0OPĆENITO


Vidi br.: HK10-04842

001   Znanost i znanje

JOSEPH, Lawrence E.
Apokalipsa 2012. : optimist istražuje priče o smaku svijeta) / Lawrence E. Joseph ; s engleskoga prevela Anka Munić. - Zagreb : V.B.Z., 2010. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 267 str. ; 24 cm. - (Biblioteka 1000 cvjetova ; knj. 100)
Prijevod djela: Apocalypse 2012. - Bilješka o autoru: str. [269]. - Bibliografija: str. [249]-257. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789533042565
001.94
HK10-04186

MATKOVIĆ, Tomislav D.
2012. / Jörgen Troy Swanson. - Zagreb : Zagrebačka naklada, 2010. (Zagreb : De Ve De). - 165 str. : ilustr. ; 18 cm. - (Tajne u džepu)
Pravo ime autora: Tomislav D. Matković. - God. izdavanja na nasl. str.: 2009.
ISBN 9789532520873 : 55 kn
001.94
HK10-04187

MIŠAK, Krešimir
Svjetla na nebu : kronologija istraživanja NLO-a / Krešimir Mišak. - Zagreb : SysPrint, 2010. (Zagreb : Stega tisak). - 224 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 24 cm. - (Biblioteka Na rubu znanosti.)
Slika autorova na omotu. - Bibliografija: str. 223.
ISBN 9789532323139 (meki uvez) : 125 kn
001.94NLO
HK10-04188

PASSIG, Kathrin
Leksikon neznanja : pitanja na koja dosad nismo našli odgovore / Kathrin Passig, Aleks Scholz ; [prijevod Suzana Sesvečan]. - 1. izd. - Zagreb : Znanje, 2010. (Zagreb : Tiskara Znanje). - 260 str. ; 21 cm.
Prijevod djela: Lexikon des Unwissens. - Bilješka o autorima: str. 260. - Bibliografija: str. 247-260.
ISBN 9789531958899 : 125 kn
001.94
HK10-04189

Vidi br.: HK10-04566

Vidi br.: HK10-04206

003   Sustavi pisanja i pisma. Znaci i simboli

Vidi br.: HK10-06135

Vidi br.: HK10-05813

004   Računalna znanost i tehnologija. Računarstvo

ADMINISTRIRANJE MS Windows 2008 Servera i mrežne infrastrukture : priručnik za polaznike / Aleksandar Zlatović ... [et al.]. - Zagreb : Algebra učilište, 2010. (s. l. : s. n.]). - 228 str. : ilustr. ; 28 cm.
Om. nasl. - Ostali zastupljeni autori: Dario Car, Renato Meštrović, Goran Medić.
ISBN 9789533220505
004.451(035)
004.7(035)
HK10-04190

CETINSKI, Vinka
Računalni program za strateško upravljanje razvojem turizma - IQM [Elektronička građa] : testna verzija / Vinka Cetinski, Marko Perić, Dalibor Jovanović. - Opatija : Fakultet za menadžment u turizmu i ugostiteljstvu, [2010?] ([s. l. : s. n.]). - 1 optički disk (CD-ROM) ; 12 cm.
Zahtjevi sustava: PC; Windows XP; MX Excel. - Stv. nasl. s naljepnice diska. - Na naljepnici diska: Sveučilište u Rijeci. - Tekstualna građa.
ISBN 9789536198856
004.42:338.48(035)
338.48:004.42(035)
(035)
(086)
HK10-04191

CVIKL, Dubravko
Adobe Acrobat 9 : priručnik za polaznike / Dubravko Cvikl. - Zagreb : Algebra, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 146 str. : ilustr. ; 28 cm.
Om. nasl. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789533220420
004.42 Acrobat(035)
HK10-04192

HRNJAK, Marko
Wordpress : priručnik za polaznike / Marko Hrnjak. - Zagreb : Algebra, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 38 str. : ilustr. ; 28 cm.
Om. nasl.
ISBN 9789533220543
004.91WordPress(035)
(035)
HK10-04193

INFORMATIKA u poslovanju : priručnik / Nikola Vlahović ... [et al.]. - 2. izmijenjeno izd. - Zagreb : Mikrorad, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 194 str. : ilustr. ; 30 cm.
Na nasl. str.: Ekonomski fakultet, Katedra za informatiku. - Ostali zastupljeni autori: Božidar Jaković, Ljubica Milanović, Jovana Zoroja. - Pojmovnik: str. 189-194.
ISBN 9789536286508 9789538286508 (pogrešan)
004:65(075.8)
65.01:004(075.8)
007(075.8)
(075.8)
HK10-04194

JOHNSON, Steve
Microsoft Excel 2010 na dlanu / Steve Johnson ; [preveo s engleskog jezika i uredio Zoran Juras]. - Zagreb : Miš, 2010. ([Zagreb] : Stega tisak). - XX, 556 str. : ilustr. ; 24 cm.
Prijevod djela: Microsoft Excel 2010 on demand. - Bilješka o autoru: str. IV. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789532990225 : 165 kn
004.42 Excel(035)
HK10-04195

JUKIĆ, Oliver
Uvod u građu računala / Oliver Jukić, Marijana Špoljarić. - 1. izd. - Virovitica : Visoka škola za menadžment u turizmu i informatici, 2010. ([Virovitica] : Grafiti Becker). - 180 str. : ilustr. ; 25 cm + Popis ispravaka prvog izdanja udžbenika "Uvod u građu računala" ([1] list). - (Udžbenici Visoke škole za menadžment u turizmu i informatici u Virovitici)
Bibliografija: str. 180.
ISBN 9789535608103 : 100 kn
004.2/.3(075.8)
HK10-04196

KORBAR, Damir
Administriranje baze podataka : priručnik / Damir Korbar. - Zagreb : Alegbra, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 141 str : ilustr. ; 28 cm. - (Računarstvo : visoka škola)
Predmetno kazalo.
ISBN 9789533220192
004.65(035)
HK10-04197

MATELJAN, Ivo
Računala, programiranje i jezik C / Ivo Mateljan. - Split : Fakultet elektrotehnike, strojarstva i brodogradnje, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 487 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Udžbenici Sveučilište u Splitu = Manualia Universitatis studiorum Spalatensis)
Na vrhu nasl. str.: Sveučilište u Splitu. - Bibliografija: str. 442. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789532900187
004.4(075.8)
(075.8)
HK10-04198

MEDIĆ, Goran
Windows 7 : priručnik / Goran Medić. - Zagreb : Algebra, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 112 str. : ilustr. ; 28 cm. - (Računarstvo : visoka škola)
Predmetno kazalo.
ISBN 9789533220536
004.451(035)
HK10-04199

MESARIĆ, Josip
Alati za uredsko poslovanje / Josip Mesarić, Marijana Zekić-Sušac, Branimir Dukić ; suradnici u pripremi i izradi materijala Antonija Grabar ... [et al.]. - Osijek : Ekonomski fakultet, 2010. (Osijek : Grafika). - VI, 267 str. : ilustr., graf. prikazi ; 24 cm. - (Knjižnica Ekonomskog fakulteta u Osijeku. Udžbenici ; 131)
Na vrhu nasl. str.: Sveučilište Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku. - Bibliografija uz svako poglavlje.
ISBN 9789532530773
004:651.5(075.8)
651.5:004(075.8)
(075.8)
HK10-04200

MEZRICH, Ben
Slučajni milijarderi : [kako je osnovan Facebook] : priča o seksu, novcu, genijalnosti i izdaji / Ben Mezrich ; s engleskoga preveo Tomislav Patarčić. - Zagreb : Znanje, 2010. ([Zagreb] : Znanje). - 267 str. ; 19 cm. - (Knjiga dostupna svima ; 18)
Prijevod djela: The accidental billionaires. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu. - Bibliografija: str. 266-267.
ISBN 9789531958936 : 40 kn
004.738.5
HK10-04201

OBROVAC, Goran
Uvod u DTP : priručnik za polaznike / Goran Obrovac. - Zagreb : Algebra, 2010. ([s. l. : s. n.]) 2011. - 52 str. : ilustr. ; 28 cm.
Om. nasl. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789533220055
004.915(035)
655.2:004(035)
HK10-04202

PAVLIĆ, Dražen
Microsoft Office Project 2007 : planiranje i upravljanje projektima : priručnik za polaznike / Dražen Pavlić, Marko Šimac. - Zagreb : Algebra učilište, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 88 str. : ilustr. ; 28 cm.
Om. nasl. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789533220529
004.42 Office Project(035)
HK10-04203

PETRIČEVIĆ, Marko
ASP.NET 4.0 i XML : priručnik za polaznike / Marko Petričević, Silvije Davila. - Zagreb : Algebra, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 172 str. : ilustr. ; 28 cm.
Om. nasl. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789533220369
004.43 ASP(035)
004.738.52(035)
004.43 XML(035)
HK10-04204

POSLOVNI informacijski sustavi : priručnik / Nikola Vlahović ... [et al.]. - 1. izd. - Zagreb : Mikrorad, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 121 str. : ilustr. ; 30 cm.
Na nasl. str.: Ekonomski fakultet, Katedra za informatiku. - Ostali zastupljeni autori: Ljerka Luić, Božidar Jaković, Jovana Zoroja, Ivan Gašpar, Ljubica Milanović.
ISBN 9789536286836
004:65](075.8)
65.01:004](075.8)
(075.8)
HK10-04205

SPECIAL Focus Symposium on IKS: Information and Knowledge System (2 ; 2010 ; Zagreb)
Pre-conference proceedings of the Special Focus Symposium on 2nd IKS: Information and Knowledge System [and] 4th International Conference on Advances and Systems Research, November 11-13, 2010, in Zagreb, Croatia / editors Vladimir Šimović, Ladislav Burita, Petr Hruza. - Zagreb : UFZG [i. e.] Faculty of Teacher Education of the University of Zagreb, 2010. (Zagreb : Print). - 218 str. : ilustr., graf. prikazi (pretežno u bojama) ; 30 cm.
Zastupljeni autori: Ladislav Burita, Jiri Černy, Petr Hruza, Petr Do, Ivana Dvorski Lacković, Karolina Dobi, Ivanka Đeri, Ivana Đurđević, Libor Frank, Petr Františ, Ladislav Hagara, Jiri Hanus, Miroslav Krčmar, Ivo Pikner, Jan Hodicky, Oldrich Horak, Jaroslav Hrevuš, Juraj Hrabovsky, Pavel Pohanka, Vitezslav Jaroš, Josef Kaderka, Ladislav Kolaček, Ludek Lukaš, Oldrich Lunaček, Kamil Halouzka, Vlastimil Maly, Ana Mirković Moguš, Nenad Suvak, Vladislav Mrazek, Vojtech Ondryhal, Vlastimil Galatik, Richard Stojar, Miroslav Šebela, Karel Vetrovsky, Vaclav Blaha, Slaven Sarić, Vladimir Šimović. - Bibliografija iza svakog poglavlja.
ISBN 9789537210304
004.735:65.012.4](063)
001:65.012.4](063)
HK10-04206

ŠUKA, Predrag
AutoCAD 2010 - napredno crtanje u ravnini : priručnik za polaznike / Predrag Šuka. - Zagreb : Algebra, 2010. (s. l. : s. n.]). - 171 str. : ilustr. ; 28 cm.
Om. nasl.
ISBN 9789533220178
004.42 AutoCAD(035)
HK10-04207

WEINMANN, Elaine
Photoshop CS5 za Windowsi i Macintosh : brzi vizualni vodič / Elaine Weinmann, Peter Lourekas ; [prijevod s engleskoga Tomislav Mance]. - Zagreb : Miš, 2010. ([Nova Gradiška] : Tiskara Arca). - X, 445 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm.
Prijevod djela: Photoshop CS5 for Windows and Macintosh. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789532990232 : 195 kn
004.42 Photoshop(035)
004.932(035)
HK10-04208

ŽIVKOVIĆ, Siniša
Microsoft Access 2007 : napredno korištenje : priručnik za polaznike / Siniša Živković. - Zagreb : Algebra, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 141 str. : ilustr. ; 28 cm.
Om. nasl. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789533220499
004.42 Access(035)
HK10-04209

Vidi br.: HK10-04569

Vidi br.: HK10-04673

Vidi br.: HK10-05443

Vidi br.: HK10-04190

Vidi br.: HK10-04929

Vidi br.: HK10-04204

Vidi br.: HK10-04204

Vidi br.: HK10-04928

Vidi br.: HK10-04208

007   Informacijske znanosti. Kibernetika

POSLOVNI informacijski sustavi / urednici Željko Panian, Katarina Ćurko ; kontributori Vesna Bosilj Vukšić ... [et al.]. - Zagreb : Element, 2010. (Sveti Ivan Zelina : Tiskara Zelina). - 285 str. : ilustr. (djelomice u bojama) ; 24 cm. - (Udžbenici Sveučilišta u Zagrebu = Manualia Universitatis studiorum Zagrabiensis)
Ostali zasutpljeni autori: Vlatko Čerić, Mirjana Pejić Bach, Željkla Požgaj, Mario Spremić, Ivan Strugar, Mladen Varga. - Bibliografija uz svako poglavlje; bibliografske bilješke uz tekst. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789531976466
007:65.01(075.8)
65.01:007(075.8)
HK10-04210

SPECIAL Focus Symposium on ICESKS: Information, Communication and Economic Sciences in the Knowledge Society (10 ; 2010 ; Zagreb)
Pre-conference proceedings of the Special Focus Symposium on 10th ICESKS: Information, Communication and Economic Sciences in the Knowledge Society [and] 4th International Conference on Advances and Systems Research, November 11-13, 2010, in Zagreb, Croatia / editors Vladimir Šimović, Ljubica Bakić-Tomić, Zuzana Hubinkova. - Zagreb : UFZG [i. e.] Faculty of Teacher Education of the University of Zagreb = Učiteljski fakultet Sveučilišta u Zagrebu, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 2 sv. : ilustr., graf. prikazi (pretežno u bojama) ; 30 cm.
ISBN 9789537210366 (cjelina)
007(063)
65.012(063)

1 : Part 1. - 284 str.
Zastupljeni autori: Božena Šmajsova Buchtova, Dita Finkova, Vesna Markovac, Tereza Cimrmannova, Zuzana Hubinkova, Silvije Degen, Joško Sindik, Ljubica Bakić-Tomić, Mark Gregory, Irena Descubes, Petr Makovsky, Martin Ešše, Katerina Vapenikova, Lubomir Poušek, Tereza Štepanova, Veronika Ružičkova, Marketa Fryntova, Ana Globočnik Žunac, Mirjana Gregurić, Marija Jukić, Eva Kašparova, Jana Soukupova, Dunja Zvonarek, Jakša Franulić Katić, Majda Rijavec, Andreja Kozmus, Giovanna Kirinić, Ivana Lacković, Libuše Ludikova, Vojtech Regec, Vit Voženilek, Jan Doležal, Alena Vondrakova, Karina Ebhardt, Libuše Macakova, Mirena Maljković, Nataša Rogulja, Tajana Ljubin Golub, Marina Miloloža, Martin Šikyr, Iva Duškova, Maja Katarina Tomić, Katerina Vitaskova, Irena Wagnerova, Jirina Snehotova, Zoran Nježić, Vladimir Šimović, Mario Dumančić, Jozef Bushati, Florian Mandija, Vladimir Simovic, Božidar Tepeš, Ivan Mijić, Krunoslav Tepeš, Ivan Mrkonjić, Tonin Shkupa, Vatroslav Zovko, Sonja Kalauz, Marija Ljubičić,. - Bibliografija iza svakog poglavlja i uz tekst.
ISBN 9789537210311

HK10-04211

2 : Part 2. - 211 str.
Zastupljeni autori: Marija Valčić, Vinko Morović, Franjo Maletić, Damir Boras, Winton Afrić, Vladimir Šimović, Orhan Işik, Tonguç Başaran, Ebru Akkan, Vatroslav Zovko, Mira Zvoko, Zdravko Bazdan, Hϋseyin Evcim, Ilknur Özpinar Evcim, Nurcan Özkan, Jan Ključik, Emrah Oğuzhan Dinçer, Gökhan Ilgaz, Murat Çeltek, Hüsniye Durmaz, Serdar Demirbaş, Hülya Yağar, Sebnem Selen Isbilir, Yasemin Bilir, Sinem Kalender, Tonguc Basaran, Blaženka Piuković, Hakan Güldal, Yulmaz Kiliçaslan, Menekşe Eskici, Şenay Bulut Pedük, Serap Erdoğan, Yildrim Bayazit, Emin Akkan, Mukadder Seyhan Yücel, Cem Çuhadar, Tuncer Bülbül, Ali Batal, Ismail Kiliç, Demireli Y. Ergin, Dominaka Crnjac Milić, Miljenko Crnjac, Vladimir Šimović, Edip Serdar Güner, Buket Cetin. - Bibliografija iza svakog poglavlja i uz tekst.
ISBN 9789537210328

HK10-04212

ŠIMOVIĆ, Vladimir, informatičar
Uvod u informacijske sustave / Vladimir Šimović. - 2. dopunjeno i izmijenjeno izd. - Zagreb : Golden marketing - Tehnička knjiga : Učiteljski fakultet Sveučilišta, 2010. (Zagreb : Profil). - 462 str. : ilustr. ; 28 cm.
Rječnik osnovnih pojmova i kratica: str. 431-438. - Bibliografija: str. 447-462.
ISBN 9789532124033 (Golden marketing - Tehnička knjiga) : 290 kn
007(075.8)
HK10-04213

Vidi br.: HK10-04949

Vidi br.: HK10-04194

008   Kultura i civilizacija. Futurologija

BARLOEWEN, Constantin von
Knjiga znanja : razgovori s velikim umovima našeg vremena / pripremio i uredio Constantin von Barloewen ; u suradnji s Galom Naoumovom, Anne Dugourmantelle i Jochenom Winterom ; s francuskoga prevele Tajana Pavić, Ela Agotić i Vanda Mikšić. - Zagreb : Meandarmedia, 2010. (Zagreb : Kika Graf). - 618 str. ; 22 cm. - (Znakovi pored puta / Meandar media)
Prijevod djela: Le livres de savoirs. - Zastupljeni sugovornici: Adonis, Boutros Boutros-Ghali, Erwin Chargaff, Regis Debray, Carlos Fientes, Nadine Gordimer, Stephen Jay Gould, Samuel Hungtington, Philip Johnson, Leszek Kolakowsaki, Julia Kristeva, Claude Levi-Strauss, Federico Mayor, Yehudi Menuhin, Czeslaw Milosz, Oscar Niemeyer, Amos Oz, Raimon Panikkar, kardinal Paul Poupard, Ilya Prigogine, Artur Schlesinger, Michel Serres, Wole Soyinka, Edward Teller, Tu Wei-ming, Paul Virilio, Elie Wiesel. - Autorova slika na omotu.
ISBN 9789537355593 : 199 kn
008-05(100)"20"(047.53)
1-05(100)"20"(047.53)
HK10-04214

02   Knjižničarstvo. Čitanje

BLAGO Nacionalne i univerzitetske biblioteke Bosne i Hercegovine = Tresaures of the National and University Library of Bosnia and Herzegovina / [pripremili, prepared by Ismet Ovčina, Muamera Smajić, Nadina Grebović ; prevodilac, translator Zdravka Karaica]. - Sarajevo : Nacionalna i univerzitetska biblioteka Bosne i Hercegovine, 2010. ([Sarajevo] : Arka Press). - 96 str. : ilustr., zemljop. crteži, faks. u bojama ; 30 cm.
Imena suradnika preuzeta sa str. [2]. - Nakl. 500 primj. - Tekst na hrv. i engl. jeziku. - Bibliografija: str. 84.
ISBN 9789958500497
027.54(497.6)
(497.6)
HK10-04215

DENIĆ, Čedomir
Srpske biblioteke u Hazburškoj monarhiji tokom 18. veka / Čedomir Denić. - Beograd : Srpska akademija nauka i umetnosti, 2010-. - sv. ; 26 cm.
Ćir.
02(436=163.41)(091)
(436)"1745/1867"
(=163.41)
"17"


knj. 1 : Istorijat. - 2010. (Beograd : Poligraf). - 880 str. : ilustr., faks. - (Posebna izdanja / Srpska akademija nauka i umetnosti ; knj. 664. Odeljenje istorijskih nauka ; knj. 28)
Na poleđini nasl. lista: The 18th century Serbian library under the Hapsburg Monarchy. - Nakl. 500 primj. - Kratice: str. 763-770. - Bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Imensko i predmetno kazalo i kazalo zemljop. naziva.
ISBN 9788670255241

HK10-04216

DOBRO došli u Gradsku knjižnicu i čitaonicu Požega = Welcome to the City Library and Reading Room Požega / [prevod na engleski jezik Dijana Kučan ; fotografije Irena Jurković... [et al.] ; glavna urednica Jasenka Bešlić]. - Požega : Gradska knjižnica i čitaonica Požega, 2010. (Osijek : Grafika). - 78 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm.
Nakl. 700 primj. - Tekst usporedo na hrv. i engl. jeziku.
ISBN 9789539632975
027.52(497.5Požega)
(497.5Požega)
HK10-04217

KNJIŽNICE Istarske županije : vodič / glavni urednik Bruno Dobrić ; [prijevod sažetaka na talijanski jezik Liana Diković ; fotografije Danilo Dragosavac]. - Pula : Društvo biblioteka Istre, 2010. (Zagreb : Grafomark). - 126 str. : ilustr., faks. bojama ; 23 cm. - (Biblioteka Vodiči / Društvo bibliotekara Istre ; 2)
Nakl. 500 primj. - Str. 7-9: Umjesto predgovora / Bruno Dobrić. - Bibliografske bilješke uz tekst. - Riassunto: Brevi cenni storici inerenti lo sviluppo delle biblioteche presenti sul territorio della Regione istriana.
ISBN 9789539750624
026/027(497.5-35Pazin)(036)
(497.5-35Pazin)
(036)
HK10-04218

MEĐUNARODNI stručni skup Audiovizualna građa i nasljeđe (2007; Zagreb)
Audiovizualna građa i nasljeđe : zbornik radova / [Međunarodni stručni skup Audiovizualna građa i nasljeđe, Zagreb, 26. listopada 2007. ; organizacija Knjižnice grada Zagreba [i] Sekcija za audiovizualnu i multimedijsku građu Međunarodnog saveza knjižničarskih društava i ustanova ; prijevodi Iva Šrot, Danka Hajsig] ; uredila Sanja Vukasović-Rogač. - Zagreb : Knjižnice grada Zagreba, 2010. ([Zagreb] : Gipa). - 138 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm.
Podatak o odgovornosti preuzet sa spor. nasl. str. - Zastupljeni autori: Bruce Royan, Dunja Seiter-Šverko, Sanja Vukasović-Rogač, Grégory Miura, Mato Kukuljica, Carmen Lhotka, Tatjana Mihalić, Sofija Klarin, Marwa El Sahn, Tomislav Silić, Kluk Giunio, Željka Radovinović. - Nakl. 300 primj. - Str. 7: Predgovor / Sanja Vukasović-Rogač. - Bibliografija iza svakog rada; bibliografske bilješke uz tekst. - Summaries.
ISBN 9789536499786 : 100 kn
026.06
(063)
HK10-04219

030   Opća referentna djela

NATIONAL Geografic enciklopedija : sve što treba znati u 21. stoljeću / [urednik hrvatskog izdanja Miro Božić ; prijevod Nevenka Fabijanić]. - Rijeka : Naklada Uliks, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 512 str. : ilustr., zemljop. crteži u bojama ; 27 cm.
Prijevod djela: National geographic encyclopedia. - Tiskano u Kini.
ISBN 9789537306465 : 690 kn
030
(02.062)
HK10-04220

050   Serijske publikacije

ČASOPISI za djecu i mladež : zbornik u povodu 60. obljetnice Odjela za djecu i mladež Gradske knjižnice / priredila Ranka Javor. - Zagreb : Knjižnice grada Zagreba : Hrvatski centar za dječju knjigu : Hrvatska sekcija IBBY-a, 2010. (Zagreb : Denona). - 160 str. : ilustr. u bojama, faks. ; 21 cm.
Zastupljeni autori: Štefka Batinić, Smiljana Narančić Kovač, Ivana Milković, Hela Čičko, Joža Skok, Željka Horvat-Vukelja, Snježana Marić, Sanja Polak, Diana Zalar, Marina Gabelica, Maja Brajko-Livaković, Nada Jirsak, Maca Tonković. - Nakl. 500 primj. - Str. 3-5: Uvodna riječ / Ranka Javor. - Bibliografja uz većinu radova; bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789536499595 (Knjižnice grada Zagreba) : 100 kn
050(02.053.2)(497.5)(082)
HK10-04221

NOVA Evropa : 1920-1941 : zbornik radova / urednici Marko Nedić, Vesna Matović. - Beograd : Institut za književnost i umetnost, 2010. (Beograd : Čigoja). - 700 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Serija Istorija srpske književne periodike ; 21)
Iz predgovora: Zbornik o časopisu Nova Evropa (Zagreb 1920-1941) sadrži saopštenja sa regionalnog naučnog skupa održanog 3. i 4. decembra 2009. godine ... u Beogradu.". - Zastupljeni autori: Marija Cindori, Vasa Pavković, Bojan Đorđević, Milivoj Nenin, Bojan Jović, Zvonko Kovač, Miloš Ković, Jovo Bakić, Sofija Božić, Ranka Gašić, Ljubomir Petrović, Srđan Milošević, Ivo Banac, Vidosava Golubović, Enisa Uspenski, Irena Lukšić, Olena Dzjuba-Pogrebnjak, Vesna Matović, Veljko Stanić, Krinka Vidaković-Petrov, Aleksandra Korda-Petrović, Mihajlo Pantić, Jasmina Jovanović, Staniša Tutnjević, Lidija Delić, Branko Letić, Marko Nedić, Ana Ćosić-Vukić, Slobodanka Peković, Biljana Andonovska, Stanislava Barać, Tatjana Jovićević, Tihomir Brajović, Milan Miljković, Nenad Makuljević, Žarko Rošulj, Sanja Radinović, Vladimir Kolarić, Saša Sojkić. - Nakl. 300 primj. - Tekst na srp. i hrv. jeziku. - Ćir. i lat. - Bibliografija iza svakog poglavlja i uz tekst. - Summaries. - Imensko kazalo ; Kazalo periodike.
ISBN 9788670951686
050(497.1)
"1920/1941"
(063)
HK10-04222

Vidi br.: HK10-05545

06   Organizacije. Društva. Udruge. Kongresi. Izložbe. Muzeji

CAMIN, Giulia
Najljepši muzeji svijeta / [Giulia Camin ; prijevod Nevenka Fabijanić]. - Rijeka : Uliks, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 304 str. : ilustr. u bojama ; 36 cm.
Prevedeno s engl. jezika. - Podatak o autorici preuzet s omota. - Tiskano u Idoneziji. - Bibliografija: str. 300. - Imensko i premetno kazalo.
ISBN 9789537306472 : 499 kn
069(100)
(100)
HK10-04223

DIE Offene Methode der Koordinierung in der Europäischen Union = Open method of coordination in the European Union / Nada Bodiroga-Vukobrat, Gerald G. Sander & Sanja Barić (Hrsg., eds.). - Hamburg : Verlag Dr. Kovač, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 346 str. ; 21 cm. - (Schriftenreihe Schriften zum Sozial-, Umwelt- und Gesundheitsrecht 2190-4723 ; Bd. 1)
Zastupljeni hrvatski autori: Siniša Rodin, Mario Vinković, Nada Bodiroga-Vukobrat, Sanja Barić, Adrijana Martinović, Tatjana Josipović, Hana Horak, Kosjenka Dumančić, Edita Čulinović Herc, Mihaela Braut Filipović, Emilia Čikara, Sandra Winkler. - Tekst na njem. i engl. jeziku. - Bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9783830052203
061.1(4)
(4-6EU)
(082)
HK10-04224

EUROPSKA unija / autori Mladen Cerovac ... [et al.] ; uredila Ljerka Mintas Hodak. - Zagreb : Mate : Zagrebačka škola ekonomije i managementa, 2010. ([Zagreb] : Grafotisak). - XXXVI, 718 str. : ilustr. ; 25 cm. - (Biblioteka Gospodarska misao)
Ostali zastupljeni autori: Michael Faulend, Ljerka Mintas Hodak, Helena Majić, Mislav Mataija, Nikola Mijatović, Ivona Ondelj, Tomislav Sokol, Smiljan Šimac, Marko Škreb, Vedran Šošić, Božena Vidović, Nataša Mikuš Žigman. - Slike autora i bliješke o njima: str. [XVII]-XXI. - Bibliografija: str. 700-718; bibliografija uz pojedina poglavlja i bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789532461206 (Mate)
061.1EU
HK10-04225

FONTAINE, Pascal
Europa u 12 lekcija / autor Pascal Fontaine. - Luksemburg : Europska unija, 2010. ([Zagreb] : Delegacija Europske unije u Republici Hrvatskoj). - 79 str. : ilustr., zemljop. crtež u bojama ; 23 cm.
Izv. stv. nasl.: Europe in 12 lessons. - Autorova slika na omotu.
ISBN 9789292380243
061.1EU
HK10-04226

HACKENBERGER, Dubravka
Kronologija rada Zavoda za znanstveni i umjetnički rad Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti u Osijeku. - Zagreb : HAZU ; Osijek : Zavod za znanstveni i umjetnički rad, 2010. ([s. l. : s. n.]). - Str. 119-223 ; 24 cm.
Nasl. nad tekstom. - P. o.: Anali Zavoda za znanstveni i umjetnički rad u Osijeku ; sv. 26, 2010. - Imensko kazalo ; Predmetno kazalo.
ISSN 1332-456X
061.12(497.5Osijek)
[008:050](497.5Osijek)(01)
[050:008](497.5Osijek)
(497.5Osijek)
(01)
HK10-04227

KORIĆANAC, Tatjana
Memorial museum of Ivo Andrić / [[author of the text Tatjana Korićanac ; photographs Vladimir Popović ; translation into english Milica Ševkušić]. - 1 ed. - Belgrade : Belgrade city museum, 2010. (Beograd : Vizartis). - 120 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 23 cm.
Prijevod djela: Spomen-muzej Ive Andrića. - Plan muzeja na unutr. str. 2. omotnog lista. - Ime autorice preuzeto iz impresuma. - Nakl. 500 primj. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9788680619637
069.02:929Andrić, I.
069.538
821.163.41.09Andrić, I.(092)
821.163.42.09Andrić, I.(092)
HK10-04228

NACIONALNO savjetovanje Kompetentnost laboratorija (3 ; 2010 ; Varaždin)
Treće nacionalno savjetovanje Kompetentnost laboratorija 2010. : knjiga sažetaka : Varaždin, 15. -18. rujna 2010. / [glavna urednica Karmen Margeta]. - Zagreb : CROLAB, Udruga hrvatski laboratoriji, 2010. ([Zagreb] : ITG). - 64 str. ; 24 cm.
Knjizi je priložen CD-ROM: Kompetentnost laboratorija 2010. - Nakl. 150 primj. - Imensko kazalo.
ISBN 9789537329075
061.62(063)(048)
614.3(063)(048)
HK10-04229

NACIONALNO savjetovanje Kompetentnost laboratorija (3 ; 2010 ; Varaždin)
Kompetentnost laboratorija 2010. [Elektronička građa] : 15. - 18. rujna 2010., Varaždin / [glavna urednica Karmen Margeta]. - Tekstovni i slikovni podaci. - Zagreb : CROLAB, Udruga hrvatski laboratoriji, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 1 optički disk (CD-ROM) : u bojama ; 12 cm.
Zahtjevi sustava: PC; Windows XP; Adobe Acrobat Reader, Macromedia Flash Player. - Stv. nasl. s naljepnice diska. - CD-ROM je priložen uz knjigu: Treće nacionalno savjetovanje Kompetentnost laboratorija 2010. - Zastupljeni autori: Mihaela Zamolo, Krešimir Buntak, Vesna Lučić Regvar, Kristina Bukojević Flegar, Ružica Marinčić, Ankica Barišić, Slavica Matić, Tomislav Bolanča, Šime Ukić, Kristina Srzentić, Štefica Cerjan Stefanović, Karmen Margeta, Olga Štajdohar-Pađen, Njegomir Radić, Lea Kukoč Modun, Ivana Varenina, Božica Solomun, Nina Bilandžić, Josipa Alerić, Vječislav Bohanek, Mario Dobrilović, Tea Havranek, Amila Čelhasić, Štefica Cerjan Stefanović, Šime Ukić, Marija Trkmić, Dubravka Kerhač - Kmetić, Maja Đokić, M. Sedak, Nina Bilandžić, Damir Štuhec, Goran Jeftić, Albino Gradečak, Ladislava Čelar, Mirela Zečević, Jasmina Ranilović, Vesna Popijač, Sanja Zagoršćak. - Bibliografija uz svaki rad. - Imensko kazalo.
ISBN 9789537329082
061.62(063)
614.3(063)
HK10-04230

RADOVČIĆ, Jakov
Vodnik Muzeja krapinskih neandertalcev / [avtor besedila Jakov Radovčić ; fotografije Elisabeth Daynes ... et al. ; prevod Andreja Ponikvar]. - Krapina : Muzeji Hrvatskog zagorja, Muzej krapinskih neandertalaca, [2010]. (Zagreb : Denona). - 32 str. : ilustr. ; 23 cm.
Izv. stv. nasl.: Vodič Muzeja krapinskih neandertalaca. - Ime autora preuzeto sa unut. str. omota. - Godina izdavanja preuzeta iz CIP zapisa. - Nakl. 1000 primj.
ISBN 9789532650488
069(497.5 Krapina):572(036)
HK10-04231

RADOVČIĆ, Jakov
Museumsfuehrer : Museum der Neandertaler von Krapina / [Text Jakov Radovčić ; Uebersetzung Silvia Sladić ; Fotos Elisabeth Daynes... et al.]. - Krapina : Muzeji Hrvatskog zagorja, Muzej krapinskih neandertalaca, [2010]. (Zagreb : Denona). - 32 str. : ilustr. ; 23 cm.
Izv. stv. nasl.: Vodič Muzeja krapinskih neandertalaca. - Ime autora preuzeto sa unut. str. omota. - Godina izdavanja preuzeta iz CIP zapisa. - Nakl. 3000 primj.
ISBN 9789532650471
069(497.5 Krapina):572(036)
HK10-04232

RADOVČIĆ, Jakov
Vodič Muzeja krapinskih neandertalaca / [autor teksta Jakov Radovčić ; fotografije Elisabeth Daynes ... et al.]. - Krapina : Muzeji Hrvatskog zagorja, Muzej krapinskih neandertalaca, [2010]. (Zagreb : Denona). - 23 str. : ilustr. u bojama ; 12 cm.
Ime autora preuzeto sa unut. str. omota. - Godina izdavanja preuzeta iz CIP zapisa. - Nakl. 5000 primj.
ISBN 9789532650440
069(497.5 Krapina):572(036)
HK10-04233

RADOVČIĆ, Jakov
The Museum of the Krapina neanderthals : a short guide / [author of the text Jakov Radovčić ; photographs Elisabeth Daynes ... et al. ; translation Graham McMaster]. - Krapina : Muzeji Hrvatskog zagorja, Muzej krapinskih neandertalaca, [2010]. (Zagreb : Denona). - 32 str. : ilustr. u bojama ; 23 cm.
Izv. stv. nasl: Vodič muzeja krapinskih neandertalaca. - Ime autora preuzeto sa unut. str. omota. - Godina izdavanja preuzeta iz CIP zapisa. - Nakl. 7000 primj.
ISBN 9789532650457
069(497.5 Krapina).02:572(036)
HK10-04234

STANEŠIĆ, Milka
Je li vrijedilo? : 30 godina Udruge žena Koprivnički bregi : monografija / Milka Stanešić. - Koprivnica : Bogadigrafika, 2010. (Koprivnica : Bogadi grafika). - 64 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 24 cm.
Bilješka o autorici: str. 63.
ISBN 9789537661052
061.2-055.2(497.5 Koprivnički Bregi)(067.5)
HK10-04235

TRIDESET godina "Privlačice" : (1980.-2010.) : 15 godina "Riječi" (1995.-2010.) i 15 godina "Dana Josipa i Ivana Kozarca" (1995.-2010.) / [fotografije Antun Smajić ... [et al.] ; urednici Katica Čorkalo Jemrić, Miroslav S. Mađer]. - Vinkovci : "Privlačica", 2010. (Ilača : Pauk). - 117 str. : ilustr. ; 21 cm. - (Niz Monografije / "Privlačica" ; knj. 19)
Nakl. 400 primj. - Bibliografija SN "Privlačica": str. 95-110 ; Bibliografija "Riječi" / Martin Grgurovac.
ISBN 9789531563178
061.22(497.5Vinkovci)(091)
655.41(497.5Vinkovci)
(497.5Vinkovci)
"1980/2010"
HK10-04236

Vidi br.: HK10-05146

Vidi br.: HK10-06041

Vidi br.: HK10-04857

Vidi br.: HK10-06106

Vidi br.: HK10-05440

Vidi br.: HK10-04228

Vidi br.: HK10-05326

Vidi br.: HK10-04414

Vidi br.: HK10-05174

Vidi br.: HK10-06080

Vidi br.: HK10-05486

Vidi br.: HK10-06200

Vidi br.: HK10-04999

Vidi br.: HK10-05082

Vidi br.: HK10-05426

Vidi br.: HK10-05175

Vidi br.: HK10-04640

Vidi br.: HK10-05503

Vidi br.: HK10-05150

Vidi br.: HK10-06032

Vidi br.: HK10-05213

Vidi br.: HK10-05002

Vidi br.: HK10-04467

Vidi br.: HK10-05076

Vidi br.: HK10-05287

Vidi br.: HK10-05075

Vidi br.: HK10-06044

Vidi br.: HK10-04874

Vidi br.: HK10-04997

Vidi br.: HK10-05489

Vidi br.: HK10-05293

Vidi br.: HK10-06050

08   Poligrafije. Publikacije za djecu i mlade. Službene publikacije

HUSEINOVIĆ, Kašmir
Barve / [besedilo] Kašmir Huseinović ; [ilustracije] Andrea Petrlik Huseinović ; [prevod Ljubica Karim]. - [Ljubljana] : Založba Karantanija, 2010. ([s. l. : s. n.). - [28] str. : ilustr. u bojama ; 22 cm.
Prijevod djela: Boje. - Nakl. 800 primj.
ISBN 9789612750022
087.5
HK10-04237

KUMAN, Bruno
Djed Božićnjak / Bruno Kuman ; ilustrirala Ivana Guljašević. - Zadar : Divico, 2010. (Zagreb : GZH). - [24] str. : ilustr. u bojama ; 18 cm.
ISBN 9789535643913
087.5
HK10-04238

POPOVIĆ Volarić, Jelena
Godina u životu jedne Cure / Jelena Popović Volarić, Robert Sever. - Zagreb : Europapress holding, 2010. (Zagreb : Denona). - 144 str. : ilustr. u bojama ; 21 cm.
ISBN 9789537770181 : 39,90 kn
087.5
HK10-04239

TANDRČAK i njegovo blago / [autori i pripovidači Alisa Prćić ... [et al.] ; ilustrator Bane Kerac]. - Subotica : Bunjevački informativni centar, 2010. (Subotica : Rotografika). - 115 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm.
Na nasl. str: Knj. 2. - Ostali zastupljeni autori: Gabrijela Diklić, Ana Popov, Ana Vojnić Kortmiš, Mirjana Savanov, Marko Peić, Tihomir K. Matković, Ivan Stantić, Suzana Kujundžić-Ostojić. - Nakl. 600 primj.
ISBN 9788690751785
087.5
HK10-04240

TURKOVIĆ, Zlatko
Lutka i medo / [tekst i ilustracije] Zlatko Turković. - [S. l.] : vlast. nakl., 2010. (Samobor : Nina). - [8] str. : ilustr. u bojama ; 28 x 19 cm.
Ilustr. u bojama i na obe unutr. str. omota. - Nakl. 500 primj.
ISBN 9789535635109
087.5
HK10-04241

VUKOVIĆ, Aljoša
Sveti Nikola / Aljoša Vuković ; ilustrirala Ivana Guljašević. - Zadar : Divico, 2010. (Zagreb : GZH). - [24] str. : ilustr. u bojama ; 18 cm.
ISBN 9789535643906
087.5
HK10-04242

Vidi br.: HK10-05650

Vidi br.: HK10-05618

Vidi br.: HK10-05620

Vidi br.: HK10-05736

Vidi br.: HK10-05807

Vidi br.: HK10-05747

Vidi br.: HK10-05798

Vidi br.: HK10-05977

Vidi br.: HK10-05622

Vidi br.: HK10-05623

Vidi br.: HK10-05624

Vidi br.: HK10-05914

Vidi br.: HK10-05621

Vidi br.: HK10-05944

Vidi br.: HK10-05726

Vidi br.: HK10-05725

Vidi br.: HK10-05945

Vidi br.: HK10-04849

Vidi br.: HK10-05838

Vidi br.: HK10-05789

Vidi br.: HK10-05840

Vidi br.: HK10-04960

Vidi br.: HK10-05983

Vidi br.: HK10-05550

Vidi br.: HK10-05778

Vidi br.: HK10-05831

Vidi br.: HK10-05836

Vidi br.: HK10-05904

Vidi br.: HK10-05902

Vidi br.: HK10-05992

09   Rukopisi. Rijetke knjige. Bibliofilija

BIBLIOGRAFIA hrvatska : (troškom družtva za jugoslavensku povjestnicu i starine) / uredio Ivan Kukuljević Sakcinski. - Zagreb : Ex libris, 2010. ([s. l. : s. n.). - sv. ; 24 cm.
Faks. pretisak izdanje iz 1860, Zagreb.
094(497.5)(01)
(497.5)
(01)
(02.045)


Dio 1 : Tiskane knjige. - 2010. - 274 str. - (Hrvatska književna baština. Građa za povijest hrvatskog knjižarstva tiskarstva i nakladništva ; knj. 3)
ISBN 9789532840292 : 270 kn

HK10-04243

1FILOZOFIJA. PSIHOLOGIJA


AGAMBEN, Giorgio
Vrijeme što ostaje : komentar uz Poslanicu Rimljanima / Giorgio Agamben ; preveo Mario Kopić. - Zagreb : Izdanja Antibarbarus, 2010. (Sveta Nedelja : Hitra produkcija knjiga). - 187 str. ; 22 cm. - (Biblioteka Poligraf)
Prijevodi djela: Il tempo che resta : un commento alla Lettera ai Romani. - Bilješka o autoru: str. 185. - Bibliografija: str. 179-184.
ISBN 9789532491005 : 149 kn
1:930
930.1
HK10-04244

AUDOUZE, Jean
Razgovori o nevidljivom / Jean Audouze, Michel Casse, Jean-Claude Carriere ; prevela Martina Kramer. - Zagreb : Izvori, 2010. ([s. l. s. n.]). - 255 str. ; 22 cm.
Prijevod djela: Conversations sur l'invisible. - Bilješke o autorima: str. [256].
ISBN 9789532033601 : 140 kn
1:001
HK10-04245

BABIĆ, Mile, svećenik
Hegelova filozofija prava : država i religija u Hegelovoj Filozofiji prava / Mile Babić ; [izrada kazala pojmova Aleksandar Vidosavljević, izrada kazala imena Saliha Marković]. - Sarajevo : IKD University press : Magistrat ; Zagreb : Hrvatsko filozofsko društvo, 2010. (Fojnica : Štamparija Fojnica). - XVI, 393 str. ; 23 cm. - (Editio Civitas ; knj. 14)
Nakl. 500 primj. - Bilješka o autoru: str. 350. - Bibliografija: str. 339-349 i uz tekst. - Summary. - Imensko kazalo ; Predmetno kazalo.
ISBN 9789531641487 (Hrvatsko filozofsko društvo)
1Hegel, G. W. F.
1:34
340.12
HK10-04246

KORDIĆ, Ivan, filozof
Misaono putovanje s Martinom Heideggerom / Ivan Kordić. - Zagreb : Naklada Jurčić, 2010. (Zagreb : Parvus). - 385 str. ; 22 cm. - (Filozofska biblioteka / Naklada Jurčić ; knj. 27)
Bilješka o autoru: str. 383. - Bibliografija: 369-377 ; Bibliografske i ostale bilješke uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 9789532450484 : 180 kn
1Heidegger, M.
HK10-04247

LJUBIMIR, Davor
Kantova četiri pitanja : što mogu znati? što trebam činiti? čemu se smijem nadati? što je čovjek? / Davor Ljubimir. - Zagreb : Demetra, 2010. ([Zagreb] : AKD). - IX, 365 str. ; 24 cm. - (Demetra. Filosofska biblioteka Dimitrija Savića ; sv. 122)
Skraćenice: str. 2-3. - Bio-bibliografska bilješka o autoru: str. 363-365. - Bibliografija: str. 357-362 i uz tekst.
ISBN 9789532251135 : 320 kn
1Kant, I.
HK10-04248

STAAT und Kultur bei Hegel / Herausgegeben von Andreas Arndt und Jure Zovko. - Berlin : Akademie Verlag, 2010. (Berlin : MB Medienhaus). - 250 str. ; 25 cm. - (Hegel-Forschungen)
Zastupljeni hrvatski autori: Jure Zovko, Davor Rodin, Zvonko Posavec, Nives Delija Trešćec. - Bilješke o autorima: str. [241]-246. - Bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 9783050046396
1:32
130.2
1Hegel, G. W. F.
(063)
HK10-04249

Vidi br.: HK10-04214

Vidi br.: HK10-04249

Vidi br.: HK10-04246

1(091)   Povijest filozofije

ČAČINOVIČ-PUHOVSKI, Nadežda
Čemu brati filozofe : V petdesetih kratkih poglavjih / Nadežda Čačinović ; [prevela helena Motoh]. - Ljubljana : Založba /*cf., 2010. (fLjubljana] : Darima). - 194 str. ; 20 cm. - (Zbirka Varia / Založba / *cf.)
Slika autorice i bilješka o njoj na omotu. - Nakl. 500 primj.
ISBN 9789612570309
1(091)
HK10-04250

DADIĆ, Borislav
Filozofija i zbilja : rasprave iz srednjovjekovne filozofije / Borislav Dadić. - Split : Naklada Bošković, 2010. ([s. l. : s. n.]]. - 240 str. ; 22 cm. - (Biblioteka Skalić ; 11)
Bibliografija: str. 231-237; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789532631401 : 100 kn
1(091)"04/14"
"04/14"
HK10-04251

RUSSELL, Bertrand
Povijest zapadne filozofije / Bertrand Russell ; [prevoditeljica Danira Parenta]. - Zagreb : Zagrebačka naklada : Ibis grafika, 2010. ([Sv. Ivan Zelina] : Tiskara Zelina). - 726 str. ; 25 cm.
Prijevod djela: History of western philosophy. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu. - Imensko kazalo.
ISBN 9789532520996 (Zagrebačka naklada) : 350 kn
1(091)
HK10-04252

11/12   Metafizika. Estetika

AGAMBEN, Giorgio
Profanacije / Giorgio Agamben ; s talijanskog prevela Vanda Mikšić. - Zagreb : Meandamedia, 2010. ([Zagreb] : Kika-graf). - 110 str. ; 15 cm. - (Edicija Drugi smjer ; knj. 5)
Prijevod djela: Profanazioni. - Bilješka o autoru na omotu.
ISBN 9789537355722 (Meandarmedia) : 100 kn
111.852
HK10-04253

INTERNATIONAL Philosophical Symposium Metaphysics, Language, and Morality ( 2010 ; Zagreb)
International Philosophical Symposium Metaphysics, Language and Morality, Zagreb, December, 1-3, 2010. : program & book of abstracts / [editors Karolina Kudlek, Tomislav Bracanović]. - Zagreb : University of Zagreb, Center for Croatian Studies : Society for the Advancement of Philosophy, 2010. (Zagreb : Ocean graf). - 39 str. ; 30 cm.
Nakl. 200 primj.
ISBN 9789536682942 (University of Zagreb, Center for Croatian Studies)
111(063)(048)
17(063)(048)
HK10-04254

KOPIĆ, Mario
Sekstant : skice o duhovnim temeljima svijeta / Mario Kopić. - Beograd : Službeni glasnik, 2010. (Beograd : Glasnik). - 279 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Ključevi)
Bilješka o autoru: str. 279.
ISBN 9788651904496
111:141.7
215
HK10-04255

Vidi br.: HK10-05450

Vidi br.: HK10-04269

13   Filozofija uma i duha. Metafizika duhovnog života. Okultizam

ČOLIĆ, Silvija
Horoskop za 2011. : godina prekretnica i iznenađenja za sve zodijačke znakove / Silvija Čolić. - Gratis izd. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2010. (Zagreb : Radin print). - 103 str. ; 13 cm.
ISBN 9789531408547
133.526
HK10-04256

ČOVJEK i kultura / [urednici Nikola Skledar, Ivana Zagorac]. - Zagreb : Hrvatsko filozofsko društvo, 2010. (Zagreb : Grafo mark). - 436 str. ; 24 cm.
Zastupljeni autori: Ivan Cifrić, Heda Festini, Gottfried Küenzlen, Milan Polić, Lino Veljak, Rajka Polić, Zagorka Golubović, Ankica Čakardić, Dragica Vujadinović, Marita Brčić, Snježan Hasnaš, Vladimir Davčev, Elena Ačkovska-Leškovska, Josip ćirić, Ruža Kovačević, Ivana Zagorac, Sead Alić, Ivana Kronja, Suzana Mihajlovska, Željko Škuljević, Vlasta Lencović, Slobodan Sadžakov, Joško Žanić, Boris Gunjević, Josip Šimić, Predrag Režan, Iris Tićac, Marko Vučetić, Dafne Vidanec, Antonija Žagar, Senka Suman, Dejan Donev, Valentina Gulevska. - Nakl. 1000 primj. - Tekst na hrv. jeziku osim jednog na njem. jeziku. - Bibliografija iza svakog poglavlja i uz tekst. - Abstracts.
ISBN 9789531641449 : 150 kn
130.11:316.7(063)
130.2(063)
316.7:130.11(063)
HK10-04257

HAMILTON, David R.
Sudbina i slobodna volja : zašto se stvari događaju tako kako se događaju / David R. Hamilton ; s engleskoga preveo Nebojša Buđanovac. - Zagreb : Škorpion, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 177 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Novi vidici ; knj. 22)
Prijevod djela: Destiny and free will. - Bilješka o autoru: str. 177.
ISBN 9789532890341 : 110 kn
133.2
HK10-04258

LOOK, Stela
Priručnik za sudbinske karte / Stela Look. - Zagreb : Nova arka, 2010. (Zagreb : Vemako). - 67 str. : ilustr. ; 16 cm.
ISBN 9789536123766
133.3(035)
HK10-04259

VUKOVIĆ Runjić, Milana
Ljubav, zvijezde, seks / Milana Vuković Runjić. - Zagreb : 24Sata, 2010. (Zagreb : Pressus studio). - 127 str. ; 20 cm.
Slika autorice na omotu. - Bilješka o autorici: str. 127.
ISBN 9789537561994
133.526
HK10-04260

ŽMEGAČ, Viktor
Prošlost i budućnost 20. stoljeća : kulturološke teme epohe / Viktor Žmegač. - Zagreb : Matica hrvatska, 2010. (Zagreb : Denona). - 429 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Posebna izdanja / Matica hrvatska)
Bilješka o autoru: str. 427-429. - Bibliografska bilješka: str. 417. - Imensko kazalo.
ISBN 9789531509046
130.2"19"
HK10-04261

Vidi br.: HK10-04257

Vidi br.: HK10-04249

Vidi br.: HK10-04265

14   Filozofski sustavi i gledišta

ASSMANN, Jan
Mojsije Egipćanin : dešifriranje traga u pamćenju / Jan Assmann ; preveo Kiril Miladinov. - Zagreb : Izdanja Antibarbarus, 2010. (Sv. Nedelja : Hitra produkcija knjiga). - 329 str. : ilustr. ; 22 cm. - (Biblioteka Poligraf)
Prijevodi djela: Moses der Aegypter. - Bilješka o autoru: str. 329. - Bibliografske bilješke uz tekst. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789532491050 : 139 kn
141.412:296.1
HK10-04262

AUGUSTINUS, Aurelius
Ispovijesti : knjiga I.-X. / Sveti Augustin; [prijevod Andrija Živković]. - Split : Verbum, 2010. (Zagreb : Web2Tisak). - 327 str. ; 17 cm. - (Biblioteka Klasici katoličke kulture ; 14)
Prijevod djela: S Aurelii Augustini, Confessionum libri X.
ISBN 9789532352078 : 85 kn
141.4
HK10-04263

AUGUSTINUS, Aurelius
O lažima / Aurelije Augustin ; s latinskoga preveo, izvornik priredio, predgovor i bilješke sastavio Sinan Gudžević. - Zagreb : V.B.Z., 2010. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 151 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Ambrozija / V.B.Z. ; knj. 301)
Prijevod djela: De mendacio. - Izv. oblik imena autora: Aurelius Augustinus. - Tekst usporedo na hrv. i lat. jeziku. - Bilješka o autoru: str. 15-17. - Bilješke: str. 127-140. - Bibliografija: str. 141-151.
ISBN 9789533042930 : 150 kn
141.4
HK10-04264

FAIVRE, Antoine
Ezoterija / Antoine Faivre ; s francuskog preveo Marko Gregorić. - Zagreb : Jesenski i Turk : Kulturno informativni centar, 2010. (Zagreb : Web2Print). - 146 str. ; 18 cm. - (Biblioteka Što znam?)
Prijevod djela: L'esoterisme. - Bibliografija: str. 137-142.
ISBN 9789537356286 (Kulturno informativni centar) : 59 kn
141.33(091)
133.1(091)
HK10-04265

FOUCAULT, Michel
Vladanje sobom i drugima : predavanja na College de France (1982-1983) / Michel Foucault ; prijevod Zlatko Wurzberg. - Zagreb : Izdanja Antibarbarus, 2010. (Sveta nedelja : Hitra produkcija knjiga). - 357 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Antibarbarus)
Prijevod djela: Le gouvernement de soi et des autres : cours au College de France (1982-1983). - Bibliografske bilješke uz tekst. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789532490800 : 189 kn
140.8"19"(042.4)
HK10-04266

GOETSCHEL, Roland
Kabala / Roland Goetschel ; s francuskog preveo Marko Gregorić. - Zagreb : Jesenski i Turk : Kulturno informativni centar, 2010. (Zagreb : Web2Print). - 142 str. ; 18 cm. - (Biblioteka Što znam?)
Prijevod djela: La Kabbale. - Bibliografija: str. 125-140.
ISBN 9789537356293 (Kulturno informativni centar) : 59 kn
141.331.5(02.062)
HK10-04267

MUSIĆ, Ivica
Može li transcendentni Bog biti osoba : Stjepan Zimmermann nasuprot Karlu Jaspersu / Ivica Musić. - Široki Brijeg : Matica hrvatska, 2010. (Mostar : Fram Ziral). - 230 str. ; 24 cm.
Nakl. 500 primj. - Kratice: str. 227-228. - Autorova slika i bilješka o njemu: str. 229-230. - Bibliografija: str. 205-214; bibliografske bilješke uz tekst. - Summary: Can a transcendent God be a person. - Imensko kazalo ; Predmetno kazalo.
ISBN 9789958916045
141.41
HK10-04268

PLATO
Fedon / Platon ; preveo i priredio Jure Zovko. - Zagreb : Naklada Jurčić, 2010. (Zagreb : Parvus). - 22 str. ; 19 cm. - (Filozofska biblioteka / Naklada Jurčić ; knj. 28)
Izv. stv. nasl.: Phaidon / Plato. - Pravo ime autora: Aristokle. - Tekst usporedo na hrv. i starogrč. jeziku. - Bilješke: str. 207-218. - Bibliografija: str. 219-220 ; Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789532450514 : 135 kn
141.131
128
HK10-04269

VELJAK, Lino
Prilozi kritici lažnih alternativa / Lino Veljak. - Beograd : Otkrovenje, 2010. (Novi Sad : Sajnos). - 229 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Identitet ; knj. 4)
Bilješka o autoru na unut. str. omota. - Nakl. 500 primj.
ISBN 9788683353651
140.8
HK10-04270

Vidi br.: HK10-04305

159.9   Psihologija

AJMO zajedno : male kreativne socijalizacijske skupine za predškolsku dob / uredili Josip Janković, Milica Rihter. - Zagreb : Poticaj - udruga za poticanje zdravog razvoja djece i mladih, 2010. (Zagreb : Grafing). - 227 str. : ilustr. ; 24 cm.
Bibliografija: str. 225-227.
ISBN 9789535651109 : 150 kn
159.923-053.4(035)
316.61-053.4(035)
HK10-04271

ARVAJ, Nena
Vodič kroz medijaciju za učenice i učenike / Nena Arvaj, Emina Bužinkić, Igor Đorđević. - Zagreb : Mreža mladih Hrvatske, 2010. (Čakovec : ACT Printlab). - 28 str. : ilustr. u bojama ; 16 cm.
ISBN 9789539517395
159.947:37(035)
316.627(035)
(035)
HK10-04272

BABAUTA, Leo
Manje je više : živjeti bolje uz manje stvari obaveza / Leo Babauta ; s engleskoga prevela Jasna Grubješić. - Zagreb : V.B.Z., 2010. (Zagreb : Radin Print). - 158 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Mi)
Prijevod djela: The powers of less.
ISBN 9789533040714 : 89 kn
159.913
HK10-04273

BORG, James
Moć uvjeravanja / James Borg ; [prijevod Branka Lucarić]. - Zagreb : Veble commerce, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 277 str. : ilustr. ; 23 cm.
Prijevod djela: Persuasion.
ISBN 9789532511093 : 129 kn
[159.913:65.013](035)
65.013(035)
HK10-04274

CAREY, Joely
Budi cool : [teen spika za cure] / Joely Carey ; [prijevod Mirna Vilišić]. - 1. izd. - Zagreb : Profil multimedija, 2010. (Zagreb : Profil). - 80 str. ; 15 cm.
Prijevod djela: Teen talks for girls - Staying cool. - Podnasl. preuzet s omota.
ISBN 9789533191232
159.922.8-055.2-053.6(035)
HK10-04275

DYER, Wayne W.
Do uspjeha - bez izgovora! : kako promijeniti način razmišljanja koji nas sputava cijelog života / Wayne W. Dyer ; s engleskoga prevela Maja Veselinović-Kovač. - Zagreb : Škorpion, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 255 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Znati više knj. 30)
Prijevod djela: Excuses begone. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu.
ISBN 9789532890587 : 149 kn
159.913(035)
299.513
HK10-04276

GARNER, Lesley
Životne pouke : stvari za koje bih voljela da sam ih ranije naučila / Lesley Garner ; s engleskog prevela Iva Šrot. - Zagreb : Naklada Ljevak, 2010. (Sv. Ivan Zelina : Tiskara Zelina). - 271 str. ; 18 cm. - (Nar)
Prijevod djela: Life lessons.
ISBN 9789533032993 : 119 kn
159.913(035)
HK10-04277

GIORDANO, Elena
Goruća pitanja : adolescenti između kuće, škole i prijatelja / Elena Giordano, Tonino Lasconi, Graziella Boscato ; [prijevod Anto Stojić]. - 4. izd. - Zagreb : Salesiana, 2010. (Zagreb : Denona). - 132 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Problemi mladih ; knj. 10)
Prijevod djela: Adolescenti: le domande che scottano.
ISBN 9789532050820 : 40 kn
159.922.8
HK10-04278

GOLEMAN, Daniel
Emocionalna inteligencija : zašto može biti važnija od kvocijenta inteligencije / Daniel Goleman ; [preveo s engleskog Damir Biličić]. - 6. izd. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2010. (Zagreb : Znanje). - 363 str. ; 20 cm.
Prijevod djela: Emotional intelligence. - Bilješke: str. 317-348. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9531736359 99 kn
159.942
HK10-04279

HALPERN, Susan P.
Traženje riječi : iskreni razgovori s voljenim osobama / Susan P. Halpern ; s engleskoga preveo Nebojša Buđanovac. - Zagreb : Škorpion, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 215 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Znati više ; knj. 28)
Prijevod djela: Finding the words. - Bilješka o autorici: str. 215.
ISBN 9789532890334 : 135 kn
159.913
159.923.5
HK10-04280

HAUCK, Paul
Kako sam sebi biti najbolji prijatelj : pobijedite svakidašnje probleme / Paul Hauck ; s engleskoga prevela Iva Jakolić. - Zagreb : Škorpion, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 130 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Znati više ; knj. 31)
Prijevod djela: How to be your own best friend.
ISBN 9789532890594 : 99 kn
159.913(035)
HK10-04281

HAUCK, Paul
Kako s ljudima koji vas izluđuju : pobijedite svakidašnje probleme / Paul Hauck ; s engleskoga prevela Iva Jakolić. - Zagreb : Škorpion, 2010. ([Sveta Nedjelja] : Hitra produkcija knjiga). - 144 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Znati više ; knj. 27)
Prijevod djela: How to cope with people who drive you crazy.
ISBN 9789532890488 : 110 kn
159.922.2(035)
159.913(035)
316.6(035)
HK10-04282

HILL, Napoleon
Promišljanjem do bogatstva / Napoleon Hill ; [prijevod Aleksandra Mihaljević]. - Varaždin : "Katarina Zrinski", 2010. (Sveta Nedjelja : WEB2tisak). - 255 str. ; 21 cm. - (Biblioteka 21. stoljeće / "Katarina Zrinski")
Prijevod djela: Think and grow rich.
ISBN 9789532361797 : 119 kn
159.913:336
HK10-04283

IZZO, John
Pet tajni : koje morate otkriti prije nego što umrete / John Izzo ; [prijevod Zrinka Tadić]. - 1. izd. - Buševec : Ostvarenje, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 182 str. ; 21 cm.
Prijevod djela: The five secrets. - Bilješka o autoru: str. 181-182. - Predmetno i imensko kazalo.
ISBN 9789533060118 : 99 kn
159.913(035)
HK10-04284

KAMAROVSKY, Elena
Tajne uspješnog učenja : razvijamo pamćenje, ustrajnost i koncentraciju / Elena Kamarovsky ; [prijevod Ilona Posokhova ; ilustracije Aleksej Bannih]. - 1. izd. - Zagreb : Planet Zoe, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 184, 40 str. : ilustr. u bojama ; 23 cm. - (Razvojna biblioteka Kišobran)
Prijevod djela: Kak pomoč školniku?. - Bibliografija: str. 184.
ISBN 9789537685188 : 139 kn
159.953(035)
(035)
HK10-04285

KIRSHENBAUM, Mira
Kada se dobri ljudi upuste u preljub : pogled u srca i umove ljudi koji se istodobno nalaze u dvjema ljubavnim vezama / Mira Kirshenbaum ; prijevod s engleskoga Sanja Ščibajlo. - Zagreb : Naklada Ljevak, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 97 str. ; 18 cm.
Prijevod djela: When good people have affairs.
ISBN 9789533032672
159.913:159.942
HK10-04286

KOKORUŠ Lebowski, Igor
Tajne iz ordinacije dr. Lebowskog : priručnik za ljubavne probleme / Igor Kokoruš. - Zagreb : EPH Magazini, 2010. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 203 str. : ilustr. u bojama ; 20 cm.
Bilješka o autoru: str. [205].
ISBN 9789533001975
159.913:159.942](035)
(035)
HK10-04287

LÜPKES, Sandra
Napuštam te : priručnik za one koji odlaze / Sandra Lüpkes ; s njemačkog prevela Anita Jandrašić-Požgajec. - Zagreb : Škorpion, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 196 str ; 24 cm. - (Biblioteka Znati više 29)
Prijevod djela: Ich verlasse dich. - Slika autorice i bilješka o njoj na omotu.
ISBN 9789532890570 : 130 kn
159.922.7:347.627.2
HK10-04288

MALONEY, Alison
Knjiga za mame : za mamu koja je najbolja u svemu / Alison Maloney ; [s engleskoga prevela Radha Rojc-Belčec]. - Zagreb : V.B.Z., 2010. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 160 str. : ilustr. ; 21 cm. - (Biblioteka Posebna izdanja / V.B.Z.)
Prijevod djela: The mum's book.
ISBN 9789533042268 : 99 kn
159.922.1-055.2
305-055.2
HK10-04289

MILJKOVIĆ, Dubravka
Kako biti bolji : priručnik iz pozitivne psihologije / Dubravka Miljković i Majda Rijavec. - Čačak : Legenda, 2010. (Čačak : Štamparija Bajić). - 135 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Zrno soli / Legenda ; knj. 14)
Nakl. 1000 primj. - Ćir.
ISBN 9788677841959
159.922.7(035)
37.015.3(035)
(035)
HK10-04290

POSOKHOVA, Ilona
200 logopedskih igara : zabavne igre i aktivnosti za razvoj govora / priredila Ilona Posokhova ; ilustrirao Aleksej Bannih. - 3. prošireno izd. priručnika ranije tiskanog pod naslovom "145 logopedskih igara". - Zagreb : Planet Zoe, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 158 str. : ilustr. ; 23 cm. - (Biblioteka Praktična logopedija)
ISBN 9789537685140 : 110 kn
159.946.3-053.2(035)
(035)
HK10-04291

PRETILOST - spremnost za promjenu načina življenja / uredila Alessandra Pokrajac-Bulian. - Jastrebarsko : Naklada Slap, 2010. (Jastrebarsko : Naklada Slap). - 196 str. : ilustr. (djelomice u bojama) ; 24 cm. - (Udžbenici Sveučilišta u Rijeci = Manualia Univeristatis studiorum Fluminensis)
Zastupljeni autori: Neala Ambrosi-Randić, Riccardo Dalle Grave, Sanja Klobučar Majanović, Miljana Kukić, Giulio Marchesini Reggiani, Viktor Peršić, Alen Ružić, Davor Štimac, Mladenka Tkalčić. - Bibliografija iza svakog poglavlja. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789531915601 : 180 kn
[159.913:613.25](075.8)
[613.25:159.913](075.8)
HK10-04292

SALAJPAL, Tereza
Gubitak voljenog bića / Tereza Salajpal. - Zagreb : Alinea, 2010. ([Zagreb : Orka promet). - 112 str. ; 23 cm. - (Biblioteka Posebna izdanja. Kolo 2, Žena / Alinea ; knj. 4)
Bilješka o autorici: str. 111-112. - Bibliografija: str. 107-110.
ISBN 9789531801744 : 60 kn
159.913:128(092)
HK10-04293

SCUETZENHOEFER, Louis
Sve u ime ljubavi / Louis Scuetzenhoefer ; s engleskoga prevela Kristina Kette. - Zagreb : V.B.Z., 2009. (Zagreb : Grafički zavod). - 152 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Mi)
Prijevod djela: In aller Liebe.
ISBN 9789533040165 : 99 kn
159.922-055.52-053.2
173
HK10-04294

SRETNA se djeca po crtežu poznaju - likovni govor u prevenciji i terapiji traumatizirane djece : zbornik radova / urednici Ljiljana Zaninović Tanay, Emil Robert Tanay. - Zagreb : Učilište za likovno obrazovanje, kreativnost i dizajn - Studio Tanay, 2010. ([Zagreb] : Irma-Print). - 228 str. : ilustr. ; 24 cm.
Zastupljeni autori: Dragana Matešković, Ljubomir Radovančević, Ivan Zelić, Dunja Pivac, Danica Sloković, Zdenka Gruden, Miroslav Prstačić, Emil Robert Tanay, Marinka Bakula Anđelić, Ljiljana Zaninović Tanay, Desa Grubić Jakupčević, Edita Rogulj. - Bibliografija iza pojedinih poglavlja.
ISBN 9789537792008
159.97-053.2(063)
364.65-053.2(063)
HK10-04295

SUNCOV, Anastasija
Pažnja! : razvijamo pažnju u igri : igre, vježbe, savjeti stručnjaka / Anastasija Suncov ; ilustrirala Julija Aržanov ; [prijevod Ilona Posokhova]. - 1. izd. - Zagreb : Planet Zoe, 2010. ([s. l.: s. n.]). - 96, 29 str. : ilustr. u bojama ; 23 cm. - (Razvojna biblioteka Kišobran)
Prijevod djela: Vnimanije!. - Slika autorice i bilješka o njoj: str. 93. - Bibliografija: str. 94-95.
ISBN 9789537685195 : 129 kn
159.952-053.5(035)
371.382(035)
HK10-04296

ŠIĆKO Alić, Damir
Tvoj dar, tvoja služba / Damir Šićko Alić. - 1. izd. - Zagreb : Kršćanski centar "Riječ Života", 2010. (Zagreb : Dizajn studio "Ringeis"). - 61 str. ; 13 cm.
ISBN 9789536632701
159.923.38:2
HK10-04297

ZNANSTVENO-STRUČNI skup Psihologija rada u Hrvatskoj: prošlost, sadašnjost i budućnost (2010 ; Zagreb)
Psihologija rada u Hrvatskoj: prošlost, sadašnjost i budućnost : [znanstveno-stručni skup], Zagreb, 16. travnja 2010. : program i sažeci priopćenja / [organizatori Filozofski fakultet, Odsjek za psihologiju [i] Hrvatsko psihološko društvo ; urednice Maja Parmač Kovačić i Maša Tonković]. - Zagreb : Filozofski fakultet, 2010. (Jastrebarsko : Naklada Slap). - 49 str. ; 24 cm.
Nakl. 200 primj.
ISBN 9789531753623
159.944(497.5)(064)(048)
HK10-04298

Vidi br.: HK10-04858

Vidi br.: HK10-04282

Vidi br.: HK10-04985

Vidi br.: HK10-04634

Vidi br.: HK10-04982

Vidi br.: HK10-04436

Vidi br.: HK10-04988

Vidi br.: HK10-04984

Vidi br.: HK10-04860

Vidi br.: HK10-04280

16   Logika. Spoznajna teorija

UNAMUNO, Miguel de
O tragičkom čuvstvovanju života / Miguel de Unamuno ; prevela Andreja Jakuš ; priredio D. S. - Zagreb : Demetra, 2010. ([Zagreb] : Akd). - 378 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Demetra filosofska biblioteka Dimitrija Savića ; sv. 121)
Prijevod djela: Del sentimiento tragico de la vida.
ISBN 9789532251159 : 350 kn
165.61:128
HK10-04299

17   Etika

CORTINA Orts, Adela
Etika minimuma : uvod u praktičnu filozofiju / Adela Cortina ; prevela Valentina Otmačić ; priredio D. S. - Zagreb : Demetra, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 340 str. : portr. ; 21 cm. - (Serija Atenej)
Prijevod djela: Etica minima. - Bilješka o autorici: str. 335-337. - Bibliografske bilješke uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 9789532251333 : 260 kn
17:2
17:32
HK10-04300

MATULIĆ, Tonči
Oblikovanje identiteta bioetičke discipline : etička svijest odgovornosti za opstanak u budućnosti / Tonči Matulić. - 2. nepromijenjeno izd. - Zagreb : Glas Koncila, 2010. (Lukavec : Grafika Markulin). - 303 str. ; 22 cm. - (Biblioteka Tertium millennium ; sv. 2)
Bibliografija: Str. 278-287.
ISBN 9789532412543 : 100 kn
179:61
241.13:61
HK10-04301

ZAŠTO sam za mir / [uređivački odbor Jasna Skorup-Krneta ... et al.]. - Opatija : Shura, 2010. (Sv. Nedjelja : ZT-Zagraf). - 134 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Zbornik radova Mirovne, sveske ; 1847-3067 ; br. 3)
Zastupljene autorice: Sibila Petlevski, Vesna Teršelić, Daša Drndić, Jelka Glumičić, Slavenka Drakulić, Lovorka Marinović, Aida Bagić, Cvijeta Novaković, Jasenka Kodrnja, Biljana Kovačević Vučo, Sadika Zvirkić, Marina Padovese, Vesna Krmpotić. - Nakl. 700 primj. - Bilješke o autoricama uz tekst.
ISBN 108 kn
172.4
(0:82-9)
HK10-04302

ŽILIĆ, Darija
Paralelni vrtovi : Rosa Luxemburg "Govoriti istinu (već) znači revoluciju" / Darija Žilić ; [intervjuirane osobe Dubravka Đurić ... et al.]. - Opatija : Shura, 2010. (Sv. Nedjelja : ZT-Zagraf). - 312 str. ; 24 cm. - (Zbornik radova Mirovne sveske.Godina 2 ; br. 5)
Ostali zastupljeni autori: Maja Solar, Snežana Žabić, Adriana Zaharijević, Renata Jambrešić Kirin, Biljana Kosmogina, Jasmina Tešanović, Zilka Spahić-Šiljak, Šejla Šehabović, Gabrijela Ivanov, Maja Hrgović, Barbara Matejčić, Dea Vidović, Damir Čargonja Čarli, Marina Šur Puhlovski, Darta Jagić, Snežana Bukal, Ana Božićević, Marija Andrijašević, Olja Savičević Ivančević, Nela Miljić, Vesna Biga, Jasminka Domaš, Siniša Tucić, Jelena Milinković, Vlado Martek, Gordana Bosanac, Ugo Vlasavljević, Gal Kirin, Mario Kopić, Jovica Aćin, Tonči Valentić, Matej Bogataj, Marijan Krivak, Ivan Radenković, Damir Arsenijević, Gordan Duhaček, Božidar Alajbegović, Alen Kristić, Ivo Lučić, Esad Hećimović, Željko Ivanković, Leon Gjokaj, Zvonko Karanović, Nenad Milošević, Nikola Madžirov, Saša Ilić, Igor Grbić, Nino Flisar, Zoran Filipović. - Nakl. 500 primj. - Bilješka o autorici: str. 310 ; Bilješke o autorima uz tekst.
172.4
(047.53)
HK10-04303

Vidi br.: HK10-04502

Vidi br.: HK10-04294

Vidi br.: HK10-04998

Vidi br.: HK10-04254

Vidi br.: HK10-04875

Vidi br.: HK10-04300

2RELIGIJA. TEOLOGIJA


GUNJEVIĆ, Boris
Raspeti subjekt / Boris Gunjević. - Beograd : Fabrika knjiga, 2010. ([Beograd] : Standard 2). - 241 str. ; 22 cm. - (Edicija Reč / Fabrika knjiga knj. 63)
Bilješka o autoru na omotu. - Bibliografija: str. [235]-241 ; Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9788677180966
21
2:141.7
HK10-04304

STANOJEVIĆ, Pavao
Raj je na zemlji : kršćanstvo i kabala, krščanstvo i gnoza / Pavao Stanojević - Kristo. - Kaštela : vlast. izd., 2010. ([s. l. : s. n.]). - 63 str. ; 24 cm.
Bibliografija: str. 63.
ISBN 9789539795717
211.2
141.331.5
242
HK10-04305

Vidi br.: HK10-04255

Vidi br.: HK10-04304

22   Biblija

APOSTOLSKI oci / [urednik Ivan Bodrožić ; prijevod Branko Jozić]. - Split : Verbum, 2010-. (Zagreb : Recom). - sv. ; 20 cm.
Prijevod djela: Patres apostolici.
ISBN 9789532352238 (cjelina)
227


1 : Pisma /Ignacije Antiohijski. Poslanica Filipljanima ; Polikarpovo mučeništvo / Polikarp. - 2010. - 135 str. - (Biblioteka Crkveni oci ; 1)
Izvornici na lat. i starogrč. jeziku. - Bibliografske bilješke uz tekst. - Kazalo biblijskih citata ; Imensko kazalo ; Predmetno kazalo.
ISBN 9789532352245 : 85 kn

HK10-04307

2 : Didache. Pismo Korinćanima / Klement Rimski. Barnabina poslanica. - 2010. - 159 str. - (Biblioteka Crkveni oci ; 2)
Izvornici na lat. i starogrč. jeziku. - Bibliografske bilješke uz tekst. - Kazalo biblijskih citata ; Imensko kazalo ; Predmetno kazalo.
ISBN 9789532352320

HK10-04306

BIBLIJA : Sveto pismo Staroga i Novoga zavjeta / preveo Ivan Ev. [Evanđelist] Šarić. - 3. popravljeno izd. - Zagreb : Hrvatsko biblijsko društvo, 2010. ([s. l. : s. n.]). - [8], 1211 str. ; 18 cm.
Jedinstveni stv. nasl.: Biblia : Vetus et Novum testamentum. - Tiskano u Kini.
ISBN 9789536709823
22
HK10-04308

BIBLIJA : Sveto pismo Staroga i Novoga zavjeta / preveo Ivan Ev. [Evanđelist] Šarić. - 5. popravljeno izd. - Zagreb : Hrvatsko biblijsko društvo ; Sarajevo : Vrhbosanska nadbiskupija ; Tomislavgrad : Naša ognjišta, 2010. ([s. l. : s. n.]). - [8], 383 str. ; 18 cm.
Jedinstveni stv. nasl.: Biblia : Vetus et Novum testamentum. - Tiskano u Kini. - Str. [5-6]: Proslov / Vinko Puljić.
ISBN 9789958782152 (Naša ognjišta)
22
HK10-04309

FRANJEVAČKA Biblija / Stari zavjet preveo i popratio razjašnjenjima Silvije Grubišić ; Novi zavjet preveo i popratio razjašnjenjima Gracijan Raspudić ; priredio Ivan Dugandžić. - Bibliofilsko izd. - Tomislavgrad : Naša ognjišta ; Zagreb : Kršćanska sadašnjost : Hrvatsko bibliofilsko društvo, 2010. ([s. l. : s. n.]). - XI, 1671 str. ; 25 cm.
Izv. stv. nasl.: Biblia : Vetum et Novum testamentum. - Tiskano u Kini. - Nakl. 1200 primj. - Riječ priređivača: str. V-VI. - Str. VII-VIII: Predgovor iseljeničkom izdanju / Silvije Grubišić. - Bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789536709717 (Hrvatsko biblijsko društvo) (tvrdi uvez)
22
HK10-04310

MADRID, Patrick
Biblijska obrana vjere : temelji apologetike / Patrick Madrid ; [prijevod Ivan Peroš]. - Split, : Verbum, 2010. (Split : Jafra print). - 62 str. ; 15 cm. - (Mali vodič za svakoga ; 7)
Prijevod djela: A pocket guide to catholic apologetics.
ISBN 9789532352191 : 15 kn
22.06
230.1
(02.062)
HK10-04311

NOVI zavjet. - 1. izd. - Čakovec : Udruga Stablo života, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 312 str. ; 18 cm.
ISBN 9789535612209
225
HK10-04312

PORTER, Joshua Roy
Izgubljena Biblija : otkriveni zaboravljeni spisi / J. R. Porter ; [prijevod Miroslav Fridl]. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2010. ([s. l.] : Imago). - 256 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm. - (Biblioteka Monografije / Kršćanska sadašnjost ; sv. 29)
Prijevod djela: The lost Bible. - Na omotu podnasl.: Apokrifi, pobožne legende, apokaliptičke vizije, proroštva, s velikim brojem crteža, fotografija, karata te ilustriranih prikaza, najčešće reprodukcija vrhunskih umjetničkih djela koja su nastala tijekom povijesti na poticaj tekstova ove vrste. - Puno ime autora: Joshua Roy Porter. - Nakl. 2000 primj. - Tiskano u Maleziji. - Glosarij: str. 236. - Kratice: str. 237. - Bibliografija: str. 238. - Imensko i predmetno kazalo i kazalo zemljop. naziva.
ISBN 9789531105903 : 220 kn
229(082.2)
HK10-04313

STARI zavjet : s uvodima i bilješkama ekumenskog prijevoda Biblije / [prijevod uvoda i bilježaka Petar Bašić ... [et al.] ; urednik Adalbert Rebić]. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2010. (Čakovec : "Zrinski"). - 2112 str. ; : zemljop. crtež ; 22 cm.
Prevedeno prema: Traduction oecumenique de la Bible, edition integrale, Ancian Testament ; jedinstveni stv. nasl. izvornika: Vetus Testamentum. - Nakl. 2000 primj. - Bilješke uz tekst. - Predmetno kazalo (Abecedni popis glavnih bilježaka).
222/224
HK10-04314

VELIKI biblijski kviz : 100 kvizova : 1000 pitanja / [izvršna urednica Ana Lemo ; prijevod Ivan Peroš]. - Split : Verbum, 2010. (Solin : Jafra print). - 104 str. : ilustr. u bojama ; 21 cm.
Prijevod djela: CDS Ultimate Bible quiz.
ISBN 9789532352221 : 85 kn
22(079.1)
(079.1)
HK10-04315

23   Dogmatika

BOLOBANIĆ, Milivoj
Kako prepoznati zamke zloga / Milivoj Bolobanić ; predgovor Gabriele Amorth i Cesare Bonicelli. - 7. dopunjeno izd. - Zadar : M. Bolobanić ; [Zagreb] : Naklada Benedikta, 2010. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 316 str. : ilustr. u bojama ; 19 cm.
Autorova slika i bilješka o njemu: str. 315. - Bibliografija: str. 306-309.
ISBN 9789537793012 (Naklada Benedikta) : 75 kn
234
235.2
243
HK10-04316

DAMIŠ, Ivan
Svjedoci evanđelja : sluge Božji i službenice Božje u Hrvata / Ivan Damiš ;[prevoditelji sažetaka Valerija Kovač (njemački) ... et al.]. - Zagreb : Glas Koncila, 2010. (Lukavec : Grafika Markulin). - 414 str. : ilustr. u bojama ; 23 cm. - (Biblioteka Uzori vjere ; knj. 6)
Bibliografija iza svakog poglavlja. - Sažeci na više jezika.
ISBN 9789532412444 : 200 kn
235.3(=163.42)
HK10-04317

ENGELS, Christoph
1000 sacred places : the world's most extraordinary spiritual sites / Christoph Engels ; [English translation Malcolm Garrard, Maisie Fitzpatrick]. - Potsdam : H. F. Ullmann, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 960 str. : ilustr. u bojama, zemljop. crteži ; 21 cm.
Prijevod djela: 1000 Heilige Orte. - Tiskano u Kini. - Rječnik: str. 926-931. - Kazalo zemljop. naziva.
ISBN 9783833154805 30 $
231.73(100)
264-931(100)
HK10-04318

GRBIĆ, Ivo, likovni umjetnik
Svetom Vlahu u čast : Izložba na zidovima palače u Ulici od puča 16. i u Širokoj ulici, 2. veljače 2010. - 2. veljače 2011. / Ivo Grbić ; [tekstovi, texts Ivo Grbić, Ivana Burđelez, Ante Dračevac ; prevoditelj, translations Pave Brailo]. - Dubrovnik : vlast. nakl., 2010. ([Dubrovnik] : Tiskara Alfa-2). - 48 str. : ilustr. u bojama ; 30 cm.
Katalog izložbe. - Nakl. 1000 primj. - Tekst usporedo na hrv. i engl. jeziku. - Slika autora i bilješka o njemu: Biography: str. 42-43.
ISBN 9789539562227 9789539562228 (pogrešan)
235.3Blasius, sanctus
(083.824)
HK10-04319

HOLL, Adolf
Isus u lošem društvu ; Tamjan i sumpor / Adolf Holl ; prijevod Samir Osmančević. - Zagreb : Alinea ; Graz : Filozofija.net, 2010. ([Zagreb] : Orka promet). - 192 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Austriana. Kolo 1, Filozofija ; knj. 4)
Prijevodi djela: 1. Jesus in schlechter Gesellschaft ; 2. Weihranch und Schwefel. - Bibliografske bilješke: str. 187-192 i uz tekst.
ISBN 9789531801720 : 95 kn
232
HK10-04320

JARZYNA, Stanislaw
Sveta Margareta Marija Alacoque i sveta Faustina : duhovnost i poslanje / Stanislaw Jarzyna ; prijevod s poljskog jezika Jelena Vuković. - Zagreb : Družba svećenika Srca Isusova - Dehonijanci, 2010. Zagreb : Grafocentar). - 61 str. ; 20 cm.
Prijevod djela: Swieta Małgorzata Maria Alacoque i Swięta Faustyna : Duchowość i posłannictwo. - Nakl. 1000 primj. - Bibliografija: str. 37.
ISBN 9789539538321 : 20 kn
235.3Alacoque, M. M., sancta
235.3Kowalska, F., sancta
248.215
HK10-04321

LE Goff, Jacques
Sveti Franjo Asiški / Jacques le Goff ; prevela Zvjezdana Spasenović ; s izvornikom usporedio i prijevod redigirao Ivan Šarčević. - Zagreb : Demetra, 2010. (Zagreb : AKD). - VII, 272, [16] str. s tablama : ilustr. u bojama ; 21 cm.
Prijevod djela: Saint François d'Assise. - Bibliografija: str. Bibliografske i ostale bilješke uz tekst.
ISBN 9789532251258 : 260 kn
235.3Franciscus Assisiensis, sanctus
248.1
241.5
HK10-04322

LJUBAV zove : poruka Srca Isusova svijetu i njegova glasnica sestra Josefa Menendez, redovnica Družbe Presvetoga Srca Isusova 1890.-1923. / uvod D. Dideberg ; sa španjolskoga prevela Melanija Zeba ; s francuskim izdanjima uskladili Vladimir Horvat, Miljenko Mayer, Neđeljka Batinović. - Zagreb : Naklada Benedikta, 2010. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 680 str. : ilustr. ; 21 cm.
Prijevod djela: Un llamamiento al amour.
ISBN 9789537793005 : 160 kn
231.74
HK10-04323

MADRID, Patrick
Čistilište / Patrick Madrid ; [prijevod Ivan Peroš]. - Split, : Verbum, 2010. (Split : Jafra print). - 54 str. ; 15 cm. - (Mali vodič za svakoga ; 6)
Prijevod djela: A pocket guide to purgatory. - Bilješke: str. [52]-54.
ISBN 9789532352184 : 15 kn
236.5
HK10-04324

OSTEEN, John
6. čulo---vjera / John Osteen ; [prevela Jadranka Mulc]. - 2. izd. - Zagreb : Kršćanski centar "Riječ života", 2010. (Zagreb : Dizajn studio "Ringeis"). - 32 str. ; 18 cm.
Prijevod djela: The 6th sense...faith. - Slika autora i bilješka o njemu na omotu.
ISBN 9789536632312 9789536632314 (pogrešan)
234.2
248.21
HK10-04325

PAVLIĆ, Richard
Il mistero della salvezza Cristiana : l'influsso di Ireneo di Lione su Henri de Lubac : dissertazione per il Dottorato nella Facoltá di Teologia della Pontificia Universitá Gregoriana / Richard Pavlić. - Roma : Pontificia Universitá Gregoriana, 2010. (Roma : Nonsolocopie di A. Salesi). - 214 str. ; 24 cm.
Bibliografija: str. [205]-210; bibliografske bilješke uz tekst. - Imensko kazalo.
23
HK10-04326

PIERCE, Chuck D.
Božje sada za tvoj život : uđi u svoju proročku sudbinu / Chuck D. Pierce i Rebecca Wagner Sytsema ; prijevod Beti Jurić. - 1. izd. - Zagreb : Kršćanski centar "Riječ Života", 2010. ([Lukavec] : Tiskara Markulin). - 163 str. ; 23 cm.
God's now time for your life. - Slike autora i bilješke o njima na omotu.
ISBN 9789536632732
234.2
248.12
232.2
231.75
HK10-04327

RIBARIĆ, Vinko
Legenda o svetom Marinu Rabljaninu - iz Lopara : (relinque vos liberos ab utroque homine) / Vinko Ribarić ; [fotografije Manuela Lovrić Andreškić ... et al.]. - Rijeka : Općina Lopar : Turistička zajednica općine Lopar, 2010. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 141 str. : ilustr. u bojama ; 30 cm.
Slika autora i bilješka o njemu: str. 133-135. - Bibliografija: str. 137-140.
ISBN 9789535624615 (Turistička zajednica Općine Lopar)
235.3Marinus, sanctus
HK10-04328

SCHAMBACH, R. W.
Čudesa : svjedočanstva o čudesima / R. W. Schambach ; [prevela Tamara Vranić]. - 3. izd. - Zagreb : Kršćanski centar "Riječ života", 2010. (Zagreb : Dizajn studio "Ringeis"). - 154 str. ; 20 cm.
Prijevod djela: Miracles. - Slika autora na omotu. - Bilješka o autoru: str. [155-156].
ISBN 9789536632299 9789536632292 (pogrešan)
231.73
248.21
HK10-04329

ŠIĆKO Alić, Damir
Spašen sam! : slavljen neka je Bog! / Damir Šićko Alić. - 1. izd. - Zagreb : Kršćanski centar Riječ Života, 2010. (Zagreb : Dizajn studio Ringeis). - 48 str. ; 18 cm.
ISBN 9789536632718
234
HK10-04330

WAGNER, C. Peter
Crkva koja se mijenja : [kako Bog vodi svoju crkvu u budućnost] / C. Peter Wagner ; [prijevod Beti Jurković]. - Zagreb : KC Riječ Života, 2010. (Zagreb : Dizajn studio Ringeis). - 191 str. ; 23 cm.
Prijevod djela: Changing church. - Podnasl. preuzet s omota. - Slika autora i bilješka o njemu na omotu. - Bibliografija: str. 187-191.
ISBN 9789536632695
23/28
27
261.6
HK10-04331

Vidi br.: HK10-04327

Vidi br.: HK10-04327

Vidi br.: HK10-04321

Vidi br.: HK10-04316

Vidi br.: HK10-04311

Vidi br.: HK10-04351

Vidi br.: HK10-04332

Vidi br.: HK10-05411

24   Praktična teologija. Moralna teologija

BATTANI, Aniceto
Hodočašće Fatimske Gospe u Afriku / [Aniceto Battani ; prijevod Darko Marijanić]. - Zagreb : Apostolatski centar "Sav Tvoj", 2010. (Zagreb : Apostolatski centar "Sav Tvoj"). - 63 str. ; 17 cm.
Prijevod djela: Die große Pilgerfahrt der Fatima - Madonna. - Podatak o autoru preuzet sa str. [2].. - Nakl. 1000 primj.
ISBN 9789537668136
248.153.8(6)
232.931
HK10-04332

BENEDICTUS XVI, papa
Molitve / Benedikt XVI ; priredili Edmondo Caruan i Lucio Coco ; [prijevod Ante Mateljan]. - Split : Verbum, 2010. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 63 str. ; 17 cm.
ISBN 9789532352153
248.143
248.1
HK10-04333

COURTOIS, Gaston
Nasljeduj srcem srce Isusovo / [autor Gaston Courtis ; priredio Miljenko Sušec]. - Zagreb : Apostolatski centar "Sav Tvoj", [2004?]-. - sv. ; 17 cm.
Prijevod djela: Coeur a coeur avec Jesus.
243
241.513
248.143


dio 3 : Dio 3. - 2010. ([s. l. : s. n.]). - 41 str. - (Nakladnički niz Ljubav i žrtva ; br. 44)
Podatak o autoru preuzet sa str. [2]. - Nakl. 1000 primj.
ISBN 9789537668167

HK10-04334

CRVENKA, Mario
Križni put / Mario Crvenka ; [slike Josip Vukojević iz Slobodnice). - Zagreb : Teovizija, 2010. (Zagreb : Kerschoffset). - 37 str. : ilustr. u bojama ; 16 cm. - (Biblioteka Duhovna misao / Teovizija ; knj. 62)
Molitveni stihovi. - Slika autora i bilješka o njemu: str. [41].
ISBN 9789532092073 : 30 kn
243:232.96
HK10-04335

ESCRIVA de Balaguer, Jose Maria
Put / Josemaría Escrivá ; [prijevod Luka Brajnović]. - Novo popravljeno izd. - Split : Verbum, 2010. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 265 str. ; 16 cm.
Prijevod djela: Camino. - Bilješka o autoru: str. [15]-18. - Kazalo biblijskih citata. - Stvarno kazalo.
ISBN 9789532352207 : 55 kn
242
HK10-04336

FERRERO, Bruno
Ima li još plesača? : male priče za dušu / Bruno Ferrero ; [prijevod Anto Stojić ; fotografije Zvonimir Atletić ... et al.]. - Zagreb : Salesiana, 2010. (Zagreb : Denona). - 83 str. : ilustr. u bojama ; 19 cm. - (Biblioteka Anima / Salesiana ; knj. 12)
Prijevod djela: C'e ancora qualcuno che danza?.
ISBN 9789532050844 : 40 kn
244
HK10-04337

FRANCISCUS Salesius, sanctus
Život u radosti / Sveti Franjo Saleški ; [prijevod Mijo Pavić]. - Split : Verbum ([Sv. Nedelja] : Radin print) 2010. - 262 str. ; 17 cm. - (Biblioteka Klasici katoličke kulture ; 15)
Pisma izabrana iz "Oeuvres de Saint Franç de Sales". - Bilješka o autoru: 245-247. - Izvori: str. 251-262.
ISBN 9789532352276 : 85 kn
242
(044.2)
HK10-04338

FUČEK, Ivan, teolog
Moralno-duhovni život / Ivan Fuček. - Split : Verbum, 2003-2010. - 10 sv. ; 22 cm.
ISBN 9536197650 (cjelina)
241

Sv. 10 : Vjerovati, živjeti. - 2010. (Zagreb : Recom). - 543 str. : ilustr. u bojama. - (Biblioteka Sapientia cordis ; 10)
Autorove slike. - Str. 5-11: Riječ urednika / Marko Trogrlić. - Bio-bibliografski podaci o autoru: str. 481-523.
ISBN 9789532352306 : 150 kn
241

HK10-04339

GOSPIN molitvenik : naša obitelj V. / [pripremio Nikica Mihaljević]. - 3. izd. - Donji Andrijevci : Župa sv. Andrije apostola, 2010. (Osijek : NipOS). - 128 str. : ilustr. u bojama ; 17 cm. - (Knjižnica Ministrant)
ISBN 9789537436087
243
HK10-04340

GOSPODINE, prijatelju moj : moj mali molitvenik / ilustracije Franca Vitali ; [prijevod Rudi Paloš]. - Zagreb : Salesiana, 2010. (Zagreb : Denona). - 63 str. : ilustr. u bojama ; 15 cm. - (Biblioteka Susret ; knj. 1)
Prijevod djela: Signore, amico mio.
ISBN 9789532050813 : 20 kn
243
(02.053.2)
HK10-04341

GRÜN, Anselm
Post / Anselm Grün ; [s njemačkog prevela Ingeborg Gočev]. - Đakovo : Karitativni fond UPT "Ne živi čovjek samo o kruhu", 2010. (Osijek : nipOS). - 63 str. ; 19 cm. - (Knjižnica U pravi trenutak ; 596)
Prijevod djela: Fasten. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789532083835
248.153.4
HK10-04342

IOANN, arhiepiskop
Besmrtni : otkrivenje besmrtnih, najvećeg stupnja velike crkve ljubavi blaženom Ioannu / Blaženi Ioann ; [prijevod s ruskog Milan Božić]. - Zagreb : Apostolski centar Majke Božje - Žene odjevene u Sunce, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 524 str. ; 20 cm.
Prijevod djela: Bessmertnije. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu. - Nakl. 600 primj.
ISBN 9789537551094
242
HK10-04343

IOANN, arhiepiskop
Zapovijedi Zeka : [zapovijedi zatvorenika] / Blaženi Ioann ; [prijevod s ruskog Inokenty Konsolamentum, Anamarija Kovačević, Božica Babić]. - Zagreb : Apostolski centar Majke Božje - Žene odjevene u sunce, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 158 str. ; 18 cm.
Podnasl preuzet s omota. - Autorova slika na omotu. - Nakl. 500 primj.
ISBN 9789537551063
245
HK10-04344

KREEFT, Peter
Smisao života / Peter Kreeft ; [prijevod Ivan Peroš]. - Split : Verbum, 2010. (Split : Jafra print). - 51 cm. ; 15 cm. - (Mali vodič za svakoga ; 5)
Prijevod djela: A pocket guide to the meaning of life.
ISBN 9789532352177 : 15 kn
242
(02.062)
HK10-04345

MARČINKO, Mato
Marijanska hodočašća : putopisi i zapažanja / Mato Marčinko ; [fotografije Zvonimir Atletić ... et al.]. - Zagreb : Glas Koncila, 2010. (Lukavec : Grafika Markulin). - 195 str. : ilustr. (u bojama) ; 24 cm. - (Biblioteka Forma viva ; knj. 5)
Autorova slika i bilješka o njemu na omotu.
ISBN 9789532412574 : 89 kn
244
HK10-04346

MARENIĆ, Sandra
Isuse, gdje si? / Sandra Marenić. - Zagreb : Apostolski centar "Sav tvoj", 2010. ([Zagreb] : "Sav tvoj"). - 128 str. ; 17 cm.
Nakl. 1000 primj.
ISBN 9789537668150
242
HK10-04347

MARIA Theresia ab Iesu Gerhardinger, beata
Isus je moje sve u svemu : Moliti sa "Sveticom iz Calcutte" / Majka Terezija ; priredio Brian Kolodiejchuk ; [prijevod Aleksandra Marija Chwalowsky]. - 2. izd. - Split : Verbum, 2010. (Zagreb : Recom). - 63 str. : ilustr. ; 17 cm.
Jesus is my all in all. - Str. 7-8: Predgovor / Brian Kolodiejchuk.
ISBN 9789532352146
243
248.143
HK10-04348

MATAK, Dragutin
Duhovna promišljanja / Dragutin Matak. - Zagreb : Veble commerce, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 261 str. ; 23 cm.
Slika autora i bilješka o njemu na omotu. - Bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789532511154 : 129 kn
242
HK10-04349

NANCE, Terry
Božji štitonoša : kako služiti Božjim (crkvenim) voditeljima / Terry Nance ; [prijevod Tomislav Vidaković]. - 1. izd. - Zagreb : Kršćanski centar "Riječ života", 2010. (Zagreb : Dizajn studio "Ringeis"). - 83 str. ; 20 cm.
Prijevod djela: God's armor bearer. - Slika autora i bilješka o njemu na omotu.
ISBN 9789536632749
248.151
HK10-04350

OBEREDER, Ingeborg
Temeljni tečaj vjere : za obitelj, mlade, zajednice i skupine / Ingeborg i Horst Obereder ; [prijevod Jelena Prskalo]. - Split : Verbum, 2010. (Solin : Jafra print). - 304 str. ; 24 cm.
Prijevod djela: Das unglaubliche Glaubensbuch.
ISBN 9789532352252 : 85 kn
241.511(035)
234.2(035)
(035)
HK10-04351

PERIČIĆ, Eduard
Why Medjugorje? / Eduard Peričić ; [translation Miljenko Musa]. - Zadar : vlast. nakl., 2010. (Mostar : Fram-Ziral). - 30 str. : ilustr. u bojama ; 21 cm.
Prijevod djela: Zašto Međugorje?. - Slika autora i bilješka o njemu: str. 30.
ISBN 9789539751782
248.21(497.6Međugorje)
(497.6Međugorje)
245
HK10-04352

PERIČIĆ, Eduard
Zašto Međugorje? / Eduard Peričić. - Zadar : vlast. nakl., 2010. (Mostar : Fram-Ziral). - 31 str. : ilustr. u bojama ; 21 cm.
Slika autora i bilješka o njemu: str. 31.
ISBN 9789539751799
248.21(497.6Međugorje)
(497.6Međugorje)
245
HK10-04353

PERIČIĆ, Eduard
Perche Medjugorje? / Eduard Peričić ; [la traduzione M. Pipunić]. - Zadar : vlast. nakl., 2010. (Mostar : Fram-Ziral). - 31 str. : ilustr. u bojama ; 21 cm.
Prijevod djela: Zašto Međugorje?. - Nakl. 2000 primj. - Slika autora i bilješka o njemu: str. 31.
ISBN 9789539751782
248.21(497.6Međugorje)
(497.6Međugorje)
245
HK10-04354

PRADEL, Andrija
Molite krunicu dobro : molitva i razmatranja otajstva krunice uz svaku Zdravo Mariju / Andrija Pradel. - Zagreb : Apostolatski centar "Sav Tvoj", [2010?] ([s. l. : s. n.]). - 32 str. ; 17 cm.
Om. nasl.
ISBN 9789537668143
248.158
248.143
HK10-04355

STANTIĆ, Marinko
Inkulturacija vjere kroz pučku pobožnost bunjevačkih Hrvata / Marinko Stantić. - Subotica : Katolički institut za kulturu, povijest i duhovnost "Ivan Antunović", 2010. (Subotica : Rotografika). - 174 str. ; 20 cm.
Nakl. 500 primj. - Slika autora i bilješka o njemu: str. 171. - Bibliografija: str. 157-[170]; bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9788674500361
248(497.113=163.42)
262.12Antunović, I.
394(497.113=163.42)
(497.113)
(=163.42)
HK10-04356

THOMAS, Mark
Što bi Isus učinio? : priče za djecu prema knjizi Charlesa M. Sheldona Njegovim stopama / [autori Mark Thomas i Helen Haidle ; prevela Irena Miletić]. - Zagreb : Kršćanski centar Riječ Života, 2010. (Zagreb : Dizajn studio Ringeis). - 256 str. : ilustr. u bojama ; 21 cm.
Izv. stv. nasl. What would Jesus do?.
ISBN 9789536632602
244
(02.053.2)
HK10-04357

ZAGOVOR svetih : molitve svetima za bolesne, pokojne ... : molitvenik. - Donji Andrijevci : [Župa sv. Andrije], 2010. ([s. l. : s. n.]). - 128 str. : ilustr. u bojama ; 17 cm.
Na nasl .str.: 6.
ISBN 9789537436094
243
HK10-04358

Vidi br.: HK10-04353

Vidi br.: HK10-04352

Vidi br.: HK10-04301

Vidi br.: HK10-04305

Vidi br.: HK10-04354

Vidi br.: HK10-04325

Vidi br.: HK10-04329

Vidi br.: HK10-04327

Vidi br.: HK10-04334

Vidi br.: HK10-04334

Vidi br.: HK10-04321

Vidi br.: HK10-04376

Vidi br.: HK10-05207

Vidi br.: HK10-04316

Vidi br.: HK10-04377

Vidi br.: HK10-04378

Vidi br.: HK10-04370

Vidi br.: HK10-04322

Vidi br.: HK10-04322

Vidi br.: HK10-04348

Vidi br.: HK10-04333

Vidi br.: HK10-04355

25   Pastoralna teologija

CARR, Wesley
Uvod u studij pastorala / Wesley Carr ; preveo Enoh Šeba. - Zagreb : Teološki fakultet "Matija Vlačić Ilirik", 2010. ([Zagreb] : Grafički zavod Hrvatske). - 271 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Flaciana ; sv. 14)
Prijevod djela: Handbook of pastoral studies : learning and practising christian ministry. - Rječnik imena: str. 245-250. - Bilješka o autoru: str. 271. - Bibliografija: str. 251-261. - Imensko kazalo ; Predmetno kazalo.
ISBN 9789537307219 : 140 kn
25
HK10-04359

CHÁVEZ Villanueva, Pascual
Gospodine, htjeli bismo vidjeti Isusa : komentar Pobudnice 2010. / Pascual Chavez Villanueva ; [prijevod Anto Stojić]. - Zagreb : Salesiana, 2010. (Zagreb : Denona). - 44 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Dokumenti / Katehetski salezijanski centar ; knj. 49)
Prijevod djela: Signore, vogliamo vedere Gesu. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789532050837
253-053.6:271.789.1
271.789.1:253
HK10-04360

GODIŠNJI pastoralni skup Teološko promišljanje o pastoralu samaca (2009 ; Vinkovci)
Teološko promišljanje o pastoralu samaca = Seelsorge der Alleinstehenden - theologische Reflexion : godišnji pastoralni skup, Vinkovci, 5.10.-9.10.2009. = pastorale Jahrestagung : zbornik radova / [prevoditelji, Übersetzer Antonia Tomljanović-Brkić, Željka Čolić]. - Frankfurt am Main : Hrvatski dušobrižnički ured, 2010. (Zagreb : Denona). - 136 str. ; 21 cm. - (Diaspora croatica ; knj. 15)
Zastupljeni autori: Ivica Raguž, Ivica Čatić, Adolf Polegubić, Anđelko Akrap, Pero Aračić, Đuro Hranić. - Bibliografija iza svakog rada. - Zusammenfassungen.
ISBN 9783981178531
253-058.832
(063)
HK10-04361

JEZERINAC, Juraj
Obitelj - plod vazmenog otajstva : uskrsna poruka vojnog odrinarija svećenicima i vjernicima Vojnog ordinarijata u Republici Hrvatskoj 2011. godine / Juraj Jezerinac. - Zagreb : Vojni ordinarijat u Republici Hrvatskoj, 2010. (Zagreb : URIHO). - 27 str. : ilustr. ; 17 cm.
Nakl. 1000 primj.
ISBN 9789536754298
252.9:264-941.61
264-941.61
(044.6)
HK10-04362

LJUBIČIĆ, Petar, svećenik
Primjeri potiču i privlače, hrabre i opominju / Petar Ljubičić. - Tomislavgrad : Naša ognjišta ; Omiš : "Franjo Kluz", [2000]- . (Omiš : "Franjo Kluz"). - sv. ; 20 cm.
253

Dio 4. - 2010. (Omiš : Tiskara "Franjo Kluz"). - 278 str. - (Knjižnica Naših ognjišta ; knj. 188)
Bibliografija: str. 271.
ISBN 9789536771806

HK10-04363

NIMAC, Stipe
Metoda u praktičnoj teologiji / Stipe Nimac, Stephanie Klein. - Lepuri [i. e.] Split : S. Nimac, 2010. (Split : Slobodna Dalmacija). - 222 str. : slika S. Nimca ; 24 cm. - (Biblioteka Ravnokotarski cvit ; knj. 25)
Prijevod djela S. Kleina: Erkenntnis und Methode in der Praktischen Theologie; ulomci / preveo Ante Sesar. - Bilješka o S. Nimcu: str. 219-220. - Bibliografija: str. 193-208; bibliografske bilješke uz tekst. - Summary: Method in practical theology ; Zusammenfassung: Method in der Praktischen Thelogie ; Riassunto: Il metodo nella teologia prattica.
ISBN 9789535626213
25
HK10-04364

ŠPEHAR, Milan, svećenik
Ne/korisne sluge : svećenička duhovnost u duhu Isusovih riječi / Milan Špehar. - Zagreb : Glas Koncila, 2010. (Lukavec : Grafika Markulin). - 174 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Gorušičino zrno ; knj. 14)
Autorova slika i bilješka o njemu na omotu. - Nakl. 500 primj.
ISBN 9789532412482 : 50 kn
254.41
HK10-04365

Vidi br.: HK10-05816

Vidi br.: HK10-06135

26/27   Opća povijest Crkve

BABIĆ, Jakov
Župa Dubrave kod Brčkog / Jakov Babić. - [S. l.] : J. Babić, [2010?] ([s. l. : s. n.]). - 568 str. : ilustr. (djelomice u bojama) ; 25 cm.
Autorove slike i bilješka o njemu: str. 4. - Bibliografija: str. 559-263.
262.2(497.6)(091)
(497.6Dubrave)
HK10-04366

BENEDICTUS XVI, papa
Svjetlo svijeta : Papa, crkva i znakovi vremena / Benedikt XVI ; razgovor s Peterom Seewaldom ; [prijevod Ivan Ivanda]. - 2. izd. - Split : Verbum, 2010. (Zagreb : Denona). - 255 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Posebna izdanja / Verbum ; 57)
Prijevod djela: Licht der Welt. - Predmetno kazalo ; Imensko kazalo.
ISBN 9789532352313 : 135 kn
262.13Benedictus XVI, papa
(047.53)
HK10-04367

BENEDICTUS XVI, papa
Svjetlo svijeta : Papa, crkva i znakovi vremena / Benedikt XVI ; razgovor s Peterom Seewaldom ; [prijevod Ivan Ivanda]. - Split : Verbum, 2010. (Zagreb : Denona). - 255 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Posebna izdanja / Verbum ; 57)
Prijevod djela: Licht der Welt. - Predmetno kazalo ; Imensko kazalo.
ISBN 9789532352313 : 135 kn
262.13Benedictus XVI, papa
(047.53)
HK10-04368

BENEDIKTINCI na području Dubrovačke nadbiskupije : zbornik radova / [uredništvo Želimir Puljić, Marijan Sivrić ; prijevod sažetaka Slavica Tomašević]. - Dubrovnik : Dubrovačka biskupija, 2010. ([Dubrovnik] : Alfa 2). - 398 str. : ilustr. (pretežno u bojama), faks. ; 24 cm.
Zastupljeni autori: Želimir Puljić, Jozo Milanović, Slavko Slišković, Slavko Kovačić, Ivan Ostojić, Marijan Sivrić, Ante Marinović, Ivo Dabelić, Vinicije B. Lupis, Antun Ničetić, Brigitta Mader, Marija Nodilo. - Nakl. 500 primj. - Bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Riassunti.
ISBN 9789537700027 : 100 kn
271.1(497.5Dubrovnik)(091)
(082)
(497.5Dubrovnik)
"10/18"
HK10-04369

BEZINA, Petar
Fra Rafini cvjetići i trnje / Petar Bezina. - Split : Uredništvo "Fra Rafo Kalinić - žrtva svoga svećeništva", 2010. (Omiš : "Franjo Kluz"). - 168 str. : ilustr. ; 24 cm.
Slika autora i bilješka o njemu: str. 167. - Sažeci na više jezika.
ISBN 9789539833358
271.3Kalinić, R.
(092)
244
HK10-04370

BIERITZ, Karl-Heinrich
Crkvena godina : svetkovine, blagdani i spomendani u povijesti i danas / Karl-Heinrich Bieritz ; [prijevod Robert Vukoja]. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2010. (Sveti Ivan Zelina : Tiskara Zelina). - 242 str. ; 20 cm. - (Liturgijska pomagala ; 66)
Prijevod djela: Das Kirchenjahr. - Bilješka o autoru na omotu. - Bibliografija: str. 209-213. - Kazalo osoba i stvari.
ISBN 9789531104968 : 150 kn
264-941
HK10-04371

BOLOBANIĆ, Milivoj
Ovce moje slušaju glas moj : razmatranje Božje riječi za vjernike : godina C / Milivoj Bolobanić. - Zagreb : Detecta, 2010. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 318 str. : ilustr. ; 21 cm. - (Biblioteka Svjetlo istine)
Slika autora i bilješka o njemu na unut. str. omota.
ISBN 9789537476151
264.02-94
HK10-04372

CHÁVEZ Villanueva, Pascual
Blaženi Mihovil Rua : ljudski i duhovni lik prvog Don Boscova nasljednika : o stotoj obljetnici blaženikove smrti / Pascual Chavez Villanueva ; [prijevod Anto Stojić]. - Zagreb : Katehetski salezijanski centar, 2010. (Zagreb : Denona). - 56 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Dokumenti / Katehetski salezijanski centar ; knj. 48)
Prijevod djela: Successore di Don Bosco : figlio, discepolo, apostolo : figura umana e spirituale del beato Michele Rua. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789532050806
271.789.1 Rua, M.
HK10-04373

DAN Klanjateljica : 1834.-2009. : spomen na proslavu 175. godišnjice utemeljenja Družbe Klanjateljica Krvi Kristove i 130. godišnjice prisutnosti na ovim prostorima / [priredile Cecilija Milković, Cecilija Glibo, Vesna Abramović ; fotografije Ognjen Jukanović ... et al.]. - Zagreb : Klanjateljice Krvi Kristove Regije Zagreb : Izdavački centar Zajedništvo, 2010. (Lukavec : Grafika Markulin). - 239 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 27 cm.
Nakl. 500 primj. - Str. 56: Uvodna riječ / Cecilija Milković. - Bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789537758004 (Izdavački centar Zajedništvo) : 100 kn
271-055.2 Klanjateljice Krvi Kristove(497.6)(063)
271-055.2 Klanjateljice Krvi Kristove(497.5 Zagreb)(063)
HK10-04374

DIOMARTICH, Felix Srećko
A short history of St.Anthony's croatian catholic church in Los Angeles, California : 1910 to 2010. - Los Angeles : St. Anthony's croatian parish center, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 86 str. : ilustr. ; 19 cm.
Tekst na engl. jeziku, a uvodna napomena i pogovor na hrv. jeziku.
262.2(73=163.42)(091)
(=163.42)
(794Los Angeles)
"1910/2010"
HK10-04375

DUDA, Bonaventura
Razmišljanja : [povodom 60 godina svećenstva] / Bonaventura Duda ; [fotografije Darko Tomaš ... et al.]. - 2. izd. - Zagreb : Teovizija, 2010. (Zagreb : Kerschoffset). - 125 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Biblioteka Svjedočenja /Teovizija ; knj. 30)
Podnasl. preuzet sa omota. - Nakl. 1000 primj. - Bilješka o autoru: str. 121-122. - Bibliografija: str. 123-124.
271.3Duda, B.
242
(0:82-94)
HK10-04376

FRA Anđeo Nuić : život i djelo : u prigodi 160. obljetnice rođenja (1850.-2010.) / priredili Robert Jolić, Ante Marić. - Mostar : Hercegovačka franjevačka provincija Uznesenja BDM : Franjevačka knjižnica, 2010. (Mostar : Franjevačka tiskara FRAM-ZIRAL). - 287 str., XVI str. s tablama : ilustr. ; 25 cm. - (Recipe ; knj. 6)
Zastupljeni autori: Robert Jolić, Iva Beljan, Ante Marić, Katica Krešić, Irina Budimir. - Predgovor: str. 5. - Bibliografija uz većinu radova; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789958921384
271.3Nuić, A.
(092)
243
821.163.42(497.6)-1:39
398.8(=163.42)
HK10-04377

GASPARINO, Andrea
Očenaš : razgovori s mladima / Andrea Gasparino ; [prijevod Rudi Paloš]. - Zagreb : Salesiana, 2010. (Zagreb : Denona). - 67 str. ; 19 cm. - (Biblioteka Iskustva knj. 20)
Prijevod djela: Padre nostro.
ISBN 9789532050851 : 15 kn
264.02-63
248.143
HK10-04378

HOLE, Frank Binford
Pregled temeljnih istina / F. [Frank] B.[Binford] Hole ; [prijevod Danijel Lukić]. - Krasica : Živa riječ, 2010. (Zagreb : Centar Digitalnog Tiska). - 92 str. ; 21 cm.
Autorova slika i bilješka o njemu: str. [4]-6.
ISBN 9789537786007 : 25 kn
268:22
266
HK10-04379

JAKELIĆ, Slavica
Collectivistic religions : religion, choice, and identity in late modernity / Slavica Jakelić. - Farnham ; Burlington : Asgahte Publishing Company, 2010. ([s. l.] : MPG Books Group). - VIII, 210 str. ; 24 cm.
Bibliografske bilješke uz tekst. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9780754678830
261.6
261.7
HK10-04380

JOLIĆ, Robert
Župa Krista Kralja u Čitluku : spomen knjiga prigodom 90. obljetnice uspostave župe : (1918/20. - 2010.) / Robert Jolić ; [izrada kazala Robert Jolić, Marijana Pekas]. - Čitluk : Župni ured ; Tomislavgrad : Naša ognjišta, 2010. (Široki Brijeg : Suton). - 410 str. : ilustr. (djelomice u bojama) ; 26 cm. - (Knjižnica Naših ognjišta ; knj. 186)
Kratice: str. 404. - Bibliografija: str. 375-383; bibliografske bilješke uz tekst. - Imensko kazalo ; Kazalo naseljenih mjesta.
ISBN 9789958782169
262.2(497.6)(091)
(497.6Čitluk)
HK10-04381

JOLIĆ, Robert
Župa Vinica : monografija : prigodom 125 obljetnice osnutka župe : (1885.-2010.) / Robert Jolić, Ilija Drmić ; [fotografije Ćiril Ćiro Raič ... [et al.] ; izrada kazala Petar Škorić, Robert Jolić]. - Tomislavgrad : Naša ognjišta : Župni ured Rođenja Marijina ; Split : Zavičajno društvo Zavelin, 2010. (Split : Grafex). - 516 str. : ilustr. (pretežno u bojama), zemljop. crteži ; 26 cm.
Bibliografija: str. 491-497; bibliografske bilješke uz tekst. - Kazalo zemljop. naziva ; Imensko kazalo.
ISBN 9789958782183
262.2(497.6)(091)
(497.6Vinica)
"1885/2010"
HK10-04382

LOYOLA, Ignatius, sanctus
Radi, moli, voli / Sv. Ignacije Loyolski ; [prijevod Aleksandra Marija Chwalowsky]. - 3. izd. - Splilt : Verbum, 2010. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 204 str. ; 16 cm. - (Biblioteka Klasici katoličke kulture ; 13)
Prevedeno prema: Take five : on the job meditations with St. Ignatius. - Bilješke: str. 193. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789532351965 : 55 kn
269.1(035)
(035)
HK10-04383

MARIĆ, Franjo
Bibliografija nadbiskupa dr. Ivana Ev. Šarića / Franjo Marić, Tomo Vukšić. - Sarajevo : Medijski centar Vrhbosanske nadbiskupije, 2010. (Donja Lomnica : Ekološki glasnik). - 278 str. : ilustr. (djelomice u bojama) ; 25 cm.
Nakl. 500 primj. - Str. 7-9: Zahvalni spomen / Vinko Puljić. - Bilješka o autorima: str. 275-276. - Bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Imensko kazalo ; Mjesno kazalo.
ISBN 9789958659102
262.12Šarić, I. E.(01)
821.163.42(497.6)(01)
(01)
HK10-04384

MATIĆ, Josipa
Drinske mučenice / Josipa Matić ; [suradnik Anto Stojić]. - Zagreb : R. Čumurdžić, 2010. (Zagreb : Intergrafika TTŽ). - [22] str. : ilustr. u bojama ; 26 X 21 cm.
ISBN 9789535645702
271-058.65(497.6)(091)
(497.6Pale)
"1941"
(092)
HK10-04385

MEĐUNARODNI znanstveni simpozij crkvenih pravnika Posebni sudski postupci i postupanja (2009 ; Lovran)
Posebni sudski postupci i postupanja : zbornik radova međunarodnog znanstvenog simpozija crkvenih pravnika u Lovranu, 26. - 27. X. 2009. / [urednik Josip Šalković]. - Zagreb : Glas Koncila, 2010. (Zagreb : Denona). - 327 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Studia canonica croatica ; sv. 3)
Zastupljeni autori: Olja Barščevski, Emil Svažić, Nikola Škalabrin, Klara Ćavar, Ivica Ivanković Radak, Mate Uzinić, Marko Petrak, Jure Brkan, Slavko Zec, Josip Šalković, Bernarda Horvat, Ratko Radišić, Lucija Babić. - Nakl. 300 primj. - Bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Summaries.
ISBN 9789532412642 : 160 kn
262.9(063)
348.5(063)
HK10-04386

SMOLICA, Marija
Stancoviciana : agronomija, prirodne znanosti = scienze agrarie, scienze naturali = agricultural sciences, natural sciences : Zavičajni muzej grada Rovinja = Museo Civico della Cittá di Rovigno / [autor kataloga, autore, author Marija Smolica ; prijevod teksta na talijanski, traduzione in italiano, translation in Italian Eufemija Papić, na engleski, traduzione in inglese, translation in English Alenka Poropat]. - Rovinj : Zavičajni muzej grada Rovinja = Museo Civico della Cittá di Rovigno, 2010. ([s. l.] : Grafomark). - 42 str. : ilustr. ; 28 cm.
"Katalog sadrži popis građe iz biblioteke Zavičajnog muzeja grada Rovinja koja je pripadala biblioteci Petra Stankovića, a tematski obrađuje prirodne znanosti" --] str 4. - Nakl. 500 primj. - Tekst na hrv., engl. i tal. jeziku. - Bibliografija: str. 42.
ISBN 9789537303150
262.14Stanković, P.
57(094):262.14Stanković, P.
(083.824)
HK10-04387

ŠARIĆ, Ivan Josipov
Slavlje sv. krizme u Vrhbosanskoj nadbiskupiji : od 1935. do 1939. godine prema putopisnim bilješkama nadbiskupa dr. Ivana Šarića / [predgovor Vinko Puljić]. - Sarajevo : Medijski centar Vrhbosanske nadbiskupije, 2010. (Donja Lomnica : Ekološki glasnik). - 239 str. : ilustr. ; 24 cm.
Nakl. 400 primj. - Bibliografija. str. 9-10. - Imensko kazalo ; Mjesno kazalo.
ISBN 9789958659119 : 20 kn
265.2
262.3(497.6)(091)
(497.6)
"1935/1939"
(093.3)
821.163(497.6)-992
HK10-04388

ŠIĆKO Alić, Damir
Razumijevanje euharistije : hvala ti gospodine! / Damir Šićko Alić. - 1. izd. - Zagreb : Kršćanski centar Riječ Života, 2010. (Zagreb : Dizajn studio Ringeis). - 46 str. ; 18 cm.
ISBN 9789536632725
265.3
HK10-04389

TEOLOGIJOM svjedočiti i naviještati : zbornik radova u čast profesoru emeritusu Tomislavu Ivančiću =Theologia testimonum dicere et nuntiare : miscellanea in honorem professoris emeriti Tomislav Ivančić / uredili Željko Tanjić, Tomislav Kovač, Branko Murić. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2010. (Zagreb : Denona). - 960 str. ; 24 cm. - (Teološki radovi ; sv. 64)
Zastupljeni autori: Željko Tanjić, Branko Murić, Franz Annen, Stjepan Babić, Marijan Biškup, Ivan Bodrožić, Mario Cifrak, Ivan Dugandžić, Pierre Gaudette, Duško Jelaš, Tonči Matulić, Želimir Puljić, Stjepan Radić, Vili Radman, Johannes Reiter, Franjo Topić, Drago Tukara, Dominic Veliath, Karlo Višaticki, Ivan Golub, Barbara Hallensleben, Andreas Heinz, Franjo Emanuel Hoško, Marijan Mandac, Špiro Marasović, Ante Mateljan, Mladen Parlov, Tomislav Pervan, Anto Šarić, Josip Šimunović, Milan Šimunović, Ivan Karlić, Tomislav Kovač, Heinz Lillig, John McDermott, Heino Sonnemans, Mato Zovkić, Ilija Živković, Petar Barun, Aziz Hasanović. - Nakl. 1000 primj. - Tekst na hrv., engl. i njem. jeziku. - Znanstvena biografija Tomislava Ivančića i na franc, jeziku. - Bibliografija radova Tomislava Ivančića i bibliografske bilješke uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 9789531106207 : 290 kn
262.14 Ivančić, T.(063)
HK10-04390

TOMAŠEVIĆ, Josip, inženjer drvne tehnologije
Istina o ubijenoj gimnaziji / Jozo Tomašević-Koška. - 2. izd. - Zagreb : Naklada "K. Krešimir" ; Humac : Hercegovačka franjevačka provincija Uznesenja BDM, Vicepostulatura postupka mučeništva "Fra Leo Petrović i 65 subraće", 2010. (Mostar : Fram-Ziral). - XII, 357 str., XV : ilustr., zemljop. crteži ; 21 cm.
Pretisak izd. iz 1997., Zagreb. - Bilješka o autoru: str. 320-322.
ISBN 9789536853472 (K. Krešimir) : 80 kn
271.3-058.65(497.6 Široki Brijeg)"1945"
271.3-9(497.6 Široki Brijeg)
373.542-058.65(497.6 Široki Brijeg)
HK10-04391

VISITATIONES canonicae = Kanonske vizitacije / [urednik Stjepan Sršan]. - Osijek : Državni arhiv ; Đakovo : Biskupija Đakovačka i Srijemska, 2003-2012 . (Vinkovci : Zebra). - 11 sv. ; 24 cm.
Tekst usporedo na hrv. i lat. jeziku.
262.12(497.5-11)(091)
(497.5-11)
"1729/1845"


knj. 9 : Brodsko područje : 1730-1833. - 2010. - XVIII, 1262 str.
Summary ; Zusammenfassung ; Osszefoglalo. - Imensko i mjesno kazalo.
ISBN 9789536446148 : 200 kn
262.12(497.5-37Slavonski Brod)(091)
(497.5-37Slavonski Brod)
"1730/1833"

HK10-04392

VOLONTARIJAT u salezijanskom poslanju : vodič i smjernice / [prijevod Rudi Paloš]. - Zagreb : Salesiana, 2010. (Zagreb : Denona). - 83 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Nadahnuća ; knj. 30)
Prijevod djela: Il volontariato nella missione salesiana. - Na vrhu nasl. str.: Vrhovna uprava Don Boscovih djela, Ured za pastoral mladih - Misijski ured. - Bilješke uz tekst.
ISBN 9789532050868
271.789.1:364.467
HK10-04393

WHITE, Ellen Gould
Uzvisimo Isusa : razlozi za svakodnevno proslavljanje Spasitelja tijekom godine / Ellen G. White ; [prijevod Lidija Đidara]. - Zagreb : Znaci vremena, 2010. Zagreb : Tipomat). - 503 str. ; 20 cm.
Prijevod djela: Lift Him up.
ISBN 9789531831666
264-63
HK10-04394

ZAPISNIK Franjevačkog samostana u Našicama /. - Slavonski brod : Hrvatski institut za povijest, Podružnica za povijest Slavonije, Srijema i Baranje ; Našice : Zavičajni muzej : Franjevački samostan Sv. Antuna Padovanskog : Grad Našice ; Zagreb : Hrvatski institut za povijest, 2010-. - sv. ; 24 cm.
ISBN 9789537606060 (cjelina)(Zavičajni muzej Našice)
271.3(497.5 Našice)(091)

Knj. 1 : (1739.-1787.) / kritičko izdanje i prijevod Šime Demo, Maja Rupnik-Matasović, Tamara Tvrtković ; transkripcija, leksikon, dodaci i kazala Milan Vrbanus. - 2010. (Našice : Tisak). - XLIII, 370. : faks. - (Biblioteka Hrvatska povjesnica. 4, Građa ; 7)
Sadrži izvornik na lat. jeziku i usporedni prijevod na hrv. jezik. - Nakl. 500 primj. - Predgovor: str. VII-X. - Str. XI-XX: Kulturno-povijesna baština našićkih franjevaca / Silvija Lučevnjak, Milan Vrbanus. - Str. XXI-XXXVI: Višestoljetni apostolski rad našičkih franjevaca / Emanuel Hoško. - Oznake i kratice: str. XLIII. - Leksikon osoba: str. 241-314. - Tumač mjera i novčanih jedinica: str. 333-341. - Bibliografija: str. 315-319; bibliografske bilješke uz tekst. - Imensko kazalo ; Predmetno kazalo ; Kazalo zemljop. naziva.
ISBN 9789536324842 (Hrvatski institut za povijest)

HK10-04395

ZBORNIK radova s tematskih susreta trajne formacije u Franjevačkom svjetovnom redu : o 10. obljetnici područnog preustroja FSR-a (2000.-2010.) / [uredili Milan Krišto ... et al.]. - Zagreb : Sjeverozapadnohrvatsko (Zagrebačko) područno bratstvo Franjevačkoga svjetovnog reda bl. Alojzija Stepinca, 2010. ([Hrašće] : Tiskara Markulin). - 543 str. : ilustr. u bojama ; 25 cm. - (Biblioteka Brat Franjo. Niz Priručnici)
Zastupljeni autori: Kornelije Šojat, Stjepan Lice, Antica-Nada Ćepulić, Mirna Hornik, Augustin Kordić, Zvonimir Brusač, Renato Matić, Milan Krišto, Mato Batorović, Nikola Bašnec, Ljudevit Maračić, Zdravko Lazić, Stjepan Kelčić, Ana Fruk, Dubravka Medak, Petar Filipić. - Nakl. 500 primj. - Str. 5-6: Predgovor / Milan Krišto. - Uvod: str. 7-9. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789536428441
271.04(497.5)(063)
HK10-04396

ZNANSTVENI skup o stotoj obljetnici rođenja biskupa Josipa Salača (2008 ; Daruvar)
Josip Salač : zbornik radova znanstvenog skupa o 100. obljetnici rođenja, Daruvar, 8. studenoga 2008. / uredio Ivica Žuljević ; [prijevod [sažetka] na engleski jezik Vesnica Loina Dobrilović]. - Požega : Biskupski ordinarijat, 2010. (Lukavec : Grafika Markulin). - 203 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm. - (Bibliotheca historica Diocesis Poseganae)
Zastupljeni autori: Antun Škvorčević, Vje[n]ceslav Herout, Marijan Lipovac, Josip Šimunović, Anđelko Košćak, Stjepan Kožul, Stjepan Baloban, Stjepan Razum. - Prema predgovoru, simpozij je organizirala Požeška biskupija. - Nakl. 800 primj. - Str. 5-7: Proslov / Ivica Žuljević. - Bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Summary. - Imensko kazalo.
ISBN 9789537647087
262.12 Salač, J.(063)
HK10-04397

ZNANSTVENI skup Stoljeća Kraljeve Sutjeske (2008 ; Kraljeva Sutjeska)
Stoljeća Kraljeve Sutjeske : zbornik radova / [Znanstveni skup Stoljeća Kraljeve Sutjeske, Kraljeva Sutjeska, 17. i 18. listopada 2008. ; organizatori skupa Franjevački samostan Kraljeva Sutjeska, Kulturno-povijesni institut Bosne Srebrene Sarajevo ; urednik Marko Karamatić]. - Kraljeva Sutjeska : Franjevački samostan Kraljeva Sutjeska ; Sarajevo : Kulturno-povijesni institut Bosne Srebrene, 2010. (Sarajevo : Bemust). - 661 str. : ilustr., zemljop. crtež ; 24 cm.
Zastupljeni autori: Milko Brković, Amira Turbić-Hadžagić, Dubravko Lovrenović, Esad Kurtović, Ivana Prijatelj-Pavičić, Lidija Fekeža-Martinović, Miro Vrgoč, Darko Rubčić, Stjepan Duvnjak, Petar Jeleč, Alen Kristić, Srećko M. Džaja, Iva Beljan, Ivo Pranjković, Pavao Knezović, Željko Ivanković, Tado Oršolić, Marica Petrović, Marko Karamatić, Zvonko Martić, Marko Dragić, Dorothea Koenig,. - Bibliografija iza pojedinih poglavlja i uz tekst.
ISBN 9789958925610 (Kulturno-povijesni institut Bosne Srebrene)
262.2(497.6)(091)
726.54(497.6)
(497.6Kraljeva Sutjeska)
(063)
HK10-04398

ZNANSTVENI skup u povodu sto pedesete obljetnice samostana u Gučoj Gori (2009 ; Guča Gora)
Franjevački samostan u Gučoj Gori : zbornik radova sa znanstvenog skupa u povodu 150. obljetnice samostana u Gučoj Gori održanog 25. i 26. rujna 2009. u Gučoj Gori / priredio Velimir Valjan. - Guča Gora : Franjevački samostan ; Sarajevo : Kulturno povijesni institut provincije Bosne Srebrene, 2010. (Sarajevo : Bemust). - 690 str. : ilustr., zemljop. crteži, note ; 24 cm.
Zastupljeni autori: Velimir Valjan, Milko Brković, Dubravko Lovrenović, Pejo Ćošković, Srećko M. Džaja, Nikola Lovrinović, Marko Karamatić, Branko Neimarević, Miroslav Džaja, Petar Jeleč, Andrija Zirdum, Iva Beljan, Ivo Pranjković, Enver Kazaz, Vitomir Silić, Fatima Maslić, Mirko Jozić, Vladimir Grganović, Tomislav Rajić, Marinko Slipac, Jozo Džambo, Ivo Marković, Luka Markešić, Enes Karić, Zvonko Martić, Slavko Topić. - Bibliografija iza pojedinih poglavlja i uz tekst. - Summaries.
ISBN 9789958902628 (Kulturno povijesni institut Bosne Srebrene)
271.3
726.71(497.6)(091)
262.2(497.6)(091)
(497.6Guča Gora)
(063)
HK10-04399

Vidi br.: HK10-06180

Vidi br.: HK10-05588

Vidi br.: HK10-04331

Vidi br.: HK10-04331

Vidi br.: HK10-04360

Vidi br.: HK10-04391

Vidi br.: HK10-04374

Vidi br.: HK10-05568

Vidi br.: HK10-05178

Vidi br.: HK10-04388

Vidi br.: HK10-05175

Vidi br.: HK10-04318

Vidi br.: HK10-04404

Vidi br.: HK10-04404

Vidi br.: HK10-04356

Vidi br.: HK10-05207

Vidi br.: HK10-04399

Vidi br.: HK10-05163

Vidi br.: HK10-05460

Vidi br.: HK10-04379

Vidi br.: HK10-05189

Vidi br.: HK10-04470

Vidi br.: HK10-04380

Vidi br.: HK10-05293

Vidi br.: HK10-04362

28   Kršćanske crkve, zajednice i sekte

BUBALO, Đorđe
Jurisdikcija Katoličke crkve u Sremu / Đorđe Bubalo, Katarina Mitrović, Radmila Radić. - Beograd : Službeni glasnik, 2010. (Beograd : Glasnik). - 346 str. : ilustr. u bojama ; 23 cm. - (Filozofsko-teološka edicija.)
Tekst na srp., engl. i tal. jeziku. - Bilbiografija: str. 301-319; bibliografske bilješke uz tekst. - Imensko kazalo i kazalo zemljop. naziva.
ISBN 9788651905714
282(497.1)(091)
(497.113)
"10/20"
HK10-04400

MONOGRAFIJA : 25. obljetnica posvete crkve i ustanovljenja Hrvatskog katoličkog centra " Sv. Nikole Tavelića" : (1985.-2010.) u St. Johns Parku u Australiji = Monograph : 25th anniversary of the consecration of the Croatian catholic centre "St. Nikola Tavelić" : (1985 - 2010) in St Johns Park, Australia / [prijevod na engleski Elizabeta Gal Jurić ; fotograf Denis Ivaneža]. - St. Johns Park : Hrvatski katolički centar sv. Nikola Tavelić, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 210 str., [6] presavijenih listova s tablama u bojama : ilustr. u bojama ; 31 cm + 1 audio video DVD
Nakl. 2000 primj. - Tekst na hrv. i engl. jeziku. - Bibliografija: str. 205; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst: str. 199-204.
ISBN 9780646539201
282(94=163.42)(091)
(=163.42)
(94)
726.54(94)
(944.1Sydney)
"1985/2010"
HK10-04401

PRATT, Richard L.
Zarobljavamo svaku misao : priručnik za proučavanje obrane kršćanske istine / Richard L. Pratt ; [prijevod Miroslav Balint Feudvarski]. - 2. izd. - Krapina : Baptistička crkva Emanuel - Teološka biblijska akademija, 2010. (Sv. Ivan Zelina : Tiskara Zelina). - 154 str. ; 21 cm.
Prijevod djela: Every throught captive. - Bilješka o autoru na omotu. - Autorova bilješka: str. 152-154.
ISBN 9789537347079
283/289(035)
HK10-04402

SAMARA, Tony
Različito, a ipak isto : o čudesnoj jednostavnosti duhovnog života / Tony Samara ; s engleskoga prevela Doris Dujmović. - Zagreb : V.B.Z., 2010. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 334 str. ; 24 cm. - (Biblioteka 1000 cvjetova ; knj. 98)
Prijevod djela: Different yet the same. - Rječnik: str. [331]-334.
ISBN 9789533042466 : 130 kn
289
HK10-04403

TODOROVIĆ, Jelena
Entitet u senci : mapiranje moći i državni spektakl u Karlovačkoj Mitropoliji / Jelena Todorović. - Novi Sad : Platoneum, 2010. (Novi Sad : Forum). - VIII, 194 str. : ilustr., faks. ; 25 cm.
Nakl. 500 primj. - Ćir. - Bibliografija: str. 175-191; bibliografske bilješke uz tekst. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9788685869433
281.961(497.11)(091)
261.7
262.3
394.2
(497.11)
"16/17"
HK10-04404

Vidi br.: HK10-05588

29   Druge religije. Mitologija

CRNKOVIĆ, Andrija
Protiv Abadona : svjetlogram scijentističkoj sekti / Andrija Crnković. - Split : Naklada Bošković, 2010. (Split : Redak). - 44 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Kolona ; 27)
Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789532631227 : 40 kn
298.9:211.5
HK10-04405

HORVAT, Lidija, publicist
Svrha života ili Potraga za odgovorom - tko sam ja? / Lidija Horvat. - Zagreb : Nova knjiga Rast : Feniks, 2010. (Zagreb : Studio Moderna). - 228 str. : ilustr. (djelomice u bojama) ; 21 cm.
ISBN 9789532371031 (Nova knjiga Rast)
294.516.3
HK10-04406

NEW religious movements and conflict in selected countries of Central Europe / edited by Dorota Hall and Rafal Smoczynski. - Warsaw : IFiS Publishers, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 202 str. : graf. prikazi ; 21 cm.
Zastupljene hrvatske autorice: Dinka Marinović Jerolimov, Ankica Marinović. - Bilješke o autorima: str. [199]-202. - Bibliografija uz svaki rad; bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9788376830254
298(4)
(4-191.2)
HK10-04407

TAPLIN, Margaret
Podučavati, a ne kažnjavati : odgoj u duhu ljudskih vrijednosti u školskoj praksi / Margaret Taplin i Anita Devi ; [prijevod Vinka Kolaček]. - Zagreb : Sathya Sai Središnje vijeće Hrvatske, 2010. (Zagreb : Vemako tisak). - 122 str. ; 23 cm.
Prijevod djela: To teach, not to punish.
ISBN 9789536311712
294.516.3
294.515
HK10-04408

Vidi br.: HK10-04408

Vidi br.: HK10-04276

Vidi br.: HK10-04883

3DRUŠTVENE ZNANOSTI


Vidi br.: HK10-04550

30   Teorija i metodologija društvenih znanosti. Sociografija

BALČEVA, Antoaneta
Mostove prez vekovete : jugoizmočnoevropejski dialogični poleta / Antoaneta Balčeva. - Sofija : Temto, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 247 str. ; 21 cm + Summary ([4] str.)
Slika autorice na omotu. - Bibliografija: str. 229-247; bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789549566536
304.2
821.163.09
HK10-04409

305   Rodne studije

STAVOVI mladih prema ženama s invaliditetom : sažetak rezultata istraživanja / [urednica Ivona Salaj]. - Zagreb : Hrvatska udruga gluhoslijepih osoba Dodir, 2010. (Zagreb : ITG). - 15, 13 str. ; 30 cm.
Oba su teksta tiskana u međusobno obratnim smjerovima. - Nasl. str. prištampanoga teksta: Žene s invaliditetom u hrvatskom društvu : sažetak rezultata istraživanja.
ISBN 9789537645014
305-056.26-055.2(497.5)
364.65-056.26-055.2(497.5)
HK10-04410

Vidi br.: HK10-04289

314   Demografija

BABIĆ, Nedjeljko, publicist
U prostorima nade / Nedjeljko Babić. - Imotski : "Imotska krajina", 2010. ([s. l. : s. n.]). - 96 str. : ilustr. ; 23 cm. - (Knjižnica Ta Imota ; knj. 36)
Slika autora i bilješka o njemu: str. 96.
ISBN 9789537766023 : 100 kn
314.87(497.5-37Imotski)
314.17(497.5-37Imotski)
HK10-04411

BUDAK, Ivan
Invandrarbolsjeviken / I. [Ivan] B. Budak. - Norsborg : Författaren, 2010. ([s. l.] : Allduplo Offsettryck). - 185 str. ; 21 cm.
Izv. stv. nasl.: Invandrare Bolsjeviken.
ISBN 9789197026765
314.742(485=163.42)
(485)
(=163.42)
HK10-04412

DUGANDŽIĆ-PAŠIĆ, Maria
Croatians of Chicagoland / Maria Dugandžić-Pašić. - Charleston : Arcadia Publishing, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 127 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Images of America)
Bibliografija: str. 127.
ISBN 9780738578194 : 22 $
314.742(73=163.42)(091)
(73)
(=163.42)
"187/200"
HK10-04413

HRVATSKO obiteljsko kolo (HOK) : Dvadeset godina života i rada u Münchenu : (1990-2010) / priredio Anto Jeličić ; [fotografije Ivo Nott ... et al.]. - Muenchen : Hrvatsko obiteljko kolo ; Sarajevo : Svjetlo riječi, 2010. (Grude : Grafotisak). - 316 str. : ilustr. ; 24 cm.
Str. 285-310: Bibliografija lista Pleter 1991-1997. / Jozo Džambo.
ISBN 9789958741975
314.745.3:061.2(430=163.42)
061.2-054.72(430=163.42)
(430.129.7München)
(=163.42)
"1990/2010"
HK10-04414

INTERNATIONAL Conference of Canadian Studies (3 ; 2010 ; Zagreb)
Migration, globalization, hybridity: Canadidan and Croatian experiences = Migration, globalisation, hybridité: expériences canadiennes et croates / 3rd International Conference of Canadian Studies, 21-23 May 2010, Zagreb, Croatia = 3éme conférence internationale d'études canadiennes, 21-23 Mai, 2010, Zagreb, Croatie ; [editors-in-chief, sous la direction de Gordan Matas, Biljana Kostadinov]. - 1st ed. = 1ére éd. - Split : Faculty of Philosophy in Split = Faculté de Lettres de Split ; [Zagreb] : Croatian-Canadian Academic Society = Association académique croate-canadienne, 2010. (Zadar : Jelica). - 196 str. : ilustr. ; 23 cm.
Zastupljeni autori: Daniel Chartier, Michael Devine, Ivana Bičak, Lucia-Michaela Grosu, Ana Horvat, Ivana Jaramaz Reskušić, Zrinka Erent-Sunko, Biljana Kostadinov, Ana-Marija Ruždjak, Katalin Kürtösi, Martin Löschnigg, Gordana Marčetić, Jelena Šesnić. - Tekst na engl. i franc. jeziku. - Str. 7-10: Introduction / Gordan Matas. - Bibliografija uz neke radove; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789537395377 (Faculty of Philosophy in Split)
314.7
327
(063)
HK10-04415

KUKOLEČA, Adam D.
Banija u statistici : (popis stanovništva u drugoj polovini XX veka) / Adam D. Kukoleča. - Beograd : A. D. Kukoleča, 2010. (Beograd : "Džaić"). - II, 149 str., [1] presvijeni list sa zemljop kartom u bojama : ilustr. u bojama ; 28 cm.
Bilješka o autoru: str. 143. - Bibliografija: str. 139.
ISBN 9788691420505
314.9(497.5-3Banovina)
(497.5-3Banovina)
"1948/2001"
(083.41)
HK10-04416

LOVOKOVIĆ, Fabian
Hrvatske zajednice u Australiji : nastojanja i postignuća / Fabijan Lovoković. - 1 izd. - Kingsgrove : Sradišnji odbor hrvatskih društava Australije = Central Council of Croatian Associations in Australia, 2010. (Riverwood : Ligare). - XXIII, 766 str. : ilustr. (djelomice u bojama), faks. ; 29 cm.
Autorova slika i bilješka o njemu: str. [XIX]. - Kratice: str. [753]-754. - Bibliografija: str. [756]-766.
ISBN 9780646530536
314.742(94=163.42)
(94)
(=163.42)
HK10-04417

MANIN, Marino
Istra na raskrižju : o povijesti migracija pučanstva Istre / Marino Manin. - Zagreb : Profil multimedija : Institut za migracije i narodnosti, 2010. (Zagreb : Profil international). - 170 str. ; 23 cm.
Slika autora i bilješka o njemu na unut. str. omota. - Nakl. 500 primj. - Bibliografske bilješke uz tekst. - Imensko kazalo ; Mjesno kazalo ; Kazalo ilustracija. - Summary ; Riassunto.
ISBN 9789533191553 (Profil multimedija) : 79 kn
314.7(497.5-3Istra)(091)
(497.5Istra)
HK10-04418

Vidi br.: HK10-06228

Vidi br.: HK10-04411

Vidi br.: HK10-04482

Vidi br.: HK10-05155

Vidi br.: HK10-04482

316   Sociologija

AUGE, Marc
Pohvala biciklu / Marc Auge ; s francuskoga prevela Nataša Medved ; [ilustratori Iva i Borna Miličić]. - Zagreb : Naklada Jesenski i Turk, 2010. (Zagreb : Hitra knjiga). - 71 str. : ilustr. ; 21 cm. - (Apoteka)
Prijevod djela: Eloge de la bicyclette. - Slika autora i bilješka o njemu: str. 70.
ISBN 9789532222739 : 49 kn
316.334.56:796.61
796.61:316
504.05:796.61
796.61:504.05
HK10-04419

BURIĆ, Ivan
Nacija zaduženih : od komunističkog pakla do potrošačkog kapitalizma / Ivan Burić. - Zagreb : Naklada Jesenski i Turk : Hrvatsko sociološko društvo, 2010. (Zagreb : Web2print). - 333 str. : ilustr. ; 21 cm. - (Sociološka biblioteka / Naklada Jesenski i Turk)
Bibliografija: str. 299-313; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789532223705 (Naklada Jesenski i Turk) : 120 kn
316.42(497.5):366
366(497.5):316
HK10-04420

CULTURAL mobility : a manifesto / Stephen Greenblatt ... [et al.]. - 1st published. - New York : Cambridge University Press, 2010. ([s. l. : s. n.]). - X, 271 str. : ilustr. ; 22 cm.
Zastupljena hrvatska autorica: Ines G. Županov. - Tiskano u Velikoj Britaniji. - Bibliografija uz pojedine radove; bibliografske bilješke uz tekst. - Imensko i predmetno kazalo i kazalo zemljop. naziva.
ISBN 9780521682206 (paperback)
316.7
"20"
(082)
HK10-04421

DESET dana bez ekrana : priručnik / radionica za razvoj selektivnog i kritičkog korištenja "tri ekrana" kod mladih / Goran Tudor ... [et al.]. - Zagreb : M.E.P., 2010. (Zagreb : Kerscohffset). - 55 str. ; 20 cm.
Ostali zastupljeni autori: Zlatko Miliša, Mirela Tolić, Nenad Vertovšek, Ivana Drobac.
ISBN 9789536807499
316.728-053.6
316.774
379.8-053.6:316
HK10-04422

ĐERIĆ, Gordana
Prošlost u sadašnjosti : prilozi prenosu sećanja kroz vreme / Gordana Đerić. - Beograd : Institut za filozofiju i društvenu teoriju : "Filip Višnjić", 2010. (Beograd : "Filip Višnjić"). - 166 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Fronesis)
Nakl. 500 primj. - Bibliografija: str. 159-166; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9788673636290 ("Filip Višnjić")
316.647.8
316.454.3
HK10-04423

GEIGER, Marija
Uvod u sociologiju (održivih) zajednica / Marija Geiger Zeman, Zdenko Zeman. - Zagreb : Institut društvenih znanosti Ivo Pilar, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 209 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Biblioteka Centra za istraživanje integralne održivosti i održivog razvoja ; knj. 2)
Bilješke o autorima: str. 209. - Bibliografija: str. 191-201; bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789536666751
316.334.55/.56
HK10-04424

JELINČIĆ, Daniela Angelina
Kultura, turizam, interkulturalizam / Daniela Angelina Jelinčić, Deana Gulišija, Janko Bekić. - Zagreb : Institut za međunarodne odnose : Meandarmedia, 2010. (Zagreb : Kika Graf). - 141 str. : ilustr. ; 20 cm. - (Biblioteka Transkultura ; knj. 1)
Bilješke o autorima: str. [140]-141. - Bibliografija: str. [135]-138.
ISBN 9789537355623 (Meandarmedia) : 100 kn
316.73(4)
338.48(4):008
(4)
HK10-04425

KALANJ, Rade
Ideologija, utopija, moć / Rade Kalanj. - Zagreb : Naklada Jesenski i Turk : Hrvatsko sociološko društvo, 2010. (Zagreb : Web2print). - 335 str. ; 24 cm. - (Sociološka biblioteka / Naklada Jesenski i Turk)
Bibliografija: str. [307]-323. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789536552689 (Hrv. sociološko društvo) : 160 kn
316.75
HK10-04426

KULTURA / Multikultura / uredila Nada Švob-Đokić. - Zagreb : Naklada Jesenski i Turk : Hrvatsko sociološko društvo, 2010. (Sveta Nedelja : Hitra produkcija knjiga). - 207 str. : graf. prikazi. ; 21 cm. - (Sociološka biblioteka / Naklada Jesenski i Turk)
Zastupljeni autori: Nada Švob-Đokić, Jaka Primorac, Paško Bilić, Jeronim Dorotić, Krešimir Jurlin. - Bilješke o autorima: str. 205-207. - Bibliografija: 179-197; bibliografske bilješke uz tekst. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789536552672 (Hrvatsko sociološko društvo) : 120 kn
316.73
HK10-04427

LEBURIĆ, Anči
Skepticizam mladih prema europskim integracijama [Elektronička građa] : rezultati sociološkog istraživanja / Anči Leburić, Aleksandra Grubić. - Split : Redak, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 1 optički disk (CD-ROM) ; 12 cm.
Zahtjevi sustava: PC; Windows XP; Adobe Reader. - Stv. nasl. s nasl. zaslona. - Publikacija u PDF formatu; sadrži 95 str. - Dostupno i u tiskanom obliku.
316.644-053.6(497.5):061.1EU
(497.5)
(086)
HK10-04428

LEBURIĆ, Anči
Skepticizam mladih prema europskim integracijama : rezultati sociološkog istraživanja / Anči Leburić, Aleksandra Grubić. - Split : Redak, 2010. (Split : Redak). - 94 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Istraživačke studije / Redak ; knj. 13)
Dostupno i na CD-ROM-u. - Bilješka o autoricama: str. 92-94. - Bibliografija: str. 67-76; bibliografske bilješke uz tekst. - Summary ; Riassunto.
ISBN 9879537595173 9879537595171 (pogrešan)
316.644-053.6(497.5):061.1EU
(497.5)
HK10-04429

MALEŠEVIĆ, Siniša
The sociology of war and violence / Siniša Malešević. - 1st published. - New York [etc.] : Cambridge university press, 2010. (Cambridge : University press). - 363 str. ; 25 cm.
Bibliografija: str. 336-358 i uz tekst. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9780521731690
316.48
316:355.4
355.01
HK10-04430

MARKOWITZ, Fran
Sarajevo : a Bosnian kaleidoscope / Fran Markowitz. - Urbana [ect] : University of Illinois Press, 2010. ([s. l. : s. n.]). - XII, 220 str. : ilustr. ; 23 cm.
Rječnik: str. [187]-188. - Bibliografija: str. [199]-213; bibliografske bilješke: str. [189]-198. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9780252077135
316.728(497.6)
394(497.6)
(497.6Sarajevo)
HK10-04431

MEĐUNARODNA konferencija Mostovi medijskog obrazovanja (2 ; 2010 ; Novi Sad)
Book of abstracts = Knjiga sažetaka / The Bridges of Media Education = Mostovi medijskog obrazovanja, 12-20. septembar 2010. godine ; [priredile, prepared by Dubravka Valić Nedeljković, Jelena Kleut]. - Novi Sad : Filozofski fakultet, Odsek za medijske studije, 2010. (Budisava : KriMel). - 86 str. ; 21 cm.
Prema uvodniku, ovo je 2. međunarodna konferencija Mostovi medijskog obrazovanja održana u Novom Sadu. - Nakl. 200 primj. - Tekst na više jezika. - Str. 9-12: Uvodnik ; Introduction / Dubravka Valić Nedeljković.
ISBN 9788660650476
316.77
659.3
(048)(063)
HK10-04432

OCVIREK-KRUŠIĆ, Kaja
Društveni kontekst teorije evolucije / Kaja Ocvirek-Krušić. - Zagreb : Naklada Jesenski i Turk : Hrvatsko sociološko društvo, 2010. (Zagreb : Web2print). - 92 str. : ilustr. ; 20 cm. - (Sociološka biblioteka / Naklada Jesenski i Turk)
Bilješka o autorici: str. [93]. - Bibliografija: str. [83]-87. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789536552696 (Hrvatsko sociološko društvo) : 59 kn
316.244
HK10-04433

PERAČKOVIĆ, Krešimir
(Za)što raditi u postindustrijskom društvu? : promjene u društvenoj podjeli rada na početku 21. stoljeća / Krešimir Peračković. - Zagreb : Alinea, 2010. ([Zagreb] : Orko promet). - 208 str. ; 23 cm. - (Biblioteka Sociologija. /Alinea kolo 1 ; knj. 6)
Bilješka o autoru: str. 208. - Bibliografija: 204-207 i uz tekst.
ISBN 9789531801737 : 120 kn
316.4.063.22
316.334.22
331.101.2:316
HK10-04434

SAVJETI i vodič za poboljšanje zapošljivosti, ostvarivanje prava i socijalnu uključenost / priredio Predrag Bejaković. - Zagreb : Institut za javne financije, 2010. (Zagreb : Denona). - 58 str. : ; 21 cm.
Na vrhu nasl. str.: Projekt Partnerstvo za socijalnu uključenost. - Nakl. 300 primj.
ISBN 9789537613419
316.344.7(497.5)
364.65-058.34(497.5)
331.56(497.5)
HK10-04435

TURNER, Jonathan H.
Sociologija emocija / Jonathan H. Turner, Jan E. Stets ; [prijevod Boško Kuzmanović]. - Uredničko izd. - Zagreb : Naklada Jesenski i Turk : Hrvatsko sociološko društvo, 2010. (Zagreb web2print). - 388 str. ; 23 cm. - (Sociološka biblioteka)
Prijevod djela: Sociology of emotions. - Bibliografija: str. 355-374.
ISBN 9789536552702 (Hrvatsko sociološko društvo) : 180 kn
316:159.942
316.613.4
159.942:316
HK10-04436

UVOD u medije / uredila Zrinjka Peruško. - Zagreb : Naklada Jesenski i Turk : Hrvatsko sociološko društvo, 2010. (Čakovec : "Zrinski"). - 361 str. : ilustr. ; 21 cm. - (Sociološka biblioteka /Naklada Jesenski i Turk)
Zastupljeni autori: Zrinjka Peruško, Mihaela Majcen Marinić, Gordana Vilović, Nikica Gilić, Marina Mučalo, Tena Perišin, Sanjin Dragojević, Hrvoje Frančeski, Nenad Prelog, Fjodor Polojac, Ante Gavranović, Antonija Čuvalo, Kristina Delfin Kanceljak, Božo Skoko. - Str. 7-12: O medijima i medijskim studijima / Zrinjka Peruško. - Mali medijski rječnik: str. 333-353. - Bilješke o autorima: str. 355-361. - Bibliografija uz svaki rad; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789536552726 (Hrvatsko sociološko društvo) : 130 kn
316.77(075.8)
HK10-04437

ZNANSTVENO-STRUČNI skup posvećen pitanjima nasilja (3 ; 2010 ; Osijek)
Psihosocijalni aspekti nasilja u suvremenom društvu - izazov obitelji, školi i zajednici : program i sažeci izlaganja / III. Znanstveno-stručni skup posvećen pitanjima nasilja, Osijek, 25. -27. studenog 2010. ; [urednici Vladimir Kolesarić, Silvija Ručević, Daniela Šincek]. - Osijek : Filozofski fakultet Sveučilišta J. J. Strossmayera, Studij psihologije, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 110 str. ; 21 cm.
ISBN 9789533140285
316.613.434(063)
316.624.3:343.226(063)
HK10-04438

Vidi br.: HK10-04257

Vidi br.: HK10-04434

Vidi br.: HK10-04282

Vidi br.: HK10-04430

Vidi br.: HK10-04989

Vidi br.: HK10-04438

Vidi br.: HK10-04272

Vidi br.: HK10-04491

Vidi br.: HK10-04436

Vidi br.: HK10-04271

Vidi br.: HK10-04422

Vidi br.: HK10-04662

Vidi br.: HK10-04655

Vidi br.: HK10-04423

32   Politika

BARTLETT, Will
Croatia : between Europe and the Balkans / William Bartlett. - London ; New York : Routledge, 2010. (Stoodleigh : Florence Production). - XIV, 176 str. ; 24 cm.
Bibliografija: str. [167]-171; bibliografske bilješke: str. [153]-165. - Predmetno kazalo.
ISBN 0415406595
32(497.5)(091)
(497.5)
"199"
HK10-04439

CVIIĆ, Krsto
In search of the Balkan recovery : the political and economic reemergence of South-Eastern Europe / Christopher Cviić and Peter Sanfey. - 1st published. - London : Hurst & Company, 2010. ([s. l. : s. n.]). - X, 215 str. ; 22 cm.
Tiskano u Indiji. - Bibliografija: str. 201-206. - Imensko i predmetno kazalo i kazalo zemljop. naziva.
ISBN 9781849040709 (paperback)
32(497)(091)
338.24(497)(091)
(497)
"200"
HK10-04440

ECO, Umberto
Rakovim korakom : vrući ratovi i medijski populizam / Umberto Eco ; prevela s talijanskoga Vesna Paravić. - Zagreb : Izvori, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 339 str. ; 24 cm.
Prijevod djela: A passo di gambero. - Bilješke uz tekst.
ISBN 9789532033502 : 160 kn
32(100)"19"(0:82-4)
HK10-04441

GRAUBARD, Stephen R.
Predsjednici : povijest vladanja američkih predsjednika modernog doba / Stephen Graubard ; preveli s engleskoga Gloria Blažanović, Boris Dumančić ; pogovor hrvatskom izdanju napisao Tvrtko Jakovina. - Zagreb : TIM press, 2010. ([Sveti Ivan Zelina] : Tiskara Zelina). - 797 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Naslijeđe)
Prijevod djela: The presidents. - Bilješke: str. 612-741. - Američki predsjednici i europski jugoistok u 20. i 21. stoljeću: str. 754-793. - Bibliografija: str. 794-797. - Imensko kazalo.
ISBN 9789537177423 : 350 kn
32-05(73)
HK10-04442

MIČETA, Luka
Vane Ivanović : između Tita i Draže : (post scriptum jednog Jugoslavena) / Luka Mičeta ; [prevodioci Nikola Đurđević (francuski i engleski), Jasmina Mina Ristić, Zlata Đurović, Jelena Jovičić (engleski), Milena Milanović (francuski i talijanski), Vesna Filipović (nemački) ; fotografije Branko Belić ... et al.]. - Beograd : Čigoja štampa : Otkrovenje, 2010. (Beograd : Čigoja štampa). - 550, [7] str. : ilustr. ; 24 cm.
Pravo ime Vaneta Ivanovića: Ivan Stevan Ivanović. - Nakl. 300 primj. - Str. Str. 13-18: Vane Ivanović - Jugoslaven, demokrata, prijatelj / Aleksa Đilas. - Autorova slika i bilješka o njemu: str. [7] (2. pag.). - Bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9788675587774
32-05Ivanović, V.
(047.53)
HK10-04443

MIHANOVIĆ, Nedjeljko
Tuđmanova baština / Nedjeljko Mihanović. - Zagreb : Detecta, 2010. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 655 str. : ilustr. ; 23 cm. - (Biblioteka Tragom istine)
Slika autora i bilješka o njemu: str. 653-655. - Imensko kazalo.
ISBN 9789537476175 : 195 kn
32-05 Tuđman, F.
HK10-04444

MRŠIĆ, Zdravko, publicist
Svijet bez ideje : nesklad u tijesnom svijetu / Zdravko Mršić. - Zagreb : Z. Mršić, 2010. (Lukavec : Grafika Markulin). - 298 str. ; 25 cm.
Bibliografske bilješke uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 9789535577317 : 150 kn
32(0:82-92)
HK10-04445

RENDULIĆ, Zlatko
Tito u djelima inozemnih povjesničara / Zlatko Rendulić. - Zagreb : I. Dubravčić, 2010. (Zagreb : Grafocentar). - 163 str. ; 24 cm.
Bilješka o autoru: str. 163.
ISBN 9789535628606 : 50 kn
32 Tito, J. B.
94(497.1)"1941/1945"
355.425.4(497.1)"1941/1945"
HK10-04446

RISTEVSKI, Dimitrije
Dva Josipa Broza / Dimitrije Ristevski. - Beograd : D. Ristevski, 2010. (Beograd : "Filip Višnjić"). - 395 str. : ilustr. ; 20 cm.
Nakl. 300 primj. - Bilješka o autoru: str. [401-402]. - Bibliografija: str. 393-395.
ISBN 9788690568765
32-051Tito, J. B.
HK10-04447

SAGRAK, Darko
Dr. Ante Pavelić 50 godina kasnije / Darko Sagrak. - Zagreb : D. Sagrak , 2010. ([Zagreb] : www.cibo.hr). - 79 str. : ilustr., faks. (pretežno u bojama) ; 21 cm. - (Biblioteka Novija hrvatska povijesnica)
Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789539651488
32 Pavelić, A.
HK10-04448

SIMIĆ, Pero
Tito : strogo poverljivo : arhivski dokumenti / Pero Simić, Zvonimir Despot. - Beograd : Službeni glasnik, 2010. ([Beograd] : Glasnik). - 625 str. : ilustr, faks. ; 25 cm. - (Biblioteka Svedoci epohe)
Ćir. - Bilješka o autorima: str. [627]. - Bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 9788651905271 9788651905275 (pogrešan)
32-051Tito, J. B.
(093)
HK10-04449

TODOROVIĆ, Danilo
Tito-lov-politika : (Tito u lovu, lov u politici) / Danilo Todorović. - Beograd : Službeni glasnik, 2010. (Beograd : Glasnik). - 254 str. : ilustr. ; 23 cm. - (Biblioteka Posebna izdanja / Službeni glasnik)
Slika autora i bilješka o njemu: str. [251].
ISBN 9788651905479
32-051Tito, J. B.
HK10-04450

ZNANSTVENI kolokvij posvećen Franji Žigroviću Pretočkom (2008 ; Sveti Ivan Zelina)
Franjo Žigrović Pretočki : zbornik radova sa Znanstvenog kolokvija posvećenog Franji Žigroviću Pretočkom održanom 4. travnja 2008. godine u Svetom Ivanu Zelini / uredio Alojz Jembrih ; [fotografije Mladen Houška ... et al.]. - Sveti Ivan Zelina : Muzej Sveti Ivan Zelina, 2010. ([Sveti Ivan Zelina : Tiskara Zelina). - 224 str. : ilustr., faks. ; 24 cm.
Sadrži i stihove. - Ilustr. i na unut. omotnim listovima. - Zastupljeni autori: Ladislav Dobrica, Hrvoje Kekez, Mladen Houška, Agneza Szabo, Mira Kolar, Alojz Jembrih, Gjuro Žigrović, Ankica Žigrović. - Bibliografske bilješke uz tekst. - Summaries.
ISBN 9789539523457
32 Žigrović Pretočki, F. (063)
821.163.42.09 Žigrović Pretočki, F. (063)
HK10-04451

Vidi br.: HK10-06184

Vidi br.: HK10-04479

Vidi br.: HK10-04501

Vidi br.: HK10-04482

Vidi br.: HK10-04482

Vidi br.: HK10-04583

Vidi br.: HK10-04492

321   Oblici političke organizacije. Država kao politička vlast

CONTESTING Europe's Eastern Rim : cultural identities in public discourse / edited by Ljjiljana Šarić ... [et al.]. - Bristol ; : Buffalo ; Toronto : Multilingual Matters, 2010. ([s. l.] : MPG Books Group). - XXV, 222 str. : ilustr. ; 24 cm.
Zastpljeni hrvatski autori: Branko Kuna, Dubravka Kuna, Ljiljana Šarić. - Bibliografija uz svaki rad.
ISBN 9781847693242
321.7(4)(091)
(4-191.2)
(497)
"199/200"
(082)
HK10-04452

323   Unutarnja politika

BAČKO, Aleksandar
Krupa i Golubić u Dalmaciji / Aleksandar Bačko, Veljko Kubat. - Beograd : izdanje autora, 2010. (Sopot : Slava). - 357 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Zbornik za srpsku etnografiju i istoriju ; knj. 4)
Nasl. na spor. nasl. str.: Krupa and Golubić in Dalmacija. - Nakl. 500 primj. - Bilješke o autorima: str. 348-349. - Bibliografija. str. 336-347 i uz tekst. - Summary.
ISBN 978-86-912425-1-0
323.15(497.5=163.41)(091)
908(497.5Golubić)
908(497.5Krupa)
(497.5)
(497.5Golubić)
(497.5Krupa)
(=163.41)
"16/19"
HK10-04453

BELA knjiga : obračun sa "kulturnom kontrarevolucijom" u SFRJ / priredili Kosta Nikolić, Srđan Cvetković, Đoko Tripković. - Beograd : Službeni glasnik : Institut za savremenu istoriju, 2010. (Beograd : Glasnik). - 290 str. ; 23 cm. - (Biblioteka Književne nauke. Kolekcija Otpori i zabrane / Službeni glasnik)
Nakl. 500 primj. - Tekst na srp. i hrv. jeziku. - Bibliografske bilješke uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 9788674031469 (Institut za savremenu istoriju)
323:008(497.1)
930.85(497.1)(091)
(497.1)
"1984"
HK10-04454

CASPERSEN, Nina
Contested nationalism : Serb elite rivalry in Croatia and Bosnia in the 1990s / Nina Caspersen. - New York ; Oxford : Berghahn Books, 2010. ([s. l. : s. n.]). - X, 207 str. ; 24 cm. - (Studies in ethnopolitics ; vol. 6)
Bibliografija: str. [193]-200; bibliografske bilješke uz tekst. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9781845457266 (hardback)
323.14(497.1=163.41)(091)
(497.1)
(=163.41)
"1991/1995"
HK10-04455

CO-ETHNIC migrations compared : Central and Eastern European contex / edited by Jasna Čapo Žmegač, Christian Voß, Klaus Roth. - München ; Berlin : Verlag Otto Sagner, 2010. (Bamberg : Difo-Druck). - 293 str. : graf. prikazi ; 22 cm. - (Studies on language and culture in Central and Eastern Europe ; Bd. 14)
Zastupljeni hrvatski autori: Jasna Čapo Žmegač. - Tekst na njem. i engl. jeziku. - Bilješka o autorima: str. 289-293. - Bibliografija uz svaki rad; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9783866881266
323.15(4)
(4-11)
(4-191.2)
(063)
HK10-04456

CONSTRUCTING nationalities in East Central Europe / edited by Pieter M. Judson and Marsha L. Rozenblit. - New York ; Oxford : Berghahn Books, 2010. ([s. l. : s. n.]). - XX, 293 str. : ilustr., zemljop. crteži ; 23 cm. - (Austrian history, culture, and society ; vol. 6)
Bibliografske bilješke iza svakog rada. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9781571811769
323.1(4)(091)
(4-191.2)
"1848/1945"
(082)
HK10-04457

ČITATI Ivankovića u Sarajevu : Željko Ivanković / [urednik Alen Kristić]. - Sarajevo : Rabic ; Zagreb : Synopsis, 2010. (Sarajevo : Rabic). - 263 str. : faks. ; 21 cm.
Publikacija sadrži tekstove što su ih objavili književnici, novinari i javni djelatnici unutar polemike što je izazvana na temelju eseja Željka Ivankovića iz knjige „Tetoviranje identiteta“ objavljene u sarajevskom „Oslobođenju“ 2009. godine. - Zastupljeni autori: Željko Ivanković, Dubravko Lovrenović, Alen Kristić, Ivan Lovrenović, Enver Kazaz, Gradimir Gojer, Drago Pilsel, Miljenko Jergović, Boris Pavelić, Mladenko Marijanović, Kemal Kurspahić, Džemaludin Latić, Muharem Bazdulj, Boris Dežulović, Ajla Terzić, Marko Vešović. - Tekst na hrv., srp. i bos. jeziku. - Tekst lat. i ćir. - Uvodne napomene: str. 5-7. - Str. 243-255: Tromost sukoba dvaju separea / Ladislav Tadić. - Bilješke: str. 255-256. - Bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789537035471
323.1(497.6)(091)
821.163(497.6)-92(082)
821.163.42-92(082)
"2009"
(0:82-92)
HK10-04458

DANILOVIĆ, Rajko
Upotreba neprijatelja : politička suđenja u Jugoslaviji 1945.-1991. / Rajko Danilović. - 1. izd. - Beograd : Zavod za udžbenike, 2010. (Beograd : Službeni glasnik). - 446 str. : ilustr. ; 25 cm.
Ćir. - Bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9788617171528
323.281(497.1)(091)
343.301(497.1)(091)
(497.1)
"1945/1991"
HK10-04459

GRUBAČIĆ, Andrej
Don't mourn, Balkanize! : essays after Yugoslavia / Andrej Grubačić. - Oakland, : PM Press, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 269 str. ; 21 cm.
Bilješka o autoru: str. [270].
ISBN 9781604863024 : 20 $
323.1(497.1)(091)
(497.1)
"1995/2010"
HK10-04460

JAZBEC, Salomon
Sociologija hrvatskog revizionizma : predjasenovačka i pojasenovačka glavinjanja u Hrvata / Salamon Jazbec. - 1. izd. - Zagreb : Margelov institut, 2010. (Zagreb : Ispis). - 464 str. ; 30 cm. - (Biblioteka Orekim šel toladot = Arterije povijesti ; knj. 2)
Bilješka o autoru: str. 455. - Bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789535524229 : 200 kn
323(497.5)"19/20"(0:82-92)
HK10-04461

JURIŠIĆ, Goran
Pravo na borbu : manifest zločina Komunističke partije / Goran Jurišić. - Osijek : Udruga građana ESSEGG, 2010-. - sv. ; 20 cm.
ISBN 9789533180144 (cjelina)
323.281(497.5)
329.15(497.5)
(497.5)
"1945/1990"


Knj. 1. - 2010. (Kalinovac : Meval). - 324 str. - (Biblioteka Essegg. P(o)gledi ; 03)
Autorova slika. - Bilješka o autoru: str. 323-324.
ISBN 9789533180199 : 120 kn

HK10-04462

KAŠIĆ, Dobrivoje M.
Put bez povratka / Dobrivoje M. Kašić. - Beograd : Altera, 2010. (Beograd : Altera). - 241 str. : ilustr. (pretežno u bojama), zemljop. crteži u bojama, faks. ; 21 cm. - (Biblioteka Svedočenja)
Nakl. 300 primj. - Manje poznate riječi: str. 233-238. - Autorova slika i bilješka o njemu: str. 241. - Bibliografija: str. 239-240.
ISBN 9788660070700
323.15(497.5-3Dalmacija=163.41)(091)
(497.5-3Dalmacija)
(=163.41)
"15/19"
HK10-04463

KING, Charles
Extreme politics : nationalism, violence, and the end of eastern Europe / Charles King. - New York [etc.] : Oxford University press, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 243 str. ; 23 cm.
Tiskano u Americi. - Bibliografske bilješke: [185]-214 ; Bibliografija: str. [215]-233. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9780195370386
323.1(4)(091)
(4-11)
(4-191.2)
"199/200"
HK10-04464

KNEŽEVIĆ, Snješka
Jewish Zagreb : a guide to culture and history / [authors Snješka Knežević and Aleksander Laslo ;photographs Danilo Balaban ... et al.]. - Zagreb : Representative of the Jewish Minitory in the city og Zagreb : Jewish Community of Zagreb : AGM, 2011. (Zagreb : URIHO). - 191 str. : ilustr. ; 21 cm + map
700 copies.
ISBN 9789531743938 : 120 kn
323.15(497.5Zagreb=411.16)(091)
930.85(497.5Zagreb=411.16)
(497.5Zagreb)
(=411.16)
"18/19"
HK10-04465

LEKSIKON podunavskih Hrvata - Bunjevaca i Šokaca / [glavni urednik Slaven Bačić]. - Subotica : Hrvatsko akademsko društvo, 2008- . (Subotica : Printex). - sv. : ilustr. ; 24 cm.
ISBN 9788685103032 (cjelina)
323.15(497.113=163.42)(031)
929(497.113=163.42)(031)

10 : I. - 2010. - 109 str.
Nakl. 1500 primj.
ISBN 9788685103155

HK10-04466

LJETOPIS Matice srpske u Dubrovniku : dokumenti i komentari : zbornik radova II / priredio Momčilo Subotić. - 1. izd. - Beograd : Matica srpska u Dubrovniku : "Miroslav", 2010. (Beograd : Dijamant print). - 284 str. : ilustr., faks. ; 24 cm.
Nakl. 500 primj. - Tekst lat. i ćir.
ISBN 9788670561380 ("Miroslav")
323.15(497.5Dubrovnik=163.41)(091)
061.22(497.5Dubrovnik=163.41)
(497.5Dubrovnik)
(=163.41)
"18/19"
(063)
HK10-04467

MARKOVIĆ, Saša, povjesničar
Politički život Bunjevaca Vojvodine u Kraljevini SHS - Jugoslaviji 1918 - 1941. godine / Saša Marković. - Subotica : Bunjevački informativni centar, 2010. (Subotica : Rotografika). - 127 str. : faks. ; 24 cm.
Nakl. 400 primj. - Bilješka o autoru: str. 104. - Bibliografija: str. 105-109; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Summary: Bunjevci of Vojvodina in political life of the Kingdom of SCS/Yugoslavia 1918-1941 ; Zusammenfassung: Die Bunjewatzen der Vojvodina im politischen Leben des Königreichs SHS/Jugoslawien 1918-1941. - Imensko kazalo.
ISBN 9788690751792
323.1(497.11=163.42)(091)
(497.113)
(=163.42)
"1918/1941"
HK10-04468

MEĐUNARODNI znanstveni skup Identitet bačkih Hrvata (2008 ; Zagreb)
Identitet bačkih Hrvata : zbornik radova međunarodnog znanstvenog skupa, (Zagreb, 27. i 28. studenoga 2008.) / uredio Robert Skenderović ; [prijevod sažetaka na engleski jezik Joseph Kadezabek]. - Zagreb : Hrvatski institut za povijest ; Subotica : Hrvatsko akademsko društvo, 2010. ([Čakovec] : Printex). - 364 str. : ilustr. ; 23 cm. - (Biblioteka Hrvatska povjesnica. Posebna izdanja.)
Zastupljeni autori: Andrija Kopilović, Andrija Anišić, Ladislav Heka, Bela Tonković, Robert Skenderović, Franjo Emanuel Hoško, Stevan Mačković, Mario Bara, Ante Sekulić, Milana Černelić, Biserka Jaramazović, Tihana Rubić, Marko Samardžija, Petar Vuković, Mijo Karagić, Josip Ivanović, Tomislav Žigmanov, Slaven Bačić. - Prema predgovoru organizator je Hrvatski institut za povijest u Zagrebu. - Bibliografija uz većinu radova: bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Summaries.
ISBN 9789536324903 (Hrvatski institut za povijest) : 100 kn
323.1(497.113=163.42)"15/19"(063)
HK10-04469

MÜHLGASZNER, Ferdinand
Vielfalt und widerspruch : Peter Jandrisevits, 1879-1938 : duhovita i borbena ličnost Hrvatov / Ferdinand Mühlgaszner. - Eisenstadt = Željezno : Kroatisches Kultur- und Dokumentationszentrum, 2010. (Mattersburg : Wograndl-Druck). - 214 str. : ilustr. (djelomice u bojama), faks., zemljop. crteži (djelomice u bojama) ; 25 cm.
Bilješka o autoru na ovitku. - Kratice: str. 179. - Bibliografske bilješke: str. 180-214.
323.15(436=163.42)(091)
262.14Jandrišević, P.
(436.3)
(=163.42)
"18/19"
HK10-04470

MULAJ, Klejda
Politics of ethnic cleansing : nation-state building and provision of in/security in twentieth-century Balkans / Klejda Mulaj. - 1st paperback edt. - Lanham : Lexington Books, 2010. ([s. l. : s. n.]). - IX, 205 str. ; 23 cm.
Tiskano u SAD-u. - Bilješka o autoru: str. 205. - Bibliografija: str. 175-196, bibliografske bilješke iza svakog poglavlja. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9780739117835
323.14(497)(091)
(497)
"19"
HK10-04471

MULAOSMANOVIĆ, Admir
Bihaćka Krajina : 1971.-1991. : (utjecaj politike i političkih elita na privredni razvoj) / Admir Mulaosmanović. - Sarajevo : Institut za istoriju, 2010. (Sarajevo : Bemust). - 159 str. ; 24 cm. - (Historijske monografije ; knj. 5)
Bibliografija: str. 145-151; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Kazalo zemljop. naziva ; Imensko kazalo.
ISBN 9789958649059
323(497.6)(091)
(497.6Bihać)
"1971/1991"
HK10-04472

NATIONS, states and diasporas of the former Yugoslavia = Nacije, države i dijaspora na prostoru bivše Jugoslavije / [organizatori] Institute for historical justice and reconciliation, Hague , Cenzar za istoriju, demokratiju i pomirenje, Novi Sad ; Faklutet za evropske pravno-političke studije, Sremska Kamenica ; [glavni i odgovorni urednik Darko Gavrilović]. - Sremska Kamenica : Fakultet za evropske pravno-političke studije, 2010. ([Novi Sad] : Maxima graf). - 242 str. ; 25 cm.
Str. [1]: Radovi u ovom zborniku predstavljeni su na Međunarodnom naučnom skupu "Nations, States and Diasporas of the Former Yugoslavia" održanom na Fakultetu za evropske pravno-političke studije u Sremskoj Kamenici . - Na omotu: The shared history. - Zastupljeni autori: Vjekoslav Perica, Adnan Jahić, Saša Marković, Filip Škiljan, Milan Ristović, Ljubica Despotović, Mira Radojević, Mile Bjelajac, Đorđe Stojanović, Momčilo Pavlović, Darko Gavrilović, Janko P. Veselinović, Zoran Jevtović, Radivoje Petrović. - Nakl. 300 primj. - Tekst na srp. i engl. jeziku. - Bibliografija iza pojedinih poglavlja i uz tekst.
ISBN 9788687143142 (Fakultet za evropske pravno-političke studije)
323.1(497.1)(091)
(497.1)
"1918/1991"
(063)
HK10-04473

PRANJKIĆ, Anto
Sjaj i bijeda Brčko distrikta / Anto Pranjkić. - Osijek : Udruga građana Essegg, 2010. (Kalinovac : Meval). - 97 str. : autorova slika ; 19 cm. - (Biblioteka Essegg. P(o)gledi ; 05)
Str. 81-84: Pogovor / Mladen Kojundžić. - Bilješka o autoru: str. 93.
ISBN 9789533180236 : 99 kn
323.15(497.6-37 Brčko=163.42)
HK10-04474

PRANJKIĆ, Anto
Sjaj i bijeda Brčko Distrikta : suživot / Anto Pranjkić. - Osijek : Udruga građana Essegg, 2010. (Kalinovac : Meval). - 85str. ; 19 cm. - (Biblioteka Essegg. P(o)gledi ; 06)
Autorova slika. - Str. 69-72: Pogovor / Mladen Kojundžić. - Bilješka o autoru: str. 81.
ISBN 9789533180366 : 99 kn
323.15(497.6-37 Brčko=163.42)
HK10-04475

SEKULIĆ, Ante, profesor književnosti
Bački Hrvati u XX. stoljeću / Ante Sekulić. - Zagreb : HKZ [i. e.] Hrvatska kulturna zaklada - Hrvatsko slovo, 2010. (Lukavec : Grafila Markulin). - 140 str. ; 22 cm. - (Djela hrvatskih književnika ; 37)
Bibliografije: str. 73-132. - Imensko kazalo.
ISBN 9789536736577 : 155 kn
323.15(497.113=163.42)"19"
HK10-04476

SUŠEK, Željko
Čija ovca crnu vunu prede? / Italo Štokovac, Lucijan Kinik. - Pazin : Matica hrvatska, Ogranak, 2010. (Zagreb : Grafomark). - 285 str. : ilustr. ; 24 cm.
Italo Štokovac i i Lucijan Kinik su pseudonimi Ž. Sušeka. - Nakl. 350 primj.
ISBN 9789536476374 : 100 kn
323(497.5-3Istra)(091)
(497.5-3Istra)
"199/200"
HK10-04477

USTAŠE i partizani : Jure Francetić i Ivica Todorić. - Zagreb :. : Ognjište nakladna zadruga ; Ljubljana : Prizma studio, 2010. (Zagreb : Studio Moderna). - 439 str. : ilustr. ; 22 cm. - (Dragunova knjižnica ; knj. 3)
Bilješka o autoru. str. 433-439.
ISBN 9789537750145
323(497.5)(091)
(497.5)
"1941/2010"
(0:82-92)
HK10-04478

VIDOVIĆ, Mirko
Sakrivena strana mjeseca : zapisi u [i. e. o] Titovim tamnicama / Mirko Vidović. - Zagreb : Ognjište, 2010-. - sv. : ilustr. ; 22 cm. - (Hrvatska domoljubna knjižnica ; knj. 5)
ISBN 9789537750053 (cjelina)
323.281(497.1=163.42)(091)
32Vidović, M.
(497.1)
(=163.42)
"197"
(0:82-94)


Knj. 1. - 2010. (Zagreb : Studio Moderna). - 366 str. : autorova slika.
ISBN 9789537750060

HK10-04479

Knj. 2. - 2010. (Zagreb : Studio Moderna). - 365 str. : ilustr.
Autorove slike. - Bilješka o autoru: str. 359-365.
ISBN 9789537750077

HK10-04480

WHOSE love of which country? : composite states, national histories and patriotic discourses in early modern east central Europe / edited by Balazs Trencsenyi, Marton Zaszkaliczky. - Leiden ; Boston : Brill, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 784 str. ; 25 cm. - (Studies in the history of political thought ; vol. 3)
Zastupljeni hrvatski autori: Zrinka Blažević, Lovro Kunčević, Domagoj Madunić, Teodora Shek Brnardić. - Tiskano u Nizozemskoj. - Bilješke o autorima: str. [769]-778. - Bibliografske bilješke uz tekst. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789004182622
323.1(4)(091)
(4-11)
(4-191.2)
"15/18"
(082)
HK10-04481

ZUCKERMAN, Boško
Psihologija holokausta : protužidovska propaganda u NDH i Srbiji (1941-1945) / Boško Zuckerman. - Zagreb : Bet Israel, 2010. ([Sv. Nedelja] : Hitra produkcija knjiga). - X, 373 str. : ilustr. ; 24 cm.
Bilješke: str. 321-368. - Bibliografija: str. 369-373.
ISBN 9789535552437 : 160 kn
323.12(497.5=411.16)(091)
323.12(497.11=411.16)(091)
32.019.5(497.5)(091)
32.019.5(497.11)(091)
314.156.32(497.5)(091)
314.156.32(497.11)(091)
(497.5)
(497.11)
"1941/1945"
HK10-04482

Vidi br.: HK10-06216

Vidi br.: HK10-04620

Vidi br.: HK10-06180

Vidi br.: HK10-06141

Vidi br.: HK10-06222

Vidi br.: HK10-04617

Vidi br.: HK10-04482

Vidi br.: HK10-05452

Vidi br.: HK10-04628

327   Međunarodni politički odnosi. Vanjska politika

CROATIA, 2005 progress report : relations between EU and Croatia / Directorate-General for elargement European commission (ed.). - Beau Bassin : Publishing house ; Brussels : European Union), 2010. (Berlin : Schaltungsdienst Lange o. H. G. ). - 116 str. ; 22 cm. - (Dictus Publishing)
ISBN 9783843396523 (European Union)
327.39(497.5:4-6EU)
(497.5:4-6EU)
HK10-04483

ČEHULIĆ Vukadinović, Lidija
Euroatlantizam i suvremeni međunarodni odnosi / Lidija Čehulić Vukadinović. - Zagreb : Politička kultura ; Podgorica : CID, 2010. (Beograd : Birograf comp). - 273 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Posebna izdanja / CID)
Bibliografija: str. [261]-273; bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789532580457
327(73:4-67 EU)
HK10-04484

HRVATSKA na putu u Europsku uniju : od kandidature do članstva / [autori Ksenija Brigljević ... et al.]. - 5. izd. - Zagreb : Ministarstvo vanjskih poslova i europskih integracija, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 63 str. : ilustr. (djelomice u boji) ; 24 cm.
Ostali zastupljeni autori: Ana Brnčić, Petra Leppee, Ivana Mošnja.
ISBN 9789537010942
327.39(497.5:4-6EU)
(497.5)
(4-6EU)
HK10-04485

KOS-STANIŠIĆ, Lidija
Latinska Amerika i suvremeni svijet / Lidija Kos-Stanišić. - Zagreb : Fakultet političkih znanosti, 2010. (Zagreb : ITG). - VIII, 181 str. : zemljop. crteži ; 24 cm. - (Biblioteka Međunarodni odnosi / Fakultet političkih znanosti ; sv. 1)
Nakl. 300 primj. - Bibliografija: str. 175-181; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789536457540 : 130 kn
327(8)
HK10-04486

LEZIONI per l'Adriatico : argomenti in favore di una nuova euroregione / Franco Botta e Giovanna Scianatico (a cura di) ; introduzione di Franco Cassano. - Milano : Franco Angoli, 2010. (Milano : Tipomonza). - 153 str : zemljop. crtež ; 23 cm. - (Politica-Studi)
Zastupljeni autori: Inoslav Bešker, Sanja Roić, Jurica Pavičić. - Bibliografija iza pojedinih poglavlja i uz tekst.
ISBN 978-88-568-2519-0
327(4)
(4-12)
(4-13)
(082)
HK10-04487

MALI leksikon europskih integracija : A-Z / [autori Ksenija Brigljević ... et al.]. - Zagreb : Ministarstvo vanjskih poslova i europskih integracija, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 80 str. ; 15 cm.
Ostali zastupljeni autori: Ana Brnčić, Iva Gotovac, Matija Očuršćak. - Podatak o autorima preuzet iz kolofona. - Nakl. 10000 primj.
ISBN 9789537010959
327.39(4-67 EU)(031)
HK10-04488

MINIĆ, Miloš
Dogovori u Karađorđevu o podjeli Bosne i Hercegovine / Miloš Minić. - Sarajevo : Rabic, 2010. (Sarajevo : Rabic). - 324 str. ; 21 cm.
Str. 5-21: Predgovor / Fadil Ademović.
ISBN 9789958330384
327.8(497.5:497.11)(091)
(497.5)
(497.11)
"1991/1995"
HK10-04489

MÜNKLER, Herfried
Imperiji : logika svjetske vladavine - od Staroga Rima do Sjedinjenih Američkih Država / Herfried Münkler ; prijevod Nadežda Čačinović. - Zagreb : Izdanja Antibarbarus, 2010. (Sv. Nedelja : Hitra produkcija knjiga). - 267 str. : zemljopisni crteži ; 24 cm. - (Biblioteka Antibarbarus)
Prijevod djela: Imperien : die Logik der Weltherrschaft - vom Alten Rom bis zu den Vereinigten Staaten. - Bilješke uz tekst. - Bilješka o autoru: str. 267. - Bibliografija: str. 245-263 i uz tekst.
ISBN 9789532490978 : 159 kn
327.2(091)
HK10-04490

PEKICA, Elia Patricia
Na Diogenovu putu / Elia Patricia Pekica Pagon ; [prevela s engleskog jezika Elia Patricia Pekica Pagon]. - Poreč : Sono grupa : Unex grupa : Znanje, 2010. (Zagreb : Znanje). - 1147 str. : ilustr. ; 25 cm.
Zastupljeni autori: Stanko Abadžić, Sead Alić, Zvonimir Ancić, Slavko Antunović, Joel Bakan, Ivan Balić-Cobra, Ashish Banerjee, Dušan Bilandžić, Bojana Bojanić Obad Šćitaroci, Boris Bućan, George Campbell, Noam Chomsky, Michael Coyne, Jan Currie, Branko Čegec, Livio de Marchi, David Dollar, Isabelle Dunkel, Peter Eastway, Ante Gavranović, Don George, Milton Glaser, Elizabeta Gojan, Ivan Grdešić, Boško Grubić, Jean Haner, Franjo Haramina, Jeffrey Hart, Wolf Heydebrand, Milan Ilić, Nenad Ivanković, Isha Judd, Josip Jurčević, Raymond Jussaume, Damir Kalogjera, Goroslav Keller, Ivica Kihalić, Vladimir Kos, Bruno Krajcar, Josip Kregar, Vlasta Kroflin Fišer, Slavko Kulić, Slaven Letica, Žarko Luetić, Boris Ljubičić, Željko Mavrović, Anto Mikić, Anđelko Milardović, Peter Minnium, Burton Morris, Jean-Paul Nerriere, Mladen Obad Šćitaroci, Ivo Pervan, Otto Reisinger, Kevin Roberts, Roland Robertson, Dwight Robinson, Fedor Rocco, Alan Rugman, Siniša Ružić, Jacques Seguela, Marijan Serdarušić, Leslie Sklair, Josip Sudar, Nevio šetić, Vanja Škrobica, Majid Tehrenian, Zdravko Tišljar, Mirko Valentić, Claudio Vignali, Dario Vince, Antun Tonči Vrdoljak, Sergio Zyman, Marko Pekica.
ISBN 9789535587705 : 250 kn
327:316
316.323:32
(082)
HK10-04491

PETROVIĆ, Vladimir, povjesničar
Titova lična diplomatija : studije i dokumentarni prilozi / Vladimir Petrović. - 1. izd. - Beograd : Institut za savremenu istoriju, 2010. (Trstenik : M-graf). - 350 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Biblioteka Studije i monografije / Institut za savremenu istoriju ; knj. 68)
Zemljop. crteži na unut. str. om. listova. - Nakl. 400 primj. - Autorova slika i bilješka o njemu: str. [351]. - Skraćenice: str. [349]-350. - Bibliografija: str. [331]-347; bibliografske bilješke uz tekst. - Summary: Personal diplomacy of Josip Broz Tito.
ISBN 9788674031421
327(497.1)(091)
32Tito, J. B.
(497.1)
"194/198"
HK10-04492

SECURITY perspectives on the western Balkan countries / Vera Stojarova ... [et al.]. - 1st ed. - Brno : Centre for the study of democracy and culture (CDK), 2010. ([s. l. : s. n.]). - 123 str. ; 20 cm. - (Politics series / Centre for the study of democrary and culture ; vol. 32)
Ostali zastupljeni autori: Miroslav Mareš, Richard Stojar, Srdjan Prtina. - Bilješke o autorima: str. 123. - Bibliografija: str. 113-121 ; Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9788073252328
327.56(497)
(497)
"200"
(082)
HK10-04493

SIMONCELLI, Paolo
Zara : due e piú facce di una medaglia / Paolo Simoncelli ; postfazione di Ottavio Missoni. - Firenze : Le Lettere, 2010. (Firenze : Tipografia ABC). - 140 str. ; 19 cm. - (La nuova meridiana. Sezione di storia ; 67/1)
Postfazione: str. 133-135. - Bibliografske bilješke iza svakog poglavlja. - Imensko kazalo.
ISBN 9788860873538
327(497.5:450)(091)
(497.5)
(450)
"200"
HK10-04494

SJEĆANJA i prilozi za povijest diplomacije Republike Hrvatske : Hrvatski diplomatski klub / [urednik Đuro Vidmarović]. - Zagreb : Mate, 2008-2011. - 3 sv. ; 24 cm. - (Biblioteka Međunarodni odnosi)
ISBN 9789532460605 (cjelina)
327.82(497.5)
(497.5)
"199/200"
(082)


Prvo desetljeće.

Knj. 2. - 2010. ([s. l. : s. n.]). - 316 str. : ilustr. (pretežno u bojama).
Zastupljeni autori: Josip Pavešić, Aleksandar Šolc, Božidar Gagro, Frane Krnić, Želimir (Željko) Urban, Vesna Girardi Jurkić, Branimir Strenja, Mladen Ibler, Gjuro Deželić. - Str. [7]-8: Predgovor drugoj knjizi Sjećanja i priloga za povijest diplomacije Republike Hrvatske / Sergej Ivan Morsan. - Riječ urednika: str. [9]-13. - Bilješke o autorima: str. [311]-316. - Bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789532461084

HK10-04495

SRPSKE političke elite i Vens-Ovenov plan / priredio Vladimir Petrović. - 1. izd. - Beograd : Institut za suvremenu istoriju, 2010-2011. (Trstenik : M-graf). - 2 sv. : ilustr. ; 20 cm. - (Biblioteka Jugoslavenska kriza. Documenta)
327.56(497.6)
341.37(497.6)
(497.6)
"1993"
(093.2)


Tom 1 : Stenografske beleške sa proširenih sednica Saveta za usaglašavanje stavova o državnoj politici. - 2010. - 303 str.
Nakl. 500 primj. - Uvodne napomene: str. 7-9. - Skraćenice: str. 299-300. - Bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Summary: Serbian political elites and the Vance-Owen plan. - Imensko kazalo.
ISBN 9788674031391

HK10-04496

SUVREMENE siguronosne studije / Alan Collins, ur. ; prevele Ružica Jakešević, Monika Suknaić ; redakcija i predgovor Siniša Tatalović. - Zagreb : Centra za međunarodne i sigurnosne studije Fakulteta političkih znanosti Sveučilišta : Politička kultura, 2010. (Zagreb : Kastmiler). - 484 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Universitas / Politička kultura)
Prijevod djela: Contemporary security studies. - Zastupljeni autori: Alan Collins, Patrick Morgan, Paul Rogers, David Mutimer, Caroline Kennedy-Pipe, Pauline Kerr, Ralf Emmers, Eric Herring, Richard Jackson, Paul Roe, Jon Barnett, Christopher M. Dent, Peter Viggo Jakobsen, Stan A. Taylor, James Wirtz, Brenda Lutz, James Lutz, Joanna Spear, Neil Cooper, Stefan Elbe, Jeanne Giraldo, Harold Trinkunas, Helen Brocklehurst, Ole Wæver, Barry Buzan. - Bilješka o autorima: str. 479-481. - Predgovor: str. 7-12. - Bibliografija: str. 459-477; bibliografija uz svaki rad.
ISBN 9789532580419 (Politička kultura) : 290 kn
327(082)
HK10-04497

Vidi br.: HK10-04502

Vidi br.: HK10-04415

328   Parlamenti. Vlade

PARLAMENTARNA skupština Bosne i Hercegovine / [autori Edin Radušić ... [et al.] ; autori fotografija Dejan Vekić]. - Sarajevo : Parlamentarna skupština Bosne i Hercegovine, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 184 str. : ilustr. (pretežno u bojama), zemljop. crteži u bojama, faks. ; 31 cm.
Bibliografija: str. 182-184.
ISBN 9789958516009
328(497.6)(091)
(497.6)
HK10-04498

329   Političke stranke i pokreti

BLAGUS, Stjepan
Hrvatska demokratska zajednica u Međimurju od 2005. do 2010. / [autor Stjepan Blagus]. - Zagreb : Hrvatska demokratska zajednica, 2010. (Čakovec : Printex). - 175 str. : ilustr. u bojama ; 30 cm.
Autorovo ime preuzeto sa poleđine zalista. - Nakl. 1000 primj. - Autorova slika. - Bilješka o autoru: str. [174].
ISBN 9789537228033
329(497.5-3 Međimurje)HDZ"2005/2010"
HK10-04499

BONANNO, Alfredo Maria
Anarhistička tenzija ; Kritika sindikalizma ; Oružana radost / Alfredo Maria Bonanno ; [s talijanskog preveli Erika Preden [1. i 2. dio], Vida Papić i Dario Vošten [3. dio]]. - Zagreb : Što čitaš?, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 125 str. ; 19 cm.
Prijevodi djela: 1. La tensione anarchica. 2.Critica del sindicalismo. 3. La gioia armata.
ISBN 9789537200114 : 60 kn
329.285
HK10-04500

EILETZ, Silvin
Pred sodbo zgodovine : Stalin, Tito in jugoslovanski komunisti v Moskvi / Silvin Eiletz. - 1. izd. - Celovec : Mohorjeva, 2010. (Celovec : Mohorjeva družba). - 292 str. : ilustr., faks. ; 25 cm.
Nakl. 800 primj. - Autorova slika i bilješka o njemu: str. 292. - Bibliografija: str. 184-186; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9783708605326
329.15(497.1/47)(091)
94(47)-05Stalin, I. V. Dž.
32-051Tito, J. B.
(497.1)
(47)
"1917/1939"
HK10-04501

GELDERLOOS, Peter
Kako nenasilje štiti državu / Peter Gelderloos. - Zagreb : Što čitaš?, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 112 str. ; 21 cm.
Prijevod djela: How nonviolence protects the state. - Bilješke: str. 96-110.
ISBN 9789537200121 : 60 kn
329.285
327.36
172.4:329.285
HK10-04502

KRPAN, Miloš
Izabrani spisi / Miloš Krpan ; uredio Dejan Dedić. - Zagreb : DAF, 2010. (Zagreb : Hitra produkcija knjiga). - 263 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Studije i pretisci ; knj. 2)
Nakl. 500 primj. - Bilješka o autoru: str. 247-255.
ISBN 9789536956203
329.285(497.5)
329.15(497.5)
HK10-04503

VUKOMANOVIĆ, Dijana
Obnova partijskog pluralizma u Srbiji krajem XX veka / Dijana Vukomanović. - 1. izd. - Beograd : Institut za političke studije, 2010. ([Beograd] : Eseloge). - 204 str. : graf. prikazi ; 23 cm.
Nakl. 300 primj. - Bilješka o autorici: str. 204. - Bibliografija: str. 197-203; bibliografske bilješke uz tekst. - Summary.
ISBN 9788674192238
329(497.11)(091)
(497.11)
"1990/2000"
HK10-04504

Vidi br.: HK10-06228

Vidi br.: HK10-04462

Vidi br.: HK10-04503

Vidi br.: HK10-06185

33   Ekonomija. Ekonomske znanosti

AHEC-ŠONJE, Amina
Osnove ekonomije 1 [Elektronička građa] : nastavni materijal za 1. godinu studija : (prvi semestar) / Amina Ahec Šonje. - 1. izd. - Zagreb : Zagrebačka škola ekonomije i managementa, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 1 optički disk (CD-ROM) ; 12 cm.
Zahtjevi sustava: PC; Windows XP; Adobe Acrobat Reader. - Stv. nasl. s nasl. zaslona. - Publikacija u formatu PDF: sadrži 152 str. - Bibliografija: str. 152; bibliografija iza svakog poglavlja.
ISBN 9789535668404
33(075.8)
(075.8)
(086)
HK10-04505

ALEKSIĆ, Dragan, književnik, 1941-
Država i privreda u Kraljevini SHS / Dragan Aleksić. - Beograd : INIS [i. e.] Institut za noviju istoriju Srbije, 2010. (Zemun : Pekograf). - 321 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Studije i monografije / Institut za noviju istoriju Srbije ; knj. 60)
Nakl. 300 primj. - Ćir. - Bibliografija: str. 315-321; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9788670050839
330.1(497.1)(091)
339.56(497.1)(091)
336(497.1)(091)
338.124.4(497.1)(091)
(497.1)
"1918/1930"
HK10-04506

CRNKOVIĆ, Andrija
Politička ekonomija obnovljenog života / Andrija Crnković. - Split : Naklada Bošković, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 204 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Raskrižja / Naklada Bošković ; 7)
Bibliografija: str. 199-200.
ISBN 9789532631425 : 90 kn
330.1(075.8)
(075.8)
HK10-04507

DRUŽIĆ, Ivo
Prosvijećeni industrijalizam / Ivo Družić. - Zagreb : Politička kultura, 2010. (Zagreb : Kastmiler). - 350 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Universitas / Politička kultura)
Bibliografija: str. 335-339. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789532580396 : 290 kn
330.878(47+57)
330.854
HK10-04508

KIYOSAKI, Kim
Bogata ženska : vlaganje za ženske : ker ne maram, da mi ukazujejo! / Kim Kiyosaki ; predgovora Robert Kiyosaki in Sharon Lechter ; [prevedla Katja Kladnik]. - Varaždin : "Katarina Zrinski", 2010. (Sveta Nedjelja : WEB2tisak). - 255 str. ; 21 cm. - (Biblioteka 21. stoletje / "Katarina Zrinski")
Prijevod djela: Rich woman. - Nakl. 1000 primj. - Predgovor: str. 9-10. - Predgovor: str. 11-13. - Slika autorice i bilješka o njoj: str. 255.
ISBN 9789532361827
330.322-055.2
HK10-04509

KIYOSAKI, Robert T.
Investicijski vodnik bogatega očka : v kaj vlagajo premožni, revni in pripadniki srednjega razreda pa ne! / Robert T. Kiyosaki in Sharon L. Lechter ; [prevedla Karin Pečnikar]. - Varaždin : Katarina Zrinski, 2010. (Sveta Nedjelja : WEB2tisak). - 507 str. ; 21 cm. - (Biblioteka 21 stoletje / "Katarina Zrinski")
Prijevod djela: Rich dad's guide to investing. - Slike autora na omotu. - Bilješke o autorima: str. 505-506.
ISBN 9789532361810
330.322(02.062)
HK10-04510

KLJAIĆ, Ante
Novi put : od kapitalizma do postkapitalizma / Ante Kljaić. - Zagreb : vlast. nakl., 2010. (Zagreb : Denona). - 669 str. : ; 24 cm.
Bilješka o autoru: str. 669. - Bibliografija str. 661-668 i uz tekst. - Imensko kazalo ; Predmetno kazalo. - Summary ; Zusammenfassung.
ISBN 9789535646907 : 350 kn
330.342.14
HK10-04511

KRZNAR, Ivo
Identifikacija razdoblja recesija i ekspanzija u Hrvatskoj / Ivo Krznar. - Zagreb : Hrvatska narodna banka, Direkcija za izdavačku djelatnost, 2010. (Zagreb : Stega tisak). - 19 str. : graf. prikazi ; 30 cm. - (Istraživanja (Hrvatska narodna banka), 1332-1900 ; I 32)
Nakl. 400 primj. - Bibliografija: str. 17-19..
330.35(497.5)
HK10-04512

MIJO Mirković : 1898. - 1963. : zbornik radova / [urednik Vladimir Stipetić]. - Zagreb : Hrvatska akademija znanosti i umjetnosti, Razred za društvene znanosti, 2010. (Zagreb : Intergrafika TTŽ). - 218 str. : ilustr. ; 24 cm.
Zastupljeni autori: Vladimir Stipetić, Petar Strčić, Mirko Urošević, Nataša Urošević, Ante Mirkovič. - Nakl. 350 primj. - Str. 7-11: Proslov / Milan Moguš. - Bibliografija: str. 101-218; bilbiografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789531549165 : 120 kn
33-05 Mirković, M.(082)
821.163.42.09 Balota, M.(082)
33-05 Mirković, M.(01)
821.163.42(01) Balota, M.
HK10-04513

PRIRUČNIK za pripremu i financiranje projekata održivog korištenja energije u lokalnim zajednicama / [autor i urednik Julije Domac ; urednica Vesna Kolega ; autori Miljenko Jagarčec ... et al.]. - Zagreb : Regionalna energetska agencija Sjeverozapadne Hrvatske ; Rijeka : Deutsche Gesellschaft fuer Technische Zusammenarbeit (GTZ), 2010. (Zagreb : Stega tisak). - 30 str. : ilustr. u bojama ; 21 cm.
Ostali zastupljeni autori: Ivan Kovačić, Ivana Ločar, Hrvoje Maras, Sanda Djukić, Ivan Pržulj, Karlo Rajić, Tijana Savić. - Nakl. 500 primj.
ISBN 9789535544951 (Regionalna energetska agencija Sjeverozapadne Hrvatske)
330.341:504.03](035)
HK10-04514

SHARMA, Soumitra
Reflections on the philosophical foundations of economics / Soumitra Sharma. - 1st publ. - Zagreb : Mikrorad, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 225 str. ; 20 cm.
Bilješka o autoru na omotu. - Bibliografija: str. 215-220 ; Bibliografske bilješke uz tekst. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789536286942
33:1
HK10-04515

TOLUŠIĆ, Zdravko
Osnove ekonomske teorije : praktikum / Zdravko Tolušić. - 2. izd. - Osijek : Poljoprivredni fakultet ; [Ilača] : Pauk, 2010. ([Ilača] : Pauk). - 142 str. : ilustr. ; 30 cm.
Nakl. 500 primj.
ISBN 9789537748135 (Pauk)
33(075.8)
HK10-04516

ZBORNIK radova u povodu 80. obljetnice života prof. emeritusa Božidara Jelčića / [urednica Olivera Lončarić-Horvat]. - Zagreb : Visoka poslovna škola Libertas, 2010. (Sveti Ivan Zelina : Tiskara Zelina). - 495 str. : slika B. Jelčića ; 24 cm.
Zastupljeni autori: Hrvoje Arbutina, Mate Babić, Predrag Bejaković, Helena Blažić, Ines Zaharija, Sonja Cindori, Günter Hedtkamp, Ladislav Horvat, Sanda Kapetanović, Ljerka Linzbauer, Olivera Lončarić-Horvat, Branka Mauhar, Nikola Mijatović, Gojko Ostojić, Mirjana Paić Ćirić, Duško Pavlović, Ivo Andrijanić, Renata Perić, Zrinka Perić, Dejan Popović, Dragan Roller, Petar Sindičić, Nika Sokol-Knjaz, Hrvoje Šimović, Milan Deskar Škrbić, Jure Šimović, Tereza Rogić Lugarić, Zoran Šinković, Mile Vranješ, Marija Zuber, Nataša Žunić Kovačević. - "Zbornik sadržava radove s Međunarodnog znanstvenog skupa "Uloga države u socio-ekonomskom razvoju nacionalnog gospodarstva" koji je, u povodu 80. godišnjice života prof. emeritusa Božidara Jelčića, održan 2. prosinca 2010. u Visokoj poslovnoj školi Libertas u Zagrebu" --] predgovor. - Bibliografija uz pojedine radove; bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789535645009
33-05 Jelčić, B.(082)
HK10-04517

Vidi br.: HK10-04508

Vidi br.: HK10-04636

Vidi br.: HK10-04513

331   Rad. Zapošljavanje. Organizacija rada. Sindikati

SIGURNOST i zaštita pri radu u industriji / [urednica Gordana Baraba]. - 12. promijenjeno izd. - Zagreb : ZIRS [i. e.] Zavod za istraživanje i razvoj sigurnosti, 2010. (Sveti Ivan Zelina : Tiskara Zelina). - 307 str. : ilustr. (djelomice u boji) ; 19 cm.
Nakl. 1000 primj.
ISBN 9789537722029
331.45:338.45(035)
HK10-04518

ŠOKČEVIĆ, Svjetlana
Uređivanje i nadzor zaštite na radu / Svjetlana Šokčević. - Zagreb : IPROZ : Visoka škola za sigurnost, 2010. (Zagreb : O-tisak). - 286 lista ; 29 cm. - (Biblioteka inženjera sigurnosti)
Nakl. 300 primj. - Bilješka o autorici: str. 286. - Bibliografija: str. 265-283; bibliografske bilješke uz tekst. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789536026678 (IPROZ)
331.45(035)
HK10-04519

UVOD u zaštitu na radu / [urednica Gordana Baraba]. - 14. promijenjeno izd. - Zagreb : ZIRS [i. e.] Zavod za istraživanje i razvoj sigurnosti, 2010. (Sveti Ivan Zelina : Tiskara Zelina). - 90 str. : ilustr. (djelomice u boji) ; 19 cm.
Nakl. 1000 primj.
ISBN 9789537722005
331.45(035)
HK10-04520

Vidi br.: HK10-04649

Vidi br.: HK10-04651

Vidi br.: HK10-04653

Vidi br.: HK10-04650

Vidi br.: HK10-04652

Vidi br.: HK10-04434

Vidi br.: HK10-04435

332   Regionalna ekonomika. Ekonomika zemljišta. Ekonomika stanovanja

ĐOKIĆ, Irena
Strateški programi lokalnog razvoja - hrvatska iskustva / Irena Đokić, Ivana Rašić Bakarić, Jelena Šišinački. - Zagreb : Naklada Jesenski i Turk : Ekonomski institut, 2010. (Zagreb : Web2print). - 150 str. : graf. prikazi ; 21 cm.
Popis kratica: str. 15-16. - Bilješka o autoricama: str. 149-150. - Pojmovnik: str. 131-141. - Bibliografija: str. 143-148; bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789536030392 (Ekonomski insitut) : 99 kn
332.1(497.5)
HK10-04521

STRATEŠKE smjernice rada Primorsko-goranske županije : 2009.-2013. / [predgovor Zlatko Komadina]. - Rijeka : Primorsko-goranska županija, 2010. (Velika Gorica : Tipomat). - 87 str. : ilustr. u bojama ; 23 cm.
ISBN 9789537221355
332.1(497.5-35Rijeka)
(497.5-35Rijeka)
"2009/2012"
HK10-04522

334   Gospodarske organizacije i udruženja

PAVLIČEVIĆ, Dragutin, povjesničar
Hrvatske kućne/obiteljske zadruge / Dragutin Pavličević. - Zagreb : Golden marketing - Tehnička knjiga, 2010. - 2 sv. : ilustr. ; 25 cm.
ISBN 9789532124002 (cjelina)
334.73(497.5)

1 : 1. : (do 1881.). - 2. ponovljeno izd. - 2010. (Zagreb : Profil). - 413 str.
Autorova slika i bilješka o njemu na omotu. - Bibliografske bilješke uz tekst. - Summary ; Zusammenfassung. - Imensko kazalo ; Kazalo zemljopisnih naziva.
ISBN 9789532124019 : 200 kn
334.73(497.5)"18"

HK10-04524

2 : 2. : (nakon 1881.). - 2010. (Zagreb : Profil). - 362 str.
Bilješka o autoru: str. 361-362. - Bibliografske bilješke uz tekst. - Summary ; Zusammenfassung. - Imensko kazalo ; Kazalo zemljopisnih naziva.
ISBN 9789532124026 : 200 kn
334.73(497.5)"18"

HK10-04523

336   Financije. Porezi. Carine. Bankarstvo. Monetarni sustav

BAJO, Anto
Osnove upravljanja javnim dugom / Anto Bajo, Marko Primorac, Ana Andabaka Badurina. - Zagreb : Institut za javne financije, 2010. (Zagreb : Denona). - 320 str. : ; 24 cm. - (Udžbenici Sveučilišta u Zagrebu = Manualia Universitatis studiorum Zagrabiensis)
Bilješke o autorima na unut. str. omota. - Nakl. 500 primj. - Bibliografija: str. 293-305. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789537613471
336.27(075.8)
336.27(497.5)(075.8)
(497.5)
(075.8)
HK10-04525

ČEH, Ana Maria
Model neravnoteže na tržištu kredita i razdoblje kreditnog loma / Ana Maria Čeh, Mirna Dumičić, Ivo Krznar. - Zagreb : Hrvatska narodna banka, Direkcija za izdavačku djelatnost, 2010. (Zagreb : Stega tisak). - 17 str. : graf. prikazi ; 30 cm. - (Istraživanja (Hrvatska narodna banka), 1332-1900 ; I 30)
Nakl. 400 primj. - Bibliografija: str. 15-16.
336.77(497.5)
(497.5)
HK10-04526

FINANCIJE danas : dijagnoze i terapija / urednici Ljijana Vidučić, Marijana Ivanov, Mario Pečarić. - Split : Ekonomski fakultet ; Zagreb : Ekonomski fakultet, 2010. (Omiš : "Franjo Kluz"). - 285 str. : ilustr. ; 24 cm.
Zastupljeni autori: Marijana Ivanov, Lovre Božina, Helena Blažić, Gordana Kordić, Josip Visković, Nika Sokol, Marina Pitić, Ana Kundid, Maja Grdinić, Davor Pojatina, Kristina Pojatina, Marijana Ćurak, Zdenko Prohaska, Bojana Olgić Draženović, Stella Suljić, Antun Jurman, Ljiljana Vidučić, Saša Živković, Marija Šimić, Igor Živko. - Nakl. 200 primj. - Bibliografija uz svaki rad; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789536025350 (Ekonomski fakultet, Zagreb)
336(082)
(082)
HK10-04527

GALAC, Tomislav
The Central Bank as Crisis-manager in Croatia - A Counterfactual analysis / Tomislav Galac. - Zagreb : Croatian National Bank, Publishing department, 2010. (Zagreb : Stega tisak). - 25 str. : graf. prikazi ; 30 cm. - (Working papers (Croatian National Bank), 1331-8586 ; W 27)
Nakl. 300 primj. - Bibliografija: str. 11.
336(497.5)
HK10-04528

JAKOMINIĆ-MAROT, Nataša
Linije financiranja EU [Elektronička građa] : informacijsko-komunikacijske tehnologije / Nataša Jakominić Marot. - Rijeka : Sveučilište u Rijeci, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 1 optički disk (CD-ROM) ; 12 cm.
Zahtjevi sustava: PC; Windows XP; Adobe Acrobat Reader. - Stv. nasl. s nasl. zaslona. - Publikacija u formatu PDF: sadrži 14 str. - Tekstovni podaci.
ISBN 9789537720056
336(4):004
(4-6EU)
HK10-04529

JANČIEV, Zoran
Porezna oslobođenja, olakšice i poticaji / [autori Zoran Jančiev, Josip Supić]. - Zagreb : Institut za javne financije, 2010. (Samobor : Bauer Grupa). - 97 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Porezni priručnici i brošure)
Imena autora preuzeta sa str. [2]. - Nakl. 10000 primj.
ISBN 9789537613273
336.2.026(497.5)
(497.5)
HK10-04530

JANČIEV, Zoran
The Croatian tax system / [authors Zoran Jančiev, Josip Supić, Damir Živković]. - Zagreb : Institut za javne financije, 2010. (Zagreb : Denona). - 158 str. ; 23 cm. - (Biblioteka Porezni priručnici i brošure)
Izv. stv. nasl.: Hrvatski porezni sustav. - Imena autora preuzeta sa str. 2. - Nakl. 1000 primj.
ISBN 9789537613334
336.2(497.5)
HK10-04531

JANČIEV, Zoran
Porezni priručnik za obrtnike / [autori Zoran Jančiev, Josip Supić]. - Zagreb : Institut za javne financije, 2010. (Zagreb : Denona). - 192 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Porezni priručnici i brošure)
Imena autora preuzeta sa str. 2. - Nakl. 10000 primj.
ISBN 9789537613389
336.2:334.712](497.5)(035)
(497.5)
(035)
HK10-04532

JANČIEV, Zoran
Porezni priručnik za nerezidente / [autori Zoran Jančiev, Josip Supić]. - Zagreb : Institut za javne financije, 2010. (Zagreb : Denona). - 92 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Porezni priručnici i brošure)
Imena autora preuzeta sa str. 2. - Nakl. 10000 primj.
ISBN 9789537613228
336.2(497.5)(035)
HK10-04533

KESNER-ŠKREB, Marina
Porezni vodič za građane / Marina Kesner-Škreb, Danijela Kuliš. - 2. promijenjeno izd. - Zagreb : Institut za javne financije : Zaklada Friedrich Ebert, 2010. (Samobor : Bauer Grupa). - 137 str. : ; 24 cm.
Nakl. 1000 primj. - Bibliografija: str. 137.
ISBN 9789537043292 (Zaklada Friedrich Ebert)
336.2(497.5)(035)
HK10-04534

KESNER-ŠKREB, Marina
A citizen's guide to taxation / Marina Kesner-Škreb, Danijela Kuliš ; [English translation Ankica Zerec]. - 2nd, revision ed. - Zagreb : Institute of public finance : Friedrich Ebert Foundation, 2010. (Samobor : Bauer Grupa). - 134 str. ; 24 cm.
Nakl. 500 primj. - Bibliografija: str. 137.
ISBN 9789537043308 (Zaklada Friedrich Ebert)
336.2(497.5)(035)
HK10-04535

KIYOSAKI, Kim
Bogata žena : knjiga o investiranju za žene : zašto mrzim kada mi se govori što da radim! / Kim Kiyosaki ; predgovori Robert Kiyosaki i Sharon Lechter ; [prijevod Miloš Subotić]. - Varaždin : "Katarina Zrinski", 2010. (Sveta Nedjelja : WEB2tisak). - 285 str. ; 21 cm. - (Biblioteka 21. stoljeće / "Katarina Zrinski")
Prijevod djela: Rich woman. - Nakl. 1000 primj. - Predgovor: str. 9-10. - Predgovor: str. 11-13. - Slika autorice i bilješka o njoj: str. 285.
ISBN 9789532361834 : 139 kn
336(02.062)
HK10-04536

KRZNAR, Ivo
Analiza kretanja domaće stope inflacije i Phillipsova krivulja / Ivo Krznar. - Zagreb : Hrvatska narodna banka, Direkcija za izdavačku djelatnost, 2010. (Zagreb : Stega tisak). - 36 str. : graf. prikazi ; 30 cm. - (Istraživanja (Hrvatska narodna banka), 1332-1900 ; I 31)
Nakl. 400 primj. - Bibliografija: str. 36.
336.748.12(497.5)
(497.5)
HK10-04537

KRZNAR, Ivo
Utjecaj vanjskih šokova na domaću inflaciju i BDP / Ivo Krznar. - Zagreb : Hrvatska narodna banka, Direkcija za izdavačku djelatnost, 2010. (Zagreb : Stega tisak). - 10 str. : graf. prikazi ; 30 cm. - (Istraživanja (Hrvatska narodna banka), 1332-1900 ; I 28)
Nakl. 400 primj. - Bibliografija: str. 8-9.
336.7(497.5)
(497.5)
HK10-04538

KRZNAR, Ivo
Impact of external shocks on domestic inflation and GDP / Ivo Krznar, Davor Kunovac. - Zagreb : Croatian National Bank, Publishing department, 2010. (Zagreb : Stega tisak). - 10 str. : graf. prikazi ; 30 cm. - (Working papers (Croatian National Bank), 1331-8586 ; W 26)
Prijevod djela: Utjecaj vanjskih šokova na domaću inflaciju i BDP. - Nakl. 300 primj. - Bibliografija: str. 8-9.
336(497.5)
HK10-04539

KURTOVIĆ, Esad
Iz historije bankarstva Bosne i Dubrovnika u srednjem vijeku : (ulaganja novca na dobit) / Esad Kurtović ; urednik Tibor Živković ; [registri Milica Jovančićević]. - Beograd : Istorijski institut, 2010. (Beograd : Čigoja štampa). - 171 str. : faks., ilustr. ; 25 cm. - (Posebna izdanja / Istorijski institut ; knj. 59)
Na spor. nasl. str.: From the history of banking in Bosnia and Ragusa during the middle ages. - Nakl. 500 primj. - Ćir. i lat. - Kratice: str. [157]. - Bilješka o autoru: str. [173]. - Bibliografija: str. 158-164; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Summary. - Imensko kazalo ; Kazalo zemljop. naziva.
ISBN 9788677430832
336.71(497.5-37Dubrovnik)(091)
336.71(497.6)(091)
(497.5-37Dubrovnik)
(497.6)
"14"
HK10-04540

OSOBNA prezaduženost : [problemi i rješenja] / priredio Predrag Bejaković. - Zagreb : Institut za javne financije, 2010. (Zagreb : Denona). - 74 str. ; 21 cm.
Podnasl. preuzet s omota. - Na vrhu nasl. str.: Projekt Partnerstvo za socijalnu uključenost. - Nakl. 300 primj. - Bibliografija: str. 71-74.
ISBN 9789537613419
336(035)
HK10-04541

PRAVILNIK o porezu na dohodak : (redakcijski pročišćeni tekst) ; i Pravilnik o porezu na dobit : (redakcijski pročišćeni tekst) / [urednica Kornelija Sirovica]. - Zagreb : Hrvatska zajednica računovođa i financijskih djelatnika, 2010. (Zagreb : Sveučilišna tiskara). - 194 str. ; 24 cm. - (Računovodstvo i finacije)
336.226.1(497.5)(094.5)
(497.5)
(094.5)
HK10-04542

REINHART, Carmen M.
Ovaj put je drukčije : osam stoljeća financijske gluposti / Carmen M. Reinhart, Kenneth Rogoff ; [preveo s engleskog Ratko Bošković]. - Zagreb : Hrvatska gospodarska komora, 2010. (Sveta Nedelja : Printera grupa). - XLI, 390 str. : graf. prikazi ; 23 cm. - (HGK biblioteka)
Prijevod djela: This time is different. - Nakl. 1000 primj. - Slike autora i bilješke o njima: str. 390. - Bibliografske bilješke: str. 361-381. - Imensko kazalo.
ISBN 9789537622152
336.71(091)
HK10-04543

RRIF-OV porezni priručnik 2010. / [glavni urednik Vlado Brkanić]. - Zagreb : RRiF-plus, 2010. (Zagreb : M.A.K. Golden). - 2 sv. ; 25 cm. - (Biblioteka Porezi)
Publikacija namijenjena godišnjem dopunjavanju; uvez sa slobodnim listovima; uložena u zaštitnu kutiju.
ISBN 9789532720303 (cjelina)
336.22(497.5)(035)

Dio 1 : Dio 1 / pripremili Šime Guzić i Ljerka Markota. - 1 sv. (razl. pag.).
ISBN 9789532720310

HK10-04545

Dio 2 : Dio 2 / pripremili Šime Guzić i Berislav Matković. - 1 sv. (razl. pag.).
ISBN 9789532720327

HK10-04544

SANTINI, Guste
Vodič za razumijevanje poslovanja sa bankama / Guste Santini. - Zagreb : Rifin, 2010. (Zagreb : Vjesnik). - 151 str. ; 22 cm.
Slika autora i bilješka o njemu na unut. str. omota. - Nakl. 5000 primj.
ISBN 9789537413095 : 100 kn
336.7(035)
HK10-04546

Vidi br.: HK10-04540

Vidi br.: HK10-04506

Vidi br.: HK10-04525

338   Gospodarstvo. Gospodarska politika. Proizvodnja. Usluge. Cijene

FRYE, Timothy
Building states and markets after communism : the perils of polarized democracy / Timothy Frye. - New York [etc.] : Cambridge University press, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 296 str. ; 24 cm. - (Cambridge studies in comparative politics)
Bibliografija: str. 255-282. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9780521734622
338.2(4-69)
(4-69)
HK10-04547

KANDŽIJA, Vinko
Ekonomika i politika Europske unije / Vinko Kandžija, Igor Cvečić. - Rijeka : Ekonomski fakultet Sveučilišta, 2010. ([s. l.] : Štamparija Fojnica). - XXVIII, 1161 str. : ilustr., graf. prikazi u bojama ; 30 cm.
Bibliografija: str. 1126-1161; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789536148998
338.2(4-6EU)
HK10-04548

KOLAKOVIĆ, Marko
Virtualna ekonomija : kako poslovati u uvjetima globalne krize / Marko Kolaković. - Zagreb : Strategija, 2010. ([s. l. : s. n.]). - XIV, 243 str. : ilustr. u boji ; 24 cm. - (Biblioteka Strategija)
Podatak o god. izdavanja preuzet iz CIP zapisa. - Autorova slika i bilješka o njemu: str. V. - Bibliografija: str. 222-234; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Summary. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789535626008
338:007
HK10-04549

PREGLED postignuća Republike Hrvatske u ostvarivanju milenijskih ciljeva razvoja za razdoblje od 2006. do 2010. godine. - Zagreb : Ministarstvo vanjskih poslova i europskih integracija, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 36 str. : graf. prikazi ; 30 cm.
338.1(497.5)
3(497.5)
(497.5)
"2006/2010"
HK10-04550

STRATEGIJA gospodarskog razvoja grada Bjelovara : 2011.-2015. / [urednici Ante Topalović ... [et al.] ; fotografije Andrej Raknić]. - Bjelovar : Grad Bjelovar : Poslovni park Bjelovar, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 85 str. : ilustr. ; 25 X 30 cm + 1 audio video DVD
Nakl. 200 primj. - Popis kratica: str. 7. - Summary.
ISBN 9789535659907 (Poslovni park)
338(497.5Bjelovar)
(497.5Bjelovar)
"2011/2015"
HK10-04551

Vidi br.: HK10-06132

Vidi br.: HK10-04557

Vidi br.: HK10-04506

Vidi br.: HK10-06208

Vidi br.: HK10-04440

338.48   Turizam

FAVRO, Srećko
Nautički turizam i luke nautičkog turizma : prostorna obilježja hrvatskoga Jadrana i izbor lokacije luke nautičkog turizma / Srećko Favro, Mirjana Kovačić. - Split : Ogranak Matice hrvatske, 2010. (Zagreb : Denona). - 408 str. : ilustr., zemljop. crteži u bojama ; 24 cm.
Slike autora i bilješke o njima na unut. str. omotnih listova. - Nakl. 1000 primj. - Bibliografija: str. 381-398.
ISBN 9789537797027
[338.48:797.1](497.5)
(497.5)
HK10-04552

KONCUL, Niko
Economics of managing tourism / Niko Koncul. - 1st printed. - Zagreb : Mikrorad, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 159 str. : ilustr. ; 21 cm.
Bibliografija: str. 152-159. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789536286652
338.48:65.012(075.8)
HK10-04553

YUGOSLAVIA'S sunny side : a history of tourism in socialism (1950s-1980s) / edited by Hannes Grandits and Karin Taylor. - Budapest ; New York : Central European University Press, 2010. (Budapest : Akaprint). - XXII, 415 str. : ilustr. ; 24 cm.
Zastupljeni hrvatski autori: Igor Duda, Nevena Škrbić Alempijević, Petra Kelemen. - Str. [IX]-XIX: Predgovor / John K. Walton. - Bilješka o autorima: str. [403]-406. - Bibliografija uz svaki rad; bibliografske bilješke uz tekst. - Imensko i predmetno kazalo i kazalo zemljop. naziva.
ISBN 9789639776692
338.48(497.1)(091)
(497.1)
"195/198"
(082)
HK10-04554

ZNANSTVENI skup Zdravstveni turizam: medicina i kultura 2010 ; Klanjec)
Zdravstveni turizam: medicina i kultura : knjiga izlaganja na znanstvenom skupu Klanjec, 16.-17. travnja 2010. / urednik Goran Ivanišević. - Zagreb : Akademija medicinskih znanosti Hrvatske, 2010. (Zagreb : Interprint). - 130 str. ; 24 cm.
Zastupljeni autori: Pal Narancsik, Vesna Lelas, Stjepan Pepeljnjak, Mašenjka Katić, Ankica Senta Marić, Damir Andabaka, Radovan Čepelak, Oto Kraml, Nada Knežević-Kraml, Senak Rendulić Slivar, Antonij Pecikoza, Kristina Bučar, Ana Mrđa, Silva Potrebica, Damir Mihalić, Hrvoje Potrebica, Spomenka Vlahović, Jasna Gmajnički, Brankica Greblički, Diana Greblički-Miculinić, Slavko Zamuda, Valentina Šoban, Mirjana Štih, Nada Jačmenica, Marica Nadih, Jasminka Halužan Bariša, Željko Pušenjak, Inga LIsac, Vladis Vujnović, Vlasta Krklec, Vesna Lecher-Švarc, Ljubomir Radovančević, Ljerka Narančik-Gurović, Tihomir Drašković, Ksenija Berdnik-Gortan, Goran Ivanišević, Radovan Čepelak. - Na nasl. str.: Akademija medicinskih znanosti Hrvatske. Odbor za zdravstveni turizam i prirodne ljekovite činitelje. - Nakl. 200 primj. - Bilbiografija uz svaki rad. - Summary.
ISBN 9789536451654
338.48:61(497.5)
615.838(497.5)
(497.5)
(063)
HK10-04555

Vidi br.: HK10-04425

Vidi br.: HK10-04191

Vidi br.: HK10-05020

339   Trgovina. Međunarodni gospodarski odnosi

BOBIĆ, Vida
Dohodovna i cjenovna elastičnost hrvatske robne razmjene - analiza panel-podataka / Vida Bobić. - Zagreb : Hrvatska narodna banka, Direkcija za izdavačku djelatnost, 2010. (Zagreb : Stega tisak). - 20 str. : graf. prikazi ; 30 cm. - (Istraživanja (Hrvatska narodna banka), 1332-1900 ; I 29)
Nakl. 400 primj. - Bibliografija: str. 17.
339.5(497.5)
(497.5)
HK10-04556

BOBIĆ, Vida
Income and price elasticities of croatian trade - A Panel data approach / Vida Bobić. - Zagreb : Croatian National Bank, Publishing department, 2010. (Zagreb : Stega tisak). - 20 str. : graf. prikazi ; 30 cm. - (Working papers (Croatian National Bank), 1331-8586 ; W 25)
Prijevod djela: Dohodovna i cjenovna elastičnost hrvatske robne razmjene - analiza panel-podataka. - Nakl. 300 primj. - Bibliografija: str. 17.
339(497.5)
338.5(497.5)
(497.5)
HK10-04557

BULJAN, Melita, ekonomistica
Carinsko i devizno poslovanje / Melita Buljan, Slavica Pezer Blečić, Dinko Lukač. - Zagreb : TEB - poslovno savjetovanje, 2010. (Zagreb : Tiskara Orbis). - 176 str. ; 24 cm.
Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789536290802
339.543(497.5)(094)
339.74(497.5)(094)
HK10-04558

ECONOMIC integration, competition and cooperation = Intégrations économiques, concurrence et cooperation : research monograph / editors Vinko Kandžija, Andrej Kumar. - Rijeka : Faculty of Economics, 2010. ([s. l.] : Grafid). - XII, 843 str. : ilustr., graf. prikazi ; 24 cm.
Na vrhu nasl. str.: University of Ljubljana, Faculty of Economics [i] Universtiy of Antwerpen [i] Institut CEDIMES, Paris [i] CEDIMES, Rijeka. - Zastupljeni autori: Andrej Kumar, Vinko Kandžija, Zdravko Šergo, Amorino Poropat, Darja Boršič, Jani Beko, Alenka Kavkler, Pierpaolo Giannoccolo, Jasminka Šohinger, Davor Galinec, Dragoljub Stojanov, Mario Pines, Nina Ponikvar, Katja Zajc Kejžar, Ozren Pilipović, Nenad Rančić, Meta Ahtik, Romana Korez Vide, Polona Tominc, Klavdij Logožar, Dragomir Sundać, Dunja Škalamera-Alilović, Heri Bezić, Aranka Ignasiak-Szulc, Wojciech Kosiedowski, Olga Gradiska-Temenugova, Daniela Mamucevska, Dragan Benazić, Evrard Claessens, Toby Jansen, Dejan Erić, Ivan Stošić, Saša Stefanović, Štefan Bojnec, Sergej Gričar, Matevž Rašković, Maja Makovec Brenčič, Marija Kaštelan Mrak, Danijela Sokolić, Nenad Vretenar, Aleš S. Berk, Igor Lončarski, Nikola Knego, Kate Bagović, Iva Gregurec, Kristina Brodar, Aleksander Janeš, Slavko Dolinšek, Blaženka Knežević, Deša Mlikotin Tomić, Jasminka Pecotić Kaufman, Branko Korže, Marin Hrešić, Dubravka Radovanić, Renata Perić, Nikola Mijatović, Emina Konjić, Axel Luttenberger, Damir Dobrinić, Stjepan Dvorski, Tvrtko Trlek, Ana Rozić, Livijo Sajko, Ljiljana Maurović, Sabina Grgorinić, Edita Čulinović-Herc, Mihaela Braut, Srdjan Redžepagić, Xavier Richet, Sanja Steiner, Mirko Tatalović, Jasmin Bajić, Fabienne Bonetto, Anna Tykhonenko, Irena Kikerkova, Tanja Kosi, Štefan Bojnec, Michele Bertoni, Bruno De Rosa, Dara Ljubić, Davor Mance, Ljerka Cerović, Marko Donadić, Tomislav Galović, Štefan Bojnec, Drago Papler, Nela Vlahinić Dizdarević, Alen Host, Tomislav Galović, Milan Pagon, Emanuel Banutai, Uroš Bizjak, Simona Šarotar Žižek, Nada Karaman Aksentijević, Zoran Ježić, Zdravko Zekić, Goran Kutnjak, Nataša Rupčić, Elẑbieta Pohulak-Ẑoledowska, Sonja Šlander, Marko Ogorevc, Aleksander Aristovnik, Maria Nicola Giatas, Alain Redslob, Alain Bienaymé, Maria Negreponti-Delivanis, Elisabeth du Réau, Stanislav Černoša. - Nakl. 300 primj. - Tekst na eng. i franc. jeziku. - Bibliografija uz svaki rad; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789536148936
339.923(4)
(4-6EU)
(4-69)
(082)
HK10-04559

FRESL, Ana
Praktični vodič kroz EU fondove i natječaje za dodjelu bespovratnih sredstava : priručnik za polaznike / Ana Fresl. - Zagreb : Algebra, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 50 str. ; 28 cm.
Om. nasl.
ISBN 9789533220437
339.923(497.5:4-67 EU)
HK10-04560

GHEMAWAT, Pankaj
Redefiniranje globalne strategije : prelaženje granica u svijetu u kojem su razlike još uvijek važne / Pankaj Ghemawat ; [prevoditeljica Matea Prlić]. - Zagreb : Mate, 2010. ([Zagreb] : Grafotisak). - 259 str., graf. prikazi ; 25 cm. - (Biblioteka Gospodarska misao)
Prijevod djela: Redefining global strategy : crossing borders in a world where differences still matter. - Autorova slika na omotu. - Bilješke: str. [231]-245. - Bilješka o autoru: str. [257]. - Bibliografija. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789532461077
339.9
HK10-04561

GRGIĆ, Mato, ekonomist
Poduzetništvo u međunarodnoj ekonomiji / Mato Grgić, Vlatka Bilas, Sanja Franc. - Zagreb : Sinergija nakladništvo, 2010. ([Sv. Nedelja] : Printera grupa). - XXI, 305 str. : ilustr. ; 25 cm. - (Udžbenici Sveučilišta u Zagrebu = Manualia Universitatis studiorum Zagrabiensis)
Bibliografija: 287-302; bibliografske bilješke uz tekst. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789536895410
339:65.012
HK10-04562

INTERNATIONAL Conference An Enterprise Odyssey: From Crisis to Prosperity - Challenges for Government and Business (5 ; 2010 ; Opatija)
5th International Conference An Enterprise Odyssey: From Crisis to Prosperity - Challenges for Government and Business, Opatija, May 26-29, 2010 [Elektronička građa] : proceedings / edited by Lovorka Galetić, Mario Spremić, Marijana Ivanov. - Zagreb : Faculty of Economics and Business, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 1 optički CD-ROM : u bojama ; 12 cm.
Zahtjevi sustava: PC, Windows XP; Windows 7; Adobe Acrobat Reader. - Stv. nasl. s nasl. zaslona. - Podaci u PDF formatu; sadrži 1725 str. - Sadrži i Video o Ekonomskom fakultetu [izdavaču]. - Zastupljeni hrvatski autori: Nikša Alfirević, Romina Alkier-Radinić, Jasnim Bajić, Mato Baroluci, Josip Arnerić, Krunoslav Babogredac, Ivana Bilić, Ljiljana Bratnar Kovačević, Vlatka Bilas, Bojan Bodražić, Tamara Boras, Diana Bratić, Jasenka Bubić, Vanja Budimski, Anka Cvitanović Jovanić, Irena Čibarić, Sanja Čižmar, Areta Čuturaš, Maja Ćukušić, Marija Dragičević, Nataša Drvenkar, Branimir Dukić, Želimir Dulčić, Aneli Dragojević Mijatović, Darko Dukić, Ksenija Dumičić, Danijela Ferjanić, Davor Filipović, Anita Frajman-Jakšić, Lovorka Galetić, Nataša Erjavec, Ivan Filipović, Sanja Franc, Fran Galetić, Željko Garača, Daniela Garbin-Praničević, Tomislav Gelo, Dragana Grubišić, Tomislav Herceg, Ana Ivanišević, Antonia Gverić, Zvijezdana Hendija, Marija Ivaniš, Marijana Ivanov, Mario Jadrić, Višnja Kabalin Borenić, Tina Jakaša, Lara Jelenc, Oliver Kesar, Marko Kolaković, Gordana Kordić, Miroslav Katić, Maja Klindžić, Kristian Kotarski, Vesna Kovačević, Vera Krnajski Hršak, Zorica Krželj-Čolović, Goran Kutnjak, Boris Kozjak, Marinela Krstinić Nižić, Sanja Kukec, Dalija Kuvačić, Stjepan Laća, Helga Maškarin, Stijepo Letunić, Jasmina Gržinić, Marcel Meler, Vedran Milojica, Eva Mijatoić, Ivan Mišetić, Luka Mladineo, Bojan Morić Milovanović, Zoran Martinovski, Ariana Nefat, Ante Mrčela, Bojana Olgić-Draženović, Mislav Ante Omazić, Marija Stamać Ožanić, Alka Obadić, Ana Oluić, Mirko Palić, Ana Pavičić Kaselj, Mario Pečarić, Tanja Šestanj-Perić, Damir Piplica, Ivana Pavlic, Doris Perucic, Darko Petričević, Ivana Pokrovac, Ana Portolan, Ivica Prga, Zdenko Prohaska, Jakša Puljiz, Amorino Poropat, Daniela Praničević Garbin, Duško Radulović, Sanja Sever, Nikolina Smrekar, Ante Rončević, Nataša Rupčić, Ivana Sever, Soumitra Sharma, Dora Smolčić-Jurdana,. - Alen Stojanović, Zdravko Šergo, Jurica Šimurina, Ivan Šverko, Mirko Tatalović, Dario Turkalj, Boris Tušek, Sanja Tišma, Davorin Turkalj, Branka Tuškan, Neda Vitezić, Antonio Vlahov, Ivona Vrdoljak-Raguž, Tina Vuko, Marijana Vasilj, Nela Vlahinić-Dizdarević, Rebeka Danijela Vlahov, Zdravko Zekić, Cinzia Zubin, Saša Živković, Katarina Žager, Ivana Žilić. - Dostupno i u [skraćenom] tiskanom obliku [sažeci]. - Tekstualni i slikovni podaci. - Bibliografija iza svakog poglavlja.
ISBN 9789536025343
339.9(063)
65.012(100)(063)
(100)
(063)
(086)
HK10-04563

INTERNATIONAL Conference An Enterprise Odyssey: From Crisis to Prosperity - Challenges for Government and Business (5 ; 2010 ; Opatija)
5th International Conference An Enterprise Odyssey: From Crisis to Prosperity - Challenges for Government and Business, Opatija, May 26-29, 2010 : proceedings / edited by Lovorka Galetić, Mario Spremić, Marijana Ivanov. - Zagreb : Faculty of Economics and Business, 2010. (Zagreb : Sveučilišna tiskara). - 282 str. ; 24 cm.
Sažeci. - Na nasl. str. pogrešno napisano Proceedings. - Knjizi je priložen CD-ROM: 5th International Conference An Enterprise Odyssey: From Crisis to Prosperity - Challenges for Government and Business.
ISBN 9789536025336
339.9(063)
65.012(100)(063)
(100)
(063)
HK10-04564

JAKOMINIĆ-MAROT, Nataša
Linije financiranja EU [Elektronička građa] : zaštita okoliša / Nataša Jakominić Marot, Ivana Klarin. - Rijeka : Sveučilište u Rijeci, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 1 optički disk (CD-ROM) ; 12 cm.
Zahtjevi sustava: PC; Windows XP; Adobe Acrobat Reader. - Stv. nasl. s nasl. zaslona. - Publikacija u formatu PDF: sadrži 17 str. - Tekstovni podaci.
ISBN 9789537720049
339.923(497.5:4)
504:339.9(497.5:4)
(497.5)
(4-6EU)
(086)
HK10-04565

JAKOMINIĆ-MAROT, Nataša
Visoko obrazovanje i znanost [Elektronička građa] : instrument pretpristpne pomoći i priprema za Strukturne fondove / Nataša Jakominić Marot. - Rijeka : Sveučilište u Rijeci, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 1 optički disk (CD-ROM) ; 12 cm.
Zahtjevi sustava: PC; Windows XP; Adobe Acrobat Reader. - Stv. nasl. s nasl. zaslona. - Publikacija u formatu PDF: sadrži 8 str. - Tekstovni podaci.
ISBN 9789537720025
339.923(497.5:4)
378:339.9(497.5:4)
001:339.9(497.5:4)
(497.5)
(4-6EU)
(086)
HK10-04566

JAKOMINIĆ-MAROT, Nataša
linije financiranja EU [Elektronička građa] : Medicinske znanosti / Nataša Jakominić Marot. - Rijeka : Sveučilište u Rijeci, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 1 optički disk (CD-ROM) ; 12 cm.
Zahtjevi sustava: PC; Windows XP; Adobe Acrobat Reader. - Stv. nasl. s nasl. zaslona. - Publikacija u formatu PDF: sadrži 19 str. - Tekstovni podaci.
ISBN 9789537720063
339.923(497.5:4)

61:339.9(497.5:4)
(497.5)
(4-6EU)
(086)
HK10-04567

JAKOMINIĆ-MAROT, Nataša
Linije financiranja EU [Elektronička građa] : transport / Nataša Jakominić Marot, Lidija Bagarić. - Rijeka : Sveučilište u Rijeci, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 1 optički disk (CD-ROM) ; 12 cm.
Zahtjevi sustava: PC; Windows XP; Adobe Acrobat Reader. - Stv. nasl. s nasl. zaslona. - Publikacija u formatu PDF: sadrži 18 str. - Tekstovni podaci.
ISBN 9789537720032
339.923(497.5:4)
656:339.9(497.5:4)
(497.5)
(4-6EU)
(086)
HK10-04568

LAMZA-MARONIĆ, Maja
Informatičke tehnologije u distribuciji : praktikum s vježbama : [trendovi i dinamika] / Maja Lamza-Maronić, Jerko Glavaš. - Osijek : Studio HS internet : Ekonomski fakultet, 2010. (Osijek : Studio HS internet). - 61 str. : ilustr. ; 30 cm.
Dio podnasl. preuz s omota. - Bibliografija: str. 59.
ISBN 9789537630218 (Studio HS internet)
339.3:004(075.8)
004:339.3(075.8)
(075.8)
HK10-04569

PLATNI promet i ovrha na novčanim sredstvima / Maja Barberić ... [et al.]. - Zagreb : TEB - poslovno savjetovanje, 2010. (Zagreb : Tiskara Orbis). - 176 str. ; 24 cm.
Ostali zastupljeni autori: Marcela Kir, Dragutin Kovačić, Tomislav Mišić. - Sadrži i: Zakon o platnom prometu ; Zakon o provedbi ovrhe na novčanim sredstvima.
ISBN 9789536290826
339.74(497.5)(035)
347.952(497.5)(035)
HK10-04570

PRAHALAD, Coimbatore Krishnarao
Bogatstvo na dnu ekonomske piramide : iskorjenjivanje siromaštva kroz profit / C. K. Prahalad ; [prevoditelj Miljenko Šimić]. - Revidirano i dopunjeno izd. povodom 5. obljetnice. - Zagreb : Mate, 2010. (Zagreb : Grafotisak). - XXII, 406 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Biblioteka Gospodarska misao)
Prijevod djela: The fortune at the bottom of the pyramid. - Puno ime autora: Coimbatore Krishnarao Prahalad. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu. - Knjizi je priložen CD-ROM: The fortune at the bottom of the pyramid. - Imensko i predmetni kazalo.
ISBN 9789532460933
339.96
364.65-058.34
HK10-04571

THE Fortune at the Bottom of the Pyramid [Elektronička građa] : eradicating poverty through profits. - Revised and updated 5th anniversary ed. - [Upper Saddle River] : Wharton School Publishing, [2010?] ([s. l. : s. n.]). - 1 optički disk (CD-ROM) : u bojama, sa zvukom ; 12 cm.
Zahtjevi sustava: PC; Windows; Windows Media Player, Adobe Acrobat Reader. - Stv. nasl. s nasl. zaslona. - Na naljepnici diska: Bogatstvo na dnu ekonomske piramide : iskorjenjivanje siromaštva kroz profit : CD sa video slučajevima. - CD-ROM je priložen uz knjigu: Bogatstvo na dnu ekonomske piramide.
339.96
364.65-058.34
(086)
HK10-04572

Vidi br.: HK10-05126

Vidi br.: HK10-04506

Vidi br.: HK10-04558

34   Pravo. Pravna znanost

HOLZER, Branko
Vještaci i vještačenja : definicije, zakoni i pravilnici - razmišljanja i praksa : priručna knjiga / Branko Holzer. - Zagreb : Hrvatsko društvo sudskih vještaka, 2010. (Zagreb : Sveučilišna tiskara). - 84 str. ; 21 cm.
Bilješka o autoru: str. 84. - Bibliografija: str. 81-83.
ISBN 9789539998231
340.69(035)
HK10-04573

LEGAL discourse across languages and cultures / [edited by] Maurizio Gotti & Christopher Williams. - Bern ; Berlin ; Bruxelles ; Frankfurt am Main ; New York ; Oxford ; Wien : Peter Lang, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 339 str. ; 23 cm. - (Linguistic insights. Studies in language and communication ; vol. 117)
Zastupljene hrvatske autorice: Susan Šarčević, Martina Bajčić, Lejla Sočanac, Snježana Husinec. - Tiskano u Švicarskoj. - Bilješka o autoricama: str. [335]-339. - Bibliografija iza svakog rada; bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9783034304252
340.113
HK10-04574

PRIVATE law reform in South East Europe : liber amicorum Christa Jessel-Holst / editors Mirko Vasiljević ... [et al.]. - Belgrade : Faculty of Law, 2010. ([Belgrade] : Planeta print). - 525 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Zbornici / Pravni fakultet Univerzita u Beogradu)
Na vrhu nasl. str.: University of Belgrade. - Zastupljeni hrvatski autori: Radovan Vukadinović, Tatjana Josipović. - Nakl. 300 primj. - Tekst na engl., njem. i srp. jeziku. - Lat. i ćir. - Str. [11]-15: In honorem - Christa Jessel-Holst / Mirko Vasiljević. - Bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9788676302550
34(4-12)
(4-12)
(063)
HK10-04575

RESEARCHING language and the law : textual features and translation issues / [edited by] Davide Simone Giannoni & Celina Frade. - Bern ; Berlin ; Bruxelles ; Frankfurt am Main ; New York ; Oxford ; Wien : Peter Lang, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 278 str. ; 23 cm. - (Linguistic insights. Studies in language and communication ; vol. 121)
Tiskano u Švicarskoj. - Bibliografija iza svakog rada; bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9783034304436
340.113
81'373.46:34
HK10-04576

VODNJAN. Statut
Vodnjanski statut [Elektronička građa] = Statuto di Dignano : rukopisi = manuscripti. - Vodnjan : Grad Vodnjan = Dignano : Cittá di Dignano ; Pazin : Državni arhiv u Pazinu = Pisino : Archivo di Stato di Pisino, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 1 optički disk (CD-ROM) ; 12 cm. - (Kolana od statuti [Elektronička građa] ; knj. 2)
Zahtjevi sustava: PC; Windows 7. - Stv. nasl. s naljepnice diska. - Sadrži faks. pretisak izd. iz 1492. - Dostupno i u tiskanom obliku. - Manoscritti esistentie loro descrizione = Sačuvani rukopisi i njihov opis / Jakov Jelinčić.
34(497.5 Vodnjan)(091)
352(497.5 Vodnjan)(091)
(497.5 Vodnjan)
"1492"
(094)
(086)
HK10-04577

VODNJAN. Statut
Vodnjanski statut = Statuto di Dignano / [uvodne studije] Nella Lonza, Jakov Jelinčić ; [prijevodi sažetaka, traduzione dei riassunti Marina Miladinov (engleski, njemački), Evaine Le Calve Ivičević (francuski), Blaška Riosa (slovenski), Irina Mironova Blažina (ruski) ; urednik, redattore Neven Budak]. - Vodnjan : Grad Vodnjan = Dignano : Cittá di Dignano ; Pazin : Državni arhiv u Pazinu = Pisino : Archivo di Stato di Pisino, 2010. (Zagreb : Denona). - 574 str. ; 33 cm. - (Kolana od statuti = Collana degli statuti knj. 2)
Transkripcija lat. izvornika Jakov Jelinčić, Marino Manin, prijevod na hrv. jezik Nella Lonza. - Sadrži faks. pretiska izd. iz 1492. i usporedo transkripciju lat. izvornika i prijevod na hrv. jezik. - Dostupno i na CD-ROM-u. - Uvodne studije na hrv. i tal. jeziku. - Bibliografija: str. 568-573; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Sažeci na više jezika. - Predmetno kazalo ; Kazalo mjesta ; Imenska kazala.
ISBN 9789537534455 (Leykam international) (pogrešan)
34(497.5 Vodnjan)"1492"
352(497.5 Vodnjan)"1492"(094)
HK10-04578

Vidi br.: HK10-04246

341   Međunarodno pravo

CHIROT, Daniel
Why not kill them all? : the logic and prevention of mass political murder / Daniel Chirot and Clark McCauley. - Princeton ; Oxford : Princeton University Press, 2010. ([s. l. : s. n.]). - XIV, 268 str. ; 24 cm.
Bibliografske bilješke: [219] - 248. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9780691145945
341.485
HK10-04579

ČEKIĆ, Smail
Masovne grobnice u Bosni i Hercegovini : sigurna zona Ujedinjenih nacija Srebrenica / Smail Čekić, Meldijana Arnaut-Haseljić, Bećir Macić. - Sarajevo : Institut za istraživanja zločina protiv čovječnosti i međunarodnog prava, 2010. (Sarajevo : Bosnet). - 888 str. : ilustr., zemljop. crteži u bojama ; 30 cm.
Na vrhu nasl. str.: Univerzitet u Sarajevu. - Nakl. 700 primj. - Bibliografija: str. 873-888; bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789958740664
341.322.5(497.6)(091)
355.1-058.65(497.6)(091)
(497.6)
"1992/1995"
HK10-04580

INTERNATIONAL law : new actors, new concepts, continuing dilemmas : liber amicorum Božidar Bakotić / edited by Budislav Vukas and Trpimir M. Šošić. - Leiden ; Boston : Martinus Nijhoff Publishers, 2010. (Amersfoort : Drukkerij Wilco). - XIV, 614 str. : ilustr., slika autora ; 25 cm.
Zastupljeni hrvatski autori: Ivan Padjen, Davorin Lapaš, Budislav Vukas jr., Davorin Rudolf, Mira Lulić, Nina Vajić, Vesna Crnić-Grotić, Toma Galli, Robert Mrljić, Maja Seršić. - Bibliografija o B. Bakotiću: str. [XI]-XIV; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789004181823
341
(082)
HK10-04581

KARDOV, Kruno
Suočavanje s prošlošću u Hrvatskoj : stavovi i mišljenja aktera i javnosti u poraću / Kruno Kardov, Dražen Lalić, Vesna Teršelič. - Zagreb : Documenta - Centar za suočavanje s prošlošću, 2010. ([Zagreb] : Bestias). - 176 str. : ilustr. ; 27 cm.
Nakl. 600 primj. - Bilješke o autoricama: str. 175. - Bibliografija: str. 133-140.
ISBN 9789539543370
341.322(497.5)"1991/1995"
(497.5)
"1991/1995"
HK10-04582

OPTUŽNICE protiv Radovana Karadžića i Ratka Mladića / [priredili Sabina Subašić-Galijatović, Enis Omerović]. - Sarajevo : Institut za istraživanje zločina protiv čovječnosti i međunarodnog prava Univerziteta u Sarajevu, 2010. (Fojnica : Štamparija Fojnica). - 421 str. ; 24 cm.
Nakl. 500 primj. - Bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789958740640
341.645.2(492):341.322(497.1)
(492.61*2500)
32-05Karadžić, R.
355-05Mladić, R.
HK10-04583

THE historiography of genocide / edited by Dan Stone. - London : Palgrave Macmillan, 2010. (Chippenham : Antony Rowe). - XV, 640 str. : ilustr. ; 24 cm.
Zastupljeni autori: Ann Curthoys, John Docker, Anton Weiss-Wendt, David Moshman, Veena Das, Robert van Krieken, A. Dirk Moses, Doris L. Bergen, Adam Jones, William A. Schabas, Alfred A. Cave, Tony Barta, Jürgen Zimmerer, Donald Bloxham, Fatma Müge Göcek, Dan Stone, Nicolas Werth, Ian Talbot, Jean-Louis Margolin, Ben Kiernan, Robert M. Hayden, Scott Straus, Victoria Sanford, Robert K. Hitchcock, Thomas E. Koperski. - Bilješka o autorima: str. [IX]-XV. - Str. 1-5: Predgovor / Dan Stone. - Bibliografija uz svaki rad. - Imensko i predmetno kazalo i kazalo zemljop. naziva.
ISBN 9780230279551
341.485:930
(082)
HK10-04584

YAMBRUSIC, Edward Slavko
Peace at the price of justice and human dignity : reflections on the Hague Tribunals and "Judicialization" of international conflicts / by Edward Slavko Yambrusic ; [translators, prevoditelji Zdravka Bušić, Melchior Mašina, Edward Slavko Yambrusic]. - Zagreb : Croatian Cultural Council, 2010. ([Sv. Nedelja] : Printera grupa). - 357 str. ; 24 cm.
Nakl. 500 primj. - Tekst na hrv. i engl. jeziku. - Nasl. str. prištampanog hrv. teksta: Haaški sud - zajednički zločinački pothvat - što je to?. - Sadrži i priloge: Izvješće Ustavnog suda 2002. Raščlamba odlaska Srba s privremeno zaposjednutih područja Republike Hrvatske tijekom vojno-redarstvene akcije "Oluja". Proglas predsjednika Republike Hrvatske dr. Franje Tuđmana upućen 4. kolovoza 1995. godine, građanima srpske nacionalnosti na okupiranim područjima Hrvatske. Odluka o proglašenju Ustavnog zakona o suradnji Republike Hrvatske s Međunarodnim kaznenim sudom. Rezolucija o suradnji s Međunarodnim kaznenim sudom u Haagu. Deklaracija o suradnji s Međunarodnim kaznenim sudom u Den Haagu. Devet pisama predsjednika Tuđmana upućena generalnom tajniku Ujedinjenih naroda gospodinu Boutrosu Boutrosu Ghaliju. Zajednička izjava predsjednika Republike Hrvatske Dr. Franje Tuđmana i predsjednika Predsjedništva Republike Bosne i Hercegovine Alije Izetbegovića i Splitska deklaracija. Izjava hrvatskih biskupa sa zasjedanja HBK u Krku. Memorandum SANU. - Str. [9]-13: Uvod / Melchior Mašina. - Str. [109]-111: Predgovor / Hrvoje Hitrec. - Autorova slika i bilješka o njemu: str. [359]. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789537768027
341.645(492):341.322.5(497.5)
"1991/1995"
(492.61*2500)
(497.5)
HK10-04585

Vidi br.: HK10-04616

Vidi br.: HK10-04496

Vidi br.: HK10-04614

Vidi br.: HK10-04633

342   Javno pravo. Ustavno pravo. Upravno pravo

BAČIĆ, Arsen
Ustavno pravo Republike Hrvatske : praktikum / Arsen Bačić ; izdanje izmijenio i dopunio Petar Bačić. - Split : Pravni fakultet Sveučilišta, 2010. ([Split] : Abel internacional). - 620 str. ; 24 cm.
Nakl. 300 primj. - Sadrži i: Ustav Republike Hrvatske.
ISBN 9789536102921
342.4(497.5)(075.8)
(497.5)
(075.8)
(076)
HK10-04586

CONSTITUTIONS of the world from the late 18th century to the middle of the 19th century = Verfassungen der Welt vom späten 18. Jahrhundert bis Mitte des 19. Jahrhunderts / editor in chief, Herausgegeben von Horst Dippel. - Berlin : De Gruyter, 2010. (Göttingen : Hubert & Co.). - 310 str. ; 25 cm. - (Europe = Europa / De Gruyter ; vol. 9)
Om. nasl. - Tekst na više jezika. - Sadrži hrvatske, slovenske i češke ustavne dokumente od 1818.-1849. - Str. 9-10: Predgovor / Horst Dippel. - Predmetna kazala na više jezika.
ISBN 9783598357022
342.4(497.5)(091)(094.5)
342.4(497.4)(091)(094.5)
342.4(437)(091)(094.5)
(497.5)
(497.4)
(437)
"1818/1849"
(094.5)
HK10-04587

DRAGUN, Tomislav
Vesna Vrbetić : sudac ovako kroji pravdu / Tomislav Dragun. - Zagreb : Ognjište Nakladna zadruga, 2010-. - sv. ; 24 cm.
ISBN 9789537750015 (cjelina)
342.56(497.5)

2 : Knj. 2. - 2010. (Zagreb : Studio Moderna). - 429 str. : ilustr., faks. - (Knjižnica Brlog ; knj. 4)
Autorove slike. - Tekst na hrv. i engl. jeziku. - Bio-bibliografska bilješka o autoru: str. 425-429.
ISBN 9789537750121

HK10-04588

JOVIĆ-VLAŠKALIĆ, Snežana
Dijete ima pravo znati svoja prava / [Snežana Jović Vlaškalić ; ilustracije Sibin Slavković]. - [Novi Sad : Didaktika, 2010. (Subotica : Rotografika)]. - 53 str. : ilustr. u bojama ; 29 cm.
Prijevod djela: Dete ima pravo da zna svoja prava. - Ime autorice, mjesto izdavanja, izdavač i godina izdavanja preuzeti iz CIP zapisa Biblioteke Matice srpske, Novi Sad. - Nakl. 30 primj.
ISBN 9788682059608
342.7-053.2
(02.053.2)
HK10-04589

PRIMJENA antidiskriminacijskog zakonodavstva u praksi / autori Ivica Crnić... [et al.]. - Zagreb : Centar za mirovne studije, 2010. ([Zagreb] : Printera). - 174 str. ; 21 cm.
Ostali zastupljeni autori: Mihajlo Dika, Andrea Grgić, Ranko Marijan, Dejan Palić, Janja Pavković, Željko Potočnjak. - Nakl. 500 primj.
ISBN 9789537729066
342.7
HK10-04590

RADIONICE o pravima djeteta iz prakse dječjih foruma / [priredio Emil Paravina]. - Zagreb : Savez društava Naša djeca, 2010. (Zagreb : Denona). - 96 str. ; 21 cm.
ISBN 9789536103355
342.7-053.2:37
HK10-04591

RAJKO, Alen
Zakon o upravnim sporovima / Alen Rajko. - Zagreb : TEB - poslovno savjetovanje, 2010. (Zagreb : Tiskara Orbis). - 188 str. ; 24 cm.
Sadrži i: Zakon o općem upravnom postupku.
ISBN 9789536290819
342.9(497.5)(094.5.072)
HK10-04592

Vidi br.: HK10-04648

Vidi br.: HK10-04587

Vidi br.: HK10-04587

343/344   Kazneno pravo (opće i posebno)

KUĆAN, Maja
Jedinomoje i ostali : pisma iz logora / Maja Kućan ; [prijevod na engleski Ana Lena Stipančić, prijevod [sažetka] na njemački Sead Muhamedagić]. - Jasenovac : Spomen-područje Jasenovac, 2010. ([Zagreb] : Denona). - 196 str. : ilustr., faks. ; 22 cm. - (Biblioteka Banalnost zla)
Tekst na hrv. i engl. jeziku. - Bibliografija: str. 187-188; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Zusammenfassung. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789539916983 : 200 kn
343.819.5(497.5 Jasenovac)"1941/1945"(093)
HK10-04593

PAVIŠIĆ, Berislav
Zakon o postupku oduzimanja imovinske koristi ostvarene kaznenim djelom i prekršajem : s bilješkama, stvarnim kazalom i prilozima / priredili Berislav Pavišić, Eduard Kunštek. - Rijeka : Dušević & Kršovnik, 2010. (Split : Slobodna Dalmacija). - 355 str. ; 20 cm.
"Zakonskom tekstu ... dodano je više priloga ... (čl. 31. Ustava, izvori Ujedinjenih naroda, Vijeća Europe, Europske unije i hrvatskog zakonodavstva). Neki su prilozi dani u punom opsegu, a neki u izvodima. Službenog teksta okvirnih odluka Europske unije na hrvatskom jeziku, nema pa su te odluke dane u izvorniku na engleskom" --] str. 89. - Bibliografija: str. 7-9. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789532212242
343.272(497.5)(094.5)
(497.5)
(094.5)
HK10-04594

VUJOVIĆ Gavroš, Vlado
Klos : hronika o konclogoru Klos u Albaniji 1941-1942 / Vlado Vujović. - 2. izd. - Zagreb : Nacionalna zajednica Crnogoraca Hrvatske Vijeće crnogorske nacionalne manjine Grada Zagreba, Skaner studio, 2010. (Zagreb : Skaner studio). - 636 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Svjedočanstva vremena knj. 2)
Nakl. 700 primj. - Rječnik manje poznatih i stranih riječi: str. 613-636.
ISBN 9789537080228 (Skaner studio)
343.819.5(496.5)"194"(0:82-94)
355.425.4(497.16)"1941/1945"(0:82-94)
HK10-04595

Vidi br.: HK10-04459

Vidi br.: HK10-04612

347   Građansko pravo

PEČEK, Robert
Zakon o naknadi za imovinu oduzetu za vrijeme jugoslavenske komunističke vladavine : s komentarima, sudskom praksom i prilozima / Robert Peček. - Zagreb : Organizator, 2010. (Sveti Ivan Zelina : Tiskara Zelina). - VIII, 515 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Pravo / Organizator ; knj. 71)
Nakl. 500 primj. - Sadrži i: Zakon o Fondu za naknadu oduzete imovine. - Bibliografija: str. [467]-471.
ISBN 9789537585303
347.232.1(497.5)(094.5.072)
HK10-04596

Vidi br.: HK10-04570

Vidi br.: HK10-06134

347.7   Trgovačko pravo

OSNOVE trgovačkog prava / autori Jelena Čuveljak ... [et al.] ; uredila Ljerka Mintas Hodak. - Zagreb : Mate, 2010. ([s. l. : s. n.]). - XXII, 678 str. ; 25 cm. - (Biblioteka Gospodarska misao)
Na nasl. str.: Zagrebačka škola ekonomije i managementa. - Ostali zastupljeni autori: Jelena Madir, Ljerka Mintas Hodak, Branko Skerlev, Božena Vidović. - Bibliografija uz neka poglavlja; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789532461046
347.7(075.8)
HK10-04597

ZAKON o sudskom registru : pročišćeni tekst s abecednim kazalom pojmova : (Nar. nov., br. 1/95, 57/96, 1/98, 30/99, 45/99, 54/05, 47/07 i 91/10) ; Pravilnik o načinu upisa u sudski registar : (Nar. nov., br. 137/07) / [urednik Josip Šaban]. - Zagreb : TEB - poslovno savjetovanje, 2010. (Zagreb : Tiskara Orbis). - 79 str. ; 24 cm.
ISBN 9789536290758
347.72(497.5)(094.5)
HK10-04598

Vidi br.: HK10-04608

348/349   Posebne grane prava

GOVIĆ, Iris
Zakon o radu : komentar, sudska praksa, ogledni primjeri / Iris Gović, Dušanka Marinković Drača, Darko Milković. - Zagreb : TEB - poslovno savjetovanje, 2010. (Zagreb : Stega tisak). - 948 str. ; 24 cm.
ISBN 9789536290697
349.2(497.5)(094.5.072)
HK10-04599

MOSLAVAC, Bruno
Osnove radnog prava za menadžere / Bruno Moslavac. - 1. izd. - Virovitica : Visoka škola za menadžment u turizmu i informatici, 2010. ([Virovitica] : Grafiti Becker). - XI, 265, XXI str. ; 25 cm. - (Udžbenici Visoke škole za menadžment u turizmu i informatici u Virovitici)
Bibliografija: str. XVIII-XXI; bilbiografske bilješke i bilješke uz tekst. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789535608127
349.2(497.5)(078.5)
HK10-04600

RADNI odnosi : primjena Zakona o radu / autori Anja Božina ... [et al.]. - 5. izmijenjena i dopunjena nakl. - Zagreb : RRiF plus, 2010. (Zagreb : M.A.K. golden). - XVI, 696 str. ; 24 cm. - (Prvna biblioteka / RRiF plus)
Ostali zastupljeni autori: Viktor Gotovac, Iris Gović, Nikola Knežević, Nataša Novaković, Damir Pavičić, Andrea Pešutić, Lucija Turković-Jarža, Ante Vidović. - Bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789532720396 : 400 kn
349.22(497.5)(035)
HK10-04601

Vidi br.: HK10-04602

Vidi br.: HK10-04603

Vidi br.: HK10-04938

Vidi br.: HK10-04937

Vidi br.: HK10-04386

35   Javna uprava

AKTUALNOSTI radnih odnosa u državnoj i lokalnoj službi : novi Zakon o plaćama u lokalnoj i područnoj (regionalnoj) samoupravi / Nevenka Brkić ... [et al.]. - Zagreb : Inženjerski biro, 2010. (Samobor : "A. G. Matoš"). - V, 253 str. ; 24 cm.
Ostali zastupljeni autori: Goranka Hus, Nives Kopajtich Škrlec, Edmond Miletić, Sanda Pipunić, Alen Rajko. - Knjizi je priložen CD-ROM: Aktualnosti radnih odnosa u državnoj i lokalnoj službi. - Sadrži i: Zakon o državnim službenicima ; Zakon o službenicima i namještenicima u lokalnoj i područnoj (regionalnoj) samoupravi ; Zakon o plaćama u lokalnoj i područnoj (regionalnoj) samoupravi. - Bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789532620399
353.073.52(497.5)
349.2:353(497.5)
(497.5)
HK10-04602

AKTUALNOSTI radnih odnosa u državnoj i lokalnoj službi [Elektronička građa] : novi Zakon o plaćama u lokalnoj i područnoj (regionalnoj) samoupravi. - Zagreb : Inženjerski biro, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 1 optički disk (CD-ROM) ; 12 cm.
Zahtjevi sustava: PC; Windows XP; Adobe Acrobat Reader. - Stv. nasl. s naljepnice diska. - CD-ROM je priložen knjizi: Aktualnosti radnih odnosa u državnoj i lokalnoj službi. - Sadrži i: Zakon o državnim službenicima ; Zakon o službenicima i namještenicima u lokalnoj i područnoj (regionalnoj) samoupravi ; Zakon o plaćama u lokalnoj i područnoj (regionalnoj) samoupravi.
353.073.52(497.5)
349.2:353(497.5)
(497.5)
(086)
HK10-04603

PRAVILA za statutarnu certifikaciju brodica i jahti 2010. - Split : [Hrvatski registar brodova], 2010. ([s. l. : s. n.]). - 1 sv. (razl. pag.) ; 30 cm.
Izdavač utvrđen prema prijašnjim publikacijama istog naslova.
351.813.23
629.52.01
(094.9)
HK10-04604

PRAVILA za statutarnu certifikaciju putničkih brodova u nacionalnoj plovidbi 2010. - Split : [Hrvatski registar brodova], 2010. ([s. l. : s. n.]). - 83 str. ; 30 cm.
Izdavač utvrđen prema prijašnjim publikacijama istog naslova.
351.813.23
629.541.4.01
(094.9)
HK10-04605

RAJKO, Alen
Jedinice lokalne i područne (regionalne) samouprave / Alen Rajko, Dušanka Marinković Drača, Mirjana Paić Ćirić. - Zagreb : TEB - poslovno savjetovanje, 2010. (Sv. Ivan Zelina : Tiskara Zelina). - 190 str. ; 24 cm.
Sadržaj na nasl. str.: Prijam u službu ; Primjena Zakona o radu ; Primjena Zakona o porezu na dohodak. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789536290765
352:349.22(497.5)
353:349.22(497.5)
HK10-04606

RAJKO, Alen
Službenički odnosi, platni i klasifikacijski sustav u lokalnim jedinicama : komentar Zakona o službenicima i namještenicima u LP(R)S, Zakona o plaćama u LP(R)S i Uredbe o klasifikaciji radnih mjesta u LP(R)S, s poveznicama i oglednim primjerima / Alen Rajko. - Zagreb : TEB - poslovno savjetovanje, 2010. (Zagreb : Tiskara Orbis). - 239 str. ; 24 cm.
Sadrži i: Zakon o lokalnoj i područnoj(regionalnoj) samoupravi. - Predmetna kazala.
ISBN 9789536290734
352.08(497.5)(094)
HK10-04607

REGISTAR brodova unutarnje plovidbe. - Split ; Zagreb : Hrvatski registar brodova, 2010. (Split : Hrvatski registar brodova). - 65 str. ; 30 cm.
Nakl. 50 primj.
351.813.23(497.5)
629.55.01(497.5)
347.791.3(497.5)
(497.5)
"2010"
(083.5)
HK10-04608

SAMARDŽIĆ, Franjo
Nova Gradiška - Herzogenaurach : 30 godina prijateljstva = 30 Jahre Städtepartnerschaft / Franjo Samardžić ; [prijevod Vesna Špehar]. - Nova Gradiška : Novogradiški godišnjak : Grad Nova Gradiška : Arca, 2010. (Nova Gradiška : Arca). - 143 str. : ilustr. (djelomice u bojama), faks. ; 26 cm.
Tekst usporedo na hrv. i njem. jeziku.
ISBN 9789537470319 (Arca)
352:351.88(497.5 Nova Gradiška:430 Herzogenaurach)
HK10-04609

STRATEGIC planning for local development : case studies from small and mid-sized european cities / edited by Ligia Ramirez and Gulelat Kebede. - Belgrade : UN-HABITAT SIRP [i.e.] Settlements and Integration of Refugees Program in Serbia ; Budapest : Local goverment and public service reform initiative Open society institute, 2010. ([s. l. : s. n.]). - III, 188 str. : ilustr., zemljop. crteži ; 24 cm.
Iz impresuma: "The articles compiled in this book were originally presented at the conference "Cities facing and promoting integrated local development (as a part of the "Cities in dialogue" conference series) organized by UN-HABITAT SIRP in Belgrade in Decembre 2007.". - Tiskano u Srbiji. - Zastupljene hrvatske autorice: Irena Djokić, Dubravka Jurlina Alibegović. - Bibliografija iza svakog poglavlja ; Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9788687415072 (UN-HABITAT SIRP)
352.07(4)
(4)
"200"
(082)
HK10-04610

STRATEŠKO planiranje lokalnog razvoja : studije slučaja malih i srednjih evropskih gradova / urednici Ligia Ramirez i Gulelat Kebede ; [urednik za srpsko izdanje Marija Maruna]. - Beograd : UN-HABITAT SIRP [i. e.] Settlements and Integration of Refugees Program in Serbia = Program stanovanja i trajne integracije izbjeglica u Srbiji ; Budimpešta : Inicijativa za reformu lokalne uprave i javnih službi Institut za otvoreno društvo, 2010. ([s. l. : s. n.]). - III, 188 str. : ilustr., zemljop. crteži ; 24 cm.
Iz impresuma: "Članci koji su prikupljeni u ovu knjigu originalno su bili predstavljeni na konferenciji "Integralni lokalni razvoj: Izazovi i pristupi" (kao deo serije konferencija "Gradovi u dijalogu") koju je organizovao UN-HABiTAT SIRP u Beogradu, decembra 2007. godine". - Tiskano u Srbiji. - Zastupljene hrvatske autorice: Irena Djokić, Dubravka Jurlina Alibegović. - Bibliografija iza svakog poglavlja ; Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9788687415089
352.07(4)
(4)
"200"
(082)
HK10-04611

Vidi br.: HK10-04606

Vidi br.: HK10-04578

Vidi br.: HK10-05125

Vidi br.: HK10-04577

351.74   Policija

LAZAREVIĆ, Branko, publicist
Zapisi iz Đorđićeve : istinite policijske priče / Branko Lazarević. - Zagreb : 24Sata : Maxi, 2010. (Zagreb : Pressus Studio). - 4 sv. : ilustr. ; 21 cm. - (Krimi kolekcija)
ISBN 9789535627302(cjelina)(Maxi)
351.745(497.5 Zagreb)(0:82-94)
343.98(497.5 Zagreb)(0:82-94)

1. dio. - 2010. - 77 str.
Slika autora i bilješka o njemu: str. 77.
ISBN 9789535627319

HK10-04615

2. dio. - 2010. - 79 str.
Slika autora i bilješka o njemu: str. 79.
ISBN 9789535627326

HK10-04613

3. dio. - 2010. - 79 str.
Slika autora i bilješka o njemu: str. 79.
ISBN 9789535627333

HK10-04614

4. dio. - 2010. - 79 str.
Slika autora i bilješka o njemu: str. 79.
ISBN 9789535627340

HK10-04612

355/359   Vojništvo

120. brigada Hrvatske vojske "Ban Toma Bakač" : Sisak u Domovinskom ratu 1991.-1993. godine / Ladislav Andres ... [et al.] ; [fotografije Nikola Furlan ... et al.]. - Sisak : Narodna knjižnica i čitaonica, 2010. ([Sisak] : Grafika Gulan). - 2671 str. : ilustr. (djelomice u bojama), zemljop. crteži u bojama, faks. ; 24 cm + 1 video DVD. - (Biblioteka Domovinski rat / Narodna knjižnica i čitaonica ; knj. 2)
Ostali zastupljeni autori: Vlado Hodalj, Drago Selanec, Andrija Pejnović, Davorko Vidović. - Nakl. 1200 primj. - Uvod: str. 9-10. - Summary.
ISBN 9789536468133
355.311.6(497.5 Sisak)"1991/1993"
HK10-04613

ARALICA, Đuro
Ustaški pokolji Srba u glinskoj crkvi / Đuro Aralica. - Beograd : Muzej žrtava genocida, 2010. (Beograd : Žig). - 270 str. : ilustr. ; 24 cm.
Nakl. 500 primj. - Bibliografija: str. 265-270; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9788686831033
355.1-058.65(497.5Glina=163.41)(091)
341.485(497.5=163.41)(091)
(497.5Glina)
(=163.41)
"1941"
HK10-04614

DIMITRIJEVIĆ, Bojan B.
Modernizacija i intervencija : jugoslovenske oklopne jedinice : 1945-2006 / Bojan Dimitrijević. - 1. izd. - Beograd : Institut za savremenu istoriju, 2010. ([s. l. : s. n.). - 403 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Biblioteka Studije i monografije /Institut za savremenu istoriju ; knj. 66)
Nakl. 400 primj. - Bilješka o autoru: [405]. - Bibliografija: str. [395]-400.
ISBN 9788674031384
355.119(497.1)
623.438(497.1)
(497.1)
"194/200"
HK10-04615

DIZDAREVIĆ, Ismet
Knjige - svjedoci / Ismet Dizdarević. - Sarajevo : Institut za istraživanje zločina protiv čovječnosti i međunarodnog prava, 2010. (Fojnica : Štamparija Fojnica). - 223 str. : ilustr. u bojama ; 23 cm.
Nakl. 300 primj. - Autorova slika i bilješka o njemu: str. [224]. - Bibliografija: str. 203-223.
ISBN 9789958740602
355.012(497.6)(01)
341.322.5(497.6)(01)
(497.6)
"199"
(01)
(048.8)
HK10-04616

GRAĐANSKI rat u Hrvatskoj 1991-1995 : zbornik radova 6 / priredio Milojko Budimir. - Beograd : Udruženje Srba iz Hrvatske ; Knin-Beograd : Srpsko kulturno društvo "Zora", 2010. (Beograd : Beoknjiga). - 231 str. : ilustr. ; 24 cm.
Zastupljeni autori: Vasilije Krestić, Čedomir Antić, Mirko Bjelanović, Momčilo Diklić, Mile Dakić, Nikola Žutić, Đuro Aralica, Jovan Kablar, Milojko Budimir, Savo Štrbac. - Nakl. 50 primj. - Ćir. - Bibliografske bilješke uz teskt.
ISBN 9788683809592 (Udruženje Srba iz Hrvatske)
355.48(497.5)(091)
323.269.6(497.5=163.41)
(497.5)
(497.5)
(=163.41)
"1990/1995"
(082)
HK10-04617

HALL, Richard C.
Balkan breakthrough : the battle of Dobro Pole 1918 / Richard C. Hall. - Bloomington : Indiana University press, 2010. ([s. l : s. n.]). - 216 str. : ilustr., zemljop. crteži ; 24 cm. - (Twentieth-century battles)
Bibliografske bilješke: str. [177]-204 ; Bibliografija: str. [205]-212. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9780253354525
355.4(497)(091)
(497)
"1918"
HK10-04618

ISAIĆ, Vladimir
Pomorsko zrakoplovstvo : na istočnoj obali Jadrana = Naval Aviation : at the eastern coast of the Adriatic sea / Vladimir Isaić, Danijel Frka ; prijevod na engleski, English translation Danijel Frka ; [tehnički crteži, technical illustrations Vojislav Jereb & Danijel Frka ; ilustracije u boji, color illustrations Danijel Frka]. - Zagreb : Tko zna zna, 2010-. - sv. : ilustr. (djelomice u bojama) ; 30 cm. - (Biblioteka Krila / Tko zna zna)
Tekst usporedo na hrv. i engl. jeziku.
ISBN 9789539756459 (cjelina)
359.38(497.5)(091)

Dio 1 : 1918.-1941. - 2010. ([s. l.] : Prodocent). - 151 str.
Bilješka o autorima: str. 150-151. - Bibliografija: str. 149.
ISBN 9789539756466 : 169 kn

HK10-04619

KADIJEVIĆ, Veljko
Protiv udar : moje viđenje raspada Jugosla vije / Veljko Kadijević. - Beograd : "Filip Višnjić", 2010. (Beograd : "Filip Višnjić"). - 301 str. : ilustr. ; 20 cm. - (Biblioteka Posebna izdanja / "Filip Višnjić")
Nakl. 500 primj.
ISBN 9788673636467
355.013(497.1)(091)
323.1(497.1)(091)
355-051Kadijević, V.
(497.1)
"1987/1992"
(0:82-94)
HK10-04620

KUSSAN, Paul
Kratka povijest Treće ogulinske narodne graničarske pješadijske regimente / prema sabranim spisima i poveljama Paula Kussana, upravnog kapetana ; prevela Sonja Perković ; stručna redaktura Sanja Lazanin, Drago Roksandić. - Zagreb : Srpsko kulturno društvo "Prosvjeta", 2010. (Novi Sad : Budućnost). - 189 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Posebna izdanja / SKD Prosvjeta)
Izv. stv. nasl: Kurzgefasste Geschichte des Oguliner dritten National-Grenz-Infanterie-Regiments. - Zemljop. crteži na unut. str. oba spojna omotna lista. - Bilješke: str. 167-173. - Imensko kazalo ; Mjesno kazalo.
ISBN 9789537611224 : 120 kn
355.312(497.5 Ogulin)"17/18"
HK10-04621

LUBURIĆ, Dragoljub R.
Sunce je izašlo ujutro / Emil Vidušić. - Split : Naklada Bošković, 2010. (Split : Dalmacija papir). - 341 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Biblioteka Stvarnost / Naklada Bošković; 7)
Pravo ime autora: Dragoljub R. Luburić. - Bilješka o autoru: str. 337. - Bibliografija: str. 323-324. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789532631371 : 220 kn
355.49(100)(091)
623.827(100)(091)
(100)
"1941/1945"
HK10-04622

OKRUGLI sto Hiljadu devetstodevedeset treća - prelomna godina rata za odbranu Bosne i Hercegovine (2010 ; Sarajevo)
1993.-prijelomna godina rata za odbranu Bosne i Hercegovine : zbornik radova sa okruglog stola pod ovim nazivom, održanog 21. septembra 2010. godine u Sarajevu. - Sarajevo : Udruženje za zaštitu tekovina borbe za Bosnu i Hercegovinu, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 144 str. : zemljop. crtež, faks. ; 24 cm.
Zastupljeni autori: Ivo Komšić, Jovan Divjak, Vahid Karavelić, Sead Delić, Enver Hadžihasanović, Mustafa Polutak, Asaf Džanić. - Nakl. 1000 primj.
ISBN 9789958819063
355.45(497.6)
(497.6)
"1993"
(063)
HK10-04623

OTT, Ivan, publicist
Djeca žrtve rata i poraća optužuju!. - Split : Naklada Bošković, 2010. (Solin : Jafra print). - 244 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Biblioteka Svjedočanstva / Naklada Bošković, Split ; 7)
Autorova slika i bilješka o njemu na omotu. - Izvor podataka: str. 239-241.
ISBN 9789532631272 : 160 kn
355.1-053.2-058.65(497.1)(091)
355.1-053.2-058.65(497.5)(091)
(497.1)
(497.5)
"1941/1945"
"1991/1995"
HK10-04624

PERIČIĆ, Helena
On the Red Horse, Peter and Paul : a small book about a big war : (diary entries, articles, letters, 1991-1998) = O riđanu, Petru i Pavlu : mala knjiga o velikom ratu : (dnevnički zapisi, članci, pisma, 1991.-1998.) / by Helena Petričić ; translated by Petra Sapun. - 1st published. - Newcastle : Cambridge Scholars Publishing, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 141 str. : ilustr. ; 21 cm.
Slika autorice na omotu. - Tekst na engl. i hrv. jeziku. - Bilješke uz tekst.
ISBN 9781443817660
355.45(497.5)
(497.5)
"199"
(0:82-94)
HK10-04625

PRALJAK, Slobodan
Stupni Do : činjenice / Slobodan Praljak. - 2. izd. - Zagreb : Oktavijan, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 200, [5] str. s tablama, zemljop. crteži ; : ilustr. u bojama ; 30 cm.
ISBN 9789537597078
355.45(497.6 Stupni Do)"1993"(093.2)
HK10-04626

PRALJAK, Slobodan
Razvoj političkih i vojnih priprema napada ABiH na HVO u središnjoj Bosni i dolini Neretve 1992-1994 : Mostar : Ofanziva ABiH na HVO "Neretva 93" : dragovoljci iz Hrvatske (HV) u ABiH i HVO-u i ine istine : činjenice / Slobodan Praljak. - Zagreb : Oktavijan, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 699 str. : ilustr., zemljop. crteži, faks. (pretežno u bojama) ; 29 cm. + snimke iz zraka (1 presavijeni list)
ISBN 9789537597085
355.45(497.6)"1993"(093.2)
HK10-04627

REPUBLIKA Hrvatska i Domovinski rat 1990. - 1995. : dokumenti /. - Zagreb : Hrvatski memorijalno-dokumentacijski centar Domovinskog rata, 2007-. - sv. ; 25 cm.
ISBN 9789537439026 (cjelina)
355.012(497.5)"1991/1995"(093.2)

knj. 9 : Dokumenti vojne provenijencije "Republike Srpske Krajine" : (srpanj - prosinac 1993.) / [izrada kazala Željka Križe Gračanin ; urednici Mate Rupić, Josip Maras Kraljević]. - 2010. ([Zagreb] : Stega tisak). - XXVI, 525 str.
Nakl. 500 primj. - Str. 1-4: Predgovor / Mate Rupić, Josip Maras. - Kratice: str. 5-10. - Bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Imensko kazalo ; Kazalo mjesta.
ISBN 9789537439293 : 156 kn
355.01(497.5)(093)
323.269.6(497.5=163.41)(093)
(497.5)
(=163.41)
"1991/1995"
(093.2)

HK10-04628

RUNTIĆ, Davor
Tako smo branili Vukovar / Davor Runtić. - Vinkovci, 2010-. - sv. ; 21 cm. - (Biblioteka Domovinski rat)
355.45(497.5Vukovar)
(497.5Vukovar)
"1991"
(092)


[1]. - 2. prošireno izd. - Vinkovci : D. Runtić, 2010. ([Zagreb] : Recom). - 604 str.
Bilješka o autoru: str. 599-601.
ISBN 9789536708413 9789536708418 : (pogrešan) 250 kn

HK10-04629

SCOTTI, Giacomo
Hrvatska, operacija Oluja : "oslobađanje" Krajine i etničko čišćenje Srba / Giacomo Scotti ; s talijanskog preveo Predrag Delibašić ; pogovor Žarko Puhovski. - Beograd : Otkrovenje ; Zagreb : Srpsko narodno vijeće, 2010. (Novi Sad : Sajnos). - 285 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Svitak ; knj. 11)
Nakl. 1000 primj. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu. - Prošlost pred nama: str. [271]-275.
ISBN 9788683353668
355.432.1(497.5)
355.48(497.6)
(497.5)
(497.6)
"1995"
HK10-04630

STRIŽIĆ, Ivan
Zločin bez kazne / Ivan Strižić. - Zagreb : Naklada Hrvoje, 2010. (Zaprešić : Alka print). - 2 sv. ; 25 cm.
Podnasl. na str. 2 oba sv.: Građa za povijest slunjsko-plitvičkoga kraja.
ISBN 9789539575012 (cjelina)
355.45(497.5-37Slunj)"1991/1995"
(497.5-37Slunj)
"1991/1995"


knj. 1 : Knj. 1. - 1471 str.
Bibliografske bilješke: str. 1316-1414. - Imensko kazalo ; Kazalo zemljop. pojmova.
ISBN 9789539575029

HK10-04631

knj. 2 : Knj. 2. - 455 str.
Tumač kratica: str. 351-356. - Bibliografske bilješke: str. 357-359. - Imensko kazalo ; Kazalo zemljop. pojmova.
ISBN 9789539575036 : 250 kn

HK10-04632

THOMAS, Nigel
Armies in the Balkans : 1914 - 18 / Nigel Thomas & Dusan Babac ; illustrated by Darko Pavlovic. - Oxford : Osprey publishing, 2010. (Peterborough : PrintOnDemand-WorldWide). - 48 str. : ilustr. (djelomice u bojama) ; 25 cm. - (Men at arms ; 356)
Bilješka o autorima na unut. str. 1. om. listu. - Predmetno kazalo.
ISBN 9781841761947 : 18 $
355.3(497)
(497)
"1914/1918"
HK10-04632

ZLOČINI nad djecom Sarajeva u opsadi / Smail Čekić ... [et al.]. - Sarajevo : Institut za istraživanje zločina protiv čovječnosti i međunarodnog prava, 2010. (Sarajevo : Moare). - 867 str. : ilustr. u bojama ; 28 cm + Ispravka ([1] list)
Na vrhu nasl. str.: Univerzitet u Sarajevu. - Ostali zastupljeni autori: Muhamed Šestanović, Merisa Karović, Zilha Mastalić-Košuta. - Nakl. 1500 primj.
ISBN 9789958740633
355.01-053.2(497.6)
341.322(497.6)
(497.6Sarajevo)
"1992/1995"
(083.81)
HK10-04633

Vidi br.: HK10-04446

Vidi br.: HK10-04630

Vidi br.: HK10-04620

Vidi br.: HK10-05728

Vidi br.: HK10-04430

Vidi br.: HK10-04595

Vidi br.: HK10-04583

Vidi br.: HK10-04580

Vidi br.: HK10-06181

Vidi br.: HK10-06209

Vidi br.: HK10-04624

36   Socijalni rad. Osiguranje

BULJAN-FLANDER, Gordana
Nasilna ponašanja mladih : zašto je ljubav važna? : vodič za roditelje / [autori teksta Gordana Buljan Flander, Marija Bačan, Dragana Matešković ; ilustracije Manuela Lovrenčić]. - 1. izd. - Zagreb : Poliklinika za zaštitu djece grada Zagreba : Grad Zagreb, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 39 str. : ilustr. u bojama ; 25 cm.
Om. nasl. - Imena autorica preuzeta s poleđine om. nasl. lista. - Bibliografija na unut. str. om. lista.
ISBN 9789537479152 (Grad Zagreb)
364.271:159.942
159.922.7
HK10-04634

COMPARATIVE legal analysis of anti-mobbing legislation : country studies: Croatia, Macedonia, Montenegro, Serbia / edited by Snježana Vasiljević. - Zagreb : The Association for Help and education of Mobbing Victims, [2010]. (Sv. Nedelja : Printera grupa). - 70 str. : ilustr. u bojama ; 20 cm.
Godina izdavanja preuzeta iz CIP zapisa. - Zastupljeni autori: Snježana Vasiljević, Borče Davitkovski, Krsto Pejović, Branislav Begović, Vesna Baltezarević. - Nakl. 500 primj. - Bibliografija: str. 67-69.
ISBN 9789539502940
364.271-057.1(497.5)(094)
364.271-057.1(497.4)(094)
364.271-057.1(497.11)(094)
364.271-057.1(497.7)(094)
HK10-04635

CROATIA : diagnostic review of consumer protection and financial literacy. - Washington : The World Bak, Private and Financial Sector Development Department Europe and Central Asia Region, 2010-. - sv. ; 30 cm.
36

vol. 1 : Key findings and recommendations. - 2010. ([s. l. : s. n.]. - V, 118 str.
Kratice: str. II-III. - Bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
366.542(497.5)
330.567.2(497.5)
(497.5)

HK10-04636

HVALA, ne! : ovisnosti o alkoholu, drogi, internetu, kocki i klađenju / [autori Katarina Radat ... [et al.] ; ilustracije Marina Antić]. - 2. prošireno izd. - Zagreb : Društvo za socijalnu podršku, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 50 str : ilustr. ; 22 x 24 cm.
Ostali zastupljeni autori: Darko Breitenfeld, Iva Jovović, Jasna Lesički, Ljiljana Đura. - Podatak o autorici preuzet sa str. [4]. - Bibliografija: str. 49-50.
ISBN 9789535605812
364.272(497.5)
613.81/.84(497.5)
(497.5)
HK10-04637

KRALJEVIĆ, Radojka
Psiho-socijalna pomoć migrantima : priručnik za stručnjake i pomagače / [autorica Radojka Kraljević]. - 1. izd. - Zagreb : Hrvatski Crveni križ, 2010. ([Zagreb] : Mavi). - 32 str. ; 21 cm.
Ime autorice preuzeto sa poleđ. nasl. str. - Nakl. 500 primj. - Bibliografija: str. 30-32.
ISBN 9789537537098
364.65-054.7(035)
HK10-04638

KRONŠTAJN, Domagoj
Dajući dom dajemo sebe : priručnik za udomitelje djece / [autori Domagoj Kronštajn, Ines Škrabić Aničić]. - Zagreb : Forum za kvalitetno udomiteljstvo djece, 2010. ([Zagreb] : Znanje). - 96 str. ; 25 cm.
Podatak o autorima preuzet s poleđine nasl. lista. - Dostupno i na CD-ROM-u. - Str. 5-6: Predgovor / Tatjana Katkić Stanić.
ISBN 9789535611431
364.446-058.86(035)
HK10-04639

PARAVINA, Emil
60 godina djelovanja Saveza društava Naša djeca Hrvatske : (1950. - 2010.) / [tekst i izbor fotografija Emil Paravina]. - Zagreb : Savez društava Naša djeca, 2010. (Zagreb : Denona). - 59 str. : ilustr. u bojama ; 21 cm.
Ime autora preuzeto sa str. [2].
ISBN 9789536103348
364.65-053.2/.6:061.2(497.5)(067.5)
061.2(497.5):364.65-053.2/.6(067.5)
HK10-04640

PREGRAD, Jasenka
Priručnik : program prevencije vršnjačkog zlostavljanja za sigurno i poticajno okruženje u školama / [Jasenka Pregrad]. - 2. dopunjeno izd. - Zagreb : Ured UNICEF-a za Hrvatsku, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 237 str. (od toga 24 na presavijenim listovima) : ilustr. u bojama ; 25 cm.
Podatak o autorici preuzet s poleđine nasl. lista. - Nakl. 15000 primj. - Bibliografija: str. 233-234.
ISBN 9789537702083
364.65-053.2(035)
(035)
HK10-04641

PRIRUČNIK o provedbi Protokola o postupanju u slučajevima obiteljskog nasilja / uredio Dean Ajduković. - Zagreb : Program Ujedinjenih naroda za razvoj (UNDP) u Hrvatskoj : Društvo za psihološku pomoć, 2010. ([Sv. Ivan Zelina] : Tiskara Zelina). - 240 str. ; 21 cm.
Zastupljeni autori: Renata Odeljan, Anita Matijević, Blanka Žic Grgat, Branka Žigante Živković, Ana Ivanišević Inđić, Lidija Čačić, Ilija Desnica, Željka Čolović-Rodik, Irena Rukavina, Tamara Gojković, Bruna Profaca, Željka Barić, Adrijana Bedrica, Sanja Turčinović, Dragan Jusupović, Marina Ajduković, Antonija Žižak,. - Bibliografija: str. 219-223.
ISBN 9789536353217 (Društvo za psihološku pomoć)
364.65-055.5(497.5)(035)
364.271-055.5(497.5)(035)
HK10-04642

SVEUČILIŠTE u Mostaru. Studij socijalnog rada
Zbornik sažetaka / : 1. međunarodna znanstvena konferencija Studija socijalnog rada Sveučilišta u Mostaru Socijalni rad i borba protiv siromaštva i socijalne isključenosti - profesionalna usmjerenost zaštiti i promicanju ljudskih prava, Mostar, Bosna i Hercegovina, 20.-23. listopada 2010. godine / [prijevod Ivana Krencer, Tanja Vlašić ; urednici Marijana Žitnik ... et al.]. - Zagreb : Zaklada "Marija de Mattias" ; Mostar : Filozofski fakultet Sveučilišta, 2010. (Mostar : Antonio Commerce). - 126, 110 str. ; 29 cm.
Oba su teksta tiskana u međusobno obratnim smjerovima. - Nasl. st. prištampanog engl. teksta: The book of abstracts / 1. International Scientifich Conference of Social Work Studies, University of Mostar Social Work and Fight Against Poverety and Social Exclusion - Professional Dedication to the Protection and Promotion of Human Rigths, Mostar, Bosnia and Herzegovina, 20-30 October 2010. - Imensko kazalo.
364
(048)(063)
HK10-04643

VASILJEVIĆ, Snježana
Trening antimobbing trenera i savjetnika = Training of trainers and anti-mobbing advisors : [priručnik : curriculum and manual for the anti-mobbing training programme] / [autori Snježana Vasiljević, Elvira Koić, Ivana Jolić]. - Zagreb : Udruga za pomoć i edukaciju žrtava mobbinga, 2010. (Sv. Nedelja : Printera grupa). - 105 str. ; 21 cm.
Podatak o podnasl. preuzet s omota. - Podatak o autoricama preuzet iz kolofona. - Podatak o god. izdavanja pruezet iz CIP zapia. - Nakl. 500 primj. - Bilješka o autoricama: str. [7].
ISBN 9789539502957
[364.271-057.1:179.7](035)
[658.310.42:364.271](035)
HK10-04644

VODIČ kroz grad Veliku Goricu za osobe s invaliditetom / [autori Darko Matić ... et al.]. - Velika Gorica : Grad Velika Gorica, 2010. ([Lukavec] : Tiskara Markulin). - 102 str. : ilustr. u bojama ; 22 cm.
Ostali zastupljeni autori: Višnja Majsec Sobota, Marina Robotić, Suzana Strunjak, Zlatko Župetić. - Nakl. 1000 primj.
ISBN 9789539882714
364.65-056.26(497.5 Velika Gorica)(036)
HK10-04645

ZDRAVSTVENO stanje i srkb za osobe starije životne dobi u Osiječko-baranjskoj županiji u 2009. godini / [urednici Tibor Santo, Senka Samardžić ; suradnici Nikola Kraljik, Milojko Kukec, Dubravka Šipoš]. - Osijek : Zavod za javno zdravstvo Osječko-baranjske županije, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 48 str. : graf. prikazi u bojama ; 30 cm.
Podaci o odgovornosti preuzeti iz impresuma. - Nakl. 100 primj.
ISBN 9789539517661
364.65-053.9(497.5-35Osijek)
614.2-053.9(497.5-35Osijek)
(497.5-35Osijek)
HK10-04646

Vidi br.: HK10-04635

Vidi br.: HK10-04635

Vidi br.: HK10-04635

Vidi br.: HK10-04572

Vidi br.: HK10-04571

Vidi br.: HK10-04642

Vidi br.: HK10-04410

Vidi br.: HK10-04295

Vidi br.: HK10-04435

Vidi br.: HK10-04420

37   Odgoj i obrazovanje

BYRON, Tanya
"Zločesta" djeca : naši mali anđeli / Tany Byron, Sacha Baveystock ; [prijevod Marina Leustek]. - Zagreb : Veble commerce, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 167 str. : ilustr. ; 23 cm.
Prijevod djela: Little angels. - Slike autorica i bilješke o njima na omotu.
ISBN 9789532511086 : 98 kn
37.03-053.4(035)
HK10-04647

COMPASITO : priručnik za edukaciju djece o ljudskim pravima : prijevod odabranih dijelova publikacije / [urednica Snježana Krpes ; prijevod s engleskog jezika Saša Šegrt]. - Zagreb : Savez društava Naša djeca Hrvatske, 2010. (Zagreb : Eurotisak). - 65 str. : ilustr. ; 30 cm.
Om nasl. i podnasl. - Prijevod djela: Compasito. - Bibliografija: str. 64-65.
ISBN 9789536103324
37.035(072)
342.7-053.2(072)
HK10-04648

KAMO nakon osnovne škole? : mogućnosti školovanja na području Bjelovarsko-bilogorske županije, Koprivničko-križevačke županije, Međimurske županije, Varaždinske županije, Virovitičko-podravske županije / [glavna urednica Mirjana Zećirević]. - [Zagreb] : Hrvatski zavod za zapošljavanje, 2010. (Osijek : Gradska tiskara Osijek). - 176 str. : ilustr. ; 24 cm.
Om. nasl. - Nakl. 2370 primj.
ISBN 9789537688097
37.048.4(497.5)(036)
331.548(497.5)(036)
(497.5)
(036)
HK10-04649

KAMO nakon osnovne škole? : mogućnosti školovanja na području Brodsko-posavske županije, Osječko-baranjske županije, Požeško-slavonske županije, Vukovarsko-srijemske županije / [glavna urednica Mirjana Zećirević]. - [Zagreb] : Hrvatski zavod za zapošljavanje, 2010. (Osijek : Gradska tiskara Osijek). - 176 str. : ilustr. ; 24 cm.
Om. nasl. - Nakl. 2660 primj.
ISBN 9789537688103
37.048.4(497.5)
331.548(497.5)
(497.5)
(036)
HK10-04650

KAMO nakon osnovne škole? : mogućnosti školovanja na području Dubrovačko-neretvanske županije, Splitsko-dalmatinske županije, Šibensko-kninske županije, Zadarske županije / [glavna urednica Mirjana Zećirević]. - [Zagreb] : Hrvatski zavod za zapošljavanje, 2010. (Osijek : Gradska tiskara Osijek). - 220 str. : ilustr. ; 24 cm.
Om. nasl. - Nakl. 2530 primj.
ISBN 9789537688073
37.048.4(497.5)(036)
331.548(497.5)(036)
(497.5)
(036)
HK10-04651

KAMO nakon osnovne škole? : mogućnosti školovanja na području Istarske županije, Ličko - senjske županije, Primorsko-goranske županije / [glavna urednica Mirjana Zećirević]. - [Zagreb] : Hrvatski zavod za zapošljavanje, 2010. (Osijek : Gradska tiskara Osijek). - 160 str. : ilustr. ; 24 cm.
Om. nasl. - Nakl. 1820 primj.
ISBN 9789537688080
37.048.4(497.5-35Pazin)
37.048.4(497.5-35Gospić)
37.048.4(497.5-35Rijeka)
331.548(497.5)
(497.5-35Pazin)
(497.5-35Gospić)
(497.5-35Rijeka)
(036)
HK10-04652

KAMO nakon osnovne škole? : mogućnosti školovanja na području Karlovačke županije, Krapinsko-zagorske županije, Sisačko-moslavačke županije, Zagrebačke županije, Grada Zagreba / [glavna urednica Mirjana Zećirević]. - [Zagreb] : Hrvatski zavod za zapošljavanje, 2010. (Osijek : Gradska tiskara Osijek). - 268 str. : ilustr. ; 24 cm.
Om. nasl. - Nakl. 3370 primj.
ISBN 9789537688110
37.048.4(497.5)(036)
331.548(497.5)036)
(497.5)
(036)
HK10-04653

KOSANOVIĆ, Dušanka
Dijalog škola, obitelji i zajednice : iskustva u povezivanju škola, obitelji i zajednice / [autori tekstova Dušanka Kosanović, Jasna Petrović ; autori fotografija Jasna Petrović, Mihailo Ranković]. - Bilje : Udruženje Baranja, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 48 str. : ilustr. u bojama ; 23 cm.
ISBN 9789539586902
37.064.1(497.5-3Baranja)
(497.5-3Baranja)
HK10-04654

LUKAŠ, Mirko
Obiteljski odgoj u Hrvatskoj : razvoj ideja od 1850. do 1918. godine / Mirko Lukaš. - Rijeka : Hrvatsko futurološko društvo, 2010. Osijek : Grafika). - 245 str. ; 24 cm.
Nakl. 300 primj. - Autorova slika i bilješka o njemu: 243-244. - Bibliografija: str. 227-241.
ISBN 9789539507457
37.018.1(497.5)"18/19"
316.356.2:37(497.5)"18/19"
(497.5)
"18/19"
HK10-04655

MUŠANOVIĆ, Marko
Vježbe iz didaktike / Marko Mušanović, Mario Vasilj, Sonja Kovačević. - Rijeka : Hrvatsko futurološko društvo, 2010. ([Mostar] : Print team). - 161 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm.
Knjizi je priložen CD-ROM: Vježbe iz didaktike. - Bibliografija: str. 158-161.
ISBN 9789539507440
37.02(035)
(035)
HK10-04656

PEĆNIK, Ninoslava
Roditeljstvo u najboljem interesu djeteta i podrška roditeljima najmlađe djece / Ninoslava Pećnik i Branka Starc. - Zagreb : Ured UNICEF-a za Hrvatsku, 2010. ([Zagreb] : Denona). - 178 str. : ilustr. ; 25 cm.
Nakl. 10000 primj. - Bibliografija: str. 169-175.
ISBN 9789537702106
37.018.262(035)
HK10-04657

PEĆNIK, Ninoslava
Rastimo zajedno : program radionica za roditelje najmlađe djece : priručnik za voditelje / Ninoslava Pećnik i Branka Starc. - Zagreb : Ured UNICEF-a za Hrvatsku, 2010. ([Sv. Nedelja] : Printera grupa). - 313 str. : ilustr. u bojama ; 25 cm.
Nakl. 1000 primj. - Knjizi je priložen CD-ROM: Rastimo zajedno. - Bibliografija: str. 303-309.
ISBN 9789537702069
37.018.262(035)
(035)
HK10-04658

RASTIMO zajedno [Elektronička građa] : prilozi za voditelje radionica. - Zagreb : Ured UNICEF-a za Hrvatsku, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 1 optički disk (CD-ROM) : u bojama, sa zvukom ; 12 cm.
Zahtjevi sustava: PC; Windows XP; Acrobat Adobe Reader, Windows Media Player. - Stv. nasl. s naljepnice diska. - CD-ROM je priložen knjizi: Rastimo zajedno.
37.018.262(035)
(035)
(086)
HK10-04659

VJEŽBE iz didaktike [Elektronička građa]. - Rijeka : Hrvatsko futurološko društvo, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 1 optički disk (CD-ROM) ; 12 cm.
Zahtjevi sustava: PC; Windows XP; Adobe Reader. - Stv. nasl. s naljepnice diska. - CD-ROM je priložen knjizi: Vježbe iz didaktike.
37.02(035)
(035)
(086)
HK10-04660

Vidi br.: HK10-04678

Vidi br.: HK10-04858

Vidi br.: HK10-04652

Vidi br.: HK10-04652

Vidi br.: HK10-04679

Vidi br.: HK10-04856

Vidi br.: HK10-04860

Vidi br.: HK10-04290

371   Školstvo. Metodika nastave

ČITALAČKE kompetencije za život : PISA 2009 / [glavna urednica Michelle Braš Roth]. - Zagreb : Nacionalni centar za vanjsko vrednovanje obrazovanja - PISA centar, 2010. (Zagreb : ITG). - 299 str., graf. prikazi ; 27 cm.
Zastupljeni autori: Michelle Braš Roth, Ana Markočić Dekanić, Marina Markuš, Margareta Gregurović. - Nakl. 1500 primj. - Bibliografija: atr. 291-292.
ISBN 9789537556167
371.26(100:497.5)
(100)
(497.5)
(079)
HK10-04661

DRAGUN, Vlade
Odnosi s javnošću u obrazovanju / Vlade Dragun ; [ilustracije Slobodan Butir ... et al.]. - Zagreb : Školske novine, 2010. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 100 str. : ilustr. ; 21 cm.
Autorova slika i bilješka o njemu na omotu. - Bibliografija: str. 99-100.
ISBN 9789531602358 : 117 kn
371.2:316.77
316.77:371.2
HK10-04662

DRŽAVNA matura 2010./2011. i prijave za upis na studijske programe / [urednici Želimir Janjić... et al.]. - Zagreb : Ministrastvo znanosti, obrazovanja i športa : Agencija za znanost i visoko obrazovanje : Nacionalni centar za vanjsko vrednovanje obrazovanja : Hrvatska akademska i istraživačka mreža CARNet, 2010. (Zagreb : Vjesnik). - 65 str. ; 21 cm.
Nakl. 50000 primj. - Pojmovnik: str. 66.
ISBN 9789537584030 (Agencija za znanost i visoko obrazovanje)
371.26:373.5(497.5)(035)
378.141(497.5)(035)
HK10-04663

INTEGRIRANI multimedijski priručnik za učitelje/učiteljice 1. razreda [Elektronička građa] : školska godina 2010./2011. / [grupa autora]. - Tekstovni podaci. - Zagreb : Školska knjiga, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 1 optički disk (CD-ROM) ; 12 cm. - (Pametna školska rješenja)
Zahtjevi sustava: PC; Windows XP; grafička kartica. - Stv. nasl. s naljepnice diska. - CD-ROM sadrži mjesečne, odnosno tjedne pripreme svih nastavnih predmeta (hrvatski jezik, matematika, priroda i društvo, glazbena i likovna kultura, tjelesna i zdravstvena kultura i sat razrednog odjela) s ponuđenim međupredmetnim korelacijama iz serije Školske knjige.
371.214:373.32
372.4
(086)
HK10-04664

INTEGRIRANI multimedijski priručnik za učitelje/učiteljice 2. razreda [Elektronička građa] : školska godina 2010./2011. / [grupa autora]. - Tekstovni podaci. - Zagreb : Školska knjiga, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 1 optički disk (CD-ROM) ; 12 cm. - (Pametna školska rješenja)
Zahtjevi sustava: PC; Windows XP; grafička kartica. - Stv. nasl. s naljepnice diska. - CD-ROM sadrži mjesečne, odnosno tjedne pripreme svih nastavnih predmeta (hrvatski jezik, matematika, priroda i društvo, glazbena i likovna kultura, tjelesna i zdravstvena kultura i sat razrednog odjela) s ponuđenim međupredmetnim korelacijama iz serije Školske knjige.
371.214:373.32
372.4
(086)
HK10-04665

INTEGRIRANI multimedijski priručnik za učitelje/učiteljice 3. razreda [Elektronička građa] : školska godina 2010./2011. / [grupa autora]. - Tekstovni podaci. - Zagreb : Školska knjiga, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 1 optički disk (CD-ROM) ; 12 cm. - (Pametna školska rješenja)
Zahtjevi sustava: PC; Windows XP; grafička kartica. - Stv. nasl. s naljepnice diska. - CD-ROM sadrži mjesečne, odnosno tjedne pripreme svih nastavnih predmeta (hrvatski jezik, matematika, priroda i društvo, glazbena i likovna kultura, tjelesna i zdravstvena kultura i sat razrednog odjela) s ponuđenim međupredmetnim korelacijama iz serije Školske knjige.
371.214:373.32
372.4
(086)
HK10-04666

INTEGRIRANI multimedijski priručnik za učitelje/učiteljice 4. razreda [Elektronička građa] : školska godina 2010./2011. / [grupa autora]. - Tekstovni podaci. - Zagreb : Školska knjiga, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 1 optički disk (CD-ROM) ; 12 cm. - (Pametna školska rješenja)
Zahtjevi sustava: PC; Windows XP; grafička kartica. - Stv. nasl. s naljepnice diska. - CD-ROM sadrži mjesečne, odnosno tjedne pripreme svih nastavnih predmeta (hrvatski jezik, matematika, priroda i društvo, glazbena i likovna kultura, tjelesna i zdravstvena kultura i sat razrednog odjela) s ponuđenim međupredmetnim korelacijama iz serije Školske knjige.
371.214:373.32
372.4
(086)
HK10-04667

INTEGRIRANI priručnik za učitelje/učiteljice u 1. razredu : za ožujak i travanj : [šk. god. 2010./2011.] / Dijana Ančić ... [et al.]. - Zagreb : Školska knjiga, 2010. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 488 str. ; 32 cm. - (Pametna školska rješenja)
Podnasl. preuzet s omota. - Ostali zastupljeni autori: Ljiljana Bartol, Kornelija Dančević, Ana Filipec, Nikola Habek, Biserka Jurišić, Zita Marić, Marija Sekur, Ana Škudar, Snježana Zuber.
ISBN 9789530514669
371.214:373.32
372.4
(072)
HK10-04668

INTEGRIRANI priručnik za učitelje/učiteljice u 2. razredu : za ožujak i travanj : [šk. god. 2010./2011.] / Snježana Bartol ... [et al.]. - Zagreb : Školska knjiga, 2010. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 722 str. : ilustr. ; 32 cm. - (Pametna školska rješenja)
Podnasl. preuzet s omota. - Ostali zastupljeni autori: Maja Burić, Natalija Devčić, Branka Fadljević, Nikola Habek, Andrea Kager, Nadija Kos, Ruža Novak, Ida Somi, Snježana Zuber.
ISBN 9789530514676
371.214:373.32
372.4
(072)
HK10-04669

INTEGRIRANI priručnik za učitelje/učiteljice u 3. razredu : za ožujak i travanj : [šk. god. 2010./2011.] / Sandra Binder ... [et al.]. - Zagreb : Školska knjiga, 2010. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 740 str. ; 32 cm. - (Pametna školska rješenja)
Podnasl. preuzet s omota. - Ostali zastupljeni autori: Natalija Devčić, Anita Kristian, Nikola Habek, Biserka Jurišić, Keti Melnjak, Vesna Orešković, Božena Pranjić, Alison Ružić, Nikolina Sporiš, Ana Škudar, Ivana Urban, Snježana Zuber.
ISBN 9789530514683
371.214:373.32
372.4
(072)
HK10-04670

INTEGRIRANI priručnik za učitelje/učiteljice u 4. razredu : za ožujak i travanj : [šk. god. 2010./2011.] / Maja Burić ... [et al.]. - Zagreb : Školska knjiga, 2010. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 786 str. ; 30 cm. - (Pametna školska rješenja)
Podnasl. preuzet s omota. - Ostali zastupljeni autori: Natalija Devčić, Snježana Kantoci, Ivana Margeta, Vanja Ivančević, Božena Pranjić, Antonija Radoš, Alison Ružić, Nikolina Sporiš, Ana Škudar, Irena Trbušić, Snježana Zuber.
ISBN 9789530514690
371.214:373.32
372.4
(072)
HK10-04671

INTEGRIRANI priručnik za učitelje/učiteljice u 4. razredu : za studeni i prosinac : [šk. god. 2010./2011.] / Maja Burić ... [et al.]. - Zagreb : Školska knjiga, 2010. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 802 str. ; 32 cm. - (Pametna školska rješenja)
Podnasl. preuzet s omota. - Ostali zastupljeni autori: Natalija Devčić, Snježana Kantoci, Ivana Margeta, Vanja Ivančević, Božena Pranjić, Antonija Radoš, Alison Ružić, Nikolina Sporiš, Ana Škudar, Irena Trbušić, Snježana Zuber.
371.214:373.32
372.4
(072)
HK10-04672

INTELLIGENT tutoring systems in e-learning environments : design, implementation and evaluation / [editors] Slavomir Stankov, Vlado Glavinić, Marko Rosić. - Hershey : New York : Information Science Reference, 2010. ([s. l. : s. n.]). - XX, 423 str. : ilustr. ; 29 cm.
Zastupljeni hrvatski autori: Saša Mladenović, Haidi Kuvač, Maja Štula, Marija Zelić, Tonći Tadić, Branko Žitko, Divna Krpan, Suzana Tomaš, Roko Vladušić, Ani Grubišić. - Str. XVI-XIX: Predgovor / Slavomir Stankov, Vlado Glavinić, Marko Rosić. - Bilješke o autorima: str. 407-417. - Bibliografija: str. 372-406; bibliografija uz svaki rad. - Predmetno kazalo.
ISBN 9781616920081
371.398:004
004.738.5:37
(082)
HK10-04673

IVANČIĆ-BAĆE, Ivana
Vodič za nastavnike hrvatskog jezika - pripravnike / Ivana Ivančić. - Zagreb : Školska knjiga, 2010. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 100 str. ; 24 cm. + Radna bilježnica za nastavnike hrvatskog jezika - pripravnike (96 str.)
Bibliografija: str. 63-66.
ISBN 9789530515383 : 59 kn
371.13:811.163.42(035)
HK10-04674

KURNIK, Zdravko
Posebne metode rješavanja matematičkih problema / Zdravko Kurnik. - 1. izd. - Zagreb : Element, 2010. (Sv. Ivan Zelina : Tiskara Zelina). - 226 str. : ilustr. ; 24 cm.
Bibliografija: str. 225-226.
ISBN 9789531975025
[371.3:51](035)
HK10-04675

PAUKOVIĆ, Branka
Moje plavo more : priručnik za učitelje razredne nastave u 3. i 4. razredu osnovne škole : škola u prirodi / [tekst i fotografije] Branka Pauković. - Zagreb : Školska knjiga, 2010. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 175 str. : ilustr. u bojama ; 32 cm. - (Pametna školska rješenja)
Bibliografija: str. 171-172.
ISBN 9789530514249
371.214.115(072)
373.32.011.33(072)
HK10-04676

POPOV, Darija
Enciklopedija razvojnih igara : za djecu od 3 do 7 godina / Darija Popov ; [prijevod Ilona Posokhova]. - 1. izd. - Zagreb : Planet Zoe, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 286 str. : ilustr. ; 23 cm. - (Biblioteka Važna knjiga za roditelje)
Izvornik na rus. jeziku.
ISBN 9789537685157 : 139 kn
371.382-053.4(035)
372.3(035)
(035)
HK10-04677

SMITH, Jim
Priručnik za lijenog učitelja : kako vaši učenici nauče više kada podučavate manje / Jim Smith ; [prijevod Mara Ivančević, Irena Herenda]. - 1. izd. - Velika Mlaka : Ostvarenje, 2010. ([s. l. : s. n.]). - VII, 190 str. : ilustr. ; 24 cm.
Prijevod djela: The lazy teacher's handbook. - Autorova slika i bilješka o njemu: str. [189]. - Bibliografija: str. 187-188.
ISBN 9789533060095 : 140 kn
371.3(035)
37.015.3(035)
HK10-04678

THE impact of tablet PCs and pen-based technology on education : new horizons : 2009 / edited by Dave A. Berque, Laura M. Konkle and Robert H. Reed. - West Lafayette : Purdue University Press, cop. 2010. - XXIII, 163 str. : ilustr., graf. prikazi ; 23 cm.
Zastupljen hrvatski autor: Zdeslav Hrepic. - Bibliografija uz svaki rad. - Predmetno kazalo.
ISBN 9781557535474
371.333
37:004
(082)
HK10-04679

VASKEVICH, Elvira [?]
Velika knjiga razvojnih aktivnosti : od rođenja do 3 godine / Elvira Vaskevich ; [prijevod Ilona Posokhova]. - 1. izd. - Zagreb : Planet Zoe, 2011. ([s. l : s. n.]). - 273 str. : ilustr. ; 23 cm. - (Biblioteka Važna knjiga za roditelje)
Prijevod djela: Bolšaja knjiga razvivajuščih igr or roždenija do 3 let. - Bilješka o autorici: str. [275].
ISBN 9789537685225 : 139 kn
371.382-053.4
794-053.4
HK10-04680

VRHOVAC, Yvonne
Introduire le protfolio Européen des langues dans des classes Croates et Françaises de langues étrangères : expériences des enseignants et activitiés avec des apprenants de 8 à 14 ans : evaluation du project croato-français : (2007.-2010.) / Yvonne Vrhovac and collaborators [Marija Andraka ... et al.] ; [traduction du croate au français Vedrana Berlengi, Ivana Franić, Andrea-Beata Jelić... et al.]. - Zagreb : FF press [i. e.] Filozofski fakultet, 2010. (Lukavec : Tiskara Rotim i Market). - 83, 98 str. : ilustr. ; 24 cm + 1 video DVD
Oba su teksta tiskana u međusobno obratnim smjerovima. - Nakl. 800 primj. - Tekst na franc. i engl. jeziku. - Nasl. str. prištampanog engl. prijevoda: Introducing the European language portfolio in Croatian and French foreign language classroom: teachers' experiences and classroom activities with 8 to 14 year olds : evaluating the croatian-french project (2007.-2010.) / Yvonne Vrhovac and collaborators ; [translation from Croatian and French to English Marija Andraka ... [et al.]. - Bibliografija: str. 72; bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789531753753 : 60 kn
371.3:81'243(497.5)
HK10-04681

Vidi br.: HK10-04296

372   Sadržaji i oblici predškolskog i osnovnoškolskog obrazovanja

ANIĆ, Višnja
Dip in 7 : dnevne pripreme, izvedbeni i operativni planovi za nastavnike engleskog jezika za 7. razred osnovne škole : [7. godina učenja] / Višnja Anić, Božica Pavlinek ; [prijedlog dnevnih priprema priredila Ksenija Rumora, izvedbenog i operativnog programa Snježana Pavić]. - Zagreb : Školska knjiga, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 150, 146, 52 str. ; 32 cm.
Om. nasl. - Podnasl. preuzet sa str. 1. - Sadrži i: Prvo polugodište ; Drugo polugodište.
ISBN 9789530513525
372.881.111.1
(072.2)
HK10-04682

BAKARIĆ Palička, Snježana
Eureka! 3 : radost otkrića : udžbenik prirode i društva za 3. razred osnovne škole / Snježana Bakarić Palička, Sanja Ćorić i suradnici ; [ilustracije Stjepan Lukić, Zoran Skorić ; izrada karata Tomislav Kaniški ; fotografije Zvonimir Tanocki ... et al.]. - 2. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2010. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 81 str. : ilustr., planovi u bojama ; 26 x 24 cm.
ISBN 9789530124806
372.83/.85
(075.2)
HK10-04683

BAN, Suzana
Dip in 4 : udžbenik engleskog jezika za 4. razred osnovne škole : 4. godina učenja / Suzana Ban, Dubravka Blažić ; [ilustrator Dario Kukić]. - 4. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2010. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 145 str. : ilustr. u bojama ; 27 cm + 2 zvučna CD-a
ISBN 9789530122680
372.881.111.1
(075.2)
HK10-04684

BAN, Suzana
Dip in 5 : dnevne pripreme, izvedbeni i operativni planovi za nastavnika engleskog jezika za 5. razred osnovne škole : [5. godina učenja] / Suzana Ban ; [prijedlog dnevnih priprema priredila Sanja Ivoš, izvedbenog i operativnog programa Fani Perun]. - Zagreb : Školska knjiga, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 92, 122, 40 str. ; 32 cm.
Om. nasl. - Podnasl. preuzet sa str. 1. - Sadrži i: Prvo polugodište ; Drugo polugodište.
ISBN 9789530513501
372.881.111.1
(072.2)
HK10-04685

BAN, Suzana
Dip in 5 : udžbenik engleskog jezika za 5. razred osnovne škole : 5. godina učenja / Suzana Ban ; [ilustrator Dario Kukić]. - Zagreb : Školska knjiga, 2010. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 170 str. : ilustr. u bojama ; 27 cm + 1 zvučni CD
ISBN 9789530123359
372.881.111.1
(075.2)
HK10-04686

BARIŠIĆ Lazar, Gordana
Klick auf Deutsch 4 : priručnik za učiteljice/učitelje njemačkoga jezika s cd-om za sedmi razred osnovne škole : četvrta godina učenja / Gordana Barišić Lazar, Danica Holetić. - 1. izd. - Zagreb : Profil International, 2010. (Zagreb : Profil). - 144, 132 str. : ilustr. ; 32 cm.
Nasl. str. prištampanog teksta: Klick auf Deutsch 5 : priručnik za učiteljice/učitelje njemačkoga jezika s cd-om za osmi razred osnovne škole : peta godina učenja.
ISBN 9789531212168
372.881.111.22
(072.2)
HK10-04687

BARIŠIĆ, Katja
Treffpunkt Deutsch 3 : nastavni listići njemačkog jezika za šesti razred osnovne škole : treća godina učenja / Katja Barišić. - 1. iz. - Zagreb : Profil international, 2010. ([Zagreb] : Profil). - 59 listova : ilustr. ; 30 cm.
Ime autorice preuzeto s nasl. str.
372.881.111.22
(075.2)
(079)
HK10-04688

BARIŠIĆ, Melita
Klick auf Deutsch 5 : ispiti znanja uz udžbenik Klick aus Deutsch 5 za osmi razred osnovne škole : peta godina učenja / Melita Barišić. - 1. izd. - Zagreb : Profil international, 2010. ([Zagreb] : Profil). - 1 mapa ([26] listova) ; 30 cm.
Om. nasl.
372.881.111.22
(075.2)
(079)
HK10-04689

BEDNJANEC, Andrea
Sklopovska oprema računala : udžbenik za srednje škole : za zanimanje tehničar za računalstvo / Andrea Bednjanec, Romana Bogut. - 1. izd. - Zagreb : Element, 2010. (Sveti Ivan Zelina : Tiskara Zelina). - 197 str. : ilustr. u bojama, graf. prikazi ; 24 cm.
ISBN 9789531973557
372.800.43
HK10-04690

BENDELJA, Damir
Volim život 6 [Elektronička građa] : CD uz priručnik za nastavnike prirode u 6. razredu osnovne škole / autori planova i priprava Damir Bendelja, Mihaela Vrbnjak ; autorica prezentacija Mihaela Vrbnjak. - Zagreb : Školska knjiga, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 1 optički disk (CD-ROM) : u bojama ; 12 cm.
Zahtjevi sustava: PC; Windows; MS PowerPoint. - Stv. nasl. s naljepnice diska. - CD-ROM je priložen knjizi: Volim život 6.
372.85
(072.2)
(086)
HK10-04691

BENDELJA, Damir
Volim život 8 [Elektronička građa] : CD uz priručnik za nastavnike biologije u 8. razredu osnovne škole / autori planova i priprava Damir Bendelja, Karmen Holenda, Nataša Pongrac ; autor prezentacija Dražen Crnčec. - Zagreb : Školska knjiga, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 1 optički disk (CD-ROM) : u bojama ; 12 cm.
Zahtjevi sustava: PC; Windows; MS PowerPoint. - Stv. nasl. s naljepnice diska. - CD-ROM je priložen knjizi: Volim život 8.
372.85
(072.2)
(086)
HK10-04692

BENDELJA, Damir
Volim život 7 [Elektronička građa] : CD uz priručnik za nastavnike biologije u 7. razredu osnovne škole / autori planova i priprava Damir Bendelja, Karmen Holenda. - Zagreb : Školska knjiga, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 1 optički disk (CD-ROM) : u bojama ; 12 cm.
Zahtjevi sustava: PC; Windows; MS PowerPoint. - Stv. nasl. s naljepnice diska. - CD-ROM je priložen knjizi: Volim život 7.
372.85
(072.2)
(086)
HK10-04693

BERNARDI-BRITVEC, Plamenka
Flink mit Deutsch 5 : priručnik za nastavnike uz udžbenik za 8. razred osnovne škole / Plamenka Bernardi-Britvec. - 4. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2010. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 59 str., [23] lista s prozirnicama u bojama ; 32 cm.
ISBN 9789530509658
372.881.111.22(072.2)
HK10-04694

BERNARDI-BRITVEC, Plamenka
Flink mit Deutsch 3 : priručnik za učitelje njemačkoga jezika za 6. razred osnovne škole / Plamenka Bernardi-Britvec. - 4. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2010. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 75 str., [32] lista u bojama s prozirnicama ; 32 cm.
ISBN 9789530509603
372.881.111.22(072.2)
HK10-04695

BEŠTAK, Zumbulka
Fizika 7 : udžbenik za 7. razred osnovne škole / Zumbulka Beštak Kadić, Nada Brković, Planinka Pećina ; [crteži Nada Brković]. - 2. izd. - Zagreb : Element : Alfa, 2010. (Samobor : Edok). - 129 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 24 cm.
ISBN 9789531972017 (Element)
372.853(075.2)
HK10-04696

BEŠTAK, Zumbulka
Fizika 8 : udžbenik za 8. razred osnovne škole / Zumbulka Beštak Kadić, Nada Brković, Planinka Pećina ; [crteži Nada Brković]. - 2. izd. - Zagreb : Alfa, 2010. ([Lukavec] : Grafika Markulin). - 171 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm.
ISBN 9789531972048
372.853(075.2)
HK10-04697

BEŠTAK, Zumbulka
Fizika 8 : zbirka zadataka za 8. razred osnovne škole / Zumbulka Beštak Kadić, Nada Brković, Planinka Pećina ; [crteži Nada Brković]. - 2. izd. - Zagreb : Alfa, 2010. ([Lukavec] : Grafika Markulin). - 141 str. : ilustr., graf. prikazi u bojama ; 24 cm.
ISBN 9789531972062
372.853(075.2)(076)
HK10-04698

BIORAZNOLIKOST [Elektronička građa] : materijali za edukaciju u osnovnim i srednjim školama / autorice Gabrijela Medunić-Orlić ... [et al.]. - Split : Sunce - Udruga za prirodu, okoliš i održivi razvoj, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 1 optički disk (CD-ROM) : sa zvukom, u bojama ; 12 cm.
Zahtjevi sustava: PC; Microsoft Windows XP/7/Vista; Adobe Reader. - Stv. nasl. s naljepnice diska. - Ostale zastupljene autorice: Jadranka Radić, Ivana Marić-Zerdun, Ivana Carev. - Bibliografija.
ISBN 9789539517296
372.857
(072)
(086)
HK10-04699

BLAŽEVIĆ, Anamarija
Što je sve kemija? 7 : zadatci za provjeru znanja iz kemije za 7. razred : A i B grupa / Anamarija Blažević, Dario Dragun ; [crteže izradili Ivana Planinić, Igor Vilagoš]. - 2. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2010. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - [88] str. : ilustr. (djelomice u bojama) ; 28 x 20 cm.
372.854(075.2)(079)
HK10-04700

BLAŽEVIĆ, Nevenka
Deutsch im Tourismus 2 [Elektronička građa] = interaktive Übungsgrammatik / Nevenka Blažević. - Interaktivna građa. - Zagreb : Školska knjiga, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 1 optički disk (CD-ROM) : u bojama ; 12 cm.
Zahtjevi sustava: PC; Windows XP; grafička kartica. - Stv. nasl. s naljepnice diska. - CD-ROM je priložen uz knjigu: Deutsch im Tourismus 2. - Dodatni broj na naljepnici diska: 21318.
372.881.111.22
(075.3)
(086)
HK10-04701

BLAŽEVIĆ, Nevenka
Deutsch im Tourismus 2 : udžbenik njemačkog jezika za hotelijersko-turističku struku : četvrta godina učenja / Nevenka Blažević ; [ilustrator Ninoslav Kunc]. - 4. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2010. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 163 str. : ilustr. u bojama ; 28 cm.
Knjizi je priložen CD-ROM: Deutsch im Tourismus 2.
ISBN 9789530213180
372.881.111.22
(075.3)
HK10-04702

BOŽIĆ, Antonia
Fizika na državnoj maturi : priručnik za pripremu ispita državne mature iz fizike / Antonia Božić, Goran Božić ; [ilustracije Martina Delišimunović, Ivana Franjić]. - Zagreb : Školska knjiga, 2010. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 399str. : ilustr. u bojama ; 28 cm.
Ilustr. u bojama i na unut. str. omotnih listova.
ISBN 9789530219731
372.853(075.3)(078)
HK10-04703

BRATIČEVIĆ, Diana
Knjigovodstvo s bilanciranjem I. : udžbenik za I. razred ekonomske škole / Diana Bratičević. - 1. izd. - Zagreb : Alka script, 2010. (Zelina : Tiskara Zelina). - 202 str. : ilustr. u bojama, table ; 24 cm.
ISBN 9789532940619
372.865.7(075.3)
HK10-04704

BRATIČEVIĆ, Diana
Knjigovodstvo s bilanciranjem I. : radna bilježnica za I. razred ekonomske škole / Diana Bratičević. - 1. izd. - Zagreb : Alka script, 2010. (Zagreb : Orbis). - 100 str. ; 30 cm.
ISBN 9789532940749
372.865.7(075.3)(076)
HK10-04705

BREKA, Olinka
Way to go 4 plus : udžbenik engleskog jezika za 7. razred osnovne škole : 7. godina učenja / Olinka Breka, Maja Mardešić ; [ilustrator Dario Kukić]. - 3. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2010. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 171 str. : ilustr. u bojama ; 27 cm + 2 zvučna CD-a
ISBN 9789530123168
372.881.111.1(075.2)
HK10-04706

BREKA, Olinka
Dip in 8 : dnevne pripreme, izvedbeni i operativni planovi za nastavnike engleskog jezika za 8. razred osnovne škole : [8. godina učenja] / Olinka Breka ; [prijedlog dnevnih priprema priredila Ksenija Rumora, izvedbenog i operativnog programa Snježana Pavić]. - Zagreb : Školska knjiga, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 134, 146, 48 str. ; 32 cm.
Om. nasl. - Podnasl. preuzet sa str. 1. - Sadrži i: Prvo polugodište ; Drugo polugodište.
ISBN 9789530513532
372.881.111.1
(072.2)
HK10-04707

BREKA, Olinka
Dip in 8 : radna bilježnica engleskog jezika za 8. razred osnovne škole : 8. godina učenja / Olinka Breka ; [ilustrator Nikola Radović]. - Zagreb : Školska knjiga, 2010. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 151 str. : ilustr. ; 28 cm + 1 zvučni CD.
372.881.111.1
(075.2)
(076)
HK10-04708

BRKOVIĆ, Nada
Fizika u 24 lekcije : priručnik za pripremu državne mature / Nada Brković, Planinika Pećina ; [crteži Nada Brković, Smiljana Stanišić]. - 1. izd. - Zagreb : Element, 2010. (Sveti Ivan Zelina : Tiskara Zelina). - 517 str. : ilustr. ; 25 cm + Fizika : formule i konstante ([1] list). - (Biblioteka Repetitio)
ISBN 9789531972871
372.853
(075.3)
(076)
HK10-04709

BULJAN, Ivica, fizičar
Otkrivamo fiziku 8 [Elektronička građa] : DVD uz priručnik za nastavnike / autori prijedloga priprema za nastavnike Ivica Buljan, Mirna Domitran, Branka Mikuličić ; autori video pokusa Branka Milotić, Sonja Prelovšek-Peroš ; autorica Power Point prezentacija Anica Hrlec. - Interaktivna multimedijska građa. - Zagreb : Školska knjiga, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 1 optički disk (DVD-ROM) : u bojama, sa zvukom ; 12 cm.
Zahtjevi sustava: PC; Windows XP; Power Point. - Stv. nasl. s naljepnice diska. - DVD-ROM je priložen knjizi: Otkrivamo fiziku 8.
372.853
(075.2)
(086)
HK10-04710

BULJAN, Ivica, fizičar
Otkrivamo fiziku 7 [Elektronička građa] : DVD uz priručnik za nastavnike / autori prijedloga priprema za nastavnike Ivica Buljan, Mirna Domitran, Branka Mikuličić ; autori video pokusa Branka Milotić, Sonja Prelovšek-Peroš ; autorica Power Point prezentacija Anica Hrlec. - Interaktivna multimedijska građa. - Zagreb : Školska knjiga, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 1 optički disk (DVD-ROM) : u bojama, sa zvukom ; 12 cm.
Zahtjevi sustava: PC; Windows XP; Power Point. - Stv. nasl. s naljepnice diska. - DVD-ROM je priložen knjizi: Otkrivamo fiziku 7.
372.853
(075.2)
(086)
HK10-04711

CRNKOVIĆ, Ljiljana
Prüfe dein Deutsch 2 : zbirka tekstova i zadataka za razinu A2 / Ljiljana Crnković ; Kristina Pilić-Ivkošić. - Zagreb : Školska knjiga, 2010. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 118 str. : ilustr. u bojama ; 28 cm + 1 zvučni CD.
ISBN 9789530126220
372.881.111.22(075.2)(078)
HK10-04712

ČAGALJ, Nives
Volim zavičaj 3 : udžbenik s radnom bilježnicom za učenike trećeg razreda osnovne škole / Nives Čagalj, Milica Duvnjak, Marija Petričević ; [ilustratorice Petra Kljaić]. - 1. izd. - Zagreb : Alca script, 2010. ([Sv. Ivan Zelina] : Tiskara Zelina). - 136 str. : ilustr. u bojama, zemljop. crteži u bojama ; 30 cm + [6] listova s tablama u bojama
ISBN 9789532940701
372.83/.85(075.2)
HK10-04713

ČAGALJ, Nives
Volim zavičaj 2 : udžbenik s radnom bilježnicom za učenike drugog razreda osnovne škole / Nives Čagalj, Milica Duvnjak, Marija Petričević ; [ilustratorica Petra Kljaić]. - 1. izd. - Zagreb : Alca script, 2010. ([Sv. Ivan Zelina] : Tiskara Zelina). - 132 str. : ilustr. u bojama ; 30 cm + [2] lista s tablama u bojama
ISBN 9789532940695
372.891(075.2)
HK10-04714

ČAGALJ, Nives
Volim zavičaj 1 : udžbenik s radnom bilježnicom za učenike prvog razreda osnovne škole / Nives Čagalj, Milica Duvnjak, Marija Petričević ; [ilustratorica Petra Kljaić]. - 1. izd. - Zagreb : Alca script, 2010. ([Sv. Ivan Zelina] : Tiskara Zelina). - 98 str. : ilustr. u bojama ; 30 cm + [8] listova s tablama u bojama
ISBN 9789532940688
372.83/.85(075.2)
HK10-04715

ČAGALJ, Nives
Volim zavičaj 4 : udžbenik s radnom bilježnicom za učenike četvrtog razreda osnovne škole / Nives Čagalj, Milica Duvnjak, Marija Petričević ; [ilustratorice Petra Kljaić]. - 1. izd. - Zagreb : Alka script, 2010. ([Sv. Ivan Zelina] : Tiskara Zelina). - 226 str. : ilustr. u bojama, zemljop. crteži u bojama ; 30 cm + [2] lista s tablama u bojama
ISBN 9789532940718
372.83/.85(075.2)
HK10-04716

ČAPLAR, Dejan
Životom darovani : udžbenik katoličkog vjeronauka za 3. razred srednjih škola / [autorsko-urednički tim Dejan Čaplar, Dario Kustura, Ivica Živković]. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2010. (Zagreb : Denona). - 162 str. : ilustr. u bojama ; 26 cm.
Podatak o autorima preuzet sa str. [2]. - Nakl. 13 000 primj.
ISBN 9789531105880
372.826.8(075.3)
HK10-04717

ČITANKA 1 : udžbenik za 1. razred gimnazije / [urednica Dunja Merkler]. - 8. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2010. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 273 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 27 cm.
Zastupljeni autori: Dinka Juričić, Majda Bekić-Vejzović, Josip Bratulić, Nevenka Košutić-Brozović, Lidija Farkaš, Darko Novaković, Milivoj Solar, Andreja Zlatar-Violić, Mirjana Živny. - Imensko kazalo.
ISBN 9789530205628
372.882(075.3)
HK10-04718

DAKIĆ, Branimir, matematičar
Zbirka zadataka iz matematike : (s pismenih ispita) : za drugi razred gimnazije / Branimir Dakić. - 7. izd. - Zagreb : Element, 2010. (Zagreb : Kika graf). - 111 str. : graf. prikazi ; 24 cm.
ISBN 9789531971096
372.851
(075.3)
(076)
HK10-04719

DAKIĆ, Branimir, matematičar
Zbirka zadataka iz matematike : (s pismenih ispita) : za četvrti razred gimnazije / Branimir Dakić. - 5. izd. - Zagreb : Element, 2010. (Zagreb : Element). - 94 str. : graf. prikazi ; 24 cm.
ISBN 9789536098668
372.851
(075.3)
(076)
HK10-04720

DAMIANI Einwalter, Ingrid
Vieni con me 4 piu : corso di lingua italiana per le scuole elementari = udžbenik talijanskoga jezika za 7. razred osnovne škole : četvrta godina učenja / Ingrid Damiani Einwalter, Mirjana Marković Marinković, Nives Sironić Bonefačić ; [ilustrator Dario Kukić]. - 2. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2010. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 110 str. : ilustr. u bojama ; 26 cm + 1 zvučni CD.
ISBN 9789530112698
372.881.113.11(075.2)
HK10-04721

DAVIES, Mark
English for the hotel and tourism industry 02 : udžbenik engleskog jezika za 4. razred hotelijersko-turističke škole : 9. godina učenja / Mark Davies, Elizabeth Harrison-Paj, Susan Shaw-Manenica ; [rječnik izradila Brigita Bosnar-Valković ; ilustrator Dario Kukić ; fotografije Goran Hrustić]. - 3. izmijenjeno izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2010. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 211 str. : ilustr. u bojama ; 28 cm + 1 zvučni CD-ROM.
ISBN 9789530208735
372.881.111.1(075.3)
HK10-04722

DE Zan, Ivan
Il nostro mondo 4 : libro di testo di natura e società per la quarta classe della scuola elementare / Ivan De Zan, Ivo Nejašmić, Božena Vranješ-Šoljan ; [traduzione Maria Bassanese]. - Rijeka : Edit, 2010. ([Zagreb] : Grafički zavod Hrvatske). - 158 str. : ilustr. u bojama ; 28 cm.
Prijevod djela: Naš svijet 4.
ISBN 9789532301403
372.83/.85
(075.2)
(076)
HK10-04723

DE Zan, Ivan
Naš svijet 2 : metodički priručnik iz prirode i društva za učitelje/učiteljice 2. razreda osnovne škole / Ivan De Zan, Tamara Kisovar-Ivanda, Višnja Grozdek. - 2. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2010. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 336 str. : ilustr. u bojama ; 32 cm.
Bibliografija: str. 333-336.
ISBN 9789530513433
372.83/.85(072.2)
HK10-04724

DELAČ, Anto
Tehnike motornih vozila 2 : radna bilježnica za 3. razred / Anto Delač, Zvonimir Vlaić. - Osijek : vlast. nakl, [2010], (Osijek : Grafika). - 75 str. : ilustr. u bojama ; 30 cm.
Godina izdavanja preuzeta sa poleđ. nasl. str. - bibliografija: str. 75.
372.862.93
(075.3)
(076)
HK10-04725

DELAČ, Anto
Tehnike motornih vozila 1 : radna bilježnica za 2. razred / Anto Delač, Zvonimir Vlaić. - Osijek : vlast. nakl., [2010], (Osijek : Grafika). - 75 str. : ilustr. u bojama ; 30 cm.
Godina izdavanja preuzeta sa poleđ. nasl. str. - Bibliografija: str. 75.
372.862.93
(075.3)
(076)
HK10-04726

DIKLIĆ, Zvonimir
Radost čitanja 8 : priručnik za nastavnike / Zvonimir Diklić, Joža Skok, Dunja Merkler ; prijedloge pismenih priprema za nastavu književnosti izradila Sanja Biškup. - Zagreb : Školska knjiga, 2010. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 392 str. ; 32 cm.
ISBN 9789530504981
372.882
(072.2)
HK10-04727

DIMITRIĆ, Mira
Knjigovodstvo s bilanciranjem II. : udžbenik za II. razred ekonomske škole / Mira Dimitrić, Marija Horvatić-Kapelac, Miran Novokmet. - 1. izd. - Zagreb : Alka script, 2010. (Zelina : Tiskara Zelina). - 218 str. : ilustr. ; 24 cm.
ISBN 9789532940626
372.865.7(075.3)
HK10-04728

DIMITRIĆ, Mira
Knjigovodstvo s bilanciranjem II. : radna bilježnica za II. razred ekonomske škole / Mira Dimitrić, Marija Horvatić-Kapelac, Miran Novokmet. - 1. izd. - Zagreb : Alka script, 2010. (Zagreb : Orbis). - 88 str. ; 30 cm.
ISBN 9789532940756
372.865.7(075.3)(076)
HK10-04729

DUJMOVIĆ-MARKUSI, Dragica
Književni vremeplov 4 : priručnik za nastavnike hratskoga jezika za četvrti razred gimnazije / Dragica Dujmović-Markusi, Sandra Rossetti-Bazdan. - 1. izd. - Zagreb : Profil International, 2010. (Zagreb : Profil). - 366, 29 str. : ilustr. (djelomice u bojama) ; 32 cm + Kartice moje pitanje/tvoj odgovor ([13] listova u bojama) + 2 zvučna CD-a.
Bibliografija: str. 361-362.
ISBN 9789531212175
372.882
(072.3)
HK10-04730

DŽEBA, Biserka
Dip in 2 : udžbenik engleskog jezika za 2. razred osnovne škole : 2. godina učenja / Biserka Džeba, Maja Mardešić ; [ilustrator Robert Solanović]. - 4. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2010. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 113 str. : ilustr. u bojama ; 27 cm + 1 zvučni CD
ISBN 9789530118409
372.881.111.1
(075.2)
HK10-04731

DŽEBA, Biserka
Way to go 5 plus : udžbenik engleskog jezika za 8. razred osnovne škole : 8. godina učenja / Biserka Džeba, Maja Mardešić ; [ilustrator Dubravko Mataković]. - 3. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2010. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 173 str. : ilustr. u bojama ; 27 cm + 2 zvučna CD-a
ISBN 9789530123182
372.881.111.1(075.2)
HK10-04732

ELEKTRONIKA i upravljanje : udžbenik za predmet elektronika i upravljanje za zanimanja elektroinstalater (3. razred), elektromehaničar (3. razred), autoelektričar (2. i 3. razred) / Stanko Paunović ... [et al.] ; [crteži Višnja Bartoniček]. - Zagreb : Element, 2010. (Sveti Ivan Zelina : Tiskara Zelina). - 324 str. : ilustr., graf. prikazi ; 24 cm.
Ostali zastupljeni autori: Andrea Bednjanec, Romana Bogut, Vesna Anđelić, Jasminka Kotur.
ISBN 9789531973854
372.862.138(075.3)
HK10-04733

ERDELJA, Krešimir
Sulle tracce del passato 8 : quaderno attivo per l'ottava classe della scuola elementare / Krešimir Erdelja, Igor Stojaković ; [traduzione Marco Pessotto ; cartografia Tomislav Kaniški]. - Fiume : Edit, 2010. ([Zagreb] : Grafički zavod Hrvatske). - 99 str. : ilustr. (djelomično u bojama) ; 28 cm.
Prijevod djela: Tragom prošlosti 8.
ISBN 9789532300963
372.894
(075.2)
(076)
HK10-04734

ERDELJA, Krešimir
Tragom prošlosti 8 : priručnik za nastavnike za 8. razred osnovne škole / Krešimir Erdelja, Branka Sakač, Igor Stojaković. - 3. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2010. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 147 str. : ilustr. u bojama ; 32 cm.
ISBN 9789530509894
372.894(072.2)
HK10-04735

ERDELJA, Krešimir
Tragom prošlosti 7 : priručnik za nastavnike za 7. razred osnovne škole / Krešimir Erdelja, Igor Stojaković. - 3. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2010. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 155 str. : ilustr. u bojama ; 32 cm.
ISBN 9789530509887
372.894(072.2)
HK10-04736

ERDELJA, Krešimir
Sulle tracce del passato 7 : manuale di storia per la settima classe della scuola elementare / Krešimir Erdelja, Igor Stojaković ; [traduzione Marco Pesotto ; illustratori Alem Ćurin ... et al. ; cartografia Tomislav Kaniški]. - Rijeka : Edit, 2010. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 221 str. : ilustr., zemljop. crteži (pretežno u bojama) ; 28 cm.
Izv. stv. nasl.: Tragom prošlosti 7.
ISBN 9789532300932
372.894
(075.2)
HK10-04737

ERDELJA, Krešimir
Sulle tracce del passato 7 : quaderno di lavoro per la settima classe della scuola elementare / Krešimir Erdelja, Igor Stojaković. - [Fiume] : Edit, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 151 str. : ilustr. (djelomično u bojama) ; 28 cm.
Izv. stv. nasl.: Tragom prošlosti 7.
372.894
(075.2)
(079)
HK10-04738

ERDELJA, Krešimir
Sulle tracce del passato 7 : quaderno attivo per la settima classe della scuola elementare / Krešimir Erdelja, Igor Stojaković ; [traduzione Marco Pessotto ; illustratori Tihomir Tikulin ; cartografia Tomislav Kaniški]. - Rijeka : Edit, 2010. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 102 str. : ilustr. (djelomice u bojama) ; 28 cm.
Prijevod djela: Tragom prošlosti 7.
ISBN 9789532300949
372.894
(075.2)
(076)
HK10-04739

ERDELJA, Krešimir
Sulle tracce del passato 8 : manuale di storia per l'ottava classe della scuola elementare / Krešimir Erdelja, Igor Stojaković ; [traduzione Marco Pesotto ; illustratori Alem Ćurin, Boro Pavlović, Tihomir Tikulin ;; cartografia Tomislav Kaniški]. - Rijeka : Edit, 2010. (Zagreb : Gradički zavod Hrvatske). - 267 str. : ilustr., zemljop. crteži (pretežno u bojama) ; 28 cm.
Izv. stv. nasl.: Tragom prošlosti 8.
ISBN 9789532300956
372.894
(075.2)
HK10-04740

ERDELJA, Krešimir
Sulle tracce del passato 8 : guaderno di lavoro di storia : per l'ottava classe della scuola elementare / Krešimir Erdelja, Igor Stojaković. - Rijeka : Edit, 2010. ([s. l : s. n.]). - 151 str. : ilustr. u bojama ; 28 x 20 cm.
372.894
(075.2)
(079)
HK10-04741

GOLDSTEIN, Ivo
Povijest 1 : udžbenik za strukovne trogodišnje srednje škole / Ivo Goldstein. - 1. izd. - Zagreb : SysPrint, 2010. (Osijek : Gradska tiskara Osijek). - 186 str. : ilustr. u bojama, zemljop. crteži u bojama ; 27 cm.
ISBN 9789532322965
372.894(075.3)
HK10-04742

GRUNDLER, Darko
Računalstvo : udžbenik za trogodišnje strukovne škole / Darko Grundler, Sanda Šutalo. - Zagreb : Školska knjiga, 2010. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 259 str. : ilustr. u bojama ; 26 cm.
Knjizi je priložen CD-ROM: Računalstvo.
ISBN 9789530219649
372.800.4
(075.3)
HK10-04743

GRUNDLER, Darko
Računalstvo : udžbenik za 1. i 2. razred četverogodišnjih strukovnih škola / Darko Grundler, Sanda Šutalo. - Zagreb : Školska knjiga, 2010. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 413 str. : ilustr. u bojama ; 26 cm.
Knjizi je priložen CD-ROM: Računalstvo.
ISBN 9789530219656
372.800.4
(075.3)
HK10-04744

GRUNDLER, Darko
Računalstvo [Elektronička građa] : CD uz udžbenik za trogodišnje strukovne škole / Darko Grundler, Sanda Šutalo. - Zagreb : Školska knjiga, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 1 optički disk (CD-ROM) : u bojama ; 12 cm.
Zahtjevi sustava: PC; Windows XP; Power Point. - Stv. nasl. s naljepnice diska. - CD-ROM je priložen knjizi: Računalstvo.
372.800.4
(075.3)
HK10-04745

GUN, Robert
Terra 4 : priručnik geografije s CD-om za četvrti razred gimnazije / Robert Gun. - 1. izd. - Zagreb : Profil International, 2010. (Zagreb : Profil). - 390 str. : ilustr. u bojama ; 32 cm.
ISBN 9789531212236
372.891
(072.3)
HK10-04746

HUZJAK, Miroslav
Učimo gledati 5-8 : priručnik likovne kulture za nastavnike predmetne nastave / Miroslav Huzjak, Saša Živković. - 3. izmijenjeno i dopunjeno izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2010. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 231 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 32 cm.
Bibliografija: str. 225-226.
ISBN 9789530509368
372.87
(072.2)
HK10-04747

INFORMATIKA 5 : multimedijski udžbenik informatike za 5. razred osnovne škole : knjiga, CD i web / V.[inkoslav] Galešev ... [et al.]. - 1. izd. - Zagreb : SysPrint, 2010. (Osijek : Gradska tiskara). - 181 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm.
Ostali zastupljeni autori: Lidija Kralj, Ines Kniewald, Gordana Sokol. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789532322903
372.800.4(075.2)
HK10-04748

INFORMATIKA 6 : multimedijski udžbenik informatike za 6. razred osnovne škole : knjiga, CD i web / Vinkoslav Galešev ... [et al.]. - 1. izd. - Zagreb : SysPrint, 2010. (Osijek : Gradska tiskara). - 193 str. : ilustr. u bojama ; 23 cm.
Ostali zastupljeni autori: Gordana Sokol, Ines Kniewald, Lidija Kralj, Silvano Šavle.
ISBN 9789532322910
372.800.4(075.2)
HK10-04749

INFORMATIKA 6 : radna bilježnica za 6. razred / Ines Kniewald ... [et al.]. - 1. izd. - Zagreb : SysPrint, 2010. ([Osijek] : Gradsa tiskara Osijek). - 73 str. : ilustr. (djelomice) u bojama ; 29 cm.
Ostali zastupljeni autori: Vinkoslav Galešev, Lidija Kralj, Gordana Sokol.
ISBN 9789532322927
372.800.4(075.2)(076)
HK10-04750

INFORMATIKA i računalstvo : udžbenik informatike i računalstva za srednje strukovne škole / V.[inkoslav] Galešev ... [et al.]. - 1. izd. - Zagreb : SysPrint, 2010. (Osijek : Gradska tiskara). - 245 str. : ilustr. u bojama ; 23 cm.
Ostali zastupljeni autori: Milan Korać, Zlatan Soldo, Lidija Kralj, Gordana Sokol, Bojan Kocijan. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789532322934
372.800.4(075.3)
HK10-04751

INFORMATIKA i računalstvo : zbirka zadataka iz informatike i računalstva za srednje strukovne škole / Vinkoslav Galešev ... [et al.]. - 1. izd. - Zagreb : SysPrint, 2010. (Osijek : Gradska tiskara Osijek). - 132 str. : ilustr. (djelomično u bojama) ; 24 cm.
Ostali zastupljeni autori: Milan Korać, Zlatan Soldo, Lidija Kralj, Gordana Sokol, Bojan Kocijan.
ISBN 9789532322941
372.800.4(075.3)(076)
HK10-04752

IVOŠ, Sanja
Dip in 6 : dnevne pripreme, izvedbeni i operativni planovi za nastavnike engleskog jezika za 6. razred osnovne škole : [6. godina učenja] / Sanja Ivoš, Haidi Mimica Tudor ; [prijedlog dnevnih priprema priredila Sanja Ivoš, izvedbenog i operativnog programa Haidi Mimica Tudor]. - Zagreb : Školska knjiga, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 90, 124, 50 str. ; 32 cm.
Om. nasl. - Podnasl. preuzet sa str. 1. - Sadrži i: Prvo polugodište ; Drugo polugodište.
ISBN 9789530513518
372.881.111.1
(072.2)
HK10-04753

JELENKOVIĆ, Leonardo, inženjer elektrotehnike, 1973-
Sustavna programska potpora [Elektronička građa] : radni materijali / Leonardo Jelenković, Milan Korać, Dario Car. - Zagreb : Algebra, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 1 optički disk (CD-ROM) ; 12 cm.
Zahtjevi sustava: Pentium; Windows XP; Adobe Reader. - Stv. nasl. s naljepnice diska. - CD-ROM je priložen knjizi: Sustavna programska potpora. - Tekstovni podaci.
ISBN 9789533220215
372.800.4
(075.3)
(086)
HK10-04754

JELENKOVIĆ, Leonardo, inženjer elektrotehnike, 1973-
Sustavna programska potpora : radni materijali / Leonardo Jelenković, Milan Korać, Dario Car. - Zagreb : Algebra, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 256 str. : ilustr. ; 28 cm.
Om. nasl.
ISBN 9789533220208
372.800.4
(075.3)
HK10-04755

JELIĆ, Tomislav, geograf
Hrvatski zavičaji : udžbenik iz prirode i društva za treći razred osnovne škole / Tomislav Jelić ; [fotografije Tomislav Jelić ; ilustrator Krešo Skozret]. - 4. izd. - Zagreb : Alfa, 2010. (Zagreb : Rotooffset tiskara Meić). - 100 str., : ilustr. u bojama ; 26 cm.
ISBN 9789531689984
372.83/.85(075.2)
HK10-04756

JELIĆ, Tomislav, geograf
Moja domovina Hrvatska : udžbenik iz prirode i društva za četvrti razred osnovne škole / Tomislav Jelić ; [ilustratori Dražen i Gordana Jerabek ; fotografije Tomislav Jelić ... et al.]. - 4. izd. - Zagreb : Alfa, 2010. ([Lukavec] : Tiskara Markulin). - 124 str., [4] presavijena lista s tablama u bojama : ilustr. u bojama, zemljop. crteži u bojama ; 26 cm.
ISBN 9789532970005
372.83/.85(075.2)
HK10-04757

KARKOVIĆ, Nina
Francuski jezik na državnoj maturi : priručnik za pripremu ispita državne mature iz francuskog jezika : [razina A2, razina B1] / Nina Karković. - Zagreb : Školska knjiga, 2010. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 139 str. ; 28 cm + 2 zvučna CD-a
Podnasl. preuzet s omota. - Tekst na hrv. i franc. jeziku.
ISBN 9789530219816
372.881.113.31(075.3)(078)
HK10-04758

KARKOVIĆ, Nina
Ciao bimbi! 4 : manuale : udžbenik talijanskog jezika za 4. razred osnovne škole : 4. godina učenja / Nina Karković ; [ilustrator Tomislav Beštak]. - Zagreb : Školska knjiga, 2010. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 79 str. : ilustr. u bojama, note ; 27 cm + 1 zvučni CD
ISBN 9789530125483
372.881.113.11
(075.2)
HK10-04759

KARKOVIĆ, Nina
Ciao bimbi! 1 : manuale : udžbenik talijanskog jezika za 1. razred osnovne škole : 1. godina učenja / Nina Karković ; [ilustratorica Marijana Jelić]. - 2. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2010. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 56 str. : ilustr. u bojama, note ; 27 cm + 1 zvučni CD + naljepnice u boji ([1] list)
ISBN 9789530118188
372.881.113.11(075.2)
HK10-04760

KNJIGOVODSTVO s bilanciranjem III. : radna bilježnica za III. razred ekonomske škole / Mira Dimitrić ... [et al.]. - 1. izd. - Zagreb : Alka script, 2010. (Zagreb : Orbis). - 152 str. ; 30 cm.
Ostali zastupljeni autori: Marija Horvatić-Kapelac, Miran Novokmet, Marijan Puljiz.
ISBN 9789532940763
372.865.7(075.3)(076)
HK10-04761

KNJIGOVODSTVO s bilanciranjem III. : udžbenik za III. razred ekonomske škole / Mira Dimitrić ... [et al.]. - 1. izd. - Zagreb : Alka script, 2010. (Zelina : Tiskara Zelina). - 274 str. : ilustr. ; 24 cm.
Ostali zastupljeni autori: Marija Horvatić-Kapelac, Miran Novokmet, Marijan Puljiz.
ISBN 9789532940633
372.865.7(075.3)
HK10-04762

KOVAČ, Srećko
Logika : za gimnazije / Srećko Kovač. - 14. izd. - Zagreb : Hrvatska sveučilišna naklada, 2010. (Sv. Ivan Zelina : Tiskara Zelina). - 169 str. : ilustr. ; 22 cm.
ISBN 9789531691031 : 54 kn
372.816(075.3)
HK10-04763

KRMPOTIĆ, Marija, profesorica književnosti
Zlatna vrata 2 : čitanka i hrvatski jezik za 2. razred osnovne škole / Marija Krmpotić, Sonja Ivić ; [ilustratorica Tomislava Juroš]. - 3. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2010. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 162 str. : ilustr. u bojama ; 27 cm. + Mala riznica znanja ([20] str.)
ISBN 9789530123656
372.881.116.342
372.882
(075.2)
HK10-04764

KRPES, Silvija
Geografija 7 : udžbenik s radnom bilježnicom za učenike sedmog razreda osnovne škole / Silvija Krpes ; [ilustratorice Petra Kljaić, Irina Maksimoska]. - 1. izd. - Zagreb : Alca script, 2010. (Zelina : Tiskara Zelina). - 160 str. : ilustr. u bojama, zemljop. crteži u bojama ; 30 cm.
ISBN 9789532940664
372.891(075.2)
HK10-04765

KRPES, Silvija
Geografija 8 : udžbenik s radnom bilježnicom za učenike osmog razreda osnovne škole / Silvija Krpes ; [ilustratorice Petra Kljaić, Irina Maksimoska]. - 1. izd. - Zagreb : Alca script, 2010. (Zelina : Tiskara Zelina). - 164 str. : ilustr. u bojama, zemljop. crteži u bojama ; 30 cm.
ISBN 9789532940671
372.891(075.2)
HK10-04766

KURJAK, Ljiljana
Adesso tocca a te 3 : priručnik talijanskoga jezika za šesti razred osnovne škole : (treća godina učenja) / Ljiljana Kurjak, Goradana Remussini. - 1. izd. - Zagreb : Profil International, 2010. (Zagreb : Profil). - 124 str. : ilustr. ; 32 cm.
ISBN 9789531212106
372.881.113.11
(072.2)
HK10-04767

LIKOVNI sat 5 : udžbenik likovne kulture za peti razred osnovne škole / Dražen Jerabek ... [et al.]. - 3. izd. - Zagreb : Alfa, 2010. ([Lukavec] : Grafika Markulin). - 84 str. : ilustr. u bojama ; 30 cm.
Ostali zastupljeni autori: Gordana Jerabek, Blanka Petrinec-Fulir, Natalija Stipetić-Ćus.
ISBN 9789531689908
372.87(075.2)
HK10-04768

LIKOVNI sat 6 : udžbenik likovne kulture za šesti razred osnovne škole / Dražen Jerabek ... [et al.]. - 2. izd. - Zagreb : Alfa, 2010. (Samobor : Edok). - 84 str. : ilustr. u bojama ; 30 cm.
Ostali zastupljeni autori: Gordana Jerabek, Blanka Petrinec Fulir, Natalija Stipetić-Ćus.
ISBN 9789531689915
372.87(075.2)
HK10-04769

LUKIĆ, Sanja
Lučba 7 : priručnik za nastavnike : uz udžbenički komplet iz kemije Lučba za 7. razred osnovne škole / Sanja Lukić, Sanda Šimičić i suradnici ; [ilustracije Ivana Planinić]. - Zagreb : Školska knjiga, 2010. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 185 str. : ilustr. u bojama ; 32 cm.
Om. nasl.
ISBN 9789530514294
372.854(072.2)
HK10-04770

LUKIĆ, Sanja
Lučba 7 : ispiti znanja : ispiti znanja iz kemije za 7. razred osnovne škole / Sanja Lukić ;[ilustracije Ivana Planinić ... et al. fotografije Dominik Cinčić ... et al.]. - Zagreb : Školska knjiga, 2010. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - [9] presavijenih listova : ilustr. u bojama ; 28 cm.
372.854
(079)
(075.2)
HK10-04771

LUKIĆ, Sanja
Lučba 8 : priručnik za nastavnike : uz udžbenički komplet iz kemije Lučba za 8. razred osnovne škole / Sanja Lukić, Sanda Šimičić i suradnici ; [crteže izradila Ivana Planinić]. - Zagreb : Školska knjiga, 2010. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 207 str. : ilustr. u bojama ; 32 cm.
Om. nasl.
ISBN 9789530514287
372.854(075.2)(076)
HK10-04772

MALJKOVIĆ, Ljubica
Njemački jezik na državnoj maturi : priručnik za pripremu ispita državne mature iz njemačkog jezika : razina A2 = Handbuch zur Abiturprüfung im Fach Deutsch : Niveau A2 / Ljubica Maljković, Johanna Gregetz. - Zagreb : Školska knjiga, 2010. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 137 str. ; 28 cm + 1 zvučni CD.
Tekst na hrv. i njem. jeziku.
ISBN 9789530219755
372.881.111.22(075.3)(078)
HK10-04773

MARDEŠIĆ, Maja
Dip in 6 [Elektronička građa] : multimedijski CD-ROM uz radnu bilježnicu engleskog jezika za 6. razred osnovne škole / Maja Mardešić ; glazba Valent Samardžija ; ilustrator Robert Solanović. - Zagreb : Školska knjiga;, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 1 optički disk (CD-ROM) : sa zvukom, u bojama. ; 12 cm.
Zahtjevi sustava: Pentium; Windows XP; Flash Player. - Stv. nasl. s naljepnice diska. - CD-ROM je priložen knjizi: Dip in 6. - Interaktivna multimedijska građa.
372.881.111.1
(075.2)
(076)
(086)
HK10-04774

MARDEŠIĆ, Maja
Dip in 6 : udžbenik engleskog jezika za 6. razred osnovne škole : 6. godina učenja / Maja Mardešić ; [ilustrator Robert Solanović]. - Zagreb : Školska knjiga, 2010. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 171 str. : ilustr. u bojama ; 27 cm + 1 zvučni CD.
ISBN 9789530123366
372.881.111.1
(075.2)
HK10-04775

MARDEŠIĆ, Maja
Dip in 6 : radna bilježnica engleskog jezika za 6. razred osnovne škole : 6. godina učenja / Maja Mardešić ; [ilustrator Robert Solanović]. - Zagreb : Školska knjiga, 2010. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 134 str. : ilustr. ; 28 cm.
372.881.111.1
(075.2)
(076)
HK10-04776

MARIĆ, Anđelko
Matematika 1 : udžbenik i zbirka zadataka za 1. razred ekonomskih škola / Anđelko Marić ; [crteži Veronika Španić]. - 1. izd. - Zagreb : Element, 2010. (Sveti Ivan Zelina : Tiskara Zelina). - 312 str. : ilustr. (djelomice u bojama), graf. prikazi ; 24 cm.
ISBN 9789531973014
372.851(075.3)
HK10-04777

MARKOVAC, Josip
Matematika 3 : udžbenik za treći razred osnovne škole / Josip Markovac ; [ilustratorica Tomislava Juroš]. - 4. izd. - Zagreb : Alfa, 2010. (Čakovac : "Zrinski"). - 106 str. : ilustr. (djelomice u bojama) ; 30 cm.
ISBN 9789531687430
372.851(075.2)
HK10-04778

MARKOVAC, Josip
Matematika 2 : udžbenik za drugi razred osnovne škole / Josip Markovac ; [ilustratorica Tomislava Juroš]. - 4. izd. - Zagreb : Alfa, 2010. (Zagreb : Rotooffset tiskara Meić). - 80 str. : ilustr. u bojama ; 30 cm.
ISBN 9789531687393
372.851(075.2)
HK10-04779

MARKOVAC, Josip
Matematika 4 : udžbenik za četvrti razred osnovne škole / Josip Markovac ; [ilustratorica Tomislava Juroš]. - 4. izd. - Zagreb : Alfa, 2010. (Čakovec : "Zrinski"). - 108 str. : ilustr. u bojama ; 30 cm.
ISBN 9789531687478
372.851(075.2)
HK10-04780

MARKOVAC, Josip
Matematika 1 : udžbenik za prvi razred osnovne škole / Josip Markovac ; [ilustratorica Tomislava Juroš]. - 4. izd. - Zagreb : Alfa, 2010. (Čakovec : "Zrinski"). - 82 str. : ilustr. u bojama ; 30 cm.
ISBN 9789531687355
372.851(075.2)
HK10-04781

MATASOVIĆ, Danko
Poznavanje prehrambene robe : udžbenik za trgovačke i hotelijersko-turističke škole / Danko Matasović : [ilustracije i fotografije Vladimir Habuš]. - 5. izmijenjeno i dopunjeno izd. - Zagreb : Profil international, 2010. ([Zagreb] : Profil). - 282 str. : ilustr. u bojama, graf. prikazi u bojama ; 27 cm.
372.865.862
(075.3)
HK10-04782

MATEMATIČKA natjecanja 2008./2009. / priredili Željko Hanjš, Mario Krnić ; [crteži Nataša Jocić]. - Zagreb : Element, 2010. (Zagreb : Element). - 188 str. : ilustr. ; 21 cm. - (Elementarna matematika ; 38)
ISBN 9789531974387
372.851(075.2)(079.1)
372.851(075.3)(079.1)
HK10-04783

MATEMATIKA : zbirka riješenih zadataka za državnu maturu / Pavle Goldstein ... [et al.]. - Zagreb : Novi Liber : Europapress holding, 2010. (Split : Slobodna Dalmacija). - 165 str. : graf. prikazi ; 26 cm.
Ostali zastupljeni autori: Juraj Šiftar, Drago Špoljarić, Ivan Vujaklija.
ISBN 9789533001647 (Europapress holding) : 40 kn
372.851(075.3)(078)
HK10-04784

MATEMATIKA 7 : tankonyv es feladatgyujtemeny az altalanos iskola : hetedik osztalya : 2. felevszamara / Zvonimir Šikić ... [et al ; [illusztraciok Zrinka Ostović ; forditotta Erne Gordoš]. - Eszek : Horvatoszagi Magyar Oktatasi es Muvelodesi Kozpont ; Zagreb : Profil, 2010. (Osijek : Ortotisak). - 175 str. : ilustr. (djelomice u bojama) ; 30 cm.
Prijevod djela: Matematika 7 - 2. polugodište. - Ostali zastupljeni autori: Iva Golac-Jakopović, Milana Vuković, Luka Krnić. - Nakl. 100 primj. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789537563455 (Horvatoszagi Magyar Oktatasi es Mivelodesi Koupont)
372.851
(075.2)
HK10-04785

MATEMATIKA na maturi u Sloveniji / [prijevod i rješenja zadataka Anđelko Marić]. - 1. izd. - Zagreb : Alka script, 2010. (Zagreb : Orbis). - 260 str. : graf. prikazi ; 19 cm.
ISBN 9789532940794 : 120 kn
372.851(075.3)(076)
HK10-04786

MATURE i državni ispiti iz matematike u europskim zemljama / [priredio] Anđelko Marić. - 1. izd. - Zagreb : Element, 2010. (Zagreb : Element). - 166 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Biblioteka Repetitio)
ISBN 9789531972857
372.851
(075.3)
(078)
HK10-04787

MIKULIČIĆ, Branka
Otkrivamo fiziku 7 : priručnik za problemski usmjerene i istraživačke nastave fizike : uz udžbenik fizike za 7. razred osnovne škole / Branka Mikuličić, Ivica Buljan ; [ilustracije i crteži Mladen Martinis, Svjetlan Junaković, Dubravko Duvančić]. - Zagreb : Školska knjiga, 2010. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 220 str. : ilustr. u bojama ; 32 cm.
Knjizi je priložen DVD-ROM: Otkrivamo fiziku 7. - Bibliografija: str. 220.
ISBN 9789530514447
372.853(075.2)(076)
HK10-04788

MIKULIČIĆ, Branka
Otkrivamo fiziku 8 : priručnik problemski usmjerene i istraživačke nastave fizike : uz udžbenik fizike za 8. razred osnovne škole / Branka Mikuličić, Ivica Buljan ; [ilustracije i crteži Mladen Martinis, Svjetlan Junaković, Dubravko Duvančić]. - Zagreb : Školska knjiga, 2010. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 248 str. : ilustr. u bojama ; 32 cm.
Knjizi je priložen DVD: Otkrivamo fiziku 8. - Bibliografija: str. 247.
ISBN 9789530514454
372.853(075.2)(076)
HK10-04789

MOJ portal 5. - 8. [Elektronička građa] : priručnik za nastavnike informatike 5. - 8. razreda osnovne škole. - Zagreb : Školska knjiga, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 1 optički disk (CD-ROM) : u bojama, sa zvukom ; 12 cm.
Zahtjevi sustava: Pentium; Windows XP; Flash Player. - Stv. nasl. s naljepnice diska. - Dodatni broj na naljepnici: 51458. - Interaktivna multimedijska građa.
372.800.4
(072.2)
(086)
HK10-04790

MOJ portal 7 [Elektronička građa] : DVD uz udžbenik informatike za 7. razred osnovne škole. - Zagreb : Školska knjiga, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 1 optički disk (CD-ROM) : sa zvukom, u bojama ; 12 cm.
Zahtjevi sustava: Pentium; Windows XP; Flash Player. - Stv. nasl. s naljepnice diska. - CD-ROM je priložen knjizi: Moj portal 7. - Dodatni broj na naljepnici: 12560. - Interaktivna multimedijska građa.
372.800.4
(075.2)
(086)
HK10-04791

MRVOŠ-SERMEK, Draginja
Kemija 7 : udžbenik za VII. razred osnovne škole / Draginja Mrvoš-Sermek, Maja Kovačević, Davor Barić. - 2. izd. - Zagreb : Alfa, 2010. (Zagreb : Rotooffset tiskara Meić). - 178 str. : ilustr. u bojama, graf. prikazi u bojama ; 28 cm.
Na unut. str. 1. om. lista: Periodni sustav elemenata; na unut. str. 2. om. lista: Pregled imena i simbola kemijskih elemenata s atomskim brojem od 1 do 109.
ISBN 9789532971545
372.854(075.2)
HK10-04792

NAŠ svijet 1 : metodički priručnik iz prirode i društva za 1. razred osnovne škole / Ivan De Zan ... [et al.]. - 2. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2010. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 331 str. : ilustr. u bojama ; 32 cm.
Ostali zastupljeni autori: Alena Letina, Tamara Kisovar-Ivanda, Majda Bučanac. - Bibliografija: str. 326-329.
ISBN 9789530513426
372.83/.85(072.2)
HK10-04793

NAŠ svijet 3 : metodički priručnik iz prirode i društva za 3. razred osnovne škole / Ivan De Zan ... [et al.]. - 2. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2010. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 322 str. : ilustr. u bojama ; 32 cm.
Ostali zastupljeni autori: Ivo Nejašmić, Mirjana Boras, Vesna Bedić, Alemka Guštin, Igor Rukljač. - Bibliografija: str. 319-322.
ISBN 9789530513440
372.83/.85(072.2)
HK10-04794

NAŠ svijet 4 : metodički priručnik iz prirode i društva za učitelje/učiteljice za 4. razred osnovne škole / Ivan De Zan ... [et al.]. - 2. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2010. (Zagreb : Grafički zavod Zagreb. - 375 str. : ilustr. u bojama ; 32 cm.
Ostali zastupljeni autori: Ivo Nejašmić, Božena Vranješ-Šoljan, Sanja Delač, Ružica De Zan. - Bibliografija: str. 372-375.
ISBN 9789530513457
372.83/.85(072.2)
HK10-04795

NEMETH, Tamara
Matematika 8 : tankonyv es feladatgyujtemeny az altalanos iskola nyolcadik osztalya szamara : 2. felev / Tamara Nemeth, Goran Stajčić ; [illusztraciok Zrinka Ostović ; forditotta Erne Gordoš]. - Eszek = Osijek : Horvatorszagi Magyar Oktatasi es Muvelodesi Kozpont = Prosvjetni-kulturni centar Mađara u Republici Hrvatskoj, 2010. (Osijek : Ortotisak). - 160 str. : ilustr. u bojama ; 30 cm.
Prijevod djela: Matematika 8. - Nakl. 100 primj.
ISBN 9789537563462
372.851
(075.2)
HK10-04796

NOVAK-IŠTOK, Marija
Psihologija komunikacije 1 : udžbenik za 1. godinu učenja / Marija Novak-Ištok, Jelena Obad ; [ilustrator Zvonko Lenner]. - 1. izd. - Zagreb : Alka script, 2010. ([Sv. Ivan Zelina] : Tiskara Zelina). - 75 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm.
ISBN 9789532940640
372.815.99(075.3)
HK10-04797

NOVAK-IŠTOK, Marija
Psihologija komunikacije 2 : udžbenik za 2. godinu učenja / Marija Novak-Ištok, Jelena Obad ; [ilustrator Zvonko Lenner]. - 1. izd. - Zagreb : Alka script, 2010. ([Sv. Ivan Zelina] : Tiskara Zelina). - 62 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm.
ISBN 9789532940657
372.815.99(075.3)
HK10-04798

PAIĆ, Gordana
Matematički izazovi 5 : udžbenik iz matematike za peti razred / Gordana Paić, Željko Bošnjak, Boris Čulina ; [ilustracije Antun Smajić]. - 3. izd. - Zagreb : Alfa, 2010. (Čakovec : "Zrinski"). - 2 sv. : ilustr. u bojama ; 26 cm.
372.851(075.2)

[1] : Prvo polugodište. - 151, 77 str.
Oba su teksta tiskana u međusobno obratnim smjerovima. - Nasl. str. prištampanoga teksta: Matematički izazovi 5 : zbirka zadataka iz matematike za peti razred : prvo polugodište.
ISBN 9789531689687
372.851(075.2)

HK10-04800

[2] : Drugo polugodište. - 171, 69 str.
Oba su teksta tiskana u međusobno obratnim smjerovima. - Nasl. str. prištampanoga teksta: Matematički izazovi 5 : zbirka zadataka iz matematike za peti razred : drugo polugodište.
ISBN 9789531689694
372.851(075.2)

HK10-04799

PAUN, Milan
Hrvatski jezik 8 : radni listovi uz udžbenički komplet / Milan Paun. - 2. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2010. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - [32] str. ; 27 cm.
Om. nasl.
372.881.116.342(075.2)(076)
HK10-04801

PAVLOVIĆ, Damir, fizičar
Fizika 4 : radna bilježnica za četvrti razred strukovnih škola s četverogodišnjim programom / Damir Pavlović, Marinko Srdelić. - 1. izd. - Zagreb : Profil international, 2010. (Zagreb : Profil). - 80 str. : ilustr. u bojama ; 27 cm.
372.853
(075.3)
(076)
HK10-04802

PEŠORDA, Suzana
Terra 3 : priručnik geografije s CD-om za treći razred gimnazije / Suzana Pešorda. - 1. izd. - Zagreb : Profil International, 2010. (Zagreb : Profil). - 418 str. : ilustr. u bojama ; 32 cm.
ISBN 9789531212229
372.891
(072.3)
HK10-04803

PETKOVIĆ, Valentina
Volim život 7 : kontrolni zadatci iz biologije za 7. razred osnovne škole : A i B grupa / Valentina Petković ; [ilustracije Igor Vilagoš]. - Zagreb : Školska knjiga, 2010. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - [86] str. : ilustr. u bojama ; 28 x 20 cm.
372.857
(075.2)
(079)
HK10-04804

PIRŠLIN, Marica
Kompjutorska daktilografija 2 [Elektronička građa] : CD-ROM uz udžbenik / Marica Piršlin, Eva Horvath-Žaja. - Tekstovni podaci. - Zagreb : Školska knjiga, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 1 optički disk (CD-ROM) : sa zvukom ; 12 cm.
Zahtjevi sustava: PC; Windows XP; zvučna kartica. - Stv. nasl. s naljepnice diska. - CD-ROM je priložen uz knjigu: Kompjutorska daktilografija 2. - Dodatni broj na naljepnici diska: 21966.
372.865.19
372.800.491.2
(075.3)
(086)
HK10-04805

PIRŠLIN, Marica
Kompjutorska daktilografija 2 : udžbenik za srednje strukovne škole (ekonomske, upravne, birotehničke, prometne, hotelijersko-turističke, ugostiteljske, trgovačke) / Marica Piršlin, Eva Horvath-Žaja. - Zagreb : Školska knjiga, 2010. (Zagreb : Grafički zavod HRvatske). - 135 str. : ilustr. ; 29 X 20 cm.
Knjizi je priložen CD-ROM: Kompjutorska daktilografija 2.
ISBN 9789530219663
372.865.19
372.800.491.2
(075.3)
HK10-04806

PONGRAC, Nataša
Volim život 6 : kontrolni zadatci iz prirode za 6. razred osnovne škole : A i B grupa / Nataša Ponfrac ; [ilustracije Violeta Ille]. - Zagreb : Školska knjiga, 2010. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - [72] str. : ilustr. u bojama ; 28 x 20 cm.
372.857
(075.2)
(079)
HK10-04807

RAČUNALSTVO [Elektronička građa] : CD uz udžbenik za trogodišnje strukovne škole / Darko Grundler, Sanda Šutalo. - Zagreb : Školska knjiga, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 1 optički disk (CD-ROM) : u bojama ; 12 cm.
Zahtjevi sustava: PC; Windows XP; Power Point. - Stv. nasl. s naljepnice diska. - CD-ROM je priložen knjizi: Računalstvo.
372.800.4
(075.3)
HK10-04808

SALOPEK, Jadranka, profesorica njemačkog jezika
Flink mit Deutsch 2 : priručnik za učitelje njemačkoga jezika za 5. razred osnovne škole / Jadranka Salopek. - 4. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2010. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 93 str, [32] lista u bojama s prozirnicama ; 32 cm.
ISBN 9789530509559
372.881.111.22(072.2)
HK10-04809

SEDMAK, Senka
Demistificirana matematika : priručnik za pripremu državne mature : programi A i B / Senka Sedmak ; [crteži Veronika Španić]. - 1. izd. - Zagreb : Element, 2010. (Zagreb : Element). - 412 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Biblioteka Repetitio)
ISBN 9789531972864
372.851(075.3)(078)
HK10-04810

SKOK, Joža
Radost čitanja 5 : priručnik za nastavnike / Joža Skok, Zvonimir Diklić, Dunja Merkler ; [prijedloge pismenih priprema priredila Ana Mesić]. - 2. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2010. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 248 str. ; 32 cm.
ISBN 9789530509498
372.882
(072.2)
HK10-04811

SKOK, Joža
Radost čitanja 7 : priručnik za nastavnike / Joža Skok, Zvonimir Diklić, Dunja Merkler ; prijedlog pismenih priprema priredio Zoran Čorkalo. - 2. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2010. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 211 str. ; 32 cm.
ISBN 9789530508620
372.882
(072.2)
HK10-04812

SKOK, Joža
Radost čitanja 6 : priručnik za nastavnike / Joža Skok, Zvonimir Diklić, Dunja Merkler ; prijedlog pismenih priprema priredila Marcela Boban. - 2. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2010. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 232 str. ; 32 cm.
ISBN 9789530508613
372.882
(072.2)
HK10-04813

SRDIĆ, Ida
Tehnička kultura 5 : udžbenik iz tehničke kulture za 5. razred osnovne škole / Ida Srdić, Branko Hrpka ; [ilustrator Igor Vilagoš]. - 3. izd. - Zagreb : Alfa, 2010. (Samobor : Edok). - 96 str. : ilustr. u bojama ; 28 cm.
ISBN 9789531687959
372.862(075.2)
HK10-04814

STANČIĆ, Mario
Moj portal 6 : udžbenik informatike za 6. razred osnovne škole / Mario Stančić, Branko Vejnović, Zoran Dimovski ; [ilustracije Želimir Bistrović]. - 2. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2010. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - V, 195, P1-33, P2-31 str. : ilustr. u bojama ; 28 cm.
ISBN 9789530124615
372.800.4(075.2)
HK10-04815

STANČIĆ, Mario
Moj portal 7 : udžbenik informatike za 7. razred osnovne škole / Mario Stančić, Branko Vejnović, Zoran Dimovski ; [ilustracije Želimir Bistrović]. - Zagreb : Školska knjiga, 2010. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - V, 169, P1-63, P2-15 str. : ilustr. u bojama ; 28 cm.
Knjizi je priložen CD-ROM: Moj portal 7.
ISBN 9789530125605
372.800.4(075.2)
HK10-04816

SUKUBOVÁ, Anna
Metodicke pokyny : pre učitel'a k pracovnim listom 1. - 3. / Anna Sukubova. - Našice : Zvaz Slovakov Chorvatsku, 2010. (Osijek : Grafika). - 64 str. : ilustr. ; 24 cm.
Nakl. 10 primj.
ISBN 9789537277260
372.881.116.24
(072.2)
HK10-04817

SUNAJKO, Goran
Politika i gospodarstvo : udžbenik za srednje strukovne škole / Goran Sunajko, Dario Čepo, Ivo Goldstein. - 1. izd. - Zagreb : SysPrint, 2010. ([Osijek] : Gradska tiskara Osijek). - 203 str. : ilustr. u bojama ; 27 cm.
ISBN 9789532322958
372.832(075.3)
372.833.8(075.3)
HK10-04818

SVETLIČIĆ, Silvana
Informatika 5 : priručnik za nastavnike / Silvana Svetličić, Matko Barišić, Hrvoje Vrhovski. - 4. izd. - Zagreb : Profil International, 2010. (Zagreb : Profil). - 289, 411 str. : ilustr. u bojama ; 32 cm.
Nasl. str. prištampanog teksta: Informatika 6 : priručnik za nastavnike.
ISBN 9789531206082
372.800.4
(072.2)
HK10-04819

ŠESTAK, Miljenko
Filozofija : radana bilježnica iz filozofije za 4. razred gimnazije / Miljenko Šestak. - 1. izd. - Zagreb : Profil international, 2010. ([Zagreb] : Profil international). - 141 str. : ilustr. u bojama ; 27 cm.
372.81
(075.3)
(076)
HK10-04820

ŠIŠIĆ, Snježana
Matematika : priručnik za pripremu ispita na državnoj maturi / Snježana Šišić, Damir Šišić. - 1. izd. - Zagreb : Profil international, 2010. (Zagreb : Profil). - 636 str. : ilustr., graf. prikazi : ; 24 cm.
ISBN 9789531212274
372.851(075.3)(076)
HK10-04821

ŠOJAT, Anita
Pismene provjere znanja 7 : hrvatskog jezika za sedmi razred s točnim odgovorima i mjerilima vrjednovanja / Anita Šojat. - Zagreb : Školska knjiga, 2010. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 24 str., 28 presavijenih listova umetnutih u mapu ; 32 cm.
372.881.116.342
372.882
(072.2)
HK10-04822

ŠPANIĆ, Ankica
Prijedlozi izvedbenih nastavnih planova i pismenih priprema za nastavu hrvatskoga jezika u 3. razredu osnovne škole / Ankica Španić, Jadranka Jurić. - Zagreb : Školska knjiga, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 342 str. : ilustr. ; 32 cm.
Bibliografija: str. 341-342.
ISBN 9789530509450
372.881.116.342
(072.2)
HK10-04823

ŠPANIĆ, Ankica
Prijedlozi izvedbenih nastavnih planova i pismenih priprema za nastavu hrvatskoga jezika u 4. razredu osnovne škole / Ankica Španić, Jadranka Jurić. - Zagreb : Školska knjiga, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 526 str. : ilustr. ; 32 cm.
Om. nasl. - Bibliografija: str. 525-526.
ISBN 9789530509481
372.881.116.342
(072.2)
HK10-04824

ŠPANIĆ, Ankica
Priručnik za učitelje 4 : uz radne udžbenike Čitanka 4 i Hrvatski jezik 4 za 4. razred osnovne škole / Ankica Španić, Jadranka Jurić ; [ilustratorica Branka Nikolić]. - Zagreb : Školska knjiga, 2010. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 187 str. : ilustr. u bojama ; 27 cm.
Knjizi je priložen CD-ROM: Čitanka i Hrvatski jezik 4. - Bibliografija: str. 185.
ISBN 9789530509481
372.882.1(072.2)
HK10-04825

ŠPANIĆ, Ankica
Čitanka i hrvatski jezik 3 [Elektronička građa] : prijedlozi pismenih priprema, korelacija i mentalnih mapa s izvedbenim programima uz radne udžbenike / Ankica Španić, Jadranka Jurić. - Zagreb : Školska knjiga, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 1 optički disk (CD-ROM) ; 12 cm.
Zahtjevi sustava: Pentium; Windows XP; Microsoft Word, Power Point. - Stv. nasl. s naljepnice diska. - CD-ROM je priložen knjizi: Priručnik za učitelje 3.
372.882
(072.2)
(0.034)
HK10-04826

ŠPANIĆ, Ankica
Priručnik za učitelje 3 : uz radne udžbenike Čitanka 3 i Hrvatski jezik 3 za 3. razred osnovne škole / Ankica Španić, Jadranka Jurić. - 2. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2010. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 139 str. : ilustr. u bojama ; 27 cm.
Knjizi je priložen CD-ROM: Čitanka i hrvatski jezik 3. - Bibliografija: str. 139.
ISBN 9789530509450
372.881.116.342(072.2)
HK10-04827

ŠTIGLMAYER, Dinka
Auf die Plätze, fertig, los! 3 : udžbenik njemačkog jezika za 3. razred osnovne škole : [treća godina učenja] / Dinka Štiglmayer, Irena Pehar Miklenić ; [ilustracije Tamara Cajhen]. - 1. izd. - Zagreb : Alfa, 2010. ([Lukavec] : Grafika Markulin). - 76 str. : ilustr. u bojama ; 27 cm + 1 zvučni CD
Podnasl. preuzet s omota.
ISBN 9789532972474
372.881.111.22(075.2)
HK10-04828

ŠTIGLMAYER, Dinka
Auf die Plätze, fertig, los! : udžbenik njemačkog jezika za 1. razred osnovne škole [1] / Dinka Štiglmayer, Irena Pehar, Katarina Oreb Sajfert ; [ilustratorica Tamara Cajhen]. - 2. izd. - Zagreb : Alfa, 2010. ([Lukavec] : Grafika Markulin). - 64 str. : ilustr. u bojama ; 27 cm + 1 zvučni CD
ISBN 9789531689809
372.881.111.22(075.2)
HK10-04829

TAJNA slova 3 : priručnik [za učitelje] uz udžbenički komplet za hrvatski jezik i književnost / Terezija Zokić ... [et al.]. - 2. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2010. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 383 str. : ilustr. ; 28 cm.
Ostali zastupljeni autori: Jadranka Bralić, Katja Bašić, Linda Perutović, Mario Radunić.
ISBN 9789530509108
372.882.1(072.2)
HK10-04830

TAJNA slova 4 : priručnik za učitelje s artikulacijama nastavnih sati književnosti, hrvatskoga jezika, medijske kulture i jezičnoga izražavanja / Terezija Zokić ... [et al.]. - 2. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2010. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 423 str. : ilustr. ; 28 cm.
Ostali zastupljeni autori: Jadranka Bralić, Katja Bašić, Linda Perutović, Mario Radunić. - Knjizi je priložen CD-ROM: Tajna slova 4. - Bibliografija: str. [422]-423.
ISBN 9789530511088
372.881.116.342(072.2)
372.882.1(072.2)
HK10-04831

TANAY, Emil Robert
Valovi boja 5-8 : priručnik za nastavu likovne kulture od 5. do 8. razreda osnovne škole / Robert E. [Emil] Tanay. - 3. izmijenjeno i dopunjeno izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2010. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 320 str. ; 32 cm.
Knjizi je priložen CD-ROM: Valovi boja 5-8.
ISBN 9789530509276
372.87
(072.2)
HK10-04832

TEHNIKA motornih vozila : radni listovi : polja učenja 1-4 / autori Richard Fischer ... [et al.] ; prijevod Mira Kruhan. - Zagreb : Hrvatska obrtnička komora : Pučko otvoreno učilište, 2010. ([Zagreb] : Znanje). - 152 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 30cm. - (Biblioteka Majstor)
Prijevod djela: Die Arbeitsblätter Kraftfahrzeugtechnik. - Ostali zastupljeni autori: Uwe Heider, Berthold Hohmann, Wolfgang Keil, Jochen Mann, Bernd Schlögl, Alois Wimmer, Günter Wormer. - Podatak o god. izdavanja preuzet iz CIP zapisa.
ISBN 9789532540154 (Pučko otvoreno učilište)
372.862.93(075.3)(079)
HK10-04833

TEHNIKE instalacija i grijanja : situacije učenja : polja učenja 1-4 / Klaus Edling ... [et al.] ; prijevod Marta Guzsvanjy ; [crteži Barbara Kohm]. - 1. izd. - Zagreb : Hrvatska obrtnička komora : Pučko otvoreno učilište, 2010. ([Zagreb] : Intergrafika). - 117, [6] str., [2] lista : ilustr. (pretežno u bojama) ; 30 cm. - (Biblioteka Majstor)
Izv. stv. nasl.: Installations und Heizungstechnik. - Na omotu: Serija stručnih knjiga Europa : za metalska zanimanja. - Ostali zastupljeni autori: Matthias Fischer, Michael Helleberg, Ralf Langhorst, Rainer Milbradt, Jürgen Weckler.
ISBN 9789532540178
372.862(075.3)
HK10-04834

TEŽAK, Dubravka
Carstvo riječi : čitanka i jezični udžbenik za treći razred osnovne škole / Dubravka Težak, Sanja Polak ; [ilustrator Stjepan Lukić]. - 3. izd. - Zagreb : Alfa, 2010. ([Lukavec] : Grafika Markulin). - 172 str. : ilustr. u bojama ; 27 cm.
ISBN 9789531689540
372.882(075.2)
372.881.116.342(075.2)
HK10-04835

TEŽAK, Dubravka
Cvrkut riječi : čitanka i jezični udžbenik za drugi razred osnovne škole / Dubravka Težak, Sanja Polak, Darko Cindrić ; [ilustrator Stjepan Lukić]. - 4. izd. - Zagreb : Alfa, 2010. ([Lukavec] : Grafika Markulin). - 146 str. : ilustr. u bojama ; 27 cm.
ISBN 9789531687652
372.882(075.2)
372.881.116.342(075.2)
HK10-04836

TOMLJENOVIĆ-BIŠKUPIĆ, Ljerka
Hurra! Deutsch! 1 : udžbenik njemačkog jezika za 1. razred osnovne škole : prva godina učenja / Ljerka Tomljenović-Biškupić, Jadranka Salopek ; [ilustrator Frano Petruša]. - 3. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2010. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 67 str. : ilustr. u bojama, note ; 26 cm.
Knjizi je priložen CD-ROM: Hurra! Deutsch! 1.
ISBN 9789530122352
372.881.111.22
(075.2)
HK10-04837

TOMLJENOVIĆ-BIŠKUPIĆ, Ljerka
Hurra! Deutsch! 3 : Lehrbuch : udžbenik njemačkog jezika za 3. razred osnovne škole : treća godina učenja / Ljerka Tomljenović-Biškupić, Jadranka Salopek ; [ilustrator Frano Petruša]. - 4. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2010. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 64 str., [2] str. s tablama u bojama : ilustr. u bojama ; 26 cm.
ISBN 9789530121928
372.881.111.22(075.2)
HK10-04838

TRAŽITELJI smisla : vjeronaučni udžbenik za prvi razred srednje škole / [autori Viktorija Gadža ... et al.]. - Zagreb : Salesiana, 2010. (Zagreb : Denona). - 224 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm.
Ostali zastupljeni autori: Nikola Milanović, Rudi Paloš, Mirjana Vučica, Dušan Vuletić. - Kratice: 216. - Bibliografija: str. 217-219. - Predmetno i imensko kazalo.
ISBN 9789532050714
372.826.8(075.3)
HK10-04839

UČIMO gledati 5-8 [Elektronička građa] : CD uz priručnik likovne kulture od 5. do 8. razreda osnovne škole : novi planovi i nove nastavne pripreme. - Zagreb : Školska knjiga, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 1 optički disk (CD-ROM) ; 12 cm.
Zahtjevi sustava: PC; Windows XP. - Stv. nasl. s naljepnice diska. - CD-ROM je priložen uz knjigu: Učimo gledati 5-8. - Dodatni broj na naljepnici: 50936.
372.87
(072.2)
(086)
HK10-04840

UJČIĆ-ČUČAK, Kristina
Zlatna vrata 3 : priručnik za učitelje : [za 3. razred osnovne škole] / Kristina Ujčić-Čučak, Sonja Ivić, Marija Krmpotić. - Zagreb : Školska knjiga, 2010. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 217, 82 str. str. : ilust. u bojama ; 28 cm + Teks i ilustr. (5 presavijenih listova)
Dio podnasl. preuzet s omota.
ISBN 9789530514423
372.881.116.342
(072.2)
HK10-04841

UJČIĆ-ČUČAK, Kristina
Zlatna vrata 3 : priručnik za učitelje : [nastavni planovi i pripreme] / Kristina Ujčić-Čučak, Sonja Ivić, Marija Krmpotić. - Zagreb : Školska knjiga, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 240 str. : ilustr. ; 32 cm.
Podanasl. preuzet s omota. - Knjizi je priložen CD-ROM: Zlatna vrata 3. - Bibliografija: str. 240.
372.881.116.342
072.2
HK10-04842

UJČIĆ-ČUČAK, Kristina
Zlatna vrata 3 [Elektronička građa] : nastavni planovi i pripreme za nastavu hrvatskoga jezika u 3. razredu osnovne škole / Kristina Ujčić-Čučak, Marija Krmpotić, Sonja Ivić. - Tekstovni podaci. - Zagreb : Školska knjiga, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 1 optički disk (CD-ROM) ; 12 cm.
Zahtjevi sustava: PC; Windows XP. - Stv. nasl. s naljepnice diska. - CD-ROM je priložen uz knjigu: Zlatna vrata 3. - Dodatni broj na naljepnici: 51442.
372.881.116.342
(072.2)
(086)
HK10-04843

UJČIĆ-ČUČAK, Kristina
Zlatna vrata 2 : priručnik za učitelje u 2. razredu osnovne škole : pismene pripreme za nastavu hrvatskoga jezika u 2. razredu osnovne škole / Kristina Ujčić, Marija Krmpotić, Sonja Ivić. - Zagreb : Školska knjiga, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 219 str. : ilustr. ; 32 cm.
ISBN 9789530511323
372.881.116.342
(072.2)
HK10-04844

VIDOVIĆ, Anto
Fizika 7 : zbirka zadataka za 7. razred osnovne škole / Anto Vidović. - 2. izd. - Zagreb : Element : Alfa, 2010. (Samobor : Edok). - 134 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 24 cm.
ISBN 9789531972031 (Element)
372.853(075.2)(076)
HK10-04845

ZALAR, Diana
Kuća svemoguća : čitanka za drugi razred osnovne škole / Diana Zalar, Dijana Dvornik, Frano Petruša ; [ilustrator Frano Petruša]. - 2. izd. - Zagreb : Alfa, 2010. (Samobor : EDOK). - 164 str. : ilustr. u bojama ; 26 cm.
ISBN 9789532971606
372.882(075.2)
HK10-04846

ZLATNA vrata 4 : priručnik za učitelje : [nastavni planovi i pripreme] / Kristina Ujčić Čučak ... [et al.]. - Zagreb : Školska knjiga, 2010. ([s. l. : s. n.]). - 234 str. ; 32 cm.
Podnasl. preuzet s omota. - Ostali zastupljeni autori: Arijana Brusić, Sonja Ivić, Marija Krmpotić.
372.881.116.342
(072.2)
HK10-04847

ZLATNA vrata 4 : priručnik za učitelje : [za 4. razred osnovne škole] / Arijana Brusić ... [et al]. - Zagreb : Školska knjiga, 2010. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 291 str. : ilust. u bojama ; 28 cm + edukativni popratni sadržaj ([10] presavijenih listova)
Ostali zastupljeni autori: Kristina Ujčić-Čučak, Sonja Ivić, Marija Krmpotić. - Podnasl. preuzet s omota. - Bibliografija: str. 291.
ISBN 9789530514430
372.881.116.342
(072.2)
HK10-04848

Vidi br.: HK10-04836

Vidi br.: HK10-04835

Vidi br.: HK10-04677

Vidi br.: HK10-04831

Vidi br.: HK10-04783

Vidi br.: HK10-04818

Vidi br.: HK10-04806

Vidi br.: HK10-04822

Vidi br.: HK10-04805

Vidi br.: HK10-04764

372.4/.8   Udžbenici za osnovno i srednje obrazovanje

BOROVAC, Ivanka
Kad se abeceda naučiti ne da / Ivanka Borovac ; oslikala Branka Hollingsworth Nara. - Zagreb : S. Sremić, 2010. ([Sv. Ivan Zelina : Tiskara Zelina). - 32 str. : ilustr. u bojama ; 21 cm.
Stihovi.
ISBN 9789532990256 : 49 kn
372.41/.45