBN 9789530118386
372.881.111.1(075.2)
HK07-00414

BROĐANAC, Predrag
Programiranje : zbirka riješenih zadataka za 2. i 3. razred srednje škole / Predrag Brođanac, Vesna Mesar. - 2. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 199 str. : ilustr. u bojama ; 26 cm.
Bibliografija: str. 199.
ISBN 9789530213838
372.800.4(075.3)(076)
HK07-00415

BUJAK, Nikola
Tehnologija betona : udžbenik za graditeljske škole / Nikola Bujak. - Bedekovčina : Srednja škola Bedekovčina, 2007. (Split : Graditeljska obrtnička i grafička škola). - 95 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 30 cm.
Nakl. 1000 primj.
ISBN 9789539644114
372.869.13(075.3)
HK07-00416

BULIĆ, Mila
Priroda 6 : udžbenik za 6. razred osnovne škole / Mila Bulić ... et al.] ; [ilustrirala i fotografije izradila Gordana Jerabek ... et al.]. - 1. izd. - Zagreb : Alfa, 2007. (Čakovec : "Zrinski"). - 164 str. : ilustr. u bojama ; 28 cm.
Ostali zastupljeni autori: Antonela Dragobratović, Marijana Bastić, Daniela Novoselić.
372.85(075.2)
HK07-00417

BUZJAK, Nenad
Geografija 8 : udžbenik iz geografije za 8. razred osnovne škole / Nenad Buzjak ; [crteži Damir Facan-Grdiša]. - 1. izd. - Samobor : Meridijani, 2007. (Zagreb : Agencija za komercijalnu djelatnost). - 168 str. : ilustr., grafički prikazi, zemljop. crteži u bojama ; 27 cm.
ISBN 9789532390490
372.891(075.2)
HK07-00418

BUZJAK, Nenad
Geografija 8 : radna bilježnica iz geografije za 8. razred osnovne škole / Nenad Buzjak. - 1. izd. - Samobor : Meridijani, 2007. (Zagreb : Agencija za komercijalnu djelatnost). - 91 str. : ilustr., zemljop. crteži (pretežno u bojama) ; 27 cm.
ISBN 9789532390506
372.891(075.2)(076)
HK07-00419

CENTNER, Sandra
Moji zlatni dani 4 : hrvatski jezik i književnost za četvrti razred osnovne škole / Sandra Centner, Anđelka Peko, Ana Pintarić ; [ilustrator Dario Kukić]. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 197 str. : ilustr. u bojama ; 27 cm.
ISBN 9789530121171
372.881.116.342(075.2)
372.882.1(075.2)
HK07-00420

CENTNER, Sandra
Moji zlatni dani 3 : udžbenik hrvatskoga jezika za treći razred osnovne škole / Sandra Centner, Anđelka Peko, Ana Pintarić ; [ilustratorica Ivana Guljašević]. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 163 str. : ilustr. u bojama ; 27 cm.
ISBN 9789530211490
372.881.116.342(075.2)
372.882.1(075.2)
HK07-00421

CENTNER, Sandra
Moji zlatni dani 2 : udžbenik hrvatskoga jezika i književnosti za drugi razred osnovne škole / Sandra Centner, Anđelka Peko, Ana Pintarić ; [ilustratorica Branka Nikolić]. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 183 str. : ilustr. u bojama ; 27 cm.
ISBN 9789530119918
372.881.116.342(075.2)
372.882.1(075.2)
HK07-00422

CEROVSKI, Sanja
Tragom prošlosti 5 : udžbenik povijesti za 5. razred osnovne škole / Sanja Cerovski ; [ilustratori Davorin Trgovčević, Tihomir Tikulin ; zemljovidi Tomislav Kaniški]. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 193 str. : ilustr. (pretežno u bojama), zemljop. crteži u bojama ; 28 cm.
Knjizi je priložen CD-ROM: Tragom prošlosti 5.
ISBN 9789530122178
372.894
(075.2)
HK07-00423

ČITANKA 1 : udžbenik za 1. razred gimnazije / [urednica Dunja Merkler]. - 7. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 273 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 27 cm.
Zastupljeni autori: Dinka Juričić, Majda Bekić-Vejzović, Josip Bratulić, Nevenka Košutić-Brozović, Lidija Farkaš, Darko Novaković, Milivoj Solar, Andreja Zlatar-Violić, Mirjana Živny.
ISBN 9789530205628
372.882.1(075.3)
HK07-00424

ČITANKA 1 : za prvi razred četverogodišnje srednje strukovne škole / Davorka Horvatek Modrić ... [et al.] ; tekstove o likovnoj umjetnosti napisala Ira Mardešić, tekstove o glazbenoj umjetnosti napisao Ladislav Račić. - 5. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 443 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 27 cm.
Ostali zastupljeni autori: Ruža Križan-Sirovica, Marija Ćurić, Sanja Šepac Dužević, Žarko Gazzari.
ISBN 9789530205772
372.882.1(075.3)
HK07-00425

ČITANKA 2 : udžbenik za 2. razred gimnazije / [urednica Dunja Merkler]. - 7. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 307 str. : ilustr. (djelomice u bojama) ; 27 cm.
Ostali zastupljeni autori: Dinka Juričić, Miroslav Beker, Majda Bekić-Vejzović, Nevenka Košutić-Brozović, Dunja Fališevac, Lidija Farkaš, Zoran Kravar, Darko Novaković, Mirko Tomasović, Vinka Perković, Andrea Zlatar, Mirjana Živny.
ISBN 9789530205642
372.882.1(075.3)
HK07-00426

ČITANKA 3 : udžbenik za 3. razred gimnazije / [urednica Dunja Merkler]. - 7. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 321 str. : ilustr. (djelomice u bojama) ; 27 cm.
Zastupljeni autori: Dinka Juričić, Majda Bekić-Vejzović, Lidija Farkaš, Nevenka Košutić-Brozović, Joša Skok, Miroslav Šicel, Andrea Zlatar, Mirjana Živny.
ISBN 9789530203822
372.882.1(075.3)
HK07-00427

ČITANKA 4 : udžbenik za 4. razred gimnazije / [urednica Dunja Merkler]. - 7. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 259 str. : ilustr. (djelomce u bojama) ; 27 cm.
Zastupljeni autori: Dinka Juričić, Majda Bekić-Vejzović, Nevenka Košutić-Brozović, Dean Duda, Lidija Farkaš, Krešimir Nemec, Joža Skok, Miroslav Šicel, Vinka Perković, Mirjana Živny.
ISBN 9789530204850
372.882.1(075.3)
HK07-00428

ČITANKA svjetske književnosti 3 / [priredio] Srećko Listeš. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 404 str. : ilustr. ; 24 cm.
ISBN 9789530214132
372.882.1(075.3)
HK07-00429

ČOKONAJ, Emil
Povijest 2 : hrvatska i svjetska povijest od sredine 18. do početka 21. stoljeća : [udžbenik iz povijesti za II. razred četverogodišnjih srednjih strukovnih škola] / Emil Čokonaj, Hrvoje Petrić, Jakša Raguž ; [izrada karata Hrvoje Herceg]. - Samobor : Meridijani, 2007. (Zagreb : Agencija za komercijalnu djelatnost). - 205 str. : ilustr., zemljop. crteži (pretežno u bojama) ; 27 cm.
Podnasl. preuzet s omota.
ISBN 9789532390650
372.894(075.3)
HK07-00430

ČOKONAJ, Emil
Geografija 1 : udžbenik za 1. razred srednjih strukovnih škola / Čokonaj Emil, Vjekoslav Robotić, Ružica Vuk ; [crteži Damir Facan-Grdiša]. - 1. izd. - Samobor : Meridijani, 2007. (Zagreb : Agencija za komercijalnu djelatnost). - 191 str. ; : ilustr., grafički prikazi, zemljop. karte u bojama ; 27 cm.
ISBN 9789532390612
372.891(075.3)
HK07-00431

ČUDESNI svijet tehnike 7 : zbirka zadataka iz tehničke kulture za 7. razred osnovne škole / Vladimir Delić ... [et al.] ; [ilustrator Tomislav Tomić, tehnički crteži Želimir Bistrović]. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 61 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 28 cm.
Ostali zastupljeni autori: Slavko Marenčić, Ines Paleka, Dragan Stanojević.
ISBN 9789530122130
372.862(075.2)(076)
HK07-00432

ĆURIĆ, Marija
Čitanka 4 : za 4. razred četverogodišnje srednje strukovne škole / Marija Ćurić, Sanja Šepac Dužević ; tekstove o likovnoj umjetnosti napisala Ira Mardešić, tekstove o glazbenoj umjetnosti napisao Ladislav Račić. - 4. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 351 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 27 cm.
ISBN 9789530204881
372.882.1(075.3)
HK07-00433

DAKIĆ, Branimir, matematičar
Matematika 3 : dodatak za 3. razred prirodoslovno-matematičke gimnazije / Branimir Dakić, Neven Elezović. - 4. izd. - Zagreb : Element, 2007. (Čakovec : "Zrinski"). - 158 str. : ilustr., graf. prikazi (djelomično u bojama) ; 24 cm.
ISBN 9789531972383
372.851(075.3)
(078)
HK07-00434

DAKIĆ, Branimir, matematičar
Matematika 4 : dodatak za 4. razred prirodoslovno-matematičke gimnazije / Branimir Dakić, Neven Elezović. - 4. izd. - Zagreb : Element, 2007. (Čakovec : "Zrinski"). - VI, 149 str. : graf. prikazi ; 24 cm.
ISBN 9789531972482
372.851(075.3)(078)
HK07-00435

DAMIANI Einwalter, Ingrid
Vieni con me 2 piu : corso di lingua italiana per la quinta classe delle scuole elementari = udžbenik talijanskoga jezika za 5. razred osnovne škole : druga godina učenja / Ingrid Damiani Einwalter, Mirjana Marković Marinković, Nives Sironić Bonefačić ; [ilustrator Dario Kukić]. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 102 str. : ilustr. u bojama ; 26 cm.
Knjizi je priložen zvučni CD: Vieni con me 2 piu.
ISBN 9789530112674
372.881.113.11(075.2)
HK07-00436

DAMIANI Einwalter, Ingrid
Vieni con me 3 : corso di lingua italiana per la sesta classe delle scuole elementari = udžbenik talijanskoga jezika za šesti razred osnovne škole : treća godina učenja / Ingrid Damiani Einwalter, Mirjana Marković Marinković, Nives Sironić Bonefačić ; [ilustratorica Magda Dulčić]. - 1. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 85 str. : ilustr. u bojama ; 26 cm.
ISBN 9789530112604
372.881.113.11(075.2)
HK07-00437

DAMIANI Einwalter, Ingrid
Vieni con me 5 : corso di lingua italiana per l’ottava classe delle scuole elementari = udžbenik talijanskoga jezika za osmi razred osnovne škole : peta godina učenja / Ingrid Damiani Einwalter, Mirjana Marković Marinković, Nives Sironić Bonefačić ; [ilustratorica Magda Dulčić]. - 1. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 111 str. : ilustr. u bojama ; 26 cm.
ISBN 9789530112642
372.881.113.11(075.2)
HK07-00438

DAMIANI Einwalter, Ingrid
Vieni con me 1 piu : corso di lingua italiana per la quarta classe delle scuole elementari = udžbenik talijanskoga jezika za 4. razred osnovne škole : prva godina učenja / Ingrid Damiani Einwalter, Mirjana Marković Marinković, Nives Sironić Bonefačić ; [ilustratorica Magda Dulčić]. - 2. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (ZAgreb : Grafički zavod Hrvatske). - 119 str. : ilustr. u bojama, note ; 26 cm.
ISBN 9789530112667
372.881.113.11
(075.2)
HK07-00439

DAMIANI Einwalter, Ingrid
Vieni con me 5 : corso di lingua italiana : quaderno di esercizi per l'ottava classe delle scuole elementari = radna bilježnica uz udžbenik talijanskoga jezika za osmi razred osnovne škole : peta godina učenja / Ingrid Damiani Einwalter, Mirjana Marković Marinković, Nives Sironić Bonefačić. - 1. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 58 str. : ilustr. ; 26 cm.
372.881.113.11(075.2)(076)
HK07-00440

DAMIANI Einwalter, Ingrid
Vieni con me 4 : quaderno di esercizi per la settima classe delle scuole elementari = radna bilježnica talijanskoga jezika za sedmi razred osnovne škole : četvrta godina učenja / Ingrid Damiani Einwalter, Mirjana Marković Marinković, Nives Sironić Bonefačić ; [ilustratorica Magda Dulčić]. - 1. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 54 str. : ilustr. ; 26 cm.
372.881.113.11(075.2)(076)
HK07-00441

DAMIANI Einwalter, Ingrid
Vieni con me 3 : quaderno di esercizi : quaderno di esercizi per la sesta classe delle scuole elementari = radna bilježnica talijanskog jezika za šesti razred osnovne škole : treća godina učenja / Ingrid Damiani Einwalter, Mirjana Marković Marinković, Nives Sironić Bonefačić ; [ilustratorica Magda Dulčić]. - 1. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 47 str. : ilustr. ; 26 cm.
372.881.113.11(075.2)(076)
HK07-00442

DAMIANI Einwalter, Ingrid
Stiamo insieme 3 : corso di lingua italiana per le scuole medie superiori : udžbenik talijanskog jezika za srednju školu : 3. godina učenja / Ingrid Damiani Einwalter. - 4. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 190 str. : ilustr. u bojama ; 26 cm.
ISBN 9789530203969
372.881.113.11(075.3)
HK07-00443

DEMEL, Miljenka
The world of work and money 1 : udžbenik engleskog jezika za 1. razred ekonomske škole : 6. godina učenja / Miljenka Demel, Asima Selaković ; [ilustrator Borna Demel]. - 7. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 131 str. : ilustr. u bojama ; 28 cm.
ISBN 9789530206106
372.881.111.1(075.3)
HK07-00444

DEUTSCH fuer den Beruf 1 : udžbenik njemačkog jezika za 1. razred strukovnih škola, šesta godina učenja / Zdenka Mandekić ... [et al.] ; [ilustratorica Jagoda Špoljarić]. - 9. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 131 str. : ilustr. u bojama ; 28 cm.
Ostali zastupljeni autori: Romana Papa, Dunja Ptiček, Angelina Puović.
ISBN 9789530201996
372.881.111.22(075.3)
HK07-00445

DEUTSCH fuer den Beruf 2 : udžbenik njemačkog jezika za 2. razred strukovnih škola, sedma godina učenja / Angelina Puović ... [et al.] ; [ilustratorica Ana Kadoić]. - 8. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 142 str. : ilustr. u bojama ; 28 cm.
Ostali zastupljeni autori: Dunja Ptiček, Romana Papa, Zdenka Mandekić.
ISBN 9789530202894
372.881.111.22(075.3)
HK07-00446

DIKLIĆ, Zvonimir
Žubor riječi 5 : hrvatska čitanka za 5. razred osnovne škole / Zvonimir Diklić, Joža Skok. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 242 str. : ilustr. u bojama ; 27 cm.
ISBN 9789530121232
372.882.1(075.2)
HK07-00447

DIKLIĆ, Zvonimir
Sjetva riječi 6 : hrvatska čitanka za 6. razred osnovne škole / Zvonimir Diklić, Joža Skok. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 239 str. : ilustr. u bojama ; 27 cm.
ISBN 9789530115019
372.882.1(075.2)
HK07-00448

DOLENEC, Zdravko
Priroda 6 : radna bilježnica za šesti razred osnovne škole / Zdravko Dolenec, Vicko Pavičić, Mihaela Vrbnjak ; [ilustrirao Dino Idrizbegović]. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 55 str. : ilustr. u bojama ; 28 cm.
372.85(075.2)
HK07-00449

DOLENEC, Zdravko
Priroda 5 [Elektronička građa] udžbenik za peti razred osnovne škole / Zdravko Dolenec, Josip Hudek, Vicko Pavičić. - Interaktivna multimedijska građa. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. ([s. l. : s. n.]). - 1 optički disk (CD ROM) : u bojama ; 12 cm.
Zahtjevi sustava: PC; Windows XP. - Stv. nasl. s nasl. zaslona. - CD-ROM je priložen knjizi: Priroda 5. - Dodatni broj na naljepnici: 12233.
372.85(075.2)
HK07-00450

DOLENEC, Zdravko
Priroda 6 [Elektronička građa] : udžbenik za šesti razred osnovne škole / Zdravko Dolenec, Vicko Pavičić, Mihaela Vrbnjak. - Interaktivna multimedijska građa. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. ([s. l. : s. n]). - 1 optički disk (CD ROM) : sa zvukom, u bojama ; 12 cm.
Zahtjevi sustava: PC; Windows XP; zvučna kartica. - Stv. nasl. s nasl. zaslona. - CD-ROM je priložen knjizi: Priroda 6. - Dodatni broj na naljepnici: 11479.
372.85(075.2)
HK07-00451

DOLENEC, Zdravko
Priroda 5 : udžbenik za peti razred osnovne škole / Zdravko Dolenec, Josip Hudek, Vicko Pavičić ; [ilustracije Gordana Jerabek ; izvorne fotografije Zdravko Dolenec]. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 118 str. : ilustr. u bojama ; 26 cm.
Knjizi je priložen CD-ROM: Priroda 5.
ISBN 9789530122338
372.85(075.2)
HK07-00452

DOLENEC, Zdravko
Priroda 6 : udžbenik za šesti razred osnovne škole / Zdravko Dolenec, Vicko Pavičić, Mihaela Vrbnjak ; [izvorne fotografije Zdravko Dolenec ; ilustracije Dino Idrizbegović]. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 154 str. : ilustr. u bojama ; 28 cm.
Knjizi je priložen CD-ROM: Priroda 6.
ISBN 9789530114791
372.85(075.2)
HK07-00453

DOMAC, Ljerka
Novčarstvo : udžbenik za 2. razred ekonomske škole / Ljerka Domac, Ajka Kaleb-Kovačević, Vlatko Mileta. - 3. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 207 str. : ilustr. u bojama ; 26 cm.
ISBN 9789530206618
372.833.674(075.3)
HK07-00454

DUKIĆ, Ivan
Hrvatska povijest : udžbenik za trogodišnje strukovne škole / Ivan Dukić, Krešimir Erdelja, Igor Stojaković ; [zemljovidi Tomislav Kaniški]. - 3. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 191 str. : ilustr., zemljop. crteži u bojama ; 26 cm.
ISBN 9789530209282
372.894(075.3)
HK07-00455

DUNAT, Ivona
Tragom prošlosti 7 : zbirka tekstova i zadataka iz povijesti za 7. razred osnovne škole / Ivona Dunat ; [ilustratori Tihomir Tikulin, Alem Ćurin, Boro Pavlović ; izrada zemljovida Tomislav Kaniški]. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 55 str. : ilustr., zemljop. crteži u bojama ; 26 cm.
ISBN 9789530119833
372.894(075.2)(078)
HK07-00456

DUNAT, Ivona
Tragom prošlosti 5 : zbirka tekstova i zadataka iz povijesti za 5. razred osnovne škole / Ivona Dunat ; [ilustrator Tihomir Tikulin]. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 47 str. : ilustr. u bojama, zemljop. crteži ; 26 cm.
ISBN 9789530119819
372.894(075.2)(078)
HK07-00457

DUNAT, Ivona
Tragom prošlosti 6 : zbirka tekstova i zadataka iz povijesti za 6. razred osnovne škole / Ivona Dunat ; [ilustrator Zvonimir Grbašić ; izrada zemljovida Tomislav Kaniški]. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 55 str. : ilustr., zemljop. crteži u bojama ; 26 cm.
ISBN 9789530119826
372.894(075.2)(078)
HK07-00458

DUNAT, Ivona
Tragom prošlosti 8 : zbirka tekstova i zadataka iz povijesti za 8. razred osnovne škole / Ivona Dunat ; [ilustratori Boro Pavlović, Alem Ćurin ; izrada zemljovida Tomislav Kaniški]. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 57 str. : ilustr., zemljop. crteži u bojama ; 26 cm.
ISBN 9789530119840
372.894(075.2)(078)
HK07-00459

DUŽANEC, Romana
Geografija 2 : udžbenik iz geografije za II. razred gimnazije / Romana Dužanec, Suzana Nebeski Hostić, Željka Polan ; [crteži Damir Facan-Grdiša]. - 1. izd. - Samobor : Meridijani, 2007. (Zagreb : Agencija za komercijalnu djelatnost). - 200 str. : ilustr., grafički prikazi, zemljop. karte u bojama ; 27 cm.
ISBN 9789532390599
372.891(075.3)
HK07-00460

DUŽANEC, Romana
Geografija 7 : udžbenik iz geografije za 7. razred osnovne škole / Romana Dužanec, Gordana Egartner ; [crteži Damir Facan-Grdiša]. - 1. izd. - Samobor : Meridijani, 2007. (Zagreb : Agencija za komerijalnu djelatnost). - 187 str. : ilustr., grafički prikazi, zemljop. crteži u bojama ; 27 cm.
ISBN 9789532390476
372.891(075.2)
HK07-00461

DUŽANEC, Romana
Geografija 7 : radna bilježnica iz geografije za 7. razred osnovne škole / Romana Dužanec, Gordana Egartner ; [crteži Damir Facan-Grdiša]. - 1. izd. - Samobor : Meridijani, 2007. (Zagreb : Agencija za komercijalnu djelatnost). - 107 str. : ilustr., zemljop. crteži (pretežno u bojama) ; 27 cm.
ISBN 9789532390483
372.891(075.2)(076)
HK07-00462

DŽEBA, Biserka
Way to go 1 plus : udžbenik engleskog jezika za 4. razred osnovne škole : 4. godina učenja / Biserka Džeba ; [ilustrator Stjepan Bartolić]. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 135 str. : ilustr. u bojama ; 27 cm + 1 zvučni CD
ISBN 9789530122703
372.881.111.1(075.2)
HK07-00463

DŽEBA, Biserka
Way to go 5 : udžbenik engleskog jezika za 8. razred osnovne škole / Biserka Džeba, Maja Mardešić ; [ilustrator Dubravko Mataković]. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 152 str. : ilustr. u bojama ; 26 cm.
ISBN 9789530121867
372.881.111.1(075.2)
HK07-00464

ĐURĐEVIĆ, Suzana
Dioničarsko gospodarstvo : udžbenik za 3. razred ekonomske škole / Suzana Đurđević, Ljiljana Dumančić, Marija Tolušić. - 2. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 198 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 26 cm.
ISBN 9789530206977
372.833(075.3)
HK07-00465

ĐUREK, Vesna
Moja mala matematika : računajmo do 10 : za početno učenje matematike u osnovnoj školi / Vesna Đurek ; [ilustracije Marijana Jelić]. - 2. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 78 str. : ilustr. u bojama ; 27 cm.
ISBN 9789530109117
372.851(075.2)
HK07-00466

ĐUREK, Vesna
Moja mala matematika : računajmo do 20 : priručnik za profesore rehabilitatore u radu s učenicima s intelektualnim teškoćama po posebnom programu obrazovanja / Vesna Đurek ; [ilustrirala Marijana Jelić]. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 38 str. : ilustr. (djelomično u bojama) ; 30 cm.
ISBN 9789530509238
372.851(072.2)
HK07-00467

ĐUREK, Vesna
Moja mala matematika : računajmo do 20 : [udžbenik] : za početno učenje matematike u osnovnoj školi / Vesna Đurek ; [ilustracije Marijana Jelić]. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 95 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 27 cm.
Podnasl. preuzet s omota.
ISBN 9789530118843
372.851(075.2)
HK07-00468

ERDELJA, Krešimir
Tragom prošlosti 8 : udžbenik povijesti za 8. razred osnovne škole / Krešimir Erdelja, Igor Stojaković ; [ilustratori Alem Ćurin, Boro Pavlović, Tihomir Tikulin ; izrada zemljovida Tomislav Kaniški]. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 267 str. (od toga 1 na presavijenom listu) : ilustr. (pretežno u bojama), zemljop. crteži u bojama ; 28 cm.
Knjizi je priložen CD-ROM: Tragom prošlosti.
ISBN 9789530118294
372.894
(075.2)
HK07-00469

FAIVRE, Sanja
Planet Zemlja [5] : udžbenik iz geografije za peti razred osnovne škole / Sanja Faivre, Anita Filipčić ; [karte izradila Sanja Faivre ; ilustrirao Stjepan Bartolić]. - 7. izmijenjeno izd. - Zagreb : Znanje, 2007. (Zagreb : Tiskara Znanje). - 117 str. : ilustr., zremljop. crteži u bojama ; 27 cm.
ISBN 9789531956321
372.891(075.2)
HK07-00470

FELETAR, Dragutin
Geografija 3 : udžbenik iz geografije za III. razred gimnazije / Dragutin Feletar, Zoran Stiperski. - 1. izd. - Samobor : Meridijani, 2007. (Zagreb : Agencija za komerijalnu djelatnost). - 173 str. : ilustr., grafički prikazi, zemljop. crteži u bojama ; 27 cm + Bruto domaći proizvod po stanovniku u državama svijeta 2005. ([1] presavitak)
ISBN 9789532390605
372.891(075.3)
HK07-00471

FILIPČIĆ, Anita
Prozor u svijet 6 : udžbenik iz geografije za 6. razred osnovne škole / Anita Filipčić, Božica Curić : [ilustrirao Branko Efendić]. - Zagreb : Naklada Ljevak, 2007. (Čakovec : "Zrinski"). - 187 str. : ilustr. u bojama, zemljop. crteži ; 28 cm.
ISBN 9789531788144
372.891(075.2)
HK07-00472

FILIPČIĆ, Anita
Prozor u svijet 6 : udžbenik iz geografije za 6. razred osnovne škole / Anita Filipčić, Božica Curić ; [fotografije Igor Vresk ... [et al.] ; ilustracije Branko Efendić]. - Zagreb : Naklada Ljevak, 2007. (Čakovec : "Zrinski"). - 187 str. : ilustr., zemljop. crteži u bojama ; 28 cm.
Dostupno i na CD-ROM-u.
ISBN 9531788101
372.891(075.2)
HK07-00473

FIZIKA 7 : zbirka zadataka [za 7. razred osnovne škole] / Vladimir Paar ... [et al.] ; [ilustracije Mate Lovrić]. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 60 str. : ilustr. u bojama ; 28 cm.
Ostali zastupljeni autori: Vladimir Šips, Mile Mišura, Maja Šuveljak.
ISBN 9789530118669
372.853(075.2)(076)
HK07-00474

FUERST-BJELIŠ, Borna
Moja Hrvatska 8 : udžbenik iz geografije za osmi razred osnovne škole / Borna Fuerst-Bjeliš, Danijel Jukopila ; [karte izradila Sanja Faivre ; fotografije Željko Krčadinac ... et al.]. - Zagreb : Znanje, 2007. (Zagreb : Tiskara Znanje). - 150 str. : ilustr., grafički prikazi, zemljopisne karte u bojama ; 27 cm + zemljop. karta ([1] presavitak) u bojama
ISBN 9789531956352
372.891(075.2)
HK07-00475

FURLAN, Zdravko
Biologija 8 : radna bilježnica za 8. razred osnovne škole / Zdravko Furlan, Marijana Toljan ; [ilustrirala Biljana Knebl]. - 1. izd. - Zagreb : Alfa, 2007. (Čakovec : "Zrinski"). - 55 str. : ilustr. u bojama ; 27 cm.
372.857(075.2)(076)
HK07-00476

FURLAN, Zdravko
Biologija 7 : udžbenik za 7. razred osnovne škole / Zdravko Furlan, Đurđa Kocijan, Marijana Toljan ; [ilustratorica Biljana Knebl]. - 1. izd. - Zagreb : Alfa, 2007. (Čakovec : "Zrinski"). - 112 str. : ilustr. u bojama ; 27 cm.
372.853(075.2)
HK07-00477

FURLAN, Zdravko
Biologija 7 : radna bilježnica za 7. razred osnovne škole / Zdravko Furlan, Đurđa Kocijan, Marijana Toljan ; [ilustrirala Biljana Knebl]. - 1. izd. - Zagreb : Alfa, 2007. (Čakovec : "Zrinski"). - 54 str. : ilustr. u bojama ; 28 cm.
372.83/.85(075.2)(076)
HK07-00478

GALEŠEV, Vinkoslav
Informatika 1 : udžbenik iz informatike za 1. razred osnovne škole / Vinkoslav Galešev, Ines Kniewald ; [ilustrirao Davor Vrcelj]. - 1. izd. - Zagreb : SysPrint, 2007. (Zagreb : Prius). - 76 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm.
ISBN 9789532321272
372.800.4(075.2)
HK07-00479

GALEŠEV, Vinkoslav
Informatika 2 : udžbenik iz informatike za 2. razred osnovne škole / Vinkoslav Galešev, Ines Kniewald ; [ilustrirao Davor Vrcelj]. - 1. izd. - Zagreb : SysPrint, 2007. (Zagreb : Prius). - 70 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm.
ISBN 9789532321302
372.800.4(075.2)
HK07-00480

GALL, Hermenegildo
Geografija 3 : udžbenik za treći razred gimnazije / Hermenegildo Gall, Mate Matas ; [izrada karata i grafikona Tomislav Kaniški ... et al.]. - 2. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 263 str. : ilustr., zemljop. crteži u bojama ; 28 cm.
ISBN 9789530214217
372.891(075.3)
HK07-00481

GRAČANIN, Hrvoje
Povijest 6 : srednji i rani novi vijek : radna bilježnica iz povijesti za 6. razred osnovne škole / Hrvoje Gračanin, Hrvoje Petrić, Gordan Ravančić ; [crteži Damir Facan-Grdiša, fotografije Damir Martinović]. - 1. izd. - Samobor : Meridijani, 2007. (Zagreb : Agencija za komercijalnu djelatnost). - 113 str. : ilustr., zemljop. crteži (pretežno u bojama) ; 27 cm.
ISBN 9789532390544
372.894(075.2)(076)
HK07-00482

GRAČANIN, Hrvoje
Povijest 5 : stara povijest : radna bilježnica iz povijesti za 5. razred osnovne škole / Hrvoje Gračanin, Ivana Malus Tomorad, Mladen Tomorad ; [izrada karata Hrvoje Herceg ; crteži Damir Facan-Grdiša]. - 3. dopunjeno i izmijenjeno izd. - Samobor : Meridijani, 2007. (Zagreb : Agencija za komercijalnu djelatnost). - 89 str. : ilustr., zemljop. crteži (pretežno u bojama) ; 27 cm.
ISBN 9789532390520
372.894(075.2)(076)
HK07-00483

GRAČANIN, Hrvoje
Povijest 6 : udžbenik iz povijesti za 6. razred osnovne škole / Hrvoje Gračanin, Hrvoje Petrić, Gordan Ravančić ; [izrada karata Hrvoje Herceg]. - Samobor : Meridijani, 2007. (Zagreb : Agencija za komercijalnu djelatnost). - 186 str. : ilustr., zemljop. crteži u bojama ; 27 cm.
ISBN 9789532390537
372.894(075.2)
HK07-00484

GRAČANIN, Hrvoje
Povijest 5 : stara povijest : udžbenik iz povijesti za 5. razred osnovne škole / Hrvoje Gračanin, Ivana Malus Tomorad, Mladen Tomorad ; [izrada karata Neven Olah, Hrvoje Herceg ; autor crteža Damir Facan-Grdiša]. - 3. izmijenjeno i dopunjeno izd. - Samobor : Meridijani, 2007. (Zagreb : Agencija za komercijalnu djelatnost). - 162 str. : ilustr., zemljop. crteži u bojama ; 27 cm.
ISBN 9789532390513
372.894(075.2)
HK07-00485

HAEUSLER, Maja
Kontaktsprache Deutsch 4 neue : udžbenik njemačkoga jezika za četvrti razred gimnazije : deveta godina učenja / Maja Haeusler. - 3. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 151 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 28 cm.
ISBN 9789530213111
372.881.111.22(075.3)
HK07-00486

HAEUSLER, Maja
Kontaktsprache Deutsch 3 neu : udžbenik njemačkoga jezika za treći razred gimnazije : osma godina učenja / Maja Haeusler, Milica Bračun, Dragutin Kovačić ; [ilustratorica Irena Jukić]. - 7. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 127 str. : ilustr. u bojama ; 28 cm.
ISBN 9789530203808
372.881.111.22(075.3)
HK07-00487

HAEUSLER, Maja
Kontaktsprache Deutsch 1 neu : udžbenik njemačkoga jezika za prvi razred gimnazije : šesta godina učenja / Maja Haeusler, Divna Kern-Francetić. - 10. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 139 str. : ilustr. u bojama ; 28 cm.
ISBN 9789530201972
372.881.111.22(075.3)
HK07-00488

HARAPIN-MEHKEK, Renata
Moja mala ideja 1 : udžbenik s radnim listićima iz likovne kulture za I. razred osnovne škole / Renata Harapin Mehkek, Gordana Ivančić, Ivana Devernay Cimić ; [ilustrator Stjepan Lukić ; fotografije Goran Mehkek]. - Zagreb : Znanje, 2007. (Zagreb : Tiskara Znanje). - 47 str., 15 listova s tablama (pretežno u bojama), [1] list s tablom u bojama : ilustr. u bojama ; 31 cm.
ISBN 9789531956246
372.87(075.2)
HK07-00489

HARAPIN-MEHKEK, Renata
Moja mala ideja 2 : udžbenik s radnim listićima iz likovne kulture za II. razred osnovne škole / Renata Harapin Mehkek, Gordana Ivančić, Ivana Devernay Cimić ; [ilustrator Stjepan Lukić ; fotografije Ivana Devernay Cimić, Goran Mehkek]. - Zagreb : Znanje, 2007. (Zagreb : Tiskara Znanje). - 45 str., 14 listova s tablama (pretežno u bojama), [1] list : ilustr. (pretežno u bojama) ; 31 cm.
ISBN 9789531956253
372.87(075.2)
HK07-00490

HARRISON-PAJ, Elizabeth
Can I help you--- with your English? 1 : udžbenik engleskog jezika za 1. razred srednje strukovne škole : 6. godina učenja / Elizabeth Harrison-Paj ; [ilustratorica Đenana Voljevica-Čičić]. - 9. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 127 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 28 cm.
ISBN 9789530207059
372.881.111.1(075.3)
HK07-00491

HOLJEVAC, Željko
Povijest 7 : radna bilježnica iz povijesti za 7. razred osnovne škole / Željko Holjevac, Mira Kolar-Dimitrijević, Hrvoje Petrić ; [crteži Damir Facan-Grdiša]. - 1. izd. - Samobor : Meridijani, 2007. (Zagreb : Agencija za komercijalnu djelatnost). - 73 str. : ilustr., zemljop. crteži (pretežno u bojama) ; 27 cm.
ISBN 9789532390568
372.894(075.2)(076)
HK07-00492

HOLJEVAC, Željko
Povijest 7 : udžbenik iz povijesti za 7. razred osnovne škole / Željko Holjevac, Mira Kolar-Dimitrijević, Hrvoje Petrić ; [izrada karata Hrvoje Herceg]. - Samobor : Meridijani, 2007. (Zagreb : Angencija za komercijalnu djelatnost). - 165 str. : ilustr., zemljop. crteži (pretežno u bojama) ; 27 cm.
ISBN 9789532390551
372.894(075.2)
HK07-00493

HORVAT, Martina, prevoditeljica
Catch up with your English 1 : udžbenik engleskog jezika : za 1. razred gimnazije : 1. godina učenja i za 1. razred strukovnih škola : 6. godina učenja / Martina Horvat, Evelina Miščin ; [ilustratori Dubravko Mataković, Dario Kukić]. - 4. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 166 str. : ilustr. u bojama, zemljop. crteži ; 28 cm.
ISBN 9789530205420
372.881.111.1(075.3)
HK07-00494

HORVATEK Modrić, Davorka
Čitanka 2 : za drugi razred četverogodišnje srednje strukovne škole / Davorka Horvatek Modrić, Ruža Križan-Sirovica, Marina Čubrić ; tekstove o likovnoj umjetnosti napisala Ira Mardešić, tekstove o glazbenoj umjetnosti napisao Ladislav Račić. - 4. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 341 str. : ilustr. (pretežno u bojama), zemljop. crteži u bojama, faks., note ; 27 cm.
ISBN 9789530205789
372.882.1(075.3)
HK07-00495

HORVATIĆ Čajko, Irena
Zweite.Sprache[at]DEUTSCH.de 2 : priručnik za nastavnike uz udžbenik njemačkoga jezika za 2. razred gimnazija i strukovnih škola : druga godina učenja / Irena Horvatić Čajko, Irena Lasić. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 160 str. ; 32 cm + Prozirnice ([27] listova)
ISBN 9789530509542
372.881.111.22(072.3)
HK07-00496

HRVATSKI jezik 5 : radni listovi uz udžbenički komplet / Stjepko Težak ... [et al.]. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - [4] lista, [72] str. ; 27 cm.
Om. nasl. - Ostali zastupljeni autori: Marcela Boban, Marina Čubrić, Ana Mesić, Milan Paun.
372.881.116.342(075.2)(079)
HK07-00497

HRVATSKI jezik 5 : udžbenik za peti razred osnovne škole / Stjepko Težak ... [et al.] ; [ilustrator Ivan Prlić]. - 2. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 111 str. : ilustr. u bojama ; 27 cm + [10] listova u bojama
Ostali zastupljeni autori: Marijan Bacan, Marcela Boban, Marina Čubrić, Ana Mesić, Milan Paun.
ISBN 9789530115811
372.881.116.342
(075.2)
HK07-00498

HRVATSKI jezik 6 : udžbenik za šesti razred osnovne škole / Stjepko Težak ... [et al.] ; [ilustrator Ivan Prlić]. - 3. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 111 str. : ilustr. u bojama ; 27 cm + [16] listova s tablama
Ostali zastupljeni autori: Marijan Bacan, Marcela Boban, Marina Čubrić, Ana Mesić, Milan Paun.
ISBN 9789530112971
372.881.116.342
(075.2)
HK07-00499

HRVATSKI jezik 8 : udžbenik za osmi razred osnovne škole / Stjepko Težak ... [et al.] ; [ilustrator Ivan Prlić]. - 3. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 133 str. : ilustr. u bojama ; 27 cm + [16] listova s tablama
Ostali zastupljeni autori: Marcela Boban, Ana Mesić, Milan Paun.
ISBN 9789530111981
372.881.116.342
(075.2)
HK07-00500

ILIĆ, Milan, geograf
Gea 1 : radna bilježnica iz geografije za 5. razred osnovne škole / Milan Ilić, Danijel Orešić ; [izrada karata Ivica Rendulić i Dubravko Duvančić ; ilustracije Igor Vilagoš i Ivana Guljašević ; fotografije Zlatan Soldo...et al.]. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 56 str. : ilustr., grafički prikazi, zemljop. crteži (pretežno u bojama) ; 26 cm.
372.891(075.2)(076)
HK07-00501

IVANKOVIĆ, Ružica, profesorica zemljopisa
Geografija 6 : radna bilježnica iz geografije za 6. razred osnovne škole / Ružica Ivanković Ciotti ; [crteži Damir Facan-Grdiša]. - 1. izd. - Samobor : Meridijani, 2007. (Zagreb : Agencija za komercijalnu djelatnost). - 161 str. : ilustr., zemljop. crteži u bojama ; 27 cm.
ISBN 9789532390469
372.891(075.2) (076)
HK07-00502

IVANKOVIĆ, Ružica, profesorica zemljopisa
Geografija 6 : udžbenik iz geografije za 6. razred osnovne škole / Ružica Ivanković Ciotti ; [crteži Damir Facan-Grdiša]. - 1. izd. - Samobor : Meridijani, 2007. (Zagreb : Agencija za komercijalnu djelatnost). - 171 str. : ilustr., grafički prikazi, zemljop. karte u bojama ; 27 cm + zemljop. karta u bojama ([1] presavitak).
ISBN 9789532390452
372.891(075.2)
HK07-00503

JAGODIĆ, Boško
Matematika 8 : udžbenik za osmi razred osnovne škole / Boško Jagodić, Nikola Sarapa, Branka Copić ; [ilustracije Zoran Skorić]. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 262 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 26 cm.
ISBN 9789530121782
372.851(075.2)
HK07-00504

JAGODIĆ, Boško
Matematika 6 : zbirka zadataka za 6. razred osnovne škole / Boško Jagodić, Nikola Sarapa, Renata Svedrec ; [ilustracije Zoran Skorić]. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 158 str. : ilustr. u bojama ; 26 cm.
ISBN 9789530121591
372.851(075.2)(076)
HK07-00505

JAGODIĆ, Boško
Matematika 7 : udžbenik za 7. razred osnovne škole / Boško Jagodić, Nikola Sarapa ; [ilustracije Zoran Skorić]. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - IX, 284 str. : ilustr. u bojama, graf. prikazi ; 26 cm.
ISBN 9789530121768
372.851(075.2)
HK07-00506

JAGODIĆ, Boško
Matematika 6 : udžbenik za šesti razred osnovne škole / Boško Jagodić, Nikola Sarapa, Renata Svedrec ; [ilustracije Zoran Skorić]. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 266 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 26 cm.
ISBN 9789530121584
372.851(075.2)
HK07-00507

JAGODIĆ, Boško
Matematika 5 : udžbenik za peti razred osnovne škole / Boško Jagodić, Nikola Sarapa ; [ilustracije Zoran Skorić]. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 255 str. : ilustr. u bojama ; 26 cm.
ISBN 9789530121805
372.851(075.2)
HK07-00508

JAGODIĆ, Boško
Matematika 5 : zbirka zadataka za peti razred osnovne škole / Boško Jagodić, Nikola Sarapa, Sanja Stilinović ; [ilustracije Zoran Skorić]. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 191 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 26 cm.
ISBN 9789530121812
372.851(075.2)(076)
HK07-00509

JAGODIĆ, Boško
Matematika 7 : zbirka zadataka za 7. razred osnovne škole / Boško Jagodić, Nikola Sarapa, Renata Svedrec ; [ilustracije Zoran Skorić]. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 178 str. : ilustr. u bojama ; 26 cm.
ISBN 9789530121775
372.851(075.2)(076)
HK07-00510

JAGODIĆ, Boško
Naša nova matematika 2 : udžbenik za matematiku u drugome razredu osnovne škole / Boško Jagodić ; [ilustrirao Dubravko Kastrapeli]. - Zagreb : Školske novine, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 144 str. : ilustr. u bojama ; 27 cm.
ISBN 9789531602167
372.851(075.2)
HK07-00511

JAGODIĆ, Boško
Matematika 8 : zbirka zadataka za osmi razred osnovne škole / Boško Jagodić, Nikola Sarapa, Branka Copić ; [ilustracije Zoran Skorić]. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 158 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 26 cm.
ISBN 9789530121799
372.851(075.2)(076)
HK07-00512

JAGODIĆ, Boško
Naša nova matematika 1 : udžbenik za matematiku u prvome razredu osnovne škole / Boško Jagodić ; [ilustrirao Dubravko Kastrapeli]. - Zagreb : Školske novine, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 123 str. : ilustr. u bojama ; 27 cm.
ISBN 9789531602143
372.851(075.2)
HK07-00513

JAMBREC, Olga
Hrvatska čitanka : za VII. razred osnovne škole / Olga Jambrec, Ante Bežen ; priredio Milan Mirić ; [portreti pisaca Boris Bućan]. - 7. izmijenjeno izd. - Zagreb : Naklada Ljevak, 2007. (Čakovec : "Zrinski"). - 267 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 24 cm.
ISBN 9789531788632
372.882.1(075.2)
HK07-00514

JELAKOVIĆ, Asja
Patologija i patofiziologija / Asja Jelaković, Igor Andreis. - 2. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 174 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 26 cm.
ISBN 9789530216433
372.861.6(075.3)2MRF 1998.
HK07-00515

JELIĆ, Tomislav, geograf
Dom i zavičaj : udžbenik prirode i društva za drugi razred osnovne škole / Tomislav Jelić, Damir Domišljanović ; [ilustrirao Krešo Skozret]. - 1. izd. - Zagreb : Alfa, 2007. (Čakovec : "Zrinski"). - 64 str. : ilustr. u bojama ; 26 cm.
372.83/.85(075.2)
HK07-00516

JUKOPILA, Danijel
Geografija Hrvatske : udžbenik za četvrti razred gimnazije / Danijel Jukopila, Vesna Kralj, Branka Obradović Martinec ; [izrada karata i grafikona Tomislav Kaniški ... [et al.] ; fotografije Ivo Pervan ... et al.]. - 3. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 238 str. : ilustr., zemljop. crteži u bojama ; 28 cm.
ISBN 9789530214026
372.891(075.3)
HK07-00517

KAMBER, Valentina
Hrvatska jezična škrinjica 6 : udžbenik hrvatskoga jezika za šesti razred osnovne škole / Valentina Kamber, Lidija Sykora-Nagy ; [ilustrirao Dubravko Kastrapeli]. - Zagreb : Školske novine, 2007. (Sv. Ivan Zelina : Tiskara Zelina). - 107 str. : ilustr. u bojama ; 27 cm.
ISBN 9789531602204
372.881.116.342(075.2)
HK07-00518

KAMBER, Valentina
Hrvatska jezična škrinjica 5 : udžbenik hrvatskoga jezik za peti razred osnovne škole / Valentina Kamber, Lidija Sykora-Nagy ; [ilustrirao Dubravko Kastrapeli]. - Zagreb : Školske novine, 2007. (Sv. Ivan Zelina : Tiskara Zelina). - 115 str. : ilustr. u bojama ; 27 cm.
ISBN 9789531602181
372.881.116.342(075.2)
HK07-00519

KARKOVIĆ, Nina
Ciao bimbi! 1 : manuale : udžbenik talijanskog jezika za 1. razred osnovne škole : 1. godina učenja / Nina Karković ; [ilustratorica Marijana Jelić]. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. ([s. l. : s. n.]). - 55 str. : ilustr., note ; 27 cm + 1 zvučni CD
ISBN 9789530118188
372.881.113.11(075.2)
HK07-00520

KLARIN, Maksim
Astronomska navigacija [1] : za III. razred srednjih pomorskih škola / Maksim Klarin. - 3. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - V, 127 str., [25] str. s tablicama : ilustr. ; 24 cm.
Bibliografija: str. 127.
ISBN 9789530215092
372.852.7(075.3)
HK07-00521

KLIMENT, Antun
Poslovne komunikacije : udžbenik za 1. razred ekonomske škole / Antun Kliment, Olivera Jurković-Majić ; [crteže izradio Jože Rebernak]. - 3. dopunjeno izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 203 str. : ilustr. u bojama ; 26 cm + ([1] list) prikaz tipkovnice
ISBN 9789530206625
372.865.923(075.3)
HK07-00522

KOLAR-DIMITRIJEVIĆ, Mira
Povijest 8 : radna bilježnica iz povijesti za 8. razred osnovne škole / Mira Kolar-Dimitrijević, Hrvoje Petrić, Jakša Raguž ; [crteži Damir Facan-Grdiša]. - 1. izd. - Samobor : Meridijani, 2007. (Zagreb : Agencija za komercijalnu djelatnost). - 107 str. : ilustr., zemljop. crteži (pretežno u bojama) ; 27 cm.
ISBN 9789532390582
372.894(075.2)(076)
HK07-00523

KOLAR-DIMITRIJEVIĆ, Mira
Povijest 8 : udžbenik iz povijesti za 8. razred osnovne škole / Mira Kolar-Dimitrijević, Hrvoje Petrić, Jakša Raguž ; [izrada karata Neven Olah, Hrvoje Herceg]. - Samobor : Meridijani, 2007. (Zagreb : Agencija za komercijalnu djelatnost). - 227 str. : ilustr., zemljop. crteži (pretežno u bojama) ; 27 cm.
ISBN 9789532390575
372.894(075.2)
HK07-00524

KOVAČ, Slavica
Hrvatska krijesnica : udžbenik hrvatskoga jezika za V. razred osnovne škole / Slavica Kovač, Ante Bežen, Mirjana Jukić ; [ilustracije Nikola Plečko]. - Zagreb : Naklada Ljevak, 2007. (Čakovec : "Zrinski"). - 141str. : ilustr. u bojama ; 27 cm.
Ilustr. i na oba spojna lista.
ISBN 9789531788359
372.881.116.342(075.2)
HK07-00525

KRALJ, Vesna
Geografija 1 : udžbenik iz geografije za 1. razred srednjih medicinskih škola / Vesna Kralj ; [izrada karata Hrvoje Herceg, crteži Damir Facan Grdiša]. - Samobor : Meridijani, 2007. (Zagreb : Agencija za komercijalnu djelatnost). - 176 str. : ilustr., grafički prikazi, zemljop. karte u bojama ; 27 cm.
ISBN 9789532390629
372.891(075.3)
HK07-00526

KRIŽEVAN, Hrvoje
Povijest 5 : udžbenik za peti razred osnovne škole / Hrvoje Križevan, Karolina Ujaković, Svjetlana Vorel ; [ilustracije Davorin Trgovčević ; zemljovidi Lala Raškić, Tomislav Kaniški]. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 188 str. : ilustr., zemljop. crteži u bojama ; 26 cm.
ISBN 9789530122192
372.894(075.2)
HK07-00527

KRSNIK, Rudolf
Otkrivamo fiziku 8 : zbirka zadataka za 8. razred osnovne škole / Rudolf Krsnik, Branka Mikuličić ; [ilustrator Dubravko Duvančić]. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 71 str. : ilustr., graf. prikazi ; 28 cm.
ISBN 9789530121652
372.853(075.2)(076)
HK07-00528

KRSNIK, Rudolf
Otkrivamo fiziku 7 : zbirka zadataka za 7. razred osnovne škole / Rudolf Krsnik, Branka Mikuličić ; [ilustrator Dubravko Duvančić]. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 47 str. : ilustr. ; 28 cm.
ISBN 9789530121621
372.853
(075.2)
(076)
HK07-00529

KULIŠIĆ, Petar
Fizika 2 : udžbenik za dvogodišnji i trogodišnji program fizike / Petar Kulišić, Mladen Pavlović ; priredila Branimira Valić. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 219 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 28 cm.
ISBN 9789530214484
372.853(075.3)
HK07-00530

KULIŠIĆ, Petar
Fizika 1 : udžbenik za dvogodišnji i trogodišnji program fizike / Petar Kulišić, Mladen Pavlović ; priredila Branimira Valić. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 163 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 28 cm.
ISBN 9789530214477
372.853(075.3)
HK07-00531

KULIŠIĆ, Petar
Fizika 3 : udžbenik za treći razred strukovnih škola / Petar Kulišić ; [crteži Miroslav Mikota ; fotografija Tomislav Marić]. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 155 str. : ilustr., grafički prikazi ; 24 cm.
ISBN 9789530209534
372.853(075.3)
HK07-00532

LOPAC, Vjera
Fizika 1 : udžbenik za 1. razred strukovnih škola s četverogodišnjim programom fizike / Vjera Lopac ; [crteži Dubravko Kastrapeli ; ilustracije Dubravko Kastrapeli ml.]. - 1. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - VI, 203 str. : ilustr., grafički prikazi (pretežno u bojama) ; 24 cm.
ISBN 9789530209510
372.853(075.3)
HK07-00533

LUKIĆ, Sanja
Što je sve kemija? : udžbenik kemije za 8. razred osnovne škole / Sanja Lukić ; [slike Dominik Cinčić ; ilustracije Darko Macan, Igor Vilagoš, Zoran Skorić]. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 123 str. : ilustr. u bojama ; 28 cm.
Periodni sustav elemenata i nazivi i simboli elemenata s atomskim (protonskim) brojem od 1 do 111 na unut. str. om. listova. - Knjizi je priložen DVD: Što je sve kemija?.
ISBN 9789530113817
372.854(075.2)
HK07-00534

LUKIĆ, Sanja
Što je sve kemija? : radna bilježnica iz kemije za 7. razred osnovne škole / Sanja Lukić. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 104 str. : ilustr., zemljop. crteži (pretežno u bojama) ; 28 cm.
Na unut. str. 1. om. lista: Periodni sustav elemenata ; na unut. str. 2. om. lista: Nazivi i simboli elemenata s atomskim (protonskim) brojem od 1 do 111.
372.854(075.2)(076)
HK07-00535

LUKIĆ, Sanja
Što je sve kemija? : radna bilježnica iz kemije za 8. razred osnovne škole / Sanja Lukić ; [ilustracije Darko Macan, Zoran Skorić]. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 111 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 28 cm.
Na unut. str. 1. om lista: Periodni sustav elemenata ; na unut. str. 2. om. lista: Nazivi i simboli elemenata s atomskim (protonskim) brojem od 1 do 111.
372.854(075.2)(076)
HK07-00536

MARČETIĆ, Tamara
Deutsch fuer heute und morgen 4 : četvrta godina učenja : [četvrti razred gimnazije] : radni priručnik za učenike / Tamara Marčetić. - 7. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 90 str. : ilustr. ; 24 cm.
Podnasl. preuzet s omota.
ISBN 9789530204720
372.881.111.22(075.3)(076)
HK07-00537

MARJANOVIĆ, Barka
Priroda, društvo i ja 1 : udžbenik prirode i društva za prvi razred osnovne škole / Barka Marjanović, Sanja Božić ; [Svjetlan Junaković]. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 64 str. : ilustr. u bojama ; 26 cm.
ISBN 9789530122246
372.83/.85(075.2)
HK07-00538

MARKOVAC, Josip
Matematika 1 : udžbenik za prvi razred osnovne škole / Josip Markovac ; [ilustrirala Tomislava Juroš]. - 1. izd. - Zagreb : Alfa, 2007. (Čakovec : "Zrinski"). - 82 str. : ilustr. u bojama ; 30 cm.
ISBN 9789531687355
372.851(075.2)
HK07-00539

MARKOVAC, Josip
Matematika 4 : udžbenik za četvrti razred osnovne škole / Josip Markovac ; [ilustrirala Tomislava Juroš]. - 1. izd. - Zagreb : Alfa, 2007. (Čakovec : "Zrinski"). - 108 str. : ilustr. ; 30 cm.
372.851(075.2)
HK07-00540

MARKOVAC, Josip
Matematika 1 : udžbenik za prvi razred osnovne škole / Josip Markovac ; [ilustratorica Tomislava Juroš]. - 1. [i. e. 2.] izd. - Zagreb : Alfa, 2007. (Čakovec : "Zrinski"). - 82 str. : ilustr. u bojama ; 30 cm.
372.851(075.2)
HK07-00541

MARTINIĆ, Ljiljana
Moja nova matematika 4 : udžbenik : za četvrti razred osnovne škole / Ljiljana Martinić, Lucija Puljak ; [ilustrator Mate Lovrić]. - Zagreb : Znanje, 2007. (Zagreb : Tiskara Znanje). - 74 str. : ilustr. u bojama ; 30 cm.
Ilustr. na oba spojna lista.
ISBN 9789531956604
372.851(075.2)
HK07-00542

MARTINIĆ, Ljiljana
Moja nova matematika 2 : udžbenik : za drugi razred osnovne škole / Ljiljana Martinić, Lucija Puljak ; [ilustrator Mate Lovrić]. - Zagreb : Znanje, 2007. (Zagreb : Tiskara Znanja). - 83 str. : ilustr. u bojama ; 30 cm.
Ilustr. na oba spojna lista.
ISBN 9789531956581
372.851(075.2)
HK07-00543

MARTINIĆ, Ljiljana
Moja nova matematika 3 : udžbenik : za treći razred osnovne škole / Ljiljana Martinić, Lucija Puljak ; [ilustrator Mate Lovrić]. - Zagreb : Znanje, 2007. (Zagreb : Tiskara Znanje). - 89 str. : ilustr. u bojama ; 30 cm.
Ilustr. na oba spojna lista.
ISBN 9789531956598
372.851(075.2)
HK07-00544

MATEMATIKA 5 : katalog znanja s riješenim zadatcima i uzorci pismenih ispita znanja prema novom nastavnom programu za 5. razred osnovne škole / Boško Jagodić ... [et al.]. - 9. izmijenjeno i dopunjeno izd. - Zagreb : Školske novine, 2007. (Sveti Ivan Zelina : Tiskara Zelina). - 139 str. : ilustr. ; 24 cm.
Ostali zastupljeni autori: Ivan Mrkonjić, Renata Svedrec, Blanka Čebin.
ISBN 9789531602105
372.851(072.2)
HK07-00545

MATKOVIĆ, Hrvoje
Povijest 4 : udžbenik za 4. razred gimnazije / Hrvoje Matković (hrvatska povijest), Franko Mirošević (svjetska povijest) ; [zemljovidi Tomislav Kaniški]. - 4. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 307 str. : ilustr., zemljop. crteži (djelomice u bojama) ; 26 cm.
ISBN 9789530204805
372.894(075.3)
HK07-00546

MATKOVIĆ, Maja, lingvistica
Jezik moj hrvatski 6 : udžbenik za šesti razred osnovne škole / Maja Matković, Vedrana Cvjetković, Josip Silić ; [ilustrirao Stiv Cinik]. - Zagreb : Naklada Ljevak, 2007. (Čakovec : "Zrinski"). - 102 str. : ilustr. u bojama ; 28 cm.
ISBN 9789531788083
372.881.116.342(075.2)
HK07-00547

MERKLER, Dunja
Vodič kroz srednjoškolsku lektiru / Dunja Merkler. - 2. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - XII, 355 str. ; 24 cm.
Imensko kazalo.
ISBN 9789530205383
372.882.1(075.3)(078)
028.3(035)
HK07-00548

MESIĆ, Ana
Hrvatski jezik 6 : radni listovi uz udžbenički komplet / Ana Mesić. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - [14] listova, [36] str. ; 27 cm.
Om. nasl.
372.881.116.342(075.2)(079)
HK07-00549

MEŠTROV, Damir
Organizacija poslovanja putničkih agencija : udžbenik za 4. razred srednjih hotelijersko-turističkih škola / Damir Meštrov, Đani Bunja, Branka Kralj. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 247 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 26 cm.
ISBN 9789530208636
372.864.04(075.3)
HK07-00550

MEŠTROV, Milan
Ekologija : udžbenik biologije za četvrti razred gimnazije i srednje strukovne škole / Milan Meštrov ; [ilustracije Aleksandar Žiljak ; originalne fotografije Ivica Bralić, Mario Belić, Vladimir Pfeifer]. - 3. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 84 str. : ilustr., graf. prikazi, zemljop. crteži u bojama ; 28 cm.
ISBN 9789530212152
372.857(075.3)
HK07-00551

MIJIĆ, Mirjana
Biologija : udžbenik za 1. razred ekonomske škole / Mirjana Mijić, Roberto Škara, Mauro Štifanić ; [ilustrator Zdravko Šavor]. - 1. izd. - Zagreb : Alka script, 2007. (Sv. Ivan Zelina : Tiskara Zelina). - 172 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm.
ISBN 9789537087401
372.857(075.3)
HK07-00552

MOČILJANIN, Maša
Poslovna psihologija s komunikacijom : udžbenik za hotelijersko-turističke i ugostiteljske škole / Maša Močiljanin. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 138 str. : ilustr. u bojama ; 26 cm.
ISBN 9789530208629
372.865.013(075.3)
HK07-00553

PAAR, Vladimir
Fizika 8 : radna bilježnica za 8. razred osnovne škole / Vladimir Paar ... [et al.] ; [ilustrirao Zoran Skorić]. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 81 str. : ilustr., graf. prikazi ; 28 cm.
Ostali zastupljeni autori: Štefanija Herman, Dubravko Sila, Mladen Klaić.
372.853(075.2)(076)
HK07-00554

PAAR, Vladimir
Fizika 8 [Elektronička građa] : CD uz udžbenik fizike za 8. razred osnovne škole / Vladimir Paar, Sanja Martinko ; autor [CD sadržaja] Mladen Klaić. - Interaktivna multimedijska građa. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (s. l. : s. n.). - 1 optički disk (CD-ROM) : sa zvukom, u bojama ; 12 cm.
Zahtjevi sustava: PC; Windows XP; zvučna kartica. - Stv. nasl. s naljepnice diska. - CD-ROM je priložen knjizi: Fizika 8. - Dodatni broj na naljepnici: 11867.
372.853(075.2)
HK07-00555

PAAR, Vladimir
Fizika 8 : udžbenik za osmi razred osnovne škole / Vladimir Paar, Sanja Martinko ; [ilustrator Krešimir Certić]. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 143 str. : ilustr. u bojama ; 27 cm.
Knjizi je priložen CD-ROM: Fizika 8.
ISBN 9789530118676
372.853(075.2)
HK07-00556

PAIĆ, Gordana
Vesele matematičke zgode : udžbenik za četvrti razred osnovne škole / Gordana Paić, Željka Manzoni, Antun Smajić ; [ilustrirao Antun Smajić]. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 109 str. : ilustr. u bojama, [12] listova s tablama u bojama ; 28 cm.
ISBN 9789530118966
372.851(075.2)
HK07-00557

PAIĆ, Gordana
Nove matematičke zgode : udžbenik za drugi razred osnovne škole / Gordana Paić, Željka Manzoni, Antun Smajić ; [ilustrirao Antun Smajić]. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 81 str. : ilustr. u bojama, [1] list s tablom u bojama ; 28 cm + Novčanice ([6] str.)
ISBN 9789530118881
372.851(075.2)
HK07-00558

PAIĆ, Gordana
Čudesne matematičke zgode : udžbenik za treći razred osnovne škole / Gordana Paić, Željka Manzoni, Antun Smajić. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 84 str. : ilustr. u bojama ; 28 cm.
ISBN 9789530118928
372.851(072.2)
HK07-00559

PAIĆ, Gordana
Zbirka čudesnih matematičkih zgoda : zbirka zadataka za treći razred osnovne škole / Gordana Paić, Željka Manzoni, Antun Smajić ; [ilustracije Antun Smajić]. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 65 str. : ilustr. u bojama ; 28 cm.
ISBN 9789530118904
372.851(075.2)(076)
HK07-00560

PAUNOVIĆ, Stanko
Digitalna elektronika / Stanko Paunović. - 3. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2007-. - sv : ilustr. ; 24 cm. - (Edicija Elektrotehnika)
Bibliografija: str. 241. - Kazalo.
ISBN 9789530211285 (cjelina)
372.862.137(075.3)

Sv. 1 : Brojevni sustavi i kodovi, logički sklopovi, skupine integriranih digitalnih sklopova, multivibratori. - 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 246 str.
Bibliografija: str. 241. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789530211476

HK07-00561

PAVLICA, Mirjana
Čovjek i nasljeđivanje : udžbenik biologije za srednje strukovne škole / Mirjana Pavlica. - 1. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 82 str. : ilustr. u bojama ; 28 cm.
ISBN 9789530216488
372.857(075.3)
HK07-00562

PAVLICA, Mirjana
Genetika, evolucija : udžbenik biologije za četvrti razred gimnazije / Mirjana Pavlica, Josip Balabanić. - 3. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 143 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 28 cm.
ISBN 9789530204904
372.857(075.3)
HK07-00563

PAVLIČEVIĆ-FRANIĆ, Dunja
Hrvatski jezik 3 : jezični udžbenik za 3. razred osnovne škole / Dunja Pavličević-Franić, Damir Domišljanović ; [ilustracije Joško Marušić]. - 1. dopunjeno i prerađeno izd. - Zagreb : Alfa, 2007. (Čakovec : "Zrinski"). - 71 str. : ilustr. u bojama ; 27 cm.
ISBN 9789531687751
372.881.116.342(075.2)
HK07-00564

PAVLIČEVIĆ-FRANIĆ, Dunja
Hrvatski jezik 4 : jezični udžbenik za 4. razred osnovne škole / Dunja Pavličević-Franić, Damir Domišljanović ; [ilustrirao Joško Marušić]. - Zagreb : Alfa, 2007. (Čakovec : "Zrinski"). - 76 str. : ilustr. u bojama ; 27 cm.
ISBN 9789531687812
372.881.116.342(075.2)
HK07-00565

PAŽIN, Ivica
Na putu vjere : udžbenik za katolički vjeronauk četvrtoga razreda osnovne škole / [autori Ivica Pažin, Ante Pavlović ; ilustracije Alma Orlić, Stjepan Moškatelo ; fotografije Zvonimir Atletić ... et al.]. - 4. dorađeno izd. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2007. (Zagreb : Denona). - 112 str. : ilustr. u bojama ; 27 cm.
Nakl. 50 000 primj.
ISBN 9789531102940
372.826.8(075.2)
HK07-00566

PERIŠ, Josip
Zajedno u ljubavi : udžbenik za katolički vjeronauk sedmog razreda osnovne škole / [autori Josip Periš ... et al.] ; [fotografije Ivan Bodrožić ... et al.] ; [ilustracije Damir Bistrić]. - 5. dorađeno izd. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2007. (Čakovec : "Zrinski"). - 174 str. : ilustr. u bojama ; 26 cm.
Nakl. 48000 primj.
ISBN 9789531103084
372.826.8(075.2)
HK07-00567

PETRESKI, Antica
Radna bilježnica iz kemije za prvi razred ekonomskih škola / Antica Petreski, Blanka Sever. - 3. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 51 str. : ilustr. ; 26 cm.
Om. stv. nasl.: Kemija. - Na unut. str. 1. om. lista periodni sustav elemenata.
372.854(075.2)(076)
HK07-00568

PETRIĆ, Hrvoje, povjesničar
Povijest : pregled hrvatske povijesti : [udžbenik za I. razred trogodišnjih srednjih strukovnih škola] / [tekst i izrada karata] Hrvoje Petrić ; [izrada crteža Damir Facan-Grdiša]. - Samobor : Meridijani, 2007. (Zagreb : Agencija za komercijalnu djelatnost). - 247 str. : ilustr., zemljop. crteži (pretežno u bojama) ; 27 cm.
Podnasl. preuzet sa omota.
ISBN 9789532390636
372.894(075.3)
HK07-00569

PLANINIĆ, Ilda
Zbirka 7 + 8 : zbirka zadataka iz kemije za osnovnu školu / Ilda Planinić ; [ilustracije Ivana Planinić]. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 227 str. : ilustr. u bojama ; 28 cm.
Na unut. str. 1. om. lista: Periodni sustav elemenata ; na unut. str. 2. om. lista: Nazivi i simboli elemenata s atomskim (protonskim) brojem od 1 do 111.
ISBN 9789530118713
372.854(075.2)(076)
HK07-00570

PODUZETNIŠTVO 1 : udžbenik za 1. razred ekonomske škole / Jadranka Bernik... [et al.]. - 3. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 151 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 26 cm.
Ostali zastupljeni autori: Suzana Đurđević, Nikola Kuvačić, Marija Tolušić, Bosiljka Vinković, Ana Vrbanec.
ISBN 9789530206663
372.865(075.3)
HK07-00571

PODUZETNIŠTVO 2 : udžbenik za 2. razred ekonomske škole / Jadranka Bernik ... [et al.]. - 4. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 191 str. : ilustr. u bojama ; 26 cm.
Ostali zastupljeni autori: Višnja Dorčić-Kereković, Suzana Đurđević, Nikola Kuvačić, Ivan Roso, Bosiljka Vinković, Ana Vrbanec.
ISBN 9789530206687
372.865(075.3)
HK07-00572

PODUZETNIŠTVO 3 : udžbenik za 3. razred ekonomske škole / Suzana Đurđević ... [et al.]. - 3. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 137 str. : ilustr. u bojama ; 26 cm.
Ostali zastupljeni autori: Đuro Horvat, Nikola Kuvačić, Blaženka Urh, Nataša Vibiral, Ana Vrbanec.
ISBN 9789530206700
372.865(075.3)
HK07-00573

POVIJEST 1 : svjetska i hrvatska povijest u starom, srednjem i ranom novom vijeku : [udžbenik iz povijesti za I. razred četverogodišnjih srednjih strukovnih škola] / Emil Čokonaj ...[et al.] ; [izrada karata Hrvoje Herceg i izrada crteža Damir Facan Grdiša]. - Samobor : Meridijani, 2007. (Zagreb : Agencija za komercijalnu djelatnost). - 220 str. : ilustr., zemljop. crteži (pretežno u bojama) ; 27 cm.
Ostali zastupljeni autori: Hrvoje Petrić, Jakša Raguža, Gordan Ravančić. - Podnasl. preuzet s omota.
ISBN 9789532390643
372.894(075.3)
HK07-00574

PSIHOLOGIJA : udžbenik za gimnazije / Branimir Šverko ... [et al.]. - 2. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 190 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 26 cm.
Ostali zastupljeni autori: Predrag Zarevski, Silvija Szabo, Slavko Kljaić, Maja Kolega, Tanja Turudić-Čuljak.
ISBN 9789530214279
372.815.99(075.3)
HK07-00575

PTIČAR, Antun
Čudesni svijet tehnike 6 : zbirka zadataka iz tehničke kulture za 6. razred osnovne škole / Antun Ptičar, Ivan Jukić ; [ilustrator Tomislav Tomić, tehnički crteži Želimir Bistrović]. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 79 str. : ilustr. u bojama ; 28 cm.
ISBN 9789530119277
372.862(075.2)(076)
HK07-00576

PTIČEK, Dunja
Deutsch fuer den Beruf 3 : udžbenik za njemački jezik za 3. razred strukovnih škola : osma godina učenja / Dunja Ptiček, Angelina Puović ; [ilustrator Mate Lovrić]. - 6. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 139 str. : ilustr. u bojama ; 28 cm.
ISBN 9789530205376
372.881.111.22(075.3)
HK07-00577

PUŠKARIĆ, Franca
Ljepota riječi : priručnik za nastavnike uz čitanku Ljepota riječi 1-3 za trogodišnju strukovnu školu : za stjecanje niže stručne spreme po posebnom programu / Franca Puškarić. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 122 str. ; 28 cm.
ISBN 9789530509184
372.882.1(072.3)
HK07-00578

PUŠKARIĆ, Franca
Ljepota riječi 1-3 : čitanka iz književnosti : za trogodišnju strukovnu školu : za stjecanje niže stručne spreme po posebnom programu / Franca Puškarić. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 174 str. : ilustr. u bojama ; 27 cm.
ISBN 9789530214408
372.882.1(075.3)
HK07-00579

RAJIĆ, Florijan
Automatizacija postrojenja : za srednje stručne škole / Florijan Rajić. - 2. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 291 str. : ilustr. ; 24 cm.
ISBN 9789530211384
372.868.15(075.3)
HK07-00580

RAZUM, Ružica
Pozvani na slobodu : udžbenik za katolički vjeronauk šestoga razreda osnovne škole / [autorica Ružica Razum ; ilustracije Branimir Dorotić ; autori fotografija Damjan Koren ... et al.]. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2007. (Čakovec : "Zrinski"). - 135 str. : ilustr. u bojama ; 27 cm.
Nakl. 48 000 primj.
ISBN 9789531102810
372.826.8(075.2)
HK07-00581

RAZUM, Ružica
Ja sam put : udžbenik za katolički vjeronauk petoga razreda osnovne škole / [autorica Ružica Razum ; ilustracije Branimir Dorotić ; autori fotografija Damjan Koren ... et al.]. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2007. (Čakovec : "Zrinski"). - 148 str. : ilustr. ; 27 cm.
Nakl. 48 000 primj.
ISBN 9789531103022
372.826.8(075.2)
HK07-00582

REĐEP, Anđelka
Finomehanika : udžbenik za srednje strukovne škole / Anđelka Ređep. - 2. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - X, 407 str. : ilustr. ; 24 cm.
ISBN 9789530210080
372.868.1(075.3)
HK07-00583

REGULA, Ivan
Životni procesi : udžbenik biologije za treći razred gimnazije / [fotografije i tekst] Ivan Regula, Milivoj Slijepčević. - 4. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 180 str. : ilustr. u bojama ; 28 cm.
ISBN 9789530203884
372.857(075.3)
HK07-00584

ROGINIĆ, Tatjana
Fizika I : udžbenik za dvogodišnji i trogodišnji program fizike srednjih škola / Tatjana Roginić ; [ilustrirali Dejan Gotić, Tihana Bakarić]. - 1. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 259 str. : ilustr., grafički prikazi u bojama ; 26 cm.
ISBN 9789530216464
372.853(075.3)
HK07-00585

ROGOŽAR, Nada
Geografija 5 : udžbenik iz geografije za 5. razred osnovne škole / Rogožar Nada, Dubravka Vajdić ; [crteži Damir Facan-Grdiša]. - 1. izd. - Samobor : Meridijani, 2007. (Zagreb : Agencija za komercijalnu djelatnost). - 103 str. : ilustr., grafički prikazi, zemljop. karte u bojama ; 27 cm.
ISBN 9789532390438
372.891(075.2)
HK07-00586

ROGOŽAR, Nada
Geografija 5 : radna bilježnica iz geografije za 5. razred osnovne škole / Nada Rogožar, Dubravka Vajdić ; [crteži Damir Facan-Grdiša]. - Samobor : Meridijani, 2007. (Zagreb : Agencija za komercijalnu djelatnost). - 75 str. : ilustr., zemljop. karte, grafički prikazi (pretežno u bojama) ; 27 cm.
ISBN 9789532390445
372.891(075.2)(076)
HK07-00587

RUKLJAČ, Igor
Klikni mišem! 1 : priručnik za nastavnike uz udžbenik informatike za prvi razred osnovne škole / Igor Rukljač, Mila Kokotović, Ivana Guljašević ; [ilustratorica Ivana Guljašević]. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 88 str. : ilustr. u bojama ; 26 cm.
Na omotu podnasl.: Priručnik za nastavnike uz udžbenik informatike za prvi razred osnovne škole. - Knjizi je priložen CD-ROM: Klikni mišem! 1.
ISBN 9789530509672
372.894(072.2)
HK07-00588

S Kristom u život [8] : udžbenik za katolički vjeronauk osmoga razreda osnovne škole / [autorski tim Josip Periš ... [et al.] ; ilustracije Josip Botteri Dini ; fotografije Ivan Bodrožić ... et al.]. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2007. (Čakovec : "Zrinski"). - 183 str. : ilustr., zemljop. crteži u bojama ; 27 cm.
Ostali zastupljeni autori: Sabina Marunčić, Mirjana Vučica, Dušan Vuletić. - Nakl. 38000 primj.
ISBN 9789531103244
372.826.8(075.2)
HK07-00589

SAFRET, Maja
Knjigovodstvo s bilanciranjem 4 : [udžbenik] za četvrti razred ekonomske škole / Maja Safret, Đurđa Parlov. - 3. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 227 str. ; 26 cm.
ISBN 9789530206595
372.865.7(075.3)
HK07-00590

SAFRET, Maja
Knjigovodstvo s bilanciranjem 3 : udžbenik za 3. razred ekonomske škole / Maja Safret. - 3. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 229 str. ; 26 cm.
ISBN 9789530206588
372.865.7(075.3)
HK07-00591

SAFRET, Maja
Knjigovodstvo s bilanciranjem 2 : udžbenik za drugi razred ekonomske škole / Maja Safret, Branka Marić, Ljerka Dragović-Kovač. - 2. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 229 str. ; 26 cm.
ISBN 9789530206571
372.865.7(075.3)
HK07-00592

SAFRET, Maja
Knjigovodstvo s bilanciranjem 1 : udžbenik za prvi razred ekonomske škole / Maja Safret. - 2. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - IX, 244 str : ilustr. ; 26 cm.
ISBN 9789530206564
372.865.7(075.3)
HK07-00593

SALAMON, Đurđica
Matematika u struci 2 : udžbenik sa zbirkom zadataka : za drugi razred trogodišnjih strukovnih škola / Đurđica Salamon, Boško Šego. - 2. izd. - Zagreb : Alka script, 2007. (Zagreb : Orbis). - 146 str. : ilustr., graf. prikazi ; 24 cm.
ISBN 9789537087487
372.851(075.3)
HK07-00594

SALAMON, Đurđica
Matematika 1 : udžbenik sa zbirkom zadataka za prvi razred trgovačke škole / Đurđica Salamon, Boško Šego. - 2. izd. - Zagreb : Alka script, 2007. (Zagreb : Orbis). - 170 str. : graf. prikazi ; 24 cm.
ISBN 9789537087494
372.851(075.3)
HK07-00595

SALAMON, Đurđica
Matematika u struci [1] : udžbenik sa zbirkom zadataka : za prvi razred trogodišnjih strukovnih škola / Đurđica Salamon, Boško Šego. - 3. izd. - Zagreb : Alka script, 2007. (Zagreb : Orbis). - 224 str. : ilustr. ; 24 cm.
ISBN 9789537087470
372.851(075.3)
HK07-00596

SALAMON, Đurđica
Matematika 1 : udžbenik sa zbirkom zadataka za I. razred ekonomske škole / Đurđica Salamon, Boško Šego. - 3. izd. - Zagreb : Alca script, 2007. (Zagreb : Orbis). - 279 str. : ilustr., graf. prikazi ; 24 cm.
ISBN 9789537087500
372.851(075.3)
HK07-00597

SALOPEK, Jadranka, profesorica njemačkog jezika
Flink mit Deutsch 2 : udžbenik njemačkog jezika za 5. razred osnovne škole : druga godina učenja / Jadranka Salopek, Plamenka Bernardi-Britvec ; [ilustrator Andrej Uzelac]. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 87 str. : ilustr. u bojama ; 28 cm.
Knjizi je priložen zvučni CD: Flink mit Deutsch 2.
ISBN 9789530121447
372.881.111.22(075.2)
HK07-00598

SALOPEK, Jadranka, profesorica njemačkog jezika
Hurra! Deutsch! 5 : udžbenik njemačkog jezika za 5. razred osnovne škole : peta godina učenja : Lehrbuch / Jadranka Salopek, Ljerka Tomljenović-Biškupić ; [ilustrator Miroslav Mrva]. - 1. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 75 str. : ilustr. u bojama ; 26 cm.
Knjizi je priložen CD-ROM: Hurra! Deutsch! 5. - Knjizi je priložen zvučni CD: Hurra! Deutsch! 5.
ISBN 9789530121485
372.881.111.22(075.2)
HK07-00599

SALOPEK, Jadranka, profesorica njemačkog jezika
Flink mit Deutsch 3 : udžbenik njemačkog jezika za 6. razred osnovne škole : treća godina učenja / Jadranka Salopek, Plamenka Bernardi-Britvec ; [ilustrator Andrej Uzelac]. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 88 str. : ilustr. u bojama, note ; 28 cm.
Knjizi je priložen zvučni CD: Flink mit Deutsch 3.
ISBN 9789530119956
372.881.111.22(075.2)
HK07-00600

SALOPEK, Jadranka, profesorica njemačkog jezika
Hurra! Deutsch! 5 : Arbeitsheft : radna bilježnica njemačkog jezika za 5. razred osnovne škole : peta godina učenja / Jadranka Salopek, Ljerka Tomljenović-Biškupić ; [ilustrator Miroslav Mrva]. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 55 str. : ilustr. u bojama ; 26 cm.
372.881.111.22(075.2)(076)
HK07-00601

SAMARŽIJA, Zdenko
Hrvatska i svijet 2 : udžbenik povijesti za drugi razred četverogodišnjih strukovnih škola / Zdenko Samaržija ; [zemljovidi Tomislav Kaniški ; fotografije Darko Bavoljak ... et al.]. - 5. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 175 str. : ilustr. (pretežno u bojama), zemljop. crteži u bojama ; 26 cm.
ISBN 9789530209305
372.894(075.3)
HK07-00602

SAMARŽIJA, Zdenko
Hrvatska i svijet : radna bilježnica uz udžbenik povijesti za drugi razred četverogodišnjih strukovnih škola / Zdenko Samaržija. - 5. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 51 str. : ilustr. ; 26 cm.
ISBN 9789530209305
372.894(075.2)
HK07-00603

SAVIĆ, Ivona
Tragom prošlosti 7 [Elektronička građa] / [autorica Ivona Savić]. - Interaktivna multimedijska građa. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. ([s. l. : s. n.]). - 1 optički disk (CD ROM) ; : sa zvukom, u bojama ; 12 cm.
Zahtjevi sustava: PC; Windows XP; zvučna kartica. - Stv. nasl. s nasl. zaslona. - CD-ROM je priložen knjizi: Tragom prošlosti 7. - Dodatni broj na naljepnici: 11827.
372.894(075.2)
HK07-00604

SAVIĆ, Ivona
Tragom prošlosti 8 [Elektronička građa] / [autorica Ivona Savić]. - Interaktivna multimedijska građa. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. ([s. l. : s. n.]). - 1 optički disk (CD-ROM) : sa zvukom, u bojama ; 12 cm.
Zahtjevi sustava: PC; Windows XP; zvučna kartica. - Stv. nasl. s nasl. zaslona. - CD-ROM je priložen knjizi: Tragom prošlosti 8. - Dodatni broj na naljepnici: 11829.
372.894(075.2)
HK07-00605

SIKIRICA, Milan
Kemija istraživanjem 8 : udžbenik za 8. razred osnovne škole / Milan Sikirica i Karmen Holenda ; [ilustracije Dario Kukić ; slike Milan Sikirica]. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 144 str. : ilustr. u bojama ; 28 cm.
Na unut. str. 1. om. lista tablica periodnog sustava elemenata.
ISBN 9789530122475
372.854(075.2)
HK07-00606

SKOK, Joža
Darovi riječi 8 : hrvatska čitanka za 8. razred osnovne škole / Joža Skok, Zvonimir Diklić. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 287 str. : ilustr. u bojama ; 27 cm.
ISBN 9789530115033
372.882.1(075.2)
HK07-00607

SKOK, Joža
Žetva riječi 7 : hrvatska čitanka za 7. razred osnovne škole / Joža Skok, Zvonimir Diklić. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 279 str. : ilustr. u bojama ; 27 cm.
ISBN 9789530115026
372.882.1(075.2)
HK07-00608

SLIJEPČEVIĆ, Milivoje
Čovjek, zdravlje i okoliš : udžbenik biologije za srednje strukovne škole / Milivoj Slijepčević, Milivoj Boranić, Jasna Matekalo Draganović ; [ilustrirao Igor Vilagoš]. - 2. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 191 str. : ilustr. u bojama ; 28 cm.
ISBN 9789530214194
372.857(075.3)
HK07-00609

SPREMIĆ, Mario
Informatika 2 : udžbenik za 2. razred ekonomske škole / Mario Spremić, Ivan Strugar. - 2. izd. - Zagreb : Alka script, 2007. (Sv. Ivan Zelina : Tiskara Zelina). - 132 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm.
ISBN 9789537087524
372.800.4(075.3)
HK07-00610

SRDIĆ, Ida
Tehnička kultura 5 : udžbenik iz tehničke kulture za 5. razred osnovne škole / Ida Srdić, Branko Hrpka ; [ilustrirao Igor Vilagoš]. - 1. izd. - Zagreb : Alfa, 2007. (Čakovec : "Zrinski"). - 96 str. : ilustr. u bojama ; 28 cm.
Dostupno i na CD-ROM-u.
372.862(075.2)
HK07-00611

SRDIĆ, Ida
Tehnička kultura 5 : udžbenik iz tehničke kulture za 5. razred osnovne škole / Ida Srdić, Branko Hrpka ; [ilustrirao Igor Vilagoš]. - Zagreb : Alfa, 2007. (Čakovec : "Zrinski"). - 96 str. : ilustr. u bojama ; 28 cm.
ISBN 9789531687959
372.862(075.2)
HK07-00612

SRDIĆ, Ida
Tehnička kultura 5 : radna bilježnica iz tehničke kulture s multimedijskim CD-om za 5. razred osnovne škole / Ida Srdić, Branko Hrpka ; [ilustrator Igor Vilagoš]. - 1. izd. - Zagreb : Alfa, 2007. (Čakovec : "Zrinski"). - 51 str. : ilustr. u bojama ; 28 cm.
372.862(075.2)(076)
HK07-00613

SRNIĆ, Vesna
Kulturno-povijesna baština : udžbenik za 3. razred srednje ugostiteljske škole / Vesna Srnić. - 2. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 85 str. : ilustr. u bojama ; 28 cm.
ISBN 9789530208643
372.87(075.3)
HK07-00614

STANIĆ, Eugen
Osnove elektrotehnike / Eugen Stanić. - 29. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 295 str. : ilustr., grafički prikazi ; 24 cm. - (Edicija Elektrotehnika)
ISBN 9789530218017
372.862.13(075.3)
HK07-00615

STRUGAR, Ivan
Informatika 1 : udžbenik za I. razred ekonomske škole / Ivan Strugar. - 3. izd. - Zagreb : Alka script, 2007. (Sv. Ivan Zelina : Zelina). - 138 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm.
ISBN 9789537087517
372.800.4(075.3)
HK07-00616

ŠPANIĆ, Ankica
Čitanka 3 : za 3. razred osnovne škole / Ankica Španić, Jadranka Jurić ; [ilustratorica Branka Nikolić]. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 255 str. : ilustr. u bojama ; 27 cm.
ISBN 9789530121119
372.882.1(075.2)
HK07-00617

ŠPANIĆ, Ankica
Hrvatski jezik 2 : radni udžbenik hrvatskoga jezika za 2. razred osnovne škole / Ankica Španić, Jadranka Jurić ; [ilustratorica Marijana Jelić]. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 167 str. : ilustr. u bojama ; 27 cm.
ISBN 9789530118607
372.881.116.342
(075.2)
(076)
HK07-00618

ŠPANIĆ, Ankica
Hrvatski jezik 3 : radni udžbenik hrvatskoga jezika za 3. razred osnovne škole / Ankica Španić, Jadranka Jurić ; [ilustratorica Branka Nikolić]. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 127 str. : ilustr. u bojama ; 27 cm.
ISBN 9789530121126
372.881.116.342
(075.2)
HK07-00619

ŠPANIĆ, Ankica
Priručnik za učitelje 2 : uz radne udžbenike Čitanka 2 i Hrvatski jezik 2 za 2. razred osnovne škole / Ankica Španić, Jadranka Jurić ; [ilustratorica Marijana Jelić]. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 161 str. : ilustr. u bojama ; 27 cm.
ISBN 9789530509092
372.881.116.342(072.2)
HK07-00620

ŠPANIĆ, Ankica
Hrvatski jezik 4 : radni udžbenik hrvatskoga jezika za 4. razred osnovne škole / Ankica Španić, Jadranka Jurić ; [ilustratori Ivan Prlić, Branka Nikolić]. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 156 str. : ilustr. u bojama ; 27 cm.
ISBN 9789530121218
372.881.116.342
(075.2)
HK07-00621

ŠPANIĆ, Ankica
Čitanka 4 : za 4. razred osnovne škole / Ankica Španić, Jadranka Jurić ; [ilustrator Ivan Prlić]. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 335 str. : ilustr. u bojama ; 27 cm.
ISBN 9789530121201
372.882.1(075.2)
HK07-00622

ŠPANIĆ, Ankica
Čitanka 2 : za 2. razred osnovne škole / Ankica Španić, Jadranka Jurić ; [ilustratorica Marijan Jelić]. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 246 str. : ilustr. u bojama ; 27 cm.
ISBN 9789530118591
372.882
(075.2)
HK07-00623

ŠULAK, Franjo
Promotivne aktivnosti : udžbenik za učenike 3. razreda srednje trgovačke škole / Franjo Šulak ; [crteže izradio Siniša Sudec]. - 7. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 150 str. : ilustr. ; 24 cm.
ISBN 9789530207080
372.865.9(075.3)
HK07-00624

TANAY, Emil Robert
Valovi boja 1 : udžbenik likovne kulture za 1. razred osnovne škole / Robert E. [Emil] Tanay ; [fotografije Hana Lukas]. - 1. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 65 str. : ilustr. u bojama ; 28 cm.
ISBN 9789530119437
372.87(075.2)
HK07-00625

TANAY, Emil Robert
Valovi boja 5 : udžbenik likovne kulture za 5. razred osnovne škole / Robert E. [Emil] Tanay ; [fotografije Hana Lukas]. - 1. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 95 str. : ilustr. u bojama ; 28 cm.
ISBN 9789530119505
372.87
(075.2)
HK07-00626

TANAY, Emil Robert
Valovi boja 2 : udžbenik likovne kulture za 2. razred osnovne škole / Robert E. [Emil] Tanay. - 1. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 65 str. : ilustr. u bojama ; 28 cm.
ISBN 9789530118454
372.87(075.2)
HK07-00627

TANAY, Emil Robert
Valovi boja 3 : udžbenik likovne kulture za 3. razred osnovne škole / Robert E. [Emil] Tanay ; [fotografije Hana Lukas]. - 1. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 65 str. : ilustr. u bojama ; 28 cm.
ISBN 9789530118508
372.87(075.2)
HK07-00628

TANAY, Emil Robert
Valovi boja 4 : udžbenik likovne kulture za 4. razred osnovne škole / Robert E. [Emil] Tanay ; [fotografije Hana Lukas]. - 1. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 65 str. : ilustr. u bojama ; 28 cm.
ISBN 9789530118515
372.87(075.2)
HK07-00629

TANAY, Emil Robert
Valovi boja 8 : udžbenik likovne kulture za 8. razred osnovne škole / Robert E. [Emil] Tanay. - 1. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 95 str. : ilustr. u bojama ; 28 cm.
ISBN 9789530118546
372.87(075.2)
HK07-00630

TANAY, Emil Robert
Valovi boja 7 : udžbenik likovne kulture za 7. razred osnovne škole / Robert E. [Emil] Tanay ; [fotografije Hana Lukas]. - 1. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 95 str. : ilustr. u bojama ; 28 cm.
ISBN 9789530118539
372.87(075.2)
HK07-00631

TANAY, Emil Robert
Valovi boja 6 : udžbenik likovne kulture za 6. razred osnovne škole / Robert E. [Emil] Tanay. - 1. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 95 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 28 cm.
ISBN 9789530118522
372.87(075.2)
HK07-00632

TEHNIČKA kultura 8 : radna bilježnica iz tehničke kulture s multimedijskih CD-om za 8. razred osnovne škole / Fany Bilić ... [et al.] ; [ilustrator Igor Vilagoš]. - 1. izd. - Zagreb : Alfa, 2007. (Čakovec : "Zrinski"). - 35 str. : ilustr. u bojama ; 28 cm.
Ostali zastupljeni autori: Ida Srdić, Branko Hrpka, Ivo Crnoja.
372.862(075.2)(076)
HK07-00633

TEŽAK, Stjepko
Moj hrvatski 6 : udžbenik za VI. razred osnovne škole / Stjepko Težak, Zvonimir Diklić ; [ilustrirao Dario Kukić]. - Zagreb : Znanje, 2007. (Zagreb : Tiskara Znanje). - 112 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 27 cm.
ISBN 9789531956611
372.881.116.342(075.2)
HK07-00634

TOMLJENOVIĆ-BIŠKUPIĆ, Ljerka
Hurra! Deutsch! 1 : udžbenik njemačkog jezika za 1. razred osnovne škole : prva godina učenja / Ljerka Tomljenović-Biškupić, Jadranka Salopek ; [ilustrator Frano Petruša]. - 1. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 67 str. : ilustr. u bojama, note ; 26 cm.
ISBN 9789530122352
372.881.111.22(075.2)
HK07-00635

TOUFAR, Franjo
Tehnički materijali 1 : udžbenik za srednje strojarske škole / Franjo Toufar ; [crteži Zvonimir Feil]. - 12. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 151 str. : ilustr., graf. prikazi ; 24 cm.
ISBN 9789530209053
372.862.1(075.3)
HK07-00636

TURZA-BOGDAN, Tamara
Radost igre : čitanka za drugi razred osnovne škole / Tamara Turza-Bogdan, Slavica Pospiš ; [ilustrirali Ivana Guljašević Kuman, Stjepan Lukić, Kaća Svedružić]. - 1. izd. - Zagreb : Alfa, 2007. (Čakovec : "Zrinski"). - 148 str. : ilustr. u bojama ; 26 cm.
372.882.1(075.2)
HK07-00637

USKOKOVIĆ, Davor
Vodič kroz lektiru : za više razrede osnovne škole : [V. - VIII. razred] / Davor Uskoković. - 5. izd. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2007. (Ljubljana : Tiskarna Ljubljana). - 597 str. ; 24 cm.
Podnasl. preuzet s omota.
ISBN 953223120X
372.882.1(075.2)(078)
028.3(035)
HK07-00638

VELIČKI, Damir
Deutsch lernen - Deutsch spielen 3 : udžbenik njemačkog jezika za 6. razred osnovne škole / Damir Velički, Ljubimka Vitez ; [ilustrirao Joško Marušić]. - Zagreb : Alfa, 2007. (Čakovec : "Zrinski"). - 86 str. : ilustr. u bojama ; 26 cm.
ISBN 9789531687997
372.881.111.22(075.2)
HK07-00639

VELIČKI, Damir
Deutsch lernen - Deutsch spielen 2 : radna bilježnica uz udžbenik njemačkog jezika za 5. razred osnovne škole : (2. godina učenja) / Damir Velički, Gordana Matolek Veselić ; [ilustrator Dubravko Kastrapeli]. - 1. izd. - Zagreb : Alfa, 2007. (Čakovec : "Zrinski"). - 63 str. : ilustr. ; 26 cm.
372.881.111.22(075.2)(076)
HK07-00640

VOLNER, Zdenko
Opća medicinska mikrobiologija s epidemiologijom i imunologijom : za zdravstvene škole / Zdenko Volner ; [crteže izradio Dubravko Duvančić]. - 4. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 267 str. : ilustr. (djelomice u bojama) ; 24 cm.
ISBN 9789530216310
372.857.9(075.3)
372.861.6(075.3)
HK07-00641

ZA stolom ljubavi i pomirenja : udžbenik za katolički vjeronauk trećega razreda osnovne škole / [autori Ivica Pažin ... [et al.] ; ilustracije Stjepan Moškatelo, Igor Vilagoš ; fotografije Zlatko Mesić]. - 5. dorađeno izd. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2007. (Varaždin : Tiskara Varteks). - 96 str. : ilustr. ; 27 cm.
Ostali zastupljeni autori: Dalibor Adžić, Davor Banović, Tomo Biondić, Lidija Domorad, Sanja Kotal, Sanja Matošević, Davor Šamadan. - Nakl. 50 000 primj.
ISBN 9789531102964
372.826.8(075.2)
HK07-00642

ZANINOVIĆ Tanay, Ljiljana
Tehnologija s ekologijom : udžbenik za učenike 3. razreda ekonomskih škola / Ljiljana Tanay, Eugen Draganović. - 8. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 250 str. : ilustr. ; 24 cm.
ISBN 9789530206076
372.866(075.3)
HK07-00643

ZOKIĆ, Terezija
Tajna slova 2 : udžbenik hrvatskoga jezika za 2. razred osnovne škole / Terezija Zokić, Jadranka Bralić ; [ilustrirao Dario Kukić]. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 59 str. : ilustr. u bojama ; 27 cm.
ISBN 9789530118577
372.881.116.342
(075.2)
HK07-00644

ZOKIĆ, Terezija
Tajna slova 3 : udžbenik hrvatskoga jezika za treći razred osnovne škole / Terezija Zokić, Jadranka Bralić ; [ilustrirao Dario Kukić]. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 65 str. : ilustr. u bojama ; 27 cm.
ISBN 9789530118638
372.881.116.342(075.2)
HK07-00645

ZOKIĆ, Terezija
Tajna slova 3 : čitanka za 3. razred osnovne škole / Terezija Zokić, Jadranka Bralić ; [ilustratorica Željka Mezić]. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 179 str. : ilustr. u bojama ; 27 cm.
ISBN 9789530118614
372.882
(075.2)
HK07-00646

ZOKIĆ, Terezija
Tajna slova 2 : čitanka za 2. razred osnovne škole / Terezija Zokić, Jadranka Bralić ; [ilustrirala Estera Keček]. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 175 str. : ilustr. u bojama ; 27 cm.
ISBN 9789530118553
372.882.1(075.2)
(075.2)
HK07-00647

ZRINJAN, Snježana
Hrvatski jezik 1 : udžbenik za prvi razred četverogodišnjih strukovnih škola / Snježana Zrinjan. - 3. izd. - Zagreb : Alfa, 2007. (Čakovec : "Zrinski"). - 116 str. : ilustr. u bojama ; 26 cm.
ISBN 9789531685948
372.881.116.342(075.3)
HK07-00648

ZRINJAN, Snježana
Čitanka 1 : za 1. razred trogodišnjih strukovnih škola / Snježana Zrinjan, Snježana Zbukvić-Ožbolt. - 7. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 270 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 27 cm.
ISBN 9789530205468
372.882.1(075.3)
HK07-00649

ZRINJAN, Snježana
Hrvatski jezik 1 : udžbenik za 1. razred trogodišnje strukovne škole / Snježana Zrinjan ; [ilustrator Ivan Prlić]. - 3. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 107 str. : ilustr. u bojama ; 27 cm.
ISBN 9789530205758
372.881.116.342(075.3)
HK07-00650

ZRINJAN, Snježana
Književnost 4 : čitanka za 4. razred četverogodišnjih strukovnih škola / Snježana Zrinjan. - 3. izd. - Zagreb : Alfa, 2007. (Čakovec : "Zrinski"). - 235 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 24 cm.
ISBN 9789531685399
372.882.1(075.3)
HK07-00651

Vidi br.: HK07-00641

Vidi br.: HK07-00420

Vidi br.: HK07-00421

Vidi br.: HK07-00422

372.4/.8   Udžbenici za osnovno i srednje obrazovanje

CENTNER, Sandra
Moji zlatni dani [1] : početnica / Sandra Centner, Anđelka Peko, Ana Pintarić ; [ilustratorica Ivana Guljašević]. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 173 str. : ilustr. u bojama ; 27 cm.
ISBN 9789530121089
372.41/.46(075.2)
HK07-00652

ŠPANIĆ, Ankica
Kap, kap --- slova slap : početnica za prvi razred osnovne škole / Ankica Španić, Jadranka Jurić, Marica Vrabec ; [ilustracije Katarina Halužan, Davor Šunk]. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 202 str. : ilustr. u bojama ; 27 cm + [15] listova s tablama u bojama
Slog i na poleđinama listova.
ISBN 9789530121058
372.41/.46(075.2)
HK07-00653

TAJNA slova 2 : priručnik za učitelje za drugi razred osnovne škole / Terezija Zokić ... [et al.]. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 330 str. : ilustr. ; 28 cm.
Ostali zastupljeni autori: Jadranka Bralić, Katja Bašić, Dubravka Čubrić, Mario Radunić.
ISBN 9789530509085
372.41/.46(072.2)
HK07-00654

ZOKIĆ, Terezija
Početnica Tajna slova 1 / Terezija Zokić, Jadranka Bralić ; [ilustrirao Dario Kukić]. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 196 str. : ilustr. u bojama ; 27 cm.
ISBN 9789530121003
372.41/.46(075.2)
HK07-00655

373   Općeobrazovne škole

GRŠIĆ, Dragica
Kraljevska Gimnazija Karlovac : (1766.-1884.) / Dragica Gršić ; [fotografije Albert Ćosić ... et al.]. - Karlovac : Gradska knjižnica "Ivan Goran Kovačić" : Gimnazija Karlovac, 2007. ([s. l. : s. n.]). - 470 str. : ilustr. (djelomice u bojama), faks., zemljop. crteži u bojama ; 27 cm.
Slika autorice i bilješka o njoj: str. 455. - Bibliografija: str. 441-446 i uz tekst. - Summary ; Zusammenfassung. - Imensko kazalo ; Kazalo mjesta.
ISBN 9789536829606 (Gradska knjižnica "Ivan Goran Kovačić")
373.5(497.5 Karlovac)"1766/1884"
HK07-00656

II. osnovna škola u Bjelovaru : (1776.-2006.) / urednici Vladimir Strugar, Mirko Zeman. - Bjelovar : II. osnovna škola, 2007. ([Zagreb] : Grafički zavod Hrvatske). - 88 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 30 cm.
Nakl. 1000 primj. - Str. 7: Proslov / Mirko Zeman. - Bibliografija: str. 86-87 i uz tekst.
ISBN 9789539586308
373.3(497.5Bjelovar)
(497.5Bjelovar)
(067.5)
HK07-00657

MATIJAŠIĆ, Igor
Moja škola : [OŠ Stjepana Basaričeka : (1987.-2007.)] / Igor Matijašić. - Ivanić Grad : Osnovna škola Stjepana Basaričeka, 2007. (Zagreb : Profil international). - 131 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 30 cm.
Podnasl. preuzeti s poleđine nasl. lista. - Nakl. 300 primj.
ISBN 9789539578402
373.3(497.5 Ivanić-Grad)(067.5)
HK07-00658

Vidi br.: HK07-00390

374   Izvanškolsko obrazovanje. Andragogija

MEĐUNARODNA konferencija "Obrazovanje odraslih za ekonomiju znanja" (3 ; 2007 ; Šibenik)
Obrazovanje odraslih za ekonomiju znanja : zbornik radova 3. međunarodne konferencije "Obrazovanje odraslih za ekonomiju znanja", Šibenik, 3. i 4. lipnja 2007. = Adult education for the knowledge economy : book of proceedings of the 3rd International Conference "Adult Educationfor the Knowledge Economy" / uredili, edited by Anita Klapan i Milan Matijević ; [prijevod sažetaka na engleski jezik Anita Leko]. - Zagreb : Hrvatsko andragoško društvo, 2007. (Jastrebarsko : Naklada Slap). - 219 str. : ilustr., graf. prikazi ; 24 cm.
Tekst na hrv., engl. ili sloven. jeziku. - Zastupljeni autori: Šefika Alibabić, Kristinka Ovesni, Sava Bogdanović, Lina Dečman, Olga Dečman Dobrnjič, Metod Černetič, Zoran Jelenc, Olivera Jurković Majić, Slavko Trupeljak, Snježana Zbukvić Ožbolt, Nada Kačavenda Radić, Irena Kiss, Anita Klapan, Jozo Ćavar, Mile Živčić, Sonja Klemenčič, Tanja Možina, Sonja Kump, Sabina Jelenc Krašovec, Siniša Kušić, Jasminka Zloković, Dragana Redžić, Nives Ličen, Alenka Šeliga, Milan Matijević, Wolfgang Mueller, Marko Mušanović, Sofija Vrcelj, Edvard Protner, Nikola Pastuović, Diana Radovanović, Višnja Rajić, Tanja Vilič Klenovšek, Tihomir Žiljak. - Bibliografija uz većinu radova. - Summaries.
ISBN 9789539881120
374.7(497.5)(063)
HK07-00659

STRATEGIJA obrazovanja odraslih / [uredili Mirko Smoljić, Ivan Milanović Litre]. - 2. dopunjeno izd. - Zagreb : Ministarstvo znanosti, obrazovanja i športa Republike Hrvatske, 2007. ([Zagreb] : Stega tisak). - 60,60 str. : ilustr., graf. prikazi ; 24 cm.
Nasl. str. prištampanog prijevoda: A strategy for adult education. - Oba su teksta tiskana u međusobno obratnim smjerovima. - Nakl. 1000 primj.
ISBN 9789536569328
374.7(497.5)"200"
HK07-00660

376   Odgoj i obrazovanje posebnih skupina

KRAMPAČ-GRLJUŠIĆ, Aleksandra
Posebno dijete : priručnik za učitelje u radu s djecom s posebnim obrazovnim potrebama / Aleksandra Krampač-Grljušić, Ivana Marinić. - Osijek : Grafika, 2007. (Osijek : Grafika). - 97 str. ; 24 cm.
Bibliografija: str. 91-97.
ISBN 9789532440362
376(035)
HK07-00661

MAHSHIE, Shawn Neal
Dvojezično obrazovanje gluhe djece : s iskustvima Švedske i Danske / Shawn Neal Mahshie ; [prijevod Anda Bukvić]. - Zagreb : Savez gluhih i nagluhih grada Zagreba, 2007. (Zagreb : URIHO). - XXXVIII, 298 str. : ilustr. ; 24 cm.
Izv. stv. nasl.: Helping children who are deaf. - Slika autorice i bilješka o njoj na omotu. - Nakl. 500 primj. - Bibliografija: str. 269-298.
ISBN 9789539933010
376.1-056.263:81'221.24
316.723-056.263
HK07-00662

SUVAG / urednica Višnja Crnković ; [fotografije Damil Kalogjera ... et al.]. - Zagreb : Poliklinika Suvag, 2007. (Zagreb : Targa). - 301 str. : ilustr. (pretežno u bojama), graf. prikazi u bojama ; 29 cm.
Zastupljeni autori: Višnja Crnković, Petar Guberina, Branko Vuletić, Ivo Padovan, Mihovil Pansini, Carl W. Asp, Vladimir Kozina, Alain Benveniste, Darinka Dabić-Munk, Darija Hercigonja-Salamoni, Daniela Marincel, Branka Šindija, Branka Jukić, Zdenka Gavrilović, Ivanka Titl, Krešimir Vuličević, Dunja Frankol, Margarita Zovko. - Nakl. 1000 primj.
ISBN 9789539519511
376.1-056.263/.264(497.5 Zagreb)"196/200"
HK07-00663

UČENIK s oštećenjem vida u redovitoj školi : upute za odgojitelje, učitelje, nastavnike i roditelje djece s oštećenjima vida koja su integrirana u redovite škole / urednica Karmen Nenadić. - Zagreb : Hrvatski savez slijepih, 2007. (Zagreb : Indigo). - 168 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm.
Nakl. 500 primj. - Zastupljeni autori: Andrea Fajdetić, Ida Poljan, Mira Megyery, Anita Lukić, Dragica Matok, Gordana Šestić, Blaženka Paković, Mira Sajković, Ivana Rotim, Rankica Koščec, Karmen Nenadić. - Str. 7-9: Točkasta rijeka / Vojin Perić.
ISBN 9789537225049
376.1-056.262(035)
HK07-00664

ZORIĆ, Ana
Kako D postaje R : logopedski priručnik / Ana Zorić, Katarina Pavičić Dokoza. - Zagreb : Alinea, 2007. (Zagreb : Grafocentar). - 87 str. : ilustr., graf. prikazi ; 23 cm. - (Biblioteka Pedagogija - Logopedija. Kolo 1 ; knj. 3)
Bilješka o autoricama: str. 87. - Bibliografija: str. 85-86.
ISBN 9789531801492
376.1-056.264(035)
HK07-00665

378   Visokoškolsko obrazovanje. Znanstvena nastava

BA-MA-DO - bakalaureat, magisterij i doktorat u Italiji : iskustva u primjeni bolonjskog procesa / urednik Josip Milat ; [prevele Marijana Alujević ... et al.]. - Split : Sveučilište u Splitu, Filozofski fakultet, 2007. (Split : Redak). - 90 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Posebna izdanja / Sveučilište u Splitu, Filozofski fakultet ; knj. 1)
Prijevod djela: L'ellemmedi in Italia. - Bilješke uz tekst.
ISBN 9789537395094
378.014.3(450)
HK07-00666

KVALITETA u visokom obrazovanju / [glavni urednik Pero Lučin]. - Zagreb : Nacionalna zaklada za znanost, visoko školstvo i tehnologijski razvoj Republike Hrvatske, 2007. ([Zagreb] : NOVENA). - 191 str. : ilustr. ; 24 cm.
ISBN 9789539553423
378.013/.014(497.5)(082)
378.013/.014(4)(082)
HK07-00667

MEDICINSKI fakultet : 1997.-2007. : monografija povodom desete obljetnice samostalnosti / [urednici Stjepan Janković i Mladen Boban]. - Split : Medicinski fakultet, 2007. ([Split] : Slobodna Dalmacija). - 391 str. : ilustr. u bojama ; 30 cm.
Na vrhu nasl. str.: Sveučilište u Splitu. - Ilustr. i na oba spojna lista. - Nakl. 1000 primj.
ISBN 9789539842398
378.661(497.5 Split)(067.5)
HK07-00668

ZDRUŽENI studiji, Rijeka, ožujak 2007. / [glavni urednik Pero Lučin]. - Zagreb : Nacionalna zaklada za znanost, visoko školstvo i tehnologijski razvoj Republike Hrvatske, 2007. ([Zagreb] : NOVENA). - 85 str. : ilustr. ; 24 cm.
ISBN 9789539553416
378.014.3(497.5:4-67 EU) MRF 1998.
HK07-00669

Vidi br.: HK07-00667

379.8   Slobodno vrijeme

GUENTHER, Tobias
1000 zabavnih igara / Tobias Guenther ; [s njemačkoga prevela Ljiljana Šućur Perišić ; ilustracije Hans G. Schellenberger]. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2007. (Ljubljana : Tiskarna Ljubljana). - 158 str. : ilustr. ; 21 cm.
Prijevod djela: 1000 tolle Spiele.
ISBN 9532231579
379.81:793](035)
HK07-00670

SCOTT, Paul
200 istjerivača dosade ! : knjiga prepuna genijalnih zamisli / Paul Scott ; [s engleskoga prevela Petra Mrduljaš, fotografije Steve Gorton]. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2007. ([s. l. : s. n.]). - 96 str. : ilustr. u bojama ; 29 cm.
Podnasl. pruzet s omota. - Tiskano u Slovačkoj. - Predmetno Kazalo.
ISBN 9789531400961
379.81(035)
HK07-00671

SLADOLJEV, Jerko
Kamp-marke / Jerko Sladoljev ; [fotografije Eugen Varzić]. - Poreč : Master studio, [2007.]-. - sv. ; 23 cm.
ISBN 9789537431013 (cjelina)
379.837:658.62

1 : Zaton holiday village. - [2007.] (Velika Gorica : Tipomat). - 69 str. : ilustr., graf. prikazi u bojama.
Bilješka o autoru: str. 67. - Bibliografija: str. 69.
ISBN 9789537431020

HK07-00672

39   Etnologija. Običaji. Folklor

BONTON : 100 zlatnih pravila / [priredila Aleksandra Stella]. - [Zagreb] : Mozaik knjiga, 2007. (Sv. Ivan Zelina : Tiskara Zelina). - 46 str. ; 11 cm.
395(035)
(035)
HK07-00673

BRACCO, Nino
Neresine : storia e tradizioni di un popolo fra due culture / Nino Bracco ; presentazione di Anna Maria Mori. - 1a ed. - Trieste : Lint editoriale, 2007. (Vicenza : [s. n.]). - 255 str. : ilustr., zemljop. crteži ; 21 cm.
Presentazione: str. 5-7. - Bilješke: str. 225-249. - Bibliografija: str. 251-252.
ISBN 9788881902360
39(497.5 Nerezine)
908(497.5 Nerezine)
HK07-00674

JURKOVIĆ, Jasmina
Uskrsni običaji virovitičkih sela - Od Pepelnice do Matkane nedelje / Jasmina Jurković. - Virovitica : Gradski muzej Virovitica, 2007. (Virovitica : Grafoprojekt). - 27 str. : ilustr. u bojama ; 22 cm.
Katalog izložbe. - Datum i mjesto održavanja izložbe neutvrđeni. - Nakl. 500 primj. - Bibliografija: str. 21 i uz tekst. - Summary: Easter customs of Virovitica villages ; Zusammenfassung: Die Osterbraeuche der Virovitica Doerfer.
ISBN 9789539762481
398.332.12(497.5-37 Virovitica)(064)
HK07-00675

KLIKIĆ-KOLIĆ, Vesna
Ženske narodne nošnje Zapadne Slavonije : Požega, Pakrac, Novska, Nova Gradiška / Vesna Kolić Klikić ; [suradnik za požeški kraj Dubravka Matoković ; prijevod sažetka na njemački jezik Ljerka Udovičić ; prijevod sažetka na engleski jezik Danica Barbić ; fotografije Julije Kempf ... et al.]. - Nova Gradiška : Gradski muzej : Tiskara Arka, 2007. (Nova Gradiška : Tiskara Arca). - 349 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 31 cm.
Nakl. 1000 primj. - Bilješke uz tekst. - Slika autorice i bilješka o njoj: str. [352]. - Bibliografija: str. 346-347. - Zusammenfassung: Frauenvolkstachten Westslawoniens ; Summary: Women's folk costume of the Western Slavonija.
ISBN 9789539501226 (Gradski muzej)
391:63](497.5-3 Slavonija)
HK07-00676

KUNAC, Ana
Stare igre u Makarskoj i Primorju : Gradski muzej, Makarska, svibanj-lipanj 2007. / [autorica kataloga] Ana Kunac ; [fotografije Željko Fistanić ... [et al.] ; crteži Goran Novović, Ljubo Urlić]. - Makarska : Gradski muzej, 2007. (Split : Slobodna Dalmacija). - 175 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 30 cm.
Nakl. 700 primj. - Bibliografija: str. 165-170 i uz tekst. - Summary: Old games in Makarska and its littoral.
ISBN 9789537139056
394.3(497.5-37Makarska)
[793/794](497.5-37Makarska)
796.1(497.5-37Makarska)
(497.5-37Makarska)
(083.824)
HK07-00677

LA cultura tradicional Croata : en la frontera de los mundos y las epocas / [traductores Luis Miguel Blažević ... [et al.] ; mapas Tomislav Kaniški ; fotografia Vid Barac ... [et al.] ; redactores Zorica Vitez y Aleksandra Muraj]. - Zagreb : Ministerio de Cultura de la Republica de Croacia : Instituto de Etnologia y Folcloristica, 2007. ([Zagreb] : Kratis). - 599 str. : ilustr., zemljop. crteži (pretežno u bojama) ; 31 cm.
Izv. stv. nasl.: Hrvatska tradicijska kultura. - Zastupljeni autori: Zorica Vitez, Vitomir Belaj, Aleksandra Muraj, Nerina Eckhel, Zvjezdana Antoš, Igor Maroević, Ivica Šestan, Ljubica Gligorević, Iris Biškupić-Bašić, Mirjana Randić-Barlek, Vesna Zorić, Sanja Ivančić, Silvio Braica, Zvonimir Toldi, Josip Barlek, Branka Vojnović-Traživuk, Grozdana Marošević, Joško Ćaleta, Tvrtko Zebec, Ivan Lozica, Ljiljana Marks, Jadranka Grbić, Jasna Čapo Žmegač, Ela Jurdana.
ISBN 9789536020393
39(=163.42)(082)
HK07-00678

NARBY, Jeremy
Kozmička zmija - DNK i podrijetlo znanja / Jeremy Narby ; s engleskoga prevela[i] Hrvoje Čargonja, Andrea Dusper. - Zagreb : V.B.Z., 2007. (Ljubljana : Tiskarna Ljubljana). - 194 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Biblioteka 1000 cvjetova ; knj. 64)
Prijevod djela: The cosmic serpent - DNA and the origins of knowledge. - Bilješka o autoru: str. [195]. - Bibliografija: str. [172]-189.
ISBN 9789532016659 ( tvrdi uvez)
39(=873.212):613.83
613.83:39](=873.212)
316.7:572](=873.212)
HK07-00679

NARBY, Jeremy
Kozmička zmija - DNK i podrijetlo znanja / Jeremy Narby ; s engleskoga[i] preveli Hrvoje Čargonja, Andrea Dusper. - Zagreb : V.B.Z., 2007. (Ljubljana : Tiskarna Ljubljana). - 194 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Biblioteka 1000 cvjetova ; knj. 64)
Prijevod djela: The cosmic serpent - DNA and the origins of knowledge. - Bilješke o autoru: str. [195]. - Bibliografija: str. [172]-189.
ISBN 9789532016406 (meki uvez)
39(=873.212):613.83
613.83:39](=873.212)
316.7:572](=873.212)
HK07-00680

TUNJIĆ, Renata
Veternica / [autor Renata Tunjić]. - 2. izd. - Lekenik : Humanitarna kulturna udruga Veternica, 2007. (Velika Gorica : Tipomat). - 159 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm.
Nakl. 1000 primj. - Bilješka o autorici: str. 157. - Bibliografija: str. 156.
ISBN 9789539961419
398.33(497.5)
264-041(497.5)
HK07-00681

VISINTIN, Denis
Vjenčanja u fragmentima baštine i suvremenog doba / Denis Visintin, Marija Ivetić ; [prijevodi sažetaka na talijanski jezik Denis Visintin ; fotografije David Ivić]. - Pazin : Pučko otvoreno učilište u Pazinu, Muzej Grada, 2007. (Pazin : Istratisak). - 53 str : ilustr. (djelomice u bojama), faks. ; 30 cm.
Katalog izložbe. - Točan datum i mjesto održavanja izložbe neutvrđeni. - Nakl. 500 primj. - Bibliografske bilješke uz tekst. - Riassunti.
ISBN 9789539884381
392.5(497.5-3 Istra)(083.824)
259(497.5-3 Istra)(083.824)
HK07-00682

ZBIRKA "Božidar Anzulović" (Zagreb)
Moja Afrika : zbirka predmeta tradicijskih kultura zapadne i središnje Afrike "Božidar Anzulović" : Etnografski muzej, Zagreb, 7. studenog 2006. - 14. siječnja 2007. / [autor kataloga, prijevod [sažetka] na engleski Damodar Frlan ; fotografije Renata Škrinar]. - Zagreb : Etnografski muzej, 2007. (Zagreb : Gipa). - 79 str. : ilustr. u bojama ; 28 cm.
Bibliografija: str. 77. - Summary.
ISBN 9789536273355
39:(6)(083.824)
HK07-00683

Vidi br.: HK07-01230

Vidi br.: HK07-01257

Vidi br.: HK07-01185

Vidi br.: HK07-01314

Vidi br.: HK07-01188

5MATEMATIKA. PRIRODNE ZNANOSTI


502   Priroda. Proučavanje i zaštita prirode

BRALIĆ, Ivo
Die Krka : Nationalpark / Ivo Bralić ; [Fotos Mario Belić ; Uebersetzung Tamara Marčetić]. - Zadar : Forum, 2007. (Kranj : Gorenjski tisk). - 104 str., [1] presavijen list sa zemljop. crtežem : ilustr. u bojama ; 24 cm.
Izv. stv. nasl: Krka : nacionalni park.
ISBN 9531798346
502.4(497.5)(282.24 Krka)(036)
HK07-00684

BRALIĆ, Ivo
Krka : nemzeti park / Ivo Bralić ; [fenykepek Mario Belić ; forditotta Ladanyi Istvan]. - Zadar : Forum, 2007. (Kranj : Gorenjski tisk). - 104 str., [1] presavijen list sa zemljop. crtežem : ilustr. u bojama ; 24 cm.
Izv. stv. nasl: Krka : nacionalni park.
ISBN 9531798966
502.4(497.5)(282.24 Krka)(036)
HK07-00685

BRALIĆ, Ivo
Die Nationalparks Kroatiens / Ivo Bralić ; Uebersetzung aus dem Kroatischen Charlotte Ivir, Angelina Puović ; [Fotografien Ivo Bralić ... [et al.] ; Karten Tomislav Kaniški]. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 271 str. : ilustr., zemljop. crteži u bojama ; 30 cm.
Izv. stv. nasl.: Hrvatski nacionalni parkovi. - Autorova slika i bilješka o njemu: str. 271.
ISBN 9789530614659
502.4(497.5)
HK07-00686

BRALIĆ, Ivo
Krka : narodni park / Ivo Bralić ; [fotografie Mario Belić ; preložila Renata Kuchar]. - Zadar : Forum, 2007. (Kranj : Gorenjski tisk). - 104 str., [1] presavijen list sa zemljop. crtežem : ilustr. u bojama ; 24 cm.
Izv. stv. nasl: Krka : nacionalni park.
ISBN 9531798370
502.4(497.5)(282.24 Krka)(036)
HK07-00687

BRALIĆ, Ivo
Krka : national park / Ivo Bralić ; [photographs by Mario Belić ; translated by Stipe Grgas]. - Zadar : Forum, 2007. (Kranj : Gorenjski tisk). - 104 str., [1] presavijen list sa zemljop. crtežem : ilustr. u bojama ; 24 cm.
Izv. stv. nasl.: Krka : nacionalni park.
ISBN 9531798338
502.4(497.5)(282.24 Krka)(036)
HK07-00688

BRALIĆ, Ivo
Krka : parque nacional / Ivo Bralić ; [fotografias Mario Belić ; traduccion al espanol Karlo Budor]. - Zadar : Forum, 2007. (Kranj : Gorenjski tisk). - 104 str., [1] presavijen list sa zemljop. crtežem : ilustr. u bojama ; 24 cm.
Izv. stv. nasl.: Krka : nacionalni park.
ISBN 9531798397
502.4(497.5)(282.24 Krka)(036)
HK07-00689

BRALIĆ, Ivo
Krka : parco nazionale / Ivo Bralić ; [fotografie Mario Belić ; traduzione Ingrid Damiani Einwalter]. - Zadar : Forum, 2007. (Kranj : Gorenjski tisk). - 104 str., [1] presavijen list sa zemljop. crtežem : ilustr. u bojama ; 24 cm.
Izv. stv. nasl: Krka : nacionalni park.
ISBN 9531798362
502.4(497.5)(282.24 Krka)(036)
HK07-00690

BRALIĆ, Ivo
Krka : nacionalni park / Ivo Bralić ; [fotografije Mario Belić]. - Zadar : Forum, 2007. (Kranj : Gorenjski tisk). - 104 str., [1] presavijen list sa zemljop. crtežem : ilustr. u bojama ; 24 cm.
ISBN 953179832X
502.4(497.5)(282.24 Krka)(036)
HK07-00691

BRALIĆ, Ivo
Krka : parc national / Ivo Bralić ; [photographies Mario Belić ; traduction Ana Došen]. - Zadar : Forum, 2007. (Kranj : Gorenjski tisk). - 104 str., [1] presavijen list sa zemljop. crtežem : ilustr. u bojama ; 24 cm.
Izv. stv. nasl: Krka : nacionalni park.
ISBN 9531798354
502.4(497.5)(282.24 Krka)(036)
HK07-00692

BRALIĆ, Ivo
Krka : nacional'nyj park / Ivo Bralić ; [fotografii Mario Belić ; perevod Radomira Venturina]. - Zadar : Forum, 2007. (Kranj : Gorenjski tisk). - 104 str., [1] presavijen list sa zemljop. crtežem : ilustr. u bojama ; 24 cm.
Izv. stv. nasl.: Krka : nacionalni park.
ISBN 9531798389
502.4(497.5)(282.24 Krka)(036)
HK07-00693

KOPNENI okoliš : pritisci na zaštićena područja / [priredili Hana Mesić ... et al.]. - Zagreb : AZO [i. e.] Agencija za zaštitu okoliša, 2007. (Zagreb : Intergrafika). - 28 str. : ilustr., zemljop. crteži u bojama ; 30 cm.
Ostali zastupljeni autori: Gordana Kolačko, Marijo Vranaričić, Iris Bostjančić. - Nakl. 500 primj.
ISBN 9789539567130
502.3(497.5)
504.056:656](497.5)
HK07-00694

Vidi br.: HK07-01275

504   Ekologija

DRUGO, treće i četvrto nacionalno izvješće Republike Hrvatske prema Okvirnoj konvenciji Ujedinjenih naroda o promjeni klime (UNFCCC) / [autori Ferdo Bašić ... [et al.] ; fotografije Romano Kasapović, Siniša Ozimec]. - Zagreb : Ministarstvo zaštite okoliša i prostornog uređenja Republike Hrvatske, 2007. (Zagreb : Denona). - 96 str. : ilustr., zemljop. crteži, graf. prikazi u bojama ; 30 cm.
Ostali zastupljeni autori: Ivica Kisić, Milan Mesić, Boro Mioč, Vesna Pavić, Ivan Pejić, Davor Romić, Krunoslav Sajko, Željka Vađić, Ivana Vuković, Čedomir Branković, Marjana Gajić-Čapka, Zvonimir Katušin, Mirna Patarčić, Lidija Srnec, Ksenija Zaninović, Sonja Vidič, Višnja Vučetić, Jasmina Burek, Snježana Fijan-Parlov, Andrea Hublin, Vladimir Jelavić, Željko Jurić, Davor Vešligaj, Damir Pešut, Ognjen Bonacci, Goran Slipac, Jadranka Roša, Dragutin Gereš, Vladimir Lay, Ante Barić, Jakov Dulčić, Branka Grbec, Mira Morović, Berislav Skupnjak, Ivica Trumbić, Robert Ojurović, Višnja Grgasović, Siniša Ozimec, Oleg Antonić, Sven D. Jelaska, Vladimir Kušan, Toni Nikolić, Želimir Borzan, Boris Vrbek. - Nakl. 300 primj. - Bibliografija uz većinu poglavlja.
ISBN 9789536793440
504.3.03(497.5)(047.3)
551.583(497.5)(047.3)
HK07-00695

GORE, Al
Neugodna istina : planetarna pojava globalnog zagrijavanja i što u vezi s njom možemo poduzeti / Al Gore ; [preveo s engleskoga Damir Biličić]. - 1. izd. - Zagreb : Algoritam, 2007. ([Zagreb]: Grafički zavod Hrvatske). - 327 str. (od toga 3 na presavijenim listovima) : ilustr., graf. prikazi (pretežno u bojama) ; 25 cm.
Prijevod djela: An inconvient truth. - Nakl. 2500 primj.
ISBN 9789532204889
504.3.054
HK07-00696

SECOND, Third and Fourth national Communication of the Republic of Croatia under the United Nations Framework Convention on Climate Change / [authors Ferdo Bašić ... [et al.] ; English translation Ksenija Strbas ; photographs by Romano Kasapović, Siniša Ozimec]. - Zagreb : Ministry of Environmental Protection, Physical Planning and Construction, 2007. (Zagreb : Denona). - 107 str. : ilustr., graf. prikazi, zemljop. crteži u bojama ; 30 cm.
Izv. stv. nasl.: Drugo, treće i četvrto nacionalno izvješće Republike Hrvatske prema Okvirnoj konvenciji Ujedinjenih naroda o promjeni klime (UNFCCC). - Ostali zastupljeni autori: Ivica Kisić, Milan Mesić, Boro Mioč, Vesna Pavić, Ivan Pejić, Davor Romić, Krunoslav Sajko, Željka Vađić, Ivana Vuković, Čedomir Branković, Marjana Gajić-Čapka, Zvonimir Katušin, Mirna Patarčić, Lidija Srnec, Ksenija Zaninović, Sonja Vidič, Višnja Vučetić, Jasmina Burek, Snježana Fijan-Parlov, Andrea Hublin, Vladimir Jelavić, Željko Jurić, Davor Vešligaj, Damir Pešut, Ognjen Bonacci, Goran Slipac, Jadranka Roša, Dragutin Gereš, Vladimir Lay, Ante Barić, Jakov Dulčić, Branka Grbec, Mira Morović, Berislav Skupnjak, Ivica Trumbić, Robert Ojurović, Višnja Grgasović, Siniša Ozimec, Oleg Antonić, Sven D. Jelaska, Vladimir Kušan, Toni Nikolić, Želimir Borzan, Boris Vrbek. - Nakl. 600 primj. - Bibliografija uz većinu poglavlja.
ISBN 9789536793464
504.3.03(497.5)(047.3)
551.583(497.5)(047.3)
HK07-00697

Vidi br.: HK07-00776

Vidi br.: HK07-00694

51   Matematika

DIETRICH, Rolf
Logično misliti, učiti i vježbati : [144 matematičko-logičke zagonetke] / Rolf Dietrich, Reinhard Mueller, Walter Wenzel ; [prijevod Božidar Vid]. - Zagreb : Alca script, 2007. (Sv. Ivan Zelina : Tiskara Zelina). - 136 str. : ilustr. ; 21 cm.
Podnasl. preuzet s omota. - Bilješka o autorima: str. [2].
ISBN 9789537087418
51(02.053.5)
HK07-00698

MLODINOW, Leonard
Euklidov prozor : priča o geometriji, od paralelnih pravaca do hiperprostora / Leonard Mlodinow ; preveo Damir Mikuličić. - Zagreb : Izvori, 2007. ([s. l. : s. n.]). - 271 str. : ilustr. ; 25 cm. - (Biblioteka Luč / Izvori)
Prijevod djela: Euclid's window.
ISBN 9789532032765
514(091)
HK07-00699

POEHLS, Volker
Razmišljanje kao šport : za sveznalice / Volker Poehls ; [prijevod Božidar Vid]. - Zagreb : Alca script, 2007. (Sv. Ivan Zelina : Tiskara Zelina). - 136 str. : ilustr. ; 21 cm.
Bilješka o autoru: str. [2]. - Bibliografija: str. 132-136.
ISBN 9789537087463
51(02.053.5)
HK07-00700

POEHLS, Volker
Gimnastika uma : za one koji drukčije razmišljaju / Volker Poehls ; [prijevod Višnja Šandor]. - Zagreb : Alca script, 2007. (Sv. Ivan Zelina : Tiskara Zelina). - 135 str. : ilustr. ; 21 cm.
Bilješka o autoru: str. [2]. - Bibliografija: str. 129-135.
ISBN 9789537087456
51(02.053.5)
HK07-00701

SEILER, Jens
Brže računati ---i bolje pamtiti : [sudoku] / Jens, der Denker ; [prijevod Božidar Vid]. - Zagreb : Alka script, 2007. (Sv. Ivan Zelina : Tiskara Zelina). - 103 str. : ilustr. ; 21 cm.
Pravo ime autora: Jens Seiler. - Podnasl. preuzet s omota. - Slika autora: str. [2]. - Bibliografija: str. 103.
ISBN 9789537087425
51(02.053.5)
HK07-00702

TOMIĆ, Milorad, matematičar
Matematičke krupnositnice / Milorad Tomić. - Bjelovar : Gimnazija Bjelovar, 2007. (Bjelovar : Čvor). - 207 str. : ilustr. ; 24 cm.
Nakl. 500 primj. - Autorova slika i bilješka o njemu: str. 201. - Bibliografija: str. 200. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789539928030
51(091)
HK07-00703

Vidi br.: HK07-00713

Vidi br.: HK07-00194

52   Astronomija. Astrofizika. Istraživanje svemira

BOŠKOVIĆ, Ruđer Josip
Rogerii Iosephi Boscovichii De solis ac lunae defectibus / praefationem conscripcit Žarko Dadić. - 6. ed. / curavit et convertit indicesque addidit Branimir Glavičić. - Zagreb : Hrvatska akademija znanosti i umjetnosti, 2007. (Zagreb : ZiB mladost). - XVIII, 629 str. ; 24 cm. - (Hrvatski latinisti ; knj. 10)
Na spor. nasl. str.: Pomrčine sunca i mjeseca / Ruđer Josip Bošković. - Usporedo lat. izvornik i hrv. prijevod. - Boškovićeva poema De solis ac lunae defectibus: str. [IX]-XVIII:. - Bilješke: str. 327-595. - Imensko i predmetno kazalo (lat.) ; Imensko i predmetno kazalo (hrv.).
ISBN 9789531547321
521.81
821.163.42-13
821.124(497.5)-13=124=163.42
HK07-00704

SINGH, Simon
Veliki prasak : najvažnije znanstveno otkriće svih vremena i zašto ga moramo poznavati / Simon Singh ; [s engleskoga preveo Predrag Raos]. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2007. (Ivančna Gorica : Tiskara Impress). - 491 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Sveznadar : biblioteka općeg znanja)
Prijevod djela: Big bang. - Pojmovnik: str. 465-474. - Bilješka o autoru: str. 491. - Bibliografija: str. 475-484.
ISBN 9789531401661
524.852
HK07-00705

Vidi br.: HK07-00716

528   Geodezija

ROŽIĆ, Nevio
Računska obrada geodetskih mjerenja / Nevio Rožić. - Zagreb : Geodetski fakultet, 2007. (Sv. Nedelja : Kratis). - X, 319 str. : ilustr., graf. prikazi ; 24 cm. - (Udžbenici Sveučilišta u Zagrebu)
Na vrhu nasl. str.: Sveučilište u Zagrebu. - Nakl. 300 primj. - Bibliografija: str. 315-316. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789536082100
528.1(075.8)
HK07-00706

53   Fizika

BRNJAS-KRALJEVIĆ, Jasminka
Fizika za studente stomatologije / Jasminka Brnjas-Kraljević i Dubravka Krilov. - Zagreb : Medicinska naklada, 2007. ([Zagreb] : Medicinska naklada). - VII, 243 str. : ilustr., graf. prikazi ; 24 cm. - (Biblioteka Sveučilišni udžbenici / Medicinska naklada)
Nakl. 1000 primj. - Pojmovnik: str. 225-243. - Bibliografija: str. 223-224.
ISBN 9789531763486
53:616.31](075.8)
HK07-00707

LJETNA škola mladih fizičara (23 ; 2007 ; Labin)
Fizika u ekologiji / 23. ljetna škola mladih fizičara, Labin, 24.-30. lipnja 2007. - Zagreb : Hrvatsko fizikalno društvo, 2007. ([s. l.] : Crograf). - 105 str. : ilustr., graf. prikazi u bojama ; 24 cm.
Zastupljeni autori: Mladen Juračić, Mirko Orlić, Marijan Herak, Stjepan Marčelja, Dubravko Pevec, Mile Baće, Ines Krajcar Bronić, Zvjezdana Bencetić Klaić, Katica Biljaković, Glenda Šorgo, Marko Jusup, Ivica Prlić, Đuro Drobac. - Nakl. 180 primj. - Str. [2]: Predgovor / Zlatko Vučić. - Bibliografija uz većinu radova.
ISBN 9789537178086
53(063)
HK07-00708

NOVIKOV, Igor Dmitrievič
Rijeka vremena / Igor D. [Dmitrievič] Novikov ; [prijevod i likovno rješenje Dragutin Hlad]. - Zagreb : Misl, 2007. (Zagreb : Vedograf). - 216 str. : ilustr. ; 21 cm. - (Biblioteka Scientia ; knj. 7)
Prevedeno prema: The river of time; izvornik na rus. jeziku. - Imensko kazalo ; Predmetno kazalo.
ISBN 9789536306824
530.1:140.8](091)
HK07-00709

RIJEŠENI zadaci iz mehanike i topline : udžbenik fizike za studente Fakulteta elektrotehnike i računarstva / Petar Kulišić ... [et al.] ; priredio Dubravko Pevec ; [crteže izradili Dubravko Duvančić, Denis Stankov]. - 8. promijenjeno izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 275 str., [3] str. s tablama : graf. prikazi, ilustr. ; 24 cm. - (Udžbenici Sveučilišta u Zagrebu = Manualia Universitatis studiorum Zagrabiensis)
Ostali zastupljeni autori: Lahorija Bistričić, Dubravko Horvat, Zoran Narančić, Tomislav Petković, Dubravko Pevec. - Bibliografija: str. [278].
ISBN 9789530308510
53(075.8)(076)
HK07-00710

WERNER, Heinrich
Mehanika 1 : statika / Heinrich Werner ; [crteži Heinrich Werner i Filip Šestak]. - Zagreb : Hrvatski savez građevinskih inženjera, 2007. (Zagreb : Sveučilišna tiskara). - XX, 426 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Udžbenici Sveučilišta u Zagrebu = Manualia Universitatis studiorum Zagrabiensis)
Bibliografija: str. 421. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789536686094
531.2(075.8)
624.04(075.8)
HK07-00711

Vidi br.: HK07-00750

Vidi br.: HK07-00772

54   Kemija. Kristalografija. Mineralogija

ZNANSTVENO-STRUČNI skup Vladimir Prelog i organska kemija (2006 ; Zagreb)
Znanstveno stručni skup Vladimir Prelog i hrvatska kemija, Zagreb, 12.-13. listopada 2006. : povodom 100. obljetnice rođenja nobelovca Vladimira Preloga : zbornik radova / [urednik Danko Škare]. - Zagreb : Hrvatsko društvo kemijskih inženjera i tehnologa Kemija u industriji, 2007. (Zagreb : Sveučilišna tiskara). - 273 str. : ilustr. ; 29 cm. - (Kemija u industriji, 0022-9830 ; 56)
Zastupljeni autori: Denis Sunko, Krešimir Jakopčić, Štefica Horvat, Ivan Butula, Branka Zorc, Irena Škorić, Marija Šindler, Grace Karminski-Zamola, Kristina Starčević, Stjepan Mutak, Kata Mlinarić-Majerski, Ines Vujasinović, Krunoslav Kovačević. - Bibliografija uz svaki rad. - Summaries.
ISBN 9789536894314
54-05 Prelog, V.(063)
54(497.5)(063)
HK07-00712

Vidi br.: HK07-00712

Vidi br.: HK07-00024

55   Geologija. Meteorologija. Hidrologija

ANDRIČEVIĆ, Roko
Geostatistika : umijeće prostorne analize / Roko Andričević, Hrvoje Gotovac, Igor Ljubenkov. - Split : Građevinsko-arhitektonski fakultet, 2007. ([s. l. : s. n.]). - 170 str. : ilustr. u bojama, graf. prikazi (djelomice u boji) ; 25 cm.
Na omotu: Sveučilište u Splitu. - Nakl. 600 primj. - Bibliografija: str. 165-170.
ISBN 9789536116331
55:519.2](075.8)
519.2:55](075.8)
HK07-00713

HRVATSKI krš i gospdarski razvoj : programi i projekti / uredili Juraj Božičević i Jadranka Pejnović. - Gospić : Centar za krš, 2007. (Zagreb : ITG). - 110 str : ilustr. (djelomice u bojama), graf. prikazi, zemljop. crteži u bojama ; 28 cm.
Zastupljeni autori: Juraj Božičević, Jadranka Pejnović, Ramona Franić, Miljenko Šimpraga, Boro Mioč, Mladen Arbanas, Stjepan Risović, Ivica Plavec, Mladen Mance, Joso Vukelić, Esad Prohić, Božidar Biondić. - Bibliografija uz neke radove.
ISBN 9789537333010
551.435.8:338.2](497.5)(082)
HK07-00714

VIDAS, Davor
Zaštita Jadrana / Davor Vidas. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 274 str. : ilustr., zemljop. crteži u bojama ; 24 cm.
Autorova slika i bilješka o njemu: str. 19-20. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789530614949
551.46(262.3)(046)
HK07-00715

ZEMLJA i svemir / [prijevod s engleskog Arijana Valečić]. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2007. ([s. l.] : MKT-print). - 168 str. : ilustr., zemljop. crteži u bojama ; 30 cm. - (Potraga za znanjem)
Prijevod djela: Planet Earth and the universe. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789531400565
551(02.062)
523(02.062)
HK07-00716

Vidi br.: HK07-00695

Vidi br.: HK07-00697

56   Paleontologija

JOHNSON, Jinny
Ratovi dinosaura / Jinny Johnson ; savjetnik Michael J. Benton ; [prijevod Ines Weismann]. - Zagreb : Egmont, 2007. (Huizhou : Midas Printing). - 144 str. : ilustr. u bojama ; 25 cm.
Prijevod djela: Dino wars. - Rječnik: str. 138-139. - Predmetno kazalo.
ISBN 9531300313
568.19(02.062)
HK07-00717

57   Biologija

ČOVJEK : velika ilustrirana enciklopedija / [urednica Ivanka Borovac ; prijevod s engleskoga Mladen Jurčić ... et al.]. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2007. (Banska Bistrica : Tlaciarne Banska Bistrica). - 511 str. : ilustr. u bojama ; 31 cm.
Prijevod djela: Human. - Rječnik: str. 486-490. - Imensko i predmetno kazalo i kazalo zemljop. naziva.
ISBN 9789531969994
572(031)
316:572](031)
HK07-00718

RINČIĆ Lerga, Iva
Bioetika i odgovornost u genetici / Iva Rinčić Lerga. - Zagreb : Pergamena, 2007. (Zagreb : Grafomark). - 190 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Bioetika ; knj. 10)
Bibliografija: str. 171-183. - Summary: Bioethics and responsibility in genetics. - Imensko kazalo.
ISBN 9789536576289
577.21:17
174:577.21
HK07-00719

ROEHRLICH, Dagmar
Usponi i padovi evolucije : zašto ljudi svoj postanak duguju erupciji vulkana / Dagmar Roehrlich ; [ilustrirala Kristina Moeller ; s njemačkoga prevela Maja Šešok]. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2007. ([Zagreb] : Tiskara Impress). - 185 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Sveznadar : biblioteka općeg znanja)
Prijevod djela: Evolution auf der Achterbahn. - Rječnik: str. 174-181. - Bilješka o autorici: str. 183. - Bibliografija: str. 182.
ISBN 9789531400909
575.8
HK07-00720

58   Botanika

Vidi br.: HK07-00790

59   Zoologija

ŽIVOTINJSKI svijet / [urednica Ivanka Borovac ; preveo s engleskoga Hrvoje Peternel]. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2007. ([s. l.] : MKT-print). - 168 str. : ilustr. u bojama ; 30 cm. - (Potraga za znanjem)
Prijevod djela: The animal world. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789531400411
59(02.062)
HK07-00721

Vidi br.: HK07-00031

Vidi br.: HK07-00031

Vidi br.: HK07-00806

6PRIMIJENJENE ZNANOSTI. MEDICINA. TEHNIKA. TEH