0OPĆENITO


001   Znanost i znanje

ANGIER, Natalie
Kanon : vrtoglavo putovanje kroz predivne osnove znanosti / Natalie Angier ; [s engleskog preveo Ruđer Jeny]. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2010. (Zagreb : Znanje). - 246 str. ; 24 cm. - (Sveznadar : biblioteka općeg znanja)
Prijevod djela: The Canon.
ISBN 9789531406758
001.92
HK10-00001

CORSO, Philip J.
Dan poslije Roswella / Philip J. Corso uz suradnju Williama J. Birnesa ; s engleskog preveo Predrag Raos. - Zagreb : Zagrebački holding, Podružnica AGM, 2010. (Zagreb : URIHO). - 443 str. : ilustr., faks. ; 22 cm. - (Biblioteka Obelisk / Zagrebački holding, Podružnica AGM)
Prijevod djela: The day after Roswell. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu. - Tekst na hrv. i na engl. jeziku.
ISBN 9789531743747 : 190 kn
001.94 NLO
HK10-00002

FORBES, Peter
Macaklinovo stopalo / Peter Forbes ; s engleskoga prevela Snježana Ercegovac. - 1. izd. - Zagreb : Profil multimedija, 2010. ([Zagreb] : Profil). - 362 str. : ilustr. ; 22 cm. - (Biblioteka Indigo)
Prijevod djela: Gecko's foot. - Popis crteža i fotografija: str. 8-11. - Bilješke: str. 319-337. - Predmetno i imensko kazalo.
ISBN 9789533190198 (tvrdi uvez) : 239 kn
001.894
(02.062)
HK10-00003

FORBES, Peter
Macaklinovo stopalo / Peter Forbes ; s engleskoga prevela Snježana Ercegovac. - 1. izd. - Zagreb : Profil multimedija, 2010. ([Zagreb] : Profil). - 362 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Indigo)
Prijevod djela: Gecko's foot. - Bilješka o autoru na omotu. - Popis crteža i fotografija: str. 8-11. - Bilješke: str. 319-337. - Predmetno i imensko kazalo.
ISBN 9789533190136 (meki uvez) : 149 kn
001.894
(02.062)
HK10-00004

GJURINEK, Stjepan, publicist
Krugovi nove budućnosti / Stjepan Gjurinek. - Zagreb : AGM :, 2010. (Zagreb : Uriho). - 166 str. ; : ilustr. u bojama ; 22 cm. - (Biblioteka Obelisk : biblioteka koja razotkriva svijet zagonetnih sila i rubnih područja ljudskoga znanja)
Bibliografija: str. 165-166.
ISBN 9789531743761 : 120 kn
001.92
HK10-00005

GRAL / [prijevod Jasenka Golub ; urednica Tatjana Sučec]. - Zagreb : Damanhur centar Talej, 2010. (Čakovec : Etic). - 16 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Talej)
Izvornik na tal. jeziku. - Podatak o urednici prezet s poleđ. nasl. str.
ISBN 9789539989833 : 35 kn
001.94:232
291.21:133
HK10-00006

NEWTON, Michael
Sjećanja na život poslije života : život između života : priče o osobnoj preobrazbi / Michael Newton ; s engleskoga preveo Nebojša Buđanovac. - Zagreb : Škorpion, 2010. (Zagreb : Željeznička tiskara). - 317 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Biblioteka Novi vidici / Škorpion ; knj. 20)
Prijevod djela: Memories of the afterlife. - Slika autora i bilješka o njemu na omotu.
ISBN 9789532890518 : 180 kn
001.94:128
291.23
159.961/.962
HK10-00007

OZIMEC, Stjepan
Uspješni hrvatski inovatori / Stjepan Ozimec. - Varaždinske Toplice : "Tonimir" ; Zagreb : Udruga inovatora Hrvatske ; Varaždin : Društvo inovatora Varaždinske županije, 2010. (Varaždinske Toplice : "Tonimir"). - 165 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm. - (Biblioteka Posebna izdanja / "Tonimir" ; knj. 44)
Nakl. 800 primj. - Bilješka o autoru: str. 165.
ISBN 9789537610241 (Tonimir) : 100 kn
001.894(497.5)
001.894:65.012
HK10-00008

UGLEDNI hrvatski znanstvenici u svijetu = Distinguished Croatian scientists in the world / urednik, editor Janko Herak. - Zagreb : Hrvatsko-američko društvo, 2002-. - sv. : ilustr. ; 24 cm.
Tekst na hrv. i engl. jeziku.
ISBN 9539732557 (cjelina)
001-05(100=163.42)
(100)
(01)


Dio 5. - 2010. ([s. l. : s. n.]). - 164 str.
Zastupljeni autori: Janko Herak, Đuro Miljanić, Daniel Ferenc, Guy Paić, Davor Pavuna, Stanimir Vuk-Pavlović, Nenad Trinajstić, Franjo Ranogajec, Željko Kućan, Ljiljana Zergollern Čupak, Ivica Kostović, Miloš Judaš, karolj Skala, Krešimir Fresl. - Bibliografija uz svaki rad.
ISBN 9789537743024

HK10-00009

Vidi br.: HK10-00008

Vidi br.: HK10-00362

003   Sustavi pisanja i pisma. Znaci i simboli

NOSIĆ, Milan
Srednjovjekovni jezični spomenici ljubuškoga kraja / Milan Nosić. - Rijeka : Maveda, 2010. (Rijeka : Studiograf). - 55 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 22 cm. - (Knjižnica Veda knj. 20)
Bilješka o autoru: str. 54. - Bibliografija: str. 46-53; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789537029203
003.349(497.5)
811.163.42(497.6)(091)
930.272(497.6 Ljubuški)
HK10-00010

PARO, Frane
Glagoljska početnica / [tekst i crteži] Frane Paro. - 3. izd. obnovljeno i prošireno. - Zagreb : Kajkavsko spravišče, 2010. (Bjelovar : Tiskara Horvat). - 59 str. : ilustr. u boji ; 24 cm. - (Biblioteka Kaj & ča: susreti ; knj. 5)
Nakl. 1000 primj. - Bilješka o autoru: str. 54-55.
ISBN 9789536056309 : 150 kn
003.349.1(035)
HK10-00011

VLAHOV, Dražen
Zbirka glagoljskih isprava iz Istre / Dražen Vlahov. - Pazin : Državni arhiv, 2010. (Zagreb : Grafomark). - 431 str. : faks. ; 24 cm. - (Glagoljski rukopisi ; 8)
Nakl. 500 primj. - Bibliografija: str. 417-421 i uz tekst. - Riassunto ; Summary. - Imensko kazalo ; Kazalo toponima i etnika.
ISBN 9789537640033
003.349.12(497.5-3 Istra)
HK10-00012

Vidi br.: HK10-02050

004   Računalna znanost i tehnologija. Računarstvo

10 godina obrazovnog portala srednjih škola Zadarske županije RivaOn / [urednik Edin Kadić]. - Zadar : medicinska škola Ante Kuzmanića, 2010. (Zadar : Wa-graf). - 101 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 31 cm.
Podatak o uredniku preuzet sa str. [2]. - Nakl. 800 primj.
ISBN 9789539702340
004.738.5:373.5(497.5 Zadar)
821.163.42-053.6(082)
HK10-00013

CVIKL, Dubravko
Adobe InDesign CS4 : priručnik / Dubravko Cvikl. - Zagreb : Algebra, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 153 str. : ilustr. ; 29 cm.
Om. nasl. - Imensko kazalo.
ISBN 9789537390983
004.42 InDesign(035)
004.915(035)
HK10-00014

DOBRAČA, Igor
LimeSurvey priručnik / Igor Dobrača. - Rovinj : vlast. nakl., 2010. ([s. l. : s. n.]). - 86 str. ; 22 cm.
Slika autora i bilješka o njemu na omotu.
ISBN 9789535620808
004.4:303.62(035)
303.62:004.738.5(035)
HK10-00015

JARVIS, Jeff
Što bi napravio Google? / Jeff Jarvis ; [prijevod Dunja Vražić-Stejskal]. - Zagreb : Profil multimedija, 2010. (Zagreb : Profil International). - 268 str. ; 24 cm.
Prijevod djela: What would Google do?. - Bilješke uz tekst.
ISBN 9789533190549 : 129 kn
004.738.52:65.012
65.012:004.738.52
HK10-00016

KAŠTELAN, Tina
Uvod u baze podataka : priručnik / Tina Kaštelan. - 2. izd. - Zagreb : Algebra, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 91 str. ; 28 cm. - (Računarstvo : visoka škola)
Predmetno kazalo.
ISBN 9789537390907
004.65(075.8)(076)
HK10-00017

KUČAK, Danijel
Programiranje u Javi I : priručnik / Danijel Kučak. - Zagreb : Algebra, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 157 str. : ilustr. ; 28 cm. - (Računarstvo : visoka škola)
Predmetno kazalo.
ISBN 9789537390934
004.43 Java(075.8)(076)
HK10-00018

KUNŠTEK, Zlatko
Računalne mreže II : priručnik / autor Zlatko Kunštek. - Zagreb : Algebra, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 203 str. : ilustr. ; 28 cm. - (Računarstvo : visoka škola)
ISBN 9789537390914
004.7(075.8)
(075.8)
HK10-00019

MEŠTROVIĆ, Renato
Instaliranje i konfiguriranje PC hardvera : priručnik [za polaznike] / Renato Meštrović, Igor Pavleković. - Zagreb : Algebra učilište, 2010. ([s. l. s. n.]). - 14 str. : ilustr. ; 28 cm.
Skraćenice: str. 142-144. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789533220123
004.3(035)
HK10-00020

MEŠTROVIĆ, Renato
Dijagnostika i održavanje računala : priručnik [za polaznike] / Renato Meštrović, Saša Grgić. - Zagreb : Algebra učilište, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 94 str. : ilustr. ; 28 cm.
Predmetno kazalo.
ISBN 9789533220130
004.38:004.416(035)
HK10-00021

MEŠTROVIĆ, Renato
Hardverske komponente računala : priručnike [za polaznike] / Renato Meštrović, Goran Medić. - Zagreb : Algebra učilište, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 32 str. : ilustr. ; 28 cm.
Predmetno kazalo.
ISBN 9789533220130
004.3(035)
HK10-00022

MILIČIĆ, Ivana
Obrada slike na računalu : Adobe Photoshop CS4 : priručnik / Ivana Miličić. - Zagreb : Algebra, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 166 str. : ilustr. ; 29 cm.
Om. nasl. - Imensko kazalo.
ISBN 9789537390976
004.42 Photoshop(035)
004.932(035)
HK10-00023

MILIJAŠ, Ljiljana
Windows 7 / Ljiljana Milijaš, Radek Perši. - Varaždin : Pro-mil, 2010. ([Čakovec] "Zrinski"). - 341 str. : ilustr. u bojama ; 25 cm.
Predmetno kazalo.
ISBN 9789537156305
004.451(035)
HK10-00024

OBROVAC, Goran
Grafičko crtanje i dizajn :Adobe Illustrator CS4 : Adobe Illustrator CS4 : priručnik / Goran Obrovac. - Zagreb : Algebra, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 124 str. : ilustr. ; 29 cm.
Om. nasl. - Imensko kazalo.
ISBN 9789537390969
004.42 Illustrator(035)
004.92(035)
HK10-00025

OSNOVE rada na računalu. - Osijek : Organizacija za građanske inicijative - OGI, [2010.]. (Osijek : Grafika). - 58 str. : graf. prikazi ; 30 cm.
Pojmovnik: str. 49-57.
004(035)
HK10-00026

PETRIČEVIĆ, Marko
Objektno orijentirano programiranje - praktikum u .NET okolini : priručnik / Marko Petričević. - Zagreb : Algebra, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 212 str. : ilustr. ; 28 cm. - (Računarstvo : visoka škola)
Predmetno kazalo.
ISBN 9789537390945
004.42.045(075.8)(076)
HK10-00027

POWERS, Shelley
Naučite JavaScript / Shelley Powers ; [prijevod Mariana Lisjak, Jasmina Morvaj]. - Zagreb : Dobar Plan, 2010. (Sv. Nedelja : Hitra produkcija knjiga). - XVII, 379 str. : ilustr. ; 24 cm.
Prijevod djela: Learning JavaScript, 2nd ed. - Bilješka o autoru: str. [381]. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789537398255
004.738.52(035)
004.43 JavaScript(035)
HK10-00028

RADOVAN, Mario
Računalne mreže / Mario Radovan. - Rijeka : Digital point tiskara, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 2 sv. : graf. prikazi ; 24 cm.
004.7(075.8)
(075.8)

1. - 2010. - 301 str.
Bibliografija: str. 301.
ISBN 9789537718046

HK10-00029

SIGURNOST informacijskih sustava : priručnik / [autori Bojan Ždrnja ... et al.]. - Zagreb : Algebra, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 286 str. : ilustr. ; 28 cm. - (Računarstvo : visoka škola)
Ostali zastupljeni autori: Ivan Pakšić, Alen Vugrek, Josip Pavliček, Krunoslav Antoliš, Ivana Marijanović, Saša Jušić, Hrvoje Šegudović. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789537390921
004.056:007(035)
007:004.056(035)
HK10-00030

ŠIMUNDIĆ, Slavko
Upravna informatika / Slavko Šimundi, Josip Žužul. - Split : Sveučilište, Pravni fakultet, 2010. (Žrnovnica : Perun). - 246 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Udžbenici Sveučilišta u Splitu = Manualia Universitatis studiorum Spalatensis)
Nakl. 1000 primj. - Bilješka o aoutorima: str. 243-246. - Bibliografija: str. 229-242 i uz tekst.
ISBN 9789536102297
004:35(075.8)
HK10-00031

ŠTULA, Maja
Programiranje korisničkih sučelja na Windows platformama / Maja Štula. - Split : Fakultet elektrotehnike, strojarstva i brodogradnje, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 164 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Udžbenici Sveučilišta u Splitu = Manualia Universitatis studiorum Spalatensis)
Na vrhu nasl. str.: Sveučilište u Splitu. - Bibliografija: str. 164. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789532900101
004.451(075.8)
004.42(075.8)
HK10-00032

TANCER, Bill
Klik : što milijuni ljudi rade na internetu i što to govori o njima / Bill Tancer ; [prevela s engleskog Vesna Orsag]. - 1. izd. - Zagreb : Algoritam, 2010. ([Zagreb] : Grafički zavod Hrvatske). - 202 str. : graf. prikazi ; 23 cm. - (Facta)
Prijevod djela: Click. - Nakl. 1000 primj. - Slika autora i bilješka o njemu na omotu. - Bilješke: str.189-192. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789533160481 : 129 kn
004.738.5:316
316:004.738.5
HK10-00033

TUDOR, Mato
Primjena elektroničkih računala / Mato Tudor. - 1. izd. - Rijeka : Sveučilište, Pomorski fakultet, 2010. (Rijeka : Studio Hofbauer). - 180 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Udžbenici Sveučilišta u Rijeci = Manualia Universitatis studiorum Fluminensis)
Nakl. 200 primj. - Bibliografija: str. 178-180.
ISBN 9789531650984
004(075.8)
HK10-00034

ZDEŠIĆ, Vedran
Razvoj web aplikacija : priručnik / Vedran Zdešić. - Zagreb : Algebra, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 259 str. : ilustr. ; 28 cm. - (Računarstvo : visoka škola)
Predmetno kazalo.
ISBN 9789537390952
004.738.52:004.42(075.8)(076)
004.73(075.8)(076)
HK10-00035

Vidi br.: HK10-00378

Vidi br.: HK10-01238

Vidi br.: HK10-00631

Vidi br.: HK10-00032

Vidi br.: HK10-00025

Vidi br.: HK10-00023

Vidi br.: HK10-00014

Vidi br.: HK10-00035

Vidi br.: HK10-00028

Vidi br.: HK10-01136

007   Informacijske znanosti. Kibernetika

Vidi br.: HK10-00030

008   Kultura i civilizacija. Futurologija

SVAKODNEVNA opća kultura / [urednik Vid Jakša Opačić ; prijevod s njemačkog Martina Matezović Biškup, Ivan Jurišić]. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2010. (Zagreb : Znanje). - 384 str. : ilustr. ; 24 cm.
Prijevod djela: Geistesblitze - kleine Wissenslektueren fuer jeden Tag des Jahres. - Predmetno i imensko kazalo.
ISBN 9789531407014 : 189 kn
008(02.062)
HK10-00036

01   Bibliografije. Katalozi

Vidi br.: HK10-02043

Vidi br.: HK10-01002

Vidi br.: HK10-00078

02   Knjižničarstvo. Čitanje

BEŠLAJ, Vjekoslava
I slovo zrije plodom / [izložbu organizirale i katalog uredile Vjekoslava Bešlaj, Vanja Masnov]. - Zagreb : Agronomski fakultet, 2010. (Osijek : Gradska tiskara Osijek). - 17 str. ; 24 cm.
Na vrhu nasl. str.: Sveučilište u Zagrebu, Agronomski fakultet [i] Centralna agronomska knjižnica. - Izložba održana u Agronomskom fakultetu, Zagreb, ožujak, 2010.
ISBN 9789536135813
[027.7:378.663.1](497.5 Zagreb)(083.824)
HK10-00037

BOWMAN, John H.
Osnove katalogizacije / J. [John] H. Bowman ; [prijevod Jelica Leščić]. - Zagreb : Naklada Nediljko Dominović, 2010. (Zagreb : Denona). - 215 str. ; 24 cm. - (Izdanja Dominović : knjižarstvo, knjižničarstvo, nakladništvo, priručnici, pretisci ; knj. 6)
Prijevod djela: Essential cataloguing. - Bibliografija: str. 197 str. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789536006786 : 249 kn
025.31(73)(035)
(73)
(035)
HK10-00038

DANI specijalnih i visokoškolskih knjižnica (11 ; 2009 ; Opatija)
Knjižnice: kamo i kako dalje? : knjižnice i očuvanje kulturne baštine, knjižnice bez granica: digitalni repozitoriji, knjižnični softveri : zbornik radova / 11. dani specijalnih i visokoškolskih knjižnica, Opatija, 01.-04. travnja 2009. ; [organizatori Hrvatsko knjižničarsko društvo, Sekcija za specijalne i visokoškolske knjižice [i] Sveučilišna knjižnica Rijeka] ; uredile Tamara Krajna i Alisa Martek ; [prijevod [sažetaka] na engleski Tea Fluksi]. - Zagreb : Hrvatsko knjižničarsko društvo, 2010. (Zagreb : Denona). - XII, 320 str. : ilustr., graf. prikazi ; 24 cm. - (Izdanja Hrvatskoga knjižničarskog društva, 1846-5544 ; knj. 51)
Zastupljeni autori: Vlatka Lemić, Davorka Bastić, Alemka Belan-Simić, Blaženka Peradenić-Kotur, Vesna Špac, Vesna Šujica, Dubravka Milošević, Edita Bačić, Marija Barbarić, Marijana Mišetić, Nevia Raos, Biserka Grečl, Adriana Gri Štorga, Marina Vinaj, Kristijan Crnković, Vedrana Juričić, Kristina Polak Bobić, Ivana Hebrang Grgić, Irena Pilaš, Jelena Lešaja, Mirjana Mihalić, Alen Vodopijevec, Marula Vujasinović, Sanda Hasenay, Svjetlana Mokriš Marendić, Željka Radovinović, Tamara Krajna, Alisa Martek, Blanka Salatić, Jasna Dravec-Braunj, Vesna Borić, Vesna Hodak, Lobel Machala, Bernarda Kos, Ivana Knežević, Vera Petrović, Jadranka Lisek, Branka Marijanović, Stjepan Šimara, Mojca Dolgan Petrič, Alenka Logar Skobir, Silvestar Videtič, Jelica Leščić, Zagorka Majstorović. - Nakl. 200 primj. - Str. IX-XII: Predgovor ; Foreword / Tamara Krajna, Alisa Martek. - Bibliografija uz svaki rad; bibliografske bilješke uz tekst. - Summaries.
ISBN 9789536001682 : 180 kn
026(497.5)
027.7(497.5)
(497.5)
(063)
HK10-00039

DAROVI za zbirke: smjernice za knjižnice ; Upute za izradbu smjernica za izgradnju knjižnične zbirke primjenom modela Conspectus ; Međunarodna posudba i dostava dokumenata: načela i smjernice za postupanje ; Model nacionalnog pravilnika za međuknjižničnu posudbu / [s engleskoga prevela [prvo, drugo i treće djelo] Jelica Leščić, [drugo djelo] Zagorka Majstorović, [četvrto djelo] Vesna Golubović]. - Zagreb : Hrvatsko knjižničarsko društvo, 2010. (Zagreb : Denona). - 78 str. ; 24 cm. - (Povremena izdanja Hrvatskoga knjižničarskog društva, 1334-7667. Novi niz ; knj. 23)
Prijevodi djela: 1. Gifts for the collections: guidelines for the libraries. 2. Guidelines for a collection development policy using the Conspectus model. International lending and document delivery: principles and guidelines for procedure. 4. Model national interlibrary loan code. - Na vrhu nasl. str.: International Federation of Library Associations and Institutions = Međunarodni savez knjižničarskih društava i ustanova.
ISBN 9789536001651 : 75 kn
025.2(035)
021.85(035)
HK10-00040

GRAILACH, Christian
Od drenovske čitaonice do knjižnice : 1908.-1985. - Rijeka : Mjesni odbor Drenova, 2010. (Rijeka : Tisak Zambelli). - 76 str. : ilustr. ; 24 cm.
Nakl. 300 primj.
ISBN 9789539969712
027.9(497.5 Drenova)(091)
HK10-00041

KNJIŽNIČARSTVO i srodna područja : izbor englesko-hrvatskih stručnih naziva / priredila Jelica Leščić. - Zagreb : Naklada Nediljko Dominović, 2010. (Zagreb : Kerschoffset). - 158 str. ; 24 cm. - (Izdanja Dominović : knjižarstvo, knjižničarstvo, nakladništvo, priručnici, pretisci ; knj. 7)
Tekst usporedo na hrv. i engl. jeziku.
ISBN 9789536006779 : 99 kn
02(038)=111=163.42
(038)
HK10-00042

PETR Balog, Kornelija
Prema kulturi vrednovanja u visokoškolskim knjižnicama / Kornelija Petr Balog. - Osijek : Flozofski fakultet, 2010. (Osijek : Grafika). - 263 str. ; 24 cm.
Na vrhu nasl. str.: Sveučilište Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku. - Nakl. 300 primj. - Bibliografija: str. 243-257; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789533140209
027.7
HK10-00043

PLEVNIK, Danko
Tko je vaš najbolji čitalac? / Danko Plevnik ; [ilustracije Damir Brčić]. - Karlovac : Gradska knjižnica “Ivan Goran Kovačić”, 2010. (Zagreb : ITG). - 99 str. ; 21 cm.
Autorova slika i bilješka o njemu na omotu. - Bilješke: str. 93-99.
ISBN 9789536829910
028
82.09
HK10-00044

PROLJETNA škola školskih knjižničara Republike Hrvatske (22 ; 2010 ; Zagreb)
XXII. proljetna škola školskih knjižnicara Republike Hrvatske, Zagreb, 7.-10. travnja 2010 : zbornik radova / [urednik Miroslav Mićanović]. - Zagreb : Agencija za odgoj i obrazovanje, 2010. (Osijek : Gradska tiskara). - 214 str. : ilustr. ; 23 cm.
Zastupljeni autori: Draženka Stančić, Vanja Škrobica, Malina Zuccon Martić, Ivana Rakonić, Mira Zovko, Dijana Machala, Veronika Čelić Tica, Jadranka Gabriša Perković, Mirjana Tomašević-Dančević, Nataša Kuštrin Tušek, Majda Steinbuch, Vlasta Zabukovec, Senada Dizdar, Ines Krušelj Vidas, Ivana Hengl. - Nakl. 600 primj. - Na nasl. str. teme: Školska knjižnica i slobodno vrijeme učenika ; Neposredno i posredno uključivanje knjižničara u školski kurikulum. - Bibliografija uz većinu radova; bibliografske bilješke uz tekst.
027.8(497.5)(063)
HK10-00045

SMJERNICE za knjižnične usluge za multikulturalne zajednice : s IFLA-inim Manifestom za multikulturalnu knjižnicu / [s engleskog prevela Ana Jurinović]. - 1. hrvatsko izd. prema trećem izd. izvornika. - Zagreb : Hrvatsko knjižničarsko društvo, 2010. ([Zagreb] : Denona). - 54 str. ; 24 cm. - (Povremena izdanja Hrvatskoga knjižničarskog društva, 1334-7667. Novi niz ; 22)
Prijevod djela: Multicultural communities : guidelines for library services, 3rd ed. - Na vrhu nasl. str.: International Federation of Library Associations and Institutions = Međunarodni savez knjižničarskih društava i ustanova. - Nakl. 250 primj.
ISBN 9789536001637
[025.5:316.72](035)
HK10-00046

SREDIŠNJE knjižnice nacionalnih manjina u Republici Hrvatskoj : vodič / uredile Liana Diković i Ljiljana Črnjar. - Zagreb : Hrvatsko knjižničarsko društvo, 2010. (Zagreb : Itg). - 101 str. ; 22 cm.
Zastupljeni autori: Aleksandar Stipčević, Ljiljana Črnar, Liana Diković, Dorotea Kerni, Siniša Petković, Fanika Stehna, Marija Kretić Nađ, Katarina Todorcev Hlača, Ružica Vinčak, Vedrana Kovač Vrana, Velimir Sekulić, Julija Koš. - Nakl. 400 primj. - Bibliografske bilješke uz tekst. - Sažeci na više jezika.
ISBN 9789536001705
027.6-054.57(497.5)
HK10-00047

STRUČNI skup Matko Rojnić: knjižničar i povijesničar - povodom stote obljetnice rođenja (1908.-1981.) (2010 ; Medulin)
Stručni skup Matko Rojnić: knjižničar i povjesničar - povodom 100. obljetnice rođenja (1908.-1981.), Medulin, 12. svibnja 2008. : zbornik radova / uredili Bruno Dobrić i Slavko Harni ; [prevela [sažetke] Ana Marija Rebac]. - Zagreb : Hrvatsko knjižničarsko društvo : Nacionalna i sveučilišna knjižnica ; Pula : Gradska knjižnica i čitaonica, 2010. (Zagreb : Denona). - VIII, 174 str. ; 24 cm. - (Izdanja Hrvatskoga knjižničarskog društva, 1846-5544 ; knj. 50)
Zastupljeni autori: Bruno Dobrić, Josip Stipanov, Dora Sečić, Tinka Katić, Marina Mihalić, Dorica Blažević, Slavko Harni, Branko Tomečak, Srećko Cukon. - Nakl. 300 primj. - Slika i autobiografija Matka Rojnića: str. 173-174. - Bibliografija: str. 162-172 ; iza svakog poglavlja i uz tekst. - Summaries.
ISBN 9789536001668 (HKD) : 90 kn
023 Rojnić, M.(063)
HK10-00048

ZNAČAJNE prinove Nacionalne i sveučilišne knjižnice u Zagrebu u 2009. : izbor : izložba : Nacionalna i sveučilišna knjižnice u Zagrebu, 22. veljače 2009. / [odabir građe i tekstovi u katalogu Ivan Kosić ... [et al.] ; fotografije Darko Čižmek, Sonja Hrelja, Sanja Vešligaj ; urednik Ivan Kosić]. - Zagreb : Nacionalna i sveučilišna knjižnica, 2010. (Zagreb : Denona). - 141 str. : ilustr., zemljop. crteži (pretežno u bojama), faks. ; 27 cm. - (Značajne prinove Nacionalne i sveučilišne knjižnice u Zagrebu ; sv. 3)
Na vrhu nasl. str.: Dan Nacionalne i sveučilišne knjižnice. - Ostali zastupljeni autori: Mikica Maštrović, Mira Miletić-Drder, Tatjana Mihalić, Sonja Avalon, Tomica Vrbanc. - Str. 6-9: Uvodna riječ / Tihomil Maštrović.
ISBN 9789535000860
027.54(497.5 Zagreb)
"2009"
HK10-00049

Vidi br.: HK10-00039

Vidi br.: HK10-00851

Vidi br.: HK10-00795

Vidi br.: HK10-00794

Vidi br.: HK10-00040

050   Serijske publikacije

Vidi br.: HK10-00652

06   Organizacije. Društva. Udruge. Kongresi. Izložbe. Muzeji

GLAVIĆ, Matej
Almanah : HFND "Novska '94" : (1994.-2009.) / Matej Glavić ; [fotografije Mirko Čikić ... et al.]. - Novksa : Hrvatsko filatelističko-numizmatičko društvo "Novska '94", 2010. (Novska : Tiskara "Roka"). - 192 str. : ilustr. (pretežno u bojama), faks. ; 24 cm.
Nakl. 400 primj.
ISBN 9789535603207
061.2:656.8](497.5 Novska)"199/200"
656.835(497.5 Novska)"199/200"
HK10-00050

HOAGLAND, Richard C.
Tajna misija : skrivena povijest Američke nacionalne administracije za svemirska istraživanja, NASA-e / Richrad C. Hoagland, Michael Bara ; [s engleskoga preveo Zvonko Pavić]. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2010. (Zagreb : Denona). - 583 str., [16] str. s tablama u bojama : ilustr. ; 24 cm.
Prijevod djela: Dark mission. - Bilješke: str. 574-580. - Bilješka o autorima: str. 583.
ISBN 9789531407212 : 199 kn
[061.1:629.78](73)(091)
HK10-00051

KAPLAN, Marko
2 [na] 5 KSET-a : 32 godine Kluba studenata elektrotehnike / [Marko Kaplan, Sanja Ribarić, Lasta Slaviček]. - Zagreb : SS FER [i. e. Savez studenata Fakulteta elektrotehnike i računarstva], 2010. (Zagreb : Kerschoffset). - 534 str. : ilustr. (djelomice u bojama), faks. ; 30 X 22 cm.
Podatak o autorima preuzet sa str. [2]. - Nakl. 1000 primj.
ISBN 9789535622703
061.237-057.87:378.662.13(497.5 Zagreb)(067.5)
HK10-00052

KORAK bliže : izviđaštvo s odraslim osobama s invaliditetom : priručnik za roditelje i stručnjake / [autori Sandra Stojković, Marko Rukavina]. - Rijeka : Centar za rehabilitaciju : Savez izviđača Rijeka, [2010.]. (Rijeka : Digital point). - 19 str. : ilustr. u bojama ; cm.
Nakl. 1000 primj. - Bibliografija: str. 18.
ISBN 9789539567260
061.213(035)
379.835-056.2/.3
796-056.26:061.2(497.5)
HK10-00053

LOJKIĆ, Mladen
Masoni protiv Hrvatske : hrvatski herostrati u službi masonstva / Mladen Lojkić ; [pogovor Nedjeljko Kujundžić]. - Zagreb : vlast. nakl., 2010. (D. Lomnica : Ekološki glasnik). - 467 str. ; 24 cm.
Str. 407-410: Anomalija masonstva kao najvećega zla suvremenog svijeta. - Autorova slika i bilješka o njemu: str. 441-442. - Bibliografija: str. 403-405; bibliografske bilješke i uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 9789539556455 : 220 kn
061.236(497.5)(091)
HK10-00054

MARIJANOVIĆ, Goran
Institucijski sustav Europske unije : praktikum / Goran Marijanović, Dražen Ćučić. - 1. izd. - Osijek : Studio HS internet : Ekonomski fakultet, 2010. (Osijek : Studio HS internet). - 109 str. : ilustr. ; 30 cm.
Na vrhu nasl. str.: Sveučilište Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku. - Bibliografija: str. [110].
ISBN 9789537630171 (Ekonomski fakultet, Osijek)
061.1(4)(075.8)(076)
HK10-00055

MIRA Ilijanić : u spomen na direktoricu Gradskog muzeja Varaždin : Gradski muzej Varaždin, veljača-travanj 2010. / [stručna koncepcija i obrada kataloških jedinica Mirjana Dučakijević ... [et al.] ; autori fotografija Davor Puttar, Andrej Švoger]. - Varaždin : TIVA Tiskara : Gradski muzej, 2010. (Varaždin : TIVA Tiskara). - 17 str. : ilustr. (djelomice u bojama) ; 23 cm.
Katalog izložbe.
ISBN 9789537304713 (TIVA)
069 Ilijanić, M.(083.824)
HK10-00056

MUZEJ Moslavine (Kutina)
Naj iz povijesne, etnografske, arheološke i galerijske zbirke : izložba je posvećena 50-toj obljetnici Muzeja Moslavine Kutina / [autori tekstova Slavica Moslavac ... [et al.], fotografije Dubravko Vidiček ; prijevod na engleski Jasmina Uroda ; urednica Slavica Moslavac]. - Kutina : Muzej Moslavine, 2010. (Kutina : Tiskara Gratis). - 32 str. : ilustr. u bojama ; 21 cm.
Ostali zastupljeni autori tekstova: Ana Bobovec, Mladen Mitar, Jasmina Uroda. - Nakl. 500 primj. - Summary: The best.
ISBN 9789537135249
069(497.5 Kutina).51:908(083.824)
HK10-00057

NOVA slika o kulturnoj baštini grada Iloka : uz otvorenje novoga stalnoga postava Muzeja grada Iloka: Muzeja na otvorenom, Dvora kneževa Iločkih i obnovljenog Dvorca Odescalchi / [autori tekstova Mario Beusan ... [et al.] ; fotografije Marijan Ferenčević ... [et al.] ; urednice Dubravka Tomšik Krmpotić, Branka Šulc]. - Ilok : Muzej grada Iloka, 2010. (Osijek : Grafika). - 71 str. : ilustr. u bojama ; 22 cm.
Katalog izložbe. - Ostali zastupljeni autori tekstova: Vladimir Marković, Đuro Šimičić, Branka Šulc, Željko Tomičić, Dubravka Tomšik Krmpotić. - Nakl. 1000 primj.
ISBN 9789539589538 60 kn
069(497.5 Ilok)
930.85(497.5 Ilok)
HK10-00058

SALZA, John
Masonstvo bez maske : Bivši mason okrivatajne slobodnog zidarstva / John Salza ; [prijevod Aleksandra Marija Chwalowsky]. - 2. izd. - Split : Verbum, 2010. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 222 str. ; 22 cm. - (Biblioteka Tempus ; 17)
Prijevod djela: Mansonry unmasked. - Rječnik: str. 192-198. - Bilješke: str. 208-216. - Bibliografija: str. 217-220.
ISBN 9789532351903
061.236(73)
HK10-00059

SCHULZ Vugrin, Zvjezdana
Strateško planiranje : put ka održivosti neprofitnih organizacija / Zvijezdana Schulz Vugrin i Gordana Forčić. - 1. izd. - Rijeka : Udruga za razvoj civilnog društva SMART, 2010. (Opatija : Gravema). - 98 str. ; 25 cm.
Nakl. 700 primj. - Bibliografija: str. [95]-97.
ISBN 9789537447106
061.2:65.012.2
HK10-00060

ŠUTE, Ivica
Slogom slobodi! : gospodarska sloga 1935-1941. / Ivica Šute. - Zagreb : Srednja Europa, 2010. ([Sv. Ivan Zelina] : Tiskara Zelina). - 475 str. : ilustr., zemljop. crteži ; 24 cm.
Slika autora i bilješka o njemu na omotu. - Imensko kazalo ; Kazalo geografskih pojmova. - Bibliografija: str. 447-459; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789536979479 : 180 kn
061.23(497.5)"1925/1941"
HK10-00061

VODIČ muzeja i galerija istočne Hrvatske = A Guide to Museums and Galleries in Eastern Croatia / [uredništvo Vodiča, editors Marina Vinaj ... et al.]. - Požega : Muzejska udruga istočne Hrvatske, 2010. (Nova Gradiška : ARCA). - 39 str. : ilustr., zemljop. crtež u bojama ; 24 cm.
Nakl. 5000 primj. - Tekst usporedo na hrv. i engl. jeziku.
069(497.5-3 Slavonija)(036)
HK10-00062

ŽIVOTNA pravila pripadnika Ruže i Križa : starog i mističnog Reda Ruže i Križa. - Zagreb : A.M.O.R.C., 2010. [(s. l. : s. n.]). - 67 str. : ilustr. ; 21 cm.
Prijevod djela: Rosenkreuzerische Lebensregeln.
ISBN 9789539533302
061.236
HK10-00063

Vidi br.: HK10-01346

Vidi br.: HK10-00410

Vidi br.: HK10-00266

Vidi br.: HK10-02001

Vidi br.: HK10-00338

Vidi br.: HK10-00994

Vidi br.: HK10-01057

Vidi br.: HK10-01185

Vidi br.: HK10-00393

Vidi br.: HK10-00393

Vidi br.: HK10-01303

Vidi br.: HK10-01176

Vidi br.: HK10-01176

Vidi br.: HK10-01176

Vidi br.: HK10-01323

Vidi br.: HK10-01338

Vidi br.: HK10-01069

Vidi br.: HK10-00632

Vidi br.: HK10-00970

Vidi br.: HK10-00454

Vidi br.: HK10-01191

Vidi br.: HK10-01200

Vidi br.: HK10-00972

Vidi br.: HK10-01331

Vidi br.: HK10-01310

Vidi br.: HK10-01301

Vidi br.: HK10-00422

Vidi br.: HK10-02040

Vidi br.: HK10-02022

Vidi br.: HK10-02022

Vidi br.: HK10-01337

070   Novinarstvo. Novinstvo

POLOJAC, Fjodor
Novinske agencije i agencijsko novinarstvo / Fjodor Polojac. - Zagreb : Plejada, 2010. (Sv. Ivan Zelina : Tiskara Zelina). - 303 str. ; 23 cm. - (Biblioteka Globalno selo / Plejada, Zagreb)
Bilješka o autoru: str. 303. - Bibliografija: str. 293-295. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789535604716 : 175 kn
070.431.2
HK10-00064

SLAVINIĆ, Siniša
Bjelovarske ratne novine - etički prijepori ratnog izvještavanja / Siniša Slavinić. - Bjelovar : Čvor, 2010. (Bjelovar : Čvor). - 49 str. : ilustr. ; 24 cm.
Nakl. 300 primj. - Bilješka o autoru: str. 49. - Bibliografija: str. 47; bibliografske bilješke uz tekst;. - Imensko kazalo.
ISBN 9789533100098
070(497.5 Bjelovar)"199"
HK10-00065

USPOSTAVLJANJE ravnoteže : ravnopravnost spolova u novinarstvu. - Zagreb : Ured za ravnopravnost spolova Vlade Republike Hrvatske, 2010. (Hoeilaart : [s. n.]). - V, 50 str. : ilustr. u bojama ; 21 cm.
Izv. stv. nasl.: Getting the balance right. - Godina izd. preuzeta iz CIP zapisa. - Om. nasl. - Bibliografija: str. 33-40.
ISBN 9789537574093
070.42:342.7(035)
342.722:070(035)
HK10-00066

Vidi br.: HK10-01241

Vidi br.: HK10-00388

08   Poligrafije. Publikacije za djecu i mlade. Službene publikacije

LENZ, Nikolaus
1000 pitanja iz kvizova / Nikolaus Lenz ; [s njemačkoga prevela Nina Sokol]. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2010. (Zagreb : Denona). - 287 str. ; 21 cm.
Prijevod djela: Das Buch der 1000 Quizfragen.
ISBN 9789531407328 : 79 kn
088
HK10-00067

LENZ, Nikolaus
1000 rekorda / Nikolaus Lenz. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2010. (Zagreb : Znanje). - 279 str. ; 21 cm.
ISBN 9789531408066 : 79 kn
088
HK10-00068

MOJ škoj / [urednice Lidija Domijan Šipovac, Iva Deželjin]. - Rab : Gradska knjižnica Rab, 2010. (Rijeka : Zambelli). - [36] str. : ilustr. u bojama ; 21 cm.
Rječnik manje poznatih riječi rapskog čakavskog govora na omotu.
ISBN 9789535606505
087.5
HK10-00069

PAYNE, Jan
Najbolja knjiga na svijetu / Jan Payne ; [ilustracije Mike Phillips ; s engleskoga prevela Rosana Škrgulja]. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2010. (Zagreb : Znanje]. - 251 str. : ilust. ; 24 cm.
Prijevod djela: The World's best book.
ISBN 9789531407250 : 99 kn
088(02.053.2)
HK10-00070

SVEZNADAR : što svatko mora znati / Martin Zimmermann (ur.) ; s ilustracijama Hauke Kock ; [s njemačkoga preveli Mladen Janković i Maja Šešok]. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2010. (Zagreb : Denona). - 347 str. : ilustr. (djelomice u bojama) ; 24 cm.
Prijevod djela: Allgemeinbildung. - Imensko i predmetno kazalo i kazalo zemljop. naziva.
ISBN 9789531407373 : 119 kn
088
HK10-00071

Vidi br.: HK10-01613

Vidi br.: HK10-01975

Vidi br.: HK10-01916

Vidi br.: HK10-01761

Vidi br.: HK10-01758

Vidi br.: HK10-01750

Vidi br.: HK10-01799

Vidi br.: HK10-01947

1FILOZOFIJA. PSIHOLOGIJA


DANI Frane Petrića (19 ; 2010 ; Cres)
19 dani Dani Frane Petrića : glavna tema: Pitanja identiteta, Cres, 19. - 22. rujna 2010. : stalna tema: Petrić i renesansne filozofske tradicije, Cres, 22. - 25. rujna 2010. = 19th Days of Frane Petrić : main theme: Questions of identity, Cres, September 19 - 22, 2010 : regular annual theme: Petrić and renaissance philosophical traditions, Cres, September 22 - 25, 2010 = 19 Frane Petrić Tage : Hauptthema: Die Fragen der Identitaet, Cres, 19. - 22. September 2010 : Staendiges Thema: Petrić und die philosophischen Traditionen der Renaissance, Cres, 22. - 25. September 2010 =19. giorni di Francesco Patrizi : tema principale: Questions d'identite, Cherso, 19 - 22 settembre 2010 : tema fisso: Patrizi e tradizioni filosofiche rinascimentali, Cherso, 22 - 25 settembre 2010 : [sažeci izlaganja] / [prijevodi Vesna Baće ... et al. ; urednici Ivana Zagorac, Ivica Martinović]. - Zagreb : Hrvatsko filozofsko društvo, 2010. (Zagreb : Grafo mark). - 246 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Filozofski glasnik. Niz Libellus 18)
Dio podnasl. preuzet sa str. [47]. - Podaci o urednicima preuzeti sa str. [247]. - Nakl. 300 primj. - Tekst na više jezika.
ISBN 9789531641456
1Petrić, F.
(063)
1(091)"14/15"(063)
130.1/.2(063)
111.8(063)
HK10-00072

FILOZOFIJA i suvremenost : zbornik radova s konferencije povodom 80. obljetnice rođenja Danila Pejovića ; urednik Lino Veljak. - Zagreb : FF press [i. e.] Filozofski fakultet, 2010. (Zagreb : Znanje). - 108 str. ; 24 cm.
Prema uredničkoj napomeni, publikacija je zbornik izlaganja prezentirana na znanstvenom skupu o životu i djelu filozofa Danila Pejovića održanom u Ludbregu, 25. listopada 2008. - Zastupljeni autori: Erna Banić-Pajnić, Ljerka Schiffler, Hotimir Burger, Željko Pavić, Gordana Škorić, Lino Veljak, Slaven Ravlić, Nadežda Čačinovič. - Nakl. 500 primj. - Bibliografske bilješke uz tekst. - Zusammenfassungen ; Summaries. - Imensko kazalo.
ISBN 9789531753364 : 40 kn
1Pejović, D.
(063)
HK10-00073

GUALA, Francesco
Filozofija ekonomije / Francesco Guala ; prevela Višnja Golac ; predgovor Vladimir Čavrak. - Zagreb : Politička kultura, 2010. (Zagreb : Kastmiler). - 209 str. : ilustr., graf. prikazi ; 21 cm. - (Biblioteka Universitas / Politička kultura)
Bibliografija: str. 189-205. - Imensko kazalo.
ISBN 9789532580402 : 200 kn
1:33
HK10-00074

HADOT, Pierre
Plotin - jednostavnost pogleda / Pierre Hadot ; [prijevod Zrinka Treščec]. - Zagreb : Nova akropola, 2010. (Čakovec : "Zrinski"). - 175 str. ; 21 cm.
Prijevod djela: Plotin ou la simplicite du regard. - Slika autora i bilješka o njemu na omotu. - Bibliografija: 155-164. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789537511050 : 70 kn
1 Plotinus
HK10-00075

PERIŠA, Ante, filozof
Neizrecivo kod Jaspersa i Wittgensteina / Ante Periša. - Zadar : Hegelovo društvo, 2010. (Zagreb : Grafok). - 193 str. ; 21 cm. - (Filozofska biblioteka Speculato ; knj. 5)
Podatak o god. izdavanja preuzet iz CIP zapisa. - Bilješka o autoru: str. 193. - Bibliografija: str. 183-192; bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789539508355
1 Jaspers, K.
1 Wittgenstein, L.
1:81
111.1
HK10-00076

ROŠČIĆ, Vani
Estetička misao Luigija Pareysona / Vani Roščić. - Zagreb : Hrvatsko filozofsko društvo, 2010. (Split : Dalmacija papir). - 218 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Filozofska istraživanja ; knj. 139)
Nakl. 1000 primj. - Slika autorice i bilješka o njoj na omotu. - Kratice: str. 7. - Bibliografija: str. 197-212; bibliografske bilješke uz tekst. - Somario. - Imensko kazalo.
ISBN 9789531641307 : 50 kn
1Pareyson, L.
111.852(450)"19"
HK10-00077

TADIĆ, Ivan, filozof
Filozofska misao Stjepana Zimmermanna : izabrani vidovi s bibliografijom / Ivan Tadić. - Split : Crkva u svijetu, 2010. (Split : Dalmacija papir). - 275 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Crkve u svijetu. Filozofija ; 2)
Nakl. 300 primj. - Bibliografija Stjepana Zimmermanna: str. 151-199; bibliografija o Stjepanu Zimmermannu: str. 199-253; bibliografija: str. 255-262; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Summaries. - Imensko kazalo.
ISBN 9789532560367 : 120 kn
1Zimmermann, S.
012Zimmermann, S.
HK10-00078

WILSON, Edward Osborne
Pomirenje : jedinstvenost znanja / Edward O. [Osborne] Wilson ; [preveo s engleskoga Nebojša Buđanovac]. - 1. izd. - Zagreb : Algoritam, 2010. ([Zagreb] : Grafički zavod Hrvatske). - 359 str. ; 23 cm. - (Facta)
Prijevod djela: Consilience. - Slika autora i bilješka o njemu na omotu. - Nakl. 1000 primj. - Bibliografske bilješke i bilješke uz tekst: str. 317-340. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789533160146 : 169 kn
1:001
HK10-00079

Vidi br.: HK10-00076

Vidi br.: HK10-00076

Vidi br.: HK10-00083

Vidi br.: HK10-00083

Vidi br.: HK10-00080

Vidi br.: HK10-00080

Vidi br.: HK10-00653

Vidi br.: HK10-00354

1(091)   Povijest filozofije

ČVRLJAK, Krešimir
Zlato i srebro hrvatskoga renesansnog humanizma i latinizma / Krešimir Čvrljak. - Zagreb : vlast. nakl., 2010. (Lukavec : Grafika Markulin). - 562 str. ; 22 cm.
Bibliografija: str. 509-530 ; bibliografske bilješke uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 9789535618805
1(091)(497.5:4)"14/15"
930-05 Kukuljević Sakcinski, I.
929Vrančić, F.
1Aristoteles
1Duns Scotus, I.
HK10-00080

HUDOLETNJAK Grgić, Maja
Ogledi o antičkoj filozofiji i medicini / Maja Hudoletnjak Grgić ; uredio Filip Grgić. - Zagreb : KruZak, 2010. (Zagreb : Grafomark). - [IX], 219 str. ; 22 cm.
Tekst usporedo na hrv. i engl. jeziku. - Slika autorice i bilješka o njoj na omotu. - Bilješka o tekstovima. - Bibliografija: str. [201]-207. - Opće kazalo. - Kazalo mjesta.
ISBN 9789536463824 : 165 kn
1(091)(38)
[1:61](38)
HK10-00081

MAGEE, Bryan
Priča o filozofiji : cjeloviti vodič kroz povijest zapadne filozofije, najveće svjetske mislioce i njihove ideje / Bryan Magee ; [prijevod Zvonko Pavić]. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2010. ([Martin] : Neografija). - 239 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 28 cm.
Prijevod djela: The story of philosophy. - Rječnik: str. 228-229. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789531407380 : 199 kn
1(091)
HK10-00082

REVEL, Jean-Francois
Redovnik i filozof : budizam danas / Jean-Francois Revel i Matthieu Ricard ; s francuskoga prevela Vlatka Valentić. - Zagreb : Naklada Pelago, 2010. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 237 str. ; 23 cm.
Prijevod djela: Le moine et le philosophe. - Bilješka o autorima na omotu.
ISBN 9789537151201 : 60 kn
1(091)(4:540)(049.2)
[294.321:1](049.2)
1Ricard, M.
1Revel, J.-F.
(049.2)
HK10-00083

SIMPOZIJ Mediteranski korijeni filozofije (4 ; 2010 ; Split)
Simpozij IV. Mediteranski korijeni filozofije, Split, 25. - 27. ožujka 2010. / [urednici Ljudevit Hanžek, Krešimir Babel, Mira Matijević]. - Zagreb : Hrvatsko filozofsko društvo ; Split : Filozofski fakultet, Odsjek za filozofiju, 2010. ((Zagreb : Grafomark). - 69 str. ; 21 cm.
Sažeci. - Nakl. 200 primj.
ISBN 9789531641412 (Hrvatsko filozofsko društvo)
1(091)(4-13)(063)(048)
130.2(4-13)(063)(048)
HK10-00084

ZENKO, Franjo
Osvjetovnjenje hrvatskog filozofskog duha / Franjo Zenko. - Zagreb : Hrvatsko filozofsko društvo, 2010. (Zagreb : Grafomark). - 304 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Filozofska istraživanja ; knj. 140)
Slika autora i bilješka o njemu na omotu. - Bilješke o tekstovima: str. 293-294. - Bibliografija uz tekst. - Imensko kazalo. - Summary.
ISBN 9789531641180 : 50 kn
1(091)(497.5)
HK10-00085

Vidi br.: HK10-00072

Vidi br.: HK10-00208

11/12   Metafizika. Estetika

BLUMENBERG, Hans
Geneza kopernikanskog svijeta / Hans Blumenberg ; preveo Samir Arnautović. - Zagreb : Demetra, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 2 sv. : ilustr. ; 25 cm.
Prijevod djela: Die Genesis der kopernikanischen Welt.
ISBN 9789532251296 (cjelina)
113/119
52-05 Kopernik, M.

Sv. 1. - 2010. - VIII, 342 str. - (Demetra. Filosofska biblioteka Dimitrija Savića ; sv. 120 a)
Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789532251302

HK10-00086

Sv. 2. - 2010. - Str. 343-715. - (Demetra. Filosofska biblioteka Dimitrija Savića ; sv. 120 b)
ISBN 9789532251319

HK10-00087

LOUX, Michael J.
Metafizika : suvremeni uvod / Michael J. Loux ; prijevod s engleskoga Zvonimir Čuljak. - Zagreb : Sveučilište u Zagrebu - Hrvatski studiji, 2010. (Samobor : Top dan). - 348 str. ; 24 cm.
Prijevod djela: Metaphysics. - Bibliografija: str. [331]-338. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789536682898 : 160 kn
111
HK10-00087

Vidi br.: HK10-00182

Vidi br.: HK10-00077

Vidi br.: HK10-00072

Vidi br.: HK10-00356

Vidi br.: HK10-00076

13   Filozofija uma i duha. Metafizika duhovnog života. Okultizam

GUTBERLET, Bernd Ingmar
Kalendar Maya : istina o najvećoj zagonetki visokorazvijene kulture / Bernd Ingmar Gutberlet ; s crtežima Krisztine Bradeanu ; [prijevod s njemačkog Bojana Zeljko-Lipovšćak]. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2010. (Zagreb : Znanje). - 191 str. ; ilustr. (djelomice u bojama) 24 cm.
Prijevod djela: Der Maya-Kalender.
ISBN 9789531407717 : 169 kn
133.528(399.7)
529(399.7)
930.85(399.7)
HK10-00088

HOOD, Bruce M.
Osjećaj za nadnaravno : zašto vjerujemo u nevjerojatno / Bruce M. Hood ; preveo s engleskoga Marko Maras. - Zagreb : Naklada Ljevak, 2010. (Zagreb : Knjiga print). - 316 str. : ilustr. ; 22 cm. - (Nar)
Prijevod djela: Supersense. - Slika autora i bilješka o njemu na omotu. - Bibliografske bilješke: str. [277]-302. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789533031767 (tvrdi uvez) : 159 kn
133
159.961
HK10-00089

HOOD, Bruce M.
Osjećaj za nadnaravno : zašto vjerujemo u nevjerojatno / Bruce M. Hood ; preveo s engleskoga Marko Maras. - Zagreb : Naklada Ljevak, 2010. (Zagreb : Knjiga print). - 316 str. : ilustr. ; 22 cm. - (Nar)
Prijevod djela: Supersense. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu. - Bibliografske bilješke: [277]-302. - Predmetno i imensko kazalo.
ISBN 9789533031750 (meki uvez) : 129 kn
133
159.961
HK10-00090

KOSO, Olivera
Cvijet života : priručnik za rad s rozetnim karticama i osnove numerologije / [tekst, ilustracije i dizajn kartica] Olivera Koso. - Pula : vlast. nakl., 2010. (Pula : KIKO). - 52 str. : ilustr. u bojama ; 21 cm.
Nakl. 200 primj.
ISBN 9789535611509
133.3(035)
133.5:51(035)
HK10-00091

PEIRCE, Penney
Frekvencija : moć osobne vibracije / Penney Peirce ; predgovor Michaela Bernarda Beckwitha ; [prevela Aleksandra Barlović]. - Zagreb : Planetopija, 2010. (Sveta Nedelja : Printera grupa). - 349 str. : ilustr. ; 22 cm. - (Biblioteka alter:ego)
Prijevod djela: Frequency : the power of personal vibration. - Bilješka o autorici: str. 349. - Rječnik: str. 341-348.
ISBN 9789532571592 : 155 kn
133.4
159.961
HK10-00092

ROLAND, Paul
Koliko ste vidoviti : [osvijestite se i razvijte prirodne sposobnosti] / Paul Roland ; [prijevod Filomena Horvatić]. - 1. izd. - Zagreb : Profil multimedija, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 128 str. : ilustr. u bojama ; 21 cm.
Prijevod djela: How psychic are you?. - Podnasl. preuzet s omota. - Tiskano u Kini. - Predmetno i imensko kazalo.
ISBN 9789537701116 : 79 kn
133.3
HK10-00093

SORIĆ, Matko
Koncepti postmodernističke filozofije / Matko Sorić ; [ilustracije u knjizi Maja Pandžić]. - Zadar, : vlast. nakl., 2010. ([Zadar] : FG-Grafika). - 484 str. : ilustr. ; 23 cm.
Nakl. 80 primj. - Bibliografija: str. 465-476.
ISBN 9789535619901
130.2"196/200"
140.8"196/200"
HK10-00094

Vidi br.: HK10-00091

Vidi br.: HK10-00386

Vidi br.: HK10-00072

Vidi br.: HK10-00084

14   Filozofski sustavi i gledišta

BADOVINAC, Tomislav
Zašto o marksizmu i komunizmu / [autor i urednik] Tomislav Badovinac. Marksizam i komunizam / Adolf Dragičević. Manifest komunističke partije / Karl Marx i Friedrich Engels. - Zagreb : Savez društava "Josip Broz Tito" Hrvatske, 2010. (Zagreb : Grafocentar). - 183 str. ; 17 cm. - (Znanstvena biblioteka / Savez društava "Josip Broz Tito" Hrvatske ; sv. 3)
ISBN 9789539959553 : 15 kn
141.82(082)
329.15(082)
HK10-00095

DINTER, Brian
Na putu duhovne emancipacije / Brian Dinter. - Rijeka : Dušević & Kršovnik, 2010. (Zagreb : Grafocentar). - 223 str. : ilustr. u bojama : ; 24 cm. - (Biblioteka Dharma ; knj. 2)
Slika autora i bilješka o njemu: str. 219-221. - Bibliografija: str. 206-207.
ISBN 9789532212174
141.339
615.851.8
HK10-00096

LAITMAN, Rav Michael
Otkrivena kabala : vodič za mirniji život / Rav Michael Laitman ; s engleskoga preveli Diana Janković, Dejan Tomašević, Kristijan Žaper. - Zagreb : V.B.Z., 2010. (Zagreb : Knjiga Print). - 122 str. ; 20 cm. - (Biblioteka 1000 cvjetova ; knj. 93)
Prijevod djela: Kabbalah revealed. - Bilješka o autoru: str. 123-124.
ISBN 9789533041360
141.331.5
296.65
HK10-00097

LUCRETIUS Carus, Titus
O prirodi / Lukrecije ; s latinskog prepjevao Marko Tepeš. Dvije studije o Lukreciju /David Sedley ; s engleskoga preveo Filip Grgić. - 2. izd. - Zagreb : KruZak, 2010. (Zagreb : KruZak). - 308 str. ; 21 cm.
Prijevodi djela: 1. De rerum natura / Titus Lucretius Carus. 2. Lucretius and the transformation of Greek wisdom. - Bibliografija: str. [301]-308.
ISBN 9789536463732 : 99 kn
141.12
17.034
821.124-13=163.42
HK10-00098

PLATON : Parmenid : Teag / prepjevao Mladenko Spahija. - Zagreb : Večernji posebni proizvodi, 2010. ([Sv. Nedelja : Knjiga print). - 215 str. ; 22 cm. - (Večernji edicija)
Bilješka o autoru prepjeva: str. 213-214.
ISBN 9789537313630
141.131
HK10-00099

POGLAJEN, Stjepan Tomislav
Kršćanski personalizam : govori, članci, studije / Stjepan Tomislav Poglajen. - Zagreb : Glas Koncila, 2010. (Lukavec : Grafika Markulin). - 383 str. : ilustr. ; 18 cm. - (Biblioteka Hrvatska katolička baština 20. stoljeća ; knj. 14)
Slika autora i bilješka o njemu: str. 369-372. - Bilješke uz tekst. - Bibliografija: 381-381 i uz tekst.
ISBN 9789532412468 : 120 kn
141.144:23
262.14 Poglajen, S. T.
HK10-00100

PRIVILEGIRANJE rubova : intervencije i prilozi feminističkoj epistemologiji / uredila Ankica Čakardić. - Zagreb : Centar za ženske studije : Hrvatsko filozofsko društvo, 2010. ([s. l.] : Web 2 tisak). - 268 str. ; 23 cm.
Zastupljene autorice: Ankica Čakardić, Korana Simonović, Rada Borić, Nataša Govedić, Iva Nerina Sibila, Biljana Kašić. - Nakl. 400 primj. - Bibliografija uz svaki rad; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Summaries.
ISBN 9789531641425 (Hrvatsko filozofsko društvo) : 130 kn 9789531641420 (pogrešan)
141.72
HK10-00101

RIKLIN, Mihail
Komunizam kao religija : intelektualci i Oktobarska revolucija / Mihail Riklin ; [prijevod Ivo Alebić]. - 1. izd. - Zaprešić : Fraktura, 2010. ([s. l : s. n.]). - 205 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Platforma ; knj. 7)
Prijevod djela: Komunizm kak religija. - Tiskano u Hrvatskoj. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789532661477
141.82:141.45
322(47)"19"
141.45
HK10-00102

Vidi br.: HK10-00920

Vidi br.: HK10-00382

Vidi br.: HK10-00102

Vidi br.: HK10-00208

Vidi br.: HK10-00094

159.9   Psihologija

ACREDOLO, Linda
Znakovni jezik za bebe = Baby signs program : vodič za roditelje / autori Linda Acredolo, Susan Goodwyn ; [prijevod Renata Nell Vidatić ; prilagodila Jelena Čusak]. - Zagreb : Bebi signum, 2010. (Zagreb : Avernus). - 84 str. : ilustr. ; 21 cm + Znakovi na dlanu (kartice s ilustr. i tekstom na zajedničkoj podlozi na magnetu) + 1 zvučni DVD + 1 video DVD + 4 slikovnice (po [8] str. : ilustr. u bojama ; 10 cm)
Prijevod djela: Parents guide baby signs program. - Om. nasl. - Na kutiji podnasl.: Cjeloviti startni paket. - Slike autorica. - Publikacija, zvučni DVD, video DVD, kartice i slikovnice uloženi u zajedničku kutiju. - Napomene: str. 81.
ISBN 9789535604405 (pogrešan)
159.946.3-053.3(035)
81'221.24(035)
HK10-00103

BECK, Judith S.
Kognitivna terapija za složene probleme : što učiniti kada temeljna znanja ne pomažu / Judit S. Beck ; [prijevod Nadežda Deša]. - Jastrebarsko : Naklada Slap, 2010. (Jastrebarsko : Naklada Slap). - 324 str. : ilustr. ; 24 cm.
Prijevod djela: Cognitive therapy of challenging problems - what to do when the basics don't work. - Bilješka o autorici: str. [I]. - Bibliografija: str. [313]-316. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789531915618
159.97
615.851
HK10-00104

BERNSTEIN, Jeffrey
Zbližavanje s voljenim djetetom : izgradite bolji odnos sa svojom djecom - čak i ako vas dovode do ludila / Jeffrey Bernstein ; [prijevod Almina Babić, Davor Stančić]. - 1. izd. - Buševec : Ostvarenje, 2010. ([s. l. : s. n.]). - XIX, 243 str. : ilustr. ; 21 cm.
Prijevod djela: Liking the child you love. - Bibliografija; str. 227-230. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789533060040
159.913-055.52(035)
HK10-00105

BORAS, Dominik Kristijan
Tajna uspjeha je u vama : vodič do razmišljanja koje će promijeniti vaš život / Dominik Kristijan Boras. - Dugo Selo : Domikris, 2010. ([Zagreb] : ITG). - 135 str. : ; 21 cm. - (Biblioteka Uspjeh Knj. 1)
Bibliografija: str. 132-135.
ISBN 9789535625803
159.947(02.062)
HK10-00106

BRIZENDINE, Louann
Muški mozak / Louann Brizendine ; s engleskoga prevela Mirna Vilišić. - Zagreb : Profil Multimedija, 2010. (Zagreb : Profil international). - 251 str. ; 22 cm. - (Biblioteka Indigo)
Bilješka o autorici: str. 250-251. - Bibliografija: str. 166-249.
ISBN 9789533191089 (tvrdi uvez) : 189 kn
159.922.1-055.1
159.91
612.821
HK10-00107

BRIZENDINE, Louann
Muški mozak / Louann Brizendine ; s engleskoga prevela Mirna Vilišić. - 1. izd. - Zagreb : Profil multimedija, 2010. ([Zagreb] : Profil international). - 249 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Indigo)
Slika autorice i bilješka o njoj na omotu. - Bibliografija: str. 166-249.
ISBN 9789533191072 (meki uvez) : 129 kn
159.922.1-055.1
159.91
612.821
HK10-00108

CHOPRA, Deepak
Vrhunska sreća : sedam ključeva radosti i prosvjetljenja / Deepak Chopra ; [prijevod Ozren Ćuk]. - Čakovec : Dvostruka duga, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 163 str. ; 19 cm. - (Biblioteka Aurora)
Prijevod djela: The ultimate happiness. - Nakl. 1000 primj. - Bilješka o autoru: str. 155.
ISBN 9789532870305
[159.942.5:159.913](035)
[159.913:159.942.5](035)
HK10-00109

COHEN, Doris Eliana
Zašto ponavljamo pogreške : iz prošlih života, u ovom i (možda) budućem / Doris Eliana Cohen ; s engleskoga prevela Tanja Tomić. - Zagreb : Škorpion, 2010. ([Sv. Nedelja] : Hitra produkcija knjiga). - 232 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Novi vidici ; 19)
Prijevod djela: Repetition. - Bilješka o autorici: str. 226.
ISBN 9789532890501 : 140 kn
159.961:159.97
HK10-00110

COLEMAN, Joshua
Bolji brak : razvod nije jedino rješenje / Joshua Coleman ; [prijevod Slavica Vrlazić]. - Zagreb : Profil multimedija, 2010. (Zagreb : Profil). - 224 str. ; 21 cm.
Prijevod djela: Marriage makeover.
ISBN 9789533190372 : 129 kn
159.913-055.5/.7(035)
159.922.1(035)
(035)
HK10-00111

COX, Caroline
Budi obožavana : djevojački vodič kroz holivudski glamur / Caroline Cox ; [prijevod Mirna Vilišić]. - 1. izd. - Zagreb : Profil multimedia, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 256 str. : ilustr. ; 21 cm.
Tiskano u Kini. - Bibliografija: str. 250-252. - Predmetno i imensko kazalo.
ISBN 9789537701543 : 159 kn
159.922.1
HK10-00112

DANI psihologije (12 ; 2000 ; Zadar)
Sažetci radova = Paper summareis / XVII. dani psihologije = 17th Psychology Days, Zadar, Croatia, 27.-29. svibanj = May 2010. ; [urednici Izabela Sorić ... et al.]. - Zadar : Sveučilište u Zadru, Odjel za psihologiju, 2010. (Zadar : Wa graf). - 178 str. ; 24 cm.
Om. nasl. - Tekst na hrv. i engl. jeziku. - Imensko kazalo.
ISBN 9789537237653
159.9(063)(048)
HK10-00113

DIVJAK, Tatjana
Život nakon prekida veze : kako prevladati bol, iscijeliti se i izgraditi emocionalni odnos temeljan na bliskosti / Tatjana Divjak ; [ilustracije Roko Idžojtić]. - 1. izd. - Zagreb : Profil multimedija, 2010. ([Zagreb] : Profil). - 120 str. : ilustr. ; 21 cm.
Slika autorice i bilješka o njoj na omotu. - Bibliografija: str. 120.
ISBN 9789533190754 : 79 kn
159.922.1(035)
HK10-00114

DUCOMMUN-NAGY, Catherin
Lojalnosti koje oslobađaju / Catherine Ducommun-Nagy ; [preveli Mate Križman i Petar Bašić]. - Zagreb : Provincija franjevaca trećoredaca, 2010. ([Hrašće] : Grafika Markulin). - 200 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Oko tri ujutro ; 27)
Prijevod djela: Ces loyates qui nous liberent. - Slika autorice i bilješka o njoj na omotu. - Bibliografija: str. 191-194.
ISBN 9789537098100 : 60 kn
159.923.33
159.922.2-055.5/.7
173
HK10-00115

FEREK, Marko
Hiperaktivni sanjari : drugačiji, lošiji, bolji ; osvrt na ADHD - deficit pažnje/hiperaktivni poremećaj / Marko Ferek ; [ilustracije Luka Balić]. - 3. izmijenjeno i dopunjeno izd. - Zagreb : "Buđenje" Udruga za razumijevanje ADHD-a, 2010. (Zagreb : Intergrafika TTŽ). - 160 str. : ilustr. ; 24 cm.
Slika autora i bilješka o njemu na omotu. - Bibliografija: str. [159]-160.
ISBN 9789539561015 : 130 kn
159.952.6-053.5
616.89-008.481-053.2
HK10-00116

FITZGIBBON, Joe
Kako se riješiti umora? : učinkovita rješenja protiv bolesti modernog doba / Joe Fitzgibbon ; [s engleskoga prevela Mirjana Paić-Jurinić]. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2010. (Zagreb : Tiskara Znanje). - 297 str. ; 24 cm.
Prijevod djela: Feeling tired all the time.
ISBN 9789531407229 : 119 kn
159.944
HK10-00117

FLEGAR, Dunja
Tri patuljka i čarobno pero : knjiga čitanja, učenja, zabave i čuda! : [za predškolu i školu] / [prema motivima bajke Mabel G. Taggart prepričala Dunja Flegar ; ilustrirala Zoja Kružkova ; uredila Ilona Posokhova]. - 1. izd. - Buševec : Planet Zoe, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 64 str. : ilustr. u bojama ; 23 cm. - (Čitamo s logopedom)
Dio podnasl. preuzet s omota. - Podaci o autorima preuzeti s poleđine nasl. str.
ISBN 9789537685126 : 85 kn
159.946.3-053.2(035)
81'233-053.2(035)
HK10-00118

GRABHORN, Lynn
Oprostite, ali život vas čeka : čudesna moć osjećaja / Lynn Grabhorn ; s engleskoga prevela Mirjana Gračan. - Zagreb : Škorpion, [2010?] (Sesvete : Grafocentar). - 245 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Novi vidici / Škorpion ; knj. 13)
Prijevod djela: Excuse me, your life is waiting. - Bilješka o autorici: str. 245.
ISBN 9789532890167 : 120 kn
159.913
HK10-00119

GRBIĆ, Mirela
Učiniti sve kako treba... : priručnik za roditelje : samopoštovanje je najvažniji zadatak djetinjstva / [urednice i autorice teksta Mirela Grbić, Najda Čajo, Žana Pavlović]. - Split : Nastavni zavod za javno zdravstvo Splitsko-dalmatinske županije, Služba za zaštitu mentalnog zdravlja, [2010?] ([Split] : Slobodna Dalmacija). - 23 str. : ilustr. u bojama ; 20 x 20 cm.
Imena autora preuzeta s omota. - Nakl. 2500 primj.
ISBN 9789539630483
159.922
HK10-00120

GRÜNING, Christian
Visual Reading : zajamčeno brže čitanje uz bolje razumijevanje / Christian Gruening ; [prevela s njemačkoga Marta Klepo]. - 1. izd. - Zagreb : Znanje, 2010. (Zagreb : Znanje). - 210 str. : ilustr. ; 21 cm.
Prijevod djela: Visual Reading. - Slika autora i bilješka o njemu na omotu. - Bibliografija: str. 210. - Predmetno i imensko kazalo.
ISBN 9789533240374 (meki uvez) : 89 kn
159.946.4(035)
HK10-00121

GRÜNING, Christian
Visual Reading : zajamčeno čitajte brže uz bolje razumijevanje / Christian Gruening ; [prevela s njemačkoga Marta Klepo]. - Zagreb : Znanje, 2010. (Zagreb : Znanje). - 210 str. ; 22 cm.
Prijevod djela: Visual Reading. - Slika autora i bilješka o njemu na omotu. - Bibliografija: str. 210. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789533240367 (tvrdi uvez) : 139 kn
159.946.4(035)
HK10-00122

HARRINGTON, Paul
Tajna za mlade / Paul Harrington ; [s engleskoga prevela Radha Rojc-Belčec]. - Zagreb : V.B.Z., 2010. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 190 str. : ilustr. u bojama ; 18 cm. - (Biblioteka 1000 cvjetova)
Prijevod djela: The secret to teen power.
ISBN 9789533041872 : 130 kn
[159.913:159.923.2](035)
159.942.5-053.6(035)
HK10-00123

HELLINGER, Bert
Sreća koja ostaje / Bert Hellinger ; [sa slovenskog prevela Mirjana Ružić]. - 1. izd. - Zagreb : M. Ružić, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 112 str. ; 21 cm.
Izv. stv. nasl.: Glueck, das bleibt ; prevedeno sa slovenskog.
ISBN 9789535602309
159.913:159.942.5
159.942.5
(02.062)
HK10-00124

HENDRIX, Harville
Kako dobiti ljubav koju želite : vodič za parove / Hendrix Harville ; [s engleskoga prevela Nada Uglješić]. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2010. (Zagreb : Znanje). - 314 str. ; 19 cm.
Prijevod djela: Getting the love you wont.
ISBN 9789531406666 : 99 kn
159.913:159.942
159.942:159.913
HK10-00125

KEZELE, Adrian Predrag
Ljubav, više nije previše / Adrian P. Kezele. - Čakovec : Dvostruka duga, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 283str. ; 24 cm. - (Biblioteka Jupiter)
Puno ime autora: Adrian Predrag Kezele. - Nakl. 1000 primj. - Bibliografija: str. 281-282.
ISBN 9789532870329
159.913:159.942
159.942:159.913
HK10-00126

KING, Iain
Kako donositi ispravne odluke i uvijek biti u pravu : rješavanje zagonetke ispravnog i pogrešnog / Iain King ; [s engleskoga preveo Miro Labus]. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2010. (Zagreb : Znanje). - 258 str. ; 20 cm.
Prijevod djela: How to make good decisions and be right all the time.
ISBN 9789531408059 : 119 kn
159.947.2:159.913
159.913:159.947.2
HK10-00127

KOIĆ, Elvira
Pitali ste psihijatra : iz ordinacije dežurnog psihijatra, odgovori na pitanja u časopisu "Doktor u kući" / Elvira Koić. - Zagreb : Hrvatska udruga za prevenciju suicida HUPS, 2010. (Virovitica : Grafoprojekt). - 135 str. ; 21 cm.
Nakl. 1000 primj. - Slika autorice i bilješka o njoj na omotu.
ISBN 9789535610205
159.913(046)
HK10-00128

KRAJCAR, Anton
Oživotvorenje starog Egipta kroz energiju / Anton Krajcar. - 1. izd. - Zagreb : Profil multimedija, 2010. (Zagreb : Profil). - 633 str. : ilustr. ; 21 cm.
Autorova slika i bilješka o njemu na omotu. - Bibliografija: str. 632-633.
ISBN 9789533190006 : 229 kn
159.913:159.955
HK10-00129

KRÄTZL, Helmut
Darovano vrijeme : o umijeću starenja / Helmut Kraetzl ; [prijevod Miroslav Fridl]. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2010. (Sv. Ivan zelina : Tiskara Zelina). - 167 str. ; 18 cm. - (Mala knjižnica Kane 59)
Prijevod djela: Geschenkte Zeit : von der Kunst aelter zu werden. - Bilješka o autoru na omotu.
ISBN 9789531105767 : 80 kn
159.922.63
HK10-00130

KRIZMANIĆ, Mirjana
Život s različitima : koliko se međusobno poznajemo i razumijemo / Mirjana Krizmanić ; [ilustracije Roko Idžojtić]. - 1. izd. - Zagreb : Profil multimedija, 2010. ([Zagreb] : Profil). - 119 str. : ilustr. ; 21 cm.
Slika autorice na omotu. - Bibliografija: str. 119.
ISBN 9789533190068 (tvrdi uvez) : 149 kn
159.913-056.26
HK10-00131

KUIPER, Rik
Ne gledajte u lijepe žene : (ako morate donositi važne odluke) : 107 znanstvenih savjeta koji će vam promijeniti život / Rik Kuiper & Tonie Mudde ; [prijevod Marija Perišić]. - Zagreb : Znanje, 2010. (Zagreb : Tiskara Znanje). - 151 str. ; 21 cm. - (Posebna izdanja / Znanje)
Prijevod djela: Don't look at beautiful women.
ISBN 9789531958868 : 89 kn
159.913(035)
HK10-00132

LONGO, Igor
Roditeljstvo se može učiti / Igor Longo. - 2. izd. - Zagreb : Alinea, 2010. ([Zagreb] : Orka promet). - 96 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Pedagogija. Kolo 1 ; knj. 10)
Bibliografija: str. 96.
ISBN 9789531801706 : 55 kn
159.913-055.52(035)
HK10-00133

LONGO, Igor
Povezani s djetetom / Igor Longo. - Zagreb : Alinea, 2010. (Zagreb : Orka promet). - 128 str. : ilustr. ; 23 cm. - (Biblioteka Komunikologija / Alinea ; kolo 4, knj. 37)
Slika autora i bilješka o njemu: str. 128. - Bibliografija: str. 125-127.
ISBN 9789531801690 : 70 kn
[159.922.7:37](035)
HK10-00134

LOWNDES, Leil
Kako uspješno razgovarati sa svima? : 92 korisna savjeta za veliki uspjeh u vezama / Leil Lowndes ; [prevela s engleskog Martina Novak]. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2010. (Zagreb : Znanje). - 296 str. ; 24 cm.
Prijevod djela: How to talk to anyone. - Bilješka o autorici na omotu. - Bibliografija: str. 289-296.
ISBN 9789531408158 : 119 kn
159.913
159.923.5(02.062)
HK10-00135

MAITLAND, Sara
Knjiga tišine : Nadahnuta meditacija o snazi i užitku koji nam pruža tišina / Sara Maitland ; [prevela Milica Lukšić]. - Zagreb : Planetopija, 2010. (Sveta Nedelja : Printera grupa). - 328 str. ; 22 cm. - (Biblioteka alter:ego)
Prijevod djela: A book of silence. - Bilješke: str. 318-327. - Bilješka o autorici: str. 328.
ISBN 9789532571622 : 155 kn
159.923.33
HK10-00136

MATKOVIĆ, Miran
Tajna uspjeha : vedrina i radost su nebo pod kojim sve uspijeva / Miran Matković. - Zagreb : vlast. nakl., 2010. ([Osijek] : Gradska tiskara Osijek). - 113 str. ; 20 cm.
Nakl. 500 primj. - Imensko kazalo.
ISBN 9789535610700
159.913:2
615.852
HK10-00137

MILIVOJEVIĆ, Zoran, psiholog
Formule ljubavi : kako ne upropastiti vlastiti život tražeći pravu ljubav / Zoran Milivojević ; [prijevod Jakov Lovrić]. - 2. izd. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2010. (Zagreb : Denona). - 410 str. : ilustr. ; 24 cm.
Bilješka o autoru na omotu. - Bibliografija: str. 405-410.
ISBN 9789531407120 : 99 kn
159.942
159.922.1
HK10-00138

MILKOVIĆ, Marin
Vizualna psihofizika i dizajn / Marin Milković, Nikola Mrvac, Damir Vusić. - Varaždin : Veleučilište u Varaždinu, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 105 str. : ilustr. ; 26 cm.
Bibliografija: str. 96-99.
ISBN 9789539500021
159.937.51(075.8)
535.6(075.8)
HK10-00139

MURPHY, Joseph
Snagom podsvijesti prevladajte strah i zabrinutost / Joseph Murphy ; s engleskoga prevela Radha Rojc-Belčec. - Zagreb : V.B.Z., 2010. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 144 str. ; 24 cm. - (Biblioteka 1000 cvjetova ; knj. 91)
Prijevod djela: Maximize your potential through the power of your subconscious mind to overcome fear and worry.
ISBN 9789533041285 : 99 kn
159.913:2(035)
159.964.21(035)
HK10-00140

NACIONALNA strategija prevencije poremećaja u ponašanju djece i mladih od 2009. do 2012. godine = National strategy of prevention of behavioural disorders in children and youth from the year 2009 until the year 2012 / [glavni urednik, editor in chief Tomislav Ivić]. - Zagreb : Vlada Republike Hrvatske, Ministarstvo obitelji, branitelja i međugeneracijske solidarnosti Republike Hrvatske = Ministry of Family, Veteran's Affairs and Intergenerational Solidarity Republic of Croatia, 2010. (Zagreb : Intergrafika - TTŽ). - 76 str. ; 24 cm.
Tekst na hrv. i engl. jeziku. - Nakl. 5000 primj.
ISBN 9789537438326
159.922.76-053.2(497.5)"200/201"
159.922.76-053.6(497.5)"200/201"
159.922.76-056.49
HK10-00141

NAVARRO, Joe
Što nam tijelo govori : vodič bivšeg agenta FBI-a za "brzo čitanje" ljudi / Joe Navarro u suradnji s Marvinom Karlinsom ; [prevela s engleskog Vesna Bačić]. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2010. (Zagreb : Znanje). - 210 str. : ilustr. ; 24 cm.
Prijevod djela: What every body is saying. - Bilješka o autoru na omotu.
ISBN 9789531407434 : 119 kn
159.925.8:159.913
81'221
HK10-00142

NAZOR, Mirjana
Što smo sijali, to žanjemo! / Mirjana Nazor. - Split, : Hrvatska akademska udruga - Čovjek nadasve, 2010. (Split : Redak). - 134 str. ; 20 cm. - (Knjižnica Dijalog knj. 22)
Slika autorice i bilješka o njoj na omotu.
ISBN 9789537550073
159.922.2-055.5/.7(046)
HK10-00143

ORLOFF, Judith
Emocionalna sloboda : oslobodite se negativnih emocija i preobratite život / Judith Orloff ; [prijevod Ozren Ćuk]. - Čakovec : Dvostruka duga, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 382 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Jupiter)
Prijevod djela: Emotional freedom. - Nakl. 1000 primj. - Bilješka o autorici: str. 371. - Bibliografija: str. 373-375.
ISBN 9789532870299
159.942(035)
HK10-00144

OSMANOVA, Guria
150 igara prstićima za razvoj fine motorike i govora : s pjesmicama na sve dječje teme / Guria Osmanova ; [prevela, prepjevala i uredila Ilona Posokhova]. - 1. izd. - [Zagreb] : Planet Zoe, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 116 : ilustr. ; 23 cm. - (Biblioteka Praktična logopedija)
Prijevod djela: Novije igry s palčikami dlja razvitija melkoj motoriki.
ISBN 9789537685085 : 110 kn
159.946.3-053.2(035)
HK10-00145

PASINI, Willy
Ponovno otkrivanje intime / Willy Pasini ; prevela s talijanskog Nataša Modrić. - Rijeka : ICR, 2010. ([Zagreb] : Hitra produkcija knjiga). - 142 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Doba vodenjaka ; knj. 1)
Bilješke: str. 135-142.
ISBN 9789536939572 : 120 kn
159.942
HK10-00146

PEASE, Allan
Zašto muškarci žele samo seks, a žene sanjaju ljubav : otkrivamo jednostavnu istinu / Allan & Barbara Pease ; [s engleskog preveo Ivan Belačić]. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2010. (Zagreb : Denona). - 246 str : ilustr. ; 24 cm.
Prijevod djela: Why men whant sex & women need love. - Slika autora na omotu.
ISBN 9789531406918 : 119 kn
159.922.1(035)
HK10-00147

PETERMANN, Franz
Trening s agresivnom djecom / Franz Petermann, Ulrike Petermann ; [prijevod Katarina Vilić]. - Prijevod 11., potpuno prerađenog izd. - Jastrebarsko : Naklada Slap, 2010. (Jastrebarsko : Naklada Slap). - XIII, 370 str. : ilustr. ; 24 cm.
Prijevod djela: Training mit aggressiven Kindern, 11. vollstaending ueberarbeitete Auflage. - Rječnik: str. 347-351. - Bibliografija: str. [353]-360. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789531913829 : 280 kn
159.922.76-056.49
376.1-056.49-053.2
616.89-088-053.2
HK10-00148

PETZ, Boris
Uvod u psihologiju : psihologija za nepsihologe / Boris Petz ; [crteži Jelena Škrabe]. - 5. izd. - Jastrebarsko : Naklada Slap, 2010. ([Jastrebarsko] : Naklada Slap). - 380 str. : ilustr., graf. prikazi ; 24 cm.
Bibliografija: str. [367]-368. - Imensko kazalo ; Predmetno kazalo.
ISBN 9789531911498 : 240 kn
159.9
HK10-00149

PREKOP, Jirina
Pokažimo djeci pravi put : [kako s ljubavlju pratiti dijete na njegovu putu odrastanja] / Jirina Prekop, Christel Schweizer ; [prijevod Nikolina Palašić]. - Split : Harfa, [2010?] ([Sv. Ivan Zelina] : Tiskara Zelina). - 189 str. : ; 21 cm.
Prijevod djela: Kinder sind Gaeste, die nach dem Weg fragen. - Podnasl. preuzet s omota. - Bilješka o autorici na omotu.
ISBN 9789537351090 : 119 kn
159.922.7-053.3/.4(035)
37.018.262(035)
(035)
HK10-00150

PREKOP, Jirina
Potraga za blagom u našoj djeci : knjiga otkrića za radoznale roditelje i odgajatelje / Jirina Prekop, Gerald Huether ; [prijevod Nikolina Palašić]. - Split : Harfa, [2010?] ([Sv. Ivan Zelina] : Tiskara Zelina). - 151 str. ; 21 cm.
Prijevod djela: Auf Schatzsuche bei unseren Kindern.
ISBN 9789537351076 : 120 kn
159.922.7-053.3/.4(035)
37.018.262(035)
(035)
HK10-00151

RAZVIJTE svoj IQ / [gl. urednik Davor Uskoković ; prijevod Hrvatska Mensa]. - Zagreb, : Znanje, 2010. (Zagreb : Znanje). - 222 str. : ilustr. ; 20 cm.
Prijevod djela: Boost your IQ. - Na vrhu nasl. strane: Mensa: the high IQ society.
ISBN 9789531959261 : 79 kn
159.98(079)
HK10-00152

RUBIN, Gretchen
Projekt: Sreća ili Zašto sam godinu dana nastojala ujutro pjevati, čistiti ormare, ispravno se svađati, čitati Aristotela i općenito se više zabavljati / Gretchen Rubin ; [prijevod Aleksandra Barlović]. - Zagreb : Planetopija, 2010. (Sv. Nedelja : Printera grupa). - 327str. ; 22 cm. - (Biblioteka alter:ego)
Prijevod djela: The hapiness project. - Bilješka o autorici: str. 327. - Bibliografija: str. 321-326.
ISBN 9789532571738 : 155 kn
159.913:159.942.5
159.942.5(02.062)
HK10-00153

SEMENOVICH, Anna
Ti nevjerojatni ljevaci : cjeloviti program psihološko-edukacijskog praćenja djece ljevaka : praktični priručnik za stručnjake i roditelje / Anna Semenovich ; [prijevod Ilona Posokhova]. - 1. izd. - Zagreb : Planet Zoe, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 188 str. : ilustr. ; 23 cm. - (Razvojna biblioteka Kišobran)
Prijevod djela: Eti neverojatnije levshi. - Bibliografija: str. 195. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789537685072 : 140 kn
159.922.7-056.173(035)
159.943.75-053.2(035)
HK10-00154

SHARMA, Robin S.
Otkrijte svoju sudbinu uz Redovnika koji je prodao svoj Ferrari / Robin S. Sharma ; [prijevod Ozren Ćuk]. - Čakovec : Dvostruka duga, 2010. (Velika Gorica : MTG-Tipograf). - 190 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Aquarius / Dvostruka duga)
Prijevod djela: Discover your destiny with the Monk who sold his Ferrari. - Nakl. 1000 primj. - Bilješka o autoru: str. 183.
ISBN 9789532870275
159.913(035)
HK10-00155

SHEPPARD, Linda
Snovi : praktični vodič za tumačenje snova / Linda Sheppard ; [prijevod Ljiljana Lež-Drnjević]. - Zagreb : Art logos, [2010?] ([Zagreb] : Tiskara Kasanić). - 151 str. ; 21 cm.
Prijevod djela: Wake up to your dreams. - Bibliografija: str. 151.
ISBN 9536941066
159.963.2
HK10-00156

SHOSHANNA, Brenda
Bez straha : sedam načela spokojnog uma / Brenda Shoshanna ; [prevela Merima Nikočević Ibrahimpašić]. - Zagreb : Planetopija, 2010. (Sveta Nedelja : Printera grupa). - 263 str. ; 22 cm. - (Biblioteka alter:ego)
Prijevod djela: Fearless : 7 principles of peace of mind. - Slika autorice i bilješka o njoj na omotu.
ISBN 9789532571714 : 129 kn
159.942.4:159.913
159.913:159.942.4
HK10-00157

SIGMAN, Aric
Razmažena generacija / Aric Sigman ; [prijevod Mara Ivančević, Davor Stančić]. - 1. izd. - Zagreb : Ostvarenje, 2010. ([s. l. : s. n.]). - IX, 190 str. ; 21 cm.
Prijevod djela: The spoilt generation. - Ime autora preuzeto sa str. II. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu. - Bibliografija: str. 167-180. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789533060057
159.913-055.52
159.922.7:37
37.015.3
HK10-00158

SIZOVA, Olga
Šest koraka u razvoju govora : program rada na razvoju govora i psihičkih funkcija uz pomoć logopedskih bajki / Olga Sizova ; [prevela i uredila Ilona Posokhova ; ilustratorica Evgenija Stabenova]. - 1. izd. - [Zagreb] : Planet Zoe, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 48, 40 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 23 cm. - (Biblioteka Praktična logopedija)
Prijevod djela: Šest šagov k razvitiju riječi.
ISBN 9789537685096 : 135 kn
159.946.3-053.2(035)
81'233-053.2(035)
HK10-00159

SOEMEN, Branka
Moja polovica jabuke : ljubavna kuharica s predumišljajem za sve žene i hrabre muškarce / Branka Soemen. - 1. izd. - Zagreb : Profil multimedija, 2010. ([Zagreb] : Profil). - 185 str. : ilustr. (djelomice u boji) ; 21 cm.
Slika autorice i bilješka o njoj na omotu.
ISBN 9789533190167 : 109 kn
159.922.1(035)
HK10-00160

SRIĆA, Velimir
Život kao igra / Velimir Srića. - 2. izd. - Zagreb : Algoritam : Delfin - razvoj managementa, 2010. ([Zagreb] : Zagraf ZT). - 175 str. : ilustr. u bojama ; 25 cm.
Nakl. 1500 primj. - Slika autora i bliješka o njemu: str. 171. - Bibliografija: str. 172-174.
ISBN 9789532208542 (Algoritam) : 159 kn
159.913
65.013
HK10-00161

TAYLOR, Steve, psiholog
Buđenje iz sna : zašto se iskustva buđenja događaju i kako ih učiniti trajnima / Steve Taylor ; [prijevod Aleksandra Barlović]. - Zagreb : Planetopija, 2010. - 271 str. : ; 22 cm. - (Biblioteka alter:ego)
Prijevod djela: Waking from sleep. - Bilješka o autoru na omotu. - Bilješke: str. 247-258. - Bibliografija: str. 259-271.
ISBN 9789532571752 : 139 kn
159.922
HK10-00162

TOMIĆ, Tomislav, književnik
Drevni ključevi radosti : osvijestite izvornu sreću u sebi / Tomislav Tomić. - 1. izd. - Zagreb : Profil multimedija, 2010. ([Zagreb] : Profil). - 203 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Profil vizija)
Autorova slika i bilješka o njemu na omotu.
ISBN 9789533190945 : 99 kn
159.913:159.942.5
159.942.5(02.062)
HK10-00163

TRKULJA, Ljiljana
Skrivena snaga : upravljajući mislima upravljamo bolešću / Ljiljana Trkulja. - Zagreb : Medicinska naklada, 2010. ([Zagreb] : Medicinska naklada). - 153 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Posebna izdanja)
Slika autorice i bilješka o njoj na omotu. - Bibliografija: str. 153.
ISBN 9789531764636 : 90 kn
159.913:616.832-004.2
HK10-00164

UVOD u političku psihologiju / Martha Cottam ... [et al.] ; [prevoditelji Renata Franc, Marija Šakić]. - Zagreb : Mate, 2010. ([s. l.] : Grafotisak). - XVI, 343 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Gospodarska misao)
Prijevod djela: Introduction to political psychology. - Rječnik: str. 277-285. - Bibliografija: str. 287-331. - Imensko kazalo ; Predmetno kazalo i kazalo zemljop. naziva.
ISBN 9789532460919
[159.922.2:32](075.8)
HK10-00165

VASH, Carolyn L.
Psihologija invaliditeta / Varolyn L. Vash, Nancy M. Crewe ; [prijevod Gordan Arbanas]. - Prijevod 2. izd. - Jastrebarsko : Naklada Slap, 2010. (Jastrebarsko : Naklada Slap). - XVIII, 330 str. ; 25 cm.
Prijevod djela: Psychology of disability. - Bibliografija: str. 301-317. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789531915564 : 280 kn
159.913-056.26
HK10-00166

VODOPIJA, Štefanija
Vještina slušanja u komunikaciji i medijaciji : priručnik i svajetnik za uspješnu komunikaciju / [autorice Štefanija Vodopija, Angela Vajs]. - [S. l.] : Edicija erudita, 2010. (s. l. : s. n.]. - 308 str. ; 25 cm.
Sažetak.
ISBN 9789537445140
159.913(035)
658.3(035)
HK10-00167

WEIDNER, Julia
Ne zatvaraj oči pred nepoznanicama : 200 istina o tebi i o ljubavi / Julija Weidner ; [ilustracije Marion Rekersdrees ; prevela Mirjana Vujanić]. - Zadar : Forum, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 168 str. : ilustr. ; 20 cm.
Predmetno kazalo.
ISBN 9789532912258 : 79 kn
159.913:159.942
159.942:159.913
HK10-00168

ZAŽIGINA, Marina
Što roditelji ne bi trebali činiti, a svejedno čine : [savjeti i odgovori na najvažnija pitanja o razvoju i odgoju djece od rođenja do 7 godina] / Marina Zažigina ; [prijevod Ilona Posokhova ; ilustracije J. P. Konešenkov]. - 1. izd. - Zagreb : Planet Zoe, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 207 str. : ilustr. ; 23 cm. - (Biblioteka Važna knjiga)
Prijevod djela: Čego ne stoit delat' roditeljam, no čto oni vse ravno delajut. - Podnasl. preuzet s omota. - Bilješka o autorici na omotu.
ISBN 9789537685102
159.913-055.52(035)
HK10-00169

ZURHORST, Eva-Maria
Volite sebe i nije važno s kim ste u braku :/ : [priručnik za uspješne i sretne odnose] / Eva-Maria Zurhorst ; [prijevod Marko Žarić]. - Zagreb : Znanje, 2010. ([Zagreb] : Tiskara Znanje). - 287 str. ; 20 cm.
Prijevod djela: Liebe Dich selbst und es ist egal, wen du heiratest. - Podnasl. preuzet s omota. - Bibliografija: str. 284-287.
ISBN 9789531958929 : 119 kn
159.913-058.833(035)
159.922.1(035)
HK10-00170

Vidi br.: HK10-00127

Vidi br.: HK10-00108

Vidi br.: HK10-00107

Vidi br.: HK10-00138

Vidi br.: HK10-01111

Vidi br.: HK10-00126

Vidi br.: HK10-00125

Vidi br.: HK10-00141

Vidi br.: HK10-00141

Vidi br.: HK10-00115

Vidi br.: HK10-00090

Vidi br.: HK10-00089

Vidi br.: HK10-01014

Vidi br.: HK10-01148

Vidi br.: HK10-00124

Vidi br.: HK10-00092

Vidi br.: HK10-00135

Vidi br.: HK10-00140

Vidi br.: HK10-00154

Vidi br.: HK10-00153

Vidi br.: HK10-00157

Vidi br.: HK10-00661

Vidi br.: HK10-00170

Vidi br.: HK10-00158

Vidi br.: HK10-00934

Vidi br.: HK10-00934

Vidi br.: HK10-00934

Vidi br.: HK10-01008

Vidi br.: HK10-00669

Vidi br.: HK10-00007

Vidi br.: HK10-00954

Vidi br.: HK10-00854

Vidi br.: HK10-00163

Vidi br.: HK10-00985

Vidi br.: HK10-00111

Vidi br.: HK10-00168

Vidi br.: HK10-01022

Vidi br.: HK10-00123

Vidi br.: HK10-00987

Vidi br.: HK10-00987

16   Logika. Spoznajna teorija

JACKSON, Frank
Od metafizike do etike : obrana pojmovne analize / Frank Jackson ; predgovor Nenad Miščević ; s engleskoga prevela Ana Butković. - Zagreb : KruZak, 2010. - LXII, 189 str. ; 21 cm.
Prijevod djela: From metaphysics to ethics : a defence of conceptual analysis. - Slika autora i bilješka o njemu na omotu. - Bibliografija: str. [177]-189. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789536463794: 140 kn
165.1/.2
17.03
HK10-00171

Vidi br.: HK10-00181

Vidi br.: HK10-00324

Vidi br.: HK10-00180

17   Etika

BIOETIKA i feminizam : zbornik radova studentske bioetičke radionice s 8. lošinjskih dana bioetike, Mali Lošinj, 17. - 20. svibnja 2009. / urednik Matija Iviček. - Zagreb : Udruženje studenata filozofije Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, 2010. (Zagreb : DeVeDe). - 85 str. : ilustr. ; 21 cm.
Bibliografija iza svakog poglavlja.
ISBN 978–953–99437–1–2
[179:61]:305-055.2(063)
305-055.2:[179:61](063)
HK10-00172

BLACKBURN, Simon
Požuda : sedam smrtnih grijeha / Simon Blackburn ; [prevela s engleskoga Ivana Galović]. - 1. izd. - Zagreb : Algoritam, 2010. ([Zagreb] : Grafički zavod Hrvatske). - 143 str. ; 19 cm. - (Facta)
Prijevod djela: Lust. - Nakl. 1000 primj. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu. - Bilješke: str.125-134. - Predmetno i imensko kazalo.
ISBN 9789533160504 : 49 kn
179.8
241.444
HK10-00173

BRUCKNER, Pascal
Paradoks ljubavi : Esej / Pascal Bruckner ; [prevela s francuskog Ljiljana Novković]. - 1. izd. - Zagreb : Algoritam, 2010. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 196 str. ; 23 cm. - (Biblioteka Facta)
Prijevod djela: Le paradoxe amoureux. - Slika autora i bilješka o njemu na omotu. - Nakl. 1000 primj. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789533161235 : 119 kn
177.6
HK10-00174

MACNAUGHTON, David
Moralni pogled : uvod u etiku / David McNaughton ; prijevod s engleskoga Tomislav Bracanović. - Zagreb : Sveučilište u Zagrebu - Hrvatski studiji, 2010. (Čakovec : "Zrinski"). - 203 str. ; 24 cm.
Prijevod djela: Moral vision. - Bilješka o autoru na omotu. - Bibliografija: str. [193]-197; bibliografija uz svako poglavlje. - Predmetno i imensko kazalo.
ISBN 9789536682881
17.01
HK10-00175

MARTIN, Paul R.
Seks, droga i čokolada : znanost užitka / Paul Martin ; prevela s engleskoga Petra Štrok. - Zagreb : Naklada Ljevak, 2010. (Sv. Ivan Zelina : Tiskara Zelina). - 372 str. ; 22 cm. - (Biblioteka 180 stupnjeva)
Prijevod djela: Sex, drugs & chocolate. - Bilješke: str. 295-310. - Bibliografija: str. 320-360. - Predmetno i imensko kazalo.
ISBN 9789533031675 (meki uvez) : 139 kn
17.023.34
17.036.1
HK10-00176

MARTIN, Paul R.
Seks, droga i čokolada : znanost užitka / Paul Martin ; prevela s engleskoga Petra Štrok. - Zagreb : Naklada Ljevak, 2010. (Sv. Ivan Zelina : Tiskara Zelina). - 372 str. ; 22 cm. - (Biblioteka 180 stupnjeva)
Prijevod djela: Sex, drugs & chocolate. - Bilješka o autoru na omotu. - Bilješke: str. 295-310. - Bibliografija: str. 320-360. - Predmetno i imensko kazalo.
ISBN 9789533031682 (tvrdi uvez) : 169 kn
17.023.34
17.036.1
HK10-00177

PROLJETNI bioetički simpozij Hrvatskog liječničkog zbora (10 ; 2010 Zagreb)
Zdravlje i/ili profit? : knjiga izlaganja na X proljetnom bioetičkom simpoziju Hrvatskoga liječničkog zbora, Zagreb, 11. lipnja 2010. / urednici Goran Ivanišević, Stella Fatović-Ferenčić. - Zagreb : Hrvatski liječnički zbor, 2010. (Zagreb : Interprint). - 76 str. ; 24 cm.
Zastupljeni autori: Stella Fatović-Ferenčić, Martin Kuhar, Morana Brkljačić Žagrović, Iva Sorta-Bilajac, Ana Volarić-Mršić, Gordana Cerjan Letica, Lidija Gajski, Željka Znidarčić, Dražen Gorjanski, Ivan Žokalj, Ljubomir Radovančević, Vesna Lecher-Švarc, Davor Moravek, Goran Ivanišević. - Nakl. 500 primj. - Bibliografija iza svakog poglavlja. - Summaries.
ISBN 9789536451685
179:61](063)
614.253(063)
HK10-00178

SIGMAN, Aric
Daljinski upravljani : kako televizija šteti našim životima - i što po tom pitanju možemo učiniti / Aric Sigman ; [prijevod Katja Hlup]. - 1. izd. - Buševec : Ostvarenje, 2010. [s. l. : s. n.]. - XII, 308 str. : ; 21 cm.
Prijevod djela: Remotely controlled : how television is damaging our lives - and what we can do about it. - Bilješka o autoru: str. [I]. - Bibliografija: str. 275-292. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789533060064 125 kn
[178.9:7.097](410)
316.77-053.2(410)
316.624:316.77
HK10-00179

Vidi br.: HK10-00115

Vidi br.: HK10-00177

Vidi br.: HK10-00176

Vidi br.: HK10-01020

Vidi br.: HK10-00922

Vidi br.: HK10-00181

Vidi br.: HK10-00227

Vidi br.: HK10-00227

Vidi br.: HK10-00446

Vidi br.: HK10-00957

Vidi br.: HK10-00171

Vidi br.: HK10-00098

2RELIGIJA. TEOLOGIJA


CRVENKA, Mario
Prirodne znanosti i religija : pokušaj sažetog pregleda / Mario Crvenka ; [prijevod Lidija Vuković]. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2010. - 265 str. ; 20 cm. - (Eseji / Kršćanska sadašnjost knj. 29)
Prijevod djela: Naturwissenschaft und Religion. - Bilješka o autoru na omotu. - Nakl. 1000 primj. - Bilješke: str. 250-253. - Bibliografija: str. 243-249. - Imensko kazalo ; Predmetno kazalo.
ISBN 9789531104500 : 150 kn
215:5
168.521:215
HK10-00180

DE Mattei, Roberto
Diktatura relativizma : mali vodič kroz novi totalitarizam / Roberto de Mattei ; [prijevod Mladen Parlov]. - Split : Verbum, 2010. (Solin : Jafra print). - 127 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Posebna izdanja / Verbum ; 51)
Prijevod djela: La dittatura del relativismo. - Bilješka o autoru na omotu. - Bibliografske bilješke: str. 115-122. - Imensko kazalo.
ISBN 9789532352023 : 45 kn
211.5(049.3)
17.037(049.3)
165.723(049.3)
HK10-00181

FORTE, Bruno
Na putevima Jednog : metafizika i teologija / Bruno Forte ; [prijevod Miroslav Fridl]. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2010. (Zagreb : Denona). - 467 str. ; 20 cm. - (Eseji ; sv. 30)
Prijevod djela: Sui sentieri dell'Uno. - Nakl. 1000 primj. - Bibliografija: str. 447-450 i uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 9789531104920 : 195 kn
215
111.82
HK10-00182

RELIGIJSKA kultura za tolerantnu zajednicu. - Zagreb : Edicije Božičević, 2010-. - sv. ; 20 cm. - (Biblioteka Ključ nebeski)
ISBN 9789536751501(cjelina)
2(100)


Knj. 1 : Židovstvo : povijest i religija / priredio Nikola Škorić. - 2010. ([Zagreb] : Denona). - 155 str.
Bilješke uz tekst.
ISBN 9789536751457 : 90 kn
296

HK10-00185

Knj. 2 : Kršćanstvo : povijest i religija / priredila Sanja Mahalec. - 2010. - 144 str.
Bibliografija: str. 141-142 i uz tekst.
ISBN 9789536751464 : 100 kn
23/28

HK10-00184


Knj. 3 : Islam : povijest i religija / priredio Nikola Škorić. - 2010. ([s. l. : s. n.]). - 122 str.
Bilješke uz tekst.
ISBN 9789536751471 : 90 kn
297

HK10-00186

Knj. 4 : Vedizam - zoroastrizam : povijest i religija / priredila Ksenija Bertol. - 1. izd. - 2010. - 60 str.
Bibliografija: str. 93-95 i uz tekst.
ISBN 9789536751488 : 90 kn
294.11
295.4

HK10-00183

SMITH, Huston
Svjetske religije / Huston Smith ; s engleskoga prevela Marija Perišić. - Zagreb : Znanje, 2010. (Zagreb : Znanje). - 394 str. : ; 24 cm.
Prijevod djela: The world's religions. - Bilješke na kraju svakog poglavlja. - Predmetno i imensko kazalo.
ISBN 9789533240138 : 199 kn
2(100)
HK10-00187

22   Biblija

JEREMIJINE knjige : božja poruka za nas. - Selters/Taunus : Wachtturm-Gesellschaft, 2010. (Selters/Taunus : Wachtturm-Gesellschaft). - 192 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 16 cm.
Prijevod djela: God's word for us through Jeremiah.
224.2:289.954
HK10-00188

LUJIĆ, Božo
Božja vladavina kao svijet novoga čovjeka : biblijska teologija Novoga zavjeta / Božo Lujić. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2010. (Sv. Ivan Zelina : Tiskara Zelina). - 481 str. ; 24 cm. - (Udžbenici Sveučilišta u Zagrebu = Manualia Universitatis studiorum Zagrabiensis)
Autorova slika i bilješka o njemu na omotu. - Kratice: str. 459-461. - Bibliografija: str. 445-457. - Imensko kazalo ; Kazalo biblijskih mjesta.
ISBN 9789531105262 : 150 kn
225.08(075.8)
HK10-00189

MAXWELL, Arthur Stanley
Vaša Biblija i Vi / Arthur S. [Stanley] Maxwell ; [prijevod Hinko Pleško]. - Zagreb : Đ. Vidas, 2010. (Zagreb : Denona). - 308 str. ; 20 cm.
Prijevod djela: Your Bible and You.
ISBN 9789535540711
22.08
HK10-00190

PSALMI i kantici : s uvodima i komentarima : psalmi i kantici iz hrvatskoga prijevodaBiblije ... / priredio Adalbert Rebić. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2010. (Čakovec : Zrinski). - 358 str. ; 18 cm.
Nakl. 1000 primj. - Uvod u psalme: str. [5]-22. - Bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789531105545 (meki uvez)
223.2
264-68
HK10-00191

Vidi br.: HK10-00207

Vidi br.: HK10-00289

23   Dogmatika

BRANDON, Samuel George Frederick
Isus i Zeloti : studija o političkim čimbenicima u počecima kršćanstva / S. [Samuel] G. [George] F. [Frederick] Brandon ; [prijevod Oto Lukačević]. - Zagreb : Profil multimedija, 2010. (Zagreb : Profil). - 358 str. ; 23 cm. - (Biblioteka Epicentar)
Prijevod djela: Jesus and the Zealots. - Bilješka o autoru na omotu. - Bibliografija: str. 343-358.
ISBN 9789533190358 (meki uvez)
232
HK10-00192

BRANDON, Samuel George Frederick
Isus i Zeloti : studija o političkim čimbenicima u počecima kršćanstva / S. G. F. Brandon ; [prijevod Oto Lukačević]. - Zagreb : Profil multimedija, 2010. (Zagreb : Profil International). - 359 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Epicentar)
Prijevod djela: Jesus and the Zealots. - Puno ime autora: Samuel George Frederick Brandon. - Bilješka o autoru: str. 359. - Bibliografija: str. 343-358.
ISBN 9789533190365 (tvrdi uvez) : 169 kn
232
HK10-00193

CASTEGNARO, B.
Vjerovanje apostolsko - rođenje Isusa Krista te njegov skroviti i javni život / [B. Castegnaro]. - Zagreb : Apostolatski centar "Sav Tvoj", 2010. ([s. l. : s. n.]). - 72 str. ; 17 cm. - (Vjerovanje apostolsko)
Om. stv. nasl.: Rođenje Isusa Krista te njegov skroviti i javni život. - Podatak o autoru preuzet s omota. - Nakl. 1000 primj.
ISBN 9789537668174
232.9
HK10-00194

GLOGOVIĆ, Kornelije Marko
Filomeni čudesnoj / Kornelije Marko Glogović. - Karlovac : Nonnatus, 2010. (Zagreb : Studio Moderna). - 183 str. : ilustr. ; 17 cm. - (Edicija Život je dar ; knj. 10)
ISBN 9789537687083 : 50 kn
235.3 Philumena, sancta
243
HK10-00195

HUENERMANN, Wilhelm
Prosjak iz Granade : Sveti Ivan od Boga / Wilhelm Huenermann ; [s njemačkog prevela Ingeborg Gočev]. - 2. hrvatsko izd. - Đakovo : Karitativni fond UPT "Ne živi čovjek samo o kruhu", 2010. (Đakovo : Tipografija). - 272 str. : ilustr. ; 20 cm. - (Knjižnica U pravi trenutak 415)
Prijevod djela: Der Bettler von Granada. - Bilješka o autoru: str. 269.
ISBN 9789532083743
235.3Juan de Dios, sanctus(0:82-31)
821.112.2-31=163.42
821.112.2-97=163.42
HK10-00196

JEANGUENIN, Gilles
Sotona i njegove zamke : egzorcist svjedoči i odgovara na pitanja o demonima, opsjednuću, urocima ... / Gilles Jeanguenin ; [prijevod Lidija Paris]. - Split : Verbum, 2010. (Solin : Jafra print). - 133 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Posebna izdanja / Verbum ; 53)
Prijevod djela: Le diable existe!. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789532352061 : 75 kn
235.2
264-66
HK10-00197

KRUEGER, Rolf
Skoro sve o Isusu / Rolf Krueger ; [prijevod Natalija Hrženja, Bojana Magdalenić, Filip Horvat]. - Pušćine : Riječi iskrene , 2010. (Pretetinec : Letis). - 98 str. ; 18 cm.
Prijevod djela: Fast alles ueber Jesus. - Bibliografija: str. 97-98.
ISBN 9789536425129 : 20 kn
232.9
HK10-00198

MIGLIORANZA, Contardo
Sveti Ljudevit, kralj : zaštitnik Franjevačkoga svjetovnoga reda / Contardo Miglioranza ; [prijevod s talijanskog Aleksandra Marija Chwalowsky]. - Zagreb : Hrvatska provincija sv. Jeronima franjevaca konventualaca, 2010. (Zagreb : Denona). - 175 str. ; 19 cm.
Prijevod djela: San Luigi re di Francia. - Nakl. 2000 primj.
ISBN 9789537154530 : 40 kn
235.3 Louis IX
929.731 Louis IX
HK10-00199

PAŠALIĆ, Nikola
Kako je sveti Franjo slijedio Gospodina / Nikola Pašalić. - Zagreb : Nikola Pašalić : Hrvatska provincija sv. Jeronima franjevaca konventualaca, 2010. (Zagreb : Grafocentar). - 195 str. : ilustr. ; 20 cm.
Nakl. 1000 primj. - Bibliografija: str. 194-195.
ISBN 9789537154585 (Hrvatska provincija sv. Jeronima franjevaca konventualaca)
235.3 Franciscus Assisiensis, sanctus
HK10-00200

PAZMAN, Josip
Život sv. Josipa / Josip Pazman. - 2. izd. - Zagreb : HKD sv. Jeronima, 2010. (Zagreb Denona). - 210 str. : ilustr., faks. ; 20 cm. - (Biblioteka Kontinuitet : sv. 3)
Bilješka o autoru u predgovoru. - Imensko kazalo.
ISBN 9789532270808
232.932
HK10-00201

PELLEGRINO, Pino
A poslije? : zagonetka zagrobnog života / Pino Pellegrino. - Đakovo : Karitativni fond UPT "Ne živi čovjek samo o kruhu", 2010. (Osijek : nipOS). - 35 str. : ilustr. u bojama ; 15 cm. - (Knjižnica U pravi trenutak 594)
ISBN 9789532083781
237
HK10-00202

SAINT-ANDRE, Alix de
Anđeoski arhivi / Alix de Saint-Andre ; s francuskoga prevela Ivana Šojat-Kuči. - Pula : Istarski ogranak Društva hrvatskih književnika, 2010. (Pula : Angolo). - 151 str. ; 21 cm. - (Knjižnica Nova Istra. Posebno izdanje ; sv. 55)
Nakl. 400 primj. - Prijevod djela: Archives des anges. - Bilješke uz tekst. - Slika autorice i bilješka o njoj: str. 149.
ISBN 9789536858484 : 125 kn
235.1
821.133.1-4=163.42
HK10-00203

SCHÖNBORN, Christoph
Našli smo milosrđe : tajna božanskog milosrđa / Christoph kardinal Schoenborn ; priredio Hubert Philipp Weber ; [prijevod Ivan Ivanda]. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2010. (Zagreb : Denona). - 172 str. ; 20 cm. - (Metanoja ; 185)
Nakl. 1000 primj. - Prijevod djela: Wir haben Barmherzigkeit gefunden. - Imensko kazalo.
ISBN 9789531105651 : 90 kn
231.13
234.1
HK10-00204

SHEK Brnardić, Teodora
Svijet Baltazara Adama Krčelića : obrazovanje na razmeđu tridentskoga katolicizma i katoličkoga prosvjetiteljstva / Teodora Shek Brnardić. - Zagreb : Hrvatski institut za povijest, 2010. (Sv. Ivan Zelina : Tiskara Zelina). - 263 str. ; 25 cm. - (Biblioteka Hrvatska povjesnica. 3, Monografije i studije ; knj. 46)
Nakl. 500 primj. - Slika autorice i bilješka o njoj: str. 262. - Bibliografija: str. 207-221 ; Bibliografske bilješke uz tekst. - Imensko i predmetno kazalo. - Summary.
ISBN 9789536324798 50 kn
230.2-05 Krčelić, B. A.
[271.5:37](497.5)
HK10-00205

SVETA Margareta Marija Alacoque i poruke Srca Isusova / priredio Pavao Crnjac. - Zagreb : P. Crnjac, 2010. (Zagreb : Grafocentar). - 64 str. : ilustr. u bojama ; 19 cm.
Bibliografija: str. 62.
ISBN 9789539993311
235.3 Alacoque, M.M., sancta(092)
248.2
HK10-00206

VIDOVIĆ, Marinko
Pavao i njegova misao : uvod i osnove tumačenja i teologije Pavlovih i deuteropavlovskih poslanica / Marinko Vidović. - Split : Crkva u svijetu, 2010. (Split : Dalmacija papir). - 803 str. ; 25 cm. - (Biblioteka Crkve u svijetu ; knj. 45)
Nakl. 300 primj. - Popis kratica: str. [773]-774. - Bibliografija uz svako poglavlje; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 9789532560343
235.3 Paulus, sanctus
227.08
HK10-00207

VJEČNO u vremenu : zbornik u čast mons. prof. dr. sc. Ivana Devčića u povodu 60. obljetnice života, 30. obljetnice profesorskog rada i 10. biskupstva / [urednice Aleksandra Golubović, Iris Tićac]. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost : Rijeka : Teologija u Rijeci, 2010. (Sv. Ivan Zelina : Tiskara Zelina). - 389 str. ; 24 cm.
Zastupljeni autori: Borislav Dadić, Ivan Koprek, Slavko Platz, Iris Tićac, Lino Veljak, Marko Vučetić, Boran Berčić, Marko P. Đurić, Nela Veronika Gašpar, Aleksandra Golubović, Marijan Jurčević, Josip Mužić, Milan Špehar, Franjo Emanuel Hoško, Marko Medved, Elvio Baccarini, Mirjana Grce, Mirko Mataušić, Jerko Valković, Darko Gašparović, Nikola Vranješ. - Nakl. 1000 primj. - Bibliografija iza pojedinih poglavlja i uz tekst. - Zusammenfassungen ; Summaries ; Riassunti. - Imensko kazalo ; Predmetno kazalo.
ISBN 9789531105811 (Kršćanska sadašnjost)
230.2-05 Devčić, I.(063)
141.4(063)
1(091)(063)
HK10-00208

WHITE, Ellen Gould
Anđeli : glasnici između Neba i Zemlje / Ellen G. [Gould] White ; [prijevod Hinko Pleško]. - Zagreb : D. Katona, 2010. (Zagreb : Denona). - 216 str. ; 21 cm.
Prevedeno prema: The truth about Angels.
ISBN 9789535601609
235.1
HK10-00209

Vidi br.: HK10-00211

Vidi br.: HK10-00332

Vidi br.: HK10-00320

Vidi br.: HK10-00262

Vidi br.: HK10-00262

Vidi br.: HK10-00242

Vidi br.: HK10-00348

Vidi br.: HK10-00293

Vidi br.: HK10-02063

Vidi br.: HK10-00269

Vidi br.: HK10-00301

Vidi br.: HK10-00333

Vidi br.: HK10-00204

Vidi br.: HK10-00250

24   Praktična teologija. Moralna teologija

BENOVIĆ, Ljubica
Međugorje : a little encyclopaedia / [author and photographs Ljubica Benović ; translated by Mladen Dolenc and Marijan Tokić ; photographs by Miroslav Bosanac, Buga Bosanac]. - Zagreb : Pogledača; Drinovci : Euterpa, 2010. (Grude : Grafotisak). - 513 str. ; : ilustr., zemljop. crteži u bojama ; 22 cm.
Izv. stv. nasl.: Međugorje. - Bibliografija: str. 512-513.
ISBN 9789535585817 (Pogledača)
248.21(497.6 Međugorje)
[232.931:231.74](497.6 Međugorje)
HK10-00210

BINGEN, Hildegard von
Boga gledati / Hildegard von Bingen ; objavio i pripremio Heinrich Schipperges ; s njemačkoga prevela Daniela Tkalec. - Zagreb : Scarabeus, 2010. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 310 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Hermetica)
Prijevod djela: Gott schauen. - Bilješka o autorici: str. 309-310. - Bibliografija: str. 303-308.
ISBN 9789537387112
248.2
235.3 Bingen, H. von
HK10-00211

BOSNAR, Drago
Dopustiš li životu da ti priđe --- : svećeničko zrnje dobrih misli / Drago Bosnar. - Zagreb : Glas Koncila, 2010. (Lukavec : Offset Markulin). - 162 str. : ilustr. u bojama ; 20 cm. - (Biblioteka gorušićino zrno ; knj. 13)
Nakl. 500 primj. - Autorova slika i bilješka o njemu: str. 157.
ISBN 9789532412413 : 50 kn
244
HK10-00212

BOŠNJAKOVIĆ, Nikica
Ja sam Isus, kojega ti progoniš / Nikica Bošnjaković. - Zagreb : Glas Koncila, 2010. (Lukavec : Grafika Markulin). - 36 str. : ilustr. u bojama ; 20 cm. - (Biblioteka Via crucis ; knj. 14)
Bilješka o autoru na omotu.
ISBN 9789532412321 30 kn
242/243
HK10-00213

BOŠNJAKOVIĆ, Nikica
Putem Krista i obitelji / Nikica Bošnjaković. - Zagreb : Glas Koncila, 2010. (Lukavec : Tiskara Markulin). - 36 str. : ilustr. ; 20 cm. - (Biblioteka Via crucis ; knj. 12)
Nakl. 300 primj. - Bilješka o autoru na omotu.
ISBN 9789532412314 : 30 kn
242/243
HK10-00214

BOŠNJAKOVIĆ, Nikica
Ustrajte sa mnom u kušnjama! / Nikica Bošnjaković. - Zagreb : Glas Koncila, 2010. (Lukavec : Tiskara Markulin). - 36 str. : ilustr. ; 20 cm. - (Biblioteka Via crucis ; knj. 13)
Nakl. 300 primj. - Bilješka o autoru na omotu.
ISBN 9789532412338 : 30 kn
242/243
HK10-00215

BRACANOVIĆ, Joško
500 godina čašćenja sv. Križića : Hvar, 1510. - 2010. / Joško Bracanović ; [fotografije Ivo Vučetić]. - Hvar : Biskupski ordinarijat, 2010. (Split : Tiskara Dalmacija papir). - 88 str. : ilustr. ; 23 cm.
Nakl. 500 primj. - Bibliografija: str. 85-87 i uz tekst.
ISBN 9789535607502
248.21(497.5 Hvar)
HK10-00216

BUNDALO, Rajko
Raskajani grješnik na Isusovom Križnom putu : Križni put napisan za hodočasnike Župe Završje uoči Blagovijesti 2007. / Rajko Bundalo ; [crteži Jure Žaja]. - Velika Gorica : Rafael, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 36 str. : ilustr. ; 18 cm.
ISBN 9789537299224
243
HK10-00217

CARRETTO, Carlo
Pustinja u gradu : kako živjeti molitvu u Babilonu današnjeg svijeta / Carlo Carretto ; [s talijanskog prevela Dubravka Dubravec Labaš; fotografije Josip Blažević]. - Zagreb : Hrvatska provincija sv. Jeronima franjevaca konventualaca, 2010. (Zagreb : Denona). - 139 str. ; ilustr. 20 cm. - (Biblioteka Spiritualitas ; sv. 3)
Prijevod djela: Il deserto nella citta. - Bilješka o autoru na omotu. - Nakl. 1000 primj. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789537154578 : 50 kn
242
HK10-00218

CVJETNJAK svetog Antuna Padovanskog : molitvenik štovatelja sv. Antuna / [priredili Tomislav Glavnik i Zvonimir Zlodi]. - 11. izd. - Zagreb : Hrvatska provincija sv. Jeronima franjevaca konventualaca, 2010. (Čakovec : "Zrinski"). - 287 str. : ilustr. u bojama ; 15 cm.
ISBN 9789537154547 : 40 kn
243
HK10-00219

FERNANDEZ Carvajal, Francisco
Razgovarati s Bogom : meditacije za svaki dan u godini / Francisco Fernandez-Carvajal. - Split : Verbum, 2007- . (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - sv. ; 20 cm.
Prijevod djela: Hablar con Dios.
ISBN 9789532351187 (cjelina)
242:264-941
264-941

Sv. 3 : Uskrs - Vazmeno vrijeme - Duhovi / [prijevod Blaženka Matić]. - 2010. - 342 str. - (Biblioteka Fides ; 51)
Izvornik na španj. jeziku. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789532351750
242:264-941.6
264-941.6

HK10-00220

GLAVICA, Matej
Uzmi križ svoj i pođi za mnom : križni put svećenika / Matej Glavica ; [ilustracije Hrvoje Ljubić]. - Zagreb : Glas Koncila, 2010. (Lukavec : Tiskara Markulin). - 39 str. : ilustr. u bojama ; 20 cm. - (Biblioteka Via crucis ; knj. 11)
Nakl. 500 primj. - Bilješka o autoru: str. [40].
ISBN 9789532412307 : 30 kn
242:232.96
HK10-00221

IOANN, arhiepiskop
Kralj Salomon i hram svijeta / Blaženi Ioann ; [prijevod s ruskog Neda Drnić]. - Zagreb : Apostolski centar Majke Božje - Žene odjevene u sunce, 2010. (Koprivnica : Grafička kultura DTS). - 125 str. ; 21 cm.
Prijevod djela: Car' Solomon i hram mira.
ISBN 9789537551087
242
HK10-00222

IVANČIĆ, Tomislav, svećenik
Kako razgovarati s Bogom / Tomislav Ivančić. - Zagreb : Teovizija, 2010. (Zagreb : Denona). - 91 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm. - (Biblioteka Duhovna misao / Teovizija ; knj. 41)
Nakl. 1000 primj. - Autorova slika i bilješka o njemu: str. [88]-90.
ISBN 9789532091991 : 80 kn
248.143
HK10-00223

JELENIĆ, Sergije
Za sreću smo stvoreni / Sergije Jelenić. - Pula : Župni ured svetog Josipa, 2010. (Umag : Tipografija). - 126 str. ; 21 cm.
Nakl. 500 primj. - Bilješka o autoru: str. 126.
ISBN 9789539587114
241.1:17.023.34
HK10-00224

KOVACS, Debbonnaire
Penjanje ljestvama uspjeha / Debbonnaire Kovacs ; [prijevod Lidija Đidara]. - Zagreb : Znaci vremena, 2010. (Velika Gorica : Tiskara Velika Gorica). - 45, 82 str. ; 24 cm.
Prijevodi djela: 1.Leaders climbing Peters ladder 2.Learn, do, teach. - Oba su teksta tiskana u međusobno obratnim smjerovima. - Nasl. str. prištampanog teksta: Uči! Radi! Proučavaj! / Mueller, Eike. - Bilješke o autorima: str. 45; 82.
ISBN 9789531831598
241.1(02.062)
HK10-00225

KRASICKI, Arkadiusz
Riječ za tebe : biblijske meditacije / Arkadiusz Krasicki. - Osijek : vlast. nakl., 2010. (Poreč : Tiskara Sigra). - 32 str. ; 21 cm.
Slika autora i bilješka o njemu na omotu. - Nakl. 1000 primj.
ISBN 9789535608301
242
HK10-00226

KUBY, Gabriele
Nova ideologija seksualnosti : izazovi i opasnosti gender revolucije / Gabriele Kuby ; [prijevod Ivan Ivanda]. - Split : Verbum, 2010. (Solin : Jafra print). - 151 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Posebna izdanja / Verbum ; 52)
Prijevod djela: Die Gender Revolution. - Bilješka o autorici na omotu. - Bibliografske bilješke: str. 147-150.
ISBN 9789532352054 : 58 kn
241.513
176.4:241
173:241
HK10-00227

LAUN, Andreas
Ljubav i partnerstvo / Andreas Laun ; [prijevod Damir Mišetić]. - 3. izd. - Split : Verbum, 2010. (Split : Jafra print). - 287 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Domus ; 2)
Prijevod djela: Liebe und Partnerschaft. - Bilješka o autoru na omotu. - Bilješke: str. 274-279. - Bibliografija: str. 280-282.
ISBN 9789532350357 : 60 kn
241.513
HK10-00228

LUBICH, Chiara
Bog te ljubi neizmjerno : odabrane misli o Bogu ljubavi / Chiara Lubich ; priredili Caterina Ruggiu i Michel Vandeleene ; [prevela Đina Perkov]. - Križevci : Novi svijet, 2010. (Zagreb : Feroproms). - 61str. ; 20 cm.
Prijevod djela: Dio ti ama immensamente. - Bilješke: str. 55-57. - Kazalo izvora.
ISBN 9789537109158 : 25 kn
242
HK10-00229

LUBINA, Petar
Krunica naših dana : suvremena razmatranja uz molitvu Gospine krunice / Petar Lubina. - Split : Franjevačka provincija Presv. Otkupitelja, 2010. (Split : Dalmacija-papir). - 176 str. ; 20 cm. - (Knjižnica "Marije" ; knj. 56)
Nakl. 1000 primj. - Bilješka o autoru na omotu.
ISBN 9789536012442
248.158
HK10-00230

MAGGIOLINI, Alessandro
Temelji kršćanskoga života za mlade / Alessandro Maggiolini ; [prijevod Vito Smoljan]. - 3. izd. - Split : Verbum, 2010. (Solin : Jafra print). - 98 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Fides ; 3)
Prijevod djela: Regola di vita cristiana per i giovani. - Bilješka o autoru na omotu.
ISBN 9789536197279 : 30 kn
241-053.6
HK10-00231

MAJKA Terezija, redovnica
Misli, anegdote, molitve / blažena Majka Terezija ; priredila Martina Šimunić. - 5. izd. - Split : Verbum, 2010. (Split : Jafra print). - 116 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Anima ; 15)
Pravo ime Majke Terezije: Agneza Gonxhe Bojaxhiu. - Slika autorice i bilješka o njoj na omotu. - Bibliografija: str. 116.
ISBN 9789536197903 : 35 kn
242
HK10-00232

MERTON, Thomas
Mudrost pustinje : izreke pustinjskih otaca četvrtog stoljeća / Thomas Merton ; [s engleskog prevele sestre Benediktinke, Trogir]. - 3. hrv. izd. - Đakovo : Karitativni fond UPT Ne živi čovjek samo o kruhu., 2010. ([s. l. : s. n.]). - 112 str. ; 15 cm. - (Knjižnica U pravi trenutak ; 296)
Prijevod djela: The wisdom of the desert. - Nakl. 1000 primj.
ISBN 9789532083705
244
276"03"
HK10-00233

MOJ Isuse, milosrđe! : molitvenik za privatnu upotrebu. - 4. izd. - Đakovo : Karitativni fond UPT "Ne živi čovjek samo o kruhu", 2010. (Osijek : Gradska tiskara). - 440 str. : ilustr. ; 15 cm. - (Knjižnica U pravi trenutak ; 315)
ISBN 9789532083804
243
HK10-00234

MOLITVENIK Duhu Svetomu. - 1. izd. - Rijeka, : Marin Mandić, 2010. (Oaxaca : Impresora Rios). - 87 str. : ilustr. u bojama ; 16 cm. - (Biblioteka Don Bosko : "Daj mi duše")
Tiskano u Meksiku. - 1000 primj.
ISBN 978675806
243:231.3
264-13
HK10-00235

MOLITVENIK Kćeri Božje ljubavi / [prijevod Paula Boršćak]. - Zagreb : Družbe Kćeri Božje ljubavi Provincija Božje providnosti, 2010. (Zagreb : Denona). - 255 str. ; 16 cm.
Prijevod djela: Anregungen zum Gebet fuer Mitglieder der Kongregation der Toechter der goettlichen Liebe. - Nakl. 1000 primj.
ISBN 9789539550255
243
HK10-00236

MRČELA, Jakov
Hrabrost za istinu / Jakov Mrčela. - Split : vlast. nakl., 2010. (Kaštel Sućurac : Ekograf). - 168 str. ; 20 cm.
1000 primj.
ISBN 9789535502630
242
HK10-00237

NEFF, Ethel Maxine
Deset Božjih pravila / Ethel Maxine Neff ; [prijevod Vladimir Đidara]. - Zagreb : Znaci vremena, 2010. (Zagreb : Tipomat). - 86 str. : ilustr. ; 20 cm.
Prijevod djela: God's ten rules.
ISBN 9789531831611
241.6(02.053.2)
HK10-00238

OBITELJSKE molitve i meditacije : moliti u obitelji s Biblijom / priredili Piero Rattin i Gregorio Vivaldelli ; [prijevod Mirjana Vučica]. - Split : Verbum, 2010. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 130 str. ; 15 cm.
Prijevod djela: Parla signore, questa famiglia ti ascolta.
ISBN 9789532352030 : 45 kn
249
HK10-00239

OČE, Tebi je sve moguće! : poruke 2006. / [priredio Ante Kovačević ; poruke prima Mara Visković]. - Zagreb : A. Kovačević, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 210 str. : ilustr. u bojama ; 21 cm.
Prema predgovoru, ovo je dvanaesta knjiga poruka koje Mara Visković prima od 1992. - Slika Mare Visković i bilješka o njoj: str. 209-210.
ISBN 9789539979155
248.21
HK10-00240

POLEGUBIĆ, Adolf
Čežnja za uzvišenim : trenuci za razmišljanje / Adolf Polegubić. - Frankfurt am Main : Hrvatski dušobrižnički ured, 2010. (Zagreb : Denona). - 96 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Diaspora croatica ; knj. 14)
Autorova slika i bilješka o njemu: str. 91-92. - Zusammenfassung.
ISBN 9783000279591
242
HK10-00241

PONTIFICIA Commissio Biblica
Biblija i moral : biblijski korijeni kršćanskog djelovanja / Papinska biblijska komisija ; [prijevod s talijanskoga Anto Popović]. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2010. (Zagreb : Grafocolor). - 248 str. ; 17 cm. - (Dokumenti / Kršćanska sadašnjost, Zagreb ; 157)
Izv. stv. nasl.: Biblia e moral : radici bibliche dell'agire cristiano. - Nakl. 1000 primj.
ISBN 9789531104944 60 kn
241:22](044.6)
233:22](044.6)
HK10-00242

RAHNER, Karl
Sveti sat i Spomen na muku / Rahner, Karl ; [preveo s njemačkog Nikola Radić ; crteži Darija Karmela Kovačević]. - Split : Samostan sv. Klare, 2010. (Dugi Rat : "Poljica"). - 75 str. : ilustr. ; 20 cm. - (Symposion : biblioteka asketsko-mističnih djela ; knj. 99)
Prijevod djela: Heilige stunde und Passions Andacht.
ISBN 9789536261789
242:232
HK10-00243

RUPNIK, Marko Ivan
Križni put s razmatranjima crkvenih otaca / Marko Ivan Rupnik ; [prijevod Branko Jozić]. - Split : Verbum, 2010. (Solin : Jafra Print). - 34 str. : ilustr. ; 22 cm.
Prijevod djela: Guarderanno a colui che hanno trafitto. - Bilješka o autoru na omotu.
ISBN 9789532352047 : 45 kn
242:232.96
75 Rupnik, M. I.
HK10-00244

SCHLINK, Basilea
Otac ljubavi : usidren u srcu Božjem / M. Basilea Schlink ; [s njemačkog preveo Božidar Brezinščak Bagola]. - Đakovo : Karitativni fond UPT "Ne živi čovjek samo o kruhu", 2010. (Đakovo : GrafoArt). - 144 str. : ilustr. ; 19 cm.
Prijevod djela: Vater der Liebe. - Slika autorice na omotu.
ISBN 9789532083750
242
HK10-00245

ŠULJIĆ, Anton
Za križem Kristovim : zbirka križnih putova za molitvu i meditaciju / Anton Šuljić. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2010. (Zagreb : Denona). - 189 str. : ilustr. ; 21 cm. - (Izvan nizova ; 243)
Nakl. 1000 primj.
ISBN 9789531105644 80 kn
242/243:232.96
HK10-00246

ŠULJIĆ, Anton
Sagraditi kuću : meditacije i vrednovanja kršćanske prisutnosti u svakodnevici / Anton Šuljić. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2010. (Čakovec : "Zrinski"). - 501 str. ; 20 cm. - (Metanoja ; 184)
Nakl. 1000 primj.
ISBN 9789531105606
242
HK10-00247

VIANNEY, Jean-Marie
Ljubite Boga! / Ivan-Marija-Krstitelj Vianney ; [s francuskog prevela Klaudija Đuran]. - Đakovo : Karitativni fond "Ne živi čovjek samo o kruhu", 2010. (Đakovo : Grafoart). - 36 str. : ilustr. ; 15 cm. - (Knjižnica U pravi trenutak ; 590)
Prijevod djela: Aimez Dieu!.
ISBN 9789532083729
242
HK10-00248

ZA Tobom, Kriste : razmatranja Križnog puta / priredio Ante Žderić ; [ilustracije Mario Čagalj]. - Split : Crkva u svijetu, 2010. (Split : Dalmacija papir). - 63 str. : ilustr. ; 17 cm.
Nakl. 1000 primj.
ISBN 9789532560350
242/243:232.96
HK10-00249

Vidi br.: HK10-01178

Vidi br.: HK10-01810

Vidi br.: HK10-00332

Vidi br.: HK10-00278

Vidi br.: HK10-00173

Vidi br.: HK10-01020

Vidi br.: HK10-00314

Vidi br.: HK10-00333

Vidi br.: HK10-01746

Vidi br.: HK10-00295

Vidi br.: HK10-01786

Vidi br.: HK10-00195

Vidi br.: HK10-00296

Vidi br.: HK10-00505

Vidi br.: HK10-00206

25   Pastoralna teologija

BOZANIĆ, Josip
Stoljeće obilježeno životom i smrću blaženoga Alojzija Stepinca : homilija prigodom blagdana bl. Alojzija Stepinca o 50. obljetnici smrti : Zagreb, Katedrala, 10 veljače 2010. / Josip Bozanić. - Zagreb : Glas Koncila, 2010. ([s. n. : s. l.]). - 25 str. ; 18 cm.
Ilustr. u bojama i na unut. str. om. listova.
ISBN 9789532412369
252.8
235.3 Stepinac, A.(042.5)
HK10-00250

DEVČIĆ, Ivan, teolog
Raspiruj milosni dar Božji : biskupova riječ svećenicima / Ivan Devčić. - Zagreb : Glas Koncila, 2010. (Lukavec : Grafika Markulin). - 317 str. ; 22 cm. - (Biblioteka Blago riječi ; sv. 4)
Nakl. 500 primj. - Bilješka o autoru: str. 305. - Str. 7-9: Predgovor / Milan Simčić. - Bilješke uz tekst. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789532412352 : 120 kn
254.41
HK10-00251

IZ naroda za narod : zbornik radova svećenika studenata Papinskoga hrvatskog zavoda svetoga Jeronima u Rimu u svećeničkoj godini / [urednici Željko Majić, Božo Goluža]. - Rim : Papinski hrvatski zavod svetog Jeronima ; Zagreb : Glas Koncila, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 301 tr. ; 25 cm. - (Col[l]ectanea Croatico-Hieronymiana de Urbe ; 9)
Na spor. nasl. str.: Ex popolo pro popolo : collectanea laborum sacerdotum studentium in anno sacerdotali conscripta favente Pontificio collegio Croatico sancti Hieronymi in Urbe. - Zastupljeni autori: Josip Vrančić, Davor Vuković, Boris Vulić, Mario Gerić, Mislav Kutleša, Marijo Volarević, Marijo Buljević, Josip Jelić, Davor Šimunec, Pavle Mijović, Željko Majić, Denis Barić, Josip Bošnjaković, Krunoslav Novak, Jure Bogdan, Mihaly Szentmartoni. - Str. 7-14: Svećeništvo je ljubav Isusova srca / Željko Majić. - Bibliografske bilješke uz tekst. - Riassunti ; Zusammenfassungen. - Imensko kazalo.
ISBN 9789532412451 (Glas Koncila)
254.41(082)
HK10-00252

JEZERINAC, Juraj
"Na gozbu Kralja Jaganjaca u bijelom ruhu idimo" : uskrsna poruka vojnog ordinarija svećenicima i vjernicima Vojnog ordinarijata u Republici Hrvatskoj / Juraj Jezerinac. - Zagreb : Vojni ordinarijat, 2010. (Zagreb : Uriho). - 61 str. : ilustr. ; 17 cm.
Nakl. 9000 primj.
ISBN 9789536754267
252.9:264-941.61
264-941.61(042.5)
HK10-00253

JEZERINAC, Juraj
Svaki svećenik, od ljudi uzet, za ljude se postavlja : korizmena poruka Vojnog ordinarija mons. Jurja Jezerinca svećenicima i vjernicima Vojnog ordinarijata u Republici Hrvatskoj uz svećeničku godinu 2009.-2010. / Juraj Jezerinac. - Zagreb : Vojni ordinarijat, 2010. (Zagreb : Tomagraf). - 63 str. : ilustr. ; 17 cm.
Nakl. 9000 primj. - Bilješke: str. 60-62.
ISBN 9789536754250
252.9:264-941.4
264-941.4(042.5)
HK10-00254

MILOVAN, Vjekoslav
Bio je svet svećenik : svjedočanstva suvremenika o Sluzi Božjem Miroslavu Bulešiću / Vjekoslav Milovan. - Pazin : "Josip Turčinović", 2010. (Pazin : Josip Turčinović"). - 200 str., [16] str., s tablama : ilustr. (djelimice u bojama), ; 21 cm.
ISBN 9789536262762
254Bulešić, M.
(092)
HK10-00255

PEREIRA, Rufus
Duh Sveti obnovitelj, ozdravitelj i osloboditelj : seminari p. Rufusa u Hrvatskoj / Rufus Pereira ; uredio i za tisak pripremio Smiljan Dragan Kožul ; [prijevod s engleskog Aleksandra Chawalowsky, Marija Znidarčić, Zrinka Jelaska]. - 1. izd. - Zagreb : Pokret krunice za obraćenje i mir, 2010. ([Donja Lomnica] : Grafika Markulin). - 416 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Krunica i život ; knj. 8)
Na nasl. str.: Tabor, Samobor [i] Crkva svetog Križa, Zagreb [i] Radio Marija [i] Crkva svetog Jakova, Međugorje. - Autorova slika na omotu. - Str. [5]-416: Predgovor / Smiljan Kožul.
ISBN 9789539706379
252
271.3 Pereira, R.(042.5)
HK10-00256

RELOTA, Žarko
Bez ičega, a imaju sve! / Žarko Relota. - Zagreb : Teovizija, 2010. (Sesvete : Grafocentar). - 113 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Riječ za dobar dan ; knj. 21)
ISBN 9789532091977 : 40 kn
254.41
HK10-00257

ŠAGI-BUNIĆ, Tomislav
Svećenik kome da služi / Tomislav Šagi-Bunić. - Reprint 1. izd. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2010. (Zagreb : Denona). - 96 str. ; 18 cm. - (Znakovi i gibanja ; 7)
Reprint 1. izd. iz 1970. - Nakl. 500 primj. - Bilješka o autoru: str. 96.
ISBN 978953110305583
254.1(02.045)
HK10-00258

Vidi br.: HK10-00305

Vidi br.: HK10-02050

26/27   Opća povijest Crkve

AMORTH, Gabriele
Sjećanja jednog egzorcista : Moj život u borbi protiv Sotone / Padre Amorth intervjuiran od Marca Tosatti ; [preveo Josip Marcelić]. - Jelsa, : Župni ured, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 205 str. - (Duh i voda : biblioteka djela Obnove u Duhu sv. LXXXI (81.))
Prijevod djela: Memorie di un esorcista. - Bilješka o autoru na omotu.
ISBN 9789537240264
264-66
262.14 Amorth, G.(047.53)
HK10-00259

BALTHASAR, Hans Urs von
Svećenička duhovnost / Hans Urs von Balthasar ; [prijevod Ivan Ivanda]. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2010. (Čakovec : "Zrinski"). - 101 str. ; 20 cm. - (Teološke meditacije ; 34)
Prijevod djela: Priesterliche Spiritualitaet. - Nakl. 1000 primj. - Str. 5-7: Popratna riječ / Felix Genn. - Str. 9-16: Uvod u tekstove / Vojtech Brož. - Bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789531105491 : 55 kn
271-1
HK10-00260

BAOTIĆ, Ivo
"- - - da vjerujući život imaju u imenu Njegovu - - -" : vjera u uskrsnuće kao svjetlo u tami patnje - - - / Ivo Baotić. - Zagreb : Naklada sv. Antuna, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 120 str. ; 20 cm.
Bilješka o autoru: str. 177-118. - Bilješke uz tekst.
ISBN 9789537448349
264-941.61
HK10-00261

BATELJA, Juraj
Blaženi Alojzije Stepinac : svjedok Evanđelja ljubavi : životopis, dokumenti i svjedočanstva - prije, za vrijeme i nakon Drugog svjetskog rata / Juraj Batelja. - Zagreb : Postulatura blaženoga Alojzija Stepinca, 2010- . (Zagreb : Denona). - sv. : ilustr. ; cm.
Bibliografija. - Kazalo. - Summary.
ISBN 9789537441111 (cjelina)
262.12 Stepinac, A.(092)
262.12 Stepinac, A.(093.2)
235.3 Stepinac, A.(092)
235.3 Stepinac, A.(093.2)


Knj. 1 : Životopis. - 2010. - 580 str.
Bilješka o autoru: str. 575.
ISBN 9789537441128

HK10-00262

Knj. 2 : Dokumenti I : br. 1.-399. : (1933.-1943.). - 2010. - 651 str.
ISBN 9789537441135

HK10-00263

Knj. 3 : Dokumenti II : br. 400.-691. : (1944.-1998.). - 2010. - 643 str.
ISBN 9789537441142

HK10-00264

BENEDICTUS XVI, papa
Caritas in veritate = Ljubav u istini : Enciklika o cjelovitome ljudskom razvoju u ljubavi i istini upućena biskupima, prezbiterima, đakonima, posvećenim osobama, vjernicima laicima i svim ljudima dobre volje / Benedikt XVI. ; [prijevod s talijanskoga Mislav Kovačić]. - 2. izd. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2010. (Čakovec : "Zrinski"). - 133 str. ; 17 cm. - (Dokumenti / Kršćanska sadašnjost ; knj. 158)
Prijevod djela: Caritas in veritate. - Nakl. 2000 primj.
ISBN 9789531105569
262.131:241.513](044.6)
262.131:261.6](044.6)
262.13 Benedictus XVI, papa (044.6)
HK10-00263

BERLJAK, Matija
Kumovi i svjedoci : krst - potvrda - ženidba / Matija Berljak. - Zagreb : Glas Koncila, 2010. (Lukavec : Grafika Markulin). - 109 str. ; 22 cm. - (Biblioteka Teološke rasprave i komentari ; sv. 14)
Nakl. 500 primj. - Bilješka o autoru: str. 106-107. - Vrela: str. 101-105.
ISBN 9789532412260 : 70 kn
265
HK10-00264

BEZINA, Petar
Prugovo (Radinje) / Petar Bezina. - Prugovo : Petar Bezina, 2010. (Omiš : "Franjo Kluz"). - 304 str. :; : ilustr., zemljop. crteži (pretežno u bojama) ; 24 cm.
Slika autora i bilješka o njemu: str. 297-298. - Bibliografija: str. 269-273. - Sažeci na više jezika.
ISBN 9789539833341
262.2(497.5 Split)(091)
HK10-00265

BIONDIĆ, Ivan, pedagog
Kardinal Haulik prorok jugoslavenske propasti : (haulikotvorstvo Družbe Braća Hrvatskog Zmaja) / Ivan Biondić. - Zagreb : vlast. nakl., 2010. (Zagreb : ITG). - 115 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 20 cm.
Slika autora i bilješka o njemu: str. 113. - Bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 9789539885124 : 75 kn
262.136.6 Haulik, J.
061.22-05(497.5)
HK10-00266

BOGOVIĆ, Mile
Žao mi je naroda : biskupovih deset godina na medijskom poprištu / Mile Bogović ; priredio Ante Bežen. - Zagreb : Alfa, 2010. ([Lukavec] : Grafika Markulin). - 624 str. : ilustr. u bojama ; 23 cm. - (Biblioteka Duh vremena)
Slike autora i bilješka o njemu: str. 608-624. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789532972610 : 200 kn
262.12 Bogović, M.(0:82-4)
HK10-00267

BOGOVIĆ, Mile
Biti s narodom i za narod : korizmeno-uskrsna poslanica gospićko-senjskog biskupa / Mile Bogović. - Gospić : Gospićko-senjska biskupija, 2010. (Ogulin : OG-grafika). - 32 str. : ilustr. ; 21 cm.
262.14(497.5-3 Lika)
262.12 Bogović, M.(044.6)
HK10-00268

BOZANIĆ, Josip
Blaženi Alojzije Stepinac - baština koja obavezuje : pastirsko pismo i homilije u zagrebačkoj katedrali 1998. - 2008. / Josip Bozanić ; pogovor Vlado Košić. - 2. izd. - Zagreb : Glas Koncila : Kršćanska sadašnjost, 2010. (Lukavec : Grafika Markulin). - 358 str. : ilustr. ; 22 cm. - (Biblioteka Znakovi i gibanja ; sv. 46)
Tekst na hrv., tal. i engl. jeziku. - Sadrži i: Il Cardinale Stepinac martire della Chiesa del silenzio Lettera pastorale in occasione del centenario della nascita ; The most illustrious figure of the Churc in Croatia Pastoral letter on the occasion of the centenary of the birth of Cardinal Alojzije Stepinac / Josip Bozanić. - Bibliografija: str. 347-349. - Predmetno kazalo ; Imensko kazalo.
ISBN 9789531104159 (Kršćanska sadašnjost)
262.136.6 Stepinac, A.
262.12 Stepinac, A.
235.3 Stepinac, A.
HK10-00269

BULJAN, Slavica
Idem služiti Isusu : (život i mučenička smrt s. M. Jule Ivanišević, službenice Božje i mučenička smrt ostalih Drinskih mučenica) / Slavica Buljan. - 2. izd. - Zagreb : Družba Kćeri Božje ljubavi, Provincija Božje Providnosti, 2010. (Zagreb : Denona). - 161 str. : ilustr. ; 21 cm.
Nakl. 1000 primj. - Slika autorice i bilješka o njoj na omotu. - Bibliografija: str. 149-153; bibilografske bilješke uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 9789539550231
271-055.2 Ivanišević, J.(092)
HK10-00270

BULJAN, Slavica
Zavjet krvlju potpisan : životopis službenica Božjih "Drinskih mučenica" / M. Slavica Buljan. - 2. izd. - Zagreb : Družba Kćeri Božje ljubavi, Provincija Božje Providnosti, 2010. (Zagreb : Denona). - 447 str. : ilustr. (djelomice u bojama), faks. ; 24 cm.
Puno ime autorice: Marija Slavica Buljan. - Nakl. 1000 primj. - Slika autorice i bilješka o njoj na omotu. - Kratice: str. 11. - Bibliografija: str. 13-43; bibliografske bilješke uz tekst. - Summary ; Zusammenfassung. - Imensko kazalo.
ISBN 9789539550248
271-058.65(497.6)(091)
(497.6Pale)
(092)
"1941"
HK10-00271

BULJAN, Slavica
Dragulj srca Isusova : sestra Luka - duhovni cvijet Sarajeva / M. Slavica Buljan. - Zagreb : Družba Kćeri Božje ljubavi, Provincija Božje Providnosti, 2010. (Zagreb : Denona). - 189 str. : ilustr. (djelomično u bojama) ; 19 cm.
Nakl. 1500 primj. - Slika autorice i bilješka o njoj na omotu. - Bibliografija: str. 181-182 ; bibliografske bilješke uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 9789539550224
271-055.2 Luka
HK10-00272

BUNDALO, Rajko
Obitelj / Rajko Bundalo. - Velika Gorica : Rafael, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 380 str. ; 21 cm.
Bio-bibliografija autora: str. 369-371. - Bilješke: str. 373-376.
ISBN 9789537299163 : 100 kn
265.5
HK10-00273

CRKVA i samostan svete Marije na Dančama / [urednik Luko Paljetak, Katica Dabo]. - Dubrovnik : Družba sestara franjevki od Bezgrješnog začeća : Matica hrvatska, Ogranak, 2010. (Zagreb : Durieux). - 255 str. : ilustr. (pretežno u bojama), note ; 30 cm. - (Biblioteka Posebna izdanja / Matica hrvatska, Ogranak Dubrovnik ; knj. 45)
Zastupljeni autori: Bonaventura Duda, Želimir Puljić, Stjepan Lice, Marijan Sivrić, Igor Fisković, Josip Sopta, Karmen Gagro, Radoslav Tomić, Ernest Katić, Dragutin Tadijanović, Slobodan Prosperov Novak, Tereza Buconjić Gović, Ivica (Đanko) Zupčić, Kornelija Zorić. - Tekst i na unut. str. om. listova. - Sadrži i stihove. - Nakl. 800 primj. - Bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789536316779 (Matica hrvatska, Ogranak Dubrovnik)
271(497.5 Dubrovnik)
271.3-055.2(497.5 Dubrovnik)
HK10-00274

D'ALATRI, Mariano
Kapucini : povijest jedne franjevačke obitelji / fra Mariano D'Alatri ; predgovor hrv. izdanju Ivica Petanjak ; [prijevod Nikola Stanislav Novak]. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2010. (Zagreb : Denona). - 252 str. ; 21 cm.
Prijevod djela: I Cappuccini. - Bilješka o autoru na omotu. - Nakl. 1000 primj. - Bibliografija: str. 227-228. - Imensko i mjesno kazalo.
ISBN 9789531105910 : 140 kn
271.36-9
HK10-00275

DEROBERT, redovnik
Otac Pio proziran Bogom : iz pisama - duhovni obris oca Pia / Pater Derobert ; [s njemačkog preveo Stanko Pavlović ; ilustracije Tatjana Malešević]. - Zagreb : Grafok, 2010. (Zagreb : Grafok). - 737 str. : ilustr. ; 21 cm. - (Biblioteka Dva srca ; knj. 32)
Prevedeno prema: Pater Pio durchsichtig auf Gott hin – Geistliches Bildnis aus den Briefen Pater Pios gewonnen. - Nakl. 500 primj.
ISBN 9789537682033 : 160 kn
271.36 Pio da Pietrelcina(044)
HK10-00276

DEVETNICA blaženim roditeljima sv. Terezije iz Lisieuxa Louisu i Zelie Martin / [preveo s njemačkog Božidar Brezinščak Bagola]. - Đakovo : Karatitavni fond UPT Ne živi čovjek samo o kruhu, 2010. (Đakovo : Tiskara Verhas). - 47 str. ; 15 cm. - (Knjižnica U pravi trenutak ; 593)
Prijevod djela: Novene zu den seligen Eltern der heiligen Theresia von Lisieux Louis und Zelie Martin.
ISBN 9789532083767
264.02-63
HK10-00277

DUDA, Bonaventura
Razmišljanja / Bonaventura Duda ; [fotografije Darko Tomaš ... et al.]. - Zagreb : Teovizija, 2010. (Zagreb : Kerschoffset). - 125 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 24 cm. - (Biblioteka Svjedočenja / Teovizija ; knj. 30)
Autorove slike. - Nakl. 1000 primj. - Bilješka o autoru: str. 121-122. - Bibliografija: str. 123-124.
ISBN 9789532091960 : 70 kn
271.3 Duda, B.(0:82-94)
242
HK10-00278

DUGALIĆ, Vladimir
Božji trag u stvorenom : o kršćanskom poimanju dostojanstva ljudske osobe pred izazovima antropoloških paradigmi današnje bioetike i Projekta ljudski genom / Vladimir Dugalić, Ivan Rajković. - Đakovo : Kataolički bogoslovni fakultet, Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku, 2010. (Osijek : Gradska tiskara). - 232 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Diacovensia. Studije ; 15)
Bilješke o autorima: str. 230. - Bibliografija: str. 217-226; bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789536935192
261
HK10-00279

EUHARISTIJSKO slavlje prigodom uspostave Bjelovarsko-križevačke biskupije i biskupsko ređenje prvoga bjelovarsko-križevačkog biskupa mons. Vjekoslava Huzjaka / [priredili Ante Crnčević, Miroslav Martinjak]. - Bjelovar : Odbor za pripremu Proslave uspostave Bjelovarsko-križevačke biskupije i ređenja prvoga bjelovarsko-križevačkog biskupa, 2010. (Lukavec : Grafika Markulin). - 69 str. : ilustr., zemljop. crtež, note (djelomično u bojama) ; 21 cm.
262.3(497.5 Bjelovar)"200"
HK10-00280

FARLATI, Daniele
Trogirski biskupi : s dodacima i ispravcima Jacopa Coletija / Daniele Farlati ; prijevod s latinskog Kažimir Lučin ; uvod i bilješke Jadranka Neralić. - Split : Književni krug, 2010. (Split : Dalmacija papir). - 561 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm. - (Biblioteka Knjiga Mediterana ; 58)
Prijevod djela: Illirici sacri tomus quartus (...). - Zemljop. crteži na obe unut. str. spojnih listova. - Nakl. 500 primj. - Bibliografija: str. 501-517 i uz tekst. - Imensko kazalo ; Mjesno kazalo.
ISBN 9789531633345 : 220 kn
262.12(497.5 Trogir)(092)
262.3(497.5 Trogir)(091)
HK10-00281

GARMAZ, Jadranka
Živjeti od euharistije : elementi euharistijske kateheze / Jadranka Garmaz, Martina Kraml. - Zagreb : Glas Koncila, 2010. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 226 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Teološke rasprave i komentari ; sv. 13)
Nakl. 500 primj. - Bilješka o autoricama: str. 225. - Bibliografija: str. 209-219 ; bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789532412154 85 kn
268
265.3
HK10-00282

GAŠLJEVIĆ-TOMIĆ, Katica
Viduševac : selo i župa / Katica Gašljević Tomić. - Zagreb : Ibis grafika, 2010. (Zagreb : Ibis grafika). - X, 746 str., [16] str. s tablama u bojama : ilustr. ; 24 cm.
Slika autorice i bilješka o njoj na omotu. - Bibliografija: str. 737-742; bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789536927562 : 250 kn
262.2(497.5 Viduševac)
94(497.5 Viduševac)
HK10-00283

GRESHAKE, Gisbert
Biti svećenik u ovomu vremenu : teologija, pastoralna praksa, duhovnost / Gisbert Greshake ; [prijevod Ivan Ivanda]. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2010. (Zagreb : Denona). - 363 str. ; 24 cm. - (Teološki radovi ; sv. 61)
Prijevod djela: Priester sein in dieser Zeit. - Nakl. 1000 primj. - Bibliografske bilješke uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 9789531105521
271-1
HK10-00284

GRUBIŠIĆ, Ivan, svećenik
"Krive Drine" naše svakidašnje : čovjek nadasve 12 / Ivan Grubišić. - Split : Hrvatska akademska udruga - Čovjek nadasve, 2010. (Split : Redak) 2009. - 207 str. ; 20 cm. - (Knjižnica Dijalog knj. 16)
Bilješka o autoru: str. 207.
ISBN 9789537550059
261"200"
HK10-00285

GRÜN, Anselm
Kušati uskrsnu radost : 50 poticaja / Anselm Gruen ; [prijevod Pavao Madžarević]. - 2. izd. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2010. (Zagreb : Agencija za komercijalnu djelatnost). - 163 str. ; 20 cm. - (Metanoja ; 140)
Nakl. 2000 primj. - Prijevod djela: Die Osterfreude auskosten. - Bibliografija: str. 160.
ISBN 9789531105699 : 50 kn
264-941.61
HK10-00286

GRÜN, Anselm
Život je pustolovina : duhovna obiteljska knjiga / Anselm Gruen, Magdalena Bogner ; [prijevod Benedikta Matošević]. - Zagreb : Teovizija, 2010. (Zagreb : Denona). - 199 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Svjedočenja; knj. 29)
Prijevod djela: Abenteuer Leben : das spirituelle Familienbuch. - Nakl. 1000 primj.
ISBN 9789532091939 : 80 kn
265.5
HK10-00287

HABOVŠTIAK, Anton
Iza oblaka je moje ljubljeno sunce : blažena sestra Zdenka - žrtva ljubavi i nasilja / Anton Habovštiak ; [prijevod Deodata Kočonda ; predgovor hrvatskom izdanju Alfred Schneider]. - 1. hrvatsko izd. - Đakovo : Milosrdne sestre sv. Križa ; Donja Lomnica : Grafika Markulin, 2010. ([Lukavec] : Grafika Markulin). - 265 str. : ilustr. ; 22 cm.
Prijevod djela: Za mrakmi je moje milovane slnko. - Sažeci na više jezika.
ISBN 9789536406036 (Grafika Markulin)
271-055.2 Zdenka, redovnica(092)
HK10-00288

HEINZ, Hans
Suvremeni čovjek i Biblija / Hans Heinz ; [prijevod Milan Šušljić]. - 8. dopunjeno izd. - Zagreb : Znaci vremena, 2010. ([Velika Gorica] : Tipomat). - 334 str. : ilustr. ; 20 cm.
Prijevod djela: Zwischen Zeit und Ewigkeit. - Slika autora na omotu. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789531831604
261.6
22
HK10-00289

HRVATSKI franjevački biografski leksikon / urednici Franjo Emanuel Hoško, Pejo Ćošković, Vicko Kapitanović ; [ilustracije Zrinka Panjkota]. - Zagreb : Leksikografski zavod Miroslav Krleža : Vijeće franjevačkih zajednica Hrvatske i Bosne i Hercegovine, 2010. (Čakovec : "Zrinski"). - XII, 589 str. : ilustr. ; 26 cm.
ISBN 9789532680102 (LZ): 320 kn
271.3(497.5)(031)
HK10-00290

ISLAM i kršćanstvo / [prijevod Božo Odobašić]. - 2. izd. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2010. (Zagreb : Stega tisak). - 54 str. ; 17 cm. - (Dokumenti / Kršćanska sadašnjost, Zagreb ; 130)
Prijevod djela: Islam e cristianesimo. - Na vrhu nasl. str.: Biskupska konferencija Emilie Romagne. - Nakl. 500 primj.
ISBN 9789531105705 : 27 kn
261.8
282:297
297:282
HK10-00291

KERO, Pavao
Zadarska nadbiskupija od 1918. do 1948. godine / Pavao Kero. - Zadar : Stolni kaptol Sv. Stošije, 2010. (Zadar : Grafikart). - 117 str. : ilustr., faks. ; 25 cm.
Nakl. 200 primj. - Bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
262.3(497.5 Zadar)"191/194"
HK10-00292

KIEFER, Gerhard
Robert Zollitsch : predsjednik Njemačke biskupske konferencije : portret / Gerhard Kiefer ; [prijevod Vesna Školnik-Popović]. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2010. (Zagreb : Denona). - 129 str. : ilustr. ; 20 cm.
Prijevod djela: Robert Zollitsch. - Nakl. 1000 primj.
ISBN 9789531105279 : 90 kn
262.12 Zollitsch, R.(092)
230.2-05 Zollitsch, R.(092)
HK10-00293

KOLIMBATOVIĆ, Drago
Na putovima pučkoga misionara / Drago Kolumbatović. - Zagreb : Dominikanska naklada Istina, 2010. (Zagreb : Denona). - 271 str. : ilustr. ; 21 cm. - (Biblioteka Darovana riječ knj. 5)
Autorove slike. - Nakl. 1000 primj. - Bilješka o autoru: str. 255.
ISBN 9789536814299
262.14 Kolimbatović, D.(092)
HK10-00294

KRUH naš svagdašnji : dnevno čitanje za pojedinca i obitelj : srpanj, kolovoz, rujan 2010. / [s engleskog priredio Branko Lovrec]. - Zagreb : Duhovna stvarnost, 2010. ([Zagreb] : Duhovna stvarnost). - [96] str. ; 16 cm.
Prijevod djela: Our daily bread.
264-067
249
HK10-00295

KRUH naš svagdašnji : dnevno čitenje za pojedinca i obitelj : travanj, svibanj, lipanj 2010. / [s engleskog priredio Branko Lovrec]. - Zagreb : Duhovna stvarnost, 2010. ([Zagreb] : Duhovna stvarnost). - [95] str. ; 16 cm.
Prijevod djela: Our daily bread. - Nakl. 12000 primj.
264-067
249
HK10-00296

LECOMTE, Bernard
Tajne Vatikana / Bernard Lecomte ; s francuskoga prevela Vesna Lisičić. - Zagreb : Alfa, 2010. ([Lukavec] : Grafika Markulin). - 403 str. ; 19 cm. - (Duh vremena)
Prijevod djela: Les secretes du Vatican. - Bibliografija: str. 373-377. - Imensko kazalo.
ISBN 9789532972139 : 150 kn
262.13(456.31)"19/20"
94(456.31)"19/20"
HK10-00297

LONČAR, Josip, vjerski pisac
Sila odozgor : (snovi, vizije i proroštva) / Josip Lončar. - Koprivnica : Figulus, 2010. (Zagreb : Denona). - 261 str. ; 21 cm.
Autorova slika i bilješka o njemu na omotu.
ISBN 9789535633006 : 100 kn
265.2
HK10-00298

MARAČIĆ, Ljudevit Anton
Heroj i mučenik Placido Cortese : creski franjevac konventualac / Ljudevit Anton Maračić. - 2. izd. - Zagreb : Nacionalni centar Udruge Vojske Bezgrešne, 2010. (Zagreb : Grafocentar). - 60 str. ; 17 cm.
Nakl. 6000 primj.
ISBN 9789536600106
271.3 Cortese, P.
HK10-00299

MARASOVIĆ, Špiro
Kršćanska društvena svijest : [prilozi iz društvenog nauka Crkve] / Špiro Marasović. - Split : Crkva u svijetu, 2010. (Split : Dalmacijapapir). - 512 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Crkve u svijetu. Teologija ; 31)
Podnasl. preuzet s omota. - Nakl. 300 primj. - Kratice: str. 495-496. - Bibliografija: str. 493-494; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 9789532560374 : 150 kn
261.6(497.5)
HK10-00300

MARKO iz Aviana : navjestitelj ujedinjene kršćanske Europe / [urednik Stjepan Sršan]. - Osijek : Državni arhiv u Osijeku : Hrvatska kapucinska provincija : Kapucinski samostan u Osijeku, 2010. (Osijek : Grafika). - 78 str. : ilustr., zemljop. crteži ; 21 cm.
Zemljop. crteži na oba unut. spojna lista. - Marko iz Aviana - navjestitelj ujedinjene kršćanske Europe: str. 74-76. - Bibliografija: str. 78. - Zusamenfassung.
ISBN 9789536446131
271.36 Marco d'Aviano
235.3 Marco d'Aviano
HK10-00301

MATULIĆ, Tonči
Tužaljke kamenja hrvatske pustinje : pomirenje i duhovna obnova u svjetlu proročke i kritičke raščlambe stanja duha i svijesti suvremenoga hrvatskoga društva / Tonči Matulić. - Zagreb : Glas Koncila, 2010. (Lukavec : Grafika Markulin). - 435 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Tertium millennium ; knj. 8)
Bilješka o autoru: str. 435. - Bibliografske bilješke uz tekst. - Kazalo biblijskih mjesta ; Imensko kazalo ; Predmetno kazalo.
ISBN 9789532412475 : 200 kn
261.6(497.5)
260.1(497.5)
HK10-00302

MEĐUNARODNI znanstveni simpozij Četiristota obljetnica dolaska Isusovaca u grad Zagreb (2006 ; Zagreb)
Četiristota obljetnica dolaska isusovaca u grad Zagreb : zbornik radova Međunarodnoga znanstvenog simpozija održanog u Zagrebu 6. studenoga 2006. / [glavni urednik Vladimir Horvat]. - Zagreb : Filozofsko-teološki institut Družbe Isusove : Hrvatski povijesni institut u Beču - Ured u Zagrebu, 2010. (Zagreb : Grafocentar). - 227 str. : faks. ; 24 cm. - (Biblioteka Vrela i prinosi za povijest isusovačkog reda u hrvatskom narodu ; knj. 10)
Zastupljeni autori: Agneza Szabo, Jure Krišto, Miroslav Akmadža, Alojz Jembrih, Ivan Macan, Jakov Kulič, Sanja Cvetnić, Aleksandar Stipčević, Zoran Grijak, Tonči Trstenjak. - Predgovor: str. 7. - Bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789532310900
271.5-9(497.5 Zagreb)(063)
HK10-00303

MIHETEC, Vjenceslav
50 obljetnica dolaska karmelićana u Hrvatsku = 50th anniversary of the arrival of the Carmelites in Croatia / [tekst, author Vjenceslav Mihetec ; prijevod na engleski, English translation Marijan Tokić]. - Zagreb : KIZ [i. e.] Karmelska izdanja, 2010. ([Zagreb] : Denona). - 176 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 31 cm.
Usporedo hrv. tekst i engl. prijevod. - Podatak o autoru preuzet sa str. [2]. - Kratice ; Abbreviations: str. [8-9]. - Str. [10]-11: Predgovor ; Foreword / Vinko Mamić. - Bilješke: str. 172-174.
ISBN 9789536621415
271.73-9(497.5)
HK10-00304

MIJIĆ, Stanko Duje
Što primiste ... dajte! : nedjeljne i blagdanske propovijedi : liturgijska godina ABC / Stanko Duje Mijić. - Zagreb : Glas Koncila, 2010. (Lukavec : Offset Markulin). - 987 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Nedjeljna biblijska poruka ; knj. 4)
Autorova slika na omotu. - Bilješka o autoru: str. 987.
ISBN 9789532412437
264-67
252.9
HK10-00305

NEKOJI nazori i zapovijedi sv. otaca papa glede nepravednog proganjanja Izraelićana / [urednik Tomislav Jonjić]. - Zagreb : Naklada Trpimir : Varaždin : Mini-print-logo, 2010. Varaždin : Mini-print-logo). - XX, 33 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Duhovni obzori ; knj. 2)
Faks. pretisak izd. iz 1906. god.
ISBN 9789535542131 (Naklada Trpimir) : 60 kn
262.131:323.15(4=411.16)
261.7/.8(4=411.16)"04/14"
323.12(4=411.16)"04/14"
HK10-00306

NEUFELD, Don
Otkupljenje u Poslanici Rimljanima : srpanj, kolovoz i rujan 2010. / Don Neufeld ; [prijevod Lidija Đidara]. - Zagreb : Znaci vremena, 2010. ([Zagreb] : Tipomat). - 120 str. : ilustr. ; 20 cm. - (Pouke iz Biblije : izdanje za odrasle)
Bibliografske bilješke uz tekst.
268-053.8:22](075.4)
HK10-00307

O'FFILL, Richard
Plod Duha : pouke iz Biblije : siječanj, veljača i ožujak 2010. / Richard O'Ffill ; [prijevod Naum Stojšić]. - Zagreb : Znaci vremena, 2010. ([Staro Čiče ; Vukovina] : Tipomat). - 120 str. : ilustr. ; 20 cm.
Izv. stv. nasl.: The fruit of the spirit.
268-053.8:22(075.4)
HK10-00308

OTKUPLJENJE u Poslanici Rimljanima : srpanj, kolovoz, rujan 2010 / [prevele Maja i Mirta Đidara]. - Zagreb : Znaci vremena, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 132 str. : ilustr. ; 20 cm. - (Pouke iz Biblije : izdanje za mlade)
Bibliografske bilješke uz tekst.
268-053.6:22](075.4)
HK10-00309

OTKUPLJENJE u Poslanici Rimljanima : srpanj, kolovoz, rujan 2010. / [prijevod Jolanda Werner]. - Zagreb : Znaci vremena, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 71 str. ; 20 cm. - (Pouke iz Biblije : izdanje za učitelje)
268
(072.4)
HK10-00310

PALČIĆ-CASKIN, Boris
Vlč. Zlatko Sudac, sluga Kristov : peticije i svjedočanstva / Boris Palčić Caskin ; [autori fotografija Albert Semenčić Bibo ...et al.]. - Zagreb : V.B.Z., 2010. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 214 str. : ilustr., faks. ; 23 cm. - (Biblioteka Posebna izdanja / V.B.Z.)
Slika autora i bilješka o njemu: str. 211-213.
ISBN 9789533042121 : 99 kn
262.14 Sudac, Z.
HK10-00311

PAŽIN, Ivica
Vjeronauk u školi : izabrane teme / Ivica Pažin. - Đakovo : Katolički bogoslovni fakultet, 2010. (Sv. Ivan Zelina : Tiskara Zelina). - 175 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Diacovensia ; studije 16)
Bibliografija: str. 155-172 i uz tekst.
ISBN 9789536935208
268:37
37.014.523
HK10-00312

PEJIĆ, Domagoj
Santo subito : sjećanje na Ivana Pavla II. / Domagoj Pejić ; [fotografijeIvana Pavla II. i zagrebačke katedrale Zvonimir Atletić ; fotografije iz Poljske Joakim Erdelji]. - Zagreb : Via Memoriae, 2010. ([Lukavec] : tiskara Markulin). - 111 str. : ilustr. u bojama ; 21 cm.
Bilješka o autoru: str. 107. - Bibliografija: str. 109.
ISBN 9789535561729
262.13Iohannes Paulus II, papa
(092)
HK10-00313

PIAZZA, Elia
Pred euharistijskim Isusom : 31 pohod ili adoracija Presvetom Sakramentu / Elia Piazza ; [prijevod s talijanskog Mirna Bosnić]. - Zagreb : P. Crnjac, 2010. (Zagreb : Grafocentar). - 73 str. ; 19 cm.
Prijevod djela: Davanti a Gesu' Eucaristia.
ISBN 9789539993328
264.02-63/.67
242/243
HK10-00314

PISMO hrvatskih biskupa povodom pristupnih pregovora za ulazak Republike Hrvatske u Europsku uniju. - Zagreb : Glas Koncila, 2010. (Lukavec : Grafika Markulin). - 47 str. ; 17 cm. - (Biblioteka Dokumeti / Glas Koncila ; knj. 3)
Na vrhu nasl. str.: Hrvatska biskupska konferencija.
ISBN 9789532412390
262.12(497.5):061.1 EU
HK10-00315

PLOD Duha : siječanj, veljača i ožujak 2010. / [prevele Maja i Mirta Đidara]. - Zagreb : Znaci vremena, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 128 str. : ilustr. ; 20 cm. - (Pouke iz Biblije : izdanje za mlade)
Bibliografske bilješke uz tekst.
268-053.6:22(075.4)
HK10-00316

PLOD Duha : siječanj, veljača, ožujak 2010. / [prijevod Lidija Đidara]. - Zagreb : Znaci vremena, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 72 str. ; 20 cm. - (Pouke iz Biblije : izdanje za učitelje)
268-053.6:22(072.4)
HK10-00317

RAZUM, Stjepan
Vjeroispovijedi i prisege Zagrebačke nadbiskupije : Professiones didei et iuramenta parochorum ecclesiae Zagrabiensis, 1648.-1997. / Stjepan Razum ; [prijevodi sažetka Jelena Puškarić, Stjepan Razum, Anđelita Šokić]. - Zagreb : Društvo za povjesnicu Zagrebačke nadbiskupije "Tkalčić", 2010. (Lukavec : Grafika Markulin]. - 606 str. ; 25 cm. - (Radovi / Društvo za povjesnicu Zagrebačke nadbiskupije "Tkalčić" ; knj. 21)
Nakl. 500 primj. - Bibliografske bilješke uz tekst. - Kazalo osoba, mjesta i pojmova. - Summary ; Resume ; Riassunto.
ISBN 9789536729296 : 300 kn
262.3(497.5 Zagreb)"164/199"
HK10-00318

RIMSKI obrednik : obnovljen prema odluci Svetoga općega sabora Drugog vatikanskog, proglašen vlašću pape Ivana Pavla Drugoga. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2010. (Čakovec : "Zrinski"). - 104 str. ; 24 cm.
Prijevod djela: Rituale Romanum; ulomci. - Jedinstveni stv. nasl.: Rituale Romanum. - Om. stv. nasl.: Egzorcizmi i druge prošnje. - Nakl. 2000 primj. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789531105576
264-66
HK10-00319

SIMPOZIJ Biskup Mijo Škvorc (2009 ; Križevci)
Biskup Mijo Škvorc - teolog, filozof, govornik, književnik : zbornik radova sa Simpozija u povodu 90. obljetnice rođenja i 20. obljetnice smrti u Križevcima, 3. listopada 2009. godine / uredio Ivan Koprek. - Zagreb : Filozofsko-teološki institut Družbe Isusove, 2010. (Zagreb : Denona). - 279 str. : ilustr., faks. ; 21 cm. - (Biblioteka Religijski niz ; knj. 14)
Zastupljeni autori: Jakov Golomeić, Đuro Škvorc, Stjepan Razum, Miroslav Akmadža, Ivica Hrastović, Željko Karaula, Tonči Trstenjak, Željko Vegh, Anto Mišić, Ivan Koprek, Božidar Nagy, Marijan Steiner, Branimir Stanić, Vladimir Horvat. - Str. [5]-8: Predgovor / Ivan Koprek. - Bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789532310924
262.12 Škvorc, M.(063)
230.2-05 Škvorc, M.(063)
HK10-00320

SPECKBACHER, Franz
Devetnica na čast Predragocjene Krvi Isusa Krista / Franz Speckbacher ; [s njemačkog preveo Božidar Brezinščak Bagola]. - Đakovo : Karitativni fond UPT "Ne živi čovjek samo o kruhu", 2010. (Osijek : V-M). - 32 str. : ilustr. ; 15 cm. - (Knjižnica U pravi trenutak ; 593)
Prijevod djela: Novene zu Ehren des kostbaren Blutes. - Ilustr. u bojama i na unut. str. om. listova.
ISBN 9789532083774
264.02-63
HK10-00321

STANKOVIĆ, Vladimir, svećenik
Biti svećenik po srcu Isusovu : dnevnik jednog bogoslova brucoša prije šezdeset godina 1949.(50.) / Vladimir Stanković (Vlado Stakor). - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2010. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 179 str. : ilustr., faks. ; 20 cm. - (Izvan nizova ; 242)
Nakl. 1500 primj. - Curriculum vitae Vladimir Stanković (alias Vlado Stakor): str. 175-177.
ISBN 9789531105613
262.14 Stanković, V.(0:82-94)
HK10-00322

STUPJAK, Nikola
Naše stoljeće : župa Kaniža od 1908. do 2008. godine / autor Nikola Stupjak. - Vukovar : Ukrajinska zajednica Republike Hrvatske, 2010. (Slavonski Brod : Tiskara Best). - 152 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 21 cm.
Nakl. 500 primj.
ISBN 9789535619512
262.2(497.5 Kaniža)
HK10-00323

SUPIČIĆ, Ivan
Za univerzalni humanizam : prema potpunijoj čovječnosti / Ivan Supičić. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2010. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 726 str. ; 21 cm. - (Polazišta 52)
Nakl. 1000 primj. - Slika autora i bilješka o njemu: str. 725-726. - Bibliografija: str. 689-722 i uz tekst.
ISBN 9789531105781
261.6"20"
165.742"20"
HK10-00324

ŠKUNCA, Bernardin
Radostan brat svih ljudi : [fra Ivo Peran] / priredio i napisao Bernardin Škunca. - Križevci : Novi svijet - Djelo Marijino, 2010. (Zagreb : Feroproms). - 111 str. : ilustr. ; 20 cm.
Podnasl. preuzet s omota.
ISBN 9789537109165
271.3 Peran, I.
78.071 Peran, I.
HK10-00325

TRINAJSTIĆ, Petar
Garica : župa sv. Petra Apostola / autor teksta i fotografija Petar Trinajstić. - Rijeka : Grafika Zambelli, 2010. (Rijeka : Zambelli). - 122, [22] str. : ilustr. u bojama ; 24 cm.
Na nasl. str. i usp. stv. nasl. na glag. pismu. - Tekst i na unut. str. om. listova. - Autorova slika i bilješka o njemu: str. [21] (2. pag.).
ISBN 9789537070212
262.2(497.5 Garica)
HK10-00326

TRKMIĆ, Vladimir
Župni razgovori i razmišljanja / Vladimir Trkmić. - Brdovec : Župni ured sv. Vida, 2010. (Donja Lomnica : Ekološki glasnik). - 232 str. : ilustr. ; 24 cm.
Slika autora i bilješka o njemu: str. 225-230.
ISBN 9789539511317 : 150 kn
262.143 Trkmić, V.(047.53)
HK10-00327

VELIČA duša moja Gospodina : Večernje iz časoslova naroda Božjega, Psaltir i zajednička slavlja (za privatnu upotrebu) / [slike Petar Jurčević, Branko Šunjić]. - Jelsa, : Božidar Medvid, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 260 str. : ilustr. (djelomice u bojama) ; 20 cm. - (Duh i voda : biblioteka djela Obnove u Duhu sv. LXXX (80.))
ISBN 9789537240257
264.02-13
HK10-00328

VELIKA iznašašća kršćanstva / priredio Rene Remond ; [prijevod Stjepan Kušar]. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2010. (Zagreb : Denona). - 287 str. ; 20 cm. - (Eseji / Kršćanska sadašnjost; 32)
Prijevod djela: Les grandes inventions du christianisme. - Zastupljeni autori: Andrea Riccardi, Michel Meslin, Elisabeth Dufourcq, Rene Remond, Paul Valadier, Xavier Le Pichon, Dominique Ponnau, Jean-Yves Calvez, Marcel Merle, Guy Aurenche, Jean-Paul Williame. - Nakl. 1000 primj. - Str. 5-8: Uvodna riječ / Rene Remond. - Bibliografske bileške i bilješke uz tekst.
ISBN 9789531105330 : 170 kn
261.6
HK10-00329

VISITATIONES canonicae = Kanonske vizitacije / [urednik Stjepan Sršan]. - Osijek : Državni arhiv ; Đakovo : Biskupija Đakovačka i Srijemska, 2003-2012 . (Vinkovci : Zebra). - 11 sv. ; 24 cm.
Tekst usporedo na hrv. i lat. jeziku.
262.12(497.5-11)(091)
(497.5-11)
"1729/1845"


Knj. 8 : Vinkovačko-vukovarsko-iločko područje = Regio Vinkovcensis-Vukovariensis-Ilokiensis : 1768.-1840. - 2010. - XV, 896 str.
Tekst usporedo na hrv. i lat. jeziku. - Summary ; Zusammenfassung ; Osszefoglalo. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789536446124 : 150 kn
262.12(497.5-37 Vinkovci)"1768/1840"
262.12(497.5-37 Vukovar)"1768/1840"
262.12(497.5-37 Ilok)"1768/1840"

HK10-00330

VODIČ : adresar hrvatskih katoličkih misija / zajednica = Adressbuch der kroatischen katholischen Missionen / Gemeinden = addressbook of croatian catholic parishes / [odgovara Josip Bebić ; priredile Ana Drežnjak, Romana Kašaj]. - Frankfurt a.m. : Hrvatski dušobrižnički ured u Njemačkoj, 2010. (Zagreb : Denona). - 216 str. ; 13 cm.
Imensko kazalo.
266(=163.42)(058)
HK10-00331

WEST, Christopher, publicist
Teologija tijela za početnike : osnovni uvid u "seosku revoluciju" Ivana Pavla II. / Christopher West ; [prijevod Aleksandra Marija Chwalowsky]. - 2. izd. - Split : Verbum, 2010. (Solin : Jafra print). - 214 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Domus ; 7)
Prijevod djela: Teology of the body for beginners. - Bilješka o autoru na omotu.
ISBN 9789532352016 : 68 kn
262.13Iohannes Paulus II, beatus
241.513:176
233
265.5
HK10-00332

WEST, Christopher, publicist
Teologija tijela za početnike : osnovni uvod u "seksualnu revoluciju" Ivana Pavla II. / Christopher West ; [prijevod Aleksandra Marija Chwalowsky]. - Split : Verbum, 2010. (Solin : Jafra print). - 216 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Domus ; 7)
Prijevod djela: Theology of the body for beginners.
ISBN 9789532352016 : 68 kn
262.13 Iohannes Paulus II, papa
241.513:176
233
HK10-00333

ZDRAVLJE i iscjeljivanje : travanj, svibanj, lipanj 2010. / [prijevod Lidija Đidara]. - Zagreb : Znaci vremena, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 72 str. ; 20 cm. - (Pouke iz Biblije : izdanje za učitelje)
268-053.6:22](072.4)
HK10-00334

ZDRAVLJE i ozdravljenje : travanj, svibanj i lipanj 2010. / [prevele Maja i Mirta Đidara ; urednik Josip Perišić]. - Zagreb : Znaci vremena, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 128 str. : ilustr. ; 20 cm. - (Pouke iz Biblije : izdanje za mlade)
Izvornik na engl. jeziku.
268-053.6:22(075.4)
HK10-00335

ZDRAVLJE i ozdravljenje : travanj, svibanj i lipanj 2010. / Allan Handysides ... [et al.] ; [prijevod Veronika Lipohar]. - Zagreb : Znaci vremena, 2010. ([Zagreb] : Tipomat). - 120 str. : ilustr. ; 20 cm. - (Pouke iz Biblije : izdanje za odrasle)
Izvornik na engl. jeziku. - Ostali zastupljeni autori: Kathleen Kuntaraf, Peter Landless, Stoy Proctor, Thomas Zirkle.
268-053.8:22(075.4)
HK10-00336

ZEMAN, Nikola
Povijest rimokatoličke župe sv. Josipa u Lipovljanima / [tekst i novije fotografije] Nikola Zeman. - Novska : Matica hrvatska, Ogranak ; Lipovljani : Župa sv. Josipa, 2010. (Nova Gradiška : ARCA). - 79 str. : ilustr. u bojama ; 21 cm. - (Biblioteka Zavičajna povijest ; knj. 5)
Nakl. 500 primj. - Bibliografija: str. [80].
ISBN 9789537051365 (Matica hrvatska, Ogranak Novska)
262.2(497.5 Lipovljani)(091)
HK10-00337

ZNANSTVENI simpozij Nastanak i razvitak Kršćanske sadašnjosti (2008 ; Zagreb)
Nastanak i razvitak Kršćanske sadašnjosti : zbornik radova sa znanstvenog simpozija o 40. obljetnici djelovanja, Zagreb, 21. i 22. veljače 2008. / [urednik Albert Turčinović]. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2010. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 373 str. ; 24 cm.
Sadrži i diskusije s Okruglog stola Sadašnjost i budućnost kršćanske i posebno teološke knjige te uloga Kršćanske sadašnjosti održanog u okviru simpozija. - Zastupljeni autori: Vlado Košić, Bono Zvonimir Šagi, Živko Kustić, Stanko Uršić, Mario Cifrak, Franjo Šanjek, Adalbert Rebić, Lush Gjergji, Karoly Harmath, Ivan Dugandžić, Josip Baričević, Franjo Emanuel Hoško, Josip Kolanović, Jure Zečević, Petar Kuzmić, Esad Ćimić, Radovan Bigović, Petar Bašić, Ante Močibob, Mirko Mataušić, Albert Turčinović, Stipe Bagarić, Josip Grbac, Vladimir Stanković, Anton Tamarut, Josip Baloban. - Nakl. 1000 primj. - Str. [5]-6: Uvodne napomene / A. Turčinović. - Bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789531105590
267(497.5 Zagreb)(091)(063)
061.234(497.5 Zagreb)(091)(063)
655.4(497.5 Zagreb)(091)(063)
HK10-00338

ZNANSTVENI skup "Fra Rafael Levaković" (2009 ; Šibenik, Skradin)
Zbornik o Rafaelu Levakoviću : zbornik radova sa znanstvenoga skupa "Fra Rafael Levaković", Šibenik - Skradin - Visovac, 14. -16. svibnja 2009. / [glavni urednik Pavao Knezović ; prijevod [sažetaka] na engleski Ivana Mikić]. - Zagreb : Hrvatski studiji Sveučilišta, 2010. ([Zagreb] : Birotisak). - 435 str. : faks. ; 24 cm. - (Knjižnica Tihi pregaoci ; knj. 8)
Zastupljeni autori: Radoslav Katičić, Franjo Emanuel Hoško, Ivan Karlić, Iva Mršić Felbar, Rudolf Barišić, Branka Tafra, Alojzija Tvorić, Vanda Babič, Sanja Holjevac, Mirjana Crnić, Gordana Čupković, Vlado Rezar, Šime Demo, Miroslav Palmeta, Katarina Lozić Knezović, Pavao Knezović, Iva Beljan, Lucija Radoš, Marko Jerković, Krešimir Čvrljak, Anica Nazor, Marinko Šišak. - Str. [7]-8: Predgovor / Pavao Knezović. - Bibliografija: str. [399-421]; bibliografske bilješke uz tekst. - Abstracts ; Zusammenfassung. - Imensko kazalo i kazalo zemljop. naziva.
ISBN 9789536682911 : 120 kn
271.3 Levaković, R.(063)
811.163.42(091)(063)
HK10-00339

ZNANSTVENI skup tristopedeset godina franjevaca u Čakovcu (2009 ; Čakovec)
350 godina franjevaca u Čakovcu : zbornik radova sa znanstvenoga skupa održanog 20. i 21. veljače 2009. u Čakovcu / [glavni urednik Stjepan Hranjec]. - Čakovec : Franjevački samostan : Matica hrvatska, Ogranak, 2010. (Pretetinec : Letis). - 451, 44 str. : ilustr., zemljop. crteži (pretežno u bojama), faks. ; 31 cm.
Zastupljeni autori: Vladimir Kalšan, Pejo Čošković, Ante Sekulić, Pavao Knezović, Ivana Puzak, Mirjana Repanić-Braun, Vesna Pascuttini-Juraga, Vesna Šimičić, Iva Golenko, Doris Baričević, Vatroslav Frkin, Vladimir Kapun, Ivan Pranjić, Ivan Jurišić, Daniel Patafta, Emanuel Hoško, Juraj Kolarić, Damir Bobovec, Zvonimir Bartolić, Stjepan Damiš, Ana Čurila, Ljubica Posavec, Stjepan Hranjec, Branimir Bunjac, Petar Antun Kinderić, Kristina Riman, Marija Riman, Ivan Zvonar, Alojz Jembrih, Vinko Škafar. - Nakl. 500 primj. - Nasl. str. prištampanoga teksta: Likovna i kulturna baština čakovečkih franjevaca : izložba u povodu 350 godina franjevaca u Čakovcu : Muzej Međimurja, Čakovec, 20. veljače - 20. ožujka 2009. / [tekst Mirjana Repanić-Braun, Vatroslav Frkin ; kataloške jedinice Doris Baričević ... [et al.] ; fotografije Mario Braun, Vid Barac, Miro Dvorščak ; urednica kataloga Mirjana Repanić-Braun]. - Bibliografija uz većinu radova; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Summaries ; Zusammenfassungen.
ISBN 9789536138371 (Matica hrvatska, Ogranak Čakovec)
271.3(497.5 Čakovec)(063)
726.71(497.5 Čakovec)(063)
HK10-00340

ZNANSTVENO-STRUČNI skup Crkva i samostan paških benediktinki (2004 ; Pag)
Crkva i samostan paških benediktinki : zbornik radova sa znanstveno-stručnog skupa održanog u Pagu 25. rujna 2004. godine posvećen uspomeni opatice Gertrude Magaš / [prevoditelji sažetaka na engleski jezik Rajko Petković, talijanski jezik Željka Lilić ; fotografije Srđan Babić ... [et al.] ; kazalo osobnih imena Lucija Švob ; glavni urednik Miroslav Granić]. - Pag : Matica hrvatska, Ogranak, Samostan benediktinki sv. Margarite, 2010. (Zadar : Grafotehna). - 457 str., [11] str. s tablama : ilustr., faks. ; 25 cm.
Zastupljeni autori: Miroslav Granić, Dubravko Knežić, Josip Celić, Emil Hilje, Pavao Vežić, Mikša Kuščić, Ivana Prijatelj Pavičić, Josip Kršulović, Damir Magaš, Bernardin Škunca, Stjepan Kaurloto, Antun Pećar, Živko Kustić, Rozarija Gligora, Ivan Prenđa. - Nakl. 500 primj. - Str. 7-8: Predgovor / Miroslav Granić. - Bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Summaries ; Riassunti. - Imensko kazalo.
ISBN 9789539792549 (Matica hrvatska, Ogranak Pag)
271.1-055.2(497.5 Pag)(063)
271-055.2(497.5 Pag)(063)
271.1 Magaš, G.(063)
HK10-00341

ZOVKIĆ, Mato
Iskustvo ekumenskih i religijskih susreta / Mato Zovkić. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2010. (Sveti Ivan Zelina : Tiskara Zelina). - 270 str. ; 20 cm.
Slika autora i bilješka o njemu na omotu. - Nakl. 700 primj. - Bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 9789531105804 : 110 kn
261.8(497.6)"194/200"(0:82-94)
262.141 Zovkić, M.(0:82-94)
HK10-00342

ŽUPA Škabrnja / [Ante Milković]. - Škabrnja : vlast. nakl., 2010. ([s. l.] : Knjigovežnica Jelica). - 225 str. : ilustr. (pretežno u bojama), zemljop. crteži u bojama ; 24 cm.
Podatak o autoru preuzet sa str. [3]. - Bilješka o autoru: str. 221. - Bibliografija: str. 218-220; bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789539596413
262.2(497.5 Škabrnja)
355.45(497.5 Škabrnja)"199"
HK10-00343

Vidi br.: HK10-00256

Vidi br.: HK10-00302

Vidi br.: HK10-00413

Vidi br.: HK10-00220

Vidi br.: HK10-00274

Vidi br.: HK10-00254

Vidi br.: HK10-00332

Vidi br.: HK10-00197

Vidi br.: HK10-00341

Vidi br.: HK10-00341

Vidi br.: HK10-00262

Vidi br.: HK10-00191

Vidi br.: HK10-00263

Vidi br.: HK10-00263

Vidi br.: HK10-00282

Vidi br.: HK10-00233

Vidi br.: HK10-00342

Vidi br.: HK10-00268

Vidi br.: HK10-00269

Vidi br.: HK10-00220

Vidi br.: HK10-00330

Vidi br.: HK10-00330

Vidi br.: HK10-00281

Vidi br.: HK10-00306

Vidi br.: HK10-01188

Vidi br.: HK10-00259

Vidi br.: HK10-00253

Vidi br.: HK10-00235

Vidi br.: HK10-00100

28   Kršćanske crkve, zajednice i sekte

BIRKIĆ, Anka
San prognanika : pjesme / Anka Birkić. - Zadar : Udruga "Žene u Domovinskom ratu - Zadar", 2010. ([Zadar] : Knjigovežnica Jelica). - 100 str. : ilustr. u bojama ; 21 cm.
Slika autorice i bilješka o njoj: str. [96]-97.
ISBN 9789535618102
281.163.42-1
HK10-00344

ODLUČUJUĆI trenuci ... u Isusovom životu / [urednik hrvatskog izdanja Zlatko Musija ; prijevod Ana Chytil]. - Zagreb : Znaci vremena, 2010. (Zagreb : Znaci vremena). - 36 str. ; 30 cm. - (4you pouka za tinejdžere : upute za razgovor na sastancima tinejdžera na bogoslužju : priručnik za učitelje ; god. 2, pouka B)
286.3(035)
HK10-00345

OLSON, Oliver K.
Matija Vlačić i opstanak Lutherove reforme / Oliver K. Olson ; [prijevod Ljubinka Jambrek]. - Zagreb : Bogoslovni institut : Labin : Grad Labin, 2010. ([Sv. Ivan Zelina : Tiskara Zelina). - 528 str. ; 24 cm.
Prijevod djela: Jatthias Flacius and the survival of Luther's reform. - Nakl. 350 primj. - Bilješka o autoru: str. 528. - Bibliografija: str. [447]-520 i uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 9789536903191 (Bogoslovni institut)
284-05 Vlačić Ilirik, M.
284.1(4-191.2)"15"
HK10-00346

PUTOVANJE s Bogom : savjeti i teme : zapanjujuće iz svijeta Biblije / [prijevod Ana Chytil]. - Zagreb : Znaci vremena, 2010. (Zagreb : Znaci vremena). - 38 str. ; 30 cm. - (4you pouka za tinejdžere : priručnik za učitelje ; god. 2, pouka A)
Om. nasl.
286.3(035)
HK10-00347

TEMELJNE istine Svetoga pisma : naučavanje, vjerovanje i život posvećenja vjernika evanđeoske pentekostne crkve / priredio i uredio Antal Balog. - 2. dopunjeno i prošireno izd. - Osijek : Izvori, kršćanski nakladni zavod, 2010. (Osijek : Grafika). - 239 str. : note ; 19 cm.
Na nasl. str.: Evanđeoska pentakostna crkva u Republici Hrvatskoj, Zagreb. - Nakl. 500 primj. - Kratki bogoslovni pojmovnik: str. 151-226. - Bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789531770583
284.57
230.1:284.57
HK10-00348

WOHLBERG, Steve
Od Hollywooda do Neba / Steve Wohlberg ; [prijevod Hinko Pleško]. - 2. izd. - Zagreb : Synergos, 2010. ([s. l. : s. n.)]. - 152 str. ; 18 cm.
Prijevod djela: From Hollywood to heaven. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu.
ISBN 9789535563235
286.3 Wohlberg, S.
HK10-00349

WOHLBERG, Steve
Od Hollywooda do Neba / Steve Wohlberg ; [prijevod Hinko Pleško]. - 3. izd. - Zagreb : Synergos, 2010. (s. l. : s. n.]). - 152 str. ; 18 cm.
Prijevod djela: From Hollywood to heaven.
ISBN 9789535563235
286.3 Wohlberg, S.
HK10-00350

Vidi br.: HK10-00346

Vidi br.: HK10-00291

29   Druge religije. Mitologija

ALI, Tariq
Sukob fundamentalizama : križarski ratovi, džihad i suvremenost / Tariq Ali ; [prijevod Sena Kulenović]. - Zagreb : Profil multimedija, 2010. (Zagreb : Profil International). - 596 str. ; 23 cm. - (Biblioteka Epicentar)
Prijevod djela: Clash of fundamentalisms. - Bilješka o autoru na omotu.
ISBN 9789533190143 (meki uvez)
291.7:297
297:291.7
329.3:291.7
327(100)"19"
HK10-00351

ALI, Tariq
Sukob fundamentalizama : križarski ratovi, džihad i suvremenost / Tariq Ali ; [prijevod Sena Kulenović]. - Zagreb : Profil multimedija, 2010. (Zagreb : Profil International). - 597 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Epicentar)
Izv. stv. nasl.: Clash of fundamentalisms. - Str. 8-12: Predgovor hrvtskom izdanju / Pavle Kalinić. - Bilješka o autoru: str. 597.
ISBN 9789533190174 (tvrdi uvez) : 219 kn
291.7:297
297:291.7
329.3:291.7
327(100)"19"
HK10-00352

BRAHM, Ajahn
Krava koja je plakala : i druge budističke priče o sreći / Ajahn Brahm ; s engleskog preveo Zvonko Radiković. - Zagreb : Naklada Ljevak, 2010. ([Sv. Nedelja] : Hitra produkcija knjiga). - 311 str. ; 20 cm. - (Nar)
Prijevod djela: Opening the door of your heart and other Buddhist tales of happiness. - Autorova slika na omotu. - Rječnik: str. 305-307. - Bilješke: str. 309-310. - Bilješka o autoru: str. 311.
ISBN 9789533031941 (meki uvez) : 129 kn
294.3(0:82-32)
HK10-00353

DINTER, Brian
Samsara i nirvana : filozofija istine / Brian Dinter. - Rijeka : Dušević & Kršovnik, 2010. (Zagreb : Grafocentar). - 189 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Dharma ; knj. 1)
Tekst i na unut. str. 2. om. lista. - Autorova slika i bilješka o njemu: str. 187-189.
ISBN 9789532212105
294.3(520)
299.52
1 Schopenhauer, A.
HK10-00354

LI, Christine
Put carice : kako tajne drevne Kine mogu pomoći suvremenoj ženi / Christine Li, Ulja Krautwald ; [prevoditeljice Bojana Bajić i Sabine Marić]. - Zagreb : Planetopija, 2010. (Sveta Nedelja : Printera grupa). - 208 str. : ilustr. ; 22 cm. - (Biblioteka alter:ego)
Prijevod djela: Der Weg der Kaiserin. - Bilješka o autoricama na omotu. - Rječnik: str. 207-208.
ISBN 9789532571727 : 129 kn
299.513:613.99(035)
HK10-00355

NOVAKOVIĆ, Silvio
Mudrost : uvid u suštinu života : essentia vitae / Silvio Novaković, Tomislav Stiperski. - Prošireno izd. mudrosnih spisa Sveta mudrost. - Zagreb : vlast. nakl., 2010. Zagreb : Digitalni tisak). - 462 str. : ilustr. ; 21 cm. - (Biblioteka Duhovne dimenzije)
Slike autora i bilješke o njima: str. 460-461. - Bibliografija: str. 462.
ISBN 9789535524557
291.22
128
HK10-00356

SINGH, Darshan
Tajna svih tajni : duhovni razgovori / Darshan Singh ; s engleskoga prevela Tatjana Petrović. - Zagreb : Škorpion, 2010. (Sesvete : Grafocentar). - 218 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Novi vidici ; 22)
Prijevod djela: The secret of secrets. - Autorova slika na omotu.
ISBN 9789532890532 : 140 kn
294.51
HK10-00357

VIKASA, Swami
Sri Caitanya Mahaprabhu / Bhakti Vikasa Swami ; [prijevod Katarina Đapić]. - Pula : Bhakti Vikaš udruga, [2010?] ([Zagreb] : Vedograf). - VIII, 98 str. ; 21 cm.
Pojmovnik: str. [91]-95. - Bilješka o autoru: str. [99].
ISBN 9539959810
294.563(540)
294.55
HK10-00358

VIKASA, Swami
Poruka mladeži Indije : i drugi zapisi: Šrila Prabhupada o Indiji : citati osnivača -acarye ISKCON-a / Bhakti Vikasa Swami ; [prijevod Katarina Đapić]. - Pula, : Bhakti Vikaš udruga, [2010?] (Zagreb : Vedograf]. - 95 str. ; 18 cm.
Prijevod djela: Message to youth of India. - Bilješke u knjizi: str. 91-95.
ISBN 9789539959843
294.55
HK10-00359

Vidi br.: HK10-00183

Vidi br.: HK10-01090

Vidi br.: HK10-00351

Vidi br.: HK10-00352

Vidi br.: HK10-00097

Vidi br.: HK10-00660

Vidi br.: HK10-00006

Vidi br.: HK10-00389

Vidi br.: HK10-00007

Vidi br.: HK10-00358

Vidi br.: HK10-00354

Vidi br.: HK10-00291

Vidi br.: HK10-01085

3DRUŠTVENE ZNANOSTI


30   Teorija i metodologija društvenih znanosti. Sociografija

PEDIŠIĆ, Željko
Priručnik za kvantitativne metode / Željko Pedišić, Dražan Dizdar. - Zagreb : Kineziološki fakultet Sveučilišta, 2010. (Sv. Ivan Zelina : Tiskara Zelina). - 280 str. : ilustr., graf. prikazi (djelomice u bojama) ; 24 cm. - (Udžbenici Sveučilišta u Zagrebu = Manualia Universitatis studiorum Zagrabiensis)
Nakl. 1000 primj. - Bibliografija: str. 276-280; bibliografija uz svako poglavlje.
ISBN 9789533170039
303.023(035)
HK10-00360

REPUBLIKA Hrvatska 2010 : osnovni podaci, državno ustrojstvo, gospodarstvo, kultura, sport, adrese, hrvatska kuhinja, hrvatski doprinos svakodnevici / [glavni i odgovorni urednik Nikola Baučić ; suradnici Goran Šnabl ... et al.]. - Zagreb : Hrvatska gospodarska komora, 2010. (Sveta Nedelja : Printera grupa). - 235 str. : ilustr. (djelomice u boji) ; 21 cm. - (Posebno izdanje Hrvatske gospodarske komore)
Nakl. 1500 primj.
ISBN 9789537622077
308(497.5)(036)
HK10-00361

TKALAC Verčič, Ana
Priručnik za metodologiju istraživačkog rada : kako osmisliti, provesti i opisati znanstveno i stručno istraživanje / Ana Tkalac Verčić, Dubravka Sinčić Ćorić, Nina Pološki Vokić. - Zagreb : M.E.P., 2010. (Zagreb : Kerschoffset). - 226 str. : graf. prikazi ; 20 cm.
Bibliografija: str. 221-223; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789536807475
303.1(035)
001.8(035)
(035)
HK10-00362

Vidi br.: HK10-00015

305   Rodne studije

POLIĆ, Rajka
Važno je biti konj : spolni obrasci u hrvatskom školstvu / Rajka Polić. - Medulin : R. Polić, 2010. ([Galižane] : Tecnoline). - 312 str. : ilustr. ; 21 cm.
Slika autorice i bilješka o njoj na omotu. - Bibliografija: str. 281-297; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Summary.
ISBN 9789535613008
[305:371.671](497.5)
37.035(497.5)
HK10-00363

PRAKTIČNI vodič za predstavnike i predstavnice JLS-a u provedbi rodne ravnopravnosti. - Osijek : Prganizacija za građanske incijative, [2010.]. (Osijek : Grafika). - 26 str. ; 30 cm.
ISBN 9789539562050
305(497.5)(035)
HK10-00364

RODNO osviještena politika u obrazovanju : Preporuka CM/REC(2007)13 prihvaćena od strane Odbora ministara/ministrica Vijeća Europe 10. listopada 2007. godine i Memorandum s objašnjenjima / [urednica Helena Štimac Radin ; prijevod Vinka Komesar Rajković]. - Zagreb : Vlada RH, Ured za ravnopravnost spolova, 2010. (Zagreb : Interfrafika TTŽ). - 40 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Ona)
Prijevod djela: Recommendation CM/Rec (2007) 13 adopted by the Committee of Ministers of the Council of Europe to member states on gender mainstreaming in education and explanatory memorandum. - Nakl. 5000 primj.
ISBN 9789537574086
[305-055.2:37](4-67 EU)
37.014.5(4-67 EU)
HK10-00365

Vidi br.: HK10-00382

Vidi br.: HK10-00172

311   Statistika

ŠOŠIĆ, Ivan, ekonomist
Pregled formula iz statistike / Ivan Šošić. - 8. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2010. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - VII, 83 str. ; 24 cm.
Bibliografija: str. 84. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789530303348
311(075.8)
519.22(075.8)
HK10-00366

ŠTAMBUK, Ljubica
Statistika : priručnik i zbirka zadataka / Ljubica Štambuk, Kristina Devčić. - 1. izd. - Gospić : Veleučilište "Nikola Tesla", 2010. (Zagreb : Sveučilišna tiskara). - 256 str. : ilustr. ; 24 cm.
Nakl. 300 primj. - Bibliografija: str. 256. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789535620228
311(075.8)(076)
HK10-00367

314   Demografija

BORAS Podravac, Vanda
Dnevnik iz tuđine : stradanja hrvatskog naroda u XX. stoljeću gledana kroz prizmu jedne hrvatske obitelji / Vanda Boras Podravac. - Zagreb : Matica iseljenika, 2010. ([Zagreb] : Denona). - 178 str. : ilustr. (pretežno u bojama), faks. ; 21 cm. - (Biblioteka Posebna izdanja / Matica iseljenika ; knj. 1)
Slika autorice i bilješka o njoj: str. 167-168. - Str. 169-172: Pogovor / Đuro Vidmarović. - Summary. - Imensko kazalo.
ISBN 9789536525546 : 100 kn
314.745.3(82=163.42)
314.745.3(94=163.42)
929 Boras Podravac, V.
HK10-00368

BURIN, Marko
Hrvatska obitelj u Peruu / Marko Burin ; sa španjolskoga prevela Željka Lovrenčić. - Dubrovnik : Matica hrvatska, Ogranak, 2010. (Zagreb : Durieux). - 238 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 24 cm. - (Biblioteka Posebna izdanja / Matica hrvatska, Ogranak Dubrovnik ; knj. 49)
Nakl. 500 primj. - Str. [229]-236: O knjizi / Željka Lovrenčić. - Bibliografija: str. [227].
ISBN 9789536316854 : 140 kn
314.743(85=163.42)(091)
HK10-00369

HEROUT, Václav
Reemigrace Čechu z Chorvatska : 1945-1949 / Vaclav Herout. - Daruvar : Jednota, 2010. (Daruvar : Igraf). - 144 str. : ilustr., zemljop. crtež, faks. ; 24 cm.
Nakl. 500 primj. - Kratice: str. 138. - Bibliografija: str. 139; bibliografske bilješke uz tekst. - Sažetak.
ISBN 9789536607549
314.743(=162.3)"1945/1949"
323.15(497.5=162.3)"1945/1949"
HK10-00370

ŽENE i muškarci u Hrvatskoj = Women and men in Croatia : 2010. / [priredili Ivana Buršić ... [et al.] ; prevoditeljica za engleski jezik Gordana Štampar]. - Zagreb : Državni zavod za statistiku Republike Hrvatske, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 100 str. : graf. prikazi u boji ; 21 cm.
Ostali zastupljeni autori: Snježana Varga, Tihana Cukina, Mario Vjalčević, Andreja Pajtak, Ivana Cvrtila, Marija Pirš, Marija Avilov, Željka Zwirn Periš, Suzana Stubičan Ćelić. - Nakl 200 primj. - Tekst usporedo na hrv. i engl. jeziku.
ISBN 9789532730234
314.96(497.5)"2010"
316.66-055.2(497.5)"2010"
316.66-055.1(497.5)"2010"
HK10-00371

Vidi br.: HK10-00509

Vidi br.: HK10-02055

Vidi br.: HK10-00415

Vidi br.: HK10-00368

Vidi br.: HK10-02050

316   Sociologija

BUŽINKIĆ, Emina
Politika za mlade - hrvatska i europska praksa / Emina Bužinkić, Nikola Buković ; [suradnici Nikola Pandurić, Ana Preveden, Srećko Puhek]. - Zagreb : Mreža mladih Hrvatske, 2010. (Čakovec : ACT Printlab). - 126 str. : ilustr. ; 21 cm.
Bilješke o autorima na omotu. - Bibliografija uz svako poglavlje; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789539517340
316.66-053.6(497.5)"2009/2013"
323.21-053.6(497.5)
HK10-00372

DUDA, Igor
Pronađeno blagostanje : svakodnevni život i potrošačka kultura u Hrvatskoj 1970-ih i 1980-ih / Igor Duda. - Zagreb : Srednja Europa, 2010. (Zagreb : Ibis-grafika). - 421 str, [16] str. s tablama u bojama : ilustr. ; 24 cm.
Bilješka o autoru: str. 411. - Bibliografija: str. 401-409; bibliografske bilješke uz tekst. - Abstract: Well-being found. - Imensko kazalo ; Kazalo geografskih pojmova.
ISBN 9789536979714 : 190 kn
316.728(497.5)"197/199"
330.59(497.5)"197/199"
HK10-00373

DUGANDŽIJA, Nikola
Nacionalna zbilja i njezini prividi / Nikola Dugandžija. - Zagreb : Durieux, 2010. (Zagreb : Tipotisak). - 316 str. ; 22 cm. - (Rotulus Universitatis /Durieux)
Bilješka o autoru: str. [317]. - Bibliografija: [306]-316; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789531883108
316.356.4
323.1(497.1)
HK10-00374

HIRSCHMAN, Albert O.
Izlazak, glas i lojalnost : reakcije na propadanje tvrtki, organizacija i država / Albert O. Hirschman ; preveo Davor Stipetić. - Zagreb : Fakultet političkih znanosti, 2010. (Čakovec : "Zrinski"). - II, 133 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Politička misao ; sv. 62)
Prijevod djela: Exit, voice and loyality : responses to decline in firms, organizations and states. - Bilješka o autoru na omotu. - Bibliografske bilješke uz tekst. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 120 kn 9789536457533
316.334
330.1
323.22/.26
HK10-00375

HRVATSKI nacionalni identitet u globalizirajućem svijetu / urednici Neven Budak, Vjeran Katunarić. - Zagreb : Centar za demokraciju i pravo Miko Tripalo : Pravni fakultet Sveučilišta, 2010. (Zagreb : Sveučilišna tiskara). - X, 197 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm.
Zastupljeni autori: Neven Budak, Duško Sekulić, Dario Čepo, Gvozden Flego, Tvrtko Jakovina, Vjeran Katunarić, Rade Kalanj, Vladimir Pezo, Snježana Banović, Boris Ljubičić, Goran Sunajko. - Bilješka o autorima: str. VII-X. - Bibliografija uz većinu radova; bibliografske bilješke uz tekst. - Imensko i predmetno kazalo / Dario Čepo.
ISBN 9789532700367 (Pravni fakultet)
316.334.3(497.5)(082)
323.1(=163.42)(082)
316.42.063.3(497.5)(082)
HK10-00376

K toleranciji : priče Ivane Brlić-Mažuranić kao poticaj razvoju tolerancije : priručnik za odgajatelje, učitelje, stručne suradnike, studente učiteljskih i srodnih fakulteta i roditelje / Mirjana Dobranović ... [et al.]. - Zagreb : Hrvatski savez udruga tjelesnih invalida, 2010. ([s. l.] : Print grupa). - 78 str. : ilustr. u bojama, note ; 22 X 32 cm.
Podatak o god. izdavanja preuzet iz CIP zapisa. - Nakl. 1500 primj. - Ostali zastupljeni autori: Anka Došen-Dobud, Heda Gospodnetić, Ljiljana Ivković, Smiljana Kovač-Prugovečki. - Str. 10-11: Predgovor / Smiljana Kovač-Prugovečki.
ISBN 9789535609414
316.647.5:37
37.034
HK10-00377

KEEN, Andrew
Kult amatera : kako blogovi, MySpace, YouTube i ostali suvremeni mediji koji stvaraju korisnici uništavaju našu ekonomiju, kulturu i vrijednosti / Andrew Keen ; prevela s engleskog Ivana Krencer. - 1. izd. - Zaprešić : Fraktura, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 237 str. ; 22 cm. - (Biblioteka Platforma ; knj. 13)
Prijevod djela: The cult of amateur : how blogs, MySpace, YouTube and the rest of today's user-generated media are destroying our economy, our culture and our values. - Bilješke: str. [231]-237.
ISBN 9789532661644
316.77:004.738.5
004.738.5:316
HK10-00378

KONGRES Grad postkapitalizma (2009 ; Pula)
Grad postkapitalizma : [kongres Grad postkapitalizma, Pula, Hrvatska, 14.-16. kolovoz ] 2009. / [urednik Pulska grupa ; prijevod sa engleskog jezika Pulska grupa]. - Zagreb : Centar za anarhističke studije, 2010. ([Zagreb] : Kerschoffset). - 239 str. : ilustr. ; 17 cm.
Podnasl. preuzet s poleđine nasl. str. - Nakl. 1000 primj. - Bibliografija: str. 227-231. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789535580249
316.334.56:329.285"20"](063)
HK10-00379

KREGAR, Josip
Protiv vjetra : mala knjiga o jedrenju i politici / Josip Kregar. - Zagreb : Plejada, 2010. (Zagreb : Sveučilišna tiskara). - 292 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Plejada Plus)
Bilješka o autoru na omotu.
ISBN 9789535604723 : 95 kn
316.334.3(497.5)(046)
32(497.5)(046)
HK10-00380

KULIĆ, Slavko
Suvremene civilizacije i kulture u sukobu sa životom i prirodom : patologija uma i destrukcija ekosustava / Slavko Kulić ; [prijevod na engleski jezik Filip Tanay]. - 1. izd. - Zagreb : Profil multimedija, 2010. (Zagreb : Profil). - 293 str. ; 20 cm.
Slika autora i bilješka o njemu na omotu. - Bibliografija: str. 287-293 i uz tekst. - Summary.
ISBN 9789533190853 : 139 kn
316.334.5
504.03
HK10-00381

KULTURA, drugi, žene / urednice Jasenka Kodrnja, Svenka Savić, Svetlana Slapšak. - Zagreb : Institut za društvena istraživanja : Hrvatsko filozofsko društvo : Plejada, 2010. (Sv. Ivan Zelina Tiskara Zelina). - 295 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Argumenti)
Zastupljeni autori: Lino Veljak, Jelisaveta Blagojević, Svetlana Slapšak, Nikola Skledar, Gordana Bosanac, Jasenka Kodrnja, Mladen Labus, Daša Duhaček, Svenka Savić, Mirjana Adamović, Ana Maskalan, Marjana Harcet, Sanja Kajinić. - Bilješke o autorima: str. [291]-295. - Bibliografija uz većinu radova; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Summaries.
ISBN 9789535604730 (Plejada) : 190 kn
316.7:305(082)
316.64-058.5(082)
305-058.5(082)
141.72(082)
HK10-00382

LAZAR, Allan
101 najutjecajniji lik koji nikad nije živio : kako su likovi iz književnosti, mitova, legendi, televizije i filmova oblikovali naše društvo, mijenjali naše ponašanje i utjecali na tijek povijesti / Allan Lazar, Dan Karlan & Jeremy Salter ; prijevod s engleskoga Milena Gradiška i Nada Vučinić. - 2. izd. - Zagreb : Naklada Ljevak, 2010. (Zagreb : Feroproms). - 282 str. ; 24 cm. - (Biblioteka POP)
Prijevod djela: The 101 most influential people who never lived.
ISBN 9789533031804 99 kn
316.7
HK10-00383

LEBURIĆ, Anči
Moda kao društveni jezik : sociološko istraživanje mladih / Anči Leburić, Marina Štrk. - Split : Redak, 2010. (Split : Redak). - 130 str. : graf. prikazi ; 21 cm. - (Biblioteka Istraživačke studije ; knj. 12)
Bilješka o autoricama: str. 127-129. - Bibliografija: str. 69-72; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Summary / translated by Zorana Šuljug Vučica ; Riassunto / tradotto da Magdalena Nigoević.
ISBN 9789537595159 9789537595157 (pogrešan)
316.728:391
HK10-00384

LEBURIĆ, Anči
Mito i korupcija u hrvatskom društvu : istraživanja u gradu Splitu / Anči Leburić, Renato Matić, Maja Quien. - Split : Redak, 2010. (Split : Redak). - 152 str. : ilustr., graf. prikazi (djelomice u boji) ; 21 cm. - (Biblioteka Istraživačke studije ; knj. 11)
Bilješka o autorima: str. 147-151. - Bibliografija: str. 65-74. - Summary / translated by Zorana Šuljug Vučica ; Riassunto / tradotto da Magdalena Nigoević.
ISBN 9789537595126
316.624(497.5)"199" :343.352
343.352(497.5):316
HK10-00385

LONČAR, Marija
Novi metodološki žanr u sociologiji: postmoderno istraživanje / Marija Lončar. - Split : Redak, 2010. (Split : Redak). - 252 str. ; 21 cm. - (Metodološka biblioteka : teorijsko metodološke teme : knj. 1)
Bilješka o autorici: str. 251. - Bibliografija: str. 233-242; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Summary ; Riassunto ; Zusammenfassung.
ISBN 9789537595289
316:303.4
130.2"19":316
HK10-00386

MLADI i prošlost : zašto bi me to zanimalo? / [uredile Sara Lalić, Cvijeta Senta i Lana Vego ; strip nacrtao i napisao Robert Solanović]. - Zagreb : Centar za mirovne studije, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 26 str. : ilustr. ; 23 cm.
Na nasl. str.: Radna skupina za mlade Koalicije za REKOM Hrvatska. - Tekst na hrv. i srp. jeziku. - Str. 13-15: Koalicija za REKOM i mladi / Darija Marić. - Str. 17-23: Mladi i součavanje s prošlošću: važnost, prednosti i prilike / Marko Veličković. - Bilješke uz tekst.
ISBN 9789537729011
316.64-053.6(497.1-89)"199":355
316.64-053.6(497.1-89)"199":342.7
HK10-00387

OKRUGLI stol s međunarodnim sudjelovanjem Mediji i društvena odgovornost (2009 ; Skradin)
Mediji i društvena odgovornost : zbornik radova znanstvenoga Okruglog stola s međunarodnim sudjelovanjem, Studijsko središte Hrvatskih studija u Skradinu, 29. do 31. svibnja 2009. / urednik Danijel Labaš ; [prijevod [sažetaka] na engleski Spomenka Bogdanović, Vedrana Vojković Estatiev]. - Zagreb : Hrvatski studiji Sveučilišta, 2010. ([s. l.] : Top dan). - 327 str. ; 22 cm. - (Biblioteka Komunikologija / Hrvatski studiji Sveučilišta ; sv. 3)
Zastupljeni autori: Blanka Jergović, Marko Ivanišin, Branko Hebrang, Vladimir Hebrang, Danijel Labaš, Ivan Uldrijan, Ida Ćubelić Pilija, Suzana Vrhovski Peran, Tina Tomažić, Jelena Jurišić, Jasna Šego, Ifigenija Račić, Ivo Lovrić, Lana Hudeček, Milica Mihaljević, Petra Cafnik, Suzana Vrhovski Peran. - Tekst na hrv. i engl. jeziku. - Str. 7-9: Predgovor / Danijel Labaš. - Bilješka o autorima: str. 315-321. - Bibliografija iza svakog poglavlja; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Summaries ; Sažeci. - Imensko kazalo.
ISBN 9789536682904 : 20 kn
316.77(063)
070.1(063)
HK10-00388

PYNE, Stephen J.
Vatra : sažeta povijest / Stephen J. Pyne ; s engleskog prevela Olga Škarić. - Zagreb : Prosvjeta, 2010. (Zagreb : Stega tisak). - 217 str. : ilustr., zemljop. crteži ; 25 cm.
Prijevod djela: Fire. - Bilješka o autoru: str. 209-210. - Bibliografija: str. 201-207 i uz tekst. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789537130466: 150 kn
316.722
398.31
291.212.6
HK10-00389

SKOKO, Božo
Hrvatska i susjedi : kako hrvatsku doživljavaju građani i mediji u Bosni i Hercegovini, Crnoj Gori, Makedoniji, Sloveniji i Srbiji / Božo Skoko. - Zagreb : Zagrebački holding, Podružnica AGM : Novelti millenium, 2010. (Zagreb : URIHO). - 195 str. : graf. prikazi ; 20 cm. - (Biblioteka Hrvatski identitet)
Autorova slika i bilješka o njemu na omotu. - Bibliografija: str. 191-195; bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789531743846 (Zagrebački holding, Podružnica AGM) : 39 kn
316.347(497.5)
HK10-00390

SOCIOLOGIJA Srđana Vrcana : između utopije i stvarnosti / uredili Zoran Malenica, Dražen Lalić, Inga Tomić-Koludrović. - Split : Pravni fakultet sveučilišta, 2010. (Split : Abel internacional). - 256 str. ; 24 cm.
Zastupljeni autori: Miroslav Artić, Sunčica Bartoluci, Ozren Biti, Slobodan Bjelajac, Ivan Cvitković, Sergej Flere, Ranka Jeknić, Dragan Koković, Tonči Kuzmanić, Dražen Lalić, Zoran Malenica, Ivan Markešić, Silva Mežnarić. - Nakl. 500 primj. - Biobibliografija Srđana Vrcana: str. 225-249. - Bilješke o autorima: str. 251-256. - Bibliografija uz tekst.
ISBN 9789536102280
316-05 Vrcan, S.(082)
HK10-00391

ŠURAN, Fulvio
Sociologia della guerra : il caso della ex Jugoslavia : cause dei conflitti etnici e sue conseguenze sui rapporti intersoggettivi / Fulvio Šuran. - Pola : Societa di Studi e Ricerca Pietas Iulia, 2010. (Zagabria : Stega tisak). - 296 str. ; 24 cm.
Nakl. 500 primj. - Bilješka o autoru: str. 294-295. - Bibliografija: str. 279-293 i uz tekst. - Sažetak.
ISBN 9789532301335
316.482(497.1)"199"
355.01(497.1)"199"
HK10-00392

VREDNOTE u praksi : upravljanje i aktivizam civilnog društva za demokratizaciju i ljudska prava / [autorice Anka Kekez ... et al.]. - Zagreb : Udruga za građansko obrazovanje i društveni razvoj – DIM, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 166 str. ; 21 cm.
Ostali zastupljeni autori: Suzana Kunac, Martina Stažnik, Marina Škrabalo. - Nakl. 500 primj. - Bibliografija: str. 164-166.
ISBN 9789539878687
316.32:061.2
061.2:316.32
321.7:061.2
061.2:321.7
HK10-00393

Vidi br.: HK10-00627

Vidi br.: HK10-00880

Vidi br.: HK10-00033

Vidi br.: HK10-00509

Vidi br.: HK10-00860

Vidi br.: HK10-00631

Vidi br.: HK10-00895

Vidi br.: HK10-00382

Vidi br.: HK10-01193

Vidi br.: HK10-00179

Vidi br.: HK10-00435

Vidi br.: HK10-00376

Vidi br.: HK10-00179

Vidi br.: HK10-00878

Vidi br.: HK10-00371

Vidi br.: HK10-00371

Vidi br.: HK10-01109

Vidi br.: HK10-00387

Vidi br.: HK10-01109

Vidi br.: HK10-00875

Vidi br.: HK10-01191

Vidi br.: HK10-00649

Vidi br.: HK10-00635

Vidi br.: HK10-00512

32   Politika

ANDERSON, Brendan
Joe Cahill : život u Irskoj Republikanskoj Armiji / Brendan Anderson ; s engleskog prevela Barbara Kučica. - Rijeka : List, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 248 str. ; 24 cm.
Prijevod djela: Joe Cahill - a life in the IRA.
ISBN 9789537112318 : 190 kn
32-05 Cahill, J.
32(416)"19"
HK10-00394

DMITROVIĆ, Nikica
Čudnih li ljudi u čudnim vremenima : "zbivanja u Hrvatskoj između 1990. i 2000." / Nikica Dmitrović. - 2. izd. - Zagreb : vlast. nakl., 2010. (Zagreb : Knjigovežnica - tiskara). - 67 str. ; 21 cm.
Nakl. 130 primj.
32(497.5)(091)
821.163.42-1
821.163.42-92
(497.5)
"199"
HK10-00395

DOMLJAN, Žarko
Visoko podignimo zastavu : Hrvatska - od negacije do priznanja / Žarko Domljan ; [izrada kazala imena Sanja Klisurić]. - Zagreb : Profil multimedija, 2010. (Zagreb : Profil International). - 653 str., XXXII str. s tablama (pretežno u bojama) ; 24 cm.
Autorove slike. - Bibliografija: str. [623]-625. - Imensko kazalo.
ISBN 9789533190150
32-05 Domljan, Ž.(092)
32(497.5)"199"
HK10-00396

DUJMOVIĆ, Tihomir
Zabranjena literatura : izbor ukinutih kolumni / Tihomir Dujmović. - Zagreb : Profil multimedija, 2010. ([Zagreb] : Profil international). - 399 str. ; 21 cm.
Bilješka o autoru na omotu.
ISBN 9789533190341 : 199 kn
32(497.5)"200"(046)
HK10-00397

HEDL, Drago
Skriveno lice : biografija trećeg hrvatskog predsjednika / Drago Hedl. - Zagreb : Europapress holding, 2010. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 95 str. : ilustr. (djelomice u bojama) ; 21 cm.
Autorova slika i bilješka o njemu: str. 93.
ISBN 9789533001449 : 3 kn
32-05 Josipović, I.
HK10-00398

HORVAT-MILEKOVIĆ, Marijan
Cromazohi : tko nam je čipirao mozak? : publicistika : 2007.-2010. / Marijan Horvat-Mileković. - Zagreb : vlast. nakl., 2010. ([Zagreb] : ITG Digitalni tisak). - 439 str. ; 21 cm. - (Knjižnica MHM Croatica ; knj. 6)
Bibliografija: str. 293-438.
ISBN 9789539759245
32(497.5)(046)
HK10-00399

HROMIN Sturm, Karino
Politička biblija / Karino Hromin Sturm. - Zagreb : K. Hromin Sturm, 2010. (Zagreb : Denona). - VI, 1514 str. ; 25 cm. - (Biblioteka Politička enciklopedija ; knj. 1)
Kratice: str. [1502]. - Životopis autora: str. [1513]-1514. - Bibliografija: str. [1503]-1512.
ISBN 9789535616900
32(031)
HK10-00400

KRISTE, Petar
Kontroverze i perspektive hrvatske politike : Politički spisi 1970.- 2010. / Petar Kriste. - Zagreb : Plejada, 2010. (Sv. Ivan Zelina : Tiskara Zelina). - 239 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Politika kao sudbina)
Bilješka o autoru: str. 235-236. - Imensko kazalo.
ISBN 9789535604747 : 160 kn
32(497.5)"1989/2010"(0:82-94)
HK10-00401

MATKOVIĆ, Hrvoje
Između Mačeka i Pavelića : politički portret Davida Sinčića / Hrvoje Matković. - Zagreb : Naklada Pavičić, 2010. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 286 str. : ilustr. ; 20 cm. - (Biblioteka hrvatske povijesti)
Slika autora i bilješka o njemu: str. [285-286]. - Bibliografija: str. [275]-277 i uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 9789536308804 : 160 kn
32 Sinčić, D.
HK10-00402

PAVELIĆ, Boris, filozof
10 boljih godina : bilanca građanina-predsjednika Sjepana Mesića / Boris Pavelić. - Zagreb : Novi liber : Rijeka : Novi list, 2010. (Zagreb : Denona). - 371 str. ; 24 cm.
Bilješka o autoru: str. 371.
ISBN 9789536045969 (Novi liber) : 149 kn
32-05 Mesić, S.
HK10-00403

PAVKOVIĆ, Mladen
"mojih 99- - -" : (kolumne) / Mladen Pavković. - Koprivnica : Matica hrvatska, Ogranak : Baltazar, 2010. (Koprivnica : Baltazar). - 207 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Posebna izdanja / Matica hrvatska, Ogranak Koprivnica ; knj. 9)
Slika autora na omotu. - Str. 5-7: Borba protiv zaborava / Nenad Piskač. - Str. 203-204: Pavković i ustrajno traganje za istinom / Milan Vuković. - Bilješka o autoru: str. 205.
ISBN 9789537674045 (Baltazar)
32(497.5)"199"
HK10-00404

PISMA Titu : što je narod pisao jugoslavenskom vođi? : [arhivski dokumenti] / [urednik] Zvonimir Despot. - Zagreb : Večernji posebni proizvodi, 2010. ([Zagreb] : Pressus Studio). - 318 str. : ilustr., faks. ; 26 cm. - (Biblioteka Večernji edicija)
Podnasl. preuzet s omota. - Uvod: Str. 11-116. - Bibliografija: str. 315-318; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789537313647
32-05 Tito, J. B.(044)
HK10-00405

SIMIĆ, Pero
Tito : strogo povjerljivo : arhivski dokumenti / Pero Simić, Zvonimir Despot. - Zagreb : Večernji posebni proizvodi, 2010. ([s. l.] : Knjiga print). - 591 str. : ilustr., faks. ; 26 cm. - (Večernji edicija)
Bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 9789537313623
32-051Tito, J. B.
(093)
HK10-00406

ŠUVAR, Stipe
Bijela knjiga : originalni dokument Centra CK SKH za informiranje i propagandu od 21. ožujka 1984. / Stipe Šuvar ; uvod Ivica Lučić. - Zagreb : Večernji posebni proizvodi, 2010. ([s. l.] : Pressus studio). - 287 str. ; 25 cm. - (Večernji edicija)
Od Agitpropa do Bijele knjige: str. 7-31. - Bibliografske bilješke uz uvodni tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 9789537313654
32:008(497.5)"198"
329(497.5)SKH:008
32.019.5(497.5)"198":008
HK10-00407

VUCO, Luka
Bilješke s hrvatske nizbrdice / Luka Vuco. - Kaštela : vlast. nakl., 2010. (Split : Dalmacija papir). - 133 str. ; 24 cm.
Nakl. 200 primj. - Bibliografija: str. 130.
ISBN 9789539873842
32(497.5)"200"(046)
HK10-00408

Vidi br.: HK10-00396

Vidi br.: HK10-00380

Vidi br.: HK10-00394

Vidi br.: HK10-00434

Vidi br.: HK10-00407

321   Oblici političke organizacije. Država kao politička vlast

ĐILAS, Milovan
Nova klasa : kritika savremenog komunizma / Milovan Đilas. - Zagreb : Feniks knjiga, 2010. (Zagreb : Vedograf). - 192 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Politea ; knj. 1)
Bilješka o autoru na omotu. - Nakl. 400 primj.
ISBN 9789537710002 : 138 kn
321.74"19"
329.15"19"
HK10-00409

EUROPEAN Union and global democracy / editors Raffaele Marchetti, Davorka Vidović. - Zagreb : Political Science Research Centre, 2009. (Donja Lomnica : Ekološki glasnik). - 196 str. ; 21 cm. - (Series of political science research Centre forum ; book 8)
Zastupljeni autori: Andrej A. Lukšič, Maja Bahor, Pierre Vercauteren, Zoltan Balazs, Krisztina Arato, Jan-Erik Lane, Raffaele Marchetti, Anđelko Milardović, Jure Vujić. - Bilješka o autorima: str. [193]-194. - Bibliografija iza svakog poglavlja.
ISBN 9789537022211 : 114 kn
321.72:061.1EU(082)
061.1EU:321.72(082)
HK10-00410

MIRNA reintegracija Hrvatskog Podunavlja : znanstveni, empirijski i iskustveni uvidi / uredili Dražen Živić, Sandra Cvikić. - Zagreb : Institut društvenih znanosti Ivo Pilar, 2010. (Zagreb : Itg). - 368 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Zbornici / Institut društvenih znanosti Ivo Pilar, Zagreb ; knj. 38)
Zastupljeni autori: Jacques Paul Klein, Vladimir Šeks, Slavko Barić, Vesna Škare Ožbolt, Albert Bing, Sanja Špoljar Vržina, Sandra Cvikić, Dražen Živić, Ivana Žebec, Ivo Turk, Marijan Jukić, Ljiljana Dobrovšak, Mateo Žanić, Renato Matić, Vesna Bosanac, Binazija Kolesar, Ivanka Miličić, Karolina Majsec, Antonija Kukuljica, Zvonimir Šeparović, Ante Perković, Ankica Mlinarić. - Nakl. 300 primj. - Bilješke o autorima: str. 361-368. - Bibliografija iza većine poglavlja. - Summaries.
ISBN 9789536666676
321.011(497.5-11)(082)
HK10-00411

RADIČEVIĆ, Slavko
Tri zla dvadesetog stoljeća na tlu Hrvatske / Slavko Radičević. - Rijeka : vlast. nakl. : Hrvatsko društvo političkih zatvorenika, Podružnica ; Zagreb : Hrvatsko društvo političkih zatvorenika, 2010. (Rijeka : Grafo Žagar). - 351 str. : ilustr. ; 25 cm.
Autorova slika i bilješka o njemu: str. 321-322. - Skraćenice: str. 345-347. - Bibliografija: str. 323-338; bibliografske bilješke uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 9789535609506
321.64(497.5)"19"
HK10-00412

Vidi br.: HK10-00414

Vidi br.: HK10-00393

Vidi br.: HK10-00875

322   Odnosi između države i Crkve

AKMADŽA, Miroslav
Crkva i država : dopisivanje i razgovori između predstavnika Katoličke crkve i komunističke državne vlasti u Jugoslaviji / Miroslav Akmadža. - Zagreb : Društvo za povjesnicu Zagrebačke nadbiskupije "Tkalčić"; Slavonski Brod : Hrvatski institut za povijest, Podružnica za povijest Slavonije, Srijema i Baranje, 2008-. - sv. ; 25 cm.
ISBN 9789536659388 (cjelina)(Hrvatski institut za povijest)
322(497.1)(093)
261.7(497.1)(093)
(497.1)
"1945/1990"
(093)


Sv. 2 : 1953. - 1960. / [prijevodi sažetaka Danijela Marjanić ... et al.]. - 2010. (Lukavec : Grafika Markulin). - 864 str. - (Radovi / Društvo za povjesnicu Zagrebačke nadbiskupije "Tkalčić" ; knj. 22)
Nakl. 1000 primj. - Str. 5-11: Riječ urednika / Stjepan Razum. - Kratice: str. 765-766. - Bibliografija: str. 762-764; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Sažeci na više jezika. - Imensko i predmetno kazalo i kazalo mjesta.
ISBN 9789536659562 (Hrvatski institut za povijest) : 300 kn

HK10-00413

Vidi br.: HK10-00102

323   Unutarnja politika

ĆORLUKIĆ, Filip
Uzroci i rasap Jugoslavije / Filip Ćorlukić. - Zagreb : Edicije Božičević, 2010. ([Zageb] : Denona). - 96 str. : ilustr., zemljop. crteži ; 20 cm.
Str. 7-13: Prolog / Asaf Duraković. - Slika autora i bilješka o njemu: str. 92-96.
ISBN 9789532412604 : 90 kn
323.14(497.1)(091)
321.013(497.1)"199"
(497.1)
"199"
HK10-00414

DOTA, Franko
Zaraćeno poraće : konfliktni i konkurentski narativi o stradanju i iseljavanju Talijana Istre / Franko Dota. - Zagreb : Srednja Europa, 2010. (Zagreb : Ibis-grafika). - VI, 148 str. ; 24 cm.
Autorova slika i bilješka o njemu: str. [149]. - Bibliografija: str. [129]-142; bibliografske bilješke uz tekst. - Riassunto: Il dopoguerra in guerra. - Imensko kazalo.
ISBN 9789536979745 : 130 kn
323.281(497.5-3 Istra=131.1)"194"
314.745.3-054.74(497.5-3 Istra=131.1)"194"
HK10-00415

EGY evtized kepekben : 10 eves a HMDK pelmonostori alapszervezete es a Magyar Katolikus Noegylet-Baranya = Desetljeće kroz slike : 10 godina DZHM-udruge Beli Manastir i Mađarske katoličke žene-Baranja / [a fotokat keszitette, fotografija Feher Janos ; foszerkeszto, glavni urednik Kovačević Anna]. - Eszek : HunCro Sajto es Nyomdaipari Kft., 2010. ([s. l. : s. n.]). - 58 str. : ilustr. u bojama ; 30 cm.
Sadrži i stihove. - Tekst djelomice na hrv. i mađ. jeziku.
ISBN 9789537366148
323.15(497.5=511.141)
HK10-00416

GRUBER, Wendelin
U pandžama crvenoga zmaja : isusovac, dušobrižnik, u logorima za masovno ubijanje, logoraš u komunističkim kazamatima / Wendelin Gruber ; prema 3. njemačkom izd. prijevod Marko Lovrić. - Zagreb : Filozofsko-teološki institut Družbe Isusove, 2010. (Zagreb : Denona). - 322 str., [28] str. s tablama ; 19 str. - (Biblioteka svjedoci i uzori ; 11)
Prijevod djela: In den Faengen des roten Drachen. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu. - Str. 5-8: Predgovor / Josef Haltmayer.
ISBN 9789532310894
323.281(497.1=112.2)"194/195"
HK10-00417

KUŽATKO, Želimir
Otok Sveti Grgur hrvatski gulag = Island of Sveti Grgur Croatia's gulag : dokumenti i svjedočanstva =documents and testimonies / Želimir Kužatko ; [predgovor, foreword Zvonimir Šeparović ; preveo translated by Adrian Beljo ; prijevod pjesama Vinko Grubišić, Vlado Bubrin ; uredio Marko Marković]. - Zagreb : Hrvatsko žrtvoslovno društvo, 2010. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 148 str. : ilustr., zemljop. karte ; 24 cm.
Tekst usporedo na hrv. i na engl. jeziku. - Slika autora i bilješka o njemu: str. 146-148.
ISBN 9789539734082
323.281(497.1)"1945/1990"
HK10-00418

MIRIĆ, Jovan
Kosovo i druge teme / Jovan Mirić. - Zagreb : SKD Prosvjeta, 2010. ([Zagreb] : ABF Group). - 200 str. ; 22 cm. - (Biblioteka Politea)
Bilješka o autoru na omotu. - Bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9 789537611170 : 120 kn
323.1(497.115)"199/200"(046)
323.1(497.115)"19"
HK10-00419

U ime naroda[!] : sudski proces profesorima i bogoslovima Đakovačkog sjemeništa 1959./60. godine / priredio Stjepan Sršan. - Osijek : Državni arhiv : Đakovačko-osječka nadbiskupija i metropolija, 2010. (Vinkovci : Zebra). - 483 str. : ilustr., faks. ; 24 cm.
Str. 3-7: "U ime naroda! - U ime kojega naroda!?" / Marin Srakić. - Str. 9-20: Predgovor / Stjepan Sršan. - Abstract: In the name of people ; Zusammenfassung: In Namen de Volkes. - Kazalo predmeta i ustanova ; Kazalo imena i mjesta.
ISBN 9789536446070 (Državni arhiv) : 150 kn
323.281(497.1)"195/196"
HK10-00420

VALENTIĆ, Mirko
Rat protiv Hrvatske : 1991.-1995. : velikosrpski projekti od ideje do realizacije / Mirko Valentić ; [izrada kazala Ana Holjevac-Tuković]. - Slavonski Brod : Hrvatski institut za povijest, Podružnica za povijest Slavonije, Srijema i Baranje ; Zagreb : Hrvatski memorijalno-dokumentacijski centar Domovinskog rata, 2010. ([Zagreb] : Knjiga print). - 429 str. ; 24 cm + zemljopisne karte ([1] višestruko presavijeni list). - (Bibliotheca Croatica - Slavonica, Sirmiensia et Baranyensia. Studije ; knj. 12)
Nakl. 5000 primj. - Slika autora i bilješka o njemu: str. 427-429. - Bibliografija: str. 411-413; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Imensko kazalo ; Kazalo zemljop. naziva.
ISBN 9789537439231 (Hrvatski memorijalnodokumentacijski centar Domovinskog rata)
323.1(497.5=163.42)(091)
HK10-00421

VUKUŠIĆ, Bože
Hrvatsko revolucionarno bratstvo : rat prije rata / Bože Vukušić ; [prijevodi s engleskog Mate Bašić, Katarina Brozović-Bašić, Jasen Butković, s francuskog Anka Vukušić, s njemačkog Kristina Mijić-Kolić, Zlata Sertić, Bože Vukušić, prijevodi sa srpskog i kroatiziranje Mate Bašić, Bože Vukušić]. - Zagreb : Klub hrvatskih povratnika iz iseljeništva : Hrvatska uzdanica ; Zadar : Hrvatski list ; Melbourne : Hrvatski vjesnik, 2010. (Zagreb : Lip print). - XXIV, 648 str. : ilustr. (pretežno u bojama), faks. ; 26 cm.
ISBN 9789539796370
323.283(497.1)"196/199"
061.236.4(94=163.42)"196/199"
HK10-00422

Vidi br.: HK10-00617

Vidi br.: HK10-00509

Vidi br.: HK10-00375

Vidi br.: HK10-00419

Vidi br.: HK10-00372

Vidi br.: HK10-00868

Vidi br.: HK10-00376

Vidi br.: HK10-00370

Vidi br.: HK10-02069

Vidi br.: HK10-00374

Vidi br.: HK10-00306

324   Izbori. Referendumi

LALIĆ, Dražen
Izborne kampanje u Hrvatskoj : dvije studije o tri izborna nadmetanjima / Dražen Lalić, Suzana Kunac. - Zagreb : Fakultet političkih znanosti Sveučilišta, 2010. (Čakovec : "Zrinski"). - 180 str. : ilustr. u bojama, graf. prikazi ; 21 cm. - (Biblioteka Politička misao. Hrvatska politologija 19)
Bilješka o autorima: str. [161-163]. - Bibliografija: str. [153]-160; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789536457557 : 150 kn
324(497.5)"199/200"
HK10-00423

326   Ropstvo

Vidi br.: HK10-02085

327   Međunarodni politički odnosi. Vanjska politika

BOŽINOVIĆ, Davor
NATO-EU : uzajamna tranzicija : jugoistok Europe / Davor Božinović. - Zagreb : Topical, 2010. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 322 str. ; 25 cm. - (Biblioteka Europske integracije)
Bibliografija: 305-322.
ISBN 9789537616014
327.51(100-622 NATO:4-12)
327.51(4-12:100-622 NATO)
HK10-00424

FRIEDMAN, Thomas L.
Svijet je ravna ploča : globalizirani svijet u 21. stoljeću / Thomas L. Friedman ; [preveli s engleskoga Darko Polšek ...[et al.] ; izrada kazala Mario Orehovac]. - 1. izd. - Zagreb : Algoritam, 2010. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 671 str. ; 23 cm. - (Biblioteka Facta)
Prijevod djela: The world is flat. - Nakl. 1000 primj. - Slika autora i bilješka o njemu na omotu. - Imensko i predmetno kazalo i kazalo zemljop. naziva.
ISBN 9789532207682 : 199 kn
327.39
HK10-00425

NICK, Stanko
Diplomatski leksikon / Stanko Nick. - 3. dopunjeno izd. - Zagreb : Visoka škola međunarodnih odnosa i diplomacije, 2010. (Zagreb : Denona). - 286 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Međunarodni odnosi i diplomacija)
Bilješka o autoru: str. 285-286. - Bibliografija: str. 283-284.
ISBN 9789535608417
327.8(031)(075.8)
341.7/.8(031)(075.8)
HK10-00426

NICK, Stanko
Diplomacija : metode i tehnike / Stanko Nick. - 3. dopunjeno izd. - Zagreb : Visoka škola međunarodnih odnosa i diplomacije, 2010. (Zagreb : Denona). - 444 str. ; 24 cm. - (Udžbenici Sveučilišta u Zagrebu = Manualia Universitatis studiorum Zagrabiensis)
Bilješke uz tekst. - Bilješka o autoru: str. 439-440. - Bibliografija: str. 433-437.
ISBN 9789535608400
327.8(075.8)
341.7/.8(075.8)
HK10-00427

PUŠKARIĆ, Mladen, ekonomist
Razvoj europske integracije / Mladen Puškarić. - Zagreb : Studia Vita, 2010. ([s. l.] : Centar-prom). - 287 str. ; 25 cm.
Bibliografija: str. 279-287; bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789535608202
327.39(4)
HK10-00428

Vidi br.: HK10-00424

Vidi br.: HK10-00351

Vidi br.: HK10-00352

Vidi br.: HK10-00616

Vidi br.: HK10-00607

Vidi br.: HK10-00611

328   Parlamenti. Vlade

HRVATSKI sabor / uredio Neven Budak ; fotografije Paolo Mofardin. - Zagreb : Leykam international, 2010. (Zagreb : Denona). - 128 str. : ilustr. u bojama ; 22 cm.
Zastupljeni autori: Tomislav Bali, Mladen Medved, Stipe Mlikotić, Dragan Damjanović.
ISBN 9789537534448 : 120 kn
328(497.5)(091)
HK10-00429

329   Političke stranke i pokreti

Vidi br.: HK10-02088

Vidi br.: HK10-00409

Vidi br.: HK10-00351

Vidi br.: HK10-00352

Vidi br.: HK10-00095

Vidi br.: HK10-00407

33   Ekonomija. Ekonomske znanosti

BASARAC Sertić , Martina
Procjena nove kejnezijanske Phillipsove krivulje na primjeru Hrvatske / Martina Basarac. - Zagreb : Hrvatska akademija znanosti i umjetnost, 2010. ([Zagreb] : Intergrafika TTŽ). - 104 str. : graf. prikazi ; 24 cm. - (Radovi Odsjeka za ekonomska istraživanja Zavoda za povijesne i društvene znanosti ; sv. 38)
Nakl. 300 primj. - Životopis: str. 90-91. - Bibliografija: str. 81-85. - Summary.
ISBN 9789531549127
330.834
338(497.5):330.834
HK10-00430

ČULO, Ksenija
Ekonomika investicijskih projekata / Ksenija Čulo ; [prijevod na engleski Željko Rišner]. - Osijek : Sveučilište Josipa Jurja Strossmayera, Građevinski fakultet, 2010. (Osijek : Grafika). - 180 str. : ilustr. ; 25 cm.
Slika autorice i bilješka o njoj na omotu. - Bibliografija: str. 171-175 i uz tekst. - Summary.
ISBN 9789536962273
330.322(075.8)
HK10-00431

IVIĆ, Kata
Biobliografija : život i djelo Miroslava Žugaja / Kata Ivić. - Varaždin : Fakultet organizacije i informatike ; Osijek : Ekonomski fakultet, 2010. (Osijek : Grafika). - 134 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm.
Bibliografija: 125-126.
ISBN 9789532530803 (Ekonomski fakultet u Osijeku)
33-05 Žugaj, M.(01)
HK10-00432

LEBARON, Dean
Riznica investicijske mudrosti : 30 velikih investicijskih umova / Dean LeBaron, Romesh Vaitilingam ; prijevod Davor Labaš ; [izrada kazala Jelena Andrašić]. - Zagreb : Masmedia, 2010. (Zagreb : Hitra produkcija knjiga). - 275 str. ; 24 cm.
Prijevod djela: Dean LeBaron's treasury of investment wisdom. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789531575331 : 259 kn
330.322(035)
HK10-00433

STRPIĆ, Dag
Karl Marx i poltička ekonomija Moderne / Dag Strpić. - Zagreb : Nacionalna zajednica Crnogoraca Hrvatske : Disput, 2010. (Zagreb : Kikagraf). - 240 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Luča ; knj. 5)
Bilješke uz tekst. - Bibliografija: str. 213-239 i uz tekst.
ISBN 9789532601084 (Disput) : 90 kn
330.1
32.01
HK10-00434

ŽIŽEK, Slavoj
Druga smrt neoliberalizma / Slavoj Žižek ; preveo s engleskoga Srećko Horvat. - Zaprešić : Fraktura, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 218 str. ; 22 cm. - (Biblioteka Platforma ; knj. 9)
Prijevod djela: First as tragedy : then as farce.
ISBN 9789532661460
330.831.8
316.323.64
HK10-00435

Vidi br.: HK10-00375

Vidi br.: HK10-00373

331   Rad. Zapošljavanje. Organizacija rada. Sindikati

CIPEK, Ksenija
Dohodak od nesamostalnog rada : porez na dohodak, doprinosi za obvezna osiguranja te poseban porez na plaću i mirovinu / Ksenija Cipek, Tomo Šnajder. - Zagreb : TEB - poslovno savjetovanje, 2010. (Zagreb : Stega tisak). - 387 str. ; 24 cm.
ISBN 9789536290628
331.2(497.5)(094)
HK10-00436

FUDURIĆ-JELAČA, Mirjana
Mikroklima i radna okolina / Mirjana Fudurić Jelača. - Zagreb : IPROZ : Visoka škola za sigurnost s pravom javnosti, 2010. (Zagreb : Visoka škola za sigurnost). - 101 str. : ilustr. ; 20 cm. - (Biblioteka inženjera sigurnosti ; S-014)
Nakl. 300 primj. - Bibliografija: str. 100-101.
ISBN 9789536026715 (IPROZ)
331.41
HK10-00437

HRVATSKA. Zakoni
Zakon o zaštiti na radu : (N.N., br. 59/96., 94/96., 114/03., 100/04., 86/08., 116/08. i 75/09. : (redakcijski pročišćeni tekst) / [glavna urednica Ljubica Dunaj-Mutak]. - 10. izd. - Zagreb : ZIRS [i. e.] Zavod za istraživanje i razvoj sigurnosti, 2010. (Zagreb : Intergrafika). - 112 str. ; 17 cm. - (Zbirka propisa / ZIRS, Zagreb ; 1)
Nakl. 300 primj.
ISBN 9789536412976
331.45(094.5)
(497.5)
(094.5)
HK10-00438

HRVATSKA. Zakoni
Zakon o radu / predgovor Viktor Gotovac ; [urednik Hašim Bahtijari]. - Zagreb : TIM press, 2010. ([Zagreb] : Denona). - 230 str. ; 16 cm. - (Biblioteka Radno i socijalno zakonodavstvo)
Predgovor: str. 7-16. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789537177355 : 49 kn
331.45(497.5)(094)
HK10-00439

JURAC, Zlatko
Kemijske i biološke opasnosti / Zlatko Jurac. - Karlovac : Veleučilište u Karlovcu, 2010. (Duga Resa : Tiskara Galović). - 200 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm.
Nakl. 300 primj. - Bibliografija: str. 189-194.
ISBN 9789537343392 : 130 kn
331.45(075.8)
HK10-00440

PRIRUČNIK za vođenje evidencija i dokumentacije u sustavu sigurnosti i zaštite / Jovan Vučinić ... [et al.]. - Karlovac : Veleučilište, 2010. (Duga Resa : Tiskara Galović]. - 230 str. ; 30 cm.
Ostali zastupljeni autori: Zloran Vučinić, Zlatko Jurac, Snježana Kirin. - Nakl. 300 primj. - Slike autora i bilješke o njima: str. 229-230. - Bibliografija: str. 227-228.
ISBN 9789537343330 : 140 kn
331.45(035)
HK10-00441

REBAC, Ivan
Socijalni dijalog i kolektivno pregovaranje u Hrvatskoj / Ivan Rebac. - Zagreb : TIM press, 2010. ([Sv. Ivan Zelina] : Tiskara Zelina). - 155 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Biblioteka Industrijska demokracija)
Bilješka o autoru: str. 155. - Bibliografija: str. 149-153; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789537177379 : 170 kn
331.106.42(497.5)
HK10-00442

SIGURAN rad na strojevima za obradu metala skidanjem strugotine / [urednica Gordana Baraba]. - 8. izd. - Zagreb : Zavod za istraživanje i razvoj sigurnosti, 2010. (Zagreb : Intergrafika). - 52 str. : ilustr. ; 19 cm. - (Osposobljavanje za rad na siguran način ; 3)
Nakl. 300 primj.
ISBN 9789536412174
331.45:621.9(035)
HK10-00443

SIGURNOST na radu u ugostiteljstvu i hotelijerstvu / [urednica Gordana Baraba]. - 5. izd. - Zagreb : ZIRS [i. e.] Zavod za istraživanje i razvoj sigurnosti, 2010. (Zagreb : URIHO). - 64 str. : ilustr. u boji ; 19 cm. - (Osposobljavanje za rad na siguran način ; 6)
Nakl. 300 primj.
ISBN 9789536412426
331.45:640.4(035)
640.4:331.45(035)
HK10-00444

STRUČNJAK za zaštitu na radu : istraživanje problematike rada samostalnog stručnjaka za zaštitu na radu u srednje velikim poslovnim organizacijama u Hrvatskoj / Ivan Božajić ... [et al.] ; redaktor Josip Taradi ; [prijevod sažetaka Ivana Roža-Kermeci, Milena Zadravec, Đurđa Leš]. - Zagreb : Hrvatsko društvo inženjera sigurnosti, 2010. ([s. l.] : Dalmario). - XVII, 169, VIII str. ; 21 cm.
Ostali zastupljeni autori: Dino Cmrečnjak, Ante Drozdek, Antun Matija Filipović, Danijela Hunjak, Tomislav Koren, Igor Minga, Darko Palačić, Nikica Petričević, Josip Taradi, Mile Žarak. - Nakl. 500 primj. - Bilješka o autorima: str. 164-169. - Bibliografija: str. 154-155. - Summary: Occupational safety specialist ; Zussammenfassung: Fachkraft fuer arbeitssicherheit ; Riassunto: L'esperto in sicurezza sul lavoro.
ISBN 9789535524144
331.45(497.5)
HK10-00445

TOMAŠIĆ, Petar
Nezaposlenost u tranzicijskoj Hrvatskoj pod socijalno-etičkim vidom / Petar Tomašić. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2010. (Zagreb : Denona). - 338 str. : graf. prikazi ; 24 cm. - (Teološki radovi ; sv. 62)
Slika autora i bilješka o njemu na omotu. - Nakl. 800 primj. - Bibliografija: str. 299-327 i uz tekst.
ISBN 9789531105620 : 120 kn
331.56(497.5):172
172(497.5):331.56
HK10-00446

UPUTE za rad na siguran način pri privlačenju i prijevozu drveta / [autori Branko Ranogajec ... et al.]. - Zagreb : Hrvatske šume, 2010. (Vinkovci : Zebra). - 64 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 21 cm.
Ostali zastupljeni autori: Drago Klarić, Josipa Zagudajev, Silva Perakić, Stjepan Plantak, Vera Pavlić, Vladimir Koščević, Vladimir Mundweil, Zdenko Tomašić. - Nakl. 6000 primj.
ISBN 9789536253272
331.45:630](035)
HK10-00447

VIDEC, Ivan, inženjer zaštite na radu
Sigurnost pri radu za radnike u zdravstvu / [autor Ivan Videc]. - 5. promijenjeno izd. - Zagreb : ZIRS [i. e.] Zavod za istraživanje i razvoj sigurnosti, 2010. (Zagreb : Intergrafika). - 137 str. : ilustr. ; 19 cm. - (Osposobljavanje za rad na siguran način ; 36)
Ime autora preuzeto sa str. [2].
ISBN 9789537722012
331.45:614.2(035)
(035)
HK10-00448

332   Regionalna ekonomika. Ekonomika zemljišta. Ekonomika stanovanja

Vidi br.: HK10-00579

334   Gospodarske organizacije i udruženja

HRVATSKA gospodarska komora (Zagreb)
Zbirka odluka Suda časti pri Hrvatskoj gospodarskoj komori donesenih od 2006. do 2009. godine i temeljnih propisa iz područja zaštite kupaca, potrošača i korisnika usluga / [pripremio Josip Kos]. - Zagreb : Hrvatska gospodarska komora , 2010. (Sveta Nedelja : Printera grupa). - 488 str. : ilustr. ; 26 cm.
Nakl. 700 primj. - Sadrži i: Zakon o zaštiti potrošača.
ISBN 9789537622053
334.788(497.5 Zagreb):347.9
366.5/.7(497.5)(094.9)
HK10-00449

MAHOVIĆ-KOMLJENOVIĆ, Mirjana
Obavljanje samostalne djelatnosti : građevinari, cvjećari, stomatolozi / Mirjana Mahović Komljenović, Krešimir Vranar. - Zagreb : TEB - poslovno savjetovanje, 2010. (Zagreb : Stega tisak). - 109 str. ; 24 cm. - (TEB-ova biblioteka ; 7)
334.722:336.2](497.5)(035)
336.2:334.722](497.5)(035)
HK10-00450

MARKOVIĆ, Ivan, ekonomist
Financijsko restrukturiranje i sanacija poduzeća / Ivan Marković. - Zagreb : RRiF-plus, 2010. (Zagreb : Mak Golden). - XI, 201 str. : ilustr., graf. prikazi ; 24 cm. - (Biblioteka Poslovne financije)
Bibliografija: str. 186-190; bibliografske bilješke uz tekst. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789532720365 : 210 kn
334.02(497.5)
HK10-00451

NAČINOVIĆ, Lana
Prakse doniranja u Hrvatskoj / [autorica Lana Načinović]. - Zagreb : Donacije.info, [2010?] ([s. l. : s. n.]). - 42 str. ; 26 cm.
Podatak o autorici preuzet s poleđine nasl. lista.
334.7.021(497.5)
HK10-00452

RENKO, Nataša
Marketing malih i srednjih poduzeća / Nataša Renko. - Zagreb : Naklada Ljevak, 2010. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 344 str. : ilustr. u bojama ; 26 cm. - (Udžbenici Sveučilišta u Zagrebu = Manualia Universitatis studiorum Zagrabiensis)
Slika autorice i bilješka o njoj: str. [355]. - Bibliografija iza svakog poglavlja. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789533032207 : 299 kn
334.71:339.138
HK10-00453

SUD časti pri Hrvatskoj gospodarskoj komori / [pripremio] Sud časti pri Hrvatskoj gospodarskoj komori. - Zagreb : Hrvatska gospodarska komora, 2010. (Zagreb : Intergrafika). - 20 str. ; 20 cm.
Nakl. 500 primj.
334.788(497.5)
061.2(497.5):33
HK10-00454

336   Financije. Porezi. Carine. Bankarstvo. Monetarni sustav

A citizen's guide to the budget / authors Katarina Ott ... [et al.] ; edited by Katarina Ott ; [English translation Ankica Zerec]. - 2nd, revised ed. - Zagreb : Institute of Public Finance : Friedrich Ebert Stiftung, 2010. (Samobor : Bauer grupa). - 98 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm.
Izv. stv. nasl.: Proračunski vodič za građane. - Ostali zastupljeni autori: Anto Bajo, Mihaela Bronić, Vjekoslav Bratić, Danijela Medak Fell. - Nakl. 500 primj. - Bibliografija: str. 93-94. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789537043285 (Zaklada)
336.12(497.5)(035)
HK10-00455

ČEVIZOVIĆ, Ivan
Novine u poreznom sustavu od 1. srpnja 2010. ; Nove evidencije o zaposlenima i radnom vremenu : [seminarski materijal] / Ivan Čevizović, Kornelija Sirovica, Marija Zuber. - Zagreb : Hrvatska zajednica računovođa i financijskih djelatnika, 2010. (Zagreb : Sveučilišna tiskara). - 121 str. ; 24 cm. - (Računovodstvo i financije)
Podnasl. preuzet s omota. - Sadrži i: Zakon o porezu na dohodak ; Zakon o porezu na dobit.
336.2(497.5)(094)
HK10-00456

FINANCIJE u vrtlogu globalizacije / uredili Sandra Krtalić, Manuel Benazić. - Pula : Sveučilišta Jurja Dobrile, Odjel za ekonomiju i turizam "Dr. Mijo Mirković", 2010. (Samobor : Printera grupa). - 219 str. : graf. prikazi ; 25 cm.
Zastupljeni autori: Lovre Božina, Manuel Benazić, Gordana Kordić, Ines Kersan-Škabić, Ivan Ribnikar, Marta Božina Beroš, Sandra Krtalić, Ana Grdović Gnip, Guste Santini, Dean Učkar. - Bibliografija iza svakog rada.
ISBN 9789537498276
336:339.9(082)
HK10-00457

FRIGANOVIĆ, Milivoj
Krizni porez u 2010. : (praktični priručnik) / Milivoj Friganović. - Zagreb : Centar za računovodstvo i financije, 2010. (Zagreb : TOZ Penkala). - 164 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Računovodstvo i porezi u praksi 1845-3554 ; knj. 8)
ISBN 9789537741013
336.2(497.5)(035)
HK10-00458

HRVATSKA. Zakoni
Zakon o porezu na dodanu vrijednost : Pravilnik o porezu na dodanu vrijednost. - Zagreb : TEB - poslovno savjetovanje, 2010. (Zagreb : Stega tisak). - 152 str. ; 24 cm. - (TEB - ova biblioteka ; 6)
ISBN 9789536290611
336.223(497.5)(094)
HK10-00459

HRVATSKI fiskalni sustav / Jure Šimović ... [et al.]. - Zagreb : Narodne novine, 2010. (Velika Gorica : Tipomat). - XXX, 513 str. ; 24 cm. - (Pravna biblioteka. Udžbenici / Narodne novine 217)
Ostali zastupljeni autori: Hrvoje Arbutina, Nikola Mijatović, Tereza Rogić Lugarić, Sonja Cindori. - Nakl. 450 primj. - Sadrži i: Zakon o izmjenama i dopunama Zakona o porezu na dohodak.
ISBN 9789532341461 : 389 kn
336.2(497.5)(075.8)
(497.5)
(075.8)
HK10-00460

HRVATSKI porezni propisi u 2010. : redakcijski pročišćeni tekstovi / [urednica Kornelija Sirovica]. - Zagreb : Hrvatska zajednica računovođa i financijskih djelatnika, 2010. (Zagreb : Sveučilišna tiskara). - V, 890 str. ; 24 cm. - (Računovodstvo i financije)
ISBN 9789532770414
336.2(497.5)(094.5)
HK10-00461

IZMJENE PDV-a ; Obračun plaća i drugog dohotka u 2010. godini : [seminarski materijal] / Miljenka Cutvarić ... [et al]. - Zagreb : Hrvatska zajednica računovođa i financijskih djelatnika, 2010. (Zagreb : Sveučilišna tiskara). - 261 str : graf. prikazi ; 24 cm. - (Računovodstvo i financije)
Podnasl. preuzet s omota. - Ostali zastupljeni autori: Jasna Nikić, Kornelija Sirovica, Marija Zuber. - Sadrži i: Zakon o porezu na dodanu vrijednost.
ISBN 9789532770391
336.223(497.5)(094.5)
HK10-00462

LJUBAJ, Igor
Priljev kapitala i učinkovitost sterilizacije - ocjena koeficijenta sterilizacije i ofset koeficijenta / Igor Ljubaj, Ana Martinis, Marko Mrkalj. - Zagreb : Hrvatska narodna banka, Direkcija za izdavačku djelatnost, 2010. (Zagreb : Denona). - 26 str. : graf. prikazi u boji ; 30 cm. - (Istraživanja / Hrvatska narodna banka, 1332-1900 ; 26)
Nakl. 400 primj. - Bibliografija: str. 25-26; bibliografija i bilješke uz tekst.
336.711(497.5)
HK10-00463

MARKOVIĆ, Ante, marketinški stručnjak
Financijska neovisnost : izlazak iz septičke jame / Ante Marković. - Split : vlast. nakl., 2010. (Split : Finger print). - 105 str. ; 21 cm.
ISBN 9789535620006
336
(02.062)
HK10-00464

MRAOVIĆ, Branka
Globalni novac : politička uvjetovanost financijske informacije: socijalna kritika / Branka Mraović. - Zagreb : Prosvjeta, 2010. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 336 str. ; 22 cm. - (Biblioteka Politea)
Slika autorice i bilješka o njoj na omotu. - Bibliografija: str. 324-326. - Imensko kazalo ; Predmetno kazalo.
ISBN 9789537611200 : 150 kn
336.74:316
HK10-00465

POREZ na dodanu vrijednost : [primjena u praksi] / autori Tamara Crikveni ... [et al.] ; predgovor Vlado Brkanić ; redakcija Ljerka Markota. - 4. izmijenjeno izd. - Zagreb : RRiF-plus, 2010. (Zagreb : M.A.K. Golden). - XV, 368 str. ; 24 cm + Isrpavak ([1] list). - (Biblioteka Porezi)
Podanasl. preuzet s omota. - Ostali zastupljeni autori: Nada Dremel, Šime Guzić, Katarina Horvat Jurjec, Ljerka Markota, Lucija Turković-Jarža.
ISBN 9789532720280 : 150 kn
336.223(497.5)(035)
HK10-00466

POREZI : mišljenja Ministarstva financija i sudska praksa / [pripremili Sandra Mihelčić, Igor Milinović]. - Zagreb : Centar za računovodstvo i financije, 2010. (Zagreb : TOZ Penkala). - 368 str. ; 25 cm. - (Biblioteka Računovodstvo i porezi u praksi 1845-3554 ; knj. 6)
ISBN 9789539934192
336.2(497.5)(094)
HK10-00467

POSLOVANJE obrtnika : 2010. : porezni, pravni i računovodstveni aspekti / Miljenka Cutvarić ... [et al.]. - 9. izmijenjeno i dopunjeno izd. - Zagreb : Hrvatska zajednica računovođa i financijskih djelatnika, 2010. (Zagreb : Sveučilišna tiskara). - X, 503 str. ; 24 cm. - (Računovodstvo i financije)
Ostali zastupljeni autori: Ivan Čevizović, Ljubica Javor, Ljubica Klepac, Mirjana Mahović-Komljenović, Ivica Milčić, Kornelija Sirovica, Darko Terek, Marija Zuber.
ISBN 9789532770421
336.2:334.722(035)
657:334.722(035)
HK10-00468

PRIRUČNIK za banke / Ljubica Javor ... [et al.]. - Zagreb : TEB - poslovno savjetovanje, 2010. (Zagreb : Stega tisak). - 320 str. ; 24 cm.
Ostali zastupljeni autori: Renata Kalčić, Maja Kolobarić, Dušanka Marinković Drača. - Sadrži i: Zakon o kreditnim institucijama.
ISBN 9789536290703
336.71(035)
336.226.322(035)
349.2(035)
HK10-00469

ROSEN, Harvey S.
Javne financije / Harvey S. Rosen, Ted Gayer ; [prevoditelji Marijana Bađun ... et al.]. - 8. izd. - Zagreb : Institut za javne financije, 2010. (Samobor : Bauer grupa). - XXXVI, 675 str. : ilustr., graf. prikazi ; 21 cm.
Prijevod djela: Public finance. - Ilustr. i na unut. str. om. listova. - Nakl. 1000 primj. - Slike autora i bilješke o njima: str. XIII. - Pojmovnik: str. [633]-644. - Bibliografija: str. [645]-658. - Imensko kazalo ; Predmetno kazalo.
ISBN 9789537613310
336.1/.5(075.8)
HK10-00470

SASTAVLJANJE financijskih izvještaja poduzetnika i porezne prijave za 2009. godinu / Dalibor Briški ... [et al.]. - Zagreb : Hrvatska zajednica računovođa i financijskih djelatnika, 2010. (Zagreb : Sveučilišna tiskara). - III, 227 str. ; 24 cm. - (Računovodstvo i financije)
Ostali zastupljeni autori: Miljenka Cutvarić, Ivan Čevizović, Branka Glasnović, Danimir Gulin, Dubravka Kopun (ml.). - Bibliografske bilješke uz tekst.
336.2.027(497.5)(035)
657.37(497.5)(035)
HK10-00471

ŠUŠNJAR, Boris
Gospodar novca : priručnik financijske samopomoći : šest koraka do financijske mudrosti i uspjeha / Boris Šušnjar. - Karlovac : vlast. nakl., 2010. (Karlovac : MB Tisak). - 116 str. ; 21 cm.
ISBN 9789535609803
336(02.062)
HK10-00472

UTJECAJ financijske krize i reakcija monetarne politike u Hrvatskoj / Nikola Bokan ... [et al.]. - Zagreb : Hrvatska narodna banka, Direkcija za izdavačku djelatnost, 2010. (Zagreb : Kratis). - 47 str. : graf. prikazi u boji ; 30 cm. - (Istraživanja / Hrvatska narodna banka, 1332-1900 ; 25)
Ostali zastupljeni autori: Lovorka Grgurić, Ivo Krznar, Maroje Lang. - Nakl. 400 primj. - Bibliografija: str. 38-39; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
336.7(497.5)
HK10-00473

VODIČ kroz europske direktive o porezu na dodanu vrijednost = A guide to the European vat directives / priredile Renata Kalčić, Danijela Kuliš i Marina Kesner-Škreb. - Zagreb : Institut za javne financije, 2010. (Zagreb : Denona). - 502 str. ; 24 cm. - (Porezni vjesnik : službeno glasilo Porezne uprave Republike Hrvatske)
Nakl. 2500 primj. - Tekst na hrv. i engl. jeziku. - Str. 3-4: Predgovor / Renata Kalčić, Danijela Kuliš, Marina Kesner-Škreb.
ISBN 9789537613327
336.223(4-67 EU)(036)
HK10-00474

ZANDI, Mark
Financijski šok : globalna panika i vladine sanacije - kako smo dospjeli ovamo i što moramo učiniti da bismo popravili stvar / Mark Zandi ; [prevoditelj Igor Gvozdanović]. - Ndopunjeno izd. - Zagreb : Mate, 2010. (Zagreb : Mate). - 297 str. ; 23 cm. - (Biblioteka Gospodarska misao)
Prijevod djela: Financial shock. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu. - Bilješke iza svakog poglavlja. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789532460896
336.71(73)
HK10-00475

ZBIRKA poreznih propisa 2010. / [pripremili Sandra Mihelčić, Igor Milinović]. - Zagreb : Centar za računovodstvo i financije, 2010. (Zagreb : ZINA). - 548 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Računovodstvo i porezi u praksi 1845-3554 ; knj. 7)
ISBN 9789537741006
336.2(497.5)(094)
HK10-00476

Vidi br.: HK10-00450

Vidi br.: HK10-00469

338   Gospodarstvo. Gospodarska politika. Proizvodnja. Usluge. Cijene

GALBRAITH, John Kenneth
Veliki slom 1929. : kako nastaju velike svjetske krize : s novim autorovim uvodom / John Kenneth Galbraith ; s engleskoga preveo Dario Borković. - Zagreb : V.B.Z., 2010. (Zagreb : Knjiga Print). - 176 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Biblioteka stručno popularna)
Prijevod djela: The great crash 1929. - Slika autora i bilješka o njemu: str. [177]. - Bibliografske bilješke uz tekst. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789533042152 : 99 kn
338.124.4(73)(091)
HK10-00477

KRUGMAN, Paul R.
Savjest liberala / Paul Krugman ; [prevela s engleskoga Božica Jakovlev]. - 1. izd. - Zagreb : Algoritam, 2010. ([Zagreb] : Grafički zavod Hrvatske). - 271 str. ; 23 cm. - (Facta)
Prijevod djela: The conscience of a liberal. - Slika autora i bilješka o njemu na omotu. - Nakl. 1000 primj. - Bilješke: str. 249-258. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789532209587 : 139 kn
338.2(73)"1990/2010"
HK10-00478

OZRETIĆ-DOŠEN, Đurđana
Osnove marketinga usluga / Đurđana Ozretić Došen. - 2. izmijenjeno i dopunjeno izd. - Zagreb : Mikrorad, 2010. ([Zagreb] : Mikrorad). - IX, 181 str. : ilustr. ; 24 cm.
Bibliografske bilješke: str. 169-174; bibliografija: str. 175-181.
ISBN 9789536286096 9536286599 (pogrešan)
338.46:658.8(035)
HK10-00479

ŠIMLEŠA, Dražen
Ekološki otisak : kako je razvoj zgazio održivost / Dražen Šimleša. - Zagreb : TIM press : Institut društvenih znanosti Ivo Pilar, 2010. ([Sv. Ivan Zelina] : Tiskara Zelina). - 247 str. : ilustr. ; 21 cm. - (Biblioteka Novi pokreti)
Bibliografija: str. [239]-247; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789536666706 (Institut društvenih znanosti Ivo Pilar) : 190 kn 9789536666707 (pogrešan)
338.2:504.03
504.03:338.2
HK10-00480

VESELICA, Vladimir
Rani radovi : i ostale aktualne teme iz gospodarskog i društveno-političkog života / Vladimir Veselica. - Zagreb : V. Veselica, 2010. (Zagreb : Sveučilišna tiskara). - 773 str. : ilustr. (pretežno u bojama), zemljop. crteži u bojama, graf. prikazi ; 24 cm.
Ilustr. i na unut. str. om. listova. - Autorove slike. - Biografija: str. 763-764. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789535614807
338.2(497.5)"195/199"
HK10-00481

VUJIĆ, Vidoje
Poduzetništvo i menadžment u uslužnim djelatnostima / Vidoje Vujić. - Rijeka : Fakultet za menadžment u turizmu i ugostiteljstvu, 2010. (Zagreb : Grafo mark). - 229 str. ; 25 cm. - (Udžbenici Sveučilišta u Rijeci = Manualia Universitatis studiorum Fluminensis)
Nakl. 500 primj. - Autorova slika i bilješka o njemu: str. 229. - Bibliografija: str. 225-227; bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789536198771
338.46:65.012.4(075.8)
HK10-00482

ZELENIKA, Ratko
Ekonomika prometne industrije / Ratko Zelenika. - Rijeka : Ekonomski fakultet ; Kastav : IQ plus, 2010. (Rijeka : Futura). - 1086 str. : graf. prikazi ; 25 cm. - (Udžbenici Sveučilišta u Rijeci = Manualia Universitatis studiorum Fluminensis)
Nakl. 500 primj. - Bilješka o autoru: str. 1079-1086. - Bibliografija: str. 1015-1025 i uz tekst. - Summary ; Povzetek. - Imensko kazalo ; Predmetno kazalo ; Kazalo kratica.
ISBN 9789536148691(Ekonomski fakultet, Rijeka)
[338.47:656](075.8)
[656:338.47](075.8)
HK10-00483

Vidi br.: HK10-00430

Vidi br.: HK10-00589

Vidi br.: HK10-02085

Vidi br.: HK10-01036

Vidi br.: HK10-00489

338.48   Turizam

JADREŠIĆ, Vlatko
Janusovo lice turizma : od masovnog do selektivno-održivog turizma / Vlatko Jadrešić. - Zagreb : Plejada ; Zaprešić : Visoka škola za poslovanje i upravljanje "Baltazar Adam Krčelić", 2010. (Sv. Ivan Zelina : Tiskara Zelina). - 358 str. : ilustr. (djelomice u bojama), zemljop. crteži u bojama ; 25 cm. - (Biblioteka Poslovna ekonomija)
Životopis autora: str. 355-356. - Bibliografija: str. 347-349; bibliografske bilješke uz tekst. - Summary. - Imensko i predmetno kazalo i kazalo zemljop. naziva.
ISBN 9789535604709 (Plejada) : 210 kn
338.48:316.7
HK10-00484

LEBURIĆ, Anči
Kulturni turizam na splitski način : sociološko istraživanje / Anči Leburić, Maja Dadić, Ana Stipčić. - Split : Redak, 2010. (Split : Redak). - 226 str. : ilustr., graf. prikazi ; 21 cm. - (Biblioteka Istraživačke studije ; knj. 10)
Bilješka o autoricama: str. 222-224. - Bibliografija: str. 75-79. - Summary / translated by Zorana Šuljug Vučica ; Riassunto / tradotto da Magdalena Nigoević.
ISBN 9789537595111
338.48(497.5 Split):316
HK10-00485

PIKE, Steven
Marketing turističkog odredišta : pristup integriranih marketinških komunikacija / Steven Pike ; [prijevod Kristina Kruhak]. - Zagreb : M plus, 2010. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - XXII, 504 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Biblioteka Turizmoteka)
Prijevod djela: Destination marketing. - Bibliografija: str. 467-493. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789539511140 : 350 kn
338.48:658
HK10-00486

ŠTIMAC, Daniel
Priručnik za turističke vodiče i pratitelje / Daniel Štimac. - Zagreb : D. Štimac, 2010. ([Zagreb] : Grafički zavod Hrvatske). - 153 str. ; 20 cm.
Nakl. 1000 primj. - Neki pojmovi iz turističke djelatnosti: str. 145-153.
ISBN 9789535622208
338.482(035)
HK10-00487

Vidi br.: HK10-01113

339   Trgovina. Međunarodni gospodarski odnosi

GUTIĆ, Dragutin
Upravljanje marketing organizacijom / Dragutin Gutić, Joško Bačelić. - Osijek : Grafika, 2010. (Osijek : Grafika). - 322 str. : ilustr. ; 25 cm.
Bilješka o autorima: str. 321. - Bibliografija: str. 317-320.
ISBN 9789532440669
339.138:65.012.4(075.8)
HK10-00488

MAHAJAN, Vijay
Afrika u usponu : kako 900 milijuna afričkih potrošača nudi više no što mislite / Vijay Mahajan s Robertom E. Guntherom ; [prevoditelj Miljenko Šimić]. - Zagreb : Mate, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 262 str., [16] str. s tablama u bojama ; 24 cm. - (Biblioteka Gospodarska misao)
Prijevod djela: Africa rising. - Na nasl. str.: Zagrebačka škola ekonomije i managementa. - Slika V. Mahajana i bilješka o njemu na unut. str. 2. om. lista. - Bibliografske bilješke: str. 221-237. - Imensko i predmetno kazalo i kazalo zemljop. naziva.
ISBN 9789532461053
339.13(6)
338(6)
HK10-00489

POJMOVNIK fondova Europske unije = Glossary of the European union funds / [predgovor Hrvoje Dolenec]. - 3. izd. - [Zagreb] : Središnji državni ured za razvojnu strategiju i koordinaciju fodova EU = Central Office for Development Strategy and Coordination of EU Funds, [2010]. (Samobor : "A. G. Matoš"). - 266 str. ; 21 cm.
Nakl. 1500 primj. - Podatak o autoru predgovora preuzet sa str. 5. - Tekst na hrv. i engl. jeziku. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789537443115
339.923(497.5:4-67 EU)(038)
HK10-00490

POSLOVANJE u trgovini : zbirka propisa iz područja trgovine : (urednički pročišćeni tekstovi) / pripremili Ljerka Markota ... [et al.]. - Zagreb : RRiF plus, 2010. (Zagreb : M.A.K. Golden). - V, 205 str. ; 24 cm. - (Pravna biblioteka / RRiF plus)
Ostali zastupljeni autori: Darko Marečić, Zrinko Trcović, Ante Vidović. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789532720389
339(497.5)(094)
HK10-00491

PREPREKE za ulaganje u zemlje zapadnog Balkana : stavovi privatnog sektora / [urednici Marie Lebre, Micol Martinelli, Dirk Vantyghem]. - Zagreb : Hrvatska gospodarska komora, 2010. (Sv. Nedelja : Printera grupa). - 39 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm.
Om. nasl. - Podatak o urednicima preuzet iz kolofona. - Nakl. 2000 primj.
339.727.22(100-69)
HK10-00492

RUBIN, Jeff
Zašto će se vaš svijet jako smanjiti / Jeff Rubin ; s engleskoga preveo Nebojša Buđanovac. - Zagreb : Škorpion, 2010. (Sesvete : Grafocentar). - 223 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Znati više ; knj. 23)
Prijevod djela: Why your world is about to get whole lot smaller. - Slika autora i bilješka o njemu na omotu. - Bibliografija: str. 207-217. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789532890303 ; 150 kn
339.9
HK10-00493

TRAVICA, Vladimir
Zlatna pravila osobnoga marketinga za poduzetnike / Vladimir Travica, Ljubica Martinović, Zdenko Barjaković. - Karlovac : Boljitak, 2010. (Karlovac : Tiskara Pečarić&Radočaj). - 212 str. : ilustr. ; 20 cm.
Slike autora i bilješke o njima na omotu. - Nakl. 300 primj. - Bibliografija: str. 210-211. - Summary and conclusions.
ISBN 9789535610304
339.138:159.9
HK10-00494

UJEDNAČENA pravila MTK za garancije na poziv : uključujući modele obrazaca = ICC Uniform rules for demand guarantees / [pripremio Sektor za bankarstvo i druge financijske institucije HGK i ICC Hrvatska]. - izd. 2010. : u primjeni od 1. srpnja 2010. godine. - Zagreb : Hrvatska gospodarska komora ICC - [i. e.] International Chamber of Commerce, Hrvatska, 2010. (Zagreb : Intergrafika). - 85 str. ; 23 cm.
Nakl. 1500 primj. - Tekst na hrv. i engl. jeziku.
ISBN 9789537622091 (Hrvatska gospodarska komora)
339.542
HK10-00495

ZLATOVIĆ, Dragan
Intelektualno vlasništvo i marketing : pravni aspekti suvremenog marketinga / Dragan Zlatović. - Zagreb : Inmag, 2010. ([Zagreb] : Max media). - 370 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Informator / Inmag, Zagreb)
Bibliografija: str. 369-370.
ISBN 9789537487041
339.138:347.77
347.77:339.138
HK10-00496

34   Pravo. Pravna znanost

ĆAPETA, Tamara
Osnove prava Europske unije : na temelju Lisabonskog ugovora : gradivo za cjeloživotno obrazovanje pravnika / Tamara Ćapeta i Siniša Rodin. - Zagreb : Narodne novine, 2010. (Zagreb : Zagraf). - X, 137 str. ; 24 cm. - (Pravna biblioteka. Europsko pravo ; 5)
Nakl. 300 primj. - Kratice: str. X. - Bilješka o autorima: str. 137. - Bibliografija: str.135-136; bibliografske bilješke uz tekst. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789532341454
34(4-67 EU)
HK10-00497

GORETA, Miroslav
Profesionalna odgovornost psihijatra / Miroslav Goreta. - Zagreb : Organizator, 2010. (Sv. Ivan Zelina : Tiskara Zelina). - X, 159 str. ; 20 cm. - (Pravne teme : 4)
Nakl. 500 primj. - Sadrdži i: Tragedije u području mentalnog zdravlja: istraživanja pozadine ljudske pogreške / Eileen Munro. - Bibliografija: str. [115]-120, 145-149; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789537585235 : 119 kn
340.63:347.948
347.948:340.63
HK10-00498

REGISTAR pravnih propisa u Republici Hrvatskoj : propisi objavljeni u Narodnim novinama sa stanjem 1. srpnja 2010. : (Nar. nov., br. 82/10) : kazalo pojmova / priredila Iva Šuler. - Zagreb : Novi informator, 2010. (Zagreb : GZH). - 254 str. ; 28 cm.
340.136(497.5)(094.5)
HK10-00499

ŠKAVIĆ, Josip, liječnik
Načela sudskomedicinskih vještačenja / Josip Škavić, Dušan Zečević. - Zagreb : Naklada Ljevak, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 319 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 29 cm. - (Medicinska biblioteka / Naklada Ljevak)
Kratice: str. [10]. - Rječnik najčešće korištenih latinskih pojmova: str. [302]-310. - Bibliografija: str. [299]-301. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789533032320 : 299 kn
340.6(075.8)
HK10-00500

341   Međunarodno pravo

MEĐUNARODNO pravo. - 2. izmijenjeno izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2010- . (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - sv. ; 24 cm. - (Udžbenici Sveučilišta u Zagrebu = Manualia Universitatis studiorum Zagrabiensis)
341(075.8)

Dio 1 : Dio 1 / Juraj Andrassy ... [et al.]. - 2010. - XXI, 475 str.
Ostali zastupljeni autori: Božidar Bakotić, Maja Seršić, Budislav Vukas. - Bibliografija: str. [IX-XIX] i uz tekst. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789530304093 : 189 kn

HK10-00501

STRUČNO-ZNANSTVENI skup "Haaški sud - Zajednički zločinački pothvat - Što je to?" (8 ; 2009 ; Zagreb)
Haaški sud - "Zajednički zločinački pothvat" - Što je to? : izlaganja na sedmom stručno-znanstvenom skupu u Zagrebu, 4. prosinca 2009. godine. - Zagreb : Hrvatsko kulturno vijeće, 2010. (Zagreb : Denona). - 134 str. ; 24 cm.
Zastupljeni autori: Hrvoje Hitrec, Milan Vuković, Pavao Galić, Lujo Medvidović, Mile Prpa, Mate Kovačević, Josip Pečarić, Edward Yambrusic, Miroslav Međimorec, Zdravko Tomac, Marko Barišić, Sanja Gospočić,. - Nakl. 500 primj. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789539548573
341.645(492 Den Haag):341.322.5(497.5)"1991/1995"(063)
343.222(063)
343.342(063)
HK10-00502

ZNANSTVENI skup Ustavne promjene Republike Hrvatske i Europska Unija (2010 ; Split)
Ustavne promjene Republike Hrvatske i Europska unija : zbornik radova / Znanstveni skup Ustavne promjene Republike Hrvatske i Europska Unija, Split, 22 svibnja 2010. ; [glavni urednik Onesin Cvitan]. - Split : Sveučilište, Pravni fakultet, 2010. (Karlovac : Tiskara Pečarić-Radočaj). - 350 str. ; 24 cm.
Zastupljeni autori: Ivan Padjen, Slaven Letica, Branko Babac, Branko Smerdel, Zvonimir Lauc, Arsen Bačić, Branimir Lukšić, Marko Babić, Damir Aviani, Zoran Malenica, Duško Lozina, Mirko Klarić, Dragan Bolanča, Branislav Šutić, Saša Šegvić, Smiljana Bezić, Slavko Šimundić, Marija Boban, Maja Grubišin, Andrija Crnković, Srđan Dvornik, Danijel Pervan, Vladimir Šeks. - Bibliografija iza svakog poglavlja i uz tekst. - Summaries.
ISBN 9789536102372
341.1/8(4-67 EU:497.5)(063)
HK10-00503

Vidi br.: HK10-00427

Vidi br.: HK10-00610

Vidi br.: HK10-00598

Vidi br.: HK10-00426

342   Javno pravo. Ustavno pravo. Upravno pravo

BAČIĆ, Petar, pravnik
Konstitucionalizam i sudski aktivizam / Petar Bačić. - Split : Pravni fakultet Sveučilišta, 2010. ([Split] : Abel International). - 445 str. ; 23 cm.
Na predlistu podnasl.: Ustavna demokracija između zahtjeva za vladavinom većine i protuvećinskog argumenta. - Nakl. 300 primj. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu. - Popis kratica: str. 10. - Bibliografija: str. 425-445; bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789536102914
342.4:321.7
HK10-00504

BIŠKUP, Marijan
Ljudska prava : povijesno-teološki osvrt / Marijan Biškup. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2010. (Sveti Ivan Zelina : Tiskara Zelina). - 143 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Teološki radovi ; sv. 63)
Nakl. 1000 primj. - Slika autora i bilješka o njemu: str. [144]. - Bibliografija: str. 131-134 i uz tekst. - Imensko i mjesno kazalo ; Predmetno kazalo : Biblijsko kazalo.
ISBN 9789531105712
342.7:2
241
HK10-00505

DRAGUN, Tomislav
Vesna Vrbetić : sudac ovako kroji pravdu / Tomislav Dragun. - Zagreb : Ognjište Nakladna zadruga, 2010-. - sv. ; 24 cm.
ISBN 9789537750015 (cjelina)
342.56(497.5)

Knj. 1. - 2010. (Zagreb : Studio Moderna). - 601 str. : ilustr. - (Knjižnica Brlog ; knj. 3)
Autorova slika. - Bilješka o autoru: str. 597-601.
ISBN 9789537750022

HK10-00506

DRAGUN, Tomislav
Ratko Šćekić : sudac ovako kroji pravdu / Tomislav Dragun. - Zagreb : Ognjište Nakladna zadruga, 2010- . (Zagreb : Studio Moderna). - sv. ; 24 cm.
ISBN 9789535600046 (cjelina)
342.56(497.5)

Knj. 1. - 2010. - 373 str. - (Knjižnica Brlog ; 2)
Bilješka o autoru: str. 367-373.
ISBN 9789535600053
343.162 Šćekić, R.

HK10-00507

DRAGUN, Tomislav
Zorislav Kaleb : sudac ovako kroji pravdu / Tomislav Dragun. - Zagreb : Ognjište Nakladna zadruga, 2010-. - sv. ; 23 cm.
ISBN 9789535600022 (cjelina)
342.56(497.5)
343.162 Kaleb, Z.

Knj. 1. - 2010. - 371 str. - (Knjižnica Brlog ; 1)
ISBN 9789535600039 75 kn

HK10-00508

HRVATI u BiH : ustavnoi položaj, kulturni razvoj i nacionalni identitet / urednik Ivan Markešić. - Zagreb : Pravni fakultet : Centar za demokraciju i pravo Miko Tripalo, 2010. (Zagreb : Sveučilišna tiskara). - XXIV, 209 str. ; 24 cm.
Zastupljeni autori:. - Bilješke uz tekst. - Str. VII-XI: Bilješka o autorima / Goran Sunajko. - Predgovor: str. XIII-XXIV. - Bibliografija: str. 200-201. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789532700442 (Pravni fakultet)
342.724(497.6=163.42)(082)
314.93-054.57(497.6=163.42)(082)
323.15(497.6=163.42)(082)
316.347(497.6=163.42)(082)
HK10-00509

HRVATSKA. Ustav
Ustav Republike Hrvatske : (pročišćeni tekst) NN br. 85/2010 / priredio Vladimir Šeks. - Zagreb : Novi informator, 2010. (Velika Gorica : Tipomat). - 81 str. ; 19 cm. - (Pravna biblioteka. Zbirka propisa ; 479)
Nakl. 1000 primj. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789532341478 : 69 kn
342.4(497.5)(094.5)
HK10-00510

HRVATSKA. Zakoni
Zakon o općem upravnom postupku : (Nar. nov., br. 47/09 - [stupio na snagu 1. siječnja 2010.]) : tekst Zakona, kratki komentari i poveznice, pojmovno kazalo / priredili Robert Mahović, Davorka Foretić, Štefanija Kasabašić. - 2. izd. - Zagreb : Novi informator, [2010.] (Zagreb : GZH). - 70 str. ; 28 cm.
ISBN 9789537327682
342.92(497.5)(094.5)
HK10-00511

KOLESARIĆ, Desa
Vodič kroz pravo za život bez nasilja / Desa Kolesarić, Ines Hečimović. - Virovitica : S.O.S. telefon - Poziv u pomoć ;, 2010. (Virovitica : Grafiti Becker). - 90 str. ; 20 cm.
Bibliografija: str. 90.
ISBN 9789535606208
342.7-055.2(497.5)(035)
364.65-055.2(497.5)(035)
316.624-055.2(497.5)(035)
HK10-00512

KOPRIĆ, Ivan
Upoznavanje s novim Zakonom o općem upravnom postupku / Ivan Koprić. - Zagreb : Udruga općina u Republici Hrvatskoj, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 45 str. : graf. prikazi u bojama ; 21 cm.
ISBN 9789535561231
342.92(497.5)(094)
HK10-00513

MREŽA pravobranitelja za djecu Jugoistočne Europe. Godišnja konferencija (2009 ; Dubrovnik)
Djeca i konfliktni razvodi : zbornik priopćenja s Godišnje konferencije Mreže pravobranitelja za djecu Jugoistočne Europe i stručnih rasprava Pravobranitelja za djecu RH / [urednica Davorka Osmak-Franjić ; prevoditeljica Natalija Lujo]. - Zagreb : Pravobranitelj za djecu, 2010. (Nedelišće : Tamposit). - 159, 171 str. ; 25 cm.
Zastupljeni autori: Yanghee Lee, Peter Newel, Hugues Feltesse, Stamatina Poulou, Tone Dolčič, Tamara Lukšić-Orlandić, Nada Grahovac, Gordana Filipović, Davorka Osmak-Franjić, Bruna Profaca, Gordana Buljan Flander, Branka Rešetar, Sandra Artuković-Kunšt, Milena Drlje, Franjo Šaban, Tamara Žakula Desnica, Silvana Kmić, Zdenka Monterisi. - "Godišnja konferencija Mreže pravobranitelja za djecu Jugoistočne Europe - CRONSEE Djeca i konfliktni razvodi - pristup djece domaćem, međunarodnom i europskom pravosuđu, Dubrovnik, 19.-20. svibnja 2009" --] str. 9. - Oba su teksta tiskana u međusobno obratnim smjerovima. - Nakl. 1000 primj. - Nasl. str. prištampanoga engl. prijevoda: Children and disputed divorces. - Str. 5-7 (1. pag.): Predgovor / Mila Jelavić. - Bibliografija uz neke radove; bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789539545190
342.7-053.2(063)
[159.922.7:347.627.2](063)
347.627.3(4)
HK10-00514

PRIMJENA novog Zakona o općem upravnom postupku u praksi / Dario Đerđa ... [et. al.]. - Zagreb : Inženjerski biro, 2010. (Samobor : "A. G. Matoš"). - 215 str. ; 24 cm.
Zastupljeni autori: Božo Gagro, Davor Ljubanović, Zoran Pičuljan, Alen Rajko. - Sadrži i: Zakon o općem upravnom postupku ; Uredba o uredskom poslovanju. - Knjizi je priložen CD-ROM: Primjena novog Zakona o općem upravnom postupku u praksi. - Bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789532620382
342.92(497.5)(094)
HK10-00515

PRIMJENA novog Zakona o općem upravnom postupku u praksi [Elektronička građa]. - Tekstovni podaci. - Zagreb : Inženjerski biro, [2010?] ([s. l. : s. n.]). - 1 optički disk (CD-ROM) ; 12 cm.
Zahtjevi sustava: Windows XP; Adobe Acrobat. - Stv. nasl. s naljepnice diska. - CD-ROM je priložen knjizi: Primjena novog Zakona o općem upravnom postupku u praksi. - Sadržaj s nasl.: Zakon o općem upravnom postupku ; Zakon o upravnim sporovima ; Uredba o uredskom poslovanju.
342.92(497.5)(094)
HK10-00516

PRIMJENA Zakona o općem upravnom postupku (Nar. nov., br. 47/09) / Josip Bienenfeld ... [et al.]. - Zagreb : Novi informator, 2010. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 411 str. ; 24 cm.
Ostali zastupljeni autori: Dario Đerđa, Božo Gagro, Dunja Jurić Knežević, Štefanija Kasabašić, Dragan Medvedović. - Sadrži: Zakon o općem upravnom postupku. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789537327750
342.92.096(497.5)
HK10-00517

STRUCK, Karin
Vidim svoje dijete u snu / Karin Struck ; prijevod na hrvatski [s poljskog jezika] Jelena Vuković. - Karlovac : Nonnatus, 2010. (Zagreb : Studio Moderna). - 208 str. : ilustr. ; 21 cm. - (Edicija Život je dar ; knj. 8)
Prevedeno prema: Widze moje dziecko we snie; izv. stv. nasl.: Ich sehe mein Kind im Traum. - Bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789537687069 : 49 kn
342.7-053.13(049.2)
HK10-00518

ŠARČEVIĆ, Edin
Ustav iz nužde : konsolidacija ustavnog prava Bosne i Hercegovine / Edin Šarčević. - Sarajevo : Rabic : ECLD, 2010. (Sarajevo : Rabic). - 449 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Polis / Rabic [i] ECLD)
Skraćenice: str. 447-449. - Bibliografija: str. 437-446; bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789958955754 (ECLD)
342.4(497.6)"199/200"
HK10-00519

TURČIĆ, Zlatan
Komentar Zakona o općem upravnom postupku : s komentarima, prilozima i abecednim kazalom pojmova ; Zakon o upravnim sporovima : s abecednim kazalom pojmova / Zlatan Turčić. - Zagreb : Organizator, 2010. (Sv. Ivan Zelina : Tiskara Zelina). - XIV, 427 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Pravo / Organizator ; knj. 5)
Predmetno kazalo.
ISBN 9789537585198
342.92(497.5)(094.5.072)
(497.5)
(094.5.072)
HK10-00520

ZAKON o općem upravnom postupku - u praksi / Dario Đerđa ... [et al.]. - Zagreb : Novi informator, 2010. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 298 str. ; 24 cm.
Ostali zastupljeni autori: Božo Gagro, Dunja Jurić Knežević, Štefanija Kasabašić, Dragan Medvedović, Desa Sarvan. - Sadrži i: Zakon o općem upravnom postupku : (Nar. nov., br. 47/09). - Bibliografske bilješke uz tekst. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789537327842
342.92(497.5)(094)
HK10-00521

Vidi br.: HK10-00592

Vidi br.: HK10-00066

343/344   Kazneno pravo (opće i posebno)

BAŠIĆ, Tajana
Hrvatsko-engleski vokabular Zakona o kaznenom postupku / Tajana Bašić, Valerija Bencerić. - Zagreb : Ministarstvo unutarnjjih poslova Republike Hrvatske, Policijska akademija, 2010. ([Zagreb] : Odjel za nakladničko-knjižničnu djelatnost). - 116 str. ; 24 cm. - (Lingua arak ; 1)
Om. nasl. - Nakl. 500 primj. - Bibliografija: str. 116.
ISBN 9789531612364
343.13(038)=163.42=111
HK10-00522

CINDORI, Sonja
Sustav sprječavanja pranja novca / Sonja Cindori. - Zagreb : Pravni fakultet, 2010. (Zagreb : Sveučilišna tiskara). - XIV, 211 str. ; 24 cm.
Nakl. 500 primj. - Bibliografija: str. 197-205; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789532700497
343.359(497.5)
HK10-00523

CVITANOVIĆ, Leo
Zlouporaba opojnih droga : 1998.-2007. / [autori Leo Cvitanović, Dubravka Rogić-Hadžalić i Marin Mrčela]. - Zagreb : Državni zavod za statistiku Republike Hrvatske, 2010. [s. l. : s. n.]). - 176 str. : ilustr., graf. prikazi u bojama ; 24 cm. - (Studije i analize / Državni zavod za statistiku ; 107)
Podatak o autorima preuzet s poleđine nasl. lista. - Nakl. 400 primj. - Kratice: str. 16. - Bibliografija: str. 172-176; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789532730241
[343.57:311](497.5)"1998/2007"
[613.83:311](497.5)"1998/2007"
HK10-00524

IZGRADNJA institucija : etika i korupcija / Josip Kregar ... [et al.]. - Zagreb : Pravni fakutet, 2010. (Zagreb : Sveučilišna tiskara). - XI, 188 str. ; 24 cm.
Ostali zastupljeni autori: Duško Sekulić, Slaven Ravlić, Zoran Malenica, Ranka Jeknić, Antonija Petričušić. - Nakl. 500 primj. - Tekst na hrv. i engl. jeziku. - Bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789532700480
343.352:174.7](063)
HK10-00525

KALEB, Zorislav
Novi Zakon o kaznenom postupku : autorski pročišćeni tekst s uvodnim objašnjenjima i abecednim kazalom / Zorislav Kaleb. - 2. izd. - Zagreb : Organizator, 2010. (Sv. Ivan Zelina : Tiskara Zelina). - XVIII, 641 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Zakoni / Organizator)
Nakl. 500 primj. - Sadrži i: Zakon o Uredu za suzbijanje korupcije i organiziranog kriminaliteta ; Zakon o državnom odvjetništvu ; Zakon o policijskim poslovima i ovlastima. - Bilješka o autoru: str. 641. - Bibliografske bilješke uz tekst. - Predmetna kazala.
ISBN 9789537585204 : 185 kn
343.13(497.5)(094.5.072)
HK10-00526

MODLY, Duško
Očevid / Duško Modly. - Zagreb : Ministarstvo unutarnjih poslova Republike Hrvatske, Policijska akademija, 2010. ([Zagreb] : Odjel za nakladničko-knjižničnu djelatnost). - 283 str. ; 24 cm.
Nakl. 500 primj. - Bibliografija: str. 269-283.
ISBN 9789531612388
343.98.06(035)
343.147(035)
347.94(035)
HK10-00527

NOVOSEL, Dragan
Kaznena odgovornost pravnih osoba za kaznena djela : 2005.-2009. / [autori Dragan Novosel, Dubravka Rogić-Hadžalić]. - Zagreb : Državni zavod za statistiku Republike Hrvatske, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 61 str. : ilustr. u boji ; 24 cm. - (Studije i analize / Državni zavod za statistiku Republike Hrvatske ; 108)
Podatak o autorima preuzet s poleđine nasl. lista. - Nakl. 300 primj.
ISBN 9789532730265
343.53(497.5)"2005/2009"
HK10-00528

PAVIŠIĆ, Berislav
Kazneno postupovno pravo / Berislav Pavišić ; dio materije na osnovi II. izdanja prirpemili Eduard Kunštek, Petar Veić, Tadija Bubalović. - 3. izd. - Rijeka : Pravni fakultet Sveučilišta ; [s. l.] : Naklada, 2010. ([s. l. : s. n.]). - XXX, 586 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Pravnog fakulteta Sveučilišta u Rijeci. Udžbenici)
Tumač kratica: str. XVII-XXVII. - Bibliografija: str. XV-XVI; bibliografske bilješke uz tekst. - Imensko kazalo ; Predmetno kazalo.
ISBN 9789536597756 (Pravni fakultet) (pogrešan)
343.13(497.5)(075.8)
(497.5)
(075.8)
HK10-00529

PROGRAM suzbijanja trgovanja ljudima u Hrvatskoj = Croatia trafficking prevention activity / [urednici, editors Ljiljana Varga, Chris Saenger]. - [s. l.] : The Star Network of world learning, [2010.]. ([Novi Zagreb] : Novi val). - 32 str. : ilustr. ; 22 cm.
Om. nasl. - Tekst na hrv. i engl. jeziku.
ISBN 9539901820
343.431(497.5)
HK10-00530

Vidi br.: HK10-00508

Vidi br.: HK10-00385

Vidi br.: HK10-00527

Vidi br.: HK10-00502

Vidi br.: HK10-00502

347   Građansko pravo

CRNIĆ, Ivica
Odgovornost države za štetu : komentari, sudska praksa, propisi, abecedno kazalo pojmova / Ivica Crnić. - 2. izmijenjeno i dopunjeno izd. - Zagreb : Novi informator, 2010. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 307 str. ; 25 cm.
Kratice i pregled izvora za sudsku praksu: str. 7-9. - Bilješka o autoru: str. 307. - Bibliografija: str. 281-284; bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789537327774
347.5:347.193(497.5)
HK10-00531

DIKA, Mihajlo
Građansko parnično pravo / Mihajlo Dika. - Zagreb : Narodne novine, 2008-. - sv. ; 24 cm.
ISBN 9789532341126 (cjelina)
347.9(075.8)

Knj. 10 : Pravni lijekovi. - 2010. (Velika Gorica : Tipomat). - XXVI, 469 str. - (Pravna biblioteka. Građansko parnično pravo ; 10)
Nakl. 450 primj. - Kratice: str. 465-469. - Bibliografija: str. 469; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789532341430 : 447 kn

HK10-00532

EUROPEAN Commission for the Efficiency of Justice
Europski pravosudni sustavi : izdanje 2008. (podaci 2006.) : učinkovitost i kvaliteta pravosuđa / Europska komisija za učinkovitost pravosuđa (CEPEJ) ; [hrvatsko izdanje Izvješća Europske komisija za učinkovitost pravosuđa pripremili Kristian Turkalj, Ana Vlahović Stanić]. - Zagreb : Ministarstvo pravosuđa Republike Hrvatske, 2010. ([s. l.] : Uvez). - 344 str. : ilustr., graf. prikazi u bojama ; 30 cm.
Izv. stv. nasl.: European judicial system. - Str. 6: Uvodna riječ / Ivan Šimonović. - Bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789539923073
347.9(4)
HK10-00533

GRBIN, Ivo
Zakon o parničnom postupku : sa sudskom praksom, bilješkama, napomenama, prilozima i abecednim kazalom / Ivo Grbin. - 5. izmijenjeno i dopunjeno izd. - Zagreb : Organizator, 2010. (Sv. Ivan Zelina : Tiskara Zelina). - XXXIII, 882 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Pravo / Organizator ; 66)
Nakl. 1000 primj. - Kratice: str. [XXXV]-XXXVI. - Bilješka o autoru: str. [883].
ISBN 9789537585228 : 585 kn
347.9.096(497.5)
HK10-00534

HRESTOMATIJA hrvatskoga obiteljskog prava / [urednica Dubravka Hrabar]. - Zagreb : Pravni fakultet, Zavod za građanskopravne znanosti i obiteljskopravnu znanost, Poslijediplomski doktorski studij iz građanskopravnih i obiteljskopravne znanosti, 2010. (Zagreb : Sveučilišna tiskara). - VII, 747 str. ; 24 cm.
Zastupljeni autori: Dubravka Hrabar, Mira Alinčić, Aleksandra Korać Graovac, Dijana Jakovac-Lozić, Branka Rešetar, Ivana Milas Klarić, Anica Čulo, Irena Majstorović. - Nakl. 200 primj. - Bibliografske bilješke uz tekst. - Summaries ; Zusammenfassungen.
ISBN 9789532700251
347.6(497.5)(075.8)
HK10-00535

HRVATSKA. Zakoni
Zakon o sudovima : (Nar. nov., br. 150/05, 16/07, 113/08 i 153/09) : redakcijski pročišćeni tekst s pojmovnim kazalom ; Sudski poslovnik : (Nar. nov., br. 158/09) : s pojmovnim kazalom / priredila Biljana Barjaktar. - Zagreb : Novi informator, 2010. (Zagreb : GZH). - 195 str. ; 28 cm.
ISBN 9789537327804
347.9(497.5)(094.5)
HK10-00536

KLARIĆ, Petar, pravnik
Zakon o vlasništvu i drugim stvarnim pravima ; Zakon o zemljišnim knjigama sa Zemljišnoknjižnim poslovnikom ; Zakon o upisniku sudskih i javnobilježničkih osiguranja tražbina vjerovnika na pokretnim stvarima i pravima : tekstovi propisa : stvarna kazala / Petar Klarić. - 10. izmijenjeno izd. - Zagreb : Narodne novine, 2010. (Velika Gorica : Tipomat). - XLII, 387 str. ; 19 cm. - (Pravna biblioteka. Zbirke propisa ; 480)
Nakl. 500 primj. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789532341485 : 125 kn
347.23(497.5)
349.418(497.5)
(497.5)
(094.5)
HK10-00537

MILAS Klarić, Ivana
Pravni status skrbnika kao jamstvo zaštite ljudskih prava odraslih / Ivana Milas Klarić. - Zagreb : Pravni fakultet, Zavod za građanskopravne znanosti i obiteljskopravnu znanost, Poslijediplomski doktorski studij iz građanskopravnih i obiteljskopravne znanosti, 2010. (Zagreb : Sveučilišna tiskara). - XIV, 441 str. ; 24 cm.
Nakl. 300 primj. - Bibliografija: str. 433-441 i uz tekst.
ISBN 9789532700350
347.646(497.5)
HK10-00538

NEKRETNINE - 2010. : [novine u propisima, posebni pravni režimi, problemi iz prakse, pročišćeni tekst Zakona o poljoprivrednom zemljištu]. / [Jadranko Jug ... et al.]. - Zagreb : Novi informator, 2010. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 293 str. ; 24 cm.
Podnasl. preuzeti s omota. - Ostali zastupljeni autori: Ana-Marija Končić, Damir Kontrec, Gabrijela Mihelčić, Damir Pahić, Maja Pupačić, Desanka Sarvan. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789537327811
347.235(497.5)
HK10-00539

PEČEK, Robert
Komentar Zakona o izvlaštenju : pročišćeni tekst Zakona s komentarom, upravnopravna i sudska praksa, ogledni primjeri / Robert Peček. - Zagreb : Novi informator, 2010. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 300 str. ; 25 cm.
Bibliografija: str. 286-289. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789537327521
347.232(497.5)(094.5.072)
HK10-00540

REAL estate market study in the Republic of Croatia : december 2009 / [for the publisher Igor Kreitmeyer ; translation Corinne Enquist, Maja Kuhta]. - Zagreb : Ministry of Justice : State Geodetic Administration, 2010. ([s. l.] : LKD promet). - 121 str. : ilustr., graf. prikazi u bojama ; 30 cm.
Izv. stv. nasl.: Studija tržišta nekretnina u Republici Hrvatskoj. - Na vrhu nasl. str.: Uređena zemlja : nacionalni program sređivanja zemljišnih knjiga i katastra. - Istodobno izašlo na hrv. i engl. jeziku. - Nakl. 100 primj. - Bibliografija: str. 120-121.
ISBN 9789537761028 (Državna geodetska uprava)
347.214(497.5)
HK10-00541

STUDIJA tržišta nekretnina u Republici Hrvatskoj : prosinac 2009. / [urednik Igor Kreitmeyer]. - Zagreb : Ministarstvo pravosuđa : Državna geodetska uprava, 2010. ([s. l.] : LKD promet). - 119 str. : ilustr., graf. prikazi u bojama ; 30 cm.
Na nasl. str.: Uređena zemlja : nacionalni program sređivanja zemljišnih knjiga i katastra. - Istodobno izašlo na hrv. i engl. jeziku. - Nakl. 530 primj. - Bibliografija: str. 118-119.
ISBN 9789537761011 (Državna geodetska uprava)
347.2(497.5)
HK10-00542

TOMIČIĆ, Lidija
Privremene i prethodne mjere : priručnik za praktičnu primjenu s primjerim[a] obrazaca, prijedlozima, rješenjima, napomenama / Lidija Tomičić. - Zagreb : RRiF plus, 2010. (Zagreb : MKD Golden). - XVI, 207 str. ; 24 cm. - (Pravna biblioteka / RRiF plus)
Bibliografija: str. 204. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789532720358 : 260 kn
347.952(497.5)(035)
HK10-00543

VERE, Veronika
Neka mi sudi Hrvatska, a ne hrvatsko pravosuđe / Veronika Vere. - Zagreb : Dan-Go, 2010. (Zagreb : Naklada Stih). - 185 str. ; 24 cm.
Nakl. 2000 primj. - Bilješka o autorici: str. 183. - Bibliografija: str. 184-185.
ISBN 9789535612001
347.9(497.5)"200"
HK10-00544

Vidi br.: HK10-00514

Vidi br.: HK10-00527

Vidi br.: HK10-00498

347.7   Trgovačko pravo

BULUM, Božena
Usluge pomorskog prijevoza i lučke djelatnosti u pravu tržišnog natjecanja Europske zajednice / Božena Bulum. - Zagreb : Inmag, 2010. ([Zagreb] : Max media). - 278 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Informator / Inmag, Zagreb)
Nakl. 500 primj. - Bibliografija: str. 267-271 i uz tekst. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789537487058
[347.795.3:339.137](4-67 EU)
HK10-00545

GORENC, Vilim
Ugovorno trgovačko pravo / Vilim Gorenc. - Zaprešić : Visoka škola za poslovanje i upravljanje s pravom javnosti “Baltazar Adam Krčelić”, 2010. ([Zagreb] : Intergrafika). - 230 str. ; 24 cm.
Kratice važnijih propisa: str. 219-220. - Bibliografija: str. 221-223; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789537670061
347.74/.76(075.8)
HK10-00546

GORENC, Vilim
Pravo trgovačkih društava / Vilim Gorenc. - Zaprešić : Visoka škola za poslovanje i upravljanje s pravom javnosti “Baltazar Adam Krčelić”, 2010. ([Zagreb] : Intergrafika). - 221 str. ; 24 cm.
Kratice važnijih propisa: str. 211-212. - Bibliografija str. 213-215; bibliografske bilješke uz tekst. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789537670054
347.72(075.8)
HK10-00547

GRABOVAC, Ivo
Odgovornost prijevoznika u prijevozu stvari u Pomorskom zakoniku Republike Hrvatske i u međunarodnim konvencijama / Ivo Grabovac. - Split : Književni krug, 2010. (Split : Dalmacijapapir). - 246 str. ; 24 cm. - (Pomorska biblioteka / Književni krug, Split ; 10)
Nakl. 500 primj. - Autorova slika i bilješka o njemu: str. 227-229. - Bibliografija: str. 217-226. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789531633338 : 100 kn
347.795.3
HK10-00548

HRVATSKA. Zakoni
Zakon o trgovačkim društvima : (Nar. nov., br. 111/93, 34/99, 121/99 - vjerodostojno tumačenje, 52/00 - Odluka USRH, 118/03, 107/07, 146/08 i 137/09) : redakcijski pročišćeni tekst s napomenama uz pojedine odredbe i pojmovnim kazalom ; Zakon o uvođenju Europskog društva - Societas Europea (SE) i Europskoga gospodarskoga interesnog udruženja (EGIU) : (Nar. nov., br. 107/07) / priredili Jerko Slovinić, Iva Šuler. - Zagreb : Novi informator, 2010. (Zagreb : GZH). - 263 str. ; 28 cm.
ISBN 9789537327781
347.72(497.5)(094.5.072)
HK10-00549

HRVATSKA. Zakoni
Zakon o trgovačkim društvima : (redakcijski pročišćeni tekst) : s uvodnim objašnjenjima, pregledom usklađenosti s europskim pravom i abecednim kazalom / uvodna objašnjenja napisao i pročišćeni tekst Zakona redigirao Jakša Barbić ; pročišćeni tekst Zakona, pregled usklađenosti Zakona s europskim pravom i abecedno kazalo izradio Hrvoje Markovinović. - 5. izmijenjeno izd. - Zagreb : Organizator, 2010. (Zagreb : Sveučilišna naklada). - XLVIII, 633 str. ; 22 cm.
Nakl. 750 primj. - Sadrži i: Zakon o izmjenama i dopunama Zakona o trgovačkim društvima : NN 137/09.
ISBN 9789537585211 : 440 kn
347.72(497.5)(094.5)
HK10-00550

HRVATSKA. Zakoni
Zakon o trgovačkim društvima : (redakcijski pročišćeni tekst) / [glavni urednik Vilim Gorenc]. - Zagreb : RRiF plus, 2010. (Zagreb : "M.A.K. Golden"). - 207 str. ; 24 cm. - (Pravna biblioteka / RRiF plus)
Predmetno kazalo.
ISBN 9789532720334
347.72(497.5)(094.5)
HK10-00551

NOVELA Zakona o trgovačkim društvima iz 2009. : (Nar. nov., br. 137/09) / Jakša Barbić ... [et al.]. - Zagreb : Novi informator, 2010. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 407 str. ; 24 cm.
Ostali zastupljeni autori: Zoran Parać, Siniša Petrović, Hrvoje Markovinović. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789537327798
347.72.047(497.5)(094)
HK10-00552

PRAVNO okružje poslovanja / autori Mladen Cerovac ... [et al.] ; uredila Ljerka Mintas Hodak. - Zagreb : Mate, 2010. ([Zagreb] : Grafotisak). - 612 str. : ilustr. (djelomično u bojama) ; 24 cm. - (Biblioteka Gospodarska misao)
Ostali zastupljeni autori: Ljerka Mintas Hodak, Luka Colić Tadić, Jelena Čuveljak, Olivera Jurković Majić, Dina Korper Žemva, Helena Majić, Jelena Madir, Branko Skerlev, Božena Vidović, Goran Vojković. - Bilješke o autorima: str. [17-21]. - Bibliografija iza svakog poglavlja i uz tekst.
ISBN 9789532460889
347.72(497.5)(094)
HK10-00553

SLAKOPER, Zvonimir
Trgovačka društva prema Zakonu o trgovačkim društvima i domaćoj i inozemnoj sudskoj praksi / Zvonimir Slakoper, Vesna Buljan. - Zagreb : TEB - poslovno savjetovanje, 2010. (Sv. Ivan Zelina : Tiskara Zelina). - XXXVII, 653 str. ; 25 cm.
Popis kratica: str. XXXV-XXXVII. - Bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789536290642
347.72(497.5)(094)
HK10-00554

ZAKON o trgovačkim društvima : pročišćeni tekst s abecednim kazalom pojmova : (Nar. nov., br. 111/93, 34/99, 121/99, 52/00, 118/03, 107/07, 146/08 i 137/09) / [urednički pročišćeni tekst Zakona o trgovačkim društvima priredio Dinko Lukač]. - Zagreb : TEB-poslovno savjetovanje, 2010. (Sv. Ivan Zelina : Tiskara Zelina). - 327 str. ; 25 cm.
Dostupno i na CD-ROM-u.
ISBN 9789536290666
347.72(497.5)(094.5)
HK10-00555

ZAKON o trgovačkim društvima [Elektronička građa] : (Nar. nov., br. 111/93, 34/99, 121/99, 52/00, 118/03, 107/07, 146/08 i 137/09) / urednički pročišćeni tekst Zakona o trgovačkim društvima priredio Dinko Lukač. - Tekstovni podaci. - Zagreb : TEB - poslovno savjetovanje, [2010.] ([s. l. : s. n.]). - 1 optički disk (CD-ROM) ; 12 cm.
Zahtjevi sustava: PC; Windows XP; Adobe Acrobat Reader. - Sv. nasl. s naljepnice diska. - Dostupno i u tiskanom obliku.
347.72(497.5)(094.5)
HK10-00556

Vidi br.: HK10-00496

348/349   Posebne grane prava

ANALIZA utjecaja katastarskih izmjera i obnove zemljišnih knjiga na jedinice lokalne samouprave / [urednik Igor Kreitmeyer]. - Zagreb : Ministarstvo pravosuđa : Državna geodetska uprava, 2010. ([s. l.] : LKD promet). - 62 str. : ilustr., graf. prikazi u bojama ; 30 cm.
Na vrhu nasl. str.: Uređena zemlja : nacionalni program sređivanja zemljišnih knjiga i katastra. - Istodobno izašlo na hrv. i engl. jeziku. - Nakl. 450 primj. - Bibliografija: str. 62.
ISBN 9789532934236 (Državna geodetska uprava)
349.418(497.5)
352(497.5)
HK10-00557

ANALYSIS of the impact of cadastral surveys and land register renewal on local government units : (contract for real estate market assessment service provision no. MOJ-SGA/D/CQ/09/01R) / [for the publisher Igor Kreitmeyer ; translation Corinne Enquist, Maja Kuhta]. - Zagreb : Ministry of Justice : State Geodetic Administration, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 62 str. : ilustr., graf. prikazi u bojama ; 30 cm.
Izv. stv. nasl.: Analiza utjecaja katastarskih izmjera i obnove zemljišnih knjiga na jedinice lokalne samouprave. - Na nasl. str.: Uređena zemlja : nacionalni program sređivanja zemljišnih knjiga i katastra. - Istodobno izašlo na hrv. i engl. jeziku. - Nakl. 60 primj. - Bibliografija: str. 62.
ISBN 9789532934229 (Državna geodetska uprava)
349.418(497.5)
352(497.5)
(497.5)
HK10-00558

CRNIĆ, Ivica
Zakon o radu : primjena u praksi : sa sudskom praksom, prilozima i abecednim kazalom / Ivica Crnić. - Zagreb : Organizator, 2010. (Sv. Ivan Zelina : Tiskara Zelina). - XXV, 556 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Pravo / Organizator ; 67)
Nakl. 1000 primj. - Kratice i pregled izvora za sudsku praksu: str. [XXIII]-XXV. - Bibliografija: str. [521]-524.
ISBN 9789537585242 : 585 kn
349.2(497.5)(094.5.072)
HK10-00559

HRVATSKA. Zakoni
Zakon o radu / [urednik Željko Slunjski]. - Zagreb : Savez samostalnih sindikata Hrvatske, 2010. (Strmec : Tiskara Petravić). - 215 str. ; 18 cm. - (Biblioteka Radno i socijalno pravo)
Str. 5-7: Predgovor / Marina Kasunić Peris.
ISBN 9789536176076
349.2(497.5)(094.5)
HK10-00560

HRVATSKA. Zakoni
Zakon o radu [Elektronička građa] : s primjerima podnesaka za praktičnu primjenu i bilješkama : zbirka propisa / priredio Ivan Jurić. - Tekstovni podaci. - Zagreb : Vizura, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 1 optički disk (CD-ROM) ; 12 cm. - (Pravo u praksi)
Zahtjevi sustava: PC; Windows XP; Adobe Acrobat Reader. - Stv. nasl. s naljepnice diska. - CD-ROM je priložen knjizi: Zakon o radu s primjerima podnesaka za praktičnu primjenu i bilješkama. - Sadrži i: Zakon o minimalnoj plaći ; Zakon o posredovanju pri zapošljavanju i pravima za vrijeme nezaposlenosti ; Zakon o rodiljnim i roditeljskim potporama ; Zakon o doplatku za djecu ; Zakon o osiguranju potraživanja radnika u slučaju stečaja poslodavca ; Zakon o blagdanima, spomendanima i neradnim danima u Republici Hrvatskoj ; Zakon o zaštiti na radu ; Zakon o mirovinskom osiguranju ; Zakon o zdravstvenoj zaštiti ; Zakon o sanitarnoj inspekciji ; Zakon o obveznom zdravstvenom osiguranju ; Zakon o dobrovoljnom zdravstvenom osiguranju. - Spremnica: 19 X 14 cm.
ISBN 9789536957477
349.2.096(497.5)
HK10-00561

HRVATSKA. Zakoni
Zakon o radu : (Nar. nov., br. 149/09) : tekst Zakona : opširno pojmovno kazalo / [priredila Biljana Barjaktar]. - 2. izd. - Zagreb : Novi informator, 2010. (Zagreb : GZH). - 100 str. ; 28 cm.
ISBN 9789537327743
349.2(497.5)(094)
HK10-00562

HRVATSKA. Zakoni
Zakon o radu / [urednik Krešimir Rožman]. - Zagreb : Rosip, 2010. (Zagreb : Tiskara Orbis). - 176 str. ; 18 cm. - (Biblioteka Radno pravo)
ISBN 9789537733001
349.2(497.5)(094)
HK10-00563

HRVATSKA. Zakoni
Zakon o radu : s primjerima podnesaka za praktičnu primjenu i bilješkama : zbirka propisa / priredio Ivan Jurić. - Zagreb : Vizura, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 598 str. ; 25 cm. - (Pravo u praksi)
Sadrži i: Zakon o minimalnoj plaći ; Zakon o posredovanju pri zapošljavanju i pravima za vrijeme nezaposlenosti ; Zakon o rodiljnim i roditeljskim potporama ; Zakon o doplatku za djecu ; Zakon o osiguranju potraživanja radnika u slučaju stečaja poslodavca ; Zakon o blagdanima, spomendanima i neradnim danima u Republici Hrvatskoj. - Knjizi je priložen CD-ROM: Zakon o radu.
ISBN 9789536957469 : 280 kn
349.2(497.5)(094.9)
HK10-00564

KODEKS poslovanja i ponašanja upravitelja nekretninama / [pripremio Hrvatska gospodarska komora, Sektor za graditeljstvo i komunalno gospodarstvo, Udruženje upravitelja nekretnina]. - Zagreb : Hrvatska gospodarska komora, 2010. (Sv. Nedelja : Printera). - 16 str. ; 28 cm.
Om. nasl. - Nakl. 300 ptimj.
349.44(497.5)(060.13)
HK10-00565

NOVI zakon o radu : detaljni komentar novih odredaba / Irena Cvitanović ... [et al.]. - Zagreb : Rosip, 2010. (Zagreb : Tiskara Orbis). - 431 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Radno pravo)
Ostali zastupljeni autori: Iris Gović, Marina Kasunić Peris, Nataša Novaković, Krešimir Rožman, Marinko Đ. Učur, Mario Vinković. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789537733001
349.2(497.5)
HK10-00566

OGLEDI o novom Zakonu o radu : glavna obilježja, ugovori o radu, menadžerski ugovori, plaće, dopusti, otkazi, program zbrinjavanja / Mihajlo Dika ... [et al.] ; opća redakcija Marijan Ruždjak. - Zagreb : Narodne novine, 2010. (Zagreb : Parvus). - XVI, 224 str. ; 24 cm. - (Pravna biblioteka. Priručnici ; 29)
Ostali zastupljeni autori: Jadranko Jug, Darko Milković, Željko Potočnjak, Marijan Ruždjak, Marija Zuber. - Nakl. 500 primj. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789532341447 : 147 kn
349.22(497.5)(094.5.072)
HK10-00567

PRAVO na godišnji odmor / Irena Cvitanović ... [et al.]. - Zagreb : Rosip, 2010. (Zagreb : Orbis). - 133 str. ; 18 cm. - (Biblioteka Radno pravo)
Ostali zastupljeni autori: Viktor Gotovac, Krešimir Rožman, Ilija Tadić. - Bibliografija uz neka poglavlja; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789537733018
349.23(497.5)(094)
HK10-00568

PRIMJENA novog Zakona o radu / Kristina Alerić ... [et al.]. - Zagreb : Inženjerski biro, 2010. (Samobor : "A. G. Matoš"). - 245 str. ; 24 cm.
Zastupljeni autori: Irena Cvitanović, Viktor Gotovac, Jasminka Hercigonja, Nikola Mijatović, Ilija Tadić, Darko Terek, Tijana Vujičić, Marija Zuber. - Knjizi je priložen CD-ROM: Primjena novog Zakona o radu. - Bibliografija uz većinu poglavlja; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789532620375
349.2(497.5)(082)
HK10-00569

PRIMJENA novog Zakona o radu [Elektronička građa]. - Tekstovni podaci. - Zagreb : Inženjerski biro, [2010?] ([s. l. : s. n.]). - 1 optički disk (CD-ROM) ; 12 cm.
Zahtjevi sustava: PC; Windows XP; Adobe Acrobat. - Stv. nasl. s naljepnice diska. - CD-ROM je priložen knjizi: Primjena novog Zakona o radu. - Sadržaj s nasl.: Zakon o radu : Nar. nov., br. 149/09. Ogledni primjerak pravilnika o radu.
349.2(497.5)(082)
HK10-00570

PRIMJENA Zakona o radu : radni odnosi, primjeri, službenički i namještenički odnosi u lokalnoj i područnoj (regionalnoj) samupravi, tekst Zakona o radu s pojmovnim kazalom / Iris Gović ... [et al.]. - Zagreb : Novi informator, 2010. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 423 str. ; 24 cm.
Ostali zastupljeni autori: Marina Kasunić-Peris, Edmond Miletić, Darko Milković, Sanda Pipunić, Krešimir Rožman.
ISBN 9789537327828
349.2(497.5)(094.5)
HK10-00571

TEREK, Darko
Zakon o radu : primjeri ugovora, odluka, sporazuma i pravilnika / [autori Darko Terek, Marija Zuber]. - Zagreb, : Hrvatska zajednica računovođa i financijskih djelatnika, 2010. (Zagreb : Sveučilišna tiskara). - 252 str. ; 24 cm.
Podatak o autorima preuzet s poleđine nasl. str.
349.2(497.5)(094.5.072)
HK10-00572

UČUR, Marinko Đ.
Zakon o radu i druga vrela radnog prava / Marinko Đ. Učur, Vanja Smokvina. - Gospić : Veleučilišta "Nikola Tesla", 2010. (Rijeka : Futura). - VII, 160 str. : ; 24 cm.
Na str. [II] podnasl.: (Od 1. siječnja 2010.). - Nakl. 300 primj. - Bibliografija: str. 155-160; bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789535620204
349.2(497.5)(078.5)
HK10-00573

ZAKON o radu : s komentarima i tumačenjima / autori Tamara Crnkić ... [et al.]. - Zagreb : TIM press, 2010. ([Sv. Ivan Zelina] : Tiskara Zelina). - 485 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Radno i socijalno zakonodavstvo)
Ostali zastupljeni autori: Domagoj Franjo Frntić, Viktor Gotovac, Lidija Horvatić, Vera Jelčić, Marina Kasunić Peris, Željka Obradović, Ilija Tadić, Marinko Đ. Učur, Mario Vinković. - Str. 7-17: Predgovor / Viktor Gotovac. - Bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789537177362 : 290 kn
349.2(497.5)(094.5.072)
HK10-00574

ZAKON o radu i drugi izvori radnog prava : zakonski tekstovi, međunarodni izvori, pojmovno kazalo / [priredili] Željko Potočnjak, Ivana Vukorepa. - Zagreb : Narodne novine, 2010. (Velika Gorica : Tipomat). - 635 str. ; 24 cm. - (Pravna biblioteka. Zbirke propisa ; 478)
Nakl. 600 primj. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789532341423 : 169 kn
349.2(497.5)(094.5.072)
HK10-00575

Vidi br.: HK10-01192

Vidi br.: HK10-00537

Vidi br.: HK10-00469

Vidi br.: HK10-00583

35   Javna uprava

AKTUALNA pitanja postupaka javne nabave i pravne zaštite u javnoj nabavi / autori Tihomir Hunjak ... [et al.]. - Zagreb : Inženjerski biro, 2010. (Samobor : "A. G. Matoš"). - II, 209 str. ; 24 cm.
Ostali zastupljeni autori: Teja Kolar, Ante Loboja, Mihaela Matokanović, Vlasta Pavličević. - Sadrži i: Zakon o javnoj nabavi. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789532620368
35.073.53(497.5)(094)
HK10-00576

ČULO, Ivica
Mjesto i uloga lokalne samouprave u Republici Hrvatskoj / Ivica Čulo, Antun Marinac. - Požega : Geno, 2010. (Požega : Studio Dallas). - [6], 158 str. ; 25 cm.
Popis kratica i simbola: str. [6] (1. pag.). - Bilješka o autorima: str. 153-157. - Bibliografija: str. 144-152; bibliografske bilješke uz tekst. - Summary.
ISBN 9789539527349
352(497.5)
HK10-00577

JELINČIĆ, Daniela Angelina
Kultura u izlogu : kratki vodič za upravljanje kulturnim dobrima / Daniela Angelina Jelinčić. - Zagreb : Meandar media : Meandar, 2010. (Zagreb : Kikagraf). - 127 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Intermedia ; knj. 29)
Bilješka o autorici: str. 127. - Bibliografija: str. 121-125; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789537355562 (Meandar media) : 100 kn
351.85(035)
HK10-00578

KORISNI savjeti za stanovanje : priručnik za kvalitetno stanovanje u urbanoj sredini. - Rijeka : US-SSZ [i. e.] Udruga stanara-suvlasnika stambenih zgrada Primorsko-goranske županije : Digital point tiskara, 2010. (Rijeka : Digital point tiskara). - 129 str. : ilustr. u bojama ; 30 cm.
Om. nasl. - Podatak o god. izdavanja preuzet iz CIP zapisa. - Nakl. 10000 primj.
ISBN 9789537718015 (US-SSZ)
351.778.51(497.5 Rijeka)(035)
332.81(497.5 Rijeka)(035)
HK10-00579

OGOREC, Marinko
Izazovi kriznog upravljanja / Marinko Ogorec. - Velika Gorica : Veleučilište Velika Gorica s pravom javnosti, 2010. ([s. l.] : Kolumna). - 146 str. : ilustr., zemljop. crteži, graf. prikazi (djelomično u bojama) ; 24 cm. - (Biblioteka Krizni menadžment)
Bibliografija: str. 137-141 i uz tekst.
ISBN 9789537716028
351.862(075.8)
355.58(075.8)
HK10-00580

PALAČIĆ, Darko
Zaštita osoba i imovine / Darko Palačić. - Zagreb : IPROZ : Visoka škola za sigurnost s pravom javnosti, 2010. (Zagreb : O-tisak). - 202 str. : ilustr. ; 29 cm. - (Biblioteka Stručnjaka sigurnosti ; S-063)
Nakl. 300 primj. - Bibliografija: str. 195-202; bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789536026692 (IPROZ)
351.75(035)
351.75(497.5)(094)
HK10-00581

PEHAR, Rade
Evakuacija : vodič za izradu plana evakuacije i spašavanja : podloge za edukaciju i provedbu evakuacije i spašavanja / Rade Pehar ; [suradnici Indira Aurer Jezerčić, Vladimir Janeš, Krešimir Telebec]. - 1. izd. - Zagreb : Zavod za istraživanje i razvoj sigurnosti, 2010. (Sv. Ivan Zelina : Tiskara. - 160 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm.
Nakl. 500 primj. - Bibliografija: str. 121.
ISBN 9789536412884
351.862(497.5)(035)
HK10-00582

PLAĆE i radni odnosi u područnoj (regionalnoj) samoupravi / [Ivan Koprić ... et al.]. - Zagreb : TEB - poslovno savjetovanje, 2010. (Zagreb : Grafocentar-trgovina). - 196 str. ; 24 cm.
Ostali zastupljeni autori: Edmond Miletić, Ivana Vargašević, Sanda Pipunić, Alen Rajko. - Sadrži i: Zakon o lokalnoj i područnoj (regionalnoj) samoupravi ; Zakon o službenicima i namješetnicima u lokalnoj i područnoj (regionalnoj) samoupravi ; Zakon o plaćama u lokalnoj i područnoj (regionalnoj) samoupravi. - Bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789536290635
353.073.52(497.5)
349.2:353(497.5)
HK10-00583

PODOLNJAK, Robert
(Grado)načelnik i vijeće : novi institucionalni okvir hrvatske lokalne samouprave u komparativnoj perspektivi / Robert Podolnjak. - Varaždin : Piprom, 2010. (Zagreb : Sveučilišna tiskara). - 223 str. ; 24 cm.
Bibliografija: str. 171-181; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Summary: Mayor and council.
ISBN 9789535617105
352/353(497.5)(094.5.072)
HK10-00584

SLUŽBENIČKO zakonodavstvo / [glavna urednica Mirjana Jerković]. - Zagreb : Institut za javne financije, 2010. (Zagreb : Denona). - 224 str. ; 21 cm.
Podatak o urednici preuzet s poleđ. nasl. str. - Nakl. 2500 primj. - Sadrži i: Zakon o poreznoj upravi ; Zakon o državnim službenicima ; Zakon o akademskim i stručnim nazivima i akademskom stupnju.
35.08(497.5)(094)
HK10-00585

SMILJANIĆ, Franjo
Studije o srednjovjekovnim slavenskim/hrvatskim institutcijama / Franjo Smiljanić. - Zadar : Sveučilište u Zadru, Odjel za povijest, 2010. (Čakovec : Zrinski). - 135 str. ; 25 cm. - (Posebna izdanja Odjela za povijest Sveučilišta u Zadru ; knj. 3)
Nakl. 500 primj. - Bibliografija: str. [128]-136. - Imensko kazalo.
ISBN 9789537237509 : 130 kn
35.075(497.5)"08/15"
HK10-00586

SUSTAV i praksa javne nabave / Ivančica Franjković ... [et al.]. - Zagreb : Hrvatska zajednica računovođa i financijskih djelatnika, 2010. (Zagreb : Sveučilišna tiskara). - XII, 614 str. : graf. prikazi ; 24 cm. - (Računovodstvo i financije)
Zastupljeni autori: Tihomir Hunjak, Dražen Ivanušec, Vesna Jurasović, Tihana Kitter, Teja Kolar, Biljana Lerman, Ante Loboja, Mihaela Matokanović, Jasna Nikić, Kristina Petrović, Iva Šuler, Darko Terek, Zoran Vuić. - Sadrži i: Zakon o javnoj nabavi. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789532770506
35.073.53(497.5)(082)
HK10-00587

VODIČ za gradnju : što investitor mora učiniti ako želi graditi/rekonstuirati građevinu / [autori teksta Koraljka Vahtar-Jurković ... et al.]. - Rijeka : Primorsko-goranska županija, 2010. (Velika Gorica : Tipomat). - 35 str. ; 29 cm.
Om. nasl. - Ostali zastupljeni autori: Sanja Par Braut, Jadranka Mršić, Ljiljana Žeželić, Milena Ljubičić, Tanja Fatur, Katarina Švaglić Kovačić, Vladimira Vukelić, Dragan Ivanović, Željko Fantela. - Pojmovnik: str. 29-30.
ISBN 9789537221362
351.778.511
HK10-00588

ZAJEDNO za održivi razvoj ruralnih područja : priručnik za provedbu pristupa LEADER u Hrvatskoj / [autori Lidija Pavić-Rogošić ... [et al.] ; ilustracije Višnja Peleš]. - 1. izd. - Zagreb : HMRR [i. e.] Hrvatska mreža za ruralni razvoj : ODRAZ [i. e.] Održivi razvoj zajednice, 2010. ([Zagreb] : Bestias). - 84 str. : ilustr. ; 26 cm.
Ostali zastupljeni autori: Višnja Jelić Mueck, Roman Haken, Jadranka Pelikan, Petar Mamula. - Nakl. 500 primj. - Bibliografija: str. 82-83.
ISBN 9789535600503 (HMRR)
351.823.1(497.5)
338.43(4-67 EU:497.5)
HK10-00589

Vidi br.: HK10-00557

Vidi br.: HK10-00581

Vidi br.: HK10-00974

Vidi br.: HK10-00558

351.74   Policija

BALGAČ, Iva
Protokol - važni aspekti internog komuniciranja / Iva Balgač. - Zagreb : Ministarstvo unutarnjih poslova Republike Hrvatske, Policijska akademija, 2010. (Zagreb : Odjel za nakladničko - knjižničnu djelatnost). - 89 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm.
Nakl. 500 primj. - Bibliografija: str. 89.
ISBN 9789531612357
351.74.083(075.8)
HK10-00590

MARTINOVIĆ, Mevludin
Psi u protueksplozijskoj zaštiti / Mevludin Martinović. - Zagreb : Ministarstvo unutarnjih poslova Republike Hrvatske, Policijska akademija, 2010. (Zagreb : Ministarstvo unutarnjih poslova Republike Hrvatske, Odjel za nakladničko-knjižničnu djelatnost). - 128 str. : ilustr. u bojama ; 25 cm.
Nakl. 500 primj. - Bibliografija: str. 127.
ISBN 9789531612326
[351.74:636.74](035)
636.7.044(035)
HK10-00591

ŠUPERINA, Marijan
Policijske ovlasti i ljudska prava i slobode : izvodi iz pravnih izvora / Marijan Šuperina, Zvonimir Dujmović. - Zagreb : LASERplus, 2010-. - sv. ; 21 cm.
351.74.085(497.5)(094)
351.74(497.5):342.7(094)
342.7(497.5):351.74(094)


Knj. 1. - 2010. (Zagreb : LASERplus). - 380 str.
Bibliografija: str. 377-380.
ISBN 9789537623043

HK10-00592

Vidi br.: HK10-00592

355/359   Vojništvo

ARALICA, Tomislav
Hrvatski ratnici kroz stoljeća = Croatian warriors through the centuries = Kroatische Krieger im Laufe der Jahrhunderte / [tekst] Tomislav Aralica i [crtež] Višeslav Aralica. - Zagreb : Znanje, 2006-. - sv. : ilustr. ; 32 cm. - (Posebno izdanje / Znanje)
ISBN 9531956134 (cjelina)
355.14(497.5)(091)

Knj. 3 : Oružane snage Nezavisne Države Hrvatske i druge hrvatske postrojbe na osovinskoj strani 1941.-1945. / [prijevod na engleski Vladimir Brnardić]. - 2010. ([Zagreb] : Znanje). - 392 str. : ilustr. (djelomice u bojama).
Tekst na hrv. i engl. jeziku. - Bibliografija: str. 385-388; bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789531958998 : 370 kn
355.14(497.5)"1941/1945"

HK10-00593

BOBETKO, Milan
Hrvatska mora iz rova / Milan Bobetko. - Zagreb : vlast. nakl., 2010. ([Zagreb] : Grafomark). - 773 str. : ilustr., faks. ; 25 cm.
Sadrži faks. novinskih tekstova o Janku Bobetku objavljenih u hrvatskim medijima u razdoblju od 2002. - 2003. god. - Str. 25-31: Predgovor / Ante Stamać. - Imensko kazalo.
ISBN 9789535598909
355-05 Bobetko, J.(046)
HK10-00594

BREGAR, Tihomir
Oluja u minijaturi : izložba maketa na temu Domovinskog rata = Storm in miniature : an exhibition of scale models inspired by the Croatian War of Independence / [urednik i autor kataloga Tihomir Bregar ; prijevodi na engleski Davorka Ćurković i Vladimir Tarnovski]. - Zagreb : Signum Laudis, Udruga za promicanje povijesti, umjetnosti i tehničke kulture., 2010. (Nova Gradiška : Arca). - [56] str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 24 cm.
Om. nasl. - Podatak o autoru preuzet sa str. [2]. - "Prvi postav izložbe promovira se u gradu Kninu, 5. kolovoza 2010. na Dan pobjede" --> str. [3]. - Zastupljeni autori: Denis Boban, Tomislav Bošnjaković, Tihomir Bregar, Vojislav Jareb, Jurica Jurin, Zdenko Kinjerovac, Zdravko Lenac, Roko Majica, Miroslav Pavrlišek, Goran Pučar, Željko Pračić, Vjekoslav Ranec, Domagoj Slijepčević, Damir Ščrbačić, Darko Zajčić. - Tekst usporedo na hrv. i engl. jeziku. - Str. [3]: Oluja u minijaturi = Storm in miniature / Tihomir Bregar.
ISBN 9789535630807 : 48 kn
355(497.5):689]"199"
HK10-00595

ĆURAK, Mato
Sjećanja na Domovinski rat : 1990.-1995. / Mato Ćurak. - Zagreb : Grafocentar ; Bjelovar : Matica hrvatska, Ogranak, 2010. (Zagreb : Grafocentar). - 348 str. : ilustr. (pretežno u bojama), zemljop. crteži u bojama ; 24 cm. - (Knjižnica Zbornik roda Krnjaka. Prilozi za povijest ; knj. 36)
Sadrži i stihove. - Slika autora i bilješka o njemu: str. 332-334. - Bibilografija: str. 335-341.
ISBN 9789539580061 (Grafocentar) : 199 kn
355.45(497.5)"1991/1995"
HK10-00596

DOMAZET-LOŠO, Davor
Hrvatski Domovinski rat 1991.-1995. : strateški pogled / Davor Domazet-Lošo. - Zagreb : Udruga Hrvatski identitet i prosperitet ; Sinj : Matica hrvatska, Ogranak, 2010. (Split : Sutontisak). - 432 str. ; 25 cm.
Nakl. 2000 primj. - Bilješka o autoru: str. 432. - Bibliografija: str. 429-431.
ISBN 9789537440077 (Matica hrvatska, Ogranak Sinj)
355.4(497.1)"1991/1995"
HK10-00597

GRAHEK Ravančić, Martina
Bleiburg i Križni put : historiografija, publicistika i memoarska literatura / Martina Grahek Ravančić. - Zagreb : Hrvatski institut za povijest, 2010. (Sv. Ivan Zelina : Tiskara Zelina). - 486 str. : ilustr. ; 25 cm. - (Biblioteka Hrvatska povjesnica. 3, Monografije i studije ; 47)
Nakl. 500 primj. - Bilješka o autorici: str. [487]. - Bibliografija: str. [401]-452 i uz tekst. - Summary. - Imensko kazalo ; Kazalo mjesta.
ISBN 9789536324798 60 kn
355.257.7(497.1=163.42)"1945"
341.322.5(497.1)"1945"
HK10-00598

GUNJEVIĆ, Đorđe
Evakuiran u Pakračku Poljanu : dnevničko-memoarski zapisi / Đorđe Gunjević. - Zagreb : Documenta - Centar za suočavanje s prošlošću, 2010. (Daruvar : Igraf). - 127 str. : ilustr., faks. ; 24 cm.
Nakl. 1000 primj. - Autorova slika i bilješka o njemu: str. [128].
ISBN 9789539543356 : 50 kn
355.45(497.5-37 Pakrac)"1990/1995"
HK10-00599

IVANDA, Stipe
Vukovar od nade do beznađa / Stipe Ivanda. - Zagreb : Hrvatsko društvo logoraša srpskih koncentracijskih logora, 2010. (Osijek : Grafika). - 255 str. : ilustr. (djelomice u bojama), faks. ; 25 cm.
Autorova slika i bilješka o njemu na omotu. - Bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789537755003
355.45(497.5 Vukovar)"1991"(0:82-94)
HK10-00600

KNJIGA osoba nestalih na području Republike Hrvatske. - Zagreb : Republika Hrvatska, Ministarstvo obitelji, branitelja i međugeneracijske solidarnosti, Uprava za zatočene i nestale, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 184 str. , ; 30 x 21 cm.
Tekst usporedo na hrv. i engl. jeziku.
355.1-058.65(497.5)"199"
HK10-00601

MATIĆ, Slavko, publicist
Dopune zbornika Žrtvama do pobjede i slobode / Slavko Matić. - Šibenik : Savez antifašističkih boraca i antifašista Republike Hrvatske, Zajednica udruga antifašističkih boraca i antifašista Šibensko-kninske županije, 2010. (Šibenik : Tiskara Malenica). - 117 str. : ilustr. ; 24 cm.
Nakl. 500 primj. - Slika autora i bilješka o njemu: str. 119-120.
ISBN 9789535600718
355.1-058.65(497.5 Šibenik)"1941/1945"
HK10-00602

MATIJEVIĆ, Ante
Komunističke hijene / Ante Matijević. - Zagreb ; Zadar : URV [i. e.] Udruga ratnih veterana "Hrvatski domobran", 2010- . (Zagreb : MediaPrint - Tiskara Hrastić). - sv. : ilustr. u bojama ; 25 cm.
355.1-058.65(497.5-37 Zadar)"1941/1945"

1. dio : Nin, Ninski Stanovi, Privlaka, Vrsi, Poljica, Dračevac Ninski, Briševo, Murvica, Visočani. - 2010. - 219 str.
Slika autora i bilješka o njemu: str. 218.
ISBN 9789539568335

HK10-00603

MIČETIĆ, Vladimir
Ranjeni pejzaž / Vladimir Mičetić. - Kutina : Spiritus movens, 2010. (Čakovec : "Zrinski"). - 366 str. : ilustr. (djelomice u bojama) ; 21 cm.
Slika autora na omotu. - Str. 309-314: Simbolika nepojmljivog ili golubovi slobode / Josip Palada. - Bilješka o autoru: str. 315-317.
ISBN 9789537553159 : 150 kn
355.45(497.5)"1991/1995"(093.3)
821.163.42-94
HK10-00604

MIKŠIĆ, Josip
Do smrti i natrag / Josip Mikšić. - Nova Gradiška : Arca : Grad Nova Gradiška, 2010. (Nova Gradiška : Arca). - 276 str. : ilustr. (pretežno u bojama), zemljop. crteži u bojama ; 31 cm.
Autorove slike. - Nakl. 2000 primj.
ISBN 9789537470234 (Tiskara Arca)
355.45(497.5 Nova Gradiška)"1991/1995"
HK10-00605

MIKULČIĆ, Božidar
Njemačko ratno zrakoplovstvo : 1933.-1945. : [uspon i pad] / Božidar Mikulčić. - Zagreb : BAP, 2010. (Vukovina : Tipomat). - IX, 123, 44 str. : ilustr. ; 25 cm.
Podnasl. preuzet s omota. - Nakl. 1000 primj. - Bibliografija: str. [122]-123.
ISBN 9789535605300
358.4(430)"1933/1945"
94(430)"1933/1945"
HK10-00606

NIKČEVIĆ, Tamara
Goli otoci Jova Kapičića / Tamara Nikčević. - Zagreb : V.B.Z., 2010. (Beograd : Margo art). - 253 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Biblioteka Posebna izdanja / V.B.Z., Zagreb)
Slika autorice i bilješka o njoj: str. [254]. - Bibliografske bilješke uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 9789533041858
355 Kapičić, J.
327.84(497.1)"194/198"
HK10-00607

PETKOVIĆ, Danijel
Militaria & Medievalia Varia : svjedočanstva vojne i srednjovjekovne povijesti vinkovačkoga kraja : Gradski muzej Vinkovci, 22. travnja 2010. / [autori tekstova Danijel Petković, Anita Rapan Papeša ; fotografije Željko Benčević, Dražen Bota, Danijel Petković]. - Vinkovci : Gradski muzej, 2010. (Vinkovci : Zebra). - 18 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm.
Katalog izložbe. - Podatak o autorima preuzet s poleđine nasl. lista. - Nakl. 500 primj.
ISBN 9789537008178
355(497.5 Vinkovci)(091)(083.824)
HK10-00608

PRALJAK, Slobodan
Stupni Do : činjenice / Slobodan Praljak. - Zagreb : Oktavijan, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 116 str. : ilustr. u bojama, zemljop. crteži ; 30 cm.
ISBN 9789537597061 9789537597054 (pogrešan)
355.45(497.6 Stupni Do)"1993"(093.2)
HK10-00609

PREGLED mišljenja, prijedloga i preporuka : srpanj - prosinac 2009. : konzultacijski proces o Inicijativi za osnivanje REKOM. - [Zagreb] : Documenta - Centar za suočavanje s prošlošću, 2010. (Beograd: Publikum). - 127 str. ; 27 cm.
Na nasl. str.: Koalicija za REKOM. - Nakl. 600 primj.
ISBN 9789539543349
355.1-058.65(497.1)"199"
341.322.5(497.1)"199"
HK10-00610

PREPORUKE za sigurnosnu politiku EU temeljem iskustva izgradnje mira država nastalih dezintegracijom Jugoslavije = Recommendations for EU security policy based on peace building experience from countries formed by the disintegration of Yugoslavia / [priredili Gordan Bosanac i Cvijeta Senta ; translation Valentina Lisak ... et al.]. - Zagreb : Centar za mirovne studije :, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 272 str. ; 21 cm.
Podaci o urednicima preuzeti sa poleđ. nasl. str. - Zastupljeni autori: Lana Vego, Gordan Bosanac, Monika Begović, Vedran Horvat, Katarina Kruhonja, Goran Božičević, Ana Raffai, Maja Uzelac, Iva Zenzerović Šloser, Emina Bužinkić. - Tekst na hrv. i engl. jeziku.
ISBN 9789537729028
355.02(4)"20"
327.5(4:497.1)"199/200"
HK10-00611

REPUBLIKA Hrvatska i Domovinski rat 1990. - 1995. : dokumenti /. - Zagreb : Hrvatski memorijalno-dokumentacijski centar Domovinskog rata, 2007-. - sv. ; 25 cm.
ISBN 9789537439026 (cjelina)
355.012(497.5)"1991/1995"(093.2)

Knj. 8 : Dokumenti institucija pobunjenih Srba u Republici Hrvatskoj : (siječanj - lipanj 1993.). / [izrada kazala Elizabeta Wagner, Ana Holjevac Tuković ; urednici Mate Rupić, Janja Sekula]. - Zagreb : Hrvatski memorijalno-dokumentacijski centar Domovinskog rata : Slavonski Brod : Hrvatski institut za povijest, Podružnica za povijest Slavonije, Baranje i Srijema, 2010. ([Zagreb] : Stega tisak). - XXI, 610 str. - (Biblioteca Croatica: Slavonica, Sirmiensia et Baranyensia. Hrvatski demokratski pokret i Domovinski rat. Dokumenti ; knj. 4)
Podatak o urednicima preuzet sa spor. nasl. str. - Nakl. 1000 primj. - Str. 1-6: Predgovor / Mate Rupić, Janja Sekula. - Kratice: str. 7-8. - Bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 9789537439248 (Hrvatski memorijalno-dokumentacijski centar Domovinskog rata) : 156 kn
323.269.6(497.5=163.41)"1990/1995"(093.2)
355.012(497.5)"1990/1995"(093.2)

HK10-00612

SJEĆANJA na rat u Pakracu, Lipiku i okolnim mjestima / [urednica Maja Dubljević]. - Zagreb : Documenta - Centar za suočavanje s prošlošću, 2010. (Zagreb : Bestias). - 184 str. : ilustr. ; 21 cm.
Nakl. 1000 primj.
ISBN 9789539543363
355.45(497.5Pakrac)
355.45(497.5Lipik)
94(497.5Pakrac)
94(497.5Lipik)
(497.5Pakrac)
(497.5Lipik)
"1990/1995"
HK10-00613

THE power of love to do good : women in the homeland war / [editor Marija Slišković ; translation Josipa Milas Matutinović]. - Zagreb : Žene u Domovinskom ratu : Parvus, 2010. ([Zagreb] : Parvus). - 397 str. : ilustr., zemljop. crtež ; 20 cm. - (Series The Homeland)
Prijevod djela: Snaga ljubavi - činiti dobro. - Ilustr. i zemljop. crtež u bojama na unutr. str. om. listova. - Zastupljene autorice: Josipa Milas Matutinović, Marija Slišković, Ana Lisak, Marija Horvat, Olga Carević, Stanka Pavuna, Marija Ivšić, Nikolina Mesić, Marija Zaloker, Đurđica Škrinjar, Kata Šantek, Mirjana Begić, Vera Jurčević, Nada Arbanas, Aranka Lončar, Kruna Fuerst-Medić, Đurđica Čolak, Katica Zadro, Danka Dražina, Milica Šestan, Katarina Pavičić, Marija Kresoja, Negznana Pavičić, Anita Troskot, Antica Zmijanović, Gorka Vlaović, Marija Prelas, Gracijana Gracin, Mihovila Katavić, Milena Burčul Pašara, Milena Dundov, Aida Cvjetković, Perica Brzica.
ISBN 9789537607029 (Parvus)
355.45(497.5)"1991/1995"(092)
HK10-00614

VOJNO redarstvena operacija "Oluja" : uloga i značaj ZP Karlovac / [glavni urednik Miljenko Crnjac]. - Karlovac : Karlovačka županija, 2010. (Karlovac : Tiskara Pečarić - Radočaj). - 151 str. : ilustr., zemljop. crteži (pretežno u bojama) ; 30 cm.
Objašnjenje pojmova i skraćenica: str. 71-72.
ISBN 9789539737830
355.432.1(497.5-37 Karlovac)"1995"
HK10-00615

ZNANSTVENI skup Regionalna sigurnost i multilateralna suradnja: Republika Hrvatska i jugoistok Europe (2009 ; Mali Lošinj)
Regionalna sigurnost i multilateralna suradnja : Republika Hrvatska i jugoistok Europe / Siniša Tatalović, Vlatko Cvrtila (ur.). - Zagreb : Centar za međunarodne i sigurnosne studije : Politička kultura, 2010. (Zagreb : Kastmiler). - 263 str. ; 24 cm.
Predgovor: " U zborniku Regionalna sigurnost i multilateralna suradnja: Republika Hrvatska i jugoistok Europe objavljeni su referati s istoimenog znanstvenog skupa ... održanog u Malom Lošinju od 24. do 27. rujna 2009. godine ...". - Zastupljeni autori: Vlatko Cvrtila, Robert Barić, Izet Beridan, Mirza Smajić, Sead Turčalo, Maja Banovac, Igor Crnčić, Marta Zorko, Siniša Tatalović, Anton Grizold, Ružica Jakešević, Tomislav Lacović, Dario Matika, Ksenija Jurišić, Tena Tatalović. - Bibliografija iza svakog poglavlja.
ISSN 1845-4149 (Politička kultura)
355.02(497.5)(063)
327.5(4-12)(063)
HK10-00616

ZORIĆ, Bruno
Tragovi krvavih zločina : (sjećanja i svjedočenja o partizansko-komunističkim zločinima) / Bruno Zorić. - Zagreb : Hrvatsko društvo političkih zatvorenika, 2010. (Zadar : Kn[j]igovežnica Jelica). - 197 str. ; 24 cm.
Bilješka o autoru: str. 189. - Bibliografija: str. 190. - Imensko kazalo.
ISBN 9789539955386 : 100 kn
355.1-058.65(497.1=163.42)"1944/1945"
323.281(497.1=163.42)"194/199"
HK10-00617

ŽUTIĆ, Gordan
Priručnik za snajperiste / Gordan Žutić. - Zagreb : Ministarstvo unutarnjih poslova Republike Hrvatske, Policijska akademija, 2010. (Zagreb : Ministarstvo unutrašnjih poslova Republike Hrvatske, Odjel za nakladničko-knjižničnu djelatnost). - 110 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 25 cm.
Nakl. 200 primj. - Bibliografija: str. 110.
ISBN 9789531612333
356.164(035)
623.442.5(035)
HK10-00618

Vidi br.: HK10-00613

Vidi br.: HK10-02086

Vidi br.: HK10-00580

Vidi br.: HK10-00392

Vidi br.: HK10-00612

Vidi br.: HK10-00343

36   Socijalni rad. Osiguranje

BRLAS, Siniša
Kako znati kamo idemo : vrjednovanje i samovrjednovanje rada s ovisnicima / Siniša Brlas. - Virovitica : Zavod za javno zdravstvo "Sveti Rok" Virovitičko-podravske županije, 2010. (Virovitica : Grafiti Becker). - 32 str. ; 18 cm.
Nakl. 300 primj.
ISBN 9789535513773
364.272
613.81/.84(497.5):364
HK10-00619

HENDERSON, Paul
Vještine u kvartovskom radu / Paul Henderson i David N. Tomas ; [prijevod s engleskog jezika Ljiljana Varga]. - 3. izd. - Zagreb : Pravni fakultet, Studijski centar socijalnog rada, 2010. (Zagreb : Sveučilišna naklada). - 277 str. ; 24 cm. - (Biblioteka socijalnog rada / Studijski centar socijalnog rada)
Prijevod djela: Skills in neighbourhood work. - Nakl. 700 primj. - Bibliografija:[256]-262. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789532700459
364.46(410)
HK10-00620

HILL, Michael James
Proces stvaranja javnih politika / Michael Hill ; preveo Duško Čavić ; pogovor Krešimir Petković. - Zagreb : Fakultet političkih znanosti Sveučilišta, 2010. (Čakovec : "Zrinski"). - 333 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Politička misao ; sv. 63)
Prijevod djela: The public policy process. - Nakl. 500 primj. - Pogovor: str. [323]-333. - Bibliografija: str. [291]-315. - Imensko i predmetno kazalo i kazalo zemljop. naziva.
ISBN 9789536457564 : 220 kn
364(419)
HK10-00621

HRVATSKA : dijagnostički pregled zaštite potrošača i financijske pismenosti. - [S. l. : s. n.], 2010-. - sv. ; 30 cm.
36

Sv. 1 : Glavni nalazi i preporuke. - 2010. ([s. l. : s. n.]). - IV, 121 str.
Na nasl. str.: Svjetska banka, Sektor za razvoj privatnog i financijskog sektora, područje Europe i Središnje Azije, Washington.
36

HK10-00622

Sv. 1 : Glavni nalazi i preporuke. - 2010. ([s. l. : s. n.]). - IV, 121 str.
Na nasl. str.: Svjetska banka, Sektor za razvoj privatnog i financijskog sektora, područje Europe i Središnje Azije, Washington.
36

HK10-00623

INTERDISCIPLINARNI simpozij o ranom razvoju i komunikaciji (3 : 2010 : Pula)
Knjiga sažetaka : glavna tema: Rana intervencija i lokalna zajednica / Treći interdisciplinarni simpozij o ranom razvoju i komunikaciji, Pula / Motovun, 17. - 19. lipnja 2010. = Book of abstracts : main topic: Early intervention and local community / The third interdisciplinary symposium on early development and communication, Pula / Motovun 17th - 19th June 2010 ; [uredile, edited Neala Ambrosi-Randić, Marlena Plavšić ; organizatori, organisers Hrvatska udruga za ranu intervenciju u djetinjstvu, Croatian Association on early childhood intervention ... et al.]. - [Zagreb] : Hrvatska udruga za ranu intervenciju u djetinjstvu, 2010. (Pazin : "Josip Jurčinović"). - 197 str. ; 20 cm.
Sažeci. - Tekst na hrv. i engl. jeziku. - Kazalo autora:.
ISBN 9789535585312
364.65-053.2
(048)(063)
HK10-00624

INTERUNIVERSITY Centre. Anniversary Conference (20 ; 2009 ; Dubrovnik)
Proceedings of the 20th anniversary conference the IUC Dubrovnik School of social work theory and practice, June 28 - July 4, 2009 / editor Dada M. Maglajlić. - Dubrovnik : Inter University-Centre, 2010. (Zagreb : Durieux). - 184 str. ; 23 cm.
Zastupljeni hrvatski autori: Dada M. Maglajlić, Marlena Plavšić, Milica Kesic Kis, Kristina Buić Modrušan, Paull Stubbs, Sunčana Kusturin, Ivana Ćosić, Tena Kostanjšek. - Bibliografija iza svakog poglavlja.
ISBN 9789539976536
364(063)
HK10-00625

KAKO pomoći slijepoj osobi da bude samostalna? / [pripremile Karmen Nenadić, Lovorka Horvačić, Vilma Bilopavlović]. - Zagreb : Hrvatski savez slijepih, 2010. (Zagreb : Indigo). - 24 str. : ilustr. ; 21 cm.
Om. nasl. - Nakl. 2000 primj.
ISBN 9789537225119
364.65-056.262(497.5)(035)
(497.5)
(035)
HK10-00626

KATAPULT : za mlade koji su izašli ili se pripremaju za izlazak iz ustanova i udomiteljskih obitelji / [urednice Sunčana Kusturin, Ana Šimić]. - 2. dopunjeno izd. - Zagreb : Udruga Igra - udruga za pružanje rehabilitacijsko-edukacijske i psiho-socijalno-pedagoške pomoći, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 196 str. ; 18 cm.
Zastupljeni autori: Sunčana Kusturin, Svjetlana Marković, Tamara Bobić, Martina Frantal Glogolja, Hrvoje Makvić, Krešimir Makvić, Andreja Rosandić, Ivana Ćosić, Ana Šimić, Nataša Mlinarić, Silvija Stanić.
ISBN 9789535500308
364.65-053.6(035)
316.344.6-053.6(497.5)(035)
HK10-00627

MATIJEVIĆ, Berislav
Osiguranje : management, ekonomija, pravo : aktualne teme / Berislav Matijević. - Zadar : Naklada, 2010. ([s. l. : s. n.]). - XVII, 947 ; 24 cm. - (Edicija erudita)
Autorova slika i bilješka o njemu na omotu. - Sadrži i: Zakon o osiguranju ; Zakon o izmjenama i dopunama Zakona o osiguranju 2008. ; Zakon o izmjenama i dopunama Zakona o osiguranju 2009. - Bibliografija: str. 941-947; bibliografske bilješke i biješke uz tekst. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789537445126
368.02(497.5)(094)
HK10-00628

MOGUĆNOSTI i prava : priručna brošura namijenjena osobama s invaliditetom, osobama stradalim od minskoeksplozivnih sredstava / [uredništvo Mirko Ivanušić, Marija Breber]. - Sisak : Hrvatski centar za razminiranje, 2009. ([s. l. : s. n.]). - 73 str. : ilustr. ; 22 cm.
Nakl. 2000 primj.
ISBN 9789539785442
364.29-056-26(497.5)(035)
364.29-056.36(497.5)(035)
HK10-00629

MUNDAY, Brian
Integrirane socijalne usluge u Europi / [Brian Munday ; prijevod s engleskog jezika Duško Čavić]. - Zagreb : Pragma, 2010. (Sveta Nedelja : Printera grupa). - 111 str. ; 24 cm.
Prijevod djela: Integrated social services in Europe. - Nakl. 500 primj. - Bibliografija: str. 94-96.
ISBN 9789535608813
364.013(4)
HK10-00630

PREKINI lanac! : zaustavimo elektroničko nasilje : priručnik programa prevencije elektroničkog zlostavljanja / [napisali Ivana Ćosić ... [et al.] ; suradnice Ivana Jeđud, Anela Nikčević Milković, Snježana Pejnović]. - Zagreb : UNICEF Ured za Hrvatsku, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 116 str. : ilustr. u bojama ; 21 cm.
Nakl. 2000 primj. - Knjizi je priložen CD-ROM: Radni materijali. - Bibliografija: str. 116.
ISBN 9789537702007
364.271-053.2-058.6:004.738.5
316.624-053.2-058.6:004.738.5
004.738.5:364.271-053.2-058.6
HK10-00631

RADITI s djecom, mladima i obitelji : iskustva Centra za djecu, mlade i obitelj Velika Gorica / [uredila Sanda Puljiz]. - Velika Gorica : Centar za djecu, mlade i obitelj, 2010. ([s. l.] : Lotusgraf). - 289 str. : ilustr. u bojama ; 21 cm.
Zastupljeni autori: Valentina Kranželić, Martina Ferić Šlehan, Arijana Mataga Tintor, Sanda Puljiz, Sandra Matijević, Sanja Mirenić, Iva Bačurin, Andreja Pravdić, Ljerka Skendrović, Kristina Urbanc. - Nakl. 700 primj. - Bilješka o autoricama: str. 279-281. - Bibliografija: str. 283-289.
ISBN 9789535618607
364.65-053.2/.6:061.2(497.5 Velika Gorica)
061.2(497.5 Velika Gorica):364.65-053.2/.6
379.8-053.2/.6(497.5 Velika Gorica)
HK10-00632

RADNI materijali [Elektronička građa] : priručnik programa prevencije elektroničkog zlostavljanja. - Multimedijska građa. - [Zagreb] : [UNICEF Ured za Hrvatsku,], [2010.] ([s. l. : s. n.]). - 1 optički disk (CD-ROM) : sa zvukom, u bojama ; 12 cm.
Zahtjevi sustava: PC; Windows XP; Adobe Acrobat, Power Point. - Stv. nasl. s naljepnice diska. - CD-ROM je priložen knjizi: Prekini lanac!.
364.271:004
HK10-00633

SCHROTENBOER, Elise
Susreti udomljene djece s roditeljima : savjeti za udomitelje/ice i stručnjake/stručnjakinje u udomiteljstvu djece / [autorica Elise Schrotenboer ; prijevod teksta s nizozemskog na engleski Odilia van Manen Rojnić ; prijevod i prilagodba teksta s engleskog na hrvatski Ana Karlović]. - Zagreb : Forum za kvalitetno udomiteljstvo djece, 2010. ([s. l :s. n.]). - 35 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm.
Prevedeno prema: Handbook for contact visit arrangements between foster children and their biological parents ; izv. stv. nasl.: Hoe pakken we het aan?.
ISBN 9789535611400
364.65-058.866-053.2/.6(035)
HK10-00634

SOCIJALNE veze i civilno društvo / [urednice Aneta Lalić, Mirjana Mikić Zeitoun]. - Zagreb : Centar za mirovne studije, 2010. (Zagreb : Kolor klinika). - [48] str. : ilustr. u bojama ; 25 cm.
Zastupljeni autori: Anneta Lalić, Mirjana Mikić Zeitoun, Mirjana Bilopavlović, Martina Savić, Mirsada Mađarević, Marijana Karnik, Mirica Miljanić, Dubravka Šebić Stoček, Luka Mađerić. - Summary.
ISBN 9789537729004
364(497.5-3 Slavonija)(082)
316.32(497.5-3 Slavonija)(082)
HK10-00635

ZARAZI se aktivizmom! / [autorice Đordana Barbarić ... et al.]. - Zagreb : Mreža mladih Hrvatske, [2010.] (Čakovec : ACT Printlab). - 45 str. : ilustr. u boji ; 24 cm.
Podatak o god. izdavanja preuzet iz CIP zapisa. - Ostale zastupljene autorice: Ana Habdija-Šorša, Martina Horvat, Jasmina Kartalović.
ISBN 9789539517326
364.272(497.5)
613.81/.83-053.6
HK10-00636

ŽIŽAK, Antonija
Udomiteljstvo djece u Hrvatskoj : analiza stanja i prijedlog smjernica / [autorica Antonija Žižak]. - Zagreb : UNICEF Ured za Hrvatsku, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 80 str. ; 30 cm.
Om. nasl. - Nakl. 800 primj.
ISBN 9789537702014
364.65-053.2(497.5)
364.446-058.86(497.5)
HK10-00637

Vidi br.: HK10-00964

Vidi br.: HK10-00629

Vidi br.: HK10-00449

Vidi br.: HK10-00637

Vidi br.: HK10-00512

Vidi br.: HK10-01024

37   Odgoj i obrazovanje

BRDAL, Željko
Tragom prošlosti 6 : radna bilježnica [iz povijesti] za 6. razred osnovne škole / Željko Brdal, Margita Madunić ; [ilustratori Tihomir Tikulin, Siniša Kovačić, Zvonimir Grbašić ; izrada zemljovida Tomislav Kaniški]. - 4. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2010. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 57 str. : ilustr. u bojama, zemljop. crteži u bojama ; 28 cm.
375.894(075.2)(076)
HK10-00638

CEROVSKI, Sanja
Tragom prošlosti 5 : radna bilježnica za 5. razred osnovne škole / Sanja Cerovski ; [zemljovidi Tomislav Kaniški ; ilustratori Davorin Trgovčević, Tihomir Tikulin]. - 4. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2010. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 85 str. : ilustr. (pretežno u bojama), zemljop. crteži u bojama ; 28 cm.
375.894(075.2)(076)
HK10-00639

CINDRIĆ, Mijo
Didaktika i kurikulum / Mijo Cindrić, Dubravka Miljković, Vladimir Strugar. - Zagreb : IEP-D2, 2010. (Donja Lomnica : Ekološki glasnik). - 290 str. : ilustr. (djelomice u bojama) ; 25 cm. - (Udžbenici Sveučilišta u Zagrebu = Manualia Universitatis studiorum Zagrabienis)
Slike autora i bilješke o njima: str. 288-290. - Bibliografija: str. 264-273; bibliografske bilješke uz tekst. - Imensko kazalo ; Predmetno kazalo.
ISBN 9789537057305
37.02(075.8)
HK10-00640

ERDELJA, Krešimir
Tragom prošlosti 7 : radna bilježnica [iz povijesti] za 7. razred osnovne škole / Krešimir Erdelja, Igor Stojaković ; [ilustrator Tihomir Tikulin ; izrada zemljovida Tomislav Kaniški]. - 4. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2010. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 102 str. : ilustr. (pretežno u bojama), zemljop. crteži ; 28 cm.
375.894(075.2)(076)
HK10-00641

ERDELJA, Krešimir
Tragom prošlosti 8 : radna bilježnica za 8. razred osnovne škole / Krešimir Erdelja, Igor Stojaković ; [izrada zemljovida Tomislav Kaniški]. - 4. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2010. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 99 str. : ilustr. u bojama, zemljop. crteži u boji ; 28 cm.
375.894(075.2)(076)
HK10-00642

GATTO, John Taylor
Oružja za masovno poučavanje : putovanje nastavnika kroz mračni svijet obveznog školovanja / John Taylor Gatto ; [prevela s engleskoga Asenka Kramer]. - 1. izd. - Zagreb : Algoritam, 2010. ([Zagreb] : Grafički zavod Hrvatske). - 223 str. ; 23 cm. - (Facta)
Prijevod djela: Weapons of mass instruction. - Slika autora i bilješka o njemu na omotu. - Nakl. 1000 primj. - Bilješke uz tekst. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789532209914 : 129 kn
37.014(73)
371.5(73)
HK10-00643

GRUDEN, Zdenka
Psihoterapijska pedagogija / Zdenka Gruden. - 4. obnovljeno i dopunjeno izd. - Zagreb : Medicinska naklada, 2010. ([Zagreb] : Medicinska naklada). - 259 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Udžbenici i priručnici / Medicinska naklada)
Pojmovnik: str. 255-258. - Bilješka o autorici: str. 259. - Bibliografija: str. 251-253.
ISBN 9789531764711 : 150 kn
37.015.3(075.8)
615.851(075.8)
HK10-00644

JUUL, Jesper
Od poslušnosti do odgovornosti : kompetencija u pedagoškim odnosima / Jesper Juul i Helle Jensen ; s njemačkoga prevela Helen Sinković. - Zagreb : Naklada Pelago, 2010. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 272 str. : ilustr. ; 24 cm.
Izv. stv. nasl.: Paedagogisk relations-kompetence. - Bilješke o autorima na omotu. - Bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789537151218 : 250 kn
37.013
HK10-00645

LEČEK, Suzana
Znanost i svjetonazor : etnologija i prosvjetna politika Banovine Hrvatske 1939.-1941. / Suzana Leček, Tihana Petrović Leš. - Zagreb : Srednja Europa ; Slavonski Brod : Hrvatski institut za povijest, Podružnica za povijest Slavonije, Srijema i Baranje, 2010. (Zagreb : Znanje). - VIII, 150 str. : ilustr. ; 24 cm.
Bilješke o autoricama: str. [151]. - Bibliografija: str. [133]-143; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Summary: Humanities and worldview. - Imensko kazalo ; Geografsko kazalo.
ISBN 9789536979769 (Srednja Europa) : 120 kn
37.014.3(497.5)"1939/1941"
[373.5:39](497.5)"1939/1941"
HK10-00646

LUKAŠ, Mirko
Pedagoška hrestomatija : izbor tekstova hrvatskih pedagoga / Mirko Lukaš, Emerik Munjiza. - Osijek : Sveučilište Josipa Jurja Strossmayera, Filozofski fakultet, 2010. (Osijek : Grafika). - 362 str. : ilustr. ; 21 cm.
Ostali zastupljeni autori: Petar Pavao Vergerije, Marko Marulić, Matija Vlačić Ilirik, Franjo Petrić, Nikola Gučetić, Stjepan Ilijašević, Ivan Filipović, Stjepan Novotny, Stjepan Basariček, Davorin Trstenjak, Jure Turić, Vjekoslav Koščević, Franjo Higy-Mandić, Stjepan Matičević, Salih Ljubunčić, Pavao Vuk Pavlović, Stjepan Pataki, Petar Šimleša, Martin Petančić, Vladimir Poljak, Vladimir Mužić, Ante Vukasović. - Nakl. 300 primj. - Slike autora i bilješke o njima: str. 360-361. - Bibliografija: str. 358-359.
ISBN 9789533140216
37(497.5)(091)(075.8)
HK10-00647

MEĐUNARODNA kolonija mladih Ernestinovo : 2003. - 2008. : zbornik radova znanstvenog skupa s međunarodnim sudjelovanjem, Zagreb-Osijek, travanj 2010. / [organizatori skupa Hrvatska akademija znanosti i umjetnosti, Zavod za znanstveni i umjetnički rad u Osijeku i Osnovna škola u Ernestinovu ; urednici Julijo Martinčić, Dubravka Hackenberger]. - Osijek : Hrvatska akademija znanosti i umjetnosti, Zavod za znanstveni i umjetnički rad, 2010. (Zagreb : Intergrafika TTŽ). - 239 str. : ilustr. (pretežno u bojama), graf. prikazi ; 30 cm.
Na str. 119-132 tekst na hrv., mak. i engl. jeziku. - Zastupljeni autori: Natalija Bulić-Kuić, Irena Bando, Vlatka Bosutić-Cvijić, Ksenija Romstein, Tijana Balić, Vesnica Mlinarević, Vesna Gajger, Mirjana Duran, Edita Borić, Alma Škugor, Ivana Šutalo, Ranka Jindra, Ivana Šibalić, Jasna Šulentić-Begić, Vesna Buljubašić-Kuzmanović, Blaže Kitanov, Josip Ivanović, Ivana Živić, Damir Tomić, Ksenija Gal, Vesna Svalina, Slavica Vrsaljko, Katarina Ivon, Irena Krumes-Šimunović, Mirela Števanić-Pavelić, Lidija Bakota, Valentina Majdenić, Nada Žagar. - Nakl. 500 primj. - Bibliografija uz svaki rad; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Summaries.
ISBN 9789531549219 (HAZU)
37.036(063)
HK10-00648

MILIŠA, Zlatko
Mladi - odgoj za medije : priručnik za stjecanje medijskih kompetencija / Zlatko Miliša, Mirela Tolić, Nenad Vertovšek. - Zagreb : M.E.P. ; Zadar : Udruga CINAZ, 2010. (Zagreb : Kerschoffset). - 148 str. : ilustr. ; 24 cm.
Bilješka o autorima: str. 7-9. - Bibliografija: str. 143-146.
ISBN 9789536807482 (M.E.P.)
37:316.77
316.774:37
HK10-00649

PAVIĆ, Silva
Odgoj započinje rođenjem djeteta / Silva Pavić. - Pula, : vlast. nakl., 2010. (Pula : MPS). - 83 str. : ilustr. u bojama ; 21 cm.
Nakl. 2000 primj. - Bilješka o autorici na omotu.
ISBN 9789535602804
37.018.262(035)
37.03-053.3./4(035)
HK10-00650

PRIMJENA novih propisa u školskim ustanovama od 1. siječnja 2010. i ostale aktualnosti : zbornik radova : Vodice, travanj 2010. / [autori Verica Akrap ... [et al.] ; glavna urednica Ela Kovačić]. - Trogir : UTIRUŠ [i. e.] Udruga tajnika i računovođa u školstvu, 2010. (Dugi Rat : Tiskara Poljica). - 143 str. ; 24 cm.
Prema uvodu, publikacija je popratni meterijal za proljetni stručni seminar koji se treba održati u Vodicama od 22. do 24. 4. 2010. - Ostali zastupljeni autori: Krešimir Topić, Miljenka Cutvarić, Dušanka Marinković Draća, Ivana Maletić, Ivana Jakir Bajo, Milan Klisović, Seka Jurčev, Ivana Ban, Ela Kovačić. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789539955296
37.075.51/.52(497.5)(063)
[371.1:657/658](497.5)(063)
371.111(497.5)(063)
HK10-00651

PRIMORAC, Branka
Novinarstvo u školi / Branka Primorac, Marijan Šimeg, Anita Šojat. - Zagreb : Školska knjiga, 2010. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 219 str. : ilustr. u bojama ; 30 cm.
ISBN 9789530123489
37.036:050
050:37
HK10-00652

RANCIÈRE, Jacques
Učitelj neznalica : pet lekcija iz intelektualne emancipacije / Jacques Ranciere ; [preveo s francuskog Leonardo Kovačević]. - Zagreb : Multimedijalni institut, 2010. (Sv. Ivan Zelina : Tiskara Zelina). - 167 str. ; 19 cm. - (Edicija Past forward)
Prijevod djela: Le maitre ignorant. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789537372064 : 99 kn
37.014.53
1:37
37-05 Jacotot, J.
HK10-00653

ROPAC, Ivan
Bjelovarski šetač kroz život i povijest / Ivan Ropac. - Zagreb : vlast. nakl., 2010. (Bjelovar : Čvor). - 181 str. ; 24 cm.
Nakl. 300 primj.
ISBN 9789539566118
37-05 Ropac, I.(0:82-94)
HK10-00654

ROSIĆ, Vladimir
Stvaralaštvo u organizaciji / Vladimir Rosić. - Rijeka : Centar za inovacije i transfer tehnologije, 2010. (Zagreb : Hand press). - 125 str. ; 24 cm.
Slika autora i i blješka o njemu: str. 117. - Bibliografija: str. 119-125.
ISBN 9789537165864 9787165864 (pogrešan)
37.014.54:331.5
65.012:159.954
HK10-00655

SEARS, William
Povezujuće roditeljstvo : priručnik za razumjevanje i odgoj vašeg djeteta / William i Martha Sears ; [prevela s engleskog Irena Vadlja]. - 3. izd. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2010. (Zagreb : Znanje). - 271 str. ; 24 cm.
Prijevod djela: The attachment parenting book.
ISBN 9789531402842 129 kn
37.015.3(035)
37.018.262(035)
HK10-00656

STRUČNO usavršavanje i profesionalni razvoj : zbornik radova / priredila Sanja Milović. - Zagreb : Agencija za odgoj i obrazovanje, 2010. (Osijek : Gradska tiskara). - 112 str. : ilustr. ; 20 cm.
Nakl. 2000 primj.
ISBN 9789537290207
37.014.54(063)
HK10-00657

UMJETNIČKI odgoj i obrazovanje u školskom kurikulu / 7. dani osnovne škole Splitsko-dalmatinske županije, [Split, 2010.] ; urednica Ivon Hicela. - Split : Filozofski fakultet : Hrvatski pedagoško-književni zbor, Ogranak Split, 2010. (Split : Redak). - 169 str. ; 24 cm.
Zastupljeni autori: Stjepan Kovačević, Smiljana Zrilić, Violeta Valjan-Vukić, Magdalena Miočić, Miroslav Huzjak, Ivana Grubišić, Miljana Kovačević, Jadranka Nemeth-Jajić, Dijana Dvornik, Hicela Ivon, Ines Bijelić, Branimir Mendeš, Neda Pleić. - Bibliografija iza svakog rada.
ISBN 9789537395261
37.036
HK10-00658

VENUS, Miroslav
Kroz život bez nasilja : deset protunasilnih poruka : vodič za pomoć mladima za život bez nasilja / [Miroslav Venus, Vesna Šerepac, Siniša Brlas ; ilustrator Tomislav Štrajtenberger]. - Virovitica : Zavod za javno zdravstvo Sveti Rok, 2010. (Virovitica : Grafiti Becker). - 16 str. : ilustr. ; 12 cm.
Podatak o autorima preuzet s omota. - Nakl. 1500 primj.
ISBN 9789535513797
[37.06:364.271](02.053.2)
HK10-00659

VICKIĆ Rusijan, Loreta
Plodovi djetinjstva : odgoj malih vaišnava / Loreta Vickić Rusijan. - Nova Gradiška : L. Vikić Rusijan : Arca, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 183 str. : ilustr. u bojama ; 22 cm.
Rječnik: str. 177-181. - Bilješka o autorici: str. 183. - Bibliografija: str. 182.
ISBN 9789537470289
37.013:294.5
294.5:37.013
HK10-00660

WINTERHOFF, Michael
Zašto nam djeca postaju nasilnici : vratimo djeci njihovo djetinjstvo / Michael Winterhoff u suradnji s Carsten Tiergastom ; [prijevod Marko Žarić]. - Zagreb : Znanje, 2010. (Zagreb : Znanje). - 180 str. ; 21 cm.
Prijevod djela: Warum unsere Kinder Tyrannen werden. - Slika autora i bilješka o njemu na omotu.
ISBN 9789531959544 (meki uvez) : 69 kn
37.018.262
159.922.7
HK10-00661

ŽIŽAK, Antonija
Teorijske osnove intervencija : socijalpedagoška perspektiva / Antonija Žižak. - Zagreb : Edukacijsko-rehabilitacijski fakultet, 2010. (Zagreb : Printera grupa). - 263 str. : ; 24 cm. - (Udžbenici Sveučilišta u Zagrebu = Manualia Universitatis studiorum Zagrabiensis)
Bilješka o autorici na omotu. - Nakl. 500 primj. - Bibliografija iza svakog poglavlja i uz tekst.
ISBN 9789536418640 : 180 kn
37.013.42(075.8)
HK10-00662

Vidi br.: HK10-00851

Vidi br.: HK10-00312

Vidi br.: HK10-00845

Vidi br.: HK10-00849

Vidi br.: HK10-00656

Vidi br.: HK10-00848

Vidi br.: HK10-00158

Vidi br.: HK10-00377

Vidi br.: HK10-00653

Vidi br.: HK10-00650

Vidi br.: HK10-00365

Vidi br.: HK10-00363

Vidi br.: HK10-00151

Vidi br.: HK10-00150

371   Školstvo. Metodika nastave

BATINIĆ, Štefka
Učiteljice i učitelji u Hrvatskoj 1849.-2009. / [autorice kataloga i izložbe] Štefka Batinić, Sonja Gaćina Škalamera ; [prijevodi sažetaka Branka Manin (engleski) ... et al. ; fotografije i skeniranje građe Fredy Fijačko]. - Zagreb : Hrvatski školski muzej, 2010. ([Zagreb] : Laser plus). - 146 str. : ilustr. ; 30 cm.
Nakl. 500 primj. - Bibliografija: str. 144-146. - Summary ; Zusammenfassung.
ISBN 9789537262129
371.12(497.5)"