0OPĆENITO


001   Znanost i znanje

DÄNIKEN, Erich von
Sumrak bogova : Majanski kalendar i povratak izvanzemaljaca / Erich von Daeniken. - Zagreb : Zagrebačka naklada, 2011. (Zagreb : De Ve De). - 271 str. : ilustr. ; 20 cm.
Prijevod djela: Twilight of the Gods : The Mayan Calendar and the Return of the Extraterrestrials. - Slika autora i bilješka o njemu na omotu. - Slika autora i bilješka o njemu na omotu. - Bibliografija: str. 259-271 ; i uz tekst.
ISBN 9789532521221 : 90 kn
001.94 NLO
HK11-04862

KEAN, Leslie
NLO-i : zapanjujuće službene izjave genera, pilota i vladinih dužnosnika / Leslie Kean ; [prijevod Nenad Patrun]. - Zagreb : Planetopija, 2011. (Sveta Nedelja : Printera grupa). - 345 str. : ilustr. ; 22 cm. - (Biblioteka Matrix)
Prijevod djela: UFOs. - Bilješke: str. 320-338. - Bilješka o autorici: str. 345. - Predmetno i imensko kazalo.
ISBN 9789532572018 : 159 kn
001.94NLO
HK11-04863

SIVAC, Allen
Alijenologija : cjeloviti vodič kroz svijet izvanzemaljaca / Allen Sivac ; [ilustracije Gary Blythe ... et al ; prijevod Nenad Patrun]. - Zagreb : Planetopija, 2011. ([s. l. : s. n.]). - [32] str. : ilustr. u bojama ; 31 cm. - (Biblioteka Osoba)
Prijevod djela: Alienology: The complete guide to extraterrestrials. - Tiskano u Kini.
ISBN 9789532571899 : 195,00 kn
001.94(02.027.3)
HK11-04864

TASIĆ, Milutin
Srpski velikani nauke / Milutin Tasić. - Beograd : Bookland, 2011. (Beograd : Akademija). - 178 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Biblioteka Posebno izdanje / Bookland)
Nakl. 1000 primj. - Ćir.
ISBN 9788671824125
001-051(=163.41)
(=163.41)
HK11-04865

Vidi br.: HK11-05683

Vidi br.: HK11-05032

Vidi br.: HK11-04911

002   Dokumentacija

SOUTH Eastern European Digitization Initiative Conference (6 ; 2011 ; Zagreb)
The Sixth SEEDI Conference Digitization of Cultural and Scientific Heritage, Zagreb, Croatia, 18-20 May 2011 : book of abstracts ; [editors Jasenka Zajec ... et al.]. - Zagreb, : National and University Library in Zagreb, 2011. ([Zagreb] : ITG). - 106 str. ; 21 cm.
Om. nasl. - Nakl. 120 primj.
[002:008]:004(4)
(4)
(063)
HK11-04866

004   Računalna znanost i tehnologija. Računarstvo

CETINSKI, Vinka
Računalni program za strateško upravljanje razvojem turizma - IQM [Elektronička građa] / Vinka Cetinski, Marko Perić, Dalibor Jovanović. - 2. izmijenjeno i dopunjeno izd. - Opatija : Fakultet za menadžment u turizmu i ugostiteljstvu, [2011?] ([s. l. : s. n.]). - 1 optički disk (CD-ROM) ; 12 cm.
Zahtjevi sustava: PC; Windows XP; MX Excel. - Stv. nasl. s naljepnice diska. - Na naljepnici diska: Sveučilište u Rijeci. - Tekstualna građa.
ISBN 9789537842048
004.42:338.48(035)
338.48:004.42(035)
(035)
(086)
HK11-04867

DAVILA, Silvije
Microsoft Excel 2010 : izrada tabličnih proračuna / Silvije Davila, Milan Korać. - Zagreb : Algebra, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 256 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm. - (ECDL biblioteka ; modul 4)
Predmetno kazalo.
ISBN 9789533220819
004.91Excel(035)
(035)
HK11-04868

DOVEDAN, Zdravko
Pascal s tehnikama programiranja 1 / Zdravko Dovedan Han. - 1. izd. - Velika Gorica : Veleučilište Velika Gorica, 2011. ([Zagreb] : Kolumna). - 284 str. : ilustr. ; 24 cm.
Bibliografija: str. 269-270. - Kazalo sintaksnih kategorija ; Predmetno kazalo.
ISBN 9789537716226
004.43Pascal(075.8)
(075.8)
HK11-04869

HAJDINJAK, Nenad
Microsoft Windows 7 : priručnik za upoznavanje operacijskog sustava Microsoft Windows 7 / Nenad Hajdinjak. - 1. izd. - Zagreb : Profil international, 2011. (Zagreb : Profil). - 121 str. : ilustr. u bojama ; 20 cm.
Predmetno kazalo.
ISBN 9789531212298
004.451(035)
(035)
HK11-04870

INFORMATIKA u poslovanju : priručnik / Nikola Vlahović ... [et al.]. - 3. izmijenjeno izd. - Zagreb : Mikrorad, 2011. ([s. l. : s. n.]). - V, 192 str. : ilustr. ; 30 cm.
Na nasl. str.: Ekonomski fakultet Sveučilišta u Zagrebu, Katedra za informatiku. - Ostali zastupljeni autori: Božidar Jaković, Ljubica Milanović Glavan, Jovana Zoroja.
ISBN 9789536286584
004:65(075.8)
65.01:004(075.8)
007(075.8)
(075.8)
HK11-04871

KOZLINA, Želimir
Djeca tehnologije : elektronička računala : izložba : [Tehnički muzej, Zagreb, 21. 12. 2011. - 26. 2. 2012.] / [autor tekstova Želimir Kozlina ; prijevod na engleski [sažetak] Damir Žarko ; fotografije Zvonimir Ambruš ; urednica Vesna Dakić]. - Zagreb : Tehnički muzej, 2011. (Zagreb : Kerschoffset). - 108 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm.
Nakl. 1000 primj. - Bibliografija: str. [104]. - Summary.
ISBN 9789536568406
004.3
(083.824)
HK11-04872

KUNŠTEK, Zlatko
Računalne mreže II : priručnik / autor Zlatko Kunštek. - 3. izd. - Zagreb : Algebra, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 182 str. : ilustr. ; 22 cm. - (Računarstvo : visoka škola)
ISBN 9789533220857
004.7(075.8)
(075.8)
HK11-04873

MANGER, Robert
Programsko inženjerstvo : priručnik / Robert Manger, Mladen Mauher. - Zagreb : Algebra, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 148 str. : ilustr. ; 29 cm. - (Računarstvo : visoka škola)
Bibliografija: str. [153].
ISBN 9789533220895
004.42(035)
(035)
HK11-04874

OTVORENI operacijski sustavi : priručnik / Vladimir Stanisavljević ... [et al.]. - Zagreb : Algebra, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 236 str. : ilustr. ; 29 cm. - (Računarstvo : visoka škola)
Ostali zastupljeni autori: Adrian Goll, Josip Almaši, Robert Sedak.
ISBN 9789533220864
004.451(035)
(035)
HK11-04875

RABUZIN, Kornelije
Uvod u SQL / Kornelije Rabuzin. - Varaždin : Fakultet organizacije i informatike, 2011. (Čakovec : "Zrinski"). - XV, 219 str. : ilustr. ; 25 cm.
Bilješka o autoru: str. XII. - Bibliografija: str. 195. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789536071357
004.655.3(035)
(035)
HK11-04876

RUDARENJE podataka : različiti aspekti informacijskog društva / urednici Željko Garača i Mario Jadrić. - Split : Ekonomski fakultet, 2011. ([s. l. : s. n.]. - 190 str. : ilustr. ; 24 cm.
Zastupljeni autori: Maja Ćukušić, Marina Lenkić, Josip Znidarčić, Luka Bakotin, Igor Pezzi, Tino Kujundžić, Ivana Biluš, Ivana Jelavić, Dunja Duranović, Mirna Kiriđija. - Dostupno i na CD-ROM-u. - Bilješke o autorima: str. 185-188. - Bibliografija: str. 173-183; bibliografija iza svakog poglavlja. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789532810370
004.62(075.8)
(075.8)
HK11-04877

RUDARENJE podataka [Elektronička građa] : različiti aspekti informacijskog društva / urednici Željko Garača i Mario Jadrić. - Split : Ekonomski fakultet, 2011. ([s. l. : s. n.]. - 1 optički disk (CD-ROM) ; 12 cm.
Zahtjevi sustava: PC; Windows XP; Acrobat Adobe Reader. - Stv. nasl. s naljepnice diska. - Zastupljeni autori: Maja Ćukušić, Marina Lenkić, Josip Znidarčić, Luka Bakotin, Igor Pezzi, Tino Kujundžić, Ivana Biluš, Ivana Jelavić, Dunja Duranović, Mirna Kiriđija. - Publikacija u formatu PDF; sadrži 194 str. - Dostupno i u tiskanom obliku. - Bilješke o autorima: str. 185-188. - Bibliografija: str. 173-183; bibliografija iza svakog poglavlja. - Predmetno kazalo.
004.62(075.8)
(075.8)
(086)
HK11-04878

SCHWARTZ, Steve
Microsoft Office 2010 za Windows : brzi vizualni vodič / Steve Schwartz ; [preveo s engleskog jezika Tomislav Mance]. - Zagreb : Miš, 2011. ([Zagreb] : Stega tisak). - XII, 420 str. : ilustr. ; 24 cm.
Prijevod djela: Microsoft Office 2010 for Windows. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789532990287 : 165 kn
004.42Office(035)
(035)
HK11-04879

THE future with GIS : scientific monograph : [GIS [i.e.] Geoinformation system] / [editor Davorin Kereković]. - Zagreb : Hrvatski informatički zbor - GIS [i. e.] Geografski informacijski sustavi Forum ; Katowice : University of Silesia, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 256 str. : ilustr., zemljop. crteži ; 30 cm.
Ime urednika preuzeto iz impresuma. - Zastupljeni hrvatski autori: Hrvoje Stančić, Vlasta Begović, Ivančica Schrunk, Davorin Kereković, Anka Mašek, Katica Križanović, Vesna Perić, Damir Ivanković, Ivan Vučić, Vinka Jurić, Josip Kasum, Tonći Jeličić.
ISBN 9536129329 (Hrvatski informatički zbor - GIS Forum)
004.9:91
(082)
HK11-04880

VIRTUALNA okruženja : interaktivna 3D grafika i njene primjene / Igor S. Pandžić ... [et al.]. - 1. izd. - Zagreb : Element, 2011. (Sveti Ivan Zelina : Tiskara Zelina). - 404 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm. - (Udžbenici Sveučilišta u Zagrebu = Manualia Universitatis studiorum Zagrabiensis)
Ostali zastupljeni autori: Tomislav Pejša, Krešimir Matković, Hrvoje Benko, Aleksandra Čereković, Maja Matijašević. - Rječnik engleskih pojmova: str. 373-379. - Bilješke o autorima: str. 403-404. - Bibliografija: str. 380-396. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789531976060
004.92(075.8)
(075.8)
HK11-04881

VISE, David A.
Priča o Googleu / David A. Vise i Mark Malseed ; prevela Lidija Vinković. - Zagreb : V.B.Z., 2011. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 287 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Biblioteka Ambrozija ; knj. 288)
Prijevod djela: The Google story.
ISBN 9789533042008 : 129 kn
004.738.52
HK11-04882

VISE, David A.
Priča o Googleu / David A. Vise i Mark Malseed ; s engleskoga prevela Lidija Vinković. - Zagreb : V.B.Z., 2011. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 287 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Biblioteka Ambrozija knj. 288)
Prijevod djela: The Google story.
ISBN 9789533043685 (tvrdi uvez) : 190 kn
004.738.52
HK11-04883

VIŠEDIMENZIJSKI informacijski sustavi : skladištenje i analitička obrada podataka / urednici Željko Garača i Maja Ćukušić. - Split : Ekonomski fakultet, 2011. ([s. l. : s. n.]). - IX, 234 str. : ilustr. ; 24 cm.
Zastupljeni autori: Simona Bagić, Damir Kalemba, Tino Kujundžić, Mario Luetić, Ivana Ninčević, Elza Silić, Marina Šakić, Maja Šamanović, Davor Tomaić. - Nakl. 200 primj. - Bilješka o autorima: str. 230-232. - Bibliografija: str. 226-228; bibliografija iza svakog poglavlja. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789532810387
004(075.8)
007(075.8)
(075.8)
HK11-04884

ŽULJEVIĆ, Teo
Uvod u programiranje : Visual Basic.NET / Teo Žuljević. - Zagreb : Intus informatika, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 317, 94 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Udžbenici Visoke škole za informacijske tehnologije)
Na nasl. str.: VSITE [i. e.] Visoka škola za informacijske tehnologije. - Nasl. str. prištampanoga teksta: Uvod u programiranje : Visual basic.NET : zbirka riješenih ispitnih zadataka. - Bibliografija: str. [319].
ISBN 9789537464042
004.43Visual Basic.NET(035)
(035)
HK11-04885

Vidi br.: HK11-05098

Vidi br.: HK11-05098

007   Informacijske znanosti. Kibernetika

GALINEC, Darko
Planiranje informacijskih sustava - načela : [priručnik] / Darko Galinec. - Zagreb : Algebra, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 84 str. : ilustr. ; 29 cm. - (Računarstvo : visoka škola)
Podnasl. preuzet s omota. - Bilješka o autoru: str. [91]. - Bibliografija: str. [87-89]. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789533220918
007:65.012.2(075.8)
(075.8)
HK11-04886

PRANIĆ, Dražen
Revizija informacijskog sustava : radni materijal / Dražen Pranić. - Zagreb : Algebra, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 118 str. : ilustr. ; 29 cm. - (Računarstvo : visoka škola)
Bibliografija: str. [121]. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789533220901
007:65.012.16(035)
65.012.16:007(035)
(035)
HK11-04887

PRANIĆ, Dražen
Upravljanje informacijskim sustavima : priručnik / Dražen Pranić. - Zagreb : Algebra, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 117 str. : ilustr. ; 30 cm. - (Računarstvo : visoka škola)
Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789533220888
007:65.012.4(035)
65.012.4:007(035)
(035)
HK11-04888

Vidi br.: HK11-04871

Vidi br.: HK11-04884

008   Kultura i civilizacija. Futurologija

KAKU, Michio
Fizika budućnosti : kako će znanost oblikovati ljudsku sudbinu i naše svakodnevne živote do 2100. godine / Michio Kaku ; [prevoditelj Jakša Bilić]. - Zagreb : Mate, 2011. ([Zagreb] : Grafotisak). - 389 str. ; 25 cm. - (Biblioteka Gospodarska misao.)
Prijevod djela: Physics of the future. - Slika autorova na unutr. str. om. lista. - Bilješke: str. [369]-376. - Bilješka o autoru: str. [393]. - Bibliografija: str. [377]-378. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789532461343
008.2:53
53:008
(02.062)
HK11-04889

Vidi br.: HK11-05098

02   Knjižničarstvo. Čitanje

ČELIĆ-TICA, Veronika
Katalogizacija za školske knjižnice : priručnik za knjižničare / Veronika Čelić-Tica, Jelica Leščić. - Zagreb : Naklada Jurčić, 2011. (Zagreb : Parvus). - 91 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Stećak / Naklada Jurčić)
Bibliografija: str. 87; bibliografske bilješke uz tekst. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789532450552 : 120 kn
025.3(035)
027.8
(035)
HK11-04890

GLOBAL perspectives on school libraries : projects and practices / edited by Luisa Maquardt and Dianne Oberg ; foreword by Randi Lundvall and Diljit Singh. - Berlin ; New York : De Gruyter Saur, 2011. (Mörlenbach : Strauss). - VII, 336 str. : ilustr. ; 24 cm. - (IFLA publications, 0344-6891 ; 148)
Zastupljeni hrvatski autori: Sonja Špiranec, Mihaela Banek Zorica, Ivanka Stričević, Ivana Perić. - Bilješke o autorima uz tekst. - Predgovori: str. [1]-2, [3]-8. - Bibliografija uz svaki rad. - Imensko kazalo i kazalo mjesta.
ISBN 9783110232202
027.8
371.64
HK11-04891

MEĐUNARODNA naučna konferencija Standardizacija i kvalitet bibliotečkih usluga (2012 ; Novi Sad)
Standardizacija i kvalitet bibliotečkih usluga : zbornik radova sa međunarodne naučne konferencije održane u Novom Sadu, 4-5. novembra 2010. / [organizator konferencije Bibliotekarsko društvo Srbije] ; urednici Vesna Injac i Vesna Crnogorac. - Beograd : Bibliotekarsko društvo Srbije, 2011. ([s. l.] : Čigoja print). - 408 str. : ilustr. ; 24 cm.
Na spor. nasl. str.: Standardization and the quality of library services. - Zastupljeni hrvatski autori: Jadranka Lasić-Lazić, Sonja Špiranec, Mihaela Banek Zorica, Marija Laszlo, Jasmina Lovrinčević, Dinka Kovačević, Zdenka Barišić,. - Nakl. 300 primj. - Tekst na srp., engl. i hrv. jeziku. - Lat. i ćir. - Str. [11]-12: Uvodna reč ; Foreword / Vesna Injac i Vesna Crnogorac. - Bibliografija uz svaki rad; bibliografske bilješke uz tekst. - Summaries.
ISBN 9788687177055
024:027
025.31
(063)
HK11-04892

PRILOZI za istoriju bibliotekarstva u Petrovaradinu / priredio Đuro Rajković. - 1. izd. - Novi Sad : Gradska biblioteka, 2011. (Petrovaradin : Alfagraf). - 201 str. : ilustr., faks. ; 23 cm. - (Blago zavičaja / Gradska biblioteka)
Nakl. 500 primj.
ISBN 9788682275671
027.63(497.1=163.42)
(497.113Petrovaradin)
(=163.42)
HK11-04893

Vidi br.: HK11-05166

Vidi br.: HK11-04892

Vidi br.: HK11-04890

030   Opća referentna djela

Vidi br.: HK11-05926

06   Organizacije. Društva. Udruge. Kongresi. Izložbe. Muzeji

BUSINESS proposals of Croatian companies for co-operation with foreign partners [Elektronička građa]. - Tekstovni podaci. - Zagreb : Croatian Chamber of Economy, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 1 optički disk (CD-ROM) ; 12 cm.
Zahtjevi sustava: PC; Windows XP. - Stv. nasl. s naljepnice diska. - Dostupno i tiskanom obliku.
061.5(497.5)
658.5.011(497.5)
(497.5)
(058)
(086)
HK11-04894

CESAR, Jurica
Kulturno-povijesno društvo "Zrinski" / [urednik i autor Jurica Cesar]. - Štrigova : Državni arhiv Međimurje, 2011. (Čakovec : Printex). - 185 str. : ilustr. ; 21 cm.
Ime autora preuzeto iz impresuma. - Nakl. 300 primj.
ISBN 9789535607113 : 50 kn
061.2(497.5Čakovec)
(497.5Čakovec)
(060.53)
HK11-04895

DVADESET godina Matice hrvatske u Viškovu : 1991.-2011. / [glavna urednica Katarina Mrak]. - Viškovo : Matica hrvatska, Ogranak, 2011. ([Rijeka] : Futura). - 55 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm.
Pravo ime urednice: Zdenka Novotni.
ISBN 9789535522348
061.2(497.5Viškovo)
(497.5Viškovo)
(067.5)
HK11-04896

KOHEZIJSKA politika 2014.-2020. : ulaganje u rast i radna mjesta. - Luxemburg : Ured za publikacije Europske unije, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 16 str. : ilustr., zemljop. crtež u bojama ; 30 cm.
Om. nasl.
ISBN 9789279255779
061.1EU:353
353:061.1EU
"2014/2020"
HK11-04897

MARIJANOVIĆ, Goran
Institucijski sustav Europske unije : praktikum : (interna skripta) / Goran Marijanović, Dražen Ćućić. - 2. izd. - Osijek : Studio HS internet : Ekonomski fakultet, 2011. (Osijek : Studio HS internet). - 112 str. : ilustr., graf. prikazi ; 30 cm.
Bibliografija: str. 110.
ISBN 9789537630348 (Studio HS internet)
061.1(4)(075.8)(076)
(4-6EU)
HK11-04898

MEĐUNARODNA konferencija Kompetentnost laboratorija (4 ; 2011 ; Cavtat, Dubrovnik)
Laboratory competence 2011 = Kompetentnost laboratorija 2011. : proceedings : 4th International Conference, Cavtat - Dubrovnik, Croatia, 12-15 October 2011 = IV. međunarodna konferencija / [organized by] CROLAB [i. e.] Croatian Laboratory [urednici, editors Karmen Margeta, Lovorka Grgec Bermanac]. - Zagreb : Hrvatski laboratoriji CROLAB, 2011. ([s. l. : s. n.]. - 139 str. : ilustr. ; 24 cm.
Prednji stv. nasl.: 4th International Conference "Laboratory Competence 2011" = Četvrta međunarodna konferencija "Kompetentnost laboratorija 2011.". - Na omotu: Četvrto nacionalno savjetovanje Kompetentnost laboratorija 2011. - Zastupljeni autori: Jelena Đugum, K. Longo, M. Lukačević, S. Dujmić, Olga Štajdohar-Pađen, S. Bojić, Z. Bertalanić, E. Marušić, Dubravka Doležal, T. Bolanča, Š. Cerjan-Stefanović, Elinor Trogrlić, R. Rosković, A. Strineka, Ankica Krmelić, I. Terzić, Lovorka Grgec Bermanec, D. Zvizdić, P. Fortuna, M. Komac, M. Matasović, M. Trajkovska Trpevska, E. Trpcevska, M. Gurovski, Ružica Marinčić, A. Barišić, Tea Havranek, Jagoda Pilko, Josip Rukavina, Enes Zaimović, Ivana Ivić, Iva Akrap, K. Radić, Zlatko Grgić, S. Zavadlav, T. Petrak. - Podatak o god. izdavanja preuzet iz CIP zapisa. - Nakl. 200 primj. - Tekst na hrv. i engl. jeziku. - Bibliografija iza svakog rada. - Imensko kazalo.
ISBN 9789537329105
061.62
614.3
(063)
HK11-04899

MEĐUNARODNA konferencija Kompetentnost laboratorija (4 ; 2011 ; Cavtat, Dubrovnik)
Laboratory competence 2011. : book of abstracts = Kompetentnost laboratorija 2011 : knjiga sažetaka / 4th International conference, IV međunarodna konferencija, Cavtat-Dubrovnik, 12-15 october 2011 ; [urednici, editors Karmen Margeta, Lovorka Grgec Bermanac]. - Zagreb : Hrvatski laboratoriji CROLAB, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 110 str. ; 30 cm.
Nakl. 200 primj. - Tekst na hrv. i engl. jeziku. - Kazalo autora.
ISBN 9789537329099
061.62
614.3
(048)(063)
HK11-04900

MLADI: priprema, pozor, sudjelujte! : sudjelovanje mladih - modeli, mehanizmi, praksa / [uredila Anamarija Sočo ; prijevod tekstova Gabrijela Hodnik Đebro, Katarina Supičić]. - Zagreb : Mreža mladih Hrvatske, 2011. (Čakovec : ACT Printlab). - 116 str. : ilustr. ; 14 X 24 cm.
Ova publikacija je nastala u sklopu projekta "Youth policy pack" koji je podržala Europska unija u okviru programa Europa za građane.
ISBN 9789537805050
061.2-053.6(497.5+497.4)
(497.5)
(497.4)
HK11-04901

MONOGRAFIJA : Matica hrvatska, Tuzla : 2001.-2011. / [fotografije Martin Antunović, Danijel Barišić, Ivan Bosankić ; glavna urednica Marica Petrović]. - Tuzla : Matica hrvatska, 2011. (Tuzla : PrintCom). - 142 str. : ilustr. (djelomice u bojama), faks. ; 26 cm.
Str. 7-8: Uvodnik / Marica Petrović.
ISBN 9789958669002
061.2(497.6=163.42)
(497.6Tuzla)
(=163.42)
"2001/2011"
(067.5)
HK11-04902

ZAJEDNO za europsko danas i sutra 1 : projekti financirani sredstvima Europske unije u Hrvatskoj. - Zagreb : Delegacija Europske unije u Republici Hrvatskoj, Informacijski centar Europske unije, 2011. (Zagreb : Delegacija Europske unije u Republici Hrvatskoj). - 38 str. : ilustr. u bojama ; 29 cm.
Str. [5]: Predgovor / Vincent Degert.
061.1EU:327.39(497.5)
(497.5)
HK11-04903

Vidi br.: HK11-05552

Vidi br.: HK11-05572

Vidi br.: HK11-05374

Vidi br.: HK11-05403

Vidi br.: HK11-05482

Vidi br.: HK11-06057

Vidi br.: HK11-05463

Vidi br.: HK11-05035

Vidi br.: HK11-05035

Vidi br.: HK11-05151

Vidi br.: HK11-05383

Vidi br.: HK11-05386

Vidi br.: HK11-05574

Vidi br.: HK11-05377

Vidi br.: HK11-05550

Vidi br.: HK11-05576

070   Novinarstvo. Novinstvo

GAVRANOVIĆ, Ante
Poslovno novinarstvo između etike i zarade / Ante Gavranović. - Zagreb : Dnevnik, [2011]. ([Zagreb] : Pressus studio). - 342 str. ; 24 cm. - (Poslovna biblioteka)
Godina izdavanja preuzeta iz CIP zapisa. - Bilješka o autoru na omotu. - Bibliografija: str. 340-342 ; Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789537775025 : 200 kn
070.11
179.1
HK11-04904

08   Poligrafije. Publikacije za djecu i mlade. Službene publikacije

HORVAT, Nada
Mica Debeljuca-Mršavica / Nada Horvat ; oslikao Stanislav Marijanović. - Zagreb : Sipar, 2011. (Samobor : TOP DAN). - [16] str. : ilustr. u bojama ; 22 cm. - (Biblioteka Čudovišta.)
ISBN 9789536415823 : 90 kn
087.5
HK11-04905

Vidi br.: HK11-05715

Vidi br.: HK11-06003

Vidi br.: HK11-06052

Vidi br.: HK11-05725

Vidi br.: HK11-05714

Vidi br.: HK11-05607

Vidi br.: HK11-05896

Vidi br.: HK11-05915

Vidi br.: HK11-05914

Vidi br.: HK11-05943

Vidi br.: HK11-05806

Vidi br.: HK11-06007

Vidi br.: HK11-05924

Vidi br.: HK11-05728

Vidi br.: HK11-05906

Vidi br.: HK11-05649

Vidi br.: HK11-05857

Vidi br.: HK11-05853

Vidi br.: HK11-05838

1FILOZOFIJA. PSIHOLOGIJA


ARNAUTOVIĆ, Samir
Razmeđa Hegelove filozofije: Hegelovo mišljenje duha i realiteta zbilje / Samir Arnautović. - Zagreb : Naklada Jurčić, 2011. ([Zagreb] : Hitra produkcija knjiga). - 354 str. ; 19 cm. - (Filozofska biblioteka / Naklada Jurčić ; knj. 29)
Bibliografija: str. 347-352; bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789532450538 : 150 kn
1Hegel, G. W. F.
HK11-04906

FORTSCHRITT? / herausgegeben von Andreas Arndt un Jure Zovko. - 1. Aufl. - [Hannover] : Wehrhahn Verlag, 2011. (Erlangen : [s. n.]). - 232 str. ; 22 cm. - (Studia Philosophica Iaderensia ; Bd. 1)
Zastupljeni hrvatski autori: Jure Zovko, Nives Delija Trešćec, Branislav Šutić, Marie Élise Zovko. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9783865251978
1:008
(082)
HK11-04907

ŠURAN, Fulvio
Giambattisto Vico i "Nova znanost" : Vicova filozofija povijesti kako sinteza znanosti i metafizike / Fulvio Šuran. - Pula : Libar, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 253 str. ; 24 cm.
Bibliografija: str. 245-253; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789537629007
1:930
1Vico, G.
HK11-04908

Vidi br.: HK11-04917

Vidi br.: HK11-04916

Vidi br.: HK11-06053

Vidi br.: HK11-04908

11/12   Metafizika. Estetika

AVICENNA
Metafizika / Abu Ali ibn Sina Avicenna ; iz arapskog u hrvatski preveo, predgovor napisao i bilješkama popratio Daniel Bučan. - Zagreb : Demetra, 2011-2012. - 2 sv. ; 25 cm.
ISBN 9789532251432
111
141.336

Sv. 1. - 2011. ([Zagreb] : Stega tisak). - LI, 193, XXX. - (Demetra. Filosofska biblioteka Dimitrija Savića ; sv. 129a)
Usporedo arapski tekst i hrv. prijevod. - Avicennina metafizika: str. [XI]-LI. - Bilješke uz tekst: str. [I]-XXX.
ISBN 9789532251449 : 390 kn

HK11-04909

BODEI, Remo
Uzvišeni krajolici : ljudi pred divljom prirodom / Remo Bodei ; prevela Nevena Ljubimir. - Zagreb : Demetra, 2011. (Zagreb : Stega tisak). - 215 str. ; 20 cm. - (Serija Aster)
Prijevod djela. Paesaggi sublimi. - Bilješka o autoru: str. 215. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789532251463 : 220 kn
111.852
HK11-04910

GILL, Mel
Metatajna : sve je moguće / Mel Gill; s engleskoga prevela Radha Rojc-Belčec. - Zagreb : V.B.Z., 2011. (Beograd : Cicero). - 225 str. : ilustr. u bojama ; 18 cm. - (Biblioteka 1000 cvjetova ; knj. 105)
Prijevod djela: The Meta secret. - Slika autora i bilješka o njemu na unut. str. omota.
ISBN 9789533043302 : 130 kn
128
001.94
(02.062)
HK11-04911

RICHO, David
Sinkronicitet : kako nam život pokazuje što trebamo znati / David Richo ; [prijevod Aleksandra Barlović]. - Zagreb : Planetopija, 2011. (Sveta Nedelja : Printera grupa). - 197 str. ; 22 cm. - (Biblioteka alter:ego)
Prijevod djela: The power of coincidence. - Bilješka o autoru: str. 196.
ISBN 9789532572056 : 129 kn
123
HK11-04912

Vidi br.: HK11-05601

13   Filozofija uma i duha. Metafizika duhovnog života. Okultizam

CHOQUETTE, Sonia
Put srca : univerzalna načela kreativnosti pomoću kojih ćete ostvariti svoje želje / Sonia Choquette ; meditacije Patrick Tully ; predgovor Julia Cameron ; [prijevod Sanja Plavljanić-Širola]. - Zagreb : Planetopija, 2011. (Sveta Nedelja : Printera grupa). - 231 str. ; 22 cm. - (Biblioteka alter:ego)
Prijevod djela: Your heart's desire.
ISBN 9789532571929 : 139 kn
133.2
(02.062)
HK11-04913

WOLF, Fred Alan
Nova alkemija - od uma do materije : fizičarevo putovanje od znanosti do duhovnosti / Fred Alan Wolf ; s engleskoga prevela Radha Rojc Belčec. - Zagreb : V.B.Z., 2011. (Zagreb : Radin Print). - 171 str. : ilustr. ; 20 cm. - (Biblioteka Stručno popularna)
Prijevod djela: Mind into matter. - Bilješka o autoru: str. [173]. - Predmetno i imensko kazalo.
ISBN 9789533040721 : 110 kn
13:54
530.1:13
HK11-04914

14   Filozofski sustavi i gledišta

AUGUSTINUS, Aurelius
Protiv laži / Aurelije Augustin ; s latinskoga preveo, izvorni tekst priredio, predgovor i bilješke sastavio Sinan Gudžević. - Zagreb : V.B.Z., 2011. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 149 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Ambrozija / V.B.Z. ; knj. 326)
Prijevod djela: Contra mendacium. - Izv. oblik imena autora: Aurelius Augustinus. - Tekst usporedo na hrv. i lat. jeziku. - Bilješke: str. 129-137. - Bibliografija: str. 139-149.
ISBN 9789533043654 : 150,00 kn
141.4
HK11-04915

DESCARTES, René
Diskurs o metodi : René Descartes ; tekst i komentar Étienne Gilson ; preveo Dušan Janić ; priredio Dimitrije Savić. - Bilingvalno izd. - Zagreb : Demetra, 2011. (Zagreb : Stega tisak). - 506 str. ; 25 cm. - (Demetra. Filozofska biblioteka Dimitrija Savića ; sv. 127)
Prijevod djela: Discours de la methode. - Tekst na hrv. i manji dio na lat. jezikom. - Predmetno kazalo ; Imensko kazalo.
ISBN 9789532251203
141.131
165.63
1-05Descartes, R.
HK11-04916

GREGORIĆ, Pavel
Aristotle on the common sense / Pavel Gregoric. - 1st published in paperback. - New York : Oxford University Press, 2011. (Milton Keynes : Lightning Source). - XIV, 252 str. ; 22 cm. - (Oxford Aristotle studies)
Kratice: str. [XIII]-XIV. - Bibliografija: str. [224]-239; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Predmetna kazala.
ISBN 9780199640096
141.132
1Aristoteles
HK11-04917

PRECHT, Richard David
Tko sam ja? : i ako jesam, koliko? : jedno filozofsko putovanje / Richard David Precht; [s engleskoga prevela Branka Antolović]. - Zagreb : V.B.Z., 2011. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 276 str. ; 24 cm. - (Biblioteka stručno popularna / V.B.Z.)
Prijevod djela: Wer bin ich. - Bilješka o autoru na omotu. - Imensko kazalo.
ISBN 9789533043029 : 129 kn
140.8
HK11-04918

Vidi br.: HK11-04909

159.9   Psihologija

BESSER-SIEGMUND, Cora
Wingwave coaching : otkrijte čaroban način rješavanja strahova, briga i blokada te provjerite kako se s lakoćom uspostavlja unutarnji mir i razvijaju samopouzdanje i uspješnost dokazanim tehnikama metode wingwave / Cora Besser-Siegmund & Harry Siegmund ; [prijevod Silvia Ferenc]. - Zagreb : Planetopija, 2011. (Sveta Nedelja : Printera grupa). - 200 str. : ilustr. ; 23 cm + [1] zvučni CD. - (Biblioteka Makronova)
Prijevod djela: Wingwave: Wie der Flügelschlages eines Schmetterlings. - Bilješke o autorima na omotu. - Bibliografija: str. 203-206.
ISBN 9789532572094 : 180 kn
159.913
HK11-04919

BRIERS, Stephen John
Teen anđeli / Stephen Briers & Sacha Baveystock ; [prijevod Katarina Justin]. - Zagreb : Veble commerce, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 143 str. : ilustr. ; 23 cm.
Prijevod djela: Teen angels. - Bilješka o autorima na omotu.
ISBN 9789532511338 : 129 kn
159.922.8
HK11-04920

BUTLER-BOWDON, Tom
50 klasika psihologije : tko smo, kako razmišljamo, što činimo / Tom Butler-Bowdon ; s engleskoga prevela Aleksandra Barlović. - Zagreb : V.B.Z., 2011. (Zagreb : Grafički zavod hrvatski). - 357 str. ; 24 cm. - (Biblioteka stručno popularna / V.B.Z.)
Prijevod djela: 50 psychology classics. - Bibliografija: str. [355]-357.
ISBN 9789533043074 (meki uvez) : 129 kn
159.9.01
(082)
HK11-04921

BUTLER-BOWDON, Tom
50 klasika psihologije : tko smo, kako razmišljamo, što činimo / Tom Butler-Bowdon ; s engleskoga prevela Aleksandra Barlović. - Zagreb : V.B.Z., 2011. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 357 str. ; 24 cm. - (Biblioteka stručno popularna / V.B.Z.)
Prijevod djela: 50 psychology classics. - Zastupljeni autori: Alfred Adler, Gavin de Becker, Eric Berne, Robert Bolton, Edward de Bono, Nathaniel Branden, Isabel Briggs Mayers, Louann Brizendine, David D. Burns, Robert Cialdini, Mihaly Csikszentmihalyi, Albert Ellis, Robert A. Harper, Sidney Rosen, Erik Erikson, Hans Eysenck, Susan Forward, Viktor Frankl, Anna Freud, Sigmund Freud, Howard Gardner, Daniel Gilbert, Malcolm Gladwell, Daniel Goleman, John M. Gottman, Harry Harlow, Thomas A. Harris, Eric Hoffer, Karen Horney, William James, Carl Jung, Alfred Kinsey, Melanie Klein, R. D. Laing, Abraham Maslow, Stanley Milgram, Anne Moir, David Jessel, Ivan Pavlov, Fritz Perls, Jean Piaget, Steven Pinker, V. S. Ramachandran, Carl Rogers, Oliver Sacks, Barry Schwartz, Martin Seligman, Gail Sheehy, B. F. Skinner, Douglas Stone, Bruce Patton, Sheila Heen, William Styron, Robert E. Thayer. - Bibliografija: [355]-357.
ISBN 9789533043593 (tvrdi uvez) : 170 kn
159.9.01
(082)
HK11-04922

COLEMAN, Joshua
Bolji brak : razvod nije jedino rješenje / Joshua Coleman ; [prijevod Slavica Vrlazić]. - Zagreb : Profil multimedija, 2011. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 224 str. ; 21 cm.
Prijevod djela: Marriage makeover. - Bilješke: str. 218-223. - Biografija: str. 224. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789533193021 : 39,00 kn
159.913-055.5/.7(035)
159.922.1(035)
(035)
HK11-04923

COROMINAS, Fernando
Kako odgajati volju / Fernando Corominas ; sa španjolskoga prevela Ana Peričić. - Split : Verbum, 2011. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 157 str. ; 19 cm. - (Biblioteka obiteljsko obogaćivanje ; 1)
Prijevod djela: Como educar la voluntad. - Bilješka o autoru na omotu.
ISBN 9789532352740 : 70 kn
159.947.3-053.2:37
HK11-04924

DAWSON, Karl
Reprogramiranje životne matrice pomoću EFT-a : preradite svoju prošlost, preoblikujte svoju budućnost / Karl Dawson & Sasha Allenby. - Zagreb : Planetopija, 2011. (Sveta Nedelja : Hitra produkcija knjiga). - 256 str. ; 23 cm. - (Biblioteka Makronova)
Prijevod djela: Matrix reimprinting using EFT. - Slike autora na omotu. - Bilješke o autorima: str. 255-256. - Bibliografija: str. 252-254.
ISBN 9789532572070 : 145 kn
159.913
(02.062)
HK11-04925

DURAN, Mirjana
Dijete i igra / Mirjana Duran. - 4. izd. - Jastrebarsko : Naklada Slap, 2011. (Jastrebarsko : Naklada Slap). - 343 str. : ilustr. ; 29 cm. - (Udžbenici Sveučilišta u Osijeku = Manualia Universitatis studiorum Iosephi Georgii Strossmayer Oessekiensis.)
Bibliografija: str. [329]-336. - Imensko kazalo ; Predmetno kazalo.
ISBN 9789531910682 : 220,00 kn
159.922.7:371.382](075.8)
371.382(075.8)
(075.8)
HK11-04926

DWOSKIN, Hale
Sedona metoda : ključ trajne sreće, uspjeha, mira i emocionalne dobrobiti / Hale Dwoskin ; s engleskoga prevela Jasna Grubješić. - Zagreb : V.B.Z., 2011. (Zagreb : ZT ZAGRAF). - 326 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Mi)
Prijevod djela: The Sedona method. - Autorova slika i bilješka o njemu: str. [327].
ISBN 9789533043333 : 149 kn
159.913(035)
(035)
HK11-04927

FORD, Debbie
Zagrli svoju sjenu : prihvatite svoju mračnu stranu i vratite moć, kreativnost i veličanstvenost / Debbie Ford. - Zagreb : Planetopija, 2011. (Sveta Nedelja : Printera grupa). - 183 str. ; 22 cm. - (Biblioteka alter:ego)
Prijevod djela: The dark side of the light chasers. - Slika autorice na omotu. - Bilješka o autorici: str. 183.
ISBN 9789532571974 : 119 kn
159.9
(02.062)
HK11-04928

GOLDSTEIN, Eugen Bruce
Osjeti i percepcija / E. Bruce Goldstein ; urednik hrvatskog izdanja Vladimir Kolesarić ; prijevod 7. izd. [Koraljka Modić Stanke, Veseljka Rebić]. - Jastrebarsko : Naklada Slap, 2011. ([s. l. : s. n.]). - XXVII, 438 str. : ilustr. u bojama ; 28 cm. - (Udžbenici Sveučilišta u Zagrebu = Manualia Universitatis studiorum Zagrabiensis)
Prijevod djela: Sensation and perception, 7th ed. - Puno ime autora: Eugen Bruce Goldstein. - Slika autora i bilješka o njemu : str. [V]. - Rječnik: str. [379]-397. - Bibliografija: str. [398]-420. - Imensko kazalo ; Predmetno kazalo.
ISBN 9789531915670 : 680 kn
159.93(075.8)
(075.8)
HK11-04929

GOPNIK, Alison
Beba filozof : što nam djeca govore o istini, ljubavi i značenju života / Alison Gopnik ; [prevela s engleskoga Vesna Orsag]. - 1. izd. - Zagreb : Algoritam, 2011. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 251 str. ; 23 cm. - (Facta)
Prijevod djela: The Philosophical baby. - Slika autorice i bilješka o njoj na omotu. - Nakl. 1000 primj. - Bilješke: str. 203-212. - Bibliografija: str. 213-232. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789533160511 : 139,00 kn
159.922.72
HK11-04930

GRUBER, Peter
Pričom do uspjeha : kako neodoljivo predstaviti svoju ideju i pridobiti partnere, ulagače i suradnike koristeći neoboriv argument - dobru priču / Peter Gruber ; [prevela Filomena Horvatić]. - 1. izd. - Zagreb : Profil multimedija, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 236 str. ; 23 cm.
Prijevod djela: The art of the tell. - Bilješka o autoru na omotu.
ISBN 9789533193779 (meki uvez) : 119 kn
159.913:65.013(035)
65.013(035)
(035)
HK11-04931

HAAG, Pamela
Brak strogo povjerljivo : postromantično doba žena koje neumorno rade, djece koja žive kao kraljevi, seksualno prikraćenih supružnika i buntovnih parova koji mijenjaju pravila / Pamela Haag ; [prevela Aleksandra Barlović]. - Zagreb : Planetopija, 2011. (Sveta Nedelja : Printera grupa). - 344 str. ; 23 cm. - (Biblioteka Osjetila i osjećaji)
Prijevod djela: Marriage confidential. - Bilješke: str. 289-344. - Bilješka o autorici: str. 287-288.
ISBN 9789532572148 : 155 kn
159.913-058.833
HK11-04932

HARVEY, Steve
Brutalno iskreno i bez muljanja : muški savjeti ženama : kako pronaći muškarca, zadržati ga i razumjeti / Steve Harvey i Denene Millner ; [prijevod Ivana Glavaš]. - 1. izd. - Zagreb : Profil multimedija, 2011. ([Zagreb] : Profil). - 196 str. ; 21 cm.
Prijevod djela: Straight talk, no chaser. - Autorova slika na omotu ; bilješke o autorima na omotu.
ISBN 9789533192819 : 139,00 kn
159.9
(02.062)
HK11-04933

HAY, Louise L.
I vi možete imati izvanredan život / Louise Hay i Cheryl Richardson ; s engleskoga prevela Radha Rojc Belčec. - Zagreb : V.B.Z., 2011. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 140 str. ; 20 cm. - (Biblioteka 1000 cvjetova ; knj. 106)
Prijevod djela: You can create exceptional life. - Slike autorica i bilješka o njima: str. [141-142].
ISBN 9789533043623 : 80 kn
159.913
HK11-04934

HEPPELL, Michael
Okrenite ploču, promijenite sebe / Michael Heppell ; [prijevod Katarina Justin]. - Zagreb : Veble commerce, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 170 str. ; 23 cm.
Prijevod djela: Flip it.
ISBN 9789532511314 : 129 kn
159.947(035)
159.913(035)
(035)
HK11-04935

LEONARD, Linda Schierse
Ranjena žena : iscjeljivanje odnosa očeva i kćeri / Linda Schierse Leonard. - Zagreb : Planetopija, 2011. (Sveta Nedelja : Printera grupa). - 208 str. ; 22 cm. - (Biblioteka alter:ego)
Prijevod djela: Wounded woman. - Bilješka o autorici na omotu.
ISBN 9789532572117 : 129 kn
159.922.8:159.913
159.923.2-053.6
HK11-04936

MATIJACA, Miroslav
Parapsihologija i spiritizam između opsjene i znanosti s mnogo neobičnih priča / Miroslav Matijaca, Bartul Matijaca. - Zagreb : Naklada Pavičić, 2011. (Zagreb : Stega tisak). - 227 str. : ilustr., zemljop. crtež ; 20 cm. - (Posebna izdanja / Naklada Pavičić)
Slike autora i bilješke o njima: str. [226]-227. - Bibliografske bilješke uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 9789536308958 : 95 kn
159.961
HK11-04937

MILJKOVIĆ, Dubravka
Bolje biti vjetar nego list : psihologija dječjeg samopouzdanja / Dubravka Miljković, Majda Rijavec. - 3. izd. - Zagreb : IEP ; Karlovac : D2, 2011. ([Zagreb] : Profil). - 172 str. ; 15 cm. - (Zlatna ribica)
Bilješka o autoricama: str. 165. - Bibliografija: str. 161-164.
ISBN 9789537057350 (IEP)
159.922.7(035)
(035)
HK11-04938

PRINCI Duhović, Natalija
Adamu s ljubavlju / Natalija Princi ; s engleskog prevela Vesna Stričević-Šolić. - 1. izd. - Zagreb : Profil multimedija, 2011. ([Zagreb] : Profil). - 149 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Profil vizija)
Prijevod djela: Adam with love. - Slika autorice i bilješka o njoj na omotu.
ISBN 9789533192987 (meki uvez) : 99 kn
159.947(035)
(035)
HK11-04939

PRINCI Duhović, Natalija
Adamu s ljubavlju / Natalija Princi ; s engleskog prevela Vesna Stričević-Šolić. - 1. izd. - Zagreb : Profil multimedija, 2011. ([Zagreb] : Profil). - 150 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Profil vizija)
Prijevod djela: Adam with love. - BBilješka o autorici: str. 150.
ISBN 9789533193373 (tvrdi uvez) : 159,00 kn
159.947(035)
(035)
HK11-04940

RICHO, David
Kako biti odrasla osoba u vezi / David Richo ; predgovor Kathlyn Hendricks ; [prevela Nataša Ozmec]. - Zagreb : Planetopija, 2011. (Sveta Nedelja : Printera grupa). - 371 str. ; 19 cm. - (Biblioteka Osjetila i osjećaji)
Prijevod djela: How to be an adult in relationships. - Str. 11-13: Predgovor. - Bilješka o autoru: str. 371.
ISBN 9789532572155 : 155 kn
159.922.62
HK11-04941

RIJAVEC, Majda
U potrazi za čarobnom svjetiljkom : psihologija samomotivacije / Majda Rijavec, Dubravka Miljković. - 2. izd. - Zagreb : IEP - D2, 2011. ([Zagreb] : Profil). - 253 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Zrno soli)
Bilješka o autoricama: str. 249. - Bibliografija: str. 243-248.
ISBN 9789537057367
159.913(035)
(035)
HK11-04942

ROBBINS, Mike
Budite svoji - svi ostali su ionako već zauzeti : otkrijte tajnu autentičnosti / Mike Robbins ; s engleskoga preveo Stjepan Strmečki. - Zagreb : V.B.Z., 2012. (Zagreb : ZT ZAGRAF). - 221 str. ; 20 cm. - (Biblioteka 1000 cvjetova ; knj. 110)
Prijevod djela: Be yourself - everyone else is already taken. - Bilješka o autoru: [223].
ISBN 9789533044040 : 119 kn
159.913:159.923.2(035)
159.923.2:159.913(035)
(035)
HK11-04943

RUDNER, Rima
Kako postati sretan : sreće ima dovoljno za sve - odaberi vlastitu / Rima Rudner ; [prijevod Andrea Čović]. - 1. izd. - Zagreb : Profil multimedija, 2011. ([Zagreb] : Profil). - 227 str. ; 23 cm.
Prijevod djela: Choose to be happy. - Bilješka o autorici na omotu.
ISBN 9789533193823 (meki uvez) : 109 kn
159.913
159.942.5
HK11-04944

RUNKEL, Hal Edward
Brak bez vikanja : kako postići kvalitetan, iskren i skladan odnos sa životnim partnerom / Hal Edward Runkel i Jenny Runkel ; s engleskoga prevela Aleksandra Barlović. - Zagreb : V.B.Z., 2011. (Zagreb : Radin print). - 223 str. ; 24 cm. - (Biblioteka stručno popularna / V.B.Z.)
Prijevod djela: Scream free marriage. - Slike autora i bilješke o njima: str. [224]. - Bibliografija: str. 218.
ISBN 9789533043258 : 80 kn
159.913-055.5/.7(035)
159.922.1(035)
(035)
HK11-04945

SIEGEL, Bernard S.
Ljubav, medicina, čuda : pouke o samoizlječenju iz iskustva jednog kirurga s iznimnim pacijentima / Bernie S. Siegel ; [prijevod Alenka Kovačević, Andrea Marić]. - Zagreb : Udruga za pomoć djeci i obiteljima suočenim s malignim bolestima Krijesnica, 2011. ([Čakovec] : Print Lab). - XXVII, 267 str. : ; 23 cm.
Prijevod djela: Love, medicine & miracles. - Autorova slika na omotu. - Bilješka o autoru: str. 265.
ISBN 9789535669715 : 120 kn
159.91:616
616:159.91
617-051Siegel, Bernard S.
HK11-04946

SIMISTER, C. J.
Naučite svoje dijete razmišljati : zabavni načini razvijanja izvanrednog uma vašeg djeteta / C. J. Simister ; [prijevod Branka Lucarić]. - Zagreb : Veble commerce, 2011. (Zagreb : DiPro). - XXXIV, 240 str. ; 23 cm.
Prijevod djela: The bright stuff. - Slika autorice i bilješka o njoj: str. IX.
ISBN 9789532511321 : 149 kn
159.922.72(035)
(035)
HK11-04947

TAYLOR, Steve, psiholog
Izlazak iz tame : iskustva buđenja kroz patnju i bol / Steve Taylor ; [prijevod Aleksandra Barlović]. - Zagreb : Planetopija, 2011. (Sveta Nedelja : Printera grupa). - 224 str. ; 22 cm. - (Biblioteka alter:ego)
Prijevod djela: Out of the darkness. - Bilješka o autoru na omotu. - Bilješke: str. 212-216. - Bibliografija: str. 217-222.
ISBN 9789532572032 : 139 kn
159.922
HK11-04948

UVODIĆ-VRANIĆ, Ljubica
Avantura osobne promjene : priručnik za odrasle koji žele još rasti : tema radionica Petkom u pet / Ljubica Uvodić-Vranić. - 1. izd. - Zagreb : Profil multimedija, 2011. ([Zagreb] : Grafički zavod Hrvatske). - 231 str. ; 23 cm.
Bilješka o autorici: str. [232].
ISBN 9789533193038 : 39 kn
159.913(035)
(035)
HK11-04949

VITZ, Paul C.
Psihologija kao religija : kult samoobožavanja / Paul C. Vitz ; [prijevod Mijo Pavić]. - Split : Verbum, 2011. (Solin : Jafra Print). - 269 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Tempus / Verbum, Split ; 10)
Prijevod djela: Psychology as religion. - Bilješka o autoru na omotu. - Bilješke: str. 237-260. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789536197743 : 85 kn
159.9.01
HK11-04950

VULIĆ-PRTORIĆ, Anita
Istraživanja u razvojnoj psihopatologiji : znanstvena monografija / Anita Vulić-Prtorić i Marta Cifrek-Kolarić. - Jastrebarsko : Naklada Slap, 2011. (Jastrebarko : Naklada Slap). - 353 str. : graf. prikazi ; 24 cm.
Bilješka o autoricama: str. 4. - Bibliografija: str. [327]-341. - Imensko kazalo : Predmetno kazalo.
ISBN 9789531915687 : 240 kn
159.922:159.97
159.97-053.2
HK11-04951

ZELAND, Vadim
Transurfing / Vadim Zeland ; [ilustracije Natalija Ivanova]. - 2. izd. - Zagreb : Planetopija, 2009-. - sv. : ilustr. ; 19 cm. - (Biblioteka Osjetila i osjećaji)
Prijevod djela: Transerfing real'nosti.
159.913:2

2 : Šum jutarnjih zvijezda / [prevela Ivančica Tarade]. - 2011. (Sveta Nedelja : Printera grupa). - 197 str.
Prijevod djela: Šelest jutrennih zvezd. - Bilješka o autoru: str. [198].
ISBN 9789532571189 : 129 kn

HK11-04954

6 : Gospodar stvarnosti / [prevela Ivančica Tarade]. - 2011. (Sveta nedelja : Printera grupa). - 189 str.
Prijevod djela: Veršitel' real'nosti. - Bilješka o autoru: str. 189.
ISBN 9789532571912 : 129 kn
159.913:2

HK11-04952

Jabuke padaju u nebo / [prevela Ivančica Tarade]. - 2011. (Sveta Nedelja : Printera grupa). - 136 str.
Prijevod djela: Jabloki padajut v nebo. - Bilješka o autoru: str. 130.
ISBN 9789532571639 : 89 kn
159.913:2

HK11-04953

ZELAND, Vadim
Apokrifni transurfing : prvi osviješteni koraci u tom čudnom i još tisuću puta čudnom svijetu / Vadim Zeland ; [prijevod Ivančica Tarade]. - Zagreb : Planetopija, 2011. (Sveta Nedelja : Printera grupa). - 392 str. ; 22 cm. - (Biblioteka alter:ego)
Prijevod djela: Apokrifičeskij transefing.
ISBN 9789532572124 : 169 kn
159.913:2
HK11-04955

ŽDERO, Vedrana
Psihoterapija zlostavljane i zanemarene djece : psihodinamski pristup / Vedrana Ždero. - Zagreb : Prosvjeta, 2011. ([Zagreb] : Grafocentar). - 92 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Svijet dječje psihe)
Bilješka o autorici na omotu. - Bibliografija: str. 87-92. - Kazalo (psihoanalitičkih) pojmova.
ISBN 9789537130633 : 80,00 kn
159.97-053.2
364.65-053.2
HK11-04956

Vidi br.: HK11-05184

Vidi br.: HK11-05182

Vidi br.: HK11-05181

Vidi br.: HK11-04951

Vidi br.: HK11-05354

Vidi br.: HK11-04935

Vidi br.: HK11-04944

Vidi br.: HK11-04945

Vidi br.: HK11-04923

Vidi br.: HK11-04943

Vidi br.: HK11-05044

Vidi br.: HK11-04936

Vidi br.: HK11-05617

16   Logika. Spoznajna teorija

Vidi br.: HK11-04916

17   Etika

GEORGE, Mike
7 mitova o ljubavi : putovanje iz glave u srce duše / Mike George ; [prevela Suzana Keleković]. - Zagreb : Planetopija, 2011. (Sveta Nedelja : Printera grupa). - 229 str. ; 22 cm. - (Biblioteka alter:ego)
Autorova slika i bilješka o njemu na omotu.
ISBN 9789532571950 : 139 kn
177.6
(02.062)
HK11-04957

STUDENTSKA bioetička radionica Bioetika i umjetnost (2010 ; Mali Lošinj)
Bioetika i umjetnost : zbornik radova studentske bioetičke radionice s 9. Lošinjskih dana bioetike, Mali Lošinj, 16. - 19. svibnja 2010. / urednik Matija Iviček. - Zagreb : Udruženje studenata filozofije Filozofskog fakulteta, 2011. (Zagreb : Grafomark). - 126 str. : ilustr. u bojama ; 21 cm.
Zastupljeni autori: Sonja Antonić, Emil Kušan, Ivana Čović, Marijana Paula Ferenčić, Tanja Pribeg, Milijana Đerić, Andrea Matić, Nina Đikić, Feđa Gavrilović. - Na nasl. str.: Bioetički inkubator. - Nakl 200 primj. - Bibliografija iza svakog rada; bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789539943729
179:61
(063)
HK11-04958

Vidi br.: HK11-04983

Vidi br.: HK11-05018

Vidi br.: HK11-04975

Vidi br.: HK11-04975

Vidi br.: HK11-04975

Vidi br.: HK11-05134

Vidi br.: HK11-04904

Vidi br.: HK11-05044

2RELIGIJA. TEOLOGIJA


COMFORT, Ray
Znanstvene činjenice u Bibliji : 100 činjenica koje potvrđuju kako je Biblija nadnaravnoga podrijetla / Ray Comfort ; [prijevod Tamara Vranić]. - 1. izd. - Zagreb : K. C. "Riječ života", 2011. (Zagreb : Dizajn studio "Ringeis"). - 101 str. : ilustr. ; 20 cm.
Prijevod djela: Scientific facts in the Bible. - Slika autora na omotu.
ISBN 9789536632763
215
22.06
HK11-04959

RALBOVSKÁ, Rebeka
Základy multikultúrneho prístupu pre zdravotníckych pracovníkov / Rebeka Ralbovska, Renata Knezović, Marian Liberko. - 1. vyd. - Rijeka : Riječki nakladni zavod, 2011. ([s. l. : Vydatel'stvo NOI). - 263 str. : ilustr. ; 21 cm.
Nakl. 250. - Slike autora i bilješke o njima: str. 251. - Bibliografija: str. 252-263. - Annotation.
ISBN 9789536268849 9789536268841 (pogrešan)
2:61
614.253
HK11-04960

Vidi br.: HK11-04991

22   Biblija

FRUCHTENBAUM, Arnold G.
Komentar Staroga zavjeta : knjiga o Ruti / Arnold G. Fruchtenbaum ; [prijevod s engleskoga Hrvoje Hrženjak]. - Effretikon] ; [s. l.] : Zlatko Mažar, 2011. (Banja Luka : Vilux). - 127 str. ; 21 cm.
Prijevod djela: Judges and Ruth. - Bilješka o autoru na omotu. - Imensko kazalo.
ISBN 9789535533733
222.32.07
HK11-04961

ILUSTRIRANA Biblija za mlade / [tekst Biblije u prijevodu Ivana Ev. Šarića]. - 2. izd. - Split : Verbum, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 423 str. : ilustr. u bojama ; 25 cm.
Prijevod djela: Biblia dla rodziny ; jedinstveni stv. nasl.: Biblia. - Tiskano u Poljskoj. - Str. 5-6: Predgovor / Vinko Puljić.
ISBN 9789532351026
22.04
(02.053.6)
HK11-04962

MACKINTOSH, Charles Henry
Petoknjižje / C. H. Mackintosh ; [prijevod Danijel Lukić]. - Krasica : Živa riječ, 2008- . (Samobor : Top-dan). - 5 sv. ; 21 cm.
Prijevod djela: Notes on the Pentateuch.
ISBN 9789539993885 (cjelina)
222.1.06

3 : Bilješke o Levitskom zakoniku. - 2011. - 239 str.
Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789539993854
222.13.06

HK11-04963

NOVI Zavjet : našeg Gospodina i spasitelje Isusa Krista / [prijevod sa starogrčkog Duda - Fućak]. - Nashville : The Gideons International, 2011. ([s. l.] : St Michel Print). - 750 str. ; 12 cm.
Imena prevoditelja preuzeta iz impresuma. - Tiskano u Finskoj.
225
HK11-04964

ZOVKIĆ, Mato
Jakovljeva poslanica u Bibliji i Crkvi / Mato Zovkić. - Zagreb : Hrvatsko biblijsko društvo ; Sarajevo : Katolički bogoslovni fakultet, 2011. ([Zagreb] : Printera grupa). - 312 str. ; 21 cm.
Bibliografija: str. 295-309 ; Bibliografske bilješke uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 9789536709892 (Hrvatsko biblijsko društvo)
227.9.06
HK11-04965

Vidi br.: HK11-04987

Vidi br.: HK11-04959

Vidi br.: HK11-06071

Vidi br.: HK11-06071

Vidi br.: HK11-06071

Vidi br.: HK11-04982

Vidi br.: HK11-04994

Vidi br.: HK11-05021

23   Dogmatika

BARBIĆ, Dorica
Bolesnički Križni put / Dorica Barbić. - Varaždinske Toplice : "Tonimir" ; Gornja Rijeka : Župa Uznesenja Blažene Djevice Marije, 2011. (Varaždinske Toplice : "Tonimir"). - 32 str. : ilustr. u bojama ; 17 cm.
Nakl. 5000 primj.
ISBN 9789537610609 : 7 kn
232.96-056.24
HK11-04966

BENEDICTUS XVI, papa
Učitelji oci i pisci prvoga tisućljeća / Benedikt XVI ; [prijevod Branko Jozić]. - Split : Verbum, 2011. (Solin : Jafra Print). - 125 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Posebna izdanja / Verbum, Split ; 67)
Prijevod djela: I Maestri. Padri e scrittori del I millennio. - Bilješka o autoru na omotu.
ISBN 9789532352719 : 75 kn
235.3
276
(092)
HK11-04967

BILOSNIĆ, Tomislav Marijan
Križni put / [teskt i ilustracije]Tomislav Marijan Bilosnić. - Split : Naklada Bošković, 2011. (Split : Dalmacija papir). - 64 str. : ilustr. ; 21 cm. - (Biblioteka Vlati ; 43)
Sadrži i stihove.
ISBN 9789532631609 : 30 kn
232.96
821.163.42-1
HK11-04968

CHATEAUBRIAND, François-René de
Genij kršćanstva / Chateaubriand ; prevela Dubravka Celebrini. - Zagreb : Demetra, 2006-2011. - 2 sv. ; 25 cm.
Prijevod djela: Genie du christianisme. - Puno ime autora: Francois Rene de Chateaubriand.
ISBN 953225076X (cjelina)
230.1:130.2
821.133.1.09 Chateaubriand, F. R. de
821.133.1-4


Sv. 2. - 2011. ([Zagreb] : Stega tisak). - X, 370 str. ; 25 cm. - (Demetra. Filosofska biblioteka Dimitrija Savića ; sv. 93b)
Portr. autora. - Bibliografske bilješke: str. 259-364 i uz tekst.
ISBN 9789532251371 : 350 kn

HK11-04969

IKIĆ, Niko
Kompendij katoličke pneumatologije, mariologije i eshatologije / Niko Ikić. - Sarajevo : Katolički bogoslovni fakultet, 2011. (Kiseljak : Dexim). - 292 str. ; 24 cm. - (Priručnici / Katolički bogoslovni fakultet ; 7)
Nakl. 500 primj. - Bibliografija uz svako poglavlje; bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789958747281
230.1(035)
(035)
HK11-04970

IUSTINUS Martyr, sanctus
Razgovor s Trifunom / Justin ; [prijevod Branko Jozić]. - Split : Verbum, 2011. (Zagreb : Recom). - 259 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Crkveni oci / Verbum ; 4)
Pravo ime autora: Iustinus Martyr. - Kazalo biblijskih citata. - Imensko kazalo. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789532352757 : 95 kn
239:296
276
HK11-04971

PAUL, Tessa
Sveci: Ilistrirana svjetska enciklopedija : stručan i pouzdan ilustrirani priručniko životu i djelu više od 500 svetaca, sa stručnim tumačenjima i s više od 500 prekrasnih umjetničkih slika, kipova i ikona / Tessa Paul ; [uredio Leonardo Marušić ; prevela Rajna Maršanić-Jovanović]. - Rijeka : Leo commerce, 2011. (Rijeka : Leo commerce). - 256 str. : ilistr. u bojama ; 31 cm.
Prijevod djela: Saints. - Imenik ostalih svetaca: str. 242-251. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789532182705 : 420 kn
235.3(031)=163.42
(031)
HK11-04972

PEATE, George A.
Nerođeni Isus naša nada / George A. Peate ; predgovor Ronda Chervin ; [prijevod s engleskog Liliana Zovko). - Karlovac : Nonnatus, 2011. (Karlovac : Tiskara Justament). - 167 str. ; 22 cm.
Prijevod djela: Unborn Jesus our hope. - Bilješka o autoru: str. [168]. - Bilješke uz svako poglavlje.
ISBN 9789537687151 : 35 kn
232.8
HK11-04973

YANCEY, Philip
Zašto je milost tako čudesna? / Philip Yancey ; s engleskoga preveo Zoran Grozdanov. - Rijeka : Bono Records, 2011. ([Zagreb] : Grafomark). - 278 str. ; 20 cm.
Autorova slika i bilješka o njemu na omotu. - Bibliografija: str. 267-278.
ISBN 9789535526322 : 119 kn
234
(0:82-36)
HK11-04974

Vidi br.: HK11-04991

Vidi br.: HK11-05010

Vidi br.: HK11-05919

Vidi br.: HK11-05869

Vidi br.: HK11-04986

Vidi br.: HK11-05011

Vidi br.: HK11-05023

Vidi br.: HK11-05021

Vidi br.: HK11-05021

24   Praktična teologija. Moralna teologija

DUHOVNA pomoć Projekt Rahela : priručnik za svećenike i voditelje "Projekta Rahela" službe za postabortivnu pomoć / prijevod na hrvatski Drina Ćavar. - Karlovac : Nonnatus, 2011. (Zagreb : Studio Moderna). - 184 str. ; 21 cm. - (Edicija "Život je dar" ; knj. 11)
Prijevod djela: Project Rachel Ministry.
ISBN 9789537687120 : 49 kn
241.633(035)
173.4:253(035)
173.4:615.852(035)
615.852:262.14(035)
173.4:241(035)
(035)
HK11-04975

ESCRIVA de Balaguer, Jose Maria
Put / Josemaría Escrivá ; [prijevod Luka Brajnović]. - 2. izd. - Split : Verbum, 2011. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 265 str. ; 16 cm.
Prijevod djela: Camino. - Bilješka o autoru: str. [15]-18. - Kazalo biblijskih citata. - Stvarno kazalo.
ISBN 9789532352207 (meki uvez) : 37 kn
242
HK11-04976

ESCRIVA de Balaguer, Jose Maria
Put / Josemaría Escrivá ; [prijevod Luka Brajnović]. - 2. izd. - Split : Verbum, 2011. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 265 str. ; 16 cm.
Prijevod djela: Camino. - Bilješka o autoru: str. [15]-18. - Kazalo biblijskih citata. - Stvarno kazalo.
ISBN 9789532352283 (tvrdi uvez) : 55 kn
242
HK11-04977

FERRERO, Bruno
Poučne priče za katehezu, propovijedi i vjeronauk / Bruno Ferrero ; [prijevod Anto Stojić]. - Zagreb : Salesiana, 2011. (Zagreb : Denona). - 278 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Pomagala ; knj. 20)
Prijevod djela: Tutte storie per la catechesi, le omelie e la scuola.di religione. - Tematsko kazalo.
ISBN 9789532050943 : 80 kn
244
268-053.6
(02.053.2)
HK11-04978

FERRERO, Bruno
Ševa i kornjače : male priče za dušu / Bruno Ferrero ; [prijevod Anto Stojić]. - Zagreb : Salesiana, 2011. (Zagreb : Denona). - 83 str. : ilustr. u bojama ; 19 cm. - (Biblioteka Anima / Salesiana ; knj. 13)
Prijevod djela: L'allodola e le tartarughe.
ISBN 9789532050912 : 40 kn
244
242
HK11-04979

FRKIN, Vatroslav
Hodanje i brak : uvjeti za sretan brak / Vatroslav Frkin. - Varaždinske Toplice : "Tonimir", 2011. (Varaždinske Toplice) "Tonimir"). - 139 str. : ilustr. ; 17 cm. - (Biblioteka Duhovna misao / "Tonimir", Varaždinske Toplice ; knj. 17)
Nakl. 2000 primj. - Životopis Vatroslava Frkina: str. 135-136.
ISBN 9789537610616 : 40 kn
241.513
241-053.6
265.5
HK11-04980

GASPARINO, Andrea
Sakrament oproštenja : radost i slavlje Boga i čovjeka : razgovori s mladima / Andrea Gasparino ; [prijevod Rudi Paloš]. - Zagreb : Salesiana, 2011. (Zagreb : Kerschoffset). - 123 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Pomagala ; knj. 26)
Prijevod djela: Il Sacramento del perdono.
ISBN 9789532050936 : 30 kn
248.156
265.62
(02.053.6)
HK11-04981

KOVAČEVIĆ, Marija, tehnolog
Nedjeljna i blagdanska razmišljanja : godina B / Marija Kovačević. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost : Dopisna teologija "Fra Jerka Fućaka" ; Vukovar : Župa sv. Filipa i Jakova, 2011. (Zagreb : Denona). - 588 str. : ilustr. ; 20 cm.
Nakl. 1000 primj. - Str. 5-6: Predgovor / Đuro Hranić. - Slika autorice i bilješka o njoj: str. 585-586.
ISBN 9789531106764 (Kršćanska sadašnjost) : 120 kn
242:264-941
22.06
HK11-04982

NA tragu zajedništva : zbornik radova hrvatskih rimskih studenata / [urednici Željko Majić, Božo Goluža]. - Rim : Papinski hrvatski zavod svetog Jeronima ; Zagreb : Glas Koncila, 2011. (Roma : Tipografia Citta Nuova). - 298 tr. ; 25 cm. - (Col[l]ectanea Croatico-Hieronymiana de Urbe ; 11)
Na spor. nasl. str.: Consortionis vestigia persequentes : Croatarum auditorum collectanea qui in Romanis studiorum Universitatibus versantur. - Zastupljeni autori: Željko Majić, Edvard Punda, Josip Vrančić, Pavle Mijović, Vikica Vujica, Davor Klečina, Ana Haramina, Vinko Sudar, Snježana Mališa, Marijana Mohorić, Anita Posarić, Krunoslav Novak, Stjepan Krasić, Josip Krpić. - Bibliografske bilješke uz tekst. - Riassunto. - Imensko kazalo.
ISBN 9789532412987(Glas Koncila)
241
17.026.3:23
(082)
HK11-04983

OBITELJSKE molitve i meditacije : moliti u obitelji s Biblijom / priredili Piero Rattin i Gregorio Vivaldelli ; [prijevod Mirjana Vučica]. - 2. izd. - Split : Verbum, 2011. ([Zagreb] : Grafički zavod Hrvatske. - 130 str. ; 15 cm.
prijevod djela: Parla, signore, questa famiglia ti ascolta : pregare in famiglia con la Biblia.
ISBN 9789532352030 : 45 kn
249
HK11-04984

OČE naš : molitvenik mladih katolika. - Zagreb : ([Zagreb] : Hrvatska salezijanska provincija, 2011. ([Zagreb] : Recom. - 352 str ; 15 cm.
Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789535698302
243
(02.053.6)
HK11-04985

SIKIRIĆ, Živan
Aktualna razmišljanja jednog kršćanina : koji bi to htio biti : oda ljubavi / Živan Sikirić. - Split : Naklada Bošković, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 295 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Raskrižja / Naklada Bošković ; 9)
Slika autora i bilješka o njemu na unut. str. omota.
ISBN 9789532631753
242
234.2
241.513
HK11-04986

SNANOUDJ, Sergine
Estera : post sile, akcije i oslobođenja / Sergine Snanoudj ; [prijevod Tamara Vranić]. - 1. izd. - Zagreb : Obiteljska kršćanska knjižara, 2011. ([Lukavec] : Dizajn studio "Ringeis"). - 128 str. ; 20 cm.
Prijevod djela: Esther - a fast of power, action and deliverance. - Autorova slika na omotu.
ISBN 9789536632756
248.153.4
222.9.06
HK11-04987

TADIĆ, Darinko
Abeceda života. - Zagreb : NKR [i.e.] Nova knjiga Rast, 2011. ([s. l.] : HPK). - 102 str. : ilustr. u bojama ; 21 cm.
Nakl. 300 primj. - Bilješka o autoru: str. 99.
ISBN 9789532371239 : 100 kn
242
HK11-04988

TOGNETTI, Serafino
Marija Kraljica obitelji / [Serafino Tognetti ; prijevod s izvornika Verica Kraš-Villa]. - Karlovac : Nonnatus, 2011. (Karlovac : Tiskara Justament). - 119 str. : ilustr. u bojama ; 17 cm. - (Edicija Majka Božja.)
Prijevod djela: Maria Regina delle famiglie apparizioni e messaggio a Ghiaie di Bonate. - Ime autora preuzeto sa str. [4].
ISBN 9789537687144 : 30 kn
248.21(450)
243
(450)
HK11-04989

VJENČIĆ Gospe Lurdske : priručni molitvenik / [priredio Petar Lubina]. - Staševica : Župni ured sv. Staša, 2011. (Split : Dalmacija-papir). - 48 str. : ; 12 cm.
Nakl. 3000 primj.
243
HK11-04990

WITTEK, Gabriele
Životna škola za svladavanje života : put u kozmičku svijest / Gabriele. - 1. hrv. izd. - Zagreb : Univerzalni život, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 107 str. ; 18 cm.
Prijevod djela: Lebensschule zur Lebensbemeisterung : der Weg zum kosmichen Bewusstsein. - Puno ime autorice: Gabriele Wittek.
ISBN 9789536284306
242
234.2
211.2
HK11-04991

Vidi br.: HK11-05018

Vidi br.: HK11-04989

Vidi br.: HK11-04996

Vidi br.: HK11-05979

Vidi br.: HK11-05869

Vidi br.: HK11-05017

Vidi br.: HK11-05017

Vidi br.: HK11-04980

Vidi br.: HK11-04986

Vidi br.: HK11-04993

Vidi br.: HK11-05796

Vidi br.: HK11-05023

Vidi br.: HK11-05549

Vidi br.: HK11-04979

Vidi br.: HK11-04999

25   Pastoralna teologija

DUPLANČIĆ, Arsen
Splitske bratovštine uoči ukidanja 1811. godine / Arsen Duplančić. - Split : Odsjek za povijest Filozofskog fakulteta : Književni krug, [2011?] ([s. l. : s. n.]). - Str. 81-106 ; 24 cm.
Om. nasl. - P. o: Dalmacija za francuske uprave (1806.-1813.) = La Dalmatie sous l'administration française (1806-1813) : zbornik radova ; 2011. - Bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Résumé: Les confréries de Split á la veille de leur dissolution en 1811.
255(497.5Split)(091)
(497.5Split)
"1806/1811"
HK11-04992

JEKA sa Šiminog groba : povodom 100-te obljetnice rođenja Šime Ivkića 09. 12. 1911. + 19. 07. 1929. / priredio Ilija Matanović. - Donji Andrijevci : Župa sv, Andrije apostola, 2011. (Budrovci : Tiskara Budrovci). - 175 str. : ilustr. ; 21 cm. - (Knjižnica Ministrant)
ISBN 9789537436193
252
(082)
248.21
HK11-04993

Vidi br.: HK11-05010

26/27   Opća povijest Crkve

BELJAN, Josip
Služba riječi u misama svagdana : vrijeme kroz godinu : ciklus čitanja II / Josip Beljan. - Zagreb : Glas Koncila, 2011. (Lukavec : Grafika Markulin). - 424 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Nedjeljna biblijska čitanja ; knj. 5)
Bilješka o autoru: str. 422-423.
ISBN 9789532413205
264-041
22.06
HK11-04994

BENEDICTUS XVI, papa
Crkveni oci od Klementa Rimskoga do Augustina / Benedikt XVI ; [prijevod Ivan Nekić]. - Split : Verbum, 2011. (Solin : Jafra Print). - 167 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Posebna izdanja / Verbum ; 66)
Prijevod djela: str. I padri della chiesa. - Bilješka o autoru na omotu.
ISBN 9789532352733 : 75 kn
276(091)
(092)
HK11-04995

BONAVENTURA, sanctus
Razgovor sa samim sobom : o četirima duhovnim vježbama / Bonaventura ; preveo Stjepan Pavić. - Zagreb : Demetra, 2011. (Zagreb : Stega tisak). - 200 str. : ilustr. ; 21 cm. - (Serija Atenej)
Prijevod djela: Opera omnia - tomus VIII. - Tekst na hrv. i lat. jeziku.
ISBN 9789532251425
269.1
248.1
HK11-04996

BOŽANSKI časoslov za Božji puk / [priredili Livio Marijan, Bernardin Škunca]. - 3. nepromijenjeno izd. - Zagreb : Hrvatski institut za liturgijski pastoral pri Hrvatskoj biskupskoj konferenciji, 2011. (Lukavec : Grafika Markulin). - 1110 str. : ilustr. (djelomice u bojama) ; 18 cm + raspored pomičnih slavlja i liturgijskih vremena [1] presavijeni list ; molitveni stihovi [1] presavijeni list.
Bibliografija: str. 1088-1089. - Kazalo psalama ; Kazalo hvalospjeva ; Kazalo himana ; Abecedno kazalo Svetačkih slavlja.
ISBN 9789537377151
264-13
HK11-04997

BUŠIĆ, Dražen
Kako primiti potpuni Božji blagoslov za brak i obitelj? / Dražen Bušić. - 3. izmijenjeno i dopunjeno izd. - Zagreb : Snaga za život, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 152 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Snaga za život ; knj. 11)
Sadrži i: Blagoslov bez epruvete. - Bilješka o autoru: str. 150. - Bibliografija: str. 150.
ISBN 9789537212087
265.5
HK11-04998

CHÁVEZ Villanueva, Pascual
Potreba za okupljanjem : komentar Pobudnice 2011. / Pascual Chavez Villanueva ; [prijevod Anto Stojić]. - Zagreb : Salesiana, 2011. (Zagreb : Denon). - 48 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Dokumenti / Salesiana ; knj. 51)
Prijevod djela: Venite e vedrete. - Bibliografske i ostale bilješke uz tekst.
ISBN 9789532050929
271.789.1:268
248
HK11-04999

CORTES, Nuria
Colegio Maximo de Cordoba - Estancias Jesuiticas : inventario 1771 : secuestro de los bienes / Nuria Cortes, Alejandra Freytes, Jaqueline Vassallo ; cordinacion Branka Tanodi. - 1. ed. - Cordoba : Encuentro Grupo Editor, 2011. (Cordoba : Editorial Brujas). - 364 str. : faks. ; 24 cm. - (Temporalidades de Cordoba)
ISBN 9789871432813
271.5(460)(093)
(460)
"17"
(093)
HK11-05000

DOŽIVJETI Isusa. - [S. l. : s. n., 2011.?] ([s. l. : s. n.]). - 46 str. ; 30 cm. - (4you : priručnik za učitelje ; god. 2, pouka D)
Om. nasl.
268
(072.4)
HK11-05001

FRA Mladen Čuvalo - život i djelo : izbor iz zbirke dokumenata : prigodom 20. obljetnice smrti 1991.-2011. / priredio i uvodne napomene napisao Ante Čuvalo ; priredila Andjelka Kulaš. - Ljubuški ; New York : Ante Čuvalo, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 174 str. : ilustr., faks. (djelomice u bojama) ; 28 cm.
Tekst na hrv. i engl. jeziku.
271.3Čuvalo, M.
271.3(73=163.42)
266(73=163.42)(091)
(093.2)
(73)
(=163.42)
HK11-05002

GLEDATI u Božju kartu. - [S. l. : s. n., 2011.?] ([s. l. : s. n.]). - 53 str. ; 30 cm. - (4you : priručnik za učitelje ; god. 3, pouka D)
Om. nasl.
268
(072.4)
HK11-05003

LEDIĆ, Stipe
Pape kroz povijest / Stipe Ledić. - 2. dopunjeno izd. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2011. (Zagreb : Tiskara Radin). - 192 str. : ilustr. ; 20 cm.
Imensko kazalo.
ISBN 9789531409384
262.13(091)(031)
(031)
HK11-05004

LIŠNIĆ, Mirta
Služavke Maloga Isusa : 7 desetljeća u Kaštel Kambelovcu : 1941 - 2011 / s. Mirta Mara Lišnić. - Kaštel Sućurac : Ekograf, 2011. (Kaštel Sućurac : Ekograf). - 142 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 25 cm.
Nakl. 1500 primj. - Slika autorice i bilješka o njoj: str. 142. - Bibliografske i ostale bilješke uz tekst.
ISBN 9789537833008
271-055.2Družba sestara Služavki Malog Isusa (497.5Kaštel Kambelovac)(091)
(497.5Kaštel Kambelovac)
"1941/2011"
HK11-05005

O ratovima, sucima i jakim ženama. - [S. l. : s. n., 2011.?] ([s. l. : s. n.]). - 41 str. ; 30 cm. - (4you : priručnik za učitelje ; god. 2, pouka C)
Om. nasl.
268
(072.4)
HK11-05006

OSLONITI se na Isusa. - [S. l. : s. n., 2011.?] ([s. l. : s. n.]). - 51 str. ; 30 cm. - (4you : priručnik za učitelje ; god. 3, pouka C)
Om. nasl.
268
(072.4)
HK11-05007

PASSELECQ, Georges
Zatajena enciklika pape Pija XI. : propuštena prigoda Crkve nasuprot antisemitizmu / Georges Passelecq i Bernard Suchecky ; s francuskog preveo Marko Kovačević ; [predgovor Émile Poulat]. - Zagreb ; : Naklada Zoro, 2011. ([s. l. : s. n.]). - XXXVIII, 232 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Historica ; knj. 3)
Prijevod djela: L'encyclique cachée de Pie XI. - Str. XIII-XXXIV: Pio XI., Židovi i antisemitizam / Émile Poulat. - Bilješke: str. 187-219. - Bibliografija: str. 215-219. - Imensko kazalo.
ISBN 9789532980196 : 280 kn
262.13 Pius XI, papa
261.7(094)"193"
94(456.31)"193"
HK11-05008

POĐIMO!. - [S. l. : s. n., 2011.?] ([s. l. : s. n.]). - 50 str. ; 30 cm. - (4you : priručnik za učitelje ; god. 3, pouka A)
Om. nasl.
268
(072.4)
HK11-05009

RAGUŽIN, Alojzije
Punat u slikama / Alojzije Ragužin. - Punat : [vlast. nakl.], 2011. ([s. l. : s. n.]). - 331 str. : ilustr. ; 21 cm.
Slika autora na 1. str. om. lista.
27(497.5Punat)
254(497.5Punat)
232.96
718(497.5Punat)
726.825(497.5Punat)
(497.5Punat)
HK11-05010

RICCARDI, Andrea, povjesničar
Ivan Pavao II. : biografija / Andrea Riccardi ; [prijevod Branko Jozić]. - Split : Verbum, 2011. ([Zagreb] : Denona). - 513 str. ; 22 cm. - (Biblioteka Posebna izdanja / Verbum ; 64)
Prijevod djela: Giovanni Paolo II: la biografia. - Bilješka o autoru na omotu. - Bibliografske bilješke: str. 457-494. - Imensko kazalo.
ISBN 9789532352702 : 175 kn
262.13Iohannes Paulus II, beatus
235.3Iohannes Paulus II, beatus
(092)
HK11-05011

SCHWAIGER, Georg
Redovi i samostani : kršćansko redovništvo kroz povijest / Georg Schwaiger, Manfred Haim [i. e Heim] ; [s njemačkog preveo Božidar Brezinščak Bagola]. - Đakovo : Karitativni fond UPT "Ne živi čovjek samo o kruhu", 2011. (Đakovo : GrafoArt). - 160 str. : ilustr. ; 19 cm. - (Knjižnica U pravi trenutak ; 604)
Prijevod djela: Orden und Klöster. - Skraćenice: str. 155-157. - Bibliografija: str. 158-160.
ISBN 9789532083996
271(091)
726.71(4)(091)
"02/19"
HK11-05012

SERŠIĆ, Zvonimir
San Girolamo dei Croati: Viaggio nell'arte / Zvonimir Seršić ; prefazione di Jure Bogdan ; [fotografije Alessandro Brachetti ... et al.]. - Roma : Pontificio Collegio Croato di San Girolamo ; Zagreb : Glas Koncila, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 150 str. : ilustr. u bojama ; 25 cm. - (Collectanea Croatico-Hieronymiana de Urbe ; 10)
Predgovor ; Prefazione: str. 5-25. - Bibliografija: str. 143-144; bibliografske bilješke uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 9789532412826
262.2(450)(091)
282(450=163.42)(091)
726.54(450)
75.046.3(450)
(=163.42)
(450.621)
HK11-05013

SRŠAN, Stjepan
Spomenica rkt. župe Preslavnoga imena Marijina Donji grad Osijek 1887.-1974. / priredio Stjepan Sršen. - Osijek : Državni arhiv : Rkt. župe Preslavnog imena Marijina Osijek, Donji grad, 2011. (Osijek : Grafika). - 525 str. : ilustr., faks. (djelomice u bojama) ; 24 cm.
Najobičnije stare mjere zastupljene u knjizi: str. 483-485 ; Rječnik manje poznatih termina i izraza: str. [487]-494. - Summary : Zusammenfassung. - Imensko kazalo ; Kazalo predmeta i ustanova.
ISBN 9789536446223 (Državni arhiv Osijek) : 150 kn
262.2(497.5Osijek)(091)
(497.5Osijek)
"1887/1974"
HK11-05014

STANJE katoličkih župa na području Bosne i Hercegovine između 1991. i 2011. godine. = Situtation of catholic parishes in Bosnia and Herzegovina between 1991 and 2011 / [tekstove pripremili, texts prepared by Robert Jolić .... [et al.] ; prijevod na engleski jezik, Croatian-English translation Marija Budimir ; glavni urednik, editor in chief Franjo Marić]. - Sarajevo : Biskupska konferencija BiH, 2011. (Donja Lomnica : Ekološki glasnik). - 950 str. : ilustr. (pretežno u bojama), zemljop. crteži u bojama ; 29 cm.
Ostali zasutpljeni autori: Marko Karamatić, Franjo Marić, Anto Orlovac. - Nakl. 1000 primj. - Tekst usporedo na hrv. i engl. jeziku. - Bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Imensko kazalo ; Kazalo naselja.
ISBN 9789958908293
262.2(497.6)(091)
282(497.6)(091)
27(497.6)(091)
(497.6)
"1991/2011"
HK11-05015

STOJIĆ, Miljenko
S druge strane : (p)ogledi iz suvremenosti / Miljenko Stojić. - Zagreb : Naklada K. Krešimir ; Čitluk : Matica hrvatska, Ogranak, 2011. (Mostar : Fram-ziral). - 127 str. ; 21 cm.
Slika autora i bilješka o njemu na omotu.
ISBN 9789536853540 (K. Krešimir) : 70 kn
261.6/.7
(046)
HK11-05016

SVEĆENICI Gospodnji, blagoslivljajte Gospoda! : euharistijska klanjanja / priredio Siniša Dudašek. - Varaždinske Toplice : "Tonimir", 2011. (Varaždinske Toplice : "Tonimir"). - 164 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Duhovna misao / "Tonimir" ; knj. 18)
Nakl. 500 primj.
ISBN 9789537610654 : 95 kn
265.32
248.143:254.41
242
HK11-05017

ULAZAK u Kanaan : sakramentalno putovanje prema baštini Milosrđa : [za one koji pate od posljedica pobačaja : duhovni priručnik] / [Sestre Života i Theresa Bonopartis] ; prijevod na hrvatski Drina Ćavar. - Karlovac : Nonnatus, 2011. (Zagreb : Studio Moderna). - 136 str. : ilustr. ; 21 cm. - (Edicija "Život je dar" ; knj. 12)
Prijevod djela: Entering Canaan. - Podatak o odgovornosti preuzet s omota. - Podnasl. preuzet s omota.
ISBN 9789537687137 : 49 kn
261.6(035)
241.633:615.852(035)
173.4:615.852(035)
(035)
HK11-05018

USTANITE, hajdemo! : smjernice vrhovnog poglavara i izvanrednog vizitatora braći Hrvatske salezijanske provincije / [Marek Chrzan, Pasqual Chávez V.]. - Zagreb : Salesiana, 2011. (Zagreb : Denona). - 56 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Dokumenti / Salesiana ; knj. 52)
Str. 9-24: Završna konferencija izvanredne vizitacije / Marek Chrzan. - Str. 25-33: Pismo vrhovnog poglavara nakon vizitacije / Pasqual Chávez V. - Bibliografske i ostale bilješke uz tekst.
ISBN 9789532050974
271.789.1:253
HK11-05019

VADEMECUM branitelja života / [preveo Tibor Naglić]. - Karlovac : Nonnatus., 2011. (Zagreb : Studio Moderna). - 66 str. : ilustr. ; 21 cm. - (Edicija Život je dar ; knj. 13)
Izd.: "Glos dla Zycia", br. 5/2009., god. 15.
ISBN 9789537687182 : 40 kn
261.6
HK11-05020

VUJČIĆ, Milan, teolog
Za vas i za mene / Milan Vujčić. - Zagreb : Hrvatsko biblijsko društvo, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 223 str. ; 20 cm.
Životopis autora: str. [221]-223.
ISBN 9789536709885
260.1
232
22
236
HK11-05021

VUJICIC, Nick
Život bez ograničenja : nadahnuće za apsurdno dobar život / Nick Vujicic ; [prijevod Aleksandra Barlović]. - Zagreb : Planetopija, 2011. (Sveta Nedelja : Printera grupa). - 231 str. ; 23 cm. - (Biblioteka Osoba)
Prijevod djela: Life without limits : inspiration for a ridiculously good life. - Autorova slika na omotu. - Bilješka o autoru: str. 231.
ISBN 9789532571936 : 139 kn
269.2
821.111(94)-94=163.42
821.111(94)-97=163.42
(02.062)
HK11-05022

WEST, Christopher, publicist
Teologija tijela za početnike : osnovni uvod u "seksualnu revoluciju" Ivana Pavla II. / Christopher West ; [prijevod Aleksandra Marija Chwalowsky]. - 3. izd. - Split : Verbum, 2011. (Solin : Jafra Print). - 214 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Domus.)
Prijevod djela: Theology of the body for beginers. - Bilješka o autoru na omotu.
ISBN 9789532352016 : 68 kn
262.13Iohannes Paulus II, beatus
241.513:176
233
265.5
HK11-05023

ZNANSTVENI simpozij Vjeronauk nakon dvadeset godina : izazov Crkvi i školi (2011 ; Zagreb)
Vjeronauk nakon dvadeset godina : izazov Crkvi i školi : zbornik radova sa znanstvenog simpozija, [održanog u Zagrebu 14. lipnja 2011. godine] / [prijevod sažetaka Snježana Pezer ; urednica Ružica Razum]. - Zagreb : Glas Koncila : Katolički bogoslovni fakultet Sveučilišta, 2011. (Lukavec : Grafika Markulin). - 288 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Vidici / Glas Koncila ; knj. 3)
Zastupljeni autori: Đuro Hranić, Željko Tanjić, Milan Šimunović, Josip Baloban, Blaženka Valentina Mandarić, Josip Šalković, Edina Vejo, Ana Thea Filipović, Alojzije Hoblaj, Nenad Malović, Tonči Matulić, Ružica Razum. - Str. 11-14: Uvodna riječ / Ružica Razum. - Bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Summaries.
ISBN 9789532413052 (Glas Koncila) : 120 kn
268:37
37.014.5
(063)
HK11-05024

ŽIŽIĆ, Ivica
Plemenita jednostavnost : liturgija u iskustvu vjere / Ivica Žižić. - Zagreb : Hrvatski institut za liturgijski pastoral pri Hrvatskoj biskupskoj konferenciji, 2011. (Lukavec : Grafika Markulin). - 333 str. ; 25 cm. - (Biblioteka Culmen et fons ; 2)
Nakl. 1000 primj. - Bilješka o autoru: str. 323. - Bibliografija: str. 297-313; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 9789537377137 : 160 kn
264
(046)
HK11-05025

ŽUPA Isusova uskrnuća, Sesvetski Kraljevec : 1971.- 2011. : monografija / [fotografije Nada Bolčević ... [et al.] ; glavni urednik Ivica Cik]. - Sesvetski Kraljevec : Župa Isusova uskrsnuća ; Jastrebarsko : Naklada Slap, 2011. - VIII, 207 str. : ilustr. u bojama ; 25 cm.
Zastupljeni autori: Petar Džaja, Juraj Jezerinac, Josip Mrzljak, Dragutin Karlo Šarc, Franjo Jačmenica, Filip Marić, Ivan Sesar, Nikola Sebastian Jambrošić, Ivana Ćosić, Jasna Džaja, Vladimir Marić, Ilija Markić, Dubravko Novosel, Ankica Markić, Veronika Ćaćić, Silvija Mašković, Ružica Mežnarić, Katarina Markić, Zora Šimović, Marko Rac, Jasna Košćak, Nikola Brajdić, Ivan Hrešć, Milica Sorić, Katarina Čičak, Milka Kovačević, Dragica Srbanić, Ankica Šaravanja, Jasmina Kadija, Darko Težak, Vinka Mareković, Mile Čačić, Ivica Cik, Josip Šimunović. - Bibliografske bilješke uz tekst. - Sažeci na više jezika.
ISBN 9789531915717 (Naklada Slap) : 150 kn
262.2(497.5Kraljevec Sesvetski)(091)
"1971/2011"
(497.5Kraljevec Sesvetski)
HK11-05026

Vidi br.: HK11-05002

Vidi br.: HK11-05002

Vidi br.: HK11-05029

Vidi br.: HK11-05029

Vidi br.: HK11-05015

Vidi br.: HK11-05008

Vidi br.: HK11-04980

Vidi br.: HK11-05058

Vidi br.: HK11-04978

Vidi br.: HK11-04967

Vidi br.: HK11-04971

Vidi br.: HK11-05023

Vidi br.: HK11-04981

Vidi br.: HK11-05549

28   Kršćanske crkve, zajednice i sekte

BUDZIK, Mary Frances
Katolicizam: Ilistrirana enciklopedija : iscrpan priručnik o povijesti, filozofiji i praksi katoličkoga kršćanstva s više od 500 prekrasnih ilistracija / Mary Francis Budzik, Michael Kerrigan, Charles Phillips ; savjetnik Ronald Creighton-Jobe ; [uredio Leonardo Marušić ; prevela Rajna Maršanić-Jovanović]. - Rijeka : Leo commerce, 2011. (Rijeka : Leo commerce). - 256 str : ilustr. u bojama ; 31 cm.
Prijevod djela: The illustrated encyclopedia of cathilocism. - Pojmovnik: str. 250-251. - Imansko i predmetno kazalo.
ISBN 9789532182712 : 420 kn
282(031)=163.42
(031)
HK11-05027

PRAVOSLAVNO-KATOLIČKI dijalog posle Jasenovca : referati sa Međunarodne bogoslovsko-istorijske konferencije / [priredio [i] prevod Ranko Gojković]. - Beograd : Sveta Rusija, 2011. (Lapovo : Kolor pres). - 259 str. : ilustr. u bojama ; 21 cm.
Nakl. 500 primj. - Ćir. - Str. 5-15: Predgovor srpskom izdanju knjige "Pravoslavno-katolički dijalog posle Jasenovca" / Anatolij Dmitrijevič Stepanov. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9788691300333
281.9:282(091)
281.961:282(091)
323.1(=163.41:=163.42)(091)
"1941/2010"
(=163.41)
(=163.42)
(063)
HK11-05028

TÓTH, Tamás
"Si nullus incipiat, nullus finiet" : la rinascita della Chiesa d'Ungheria dopo la conquista turca nell'attivita di Gábor Patachic e di Ádám Patachich, arcivescovi di Kalocsa-Bács : (1733-1784) / di Tamás Tóth. - Budapest ; Roma : Istituto delle Ricerche sulla Storia Ecclesiastica nell'Università Cattolica "Péter Pázmány" = Pázmány Péter Katolikus Egyetem Egyháztörténeti Kutatócsoportja ; Szeged : Istituto Teologico "Ferenc Gál", 2011. ([s. l. : s. n.]). - 372 str., [1] presavijen list, [8] str. s tablama : ilustr., faks. ; 25 cm. - (Bibliotheca Historiae Ecclesiasticae Universitatis Catholicae de Petro Pázmány Nuncupatae. Series 1)
Na spor. nasl. str.: A magyar egyház újjászületése a törökök kiuzése után Patachich Gábor és Patachich Ádám kalocsa-bácsi érsekek tevékenysége tükrebeten. - Tiskano u Mađarskoj. - Tekst na tal. i lat. jeziku. - Bibliografija: str. [333]-346 i uz tekst; bibliografske bilješke uz tekst. - Összefoglalás: A magyar egyház újjászületése a törökök kiuzése után : (Patachich Gábor és Patachich Ádám). - Imensko kazalo.
ISBN 9789639206946
282(439)(091)
262.12Patačić, A.
262.12Patačić, G.
(439)
"17"
HK11-05029

Vidi br.: HK11-05015

Vidi br.: HK11-05028

Vidi br.: HK11-05013

Vidi br.: HK11-06095

29   Druge religije. Mitologija

BOKHARI, Raana
Islam : ilustrirana enciklopedija : pouzdan priručnik o povijesti, filozofiji i praksi islama u cijelom svijetu, s više od 500 krasnih ilustracija / Raana Bokhari, Mohammad Seddon, Charles Philips ; savjetnik Riad Nourallah ; [prevela Rajna Maršanić-Jovanović]. - Rijeka : Leo commerce, 2011. (Rijeka : Leo commerce). - 256 str. : ilustr. ; 31 cm.
Prijevod djela: Islam. - Pojmovnik: str. 248 -251. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789532183030 : 420 kn
297(031)=163.42
(031)
HK11-05030

NIKHILĀNANDA, Swāmi
Hinduizam : njegovo značenje za oslobođenje duha / Swami Nikhilananda ; [preveo Živan Filippi]. - Zagreb : Feniks knjiga, 2011. (Zagreb : Vedograf). - 162 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Religio / Feniks knjiga ; knj. 1)
Prijevod djela: Hinduism. - Slika autora i bilješka o njemu na omotu. - Nakl. 400 primj.
ISBN 9789537710064 : 138 kn
294.5
HK11-05031

Vidi br.: HK11-06063

Vidi br.: HK11-05626

Vidi br.: HK11-06053

Vidi br.: HK11-06070

3DRUŠTVENE ZNANOSTI


30   Teorija i metodologija društvenih znanosti. Sociografija

TKALAC Verčič, Ana
Priručnik za metodologiju istraživačkog rada u društvenim istraživanjima : kako osmisliti, provesti i opisati znanstveno ili stručno istraživanje / Ana Tkalac Verčić, Dubravka Sinčić Ćorić, Nina Pološki Vokić. - 2. izd. - Zagreb : M.E.P., 2011. (Zagreb : Kerschoffset). - VII, 225 str. ; 20 cm. - (Udžbenici Sveučilišta u Zagrebu = Manualia Universitatis studiorum Zagrabiensis)
Bibliografija: str. 221-223.
ISBN 9789536807536
303.1(035)
001.8(035)
(035)
HK11-05032

305   Rodne studije

Vidi br.: HK11-06046

311   Statistika

POSLOVNA statistika / autori Ksenija Dumičić ... [et al.] ; urednice Ksenija Dumičić, Vlasta Bahovec. - 1. izd. - Zagreb : Element, 2011. (Zagreb : Sveučilišna tiskara). - 652 str. : graf. prikazi ; 24 cm. - (Udžbenici Sveučilišta u Zagrebu = Manualia Universitatis studiorum Zagrabiensis)
Ostali zastupljeni autori: Vlasta Bahovec, Mirjana Čižmešija, Nataša Kurnoga Živadinović, Anita Čeh Časni, Saša Jakšić, Irena Palić, Petar Sorić, Berislav Žmuk. - Bibliografija uz svako poglavlje; bibliografske bilješke uz teskt. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789531976480
311.1(075.8)
(075.8)
HK11-05033

PREGLED formula iz Poslovne statistike / autori Ksenija Dumičić ... [et al.] ; urednice Ksenija Dumičić, Vlasta Bahovec. - 1. izd. - Zagreb : Element, 2011. (Zagreb : Element). - 61 str. ; 24 cm.
Ostali zastupljeni autori: Vlasta Bahovac, Mirjana Čižmešija, Nataša Kurnoga Živadinović, Anita Čeh Časni, Saša Jakšić, Irena Palić, Petar Sorić, Berislav Žmuk.
ISBN 9789531976497
311.1(075.8)
519.22(075.8)
(075.8)
HK11-05034

314   Demografija

ANDERLE, Marija Dragica
Brođani u Berlinu : Kronika aktivnosti jedne hrvatske humanitarne udruge : 1991.-2011. / [autorica i urednica Marija Dragica Anderle]. - Slavonski Brod : Grafotisak, 2011. (Slavonski Brod : Grafotisak). - 123 str. : ilustr. ; 28 cm.
Nakl. 500 primj.
ISBN 9789539563484
314.745.3:061.2(430=163.42)
061.2-054.72(430=163.42)
061.23(430=163.42)
(430.131)
(=163.42)
"1991/2011"
HK11-05035

ISELJENIŠTVO općine Ljubuški / [fotografije Rudo Boras-Birđić .... [et al.] ; glavni urednik Jure Ivanov Rupčić]. - Ljubuški : Općina, 2011. (Grude : Grafotisak). - 592 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 28 cm.
Tekst i ilustr. i na unut. str. om. listova.
ISBN 9789958196300
314.743(497.6)(091)
(497.6Ljubuški)
"18/19"
HK11-05036

VRLJICAK, Carmen
Hrvati u Argentini / Carmen Vrljičak. - Buenos Aires : Krivodol press, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 126 str. : ilustr. ; 21 cm.
Imensko kazalo.
314.742(82=163.42)
(82)
(=163.42)
HK11-05037

Vidi br.: HK11-05119

316   Sociologija

BOURDIEU, Pierre
Distinkcija : društvena kritika suđenja / Pierre Bourdieu ; prijevod Jagoda Milinković. - Zagreb : Izdanja Antibarbarus, 2011. (Sv. Nedelja : Hitra produkcija knjiga). - 517 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Biblioteka Antibarbarus)
Prijevod djela: La distinction. - Bilješka o autoru: str. 509. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789532491104 : 290 kn
316.72(44)"19"
316.3(44)"19"
316.65(44)"19"
(44)
"19"
HK11-05038

ČEREPINKO, Darijo
Komunikologija : kratki pregled najvažnijih teorija, pojmova i principa / Darijo Čerepinko ; [ilustracije Filip Horsch, Gordan Zagorac]. - 1. izd. - Varaždin : Veleučilište, 2011. (Sv. Ivan Zelina : Tiskara Zelina). - 211 str. : graf. prikazi u bojama ; 24 cm.
Bibliografija: str. 185-200. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789537809072
316.77
HK11-05039

DJECA medija : od marginalizacije do senzacije / uredili Lana Ciboci, Igor Kanižaj, Daniel Labaš. - Zagreb : Matica hrvatska, Odjel za filozofiju, 2011. (Zagreb : Denona). - 224 str. ; 21 cm. - (Zbornici i monografije / Matica hrvatska, Zagreb)
Zastupljeni autori: Mila Jelavić, Igor Kanižaj, Lana Ciboci, Danijel Labaš, Maja Flego, Tanja Opačak, Hrvoje Jakopović, Suzana Opačak, Anđelka Raguž, Petra Skelin,. - Bilješke o autorima: str. 213-215. - Bibliografija iza svakog poglavlja ; Bibliografske bilješke uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 9789531509503 : 120 kn
316.77-053.2/.6(497.5)
(497.5)
(082)
HK11-05040

JANJETOVIĆ, Zoran D.
Od "Internacionale" do komercijale : popularna kultura u Jugoslaviji 1945-1991. / Zoran Janjetović. - Beograd : Institut za noviju istoriju Srbije, 2011. (Beograd : Altera). - 305 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Studije i monografije / Institut za noviju istoriju Srbije ; knj. 70)
Bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Summary: From the "International" to the commercial. - Imensko i predmetno kazalo i kazalo mjesta.
ISBN 9788670050945
316.7:316.323.7](497.1)(091)
(497.1)
"1945/1991"
HK11-05041

KOLA, Adam F.
Europa w dyskursie polskim, czeskim i chorwackim : rekonfiguracje krytyczne / Adam F. Kola. - 1. wyd. - Toruń : Wydawnictwo naukowe Uniwersytety Nikołaja Kopernika, 2011. (Toruń : Wydawnictwo naukowe UMK). - 427 ; 23 cm.
Bibliografija: str. [361]-408; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Summary: Europe in Polish, Czeh and Croatian discourse /translation Ewa Józefowicz. - Imensko kazalo.
ISBN 9788323126072
316.7(4)
341.17(4)
339.923(4)
(4)
(437.3)
(438)
(497.5)
HK11-05042

KRZNARIC, Roman
The wonderbox : curious histories of how to live / Roman Krznaric. - London : Profile Books, 2011. (Bungay : Clays). - XII, 356 str. : ilustr. ; 22 cm.
Bilješke: str. 327-339. - Bilješka o autoru: str. 343. - Bibliografija: str. 311-326. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9781846683930
316.728
HK11-05043

KVALITETA života i zdravlje [Elektronička građa] / [urednica Gorka Vuletić]. - Osijek : Sveučilište Josipa Jurja Strossmayera, Filozofski fakultet, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 1 optički disk (CD-ROM) : ilustr. ; 12 cm.
Zahtjevi sustava: PC; Windows XP; Adobe Acrobat Reader. - Stv. nasl. s nasl. zaslona. - Na nasl. zaslonu: Hrvatska zaklada za znanost. - Zastupljeni autori: Gorka Vuletić, Tomislav Benjak, Lovorka Brajković, Tihana Brkljačić, Melanie Davern, Rajna Golubić, Davor Ivanković, Nataša Jokić-Begić, Ljiljana Kaliterna Lipovčan, Ivana Marčinko, Dragana Markanović, RoseAnne Misajon, Danijel Mišura, Jadranka Mustajbegović, Selena Nujić, Zvjezdana Prizmić Larsen, Ines Sjerobabski Masnec, Daniela Šincek, Daria Vuger-Kovačić. - Publikacija je u formatu PDF; sadrži 229 str. - Tekstualni podaci. - Bibliografija iza svakog rada.
ISBN 9789533140360
316.728
17.023.34
159.913
(082)
HK11-05044

LALIĆ, Dražen
Torcida : pogled iznutra / Dražen Lalić u suradnji s Damirom Pilićem. - Zagreb : Profil multimedija, 2011. (Zagreb : Profil International). - 342 str. : ilustr. ; 21 cm.
Bilješke o autorima: str. [343]. - Bibliografija: str. [337]-342 ; Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789533193465 (tvrdi uvez) : 199 kn
316.723(497.5Split):796.33.073
796.33.073(497.5Split)
(497.5Split)
HK11-05045

MEDIA and national ideologies : analysis of reporting on war crime trials in the former Yugoslavia / [authors Amer Džihana ... [et al.] ; translation Mirza Beširević]. - Sarajevo, : Mediacentar, 2011. (Sarajevo : Bemust). - 284 str. : graf. prikazi ; 17 cm.
Izv. stv. nasl.: Mediji i nacionalne ideologije. - Na nasl. str.: Regional Research Promotion Programme in the Western Balkans. - Ostali zastupljeni autori: Karmen Erjavec, Sanela Hodžić, Predrag J. Marković, Katarina Subašić, Zala Volčič, Helena Zdravković-Zonta, Biljana Žikić. - Nakl. 500 primj. - Bilješke o autorima: str. 282-284. - Bibliografija uz svaki rad; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789958584060
316.774:341.322.5(497.1)
341.322.5:316.774(497.1)
(497.1)
HK11-05046

MEŠTROVIĆ, Matko
Prema novom usmjerenju / Matko Meštrović. - Zagreb : Izdanja Antibarbarus, 2011. (Sveta Nedelja : Hitra produkcija knjiga). - 153 str. ; 20 cm.
Bilješka o autoru: str. 153. - Bibliografija: str. 152.
ISBN 9789532491081 : 130 kn
316.42.063.3
339.92:504
504.03
HK11-05047

SIROMAŠTVO ima više lica : siromaštvo i socijalna isključenost koje uočava katolička crkva u Srbiji / [priredili Vladislav Varga ... et al.]. - Beograd : Caritas Srbije, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 138 str. : graf. prikazi u boji ; 22 cm.
Ostali zastupljeni autori: Darko Tot, Slavica Živković, Ivan Fajstamel. - Nakl. 400 primj. - Str. 7: Predgovor / Vladislav Varga. - Bibliografija: str. 138; bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9788686945099
316.344.7(497.11)
(497.11)
HK11-05048

ZNANSTVENI kolovij s međunarodnim sudjelovanjem Komunikacija i mediji u krizi (2010 ; Skradin)
Komunikacija i mediji u krizi : zbornik radova znanstvenoga kolokvija s međunarodnim sudjelovanjem, Studijsko središte Hrvatskih studija u Skradinu, 21. do 23. svibnja 2010. / urednik Danijel Labaš. - Zagreb : Hrvatski studiji Sveučilišta, 2011. (Samobor : Top dan). - 250 str. : graf. prikazi ; 22 cm. - (Biblioteka Komunikologija / Hrvatski studiji Sveučilišta ; sv. 4)
Zastupljeni autori: Spomenka Bogdanić, Branko Hebrang, Lana Hudeček, Marko Ivanišin, Blanka Jergović, Danijel Labaš, Ivo Lovrić, Milica Mihaljević, Suzana Peran, Ifigenija Račić, Jasna Šego, Marinko Šišak, Ivan Uldrijan, Vedrana Vojković Estatiev, Ana Volarić-Mršić. - Bilješke o autorima. str. 241-247. - Bibliografija iza svakog poglavlja. - Summaries. - Imensko kazalo.
ISBN 9789537823009 : 80 kn
316.77
(063)
HK11-05049

Vidi br.: HK11-05060

Vidi br.: HK11-05139

Vidi br.: HK11-05098

Vidi br.: HK11-05053

Vidi br.: HK11-05038

Vidi br.: HK11-05038

32   Politika

ALI, Tariq
Obamin sindrom : predaja u domovini, rat izvan nje / Tariq Ali ; s engleskog preveo Mijo Pavić. - Zagreb : Profil multimedija, 2011. (Zagreb : Profil International). - 188 str. ; 22 cm. - (Biblioteka Epicentar)
Prijevod djela: Obama syndrome. - Bilješka o autoru: str. 187-188. - Bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789533192628 (tvrdi uvez) : 159 kn
32-051Obama, B.
321(73)(091)
(73)
"20"
HK11-05050

ALI, Tariq
Obamin sindrom : predaja u domovini, rat izvan nje / Tariq Ali ; s engleskoga preveo Mijo Pavić. - Zagreb : Profil multimedija, 2011. ([Zagreb] : Profil International). - 186 str. : graf. prikaz. ; 21 cm. - (Biblioteka Epicentar)
Prijevod djela: Obama syndrome. - Bilješka o autoru na omotu. - Bibliografske i ostale bilješke uz tekst.
ISBN 9789533192611 (meki uvez) : 99 kn
32-051Obama, B.
321(73)(091)
(73)
"20"
HK11-05051

LETTERE di Gian Paolo Polesini a Pietro Kandler : (1860-1872) / a cura di Grazia Tato. - Trieste : Societa Istriana di archeologia e storia patria, 2011. (Pasian di Prato : Lithostampa). - 301 str. : ilustr, faks. ; 24 cm.
Ostali zastupljeni autori: Ester Capuzzo, Franca Maselli Scotti, Grazia Bravar, Annalisa Giovannini, Sandi Dechman, Marina Dorsi, Barbara Sablich, Caterina Zocconi. - Bibliografija iza svakog poglavlja ; Bibliografske bilješke uz tekst. - Imensko kazalo ; Mjesno kazalo.
32-051Polesini, G. P.
930-051Kandler, P.
(044)
HK11-05052

MILANJA, Cvjetko
Čemu intelektualci u postmoderno doba / Cvjetko Milanja. - Zagreb : Stajer-graf, 2011. (Zagreb : Stajer-graf). - 88 str. ; 22 cm. - (Biblioteka Zrcalo)
Bilješka o autoru: str. 88. - Bibliografija: str. 86-87.
ISBN 9789536881758 : 100 kn
32:316.344.32(497.5)
316.663:316.344.32(497.5)
(497.5)
"199/201"
HK11-05053

PLANINC, Milka
Čisti računi Željezne lady : sjećanja / Milka Planinc ; priredio i uvodnu studiju napisao Tvrtko Jakovina. - 1. izd. - Zagreb : Profil multimedija, 2011. (Zagreb : Profil). - 376 str. : ilustr. ; 24 cm.
Bibliografija: str. 70-74. - Imensko kazalo.
ISBN 9789533193151
32-05Planinc, M.
323(497.1)
"194/198"
(0:82-94)
HK11-05054

TITO - viđenja i tumačenja / [glavna i odgovorna urednica Olga Manojlović Pintar]. - Beograd : Institut za noviju istoriju Srbije : Arhiv Jugoslavije, 2011. (Beograd : Cicero print). - 860 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Biblioteka Zbornici radova / Institut za noviju istoriju Srbije ; br. 8)
Ime urednice preuzeto iz impresuma. - Zastupljeni hrvatski autori: Igor Duda, Tvrtko Jakovina, Vjekoslav Perica, Drago Roksandić. - Nakl. 1000 primj. - Tekst na više jezika. - Bilješke o autorima: str. 848-860. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9788670050976 (Institut za noviju istoriju Srbije)
32-051Tito, J. B.
(063)
HK11-05055

TODOROVIĆ, Danilo
Tito-lov-politika : (Tito u lovu, lov u politici) / Danilo Todorović. - 3. izmenjeno i dopunjeno izd. - Beograd : Službeni glasnik, 2011. (Beograd : Glasnik). - 308 str. : ilustr. ; 23 cm. - (Biblioteka Posebna izdanja / Službeni glasnik)
Slika autora i bilješka o njemu: str. [251].
ISBN 9788651911739
32-051Tito, J. B.
HK11-05056

Vidi br.: HK11-05596

321   Oblici političke organizacije. Država kao politička vlast

ŠIMEK, Ivan
Zaboravljena istina : o stvaranju hrvatske države i počecima diplomacije / Ivan Šimek. - 1. izd. - Zagreb : Profil multimedija, 2011. (Zagreb : Profil). - 251 str. : ilustr. ; 24 cm.
Bilješka o autoru: str. [231]-232.
ISBN 9789533193335 : 98 kn
321.011(497.5)(091)
321.013(497.1)(091)
327.56(497.5)(091)
(497.5)
(497.1)
"199"
HK11-05057

Vidi br.: HK11-05050

Vidi br.: HK11-05051

Vidi br.: HK11-05057

Vidi br.: HK11-06098

322   Odnosi između države i Crkve

STRECHA, Mario
Katoličko pravaštvo : politički katolicizam u Banskoj Hrvatskoj u predvečerje Prvoga svjetskog rata : (1904-1910) / Mario Strecha. - Zagreb : Srednja Europa, 2011. ([Zagreb] : Hitra produkcija knjiga). - 375 str. ; 24 cm.
Slika autora i bilješka o njemu na omotu. - Bibliografija: str. 365-371; bibliografske bilješke uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 9789536979721 : 198 kn
322(497.5)(091)
261.7(497.5)(091)
"1904/1910"
(497.5)
HK11-05058

323   Unutarnja politika

BREZINŠČAK-BAGOLA, Božidar
Sam svoj dokaz : (dnevnik općinskog načelnika) / Božidar Brezinščak Bagola. - Varaždinske Toplice : "Tonimir", 2011. (Varaždinske Toplica : "Tonimir"). - 480 str. : ilustr. ; 21 cm. - (Biblioteka Romani / "Tonimir" ; knj. 20)
Nakl. 500 primj. - Slika autora i bilješka o njemu: str. 479-480.
ISBN 9789537610524 : 180 kn
323(497.5)(091)
821.163.42-94
(497.5)
"199/200"
(0:82-94)
HK11-05059

BUŽINKIĆ, Emina
Zakon o savjetima mladih u praksi / [urednica i autorica Emina Bužinkić ; suradnik Ante Martić]. - Zagreb : Mreža mladih Hrvatske, 2011. (Čakovec : ACT Printlab). - 108 str. ; 15 cm.
Bibliografija: str. 106-107.
ISBN 9789537805029
323.21-053.6(497.5)
316.66-053.6(497.5)
(497.5)
HK11-05060

CVETKOVIĆ, Srđan
Između srpa i čekića 2 / : politička represija u Srbiji 1953-1985 / Srđan Cvetković. - Beograd : Institut za savremenu istoriju : Službeni glasnik, 2011. (Beograd : Službeni glasnik). - 707 str. : ilustr. ; 25 cm. - (Biblioteka Posebna izdanja / Službeni glasnik)
Slika autora i bilješka o njemu na omotu. - Nakl. 1000 primj. - Bibliografija: str. [678]-691 ; Bibliografske bilješke uz tekst. - Summary. - Imensko kazalo.
ISBN 9788651910640 (Službeni glasnik)
323.281(497.11)
(497.11)
"195/198"
HK11-05061

GABRIELLI, Italo
Istria Fiume Dalmazia, diritti negati, genocidio programmato / Italo Gabrielli. - 1a ed. - Trieste : [s. n.], 2011. (Pasian di Prato UD : Lithostampa). - 159 str. : ilustr., zemljop. crteži ; 30 cm.
Bilješka o autoru na omotu. - Bilješke: str. 143-153. - Bibliografija: str. 154-155. - Imensko kazalo.
323.281(497.5=131.1)(091)
(497.5)
(=131.1)
"194/195"
HK11-05062

HUNGARIAN people of Croatian descent : Burgenland Croats, Croatian Austro-Hungarians, Croatian Communities in Hungary, Croatian Communities in Slovakia, Croats of Hungary, Grassalkovich family, Zrinski, Josip Jelačić, Bunjevci, Gödöllö, Menci Clement Crnčić, Giulio Clovio. - Memphis : Books LLC, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 70 str. : ilustr. ; 25 cm.
Om. nasl.
ISBN 9781233109296
323.15(439=163.42)(091)
929(439=163.42)
(439)
(=163.42)
HK11-05063

KATZ, Vera
Društveni i ekonomski razvoj Bosne i Hercegovine : 1945.-1953. / Vera Katz ; [izrada registra Igor Mišković ; prijevod rezimea na engleski jezik Senada Kreso]. - Sarajevo : Institut za istoriju, 2011. (Fojnica : Štamparija Fojnica). - 431 str. ; 24 cm. - (Historijske monografije / Institut za istoriju ; knj. 6)
Popis kratica: str. 419-420. - Bilješka o autorici: str. 431. - Bibliografija: str. 407-418; bibliografske bilješke uz tekst. - Summary: Social and economic development of Bosnia and Herzegovina in the 1945-1953. - Imensko kazalo ; Kazalo zemljop. naziva.
ISBN 9789958649080
323(497.6)(091)
338(497.6)(091)
330.342.151(497.6)
(497.6)
"1945/1953"
HK11-05064

KULJIŠ, Denis
Wahrheit macht frei : pet-šest priča o ustašama i partizanima, od Luburića do Karamarka / Denis Kuljiš. - Zagreb : Naklada Jesenski i Turk, 2011. (Zagreb : Web2print). - 100 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Političko pleme)
Slika autora i bilješka o njemu: str. 99-100. - Imensko kazalo.
ISBN 9789532223866 : 50 kn
323.1(497.5)(091)
(497.5)
"194/200"
(0:82-92)
HK11-05065

MINORITIES in the Balkans : state policy and interethnic relations (1804-2004) / edited by Dušan T. Bataković. - Belgrade : Institute for Balkan studies of the serbian academy of sciences and arts, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 364 str. : ilustr., zemljop. crteži ; 24 cm. - (Special editions / Serbian academy of sciences and arts ; 111)
Na spor. nasl. str.: Les minorites dans les Balkans : politique de l'etat et relations interthniques (1804-2004). - Zastupljeni autori: Catherine Horel, Vojislav Pavlović, Bernard Lory, Blagovest Njagulov, Danko Tabaroši, Slobodan G. Markovich, Traian Sandu, Mladenka Ivanković, Dušan T. Bataković, Katrin Boeckh, Evgenia Kalinova, Gordana Krivokapić-Jović, Ruxsandra Ivan, Harun Hasani, Vojislav Stanovčić. - Tekst na engl. i franc. jeziku. - Bibliografske bilješke uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 9788671790680
323.15(497)(091)
(497)
"18/20"
(082)
HK11-05066

MINORITY politics within the Europe of regions / edited by István Horváth, Márton Tonk. - 1st English ed. - Cluj-Napoca : Editura Institutului pentru Studierea Problemelor Minorităţilor Naţionale : Scientia Publishing House, 2011. (Cluj-Napoca : Gloria Printin House). - 660 str. : ilustr., zemljop. crteži ; 24 cm.
Prema predgovoru, International Conference Minority Politics within the Europe of Regions održan je u Cluj-Napoca, od 17.-19. srpnja 2010. - Zastupljeni hrvatski autor: Goran Bandov. - Nakl. 300 primj. - Str. [17]-18: Predgovor / István Horváth, László Marácz, Márton Tonk. - Bilješka o autorima: str. [651]-660. - Bibliografija uz svaki rad; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Kivonatok ; Rezumate.
ISBN 9789731970578
323.15(4)
(4)
(063)
HK11-05067

PARTNERSHIP for EU / [Marko Božac ... [et al.] ; fotografija Elvis Fekete ... et al.]. - Pula : ZUM - udruga za poticanje zapošljavanja i stručno usavršavanje mladih ljudi, 2011. (Čakovec : ACT printlab). - 48 str. : ilustr. u bojama ; 16 X 23 cm.
Ostali zastupljeni autori: Elvis Fekete, Ana Milovan (Milovana), Ana Preveden. - Nakl. 100 primj. - Bibliografija: str. 48.
ISBN 9789535640226
323.21-053.6(497.5-3Istra)
323.21-053.6(460.23)
(497.5-3Istra)
HK11-05068

PLANINIĆ, Martin
Između dva Lazara / Martin Planinić. - Čitluk : Matica hrvatska, Ogranak, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 406 str. : ilustr. ; 30 cm.
Na omotu podnasl.: Odgovor velikosrpskoj mitomaniji. - Ilustr. i na unut. str. om. listova. - Bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789958831225
323.1(497.5)(091)
(497.5)
"1918/2011"
(0:82-94)
HK11-05069

REM, Vladimir
To smo što jesmo : ogledi o Šokadiji i Šokcima / Vladimir Rem ; [ilustracije Predrag Goll]. - Osijek : Šokačka grana, 2011. (Osijek : Grafika). - 183 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Biblioteka Šokačna grana ; knj. 7)
Bilješka o autoru na omotu. - Bibliografija: str. [172]-173. - Imensko kazalo.
ISBN 9789535517955 : 249,00 kn
323.1(=163.42)
(=163.42)
HK11-05070

STARČEVIĆ, Lazo
Protiv zaborava : bilješke iz 1984. / Lazo Starčević. - Zagreb : Izvori, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 127 str. ; 20 cm.
ISBN 9789532033731 : 70 kn
323(497.1)(091)
(497.1)
"1984"
(0:82-94)
HK11-05071

VALLERY, Tullio
La..."Liberazione" di Zara : 1944-1948 / Tullio Vallery. - Venezia : Societa Dalmata di Storia Patria, 2011. (Venezia : Liberalato). - 188 str. : ilustr., zemljop. crteži ; 21 cm.
Slika autora i bilješka o njemu: str. 188-[189].
323.1(497.5Zadar=131.1)(091)
94(497.5Zadar)
(497.5Zadar)
(=131.1)
"194"
HK11-05072

ŽIGMANOV, Tomislav
Osvajanje slobode : Hrvati u Vojvodini deset godina nakon listopadskoga prevrata 2000. / Tomislav Žigmanov. - Subotica : HAD [i. e. Hrvatsko akademsko društvo], 2011. (Subotica : Printex). - 150 str. ; 21 cm.
Nakl. 500 primj. - Bilješka o autoru: str. 147-148. - Bibliografija: str. 133-138; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 9788685103179
323.15(497.11=163.42)
(497.113)
(=163.42)
"2000/2010"
HK11-05073

Vidi br.: HK11-05028

Vidi br.: HK11-06115

Vidi br.: HK11-05068

Vidi br.: HK11-05157

Vidi br.: HK11-05080

Vidi br.: HK11-05153

Vidi br.: HK11-05054

327   Međunarodni politički odnosi. Vanjska politika

HADALIN, Jurij
Boj za Albanijo : propad jugoslovanske širitve na Balkan / Jurij Hadalin ; [prevod povzetka Borut Praper]. - Ljubljana : Inštitut za novejšo zgodovino, 2011. ([s. l.] : Fotolito Dolenc). - 444 str. : ilustr. ; 21 cm. - (Zbirka Razpoznavanja = Recognitiones ; 12)
Nakl. 500 primj. - Bibliografija: str. 407-423 ; Bibliografske bilješke uz tekst. - Summary. - Imensko kazalo.
ISBN 9789616386296
327(497.1:496.5)(091)
(497.1)
(496.5)
"1948/1976"
HK11-05074

INTERNATIONAL Scientific Conference Regional Cooperation in Europe: Opportunity for the Balkans (2011 ; Dubrovnik)
Regional cooperation in Europe: opportunity for the Balkans : proceedings / International scientific conference, Dubrovnik, 21-23 september, 2011 ; editor and editorial board Boris Tihi ; editorial board Muris Čičić, Jasmina Osmanković. - Sarajevo : Academy of sciences and arts of Bosnia and Herzegovina = Akademija nauka i umjetnosti Bosne i Hercegovine, 2011. (Sarajevo : Dobra knjiga). - 337 str. : ilustr., zemlojop. crteži (djelomice u bojama) ; 24 cm. - (Special editions / Academy of sciences and arts of Bosnia and Herzegovina ; vol. 137. Departmen of Social sciences ; vol. 2)
Nasl. na spor. nasl. str.: Međunarodna naučna konferencija Regionalna saradnja u Evropi: šansa za Balkan. - Zastupljeni hrvatski autori: Zvonimir Baletić, Ivan Jakovčić, Josip Vrbošić, Zoran Aralica, Vedran Milojica, Danijel Drpić, Nela Vlahinić-Dizdarević, Saša Živković. - Bibliografija iza svakog poglavlja i uz tekst.
ISBN 9789958501616
327.39(497)
339.92(497)
(497)
"200"
(063)
HK11-05075

IVANČEVIĆ, Željko, politolog
Na putu prema Europskoj uniji : analize, članci, razmatranja--- / Željko Ivančević. - Zagreb : Tkanica, 2011. (Zagreb : Denona). - 220 str. : ilustr. u bojama ; 21 cm.
Summary : On the road towards the EU.
ISBN 9789535671718 : 150 kn
327.39(497.5:4)
(497.5)
(4-6EU)
HK11-05076

JONČIĆ, Dušan
Ivo Andrić u diplomatiji : katalog izložbe / autori izložbe i kataloga Dušan Jončić, Jelena Đurišić ; [uvodni tekst Miladin Milošević]. - 1. izd. - Beograd : Arhiv Jugoslavije, 2011. (Trstenik : M-graf). - 56 str. : ilustr. (djelomice u bojama), faks. ; 21 cm.
Nakl. 500 primj. - Ćir. - Ivo Andrić u diplomatiji: str. 5-16.
ISBN 9788680099385
327.8-051Andrić, I.
821.163.41.09
821.163.42.09
(083.824)
HK11-05077

KRALJEVIĆ, Drago, sociolog
Istranin u Rimu : prvi hrvatski veleposlanik Istrijan u Italiji (2001-2005) / Drago Kraljević ; [prijevod sažetaka na talijanski jezik Chiara Veranić]. - Rijeka : Naklada Kvarner, 2011. (Sv. Ivan Zelina : Tiskara Zelina). - 295, [32] str. s tablama : ilustr. u bojama ; 24 cm.
Autorova slika i bilješka o njemu: str. 293. - Riassunto. - Imensko kazalo.
ISBN 9789537773076 : 200 kn
327(497.5)-051Kraljević, D.
327(497.5:450)
(497.5)
(450)
"2001/2005"
HK11-05078

MICHAIL, Eugene
The British and the Balkans : forming images of foreign lands, 1900-1950 / Eugene Michail. - 1st published. - London ; New York : Continuum, 2011. ([s. l. : s. n.]). - XVII, 204 str. ; 24 cm.
Kratice: str. [VIII]. - Bilješke: str. [161]-185. - Bibliografija: str. [186]-198. - Imensko i predmetno kazalo i kazalo zemljop. naziva.
ISBN 9780826422682
327(410:497)(091)
(410)
(497)
"1900/1950"
HK11-05079

MILJUŠ, Brano
Dobrosusedski odnosi : u svetlu srpsko - bosanskohercegovačkog pitanja / Brano Miljuš, Dragan Đukanović. - Beograd : Institut za međunarodnu politiku i privredu, 2011. (Beograd : "Želnid"). - 284 str. ; 24 cm.
Nakl. 300 primj. - Bibliografija: str. 233-239 ; Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9788670671539
327(497.11:497)
323.1(497.6)
(497)
(497.11)
(497.6)
"199/201"
HK11-05080

NEISPRIČANA povijest : antiratna kampanja 1991.-2011. / [ilustracije Veljko Danilović ; fotografije Dejan Kršić ... [et al.] ; urednici Vesna Janković i Nikola Mokrović]. - Zagreb : Documenta - Centar za suočavanje s prošlošću : Antiratna kampanja, 2011. ([s. l.] : ACT Printlab). - 228 str. : ilustr., faks. ; 28 cm + Errata corrige ([1] list)
Str. 11-13: Predgovor / Vesna Janković i Nikola Mokrović. - Bibliografija: str. 226-228.
ISBN 9789537872007 (Documenta - Centar za suočavanje s prošlošću) : 120 kn
327.36(497.5)(091)
(497.5)
"199/200"
(082)
HK11-05081

OREHOVEC, Zvonko
Terorizam i obrana od terorizma / Zvonko Orehovec, Davor Stipetić. - 1. izd. - Velika Gorica : Veleučilište Velika Gorica, 2011. ([s. l.] : Kolumna). - 142 str. : ilustr. ; 24 cm.
Bibliografija: str. 147-154 ; Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789537716264
327.88(100)(075.8)
(100)
(075.8)
HK11-05082

SJEĆANJA i prilozi za povijest diplomacije Republike Hrvatske : Hrvatski diplomatski klub / [urednik Đuro Vidmarović]. - Zagreb : Mate, 2008-2011. - 3 sv. ; 24 cm. - (Biblioteka Međunarodni odnosi)
ISBN 9789532460605 (cjelina)
327.82(497.5)
(497.5)
"199/200"
(082)


Prvo desetljeće.

Knj. 3. - 2011. ([s. l.] : Grafotisak). - 511 str. : ilustr. u bojama.
Zastupljeni autori: Franjo Antun Blažević, Ivan Ilić, Ivica Maštruko, Zdravko Sančević, Ivan Šimek, Neda Rosandić Šarić, Smiljan Šimac, Franjo Antun Blažević, Mario Mikolić, Miroslav Međimorec. - Str. [7]-8: Predgovor trećoj knjizi Sjećanja i priloga za povijest diplomacije Republike Hrvatske / Sergej Ivan Morsan. - Str. [9]-14: Riječ urednika / Zvonimir Marić. - Bilješka o autorima: str. [505]-511. - Bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Zajedničko imensko kazalo.
ISBN 9789532461473

HK11-05083

SRPSKE političke elite i Vens-Ovenov plan / priredio Vladimir Petrović. - 1. izd. - Beograd : Institut za suvremenu istoriju, 2010-2011. (Trstenik : M-graf). - 2 sv. : ilustr. ; 20 cm. - (Biblioteka Jugoslavenska kriza. Documenta)
327.56(497.6)
341.37(497.6)
(497.6)
"1993"
(093.2)


Tom 2 : Stenografske beleške sa zasedanja Narodne skupštine Republike Srpske. - 2011. - 299 str.
Nakl. 300 primj. - Uvodne napomene: str. 7-9. - Skraćenice: str. 297-298. - Bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Summary: Serbian political elites and the Vance-Owen plan. - Imensko kazalo.
ISBN 9788674031599

HK11-05084

THE Balkans in the cold war : Balkan federations, Cominform, Yugoslav-Soviet conflict / edited by Vojislav G. Pavlović. - Belgrade : Institute for Balkan Studies, 2011. (Beograd : Čigoja). - 329 str. : zemljop. crteži ; 24 cm.
Zastupljeni autori: Vojislav G. Pavlović, Leonid Gibianskii, Dušan T. Bataković, Rinna Elina Kullaa, Ljubodrag Dimić, Bojan Dimitrijević, Momčilo Pavlović, Anatoly Anikeev, Andrey Edemskii, Dragan Bogetić, Milan Terzić, Alexander Stykalin, Aleksandar Životić. - Bibliografske bilješke uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 9788671790734
327.54(497)(091)
327.5(497.1:47+57)(091)
(497)
(497.1)
(47)
(57)
"1937/1961"
(082)
HK11-05085

UJEDINJENI narodi - mijenjamo svijet na bolje. - [Zagreb] : Program Ujedinjenih naroda za razvoj, cop. 2011. ([s. l. : s. n.]). - [30] str. : ilustr. u bojama ; 18 X 28 cm.
Om. nasl.
ISBN 9789537429386
327.7
341.123
HK11-05086

ŽIVOTIĆ, Aleksandar
Jugoslavija, Albanija i velike sile : (1945-1961) / Aleksandar Životić. - Beograd : Arhipelag : INIS [i. e. Institut za noviju istoriju], 2011. (Novi Sad : Artiprint). - 750 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Vreme i priča)
Ćir. - Bilješka o autoru: str. 747. - Bibliografija: str. 712-736; bibliografske bilješke uz tekst. - Summary: Yugoslavia, Albania, and the great powers. - Imensko kazalo.
ISBN 9788670050969 (INIS)
327(497.1:496.5)(091)
327(497.1:47+57)(091)
(497.1)
(496.5)
(47)
(57)
"1945/1961"
HK11-05087

Vidi br.: HK11-05085

Vidi br.: HK11-06097

Vidi br.: HK11-05078

Vidi br.: HK11-05087

Vidi br.: HK11-05057

329   Političke stranke i pokreti

CAPPELLETTI, Angel J.
Anarhistička ideja / Angel J. Cappelletti. - Zagreb : Što čitaš?, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 36 str. ; 15 cm. - (Što čitaš?)
Prijevod djela: La ideología anarquista. - Biografija: str. 4.
ISBN 9789537200138 : 10 kn
329.285
HK11-05088

Vidi br.: HK11-05089

33   Ekonomija. Ekonomske znanosti

COHEN, Gerald Allan
Socijalizam - zašto ne? / G. A. Cohen ; s engleskoga preveo Marko Perožić ; pogovor Neven Petrović. - Zagreb : KruZak, 2011. (Zagreb : Element). - 102 str. ; 21 cm.
Prijevod djela: Why not socialism?. - Puno ime autora: Gerald Allan Cohen. - Slika autora i bilješka o njemu na omotu. - Cohenove metamorfoze egalitarizma: str. 53-100. - Bibliografija: str. 101-102; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789536463671 : 80 kn
330.342.15
329.14
HK11-05089

DAVIDSON, Paul, 1930-
Keynesovo rješenje : put u globalni ekonomski prosperitet / Paul Davidson ; [uredio i preveo s engleskog Ratko Bošković]. - Zagreb : Hrvatska gospodarska komora, 2011. (Sveta Nedelja : Printera grupa). - IX, 168 str. ; 23 cm. - (HGK biblioteka)
Izv. stv. nasl.: Keynes solution. - Nakl. 1000 primj. - Bibliografija: str. 165-168; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst: str. 159-163.
ISBN 9789537622244
330.834:339
339:330.834
HK11-05090

INTERNATIONAL Conference "Economic Theory and Practice: Meeting the New Challenges" (2011 ; Mostar)
International Conference "Economic Theory and Practice: Meeting the New Challenges", Mostar, Bosnia and Herzegovina, [11-12 November] 2011. : proceedings. - Mostar : Faculty of Economics University, 2011. (Mostar : Fram Ziral). - 678 str. : ilustr., graf. prikazi ; 29 cm.
Zastupljeni hrvatski autori: Mate Babić, Mislav Jošić, Hrvoje Jošić, Željko Marić, Željko Šuman, Mladen Rebić, Nikola Papac, Josipa Grbavac, Katerina Malić, Bandur, Ivan Peronja, Blaženka Prskalo, Hrvoje Šimović, Tomislav Ćorić, Davor Zoričić, Mihovil Anđelinović, Drago Jakovčević, Maja Mihelja Žaja, Miljenko Crnjac, Dominika Crnjac Milić, Ksenija Dumičić, Anita Pavković, Irena Palić, Dragan Gabrić, Zoltan Ćorić, Dražen Ramljak, Davor Mihić, Andrijana Ostojić Mihić, Sanja Bijakšić, Arnela Bevanda, Mirela Mabić, Ružica Butigan, Tomislav Baković, Damir Lucović, Martina Martinović, Sandra Jelčić, Slavko Kukić, Marija Čutura, Damir Lucović, Inja Boban, Ivana Planinić, Mladen Pancić, Dinko Jukić, Igor Medić, Ivan Ružić, Antun Biloš, Ivan Kelić, Marko Šantić, Dražen Barković, Vedran Lovrinčević, Zdenko Klepić, Jozo Bejić, Lana Džidić, Marko Markić, Maja Lamza-Maronić, Jerko Glavaš, Zdenka Barišić, Lidija Lesko Bošnjak, Maja Letica, Vlatka Bilas, Sanja Franc, Ivica Ćorić, Dražena Gašpar, Brano Markić, Ljubo Jurčić, Vlatka Bilas, Sanja Franc, Josip Lovrinović, Vlado Majstorović, Marijana Bandić Glavaš, Kristina Ozimec, Tea Škunca, Šime Surać, Damir Ravlić, Kristina Sesar, Suzana Šarić, Vladimir Šarović, Dijana Ćavar, Dubravka Krivačić. - Nakl. 300 primj. - Bibliografija uz svaki rad.
33(063)
(063)
HK11-05091

KEYNES, John Maynard
Opća teorija zaposlenosti, kamate i novca / John Maynard Keynes ; [preveo Ivo Bićanić]. - Zagreb : Hrvatska gospodarska komora, 2011. (Sveta Nedelja : Printera grupa). - IX, 317 str. ; 23 cm. - (HGK biblioteka)
Izv. stv. nasl.: The general theory of employment, interest and money. - Nakl. 1000 primj. - Bibliografske bilješke i bilješke uz tekst: str. 299-317.
ISBN 9789537622251
330.834
HK11-05092

REIĆ, Zlatan
Ekonomija / Zlatan Reić, Maja Mihaljević Kosor. - 3. izmijenjeno izd. - Split : Ekonomski fakultet, 2011. ([s .l. : s. n.]). - 360 str. : graf. prikazi u boji ; 24 cm.
Bilješke o autorima na omotu. - Bibliografija: str. 357-359.
ISBN 9789532810356
33(075.8)
(075.8)
HK11-05093

ŠTAVLIĆ, Katarina
Počela ekonomije [Elektronička građa] : skripta / Katarina Štavlić. - Požega : Veleučilište, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 1 optički disk (CD-ROM) ; 12 cm.
Zahtjevi sustava: PC; Windows; Adobe Acrobat Reader. - Stv. nasl. s nasl. zaslona. - Publikacija u formatu PDF; sadrži 351 str. - Tekstualni podaci. - Bibliografija.
ISBN 9789537744144
33(075.8)
(075.8)
(086)
HK11-05094

Vidi br.: HK11-05358

Vidi br.: HK11-05311

Vidi br.: HK11-05064

331   Rad. Zapošljavanje. Organizacija rada. Sindikati

MEĐUNARODNI stručni skup Na posao! Uloga pružatelja usluga u profesionalnoj rehabilitaciji i zapošljavanju osoba s invaliditetom– europska i hrvatska iskustva (2011 ; Zadar)
Zbornik radova : uloga pružatelja usluga u profesionalnoj rehabilitaciji i zapošljavanju osoba s invaliditetom - europska i hrvatska iskustva / 7. međunarodni stručni skup Na posao, Zadar, Hrvatska, 26. i 27. svibnja 2011. ; [organizatori Osvit [i] Fond za profesionalnu rehabilitaciju i zapošljavanje osoba s invaliditetom Republike Hrvatske ; prijevod Vanda Mucić]. - Zagreb : Osvit, [2011?] (Zagreb : URIHO). - 134 str. ; 30 cm. - (Biblioteka Stručni skupovi)
Zastupljeni autori: Zorislav Bobuš, Rudi Wouters, Wolfgang Ankrisch, Birgit Listenegger, Christopher Weber, Gerhard Kneidinger, Guus Sholten, Anton Sabo, Konrad Mager, Mirjana Zećirević, Marijana Senjak, Tajana Križanec, Olgica Jukić, Tatjana Kovačić, Ruth Gruber. - Nakl. 300 primj. - Tekst na hrv., engl. i njem. jeziku. - Str. 6: Uvodna riječ / Ante Vučić.
ISBN 9789539590046
331.5-056.26(4-6EU)(063)
331.5-056.26(497.5)(063)
364.65-056.26(4-6EU)(063)
364.65-056.26(497.5)(063)
(4-6EU)
(497.5)
(063)
HK11-05095

MOST - od obrazovanja do zapošljavanja osoba s invaliditetom : priručnik : primjer dobre prakse / [urednica Mirjana Dobranović]. - Zagreb : UPIM [i. e.] Udruga za promicanje istih mogućnosti : Kuća ljudskih prava, 2011. (Zagreb : Kerschoffset). - 58 str. : ilustr. (djelomice u bojama) ; 21 X 30 cm.
Om. nasl.
ISBN 9789535700913 (Udruga za promicanje istih mogućnosti)
331.5-056.26(035)
HK11-05096

SIGURNOST na radu u trgovini / [urednica Gordana Baraba]. - 7. izd. - Zagreb : ZIRS [i. e.] Zavod za istraživanje i razvoj sigurnosti, 2011. (Zagreb : Intergrafika TTŽ). - 60 str. : ilustr. u boji ; 19 cm. - (Osposobljavanje za rad na siguran način ; 5)
Nakl. 300 primj.
ISBN 9789536412198
331.45:658.8(035)
658.8:331.45(035)
(035)
HK11-05097

TAPSCOTT, Don
Odrasti digitalno : kako mrežna generacija mijenja vaš svijet / Don Tapscott ; [prevoditeljica Suzana Rukavina]. - Zagreb : Mate : Zagrebačka škola ekonomije i managementa, 2011. ([Zagreb] : Grafotisak). - XVI, 368 str. : ilustr., graf. prikazi ; 24 cm. - (Biblioteka Gospodarska misao)
Prijevod djela: Grown up digital. - Tekst i na unutr. str. om. listova. - Bilbliografske bilješke: str. [319]-344; bibliografija: str. [345]-359. - Predmetno i imensko kazalo.
ISBN 9789532461305 (Mate)
331.101.5:004.7
004.7:33
316.346.3-053.6:62
004:316.346.3-053.6
008:004
HK11-05098

ZA uspješnu karijeru : priručnik za razvoj karijere i poduzetništva / [autori Melita Levačić ... et al.]. - Čakovec : Hrvatski zavod za zapošljavanje, Područna služba, 2011. ([Pretetinec] : Tiskara Letis). - 33, 33 str. ; 24 cm.
Om. nasl. - Ostali zastupljeni autori: Dijana Kržina, Tamara Blažinić Papišta, Helena Matuša, Petra Lazić. - Oba su teksta tiskana u međusobno obratnim smjerovima. - Nakl. 400 primj. - Nasl. str. prištampanog sloven. teksta: Za uspešno kariero. - Bibliografija: str. 33.
ISBN 9789537688219
331.5(035)
65.012(035)
(035)
HK11-05099

Vidi br.: HK11-05095

336   Financije. Porezi. Carine. Bankarstvo. Monetarni sustav

ALJINOVIĆ, Zdravka
Financijsko modeliranje [Elektronička građa] / Zdravka Aljinović, Branka Marasović, Boško Šego. - 2. izmijenjeno i dopunjeno izd. - Split : Ekonomski fakultet, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 1 optički disk (CD-ROM) ; 12 cm.
Zahtjevi sustava: PC; Windows XP; Microsoft Excel. - Stv. nasl. s naljepnice diska. - CD-ROM je priložen knjizi: Financijsko modeliranje.
336(075.8)
(075.8)
(086)
HK11-05100

ALJINOVIĆ, Zdravka
Financijsko modeliranje / Zdravka Aljinović, Branka Marasović, Boško Šego. - 2. izmijenjeno i dopunjeno izd. - Split : Ekonomski fakultet, 2011. (Solin : Jafra print). - III, 317 str. : graf. prikazi ; 24 cm. - (Udžbenici Sveučilišta u Splitu = Manualia Universitatis studiorum Spalatensis.)
Knjizi je priložen CD-ROM: Financijsko modeliranje. - Nakl. 500 primj. - Bibliografija: str. 307-317; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789532810318
336(075.8)
(075.8)
HK11-05101

BREKALO, Miljenko
Monetarni suverenitet i eurozona / Miljenko Brekalo ; [prevoditelji Mirian Goll (engleski), Marija Šerić (francuski), Roberta Ruška Krljar (njemački), Ivana Galić (talijanski), Ljubomir Sturko (ruski)]. - Osijek : Svjetla grada, 2011. (Osijek : Alia). - 206 str. ; 25 cm.
Slika autora i bilješka o njemu: str. 195. - Popis kartica: str. 185-187. - Dokumenti o pristupanju Republike Hrvatske Europskoj uniji: str. 199-206. - Bibliografija: str. 173-182 ; Bibliografske bilješke uz tekst. - Sažeci na više jezika. - Imensko kazalo.
ISBN 9789536687107 : 150 kn
336.7(497.5)
(497.5)
HK11-05102

JURKOVIĆ, Ratka, ekonomistica
Osnove financija : priručnik / Ratka Jurković, Ana Čotrić. - Zagreb : Algebra učilište, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 65 str. : ilustr. ; 30 cm.
Bibliografija: str. 64-65.
ISBN 9789533220963
336(035)
(035)
HK11-05103

SCHIFF, Peter D.
Dokaz sloma 2.0 : kako profitirati iod ekonomskog kolapsa / Peter D. Schiff i John Downes ; [prevoditelj Laura Ašperger]. - Zagreb : Mate, 2011. ([s. l.] : Grafotisak). - XV, 366 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Gospodarska misao)
Prijevod djela: Crash proof. - Na nasl. str.: Zagrebačka škola ekonomije i menagementa. - Autorova slika i bilješka o njemu na unutr. str. 2. om. lista. - Rječnik: str. 353-356. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789532461428
336.71(73)
(73)
"198/200"
HK11-05104

338   Gospodarstvo. Gospodarska politika. Proizvodnja. Usluge. Cijene

BEREND, Ivan Tibor
Ekonomska povijest Europe dvadesetoga stoljeća : ekonomski režimi od laissez-fairea do globalizacije / Ivan T. Berend ; [prevoditelji Luka Marković]. - Zagreb : Mate, 2011. ([s. l.] : Grafotisak). - XV, 358 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Biblioteka Gospodarska misao)
Prijevod djela: An economic history of twentieth-century Europe. - Na nasl. str.: Zagrebačka škola ekonomije i menadžmenta. - Bibliografija: str. 327-348. - Imensko i predmetno kazalo i kazalo mjesta.
ISBN 9789532461114
338(4)"19"
HK11-05105

RAJU, Jagmohan Singh
Pametno određivanje cijena : kako Google, Priceline i vodeće svjetske kompanije koriste inovacije u određivanju cijena da bi ostvarile profitabilnost / Jafmohan Raju, Z. John Zhang ; [prevoditeljica Miljana Valdec]. - Zagreb : Mate, 2011. ([s. l.] : Grafotisak). - XIII, 213 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Gospodarska misao)
Prijevod djela: Smart pricing. - Na nasl. str.: Zagrebačka škola ekonomije i managementa. - Slike autora na unut. str. 2. om. lista. - Bilješke o autorima: str. [I]-XIII. - Bibliografske bilješke uz svako poglavlje. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789532461244
338.5:004.738.52
65.012.4:004.738.52
HK11-05106

SRIĆA, Velimir
Hrvatska 2020. : jedna moguća budućnost / Velimir Srića ; [ilustracije Darko Macan]. - Zagreb : Profil multimedija: Delfin razvoj managementa, 2011. (Zagreb : Profil International). - 255 str. : ilustr., graf. prikazi ; 23 cm.
Bibliografija: str. 247-252.
ISBN 9789533193472 (Profil multimedija) : 39,90 kn
338(497.5)(091)
(497.5)
"20"
HK11-05107

TRADICIONALNO savjetovanje "Ekonomska politika Hrvatske u 2012. godini". (19 ; 2012 ; Opatija)
Zbornik radova 19. tradicionalnog savjetovanja "Ekonomska politika Hrvatske u 2012. godini" : Opatija, [9.XI.2011.-11.XI.] 2011. / [glavna urednica Snježana Jurišić]. - [Zagreb] : Hrvatsko društvo ekonomista : Inženjerski biro, [2011?] (Samobor : "A. G. Matoš"). - III, 501 str. : ilustr., graf. prikazi ; 24 cm.
Om. i hrpt. stv. nasl.: Ekonomska politika Hrvatske u 2012. godini. - Zastupljeni autori: Ljubo Jurčić, Dragomir Vojnić, Tihomir Domazet, Mladen Vedriš, Goran Buturac, Ivan Žilić, Dragan Kovačević, Zdenko Cerović, Mladen Mlinarević, Rudolf Vouk, Milivoj Marković, Rafaela Katona, Zdenko Babić, Josip Tica, Hans Blankert, Marko Trnski, Dragutin Ranogajec, Ante Rončević, Spomenka Tomek-Roksandić, Ivan Kelebuh. - Bibliografija uz većinu radova; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789532620580 (Inženjerski biro)
338.2(497.5)
(497.5)
"2012"
(063)
HK11-05108

Vidi br.: HK11-05064

338.48   Turizam

BESTÄNDIG, Karl-Heinz
777 porti e ancoraggi : Istria e Dalmazia, Slovenia, Croazia, Montenegro, Albania : Adriatico Orientale : con oltre 1000 piani e 150 carte, note sulla meteorologija e sull'ambiente marino / Karl-Heinz Beständig, Piero Magnabosco, Dario Silvestro ; [traduzione di Luca Asnicar ; cartografia e disegni di Sonia Florian]. - 6a ed. italian. - Arzignano : Edizioni Magnamare, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 209 str. : ilustr., zemljop. crteži u bojama ; 30 cm.
Om. nasl. - Kazalo zemljop. naziva.
ISBN 9788862000154
338.48:797.1(262.3-11)
627.2(262.3-11)
(262.3-11)
HK11-05109

BILEN, Miljenko
Turizam i okoliš : (ekonomsko-geografski pristup izučavanju problematike). - 2. izmijenjeno i dopunjeno izd. - Zagreb : Mikrorad, 2011. (Zagreb : Mikrorad). - 200 str. : ilustr. (djelomice u bojama) ; 24 cm.
Slika autora i bilješka o njemu na omotu. - Bibliografija: str. 197-200; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789536286942
338.48:504
HK11-05110

PETRIĆ, Lidija
Upravljanje turističkom destinacijom : načela i praksa / Lidija Petrić. - Split : Ekonomski fakultet, 2011. (Solin : Jafra print). - 242 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm. - (Udžbenici Sveučilišta u Splitu = Manualia Universitatis studiorum Spalatensis.)
Nakl. 500 primj. - Bibliografija: str. 229-239; bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789532810349
338.486(075.8)
(075.8)
HK11-05111

PRVI hoteli na Jadranu : Hrvatski muzej Turizma, Opatija, [20. svibnja 2011. - 26. veljače 2012.] / [autor koncepta, author of the concept Mirjana Kos ; tekst kataloga, catalogue text Mirjana Kos, Marin Pintur, Jan Bernd Urban ; prijevod na engleski, translation Maša Seršić]. - Opatija : Hrvatski muzej turizma, 2011. (Rijeka : Zambelli]. - 72 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 22 cm.
Katalog izložbe. - Nakl. 200 primj. - Tekst kataloga usporedo na hrv. i engl. jeziku.
ISBN 9789537601232
338.48(497.5)(091)
640.4(497.5)(210.7)(091)
(497.5)
(210.7)
(083.824)
HK11-05112

Vidi br.: HK11-06055

Vidi br.: HK11-04867

339   Trgovina. Međunarodni gospodarski odnosi

BELIĆ, Martina
Potpore i javni natječaji iz EU fondova / Martina Belić. - Zagreb : Nova knjiga Rast, 2011. ([Zagreb] : Hitra produkcija knjiga). - 430 str. ; 29 cm.
Rječnik: str. 415-421. - Bilješka o autorici: str. 429. - Bibliografija: str. 428; bibliografske bilješke uz tekst. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789532371116 : 590 kn
339.923(497.5:4)
(497.5)
(4-6EU)
HK11-05113

VUKOBRAT-BODIROGA, Nada
Temeljne gospodarske slobode u Europskoj uniji / Nada Bodiroga-Vukobrat, Hana Horak, Adrijana Martinović. - Zagreb : Inženjerski biro, 2011. (Samobor : A. G. Matoš). - 346 str. ; 24 cm.
Bibliografija: str. 278-301. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789532620573
339.923:061.1EU(075.8)
(075.8)
HK11-05114

Vidi br.: HK11-05042

Vidi br.: HK11-05047

Vidi br.: HK11-05090

Vidi br.: HK11-05075

34   Pravo. Pravna znanost

Vidi br.: HK11-06090

341   Međunarodno pravo

COLAK, Ferdo
Das Völkerrecht als Spielball der Grossmächte / Ferdo Colak. - [S. l. : vlast. nakl., 2011. (Zagreb : [s. n.]). - 232 str. ; 22 cm.
Zemlja izdavanja utvrđena iz podataka o autoru. - Bibliografija: str. 218-232 ; Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9783000343124
341
HK11-05115

KONVENCIJA o pravima djeteta : Zakon o pravobranitelju za djecu / [ilustracije Sanja Rešček]. - 3. izmijenjeno izd. - Zagreb : Pravobranitelj za djecu, 2011. (Nedelišće : Tamposit). - 55, 17 str. : ilustr. u bojama ; 15 cm.
Izv. stv. nasl.: UN Convention on the rights of the child. - Om. nasl. - Oba su teksta tiskana u međusobno obratnim smjerovima. - Nakl. 3000 primj. - Nasl. str. prištampanoga teksta: Konvencija UN-a o pravima djeteta : na jeziku bliskom djeci = The children rights information network "Child friendly summary of the Convention on the rights of the child" / prijevod Ivana Rončević.
ISBN 9789537790011
341.231.14-053.2
342.7-053.2
HK11-05116

SKOKO, Savo
Zločini Nezavisne Države Hrvatske i nemačkog okupatora u Hercegovini : zbornik dokumenata / Savo Skoko, Milan Grahovac. - Gacko : Srpsko kulturno prosvjetno društvo Prosvjeta, Opštinski odbor : Opština ; Beograd : "Filip Višnjić", 2011. (Beograd : "Filip Višnjić"). - 453 str. ; 25 cm. - (Posebna izdanja / "Filip Višnjić")
Na nasl. str.: I. - Nakl. 500 primj. - Tekst na srp. i hrv. jeziku. - Lat. i ćir. - Str. 17-18: Uvodne napomene / Draga Mastilović. - Bilješke uz tekst.
ISBN 9788673636573 ("Filip Višnjić")
341.322.5(497.6)(093)
(497.6)
"1941/1945"
(093)
HK11-05117

ŠIMONOVIĆ Einwalter, Tena
Važnost direktiva 2000/43/EZ i 2000/78/EZ te prakse suda Europske unije za primjenu Zakona o suzbijanju diskriminacije / [autorica Tena Šimonović Einwalter]. - Zagreb : Centar za nove inicijative, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 79 str. ; 20 cm.
Om. nasl. - Nakl. 500 primj.
ISBN 9789539616029
341.231.14(4)
(4-6EU)
HK11-05118

Vidi br.: HK11-05042

Vidi br.: HK11-05086

Vidi br.: HK11-05084

Vidi br.: HK11-06101

Vidi br.: HK11-05120

Vidi br.: HK11-05046

Vidi br.: HK11-05164

342   Javno pravo. Ustavno pravo. Upravno pravo

TOŠEVA-KARPOWICZ, Ljubinka
Američka legislativa o imigraciji 1864.-1917 godine. - Rijeka : [s. n.] ;, 2011. ([s. l. : s. n.]). - Str. 903-926 ; 23 cm.
P. o. : Zbornik Pravnog fakulteta Rijeka, br. 2. 2011, v. 32. - Bibliografske bilješke uz tekst. - Summary ; Zusammenfassung ; Riassunto.
342.7-054.73(73)(091)
314.742(73)(091)
(73)
"186/191"
HK11-05119

ZBIRKA presuda Europskog suda : (izbor recentne prakse) / uredili Nada Bodiroga-Vukobrat, Dario Đerđa, Ana Pošćić. - Zagreb : Inženjerski biro, 2011. (Samobor : "A. G. Matoš"). - VII, 465 str. ; 24 cm.
Zastupljeni autori: Martina Bajčić, Vlatka Butorac Malnar, Dario Đerđa, Ivo Eškinja, Stjepan Gadžo, Dejana Golenko, Želimir Gržančić, Hana Horak, Dionis Jurić, Adrijana Martinović, Igor Martinović, Emilia Mišćenić, Aleksandra Popovski, Ana Pošćić, Vanja Smokvina, Darko Šorak, Marjeta Tomulić Vehovec, Danijela Vrbljanac, Sandra Winkler, Antonija Zubović, Nataša Žunić Kovačević. - Str. 1-3: Predgovor / Nada Bodiroga-Vukobrat, Dario Đerđa, Ana Poščić.
ISBN 9789532620566
342.7:061.1EU(075.8)
341:061.1EU(075.8)
(075.8)
HK11-05120

Vidi br.: HK11-05116

Vidi br.: HK11-05168

343/344   Kazneno pravo (opće i posebno)

AKTUALNA pitanja novog kaznenog zakonodavstva / autori Melita Božičević-Grbić ... [et al.]. - Zagreb : Inženjerski biro, 2011. (Samobor : "A. G. Matoš"). - 209 str. ; 24 cm.
Ostali zastupljeni autori: Višnja Drenški Lasan, Ana Garačić, Sanja Katušić-Jergović, Damir Kos, Ranko Marijan, Dragan Novosel, Petar Novoselec, Marko Rašo, Laura Valković. - Knjizi je priložen CD-ROM: Aktualna pitanja novog kaznenog zakonodavstva. - Bibliografija iza pojedinih poglavlja; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789532620559
343.1/.7(497.5)(063)
(497.5)
(063)
HK11-05121

AKTUALNA pitanja novog kaznenog zakonodavstva [Elektronička građa]. - Zagreb : Inženjerski biro, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 1 optički disk (CD-ROM) ; 12 cm.
Zahtjevi sustava: PC; Windows XP; Acrobat Adobe Reader. - Stv. nasl. s naljepnice diska. - CD-ROM je priložen knjizi: Aktualna pitanja novog kaznenog zakonodavstva. - Sadržaj s naljepnice diska: Zakon o sudovima za mladež ; Zakon o kaznemom postupku.
343.1/.7(497.5)(063)
(497.5)
(063)
(086)
HK11-05122

BUBALOVIĆ, Tadija
Pravni lijekovi u kaznenom postupovnom pravu. [Elektronička građa] / Tadija Bubalović. - Rijeka : Dušević & Kršovnik, 2011. ([s. l.: s. n.]). - 1 optički disk (CD-ROM) ; 12 cm.
Zahtjevi sustava: PC; Windows XP; Adobe Acrobat Reader. - Stv. nasl. s nasl. zaslona. - Publikacija u PDF formatu; sadrži 358 str. - Dostupno i u tiskanom obliku. - Tekstualna građa. - Bibliografija: str. 333-342; bibliografske bilješke uz tekst. - Predmetno kazalo.
343.2/.7(497.5)
(497.5)
(086)
HK11-05123

CILIGA, Ante, političar
Jasenovac: ljudi pred licem smrti : uspomene iz logora / Ante Ciliga ; predgovor Iztok Simoniti ; pogovor Ivica Miškulin. - Zagreb : Naklada Pavičić, 2011. (Zagreb : Stega tisak). - 213 str. : portr. ; 21 cm. - (Posebna izdanja / Naklada Pavičić)
Slika autora i biobibliografija: str. [209]-213. - Bibliografske bilješke uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 9789536308903 : 95 kn
343.819.5(497.5Jasenovac)(091)
(497.5Jasenovac)
"1941/1945"
(0:82-94)
HK11-05124

DRUŠTVENI aspekti organizovanog kriminala / urednici Aleksandar Fatić, Božidar Banović. - Beograd : Institut za međunarodnu politiku i privredu, 2011. (Beograd : Želnid). - 471 str. ; 24 cm.
Zastupljen hrvatski autor: Željko Dobranović. - Nakl. 300 primj. - Tekst na srp. i hrv. jeziku. - Bibliografija iza pojedinih poglavlja ; Bibliografske bilješke uz tekst. - Summaries.
ISBN 9788670671515
343.341(497)
(497)
(082)
HK11-05125

MATAUŠIĆ, Nataša
Jasenovac / Nataša Mataušić ; [English translation Janet Berković]. - Jasenovac : Jasenovac Memorial Site, 2011. (Zagreb] : Rem-b). - 96 str. : ilustr. ; 21 cm. - (Library collection Banality of evil)
Nakl. 500 primj. - Slika autorice i bilješka o njoj: str. 94-95. - Bibliografske bilješke uz tekst. - Bibliografija: str. 83-85. - Summary. - Imensko kazalo.
ISBN 9789539916990
343.819.5(497.5Jasenovac)(091)
(497.5Jasenovac)
"1941/1945"
HK11-05126

MILIŠA, Đorđe
U mučilištu - paklu Jasenovac / Đorđe Miliša ; predgovor Mario Kevo ; [urednik suvremenog izdanja Josip Pavičić]. - Zagreb : Naklada Pavičić, 2011. (Zagreb : Stega tisak). - 336 str. : portr., Gaks. ; 21 cm. - (Posebna izdanja / Naklada Pavičić)
Faks. pretisak izd. iz 1945. god. - Bilješka o autoru: str. [335]-336. - Imensko kazalo.
ISBN 9789536308880 : 120 kn
343.819.5(497.5Jasenovac)(091)
(497.5Jasenovac)
"1941/1945"
(0:82-94)
(02.045)
HK11-05127

MONOGRAFIJA dubrovačkih logoraša / [glavni i odgovorni urednik Zdenko Bulić]. - Zagreb : Hrvatsko društvo logoraša srpskih koncentracijskih logora, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 287 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 26 cm.
Nakl. 1000 primj.
ISBN 9789537755010
343.819.5(497.1=163.42)"1991/1995"
355.012(497.5 Dubrovnik)"1991/1995"
HK11-05128

RIFFER, Milko
Grad mrtvih : Jasenovac 1943. / Milko Riffer : [predgovor Željko Holjevac : [urednik suvremenog izdanja Josip Pavičić]. - Zagreb : Naklada Pavičić, 2011. (Zagreb : Stega tisak). - 281 str. : ilustr., faks. ; 21 cm. - (Posebna izdanja / Naklada Pavičić)
Faks. pretisak izd. iz 1946. god. - Biobibliografija autora: str. [279]-280. - Imensko kazalo.
ISBN 9789536308897 : 120 kn
343.819.5(497.5Jasenovac)(091)
(497.5Jasenovac)
"1941/1945"
(0:82-94)
(02.045)
HK11-05129

ZBIRKA zakona iz kaznenog procesnog prava : stvarno kazalo / urednica Zlata Đurđević ; pripremili Zlata Đurđević ... [et al.]. - Zagreb : Pravni fakultet Sveučilišta, 2011. (Sv. Ivan Zelina : Tiskara Zelina). - XXII, 483 str. ; 24 cm.
Sadržaj s nasl. str.: Zakon o kaznenom postupku. Smjernice Ministarstva pravosuđa RH za Reformu ZKP. Ustav RH - izvodi. Konvencija za zaštitu ljudskih prava i temeljnih sloboda - izvodi ; Zakon o državnom odvjetništvu ; Zakon o Uredu za suzbijanje korupcije i organiziranog kriminaliteta ; Zakon o sudovima za mladež ; Zakon o odgovornosti pravnih osoba za kaznena djela ; Zakon o zaštiti osoba s duševnim smetnjama ; Zakon o policijskim poslovima i ovlastima ; Zakon o postupku oduzimanja imovinske koristi ostvarene kaznenim djelom i prekršajem. - Str. VII-X: Predgovor / Zlata Đurđević. - Kratice: str. XI. - Bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789532700589
343.2(497.5)(094.5)
(497.5)
(094.5)
HK11-05130

Vidi br.: HK11-05158

347   Građansko pravo

EUROPEAN Commission for the Efficiency of Justice
Europski pravosudni sustavi : izdanje 2010. (podaci 2008.) : učinkovitost i kvaliteta pravosuđa : [izvješće br. 12] / Europska komisija za učinkovitost pravosuđa (CEPEJ) ; [hrvatsko izdanje Izvješća Europske komisija za učinkovitost pravosuđa pripremio Kristian Turkalj]. - Zagreb : Ministarstvo pravosuđa Republike Hrvatske, 2011. (Zagreb : Uvez). - 389 str. : graf. prikazi, zemljop. crteži u bojama ; 30 cm.
Izvornik na engl. jeziku. - Dio podnasl. preuzet s omota. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789539923059
347.9(4)
(4)
HK11-05131

JURIĆ, Ivan, pravnik
Ovršni zakon : praktični primjeri / priredio Ivan Jurić. - Zagreb : Vizura, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 466 str. ; 25 cm. - (Pravo u praksi / Vizura)
ISBN 9789536957569 : 280 kn
347.952(497.5)
(497.5)
HK11-05132

347.7   Trgovačko pravo

IVKOVIĆ, Đorđe
Pomorske tražbine i privilegiji u postupovnom pravu : eseji / Đorđe Ivanović. - Piran : [s. n.], 2011. ([s. l. : s. n.]). - 111 str., [6] listova ; 30 cm.
Om. nasl. - Bibliografija: list [1-4].
347.798
HK11-05133

Vidi br.: HK11-05143

348/349   Posebne grane prava

DICKENS, Bernard M.
Reproduktivno zdravlje : analiza slučajeva s etičkim komentarom / Bernard M. Dickens, Rebecca J. Cook, Eszter Kismodi ; urednici hrvatskog izdanja Ksenija Turković, Sunčana Roksandić Vidlička, Aleksandar Maršavelski. - Zagreb : Pravni fakultet : Unit of UNESCO Chair in Bioethics, 2011. (Zagreb : Sveučilišna tiskara). - 112 str. ; 24 cm.
Izv. stv. nasl.: Reproductive health. - Na vrhu nasl. str.: UNESCO. - Sadrži i: Zakon o zdravstvenim mjerama za ostvarivanje prava na slobodno odlučivanje o rađanju djece, NN 18/78, 31/86, 47/89 i 88/09 ; Zakon o medicinskoj oplodnji, NN 88/09, 137/09 ; Zakon o zaštiti prava pacijenata NN 169/04, 37/08. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789532700558 (Pravni fakultet)
349:61
179:61
613.88:17
614.253
HK11-05134

PRIKAZ Zakona o izmjenama i dopunama Zakona o prostornom uređenju i gradnji i Zakona o postupanju s nezakonito izgrađenim zgradama / Josip Bienenfeld ... [et al.]. - Zagreb : Građevinski fakultet, 2011. ([Donja Lomnica] : Grafika Markulin). - 222 str. ; 24 cm. - (Biblioteka stručnog usavršavanja Građevinskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu ; knj. 6)
Ostali zastupljeni autori: Josipa Blažević Perušić, Davor Rajčić, Nike Sudarević.
ISBN 9789536272457 : 150 kn
349.44(497.5)(094.5.072)
624(497.5)(094.5.072)
711.24(497.5)(094.5.072)
(497.5)
(094.5.072)
HK11-05135

UPRAVLJANJE i raspolaganje nekretninama i uređenje prostora - prema novim propisima / Josip Bienenfeld ... [et al.]. - Zagreb : Inženjerski biro, 2011. (Samobor : "A. G. Matoš"). - 389 str. ; 24 cm.
Ostali zastupljeni autori: Vanja Bilić, Josipa Blažević-Perušić, Snježana Frković, Jadranko Jug, Ana-Marija Končić. - Knjizi je priložen CD-ROM: Upravljanje i raspolaganje nekretninama i uređenje prostora - prema novim propisima. - Sardži i: Zakon o prostornom uređenju i gradnji.
ISBN 9789532620597
349.44(497.5)(094.5.072)
624(497.5)(094.5.072)
711.24(497.5)(094.5.072)
(497.5)
(094.5.072)
HK11-05136

UPRAVLJANJE i raspolaganje nekretninama i uređenje prostora - prema novim propisima [Elektronička građa]. - Zagreb : Inženjerski biro, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 1 optički disk (CD-ROM) ; 12 cm.
Zahtjevi sustava: PC; Windows XP; Acrobat Adobe Reader. - Stv. nasl. s naljepnice diska. - CD-ROM je priložen knjizi: Upravljanje i raspolaganje nekretninama i uređenje prostora - prema novim propisima. - Sadržaj s naljepnice diska: Zakon o prostornom uređenju i gradnji (Narodne novine, br. 76/07, 38/09, 55/11, 90/11) ; Zakon o postupanju s nezakonito izgrađenim zgradama (Narodne novine, br. 90/11) ; Zakon o upravljanju državnom imovinom (Narodne novine, br. 145/10) ; Zakon o cestama (Narodne novine, br. 84/11) ; Zakon o zakupu i kupoprodaji poslovnoga prostora (Narodne novine, br. 125/11) ; Zakon o uređivanju imovinskopravnih odnosa u svrhu izgradnje infrastrukturnih građevina (Narodne novine, br. 80/11).
349.44(497.5)(094.5.072)
624(497.5)(094.5.072)
711.24(497.5)(094.5.072)
(497.5)
(094.5.072)
(086)
HK11-05137

ZAKON o prostornom uređenju i gradnji : redakcijski pročišćeni tekst : (Narodne novine, br. 76/07., 38/09., 55/11. i 90/11.) / priredio Stjepan Čićak. - Zagreb : Vizura, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 306 str. ; 24 cm. - (Pravo u praksi)
Sadržaj s nasl. str.: Zakon o postupanju s nezakonito izgrađenim zgradama. - Bibliografske bilješke uz tekst. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789536957552 : 120 kn
349.44(497.5)(094.5.072)
624(497.5)(094.5.072)
711.24(497.5)(094.5.072)
(497.5)
(094.5.072)
HK11-05138

35   Javna uprava

BUŽINKIĆ, Emina
Koraci do uspješne politike za mlade u lokalnoj zajednici / [autori tekstova Emina Bužinkić, Dražen Puljić, Tomislav Tomašević]. - 3. dopunjeno izd. - Zagreb : Mreža mladih Hrvatske, 2011. (Čakovec : ACT Printlab). - 32 str. : ilustr. ; 14 X 24 cm.
Ova publikacija je nastala u sklopu projekta "Youth policy pack" koji je podržala Europska unija u okviru programa Europa za građane. - Pojmovnik: str. 30-32. - Bibliografija: str. 32.
ISBN 9789537805036
352.072.7-053.81(497.5)
316.663-053.81(497.5):352
(497.5)
"200"
HK11-05139

HEĐBELI, Živana
Institucije državne uprave Republike Hrvatske od osamostaljenja do članstva u Europskoj uniji / Živana Heđbeli. - Zagreb : Documenta - Centar za suočavanje s prošlošću, 2011- . (Čakovec : ACT Printlab). - sv, ; 24 cm.
ISBN 9789539543394 (cjelina)
353(497.5)(091)
(497.5)
"1990/2013"


Dio 1. : Dio 1 : 1990.-2004 / [prijevod sažetka Tamara Banjeglav. - 2011. - 482 str.
Nakl. 500 primj. - Bibliografija: str. 335-368. ; Bibliografske bilješke uz tekst. - Summary. - Kazalo institucija ; Kazalo diplomatskih misija i konzularnih ureda ; Kazalo čelnika ;.
ISBN 9789537872014 : 120 kn

HK11-05140

LEBEDA, Nikola
Projektiranje vježbi kriznih situacija / Nikola Lebeda, Melita Mihalić. - Velika Gorica : Veleučilište Velika Gorica s pravom javnosti, 2011. ([s. l] : Tiskara Rotim i Market). - 141 str. : ilustr. ; 24 cm.
Bibliografija: str. 119-121 ; Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789537716202
35.078.7(075.8)
(075.8)
HK11-05141

PRAVILA za statutarnu certifikaciju putničkih brodova u nacionalnoj plovidbi 2011. - Split : [Hrvatski registar brodova], 2011. ([s. l. : s. n.]). - 86 str. ; 30 cm.
Izdavač utvrđen prema prijašnjim publikacijama istog naslova.
351.813.23
629.541.4.01
(094.9)
HK11-05142

REGISTAR brodova unutarnje plovidbe. - Split ; Zagreb : Hrvatski registar brodova, 2011. (Split : Hrvatski registar brodova). - 68 str. ; 30 cm.
Nakl. 50 primj.
351.813.23(497.5)
629.55.01(497.5)
347.791.3(497.5)
(497.5)
"2011"
(083.5)
HK11-05143

VORANO, Tullio
Manzano (I) e Albona (Cro) : trent'anni di gemellaggio = Manzano (I) i Labin (HR) : trideset godina bratimljenja / [redattore, testo e traduttore, urednik, tekst i prevoditelj Tullio Vorano. - Udine : Comune di Manzano (UD)=Općina Manzano, 2011. (Raša (Arsia) : Vetva Graph). - 118 str. : ilustr. u bojama ; 30 cm.
Ime autora preuzeto iz impresuma. - Nakl. 500 primj. - Tekst na hrv. i tal. jeziku.
352:351.88(497.5:450)
(497.5Labin)
(450.36Manzano)
HK11-05144

Vidi br.: HK11-04897

351.74   Policija

JEDINICA za posebne zadatke MUP-a RH Rakitje / [prijevod [sažetaka] Jasna Hižar, Jasmina Pešek ; glavni urednik Josip Lucić]. - Zagreb : Ministarstvo obrane Republike Hrvatske, Glavni stožer Oružanih snaga RH, 2011. ([Sveti Ivan Zelina) : Tiskara Zelina). - 259 str. : ilustr., zemljop. crteži u bojama (pretežno u bojama) ; 30 cm. - (Edicija monografija vojno-redarstvenih postrojbi Oružanih snaga Republike Hrvatske iz Domovinskog rata 1991.-1996.)
Ilustr. i na unut. str. 1. om. lista. - Nakl. 1000 primj. - Str. 7: Predgovor / Josip Lucić. - Popis kratica: str. 256-257. - Bibliografija: str. 258-259; bibliografske bilješke: str. 252-255. - Summary: History of the Special Task Unit of the Ministry of the Interior of the Republic of Croatia Rakitje ; Zusammenfassung: Geschichte der Specialeinheit des Innenministeriums der Republik Kroatien Rakitje.
ISBN 9789531931250
[351.74:355.432.1](497.5)
[355.432.1:351.74](497.5)
(497.5)
"199"
HK11-05145

355/359   Vojništvo

20 godina ponosa! : 4. gardijska brigada / [glavni urednik Krunoslav Kljaković]. - Split : Slobodna Dalmacija, 2011. ([s. l.] : SD print). - 112 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 22 cm.
Fotomonografija. - Podatak o god. izdavanja preuzet iz CIP zapisa. - Str. 4-5: Tajna veličanstvena uspjeha Četvrte u hrabrosti je njezinih ljudi / Damir Krstičević.
ISBN 9789537088620
355.311.6(497.5)(091)
(497.5)
"199"
HK11-05146

ADAMS, Simon
Ratnici : žrtva, ponos i čast / Simon Adams ; [ilustratori Rob Davis ... [et al.] ; tekst prevela Lovorka Cesarec Ban]. - Zagreb : Lusio, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 64 str. : ilustr. u bojama ; 28 cm + 1 audio vizualni CD-ROM. - (Vremeplov)
Prijevod djela: Warrior. - Nasl. str. prištampanog teksta: Spartanci. - Bilješka o autoru: str. [2]. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789537652487
355.11(100)(091)(02.053.2)
HK11-05147

ARALICA, Tomislav
Hrvatski ratnici kroz stoljeća = Croatian warriors through the centuries = Kroatische Krieger im Laufe der Jahrhunderte / [tekst] Tomislav Aralica i [crtež] Višeslav Aralica. - Zagreb : Znanje, 2006-. - sv. : ilustr. ; 32 cm. - (Posebno izdanje / Znanje)
ISBN 9531956134 (cjelina)
355.14(497.5)(091)

Knj. 4 : Partizani : oružana sila Komunističke partije Hrvatske i Komunističke partije Jugoslavije 1941. - 1945. / [prijevod na engleski Vladimir Brnardić]. - 2011. ([Zagreb] : Znanje). - 498 str. : ilustr. (djelomice u bojama).
Tekst na hrv. i engl. jeziku. - Popis kratica: str. 395. - Bibliografija: str. 387-394.
ISBN 9789533244648 : 370 kn
355.14(497.5)
355.14(497.1)
(497.5)
(497.1)
"1941/1945"

HK11-05148

BARIĆ, Slavko
Asimetrično ratovanje i vojne doktrine / Slavko Barić, Robert Barić. - 1. izd. - Velika Gorica : Veleučilište Velika Gorica, 2011. ([Zagreb] : Kolumna d.o.o.). - 451 str. ; 24 cm.
Bibliografija: str. 345-364 ; Bibliografske i ostale bilješke uz tekst.
ISBN 9789537716233
355.01(075.8)
355.4(075.8)
(075.8)
HK11-05149

BILOSNIĆ, Tomislav Marijan
Samostalni vod umjetnika Zadar : dokumenti / Tomislav Marijan Bilosnić. - Zadar : Udruga 3000 godina za dar, 2011. ([Zadar] : Grafomark). - 168 str. : ilustr. ; 24 cm.
Nakl. 300 primj. - Slika autora i bilješka o njemu: str. 164-166. - Bibliografija: str. 136-163.
ISBN 9789537217679 : 100 kn
355.315(497.5Zadar)
355.45(497.5Zadar)
(497.5Zadar)
"1990/1995"
HK11-05150

DADOH zlato za željezo : Prvi svjetski rat u zbirkama Hrvatskog povijesnog muzeja / [autori uvodnih tekstova Jelena Borošak Marijanović ... [et al.] ; autori kataloških jedinica i popratnih tekstova Jelena Borovšak Marijanović ... [et al.] ; prijevod na engleski Graham McMaster ; autori fotografija Saša Korka ... [et al.] ; kazalo Jelena Balog Vojak, Ana Filep ; urednica kataloga Jelena Borošak Marijanović]. - Zagreb : Hrvatski povijesni muzej, 2011. ([Zagreb] : Denona). - 606 str. : ilustr. (pretežno u bojama), faks. ; 30 cm.
Nakl. 500 primj. - Tekst usporedo na hrv. i engl. jeziku. - Popis kratica: str. 572-573. - Bibliografija: str. 554-561; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Imensko i predmetno kazalo i kazalo zemljop. naziva.
ISBN 9789536046430
355.48(4)(091):069(497.5)
069(497.5):355.48(4)(091)
(4)
(497.5)
"1914/1918"
(083.824)
HK11-05151

DOKTRINA oružanih snaga Republike Hrvatske : ZDP-1 / [izvršni urednik Predrag Krapljan]. - Zagreb : Ministarstvo obrane, Glavni stožer Oružanih snaga Republike Hrvatske, 2011. ([Zagreb] : Tiskara HVU "Petar Zrinski"). - 107 str. : ilustr. (djelomice u bojama) ; 29 cm.
Na nasl. str.: Privremena publikacija. - Nakl. 500 primj. - Pojmovnik: str. 93-105. - Bibliografija: str. 107.
355.02(497.5)
(497.5)
HK11-05152

IVANKOVIĆ, Nenad
Što smo mu učinili / Nenad Ivanković. - Zagreb : Večernji list, 2011. ([Zagreb] : Stega tisak). - 152 str. ; 20 cm.
ISBN 9789532800883
355-051Gotovina, A.
323(497.5)(091)
(497.5)
"200"
HK11-05153

IVANKOVIĆ, Nenad
Ratnik : pustolov i general : (jedna biografija) / Nenad Ivanković. - Zagreb : Večernji posebni proizvodi, 2011. ([Zagreb] : Pressus studio). - 246 str. ; 20 cm.
ISBN 9789537313760
355-05Gotovina, A.
929Gotovina, A.
HK11-05154

KENNEDY, David
O ratu i pravu / David Kennedy ; [prevoditelj Janko Paravić]. - Zagreb : Mate, 2011. ([s. l.] : Grafotisak). - XI, 191 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Gospodarska misao)
Prijevod djela: Of war and law. - Na nasl. str.: Zagrebačka škola ekonomije i managementa. - Autorova slika i bilješka o njemu na unut. str. 2. om. lista. - Bilješke: str. [169]-175. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789532461312
355.011
HK11-05155

KUREČIĆ, Petar
Geopolitika i geoekonomija suvremenog NATO-a / Petar Kurečić. - Zagreb : Stajer-graf, 2011. (Zagreb : Stajer-graf). - 273 str. ; 24 cm.
Bilješke uz tekst. - Bibliografija: str. 259-273.
ISBN 9789536881789 : 220 kn
355.356(100-622NATO)
(100-622NATO)
"199/201"
HK11-05156

LA guerra dei dieci anni : [Jugoslavia 1991-2001] / a cura di Alessandro Marzo Magno ; prefazione di Adriano Sofri ; postfazione di Barbara Gruden. - Milano : Il Saggiatore Tascabili, 2011. ([s. l.] : Mondadori Printing). - 559 str. ; 19 cm.
Podnasl. preuzet s omota. - La prima e l'ultima volta: str. [9]-14. - Str. [13]-26: Una guerra decennale / di Ervin Hladnik-Milharčič. - Kratice: str. [529]-231. - Bibliografija: str. [533]-548. - Imensko kazalo.
ISBN 9788856500646
355.48(497.1)(091)
323.1(497.1)(091)
(497.1)
"199"
HK11-05157

MILETIĆ, Antun
Ubijeni u koncentracionom logoru Jasenovac : 1941-1945 / Antun Miletić. - Jagodina : Gambit, 2011. (Zemun : Alexandria). - 898 str. : ilustr. ; 30 cm.
Na spor. nasl. str.: The assassinated in the Jasenovac concentration camp 1941-1945. - Nakl. 500 primj. - Uvod i na engl. jeziku. - Ćir. i lat. - Slika autora i bilješka o njemu: str. [899].
ISBN 9788676240470
355.1-058.65(497.5Jasenovac)
343.819.5(497.5Jasenovac)
(497.5Jasenovac)
"1941/1945"
(083.81)
HK11-05158

OKRUGLI stol Ratna 1993. godina - Džehenem u srednjoj Bosni (2011 ; Travnik)
Ratna 1993. godina - Džehenem u srednjoj Bosni : zbornik radova sa okruglog stola održanog 11. aprila 2011. godine u Travniku / [urednik Senid Gerin]. - Sarajevo : Udruženje za zaštitu tekovina borbe za Bosnu i Hercegovinu, 2011. (Sarajevo : Štamparija Fojnica). - 305 str. : faks., zemljop. crteži u bojama ; 25 cm.
Zastupljeni autori: Kenan Dautović, Selmo Cikotić, Enver Hadžihasanović, Fikret Ćuskić, Džemal Merdan, Abdulah Jeleč, Besim Ždralović, Nijaz Begović, Hrustan Mekić, Senad Buljina, Šahbaz Zekotić, Hasib Belegić, Remzija Šiljak, Zijad Čaber, Jasmin Ganić. - Nakl. 600 primj.
ISBN 9789958819070
355.48(497.6)(091)
(497.6)
"1993"
(063)
HK11-05159

PARLOV, Leida
Hrvatski vojnik u službi zajednice = Croatian soldier - serving the community / [Leida Parlov ; prijevod, translation Igor Gabrić, Tea Glavaš, Milena Baljak]. - Zagreb : Ministarstvo obrane Republike Hrvatske, Služba za odnose s javnošću i informiranje, 2011. (Sv. Ivan Zelina] : Tiskara Zelina). - 91 str. : ilustr. u bojama ; 26 cm.
Podatak o autorici preuzet s poleđine nasl. lista. - Tekst usporedo na hrv. i engl. jeziku. - Bibliografija: str. 91.
ISBN 9789531931052
355.02(497.5)
(497.5)
HK11-05160

PRALJAK, Slobodan
Development of political and military preparations regarding the attacks of ABiH on HVO in Central Bosnia and the Valley of the Neretva river int the period from 1992-1994 : Mostar : ABiH offensive agains HVO "Neretva 93" : volunteers from Cratia (HV) in ABiH and HVO and truths ; facts / Slobodan Praljak ; [editor Office of defense of general Praljak]. - Zagreb : Oktavijan : Nikola Babić Praljak, 2011. - 727 str. : ilustr., zemljop. crteži, faks. u bojama ; 29 cm. + snimke iz zraka (1 presavijeni list)
Izv. stv. nasl.: Razvoj političkih i vojnih priprema napada ABiH na HVO u središnjoj Bosni i dolini Neretve 1992-1994.
ISBN 9789537597092 (Oktavijan)
355.45(497.6)(091)
(497.6)
"1993"
(093.2)
HK11-05161

THE power of love to do good : women in the Homeland war / [translation Josipa Milas Matutinović ; editor Marija Slišković]. - Zagreb [i. e. Bloomington] : Xlibris Corporation, 2011. (La Vergne : [s. n.]). - 389 : ilustr., zemljop. crteži ; 23 cm. - (Series the Homeland)
Izv. stv. nasl.: Snaga ljubavi - činiti dobro. - Na nasl. str.: Book 8. - Zastupljeni autori: Josipa Milas Matutinović, Ana Lisak, Marija Horvat, Olga Carević, Stanka Pavuna, Marija Ivšić, Nikolina Mesić, Marija Zaloker, Đurđica Škrinjar, Kata Šantek, Mirjana Begić, Vera Jurčević, Nada Arbanas, Aranka Lončar, Kruna Fürst-Medić, Đurđica Čolak, Katica Zadro, Danka Dražina, Milica Šestan, Katarina Pavičić, Marija Kresoja, née Škara, Negzana Pavičić, Anita Troskot, Antica Zmijanović, Gorka Vlaović, Marija Prelas, Gracijana Gracin, Mihovila Katavić, Milena Burčul Pašara, Milena Dundov, Aida Cvjetković, Perica Brzica. - Str. 7-10: Uvod / M. Slišković.
ISBN 9781450072069 (softcover)
355.45(497.5)
(497.5)
"1991/1995"
HK11-05162

TOTH, Ivan
Osnove zaštite i spašavanja od katastrofa / Ivan Toth, Damir Čemerin, Petar Vitas. - Velika Gorica : Veleučilište Velika Gorica, 2011. ([s. l.] : Kolumna). - 199 str. : graf. prikazi u bojama ; 24 cm.
Bilješke o autorima. str. 198-199.
ISBN 9789537716219
[355.58:551.556](075.8)
(075.8)
HK11-05163

VIDAKOVIĆ, Mladen, publicist
Branimir Vidmar i Legenda ex patria itinere meo : (prošlost i razmišljanja) / Mladen Vidaković. - Nova Gradiška : M. Vidaković, 2011. (Nova Gradiška : Grafik tiskara i knjigovežnica). - 205 str., [4] lista sa zemljop. kartama : ilustr. ; 25 cm + zemljopisne karte ([3] višestruko presavijena lista)
Nakl. 40 primj.
ISBN 9789539862747
355.257.7(497.1=163.42)
341.322.5(497.1)
(497.1)
(=163.42)
"1945"
HK11-05164

VRKLJAN, Andro
Hrvatski Argonauti 20. stoljeća : povijest Hrvatske pomorske legije na Crnom moru 1941.-1944. / Andro Vrkljan ; [izrada kazala Tihomir Pleše]. - Zagreb : Hrvatski državni arhiv, 2011. (Zagreb : Mikrorad). - 272 str. : ilustr. (djelomice u bojama), zemljop. crteži ; 24 cm.
Nakl. 400 primj. - Str. 7-25: Predgovor / Vladimir Brnardić. - Andro Vrkljan : životopis: str. 27-28. - Str. 29-45: Mornaričke postrojbe i operacije na Crnom moru 1941.-1945. / Zvonimir Freivogel. - Bibliografija uz rad Z. Freivogela: str. 45-46; bibliografske bilješke uz tekst. - Imensko kazalo ; Kazalo zemljop. imena.
ISBN 9789537659073 : 150 kn
355.48(47)(091)
359(=163.42)(091)
(47)
(=163.42)
"1941/1944"
HK11-05165

ZNANSTVENA knjižnica (Zadar)
Zadarska županija u Domovinskom ratu : iz fonda Znanstvene knjižnice Zadar : izbor / [izbor građe Jadranka Delaš, Norma Miočić]. - Zadar : Znanstvena knjižnica, 2011. (Zadar : Grafotehna). - 41 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm. - (Knjižno blago Znanstvene knjižnice Zadar ; 14)
Nakl. 300 primj. - Str. 3-4: Uvodna riječ / Miro Grubić. - Str. 5-8. Kronologija Domovinskog rata na zadarskom području / Ante Batović.
ISBN 9789537256135
355.48(497.5-37Zadar)
027.021(497.5Zadar):355
(497.5-37Zadar)
"1991/1995"
(083.824)
HK11-05166

Vidi br.: HK11-05898

Vidi br.: HK11-05128

Vidi br.: HK11-05898

Vidi br.: HK11-06111

Vidi br.: HK11-06118

Vidi br.: HK11-05165

Vidi br.: HK11-05149

Vidi br.: HK11-05148

Vidi br.: HK11-05150

36   Socijalni rad. Osiguranje

DIGITALNI podaci od povjerenja : GS1 - digitalni poslovni jezik. - Zagreb : GS1 Croatia, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 27 str. : ilustr. u bojama ; 30 cm.
Om. nasl. - Na nasl. str.: Više od etikete : broj 54. - Bibliografske bilješke uz tekst.
366.542(497.5)
(497.5)
HK11-05167

KRALJEVIĆ, Radojka
Unaccompanied migrant children in Croatia / Radojka Kraljević, Lovorka Marinović, Branka Živković Žigante , [translated into english Biserka Sirovica]. - Zagreb : Ured Visokog povjerenika Ujedinjenih naroda za izbjeglice (UNHCR), predstavništvo u Republici Hrvatskoj, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 76 str. : graf. prikazi ; 25 cm.
Izv. stv. nasl.: Djeca bez pratnje strani državljani u Republici Hrvatskoj. - Nakl. 300 primj. - Bibliografija: str. 74. - Summary.
ISBN 9789539576354
364.65-053.2-054.6(497.5)
342.7-053.2(497.5)
(497.5)
HK11-05168

Vidi br.: HK11-05095

Vidi br.: HK11-05095

Vidi br.: HK11-04956

37   Odgoj i obrazovanje

KRSTOVIĆ, Jasna
Vodič u postupku izbora u zvanja [Elektronička građa] / Jasna Krstović, Darko Lončarić. - Rijeka, : Učiteljski fakultet Sveučilišta, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 1 optički disk (CD-ROM) ; 12 cm.
Zahtjevi sustava:PC; Windows XP; Adobe Acrobat Reader. - Stv. nasl. s nasl. zaslona. - Publikacija u formatu PDF; sadrži 74 str. - Tekstovni podaci.
ISBN 9789539844583
37.048.4(497.5Rijeka)
(497.5Rijeka)
(086)
HK11-05169

MEĐUNARODNA konferencija o naprednim i sustavnim istraživanjima (5 ; 2011 ; Zagreb)
School, education and learning for the future : collected papers of special focus symposium, Zagreb, Croatia, november 10th - 12th 2011 = [Škola, odgoj i učenje za budućnost] / ECNSI 2011 - 5th international conference on advanced and systematic research, 10-12 november 2011 = 5. međunarodna konferencija o naprednim i sustavnim istraživanjima ; edited, uredili Anka Jurčević Lozančić, Siniša Opić. - Zagreb : UFZG [i. e.] Faculty of Teacher Education of the University of Zagreb, 2011. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 453 str. : ilustr. ; 25 cm.
Dio podnasl. preuzet s omota. - Zastupljeni autori: Milan Matijević, Anka Jurčević Lozančić, Siniša Opić, Jelena Acman, Ladislav Bognar, Snježana Kragulj, Karolina Doutlik, Marina Đuranović, Andrea Fajdetić, Natalija Lisak, Ana Wagner Jakab, Tihana Golner, Milena Grmek Ivanuš, Amalija Žakelj, Branka Čagran, Mirjana Šagud, Danijela Kostadinovićć, Agnieszka Kaldonek-Crnjaković, Irena Klasnić, Andreja Kljajič, Matjaž Duh, Diana Kopačević, Marina Miloloža, Alan Labus, Miroslav Miljković, Goran Lapat, Živorad Milenković, Mirjana Jeftović, Jurka Lepičnik Vodopivec, Martina Malogorski Jurjević, Cvijeta Pahljina, Eda Patru, Lidija Pehar, Biserka Petrović-Sočo, Dino Posavec, Vesna Novak, Vanja Praznik, Edita Rogulj, Anđelka Slavić, Zrinjka Stančić, Sanja Horvatić, Branko Nikolić, Luka Femec, Nives Čačko, Petra Mršić, Ivona Hećimović, Andrea Bjelić, Anja Gašpar, Vesna Svalina, Snježana Šarančić, Alma Škugor, Edita Borić, Eva Šmelova, Alena Petrova, Irena Plevova, Vedrana Šuvar, Daria Tot, Tea Bojić, Adrijana Višnjić Jevtić. - Bibliografija iza svakog poglavlja. - Summaries.
ISBN 9789537210410
37.014
(063)
HK11-05170

PAVOŠEVIĆ, Tomislav
Papirnata demokracija ili među licemjerima [Elektronička građa] / Tomislav Pavošević. - Požega : vlast. nakl., 2011. ([s. l. : s. n.]). - 1 optički disk (CD-ROM) ; 12 cm.
Zahtjevi sustava: PC; Windows 7. - Stv. nasl. s naljepnice diska. - Dostupno i na internetu: http://free-po.t-com.hr/medjulicemjerima/.
ISBN 9789535669906
37.064.1(497.5Požega)
37.064.2(497.5Požega)
(497.5Požega)
HK11-05171

SOCIJALNA pedagogija : znanost, profesija i praksa u Hrvatskoj / urednici Zdravka Poldrugač, Dejana Bouillet, Neven Ricijaš. - Zagreb : Edukacijsko-rehabilitacijski fakultet, 2011. ([Zagreb] : Printera grupa). - 305 str. : graf. prikazi ; 24 cm.
Zastupljeni autori: Josipa Bašić, Dejana Bouillet, Dora Dodig, Nivex Koller-Trbović, Zdravka Poldrugač, Neven Ricijaš, Zoran Šućur, Antonija Žižak. - Nakl. 500 primj. - Bibliografija iza svakog poglavlja.
ISBN 9789536418688
37.013.42
(082)
HK11-05172

Vidi br.: HK11-05171

Vidi br.: HK11-05024

371   Školstvo. Metodika nastave

INTEGRIRANI priručnik za učitelje/učiteljice u 1. razredu : [za ožujak i travanj : šk. god. 2011./2012.] / Dijana Ančić ... [et al.]. - Zagreb : Školska knjiga, 2011. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 448 str. ; 32 cm. - (Pametna školska rješenja)
Podnasl. preuzet s omota. - Ostali zastupljeni autori: Ljiljana Bartol, Kornelija Dančević, Ana Filipec, Nikola Habek, Biserka Jurišić, Zita Marić, Marija Sekur, Ana Škudar, Snježana Zuber.
ISBN 9789530515024
371.214:373.32
372.4
(072)
HK11-05173

INTEGRIRANI priručnik za učitelje/učiteljice u 1. razredu : [za studeni i prosinac : šk. god. 2011./2012.] / Dijana Ančić ... [et al.]. - Zagreb : Školska knjiga, 2011. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 496 str. ; 32 cm. - (Pametna školska rješenja)
Podnasl. preuzet s omota. - Ostali zastupljeni autori: Ljiljana Bartol, Kornelija Dančević, Ana Filipec, Nikola Habek, Biserka Jurišić, Zita Marić, Marija Sekur, Ana Škudar, Snježana Zuber.
ISBN 9789530514942
371.214:373.32
372.4
(072)
HK11-05174

INTEGRIRANI priručnik za učitelje/učiteljice u 2. razredu : [za ožujak i travanj : šk. god. 2011./2012.] / Snježana Bartol ... [et al.]. - Zagreb : Školska knjiga, 2011. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 655 str. ; 32 cm. - (Pametna školska rješenja)
Podnasl. preuzet s omota. - Ostali zastupljeni autori: Maja Burić, Natalija Devčić, Branka Fadljević, Nikola Habek, Andrea Kager, Nadija Kos, Ruža Novak, Ida Somi, Snježana Zuber.
ISBN 9789530515031
371.214:373.32
372.4
(072)
HK11-05175

INTEGRIRANI priručnik za učitelje/učiteljice u 2. razredu : [za svibanj i lipanj : šk. god. 2011./2012.] / Snježana Bartol ... [et al.]. - Zagreb : Školska knjiga, 2011. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 628 str. ; 32 cm. - (Pametna školska rješenja)
Podnasl. preuzet s omota. - Ostali zastupljeni autori: Maja Burić, Natalija Devčić, Branka Fadljević, Nikola Habek, Andrea Kager, Nadija Kos, Ruža Novak, Ida Somi, Snježana Zuber.
ISBN 9789530515079
371.214:373.32
372.4
(072)
HK11-05176

INTEGRIRANI priručnik za učitelje/učiteljice u 3. razredu : [za ožujak i travanj : šk.g.2011./2012.] / Sandra Binder ... [et al.]. - Zagreb : Školska knjiga, 2011. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 680 str. ; 32 cm. - (Pametna školska rješenja)
Podnasl. preuzet s omota. - Ostali zastupljeni autori: Natalija Devčić, Nikola Habek, Biserka Jurišić, Keti Melnjak, Vesna Orešković, Božena Pranjić, Alison Ružić, Nikolina Sporiš, Ana Škudar, Irena Trbušić, Snježana Zuber.
ISBN 9789530515048
371.214:373.32
372.4
(072)
HK11-05177

INTEGRIRANI priručnik za učitelje/učiteljice u 4. razredu : [za ožujak i travanj : šk. god. 2011./2012.] / Maja Burić ... [et al.]. - Zagreb : Školska knjiga, 2011. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 708 str. ; 32 cm. - (Pametna školska rješenja)
Podnasl. preuzet s omota. - Ostali zastupljeni autori: Natalija Devčić, Snježana Kantoci, Anita Kristijan, Ivana Margeta, Vanja Ivančević, Božena Pranjić, Antonija Radoš, Alison Ružić, Nikolina Sporiš, Ana Škudar, Ivana Urban, Snježana Zuber.
ISBN 9789530515055
371.214:373.32
372.4
(072)
HK11-05178

KULTURNA i duhovna baština zavičaja : priručnik za nastavnike osnovnih škola / [priručnik napisali Ana Vujović ... et al.]. - Osijek : Nansen dijalog centar, 2011. (Višnjevac : Teka). - 119 str. : ilustr. u bojama ; 23 cm + [1] list (tekst)
Ostali zastupljeni autori: Jovanka Gudlin, Nikolina Jelečević, Novica Gajić, Marinko Uremović, Zehra Delić. - Nakl. 300 primj. - Bibliografija: str. 119.
ISBN 9789539899224
371.322.5
(072.2)
HK11-05179

NEMETH-JAJIĆ, Jadranka
Hrvatski književnici u nastavi / Jadranka Nemeth-Jajić. - Split : Redak, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 199 str. ; 21 cm.
Bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789537595784 : 85 kn
371.3:82
371.3:811.163.42
821.163.42.09
HK11-05180

OPĆI uspjeh - Odličan (5), vladanje uzorno : završno izvješće projekta Želim ti biti prijatelj / autori Maja Sočo ... [et al.]. - Split : Sto koluri - Hrvatska udruga za psihosocijalno zdravlje, 2011. (Split : Charlot). - 68 str. : ilustr. u bojama ; 30 x 22 cm.
Ostali zastupljeni autori: Maja Pelicarić, Mary Van Dievel, Gabor Petri.
ISBN 9789539545978
371.3:159.952.6-053.5(035)
159.952.6-053.5:371.3(035)
376.1-056.49(035)
(035)
HK11-05181

SOČO, Maja
Učenički maraton : [5...4...3...2...1... : mini zakoni učenja! : priručnik za učenike i roditelje] / Maja Sočo, Maja Pelicarić, Tina Kvartuč. - Split : Sto koluri - Hrvatska udruga za psihosocijalno zdravlje, 2011. (Split : Charlot). - 47 str. : ilustr. u bojama ; 22 cm.
Om. nasl. i podnasl. - Bibliografija: str. 47.
ISBN 9789539545954
371.3:159.952.6-053.5(035)
159.952.6-053.5:371.3(035)
376.1-056.49(035)
(035)
HK11-05182

TO smo mi : Učenički dom Kutina 1960. - 2010. / [urednik Dragutin Pasarić]. - Kutina : Spiritus movens, 2011. (Čakovec : "Zrinski"). - 144 str. : ilustr. ; 27 cm.
ISBN 9789537553227
371.87(497.5Kutina)(091)
(497.5Kutina)
(067.5)
HK11-05183

ZLATNA formula : [kako su nastavnici postali skladatelji : priručnik za nastavnike] / Maja Sočo ... [et al.]. - Split : Sto koluri - Hrvatska udruga za psihosocijalno zdravlje, 2011. (Split : Charlot). - 48 str. : ilustr. u bojama ; 22 cm.
Om. nasl. i podnasl. - Ostale zastupljene autorice: Maja Pelicarić, Tina Kvartuč, Petra Barbalić. - Bibliografija: str. 47.
ISBN 9789539545930
371.3:159.952.6-053.5(035)
159.952.6-053.5:371.3(035)
376.1-056.49(035)
(035)
HK11-05184

Vidi br.: HK11-04926

Vidi br.: HK11-05509

Vidi br.: HK11-05180

Vidi br.: HK11-04891

372   Sadržaji i oblici predškolskog i osnovnoškolskog obrazovanja

BATTISTUTTI-PECHA, Albina
U svijetu kemije 7 : promatram, istražujem, učim : udžbenik i radna bilježnica za učenike kemije u 7. razredu osnovne škole / Albina Battistutti Pecha, Nikolina Štiglić ; [ilustracije Stjepan Bartolić, Anka Bajurin, Eugen Rücker ; fotografije Boris Berc ... et al.]. - 2. izd. - Zagreb : Profil international, 2011. ([Zagreb] : Profil). - 163 str. : ilustr. u bojama ; 27 cm.
Ilustr. i na oba spojna lista.
ISBN 9789531211789
372.854
(075.2)
HK11-05185

BENDELJA, Damir
Volim život 5 : kontrolni zadatci iz prirode za 5. razred osnovne škole : A i B grupa / Damir Bendelja ; [ilustracije Violeta Ille]. - 2. izmijenjeno izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2011. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - [56] str. : ilustr. u bojama ; 20 X 28 cm.
372.85
(075.2)
(079)
HK11-05186

BEŠTAK, Zumbulka
Fizika 7 : radna bilježnica za 7. razred osnovne škole / Zumbulka Beštak Kadić, Nada Brković [i crteži], Planinka Pećina. - 4. izd. - Zagreb : Alfa : Element, 2011. (Čakovec : "Zrinski"). - 109 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm.
ISBN 9789531972024
372.853
(075.2)
(076)
HK11-05187

BEŠTAK, Zumbulka
Fizika 8 : radna bilježnica za 8. razred osnovne škole / Zumbulka Beštak Kadić, Nada Brković [i crteži], Planinka Pećina. - 4. izd. - Zagreb : Alfa : Element, 2011. (Čakovec : "Zrinski"). - 81 str : ilustr. u bojama, graf. prikazi u bojama ; 24 cm.
ISBN 9789531972055
372.853
(075.2)
(076)
HK11-05188

BIASIOL Babić, Rosanna
Istarska županija : zavičajni priručnik za učenice i učenike / Rosanna Biasiol-Babić, Ivanka Šverko-Blašković ; [ilustracije Siniša Kovačić, Branka Nikolić Nara ; fotografije Mladen Belužić ... [et al.] ; zemljovidi Tomislav Kaniški]. - 2. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2011. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 103 str. : ilustr. u bojama, zemljop. crteži u bojama ; 28 cm + zemljop. karta ([1] presavitak)
ISBN 9789530113893
372.891
(075.2)
(078)
HK11-05189

BRKAŠIĆ, Blanka
Čitanka 2 : udžbenik hrvatskoga jezika za drugi razred trogodišnjih strukovnih škola / Blanka Brkašić, Gordana Potnar-Matković, Tanja Španjić. - 2. izd. - Zagreb : Profil international, 2011. ([Zagreb] : Profil). - 189 str. : ilustr. ; 27 cm.
ISBN 9789531211864
372.882
(075.3)
HK11-05190

BUJAN, Alenka
Gea 1 : [polugodišnji i godišnji ispiti znanja iz geografije : za peti razred osnovne škole] / Alenka Bujan, Jasna ; Višnić ; [izrada karata i grafikona Ivica Rendulić, Dubravko Duvačnić ; fotografije Zlatan Soldo ... et al.]. - 3. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2011. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 1 mapa ([44] str.) : zemljop. crteži, graf. prikazi u bojama ; 30 cm.
Om. nasl. i podnasl.
372.891
(075.2)
(079)
HK11-05191

CULTURA tecnica 1 : manuale per la quinta classe della scuola elementare / Marijan Vinković ... [et al.] ; [traduzione Manuel Bertoša]. - Fiume : Edit, 2011. (Zagreb : Stega tisak). - 96 str. : ilustr. u bojama ; 27 cm.
Prijevod djela: Tehnička kultura 1. - Ostali zastupljeni autori: Dragutin Labaš, Stjepan Androlić, Željko Medved.
ISBN 9789532301595
372.862
(075.2)
HK11-05192

CULTURA tecnica 1 : quaderno attivo per la quinta classe della scuola elementare / Marijan Vinković... [et al.] ; [traduzione Manuel Bertoša]. - Fiume : Edit, 2011. (Zagreb : Stega tisak). - 80 str. : ilustr. u bojama ; 27 cm + crtež u bojama ([1] presavijen list)
Prijevod djela: Tehnička kultura 1. - Ostali zastupljeni autori: Dragutin Labaš, Stjepan Androlić, Željko Medved.
ISBN 9789532301601
372.862
(075.2)
(076)
HK11-05193

DAKIĆ, Branimir, matematičar
Ispiti znanja iz matematike : za 3. razred gimnazije / Branimir Dakić. - 1. izd. - Zagreb : Element, 2011. (Zagreb : Element). - 106 str. : ilustr. ; 24 cm.
ISBN 9789531972307
372.851
(075.3)
(079)
HK11-05194

DE Zan, Ivan
Il nostro mondo 3 : quaderno attivo con ricerche e giochi di natura e societá per la III classe della scuola elementare / Ivan De Zan, Ivo Nejašmić ; illustrazioni Ana Jakić-Divković, Brajen Dragičević, Ivana Guljašević ; [traduzione Max Blažević]. - Fiume : Edit, 2011. (Rijeka : Tiskara Helvetica). - 110 str., [4] lista s tablama u bojama : ilustr. u bojama ; 28 cm.
Prijevod djela: Naš svijet 3.
ISBN 9789532301533
372.83/.85
(075.2)
(076)
HK11-05195

DE Zan, Ivan
Il nostro mondo 3 : libro di testo di natura e societá per la III classe della scuola elementare / Ivan De Zan, Ivo Nejašmić ; illustrazioni Ana Jakić-Divković, Jure Kokeza, Brajen Dragičević ; [traduzione Branka Bucconi]. - Fiume : Edit, 2011. (Rijeka : Tiskara Helvetica). - 105 str. : ilustr. u bojama ; 28 cm.
Prijevod djela: Naš svijet 3.
ISBN 9789532301526
372.83/.85
(075.2)
HK11-05196

DE Zan, Ivan
Il nostro mondo 1 : libro di testo di natura e societá per la I classe della scuola elementare / Ivan De Zan, Alena Letina, Tamara Kisovar-Ivanda ; [traduzione Max Blažević]. - Fiume : Edit, 2011. (Rijeka : Tiskara Helvetica). - 93 str. : ilustr. u bojama ; 28 cm.
Prijevod djela: Naš svijet 1.
ISBN 9789532301489
372.83/.85
(075.2)
HK11-05197

DETLING, Denis
Il cammino del tempo 2 : manuale di storia per la seconda classe dei licei / Denis Detling, Zdenko Samaržija ; [traduzione Marco Pessotto]. - Fiume : Edit, 2011. ([Zagreb] : Grafički zavod Hrvatske). - 266 str. : ilustr. u bojama ; 28 cm.
Prijevod djela: Koraci kroz vrijeme 2.
ISBN 9789532301571
372.894
(075.3)
HK11-05198

DUJMOVIĆ-MARKUSI, Dragica
Književni vremeplov 4 : čitanka iz hrvatskoga jezika za četvrti razred gimnazije / Dragica Dujmović-Markusi, Sandra Rossetti-Bazdan, Terezija Pavić-Pezer. - 2. izd. - Zagreb : Profil international, 2011. ([Zagreb] : Profil). - 359 str. : ilustr. (djelomice u bojama) ; 27 cm.
ISBN 9789531211710
372.882
(075.3)
HK11-05199

ENGLESKI jezik : priručnik za pripremu ispita na državnoj maturi : (osnovna i viša razina) / Gabrijela Čorković ... [et al.]. - 1. izd. - Zagreb : Profil international, 2011. (Zagreb : Profil). - 280 str. ; 24 cm + 2 zvučna CD-a. - (Gaudeamus priručnici za maturu)
Ostali zastupljeni autori: Peter Hopwood, Mirna Kurtović, Ivana Škarica Mital.
ISBN 9789531212311
372.881.111.1(075.3)(078)
HK11-05200

FADLJEVIĆ, Branka
Eureka! 4 : radost otkrića : priručnik za prirodu i društvo za učitelje/učiteljice u 4. razredu osnovne škole / Branka Fadljević. - 2. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2011. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 437 str. ; 32 cm.
ISBN 9789530513754
372.83/.85
(072.2)
HK11-05201

FILIPEC, Ana
Eureka! 1 : radost otkrića : priručnik za prirodu i društvo za učitelje/učiteljice u 1. razredu osnovne škole / Ana Filipec. - 2. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2011. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 247 str. ; 32 cm.
ISBN 9789530513723
372.83/.85
(072.2)
HK11-05202

FILIPOVIĆ, Ružica
Hrvatski jezik za maturu : književnost, jezik, esej : priručnik s ispitima / Ružica Filipović. - 1. izd. - Zagreb : Element, 2011. (Zagreb : Stega tisak). - 411 str. : ilustr. ; 25 cm. - (Biblioteka Repetitio)
Bibliografija: str. 410-411. - Predmetno kazalo ; Imensko kazalo.
ISBN 9789531972901
372.881.116.342
372.882
(075.3)
(078)
HK11-05203

GOLUBIĆ, Snježana
Eureka! 3 : radost otkrića : priručnik za prirodu i društvo za učitelje/učiteljice u 3. razredu osnovne škole / Snježana Golubić. - 2. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2011. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 181 str. ; 32 cm.
ISBN 9789530513747
372.83/.85
(072.2)
HK11-05204

GUSIĆ, Ivica
Matematika 1 : udžbenik sa zbirkom zadataka za 1. razred opšte, jezičke i klasične gimnazije / Ivica Gusić, Jagoda Krajina ; [prevod na srpski jezik Milan Stojanović]. - Zagreb : Prosvjeta, 2011. (Zagreb : Prosvjeta). - 2. sv. : ilustr. u bojama ; 26 cm.
Prijevod djela: Matematika 1. - Ćir.
372.851
(075.3)

Deo 1. - 2011. - 225 str.
Predmetno kazalo.
ISBN 9789537130695

HK11-05206

Deo 2. - 2011. - 289 str.
Predmetno kazalo.
ISBN 9789537130695

HK11-05205

IL cammino del tempo 2 : tavole sintetiche di storia per la seconda classe dei licei / a cura di Nikolina Alfirević Talargić, Anita Budor Despot. - Fiume : Edit, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 95 str. ; 27 cm.
372.894
(075.3)
(078)
HK11-05207

IL nostro mondo 1 : quaderno attivo con ricerche e giochi di natura e societá per la I classe della scuola elementare / Ivan De Zan...[et. al.] ; illustrazioni Krešimir Certić Miš, Branka Nikolić Nara, Ivana Guljašević ; [traduzione Branka Bucconi]. - Fiume : Edit, 2011. (Rijeka : Tiskara Helvetica). - 69 str., [7] listova s tablama u bojama : ilustr. u bojama ; 28 cm + Come comportarsi nel traffico ([1] presavijeni list)
Prijevod djela: Naš svijet 1. - Ostali zastupljeni autori: Alena Letina, Tamara Kisovar-Ivanda, Majda Bučanac.
ISBN 9789532301496
372.83/.85
(075.2)
(076)
HK11-05208

KOZLIČIĆ, Irina
Volim život 8 : kontrolni zadatci iz biologije za 8. razred osnovne škole : A i B grupa / Irina Kozličić, Gabrijela Marin ; [ilustracije Mirela Ivanković Bielen]. - 2. izmijenjeno izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2011. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - [64] str. : ilustr. u bojama ; 20 X 28 cm.
372.85
(075.2)
(079)
HK11-05209

LINARDIĆ, Janja
WWW Informatika : zbirka zadataka iz informatike za gimnazije / Janja Linardić, Darka Sudarević, Davor Šokac. - 2. izd. - Zagreb : Profil international, 2011. ([Zagreb] : Profil). - 176 str. ; 27 cm.
ISBN 9789531211659
372.800.4
(075.3)
(076)
HK11-05210

MATEMATIKA 5-8. [Elektronička građa] : PC CD-rom za vježbanje matematike od 5. do 8. razreda osnovne škole / idejno rješenje i obrada Mirjana Martan ; stručni suradnik Vesna Svrtan. - Varaždin : Artmedia, 2011 ([s. l. : s. n.]). - 1 optički disk (CD-ROM) ; 12 cm.
Zahtjevi sustava: Pentium III, 256 MB RAM-a; Windows XP. - Stv. nasl. sa spremnice. - Spremnica: 19 X 14 cm. - Tekstovni podaci.
ISBN 9789537639082
372.851
(075.2)
(079)
(086)
HK11-05211

MOLENDA, Tadeusz
Fizika : repetitorij za pripremu ispita i državnu maturu : pojmovi, formule, definicije / Tadeusz Molenda, Jerzy Stelmach ; prijevod i dopune Stjepan Muić. - 3. izd. - Zagreb : Element, 2011. (Zagreb : Element). - 292 str. : graf. prikazi ; 14 cm.
Prijevod djela: Fizyka. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789531973533
372.853
(075.3)
(078)
HK11-05212

PAVLIČEVIĆ-FRANIĆ, Dunja
Hrvatski jezik 5 : radna bilježnica za 5. razred devetogodišnje osnovne škole / Dunja Pavličević-Franić, Damir Domišljanović, Andrea Šušnjar ; [ilustrator Joško Marušić]. - 1. izd. - Mostar : Naklada Alfa, 2011. (Široki Brijeg : Suton). - 39 str. : ilustr. u bojama ; 27 cm.
ISBN 9789958581359
372.881.116.342
(075.2)
(076)
HK11-05213

PAVLIČEVIĆ-FRANIĆ, Dunja
Hrvatski jezik 5 : jezični udžbenik za 5. razred devetogodišnje osnovne škole / Dunja Pavličević-Franić, Damir Domišljanović, Andrea Šušnjar ; [ilustrator Joško Marušić]. - 1. izd. - Mostar : Naklada Alfa, 2011. (Široki Brijeg : Suton). - 68 str. : ilustr. u bojama ; 27 cm.
ISBN 9789958581366
372.881.116.342
(075.2)
HK11-05214

PETKOVIĆ, Valentina
Volim život 7 : kontrolni zadatci iz biologije za 7. razred osnovne škole : A i B grupa / Valentina Petković ; [ilustracije Igor Vilagoš]. - 2. izmijenjeno izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2011. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - [86] str. : ilustr. u bojama ; 20 X 28 cm.
372.85
(075.2)
(079)
HK11-05215

PONGRAC, Nataša
Volim život 6 : kontrolni zadatci iz prirode za 6. razred osnovne škole : A i B grupa / Nataša Pongrac ; [ilustracije Violeta Ille]. - 2. izmijenjeno izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2011. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - [72] str. : ilustr. u bojama ; 20 X 28 cm.
372.85
(075.2)
(079)
HK11-05216

PRANJKOVIĆ, Milena
Moj hrvatski 6 : radna bilježnica za šesti razred devetogodišnje osnovne škole / Milena Pranjković ; [ilustrator Anto Pranjković]. - 1. izd. - Mostar : Naklada Alfa, 2011. (Široki Brijeg : Suton). - 71 str. : ilustr. u bojama ; 26 cm.
ISBN 9789958581519
372.881.116.342
(075.2)
(076)
HK11-05217

PRANJKOVIĆ, Milena
Moj hrvatski 6 : udžbenik za šesti razred devetogodišnje osnovne škole / Milena Pranjković ; [ilustrator Anto Pranjković]. - 2. izd. - Mostar : Naklada Alfa, 2011. (Široki Brijeg : Suton). - 112 str. : ilustr. u bojama ; 26 cm.
ISBN 9789958581502
372.881.116.342
(075.2)
HK11-05218

PRANJKOVIĆ, Milena
Moj hrvatski 7 : udžbenik za sedmi razred / Milena Pranjković, Renata Toljušić ; [ilustrator Anto Pranjković ; fotografije Srećko Stipović ... et al.]. - 2. izd. - Mostar, : Naklada Alfa, 2011. (Široki Brijeg : Suton). - 100 str. : ilustr. u bojama ; 26 cm.
ISBN 9789958581113
372.881.116.342
(075.2)
HK11-05219

PRIRODA i društvo 4 : udžbenik prirode i društav za četvrti razred osnovne škole / Janja Horvat Kolak ... [et al.] ; [ilustracije Ivana Guljašević]. - 2. izd. - Zagreb : Profil international, 2011. ([Zagreb] : Profil). - 102 str. : ilustr. u bojama, zemljop. crteži u bojama ; 27 cm.
Ostali zastupljeni autori: Janja Lučić, Dijana Matošević, Sandra Rašpolić Mikšić, Kristina Ujčić Čučak.
ISBN 9789531211772
372.83/.85
(075.2)
HK11-05220

RUPČIĆ, Viktorija
Engleski jezik za državnu maturu : priručnik za pripremu državne mature : B osnovna razina / Viktorija Rupčić, Petra Blajić. - 1. izd. - Zagreb : Element, 2011. (Sveti Ivan Zelina : Tiskara Zelina). - 292 str. ; 25 cm + 1 zvučni CD-ROM. - (Biblioteka Repetitio)
ISBN 9789531972932
372.881.111.1
(075.3)
(076)
HK11-05221

RUPČIĆ, Viktorija
Engleski jezik za državnu maturu : priručnik za pripremu državne mature : A viša razina / Viktorija Rupčić, Petra Blajić. - 1. izd. - Zagreb : Element, 2011. (Sveti Ivan Zelina : Tiskara Zelina). - 400 str. ; 25 cm. - (Biblioteka Repetitio)
ISBN 9789531972949
372.881.111.1
(075.3)
(078)
HK11-05222

SAMARŽIJA, Zdenko
Il cammino del tempo 2 : quaderno attivo di storia per la seconda classe dei licei / Zdenko Samaržija ; raccolta di fonti a cura di Damir Mijatović ; [traduzione Marco Pessotto]. - Fiume : Edit, 2011. ([Zagreb] : Grafički zavod Hrvatske). - 175 str. : ilustr. u bojama ; 28 cm.
Prijevod djela: Koraci kroz vrijeme 2.
ISBN 9789532301588
372.894
(075.3)
(076)
HK11-05223

ŠČEDROV, Ljiljana
Glazbeni susreti 4. [vrste] : udžbenik glazbene umjetnosti sa zvukovnim CD-ima za četvrti razred gimnazije / Ljiljana Ščedrov, Nataša Perak Lovričević ; [notni zapis Nikola Seljan ; ilustracije Stjepan Bartolić]. - 2. izd. - Zagreb : Profil international, 2011. (Zagreb : Profil). - 186 str. : ilustr. u bojama, note ; 27 cm + 3 zvučna CD-a
Podnasl. preuzet s omota.
ISBN 9789531211703
372.878
(075.3)
HK11-05224

TEČIĆ, Anđelko
Fizika : priručnik za pripremu ispita na državnoj maturi / Anđelko Tečić, Stjepan Sabolek, Suzana Šijan. - 1. izd. - Zagreb : Profil international, 2011. (Zagreb : Profil). - 335 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Gaudeamus priručnici za maturu)
ISBN 9789531212281
372.853(075.3)(076)
HK11-05225

TUKŠA, Andrea
Hurra! Deutsch! 7 : zadatci za provjeru znanja iz njemačkog jezika : za 7. razred osnovne škole : sedma godina učenja / Andrea Tukša. - Zagreb : Školska knjiga, 2011. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 1 mapa ([36] str.) ; : ilustr. ; 26 cm.
Om. nasl.
372.881.111.22
(075.2)
(079)
HK11-05226

Vidi br.: HK11-05203

372.4/.8   Udžbenici za osnovno i srednje obrazovanje

Vidi br.: HK11-05177

Vidi br.: HK11-05176

Vidi br.: HK11-05178

Vidi br.: HK11-05175

Vidi br.: HK11-05173

Vidi br.: HK11-05174

373   Općeobrazovne škole

VARELIJA, Zlatan
Narodnjačka krv u temeljima hrvatske škole : sto godina hrvatskog školstva 1911.-2011. / Zlatan Varelija ; [fotografije Vesna Kiseljak Varelija, Zlatan Varelija, Niki Fakin]. - Umag : Matica hrvatska, Ogranak, 2011. (Zagreb : Grafomark). - 245 str. : ilustr. (djelomice u bojama) ; 28 cm.
Bibliografija: str. 245.
ISBN 9789537458041 : 150 kn
373.1(497.5-37Buje)(091)
(497.5-37Buje)
"1911/2011"
HK11-05227

ŽELJEZNIČKI tehnikum u Puli : knjiga sećanja / [osmislila i priredila Vera Knežević]. - Beograd : Železnice Srbije, Medija centar, 2011. (Beograd : Želnid). - 217 str. : ilustr., faks. ; 29 cm.
Nakl. 300 primj. - Lat. i ćir.
ISBN 9788688503013
373.54:656.2(497.5Pula)
656.2:373.5(497.5Pula)
(497.5Pula)
HK11-05228

376   Odgoj i obrazovanje posebnih skupina

DUMBOVIĆ Žužić, Ivana
Dodir i škola : nekad i sad : Hrvatski školski muzej, travanj-svibanj 2011 / [autorica kataloga i izložbe Ivana Dumbović Žužić ; fotografije Fredy Fijačko]. - Zagreb : Hrvatski školski muzej, 2011. (Zagreb : Naša djeca tiskara). - 56 str. : ilustr. u bojama ; 30 cm.
Nakl. 500 primj. - Bibliografija: str. 55-56.
ISBN 9789537262136
376.1:617.751.6(497.5)(091)
(497.5)
"18"
(083.824)
HK11-05229

KUTLEŠA, Mirjana
Program koji slijedi dječje sklonosti / Mirjana Kutleša. - 1. izd. - Zagreb : Poliklinika SUVAG, 2011. ([Zagreb] : Stega tiska). - 134 str. : ilustr. u bojama ; 15 X 21 cm.
Nakl. 1000 primj. - Ilustr. i na unutr. str. om. listova.
ISBN 9789539519580
376.1-056.263-053.2
616.28-008.14-053.2:376.1
HK11-05230

LICE, Karolina
Afazija i druge teškoće u govoru i jeziku nastale kao posljedica oštećenja mozga / Karolina Lice, Višnja Akrap Kotevski. - 1. izd. - Zagreb : Poliklinika za rehabilitaciju slušanja i govora SUVAG, 2011. ([Zagreb] : Unicolor). - 26 str. : ilustr. u bojama ; 21 cm.
Nakl. 1000 primj. - Bilješka o autoricama: str. 25. - Bibliografija: str. 24.
ISBN 9789539519573
376.1-056.264(035)
616.89-008.434.5:80](035)
(035)
HK11-05231

Vidi br.: HK11-05184

Vidi br.: HK11-05182

Vidi br.: HK11-05181

Vidi br.: HK11-05288

378   Visokoškolsko obrazovanje. Znanstvena nastava

40 godina Prehrambeno-tehnološkog fakulteta Sveučilišta u Osijeku : 1970./1971.-2010./2011. / [urednici Drago Šubarić, Mirela Planinić, Ivica Strelec]. - Osijek : Sveučilište Josipa Jurja Strossmayera : Prehrambeno-tehnološki fakultet, 2011. ([Osijek] : Grafika). - 247 str. : ilustr. u bojama ; 27 str.
Nakl. 300 primj. - Dostupno i na CD-ROM-u.
ISBN 9789537005245
378.666.4(497.5Osijek)
(497.5Osijek)
"1970/2010"
(067.5)
HK11-05232

40 godina Prehrambeno-tehnološkog fakulteta Sveučilišta u Osijeku [Elektronička građa] : 1970./1971.-2010./2011. / urednici Drago Šubarić, Mirela Planinić, Ivica Strelec. - Osijek : Sveučilište Josipa Jurja Strossmayera : Prehrambeno-tehnološki fakultet, 2011. ([Osijek] : Grafika). - 1 optički disk (CD-ROM) : u bojama ; 12 cm.
Zahtjevi sustava: PC; Windows, Linux, Unix; MS PowerPoint; Adobe Acrobat Reader. - Stv. nasl. s nasl. zaslona. - Publikacija je u formatu PDF; sadrži 253 str. - Spremnica: 14 X 19 cm. - Dostupno i u tiskanom obliku.
ISBN 9789537005252
378.666.4(497.5Osijek)
(497.5Osijek)
"1970/2010"
(067.5)
(086)
HK11-05233

ĆULUM, Bojana
Sveučilišni nastavnici i civilna misija sveučilišta / Bojana Ćulum, Jasminka Ledić. - 1. izd. - Rijeka : Filozofski fakultet, 2011. (Opatija : Gravema). - 203 str. ; 24 cm.
Nakl. 200 primj. - Bibliografija: str. 180-198; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Abstract. - Imensko kazalo.
ISBN 9789536104802 : 80 kn
378.014(497.5)
378.014(497.5)
(497.5)
HK11-05234

PEDEST godina studija tekstilstva : (1961.-2011.) / [urednica Snježana Kirin ; fotografije Oliver Budimir, Saša Lugar]. - Karlovac : Veleučilište u Karlovcu, 2011. (Karlovac : Tiskara Justament). - 159 str. : ilustr. u bojama ; 25 cm.
Nakl. 300 primj.
ISBN 9789537343552 : 100 kn
378.667(497.5Karlovac)
(497.5Karlovac)
HK11-05235

VISOKA škola za poslovanje i upravljanje s pravom javnosti Baltazar Adam Krčelić, Zaprešić : 2001.-2011. / [fotografije Višnja Jurač, Ivana Ogrizek Biškupić ; uredili Milan Jurina ... et al.]. - Zaprešić : Visoka škola za poslovanje i upravljanje s pravom javnosti Baltazar Adam Krčelić, [2011?] (Zagreb : Intergrafika). - 44 str. : ilustr. u bojama ; 21 cm.
Nakl. 1500 primj.
378.665(497.5Zaprešić)
(497.5Zaprešić)
"200"
HK11-05236

Vidi br.: HK11-05234

39   Etnologija. Običaji. Folklor

HRVATSKA nematerijalna kulturna baština na UNESCO-vim listama : Etnografski muzej, Budimpešta, 7. studeni - 30. studeni 2011. = Horvát szellemi kulturális örökség az UNESCO listáin : Budapesti Néprajzi Múzeum, 2011. november 7 - 30. / [autori tekstova, szerző Nerina Eckhel ... [et al.] ; predgovor, előszó Jasen Mesić ; uvod, bevezető Tvrtko Zebec ; fotografije, fotóanyag Vidoslav Barac ... [et al.] ; prijevod, forditotta Xenia Detoni ; urednica kataloga, a katalógust szerkesztette Iris Biškupić Bašić]. - Zagreb : Ministarstvo kulture Republike Hrvatske, 2011. ([Sv. Nedelja] : Printera grupa). - 35 str. : ilustr. u bojama ; 23 cm.
Katalog izložbe. - Ostali zastupljeni autori: Dario Marušić, Maja Nodari, Zorica Vitez, Ivana Radovani, Iris Biškupić Bašić, Lidija Nikočević, Joško Belamarić, Joško Ćaleta. - Nakl. 300 primj. - Tekst usporedo na hrv. i madž. jeziku. - Predgovor ; Előszó: str. 6-7. - Uvod ; Bevezető: str. 8-9.
ISBN 9789533120102
39(497.5):[001:061.1(100) ]
(497.5)
(100)
(083.824)
HK11-05237

TRADICIJSKO ruho Hrvata u Vojvodini : Hrvatska matica iseljenika, 7.-29. prosinca 2011. / [autor izložbe i urednik kataloga Josip Forjan ; autori stručnih tekstova Josip Forjan, Krunoslav Šokac, Ivan Terzić]. - Zagreb : Hrvatska matica iseljenika, 2011. ([Zagreb] : Stega tisak). - 23 str. : ilustr. (pretežito u bojama) ; 30 cm.
Om. nasl i podnasl. - Katalog izložbe. - Obljetnica Hrvatske matice iseljenika. - Nakl. 1000 primj.
ISBN 9789536525584
391:63(497.113=163.42)
(497.113)
(=163.42)
(083.824)
HK11-05238

TRIJENALE zagorskoga suvenira (12 ; 2011 ; Gornja Stubica)
12. trijenale zagorskoga suvenira : Muzej seljačkih buna, Gornja Stubica, 10. travnja do 27. lipnja 2011. / [tekst Vlatka Filipčić Maligec]. - Gornja Stubica : Muzeji Hrvatskog zagorja, 2011. ([Sveta Nedelja] : Printera). - 24 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm.
Katalog izložbe. - Nakl. 300 primj.
ISBN 9789532650617
39:7.05(497.5-3Hrv. zagorje)
7.05:39(497.5-3Hrv. zagorje)
(497.5-3Hrv. zagorje)
(083.824)
HK11-05239

Vidi br.: HK11-05626

Vidi br.: HK11-06037

Vidi br.: HK11-05996

Vidi br.: HK11-05409

Vidi br.: HK11-05891

Vidi br.: HK11-05386

Vidi br.: HK11-05837

Vidi br.: HK11-05837

Vidi br.: HK11-06022

Vidi br.: HK11-05649

5MATEMATIKA. PRIRODNE ZNANOSTI


502   Priroda. Proučavanje i zaštita prirode

BRALIĆ, Ivo
Sto prirodnih znamenitosti Hrvatske / Ivo Bralić ; [autori fotografija Vlado Božić ... et al.]. - Zagreb : Školska knjiga , 2011. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 260 str. : ilustr. u bojama ; 24 X 29 cm.
Autorova slika i biografija: str. 258.
ISBN 9789530612761 : 219,00 kn
502.4(497.5)
(497.5)
HK11-05240

PETRIĆ, Hrvoje, povjesničar
Pogranična društva i okoliš : Varaždinski generalat i Križevačka županija u 17. stoljeću = Frontier spcieties and the environment : Varaždin generalate (Slavonian Military Frontier) and Križevci County in the 17th Century / Hrvoje Petrić. - 1. izd. - Samobor : Meridijani ; Zagreb : Društvo za hrvatsku ekonomsku povijest i ekohistoriju, 2011. (Koprivnica : Bogadigrafika). - 436 str. : ilustr. ; 27 cm. - (Bibliotheca Hrvatski prinosi povijesti okoliša.)
Nakl. 700 primj. - Tekst na hrv. i engl. jeziku. - Kratice: str. 362. - Autorova slika i bilješka o njemu: str. 435. - Bibliografija: 362-377 ; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Summary ; Zusammenfassung.
ISBN 9789532391428 (Meridijani) : 299,00 kn
502.3(497.5-35Varaždin)(091)
504.06(497.5-35Koprivnica)(091)
(497.5-35Varaždin)
(497.5-35Koprivnica)
HK11-05241

THE protected natural values of Šibenik-Knin County / Drago Marguš ... [et al.] ; [photographs Davor Šarić ... et al.]. - Šibenik : Public Institute for the Management of Protected Areas and Other Protected Natural Values in Šibenik-Knin County, 2011. ([Zagreb] : Denona). - 144 str. : ilustr., zemljop. crteži u bojama ; 23 cm.
Izv. stv. nasl.: Zaštićene prirodne vrijednosti Šibensko-kninske županije. - istodobno izašlo na hrv. i engl. jeziku. - Ostali zastupljeni autori: Anita Babačić Ajduk, Hrvoje Zekanović, Tina Dragutin. - Nakl. 500 primj.
ISBN 9789535649618 : 80 kn
502.72(497.5-35Šibenik)
(497.5-35Šibenik)
HK11-05242

ZAŠTIĆENE prirodne vrijednosti Šibensko-kninske županije / Drago Marguš ... [et al.] ; [fotografije Davor Šarić ... et al.]. - Šibenik : Javna ustanova za upravljanje zaštićenim područjima i drugim prirodnim vrijednostima na području Šibensko-kninske županije, 2011. ([Zagreb] : Denona). - 144 str. : ilustr. u bojama, zemljop. crteži u bojama ; 23 cm.
Istodobno izašlo na hrv. i engl. jeziku. - Ostali zastupljeni autori: Anita Babačić Ajduk, Hrvoje Zekanović, Tina Dragutin. - Nakl. 1000 primj. - Bibliografija: str. 141-144.
ISBN 9789535649601 : 80 kn
502.72(497.5-35Šibenik)
(497.5-35Šibenik)
HK11-05243

504   Ekologija

BAKRAN-PETRICIOLI, Tatjana
Priručnik za određivanje morskih staništa u Hrvatskoj prema Direktivi o staništima EU / Tatjana Bakran-Petricioli ; [autori fotografija D. Petricioli ... et al.]. - Zagreb : Državni zavod za zaštitu prirode, 2011. (Velika Gorica : Mtg-topgraf). - 184 str. : ilustr. u bojama ; 25 cm.
Bibliografija: str. 175.
ISBN 9789537169848
504.42(497.5)(035)
(497.5)
(035)
HK11-05244

PIANI, Gianguido
Protokol iz Kyota : ostvarenje i budući razvoj, zakonodavstvo, strategije, tehnologije / Gianguido Piani, Alfredo Višković, Bruno Saftić. - Zagreb : Graphis, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 548 str. : ilustr., zemljop. crteži ; 24 cm.
Bibliografija: str. 527-546 ; Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789532790290
504.3.064
HK11-05245

ŠILIPETAR, Martin
Eko zeko / napisao i ilustrirao Martin Šilipetar. Pustolovine jedne boce / napisala i ilustrirala Ivona Grbeša. - Karlovac : Centar za neohumanističke studije - CNS, 2011. ([Lukavec] : Grafika Markulin). - [36] str. : ilustr. u bojama ; 30 cm.
Na omotu: 2 ekološke priče. - Slike autora i bilješke o njima na omotu.
ISBN 9789537490331
504.06(02.053.2)
(02.053.2)
HK11-05246

Vidi br.: HK11-05374

Vidi br.: HK11-05047

Vidi br.: HK11-05241

Vidi br.: HK11-05308

Vidi br.: HK11-05308

Vidi br.: HK11-05300

51   Matematika

BATAVELJIĆ, Milan
Ispeci pa mi reci! : prvi koraci u matematici / [autor Milan Bataveljić ; ilustrator Nino Maljević]. - 1. izd. - Zagreb : Profil Multimedija, 2011. (Zagreb : Profil). - 56 str. : ilustr. u bojama ; 20 cm.
Om. nasl.
ISBN 9789533193144 : 39,00 kn
51
(02.053.2)
HK11-05247

BLJAIĆ, Karmen
Analitička geometrija ravnine : zbirka riješenih zadataka / Karmen Bljaić, Vanja Čotić. - 1. izd. - Zagreb : Element, 2011. (Zagreb : Element). - 129 str. : ilustr. (pretežno u bojama), graf. prikazi ; 24 cm.
ISBN 9789531972963
514.123
(076.3)
HK11-05248

CONFERENCE Dubrovnik VII - Geometric Topology (2011)
Dubrovnik VII - Geometric Topology : Dubrovnik, Jjune 26 - july 3, 2011 : abstracts / [organizers Mladen Bestvina ... et al.]. - Zagreb : Prirodno-matematički fakultet, Matematički odjel, 2011. ([s. l. : s. n.]) 2011. - 104 str. ; 21 cm.
Knjiga sažetaka.
515.1
(048)(063)
HK11-05249

EULER integral identity, quadrature formulae and error estimations : (from the point od view of inequality theory) / Iva Franjić ... [et al.]. - Zagreb : Element, 2011. ([s. l. : s. n.]). - X, 335 str. ; 24 cm.
Ostali zastupljeni autori: Josip Pečarić, Ivan Perić, Ana Vukelić. - Bibliografija: str. 329-335.
ISBN 9789531975735
517.518.87
519.644
HK11-05250

GALOIS, Evariste
Opus / Évariste Galois ; [s francuskog preveo Leon Horvat]. - Zagreb : Element :, 2011. (Zagreb : Element). - 82 str. : ilustr. ; 21 cm.
Prijevod djela: Oeuvres mathematiques. - Bibliografija: str. [87]; bibliografske bilješke uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 9789531979238
51-05 Galois, E.
51(091)
HK11-05251

LUKÁCS, C.
Matematičke igre / C. Lukács, E. Tarján ; [s engleskog prevela Sandra Gračan]. - Zagreb : Element, 2011. (Zagreb : Element). - 166 str. : ilustr. ; 21 cm. - (Elementarna matematika ; knj. 35)
Prijevod djela: Mathematical games.
ISBN 9789531974356
51
(076)
HK11-05252

MATEMATIKA za ekonomiste i managere / Branimir Gruić ... [et al.]. - 3. izd. - Zagreb : Mate : Zagrebačka škola ekonomije i managementa, 2011. (Zagreb : Itg). - 342 str. : portr., graf. prikazi ; 23 cm. - (Biblioteka Gospodarska misao)
Ostali zastupljeni autori: Igor Jemrić, Ivan Šutalo, Hrvoje Volarević. - Slike autora i bilješke o njima : str. 342 . - Bibliografija: str. 336-337. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789532461299 (Mate)
51:33(075.8)
(075.8)
HK11-05253

ŽUBRINIĆ, Darko
William Feller : istaknuti hrvatsko-američki matematičar : sa 109 fotografija = distinguished Croatian-American mathematician : with 109 photographs / [tekst i prijevod] Darko Žubrinić ; [prijevod na hrvatski Marta Kolar, Ines Leskovar ; prijevod na engleski Nada Horvat, Michael Bull]. - Zagreb : Graphis, 2011. (Zagreb : Itg). - 137 str. : ilustr. ; 24 cm.
Tekst usporedo na hrv. i engl. jeziku. - Tekst usporedo na hrv. i engl. jeziku. - Slika autora i bilješka o njemu: str. [139]. - Bibliografija. str. [125]-127. - Imensko kazalo.
ISBN 9789532790160
51-051Feller, W.
HK11-05254

Vidi br.: HK11-05251

Vidi br.: HK11-05034

Vidi br.: HK11-05352

Vidi br.: HK11-05349

Vidi br.: HK11-05250

52   Astronomija. Astrofizika. Istraživanje svemira

528   Geodezija

10 godina stručnih susreta državnih geodetskih uprava Republike Slovenije i Republike Hrvatske = 10 let strokovnih srečanj državnih geodetskih uprav Republike Slovenije in Republike Hrvaške / [urednik Marinko Bosiljevac]. - Zagreb : Državna geodetska uprava, 2011. ([Zagreb] : Stega tisak). - 45 str. : ilustr. u bojama ; 22 cm.
Om. nasl. - Nakl. 100 primj. - Tekst na hrv. i na sloven. jeziku.
ISBN 9789532935189
528:061.1(497.5Zagreb)
528:061.1(497.4)
(497.5Zagreb)
(497.4Ljubljana)
HK11-05255

Vidi br.: HK11-05255

53   Fizika

PETKOVIĆ, Tomislav, st.
Zadaci iz fizike : primjeri i zadaci za studente Prehrambeno-biotehnološkog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu / Tomislav Petković ; [crteži Nataša Jocić]. - 2. prošireno i promijenjeno izd. - Zagreb : Element, 2011. (Zagreb : Element). - 105 str. : ilustr. ; 29 cm. - (Udžbenici Sveučilišta u Zagrebu = Manualia Universitatis studiorum Zagrabiensis)
Bibliografija: str. 80.
ISBN 9789531976350
53(075.8)
(075.8)
(076)
HK11-05256

TOMLJENOVIĆ, Ivan, fizičar
Eksperimentalne vježbe iz fizike : termofizika / Ivan Tomljenović. - 1. izd. - Banja Luka : Grafopapir, 2011. (Banja Luka : Grafopapir). - 593 str. : ilustr. ; 30 cm.
Nakl. 300 primj. - Bibliografija: str. 588-590.
ISBN 9789995585013
536(075.8)
(076.5)
HK11-05257

Vidi br.: HK11-04914

Vidi br.: HK11-05301

Vidi br.: HK11-04889

55   Geologija. Meteorologija. Hidrologija

AGROKLIMATOLOŠKI pojmovnik / Danijel Jug ... [et al.]. - Osijek : Poljoprivredni fakultet, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 118 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm.
Na vrhu nasl. str.: Sveučilište J. J. Strossmayera u Osijeku. - Ostali zastupljeni autori: Bojan Stipešević, Irena Jug, Milan Mesić. - Bibliografija: str. 117-118.
ISBN 9789536331901
551.58:631(031)
551.586(031)
(031)
HK11-05258

Vidi br.: HK11-05258

56   Paleontologija

Vidi br.: HK11-05676

57   Biologija

BAUER, Joachim
Pamćenje tijela : kako odnosi i životni stilovi upravljaju našim genima / Joachim Bauer ; [prijevod Sabine Marić]. - Zagreb : Planetopija, 2011. (Sveta Nedelja : Printera grupa). - 179 str. : ilustr. ; 22 cm. - (Biblioteka Matrix)
Prijevod djela: Das Gedächtnis des Körpes. - Bilješka o autoru: str. 179.
ISBN 9789532571769 : 119 kn
575:159.9
575:316
HK11-05259

Vidi br.: HK11-05259

Vidi br.: HK11-05267

58   Botanika

HAZLER-PILEPIĆ, Kroata
Vježbe iz farmaceutske botanike : histologija, anatomija, morfologija i sistematika : priručnik / Kroata Hazler Pilepić. - Zagreb : Farmaceutsko-biokemijski fakultet, Zavod za farmaceutsku botaniku, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 68 str. : ilustr. ; 21 X 30 cm.
Om. nasl. - Bibliografija: str. 67-68.
ISBN 9789536256631
58(035)
615:58(035)
(076)
(035)
HK11-05260

ROGOŠIĆ, Jozo
Bilinar cvjetnjača hrvatske flore : s ključem za određivanje bilja / Jozo Rogošić. - Zadar : Sveučilište, 2011. (Split : Suton tisak). - 2 sv. : ilustr. u bojama ; 29 cm.
ISBN 9789537237660
582.4(497.5)(035)
581.9(497.5)(035)
(497.5)
(035)


Sv. 1. - 536 str.
Slika autora i bilješka o njemu: str. 9. - Popis kratica i simbola: str. 27. - Bibliografija: str. 535-536. - Kazalo latinskih imena ; Kazalo hrvatskih narodnih imena.
ISBN 9789537237677 9789537237670 (pogrešan)

HK11-05262

Sv. 2. - 571 str.
Bibliografija: str. 569-570. - Kazalo latinskih imena ; Kazalo hrvatskih narodnih imena.
ISBN 9789537237684

HK11-05261

VJEŽBE iz farmaceutske botanike : histologija, anatomija, morfologija i sistematika : radni listovi. - Zagreb : Farmaceutsko-biokemijski fakultet Sveučilišta, [2011?] ([s. l. : s. n.]). - 22, [28] str. : ilustr. ; 30 cm.
Om. nasl.
58
615:58
(076.5)
HK11-05263

Vidi br.: HK11-05261

59   Zoologija

DULČIĆ, Jakov
Nove ribe Jadranskog i Sredozemnog mora / Jakov Dulčić, Branko Dragičević. - Split : Institut za oceanografiju i ribarstvo ; Zagreb : Državni zavod za zaštitu prirode, 2011. (Split : Dalmacija papir). - 160 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm.
Slike autora i bilješka o njima: str. 160. - Bibliografija: str. 151-156.
ISBN 9789539639776 (Institut za oceanografiju i ribarstvo) 9789539639778 (pogrešan)
597.2/.5(262.3)
597.2/.5(262)
(262.3)
(262)
HK11-05264

HONOVICH, Nancy
Životinje u prašumi : dnevnik istraživača / Nancy Honovich ; [ilustracije Marc Dando i Ryan Hobson ; tekst prevela Ksenija Plečko]. - Zagreb : Lusio, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 36 str. : ilustr. u bojama ; 26 cm + 1 presavijeni list u bojama
Prijevod djela: The field guide to rain forest animals.
ISBN 9789537652715 : 150 kn
59(253Amazonija)
(253Amazonija)
(02.053.2)
HK11-05265

Vidi br.: HK11-05264

6PRIMIJENJENE ZNANOSTI. MEDICINA. TEHNIKA. TEHNOLOGIJA


RILEY, Peter D.
Izumi i otkrića : dnevnik i povijesni zapis : popraćen nesvakidašnjim i sjajnim trodimenzionalnim rekonstrukcijama / [tekst Peter Riley ; ilustracije Hemesh Alles ; 3D modeli David Hawcock ; izvornik uredila Gaby Goldsack]. - Zagreb : Planetopija, 2011. ([s. l.: s. n.]). - [12] str. : ilustr. u bojama ; 29 cm. - (Dodo)
Prijevod djela: Journal of inventions. - Om. nasl. i podnasl.
ISBN 9789532571943 : 155 kn
60(091)
(02.062)
HK11-05266

61   Medicinske znanosti

612   Fiziologija

NIKOLIĆ, Vasilije
Principi biomehanike / Vasilije Nikolić, Mladen Hudec i suradnici. - Zagreb : Naklada Ljevak, 2011. ([Zagreb] : Feroproms). - XIV, 580 str. : ilustr., graf. prikazi ; 29 cm. - (Medicinska biblioteka / Naklada Ljevak)
Zastupljeni suradnici: Goran Hudec, Tatjana Nikolić, Ana Jo-Osvatić, Ante Agić, Savo Jovanović, Sven Kurbel, Vladimir Medved, Budimir Mijović, Tomislav Mrčela, Radivoje Radić, Vladimir Šišljagić. - Bibliografija uz svako poglavlje. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789533034355 : 750 kn
612.766(075.8)
577.35(075.8)
(075.8)
HK11-05267

Vidi br.: HK11-05296

Vidi br.: HK11-05294

613   Higijena i zdravlje

ALPE-ADRIA konferenca o alkoholizmu (10 ; 2011 ; Ptuj)
Pot k sodelovanju - multidisciplinarni pristop k alkoholizmu in drugim odvisnostim : povzetki plenarnih predavanj in predstavitev = A path to collaboration - Multinational multidisciplinary approach to alcoholism and other addictions : plenary lectures and oral presentations abstracts / X. Alpe-Adria konferenca o alkoholizmu = X. Alpe-Adria conference on alcoholism, Ptuj, 26. - 28. maj 2011 ; [editorial board Mirjana Radovanović, Nataša Sorko]. - Ljubljana : Društvo - Žarek upanja - pomoč pri odvisnostih in zasvojenostih, 2011. (Kranj : Melior). - 61 str. ; 23 cm.
Zastupljeni hrvatski autori: Zoran Zoričić, Danijel Buljan, Vladimir Gašpar, Danijela Đurak, Lidija Kostanjšak, Vesna Golik Gruber, Davor Moravek, Milan Mirković, Luka Maršić, Radovan Tatalović, Diana Uvodić-Djurić, Damir Vodopivec. - Nakl. 500 primj. - Bibliografija iza jednog poglavlja.
ISBN 9789619291511
613.81/.84
(048)(063)
HK11-05268

HORVAT, Martina, socijalna pedagoginja
Aktivni i mladi : edukacija mladih o reproduktivnom zdravlju / [autorice Martina Horvat, Jelena Bjelić ; ilustracije Jelena Bjelić]. - 1. izd. - Zagreb : Ambidekster klub, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 40 str. : ilustr. ; 21 cm.
Podatak o autoricama preuzet s poleđine 1. om. lista. - Bibliografija: str. 39-40.
ISBN 9789537697051
613.88-053.6
(02.053.6)
HK11-05269

JAGODIĆ Rukavina, Ana-Marija
Body tehnikom do savršenog tijela / Ana-Marija Jagodić Rukavina ; fotografije Mare Milin. - Zagreb : 24sata, 2011- . ([s. l. : s. n.]). - sv. : ilustr. u bojama ; 21 cm.
ISBN 9789533230719 (cjelina)
613.72(035)
796.035(035)
(035)


knj. 1 : Vježbe za ravan i neodoljiv trbuh. - 2011. - 63 str.
ISBN 9789533230726
613.72(035)
796.035(035)
(035)

HK11-05271

knj. 2 : Vježbe za privlačne i vitke noge. - 2011. - 63 str.
ISBN 9789533230740
613.72(035)
796.035(035)
(035)

HK11-05270

JUNGER, Alejandro
Clean : program za detoksikaciju organizma : obnavljanje prirodne sposobnosti tijela da se samo izliječi / Alejandro Junger ; [prijevod Suzana Keleković]. - Zagreb : Planetopija, 2011. (Sveta Nedelja : Hitra produkcija knjiga). - 288 str. ; 23 cm. - (Biblioteka Makronova)
Prijevod djela: Clean. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789532571967 : 159 kn
613.2(035)
(035)
HK11-05272

NISHIMURA, Mayumi
Mayumina kuhinja : makrobiotička kuharica za tijelo i dušu / Mayumi Nishimura ; fotografija Akira Saito. - Zagreb : Planetopija, 2011. (Sveta Nedelja : Printera grupa). - 160 str. : ilustr. u bojama ; 26 cm. - (Biblioteka Makronova)
Prijevod djela: Mayumi's kitchen. - Slika autorice na omotu. - Rječnik: str. 141-150. - Bilješka o autorici: str. 160. - Bibliografija: str. 151. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789532571905 : 160 kn
613.26(035)
641.564(035)
HK11-05273

TJELESNA aktivnost i zdravlje : uloga tjelesne aktivnosti u prevenciji i liječenju prekomjerne tjelesne težine i pretilosti / urednik Stjepan Heimer. - Zagreb : Kineziološki fakultet, 2011. (Sv. Ivan Zelina : Tiskara Zelina). - 79 str. : graf. prikazi ; 24 cm.
Na nasl. str.: Sveučilište u Zagrebu [i] Hrvatsko društvo sporske medicine Hrvatskog liječničkog zbora. - Zastupljeni autori: Sergej M. Ostojić, Vesna Jureša, Vera Musil, Marjeta Majer, Marjeta Mišigoj-Duraković, Maroje Sorić, Zijad Duraković, Zvonimira Papeš Ibrišević, Vitomir Spasović, Dario Novak, Vilko Petrić, Hrvoje Podnar, Goranka Petrović, Jasna Pucarin-Cvetković, Mirko Koršić, Mirela Marić, Pekka Oja, Stjepan Heimer, Mirna Andrijašević, Marija Rakovac, Danijel Jurakić, Tatjana Trošt Bobić. - Nakl. 300 primj. - Str. 3-4: Predgovor / Stjepan Heimer. - Bibliografija uz večinu radova.
ISBN 9789533170152
613.71:613.25
613.25:616-084
HK11-05274

VRTIM zdravi film : moj osobni vodič za uravnoteženu prehranu / [autorice Martina Blašković ... [et al.] ; ilustracije Dea Jagić]. - Zagreb : Nestlé Adriatic, 2011. ([Sveta Nedelja : Printera grupa). - 47 str. : ilustr. u bojama ; 23 cm.
Om. nasl. - Ostali zastupljeni autori: Mirja Jošić, Ivana Pavlović, Darija Vranešić Bender. - Bibliografija: str. [48].
ISBN 9789535655206
613.22(035)
(035)
HK11-05275

Vidi br.: HK11-05134

Vidi br.: HK11-05274

Vidi br.: HK11-05573

Vidi br.: HK11-05573

614   Javno zdravstvo. Zaštita od nesreća

FINK, Andrej
Medicinska prijavno-dojavna jedinica / autor Andrej Fink. - 1. izd. / urednički odbor hrvatskog izdanja Ingrid Bošan-Kilibarda ... [et al.]. - Zagreb : Hrvatski zavod za hitnu medicinu, 2011. (Zagreb : Orbis). - A121 str. : ilustr. u bojama ; 21 cm.
Nakl. 300 primj. - Bilješka o autoru: str. 120-121.
ISBN 9789535680017
614.2(035)
614.88(035)
(035)
HK11-05276

HRVATSKI indeks prijema hitnog poziva za medicinsku prijavno-dojavnu jedinicu / urednici hrvatskog izdanja Ingrid Bošan-Kilibarda ... [et al.]. - 1. hrvatsko izd. - Zagreb : Ministarstvo zdravstva i socijalne skrbi RH : Hrvatski zavod za hitnu medicinu, 2011. (Zagreb : Studio Hrg). - 36 str. ; 39 cm.
Prijevod djela: Norsk indeks for medisinsk nødhjelp, 3. utg. - Nakl. 200 primj.
ISBN 9789535680000 (Hrvatski zavod za hitnu medicinu)
614.88(035)
616-083.98(035)
616-001-083.98(035)
(035)
HK11-05277

KALAUZ, Sonja
Hitna stanja : priručnik o osnovama zbrinjavanja i pružanja prve pomoći na radnom mjestu / Sonja Kalauz. - 8. izd. - Zagreb : ZIRS [i. e.] Zavod za istraživanje i razvoj sigurnosti, 2011. (Zagreb : Intergrafika TTŽ). - 107 str. : ilustr. ; 20 cm.
Nakl. 300 primj. - Bibliografija: str. 107.
ISBN 9789536412457
614.88(035)
(035)
HK11-05278

KLINIKA za tumore Zagreb : 1968.-2010. / [glavni i odgovorni urednik Josip Stojanović]. - Zagreb : Nova knjiga Rast, 2011. (Zagreb : Hitra produkcija knjiga). - 157 str. : ilustr. u bojama ; 29 cm.
ISBN 9789532371123 : 190 kn
614.2(497.5Zagreb):616-006(091)
616-006(497.5Zagreb)(091)
(497.5Zagreb)
(067.5)
HK11-05279

MEĐUNARODNA konferencija Hrvatsko sestrinstvo ususret Europskoj uniji (2011 ; Opatija)
Hrvatsko sestrinstvo ususret Europskoj uniji : zbornik radova : Zdravstveno veleučilište u Zagrebu organizira 11. međunarodnu konferenciju, Opatija, 24.-26.3.2011. / [urednici Jadranka Pavić, Vesna Turuk]. - Zagreb : Zdravstveno veleučilište, 2011. ([Sveta Nedelja] : Printera Grupa). - 207 str. : graf. prikazi ; 30 cm.
Om. nasl. - Zastupljeni autori: Marija Orlić-Šumić, Snježana Čukljek, Dario Naletilić, Slavko Antolić, Sonja Kalauz, Nenad Mojsović, Aleksandar Racz, Štefanija Ozimec Vulinec, Rade Novičić, Biserka Režek, Željka Benceković, Zora Grbavac, Ivana Herijan, Vlatka Mrzljak, Smiljana Kolundžić, Ante Buljubašić, Drago Jurić, Dubravka Jozić, Ivan Kacun, Mara Županić, Božena Vrabec, Jadranka Pavić, Milica Tikvić, Nataša Mrakovčić, Vilena Maglica-Šoša, Željana Tomić, Vitomir Boić, Ivan Markotić, Dijana Babić, Maša Vico, Milena Fiket, Arjana Tambić Andrašević, Žarko Nožica, Milka Grubišić, Ružica Mrkonjić, Senka Brodarić, Nikolina Veriga, Sanja Ledinski, Martina Smrekar, Vesna Konjevoda, Ana Pavičić, Jasminka Horvatić, Hrvoje Premuž, Marija Brdarević, Marina Golek Mikulić, Marijana Neuberg, Natalija Uršulin-Trstenjak, Jurica Veronek, Asija Delalić, Ana Primorac, Marija Dominić, Sanja Kunštek, Vesna Turuk, Martina Škvorc, Gorana Reif, Biserka Sedić, Andreja Maček, Jelena Žufika, Željka Gavran, Mirela Končar, Mirjana Meštrović, Milka Jurenović, Ivana Ružić, Vesna Markač, Sanja Piškor, Verica Ivankić, Biljana Zeba, Igor Ivaniček, Katarina Halužan, Marija Škreblin, Sanja Ledinski, Romana Ivankić, Anamarija Jukić, Jelena Karačić, Boris Ilić, Matea Šarić, Julijana Jozepović, Kristina Horvat, Tanja Lupieri, Miroslava Kičić, Marina Rukavina, Marina Vrhovec, Dolores Štefančić, Ljubica Vulje, Jasminka Lenček, Cvjeta Mitić, Marija Mirth, Alojzija Herceg, Davor Šimunović, Ljiljana Žarak. - Bibliografija uz većinu radova.
ISBN 9789536239290
614.253.5
(063)
HK11-05280

RUMBOLDT, Mirjana
Obiteljska medicina : odabrana poglavlja : priručnik za studente / Mirjana Rumboldt, Dragomir Petric. - Split : Redak, 2011. (Split : Redak). - 350 str. : ilustr. ; 22 cm. - (Udžbenici Sveučilišta u Splitu = Manualia Universitatis studiorum Spalatensis.)
Na nasl. str.: Medicinski fakultet Sveučilišta u Splitu, Katedra obiteljske medicine. - Zastupljeni autori: Ana Dvornik-Radica, Jadranka Giljanović-Perak, Milan Glavaški, Nataša Mrduljaš-Đujić, Ivančica Pavličević, Marija Petek-Šter, Gordana Pivić, Marin Rojnica, Zvonko Rumboldt, Đula Rušinović-Sunara, Vladimir Šimunović, Boženka Škare, Igor Švab, Marion Tomičić, Davorka Vrdoljak, Irena Zakarija-Grković. - Bibliografja iza svakog rada. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789537595746 : 100 kn
614.2(075.8)
(075.8)
HK11-05281

TRAJNA edukacija za izvoditelje obvezatnih DDD mjera i osobe u nadzoru (2011 ; Zagreb)
Cjelovito (integralno) suzbijanje komaraca : 1. tema u programu DDD Trajne edukacije : zbornik predavanja / Trajna edukacija za izvoditelje obvezatnih DDD mjera i osobe u nadzoru, 20. listopad te 8. i 15. studeni 2011. godine ; [urednik Javorka Korunić]. - Zagreb : Korunić, 2011. (Pisarovina : Plava rijeka). - 101 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 30 cm.
Zastupljeni autori: Krunoslav Capak, Pavle Jeličić, Josip Bakić, Enrih Merdić, Ivana Vrućina, Ana Klobučar, Nikola Benić, Goran Vignjević, Nediljko Landeka, Mirta Sudarić Bogojević, Darko Krajcar, Toni Žitko. - Bibliografija iza svakog poglavlja.
ISBN 9789537247171
614.449.577.1
(063)
HK11-05282

TRAJNA edukacija za izvoditelje obvezatnih DDD mjera i osobe u nadzoru (2011 ; Zagreb)
Osnovni principi provedbe DDD mjera u praksi : 9. tema u programu DDD Trajne edukacije : zbornik predavanja / Trajna edukacija za izvoditelje obvezatnih DDD mjera i osobe u nadzoru, 19. svibanj te 2. i 16. lipanj 2011. godine ; [urednik Javorka Korunić]. - Zagreb : Korunić, 2011. (Pisarovina : Plava rijeka). - 129 str. : ilustr. u bojama ; 30 cm.
Zastupljeni autori: Krunoslav Capak, Vedran Poljak, Đana Pahor, Josip Bakić, Darko Krajcar, Vlatka Rozman, Darka Hamel, Rajka Turk, Franjo Plavšić, Alka Wolf Čoporda, Saša Đurašević, Pavle Jeličić. - Bibliografija iza svakog poglavlja.
ISBN 9789537247164
614.48
632.95
(063)
HK11-05283

Vidi br.: HK11-05293

Vidi br.: HK11-05134

Vidi br.: HK11-04900

Vidi br.: HK11-04899

Vidi br.: HK11-05299

Vidi br.: HK11-04960

Vidi br.: HK11-05276

615   Farmacija. Terapija. Toksikologija

BEINFIELD, Harriet
Između neba i zemlje : vodič kroz tradicionalnu kinesku medicinu / Harriet Beinfield i Efrem Korngold ; [prijevod Sanja Novko]. - Zagreb : Planetopija, 2011. (Sveta Nedelja : Printera). - 470 str. : ilustr. ; 23 cm. - (Biblioteka Makronova)
Prijevod djela: Between heaven and earth. - Slike autora na omotu.
ISBN 9789532572087 : 165 kn
615.8(510)
633.88(510)
(510)
HK11-05284

GRDINIĆ, Vladimir
Potvrda identiteta : farmaceutske tvari i ljekoviti pripravci / Vladimir Grdinić. - Zagreb : Hrvatska ljekarnička komora, 2011. (Zagreb : Denona). - 579 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Ljekarnički priručnik Hrvatske ljekarničke komore ; 3)
Nakl. 1200 primj. - Bibliografija iza svakog poglavlja. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789539526977 : 250 kn
615.1(035)
(035)
HK11-05285

KOVAČIĆ, Vesna M.
Riznica homeopatije [Elektronička građa] : a i više--- / Vesna M. Kovačić. - Zagreb : vlast. nakl., 2011-. - optički diskovi (CD-ROM) ; 12 cm. - (Odiseja ispod duge)
ISBN 9789535554431 (cjelina)
615.015.32(035)
(086)
(035)


CD 1. - 2011. ([s. l.] : B. & V. M. Kovačić). - 1 optički disk (CD-ROM) : u bojama.
Zahtjevi sustava: PC; Windows, Linux, Unix; MS PowerPoint; Adobe Acrobat Reader. - Stv. nasl. s nasl. zaslona. - Spremnica: 14 X 19 cm. - Publikacija je u formatu PDF; sadrži 98 str. - Bibliografija: str. 95.
ISBN 9789535554455 : 21 kn

HK11-05287

CD 2. - 2011. ([s. l.] : B. & V. M. Kovačić). - 1 optički disk (CD-ROM) : u bojama.
Zahtjevi sustava: PC; Windows, Linux, Unix; MS PowerPoint; Adobe Acrobat Reader. - Stv. nasl. s nasl. zaslona. - Publikacija je u formatu PDF; sadrži 61 str. - Bibliografija: str. 59.
ISBN 9789535554462 : 50 kn

HK11-05286

LINN, Monika
Terapijske vježbe kod psihomotoričkih razvojnih smetnji : 57 slika / Monika Linn ; prijevod 3. prerađenog izd. [Melita Tumbri]. - 2. izd. - Jastrebarsko : Naklada Slap, 2011. (Jastrebarsko : Naklada Slap). - 122 str. : ilustr. ; 23 cm.
Prijevod djela: Übungsbehandlung bei psychomotorischen Entwicklungsstörungen. - Bibliografija: str. 121-122.
ISBN 9789531913270
615.8-056.313(035)
376.1-056.313(035)
HK11-05288

SALZBERG, Sharon
Istinska sreća : moć meditacije / Sharon Salzberg ; [prijevod Renata Risek]. - Zagreb : Planetopija, 2011. (Sveta Nedelja : Printera grupa). - 176 str. ; 22 cm. - (Biblioteka alter:ego)
Prijevod djela: Real happines. - Slika autorice i bilješka o njoj na omotu. - Bilješke: 174-176.
ISBN 9789532572025 : 109 kn
615.851.8(035)
(035)
HK11-05289

Vidi br.: HK11-04975

Vidi br.: HK11-05543

Vidi br.: HK11-05260

Vidi br.: HK11-05263

616   Patologija. Klinička medicina

KUZMAN, Ilija
Infektologija : udžbenik za medicinske i zdravstvene škole / Ilija Kuzman. - Zagreb : Medicinska naklada, 2011. (Zagreb : Medicinska naklada). - VIII, 331 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Biblioteka Udžbenici i priručnici / Medicinska naklada)
Predmetno kazalo.
ISBN 9789531764957 : 150 kn
616.9(075.8)
(075.8)
HK11-05290

PALIJATIVNA skrb : priručnik za volontere u hospicijskim kućnim posjetama / [uredništvo Ivanka Kotnik ... et al.]. - Zagreb : Hrvatska udruga prijatelja hospicija, 2011. (Lukavec : Grafika Markulin). - 135 str. : ilustr. u bojama ; 23 cm.
Zastupljeni autori: Ivanka Kotnik, Jadranka Zdeličan, Tomislav Premuž, Angela Lovrić, Selma Rojnica, Silvija Brkić, Gordana Špoljar, Tihomir Bukvić, Zvonimir Bešenski, KrešimirMuretić, Tomica Šćavina, Biserka Budigam, Petar Filić, Ozana Krajačić,Meri Gatin, Marina Markotić. - Bibliografija: str. 129-130.
ISBN 9789535699705
616-093.75(035)
616-083(035)
(035)
HK11-05291

PATOLOGIJA / [urednici] Ivan Damjanov, Stanko Jukić, Marin Nola. - 3. prerađeno i dopunjeno izd. - Zagreb : Medicinska naklada, 2011. (Zagreb : Denona). - XXXI, 1047 str. : ilustr. u bojama ; 28 cm. - (Udžbenici Sveučilišta u Zagrebu = Manualia Universitatis studioruim Zagrabiensis)
Ostali zastupljeni autori: Antonio Alujević, Šimun Anđelinović, Damir Babić, Marijana Ćorić, Ivan Damjanov, Branko Dmitrović, Mara Dominis, Gea Forempoher, Slavko Gašparov, Merica Glavina-Durdov, Jadranka Ilić-Forko, Jasminka Jakić-Razumović, Nives Jonjić, Dražen Jukić, Stanko Jukić, Marina Kos, Dražen Kovač, Božo Krušlin, Ivana Kuzmić-Prusac, Spomenka Manojlović, Šimun Križanac, Marin Nola, Leo Pažanin, Valdi Pešutić-Pisac, Sven Seiwerth, Božena Šarčević, Dražen Švagelj, Snježana Tomić, Gordana Zamolo-Končar, Kamelija Žarković. - Pojmovnik: 1011-1019. - Bibliografija: str. 1009. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789531764919 : 890 kn
616(075.8)
HK11-05292

POSLIJEDIPLOMSKI tečaj prve kategorije Onkološka edukacija liječnika obiteljske medicine (1 ; 2011 ; Osijek)
Onkološka edukacija liječnika obiteljske medicine : sažetak izlaganja : poslijediplomski tečaj 1. kategorije / [urednici Mirko Šamija, Renata Dobrila Dintinjana, Rudika Gmajnić]. - Osijek : Studio HS internet : Zaklada onkologija, 2011. (Osijek : Studio HS internet). - 86 str. : ilustr. ; 23 cm.
Na vrhu nasl. str.: Zaklada Onkologija - Osječko-baranjska jedinica. Medicinski fakultet Osijek i Dom zdravlja Osijek. - Zastupljeni autori: Rudika Gmajnić, Nikola Kraljik, Barbara Ebling, Renata Dobrila Dintinjana, Marijan Dintinjana, Antonija Balenović, Josip Hat, Zdravko Ebling, Sanda Pribić, Božena Šarčević, Ivan Milas, Antonio Juretić, Nera Šarić, Zrinka Rendić-Miočević, Borislav Belev, Darko Katalinić, Stjepko Pleština, Damir Nemet, Rudolf Tomek, Damir Vrbanec, Željko Krznarić, Morana Brkljačić Žagrović. - Nakl. 200 primj. - Str. 4-7: Predgovor / Mirko Šamija, Marija Strand. - Bibliografija iza svakog rada.
ISBN 9789537630393 (Studio HS internet)
616-006:614.2(035)
614.25:616-006-052(035)
(035)
HK11-05293

Vidi br.: HK11-05279

Vidi br.: HK11-05291

Vidi br.: HK11-04946

Vidi br.: HK11-05277

Vidi br.: HK11-05277

616.1/.9   Posebna patologija

BUCKLEY, Sue
Razvoj numeričkih sposobnosti tinejdžera s Down sindromom (11-16 godina) / Sue Buckley i Gillian Bird ; [prevoditelj Neda Bedenko]. - 1. izd. - Zagreb : Hrvatska zajednica za Down sindrom, 2011. (Zagreb : Kerschoffset). - VI, 50 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 30 cm.
Prijevod djela: Number skills for teenagers with Down syndrome (11-16 years). - Om. nasl. - Bibliografija: str. 49.
ISBN 9789539593788
616.899.6:612.78
612.78:616.899.6
HK11-05294

MASLOVARA, Siniša
Vestibularna rehabilitacija / Siniša Maslovara, Silva Butković Soldo ; [fotografije Marko Džavić, Siniša Maslovara]. - Vukovar : Veleučilište Lavoslav Ružička, 2011. (Osijek : Grafika). - 137 str. : ilustr. (djelmice u bojama) ; 24 cm.
Bibliografija iza svakog poglavlja. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789537734022 : 130 kn
616.28-008.5
HK11-05295

ZNANSTVENI skup Prevencija ateroskleroze: smanjeni HDL kolesterol kao čimbenik rizika (2011 ; Zagreb)
Prevencija ateroskleroze : smanjeni HDL kolesterol kao čimbenik rizika : zbornik radova sa Znanstvenog skupa održanog 13. travnja 2010. u Zagrebu / [urednik Željko Reiner]. - Zagreb : Hrvatska akademija znanosti i umjetnosti, 2011. (Zagreb : Intergrafika TTŽ). - V, 80 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Posebna izdanja HAZU)
Na vrhu nasl. str.: Hrvatska akademija znanosti i umjetnosti, Razred za medicinske znanosti, Odbor za aterosklerozu i Hrvatsko društvo za aterosklerozu. - Zastupljeni autori: Diana Muačević-Katanec, Željko Reiner, Ivana Pavlić Renar, Bojan Jelaković, Sandra Karanović, Ivana Vuković Lela, Vida Demarin, Marijana Lisak, Darija Vranešić Bender, Željko Krznarić, Marheta Mišigoj-Duraković, Zijad Duraković, Luka Zaputović. - Nakl. 300 peimj. - Bibliografija iza svakog poglavlja. - Summaries.
ISBN 9789531549677 : 50 kn
616.13-004.6
612.123:616.13-004.6
(063)
HK11-05296

ZUBNI karijes : bolest i klinički postupci / urednici Ole Fejerskov, Edwina Kidd u suradnji s Bente Nyvad, Vibeke Baelum ; urednik hrvatskog izdanja Ivica Anić ; [prevoditelji Anja Baraba ... et al.]. - Jastrebarsko : Naklada Slap, 2011. ([s. l. : s. n.]). - XVIII, 616 str. : ilustr. u bojama ; 28 cm. - (Udžbenici Sveučilišta u Zagrebu = Manualia Universitatis studiorum Zagrabiensis)
Prijevod djela: Dental caries : the disease and its clinical management, 2nd ed. - Bibliografija iza svakog poglavlja. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789531915557 : 1000 kn
616.314-002(075.8)
(075.8)
HK11-05297

Vidi br.: HK11-05230

Vidi br.: HK11-05231

616.31   Stomatologija

617   Kirurgija. Ortopedija. Oftalmologija

Vidi br.: HK11-04946

619   Veterinarska medicina

BOLESTI i liječenje pasa i mačaka [Elektronička građa] urednici Tomislav Dobranić, Vesna Matijatko. - Zagreb : Veterinarski fakultet, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 1 optički disk (CD-ROM) : ilustr. (pretežno u bojama) ; 12 cm. - (Udžbenici Sveučilišta u Zagrebu = Manualia Universitatis studiorum Zagrabiensis)
Zahtjevi sustava: PC; Windows XP; 512 MB RAM-a; Adobe Acrobat Reader. - Stv. nasl. s nasl. zaslona. - Zastupljeni autori: I. Harapin, Lj. Bedrica, V. Mrljak, N. Kučer, V. Matijatko, I. Kiš, M. Brkljačić, M. Torti, D. Gračner, D. Potočnjak, M. Crnogaj, I. Šmit, I. Mayer, D. Grden, D. Capak, B. Pirkić, M. Kreszinger, M. Stejskal, H. Borošak, A. Musulin, M. Pećin, D. Vnuk, A. Gudan Kurilj, A. Beck, F. Božić, D. Sakar, J. Šuran, E. Srebočan, A. Prevendar Crnić, Ž. Mikulec, V. Šerman, N. Mas, T. Karadjole, N. Maćešić, V. Butković, D. Stanin, M. Šehić, Z. Vrbanac, V. Stevanović, J. Habuš, T. Živičnjak. - Publikacija je u formatu PDF; sadrži 494 str. - Nakl. 150 primj. - Bibliografija iza svakog rada.
ISBN 9789536062829
619:636.7/.8(075.8)(035)
636.7/.8:619(075.8)(035)
(075.8)
(035)
HK11-05298

RUPIĆ, Vlatko
Zaštita zdravlja domaćih životinja / Vlatko Rupić. - Zagreb : Hrvatska mljekarska udruga, 2009-. - sv. : ilustr. ; 25 cm. - (Udžbenici Sveučilišta u Mostaru = Manualia Unviersitatis studiorum Mostariensis)
619:616(075.8)
636:616(075.8)
619:636(075.8)
(075.8)


[4] : Higijena smještaja i držanja domaćih životinja. - 2011. (Čakovec : "Zrinski"). - 335 str. : ilustr. u bojama. - (Biblioteka Znanstveno-popularna djela ; knj. 59)
Nakl. 500 primj. - Tumač kratica: str. 319-321. - Autorova slika i bilješka o njemu: str. 331-333. - Bibliografija: str. 313-318. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789531551212 : 250 kn
619:614.91(075.8)
614.91(075.8)
636.09(075.8)
(075.8)

HK11-05299

Vidi br.: HK11-05299

62   Tehnika

Vidi br.: HK11-05371

Vidi br.: HK11-05371

620   Ispitivanje materijala. Energetika

DUNOVIĆ, Maja
Energetsko pitanje u Europskoj uniji . : geopolitika EU u kontekstu energetskih izvora i energetske učinkovitosti / Maja Dunović. - Split : Naklada Protuđer, 2011. (Split : Reprint). - 162 str. : ilustr., zemjlop. crteži ; 21 cm. - (Biblioteka Primo)
Slika autorice i bilješka o njoj na unut. str. omota. - Bibliografija: str. 161-162.
ISBN 9789537308230
620.9(4-6EU)
911.3:32(4-6EU)
504.03:620.9(4-6EU)
(4-6EU)
HK11-05300

KROLO, Joško
Mehanika materijala / [tekst i crteži] Joško Krolo, Diana Šimić. - Zagreb : Građevinski fakultet Sveučilišta, 2011. (Sv. Ivan Zelina : Tiskara Zelina). - XIX, 300 str. : ilustr., graf. prikazi ; 25 cm. - (Udžbenici Sveučilišta u Zagrebu = Manualia Universitatis studiorum Zagrabiensis)
Bilješke o autorima: str. 297-300. - Bibliografija: str. 279-283. - Predmetno kazalo. - Imensko kazalo.
ISBN 9789536272419
620.17(075.8)
539.3/.4(075.8)
(075.8)
HK11-05301

621   Strojarstvo. Nuklearna tehnika

INTERNATIONAL Conference on Advanced Manufacturing Systems and Technology (9 ; 2011 ; Mali Lošinj)
AMST '11 Advanced Manufacturing Systems and Technology : proceedings / Ninth international conference on Advanced manufacturing systems and technology, Mali Lošinj, 2011. ; edited by Elso Kuljanic. - Rijeka : Faculty of Engineering, 2011. (Udine : Arti Graphice Friulane). - 634 str. : ilustr. ; 24 cm.
Zastupljeni hrvatski autori: Elso Kuljanić, A. Stoic, F. Puh, T. Segota, Z. Jurkovic, A. Srdoc, R. Rubesa, S. Zic, J. Zic, T. Mestrovic, T. Holjevac-Grgurić. - Bibliografija iza svakog poglavlja. - Kazalo autora.
ISBN 9789536326648
621
(063)
HK11-05302

REGIONAL Conference Nuclear Energy - Global Trends and Perspectives in South-East Europe (2011 ; Podgorica)
The Regional Conference Nuclear Energy - Global Trends and Perspectives in South-East Europe, 10-12 May 2011, Podgorica, Montenegro : proceedings / [organized by Montenegrin Academy of Sciences and Arts, University of Montenegro] ; editors Perko Vukotic, Slobodan Jovanovic. - Podgorica : Montenegrin Academy of Sciences and Arts, 2011. (Cetinje : IVPE). - 189 str. : ilustr., graf. prikazi u bojama ; 24 cm. - (Sceintific meetings ; vol. 108)
Zastupljeni hrvatski autori: Vladimir Knapp, Ivo Šlaus, Kristina Čelić, Željko Tomšić, Robert Pašičko, Nenad Debrecin. - Bibliografija uz većinu radova.
ISBN 9788672152821
621.039
(063)
HK11-05303

Vidi br.: HK11-05389

Vidi br.: HK11-05390

621.3   Elektrotehnika. Elektronika. Telekomunikacije

BARTOLIĆ, Juraj
Mikrovalna elektronika / [tekst i crteži] Juraj Bartolić. - Zagreb : Graphis, 2011. ([s. l. : s. n.]). - XVIII, 1098 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 24 cm. - (Udžbenici Sveučilišta u Zagrebu = Manualia Universitatis studiorum Zagrabiensis)
Bibliografija uz svako poglavlje. - Imensko kazalo ; Predmetno kazalo.
ISBN 9789532790139
621.37/.38(075.8)
(075.8)
HK11-05304

OŽBOLT, Stanislav
IspRac : electronic rectifiers CAD program version A01 : user's manual : MS-DOS compatible / Stanislav Ožbolt. - Rijeka : S. Ožbolt, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 88 str. : graf. prikazi ; 30 cm.
Predmetno kazalo.
ISBN 9789539842824
621.319.45(035)
(035)
HK11-05305

Vidi br.: HK11-06100

622   Rudarstvo

VIŠKOVIĆ, Alfredo
Ugljen: sigurna energija / Alfredo Višković, Bruno Saftić, Stanislav Anto Živković. - Zagreb : Graphis, 2011. ([s. l. : s. n.]). - XI, 188 str. : ilustr. (pretežino u bojama), graf. prikazi u bojama ; 24 cm.
Bilješke o autorima: str. 187-188. - Bibliografija: str. 179-183; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789532790238
622.33:620.9
HK11-05306

623   Vojna tehnika

Vidi br.: HK11-05408

624/625   Građevinarstvo. Gradnja prometnica

VUKOMANOVIĆ, Mladen, inženjer građevinarstva
Poslovna izvrsnost u građevinarstvu RH / Mladen Vukomanović, Mladen Radujković. - Zagreb : Građevinski fakultet : Hrvatska udruga za organizaciju građenja, 2011. ([Sv. Ivan Zelina] : Tiskara Zelina). - 208 str. : ilustr. ; 25 cm. - (Udžbenici Sveučilišta u Zagrebu = Manualia Universitatis studiorum Zagrabiensis)
Bilješka o autorima: str. 205-208. - Bibliografija: str. 189-194. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789536272396 (Građevinski fakultet)
624:65.012](075.8)
HK11-05307

Vidi br.: HK11-05138

Vidi br.: HK11-05137

Vidi br.: HK11-05136

Vidi br.: HK11-05135

626/627   Hidrotehnika

Vidi br.: HK11-05109

628   Sanitarna tehnika

LOVRETITY, Mária Magdolna
Hrvatsko-mađarski rječnik za vodno gospodarstvo i zaštitu okoliša / Mária Magdolna Lovretity. - Zagreb : Hrvatske vode ; Pecs : Del-dunantuli Kornyezetvedelmi es Vizugyi Igazgatosag, 2011. (Osijek : IBL). - 170, 170 str. ; 22 cm.
Nasl. str. prištampanoga mađ. teksta.: Magyar-Horvat vizgasdalkodasi es kornyezetvedelmi szotar. - Tekstovi na hrv. i mađ. jeziku tiskani su u međusobno obratnim smjerovima. - Nakl. 500 primj.
ISBN 9789537672027
628.1(038)=163.42=511.141
504.06(038)=163.42=511.141
628.1(038)=511.141=163.42
504.06(038)=511.141=163.42
(038)
HK11-05308

MEĐUNARODNI stručno-znanstveni simpozij "Sanitarno inženjerstvo" (3 ; 2011 ; Opatija)
Zbornik sažetaka / 3. međunarodni stručno-znanstveni simpozij "Sanitarno inženjerstvo", Opatija, 10.-12. studeni 2011. godine ; organizatori Hrvatska udruga za sanitarno inženjerstvo, Komora sanitarnih inženjera i tehničara ... [et al.] ; [urednici Ivana Gobin, Dražen Lušić]. - Rijeka : Hrvatska udruga za sanitarno inženjerstvo, Komora sanitarnih inženjera i tehničara, [2011?] ([s. l. : s. n.]). - Tekst na hrv., sloven. i engl. jeziku.
Na spor. nasl. str.: Book of abstracts / 3rd International Scientific and Technical Symposium Sanitary Engineering, Opatija, 10th-12th od November 2011.
ISBN 9789537785017
628
(048)(063)
HK11-05309

PRIČA o regionalnom vodoopskrbnom sustavu Istočna Slavonija / [fotografije Mato Kuveždić ... et al]. - Vinkovci : SN Privlačica, 2011. (Ilača : Pauk). - 39 str. : ilustr. u bojama ; 20 cm. - (Biblioteka Izvanredna izdanja / SN Privlačica ; knj. 57)
Zastupljeni autori: Dražen Milinković, Željko Iveljić, Jasna Kopić, Jasna Kos, Ivan Katić, Mato Kuveždić. - Nakl. 500 primj.
ISBN 9789531563215
628.1(497.5-3Slavonija)
(497.5-3Slavonija)
HK11-05310

RUNKO Luttenberger, Lidija
Gospodarenje vodom i otpadom : inženjerstvo okoliša u komunalnom gospodarenju vodom i otpadom / Lidija Runko Luttenberger. - Rijeka : Naklada Kvarner, 2011. (Sveti Ivan Zelina: Tiskara Zelina). - 255 str. ; 24 cm.
Popis kratica: str. 248-249. - Bibliografija: str. [235]-247; bibliografske bilješke uz tekst. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789537773083 : 200 kn
628.3/.4(497.5)
33:504.06(497.5)
(497.5)
HK11-05311

Vidi br.: HK11-05308

629   Tehnika prometnih sredstava

HRIBAR, Uroš
Davide Filipas : spomini ladjedelniškega mojstra = memorie di un mastro d'ascia = sjećanja majstora brodogradnje : Pomorski muzej "Sergej Mašera", Piran, 2011 / [avtor, autore, avtor izložbe Uroš Hribar ; spremna besedila, testi, tekstovi Martina Gamboz, Kristjan Knez, Igor Presl ; prevodi, traduzioni, prijevodi Ines Borčić ... et al. ; fotografije, fotografie, fotografije Andrej Blatnik ... et al.]. - Piran : Pomorski muzej "Sergej Mašera : Samoupravna skupnost italijanske narodnosti : Edit, 2011. ([s. l. : Bellus). - 172 str. : ilustr (djelomice u bojama) ; 26 cm.
Katalog izložbe. - Nakl. 1300 primj. - Tekst na sloven., tal. i hrv. jeziku. - Bilješka o Davideu Filipasu: str. 27-41.
ISBN 9789619278925 (Pomorski muzej "Sergej Mašera")
629.5-051Filipas, D.
929Filipas, D.
HK11-05312

SKOMERŠIĆ, Željko
Ploviti se mora : izložba pomorskih karata, brodske mjerne i navigacijske opreme Željka Skomeršića = Navigare necesse est : exhibition of Željko Skomeršić's historical nautical charts, old nautical measuring and navigational instruments / Galerija Decumanus, Krk, 31. 7. - 20. 8. = Decumanus gallery Krk, 31st July - 20th August 2011. / [autori teksta i izložbe Julijano Sokolić, Velimir Vukšić i Željko Skomeršić ; prijevod Antonio Battistella ; fotografije Mitko Ivanovski ... et al.]. - Krk : Centar za kulturu grada Krka, [2011]. - 14 str. : ilustr. u bojama ; 22 cm.
Om. nasl i podnasl. - Katalog izložbe. - Nakl. 300 primj. - Tekst kataloga na hrv. i engl. jeziku. - Životopis ; Biography: str. 14.
629.5:7.021.23
7.021.23:629.5
(083.824)
HK11-05313

Vidi br.: HK11-05142

Vidi br.: HK11-05143

63   Poljoprivredne znanosti

631/635   Agronomija. Poljodjelstvo. Hortikultura

EDWARDS, Jonathan, agronom
Vrtlarske tehnike : svi najvažniji vrtlarski radovi prikazani su korak- po- korak, s više od 950 preglednih fotografija u boji i ilustracija : [slikovna enciklopedija] / Jonathan Edwards ; [prevela Rajna Maršanić-Jovanović]. - Rijeka : Leo-Commerce, 2011. ([s . l. : s. n.]). - 256 str. : ilustr. u bojama ; 30 cm.
Prijevod djela: Garden techniques. - Dio podnasl. preuzet s omota. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789532182880
635.91(035)
(035)
HK11-05314

HRVATSKI simpozij agronoma (46 ; 2011 ; Opatija)
Proceedings = Zbornik radova / 46[th] Croatian [&] 6[th] International Symposium on Agriculture, [February 14-18, 2011, Opatija, Croatia] = 46. hrvatski [i] 6. međunarodni simpozij agronoma, [Opatija, 14.-18. veljače 2011.] ; [editor in chief, glavni urednik Milan Pospišil]. - Zagreb : Agronomski fakultet = Faculty of Agriculture, 2011. (Zagreb : Regata). - 2 sv. : ilustr., graf. prikazi ; 30 cm.
Organizatori simpozija su Agronomski fakultet, Zagreb ... [et al.]. - Podatak o god. izdavanja preuzet iz CIP zapisa. - Nakl. po 50 primj. - Tekst na hrv. i engl. jeziku. - Dostupno i na CD-ROM-u. - Bibliografija uz svaki rad. - Summaries ; Sažeci.
ISBN 9789536135776 (cjelina)
631
(063)

Book 2 : Book 2 = Knj. 2. - XV, 591-1092 str.
Zastupljeni autori: Aleksandar Paunović, Milomirka Madić, Desimir Knežević, Miodrag Jelić, Alojzije Lalić, Vlado Guberac, Dario Novoselović, Smiljana Goreta Ban, Gvozden Dumičić, Branimir Urlić, Georg Drezner, Krešimir Dvojković, Ivan Abičić, Josip Kovačević, Vera Đekić, Milivoje Milovanović, Đorđe Glamočlija, Mirjana Staletić, Vladeta Stevović, Dragan Đurović, Slavica Perica, Sonja Marić, Ibrahim Hoxha, Salih Salihu, Imer Rusinovci, Abdyl Sinani, Aleksandra Torbica, Dragan Živančev, Jasna Mastilović, Desimir Knežević, Marija Bodroža-Solarov, Žarko Kevrešan, Marius Paraschievu, Elena Partal, Mirela Paraschivu, Ana Pospišil, Milan Pospišil, Svjetlana Matotan, Valentina Semečenko, Milica Radosavljević, Dušanka Terzić, Milan Stevanović, Bojan Stipešević, Monika Marković, Marko Josipović, Hrvoje Plavšić, Antun Jambrović, Ivica Liović, Rajko Teodorović, Aleksandra Stanojković, Dragutin Djukić, Leka Mandić, Radmila Pivić, Elena Partal, Catalin Viorel Oltenacu, Snežana Gošić-Dondo, Irena Jug, Jelena Srdić, Slobodanka Sredojević, Željko Dolijanović, Dušan Kovačević, Snežana Oljača, Milena Simić, Života Jovanović, Pèter Makleit, Adrien Fóncagy, Brigitta Tóth, Milan Poljak, Boris Lazarević, Tea Horvat, Tomislav Karažija, Zoran Jovović, Josip Ćota, Miroljub Barać, Mirjana Pešić, Slađana Žilić, Mirjana Srebrić, Snežana Mladenović Drinić, Vesna Hadži-Tašković Šukalović, Vuk Maksimović, Milan Maksimović, Zorica Basić, Vesna Perić, Jelena Dragišić Maksimović, Darko Velić, Stela Jokić, Ana Bucić-Kojić, Mate Bilić, Mirela Planinić, Natalija Velić, Dejana Kresoja, Petr Škarpa, Éva Gajdos, Nóra Bákonyi, Marianna Marozsán, László Lévai, Szilvia Veres, Milena Simić, Vesna Dragičević,. - Maja Šćepanović, Danijel Jug, Milan Brankov, Renata Glavaš-Tokić, Suzana Kristek, Manda Antunović, Drgana Kocevski, Željka Greger, Dražen Jurišić, Andrija Kristek, Klara Barić, Zvonimir Ostojić, Natalija Galzina, Matija Goršić, Jasminka Butorac, Ružica Šurina, Maja Andrassy, Zvjezdana Augustinović, Marina Brčić, Jasminka Butorac, Dubravka Škevin, Klara Kraljić, Marko Obranović, Mirko Stjepanović, Ranko Gantner, Hrvoje Bagarić, Zvonko Radan, Ivan Marincel, Zdenko Koričić, Darko Uher, Mihaela Blažinkov, Krešimir Bošnjak, Tomislav Kušec, Silva Grobelnik Mlakar, Zdravko Kregulj, Martina Bavec, Franc Bavec, Jiři Skladánka, František Mikyska, Petr Doležal, Jan Šeda, Libuše Rosická, Marcela Andeata-Koren, Toni Safner, Marijana Ivanek-Martinčić, Hrvoje Kutnjak, Josip Leto, Maja Šćepanović, Krešimir Bošnjak, Goran Perčulija, Damir Ključević, Mladen Knežević, Marina Vranić, Nóra Bákonyi, Marianna Marozsán, Lászlo Lévai, Szilvia Veres, Jasminka Žurovec, Sabrija Čadro, Péter Zwiercyk, János Rádics, Balázs Vidovics, István I. J.. Lászlo Farkas, Renata Sumalan, Ersilia Alexa, Georgeta Pop, Cristina Dehelean, Radu Sumalan, Radek Halada, Jitka Rutkayová, Zdenék Adámek, Michale Gučík, Nenad Antolović, Valter Kožul, Romana Safner, Nikša Glavić, Jakša Bolotin, Ana Gavrilović, Jurica Jug-Dujaković, Tomislav Dumić, Tihomir Florijančić, Krešimir Krapinec, Mirjana Ivasić, Ratko Branković, Ivan Krupec, Goran Mirjanić, Magda Sindičić, Đuro Huber, Slaven Reljić, Alen Slavica, Veronika Kmecl, Zvonko Antunović, Josip Novoselec, Zvonimir Steiner, Danijela Samac, Jovan Bojkovski, Biljana Radojičić, Božidar Savić, Tihomir Petrujkić, Ivan Pavlović, Renata Relić, Emina Čubić, Miljenko Konjačić, Nikolina Kelava, Ante Ivanković. - Tomislav Jakopović, Magdalena Jukić, Danijel Karolyi, Krešimir Salajapl, Vera Đekić, Sreten Mitrović, Mirjana Staletić, Jelena Milivojević, Anamarija Frkonja, Antun Kostelić, Ino Čurik, Arpad Bokor, Thomas Druml, Marijan Belčić, Nikica Prvanović, Maja Ferenčaković, Vlatka Čubrić-Čurik, Zdenko Ivkić, Miljenko Konjačić, Igor Stipić, Ana Kaić, Boro Mioč, Darko Jurković, Zdravko Barać, Vesna Pavić, Danijel Mulc, Ivana Kovač, Marina Atlija, Dejan Marenčić, Vinko Pintić, Ales Pavlik, Martina Lichovnikova, Silvana Popescu, Cristin Borda, Cristina Iuliana Hegedus, Eva-Andra Diugan, Marina Spinu, Carmen Dana Sandru, Razvan Stefan, Zvonimir Prpić, Boro Mioč, Ivan Vnučec, Blagoje Dimitrijević, Dragan Bacić, Dubravko Škorput, Vlado Morić, Marija Đikić, Zoran Luković, Kristijan Valkaj, Marija Cerjak, Samir Kalit, Marina Vranić, Mladen Knežević, Krešimir Bošnjak, Goran Perčulija, Josip Leto, Hrvoje Kutnjak, Jelena Miša, Šimun Zamberlin, Dubravka Samaržija, Željko Andabaka, Darko Preiner, Zvjezdana Marković, Jasminka Karoglan Kontić, Edi Maletić, Zoran Bešlić, Slavica Todić, Saša Matijevšević, Miroslav Novaković, Ivan Kuljančić, Krum Boškov, Vera Vukosavljević, Zvonimir Božinović, Petar Hristov, Klime Beleski, Ljubica Karakashova, Marina Stojanova, Frosina Babanovska-Milenovska, Luka Čulina, Bratislav Ćirković, Dragoljub Žunić, Mlađan Carić, Saša Matijašević, Zoran Jovanović, Elvedin Hanić, Senad Murtić, Nura Murtić, Agan Kojić, Mersija Delić, Milena Đurić, Tina Jerman, Melita Sternad Lemut, Kajetan Trošt, Marko Karoglan, Luna Maslov, Ana Jeromel, Mirela Osrečak, Bernard Kozina,. - Josip Marijanović, Ivan D. Kuljančić, Djordje Paprić, Nada Korać, Predrag Božović, Milan Borišev, Mira Medić, Dragoslav Ivanišević, Nebojša Marković, Vlado Ličina, Svetlana Antić Mladenović, Zoran Atancković, Ivana Trajković, Saša Matijašević, Dragoljub Žunić, Slavica Todić, Zoran Bešlić, Ninoslav Nikičević, Bratislav Ćirković, Vera Vukosavljević, Josip Mesić, Brankica Svitlica, Stanko Zrinšćak, Koro Mojsov, Jugoslav Ziberoski, Zvonimir Božinović, Violeta Ivanova, Meri Petreska, Mirela Osrečak, Luna Maslov, Marko Karoglan, Đordano Peršurić, Anita Silvana Ilak Peršurić, Sara Godena, Mate Sinčić, Danijela Petrušić, Darko Preinere, Đuro Vilar, Silvio Šimon, Domagoj Stupić, Edi Maletić, Paolo Sivilotti, Lorena Butinar, Urška Vrhovšek, Marina Todor Stojanova, Srebra Ilic Popova, Stanko Ilic Popov, Mirela Trepotec, Semina Hadžiabulić, Jasmina Aliman, Ahmed Džumbur, Azra Skender, Irma Šoše, Fikreta Behmen, Senad Murtić, Svjetlana Škrabal, Maja Ercegović, Valentina Obradović, Tina Jerman, Branka Mozetić Vodopivec, Agota Juhás, Károly Hrotkó, Zoltán Nagy, Lászlo Tökei, Janja Kristl, Stanislav Tojnko, Tatjana Unuk, Jafar Massah, Fatemeh Hajiheydari, Mihailo Nikolić, Dragan Radivojević, Milena Poledica, Stjepan Pliestić, Nadica Dobričević, Sandra Voća, Ante Galić, Tomislav Jambrak, Dragan Radivojević, Goran Zabrkić, Jasminka Milivojević, Milovan Veličković, Čedo Oparnica, Mira Radunić, Jelena Gadže, Maja Jukić Špika, Petra Tomasović, Dan Maclean, Mirjana Ruml, Todor Vulić, Boban Đorđević, Maja Ergović, Ivica Šnajder, Valentina Obradović, Igor Bogunović, Boris Duralija, Denis Stajnko, Smiljan Šinjur, Frane Strikić, Igor Pasković, Divna Lukić, Mira Radunić, Rezica Sudar, Zorica Jurković, Krunoslav Dugalić, Ivana Tomac, Vlatka Jurković, Marija Viljevac, Dejana Tesanović, Stanislav Tojnko,. - Janja Kristl, Peter Zadravec, Andrej Vogrin.
ISBN 9789536135899
631
(063)

HK11-05315

HRVATSKI simpozij agronoma (46 ; 2011 ; Opatija)
Book of abstracts = Zbornik sažetaka / 46[th] Croatian [&] 6[th] International Symposium on Agriculture, [February 14-18, 2011, Opatija, Croatia] = 46. hrvatski [i] 6. međunarodni simpozij agronomam, [Opatija, 14.-18. veljače 2011.] ; [glavni urednik, editor in chief, glavni urednik Milan Pospišil]. - Zagreb : Agronomski fakultet = Faculty of Agriculture, 2011. (Zagreb : Regata). - XIX, 319 str. ; 30 cm.
Organizatori simpozija su Agronomski fakultet, Zagreb ... [et al.]. - Podatak o god. izdavanja preuzet iz CIP zapisa. - Tekst na hrv. i engl. jeziku. - Dostupno i na CD-ROM-u. - Imensko kazalo.
ISBN 9789536135738
631
(063)
HK11-05316

HRVATSKI simpozij agronoma (46 ; 2011 ; Opatija)
Zbornik radova [i] zbornik sažetaka [Elektronička građa] = Proceedings [and] abstracts / 46[th] Croatian [and] 6[th] International Symposium on Agriculture, February 14-18, 2011, Opatija, Croatia = [46. hrvatski [i] 6. međunarodni simpozij agronoma, Opatija, 14.-18. veljače 2011.] ; [editor in chief, glavni urednik Milan Pospišil]. - Zagreb : Faculty of Agriculture, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 1 optički disk (CD-ROM) ; 12 cm.
Zahtjevi sustava: PC; Windows XP; Adobe Acrobat Reader. - Stv. nasl. s naljepnice diska. - Podatak o god. izdavanja preuzet iz CIP zapisa. - Spremnica: 19 X 14 cm. - Tekst usporedo na hrv. i engl. jeziku. - Dostupno i u tiskanom obliku. - Tekstovni podaci. - Bibliografija uz svaki rad. - Summaries ; Sažeci.
ISBN 9789536135714
631
(048)(063)
(086)
HK11-05317

JOSIPOVIĆ, Matija
Priručnik za gljivare i ljubitelje prirode / Matija Josipović ; urednik Romano Božac. - Rijeka ; Zagreb : Leo-commerce, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 256 str. : ilustr. u bojama ; 25 cm.
Pojmovnik: str. 20. - Tumač simbola: str. 21. - Bilješka o autoru: str. 255. - Bibliografija: str. 254. - Predmetno kazalo (hrvatski nazivi) ; Predmetno kazalo (latinski nazivi).
ISBN 9789532182750 : 299 kn
635.8(035)
(035)
HK11-05318

LUKAČ, Petar
Strojevi za berbu voća i grožđa / Petar Lukač, Tomislav Pandurović. - Osijek : Poljoprivredni fakultet, 2011. (Vinovci : Zebra). - 211 str. : ilustr. (djelomice u bojama) ; 24 cm.
Na vrhu nasl. str.: Sveučilište J. J. Strossmayera u Osijeku. - Nakl. 100 primj. - Bibliografija: str. 193-195.
ISBN 9789536331864
631.358:634(075.8)
(075.8)
HK11-05319

OSNOVE poljoprivrednog strojarstva / Mate Vujčić ... [et al.]. - Osijek : Poljoprivredni fakultet, 2011. (Cerna : Pauk). - 226 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 25 cm.
Na vrhu nasl. str.: Sveučilište Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku. - Ostali zastupljeni autori: Rudolf Emert, Tomislav Jurić, Goran Heffer, Pavo Baličević, Tomislav Pandurović, Ivan Plaščak. - Tekst i na unut. str. om. listova. - Nakl. 500 primj. - Bibliografija: str. 226.
ISBN 9789536331918
631.6(075.8)
(075.8)
HK11-05320

SORTE voćnih vrsta 2011. : pokušalište Donja Zelina : jabuka, kruška / skupina autora Predrag Vujević ... [et al.]. - Zagreb : Hrvatski centar za poljoprivredu, hranu i selo, 2011. (Zagreb : Studiog6h8). - 107 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm.
Ostali zastupljeni autori: Bernardica Milinović, Tvrtko Jelačić, Dunja Halapija Kazija, Danijel Čiček.
ISBN 9789535603528
634.11
634.13
HK11-05321

SVITLICA, Brankica
Herbologija s osnovama fitofarmacije [Elektronička građa] : interna skripta / Brankica Svitlica, Josip Mesić. - Požega : Veleučilište, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 1 optički disk (CD-ROM) ; 12 cm.
Zahtjevi sustava: PC; Windows; Adobe Acrobat Reader. - Stv. nasl. s nasl. zaslona. - Publikacija u formatu PDF; sadrži 80 str. - Tekstualni podaci. - Bibliografija: str. 71-72.
ISBN 9789537744113
632.95(075.8)(035)
632.934(075.8)(035)
(086)
(075.8)
(035)
HK11-05322

ŠTO nije u redu s mojom biljkom? : kako da vaš zeleni raj ostane zdrav / [s njemačkoga prevela Bojana Zeljko Lipovšćak ; urednica Aleksandra Stella Škec]. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 286 str. : ilustr. u bojama ; 26 cm. - (Reader's Digest)
Prijevod djela: Was fählt den mit meinen Pflanzen. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789531410441
635(035)
(035)
HK11-05323

ŠUMANOVAC, Luka
Transport u poljoprivredi / Luka Šumanovac, Slavko Sebastijanović, Darko Kiš ; [ilustracije Antun Babić]. - 1. izd. - Osijek : Poljoprivredni fakultet, 2011. (Vinovci : Zebra). - IX, 329 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 24 cm.
Na vrhu nasl. str.: Sveučilište J. J. Strossmayera u Osijeku. - Nakl. 500 primj. - Pregled korištenih simbola: str. I-IX. - Bibliografija: str. 319-323. - Imensko kazalo ; Predmetno kazalo.
ISBN 9789536331932
631.3(075.8)
(075.8)
HK11-05324

TRAIL, Gayla
Uzgajajte svoju superhranu : organski uzgoj hrane na malim gredicama, balkonima, terasama, prozorskim klupicama... / Gayla Trail ; [s engleskoga prevela Aleksandra Barlović ; fotografije Gayla Trail, Davin Risk ; ilustracije Davin Risk]. - Zagreb : V.B.Z., 2011. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 208 str. : ilustr. u bojama ; 23 cm. - (Biblioteka stručno popularna / V.B.Z.)
Prijevod djela: Grow great grub. - Slika autorice i bilješka o njoj na omotu. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789533043524 : 149 kn
635(035)
(035)
HK11-05325

ZNANSTVENO-STRUČNI skup "Okolišno prihvatljiva proizvodnja kvalitetne i sigurne hrane" (2011 ; Osijek)
Okolišno prihvatljiva proizvodnja kvalitetne i sigurne hrane : zbornik sažetaka : Osijek, 13. prosinca 2011. = Environmentally acceptable production of safe quality food : book of abstracts : Osijek, December 13, 2011 / [glavna urednica, editor in chief Gordana Kralik]. - Osijek : Sveučilište Josipa Jurja Strossmayera = Josip Juraj Strossmayer University, 2011. (Osijek : Grafika). - 39 str. ; 21 cm.
Na nasl. str.: Poljoprivredni fakultet u Osijeku = Faculty of Agriculture in Osijek [i] Prehrambeno-tehnološki fakultet u Osijeku = Faculty of Food Technology [i] Poljoprivredni institut Osijek = Agricultural Institute Osijek [i] Hrvatska agencija za hranu = Croatian Food Agency [i] Hrvatska akademija znanosti i umjetnosti, Zavod za znanstveni i umjetnički rad u Osijeku = Croatian Academy of Sciences and Arts, The Institute for Scientific and Artistic Work in Osijek. - Nakl. 300 primj. - Tekst usporedo na hrv. i engl. jeziku.
ISBN 9789536331994
631.95
(048)(063)
HK11-05326

ZORIČIĆ, Milorad
Vinogradarsko vinarski priručnik / Milorad Zoričić ; [fotografije Goran Zdunić ... et al.]. - Split : Slobodna Dalmacija, 2011. ([s. l.] : SD print). - 123 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm.
ISBN 9789537088644
634.8(035)
663.2(035)
(035)
HK11-05327

ŽIVOT, lik, djelo : Ivan Šalinović-Sem / [glavni urednik Ivan Jelić]. - Vrgorac : Grad, 2011. (Sv. Nedelja : Printera grupa). - 294 str. : ilustr. ; 23 cm.
Sadrži i stihove I. Šalinovića-Sema. - Zastupljeni autori: Frane Tomić, Ferdo Bašić, Davor Romić, Ivan Jurić, Ivan Jelić, Drago Marić, Ivan Bašić, Mladen Matun, Ivan Stričević, Tomislav Marijan Bilosnić. - Nakl. 1000 primj. - Str. 7-8: Proslov / Borislav Matković.
ISBN 9789535622833
631-051Šalinović-Sem, I.
929Šalinović-Sem, I.
HK11-05328

Vidi br.: HK11-05283

Vidi br.: HK11-05321

Vidi br.: HK11-05284

Vidi br.: HK11-05322

636/639   Stočarstvo. Pčelarstvo. Lovstvo. Ribarstvo

DAVIS, Caroline
Kako odgojiti štene : jednostavan put do sretnog i poslušnog psa / uredila Caroline Davis ; [prijevod Ivana Brozić]. - 1. izd. - Zagreb : Profil multimedija, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 192 str. : ilustr. u bojama ; 17 cm.
Prijevod djela: Hamlyn all colour : puppi taming. - Tiskano u Kini. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789533192826 : 79,00 kn
636.7(035)
(035)
HK11-05329

DENNIS-BRYAN, Kim
Konji : životinje koje su promijenile svijet / Kim Dennis-Bryan ; [ilustratori Rob Davis... [et al.] ; tekst prevela Lovorka Cesarec Ban]. - Zagreb : Lusio, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 64 str. : ilustr. u bojama ; 28 cm + 1 audio vizualni CD-ROM. - (Vremeplov)
Prijevod djela: Horse. - Nasl. str. prištampanog teksta: Velika pustolovina. - Bilješka o autorici: str. [2]. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789537652494
636.1(02.053.2)
HK11-05330

EKOLOŠKA zootehnika / Đuro Senčić ... [et al.]. - Osijek : Poljoprivredni fakultet, 2011. (Zagreb : M-print). - 239 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 25 cm.
Na vrhu nasl. str.: Sveučilište Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku. - Ostali zastupljeni autori: Zvonko Antunović, Pero Mijić, Mirjana Baban, Zlatko Puškadija. - Slike autora i bilješke o njima: str. 230-234. - Bibliografija uz svako poglavlje.
ISBN 9789536331963
636.09(075.8)
636:631.95(075.8)
(075.8)
HK11-05331

UPUTE za obvezno označavanje i registraciju svinja. - Zagreb : Hrvatski stočarski centar, Odjel za označavanje i evidenciju, [2011?] ([s. l. : s. n.]). - 38 str. : ilustr. u bojama ; 20 cm.
Om. nasl. - Na omotu: Ministarstvo poljoprivrede, šumarstva i vodnog razvoja, Uprava za veterinarstvo.
ISBN 9789536526468
636.4.081.2(497.5)
(497.5)
HK11-05332

ZOOTEHNIKA : udžbenik za studente poljoprivrednih fakulteta / autori Gordana Kralik ... [et al.] ; stručna redaktorica Gordana Kralik. - Osijek : Poljoprivredni fakultet Sveučilišta, 2011. (Osijek : Grafika). - 595 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 25 cm.
Na nasl. str.: Agronomski i prehrambeno-tehnološki fakultet, Sveučilište u Mostaru [i] Faculty of Fisheries and Protection of Waters, University of South Bohemia in České Budějovice. - Ostali zastupljeni autori: Zdeněk Adámek, Mirjana Baban, Ivan Bogut, Vesna Gantner, Stanko Ivanković, Ivan Katavić, Davor Kralik, Igor Kralik, Vladimir Margeta, Jerko Pavličević. - Bilješke o autorima na unut. str. om. listova. - Bibliografija uz svako poglavlje. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789536331956
636(075.8)
(075.8)
HK11-05333

Vidi br.: HK11-05331

Vidi br.: HK11-05299

Vidi br.: HK11-05298

Vidi br.: HK11-05299

64   Domaćinstvo

BELIĆ, Lana
Kolači za svaku prigodu / [autorice recepata i fotografije Lana Belić, Sanja Manasijević]. - Split : Knjigotisak, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 76 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm.
Imena autorica preuzeta sa str. [2]. - Godina izdavanja preuzeta iz CIP zapisa.
ISBN 9789532130843
641.85
(083.12)
HK11-05334

BELIĆ, Lana
Blagdanski kolači / [autor recepata [i] fotografije Lana Belić]. - Split : Knjigotisak, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 76 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm.
Ime autorice preuzeto sa str. [2]. - Godina izdavanja preuzeta iz CIP zapisa.
ISBN 9789531599382
641.85
(083.12)
HK11-05335

BELIĆ, Lana
Blagdanska kuharica / [autorice recepata i fotografije Lana Belić, Sanja Manasijević]. - Split : Knjigotisak, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 76 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm.
Imena autorica preuzeta sa str. [2]. - Godina izdavanja preuzeta iz CIP zapisa.
ISBN 9789531599375
641.566
(083.12)
HK11-05336

BREŠKOVIĆ, Đurđica
Priručnik krojenja i šivanja za početnike / Đurđica Brešković, Ana Ištuk. - Split : Redak, 2011. (Split : Redak). - 84 str. : ilustr. ; 29 cm.
ISBN 9789537595715 : 100 kn
646.21(035)
746.4(035)
(035)
HK11-05337

COX, Caroline
Zreli glamur : kako lijepo starjeti - doznajte od žena koje to znaju / Caroline Cox ; [prijevod s engleskog Mirna Vilišić]. - 1. izd. - Zagreb : Profil multimedija, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 258 str. ; 21 cm.
Prijevod djela: Grown-up glamour. - Tiskano u Kini. - Bibliografija: str. 250-252. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789533192529 : 139 kn
646.4-055.2(035)
(035)
HK11-05338

CUKROV, Tončika
Za posao / Tončika Cukrov ; [fotografija Maja Danica Pečanić]. - Zagreb : Planetopija, 2011. (Sveta Nedelja : Printera grupa). - 63 str. : ilustr. u bojama ; 19 cm. - (Mirisi i okusi Makronove)
Om. nasl. - Slika autorice i bilješka o njoj na omotu.
ISBN 9789532571882 : 49 kn
641.54(083.12)
HK11-05339

CUKROV, Tončika
Zimnica / Tončika Cukrov ; [fotografija Maja Danica Pečanić]. - Zagreb : Planetopija, 2011. (Sveta Nedelja : Printera grupa). - 63 str. : ilustr. u bojama ; 19 cm. - (Mirisi i okusi Makronove)
Om. nasl. - Slika autorice i bilješka o njoj na omotu.
ISBN 9789532572063 : 49 kn
641.48
(083.12)
HK11-05340

DREYKORN, Monika
Stare mudrosti : savjeti iz prošlosti za lakši život u sadašnjosti / [autorice Monika Dreykorn, Monika Judä, Christina Zacker ; s njemačkoga preveli Dunja Oualibou Harapin, Dubravko Torjanac]. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2011. (Hong Kong : Leo Paper). - 360 str. : ilustr. u bojama ; 22 X 27 cm. - (Reader's Digest)
Prijevod djela: Altes Wiessen - neu endeckt. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789531410427
64(035)
(035)
HK11-05341

FILIPPELLI, Marina
200 najboljih talijanskih jela / Marina Filippelli ; [prijevod Andreas Roland Mihaljinec]. - 1. izd. - Zagreb : Profil multimedija, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 240 str. : ilustr. u bojama ; 17 cm.
Prijevod djela: 200 Italian favourites. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789533192833 : 79 kn
641.56(450)
(083.12)
HK11-05342

GALL, Zlatko
U istom loncu : što smo jeli / [tekst i fotografije] Zlatko Gall ; [tekst] Željko Šatović Gula. - Zagreb : EPH media, 2011. (Zagreb : Denona). - 112 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm.
ISBN 9789537770389 : 39,90 kn
641.55
(083.12)
HK11-05343

JOSIPOVIĆ Redžepagić, Suzy
Mama zna! : kuharica : 500 slanih recepata / [tekst i fotografije] Suzy Josipović Redžepagić. - 1. izd. - Zagreb : Algoritam, 2011. ([Zagreb] : Zagraf ZT). - 468 str. : ilustr. u bojama ; 25 cm.
Nakl. 2000 primj. - Slika autorice na omotu. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789533163529 : 199 kn
641.55
(083.12)
HK11-05344

TARANDEK, Biserka
Dobra domaćica / [priprema i ukrašavanje jela Biserka Tarandek, Nada Kušić ; fotografije Dejan Kovačić]. - Martijanec : Trgovački obrt IDDL-BOOK, 2011. (Nedelišće : Tamposit). - 124 str. : ilustr. u bojama ; 20 cm.
ISBN 9789535654414 : 59 kn
641.55
(083.12)
HK11-05345

WHITING, Sue
Velika knjiga kukičanja : [Cjeloviti priručnik o kreativnom kukičanju : ideje, tehnike, nadahnuća] / Sue Whiting ; [s engleskoga prevela Kristinka Metzger]. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 159 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 28 cm.
Prijevod djela: The Crochet Bible. - Podnasl. preuzet s omota. - Bilješka o autorici na omotu. - Tiskano u Kini. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789531410250 : 149 kn
646.26(035)
(035)
HK11-05346

ŽGANEC, Ružica
Čarobni okusi kolača / Ružica Žganec, Nada Sermek ; [fotografije Dejan Kovačević]. - Martijanec : Trgovački obrt IDDL-Book, 2011. (Nedelišće : Tamposit). - 124 str. : ilustr. u bojama ; 20 cm.
Nakl. 500 primj.
ISBN 9789535654421 : 59 kn
641.85
(083.12)
HK11-05347

Vidi br.: HK11-05605

Vidi br.: HK11-05273

Vidi br.: HK11-05396

Vidi br.: HK11-05573

640.4   Ugostiteljstvo i hotelijerstvo

Vidi br.: HK11-05112

65   Organizacija poslovanja u industriji, trgovini i prometu

BABIĆ, Mirjana
Menadžment intelektualnog kapitala osiguravajućeg društva / Mirjana Babić, Ivan Frančišković. - Rijeka : Ekonomski fakultet, 2011. (Rijeka : Futura). - VI, 332 str. : ilustr. (djelomice u bojama) ; 24 cm. - (Udžbenici Sveučilišta u Rijeci = Manualia Universitatis studiorum Fluminensis)
Nakl. 1000 primj. - Kratice: str. 327-330. - Slike autora i bilješke o njima: str. 331-332. - Bibliografija: str. 301-315; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Summary: Intellectual capital management in insurance company.
ISBN 9789537813024
[65.011.4:368.03](075.8)
[368.03:65.011.4](075.8)
(075.8)
HK11-05348

BABIĆ, Zoran, matematičar
Modeli i metode poslovnog odlučivanja / Zoran Babić. - Split : Ekonomski fakultet, 2011. (Osijek : Gradska tiskara). - X, 333 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Udžbenici Sveučilišta u Splitu = Manualia Universitatis studiorum Spalatensis)
Nakl. 250 primj. - Bibliografija: str. 328-333.
ISBN 9789532810363
65.012.123(075.8)
519.85(075.8)
(075.8)
HK11-05349

IKONIĆ, Milan
Projektni menadžment / Milan Ikonić, Aleksandar Vuković. - Rijeka : Redak, 2011. (Rijeka : Redak). - 161 str. : ilustr. ; 22 cm. - (Udžbenici Sveučilišta u Rijeci = Manualia Universitatis studiorum Fluminensis)
Rječnik pojmova: str. [151]-155. - Slika autora i bilješka o njima: str. [157]-161. - Bibliografija: str. [143]. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789537595678
65.012.2(075.8)
(075.8)
HK11-05350

IPA : intrument za pretpristupnu pomoć : novi oblik pomoći Europske unije proširenju. - Luksemburg : Ured za službene publikacije Europske unije, 2011. ([Zagreb] : Delegacija Europske komisije u RH : dotisak Delegacija Europske unije u RH). - 19 str. : ilustr. u bojama ; 21 cm.
IPA je akronim za Instrument for Pre-Accession Assistance. - 1. izd. 2009. - Uvod: str. 4.
ISBN 9789279120220
65.012.2(4:497)
(4-6EU)
(497)
HK11-05351

KLEPAC, Goran
Sustavi potpore odlučivanju : priručnik / Goran Klepac. - Zagreb : Algebra, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 88 str. : ilustr. ; 30 cm. - (Računarstvo : visoka škola)
Bibliografija: str. [91-92].
ISBN 9789533220932
65.012.123:007
519.816:004
HK11-05352

KOTLER, Philip
DOP : društveno odgovorno poslovanje : suvremena teorija i najbolja praksa / Philip Kotler i Nancy Lee ; [prijevod Mira Armour ... et al.]. - Zagreb : M.E.P., 2011. (Zagreb : Kerschoffset). - 289 str. : ilustr. ; 24 cm.
Prijevod djela: Corporate social responsibility. - Bibliografske bilješke: str. 267-281.
ISBN 9789536807390
65.01:17
HK11-05353

LEITER, Michael P.
Spriječite sagorijevanje na poslu : šest strategija za poboljšavanje vašeg odnosa s poslom / Michael P. Leiter, Christina Maslach ; [prevoditeljce Dinka Čorkalo Biruški, Željka Kamenov]. - Zagreb : Mate : Zagrebačka škola ekonomije i managementa, 2011. ([Zagreb] : Grafotisak). - XI, 193 str. : graf. prikazi ; 23 cm. - (Biblioteka Gospodarska misao)
Prijevod djela: Banishing burnout. - Str. [VIII]-XI: Predgovor hrvatskom izdanju / Dean Ajduković. - Bilješka o autorima: str. 185-186. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789532461275 (Mate)
65.011.4
159.922.1:65
(035)
HK11-05354

PODUZEĆA, kriza i strategije opstanka : socio-ekonomska analiza rezultata empirijskoga istraživanja u hrvatskoj metaloprerađivačkoj i drvoprerađivačkoj industriji: neka iskustva od 2008. do 2010. godine / Drago Čengić... [et al.]. - Zagreb : Zaklada Konrada Adenauera : Centar za istraživanje poduzetništva Instituta Ivo Pilar : Hrvatska gospodarska komora, 2011. (Zagreb : Itg). - 125 str. : ilustr. ; 28 cm.
Ostali zastupljeni autori: Ružica Butigan, Nada Kerovec, Saša Poljanec Borić. - Zusammenfassungen.
ISBN 9789539503046 (Zaklada Konrada Adenauera)
65.011(497.5)
(497.5)
"2010"
(082)
HK11-05355

REINŽENJERING proizvodnih poduzeća : razvoj i modernizacija proizvodnje / Milan Jurković ... [et al.]. - Bihać : Univerzitet, 2011. (Bihać : Grafičar). - 553 str. : ilustr., graf. prikazi u bojama ; 25 cm.
Ostali zastupljeni autori: Zoran Jurković, Stipo Buljan, Mehmed Mahmić. - Nakl. 500 primj. - Kratice: str. 548-553. - Slike autora i bilješke o njima: str. [557]. - Bibliografija: str. 533-542. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789958926976
65.011(075.8)
658.5(075.8)
(075.8)
HK11-05356

VIZJAK, Andrej
Formule uspjeha za novo desetljeće : na temelju analize 600 poduzeća koja su pobijedila krizu / Andrej Vizjak ; [prevoditeljca Ana Sambolec]. - Zagreb : Mate : Zagrebačka škola ekonomije i managementa, 2011. ([Zagreb] : Grafotisak). - 255 str. : ilustr., graf. prikazi ; 24 cm. - (Biblioteka Gospodarska misao)
Prijevod djela: Forule uspeha za novo desetletje. - Slika autorova i bilješka o njemu na omotu. - Bibliografija: str. 255.
ISBN 9789532461282 (Mate)
65.012.4
658.012
HK11-05357

vol. 3 : VOL. 3. - 2011. - V, str. 1891-1933.
Zastupljeni autori: Suzana Marković, Sanja Raspor, Ana Težak, Darko Saftić, Anita Silvana Ilak Peršurić. - Nakl. 30 primj. - Bibliografija iza svakog poglavlja.
ISBN 9789537498474
65.012(063)
330.101.541(063)
(063)
HK11-05358

YATES, Jacques Frank
Poslovno odlučivanje : inovativna rješenja za goruća poslovna pitanja / J. Frank Yates ; [prevoditelj Mario Njavro]. - Zagreb : Mate, 2011. ([s. l.] : Grafotisak). - 250 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Menadžment u 21. stoljeću)
Prijevod djela: Decision menagement. - Na nasl. str.: Zagrebačka škola ekonomije i managementa. - Puno ime autora: Jacques Frank Yates. - Slika autora na unut. str. 2. om. lista. - Bilješke: str. 207-211. - Bilješka o autoru: str. 213. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789532461169
65.012.4(035)
(035)
HK11-05359

ZLATNA knjiga najboljih hrvatskih poduzetnika i menadžera 2010 = The golden book of best Croatian entrepreneurs & managers 2010 / [prijevod Jasmina Bunčić ; urednici Maja Trogrlić, Drago Kozic]. - Zagreb : Bisnode, 2011. (Čakovec : "Zrinski"). - 766 str. : ilustr. ; 31 cm.
Tekst usporedo na hrv. i engl. jeziku. - Str. [3]-4: Predgovor / Benjamin Cerovac. - Predmetno kazalo.
65.012-05(497.5)
(497.5)
"2010"
(058)
HK11-05360

Vidi br.: HK11-04871

Vidi br.: HK11-04888

Vidi br.: HK11-04887

Vidi br.: HK11-04931

Vidi br.: HK11-05106

Vidi br.: HK11-05099

655   Grafička industrija. Nakladništvo. Knjižarstvo

Vidi br.: HK11-05506

Vidi br.: HK11-05506

Vidi br.: HK11-06077

656   Promet. Poštanske i prijevozne usluge

MEĐUNARODNA pravila o izbjegavanju sudara na moru = International regulations for preventing collisions at sea / preveo Dražen Jašić. - Zadar : Sveučilište, 2011. (Čakovec : "Zrinski"). - 131 str. : ilustr. u bojama ; 25 cm.
Na nasl. str.: Sveučilište u Zadru, Pomorski odjel. - Tekst usporedo na hrv. i engl. jeziku. - Predgovor ; Foreword: str. 11-12. - Bibliografija: str. 131.
ISBN 9789533310008 : 150 kn
656.61.052
(094.2)
HK11-05361

MOSLEY, Leonard
Lindbergh : biografija / Leonard Mosley ; preveo Josip Lušić. - Zagreb : Nova knjiga Rast, 2011. (Zagreb : Hitra produkcija knjiga). - 515 str. : ilustr. ; 23 cm.
Prijevod djela: Lindbergh : a biography. - Ilustr. i na obe spojne str. 1. om. lista. - Bilješka o autoru: str. 515. - Bibliografija: str. 509-514.
ISBN 9789532371109 : 240 kn
656.7-05 Lindbergh, C. A.
HK11-05362

STRPIĆ, Petar, filatelist
Poštanske marke : Hrvatska 2011/2012 : Država Slovenaca, Hrvata i Srba 1918.-1919. : Nezavisna Država Hrvatska 1941.-1945. : Republika Hrvatska 1991.-2011. / Petar Strpić. - Ozalj : Studio Lokas, 2011. (Sveta Nedelja : Printera grupa). - 294 str. : ilustr. u bojama ; 21 cm.
ISBN 9789539597847 : 110 kn
656.835(497.5)(091)
(497.5)
"19"
"200/201"
HK11-05363

Vidi br.: HK11-05228

657/659   Računovodstvo. Organizacija proizvodnje. Propaganda. Masovno komuniciranje. Odnosi s javnošću

BANOVAC, Eraldo
Osnove, metode i alati kvalitete : sveučilišni udžbenik / Eraldo Banovac, Dražan Kozak, Leon Maglić. - Slavonski Brod : Strojarski fakultet, 2011. (Sveta Nedelja : Printera grupa). - IV, 266 str. : ilustr. ; 25 cm. - (Udžbenici Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku = Manualia Universitatis studiorum Iosephi Georgii Strossmayer Essekiensis)
Na vrhu nasl. str.: Sveučilište Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku. - Bibliografija: str. [247]-250. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789536048632
658.56(075.8)
(075.8)
HK11-05364

MEĐUNARODNA znanstvena i stručna konferencija Računovodstvo i menadžment (12 ; 2011 ; Zagreb)
Računovodstvo i menadžment - RiM : 12. međunarodna znanstvena i stručna konferencija : zbornik radova s međunarodne i stručne konferencije / [glavni urednik Vinko Belak]. - Zagreb : "Hrvatski računovođa" - neovisna udruga računovođa, poreznih savjetnika i financijskih djelatnika, 2011. (Zagreb : M.A.K. golden). - 2 sv. : graf. prikazi ; 24 cm.
Bibliografija iza svakog rada; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789539683885 (cjelina)
657.012.4(063)
(063)

Sv. 1 : Znanstveni radovi. - 2011. - IX, 405 str.
Zastupljeni autori: Ana Lalević Filipović, Selma Demirovic, Petar Proklin, Marina Proklin, Jasna Zima, Nino Serdarević, Roberto Ercegovac, Josipa Mrša, Sanjin Stanković, Katarina Potnik Galić, Selma Novalija, Vladimir Grebenar, Slavko Bošnjak, Marino Turčić, Meliha Bašić, Benina Veledar, Davor Mance, Hrvoje Katunar, Jasminka Radolović, Lidija Romić, Marijana Bartulović, Ivica Pervan, Ivica Filipović, Vesna Bobanović, Sanja Kolenda, Najla Podrug, Maja Letica, Ana Dujmović, Jasenka Bubić, Ivana Oruč Mijač, Jasmina Sladoljev, Jelena Šišara, Denis Prevolšek, Aleksandra Krajnović, Karmen Cunjac, Dragovan Miličević, Mato Bartoluci, Zvjezdana Hendija, Sanja Bošnjak, Gabrijela Žalac, Ivana Marić, Nenad Tretinjak, Marijan Cigula, Branko Sorić, Tino Kusanović, Azra Zaimović, Jasmina Mrkonja, Saša Muminović, Vladan Pavlović, Mario Čveljo, Jonatan Jelen, Marko Kolakovic, Matthew Robb, Ivan Jeren.
ISBN 9789539683892
657.012.4
(063)

HK11-05366

Sv. 2 : Stručni radovi. - 2011. - VI, 216 str.
Zastupljeni autori: Nenad Vudrić, Luka Mladineo, Marijan Milinović, Veljko Dmitrović, Vukašin Radulović, Slađana Benković, Zoran Kaljević, Kosana Vićentijević, Zoran Petrović, Jasmina Hajnrih, Ivana Oruč Mijač, Domagoja Buljan Barbača, Ana Bratinčević, Marko Miletić, Stjepan Laća, Dijana Pocrnjić, Snežana Knežević, Miloš Milosavljević, Željanja Gojo, Ana Udovičić, Ana Klarić, Željko Deković, Silvana Ilić, Anđelija Plavšić, Almir Alihodžić, Valentina Vinšalek Stipić, Lovorka Blažević, Senka Borovac Zekan, Nina Vidan, Anamarija Zečević, Alenka Poljičak, Lucija Bačić, Jasmina Jović, Iva Stanojević.
ISBN 9789537828004
657.012.4
(063)

HK11-05365

MIJOČ, Ivo
Zbirka zadataka iz financijskog računovodstva / Ivo Mijoč. - 1. izd. - Osijek : Studio HS internet, 2011. (Osijek : Studio HS internet). - 100 str. ; 30 cm.
Na nasl. str.: Sveučilište Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku, Ekonomski fakultet u Osijeku.
ISBN 9789537630409
657.3(075.8)
(075.8)
(076)
HK11-05366

MILOŠ Sprčić, Danijela
Procjena vrijednosti poduzeća : vodič za primjenu u poslovnoj praksi / Danijela Miloš Sprčić, Olja Orešković Sulje. - Zagreb : Ekonomski fakultet, 2011. (Zagreb : Sveučilišna tiskara). - 226 str. : illustr. ; 24 cm. - (Biblioteka Financijska analiza poduzeća. Kolo 1 ; sv. 1)
Nakl. 500 primj. - Bilješke o autoricama: str. 225-226. - Bibliografija: str. 209-215 ; Bibliografske bilješke uz tekst. - Kazalo primjera ; Kazalo tablica; Kazalo slika.
ISBN 9789536025435
658.011.2(036)
(036)
HK11-05367

Vidi br.: HK11-05357

Vidi br.: HK11-04894

Vidi br.: HK11-05097

Vidi br.: HK11-05356

66   Kemijska tehnologija i srodne industrije

MEĐUNARODNI znanstveno-stručni skup Ružičkini dani (13 ; 2011 ; Osijek)
Danas znanost - sutra industrija : zbornik radova / XIII Međunarodni znanstveno-stručni skup Ružičkini dani, Vukovar, 16. i 17. rujna 2010 ; [glavni urednik, chief editor Drago Šubarić]. - Osijek : Prehrambeno tehnološki fakultet ; Zagreb : Hrvatsko društvo kemijskih inženjera i tehnologa (HDKI), 2011. (Osijek : Grafika). - V, 530 str. : graf. prikazi ; 24 cm.
Om. stv. nasl: Today science - tomorow industry : proceedings : 13th Ružička days : International scientific and professional conference :. - Zastupljeni hrvatski autori: Vlasta Piližota, Dragan Kovačević, G. Karminski-Zamola, V. Sokol, R. Tomaš, K. Šarić, P. Bošković, M. Zekić, A. Radonić, I. Blažević, J. Mastelić, S. Bilić, M. Akrap, D. Bralić, N. Kuzmanić, P. Dabić, P. Krolo, D. Barbir, M. Marguš, M. Hrkovac, J. Prlić Kardum, A. Sander, V. Martinac, M. Labor, J. Jakić, I. Smoljko, S. Gudić, D. Jović, N. Stipanelov Vrandečić, M. Jakić, I. Klarić, S. Muslim, Ladislav Vrsalović, M. Kliškić, M. Tanfara, J. Babić, Đ. Ačkar, N. Drača, J. Beganović, B. Kos, A. Leboš Pavunc, K. Habjanič, M. Ogorelec, J. Šušković, M. Benković, I. Bauman, M. Brkljača, J. Giljanović, I. Budić-Leto, G. Zdunić, J. Gajdoš Kljusarić, I. Tomić-Potrebuješ, T. Lovrić, F. Čačić, J. Lukinac, D. Magdić, J. Frece, K. Markov, D. Čvek, I. Gobin, F. Delaš, L. Duraković, M. Gugić, I. Jerković, Z. Marijanović, M. Šarolić, K. Habschied, Vinko Krstanović, I. Šimunović, M. Tišma, V. Slačanac, N. Velić, Daniela Horvat, Ž. Kurtanjek, G. Drezner, G. Šimić, Lidija Jakobek, M. Šeruga, P. Krivak, Vlatka Jocić, A. Škalić, K. Buntak, Daniela Kenjerić, M. L. Mandić, Lj. Primorac, Mirela Kopjar, Krešimir Mastanjević, K. Suman, I. Ljubičić, A. Legac, A. Belščak-Cvitanović, D. Horžić, F. Dujmić, D. Komes, Tihomir Moslavac, A. Pozderović, A. Pichler, K. Volmut, J. Mrvčić, O. Hrsto, D. Stanzer, S. Grba, V. Stehlik-Tomas, I. Mujić, Nela Nedić Tiban, I. Rendić, Andrija Pozderović, T. Moslavac, K. Paragović, Ljiljana Primorac, I. Flanjak, M. Cvijetić, Z. Đapić, Vedran Slačanac, J. Hardi, Ž. Marketanović, Svjetlana Škrabal, D. Šubarić, B. Miličević, Đ. Ačkar, J. Babić, R. Miličević, D. Valinger, J. Gajdoš Kljusarić, Ž. Kurtanjek, Alan Antonović, V. Jambreković, J. Ištvanić, N. Španić, B. Svitlica, J. Ćosić, J. Mesić, Ana Špehar, M. Ostović, D. Milić, S. Kalambura, Z. Kuveždić, S. Radojević Lacković, Mirna Habuda-Stanić,. - Siniša Ozimec, M. Sikora, A. Opačak, T. Florijančić, Z. Puškadija, I. Bošković, D. Jelkić, Željka Romić, B. Kalajdžić, M. Kuleš, Vlatko Rožac, L. Benčina, M. Šućur, N. Vukojević Medvidović, S. Maletić, J. Perić, M. Trgo, M. Ugrina. - Nakl. 200 primj. - Tekst na hrv. i engl. jeziku. - Bibliografija iza svakog poglavlja. - Kazalo autora.
ISBN 9789537005269 (Prehrambeno tehnološki fakultet)
66
(063)
HK11-05368

663   Industrijska mikrobiologija. Industrija pića i stimulativnih sredstava

Vidi br.: HK11-05327

664   Prehrambena industrija

INTERNATIONAL Congress of Food Technologists, Biotechnologists and Nutritionists (7 ; 2011 ; Opatija)
Book of abstracts / 7th International Congress of Food Technologists, Biotechnologists and Nutritionists, [20-23 September 2011, Opatija, Croatia] ; [editor-in-chief Helga Medić]. - Zagreb : Food Technologists, Biotechnologists and Nutritionists Society, 2011. (Zaprešić : Baris). - 267 str. ; 21 cm.
Imensko kazalo.
ISBN 9789539972538
664.098
(048)(063)
HK11-05369

OBRADOVIĆ, Valentina
Tehnologija konzerviranja i prerade voća i povrća [Elektronička građa] : interna skripta / Valentina Obradović. - Požega : Veleučilište, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 1 optički disk (CD-ROM) : u bojama : ; 12 cm.
Zahtjevi sustava: PC; Windows; Adobe Acrobat Reader. - Stv. nasl. s nasl. zaslona. - Publikacija u formatu PDF; sadrži 135 str. - Tekstualni podaci. - Bibliografija.
ISBN 9789537744151
664.8(075.8)(035)
(086)
(075.8)
(035)
HK11-05370

67/68   Razne industrije i obrti

CRNOŠIJA, Petar
Osnove automatike / Petar Crnošija, Toni Bjažić. - 1. izd. - Zagreb : Element, 2011-. - sv. : graf. prikazi ; 24 cm. - (Priručnici Tehničkog veleučilišta u Zagrebu = Manualia Polytehnici studiorum Zagrabiensis)
ISBN 9789531976848 (cjelina)
681.5(075.8)
62-52(075.8)
(075.8)


Dio 1. : Analiza i sinteza kontinuiranih sustava : teorija i primjena. - 2011. (Zagreb : Element). - VIII, 329 str.
Popis oznaka: str. [316]-319. - Bibliografija: str. [320]-322. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789531976831
681.51(075.8)
62-52(075.8)
(075.8)

HK11-05371

TABULOV Truta, Vladka
Vladka Tabulov Truta: Lutke s dušom (1923.-2009) : retrospektivna izložba : Zagreb, Galerija ULUPUH, 5. 10.-20. 10. 2011. / [tekst, text Ksenija Mozetić ... [et al.] ; prijevod, translated by Tamara Budimir ; fotografije Ivo Kuzmanić - Kuzma ; urednica, editor Maša Štrbac]. - Zagreb : ULUPUH - Hrvatska udruga likovnih umjetnika primijenjenih umjetnosti, 2011. (Zagreb : Printera grupa). - 60 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 21 cm.
Katalog izložbe. - Nakl. 400 primj. - Tekst na hrv. i engl. jeziku. - str. Lutke s dušom = Puppets with souls / Ksenija Mozetić.
ISBN 9789533270104
688.721.25-05Tabulov Truta, V.
(083.824)
HK11-05372

Vidi br.: HK11-05417

Vidi br.: HK11-05417

Vidi br.: HK11-05509

Vidi br.: HK11-05415

7UMJETNOST. ZABAVA. SPORT


ART always has its consequences : artists' texts from Croatia, Hungary, Poland, Serbia : 1947-2009 / [edited by Dóra Hegyi ... et al.]. - Berlin : Sternberg Press, 2011. (Budapest : Mester Nyomda). - 261 str. : ilustr., faks. ; 18 cm.
Izvornici na više jezika. - Zastupljeni hrvatski autori: Josip Vaništa, Mladen Stilinović, Vlado Martek, Siniša Labrović. - Bilješke o autorima: str. 246-253.
ISBN 9781934105399
7.038(4-191.2)
(4-191.2)
HK11-05373

ART/CULTURE and climate change = Kunst/Kultur und Klimawandel : 11 - 13 June 2010 : Art workshop Lazareti, Dubrovnik, Croatia / [editor Stephan Thomas ; translations Jane Michael, Silvija Sladić, Jelena Lozo ; photos Ruža Renić ... et al.]. - Zagreb : Goethe-Institut Kroatien, 2011. (Zagreb : Kerschoffset). - 43 [presavijene] str. : ilustr. u bojama ; 42 x 30 cm.
Zastupljeni autori: Zvonimir Dobrović, Carola Dürr, Tina Gadow, Hermann Josef Hack, Krunoslav Ivanišin, Robert Pašičko, Nenad Roban, Juliane Stegner, Christine Würmell. - Nakl. 500 primj. - Tekst na engl. i njem. jeziku. - Bilješke o autorima: str. 42-43.
ISBN 9789535655701
7.038:061.3(497.5Dubrovnik)
061.3(497.5Dubrovnik):7
7:504
504:7
(497.5Dubrovnik)
HK11-05374

CINEMANIAC X : [suvremena umjetnost i film = contemporary art and film] : Galerija Aneks, Pula, 17. 7. - 5. 8. 2011. / kustosica izložbe i urednica publikacije, tekstovi, text, kurated and edited by Branka Benčić ; [tekstovi, texts Steven Eastwood, Leila Topić, Mirjana Grahovac-Vojinović ; prijevod, translation Iva Štekar]. - Pula : Udruga MMC Luka, 2011. (Zagreb : Kerschoffset). - 63 str. : ilustr. ; 20 cm.
Om. nasl. i dio podnasl. - Nakl. 300 primj. - Tekst na hrv. i engl. jeziku.
ISBN 9789539973061
7.038.53:791.43(100)
(100)
"200"
(083.824)
HK11-05375

DUPLANČIĆ, Arsen
Prilog poznavanju slikara i umjetnina u Splitu od sredine XVII. do sredine XVIII. stoljeća / Arsen Duplačić. - [S. l. : s. n.], 2011. ([s. l. : s. n.]). - Str. [91]-106 ; 24 cm.
P. o: Mogućnosti ; god. 58, br. 10-12, 2011. - Bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
7.034.7(497.5Split)
(497.5Split)
"16/17"
(02.036.6)
HK11-05376

GALERIJA umjetnina (Split)
Stalni postav Galerije umjetnina Split = Permanent collection of Art Gallery Split / [tekst, text Božo Majstorović ; katalog djela, catalogue of exhibits Jasminka Babić ... [et al.] ; prijevod, translation Marina Miladinov ; fotografije, photographs Zoran Alajbeg]. - Split : Galerija umjetnina = Art Gallery, 2011. (Zagreb : Kerschoffset). - 315 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 26 cm.
Katalog izložbe. - Nakl. 1000 primj. - Tekst usporedo na hrv. i engl. jeziku.
ISBN 9536901560
7:069(497.5Split)
069(497.5Split):7
(497.5Split)
(083.822)
HK11-05377

GASPARINI, Lucia
Remek-djela svjetske umjetnosti / napisale Lucia Gasparini i Serena Marabelli ; priredila Valeria Manferto De Fabianis ; [prijevod Mirna Čubranić]. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 175 str. : ilustr. u bojama ; 35 cm.
Izv. stv. nasl.: Capolavori dell arte. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789531410557 : 198 kn
7
HK11-05378

GLIBOTA, Ante
Otto Piene / Ante Glibota. - [S. l.] : Delight Edition, 2011. (Villorba : Grafiche Tintoretto). - 749 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 31 cm.
Tekst usporedo na engl. i njem. jeziku. - Bibliografija: str. [727]-744. - Imensko kazalo.
ISBN 9789881953223
7Piene, O.
HK11-05379

HRVATSKI triennale autoportreta (2 ; 2011 ; Samobor)
Koegzistencije : Galerija Prica, Samobor, 16. 12. 2011. - 31. 01. 2012. / 2. hrvatski triennale autoportreta, Samobor, 2011. ; [predgovor, [i] urednica kataloga Višnja Slavica Gabout]. - Samobor : Udruga likovnih umjetnika Samobor - ULUS : Galerija Prica, 2011. (Zagreb : Printera). - 90 str. : ilustr. u bojama ; 20 cm.
Katalog izložbe. - Zastupljeni autori: Ivica Antolčić, Aleksandar Augustinčić, Zvonimir Balog, Quintino Bassani, Mato Benković, Mile Blažević, Miljenko Minja Bosanac, Plamenko Čengić, Branimir Dorotić, Mihovil Dorotić, Toni Franović, Zoltan Gabor, Viktor Goričan, Tomislav Gotovac, Živko Haramija, Željko Hegedušić, Ljubo Ivančić, Marijan Jevšovar, Zlatko Keser, Albert Kinert, Julije Knifer, Ivan Kožarić, Milena Lah, Ivan Lesiak, Zvonimir Lončarić, Ivan Lovrenčić, Vladimir Martek, Igor Modrić, Dafne Perković, Toni Politeo, Vanja Radauš, Davorin Radić, Josip Restek, Igor Rončević, Branko Ružić, Đuro Seder, Mladen Stilinović, Slavko Striegl, Ivo Šebalj, Slavko Šohaj, Miroslav Šutej, Dražen Trogrlić, Fedor Vaić, Josip Vaništa, Zlatan Vehabović, Nenad Vorih, Miro Vuco, Ante Vuksan, Danijel Žabčić, Nada Žiljak Kinert, Amalija Albaneže, Marija Ančić, Suzana Baljak, Ivana Barišić Tomšić, Koraljka Beker, Elvis Berton, Aleksandar Bezinović, Tatjana Bezjak, Vladimir Biga, Matija Blažičko, Iris Bondora Dvornik, Robert Budor, Marc Antonio Cinotti, Maja Cipek, Antonia Čačić, Sanja Černko Delerue, Jelena Dabić, Darija Dolanski Majdak, Branimir Dorotić, Emilija Duparova, Nadica Eichorn, Kristina Fontana Dujmić, Ljubo Gamulin, Jennifer Garrett, Ana Gezi, Ana Guberina, Ivan Branko Imrović, Nikolina Ivezić, Saša Jantolek, Vanja Jović, Ksenija Jurišić, Dubravka Kanjski, Jelena Kašić, Ivica Kiš, Jasmina Krajačić, Ante Kuštre, Marko Majstorović, Fran Makek, Lidija Matulin, Leila Michieli-Vojvoda, Nevenka Miklenić, Zdravko Milić, Orlando Mohorović, Dijana Nazor, Sandra Nejašmić, Goran Nemarnik, Alen Novoselec, Ivana Ognjanovac, Vesna Pavlaković, Tanja Pećanić, Nevena Petra Piližota, Kristina Pongrac, Vesnica Popović, Zdenka Pozaić, Davor Rapaić, Kristina Rismondo, Ingrid Runtić, Hanibal Salvaro, Emanuela Santini, Dijana Iva Sesartić, Mirna Sišul, Liljana Smodlaka, Dijana Sokolić, Marina Stoponja,. - Goranka Supin, Miran Šabić, Vesna Šantak, Melinda Šefčić, Vedran Šilipetar, Boris Šimunović, Josip Škerlj, Vesna Šmigovec Gregurić, Valentina Šuljić, Sanja Švrljuga, Bojan Tankosić, Bernard Teklić, Ante Teskera, Mirjana Tomašević Dančević, Bruna Tomšić, Vanja Trobić, Petar Ujević, Svebor Vidmar, Anton Vrlić, Nebojša Vuković, Nada Zec-Ivanović, Andrea Zrno. - Nakl. 400 primj. - Bilješke o autorima: str. 81-85.
ISBN 9789535549413 (ULUS) : 30 kn
7.041.53(497.5)
[7.036/.038](497.5)
(497.5)
(083.824)
HK11-05380

JESTE li mislili: studiobotas? : Izložba studija za grafički dizajn iz Ljubljane : Galerija ULUPUH, [6. - 19.9. 2011.] / [predgovor Petra Černe Oven ; fotografi Dare Sintič ... et al. ; studiobotas čine: Boštjan Botas Kenda, Primož Fijavž, Peter Rauch]. - Zagreb : ULUPUH - Hrvatska udruga likovnih umjetnika primijenjenih umjetnosti, 2011. (Ljubljana : Ednas Print Group). - 64 str. : ilustr. u bojama ; 21 cm.
Katalog izložbe. - Nakl. 300 primj. - Više pitanja, manje odgovora!: str. 3-5.
ISBN 9789533270098
[7.05:76](497.4)
(497.4)
(083.824)
HK11-05381

JUKIĆ, Vjekoslav
Otkrivena ravnica : srednjovjekovna umjetnost Istočne Slavonije / Vjekoslav Jukić. - Zagreb : Izdanja Antibarbarus, 2011. (Sv. Nedelja : Hitra produkcija knjiga). - 257 str. : ilustr. ; 24 cm.
Bilješka o autoru: str. 257. - Bibliografija: str. 251-256 ; Bibliografske bilješke uz tekst. - Kazalo ilustracija. - Summary.
ISBN 9789532491128 : 160 kn
7.033(497.5-3Slavonija-11)
(497.5-3Slavonija-11)
HK11-05382

KULTURNO-UMJETNIČKO društvo Sloga : u prigodi 100 godina organiziranoga društvenog i kulturnog života u Hreljinu : 1910.-2010. / Boris Petković... [et al.]. - Bakar : Grad Bakar ; Hreljin : KUD Sloga, 2011. (Zagreb : Denona). - 167 str. : ilustr. u bojama ; 29 cm. - (Bakarski zbornik. Kolo monografija ; sv. 2)
Zastupljeni autori i suradnici: Ana Sošić, Ines Mrvoš, Božica Čop-Pavušek, Miljenko Paškvan, Iva Kapš, Vedrana Dunato-Polonijo, Ivana Kauzlarić, Franjo Talan, Tanja Mrvoš, Petra Martinčić. - Nakl. 500 primj.
ISBN 9789535568230
7:061.2(497.5Hreljin)
061.2(497.5Hreljin):7
(497.5Hreljin)
"1910/2010"
(067.5)
HK11-05383

LABROVIĆ, Siniša
Siniša Labrović: Drims Kam Tru = Dreams Come True : Umjetnička galerija Dubrovnik = Museum of modern art Dubrovnik, 19.III. - 10. IV. 2011. / [predgovor, preface Antun Maračić ; prijevod, translation Graham McMaster ; fotografije, photographs Zvone Pandža ... et al. ; urednik, editor Antun Maračić]. - Dubrovnik : Umjetnička galerija Dubrovnik, 2011. (Zagreb : Kerschoffset). - 63 str. : ilustr. u bojama ; 22 cm.
Katalog izložbe. - Nakl. 350 primj. - Od fraze do farse, od snova do hladne juhe = From the phrase to farce, from dreams to the cold soup: str. 3-13. - Biografija ; Biography: str. 55. - Bibliografija: str. 58-59.
ISBN 9789537271169
7Labrović, S.
(083.824)
HK11-05384

LIKOVNA kolonija Rovinj = Colonia artistica Rovigno : 2011 : Zavičajni muzej grada Rovinja-Museo civico della citta di Rovigno, 29. srpnja-31. kol ovoza 2011/ 29 lugio-31 agosto 2011 / [urednik kataloga i predgovor, curatore del catalogo e prefazione Dario Sošić ; fotografije, fotografie Danilo Dučak ... et al. ; prijevod,traduzione Eufemia Papić]. - Rovinj : Zavičajni muzej grada Rovinja, 2011. (Zagreb : Kerschoffset). - 76 str. : ilustr. u bojama ; 25 cm.
Katalog izložbe. - Zastupljeni autori: Dubravko Adamović, Zdenka Balić, Simone Beck, Tea Bičić, Jasna Bogdanović, Đanino Božić, Marčelo Brajnović, Petar Brajnović, Egidio Budicin, Maria Čurčić, Hamo Čavrk, Matija Debeljuh, Danilo Dučak, Silvija Đolonga, Vida Đuran, Jan Ejsymontt, Vladimir Frelih, Danko Friščić, Virgilio Giurcin, Predrag Goll, Živko Haramija, Zjezdana Hegedušić Brajnović, Martina Herak, Nina Horvat, Josip Pino Ivančić, Đorđe Jandrić, Fulvio Juričić, Jadranka Kalenić, Janko Katić, Elvis Kmet, Branko Kolarić, Denis Krašković, Andrej Kurtin, Lada Luketić, Ivica Malčić, Milan Marin, Željko Marović, Vlado Martek, Bruno Mascarelli, Davor Mezak, Zdravko Milić, Gualtiero Mocenni, Marijan Molnar, Luka Nreka, Ivan Obrovac, Gloria Oreb, Marina Orlić, Robert Pauletta, Tereza Pavlović, Ana Petrović, Vanja Popek, Davor Rapaić, Tanja Ravlić Čelić, Nikola Ražov, Vilma Reljić, Antonio Rubbi, Hanibal Salvaro, Melita Sorola Staničić, Vjekoslava Sošić, Lana Stojičević, Damir Stojnić, Radovan Rajko Svilar, Jasna Šikanja, Sanja Švrljuga, Dalibor Talajić, Bernard Teklić, Dražen Trogrlić, Anselmo Tumpić, Vanja Tumpić, Ljiljana Vlajčić, Matilda Zanini, Anabel Zanze, Jakov Žaper. - Nakl. 300 primj. - Predgovor na hrv. i tal. jeziku.
ISBN 9789537303204
7(497.5)
(497.5)
"200/201"
(083.824)
HK11-05385

MILKOVIĆ, Ante, publicist
KUD "Škabrnja" : čuvar i promicatelj tradicijske kulturne baštine / Ante Milković. - Škabrnja : Kulturno umjetničko društvo "Škabrnja", 2011. ([Zadar] : Knjigovežnica Jelica). - 152 str. : ilustr. u bojama ; 31 cm.
Nakl. 500 primj. - Rječnik lokalizama: str. 116-125. - Bilješka o autoru: str. 148. - Bibliografija: str. 146-147.
ISBN 9789535676300
7:061.2(497.5Škabrnja)
061.2(497.5Škabrnja):7
39(497.5Škabrnja)
(497.5Škabrnja)
HK11-05386

MUSTAPIĆ, Nadija
Nadija Mustapić: Dodatni čin = The additional : Galerija Vladimir Bužančić, [Zagreb] , 02.12.-20.12.2011. / [predgovor Jasna Jakšić ; prijevod Nadija Mustapić ; urednica kataloga Anita Zlomislić]. - Zagreb : Centar za kulturu Novi Zagreb, 2011. (Zagreb : Art studio Azinović]. - [10] str : ilustr. u bojama ; 21 cm.
Om. nasl. - Nakl. 300 primj. - Tekst na hrv. i engl. jeziku. - Predgovor: str. [2-4]. - Bio-bibliografski podaci o N. Mustapiću: str. [9-10].
ISBN 9789537800048
7Mustapić, N.
(083.824)
HK11-05387

MUZEJ za umjetnost i obrt (Zagreb). Zbirka Anke Gvozdanović
Zbirka Anke Gvozdanović / [tekst Silvija Brkić]. - Zagreb : Muzej za umjetnost i obrt, [2011?] (Zagreb : Kerschoffset). - 1 presavitak ([6] str.) : ilustr. u bojama ; 22 cm.
Nakl. 1000 primj.
7.074Gvozdanović, A.
747(497.5Zagreb)"18/19"
(497.5Zagreb)
"18/19"
(083.822)
HK11-05388

NUCLEAR techniques for cultural heritage research [Elektronička građa]. - Vienna : International Atomic Energy Agency, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 1 optički disk (CD-ROM) ; 12 cm. - (IAEA Radiation Technology series, 2220-7341 ; no. 2)
Zahtjevi sustava: PC, Windows XP, Windows 7, Acrobat Adobe Reader. - Stv. nasl. s naljepnice diska. - Publikacija je u formatu PDF ; sadrži 205 str. - Zastupljeni hrvatski autori: M. Braun, V. Desnica, S Fazinić, M. Jakšić, K. Kusijanović, D. Mudronja, Ž. Pastuović. - Dostupno i u tiskanom obliku. - Tekstualni podaci. - Bibliografija iza svakog poglavlja.
7.025.3/.4
621.039:7.072
7.061
902.6
(086)
HK11-05389

NUCLEAR techniques for cultural heritage research. - Vienna : International Atomic Energy Agency, 2011. (Vienna : IAEA). - 205 str. : ilustr., zemljop. crtež (djelomice) u bojama ; 24 cm. - (IAEA Radiation Technology series, 2220-7341 ; no. 2)
Zastupljeni hrvatski autori: M. Braun, V. Desnica, S Fazinić, M. Jakšić, K. Kusijanović, D. Mudronja, Ž. Pastuović. - Dostupno i na CD-ROM-u. - Bibliografija iza svakog poglavlja.
ISBN 9789201145109
7.025.3/.4
621.039:7.072
7.061
902.6
HK11-05390

OD kipa do ispovijedi : autoportret - autobiografija : Galerija Klovićevi dvori, 29. rujna - 30. studenoga 2011. / [autori tekstova Ive Šimat Banov, Dalibor Prančević ; urednik Ive Šimat Banov ; fotografije Darko Bavoljak]. - Zagreb : Galerija Klovićevi dvori, 2011. (Zagreb : Stega tisak). - 136 str. : ilustr. ; 28 cm.
Katalog izložbe. - Zastupljeni umjetnici: Kosta Angeli Radovani, Marina Bauer, Marijan Crtalić, Dragoslav Dragičević, Zlatan Dumanić, Dušan Džamonja, Alemka Đivoje, Ivan Faktor, Ivan Fijolić, Ivo Friščić, Petar Grimani, Ljubo Ivančić, Alem Korkut, Ivan Kožarić, Denis Krašković, Siniša Labrović, Božica Dea Matasić, Ivan Meštrović, Toni Meštrović, Valerije Michieli, Ljiljana Mihaljević, Mejra Mujičić, Predrag Pavić, Vedran Perkov, Ratko Petrić, Vanja Radauš, Tanja Ravlić, Ivana Resić Šore, Edita Schubert, Sandra Sterle, Ksenija Turčić, Sonja Vuk, Vlasta Žanić, Gorki Žuvela. - Nakl. 500 primj. - Str. 6-15: Od kipa do ispovijedi / Ive Šimat Banov. - Str. 16-21: Iz gomile i natrag / Dalibor Prančević. - Biografije uz tekst.
ISBN 9789532710533
7.041.53(497.5)
(497.5)
(083.824)
HK11-05391

ORELJ, Ksenija
Out of left : [4th Quadrilateral bienial] : Museum of Modern and Contemporary Art Rijeka, 11th november-23td december 2011 = Niotkuda : Bijenale kvadrilaterale 4 : Muzej moderne i suvremene umjetnosti Rijeka, 11. studenog-23. prosinca 2011. / [tekst Ksenija Orelj, Jovana Stokić ; prijevodi na hrvatski, translation into croatian Andy Jelčić. - Rijeka : Muzej moderne i suvremene umjetnosti, 2011. (Zagreb : Stega tisak). - 68 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 23 cm.
Dio podnasl. preuzet sa str. 68. - Zastupljeni autori: Milijana Babić, Davide Balliano, Paolo Canevari, Lilibeth Cuenca Rasmussen, Anna Fabricus, Albert Heta, Vlatka Horvat, Sanja Iveković, Joan Jonas, Maria Jose Arjona, Marta Jovanović, Božena Končić Badurina, Vladimir Nikolić, Nika Oblak, Primož Novak, Jenny Perlin, Ana Prvački, Sandra Sterle, Jovana Stokić, Nebojša Šerić-Shoba, Jelena Tomašević. - Nakl. 300 primj. - Tekst usporedo na hrv. i engl. jeziku. - Bilješke o autorima: str. 58-66.
ISBN 9789536501809
7.038(4-191.2)
(4-191.2)
"200"
(083.824)
HK11-05392

PODRAVSKI motivi - refleksije / : 1931-2011 : [80 godina hrvatske naivne umjetnosti] : Galerija Koprivnica, 01.07.-15.09.2011 / [autorica izložbe, predgovor, odabir radova Draženka Jalšić Ernečić ; suradnici izložbe Mijo Kovačić ... et al.]. - Koprivnica : Muzej grada Koprivnice, 2011. (Koprivnica : Tiskara Baltazar). - 48 str. : ilustr. u bojama ; 27 cm.
Katalog izložbe. - Dio podnasl. preuzet s omota. - Ime autorice izložbe preuzeto iz impresuma. - Zastupljeni autori: Krsto Hegedušić, Mirko Virius, Ivan Generalić, Franjo Mraz, Franjo Filipović, Dragan Gaži, Josip Generalić, Ivan Večenaj, Mijo Kovačić, Martin Mehkek, Josip Horvat Ždalski, Nikola Večenaj Leportinov, Kata Dolenec, Ana Bocak, Radovan Grgec, Martin Kopričanec, Milan Horvat Hlebinski, Pero Topljak Petrina, Zlatko Huzjak, Milan Generalić, Josip Gregurić, Stjepan Ivanec, Mirko Horvat, Josip Cugovčan, Vladimir Dolenec, Zvonko Sigetić, Ivan Andrašić, Biserka Zlatar Milinković, Dražen Tetec, Mijo Kuzman, Mato Generalić, Zlatko Kovač, Dragica Belković, Branko Gaži, Mato Lacković, Krešimir Trumbetaš, Josip Šimić, Zvonimir Dangubić, Dražen Kuharović, Zlata Šokec Đakić. - Nakl. 500 primj.
ISBN 9789532880410
7.031.4(497.5)
(497.5)
(083.824)
HK11-05393

SPLITSKI likovni trenutak : Galerija Kazamat, Osijek, 2011. / [uvod Toni Horvatić ; fotografije Ivan Bura ... et al.]. - Osijek : Hrvatski društvo likovnih umjetnika, 2011. ([Split] : Jafra print). - 47 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm.
Katalog izložbe. - Zastupljeni autori: Filip Rogošić, Mateo Perasović, Zoran Alajbeg, Vojin Hraste, Goran Čače, Mislav Katalinić, Kristina Restović, Vlado Zrnić, Milan Brkić, Velibor Janković, Boris Šitum, Šimun Šitum, Kaća Svedružić, Nives Čičin Šain, Valentino Bilić Prcić, Tanja Ravlić Čelić, Rino Efendić, Vedran Perkov, Alemka Đivoje, Hrvoje Cokarić, Robert Jozić, Filip Tadin. - Nakl. 400 primj.
ISBN 9789537740023
7.038(497.5Split)
(497.5Split)
"200"
(083.824)
HK11-05394

STIPANČIĆ, Branka
Mišljenje je forma energije : eseji i intervjui iz suvremene hrvatske umjetnosti / Branka Stipančić ; [fotografije Boris Cvjetanović ... et al.]. - Zagreb : Arkzin : Hrvatska sekcija AICA, 2011. ([Sv. Ivan Zelina] : Tiskara Zelina). - 199 str. : ilustr. (djelomice u bojama) ; 24 cm.
Nakl. 700 primj. - Slika autorice i bilješka o njoj: str. 198-199. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789536542260 (Arkzin) : 150 kn
7.038.54(497.5)
7.071(497.5)
(497.5)
(047.53)
HK11-05395

SUČIĆ, Šime
Dnevnik Masterchefa : dnevnik pobjednika / [Šime Sučić i Radovan Marčić ; fotografije Alan Vajdić, Tomislav Gretić]. - 1. izd. - Zagreb : Algoritam, 2011. (Zagreb : Zagraf ZT). - 216 str. : ilustr. u bojama ; 25 cm.
Nakl. 4000 primj. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789533163512 : 149 kn
7.097:641
(0:82-94)
641.55
(083.12)
HK11-05396

ŠTIMAC, Goran Martin
Goran Martin Štimac: škartdirektor : izložba grafičkog dizajna i iglašavanja : Galerija ULUPUH, 6.-12. siječnja 2011. / [tekstovi Krešimir Purgar i Goran Martin Štimac ; urednica Maša Štrbac]. - Zagreb : ULUPUH, 2011. (Zagreb : Printera grupa). - [1] presavijen list (nepag.) : ilustr. u bojama ; 21 cm.
Om nasl. i podnasl. - Katalog izložbe. - Nakl. 300 primj. - Minimalizam u oglašavanju, što je to?. - Zašto škart-direktor?. - Bilješke uz tekst. - Životopis.
ISBN 9789536898978
7.05Štimac, G. M.
(083.824)
HK11-05397

TROGIR - Lepoglava - Belec : priručnik za terensku nastavu / priredili Tanja Trška Miklošić, Danko Šourek. - Zagreb : Leykam international : Filozofski fakultet, Odsjek za povijest umjetnosti, 2011. (Zagreb : Kolumna). - 25 str. : ilustr., planovi ; 28 cm.
Bibliografija: str. 20-24, 44-46.
ISBN 9789537534530 (Leykam international) : 59 kn
7.034(497.5)(075.8)
7.034.7(497.5)(075.8)
HK11-05398

VODOPIVEC Borkovsky, Eugen
Boja Plavo [Elektronička građa] : Grožnjan Grad umjetnika : selektirani, kolektivni tematski likovni projekt = Colore Blue : Grisignana Citta degli artisti : progetto figurativo selettivo, colletivo, tematico : 1965-2011 : Grožnjan, Gradska galerija Fonticus, VI. 2011 / [autor projekta, tekstovi, autore del progetto, testi Eugen Borkovsky]. - Grožnjan : Općina Grožnjan : HDLU Istre, 2011. (Umag : Comgraf Umag). - 1 optički disk (CD-ROM) u ovitku : u bojama ; 12 cm.
Zahtjevi sustava: PC; Windows XP; Windows 7; Microsoft PowerPoint; Microsoft Word 97-2003. - Katalog izložbe. - Stv. nasl. s naljep. diska. - Ime autora preuzeto sa ovitka CD-a. - Zastupljeni autori umjetnici: Silvio Balija, Elvis Berton, Igor Blagonić, Atanas Botev, Saša Dejanović, Bruna Dobrilović, Slađan Dragojević, Emilija Duparova, Aleksandar Duvnjak, Željka Gradski, Voljen Grbac, Goran Gromsky Skorup, Rino Gropuzzo, Đeko Hodžić, Slavica Isovska, Armano Jeričević, Marija Kauzlarić, Jelena Kovačić, Andrea Kustić, Edvard Kužina, Gordana Kužina, Miranda Legović, Slavica Marin, Mladen Milotić, Zoltan Nagy, Goran Nemarnik, Renata Papišta, Courtney Phutura, Nika Rukavina, Gabrijela Rukelj, Lenka Šaina, Fikret Salji, Miljenka Šepić, Zlata Tomljenović, Jelena Tondini, Petar Tuškan, Ivona Verbanac, Roberta Weissman Nagy. - Nakl. 300 primj. - Tekst na hrv. i tal. jeziku. - Tekstualni i slikovni podaci. - Bilješke o autorima uz rad.
ISBN 9789537121402 (HDLU Istre)
7.038(497.5)
(497.5)
(083.824)
(086)
HK11-05399

VODOPIVEC Borkovsky, Eugen
Boja Crveno [Elektronička građa] : Grožnjan Grad umjetnika : selektirani, kolektivni tematski likovni projekt = Colore Rosso : Grisignana Citta degli artisti : progetto figurativo selettivo, colletivo, tematico : 1965-2011 : Grožnjan, Gradska galerija Fonticus, XII. 2011 / [autor projekta, tekstovi, autore del progetto, testi Eugen Borkovsky]. - Grožnjan : Općina Grožnjan : HDLU Istre, 2011. (Umag : Comgraf Umag). - 1 optički disk (CD-ROM) u ovitku : u bojama ; 12 cm.
Zahtjevi sustava: PC; Windows XP; Windows 7; MicrosoftPowerPoint; Microsoft Word 97-2003. - Katalog izložbe. - Stv. nasl. s naljep. diska. - Ime autora preuzeto sa ovitka CD-a. - Zastupljeni autori umjetnici: Silvio Balija, Corinne Beatovic Kraljevic, Igor Blagonić, Marijan Blažina, Darko Brajković Njapo, Vedran Burul, Igor Ćorković, Bruna Dobrilović, Slađan Dragojević, Bogomir Duzbaba, Iva Gobić, Voljen Grbac, Igor Gustini, Burhan Hadžialjević, Slavica Isovska, Armano Jeričević, Marino Jugovac, Zdravko Kopas, Andrea Kustić, Edvard Kužina, Gordana Kužina, Miranda Legović, Slavica Marin, Mirjana Matić, Gail Morris, Tereza Pavlović, Iva Pevalek, Katja Restović, Luisa Ritoša, Nika Rukavina, Gabriela Rukelj, Lenka Šaina, Miljenka Šepić, Vedran Šilipetar, Robert Sironić, Irena Škrinjar, Nina Šperanda, Krunislav Stojanovski, Noel Šuran, Bojan Tankosić, Zlata Tomljenović, Jelena Tondini, Roberta Weissman Nagy, Andrej Zbašnik. - Nakl. 300 primj. - Tekst na hrv. i tal. jeziku. - Tekstualni i slikovni podaci.
ISBN 9789537121426 (HDLU Istre)
7.038(497.5)
(497.5)
(083.824)
HK11-05400

VUKELIĆ, Leo
Leo Vukelić: Ovo je jedna jumbo izložba = Questa e' una mostra jumbo = This is a jumbo exhibition : Muzej suvremene umjetnosti, Pula = Museo d'arte contemporanea dell'Istria, Pola = Museum of Contemporay Art of Istria, Pula, 01.07.-17.07.2011. / [predgovor, prefazione, preface Mladen Lučić ; prijevodi, traduzioni, translations (engleski = inglese = English) Maja Šoljan ; fotografije, foto, photos Manuel Angelini, Dejan Štifanić ; urednik kataloga, redattore del catalogo, catalogue editor Mladen Lučić]. - Pula : Muzej suvremene umjetnosti Istre = Museo d'arte contemporanea dell'Istria = Museum of Contemporary Art of Istria, 2011. (Pula : iTisak). - [12] str. : ilustr. u bojama ; 21 cm.
Autorova slika. - Nakl. 250 primj. - Tekst usporedo na hrv., tal. i engl. jeziku. - Predgovor: str. [24]. - Životopis ; Biografia ; Biography: str. [11-12].
ISBN 9789535628316
7Vukelić, L.
(083.824)
HK11-05401

Vidi br.: HK11-06066

Vidi br.: HK11-05389

Vidi br.: HK11-05374

Vidi br.: HK11-05398

Vidi br.: HK11-05239

Vidi br.: HK11-05395

Vidi br.: HK11-05569

Vidi br.: HK11-06065

Vidi br.: HK11-05313

Vidi br.: HK11-05390

Vidi br.: HK11-05542

Vidi br.: HK11-05413

Vidi br.: HK11-05541

71   Prostorno planiranje. Urbanizam. Rurizam. Pejzažna arhitektura

MEĐUNARODNO interdisciplinarno savjetovanje Njega gradskoga prostora (8 ; 2011 ; Čakovec)
VIII. međunarodno interdisciplinarno savjetovanje Njega gradskoga prostora - norme, normativi i zakonodavstvo, Čakovec, od 06. do 09. travnja 2011. : [sažetci izlaganja] / [urednica Ivanka Milinarić]. - Zagreb : Društvo za kulturu pejzaža, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 72 str. : ilustr. ; 21 cm.
Podnasl. preuzet sa str. 4. - Na vrhu nasl. str: Forum za kulturu krajobraza, Društvo za kulturu pejzaža u suradnji Agronomski fakultet Sveučilišta u Zagrebu. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789539933645
712.253.025
(048)(063)
HK11-05402

Vidi br.: HK11-05010

Vidi br.: HK11-05137

Vidi br.: HK11-05138

Vidi br.: HK11-05136

Vidi br.: HK11-05135

72   Arhitektura

BERNFEST, Miljenko
Nagrađena hrvatska arhitektura 1990-2009. = Award winning Croatian architecture 1990-2009 / [tekst i fotograf, text written by and photographer Miljenko Bernfest ; text, tekst Maroje Mrduljaš ; prijevod, translation Dominko Blažević, Graham McMaster]. - Zagreb : Školska knjiga, 2011. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 439 str. : ilustr. u bojama ; 30 x 23 cm.
Tekst usporedo na hrv. i engl. jeziku.
ISBN 9789530609211
72.038(497.5)
72:06.068(497.5)
06.068(497.5):72
(497.5)
"1990/2009"
HK11-05403

DUPLANČIĆ, Arsen
Kameni ukrasi s crkve sv. Mihovila in ripa maris u Splitu / Arsen Duplačić. - Split : Konzervatorski odjel Ministarstva kulture Republike Hrvatske : Književni krug, 2011. ([s. l. : s. n.]). - Str. 121-136 : ilustr. ; 24 cm.
P. o: Prilozi povijesti umjetnosti u Dalmaciji ; 42, 2011. - Bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Riassunti: Gli ornamenti in Pietra della chiesa di San Michele in ripa maris a Spalato.
72.04(497.5Split)
73.033.5(497.5Split)
726.54(497.5Split)
(497.5Split)
(02.036.6)
HK11-05404

MILOŠEVIĆ, Ante
Predromanički zvonici u Dalmaciji i ranosrednjovjekovnoj Hrvatskoj = campanili preromanici della Dalmazia e della Croazia altomedievale / Ante Milošević ; [fotografije Zoran Alajbeg ... [et al.] ; crteži Maja Marković ... [et al.] ; prijevod na talijanski Jan Vanek]. - 1. izd. - Dubrovnik : Omega engineering ; Split : Centar studia mediterranea pri Filozofskom fakultetu, 2011. (Split : Dalmacijapapir). - 200 str. : ilustr. (pretežno u bojama), tlocrti ; 28 cm. - (Studia mediterranea archaeologica ; 5)
Nakl. 300 primj. - Tekst na hrv. i tal. jeziku. - Slika autora i bilješka o njemu: str. 195. - Bilješke uz tekst. - Bibliografija ; Bibliografia: str. 188-194.
ISBN 9789535533542
726.59(497.5-3Dalmacija)
72.033.4(497.5-3Dalmacija)
(497.5-3Dalmacija)
HK11-05405

NJIRIĆ, Hrvoje
Njiric + arhitekti / [prefacio] textos de, [preface] texts by Stephen Bates, Yoshiharu Tsukamoto ; [entrevista] textos de, [interview] texts by Juan Herreros, Hrvoje Njiric ; [traducción castellana, Spanish translation Àlex Giménez Imirizaldu, traducción inglesa, English translation Christopher Stephens]. - Barcelona : Editorial Gustavo Gili, 2011. ([Les Franqueses Del Valles] : Litosplai). - 175 str. : ilustr. (pretežno u bojama), graf. prikazi (djelomice u bojama) ; 30 cm. - (2 G : revista internacional de arquitectura = international architecture magazine, 1136-9647 ; n. 57)
Om. nasl. - Tekst na španj. i na engl. jeziku. - Orígenes ; Origins: str. 4-11. - La arquitectura de Njiric ; The architecture of Njiric: str. 12-15. - Bilješka o autoru: str. [152].
ISBN 9788425224133 : 290 kn
72Njirić, H.
HK11-05406

PUHMAJER, Petar
Velika stancija : vila Cesare u Savudriji = Stanzia grande : villa Cesare in Savudrija / Petar Puhmajer ; [prijevod na engleski jezik Aleksandra Kolar ; fotografije Natalija Vasić, Jovan Kliska]. - Zagreb : Hrvatski restauratorski zavod, 2011. (Zagreb : Printera grupa). - 97 str. : ilustr. u bojama, planovi ; 25 cm.
Nakl. 250 primj. - Tekst na hrv. i engl. jeziku. - Bibliografske bilješke: 79-87 ; Bibliografija: str. 89-91. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789537389116
728.84.025.4(497.5Savudrija)
(497.5Savudrija)
HK11-05407

PUHMAJER, Petar
Fort San Giorgio : tvrđava Pula = fortezza di Pola : [1851-1914] / Petar Puhmajer ; [prijevodi Aleksandra Matija Bel Dajković ... [et al.]. - Zagreb : Ministarstvo kulture Republike Hrvatske : Hrvatski odbor ICOMOS-a, 2011. (Velika Gorica : Mtg-topgraf). - 23 str. : ilustr. u bojama, planovi ; 30 X 16 cm. - (Katalog austrougarskih fortifikacija = Catalogo degli fotificationi Austiace = Catalogue of Austro-Hunagrian Fortification ; vol. 3)
Dio podnasl. preuzet s omota. - Tekst na više jezika.
ISBN 9789533120157
725.182(497.5Pula)
623.1(497.5Pula)
(497.5Pula)
HK11-05408

TICA, Milka
Stećci od Zgošće do Ledinca / Milka Tica ; [fotografije Milka Tica, Sanja Tica, Rudi Kokić]. - Zagreb : Naklada Jurčić, 2011. (Grude : Grafotisak). - 327 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 22 X 25 cm. - (Biblioteka Stećak / Naklada Jurčić)
Bilješka o autorici: str. 327. - Bibliografija: str. 324-326; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789532450521 : 250 kn
726.825(497.6)
904:726.8(497.6)
39(497.6)
(497.6)
HK11-05409

Vidi br.: HK11-05404

Vidi br.: HK11-05405

Vidi br.: HK11-05403

Vidi br.: HK11-05010

Vidi br.: HK11-05013

Vidi br.: HK11-05012

Vidi br.: HK11-05549

73   Kiparstvo i srodne umjetnosti

BIENNALE mozaika Rijeka 2011 / [urednici kataloga Matko Kezele, i Vedran Hajduk ; predgovor Daina Glavočić ; fotografije Lorena Pataj]. - Rijeka : Udruga A. na.nas, 2011. ([Sveta Nedelja] : Printera grupa). - 72 str. : ilustr. u bojama ; 20 cm.
Katalog izložbe. - Nakl. 300 primj. - Zastupljeni autori: Ana Divković, Ante Teskera, Antonia Čačić, Barbara Horvat, Barbara Lukanić, Barbara Salaj, Boris Roce, Bruna Tomšić, Dana Kralj, Daria Pilepić Struja, Diana Rosandić, Dragana Kružić, Dunja Demartini, Emilija Duparova, Gabrijela Vragović, Bernardica Gršić, Jadranka Rukavina, Lidia Boševski, Ljubica Busija, Nada Šoštar, Sanja Rukavina, Ines Zrnc Gregorina, Iva Davidović, Ivan Krajina, Ivana Šepac, Ivanka Duvnjak, Jadranka Lacković, Janko Petrović, Judita Poljak, Katarina Lauš, Klara Kinkela, Kristina Vugrinski, Luka Petrač, Maja Pejčinović, Magdalena Zovkić, Marija Štarkelj, Matteo Solis, Marijan Eršte, Marina Kontić, Ljupčo Sačkarovski, Marina Majerić, Marina Tariba, Maroje Batić, Martina Vukasović, Mihajlo Uzelac, Milun Garčević, Mirjana Garčević, Nenad Petronio, Nikola Jovanović, Nikolina Očko, Patricia Obuljen, Petar Popijač, Petra Dinjaški, Petra Kovačić, Radovan Rajić, Robert Maloić, Sandra Šesto Đekić, Sanja Rukavina, Sonja Mandić, Sonja Milotić Šesto, Stipan Tadić, Suzana Baljak, Tanja Fabijanić, Sven Marin, Lucia Ljubas, Valnea Diacci, Tihana Cizelj, Tonka Alujević, Daniel Vodušek, Petar Gudelj, Martina Kolar, Antonio Miloš, Vanda Jurković. - Bilješke o autorima uz radova.
ISBN 9789535666806
738.5.038(497.5)
(497.5)
(083.824)
HK11-05410

BILIĆ, Tomislav, arheolog
Ostava srebrnog novca 15. i 16. st. iz Bukove kod Virovitice = A hoard of 15th and 16th c. silver coins from Bukova near Virovitica / [tekst i prijevod na engleski jezik] Tomislav Bilić ; [fotografije Igor Krajcar]. - Zagreb : Arheološki muzej, 2011. (Sv. Ivan Zelina : Tiskara Zelina). - 291 str. : ilustr., zemljop. crteži (pretežno u bojama) ; 34 cm. - (Katalozi i monografije Arheološkog muzeja u Zagrebu = Musei Archaeologici Zagrabiensis catalogi et monographiae = Catalogues and monographs of the Archaeological Museum in Zagreb ; sv. 8)
Om. stv. nasl.: Bukova ostava srebrnog novca iz 15. i 16. st. - Zemljop. crteži na oba spojna om. lista. - Nakl. 500 primj. - Tekst usporedo na hrv. i na engl. jeziku. - Bibliografija: str. 25.
ISBN 9789536789573 : 250 kn
737.1(497.5-37Virovitica)(091)
(497.5-37Virovitica)
"14/15"
HK11-05411

DEŠKOVIĆ, Branislav
Branislav Dešković : Klanjec, Galerija Antuna Augustinčića, 6. V. - 6. VI. 2011. / [tekst, text Duško Kečkemet, Guido Quin ; prijevod, translation Silva Tomanić Kiš ; fotografije, photographs Davorin Vujčić]. - Klanjec : Muzeji hrvatskog Zagorja, Galerija Antuna Augustinčića, 2011. (Sv. Ivan Zelina : Tiskara Zelina). - 32 str. : ilustr. ; 24 cm.
Katalog izložbe. - Nakl. 400 primj. - Tekst na hrv. i engl. jeziku. - Bilješka o autoru: str. 27-28.
ISBN 9789532650679
73Dešković, B.
(083.824)
HK11-05412

EŠKINJA, Igor, slikar
Igor Eškinja : ciklus jedan na jedan = one on one cycle : Galerija umjetnina, Split, 11. veljače - 9. ožujka 2011. = 11 February - 9 March 2011 / [tekstovi, essays Jasminka Babić, Sabina Salamon ; prijevod, translation Marina Miladinov, Nedica Kalebić ; fotografije, photographs Zoran Alajbeg, Fedor Vučemilović ; urednik kataloga, catalogue editor Božo Majstorović]. - Split : Galerija umjetnina, 2011. (Zagreb : Kerschoffset). - 39, 39 str. : ilustr. ; 26 cm.
Katalog izložbe. - Nakl. 350 primj. - Tekst na hrv. i engl. jeziku. - Nasl. str. prištampanoga rada: Viktor Popović : ciklus jedan na jedan = one on one cycle : Galerija umjetnina, Split, 11. veljače - 9. ožujka 2011. = 11 February - 9 March 2011. - Bio-bibliografska bilješka o I. Eškinji: str. 36-38; bio-bibliografska bilješka o V. Popoviću: str. 37-39. - Bibliografija (uz rad o V. Popoviću): str. 39; bibliografija (uz rad o I. Eškinji): str. 39.
ISBN 9536901463
73Popović, V.
7Eškinja, I.
(083.824)
HK11-05413

KELČEC, Branko
Kelčec Branko / [fotografija Željko Mlinar]. - [S. l. : s. n., 2011?] ([s. l. : s. n.]). - [12] str. : ilustr. u bojama ; 21 cm.
Om. nasl. - Str. [1]: Predgovor / Matko Peić.
73Kelčec, B.
(083.824)
HK11-05414

KUJUNDŽIĆ, Stipan, kipar
Stipan Kujundžić: glazbala : Kiparska izložba: Galerija ULUPUH, [Zagreb], 16.12.-20.12. [2011] / [tekstovi Mario Beusan, Maja Milošević ; fotografije Branimir Boban, Stipan Kujundžić i Ivana Kujundžić]. - Zagreb : Hrvatska udruga likovnih umjetnika primijenjenih umjetnosti, 2011. (Zagreb : Printera grupa). - 20 str. : ilustr. u bojama ; 21 cm.
Nakl. 300 primj. - Slika autorova i životopis: str. 16-[17]. - Str. 4: Gusle - tradicija na suvremeni način.
ISBN 9789533270180
73Kujundžić, S.
681.817.1(497.5)
(497.5)
(083.824)
HK11-05415

L'INCANTO dell' oro bianco : porcellane dal Museo Marton / [testi di Andreina d'Agliano ... et al.] ; traduzione Albina Cherubini-Marton ; fotografie Alan Matuka, Siniša Štambuk]. - Samobor : Museo Marton = Muzej Marton, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 198 str. : ilustr. u bojama ; 25 cm.
Katalog izložbe. - Ostali zastupljeni autori: Annete Ahrens, Elisabetta Dal Carlo, Aileen Dawson, Claudia Lehner Jobst, Veljko Marton, Selma Schwartz, John Whitehead.
ISBN 9789539989765
738.1(4)
(4)
"17/18"
(083.824)
HK11-05416

MAROSLAVAC, Stjepan
Slava glasu nebeskom / Stjepan Maroslavac ; [uredio Antun Jarm]. - Đakovo : Đakovačko-osječka nadbiskupija, 2011. (Osijek : IBL). - 539 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 31 cm.
Autorova slika i bilješka o njemu: str. [541]. - Bibliografija: str. 489-498 ; Bibliografske i ostale bilješke uz tekst. - Zusammenfassung ; Summary. - Imensko kazalo. - Kazalo mjesta.
ISBN 9789539645807
739.5(497.5-3Slavonija)
739.5(497.5-3Srijem)
673.5(497.5-3Slavonija)
673.5(497.5-3Srijem)
(497.5-3Slavonija)
(497.5-3Srijem)
HK11-05417

MIJIĆ, Matko
Matko Mijić: "Stol dok smo čekali" : Hrvatski muzej turizma, Opatija, 03. studeni - 23. studeni 2011 / [tekst Danko Radić ; fotografije Matko Mijić ; prijevod Maša Seršić]. - Opatija : Hrvatski muzej turizma, 2011. (Rijeka : Zambelli). - 20 str. : ilustr. u bojama ; 22 cm.
Katalog izložbe. - Nakl. 200 primj. - Tekst usporedo na hrv. i engl. jeziku. - Bilješka o autoru: str. 16.
ISBN 9789537601218
73Mijić, M.
(083.824)
HK11-05418

VULAS, Šime
Šime Vulas : retrospektiva [sklulpture i crteži] 1954. - 2011. : Moderna galerija, Zagreb, [20. prosinca 2011. - 4. ožujka 2012.] / [tekstovi Željka Čorak, Branka Hlevnjak, Đurđa Petravić ; fotografije Goran Vranić ; urednica Biserka Rauter Plančić]. - Zagreb : Moderna galerija, 2011. ([Zagreb] : Kerschoffset). - 102 str. : ilustr. u bojama ; 29 cm.
Katalog izložbe. - Nakl. 500 primj. - Str. 5: Riječ unaprijed / Biserka Rauter Plančić. - Str. 7-29: Šime Vulas - kiparska i humana vertikala / Đurđa Petravić. - Str. 31-33: Vulasova sakralna dionica / Željka Čorak. - Str. 35-48: Skulpture Šime Vulasa za otvorene prostora / Branka Hlevnjak. - Bio-bibliografija Šime Vulasa: str. 91-97.
ISBN 9789537662523
73Vulas, Š.
741Vulas, Š.
(083.824)
HK11-05419

ZBIRKA Thyssen-Bornemisza : remek-djela zlatarstva od 15. do 19. stoljeća : Muzej za umjetnost i obrt, Zagreb, 12.10. 2011. - 5.2.2012. / [autori tekstova Timothy Schroder, Arijana Koprčina ; prijevod Jasenka Mirenić Bačić (njemački), Vesna Lovrić Plantić, Dunja Nekić (engleski) ; fotografija Nicolas Lackner, Srećko Budek ; urednica Anđelka Galić]. - Zagreb : Muzej za umjetnost i obrt, 2011. (Zagreb : Kerschoffset). - 128 str. : ilustr. u bojama ; 30 cm.
Katalog izložbe. - Nakl. 500 primj. - Bibliografija: str. 127.
ISBN 9789537641177
739.1(430)
(430)
"14/18"
(083.824)
HK11-05420

Vidi br.: HK11-05404

Vidi br.: HK11-05417

Vidi br.: HK11-05536

Vidi br.: HK11-05527

Vidi br.: HK11-05433

74   Crtanje. Primijenjena umjetnost i umjetnički obrt

ABADZIS, Nick
Lajka / [tekst i crtež] Nick Abadzis ; [boja Hillary Sicamore ; prijevod Tamara Jambrišak Lopac]. - Zagreb : Naklada Fibra, 2011. ([Zagreb] : Stega tisak). - 205 str. : ilustr. u bojama ; 25 cm. - (Biblioteka Kolorka. Posebna izdanja ; knj. 2)
Strip. - Nakl. 400 primj. - Bibliografija: str. 204-205.
ISBN 9789533210513 : 130 kn
741.5
HK11-05421

ACHDÉ
Lucky Luke: Čovjek iz Washingtona / crtež Achde ; scenarij Laurent Gerra & Achde ; boje Anne-Marie Ducasse ; [prijevod Milena Benini]. - Zagreb : Bookglobe, 2011. (Zagreb : AKD). - 47 str. : ilustr. u bojama ; 29 cm. - (Biblioteka Lucky Luke ; knj. 23)
Prijevod djela: L'homme de Washington. - Pravo ime autora nije utvrđeno. - Strip. - Bilješka o autoru: str. [48].
ISBN 9789532641998
741.5
HK11-05422

ALESSANDRINI, Giancarlo
Martin Mystere: Tajna Wilhelma Tella i druge priče / [crtež Giancarlo Alessandrini... [et al.] ; scenarij Alfredo Castelli, Luigi Mignacco ; prijevod Goran Marinić]. - [Zagreb] : Libellus, 2011. ([Zagreb] : Stega tisak). - 132 str. : ilustr. ; 22 cm. - (Biblioteka Super book ; knj. 9)
Prijevod djela: Il segreto di Guglielmo Tell e altri racconti. - Strip. - Zastupljeni autori: Lucia Arduini, Enrico Bagnoli, Franco Devescovi, Lucio Filippucci, Giuseppe Montanari, Claudio Picoli, Giuseppe Palumbo, Giovanni Romanini, Rodolfo Torti. - Nakl. 500 primj.
ISBN 9789532763164 : 90 kn
741.5
HK11-05423

ARANA, Dario
Gertrud Adenauer / Dario Arana. - Zagreb : Mentor, 2011. (Zagreb : Tipotisak). - 72 str. : ilustr. ; 30 cm.
Gertrud Adenauer posebno je izd. časopisa Q strip.
ISBN 9789537113803 : 49 kn
741.5(497.5)
(497.5)
HK11-05424

BARBATI, Giuseppe
Magični vjetar: Sastanak u Providenceu / [crtež Giuseppe Barbati & Frederic Volante ; scenarij Gianfranco Manfredi ; prijevod Goran Marinić]. - Zagreb : Libellus, 2011. ([Zagreb] : Stega tisak). - 390 str. : ilustr. ; 22 cm. - (Biblioteka Magični vjetar ; knj. 35)
Prijevod djela: Appuntamento a Providence. - Strip. - Podatak o autoru preuzet s poleđine nasl. lista. - Nakl. 500 primj. - Sadrži i: Magični vjetar: Bijeg iz pakla = Fuga dall'inferno / crtež Darko Perović ; scenarij Gianfranco Manfredi. Magični vjetar: Lice zla = Il volto del male / crtež Bruno Ramella ; scenarij Gianfranco Manfredi.
ISBN 9789532762945 : 140 kn
741.5
HK11-05425

BASTIANONI, Dante
Martin Mystére: Besmrtna žena / [crtež Dante Bastianoni ; scenarij Michele Medda, Antonio Serra & Bepi Vigna ; prijevod Goran Marinić]. - Zagreb : Libellus, 2011. ([Zagreb] : Stega tisak). - 130 str. : ilustr. ; 22 cm. - (Biblioteka Martin Mystere ; knj. 50)
Prijevod djela: La donna immortale. - Strip. - Ime autora preuzeto sa str. [2]. - Nakl. 500 primj. - Sadrži i: Martin Mystére: Nepobjedivi uređaj = La macchina invincibile.
ISBN 9789532762891 : 95 kn
741.5
HK11-05426

BASTIANONI, Francesco
Agencija Alfa: Truplo za Andyja / [crtež Francesco Bastianoni ; tema i scenarij Stefano Piani ; prijevod Mihaela-Marija Perković]. - Zagreb : Libellus, 2011. ([Zagreb] : Stega tisak). - 320 str. : ilustr. ; 22 cm. - (Agencija Alfa ; knj. 8)
Prijevod djela: Un cadavere per Andy. - Strip. - Podatak o autoru preuzet s poleđine predlista. - Nakl. 500 primj. - Sadrži i: Agencija Alfa: Pčelinjak = L'alveare / crtež Ernestino Michelazzo ; tema i scenarij Stefano Piani. Agencija Alfa: Povratak kući = Ritorno a casa / crtež Andrea Mutti ; tema i scenarij Stefano Vietti.
ISBN 9789532763058 : 120 kn
741.5
HK11-05427

BEKER, Žarko
Miljenko i Dobrila / crta Žarko Beker ; piše Srećko Eterović ; [urednik i predgovor Veljko Krulčić]. - Zagreb : Vedis, 2011. (Zaprešić : Ars Nova). - 95 str. : ilustr. ; 25 cm.
Strip. - Str. [47]-92: Žarko Beker - u ravni s Andrijom Maurovićem, bolji od Julija Radilovića: skice za monografsku studiju / Alija Balta. - Bibliografija tekstova i intervuja Ž. Bekera.
ISBN 9789537679200 : 100 kn
741.5
HK11-05428

BIGNOTTI, Franco
Martin Mystére: Sirenin pjev / [crtež Franco Bignotti ; scenarij Alfredo Castelli ; priča Elio Ottonello ; prijevod Goran Marinić]. - Zagreb : Libellus, 2011. ([Zagreb] : Stega tisak). - 188 str. : ilustr. ; 22 cm. - (Biblioteka Martin Mystere ; knj. 52)
Prijevod djela: Il canto della sirena. - Om. nasl. - Strip. - Podatak o autorima preuzet sa str. [2]. - Nakl. 500 primj. - Sadrži i: Martin Mystére: Potopljena piramida = La piramide sommersa ; Martin Mystére: Dan dupina = Il giorno dei delfini.
ISBN 9789532763201 : 115 kn
741.5
HK11-05429

BONAZZI, Germano
Nathan Never: Strava ispod nule / [crtež Germano Bonazzi ; scenarij Bepi Vigna ; prijevod Andrej Cvitaš]. - Zagreb : Libellus, 2011. ([Zagreb] : Stega tisak). - 294 str. : ilustr. ; 22 cm. - (Biblioteka Nathan Never ;)
Prijevod djela: Terrore sotto zero. - Strip. - Podatak o autoru preuzet s poleđine nasl. lista. - Nakl. 500 primj. - Sadrži i: Nathan Never: Zabranjena zona = La zona proibita / crtež Nicola Mari ; scenarij Antonio Serra. Nathan Never: Ljudi sjene = Uomini ombra / crtež Nicola Mari ; scenarij Antonio Serra.
ISBN 9789532763188 : 125 kn
741.5
HK11-05430

BOŠNJAK, Kruno
Pietà na Križnom putu : izložba crteža akademskog kipara prof. Krune Bošnjaka : Izložbeni dvor Neretvanske riznice umjetnina i inih vrijednosti, Opuzen, od 12. travnja do 11. lipnja 2011. / [uvodni tekst, i izbor pjesama i crteža Stjepan Šešelj ; urednik Miroslav Klemm]. - Opuzen : Neretvanska riznica umjetnina i inih vrijednosti ; Zagreb : Hrvatsko slovo : (Zagreb : ITG) 2011. - [28] str. : ilustr. u bojama ; 27 cm.
Katalog izložbe sa stihovima. - Pietá na križnom putu: str. [4-5]. - Biografija: str. [22].
ISBN 9789536223206 (Neretvanska riznica umjetnina)
741Bošnjak, K.
821.163.42-1
(083.824)
HK11-05431

BOUREK, Zlatko
Eros aresu ures / Zlatko Bourek i Tonko Maroević. - Zagreb : Izdanja Antibarbarus, 2011. (Sveta Nedelja : Hitra produkcija knjiga). - 116 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Biblioteka Margines)
Stihovi. - Bilješke o autorima: str. [117].
ISBN 9789532491142 : 140 kn
741Bourek, Z.
76Bourek, Z.
821.163.42-1
821.131.1-1
HK11-05432

BUIĆ, Jagoda
Jagoda Buić : retrospektiva : Galerija umjetnina, Split, 25. srpnja - 31. kolovoza 2011. / [tekstovi Josip Botteri Dini, Miroslav Gašparović, Ante Rendić Miočević ; biografija Vlado Bužančić, Irina Subotić ; bibliografija Silvija Brkić, Antonia Došen ; fotografije Vedran Benović ... [et al.] ; urednica kataloga Jagoda Buić]. - Split : Galerija umjetnina, 2011. ([Zagreb] : Kerschoffset). - 119 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 26 cm.
Slika autorice. - Nakl. 500 primj. - Bio-bibliografska bileška o J. Buić: str. 112-117. - Bibliografija: str. 118-119.
ISBN 9536901536
745.52Buić, J.
73Buić, J.
792.024Buić, J.
(083.824)
HK11-05433

BURAK, Ersin
Skriveno lice: Menelikov zarobljenik / [crtež Ersin Burak ; scenarij Gianfranco Manfredi ; prijevod Andrej Cvitaš]. - Zagreb : Libellus, 2011. ([Zagreb] : Stega tisak). - 196 str. : ilustr. ; 22 cm. - (Biblioteka Skriveno lice ; knj. 6)
Prijevod djela: Il prigioniero di Menelik. - Strip. - Ime autora preuzeto sa str. [4]. - Nakl. 500 primj. - Sadrži i: Skriveno lice: Oslobođenje = La liberazione / crtež Alessandro Nespolino ; scenarij Gianfranco Manfredi.
ISBN 9789532762860 : 100 kn
741.5
HK11-05434

CAMUNCOLI, Giuseppe
Dylan Dog: Neprijatelji zauvijek / [crtež Giuseppe Camuncoli ; tema i scenarij Tito Faraci ; prijevod Andrej Cvitaš]. - Zagreb : Libellus, 2011. ([Zagreb] : Stega tisak). - 130 str. : ilustr. u boji ; 22 cm. - (Dylan Dog kolor biblioteka ; knj. 3)
Prijevod djela: Nemici per sempre. - Strip. - Ime autora preuzeto sa str. [2]. - Nakl. 750 primj. - Sadrži i: Dylan Dog: Crna bajka = La fiaba nera / crtež Corrado Roi ; tema i scenarij Bruno Enna. Dylan Dog: Đavolova nevjesta = La sposa del diavolo / crtež, tema i scenarij Corrado Mastantuono. Dylan Dog: Tama u duši = Il buio nell'anima / crtež Patrizio Evangelisti ; tema i scenarij Claudio Chiaverotti.
ISBN 9789532762907 : 90 kn
741.5
HK11-05435

CASCIOLI, Andrea
Nathan Never: Duša grada / [crtež Andrea Cascioli ; scenarij Alberto Ostini ; prijevod Mihaela-Marija Perković]. - Zagreb : Libellus, 2011. ([Zagreb] : Stega tisak). - 294 str. : ilustr. ; 22 cm. - (Biblioteka Nathan Never)
Prijevod djela: L'anima della citta. - Strip. - Podatak o autoru preuzet s poleđine nasl. lista. - Nakl. 500 primj. - Sadrži i: Nathan Never: Teritorij = Il territorio / crtež Max Bertolini ; scenarij Stefano Vietti. Nathan Never: Ubačeni agent = L'infiltrato / crtež Paolo di Clemente ; scenarij Alberto Ostini.
ISBN 9789532762785 : 125 kn
741.5
HK11-05436

CASINI, Stefano
Nathan Never: Operacija zmaj / [crtež Stefano Casini ; scenarij Bepi Vigna ; prijevod Ivan-Filip Jakopović]. - Zagreb : Libellus, 2011. ([Zagreb] : Stega tisak). - 294 str. : ilustr. ; 22 cm. - (Biblioteka Nathan Never)
Prijevod djela: Operazione drago. - Strip. - Podatak o autoru preuzet s poleđine nasl. lista. - Nakl. 500 primj. - Sadrži i: Nathan Never: Otok smrti = L'isola della morte / prijevod Andrej Cvitaš. Nathan Never: Nevidljiva sila = Forza invisibile / crtež Romeo Toffanetti ; scenarij Michele Medda ; prijevod Andrej Cvitaš.
ISBN 9789532762778 : 125 kn
741.5
HK11-05437

CAVAZZANO, Giorgio
Dylan Dog: Lutke / [crtež Giorgio Cavazzano ; tema i scenarij Tito Faraci ; prijevod Andrej Cvitaš]. - Zagreb : Libellus, 2011. ([Zagreb] : Stega tisak). - 130 str. : ilustr. u bojama ; 22 cm. - (Dylan Dog kolor biblioteka ; knj. 4)
Prijevod djela: Manichini. - Strip. - Ime autora preuzeto sa str. [2]. - Nakl. 750 primj. - Sadrži i: Dylan Dog: Težak problem = Una situazione pesante / crtež Massimo Carnevale ; tema i scenarij Lorenzo Bartoli. Dylan Dog: Da pukneš od smijeha = Morire dal ridere / crtež Fabio Celoni ; tema i scenarij Bruno Enna. Dylan Dog: Prazno pismo = La lettera bianca / crtež Corrado Mastantuono & Stefano Intini ; tema i scenarij Giovanni Gualdoni.
ISBN 9789532762914 : 90 kn
741.5
HK11-05438

CHIAROLLA, Alessandro
Martin Mystére: Čudo od djeteta / [crtež Alessandro Chiarolla ; scenarij Alfredo Castelli ; prijevod Goran Marinić]. - Zagreb : Libellus, 2011. ([Zagreb] : Stega Tisak). - 154 str. : ilustr. ; 22 cm. - (Biblioteka Martin Mystere ; knj. 49)
Prijevod djela: Il ragazzo prodigio. - Om. nasl. - Strip. - Ime autora preuzeto sa str. [2]. - Nakl. 500 primj. - Sadrži i: Martin Mystére: Enigma zvana Jaspar = Un enigma di nome Jaspar.
ISBN 9789532762884
741.5
HK11-05439

CIVITELLI, Fabio
Mister No: NLO / [crtež Fabio Civitelli ; scenarij Tiziano Sclavi ; prijevod Andrej Cvitaš]. - Zagreb : Libellus, 2011. ([Zagreb] : Stega tisak). - 114 str. : ilustr. ; 22 cm. - (Biblioteka Mister No ; knj. 51)
Prijevod djela: La fine della pista - UFO. - Om. stv. nasl.: Mister No: Tuđinac. - Strip. - Ime autora preuzeto s predlista. - Nakl. 500 primj. - Sadrži i: Mister No: Tuđinac = Alien!.
ISBN 9789532763010 : 90 kn
741.5
HK11-05440

DANY
Maslin Granko: Čudesna odiseja [1] / [crtež i boja] Dany ; [scenarij] Greg ; [prijevod Vlatka Briški]. - Zagreb : Bookglobe, 2011. (Velika Gorica : Tiskara Velika Gorica). - 192 str. : ilustr. u bojama ; 30 cm. - (Integral / Bookglobe)
Prijevod djela: La merveilleuse odyssee. - Pravo ime autora: Daniel Henrotin. - Strip. - Sadrži i: Maslin Granko: Kugla čarosnica = La bulle de si-cetait-vrai. Maslin Granko: Dvorac četiri mjeseca = Le chateau des 4 lunes. Maslin Granko: Jedrenjak odgdjegod = La caravelle de n'importe ou.
ISBN 9789532641516 : 219 kn
741.5
HK11-05441

DE Angelis, Roberto
Nathan Never: Beskonačni univerzumi / [crtež Roberto De Angelis ; scenarij Michele Medda ; prijevod Ivan-Filip Jakopović]. - Zagreb : Libellus, 2011. ([Zagreb] : Stega tisak). - 294 str. : ilustr. ; 22 cm. - (Biblioteka Nathan Never)
Prijevod djela: Infiniti universi. - Strip. - Podatak o autoru preuzet s poleđine nasl. lista. - Nakl. 500 primj. - Sadrži i: Nathan Never: Mreža = Network / crtež Romeo Toffanetti ; scenarij Bepi Vigna. Nathan Never: Signali iz svemira = Segnali dallo spazio.
ISBN 9789532763041 : 125 kn
741.5
HK11-05442

DEVESCOVI, Franco
Tex: Crna močvara / [crtež Franco Devescovi ; scenarij Pasquale Ruju]. Tex: Kapetan Blanco / [crtež Manfred Sommer & Leomacs ; scenarij Claudio Nizzi ; prijevod [oba djela] Andrej Cvitaš]. - Zagreb : Libellus, 2011. ([Zagreb] : Stega tisak). - 228 str. : ilustr. ; 22 cm. - (Biblioteka Almanah)
Prijevodi djela: 1. La palude nera. 2. Capitan Blanco. - Strip. - Podatak o autoru preuzet s poleđine nasl. lista. - Nakl. 500 primj. - Str. 113-117: Čaroban svijet naslovnica / Željko Vela.
ISBN 9789532762976 : 90 kn
741.5
HK11-05443

DISO, Roberto
Mister No: Pruga prokletih / [crtež Roberto Diso ; scenarij Guido Nolitta ; prijevod Andrej Cvitaš]. - Zagreb : Libellus, 2011. ([Zagreb] : Stega tisak). - 273 str. : ilustr. ; 22 cm. - (Biblioteka Mister No ; knj. 53)
Prijevod djela: La ferrovia dei dannati. - Strip. - Ime autora preuzeto s predlista. - Nakl. 500 primj. - Sadrži i: Mister No: Zakon jačega = La legge della violenza. Mister No: Lov na čovjeka = Caccia all'uomo.
ISBN 9789532763072 : 135 kn
741.5
HK11-05444

DISO, Roberto
Mister No: Poštanska kočija / [crtež Roberto Diso ; scenarij Tiziano Sclavi ; prijevod Andrej Cvitaš]. - Zagreb : Libellus, 2011. ([Zagreb] : Stega tisak). - 236 str. : ilustr. ; 22 cm. - (Biblioteka Mister No ; knj. 50)
Prijevod djela: Ombre rosse. - Strip. - Ime autora preuzeto s predlista. - Nakl. 500 primj. - Sadrži i: Mister No: Znak ubojice = Il marchio dell' assassino. Mister No: Na kraju puta = La fine della pista.
ISBN 9789532763003 : 130 kn
741.5
HK11-05445

DOVNIKOVIĆ-BORDO, Borivoj
Novi centarfor ; Čudesni tim ; U zemlji lijepog nogometa / piše Ljubomir Vukadinović ; crta Borivoj Dovniković Bordo. - Zagreb : Vedis, 2011. (Zaprešić : Tiskara Ars Nova). - 67 str. : ilustr. ; 32 cm. - (Klasici hrvatskog stripa ; knj. 5)
Strip. - Om. stv. nasl.: Nogometna trilogija. - Str. [9]-16: Nogomet i ja / Borivoj Dovniković Bordo. - Slika autora i bilješka o njima: str. 64-67.
ISBN 9789537679095 : 80 kn
741.5(497.5)
(497.5)
HK11-05446

ESPOSITO, Nando
Stvorenje koje je došlo iz pakla / [crtež Nando i Denisio Esposito ; scenarij i tema Carlo Recagno ; prijevod Andrej Cvitaš]. - Zagreb : Libellus, 2011. ([Zagreb] : Stega tisak). - 160 str. : ilustr. ; 22 cm. - (Biblioteka Martin Mystere)
Prijevod djela: La creatura che venne dall'inferno. - Strip. - Podatak o autoru preuzet s poleđine predlista. - Nakl. 500 primj.
ISBN 9789532763119 : 90 kn
741.5
HK11-05447

FERRI, Gallieno
Zagor / [crtež Gallieno Ferri ; scenarij Guido Nolitta ; prijevod Elizabeta Garber]. - 1. izd. - Zagreb : Ludens, 2011. ([Split] : Slobodna Dalmacija). - 495 str : ilustr. ; 22 cm. - (Biblioteka Zagor ; knj. 2)
Strip. - Podatak o autoru preuzet s poleđine nasl. lista. - Nakl. 800 primj. - Sadržaj: Dvojnici = I due sosia ; Slomljeno koplje = La lancia spezzata ; Narod iz močvare = Il popolo della palude ; Zagorova osveta = La vendetta di Zagor.
ISBN 9789537557034 : 150 kn
741.5
HK11-05448

FILIPPUCCI, Lucio
Martin Mystere: Docteur Mystere i užasi ukletog dvorca / [crtež Lucio Filippucci ; scenarij Alfredo Castelli ; prijevod Goran Marinić]. - Zagreb : Libellus, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 298 str. : ilustr. ; 22 cm. - (Biblioteka Almanah)
Prijevod djela: Docteur Mystere e gli orrori del castello maledetto. - Strip. - Ime autora preuzeto sa str. [2]. - Nakl. 500 primj. - Sadrži i: Tajna Robina Hooda = Il segreto di Robin Hood / crtež Sergio Giardo ; scenarij Federico Memola & Alfredo Castelli. - Str. 97-104: Mesmerizam / Krešimir Mišak.
ISBN 9789532763126 : 85 kn
741.5
HK11-05449

FONT, Alfonso
Tex: Prokleta zemlja / [crtež Alfonso Font ; scenarij Mauro Boselli ; prijevod Andrej Cvitaš]. - Zagreb : Libellus, 2011. ([Zagreb] : Stega tisak). - 228 str. : ilustr. ; 22 cm. - (Biblioteka Tex Willer ; knj. 45)
Prijevod djela: Terre maledette. - Om. Stv. nasl.: Tex: Tornado. - Strip. - Podatak o autoru preuzet s poleđine nasl. lista. - Nakl. 500 primj. - Sadrži i: Tex: Tornado = Tornado!.
ISBN 9789532763140 : 140 kn
741.5
HK11-05450

FUSCO, Fernando
Tex: Sati očaja / [crtež Fernando Fusco ; scenarij Gianluigi Bonelli ; prijevod Andrej Cvitaš]. - Zagreb : Libellus, 2011. ([Zagreb] : Stega tisak). - 216 str. : ilustr. ; 22 cm. - (Biblioteka Tex Willer ; knj. 46)
Prijevod djela: Ore disperate. - Om. Stv. nasl.: Tex: Četiri bjegunca. - Strip. - Podatak o autoru preuzet s poleđine nasl. lista. - Nakl. 500 primj. - Sadrži i: Tex: Četiri bjegunca = I quattro evasi.
ISBN 9789532763157 : 140 kn
741.5
HK11-05451

GALLEPPINI, Aurelio
Tex: Klopka / [crtež] Aurelio Galleppini ; [scenarij] Gianluigi Bonelli ; [prijevod Andrej Cvitaš]. - Zagreb : Libellus, 2011. ([Zagreb] : Stega tisak). - 360 str. : ilustr. u bojama ; 25 cm. - (Kolor biblioteka Tex Willer ; knj. 6)
Prijevod djela: Il tranello. - Strip. - Nakl. 500 primj. - Sadrži i: Tex: Indijanski znak = Il segno indiano. - Str. [3-7]: Odjeća po mjeri / Sergio Bonelli, Graziano Frediani.
ISBN 9789532762723 : 250 kn
741.5
HK11-05452

GALLEPPINI, Aurelio
Tex: Texov sin / [crtež] Aurelio Galleppini ; [scenarij] Gianluigi Bonelli ; [prijevod Andrej Cvitaš]. - Zagreb : Libellus, 2011. ([Zagreb] : Stega tisak). - 382 str. : ilustr. u boji ; 25 cm. - (Kolor biblioteka Tex Willer ; knj. 7)
Prijevod djela: Il figlio di Tex. - Strip. - Nakl. 500 primj. - Sadrži i: Tex: Neustrašivi Tex = Tex l'intrepido. - Str. 3-7: Romanopisac posuđen svijetu stripa / Sergio Bonelli, Graziano Frediani.
ISBN 9789532763089 : 250 kn
741.5
HK11-05453

GIBSON, Ian
Balada o Halo Jones / [crtež] Ian Gibson ; [tekst] Alan Moore ; [prijevod Tatjana Jambrišak]. - Zagreb : Naklada Fibra, 2011. ([Zagreb] : Stega tisak). - 196 str. : ilustr. ; 29 cm. - (Biblioteka Orka ; knj. 21)
Prijevod djela: The ballad of Halo Jones. - Strip. - Nakl. 500 primj. - Str. [3-4]: Balada o Halo Jones, Alana Moorea / Tatjana Jambrišak. - Str. [207-211]: Halo Jones, mon amour (Ili: Tko pušta djevojke u pub?) / Cecile Quintal.
ISBN 9789533210247 : 130 kn
741.5
HK11-05454

GIRAUD, Jean, strip-autor
Blueberry: Grmljavina na zapadu [2] / [crtež] Giraud ; [scenarij] Charlier ; [prijevod Vlatko Ćesić]. - Zagreb : Bookglobe, 2011. ([Zagreb] : AKD). - 48 str. : ilustr. u bojama ; 30 cm.
Prijevod djela: Blueberry: Tonnerre à l'ouest. - Strip. - Puno ime autora: 1. Jean Giraud 2. Jean-Michel Charlier. - Ilustr. i na unut. str. om. listova. - Nakl. 500 primj.
ISBN 9789532642087 : 99 kn
741.5
HK11-05455

GIRAUD, Jean, strip-autor
Blueberry: Fort Navajo [1] / [crtež] Giraud ; [scenarij] Charlier ; [prijevod Vlatko Ćesić]. - Zagreb : Bookglobe, 2011. ([Zagreb] : AKD). - 48 str. : ilustr. u bojama ; 30 cm.
Prijevod djela: Blueberry: Fort Navajo. - Strip. - Puno ime autora: 1. Jean Giraud 2. Jean-Michel Charlier. - Ilustr. i na unut. str. om. listova. - Nakl. 500 primj.
ISBN 9789532642070 : 99 kn
741.5
HK11-05456

GIRAUD, Jean, strip-autor
Blueberry: Usamljeni orao [3] / [crtež] Giraud ; [scenarij] Charlier ; [prijevod Vlatko Ćesić]. - Zagreb : Bookglobe, 2011. ([Zagreb] : AKD). - 48 str. : ilustr. u bojama ; 30 cm.
Prijevod djela: Blueberry: L'aigle solitare. - Strip. - Puno ime autora: 1. Jean Giraud 2. Jean-Michel Charlier. - Ilustr. i na unut. str. om. listova.
ISBN 9789532642094 : 99 kn
741.5
HK11-05457

GIRAUD, Jean, strip-autor
Blueberry: Na tragu Navajosa [5] / [crtež] Giraud ; [scenarij] Charlier ; [prijevod Vlatko Ćesić]. - Zagreb : Bookglobe, 2011. ([Zagreb] : AKD). - 48 str. : ilustr. u bojama ; 30 cm.
Prijevod djela: Blueberry: La piste des Navajos. - Strip. - Puno ime autora: 1. Jean Giraud 2. Jean-Michel Charlier. - Ilustr. i na unut. str. om. listova. - Nakl. 500 primj.
ISBN 9789532642117 : 99 kn
741.5
HK11-05458

GIRAUD, Jean, strip-autor
Blueberry: Izgubljeni konjanik [4] / [crtež] Giraud ; [scenarij] Charlier ; [prijevod Vlatko Ćesić]. - Zagreb : Bookglobe, 2011. ([Zagreb] : AKD). - 48 str. : ilustr. u bojama ; 30 cm.
Prijevod djela: Blueberry: Le cavalier perdu. - Strip. - Puno ime autora: 1. Jean Giraud 2. Jean-Michel Charlier. - Ilustr. i na unut. str. om. listova. - Nakl. 500 primj.
ISBN 9789532642100
741.5
HK11-05459

GREG
Rock Derby: Psine u ringu / [scenarij i crtež] Greg ; [prijevod Tina Dunjić]. - Zagreb : Bookglobe, 2011. (Velika Gorica : Tiskara Velika Gorica). - 104 str. : ilustr. u bojama ; 30 cm. - (Integral / Bookglobe)
Prijevod djela: Les requins du ring. - Strip. - Pravo ime autora: Michael Regnier. - Sadrži i: Rock Derby: Kradljivci lutke = Les voleurs de poupées. Rock Derby: Panika u raju = Panique au paradis. - Heroj zadaje udarac: str. 100-102. - Bilješka o autoru: str. 104.
ISBN 9789532641509 : 149 kn
741.5
HK11-05460

GUARNIDO, Juanjo
Blacksad / scenarij Juan Diaz Canales ; crtež i boje Juanjo Guarnido. - Zagreb : Bookglobe, 2006-. - sv. : ilustr. u bojama ; 32 cm.
Strip.
ISBN 9536535890 (cjelina)
741.5

[4] : Pakao, tišina / [prijevod Vlatka Briški]. - 2011. (Zagreb : AKD). - 56 str.
Prijevod djela: L'enfer, le silence. - Strip.
ISBN 9789532641974 : 99 kn

HK11-05461

HERMANN
Jeremiah: Vučja jazbina / Hermann ; [prijevod Vlatko Ćesić]. - Zagreb : Strip-agent, 2011. (Koper : SAF-Tiskarna Koper). - 47 str. : ilustr. u bojama ; 30 cm.
Izv. stv. nasl.: Jeremiah: La panier de crabes. - Strip. - Puno ime autora: Hermann Huppen.
ISBN 9789537719272 : 75 kn
741.5
HK11-05462

HLEVNJAK, Branka
ULUPUH 1950 - 2010 : On the occasion of the sixtieth anniversary of the Croatian association of Artists of Applied Arts - ULUPUH / [text and concept Branka Hlevnjak ; translation Hrvoja Heffer ; photography Branimir Butković ... et al. ; editors Branka Hlevnjak and Anastazija Debelli]. - Zagreb : ULUPUH, 2011. (Zagreb : Printera grupa). - 151 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 30 cm.
Izv. stv. nasl.: ULUPUH 1950.- 2010. - Str. 10-11: On the occasion of the sixtieth ULUPUH's anniversary / Branka Hlevnjak. - Str. 133-136: Afterword / Ivana Bakal. - Bibliografske i ostale bilješke uz tekst.
ISBN 9789533270166 : 250 kn
[745/749]:061.2(497.5)
061.2(497.5):[745/749]
(497.5)
"1950/2010"
(067.5)
HK11-05463

HUBINON, Victor
Pirat bez lica / [crtež] Victor Hubinon ; [scenarij] Jean-Michael Charlier ; [prijevod Goran Marinić]. - Zagreb : Libellus, 2011. ([Zagreb] : Stega tisak). - 48 str. : ilustr. u bojama ; 30 cm. - (Biblioteka Riđobradi ; knj. 14)
Prijevod djela: Pirate sans visage. - Strip. - Nakl. 500 primj.
ISBN 9789532763102 : 90 kn
741.5
HK11-05464

HUBINON, Victor
Riđobradi pristiže u pomoć / [crtež] Victor Hubinon ; [scenarij] Jean-Michael Charlier ; [prijevod Sergej Karov]. - Zagreb : Libellus, 2011. ([Zagreb] : Stega tisak). - 49 str. : ilustr. u bojama ; 30 cm. - (Biblioteka Riđobradi ; knj. 13)
Prijevod djela: Barbe-Rouge a la rescousse. - Strip. - Nakl. 500 primj.
ISBN 9789532763096 : 90 kn
741.5
HK11-05465

JANRY
Našla krpa zakrpu! / črčkarije Janry ; brbljarije Tome ; flekarije Stéphane de Becker ; [prijevod Darko Macan]. - Zagreb : Strip-agent, 2011. ([Zagreb] : AKD). - 46 str. : ilustr. u bojama ; 30 cm. - (Biblioteka Mali Spirou ; knj. 14)
Prijevod djela: Bien fait pour toi!. - Pravo ime autora: Jean-Richard Guerts. - Strip. - Nakl. 500 primj.
ISBN 9789537719326 : 89 kn
741.5
HK11-05466

JANRY
Tako nikad nećeš odrasti! / črčkarije Janry ; brbljarije Tome ; flekarije Stéphane de Becker ; [prijevod Darko Macan]. - Zagreb : Strip-agent, 2011. ([Zagreb] : AKD). - 46 str. : ilustr. u bojama ; 30 cm. - (Biblioteka Mali Spirou ; knj. 11)
Prijevod djela: Tu ne s'ras jamais grand!. - Pravo ime autora: Jean-Richard Guerts. - Strip. - Nakl. 500 primj.
ISBN 9789537719296 : 89 kn
741.5
HK11-05467

JANRY
No, baš krasno! / črčkarije Janry ; brbljarije Tome ; flekarije Stéphane de Becker ; [prijevod Darko Macan]. - Zagreb : Strip-agent, 2011. ([Zagreb] : AKD). - 46 str. : ilustr. u bojama ; 30 cm. - (Biblioteka Mali Spirou ; knj. 12)
Prijevod djela: C'est du joli!. - Pravo ime autora: Jean-Richard Guerts. - Strip. - Nakl. 500 primj.
ISBN 9789537719302 : 89 kn
741.5
HK11-05468

JANRY
Lijepo sanjaj! / črčkarije Janry ; brbljarije Tome ; flekarije Stéphane de Becker ; [prijevod Darko Macan]. - Zagreb : Strip-agent, 2011. ([Zagreb] : AKD). - 46 str. : ilustr. u bojama ; 30 cm. - (Biblioteka Mali Spirou ; knj. 13)
Prijevod djela: Fais de beaux reves!. - Pravo ime autora: Jean-Richard Guerts. - Strip. - Nakl. 500 primj.
ISBN 9789537719319 : 89 kn
741.5
HK11-05469

KLAKOČAR, Helena
Nemirno morje / Helena Klakočar-Vukšić : prevod Tea Hvala. - Ljubljana : Forum, 2011. (Žirovnica : Medium). - [200] str. : ilustr. ; 27 cm. - (Ambasada strip / Forum, Ljubljana ; 09)
Bilješka o autorici na omotu. - Nakl. 500 primj.
ISBN 9789616553445
741.5(497.5)
(497.5)
HK11-05470

KORDEJ, Igor
Zvijezde / [scenarij, crtež i naslovnica] Igor Kordej. - Zagreb : Naklada Fibra, 2011. ([Zagreb] : Stega tisak). - 108 str. : ilustr ; 29 cm. - (Biblioteka Orka ; knj. 24)
Strip. - Nakl. 500 primj. - Zvijezde zatvaraju krug (Pogovor): str. 94-108.
ISBN 9789533210582 : 100 kn
741.5(497.5)
(497.5)
"199"
HK11-05471

LETTERI, Guglielmo
Tex: Tajanstveni otok / [crtež Guglielmo Letteri ; scenarij Gianluigi Bonelli ; prijevod Andrej Cvitaš]. - Zagreb : Libellus, 2011. ([Zagreb] : Stega tisak). - 162 str. : ilustr. ; 22 cm. - (Biblioteka Tex Willer ; knj. 43)
Prijevod djela: L'isola misteriosa. - Strip. - Podatak o autoru preuzet s poleđine nasl. lista. - Nakl. 500 primj. - Sadrži i: Tex: Sjene prošlosti = Ombre del passato.
ISBN 9789532763027 : 115 kn
741.5
HK11-05472

MACAN, Darko, književnik
Borovnica --- sa zla na gore! / Darko Macan ; obojio Tico. - Zagreb : Mentor, 2011. (Zagreb : Printera grupa). - 47 str. : ilustr. u bojama ; 30 cm. - (Biblioteka D. ; knj. 6)
Strip.
ISBN 9789537113773 : 45 kn
741.5(497.5)
(497.5)
HK11-05473

MANARA, Milo
Pandora / [crtež Milo] Manara ; [scenarij Vincenzo] Cerami ; [prijevod na hrvatski jezik Ana Knifer]. - [Zagreb] : Unigena, 2011. ([Zagreb] : Studio Moderna). - [60] str. : ilustr. ; 31 cm.
Strip.
ISBN 9789535638322
741.5
HK11-05474

MARRAFFA, Bruno
Mister No: Sotonina kuća / [crtež Bruno Marraffa ; scenarij Tiziano Sclavi ; prijevod Andrej Cvitaš]. - Zagreb : Libellus, 2011. ([Zagreb] : Stega tisak). - 119 str. : ilustr. ; 22 cm. - (Biblioteka Mister No ; knj. 49)
Prijevod djela: La casa di Satana. - Strip. - Ime autora preuzeto s poleđine nasl. lista. - Nakl. 500 primj.
ISBN 9789532762969 : 90 kn
741.5
HK11-05475

MATTEONI, Giuseppe
Skriveno lice: Krvava kiša / [crtež Giuseppe Matteoni ; scenarij Gianfranco Manfredi ; prijevod Andrej Cvitaš]. - Zagreb : Libellus, 2011. ([Zagreb] : Stega tisak). - 196 str. : ilustr. ; 22 cm. - (Biblioteka Skriveno lice ; knj. 5)
Prijevod djela: Pioggia di sangue. - Strip. - Ime autora preuzeto sa str. [4]. - Nakl. 500 primj. - Sadrži i: Skriveno lice: Predstraža = Il presidio / crtež Ersin Burak ; scenarij Gianfranco Manfredi.
ISBN 9789532762815 : 100 kn
741.5
HK11-05476

MICHELUZZI, Attilio
Marcel Labrume / [scenarij & crtež] Attilio Micheluzzi ; [prijevod Goran Marinić]. - Zagreb : Naklada Fibra, 2011. ([Zagreb] : Stega tisak). - 148 str. : ilustr. ; 29 cm. - (Biblioteka Orka ; knj. 25)
Prijevod djela: Marcel Labrume. - Nakl. 400 primj. - Str. [3]-4: Uvod / Michel Jans.
ISBN 9789533210599 : 120 kn
741.5
HK11-05477

MORRIS
Lucky Luke: Eliksir Doktora Doxeya / scenarij i crtež Morris ; [prijevod Milena Benini]. - Zagreb : Bookglobe, 2011. (Zagreb : AKD). - 46 str. : ilustr. u bojama ; 29 cm. - (Biblioteka Lucky Luke ; knj. 26)
Prijevod djela: L'elixir du Docteur Doxey. - Pravo ime autora: Maurice de Bevere. - Strip. - Bilješka o autoru: str. [47].
ISBN 9789532642025
741.5
HK11-05478

MORRIS
Lucky Luke: Protiv Pata Pokera / scenarij i crtež Morris ; [prijevod Milena Benini]. - Zagreb : Bookglobe, 2011. (Zagreb : AKD). - 46 str. : ilustr. u bojama ; 29 cm. - (Biblioteka Lucky Luke ; knj. 25)
Prijevod djela: Lucky Luke contre Pat Poker. - Pravo ime autora: Maurice de Bevere. - Strip. - Bilješka o autoru: str. [47].
ISBN 9789532642018
741.5
HK11-05479

MORRIS
Lucky Luke: Daltoni u mećavi / crtež Morris ; scenarij R. [Rene] Goscinny ; boje Anne-Marie Ducasse ; [prijevod Milena Benini]. - Zagreb : Bookglobe, 2011. (Zagreb : AKD). - 46 str. : ilustr. u bojama ; 29 cm. - (Biblioteka Lucky Luke ; knj. 24)
Prijevod djela: Les Dalton dans le blizzard. - Pravo ime autora: Maurice de Bevere. - Strip. - Bilješka o autoru: str. [47].
ISBN 9789532642001
741.5
HK11-05480

MUTTI, Andrea
Nathan Never: Staza u plamenu / [crtež Andrea Mutti ; scenarij Stefano Marzorati ; prijevod Andrej Cvitaš]. - Zagreb : Libellus, 2011. ([Zagreb] : Stega tisak). - 294 str. : ilustr. ; 22 cm. - (Biblioteka Nathan Never)
Prijevod djela: Piste infuocate. - Strip. - Podatak o autoru preuzet s poleđine nasl. lista. - Nakl. 500 primj. - Sadrži i: Nathan Never: Točka nestajanja = Punto zero. Nathan Never: Tko je Solomon Darver? = Chi e Solomon Darver? / crtež Giancarlo Olivares ; scenarij Alberto Ostini.
ISBN 9789532763133 : 125 kn
741.5
HK11-05481

MUZEJ za umjetnost i obrt (Zagreb)
Museum of Arts and Crafts, Zagreb : 1880.-2010. : guide / [authors Marina Bagarić ... [et al.] ; photographs Srećko Budek ... [et al.] ; editors Anđelka Galić, Miroslav Gašparović ; english translation Graham McMaster]. - Zagreb : Museum of Arts and Crafts, 2011. (Zagreb : Kerschoffset). - 377 str. : ilustr., planovi u bojama ; 24 cm.
Izv. stv. nasl.: Muzej za umjetnost i obrt, Zagreb : vodič. - Ostali zastupljeni autori: Vanja Brdar Mustapić, Anđelka Galić, Miroslav Gašparović, Jelena Ivoš, Vesna Jurić Bulatović, Sandra Kandučar Trojan, Andrea Klobučar, Arijana Koprčina, Vesna Lovrić Plantić, Dubravka Osrečki Jakelić, Nela Tarbuk, Marija Tonković, Maja Velicogna Novoselac, Koraljka Vlajo, Malina Zuccon Martić. - Nakl. 1000 primj. - Imensko kazalo ; Predmetno kazalo.
ISBN 9789537641153
[745/749]:069(497.5Zagreb)(036)
069(497.5Zagreb):[745/749](036)
(497.5Zagreb)
(036)
HK11-05482

NICOLO, Erio
Tex: Stranac u Elk Cityju / [crtež Erio Nicolo ; scenarij Guido Nolitta ; prijevod Andrej Cvitaš]. - Zagreb : Libellus, 2011. ([Zagreb] : Stega tisak). - 333 str. : ilustr. ; 22 cm. - (Biblioteka Tex Willer ; knj. 41)
Prijevod djela: Uno straniero a Elk City. - Om. Stv. nasl.: Tex: Trgovci smrću. - Strip. - Podatak o autoru preuzet s poleđine nasl. lista. - Nakl. 500 primj. - Sadrži i: Tex: Sam protiv svih = Contro tutti. Tex: Trgovci smrću = Mercanti di morte. Tex: Otvorene karte = A carte scoperte.
ISBN 9789532762792 : 160 kn
741.5
HK11-05483

OWEN, Lynda
Suvremeno aranžiranje cvijeća / Lynda Owen ; [prijevod Branka Lucarić]. - Zagreb : Veble commerce, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 208 str. : ilustr. u bojama ; 31 cm.
Prijevod djela: The