0OPĆENITO


001   Znanost i znanje

BUKOVINA, Stjepan
Psihoatomika : (znanstvena fantastika) / Stjepan Bukovina. - Zagreb : S. Bukovina, 1987- . ([s.l. : s.n.]). - sv. ; 21 cm.
001.94:53

Dio19-20 : Trostruki postanak svijeta : psihoatomsko doba, kreativna misao je stvorila život, floru, faunu i svemir. - 2007. - [59] listova, [10] listova s tablama u bojama ; 30 cm.
Slika autora i bilješka o njemu: list [69].

HK07-01337

HOEVELMANN, Kai
1000 misterija / Kai Hoevelmann ; [ilustracije Fabian Froehlich ; s njemačkoga prevela Bojana Zeljko Liopvščak]. - 2. izd. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2007. (Sv. Ivan Zelina : Zelina). - 252 str. : ilustr. ; 21 cm.
Prijevod djela: 1000 unerklaerliche Phaenomene. - Bilješka o autoru: str. 252.
ISBN 9531962537
001.94
HK07-01338

LIPTON, Bruce H.
Biologija vjerovanja : znanstveni dokaz o nadmoći uma nad materijom / Bruce H. Lipton ; [prijevod Goran Bosnić]. - Zagreb : TELEdisk, 2007. ([Zagreb] : Denona). - 239 str. : ilustr. ; 23 cm. - (Biblioteka Duhovna znanost)
Prijevod djela: The biology of belief. - Bilješke: str. 211-216. - Predmetno i imensko kazalo.
ISBN 9789537039552
001.35:57
573.01
HK07-01339

MEĐUNARODNA klasifikacija patenata : osnovna razina / [urednik Slaven Fistrić ; prijevod s engleskog jezika Martina Bogović ... et al.]. - 8. izd. - Zagreb : Državni zavod za intelektualno vlasništvo Republike Hrvatske, 2007. (Zagreb : Bauer grupa). - 5 sv. ; 30 cm.
Izv. stv. nasl.: International patent classification, 8th ed (2006). - Om. nasl.
ISBN 9789536513567 (cjelina)
001.894(083.44)

Knj. 1 : Područja A i B. - 90, 181 str.
Izv. stv. nasl.: Section A & B. - Sadržaj: Svakodnevne životne potrepštine ; Prozvodni postupci, transport.
ISBN 9789536513574

HK07-01340

Knj. 2 : Područja C i D. - 116, 37 str.
Izv. stv. nasl.: Section C & D. - Sadržaj: Kemija, metalurgija ; Tekstil, papir.
ISBN 9789536513581

HK07-01341

Knj. 3 : Područja E i F. - 39, 105 str.
Izv. stv. nasl.: Section E & F. - Sadržaj: Građevinarstvo, rudarstvo ; Strojarstvo, rasvjeta, grijanje, naoružanje, miniranje.
ISBN 9789536513598

HK07-01344

Knj. 4 : Područja G i H. - 101, 79 str.
Izv. stv. nasl.: Section G & H. - Fizika ; Elektrotehnika.
ISBN 9789536513604

HK07-01343

Knj. 5 : Vodič. - 47 str.
Prijevod djela: Guide.
ISBN 9789536513611

HK07-01342

RADOVAN, Mario
Waiting for Hermes : reflections on information technology and society / Mario Radovan. - Rijeka : Digital point tiskara, 2007. (Rijeka : Digital point tiskara). - 279 str. ; 23 cm.
Bilješka o autoru: str. 279. - Bibliografija: str. 275-278.
ISBN 9789539565044
001:316.774
316.774:001
007:37
HK07-01345

SITCHIN, Zecharia
Ratovi bogova i ljudi : knjiga treća Zemaljske kronike / Zecharia Sitchin ; [s engleskog preveo Krešimir Jukić]. - Zagreb : Teledisk, 2007. ([Zagreb] : Denona). - 434 str. : ilustr. ; 21 cm. - (Biblioteka Svjetlost)
Prijevod djela: The wars of gods and men. - Autorova slika i bilješka o njemu: str. [436]. - Bibliografija: str. 417-434.
ISBN 9789537039578
001.94
291.21
HK07-01346

VANKIN, Jonathan
80 najvećih zavjera svih vremena / Jonathan Vankin i John Whalen ; s engleskoga preveo Damir Biličić. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2007. (Zagreb : Tisak Vjesnik). - 2 sv. ; 20 cm.
Prijevod djela: The eighty greatest conspiracies of all time.
ISBN 9789531401975(cjelina)
001.94
327:061.236

knj. 1 : Knj. 1. - 287 str.
Bibliografija iza svakog poglavlja ; bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789531401951

HK07-01348

knj. 2 : Knj. 2. - 286 str.
Bibliografija iza svakog poglavlja.
ISBN 9789531401968

HK07-01347

WASSERBAUER, Branko
Znanstveni i stručni rad : načela i metode / Branko Wasserbauer, Ivana Grgat. - Karlovac : Veleučilište u Karlovcu, 2007. (Duga Resa : Tiskara Galović). - 293 str. ; 24 cm.
Nakl. 300 primj. - Bibliografija: str. 281-283 i uz tekst. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789537343088
001.8(075.8)
HK07-01349

Vidi br.: HK07-01410

Vidi br.: HK07-02659

Vidi br.: HK07-02660

Vidi br.: HK07-01687

003   Sustavi pisanja i pisma. Znaci i simboli

BABIĆ, Stjepan, lingvist
Rječnik kratica / Stjepan Babić, Milena Žic Fuchs ; u suradnji s Vlatkom Brozom i Sanjom Fulgosi. - Zagreb : Nakladni zavod Globus, 2007. (Ljubljana : Euroadria). - X, 572 str. ; 22 cm. - (Biblioteka Rječnici i leksikoni)
Bibliografija: str. 572.
ISBN 9789531671972
003.083(038)=163.42
HK07-01350

BRATULIĆ, Josip
Hrvatska pisana kultura : izbor djela pisanih latinicom, glagoljicom i ćirilicom od VIII. do XXI. stoljeća / Josip Bratulić, Stjepan Damjanović. - 1. izd. - Križevci : Veda, 2005-. - sv. : ilustr. u bojama ; 29 cm.
ISBN 9539665736 (cjelina)
003(497.5)(091)

Sv. 2 : XVIII. - XIX. stoljeće / [prevoditelji [sažetaka] Slađan Turković (njemački), Josip Žulj (engleski) ; fotografije Nikola Žulj ... et al.]. - 2007. ([Zagreb] : GZH). - 270 str.
Summary: Croatian written culture in 18th and 19th century ; Zusammenfassung: Kroatische Schriftkultur im 18. und 19 Jahruhundert. - Imensko kazalo ; Kazalo gradova i mjesta ; Kazalo likovnih priloga u uvodnim studijama.
ISBN 9789539665768
003(497.5)"17/18"

HK07-01351

GLAGOLJIČNA i ćirilična tabla za dicu / [priredio i pogovor napisao Stjepan Damjanović]. - Pretisak iz 1561. god. - Zagreb : Hrvatska sveučilišna naklada, 2007. (Sv. Ivan Zelina : Tiskara Zelina). - 79 str. ; 15 cm.
Sadrži pretisak i transliteraciju teksta. - Bilješke uz tekst. - Pogovor: str. 73-79.
ISBN 9789531691642
003.349(497.5)"15"(02.045)
HK07-01352

PRVA hrvatskoglagoljska početnica 1527. / [transliteracija i pogovor Josip Bratulić]. - Zagreb : Hrvatska akademija znanosti i umjetnosti : Nacionalna i sveučilišna knjižnica : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 29 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Starine / Školska knjiga, Zagreb ; sv. 2)
Om. nasl. - Faks. pretisak izd. iz 1527. - Sadrži pretisak i transliteraciju prve hrvatske glagoljske Početnice. - Hrvatske početnice do narodnoga preporoda: str. 15-29. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789530619135 (Školska knjiga)
003.349(497.5)"15"(02.045)
HK07-01353

004   Računalna znanost i tehnologija. Računarstvo

ABBOTT, Dan
AutoCAD : tajne koje treba znati svaki korisnik / Dan Abbott ; [preveo s engleskoga i uredio Tomislav Mance]. - Zagreb : Miš, 2007. ([Sv. Ivan Zelina] : Tiskara Zelina). - VII, 446 str. : ilustr. ; 24 cm.
Prijevod djela: AutoCAD : secrets every user should know. - Kazalo: str. 435-446.
ISBN 9789536961911
004.42 AutoCAD(035)
HK07-01354

ADELSTEIN, Tom
Administriranje Linux sustava / Tom Adelstein i Bill Lubanovic ; prijevod Snježana Šlabek, Ivan Dražić, Bojana Bošnjak. - Zagreb : Dobar plan, cop. 2007. (Zagreb : Stega tisak). - XII, 281 str. ; 24 cm.
Prijevod djela: Linux system administration. - Bilješka o autorima: str. [283]. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789537398125
004.451(035)
HK07-01355

BUJAN, Damir
Najprikladniji priručnik za Windows Vistu : naučite sami / Damir Bujan. - Zagreb : Egmont, 2007. (Široki Brijeg ; Suton). - 79 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Informatički niz ; 17)
Om. nasl.
ISBN 9789531300988
004.451(035)
HK07-01356

ČIČIN-ŠAIN, Marina
Baze podataka / Marina Čičin-Šain. - Rijeka : Društvo kibernetičara, 2007. (Rijeka : Futura). - 103 str. : ilustr. ; 24 cm.
Na vrhu nasl. str: Cybernetica : bilten Društva kibernetičara, Rijeka. - Nakl. 300 primj. - Bibliografija uz svako poglavlje.
ISBN 9789539566317
004.658
HK07-01357

FACE recognition / edited by Kresimir Delac and Mislav Grgic. - 1st published. - Vienna : I-TECH Education and Puiblishing, 2007. ([s. l. : s. n.]). - XI, 558 str. : ilustr., graf. prikazi ; 25 cm.
Zastupljeni hrvatski autori: Krešimir Delač, Mislav Grgić, Sonja Grgić. - Tiskano u Hrvatskoj. - Bibliografija uz svaki rad.
ISBN 9783902613035
004.932.72'1
HK07-01358

HERRINGTON, Jack D.
PHP trikovi : [savjeti i alati za izradu dinamičnih web stranica] / Jack D. Herrington ; [preveo s engleskoga i uredio Zoran Juras]. - Zagreb : Miš, 2007. ([Sv. Ivan Zelina] : Tiskara Zelina). - XIII, 444 str. : ilustr. ; 24 cm.
Prijevod djela: PHP hacks. - Podnaslov preuzet s omota. - Kazalo: str. 433-444.
ISBN 9789536961795
004.43 PHP(035)
004.738.52(035)
HK07-01359

INFORMATIKA u poslovanju / autori Mladen Varga ... [et al.] ; urednici Mladen Varga, Katarina Ćurko. - Zagreb : Element, 2007. (Sv. Ivan Zelina : Tiskara Zelina). - 321 str. : ilustr., graf. prikazi ; 24 cm. - (Udžbenici Sveučilišta u Zagrebu = Manualia Universitatis studiorum Zagrabiensis)
Ostali zastupljeni autori: Katarina Ćurko, Željko Panian, Vlatko Čerić, Vesna Bosilj Vukšić, Velimir Srića, Željka Požgaj, Ivan Strugar, Mario Spremić, Mirjana Pejić Bach, Nikola Vlahović, Božidar Jaković. - Bibliografija uz svaki rad i uz tekst. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789531976411
004:65](075.8)
65.01:004](075.8)
007(075.8)
HK07-01360

JOHNSON, Steve
Microsoft Office 2007 na dlanu / Steve Johnson ; [preveo s engleskoga Tomislav Mance]. - Zagreb : Miš, 2007. ([Zagreb] : Denona). - XXIV, 728 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm.
Prijevod djela: Microsoft Office 2007 on demand. - Kazalo: str. 691-728.
ISBN 9789536961881
004.42 Office(035)
HK07-01361

JOHNSON, Steve
Microsoft Office Excel 2007 na dlanu / Steve Johnson ; [preveo s engleskoga Zoran Juras]. - Zagreb : Miš, 2007. ([S. Ivan Zelina] : Tiskara Zelina). - XVI, 538 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm.
Prijevod djela: Microsoft Excel 2007 on demand. - Kazalo: str. 511-538.
ISBN 978953696189X
004.42 Excel(035)
HK07-01362

JUBILARNI međunarodni skup MIPRO (30 ; 2007 ; Opatija)
Usporedno inženjerstvo : kako pobijediti u tržišnoj utrci pomoću modernih elektroničkih CAE/CAD/CAM programskih alata/CCE : zbornik radova seminara : 30. jubilarni međunarodni skup / MIPRO 2007., Opatija, 21. - 25. svibnja 2007. ; [organizator MIPRO HU ; suorganizator Sveučilište u Zagrebu ... et al.] ; urednici Zlatko Šimunec, Robert Brekalo. - Rijeka : Hrvatska udruga za informatiku i komunikacijsku tehnologiju, elektroniku i mikroelektroniku [i. e.] MIPRO, 2007. (Zagreb : CadCam Design Centar). - 84 str. : ilustr. ; 30 cm.
Zastupljeni autori: Robert Brekalo, Davorin Jurišić, Mario De Villa.
ISBN 9789532330335
004.896:621.3](063)
621.3.049.75:004](063)
HK07-01363

KARBO, Michael B.
Najprikladniji priručnik za Excel 2000 : naučite sami / Michael B. Karbo ; [prijevod s engleskoga Goran Vujasinović]. - 6. izd. - Zagreb : Egmont, 2007. (Čakovec : "Zrinski"). - 87 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Informatički niz ; 2)
Prevedeno prema: Excel 2000 - laer det selv. - Om. nasl. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789531873682 (pogrešan)
004.42 Excel 2000(035)
HK07-01364

KARBO, Michael B.
Najprikladniji priručnik za internet : naučite sami / Michael B. Karbo ; [s engleskoga preveo Goran Vujasinović]. - 6. izd. - Zagreb : Egmont, 2007. (Čakovec : "Zrinski"). - 83 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Informatički niz ; 3)
Prevedeno prema: Internet - compact course; izv. stv. nasl: Internet - loer det selt. - Om. nasl. - Pojmovnik: str. 79-81. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789531873690 (pogrešan)
004.738.5(035)
HK07-01365

KOŽUH, Boris
Statistička analiza podataka s računalom / Boris Kožuh. - Split : Filozofski fakultet, 2007. ([s. l.] : Copy2000). - 140 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Biblioteka Suvremena nastava ; knj. 3)
Bibliografija: str. 139-140.
ISBN 9789537395049
004.42SPSS(075.8)
303.1:004(075.8)
(075.8)
HK07-01366

LERDORF, Rasmus
Programiranje PHP / Rasmus Lerdorf, Kevin Tatroe i Peter MacIntyre ; prijevod Ivana Greenspan, Sunčica Nižetić, Nenad Crnko. - Zagreb : Dobar plan, 2007. (Zagreb : Stega tisak). - XV, 518 str. : ilustr. ; 24 cm.
Prijevod djela: Programming PHP. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789537398101
004.43 PHP(035)
004.738.52(035)
(035)
HK07-01367

MACFEDRIES, Paul
Microsoft Windows Vista / Paul McFedries ; [preveo s engleskoga Tomislav Mance]. - Zagreb : Miš, 2007. ([Sv. Ivan Zelina] : Tiskara Zelina). - 830 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Biblioteka Expert)
Prijevod djela: Microsoft Windows Vista Unleashed. - Kazalo: str. 773.
ISBN 9789536961806
004.451(035)
HK07-01368

MILLER, Michael
Kako radi Microsoft Windows Vista / Michael Miller ; ilustrirao Eric Lindley ; [preveo s engleskoga Zoran Juras]. - Zagreb : Miš, 2007. ([Sv. Ivan Zelina] : Tiskara Zelina). - XII, 273 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm. - (Biblioteka Expert)
Prijevod djela: How Microsoft Windows Vista works. - Rječnik: str. 252-265. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789536961814
004.451(035)
HK07-01369

OMURA, George
Osnove programa AutoCAD 2008 : obuhvaća rad u programskim inačicama 2006-2008 / George Omura ; [preveo s engleskoga Tomislav Vičić]. - Zagreb : Miš, 2007. ([Sv. ŽIvan Zelina] : Tiskara Zelina). - XVI, 382 str. : ilustr. ; 23 cm.
Prijevod djela: Introducing AutoCAD 2008. - Kazalo: str. 371-382.
ISBN 9789536961873
004.42 AutoCAD(035)
HK07-01370

SARIĆ, Slaven
C# / Slaven Sarić. - Varaždin : Pro-mil, 2007. (Varaždin : Tiskara Varteks). - 312 str. ; 24 cm.
Rječnik: str. 298-303. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789537156220
004.43C#(035)
(035)
HK07-01371

SEKULIĆ-ŠTIVČEVIĆ, Gordana
FrontPage 2003, WebStarter : ECDL odobrena literatura / Gordana Sekulić-Štivčević. - Varaždin : Pro-mil, 2007. (Varaždin : Tiskara Varteks). - IX, 244 str. : ilustr. (djelomice u bojama) ; 24 cm.
Podnasl. preuzet s omota. - Bibliografija: str. 244.
ISBN 9789537156213
004.738.52(035)
HK07-01372

STOJANOVSKI, Jadranka
Online baze podataka : priručnik za pretraživanje : najvažnije svjetske baze podataka dostupne hrvatskoj akademskoj i istraživačkoj zajednici / [autor teksta Jadranka Stojanovski ; fotografije Sandra Stankić, Marina Mayer]. - 2. dopunjeni i prerađeno izd. - Zagreb : CARNet, 2007. ([s. l. : s. n.]). - 100 str. : ilustr. u bojama ; 30 cm.
Om. nasl. - Nakl. 3500 primj.
ISBN 9789536802135
004.7:02](035)
025.34:004.7](035)
025.4.036(035)
HK07-01373

STRUČNO-ZNANSTVENI skup "E-obrazovanje" (2007 ; Varaždin)
Zbornik radova / Stručno-znanstveni skup "E-obrazovanje", Varaždin, 12. 09. 2007. ; [urednici Goran Bubaš, Dragutin Kermek]. - Varaždin : Fakultet organizacije i informatike, 2007. ([Varaždin] : TIVA). - V, 177 str. : ilustr., graf. prikazi ; 29 cm.
Zastupljeni autori: Maria Jakovljevic, Blaženka Divjak, Mirela Ostroški, Miran Zlatović, Branka Vuk, Jasminka Maravić, Goran Bubaš, Jasna Tingle, Danijela Bambir, Darko Grabar, Milan Taradi, Sunčana Kukolja Taradi, Zoran Đogaš, Marin Dabić, Igor Balaban, Vjekoslav Hlede, Verica Jovanovski, Andreja Kovačić, Miran Zlatović, Josip Rihtarić, Tihomir Orehovački, Mario KOnecki, Danijel Radošević, Snježana Babić, Mario Jadrić, Dragutin Kermek. - Tekst na hrv. i engl. jeziku. - Bibliografija iza svakog rada.
ISBN 9789536071319
004:37](063)
37:004](063)
HK07-01374

ŽIVKOVIĆ, Siniša
MS Access - relacijske baze podataka : modul 5 / Siniša Živković. - Zagreb : Algebra, 2007. ([s. l. : s. n.]). - 191 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm. - (ECDL biblioteka)
Knjizi je priložen CD ROM: Access - relacijske baze podataka.
ISBN 9789537390150
004.42 Access(035)
HK07-01375

Vidi br.: HK07-01367

Vidi br.: HK07-01359

Vidi br.: HK07-01973

Vidi br.: HK07-01378

Vidi br.: HK07-01377

Vidi br.: HK07-02579

Vidi br.: HK07-02480

Vidi br.: HK07-02578

Vidi br.: HK07-02589

Vidi br.: HK07-02589

Vidi br.: HK07-03071

006   Norme i normizacija. Mjeriteljstvo

RAZVOJ potreba koje se odnose na mjeriteljstvo u trgovini, industriji i društvu te uloga BIPM-a : izvještaj koji je priredio CIMP za vlade država članica Dogovora o metru i država pridruženih CGPM-u : 2003. : Međuvladina organizacija Dogovora o metru / [preveo s engleskog Mirko Vuković ; uskladio s francuskim izvornikom Luka Vukojević]. - [Zagreb] : Državni zavod za mjeriteljstvo, 2007. ([s. l.: s. n.]). - 68 str. ; 30 cm.
Prijevod djela: Evolving needs for metrology in trade, industry and society and the roleof the BIPM; izv. stv. nasl.: Evolution des besoins dans le domaine de la metrologie pour le commerce, l'industrie et la societe et le role du BIPM. - Na vrhu nasl. str.: Međunarodni ured za utege i mjere. - Popis akronima: str. 62-66. - Bibliografija: str. 67-68.
ISBN 9789536783038
006.91(100)
HK07-01376

Vidi br.: HK07-02880

007   Informacijske znanosti. Kibernetika

INTERNATIONAL Conference on Information and Intelligent Systems (18 ; 2007 ; Varaždin)
18th International Conference on Information and Intelligent Systems, September 12-14, 2007, Varaždin, Croatia : conference proceedings / [organized by Faculty of Organisation and Informatics Varaždin, University of Zagreb ; editors Boris Aurer and Miroslav Bača]. - Varaždin : FOI [i. e.] Faculty of Organization and Informatics, 2007. ([s. l. : s. n.]). - XVIII, 450 str. : ilustr., graf. prikazi ; 30 cm.
Zastupljeni autori: Oliver Moravčik, Peter Schreiber, Pavol Tanuška, Ali Serhan Koyuncugil, Nermin Ozgulbas, Ana Meštrović, Mirko Čubrilo, Miroslav Bača, Markus Schatten, Bernardo Golenja, Marin Kaluža, Sandra Lovrenčić, Stjepan Vidačić, Josip Brumec, Martina Tomičić, Kornelije Rabuzin, Mirko Maleković, Alen Lovrenčić, Jan Paralič, Marek Paralič, Goran Bubaš, Igor Balaban, Nina Begičević, Marjan Krašna, Robert Repnik, Željko Širanović, Maja Čukušić, Andrina Granić, Charles Mifsud, Alan Pagden, Rob Walker, Marjes Zammit, Andreja Kovačić, Violeta Vidaček-Hainš, Igor Balaban, Ljiljana Zekanović-Korona, Božena Krce-Miočić, Mirta Habuš, Biserka Kolarec, Kristina Brodar, Igor Pihir, Ljupčo Krstov, Urša Šinkovec, Maurizio Pighin, Anna Marzona, Zlatko Nedelko, Vojko Potočan, Zdravko Krakar, Mario Žgela, Silvana Tomić Rotim, Martin Žagar, Josip Knezović, Hrvoje Mlinarić, Marian Mach, Gabriel Lukač, Stjepan Vidačić, Stjepan Dvorski, Daniel Del. - ^^ ić, Hans-J.^. - ^^ Lenz, Ivan Kalaica, Sven Gotovac, Danijel Radošević, Mario Konecki, Tihomir Orehovački, Igor Jugo, Mario Radovan, Sandro Gerić, Neven Vrček, Mohamed Al-Azab, Siniša Drobnjak, Eva Jereb, Gabriel Gecy, Mario Radovan, Igor Jugo, Slaven Brumec, Mirjana Pejić Bach, Ivan Strugar, Božidar Jaković, Ivana Nižetić, Krešimir Fertalj, Boris Milašinović, Vesna Dušak, Mario Jadrić, Robert Kelemen, Renata Mekovec, Darko Dukić, Gordana Dukić, Dubravka Babić, Nenad Perši, Mario Sajko, Tedo Vrbanec, Tonimir Kišasondi, Vilko Žiljak, Zvonimir Sabati, Ivan Pogarčić, Klaudio Pap, Jana Žiljak Vujić, Alenka Brezavšček, Mateja Podlogar, Dragan Peraković, Vladimir Remenar, Željka Požgaj, Ivor Đurinek, Željko Hutinski, Pavel Smrž, Jana Šilhava, Robert Fabac, Josip Stepanić, Domagoj Baričević, Hrvoje Dujmić, Matko Šarić, Kristina Machova, Ivan Markežić, Štefica Mrvelj, Miro Cvitković, Marinko Zubac, Vjeran Strahonja, Marija Brkić, Maja Matetić, Dijana Plantak Vukovac. - ^^ , Božidar Kliček, Ruben Picek, Miroslav Grgec, Robert Mužar, Zdravko Roško, Damir Novotny, Miro Višić, Darko Galinec, Slavko Vidović. - Bibliografija uz svaki rad. - Imensko kazalo.
ISBN 9789536071302
007(063)
004.8(063)
HK07-01377

INTERNATIONAL Conference on Information Technology Interfaces (29 ; 2007 ; Cavtat, Dubrovnik)
ITI 2007, June 25-28, 2007, Cavtat/Dubrovnik, Croatia : poster abstracts of the ITI 2007 29th International Conference on Information Technology Interfaces / organized by SRCE University Computing Centre, University of Zagreb ; edited by Vesna Luzar-Stiffler, Vesna Hljuz Dobric. - Zagreb : SRCE University Computing Centre, University of Zagreb, 2007. ([s. l. : s. n.]). - XXII, 44 str. ; 30 cm.
Bibliografija uz svaki sažetak. - Imensko kazalo.
ISBN 9789537138110
007(063)(048)
004(063)(048)
HK07-01378

PANIAN, Željko
Korporativno upravljanje i revizija informacijskih sustava / Željko Panian, Mario Spremić. - Zagreb : Zgombić & partneri - nakladništvo i informatika, 2007. ([Sveti Ivan Zelina] : Tiskara Zelina). - XVII, 423 str. : ilustr. ; 25 cm.
Bibliografija: str. [411]-418 i uz tekst. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789536348480
007:65.012.16
65.012.16:007
HK07-01379

Vidi br.: HK07-01360

Vidi br.: HK07-01345

Vidi br.: HK07-01704

008   Kultura i civilizacija. Futurologija

CENTAR za kulturu Novi Zagreb : 1977.-2007. : 30 / [redakcija Gordana Deriš ... et al.]. - Zagreb : Centar za kulturu Novi Zagreb, 2007. (Samobor : C.B. print). - 131 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 25 cm.
Om. nasl. - Nakl. 500 primj.
ISBN 9789536916603
008
HK07-01380

PROGRAM Europske unije za kulturu / [tekst i uredništvo Anja Jelavić ; tekst Tomislav Jelić, Nina Obuljen ; prijevod Tihana Dolenec]. - Zagreb : Ministarstvo kulture Republike Hrvatske, Odjel za kulturnu kontaktnu točku, 2007. (Zagreb : Kratis). - 55 str. : ilustr. u bojama ; 22 cm.
Nakl. 600 primj.
ISBN 9789536240784
008:32](4-67 EU)"200"
008:32](497.5)"200"
HK07-01381

ŠEZDESETE = The sixties : zbornik / priredila Irena Lukšić. - Zagreb : Hrvatsko filološko društvo, 2007. (Zagreb : Denona). - 320 str. : ilustr. ; 21 cm. - (Biblioteka Književna smotra)
Zastupljeni autori: Danko Plevnik, Ivo Goldstein, Ješa Denegri, Sonja Briski Uzelac, Dunja Detoni-Dujmić, Susan Lidgate Mace, Don Barton Johnson, Klara Goenc Moačanin, Marija Paprašarovski, Ulrich Dronske, Ivan Esaulov, Marijan Bobinac, Goran Lovrić, Darko Suvin, Joseph Brodsky, Detlef Gojowy, Jim Haynes, Mick Brown, Sergej Golerbah, Irena Lukšić, Umberto Eco, Caterina Caselli Sugar, Dunja Sepčić, Peter Buerger, Mark Lipovecki, Vladimir Titov, Vladimir Kotljarov. - Bibliografija uz neke radove i uz tekst.
ISBN 9789537067427
008"196"(082)
821.09"196"(082)
32"196"(082)
HK07-01382

Vidi br.: HK07-01715

Vidi br.: HK07-01715

Vidi br.: HK07-02894

Vidi br.: HK07-01381

01   Bibliografije. Katalozi

Vidi br.: HK07-02943

Vidi br.: HK07-02752

Vidi br.: HK07-02605

Vidi br.: HK07-03160

Vidi br.: HK07-01656

Vidi br.: HK07-03522

Vidi br.: HK07-01656

Vidi br.: HK07-02583

Vidi br.: HK07-03173

Vidi br.: HK07-03173

Vidi br.: HK07-02604

02   Knjižničarstvo. Čitanje

AJDUKOVIĆ, Marina
Knjižnice u Belišću / Marija Ajduković. - Belišće : Matica hrvatska, Ogranak : OŠ Ivana Kukuljevića, [2007.] (Valpovo : Kromopak). - 29 str. : ilustr. ; 21 cm.
Nakl. 500 primj. - Bibliografija: str. 29 i uz tekst.
ISBN 9789539997821 (Matica hrvatska, Ogranak Belišće)
027.52(497.5 Belišće)(091) 2 MRF 1998.
HK07-01383

DANI specijalnih i visokoškolskih knjižnica (8 ; 2006 ; Opatija)
Nove strategije u specijalnim i visokoškolskim knjižnicama: zagovaranje i prikupljanje financijskih sredstava : zbornik radova / 8. dani specijalnih i visokoškolskih knjižnica, Opatija, 27.- 29. travnja 2006. ; [organizatori Hrvatsko knjižničarsko društvo, Sekcija za specijalne i visokoškolske knjižnice, Nacinalna i sveučilišna knjižnica u Zagrebu, Sveučilišna knjižnica Rijeka] : uredile Alisa Martek i Irena Pilaš. - Zagreb : Hrvatsko knjižničarsko društvo, 2007. ([Zagreb] : Denona). - XII, 199 str. : ilustr, graf. prikazi ; 24 cm. - (Izdanja Hrvatskoga knjižničarskog društva ; knj. 39 [i. e. 40])
Zastupljeni autori: Josip Stipanov, Pero Lučin, Kristina Hormia-Poutanen, Alberta Arthurs, Susan Fifer Canby, Senka Tomljanović, Dunja-Marija Gabriel, Irena Pilaš, Lea Lazzarich, Evgenia Popović, Irena Frigo-Haltrich, Dejana Golenko, Marijana Mišetić, Marija Barbarić, Marula Vujasinović, Tanja Sušec, Gordana Ramljak, Sonja Avalon, Vesna Golubović, Alisa Martek, Stela Filipi-Matutinović, Aleksandra Pavlović, Vera Petrović, Vida Močnik, Kristina Vajdička Veselinović, Liana Jurin, Ivo Tokić, Ivanka Mihalić, Ljiljana Šćukanec. - Nakl. 300 primj. - Predgovor ; Preface: str. IX-XII. - Bibliografija uz većinu radova i uz tekst. - Summaries.
ISBN 9789536001439
026(497.5)
027.7(497.5)
(497.5)
(063)
HK07-01384

KNJIŽNICA - novo srce grada : uz desetu obljetnicu Gradske knjižnice Solin / [fotografije Jakov Teklić ... [et al.] ; urednica Karmen Borković]. - Solin : Gradska knjižnica, 2007. (Split : Dalmacija papir). - 45 str. : ilustr. u bojama ; 26 cm. - (Bibliotheca Salonitana)
ISBN 9789539848768
027.3(497.5 Solin)
HK07-01385

LEHMANN, Vibeke
Smjernice za knjižnične usluge za zatvorenike / Vibeke Lehmann i Joanne Lock ; [s engleskoga preveo Kristijan Ciganović]. - 1. hrvatsko izd. - Zagreb : Hrvatsko knjižničarsko društvo, 2007. (Zagreb : Denona). - 29 str. ; 24 cm. - (Povremena izdanja Hrvatskoga knjižničarskog društva, 1334-7667. Novi niz ; 17)
Prijevod djela: Guidelines for library services to persons to prisoners. - Na vrhu nasl. str.: International Federation of Library Associations and Institutions = Međunarodni savez knjižničarskih društava i ustanova. - Nakl. 200 primj. - Pojmovnik: str. [23]. - Bibliografija: str. [25]-29.
ISBN 9789536001453
027.6-058.56
HK07-01386

LEŠČIĆ, Jelica
Klasifikacija i predmetno označivanje : priručnik za stručne ispite / Jelica Leščić. - Zagreb : Naklada Nediljko Dominović, 2007. ([Sv. Ivan Zelina] : Tiskara Zelina). - 118 str. ; 21 cm. - (Izdanja Dominović : knjižarstvo, knjižničarstvo, nakladništvo, priručnici, pretisci ; knj. 4)
Bibliografske bilješke uz tekst. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789536006755
025.4(035)
025.343(035)
HK07-01387

OKRUGLI stol o slobodnom pristupu informacijama (6 ; 2006 ; Zagreb)
Profesionalna etika knjižničara i društvene etičke norme : zbornik radova / 6. okrugli stol o slobodnom pristupu informacijama i Radionica Knjižnice, organizacije civilnog društva i borba protiv korupcije, [Zagreb, 8.-9. prosinca 2006.] ; [organizatori Filozofski fakultet u Zagrebu [i] Hrvatsko knjižničarsko društvo = Library professional ethics and civil society ethical norms : proceedings / 6th Round Table on Free Access to Information and Workshop Libraries, Civil Society Organizations and the Struggle Against Corruption, [Zagreb, December 8-9, 2006] ; [organizers Faculty of Philosophy, Zagreb [and] Croatian Library Association IFLA/FAIFE] ; uredile, edited by Alemka Belan-Simić, Marica Šapro-Ficović ; [prijevod, translation Ana-Marija Marijanović, Breza Šalamon-Cindori]. - Zagreb : Hrvatsko knjižničarsko društvo = Croatian Library Association, 2007. (Zagreb : Denona). - 255 str. : graf. prikazi ; 24 cm. - (Izdanja Hrvatskoga knjižničarskog društva = Croatian Library Associaton Series, 1846-5544 ; knj. 42)
Tekst na hrv. i engl. jeziku. - Zastupljeni autori: Aleksandra Horvat, Jože Urbanija, Alemka Belan-Simić, Silvija Šolc, Barbara Jones, Vanja Librić Radojević, Paul Sturges, Josip Kregar, Irina Trušina, Archie L. Dick, Tomislav Mijatović, Srđan Blagovčanin, Conny Abel. - Nakl. 500 primj. - Str. 1-3: Predgovor / Alemka Belan-Simić, Marica Šapro-Ficović. - Bilješka o autorima: str. 119-121. - Bibliografija uz neke radove i uz tekst.
ISBN 9789536001460
023:174](063)
HK07-01388

SAVJETOVANJE za narodne knjižnice u Republici Hrvatskoj (5 ; 2007 ; Lovran)
Narodne knjižnice za sadašnjost i budućnost : koncepti, arhitektura, tehnologija / 5. savjetovanje za narodne knjižnice u Hrvatskoj, Lovran, 3. - 6. listopada 2007. - Zagreb : Nacionalna i sveučilišna knjižnica : Hrvatsko knjižničarsko društvo, Sekcija za narodne knjižnice ; Rijeka : Gradska knjižnica, 2007. (Opatija : Gravema). - 79 str. ; 24 cm.
Sadržaj s nasl. str.: Program, sažeci, popis prijavljenih sudionika. - Nakl. 200 primj.
027.3(497.5)(063)
HK07-01389

THE National and University Library in Zagreb : 1607-2007 : on the occasion of the 400th anniversary / [translated by Graham McMaster ; photographs Darko Čižmek, Sonja Hrelja, Sanja Vešligaj ; editor Aleksandar Stipčević]. - Zagreb : National and University Library, 2007. ([Zagreb] : Alfacommerce). - 155 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 29 cm.
Izv. stv. nasl.: Nacionalna i sveučilišna knjižnica u Zagrebu. - Zastupljeni autori: Josip Stipanov, Branko Tomečak, Ivan Kosić, Irena Galić, Tomislav Murati, Mikica Maštrović, Mira Miletić Drder, Tatjana Mihalić, Branko Hanž, Slavko Harni, Davorka Pšenica, Irena Medić, Daniela Živković, Marina Mihalić, Vladimir Magić. - Nakl. 500 primj.
ISBN 9789535000587
027.54(497.5 Zagreb)(091)
HK07-01390

UNIVERZALNA decimalna klasifikacija / [izrada kazala Jelica Leščić]. - 1. hrvatsko srednje izd. - Zagreb : Nacionalna i sveučilišna knjižnica, 2005.-2007. ([Zagreb] : Alfa commerce). - 2 sv. ; 30 cm.
Prijevod djela: UDC Master Reference File, version 1998-12. - Nakl. po 500 primj. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789535000358 (cjelina)
025.45 UDC(083.44)

Dio 2 : Prirodne i primijenjene znanosti / [prevoditelji Ivan Bauer ... [et al.] ; urednice Lidija Jurić Vukadin, Jelica Leščić]. - 2007. - VI, 902 str.
Predmetno kazalo.
ISBN 9789535000372

HK07-01391

Vidi br.: HK07-01373

Vidi br.: HK07-01373

Vidi br.: HK07-02473

Vidi br.: HK07-02472

Vidi br.: HK07-03969

Vidi br.: HK07-01384

Vidi br.: HK07-01387

030   Opća referentna djela

ČINJENICE na dohvat ruke / [autori Sarah Angliss ... [et al.] ; prijevod s engleskoga Vjekoslav Čulo, Ruđer Jeny, Tomislav Šostar ; kazalo Laura Hicks]. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2007. ([Ljubljana] : MKT Print). - 640 str. : ilustr., zemljop. crteži u bojama ; 29 cm.
Prijevod djela: Facts at your fingertips. - Na omotu: Reader's digest. - Ostali zastupljeni autori: Julia Bruce, Thomas Cussans, Mike Flynn, Richard German, Robin Hosie, Antony Mason, Nigel Rodgers, Carmine Ruggiero, Elizabeth Taylor, Helen Varley, Christine Vincent, John Wright, Michael Wright. - Imensko i predmetno kazalo i kazalo zemljop. naziva.
ISBN 9789531401241
030
HK07-01392

DJEČJA ilustrirana enciklopedija. - Zagreb : Begen, cop. 2007-. - sv. : ilustr. u bojama ; 28 cm.
030(02.053.2)


1 : Zvijezde i planeti / [tekst Steve Parker, Nicholas Harris ; ilustracije Susanna Adario ... [et al.] ; prijevod Ermina Ramadanović]. - cop. 2007. ([s. l.] : Knjiga-komerc). - 30 str.
Prijevod djela: Stars and planets. - Podaci o autorima preuzeti s poleđine nasl. lista.
ISBN 9789536864690
523/524(02.053.2)

HK07-01394


2 : Planet Zemlja / [tekst Steve Parker, Nicholas Harris ; ilustracije Julian Baker ... [et al.] ; prijevod Ermina Ramadanović]. - cop. 2007. ([s. l.] : Knjiga-komerc). - 31 str.
Prijevod djela: Planet Earth. - Podaci o autorima preuzeti s poleđine nasl. lista.
ISBN 9789536864676
551(02.053.2)

HK07-01393


3 : Prapovijest / [tekst Steve Parker, Nicholas Harris ; ilustracije Julian Baker ... [et al.] ; prijevod Ermina Ramadanović]. - cop. 2007. ([s. l.] : Knjiga-komerc). - 31 str.
Prijevod djela: Prehistoric life. - Podaci o autorima preuzeti s poleđine nasl. lista.
ISBN 9789536864683
56(02.053.2)

HK07-01395

ENCIKLOPEDIJA : opća i nacionalna : u 20 knjiga / [glavni urednik Antun Vujić]. - Zagreb : PRO LEKSIS : Večernji list, 2005-2007. - 20 sv. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 24 cm.
Dostupno i na DVD-ROM-u. - Kratice: str. VIII-XI.
ISBN 9537224007 (cjelina)(PRO LEKSIS)
030

Knj. 13 : Ma - Mi. - 2007. - XI, 320 str.
ISBN 9789537224134

HK07-01398

Knj. 14 : Mi - No. - 2007. - XI, 320 str.
ISBN 9789537224141

HK07-01400

Knj. 15 : No - Pe. - 2007. - XI, 320 str.
ISBN 9789537224158

HK07-01396

Knj. 16 : Pe - Qu. - 2007. - XI, 304 str.
ISBN 9789537224165

HK07-01399

Knj. 17 : Qu - Sa. - 2007. - XI, 320 str.
ISBN 9789537224172

HK07-01401

Knj. 18 : Sa - St. - 2007. - XI, 320 str.
ISBN 9789537224189

HK07-01397

Knj. 19 : St - Tk. - 2007. - XI, 304 str.
ISBN 9789537224196

HK07-01402

Knj. 20 : Tl - Ž. - 2007. - XI, 424 str.
ISBN 9789537224205

HK07-01403

VELIKA enciklopedija za djecu / [odgovorna urednica projekta Rosemary McDonald]. - Zagreb : Europapress holding, 2007. (Pioltello : Rotolito Lombarda). - sv. : ilustr., zemljop. crteži u bojama ; 29 cm.
Izv. stv. nasl.: Grande enciclopedia per ragazzi.
ISBN 9789533000121 (cjelina)
030(02.053.2)

16 : Sport / [prijevod Ivana Bosanac]. - 159 str.
ISBN 9789533000282
796(02.053.2)

HK07-01404

17 : Geografija : 1. dio / [prijevod Ita Kovač]. - 159 str.
ISBN 9789533000299
91(02.053.2)

HK07-01408

18 : Geografija : 2. dio / [prijevod Ana Šilović]. - 159 str.
ISBN 9789533000305
91(02.053.2)

HK07-01405

19 : Kultura / [prijevod Sanja Đurić]. - 2007. - 159 str.
Prijevod djela: La letteratura e lo spettacolo.
ISBN 9789533000312
7(02.053.2)

HK07-01409

20 : Velike povijesne ličnosti / [prijevod Ana Šilović, Ita Kovač i Dean Trdak]. - 2007. - 159 str.
ISBN 9789533000329
929(02.053.2)
94-05(02.053.2)

HK07-01407

5 : Čovjek / [prijevod Sanja Đurić i Vida Papić]. - 159 str.
ISBN 9789533000176
61(02.053.2)

HK07-01406

06   Organizacije. Društva. Udruge. Kongresi. Izložbe. Muzeji

AQUILINA, Mike
Gralov kod : u potrazi za stvarnom prisutnošču / Mike Aquilina ; Christopher Bailey ; [prijevod Mislav Kovačić]. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2007. (Varaždin : Varteks). - 191 str. ; 21 cm.
Prijevod djela: The Grail code. - Nakl. 1000 primj. - Bilješke uz teskt.
ISBN 9789531102865
061.236.6"11/13"
001.94:232
HK07-01410

COMOLLI, Loic
Pokreni se : iskustva održivog socijalnog poduzetništva u Hrvatskoj / autori Loic Comolli, Eva Varga & Peter Varga ; urednica Nicole Etchart ; [prijevod Tamara Slišković]. - Zagreb : Academy of Educational Development, cop. 2007. ([s. l . s. n.]). - 65 str. ; 30 cm. - (NESsT practitioner series)
Izv. stv. nasl.: Hit the ground running.
ISBN 9789537339081
061.2.047(497.5)(035)
HK07-01411

ETCHART, Nichole
5 prikaza slučajeva / autorice i urednice Nichole Etchart & Eva Varga ; [prijevod Tamara Slišković]. - Zagreb : Academy of Educational Development, [2007.] ([s. l. : s. n.]). - 46 str. ; 30 cm. - (NESsT practitioner series)
Izv. stv. nasl.: 5 case studies. - Podatak o god. izdavanja preuzet iz CIP zapisa.
ISBN 9789537339067
061.2.047(497.5)
HK07-01412

GOB, Andre
Muzeologija : povijest, razvitak, izazovi današnjice / Andre Gob, Noemie Drouguet ; prijevod Jasna Horn. - Zagreb : Izdanja Antibarbarus, 2007. (Zagreb : Grafomark). - 302 str. : ilustr. ; 20 cm.
Prijevod djela: La museologie. - Bibliografija: str. 287-296 i uz tekst. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789532490244
069.01
HK07-01413

HORVAT, Vlado, povjesničar
Vukovarska društva : (1859. - 1945.) / Vlado Horvat ; [predgovor Alica Wertheimer-Baletić]. - Vukovar : Gradski muzej, 2007. (Hrašće : Grafika). - 223 str. : ilustr, (djelomice u boji) ; 30 cm.
Ilustr. i na oba spojna lista. - Nakl. 1000 primj. - Predgovor: str. 5-7. - Bilješke: str. 194-202. - Bibliografija: str. 202-211. - Zusammenfassung / Ueberstezung Zrinka Milas.
ISBN 9789537115104
061.2(497.5 Vukovar)"185/194"
HK07-01414

HRVATSKE autoceste / [authors Mario Crnjak ... [et al.] ; translation Paula Borković ; photographs Damir Fabijanić ... et al.]. - Zagreb : Hrvatske autoceste, 2007. ([Zagreb] : AKD). - 79 str. (od toga 4 na presavijenim listovima) : ilustr. u bojama ; 31 cm.
Ostali zastupljeni autori: Marijo Lovrinčević, Josip Sapunar, Goran Puž, Ivana Jurišić, Darija Petrović. - Tekst na engl. jeziku. - Nakl. 200 primj.
ISBN 9789537491000
061.5:656.11](497.5)
656.11(497.5)
HK07-01415

HRVATSKE autoceste / [autori Mario Crnjak ... [et al.] ; fotografije Damir Fabijanić ... et al.]. - 2. izd. - Zagreb : Hrvatske autoceste, 2007. ([Zagreb] : AKD). - 79 str. (od toga 4 na presavijenim listovima) : ilustr. u bojama ; 31 cm.
Ostali zastupljeni autori: Marijo Lovrinčević, Josip Sapunar, Goran Puž, Petar Cota, Ivana Jurišić, Darija Petrović. - Podatak o izd. preuzet iz CIP zapisa. - Nakl. 500 primj.
ISBN 9789537491055
061.5:656.11](497.5)
656.11(497.5)
HK07-01416

INOVATIVNI pristupi prikupljanju sredstava / Gordana Fočić ... [et al.]. - 2. izmijenjeno i nadopunjeno izd. - Rijeka : Udruga za razvoj civilnog društva SMART, 2007. (Opatija : Gravema). - 146 str. : ilustr. u boji ; 25 cm.
Om. nasl. - Ostali zastupljeni autori: Nenad Vakanjac, Sandra Cvetko, Jelena Gordana Zloić. - Nakl. 500 primj. - Rječnik: str. 128-129. - Bibliografija: str. 131-132.
ISBN 9789537447076
061.2.047(497.5)(035)
HK07-01417

IZGRADNJA i otvorenje Arheološkog muzeja u Osijeku / [fotografije Marin Topić, Mario Romulić, Slavica Filipović]. - Osijek : Arheološki muzej, [2007?] : (Osijek : IBL). - 35 str. : ilustr. u bojama ; 39 cm.
Zastupljeni autori tekstova: Branko Silađin, Ratko Ivanušec, Tomislav Hršak, Zvonko Bojčić. - Nakl. 500 primj.
069.02(497.5 Osijek):902/904](083.824)
HK07-01418

LOJKIĆ, Mladen
Vladari svijeta / Mladen Lojkić. - 2. dopunjeno izd. - Daruvar : vlast. nakl., 2007. (D. Lomnica : Ekološki glasnik). - 392 str. ; 24 cm.
Autorova slika i bilješka o njemu: str. 385-386. - Bibliografske bilješke uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 9789539556417
061.236(091)
HK07-01419

PREMUR, Ksenija
European Union - history and future / Ksenija Premur. - Zagreb : Naklada "Lara", 2007. (Petrinja : Digitalni tisak Glasila). - 141 str. ; 20 cm.
Nakl. 500 primj. - Bilješka o autorici: str. 139-140. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789537289034
061.1(4-67 EU)(091)
HK07-01420

PRIPREMA, pozor --- : početak putovanja cestom samofinanciranja / Lee Davis ... [et al.] ; [prijevod Nevenka Sudar]. - Zagreb : Academy of Educational Development, [2007.] ([s. l. : s. n.]). - 79 str. : ilustr. (djelomice u bojama) ; 30 cm. - (NESsT practitioner series)
Izv. stv. nasl.: Get ready, get set ... - Ostali zastupljeni autori: Nicole Etchart, Maria Cecilia Jara, Joanna Messing. - Podatak o god. izdavanja preuzet iz CIP zapisa. - Bibliografija: str. 72-75.
ISBN 9789537339050
061.2.047(497.5)
HK07-01421

PUTOKAZ lokalnog razvoja : znanja i vještine 1 / [urednik Branislav Vorkapić]. - Osijek : Organizacija za građanske inicijative - OGI, 2007. (Osijek : Grafika). - 92 str. : graf. prikazi ; 24 cm. - (Priručnici / Organizacija za građanske inicijative - OGI)
Zastupljeni autori: Milan Ivanović, Gordana Stojanović, Sonja Vuković, Aleksandra Janjić, Nikoleta Poljak, Lejla Šehić Relić. - Nakl. 1000 primj. - Bibliografija iza svakog poglavlja ; bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789539562012
061.235(035)
352:316.32](497.5)(035)
HK07-01422

THE Croatian Academy of Science and Arts in photographs / [editor-in-chief Slobodan Kaštela ; photographs by Damir Fabijanić ; English text translated Gorka Radočaj]. - Zagreb : The Croatian Academy of Science and Arts, 2007. (Zagreb : AKD). - 112 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 31 cm.
Izv. stv. nasl.: Hrvatska akademija znanosti i umjetnosti kroz fotografije. - Nakl. 1000 primj.
ISBN 9789531547765
061.12(497.5 Zagreb)
HK07-01423

TONČ, Andreja
Umijeće doniranja : praktični naputci i alati za donatore / [autorice Andreja Tonč, Kim Perlow, Jennifer Stuart ; prijevod Branka Krizmanić]. - Zagreb : Academy for Educational Development, 2007. ([s. l. : s. n.]). - 204 str. ; 28 cm.
Podatak o autoricama preuzet sa str. [2].
ISBN 9789537339098
061.2.047(497.5)(035)
HK07-01424

VORANO, Tullio
Guida al museo : Narodni muzej Labin / [redattore, testi e traduzione Tullio Vorano ; fotografie Vedran Kos ... et al.]. - Albona : Museo popolare di Albona nell'ambito all'Universita popolare aperta, 2007. (Raša : Vetva Graph). - 63 str. : ilustr. ; 24 cm.
Izv. stv. nasl.: Vodič muzeja. - Podatak o autoru preuzet iz kolofona. - Nakl. 1000 primj.
ISBN 9789539945445
069(497.5 Labin).02:908
HK07-01425

Vidi br.: HK07-02678

Vidi br.: HK07-03669

Vidi br.: HK07-03099

Vidi br.: HK07-01621

Vidi br.: HK07-03098

Vidi br.: HK07-02906

Vidi br.: HK07-03107

Vidi br.: HK07-02788

Vidi br.: HK07-02941

Vidi br.: HK07-02000

Vidi br.: HK07-01617

Vidi br.: HK07-03091

Vidi br.: HK07-03106

Vidi br.: HK07-03097

Vidi br.: HK07-03103

Vidi br.: HK07-02938

Vidi br.: HK07-02542

Vidi br.: HK07-01841

Vidi br.: HK07-01817

Vidi br.: HK07-02902

Vidi br.: HK07-03095

Vidi br.: HK07-02676

Vidi br.: HK07-02917

Vidi br.: HK07-03969

Vidi br.: HK07-02677

Vidi br.: HK07-03102

Vidi br.: HK07-03921

Vidi br.: HK07-02617

Vidi br.: HK07-02790

Vidi br.: HK07-03046

Vidi br.: HK07-03114

Vidi br.: HK07-03049

Vidi br.: HK07-01994

Vidi br.: HK07-02694

Vidi br.: HK07-02547

Vidi br.: HK07-03077

070   Novinarstvo. Novinstvo

DETONI, Sereno
La piccola pubblicita nei giornali di Zara dal 1919 al 1943 = Mali oglasi u zadarskim novinama od 1919. do 1943. / Sereno Detoni ; [prijevod Danijela Rajić]. - Zadar : Comunita degli Italiani di Zara = Zajednica Talijana Zadar, 2007. ([s. l.] : FG Grafika). - 136 str. : ilustr. ; 30 cm.
Tekst predgovora, uvoda i bilješki na hrv. i tal. jeziku. - Bilješka o autoru: str. 134-135.
ISBN 9789539551849
070(497.5 Zadar)"1919/1943":659.1
HK07-01426

KRALJSKI Dalmatin = Il regio Dalmata : 1806. - 1810. / [urednik Tihomil Maštrović]. - Pretisak. - Zagreb : Erasmus naklada : Nacionalna i sveučilišna knjižnica ; Zadar : Sveučilište u Zadru, Odjel za informatologiju i komunikologiju, 2006- . (Zagreb : Kastmiller). - 5 sv. ; 29 cm. - (Biblioteka Rariteti : pretisci ; 4)
Tekst usporedo na hrv. i tal. jeziku.
ISBN 9536132753 (Erasmus) (cjelina)
070(497.5 Zadar)"18"(02.045)

Sv. 2 : Godište 1807. - 2007. - IV, 416 str.
Bilješke uz uvodne tekstove.
ISBN 9789536132713

HK07-01427

Sv. 3 : Godište 1808. - 2007. - IV, 424 str.
Bilješke uz uvodne tekstove.
ISBN 9789536132729

HK07-01428

MAZZIERI, Ettore
Ettore Mazzieri : storia e ciacole de un fiuman patoco / [curatore Gloria Tijan]. - Fiume : Edit, 2007. (Zagabria : Grafički zavod Hrvatske). - 216 str. : ilustr. ; 27 cm.
Nakl. 1000 primj. - Str. 7-8: Predgovor / Gloria Tijan. - Str. 9-13: Bilješka o autoru / Roberto Palisca. - Rječnik: str. 195-215.
ISBN 9789532300741
070.42 Mazzieri, E.
HK07-01429

MEĐUNARODNI znanstveni skup Kraljski Dalmatin - dvjesta godina zadarskog i hrvatskog novinarstva u europskom kontekstu (2006 ; Zadar)
Kraljski Dalmatin - 200 godina zadarskog i hrvatskog novinarstva u europskom kontekstu : zbornik radova s međunarodnog znanstvenog skupa, Zadar, 12. - 13. srpnja 2006. / [prijevodi [sažetaka] na engleski jezik Vlado Sušac ; glavna urednica Nada Zgrabljić Rotar]. - Zadar : Sveučilište, Odjel za informatologiju i komunikologiju, 2007. ([Zadar] : Grafotehna). - 414 str. : ilustr., zemljop. crteži, graf. prikazi ; 24 cm.
Zastupljeni autori: Josip Vidaković, Jelena Lakuš, Vlasta Švoger, Arijana Kolak, Jasna Turkalj, Nedjeljka Balić-Nižić, Đani Bunja, Nada Zgrabljić Rotar, Monika Kalin Golob, Sonja Merljak Zdovc, Debora Radolović, Mirta Habuš, Andrijana Jusup, Josip Stipanov, Milenka Bukvić, Maja Šojat-Bikić, Mirisa Katić, Ljerka Šimunković, Radomir Jurić, Nenad Zekanović, Đani Bunja, Nikolina Bojčić, Vesna Kalajžić, Vanda Babić, Nenad Vertovšek, Zlatko Miliša, Josip Čerina, Aleksandar Halmi, Božena Krce, Ljiljana Korona Zekanović, Meri Mirković, Marijan Sekso. - Nakl. 500 primj. - Bibliografija uz svaki rad i uz tekst. - Summaries ; Sažeci.
ISBN 9789537237192
070(497.5 Zadar)"18"(063)
070(497.5)(091)(063)
HK07-01430

PETROVIĆ, Rade
Život i djelo novinara Rudimira Rotera, pravednika među narodima (Croatia, 10383) : prilozi za biografiju / Rade Petrović. - Dubrovnik : Sveučilište u Dubrovniku, 2007. ([Sv. Ivan Zelina] : Tiskara Zelina). - 53 str. : ilustr. ; 24 cm.
Bibliografija i bilješke uz tekst.
ISBN 9789537153151
070.42 Roter, R.
HK07-01431

ŠMIDT, Josip
Na novinarskim stazama : maksi-reportaža o jednom novinarskom životu u polustoljetnom razdoblju / Josip Šmidt. - Zagreb : Binoza press, 2007. (Zagreb : Željeznička tiskara). - 211 str. ; 24 cm.
ISBN 9789536920174
070.42 Šmidt, J.
929 Šmidt, J.
HK07-01432

VILOVIĆ, Gordana
Povijest vijesti / Gordana Vilović ; [prijevod vijesti s engeskog iz 18. i 19. stoljeća Sanja Dragojević ; kazalo Stanislav Vidmar]. - Zagreb : Sveučilišna knjižara, 2007. ([Zagreb] : Studio Moderna). - 168 str. : ilustr., faks. ; 24 cm.
Slika autorice i bilješka o njoj: str. 168. - Bibliografija iza svakog poglavlja ; bibliografske bilješke uz tekst. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789537015398
070(091)
HK07-01433

Vidi br.: HK07-01752

Vidi br.: HK07-01430

08   Poligrafije. Publikacije za djecu i mlade. Službene publikacije

GULJAŠEVIĆ, Ivana
Čarapojedac [Elektronička građa] / Ivana Guljašević. - Multidmedijska građa. - [Zagreb] : Autorska kuća, [2007.] ([s. l. : s. n.]). - 1 optički disk (CD-ROM) : sa zvukom, u bojama ; 12 cm.
Zahtjevi sustava: PC; Windows XP; Adobe Flash Player 9; zvučna kartica. - Stv. nasl. s nasl. zaslona. - CD-ROM je priložen knjizi: Čaropojedac.
ISBN 9789537199296
087.5
HK07-01434

GULJAŠEVIĆ, Ivana
Čarapojedac / Ivana Guljašević. - Zagreb : Autorska kuća, 2007. ([Sv. Ivan Zelina : Tiskara Zelina). - 24, [5] str. : ilustr. u bojama ; 21 X 24 cm. - (Biblioteka Novo snovi)
Knjizi je priližen CD-ROM: Čarapojedac. - Bilješka o autorici: str. [5] (2. pag.).
ISBN 9789537199296
087.5
HK07-01435

MICULINIĆ-PREŠNJAK, Vesna
Svita s dvora riječkog kolodvora : priče za djecu / Vesna Miculinić Prešnjak ; [naslovnica Marinka Premuž ; ilustracije Biserka Mihić]. - Rijeka : vlast. naskl., 2007. ([s. l. : s. n.]). - 59 str. : ilustr. ; 26 cm.
Autoričina slika i bilješka o njoj: str. 54-57.
ISBN 9789539725875
087.5
HK07-01436

SVEZNADAR : što svatko mora znati / Martin Zimmermann (ur.) ; s ilustracijama Hauke Kock ; [s njemačkoga preveli Mladen Janković i Maja Šešok]. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2007. (Sveti Ivan Zelina : Tiskara Zelina). - 347 str. : ilustr. (djelomično u bojama) ; 24 cm.
Prijevod djela: Allgemeinbildung : Das must du wissen. - Predmetno i imensko kazalo.
ISBN 9789531402354
088
HK07-01437

TOPIĆ, Nada
Kako se rodila roda / Nada Topić ; oslikao Vinko Barić. - Solin : Gradska knjižnica, 2007. (Split : Dalmacijapapir). - [24] str. : ilustr. ; 30 cm. - (Bibliotheca Salonitana ; knj. 6)
Nakl. 500 primj.
ISBN 9789539848758
087.5
HK07-01438

Vidi br.: HK07-03357

Vidi br.: HK07-03642

Vidi br.: HK07-03493

Vidi br.: HK07-03588

Vidi br.: HK07-02495

Vidi br.: HK07-03206

Vidi br.: HK07-02569

Vidi br.: HK07-03568

Vidi br.: HK07-03208

09   Rukopisi. Rijetke knjige. Bibliofilija

KOVAČ, Anton
Valuable books - incunabula & manuscripts / Anton Kovač. - Muenchen : A. Kovač, [2007?] ([s. l. : s. n.]). - 89 str. : faks. (pretežno u bojama) ; 24 cm.
093(083.824)
093(497.5)(083.824)
091(083.824)
HK07-01439

SIBILA : knjiga gatalica Zrinskoga dvora u Čakovcu / [priredio] Zvonimir Bartolić ; [prevoditelj sažetka na engleski jezik Mirjana Mileta-Sever, na njemački jezik Sanja Trstenjak]. - Čakovec : Matica hrvatska, Ogranak : "Zrinski" ; Zagreb : Metropolitana, 2007. (Čakovec : "Zrinski"). - XVIII, 224 str. : ilustr. (pretežno u bojama), faks. ; 35 cm. - (Knjižnica Matice Hrvatske, Čakovec ; knj. 28(42))
Sadrži faks. pretisak i transkripciju hrv. prijevoda mađarske Fortune iz 1594. god. nastale na temelju njemačke knjige gatalice Das weltich Loossbuch Joerg Wickram. - Tumač manje poznatih riječi: str. 191-201. - Str. 203-218: Pogovor / Zvonimir Bartolić. - Bibliografske bilješke uz pogovor. - Zusammenfassung ; Abstract.
ISBN 9789536138319 (Matica hrvatska, Ogranak Čakovec)
091.31(497.5)"16"
HK07-01440

Vidi br.: HK07-01439

Vidi br.: HK07-01439

Vidi br.: HK07-03959

1FILOZOFIJA. PSIHOLOGIJA


BRACANOVIĆ, Tomislav
Evolucijska teorija i priroda morala / Tomislav Bracanović. - Zagreb : Hrvatski studiji = Studia Croatica, 2007. (Zagreb : Uvez). - 209 str. ; 22 cm. - (Biblioteka Filozofija / Hrvatski studiji = Studia Croatica ; sv. 5)
Bibliografija: str. 185-202 ; bibliografske bilješke uz tekst. - Predmetno i imensko kazalo.
ISBN 9789536682669
1:57
141.155
HK07-01441

BRUN, Jean
Sokrat / Jean Brun ; s francuskog prevela Beata Vrgoč Turkalj. - Zagreb : Jesenski i Turk : Kulturno informativni centar, 2007. (Čakovec : "Zrinski"). - 116 str. ; 18 cm. - (Biblioteka Što znam?)
Prijevod djela: Socrate. - Bibliografija: str. 111-114 ; bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789537356057 (Kulturno informativni centar)
1 Socrates
141.13
HK07-01442

BURGER, Rudolf
Mala povijest prošlosti : pironistička skica povijesnog uma ; Eseji / Rudolf Burger ; prijevod [i predgovor] Samir Osmančević. - Zagreb : Alinea ; Graz : Filozofija.net, 2007. ([Zagreb] : Grafocentar). - 168 str. ; 15 cm. - (Biblioteka Austriana. Kolo 1, Filozofija ; knj. 2)
Prijevodi djela: 1. Kleine Geschichte der Vergangenheit ; 2. Essays. - Predgovor: str. 7-13. - Bilješka o autoru: str. 184. - Bibliografija: str. 91-94.
ISBN 9789531801515
1:930
930.1
1:32
321.7:1
HK07-01443

BUTLER, Judith
Kontingencija, hegemonija, univerzalnost : suvremene rasprave na ljevici / Judith Butler, Ernesto Laclau, Slavoj Žižek ; [prijevod Živan Filippi]. - Zagreb : Naklada Jesenski i Turk, 2007. (Čakovec : "Zrinski"). - 328 str. ; 21 cm. - (Filozofska biblioteka / Naklada Jesenski i Turk)
Prijevod djela: Contingency, hegemony, universality. - Bibliografske bilješke uz većinu poglavlja.
ISBN 9789532222685
1Butler, J.
(049.2)
1Laclau, E.
1Žižek, S.
1:32]
HK07-01444

KORDIĆ, Ivan, filozof
Razum, vjera i neznanje : Matija Vlačić Ilirik i svijet reformacije / Ivan Kordić. - Zagreb : Naklada Jurčić, 2007. (Zagreb : Parvus). - 287 str. ; 20 cm. - (Filozofska biblioteka / Naklada Jurčić ; knj. 17)
O autoru: str. 285. - Bibliografija: str. 279-284; bibliografija i bilješke uz tekst.
ISBN 9789532450163
1 Vlačić Ilirik, M.
215
284.1
HK07-01445

KÜNG, Hans
Utjelovljenje Boga : uvod u Hegelovu teologijsku misao kao prolegomenu za jednu buduću kristologiju / Hans Kueng. - Zagreb : Demetra, 2007- . (Zagreb : Grafita). - sv. ; 25 cm.
Prijevod djela: Menschwerdung Gottes.
ISBN 9789532250913 (cjelina)
1Hegel, G. W. F.
141.4

Sv. 1 : Sv. 1 : s predgovorom za Demetrino izdanje / preveo Miroslav Fridl. - 2007. - IX, 366 str. - (Demetra. Filosofska biblioteka Dimitrija Savića ; sv. 106 a)
Predgovor: str. 1-6. - Autorova slika.
ISBN 9789532250763

HK07-01446

PAIĆ, Žarko
Projekt slobode : Jean-Paul Sartre - filozofija i angažman / Žarko Paić. - Pula : Istarski ogranak Društva hrvatskih književnika, 2007. (Pula : "Angolo"). - 156 str. : ; 21 cm. - (Knjižnica Nova Istra ; sv. 30. Niz Filozofija)
Nakl. 500 primj. - Autorova slika i bio-bibliografska bilješka o autoru: str. 151. - Bibliografija: str. 142-145 i uz tekst. - Summary. - Imensko kazalo.
ISBN 9789536858248
1 Sartre, J. P.
HK07-01447

SCHIFFLER, Ljerka
Frane Petrić o pjesničkom umijeću : izabrani tekstovi / Ljerka Schiffler ; prijevod s talijanskog Karmen Milačić, Sanja Roić. - Zagreb : Institut za filozofiju, 2007. ([Zagreb] ; Grafo mark). - CXI, 324 str. : ilustr., faks. ; 21 cm.
Bio-bibliografski podaci o autorici: str. 321-323. - Bibliografija djela Frane Petrića: str. LXXXVII-XCII; bibliografija: str. XCIII-C; bibliografske bilješke uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 9789537137076
1 Petrić, F.
111.852
1(091)(497.5)"15"
HK07-01448

Vidi br.: HK07-01984

Vidi br.: HK07-01693

Vidi br.: HK07-01458

Vidi br.: HK07-01444

Vidi br.: HK07-01444

Vidi br.: HK07-01444

Vidi br.: HK07-01459

Vidi br.: HK07-01717

Vidi br.: HK07-01449

Vidi br.: HK07-01727

Vidi br.: HK07-01758

Vidi br.: HK07-01443

Vidi br.: HK07-01757

Vidi br.: HK07-01685

1(091)   Povijest filozofije

DADIĆ, Žarko
Egzaktne znanosti u Hrvata u poslijeprosvetiteljskom razdoblju (1789.-1835.) / Žarko Dadić. - Zagreb : Naklada Ljevak, 2007. (Sv. Ivan Zelina : Tiskara Zelina). - 326 str. : ilustr., faks. ; 24 cm. - (Posebna izdanja / Naklada Ljevak)
Bibliografske bilješke uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 9789531788915
1(091)(497.5)"17/18"
1:5
HK07-01449

HOERISCH, Jochen
Teorijska apoteka : pripomoć upoznavanju humanističkih teorija posljednjih pedeset godina, s njihovim rizicima i nuspojavama / Jochen Hoerisch ; [preveo s njemačkoga Kiril Miladinov]. - 1. izd. - Zagreb : Algoritam, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 247 str. ; 23 cm. - (Biblioteka Facta)
Prijevod djela: Theorie-Apotheke. - Nakl. 1000 primj. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu. - Bibliografske bilješke uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 9789532205060
1(091)"196/200"
316.2(091)"196/200"
HK07-01450

PREMUR, Ksenija
Fragmenti drevne Indije / Ksenija Premur. - Zagreb : Naklada Lara, 2007. (Petrinja : Digitalni tisak Glasila). - 421 str. ; 21 cm.
Bilješka o autorici: str. 419-420. - Bibliografija: str. 417-418.
ISBN 9789537289164
1(091)(540)
294.118:1
HK07-01451

SIMPOZIJ Mediteranski korijeni filozofije (2007 ; Split)
Mediteranski korijeni filozofije / Simpozij, Split, 22. -24. ožujka 2007. ; [urednica Marita Brčić]. - Zagreb : Hrvatsko filozofsko društvo ; Split : Filozofski fakultet, Odsjek za filozofiju, 2007. (Zagreb : Grafomark). - 69 str. ; 21 cm.
Nakl. 200 primj. - Adresar sudionika: str. 63-69.
ISBN 9789531641067 (Hrvatsko filozofsko društvo)
1(091)(4-13)
130.2(4-13)
(4-13)
(048)(063)
HK07-01452

ZELIĆ, Ivan, teolog
Vodič kroz filozofiju / Ivan Zelić. - 2. izd. - Split : Verbum, 2007. (Split : Jafra print). - 311 str. ; 22 cm. - (Biblioteka Posebna izdanja / Verbum ; 26)
Bilješka o autoru na omotu. - Bibliografija: str. 304-309.
ISBN 9789532350756
1(091)
HK07-01453

Vidi br.: HK07-01448

Vidi br.: HK07-01458

11/12   Metafizika. Estetika

ARNOLD, Đuro, književnik
Vjera, filozofija i umjetnost : govori i članci / Đuro Arnold. - Zagreb : Glas Koncila, 2007. (Lukavec : Offset Markulin). - 251 str. : ilustr. ; 18 cm. - (Biblioteka Hrvatska katolička baština 20. stoljeća ; knj 7)
Str. 7-39: Izvori Arnoldovih metafizičkih obzora / Daniel Miščin. - Slika autora i bio-bibliografija: str. 245-251. - Bibliografija uz tekst.
ISBN 9789532411089
111(081)
241(081)
HK07-01454

BENJAMIN, Walter
Kritika umjetnosti u njemačkom romantizmu / Walter Benjamin ; [prijevod Suzana Derk]. - Zagreb : Naklada Jurčić, 2007. (Zagreb : Parvus). - 155 str. ; 20 cm. - (Filozofska biblioteka / Naklada Jurčić)
Prijevod djela: Der Begriff der Kunstkritik in der deutschen Romantik. - Str. 143-153: Pogovor / Jure Zovko. - Bibliografija: str. 137-142; bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789532450248
111.852(430)"17/18"
HK07-01455

CHOPRA, Deepak
Život poslije smrti : teret dokaza / Deepak Chopra ; [prijevod Aleksandra Mihaljević Barlović]. - Čakovec : Dvostruka duga, 2007. (Velika Gorica : MTG Topgraf). - 230 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Jupiter)
Prijevod djela: Life after death. - Nakl. 1000 primj.
ISBN 9789532870015
128
HK07-01456

DANTO, Arthur Coleman
Nasilje nad ljepotom : estetika i pojam umjetnosti / Arthur C. [Coleman] Danto ; [prijevod Mirjana Paić-Jurinić]. - Zagreb : Muzej suvremene umjetnosti, 2007. ([Zagreb] : I.T.Graf). - 287 str. : ilustr. ; 17 cm. - (Biblioteka Refleksije)
Prijevod djela: The abuse of beauty. - Nakl. 500 primj. - Bilješka o autoru na omotu. - Str. 265-272: Povratak ljepoti? / Žarko Paić. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789536043873
111.852:7
HK07-01457

GRISOGONO, Federik
Speculum astronomicum = Astronomsko zrcalo / Federicus Chrysogonus = Federik Grisogono ; uredile Mihaela Girardi-Karšulin i Olga Perić ; tekst uspostavio i preveo Tomislav Ćepulić. - Zagreb : Institut za filozofiju, 2007. ([Zagreb] : Grafomark). - XLV, 291 str. : ilustr., faks. ; 21 cm.
Tekst usporedo na hrv. i lat. jeziku. - Str. [IX]-XI: Predgovor / Mihaela Girardi-Karšulin, Olga Perić. - Str. [XIII]-XXXVII: Temelljni problemi i recepcija Astronomskoga zrcala Federika Grisgona (1472-1538.) / Mihaela Girardi-Karšulin. - Str. [XXXIX]-XLV: Životopis Federika Grisgona i napomena prevoditelja o uspostavi teksta / Tomislav Ćepulić. - Sadrži faks. pretisak izd. iz 1507. i transkripciju djela na hrv. i lat. jeziku. - Bibliografija: str. [219]-227 i uz uvodne tekstove. - Predmetno kazalo ; Imensko kazalo.
ISBN 9789537137069
113/119:51
1Grisogono, F.
1(091)(497.5)"14/15"
HK07-01458

KUPAREO, Rajmund
Um i umjetnost : eseji / Rajmund Kupareo. - Zagreb : Glas Koncila, 2007. (Lukavec : Offset Markulin). - 407 str. : ilustr. ; 18 cm. - (Biblioteka Hrvatska katolička baština 20. stoljeća ; knj. 5)
Str. 7-50: Ljepota kao prosjaj vrijednosti i umnosti / Zdravko Gavran. - Slika autora i bio-bibliografija: str. 381-402. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789532411027
111.852
1Kupareo, R.
HK07-01459

Vidi br.: HK07-01448

Vidi br.: HK07-01677

13   Filozofija uma i duha. Metafizika duhovnog života. Okultizam

BOBRICK, Benson
Sudbonosno nebo : povijest astrologije / Benson Bobrick ; prevela s engleskoga Senka Ljubić, Gordana Perić-Vučinović ; redaktura Dinko Telećan. - Zagreb : Naklada Ljevak, 2007. (Zagreb : Feroproms). - X, 371 str., [16] str. s tablama ; 24 cm. - (Biblioteka Kultura i civilizacija)
Prijevod djela: The fated sky. - Bilješke: str. 305-327 i uz tekst. - Rječnik: str. 329-340. - Bibliografija: str. 341-355 i uz tekst. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789531788197
133.52(091)
HK07-01460

BROWNE, Sylvia
Ona strana i povratak : iskustva o ovostranom i onostranom životu jedne vidovnjakinje / Sylvia Browne i Lindsay Harrison ; [prevela Marina Budimir]. - Zagreb : Planetopija, 2007. (Sveta Nedjelja : Kratis). - 279 str. ; 19 cm. - (Osjetila i osjećaji)
Prijevod djela: The other side and back. - Bilješka o autorici: str. 279.
ISBN 9789532570823
133.3
HK07-01461

BUCKLAND, Raymond
Vještičje umijeće / Raymond Buckland ; [prijevod Slađana Firkelj]. - 2. izmijenjeno i prošireno izd. - Zagreb : Nova arka, 2007. (Zagreb : VEMAKO). - 342 str. : ilustr. ; 30 cm.
Prijevod djela: Buckland's complete book of witchcraft.
ISBN 9789536123704
133.4(035)
398.47(035)
291.33(035)
HK07-01462

BUTLER, Christopher
Postmodernizam / Christopher Butler ; [prijevod Dušan Janić]. - Zagreb : BTC Šahinpašić : Sarajevo : TKD Šahinpašić, 2007. (Sarajevo : Bemust). - 143 str. : ilustr. ; 18 cm. - (Biblioteka Kratak uvod ; knj. 21)
Prijevod djela: Postmodernism. - Nakl. 500 primj. - Bibliografija: str. 129-131. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789539572134
130.2"19/20":32
7.038.6.01
HK07-01463

CRITCHLEY, Simon
O humoru / Simon Critchley ; [prevela s engleskoga Dragana Vulić-Budanko]. - 1. izd. - Zagreb : Algoritam, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 131 str. : ilustr. ; 19 cm. - (Biblioteka Facta)
Prijevod djela: On humour. - Nakl. 1000 primj. - Slika autora i bilješka o njemu na omotu. - Bilješke: str. 111-118 i uz tekst. - Bibliografija: str. 119-122. - Imensko kazalo.
ISBN 9789532204636
130.12:159.942.3
HK07-01464

CULVER, Roger B.
Astrologija: istina ili obmana? : znanstvena ocjena / Roger B. Culver, Philip A. Ianna ; [s engleskog preveo Davorin Lovrić]. - Cres : Poduzetništvo Jakić, 2007. (Zagreb : Tipotisak). - 216 str. : ilustr., zemljop. crteži ; 21 cm.
Prijevod djela: Astrology: true or false? : a scientific evaluation. - Bibliografija iza svakog poglavlja i uz tekst. - Predmetno i imensko kazalo.
ISBN 9789536908018
133.521
HK07-01465

GRBAVAC, Josip, ekonomist
Nach der grossen Tragoedie / Josip Grbavac Braco ; [preveli Željka Krueger ; Gerhard Krueger]. - Zagreb : Buđenje, 2007. (Varaždin : Tiskara Varteks). - 168 str. ; 20 cm.
Izv. stv. nasl.: Nakon velike tragedije. - Autorova slika na omotu.
ISBN 9789536892365
133.3
615.852
HK07-01466

HUTIN, Serge
Alkemija / Serge Hutin ; s francuskog prevela Andrea Grgić Marasović. - Zagreb : Jesenski i Turk : Kulturno informativni centar, 2007. (Čakovec : "Zrinski"). - 124 str. : ilustr. ; 18 cm. - (Biblioteka Što znam?)
Prijevod djela: L'alchimie. - Bibliografija: str. 115-122 ; bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789537356064 (Kulturno informativni centar)
133.5:54](02.062)
HK07-01467

KINDIJ, Lana
Zvijezde i geni ili Kako astro medicina prepoznaje zvjezdani zapis u genetskom kodu, snage i slabosti organizma, kao i svu moguću patologiju / Lana Kindij. - Poreč ; Zagreb : L. Kindij, 2007. (Zagreb : Znanje). - 271 str. : ilustr. (djelomice u bojama) ; 20 cm.
Nakl. 400 primj.
ISBN 9789539983923
133.52:615.85
615.852
HK07-01468

LE Brun, Annie
Previše zbilje / Annie Le Brun ; [prijevod Jagoda Milinković]. - Zagreb : DAF, 2007. (Zagreb] : Vedograf). - 216 str. ; 18 cm. - (Biblioteka Mali daf)
Prijevod djela: Du trop de realite. - Nakl. 500 primj. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789536956142
130.2"19/20"
HK07-01469

MANDIĆ, Maja, psiholog
Ključevi Arkana : [praktični priručnik za Crowleyev tarot] / Maja Mandić ; [prijevod Vjekoslava Amerl Šakić]. - Zagreb : Nova arka, 2007. (Zagreb : Vemako). - 623 str. : ilustr. ; 21 cm.
Podnasl. preuzet sa om. nasl. str. - Bibliografija: str. 619-622.
ISBN 9789536123681
133.3
HK07-01470

PAIĆ, Žarko
Traume razlika / Žarko Paić. - Zagreb : Meandar : Meandar media, 2007. (Zagreb : Kika graf). - 312 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Intermedia ; knj. 22)
Bilješka o autoru: str. 311-312. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789537355036 (Meandar media)
130.2"19/20"
HK07-01471

PATTY, Ivan
Ovan, Lav i Strijelac : vatreni znakovi / Ivan Patty ; [ilustracije Linda Domazet]. - Zagreb : Nova izNova, 2007. (Čakovec : "Zrinski"). - 127 str. : ilustr. ; 20 cm.
ISBN 9789537461010
133.526
HK07-01472

TOURAINE, Alain
Kritika modernosti / Alain Touraine ; s francuskog prevela Vesna Pavković ; pogovor Rade Kalanj. - Zagreb : Politička kultura, 2007. (Zagreb : Kastmiler). - 321 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Minerva)
Prijevod djela: Critique de la modernite. - Bibliografija: str. [295]-307. - Imensko kazala.
ISBN 9532580158
130.2"19"
HK07-01473

Vidi br.: HK07-01483

Vidi br.: HK07-03334

Vidi br.: HK07-01452

Vidi br.: HK07-03363

Vidi br.: HK07-01717

Vidi br.: HK07-01622

14   Filozofski sustavi i gledišta

AUGUSTINUS, Aurelius
Misli / Sveti Augustin, crkveni naučitelj ; priredila Ana Balta. - 2. izd. - Split : Verbum, 2007. (Split : Jafra print). - 119 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Anima ; 18)
Izv. oblik imena autora: Augustinus Aurelius. - Bilješka o autoru na omotu. - Bibliografija: str. 118.
ISBN 9739532350333
141.4
HK07-01474

KORDIĆ, Zdravko
Ne/skrivenost / Zdravko Kordić. - Zagreb ; Mostar : vlast. nakl., 2007. (Mostar : FRAM-ZIRAL). - 153 str. ; 21 cm.
Bibliografija iza svakog poglavlja ; bibliografske bilješke uz tekst. - Imensko kazalo. - Zusammenfassungen.
ISBN 9789539574213
140.8"200"
292
821.091-1"18/19"
821.163.42.09 Bubalo, J.
HK07-01475

SOLOV'EV, Vladimir Sergeevič
Tri razgovora ili Priča o Antikristu : s predgovorom autora / Vladimir Solovjev ; s ruskoga preveo Damir Horga. - Zagreb : Detecta, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 182 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Armagedon)
Prijevod djela: Tri razgovora / Vladimir Sergeevič Solov'ev. - Str. 169-182: Vladimir Solovjev -vitez svete Sofije / Antun Abramović. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789539989994
141.33
HK07-01476

STEINER, Rudolf
Božić / Rudolf Steiner ; [prevela s njem. i engl. Renata Bakota]. - Zagreb : R. Bakota, 2007. (Samobor : Top dan). - 71 str. : ilustr. ; 21 cm. - (Biblioteka Blagdani)
Prijevodi djela: 1. Signs and symbols of the christmas festival ; 2. Das Weihnachtsfest im Wander der Zeiten ; 3. The birth of the sun spirit as the spirit of the earth ; 4. On the three magi. - Bilješka o autoru: str. 66-67.
ISBN 9789539919038
141.333
398.332.416:141.333
264-941.2:141.333
HK07-01477

Vidi br.: HK07-01446

Vidi br.: HK07-01675

Vidi br.: HK07-01442

Vidi br.: HK07-01532

Vidi br.: HK07-01441

159.9   Psihologija

ARAMBAŠIĆ, Lidija
Gubitak, tugovanje, podrška / Lidija Arambašić. - 2. izd. - Jastrebarsko : Naklada Slap, 2007. (Jastrebarsko: Nakalada Slap). - 516 str. ; 25 cm. - (Udžbenici Sveučilišta u Zagrebu = Manualia Universitatis studiorum Zagrabiensis)
Bibliografija: str. [491]-505. - Imensko kazalo ; Predmetno kazalo.
ISBN 9789531912907
159.942.3(075.8)
HK07-01478

ATKINSON, Rita L.
Atkinson-Hilgard Uvod u psihologiju / [suradnici] Edward E. Smith ... [et al.] ; [prijevod Mirjana Krizmanić, Vladimir Kolesarić]. - Jastrebarsko : Naklada Slap, 2007. ([s. l. : s. n.]). - XXV, 674, [91] str. : ilustr. (pretežno u bojama), graf. prikazi u bojama ; 29 cm. - (Udžbenici Sveučilišta u Zagrebu = Manualia Universitatis studiorum Zagrabiensis)
Prijevod djela: Atkinson & Hilgard's Introduction to psychology. - Puna imena autora: Rita L. Atkonson, Ernest Hilgard. - Ostali zastupljeni suradnici: Susan Nolen-Hoeksema, Barbara L. Frederickson, Geofrey R. Loftus, Daryl J. Bem, Stephen Maren. - Podatak o nakladničkoj cjelini preuzet iz CIP zapisa. - Rječnik: str. [17-34] (3. pag.). - Bibliografija: str. [35-74] (3. pag.). - Imensko kazalo ; Predmetno kazalo.
ISBN 9789531913010
159.9(075.8)
HK07-01479

BIRD, John, spisatelj
Kako promijeniti život u sedam koraka / John Bird ; [s engleskoga prevela Mirna Čubranić]. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2007. (Ivančna Gorica : Impress). - 85 str. ; 19 cm.
Prijevod djela: How to change your life in 7 steps. - Bilješka o autoru: str. [87-88].
ISBN 9789531401531
159.913
HK07-01480

BLANTON, Brad
Radikalna iskrenost : kako preobraziti život kazivanjem istine / Brad Blanton ; s engleskoga prevela Jasna Grubješić. - Zagreb : V.B.Z., 2007. (Ivančna Gorica : Impress). - 248 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Mi)
Prijevod djela: Radical honesty. - Bilješka o autoru: str. [243]-245.
ISBN 9789532017427 (tvrdi uvez)
159.964.21
HK07-01481

BLANTON, Brad
Radikalna iskrenost : kako preobraziti život kazivanjem istine / Brad Blanton ; s engleskoga prevela Jasna Grubješić. - Zagreb : V.B.Z., 2007. (Ivančna Gorica : Impress). - 248 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Mi)
Prijevod djela: Radical honesty. - Bilješka o autoru: str. [243]-245.
ISBN 9789532017045 (meki ivez)
159.964.21
HK07-01482

BLAVATSKY, Helena Petrovna
Snovi / H.[Helena] P.[Petrovna] Blavatsky, C. W. Leadbeater ; [prijevod Jurica Medved]. - Zagreb : CID-Nova, 2007. ([Sveta Nedelja] : LDK promet). - 148 str. ; 17 cm. - (Biblioteka Tragovi / CID Nova ; knj. 82)
Prijevod djela: Dreams.
ISBN 9789536566778
159.963.3
133.2:159.9
HK07-01483

BULJAN-FLANDER, Gordana
25 pitanja : (i odgovora) za stručnjake o postupcima pri otkrivanju zlostavljane djece / [Gordana Buljan Flander, Ana Karlović, Ljubica Matijević Vrsaljko]. - 2. izd. - Zagreb : Poliklinika za zaštitu djece grada Zagreba : Grad Zagreb, 2007. ([Zagreb] : Merkur print). - 32 str. : ilustr. u bojama ; 25 cm.
Om. nasl. - Imena autorica preuzeta s poleđine nasl. lista. - Nakl. 5000 primj.
ISBN 978953747905077 (Grad Zagreb)
159.97-052-053.2
HK07-01484

BUZAN, Tony
Snagom uma : kako postići potpunu tjelesnu i umnu spremnost : djelotvorna načela razvijanja povezanosti uma i tijela / Tony Buzan ; [prevela Marina Leustek]. - Zagreb : Veble commerce, 2007. (Čakovec : "Zrinski"). - XXVI, 260 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 21 cm.
Prijevod djela: Head strong.
ISBN 9536458683
159.913
HK07-01485

ČAROBNE svjetiljke 2 : priče koje u djeci potiču mir, povjerenje i kreativnost / priče napisale i priče uredila Anne Civardi ... [et al.] ; odabrao David Fontana ; [prijevod Milica Lukšić i Nataša Ozmec ; ilustracije Franck Omer]. - Zagreb : Planetopija, 2007. ([s. l. : s. n.]). - 144 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm.
Prijevod djela: More Nightlights. - Ostale zastupljene autorice: Joyce Dunbar, Kate Petty, Karen Wallace. - Kazalo vrijednosti i problema.
ISBN 9789532570571
159.922.7:37](035)
821.111-93-32=163.42
HK07-01486

DANI psihologije (15 ; 2006 ; Zadar)
Book of selected proceedings / 15th Psychology Days in Zadar ; [editor-in-chief Vera Ćubela Adorić]. - Zadar : University of Zadar, [2007.] ([s. l. : s. n.]). - 430 str. : graf. prikazi, ilustr. ; 31 cm.
Zastupljeni autori: Ilija Manenica, Željka Kamenov, Mirjana Krizmanić, Lars-Goeran Nilsson, Dario Spini, Rachel Fasel, Guy Elcheroth, Tiziano Agostini, Alessandra Galmonte, Giovanni Righi, Alessia Bastianelli, Marco Vicentini, Andrea Spoto, Giulio Vidotto, Jasminka Despot Lučanin, Damir Lučanin, Mladen Havelka, Srđan Dušanić, Ljiljana Gregov, Ana Proroković, Željka Kamenov, Margareta Jelić, Meri Tadinac, Ivana Hromatko, Vladimir Kolesarić, Veseljka Rebić, Dragutin Ivanec, Gordana Kuterovac Jagodić, Gordana Keresteš, Irma Brković, Darko Lončarić, Riccardo Luccio, Ivana Macuka, Anita Vulić-Prtorić, Mladen Martinis, Vesna Mikuta-Martinis, Iris Marušić, Ljubica Matijević-Mašić, Maja Parmač, Zvonimir Galić, Željko Jerneić, Ljiljana Pintarić Mlinar, Rea Fulgosi Masnjak, Olga Poljšak Škraban, Sonja Žorga, Vera Ćubela Adorić, Ivana Tucak, Lozena Ivanov, Andrea Pupić Bakrač, Zvjezdana Penezić, Gina Rossi, Hedwig Sloore, Ana Slišković, Ilija Manenica, Izabela Sorić, Mia Šetić, Dražen Domijan, Domagoj Švegar, Dražen Domijan, Sanja Tatalović Vorkapić, Ivana Lučev, Sabina Morosini Turčinović, Pavle Valerjev, Zvjezdana Veselinović, Joško Sindik. - Podatak o god. izdavanja preuzet iz CIP zapisa. - Predgovor urednika: str. [1-2]. - Bibliografija uz svako poglavlje.
ISBN 9789537237219
159.9(063)(048)
HK07-01487

DE Angelis, Barbara
Kako mi se to moglo dogoditi? : vodič kroz teške trenutke u životu / Barbara De Angelis ; s engleskoga prevela Sanja Šćibajlo. - Zagreb : Škorpion, 2007. (Sesvete : Grafocentar). - 312 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Novi vidici; knj. 6)
Prijevod djela: How did I get here?. - Bilješka o autorici na omotu.
ISBN 9789536405893
159.913
HK07-01488

DENNISON, Paul E.
Brain Gym u poslu : brza i učinkovita moždana gimnastika za uspjeh u poslu / [Paul E. Dennison, Gail E. Dennison, Jerry V. Teplitz ; prevela i uredila Ilona Posokhova]. - 1. izd. - Buševec : Ostvarenje, 2007. ([s. l. : s. n.]). - 92 str. : ilustr. ; 23 cm. - (Biblioteka Integrirani razvoj)
Prijevod djela: Brain Gym for business. - Imena autora preuzeta s omota. - Slike autora i bilješke o njima: str. 91. - Bibliografija:str. 92.
ISBN 9789536827589
159.944:796](035)
65.011.4:796](035)
HK07-01489

DENNISON, Paul E.
Brain Gym : priručnik za obitelj i edukatore : jedinstvena "gimnastika za mozak" - program koji u potpunosti aktivira mozak za učenje / Paul E. Dennison ; Gail E. Dennison ; [prijevod Tatjana Novosel-Herceg i Davor Stančić]. - 1. izd,. - Buševec : Ostvarenje, 2007. ([s. l. : s. n.]). - 120 str. : ilustr. ; 23 cm. - (Biblioteka Pomoć u učenju)
Prijevod djela: Brain Gym. - Terminološki rječnik: str. 117-118. - Bilješka o autorima: str. 119.
ISBN 9789536827541
159.953.5:796](035)
HK07-01490

DENNISON, Paul E.
Brain Gym i ja : povratak užitku učenja / Paul E. Dennison ; uvod Carla Hannaford ; [prevela i uredila Ilona Posokhova]. - 1. izd. - Buševec : Ostvarenje, 2007. ([s. l. : s. n.]). - 254 str. : ilustr. ; 23 cm. - (Biblioteka Integrirani razvoj)
Prijevod djela: Brain Gym and me. - Bibliografija: str. [251]-254.
ISBN 9789536827657
159.953.5:796](035)
HK07-01491

ESTES, Clarissa Pinkola
Žene koje trče s vukovima : mitovi i priče o arhetipu divlje žene / Clarissa Pinkola Estes ; [prevela s engleskoga Lara Hoelbling Matković]. - 5. izd. - Zagreb : Algoritam, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 575 str. ; 23 cm. - (Facta)
Prijevod djela: Women who run with the wolves. - Nakl. 2000 primj. - Slika autorice i bilješka o njoj na omotu. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789532201483
159.964.21-055.2
159.922.1-055.2
HK07-01492

ETXEBARRIA, Lucia
Ne patim više zbog ljubavi / Lucia Etxebarria ; prevela sa španjolskoga Gordana Matić. - 1. izd. - Zagreb : Naklada OceanMore, 2007. ([s. l.] : Offset Krebeg). - 221 str. ; 22 cm.
Prijevod djela: Ya no sufro por amor. - Slika autorice i bilješka o njoj na omotu. - Bibliografija: str. 217-221.
ISBN 9789537056476
159.913:159.942
159.942(02.062)
HK07-01493

FEDLER, Joanne
Mame strogo povjerljivo : jedna noć, osam žena, bez djece, bez suzdržavanja / Joanne Fedler ; [prevela Irena Bilić]. - 1. izd. - Zagreb : Planetopija, 2007. (Sveta Nedelja : Kratis). - 318 str. ; 19 cm. - (Biblioteka Osjetila i osjećaji)
Prijevod djela: Secret mother's business. - Slika autorice i bilješka o njoj na omotu.
ISBN 9789532570632
159.913-055.26(0:82-31)
HK07-01494

FRANKL, Viktor Emil
Vremena odluke / Viktor E. [Emil] Frankl ; [s njemačkog preveli Marijan Cipra i Ivan Zirdum]. - 2. hrvatsko izd. - Đakovo : Karitativni fond UPT "Ne živi čovjek samo o kruhu", 2007. (Osijek : Grafika). - 144 str. ; 20cm. - (Knjižnica U pravi trenutak)
Prijevod djela: Zeiten der Entscheidung. - Nakl. 2000 primj. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu.
ISBN 9789532082586
159.964.3
615.851
HK07-01495

FRASER, Liz
Vodič za moderne mame / Liz Fraser ; s engleskoga prevela Nataša Tomanović. - Zagreb : Mirakul, 2007. ([Zagreb] : Grafomark). - 380 str. ; 22 cm.
Prijevod djela: The yummy mummy's survival guide.
ISBN 9789537164164
159.913-055.52(035)
HK07-01496

GARNER, Lesley
Sve što sam ikada napravila, a uspjelo je! / Lesley Garner ; s engleskog prevela Aleksandra Barlović. - Zagreb : V.B.Z., 2007. (Ivančna Gorica, Slovenija : Impress). - 204 str. ; 20 cm. - (Biblioteka 1000 cvjetova; knj. 67)
Prijevod djela: Everything I've done that worked. - Bibliografija: Str. [201]-204.
ISBN 9789532016802
159.913
HK07-01497

HEISE, Jens
ABC Freuda / Jens Heise ; prevela s njemačkoga Alma Kalinski. - Zagreb : Prosvjeta, 2007. ([s. l. : s. n.]). - 167 str. ; 20 cm.
Prijevod djela: Freud ABC. - Bibliografija: str. 162-163. - Predmetno i imensko kazalo.
ISBN 9789537130381
159.964.2(038)
HK07-01498

HICHS, Esther
Traži, i bit će ti dano : učenje kako izražavati želje : (učenje Abrahama) / Esther i Jerry Hicks ; [prijevod Tamara Božičević Haban]. - Zagreb : TELEdisk, 2007. ([Zagreb] : Denona). - 332 str. ; 22 cm. - (Biblioteka Duhovna znanost)
Prijevod djela: Ask and it is given.
ISBN 9789537039536
159.913
HK07-01499

INTERNATIONAL Summer School of Psychotrauma (9 ; 2007 ; Dubrovnik)
Therapists' affective responses in intercultural treatment of complex posttraumatic states / IX. International Summer School of Psychotrauma, Dubrovnik, Croatia, 27 May - 1 June 2007 ; edited by Rudolf Gregurek ... [et al.]. - Osijek : Grafika, 2007. (Osijek : Grafika). - 332 str. : ilustr. u bojama ; 25 cm.
Zastupljeni autori: Jacob D. Lindy, Boris Držđek, Johan Lansen, Ton Haans, Rudolf Gregurek, Marijana Braš, Lovorka Brajković, Barbara Kalenić, Eduard Klain, Uriel Halbreich, Gordana Buljan Flander, Agnieszka Widera-Wysoczanska, Elizabeth Batista Pinto Wiese. - Bibliografija uz većinu radova.
ISBN 9789532440365
159.97(063)
HK07-01500

JACOBS, John W.
Sve što nam treba je ljubav - i druge laži o braku : vodeći bračni terapeut nudi dokazanu strategiju za poboljšavanje vašeg braka / Joh W. Jacobs ; s engleskoga preveo Nebojša Buđanovac. - Zagreb : Škorpion, 2007. (Sesvete : Grafocentar). - 252 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Znati više ; knj. 12)
Prijevod djela: All you need is love and other lies about marriage. - Slika autora i bilješka o njemu na omotu. - Bilješke: str. [241]-246. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789536405930
159.913-058.833
HK07-01501

JANKOVIĆ, Josip, psiholog
Rječnik dijete - odrasli : tumač dječjeg svijeta odraslima / Josip Janković ; [ilustracije Mia Janković]. - Zagreb : Etcetera, 2007. (Zagreb : Studio Moderna). - 296 str. : ilustr. u boji ; 26 cm.
Bilješka o autoru: str. 295-296. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789539961228
159.922.7(035)
HK07-01502

JELINEK, Žuži
Od seksa do vječnosti / Žuži Jelinek. - Zagreb : Znanje, 2007. (Zagreb : Tiskara Znanje). - 226 str. ; 24 cm.
ISBN 9789531956857
159.922.1
(02.062)
HK07-01503

KUMBIER, Dagmar
Ona kaže, on kaže : komunikacijska psihologija u vezama, obitelji i na poslu : s predgovorom Friedemanna Schulza von Thuna / Dagmar Kumbier ; [prijevod s njemačkog Vladimir Adamček]. - Zagreb : Erudita, 2007. (Zagreb : Tipotisak). - 335 str. : ilustr. ; 21 cm.
Prijevod djela: Sie sagt, er sagt. - Bilješke: str. 322-327. - Bibliografija: str. 328-335.
ISBN 9789537266011
159.913:316
159.922.2:316
HK07-01504

LANE-SMITH, Shirley
Dobar roditelj : [upoznajte sebe i svoje dijete] / Shirley Lane-Smith ; [prijevod Dolores Jovanović]. - Rijeka : Dušević & Kršovnik, 2007. (Split : Slobodna Dalmacija). - 307 str. ; 20 cm.
Prijevod djela: Calm cids. - Podnasl. preuzet s omota. - Nakl. 8000 primj.
ISBN 9789532211108
159.922.7:37](035)
HK07-01505

LESSER, Elisabeth
Slomljeno srce - otvoreno srce / Elisabeth Lesser ; s engleskoga prevela Aleksandra Mihaljević-Barlović. - Zagreb : Škorpion, 2007. (Sesvete : Grafocentar). - 346 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Novi vidici; knj. 5)
Prijevod djela: Broken open. - Slika autorice i bilješka o njoj na omotu.
ISBN 9789536405855
159.913
159.923.2
HK07-01506

LUCA-MRĐEN, Jadranka
I ja mogu uspjeti / Jadranka Luca-Mrđen, Dora Kralj. - 2. izd. - Zagreb : Poliklinika za zaštitu djece grada Zagreba : Grad Zagreb, 2007. ([Zagreb] : Merkur-print). - 28 str. : ilustr. ; 25 cm.
Nakl. 5000 primj.
ISBN 9789537479053 (Grad Zagreb)
159.922.76(035)
159.953.5-053.5(035)
HK07-01507

LUCA-MRĐEN, Jadranka
Hiperaktivno dijete / Jadranka Luca Mrđen, Sena Puhovski ; [ilustrirao Željko Pavlović]. - 2. izd. - Zagreb : Poliklinika za zaštitu djece grada Zagreba : Grad Zagreb, 2007. (Zagreb : Merkur-print). - 28 str. : ilustr. u bojama ; 25 cm.
Nakl. 5000 primj.
ISBN 9789537479039 (Grad Zagreb)
159.952.6-053.2(035)
HK07-01508

MILLER, Geoffrey
Razum i razmnožavanje : kako je izbor partnera oblikovao evoluciju ljudske naravi / Geoffrey Miller ; [preveo s engleskoga Marjan Radej]. - 1. izd. - Zagreb : Algoritam, 2007. ([Zagreb] : Grafički zavod Hrvaske). - 543 str. ; 23 cm. - (Facta)
Prijevod djela: The mating mind. - Nakl. 1200 primj. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu. - Bibliografija: str. 473-505. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789532204643
159.9.015.7
575.8:159.9]
575.827:591.166]
HK07-01509

PEASE, Allan
Govor tijela : kako misli drugih ljudi pročitati iz njihovih kretnji / Allan Pease ; ilustrirao John Chandler ; s engleskoga preveo Zdravko Židovec. - Zagreb : AGM, 2007. ([Zagreb] : Gipa). - 171 str. : ilustr. ; 23 cm. - (Posebno izdanje / AGM)
Bibliografija: str. 169-171.
ISBN 9789531741477
159.925.8
HK07-01510

PETROVIĆ, Miroljub, paleontolog
Tajna sretnog života / Miroljub Petrović ; [prevela Aleksandra Perković]. - Zagreb : Centar za prirodoslovne studije, 2007. ([s. l. : s. n.]). - 102 str. ; 18 cm.
Prijevod djela: Tajna srećnog života. - Bilješka o autoru: str. 102. - Bibliografija: str. 96-100.
ISBN 9789539520223
159.913:159.942.5](035)
HK07-01511

POBIJEDITE stres / [prijevod Iva Modrah]. - Rijeka : Dušević &Kršovnik, 2007. (Split : Slobodna Dalmacija). - 168 str. ; 20 cm.
Prijevod djela: Beating stress. - Nakl. 10 000 primj.
ISBN 9789532211030
159.942:159.913
HK07-01512

PRISUSTVO : ljudska svrha i polje budućnosti / Peter Senge ... [et al.] ; [preveli s engleskoga Biserka Cimeša, Marko Lučić]. - Zagreb : Društvo za organizacijsko učenje Hrvatske, 2007. (Zagreb : Gravema). - 271 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Biblioteka Dijalog)
Prijevod djela: Presence. - Ostali zastupljeni autori: C. Otto Scharmer, Joseph Jaworski, Betty Sue Flowers. - Bilješka o autorima: str. 259-262. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789539599803
159.9:65.01
HK07-01513

PROFACA, Bruna
Kako pomoći tugujućem djetetu / [Bruna Profaca i Sena Puhovski]. - 2. izd. - Zagreb : Poliklinika za zaštitu djece grada Zagreba : Grad Zagreb, 2007. ([Zagreb] : Merkur print). - 44 str. : ilustr. u bojama ; 25 cm.
Om. nasl. - Imena autorica preuzeta s poleđine nasl. lista. - Nakl. 6000 primj. - Bibliografija na unut. str. 2. om. lista.
ISBN 9789537479022 (Grad Zagreb)
159.942.3-053.2
HK07-01514

PSYCHOLOGY in Croatia / Želimir Pavlina ... [et al.] ; [translated from Croatian into English by Andrea Vranić]. - Zagreb : Croatian Psychological Association, 2007. (Jastrebarsko : Naklada Slap). - 30 str. : ilustr. ; 24 cm.
Ostali zastupljeni autori: Vladimir Kolesarić, Krunoslav Matešić, Fuad Topić. - Bibliografija: str. 29-30.
159.9(497.5)(091)
HK07-01515

ROBINSON, Helen
Obuzdajte ljubomoru, ljutnju, bijes : naučite biti sretniji i smireniji / Helen Robinson ; [prijevod Dolores Jovanović]. - Rijeka : Dušević & Kršovnik, 2007. (Split : Slobodna Dalmacija). - 318 str. ; 20 cm.
Prijevod djela: Rage. - Nakl. 10 000 primj.
ISBN 9789532211047
159.913:159.942.3(035)
159.942.3(035)
HK07-01516

SOCIJALNE vještine za tinejdžere : priručnik s pripremljenim satovima i aktivnostima : program učenja socijalnih vještina koji se temelji na stvarnim životnim situacijama i čiji je cilj pomoći izgraditi dječje samopoštovanje i samokontrolu, potaknuti poštovanje prava drugih i razviti osjećaj odgovornosti za vlastite postupke / uredila Ruth Weltmann Begun ; [preveo s engleskoga Dubravko Galić]. - Zagreb : Naklada Kosinj, 2007. (Čakovec : "Zrinski"). - 218 str. : ilustr. ; 28 cm.
Prijevod djela: Ready-to-use social skills lessons and activities for grades 7-12. - Bibliografija: str. 211-212.
ISBN 9789536097074
159.923.5-053.5(035)
HK07-01517

SZENTMARTONI, Mihaly
Svijet mladih : psihološke studije / Mihaly Szentmartoni. - 2. prošireno izd. - Zagreb : Filozofsko-teološki institut Družbe Isusove, 2007. (Zagreb : Grafocentar). - 279 str. ; 19 cm. - (Biblioteka obnovljenog života ; 20)
Slika autora i bilješka o njemu na omotu. - Bibliografija: str. 269-279; bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789532310597
159.922.8
HK07-01518

THOMAS, Patrice
Čarolija opuštanja : Tai Chi, vizualizacija i blage vježbe opuštanja za djecu / Patrice Thomas ; [prijevod Alemka Mihalić-Hubak]. - 1. izd. - Buševec : Ostvarenje, 2007. ([s. l. : s. n.]). - 112 str. : ilustr. ; 23 cm. - (Biblioteka Razvoj djeteta)
Prijevod djela: The magic of relaxation. - Bibliografija: str. 108-111. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789536827572
159.922.7:615.85
615.851.8-053.2
HK07-01519

THURMAN, Chris
Laži u koje se uvjeravamo / Chris Thurman ; s engleskoga preveo Nebojša Buđanovac. - Zagreb : Škorpion, 2007. (Sesvete : Grafocentar). - 398 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Znati više ; knj. 9)
Prijevod djela: The lies we tell ourselves. - Bilješka o autoru: str. [399]. - Bibliografija: str. 392-393 ; bibliografske bilješke: str. 394-398.
ISBN 9789536405862
159.913:2
HK07-01520

VODOPIJA, Štefanija
Umijeće slušanja : priručnik i savjetnik za uspješnu komunikaciju / [autorica Štefanija Vodopija]. - Zadar : Naklada, 2007. ([Rijeka] : Žagar). - 247 str. : graf. prikazi ; 25 cm. - (Edicija erudita)
Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789537445010
159.913(035)
HK07-01521

VULIĆ-PRTORIĆ, Anita
Depresivnost u djece i adolescenata / Anita Vulić-Prtorić. - 2. izd. - Jastrebarsko : Naklada Slap, 2007. (Jastrebarsko: Naklada Slap). - 307 str. : ilustr., graf. prikazi ; 25 cm. - (Udžbenici Sveučilišta u Zadru = Manualia Universitatis studiorum Iadertina)
Bilješka o autorici na poleđini nasl. lista. - Bibliografija: str. 281-294 i uz svako poglavlje. - Imensko kazalo ; Predmetno kazalo.
ISBN 9789531911955
159.972-053.2/.6(075.8)
616.895.4-053.2/.6(075.8)
HK07-01522

ZAREVSKI, Predrag
Psihologija pamćenja i učenja / Predrag Zarevski. - 5. izd. - Jastrebarsko : Naklada Slap, 2007. (Jastrebarsko : Naklada Slap). - 320 str. : ilustr. ; 28 cm. - (Udžbenici Sveučilišta u Zagrebu = Manualia Universitatis studiorum Zagrabiensis)
Rječnik: str. [279]-288. - Bibliografija: str. 301-320. - Predmetno kazalo ; Imensko kazalo.
ISBN 9789531910675
159.953(075.8)
HK07-01523

ZNANSTVENO-STRUČNI skup Psihologija nasilja i zlostavljanja (2006 ; Osijek)
Psihologija i nasilje u suvremenom društvu : zbornik radova znanstveno-stručnog skupa Psihologija nasilja i zlostavljanja, [Osijek, 30. studenog i 1. prosinca 2006] / [uredio Vladimir Kolesarić]. - Osijek : Sveučilište Josipa Jurja Strossmayera, Filozofski fakultet, 2007. (Osijek : Tiskara i knjigovežnica Filozofskog fakulteta). - 299 str. : ilustr., graf. prikazi ; 29 cm.
Zastupljeni autori: Slavko Kljaić, Renato Matić, Gordana Keresteš, Gordana Buljan Flander, Irma Kovčo Vukadin, Ivan Nađ, Joško Vukosav, Maja Gabelica Šupljika, Renata Franc, Ines Ivičić, Vlado Šakić, Sofija Arnaudova, Frosina Denkova, Marija Krmek, Hana Hrpka, Ljiljana Bubnić, Suzana Mravinac, Nataša Špigl, Joško Sindik, Zvjezdana Veselinović, Zrinka Greblo, Ksenija Bosnar, Franjo Prot, Goran Sporiš, Ivan Trajkov, Andrea Janković, Martina Udovičić, Matija Knez, Ana Vojnić Tunić, Sara Prot, Fani Plosnić, Adrijana Banožić, Ljerka Hajncl, Vladimir Takšić, Maja Mamula, Ivana Dijanić Plašć, Ana Babić, Tamara Žakula Desnica, Branka Obersnel, Jasna Jurković-Petrušić, Darinka Palle-Rotar, Julijana Adamović-Atanasovski, Danijela Čukelj, Tereza Čubranić, Adrijana Plaskur, Daša Poredoš Lavor, Marina Kovač, Jelena Mustapić, Tihomir Lavor, Josipa Topolko, Jakica Vuković, Magdalena Živković, Silvija Katić, Alma Gulevska. - Bibliografija iza svakog poglavlja. - Summaries.
ISBN 9789536456789
159.97-053.2(063)
HK07-01524

ZUKAV, Gary
Izbor duše : odgovoran izbor / [Gary Zukav, Linda Francis ; prijevod Aleksandra Mihaljević Barlović ; ilustracije Melanie Parks]. - Čakovec : Dvostruka duga, 2007. (Velika Gorica : MTG-topgraf). - 204 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Biblioteka Znanost novog vremena)
Prijevod djela: The mind of the soul. - Nakl. 1000 primj. - Podatak o autorima preuzet sa str. [2]. - Bilješka o autorima: str. 197.
ISBN 9789532870039
159.923.2(02.062)
HK07-01525

ŽUVELA, Nikola
Jedan muškarac i jedna žena : [dubinska psihologija odnosa] / Nikola Žuvela. - Zagreb : vlast. nakl., 2007. ([Zagreb] : Kolor klinika). - 150 str. ; 19 cm.
Podnasl. preuzet s omota. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu.
ISBN 9789539548429
159.942
159.913:159.942
HK07-01526

Vidi br.: HK07-01987

Vidi br.: HK07-01703

Vidi br.: HK07-02662

Vidi br.: HK07-02513

Vidi br.: HK07-01506

Vidi br.: HK07-01516

Vidi br.: HK07-03129

Vidi br.: HK07-01570

Vidi br.: HK07-02657

Vidi br.: HK07-01507

Vidi br.: HK07-03101

Vidi br.: HK07-01571

Vidi br.: HK07-01492

Vidi br.: HK07-01504

Vidi br.: HK07-01530

Vidi br.: HK07-01725

Vidi br.: HK07-02642

Vidi br.: HK07-01526

Vidi br.: HK07-01990

Vidi br.: HK07-01570

Vidi br.: HK07-01493

Vidi br.: HK07-02830

Vidi br.: HK07-01729

Vidi br.: HK07-02515

Vidi br.: HK07-02514

16   Logika. Spoznajna teorija

WITTGENSTEIN, Ludwig
O izvjesnosti / Ludwig Wittgenstein ; s njemačkoga preveo Ante Periša ; pogovor Ivan Macan. - Zagreb : Nakladni zavod Globus, 2007. (Ljubljana : Euroadria). - 103 str. ; 24 cm. - (Djela / Ludwig Wittgenstein)
Prijevod djela: Ueber Gewissheit. - Usporedo njem. izvornik i hrv. prijevod. - Autorova slika na omotu. - Pogovor: str. 91-95. - Predmetno kazalo (hrv.) ; Predmetno kazalo (njem.).
ISBN 9789531672016
165.15
165.4
HK07-01527

Vidi br.: HK07-01527

17   Etika

KUPFER-KOBERWITZ, Edgar
Naša braća životinje : razmatranje o etičnom življenju / Edgar Kupfer-Koberwitz ; [prijevod Zdenka Parat Došek]. - 2., dopunjeno izd. - Zagreb : Vegan, 2007. ([Sveta Nedelja] : LDK promet). - 48 str. : ilustr. ; 20 cm.
Prijevod djela: Die Tierbrueder. - Autorova slika na omotu. - Str. 47-48: Pogovor : Epistolarij o životu životinja / Suzana Marjanić. - Bilješka o autoru: str. 43-44.
ISBN 9789537376017
179.3
HK07-01528

SEVERINO, Emanuele
Bit nihilizma / Emanuele Severino ; preveo Miroslav Fridl. - Zagreb : Demetra, 2007. ([s. l.] : Grafita). - XI, 452 str. : autorova slika ; 25 cm. - (Demetra. Filosofska biblioteka Dimitrija Savića ; sv. 103)
Prijevod djela: Essenza del nichilismo. - Bio-bibliografska biješke o autoru: str. [1]. - Str. 449-452: Grčko-hrvatski glosar / priredio Dimitrije Savić prema izdanju Klett-Cotta. - Bibliografija i bilješke uz tekst.
ISBN 9789532250611
17.037
HK07-01529

SLOTERDIJK, Peter
Srdžba i vrijeme : političko-psihološki ogled / Peter Sloterdijk ; prijevod Nadežda Čačinović. - Zagreb : Izdanja Antibarbarus, 2007. (Zagreb : Grafomark). - 215 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Antibarbarus)
Prijevod djela: Zorn und Zeit : politisch-psychologischer Versuch. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789532490473
179.8:32
159.942.4:32
HK07-01530

TA ravnopravna stvorenja : 100 odgovora na 100 pitanja o pravima životinja / [dopunili, obradili i prilagodili Dario Novačko, Martina Juriša ; prevoditelji Morea Baničević, Zoran Čiča ; uredio Zoran Čiča]. - Čakovec : Dvostruka duga, 2007. (Velika Gorica : MTG-Topgraf). - 238 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Biblioteka Jupiter)
Nakl. 1000 primj. - Bibliografija: str. 241-244.
ISBN 9789536516988
179.3
HK07-01531

Vidi br.: HK07-02002

Vidi br.: HK07-02824

Vidi br.: HK07-01717

Vidi br.: HK07-02690

2RELIGIJA. TEOLOGIJA


DE Marco, Donald
Arhitekti kulture smrti / Donald De Marco, Benjamin D. Wiker. - Split : Verbum, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 415 str. ; 22 cm. - (Biblioteka Tempus / Verbum ; 15)
Prijevod djela: Architects of the culture of death. - Bilješke: str. 365-389. - Predmetno i imensko kazalo.
ISBN 9789532351002
211.5
141.45
HK07-01532

HARRIS, Sam
Pismo kršćanskoj naciji / Sam Harris ; prevela Ljerka Duić. - Zagreb : Izvori, 2007. ([s. l. : s. n.]). - 87 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Sapiens)
Prijevod djela: Letter to a christian nation. - Bibliografija i bilješke uz tekst.
ISBN 9789532032925
211.5
261.7(73)"20"
322(73)"20"
291.7
HK07-01533

MARTINUS
Kozmičke lekcije / Martinus ; [s engleskog preveo Davorin Gruden]. - Zagreb : Teledisk, 2007. ([Zagreb] : Denona). - 359 str. ; 25 cm. - (Biblioteka Duhovna znanost)
Autorova slika i bilješka o njemu: str. [360].
ISBN 9789537039528
213/214
233
HK07-01534

POUPARD, Paul
Religije / Paul Poupard ; s francuskog prevela Beata Vrgoč Turkalj. - Zagreb : Jesenski i Turk : Kulturno informativni centar, 2007. (Čakovec : "Zrinski"). - 119 str. ; 18 cm. - (Biblioteka Što znam?)
Prijevod djela: Les religions. - Bibliografija: str. 115.
ISBN 9789537356071 (Kulturno informativni centar)
2(100)(02.062)
HK07-01535

Vidi br.: HK07-01445

22   Biblija

BEA, Augustin
Evanđelja u svjetlu povijesti i vjere : novi znanstveni pogledi na sinoptička evanđelja / Augustin Bea ; [s talijanskoga preveo Ante Kresina]. - 2. hrvatsko nepromijenjeno izd. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2007. (Sesvete : Grafocentar). - 104 str. ; 17 cm. - (Dokumenti / Kršćanska sadašnjost, Zagreb ; 147)
Prijevod djela: La storicita dei Vangeli. - Nakl. 1000 primj. - Sadržaj s nasl. str.: Instrukcija papinske komisije za biblijske nauke o povijesnoj istini Evanđelja ; Povijesni značaj Evanđelja (Odlomak Dogmatske konstitucije Dei Verbum).
ISBN 9789531103183
225.016
225.06
HK07-01536

BIBLIJA : 230 ilustracija Gustave Dorea s izvacima iz Starog i Novog zavjeta / predgovor Waltera Dirksa ; [prijevod predgovora Zoran Maljković]. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2007. ([s. l. : s, n,]). - 478 str. : ilustr. ; 30 cm.
Jedinstveni stv. nasl.: Biblia : Novum et Vetus testamentum. - Izvaci iz tekstova izabrani su iz Bible de Jerusalem ; prijevodi izvadaka uzeti iz Biblije, Kršćanska sadašnjost , Zagreb 1976.
ISBN 9789531402002
22.04(084.1)
HK07-01537

CLEMENS Romanus, sanctus
Pismo Korinćanima / Klement Rimski ; preveo, napisao uvod i bilješke Marijan Mandac. - Split : Služba Božja, 2007. (Split : Dalmacija papir). - 262 str. : 21 cm. - (Biblioteka Službe Božje ; knj. 57)
Izvornik na grč. jeziku. - Nakl. 300 primj. - Predgovor: str. 7-8. - Bibliografija: str. 250-254 i uz tekst. - Resume.
ISBN 9789536236289
225.08
227.2/.3.08
276
262.13 Clemens Romanus, sanctus
235.3 Clemens Romanus, sanctus
HK07-01538

DAVID, Juliet
Biblija za malene / Juliet David ; ilustrirala Helen Prole ; [prijevod Aleksandra Marija Chwalowsky]. - Split : Verbum, 2007. ([s. l. : s. n.]). - 398 str. : ilustr. u bojama ; 19 cm.
Izvornik na engl. jeziku.
ISBN 9789532350968
22(02.053.2)
HK07-01539

ILUSTRIRANA Biblija mladih / [američko originalno izdanje ove Biblije sastavili su Josip E. Krause, Samuel Terrien ; s grčkog izvornika preveo Bonaventura Duda]. - 22. izd. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 520 str. : ilustr. u bojama ; 26 cm.
Izv. stv. nasl.: The Biblia for boys and girls; jedinstveni stv. nasl.: Biblia. - Nakl. 10000 primj.
ISBN 9789531103404
22.04(02.053.2)
HK07-01540

JERUZALEMSKA Biblija : Stari i Novi zavjet s uvodima i bilješkama iz "La Bible de Jerusalem" / uredili Adalbert Rebić, Jerko Fućak, Bonaventura Duda. - 6. izd. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2007. (Čakovec : "Zrinski"). - XXIII, 1814 str. ; 24 cm + popis biblijskih knjiga ([2] str.)
Prijevod djela: La Bible de Jerusalem; jedinstveni stv. nasl.: Biblia : Vetus et Novum testamentum. - Zemljop. crteži na oba spojna lista. - Nakl. 800 primj. - Kratice: str. XIX-XXIII. - Kronološka tablica: str. 1783-1801. - Tablica mjera i novca: str. 1805-1806. - Abecedni popis glavnih bilježaka: str. 1807-1814.
ISBN 9789531100854
22
HK07-01541

POPOVIĆ, Anto
Novozavjetno vrijeme : povijesno-političko i religiozno-kulturno okruženje / Anto Popović. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2007. (Zagreb : Intergrafika TTŽ). - 440 str. : ilustr., zemljop. karte ; 24 cm. - (Biblica ; 6)
Nakl. 1000 primj. - Bibliografija: str. 391-[406]. - Imenska i predmetna kazala.
ISBN 9789531102834
225.06
930.85
HK07-01542

VIDOVIĆ, Marinko
Pavlovski spisi : uvod i osnove tumačenja / Marinko Vidović. - Split : Crkva u svijetu, 2007. (Split : Dalmacija papir). - 380 str. : ilustr. u bojama ; 25 cm. - (Udžbenici Sveučilišta u Splitu =Manualia Universitatis studiorum Spalatensis)
Zemljop. karta u bojama na oba spojna lista. - Nakl. 500 primj. - Popis kratica: str. 359. - Bibliografija iza svakog poglavlja. - Imensko kazalo.
ISBN 9789532560084
227.014(075.8)
HK07-01543

VIDOVIĆ, Marinko
Od križa do uskrsnuća : temeljna poruka Prve poslanice Korinćanima / Marinko Vidović. - Zagreb : Hrvatsko biblijsko društvo : Teovizija, 2007. (Zagreb : Grafocentar). - 184 str. ; 22 cm.
Bilješka o autoru na omotu. - Bibliografske bilješke uz tekst. - Imensko kazalo. - Summaries ; Riassunti.
ISBN 9789532091373 (Teovizija)
227.2/.3.06
HK07-01544

VUGDELIJA, Marijan
Očenaš - molitva Gospodnja (Mt 6,9-13) : egzegetsko-teološka obrada / Marijan Vugdelija. - Split : Služba Božja, 2007. (Split : Dalmacija papir). - 286 str. ; 25 cm. - (Biblioteka "Službe Božje" ; knj. 56)
Nakl. 500 primj. - Bibliografija: str. 269-281 i uz tekst. - Summary.
ISBN 9789536236282
226.2.07
264-63
HK07-01545

Vidi br.: HK07-01559

Vidi br.: HK07-01559

Vidi br.: HK07-01538

Vidi br.: HK07-01659

Vidi br.: HK07-01596

Vidi br.: HK07-01536

23   Dogmatika

BETANCOURT, Dario
Ustani i hodi : dolazim ozdravljati / Dario Betancourt ; [na hrvatski preveo sa španjolskog Marin Mandić ; crteži Ivan Lacković Croata]. - 4. izd. - Rijeka : Marin Mandić, 2007. (Zagreb : Denona). - 243 str. : ilustr. ; 17 cm. - (Biblioteka Don Bosko "Daj mi duše" ; knj. 15)
Prijevod djela: Vengo a sanar. - Slika autora i bilješka o njemu na omotu. - Sadrži i: Zdravlje u rutinu klasju / Marin Mandić. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789539726308
231.73
615.852
HK07-01546

BIŠKUP, Marijan
Blažena Ozana Kotorska (1493.-1565.) : razmatranja o prvoj hrvatskoj blaženici s kratkim ikonografskim dodatkom / Marijan Biškup. - Zagreb : Dominikanska naklada Istina, 2007. (Zagreb : Denona). - 174 str. : ilustr. u bojama ; 19 cm. - (Biblioteka Tragovi / Dominikanska naklada Istina ; knj. 6)
Bilješka o autoru: str. 105-107. - Bibliografija: str. 95-96. - Summary ; Riassunto.
ISBN 9789536814176
235.3 Ozana Kotorka, blažena
929 Ozana Kotorka, blažena
HK07-01547

BOSCO, Iohannes, sanctus
Snoviđenja svetog Ivana Boska : rajske kateheze : izvrsna škola svetosti / [prijevod s talijanskog Mirko Bajić i Nikola Vuglec]. - 2. ponovljeno i usavršeno izd. / dijelom nanovo preveo i usavršio Marin Mandić. - Rijeka : Blagdan Marije Pomoćnice, 2007. (Zagreb : Denona). - 437 str. : ilustr. u bojama ; 17 cm. - (Biblioteka Don Bosko : "Daj mi duše" ; knj. 16)
Prijevod djela: I sogni di don Bosco. - Autorova slika. - Str. 5-7: Predgovor / Mirko Bajić.
ISBN 9789539726339
235.3 Bosco, I., sanctus
271.789.1
HK07-01548

BROWNE, Sylvia
Anđeli : naši nevidljivi pratioci / Sylvia Browne ; [prevela Milica Lukšić]. - 2. izd. - Zagreb : Planetopija, 2007. (Sveta Nedelja : Kratis). - 183 str. : ilustr. ; 19 cm. - (Biblioteka Osjetila i osjećaji)
Prijevod djela: The book of angels. - Bilješka o autorici: str. 183.
ISBN 9789532570359
235.1
HK07-01549

BULTMANN, Rudolf
Isus / Rudolf Bultmann ; s njemačkoga preveo Roman Karlović. - Rijeka : Ex libris, 2007. ([Zagreb] : Grafomark). - 159 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Ecumenica)
ISBN 9789536932252
232.3
HK07-01550

CIRIMOTIĆ, Antun
Istinska ljubav / Antun Cirimotić. - Vinkovci : Matica hrvatska, Ogranak ; Cerna : Pauk, 2007. (Cerna : Pauk). - 273 str. ; 25 cm.
ISBN 9789536981939 (Pauk)
233/234
230.11
HK07-01551

DEVČIĆ, Ivan, teolog
Pred Bogom blizim i dalekim : filozofija o religiji / Ivan Devčić. - 2. izd. - Zagreb : Filozofsko-teološki institut Družbe Isusove, 2007. (Zagreb : Tipotisak). - 231 str. ; 23 cm. - (Biblioteka Filozofski niz ; knj. 13)
Nakl. 1000 primj. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu. - Str. [215]-221: Pogovor / Iris Tićac. - Bibliografske bilješke uz tekst. - Imensko kazalo ; Predmetno kazalo.
ISBN 9789536257461
231.11(075.8)
HK07-01552

DOKUMENT o limbu : nada u spasenje djece umrle bez krštenja / [prijevod s talijanskoga Slavko Antunović]. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2007. (Sesvete : Grafocentar). - 96 str. ; 17 cm. - (Dokumenti / Kršćanska sadašnjost ; 148)
Prijevod djela: La speranza della salvezza per bambini che muoiono senza battesimo. - Na vrhu nasl. str.: Međunarodna teološka komisija. - Nakl. 1000 primj. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789531103466
236.7
234.3:265.1
HK07-01553

FERNANDEZ Carvajal, Francisco
Djeca Božja : život u duhu "Božjeg djeteta" prema propovijedanju svetog Josemarie Escrive de Balaguera, utemeljitelja Opusa Dei / Francisco Fernandez-Carvajal i Pedro Beteta ; [s engleskoga prevela Željka Mihljević]. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2007. (Zagreb : Denona). - 192 str. ; 20 cm. - (Izvan nizova ; 218)
Prijevod djela: Hijos de Dios. - Nakl. 1000 primj. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789531103114
235.3Escriva de Balaguer, J. M., sanctus
231
HK07-01554

HAGIN, Kenneth E.
Čovjekova trodimenzionalna priroda / Kenneth E. Hagin ; [prijevod Tamara Vranić]. - 1. izd. - Zagreb : Ed Black Ministries, [2007?] (Zagreb : Ringeis). - 65 str. ; 15 cm.
Prijevod djela: The threefold nature of man. - Autorova slika na omotu. - Bilješka o autoru: str. [69].
ISBN 9537019047
233.5
HK07-01555

KLASICI teologije / priredili Heinrich Fries i Georg Kretschmar ; prevela s njemačkog Ljiljana Matković-Vlašić. - Zagreb : Golden marketing - Tehnička knjiga, 2004- . (Zagreb : Profil international). - sv. : ilustr. ; 24 cm.
Prijevod djela: Klassiker der Theologie.
ISBN 9532120041 (cjelina)
230.2-05(100)

Knj. 2 : Od Richarda Simona do Dietricha Bonhoeffera / prevele s njemačkoga Marina Miladinov, Blanka Will. - 2007. - 397 str.
Prijevod djela: Von Richard Simon bis Dietrich Bonhoeffer. - Zastupljeni autori: Henning Graf Reventlow, Dietrich Meyer, Philipp Schaefer, Georg Schwaiger, Hermann Peiter, Friedrich Wilhelm Graf, Harald Wagner, Heinrich Fries, Friedrich Wilhelm Kantzenbach, Johannes Sloek, Karl H. Neufeld, Peter Neuner, Karl-Ernst Apfelbacher, Hans-Juergen Ruppert, Alfred Glaesser, Werner Dettloff, Trutz Rendtorff, Eberhard Rolinck, Horst Buerkle, Georg Kretschmar. - Bilješke o autorima: str. 393-397. - Bibliografija uz svaki rad; bibliografske bilješke uz tekst. - Imensko kazalo ; Predmetno kazalo.
ISBN 978‑953‑212‑006‑6
230.2-05(100)

HK07-01556

MORALI, Ilaria
Henri de Lubac / Ilaria Morali ; [prijevod Slavko Antunović]. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2007. (Sesvete : Grafocentar). - 136 str. ; 20 cm. - (Teolozi dvadesetoga stoljeća ; sv. 5)
Prijevod djela: Henri de Lubac. - Nakl. 2000 primj. - Bibliografija: str. 129-133 i uz tekst.
ISBN 9789531102629
230.2-05 Lubac, H. de
HK07-01557

NACIONALNI mariološki simpozij (2005 ; Đakovo, Aljmaš)
Alma Refugii Mater - Aljmaška Majka od utočišta : aljmaško svetište i slavonski marijanski propovjednici 18. i 19. stoljeća : zbornik radova Nacionalnoga mariološkog simpozija 29. travnja 2005. u Đakovu i 30. travnja 2005. u Aljmašu / uredio Vlado Košić. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost : Hrvatski mariološki institut, 2007. (Zagreb : Denona). - 398 str. : ilustr., graf. prikazi, faks., note ; 24 cm. - (Teološki radovi ; sv. 51)
Zastupljeni autori: Zlata Živaković-Kerže, Marija Mirković, Dražen Kušen, Stjepan Sršan, Luka Marijanović, Ana Pintarić, Dina Marković, Branka Ban, Josip Franc, Ante Markić, Đuro Hranić, Ivan Šešo, Ivan Karlić, Hrvojka Mihanović-Salopek, Bruno Pezo, Tomislav Zdenko Tenšek, Vlado Košić, Petar Lubina, Franjo Emanuel Hoško, Sanja Vulić, Tomislav Filić, Ivan Zirdum. - Nakl. 1000 primj. - Bibliografija uz neke radove i uz tekst. - Sažeci na više jezika. - Imensko kazalo ; Kazalo zemljop. naziva / priredio Petar Lubina.
ISBN 9789531103121 (Kršćanska sadašnjost)
232.931(497.5-3 Slavonija)"17/18"(063)
248.153.8(497.5 Aljmaš)(063)
HK07-01558

NEKA iz tame svjetlost zasine! : zbornik radova u čast prof. dr. sc. Adalbertu Rebiću povodom 70. obljetnice života i 40. obljetnice profesorskoga rada / uredili Mario Cifrak i Nikola Hohnjec. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost : Biblijski institut Katoličkoga bogoslovnog fakulteta Sveučilišta, 2007. (Čakovec : "Zrinski"). - 727 str., [1] list sa slikom A. Rebića ; 25 cm. - (Teološki radovi ; knj. 50)
Zastupljeni autori: Jože Krašovec, Marinko Vidović, Anto Popović, Franjo Vidović, Karlo Višaticki, Božo Lujić, Vinko Mamić, Terezija Snežna Večko, Luka Marijanović, Danijel Berković, Ivan Šporčić, Bruna Velčić, Mladen Horvat, Tomislav Vuk, Božo Odobašić, Domagoj Runje, Marijan Vugdelija, Ivan Dugandžić, Darko Tepert, Darko Tomašević, Pero Vidović, Mario Cifrak, Mato Zovkić, Nikola Hohnjec, Jacob Kremer, Janos Schmatovich, Yohanan Ben Mikael, Tomislav Zdenko Tenšek, Franjo Šanjek, Marijan Biškup, Juraj Kolarić, Tomislav Ivančić. - Tekst i sažeci na više jezika. - Nakl. 1000 primj. - Kronologija života i rada A. Rebića: str. 646-723 / pripremila Danijela Miklaužić. - Str. 5-7: Predgovor / Božo Lujić. - Bio-bibliografija A. Rebića: str. 641-645; bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789531102995 (Kršćanska sadašnjost)
230.2-05 Rebić, A. (082)
222/224(082)
225(082)
23/28 (082)
HK07-01559

PARLOV, Mladen
U snazi Duha / Mladen Parlov. - Split : Crkva u svijetu, 2007. (Split : Dalmacija papir). - 344 str. ; 25 cm. - (Biblioteka crkve u svijetu ; knj. 39)
Nakl. 500 primj. - Bibliografska bilješka: str. 337-339 i u uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 9789532560060
231.3
248.14
HK07-01560

RATZINGER, Joseph
Uvod u kršćanstvo : predavanja o apostolskom vjerovanju : s novim uvodnim ogledom / Joseph Ratzinger ; [prijevod Ivo Stipičić ; prijevod novog uvodnog ogleda Stjepan Kušar]. - 6. izd. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2007. (Varaždin : Tiskara Varteks). - 378 str. ; 21 cm. - (Polazišta ; sv. 4-5)
Prijevod djela: Einfuehrung in das Christentum. - Joseph Ratzinger je građansko ime pape Benedikta XVI. - Nakl. 2000 primj. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu. - Bibliografske bilješke uz tekst. - Imensko i predmetno kazalo ; Biblijsko kazalo.
ISBN 9789531103114
230.1
HK07-01561

RUSAN, Mato
Evo vam puta najizvrsnijega! : (1 Kor 12, 31) / Mato Rusan. - Zagreb : Filozofsko-teološki institut Družbe Isusove, 2007. (Zagreb : Grafocentar). - 230 str. ; 19 cm. - (Biblioteka Radost i nada ; 48)
Nakl. 500 primj. - Slika autora i bilješka o njemu na omotu.
ISBN 9789532310566
238.2
HK07-01562

SMITH, Chuck
Milost mijenja sve / Chuck Smith ; [prijevod Sandra Pantić]. - Vukovar : Evanđeoska pentekostna crkva “Agape” ; Cerna : Pauk, 2007. (Cerna : Pauk). - 173 str. ; 20 cm.
Prijevod djela: Why grace changes everything.
ISBN 9789536981718 (Pauk)
231.13
HK07-01563

STAGUHN, Gerhard
Ako je Bog dobar, zašto u svijetu postoji zlo? : pitanja upućena religiji / Gerhard Staguhn ; [s njemačkoga prevela Branka Grubić]. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2007. (Sv. Ivan Zelina : Tiskara Zelina). - 167 str. ; 24 cm. - (Sveznadar : biblioteka općeg znanja)
Prijevod djela: Wenn Gott gut ist, warum gibt es dann das Boese in der Welt?. - Bilješka o autoru: str. [168].
ISBN 9789531400770
230.11(02.062)
HK07-01564

TINSLEY, Ambrose
Mir - benediktinski put / Ambrose Tinsley. - Zagreb : Glas Koncila ; Pag : Samostan sv. Margarite, Benedictus, 2007. (Lukavec : Offset Markulin). - 136 str. : ilustr. u bojama ; 21 cm. - (Biblioteka Lectio divina ; knj. 3)
Prijevod djela: Pax, the benedictine way. - Nakl. 1000 primj. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789532410808 (Glas Koncila)
235.3 Benedictus, sanctus
271.1-4
HK07-01565

TOMIĆ, Celestin
Marija u svom vremenu / Celestin Tomić. - Novi Marof : Nacionalni centar Udruge Vojske Besgrešne, 2007. (Zagreb : Denona). - 147 str. ; 21 cm.
ISBN 9789536600021
232.931
HK07-01566

VEKIĆ, Matija Maša
Sveti Dujam i car Dioklecijan / Matija Maša Vekić. - Zagreb : vlast. nakl., 2007. (Zagreb : ZiB Mladost). - 95 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Uzori ; knj. 4)
Bilješke uz tekst. - Bibliografija: str. 87-90 i uz tekst. - Summary.
ISBN 9789539948687
235.3 Dominicus, sanctus
821.163.42-2
821.163.42-97
HK07-01567

WORTHINGTON, Everett L.
Snaga praštanja / Everett L. Worthington, jr. ; [prijevod Mirna Čubranić]. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2007. (Ivančna Gorica : Tiskara Impress). - VII, 89 str. ; 17 cm.
Prijevod djela: The power of forgiving.
ISBN 9789531401869
234.4
HK07-01568

ZAJEC, Henrieta
Otac Pio iz Pietrelcine : mistik 20. stoljeća / Henrieta Zajec. - Zagreb : Hrvatska provincija Sv. Jeronima franjevaca konventualaca, 2007. (Sesvete : Grafocentar). - 151 str. ; 19 cm.
ISBN 9789537154233
235.3 Pio da Pietrelcina
248.2
HK07-01569

Vidi br.: HK07-01534

Vidi br.: HK07-01559

Vidi br.: HK07-01618

Vidi br.: HK07-01627

Vidi br.: HK07-01626

Vidi br.: HK07-01626

Vidi br.: HK07-01538

Vidi br.: HK07-01678

Vidi br.: HK07-01624

Vidi br.: HK07-01664

Vidi br.: HK07-01654

Vidi br.: HK07-01623

Vidi br.: HK07-01551

Vidi br.: HK07-01658

Vidi br.: HK07-01658

Vidi br.: HK07-01554

Vidi br.: HK07-01553

24   Praktična teologija. Moralna teologija

ANDREW, Pauline
Međuljudski odnosi / Pauline Andrew ; [prevela s engleskoga Vida Lučić ; tekst prilagodila Zrinka Jelaska]. - Zagreb : Kršćanski mirovni krug, 2007. (Zagreb : Denona). - 2 sv. : ilustr. u bojama ; 19 cm. - (Biblioteka Kršćanski rast)
Prijevod djela: Relationships.
241.1:316
159.923.5:241

1. dio : Premostimo jaz među spolovima. - 67 str.
Nakl. 2000 primj. - Bilješka o autorici: str. 67.
ISBN 9789537488000
241.1:159.922.1
159.922.1:241

HK07-01570

2. dio : Od sukoba do pomirenja. - 87 str.
Nakl. 2000 primj. - Bilješka o autorici: str. 87.
ISBN 9789537488017
241.1:316
159.923.5:241

HK07-01571

ANIČIĆ, Miljenko
Bolest u moralno-teološkm promišljanju : izvadak disertacije za stjecanje doktorata znanosti iz teologije na Teološkom fakultetu Sveučilišta u Innsbrucku / Miljenko Aničić ; [prijevod Marica Risek]. - Zagreb : Vikarijat Banjalučke biskupije, 2007. (Donja Lomnica : Ekološki glasnik). - 164 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Glasnika Banjalučke biskupije ; knj. 6)
Prijevod djela: Die Krankheit in der moral-theologischen Reflexion; izvadak. - Popis kratica: str. 125-127. - Bilješka o autoru: str. 163. - Bibliografija: str. 129-157 i uz tekst.
ISBN 9789539784162
241.1:61
HK07-01572

BLAŽEVIĆ, Velimir
Vodič kroz crkveno pravo za vjernike / Velimir Blažević. - Sarajevo ; Zagreb : Svjetlo riječi, 2007. (Sarajevo : Bemust). - 174 str. ; 21 cm.
Slika autora i bilješka o njemu na omotu.
ISBN 9789537091378 (Zagreb)
241.38(035)
348:282(035)
(035)
HK07-01573

BRNČIĆ, Jadranka
Biti katolik još : ogledi i eseji / Jadranka Brnčić. - Zagreb : Golden marketing - Tehnička knjiga, 2007. (Zagreb : Znanje). - 333 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Putokazi; knj. 1)
Slika autorice i bilješka o njoj: str. 333. - Bibliografija: str. 319-332.
ISBN 9789532123197
241
261
282:230.1
HK07-01574

BULJAN, Slavica
U slavu Svetog Srca / M. [Marija] Slavica Buljan. - Zagreb : M. S. Buljan, 2007. (Zagreb : Četiri boje). - 242 str. ; 20 cm.
Bilješka o autorici na omotu. - Nakl. 2000 primj. - Kraćenice: str. 187. - Bibliografija: str. 189-232. - Imensko kazalo.
ISBN 9789539748638
242
245
HK07-01575

CESSARIO, Romanus
Kreposti / Romanus Cessario ; s talijanskoga preveo Miroslav Fridl. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2007. (Varaždin : Varteks). - XII, 227 str. ; 24 cm. - (Niz Amateca : priručnici katoličke teologije ; 19)
Prevedeno prema: Le virtu ; izv. stv. nasl.: The examined life. - Nakl. 1500 primj. - Bibliografija: str. 201-204 i uz tekst. - Imensko kazalo. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789531102780
241
HK07-01576

CHAUTARD, Gustav
Duša svakog apostolata / Dom Chautard ; [prijevod Mladen Parlov]. - Split : Verbum, 2007. (Split : JAFRA PRINT). - 140 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Anima ; 20)
Izv. stv. nasl.: L'ame de tout apostolat ; prijevod djela: L'anima di ogni apostolato. - Izv. oblik imena autora: Gustav Chautard. - Str. [119]-140: Biografski profil Dom Chautarda / Bernard Martelet.
ISBN 9789532350999
248.1:266
HK07-01577

FAUSTI, Silvano
Prilika ili napast? : umijeće razlučivanja i odlučivanja / Silvano Fausti ; [prijevod Vatroslav Halambek]. - 2. izd. - Zagreb : Filozofsko-teološki institut Družbe Isusove, 2007. ([Zagreb] : Grafocentar). - 166 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Duhovni život ; knj. 4)
Prijevod djela: Occasione o tentazione?. - Nakl. 500 primj. - Bilješka o autoru na omotu.
ISBN 953625798X
242
HK07-01578

GAŠIĆ, Mirko, svećenik
Hodočasnički putopisi : (1937.-1940.) / Emerik Gašić ; priredio Vinko Juzbašić. - Bošnjaci : vlast. nakl., 2007. (Cerna: Admiral tisak). - 176 str. : ilustr. ; 21 cm.
Nakl. 200 primj. - Str. 7-11: Emerik Gašić kao hodočasnik i putopisac / Vinko Juzbašić. - Str. 159-173: Sjećanja na Gašića u rodnim Komletincima / Ivka Knežević i Vinko Juzbašić. - Bibliografske bilješke uz uvodni tekst.
ISBN 9789539551207
248.153.8(0:82-992)
HK07-01579

GUMBEL, Nicky
Izazovni životni stil / Nicky Gumbel ; [prijevod Mira Kovačić, Ivica Matulić]. - Split : EPC Radosna vijest, cop. 2007. ([Split] : Jafra-print). - 192 str. ; 20 cm.
Prijevod djela: Challenging lifestyle. - Bilješka o autoru na omotu. - Bilješke: str. 178-186.
ISBN 9789539523921
241.1
HK07-01580

JOHNSTON, William, teolog
Mistična teologija : znanost ljubavi : [uvod, prvi dio - kršćanska tradicija, drugi dio - dijalog, treći dio - mistični put današnjice, kazalo] / William Johnston ; preveo Slobodan Stamatović. - Zagreb : Demetra, 2007. (Zagreb : Grafita). - XIII, 379 str. ; 25 cm. - (Demetra. Filosofska biblioteka Dimitrija Savića ; sv. 104)
Dio podnasl. preuzet s omota. - Prijevod djela: Mystical theology. - Bio-bibliografska bilješka o autoru: str. 379. - Bibliografske bilješke uz tekst. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789532250923 9789532250921 (pogrešan)
248.2
HK07-01581

KATOLIČKI molitvenik / [urednik Petar Balta]. - 4. izd. - Split : Verbum, 2007. (Čakovec : "Zrinski"). - 203 str. : ilustr. ; 14 cm. - (Biblioteka Posebna izdanja / Verbum ; 10)
ISBN 9789532351040
243
HK07-01582

KUZMIČIĆ, Nikola
Smjerno sa svojim Bogom hoditi : razmišljanja nad zbornim molitvama / Nikola Kuzmičić. - Zagreb : Glas Koncila, 2007. (Lukavec : Offset Markulin). - 128 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Gorušićino zrno ; knj. 11)
Autorova slika i bilješka o njemu na omotu.
ISBN 953241066X
242:248.143
HK07-01583

LAUN, Andreas
Ljubav i partnerstvo / Andreas Laun ; [prijevod Damir Mišetić]. - 2. izd. - Split : Verbum, 2007. (Split : Jafra print). - 287 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Domus ; 2)
Prijevod djela: Liebe und Partnerschaft aus katholischer Sicht. - Bilješka o autoru na omotu. - Bilješke: str. 274-279. - Bibliografija: str. 280-282.
ISBN 9789532350357 (pogrešan)
241.513
HK07-01584

LONČAR, Josip, vjerski pisac
Bakina krunica : (radosna otajstva) / Josip Lončar. - Koprivnica : Kristofori Nota, 2007. (Nova Gradiška : Arca). - 179 str. ; 20 cm.
Bilješka o autoru na omotu.
ISBN 9789537483012
243
HK07-01585

LUBINA, Petar
Moja krunica : kako moliti krunicu / Petar Lubina. - Split : Franjevačka provincija Presv. Otkupitelja, 2007. (Split : Dalmacija papir). - 144 str. : ilustr. u bojama ; 14 cm. - (Knjižnica "Marije" ; knj. 52)
Nakl. 2000 primj.
ISBN 9789536012383
248.158
HK07-01586

LJUBIČIĆ, Petar, svećenik
Vrijeme je milosti : obraćajmo se i vjerujmo, molimo i klanjajmo se Isusu! / Petar Ljubičić. - 4. nepromijenjeno izd. - Tomislavgrad : Naša ognjišta ; Omiš : "Franjo Kluz", 2007. (Omiš : "Franjo Kluz"). - 210 str. : ilustr. u bojama ; 20 cm. - (Knjižnica Naših ognjišta ; knj. 173)
Autorova slika na omotu.
ISBN 9536771195 ("Franjo Kluz")
242
248.143
HK07-01587

MARIJA Benedikta od Isusa
Ignacije - moj sveti prijatelj / M. Benetikta. - Zagreb : Filozofsko-teološki institut Družbe Isusove, 2007. (Zagreb : Denona). - 87 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Duhovni život; knj. 6)
Pravo ime autorice Indira-Monika Dizdar. - Bilješka o autorici na omotu.
ISBN 9789532310573
242
HK07-01588

MOLITVENIK - vodič : 49. međunarodno vojno hodočašće (49. PMI) [i] 15. hodočašće Hrvatske vojske i policije, Lourdes, 8.-15. svibnja 2007. : [pomirite se s bogom] / [uredili Josip Šantić ... et al.]. - Zagreb : Vojni ordinarijat u Republici Hrvatskoj, 2007. (Krapina : Gama Grafit). - 160 str. : ilustr. ; 15 cm.
Dio podnasl. preuzet sa om. nasl. str. - Na presavijenom omotu plan svetišta. - Nakl. 2000 primj.
ISBN 9789536754120
243
248.153.8-057.36(44)(091)(036)
(447.8Lourdes)
"2007"
(036)
253-057.36(497.5)(091)
(497.5)
HK07-01589

MOLITVENIK za mlade i stare / [priredio Ivan Sirovec]. - Zagreb : Župa Pohoda Blažene Djevice Marije, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 220 str. : ilustr. u bojama ; 14 cm.
ISBN 9789539593108
243
HK07-01590

MOSLEY, Glenn
Snaga molitve / Glenn Mosley & Joanna Hill ; [prijevod Mirna Čubranić]. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2007. (Ivančna Gorica : Tiskara Impress). - IX, 89 str. ; 17 cm.
Prijevod djela: The power of prayer.
ISBN 9789531401852
248.143
HK07-01591

NIKOLIĆ, Mirko
Moliti - ali kako? : u školi molitve sv. Ignacija Lojolskog / Mirko Nikolić. - 4. izd. - Zagreb : Filozofsko-teološki institut Družbe Isusove, 2007. ([Zagreb] : Studio Moderna). - 151 str. ; 19 cm. - (Biblioteka Radost i nada ; 18)
Autorova slika i bilješka o njemu na omotu. - Nakl. 500 primj.
ISBN 9789536257348
248.143
HK07-01592

NOUWEN, Henri J. M.
Živjeti - ovdje i sada : duhovna razmišljanja za svaki dan u godini / Henri J. M. Nouwen ; [s njemačkoga preveo Pavao Madžarević]. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2007. (Zagreb : Denona). - 393 str. ; 22 cm. - (Metanoja ; 165)
Prijevod djela: Bread for the journey. - Nakl. 1000 primj.
ISBN 9789531102896
242
HK07-01593

PAVIĆ, Ivo
Molitvom do zdravlja / Ivo Pavić. - Požega : vlast. nakl., 2007. (Staro Čiče : Tipomat). - 315 str. : ilustr. ; 20 cm.
Autorova slika i bilješa o njemu na omotu. - Bibliografija: str. 303-315; bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789539545329
248.143:61
615.852
HK07-01594

PERIČIĆ, Eduard
Crkveni pastiri o Međugorju : (papa, kardinali, nadbiskupi, biskupi) : (1981.-2006.) / Eduard Peričić. - Zagreb : Nimbus media, 2007. ([Zagreb] : Copygraf). - 321 str. : ilustr. (pretežno u bojama), faks. ; 24 cm. - (Biblioteka Glas mira Međugorje)
Autorova slika i bilješka o njemu: str. 321. - Bibliografija: str. 317-319; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 9789537365011
248.21(497.6 Međugorje)
HK07-01595

PERIĆ, Ratko
Mojsije! Mojsije! : duhovne vježbe po Mojsiju / Ratko Perić ; [slike Ljubo Lah]. - Mostar : Crkva na kamenu, 2007. (Široki Brijeg : Suton). - 274 str. : ilustr. u bojama ; 21 cm. - (Biblioteka Crkve na kamenu ; knj. 104)
Bibliografija: str. 265 i uz tekst. - Imensko kazalo.
248.12
222.1
HK07-01596

PIZZIOLI, Mirella
Isus svjetlo svijeta / Mirella Pizzioli ; [preveo Božidar Medvid]. - Jelsa : B. Medvid, 2007. (Split : Dalmacijapapir). - 286 str. : ilustr . ; 20 cm. - ("Duh i voda" : biblioteka djela Obnove u Duhu ; sv. 72)
Prijevod djela: Gesu, luce del mondo.
ISBN 9789537240172
248.21
HK07-01597

PRINCE, Peter Derek Vaughan
Kako primiti zdravlje od Boga / [autor Derek Prince ; preveo Mihael Jonke]. - 2. izd. - Zagreb : DPMI [i. e.] Derek Prince Ministries International - Hrvatska, 2007. ([s. l. : s. n.]). - 64 str. ; 17 cm.
Prijevod djela: God's medicine bottle. - Nakl. 1000 primj.
ISBN 9789539825780
248.143
615.852
HK07-01598

SMITH, Oswald J.
Zemlja mi najdraža / Oswald J. Smith ; [prijevod Borislav Arapović]. - 1. izd. - Zagreb : Put života, 2007. ([s. l.] : Top Dan). - 125 str. ; 20 cm.
Prijevod djela: The country i love best.
ISBN 9789537407049
248.1
HK07-01599

STONE, Dan, vjerski pisac
Oaza Evanđelja : ostatak Evanđelja nakon što vas izmori djelomično Evanđelje / Dan Stone, Greg Smith ; [prijevod Gabrijela Žvorc]. - Daruvar : Logos, 2007. (Daruvar : Logos). - 284 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Novi život = New life ; 2)
Prijevod djela: The rest of the Gospel. - Slike autora na omotu.
ISBN 9789536639540
248.1
HK07-01600

ŠIMUNOVIĆ, Josip, vjeroučitelj
Imam (li) vremena za Tebe : meditacije uz evanđelja za godinu A / [pjesme i fotografije] Josip Šimunović. - Zagreb : Glas Koncila, 2007. (Lukavec : Offset Markulin). - 106 str. : ilustr. u boji ; 19 cm. - (Biblioteka Prinosi vjeroučitelja ; knj. 20)
Autorova slika i bilješka o njemu na omotu. - Str. [4-5]: Predgovor / Vojmil Žic.
ISBN 9789532411096
242:264-94
HK07-01601

THOMAS a Kempis
Nasljeduj Krista / Toma Kempenac ; priredio Ivo Blažević. - Split : Verbum, 2007. (Čakovec : "Zrinski"). - VIII, 544 str. ; 14 cm. - (Biblioteka Klasici katoličke kulture ; 2)
Prijevod djela: De imitatione Christi. - Izv. oblik imena autora: Thomas a Kempis. - Uvod: str. I-VIII. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789536197101
241
HK07-01602

TOMIĆ, Celestin
Oče naš / Celestin Tomić. - Zagreb : Hrvatska provincija Sv. Jeronima franjevaca konventualaca, 2007. (Zagreb : Denona). - 263 str. ; 19 cm.
Bibliografija: str. 257-258.
ISBN 9789537154240
248.143:22
HK07-01603

VJERA u pitanjima / priredio Vinko Sanader. - Split : Verbum, 2007. (Split : Jafra print). - 223 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Posebna izdanja / Verbum ; 28)
ISBN 9789532350814
24
HK07-01604

WALSCH, Neale Donald
Meditacije iz Razgovora s Bogom / Neale Donald Walsch ; [s engleskoga prevela Radha Rojc-Belčec]. - Zagreb : V.B.Z., 2007. (s. l. : s. n.). - 159 str. : ilustr. ; 19 cm. - (Biblioteka Posebna izdanja / V.B.Z.)
Prijevod djela: Meditations from Conversations with God. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789532017267
242
HK07-01605

WALSCH, Neale Donald
Kod kuće sa Bogom : u životu koji nikad ne prestaje / Neale Donald Walsch ; s engleskoga prevela Radha Rojc-Belčec. - Zagreb : V.B.Z., 2007. (Ivančna Gorica : Impress). - 240 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Ambrozija / V.B.Z. ; knj. 169)
Prijevod djela: Home with God.
ISBN 9789532017410 (tvrdi uvez)
242
HK07-01606

Vidi br.: HK07-01569

Vidi br.: HK07-01558

Vidi br.: HK07-01642

Vidi br.: HK07-01587

Vidi br.: HK07-01643

Vidi br.: HK07-01644

Vidi br.: HK07-01641

Vidi br.: HK07-01454

Vidi br.: HK07-01589

Vidi br.: HK07-01560

Vidi br.: HK07-01685

Vidi br.: HK07-01575

25   Pastoralna teologija

BALOBAN, Stjepan
Vjera kao sastavni dio javnoga života : katedralne propovijedi / Stjepan Baloban. - Zagreb : Glas Koncila, 2007. (Lukavec : Offset Markulin). - 504 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Ljudi i događaji ; knj. 12)
ISBN 9789532411041
252:261.6
HK07-01607

DŽANKIĆ, Zvonko
Dominikansko učilište u Dubrovniku : 1886. - 1967. / Zvonko Džankić. - Zagreb : Dominikanska naklada Istina, 2007. (Zagreb : Denona). - 287 str. : ilustr., faks. ; 19 cm. - (Biblioteka Dominikanska baština ; knj. 4)
Nakl. 500 primj. - Bilješke uz tekst. - Bibliografija: 277-284. - Imensko kazalo. - Sažetak. - Summary.
ISBN 9789536814190
257:271.2](497.5 Dubrovnik)"18/19"
373.5(497.5 Dubrovnik)"18/19"
378(497.5 Dubrovnik)"18/19"
HK07-01608

PIPLICA, Pavao
Životni putokazi / Pavao Piplica ; [ilustracije Karmela-Darija Kovačević]. - Solin : Župni ured "Sv. Kajo", 2007. (Dugi Rat : "Poljica"). - 298 str. : ilustr. ; 24 cm.
Slika autora i bilješka o njemu na omotu.
ISBN 9789539937612
252
264-941
HK07-01609

POLEGUBIĆ, Adolf
Stoljeće katoličkog laikata u Hrvatskoj : duhovnost laika, njihova crkvena i društvena pozicija i njihove institucije na temelju prosudbe Drugog vatikanskog sabora / Adolf Polegubić. - Zagreb : Glas Koncila, 2007. (Lukavec : Offset Markulin). - 219 str. ; 25 cm. - (Biblioteka Hrvatska povjesnica / Glas Koncila ; knj. 6)
Kratice: str. 195-196. - Bilješka o autoru: str. 218. - Bibliografija: str. 197-212; bibliografske bilješke uz tekst. - Zusammenfassung ; Summary. - Imensko kazalo.
ISBN 9789532410747
256(497.5)(091)
322(497.5)"1945/1990"
HK07-01610

ŠAGI, Bonaventura Zvonimir
Molitva i misli mira u vrijeme rata : homilije u dane molitve za mir i domovinu / Bono Zvonimir Šagi. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2007. (Zagreb : Denona). - 166 str. ; 18 cm. - (Znakovi i gibanja ; 43)
Nakl. 1000 primj.
ISBN 9789531103237
252.7
HK07-01611

VIDOVIĆ, Marinko
Iskustvo Božje riječi : nedjeljne i blagdanske homilije u godini A. - Split : Verbum, 2007. ([Zagreb] : Grafički zavod Hrvatske). - 339 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Posebna izdanja / Verbum ; 34)
Bilješka o autoru: str. [335].
ISBN 9789532351170
252.8
HK07-01612

VOJNI ordinarijat u Republici Hrvatskoj : 1997. - 2007. / [uredili Anđelko Kaćunko, Josip Šantić, Vladimir Krpan ; fotografije Anđelko Kaćunko ... et al.]. - Zagreb : Vojni ordinarijat u Republici Hrvatskoj, 2007. (Zagreb : Denona). - 1039 str., [10] presavijenih listova : ilustr. u bojama ; 30 cm.
Nakl. 3000 primj.
ISBN 9789536754144
253-057.36(497.5)"1997/2007"
HK07-01613

Vidi br.: HK07-01589

26/27   Opća povijest Crkve

ANTHONY, Gavin
Ljevačev oganj : listopad, studeni i prosinac 2007. / Gavin Anthony ; [prijevod Hinko Pleško]. - Zagreb : Znaci vremena, 2007. ([Zagreb] : Tipomat). - 120 str. ; 20 cm. - (Pouke iz Biblije : izdanje za odrasle)
268-053.8:22
HK07-01614

BAČIĆ, Nikola, liječnik
Pasionska baština Vele Luke / Nikola Bačić ; [autor notnih zapisa Petar Prižmić]. - Vela Luka : Matica hrvatska, Ogranak, 2007. (Zagreb : ITG Digitalni tisak). - 175 str. : ilustr. ; 24 cm.
Bilješka o autoru: str. 174.
ISBN 9789539847692
264:232.96
HK07-01615

BAKOVIĆ, Anto
Hrvatski martirologij XX. stoljeća / Anto Baković. - Zagreb : Martirium Croatiae, 2007. (Zagreb : Parvus). - sv. : ilustr. ; 32 cm.
ISBN 9789535506201
272(497.5)"19"

1 : Svećenici-mučenici Crkve u Hrvata / [ilustracije Vatroslav Kuliš ; crteži portreta Ante Schramadei]. - 2007. - XXXV, 1019 str.
Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789535506201

HK07-01616

BALOG, Antal
Toward an evangelical missiology of humanitarian aid ministry / Antal Balog ; [English translator Julijana Tesija]. - Osijek : Evangelical Theological Seminary, 2007. (Osijek : Grafika). - 325 str. : graf. prikazi ; 20 cm. - (Theologia evangelica missiologica ; 1)
Izvornik na hrv. jeziku. - Bibliografija: str. 307-325 ; bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789536110032
[266.2(4-12):284.1]"199"
[284.1:266](4-12)"199"
364.044.66(497.5 Osijek)"199"
061.235(497.5 Osijek)"199"
HK07-01617

BARBOUR, Hugh Christopher
Svjetlo na putu života : duhovni životopis blaženog Alojzija kardinala Stepinca nadbiskupa zagrebačkoga, mučenika / H. [Hugh Christopher] Barbour, J. [Juraj] Batelja. - 2. izd. - Zagreb : Nadbiskupski duhovni stol, 2007. ([Zagreb] : Laser plus). - 190 str. : fotogr. ; 20 cm.
Bilješke o autorima. str. 188-189. - Neobjavljena i objavljena literatura o Alojziju Stepincu: str. 181-182 ; bibliografija: str. 183-186 i uz tekst.
ISBN 9539722128
262.12 Stepinac, A.
235.3 Stepinac, A.
HK07-01618

BENEDICTUS XVI, papa
S Isusom u život : papa prvopričesnicima / Benedikt XVI. ; [ilustracije Sandra Bersanetti]. - 1. izd. - Split : Verbum, 2007. ([Zagreb] : Grafički zavod Hrvatske). - 47 str. : ilustr. u bojama ; 25 cm.
Izvornik na tal. jeziku.
ISBN 9789532350913
268
265.32
(02.053.2)
HK07-01619

BENEDICTUS XVI, papa
Sacramentum caritatis = Sakrament ljubavi : postsinodalna apostolska pobudnica Svetoga oca Benedikta XVI. o euharistiji, izvoru i vrhuncu života i poslanja Crkve, upućena biskupima, kleru, osobama posvećenog života i vjernicima laicima / Benedikt XVI. ; [prijevod s talijanskoga Mislav Kovačić]. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2007. (Zagreb : Denona). - 144 str. ; 17 cm. - (Dokumenti / Kršćanska sadašnjost, Zagreb ; 146)
Prijevod djela: Sacramentum caritatis / Benedictus XVI., papa. - Nakl. 3000 primj. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789531103152
262.131:265.3](044.6)
HK07-01620

BRNAS, Branko
Hrvatska katolička misija u Duesseldorfu = Kroatische katholische Mission Duesseldorf : 1970.-2006. / Branko Brnas ; [prijevod, Uebersetzung Dinko Aračić, Sanja Ivelić ; fotografije, Photographien Branko Brnas ... et al.]. - Split : Franjevačka provincija Presvetoga Otkupitelja - Zbornik "Kačić" ; Duesseldorf : Kraotische katolische Mission, 2007. (Zagreb : Denona). - 256 str. : ilustr. (pretežno u bojama), graf. prikazi u bojama ; 28 cm. - (Knjižnica Zbornika "Kačić" : monografije, dokumenti, građa ; br. 46)
Tekst usporedo na hrv. i njem. jeziku.
ISBN 9789536640554
266(430=163.42)"197/200"
061.234(430 Duesseldorf=163.42):266](067.5)
HK07-01621

BROWNE, Sylvia
Kad biste vidjeli što ja vidim : načela društva Novus Spiritus / Sylvia Browne ; s engleskoga prevela Aleksandra Barlović. - Zagreb : V.B.Z., 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 185 str. ; 23 cm. - (Biblioteka 1000 cvjetova ; knj. 68)
Prijevod djela: If you could see what I see. - Bilješka o autorici: str. [186].
ISBN 9789532016925
273.1
133.3
HK07-01622

CLEMENS Alexandrinus, sanctus
Odgojitelj / Klement Aleksandrijski ; preveo, napisao uvod i bilješke Marijan Mandac. - Split : "Služba Božja";, 2006. (Split : Dalmacija papir). - 518 str. ; 21 cm. - (Biblioteka "Službe Božje" ; knj. 55)
Izvornik na grč. jeziku. - Izvorni oblik autorovog imena: Clemens Alexandrinus, sanctus. - Nakl. 400 primj. - Predgovor: str. 5-6. - Bibliografija: str. 506-510; bibliografske bilješke uz tekst. - Resume.
ISBN 9536236265
276
230.2-05 Clemens Alexandrinus, sanctus
HK07-01623

ČOVO, Stjepan
Dr. fra Bonaventura Radonić : filozof i mučenik : (1888.-1945.) / Stjepan Čovo. - Split : Služba Božja, 2007. (Split : Dalmacija papir). - 244 str. : ilustr., faks. ; 24 cm. - (Spomenspisi : biblioteka Službe Božje ; sv. 7)
Nakl. 400 primj. - Kratice: str. 9. - Bibliografija radova Bonaventure Radonića: str. 217-220; bibliografske bilješke uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 9789536236275
271.3 Radonić, B.
230.2-05 Radonić, B.
HK07-01624

ČUDESNI Isus : siječanj, veljača, ožujak 2008. / [prijevod Darko Pirija]. - Zagreb : Znaci vremena, 2007. ([Zagreb] : Tipomat). - 130 str. : ilustr. ; 20 cm. - (Pouke iz Biblije : izdanje za mlade)
268-053.6:232
HK07-01625

ĆUK, Ivon
Bijela Gospođa iz Lurda : prigodom velikog jubileja (1858.-2008.) / Yves Ivonides. - Zagreb : Hrvatska provincija Sv. Jeronima franjevaca konventualaca, 2007. (Zagreb : Denona). - 147 str. ; 19 cm.
Podnasl. preuzet sa om. nasl. str. - Pravo ime autora: Ivan Ćuk. - Str. 7-12: Uvodne naznake / Ljudevit Maračić. - Bibliografija: str. 145.
ISBN 9789537154257
271.3 Ćuk, I.(042.5)
231.74(44 Lourdes)(042.5)
232.931:231.74](44 Lourdes)(042.5)
HK07-01626

DURIEZ, Colin
A. D. 33. : godina koja je promijenila svijet / Colin Duriez ; prevela s engleskoga Dorta Jagić. - Zagreb : Naklada Ljevak, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - X, [20] str. s tablama, 209 str., : ilustr., zemljop. crteži ; 24 cm. - (Biblioteka Kultura i civilizacija)
Prijevod djela: AD 33. - Bilješke i izvori: str. 185-194. - Bibliografija: str. 195-202. - Imensko kazalo.
ISBN 9789531788137
27"00"
232(091)
94(100)"0033"
HK07-01627

EKUMENSKA povijest Crkve / [urednici] Raymund Kottje, Bernd Moeller ; [prevela Marina Miladinov]. - Zagreb : Teološki fakultet "Matija Vlačić Ilirik", 2007.-2008. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 3 sv. ; 24 cm.
Prijevod djela: Oekumenische Kirchengeschichte.
ISBN 9789537307066 (cjelina)
27

1 : Stara i Istočna crkva. - 2007. - VIII, 252 str. - (Bibliotheca Flaciana ; sv. 6)
Prijevod djela: Alte Kirche und Ostkirche. - Zastupljeni autori: Eduard Lohse, Anton Voegtle, Andre Benoit, Bernhard Koetting, Alfred Schindler, Anastasios Kallis. - Bibliografija: str. 222-243. - Imensko kazalo i kazalo zemljop. naziva.
ISBN 9789537307073
281(091)

HK07-01628

GABELICA, Ivan, političar
Blaženi Alojzije Stepinac i hrvatska država / Ivan Gabelica ; [ prijevod Ive Livljanić, Maja Runje]. - Zagreb : vlast. nakl., 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 435 str. : ilustr. ; 25 cm.
Slika autora i bilješka o njemu na omotu. - Bibliografija: str. [412]-424 ; bibliografske bilješke uz tekst. - Imensko kazalo. - Zusammenfassung ; Summary ; Resume.
ISBN 9789539594105
262.12 Stepinac, A.
261.7(497.5)"1918/1945"
322(497.5)"1918/1945"
HK07-01629

GIUSSANI, Luigi
Čemu crkva / Luigi Giussani ; [prijevod Marija Gozze Brigljević, Ivana Gozze]. - Split : Verbum, 2007. ([Zagreb] : Grafički zavod Hrvatske). - 338 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Fides ; 32)
Prijevod djela: Perche la Chiesa. - Bibliografske bilješke uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 9789532350807
260.1
HK07-01630

GJERGJI, Lush
Majka ljubavi / Lush Gjergji ; fotografije Franco Marzi, Giambattista Villa, Walter Serra ; [prijevod Dubravka Dubravec Labaš]. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2007. ([s. l. : s. n.]). - 239 str. : ilustr. u bojama ; 31 cm. - (Monografije / Kršćanska sadašnjost ; knj. 26)
Prijevod djela: La Madre della carita. - Podatak o nakladničkoj cjelini preuzet iz CIP zapisa. - Tiskano u Italiji. - Nakl. 2000 primj. - Bibliografija o Majci Tereziji: str. 234-237.
ISBN 9789531103015
262.146 Majka Terezija, redovnica
929 Majka Terezija, redovnica
HK07-01631

GLAVICA, Matej
Krstite dijete? Čestitamo! / Matej Glavica, Nikica Mihaljević. - Donji Andrijevci : Župa sv. Andrije, 2007. ([Budrovci] : Tiskara Budrovci). - 60 str. : ilustr. u bojama ; 17 cm. - (Knjižnica Ministrant ; 20)
ISBN 9789537436018
265.1
HK07-01632

GRUBIŠIĆ, Ivan, svećenik
Čovjek nadasve 7 : [kolumne, razgovori, dokumenti, reagiranja] / Ivan Grubišić. - 1. izd. - Split : Hrvatska akademska udruga, 2007. (Split : Redak). - 233 str. ; 20 cm. - (Knjižnica Dijalog ; knj. 14)
Podnasl. preuzet s omota. - Nakl. 300 primj. - Bilješka o autoru: str. 233.
ISBN 9789539747396
262.14 Grubišić, I.(049.2)
261.6/.7(497.5)"200"(049.2)
321.7(497.5)"199/200"(049.2)
HK07-01633

HOŠKO, Franjo Emanuel
U braku zajedno živjeti i vjerovati / fra Emanuel Hoško. - 2. izd. - Rijeka : "Adamić", 2007. (Sv. Ivan Zelina : Tiskara Zelina). - 191 str. ; 21 cm.
Puno ime autora: Franjo Emanuel Hoško. - Nakl. 2000 primj.
ISBN 9789532193220
265.5
HK07-01634

HOŠKO, Franjo Emanuel
Biskup Vrhovac između baroka i liberalizma / Franjo Emanuel Hoško. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2007. (Varaždin : Varteks). - 217 str., VIII str. s tablama : faks. ; 24 cm. - (Analecta Croatica christiana ; sv. 38)
Bibliografske bilješke uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 97895311103268
262.12 Vrhovac, M.
HK07-01635

JAKŠIĆ, Josip
Duha nam svoga daj : vježbenica na putu prema sakramentu potvrde / Josip Jakšić, Karolina Mićanović ; [fotografije Z. Atletić ... et al.]. - Zagreb : Glas Koncila, 2007. (Lukavec : Offset Markulin). - 130 str. : ilustr. u bojama ; 27 cm.
ISBN 9789532411072
265.2(076)
(076)
HK07-01636

JOSIP Juraj Strossmayer : Hrvatska, ekumenizam, Europa = Chorwacja, ekumenizm, Europa / redakcija Marika Dabrowska-Partyka, Maciej Czerwinski. - Krakow : "Scriptum", 2007. (Krakow : Poligrafia Inspektoratu Towarzystwa Salezjanskiego). - 330 str., [4] str. s tablama ; 23 cm.
Bilješka o autorima: Stanislav Marijanović, Slavko Slišković, Barbara Oczkowa, Maciej Czerwinski, Maria Dabrowska-Partyka, Antun Čečatka Andrija Šuljak, Dražen Kušen, Julijo Martinčić, Monica Priante, Dorota Gil, Zvonko Kovač, Marija Mitrović, Boguslaw Zielinski, Radoslav Eraković, Vasilije Krestić, Piotr Zurek. - Tekst na više jezika. - Josip Juraj Strossmayer : Hrvtska, ekumenizam, Europa = Chorwacja, ekumenizm, Europa: str. [9]-12. - Bilješka o autorima: str. [327]-330. - Bibliografija: Josip Juraj Strossmayer: članci i monografije: str. [325]-326; bibliografske bilješke uz tekst. - Summaries.
ISBN 9788360163245
262.12 Strossmayer, J. J.(063)
HK07-01637

KOŽIČIĆ Benja, Šimun
Knjižice od žitija rimskih arhijerejov i cesarov, Rijeka 1531. / Šimun Kožičić. - Rijeka : Sveučilišna knjižnica, 2007. (Čakovec : "Zrinski"). - 2 sv. ; 20 cm.
Publikacije uložene u zajedničku kutiju.
ISBN 9789539778963 (cjelina)
262.13(091)
94(37)-05

Knj. 1. - [120] str.
Faks. izd. primjerka knjige iz Sveučilišne knjižnice u Wroclavu, iz 1531. - Glag.
ISBN 9789539778987

HK07-01638

Knj. 2 : latinička transkripcija glagoljskog teksta : (s predgovorom i uvodom) / priredila [[i] predgovor] Anica Nazor ; [prijevod [uvodnih tekstova na engleski] Graham McMaster]. - 50, 60 str.
Predgovor ; Foreword: str. 5-50. - Kratice: str. 30. - Bibliografija uz predgovor.
ISBN 9789539778994

HK07-01639

KOŽUL, Stjepan
Svećenici bjelovarskoga kraja / Stjepan Kožul ; [prijevod sažetaka Danijela Marjanić ... et al.]. - Zagreb : Društvo za povjesnicu Zagrebačke nadbiskupije "Tkalčić", 2007. (Lukavec : Offset Markulin). - 4 sv. ; 25 cm.
Nakl. po 1000 primj. - Sažeci na više jezika.
ISBN 9789536729159 (cjelina)
262.3(497.5 Zagreb)(091)
262.3(497.5 Bjelovar)(091)
262.14(497.5-37 Bjelovar)


Dio 1 : Bjelovarski dekanat. - 870 str. - (Radovi / Društvo za povjesnicu Zagrebačke nadbiskupije "Tkalčić" ; knj. 10)
Bibliografija: str. 719-751 i uz tekst. - Imensko kazalo, kazalo zemljop. naziva i predmetno kazalo.
ISBN 9789536729166
262.2(497.5 Bjelovar)(091)
262.14(497.5 Bjelovar)

HK07-01640

Dio 2 : Cirkvenski dekanat. - 568 str. - (Radovi / Društvo za povjesnicu Zagrebačke nadbiskupije "Tkalčić" ; knj. 11)
Bibliografija: str. 471-486 i uz tekst. - Imensko kazalo, kazalo zemljop. naziva i predmetno kazalo.
ISBN 9789536729173
262.2(497.5 Cirkvena)(091)
262.14(497.5 Cirkvena)

HK07-01639

Dio 3 : Čazmanski dekanat. - 556 str. - (Radovi / Društvo za povjesnicu Zagrebačke nadbiskupije "Tkalčić" ; knj. 12)
Bibliografija: str. 461-478 i uz tekst. - Imensko kazalo, kazalo zemljop. naziva i predmetno kazalo.
ISBN 9789536729180
262.2(497.5 Čazma)(091)
262.14(497.5 Čazma)

HK07-01641

Dio 4 : Garešnički dekanat. - 446 str. - (Radovi / Društvo za povjesnicu Zagrebačke nadbiskupije "Tkalčić" ; knj. 13)
Bibliografija: str. 361-378 i uz tekst. - Imensko kazalo, kazalo zemljop. naziva i predmetno kazalo.
ISBN 9789536729197
262.2(497.5 Garešnica)(091)
262.14(497.5 Garešnica)

HK07-01642

KRŠĆANIN kao učenik : pomoćno štivo za učitelje : siječanj, veljača i ožujak 2008. / [preveo i priredio Hinko Pleško]. - Zagreb : Znaci vremena, 2007. ([s. l. : s. n.]). - 62 str. : ; 20 cm. - (Pouke iz Biblije : izdanje za učitelje)
268-053.5:22](072.4)
HK07-01640

KRUH naš svagdašnji : dnevno čitanje za pojedinca i obitelj : listopad, studeni, prosinac 2007. / [s engleskog priredio Branko Lovrec]. - Zagreb : Duhovna stvarnost, cop. 2007. (Zagreb : Duhovna stvarnost). - [95] str. ; 16 cm.
Prijevod djela: Our daily bread. - Nakl. 15000 primj.
264-067
249
HK07-01641

KRUH naš svagdašnji : dnevno čitanje za pojedinca i obitelj : siječanj, veljača, ožujak 2008. / [s engleskog priredio Branko Lovrec]. - Zagreb : Duhovna stvarnost, [2007.] (Zagreb : Duhovna stvarnost). - [96] str. ; 16 cm.
Nakl. 15000 primj. - Prijevod djela: Our daily bread.
264-067
249
HK07-01642

KRUH naš svagdašnji : dnevno čitanje za pojedinca i obitelj : srpanj, kolovoz, rujan 2007. / [s engleskog priredio Branko Lovrec]. - Zagreb : Duhovna stvarnost, cop. 2007. (Zagreb : Duhovna stvarnost). - [95] str. ; 16 cm.
Prijevod djela: Our daily bread. - Nakl. 15000 primj.
264-067
249
HK07-01643

KRUH naš svagdašnji : dnevno čitanje za pojedinca i obitelj : travanj, svibanj, lipanj 2007. / [s engleskog priredio Branko Lovrec]. - Zagreb : Duhovna stvarnost, cop. 2007. (Zagreb : Duhovna stvarnost). - [95] str. ; 16 cm.
Prijevod djela: Our daily bread. - Nakl. 15000 primj.
264-067
249
HK07-01644

KUDELIĆ, Zlatko
Marčanska biskupija : Habsburgovci, pravoslavlje i crkvena unija u Hrvatsko-slavonskoj vojnoj krajini : (1611.-1755.) / Zlatko Kudelić. - Zagreb : Hrvatski institut za povijest, 2007. (Zagreb : ITG). - 584 str. : ilustr., zemljop. crteži ; 23 cm. - (Biblioteka Hrvatska povjesnica. 3, Monografije i studije ; knj. 36)
Kratice: str. [11]-12. - Slika autora i bilješka o njemu: str. [585]. - Bibliografija: str. [539]-561 ; bibliografske bilješke uz tekst. - Imensko kazalo. - Summary.
ISBN 9789536324620
262.3(497.5 Marča)"16/17"
HK07-01645

LUSTIGER, Jean-Marie
Kako Bog otvara vrata vjere / Jean-Marie Lustiger ; [prijevod Stanko Tenšek]. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2007. (Čakovec : "Zrinski"). - 176 str. ; 20 cm. - (Teološke meditacije / Kršćanska sadašnjost ; 28)
Prijevod djela: Comment Dieu ouvre la porte de la foi. - Nakl. 1000 primj.
ISBN 9789531103329
261.8
HK07-01646

LJEVAČEV oganj : listopad, studeni, prosinac 2007. / [prijevod Hinko Pleško]. - Zagreb : Znaci vremena, 2007. ([Zagreb] : Tipomat). - 125 str. ; 20 cm. - (Pouke iz Biblije : izdanje za mlade)
268-053.6:22
HK07-01647

LJEVAČEV oganj : pomoćno štivo za učitelje : listopad, studeni, prosinac 2007. / [preveo i priredio Hinko Pleško]. - Zagreb : Znaci vremena, 2007. ([s. l. : s. n.]). - 56 str. ; 20 cm. - (Pouke iz Biblije : izdanje za učitelje)
268
(072.4)
HK07-01648

MABIĆ, Franjo
Sveci i svetkovine / Franjo Mabić. - Tomislavgrad : Naša ognjišta ; Omiš : "Franjo Kluz", 2007. (Omiš : "Franjo Kluz"). - 376 str. ; 21 cm. - (Knjižnica Naših ognjišta ; knj. 171)
Str. 5-6: Predgovor / Marko Jukić. - Bilješka o autoru: str. 369-370.
ISBN 9536771640
264-94
398.332
HK07-01649

MARDEŠIĆ, Željko
Rascjep u svetome / Željko Mardešić. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2007. (Zagreb : Denona). - 891 str. ; 21 cm. - (Polazišta ; 47)
Nakl. 1000 primj. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789531103251
261.6"19/20"
261.6(497.5)"19/20"
HK07-01650

MELBOURNE, Bertram
Kršćanin kao učenik : siječanj, veljača i ožujak 2008. / [prijevod Hinko Pleško]. - Zagreb : Znaci vremena, 2007. ([Zagreb] : Tipomat). - 120 str. : ; 20 cm. - (Pouke iz Biblije : izdanje za mlade)
268-053.5:22](075.4)
HK07-01651

NERALIĆ, Jadranka
Put do crkvene nadarbine / Jadranka Neralić. - Split : Književni krug, 2007. (Split : Dalmacijapapir). - 459 str., [16] str. s tablama : ilustr. u bojama ; 24 cm. - (Biblioteka znanstvenih djela ; 152)
Nakl. 500 primj. - Bibliografija: str. 389-416 i uz tekst. - Imensko kazalo. - Predmetno kazalo. - Summary.
ISBN 9789531632881
262.3(497.5-3 Dalmacija)"14"(093)
930.25(456.31):94(497.5)
282(497.5-3 Dalmacija)"14"(093)
HK07-01652

OLSEN, Oddvard
Templari - činjenice i pretpostavke : drevni misteriji, tajna društva i Sveti gral / Oddvard Olsen ; s engleskoga prevela Aleksandra Barlović. - Zagreb : V.B.Z., 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 184 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Biblioteka 1000 cvjetova ; knj. 66)
Prijevod djela: The Templar papers. - Bibliografija: str. [174]-178. - Imensko i predmetno kazalo i kazalo zemljop. naziva.
ISBN 9789532016796
[271.024:061.236](091)
[061.236:271](091)
HK07-01653

PUSTITE me da odem : snaga u slabosti Ivana Pavla II / Stanislaw Dziwisz...[et al.] ; [prijevod Mladen Parlov]. - Split : Verbum, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 103 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Posebna izdanja / Verbum ; 80)
Prijevod djela: Lasciatemi andare. - Ostali zastupljeni autori: Czeslaw Drazek, Renato Buzzonetti, Angelo Comastri. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789532350920
262.13Iohannes Paulus II, papa
234
HK07-01654

SOCIJALNI kompendij : izazov i nadahnuće / uredili Stjepan Baloban, Gordan Črpić. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost : Centar za promicanje socijalnog nauka Crkve, 2007. (Zagreb : Denona). - 131 str. ; 20 cm.
Zastupljeni autori: Renato Raffaele Martino, Gordan Črpić, Željko Tanjić, Josip Baloban, Ivan Milovčić, Valerije Vrček. - Nakl. 1000 primj. - Str. 5-11: Predgovor / Stjepan Baloban. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789536710157 (Centar za promicanje socijalnog nauka Crkve)
261.6(497.5)"200"(082)
HK07-01655

SRAKIĆ, Marin
Bibliografija knjiga, brošura, monografija i muzikalija svećenika Đakovačke i Srijemske biskupije : 1527. - 2006. / Marin Srakić. - 2. dopunjeno izd. - Đakovo : Katolički bogoslovni fakultet, 2007. (Osijek : Gradska tiskara). - 335 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Diacovensia. Povjesnice ; 1)
ISBN 9789536935123
262.14(497.5 Đakovo)"15/20"(01)
013(497.5-3 Đakovo)"15/20"
262.14(497.5-3 Srijem)"15/20"(01)
013(497.5-3 Srijem)"15/20"
HK07-01656

SREMIĆ, Domagoj
Župa Martinska Ves / Domagoj Sremić ; [fotografije Domagoj Sremić ... et al.]. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost ; Martinska Ves : Rimokatolička župa sv. Martina biskupa, 2007. (Samobor : "A. G. Matoš"). - 440 str. : ilustr., faks. (pretežno u bojama), note ; 31 cm.
Nakl. 1000 primj. - Rječnik posavskih riječi i izraza: str. 408-432. - Autorova slika i bilješka o njemu: str. 438. - Bibliografija: str. 433-436 i uz tekst.
ISBN 9789531103305 (Kršćanska sadašnjost)
262.2(497.5 Martinska Ves)
HK07-01657

STEPINAC, Alojzije
Propovijedi o lurdskim ukazanjima / Alojzije Stepinac ; priredio J. [Juraj] Batelja. - Zagreb : Postulatura blaženoga Alojzija Stepinca : Vojni ordinarijat u Republici Hrvatskoj, 2007. ([Zagreb] : AKD). - 234 str. : ilustr. ; 23 cm. - (Mala knjižnica Postulature blaženoga Alojzija Stepinca. Propovijedi iz sužanjstva)
Bilješka o autoru na omotu. - Bilješke uz tekst. - Kazala biblijskih navoda ; Imensko kazalo.
ISBN 9789537441029 (Postulatura)
262.136.6 Stepinac, A.(042.5)
231.74(44 Lourdes)(042.5)
232.931:231.74](44 Lourdes)(042.5)
HK07-01658

STUHLMUELLER, Carroll
Biblijska razmatranja za vazmeno vrijeme / Carroll Stuhlmueller ; [prijevod Anđelko Bošnjak]. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2007. (Varaždin : Tiskara Varteks). - 200 str. ; 20 cm. - (Liturgijska pomagala ; 59)
Prijevod djela: Biblical meditation for the Easter season. - Nakl. 1000 primj.
ISBN 9789531102766
264-941.61
22.06
HK07-01659

ŠOTA, Stanislav
Josip Gunčević : život i djelo / Stanislav Šota. - Đakovo : Katolički bogoslovni fakultet, 2007. (Osijek : Gradska tiskara). - 119 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Diacovensia. Povjesnice ; 2)
Bibliografija: str. 109-119.
ISBN 9789536935130
262.14Gunčević, J.
HK07-01660

TOMAŠEVIĆ, Luka
Crkva pred izazovom globalizacije : vrednovanje i kršćansko propitivanje / Luka Tomašević. - Zagreb : Hrvatsko filozofsko društvo, 2007. (Zagreb : Grafomark). - 264 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Filozofska istraživanja ; knj. 131)
Nakl. 1000 primj. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu. - Kratice: str. 259. - Bibliografija: str. 249-258 i uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 9789531641081
261.6:316.7
316.42.063.3:23/28
HK07-01661

UGRIN, Ivan
Kardinalni razgovori / Ivan Ugrin. - Split : Naklada Bošković, 2007. ([s. l. : s. n.]). - 310 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Kolona ; 15)
Zastupljeni sugovornici: Franjo Kuharić, Slavko Barbarić, Ivan Fuček, Pavao Žanić, Živko Kustić, Bernardin Škunca, Branko Sbutega, Lav Znidarčić, Joško Srdanović, Vinko Nikolić, Ivan Cvitanović, Ilija Janjić, Ivan Landeka, Leonard Oreč, Frane Franić, Ivan Grubišić, Josip Antolović, Vinko Puljić, Ljudevit Rupčić, Jure Bogdan, Ante Jurić, Antun Škvorčević, Tomislav Ivančić, Špiro Marasović, Božo Biškupić, Mile Bogović, Frano Prcela, Ivan Čubelić, Ivan Devčić, Adalbert Rebić, Vlado Košić, Božidar Nagy, Antun Šuljić, Slobodan Štambuk, Ivan Prenđa, Ante Ivas, Mijo Nikić, Martin Vidović, Bonaventura Duda, Anđelko Kaćunko, Nikola Eterović, Jose Rodriguez Carballo, Vinko Sanader, Marin Barišić, Josip Bozanić, Jorge Ramos. - Prema predgovoru, publikacija sadrži izbor razgovora koje je autor objavio u Slobodnoj Dalmaciji od 1993. do 2006. - Autorova slika na omotu. - Str. 5-7: Proslov / Josip Jović.
ISBN 9789532630237
262.14(497.5)"199/200"(047.53)
261.7(497.5)"199/200"(047.53)
HK07-01662

VANINO, Miroslav
Isusovci i hrvatski narod / Miroslav Vanino. - Zagreb : Filozofsko-teološki institut Družbe Isusove, 1969-. - sv. : ilustr. ; 24 cm.
Stv. nasl. na poleđini nasl. lista: Societas Iesu et Croatarum natio.
271.5-9(497.5)


4 : Drugi dolazak Isusovaca u Hrvatsku / Valentin Miklobušec. - 2007. - XIII, 320 str. - (Biblioteka Vrela i prinosi ; knj. 8)
Bibliografija: str. 265-268 ; bibliografske bilješke uz tekst. - Summary. - Imensko kazalo.
ISBN 9789532310559
271.5-9(497.5)

HK07-01663

VEKIĆ, Matija Maša
Svjedočanstva o Tomislavu Janku Šagi-Buniću / Matija Maša Vekić. - Zagreb : M. M. Vekić, 2007. (Zagreb : ZiB Mladost). - 127 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Biblioteka Uzori ; knj. 5)
Bibliografija knjiga Tomislava Janka Šagi-Bunića: str. 115-116. - Imensko kazalo.
ISBN 9789539948694
271.36 Šagi-Bunić, T. J.
230.2-05 Šagi-Bunić, T. J.
HK07-01664

VIDOVIĆ, Mile, crkveni povjesničar
Povijest Crkve u Hrvata / Mile Vidović. - 2. dopunjeno izd. - Split : Crkva u svijetu ; Metković : Matica Hrvatska, Ogranak, 2007. (Split : Dalmacija papir). - 700 str., [2] presavijena lista sa zemljop. kartama : ilustr. ; 25 cm. - (Biblioteka povijesna baština ; knj. 12)
Nakl. 1000 primj. - Autorova slika i bio-bibliografska bilješka o njemu: str. 687-688. - Bibliografija: str. 679-686. - Imensko kazalo.
ISBN 9536151154
27(497.5)
HK07-01665

VUCO, Luka
Kršćanstvo i ti : kratki prikaz nauke Biblije o Bogu, Crkvi i čovjeku za mlade i odrasle / Luka Vuco. - 3. dopunjeno izd. - Kaštela : Župa sv. Petra apostola, 2007. (Split : Dalmacija papir). - 134 str. : ilustr. u bojama ; 23 cm.
ISBN 9539873828
268
HK07-01666

WEGENER, Thomas
Život Anne Katharine Emmerick : s predgovorom biskupa dr. Reinharda Lettmanna, Muenster / Thomas Wegener ; s njemačkoga prevela Gordana Begić-Ikica. - Zagreb : Detecta, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 382 str. : ilustr. ; 21 cm. - (Biblioteka Svjetlo istine)
Prijevod djela: Das Leben der Anna Katharina Emmerick. - Bilješke uz tekst.
ISBN 9789537476045
271.4 Emmerick, A. K.
HK07-01667

Vidi br.: HK07-01565

Vidi br.: HK07-01574

Vidi br.: HK07-01538

Vidi br.: HK07-01538

Vidi br.: HK07-03923

Vidi br.: HK07-01629

Vidi br.: HK07-01545

Vidi br.: HK07-01656

Vidi br.: HK07-01609

Vidi br.: HK07-01650

Vidi br.: HK07-01701

Vidi br.: HK07-01639

Vidi br.: HK07-01641

Vidi br.: HK07-01642

Vidi br.: HK07-01640

Vidi br.: HK07-01639

Vidi br.: HK07-01639

Vidi br.: HK07-01619

Vidi br.: HK07-01533

Vidi br.: HK07-01671

Vidi br.: HK07-01633

Vidi br.: HK07-01477

Vidi br.: HK07-01662

Vidi br.: HK07-03575

Vidi br.: HK07-01759

Vidi br.: HK07-01548

28   Kršćanske crkve, zajednice i sekte

"POĐI za mnom!". - New York : Watchtower Bible and Tract Society, cop. 2007. (Selters : Wachtturm-Gesellschaft). - 191 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 16 cm.
Prijevod djela: Come be me follower.
289.954
HK07-01668

CHATEL, Francesco
Stvoreni na dar : sazrijevanje u skladu sa samim sobom i drugima / Francesco Chatel ; [prevela Đina Perkov]. - Križevci : Novi svijet, 2007. (Zagreb : Feroproms). - 85 str. ; 20 cm.
Prijevod djela: Creati in dono.
ISBN 9789537109097
289
HK07-01669

ĐURANOVIĆ, Aleksandar P.
Srpska pravoslavna parohija u Dalju / Aleksandar P. Đuranović ; [fotografije Stjepan Veršanski, Predrag Mitrović]. - Dalj : Srpska pravoslavna parohija, 2007. (Cerna : Pauk). - 480 str. : ilustr. (djelomice u bojama) ; 25 cm.
Sadrži i stihove. - Ćir. - Nakl. 1000 primj. - Bibliografija: str. 472-478 i uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 9789536981854
281.9(497.5 Dalj)(091)
HK07-01670

RATZINGER, Joseph
Crkva, Izrael i svjetske religije / Joseph Ratzinger ; [prijevod fra Ivan Ivanda]. - Split : Verbum, 2007. ([Zagreb] : Grafički zavod Hrvatske). - 119 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Fides ; 35)
Prijevod djela: Die Vielfald der Religionen und der eine Bund. - Bilješke: str. 105-109.
ISBN 9789532351057
282:296
261.8
HK07-01671

VELEŠANOV, Dragan
Protestantizam u Makedoniji : 1868. - 1922. / Dragan Velešanov. - Zagreb : Bogoslovni institut, 2007. ([s. l.] : Top dan). - 158 str. : ilustr., zemljop. crteži ; 21 cm.
Autorova slika i bilješka o njemu na omotu. - Bibliografija: str. [153]-158.
ISBN 9789536903139
284(497.17)"1868/1922"
HK07-01672

WHITE, Ellen Gould
Rani spisi / Ellen G. White ; [prijevod Hinko Pleško]. - Zagreb : Znaci vremena, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 261 str. ; 20 cm.
Prijevod djela: Early writings. - Portret autorice i bilješka o njoj na omotu.
ISBN 9789531831321
286.3
HK07-01673

Vidi br.: HK07-01652

Vidi br.: HK07-01574

Vidi br.: HK07-04027

Vidi br.: HK07-01445

29   Druge religije. Mitologija

CHOPRA, Deepak
Buddha : priča o prosvjetljenju / Deepak Chopra ; [prevela Aleksandra Mihaljević Barlović]. - Čakovec : Dvostruka duga, 2007. (Velika Gorica : MTG-Topgraf). - 265 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Aquarius)
Prijevod djela: Buddha. - Nakl. 1000 primj.
ISBN 9789536516993
294.311.61(0:82-31)
HK07-01674

CORBIN, Henry
Grimizni anđeo : filozofija i mistika u Iranu / Henry Corbin ; s francuskog preveo Mirko Sladek. - Zagreb : Modo, 2007. ([Zagreb] : Tiskara Kasanić). - 236 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Alamut ; knj. 1)
Prijevod djela: L'iran et la philosophie. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu. - Bibliografske bilješke uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 9789539570703
295
141.33(55)
HK07-01675

EASTMAN, Charles Alexander
Duša Indijanca / Charles Alexander Eastman (Ohiyesa) ; [prijevod Vlasta Nedela]. - 2. izd. - Zagreb : Nova Akropola, 2007. (Čakovec : "Zrinski"). - 112 str. ; 19 cm.
Prijevod djela: The soul of Indian. - Bilješka o autoru: str. 109-111.
ISBN 9539643163
299.73
398(=81/=82)
HK07-01676

ELIADE, Mircea
Mit o vječnom povratku / Mircea Eliade ; s francuskoga prevela Ljiljana Novković. - Zagreb : Naklada Jesenski i Turk, 2007. (Čakovec : "Zrinski"). - 193 str. ; 22 cm. - (Biblioteka Labirint / Naklada Jesenski i Turk)
Prijevod djela: Le mythe de l'eternel retour. - Bilješka o autoru na omotu.
ISBN 9789532222760
291.13:113
113:291.13
HK07-01677

ELLUL, Jacques
Islam i judeokršćanstvo / Jacques Ellul ; prijevod Marko Gregorić. - Zagreb : Izdanja Antibarbarus, 2007. (Zagreb : Grafomark). - 83 str. ; 20 cm. - (Electa)
Prijevod djela: Islam et judeo-christianisme. - Djela Jacquesa Ellula: str. 81-83. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789532490251
291.14
297
23/28
HK07-01678

OLALLA, Pedro
Mitološki atlas Grčke / Pedro Olalla ; filološka istraživanja i obrada Aranzazu Priego ; s grčkoga prevela Koraljka Crnković ; stručna redakcija Marina Šegvić. - Zagreb : Golden marketing-Tehnička knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 496 str. : ilustr., zemljop. karte ; 25 cm.
Prijevod djela: Mithologikos atlas ies Elladas. - Imensko kazalo. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789532121896
292.111.3(031)
(084.42)
HK07-01679

RAJNEESH, Osho
Knjiga o egu : oslobođeni iluzije / Osho ; [prijevod Stanka Hrabač]. - Zagreb : Nova arka, 2007. (Zagreb : Vemako). - 320 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Osho)
Prijevod djela: The book of ego. - Pravo ime autora: Bhagwan Shree Rajneesh. - Autorova slika na omotu.
ISBN 9789536123711
294.513.1
HK07-01680

RAJNEESH, Osho
Knjiga o ženi : povezivanje s duhovnom snagom ženskoga / Osho ; [prijevod Jasenka Morović]. - Zagreb : Nova arka, 2007. (Zagreb : Vemako). - 291 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Osho)
Prijevod djela: The book of woman. - Pravo ime autora: Bhagwan Shree Rajneesh. - Slika autora na omotu.
ISBN 9789536123698
294.513.1
HK07-01681

RAJNEESH, Osho
Knjiga o muškarcu / Osho ; [prijevod Stanka Hrabač]. - Zagreb : Nova arka, 2007. (Zagreb : Vemako). - 292 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Osho)
Prijevod djela: The book of men. - Pravo ime autora: Bhagwan Shree Rajneesh. - Autorova slika na omotu.
ISBN 9789536123735
294.512
HK07-01682

SATHYA Sai Baba
Ljetni pljuskovi u Brindavanu 1995 : govori Bhagavana Sri Sathya Sai Babe o djelu Srimadbhagavatam održani tijekom ljetnog seminara od 20. do 31. svibnja 1995. godine / Bhagavan Sri Sathya Sai Baba ; prevela s engleskoga Gita Pokupec. - Zagreb : Sathya Sai - Središnje vijeće Hrvatske, 2007. (Zagreb : Vemako). - 179 str. ; 21 cm.
Prijevod djela: Summer showers in Brindavan 1995. - Nakl. 500 primj.
ISBN 9789536311606
294.512
294.516.3
HK07-01683

SHAH, Indulal
Reprogramiranje naše duhovne discipline (sadhana) / Indulal Shah ; prevela s engleskoga Jarmila Hanuška. - Zagreb : Sathya Sai Središnje vijeće Hrvatske, 2007. (Zagreb . Medicinska naklada). - 199 str. : ilustr. ; 21 cm.
Prijevod djela. Reprogramming our spiritual sadhana. - Nakl. 200 primj.
294.512.2
294.516.3
HK07-01684

SUZUKI, Daisetz Teitaro
Kršćanski i buddhistički misticizam / Daisetz Teitaro Suzuki ; [prijevod Robert Mandić]. - Split : Paralele, 2007. ([Split] : Tiskara Poljica). - 228 str. ; 20 cm.
Prijevod djela: Mysticism, christian and buddhist. - Autorova slika na omotu. - Bilješka o autoru: 225-228. - Bibliografske bilješke: str. 197-211. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789539999788
294.3:248.2
299.52:248.2
248.2:294.3
1Eckhart, M.
HK07-01685

Vidi br.: HK07-01678

Vidi br.: HK07-01346

Vidi br.: HK07-01533

Vidi br.: HK07-02531

Vidi br.: HK07-01684

Vidi br.: HK07-01475

Vidi br.: HK07-02544

Vidi br.: HK07-01683

Vidi br.: HK07-01960

Vidi br.: HK07-01451

Vidi br.: HK07-01462

Vidi br.: HK07-01685

3DRUŠTVENE ZNANOSTI


30   Teorija i metodologija društvenih znanosti. Sociografija

STUTELY, Richard
Ekonomski pokazatelji : smisao ekonomije i ekonomskih indikatora / Richard Stutely ; prijevod Sanda Tomičić ; [izrada kazala Ivana Kirinić]. - Zagreb : Masmedia : Poslovni dnevnik, [2007.] ([Zagreb] : Grafički zavod Hrvatske). - 286 str. : graf. prikazi ; 24 cm.
Prijevod djela: Guide to economic indicators. - Podatak o god. izdavanja preuzet iz CIP zapisa. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789531575065 (Masmedia)
303.71
33:311.2
HK07-01686

ŽUGAJ, Miroslav
Znanstvena istraživanja u društvenim znanostima i nastanak znanstvenog djela / Miroslav Žugaj. - Varaždinske Toplice : Tonimir, 2007. (Varaždinske Toplice : Tonimir). - 216 str. : graf. prikazi ; 24 cm. - (Znanstvena biblioteka ; knj. 28)
Nakl. 500 primj. - Autorova slika i bilješka o njemu: str. 214-215. - Bibliografija: str. 209-213.
ISBN 9789537069827
303.1
001.8:303
HK07-01687

Vidi br.: HK07-01366

Vidi br.: HK07-01697

305   Rodne studije

CRIMMINS, Cathy
Kako su homoseksualci spasili civilizaciju : istinita i herojska priča o tome kako su gej muškarci oblikovali moderni svijet / Cathy Crimmins ; prijevod s engleskoga Davorka Ćurković. - Zagreb : Naklada Ljevak, 2007. ([Zagreb] : Feroproms). - 266 str. ; 22 cm. - (Biblioteka Bookmarker)
Prijevod djela: How the homosexuals saved civilization. - Bilješka o autorici: str. [267]. - Bilješke uz tekst.
ISBN 9789531788434 (tvrdi uvez)
305-055.3
316.723-055.3
HK07-01688

CRIMMINS, Cathy
Kako su homoseksualci spasili civilizaciju : istinita i herojska priča o tome kako su gej muškarci oblikovali moderni svijet / Cathy Crimmins ; prijevod s engleskoga Davorka Ćurković. - Zagreb : Naklada Ljevak, 2007. ([Zagreb] : Feroproms). - 266 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Bookmarker)
Prijevod djela: How the homosexuals saved civilization. - Bilješka o autorici: str. [267]. - Bilješke uz tekst.
ISBN 9789531788427 (meki uvez)
305-055.3
316.723-055.3
HK07-01689

HOLY, Mirela
Mitski aspekti ekofeminizma / Mirela Holy. - Zagreb : TIM press, 2007. ([Zagreb] : Denona). - 318 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Novi pokreti)
Nakl. 750 primj. - Bibliografija: str. 313-318.
ISBN 9789537177171
305-055.2:504
HK07-01690

NACIONALNA politika za promicanje ravnopravnosti spolova 2006.-2010. : [provedba politike jednakih mogućnosti] / [urednica Helena Štimac Radin]. - 2. nepromijenjeno izd. - Zagreb : Vlada RH, Ured za ravnopravnost spolova, 2007. (Zagreb : Publika). - 67 str. ; 24 cm.
Podnasl. preuzet s omota. - Nakl. 2000 primj.
ISBN 9789539986276
305-055.2(497.5)"2006/2010"
342.7-055.2(497.5)"2006/2010"
HK07-01691

POJMOVNIK rodne terminologije : prema standardima Europske unije / [uredila Rada Borić]. - Zagreb : Ured za ravnopravnost spolova Vlade RH, 2007. ([s. l.] : Publika). - 110 str. ; 21 cm.
Nakl. 2000 primj. - Bibliografija: str. 103-110. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789537574000
305(038)
HK07-01692

SCHWARZER, Alice
Simone de Beauvoir : buntovnica i utiračica putova / Alice Schwarzer ; [prevoditeljica Marta Klepo]. - Zagreb : Ženska infoteka, 2007. ([Sv. Ivan Zelina] : Tiskara Zelina). - 115 str. ; 18 cm. - (Biblioteka Meduza / Ženska infoteka)
Prijevod djela: Simone de Beauvoir : Rebellin und Wegbereiterin.
ISBN 9789536860317
305-05Beauvoir, S. de
(047.53)
1Beauvoir, S. de
HK07-01693

SEMINAR "Žene i politika: Deset godina poslije" (2006 ; Dubrovnik)
"Žene i politika: Deset godina poslije" : dokumentacija = "Women and politics: Ten years after" : documentation = "Frau und Politik: Zehn Jahre spaeter" : Dokumentation : seminar : Dubrovnik, 18. - 20. 05. 2007. / [urednica, editor, Editorin Đurđa Knežević]. - Zagreb : Ženska infoteka, 2007. ([s. l. : s. n.]). - 607 str. : graf. prikazi ; 21 cm.
Tekst na hrv., engl. i njem. jeziku. - Zastupljene autorice: Marion Oberschelp, Magdalena Dobrowska, Milena Davidović, Katalin Koncz, Gabriela Loskovska, Oana Baluta, Michaela Mudure, Aurelija Novelskaite, Irmina Matonyte, Hoda Salah, Mirjana Adamović, Gyorgyi Horvath. - Bibliografija uz većinu radova i uz tekst.
ISBN 9789536860326
305-055.2:32(063)
32:305-055.2(063)
HK07-01694

USMENA povijest homoseksualnosti u Hrvatskoj : dokumentiranje svjedočanstava o privatnom i javnom djelovanju seksulanih i rodnih manjina - preteča LGBT pokreta u Hrvatskoj / [urednici Zvonimir Dobrović, Gordan Bosanac ; fotografije Darko Vaupotić ... [et al.] ; prevođenje intervjua Nataša Bijelić ... et al.]. - [Zagreb] : Domino, [2007.] ([s. l. : s. n.]). - 255 str. : ilustr. ; 30 cm.
Na nasl. str.: Queer Zagreb. - Podatak o god. izdavanja preuzet iz CIP zapisa. - Str. 8-10: Uvod / Zvonimir Dobrović, Gordan Bosanac. - Str. 11-13: Predgovor / Dean Vuletić. - Bibliografija: str. 254-255.
ISBN 9789539988140
305-055.3(497.5)
HK07-01695

ŽENA na raskrižju ideologija / uredila Ana Peraica ; [fotografije Lala Raščić ... [et al.] ; prijevodi s engleskog Marija Barbić]. - Split : Hrvatska udruga likovnih umjetnika, 2007. ([s. l. : s. n.]). - 240 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 24 cm.
Prema napomeni iz impresuma, publikacija je zbornik tekstova uz izložbu Žena na raskrižju ideologija, Split, 20. siječnja - 20. veljače 2007. - Nakl. 310 primj. - Bibliografija: str. 228-230.
ISBN 9789539683175
305-055.2(497.5)"200"(082)
316.66-055.2(497.5)"200"(082)
HK07-01696

311   Statistika

METODOLOŠKE osnove hrvatske statistike / [urednik Jasna Crkvenčić-Bojić]. - Zagreb : Državni zavod za statistiku Republike Hrvatske, 1994- . (Zagreb : Državni zavod za statistiku Republike Hrvatske)
ISBN 9539628407 (cjelina)
311.2(497.5)(035)
314.4:311.3](035)

58 : Klasifikacija kaznenih djela s poredbenim pregledom / [priredile Dubravka Rogić-Hadžalić i Anđela Beljan]. - Zagreb : Državni zavod za statistiku, 2007. (Zagreb : Državni zavod za statistiku). - 96 str. ; 30 cm.
ISBN 9789532730050
343.3/.7(497.5):303.7
303.71:343(497.5)

HK07-01697

PETZ, Boris
Osnovne statističke metode za nematematičare / Boris Petz. - 6. izd. - Jastrebarsko : Naklada Slap, 2007. ([s. l. : s. n.]). - 384 str. : graf. prikazi ; 25 cm. - (Udžbenici Sveučilišta u Zagrebu = Manualia Universitatis studiorum Zagrabiensis)
Bibliografija: str. 355-358.
ISBN 9789531910583
311(075.8)
HK07-01698

ROZGA, Ante
Poslovna statistika / Ante Rozga & Branko Grčić. - Split : Ekonomski fakultet, 2007. ([s. l. : s. n.]). - IX, 271 str. : graf. prikazi ; 24 cm.
Bibliografija: str. 269-271.
ISBN 9789536024537
311.1(075.8)
HK07-01699

314   Demografija

[POPIS stanovništva 2001.] : popis stanovništva, kućanstva i stanova 31. ožujka 2001. - Zagreb : Državni zavod za statistiku Republike Hrvatske, 2001- . (Zagreb : Državni zavod za statistiku). - sv. ; 30 cm.
Gl. stv. nasl. preuzet s omota. - Dostupno i na CD-ROM-u.
314(497.5)"2001"(083.4)


12 : Žensko stanovništvo staro 15 i više godina / [priredio Damir Plesac]. - 2007. - 228 str. : graf. prikazi. - (Statistička izvješća, 1333-0297; 1235)
Nakl. 400 primj. - Kratice i znakovi: str. 6. - Bibliografija: str. 228.
ISBN 9789532730029
314-055.2(497.5)"2001"(083.4)

HK07-01700

CRNČAN, Mirko
Stanovnici Župe Viljevo u XIX. stoljeću / Mirko Crnčan, Antun Dević. - Viljevo : M. Crnčan ; Cerna : "Pauk", 2007. (Cerna : "Pauk"). - 379 str. : ilustr. (djelomice u bojama) ; 24 cm.
Slike autora i bilješka o njima: str. [381-382]. - Bibliografija: str. 377-379.
ISBN 9789536981885 (Pauk)
314.8(497.5 Viljevo)"18"
262.2(497.5 Viljevo)"18"
HK07-01701

ŽENE i muškarci u Hrvatskoj = Women and men in Croatia : 2007 / [priredile Ivana Buršić ... et al. ; prevoditeljica Maja Brodnjak]. - Zagreb : Državni zavod za statistiku Republike Hrvatske, 2007. (Zagreb : Državni zavod za statistiku Republike Hrvatske). - 59 str. : graf. prikazi u boji ; 21 cm.
Tekst usporedo na hrv. i engl. jeziku. - Nakl. 600 primj.
ISBN 9789532730005
314.96(497.5)"2007"
316.66-055.2(497.5)"2007"
316.66-055.1(497.5)"2007"
HK07-01702

Vidi br.: HK07-01697

316   Sociologija

"ZA" i "O" jednoroditeljskim obiteljima / [autori Stela Fišer ... et al.]. - 2. izmijenjeno i dopunjeno izd. - Zagreb : Udruga za unapređenje kvalitete življenja LET, 2007. (Zagreb : "Kasanić"). - 156 str. ; 24 cm.
Ostali zastupljeni autori: Nedjeljko Marković, Jelena Ogresta, Katarina Radat. - Nakl. 2000 primj. - Predgovor ; Preface : str. 7-10. - Bibliografija: str. 149-156. - Summary.
ISBN 9789539986634
316.356.2-055.52-058.832(035)
159.922.2-055.52-058.832(035)
HK07-01703

BAUER, Thomas A.
Mediji za otvoreno društvo : medijska odgovornost kao temelj demokratske medijske kulture / Thomas A. Bauer ; s njemačkog prevela Kristina Benkotić. - Zagreb : Sveučilišna knjižara, 2007. ([Zagreb] : Studio Moderna). - 237 str. ; 24 cm.
Autorova slika i bilješka o njemu na omotu. - Bibliografija uz svako poglavlje. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789537015329
316.77
007:316
HK07-01704

BEJAKOVIĆ, Predrag
Quality of life in Croatia: key findings from national research / [authors Predrag Bejaković, Ljiljana Kaliterna Lipovčan]. - Luxemburg : Office for Official Publicitations of the Eurpean Communities, 2007. ([s. l. : s. n.]). - VIII, 59 str : graf. prikazi, zemljop. crtež ; 30 cm.
Na vrhu nasl. str. European Foundation for the Improvement of Living and Working Conditions. - Podaci o autorima preuzeti sa str. [II]. - Tiskano u Danskoj. - Kratice: str. VI. - Bibliografija: str. 51-56.
ISBN 9789289708029
316.7(497.5)
HK07-01705

BERTRAND, Claude-Jean
Deontologija medija / Claude-Jean Bertrand ; s francuskoga prevela Ita Kovač. - Zagreb : Sveučilišna knjižara, 2007. (Zagreb : Studio Moderna). - 120 str. ; 24 cm.
Prijevod djela: La deontologie des medias. - Bibliografija: str. 120; bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789537015312
316.77:174
HK07-01706

COURSE Cultural in Southeastern Europe. The creative city: Crossing visions and new realities in the region (2006 ; Dubrovnik)
Cultural transitions in Southeastern Europe. The creative city: Crossing visions and new realities in the region : [collection of papers from the course, Dubrovnik, 2006.] / edited by Nada Švob-Đokić. - Zagreb : Institute for International Relations, 2007. (Zagreb : "Šolta"). - III, 251 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Culturelink joint publication series ; no. 11)
Zastupljeni autori: Lidia Varbanova, Žaklina Gligorijević, Milena Dragičević Šešić, Jaka Primorac, Ivana Jašić, Maja Breznik, Krisztina Keresztely, Nada Švob-Đikić, Inga Tomić-Koludrović, Mirko Petrić, Ana Žuvela, Fatjon Dragoshi, Nevena Daković, Snežana Krstanović, Dona Kolar-Panov, Violeta Simjanovska, Katerina Mojančevska. - Bilješke o autorima: str. 235-240. - Bibliografija uz većinu radova i uz tekst.
ISBN 9789536096428
316.733(4-12)(082)
32:008](4-12)(082)
HK07-01707

ČULIG, Benjamin
EU +?- : odnos građana Hrvatske prema pridruživanju Republike Hrvatske Europskoj uniji / Benjamin Čulig, Krešimir Kufrin, Ivan Landripet ; [prijevod sažetka na engleski jezik Tamara Slišković]. - Zagreb : Filozofski fakultet Sveučilišta u Zagrebu : Grupa za ženska ljudska prava B.a.B.e., 2007. (Zagreb : Ka-Bi tisak). - 223 str. : zemljop. crtež., graf. prikazi (pretežno u bojama) ; 24 cm.
Bilješke o autorima: str. 223. - Bibliografija: str. 171-176 ; bibliografske bilješke uz tekst. - Summary.
ISBN 9789536967166 (B.a.B.e.)
316.653-057.85(497.5):061.1 EU
HK07-01708

DUBY, Georges
Tri reda ili Imaginarij feudalizma / Georges Duby ; s francuskoga prevele Olga Škarić i Nataša Desnica-Žerjavić. - Zagreb : Golden marketing - Tehnička knjiga, 2007. (Zagreb : Profil). - 359 str. ; 25 cm.
Prijevod djela: Les trois ordres ou l'imaginaire du feodalisme. - Str. 7-15: Trideset godina kasnije: historiografska operacija Georgesa Dubyja / Nenad Ivić. - Bibliografija: str. 16; bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789532123203
316.323.5(44)
930.85(44)
HK07-01709

ELIAS, Norbert
Što je sociologija? / Norbert Elias ; prijevod Srećko Horvat ; redaktura i pogovor Rade Kalanj. - Zagreb : Izdanja Antibarbarus, 2007. (Zagreb : Grafomark). - 162 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Antibarbarus)
Prijevod djela: Was ist Soziologie?. - Str. 151-160: Pogovor / Rade Kalanj. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789532490466
316.1
316.2
HK07-01710

ENFIELD, Julie
Reci mi kako se ljubiš ... : intimna povijest poljupca / Julie Enfield ; s engleskoga prevela Duška Gerić Koren. - Zagreb : Hena com, 2007. ([s. l. : s. n.])]. - 247 str. : ilustr. ; 21 cm.
Prijevod djela: Kiss and tell. - Bibliografija: str. 226-235. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789532590081
316.7:613.88](091)
316.7:176](091)
HK07-01711

GANZA Čaljkušić, Herci
Ja, kulturoplovac : jaaaako kulturni priručnik za iznimno kulturne nastavnike, vrlo kulturne trenere i iznadprosječno kulturne voditelje dječjih iznimno kulturnoplovnih projekata "Mali kulturnjak" : program Petra : integralni kurikulum za razvoj osobne i društvene odgovornosti i socijalne angažiranosti djece i mladih : projekt Stella polaris/(Sjeverna zvijezda : socijalno zdravstveni akcijsko prevencijski edukacijski program / Herci Ganza Čaljkušić, Ranko Milić. - Split : Udruga Split zdravi grad, 2007. ([s. l.] : Columna). - 51 str. : ilustr. ; 26 cm.
Nakl. 100 primj.
ISBN 9789539921079
316.7:37(035)
HK07-01712

HRVATSKA i Europa - korijeni integracija : zbornik radova / uredio Dimitrije Sergejev. - Zagreb : Naklada Jesenski i Turk : Hrvatsko sociološko društvo, 2007. (Čakovec : "Zrinski"). - 231 str. ; 21 cm. - (Sociološka biblioteka / Naklada Jesenski i Turk)
Zastupljeni autori: Dimitrije Sergejev, Ognjen Čaldarović, Mate Suić, Eugen Pusić, Nada Klaić, Miroslav Brandt, Ivo Goldstein, Tomislav Raukar, Josip Adamček,. - Str-. 225-231: Pogovor / Dimitrije Sergejev. - Bibliografija: str. 203-224 / Ivana Orešić; bibliografija uz većinu radova i uz tekst.
ISBN 9789532222579 (Naklada Jesenski i Turk)
316.42.063.3(497.5:4-67 EU)(063)
327.39(497.5:4-67 EU)(063)
HK07-01713

INGLEHART, Ronald
Modernizacija, kulturna promjena i demokracija : slijed ljudskog razvitka / Ronald Inglehart i Christian Welzel ; prevela Mirjana Paić Jurinić. - Zagreb : Politička kultura, 2007. (Zagreb : Kastmiler). - 311 str. : graf. prikazi ; 24 cm. - (Biblioteka Minerva)
Prijevod djela: Modernization, cultural change, and democracy. - Bibliografija: str. [291]-311.
ISBN 9532580131
316.4
321.7
HK07-01714

KATUNARIĆ, Vjeran
Lica kulture / Vjeran Katunarić. - Zagreb : Izdanja Antibarbarus, 2007. (Zagreb : Grafomark). - 473 str. : graf. prikazi ; 24 cm. - (Biblioteka Antibarbarus)
Bilješka o autoru: str. 473. - Bibliografija: str. 443-472 ; bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789532490459
316.72
008:32](4-12)
008:32](497.5)
HK07-01715

KIPNIS, Laura
Protiv ljubavi : polemika / Laura Kipnis ; [prevela s engleskoga Martina Čičin-Šain]. - 2. izd. - Zagreb : Algoritam, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 160 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Facta)
Prijevod djela: Against love. - Bibliografija: str. [156]-159.
ISBN 9789532204667
316.7:177.6
HK07-01716

KOSIK, Karel
O dilemama suvremene povijesti / Karel Kosik ; izbor tekstova, prijevod i pogovor Ante Lešaja. - Zagreb : Razlog, 2007. (Zagreb : JguB). - 486 str. : ilustr. ; 21 cm. - (Biblioteka Tako je bilo)
Izvornik na češkom jeziku. - Pogovor: str. 419-448. - Bilješka o autoru: str. 451-458. - U povodu smrti Karela Kosika: str.465-471. - Bibliografske bilješke uz tekst. - Karel Kosik - bibliografija. - Imensko kazalo.
ISBN 9789536985111
316.42"15/19"
316.3
101
17
321
130.2
(0:82-4)
HK07-01717

LEBURIĆ, Anči
Disko generacija : sociolološka istraživanja noćne zabave mladih / Anči Leburić, Renata Relja, Tina Božić. - Split : Sveučilište u Splitu, Filozofski fakultet, 2007. (Split : Redak). - 139 str. ; 25 cm. - (Biblioteka Suvremena istraživanja / Sveučilište u Splitu, Filozofski fakultet ; knj. 2)
Knjizi je priložen CD-ROM: Disko genaracija. - Bilješka o autoricama: str. 138-139. - Bibliografske bilješke uz tekst. - Summary: Disco generation / translated by Zorana Šuljug ; Riassunto: Generazione di disco / tradotto da Gorana Bandalović.
ISBN 97895373950302
316.728-053.6(497.5)
HK07-01718

LEBURIĆ, Anči
Disko generacija [Elektronička građa] / [Anči Leburić, Renata Relja, Tina Božić]. - [Split : Sveučilište u Splitu, Filozofski fakultet, 2007.] ([s. l. : s. n.]). - 1 optički disk (CD-ROM) ; 12 cm.
Zahtjevi sustava: PC; Windows XP; Adobe Acrobat Reader 7.0. - Stv. nasl. s naljepnice diska. - CD-ROM je priližen knjjizi: Disko generacija. - Publikacija u formatu PDF; sadrži 51 str.
316.728-053.6(497.5)
HK07-01719

MALENICA, Zoran
Ogledi o hrvatskom društvu : prilog sociologiji hrvatskog društva / Zoran Malenica. - Zagreb : Golden marketing - Tehnička knjiga, 2007. (Zagreb : Profil). - 247 str. : ilustr., graf. prikazi ; 24 cm.
Slika autora i bilješka o njemu: str. 247. - Bibliografija: str. 237-242 ; bibliografske bilješke uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 9789532123166
316.3(497.5)
316.42(497.5)
HK07-01720

MANNHEIM, Karl
Ideologija i utopija / Karl Mannheim ; [prijevod Kiril Miladinov]. - Zagreb : Naklada Jesenski i Turk : Hrvatsko sociološko društvo, 2007. (Čakovec : "Zrinski"). - 398 str. ; 21 cm. - (Sociološka biblioteka / Naklada Jesenski i Turk)
Izv. stv. nasl.: Ideologie und Utopie. - Bibliografija djela K. Mannheima: str. [337]-340; bibliografija: str. 341-393; bibliografske bilješke uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 9789532222708 (Naklada Jesenski i Turk)
316.75
HK07-01721

MARMOT, Michael
Sindrom statusa : kako društveni položaj utječe na naše zdravlje i dugovječnost / Michael Marmot ; [preveo s engleskoga Nebojša Buđanovac]. - 1. izd. - Zagreb : Algoritam, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 359 str. : graf. prikazi ; 23 cm. - (Biblioteka Facta)
Prijevod djela: The status syndrome. - Nakl. 1000 primj. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu. - Bilješke: str. 303-316. - Bibliografija: str. 317-334. - Predmetno i imensko kazalo.
ISBN 9789532203530
316.66:61
61:316
HK07-01722

MLADI: problem ili resurs / urednici Vlasta Ilišin i Furio Radin. - Zagreb : Institut za društvena istraživanja, 2007. (Zagreb : DeVeDe). - 333 str. : graf. prikazi ; 23 cm. - (Biblioteka Znanost i društvo)
Zastupljeni autori: Vlasta Ilišin, Furio Radin, Dunja Potočnik, Helena Štimac Radin, Dejana Bouillet. - Bilješke o autorima: str. 333. - Bibliografija uz svaki rad. - Summary.
ISBN 9789536218349
316.66-053.6(497.5)(082)
HK07-01723

NISBET, Robert
Sociološka tradicija / Robert A. Nisbet ; s engleskoga prevela Tamara Puhovski. - Zagreb : Golden marketing - Tehnička knjiga, 2007. ([Zagreb] : Stublić Impex). - 370 str. ; 24 cm.
Prijevod djela: Sociology tradition. - Bibliografija: str. 361-363 ; bibliografske bilješke uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 9789532121902
316.2(091)
HK07-01724

OČEVA država - majčin sin = Vaterstaat - Muttersohn : [izložba : Muzej grada Rijeke, 12. lipnja-17. kolovoza 2007.] / [prijevod na njemački Igor Simonić, prijevod s njemačkoga Ira Stanić, Nikolina Palašić, Sanja Mihelić Goglia ; urednici kataloga Gerhard M. Dienes, Ervin Dubrović, Gernot Kocher]. - Rijeka : Muzej grada Rijeke ; Graz : Pokrajinski muzej Joanneum Graz : Sveučilište Karl Franzens, 2007. (Rijeka : Zambelli). - 231 str : ilustr. (djelomice u bojama) ; 32 cm.
Zastupljeni autori: Gerhard M. Dienes, Ervin Dubrović, Gernot Kocher, Gottfried Heuer, Ralf Rother, Thomas Muehlbacher, Christian Rachhiesl, Tonko Maroević, Mladen Urem. - Tekst usporedo na hrv. i njem. jeziku. - Str. 4-5: Predgovor ; Vorwort / Ervin Dubrović. - Sadržaj s nasl. str.: Paradigmatski sukob - Hans i Otto Gross između kaznenih kolonija i otoka ljubavi = Hans und Otto Gross im Spannungsfeld zwischen Strafkolonien und Inseln der Liebe: Ein Paradigmenkonflikt ; Hans Gross i nasljednici na Pravnom fakultetu Karl Franzens Univerzitaet u Grazu = Hans Gross und seine Erben an der Rectswissenschaftlichen Fakultaet der Karl-Franzens-Univesitaet Graz ; Polićevi u svjetlu Kamovljeva prkosa ocu i priča o dvojici riječkih "patrijarha" = Die Familie Polić im Lichte von Kamovs Trotz gegenueber dem Vater und die Geschichte von zwei "Patriarchen" aus Rijeka. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789536587391
316.482.051.63"18/19"(083.824)
159.964.2-05 Gross, O.(083.824)
343.9-05 Gross, H. (083.824)
HK07-01725

PAIĆ, Žarko
Vrtoglavica u modi : prema vizualnoj semiotici tijela / Žarko Paić. - Zagreb : Altagama, 2007. (Zagreb : Studio Moderna). - 286 str., [8] listova s tablama u bojama ; 21 cm. - (Biblioteka Modus)
Bilješka o autoru: str. 285-286. - Bibliografija: str. 270-279. - Imensko kazalo.
ISBN 9789536934300
316.728:391
391:316
HK07-01726

POLŠEK, Darko
Svjetsko carstvo i njegovi neprijatelji / Darko Polšek ; [fotografije Boris Cvjetanović]. - Zagreb : Naklada Jesenski i Turk, 2007. (Čakovec : "Zrinski"). - 195 str. : ilustr. ; 18 cm.
Bilješka o autoru na omotu.
ISBN 9789532222548
316.32(0:82-4)
1:32](0:82-4)
321.01(0:82-4)
HK07-01727

SKLEDAR, Nikola
Znanost o društvu : osnovni pojmovi i razvoj / Nikola Skledar, Josip Kregar. - 4. nepromijenjeno izd. - Zaprešić : Visoka škola za poslovanje i upravljanje s pravom javnosti "Baltazar Krčelić", 2007. ([Zagreb] : Intergrafika). - 229 str. ; 24 cm.
Nakl. 500 primj. - Bilješke o autorima na omotu. - Bibliografija: str. 225. - Imensko kazalo.
ISBN 9539653916
316.1(075.8)
HK07-01728

ŠIBER, Ivan
Političko ponašanje : istraživanja hrvatskog društva / Ivan Šiber. - Zagreb : Politička kultura, 2007. (Zagreb : Kastmiler). - 279 str. : graf. prikazi ; 24 cm. - (Biblioteka Universitas)
Bibliografija: str. 267-275 ; bibliografske bilješke uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 9532580042
316.6:32](497.5)
159.922.2:32](497.5)
HK07-01729

UVOD u sociologiju / Josip Kregar...[et al.]. - Zagreb : Sveučilište u Zagrebu, Pravni fakultet, 2007. (Zagreb : Sveučilišna tiskara). - XV, 392 str. ; 24 cm. - (Udžbenici Pravnog fakulteta u Zagrebu = Manualia Facultatis iuridicae Zagrabiensis)
Ostali zastupljeni autori: Duško Sekulić, Slaven Ravlić, Ksenija Grubišić. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789532700138
316(075.8)
HK07-01730

ZGRABLJIĆ Rotar, Nada
Radio : mit i informacija, dijalog i demokracija / Nada Zgrabljić Rotar. - Zagreb : Golden marketing - Tehnička knjiga, 2007. (Zagreb : Profil). - 263 str. ; 25 cm. - (Udžbenici Sveučilišta u Zadru = Manualia Universitatis studiorum Iadertina)
Pojmovnik: str. 251-254. - Bibliografija: 255-260; bibliografske bilješke uz tekst. - Abstract. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789532121865
316.774:654.195(075.8)
HK07-01731

ŽENE i politika : klasne razlike u feminizmu : dokumentacija : seminar, 17-19. 05. 2007. = Women and politics : class differences in feminism : documentation : may, 17-19, 2007. / [urednica Kaja Ocvirek-Krušić]. - Zagreb : Ženska infoteka, 2007. ([s. l. : s. n.]). - 263 str. ; 21 cm.
Tekst na hrv. i engl. jeziku. - Zastupljeni autori: Veronica Schild, Tea Hvala, Lidija Vasiljević, Danijela Majstorović, Omer Caha. - Bilješke o autorima. str. 123-125 ; 255-258. - Bibliografija iza svakog poglavlja ; bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789536860333
316.66-055.2(063)
HK07-01732

ŽEPIĆ, Božo
Sociologija / Božo Žepić. - Zagreb : Hrvatska sveučilišna naklada, 2007. (Metković Tiskara Plećaš). - 438 str. ; 25 cm.
Nakl. 1100 primj. - Bilješke: str. 417-430. - Autorova slika i bilješka o njemu: str. 437-438. - Bibliografija: str. 431-435.
ISBN 9789531691635 (Hrvatska sveučilišna naklada)
316(075.8)
HK07-01733

Vidi br.: HK07-01711

Vidi br.: HK07-01973

Vidi br.: HK07-02538

Vidi br.: HK07-01963

Vidi br.: HK07-01696

Vidi br.: HK07-01710

Vidi br.: HK07-03076

Vidi br.: HK07-01778

Vidi br.: HK07-01745

Vidi br.: HK07-01717

Vidi br.: HK07-01661

Vidi br.: HK07-01702

Vidi br.: HK07-01702

Vidi br.: HK07-01345

Vidi br.: HK07-01689

Vidi br.: HK07-01688

Vidi br.: HK07-01450

Vidi br.: HK07-01966

Vidi br.: HK07-01720

32   Politika

BEKAVAC-PIVO, Ivan
Izmišljeni Tuđman : o lažima, krivotvorinama i namjerama Hudelistove "biografije" prvoga hrvatskog predsjednika / Ivan Bekavac. - Zagreb : P.I.P., 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 234 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Obračun s njima)
Autorova slika i bilješka o njemu: str. [235]. - Bibliografske bilješke uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 9789536308675
32-05 Tuđman, F.(049.2)
HK07-01734

BIŠČEVIĆ, Hido
Razglednice iz tjeskobe : susreti, slike, sjećanja / Hido Biščević. - Zagreb : Golden marketing - Tehnička knjiga, 2007. (Zagrebg : Grafički zavod Hrvatske). - 244 str. : ilustr. u bojama ; 25 cm.
Str. [5]-8: Oko svjedoka u oku ciklona / Tonko Maroević.
ISBN 9789532123272
32-05 Biščević, H.
32(100)(0:82-92)
HK07-01735

BLAGONIĆ, Sandi
Kad Hrvati marširaju / Sandi Blagonić. - Zagreb : Naklada Jesenski i Turk, 2007. (Čakovec : "Zrinski"). - 203 str. : ilustr. ; 20 cm. - (Cafe noir biblioteka)
Autorova slika i bilješka o njemu na omotu.
ISBN 9789532222791
32(497.5)"2003/2007"(046)
HK07-01736

BORIĆ, Gojko
Hrvat izvan domovine : sjećanja političkog emigranta / Gojko Borić. - Zagreb : Naklada Pavičić, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 234 str. : ilustr. ; 21 cm. - (Hrvatski panoptikum : biblioteka memoara, dnevnika, ispovijedi)
Autorova slika i bilješka o njemu: str. [233]-234. - Imensko kazalo.
ISBN 9789536308743
32-05 Borić, G.
HK07-01737

BOROVČAK, Damir
Voliš li Hrvatsku? : neka putopisna i nacionalna pitanja / [tekst i fotografije] Damir Borovčak. - 1. izd. - Zagreb : vlast. nakl., 2007. (Donja Lomnica : Ekološki glasnik). - 231 str. : ilustr. u bojama, zemljop. crtež ; 24 cm.
Slika autora i bilješka o njemu: str. 212-214. - Bibliografija: str. 217-218. - Imensko kazalo ; Kazalo zemljopisnih naziva.
ISBN 9789539576804
32(497.5)
HK07-01738

ĐURIĆ, Tomislav
Dragutin Gjurić - životnim putem Hrvatske / Tomislav Đurić. - Samobor : Meridijani, 2007. (Koprivnica : Bogadigrafika). - 143 str. : ilustr., faks. ; 24 cm.
Autorova slika i bilješka o njemu: str. 138-139. - Bibliografija radova Dragutina Gjurića: str. 136; bibliografija: str. 137 i uz tekst.
ISBN 9789532390667
32-05 Gjurić, D.
323.281(497.5)"1945"
HK07-01739

HAFFNER, Sebastian
Bilješke o Hitleru / Sebastian Haffner ; prevela Žaklina Šurković. - Zagreb : Zagrebačka naklada ; Udruga građana Orion, 2007. (Zagreb : DeVeDe). - 239 str. ; 18 cm. - (Biblioteka Feniks)
Prijevod djela: Anmerkungen zu Hitler. - Slika autora i bilješka o njemu: str. 239.
ISBN 9789532520286 (Zagrebačka naklada)
32-05 Hitler, A.
HK07-01740

IZLAZAK iz množine? : stanje hrvatske političke znanosti / urednik Mirjana Kasapović. - Zagreb : Fakultet političkih znanosti, 2007. (Čakovec : "Zrinski"). - II, 420 str. : ilustr. ; 21 cm. - (Biblioteka Politička misao. Hrvatska politologija ; knj. 16)
Zastupljeni autori: Mirjana Kasapović, Tonči Kursar, Ivan Grdešić, Vlatko Cvrtila, Nenad Zakošek, Zdravko Petak, Damir Grubiša, Berto Šalaj, Tihomir Cipek, Ana Petek, Krešimir Petković. - Bilješka o autorima: str. 403-405. - Bibliografija uz svaki rad. - Imensko kazalo.
ISBN 9789536457465
32.01(497.5)
HK07-01741

JELČIĆ, Dubravko
Tuđmanove tri sekunde / Dubravko Jelčić, Josip Pečarić. - 2. prošireno izd. - Zagreb : vlast. nakl., 2007. (Zagreb : Element). - 223 str. ; 21 cm.
ISBN 9789537575007 (J. Pečarić)
32-05 Tuđman, F.
HK07-01742

PEČARIĆ, Josip E.
Za hrvatske vrednote / Josip Pečarić. - Zagreb : vlast. nakl., 2007. (Zagreb : Element). - 232 str. ; 21 cm.
Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789539888792
32(497.5)"199/200"
HK07-01743

PETERS, B. Guy
Institucionalna teorija u političkoj znanosti : novi institucionalizam / B. Guy Peters ; preveo Davor Stipetić. - Zagreb : Fakultet političkih znanosti, 2007. (Čakovec : "Zrinski"). - 223 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Politička misao ; sv. 58)
Prijevod djela: Institutional theory in political science. - Bilješka o autoru na omotu. - Bibliografija: str. 171-201. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789536457472
32.01
HK07-01744

PREPORUKA REC(2003)3 Odbora ministara državama članicama o uravnoteženoj participaciji žena i muškaraca u političkom i javnom odlučivanju / Vijeće Europe ; [urednica Helena Štimac Radin ; prevele Ivona Menđeš, Snježana Britvec]. - Zagreb : Vlada RH, Ured za ravnopravnost spolova, 2007. (Zagreb : Publika). - 60 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Ona)
Prijevod djela: Council of Europe: Recommendation Rec(2003) of the Committee of Ministers to member states on balanced participation of women and men in political and public decision making explanatory memorandum. - Nakl. 1000 primj. - Bilješke: str. 56-59.
ISBN 9789539986290
32:316.66-055.2](4)
316.66-055.2:32](4)
342.7-055.2(4)
323.2(4)
HK07-01745

RAVLIĆ, Slaven
Eponimi u znanosti i politici : prilozi sociologiji političke eponimizacije / Slaven Ravlić. - Zagreb : Naklada Jesenski i Turk : Hrvatsko sociološko društvo, 2007. (Čakovec : "Zrinski"). - 110 str. ; 21 cm. - (Sociološka biblioteka / Naklada Jesenski i Turk)
Bilješka o autoru na omotu. - Bilješke: str. 91-99. - Bibliografija: str. 101-104. - Imensko kazalo.
ISBN 9789536552580 (Hrvatsko sociološko društvo)
32:81'373.4
HK07-01746

SCHMITT, Carl
Politički spisi / Carl Schmitt ; izabrali i preveli Mirjana Kasapović, Nenad Zakošek ; pogovor Nenad Zakošek. - Zagreb : Politička kultura, 2007. (Zagreb : Kastmiler). - 199 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Minerva)
Prijevodi djela: 1. Die geistesgeschichtliche Lage des heutigen Parlamentarismus ; 2. Roemischer Katholisizmus und politische Form ; 3. Der Begriff des Politischen ; 4. Staat Bewegung, Volk ; 5. Theorie des Partisanen. - Pogovor: str. [180]-193. - Bibliografija djela C. Schmitta: str. 194-198; bibliografija o C. Schmittu: str. 199 str. ; bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789532580167
32.01
321.01
HK07-01747

SCHWARTZ, Mladen
Mladen Schwartz o Anti Starčeviću : nepoznato i neobično o Staromu : s otvorenim pismom Mladena Schwartza hrvatskom narodu / Mladen Schwartz ; priredila i izdala, te pogovorom popratila Ana Lučić. - Zagreb : Iuvenalis samizdat [i. e. vlast. nakl.], 2007. (Zagreb : Kustoš). - 142 str. ; 21 cm. - (Knjižnica Sabrana djela Mladena Schwartza ; sv. 6)
Autorova slika na omotu. - Mladen Schwartz: str. 139-140.
ISBN 9789539818140
32-05 Starčević, A.
HK07-01748

ŠENTIJA, Josip
Jedna hrvatska sudbina : priča o Vjekoslavu Prpiću ispričana njim samim na kraju puta / Josip Šentija. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 290 str. : ilustr. ; 21 cm. - (Biblioteka Glose ; knj. 2)
Imensko kazalo.
ISBN 978953614789
32-05 Prpić, V.
HK07-01749

ŠPADIJER, Marko
Crnogorska raskršća : izbor tekstova objavljenih u periodu 1987. - 2007. / Marko Špadijer. - Zagreb : Nacionalna zajednica Crnogoraca Hrvatske : Matica crnogorska, 2007. (Zagreb : Skaner studio). - 357 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Svjedočanstva vremena ; knj. 1)
Nakl. 700 primj.
ISBN 9789537239138
32(497.16)"1987/2007"(046)
HK07-01750

TOMAC, Zdravko
Moj obračun s KGB-om : KomunizmomGlobalizmomBezboštvom : Tomac protiv Tomca / Zdravko Tomac. - Zagreb : Detecta, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 250 str. ; 23 cm. - (Biblioteka Tragom istine)
Autorova slika na omotu.
ISBN 9789537476014
32(497.5)(0:82-94)
HK07-01751

TUĐEN, Branko
S političarima u četiri oka : dnevničke bilješke glavnog urednika / Branko Tuđen. - Zagreb : Naklada Ljevak, 2007. (Sv. Ivan Zelina : Tiskara Zelina). - 157 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Posebna izdanja / Naklada Ljevak)
Bilješka o autoru: str. 157.
ISBN 9789531788205
32(497.5)"1990/2000"
323(497.1)"1980/1990"
070.42 Tuđen, B.
HK07-01752

VIRO, Dušan
Slobodan Milošević - anatomija zločina / Dušan Viro. - Zagreb : Profil international, 2007. (Zagreb : Profil). - 717 str. [40] str. s tablama : ilustr. (pretežno u bojama) ; 24 cm.
Bilješke uz tekst. - Bibliografija: str. [695]-700. - Imensko kazalo.
ISBN 9789531205597
32-051Milošević, S.
HK07-01753

Vidi br.: HK07-01694

Vidi br.: HK07-01761

Vidi br.: HK07-01707

Vidi br.: HK07-01382

Vidi br.: HK07-01756

Vidi br.: HK07-03999

Vidi br.: HK07-03994

Vidi br.: HK07-03132

Vidi br.: HK07-01735

Vidi br.: HK07-03968

Vidi br.: HK07-03968

Vidi br.: HK07-01792

321   Oblici političke organizacije. Država kao politička vlast

DRAGUN, Tomislav
Carla del Ponte: Bijeg od istine : (na prvi pogled fantastika) / Tomislav Dragun ; [prijevod na engleski Tatjana Mandić]. - Zagreb : Poslovna savjetovanja Dragun, 2007. ([s. l.] : www.lulu.com). - 641 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Biblioteka Pogledi iz Gornjih Draguna ; knj. 4)
Nasl. str. prištampanog engl. teksta: Carla del Ponte: Escape from the truth : (at first look like fantastic fiction).
ISBN 9789539575548
321.013(497.1)"199"
321.011(497.5)"199"
HK07-01754

KNEŽEVIĆ, Radule
Načelo slobode i politički poredak : politologijski ogledi o liberalizmu, totalitarizmu i demokraciji / Radule Knežević. - Zagreb : Politička kultura, 2007. (Zagreb : Kastmiler). - 181 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Humanitas)
Bibliografska bilješka: str. 181 ; bibliografija iza svakog poglavlja ; bibliografske bilješke uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 9789532580181
321.64
321.7
329.12
HK07-01755

MIHALJEVIĆ, Nikica, književni kritičar
Bijeda malenih : odgovornost hrvatskih inteligenata za ratove 1991.-1995. na tlu bivše Jugoslavije i za ovo što imamo danas / Nikica Mihaljević. - Zagreb : Euroknjiga, cop. 2007. (Zagreb : Grafomark). - 231 str. ; 23 cm. - (Biblioteka Svjedoci vremena / Euroknjiga)
Bilješka o autoru: str. [232]. - Imensko kazalo.
ISBN 9789537099245
321.64(497.5)"1990/1995"
32:008](497.5)"1918/1995"
HK07-01756

PAŽANIN, Ante, profesor filozofije
Fenomenologija političkog svijeta / Ante Pažanin. - Zagreb : Politička kultura, 2007. (Zagreb : Kastmiler). - 170 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Universitas)
Bibliografija: str. 167-170 ; bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789532580129
321.01
1:32
HK07-01757

VUJIĆ, Jure, pravnik
Intelektualni terorizam : heretički brevijar / Jure Vujić. - Zagreb : Z. Hasanbegović, 2007. (Zagreb : ITG - digitalni tisak). - 354 str. ; 20 cm.
Bilješka o autoru: str. 354. - Bibliografija: str. 341-353 i uz tekst.
ISBN 9789539969835
321.01
1:32
342.727
HK07-01758

Vidi br.: HK07-01762

Vidi br.: HK07-01755

Vidi br.: HK07-01754

Vidi br.: HK07-01714

Vidi br.: HK07-01717

Vidi br.: HK07-01633

Vidi br.: HK07-01727

Vidi br.: HK07-01443

Vidi br.: HK07-01747

Vidi br.: HK07-03217

322   Odnosi između države i Crkve

NORRIS, Pippa
Sveto i svjetovno : religija i politika u svijetu / Pippa Norris i Ronald Inglehart ; preveo Srđan Dvornik ; pogovor Duško Sekulić. - Zagreb : Politička kultura, 2007. (Zagreb : Kastmiler). - 300 str. : graf. prikazi, zemljop. crteži ; 24 cm. - (Biblioteka Minerva)
Prijevod djela: Sacred and secular. - Inglehartova teorija pomaka prema posmodernizmu: str. [272]-299. - Bibliografija: str. 299-300 ; bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9532580077
322(100)
261.7(100)
HK07-01759

Vidi br.: HK07-01610

Vidi br.: HK07-01629

Vidi br.: HK07-01533

323   Unutarnja politika

BRUNOVIĆ, Kazimir
Te crne ptice istine : kako sam pridonio rušenju Rankovića / Kazimir Brunović. - Zagreb : Misl, 2007. (Zagreb : Vedograf). - 110 str. : ilustr. ; 21 cm. - (Biblioteka Politea; knj. 3)
Nakl. 300 primj. - Autobiografski pogovor: str. 107-110.
ISBN 9789536306473
323.1(497.1)"1965/1966"(0:82-94)
HK07-01760

CILIGA, Ante, političar
U zemlji velike laži / Ante Ciliga ; s francuskoga preveo Predrag Raos. - Zagreb : Naklada Ceres, 2007-. - sv. ; 23 cm.
Prijevod djela: Dix ans aux pays du mensonge deconcertant.
323.281(47)"1928/1932"
32-05 Ciliga, A.

Knj. 1. - 2007. ([s. l. : s. n.]). - 398 str. - (Biblioteka Žarište ; knj. 4)
Prijevod djela: Au pays du grand mensonge. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu. - Pogovor Zlatka Tomičića: str. 361-368. - Str. 369-395: Sam, Europom dvadesetog stoljeća / Mladen Hanzlovski.
ISBN 9789532670110

HK07-01761

GRABOVAC, Viktor Vito
Vrijeme stvaranja Hrvatske : Imotska krajina 1990-1995 / [tekst i fotografije] Viktor Vito Grabovac : [fotografije Vladislav Perić, Mladen Vuković]. - Proložac : Martica Hrvatska, Ogranak Imotski, 2007. (Split : MAJUMI). - 151 str. : ilustr. ; 25 cm. - (Izdanja Matice Hrvatske-Ogranak Imotski. Niz povijesnih izdanja ; knj. 1)
Nakl. 400 primj. - Slika autora i bilješka o njemu: str. 151.
ISBN 9789539635662
323.1(497.5-3) Imotska krajina "199"
321.013(497.5)"199"
HK07-01762

GRAĐANI kao partneri : OECD- ov priručnik o informiranju, konzultiranju i participiranju javnosti u kreiranju provedbene politike / sastavio Marc Gramberger ; [prevele Ana Milić, Nina Rogers]. - Zagreb : Oksimoron, 2007. (Zagreb : Denona). - 112 str. : ilustr. ; 24 cm.
Prijevod djela: Citizens as Partners: OECD handbook on information, consultation and public participation in policy-making.
ISBN 9789539959218
323.21(035)
HK07-01763

HRVATSKA i Zapadni Balkan : rasprave o suverenitetu, nacionalnom identitetu i vanjskoj politici / [urednici Miroslav Tuđman, Mate Ljubičić]. - Zagreb : UHIP, 2007. ([Sv. Ivan Zelina : Tiskara Zelina). - 290 str. ; 23 cm.
Zastupljeni autori: Franjo Tuđman, Miroslav Tuđman, Milan Ramljak, Ljerka Mintas, Davor Domazet-Lošo, Đuro Njavro, Zoran Stiperski, Josip Pečarić, Kuzma Kovačić, Hrvoje Hitrec, Josip Jović, Božo Žepić, Zdravko Tomac, Mate Ljubičić. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789539561718
323.1(=163.42)(049.2)(082)
327.39(497.5:4-67 EU)(049.2)(082)
HK07-01764

JANDRIĆ, Berislav
Kontroverze iz suvremene hrvatske povijesti II : osobe i događaji koji su obilježili hrvatsku povijest nakon Drugoga svjetskog rata / Berislav Jandrić. - Zagreb : Srednja Europa, 2007. (Zagreb : Ibis-grafika). - XI, 526 str. ; 25 cm.
Autorova slika. - Bibliografija: str. [508]-516; bibliografske bilješke uz tekst. - Zusammenfassung ; Summary. - Imensko kazalo.
ISBN 9789536979509
323(497.5)"1945/1970"
HK07-01765

KALOGJERA, Dušan
Izrečeno i napisano s potpisom / Dušan Kalogjera. - Korčula : Tiskara Pavleković, 2007. ([Korčula] : Tiskara Pavleković). - 357 str. : ilustr. ; 25 cm.
Nakl. 500 primj.
ISBN 9789539791429
323(497.5)"197/200"(046)
HK07-01766

KURIC, Andrija
15 rokov Zvazu Slovakov v Chorvatskej Republike Zvazu Slovakov v Chorvatskej Republike : "Slovaci v Horvatsku včera, dnes, zajtra" = 15 godina Saveza Slovaka u Republici Hrvatskoj : "Slovaci u Hrvatskoj jučer, danas, sutra" / Andrija Kuric i Branka Baksa ; [prijevod, prehklad Boženka Dasović]. - Našice : Savez Slovaka u RH, 2007. (Osijek : Grafika). - 194 str. : ilustr. (djelomice u bojama) ; 25 cm.
Tekst na hrv. i slovač. jeziku. - Nakl. 400 primj. - Bibliografija: str. 6.
ISBN 9789537277100 (pogrešan)
323.15(497.5=162.4)(091)
HK07-01767

MAXWELL, Stanley
Čovjek kojega nisu mogli ubiti : nesvakidašnja priča o vjeri i hrabrosti za vrijeme kulturne revolucije u Kini / Stanley Maxwell ; [prijevod Nevenka Balanesković]. - Zagreb : Znaci vremena, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 237 str. ; 20 cm.
Prijevod djela: The man who couldn't be killed.
ISBN 9789531831345
323.28(510)"196/197"(0:82-3)
94(510)"196/197"(0:82-3)
HK07-01768

NACIJA i nacionalizam u hrvatskoj povijesnoj tradiciji : zbornik radova / priredili Tihomir Cipek, Josip Vrandečić. - Zagreb : Alinea, 2007. (Zagreb : Grafocentar). - 304 str. ; 23 cm. - (Biblioteka Povijest / Alinea ; kolo 1, knj. 5)
Zastupljeni autori: Tihomir Cipek, Nikša Stančić, Piotr Žurek, Konrad Clewing, Dinko Šokčević, Josip Vrandečić, Marko Trogrlić, Aleksandar Jakir, Nevio Šetić, Darko Dukovski, Livia Kardum, Branka Boban, Karl Kaser, Ivo Rendić-Miočević, Višeslav Aralica. - Bibliografske bilješke uz tekst. - Summaries.
ISBN 9789531801522
323.13(497.5)"18/20"(082)
HK07-01769

POPOVIĆ, Dušan J.
Cincari / Dušan J. Popović ; [prevoditelj Dragutin Hlad]. - Zagreb : Misl, 2007. (Zagreb : Vedograf). - 244 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Societas / Misl ; knj. 4)
Prijevod djela: O Cincarima. - Nakl. 400 primj. - Bio-bibliografska bilješka o autoru: str. [1]. - Bibliografske bilješke uz tekst. - Imensko i predmetno kazalo i kazalo zemljop. naziva.
ISBN 9789536306671
323.15(497=135)
HK07-01770

PUPOVAC, Milorad
Srbi u Hrvatskoj 2007. = Serbs in Croatia 2007 / [priredili Milorad Pupovac, Saša Milošević ; fotografije Nenad Jovanović, Paulina Lazić]. - Zagreb : Vijeće srpske nacionalne manjine grada Zagreba, 2007. ([s. l.] : Parko). - 63 str. : ilustr. u bojama ; 21 cm.
Podatak o autorima preuzet sa str. [2]. - Tekst na hrv., srb. i engl. jeziku. - Lat. i ćir. - Tekst i na unut. str. om. listova. - Nakl. 4000 primj.
ISBN 9789537442033
323.15(497.5=163.41)"2007"
HK07-01771

RUMBAK, Ivan
Strategija obrazovanja Roma u Republici Hrvatskoj / napisao, pripremio i uredio Ivan Rumbak. - 1. izd. - Zagreb : Humanitarna organizacija Svjetska Organizacija Roma u Hrvatskoj, 2007. (Zagreb : Landex). - 300 str. ; 21 cm.
Nakl. 3000 primj. - Autorova slika i bilješka o njemu: str. 294-297.
ISBN 9789539935731
323.15(497.5=214.58)
HK07-01772

SJEĆANJA na Hrvatsko proljeće vinkovačkog kraja : (zbornik radova) / [glavni urednik Marijan Rubić]. - Vinkovci : Privlačica, 2007. (Osijek : Gradska tiskara). - 196 str. : ilustr. (djelomice u bojama) ; 30 cm. - (Niz Monografije / Privlačica ; knj. 14)
Popis kratica: str. 167-168.
ISBN 9789531562973
323.1(497.5 Vinkovci)"1971"(082)
323.1(497.1=163.42)"1971"(082)
HK07-01773

SPADONI, Slavko
Krvavi žal : sjećanja golootočkog uznika / Slavko Spadoni ; uredio Darko Deković ; [crteži Anamarija Starčević]. - Rijeka : Matica hrvatska, Ogranak, 2007. (Zagreb : Denona). - 144 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Niz Posebna izdanja / Matica hrvatska, Ogranak u Rijeci ; 7)
Nakl. 500 primj. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu. - Str. 5-6: Predgovor / Darko Deković. - Imensko kazalo.
ISBN 9789536035243
323.281(497.1)"1949/1954"(0:82-94)
343.819.7(497.1)(210.7 Goli otok)"194/195"
929 Spadoni, S.
HK07-01774

URLI Rino, Marijan
Na kavi s predsjednikom / Marijan Urli Rino. - Bjelovar : Čvor, 2007. (Bjelovar : Čvor). - 73 str. ; 21 cm. - (Čvorova biblioteka ; knj. 13)
ISBN 9789536254903
323(497.5)
(497.5)
"200"
(0:82-92)
HK07-01775

Vidi br.: HK07-01773

Vidi br.: HK07-01752

Vidi br.: HK07-01944

Vidi br.: HK07-04032

Vidi br.: HK07-03909

Vidi br.: HK07-01739

Vidi br.: HK07-01745

Vidi br.: HK07-01883

Vidi br.: HK07-01883

Vidi br.: HK07-01961

Vidi br.: HK07-01938

327   Međunarodni politički odnosi. Vanjska politika

BRATSTVO i jedinstvo - suživot / urednik Tomislav Badovinac. - Zagreb : Savez društava "Josip Broz Tito" Hrvatske, 2007. (Zagreb : Tiskara "Brankograf"). - 120 str. : graf. prikaz ; 17 cm. - (Znanstvena biblioteka / Savez društava "Josip Broz Tito" ; sv. 1)
Ilustr. na unut. str. 1. om. lista. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789539959515
327.33(063)
HK07-01776

CHOLLET, Derek
Tajna povijest Daytona : američka diplomacija i mirovni proces u Bosni i Hercegovini 1995. / Derek Chollet ; s engleskoga preveo Zoran Bošnjak. - Zagreb : Golden marketing - Tehnička knjiga, 2007. (Zagreb : Kastmiler). - 423 str. ; 24 cm.
Prijevod djela: The secret history of Dayton. - Bilješka o autoru: str. 423. - Bibliografske bilješke uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 9789532123012
327.82(73:497.6)"1995"
HK07-01777

CROATIAN youth and European integration / editor Vlasta Ilišin ; [translation from Croatian Ivona Mendeš]. - Zagreb : Institute for Social Research, 2007. (Zagreb : DeVeDe). - 317 str. ; 24 cm. - (Edition Science and society ; 22)
Prijevod djela: Mladi Hrvatske i europska integracija. - Zastupljeni autori: Vlasta Ilišin, Damir Grubiša, Dunja Potočnik, Furio Radin, Ivona Mendeš. - Nakl. 400 primj. - Bibliografija uz svako poglavlje.
ISBN 9789536218318
327.39(4-67 EU:497.5)(082)
316.644-053.6:327(497.5:4-67 EU)(082)
HK07-01778

CURTIS, Mark
Ljudi za odstrel : kako Velika Britanija tajno krši ljudska prava / Mark Curtis ; s engleskoga prevela Sanja Stojić. - Zagreb : Detecta, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 418 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Armagedon)
Prijevod djela: Unpeople. - Slika autora i bilješka o njemu: str. [419]. - Imensko kazalo.
ISBN 9789537476038
327(410)"2003/2006"
342.7(410)
327(410:567)"2003"
HK07-01779

DEKANIĆ, Igor
Nafta - blagoslov ili prokletstvo : izvori energije, globalizacija i terorizam / Igor Dekanić. - Zagreb : Golden marketing - Tehnička knjiga, 2007. (Zagreb : Kastmiler). - 429 str. : ilustr., graf., prikazi, zemljop. crteži ; 24 cm.
Slika autora i bilješka o njemu: str. 429. - Bibliografija: str. 409-416 ; bibliografske bilješke uz tekst. - Predmetno i imensko kazalo. - Summary.
ISBN 9789532123173
327:665.6]"19"
665.6:33](091)
HK07-01780

FEL'ŠTINSKIJ, Jurij Georgievič
Sakaćenje Rusije : teroristička djela, otmice i naručena ubojstva u organizaciji Savezne sigurnosne službe Ruske Federacije : [tajni plan vraćanja KGB-ova terora] / Jurij Felštinski, Aleksandar Litvinenko ; [prevela s engleskoga Gordana Demšer]. - Zagreb : Znanje, 2007. (Zagreb : Tiskara Znanje). - 283 str. ; 25 cm.
Prijevod djela: Blowing up Russia. - Podnasl. preuzet s omota. - Str. 7-10: Predgovor / Pavle Kalinić. - Kratice: str. 277-279.
ISBN 9789531956833
327.84(470)"199/200"
355.40(470)"199/200"
HK07-01781

HRVATSKA - Rusija = Rossija - Horvatija 1992 - 2007 : zbornik članaka i dokumenata, posvećenih 15. godišnjici uspostave diplomatskih odnosa između Republike Hrvatske i Ruske Federacije = sbornik statej i dokumentov, posvjaščenn'yh 15-letiju ustanovlenija diplomatičeskih otnošenij meždu Rossijskoj Federaciej i Republikoj Horvatiej / [ruski prijevod Natalija Vidmarović, Denis Kuznedelev ; urednik Ivica Tomić]. - Zagreb : Ministarstvo vanjskih poslova i europskih integracija : Veleposlanstvo Ruske federacije u Republici Hrvatskoj, 2007. ([Zagreb] : Grafički zavod Hrvatske). - 55 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm.
Tekst usporedo na hrv. i rus. jeziku.
ISBN 9789537010805
327(497.5:470+571)"199/200"(082)
HK07-01782

LAPENDA, Stjepan
Diplomacija : načela i funkcije / Stjepan Lapenda. - Split : Redak, 2007. (Split : Redak). - 213 str. ; 25 cm.
Sadrži i: Bečka konvencija o diplomatskim odnosima ; Bečka konvencija o konzularnim odnosima. - Značajne međunarodne organizacije : službeni nazivi i akronimi: str. 200-210. - Bibliografija: str. 211-213.
ISBN 9789539919342
327.82
HK07-01783

MATKOVIĆ, Hrvoje
Designirani hrvatski kralj Tomislav II., vojvoda od Spoleta : povijest hrvatsko-talijanskih odnosa u prvoj polovici XX. stoljeća / Hrvoje Matković. - Zagreb : Naklada Pavičić, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 270 str : ilustr., zemljop. crteži ; 21 cm. - (Biblioteka hrvatske povijesti)
Slika autora i bilješka o njemu: str. [269]-270. - Bibliografija: str. [261]-262 i uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 9789536308736
327(497.5:450)"192/194"
HK07-01784

PIČULJAN, Zoran
Diplomacija kao državna služba / Zoran Pičuljan. - Zagreb : Društveno veleučilište, 2007. (Zagreb : Sveučilišna tiskara). - XIX, 245 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Suvremena javna uprava)
Kratice: str. 165. - Bilješka o autoru: str. 245. - Bibliografija: str. 159-163; bibliografske bilješke uz tekst. - Summary / prijevod Irena Habeš. - Predmetno kazalo ; Imensko kazalo.
ISBN 9789537083133
327.82
HK07-01785

PRISTUPANJE Republike Hrvatske Europskoj uniji : ograničenje suverenosti i afirmacija državnosti : okrugli stol održan 19. lipnja 2007. u palači HAZU u Zagrebu / uredio Jakša Barbić. - Zagreb : Hrvatska akademija znanosti i umjetnosti, 2007. ([Zagreb] : ZiB mladost). - 79 str. ; 24 cm. - (Modernizacija prava ; knj. 7)
Zastupljeni autori: Boris, Vujčić, Siniša Rodin, Damir Grubiša, Eugen Pusić, Davorin Rudolf, Zvonko Posavec, Tamara Ćapeta, Zoran Kurelić. - Na vrhu nasl. str.: Hrvatska akademija znanosti i umjetnosti, Znanstveno vijeće za državnu upravu, pravosuđe i vladavinu prava. - Nakl. 400 primj. - Bilješke uz tekst. - Bibliografija uz tekst.
ISBN 9789531547963
327.39(497.5:4-67 EU)(063)
HK07-01786

Vidi br.: HK07-01713

Vidi br.: HK07-01347

Vidi br.: HK07-01764

Vidi br.: HK07-01779

329   Političke stranke i pokreti

DEŽELJIN, Josip
Etiologija antifašizma / Josip Deželjin. - Rijeka : UABA : SABA PGŽ-a : Povijesno društvo Rijeka : "Adamić", 2007. (Zagreb : Denona). - 398 str. ; 25 cm.
Nakl. 750 primj. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu. - Tumač kratica: str. 383-384. - Bibliografija: str. 385-398 i uz tekst.
ISBN 9789532193329
329.13(497.5)"194"
HK07-01787

JAREB, Mario
Ustaško-domobranski pokret : od nastanka do travnja 1941. / Mario Jareb. - 2. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 665 str. : ilustr., faks. (djelomice u boji) ; 25 cm. - (Biblioteka XX. stoljeće / Školska knjiga)
Popis kratica: str. 606-608. - Bilješka o autoru: str. 649. - Bibliografija: str. 608-630 i uz tekst. - Summary. - Imensko kazalo ; Kazalo zemljop. naziva.
ISBN 9789530608177
329.18(497.5)"1929/1941"
94(497.5)"1929/1941"
HK07-01788

WARD, Colin
Anarhizam / Colin Ward ; [prijevod Dušan Janić]. - Zagreb : BTC Šahinpašić : Sarajevo : TKD Šahinpašić, 2007. (Sarajevo : Bemust). - 114 str. : ilustr. ; 18 cm. - (Biblioteka Kratak uvod; knj. 20)
Prijevod djela: Anarchism. - Nakl. 500 primj. - Bibliografija: str. 103-109. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789539572127
329.285
HK07-01789

Vidi br.: HK07-04044

Vidi br.: HK07-01755

33   Ekonomija. Ekonomske znanosti

BENDEKOVIĆ, Jadranko
Priprema i ocjena investicijskih projekata / Jadranko Bendeković i koautori. - Zagreb : Foip 1974, 2007. (Zagreb : Denona). - 442 str. ; 24 cm. - (Foip biblioteka)
Ostali zastupljeni autori: Dubravko Bendeković, Tomislav Brozović, Tomislav Jančin, Vladimir Lasić. - Bibliografija: str. 441-442. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789539577115
330.322
HK07-01790

KOGNITIVNI kapitalizam : znanje i financije u postfordističkom razdoblju / o Carlo Vercellone (ur.) ; preveo Srđan Rahelić ;stručna redaktura i pogovor Matko Meštrović. - Zagreb : Politička kultura, 2007. (Zagreb : Kastmiler). - 258 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Humanitas / Politička kultura)
Prijevod djela: Sommes-nous sortis du capitalisme industriel?. - Zastupljeni autori: Didier Lebert, Carlo Vercellone, Antonella Corsani, Genevieve Schmeder, Pascal Petit, Luc Soete, El MOuhoub Mouhoud, Pierre Dockes, Francois Chesnais, Claude Serfati, Jean-Claude Delaunay, Stefano Lucarelli, J. Mazza, Patrick Dieuaide, Jean-Marie Monnier, Andrea Fumagalli, Yann Moulier Boutang, Rene Passet, Bernard Paulre. - Bibliografija: str. [227]-250 ; bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 953258014X
330.342.14
HK07-01791

KVATERNIK, Eugen
Hrvatski glavničar ili Putokaz k narodnjoj obrtnosti a kroz ovu k narodnjemu blagostanju / Eugen Kvaternik ; [predgovor Vladimir Veselica]. - Zagreb : Ekonomski fakultet : Dom i svijet, 2007. (Zagreb : GIPA). - 155 str. : ilustr. ; 23 cm. - (Biblioteka Hrvatska ekonomska misao)
Fak. pretisak izd. iz 1863. - Portret autora. - Ekonomski ogledi i pogledi Eugena Kvaternika: str. [9]-54. - Bibliografija djela E. Kvaternika: str. 54-55; bibliografija o E. Kvaterniku: str. 55-57; bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789532380163 (Dom i svijet)
330.11(497.5)"18"(02.045)
94(497.5)-05 Kvaternik, E.:33
32-05 Kvaternik, E.:33
HK07-01792

LUPPI, Aldo
Hrvatsko-talijanski poslovni rječnik / Aldo Luppi, Anita Jernej. - 1. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - VIII, 629 str. ; 24 cm.
Na spor. nasl. str.: Dizionario commerciale croato-italiano.
ISBN 9789530406126
33(038)=163.42=131.1
65(038)=163.42=131.1
HK07-01793

OCJENA životnog standarda : Hrvatska : prvi dio: promicanje socijalne uključenosti i regionalne jednakosti : izvješće br. 37992 : [studija Svjetske banke]. - [Zagreb : Svjetska banka], 2007. ([s. l. : s. n.]). - XIX, 57 str. : zemljop. crteži, graf. prikazi u bojama ; 24 cm. - (Dokumenti Svjetske banke)
Na nasl. str.: Regija Europe i srednje Azije, Odjel za smanjenje siromaštva i ekonomsko upravljanje. - Podnasl. preuzet s omota. - Kratice i akronimi: str. III. - Bibliografija i bilješke uz tekst.
330.59(497.5)"200"
HK07-01794

PAVIĆ, Ivan, ekonomist
Mikroekonomija / Ivan Pavić, Đuro Benić, Iraj Hashi. - 2. izd. - Split : Ekonomski fakultet, 2007. (Split : Slobodna Dalmacija). - XII, 634 str. : graf. prikazi u bojama ; 27 cm. - (Udžbenici Sveučilišta u Splitu = Manualia Universitatis studiorum Spalatensis)
Slike autora i bilješke o njima: str. [2]. - Pojmovnik: str. 619-634.
ISBN 9789536024957
330.101.542(075.8)
HK07-01795

PRIRUČNIK za polaganje ispita za obavljanje poslova investicijskog savjetnika / [redakcija Silvije Orsag]. - Zagreb : HUFA [i. e.] Hrvatska udruga financijskih analitičara, 2007. ([s. l. : s. n.]). - XII, 718 str. : ilustr., graf. prikazi ; 28 cm.
Zastupljeni autori: Silvije Orsag, Branko Relić, Boško Šego, Ante Gašparović, Danimir Gulin, Donald Farrar, Ratko Bajakić, Marko Čižmek, Zdenko Prohaska, Igor Noršić, Janko Tintor, Ivan Santini. - Nakl. 50 primj. - Bibliografija uz svako poglavlje i uz tekst.
ISBN 9789539555816
330.322(035)
HK07-01796

VINSKI, Ivo
Uvod u analizu nacionalnog dohotka i bogatstva / Ivo Vinski ; [predgovor Dragomir Vojnić]. - Zagreb : Dom i svijet : Ekonomski fakultet Sveučilišta u Zagrebu, 2007. (Zagreb : Gipa). - 343 str. ; 23 cm. - (Biblioteka Hrvatska ekonomska misao)
Život i djelo Ive VInskog: str. [9]-41. - Bibliografija djela I. Vinskog: str. 41-44; bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789532380224 (Dom i svijet)
330.56.01
HK07-01797

Vidi br.: HK07-01686

331   Rad. Zapošljavanje. Organizacija rada. Sindikati

DRAGUN, Tomislav
Branitelji trebaju biti nositelji hrvatskog gospodarstva / Tomislav Dragun. - Udbina : Poslovna savjetovanja Dragun, [2007.] ([s. l.] : www.lulu.com]. - 263 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Regionalno gospodarstvo ; knj. 1)
Om. nasl. - Podatak o god. izdavanja preuzet iz CIP zapisa.
ISBN 9789539575500
331.5-057.36(497.5)
HK07-01798

FABIJANIĆ, Krešimir, pravnik
Priručnik stručnjaka za zaštitu na radu / [pripremili Krešimir Fabijanić, Nenad Kacian, Vlado Štefan]. - 6. izmijenjeno i dopunjeno izd. - Zagreb : IPROZ : Visoka škola za sigurnost : Udruga za promicanje zaštite ljudi u radnoj i životnoj okolini, 2007. (Zagreb : O-tisak). - 509 str. : ilustr. ; 30 cm. - (Biblioteka inženjera sigurnosti)
Podatak o autorima preuzet s poleđine nasl. lista. - Na omotu: 13. - Nakl. 500 primj. - Sadrži i: Zakon o zaštiti na radu : redakcijski pročišćeni tekst : (Narodne novine, br. 59/96. i 94/96. i 114/2003.). - Bibliografija: str. 505-509 i uz tekst.
ISBN 9789536026333 (IPROZ)
331.45(035)
HK07-01799

INTERNATIONAL Ergonomics Conference (3 ; 2007 ; Stubičke Toplice)
Book of proceedings / 3rd International Ergonomics Conference, June 13th to 16th 2007, Stubičke Toplice, Zagreb, Croatia ; organised by Croatian Ergonomics Society ; [editor Budimir Mijović]. - Zagreb : Croatian Society of Ergonomics, 2007. ([s. l. : s. n.]). - X, 328 str. : ilustr., graf. prikazi ; 25 cm.
Zastupljeni autori: Uwe Reischl, Vidya Nandikolla, Conrad Colby, Budimir Mijović, Hsian-Chuen Wei, Osman Muftić, Slobodan Kuvalja, Julijana Hadjina, Antonia Puljić, Dani Novak, Vasilije Nikolić, Esmat Elabjer, Igor Lekšan, Radivoje Radić, Tomislav Cerovečki, Ante Agić, Davor Trnsky, Drago DeSyo, A. R. Dullah, Z. W. Guan, G. Kocak, C. Deniz, Y. Durmusoglu, Dana Rubinova, Cinzia Dinardo, Glenda Torres Guizado, Gianluca Ciullo, Leon Vedenik, M. Martinis, V. Mikuta-Martinis, Lj. Škovrlj, Cynthia C. Matos, Rafael O. O. e Costa, Talita M. Ribeiro, Rober D. Botelho, Krešimir Hajdarović, Zvonko Strmečki, Mirjana Berković-Šubić, Miran Pavlič, Silvana Markič Hrast, Mirko Markič, Jairo J. D. Camara, Priscilla de O. Fonseca, Rita de C. Engler, Jasenka Pivac, Vedran Đurašević, Milan Ninković, Fikret Veljović, Vlatka Bišćan, Zlatko Jurac, Branko Mohorić, Nenad Mustapić, I. Karabegović, E. Karabegović, D. Hodžić, A. Džanić, B. Bolić, Isabelle R. Arao, Cleonice M. Barbosa, Thais B. B. Laguardia, Slaven Lulić, Jasna Pivac, A. Sušić, T. Jurčević Lulić, Salah Eldien Omer, Danijela Domljan, Ivica Grbac, Zoran Vlaović, Andrej Bublić, Sanja Horvat, Marija Zavlić, Ana Bogadi-Šare, Nina Popović, Bojan Matijević, Josip Čulig, Marijana Blažić, Jasna Jurum-Kipke, Sarajko Baksa, Zvonko Kavran, Davor Sumpor, R. H. Crompton, G. Bogdanić, B. Pašagić, A. Pašagić, Višnja Akrap-Kotevski, Ana Kunštek, Ivana Salopek, Zenun Skenderi, Stana Kovačević, Jovan Vučinić, Snježana Brnada, Snježana Kirin, Lidija Loborec Rezo, Katarina Kondić, Tomislav Mrčela, Ivan Lovrić, Jozo Kristek, Robert Selthofer, Zoran Vučinić. - Bibliografija iza svakog rada. - Imensko kazalo.
ISBN 9789539874146
331.101.1(063)
HK07-01800

MOJ izbor : računalni program profesionalnog usmjeravanja : opisi 250 zanimanja : (verzija 1.0) / [glavna urednica Mirjana Zećirević]. - Zagreb : Hrvatski zavod za zapošljavanje, 2007. (Varaždin : Tiskara Varteks). - 456 str. ; 24 cm.
Nakl. 150 primj.
ISBN 9789539778642
331.548(497.5)(036)
37.048.4(497.5)
HK07-01801

POWERS, Paul
Zmagovalni zaposlitveni razgovori / Paul Powers ; [prijevod Maša Resinovič]. - Varaždin : Katarina Zrinski, 2007. (Varaždin : Tiskara Varteks). - 230 str. ; 21 cm.
Prijevod djela: Winning job interviews. - Bilješka o autoru: str. 229-230.
ISBN 9789532361360
331.108.3(035)
HK07-01802

POWERS, Paul
Vodite uspješan razgovor za posao : smanjite tjeskobu tijekom razgovora, pripremite se bolje od drugih kandidata, zgrabite posao koji volite / Paul Powers ; [preveo Miloš Subotić]. - Varaždin : Katarina Zrinski, 2007. (Varaždin : Tiskara Varteks). - 220 str. ; 21 cm.
Prijevod djela: Winning job interviews. - Bilješka o autoru: str. 219-220.
ISBN 9789532361377
331.108.3(035)
HK07-01803

SIGURAN rad na strojevima za obradu metala oblikovanjem i odsijecanjem / [urednica Gordana Baraba]. - 1. izd. - Zagreb : ZIRS [i. e.] Zavod za istraživanje i razvoj sigurnosti, 2007. (Zagreb : Intergrafika). - 49 str. : ilustr. u boji ; 19 cm. - (Osposobljavanje za rad na siguran način ; 4)
ISBN 9789536412747
331.45:621.9](035)
HK07-01804

SIGURNOST na radu kod zavarivanja / [urednica Gordana Baraba]. - 6. izd. - Zagreb : ZIRS [i. e.] Zavod za istraživanje i razvoj sigurnosti, 2007. (Zagreb : Intergrafika). - 70 str. : ilustr. u boji ; 19 cm. - (Osposobljavanje za rad na siguran način ; 10)
Nakl. 300 primj.
ISBN 9789536412462
331.45:621.791](035)
621.791:331.45](035)
HK07-01805

SIGURNOST na radu u ugostiteljstvu i hotelijerstvu / [urednica Gordana Baraba]. - 4. izd. - Zagreb : ZIRS [i. e.] Zavod za istraživanje i razvoj sigurnosti, 2007. (Zagreb : URIHO, Proizvodnja Tisak). - 64 str. : ilustr. u boji ; 19 cm. - (Osposobljavanje za rad na siguran način ; 6)
Nakl. 300 primj.
ISBN 9789536412426
331.45:640.4(035)
640.4:331.45(035)
HK07-01806

SIGURNOST pri radu s dizalicama upravljanim s poda / [glavna urednica Ljubica Dunaj-Mutak]. - 5. nepromijenjeno izd. - Zagreb : Zavod za istraživanje i razvoj sigurnosti, 2007. (Zagreb : Intergrafika). - 79 str. : ilustr. u boji ; 19 cm. - (Osposobljavanje za rad na siguran način ; 28)
Nakl. 300 primj.
ISBN 9789536412129
331.45:621.873](035)
HK07-01807

SIGURNOST pri rukovanju materijalom / [urednica Gordana Baraba]. - 11. izd. - Zagreb : ZIRS [i. e.] Zavod za istraživanje i razvoj sigurnosti, 2007. (Zagreb : Intergrafika). - 84 str. : ilustr. u boji ; 19 cm. - (Osposobljavanje za rad na siguran način ; 22)
Nakl. 300 primj.
ISBN 9789536412662
[331.45:656.073.2](035)
HK07-01808

ŠOKČEVIĆ, Svjetlana
Zakon o zaštiti na radu : s komentarskim bilješkama : (redakcijski pročišćeni tekst) / Svjetlana Šokčević. - Zagreb : TIM press, 2007. ([Zagreb] : Grafomark). - 207 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Radno i socijalno zakonodavstvo)
Nakl. 750 primj.
ISBN 9789537177218
331.45(497.5)(094.5)
HK07-01809

UVOD u zaštitu na radu / [urednica Gordana Baraba]. - 10. izd. - Zagreb : ZIRS [i. e.] Zavod za istraživanje i razvoj sigurnosti, 2007. (Zagreb : URIHO). - 68 str. : ilustr. (djelomice u bojama) ; 19 cm.
Nakl. 1000 primj.
ISBN 9789536412358
331.45(035)
HK07-01810

VUČINIĆ, Jovan
Osobna zaštitna sredstva i oprema / Jovan Vučinić. - Karlovac : Veleučilište, 2007. (Duga resa . Tiskara Galović). - 273 str. : ilustr., graf. prikazi ; 24 cm.
Nakl. 400 primj. - Bibliografija: str. 263-265. - Kazalo grafikona, shema, slika i tablica.
ISBN 9789537343125
331.45(075.8)
HK07-01811

Vidi br.: HK07-01977

Vidi br.: HK07-01873

Vidi br.: HK07-01859

332   Regionalna ekonomika. Ekonomika zemljišta. Ekonomika stanovanja

BACSI, Zsuzsanna
Development features of cross-border regions : written within the framework of the INTERREG project No. SLO/HU/CRO-4012-106/2004/01/HU-74 / Zsuzsanna Bacsi, Erno Kovacs ; [translated by Zsuzsanna Bacsi and Judit Bacsi]. - Keszthely : Multifunctional Association of Kesztehly-Heviz Microregio : West Transdanubia Social Sciences Research Group, 2007. ([s. l. : s. n.]). - III, 242 str. : zemljop. crteži, graf. prikazi ; 29 cm.
Prijevod djela: Hatarregiok fejlodesenek sajatossagai.
ISBN 97899639639171
332.1(497.5:439)
HK07-01812

BACSI, Zsuzsanna
Razvojne karakteristike prekograničnih regija : napisano u okviru INTERREG projekta SLO/HU/CRO-4012-106/2004/01/HU-74 / Zsuzsanna Bacsi, Erno Kovacs ; [preveli Renata Husinec ... et al.]. - Keszthely : Mikroregionalna multifunkcionalna i razvojna asocijacija Keszthely-Heviz : Zapadno-balatonska radionica za društveno-znanstvena istraživanja, 2007. ([s. l. : s. n.]). - V, 204 str. : zemljop. crteži, graf. prikazi ; 29 cm.
Izv. stv. nasl.: Hatarregiok fejlodesenek sajatossagai. - Bibliografija: str. 197-204.
ISBN 9789639639171
332.1(497.5:439)
HK07-01813

FORUMI o regionalizaciji i održivom življenju : zbornik radova i izbor iz diskusije / priredio Vedran Horvat ; [prijevod predgovora Marko Rajković]. - Zagreb : Fondacija Heinrich Boell, 2007. (Varaždin : Tiskara Varteks). - 183 str. : graf. prikazi, zemljop. crteži ; 23 cm.
Zastupljeni autori: Ivo Šimunović, Branko Grčić, Jakša Puljiz, Igor Matutinović, Nenad Starc, Slavica Singer, Adam Benović, Ljiljanka Mitoš Svoboda, Latinka Janjanin, Domagoj Račić, Zoran Aralica, Velimir Pravdić. - Tekst predgovora na hrv. i engl. jeziku. - Predgovor ; Preface: str. 9-19. - Bibliografija uz većinu radova.
ISBN 9789539852076
332.1(497.5)(063)
HK07-01814

MAŠEK, Anka
Program ukupnog razvoja mikroregije općina Borovo, Erdut, Markušica, Negoslavci, Šodolovci, Trpinja / Anka Mašek ; [prijevod [izvoda iz Programa na engleski] Igor Barišić]. - Osijek : Sveučilište Josipa Jurja Strossmayera, Ekonomski fakultet ; Borovo : Općina ; Erdut : Općina ; Markušica : Općina ; Negoslavci : Općina ; Šodolovci : Općina; Trpinja : Općina ; Cerna : Pauk, 2007. (Cerna : Pauk). - 640 str. : ilustr., zemljop. crteži, graf. prikazi (u bojama) ; 24 cm.
Tekst na hrv. i engl. jeziku. - Kratice: str. 639-640. - Bibliografija: str. 5839586.
ISBN 9789532830057 (Pauk)
332.14(497.5-11)
HK07-01815

MAŠEK, Anka
Program ukupnog razvoja Općine Gradište / Anka Mašek ; [prijevod Igor Barišić]. - Osijek : Sveučilište Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku : Ekonomski fakultet u Osijeku ; Cerna : Pauk ; Gradište : Općina Gradište, 2007. (Cerna : Pauk). - 239 str. : ilustr. u bojama, zemljop. crteži, graf. prikazi ; 24 cm.
Bibliografija: str. 205-207. - Summary.
ISBN 9789536981823 (Pauk)
332.14(497.5 Gradište)
HK07-01816

334   Gospodarske organizacije i udruženja

MARKOTA, Jasmina
Udruženje obrtnika Koprivnica : 1967. - 2007. : kronika / Jasmina Markota. - Koprivnica : Bogadigrafika, 2007. (Koprivnica : Bogadigrafika). - 104 str. : ilustr. (djelomice u bojama) ; 21 cm. - (Posebno izdanje / Udruženje obrtnika Koprivnica)
Om. nasl. - Bibliografija: str. 104.
ISBN 9789539542069
334.72:061.231](497.5 Koprivnica)"1967/2007"
061.231:334.72](497.5 Koprivnica)"1967/2007"
HK07-01817

Vidi br.: HK07-01830

Vidi br.: HK07-02535

336   Financije. Porezi. Carine. Bankarstvo. Monetarni sustav

AGLIETTA, Michel
Novac između sile i povjerenja / Michel Aglietta i Andre Orlean ; [prevoditelj Zvonimir Baletić]. - Zagreb : Mate, 2007. (Grude : Grafotisak). - 377 str. ; 23 cm. - (Biblioteka Gospodarska misao)
Prijevod djela: La monnaie entre violence et confiance. - Bibliografija: str. 341-360. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789532460346
336.7
HK07-01818

AKTUALNA financijska problematika : zbornik radova sa 6. znanstvene konferencije Katedri za financije ekonomskih fakulteta Hrvatske / uredili Vladimir Srb, Branimir Marković. - Osijek : Ekonomski fakultet, 2007. (Osijek : MIT). - 180 str. : graf. prikazi ; 25 cm.
Na vrhu nasl. str.: Sveučilište Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku. - Zastupljeni autori: Damir Baran, Vinko Barić, Marijana Ćurak, Saša Drezgić, Blaženka Hadrović Zekić, Antun Jurman, Domagoj Karačić, Dubravka Mahaček, Ivo Mijoč, Bojana Olgić-Draženović, Dubravka Pekanov, Stipan Penavin, Zdenko Prohaska, Petar Proklin, Ana Rimac Smiljanić, Domagoj Sajter, Branimir Skoko, Sunčana Slijepčević, Josipa Spajić, Saša Živković, Igor Živko, Danica Živković. - Bilješke o autorima: str. 175-180. - Bibliografija iza svakog poglavlja ; bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789532530278
336(063)
HK07-01819

CIPEK, Ksenija
Sustav poreza na dohodak u Republici Hrvatskoj / Ksenija Cipek, Nikola Mijatović. - Zagreb : Inženjerski biro, 2007. (Samobor : "Antun Gustav Matoš"). - 359 str. ; 24 cm.
ISBN 9789532620122
336.226.1
HK07-01820

EKER, T. Harv
Tajne milijunaševa uma / T. Harv Eker ; s engleskoga preveo Nebojša Buđanovac. - Zagreb : Škorpion, 2007. (Sesvete : Grafocentar). - 200 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Znati više ; knj. 10)
Prijevod djela: Secrets of the millionaire mind. - Autorova slika na omotu. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789536405886
336(02.062)
HK07-01821

JANČIEV, Zoran
Porezni priručnik za trgovačka društva / [autori Zoran Jančiev, Josip Supić]. - Zagreb : Institut za javne financije, 2007. (Zagreb : Gipa). - 185 str. : graf. prikazi ; 24 cm. - (Biblioteka Porezni priručnici i brošure)
Nakl. 10000 primj.
ISBN 9789536047925
336.2(497.5)(035)
HK07-01822

MODEL ugovora o izbjegavanju dvostrukog oporezivanja / [urednik Hrvoje Zgombić ; prevoditelji Ivana O'Hara, Andreja Metelko Zgombić]. - Zagreb : Zgombić & partneri, 2007. ([Sv. Ivan Zelina] : Tiskara Zelina). - 598 str. ; 21 cm.
Prijevod djela: Model tax convention on income and on capital. - Tekst usporedo na hrv. i engl. jeziku.
ISBN 9789536348466
336.227.1(100)OECD
HK07-01823

MURPHY, John J.
Tehnička analiza financijskih tržišta : sveobuhvatni vodič za trgovinske metode i njihovu primjenu / John J. Murphy ; prijevod Mladen Fruk ; [izrada kazala Ivana Kirinić]. - Zagreb : Masmedia : Poslovni dnevnik, [2007.] ([Zagreb] : Grafički zavod Hrvatske). - 481 str. : graf. prikazi ; 24 cm.
Prijevod djela: Technical analysis of the financial markets. - Podatak o god. izdavanja preuzet iz CIP zapisa. - Bilješka o autoru: str. 17. - Rječnik: str. 455-464. - Bibliografija: str. 465-470. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789531575096 (Masmedia)
336.76
HK07-01824

ORA, Branko
Poslovno bankarstvo / Branko Ora. - Split : Sveučilište, 2007. (Split : Tipoart). - 268 str. ; 25 cm.
Pojmovnik: str. 251-264. - Bibliografija: str.267-268.
ISBN 9789537720105
336.7(075.8)
HK07-01825

PLANIRANJE u sustavu proračuna : 2008.-2010. / Ivana Jakir-Bajo ... [et al.]. - Zagreb : Hrvatska zajednica računovođa i financijskih djelatnika, 2007. (Zagreb : Sveučilišna tiskara). - 151 str. ; 29 cm. - (Računovodstvo i financije)
Ostali zastupljeni autori: Stjepan Jusup, Maja Lukeš-Petrović, Ivana Maletić.
336.13(497.5)"2008/2010"
657.31(497.5)"2008/2010"
HK07-01826

RAČUNSKI plan proračunskog računovodstva : (urednički pročišćeni tekst) / [urednica Nikolina Bičanić]. - Zagreb : TEB-poslovno savjetovanje, 2007. (Sv. Ivan Zelina : Tiskara Zelina). - 120 str. ; 20 cm.
336.12(035)
HK07-01827

ZGOMBIĆ, Hrvoje
Politika i porezi : priča o potrazi za dobrim životom / Hrvoje Zgombić ; [prijevod Sandra Obuljen]. - Zagreb : Zgombić & partneri, 2007. ([Sv. Ivan Zelina] : Tiskara Zelina). - 63, 66 str. : graf. prikazi ; 24 cm.
Nasl. str. prištampanog prijevoda: Politics and taxes. - Tekst na hrv. i engl. jeziku. - Izvorni tekst i prijevod tiskani u međusobno obratnim smjerovima. - Nasl. str. prištampanoga prijevoda: prijevoda: Politics and taxes.
ISBN 9789536348497
336.2.01
HK07-01828

338   Gospodarstvo. Gospodarska politika. Proizvodnja. Usluge. Cijene

BUŠELIĆ, Marija
Znanje i konkurentnost / Marija Bušelić i suradnici. - Pula : Sveučilište Jurja Dobrile, Odjel za ekonomiju i turizam "Dr. Mijo Mirković", 2007. ([s. l.] : Angolo). - VI, 577 str., [5] listova s tablama : ilustr., graf. prikazi ; 25 cm.
Zastupljeni suradnici: Denisa Krbec, Ines Kersan-Škabić, Maja Lamza-Maronić, Jerko Glavaš, Luka Brkić, Alen Belullo, Sanja Blažević, Tjaša Redek, Andrej Sušjan, Marinko Škare, Maja Pervan, Željko Marić, Mila Gadžić, Mirko Puljić, Dragomir Sundać, Irena Fatur Krmpotić, Ivana Bajakić, Hrvoje Patajac, Zdenko Segetlija, Danijela Križman Pavlović, Dunja Škalamera-Alilović, Dijana Ćavar, Marli Gonan Božac, Darko Tipurić, Đula Borozan, Dražen Ćućić, Anita Frajman-Jakšić, Nataša Nater, Besim Ćulahović, Kasim Tatić, Mira Šunjić-Beus, Danijela Martinović, Vesna Babić-Hodović, Eldin Mehić, Amra Kramo. - Nakl. 150 primj. - Bibliografija uz svaki rad i uz tekst. - Summaries. - Imensko kazalo.
ISBN 9789537498061
338(497.5)(082)
339.56(497.5)(082)
HK07-01829

DRUŽIĆ, Gordan
Ekonomska politika i poduzetništvo / Gordan Družić. - 2. izmijenjeno i dopunjeno izd. - Zagreb : HITA, 2007. ([Zagreb] : Intergrafika). - 202 str. : graf. prikazi ; 25 cm.
Autorova slika i bilješka o njemu: str. 202. - Bibliografija: str. 190-201 i uz tekst.
ISBN 9789536937042
338.2(497.5)"1994/2005"
334.71(497.5)"1994/2005"
HK07-01830

FIČOR, Miljenko
Gospodarski profil Istarske županije u 2006. godini / [materijal pripremili Miljenko Fičor, Mladen Ferenčić]. - Pula : Hrvatska gospodarska komora, Županijska komora Pula, 2007. ([s. l.] : Grafoprint Pomer). - 67 str. : graf. prikazi u boji ; 30 cm.
Podatak o autorima preuzet s poleđine nasl. lista.
338.2(497.5-37 Pazin)"2006"
HK07-01831

HORVAT, Branko, ekonomist
Dinamični gospodarski razvoj / Branko Horvat ; [predgovor Vladimir Stipetić]. - Zagreb : Dom i svijet : Ekonomski fakultet Sveučilišta u Zagrebu, 2007. (Zagreb : Gipa). - 333 str. : autorova slika ; 23 cm. - (Biblioteka Hrvatska ekonomska misao)
Branko Horvat: Život i djelo: str. [11]-34. - Bibliografija uz svaki rad i uz tekst; bibliografija radova B. Horvata: str. 35-45.
ISBN 9789532380217 (Dom i svijet)
338(497.1)
HK07-01832

HRVATSKA na raskrižju : izazovi dugoročnog razvitka u konkurentnom okružju / urednici Ante Čičin-Šain i Velimir Šonje. - Zagreb : Mate, 2007. ([Zagreb] : Grafotisak). - 480 str. : graf. prikazi ; 24 cm. - (Biblioteka Gospodarska misao)
Zastupljeni autori: Ante Čičin-Šain, Velimir Šonje, Željko Lovrinčević, Davor Mikulić, Edo Rajh, Dubravko Mihaljek, Sanja Crnković-Pozaić, Marko Škreb, Tihomir Stučka, Borislav Škegro, Branko Vukmir, Emil Heršak, Jelena Budak, Dubravka Jurlina Alibegović, Bruno Schoenfelder. - Str. 7-19: O genezi i namjeni ovog zbornika / Ante Čičin-Šain. - Bilješke o autorima: str. 477-480. - Bibliografija uz neke radove.
ISBN 9789532460490
338.2(497.5)(082)
HK07-01833

HRVATSKO društvo ekonomista. Tradicionalno savjetovanje (15 ; 2007 ; Opatija)
Ekonomska politika Hrvatske u 2008. : zbornik radova / 15. tradicionalno savjetovanje, Opatija ; [uređuje redakcijski odbor Ljubo Jurčić...[et al.]. - Zagreb : Inženjerski biro, 2007. (Samobor : "Antun Gustav Matoš"). - 530 str. : graf. prikazi ; 25 cm.
Zastupljeno autori: Vladimir Veselica, Dragomir Vojnić, Željko Lovrinčević, Davor Mikulić, Edo Rajh, Dubravko Radošević, Stjepan Zdunić, Branimir Lokin, Mladen Mlinarević, Marijan Živković, Mladen Vedriš, Jože Perić, Daniel Dragičević, Tihomir Domazet, Rudolf Vouk, Olgica Spevec, Ivan Mencer, Dražen Kalogjera, Spomenka Tomek-Roksandić, Vera Babić, Željko Majdančić, Hrvoje Radašević, Mate Ljubičić, Tihomir Majić, Vlado Jukić, Grgo Jelinić, Ante Pulić, Jakša Barbić, Ivan Kelebuh.
ISBN 9789532620146
338.2(497.5)"2008"(063)
HK07-01834

IVELJIĆ, Iskra
Očevi i sinovi : privredna elita Zagreba u drugoj polovici 19. stoljeća / Iskra Iveljić. - Zagreb : Leykam international, 2007. (Zagreb : Denona). - 483 str., [22] str. s tablama (djelomice u bojama) ; 25 cm. - (Biblioteka Monografije iz hrvatske povijesti)
Popis kratica: str. 10-11. - Bilješka o autorici: str. 483. - Bibliografija: str. 439-457 i uz teskt. - Imensko kazalo.
ISBN 9789537534080
338(497.5 Zagreb)"18"
HK07-01835

KOTLER, Philip
Marketing u javnom sektoru : put do bolje izvedbe / Philip Kotler, Nancy Lee ; [prevoditelj Miljenko Šimić]. - Zagreb : Mate : Zagrebačka škola ekonomije i managementa, 2007. ([s. l.] : Grafotisak). - XIX, 330 str. : ilustr., graf. prikazi ; 24 cm. - (Biblioteka Gospodarska misao)
Prijevod djela: Marketing in the public sector. - Bilješke o autorima na omotu. - Bilješke: str. [289]-306. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789532460421 (Mate)
338.465:65.012
HK07-01836

ROTHBARD, Murray N.
Moć i tržište : država i gospodarstvo / Murray N. Rothbard ; preveli Predrag Bejaković, Ivica Urban. - Zagreb : Institut za javne financije, 2007. (Zagreb : Gipa). - XII, 370 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Fiscus)
Prijevod djela: Power and market. - Nakl. 500 primj. - Str. 353-361: O autoru / David Gordon. - Bibliografija i bilješke uz tekst. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789536047871
338.2
HK07-01837

ZNANSTVENI skup Poljoprivreda i privredni razvoj (2008 ; Zagreb)
Znanstveni skup Poljoprivreda i privredni razvoj : povodom 80. godišnjice rođenja akademika Vladimira Stipetića : zbornik radova / [urednik Petar Grahovac]. - Zagreb : Ekonomski fakultet Sveučilišta u Zagrebu, 2007. (Zagreb : Sveučilišna tiskara). - IX, 344 str. : grafički prikazi ; 24 cm.
Bibliografija uz svaki rad.
ISBN 9789536025206
338.43(497.5)(063)
HK07-01838

ZNANSTVENO-STRUČNA konferencija "Hrvatski javni sektor-reforma i razvojne perspektive" (2007 ; Opatija)
Hrvatski javni sektor - reforma i razvojne perspektive : zbornik referata konferencije / [Znanstveno-stručna konferencija, Opatija, 4. i 5. travnja 2007. ; urednici Davor Vašiček, Vesna Vašiček]. - Zagreb : Hrvatska zajednica računovođa i financijskih djelatnika, 2007. (Zagreb : Sveučilišna tiskara). - 337 str. : graf. prikazi ; 24 cm. - (Računovodstvo i financije)
Zastupljeni autori: Ivana Maletić, Šima Krasić, Ljerka Linzbauer, Marija Cvrlje, Božo Vuletić-Antić, Marija Zuber, Anto Bajo, Mihaela Bronić, Desanka Sarvan, Ferdo Spajić, Katica Burian, Snježana Sikirić, Davor Vašiček, Gorana Roje, Ivana Jakir-Bajo, Ivana Maletić, Vesna Vašiček, Milena Peršić, Mira Dimitrić, Josipa Mrša, Ivana Dražić-Lutilsky, Verica Budimir, Danimir Gulin. - Na omotu: Riznica. - Bobliografija uz većinu radova; bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789536480944
338.465(497.5)
35.07(497.5)
HK07-01839

Vidi br.: HK07-03949

Vidi br.: HK07-01845

Vidi br.: HK07-02738

338.48   Turizam

BARTOLUCI, Mato
Tourism and sport : aspect of development / Mato Bartoluci, Nevenka Čavlek and associates. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - XXI, 498 str. ; 24 cm. - (Udžbenici Sveučilišta u Zagrebu = Manuaila Universitatis studiorum Zagrabiensis)
Na spor. nasl. str.: Turizam i sport : razvojni aspekti. - Zastupljeni suradnici: Ivo Družić, Vinko Barić, Dragan Magaš, Milena Peršić, Oliver Kesar, Ivanka Avelini Holjevac, Sanela Škorić, Miljenko Bilen, Kristina Bučar, Mirna Andriijašević, Darija Omrčen, Mark S. Rosentraub, Claude Sobry, Andrea Pešutić, Stjepan Heimer, Marija Rakovac, Vlatko Jadrešić, Vesna Borković Vrtiprah, Doris Peručić, Sunčica Bartoluci. - Tekst na hrv. i na engl. jeziku. - Bibliografija: str. 483-498.
ISBN 9789530303423 (meki uvez)
338.48:796](075.8)
HK07-01840

KOS-NALIS, Mirjana
Hrvatski muzej turizma / pripremila Mirjana Kos-Nalis. - Opatija : Grad Opatija, 2007. (Rijeka : Zambelli). - 51 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 24 cm.
Nakl. 100 primj. - Bilješka o autorici: str. 51.
ISBN 9789539656407
338.48(497.5 Opatija)(091)
069(497.5 Opatija).02:338.48
HK07-01841

VIDUČIĆ, Vinko
Pomorski turizam : prometne, razvojne i ekološke dileme / Vinko Vidučić. - Split : Pomorski fakultet, 2007. ([s. l. : s. n.]). - XI, 285 str.
Kratice: str. 284. - Autorova slika i bilješka o njemu: str. 285. - Bibliografija: str. 267-273 i uz tekst. - Imensko kazalo ; Predmetno kazalo.
ISBN 9789536655427
338.48:656.61](497.5)
656.61:338.48](497.5)
HK07-01842

VUKONIĆ, Boris
Plava laguna : 1957.-2007. / Boris Vukonić. - Poreč : Plava laguna, 2007. (Čakovec : "Zrinski"). - 216 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 27 cm.
Nakl. 1300 primj. - Bibliografija: str. 216.
338.48(497.5-37 Poreč)(091)
HK07-01843

Vidi br.: HK07-02680

339   Trgovina. Međunarodni gospodarski odnosi

OHMAE, Kenichi
Nova globalna pozornica : izazovi i prilike u svijetu bez granica / Kenichi Ohmae ; [prevoditelj Miljenko Šimić]. - Zagreb : Mate, 2007. (Grude : Grafotisak). - XXII, 284 str. : graf. prikazi ; 24 cm. - (Biblioteka Gospodarska misao)
Prijevod djela: The next global stage. - Bilješka o autoru na omotu. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789532460322
339.9
HK07-01844

SACHS, Jeffrey D.
Kraj siromaštva : ekonomske mogućnosti našeg doba / Jeffrey D. Sachs ; [preveo s engleskoga Nebojša Buđanovac]. - 1. izd. - Zagreb : Algoritam, 2007. ([Zagreb] : Grafički zavod Hrvatske). - 450 str., [16] str. s tablama u bojama : graf. prikazi ; 23 cm. - (Biblioteka Facta)
Prijevod djela: Economic possibilities for our time. - Nakl. 1500 primj. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu. - Bilješke: str. 427-438. - Bibliografija: str. 415-425. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789532205039
339.96(100-773)
338.2(100-773)
HK07-01845

SINGER, Blair
Psi prodaje : ne morate biti borbeni pas da biste uspjeli u prodaji / Blair Singer ; [preveo Nebojša Buđanovac]. - Varaždin : Katarina Zrinski, 2007. (Varaždin : Tiva Tiskara). - 233 str. : ilustr. ; 21 cm.
Prijevod djela: Sales dogs. - Autorova slika na omotu. - Nakl. 1000 primj.
ISBN 9789532361308
339.1(02.062)
HK07-01846

SINGER, Blair
Psi prodajalci : ni treba da ste napadalen pes, da bi uspeli v prodaji / Blair Singer ; [prevela Barbara Lipovšek]. - Varaždin : Katarina Zrinski, 2007. (Varaždin : Tiva tiskara). - 255 str. : ilustr. ; 21 cm.
Prijevod djela: Sales dogs. - Autorova slika na omotu. - Nakl. 1000 primj.
ISBN 9789532361315
339.1(02.062)
HK07-01847

SMITH, Jaynie L.
Kako stvoriti konkurentsku prednost : dajte klijentu razlog da izabere vas a ne vašu konkurenciju / Jaynie L. Smith u suradnji s Williamom G. Flanaganom ; prijevod s engleskog Nikola Krnjaić. - Zagreb : Naklada Ljevak, 2007. (Zagreb : Feroproms). - 207 str. ; 18 cm.
Prijevod djela: Creating competitive advantage. - Slika autorice i bilješka o njoj na omotu.
ISBN 978–953–178–8960 (meki uvez)
339.137.2
HK07-01848

SMITH, Jaynie L.
Kako stvoriti konkurentsku prednost : dajte klijentu razlog da izabere vas a ne vašu konkurenciju / Jaynie L. Smith u suradnji s Williamom G. Flanaganom ; prijevod s engleskog Nikola Krnjaić. - Zagreb : Naklada Ljevak, 2007. (Zagreb : Feroproms). - 207 str. ; 18 cm.
Prijevod djela: Creating competitive advantage. - Slika autorice i bilješka o njoj na omotu.
ISBN 978–953–178–8977 (tvrdi uvez)
339.137.2
HK07-01849

STRUKTURA i prostorni raspored maloprodajnih kapaciteta Republike Hrvatske u 2004. - Zagreb : Hrvatska gospodarska komora, 2007. (Zagreb : Intergrafika). - 127 str. : graf. prikazi ; 30 cm.
Nakl. 400 primj.
ISBN 9789536207749
339.37(497.5)
HK07-01850

THE reality and dilemmas of globalisation / edited by Krzysztof Dobrowolski, Janusz Zurek ; [translation from the Polish language Olga Debicka, Tomasz Bienczak]. - Gdansk : The Foundation for the Development of Gdansk University, 2007. ([s. l. : s. n.]). - 419 str. ; 24 cm.
Zastupljeni hrvatski autori: Jože Perić, Adriana Jelušić, Daniel Dragičević, Dragan Magaš, Christian Stipanović, Romina Alkier Radnić, Edna Mrnjavac, Nadia Pavia, Branka Berc-Radišić, Tea Baldigara, Ljubica Pilepić.
ISBN 9788375310405
339.9(082)
HK07-01851

VIZJAK, Ana
Svjetska trgovinska organizacija = World trade organisation (WTO) : postanak, ustroj i razvoj / Ana Vizjak. - Opatija : Fakultet za turistički i hotelski menadžment, 2007. (Rijeka : Grafem). - 206 str. ; 24 cm. - (Udžbenici Sveučilišta u Rijeci = Manualia Universitatis studiorum Fluminensis)
Nakl. 500 primj. - Bibliografija: str. 204-206. - Summary.
ISBN 9789536198979
339.52WTO
HK07-01852

VOJNOVIĆ, Marija
Priručnik o ugovorima i natječajnim procedurama Europske komisije / Marija Vojnović. - Zagreb : Naklada Jesenski i Turk, 2007. (Čakovec : "Zrinski"). - 194 str. : ilustr. ; 21 cm.
Rječnik termina: str. 173-188. - Slika autorice i bilješka o njoj: str. 189-194. - Bibliografija: str. 169-171.
ISBN 9789532222593
339.96(497.5:4-67 EU)(035)
341.232 (497.5:4-67 EU)(035)
HK07-01853

Vidi br.: HK07-02858

Vidi br.: HK07-01829

34   Pravo. Pravna znanost

MARGETIĆ, Lujo
Srednjovjekovni zakoni i opći akti na Kvarneru / Lujo Margetić. - Rijeka : "Adamić" ; Mošćenice : Zavod za kaznene znanosti Mošćenice Pravnog fakulteta u Rijeci, 2006. ([Zagreb] : Grafički zavod Hrvatske). - sv. ; 24 cm.
ISBN 9532192689 (cjelina)("Adamić")
34(497.5)(091)"16"
352(497.5 Mošćenice)"16"(094)

knj. 2 : Veprinac, Kastav, Trsat. - 2007. - 214, [108] str. : faks.
Nakl. 600 primj. - Sadrži i faks. pretisak izd. : Veprinački zakon (1507.) ; Zakon grada Kastava iz 1400 na talijanskom jeziku ; Zakon Grada Kastava iz 1400. na njemačkom jeziku ; Zakon Grada Kastava iz 1400. na hrvatskom jeziku ; Zakon Grada Kastava iz XVI. stoljeća ; Trsatski zakon. - Bibliografija: str. 201-210 i uz tekst. - Kazalo autora ; Predmetno kazalo ; Imensko kazalo.
ISBN 9789532193350
352.07(497.5 Veprinac)"1507"(094.7)
352.07(497.5 Kastav)"1400"(094.7)
352.07(497.5 Trsat)"1640"(094.7)
34(497.5 Veprinac)"1507"(094.7)
34(497.5 Kastav)"1400"(094.7)
34(497.5 Trsat)"1640"(094.7)

HK07-01855

knj. 3 : Grobnik, Bakar, Hreljin, Grižane, Bribir, Vinodol. - 2007. - 319, [114] str. : faks.
Nakl. 750 primj. - Sadrži i faks. pretiske izd.: Tekst Ugovora Petra Zrinskog s Grobničanima od 18. srpnja 1642. ; Tekst grobničkog Urbara iz 1686. godine ; Tekst ugovora Petra Zrinskog s Bakranima od 12. srpnja 1642. godine ; Confirmatio (...) Ugovora s Bakranika iz 1686. godine ; Hreljinski Urbar (1700.) ; Grižane - najstariji vinodolski glagoljicom pisani urbar ; Bribirski urbar iz 1700. godine ; Vinodolski zakon. - Bibliografija: str. 303-312 i uz tekst. - Kazalo autora ; Predmetno kazalo ; Imensko kazalo.
ISBN 9789532193657
352.07(497.5 Vinodol)"1288"(094.7)
34(497.5-3 Kvarner)"16/17"(094)

HK07-01854

PROGRAM općeg dijela državnog stručnog ispita : zbirka propisa / priredio Janko Milković. - 4. izmijenjeno i dopunjeno izd. - Zagreb : Novi informator, 2007. Zagreb : (Grafički zavod Hrvatske). - 889 str. ; 24 cm. - (Propisi Republike Hrvatske / Novi informator, Zagreb)
ISBN 9789537327255
34/35(497.5)(094)
HK07-01856

REGISTAR pravnih propisa u Republici Hrvatskoj : propisi objavljeni u Narodnim novinama sa stanjem 1. srpnja 2007. g. (Nar. nov., br. 67/07) / priredila Ljiljana Drakulić. - [Zagreb] : Novi informator, 2007. (Zagreb : GZH). - 183 str. ; 28 cm.
Predmetno kazalo.
340.136(497.5)(094.5)
HK07-01857

STEIN, Peter
Rimsko pravo i Europa : povijest jedne pravne kulture / Peter Stein ; preveo Nikola Petrak. - Zagreb : Golden marketing - Tehnička knjiga, 2007. (Zagreb : Profil). - 183 str. ; 25 cm. - (Biblioteka Dialogica Europea)
Prijevod djela: Roemisches Recht und Europa. - Kratice: str. 153. - Str. 169-182: Rimska pravna tradicija i hrvatska pravna kultura / Marko Petrak. - Bilješka o autoru: str. 183. - Bibliografija: str. 145-152. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789532122121
34(37)(091)
HK07-01858

UČUR, Marinko Đ.
Nomotehnika u radnom pravu i pravu zaštite na radu / Marinko Đ. Učur. - Rijeka : Veleučilište, 2007. (Rijeka : Futura). - XVII, 455 str. ; 24 cm. - (Udžbenici Veleučilišta u Rijeci = Manualia Collegium Politechnic Fluminensis))
Podatak o nakladničkoj cjelini preuzet iz CIP zapisa. - Nakl. 150 primj. - Popis kratica: str. 455. - Bibliografija: str. 433-443 i uz tekst. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789536911233
340.134(075.8)
349.2(075.8)
331.45(075.8)
HK07-01859

Vidi br.: HK07-01855

Vidi br.: HK07-01855

Vidi br.: HK07-01855

Vidi br.: HK07-01854

Vidi br.: HK07-01916

Vidi br.: HK07-01931

Vidi br.: HK07-01932

Vidi br.: HK07-01865

341   Međunarodno pravo

BARIĆ-PUNDA, Vesna
Pravo mora : dokumenti, mišljenja znanstvenika, komentari / Vesna Barić Punda, Davorin Rudolf ml. - Split : Pravni fakultet, 2007. (Split : Dalmacija papir). - XXIV, 954 str. : ilustr., zemljop. crteži u bojama ; 24 cm. - (Udžbenici Sveučilišta u Splitu = Manualia Universitatis studiorum Spalatensis)
Na vrhu nasl. str.: Sveučilište u Splitu. - Nakl. 300 primj. - Kratice i uporaba termina: str. 5-9. - Sadrži i: Zakon o zaštiti okoliša. - Bibliografske bilješke uz tekst. - Predmetno kazalo i kazalo zemljopisnih naziva.
ISBN 9789536102822
341.225(075.8)
HK07-01860

BARIĆ-PUNDA, Vesna
Rješavanje sporova u međunarodnom pravu mora : dokumenti, sudska praksa, mišljenja znanstvenika, komentari / Vesna Barić Punda, Davorin Rudolf ml. - Split : Pravni fakultet, 2007. (Split : Dalmacija papir). - XIV, 393 str. : zemljop. crteži u bojama ; 24 cm. - (Udžbenici Sveučilišta u Split = Manualia Universitatis studiorum Spalatensis)
Na vrhu nasl. str.: Sveučilište u Splitu. - Tekst na hrv. i engl. jeziku. - Nakl. 500 primj. - Termini: str. 5-8. - Bibliografske bilješke uz tekst. - Predmetno kazalo i kazalo zemljopisnih naziva.
ISBN 9789536102839
341.225.5:341.63](075.8)
341.63:341.225.5](075.8)
HK07-01861

JOSIPOVIĆ, Ivo, pravnik
Ratni zločini : priručnik za praćenje suđenja / Ivo Josipović. - Osijek : Centar za mir, nenasilje i ljudska prava, 2007. (Osijek : Grafika). - 123 str. ; 24 cm.
Nakl. 200 primj. - Bibliografija: str. 121-123 i uz tekst.
ISBN 9789537338077
341.322:347](035)
347.9:341.322](035)
HK07-01862

KONVENCIJA o pravima osoba s invaliditetom ; Fakultativni protokol uz Konvenciju. - Zagreb : Ministarstvo obitelji, branitelja i međugeneracijske solidarnosti Republike Hrvatske, Povjerenstvo Vlade Republike Hrvatske za osobe s invaliditetom, 2007. ([s. l. : s. n.]). - 43 lista ; 32 cm.
Izv. stv. nasl.: Convention on the rights of persons with disabilities. - Na vrhu nasl. str.: Ujedinjeni narodi. Opća skuština. - Braillovo pismo.
ISBN 9789537438128
341.231.14-056.26
376.1-056.262:341.231.14
HK07-01863

KONVENCIJA UN-a o pravima djeteta = E Konvencija katar o UN pale adeturja e shavohenđi = Konvencija dala UN-u da điriptače kupijilor / [preveli Ivana Rončević (hrvatski) ; Goran Đurđević (Romany chib) ; Dragan Ignac (limba d'Bjaš) ; ilustracije Sanja Rešček. - Zagreb : Pravobranitelj za djecu, 2007. (Nedelišće : Tamposit). - 24 str. : ilustr. u bojama ; 15 x 23 cm.
Prijevod djela: UN Convention on the Rights of the child. - Tekst usporedo na hrv., Romany chib i limba d'Bjaš jeziku. - Nakl. 1000 primj.
ISBN 9789539545129
341.231.14
HK07-01864

KUNDA, Ivana
Internationally mandatory rules of a third country in the European contract conflict of laws : the Rome Convention and the proposed Rome I regulation / / Ivana Kunda. - Rijeka : Faculty of Law, 2007. ([Zagreb] : Kikagraf). - 402 str. ; 24 cm. - (European law series)
Bibliografija: str. 349-394. - Kazalo: str. 395-402.
ISBN 9789536597632
341.9(497.5:4-67 EU)
340.132(497.5:4-67 EU)
HK07-01865

LONČARIĆ-HORVAT, Olivera
Osnove međunarodnog poreznog prava / Olivera Lončarić-Horvat, Hrvoje Arbutina. - Zagreb : Narodne novine, 2007. (Velika Gorica : Tipomat). - XIII, 317 str. ; 24 cm. - (Pravna biblioteka. Udžbenici ; 200)
Nakl. 500 primj. - Pojmovnik: str. 307-311. - Bibliografija: str. 313-317 i uz tekst. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789532340624
341:336.2](075.8)
HK07-01866

LUTTENBERGER, Axel
Osnove međunarodnog prava mora / Axel Luttenberger. - 1. izd. - Rijeka : Pomorski fakultet, 2007. (Viškovo : DP Tiskara). - 180 str. ; 24 cm. - (Udžbenici Sveučilišta u Rijeci = Manualia Universitatis studiorum Fluminensis)
Nakl. 300 primj. - Bibliografija. str. 167-172. - Predmetno kazalo.
ISBN 9531650446
341.225.5(075.8)
HK07-01867

REZIDENCIJALNI stol / [priredila Renee Ivin]. - Zagreb : Ministarstvo vanjskih poslova i europskih integracija Republike Hrvatske, 2007. (Zagreb : Grafocentar). - 56 str. : ilustr. (djelomice u bojama) ; 25 cm.
Podatak o autorici preuzet s poleđine nasl. lista. - Nakl. 1000 primj. - Bibliografija: str. 56.
ISBN 9789537010829
341.75(497.5)(035)
HK07-01868

STEER, Dugald A.
Piratologija : priručnik za lovce na pirate / [Dugald A. Steer, pisac ; umjetnici Jan Andrew ... [et al.] ; prevoditelj Nebojša Buđanovac]. - Zagreb : Planetopija, 2007. ([s. l. : s. n.]). - [28] str. : ilustr. u bojama ; 31 cm. - (Biblioteka Dodo)
Izv. stv. nasl.: Piratology. - Om. nasl. - Podatak o autorima preuzet s unut. str. 1. om. lista; podatak o prevoditelju preuzet iz CIP zapisa.
ISBN 9789532570519
341.362.1(02.053.2)
HK07-01869

Vidi br.: HK07-01861

Vidi br.: HK07-01944

Vidi br.: HK07-01853

Vidi br.: HK07-04008

Vidi br.: HK07-01961

Vidi br.: HK07-01941

Vidi br.: HK07-01951

342   Javno pravo. Ustavno pravo. Upravno pravo

GOLDNER, Iris
Sloboda kretanja ljudi u EU : kontekst sporazuma o pridruživanju / Iris Goldner Lang. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 233 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Udžbenici Sveučilišta u Zagrebu = Manualia Universitatis studiorum Zagrabiensis)
Kratice: str. 10. - Bibliografija: str. 218-223 i uz tekst. - Predmetna kazala.
ISBN 9789530304161
342.737(4-67 EU)
HK07-01870

SMERDEL, Branko
Ustavno pravo / Branko Smerdel, Smiljko Sokol ; [kazalo pojmova izradio Đorđe Gardašević]. - 3. neizmijenjeno izd. - Zagreb : Pravni fakultet, 2007. ([Zagreb] : Sveučilišna tiskara). - XVII, 507 str. ; 24 cm. - (Udžbenici Pravnog fakulteta u Zagrebu = Manualia Facultatis iuridicae Zagrabiensis)
Sadrži i: Ustav Republike Hrvatske ; Ustavni zakon o Ustavnom sudu Republike Hrvatske. - Bibliografija: str. 435-438.
ISBN 9789532700145
342.4(075.8)
HK07-01871

UPRAVNO pravo - aktualnosti upravnog sudovanja i upravne prakse / Ana Berlengi Fellner ... [et al.]. - Zagreb : Inženjerski biro, 2007. (Samobor : "A. G. Matoš"). - XII, 438 str. ; 24 cm.
Ostali zastupljeni autori: Josip Bienenfeld, Tamara Bogdanović, Dario Đerđa, Vedran Đulabić, Jadranka Jelić, Ljiljana Karlovčan Đurović, Marija Kriletić, Zdenka Koharić, Mislav Kolakušić, Borislav Komadina, Ivica Kujundžić, Vesna Nađ, Jasna Omejec, Zoran Pičuljan, Sanda Pipunić, Milan Stipić, Ante Škember, Inga Vezmar Barlek. - Sadrži i: Zakon o upravnim sporovima ; Zakon o državnim službenicima.
ISBN 9789532620139
342.9(063)
HK07-01872

VASILJEVIĆ, Snježana
Vodič za promicanje politike jednakih mogućnosti na radnom mjestu / [autorice Snježana Vasiljević, Iris Valković]. - Zagreb : CESI [i. e.] Centar za edukaciju, savjetovanje i istraživanje, 2007. ([s. l. : s. n.]). - 44 str. ; 19 cm.
Imena autorica preuzeta sa str. 2. - Nakl. 1000 primj.
ISBN 9789537203078
342.7-055.2(497.5)
331.5-055.2(497.5)
HK07-01873

ZAKON o pravu na pristup informacijama u Republici Hrvatskoj : primjena analize javnih politika u radovima studenata Fakulteta političkih znanosti / [tekstove pripremile i uredile Anka Kekez, Ana Petek]. - Zagreb : Udruga za građansko obrazovanje i društveni razvoj - DIM, 2007. ([Zagreb] : Bestias). - 172 str. : graf. prikazi ; 20 cm.
Popis izlaganja i sastanaka: str. 170-173. - Bibliografija: str. 159-169 ; bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789539878649
342.732(497.5)
HK07-01874

Vidi br.: HK07-01745

Vidi br.: HK07-01758

Vidi br.: HK07-01691

Vidi br.: HK07-01779

343/344   Kazneno pravo (opće i posebno)

AKTUALNA pitanja kaznenog zakonodavstva - 2007. / autori Marijan Benko ... [et. al.]. - Zagreb : Inženjerski biro, 2007. (Samobor : "A. G. Matoš"). - VIII, 408 str. ; 24 cm.
Ostali zastupljeni autori: Ana Garačić, Miroslav Goreta, Melanija Grgić, Ivo Josipović, Zorislav Kaleb, Sanja Katušić-Jergović, Antonija Kovačić, Ranko Marijan, Dragan Novosel, Jasna Omejec, Šime Pavlović, Damir Primorac, Marko Rašo, Ksenija Turković. - Sadrži i: Zakon o međunarodnoj pravnoj pomoći u kaznenim stvarima.
ISBN 9789532620115
343.1/.7(497.5)(063)
HK07-01875

BRIOSCHI, Carlo Alberto
Kratka povijest korupcije : od staroga vijeka do naših dana / Carlo Alberto Brioschi ; [prevoditelji Emil Heršak, Gorana Rajčić]. - Zagreb : Mate, 2007. (Zagreb : Grafotisak). - 280 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Posebna izdanja / Mate)
Prijevod djela: Breve storia della corruzione. - Predgovor: str. [V]-VI / Đuro Njavro. - Str. [195]-245: Hrvati : od gusarske države do samostalnosti / Emil Heršak. - Bibliografija: str. [247]-264. - Imensko kazalo.
ISBN 9789532460384
343.352(091)
HK07-01876

CLARBERG, Bjorn
Borba protiv nezakonitih migracija i krijumčarenja migranata za regiju zapadnoga Balkana : priručnik za predavače : priručnik za obuku pripadnika policijskih i pravosudnih tijela / [autori Bjorn Clarberg, Tamara Keating, Peter Brayant]. - Zagreb : Međunarodna organizacija za migracije, 2007. ([s. l. : s. n.]). - 249 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 32 cm.
Izv. stv. nasl.: Training manual for law enforcement and irregular migration and smuggling of migrants for the Western Balkan region : trainer version. - Na omotu: CARDS regionalni projekt za policiju 2002./2003. : projekt: Razvoj pouzdanih i učinkovitih policijskih sustava i jačanje policijske suradnje i borbe protiv glavnih zločinačkih aktivnosti (CARPO) : cilj: jačanje policijskih kapaciteta u borbi protiv organizaranoga kriminaliteta u jugoistočnoj Europi. - Podatak o autorima preuzet sa str. [5]. - Knjizi je priložen CD-ROM: Borba protiv nezakonitih migracija i krijumčarenja migranata za regiju zapadnoga Balkana.
ISBN 9789537473006
343.343.6(497)(035)
(497-15)
(035)
HK07-01877

CLARBERG, Bjorn
Borba protiv nezakonitih migracija i krijumčarenja migranata za regiju zapadnoga Balkana [Elektronička građa] : priručnik za predavače : priručnik za obuku pripadnika policijski i pravosudnih tijela. - Tekstovni i slikovni podaci. - Zagreb : Međunarodna organizacija za migracije, 2007. [s. l. : s. n.]). - 1 optički disk (CD-ROM) ; 12 cm.
Zahtjevi sustava: PC; Windows XP. - Stv. nasl. s nasl. zaslona. - Autori su Bjor Clarberg, Tamara Keating, Peter Brayant. - CD-ROM je priložen knjizi: Borba protiv nezakonitih migracija i krijumčarenja migranata za regiju zapadnoga Balkana. - Na nasl. zaslona: CARDS regional projekt za policiju 2002./2003. : projekt: Razvoj pouzdanih i učinkovitih policijskih sustava i jačanje policijske suradnje i borbe protiv glavnih zločinačkih aktivnosti (CARPO).
343.343.6(497)(035)
(497-15)
(035)
(086)
HK07-01878

CLARBERG, Bjorn
Borba protiv nezakonitih migracija i krijumčarenja migranata za regiju zapadnoga Balkana : priručnik za polaznike : priručnik za obuku pripadnika policijskih i pravosudnih tijela / [Bjorn Clarberg, Tamara Keating, Peter Brayant]. - Zagreb : Međunarodna organizacija za migracije, 2007. ([s. l. : s. n.]). - 186 str. ; 30 cm.
Izv. stv. nasl.: Training manual for law enforcement and irregular migration and smuggling of migrants for the Western Balkan region. - Podatak o autorima preuzet sa str. [5].
ISBN 9789539972194
343.343.6(497)(035)
(497-15)
(035)
HK07-01879

HOLMES, Paul
Borba protiv trgovanja ljudima za regiju zapadnog Balkana : priručnik za polaznike : priručnik za obuku posebnih istražitelja / [Paul Holmes]. - [Zagreb : Međunarodna organizacija za migracije, 2007.] ([s. l. : s. n.]). - 158 str. ; 30 cm.
Izv. stv. nasl.: Training for specialist investigators to combat trafficking in persons for the Western Balkans Region. - Autorovo ime preuzeto sa str. [6]. - Podatak o nakladniku i god. izdavanja preuzet iz CIP zapisa. - Bibliografija: str. 8.
ISBN 9789537473013
343.431(035)
HK07-01880

HOLMES, Paul
Borba protiv trgovanja ljudima za regiju zapadnog Balkana : priručnik za predavače : priručnik za obuku posebnih istražitelja / [autor Paul Holmes]. - [Zagreb : Međunarodna organizacija za migracije, 2007.] ([s. l. : s. n.]). - 255 str. : ilustr. ; 32 cm.
Izv. stv. nasl.: Training for specialist investigators to combat trafficking in persons for the Western Balkans Region. - Podatak o autoru preuzet sa str. [6]. - Podatak o nakladniku i god. izdavanja preuzet iz CIP zapisa. - Bibliografija: str. 10.
ISBN 9789537473022
343.431(4-11)(075)
HK07-01881

INNES, Brian
Prijevare i krivotvorine : istinite priče o najvećim prijevarama u povijesti : zločinci, prijevare i žrtve / Brian Innes ; [preveo s engleskoga Tomislav Šostar]. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2007. (Singapur : [s. n.]). - 256 str. : ilustr. (djelomice u bojama) ; 26 cm.
Prijevod djela: Fakes and forgeries. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9532231420
343.51(091)
HK07-01882

JUZIK, Julia
Alahove nevjeste / Julia Juzik ; preveo s ruskog Fikret Cacan. - 1. izd. - Zaprešić : Fraktura, 2007. (Zagreb : Grafomark). - 193 str. ; 20 cm.
Prijevod djela: Nevezty Allakha. - Bilješka o autorici: str. 193. - Str. 185-191: Pogovor: Kontekst i posebnost čečenskoga terorizma.
ISBN 9789532660142
343.91-055.2:323.285](470.66)
323.28:616.89-008.441.44](470.66)
323.285(47)
HK07-01883

KAZNENO procesno pravo : primjerovnik / Đurđević, Zlata ... [et al.]. - 2. izmijenjeno i dopunjeno izd. - Zagreb : Narodne novine, 2007. ([Sv. Ivan Zelina] : Tiskara Zelina). - XIII, 329 str. ; 24 cm. - (Pravna biblioteka. Udžbenici ; knj. 199)
Ostali zastupljeni autori: Stjepan Gluščić, Ivo Josipović, Damir Kos, Davor Krapac, Hajrija Novoselec. - Nakl. 1000 primj. - Kratice: str. 329. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789532340839
343.1(075.8)
HK07-01884

KORUPTIVNA kaznena djela : 2002.-2005. / [priredili Marin Mrčela, Dragan Novosel i Dubravka Rogić-Hadžalić]. - Zagreb : Državni zavod za statistiku Republike Hrvatske, 2007. (Zagreb : Državni zavod za statistiku Republike Hrvatske). - 88 str. : ilustr., graf. prikazi u bojama ; 25 cm.
Nakl. 400 primj. - Bibliografija: str. 88; bibliografija i bilješke uz tekst.
ISBN 9789532730012
343.352(497.5)"2002/2005"
HK07-01885

KRAPAC, Davor
Kazneno procesno pravo / Davor Krapac. - 3. izmijenjeno i dopunjeno izd. - Zagreb : Narodne novine, 2007- . ([Sv. Ivan Zelina] : Tiskara Zelina). - 24 cm. - (Udžbenici Sveučilišta u Zagrebu = Manualia Universitatis studiorum Zagrabiensis)
343.1(075.8)

Knj. 1 : Institucije / [kazala izradile Zlata Đurđević, Elizabeta Ivičević Karas]. - 2007. - XX, 464 str. - (Pravna biblioteka. Udžbenici ; 204)
Nakl. 800 primj. - Kratice: str. XIX-XX. - Bibliografija: str. 437-450; bibliografske bilješke uz tekst. - Predmetno kazalo ; Imensko kazalo.
ISBN 9789532340945
343.1(075.8)

HK07-01886

PAVIŠIĆ, Berislav
Komentar Kaznenog zakona / Berislav Pavišić,Velinka Grozdanić, Petar Veić ; sudsku praksu, uz autore, priredili Ranko Marijan ... [et al.]. - 3. izmijenjeno i dopunjeno izd. - Zagreb : Narodne novine, 2007. (Velika Gorica : Tipomat). - XXXIII, 849 str. ; 19 cm. - (Pravna biblioteka. Komentari ; knj. 7)
Nakl. 800 primj. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789532340983
343.2/.7(497.5)(094.5.072)
HK07-01887

PROPUSNICA za koncetracijski logor Kraljevica = Laciapassare per il campo concentamento di Porto Re / [uredio i pripremio Mladen Kušec ; prevoditeljice Jelena Šestak - njemački, Dubravka Oršić - talijanski]. - Rijeka : "Adamić", 2007. (Zagreb : AKD). - 251 str. : ilustr (djelomice u bojama), faks. ; 25 cm.
"Ovo je knjiga u kojoj objavljujemo dnevnik, dokumente, pisma, literarne i likovne radove zatočenika talijanskog koncentracijskog logora u Kraljevici - Porto Re od 1941. do 1943. godine"--> 2. om. list.
ISBN 9789532193381
343.819.5(497.5 Kraljevica)"1941/1943"(0:82-94)
HK07-01888

RITTOSSA, Dalida
Seksualni delikti na štetu djece / Dalida Rittossa. - Zagreb : Hrvatsko udruženje za kaznene znanosti i praksu : Ministarstvo unutarnjih poslova Republike Hrvatske, Policijska akademija, 2007. (Zagreb : Sveučilišna tiskara). - XI, 302 str. : graf. prikazi ; 24 cm. - (Kaznenopravno-kriminalistička biblioteka "Vladimir Bayer" ; 16)
Nakl. 500 primj. - Bibliografija: str. 269-293 i uz tekst. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789531612166 (Ministarstvo unutarnjih poslova Republike Hrvatske)
343.541-053.2(497.5)(094)
HK07-01889

ZBIRKA kaznenih zakona : tekstovi zakona s kazalima pojmova / [priredio] Ranko Marijan. - 3. izmijenjeno izd. - Zagreb : Narodne novine, 2007. (Velika Gorica : Tipomat). - XXXIII, 668 str. ; 19 cm. - (Pravna biblioteka. Zbirke propisa ; 453)
Nakl. 500 primj. - Sadržaj s nasl. str.: Kazneni zakon ; Zakon o kaznenom postupku ; Zakon o Uredu za suzbijanje korupcije i organiziranog kriminaliteta ; Zakon o odgovornosti pravnih osoba za kaznena djela. - Tumač kratica: str. 667-668. - Bilješke uz tekst.
ISBN 9789532340846
343.2/.7(497.5)(094.5)
HK07-01890

Vidi br.: HK07-01943

Vidi br.: HK07-01774

Vidi br.: HK07-01725

347   Građansko pravo

CRNIĆ, Ivica
Odgovornost države za štetu : komentari, sudska praksa, propisi, abecedno kazalo pojmova / Ivica Crnić. - Zagreb : Novi informator, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 216 str. ; 25 cm.
Bibliografija: str. 199-201.
ISBN 9789537327231
347.5:347.193](497.5)
HK07-01891

DIKA, Mihajlo
Građansko ovršno pravo / Mihajlo Dika. - Zagreb : Narodne novine, 2007. (Velika Gorica : Tipomat). - sv. ; 25 cm.
ISBN 9789536053926 (cjelina)
347.952(075.8)

Knj. 1 : Opće građansko ovršno pravo. - 2007. - XLII, 937 str. - (Pravna biblioteka / Narodne novine. Sistemi i udžbenici ; knj. 205)
Nakl. 1000 primj. - Kratice: str. 935-937. - Bibliografske bilješke uz tekst. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789532341027

HK07-01892

DRAGUN, Tomislav
Dušan Vujić i ortaci u pljački državnih robnih zaliha / Tomislav Dragun. - Zagreb : Poslovna savjetovanja Dragun, 2007. ([s. l.] : www.lulu.com). - 730 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Biblioteka Pogledi iz Gornjih Draguna ; knj. 5)
Tekst na hrv. i engl. jeziku.
ISBN 9789539575555
347.232(497.5)
HK07-01893

JAVNO-PRIVATNO partnerstvo i drugi načini upravljanja nekretninama u vlasništvu Republike Hrvatske, općina, gradova i županija / Kamilo Vrana ... [et al.]. - Zagreb : Novi informator, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 208 str. ; 24 cm.
Ostali zastupljeni autori: Maja Lukeš-Petrović, Saša Marenjak, Josip Čengija, Jasna Brežanski, Jadranko Jug, Goran Matešić, Katica Amidžić Peročević. - Bibliografija uz neke radove i uz tekst.
ISBN 9789537327187
347.235(497.5)(094)
HK07-01894

KLARIĆ, Petar, pravnik
Zakon o vlasništvu i drugim stvarnim pravima ; Zakon o zemljišnim knjigama sa Zemljišnoknjižnim poslovnikom : autorski pročišćeni tekstovi zakona : stvarna kazala / Petar Klarić. - 8. izmijenjeno i dopunjeno izd. - Zagreb : Narodne novine, 2007. (Velika Gorica : TIPOMAT). - XXXII, 365 str. ; 19 cm. - (Pravna biblioteka. Zbirka propisa ; 460)
Nakl. 500 primj. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789532341058
347.23(497.5)(094.5)
349.418(497.5)(094.5)
HK07-01895

KNJIGE nekretnina dubrovačke općine (13-18. st.) = Libri domorum terrenorum communis Ragusii deliberatis ad affictum (saecc. XIII-XVIII) / priredili Irena Benyovski Latin, Danko Zelić ; [prijevod [sažetka] Vesna Baće (engleski), Renata Hace-Citra (talijanski). - Dubrovnik : HAZU, Zavod za povijesne znanosti u Dubrovniku, 2007. (Dubrovnik : "Alfa-2"). - sv. ; 24 cm. - (Posebna izdanja / HAZU)
Nakl. po 600 primj.
ISBN 9789531547369 (cjelina)
347.235(497.5 Dubrovnik)"12/17"(093.2)

[1]. - 360 str : faks. - (Monumenta historica Ragusina ; knj. 7/1)
Bibliografske bilješke uz tekst. - Summary ; Riassunto.
ISBN 9789531547499

HK07-01896

LIBER amicorum Nikola Gavella : građansko pravo u razvoju : zbornik radova u čast 70. rođendana profesora emeriti Nikole Gavelle / [urednici Igor Gliha ... et al.]. - Zagreb : Pravni fakultet Sveučiliša, 2007. (Zagreb : Sveučilišna tiskara). - XXI, 935 str. : [1] list sa slikom Nikole Gavelle ; 24 cm.
Zastupljeni autori: Dalibor Čepulo, Dušan Nikolić, Jakša Barbić, Petar Simonetti, Jadranko Jug, Hano Ernst, Willibald Posch, Tatjana Josipović, Petar Miladin, Jasenko Marin, Igor Gliha, Marko Baretić, Romana Matanovac, Magdalena Apostolova Maršavelski, Gian Antonio Benacchio, Saša Nikšić, Ana Keglević, Nikoleta Radionov Radenković, Vlado Belaj, Hrvoje Kačer, Jožica Matko Ruždjak, Mihajlo Dika, Marko Petrak, Krešimir Sajko, Vilim Bouček, Maja Stanivuković. - Tekst na hrv., engl. i njem. jeziku. - In honorem: str. XVII-XXI. - Popis objavljenih radova profesora emeritusa Nikole Gavelle: str. 929-935; bibliografske bilješke uz tekst. - Summaries ; Zusammenfassungen.
ISBN 9789532700183
347(082)
HK07-01897

OBITELJSKO pravo / Mira Alinčić... [et al.]. - 3. izmijenjeno i dopunjeno izd. - Zagreb : Narodne novine, 2007. (Zagreb : Denona). - XVIII, 577 str. ; 24 cm. - (Pravna biblioteka. Udžbenici ; 203)
Ostali zastupljeni autori: Dubravka Hrabar, Dijana Jakovac-Lozić, Aleksandra Korać Graovac. - Nakl. 1000 primj. - Bibliografske bilješke uz tekst. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789532341041
347.6(075.8)
HK07-01898

ODGOVORNOST za neimovinsku štetu zbog povreda prava osobnosti u vezi s radom : mobing, dostojanstvo, diskriminacija, izloženost štetnim utjecajima, ozljede na radu, profesionalna oboljenja i dr. / Ivica Crnić ... [et al.] ; opća redakcija Petar Klarić. - Zagreb : Narodne novine, 2007. (Velika Gorica : TIPOMAT). - 163 str. ; 24 cm. - (Pravna biblioteka. Priručnici ; knj. 25)
Ostali zastupljeni autori: Marijan Ćurković, Ivana Grgurev, Petar Klarić, Dušanka Marinković Drača, Saša Nikšić, Željko Potočnjak. - Nakl. 500 primj. - Bibliografija iza svakog poglavlja ; bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 978–953–234–099–0
347.426.4(082)
HK07-01899

OKRUGLI stol Modernizacija hrvatskoga stvarnog prava (2007 ; Zagreb)
Modernizacija hrvatskoga stvarnog prava : Okrugli stol održan 25. travnja 2007. u palači HAZU u Zagrebu / uredio Jakša Barbić. - Zagreb : Hrvatska akademija znanosti i umjetnosti, 2007. ([Zagreb] : ZiB mladost). - 135 str. ; 24 cm. - (Modernizacija prava ; knj. 6)
Na vrhu nasl. str.: Znanstveno vijeće za državnu upravu, pravosuđe i vladavinu prava. - Nakl. 400 primj. - Str. 7-8: Predgovor / Jakša Barbić. - Str. 13-57: Stvarnopravno uređenje u hrvatskom pravnom poretku / Nikola Gavella. - Str. 58-80: Modernizacija stvarno-pravnih osiguranja tražbina / Tatjana Josipović. - Bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789531547802
347.23(497.5)(063)
HK07-01900

STVARNO pravo / redaktor Nikola Gavella [i autor ... et al.]. - 2. izmijenjeno i dopunjeno izd. - Zagreb : Narodne novine, 2007. (Velika Gorica : Tipomat). - 3 sv. ; 24 cm.
Nakl. po 1000 primj.
ISBN 9789536053728 (cjelina)
347.2(497.5)(075.8)
(497.5)
(075.8)


Sv. 1. - XXXII, 842 str. - (Pravna biblioteka. Udžbenici ; 201)
Zastupljeni autori: Vlado Belaj, Zlatan Stipković, Igor Gliha, Tatjana Josipović,. - Sadržaj s nasl. str.: Uvod u stvarno pravo ; Posjed i zemljišne knjige ; Vlasništvo. - Važnije kratice: str. 841-842. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789532340921

HK07-01901

Sv. 2. - XXXI, 658 str. - (Pravna biblioteka. Udžbenici ; 202)
Zastupljeni autori: Vlado Belaj, Zlatan Stipković, Igor Gliha, Tatjana Josipović. - Sadržaj s nasl. str.: Služnosti, stvarni tereti i pravo građenja ; Založno pravo i druga sredstva stvarnopravnog osiguranja tražbina. - Važnije kratice: str. 657-658. - Bibliografija: str. 589-613. - Predmetno kazalo uz sv. 1 i 2.
ISBN 9789532340938

HK07-01902

VLASNIČKOPRAVNI odnosi i zemljišne knjige : [novine, prijedlozi, praksa] / Jadranko Crnić ... [et al.]. - Zagreb : Novi informator, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 285 str. ; 24 cm.
Podnasl. preuzet s om. - Ostali zastupljeni autori: Olga Jelčić, Ana.Marija Končić, Damir Kontrec, Gabrijela Mihelčić, Jakob Nakić, Damir Pahić, Đuro Sessa. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789537327248
347.235(497.5)
349.418 (497.5)
HK07-01903

ZAKON o sudovima : (Nar. nov., br. 150/05 i 16/07) : redakcijski pročišćeni tekst s pojmovnim kazalom. Sudski poslovnik : (Nar. nov., br. 80/97, 20/98, 118/01, 49/03, 32/04 I 9/06) : redakcijski pročišćeni tekst s pojmovnim kazalom / priredili Zdravko Jambrović, Đuro Sessa, Darijo Lokas ; uredio Jerko Slovinić. - Zagreb : Novi informator, 2007. (Zagreb : GZH). - 166 str. ; 28 cm.
ISBN 9789537327217
347.9(497.5)(094.5)
HK07-01904

Vidi br.: HK07-02537

Vidi br.: HK07-01862

347.7   Trgovačko pravo

DRAGUN, Tomislav
Revizija kriterija vrednovanja aktive banaka u stečaju : primjer Dubrovačke banke / Tomislav Dragun ; [prijevod na engleski Tatjana Mandić]. - Zagreb : Poslovna savjetovanja Dragun, 2007. ([s. l.] : Lulu). - 299 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Biblioteka Pogledi iz Gornjih Draguna ; knj. 7)
Tekst na hrv. i engl. jeziku. - Autorova slika i bilješka o njemu: 279-286.
ISBN 9789539575579
347.736
HK07-01905

EKONOMSKI doprinos djelatnosti temeljenih na autorskom pravu u gospodarstvu Republike Hrvatske / [autori studije Željko Topić ... et al.]. - Zagreb : Državni zavod za intelektualno vlasništvo Republike Hrvatske, 2007. (Zagreb : BAUER GRUPA). - 110 str. : graf. prikazi ; 30 cm.
Om. nasl. - Ostali zastupljeni autori: Romana Matanovac, Maja Bregeš-Gorjan, Matija Škegro-Vdović. - Nakl. 300 primj. - Bibliografija: str. 106 ; bibliografske bilješke uz tekst. - Kazala tablica, slika i grafova.
ISBN 9789536513550
347.78(497.5):33
HK07-01906

HRVATSKA. Zakoni
Zakon o trgovačkim društvima : (redakcijski pročišćeni tekst) : s uvodnim objašnjenjima, pregledom usklađenosti s europskim pravom i abecednim kazalom / uvodna objašnjenja napisao i pročišćeni tekst Zakona redigirao Jakša Barbić ; pročišćeni tekst Zakona, pregled usklađenosti Zakona s europskim pravom i abecedno kazalo izradio Hrvoje Markovinović. - 3. izmijenjeno izd. - Zagreb : Organizator, 2007. (Varaždin : Tiskara Varteks). - XLV, 570 str. ; 22 cm.
Nakl. 1000 primj. - Sadrži i: Zakon o izmjenama i dopunama Zakona o trgovačkim društvima : NN 107/07.
ISBN 9789536007998
347.72(497.5)(094.5)
HK07-01907

HRVATSKA. Zakoni
Zakon o trgovačkim društvima : urednički pročišćeni tekst s kazalom pojmova : ("Narodne novine" br. 111/93, 34/99, 52/00, Odluka USRH i 118/03, 107/07) : Dodatak: Zakon o preuzimanju dioničkih društava ("Narodne novine" broj 109/07) / [urednik Hrvoje Zgombić]. - 2. izd. - Zagreb : Zgombić & Partneri, 2007. [Sv. Ivan Zelina] : Tiskara Zelina). - XLIX, 670 str. ; 17 cm.
Sadrži i: Zakon o preuzimanju dioničkih društava : NN br. 109/07. - Imensko kazalo.
ISBN 9789536348503
347.72(497.5)(094.5)
HK07-01908

KAKO započeti poduzetničku djelatnost : [pravni okvir osnivanja i oblici trgovačkih društava, načina registracije i pokretanja poslovne aktivnosti, djelatnosti za koje je potrebno odobrenje prije upisa u trgovački registar ...] / [pripremila Lidija Švaljek]. - Zagreb : Hrvatska gospodarska komora, 2007. (Zagreb : Intergrafika). - 43 str. ; 24 cm.
Podnasl. preuzet s omota. - Nakl. 1000 primj.
ISBN 9789536207718
347.72(497.5)(094)
HK07-01909

PRILAGODBA hrvatskog prava intelektualnog vlasništva europskom pravu / Jasminka Adamović ... [et al.] ; opća redakcija Romana Matanovac. - Zagreb : Narodne novine : Državni zavod za intelektualno vlasništvo Republike Hrvatske, 2007. (Sv. Ivan Zelina : Tiskara Zelina). - 341 str. ; 24 cm. - (Pravna biblioteka. Europsko pravo ; knj. 3)
Ostali zastupljeni autori: Borislav Blažević, Antoneta Cvetić, Igor Gliha, Ivana Kunda, Romana Matanovac, Slavica Matešić, Kamelija Parać, Ana Rački Marinković, Marija Šiša Hrlić, Željko Topić, Gordana Vuković, Saša Zatezalo. - Nakl. 500 primj. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789532341034 (Narodne novine)
347.77(497.5:4-67 EU)(082)
HK07-01910

ZAŠTITA vjerovnika : financijski, pravni i porezni aspekt[i] / Davor Bajuk ... [et al.]. - Zagreb : Narodne novine, 2007. ([Sveti Ivan Zelina] : Tiskara Zelina). - XIV, 289 str. ; 24 cm. - (Pravna biblioteka. Priručnici ; knj. 26)
Ostali zastupljeni autori: Marko Baretić, Hano Ernst, Marijana Jelić, Tatjana Josipović, Zdenka Koharić, Nevenka Marković, Nada Nekić Plevko, Nives Radišić, Zinajda Stuhne, Igor Tepšić, Žarko Željko. - Nakl. 500 primj. - Sadrži i: Zakon o financijskom osiguranju : (NN 76/07). - Bibliografija i bilješke uz tekst.
ISBN 9789532341003
347.736(497.5)(094)
HK07-01911

Vidi br.: HK07-01930

348/349   Posebne grane prava

BRKAN, Jure
Ustanove posvećenoga života i družbe apostolskoga života prema zakoniku kanonskoga prava / Jure Brkan. - Šibenik : Župni ured Gospe van Grada, 2007. (Split : Dalmacija papir). - 472 str. ; 24 cm.
Nakl. 500 primj. - Str. 455-457: Pogovor / Ivan Miletić. - Bibliografija. str. 415-428. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789539591906
348
HK07-01912

PRAVILNIK o uvjetima i mjerilima za davanje suglasnosti za započinjanje obavljanja djelatnosti građenja / [priredio] Željko Horvat. - Zagreb : Kigen, 2007. (Zagreb : GIPA). - 103 str. : ilustr. ; 30 cm.
Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789536970353
349.44(497.5)(094)
HK07-01913

RADNICI za jednokratnu uporabu : individualizacija, privremenost i nesigurnost u totalitarnom poduzeću / [uredio Renato Curcio ; prijevod s talijanskog Bojana Nardi]. - Zagreb : TIM press, 2007. ([Zagreb] : Denona). - 108 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Čovjek i globalizacija)
Prijevod djela: Il dominio flessibile. - Nakl. 1000 primj. - Bibliografija: str. 107-108.
ISBN 9789537177188
349.2(4)
HK07-01914

VASILJEVIĆ, Snježana
Pravilnik za postizanje jednakih mogućnosti na radnom mjestu / [Snježana Vasiljević, Iris Valković]. - Zagreb : Centar za edukaciju, savjetovanje i istraživanje, 2007. ([s. l. : s. n.]). - 48 str. ; 19 cm.
ISBN 9789537203085
349.23(497.5)(094)
HK07-01915

Vidi br.: HK07-01573

Vidi br.: HK07-02910

Vidi br.: HK07-01903

Vidi br.: HK07-02912

Vidi br.: HK07-01895

Vidi br.: HK07-01859

35   Javna uprava

BALE. Statut
Statut grada Bala / [priredio] Lujo Margetić. - Rijeka : "Adamić", 2007. (Zagreb : BMG ; Sv. Ivan Zelina : Tiskara Zelina). - 233, [143] str. ; 24 cm.
Tekst na hrv., tal. i lat. jeziku. - Sadrži i faksimilni pretisak riječkog i tršćanskog rukopisa Statuta grada Bala. - Nakl. 600 primj. - Bibliografija: str. 233. - Riassunto.
ISBN 9789532193435
352.07(497.5 Bale)"14"(094.7)
34(497.5)(091)"14"
HK07-01916

MODELI lokalnog partnerstva : zbornik dokumenata i obrazaca / [urednik Branislav Vorkapić]. - Osijek : OGI [i. e.] Organizacija za građanske inicijative, 2007. (Osijek : Grafika). - 100 str. ; 29 cm. - (Priručnici / Organizacija za građanske inicijative)
Knjizi je priložen CD-ROM: Modeli lokalnog partnerstva. - Nakl. 300 primj. - Str. 5-6: Predgovor / Aleksandra Janjić.
ISBN 9789539562029
352(497.5)(035)
HK07-01917

MODELI lokalnog partnerstva [Elektronička građa] : zbornik dokumenata i obrazaca / [urednik Branislav Vorkapić]. - Tekstovni podaci. - Osijek : OGI [i. e.] Organizacija za građanske inicijative, 2007. ([s. l. : s. n.]). - 1 optički disk (CD-ROM) ; 12 cm. - (Priručnici / Organizacija za građanske inicijative)
Zahtjevi sustava: PC; Windows XP. - Stv. nasl. s naljepnice diska. - CD-ROM je priložen knjizi: Modeli lokalnog partnerstva.
ISBN 9789539562029
352(497.5)(035)
HK07-01918

NOVI sustav javne nabave / Dražen Ivanušec ... [et al.]. - Zagreb : Novi informator, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 279 str. ; 24 cm.
Ostali zastupljeni autori: Ante Loboja, Dragica Markanović, Ivančica Marinović. - Sadrži i: Zakon o javnoj nabavi. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789537327293
35.073.53(497.5)(094)
HK07-01919

POGARČIĆ, Zdenka
Zakon o javnoj nabavi : (NN br. 110/2007) : opći pregled novina : tekst zakona s kazalom pojmova / Zdenka Pogarčić. - Zagreb : Narodne novine, 2007. ([Sv. Ivan Zelina] : Tiskara Zelina). - XVII, 257 str. ; 19 cm. - (Pravna biblioteka. Zbirka propisa ; 459)
Nakl. 1000 primj.
ISBN 9789532341010
35.073.53(497.5)(094.5)
HK07-01920

POLITIČKI vodič kroz Međimursku županiju : [županija, gradovi, općine] / [glavni urednik Marko Puškadija ; fotografije Ivo Vurušić]. - 4. izd. - Čakovec : Međimurska županija, Ured Župana, 2007. ([s. l. : s. n.]). - 160 str. : ilustr. u bojama ; 17 cm. - (Biblioteka posebnih izdanja)
Podnasl. preuzet sa om. nasl. str. - Zemljop. crtež na unutr. str. omota.
ISBN 9789539748041
35.08(497.5-35 Čakovec)(058)
HK07-01921

PRAVILA za statutarnu certifikaciju ribarskih brodova : 2007. - Split : Hrvatski registar brodova, 2007. (Split : Hrvatski registar brodova). - 1 sv. (razl. pag.) : ilustr. ; 29 cm.
351.813.23(094.9)
629.562.01
HK07-01922

PRAVILA za tehnički nadzor brodova od drva, aluminijskih slitina i plastičnih materijala : 2007. - Split : Hrvatski registar brodova, 2007. (Split : Hrvatski registar brodova). - 1 sv. (razl. pag.) : ilustr. ; 29 cm.
351.813.23(094.9)
629.54.01
HK07-01923

PRAVILA za tehnički nadzor pomorskih brodova. - Split : Hrvatski registar brodova, 2007- . (Split : Hrvatski registar brodova). - sv. ; 29 cm.
351.813.23(094.9)
629.5.01

Dio 10. : Kotlovi, izmjenjivači topline i posude pod tlakom. - 2007. - 44 str. : graf. prikazi.

HK07-01926

Dio 16. : Pomagala za navigaciju. - 2007. - 58 str. : graf. prikazi.

HK07-01924

Dio 5 : Pregrađivanje. - 2007. - 63 str. : graf. prikazi.

HK07-01927

Dio 8. : Cjevovodi. - 2007. - 69 str. : graf. prikazi.

HK07-01928

Električna oprema. - 2007. - 86 str. : graf. prikazi.

HK07-01925

PUSIĆ, Eugen
Javna uprava i društvena teorija / Eugen Pusić. - Zagreb : Društveno veleučilište : Pravni fakultet Sveučilišta, 2007. (Zagreb : Sveučilišna tiskara). - X, 425 str. ; 24 cm. - (Suvremena javna uprava)
Bibliografija: str. 397-409; bibliografija i bilješke uz tekst. - Summary: Public administration - a theoretical framework - United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland, France, Germany. - Imensko kazalo ; Predmetno kazalo / izrada kazala Mihovil Škarica.
ISBN 9789532700152 (Pravni fakultet)
35(075.8)
35.08(075.8)
HK07-01929

REGISTAR brodova unutarnje plovidbe. - Split : Hrvatski registar brodova, 2007. (Split : Hrvatski registar brdova). - IX, 66 listova ; 30 cm + tumač podataka u Registru brodova ([1] list)
Nakl. 50 primj. - Tumač podataka i skraćenica u Registru brodova: str. V-IX.
351.813.23(497.5)"2007"
629.55.01(497.5)(083.5)
347.791.3(497.5)
HK07-01930

STATUTA Communis Duorum Castrorum [Elektronička građa] : početak 15. stoljeća : latinski rukopis = Statuto Volgare del Due Castelli : vjerojatno 18. stoljeće s kazalom iz 1787. godine : talijanski rukopis. - Tekstovni podaci. - Pazin : Državni arhiv u Pazinu ; Trieste : Državni ahriv u Trstu = Archivio di Stato di Trieste, 2007. ([s. l. : s. n.]). - 1 optički disk (CD-ROM) ; 12 cm. - (Kolana od statuti ; knj. 1)
Zahtjevi sustava: PC; Windows XP; Adobe Acrobate Reader 7.0. - Stv. nasl. s naljepnice diska. - Faks. pretisaka. - CD-ROM je priložen knjizi: Statuta Communis Duorum Castrorum. - Publikacija u formatu PDF.
ISBN 9789539604576 (pogrešan)
352.07(497.5Dvigrad)
34(497.5-3Istra)(091)
(497.5Dvigrad)
(497.5-3Istra)
"1414"
(02.045)
(086)
HK07-01931

STATUTA Communis Duorum Castrorum = Statut Dvigradske općine : početak 15. stoljeća / [priredili] Jakov Jelinčić, Nella Lonza ; [prijevodi sažetaka Elis Barbalich-Geromella (talijanski jezik), Daniela Bilić Rojnić (engleski jezik), Kristina i Marieta Djaković (njemački jezik), Tamara Haber (francuski jezik), Mirjana Kontestabile Rovis (slovenski jezik). - Pazin : Državni arhiv u Pazinu, 2007. (Zagreb : Grafomark). - 358 str., [114] str. s tablama (faks.) ; 33 cm. - (Kolana od statuti ; knj. 1)
Sadrži faks. pretisak i transkripciju lat. izvornika i prijevod na hrv. jezik. - Nakl. 800 primj. - Knjizi je priložen CD-ROM: Statuta Communis Duorum Castrorum = Statuto Volgare del Due Castelli. - Kratice: str. [6]. - Str. 7-9: Predgovor / Tajana Ujčić. - Str. 11-31: Osnovna obilježja Dvigradskog statuta / Jakov Jelinčić. - Str. 33-64: Pravna baština Dvigradskog statuta / Nella Lonza. - Bilješke: str. 308-310. - Bibliografija: st. 353-356; bibliografske bilješke uz uvodne tekstove. - Sažeci na više jezika. - Predmetno kazalo (lat. i hrv.) ; Kazalo mjesta (lat. i hrv.) ; Imensko kazalo (lat. i hrv.).
ISBN 9789539604576
352.07(497.5Dvigrad)(091)
34(497.5-3Istra)(091)
(497.5Dvigrad)
(497.5-3Istra)
"1414"
(02.045)
(086)
HK07-01932

STRUČNA konferencija s međunarodnim sudjelovanjem "Ovisnost, zlouporaba droga, rehabilitacija, resocijalizacija, smanjenje štete - Trendovi, pristupi i odgovori društva na suzbijanje zlouporabe opojnih droga" (2006 ; Pula)
Ovisnost, zlouporaba droga, rehabilitacija, resocijalizacija, smanjenje štete : trendovi, pristupi i odgovori društva na suzbijanje zlouporabe opojnih droga : zbornik radova / Stručna konferencija s međunarodnim sudjelovanjem, Pula, 24. - 26. rujna 2006. ; [organizatori Ministarstvo obitelji, branitelja i međugeneracijske solidarnosti, Ministarstvo zdravstva i socijalne skrbi, Ured za suzbijanje zlouporabe opojnih droga Vlade Republike Hrvatske]. - Zagreb : Vlada Republike Hrvatske, Ured za suzbijanje zlouporabe opojnih droga, 2007. ([s. l. : InterNos). - 285 str. : ilustr., graf. prikazi u bojama ; 30 cm.
Zastupljeni autori: Jadranka Ivandić Zimić, Dragutin Funda, Marija Koren Mrazović, Darko Dundović, Ivan Damjanović, Dragana Bašić-Lisičin, Suzana Fabijanić, Zlatko Miliša, Mladen Mavar, Đurđica Petran, Josip Janković, Slavica Blažeka, Gordana Berc, Dubravka Klarić, Luca Galić, Snježana Šalamon, Željko Petković, Ksenija Butorac, Ljubomir Hotujac, Zdravko Lacković, Siniša Zovko, Ante Ivančić, Bože Klapež, Mirjana Radetić-Paić, Đordana Barbarić, Toni Maglica, Aleksandra Marković, Ivana Šešo-Strpić, Ilinka Serdarević, Ivona Maričić, Zoran Jelić, Gordana Bujišić, Miroslav Venus, Vesna Šerepac, Siniša Brlas, Elvira Koić. - Bibliografija uz većinu radova.
ISBN 9789539503114
351.761.3(497.5)"200"(063)
HK07-01933

VEIĆ, Petar
Priručnik za osposobljavanje osoba koje obavljaju poslove redara na športskim natjecanjima / Petar Veić, suradnici Ivan Nađ, Alen Ostojić. - Zagreb : Inter Sig, 2007. ([Zagreb] : AKD). - 133 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Biblioteka Inter Sig ; knj. 3)
Nakl. 1000 primj. - Sadrži i: Zakon o sprječavanju nereda na športskim natjecanjima ; Zakon o javnom okupljanju.
ISBN 9789539519726
351.754.1:796](035)
796.093:351.754.1](035)
HK07-01934

ZNANSTVENI skup Lokalna samouprava i decentralizacija (2006 ; Osijek)
Lokalna samouprava i decentralizacija : zbornik radova sa znanstvenog skupa : [24. 11. 2006, Osijek] / [urednik Zvonimir Lauc]. - Zagreb : Pravni fakultet Sveučilišta : Akademija pravnih znanosti Hrvatske ; Osijek : Pravni fakultet Sveučilišta J. J. Strossmayera, 2007. (Zagreb : Sveučilišna tiskara). - VI, 175 str. : graf. prikazi. ; 24 cm.
Podnasl. preuzet iz predgovora. - Zvonimir Lauc, Ivan Koprić, Branko Babac, Arsen Bačić, Petar Bačić, Robert Podolnjak, Branislav Malagurski, Teodor Antić, Rajko Odobaša. - Bibliografija iza pojedinih poglavlja ; bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789532700176 (Pravni fakultet)
352(497.5)(063)
HK07-01935

Vidi br.: HK07-01855

Vidi br.: HK07-01855

Vidi br.: HK07-01854

Vidi br.: HK07-02854

Vidi br.: HK07-01971

Vidi br.: HK07-01422

Vidi br.: HK07-01839

Vidi br.: HK07-01929

351.74   Policija

HRVATSKA. Zakoni
Zakon o policiji i Pravilnik o načinu policijskog postupanja [Elektronička građa] / [priredili] Ivan Nađ, Stjepan Gluščić. - Tekstovni podaci. - Zagreb : Ministarstvo unutarnjih poslova Republike Hrvatske, Policijska akademija, 2007. ([s. l. : s. n.]). - 1 optički disk (CD-ROM) ; 8 cm. - (Zbirka propisa / Ministarstvo unutarnjih poslova Republike Hrvatske, Policijska akademija ; knj. 1)
Zahtjevi sustava: PC; Windows XP; Adobe Acrobat Reader 7.0. - Stv. nasl. s nasl. zaslona. - CD-ROM je priložen knjizi: Zakon o policiji i Pravilnik o načinu policijskog postupanja. - Publikacija u formatu PDF; sadrži 128 str.
351.74(497.5)(094.5.072)
HK07-01936

HRVATSKA. Zakoni
Zakon o policiji i Pravilnik o načinu policijskog postupanja / [priredili] Ivan Nađ, Stjepan Gluščić. - Zagreb : Ministarstvo unutarnjih poslova Republike Hrvatske, Policijska akademija, 2007. ([Zagreb] : Grafocentar). - VIII, 120 str. ; 17 cm. - (Zbirka propisa / Ministarstvo unutarnjih poslova Republike Hrvatske, Policijska akademija ; knj. 1)
Knjizi je priložen CD-ROM: Zakon o policiji i Pravilnik o načinu policijskog postupanja. - Nakl. 500 primj. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789531611961
351.74(497.5)(094.5.072)
HK07-01937

355/359   Vojništvo

BIKI, Đuro
Rusini Mikluševaca u Domovinskom ratu 1991. / Đuro Biki ; [fotografije Damir Biki ... et al.]. - [Vukovar] : Savez Rusina i Ukrajinaca Republike Hrvatske, 2007. ([s. l. : s. n.]). - 157 str., [25] str. s tablama : ilustr. u bojama ; 22 cm.
Autorova slika i biljška o njemu: str. [158].
ISBN 9789539708069
355.45(497.5 Mikluševci)"1991"
323.15(497.5=161.2)"199"
HK07-01938

CIVILIAN immunity in war / edited by Igor Primoratz. - 1st publ. - New York : Oxford University Press, 2007 (Norfolk : Biddles). - XI, 263 str. ; 24 cm.
Zastupljeni hrvatski autor: Igor Primorac. - Bilješke o autorima: str. [IX]-XI. - Bibliografija: str. 257-259 i uz tekst. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9780199290741
355.244.2:341
HK07-01939

DRAGUN, Tomislav
Zbiljnosti osnivanja i djelovanja 66. pukovnije za izgradnju cesta / Tomislav Dragun. - Udbina : Poslovna savjetovanja Dragun, 2007. ([s. l.] : www.lulu.com). - 281 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Biblioteka Pogledi iz Gornjih Draguna ; knj. 2)
Bibliografija: str. 195-196.
ISBN 9789539575517
358.33(497.5)"199/200"(0:82-94)
HK07-01940

FERENC, Mitja
Prikrivena grobišta Hrvata u Republici Sloveniji = Prikrita grobišča Hrvatov v Republiki Sloveniji = Hidden Croatian mass graves in the Republic of Slovenia / Mitja Ferenc, Želimir Kužatko ; [prijevodi na hrvatski i slovenski Aleksandra Jankovič, engleski Adrian Beljo ; karte Ksenija Kovačec-Naglić, Ivica Rendulić ; autori fotografija Mitja Ferenc ... et al.]. - Zagreb : Počasni bleiburški vod : Častni bleiburški vod : Bleiburg Honorary Guard, 2007. ([s. l. : s. n.]). - 199 str. : ilustr. (pretežno u bojama), zemljop. crteži u bojama ; 30 cm.
Tekst usporedo na hrv., engl. i slov. jeziku. - Bilješka o autorima: str. 192-193. - Bibliografija: str. 190-191.
ISBN 9789537379018 (Počasni bleiburški vod)
355.257.7(497.1=163.42)"1945"
341.322.5(497.1)"1945"
HK07-01941

FREIVOGEL, Zvonimir
Austrougarske podmornice u I. svjetskom ratu = Austro-Hungarian submarines in World War I / [tekst i prijevod na engleski] Zvonimir Freivogel ; [crteži Danijel Frka i Vojislav Jereb]. - Rijeka : "Adamić" : Digital point tiskara, 2007. (Viškovo : Digital point tiskara). - 117 str. : ilustr. (djelomice u bojama) ; 30 cm. - (Biblioteka Hrvatska ratna povijest ; knj. 5)
Tekst usporedo na hrv. i engl. jeziku. - Nakl. 850 primj. - Biliografija: str. 117.
ISBN 9789532193398 ("Adamić")
355.49(436-89)(091)
623.827(436-89)(091)
(436-89)
"1914/1918"
HK07-01942

GRÜNFELDER Anna Marija
"U radni stroj velikoga njemačkog Reicha!" : prisilni radnici i radnice iz Hrvatske / Anna-Maria Gruenfelder. - Zagreb : Srednja Europa, 2007. (Zagreb : Ibis-grafika). - 271 str. ; 24 cm.
Bilješka o autorici: str. 271. - Bibliografija: str. 217-231; bibliografske bilješke uz tekst. - Zusammenfassung. - Imensko kazalo ; Kazalo zemljop. naziva.
ISBN 9789536979431
355.293(=163.42)"1941/1945"
343.819.5(=163.42)"1941/1945"
HK07-01943

KOVAČEVIĆ, Branimir
Ljudi moga vremena : suza za Bleiburg 2 / Branimir Kovačević. - Zagreb : vlast. nakl., 2007. (Zagreb : Itg-digitalni tisak). - 388 str. : ilustr. ; 21 cm.
Autorova slika i bilješka o njemu: str. 385-386. - Summary ; Zusammenfassung.
ISBN 953995682X
355.257.7(497.1=163.42)"1945"
341.322.5(497.1)"1945"
323.282(497.1=163.42)"1945"
HK07-01944

LA fuerza del amor hacer el bien : las mujeres en la guerra patria / [traduccion Mariana Veronica Campera ; editora Marija Slišković]. - Zagreb : Parvus, 2007. (Zagreb : Parvus). - 311 str. : ilustr., zemljop. crtež ; 20 cm. - (Biblioteca Patria)
Prijevod djela: Snaga ljubavi - činiti dobro. - Zastupljeni autori: Marija Slišković, Višnja Milas, Marija Horvat, Ana Lisak, Aida Cvjetković, Nada Arbanas, Marijana Braš, Vesna Pichler, Nevenka Špoljarić, Mihovila Katavić, Danica Dominis, Marija Prelas, Milena Dundov, Ivana Haberle, Gordana Baljak, Vera Jurčević, Marija Zaloker, Hermana M. Gracijana Gracin, Gorka Vlaović, Adrijan Lisičak, Milena Burčul-Pašara. - Ilustr. i zemljop. crtež i na unut. str. om. listova. - Bilješke uz tekst.
ISBN 97895395095067
355.45(497.5)"1991/1995":172.4-055.2
HK07-01945

MAJSKI, Josip
Zločin koji traje : istina o zločinima u selima Cetinske krajine 1944. / Josip Majski. - Zagreb : Razlog, 2007. (Zagreb : J & B). - 179 str. : ilustr. ; 21 cm. - (Biblioteka Tako je bilo)
Prema predgovoru, ovo je 2. dopunjeno izd. - Biografija o autoru: str. 169-170.
ISBN 9789536985104
355.1-058.65(497.5-3 Cetinska krajina)"1944"
HK07-01946

MARIJAN, Davor
Oluja / Davor Marijan ; [priloge pripremio Mate Rupić ; izrada kazala Ana Holjevac Tuković]. - Zagreb : Hrvatski memorijalno-dokumentacijski centar Domovinskog rata, 2007. ([s. l.] : Tiskara Rim). - 443 str. : ilustr. ; 25 cm + zemljop. karta ([1] presavijen list)
Kratice: str. 148-149, 162-164. - Autorova slika i bilješka o njemu: str. 150-151. - Bibliografija: str. 146-147; bibliografske bilješke uz tekst. - Imensko kazalo ; Kazalo zemljop. naziva.
ISBN 9789537439088
355.432.1(497.5)"1995"
HK07-01947

PAVKOVIĆ, Mladen
Oni su Hrvatska njima je dugujemo : da se ne zaboravi / Mladen Pavković. - Koprivnica : Alineja, 2007. (Varaždin : Tiskara Varteks). - 146 str. : ilustr. ; 18 cm. - (Dokumenti i svjedočanstva / Alineja)
Bilješka o priređivaču: str. 144-145.
ISBN 9789537103248
355.1-058.65(497.5)"1991/1995"(083.8)
HK07-01948

PENIAKOFF, Vladimir
Đavoli u džipovima : Popskijeva privatna armija / Vladimir Peniakoff ; prijevod Ljiljana Vojinović ; predgovor i pogovor Aleksandar Vojinović. - Zagreb : Zagrebačka naklada, 2007. (Zagreb : De Ve De). - 302 str. : ilustr. ; 20 cm.
Prijevod djela: Popski's private army. - Predgovor: str. 9-10. - Pogovor: str. 261-302.
ISBN 9789532520323
356.15(410)"1942/1945"
HK07-01949

POJIĆ, Milan
Hrvatska pukovnija 369. na istočnom bojištu 1941. - 1943. : ratni dnevnik / Milan Pojić ; [izrada kazala Vlatka Lemić ; prijevod [sažetka] na njemački Danijela Marjanić]. - Zagreb : Hrvatski državni arhiv, 2007. ([Zagreb] : Mikrorad). - 366 str. : ilustr., zemljop. crteži ; 24 cm.
Nakl. 500 primj. - Bibliografija: str. 353-354 i uz tekst. - Zusammenfassung. - Imensko kazalo.
ISBN 9789536005888
355.312(497.5)"1941/1943"(093.2)
HK07-01950

PRALJAK, Slobodan
Zločini koje su počinili neki pripadnici JNA/VRS (srpske postrojbe) nad Hrvatima u BiH 1991. - 1995. : [činjenice] / Slobodan Praljak. - Zagreb : Oktavijan, 2007. ([s. l. : s. n.]). - [60] str. : zemljop. crteži. u bojama ; 21 X 30 cm.
Podnasl. preuzet s omota. - Bibliografija: str. [60].
ISBN 9789539541048
355.1-058.65(497.6=163.42)"1991/1995"
341.322.5(497.6)"1991/1995"
HK07-01951

PRALJAK, Slobodan
Pad Bosanske Posavine 1992. godine : činjenice / Slobodan Praljak. - Zagreb : Oktavijan, 2007. ([s. l. : s. n.]). - 84 str. : zemljop. crtež u bojama ; 30 cm.
ISBN 9789539541079
355.45(497.6-3 Posavina)"1992"
HK07-01952

PRALJAK, Slobodan
Agresija Bosne i Hercegovine na Republiku Hrvatsku : činjenice / Slobodan Praljak. - Zagreb : Oktavijan, 2007. ([s. l. : s. n.]). - 94 str. : ilustr., zemljop. crteži pretežno u bojama, faks. ; 30 cm.
Podatak o ISBN-u preuzet iz CIP zapisa.
ISBN 9789539541086
355.012(497.5)"1991"(093.2)
HK07-01953

PRALJAK, Slobodan
Procjena ratnih šteta u Hrvatskoj nastalih zbog agresije na području ili s područja BiH : izravni i neizravni troškovi za radoblje 1991.-2015. / Slobodan Praljak. - Zagreb : Oktavijan, 2007. ([s. l. : s. n.]). - 18 str. ; 30 cm.
Podatak o ISBN-u preuzet iz CIP zapisa. - Bibliografija: str. 18.
ISBN 9789539541093
355.018(497.5)"199/200"
HK07-01954

PRALJAK, Slobodan
URBICID koji su počinile postrojbe JA pod vodstvom Momčila Perišića nad Mostarom u ljeto '92 : činjenice / Slobodan Praljak. - Zagreb : Oktavijan, 2007. ([s. l. : s. n.]). - [112] str. : ilustr. ; 30 cm.
ISBN 9789539541055
355.4(497.6 Mostar)"1992/1994"
HK07-01955

REPUBLIKA Hrvatska i Domovinski rat 1990. - 1995. : memoarsko gradivo. - Zagreb : Hrvatski memorijalno-dokumentacijski centar Domovinskog rata, 2007-. - sv. : ilustr. ; 24 cm.
ISBN 9789537439057 (cjelina)
355.48(497.5)(093)


Knj. 2 : Novinari - svjedoci vremena : (zapisi Trajka Grkovskog: Plitvice - Karlovac 1991. - 1996.). - 2007. ([Zagreb] : Stega tisak). - 463 str. : ilustr.
Autorova slika i bilješka o njemu: str. 463. - Imensko kazalo ; Kazalo mjesta.
ISBN 9789537439101
070 Grkovski, T.
355.012(497.5)"199"

HK07-01956

SEČEN, Ivica
Povjesnica Karlovačke građanske garde : (poticaj za buduća istraživanja) / sastavio Ivica Sečen ; [crteži Danijel Butala, Aleksandra Milošev Škrtić]. - Karlovac : Gradska knjižnica Ivan Goran Kovačić, 2007. (Karlovac : Tiskara Pečarić & Radočaj). - 119 str. : ilustr. u bojama, note ; 31 cm.
Autorova slika i bilješka o njemu: str. 119. - Zusammenfassung: Die Anfaenge / prijevod Zdenka Cegur ; Summary: The beginnings / translated by Velimir Vili Pavić.
ISBN 9789536829614
355.31(497.5 Karlovac)(091)
HK07-01957

SIMPOZIJ dragovoljaca Narodne zaštite Domovinskog rata (2006 ; Topusko)
Zbornik dragovoljaca Narodne zaštite / [Simpozij dragovoljaca Narodne zaštite Domovinskog rata, Topusko, 09. i 10. prosinac 2006. ; urednik Ivan Posilović]. - Zagreb : Udruga dragovoljaca Narodne zaštite Domovinskog rata, 2007. (Zagreb : "Azur R. T."). - 298 str. : ilustr. ; 24 cm.
Nakl. 1500 primj. - Bibliografija: str. 295. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789539841677
355.216(497.5)"199"(063)
355.018(497.5)"199"(063)
HK07-01958

STODESETA brigada ZNG-HV u obrani jedine domovine / [glavni urednik Josip Tomačić]. - Karlovac : Udruga pripadnika 110. brigade ZNG-HV, 2007-. - sv. ; 31 cm.
ISBN 9789535501114 (cjelina)
355.311.6(497.5 Karlovac)"1991/1992"

Dio 1 : Od prve mobilizacije 28. 06. 1991. do prve demobilizacije 31. 10. 1992. / [fotografije Dubravko Halovanić ... et al.]. - 2007. (Zagreb : Tiskara Radočaj & Pečarić). - 399 str. ; : ilustr. (djelomice u bojama), graf. prikazi, zemljop. crteži + [1] list ispravaka
Zastupljeni autori: Antun Tus, Luka Janči, Vladimir Cvitanović, Martin Barić, Josip Tomačić, Željko Padežanin, Juraj Filipčić, Branko Halužan, Drago Furač, Ivan Polović, Marko Požar, Ivan Polović, Dubravko Halovanić, Rudolf Mihael Brlečić, Ivan Matoković, Tihomir Brckan, Željko Šančić, Ivan Volarić, Ivan Kolenc, Vladimir Škrtić, Ivan Zaborski, Vladimir Ozimec, Tihomir Mastelić Ivić, Ivan Šolić, Radovan Horvatin, Dragutin Furdek, Boris Mateša, Miroslav Tepšić, Milan Maleš, Marijan Bastijančić, Dinko Vrhovski, Zlatko Rubčić, Josip Bencetić, Vladimir Benko, Zlatko Goršić, Zdravko Vidak, Ivica Sečen, Božidar Cvitković, Velimir Franić, Zdravko Švegar, Ronald Curman, Igor Horvat, Nikola Solomun, Izidor Češnjaj. - Str. 9-10: Predgovor / Petar Stipetić. - Objašnjenje pojmova i skraćenica koje se pojavljuju u tekstu knjige, a koriste se u HV, JNA i JA: str. 395-399.
ISBN 9789535501107

HK07-01959

SUN-TZU
Umijeće ratovanja / Sun Tzu ; [s kineskog preveo] Samuel B. Griffith ; [preveo [s engleskog] Nebojša Buđanovac]. - Novo ilustrirano izd. - Zagreb : Planetopija, 2007. ([s. l. : s. n.]). - 272 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 24 cm. - (Biblioteka Quantum)
Prijevod djela: The art of war. - Str. 6-9: Predgovor / B. H. Liddell Hart. - Str. 10-13: Proslov / S. B. Griffith. - Kratice: str. 15. - Biografija Sun Tzau: str. 83-89. - Wu Ch'ievo umijeće ratovanja: str. 241-255. - Kratke biografije komentatora: str. 257-259. - Bibliografija: str. 260-265; bibliografija i bilješke uz tekst. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789532570557
355.01(510)(091)
299.513:355
HK07-01960

ZNANSTVENI skup Bleiburg i Križni put 1945. (2006 ; Zagreb)
Bleiburg i Križni put 1945. : zbornik radova sa znanstvenoga skupa, Zagreb 12. travnja 2006. / [prevoditelji [sažetaka] Andrej Smodlaka ... [et al.] ; uredništvo Juraj Hrženjak, Krešimir Piškulić, Petar Strčić]. - Zagreb : Savez antifašističkih boraca i antifašista Republike Hrvatske ; Multigraf marketing, 2007. (Zagreb : Multigraf marketing). - 107 str. : zemljop. crtež ; 30 cm.
Zastupljeni autori: Petar Strčić, Ivo Goldstein, Ivo Josipović, Danijel Ivin, Branko Dubravica, Ivan Fumić, Tvrtko Jakovina, Igor Graovac, Tomislav Badovinac, Andrea Roknić. - Str. 5-8: Proslov / Juraj Hrženjak. - Kratice: str. 107. - Bibliografija uz neke radove i uz tekst. - Sažeci na više jezika. - Imensko kazalo.
ISBN 9789539859471 (Savez antifašističkih boraca i antifašista Republike Hrvatske)
355.257.7(497.1=163.42)"1945"(063)
341.322.5(497.1)"1945"(063)
323.282(497.1=163.42)"1945"(063)
HK07-01961

ZNANSTVENI skup Stradanja Hrvata u Drugom svjetskom ratu i poraću (2007 ; Split)
Stradanja Hrvata u Drugom svjetskom ratu i poraću : (radovi) / Znanstveni skup, [Split, 30. travnja 2007.] ; [prijevod [sažetaka] na engleski Maja Giljanović, na njemački Vlado Nuić ; urednik Petar Vulić]. - 1. izd. - 119 str. : ilustr., faks. ; 24 cm.
Zastupljeni autori: Branimir Lukšić, Petar Bezina, Mato Marčinko, Žarko Ilić, Blaž Toplak, Milan Glibota, Milan Vuković, Stipe Vuković. - Nakl. 250 primj. - Bibliografske bilješke uz neke radove. - Summary ; Zusammenfassung.
ISBN 9789539998125
355.1-058.65(497.1=163.42)"194/195"(063)
HK07-01962

Vidi br.: HK07-03111

Vidi br.: HK07-03994

Vidi br.: HK07-01958

Vidi br.: HK07-01781

Vidi br.: HK07-03497

Vidi br.: HK07-03110

Vidi br.: HK07-01956

Vidi br.: HK07-02928

Vidi br.: HK07-02929

36   Socijalni rad. Osiguranje

AKCIJSKI plan Vijeća Europe za promicanje prava i potpunog sudjelovanja u društvu osoba s invaliditetom: poboljšanje kvalitete života osoba s invaliditetom u Europi 2006. - 2015. : preporuka REC (2006) 5 Odbora ministara državama članicama. - Zagreb : Povjerenstvo Vlade Republike Hrvatske za osobe s invaliditetom, Ministarstvo obitelji, branitelja i međugeneracijske solidarnosti, 2007. ([s. l. : s. n.]). - 75 listova ; 32 cm.
Prijevod djela: Action plan to promote the rights and full participation of people with disabilities in society. - Na vrhu nasl. str.: Vijeće Europe, Odbor ministara. - Braillovo pismo.
ISBN 9789537438111
364.65-056.26(4)"2006/2015"
316.66-056.26(4)"2006/2015"
376.1-056.262:364]"2006/2015"
HK07-01963

BIBLIOTEKA socijalnog rada / Studijski centar socijalnog rada Pravnog fakulteta. - Zagreb : Studijski centar socijalnog rada Pravnog fakulteta, 2007-
Nenumerirana nakladnička cjelina.
36
HK07-01964

FORČIĆ, Gordana
Kako ih pronaći? Kako ih zadržati? [Elektronička građa] : smjernice za rad s volonterima : obrasci / Gordana Forčić, Bojana Ćulum, Lejla Šehić Relić. - Tekstovni podaci. - Rijeka : Udruga za razvoj civilnog društva SMART, 2007. ([s. l. : s. n.]). - 1 optički disk (CD-ROM) ; 12 cm.
Zahtjevi sustava: PC; Windows XP; MS Word. - Stv. nasl. s naljepnice diska. - CD-ROM je priložen knjizi: Kako ih pronaći? Kako ih zadržati?.
364.467(035)
HK07-01965

KATAPULT : edukativna brošura : "Kontakt" - program unapređenje životnih vještina djece i mladih u institucionalnom tretmanu : edukativna brošura / [autori Sunčana Kusturin ... et al.]. - Zagreb : Udruga "Igra" - za pružanje rehabilitacijsko-edukacijske i psiho-socijalno-pedagoške pomoći, 2007. ([s. l. : s. n.]). - 128 str. : ilustr. u boji ; 18 cm.
Ostali zastupljeni autori: Svjetlana Marković, Tamara Bobić, Martina Frantal, Hrvoje Makvić, Krešimir Makvić, Andreja Rosandić, Ivana Ćosić. - Bibliografija: str. 109.
ISBN 978953550308
364.65-053.6(035)
316.344.6-053.6(497.5)(035)
HK07-01966

KLOBUČAR, Drago
Risk management i osiguranje / Drago Klobučar. - Zagreb : Tectus, 2007. (Sveta Nedelja : Kratis). - XV, 625 str. : graf. prikazi ; 25 cm.
Nakl. 2000 primj. - Kratice: str. 616. - Bilješka o autoru: str. 625. - Bibliografija: str. 621-624 i uz tekst. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789537512002
368:65.012
HK07-01967

KVALITETA života starijih osoba : rezultati istraživanja / pripremili Edi Žitnik, Rada Mužinić. - 1. izd. - Split : Udruga MI, 2007. ([Split] : Jafra print). - 36 str. : graf. prikazi u bojama ; 21 cm.
Nakl. 500 primj. - Bibliografija: str. 36.
ISBN 9789539852984
364.4(497.5 Split)"200"
364.65-053.9(497.5 Split)"200"
HK07-01968

LEDIĆ, Jasminka
Zašto (ne) volontiramo? : stavovi javnosti o volonterstvu / Jasminka Ledić. - Zagreb : Academy for Educational Development, 2007. ([s. l. : s. n.]). - 111 str. : graf. prikazi u boji ; 26 cm.
Bibliografija: 110-116.
ISBN 9789537339104
364.467(497.5)
HK07-01969

MATIJEVIĆ, Berislav
Osiguranje u praksi : odabrani radovi / Berislav Matijević. - Zadar : Naklada, 2007. ([s. l. : s. n.]). - XVIII, 836 str. ; 25 cm. - (Edicija erudita)
Bibliografske bilješke uz tekst. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789537445030
368(497.5)
HK07-01970

NACIONALNA strategija izjednačavanja mogućnosti za osobe s invaliditetom od 2007. do 2015. godine / [glavna i odgovorna urednica Jadranka Kosor]. - Zagreb : Ministarstvo obitelji, branitelja i međugeneracijske solidarnosti : Povjerenstvo Vlade Republike Hrvatske za osobe s invaliditetom, 2007. ([s. l. : s. n.]). - 2 sv. ; 32 cm.
Braillovo pismo.
ISBN 9789537438090
364.65-056.26(497.5)"2007/2015"
351.84-056.26(497.5)"2007/2015"
364.65-056.36(497.5)"2007/2015"


Sv. 1. - 62 lista.

HK07-01972

Sv. 2. - 73 lista.

HK07-01971

NASILJE preko interneta : (cyberbullying) / [autori teksta Gordana Buljan Flander ... [et al.] ; ilustracije Željko Pavlović]. - 2. izd. - Zagreb : Grad Zagreb : Poliklinika za zaštitu djece grada Zagreba, 2007. ([Zagreb] : Merkur print). - 35 str. : ilustr. u bojama ; 25 cm.
Om. nasl. - Ostali zastupljeni autori: Marija Krmek, Krunoslav Borovec, Rozalija Muhek. - Nakl. 5000 primj. - Bibliografija na unut. str. 2. om. lista.
ISBN 9789537479015 (Grad Zagreb)
364.271-053.2-058.6:004.738.5
316.624-053.2-058.6:004.738.5
004.738.5:364.271-053.2-058.6
HK07-01973

PRAVO na mirovinu u 2007. i sljedećim godinama / Mihovil Rismondo ... [et al.]. - Zagreb : Hrvatska zajednica računovođa i financijskih djelatnika, 2007. (Zagreb : Sveučilišna tiskara). - 173 str. ; 24 cm.
Sadrži i: Zakon o mirovinskom osiguranju ; Zakon o dodatku na mirovine ostvarene prema Zakonu o mirovinskom osiguranju ; Zakon o najvišoj mirovini ; Zakon o stažu osiguranja s povećanim trajanjem. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789532770011
368.914(497.5)"200"
HK07-01974

PROPISI o profesionalnoj rehabilitaciji i zapošljavanju osoba s invaliditetom / [tekstove priredili i napisali Damira Benc ... [et al.] ; urednica Vesna Ivetić]. - Zagreb : Osvit, 2007. (Zagreb : URIHO). - 136 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Propisi)
Ostali zastupljeni autori: Ljubica Lukačić, Lucijan Orlić, Višnja Majsec Sobota. - Nakl. 500 primj. - Sadrži i: Zakon o organizacijama udruženog rada za profesionalnu rehabilitaciju i zapošljavanje invalida (NN 29/77) ; Zakon o poduzećima za zapošljavanje invalida (NN 57/89) ; Zakon o profesionalnoj rehabilitaciji i zapošljavanju osoba s invaliditetom (NN 143/02, 33/05). - Str. 5-6: Predgovor / Slavko Leban.
ISBN 9789539590008
364.65-056.26(497.5)(094)
HK07-01975

RISMONDO, Mihovil
Zbirka ugovora o socijalnom osiguranju : tekstovi svih ugovora koje je sklopila ili preuzela Republika Hrvatska : stvarno kazalo : stanje na dan 24. kolovoza 2007. / Mihovil Rismondo. - Zagreb : Narodne novine, 2007. (Velika Gorica : Tipomat). - XIII, 681 str. ; 25 cm. - (Pravna biblioteka / Narodne novine. Zbirka propisa ; 456)
Nakl. 400 primj. - Kratice: str. 681.
ISBN 9789532340907
369(497.5)(094.5.072)
HK07-01976

SLIJEPI na poslu / predgovor napisao Euclid J. Herie ; proslov napisao Michel Gillbert ; urednik Philippe Chazal ; [prevoditeljica s francuskog Vilma Bartolić]. - Zagreb : Hrvatski savez slijepih, 2007. (Zagreb : Indigo). - 239 str. : ilustr. ; 24 cm.
Prijevod djela: Les aveugles au travail. - Nakl. 200 primj.
ISBN 9789537225056
364.65-056.262:331.5
331.5-056.262
HK07-01977

USPOSTAVLJANJE suradnog odnosa i osobnog kontakta u socijalnom radu / Gabi Čačinovič Vogrinčič ... [et al.] ; [prevoditeljica Kristina Urbanc]. - Zagreb : Studijski centar socijalnog rada Pravnog fakulteta : Zavod za socijalni rad, 2007. (Zagreb : Sveučilišna tiskara). - 100 str. ; 24 cm. - (Biblioteka socijalnog rada / Studijski centar socijalnog rada Pravnog fakulteta)
Prijevod djela: Uzpostavljnja delovnega odnosa in osebnega stika. - Ostali zastupljeni autori: Leonida Kobal, Nina Mešl, Miran Možina. - Bibliografija: str. 100.
ISBN 9789539732057 (Studijski centar socijalnog rada Pravnog fakulteta)
364.01(075.8)
HK07-01978

VOLONTIRANJE: ključ uspjeha u svijetu rada / Andrea Russo ... [et al.]. - Split : Udruga Split zdravi grad, 2007. ([Sveta Nedelja] : Kratis). - 135 str. : graf. prikazi ; 23 cm.
Ostali zastupljeni autori: Renato Jerončić, Željka Raguž, Ranko Milić. - Nakl. 1000 primj. - Pojmovnik: str. 121-[122]. - Bibliografija: str. 118-120.
ISBN 9789539921055
364.467(035)
HK07-01979

ZAKON o socijalnoj skrbi : redakcijski pročišćeni tekst s napomenama uz pojedine odredbe : pojmovna kazala / priredila Ljiljana Drakulić. - Zagreb : Novi informator, 2007. (Zagreb : GZH). - 77 str ; 28 cm.
Sadrži i: Zakon o socijalnoj skrbi : (NN br. 73/97, 27/01, 59/01, 82/01, 103/03, 44/06 i 79/07) ; Zakon o udomiteljstvu : (NN br. 79/07).
ISBN 9789537327279
364.4(497.5)(094.5)
HK07-01980

Vidi br.: HK07-02673

Vidi br.: HK07-01617

Vidi br.: HK07-01971

Vidi br.: HK07-01993

Vidi br.: HK07-01968

37   Odgoj i obrazovanje

BITI, Višnja
Ja u zrcalu / Višnja Biti ; [fotografije Vladimir Gudac]. - Zagreb : Školska knjiga, 2007. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 207 str. : ilustr. u bojama ; 20 cm.
Slika autorice i bilješka o njoj: str. [206]-207.
ISBN 9789530614925
37.018.1(0:82-94)
HK07-01981

HOŠKO, Franjo Emanuel
Pisma roditeljima o predškolskom vjerskom odgoju u obitelji / Emanuel Hoško. - 3. izd. - Rijeka : "Adamić", 2007. (Sv. Ivan Zelina : BMG - Tiskara Zelina). - 101 str. ; 17 cm.
Nakl. 2000 primj.
ISBN 9789532193312
37.018.1:24
HK07-01982

JOKIĆ, Boris
U sjeni : privatne instrukcije u obrazovanju Hrvatske / Boris Jokić i Zrinka Ristić Dedić. - Zagreb : Institut za društvena istraživanja, 2007. (Zagreb : M.A. K. Golden). - 227 str. ; 23 cm.
Nakl. 500 primj. - Bilješke o autorima: str. 227. - Bibliografija: str. 219-222.
ISBN 9789536218332
37.018.46(497.5)"200"
HK07-01983

JUKA, Slavica
Prema filozofiji odgoja / Slavica Juka, Ivica Musić, Mate Buntić. - Mostar : Filozofski fakultet, 2007. (Mostar : Fram Ziral). - 269 str. ; 23 cm.
Bibliografija: str. [199]-204 i uz tekst. - Imensko kazalo ; Predmetno kazalo.
ISBN 9789958690372
37.01
1:37
HK07-01984

KONGRES pedagoga Hrvatske (1 ; 2007 ; Zagreb)
Pedagogija : prema cjeloživotnom obrazovanju i društvu znanja / Prvi kongres pedagoga Hrvatske, Zagreb, od 19. do 21. rujna 2007. ; urednici Vlatko Previšić, Nikša Nikola Šoljan, Neven Hrvatić. - Zagreb : Hrvatsko pedagogijsko društvo, 2007. (Sveta Nedelja : Kratis). - 2 sv. : iluistr., graf. prikazi ; 25 cm.
Bibliografija uz svaki rad i uz tekst.
ISBN 9789539916730
37(063)

Sv. 1. - XXIV, 522 str.
Zastupljeni autori: Vlatko Previšić, Nada Babić, Ivana Batarelo, Ladislav Bognar, Neven Hrvatić, Stjepan Jagić, Vladimir Jurić, Anita Klapan, Vesna Kovač, Jasna Krstović, Jasminka Ledić, Maja Ljubetić, Milan Matijević, Josip Milat, Zlatko Miliša, Arjana Miljak, Anđelko Mrkonjić, Vladimir Mužić, Kristina Mužić, Marko Palekčić, Anđelka Peko, Elvi Piršl, Josip Pivac, Valentin Puževski, Pavel Rojko, Vladimir Rosić, Ana Sekulić-Majurec, Mile Silov, Vedrana Spajić-Vrkaš, Vladimir Strugar, Nikša Nikola Šoljan, Maja Špan, Vinka Uzelac, Dijana Vican, Sofija Vrcelj, Slavko Vučak, Ante Vukasović, Zora Zuckerman Itković.
ISBN 9789539916723

HK07-01985

Sv. 2. - XI, 787 str.
Zastupljeni autori: Milica Andevski, Dunja Anđić, Petra Badurina, Mirela Barbaroša-Šikić, Marijana Češi, Marija Bartulović, Štefka Batinić, Vesna Bedeković, Mladen Bevanda, Ivana Biljan, Jadranka Bizjak-Igrec, Spomenka Budić, Renata Budimir, Jelena Šimek, Maja Živanović, Vesna Buljubašić-Kuzmanović, Sandra Citković, Dražen Crnčec, Renata Čepić, Marina Diković, Petar Dimić, Danijela Dimić, Snježana Dobrota, Marina Đuranović, Renata Ferdebar, Vesna Gajger, Olivera Gajić, Zdravka Grđan, Ljubimka Hajdin, Josip Ivanović, Hicela Ivon, Bisera Jevtić, Ranka Jindra, Alma Škugor, Radmila Johansen, Marko Jurčić, Matilda Karamatić-Brčić, Ante Kolak, Zvonimir Komar, Dubravka Kovačević, Martin Kramar, Katica Kuljašević, Berislav Ličina, Goran Livazović, Marija Sučević, Kata Lučić, Antonija Lujanac, Anita Lukenda, Daliborka Luketić, Renata Marinković, Andrea Matošević, Ljiljana Meščić-Blažević, Jovana Milutinović, Vesnica Mlinarević, Edita Borić, Snježana Nevia Močinić, Kornelija Mrnjaus, Emerik Munjiza, Mirko Lukaš, Marijan Ninčević, Vadžid Nuredini, Siniša Opić, Jadranka Oštarčević, Lidija Pehar, Rozana Petani, Biljana Petljak-Jakunić, Biserka Petrović-Sočo, Ana Pezo, Šime Pilić, Renata Čaljkušić, Dunja Pivac, Željko Pivac, Ksenija Pletenac, Vanja Praznik, Nadica Prevendar, Anto Prgomet, Igor Radeka, Višnja Rajić, Daniela Bertić, Željka Šiljković, Ružica Razum, Suzana Rukavina, Sanja Sever-Carnevali, Andreja Silić, Edita Slunjski, Petar Smontara, Stjepan Staničić, Mirjana Šagud, Ljiljana Šarić, Nevenka Modrić, Vesna Šerepac, Dubravka Tischler, Sanja Todorić, Zorka Brekalo, Branka Ujaković, Mario Vasilj, Sonja Kovačević, Sabina Vidulin-Orbanić, Jasmina Vrkić Dimić, Lidija Vujičić, Jasminka Zloković, Smiljana Zrilić, Ana Žnidarec.
ISBN 9789539916716

HK07-01986

LANIADO, Nessia
Nemirna djeca : (što učiniti kada su naša djeca nervozna i uznemirena?) / Nessia Laniado ; prevela s talijanskog Nataša Modrić Tićak. - Rijeka : Studio TiM, 2007. (Rijeka : Futura). - 104 str. ; 21 cm. - (Mala biblioteka ; Studio TiM knj. 3)
ISBN 9789539510105
37.018.262(035)
37.015.3(035)
159.922.7(035)
HK07-01987

LJUBETIĆ, Maja
Biti kompetentan roditelj / Maja Ljubetić. - Zagreb : "Mali profesor", 2007. ([s. l. : s. n.]). - 160 str. : ilustr., graf. prikazi ; 25 cm.
Slika autorice i bilješka o njoj na omotu. - Nakl. 900 primj. - Bibliografija: str. 149-160.
ISBN 9789539735379
37.018.262(497.5)
HK07-01988

NASILJE među djecom / [urednica Gordana Buljan-Flander]. - 2. izd. - Zagreb : Poliklinika za zaštitu djece grada Zagreba : Grad Zagreb, 2007. ([Zagreb] : Merkur print). - 35 str. : ilustr. u bojama ; 25 cm.
Om. nasl. - Nakl. 5000 primj. - Bibliografija: str. [36].
ISBN 978953747905084 (Grad Zagreb)
37.06:159.922.7](035)
HK07-01989

ORTNER, Gerlinde
Nove bajke koje pomažu djeci : priče o svađi, strahu i nesigurnosti te ono što bi roditelji trebali znati o tome : za djecu od 6 do 10 godina : [knjiga za roditelje] / Gerlinde Ortner ; [s njemačkog prevela Branka Grubić]. - 2. izd. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2007. (Iv. Gorica : Tiskara Impress). - 142 str. ; 24 cm.
Prijevod djela: Neue Maerchen, die den Kindern helfen. - Podnasl. preuzet sa str. [1].
ISBN 9789531400886
37.032.2
159.922.7
821-93-32=163.42
HK07-01990

PETICA 6 [Elektronička građa)