0OPĆENITO


Vidi br.: HK11-03439

001   Znanost i znanje

BEDEKOVIĆ, Vesna
Osnove metodologije stručnog i znanstvenog rada / Vesan Bedeković. - 1. izd. - Virovitica : Visoka škola za menadžment u turizmu i informatici, ;, 2011. (Virovitica : Grafiti Becker). - 240 str. : ilustr. ; 23 cm. - (Udžbenici Visoke škole za menadžment u turizmu i informatici u Virovitici)
Bibliografija: str. 236-239; bibliografske bilješke uz tekst. - Imensko kazalo ; Predmetno kazalo.
ISBN 9789535608134
001.8(075.8)
(075.8)
HK11-02787

DJELOVANJE Zavoda za znanstveni rad Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti u Varaždinu : 1983.-2011. / [fotografije Damir Fabijanić ... [et al.] ; glavni urednik Miroslav Šicel]. - Varaždin : Hrvatska akademija znanosti i umjetnosti, Zavod za znanstveni rad, 2011. (Zagreb : Intergrafika). - 64 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm.
Na nasl. str. podnasl.: Izložba je otvorena od 9. prosinca 2011. do 8. siječnja 2012. godine u Galeriji starih i novih majstora Gradskog muzeja Varaždin. - Nakl. 200 primj. - Str. 8-9: Zavod za znanstveni rad Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti Varaždin / Miroslav Šicel.
ISBN 9789531541008
001:061.12(497.5Varaždin)
061.12(497.5Varaždin)
(497.5Varaždin)
HK11-02788

JELČIĆ, Dubravko
Izdanja HAZU u zbirkama Gradske knjižnice i čitaonice Požega : katalog izložbe povodom 150 godina Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti (1861.-2011.) : [Gradska knjižnica i čitaonica Požega, od 4. do 12. studenog 2011.] / Dubravko Jelčić, Snježana Jakobović, Jasenka Bešlić ; [fotografije Mislav Popović]. - Požega : Hrvatska akademija znanosti i umjetnosti, Zavod za znanstveni i umjetnički rad, 2011. (Zagreb : Intergrafika TTŽ). - 27 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm.
Katalog izložbe. - Nakl. 300 primj.
ISBN 9789531549929
[001:061.1(497.5)]:655.4(01)
[061.1(497.5):001]:655.4(01)
027.52(497.5Požega)
(497.5)
(497.5Požega)
(01)
(083.824)
HK11-02789

RITCHIE, George G.
Povratak iz sutra : [na drugu stranu i natrag] / George G. Ritchie i Elizabeth Sherrill ; [prijevod Brigita Peček]. - Zagreb : Novena, 2011. (Zagreb : Web2tisak). - 130 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Stella maris)
Prijevod djela: Return from tomorrow. - Podnasl. preuzet s omota. - Slika autora i bilješka o njemu na omotu.
ISBN 9789536144181 : 70 kn
001.94:128
(0:82-94)
HK11-02790

003   Sustavi pisanja i pisma. Znaci i simboli

DEKOVIĆ, Darko
Istraživanja o riječkome glagoljaškom krugu / Darko Deković ; priredio Stjepan Damjanović. - Zagreb : Matica hrvatska, 2011. ([Zagreb] : Denona). - 523 str. ; 21 cm. - (Hrvatska jezična baština ; knj. 6)
Str. 5-9: Riječ-dvije o Dekovićevu istraživanju riječkoga glagoljaštva / Stjepan Damjanović. - Bilješka o autoru: str. 517-518. - Bibliografija: str. 469-495; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 9789531509084 : 250 kn
003.349.1(497.5Rijeka)
655(497.5Rijeka)
(497.5Rijeka)
HK11-02791

Vidi br.: HK11-04701

004   Računalna znanost i tehnologija. Računarstvo

BOŽAJIĆ, Ivan
Napredno PHP programiranje i izrada WEB stranica : priručnik / Ivan Božajić. - Zagreb : Algebra, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 53 str. ; 28 cm.
Predmetno kazalo.
ISBN 9789533220703
004.43PHP(035)
004.738.52(035)
(035)
HK11-02792

BOŽAJIĆ, Ivan
Uvod u PHP i objektno orijentirano programiranje : priručnik za polaznike / Ivan Božajić. - Zagreb : Algebra učilište, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 124 str. ; 28 cm.
Om. nasl. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789533220635 (pogrešan)
004.43PHP(035)
004.738.52(035)
(035)
HK11-02793

BOŽAJIĆ, Ivan
Napredno PHP programiranje i izrada WEB stranica : priručnik / Ivan Božajić. - Zagreb : Algebra, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 74 str. ; 28 cm.
Predmetno kazalo.
ISBN 9789533220789
004.43PHP(035)
004.738.52(035)
(035)
HK11-02794

BOŽAJIĆ, Ivan
PHP i MySQL : priručnik za polaznike / Ivan Božajić. - Zagreb : Algebra, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 84 str. : ilustr. ; 29 cm.
Om. nasl. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789533220673
004.65mySQL(035)
004.655PHP(035)
(035)
HK11-02795

CMUK, Drago
LDAP sustavi : priručnik / Drago Cmuk, Marin Franković, Ivan Turčin. - Zagreb : Algebra, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 158 str. : ilustr. ; 28 cm. - (Računarstvo : visoka škola)
Bibliografija: str. [159-160]. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789533220659
004.32LDAP(035)
(035)
HK11-02796

ČIČIN-ŠAIN, Marina
Programiranje nad Excelom u VBA / Marina Čičin-Šain, Slavomir Vukmirović. - 1. izd. - Rijeka : Društvo kibernetičara, 2011. (Rijeka : Futura). - 62 str. : ilustr. ; 24 cm.
Na omotu: Cybernetica : bilten Društva kibernetičara.
ISBN 9789539566331
004.42Excel(035)
004.43Visual Basic(035)
(035)
HK11-02797

DAVIDOVIĆ, Vlatka
Objektno orijentirane tehnologije I : vježbe / Vlatka Davidović, Ivan Pogarčić. - Rijeka : Veleučilište, 2011. (Rijeka : Veleučilište). - 90 str. ; 30 cm.
Om. nasl. - Nakl. 30 primj. - Bibliografija: str. 90.
ISBN 9789536911639
004.42.045(075.8)
(075.8)
HK11-02798

DRVAR, Krešimir
Optimizacija za web tražilice i Google Analytics : priručnik za polaznike / Krešimir Drvar. - Zagreb : Algebra, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 49 str. : ilustr. ; 28 cm.
Om. nasl.
ISBN 9789533220710
004.738.5(035)
(035)
HK11-02799

FAIN, Yakov
Programiranje Java / Yakov Fain. - Zagreb : Dobar plan, 2011. (Zagreb : Grafomark). - 473 str. ; 24 cm.
Prijevod djela: Programming Java 24-hour trainer. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789537398330
004.43Java(035)
(035)
HK11-02800

GARGENTA, Marko
Naučite Android / Marko Gargenta. - Zagreb : Dobar plan, 2011. (Zagreb : Grafomark). - XVI, 244 str. : ilustr. ; 24 cm.
Prijevod djela: Learning Android. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789537398323
004.451Android(035)
(035)
HK11-02801

KLJAJIĆ, Jadranka
Adobe InDesign CS5 : priručnik / Jadranka Kljajić, Dubravko Cvikl. - Zagreb : Algebra, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 163 str. : ilustr. ; 28 cm.
ISBN 9789533220567
004.42InDesign(035)
004.915(035)
HK11-02802

KOLABORACIJSKI sustavi : radni materijal / [autori Marin Franković ... [et al.]. - Zagreb : Algebra, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 154 str. : ilustr. ; 28 cm. - (Računarstvo : visoka škola)
Ostali zastupljeni autori: Ivan Turčin, Goran Pilat, Željka Knezović. - Podatak o autorima preuzet s poleđine nasl. lista.
ISBN 9789533220796
004.738.2(075.8)
(075.8)
HK11-02803

KORAĆ, Milan
Microsoft Excel 2007 : expertno korištenje : priručnik za polaznike / Milan Korać, Ana Rutar. - Zagreb : Algebra, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 78 str. ; 28 cm.
Om. nasl.
ISBN 9789533220758
004.91Excel(035)
(035)
HK11-02804

KORAĆ, Milan
MS Excel - napredno korištenje : priručnik / Milan Korać. - Zagreb : Algebra, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 185 str. : ilustr. ; 28 cm.
ISBN 9789533220574
004.42Excel 2007(035)
(035)
HK11-02805

KRAJCAR, Mirjana
Projektni razvoj aplikacija : priručnik / Mirjana Krajcar. - Zagreb : Algebra, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 135 str. : ilustr. ; 28 cm. - (Računarstvo : visoka škola)
ISBN 9789533220604
004.4(035)
(035)
HK11-02806

KUČAK, Danijel
Izrada web aplikacija : priručnik / Danijel Kučak. - Zagreb : Algebra učilište, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 186 str. : ilustr. ; 28 cm. - (Računarstvo : visoka škola)
Predmetno kazalo.
ISBN 9789533220734
004.43Java(075.8)
(075.8)
HK11-02807

KUNŠTEK, Zlatko
Računalne mreže - praktikum : priručnik / Zlatko Kunštek. - Zagreb : Algebra, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 139 str. : ilustr. ; 28 cm. - (Računarstvo : visoka škola)
ISBN 9789533220635
004.7(075.8)
(075.8)
HK11-02808

MARKETING i baze podataka / autori Saša Barbir ... [et al.] ; urednik Damir Dobrinić. - Varaždin : Fakultet organizacije i informatike : CRODMA - Hrvatska udruga za direktni i interaktivni marketing, 2011. ([Split] : Redak). - XII, 335 str. : ilustr. ; 22 cm.
Ostali zastupljeni autori: Neven Bosilj, Damir Dobrinić, Sandro Gerić, Iva Gregurec, Željko Hutinski, Valentina Kirinić, Miroslav Mandić, Renata Mekovec, Miroslav Miličić, Kornelije Rabuzin, Igor Tomičić, Tihomir Vranešević. - Str. XI-XII: Uvod / Damir Dobronić. - Bibliografske bilješke uz svako poglavlje. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789536071340 (Fakultet organizacije i informatike)
004.65:339.138(075.8)
(075.8)
HK11-02809

POSINJAK, Ivan
Osnove MySQL baze podataka : priručnik za polaznike / Ivan Posinjak, Tina Kaštelan. - Zagreb : Algebra, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 102 str. : ilustr. ; 28 cm.
Om. nasl. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789533220666
004.65mySQL(035)
(035)
HK11-02810

RADOVAN, Mario
Računalne mreže (2) : prijenos, mrežne usluge i zaštita / Mario Radovan. - Rijeka : Digital point tiskara, 2011. (Rijeka : Digital point tiskara). - 272 str. : ilustr. ; 24 cm.
ISBN 9789537718107
004.7(075.8)
(075.8)
HK11-02811

RIBARIĆ, Slobodan
Građa računala : arhitektura i organizacija računarskih sustava / Slobodan Ribarić. - 1. izd. - Zagreb : Algebra, 2011. ([Zagreb] : Grafički zavod Hrvatske). - 542 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Udžbenici Sveučilišta u Zagrebu = Manualia Universitatis studiorum Zagrabiensis)
Bibliografija: str. 533-535. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789533220741
004.2(075.8)
(075.8)
HK11-02812

ŠIMIĆ, Josipa
Microsoft Word 2007 : napredno korištenje : priručnik za polaznike / Josipa Šimić. - Zagreb : Algebra, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 174 str. : ilustr. ; 28 cm.
Om. nasl.
ISBN 9789533220581
004.912(035)
(035)
HK11-02813

ŠUKA, Predrag
Uvod u 3D dizajn : priručnik za polaznike / Predrag Šuka. - Zagreb : Algebra učilište, [2011?]. ([s. l. : s. n.]). - 62 str. : ilustr. ; 28 cm.
Om. nasl.
ISBN 9789533220727
004.42(035)
004.92(035)
(035)
HK11-02814

TOMLJANOVIĆ, Jasminka
Programiranje / Jasminka Tomljanović. - Rijeka : Veleučilište, 2011. (Rijeka : Veleučilište). - 95 listova : graf. prikazi ; 30 cm.
Om. nasl. - Nakl. 50 primj. - Bibliografija: str. 95.
ISBN 9789536911592
004.42(075.8)
(075.8)
HK11-02815

Vidi br.: HK11-02795

Vidi br.: HK11-02793

Vidi br.: HK11-02802

Vidi br.: HK11-02797

Vidi br.: HK11-03250

Vidi br.: HK11-02794

Vidi br.: HK11-02814

Vidi br.: HK11-02792

Vidi br.: HK11-03119

Vidi br.: HK11-03768

006   Norme i normizacija. Mjeriteljstvo

NORMIZACIJSKA početnica : otkrivanje tajna europske normizacije / tehnički urednik Vladimir Jaram ; preveo Mirko Vuković. - Zagreb : Hrvatski zavod za norme, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 48 str. : ilustr. ; 21 cm.
Prijevod djela: Primer on standards.
006(4-6EU)(035)
(4-6EU)
(035)
HK11-02816

SI upute : međunarodni sustav jedinica / [preveo Mirko Vuković]. - Zagreb : Hrvatski zavod za norme, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 32 str. ; 15 cm.
Prijevod djela: SI guide.
ISBN 9789537877002
006.915.1SI
HK11-02817

Vidi br.: HK11-03755

007   Informacijske znanosti. Kibernetika

Vidi br.: HK11-03119

008   Kultura i civilizacija. Futurologija

MRŠIĆ, Zdravko, publicist
Prestanak civilizacije : velika preobrazba / Zdravko Mršić. - Zagreb : vlast. nakl., 2011. (Lukavec : Grafika Markulin). - VI, 154 str. ; 21 cm.
Nakl. 500 primj. - Bilješka o autoru: str. [I]. - Imensko kazalo.
ISBN 9789535577348 : 100 kn
008
HK11-02818

NANIĆ, Senad
Multimonolog / Senad Nanić. - Zagreb : Kulturno društvo Bošnjaka Hrvatske Preporod, 2011. (Velika Gorica : Mtg-topgraf). - 321 str. : ilustr. ; 21 cm.
Nakl. 1000 primj. - Str. 317-319: Izuzetan pogled na prisutnost osnovnih istina / Sead Begović. - Str. 320-321: Vapaj za dijalogom / Aziz Hasanović. - Bibliografske bilješke iza svakog poglavlja.
ISBN 9789536192311 : 180 kn
008(497.5+497.6)
297.1
141.33:297
72.033.3
(497.5)
(497.6)
"200"
HK11-02819

Vidi br.: HK11-04440

Vidi br.: HK11-03816

009   Humanističke znanosti

Vidi br.: HK11-04827

01   Bibliografije. Katalozi

Vidi br.: HK11-04795

Vidi br.: HK11-03677

02   Knjižničarstvo. Čitanje

BLAŽEVIĆ, Dorica
Katalogizacija : priručnik za stručni ispit / Dorica Blažević. - Zagreb : Naklada Nediljko Dominović, 2011. ([Zagreb] : Denona). - 136 str. : faks. ; 24 cm. - (Izdanja Dominović : knjižarstvo, knjižničarstvo, nakladništvo, priručnici, pretisci ; knj. 8)
Pojmovnik: str. 133-136. - Bibliografija: str. 129-132; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789536006946 : 159 kn
025.3
(079)
HK11-02820

IFLA-INE smjernice za narodne knjižnice / uredile Christie Koontz i Barbara Gubbin ; [s engleskog prevela Irena Kranjec]. - 2. hrvatsko izd. (prema 2. izmijenjenom izd. izvornika). - Zagreb : Hrvatsko knjižničarsko društvo, 2011. ([Zagreb] : Denona). - 131 str. ; 24 cm. - (Povremena izdanja Hrvatskoga knjižničarskog društva. Novi niz, 1334-7667 ; 27)
Prijevod djela: IFLA public library service guidelines, 2nd, completely revised ed., 2010. - Na vrhu nasl. str.: International Federation of Library Associations and Institutions = Međunarodni savez knjižničarskih društava i ustanova. - Bibliografija iza svakog poglavlja. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789536001750 : 110 kn
027.022(035)
(035)
HK11-02821

MEĐUNARODNI interdisciplinarni stručni skup Knjiga i slobodno vrijeme (2010 ; Split)
Knjiga i slobodno vrijeme : zbornik radova / Međunarodni interdisciplinarni stručni skup, Split, 24. rujna 2010 ; [uredništvo Elli Pecotić, Snježana Buczkowska, Katarina Krolo Žužul. - Split : Gradska knjižnica Marka Marulića, 2011. (Split : Dalmacija papir). - 95 str. : graf. prikazi ; 24 cm. - (Stručna izdanja GKMM ; knj. 1)
Zastupljeni autori: Anči Leburić, Srećko Jelušić, Ivanka Stričević, Nives Tomašević, Martina Dragija Ivanović, Angelina Banović Markovska, Slavoljub Stanković, Jasna Kovačević, Dijana Sabolić-Krajina, Breda Podbrežnik Vukmir, Katarina Krolo Žužul. - Nakl. 100 primj. - Bibliografija iza pojedinih poglavlja : Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789537753153
028
(063)
HK11-02822

OKRUGLI stol Slobodan pristup informacijama (10 ; 2010 ; Zagreb)
Slobodan pristup informacijama : 10. okrugli stol, [Zagreb, 10. prosinca 2010.] : zbornik radova / [organizatori Hrvatsko knjižničarsko društvo [i] Odsjek za informacijske znanosti Filozofskog fakulteta u Zagrebu] ; uredile Alemka Belan-Simić i Aleksandra Horvat ; [prijevod radova s engleskog Sanja Kovačević, prijevod [sažetaka] na engleski Tea Fluksi]. - Zagreb : Hrvatsko knjižničarsko društvo : Nacionalna i sveučilišna knjižnica, 2011. (Zagreb : Denona). - X, 109 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Izdanja Hrvatskoga knjižničarskog društva, 1846-5544 ; knj. 55)
Prednji stv. nasl.: Utjecaj globalne ekonomske krize na knjižnice i slobodan pristup informacijama = The impact of global economic crisis on libraries and free access to information. - Na poleđini nasl. lista: 10. okrugli stol o slobodnom pristupu informacijama. - Zastupljeni autori: Gerald Leitner, Barbara M. Jones, Sonja Tošić-Grlač, Maja Jokić, Krešimir Zauder, Alenka Kavčić-Čolić, Edita Bačić, Jelka Petrak, Tamara Krajna, Dijana Machala, Marijana Mišetić, Maria Cotera, Vanja Jurilj, Katja Matković Mikulčić, Ivana Grubačević. - Nakl. 200 primj. - Tekst na hrv. i engl. jeziku. - Str. VII-X: Predgovor ; Preface / Alemka Belan-Simić, Aleksandra Horvat. - Bilješke o autorima = Notes of contributors: str. 95-104. - Bibliografija uz većinu radova. - Summaries.
ISBN 9789536001781 (Hrvatsko knjižničarsko društvo) : 150 kn
021
(063)
HK11-02823

POLA stoljeća nam je tek : 1961.-2011. : spomenica Središnje knjižnice Fakulteta elektrotehnike i računarstva / [urednica Jadranka Lisek]. - Zagreb : Fakultet elektrotehnike i računarstva, 2011. (Zagreb : Stega tisak). - 93 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm.
Om. nasl. i podnasl. - Nakl. 300 primj.
ISBN 9789531841665
027.7: 378.662.13(497.5Zagreb)
(497.5Zagreb)
"1961/2011"
(067.5)
HK11-02824

SAVJETOVANJE za narodne knjižnice u Republici Hrvatskoj (7 ; 2009 ; Šibenik)
Zavičajne zbirke u narodnim knjižnicama : zbornik radova / 7. savjetovanje za narodne knjižnice u Republici Hrvatskoj ; [priredila za tisak Jelica Leščić]. - Zagreb : Nacionalna i sveučilišna knjižnica u Zagrebu, 2011. (Zagreb : Nacionalna i sveučilišna knjižnica u Zagrebu). - 325 str. : ilustr., graf. prikazi, faks. ; 24 cm.
Prema napomeni na str. 9, savjetovanje je organizirala Nacionalna i sveučilišna knjižnica u Zagrebu i Hrvatsko knjižničarko društvo u Šibeniku od 16.-19. rujna 2009. - Zastupljeni autori: Frank Huysmans, Dejan Vukičević, Sonja Tošić-Grlač, Ivana Hebrang Grgić, Ivan Marković, Peter Štoka, Karmen Krnčević, Antonija Miše, Dubravka Petek, Ljiljana Sabljak, Tina Gatalica, Milka Šupraha-Perišić, Ljiljana Črnjar, Višnja Romaj, Nela Krznarić, Dejana Kurtović, Nada Topić, Vesna Gregurović, Alemka Belan-Simić, Sanja Vukasović-Rogač, Tihomir Marojević, Milko Belevski, Rosana Mikulić, Ljiljana Križan, Marina Krpan Smiljanec, Ksenija Car Ilić, Srečko Maček, Snježana Radovanlija Mileusnić, Veronika Čelić-Tica, Sanja Žunić, Marija Bartolić, Frida Bišćan, Višnja Čanjevac. - Sadrži radove i sažetke. - Tekst na više jezika. - Str. 7-8: Uvodna riječ / Dunja Seiter-Šverko. - Bibliografija uz većinu radova; bibliografske bilješke uz tekst. - Imensko i predmetno kazalo / Jelica Leščić.
ISBN 9789535001034
027.081(497.5)
(497.5)
(063)
HK11-02825

SEMINAR arhivi, knjižnice, muzeji: mogućnosti suradnje u okruženju globalne informacijske infrastrukture (14 ; 2010 ; Poreč)
14. seminar Arhivi, knjižnice, muzeji, [Poreč, 17.-19. studenoga 2010.] : mogućnosti suradnje u okruženju globalne informacijske strukture : zbornik radova / [organizatori Hrvatsko arhivističko društvo [i] Hrvatsko knjižničarsko društvo [i] Hrvatsko muzejsko društvo] ; uredili Sanjica Faletar Tanacković i Damir Hasenay ; [prijevod [sažetaka] na engleski jezik Jelena Domitrek ; prijevod s engleskog na hrvatski jezik Sanja Kovačević ; predmetno kazalo Drahomira Gavranović]. - Zagreb : Hrvatsko knjižničarsko društvo, 2011. (Zagreb : Denona). - XVIII, 392 str. : ilustr., graf. prikazi ; 24 cm. - (Izdanja Hrvatskoga knjižničarskog društva, 1846-5544 ; knj. 54)
Zastupljeni autori: Gordon Dunsire, Maja Žumer, Ana Barbarić, Katarina Švab, Alenka Šauperl, Zdenka Semlič-Rajh, Predrag Perožić, Mario Essert, Nikola Glumac, Marijana Tomić, Boris Bosančić, Tena Tormaš, Bojan Mauser, Radovan Vrana, Karolina Holub, Ingeborg Rudomino, Danijela Getliher, Vlatka Lemić, Ivana Sarić, Jasna Horvat, Nives Tomašević, Breza Šalamon-Cindori, Renata Petrušić, Maja Krtalić, Marija Bugarski, Damir Hasenay, Karl Heinz, Dejana Golenko, Draženko Celjak, Vlatka Božičević, Ivana Čadovska, Martina Ferko, Mirisa Katić, Karmen Krnčević, Antonija Miše, Ismena Meić, Snježana Šute, Ramadan Beshiri. - Str. IX-XIII: Predgovor ; Foreword / Sanjica Faletar Tanacković i Damir Hasena. - Kratice: str. 385-387. - Bibliografija uz svaki rad; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Summaries. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789536001774 : 190 kn
02
069
930.25
(063)
HK11-02826

STRUČNI skup Dječji odjeli kroz suradnju s javnošću (2011 ; Šibenik)
Stručni skup Dječji odjeli kroz suradnju s javnošću, Šibenik, 27.-28. siječnja 2011. : zbornik radova / [organizator Gradska knjižnica "Juraj Šižgorić, Šibenik] ; uredile Marina Šimić i Jelena Čobanov ; [prijevod [sažetaka] na engleski Andrea Mikelin Smith]. - Šibenik : Gradska knjižnica "Juraj Šižgorić", 2011. (Zagreb : Denona). - 159 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Knjižnica Faust)
Zastupljeni autori: Marina Šimić, Jelena Čobanov, Zdenka Bilušić, Edita Bačić, Davorka Pšenica, Krešimir Grubić, Mirko Marković, Sanja Radin-Mačukat, Marija Cvetnić, Nataša Bujas, Gabrijela Jakšić, Grozdana Ribičić, Danijela Markotić, Helena Bužančić, Dunja Holcer, Vesna Karuza, Tina Vickov, Ivona Šimunović, Danijela Kulović, Milena Roknić, Irena Hlupić-Rašo, Kristina Videković, Iva Pezer, Mande Turčinov-Ježina. - Nakl. 500 primj. - Str. 5-6: Uvodna riječ / Marina Šimić i Jelena Čobanov. - Str. 7-8: Predgovor / Milivoj Zenić. - Bibliografija uz neke radove; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Summaries.
ISBN 9789533090122 : 70 kn
027.625:659.4
027.625:004.738.52
(063)
HK11-02827

Vidi br.: HK11-02866

Vidi br.: HK11-02827

Vidi br.: HK11-02789

030   Opća referentna djela

MOJA prva enciklopedija s Winniem Poohom i prijateljima / [napisale Thea Feldman ... et al. ; prijevod Marko Plavić ; urednik Robert Mlinarec]. - Zagreb : Egmont, 2011- . (Čakovec : Zrinski). - 15 sv. : ilustr. u bojama ; 28 str.
Prijevod djela: My very first encyclopedia with Winnie the Pohh & friends.
030(02.053.2)
(02.053.2)

10 : Tundre. - 2011. - 46 str.
ISBN 9789531306218 : 29,90 kn
59(211.7)
(02.053.2)

HK11-02840

11 : Nebo. - 2011. - 46 str.
ISBN 9789531306225 : 29,90 kn
504.3
52
(02.053.2)

HK11-02829

12 : Godišnja doba. - 2011. - 46 str.
ISBN 9789531306232 : 29,90 kn
591.54
(02.053.2)

HK11-02832

13 : Biljke. - 2011. - 46 str.
ISBN 9789531306256
58
(02.053.2)

HK11-02830

13 : Zemlja. - 2011. - 46 str.
ISBN 9789531306249 : 29,90 kn
504.5
(02.053.2)

HK11-02837

15 : Voda. - 2011. - 46 str.
ISBN 9789531306263 : 29,90 kn
504.4
(02.053.2)

HK11-02828

1 : Ptice. - 2011. - 47 str.
ISBN 9789531306126 : 14,90 kn
598.2
(02.053.2)

HK11-02833

2 : Sisavci. - 2011. - 46 str.
ISBN 9789531306133 : 29,90 kn
599
(02.053.2)

HK11-02831

3 : Morska stvorenja. - 2011. - 46 str.
ISBN 9789531306140 : 29,90 kn
59:504.42
(02.053.2)

HK11-02836

4 : Gmazovi i vodozemci. - 2011. - 46 str.
ISBN 9789531306157 : 29,90 kn
597.6
598.1
(02.053.2)

HK11-02835

5 : Kukci i pauci. - 2011. - 46 str.
ISBN 9789531306164 : 29,90 kn
595.4/.7
(02.053.2)

HK11-02841

7 : Livade. - 2011. - 46 str.
ISBN 9789531306188
59:504.5
(02.053.2)

HK11-02839

8 : Vodeni svijet. - 2011. - 46 str.
ISBN 9789531306195 : 29,90 kn
58/59:504.4
(02.053.2)

HK11-02838

9 : Pustinje. - 2011. - 46 str.
ISBN 9789531306201 : 29,90 kn
58/59(212.7)
(02.053.2)

HK11-02834

050   Serijske publikacije

BAIUTTI, Ana
Bibliografija Godišnjaka Gradskog muzeja Sisak : 1-10 (2000-2010) / Ana Baiutti. - Sisak : Gradski muzej Sisak, 2011. (Sisak : Prestograf). - 44 str. ; 24 cm.
Nakl. 300 primj. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789536439478
050.8:[908:069(497.5Sisak)](01)
[908:069(497.5Sisak)]:050.8(01)
[069(497.5Sisak):908]:050.8(01)
(497.5Sisak)
(01)
HK11-02842

CINDORI-ŠINKOVIĆ, Marija
Bunjevačko-šokački kalendari : 1868-1914 : bibliografija / Marija Cindori-Šinković, Eva Bažant, Nevenka Bašić Palković. - Subotica : Grafoprodukt, 2011. (Subotica : Grafoprodukt). - 160 str. : ilustr. ; 24 cm.
Nakl. 300 primj. - Imenski registar ; Mjesni registar.
ISBN 9788688073103
050.9(497.113=163.42)(01)
392(497.113=163.42)(01)
(497.113)
(=163.42)
(01)
HK11-02843

Vidi br.: HK11-03181

Vidi br.: HK11-03722

Vidi br.: HK11-04795

06   Organizacije. Društva. Udruge. Kongresi. Izložbe. Muzeji

101 pitanje o utjecaju EU na živote građana. - Zagreb : Delegacija Europske unije u Republici Hrvatskoj, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 87 str. : ilustr. ; 24 cm.
ISBN 9789535647812
061.1EU
HK11-02844

BUSINESS proposals of Croatian companies for co-operation with foreign partners. - Zagreb : Chroatian Chamber of Economy, 2011. (Zagreb : Intergrafika). - VIII, 180 str. ; 30 cm.
Nakl. 2000 primj. - Dostupno i na CD-ROM-u.
061.5(497.5)
658.5.011(497.5)
(497.5)
(058)
HK11-02845

CELAKOSKI, Teodor
Razvoj sudioničkog modela upravljanja Društvenim centrom Rojc kroz javno-civilno partnerstvo / [koautori Teodor Celakoski, Dušica Radojčić, Emina Višnić]. - Pula : Udruga Zelena Istra, 2011. (Sv. Ivan Zelina : Tiskara Zelina). - 17 str. : ilustr. u bojama ; 21 cm.
Imena autora preuzeta iz kolofona. - Nakl. 500 primj.
ISBN 9789535627005
061.23(497.5Pula):65.012.4
(497.5Pula)
HK11-02846

DUBRAVEC, Vesna
U prstenu ljubavi : 20 godina Bedema ljubavi - pokreta majki za mir, Daruvar / autorice Vesna Dubravec i Zdenka Zvonarek. - Daruvar : Bedem ljubavi - pokret majki za mir, 2011. (Daruvar : Daruvarska tiskara). - 112 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 24 cm.
Nakl. 300 primj. - Bilješka o autoricama: str. 111.
ISBN 9789535683308
061.235(497.5Daruvar)
(497.5Daruvar)
"1991/2011"
HK11-02847

DVA desetljeća AKD-a : 1991.-2011. : dva desetljeća osobnih dokumenata građana Republike Hrvatske / [urednik Renata Jandrašek]. - Zagreb : Agencija za komercijalnu djelatnost, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 103 str. : ilustr. u bojama ; 31 cm.
ISBN 9789539641984
[061.5:351.755.6](497.5Zagreb)
(497.5Zagreb)
(067.5)
HK11-02848

EDIGHOFFER, Roland
Rozenkrojceri / Roland Edighoffer ; s francuskog preveo Marko Gregorić. - Zagreb : Jesenski i Turk : Kulturno informativni centar, 2011. ([Zagreb] : Web2print). - 162 str. ; 18 cm. - (Biblioteka Što znam?)
Prijevod djela: Les Rose-Croix. - Bibliografija: str. 155-157.
ISBN 9789537356293 (Kulturno informativni centar) : 59 kn
061.236(4)(091)
(4)
HK11-02849

HRVATSKA i Europa : strahovi i nade / Ivan Šiber (ur.). - Zagreb : Fakultet političkih znanosti Sveučilišta, 2011. (Čakovec : "Zrinski"). - 253 str. : ilustr. u bojama, graf. prikazi (pretežno u bojama) ; 24 cm. - (Biblioteka Politička misao. Hrvatska politologija ; sv. 21)
Zastupljeni autori: Nebojša Blanuša, Božo Skoko, Dragan Bagić, Ivan Šiber, Marijana Grbeša, Domagoj Bebić, Zoran Tomić, Damir Jugo, Zlatan Krajina. - Nakl. 500 primj. - Predgovor: str. [1]-10. - Bibliografija uz svaki rad; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789536457625 : 150 kn
061.1EU:327.39(497.5)
(497.5)
HK11-02850

HRVATSKI geografski kongres (5 ; 2011 ; Osijek)
Geografija u suvremenom društvu : knjiga sažetaka / 5. hrvatski geografski kongres [s međunarodnim sudjelovanjem], Osijek, 5.-8. 10. 2011. ; [urednici Vedran Prelogović, Marin Cvitanović]. - Zagreb : Hrvatsko geografsko društvo, 2011. ([Zagreb] : Sveučilišna tiskara). - 100 str. ; 30 cm.
ISBN 9789537245115
061.23:91(497.5)
(497.5)
(048)(063)
HK11-02851

KRANEAMUS - Muzej krapinskih neandertalaca : arhitektura i postav = Architecture and display design / [autori teksta, authors of the text Feđa Vukić, Željko Kovačić ; prijevod, translation Lučana Banek, Mirjana Cibulka ; fotografije, photographs Tomislav Čuveljak ... et al.]. - Krapina : Muzeji Hrvatskog zagorja, Muzej krapinskih neandertalaca, 2011. ([Sv. Ivan Zelina] : Tiskara Zelina). - 160 str. : ilustr. u bojama ; 29 cm.
Nakl. 3600 primj. - Tekst na hrv. i engl. jeziku.
ISBN 9789532650686
069(497.5 Krapina):572(036)
(036)
HK11-02852

POVODOM 70. godišnjice Ustanka naroda Hrvatske 27. VII. 1941. : ["Dan mladosti - radosti", Kumrovec, 28.V.2011. godine] / urednik Tomislav Badovinac. - Zagreb : Savez društava "Josip Broz Tito" Hrvatske, 2011. (Zagreb : Grafocentar). - 79 str. : ilustr. u bojama, note ; 17 cm. - (Znanstvena biblioteka / Savez društava "Josip Broz Tito" Hrvatske ; sv. 5)
Podnasl. preuzet sa str. [1].
ISBN 9789539959577 : 20 kn
061.75(497.5Kumrovec)
(497.5Kumrovec)
"2011"
HK11-02853

PUŠKARIĆ, Mladen, ekonomist
Europska unija od Leakena do Lisabona / Mladen Puškarić. - Zagreb : Studia Vita, 2011. ([s. l.] : Centar-prom). - 208 str. ; 25 cm.
Na nasl. str.: Konrad Adenauer Stiftung. - Bibliografija: str. 203-206; bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789535608219
061.1EU
"199/200"
HK11-02854

ŠTO donosi članstvo u Europskoj uniji : pregled pregovaračkih poglavlja / [priredili Uprava za potporu procesu pristupanja Republike Hrvatske Europskoj uniji ... et al.]. - Zagreb : Ministarstvo vanjskih poslova i europskih integracija Republike Hrvatske, 2011. (Sveta Nedelja : Radin print). - 87 str. : ilustr. u bojama ; 30 cm.
ISBN 9789537859008
061.1EU:327.39(497.5)
(497.5)
HK11-02855

TEMELJNE osobine izviđačkog pokreta / [urednik Krunoslav Belinić ; prijevod Nataša Mlinarić]. - Zagreb : Savez izviđača Hrvatske, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 37 str. ; 30 cm.
Prijevod djela: The essential characteristics of scouting. - Om. nasl. - Nakl. 500 primj. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789537123161
061.2-053.2
379.83-053.2
(060.13)
HK11-02856

TOGETHER for the European today and tomorrow 2 : projects financed by the European Union in Croatia. - Zagreb : Delegation of the European Union to the Republic of Croatia, European Union Information Centre, 2011. ([Zagreb] : Delegation of the European Union to the Republic of Croatia). - 52 str. : ilustr. u bojama ; 29 cm.
Prijevod djela: Zajedno za europsko danas i sutra 2.
ISBN 9789535647812
061.1EU:327.39(497.5)
(497.5)
HK11-02857

UGLEDNE Rimljanke i Rimljani iz Arheološkog muzeja Istre = Romane e Romani eccellenti del Museo archeologico dell'Istria : izložba Mostra / [urednica kataloga, redattrice del catalogo Giulia Codacci-Terlević ; autori tekstova u katalogu, autori dei testi nel catalogo Tatjana Brenko Reljanović ... et al. ; prijevod, traduzione Loretta Gropuzzo ; fotografije Saša Ergotić ... et al.]. - Pula : Arheološki muzej Istre, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 95 str. : ilustr. u bojama ; 24 x 16 cm. - (Katalozi Pedagoške službe, 1846-0720 ; 9)
Ostali zastupljeni autori: Giulia Codacci-Terlević, Jadranka Ostić, Igor Šaponja, Katja Velkavrh. - Nakl. 700 primj. - Bibliografija: str. 91-95 ; Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789536153718
069.12(497.5Pula)
902:069(497.5Pula)
069(497.5Pula):902
7-053.2
(497.5Pula)
(083.824)
HK11-02858

ZAJEDNO za europsko danas i sutra 2 : projekti financirani sredstvima Europske unije u Hrvatskoj. - Zagreb : Delegacija Europske komisije u Republici Hrvatskoj, Informacijski centar Europske unije, 2011. ([Zagreb] : Delegacija Europske unije u Republici Hrvatskoj). - 52 str. : ilustr. u bojama ; 29 cm.
ISBN 9789535647805
061.1EU:327.39(497.5)
(497.5)
HK11-02859

Vidi br.: HK11-03620

Vidi br.: HK11-04791

Vidi br.: HK11-04021

Vidi br.: HK11-02788

Vidi br.: HK11-03800

Vidi br.: HK11-03690

Vidi br.: HK11-03993

Vidi br.: HK11-02858

Vidi br.: HK11-03808

Vidi br.: HK11-03932

Vidi br.: HK11-03809

Vidi br.: HK11-03823

Vidi br.: HK11-04707

Vidi br.: HK11-03910

Vidi br.: HK11-03812

Vidi br.: HK11-03271

Vidi br.: HK11-04831

Vidi br.: HK11-03898

Vidi br.: HK11-03864

Vidi br.: HK11-04025

Vidi br.: HK11-03233

Vidi br.: HK11-02867

Vidi br.: HK11-04529

Vidi br.: HK11-04706

Vidi br.: HK11-03965

Vidi br.: HK11-03915

Vidi br.: HK11-03911

Vidi br.: HK11-03643

Vidi br.: HK11-04018

Vidi br.: HK11-03603

Vidi br.: HK11-03798

Vidi br.: HK11-03992

Vidi br.: HK11-03875

Vidi br.: HK11-03388

Vidi br.: HK11-03389

Vidi br.: HK11-03872

Vidi br.: HK11-04030

Vidi br.: HK11-03912

Vidi br.: HK11-02826

Vidi br.: HK11-03799

Vidi br.: HK11-03781

Vidi br.: HK11-04026

Vidi br.: HK11-03277

Vidi br.: HK11-03625

070   Novinarstvo. Novinstvo

BEZIĆ-FILIPOVIĆ, Branka
Ivan Lupis-Vukić : prvi iseljenički novinar / Branka Bezić Filipović. - Split : Hrvatska matica iseljenika, 2011. ([Split] : Kartular). - 109 str. : ilustr., faks. ; 27 cm.
Nakl. 200 primj.
ISBN 9789536525553
070.42Lupis-Vukić, I.
HK11-02860

Vidi br.: HK11-03180

08   Poligrafije. Publikacije za djecu i mlade. Službene publikacije

BLAŽEVIĆ, Brankica
Sreća do neba / napisala Brankica Blažević ; ilustrirala Manuela Vladić-Maštruko. - Zagreb : Laudato, 2011. (Zagreb : Tiskara Stega). - [32] str. : ilustr. u bojama ; 21 cm.
Nakl. 500 primj. - Bilješke o autoricama: str. [28-29].
ISBN 9789537270483
087.5
821.163.42-93-32
HK11-02861

BLAŽEVIĆ, Brankica
Zrake ljubavi / tekst Brankica Blažević ; ilustracije Rhubin Herceg. - Zagreb : Laudato, 2011. (Zagreb : Stega tisak). - [24] str. : ilustr. u bojama ; 21x23 cm.
Nakl. 500 primj. - Bilješka o autorici: str. [22].
ISBN 9789537270537
087.5
821.163.42-93-1
HK11-02862

BLAŽEVIĆ, Brankica
Dan svetog Nikole / Brankica Blažević ; ilustrirala Alma Orlić. - 2. izd. - Zagreb : Glas Koncila, 2011. (Lukavec : Grafika Markulin). - [12] str. : ilustr. u bojama ; 21 cm. - (Biblioteka Prinosi vjeroučitelja ; knj. 2)
Bilješka o autorici: str. [11].
ISBN 9789532413243 : 18 kn
087.5
821.163.42-93-1
HK11-02863

GUINNESS world records 2012 / [glavni urednik Craig Glenday ; prevele s engleskoga Martina Španović i Nataša Đurđević]. - Zagreb : Algoritam, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 287 str. : ilustr. u bojama ; 31 cm.
Prijevod djela: Guinness world records 2012. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789533163086 : 179 kn
088(100)"2012"
HK11-02864

PONGRAŠIĆ, Zoran
Zašto? / Zoran Pongrašić & [ilustracije] Ivan Gregov. - Zagreb : Knjiga u centru, 2011. ([Zagreb] : Studio Moderna). - [24] str : ilustr. u bojama ; 21 cm. - (Biblioteka Slikovnica - Prozor u svijet)
ISBN 9789537514495 : 98 kn
087.5
821.163.42-93-84
HK11-02865

Vidi br.: HK11-04430

Vidi br.: HK11-04485

Vidi br.: HK11-04651

Vidi br.: HK11-04648

Vidi br.: HK11-04574

Vidi br.: HK11-04571

Vidi br.: HK11-04396

Vidi br.: HK11-04489

Vidi br.: HK11-04493

Vidi br.: HK11-04155

Vidi br.: HK11-04380

Vidi br.: HK11-03518

Vidi br.: HK11-04676

Vidi br.: HK11-04672

Vidi br.: HK11-04561

Vidi br.: HK11-04639

Vidi br.: HK11-04569

Vidi br.: HK11-03573

Vidi br.: HK11-04476

Vidi br.: HK11-04435

Vidi br.: HK11-04593

Vidi br.: HK11-04454

Vidi br.: HK11-03519

Vidi br.: HK11-04652

Vidi br.: HK11-04450

Vidi br.: HK11-04596

Vidi br.: HK11-04286

09   Rukopisi. Rijetke knjige. Bibliofilija

RUNJAK, Tamara
Rijetkosti u Knjižnici Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti : katalog inkunabula i knjiga 16. stoljeća / sastavila i bilješkama popratila, predmetno obradila Tamara Runjak ; [prijevod na engleski jezik Gorka Radočaj ; predmetna obrada Jelica Leščić ; izvršni urednici Vedrana Juričić, Aco Zrnić]. - Zagreb : Hrvatska akademija znanosti i umjetnosti, 2011. (Zagreb : Intergrafika TTŽ). - XXV, 645 str. : faks. u bojama ; 25 cm. - (Izdanja Knjižnice Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti ; sv. 10)
Na spor. nasl. str.: Raritates typographicae quae in Bibliotheca Academiae Scientiarum et Artium Croaticae Asservantur : catalogus incunabulorum et librorum saeculo XVI typis impressorum. - Nakl. 500 primj. - Tekst na hrv., lat. i njem. jeziku. - Predgovor i uvod na hrv. i engl. jeziku. - Str. VII-XIV: Predgovor / Anica Nazor. - Bibliografija: str. XXIV-XXV ; 641-645. - Imensko kazalo ; Kazalo naslova ; Kazalo tiskara po mjestima ; Predmetno kazalo.
ISBN 9789531549547 : 360 kn
094(497.5)
093(497.5)
027.54(497.5Zagreb)
(497.5)
(497.5Zagreb)
"15"
(083.822)
HK11-02866

SIMPOZIJ Knjiga u muzeju (2011 ; Zagreb)
Knjiga u muzeju - KUM : simpozij, Muzej Mimara, Zagreb, 5. i 6. listopada 2011. : zbornik sažetaka / [organizator Muzejski dokomentacijski centar, Zagreb ; urednica Snježana Radovanlija Mileusnić]. - Zagreb : Muzejski dokumentacijski centar, 2011. ([Zagreb] : Sveučilišna tiskara). - 80 str. ; 26 cm.
Nakl. 300 primj.
ISBN 9789536664245
090.1:069(497.5)
069(497.5):090.1
(497.5)
(048)(063)
HK11-02867

Vidi br.: HK11-04816

Vidi br.: HK11-02866

1FILOZOFIJA. PSIHOLOGIJA


BOŠKOVIĆ, Hijacint
Suvremenost tomističke baštine : rasprave i članci / Hijacint Bošković ; [priredio i predgovor napisao Daniel Miščin]. - Zagreb : Glas Koncila, 2011. (Lukavec : Grafika Markulin). - 271 str. : portr. ; 17 cm. - (Biblioteka Hrvatska katolička baština 20. stoljeća ; knj. 19)
Slika autora i bilješka o njemu: str.: 252-253. - Bibliografija: str. 254-264 ; Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789532413151 : 100 kn
1:2
1Thomas Aquinas, sanctus
HK11-02868

FILOZOFIJA i globalizacija = Philosophy and globalization / [urednik Mislav Kukoč]. - Zagreb : Hrvatsko filozofsko društvo, 2011. (Zagreb : Grafo mark). - 494 str. ; 25 cm.
Zastupljeni autori: Željko Kaluđerović, Zlatan Delić, Lino Veljak, Arto Mutaten, Zagorka Golubović, Mislav Kukoč, Rafal Wonicki, Tomas Kačerauskas, Béla Mester, Tomaž Grušovnik, Henning Ottmann, Vojko Strahovnik, Gottfried Künzlen, Iris Tićac, Stjepan Radić, Boris Gunjević, Šimo Šokčević, Ivan Karlić, Josip Šimić, Sead Alić, Jin-Woo Lee, Pavo Barišić, Lenart Škof, Dragica Vujadinović, Tomislav Krznar, Jesús Padilla Gálvez, Janez Vodičar, Helena Motoh. - Nakl. 1000 primj. - Tekst na hrv., engl. i njem. jeziku. - Str. 7-14: Predgovor ; Foreword / Mislav Kukoč. - Bibliografija uz većinu radova; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Sažeci ; Summaries ; Zusammenfassungen.
ISBN 9789531641593 : 150 kn
1:327.39
(063)
HK11-02869

KOSIĆ, Ivan, filolog
Ruđer Josip Bošković : u Zbirci rukopisa i starih knjiga Nacionalne i sveučilišne knjižnice u Zagrebu : u povodu 300. obljetnice rođenja / [autor Ivan Kosić ; fotografije Sonja Hrelja, Darko Čižmek, Sanja Vešligaj]. - Zagreb : Nacionalna i sveučilišna knjižnica u Zagrebu, 2011. (Sveta Nedelja : Printera grupa). - 296 str. : faks. u bojama ; 27 cm. - (Nakladnički niz Velike obljetnice u NSK)
Podatak o autoru preuzet sa str. [5]. - Nakl. 500 primj. - Str. 9-[10]: Riječ glavne ravnateljice / Dunja Seiter-Šverko. - Bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 9789535001027
1Bošković, R. J.
5-051Bošković, R. J.
(083.824)
HK11-02870

LEKSIKON Ruđera Boškovića / [crteži i povijesne karte Marijana Jelić ; tehnički crteži Borko Jurin ; urednica Antonijela Bogutovac]. - Zagreb : Leksikografski zavod Miroslav Krleža, 2011. (Čakovec : "Zrinski"). - VIII, 247 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 26 cm.
Str. VII: Predgovor / Vlaho Bogišić.
ISBN 9789532680201 : 240 kn
1Bošković, R.J.(031)
5Bošković, R.J.(031)
(031)
HK11-02871

LYCAN, William G.
Filozofija jezika : suvremeni uvod / William G. Lycan ; prijevod s engleskoga Dušan Dožudić. - Zagreb : Sveučilište u Zagrebu - Hrvatski studiji, 2011. (Samobor : Top dan). - 274 str. ; 24 cm. - (Udžbenici Sveučilišta u Zagrebu = Manualia Universitatis studiorum Zagrabiensis)
Prijevod djela: Philosophy of language. - Rječnik: str. [247]-249. - Bibliografija: str. [251]-267; bibliografija uz svako poglavlje. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789537823047 : 140 kn
1:81(075.8)
81:1(075.8)
(075.8)
HK11-02872

MARTINOVIĆ, Ivica
Ruđer Bošković e il Collegio Romano / Ivica Martinović ; [traduzione Jelena Poklepović]. - Zagreb : Filozofsko teološki institut Družbe Isusove : Institut za filozofiju, 2011. (Zagreb : Grafo-jan). - 74 str. : ilustr., zemljop. crtež, faks. ; 24 cm.
Izvornik na hrv. jeziku. - Bibliografija: str. 73-74.
ISBN 9789537137182 (Institut za filozofiju)
1-051Bošković, R. J.
5-051Bošković, R.J.
HK11-02873

MEĐUNARODNI znanstveni simpozij Filozofija Ruđera Josipa Boškovića (2011 ; Zagreb)
Međunarodni znanstveni simpozij Filozofija Ruđera Josipa Boškovića, Zagreb, 4. studenoga 2011. = The International Scientific Symposium Philosophy of Ruđer Josip Bošković, Zagreb, November 4, 2011 / [urednici, editors Ivan Šestak, Ivica Martinović, Nikola Stanković]. - Zagreb : Filozofsko-teološki institut Družbe Isusove, 2011. (Zagreb : Durieux). - 36 str. ; 21 cm.
Sažeci na hrv. i engl. jeziku.
ISBN 9789532311143
1Bošković, R. J.
5-05Bošković, R. J.
(063)
HK11-02874

PAUŠEK-BAŽDAR, Snježana
Ruđer Bošković / Snježana Paušek-Baždar ; ilustrations Pika Vončina. - Dubrovnik : Societe litteraire croate Matrix Croatica, Department de Dubrovnik : Alliance francaise Dubrovnik ; Rueil-Malmaison : Ville, 2011. ([s. l. : s. n.]). - [27] str. : ilustr. u bojama ; 24 cm. - (Bibliotheque Cvijeta ; liv. 5)
Izv. stv. nasl.: Ruđer Bošković. - Nakl. 500 primj. - Bilješka o autorici: str. [26].
ISBN 9789536316960 (Matica hrvatska, Ogranak Dubrovnik) : 100 kn
1Bošković, R. J.
5Bošković, R. J.
(02.053.2)
HK11-02875

PETRIĆ, Frane
Zoroaster et eius CCCXX oracula Chaldaica = Zoroaster i njegovih tristo i dvadeset Kaldejskih proroštava / Franciscus Patricius = Frane Petrić ; preveo Ivan Kapec ; uvodnu studiju i komentar napisala i uredila Erna Banić-Pajnić ; [kazala Ivana Skuhala Karasman]. - Zagreb : Institut za filozofiju, 2011. (Zagreb : Grafomark). - 239 str. : faks. ; 24cm. - (Biblioteka Filozofski klasici ; knj. 2)
Izvornik na starogrčkom jeziku. - Tekst usporedo na hrv. i lat. jeziku, a manji dio i na starogrčkom jeziku. - Bibliografija: str. 221-226. ; Bibliografske bilješke uz tekst. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789537137168 : 150 kn
1Petrić, F.
HK11-02876

ZAHAVI, Dan
Husserlova fenomenologija / Dan Zahavi ; preveo s engleskog Nebojša Mudri ; priredio Damir Barbarić. - Zagreb : Zagrebački holding, Podružnica AGM, 2011. (Zagreb : URIHO). - 255 str. ; 19 cm. - (Biblioteka Meta)
Prijevod djela: Husserl's phenomenology. - Autorova slika na omotu. - Bilješka o autoru: str. 255. - Bibliografija: str. 223-244 ; bibliografske bilješke uz tekst. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789531744089 : 138 kn
1Husserl, E.
165.62
HK11-02877

Vidi br.: HK11-02950

Vidi br.: HK11-03099

Vidi br.: HK11-02944

Vidi br.: HK11-03591

Vidi br.: HK11-02868

11/12   Metafizika. Estetika

BERGSON, Henri
Vrijeme i slobodna volja : esej o neposrednim datostima svijesti / Henri-Louis Bergson ; [prijevod Dragutin Hlad]. - Zagreb : Feniks knjiga, 2011. (Osijek : Gradska tiskara Osijek). - 153 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Tempus knj. 1)
Prijevod djela: Time and free will. - Nakl. 400 primj.
ISBN 9789537710033
124.6
HK11-02878

GALOVIĆ, Milan
Doba estetike : estetika lijepog : problemi s ljepotom: od totalitarne prijetnje do fascinacije ljepotom "digitalnog privida" / Milan Galović. - Zagreb : Izdanja Antibarbarus : Hrvatsko društvo pisaca, 2011. (Sveta Nedelja : Hitna produkcija knjiga). - 368 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Tvrđa : časopis za teoriju, kulturu i vizualne umjetnosti)
Bilješka o autoru: str. 367-368. - Bibliografske i ostale bilješke uz tekst.
ISBN 9789532491159 (Izdanja Antibarbarus) : 159 kn
111.852
HK11-02879

KOTLAR, Denis
Mala studija : o nevidljivim ljudskim i neljudskim entitetima i utjecajima / Denis Kotlar. - 1. izd. - Zadar : vlast. nakl., 2011. ([s. l.] : Createspace). - 326 str. : ilustr. ; 22 cm. - (Biblioteka Oslobađanje ; knj. 1)
Bibliografija: str. 311-318; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789535698906
129
133.2
291.23
264-66
(02.034)
HK11-02880

PAIĆ, Žarko
Posthumano stanje : kraj čovjeka i mogućnosti druge povijesti / Žarko Paić. - Zagreb : Litteris, 2011. (Zagreb : Grafocentar). - 475 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Eseji / Litteris)
Bilješka o autoru: str. 472-473. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789537250423 : 170 kn
111.852
HK11-02881

SVENDSEN, Lars Fr. H.
Filozofija zla / Lars Fr. H. Svendsen ; prevela s norveškog Dora Maček. - Zagreb : TIM press, 2011. ([Zagreb] : Intergrafika). - 293 str. ; 19 cm. - (Biblioteka Incus)
Prijevod djela: Ondskapens filosofi. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu. - Bilješke: str. 220-269. - Bibliografija: str. 270-287. - Imensko kazalo.
ISBN 9789537177553 : 90 kn
111.84
HK11-02882

THEOPHRASTUS
Metafizika / Theophrastus ; priredili Pavel Gregorić i Filip Grgić. - Zagreb : KruZak, 2011. (Zagreb : Element). - 113 str. ; 21 cm.
Tekst usporedo na hrv. i starogrč. jeziku. - Rječnici: str. [105]-107. - Bibliografija: str. [23]-27 i uz tekst. - Kazalo mjesta, predmetno i imensko kazalo.
ISBN 9789536463688 : 80 kn
11
HK11-02883

Vidi br.: HK11-04076

Vidi br.: HK11-04075

Vidi br.: HK11-03929

Vidi br.: HK11-03819

13   Filozofija uma i duha. Metafizika duhovnog života. Okultizam

BELTING, Hans
Firenca i Bagdad : zapadno-istočna povijest pogleda / Hans Belting ; prevela s njemačkoga Nataša Medved. - 1. izd. - Zaprešić : Fraktura, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 310 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 24 cm. - (Biblioteka Platforma ; knj. 18)
Prijevod djela: Florenz und Bagdad. - Bibliografija: str. [295]-304 i bilješke: str. 275-293. - Imensko kazalo.
ISBN 9789532661996
130.2(4:297)(091)
930.85(4:297)
HK11-02884

BLAŽEVIĆ, Josip, svećenik
Halloween : poganstvo staro i novo : 50 pitanja 50 odgovora / Josip Blažević. - Zagreb : Hrvatska provincija Sv. Jeronima franjevaca konventualaca, 2011. (Zagreb : Denona). - 196 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Hrvatski Areopag ; sv. 2)
Slika autora i bilješka o njemu na omotu. - Nakl. 2000 primj. - Bilješke: str. 155-190. - Bibliografija: str. 147-153.
ISBN 9789537154707 : 60 kn
133.4
133:29
291.3
HK11-02885

LEDWITH, Míċeál
Projekt svjetlosna kugla / Míċeál Ledwith, Klaus Heinmann ; s engleskog prevela Sanja Pleša. - Zagreb : Zagrebački holding, Podružnica AGM, 2011. (Zagreb : URIHO). - 219 str. : ilustr. u bojama ; 22 cm. - (Biblioteka Obelisk / Zagrebački holding, Podružnica AGM)
Prijevod djela: The orb project. - Slike autora i bilješke o njima na omotu. - Bibliografija: str. 215-216.
ISBN 9789531744072 : 130 kn
133.2
HK11-02886

PUKL, Mirko
Sustavna vedska astrologija države - politike / Mirko Pukl. - [S. l. : s. n, 2011?] ([s. l. : s. n.]). - 83 str. ; 24 cm.
Bilješka o autoru: str. 82. - Bibliografija: str. 83.
133.52
HK11-02887

SMITH, Robert Rowland
Doručak sa Sokratom : filozofija svakodnevnog života / Robert Rowland Smith ; prevela s engleskoga Petra Štrok. - Zagreb : Naklada Ljevak, 2011. ([Zagreb] : Feroproms). - 244 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Bookmarker)
Prijevod djela: Breakfast with Socrates. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu. - Bibliografija: str. 235-236. - Predmetni i imensko kazalo.
ISBN 9789533034119 (meki uvez) : 139 kn
130.2:394
394:130.2
HK11-02888

SMITH, Robert Rowland
Doručak sa Sokratom : filozofija svakodnevnog života / Robert Rowland Smith ; prevela s engleskoga Petra Štrok. - Zagreb : Naklada Ljevak, 2011. ([Zagreb] : Feroproms). - 244 str. ; 22 cm. - (Biblioteka Bookmarker)
Prijevod djela: Breakfast with Socrates. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu. - Bibliografija: str. 235-236. - Predmetno i imensko kazalo.
ISBN 9789533034126 (tvrdi uvez) : 169 kn
130.2:394
394:130.2
HK11-02889

SUBAŠIĆ, Anđelka
Uzmite sudbinu u svoje ruke / Anđelka Subašić. - Zagreb : V.B.Z., 2011. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 204 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Biblioteka stručno popularna / V.B.Z.)
Slika autorice i bilješka o njoj: str. 205.
ISBN 9789533043203 (meki uvez) : 90 kn
133.52
HK11-02890

WHITE, Ellen Gould
Um, karakter i osobnost : smjernice za mentalno i duhovno zdravlje / Ellen G. White ; [prijevod Miodrag Marinković]. - Zagreb : ASI ; Pula : Advent, 2011- . (Split : Jafra print). - 2 sv. ; 20 cm.
Prijevod djela: Mind, character and personality.
ISBN 9789535672128 (cjelina) (ASI)
130.11
233.5
159.913


Sv. 1. - 2011. - 339 str.
ISBN 9789535672104

HK11-02892

Sv. 2. - 2011. - Str. 350-826.
Kazalo biblijskih redaka ; Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789535672111

HK11-02891

Vidi br.: HK11-03116

Vidi br.: HK11-02880

Vidi br.: HK11-02885

Vidi br.: HK11-03819

14   Filozofski sustavi i gledišta

AUGUSTINUS, Aurelius
Misli / Sveti Augustin ; priredila Ana Balta. - 4. izd. - Split : Verbum, 2011. (Solin : Jafra print). - 119 str. ; 20 cm. - (Anima / Verbum, Split ; 18)
Bilješka o autoru na omotu.
ISBN 9789532350333 : 35 kn
141.4
HK11-02893

FACCHINI, Fiorenzo
Izazovi evolucije : sklad između znanosti i vjere / Fiorenzo Facchini ; [prijevod Josip Balabanić]. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2011. (Sveta Nedelja : Printera grupa). - 191 str. : ilustr. ; 20 cm. - (Eseji / Kršćanska sadašnjost, Zagreb ; sv. 35)
Prijevod djela : Le sfida della evoluzione. - Bilješka o autoru na omotu. - Nakl. 500 primj. - Bibliografija: str. 177-187 ; Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789531106122 : 120 kn
141.155
2:5
215
213
HK11-02894

SCRUTON, Roger
Koristi od pesimizma : i opasnosti od lažne nade / Roger Scruton ; s engleskoga preveo Nebojša Buđanovac. - Zagreb : Škorpion, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 169 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Znati više ; knj. 32)
Autorova slika i bilješka o njemu na omotu. - Bilješke uz tekst.
ISBN 9789532890402 : 130 kn
141.22
HK11-02895

SOREL, Georges
Iluzija progresa / Georges Sorel ; [prijevod Dragutin Hlad]. - Zagreb : Feniks knjiga, 2011. (Osijek : Gradska tiskara). - 214 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Sophia knj. 1)
Nakl. 400 primj. - Prevedeno prema: The illusions of progress ; Izv. stv. nasl.: Les ilusions du progres. - Bibliografske i ostale bilješke uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 9789537710040 : 158 kn
141.82
HK11-02896

Vidi br.: HK11-02987

Vidi br.: HK11-03010

Vidi br.: HK11-02943

Vidi br.: HK11-02819

159.9   Psihologija

ALDORT, Naomi
Što nas djeca mogu naučiti / Naomi Aldort ; [prevela s engleskog Iva Karabaić Kraljević]. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2011. (Zagreb : Znanje). - 235 str. ; 24 cm.
Prijevod djela: Raising our children, raising ourselves. - Bilješka o autorici: str. 235.
ISBN 9789531409148 : 119 kn
159.922.73-053.4(035)
159.922.73-053.5(035)
(035)
HK11-02897

ANDERSON, Carol Grace
Ustrajte i ne posustanite / Carol Grace Anderson ; [preveo Miloš Subotić]. - Varaždin : "Katarina Zrinski", [2011?] ([s. l. : s. n.]). - 171 str. ; 21 cm. - (Biblioteka 21. stoljeće / "Katarina Zrinski")
Prijevod djela: Get fired up without burning out. - Slika autorice na omotu. - Bilješka o autorici: str. 171.
ISBN 9789532361766 : 119 kn
159.947.2/.5(035)
HK11-02898

BEEVER, Sue
Sretna djeca sretni vi : primijenite NLP da probudite ono najbolje u sebi i djeci za koju skrbite / Sue Beever ; [prijevod Ana-Maria Krupić]. - 1. izd. - Buševec : Ostvarenje, 2011. ([s. l : s. n.]). - 244 str. : ilustr. ; 24 cm.
Prijevod djela: Happy kids happy you. - Bibliografija: str. 235-236. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789533060163 : 129,90 kn
159.922.7-053.3/.4(035)
(035)
HK11-02899

BENNETT, Art
Temperament : kako bolje upoznati sebe, skladnije živjeti s drugima i istinski rasti u vjeri / Art i Laraine Bennett ; [prijevod Marija Pavlin]. - Split : Verbum, 2011. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 278 str. ; 22 cm. - (Biblioteka Posebna izdanja / Verbum ; 62)
Prijevod djela: The temperament God gave you. - Bilješke: str. 271-275. - Bilješka o autorima: str. 276.
ISBN 9789532352559 : 135 kn
159.923.4:2
HK11-02900

BLONNA, Richard
Živjeti dulje uz manje stresa : kako uz pomoć terapije prihvaćanja i obvezivanja živjeti harmoničan život / Richard Blonna ; [s engleskoga preveo Tomislav Šostar]. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2011. (Zagreb : Znanje). - 225 str. ; 19 cm.
Prijevod djela: Stress less live more. - Bibliografija: str. [223]-225.
ISBN 9789531409391 : 99 kn
159.9
(02.062)
HK11-02901

BRANTLEY, Jeffrey
Pet dobrih minuta : 100 jutranjih duhovnih vježbi koje vam pomažu da ostanete smireni i usredotočeni cijeli dan / Jeffrey Brantley, Wendy Millstine ; [prijevod Mira Gregov]. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2011. (Nova Gorica : Grafika Soča). - 244 str. ; 17 cm.
Prijevod djela: Five good minutes. - Bilješka o autorima: str. 244.
ISBN 9789531409162 : 79 kn
159.913(035)
(035)
HK11-02902

CAMPAYO, Ramón
Superčitanje, superučenje, superpamćenje : revolucionarne metodike ultrabrzog čitanja, učenja i zapamćivanja svakog gradiva te razvoja mentalne kreativnosti / Ramón Campayo ; [prijevod Dunja Flegar]. - Zagreb : Planet Zoe, 2011. ([Zagreb : Planet Zoe]). - 219 str. : ilustr. ; 23 cm. - (Biblioteka Knjige koje trebate danas)
Prijevod djela: Desarrolla una mente prodigiosa.
ISBN 9789537685294 : 159 kn
159.953.4(035)
(035)
HK11-02903

COHEN, Lawrence J.
Razigrano roditeljstvo / Lawrence J. Cohen ; [prevela s engleskog Mirna Fumić Straka]. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2011. (Zagreb : Denona). - 338 str. ; 24 cm.
Prijevod djela: Playful parenting. - Bilješka o autoru: str. [339].
ISBN 9789531410366 : 149 kn
159.922.7-053.3/.4(035)
(035)
HK11-02904

COMFORT, Alex
Savršeni orgazam : novi užitak u seksu / Alex Comfort, Susan Quilliam. - Zagreb : APH Media, 2011. (Zagreb : Denona). - 73 str. : ilustr. u bojama ; 21 cm.
Izv. stv. nasl. : The new joy of sex; ulomci.
ISBN 9789537770198 : 99 kn
159.922.1
159.913:159.942
HK11-02905

ČUDINA, Vera
Kritična točka / Vera Čudina. - Zagreb : Naklada Ljevak, 2011. (Čakovec : "Zrinski"). - 221 str. ; 22 cm. - (Nar)
ISBN 9789533034379 (meki uvez) : 99 kn
159.913(035)
(035)
HK11-02906

DETHLEFSEN, Thorwald
Bolest kao put : kako razumijeti što nam govore simptomi bolesti / Thorwald Dethlefsen, Ruediger Dahlke ; preveo s njemačkoga Boris Perić. - Zagreb : Naklada Ljevak, 2011. (Čakovec : "Zrinski"). - 365 str. ; 22 cm. - (Nar)
Prijevod djela: Krankheit als Weg. - Bilješka o autorima na omotu.
ISBN 9789533034478 : 139 kn
159.91:616
HK11-02907

FILIĆ, Adam
(R)evolucija svijesti : kako primijeniti "tajnu" i sretno ploviti kroz život? : prema učenjima Wellington Rodriguesa / Adam Filić. - Bjelovar : Nakladnički obrt Filić, 2011. ([Zagreb] : ITG). - 507 str. : ilustr. ; 26 cm.
ISBN 9789535686804 : 760 kn
159.913(035)
(035)
HK11-02908

FRANCKH, Pierre
Uspješno željeti / Pierre Franckh ; s njemačkoga prevela Sandra Markota. - Zagreb : Znanje, 2011. (Zagreb : Znanje). - 187 str. ; 17 cm.
Prijevod djela: Erfolgreich Wünschen. - Bilješka o autoru: str. 185.
ISBN 9789533242880
159.913
(02.062)
HK11-02909

GRAČNER, Vesna
Kriza, super! / Vesna Gračner, Mirko Mataušić ; [ilustrirala Marsela Hajdinjak]. - Zagreb : Tražimo istinu, 2011. (Donja lomnica : Grafika Markulin). - 176 str. : ilustr. ; 21 cm.
Nakl. 1000 primj. - Bilješka o autorima: str. 176. - Bibliografija: str. 172-175.
ISBN 9789535590613
159.913:2
159.923.32:2
HK11-02910

HAANEL, Charles F.
Ključ uspjeha / Charles F. Haanel ; preveo s engleskoga Marko Maras. - Zagreb : Znanje, 2011. (Zagreb : Znanje). - 236 str. ; 23 cm.
Prijevod djela: The master key system. - Bilješka o autoru na omotu.
ISBN 9789533243429 : 100 kn
159.913
HK11-02911

HEEGAARD, Marge Eaton
Kad je netko jako bolestan : djeca mogu naučiti nositi se s gubitkom i promjenom : djeci koja žive u obiteljima u kojima netko ima ozbiljnu bolest / Marge Heegaard. - Zagreb : Krijesnica, 2011. ([Pojatno] : Orbi). - 38 str. : ilustr. ; 21 X 31 cm.
Prijevod djela: When someone has a very serious illness.
ISBN 9789535669708 : 50 kn
159.913-053.2
(02.053.2)
HK11-02912

HENDRIX, Harville
Kako pružati ljubav koja iscjeljuje : vodič za roditelje / Harville Hendrix i Helen LaKelly Hunt ; [prevela s engleskog Andrea Pongrac]. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2011. (Zagreb : Denona). - 357 str. ; 24 cm.
Prijevod djela: Giving the love that heals. - Bilješke: str. 341-357. - Bilješka o autorima: str. [358].
ISBN 9789531410571 : 149 kn
159.913-055.52
159.922.7:37
HK11-02913

INTERNATIONAL Congress on Emotional Intelligence (3 ; 2011 ; Opatija)
III International Congress on Emotional Intelligence, Opatija, 8, 9 and 10 September 2011, Croatia : book of abstracts / [congress organizer Center for Crosscultural Research and Development of Emotional and Social Competences [and] Faculty of Humanities and Social Sciences, University of Rijeka [and] Croatian Psychological Chamber, [Zagreb] ; editor in chief Vladimir Takšić]. - Rijeka : Center for Crossculatural Research and Development of Emotional and Social Competences : Faculty of Humanities and Social Sciences, University of Rijeka, 2011. ([Rijeka] : Grafika Helvetica). - 205 str. ; 24 cm.
Nakl. 350 primj.
ISBN 9789536104796
159.942:159.95
HK11-02914

JELINEK, Žuži
Mijenjaju li se muškarci / Žuži Jelinek. - Zagreb : Znanje, 2011. (Zagreb : Znanje). - 279 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Celebrities)
Slika autorice na omotu.
ISBN 9789533243504 : 90 kn
159.922.1
(02.062)
HK11-02915

KISLINSKI, Tatjana
Kako djetetu očuvati dobar vid / Tatjana Kislinski ; [prijevod Ilona Posokhova]. - 1. izd. - Zagreb : Planet Zoe, 2011. ([Zagreb : Planet Zoe]). - 126 str. : ilustr. ; 23 cm. - (Razvojna biblioteka Kišobran)
Prijevod djela: Kak vostanovitj i sohranitj zdenije u rebenka. - Bilješka o autorici na omotu.
ISBN 9789537685256 : 129 kn
159.922.7-053.4(035)
(035)
HK11-02916

LEBURIĆ, Anči
Socijalizacija darovite djece / Anči Leburić, Maja Ljubetić, Tea Radić. - Split : Redak, 2011. (Split : Redak). - 119 str. : graf. prikazi ; 21 cm. - (Biblioteka Istraživačke studije ; knj. 15)
Bilješke o autoricama: str. 115-119. - Bibliografija: str. 91-97; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Summary ; Riassunto.
ISBN 9789537595609 : 70 kn
159.928-053.2-056.45
HK11-02917

MLODIK, Irina
Knjiga za nesavršene roditelje / Irina Mlodik ; [prijevod Ilona Posokhova ; ilustracije Julija Loseva]. - prijevod 4. izd. - Zagreb : Planet Zoe, 2011. (Zagreb : Planet Zoe). - 175 str. : ilustr. ; 23 cm. - (Biblioteka Važna knjiga za roditelje)
Prijevod djela: Knjiga dlja neidealjnih roditelej. - Bilješka o autorici na omotu. - Bilješka o autorici: str. [176].
ISBN 9789537685249
159.913-055.52(035)
(035)
HK11-02918

MÜLLER, Stanislav
Zapamti sve! Sjeti se svega! : tajne superpamćenja : knjiga-trening / Stanislav Müller ; [prijevod Ilona Posokhova ; ilustracije Piter A. Seleznev]. - Buševec : Planet Zoe, 2011. ([Buševec : Planet Zoe]). - 191 str. : ilustr. ; 23 cm. - (Biblioteka Knjige koje trebate danas)
Prijevod djela: Vspomni sve! Sekreti superpamjati!.
ISBN 9789537685263 : 129 kn
159.953.4(035)
(035)
HK11-02919

PARKIN, John C.
Jebe mi se : najuzvišeniji duhovni put / John C. Parkin ; s engleskog preveo Boris Gregorić. - Zagreb : Naklada Ljevak, 2011. ([s. l.] : Pressus studio). - 215 str. : ilustr. ; 20 cm. - (Biblioteka 180 stupnjeva)
Prijevod djela: Fuck it. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu.
ISBN 9789533034386 : 39 kn
159.913:159.923.2
159.923.2:159.913
HK11-02920

PEALE, Norman Vincent
Moć pozitivnog mišljenja : najpoticajniji svjetski bestseller / Norman Vincent Peale ; [s engleskoga preveo Goran Vujasinović]. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2011. (Zagreb : Denona). - 333 str. ; 19 cm.
Prijevod djela: You can if you can thing you can. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu.
ISBN 9789531408394 : 99 kn
159.913
HK11-02921

PEASE, Allan
Velika škola govora tijela / Allan i Barbara Pease ; [prevela Suzana Sesvečan]. - 2. izd. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2011. (Zagreb : Denona). - 375 str. : ilustr. ; 24 cm.
Prijevod djela: The definitive book of body language. - Bibliografija: str. 369-375.
ISBN 9789531409568 : 99 kn
159.925.8(035)
81'221(035)
(035)
HK11-02922

PEIĆ, Robert
Put pobjednika : ultimativni vodič za poslovni uspjeh / Robert Peić. - 1. izd. - Požega : Robert Peić, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 177 str. ; 20 cm.
Nakl. 500 primj.
ISBN 9789535677109
159.913(035)
65.011.4(035)
(035)
HK11-02923

PLUMMER, Deborah M.
Kako pomoći djeci da prevladaju promjene, stres i tjeskobu : priručnik s aktivnostima / Deborah M. Plummer ; ilustrirala Alice Harper ; [preveo s engleskoga Dubravko Galić ; ilustracije Alice Harper]. - Zagreb : Naklada Kosinj, 2011. (Čakovec : Zrinski"). - 142 str. : ilustr. ; 28 cm.
Prijevod djela: Helping children to cope with change, stress and anxiety. - Bilješka o autorici na omotu. - Predmetna kazala i imensko kazalo.
ISBN 9789536097135 : 140 kn
159.922.7(035)
(035)
HK11-02924

REICHLIN, Gail
Džepni roditelj / Gail Reichlin i Caroline Winkler ; s engleskoga prevela Karla Vlahović. - 1. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2011. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - XIV,282 str. ; 22 cm. - (Biblioteka Lumen / Školska knjiga)
Prijevod djela: The pocket parent. - Bilješke o autoricama na unut. str. omota. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789530618015 (meki uvez)
159.922.7(035)
613.95(035)
(035)
HK11-02925

REICHLIN, Gail
Džepni roditelj / Gail Reichlin i Caroline Winkler ; s engleskoga prevela Karla Vlahović. - 1. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2011. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - XIV,282 str. ; 22 cm. - (Biblioteka Lumen / Školska knjiga)
Prijevod djela: The pocket parent. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789530618688 (tvrdi uvez)
159.922.7(035)
613.95(035)
(035)
HK11-02926

RIJAVEC, Majda
Pričaj mi priču / Majda Rijavec, Dubravka Miljković. - 2. izd. - Zagreb : IEP ;, 2011. ([Sv. Nedjelja] : Printera). - 220 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Ljubičasti šešir)
Bibliografija: str. 215-216.
ISBN 9789537057343 (IEP)
159.913
HK11-02927

ROBINSON, Ken
Element : kako se sve mijenja kada otkrijemo vlastitu strast / Ken Robinson, Lou Aronica ; s engleskoga prevela Aleksandra Barlović. - Zagreb : V.B.Z., 2011. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 229 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Biblioteka stručno popularna / V.B.Z.)
Prijevod djela: The element. - Bilješke: str. [215]-221. - Predmetno i imensko kazalo.
ISBN 9789533042329 : 119 kn
159.913:159.923.2
159.954
HK11-02928

RUDDOCK, Jill Shaw
Druga polovina života / Jill Shaw Ruddock ; [prevela s engleskoga Mira Gregov]. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2011. (Zagreb : Denona). - 273 str. ; 24 cm.
Prijevod djela: The second half of your life. - Bilješka o autorici na omotu. - Bibliografija: str. [267]-273.
ISBN 9789531410472 : 149 kn
159.913-055.2-053.8(035)
305-055.2-053.8:159.913(035)
(035)
HK11-02929

SIMOVE, Sheridan
O čemu razmišlja muškarac kad ne razmišlja o seksu / Sheridan Simove. - Zagreb : Omega lan, 2011. ([Zagreb] : Feroproms). - 1 sv. bez pag. ; 21 cm.
Izv. stv. nasl.: What every man thinks about apart from sex. - Om. nasl. - Str. prazne.
ISBN 9789537764043 ; 40 kn
159.922.1-055.1
(02.062)
HK11-02930

SPADARO, Patricia R.
Poštujte sebe : umijeće davanja i primanja : kako prihvatiti moć paradoksa u vlastitom životu / Patricia Spadaro ; s engleskoga preveo Julijan Harmoth. - Zagreb : Škorpion, 2011. (Sesvete : Grafocentar). - 217 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Novi vidici /Škorpion ; knj. 23)
Prijevod djela: Honor yourself. - Bilješke: str. 211-216. - Slika autorice i bilješka o njoj: str. 217.
ISBN 9789532890365 : 130 kn
159.923.2
HK11-02931

STANDARDI za terminologiju, definiciju, kriterije i način praćenja pojave poremećaja u ponašanju djece i mladih / pripremile Nivex Koller-Trbović, Antonija Žižak i Ivana Jeđud. - Zagreb : Ministarstvo obitelji, branitelja i međugeneracijske solidarnosti, 2011. (Zagreb : Intergrafika TTŽ). - 16 str. ; 21 cm.
Nakl. 2000 primj. - Bibliografija: str. 16.
ISBN 9789537438463
159.922.76-053.2(497.5)
159.922.76-053.6(497.5)
159.922.76-056.49
(497.5)
HK11-02932

TAYLOR, Eldon
Što to znači? : istraživanje uma, smisla i misterija / Eldon Taylor ; s engleskoga prevela Martina Burulic. - Zagreb : Naklada Ljevak, 2011. ([Zagreb] : Feroproms). - 235 str. ; 22 cm. - (Nar)
Prijevod djela: What does that mean?. - Bilješka o autoru: str. 235.
ISBN 9789533033976 (tvrdi uvez) : 159 kn
159.947(035)
(035)
HK11-02933

TAYLOR, Eldon
Što to znači? : istraživanje uma, smisla i misterija / Eldon Taylor ; s engleskog prevela Martina Burulic. - Zagreb : Naklada Ljevak, 2011. ([Zagreb] : Feroproms). - 235 str. ; 22 cm. - (Nar)
Prijevod djela: What does that mean?. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu.
ISBN 9789533033969 (meki uvez) : 129 kn
159.947(035)
(035)
HK11-02934

ŽUVELA, Nikola
Katalog samozavaravanja / Nikola Žuvela. - Zagreb : vlast. nakl., 2011. vlast. nakl. : 19 cm. - 157 str. ; 19 cm.
Autorova slika i bilješka o njemu na omotu.
ISBN 9789539548436
159.964.21
HK11-02935

Vidi br.: HK11-02928

Vidi br.: HK11-02897

Vidi br.: HK11-03611

Vidi br.: HK11-02891

Vidi br.: HK11-02910

Vidi br.: HK11-02905

Vidi br.: HK11-02920

Vidi br.: HK11-03897

Vidi br.: HK11-03664

Vidi br.: HK11-02932

Vidi br.: HK11-02932

Vidi br.: HK11-02913

Vidi br.: HK11-03104

Vidi br.: HK11-03615

Vidi br.: HK11-03400

Vidi br.: HK11-03748

16   Logika. Spoznajna teorija

PRIJIĆ-SAMARŽIJA, Snježana
Antička i novovjekovna epistemologija / Snježana Prijić-Samaržija i Ana Gavran Miloš. - Zagreb : Naklada Jesenski i Turk, 2011. (Zagreb : web2print). - 488 str. : ilustr. ; 25 cm. - (Filozofska biblioteka / Jesenski i Turk)
Bibliografija iza svakog poglavlja. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789532223842 : 220 kn
165(091)
HK11-02936

Vidi br.: HK11-02877

17   Etika

AMÉRY, Jean
Dići ruku na sebe : diskurs o slobodnoj smrti / Jean Améry ; s njemačkoga preveo Boris Perić. - 1. izd. - Zagreb : OceanMore, 2011. ([Svetta Nedjelja] : Hitra produkcija knjiga). - 155 str. ; 18 cm. - (3 stupnja)
Prijevod djela: Hand an sich legen : Diskurs über den Freitod. - Bilješka o autoru na omotu.
ISBN 9789537056902 : 99 kn
179.7
364.277
HK11-02937

BADIOU, Alain
Pohvala ljubavi / Alain Badiou, Nicolas Truong ; s francuskoga prevela Martina Kramer. - Zagreb : Meandamedia, 2011. (Zagreb : Kikagraf). - 95 str. ; 15 cm. - (Edicija Drugi smjer ; knj. 7)
Bilješka o autorima na omotu. - Prijevod djela: Eloge de l'amour.
ISBN 9789537355937 : 69 kn
177.6
(047.53)
821.133.1-83=163.42
HK11-02938

BIRNBACH, Lawrence
Kako saznati kada treba odustati : provjerite stanje svoga braka u deset koraka / Lawrence Birnbach, Beverly Hyman ; s engleskoga preveo Dario Borković. - Zagreb : Naklada Ljevak, 2011. (Zagreb : Feroproms). - 311 str. ; 22 cm. - (Nar)
Prijevod djela: How to know if it's time to go. - Bilješka o autorima: str. 111.
ISBN 9789533033785 (meki uvez) : 139 kn
173.3
(02.062)
HK11-02939

RINČIĆ Lerga, Iva
Europska bioetika: ideje i institucije / Iva Rinčić. - Zagreb : Pergamena, 2011. (Zagreb : Grafomark). - 279 str. ; 23 cm. - (Biblioteka Bioetika / Pergamena ; knj. 21)
Sadrži i: Zakon o potvrđivanju Konvencije o zaštiti ljudskih prava i dostojanstva ljudskog bića u pogledu primjene biologije i medicine: Konvencije o ljudskim pravima i biomedicini, Dodatnog protokola uz Konvenciju o zaštiti ljudskih prava i dostojanstva ljudskog bića u pogledu primjene biologije i medicine o zabrani kloniranja ljudskih bića i Dodatnog protokola uz Konvenciju o zaštiti ljudskih prava i dostojanstva ljudskog bića u pogledu primjene biologije i medicine, u vezi presađivanja organa i tkiva ljudskog porijekla. - Slika autorice i bilješka o njoj: str. 279. - Bibliografija: str. 243-266; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Summary. - Imensko kazalo.
ISBN 9789536576432 : 200 kn
176.61(4)
614.253(4)
(4-6EU)
HK11-02940

SCHOPENHAUER, Arthur
O mudrosti života / Arthur Schopenhauer ; [prijevod Mladen Udiljak]. - Zagreb : CID-Nova, 2011. (Zagreb : CID-Nova). - 221 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Hermes ; knj. 4)
Prijevod djela: Aphorismen zur Lebensweisheit. - Bibliografske i ostale bilješke uz tekst.
ISBN 9789533110103
17.036.1
HK11-02941

URSIĆ, Andro
Gay-parade : manifestacije izopačene seksualnosti / Andro Ursić. - Supetar : "Mozaik sv. Petra", 2011. (Split : Graf form). - 79 str. ; 17 cm.
Str. 65-72: Esej o onome ... ili obračun kod O-Gay korala / Siniša Vuković. - Bilješka o autoru: str. 73-75.
ISBN 9789535636519
176-055.3:241
HK11-02942

Vidi br.: HK11-02991

Vidi br.: HK11-03023

Vidi br.: HK11-03127

Vidi br.: HK11-03092

2RELIGIJA. TEOLOGIJA


DE Marco, Donald
Arhitekti kulture smrti / Donald De Marco, Benjamin D. Wiker ; [prijevod Mijo Pavić]. - Split : Verbum, 2011. ([Zagreb] : Denona). - 414 str. ; 19 cm. - (Biblioteka Uskličnik ; 1)
Prijevod djela: Architects of the culture of death. - Bibliografske bilješke: str. 365-389. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789532352542 : 69 kn
211.5
141.45
HK11-02943

FABRIS, Adriano
Teologija i filozofija / Adriano Fabris ; [prijevod Miroslav Fridl]. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2011. (Čakovec : "Zrinski"). - 137 str. ; 20 cm. - (Teolozi dvadesetoga stoljeća ; sv. 9)
Prijevod djela: Teologia e filosofia. - Nakl. 2000 primj. - Bibliografija: str. 129-137 i uz tekst.
ISBN 9789531106733 : 60 kn
215
1:2
HK11-02944

GODIŠNJI pastoralni skup Tajna života u ozračju suvremenog odnosa znanosti i vjere (2010 ; Bergisch Glodbach)
Tajna života u ozračju suvremenog odonosa znanosti i vjere = Mysterium des Lebens in gegenwärtiger Beziehung zu Wissenschaft und Glaube : godišnji pastoralni skup, Bergisch Gladbach, 11.-14.10.2010. = pastorale Jahrestagung : zbornik radova / [prevoditelj, Übersetzer Antonia Tomljanović-Brkić]. - Frankfurt am Main : Hrvatski dušobrižnički ured, 2011. (Zagreb : Denona). - 196 str. ; 21 cm. - (Diaspora croatica ; knj. 16)
Zastupljeni autori: Tonči Matulić, Luka Tomašević, Ivan Kešina, Duško Jelaš. - Bibliografija iza svakog rada. - Zusammenfassungen.
ISBN 9783981178548
215
2:5
(063)
HK11-02945

PRKAČIN, Zdenka
Katolički list o Židovima i judaizmu : (od 1918. do 1941.) / Zdenka Prkačin ; [izrada kazala Tatjana Melnik]. - Slavonski Brod : Hrvatski institut za povijest - Podružnica za povijest Slavonije, Srijema i Baranje, 2011. ([Slavonski Brod : Posavska Hrvatska]). - 248 str. ; 19 cm. - (Bibliotheca Croatica: Slavonica, Sirmiensia et Baranyensia. Mala biblioteka, knj. 3)
Nakl. 200 primj. - Bilješka o autorici: str. 247. - Bibliografija: str. 207-230 i uz tekst. - Zusammenfassung. - Imensko kazalo.
ISBN 9789536659623 : 80 kn
[2:050](497.5)
[050:2](497.5)
"1918/1941"
HK11-02946

RELIGION and public sphere / [editorial director and translator Daniele Aucone ; translator P. D. Masiclat, Bonifatius Hicks]. - Pistoia : Espades Network-spirituality, culture and society in Europe, 2011. (Pistoia : Tipografia Pacinotti). - 54 str. ; 21 cm. - (Domenican perspectives for Europe ; 7)
Zastupljeni autori: Daniele Aucone, Ignace Berten, Alessandro Cortesi, Paul-Dominique Masiclat, Frano Prcela, Claudio Monge, Jaroslav Glodek. - Bibliografske bilješke uz tekst.
2(4)(73)
2:32.019.5
(4)
(73)
(082)
HK11-02947

RELIGIONI e sfera pubblica / [presidente Daniele Aucone ; traduttori della versione italiana Adriano Borchi, Alberto Coco, Giulia Coco]. - Pistoia : Rete Espaces-spiritualita, culture e societa in Europa, 2011. (Pistoia : Tipografia Pacinotti). - 54 str. ; 21 cm. - (Prospettive domenicane per l'Europa ; 7)
Zastupljeni autori: Daniele Aucone, Ignace Berten, Alessandro Cortesi, Paul-Dominique Masiclat, Frano Prcela, Claudio Monge, Jaroslav Glodek. - Bibliografske bilješke uz tekst.
2(4)(73)
2:32.019.5
(4)
(73)
(082)
HK11-02948

RELIGIONS et sphere publique / [directeur de la publication et traducteur Daniele Aucone ; traducteurs Paul-Dominique Masiclat, Gabriel Nissim]. - Pistoia : Espaces network-spiritualites, cultures et societe en Europe, 2011. (Pistoia : Tipografia Pacinotti). - 56 str. ; 21 cm. - (Perspectives dominicaines pour l'Europe ; 7)
Zastupljeni autori: Daniele Aucone, Ignace Berten, Alessandro Cortesi, Paul-Dominique Masiclat, Frano Prcela, Claudio Monge, Jaroslav Glodek. - Bibliografske bilješke uz tekst.
2(4)(73)
2:32.019.5
(4)
(73)
(082)
HK11-02949

STEIN, Edith, sancta
Djela / Edith Stein. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost : Karmelska izdanja, 2011. (Čakovec : "Zrinski"). - sv. ; 24 cm.
Izvornik na njem. jeziku. - Nakl. 1000 primj.
215
1:2

1 : Znanost Križa : studija o Ivanu od Križa / [prijevod Pavao Badurina]. - 3. izd. - 2011. - 200 str. - (Karmelski izvori ; 2)
Prijevod djela: Kreuzaswissenschaft. Studie ueber Joannes Cruce. - Bilješka o autorici: str. 184-185. - Bibliografija: str. 197-198 ; Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789531106474 (Kršćanska sadašnjost) : 80 kn
235.3Iohannes a Santa Cruce, sanctus

HK11-02950

Žena : njezina zadaća po naravi i milosti / riječ izdavača Jakov Mamić ; [prijevod Pavo Vujica]. - 2. izd. - 2011. - 146 str. - (Karmelski izvori ; 5)
Prijevod djela: Die Frau, ihre Aufgabe nach Natur und Gande. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789531106481 (Kršćanska sadašnjost) 9789531106484 (pogrešan)
261.6-055.2

HK11-02951

VOLF, Miroslav
Allah : a christian response / Miroslav Volf. - 1st ed. - New York : HarperOne, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 326 str. ; 24 cm.
Bilješke: str. [267]-314. - Imensko i predmetno kazalo i kazalo mjesta.
ISBN 9780061927072
211
297:23/28
23/28:297
HK11-02952

Vidi br.: HK11-02947

Vidi br.: HK11-02949

Vidi br.: HK11-02948

Vidi br.: HK11-02945

Vidi br.: HK11-03060

Vidi br.: HK11-02978

Vidi br.: HK11-02894

Vidi br.: HK11-02894

Vidi br.: HK11-02894

22   Biblija

DUGANDŽIĆ, Ivan
Upoznajmo Bibliju : narod Božji i njegovo Sveto pismo / Ivan Dugandžić. - Zagreb : Glas Koncila, 2011. (Lukavec : Grafika Markulin). - 495 str. : ilustr. u bojama ; 22 cm. - (Biblioteka Vjeronauk za odrasle ; knj. 8)
Kratice biblijskih knjiga: str. 7-8. - Rječnik manje poznatih pojmova: str. 461-470. - Autorova slika i bilješka o njemu: str. 474. - Bibliografija: str. 471-473.
ISBN 9789532412666 : 180 kn
22.06
(046)
HK11-02953

ENCIKLOPEDIJSKI biblijski priručnik / urednici David i Pat Alexander ; [prijevod Miroslav Fridl]. - 2. izd. revidirano novim tekstovima. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 815 str. : ilustr. u bojama ; 22 cm.
Prijevod djela: The Lion handbook to the Bible. - Nakl. 3000 primj. - Predmetno i imensko kazalo.
ISBN 9789531106306 : 340 kn
22(035)
(035)
HK11-02954

HOHNJEC, Nikola
Djela proročka : likovi i središnje proročke teme / Nikola Hohnjec. - 2. izd. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2011. (Čakovec : "Zrinski"). - 95 str ; 28 cm. - (Priručnici / Kršćanska sadašnjost ; 54)
Nakl. 500 primj.
ISBN 9789531106870 : 50 kn
224.06
HK11-02955

JERUZALEMSKA Biblija : Stari i Novi zavjet s uvodima i bilješkama iz "La Bible de Jérusalem" / uredili Adalbert Rebić, Jerko Fućak, Bonaventura Duda. - 7. izd. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2011. (Zagreb : Denona). - XXIII, 1814 str. ; 23 cm + popis biblijskih knjiga i kratica ([2] str.)
Prijevod djela: La Bible de Jérusalem; jedinstveni stv. nasl.: Biblia : Vetus et Novum testamentum. - Zemljop. crteži u boji na oba spojna lista. - Platneni omot u crvenoj boji; istodobno izašlo u plavoj. - Uloženo u zaštitnu kutiju. - Nakl. 2500 primj. - Kratice i znakovi: str. XIX-XIII. - Kronološka tablica: str. 1783-1801. - Tablice mjera i novca: str. 1805-1806. - Abecedni popis glavnih bilježaka: str. 1807-1814.
ISBN 9789531106702 (platneni uvez)
22
HK11-02956

JERUZALEMSKA Biblija : Stari i Novi zavjet s uvodima i bilješkama iz "La Bible de Jérusalem" / uredili Adalbert Rebić, Jerko Fućak, Bonaventura Duda. - 7. izd. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2011. (Zagreb : Denona). - XXIII, 1814 ; 23 cm + popis biblijskih knjiga i kratica ([2] str.)
Prijevod djela: La Bible de Jérusalem; jedinstveni stv. nasl.: Biblia : Vetus et Novum testamentum. - Zemljop. crteži u boji na oba spojna lista. - Platneni omot u plavoj boji; istodobno izašlo u crvenoj. - Uloženo u zaštitnu kutiju. - Nakl. 2500 primj. - Kratice i znakovi: str. XIX-XIII. - Kronološka tablica: str. 1783-1801. - Tablice mjera i novca: str. 1805-1806. - Abecedni popis glavnih bilježaka: str. 1807-1814.
ISBN 9789531106702 (platneni uvez)
22
HK11-02957

JERUZALEMSKA Biblija : Stari i Novi zavjet s uvodima i bilješkama iz "La Bible de Jérusalem" / uredili Adalbert Rebić, Jerko Fućak, Bonaventura Duda. - 7. izd. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2011. (Zagreb : Denona). - XXIII, 1814 str. ; 24 cm + popis biblijskih knjiga i kratica ([2] str.)
Prijevod djela: La Bible de Jérusalem; jedinstveni stv. nasl.: Biblia : Vetus et Novum testamentum. - Zemljop. crteži u boji na oba spojna lista. - Uloženo u zaštitnu kutiju. - Nakl. 2000 primj. - Kratice i znakovi: str. XIX-XIII. - Kronološka tablica: str. 1783-1801. - Tablice mjera i novca: str. 1805-1806. - Abecedni popis glavnih bilježaka: str. 1807-1814.
ISBN 9789531106689 (skinplast)
22
HK11-02958

JERUZALEMSKA Biblija : Stari i Novi zavjet s uvodima i bilješkama iz "La Bible de Jérusalem" / uredili Adalbert Rebić, Jerko Fućak, Bonaventura Duda. - 7. izd. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2011. (Zagreb : Denona). - XXIII, 1814 str. ; 24 cm + popis biblijskih knjiga i kratica ([2] str.)
Prijevod djela: La Bible de Jérusalem; jedinstveni stv. nasl.: Biblia : Vetus et Novum testamentum. - Zemljop. crteži na oba spojna lista. - Omot u cvenoj koži; istodobno izašlo u bijeloj i crnoj koži. - Uloženo u zaštitnu kutiju. - Nakl. 1000 primj. - Kratice i znakovi: str. XIX-XXIII. - Kronološka tablica: str. 1783-1801. - Tablica mjera i novca: str. 1805-1806. - Abecedni popis glavnih bilježaka: str. 1807-1814.
ISBN 9789531106672 (kožni uvez)
22
HK11-02959

JERUZALEMSKA Biblija : Stari i Novi zavjet s uvodima i bilješkama iz "La Bible de Jérusalem" / uredili Adalbert Rebić, Jerko Fućak, Bonaventura Duda. - 7. izd. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2011. (Zagreb : Denona). - XXIII, 1814 str. ; 23 cm + popis biblijskih knjiga i kratica ([2] str.)
Prijevod djela: La Bible de Jérusalem; jedinstveni stv. nasl.: Biblia : Vetus et Novum testamentum. - Zemljop. crteži u boji na oba spojna lista. - Omot u bijeloj koži; istodobno izašlo u crnoj i crvenoj koži. - Uloženo u zaštitnu kutiju. - Nakl. 1000 primj. - Kratice i znakovi: str. XIX-XIII. - Kronološka tablica: str. 1783-1801. - Tablice mjera i novca: str. 1805-1806. - Abecedni popis glavnih bilježaka: str. 1807-1814.
ISBN 9789531106672 (kožni uvez)
22
HK11-02960

JERUZALEMSKA Biblija : Stari i Novi zavjet s uvodima i bilješkama iz "La Bible de Jérusalem" / uredili Adalbert Rebić, Jerko Fućak, Bonaventura Duda. - 7. izd. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2011. (Zagreb : Denona). - XXIII, 1814 str. ; 24 cm + popis biblijskih knjiga i kratica ([2] str.)
Prijevod djela: La Bible de Jérusalem; jedinstveni stv. nasl.: Biblia : Vetus et Novum testamentum. - Zemljop. crteži na oba spojna lista. - Uloženo u zaštitnu kutiju. - Nakl. 2500 primj. - Kratice i znakovi: str. XIX-XXIII. - Kronološka tablica: str. 1783-1801. - Tablica mjera i novca: str. 1805-1806. - Abecedni popis glavnih bilježaka: str. 1807-1814.
ISBN 9789531106696 (tvrdi uvez)
22
HK11-02961

JERUZALEMSKA Biblija : Stari i Novi zavjet s uvodima i bilješkama iz "La Bible de Jérusalem" / uredili Adalbert Rebić, Jerko Fućak, Bonaventura Duda. - 7. izd. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2011. (Zagreb : Denona). - XXIII, 1814 str. ; 24 cm + popis biblijskih knjiga i kratica ([2] str.)
Prijevod djela: La Bible de Jérusalem; jedinstveni stv. nasl.: Biblia : Vetus et Novum testamentum. - Zemljop. crteži na oba spojna lista. - Uloženo u zaštitnu kutiju. - Nakl. 2000 primj. - Kratice i znakovi: str. XIX-XXIII. - Kronološka tablica: str. 1783-1801. - Tablica mjera i novca: str. 1805-1806. - Abecedni popis glavnih bilježaka: str. 1807-1814.
ISBN 9789531106665 (meki uvez)
22
HK11-02962

MACDONALD, William
Komentar Staroga zavjeta / William MacDonald ; [prijevod Aleksandra Striković]. - 1. izd. - Zagreb : Euroliber, 2011-. - sv. ; 21 cm.
Prijevod djela: Believer's Bible Commentary, Old Testament.
ISBN 9789536423187 (cjelina)
222/224.07

sv. 1 : Postanak - Knjiga o Jobu. - 2011. - 514 str. : ilustr.
Bilješke: str. 511-513. - Bibliografija: str. 513-514.
ISBN 9789536423170
222.11.07
223.1.07

HK11-02963

MEĐUNARODNI znanstveni simpozij prigodom sto sedamdeset pete obljetnice prvog tiskanog prijevoda Biblije 1831.-2006. (2011 ; Đakovo)
Riječ Božja u riječi hrvatskoj : zbornik radova s Međunarodnoga znanstvenog simpozija prigodom 175. obljetice prvoga tiskanog prijevod Biblije 1831.-2006., [Đakovo, 1. prosinca 2006.] / [organizator Katolički bogoslovni fakultet u Đakovu Sveučilišta J. J. Strossmayera u Osijeku] ; [fotografije priloga Marko Tomić] ; uredili Marko Tomić, Karlo Višaticki. - Đakovo : Katolički bogoslovni fakultet Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku, 2011. (Osijek : Grafika). - 294 str. : ilustr., faks. ; 24 cm. - (Biblioteka Diacovensia. Studije ; 19)
Zastupljeni autori: Ladislav Tichý, Janos Schmatovic, Marjan Peklaj, Petar Bašić, Adalbert Rebić, Josip Majdandžić, Loretana Despot, Ivan Jurčević, Stjepan Damjanović, Mato Zovkić, Karlo Višaticki, Mario Cifrak, Božo Lujić. - Tekst na hrv. i na njem. jeziku. - Str. 7-8: Predgovor / Marko Tomić, Karlo Vištacki. - Bibliografija uz neke radove; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Summaries ; Zusammenfassungen.
ISBN 9789536935239
22.043
22.043=163.42
(063)
HK11-02964

SKA, Jean-Louis
Božja riječ u ljudskim pripovijestima / Jean Louis Ska ; [prijevod Bruna Velčić]. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2011. (Čakovec : Zrinski). - 144 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Riječ ; 53)
Prijevod djela: La parola di Dio nei racconti degli uomini. - Bibliografija: str. 136.
ISBN 9789531106726 : 90 kn
222/224.06
HK11-02965

ŠPIDLIK, Tomáš
Evanđelje svakoga dana : razmatranja o evanđelju svakoga dana : vrijeme Došašća i Božića / Tomáš Špidlik. - Zagreb : Teovizija, 2011. (Sveta Nedelja : Hitra produkcija knjiga). - 94 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Teološke meditacije ; knj. 29)
ISBN 9789532092349 : 45 kn
226.06
264-941.1/.2
242
HK11-02966

TOMIĆ, Celestin
Otkrivenje : komentar : o petoj obljetnici smrti autora / Celestin Tomić. - 2. izd. - Zagreb : Provincijalat hrvatskih franjevaca konventualaca, 2011. (Zagreb : Denona). - 394 str. ; 20 cm.
Nakl. 1000 primj. - Bibliografija: str. 393-394.
ISBN 9789537154691 : 100 kn
228.07
HK11-02967

Vidi br.: HK11-02992

Vidi br.: HK11-02992

Vidi br.: HK11-03039

Vidi br.: HK11-03091

Vidi br.: HK11-02968

Vidi br.: HK11-02970

Vidi br.: HK11-02963

Vidi br.: HK11-02979

Vidi br.: HK11-02964

23   Dogmatika

ABRAHAM, Shiva
Isusova blaga / Sri Shiva Abraham. - Rijeka : Eliksir, 2011. (Matulji : Impress). - 136 str. ; 21 cm.
Nakl. 200 primj. - Bilješka o autoru: str. 133. - Bibliografija: str. 134.
ISBN 9789539671974
232.3
234.15
226.06
HK11-02968

BAKHITA, Josephine, sancta
Dnevnik / Sveta Josipa Bakhita ; s talijanskoga prevela M. Benedikta Matošević. - Zagreb : Naklada Benedikta, 2011. ([s. l.] : Cro-graf). - 101 str. : ilustr. ; 17 cm.
Prijevod djela: Il diario. - Slike autorice. - Bilješka o autorici: str. 99-101.
ISBN 9789537793067 : 40 kn
235.3Bakhita, Josephine, sancta
(092)
821.131.1-94=163.42
HK11-02969

BAOTIĆ, Ivo
Vi ćete biti kršteni Duhom Svetim! : svjedočanstvo prve Crkve kao podrška vjere u vlastitoj patnji... / Ivo Baotić. - Zagreb : Naklada sv. Antuna, 2011. ([s. l : s. n.]). - 229 str. ; 20 cm.
Bilješka o autoru: str. 223-224.
ISBN 9789537448448
231.3
226.6.06
260.1
HK11-02970

BELJAN, Josip
Sveti Josip : život i lik po Bibliji i tradiciji / Josip Beljan ; fotografije Zvonimir Atletić ... et al.]. - 2. izd. - Zagreb : Glas Koncila, 2011. (Lukavec : Grafika Markulin). - 456 str. : ilustr. u bojama ; 23 cm. - (Biblioteka Uzori vjere ; knj. 4)
Nakl. 300 primj. - Bilješka o autoru: str. Bilješka o autoru: str. 437. - Bibliografija: str. 417-425. - Imensko kazalo.
ISBN 9789532412901
232.932
HK11-02971

BELJAN, Josip
Sveti Josip : život i lik po Bibliji i tradiciji / Josip Beljan ; [fotografije Zvonimir Atletić ... et al.]. - 2. izd. - Zagreb : Glas Koncila, 2011. (Lukavec : Grafika Markulin). - 441 str. : ilustr. u bojama ; 23 cm. - (Biblioteka Uzori vjere ; knj. 4)
Nakl. 200 primj. - Popis kratica: str. 414-415. - Bilješka o autoru: str. 437. - Bibliografija: str. 417-425 ; Bilješke uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 9789532411645
232.932
HK11-02972

BRADANOVIĆ, Marijan
Mary's Trsat : / [text Marijan Bradanović, Emanuel Hoško ; translator Živan Fillipi ; [photographs Dražen Abramović ... et al.]. - Zagreb : Turistička naklada ; Trsat : Franjevački samostan, 2011. (Zagreb : Printera ). - 80 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm. - (Edition Heritage no. 16)
Izv. stv. nasl.: Marijin Trsat. - Imena autora preuzeta iz impresuma.
ISBN 9789532156928
231.73(497.5Trsat)(036)
(497.5Trsat)
(036)
HK11-02973

BRADANOVIĆ, Marijan
La Tersatto di Maria : / [testo Marijan Bradanović, Emanuel Hoško ; traduttore Dario Saftich ; [fotografie Dražen Abramović ... et al.]. - Zagreb ; : Turistička naklada ; Trsat : Franjevački samostan, 2011. (Zagreb : Printera). - 80 str. : ilustr. u bojama ; 22 cm. - (Collana Eredita nr 16)
Izv. stv. nasl.: Marijin Trsat. - Imena autora preuzeta iz Impresuma.
ISBN 9789532156942
231.73(497.5Trsat)(036)
(497.5Trsat)
(036)
HK11-02974

CATERINA, Stefania
Preko velike barijere / Stefania Caterina. - Zagreb : Vina, 2011. (Zagreb : Denona). - 282 str. : ilustr. ; 21 cm.
Prijevod djela: Oltre la grande barriera. - Bilješka o autorici na omotu.
ISBN 9789535697206 : 80 kn
234.2
248.2
HK11-02975

COMASTRI, Angelo
Marija - najljepša žena na svijetu / Angelo Comastri ; s talijanskoga prevela M. Benedikta Matošević. - Zagreb : Naklada Benedikta, 2011. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 96 str. : ilustr. u bojama ; 21 cm.
Prijevod djela: Maria - la donna piu bella del mondo.
ISBN 9789537793128 : 98 kn
232.931
HK11-02976

FINNEY, Charles G.
Iskusiti probuđenje / Charles G. Finney ; [prijevod Ana Prebeg]. - 1. izd. - Zagreb : Crkva cjelovitog evanđelja, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 114 str. ; 18 cm.
Prijevod djela: Experiencing revival.
ISBN 9789537013134 : 40 kn
234
233.5
248.143
HK11-02977

GERHARD, Christoph
Astronomija i duhovnost : zvijezda betlehemska / Christoph Gerhard ; [prijevod Robert Vukoja]. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2011. (Zagreb : Denona). - 96 str. ; 18 cm. - (Mala knjižnica Kane 60)
Prijevod djela: Astronomie und Spiritualität : der Stern von Bethlehem. - Bilješka o autoru na omotu. - Nakl. 1000 primj. - Bibliografija: str. 95-96.
ISBN 9789531106771 : 70 kn
234.2:52
215
HK11-02978

GIBBS, Mark
Djevica i svećenik / Mark Gibbs. - Zagreb : Zadruga Eneagram), 2011. (Zagreb : Denona). - 240, XVI str. : ilustr. u bojama ; 23 cm.
Prijevod djela: The Virgin and the priest: the Making of the Messiah. - Bibliografija: str. 231-233 ; Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789539971586 : 180 kn
232.8/.9
22.06
HK11-02979

GRIGNION de Montfort, Ludovicus Maria, sanctus
Rasprava o pravoj pobožnosti prema Presvetoj Djevici Mariji : "Priprava na Kraljevstvo Isusa Krista" / Ljudevit Marija grignion Montrofski ; [priredio Zdravko Barić]. - Split : Samostan sv. Klare, 2011. ([s. l. : s. n.)]. - 268 str. : ilustr. u bojama ; 18 cm. - (Symposion : biblioteka asketsko-mističnih djela)
prijevod djela: Traite de la vraie devotion a la Sainte Vierge.
ISBN 9789536261826
232.931:249
249:232.931
HK11-02980

HRVATSKI mariološki institut. Znanstveni skup (2010 ; Oštarije)
Beata virgo de miraculis : štovanje Bl. Djevice Marije na području Gospićko-senjske biskupije / [Znanstveni skup Hrvatskoga mariološkog instituta Katoličkoga bogoslovnog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, održan u Oštarijama 30. travnja i 1. svibnja 2010.] ; uredio Petar Lubina. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2011. (Zagreb : Denona). - 360 str. ; 24 cm. - (Teološki radovi ; sv. 67)
Nakl. 500 primj. - Bibliografija iza nekih radova i uz tekst. - Kazalo osobnih imena. - Kazalo zemljopisnih naziva.
232.931(497.5-37Gospić)
264-931(497.5-37Gospić)
262.3(497.5Gospić)
(497.5-37Gospić)
(063)
HK11-02981

IOHANNES Damascenus, sanctus
Svečani govori o Djevici Mariji / Ivan Damaščanski ; preveo, napisao uvod i bilješke Marijan Mandac. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost ; Split : Služba Božja, 2011. (Zagreb : Denona). - 389 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Službe Božje ; knj. 62)
Izvornik na starogrčkom i lat. jeziku. - Nakl. 1000 primj. - Bilješka o autoru: str. 9-11. - Bibliografija: str. 381-383 ; Bibliografske bilješke uz tekst. - Resume.
ISBN 9789536236404 (Služba Božja) : 110 kn
232.931:232
(042.5)
HK11-02982

JERUZALEM, Izrael, Petra i Sinaj : [sveta mjesta, muzeji, kupovina, mozaici, restorani, drevne znamenitosti, ronjenje, hoteli, hrana, plaže, karte] / [glavni urednik Drago Glamuzina ; prijevod Andrea Čović, Katja Fiedler-Klepac ; ilustratori Isidoro Gonzales-Adalid Cabezas... et al.]. - Zagreb : Profil international, 2011. ([s. l. : South China Printing). - 336 str. : ilustr. u bojama ; 22 cm. - (Eyewitness travel)
Prijevod djela: Eyewitness travel - Jeruzalem, Israel, Petra & Sinai. - Podnasl. preuzet s omota. - Ilustr. u bojama (zemljop. crtež i plan) i na unut. str. omotnih listova. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789533192116 : 180 kn
231.73(569.4)(036)
908(569.4)
(569.441)
(036)
HK11-02983

KIM, Ki Dong
Strategija rasta crkve : principi rasta crkve, strateški elementi rasta crkve, praktični elementi rasta crkve / Ki Dong Kim ; [prijevod Božica Srnec]. - Daruvar : Logos, 2011. (Daruvar : Logos). - 120 str. ; 21 cm.
Prijevod djela: Strategy for church growth. - Slika autora na omotu.
ISBN 9789536639694
23/28(519.5)
(519.5)
HK11-02984

KRIŽNI put / priredio Josip Radić. - Zagreb : Naklada Benedikta, 2011. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 82 str. ; 20 str.
Bilješke: str. 77.
ISBN 9789537793135 : 35 kn
232.96
HK11-02985

LICE, Ružica
Živi povezan s Nebom / Ružica Lice ; [ilustracije Branka Dubovac]. - Zagreb : Hrvatska franjevačka provincija sv. Ćirila i Metoda, 2011. (Lukavec : Grafika Markulin). - 95 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Brat Franjo. Duhovnost ; knj. 21)
ISBN 9789536428489
234.2
231.3
37.034:238
(046)
HK11-02986

MARITAIN, Jacques
Anđeoski naučitelj : životno djelo sv. Tome Akvinskog / Jacques Maritain ; preveo V. Poljak ; [uredila, jezično osuvremenila i dopunila bibliografijom Marina Kralik]. - Ponovljeno, uređeno i dopunjeno izd. - Zagreb : Zadruga Eneagram, 2011. (Zagreb : Stega tisak). - 223 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Uzori / Zadruga Eneagram)
Prijevod djela: Le docteur Angelique. - Str. 7-32. Predgovor / Hijacint Bošković. - Bilješka o autoru: str. 211-222. - Bibliografija: str. 203 ; Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789539971562 : 120 kn
235.3Thomas Aquinas, sanctus
141.31
HK11-02987

MINOIS, Georges
Povijest pakla / Georges Minois ; s francuskog prevela Mihaela Vekarić. - Zagreb : Jesenski i Turk : Kulturno informativni centar, 2011. ([Zagreb] : Web2print). - 143 str. ; 18 cm. - (Biblioteka Što znam?)
Prijevod djela: Histoire de l'enfer. - Bibliografija: str. 139-140.
ISBN 9789537356279 (Kulturno informativni centar) : 59 kn
236.4(091)
HK11-02988

O dođi, Stvorče, Duše Svet! / priredio Bonaventura Duda. - Zagreb : Teovizija, 2011. (Sv. Nedelja : Hitra produkcija knjiga). - 156 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Teološke meditacije ; knj. 28)
Bilješka o autoru: str. [166].
ISBN 9789532092288 : 55 kn
231.3
242
(082)
HK11-02989

PARLOV, Mladen
Žena u Crkvi, Crkva o ženi / Mladen Parlov. - Split : Crkva u svijetu, 2011. (Split : Dalmacija papir). - 347 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Crkve u svijetu. Teologija ; 34)
Nakl. 300 primj. - Bilješka o autoru: str. 341-342. - Bibliografija: str. 317-330 ; Bibliografske bilješke uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 9789532560435
23/28:316.66-055.2
HK11-02990

PAVLIČIĆ, Željko Rudolf
Blaženi čista srca / Željko Rudolf Pavličić. - Đakovo : [s. n.], [2011?] (Đakovo : "Verhas"). - 128 str. ; 24 cm.
234.15
265.5
241.5
176.1
HK11-02991

PERUZOVIĆ, Frane
Kršćanska era i Isusovo utjelovljenje : rasprave o nekim događajima koji su prethodili, pratili i slijedili prvi dolazak Isusa Krista / Frane Peruzović ; [Hrvoje Marko Peruzović]. - MSplit : Naklada Bošković, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 112 str. : ilustr. ; 21 cm. - (Biblioteka Raskrižja / Naklada Bošković, Split , 8)
Bibliografija: str. 111.
ISBN 9789532631685 : 90 kn
232
224.5.06
226.4.06
(049.2)
HK11-02992

PISMA svete sestre Faustine / [s poljskog preveo Vlado Vladić ; urednik Bogdan Malešević]. - Zagreb : Grafok, 2011. (Zagreb : Grafok). - 215 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Dva srca ; knj. 33)
Prijevod djela: Listy swietej Siostry Faustny. - Nakl. 600 primj. - Bilješka o autorici: str. 8-21.
ISBN 9789537682101 : 80 kn
235.3Kowalska, F., sancta
(044)
HK11-02993

PRISTUPIMO malenom Isusu : o štovanju otajstva Utjelovljenja u duhu sluge Božjega Josipa Stadlera. - Zagreb : Družbe sestara Služavki Malog Isusa : Provincija Presvetog Srca Isusova i Marijina, 2011. (Zagreb : D.R.I.M). - 63 str. : ilustr. ; 16 cm. - (Biblioteka Stadlerovi tragovi ; 2)
Nakl. 2000 primj. - Bibliografija: str. 62.
ISBN 9789539952943
232.92
243
262.12Stadler, J.
HK11-02994

RESTREPO, Marino
Katolici, probudite se! / Marino Restrepo ; s engleskoga prevela Ivana Pešić. - Zagreb : Naklada Benedikta, 2011. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 270 str. ; 20 cm.
Prijevod djela: Catholics, awake!. - Bilješka o autoru: str. 267-268.
ISBN 9789537793098 : 110 kn
234.2
260.2
266
261.6
HK11-02995

ROBERTS, Vaughan
Istinsko obožavanje / Vaughan Roberts ; [prijevod Robert Martinov]. - Split : Euroliber, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 89 str. ; 21 cm.
Prijevod djela: True worship. - Bilješka o autoru na omotu. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789536423149
234.2
241.615
244
HK11-02996

SCUPOLI, Lorenzo
Duhovni boj / Lorenzo Scupoli ; [prijevod Mladen Parlov]. - Split : Verbum, 2011. ([Zagreb] : Denona). - 205 str. ; 19 cm. - (Biblioteka Uskličnik ; 3)
Prijevod djela: Combattimento spirituale. - Str. [191] -198: Pogovor / Mladen Parlov.
ISBN 9789532352658 : 49 kn
234.2
248
HK11-02997

SIJANTA, Jan
Anđeli - vatreni plamenovi / Jan Sijanta. - Daruvar : Logos, 2011. (Daruvar : Logos). - 172 str. : ilustr. ; 20 cm.
Autorova slika i bilješka o njemu: str. 3-4.
ISBN 9789536639755
235.1/.2
236
HK11-02998

ŠKUNCA, Bernardin
Franjo Asiški skladatelj Božje ljepote ili Franjo Asiški patnik i slavljenik Božje ljubavi / Bernardin Škunca. - Zagreb : Glas Koncila, Zadar : Franjevačka provincija svetog Jeronima u Dalmaciji i Istri, 2011. (Lukavec : Grafika Markulin). - 255 str. : ilustr. u bojama ; 22 cm. - (Biblioteka Uzori vjere ; knj. 7)
Bibliografija: str. 229-237.
ISBN 9789532413090 (Glas Koncila) : 120 kn
235.3Franciscus Assisiensis, sanctus
HK11-02999

THERESIA a Iesu, sancta
Djela / Terezija Avilska ; [prijevod Rudolf Kožljan]. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost : Karmelska izdanja, 2011. (Čakovec : "Zrinski"). - 4 sv. ; 24 cm.
Om. nasl. - Izvornik na španj. jeziku. - Nakl. 1000 primj.
235.3Theresia a Iesu, sancta
248.12

1 : Put k savršenosti / uvod Zdenko Križić. - 5. izd. - 2011. - 154 str. - (Karmelski izvori ; 1)
Prijevod djela: Camino de pereccion. - Bilješke uz tekst.
ISBN 9789531106511 (Kršćanska sadašnjost): 80 kn

HK11-03002

2 : Zamak duše / uvod Zdenko Križić. - 4. izd. - 2011. - 155 str. - (Karmelski izvori ; 3)
Prijevod djela: Castillo interior. - Bilješke uz tekst.
ISBN 9789531106498 (Kršćanska sadašnjost) : 80 kn
248.143
248.2

HK11-03000

3 : Moj život. - 4. izd. - 2011. - 246 str. - (Karmelski izvori ; 4)
Prijevod djela: Libro de la vida. - Bilješke uz tekst.
ISBN 9789531106504 (Kršćanska sadašnjost) : 80 kn
235.3Theresia a Iesu, sancta
929Theresia a Iesu, sancta

HK11-03001

THERESIA ab Infante Iesu, sancta
Povijest jedne duše : (rukopisi A, B, C) / sveta Terezija od Djeteta Isusa ; [preveo Stjepan Hosu]. - 9. izd. - Zagreb : Glas Koncila, 2011. (Lukavec : Grafika Markulin). - 296, [16] str., s tablama : ilustr. (djelomice u bojama) ; 20 cm. - (Biblioteka Uzori vjere ; knj. 8)
Prijevod djela: Histoire d'une ame. - Izv. oblik imena autorice: Theresia ab Infante Iesu. - Bilješke: str. 271-278.
ISBN 9789532413113 : 80 kn
235.3Theresia ab Infante Iesu, sancta
(092)
HK11-03003

TOKIĆ, Željka
Anđeoske kartice : najlakši način komunikacije s anđelima / Željka Tokić i Dan Šercar. - Zagreb : Hrvatska transpersonalna asocijacija, 2011. ([Zagreb : Znanje]). - 208 str. : ilustr. ; 24 cm.
Slika autora i bilješka o njima:str. 200-201.
ISBN 9789535593638
235.1
HK11-03004

YOUCAT hrvatski : katekizam katoličke crkve za mlade / s predgovorom pape Benedikta XVI. ; [prijevod Ante Mateljan]. - 3. izd. - Split : Verbum, 2011. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 301 str. : ilustr. u bojama ; 21 cm.
Predgovor: str. 6-11. - Kratice: str. 299-300. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789532352399
238.1
(02.053.6)
HK11-03005

Vidi br.: HK11-03635

Vidi br.: HK11-02891

Vidi br.: HK11-03078

Vidi br.: HK11-03813

Vidi br.: HK11-02998

Vidi br.: HK11-03021

Vidi br.: HK11-03032

Vidi br.: HK11-03032

Vidi br.: HK11-03082

Vidi br.: HK11-02977

Vidi br.: HK11-03047

Vidi br.: HK11-02968

Vidi br.: HK11-03049

Vidi br.: HK11-03038

Vidi br.: HK11-03077

Vidi br.: HK11-02986

Vidi br.: HK11-02952

Vidi br.: HK11-03093

24   Praktična teologija. Moralna teologija

BAREIS, Reiner
Molitve u bolesti : Za bolesne, stare te duševno i tjelesno oštećene ljude, kod kuće ili u ustanovama za njegu / Reiner Bareis, Jean-Marie Humeau ; [s njemačkog prevela Ingeborg Gočev ; urednik Ivan Zirdum]. - Đakovo . : Karitativni fond UPT "Ne živi čovjek samo o kruhu", 2011. (Đakovo : GrafoArt). - 32 str. : ilustr. u bojama ; 14 cm. - (Knjižnica U pravi trenutak / Karitativni fond UPT "Ne živi čovjek samo o kruhu" ; 602)
Prijevod djela: Beten in Krankheut.
ISBN 9789532083972
248.143-056.24
248.143-053.9
248.156
265.7
HK11-03006

BEUS, Tvrtko
Na rastanku : 18 meditacija za maturante / Tvrtko Beus ; [fotografije Tvrtko Beus, Bernard Čović]. - Zagreb : Glas Koncila, 2011. (Lukavec : Grafika Markulin). - 144 str. : ilustr. u bojama ; 19 cm. - (Biblioteka Prinosi vjeroučitelja ; knj. 23)
Autorova slika i bilješka o njemu: str. 144. - Bibliografija: str. 141-142.
ISBN 9789532412949 : 70 kn
242
(02.053.6)
HK11-03007

BLAGOSLOV za našu obitelj : molitvenik : molitve za obitelj, bolesne, pokojne. - Donji Andrijevci : Župa sv. Andrije, 2011. ([s .l. : s. n.]). - 96 str. : ilustr. u bojama ; 17 cm.
Na nasl. str.: Naša obitelj (7).
ISBN 9789537436100
243
HK11-03008

ĆAVAR, Tomislava Kata
Ljubav nikad ne prestaje / Tomislava Kata Ćavar. - Zagreb : Klanjateljice Krvi Kristove, Izdavački centar Zajedništvo, 2011. (Zagreb : Denona). - 118 str. : ilustr. ; 20 cm.
Sadrži i stihove. - Slika autorice i bilješka o njoj na omotu. - Nakl. 1000 primj.
ISBN 9789537758028
242
821.163.42-1
HK11-03009

FREKE, Timothy
Koliko traje sada : kako biti duhovno probuđen u stvarnom svijetu / Tim Freke ; [prijevod Ozren Ćuk]. - Čakovec : Dvostruka duga, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 285 str. ; 19 cm. - (Biblioteka Aurora)
Prijevod djela: How long is now?. - Bilješka o autoru: str. 285.
ISBN 9789532870459
248.2
141.33
821.111-31=163.42
HK11-03010

GOSPIN hodočasnik : molitvenik / [pripremili N. Mihaljević, Ž. Cvitković, M. Kelbas]. - Donji Andrijevci : Župa sv. Andrije apostola, 2011. (Osijek : NipOs). - 136 str. : ilustr. u bojama ; 17 cm.
Bibliografija: str. 136.
ISBN 9789537436155
243
HK11-03011

IOHANNES Cassianus, sanctus
Duhovni boj s osam glavnih strasti / Ivan Kasijan ; [prema Filokaliji priredile Brigita Peček i Sonja Tomić]. - 2. izd. - Zagreb : Novena, 2011. ([Zagreb] : WEB2TISAK). - 102 str. ; 19 cm. - (Biblioteka Stella maris. Niz Otačka duhovnost)
Izv. stv. nasl.: Philokalia. - Izv. oblik autorova imena: Iohannes Cassianus. - Bilješka o autoru na o omotu.
ISBN 9789536144143 : 40 kn
241.4
248.13
HK11-03012

IVANČIĆ, Tomislav, svećenik
Ako oprostiš / Tomislav Ivančić. - 9. izd. - Zagreb : Teovizija, 2011. (Sveta Nedelja : Hitra produkcija knjiga). - 139 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Pet minuta za tebe ; knj. 9)
Nakl. 1000 primj.
ISBN 9536172631 : 42 kn
241.41
242
HK11-03013

IVANČIĆ, Tomislav, svećenik
Domovinski križni put / Tomislav Ivančić. - Zagreb : Teovizija, 2011. ([Samobor] : Domagoj dizajn). - 44 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm. - (Biblioteka Duhovna misao / Teovizija ; knj. 46)
Nakl. 1000 primj.
ISBN 9789532092226 : 30 kn
242:232.96
HK11-03014

JEĐUD, Ljudevit Josip
Gospina krunica : razmatranja / Ljudevit Josip Jeđud. - Zagreb : Glas Koncila, 2011. (Lukavec : Grafika Markulin). - 168 str. : ilustr. ; 20 cm. - (Biblioteka Za duhovnost svakodnevice ; knj. 3)
ISBN 9789532412963 : 35 kn
248.143
HK11-03015

JURJEVIĆ, Atanazije
Pisni za najpoglavitije, najsvetije i najvesel'je dni svega godišća složene: i kako se u organe s'jednim glasom mogu spivati, napravljene po Atanaziju Georgiceu, u Beču, iz pritiskopisa Matea Formike, 1635 : pretisak, transkripcija nota i teksta / Atanazije Jurjević ; priredili i popratne studije napisali Josip Bratulić, Ennio Stipčević, Ivana Žužul. - Zagreb : Hrvatska akademija znanosti i umjetnosti ; Šibenik : Gradska knjižnica "Juraj Šižgorić", 2011. (Zagreb : Intergrafika TTŽ). - 179 str. : ilustr., note ; 20 cm.
Nakl. 500 primj. - Sadrži i faks. pretisak izdanje iz 1635, Beč. - Bibliografija: str. 177-179. ; Bibliografske bilješke uz teskt. - Summaries.
ISBN 9789533090092 (Gradska knjižnica "Juraj Šižgorić")
245
783.6:784
821.163.42.09Jurjević, A.
(02.045)
HK11-03016

KRUH naš svagdašnji : dnevno čitanje Biblije za pojedinca i obitelj : siječanj, veljača, ožujak 2012. / [s engleskog priredio Branko Lovrec]. - Zagreb : Duhovna stvarnost, [2011?]. (Zagreb : Duhovna stvarnost). - [94] str. ; 16 cm.
Prijevod djela: Our daily bread. - Nakl. 12000 primj.
249
HK11-03017

LINIĆ, Zvjezdan
Učitelj je ovdje i zove te / Zvjezdan Linić. - 2. izd. - Zagreb : Teovizija, 2011. (Zagreb : Kerschoffset). - 190 str. : ilustr. u bojama ; 21 cm. - (Biblioteka Duhovna misao / Teovizija, Zagreb : knj. 47)
Sadrži i molitvene stihove. - Nakl. 1000 primj. - Slika autora i bilješka o njemu: str. [193].
ISBN 9789532092318 : 60 kn
242
248.143
HK11-03018

LOHFINK, Gerhard
Molitva daruje domovinu : teologija i praksa kršćanske molitve / Gerhard Lohfink ; [prijevod Robert Vukoja]. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2011. (Zagreb : Stega tisak). - 325 str. ; 20 cm. - (Metanoja ; 192)
Prijevod djela: Beten schenkt Heimat : Theologie und Praxis des christlichen Gebets. - Bibliografske bilješke: str. 319-323.
ISBN 9789531106955 : 150 kn
248.143
264-63
HK11-03019

MAC Pherson, Rheta
Poruka od Boga / Rheta Mc Pherson ; [prijevod Maria Eterović Faraunić]. - Daruvar : Logos, 2011. (Daruvar : Logos). - 185 str. : ilustr. ; 21 cm.
Prijevod djela: A message from God. - Slika autorice i bilješka o njoj: str. 185.
ISBN 9789536639779
244
HK11-03020

MAJKA Božja Jeruzalemska : na Trškom vrhu / [autori tekstova Doris Baričević... [et al.] ; fotografije Zvonimir Atletić... [et al.] : prijevod sažetaka (njemački) Ivan Pomper, (engleski) Marina Miladinov]. - Zagreb : Glas Koncila, 2011. (Lukavec : Grafika Markulin). - 148 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 26 cm. - (Biblioteka Ljudi i događaji / Glas Koncila ; knj. 33)
Ostali zastupljeni autori: Katarina Horvat-Levaj, Andrija Lukinović, Mirjana Repanić-Braun. - Str. 5-11: Predgovor / Tomica Šestak. - Bibliografija: str. 146-148. - Summaries ; Zusammenfassunge.
ISBN 9789532413137 : 160 kn
248.21(497.5Krapina)
232.931(497.5Krapina)
(497.5Krapina)
HK11-03021

MEĐUNARODNI znanstveni simpozij crkvenih pravnika Vjernici, društva, pokreti (4 ; 2010 ; Zagreb)
Vjernici, društva, pokreti : zbornik radova IV. međunarodnog znanstvenog simpozija crkvenih pravnika u Zagrebu, 29. - 30. listopada 2010. / [urednik Josip Šalković]. - Zagreb : Glas Koncila, 2011. (Zagreb : Denona). - 279 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Studia canonica croatica ; sv. 4)
Zastupljeni autori: Slavko Zec, Stjepan Kožul, Ilija Jakovljević, Josip Delić, Mato Mićan, Ratko Radišić, Klara Ćavar, Lucija Babić, Ivan Kovač, Frane Staničić, Lana Ofak. - Nakl. 500 primj. - Riječ urednika: str. 7-8. - Bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Summaries.
ISBN 9789532413106 : 150 kn
241.38
348:282
260.2
291.65
(063)
HK11-03022

MEĐUNARODNI znanstveni skup Fenomen savjesti (2010 ; Split)
Fenomen savjesti : zbornik radova Međunarodnoga znanstvenog skupa, Split, 21. i 22. listopada 2010. = Phenomenon of conscience : proceedings of the International Scientific Symposium at the Catholic Theological Faculty of Split, Split, October 21-22, 2010 / priredili, edited by Nikola Bižaca, Josip Dukić, Jadranka Garmaz. - Split : Crkva u svijetu, 2011. (Split : Dalmacija papir). - 225 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Crkve u svijetu. Teologija ; 33)
Zastupljeni autori: Ante Vučković, Eberchard Schockenhoff, Anton Bucher, Ivica Raguž, Marinko Vidović, Ilija Živković, Loyd Baugh, Boris Vidović. - Nakl. 300 primj. - Bibliografija uz pojedine radove; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Summaries.
ISBN 9789532560428 : 80 kn
241.2
17.024.1
(063)
HK11-03023

MERZ, Ivan
Katoličke organizacije, Rim-Papinstvo, Lurd, moral, tjelovježba, razno : drugi dio članaka i studija Ivana Merza objavljenih u tisku / Ivan Merz ; [tekstove priredio i uredio Božidar Nagy]. - Zagreb : Postulatura za kanonizaciju bl. Ivana Merza, 2011. (Donja Lomnica : Ekološki glasnik). - 488 str. ; 21 cm. - (Sabrana djela / Ivan Merz ; sv. 2)
Imensko kazalo.
ISBN 9789537562014
242
267
262.13
248.21(44)
261:17
613.71:2
(447.8Lourdes)
(046)
HK11-03024

MERZ, Ivan
Književnost, liturgija, katolička akcija : prvi dio članaka i studija Ivana Merza objavljenih u tisku / Ivan Merz ; [tekstove priredio i uredio Božidar Nagy]. - Zagreb : Postulatura za kanonizaciju bl. Ivana Merza, 2011. (Donja Lomnica : Ekološki glasnik). - 480 str. ; 21 cm. - (Sabrana djela / Ivan Merz ; sv. 1)
Bilješka o autoru: str. 20-22. - Bibliografija o Bl. Ivanu Merzu: str. 23-24. - Imensko kazalo.
ISBN 9789537562007
244
264
267
HK11-03025

MOJ mali molitvenik / [urednik Petar Balta]. - 3. izd. - Split : Verbum, 2011. (Zagreb : Recom). - 134 str. : ilustr. u boji ; 14 cm. - (Biblioteka Posebna izdanja / Verbum ; 2)
ISBN 9789536196180
243
HK11-03026

OČE, Tebi je sve moguće! : Kristove stope tražeći : Hodočašće u Svetu zemlju : Egipat - Jordan - Sveta Zemlja, 14. 3. - 26. 3. 2010. / [priredio Ante Kovačević]. - Zagreb : A. Kovačević, 2011. - 96, [62] str., s tablama : ilustr. u bojama ; 21 cm.
Slika i biografija Mare Visković: str. 95-96.
ISBN 9789539979162
248.21
248.153.8(569.4)
(569.4)
HK11-03027

ROMERO, Augustin
Zašto i kako se ispovijedati / Augustin Roméro ; [s francuskog preveo Srećko Bošnjak ; urednikIvan Zirdum]. - 3. hrv. izd. - Đakovo : Karitativni fond UPT "Ne živi čovjek samo o kruhu", 2011. (Đakovo : GrafoArt). - 128 str, : ilustr. ; 14 cm. - (Knjižnica U pravi trenutak ; 298)
Prijevod djela: Pourquoi et commentse confesser.
ISBN 9789532083989
248.156
HK11-03028

SCHLINK, Basilea
Jutarnje i večernje molitve / Basilea Schlink ; [s njemačkog prevela Ingeborg Gočev ; odg. ur. Ivan Zirdum]. - Đakovo : Karitativni fond UPT Ne živi čovjek samo o kruhu, 2011. (Đakovo : GrafoArt). - 48 str. : ilustr. ; 14 cm. - (Knjižnica U pravi trenutak ; 603)
Prijevod djela: Morgen- und Abendgebete.
ISBN 9789532083989
243
HK11-03029

SION, Victor
Predanje Bogu : tajna istinske slobode / Victor Sion ; [prijevod Lidija Paris]. - Split : Verbum, 2011. ([Zagreb] : Denona). - 134 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Fides ; 53)
Prijevod djela: Pour un realisme spirituel.
ISBN 9789532352450 : 58 kn
248.1
HK11-03030

STANKOVIĆ, Marica
Život je lijep : izbor misli i poticaja / Marica Stanković. - 2., prošireno izd. - Zagreb : Teovizija, 2011. (Zagreb : Domagoj dizajn). - 62 str. ; 17 cm. - (Biblioteka Duhovna misao / Teovizija ; knj. 44)
Bilješka o autorici: str. [63] str.
ISBN 9789532092165 : 20 kn
242
HK11-03031

ŠEGO, Krešimir
Međugorje : razgovori s vidiocima : prilog Međugorski fenomen na stranicama Glasa Koncila (1981.-1991.) / Krešimir Šego ; [fotografije Zvonimir Atletić ... et al.]. - Zagreb : Glas Koncila, 2011. (Lukavec : Grafika Markulin). - 255 str. : ilustr. u bojama ; 20 cm. - (Biblioteka Ljudi i događaji / Glas Koncila ; knj. 31)
Slika autora i bilješka o njemu: str. 251.
ISBN 9789532412994 : 90 kn
248.21(497.6)
231.74(497.6)
232.931(497.6)
(497.6Međugorje)
(046)
(047.53)
HK11-03032

THERESIA ab Infante Iesu, sancta
Ljubiti sve do smri iz ljubavi / Sveta Terezija od djeteta Isusa ; odlomke izabrao i priredio Koen de Meester ; [prijevod Ivan Keravin]. - Split : Verbum, 2011. (Solin : Jafra print). - 81 str. ; 20 cm. - (Anima / Verbum ; 3)
Bilješka o autorici na omotu.
ISBN 9789532352597 : 30 kn
242
HK11-03033

THERESIA ab Infante Iesu, sancta
Neizreciva nježnost / Sveta Terezija od djeteta Isusa ; odlomke izabrao i priredio Koen de Meester ; [prijevod Ivan Keravin]. - 3. izmijenjeno izd. - Split : Verbum, 2011. (Solin : Jafra print). - 83 str. ; 20 cm. - (Anima / Verbum, Split ; 2)
Bilješka o autorici na omotu.
ISBN 9789532352603 : 30 kn
242
HK11-03034

THERESIA ab Infante Iesu, sancta
Oči i srce / Sveta Terezija od djeteta Isusa ; odlomke izabrao i priredio Koen de Meester ; [prijevod Ivan Keravin]. - Split : Verbum, 2011. (Solin : Jafra print). - 82 str. ; 20 cm. - (Anima / Verbum, Split ; 4)
Bilješka o autorici na omotu.
ISBN 9789532352610 : 30 kn
242
HK11-03035

WHITE, Ellen Gould
Od srca / Ellen G. [Gould] White ; [prijevod Milan Šušljić]. - Zagreb : Znaci vremena, 2011. (Zagreb : Tipomat). - 455 str. ; 20 cm.
Prijevod djela: From the heart. - Bilješka o autorici: str. 452.
ISBN 9789531831758
248.143:286.3
(046)
HK11-03036

Vidi br.: HK11-03863

Vidi br.: HK11-03000

Vidi br.: HK11-03000

Vidi br.: HK11-03012

Vidi br.: HK11-03041

Vidi br.: HK11-02991

Vidi br.: HK11-03039

Vidi br.: HK11-03018

Vidi br.: HK11-03027

Vidi br.: HK11-03054

Vidi br.: HK11-03013

Vidi br.: HK11-02996

Vidi br.: HK11-02996

Vidi br.: HK11-03006

Vidi br.: HK11-03006

Vidi br.: HK11-02980

Vidi br.: HK11-02989

Vidi br.: HK11-02994

Vidi br.: HK11-03086

Vidi br.: HK11-02977

Vidi br.: HK11-03043

Vidi br.: HK11-04382

Vidi br.: HK11-03060

Vidi br.: HK11-02997

Vidi br.: HK11-02975

Vidi br.: HK11-03821

Vidi br.: HK11-03061

Vidi br.: HK11-02966

Vidi br.: HK11-04494

Vidi br.: HK11-03024

25   Pastoralna teologija

BENEDICTUS XVI, papa
Papa Hrvatima : svi Papini govori, Zagreb, 4.-5. lipnja 2011. / Benedikt XVI. - Split : Verbum, 2011. (Zagreb : Denona). - 52 str. ; 20 cm.
ISBN 9789532352498
252(497.5)
262.13Benedictus XVI, papa
(042.5)
(497.5)
HK11-03037

BENEDICTUS XVI, papa
Dogma i navještaj / Joseph Ratzinger [i. e.] Benedikt XVI. ; [prijevod Ivan Ivanda]. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2011. (Zagreb : Denona). - 453 str. ; 20 cm. - (Polazišta ; sv. 53)
Prijevod djela: Dogma und Verkündigung. - Joseph Ratzinger je građansko ime pape Benedikta XVI. - Nakl. 1000 primj. - Bibliografske bilješke uz tekst. - Imensko kazalo. - Kazalo biblijskih mjesta.
ISBN 9789531106399
251
23
HK11-03038

BENIGAR, Aleksa
Moja razmatranja vrhu Evanđelja po Marku / napisao Aleksa Benigar ; predgovor Mario Cifrak ; uredio i pogovor napisao Bonaventura Duda. - Zagreb : Hrvatska franjevačka provincija sv. Ćirila i Metoda, 2011. (Lukavec : Tiskara Markulin). - 312 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Biblioteka Brat Franjo. Niz Duša mir ; knj. 1)
Predgovor: str. 5-15. - Pogovor. str. 303-308.
ISBN 9789536428458
252.8
226.3.06
242
HK11-03039

IZ godine u godinu : tragom Marice Stanković / ispričala Maričina učenica ; [priredila Stella Tamhina]. - Zagreb : Teovizija : Postulatura službenice Božje Marice Stanković : Suradnice Krista Kralja, 2011. ([Samobor] : Domagoj dizajn). - 109 str. : ilustr. ; 17 cm. - (Biblioteka Svjedočenja / Teovizija ; knj. 37)
ISBN 9789532092332 (Teovizija) : 25 kn
256Stanković, M.
929Stanković, M.
HK11-03040

LJUBAV - brak - obitelj : Prilika ili zamka / [urednici Ana Cukrov ... et al.]. - Pazin : "Josip Turčinović", 2011. (Pazin : "Josip Turčinović"). - 92 str. : ilustr. u bojama ; 21 cm.
ISBN 9789536262878
257:173
241.513:173.3
HK11-03041

RAZUM, Stjepan
Bratovština Sv. Barbare u Brdovcu / [tekst i prijevod] Stjepan Razum. - Zagreb : Društvo za povjesnicu zagrebačkee nadbiskupije, 2011. ([s. l. : s. n.]). - Str. 387-458 ; 24 cm.
Nasl. nad tekstom. - P. o.: Tkalčić: godišnjak Društva za povjesnicu zagrebačke nadbiskupije = annales Societatis historicae archiepiscopatus zagrabiensis ; nr. 15, 2011. - Bibliografske bilješke uz tekst. - Sommmario.
ISSN 1331-3517
255(497.5Brdovec)(091)
(497.5Brdovec)
"1676/1813"
HK11-03042

TRKMIĆ, Vladimir
Večernji razgovori s Ivanom Amos / Vladimir Trkmić. - Brdovec : Župni ured sv. Vida, 2011. (Donja Lomnica : Ekološki glasnik). - 199 str. : ilustr. ; 24 cm.
Slika autora i bilješka o njemu: str. 199.
ISBN 9789539511348 : 150 kn
254Trkmić, V.
241
252
(092)
(047.53)
HK11-03043

ZNANSTVENO-STRUČNI skup vlč. Ivan Burik - svjedok vjere, mučenik crkve: stradanje Tovarnika i tovarničke župe 1991. godine (2009 ; Vukovar)
Zbornik / Znanstveno-stručni skup vlč. Ivan Burik - svjedok vjere, mučenik crkve : stradanje Tovarnika i tovarničke župe 1991. godine , 07. listopada 2009. u Pastoralnom centru sv. Bono u Vukovaru ; [organizator Udruga dr. Ante Starčević [i] Đakovačko-osječka nadbiskupija [i] Hrvatsko društvo logoraša srpskih koncentracijskih logora] ; priredila Nevenka Nekić. - Tovarnik : Udruga dr. Ante Starčević, 2011. ([Zagreb] : ITG). - 230 str. : ilustr. ; 24 cm.
Zastupljeni autori: Danijel Petković, Darko Vitek, Stjepan Sršan, Grgo Grbešić, Mato Artuković, Miroslav Akmadža, Slađana Josipović, Josip Jurčević, Branko Borković, Ante Nazor, Ivica Raguž, Mato Batorović, Stjepan Damjanović, Stjepan Karalić, Šimun Penava, Antun Ivanković, Danijel Rehak, Petar Šokčević. - Nakl. 300 primj. - Str. [225]-226: Pogovor / Nevenka Nekić. - Bibliografija uz neke radove; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789535588221 : 120 kn
254Burik, I.
(092)
262.2(497.5Tovarnik)(091)
262.3(497.5-3Srijem)(091)
262.3(497.5Đakovo)(091)
(063)
HK11-03044

Vidi br.: HK11-03058

Vidi br.: HK11-03043

Vidi br.: HK11-03050

Vidi br.: HK11-03059

26/27   Opća povijest Crkve

AKMADŽA, Miroslav
Katolička crkva u zapisnicima sa sjednica vjerskih komisija NR Hrvatske i FNR Jugoslavije, :1955.-1958. godine / Miroslav Akmadža ; [translated by Anđelita Šokić ; tradukis Marija Belošević]. - Zagreb : Društvo za povjesnicu zagrebačkee nadbiskupije, 2011. ([s. l. : s. n.]). - Str. 521-630 ; 24 cm.
Nasl. nad tekstom. - P. o.: Tkalčić: godišnjak Društva za povjesnicu zagrebačke nadbiskupije = annales Societatis historicae archiepiscopatus zagrabiensis ; nr. 15, 2011. - Bibliografske bilješke uz tekst. - Summary ; Resumo.
ISSN 1331-3517
261.7(497.5)(091)
322(497.5)(091)
"1955/1958"
(497.5)
HK11-03045

ALLEGRI, Renzo
Padre Pio : čudesni život / Renzo Allegri ; [prijevod Ivo Žurić]. - Koprivnica : Figulus, 2011. (Zagreb : Denona). - 382 str. ; 21 cm.
Prijevod djela: I miracoli di Padre Pio.
ISBN 9789535633013 : 100 kn
271.36Pio da Pietrelcina
(092)
HK11-03046

ALLEN, John L., novinar
Buduća crkva : kako deset trendova revolucionira Katoličku crkvu / John L. Allen ml. ; s engleskoga preveo Zdravko Gavran. - Zagreb : Alfa, 2011. ([Lukavec] : Grafika Markulin). - 595 str. ; 22 cm. - (Duh vremena)
Prijevod djela: The future church. - Bibliografija: str. 589-594.
ISBN 9789532973020 : 190 kn
261.6
282
230.112
HK11-03047

ANČIĆ, Branko
Vjera u obrazovanje i obrazovanje u vjeri : stavovi i iskustva nereligioznih roditelja prema religiji i vjeronauku u javnim školama u Republici Hrvatskoj / Branko Ančić i Tamara Puhovski. - Zagreb : Forum za slobodu odgoja, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 68 str. ; 21 cm.
Bilješke o autorima: str. 65. - Bibliografija: str. 58-60.
ISBN 9789536958498
268:141.45-055.52
37.014.523
HK11-03048

APOSTOLSKI oci III : Pseudo-Klementova homilija : Pismo Diogenetu : Hermin Pastir / [urednik Ivan Bodrožić ; prijevod Branko Jozić]. - Split : Verbum, 2011. (Zagreb : Recom). - 215 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Crkveni oci / Verbum ; 3)
Prijevod djela: Patres apostolici. - Kazalo biblijskih citata. - Imensko kazalo. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789532352511 : 95 kn
276
236
HK11-03049

BADURINA, Srećko
Naš Papa / Srećko Badurina, Antun Badurina. - Zagreb : Teovizija, 2011. (Zagreb : Kerschoffset). - 187 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Svjedočenja / Teovizija ; knj. 35)
Nakl. 1000 primj. - Bilješke o autorima: str. 181-183.
ISBN 9789532092295 : 60 kn
262.13Iohannes Paulus II, beatus
25(497.5):262.13
(092)
(497.5)
HK11-03050

BAGLIO, Matt
Obred : istinita priča o suvremenu egzorcistu / Matt Baglio ; [prijevod Mijo Pavić]. - 2. izd. - Split : Verbum, 2011. ([Zagreb] : Grafički zavod Hrvatske). - 349 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Posebna izdanja / Verbum ; 60)
Prijevod djela: The rite. - Bilješke: 311-338. - Bibliografija: str. 339-349.
ISBN 9789532352382 : 135 kn
264-66
HK11-03051

BAGLIO, Matt
Obred : istinita priča o suvremenomu egzorcistu / Matt Baglio ; [prijevod Mijo Pavić]. - Split : Verbum, 2011. ([Zagreb] : Grafički zavod Hrvatske). - 351 str. ; 22 cm. - (Biblioteka Posebna izdanja / Verbum ; 60)
Prijevod djela: The rite. - Bilješke: str. 311-338. - Bibliografija: str. 339-349.
ISBN 9789532352382 : 135 kn
264-66
HK11-03052

BAOTIĆ, Ivo
Ovo činite meni na spomen! : liturgija vazmenog trodnevlja kao uzor kršćanskog hoda kroz patnju --- / Ivo Baotić. - Zagreb : Naklada sv. Antuna, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 308 str. ; 20 cm.
Bilješka o autoru: str. 302-303. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789537448431
264-941.5
HK11-03053

BAVČEVIĆ, Alojzije
Neke primjedbe na služenje sv. mise kod nas / Alojzije Bavčević ; [crteži Ivo i Alojzije Bavčević, mozaici Ivan Rupnik]. - 2. popravljeno izd. - Vepric : vlast. nakl., 2011. ([s. l. : s. n.[). - 150 str. : ilustr. ; 24 cm.
ISBN 9789539548214
265.3
247
HK11-03054

BENEDICTUS XVI, papa
Sol zemlje : kršćanstvo i Katolička crkva na prijelazu tisućljeća : razgovor s novinarom Peterom Seewaldom / Joseph Ratzinger [i. e.] Benedikt XVI. ; [s njemačkog prevela Branka Grubić]. - Zagreb : Vesela izdanja, 2011. ([Zagreb] : Vjesnik). - 284 str. ; 19 cm.
Prijevod djela: Salz der Erde. - Slika Benedikta XVI. na omotu. - Str. 7-8: Predgovor / Peter Seewald. - Bilješka o Benediktu XVI.: str. [286].
ISBN 9789535668107
261.6(091)
262.136 Ratzinger, J.
(047.53)
HK11-03055

BEZINA, Petar
Fra Ivan Bezina u bunkeru sijena / Petar Bezina. - Novo izd. - Split : Petar Bezina, 2011. (Omiš : Tiskara "Franjo Kluz"). - 63 str. : ilustr. ; 24 cm.
Sažeci na više jezika.
ISBN 9789539833365
271.3Bezina, I.
929Bezina, I.
HK11-03056

BOLOBANIĆ, Milivoj
Hrabro samo! Ja sam! Ne bojte se! : razmatranja Božje riječi za vjernike : godina A / Milivoj Bolobanić. - Zadar : M. Bolobanić ; Zagreb : Naklada Benedikta, 2011. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 352 str. ; 21 cm.
Autorova slika i bilješka o njemu na omotu.
ISBN 9789537793036 (Naklada Benedikta) : 90 kn
264.02-94
HK11-03057

BOZANIĆ, Josip
Krist vas zove : poruke mladima / Josip Bozanić ; priredio Željko Faltak. - Zagreb : Glas Koncila, 2011. (Lukavec : Grafika Markulin). - 228 str. : ilustr. u bojama ; 21 cm. - (Biblioteka Blago riječi ; sv. 5)
Bilješke: str. 216-217. - Bilješka o autoru: str. 221-224. - Bibliografija: str. 218-220.
ISBN 9789532412857 : 120 kn
268-053.6
252.7
(042.5)
HK11-03058

DAMIŠ, Ivan
Vjerni međimurski pastiri : pokojni svećenici i redovnici djelatni od 1945. do polovice 2011. godine / Ivan Damiš. - Zagreb : Teovizija, 2011. (Samobor : Domagoj dizajn). - 307 str. : ilustr. ; 20 cm. - (Biblioteka Svjedočenja / Teovizija ; knj. 36)
Slika autora i bilješka o njemu: str. 305-307. - Bibliografija iza svakog poglavlja. - Zusammenfassung ; Summary.
ISBN 9789532092325 : 70 kn
271-055.1(497.5-3Međimurje)(091)
254(497.5-3Međimurje)(091)
(092)
(497.5-3Međimurje)
"1945/2011"
HK11-03059

DOTOLO, Karmelo
Moguće kršćanstvo : između postmodernita i religioznog traganja / Carmelo Dotolo ; [prijevod Miroslav Fridl]. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2011. (Zagreb : Denona). - 373 str. ; 20 cm. - (Polazišta sv. 54)
Prijevod djela: Un cristianesimo possible. - Nakl. 2000 primj. - Bilješka o autoru na omotu. - Bibliografske bilješke uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 9789531106405 : 160 kn
261.6
211.5
241
HK11-03060

DRAG, vjeran i revan pastir : život i djelo nadbiskupa Antona Tamaruta : zbornik radova sa znanstvenog skupa u povodu 10. obljetnice smrti mons. dr. Antona Tamaruta održanog 28. lipnja 2010. u Rijeci / urednik Marko Medved. - Zagreb : Glas Koncila, 2011. (Lukavec : Grafika Markulin). - 371 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Ljudi i događaji ; knj. 32)
Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789532413007 : 120 kn
262.12Tamarut, A.
(063)
(092)
248.143
HK11-03061

FLYNN, Vinny
7 tajna euharistije / Vinny Flynn ; uvod Mitch Pacwa ; [prijevod Ružica Šilić]. - Zagreb : Novena, 2011. ([Zagreb] : WEB2TISAK). - XIX, 125 str. : ilustr. ; 19 cm. - (Biblioteka Stella maris.)
Prijevod djela: 7 secrets of the eucharist. - Nakl. 1000 primj. - Predgovor: str. XIII-XVI. - Slika autorova i bilješka o njemu: str. 125.
ISBN 9789536144150 : 68 kn
265.32
(02.062)
HK11-03062

GARMAZ, Željko
Naš čo'ek u Africi : hrvatski misonar u kraljevstvu planinskih gorila / Željko Garmaz i Maja Sajler Garmaz ; [autori fotografija Ivica Perić, Željko Garmaz i Maja Sajler Garmaz]. - Osijek : vlast. nakl., 2011. ([s. l : s. n.]). - 150 str. : ilustr. u bojama ; 23 cm.
ISBN 9789535696605
266(6=163.42)
(092)
(=163.42)
(6)
HK11-03063

GULIN, Ante
Srednjovjekovni katedralni Kaptol svete Stošije u Zadru = (Capitulum cathedrale sanctae Anastasiae Iaderae) / Ante Gulin. - Zagreb : Hrvatska akademija znanosti i umjetnosti, Zavod za povijesne i društvene znanosti, Odsjek za povijesne znanosti, 2011. (Zagreb : Intergrafika TTŽ). - 134 str. : ilustr., faks. (djelomice u bojama) ; 24 cm.
Bilješka o autoru: str. 133-134. - Bibliografija: str. 117-121 ; Bibliografske bilješke uz tekst. - Summary ; Riassunto ; Zusammenfassung. - Imensko kazalo ; Mjesno kazalo.
ISBN 9789531541022 : 80 kn
262.3(497.5Zadar)(091)
(497.5Zadar)
"04/14"
HK11-03064

HOŠKO, Franjo Emanuel
Slavonska franjevačka učilišta / Franjo Emanuel Hoško. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2011. (Zagreb : Denona). - 452 str. ; 24 cm. - (Analecta Croatica chrisitana ; sv. 43)
Nakl. 600 primj. - Str. 5-7: Riječ dobrohotnom čitatelju / Bonaventura Duda. - Bibliografija: str. 437-438; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 9789531106085 : 150 kn
271.3(497.5-3Slavonija):378(091)
"12/20"
(497.5-3Slavonija)
HK11-03065

JA sam s vama : pripremnica za prvu ispovijed i pričest / (uredili) Radovan Librić, Katarina Pučar, Ružica Razum ; [ilustracije Danijel Deverić]. - Zagreb : Glas koncila, 2011. (Lukavec : Grafika Markulin). - 122 str. : ilustr. u bojama ; 25 X 21 cm.
ISBN 9789532413045 : 38 kn
265.32-053.5
265.62-053.5
(02.053.5)
HK11-03066

JOLIĆ, Robert
Leksikon hercegovačkih franjevaca / Robert Jolić. - Mostar : Hercegovačka franjevačka provincija Uznesenja BDM : Franjevačka knjižnica, 2011. (Široki Brijeg : Suton). - 582 str. : ilustr. (djelomice u bojama) ; 24 cm. - (Recipe ; 9)
Bibliografija: str. 559-582 ; Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789958876066
271.3-053.99(497.6-3Hercegovina)(031)
271.3:718
(497.6-3Hercegovina)
(031)
HK11-03067

KAPUCINSKI samostani u Osijeku, Beogradu, Zemunu i Novoj Palanki / priredio i uredio Stjepan Sršan ; [prijevod izvornog latinskog teksta Stjepan Sršan, prijevod izvornog njemačkog jezika Antun-Toni Mrzlečki]. - Zagreb : Provincijalat hrvatske kapucinske provincije sv. Leopolda Bogdana Mandića : Osijek : Centar "Leopold Mandić", 2011. (Vinkovci : Zebra). - 141 str. : ilustr., faks ; 21 cm.
Zusammenfassung. - Kazalo osoba i mjesta ; Kazalo ustanova i predmeta.
ISBN 9789536446308 : 50 kn
271.36(497.11)(091)
271.36(497.5Osijek)(091)
"1718/1740"
(497.5Osijek)
(497.11)
HK11-03068

KOŠIĆ, Vlado
A reverend on the frontline / Vlado Košić ; [translation Snježana Husnjak Pavlek]. - Varaždinske Toplice : "Tonimir", 2011. (Varaždinske Toplice : Tonimir). - 191 str. : ilustr. ; 21 cm. - (Humanitas library ; 10)
Izv. stv. nasl.: Župnik na prvoj crti. - Autorove slike. - Nakl. 1000 primj. - Bilješka o autoru: str. 156-187.
ISBN 9789537610258 : 125 kn
262.12 Košić, V.(0:82-94)
94(497.5-37 Petrinja)"1991/1995"
HK11-03069

KOŠIĆ, Vlado
Parohestro ce la unua frontlinio / Vlado Košić ; [tradukis Marija Belošević]. - Varaždinske Toplice : Tonimir, 2011. (Varaždinske Toplice : Tonimir). - 180 str. : ilustr. ; 21 cm. - (Humanitas biblioteko lib. 12)
Izv. stv. nasl.: Župnik na prvoj crti. - Autorove slike. - Nakl. 400 primj. - Bilješka o autoru: str. 174-175.
ISBN 9789537610623 : 125 kn
262.12Košić, V.(0:82-94)
94(497.5-37Petrinja)
"1991/1995"
(497.5-37Petrinja)
HK11-03070

LAKUŠ, Dunja
Don Petar Eterović - brački slavuj / [autorica Dunja Lakuš]. - Pučišća : vlast. nakl., 2011. (Split : Dalmacija papir). - 75 str. : ilustr. ; 20 cm.
Ime autorice preuzeto iz kolofona. - Nakl. 300 primj.
ISBN 9789535693208
262.143Eterović, P.
(092)
HK11-03071

LAZIĆ, Milorad M.
Krstaški rat Nezavisne države Hrvatske / Milorad M. Lazić ; priredio Blagoje Pantelić. - 2. dopunjeno izd. - Banja Luka : Riznica duhovnog blaga ; Stari Banovci ; Beograd : Bernar, 2011. (Beograd : Finegraf). - 124 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Biblioteka Zakletva životu / Bernar)
Nakl. 500 primj. - Ćir. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9788687993280 (Bernar)
261.7(497.5=163.41)
(497.5)
(=163.41)
"1941/1945"
HK11-03072

LOZANO, Neal
Oslobođeni : praktični vodič kroz službu oslobađanja od zlih duhova / Neal Lozano ; [predgovor John Loren Sandford] ; [prijevod Alexandra Chwalowsky]. - Zagreb : Magnum Opus, 2011. (Zagreb . Denona). - 255 str. ; 22 cm. - (Biblioteka Spiritus movens.)
Prijevod djela: Unbound : a practical guide to deliverance from evil spiritis. - Nakl. 2000 primj. - Predgovor: str. 13-14. - Bilješka o autoru: str. 255.
ISBN 9789535656005
264-66
HK11-03073

MALI nagovještaji Boga : Pouke iz Biblije - izdanje za mlade : siječanj, veljača, ožujak 2012. / [prijevod Maja Molnar, Zlatko Zubak]. - Zagreb : Znaci vremena, 2011. (Velika Gorica : Tiskara Velika Gorica). - 136 str. : ilustr. ; 20 cm. - (Pouke iz Biblije : izdanje za mlade.)
268-053.6:22
(075.4)
HK11-03074

MARIA Antonia, redovnica
Pod krilima anđeoskim : sjećanja iz djetinjstva: o čemu me poučavao moj anđeo čuvar? / autobiografija s. Marije Antonije ; predgovor za hrvatsko izdanje Slavko Pavin ; [prijevod Ružica Šilić]. - Zagreb : Novena, 2011. ([Sveti Ivan Zelina] : Tiskara Zelina). - 204 str. : portr. ; 20 cm. - (Biblioteka Stella maris)
Prijevod djela: Devo narrar minha vida. - Bilješka o autorici: str. 191-201.
ISBN 9789536144198 : 70 kn
271-055.2Maria Antonia, redovnica
(092)
HK11-03075

MEDVARIĆ-BRAČKO, Ružica
Život i običaji u župi Koprivnički Ivanec / Ružica Medvarić-Bračko. - Koprivnica : vlast. nakl. : Baltazar, 2011. (Koprivnica : Baltazar). - 175 str. : ilustr. ; 24 cm.
Nakl. 500 primj. - Bibliografija: str. 171-172.
ISBN 9789535663003 (vlast. nakl.)
262.2(497.5Koprivnički Ivanec)
(497.5Koprivnički Ivanec)
39
HK11-03076

MIRIĆ Milanković, Dane
Stepinac u Lepoglavi : zapisi nadbiskupova čuvara / Dane Mirić. - Zagreb : Novi Liber, 2011. (Zagreb : Denona). - 189 str. : ilustr., planovi ; 22 cm. - (Biblioteka Sa zrnom soli)
Bilješka o autoru: str. 189. - Bibliografija: str. 185-188 i uz tekst.
ISBN 9789533250038 : 120 kn
262.12Stepinac, A.
235.3Stepinac, A.
(092)
(093.3)
HK11-03077

MONS. Ivan Prenđa zadarski nadbiskup : 1939.-2010. : Vjesnik zadarske nadbiskupije : posebno spomen izdanje / [uredničko vijeće Josip Lenkić ... et al. ; autori fotografija Ines Grbić ... et al.]. - Zadar : Zadarska nadbiskupije, 2011. (Zagreb : Tipomat). - 162 str. : ilustr., faks. u bojama ; 30 cm.
Ilustr. i na unut. str. om. listova. - Podatak o uredničkom vijeću preuzet iz CIP zapisa. - Nakl. 1000 primj.
ISBN 9789537215132
262.12Prenđa, I.
(092)
236.1
HK11-03078

NIKOLIĆ, Marko, politolog
Ekumenski odnosi srpske pravoslavne i rimokatoličke crkve1962-2000. godine / Marko Nikolić. - Beograd : Službeni glasnik, 2011. (Beograd : Glasnik štamparija). - 656 str. ; 23 cm. - (Biblioteka Društvo i nauka)
Ćir. - Bilješka o autoru: str. 655-656. - Bibliografija: str. 589-653; bibliografske bilješke uz tekst. - Summary: Ecumenical relations of Serbian Orthodox and Roman Catholic Church from 1962-2000.
ISBN 9788651907954
261.8
281.961:282(091)(093)
"1962/2000"
(093)
HK11-03079

PAPA Ivan Pavao II. : tajni dosje CIA-e 1978.-1991. : izbor za papu, Gdanjsk, Poljska solidarnost, atentat, Varšavski blok / [urednik Zvonimir Despot ; prijevod Dalibor Vrgoč]. - Zagreb : Večernji list, 2011. (Zagreb : AKD). - 203 str. ; 22 cm. - (Biblioteka Večernji edicija)
Izvornik na engl. jeziku.
ISBN 9789532801026
262.13Iohannes Paulus II, beatus
(092)
322
HK11-03080

RAZUM, Stjepan
Josip Barbarić (1937.-2010.) : objavitelj isprava / [tekst i prijevod] Stjepan Razum ; [translated by Anđelita Šokić ; tradukis Marija Belošević]. - Zagreb : [s. n.], 2011. ([s. l. : s. n.]). - Str. 153-244. ; 24 cm.
Nasl. nad tekstom. - P. o.: Tkalčić: godišnjak Društva za povjesnicu zagrebačke nadbiskupije = annales Societatis historicae archiepiscopatus zagrabiensis ; nr. 15, 2011. - Bibliografske bilješke uz tekst. - Summary ; Resumo.
ISSN 1331-3517
271.3Barbarić, J.(01)
(092)
(01)
HK11-03081

RIZMAUL, Ivan
Pod Hrastovičkom gorom / Ivan Rizmaul. - Petrinja : Matica hrvatska, Ogranak : Hrastovica : KUD Hrastovička gora, 2011. (Velika Gorica : Mtg topgraf). - 632 str. : ilustr. (djelomice u bojama) ; 24 cm.
Nakl. 1000 primj. - Rječnik: str. 605-614. - Bilješka o autoru: str. 627. - Bibliografija: str. 624-626.
ISBN 9789536668526 (Matica hrvatska, Ogranak Petrinja) : 200 kn
262.2(497.5Hrastovica)
235.3(497.5Hrastovica)
(497.5Hrastovica)
271.3(497.5Hrastovica)
HK11-03082

ROŽIĆ, Ferdo
Katolički kulturni putokazi : članci i govori / Ferdo Rožić ; [priredio i predgovor napisao Vladimir Lončarević]. - Zagreb : Glas Koncila, 2011. (Lukavec : Grafika Markulin). - 347 str. : portr. ; 18 cm. - (Biblioteka Hrvatska katolička baština 20. stoljeća ; knj. 15)
Slika autora i bilješka o njemu: str. 330-332. - Bibliografija: 333-345.
ISBN 9789532412932 : 110 kn
261.6
(046)
(042.5)
HK11-03083

SEKULIĆ, Ante, profesor književnosti
Selo na raskrižju putova : stoljetnica žedničke župe / Ante Sekulić. - Subotica : Katolički institut za kulturu, povijest i duhovnost "Ivan Antunović", 2011. (Subotica : Rotografika). - 147 str. : ilustr. (djelomice u bojama) ; 26 cm. - (Serija Povijesna baština ; knj. 1)
Ilustr. i na unut. str. om. listova. - Nakl. 500 primj. - Autorova slika i bilješka o njemu: str. 145. - Bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9788674500422
262.2(497.11)(091)
(497.11Žednik)
HK11-03084

STO godina župe Gospe od Otoka Solin : [1911.-2011.] / [urednici Vinko Sanader, Marko Matijević ; fotografije Zoran Alajbeg ... et al.]. - Solin : Župa Gospe od Otoka : Zvonimir, 2011. (Split : Reprint). - 263 str. : ilustr. (pretežno u bojama), faks. ; 27 cm.
Zastupljeni autori: Mladen Domazet, Slavko Kovačić, Jure Bjeliš, Marko Matijević, Mario Matijević, Maneta Mijoč, Ivan Matijević, Jasminka Perić, Mirko Jankov, Vjekoslav Pavlinović, Drago Šimundža, Vinko Sanader, Ante Jurić, Vjekoslav Pavlinović. - Nakl. 500 primj. - Bibliografske i ostale bilješke uz tekst.
ISBN 9789536333714
262.2(497.5Solin)(091)
(497.5Solin)
"1911/2011"
HK11-03085

SUBOTIĆ, Nedjeljko
Katolicizam i solidarizam : ogledi, kritike, članci / Nedjeljko Subotić ; [priredio i predgovor napisao Zdravko Gavran]. - Zagreb : Glas Koncila, 2011. (Lukavec : Grafika Markulin). - 301 str. : portr. ; 18 cm. - (Biblioteka Hrvatska katolička baština 20. stoljeća ; knj. 16)
Slika autora i bilješka o njemu: str. 288-290. - Bibliografija: str. 291-298 ; Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789532413014 : 110 kn
261.6
241
(046)
821.163.42.09Subotić, N.
HK11-03086

ŠIKIĆ, Mario
Franjo Vlašić / Mario Šikić. - Dubrovnik : Franjevački samostan male braće, 2011. (Dubrovnik : Alfa-2). - 126, [3] str. s tablama : ilustr. (djelomice u bojama) ; 21 cm.
Nakl. 600 primj. - Kronologija fra Franjina života: str. 119-122. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789535635314 : 50 kn
271.3Vlašić, F.
(092)
HK11-03087

ŠKUNCA, Stanko Josip
Sv. Antun u Puli : U povodu 80 godina samostana i 70 godina župe / Stanko Josip Škunca ; [fotografije Patricio Valenta ... et al.]. - 1. izd. - Pula : Franjevački samostan sv. Antuna, 2011. (Viškovo : Tiskara Šuljić]. - 98 str. ; 22 cm.
Nakl. 1000 primj. - Bibliografija: str. 96.
ISBN 9789539847515
262.2(497.5Pula)(091)
"1940/2010"
726.54(497.5Pula)(091)
726.71(497.5Pula)(091)
"1931/2011"
271.3
(497.5Pula)
HK11-03088

U svjetlosti hodimo : SHKM [i. e.] Susret hrvatske katoličke mladeži Sisak 2012 : [priručnik za animatore mladih : 25 kateheza za mlade] / [autori kateheza Elenmary Biršić... [et al.] ; fotografije Stjepan Vego]. - Zagreb : Glas Koncila ; Sisak : Sisačka biskupija, 2011. (Lukavec : Grafika Markulin). - 132 str. : ilustr. u bojama ; 26 cm.
Sadrži i stihove. - Dio podnasl. preuzet s omota. - Nakl. 4000 primj.
ISBN 9789532413144 (Glas Koncila)
268-053.6
267-053.6(497.5Sisak)
(497.5Sisak)
HK11-03089

UPOZNAJTE svetu misu / [pripremili Nikica Mihaljević, Mihael Kelbas]. - Donji Andrijevci : Župa sv. Andrije apostola, 2011. (Osijek : NipOS). - 96 str. : ilustr. u bojama ; 17 cm. - (Knjižnica "Ministrant")
Bibliografija: str. 94.
ISBN 9789537436179
265.3
HK11-03090

VERBUM Domini = Riječ Gospodnja : svetog oca Benedikta XVI. biskupima, svećenicima, posvećenim osobama i vjernicima laicima o Riječi Božjoj u životu i u poslanju Crkve : postsinodalna apostolska pobudnica / [prijevod s talijanskoga Anto Popović]. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2011. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 205 str. ; 17 cm. - (Dokumenti / Kršćanska sadašnjost, Zagreb ; 159)
Prijevod djela: Verbum Domini.
ISBN 9789531106276 : 40 kn
262.131:22
22.06
262.13Benedictus, XVI, papa
(044.6)
HK11-03091

WEST, Christopher, publicist
Otvoreno o seksualnosti i braku : odgovori na vaša otvorena pitanja o katoličkomu naučavanju / Christopher Wes ; [prijevod Ružica Šilić]. - Split : Verbum, 2011. ([Zagreb] : Denona). - 254 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Posebna izdanja / Verbum ; 63)
Prijevod djela: Good news about sex & marriage. - Bilješke: str. 221-237. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789532352634 : 125 kn
265.5(035)
613.88:282(035)
176:282(035)
(035)
HK11-03092

ZNANSTVENI skup Antiquam fidem ( 2010 ; Zagreb)
Antiquam fidem : radovi sa znanstvenog skupa Sisak, 3.-5. prosinca 2010. / [urednici Darko Tepert i Spomenka Jurić ; prijevod sažetaka na engleski Sanja Krešić]. - Zagreb : Glas Koncila, 2011. (Lukavec : Grafika Markulin). - 495 str. : ilustr. u bojama ; 25 cm. - (Biblioteka Hrvatska povjesnica / Glas Koncila ; knj. 7)
Zastupljeni autori: Emilio Marin, Branka Migotti, Darko Tepert, Ivanka Petrović, Franjo Šanjek, Josip Bratulić, Juraj Belaj, Marko Jerković, Ana Novak, Davorka Obradović, Slavko Slišković, Daniel Patafta, Petar Lubina, Manda Svirac, Spomenka Jurić, Davor Salopek, Sanja Cvetnić, Danko Šourek, Jasmina Nestić, Hrvoje Klasić, Ante Nazor, Julija Barunčić Pletikosić, Valerija Macan, Antun Sente, Vlado Košić. - Prema predgovoru organizator skupa Sisačka biskupija i Katolički bogoslovni fakultet Sveučilišta u Zagrebu. - Bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Sažeci na više jezika.
ISBN 9789532413236 : 150 kn
262.3(497.5Sisak)(091)
(497.5Sisak)
235.3Quirinus, sanctus
271.3(497.5Sisak)
(063)
HK11-03093

Vidi br.: HK11-03863

Vidi br.: HK11-04799

Vidi br.: HK11-03066

Vidi br.: HK11-02991

Vidi br.: HK11-03019

Vidi br.: HK11-04574

Vidi br.: HK11-03091

Vidi br.: HK11-02880

Vidi br.: HK11-03177

Vidi br.: HK11-03006

Vidi br.: HK11-03067

Vidi br.: HK11-03089

Vidi br.: HK11-03626

Vidi br.: HK11-03626

Vidi br.: HK11-03025

Vidi br.: HK11-03025

Vidi br.: HK11-02994

Vidi br.: HK11-02995

Vidi br.: HK11-03082

Vidi br.: HK11-02995

Vidi br.: HK11-02995

Vidi br.: HK11-04271

Vidi br.: HK11-03088

Vidi br.: HK11-03044

Vidi br.: HK11-03044

Vidi br.: HK11-03044

Vidi br.: HK11-03022

Vidi br.: HK11-03037

Vidi br.: HK11-02981

Vidi br.: HK11-02981

Vidi br.: HK11-03055

Vidi br.: HK11-02970

Vidi br.: HK11-02966

Vidi br.: HK11-03820

Vidi br.: HK11-03093

Vidi br.: HK11-03024

Vidi br.: HK11-03068

Vidi br.: HK11-03024

Vidi br.: HK11-03024

28   Kršćanske crkve, zajednice i sekte

BALL, Ann
Katolička enciklopedija za djecu / Ann Ball, Julianne M. Will, Sonja Tomić (Crkva u Hrvata) ; ilustrirao Kevin Davidson ; [prijevod Ivan Peroš]. - Split : Verbum, 2011. (Zagreb : Denona). - 175 str. : ilustr. u bojama ; 28 cm.
Prijevod djela: Catholic encyclopedia for children. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789532352580 : 125 kn
282(031)
(031)
(02.053.2)
HK11-03094

Vidi br.: HK11-03079

Vidi br.: HK11-03047

Vidi br.: HK11-04846

29   Druge religije. Mitologija

AIRAUDI, Oberto
Naučiti umrijeti : s onu stranu života / Oberto Airaudi ; [prevela Meri Dragičević-Linche]. - Zagreb : Damanhur centar Talej, 2011. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 101 str. ; 18 cm. - (Biblioteka Talej)
Prijevod djela: Oltre la vita.
ISBN 9789539989864 : 75 kn
298.9:236.1
HK11-03095

BABIĆ, Ines
Riječ za nepoznato : manjinski lekcionar / Ines Babić. - Zagreb : Sandorf, 2011. (Zagreb : Web2tisak). - 159 str. ; 19 cm. - (Biblioteka Socka ; knj. 3)
Bilješka o autorici na unut. str. omota. - Bibliografija: str. [160].
ISBN 9789537715113 : 95 kn
297
821.163.42-32
HK11-03096

BSTAN-ʼDZIN-RGYA-MTSHO, Dalai Lama XIV
Sloboda u izgnanstvu : autobiografija Dalaj Lame / s engleskoga prevela Nada Horvat ; [izrada kazala Neda Rudež]. - Zagreb : Naklada Ljevak, 2011. ([Zagreb] : Feroproms). - 325 str., [16] str. s tabalama : ilustr. ; 22 cm. - (Nar)
Prijevod djela: Freedom in exile. - Predmetno i imensko kazalo i kazalo zemljop. naziva.
ISBN 9789533034454
294.321.64
(092)
HK11-03097

JEDNO srce - On i mi : svjedočenja / izabrala i prevela Lidija Horvat. - Zagreb : L. Horvat, 2011. (Sesvete : Grafocentar). - 448 str. ; 21 cm.
Izvornik na engl. jeziku.
ISBN 9789539860705
294.516.3
(046)
HK11-03098

MAHMUTĆEHAJIĆ, Rusmir
Maintaining the sacred center : the bosnian city of Stolac / Rusmir Mahmutčehajić ; preface by Seyyed Hossein Nasr ; introduction by Ivo Banac ; [translation by Desmond Maurer]. - Bloomington : Worl wisdom, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 278 str. : ilustr. ; 23 cm. - (Perennial philosophy series)
Prijevod djela: Stolačka čaršija : u vidiku perenijalne filozofije. - Tiskano u Americi. - Bilješke: str. 201-251. - Bilješka o autoru: str. 267. - Bibliografija: str. 257-264. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9781935493914
297(497.6)
1:297
94(497.6)
291.4(497.6)
(497.6Stolac)
HK11-03099

Vidi br.: HK11-03099

Vidi br.: HK11-02880

Vidi br.: HK11-02885

Vidi br.: HK11-03120

Vidi br.: HK11-03642

Vidi br.: HK11-03022

Vidi br.: HK11-03646

Vidi br.: HK11-03646

Vidi br.: HK11-02952

Vidi br.: HK11-02819

3DRUŠTVENE ZNANOSTI


MURATI, Tomislav
Bibliografija Pilar 2 [Elektronička građa] : bibliografija zaposlenika Instituta društvenih znanosti Ivo Pilar u razdoblju 1992.-2010. / priredili Tomislav Murati, Lobel Machala. - Zagreb : Institut društvenih znanosti Ivo Pilar, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 1 optički disk (CD-ROM) ; 12 cm. - (Biblioteka Acta Instituti scientiarum socialium Ivo Pilar ; knj. 2)
Zahtjevi sustava: PC; Windows XP. - Stv. nasl. s naljepnice diska. - Dostupno i u tiskanom obliku.
3(497.5)(01)
(497.5)
(01)
(086)
"1992/2010"
HK11-03100

MURATI, Tomislav
Bibliografija Pilar 2 : bibliografija zaposlenika Instituta društvenih znanosti Ivo Pilar u razdoblju 1992.-2010. / priredili Tomislav Murati, Lobel Machala. - Zagreb : Institut društvenih znanosti Ivo Pilar, 2011. (Zagreb : ITG). - 309 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Biblioteka Acta Instituti scientiarum socialium Ivo Pilar ; knj. 2)
Nakl. 500 primj. - Dostupno i na CD-ROM-u. - Bilješka o autorima: str. 309.
ISBN 9789536666812 : 50 kn
3(497.5)(01)
(497.5)
(01)
"1992/2010"
HK11-03101

30   Teorija i metodologija društvenih znanosti. Sociografija

HRVATSKA u brojkama 2011 = Croatia in figures 2011 / [priredila Edina Aranjoš ; prevoditeljica Gordana Štampar]. - Zagreb : Državni zavod za statistiku Republike Hrvatske, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 31 str. : graf. prikazi ; 21 cm.
Nakl. 250 primj. - Tekst usporedo na hrv. i na engl. jeziku.
ISBN 9789532730401
308(497.5)"2011"
338(497.5)"2011"
(497.5)
"2011"
HK11-03102

TOWARD global governance / edited by Lovre Božina, Marli Gonana Božac, Sandra Krtalić. - Pula : Juraj Dobrila University, Postgraduate Doctoral Program, 2011. (Sesvete : Grafocentar trgovina). - XIV, 582 str. : ilustr., graf. prikazi ; 25 cm.
Zastupljeni autori: David M. Currie, Soumitra Sharma, Robert Matijašić, Marinko Škare, Marin Beroš, Lovre Božina, Ivan Ribnikar, Manuel Benazić, Dean Učkar, Ines Kersan-Škabić, Boris Cota, Nataša Erjavec, Željko Bogdan, Sandra Krtalić, Ana Grdović Gnip, Mauro Kelebuda, Ante Govorko, Davor Pojatina, Kristina Pojatina, Ana Kundid, Zdenko Prohaska, Bojana Olgić Draženović, Stella Suljić, Ljiljana Maurović, Marli Gonan Božac, Morena Paulišić, Mirjana Dragaš, Vesna Dragaš, Jasmina Gržinić, Darko Saftić. - Str. XI-XIV: Predgovor / Lovre Božina. - Bibliografija uz svaki rad; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789537498467
303.101
(082)
HK11-03103

305   Rodne studije

ABRAMS, Dan
Muški poraz : nepobitan dokaz da su žene bolje u vožnji, kockanju, politici, špijuniranju, kušanju piva, policijskom poslu, upravljanju investicijskim fondovima i gotovo svemu ostalome / Dan Abrams ; [prevoditelj Vedran Pavlić]. - Zagreb : Školska knjiga, 2011. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 128 str. ; 21 cm.
Prijevod djela: Man down. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu.
ISBN 9789530611450 : 89 kn
305-055.2
159.922.1
(02.062)
HK11-03104

ANIĆ, Rebeka
Kako razumjeti rod? : povijest rasprave i različita razumijevanja u Crkvi / Jadranka Rebeka Anić. - Zagreb : Institut društvenih znanosti Ivo Pilar, 2011. (Zagreb : ITG). - 193 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Centra za religijske studije ; knj. 2)
Bilješka o autoru na omotu. - Nakl. 300 primj. - Bibliografija: str. 151-163 ; Bibliografske bilješke uz tekst. - Sumary. - Imensko kazalo.
ISBN 9789536666799 : 95 kn
305:282
HK11-03105

BEĆIRBAŠIĆ, Belma
Tijelo, ženskost i moć : upisivanja patrijarhalnog diskursa u tijelo / Belma Bećirbašić. - Zagreb ; Sarajevo : Synopsis, 2011. (Zagreb : Hitra produkcija knjiga). - 195 str. ; 21 cm.
Bilješka o autorici: str. 193. - Bibliografija: 186-192 i uz tekst.
ISBN 9789958587566 (Synopsis, Saraj) : 99 kn
305-055.2
HK11-03106

BIJELIĆ, Nataša
Muškarci i rodna ravnopravnost u Hrvatskoj : rezultati istraživanja IMAGES - International Men and Gender Equality Survey / [autorica Nataša Bijelić]. - Zagreb : CESI, 2011. ([Čakovec] : ACT printlab). - 116 str. ; 21 cm.
Podatak o autorici preuzet s poleđine nasl. lista. - Nakl. 200 primj. - Bibliografija: str. 111-113. - Summary.
ISBN 9789537203184
305-055.1(497.5)
316.66-055.1(497.5)
(497.5)
HK11-03107

NATIONAL policy for gender equality gor the period 2011-2015 / [editor Helena Štimac Radin]. - Zagreb : Ured za ravnopravnost spolova Vlade RH, 2011. (Zagreb : Intergrafika TTŽ). - 75 str. ; 22 cm. - (Biblioteka Ona = Bibliotheca She)
Izv. stv. nasl.: Nacionalna politika za ravnopravnost spolova za razdoblje od 2011 do 2015 godine. - Nakl. 500 primj.
ISBN 9789537574130
305-055.2(497.5)
342.7-055.2(497.5)
(497.5)
"2011/2015"
HK11-03108

POVIJEST gej i lezbijskog života i kulture / uredio Robert Aldrich ; [prijevod s engleskoga Ana Bunčić, Snježana Đurđek]. - Zagreb : Sandorf ; Beograd : Red Box, 2011. ([s. l.] : C&C Offset printing). - 384 str. : ilustr. (djelomice u bojama) ; 26 cm.
Prijevod djela: Gay life and culture. - Zastupljeni autori: Robert Aldrich, Charles Hupperts, Bernd-Urlich Hergemöller, Helmut Puff, Michael Sibalis, Laura Gowing, Brett Genny Beemyn, Florence Tamagne, Domenico Rizzo, Leila J. Rupp, Lee Wallace, Vinenzo Patané, Adrian Carton, Gert Hekma. - Bibliografske bilješke: str. 364-377. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9788686599162 (Red Box)
305-055.3(091)
316.72-055.3(091)
930.85(100):305-055.3
(100)
HK11-03109

Vidi br.: HK11-03134

Vidi br.: HK11-03127

Vidi br.: HK11-03290

Vidi br.: HK11-03615

Vidi br.: HK11-04689

Vidi br.: HK11-03612

Vidi br.: HK11-02929

311   Statistika

FERENCZI, Emily
Statistika i epidemiologija / Emily Ferenczi i Nina Muirhead ; urednica hrvatskog izdanja Ana Marušić ; [prevoditelji Lidija Bilić Zulle ... et al.]. - Zagreb : Medicinska naklada, 2011. (Zagreb : Medicinska naklada). - [11], 128 str. : ilustr. u boji ; 25 cm. - (Biblioteka Sveučilišni udžbenici / Medicinska naklada)
Prijevod djela: One stop doc - statistics and epidemiology. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789531765374 : 125 kn
311:61(075.8)
616-036.22(075.8)
(075.8)
HK11-03110

PIVAC, Snježana
Statističke metode [Elektronička građa] : e-nastavni materijal / Snježana Pivac. - Split : Ekonomski fakultet, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 1 optički disk (CD-ROM) ; 12 cm.
Zahtjevi sustava: PC; Windows Xp; Adobe Acrobat Reader. - Stv. nasl. s nasl. zaslona. - Publikacija u formatu PDF: sadrži 360 str. - Tekstualni podaci.
ISBN 9789532810332
311(075.8)
(075.8)
(076)
(086)
HK11-03111

314   Demografija

INTERNATIONALE Hochschulwoche der Südosteuropa-Geselschaft (48 ; 2009 ; Tutzing)
Gesellschaften in Bewegung : Emigration aus und Immigration nach Suedosteuropa in Vergangenheit und Gegenwart / 48. Internationale Hochschulwoche der Suedosteuropa-Gesellschaft, Tutzing, 5.-9.10.2010 ; Herausgegeben von Ulf Brunnbauer, Karolina Novinščak und Christian Voss. - Muenchen : Verlag Otto Sagner, 2011. (Bamberg : Difo-druck). - 326 str. ; 21 cm. - (Suedosteuropa-Jahrbuch ; 38)
ISBN 9783866881556
314.7(4)(091)
(4-191.2)
"18/19"
(063)
HK11-03112

MERLIĆ, Edo
Stanovništvo i migracije iz sjeverne Istre - Buzeštine / Edo merlić ; [fotografije Darko Jakovljević ; prijevod sažetka na engleski jezik Antonela Merlić]. - Pazin : vlast. nakl., 2011. (Zagreb : Grafomark). - 195 str. : ilustr. (pretežno u bojama).
Zemljop. crtež na oba spojna lista. - Nakl. 350 primj. - Slika autorova i bilješka o njemu: str. 193.
ISBN 9789539539939 : 150 kn
314.7(497.5-3Istra)(091)
94(497.5-3Istra)
(497.5-3Istra)
"15/19"
HK11-03113

RADICA, Richard
The rope to freedom : escape from oppression / Richard Radica. - 1st publ. - Brighton : The Book Guild, 2011. ([s. l] : CPI Antony Rowe). - 62 str. ; 23 cm.
Slika autora i bilješka o njemu na unut. str. ovitka.
ISBN 9781846245541
314.745.3(94=163.42)
929Radica, R.
(=163.42)
(94)
HK11-03114

ROGIĆ, Ivan, sociolog
Modernizacija u Hrvatskoj i hrvatska odselidba / Ivan Rogić i Ivan Čizmić ; [prijevod [sažetka] na engleski jezik Lynette Šikić-Mićanović]. - Zagreb : Institut društvenih znanosti Ivo Pilar, 2011. (Zagreb : ITG). - 471 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Studije / Institut društvenih znanosti Ivo Pilar ; knj. 14)
Nakl. 400 primj. - Bilješka o autorima: str. 463. - Bibliografija: str. 429-443. - Summary. - Imensko kazalo.
ISBN 9789536666782 : 275 kn
314.743(=163.42)(091)
(=163.42)
"15/19"
HK11-03115

Vidi br.: HK11-03170

Vidi br.: HK11-04848

Vidi br.: HK11-03215

316   Sociologija

BAUMAN, Zygmunt
Tekuća modernost / Zygmunt Bauman ; s engleskoga prevela Mira Gregov. - Zagreb : Naklada Pelago, 2011. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 221 str. ; 24 cm.
Prijevod djela: Liquid modernity. - Bolješka o autoru na omotu. - Bilješke: str. 211-219. - Imensko kazalo.
ISBN 9789537151256 : 170 kn
316.722"19"
130.2"19":316
HK11-03116

BERNARD, Alan
Povijest i teorija antropologije / Alan Bernard ; [prijevod Snježan Hasnaš]. - Zagreb : Naklada Jesenski i Turk, 2011. (Zagreb : Web2Print). - 376 str. : ; 20 cm. - (Biblioteka antropologije i etnologije)
Prijevod djela: History and theory in antropology. - Bilješka o autoru na omotu. - Rječnik: 300-331. - Bibliografija: str. 332-362. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789532223972
316.7:572
572.028
HK11-03117

BRIGGS, Asa
Socijalna povijest medija : od Gutenberga do Interneta / Asa Briggs, Peter Burke ; s engleskog preveo Marko Gregorić. - Zagreb : Naklada Pelago, 2011. (Zagreb : Hitra produkcija knjiga). - 423 str. : ilustr. ; 23 cm.
Prijevod djela: A social history of the media. - Bilješka o autorima: str. [424]. - Bibliografija: str. 382-407. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789537151270 : 260 kn
316.77(091)
"14/20"
HK11-03118

CARR, Nicholas
Plitko : što Internet čini našem mozgu / Nicholas Carr ; s engleskoga preveo Ognjen Strpić. - Zagreb : Naklada Jesenski i Turk, 2011. (Zagreb : Web2Print). - 325 str. ; 21 cm. - (Biblioteka 42)
Prijevod djela: The shallows : what the Internet is doing to our brains. - Bibliografija: str. 297-300 ; bibliografske i ostale bilješke uz tekst. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789532224078 : 120 kn
316.77:004.738.5
004.738.5:316
316.42:007
007:316
HK11-03119

CVITKOVIĆ, Ivan, sociolog
Moj susjed Musliman / Ivan Cvitković. - Zagreb : Školska knjiga, 2011. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 299 str. ; 25 cm.
Bibliografija: str. 277-288 ; bibliografske bilješke uz tekst. - Imensko kazalo. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789530619333 : 170 kn
[316:2]:297
297:316
HK11-03120

ČALDAROVIĆ, Ognjen
Urbano društvo na početku 21. stoljeća : osnovni sociološki procesi i dileme / Ognjen Čaldarović. - Zagreb : Naklada Jesenski i Turk : Hrvatsko sociološko društvo, 2011. ([Zagreb] : web2 print). - 312 str. : ilustr. ; 21 cm. - (Sociološka biblioteka / Naklada Jesenski i Turk)
Bilješka o autoru na omotu. - Bibliografija: str. 285-301. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789532223712 (Naklada Jesenski i Turk) 120 kn
316.334.56
HK11-03121

DISKURZIVNA analiza : kvalitativni pristup u istraživanju medija / Anči Leburić ... [et al]. - Split : Redak, 2011. (Split : Redak). - 245 str. : graf. prikazi ; 21 cm. - (Metodološka biblioteka)
Ostali zastupljeni autori: Vjekoslav Afrić, Maja Dadić, Tina Božić, Ana- Marija Džakula, Ivan Perić, Majda Čuvić, Katarina Konsa, Gorana Subotić, Mirela Despotović, Maja Quien, Marina Štrk, Martina Bešker, Ana Matić, Ada Reić, Daniela Hrga, Ivana Lučić, Diana Šutalo. - Bilješke o autorima: str. 237-245. - Bibliografija iza svakog poglavlja ; Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789537595630 : 120 kn
316.77:303.022
(082)
HK11-03122

DRUŠTVENE pretpostavke društva znanja : zbornik radova / urednici Vjekoslav Afrić ... [et al.]. - Zagreb : FF press [i. e.] Filozofski fakultet Sveučilišta : Institut društvenih znanosti Ivo Pilar : Učiteljski fakultet Sveučilišta, 2011. (Zaprešić : Uvez). - 252 str. : ilustr., graf. prikazi ; 24 cm.
Zastupljeni autori: Vjekoslav Afrić, Snježana Prijić-Samaržija, Jadranka Švarc, Juraj Perković, Krešimir Žažar, Darko Polšek, Jasmina Božić, Pero Desović, Ksenija Grubišić, Zoran Kurelić, Jasminka Lažnjak, Jadranka Švarc, Saša Puzić, Mladen Domazet, Predrag Bejaković, Ljubica Bakić-Tomić, Ana Globočnik Žunac, Vesna Janković, Armano Srbljinović, Vanja Borš. - Nakl. 300 primj. - Slike autora i bilješke o njima: str. 245-252. - Bibliografija radova o društvu znanja: str. 239-244; bibliografija uz svaki rad; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789531754118 (Filozofski fakultet Sveučilišta)
316.42:001
(082)
HK11-03123

HORVAT, Srećko
Pažnja! Neprijatelj prisluškuje : razgovori s vodećim intelektualcima današnjice / Srećko Horvat. - Zagreb : Naklada Ljevak, 2011. (Sveta Nedelja : Hitra produkcija knjiga). - 254 str. : ilustr. ; 21 cm. - (Biblioteka Bookmarker)
Bilješka o autoru na omotu.
ISBN 9789533034225(tvrdi uvez) : 159 kn
316.4
316.334.3
(047.53)
HK11-03124

LALIĆ, Dražen
Torcida : pogled iznutra / Dražen Lalić u suradnji s Damirom Pilićem. - 2. prošir. izd. - Zagreb : Profil multimedija, 2011. (Zagreb : Profil International). - 342, [16] str., s tablama : ilustr. (djelomično u bojama) ; 24 cm.
Bilješka o autoru na omotu. - Bibliografija: str. [337]-342 ; Bibliografske i ostale bilješke uz tekst.
ISBN 9789533193458 (meki uvez) : 129 kn
316.723(497.5Split):796.33.073
796.33.073(497.5Split)
(497.5Split)
HK11-03125

LOREAU, Dominique
Umijeće jednostavnosti / Dominique Loreau ; s francuskoga preveo Ivo Klarić. - Zagreb : Alfa, 2011. ([Lukavec : Grafika Markulin]). - 250 str. ; 19 cm. - (Duh vremena)
Prijevod djela: L'art de la simplicite.
ISBN 9789532972849 : 80 kn
316.728
HK11-03126

LOVE and sexuality: antropological, cultural and historical crossings / edited by Slađana Mitrović and Alja Adam ; [translated by Nina Vidrih and Barbara Pogačnik]. - Zagreb : Centre for Women's Studies, 2011. ([s. l.] : KB tisak). - 181 str. ; 23 cm.
Zastupljeni autori: Lada Čale Feldman, Iva Grgić Maroević, Alja Adam, Irena Vujčić Pavlović, Slađana Mitrović, Svetlana Slapšak, Renata Šribar, Jelena Petrović, Renata Jambrešić Kirin, Petra Mikulan, Tea Škokić, Sanja Đurin, Ana Cergol, Ariana Volarić. - Nakl. 700 primj. - Str. 11-15: Predgovor / Luisa Passerini. - Bibliografija uz svaki rad; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789536955350
316.613.42
305:613.88
613.88:316.7
177.6
392.6
HK11-03127

MALEŠEVIĆ, Siniša
Sociologija rata i nasilja / Siniša Malešević ; s engleskog prevela Mirjana Paić Jurinić. - Zagreb : Naklada Jesenski i Turk, 2011. (Čakovec : Zrinski). - 403 str. ; 24 cm. - (Sociološka biblioteka / Naklada Jesenski i Turk)
Bibliografija: str. 355-393 ; bibliografske i ostale bilješke uz tekst. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789532223880 : 180 kn
316.48
316:355.4
355.01
HK11-03128

MEĐUNARODNI znanstveni skup Društvo i tehnologija (18 ; 2011 Lovran)
Society and technology 2011 [Elektronička građa] = Društvo i tehnologija 2011. : book of manuscripts / [organized by] Croatian Communication Association [and] International Federation of Communication Associations ; [urednik Mario Plenković]. - Tekstovni i slikovni podaci. - Zagreb : Hrvatsko komunikološko društvo, 2011. ([s. l. : s. n]). - 1 optički disk (CD-ROM) ; 12 cm.
Zahtjevi sustava: PC; Windows XP; Adobe Acrobat Reader, MS Word. - Stv. nasl. s naljep. diska. - Zbornik radova s XVIII. međunarodnog znanstvenog skupa, Lovran, 28.- 30. 6. 2011. = XVIII. International Scientific Conference. - Zastupljeni hrvatski autori: Zdenka Damjanić, Ksenija Stojaković, Tea Baldigara, Maja Ružić-Baf, Mirjana Radetić-Paić, Gordana Nikolić, Dario Zorić, Branka Saškin, Jasna Gržinić, Vjekoslava Jurdana, Danijela Romić, Darija Ivanković, Gordana Ćorić, Joško Meter, Josipa Akalović Antić, Ivana Podgorski, Kristijan Matas, Boris Marjanović, Barbara Marušnik, Alan Labus, Vlado Galičić, Marina Laškarin, Ines Milohnić, Ksenija Čulo , Vladimir Skendrović, Nenad Pavlić, Jadranka Kunac, Goran Popović,Tanja Grmuša, Hrvoje Prpić, Slobodan Hadžić, Goran Kutnjak, Hrvoje Pende, Matija Radović, Marinko Jakovljević, Zorana Bačelić, Joško Bačelić, Valentina Jenko, Neven Garača, Željka Kadlec, Iva Cvrtila, Velimir Topolovec, Marta Čop, Božidar Kovačić, Slavko Šimundić, Danijel Barbarić, Irena Popović, Robert Blagoni, Vesna Bedeković, Danijel Barbarić, Slavko Šimundić, Daria Mustić, Ivan Balabanić, Marko Mustapić, Filip Cvitić, Eduard Pavlović, Marija Vučić Peitl, Renata Relja, Tina Božić, Damir Štokovac, Linda Juraković, Sandra Šokčević, Goran Kutnjak, Hrvoje Pende, Dario Zorić, Petra Miočić, Martina Maksimkov, Tihana Horvat, Marija Marinović, Mandi Orlić, Stjepan Posavec, Šporčić, M., Antonić, D., Karlo Beljan. - CD-ROM je priložen knjizi: Društvo i tehnologija 2011. - Tekst na hrv. i engl. jeziku.
ISBN 9789536226221
316.422.44
(063)
HK11-03129

MEĐUNARODNI znanstveni skup Društvo i tehnologija (18 ; 2011 Lovran)
Društvo i tehnologija 2011. : XVIII. međunarodni znanstveni skup, Hrvatska, Lovran, 28.- 30. 6. 2011. : [knjiga sažetaka] = Society and technology 2011 : XVIII. International Scientific Conference : [book of abstracts] / organizatori Hrvatsko komunikološko društvo - HKD [i] Međunarodna udruga komunikoloških društava = organized by Croatian Communication Association - CCA [and] International Federation of Communication Associations-IFCA ; [glavni i odgovorni urednik, editor in chief Mario Plenković]. - Zagreb : Hrvatsko komunikološko društvo = Croatian communication ass[o]ciation : Nonacom, 2011. ([Zagreb] : HKD : Nonacom). - 97 str. ; 29 cm.
Nakl. 300 primj. - Knjizi je priložen CD-ROM: Društvo i tehnologija 2011. - Tekst usporedo na hrv. i engl. jeziku.
ISBN 9789536226214 (Hrvatsko komunikološko društvo)
316.422.44
(063)
HK11-03130

MILETIĆ, Geran-Marko
U potrazi za drugim prostorom : sociologijski aspekti sekundarnog stanovanja u Hrvatskoj / Geran-Marko Miletić. - Zagreb : Institut društvenih znanosti Ivo Pilar, 2011. (Zagreb : ITG). - 292 str. : ilustr. (djelomice u bojama), graf. prikazi ; 24 cm. - (Biblioteka Centra za urbane i ruralne studije ; knj. 1)
Bibliografija: str. 277-292; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789536666720
316.334.54(497.5)
(497.5)
HK11-03131

PARETO, Vilfredo
Uspon i pad elita : primjena teoretske sociologije / Vilfredo Pareto ; [prijevod Dragutin Hlad]. - Zagreb : Feniks knjiga, 2011. (Osijek : Gradska tiskara). - 81 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Societas ; knj. 2)
Prijevod djela: Un applicazione di teorie sociologische. - Nakl. 400 primj. - Str. 7-18: Paretova teorija elita / Hans L. Zetterberg. - Bilješka o autoru: str. 79-81. - Bibliografija: str. 19; bibliografske bilješke: str. 67-78.
ISBN 9789537710057 : 78 kn
316.344.42
HK11-03132

POLJANEC-BORIĆ, Saša
Hrvatsko društvo i turizam : prilog socioekonomiji lokalnog razvoja / Saša Poljanec-Borić. - Zagreb : Naklada Jesenski i Turk : Institut društvenih znanosti Ivo Pilar, 2011. (Zagreb : Web2print). - 316 str. ; 24 cm. - (Sociološka biblioteka / Naklada Jesenski Turk)
Bibliografija iza svakog poglavlja i uz tekst.
ISBN 9789532223903 (Naklada Jesenski i Turk) : 150 kn
316.42(497.5)
338.48(497.5):316
HK11-03133

RODNA ravnopravnost i diskriminacija u Hrvatskoj : istraživanje "Percepcija, iskustva i stavovi u rodnoj diskriminaciji u Republici Hrvatskoj" / urednice Željka Kamenov i Branka Galić. - Zagreb : Vlada RH, Ured za ravnopravnost spolova, 2011. ([Zagreb] : Intergrafika TTŽ). - 298 str. : graf. prikazi ; 24 cm. - (Biblioteka Ona)
Na nasl. str.: Odsjek za psihologiju Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu [i] Institut za društvena istraživanja, Zagreb. - Zastupljeni autori: Branka Galić, Ivana Jugović, Željka Kamenov, Branislava Baranović, Smiljana Leinert Novosel, Aleksandra Huić, Margareta Jelić, Dean Ajduković. - Podatak o god. izdavanja preuzet iz CIP zapisa,. - Nakl. 500 primj. - Str. 7-8: Predgovor / Helena Štimac Radin. - Bibliografija: str. 270-285; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789537574154
316.66-055.2(497.5)
305-055.2(497.5)
(497.5)
HK11-03134

SOCIAL and cultural implications of multiculturalism = Implications sociales et culturelles du multiculturalisme / [editor-in-chief, sous la direction de Gordan Matas, Biljana Kostadinov]. - 1st ed. = 1ére éd. - Split : Faculty of Philosophy in Split = Faculté de Lettres de Split ; [Zagreb] : Croatian-Canadian Academic Society = Association académique croate-canadienne, 2011. (Zadar : Jelica). - 176 str. : ilustr. ; 23 cm.
Zastupljeni autori: Vanessa Barbé, Daria Dubajić, Biljana Kostadinov, Ivana Jaramaz-Reskušić, Zrinka Erent-Sunko, Gordana Marčetić, Romea Manojlović, Neven Šerić, Silvana Pavlinović, Linda Warley, Michael Devine, Gordan Matas, Evaine Le Calvé Ivičević, Petra Sapun Kurtin. - Tekst na franc. i engl. jeziku. - Bibliografija uz većinu radova; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789537395391 (Faculty of Philosophy in Split)
316.73
(082)
HK11-03135

VRČEK, Valerije
Druga strana potrošačkog raja : u klopci između bolesti i zdravlja / Valerije Vrček. - 2. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2011. (Zagreb : Grafički zavod hrvatske). - 311 str. : ilustr. u boji ; 21 cm.
Autorova slika i bilješka o njemu na omotu. - Bibliografija:. - Imensko kazalo ; Predmetno kazalo.
ISBN 9789530619371 : 89 kn
316.728:366
366:504.75.05
504.75.05:179
HK11-03136

Vidi br.: HK11-03294

Vidi br.: HK11-03265

Vidi br.: HK11-03107

Vidi br.: HK11-03143

Vidi br.: HK11-03124

Vidi br.: HK11-03128

Vidi br.: HK11-03186

Vidi br.: HK11-03186

Vidi br.: HK11-03109

Vidi br.: HK11-03160

Vidi br.: HK11-03119

Vidi br.: HK11-04857

Vidi br.: HK11-03384

Vidi br.: HK11-03260

32   Politika

AITKEN, Jonathan
Nazarbajev i stvaranje Kazahstana / Jonathan Aitken ; prevele Nada Vučinić, Milena Gradiška. - Zagreb : Izvori ; London : Star Energy Marketing, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 311, [8] str., s tablama : ilustr. (pretežno u bojama) ; 25 cm.
Prijevod djela: Nazarbayev and making of Kazakhstan. - Bibliografija: str. 311-[312].
ISBN 9789532033632
32 Nazarbaev, N.
32(574)"199/200"
HK11-03137

BAJRUŠI, Robert
Zoran Milanović : politička biografija / Robert Bajruši. - Zagreb : Naklada Jesenski i Turk, 2011. (Zagreb : Stega tisak). - 296 str. : ilustr. ; 21 cm. - (Biblioteka Političko pleme)
Slika autora i bilješka o njemu: str. 287. - Imensko kazalo.
ISBN 9789532224047
32-051Milanović, Z.
HK11-03138

DELAČ, Žarko
Polimar u primjeni i praksi / Žarko Delač. - Zagreb : Zadruga branitelja Studium, 2011. ([s. l.] : Quo vadis). - 87 str. : ilustr. u bojama ; 23 cm.
Nakl. 1500 primj. - Bilješka o autoru: str. 87.
ISBN 9789535683902
32.019.5(497.5)
(497.5)
HK11-03139

ERASMUS Desiderius
Princeps Christianus = Kršćanski vladar / Erazmo Roterdamski ; s latinskoga preveo Hrvoje Šugar ; priredio Damir Grubiša. - Zagreb : Nakladni zavod Globus, 2011. (Zagreb : Stega tisak). - 429 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Klasici / Nakladni zavod Globus, Zagreb)
Izv. oblik autorova imena: Erasmus Desiderius Rotterdamus. - Usporedo lat. izvornik i hrv. prijevod. - Bibliografija: str. 390-416. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789531672382
32:2
321.01
HK11-03140

KULTURA 2007.-2013. : nove ideje stare Europe / [urednica Anja Jelavić]. - Zagreb : Ministarstvo kulture Republike Hrvatske, Odjel za kulturnu kontaktnu točku, 2011. ([Zagreb] : Kerschoffset). - 90 str. : ilustr. u bojama ; 21 cm.
Om. nasl. - Nakl. 1000 primj. - Str. [5]: Predgovor / Jasen Mesić.
ISBN 9789533120140
32:008(4)
32:008(497.5)
(4-6EU)
(497.5)
"2007/2010"
HK11-03141

MANGO, Andrew
Atatürk : biografija utemeljitelja moderne Turske / Andrew Mango ; prijevod s engleskog i pogovor Dino Mujadžević. - Zagreb : Golden marketing - Tehnička knjiga, 2011. (Zagreb : GZH). - 591 str. : ilustr., zemljop. karte ; 25 cm.
Prijevod djela: Atatürk. - Pogovor: str. 527-530. - Bibliografija: str. 572-581; bibliografske bilješke uz tekst. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789532124217 : 290 kn
32 Ataturk, M. K.
HK11-03142

MATIJANIĆ, Vladimir
Kerum i propadanje Splita / Vladimir Matijanić. - Zagreb : Novi Liber, 2011. (Zagreb : Denona). - 223 str. : ilustr. ; 22 cm. - (Biblioteka Sa zrnom soli)
Bilješka o autoru: str. 223.
ISBN 9789533250069 : 120 kn
32:316.3(497.5Split)(091)
316.3:32(497.5Split)(091)
(497.5Split)
"1990/2010"
HK11-03143

MUJADŽEVIĆ, Dino
Bakarić : politička biografija / Dino Mujadžević. - Zagreb : Plejada, 2011. (Sv. Ivan Zelina). - 383 str. ; 25 cm. - (Biblioteka Nova Plejada)
Bilješka o autoru: str. 383. - Bibliografija: str. 357-373 i uz tekst. - Summary. - Imensko kazalo.
ISBN 9789537782108 : 225 kn
32-051Bakarić, V.
HK11-03144

RADOŠ, Ivica, publicist
Prva biografija novog premijera : nepoznati Milanović : od dečka iz kvarta do Banskih dvora / piše Ivan Radoš. - Zagreb : Večernji list, 2011. ([Zagreb] : Radin Print). - 80 str. : ilustr. u bojama ; 21 cm.
ISBN 9789532801125
32-051Milanović, Z.
HK11-03145

ROJC, Milan
"Oko mene" / Milan Rojc ; priredio i napisao predgovor Željko Karaula. - Bjelovar : Tiskara Horvat, 2011-. - sv. : ilustr. ; 21 cm.
ISBN 9789539795830 (cjelina)
32-051Rojc, M.

Dio 1 : Milan Rojc i Bjelovar : (1879.-1906.). - 2011. (Bjelovar : Tiskara Horvat). - 719 str. : ilustr.
Slike autora. - Predgovor: str. 7-8. - Uvod: str. 9-27. - Bibliografija djela Milana Rojca: str. 28-29; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789539795847 : 200 kn

HK11-03146

SIMIĆ, Pero
Tito : fenomen 20. veka / Pero Simić. - 3. dopunjeno izd. - Beograd : Službeni glasnik, 2011. (Beograd : Glasnik štamparija). - 419 str. : ilustr., faks. ; 24 cm. - (Biblioteka Svedoci epohe)
Ćir. - Bilješka o autoru: str. [421]. - Bibliografske bilješke uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 9788651906667
32Tito, J. B.
HK11-03147

TOLIĆ, Benjamin
Kraj neovisnosti / Benjamin Tolić. - Zagreb : Hrvatska kulturna zaklada HKZ - Hrvatsko slovo, 2011. (Zagreb : Dino tisak). - 234 str. ; 21 cm. - (Knjižnica Hrvatsko slovo ; knj. 25)
Slika autora i bilješka o njemu na omotu.
ISBN 9789536736607 : 120 kn
32(497.5)(091)
(497.5)
"20"
(0:82-4)
HK11-03148

TUĐMAN, Franjo
Osobni dnevnik : 1973.-1989. / Franjo Tuđman ; priredila Ankica Tuđman. - Zagreb : Večernji posebni proizvodi, 2011-. - sv. ; 26 cm. ([Zagreb] : Pressus studio). - (Biblioteka Večernji edicija)
ISBN 9789532801071 (cjelina)
32-051Tuđman, F.
(093.3)

knj. 1 : 1973. - 1978. - 2011. - 451 str.
Str. 7-8: Predgovor / Zvonimir Despot. - Str. 9-21: O dnevniku / Miroslav Tuđman. - Bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 9789532801088

HK11-03149

WOLFF, Jonathan
Uvod u političku filozofiju / Jonathan Wolff ; prijevod s engleskoga Tvrtko Jolić. - Zagreb : Hrvatski studiji Sveučilišta, 2011. (Čakovec : "Zrinski"). - 192 str. ; 24 cm. - (Udžbenici Sveučilišta u Zagrebu = Manualia Universitatis studiorum Zagrabiensis)
Prijevod djela: An introduction to political philosophy. - Bilbiografija: str. [178]-187. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789537823030 : 120 kn
32.01(075.8)
(075.8)
HK11-03150

Vidi br.: HK11-03291

Vidi br.: HK11-03153

Vidi br.: HK11-04843

Vidi br.: HK11-03137

Vidi br.: HK11-04488

Vidi br.: HK11-03141

Vidi br.: HK11-04849

Vidi br.: HK11-03195

321   Oblici političke organizacije. Država kao politička vlast

BOBAN, Davor
Polupredsjednički sustavi Rusije i Poljske : komparativna analiza polupredsjedničkih sustava vlasti u Rusiji i Poljskoj / Davor Boban. - Zagreb : Fakultet političkih znanosti : Centar za cjeloživotno obrazovanje, 2011. (Čakovec : Zrinski). - 292 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Političke analize ; knj. 1)
Bibliografija: str. 255-292.
ISBN 9789536457595 (Fakultet političke analize : 150 kn
321.6/.8(438)
321.6/.8(470)
(438)
(470)
HK11-03151

KAČIĆ, Hrvoje
U službi domovine - Croatia rediviva / Hrvoje Kačić. - 3. dopunjeno izd. - Zagreb : Matica hrvatska, 2011. (Zagreb : Printera grupa). - 493 str. : ilustr., faks. ; 22 cm. - (Posebna izdanja / Matica hrvatska)
Bilješka o autoru: str. 487-490. - Bibliografske bilješke uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 9789531509312 : 180 kn
321.013(497.1)
321.011(497.5)
327.56(497.5)
"199"
(497.5)
(497.1)
HK11-03152

PAVELIĆ, Ante, političar, 1889-1959
Strahote zabluda : komunizam i bolješevizam u Rusiji i u svijetu / Ante Pavelić. - Zagreb : Ognjište, 2011. (Zagreb : Studio Moderna). - 345 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Knjižnica Živjeti Hrvatsku ; knj. 6)
Autorove slike.
ISBN 9789537750466
321.74
32-051Pavelić, A.
HK11-03153

Vidi br.: HK11-03151

Vidi br.: HK11-03140

Vidi br.: HK11-03152

322   Odnosi između države i Crkve

Vidi br.: HK11-03045

Vidi br.: HK11-03080

323   Unutarnja politika

ANZULOVIĆ, Branimir
Mit o nebeskoj Srbiji : polazište osvajačkih ratova i zločina u 20. stoljeću / Branimir Anzulović. - Zagreb : Večernji posebni proizvodi, 2011. ([Sv. Nedelja] : Printera grupa). - 247 str. ; 22 cm. - (Biblioteka Večernji edicija)
Bilješka o autoru na omotu. - Bilješke uz tekst. - Bibliografija: str. 234-239 ; i uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 9789537313746
323.13(=163.41)
(=163.41)
HK11-03154

BABIĆ, Ante, publicist
Dokumenti o štrajku hrvatskih sveučilištaraca : 22. XI.-3. XII. 1971. : (uz 40-tu obljetnicu štrajka) / [tekst i fotografije] Ante Babić, Milan Glibota. - Lovreć : Općina Lovreć ; Imotski : Matica hrvatska, Ogranak, 2011. (Omiš : Tiskara "Franjo Kluz"). - 90 str. : ilustr., faks. ; 22 cm.
Nakl. 200 primj.
ISBN 9789537692056 (Općina Lovreć)
323.1(497.1=163.42)(091)
323.25-057.87(497.5)(091)
(497.1)
(=163.42)
"1971"
HK11-03155

BABIĆ, Dragutin
Nacionalne manjine u Zagrebu : položaj i perspektive / Dragutin Babić, Filip Škiljan, Drago Župarić-Iljić. - Zagreb : Plejada, 2011. (Sv. Ivan Zelina : Tiskara Zelina). - 414 str. : ilustr. ; 24 cm.
Bilješke o autorima: str. [415]. - Bibliografija: str. [383]-405; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 9789537782115 : 195 kn
323.15(497.5Zagreb)(091)
(497.5Zagreb)
HK11-03156

BLANUŠA, Nebojša
Teorije zavjera i hrvatska politička zbilja od 1980.-2007. / Nebojša Blanuša. - Zagreb : Plejada, 2011. (Zagreb : Profil). - 347 str. : ilustr. ; 25 cm. - (Biblioteka Nova Plejada)
Bilješka o autoru: str. 347. - Bibliografija: str. [329]-335. - Abstract. - Imensko kazalo.
ISBN 9789537782047 : 220 kn
323:061.236(497.5)(091)
(497.5)
"1980/2007"
HK11-03157

BOSNA i Hercegovina u vreme raspada SFRJ : 1990-1992 : tematska zbirka dokumenta / priredio Kosta Nikolić. - 1. izd. - Beograd : Institut za savremenu istoriju : Fond za humanitarno pravo, 2011. (Trstenik : M-graf). - 309 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Edicija Dokumenta / Institut za savremenu istoriju)
Nakl. 500 primj. - Str. [7]-8: Predgovor / Kosta Nikolić. - Bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 9788674031506
323.1(497.6)(093)
(497.6)
"1990/1992"
(093)
HK11-03158

BUTKOVIĆ, Davor, novinar
On the record : opis rada Hrvatske demokratske zajednice 2009-2011. / Davor Butković. - Zagreb : Europapress holding, 2011. ([Split] : Slobodna Dalmacija). - 262 str. ; 20 cm.
Bilješka o autoru: str. 259.
ISBN 9789533002286 : 19,90 kn
323(497.5)(091)
329.051(497.5)(091)
(497.5)
"2009/2011"
(0:82-92)
HK11-03159

CHWALBA, Andrzej
Poljska nakon komunizma : (1989.-2011.) / Andrzej Chwalba ; prevela Magdalena Najbar-Agičić. - Zagreb : Srednja Europa, 2011. ([Sv. Ivan Zelina] : Tiskara Zelina). - 239 str. : graf. prikazi ; 21 cm.
Prijevod djela: Ill rzeczepospolita. - Kratice: str. [229]-231. - Bilješka o autoru: str. [241]. - Bibliografija: str. [233]-235. - Imensko kazalo.
ISBN 9789536979882 : 140 kn
323(438)(091)
316.3(438)(091)
(438)
"1989/2011"
HK11-03160

GLAURDIĆ, Josip
The hour of Europe : wetern powers and the breakup of Yugoslavia / Josip Glaurdić. - New Haven ; London : Yale University Press, 2011. ([s. l. : s. n.]). - XIII, 418 str. : zemljop. crteži ; 24 cm.
Tiskano u Velikoj Britaniji. - Kratice: str. XI-XIII. - Bilješke: str. 311-405. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9780300166293
323.1(497.1:4)(091)
(497.1)
(4)
"1987/1992"
HK11-03161

GLAURDIĆ, Josip
Vrijeme Europe : zapadne sile i raspad Jugoslavije / Josip Glaurdić ; [prevoditelj Janko Paravić]. - Zagreb : Mate, 2011. ([s. l.] : Grafotisak). - XIII, 435 str. : zemljop. crteži ; 24 cm. - (Biblioteka Međunarodni odnosi)
Prijevod djela: The hour of Europe. - Autorova slika na unut. str. 2. om. lista. - Kratice: str. XI-XIII. - Bilješke: str. 285-383. - Bibliografija: str. 385-423. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789532461381
323.1(497.1:4)(091)
(497.1)
(4)
"1987/1992"
HK11-03162

HRVATSKO-SRPSKI znanstveni kolokvij Hrvati i Srbi u Habsburškoj monarhiji u 18. stoljeću (2011 ; Zagreb)
Hrvati i Srbi u Habsburškoj monarhiji u 18. stoljeću : interkulturni aspekti "prosvijećene" modernizacije : hrvatsko-srpski znanstveni kolokvij, Zagreb, petak i subota, 11. i 12. studenog 2011 / [urednici Drago Roksandić, Zrinka Blažević]. - Zagreb : FF-press [i. e.] Filozofski fakultet, 2011. - 40 str. ; 21 cm. - (Colloquia / FF-press [i. e.] Filozofski fakultet; 1)
Knjiga sažetaka. - Tekst na hrv. i na srp. jeziku.
ISBN 9789531754095
323.1(436-89=163.41)(091)
323.1(436-89=163.42)(091)
(436-89)
(=163.41)
(=163.42)
"17"
(063)
HK11-03163

KROATISCHER Unabhaengigkeitskampf: Berechtigt und Gerecht : Sieben Antworten auf Ulrich Schillers Buch Deutschland und "seine" Kroaten / Gojko Borić (Hrsg.). - Koeln : Gojko Borić ; Berlin : Kroatischer Weltkongress in Deutschland, 2011. (Zagreb : Itg). - 125 str. ; 21 cm.
Zastupljeni autori: Gojko Borić, Mario Grčević, Aleksandar Jakir, Ivan Pederin, Branko Salaj, Tvrtko P. Sojčić, Tomislav Vujeva. - Bilješke o autorima: str. 123-124.
ISBN 9789537167370 (Itg)
323.1(497.5)(091)
(497.5)
"19"
(082)
HK11-03164

KURIC, Andrija
Slováci v Radoši a slovenská škola v Radoši / Andrija Kuric, Jarmila Mudroh. - Našice : Zväz Slovaákov Chorvátsku ; Radoš : MS, 2011. (Osijek : Grafika). - 139 str. : ilustr. ; 29 cm.
Nakl. 200 primj. - Slika autora i bilješka o njima: str. 135-137.
ISBN 9789537277307
323.15(497.5Našice=162.4)(091)
(497.5Našice)
(=162.4)
"18/20"
HK11-03165

LONGINOVIĆ, Tomislav Z.
Vampire nation : violence as cultural imaginary / Tomislav Z. Longinović. - Durham ; London : Duke University Press, 2011. ([s. l. : s. n.]). - X, 212 str. : ilustr. ; 24 cm.
Bilješke: str. [191]-196. - Bibliografija: str. [197]-201. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9780822350392
323.14(=163.41)
323.14(497.11)
HK11-03166

MALEŠEVIĆ, Dušan
Demo(n)kracija : (demokracija-politika) : promišljanja o politici akad. slikara, «barakaša», jednog od utemeljitelja HDZ-a, dopredsjednika Stare gradske skupštine grada Zagreba, koji se iz politike povukao ’96. / Dušan Malešević. - Zagreb : Grafok, 2011. (Zagreb : Grafok). - 151 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Sabrana djela jednog slikara ; knj. 2)
Slika autora na omotu. - Nakl. 500 primj. - Bio-bibliografija autora: str. 143-151.
ISBN 9789537682118 : 65 kn
323(497.5)(091)
(497.5)
"199/200"
(0:82-94)
HK11-03167

MOJE česke koreny : sbornik praci 28 krajanskych autoru / koncept a redakce Vlatka Dankova ; [preložili Željko Posednik, Helena Stranikova]. - Daruvar : Jednota, 2011. (Daruvar : Igraf). - 167 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 24 cm. - (Svedectvi)
Zastupljeni autori: Jasna Fila, Zdenka Turkova, Juraj Šabić, Snježana Nitraj, Vlado Danek, Eduard Vostrel, Zdenko Bahnik, Karel Blaha, Zdenka Pejićova, Herta Tadićova, Zdenek Jilek, Lenka Janotova, Libuše Stranikova, Andelka Vavroušova, Marica Nikičić-Manja, Franjo Vondraček, Neda Donat, Alen Matušek, Sylvie Sittova, Tea Turk, Gabriela Vazler, Leonida Kifrova, Kristina Kvapilova, Vlatka Dankova, Vlasata Pilatova, Mirko Knižek, Mato Pejić, Miroslav Pelikan. - Nakl. 500 primj. - Tekst na češ. i hrv. jeziku. - Slike autora i bilješke o njima uz tekst.
ISBN 9789536607617
323.15(497.5Daruvar=162.3)
(497.5Daruvar)
(=162.3)
(092)
HK11-03168

MOJZES, Paul
Balkan genocides : holocaust and ethnic cleasing in the twentieth century / Paul Mojzes. - Lanham : Rowman & Littlefield publishers, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 299 str. ; 23 cm. - (Studies in genocide: religion, history, and human rights)
Tiskano u Americi. - Bilješka o autoru: str. 299. - Bibliografija: str. 275-288. - Imensko, predmetno i mjesno kazalo.
ISBN 9781442206632
323.1(4)(091)
341.322.5(4)(091)
341.485(4)(091)
(497)
"19"
HK11-03169

NIKOLIĆ, Kosta, povjesničar
The serbian political emigration in Western Europe : 1945-1956 / Kosta Nikolić ; translated from serbian by Nenad M. Peleš. - 1st ed. - Belgrade : Institute of contemporary history, 2011. (Trstenik : M-graf). - 302 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Edition Studies and monographs)
Izvornik na srp. jeziku. - Nakl. 300 primj. - Bilješka o autoru: str. [303]. - Bibliografske bilješke uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 9788674031551
323.281(497.1=163.41)(091)
314.743:32(4=163.41)(091)
(497.1)
(4-15)
(=163.41)
"1945/1956"
HK11-03170

PAIĆ, Ivo
Imati Hrvatsku : paradoks jednoga obećanja / Ivo Paić. - Zagreb : Naklada Jesenski i Turk, 2011. (Zagreb : Web2print). - 364 str. ; 23 cm.
Bibliografija: str. 343-357. - Imensko kazalo.
ISBN 9789532223910 : 160 kn
323(497.5)(091)
(497.5)
"1991/..."
(0:82-92)
HK11-03171

PAMĆENJE i suvremenost : rasprave o sadašnjosti i budućnosti Hrvatske / [urednik Mate Ljubičić, Miroslav Tuđman]. - Zagreb : UHIP, 2011. (Zagreb : Katma). - 360 str. ; 23 cm.
Prema predgovoru, publikacija je zbornik s Okruglog stola Pamćenje i suvremenost odžanog 10. svibnja 2011. u Zagrebu. - Zastupljeni autori: Marijan Šunjić, Miroslav Tuđman, Mate Ljubičić, Ivan Rogić, Kuzma Kovačić, Zdravko Tomac, Mate Kovačević, Damir Borovčak, Dubravko Jelčić, Davor Domazet Lošo, Mato Artuković, Peter Anthony Ercegovac, Marinko Tomašić, Hrvoje Kačić, Josip Pečarić, Višeslav Aralica, Tomislav Nürnberger. - Tekst na hrv. i na engl. jeziku. - Str. [7]-9: Predgovor/ Mate Ljubičić. - Bibliografija uz rad P. A. Ercegovca i M. Tomašića; bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789539561756
323.1(497.5)(091)
(497.5)
"1990/2010"
(063)
HK11-03172

PAVIČIĆ, Jurica, filmski kritičar
Nove vijesti iz Liliputa / Jurica Pavičić. - Zagreb : Europapress holding, 2011. ([Split] : Slobodna Dalmacija). - 214 str. ; 20 cm.
Bilješka o autoru: str. 211.
ISBN 9789533002262 : 19,90 kn
323(497.5)(091)
(497.5)
"199/200"
(0:82-92)
HK11-03173

PIPLOVIĆ, Frano
Vrijeme loma : prilozi za povijest / Frano Piplović. - Slavonski Brod : Posavska Hrvatska : Radio Brod : Publicum : Brodska kulturna baština, 2011. (Slavonski Brod : Posavska Hrvatska). - 396 str. : faks. ; 24 cm.
Nakl. 1000 primj. - Popis kratica: str. 391-393. - Bilješka o autoru: str. 395-396. - Imensko kazalo.
ISBN 9789536357932 (Posavska Hrvatska)
323(497.5SLavonski Brod)(091)
(497.5Slavonski Brod)
"1990/2010"
HK11-03174

POKORNY, Viliam
Spol'ahlivý most priatel'stva - Chorváti na Slovensku / Viliam Pokorný. - [Bratislava-Devínska Nová Ves] : Chorvátsky kultúrny zväz na Slovensku, 2011. ([s. l.] : Fo art). - 57 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 20 X 21 cm.
Bilješke: str. 44-49. - Bibliografija: str. 49-57.
ISBN 9788097061807
323.15(437.6=163.42)
(437.6)
(=163.42)
HK11-03175

ROPAC, Ivan
Dan za danom : dnevnički zapisi (XII. 2009. - III. 2011.) / Ivan Ropac. - Bjelovar : D. Ropac, 2011. - 251 str. : geneal. karta. ; 25 cm.
Nakl. 300 primj. - Bilješka o autoru: str. 249-251.
ISBN 9789539566133 : 150 kn
323(497.5)(091)
(497.5)
"2009/2011"
(0:82-94)
HK11-03176

SARAJEVO : Interkulturalnost i međureligijski dijalog / [autori Snježana Zorić ... et al. ; urednici Marin Borzić, Tereza Kaurinović, Nora Kuluz]. - Zadar : Studentski zbor Sveučilišta u Zadru, 2011. ([Zadar]) : Trimat grafika). - 14 str. : ; 21 cm.
Ostali zastupljeni autori: Tereza Kaurinović, Nora Kuluz, Marin Borzić, Jadranka Grbić Jakopović. - Nakl. 100 primj. - Bilješka o autorima: str. 140. - Bibliografija: str. 128-137 ; Bibliografske i ostale bilješke uz tekst.
ISBN 9789537237820
323.1(497.6)
261.8(497.6)
(497.6Sarajevo)
HK11-03177

SHAW, Les
Hrvatima se sudi klevetom : pozadina stvaranja Nezavisne Države Hrvatske i udbaško-medijski progon Hrvata u Australiji / Les Shaw ; s engleskoga prevela Neđeljka Batinović. - Zagreb : Naklada Benedikta, 2011. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 355 str. : ilustr., zemljop. crtež. ; 20 cm.
Prijevod djela: Trial by slander : a background to the Independent State of Croatia and an account of the Anti-Croatian campaign in Australia. - Imensko kazalo.
ISBN 9789537793111 : 145 kn
323.1(=163.42)(091)
(=163.42)
"1928/1973"
HK11-03178

SRPSKA Krajina / [urednik Radoslav I. Ćubrilo ; predgovor Nikanor]. - Beograd : Matić, 2011. (Bor : Štamparija Tercija). - 742 str. : ilustr., zemljop. crteži (djelomice u bojama) ; 30 cm.
Zastupljeni autori: Biljana R. Ivković, Jovan Adamović, Radoslav i. Čubrilo, Ratko Ličina, Smilja Avramov, Veljko Đurić, Mišina, Borivoje Dakić, Jovo Kablar, Marija Čubrilo, Dušan Đaković, Petar Milosavljević, Slavica Garonja. - Nakl. 1000 primj. - Ćir. - Bibliografija: str. 736-739 ; Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9788679780294
323.1(497.5=163.41)(091)
355.1-058.65(497.5=163.41)
(497.5)
(=163.41)
"19"
(082)
HK11-03179

ŠULEK, Stjepan, novinar
Kad mislim Hrvatsku / Stjepan Šulek. - Zagreb : Hrvatska kulturna zaklada - HKZ Hrvatsko slovo, 2011. (Zagreb : ITG). - 441 str. ; 21 cm. - (Knjižnica Hrvatsko slovo ; knj. 23)
Bilješka o autoru: str. 441.
ISBN 9789536736591 : 215 kn
323(497.5)(091)
070Šulek, S.
(497.5)
"199/200"
(047.53)
(0:82-92)
HK11-03180

TAKAČ, Gabrijel
Katalog II : Nova dumka 100-150 / Gabrijel Takač ; [prijevod teksta na ukrajinski jezik Lesya Mudri = pereklad ukrains 'kih tekstiv Lesja Mudri ; prijevod na rusinski jezik Gabrijel Takač = preklad na ruski jazik Gavryil Takač]. - Vukovar : Savez Rusina i Ukrajinaca Republike Hrvatske = Sojuz Rusinoh i Urkaincoh Republiki Gorvatskej = Sojuz rusiniv i ukrainciv Respubliki Horvatija ; Ilača : Pauk, 2011. (Ilača : Pauk). - 448 str. : ilustr., faks. u boji ; 24 cm.
Nakl. 400 primj. - Tekst na rusin., ukr. i hrv. jeziku. - Imensko kazalo.
ISBN 9789537767044
[323.15:050](497.5=161.2)
050:323.15(497.5=161.2)
(497.5)
(=161.2)
HK11-03181

UZELAC Schwendemann, Stribor
Mein Kampf (2) / Stribor Uzelac Schwendemann. - Slavonski Brod : Novi Brodski list, 2011. ([Nova Gradiška] : Arca). - 192 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Brodski trag)
Nakl. 300 primj. - Bilješke uz tekst.
ISBN 9789536357949 (pogrešan)
323(497.5Slavonski Brod)
(497.5Slavonski Brod)
"199/201"
(0:82-92)
HK11-03182

UZELAC Schwendemann, Stribor
Židovski Brod : kulturno-povijesne krhotine / Stribor Uzelac Schwendemann. - Slavonski Brod : Posavska Hrvatska : Muzej Brodskog Posavlja, 2011. (Osijek : Grafika). - 129 str. : ilustr. (pretežno u bojama), faks. ; 20 cm. - (Biblioteka Brodski trag)
Nakl. 300 primj. - Kratice: str. 124. - Bibliografija: str. 124-128.
ISBN 9789536357949 (Posavska Hrvatska)
323.15(497.5Slavonski Brod=411.16)(091)
(497.5Slavonski Brod)
(=411.16)
"18/19"
HK11-03183

UZELAC Schwendemann, Stribor
Leksikon mrtvih / Stribor Uzelac Schwendemann. - Slavonski Brod : Posavska Hrvatska : Muzej Brodskog Posavlja, 2011. (Osijek : Grafika). - 142 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Brodski trag)
Nakl. 300 primj. - Kratice: str. [4].
ISBN 9789536357468 (Posavska Hrvatska) 9789536357488 (pogrešan)
323.15(497.5Slavonski Brod=411.16)(031)
(497.5Slavonski Brod)
(=411.16)
"18/19"
(031)
HK11-03184

VERGINELLA, Marta
Granica drugih : pitanje Julijske krajine i slovensko pamćenje / Marta Verginella ; preveo Franko Dota. - Zagreb : Srednja Europa, 2011. ([Sveti Ivan Zelina] : Tiskara Zelina). - XIII, 145 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Svjedoci prošlosti)
Prijevod djela: Il confine degli altri. - Bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 9789536979868 : 89 kn
323.1(450=163.6)(091)
(450.36)
(=163.6)
"1941/1954"
HK11-03185

ZNANSTVENI skup Hrvatski identitet (2009 ; Zagreb)
Hrvatski identitet : zbornik [radova sa znanstvenog skupa održanog u Palači Matice hrvatske, [Zagreb], 7. i 8. svibnja 2009.] / [glavna urednica Romana Horvat]. - Zagreb : Matica hrvatska, 2011. (Zagreb : Denona). - 341 str. ; 23 cm. - (Biblioteka Zbornici / Matica hrvatska)
Zastupljeni autori: Josip Bratulić, Slaven Letica, Ljubomir Antić, Božo Skoko, Tonči Matulić, Ranko Matasović, Mladen Klemenčić, Davorin Rudolf, Jure Vujić, Ante Stamać, Tuga Tarle, Sanja Nikčević, Frano Prcela, Ivan Markešić, Tomislav Šola, Vladimir Peter Goss, Feđa Vukić, Nikola Albaneže. - Str. 7-8: Proslov / Zorislav Lukić. - Bibliografija uz većinu radova; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Summaries ; Zusammenfassungen ; Résumé. - Imensko kazalo.
ISBN 9789531509206 : 150 kn
323.1(=163.42)
316.356.4(497.5)
316.347(497.5)
(=163.42)
(497.5)
(063)
HK11-03186

Vidi br.: HK11-03155

Vidi br.: HK11-03202

Vidi br.: HK11-03303

Vidi br.: HK11-04034

Vidi br.: HK11-04825

Vidi br.: HK11-04825

Vidi br.: HK11-04850

Vidi br.: HK11-04654

Vidi br.: HK11-03166

Vidi br.: HK11-03163

Vidi br.: HK11-04846

325   Kolonizacija

ŠKRIVANIĆ, Juraj
Povijest američkih Hrvata / Juraj Škrivačić. - Zagreb : Hrvatski svjetski kongres : ITG, 2011. (Zagreb : ITG). - 390 str. : ilustr. ; 21 cm.
Slika i životopis autora na omotu. - Nakl. 300 primj. - Kazalo.
ISBN 9789537167363 (ITG) : 100 kn
325.15(73=163.42)(091)
(73)
(=163.42)
"1891/1914"
HK11-03187

327   Međunarodni politički odnosi. Vanjska politika

BECHEV, Dimitar
Constructing South East Europe : the politics of Balkan regional cooperation / Dimitar Bechev. - Oxford : Palgrave Macmillan, 2011. (Chippenham : CPI Antony Rowe). - XV, 214 str ; 22 cm.
Bilješka o autoru: str. XI. - Kratice: str. XIII-XV. - Bibliografija: str. 195-206; bibliografske bilješke: str. 171-194. - Imensko kazalo i kazalo zemljop. naziva.
ISBN 9780230239722
327.39(497)
(497)
"199/200"
HK11-03188

BEDEM ljubavi : 20 godina / [urednica Renata Pocedulić ; suradnici Biserka Cikač, Martin Pocedulić]. - Varaždin : TIVA Tiskara : Bedem ljubavi, 2011. (Varaždin : Tiva Tiskara). - 148 str. : ilustr. ; 24 cm.
ISBN 9789537304997 (TIVA)
327.36(497.5)(091)
(497.5)
"199/200"
(082)
HK11-03189

IVANKOVIĆ, Nenad
Što je zapravo EU / Nenad Ivanković. - Zagreb : vlast. nakl., 2011. (Zagreb : Denona). - 255 str. ; 20 cm.
Nakl. 500 primj.
ISBN 9789535658023
327.39(4-6EU:497.5)
327.39(4-6EU):316.65
(497.5)
(4-6EU)
HK11-03190

KOLODZIEJ, Edward Albert
Sigurnost i međunarodni odnosi / Edward A. Kolodziej ; prevela Mirjana Paić Jurinić. - Zagreb : Politička kultura : Centar za međunarodne i sigurnosne studije Fakulteta političkih znanosti, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 271 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Universitas / Politička kultura)
Prijevod djela: Security and international relations. - Bibliografija: str. 254-268; bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789532580556 : 290 kn
327.56(100)
(100)
HK11-03191

OKRUGLI stol Republika Hrvatska u Europskoj uniji (2011 ; Zagreb)
Republika Hrvatska u Europskoj uniji : okrugli stol održan 27. listopada 2011. u palači Akademije u Zagrebu / uredio Jakša Barbić. - Zagreb : Hrvatska akademija znanosti i umjetnosti, 2011. ([Zagreb] : Intergrafika TTŽ). - 130 str. : graf. prikazi ; 24 cm. - (Modernizacija prava ; knj. 15)
Na nasl. str.: Hrvatska akademija znanosti i umjetnosti, Znanstveno vijeće za državnu upravu, pravosuđe i vladavinu prava. - Zastupljeni autori: Zvonko Kusić, Jakša Barbić, Damir Grubiša, Boris Vujčić, Siniša Rodin, Tamara Ćapeta. - Nakl. 400 primj. - Str. 7-8: Predgovor / Jakša Barbić. - Bibliografija uz neke radove; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789531541053 : 50 kn
327.39(4-6EU:497.5)
(4-6EU)
(497.5)
(063)
HK11-03192

ŠPOLJARIĆ, Stjepan, filozof
Ruđer Bošković u službi diplomacije Dubrovačke Republike : izdanje prigodom 300. obljetnice rođenja Ruđera Josipa Boškovića (1711.-2011.) = Ruđer Bošković in the Diplomatic Service of the Dubrovnik Republic : edition on the occasion of the third centenary of the birth of Josip Ruđer Bošković (1711-2011) / Stjepan Špoljarić ; [prijevod, translated by Indira Dužević-Radić]. - 2. izd. - Zagreb : Ministarstvo vanjskih poslova i europskih integracija, Diplomatska akademija = Ministry of Foreign Affairs and European Integration of the Republic of Croatia, Diplomatic Academy, 2011. ([Zagreb] : Denona). - 96 str. : ilustr., faks. ; 24 cm.
Tekst usporedo na hrv. i na engl. jeziku. - Bibliografija: str. 82-86; bibliografske bilješke: str. 78-81. - Resume ; Summary.
ISBN 9789537010997
327.8-051Bošković, R. J.
HK11-03193

Vidi br.: HK11-03190

Vidi br.: HK11-04844

Vidi br.: HK11-03379

Vidi br.: HK11-04859

Vidi br.: HK11-03152

328   Parlamenti. Vlade

ISTARSKI sabor = La dieta istriana / uredio, a cura di Neven Budak ; fotografije, fotografie Ivo Puniš ; [talijanski prijevod, traduzione del testo in italiano Zrinka Podhraski Čižmek]. - Poreč : Zavičajni muzej Poreštine = Museo del territorio parentino : Humaniora, 2011. (Zagreb : Denona). - 252 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 22 cm.
Zastupljeni autori: Ivan Hrastovčak, Elena Poropat, Igor Stanić, Elena Uljančić-Vekić, Josip Banić. - Tekst na hrv. i tal. jeziku. - Bibliografija uz svaki rad.
ISBN 9789535535553 (Zavičajni muzej Poreštine)
328(497.5-3Istra)(091)
94(497.5-3Istra)
(497.5-3Istra)
"1861/1916"
(082)
HK11-03194

RAJKOVIĆ, Dražen
Kako je Ivo Sanader ukrao Hrvatsku / Dražen Rajković. - Zagreb : Naklada Jesenski i Turk, 2011. (Čakovec : "Zrinski"). - 525 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Političko pleme)
Bilješka o autoru: str. [[524]. - Bibliografija (novinski izvori): str. 379-511. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789532224146 : 149 kn
328.185(497.5)(091)
343.352(497.5)
32-051Sanader, I.
(497.5)
"200"
HK11-03195

ZASTUPNICI 6. saziva Hrvatskog sabora : 2008.-2011. / [urednica Daniela Sraga]. - Zagreb : Hrvatski sabor, Informacijsko-dokumentacijska služba, 2011. (Zagreb : IGP-Štefanović). - 200 str. : ilustr. graf. prikazi u bojama ; 19 cm.
Nakl. 400 primj.
ISBN 9789539664464
328(497.5)
(497.5)
"2003/2007"
HK11-03196

Vidi br.: HK11-03310

329   Političke stranke i pokreti

20 godina HSLS-a Kutina / [urednik Katarina Brkić]. - Kutina : Spiritus movens, 2011. (Zagreb : Denona). - 223 str. : ilustr. (pretežno u bojama), faks. ; 29 cm.
Summary.
ISBN 9789537553203
329(497.5)HSLS(091)
(497.5)
"1990/2010"
HK11-03197

BAKUNIN, Mihail Aleksandrovič
Manifest Slavenima / Mihail Bakunjin. Omladini / Petar Kropotkin. - Zagreb : DAF, 2011. ([Sveta Nedjelja] : Printera grupa). - 31., 29 str. ; 18 cm. - (Biblioteka Pet bijelih stepenica ; kolo 1, knj. 4)
Nakl. 500 primj. - Bilješka o autoru: str. [31-32].
ISBN 9789536956241 : 60 kn
329.285
HK11-03198

KOENEN, Gerd
Što je bio komunizam? / Gerd Koenen ; s njemačkoga preveo Nenad Popović. - Zagreb : Durieux, 2011. (Zagreb : Denona). - 189 str. ; 21 cm.
Prijevod djela: Was war der Kommunismus?. - Bilješke uz tekst.
ISBN 9789531883252
329.15(091)
"19"
HK11-03199

MATAKOVIĆ, Hrvoje
Transparentnost financiranja političkih stranaka = Transparency in funding of political parties / [autor Hrvoje Mataković]. - Zagreb : Transparency international Hrvatska, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 50 [25, 25] str. : graf. prikazi ; 30 cm.
Tekst na hrv. i engl. jeziku tiskan u međusobno obrnutom smjeru.
ISBN 9789537045128
329:336(497.5)
(497.5)
HK11-03200

MÉSZÁROS, István
Socijalizam ili barbarizam : od "američkog stoljeća" do raskrsnice / István Mészáros ; s engleskoga preveo Marijan Krivak. - Zagreb : Naklada Jesenski i Turk, 2011. (Zagreb : web2print). - 150 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Lijeva (s)kretanja)
Prijevod djela: Socialism or barbarism. - Bilješka o autoru na omotu. - Bibliografske bilješke uz tekst. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789532223996 : 79 kn
329.14:330.342.142
HK11-03201

MILIŠA, Zlatko
Anarhizam - prosvjedi - odgoj : Anarhističke implikacije u studentskim prosvjedima i odgoju / Zlatko Miliša. - Split : Naklada Bošković, 2011. ([Split : Naklada Bošković]). - 206 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Skalić ; 14)
Slika autorova i bilješka o njemu: str. 205. - Bibliografija: str. 206.
ISBN 9789532631746 : 100 kn
329.285(497.5)
323.25-057.875(497.5)
(497.5)
"200"
HK11-03202

Vidi br.: HK11-03159

33   Ekonomija. Ekonomske znanosti

BENIĆ, Đuro
Uvod u ekonomiju / Đuro Benić. - Zagreb : Školska knjiga, 2011. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - XV, 331 str. : ilustr. u boji ; 26 cm. - (Udžbenici Sveučilišta u Dubrovniku = Manualia Universitatis studiorum Ragusinae)
Glosarij pojmova: str. 318-324. - Bibliografija: str. 316. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789530302693 (meki uvez) : 169 kn
33(075.8)
(075.8)
HK11-03203

BENIĆ, Đuro
Uvod u ekonomiju / Đuro Benić. - Zagreb : Školska knjiga, 2011. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - XV, 331 str. : ilustr. u boji ; 27 cm. - (Udžbenici Sveučilišta u Dubrovniku = Manualia Universitatis studiorum Ragusinae)
Glosarij pojmova: str. 318-324. - Bibliografija: str. 316. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789530302716 (tvrdi uvez) : 249 kn
33(075.8)
(075.8)
HK11-03204

BLANCHARD, Olivier
Makroekonomija / Olivier Blanchard ; [prevoditelji Ana Martinis, Josip Funda]. - 5. obnovljeno izd. - Zagreb : Mate, 2011. ([s. l.] : Grafotisak). - XX, 614, 38 str. : ilustr. u bojama, graf. prikazi (pretežno u bojama) ; 26 cm. - (Biblioteka Gospodarska misao)
Prijevod djela: Macroeconomics. - Autorova slika i bilješka o njemu: str. [IV]. - Pojmovnik: str. [17-28] (3. pag.). - Predmetno kazalo.
ISBN 9789532461329
330.101.541(075.8)
(075.8)
HK11-03205

DERBYSHIRE, Wyn
Šest tajkuna : životi Johna Jacoba Astora, Corneliusa Vanderbilta, Andrewa Carnegieja, Johna D. Rockefellera, Henryja Forda i Josepha P. Kennedyja / Wyn Derbyshire ; s engleskoga preveo Dean Trdak. - 1. izd. - Zagreb : Oceanmore, 2011. ([Zagreb] : Hitra produkcija knjiga). - 247 str. : ilustr. ; 22 cm.
Prijevod djela: Six tycoons. - Bilješke uz tekst. - Bibliografija: str. 237. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789537056858 : 149 kn
33-051Astor, J. J.
33-051Vanderbilt, C.
33-051Rockefeller, J. D.
33-051Kennedy, J. P.
33-051Carnegie, A.
33-051Ford, H.
HK11-03206

DVORSKI, Stjepan
Ekonomija za poduzetnike / Stjepan Dvorski, Vladimir Kovšca ; urednik Stjepan Dvorski. - Varaždin : TIVA Tiskara : Zavod za znanstveni rad HAZU : Fakultet organizacije i informatike, 2011. (Varaždin : TIVA Tiskara). - XXII, 422 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Udžbenici Fakulteta organizacije i informatike)
Nakl. 500 primj. - Bibliografija: str. 410-417; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789537304966 (TIVA)
33(075.8)
(075.8)
HK11-03207

FINLEY, Moses I.
Antička ekonomija : ažurirano izd. s predgovorom Iana Morrisa / M. [ Moses] I. Finley ; [prevoditelj Emil Heršak]. - Zagreb : Mate, 2011. (Zagreb : Itg). - XXXVIII, 279 str. : zemljop. crtež ; 23 cm. - (Biblioteka Gospodarska misao)
Prijevod djela: The ancient economy. - Bilješka o autoru na omotu. - Predgovor: str. IX-XXXII. - Kratice i kratki naslovi: str. 208-210. - Bibliografske bilješke: str. [211]-256 ; Bibliografske bilješke uz tekst. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789532461268
330.342.12(37/38)
(37)
(38)
HK11-03208

KRZNAR, Ivo
Identifying Recession and Expansion Periods in Croatia / Ivo Krznar. - Zagreb : Croatian National Bank, Publishing Department, 2011. ([Sveta Nedelja] : Printera grupa). - 19 str. : graf. prikazi ; 30 cm. - (Working papers / Croatian National Bank, 1331-8586 ; 29)
Nakl. 300 primj. - Bilješke uz tekst. - Bibliografija: str. 17-19.
330.3(497.5)
(497.5)
HK11-03209

LUPPI, Aldo
Talijansko-hrvatski poslovni rječnik / Aldo Luppi, Anita Jernej. - 2. dopunjeno izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2011. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - [10], 536 str. ; 24 cm.
Na spor. nasl. str.: Dizionario commerciale italiano-croato. - Abbreviazioni ; Kratice: str. [7-8] (1. pag.). - Bibliografija: str. [9].
ISBN 9789530406100
33(038)=131.1=163.42
65(038)=131.1=163.42
HK11-03210

ORSAG, Silvije
Budžetiranje kapitala : procjena investicijskih projekata / Silvije Orsag, Lidija Dedi. - Zagreb : Masmedia, 2011. (Zagreb : Sveučilišna tiskara). - 416 str. : ilustr. ; 24 cm.
Slike autora i bilješke o njima na omotu. - Bibliografija uz svako poglavlje; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789531575355 : 330 kn
330.322
HK11-03211

SAMUELSON, Paul Anthony
Ekonomija / Paul A. Samuelson, William D. Nordhaus ; [prevoditelji Josip Funda, Kristina Kruhak, Ana Martinis]. - 19. izd. - Zagreb : Mate, 2011. ([s. l.] : Grafotisak). - XXIV, 715, [4] str. : graf. prikazi u boji ; 26 cm. - (Biblioteka Gospodarska misao)
Prijevod djela: Economics, 19th ed. - Puno ime 1. autora: Paul Anthony Samuelson. - Slike autora i bilješke o njima: str. [II]. - Pojmovnik: str. 654-676. - Bibliografija uz svako poglavlje. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789532461220
33(075.8)
(075.8)
HK11-03212

SISMONDI, Jean-Charles-Léonard Simonde de
Politička ekonomija / J. [Jean] C. [Charles] L. [Léonarde] Simonde de Sismondi ; preveo Zvonimir Baletić. - Zagreb : Ekonomski fakultet, 2011. (Zagreb : Sveučilišna tiskara). - 146 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Teorijska ekonomija ; kolo 1, sv. 2)
Prijevod djela: Political economy. - Portret autora i bilješka o njemu na omotu. - Str. 7-18: Predgovor / Zvonimir Baletić. - Analektičko kazalo.
ISBN 9789536025374
330.101
HK11-03213

ŠĆETINEC, Juraj
O ekonomskim i društvenim sustavima : studije, članci i kritike / Juraj Šćetinec ; [priredio i predgovor napisao Domagoj Račić]. - Zagreb : Glas Koncila, 2011. (Lukavec : Grafika Markulin). - 276 str. : portr. ; 18 cm. - (Biblioteka Hrvatska katolička baština 20. stoljeća ; knj. 17)
Slika autora i bilješka o njemu: str. 263-266. - Bibliografija: str. 267-273. ; Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789532413021 : 100 kn
330.87
33-05Šćetinec, J.
HK11-03214

Vidi br.: HK11-03214

Vidi br.: HK11-03206

Vidi br.: HK11-03206

Vidi br.: HK11-03206

Vidi br.: HK11-03206

Vidi br.: HK11-03206

331   Rad. Zapošljavanje. Organizacija rada. Sindikati

AKRAP, Anđelko
Zaposlenost žena i fertilitet u Hrvatskoj / Anđelko Akrap i Ivan Čipin. - Zagreb : Ministarstvo obitelji, branitelja i međugeneracijske solidarnosti, 2011. (Zagreb : Intergrafika - TTŽ). - 304 str. ; 24 cm.
Nakl. 1000 primj. - Bibliografija: str. 153-169.
ISBN 9789537438470
331.5-055.2(497.5)
314.33(497.5):33
(497.5)
HK11-03215

KAMO nakon osnovne škole? : mogućnost školovanja na području Karlovačke, Krapinsko-zagorske, Sisačko-moslavačke, Zagrebačke županije i Grada Zagreba / [glavna urednica Mirjana Zećirević]. - [Zagreb] : Hrvatski zavod za zapošljavanje, 2011. (Osijek : Gradska tiskara Osijek). - 275 str. : ilustr. ; 24 cm.
Om. nasl. - Nakl. 3115 primj. - Dostupno i na CD-ROM-u.
ISBN 9789537688196
331.548(497.5)
37.048.4(497.5)
(497.5-35Karlovac)
(497.5-35Krapina)
(497.5-35Sisak)
(497.5-35Zagreb)
(497.5Zagreb)
HK11-03216

KAMO nakon osnovne škole? : mogućnosti školovanja na području : Bjelovarsko-bilogorske županije, Koprivničko-križevačke županije, Međimurske županije, Varaždinske županije, Virovitičko-podravske županije / [glavna urednica Mirjana Zećirević]. - [Zagreb] : Hrvatski zavod za zapošljavanje, 2011. (Osijek : Gradska tiskara Osijek). - 192 str. : ilustr. ; 24 cm.
Om. nasl. - Nakl. 1955 primj. - Dostupno i na CD-ROM-u.
ISBN 9789537688189
331.548(497.5)
37.048.4(497.5)
(497.5-35Bjelovar)
(497.5-35Koprivnica)
(497.5-35Čakovec)
(497.5-35Varaždin)
(497.5-35Virovitica)
HK11-03217

KAMO nakon osnovne škole? : mogućnosti školovanja na području : Istarske županije, Ličko-senjske županije, Primorsko-goranske županije / [glavna urednica Mirjana Zećirević]. - [Zagreb] : Hrvatski zavod za zapošljavanje, 2011. (Osijek : Gradska tiskara Osijek). - 176 str. : ilustr. ; 24 cm.
Om. nasl. - Nakl. 1470 primj. - Dostupno i na CD-ROM-u.
ISBN 9789537688172
331.548(497.5)
37.048.4(497.5)
(497.5-35Pazin)
(497.5-35Gospić)
(497.5-35Rijeka)
HK11-03218

KAMO nakon osnovne škole? : mogućnosti školovanja na području Brodsko-posavske županije, Osječko-baranjske županije, Požeško-slavonske županije, Vukovarsko-srijemske županije / [glavna urednica Mirjana Zećirević]. - [Zagreb] : Hrvatski zavod za zapošljavanje, 2011. (Osijek : Gradska tiskara Osijek). - 184 str. : ilustr. ; 24 cm.
Om. nasl. - Nakl. 2150 primj. - Dostupno i na CD-ROM-u.
ISBN 9789537688202
331.548(497.5)
37.048.4(497.5)
(497.5-35Slavonski Brod)
(497.5-35Osijek)
(497.5-35Požega)
(497.5-35Vukovar)
HK11-03219

KAMO nakon osnovne škole? : mogućnosti školovanja na području Dubrovačko-neretvanske županije, Splitsko-dalmatinske županije, Šibensko-kninske županije, Zadarske županije / [glavna urednica Mirjana Zećirević]. - [Zagreb] : Hrvatski zavod za zapošljavanje, 2011. (Osijek : Gradska tiskara Osijek). - 236 str. : ilustr. ; 24 cm.
Om. nasl. - Nakl. 2150 primj. - Dostupno i na CD-ROM-u.
ISBN 9789537688165
331.548(497.5)
37.048.4(497.5)
(497.5-35Dubrovnik)
(497.5-35Split)
(497.5-35Šibenik)
(497.5-35Zadar)
HK11-03220

KAMO nakon osnovne škole? [Elektronička građa] : mogućnost školovanja na području : Dubrovačko-neretvanske županije, Splitsko-dalmatinske županije, Šibensko-kninske županije, Zadarske županije / [glavna urednica Mirjana Zećirević]. - [Zagreb] : Hrvatski zavod za zapošljavanje, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 1 optički disk (CD-ROM) ; 12 cm.
Zahtjevi sustava: PC; Windows XP; Adobe Acrobat Reader. - Stv. nasl. s naljepnice diska. - Publikacija je u formatu PDF; sadrži 240 str. - Dostupno i u tiskanom obliku.
331.548(497.5)
37.048.4(497.5)
(497.5-35Dubrovnik)
(497.5-35Split)
(497.5-35Šibenik)
(497.5-35Zadar)
(086)
HK11-03221

KAMO nakon osnovne škole? [Elektronička građa] : mogućnost školovanja na području Karlovačke, Krapinsko-zagorske, Sisačko-moslavačke, Zagrebačke županije i Grada Zagreba / [glavna urednica Mirjana Zećirević]. - [Zagreb] : Hrvatski zavod za zapošljavanje, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 1 optički disk (CD-ROM) ; 12 cm.
Zahtjevi sustava: PC; Windows XP; Adobe Acrobat Reader. - Stv. nasl. s naljepnice diska. - Publikacija je u formatu PDF; sadrži 276 str. - Dostupno i u tiskanom obliku.
ISBN 9789537688196
331.548(497.5)
37.048.4(497.5)
(497.5-35Karlovac)
(497.5-35Krapina)
(497.5-35Sisak)
(497.5-35Zagreb)
(497.5Zagreb)
(086)
HK11-03222

KAMO nakon osnovne škole? [Elektronička građa] : mogućnosti školovanja na području : Bjelovarsko-bilogorske županije, Koprivničko-križevačke županije, Međimurske županije, Varaždinske županije, Virovitičko-podravske županije / [glavna urednica Mirjana Zećirević]. - [Zagreb] : Hrvatski zavod za zapošljavanje, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 1 optički disk (CD-ROM) ; 12 cm.
Zahtjevi sustava: PC; Windows XP; Adobe Acrobat Reader. - Stv. nasl. s naljepnice diska. - Publikacija je u formatu PDF; sadrži 192 str. - Dostupno i u tiskanom obliku.
ISBN 9789537688189
331.548(497.5)
37.048.4(497.5)
(497.5-35Bjelovar)
(497.5-35Koprivnica)
(497.5-35Čakovec)
(497.5-35Varaždin)
(497.5-35Virovitica)
(086)
HK11-03223

KAMO nakon osnovne škole? [Elektronička građa] : mogućnosti školovanja na području : Brodsko-posavske županije, Osječko-baranjske županije, Požeško-slavonske županije, Vukovarsko-srijemske županije / [glavna urednica Mirjana Zećirević]. - [Zagreb] : Hrvatski zavod za zapošljavanje, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 1 optički disk (CD-ROM) ; 12 cm.
Zahtjevi sustava: PC; Windows XP; Adobe Acrobat Reader. - Stv. nasl. s naljepnice diska. - Publikacija je u formatu PDF; sadrži 184 str. - Dostupno i u tiskanom obliku.
ISBN 9789537688202
331.548(497.5)
37.048.4(497.5)
(497.5-35Slavonski Brod)
(497.5-35Osijek)
(497.5-35Požega)
(497.5-35Vukovar)
(086)
HK11-03224

KAMO nakon osnovne škole? [Elektronička građa] : mogućnosti školovanja na području : Istarske županije, Ličko-senjske županije, Primorsko-goranske županije / [glavna urednica Mirjana Zećirević]. - [Zagreb] : Hrvatski zavod za zapošljavanje, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 1 optički disk (CD-ROM) ; 12 cm.
Zahtjevi sustava: PC; Windows XP; Adobe Acrobat Reader. - Stv. nasl. s naljepnice diska. - Publikacija je u formatu PDF; sadrži 176 str. - Dostupno i u tiskanom obliku.
ISBN 9789537688172
331.548(497.5)
37.048.4(497.5)
(497.5-35Pazin)
(497.5-35Gospić)
(497.5-35Rijeka)
(086)
HK11-03225

SIGURNOST na radu kod zavarivanja / [urednica Gordana Baraba]. - 7. izd. - Zagreb : ZIRS [i. e.] Zavod za istraživanje i razvoj sigurnosti, 2011. (Zagreb : Intergrafika TTŽ). - 70 str. : ilustr. u boji ; 19 cm. - (Osposobljavanje za rad na siguran način ; 10)
Ime urednika preuzeto sa strane [2]. - Nakl. 300 primj.
ISBN 9789536412464
331.45:621.791(035)
621.791:331.45(035)
(035)
HK11-03226

SIGURNOST na radu u ugostiteljstvu i hotelijerstvu / [urednica Gordana Baraba]. - 6. izd. - Zagreb : ZIRS [i. e.] Zavod za istraživanje i razvoj sigurnosti, 2011. - 64 str. : ilustr. u boji ; 19 cm. - (Osposobljavanje za rad na siguran način ; 6)
Nakl. 300 primj.
ISBN 9789536412426
331.45:640.4(035)
640.4:331.45(035)
HK11-03227

SIGURNOST pri održavanju niskonaponskih električnih instalacija i uređaja / [urednica Gordana Baraba]. - 11. promijenjeno izd. - Zagreb : ZIRS [i. e.] Zavod za istraživanje i razvoj sigurnosti, 2011. (Zagreb : Intergrafika TTŽ). - 145 str. : ilustr. (pretežno u boji) ; 19 cm. - (Osposobljavanje za rad na siguran način ; 27)
Ime urednice preuzeto sa strane [2]. - Nakl. 300 primj.
ISBN 9789537722081
331.45:621.31](035)
614.825(035)
(035)
HK11-03228

SIGURNOST pri radu s dizalicama upravljanim s poda / [urednica Gordana Baraba]. - 6. izd. - Zagreb : ZIRS [i. e.] Zavod za istraživanje i razvoj sigurnosti, 2011. (Zagreb : Intergrafika TTŽ). - 79 str. : ilustr. u boji ; 19 cm. - (Osposobljavanje za rad na siguran način ; 28)
Ime urednice preuzeto sa strane [2]. - Nakl. 300 primj.
ISBN 9789536412129
331.45:621.873](035)
(035)
HK11-03229

SIGURNOST pri rukovanju materijalom / [urednica Gordana Baraba]. - 13. izd. - Zagreb : ZIRS [i. e.] Zavod za istraživanje i razvoj sigurnosti, 2011. (Zagreb : Intergrafika TTŽ). - 84 str. : ilustr. u boji ; 19 cm. - (Osposobljavanje za rad na siguran način ; 22)
Nakl. 300 primj.
ISBN 9789536412662
331.45:656.073.2(035)
(035)
HK11-03230

STRUČNI skup Zaštitu na radu kontinuirano usklađujemo s EU (2011 ; Zagreb)
Stručni skup Zaštitu na radu kontinuirano usklađujemo s EU, Zagreb, 8. 12. 2011. : zbornik radova / [autoric Svjetlana Šokčević ... [et al.] ; glavna urednica Ljubica Dunaj-Mutak]. - Zagreb : Zavod za istraživanje i razvoj sigurnosti, 2011. (Sveti Ivan Zelina : Tiskara Zelina). - 105 str. : ilustr. (djelomice u boji) ; 24 cm.
Ostali zastupljeni autori: Fran Marović, Mario Ćosić, Indria Aurer Jezerčić, Krešimir Kaćunko. - Nakl. 500 primj. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789537722098
331.45(497.5)
331.45(497.5)(094.5.072)
613.6(497.5)
(497.5)
(063)
(094.5.072)
HK11-03231

WORK inequalities in the crisis : evidence from Europe / edited by Daniel Vaughan-Whitehead. - Cheltenham ; Northampton : Edward Elgar ; Geneva : International Labour Office, 2011. ([s. l.] : MPG Books Group). - XVII, 594 str. : graf. prikazi ; 24 cm.
Zastupljeni hrvatski autor: Vojmir Franičević. - Str. IX-XI: Predgovor / Maria Helena André. - Str. XII-XIV: Predgovor / Nicolas Schmit. - Str. XV-XVII: Predgovor / Guy Ryder. - Bibliografija uz većinu radova. - Imensko i predmetno kazalo i kazalo zemljop. naziva.
ISBN 9789221248859
331.5(4)
336.7(4)
(4)
"199"
HK11-03232

Vidi br.: HK11-03394

Vidi br.: HK11-03395

Vidi br.: HK11-03231

334   Gospodarske organizacije i udruženja

GOSPODARSTVO i komora u Zadru : 1806.-2011. / [Denis Martinović ... [et. al.] ; prijevod [sažetaka] Marija Mišulić ; fotografija Zvonimir Kucelin ... et al.]. - Zadar : Županijska komora ; Zagreb : Hrvatska gospodarska komora, 2011. (Zadar : WA graf). - 211 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 31 cm.
Om. nasl. - Ostali zastupljeni autori: Milena Vlahov, Damir Maričić, Denis Ikić. - Nakl. 1000 primj. - Bibliografija: str. [210]-211. - Riassunto ; Summary.
ISBN 9789537622206
334.788(497.5Zadar)
061.2(497.5Zadar):33
338(497.5Zadar)
94(497.5Zadar):33
(497.5Zadar)
"1806/2011"
HK11-03233

PERIĆ, Nikola
Obrtništvo Karlovačke županije / [autor Nikola Perić ; suradnici Irena Budimlija ... et al.]. - Karlovac : Obrtnička komora Karlovačke županije, 2011. (Karlovac : Tiskara Pečarić&Radočaj). - 212 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 27 cm.
Nakl. 2500 primj.
ISBN 9789535682103
334.712(497.5-35 Karlovac)(091)
(497.5-35Karlovac)
HK11-03234

POVIJEST cehova u Križevcima : Likovna galerija Gradskoga muzeja, Križevci, 27. 10. - 19. 11. 2011. / [tekst kataloga i urednik Ozren Blagec]. - Križevci : Gradski muzej Križevci, 2011. Bjelovar : Tiskara Horvat). - 32 str. : ilustr. u bojama, faks. ; 30 cm.
Katalog izložbe. - Nakl. 350 primj. - Bibliografija: str. 32.
ISBN 9789539954930
334.722(497.5Križevci)(091)
(497.5Križevci)
"15/18"
(083.824)
HK11-03235

Vidi br.: HK11-03263

336   Financije. Porezi. Carine. Bankarstvo. Monetarni sustav

CINOTTI, Kristijan
Što poduzetnici moraju znati o financijama? : upravljanje poduzećem na temelju 5C modela / Kristijan Cinotti. - Zagreb : Tile financije, [2011?] ([Sveta Nedelja] : Printera grupa). - 127 str. : graf. prikazi u bojama ; 21 cm.
Om. nasl. - Autorova slika na omotu.
ISBN 9789539534927
336(035)
65.012(035)
(035)
HK11-03236

ČEH, Ana Maria
A Credit Market Disequilibrium Model and Periods of Credit Crunch / Ana Maria Čeh, Mirna Dumičić and Ivo Krznar. - Zagreb : Croatian National Bank, Publishing Department, 2011. ([Sveta Nedelja] : Printera grupa). - 17 str. : graf. prikazi ; 30 cm. - (Working papers / Croatian National Bank, 1332-8586 ; 28)
Nakl. 300 primj. - Bilješke uz tekst. - Bibliografija: str. 15-16.
336.77(497.5)
(497.5)
HK11-03237

FISCAL responsibility framework in Croatia : lessons from the past, rules for the future. - Zagreb : The World Bank Office Croatia, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 20 str. : graf. prikazi ; 22 cm. - (Document of the World Bank.)
Na omotu: Croatia policy notes. - Bibliografija: str. 20; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789535624455
336.2(497.5)
(497.5)
"199/201"
HK11-03238

GALAC, Tomislav
Globalna kriza i kreditna euroizacija u Hrvatskoj / Tomislav Galac. - Zagreb : Hrvatska narodna banka, Direkcija za izdavačku djelatnost, 2011. ([Sveta Nedelja] : Printera grupa). - 25 str. : graf. prikazi ; 30 cm. - (Istraživanja / Hrvatska narodna banka 1332-1900 ; 33)
Nakl. 400 primj. - Dostupno i na internetu. - Bilješke uz tekst. - Bibliografija: str. 24-25.
336.77(497.5)
(497.5)
HK11-03239

GALAC, Tomislav
Središnja banka kao krizni menadžer u Hrvatskoj - analiza hipotetičnih scenarija / Tomislav Galac. - Zagreb : Hrvatska narodna banka, Direkcija za izdavačku djelatnost, 2011. ([Sveta Nedelja] : Printera grupa). - 31 str. : graf. prikazi u boji ; 30 cm. - (Istraživanja / Narodna banka, 1332-1900 ; 34)
Nakl. 400 primj. - Bibliografija: str. 14-15.
336.711(497.5)
(497.5)
"200"
HK11-03240

KRZNAR, Ivo
An analysis of the domestic inflation rate dynamics and the Phillips Curve / Ivo Krznar. - Zagreb : Croatian National Bank, Publishing Department, 2011. ([Sveta Nedelja] : Printera grupa). - 36 str. : ilustr. u boji ; 30 cm. - (Working papers / Croatian National Bank, 1331-8586 ; 31)
Nakl. 300 primj. - Dostupno i online. - Bilješke uz tekst. - Bibliografija: str. 33-36.
336.748.12(497.5)
(497.5)
HK11-03241

KUNOVAC, Davor
Estimating credit migration matrices with aggregate data : Bayesian approach / Davor Kunovac. - Zagreb : Croatian National Bank, Publishing Department, 2011. ([Sveta Nedelja] : Printera grupa). - 20 str. : ilustr. ; 30 cm. - (Working papers / Croatian National Bank, 1331-8586 ; 30)
Nakl. 300 primj. - Dostupno i online. - Bilješke uz tekst. - Bibliografija: str. 15-16.
336.77(497.5)
(497.5)
HK11-03242

MALETIĆ, Ivana
Primjena Zakona o fiskalnoj odgovornosti / Ivana Maletić, Ivana Jakir-Bajo, Ana Zorić. - Zagreb : HZ RiF [i. e.] Hrvatska zajednica računovođa i financijskih djelatnika, 2011. (Zagreb : Sveučilišna tiskara). - VI, 249 str. ; 24 cm.
Sadrži i: Zakon o fiskalnoj odgovornosti. - Bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
336(497.5)(094)
(497.5)
HK11-03243

MALETIĆ, Ivana
Priručnik o ispunjavanju upitnika o fiskalnoj odgovornosti i sastavljanju izjave o fiskalnoj odgovornosti u školama / Ivana Maletić, Ivana Jakir Bajo i Ana Zorić. - Kaštel Kambelovac : Poslovni edukator za savjetovanja, 2011. (Dugi Rat : Tiskara Poljica). - 110 str. ; 28 cm. - (Biblioteka Mala poslovna škola)
Bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789537503079
336.2:37](497.5)(035)
(497.5)
(035)
HK11-03244

MODELI financiranja namjena koje sadrže javni interes / urednici Alen Stojanović, Vlado Leko. - Zagreb : Grafit-Gabrijel, 2011. (Zagreb : Sveučilišna tiskara). - 198 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Udžbenici Sveučilšta u Zagrebu = Manualia Universitatis studiorum Zagrabiensis)
Zastupljeni autori: Vlado Leko, Alen Stojanović, Anita Pavković, Branka Tuškan, Ana Ivanišević Hernaus, Jakša Krišto. - Bibliografija uz svaki rad; bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789535651208
336.1/.5
HK11-03245

ORSAG, Silvije
Mala škola investiranja ili "Razumni ulagač" / Silvije Orsag. - Zagreb : Hrvatska zajednica računovođa i financijskih djelatnika, 2011. (Zagreb : Sveučilišna tiskara). - VI, 136str. : ilustr. u bojama ; 24 cm. - (Računovodstvo i financije)
Podatak o god. izdavanja preuzet iz CIP zapisa. - Bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789532770674
336(035)
(035)
HK11-03246

POREZNE prijave i financijski izvještaji : pripreme za izradu / Ida Dojčić ... [et al.]. - Zagreb : TEB - poslovno savjetovanje, 2011. (Zagreb : Orbis). - 181 str. ; 24 cm.
Ostali zastupljeni autori: Andreja Kajtaz, Dragutin Kovačić, Dinko Lukač, Mirjana Paić Ćirić, Irena Slovinac, Marija Šarić, Mladen Štahan, Krešimir Vranar, Nikolina Bičanić, Domagoj Zaloker. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789536290994
336.226.1(497.5)(035)
(497.5)
(035)
HK11-03247

PRORAČUNSKO planiranje, porezne i druge aktualnosti / Nikolina Bičanić ... [et al.]. - Zagreb : TEB - poslovno savjetovanje, 2011. (Sv. Ivan Zelina : Tiskara Zelina). - 123 str. ; 24 cm.
Ostali zastupljeni autori: Ljubica Đukanović, Ivana Jakir Bajo, Andreja Milić, Jasminka Rakijašić. - Bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789536290963
336.13(497.5)
657.31(497.5)
(497.5)
(497.5)
"2011/2013"
HK11-03248

SAKAR, Vlatka
Upravljanje novcem u malom prstu : novčani tijek i kako izbjeći zamke nelikvidnosti / Vlatka Sakar ; [ilustrator Zvonko Lenner]. - 1. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2011. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 144 str. : ilustr. u boji ; 18 cm.
Bibliografija: str. 141.
ISBN 9789530619692 : 49 kn
336.74(035)
(035)
HK11-03249

SIGURNOST elektroničkog poslovanja : priručnik / Robert Petrunić ... [et al.]. - Zagreb : Algebra, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 320 str. : ilustr. ; 28 cm. - (Računarstvo : visoka škola)
Ostali zastupljeni autori: Branko Spasojević, Bojan Ždrnja, Krunoslav Antoliš. - Bibliografija: str. [321].
ISBN 9789533220550
336.7:004.78(075.8)
004.78:336.7(075.8)
(075.8)
HK11-03250

ŠEGO, Boško
Financijska matematika / Boško Šego, Zrinka Lukač. - Zagreb : RRiF plus, 2011. (Zagreb : Edit). - 455 str. : ilustr., graf. prikazi ; 24 cm. - (Biblioteka Poslovne financije)
Bibliografija: str. 449-455. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789532720525 : 265 kn
336:519.86(075.8)
(075.8)
HK11-03251

ŠONJE, Velimir
Hotel Europa : eseji i blogovi o krizi u Hrvatskoj i Europi / Velimir Šonje. - Zagreb : Arhivanalitika, 2011. ([Zagreb] : Vemako). - 224 str. : ilustr. ; 24 cm.
Bilješke: str. 217-221. - Bilješka o autoru: str. [223].
ISBN 9789539988324 : 139 kn
336.71(497.5)
336.71(4)
(497.5)
(4)
(046)
HK11-03252

Vidi br.: HK11-03232

Vidi br.: HK11-03889

Vidi br.: HK11-03252

338   Gospodarstvo. Gospodarska politika. Proizvodnja. Usluge. Cijene

CROATIA : a prosperous country and society. - Zagreb : Croatian chamber of economy, 2011. (Sv. Nedelja : Printera grupa). - 231 str. : graf. prikazi ; 27 cm.
Nakl. 300 primj.
ISBN 9789537622213
338.2(497.5)
(497.5)
"200/203"
HK11-03253

FIČOR, Miljenko
Gospodarski profil Primorsko-goranske županije : 1995. - 2010. / Miljenko Fičor. - Rijeka : vlast. nakl., 2011. (Rijeka : Grafotisak Fućak). - 235 str. : ilustr., graf. prikazi u bojama ; 30 cm.
Nakl. 500 primj. - Slika autora i bilješka o njemu: str. 234-235.
ISBN 9789535676201
338(497.5-35Rijeka)
(497.5-35Rijeka)
HK11-03254

FIČOR, Miljenko
Gospodarski profil grada Rijeke : 1995.- 2010. / Miljenko Fičor. - Rijeka : vlast. nakl., 2011. (Rijeka : Grafotisak Fućak). - 129 str. : ilustr., zemljop. crteži, graf. prikazi u bojama ; 30 cm.
Nakl. 300 primj. - Slika autora i bilješka o njemu: str. 128-129.
ISBN 9789535676225
338(497.5Rijeka)
(497.5Rijeka)
HK11-03255

FIČOR, Miljenko
Gospodarski profil Međimurske županije : 1995. - 2010. / Miljenko Fičor. - Čakovec : vlast. nakl., 2011. (Čakovec : Printex). - 204 str. : ilustr., graf. prikazi ; 30 cm.
Nakl. 300 primj. - Slika autora i bilješka o njemu: str. 202-203.
ISBN 9789535676218
338(497.5-35Čakovec)
(497.5-35Čakovec)
HK11-03256

HRVATSKA : društvo i država blagostanja. - Zagreb : Hrvatska gospodarska komora, 2011. (Sv. Nedelja : Printera grupa). - 223 str. : graf. prikazi ; 27 cm.
Nakl. 700 primj.
ISBN 9789537622190
338.2(497.5)
(497.5)
"200/203"
HK11-03257

HRVATSKO gospodarstvo 2010. godine / [autori Dubravka Zubak ... et al]. - Zagreb : Hrvatska gospodarska komora, 2011. (Zagreb : Intergrafika TTŽ). - 100 str. : graf. prikazi ; 30 cm.
Ostali zastupljeni autori: Željko Pađen, Željko Hanzl, Patrik Pipp. - Nakl. 350 primj.
338(497.5):311
(497.5)
"2010"
HK11-03258

KLASTERI i gospodarski potencijali Istarske županije / uredile Ines Kersan-Škabić, Kristina Afrić Rakitovac. - Pula : Sveučilište Jurja Dobrile, Odjel za ekonomiju i turizam "Dr. Mijo Mirković", 2011. ([Zagreb] : Grafocentar). - 243 str. ; 24 cm.
Zastupljeni autori: Kristina Afrić Rakitovac, Lela Tijanić, Ines Kersan-Škabić, Daniel Tomić. - Bibliografija: str. 242-243.
ISBN 9789537498405
338.1/.2(497.5-3Istra)
(497.5-3Istra)
(082)
HK11-03259

OKRUGLI stol o ekonomskom i društvenom razvoju Hrvatske (2011; Zagreb)
Okrugli stol o ekonomskom i društvenom razvoju Hrvatske održan 10. veljače 2011. u palači Hrvatske akademiji u Zagrebu / [uredili Vladimir Stipetić, Slobodan kaštela, Tihomir Domazet]. - Zagreb : Hrvatska akademija znanosti i umjetnosti, 2011. ([Zagreb] : Intergrafika TTŽ). - 58 str. : graf. prikazi ; 24 cm.
Nakl. 300 primj.
ISBN 9789531549806 : 50 kn
338.24(497.5)
316.4(497.5)
(042.5)
(063)
HK11-03260

PERIĆ, Teodor
Ekonomska politika / Teodor Perić. - Zaprešić : Visoka škola za poslovanje i upravljanje, s pravom javnosti "Baltazar Adam Krčelić", 2011. ([Zagreb] : Intergrafika). - 319 str. ; 24 cm.
Nakl. 800 primj. - Bilješka o autoru na omotu. - Bibliografija: str. 309-311; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 9789537670153
338.2(075.8)
(075.8)
HK11-03261

STRATEGIJA gospodarskog razvitka Grada Novalje : 2010-2020 / [autori Heri Bezić ... et al]. - Rijeka : Kisanska didovina, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 140 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm.
Na vrhu nasl. str.: Sveučilište u Rijeci, Ekonomski fakultet Rijeka, Grad Novalja. - Ostali zastupljeni autori: Nada Denona Bogović, Lidija Bagarić, Anita Klanac, Zvonimira Šverko Grdić. - Bibliografija: str. 134-138.
ISBN 9789537813000
338.2(497.5Novalja)
(497.5Novalja)
"201"
HK11-03262

THE changing nature of doing business in transition economies / edited by Marin Marinov and Svetla Marinova. - Basingstoke : Palgrave MacMillan, 2011. (Chippenham and Eastbourne : CPI Antony Rowe). - 317 str. : graf. prikazi ; 23 cm.
Zastupljeni hrvatski autori: Durdana Ozretic Dosen, Vatroslav Skare, Zoran Krupka. - Bibliografija iza svakog poglavlja ; Bibliografske bilješke uz tekst. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9780230516175
338.24(4-69)
339.727.22(4-69)
334.72(4-69)
(4-69)
(082)
HK11-03263

VLAHINIĆ-DIZDAREVIĆ, Nela
Ekonomija energetskog sektora : izabrane teme / Nela Vlahinić-Dizdarević, Saša Živković. - Rijeka : Ekonomski fakultet Sveučilišta, 2011. (Split : Dalmacijapapir). - 245 str. : graf. prikazi ; 24 cm.
Nakl. 200 primj. - Bibliografija: str. 223-241 i uz tekst.
ISBN 9789537813055
[338.49:620.9](4)
[620.9:338.49](4)
(4)
HK11-03264

ZNANSTVENI okrugli stol Gospodarsko-socijalni razvitak hrvatskog društva tijekom proteklih 20 godina samostalnosti uspjesi, zablude i pogreške (2011 ; Rijeka)
Zbornik radova sa znanstvenog okruglog stola Gospodarsko-socijalni razvitak hrvatskog društva tijekom proteklih 20 godina samostalnosti - uspjesi, zablude i pogreške održanog u Rijeci, 16. prosinca 2011 / [organizatori] Sveučilište u Rijeci, Ekonomski fakultet [i] Znanstveno društvo ekonomista, Zagreb ; [urednici Nada Karaman Aksentijević, Saša Drezgić, Ivan Frančišković]. - Rijeka : Ekonomski fakultet ; Zagreb : Znanstveno društvo ekonomista, 2011. (Velika Gorica : Tiskara Velika Gorica). - 216 str. : ilustr., graf. prikazi ; 24 cm.
Zastupljeni autori: Nada Karaman Aksentijević, Zoran Ježić, Ivo Sever, Saša Drezgić, Helena Blažić, Ivan Ribnikar, Marko Košak, Vladimir Cvijanović, Denis Redžepagić, Bruno Grbac, Ivana First, Stjepan Zdunić, Neda Vitezić, Sanela Škorić, Zlatko Hodak, Heri Bezić, Ljerka Cerović, Tomislav Galović. - Nakl. 100 primj. - Str. [5-6]: Predgovor / Nada Karaman Aksentijević, Saša Drezgić, Ivan Frančišković. - Bibliografija uz svaki rad; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789537813079 (Ekonomski fakultet)
338.2(497.5)
316(497.5)
(497.5)
"199/201"
HK11-03265

Vidi br.: HK11-04802

Vidi br.: HK11-03789

Vidi br.: HK11-03102

Vidi br.: HK11-03233

338.48   Turizam

BAĆAC, Robert
Priručnik za bavljenje seoskim turizmom : korak po korak od ideje do uspješnog poslovanja / [autor Robert Baćac]. - Zagreb : Ministarstvo turizma Republike Hrvatske, 2011. (Sveti Ivan Zelina : Tiskara Zelina). - 190 str. : ilustr. u bojama ; 21 cm.
Ime urednika preuzeto iz Impresuma. - Nakl. 2000 primj.
ISBN 9789535552925
[338.48:63](035)
(035)
HK11-03266

GALIČIĆ, Vlado
Putevi do zadovoljnoga gosta : priručnik za bolje razumijevanje turizma i ugostiteljstva / Vlado Galičić, Marina Laškarin. - Opatija : Fakultet za menadžment u turizmu i ugostiteljstvu, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 419 str. ; 24 cm.
Bibliografija: str. 409-414.
ISBN 9789537842000
[338.48:640.4](075.8)
[640.4:338.48](075.8)
(075.8)
HK11-03267

GEIĆ, Stanko
Menadžment selektivnih oblika turizma / Stanko Geić ; [fotografije Andrija Carli ... et al.]. - Split : Sveučilišni studijski centar za stručne studije, 2011. (Dugi Rat : Tiskara Poljica). - 574 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 25 cm.
Slika autora i bilješka o njemu na unut. str. omota. - Nakl. 400 primj. - Bibliografija: str. 553-574. - Summary.
ISBN 9789537220136 : 230 kn
338.48:65.012](075.8)
(075.8)
HK11-03268

KNEŽEVIĆ, Šime
Komuniciranje u turizmu / Šime Knežević. - [Split] : Redak, 2011. ([Split] : Redak). - 144 str. ; 22 cm.
Bilješka o autoru: str. 144. - Bibliografija: str. 142-143.
ISBN 9789537595654 : 135 kn
[338.48:659](075.8)
[316.77:338.48]
(075.8)
HK11-03269

MODELI kvalitete i javno-privatno partnerstvo u turizmu Hrvatske = Quality models and public-private sector partnership in Croatian tourism / [urednici Vinka Cetinski, Marko Perić]. - Opatija : Fintrade & tours, [2011?] ([s. l. : s. n.]). - 698 str. : ilustr., graf. prikazi ; 23 cm.
Sadrži radove i sažetke radova. - Zastupljeni autori: Rade Knežević, L. Vicić, D. Knežević, D. Gračan, Z. Zadel, A. Cattunar, K. Capak, R. Grbac Živković, Čedomir Benac, M. Magdić, Branka Berc Radišić, Lorena Bašan, Diana Bokulić, Ivanka Avelini Holjevac, Vanja Berc, Marina Perišić, Jelena Berečić, Ines Milohnić, Zdenko Cerović, Dora Smolčić Jurdana, Vinka Cetinski, Dragan Magaš, Daniel Dragičević, Jože Perić, Adriana Jelušić, Violeta Šugar, Mihajlo Tikvicki, Lidija Bagarić, Marko Perić, Maja Nikšić, D. Jovanović,. - Radovi na hrv. ili na engl. jeziku; sažeci ili na hrv. ili na engl. jeziku. - Str. 7-8: Predgovor / Vinka Cetinski, Marko Perić. - Bibliografija uz svaki rad; bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789536198597
[338.48:334.722(497.5)
(497.5)
(082)
HK11-03270

MUZEJI i turizam : djelovanje muzeja kao sudionika (kulturnog) turizma : priručnik / [autori Ana Gajski... et al. ; voditeljica projekta Snježana Pintarić]. - Zagreb : Muzej suvremene umjetnosti, 2011. (Zagreb : Printera grupa). - 36 str. : ilustr. ; 24 X 21 cm.
Ostali zastupljeni autori: Vlasta Klarić, Želimir Laszlo, Renata Nevidal, Snježana Pintarić. - Nakl. 1000 primj. - Bibliografija: str. 35.
ISBN 9789537615277
338.48:008
069:[338.48:008]
HK11-03271

PRAKTIČNI vodič za agro-turističko poslovanje / [glavni urednik Lena Sigurnjak]. - Slavonski Brod : Veleučilište, 2011. (Slavonski Brod : Delta). - 95 str. ; 24 cm.
Nakl. 1500 primj. - Bibliografija: str. 95.
ISBN 9789537847043
[338.48:63](035)
(035)
HK11-03272

RANDIĆ, Marko
Špilje : turistički uređene špilje u Primorsko-goranskoj županiji =The caves : tourist caves in the County of Primorje-Gorski kotar / [tekst, text Marko Randić ; fotografije, phtotographs N. Anić ... et al.]. - Rijeka : Javna ustanova Priroda = Priroda Public Institution, 2011. ([Sveta Nedelja] : Printera grupa). - 14 str. : ilustr. u bojama ; 16 cm.
Om. nasl. - Podatak o autoru preuzet s poleđine nasl. lista. - Tekst na hrv. i engl. jeziku.
ISBN 9789535642145
[338.48:551.44](497.5-35Rijeka)
551.44(497.5-35Rijeka)
(497.5-35Rijeka)
HK11-03273

Vidi br.: HK11-03719

Vidi br.: HK11-03133

339   Trgovina. Međunarodni gospodarski odnosi

BOGUNOVIĆ, Aleksandar
Regionalna ekonomika i politika / Aleksandar Bogunović. - 1. izd. - Zagreb : Ekonomski fakultet, 2011. (Zagreb : Sveučilišna tiskara). - XVIII, 275 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Udžbenici Sveučilišta u Puli = Manualia Universitatis studiorum Polensis)
Nakl. 600 primj. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu. - Bibliografija: str. 271-275; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789536025497 (Ekonomski fakultet)
339.92(075.8)
(075.8)
HK11-03274

BOLFEK, Berislav
Međunarodna ekonomija / Berislav Bolfek, Sanja Knežević. - Slavonski Brod : Veleučilište u Slavonskom Brodu, 2011. (Slavonski Brod : Studio Autor). - 167 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Biblioteka Veleučilišta u Slavonskom Brodu)
Bibliografija: str. 165-167; bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789537847012
339.9(075.8)
(075.8)
HK11-03275

EKONOMIKA trgovine / Zdenko Segetlija ... [et al.]. - Zagreb : Novi informator, 2011. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 498 str. : ilustr. ; 25 cm.
Ostali zastupljeni autori: Nikola Knego, Blaženka Knežević, Dario Dunković. - Slike autora i bilješke o njima: str. 497-495. - Bibliografija iza svakog poglavlja; bibliografske bilješke uz tekst. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789537327965
339.1(075.8)
(075.8)
HK11-03276

Vidi br.: HK11-03263

34   Pravo. Pravna znanost

BARBIĆ, Jakša
Aleksandar Goldštajn : 1912. - 2010. : HAZU 1861-2011 / [urednik i autor tekstova Jakša Barbić ; bibliografija Ana Šarić-Radočaj, Marino Jureković]. - Zagreb : HAZU, 2011. ([Zagreb] : Intergrafika TTŽ). - 90 str. : portr. ; 26 cm. - (Spomenica preminulim akademicima / HAZU, 1330-0865 ; sv. 163)
Ime autra i urednika preuzeto sa str. [2] i [7]. - Nakl. 200 primj. - Bibliografija akademika Aleksandra Goldštajna: 57-90.
ISBN 9789531549905
34-051Goldštajn, A.
061.12-051(497.5)
(497.5)
HK11-03277

ŠTIMAC, Siniša
Priručnik o medicinskom vještačenju nematerijalne/neimovinske štete : po zakonima o obveznim odnosima iz 1991. i 2005. godine / Siniša Štimac, Anton Marović, Jasminka Šarić. - Split : Dalmatina tisak ;, 2011. (Split : Dalmatina tisak). - 71 str. ; 24 cm.
Nakl. 500 primj. - Bilješka o autorima na omotu. - Bibliografija: str. 69-71.
ISBN 9789535611233
340.66
347.426.4
HK11-03278

Vidi br.: HK11-04847

Vidi br.: HK11-03649

341   Međunarodno pravo

ARBITRAŽNA pravila Međunarodne trgovačke komore : na snazi od 1. siječnja 2012. / [prijevod Davor Babić ; predgovor Luka Kristović Blažević]. - Zagreb : Hrvatska gospodarska komora : ICC Hrvatska [i. e. International Chamber of Commerce Hrvatska], 2011. (Zagreb : Intergrafika). - 104 str. ; 23 cm.
Nakl. 1000 primj. - Tekst na hrv. i engl. jeziku. - Nasl. str. prištampanoga prijevoda: Rules of arbitration of the International Chamber of Commerce : in force as from 1st January 2012. - Predgovor: str. 7.
ISBN 9789537622305 (Hrvatska gospodarska komora)
341.6
(094.5)
HK11-03279

BABIĆ, Davor Adrian
Međunarodno privatno pravo : zbirka unutarnjih, europskih i međunarodnih propisa / Davor Babić i Christa Jessel Holst. - Zagreb : Narodne novine, 2011. (Zagreb : Denona). - XIV, 1621 str. ; 24 cm. - (Pravna biblioteka. Zbirka propisa 483)
Nakl. 500 primj. - Tekst na više jezika. - Lat. i ćir. - Kratice: str. 1617-1621. - Str. V-VIII: Predgovor ; Preface. - Bibliografske bilješke uz tekst. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789532341577 : 340 kn
341.9(094.5)
(094.5)
HK11-03280

BORCHARDT, Klaus-Dieter
Abeceda prava Europske unije / Klaus-Dieter Borchardt ; [prijevod Ana Marija Rajkovača]. - Zagreb : Folpa, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 112 str. : ilustr. ; 25 cm.
Prijevod djela: The ABC of European Union law.
ISBN 9789535646310
341(4-6EU)(075.8)
(4-6EU)
(075.8)
HK11-03281

GAZDA, Miroslav
Zločin za koji još nitko nije odgovarao : Humljani, Balinci, Četekovac, Čojlug, Krasković, Hum, Voćin / Miroslav Gazda. - Cerna : Admiral tisak ; Virovitica : Zajednica Udruga HVIDR-a Virovitičko-podravske županije, 2011. (Cerna : Admiral tisak). - 224 str. : ilustr. (djelomice u bojama), faks. ; 25 cm.
Nakl. 1200 primj. - Imensko kazalo.
ISBN 9789539508195 (Admiral tisak)
341.322.5(497.5-3Slavonija)(091)
(497.5-3Slavonija)
"1991"
HK11-03282

KUTNJAK Ivković, Sanja
Reclaming justice : the International Tribunal for the Former Yugoslavia and Local Courts / Sanja Kutnjak Ivković, John Hagan. - Oxford : Oxford University Press, 2011. ([s. l. : s. n.]). - IX, 189 str. ; 24 cm.
Bibliografija: str. [171]-180. - Imensko i predmetno kazalo i kazalo zemljop. naziva.
ISBN 9780195340327
341.645(492):341.322(497.1)
341.322.5(497.1)
(492.61*2500)
(497.1)
"1991/1999"
HK11-03283

MEĐUNARODNA konferencija o Jasenovcu (5 ; 2011 ; Banja Luka)
Deklaracija o genocidu Nezavisne države Hrvatske nad Srbima, Jevrejima i Romima tokom Drugog svjetskog rata = Declaration on the genocide commited against the Serbs, Jews and Roma by the Independent state of Croatia during the Second World War / Peta međunarodna konferencija o Jasenovcu, Banja Luka, 24-25 maj 2011, The Fifth international conference on Jasenovac, Banja Luka, May 24-25, 2011 ; [glavni i odgovorni urednici, editors in chief Kosta Čavoški, Smilja Avramov, Vasilije Krestić ; izvršni urednik, executive editor Vladimir Lukić ; prevodioci, translation Svetlana Mitić (engleski) ... et al.]. - Banja Luka : Udruženje "Jasenovac - Donja Gradina", 2011. (Laktaši : Grafomark). - 62 str. ; 28 cm.
Nakl. 10000 primj. - Tekst na više jezika. - Ćir. i lat.
ISBN 9789993888086
341.485(497.5)(091)(094.5)
341.231.1(497.5)(091)
(497.5)
"1941/1945"
(094.5)
HK11-03284

PEČARIĆ, Josip E.
Rasizam suda u Haagu : 15 godina ponavljanja istoga: je li bilo uzalud? / Josip Pečarić. - Zagreb : vlast. nakl., 2011. (Zagreb : Element). - 399 str. ; 21 cm.
Bilješka o autoru: str. 399. - Imensko kazalo.
ISBN 9789537575038
341.645(492):341.322.5(497.5)
"1991/1995"
(492.61*2500)
(497.5)
HK11-03285

PRIBAC, Bert
The bay of Piran dispute / by Bert Pribac ; [most of the translation were done by Sonja Kravanja]. - Koper : author, 2011. (Koper : Birografika Bori). - 75 str. : ilustr., zemljop. crteži u bojama ; 30 cm.
Djelomični prijevod djela: Piranski zaliv je lahko samo piranski. - Slika autora i bilješka o njemu: str. [74]. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789612761820
341.221.2(497.5:497.4)
(497.5)
(497.4)
HK11-03286

RAT, dokumentiranje i pravni status žrtve / [prijevod Tamara Banjeglav ; urednik Igor Roginek]. - Zagreb : Documenta - Centar za suočavanje s prošlošću, 2011. ([Čakovec] : ACT Printlab). - 168 str. ; 23 cm.
Om. nasl. - Nakl. 1000 primj. - Publikacija sadrži transkripciju okruglih stolava: Dokumentiranje zbivanja u Domovinskom ratu, Zagreb, 09.02.2006. Pravni status žrtve u oružanim sukobima - ljudski gubici u ratovima u bivšoj Jugoslaviji, Zagreb, 25.11.2010. - Str. 4-7: Predgovor / Igor Roginek.
ISBN 9789539543387 : 60 kn
341.322(497.5)
355.1-058.65(497.5)
(497.5)
"1991/1995"
(063)
HK11-03287

SAVREMENA pitanja međunarodnog privatnog prava i evropskog privatnog prava = Contemporary issues of private international law and European private law : u čast dr Kriste Jesel-Holst = in honor to dr. Christa Jessel-Holst / urednici, editors Milena Petrović, Slavko Đorđević. - Kragujevac : Pravni fakultet Univerziteta, Institut za pravne i društvene nauke, 2011. (Kragujevac : Family Press). - 207 str. : ilustr. ; 24 cm.
"Zbornik referata sa Međunarodnog naučnog skupa održanog 20. maja 2011. godine na Pravnom fakultetu u Kragujevcu u čast dr. Kriste Jesel-Holst" --] str. [2]. - Zastupljena hrvatska autorica: Aleksandra Maganić. - Nakl. 200 primj. - Radovi ili na srp. ili na engl. ili na njem. jeziku; sažeci ili na srp. ili na engl. jeziku. - Bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9788676230297
341.9(063)
(063)
HK11-03288

SEM-SANDBERG, Steve
Ubogi u Lódźu / Steve Sem-Sandberg ; prevela sa švedskog Željka Černok. - 1. izd. - Zaprešić : Fraktura, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 666 str. ; 23 cm.
Prijevod djela: De fattiga i Lódź. - Bilješka o autoru: str. 665.
ISBN 9789532663495
341.485(438=411.16)
(438.12)
(=411.16)
"1939/1945"
(093.3)
HK11-03289

STRATEGIJA za ravnopravnost između žena i muškaraca 2010.-2015. : plan provedbe aktivnosti / [glavna i odgovorna urednica Helena Štimac Rodin]. - Zagreb : Ured za ravnopravnost spolova Vlade RH, 2011. (Zagreb : Intergrafika). - 95 str. ; 22 cm. - (Biblioteka Ona)
Prijevod djela: Strategy for equality between women and men 2010 - 2015 i Actions to implement the Strategy for equality between women and men 2010-2015. - Nakl. 1000 primj. - Popis kratica: str. 93-95.
ISBN 9789537574116
341.231.14-055(4)
305:341.231.14(4)
(4)
"2010/2015"
HK11-03290

WIESEL, Elie
Noć / Elie Wiesel ; s francuskoga preveo Mate Maras. - Zagreb : Znanje, 2011. (Zagreb : Znanje). - 115 str. ; 24 cm.
Prijevod djela: La nuit.
ISBN 9789533240145 : 99,90 kn
341.485(498=411.16)"1941/1945"(093.3)
32 Wiesel (0:82-94)
HK11-03291

Vidi br.: HK11-03169

Vidi br.: HK11-03169

Vidi br.: HK11-03283

Vidi br.: HK11-03284

Vidi br.: HK11-04850

Vidi br.: HK11-03376

Vidi br.: HK11-03292

Vidi br.: HK11-03296

342   Javno pravo. Ustavno pravo. Upravno pravo

ENFORCEMENT of the Aarhus convention in the Adriatic region countries : proceedings / [contributions Christoph Sobotta .... [et al.] ; editor-in-chief Dušica Radojčić]. - Pula : Zelena Istra, 2011. (Sv. Ivan Zelina : Tiskara Zelina). - 91 str. ; 30 cm.
Ostali zasutpljeni autori: Jeremy Wates, Mara Silina, Ludwig Krämer, Jan M. Passer, Peggy Learman, Csaba Kiss, Christoph Sobotta, Yves Winisdoerffer. - Nakl. 150 primj. - Bilješka o autorima: str. 89-91. - Nakl. 150 primj. - Bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789535627029
342.72/.73:504(497)(262.3)(063)
349.6(497)(262.3)
341.242
(497)
(262.3)
(063)
HK11-03292

GALIĆ, Ante, pravnik
Upravni spor u praksi : tužbe, žalbe, ostali podnesci, presude, rješenja s napomenama i abecednim kazalom pojmova / Ante Galić, Lidija Rostaš-Beroš, Inga Vezmar Barlek. Zakon o upravnim sporovima. - Zagreb : Organizator, 2011. (Sveti Ivan Zelina : Tiskara Zelina). - XIV, 334 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Pravo / Organizator ; knj. 74)
Nakl. 500 primj. - Kratice: str. [XIX].
ISBN 9789537585365
342.9(497.5)(094.5.072)
(497.5)
(094.5.072)
(497.5)
HK11-03293

GRADSKI vodič za žene : vodič kroz socijalne usluge / [uredništvo Ljiljana Živković, Bojana Genov]. - [Mali Lošinj] : Centar za zdravo odrastanje IDEM i ja, 2011. Mali Lošinj, WEB2PRINT :. - 75 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Učionica aktivnog građanstva.)
ISBN 9789535694403
342.7-055.2(497.5)(035)
364.65-055.2(497.5)(035)
316.624-055.2(497.5)(035)
(497.5)
(035)
HK11-03294

PALIĆ, Mato
Izborni sustavi i hrvatska iskustva njihove primjene : doktorska disertacija / Mato Palić. - Osijek : Pravni fakultet Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera, 2011. (Osijek : Grafika). - 260 str. ; 25 cm.
Bibliografija: str. [245]-260 ; Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789536072637
342.8
(497.5)
(4)
(043.3)
HK11-03295

PROVEDBA Aarhuške konvencije u zemljama Jadrana : zbornik radova / [autori tekstova Christoph Sobotta ... [et al.] ; prijevod Ivana Juraga ; glavna i odgovorna urednica Dušica Radojčić]. - Pula : Udruga Zelena Istra, 2011. (Sv. Ivan Zelina : Tiskara Zelina). - 147 str. : ilustr. ; 30 cm.
Izv. stv. nasl: Enforcement of the Aarhus convention in the Adriatic region countries. - Zastupljeni autori: Csaba Kiss, Đorđe Stefanović, Jan M. Passer, Jeremy Wates, Lana Ofak, Lovel Petrović, Ludwig Krämer, Ljerka Morović Pavić, Ljubinka Popović-Kustudić, Maja Kostić-Mandić, Mara Silina, Marin Zadrić, Mislav Mataija, Peggy Lerman, Yves Winisdoerffer. - Nakl. 300 primj. - Str. 7: Uvod / Dušica Radojčić. - Bilješka o autorima: str. 142-147. - Biblografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789535627012
342.72/.73:504(497)(262.3)(063)
349.6(497)(262.3)
341.242
(497)
(262.3)
(063)
HK11-03296

RAJKO, Alen
Informacijsko upravno pravo : pravo na pristup informacijama : zaštita osobnih podataka i tajnih podataka / Alen Rajko. - Zagreb : TEB - poslovno savjetovanje, 2011. (Sv. Ivan Zelina : Tiskara Zelina). - 414 str. ; 24 cm.
Sadrži i: Zakon o pravu na pristup informacijama ; Zakon o zaštiti osobnih podataka ; Zakon o tajnosti podataka ; Zakon o zaštiti tajnosti podataka ; Zakon o informacijskoj sigurnosti ; Zakon o sigurnosnim provjerama ; Zakon o medijima ; Zakon o sustavu državne uprave ; Zakon o općem upravnom postupku ; Zakon o javnoj nabavi ; Zakon o arhivskom gradivu i arhivima. - Popis kratica: str. 9. - Bibliografija: str. 186-196; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789536290871
342.9:007
HK11-03297

Vidi br.: HK11-03108

Vidi br.: HK11-04028

343/344   Kazneno pravo (opće i posebno)

BOROVEC, Krunoslav
Situacijski pristup prevenciji kriminaliteta : od teorije do prakse utemeljene na dokazima / Krunoslav Borovec, Iva Balgač, Ruža Karlović. - Zagreb : Ministarstvo unutarnjih poslova Republike Hrvatske, 2011. (Zagreb : AKD). - 168 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm.
Nakl. 800 primj. - Bibliografija: str. 151-156. - Imensko kazalo ; Predmetno kazalo.
ISBN 9789531612579
343.97
HK11-03298

BUBALOVIĆ, Tadija
Pravni lijekovi u kaznenom postupnom pravu / Tadija Bubalović. - Rijeka : Dušević & Kršovnik, 2011. (Split : Slobodna Dalmacija). - 357 str. ; 25 cm.
Dostupo i na CD-ROM-u. - Bibliografija: str. 333-342; bibliografske bilješke uz tekst. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789532212310
343.2/.7(497.5)
(497.5)
HK11-03299

CVJETKO, Božica
Kaznenopravna odgovornost mladeži u praksi i teoriji : s prilozima i litaraturom / Božica Cvjetko, Mladen Singer ; recenzenti Ante Carić, Berislav Pavičić. Zakon o sudovima za mladež. - Zagreb : Organizator, 2011. (Sveti Ivan Zelina : Tiskara Zelina). - XXI, 766 str. : graf. prikazi ; 24 cm. - (Biblioteka Pravo / Organizator ; 75)
Nakl. 200 primj. - Sadrži i: Zakon o sudovima za mladež : (Narodne novine, br. 111/97, 27/98, 12/02) ; Zakon o sudovima za mladež : (Narodne novine, br. 84/11). - Bibliografija: str. [565]-568.
ISBN 9789537585372 : 395 kn
343.91-053.6(497.5)
(497.5)
HK11-03300

DRAGUN, Tomislav
Pogledajte, ovako su nas opljačkali Luka Bebić, Ivo Sanader, Jadranka Kosor, Zoran Milanović, Ivo Josipović, HDZ i Mladen Bajić : 4. zloća: Fond branitelja iz Domovinskog rata i članova njihovih obitelji / Tomislav Dragun. - Zagreb : Ognjište nakladna zadruga, 2011. (Zagreb : Studio Moderna). - 431 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Knjižnica Brlog ; 12)
Slika autora i bilješka o njemu: str. 427-431.
ISBN 9789537750312
343.352(497.5)(091)
(497.5)
"199/200"
(0:82-92)
HK11-03301

DRAGUN, Tomislav
Pogledajte, ovako su nas opljačkali Vladimir Šeks, HDZ i Mladen Bajić : 3. zloća: PPK Valpovo / Tomislav Dragun. - Zagreb : Ognjište, 2011. (Zagreb : Studio Moderna). - 205 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Knjižnica Brlog ; 8)
Slika autora i bilješka o njemu: str. 201-205.
ISBN 9789537750312
343.352(497.5)
(497.5)
"199/200"
(0:82-92)
HK11-03302

DRAGUN, Tomislav
Tražiti međunarodnu zaštitu kod Boruta Pahora / Tomislav Dragun. - Zagreb : Nakladna zadruga Ognjište, 2011- . (Zagreb : Studio Moderna). - sv. : ilustr. ; 24 cm.
ISBN 9789537750367 (cjelina)
343.35(497.5)
323.281(497.5)
"199/201"
(0:82-92)


Dio 1 : Jadranka Kosor / [prijevod na engleski Tanja Vlainić, Hrvoje Mirković]. - 2011. - 573 str. - (Knjižnica Brlog ; knj. 9)
Tekst na hrv. i engl. jeziku. - Slika autora i bilješka o njemu: str. [568]-573.
ISBN 9789537750428
343.352(497.5)
(497.5)
"199/200"
(0:82-92)

HK11-03304

Dio 2 : Borut Pahor / [prijevod Tanja Vlainić (engleski), Hrvoje Mirković (engleski), Melita Cigić (slovenski)]. - 2011. - 385 str. - (Knjižnica Brlog ; knj. 10)
Tekst na hrv., engl. i sloven. jeziku. - Slika autora i bilješka o njemu: str. [380]-385.
ISBN 9789537750374

HK11-03305

Dio 3 : Alpski Hrvati Boruta Pahora. - 2011. - 359 str. - (Knjižnica Brlog ; knj. 11)
Slika autora i bilješka o njemu: str. [354]-359.
ISBN 9789537750411

HK11-03303

HRVATSKA. Zakoni
Zakon o kaznenom postupku : (Nar. nov., br. 152/08, 76/09 i 80/11) : redakcijski pročišćeni tekst Zakona s napomenama uz pojedine odredbe : pojmovno kazalo / priredio Hrvoslav Bašić. - 2. izd. - Zagreb : Novi informator, 2011. (Zagreb : GZH). - 171 str. ; 28 cm.
Predmetno kazalo.
ISBN 9789537812102
343.13(497.5)(094.5.072)
(497.5)
(094.5.072)
HK11-03304

HRVATSKA. Zakoni
Zakon o kaznenom postupku : kazalo pojmova / priredio Berislav Pavišić. - 4. izd. - Rijeka : Libertin naklada, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 320 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Pravo i zakoni)
Bibliografija: str. 11-16; bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789535678434
343.2/.7(497.5)(094.5)
(497.5)
(094.5)
HK11-03305

PAVIŠIĆ, Berislav
Zakon o kaznenom postupku : redakcijski pročišćeni tekst, bilješke, sudska praksa, kazalo pojmova / priredio Berislav Pavišić. - 3. izd. - Rijeka : Libertin naklada, 2011. ([s. l. : s. n.]). - XXII, 594 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Pravo i zakoni)
Bibliografija: str. XIII-XXII, 565-577.
ISBN 9789535678403
343.13(497.5)(094.5.072)
HK11-03306

PAVIŠIĆ, Berislav
Kazneno postupovno pravo / Berislav Pavišić ; dio materije na osnovi ranijih izdanja pripremili Eduard Kunštek, Petar Veić, Tadija Bubalović. - 4. izd. - Rijeka : Dušević & Kršovnik, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 447 str. ; 24 cm.
Tumač kratica: str. 14-24. - Bibliografija uz tekst. - Imensko kazalo ; Predmetno kazalo.
ISBN 9789532212303
343.13(497.5)(075.8)
(497.5)
(075.8)
HK11-03307

PRIRUČNIK za rad s informatorima / [urednica Gabrijela Gorše]. - Zagreb : Ministarstvo unutarnjih poslova, Policijska akademija, 2011. ([Zagreb] : Odjel za nakladničko-knjižničnu djelatnost). - 59 str. ; 24 cm.
Nakl. 1000 primj. - Bibliografija: str. 59.
ISBN 9789531612555
343.985(035)
(035)
HK11-03308

SCHNEIDER, Richard
Mjesto zločina Hypo Alpe Adria / Richard Schneider ; s njemačkog preveo Boris Perić ; [predgovor Ivo Jakovljević]. - Zagreb : Naklada Jesenski i Turk, 2011. (Čakovec : "Zrinski"). - 263 str. ; 21 cm.
Prijevod djela: Tatort Hypo Alpe Adria. - Slika autora i bilješka o njemu: str. 263. - Imensko kazalo.
ISBN 9789532224023 : 139 kn
343.53(497.5)
343.53(436)
(497.5)
(436)
"200"
(0:82-9)
HK11-03309

STRATEGIJA i akcijski plan porezne uprave za suzbijanje korupcije : za razdoblje 2012. - 2016. godine / [urednički odbor Marko Buljan ... [et. al.]. - Zagreb : Institut za javne financije, 2011. (Zagreb : Denona). - 20, 20 str. ; 30 cm. - (Biblioteka Porezni priručnici i brošure)
Nasl. str. prištampanog prijevoda: Anti-corruption strategy and Action plan of the Tax administration : for the period 2012 - 2016. - Oba su teksta tiskana u međusobno obratnim smjerovima. - Nakl. 2200 primj.
343.352(497.5)
328.185(497.5)
(497.5)
"2012/2016"
HK11-03310

TEORIJA zajedničkog zločinačkog pothvata i međunarodno kazneno pravo - izazovi i kontroverze / urednici Davor Derenčinović, Željko Horvatić ; autori Igor Bojanić ... [et al.]. - Zagreb : Akademija pravnih znanosti Hrvatske, 2011. (Zagreb : Sveučilišna tiskara). - XX, 253 str. ; 24 cm.
Istodobno izašlo na hrv. i engl. jeziku. - Ostali zastupljeni autori: Davor Derenčinović, Željko Horvatić, Davor Krapac, Maja Seršić. - Str. VII-XX: Predgovor / Steven W. Becker. - Bibliografija: str. 245-253; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789535691808
343.2:341.492.2
HK11-03311

THEORY of joint criminal enterprise and international criminal law - challenges and controversies / editors Davor Derenčinović, Željko Horvatić ; authors Igor Bojanić ... [et al.]. - Zagreb : Croatian Academy of Legal Sciences, 2011. (Zagreb : Sveučilišna tiskara). - XX, 263 str. ; 24 cm.
Izv. stv. nasl.: Teorija zajedničkog zločinačkog pothvata i međunarodno kazneno pravo - izazovi i kontroverze . - Istodobno izašlo na hrv. i engl. jeziku. - Ostali zastupljeni autori: Davor Derenčinović, Željko Horvatić, Davor Krapac, Maja Seršić. - Str. XII-XX: Predgovor / Steven W. Beceker. - Bibliografija: str. 255-263; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789535691815
343.2:341.492.2
HK11-03312

Vidi br.: HK11-04850

Vidi br.: HK11-03195

Vidi br.: HK11-03309

346   Gospodarsko pravo

ĐERĐA, Dario
Upravni postupak / Dario Đerđa. - Rijeka : Velučilište, 2011. (Rijeka : Futura). - 169 str. ; 24 cm.
Nakl. 200 primj. - Bibliografija: str. 165-169; bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789536911660
346.92(075.8)
(075.8)
HK11-03313

347   Građansko pravo

DIKA, Mihajlo
Ovršni zakon : (NN 139/10, 125/11) : redakcijski pročišćeni tekst zakona : stvarno kazalo / Mihajlo Dika. - Zagreb : Narodne novine, 2011. (Zagreb : Zagraf). - XXIX, 237 str. ; 19 cm. - (Pravna biblioteka. Zbirka propisa ; 488)
Nakl. 350 primj.
ISBN 9789532341652 : 153 kn
347.952(497.5)(094.5)
(497.5)
(094.5)
HK11-03314

NOVELA Zakona o parničnom postupku iz 2011. / Vanja Bilić ... [et al.]. - Zagreb : Novi informator, 2011. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 330 str. ; 24 cm.
Ostali zastupljeni autori: Borislav Blažević, Mihajlo Dika, Damir Kontrec, Đuro Sessa. - Sadrži i: Zakon o parničnom postupku : (Nar. nov., br. 53/91, 91/92, 112/99, 88/01, 117/03, 88/05, 2/07 - Odluka USRH, 84/08, 96/08 - Odluka USRH, 123/08 - ispr. i Zakon o izmjenama i dopunama Zakona o parničnom postupku donesen 13.5.2011.) : redakcijski pročišćeni tekst. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789537812027
347.9(497.5)(094.5.072)
(497.5)
(094.5.072)
HK11-03315

PEZO, Ivica, pravnik
Upisi u zemljišnu knjigu : vrste upisa, pravni temelj, učinci ..., prateći propisi / Ivica Pezo. - Zagreb : Novi informator, 2011. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 245 str. ; 24 cm.
Kratice: str. [247]. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789537327996
347.235(497.5)
(497.5)
(094)
HK11-03316

ŠARAC, Mirela
Rimsko privatno pravo / Mirela Šarac, Zdravko Lučić. - Split : Naklada Bošković, 2011. (Zagreb : HPK). - 308 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Skalić ; 17)
Kratice: str. 14. - Bibliografija: str. 15-17; bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789532631852: 150 kn
347.121.2(37)
(37)
HK11-03317

ŠARAC, Mirela
Mandatum u rimskom pravu / Mirela Šarac. - Split : Naklada Bošković, 2011. (Zagreb : HPK). - 400 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Skalić ; 18)
Bibliografija: str. 378-395; bibliografske bilješke uz tekst. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789532631869 : 180 kn
347.462(37)
(37)
HK11-03318

TRIVA, Siniša
Zakon o parničnom postupku i Zakon o arbitraži : redakcijski pročišćeni tekst ZPP-a i tekst ZA s komentarskim i interpretativnim bilješkama : prateći propisi : stvarno kazalo / Siniša Triva, Mihajlo Dika. - 23. izmijenjeno i dopunjeno izd. prema stanju na dan 20. srpnja 2011. - Zagreb : Narodne novine, 2011. (Velika Gorica : Tipomat). - XXII, 1001 str. ; 20 cm. - (Pravna biblioteka. Zbirka propisa ; 485)
Nakl. 6100 primj. - Kratice: str. 999-1001. - Bibliografske bilješke uz tekst. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789532341591 : 70 kn
347.9(497.5)(094.5)
347.918(497.5)(094.5)
(497.5)
(094.5)
HK11-03319

UPRAVLJANJE nekretninama / Josip Bienenfeld ... [et al.]. - Zagreb : Novi informator, 2011. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 238 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 24 cm.
Ostali zastupljeni autori: Jadranko Jug, Ana-Marija Končić, Damir Kontrec, Damir Pahić, Desa Sarvan. - Sadrži i: Zakon o upravljanju državnom imovinom : (Nar. nov., br. 145/10) ; Zakon o turističkom i ostalom građevinskom zemljištu neprocijenjenom u postupku pretvorbe i privatizacije : (Nar. nov., br. 92/10). - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789537812003
347.235(497.5)(094.5)
(497.5)
(094.5)
HK11-03320

Vidi br.: HK11-03755

Vidi br.: HK11-03278

Vidi br.: HK11-03319

347.7   Trgovačko pravo

EUROPSKO prometno pravo / Nikoleta Radionov ... [et al.]. - Zagreb : Pravni fakultet Sveučilišta, 2011. ([Sv. Ivan Zelina] : Tiskara Zelina). - XXX, 526 str. ; 25 cm. - (Udžbenici Sveučilišta u Zagrebu = Manualia Universitatis studiorum Zagrabiensis)
Ostali zastupljeni autori: Tamara Ćapeta, Jasenko Marin, Božena Bulum, Ana Kumpan, Nikola Popović, Iva Savić. - Popis kratica: str. XV-XIX. - Bilješka o autorima: 465-467. - Bibliografija: str. 469-515; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789532700541
347.763(4)(075.8)
(4-6EU)
(075.8)
HK11-03321

GORENC, Vilim
Ugovorno trgovačko pravo / Vilim Gorenc. - 2. dopunjeno izd. - Zaprešić : Visoka škola za poslovanje i upravljanje s pravom javnosti “Baltazar Adam Krčelić”, 2011. ([Zagreb] : Intergrafika). - 230 str. ; 24 cm.
Kratice važnijih propisa: str. 219-220. - Bibliografija: str. 221-223; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789537670238
347.74/.76(075.8)
(075.8)
HK11-03322

GORENC, Vilim
Pravo trgovačkih društava / Vilim Gorenc. - 2. dopunjeno izd. - Zaprešić : Visoka škola za poslovanje i upravljanje s pravom javnosti “Baltazar Adam Krčelić”, 2011. ([Zagreb] : Intergrafika). - 223 str. ; 24 cm.
Kratice važnijih propisa: str. 213-214. - Bibliografija str. 215-217; bibliografske bilješke uz tekst. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789537670221
347.72(075.8)
(075.8)
HK11-03323

Vidi br.: HK11-03744

Vidi br.: HK11-03747

Vidi br.: HK11-03749

348/349   Posebne grane prava

DISKRIMINACIJA na radnom mjestu / [uredništvo Bojana Genov, Ljiljana Živković, Tina Đaković]. - Mali Lošinj : Centar za zdravo odrastanje IDEM i ja, 2011. (Mali Lošinj : WEB2PRINT). - 56 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Učionica aktivnog građanstva.)
Bibliografija: str. 55.
ISBN 9789535694410
349.22(497.5)
(497.5)
HK11-03324

EMPLOYMENT protection legislation and labor market outcomes : theory, evidence and lessons for Croatia. - Zagreb : The World Bank Office Croatia, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 27 str. : graf. prikazi ; 22 cm. - (Document of the World Bank.)
Na omotu: Croatia policy notes. - Bibliografija: str. 27; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789535624431
349.2(497.5)
(497.5)
HK11-03325

HERMAN, Vilim
Praktikum iz zdravstvenog i socijalnog zakonodavstva / Herman Vilim, Anton Petričević. - 1. izd. - Varaždin : Veleučilište, 2011. ([s. l.] : MIT dizajn studio). - 60 str. ; 30 cm.
Bibliografija: str. 55.
ISBN 9789537809096
[349:614.2](497.5)(075.8)
349.3(497.5)(075.8)
(497.5)
(075.8)
(076.5)
HK11-03326

IVANIŠEVIĆ, Milan, povjesničar umjetnosti
Katastar Solina i okolice u godini 1831. / priredio Milan Ivanišević ; fotografirao Đenko Ivanišević. - Split : vlast. nakl., 2011. (Zagreb : Recom). - 343 str. : ilustr. ; 25 cm.
Nakl. 300 primj. - Bibliografija: str. 328-333; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789535643302
349.418(497.5-37 Solin)"1831"
HK11-03327

ZAKON o radu : mišljenja ministarstva nadležnog za rad / priredili Irena Cvitanović, Ilija Tadić , predgovor Mirando Mrsić ; uvod Viktor Gotovac. - Zagreb : Rosip, 2011. (Zagreb : Tiskara Orbis). - 470 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Radno pravo)
Str. 7: Predgovor / Mirando Mrsić. - Str. 11-13: Uvod / Viktor Gotovac.
ISBN 9789537733049 : 390 kn
349.2(497.5)(094.5.072)
(497.5)
(094.5.072)
HK11-03328

Vidi br.: HK11-03326

Vidi br.: HK11-03337

Vidi br.: HK11-03330

Vidi br.: HK11-03828

Vidi br.: HK11-03022

Vidi br.: HK11-03292

Vidi br.: HK11-03296

35   Javna uprava

DRMIĆ, Anica
Disciplinska odgovornost državnih službenika / Anica Drmić. - Zagreb : Institut za javnu upravu, 2011. ([s. l.] : Top dan). - 76 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Priručnici za stručno usavršavanje ; knj. 4)
Bibliografija: str. 71-74; bibliografske bilješke uz tekst. - Summary: Civil servants' disciplinary responsibility.
ISBN 9789535549055 : 49 kn
35.083.1(497.5)
HK11-03329

GUIDE for building : what is required if an investor wants to build or reconstruct a building / [text Koraljka Vahtar-Jurković ... et al.]. - Rijeka : County of Primorje and Gorski kotar, 2011. (Velika Gorica : Tiskara Velika Gorica). - 43 str. ; 29 cm.
Om. nasl. - Izv. stv. nasl.: Vodič za gradnju. - Ostali zastupljeni autori: Sanja Par Braut, Jadranka Mršić, Ljiljana Žeželić, Jasmina Delač, Milena Ljubičić, Tanja Fatur, Katarina Švaglić Kovačić, Vladimira Vukelić, Dragan Ivanović, Željko Fantela. - Pojmovnik: str. 37-38.
ISBN 9789537221430
351.778.511(497.5)(036)
349.44(497.5)
(497.5)
(036)
HK11-03330

KOLAR, Teja
Javna nabava - novi sustav / Teja Kolar, Ante Loboja, Zoran Vuić. - Zagreb : Novi informator, 2011. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 311 str. ; 24 cm.
Sadrži i: Zakon o javnoj nabavi : (Nar. nov., br. 90/11). - Predmetno kazalo.
ISBN 9789537812119
35.073.53(497.5)
(497.5)
HK11-03331

LP(R)S : zbornik radova / Helena Masarić ... [et al.]. - Zagreb : TEB - poslovno savjetovanje, 2011. (Zagreb : Stega tisak). - 216 str. ; 24 cm.
Ostali zastupljeni autori: Danijel Lerman [i. e. Jerman], Alen Rajko, Dušanka Marinković Drača. - Sadržaj s nasl. str.: Status nerazvrstanih cesta, pravo građenja kao oblik raspolaganja imovinom LP(R)S, prodaja i zakup poslovnog prostora, odgoda plaćanja dospjelih obveza, novosti u službeničkim odnosima, reforma upravnog spora, novosti u javnoj nabavi. - Sadrži i: Zakon o cestama : (Nar. nov., br. 84/11); izvadak ; Zakon o izvlaštenju : (urednički pročišćeni tekst, Nar. nov., br. 9/94, 35/94, 112/00 - Odluka Ustavnog suda Republike Hrvatske, 114/01, 79/06 i 45/11) ; Zakon o komunalnom gospodarstvu : (Nar. nov., br. 26/06, 82/04, 110/06, 178/04, 37/09, 79/09, 153/098, 49/11, 84/11 i 90/11); izvadak ; Zakon o turističkom i ostalom građevinskom zemljištu neprocijenjenom u postupku pretvorbe i privatizacije : (Nar. nov., br. 92/10); izvadak. Zakon o službenicima i namještenicima u lokalnoj i područnoj (regionalnoj) samoupravi : (Nar. nov., br. 86/08 i 61/11). - Bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789533290010
352/353(497.5)(094.5.072)
(497.5)
(094.5.072)
(082)
HK11-03332

PROPISI o stručnom osposobljavanju i usavršavaju službenika Porezne uprave / [glavna urednica Mirjana Jerković]. - Zagreb : Institut za javne financije, 2011. (Zagreb : Denona). - 116 str. ; 21 cm.
Na nasl. str.: Republika Hrvatska, Ministarstvo financija, Porezna uprava. - Nakl. 2150 primj. - Predgovor: str. 5.
35.088.6(497.5)(094.5)
(497.5)
(094.5)
HK11-03333

RADNI odnosi prema novelama Zakona iz 2011 : novela zakona o državnim službenicima (Nar. nov., br. 49/11) : novela Zakona o službenicima i namještenicima u lokalnoj i područnoj (regionalnoj) samoupravi (Nar. nov. br. 61/11) : novela Zakona o radu (Nar. nov., br. 61/11) : uredsko poslovanje / Štefanija Kasabašić ... [et al.]. - Zagreb : Novi informator, 2011. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 337 str. ; 24 cm.
Ostali zastupljeni autori: Sanda Pipunić, Alen Rajko, Kristina Ratković, Ilija Tadić. - Sadrži i: Zakon o državnim službenicima ; Zakon o službenicima i namještenicima u lokalnoj i područnoj (regionalnoj) samoupravi ; Zakon o izmjenama i dopunama Zakona o radu ; Zakon o plaćama u lokalnoj i područnojj (regionalnoj) samoupravi. - Bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789537812089
35.08(497.5)(094.5.072)
(497.5)
(094.5.072)
HK11-03334

SMJERNICE za obradu pritužbi građana na rad službenika : "Jačanje Porezne uprave u borbi protiv korupcije" : broj suradnje (twinning): HR/2008/IB/FI/03TL. - Zagreb : Institut za javne financije, Porezni vjesnik, 2011. (Zagreb : Denona). - 18 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Porezni priručnici i brošure)
Om. nasl. i podnasl. - Nakl. 2200 primj.
354.21(497.5)
(497.5)
(043.3)
HK11-03335

SUNKO, Esmeralda
Promjena : odgoj za preventivno djelovanje / Esmeralda Sunko, Inga Brajević-Gizdić. - Split : Liga za prevenciju ovisnosti, 2011. ([s. l.] : Charlot). - 98 str. ; 24 cm.
Bilješka o autoricama: str. 93, 95. - Bibliografija: str. 83-85.
ISBN 9789539777577
351.761(497.5)
(497.5)
HK11-03336

VODIČ za gradnju : što investitor mora učiniti ako želi graditi/rekonstuirati građevinu / [autori teksta Koraljka Vahtar-Jurković ... et al.]. - 2. izmijenjeno i dopunjeno izd. - Rijeka : Primorsko-goranska županija, 2011. (Velika Gorica : Tiskara Velika Gorica). - 43 str. ; 29 cm.
Om. nasl. - Ostali zastupljeni autori: Sanja Par Braut, Jadranka Mršić, Ljiljana Žeželić, Jasmina Delač, Milena Ljubičić, Tanja Fatur, Katarina Švaglić Kovačić, Vladimira Vukelić, Dragan Ivanović, Željko Fantela. - Pojmovnik: str. 37-38.
ISBN 9789537221423
351.778.511(497.5)(036)
349.44(497.5)
(497.5)
(036)
HK11-03337

ZAKON o javnoj nabavi : priručnik za naručitelje i ponuditelje / Josip Šaban ... [et al.]. - Zagreb : TEB - poslovno savjetovanje, 2011. (Zagreb : Printera grupa). - 285 str. ; 24 cm.
Ostali zastupljeni autori: Tihomir Hunjak, Daria Duždević, Ante Loboja, Dušanka Marinković Drača, Zoran Vuić. - Sadrži i: Zakon o javnoj nabavi : (Nar. nov., br. 90/11). - Predmetno kazalo.
ISBN 9789533290041
35.073.53(497.5)(094.5.072)
(497.5)
(094.5.072)
HK11-03338

Vidi br.: HK11-03575

351.74   Policija

DVADESET proljeća Roda : monografija Specijalne jedinice policije PU Varaždinske "Roda" / [[uvodna riječ] Jadranka Kosor ; autori tekstova Franjo Gregurić ... [et al.] ; fotografije Darko Gorenak... et al.]. - Varaždin : TIVA : Udruga specijalne jedinice policije PU Varaždinske "Roda", 2011. (Varaždin : TIVA). - 218 str. : ilustr. (pretežno u bojama), zemljop. crteži u bojama, faks. ; 30 cm.
Ostali zastupljeni autori: Ante Nazor, , Josip Mrzljak, Ivan Jarnjak, Željko Sačić, Danko Bunić, Goran Mihalić, Ivica Minđek, Dražen Vitez, Stjepan Adanić, Slavo Maduna, Ivan Herman, Dalibor Božić, Andrija Kos, Stjepan Kološa, Slavko Štrlek, Mile Dedaković-Jastreb, Marijan Mareković, Izidor Češnjaj, Čedomil Cesarec, Antun Jurinec, Ivan Žitnjak, Vladimir Matjačić, Marijan Balaban, Zvonimir Sabati, Ivan Perhoč, Predrag Štromar, Ivan Čehok, Rade Sitar, Ivan Sokač, Ivo Loborec, Anđelko Stričak. - Nakl. 1500 primj. - Uvodna riječ: str. 7. - Skraćenice: str. 200.
ISBN 9789537304898 (TIVA)
351.749(497.5)(091)
(497.5)
"1991/1995"
HK11-03339

GLUŠČIĆ, Stjepan
Pravni standardi i istražne djelatnosti policije u prethodnom kaznenom postupku / Stjepan Gluščić. - Zagreb : Ministarstvo unutarnjih poslova Republike Hrvatske, Policijska akademija, 2011. (Zagreb : Policijska akademija). - 306 str. ; 24 cm.
Nakl. 500 primj. - Bibliografija: str. 293-306; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789531612586
[351.74.2:343.13](497.5)(075.8)
[343.13:351.74](497.5)(075.8)
(497.5)
(075.8)
HK11-03340

HRVATSKA. Zakoni
Zakon o policiji / [priredili] Zvonimir Dujmović, Marijan Šuperina. - Zagreb : Laserplus, 2011. ([Zagreb] : LASERplus). - XV, 102 str. ; 21 cm.
Str. VII-XV: Predgovor / Zvonimir Dujmović, Marijan Šuperina. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789537623074
351.74(497.5)(094.5)
(497.5)
(094.5)
HK11-03341

PISKAČ, Ivan
Vukowaraždin 1991. : Zasebna postrojba Policijske uprave Varaždin / [glavni i odgovorni urednik Ivan Piskač]. - Varaždin : Zasebna postrojba Policijske uprave Varaždin, 2011. (Zagreb : AKD). - 368 str. : ilustr. (pretežno u bojama), faks., zemljop. crteži u bojama ; 29 cm.
Nakl. 1000 primj. - Str. 17-42: Uvodna slova / Tomislav Karamarko, Ivan Žitnjak, Stjepan Adanić, Ivan Kapular, Ivan Jarnjak, Damir Jašarević Dugi, Danijel Rehak. - Str. 35-42: Pregled važnijih datuma u procesu stvaranja i obrane suvremene hrvatske države / Ante Nazor.
ISBN 9789537755034 (pogrešan)
[351.74:355.432.1](497.5)
[355.432.1:351.74](497.5)
(497.5)
"199"
HK11-03342

PRIRUČNIK za trenere / [urednica Gabrijela Gorše]. - Zagreb : Ministarstvo unutarnjih poslova Republike Hrvatske, Policijska akademija, 2011. (Zagreb : [Ministarstvo unutarnjih poslova Republike Hrvatske, Policijska akademija], Odjel za nakladničko-knjižničnu djelatnost). - 21 str. : ilustr. ; 24 cm.
Nakl. 150 primj.
ISBN 9789531612517
351.74(035)
(035)
HK11-03343

SMJERNICE za postupanje u slučajevima istraživanja kriminaliteta droga / [urednica Gabrijela Gorše]. - Zagreb : Ministarstvo unutarnjih poslova Republike Hrvatske, Policijska akademija, 2011. (Zagreb : [Ministarstvo unutarnjih poslova Republike Hrvatske, Policijska akademija], Odjel za nakladničko-knjižničnu djelatnost). - 117 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm.
Nakl. 1000 primj.
ISBN 9789531612494
351.74(035)
613.83
(035)
HK11-03344

ZLOUPORABA i kriminalitet droga : priručnik za školovanje i usavršavanje policijskih službenika / [urednica Gabrijela Gorše]. - Zagreb : Ministarstvo unutarnjih poslova Republike Hrvatske, Policijska akademija, 2011. (Zagreb : [Ministarstvo unutarnjih poslova Republike Hrvatske, Policijska akademija], Odjel za nakladničko-knjižničnu djelatnost). - 104 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm.
Nakl. 1000 primj.
ISBN 9789531612500
351.74(035)
613.83
(035)
HK11-03345

355/359   Vojništvo

102. brigada Hrvatske vojske Novi Zagreb / [glavni urednik Tomo Krešo Špeletić]. - Zagreb : Klub veterana 102. brigade HV, 2011. ([Sveti Ivan Zelina] : Tiskara Zelina). - 213 str. : ilustr. (pretežno u bojama), zemljop. crteži u bojama ; 25 cm.
Ilustr. i na unut. str. om. listova. - Nakl. 600 primj. - Proslov: str. 9. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789535698401
355.311.6(497.5)(091)
(497.5Zagreb)
"1991/1995"
HK11-03346

145 brigada Hrvatske vojske / [autori tekstova Đuro Gajdek ... [et al.] ; fotografije Antun Krešić ... et al.]. - Zagreb : Repro-Color, 2011. (Zagreb : AKD). - 318 str. : ilustr. (pretežno u bojama), zemljop. crteži u bojama, faks. ; 30 cm.
Ostali zastupljeni autori: Vlatko Previšić, Zdenko Jakovljević, Ivica Šegrec, Bruno Čavić, Branko Miloloža, Josip Skender, Željko Radovanović, Antun Krešić, Ladislav Plantić, Ivica Petković, Željko Matica, Dinko Čović. - Ilustr. i na unut. str. om. listova. - Nakl. 5500 primj. - Str. 5-6: Predgovor / Antun Krešić.
ISBN 9789539870070
355.311.6(497.5Zagreb)(091)
(497.5Zagreb)
"1991/1995"
HK11-03347

ABRAMOVIĆ, Zoran
Uz dvadesetu obljetnicu Domovinskog rata : Gradski muzej Bjelovar, Galerija “Nasta Rojc”, 28. rujna - 12. listopada 2011. : katalog izložbe / Zoran Abramović, Božidar Gerić, Tomislav Matić ; [fotografije Senka Budimir ... et al.]. - Bjelovar : Gradski muzej, 2011. (Bjelovar : Ved-graf). - 35 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 28 cm. - (Biblioteka Katalozi izložbi / Gradski muzej Bjelovar ; 2011)
Nakl. 500 primj.
ISBN 9789537236144
355.45(497.5Bjelovar)
(497.5Bjelovar)
"199"
(083.824)
HK11-03348

ADANIĆ, Stjepan
Razmjene ratnih zarobljenika 1991. godine : vrijeme hrabrosti i ponosa / Stjepan Adanić. - Varaždin : Udruga pripadnika grupe "ORION", 2011. (Zagreb Intergrafika). - 128 str. : ilustr. (djelomice u bojama), faks. ; 27 cm.
Nakl. 1000 primj. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu.
ISBN 9789535689706
355.257.7(497.5)(091)
(497.5)
"1991"
HK11-03349

ALISPAHIĆ, Bakir
Osnovi metodike rada obavještajno-sigurnosnih službi / Bakir Alispahić. - 1. izd. - Sarajevo : TKD Šahinpašić ; Zagreb : BTC Šahinpašić, 2011. (Sarajevo : Amos graf). - 201 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Udžbenici i priručnici / "Šahinpašić")
Autorova slika i bilješka o njemu: str. [203]. - Bibliografija: str. 195-201; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9958414457 (TKD Šahinpašić, Sarajevo)
355.40(075.8)
(075.8)
HK11-03350

ANDREAS, Peter
Plave kacige i crno tržište : poslovanje i preživljavanje u opkoljenom Sarajevu / Peter Andreas ; [prijevod Mirza Purić]. - Sarajevo : Rabic, 2011. (Sarajevo : Rabic). - 255 str. : ilustr. ; 21 cm.
Prijevod djela: Blue helmets and black markets. - Bibliografske bilješke: str. 215-255.
ISBN 9789958330438
355.357(497.6)
355.012(497.6)
(497.6Sarajevo)
"1992/1995"
HK11-03351

BALEN, Miljenko
138. brigada HV "Goranski risovi 1992.-1995." / Miljenko Balen, Željko Laloš. - Delnice : Klub 138. brigade HV "Goranski risovi", 2011. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 500 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 30 cm.
Slike autora. - Nakl. 1750 primj. - Bibliografija: str. 499.
ISBN 9789535516811
355.311.6(497.5Delnice)
(497.5Delnice)
(067.5)
HK11-03352

BRSTILO Rešetar, Matea
Domovinski rat : vodič izložbe = The Homeland War : exhibition guide / [autori tekstova Matea Brstilo Rešetar, Ivica Nevešćanin, Andreja Smetko ; fotograf Ivana Mora Asić]. - Zagreb : Hrvatski povijesni muzej = Croatian History Museum, 2011. ([Zagreb] : Denona). - 64 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 29 cm.
Katalog izložbe koja će se održavati u Hrvatskom povijesnom muzeju u Zagrebu od 1.12. 2011. – 30.9.2012. - Nakl. 1000 primj. - Tekst usporedo na hrv. i engl. jeziku.
ISBN 9789536046447
355.48(497.5)(091)
(497.5)
"1991/1995"
(083.824)
HK11-03353

CIŠPER, Zlatko
Zapovjedništvo Zbora narodne garde Republike Hrvatske 1991. godine / Zlatko Cišper. - Zagreb : Branitelji Hrvatske, 2011. (Samobor : C.B. print). - 430 str. ; 24 cm.
Nakl. 500 primj. - Kratice: str. 416-421. - Bilješka o autoru: str. 427-430. - Bibliografija: str. 415, 424-426 i uz tekst.
ISBN 9789535573920
355.45(497.5)
355.3(497.5)
(497.5)
"199"
HK11-03354

CRNA svitanja : (okvir za baranjske ratne slike 1991. i dalje) / prireditelj Davor Taslidžić. - Beli Manastir : Zavod za baranjsku povjesnicu, 2011. (Bilje : "Spektar"). - 127 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Biblioteka Približavanja i odsjaji ; sv. 1)
Bibliografija: str. 120-121.
ISBN 9789536505166
355.48(497.5)(091)
(497.5-3Baranja)
"1991/1995"
HK11-03355

DACIĆ, Živojin
Jugoslovenski ratovi : 1990-1996 : posmatranja jednog Srbina u Nemačkoj / Živojin Dacić. - Sremski Karlovci ; Novi Sad : Izdavačka knjižarnica Zorana Stojanovića, 2011. (Novi Sad : Sajnos). - 423 str. : zemljop. crtež ; 23 cm. - (Biblioteka Književnost, jezik, kultura)
Autorova slika i bilješka o njemu na omotu. - Bibliografija: str. 405-409; bibliografske bilješke uz tekst. - Imensko kazalo ; Predmetno kazalo.
ISBN 9788675432395
355.012(497.1)(091)
(497.1)
"1990/1996"
HK11-03356

DIMITRIJEVIĆ, Bojan B.
Oklopne jedinice na jugoslovenskom ratištu : 1941-1945 / Bojan B. Dimitrijević, Dragan Savić. - 1. izd. - Beograd : Institut za savremenu istoriju, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 498 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Biblioteka Studije i monografije / Institut za savremenu istoriju)
Nakl. 300 primj. - Skraćenice: str. [497]-498. - Bilješka o autorima: str. [499]. - Bibliografija: str. [491]-496.
ISBN 9788674031544
358.119(497.1)(091)
623.438(497.1)(091)
(497.1)
"1941/1945"
HK11-03357

DVA desetljeća OSRH 1991.-2011. : fotomonografija = Two decades of the Croatian Armed Forces 1991-2011 : photomonography / [prijevod, translation Igor Gabrić ; urednik, editor Goran Grošinić ; suradnici, co-workers Tomislav Brandt, Željko Stipanović]. - Zagreb : Ministarstvo obrane Republike Hrvatske, Služba za odnose s javnošću i informiranje, Odjel Hrvatskih vojnih glasila, 2011. (Sv. Ivan Zelina : Tiskara Zelina). - 131 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 26 X 31 cm.
Tekst usporedo na hrv. i engl. jeziku. - Imensko kazalo.
ISBN 9789531931267
355.3(497.5)
355.1(497.5)
(497.5)
"199/201"
HK11-03358

FRANJKOVIĆ, Zvonimir
U obrani domovine / Zvonimir Franjković. - Split : Matica hrvatska, Ogranak, 2011. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 736 str. : ilustr. ; 25 cm.
Nakl. 500 primj. - Autorova slika i bilješka o njemu: str. 725-728. - Kratice: str. 731-733. - Bibliografija: str. 729-730.
ISBN 9789537797164 : 250 kn
355.01(497.5)(091)
(497.5)
"1990/1995"
HK11-03359

GORENAK, Darko
Istina jednog vremena = The truth about a period of time / Darko Gorenak ; [urednik i autor teksta Zlatko Mehun ; prijevod Sanja Sekol ; fotografije Darko Gorenak]. - Varaždin : Godar, 2011. ([Čakovec] : Kron tiskara). - 155 str. : ilustr. ; 22 X 23 cm.
Nakl. 2000 primj. - Slika autora. - Tekst na hrv. i engl. jeziku.
ISBN 9789535683209
355.45(497.5-16)
(497.5-16)
"199"
HK11-03360

ILOK i iločki kraj u Domovinskom ratu / [autori priloga Mato Batorović ... [et al.] ; prijevod sažetaka Nina Matetić Pelikan ... [et al.] ; urednik Dražen Živić]. - Ilok : Grad Ilok : Muzej grada : Gradska knjižnica i čitaonica, 2011. (Osijek : Foto art). - 107 str. : ilustr., zemljop. crteži (pretežno u bojama), faks. ; 31 cm.
Uvodna riječ: str. 5. - Pogovor: str. 97-98. - Bibliografija: str. 101-103; bibliografske bilješke uz tekst. - Summary ; Zusammenfassung.
ISBN 9789539589569 : 100 kn
355.48(497.5Ilok)
(497.5Ilok)
"199"
HK11-03361

JURICA Turk, Varina
Dubrovnik u Domovinskom ratu 1991.-1995. = Dubrovnik during the Homeland War 1991-1995 : Tvrđava Imperijal = Fort Imperial - Srđ, Dubrovnik, 2011. / [autori izložbe i teksta, authors of exhibition and text Varina Jurica Turk, Mišo Đuraš ; prijevod, translation Milka Kriste]. - Dubrovnik : Dubrovački muzeji, Muzej suvremene povijesti, 2011. (Zagreb : Agencija za komercijalnu djelatnost). - 94 str. : ilustr. (djelomice u bojama) ; 27 cm.
Točan datum održavanja izložbe neutvrđen. - Podatak o autorima preuzet iz kolofona. - Tekst na hrv. i engl. jeziku. - Bibliografija: str. 94-[95].
ISBN 9789537037253
355.4(497.5Dubrovnik)(091)
"1991/1995"
(497.5Dubrovnik)
(083.824)
HK11-03362

KARLOVIĆ, Vilim
Preživio sam Vukovar i Ovčaru / Vilim Karlović. - Zagreb : Večernji list, 2011. ([s. l.] : Pressus studio). - 301 str. ; 23 cm. - (Biblioteka Večernji edicija)
Autorova slika na omotu. - Bilješka o autoru: str. 299-301.
ISBN 9789532801095
355.45(497.5Vukovar)(091)
(497.5Vukovar)
"1991"
(093.3)
HK11-03363

KLISOVIĆ Kalauz, Marijana
Herojski dani Šibenika 1991. : Muzej grada Šibenika, rujan 2011 / Marijana Klisović Kalauz. - Šibenik : Muzej grada, 2011. (Šibenik : Tiskara Malenica). - 27 str. : ilustr., zemljop. crtež (djelomice u bojama) ; 28 cm.
Nakl. 400 primj.
ISBN 9789536844289
355.48(497.5Šibenik)
(497.5Šibenik)
"1991"
(083.824)
HK11-03364

KNJIGA sjećanja na poginule i nestale Gromove / [uvodni tekst napisao Zlatko Pinter ; uredništvo Mile Krišto ... et al.]. - Zagreb : Udruga ratnih veterana 2. gardijske brigade Gromovi, 2011. ([Zagreb] : Birotisak). - 515 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 29 cm.
Uvodni tekst: str. 11-19.
ISBN 9789535662402
355.1-058.65(497.5)(091)
355.311.6(497.5)
(497.5)
"1991/1995"
HK11-03365

KRANJČEV, Branko
Memorijalni sadržaji Domovinskog rata u Našicama : (o dvadesetoj obljetnici početka Domovinskog rata 1991.-2011.) / Branko Kranjčev. - Našice : Zavičajni muzej, 2011. (Našice : Tisak). - 28 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 21 cm.
Nakl. 500 primj. - Bibliografske bilješke uz tekst.
355.45(497.5Našice)
(497.5Našice)
HK11-03366

MINEHAN, Philip B.
Civil war and World war in Europe : Spain, Yugoslavia and Greece 1936-1949 / Philip B. Mineham. - New York : Palgrave MacMillan, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 394 str. ; 22 cm.
Tiskano u Americi. - Bibliografske bilješke: str. [305]-360 ; Bibliografija: str. [361]-379. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9780230117877
355.426(497.1+460+495)(091)
(497.1)
(460)
(495)
"1936/1949"
HK11-03367

MIRKOVIĆ, Alenka
Glasom protiv topova : mala ratna kronika / Alenka Mirković. - Zagreb : Naklada Jesenski i Turk, 2011. (Čakovec : "Zrinski"). - 432 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Beletrina)
Bilješka o autorici: [433].
ISBN 9789532224115 : 139 kn
355.45(497.5Vukovar)(091)
(497.5Vukovar)
"1991"
(093.3)
HK11-03368

NAZOR, Ante, ml.
Velikosrpska agresija na Hrvatsku 1990-ih : (Republika Hrvatska i Domovinski rat: pregled političkih i vojnih događaja 1990., 1991.-1995./1998.) = Greater-Serbian aggression against Croatia in the 1990s : (The Republic of Croatia and the Homeland war: overview of political and military developments 1990, 1991-1995/1998) / Ante Nazor ; [prijevod na engleski Janko Paravić ; izrada kazala Domagoj Štefančić]. - Zagreb : Hrvatski memorijalno-dokumentacijski centar Domovinskog rata = Croatian Homeland War Memorial and Documentation Centre, 2011. ([Zagreb] : Pressus studio). - 399 str. : ilustr. (pretežno u bojama), faks. ; 26 cm.
Tekst i na unutr. str. om. listova. - Nakl. 6000 primj. - Tekst na hrv. i engl. jeziku. - Kratice: str. 389. - Bibliografija: str. 390-391. - Summary. - Imensko kazalo ; Mjesno kazalo.
ISBN 9789537439392 : 69 kn
355.45(497.5)(091)
(497.5)
"1991/1995"
HK11-03369

OD Otkosa-10 do Oluje : policija i 77. samostalni bataljun ZNG "R" Grubišno Polje u Domovinskom ratu / [fotografije Jasna Jelinek ... et al.]. - Grubišno Polje : Udruga sudionika Domovinskog rata "Bilogora 91" : Udruga dragovoljaca i veterana Domovinskog rata Republike Hrvatske, Podružnica Bjelovarsko-bilogorske županije, Ogranak Grubišno Polje, 2011. (Zagreb : Printera grupa). - 208 str. : ilustr. (pretežno u bojama), zemljop. crteži u bojama ; 32 cm.
Nakl. 1500 primj.
ISBN 9789535684800 (Udruga sudionika Domovinskog rata "Bilogora 91")
355.45(497.5Grubišno Polje)
(497.5Grubišno Polje)
"199"
HK11-03370

OREŠKOVIĆ, Ruža
I glasom se branio Otočac : moja ratna izvješća : prilozi za povijest regije Gacke u Domovinskom ratu 1991.-1992. / Ruža Orešković. - Otočac : Katedra Čakavskog sabora pokrajine Gacke, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 262 str. : ilustr. ; 20 cm.
Str. 9-14: Predgovor / Milan Kranjčević. - Slika autorice i bilješka o njoj na omotu.
ISBN 9789537297145 : 50 kn
355.48(497.5Otočac)(091)
(497.5Otočac)
"1991/1995"
(045)
HK11-03371

PAVKOVIĆ, Mladen
Zar smo se za to borili / Mladen Pavković. - Varaždinske Toplice : Nakladnička kuća Tonimir, 2011. (Varaždinke Toplice : Nakladnička kuća Tonimir). - 211 str. ; 23 cm. - (Biblioteka Humanitas/ Nakladnička kuća Tonimir ; knj. 11)
"Kolumne objavljene u "Glasu Podravine i Prigorja" i "Hrvatskom slovu" (2010.-2011.)" --] kolofon. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu.
ISBN 9789537610555 : 70 kn
355.1-057.36-057.75:364(497.5)
(497.5)
HK11-03372

RADOŠ, Ivica, publicist
Blago Zadro, prvi hrvatski general / Ivica Radoš, Zoran Šangut. - Zagreb : Udruga pravnika "Vukovar 1991.", 2011. ([s. l.] : Sraka). - 128 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 21 cm.
ISBN 9789535692904
355-051Zadro, B.
355-051Zadro, R.
355.45(497.5Vukovar)
355.45(497.6Kupres)
"199"
HK11-03373

REPUBLIKA Hrvatska i Domovinski rat 1990. - 1995. : dokumenti /. - Zagreb : Hrvatski memorijalno-dokumentacijski centar Domovinskog rata, 2007-. - sv. ; 25 cm.
ISBN 9789537439026 (cjelina)
355.012(497.5)"1991/1995"(093.2)

knj. 10 : Dokumenti institucija pobunjenih Srba u Republici Hrvatskoj : (srpanj - prosinac 1993.) / [izrada kazala Željka Križe Gračanin ; urednici Mate Rupić, Slaven Ružić ; suradnici Julija Barunčić Pletikosić ... et al.]. - Zagreb : Hrvatski memorijalno-dokumentacijski centar Domovinskog rata ; Slavonski Brod : Hrvatski institut za povijest, Podružnica za povijest Slavonije, Srijema i Baranje, 2011. (Slavonski Brod : Posavska Hrvatska). - XII, 379 str. - (Biblioteca Croatica: Slavonica, Sirmiensia et Baranyensia. Hrvatski demokratski pokret i Domovinski rat. Dokumenti ; knj. 5)
Nakl. 500 primj. - Str. 1-4: Predgovor / Mate Rupić, Slaven Ružić. - Kratice: str. 5-6. - Bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Imensko kazalo ; Kazalo mjesta.
ISBN 9789537439309 (Hrvatski memorijalno-dokumentacijski centar Domovinskog rata) : 156 kn
323.269.6(497.5=163.41)
355.012(497.5)
(497.5)
"1993"
(=163.41)
(093.2)

HK11-03374

REPUBLIKA Hrvatska i Domovinski rat 1990. - 1995. : memoarsko gradivo. - Zagreb : Hrvatski memorijalno-dokumentacijski centar Domovinskog rata, 2007-. - sv. : ilustr. ; 24 cm.
ISBN 9789537439057 (cjelina)
355.48(497.5)(093)


knj. 6 : Život na meti : (francuski dragovoljac u Domovinskom ratu) / Marc Charuel i Gaston Besson ; [prijevod Tajana Pavić]. - 2011. ([Lukavec] : Tiskara Rotim i Market). - 247 str. : ilustr.
Nakl. 1000 primj. - Tekst na hrv. i franc. jeziku. - Nasl. str. prištampanog franc. teksta: Une vie en ligne de mire : (volontaire français dans la Guerre d'Indépendance Croate) / par Marc Charuel et Gaston Besson. - Slika i bilješka o G. Bessonu: str. 129.
ISBN 9789537439378 : 100 kn
355.216(497.5)(091)
(497.5)
"1991/1995"
(093.3)

HK11-03375

ROMIĆ, Miljenko
O velikosrpskom programu zločina i njegovim tutorima / Miljenko Romić. - Zagreb : UHBDDR, Klub branitelja i dragovoljaca Trpinjska cesta 1991., 2011. (Sesvete : Gradus). - 20, [80] str. : ilustr. ; 21 cm.
Om. i hrpt. stv. nasl.: Spomen dom hrvatskih branitelja, Vukovar. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789539635938
355.293(497.5Vukovar)
341.322(497.5Vukovar)
(497.5Vukovar)
"199"
(083.8)
HK11-03376

STRUKIĆ, Kristian
Zagrebačka ratna 1991. : deset ratnih svjedočanstava : Muzej grada Zagreba, 15. rujna - 16. listopada 2011. / Kristian Strukić ; [prijevod na engleski Snježana Husnjak Pavlek ; fotografije Miljenko Gregl.]. - Zagreb : Muzej grada Zagreba, 2011. (Zagreb : Denona). - 79 str. : ilustr. ; 25 cm.
Katalog izložbe. - Nakl. 400 primj. - Uvod i na engl. jeziku. - Bibliografija: str. 78.
ISBN 9789536942473
355.45(497.5Zagreb)
(497.5Zagreb)
"1991"
(083.824)
HK11-03377

SUNČICA = Sunny / [prijevod Nikolina Beljo, Julienne Eden Bušić ; urednica, editor Marija Slišković]. - Zagreb : Hrvatsko društvo logoraša srpskih koncentracijskih logora, 2011. ([Zagreb] : Parvus). - 172 str. ; 20 cm.
Tekst usporedo na hrv. i engl. jeziku. - Str. 14-26: Predgovor ; Introduction / Danijel Rehak.
ISBN 9789537755027
355.012-055.2(497.5Vukovar)
(497.5Vukovar)
"199"
(0:82-94)
HK11-03378

ŠEGVIĆ, Saša
Politike obrane i unutarnje sigurnosti Europske unije / Saša Šegvić. - Split : Pravni fakultet Sveučilišta, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 128 str. ; 24 cm.
Nakl. 200 primj. - Bilibliografija: str. 121-128; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789536102723
355.02(4-6EU)
327.56:061.1EU
(4-6EU)
HK11-03379

URODA, Jasmina
Stvaranje Hrvatske države i Domovinski rat : (s posebnim osvrtom na Moslavinu) / [autorica kataloga] Jasmina Uroda Kutlić ; [fotografije Jasmina Uroda Kutlić, Dubravko Vidiček]. - Kutina : Muzej Moslavine, 2011. (Kutina : Tiskara Gratis). - 24 str. : ilustr. u bojama ; 21 cm.
Katalog izložbe otvorene u Muzeju Moslavine, Kutina, 16.6.2011. - Nakl. 500 primj.
ISBN 9789537135294
355.4(497.5-3Moslavina)
"1991/1995"
(497.5-3Moslavina)
(083.824)
HK11-03380

Vidi br.: HK11-03354

Vidi br.: HK11-03365

Vidi br.: HK11-04843

Vidi br.: HK11-03358

Vidi br.: HK11-03287

Vidi br.: HK11-04834

Vidi br.: HK11-04850

Vidi br.: HK11-03374

Vidi br.: HK11-03128

Vidi br.: HK11-04403

Vidi br.: HK11-03373

Vidi br.: HK11-03373

Vidi br.: HK11-03373

Vidi br.: HK11-03351

Vidi br.: HK11-03179

36   Socijalni rad. Osiguranje

60 godina postojanja Društva "Naša djeca" Donji Miholjac / [autori tekstova Anica-Mirjana Takalić, Gordana Culek, Antonio Čmelak]. - Donji Miholjac : Društvo "Naša djeca", 2011. (Našice : TISAK). - 160 str. : ilustr. (pretežno u bojama), faks. ; 25 cm.
Nakl. 300 primj.
ISBN 9789535687801
364.65-053.2(497.5Donji Miholjac)(091)
(497.5Donji Miholjac)
"1951/2011"
HK11-03381

AJDUKOVIĆ, Marina
Smjernice za planiranje, provedbu i evaluaciju prevencijskih i tretmanskih programa zaštite djece od nasilja / priredila Marina Ajduković u suradnji sa Snježanom Marohnić. - Zagreb : Ministarstvo obitelji, branitelja i međugeneracijske solidarnosti, 2011. (Zagreb : Intergrafika - TTŽ). - 63 str. ; 24 cm.
Nakl. 1000 primj. - Bibliografija: str. 61-63 i uz tekst.
ISBN 9789537438425
364.65-053.2(035)
(035)
HK11-03382

BIJELIĆ, Mile
Vodič za razumijevanje poslovanja s osiguravajućim društvima / Mile Bijelić i Guste Santini. - Zagreb : Rifin, 2011. (Zagreb : Vjesnik). - 162 str. : ilustr. u bojama ; 22 cm.
Slike autora i bilješke o njima na unut. str. omota. - Nakl. 5000 primj.
ISBN 9789537413118 : 100 kn
368(035)
(035)
HK11-03383

BOJIĆ, Ines
Kako izaći iz obiteljskog nasilja? / Ines Bojić. - Zagreb : Ministarstvo obitelji, branitelja i međugeneracijske solidarnosti, 2011. (Zagreb : Intergrafika - TTŽ). - 128 str. ; 24 cm.
Nakl. 1000 primj. - Bibliografija: str. 128.
ISBN 9789537438494
364.271-055.5/.7(035)
316.624-055.5/.7(035)
(035)
HK11-03384

BRATKOVIĆ, Daniela
Podrška osobama s intelektualnim i drugim razvojnim teškoćama u ostvarivanju partnerskih odnosa, roditeljstva i drugih prava na području spolnosti / Daniela Bratković. - Zagreb : Ministarstvo obitelji, branitelja i međugeneracijske solidarnosti, 2011. (Zagreb : Intergrafika - TTŽ). - 128 str. ; 24 cm.
Nakl. 1000 primj. - Sadrži i: Primjer programa seksualne edukacije. - Bibliografija: str. 65-72.
ISBN 9789537438500
364.65-056.36
HK11-03385

CROATIA : policy options for further pension system reform. - Zagreb : The World Bank Office Croatia, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 43 str. : graf. prikazi ; 22 cm. - (Document of the World Bank.)
Na omotu: Croatia policy notes. - Bibliografija: str. 43; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789535624448
368.914(497.5)
(497.5)
"200/201"
HK11-03386

LEUTAR, Zdravka
Socijalni položaj osoba s invaliditetom u Hrvatskoj / Zdravka Leutar, Marko Buljevac, Marina Milić Babić. - Zagreb : Ministarstvo obitelji, branitelja i međugeneracijske solidarnosti, 2011. (Zagreb : Intergrafika - TTŽ). - 176 str. : ilustr. u bojama ; 25 cm.
Bibliografija: str. 127-145.
ISBN 9789537438487
364.65-056.26(497.5)
(497.5)
HK11-03387

M.U.O.S.I.D. / [uredništvo Ante Raos ... et al.]. - Split : Mreža udruga osoba s invaliditetom Dalmacije, 2011. (Split : Grafis). - 32 str. : ilustr. u bojama ; 21 cm.
ISBN 9789539594525
364.65-056.26:061.2(497.5-3Dalmacija)
061.2-056.26(497.5-3Dalmacija)
(497.5-3Dalmacija)
HK11-03388

MAJSEC-SOBOTA, Višnja
Braco i Seka : URIHO : radni centar i virtualna radionica / tekst Višnja Majsec Sobota ; ilustracije Irena Škreblin. - Zagreb : URIHO [i. e.] Ustanova za rehabilitaciju hendikepiranih osoba profesionalnom rehabilitacijom i zapošljavanjem, 2011. (Zagreb : URIHO). - [28] str. : ilustr. u bojama ; 22 x 16 cm.
Nakl. 500 primj.
ISBN 9789537577391
364.65-056.26(497.5Zagreb)
061.2-056.26(497.5Zagreb)
(497.5Zagreb)
(02.053.2)
HK11-03389

MEĐUNARODNA znanstvena konferencija "Socijalni rad i borba protiv siromaštva i socijalne isključenosti - profesionalna usmjerenost zaštiti i promicanju ljudskih prava" (2010 ; Mostar)
Zbornik radova Međunarodne znanstvene konferencije "Socijalni rad i borba protiv siromaštva i socijalne isključenosti – profesionalna usmjerenost zaštiti i promicanju ljudskih prava", Mostar, Bosna i Hercegovina 20. - 23. listopada 2010. godine = Proceedings International Scientific Conference "Social Work and Fight against Poverty and Social Exclusion – Professional Dedication to the Protection and Promotion of Human Rights", Mostar, Bosnia and Herzegovina, 20 – 23 October 2010 / [oprganizatori] Zaklada "Marija De Mattias", Zagreb [i] Filozofski fakultet Sveučilišta u Mostaru ; urednica Zdravka Leutar. - Zagreb : Zaklada "Marija De Mattias" ; Mostar : Filozofski fakultet Sveučilišta, 2011. (Zagreb : Denona). - 714 str. : ilustr., graf. prikazi ; 24 cm.
Zastupljeni autori: Zdenko Babić, Ivana Grgurev, Gorana Lalić Novak, Vlado Puljiz, Saliha Đuderija, Dževad Termiz, Sanela Šadić, Nedreta Šerić, Janja Milinković, Behija Čišić, Asim Pandžić, Hariz Šarić, Nijaz Karić, Vesna Šućur-Janjetović, Amela Efendić, Samira Hunček, Semiha Loca, Bardhyl Ceku, Nusreta Salić, Ante Komadina, Gordana Berc, Slavica Blažeka Kokorić, Mirela Krešić, Zdravka Leutar, Maja Nižić, Ana Štambuk, Marijana Žitnik, Marko Buljevac, Milica Gregurić, Marina Milić Babić, Lelia Kiš-Glavaš, Alekandra Gavrilović, Ivan Sobota, Marijana Majdak, Mirjana Sabljo, Ilija Krišto, Jasmina Petrović, Dragana Stjepanović-Zaharijevski, Nebojša Macanović, Ana Miljenović, Marko Buljevac, Katarina Radat, Željka Radošević, Dimiter M. Hoffmann, Irena Majstorović, Nina Mešl, Daniela Bratković, Martina Zelić, Olivera Grbić, Gorana Panić, Miroslav Brkić, Ivana Marić, Mirna Valdevit, Vatroslav Zovko, Bojana Jovanovska, Alena Letina, Leopold Neuhold, Nino Žganec, Mira Ćuk, Nijaz Karić, Jerneja Novšak Brce, Barbara Novšak, Sanda Puljiz, Marina Matić, Ivan Leutar, Tanja Penava, Erna Lučić, Suada Selimović, Živorad Milenović, Ines Perić, Zlatka Bogdan. - Nakl. 300 primj. - Tekst na hrv. i na engl. jeziku. - Str. 9-10: Predgovor / Zdravka Leutar. - Bilješka o autorima: str. 693-710. - Bibliografija uz svaki rad; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Summaries. - Imensko kazalo ; Predmetno kazalo.
ISBN 9789535632214 (Zaklada "Marija De Mattias")
364(063)
(063)
HK11-03390

MOGUĆNOSTI i prava osoba s motoričkim teškoćama u zajednici : [završna brošura projekta Promocija i edukacija o mogućnostima osoba s motoričkim teškoćama] / [pripremila Zvjezdana Delić]. - Zagreb : CeDePe - Društvo osoba s cerebralnom i dječjom paralizom Zagreb, 2011. (Zagreb : Heroina). - 92 str. : ilustr., graf. prikazi ; 23 cm.
Om. nasl. i podnasl.
ISBN 9789537184100
364.65-056.26(497.5)
364.65-056.26(497.4)
(497.5)
(497.4)
HK11-03391

PJEVAC, Dragica
Martinske rotacije / Dragica Pjevac i volonteri. - Dugo Selo : Gradska knjižnica Dugo Selo, 2011. (Rugvica : Graforad). - 63 str. : ilustr., faks. ; 21 cm. - (Biblioteka Terra sancti Martini ; knj. 19)
Nakl. 500 primj.
ISBN 9789537737085
364.467(497.5Dugo Selo)
(497.5Dugo Selo)
(0:82-32)
HK11-03392

PROPISI EU za koordinaciju sustava socijalne sigurnosti / priredile Vanda Crnjac Pauković, Snježana Baloković. - Zagreb : Rosip, 2011. (Zagreb : Tiskara Orbis). - 345 str. ; 18 cm. - (Biblioteka Radno pravo)
Tekst usporedo na hrv. i engl. jeziku. - Str. 9-37: Uvod / Vanda Crnjac Pauković, Snježana Baloković. - Bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789537733032
364.4(4)
(4-6EU)
HK11-03393

ZAPOŠLJAVANJE slijepih [Elektronička građa] : priručnik / [autori tekstova Mira Katalenić ... et al.]. - Zagreb : Hrvatska udruga za školovanje pasa vodiča i mobilitet, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 1 optički disk (CD-ROM) ; 12 cm.
Zahtjevi sustava: PC; Windows XP; Adobe Reader. - Stv. nasl. s naljepnice diska. - Ostali zastupljeni autori: Alexandra Ljubičić, Snježana Vučić, Denis Rudić, Bojan Bertek, Darko Benke, Dražen Maksimović, Milivoj Jurišić. - CD-ROM je priložen knjizi: Zapošljavanje slijepih osoba prednost ili nedostatak.
364.65-056.262:331.5
331.5-056.262(497.5)
(497.5)
(035)
(086)
HK11-03394

ZAPOŠLJAVANJE slijepih osoba prednost ili nedostatak / [autori tekstova Mira Katalenić ... et al.]. - Zagreb : Hrvatska udruga za školovanje pasa vodiča i mobilitet, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 47 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm.
Ostali zastupljeni autori: Alexandra Ljubičić, Snježana Vučić, Denis Rudić, Bojan Bertek, Darko Benke, Dražen Maksimović, Milivoj Jurišić. - Knjizi je priložen CD-ROM: Zapošljavanje slijepih : priručnik. - Nakl. 700 primj.
364.65-056.262:331.5
331.5-056.262(497.5)
(497.5)
HK11-03395

ZDRAVSTVENO stanje i skrb za osobe starije životne dobi u Osječko-baranjskoj županiji u 2010. godini / [urednici Tibor Santo, Senka Samardžić ; suradnici Nikola Kraljik, Milojko Kukec, Dubravka Šipoš]. - Osijek : Zavod za javno zdravstvo Osječko-baranjske županije, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 48 str. : graf. prikazi u bojama ; 30 cm.
Podaci o odgovornosti preuzeti iz impresuma. - Nakl. 100 primj.
ISBN 9789539517692
364.65-053.9(497.5-35Osijek)
614.2-053.9(497.5-35Osijek)
(497.5-35Osijek)
HK11-03396

Vidi br.: HK11-03665

Vidi br.: HK11-03391

Vidi br.: HK11-03294

Vidi br.: HK11-03621

Vidi br.: HK11-02937

Vidi br.: HK11-03789

Vidi br.: HK11-03533

Vidi br.: HK11-03136

37   Odgoj i obrazovanje

EUROPSKO obrazovanje : koncepti i perspektive iz pet zemalja / (ur.) Vlatka Domović ... [et al.] ; [prijevod [sažetaka] na njemački Snježana Rodek, Ana Petravić, Ivana Rončević]. - Zagreb : Školska knjiga, 2011. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 198 str. : ilustr., graf. prikazi ; 24 cm. - (Biblioteka Obrazovanje u Europi - obrazovanje za Europu ; sv. 1)
Izv. stv. nasl. Europäische Bildung. - Zastupljeni autori: Jürgen Helmchen, Marianne Krüger-Potratz, Siegfried Gehrmann, Željka Knežević, Sjaak Kroon, Massimiliano Spotti, Ana Petravić, Ivana Rončević, Faiza Muštrović, Azra Jaganjac, Dijana Vican, Ivan Jerković. - Tekst na hrv. i engl. jeziku. - Str. 8-10: O odnosu obrazovne politike i europske integracije / Doris Pack. - Bilješke o autorima: str. 196-198. - Bibliografija uz svaki rad; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Zusammenfassungen.
ISBN 9789530619517 : 120 kn
37.014.3(4)
(4)
HK11-03397

FALAK, Vinko
Čovječe, budi gospodar svih svojih misli, sklonosti i želja, a ne njihov rob! : da ne budeš zarobljenik kao muha u paukovoj mreži, što brže i što dalje, čovječe, od zla bježi / Vinko Falak : [suradnik Ljubica Mihaljević-Falak]. - Makarska : HKD Napredak, 2011. (Split : Redak). - 241 str. : ilustr. ; 20 cm.
Slika autora i bilješka o njemu: str. 239-241.
ISBN 9789535560531 : 150 kn
37.017.93
82-84=163.42
HK11-03398

INTERNATIONAL Conference on Advanced and Systematic Research (3 ; 2009 ; Zadar)
Positive psychology in education : book of selected papers / 3rd International Conference on Advanced and Systematic Research [and] 1st Scientific Research Symposium ; edited by, uredile Dubravka Miljkovac, Majda Rijavec. - Zagreb : Faculty of Teacher Education, University of Zagreb, 2011. (Zagreb : ITG). - 149 str. : ilustr., graf. prikazi ; 24 cm.
Prema predgovoru, 1st Scientific Research Symposium: Positive Psychology in Education within The 3rd International Conference on Advanced and Systematic Rerearch, organiziran je u Zadru, 2009. - Zastupljeni autori: Andreja Brajša-Žganec, Marina Kotrla Topić, Vera Ćubela Adorić, Diana Kopačević, Tea Habus, Marija Šarić, Marina Miloloža, Zora Raboteg-Šarić, Marina Merkaš, Martina Majić, Majda Rijavec, Dubravka Miljković, Lana Jurčec, Ognen Spasovski, Marija Šakić, Slavica Šimić Šašić. - Bibliografija iza svakog rada.
ISBN 9789537210250 : 120 kn
37.013.77
(063)
HK11-03399

JUUL, Jesper
Prostor za obitelj / Jesper Juul, Monica Øien ; prijevod s norveškoga Sonja Lovreković ; fotografije Marcel Leliënhof. - Zagreb : Juul, 2011. ([Sveta Nedjelja] : Hitra produkcija knjiga). - 181 str. : ilustr. ; 25 cm.
Prijevod djela: Rom for familien. - Slike autora na omotu.
ISBN 9789535692003 : 195 kn
37.018.262(035)
159.922.7:37](035)
(035)
HK11-03400

NACIONALNI okvirni kurikulum za predškolski odgoj i obrazovanje te opće obvezno i srednjoškolsko obrazovanje / [urednici Radovan Fuchs, Dijana Vican, Ivan Milanović Litre]. - Zagreb : Ministarstvo znanosti, obrazovanja i športa, 2011. ([Sveta Nedelja] : Printera grupa). - 291 str. ; 24 cm.
Nakl. 3500 primj.
ISBN 9789536569762
37.011.33(497.5)
(497.5)
HK11-03401

ŠKOLA škole : u povodu 80. obljetnice života prof. dr. sc. Valentina Puževskog / uredio Vladimir Strugar. - Zagreb : Hrvatski pedagoško-književni zbor ; Križevci : Hrvatski pedagoško-književni zbor, Ogranak : Grad Križevci ; Bjelovar : Hrvatski pedagoško-književni zbor, Ogranak, 2011. ([Zagreb] : Tiskara Profil). - 359 str. : ilustr. ; 28 cm. - (Knjižnica Monografije / Hrvatski pedagoško-književni zbor ; knj. 1)
Nakl. 600 primj. - Proslov urednika: str. 10-11. - Bibliografija radova V. Puževskog: 337-353; bibliografija radova o V. Puževskom: str. 354-355; bibliografija uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 9789536134731 (Hrvatski pedagoško-književni zbor, Zagreb) : 249 kn
37-05Puževski, V.
HK11-03402

ŠTO ja imam od toga? : mogućnosti za obrazovanje, kulturu i mlade u Europskoj uniji. - Luksemburg : Ured za publikacije Europske unije, 2011. ([Zagreb] : Delegacija Europske unije u RH). - 56 str. : ilustr. u bojama ; 21 cm.
Om. nasl.
ISBN 9789279188718
37.014(4)
(4-6EU)
HK11-03403

Vidi br.: HK11-03224

Vidi br.: HK11-03223

Vidi br.: HK11-03225

Vidi br.: HK11-03222

Vidi br.: HK11-03216

Vidi br.: HK11-03217

Vidi br.: HK11-03220

Vidi br.: HK11-03218

Vidi br.: HK11-03219

Vidi br.: HK11-03221

Vidi br.: HK11-02986

Vidi br.: HK11-03048

371   Školstvo. Metodika nastave

[PROGRAM prevencije nasilja u OŠ Side Košutić Radoboj : priče učenika o nenasilju] / [urednik Elizabeta Končić Trlek]. - Radoboj : OŠ Side Košutić Radoboj, [2011]. (Zagreb : Unibook). - 54 str. : ilustr. u bojama ; 30 cm.
Nasl. i podnasl. preuzeti iz pregovora. - Ime urednice i godina izdavanja preuzeti sa str. 3. - Bibliografija: str. 54.
ISBN 9789535695608
371.3:316.627
HK11-03404

BIRD, Gillian
Pristup nastavnom planu - strategije prilagodbe učenicima s Down sindromom / autorice Gillian Bird, Sandy Alton i Cecilie Mackinnon ; [prevoditelj Želimira Purgar-Perović]. - 1. izd. - Zagreb : Hrvatska zajednica za Down sindrom, 2011. (Zagreb : Kerschoffset). - VI,50 str. : ilustr. u bojama ; 30 cm. - (Problematika i saznanja o Down sindromu)
Prijevod djela: Accessing the curriculum - strategies for differentiation for pupils with Down syndrome. - Bibliografija: str. 50.
ISBN 9789539593740
371.214-056.34
HK11-03405

FILIPEC, Ana
Volim boravak za 5! : priručnik uz radne listove za produženi boravak za učitelje i učiteljice u 3. razredu osnovne škole / Ana Filipec. - Zagreb : Školska knjiga, 2011. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 255 str. ; 32 cm.
ISBN 9789530514126
371.3(072.2)
(072.2)
HK11-03406

INTEGRIRANI priručnik za učitelje/učiteljice u 1. razredu : [za rujan i listopad : šk. god. 2011./2012.] / Dijana Ančić ... [et al.]. - Zagreb : Školska knjiga, 2011. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 549 str. ; 32 cm. - (Pametna školska rješenja)
Podnasl. preuzet s omota. - Ostali zastupljeni autori: Ljiljana Bartol, Kornelija Dančević, Ana Filipec, Nikola Habek, Biserka Jurišić, Zita Marić, Marija Sekur, Ana Škudar, Snježana Zuber.
ISBN 9789530514904
371.214:373.32
372.4
(072)
HK11-03407

INTEGRIRANI priručnik za učitelje/učiteljice u 1. razredu : [za siječanj i veljaču : šk. god. 2011./2012.] / Dijana Ančić ... [et al.]. - Zagreb : Školska knjiga, 2011. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 478 str. ; 32 cm. - (Pametna školska rješenja)
Podnasl. preuzet s omota. - Ostali zastupljeni autori: Ljiljana Bartol, Kornelija Dančević, Ana Filipec, Nikola Habek, Biserka Jurišić, Zita Marić, Marija Sekur, Ana Škudar, Snježana Zuber.
ISBN 9789530514980
371.214:373.32
372.4
(072)
HK11-03408

INTEGRIRANI priručnik za učitelje/učiteljice u 2. razredu : [za rujan i listopad : šk. god. 2011./2012.] / Snježana Bartol ... [et al.]. - Zagreb : Školska knjiga, 2011. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 787 str. ; 32 cm. - (Pametna školska rješenja)
Podnasl. preuzet s omota. - Ostali zastupljeni autori: Maja Burić, Natalija Devčić, Branka Fadljević, Nikola Habek, Andrea Kager, Nadija Kos, Ruža Novak, Ida Somi, Snježana Zuber.
ISBN 9789530514911
371.214:373.32
372.4
(072.2)
HK11-03409

INTEGRIRANI priručnik za učitelje/učiteljice u 2. razredu : [za siječanj i veljaču : šk. god. 2011./2012.] / Snježana Bartol ... [et al.]. - Zagreb : Školska knjiga, 2011. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 711 str. ; 32 cm. - (Pametna školska rješenja)
Podnasl. preuzet s omota. - Ostali zastupljeni autori: Maja Burić, Natalija Devčić, Branka Fadljević, Nikola Habek, Andrea Kager, Nadija Kos, Ruža Novak, Ida Somi, Snježana Zuber.
ISBN 9789530514997
371.214:373.32
372.4
(072)
HK11-03410

INTEGRIRANI priručnik za učitelje/učiteljice u 2. razredu : [za studeni i prosinac : šk. god. 2011./2012.] / Snježana Bartol ... [et al.]. - Zagreb : Školska knjiga, 2011. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 744 str. ; 32 cm. - (Pametna školska rješenja)
Podnasl. preuzet s omota. - Ostali zastupljeni autori: Maja Burić, Natalija Devčić, Branka Fadljević, Nikola Habek, Andrea Kager, Nadija Kos, Ruža Novak, Ida Somi, Snježana Zuber.
ISBN 9789530514959
371.214:373.32
372.4
(072)
HK11-03411

INTEGRIRANI priručnik za učitelje/učiteljice u 3. razredu : [za rujan i listopad : šk. god. 2011./2012.] / Sandra Binder ... [et al.]. - Zagreb : Školska knjiga, 2011. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 790 str. ; 32 cm. - (Pametna školska rješenja)
Podnasl. preuzet s omota. - Ostali zastupljeni autori: Natalija Devčić, Nikola Habek, Biserka Jurišić, Keti Melnjak, Vesna Orešković, Božena Pranjić, Alison Ružić, Nikolina Sporiš, Ana Škudar, Irena Trbušić, Snježana Zuber.
ISBN 9789530514928
371.214:373.32
372.4
(072.2)
HK11-03412

INTEGRIRANI priručnik za učitelje/učiteljice u 3. razredu : [za studeni i prosinac : šk.g.2011./2012.] / Sandra Binder ... [et al.]. - Zagreb : Školska knjiga, 2011. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 718 str. ; 32 cm. - (Pametna školska rješenja)
Podnasl. preuzet s omota. - Ostali zastupljeni autori: Natalija Devčić, Nikola Habek, Biserka Jurišić, Keti Melnjak, Vesna Orešković, Božena Pranjić, Alison Ružić, Nikolina Sporiš, Ana Škudar, Irena Trbušić, Snježana Zuber.
ISBN 9789530514966
371.214:373.32
372.4
(072)
HK11-03413

INTEGRIRANI priručnik za učitelje/učiteljice u 4. razredu : [za rujan i listopad : šk. god. 2011./2012.] / Maja Burić... [et al.]. - Zagreb : Školska knjiga, 2011. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 827 str. ; 30 cm. - (Pametna školska rješenja)
Podnasl. preuzet s omota. - Ostali zastupljeni autori: Natalija Devčić, Snježana Kantoci, Anita Kristijan, Ivana Margeta, Vanja Ivančević, Božena Pranjić, Antonija Radoš, Alison Ružić, Nikolina Sporiš, Ana Škudar, Ivana Urban, Snježana Zuber.
ISBN 9789530514935
371.214:373.32
372.4
(072.2)
HK11-03414

INTEGRIRANI priručnik za učitelje/učiteljice u 4. razredu : [za studeni i prosinac : šk. god. 2011./2012.] / Maja Burić ... [et al.]. - Zagreb : Školska knjiga, 2011. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 764 str. ; 32 cm. - (Pametna školska rješenja)
Podnasl. preuzet s omota. - Ostali zastupljeni autori: Natalija Devčić, Snježana Kantoci, Ivana Margeta, Vanja Ivančević, Božena Pranjić, Antonija Radoš, Alison Ružić, Nikolina Sporiš, Ana Škudar, Ivana Urban, Snježana Zuber.
ISBN 9789530514973
371.214:373.32
372.4
(072)
HK11-03415

IZVEDBENI plan nastave za preddiplomske i doplomske studije : za 20. akademsku godinu 2011/2012 / [urednica Irena Cajner Mraović ; priprema teksta Miljenka Kuhar, Karolina Kudlek, Danijela Vnučec Grdović]. - Zagreb : Hrvatski studij Sveučilištu, 2011. (Čakovec : "Zrinski"). - 143 str. ; 21 cm.
Ime urednice preuzeto iz kolofona.
ISBN 9789537823023
371.8:371.214(497.5Zagreb)
(497.5Zagreb)
"2011/2012"
HK11-03416

MEĐUNARODNA konferencija o naprednim i sustavnim istraživanjima (5 ; 2011 ; Zagreb)
Umjetničko djelo u likovnom odgoju i obrazovanju : zbornik umjetničko znanstvenih skupova 2009.-2011. / 5. međunarodna konferencija o naprednim i sustavnim istraživanjima, Zagreb, 10-12 studenog 2011. [i] Treći specijalizirani znanstveni skup ; [glavni urednik Antonija Balić Šimrak]. - Zagreb : ECNSI - Europski centar za napredna i sustavna istraživanja : Učiteljski fakultet, 2011. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 194 str. : ilustr. ; 25 cm.
Zastupljeni autori. Marcel Bačić, Krešimir Hlebec, Miroslav Huzjak, Matjaž Duh, Andreja Kljajič, Selma Nurikić, Stjepko Rupčić, Antonija Balić Šimrak, Iva Šverko, Marijana Županić Benić, Jelena Bračun, Gordana Košćec, Ida Loher, Dubravka Kuščević, Marija Brajčić, Vesna Bilić, Ana Katić, Ann Larsson-Dahlin, Janet Harling, Peter Gregory, Vedran Markulin, Mario Perus, Petra Badurina, Svetlana Novaković, Ljubomir Levačić, Josipa Alviž, Jasmina Nestić. - Tekst na hrv. ili engl. jeziku. - Bibliografija iza svakog poglavlja i uz tekst. - Summaries.
ISBN 9789537210441 (Učiteljski fakultet)
371.3:7
(063)
HK11-03417

MEĐUNARODNI znanstveni skup Dijete i jezik danas ( 2011 ; Osijek)
Dijete i jezik danas : dijete i tekst : zbornik radova s međunarodnoga znanstvenoga skupa / [glavne urednice Irena Vodopija, Dubravka Smajić]. - Osijek : Učiteljski fakultet, 2011. ([Osijek] : MIT dizajn studio). - 368 str. : ilustr. ; 24 cm.
Zastupljeni autori: Stjepan Hranjec, Milica Lukić, Irena Vodopija, Dubravka Smajić, Patricia Marušić, Marko Alerić, Irena Krumes-Šimunović, Sanja Vrcić-Mataija, Sanja Perković, Dubravka Težak, Sanja Polak, Marina Gabelica, Lidija Bakota, Timea Bockovac, Renata Šamo, Smiljana Narančić Kovač, Ivana Lauš, Yvonne Vrhovac, Andrea-Beata Jelić, Jelena Mihaljević Djigunović, Stela Letica, Vesna Bagarić Medve, Višnja Pavičić Takač, Vladimir Legac, Mirna Radišić, Višnja Pavičić Takač, Alenka Mikulec, Ivana Carević, Morana Drakulić. - Bibliografija iza svakog poglavlja ; Bibliografske bilješke uz tekst. - Summaries.
ISBN 9789536965274
371.3:81'243
371.3:811.163.42
(063)
HK11-03418

PISKAČ, Davor
Kako napisati esej za državnu maturu : radni priručnik s primjerima i vježbama / Davor Piskač. - 3. izd. - Zagreb : Alfa, 2011. [Lukavec] : Grafika Markulin). - 151 str. ; 28 cm.
Bilješka o autoru: str. 151. - Bibliografija: str. 150.
ISBN 9789532971897
371.322(035)
HK11-03419

PISKAČ, Romana
Volim boravak za 5 : priručnik uz radne listove za produženi boravak za učitelje/učiteljice u 1. razredu osnovne škole / Romana Piskač. - Zagreb : Školska knjiga, 2011. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 271 str. ; 30 cm.
ISBN 9789530514195
371.3(072.2)
HK11-03420

PISKAČ, Romana
Volim boravak za 5! : priručnik uz radne listove za produženi boravak za učitelje i učiteljice u 2. razredu osnovne škole / Romana Piskač. - Zagreb : Školska knjiga, 2011. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 247 str. ; 32 cm.
ISBN 9789530514201
371.3(072.2)
(072.2)
HK11-03421

RENDIĆ-MIOČEVIĆ, Ivo
Uvod u hrvatsku interdisciplinarnu povijest / Ivo Rendić-Miočević ; [prijevod sažetka Ana Levak Sabolović ; izrada kazala Domagoj Maratović]. - Slavonski Brod : Hrvatski institut za povijest, Podružnica za povijest Slavonije, Srijema i Baranje, 2011. ([Slavonski Brod] : Posavska Hrvatska). - 632 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Bibliotheca Croatica - Slavonica, Sirmiensia et Baranyensia. Studije ; knj. 13)
Nakl. 250 primj. - Kratice: str. 567-568. - Autorova slika i bilješka o njemu: str. 631-632. - Bibliografija: str. 569-605; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Summary. - Imensko kazalo ; Mjesno kazalo.
ISBN 9789536659616 : 250 kn
371.3:94(497.5)
930.2
(497.5)
HK11-03422

RISTIĆ Dedić, Zrinka
Analiza sadržaja i rezultata ispita državne mature iz kemije / Zrinka Ristić Dedić, Boris Jokić, Josip Šabić. - Zagreb : Nacionalni centar za vanjsko vrednovanje obrazovanja : Institut za društvena istraživanja, Centar za istraživanje i razvoj obrazovanja, 2011. (Zagreb : ITG). - 151 str. : ilustr. ; 27 cm.
Nakl. 100 primj. - Bibliografija: str. 124; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789537556242 (Nacionalni centar za vanjsko vrednovanje obrazovanja)
[371.27:53]:373.3(497.5)
[371.27:54]:373.3(497.5)
(497.5)
HK11-03423

RISTIĆ Dedić, Zrinka
Analiza sadržaja i rezultata ispita državne mature iz biologije / Zrinka Ristić Dedić, Boris Jokić, Josip Šabić. - Zagreb : Nacionalni centar za vanjsko vrednovanje obrazovanja : Institut za društvena istraživanja, Centar za istraživanje i razvoj obrazovanja, 2011. (Zagreb : ITG). - 165 str. : ilustr. ; 27 cm.
Nakl. 100 primj. - Bibliografija: str. 134.
ISBN 9789537556266 (Nacionalni centar za vanjsko vrednovanje obrazovanja)
[371.27:57]:373.3(497.5)
(497.5)
HK11-03424

SABLJIĆ, Jakov
Iz metodičke teorije i prakse nastave književnosti / Jakov Sabljak. - Podgorica : ICJK [i.e.] Institut za crnogorski jezik i književnost, 2011. (Podgorica : Grafo Bale). - 325 str. : ilustr. ; 22 cm. - (Biblioteka Posebna izdanja / Institut za crnogorski jezik i književnost)
Nakl. 500 primj. - Bilješka o autoru: str. 313. - Bibliografija: str. 299-312; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Summary. - Imensko kazalo.
ISBN 9789940579050
371.3:82
(075.8)
HK11-03425

SELAK, Stanko
Metodika nastave limenih puhačkih instrumenata / Stanislav Selak. - Zagreb : Muzička akademija, 2011. (Zagreb : Intergrafika TTŽ). - 175 str. : ilustr., note ; 24 cm. - (Udžbenici Sveučilišta u Zagrebu = Manualia Universitatis studiorum Zagrabiensis)
Nakl. 200 primj. - Autorova slika i bilješka o njemu: str. 169-172. - Str. 173-175: Pogovor / Igor Gjadrov. - Bibliografija: str. 167.
ISBN 9789539710048
371.3:788(075.8)
681.818:371.3(075.8)
(075.8)
HK11-03426

SVJETSKA baština u rukama mladih : kako je upoznati, njegovati i djelovati : priručnik i nastavni materijali za učitelje / [urednica Rut Carek ; prijevod s engleskog Nataša Nikpalj-Juraić]. - Zagreb : Ministarstvo znanosti, obrazovanja i športa : Hrvatsko povjerenstvo za UNESCO : Ministarstvo kulture, 2011. (Zagreb : Grafička škola). - 189 str. : ilustr. u bojama ; 30 cm + Svjetska baština 2010.-2011. (1 višestruko presavijeni list) + fotografije mjesta zaštićene svjetske kuturne i prirodne baštine ([66] str.)
Prijevod djela: World heritage in young hands kit. - Nakl. 2000 primj. - Pojmovnik: str. 173-176.
ISBN 9789533120065 (Ministarstvo kulture)
371.214:373.32
371.214:373.4
372.4
(072)
HK11-03427

ZNANSTVENI kolokvij Kako poučavati o izgrađivanju Europe u vrijeme integracije zemalja europskog jugoistoka? (2011 ; Zagreb)
Kako poučavati o izgrađivanju Europe u vrijeme integracije zemalja europskog jugoistoka? : stajališta europskih povjesničara : znanstveni kolokvij, Zagreb, 24. i 25. studenog 2011. godine / [urednik Drago Roksandić ; prijevod s francuskog Ivana Krizmanić, prijevod s njemačkog Zrinka Borovečki]. - Zagreb : FF-press [i. e.] Filozofski fakultet, 2011. (Zagreb : Hitra produkcija knjiga). - 40 str. ; 21 cm. - (Colloquia / FF-press [i. e.] Filozofski fakultet ; 2)
Na vrhu nasl. str. Veleposlanstvo Savezne Republike Njemačke u Hrvatskoj, Veleposlanstvo Francuske Republike u Hrvatskoj, Francuski institut u Zagrebu. - Sažeci. - Bilješke o autorima: str. [29]-37.
ISBN 9789531754132
371.3:94(4)
(4-12)
(063)
HK11-03428

Vidi br.: HK11-03427

Vidi br.: HK11-03466

Vidi br.: HK11-04061

Vidi br.: HK11-03530

Vidi br.: HK11-03507

Vidi br.: HK11-03418

372   Sadržaji i oblici predškolskog i osnovnoškolskog obrazovanja

ANIĆ, Višnja
Way to go 2 plus : radna bilježnica engleskog jezika za 5. razred osnovne škole : 5. godina učenja / Višnja Anić ; [ilustrator Simon Bogojević Narath]. - 5. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2011. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 107 str. : ilustr. ; 27 cm.
372.881.111.1
(075.2)
(076)
HK11-03429

ANIĆ, Višnja
Way to go 2 plus : zadatci za provjeru znanja engleskog jezika za 5. razred osnovne škole : 5. godina učenja / Višnja Anić ; [ilustrator Simon Bogojević-Narath]. - 2. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2011. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 1 mapa ([41] str.) : ilustr. ; 32 cm.
Omot. nasl.
372.881.111.1
(075.2)
(076)
HK11-03430

ANIĆ, Višnja
Dip in 7 : radna bilježnica engleskog jezika za 7. razred osnovne škole : 7. godina učenja / Višnja Anić, Božica Pavlinek ; [ilustrator David Lovrić]. - 2. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2011. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 105 str. : ilustr. ; 28 cm + 1 zvučni CD