0OPĆENITO


001   Znanost i znanje

ALLAN, D. S.
Kataklizma : zadivljijući dokaz kozmičke katastrofe 9500 godina pr. Kr. / D. S. Allan i J. B. Delair ; s engleskog prevela Dorta Jagić. - Zagreb : Zagrebački holding, Podružnica AGM, 2013. (Zagreb : Uriho). - 583 str. : ilustr. ; 22 cm. - (Biblioteka Obelisk : biblioteka koja razotkriva svijet zagonetnih sila i rubnih područja ljudskoga znanja)
Prijevod djela: Cataclysm : compelling evidence of a cosmic catastrophe in 9500 B. C. - Slike autora i bilješke o njima na omotu. - Popis bibliografskih kratica: str. 570-571. - Bibliografija iza pojedinih poglavlja. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789531744416 : 220 HRK
001.94
(02.062)
HK13-00001

BADOVINAC, Petar, geodet
Duhovna svojstva svemira : hijerarhija postanka : esej o svojstvima svemira / Petar Badovinac. - Zagreb : Izvori, 2013. ([s. l. : s. n.]). - 191 str. ; 20 cm.
Bilješka o autoru: str. 191-[192]. - Bibliografija: str. 187-188. - Imensko kazalo.
ISBN 9789532033991
001.9
(0:82-4)
HK13-00002

CECI, Saša
Blesimetar iliti Koliko je krivo biti u krivu? / Saša Ceci. - Zagreb : KruZak, 2013. (Zagreb : Element). - 303 str. ; 23 cm.
Slika autora na omotu. - Imensko kazalo.
ISBN 9789536463886 : 84 HRK
001
(02.062)
HK13-00003

DADIĆ, Žarko
Na razmeđu civilizacija : zapadna Europa, Bizant i islamske zemlje: tragovima povijesti znanosti i prirodne filozofije / Žarko Dadić. - Zagreb : Izvori, 2013. ([s. l. : s. n.]). - 344 str. ; 24 cm.
Bilješka o autoru: str. [343]-344. - Imensko kazalo. - Bibliografske i ostale bilješke uz tekst.
ISBN 9789532033977 : 150 HRK
001.1(4)(091)
101.1(4)(091)
930.85(4)
(4)
"03/18"
HK13-00004

FARRELL, Joseph P., teolog
Geni, divovi, čudovišta i ljudi : elite koje su preživjele kozmički rat i njihovi skriveni planovi / Joseph P. Farrell ; s engleskoga prevela Alenka Mirković Nađ. - Zagreb : Zagrebački holding, Podružnica AGM, 2013. (Zagreb : URIHO). - 282 str. : ilustr. ; 22 cm. - (Biblioteka Obelisk : biblioteka koja razotkriva svijet zagonetnih sila i rubnih područja ljudskoga znanja)
Prijevod djela: Genes, giants, monster and man. - Slika autora na omotu. - Bibliografija: str. [286-287]; bibl. bilješke uz test.
ISBN 9789531744447 : 130,00 HRK
001.94
HK13-00005

FRITZE, Ronald H.
Izmišljeno znanje : lažna povijest, lažirana znanost i pseudoreligije / Ronald H. Fritze ; s engleskoga preveo Damir Biličić. - Zagreb : TIM press, 2013. ([Zagreb] : Grafički zavod Hrvatske). - 313 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Naslijeđe)
Prijevod djela: Invented knowledge. - Bilješke: str. 265-298. - Bilješka o autoru: str. 313. - Bibliografija: str. 299-306. - Imensko kazalo.
ISBN 9789537177782 : 210,00 HRK
001.95
HK13-00006

GATALICA, Tina
Bjelovar u znanosti : bibliografija magistarskih radova i doktorskih disertacija o Bjelovaru i bjelovarskom kraju = Bjelovar in science : bibliography of master’s theses and doctoral dissertions on Bjelovar and Bjelovar region / Tina Gatalica. - Bjelovar : Narodna knjižnica "Petar Preradović", 2013. ([Bjelovar] : Amanita). - 136 str. ; 24 cm.
Tekst na hrv. i engl. jeziku. - Bilješka o autorici: str. 134. - Bibliografija: str. 125-127. - Summary. - Imensko kazalo ; Predmetno kazalo.
ISBN 9789539973665
001(497.5Bjelovar)(01)
001(497.5-35Bjelovar)(01)
016:001
(01)
(497.5Bjelovar)
(497.5-37Bjelovar)
HK13-00007

ICKE, David
Sjeti se tko si : sjeti se "gdje" si i odakle "dolaziš" / David Icke ; [prijevod Goran Ćaćić ; originalne ilustracije u knjizi izradio je Neil Hague]. - Zagreb : TELEdisk, 2013. ([Zagreb] : Denona). - 560 str., XXIV str. s tabama u bojama : ilustr. ; 24 cm. - (Biblioteka Teorije zavjere)
Prijevod djela: Remember who you are. - Bilješke uz tekst. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789537903084
001.94
(02.062)
HK13-00008

JAKOBOVIĆ, Zvonimir
Pisanje i uređivanje stručnih i znanstvenih publikacija / Zvonimir Jakobović ; [crteži Milovan Kavšek]. - Zagreb : Kiklos - krug knjige, 2013. ([s. l. : s. n.]). - XVI, 275 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Biblioteka Elektrotehničkog društva Zagreb ; knj. 1)
Hrvatsko-engleski rječnik i englesko-hrvatki rječnik s predmetnim kazalima: str. 239-266. - Autorova slika i bilješka o njemu: str. 275. - Bibliografija: str. 269-273 ; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789535693758
001.811
808.1
808.2
HK13-00009

MALENICA, Ana
Povratak s one strane / Ana Malenica. - Bregana : Harša, 2013. (Zagreb : Stega tisak). - 267 str. ; 21 cm.
Nakl. 300 primj.
ISBN 9789537907068 : 99 HRK
001.94:128
133.5
(0:82-94)
HK13-00010

MARUŠIĆ, Matko
Uvod u znanstveni rad u medicini / Matko Marušić i suradnici. - 5. izd. - Zagreb : Medicinska naklada, 2013. (Zagreb : Medicinska naklada). - XV, 341 str. : graf. prikazi ; 24 cm. - (Biblioteka Sveučilišni udžbenici / Medicinska naklada)
Zastupljeni suradnici: Lidija Bilić-Zulle, Zoran Đogaš, Danka Grčević, Mirjana Huić, Ana Ivaniš, Vedran Katavić, Ivan Krešimir Lukić, Ana Marušić, Jelka Petrak, Mladen Petrovečki, Dario Sambunjak. - Bibliografija uz svako poglavlje. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789531765992 : 158 HRK
001.8:61(075.8)
61:001.8(075.8)
(075.8)
HK13-00011

MEJOVŠEK, Milko
Metode znanstvenog istraživanja u društvenim i humanističkim znanostima / Milko Mejovšek. - 2. dopunjeno izd. - Jastrebarsko : Naklada Slap, 2013. (Jastrebarsko : Naklada Slap). - XIV, 391 str. : graf. prikazi ; 25 cm. - (Udžbenici Sveučilišta u Zagrebu = Manualia Universitatis studiorum Zagrabiensis)
Bibliografija: str. [375]-382. - Imensko kazalo ; Predmetno kazalo.
ISBN 9789531913423
001.8:168.522(075.8)
168.522(075.8)
(075.8)
HK13-00012

MIŠAK, Krešimir
Dečki, odjebite u skokovima : i dalje: sve piše u novinama ... samo najvažnije ne / Krešimir Mišak. - Zagreb : TELEdisk, 2013. ([Zagreb] : Denona). - XXX, 560 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Biblioteka Svjetlost)
Autorova slika na omotu.
ISBN 9789537903077
001.94
327:061.236
HK13-00013

OSLIĆ, Mirko
Tajna tunguske eksplozije / Mirko Oslić. - Zaprešić : vlast. nakl., 2013. (Zaprešić : Uvez). - 58 str. : ilustr. u bojama, zemljop. crteži (djelomice u bojama) ; 21 cm.
Bibliografija: str. 57.
ISBN 9789535543169
001.94
523.681
HK13-00014

RADOVAN, Mario
Knowledge and interpretation : on time and mind, computation and explanation / Mario Radovan. - Rijeka : Grafika Zambelli, 2013. (Rijeka : Tisak Zambelli). - 335 str. ; 23 cm.
Bibliografija: str. 330-335.
ISBN 9789537070250
001.8
165
HK13-00015

SAGAN, Carl Edward
Svijet progonjen demonima : znanost kao svijeća u tami / Carl Sagan ; [prevela Rajka Rusan]. - Zagreb : Naklada Jesenski i Turk, 2013. (Čakovec : "Zrinski"). - 376 str. ; 24 cm. - (Biblioteka 42)
Prijevod djela: The deamon-haunted world. - Bilješka o autoru na omotu. - Bilješke uz tekst. - Bibliografija: str. 361-368. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789532226355 : 169 HRK
001.92
HK13-00016

ŠIPIĆ, Igor
Značaj lokacije Bosanske piramide = (Significance of the Bosnian pyramid location) : (Hidden History Conference 2013, Visoko, September 4-7, 2013. / Igor Šipić. - Split : Naklada Bošković, 2013. (Zagreb : Grafomark). - 64 str. : zemljop. crtež u bojama ; 21 cm. - (Biblioteka Skalić ; 16)
Bio-bibliografska bilješka o autoru: str. 61-64. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789532631807
001.94(497.6)
903(497.6)
(497.6)
HK13-00017

VELIKA pitanja malih ljudi ... : ... i odgovori nekih jako pametnih ljudi / prikupila i uredila Gemma Elwin Harris ; [prijevod Nataša Ozmec]. - Zagreb : Planetopija, 2013. (Zagreb : Kerschoffset). - 281 str. : ilustr. ; 20 cm. - (Biblioteka Quantum)
Prijevod djela: Biq questions from little people: and simple answers from great minds.
ISBN 9789532572773 : 119,00 HRK
001(02.053.2)
HK13-00018

Vidi br.: HK13-05796

Vidi br.: HK13-00178

Vidi br.: HK13-00007

Vidi br.: HK13-01000

Vidi br.: HK13-02654

002   Dokumentacija

SOUTH Eastern European Digitisation Inititative Conference (8 ; 2013 ; Zagreb)
8th SEEDI Conference Digitisation of Cultural and Scientific Heritage [i] Treći festival hrvatskih digitalizacijskih projekata, Zagreb, Croatia, 15-17 May 2013 : book of abstracts / [organizator Nacionalna i sveučilišna knjižnica u Zagrebu ; editors Sofija Klarin-Zadravec ... et al.]. - Zagreb : National and University Library of Zagreb, 2013. (Zagreb : ITG). - 126 str. ; 21 cm.
Om. nasl. - Nakl. 100 primj. - Tekst na hrv. i na engl. jeziku. - Str. 7-8: Predgovor / Dunja Seiter-Šverko. - Bilješke o autorima: str. 67-84, 117-125.
[002:008]:004(4)
(4)
(048)(063)
HK13-00019

003   Sustavi pisanja i pisma. Znaci i simboli

BADURINA, Anđelko
Inventar samostana sv. Marije Magdalene u Portu na otoku Krku. : (1734. - 1878.) / Anđelko Badurina. - Rijeka, : Glosa : Zagreb : Provincijalat franjevaca trećoredaca glagoljaša, 2013. (Zagreb : AKD). - 262 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Monumenta glagolitica Tertii ordinis regularis sancti Francisci in Croatia = Glagoljski spomenici Trećega franjevačkog reda u Hrvatskoj sv. 1 ISSN 1848-848X)
Slika autora i bilješka o njemu na omotu. - Str. 9-12: Predgovor / Ivan Botica, Tomislav Galović, Kristijan Kuhar, Sandra Sudec. - Sadrži i: O dr. sc. Anđelko Badurina, franjevac i povjesnik umjetnosti : pola stoljeća znanstvenog rada / Perica Dujmović, Tomislav Galović. - Bibliografija: str. 216-221. - Riassunto ; Summary.
ISBN 9789536081905 (Glosa)
003.349.1
726.71(497.5Porat)
271.04(497.5Porat)
271.3Badurina, A.
(497.5Porat)
(210.7Krk)
HK13-00020

GLAGOLJSKI kvateran Župe sv. Ante u Radošinovcima : 1784.-1795. / priredio Pavao Kero. - Zadar : Stalna izložba crkvene umjetnosti, 2013. (Zadar : Grafikart). - XXII, 62, 61 str. : faks. ; 25 cm. - (Monumenta glagolitica Archidoecesis Iadertinae ; vol. 13)
Sadrži faksimil i transliterirani izvornik. - Nakl. 300 primj. - Str. [V]: Predgovor / Pavao Galić. - Str.[VII]-XI: Glagoljski kvateran Župe sv. Ante u Radošinovcima : 1784.-1795. / Grozdana Franov Živković. - Str. [XVII]-XXI: Svećenici koji se spominju u glagoljskom kvateranu Župe sv. Ante u Radošinovcima : 1784.-1795. / Pavao Kero. - Popis manje poznatih riječi: str. [57]-61. - Bibliografske bilješke i bilješke uz uvodne tekstove. - Imensko i predmetno kazalo.
003.349.1
929.53(497.5Radošinovci)
259(497.5Radošinovci)
"1784/1795"
(497.5Radošinovci)
HK13-00021

JA slova znajući govorim : azb, buky, vede, glagoljo / [urednice, editors Milica Prole i Zrinka Jensch ; prijevod na engleski, english translation Erna Jensch]. - Mali Lošinj : Srednja škola Ambroza Haračića, 2013. ([Osijek] : Grafika Osijek). - [28] str. : ilustr., faks. ; 30 cm.
Om. nasl. - Nakl. 500 primj. - Tekst usporedo na hrv. i engl jeziku. - Bibliografija: str. [28].
ISBN 9789535764908
003.349.1
HK13-00022

PANTELIĆ, Marija Agnezija
Hrvatsko glagoljsko srednjovjekovlje / Marija Agneza Pantelić. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost : Družba sestara milosrdnica Svetog Vinka Paulskog, 2013. (Zagreb : Denona). - 725 str. : ilustr., faks. ; 24 cm. - (Djela Instituta za ekumensku teologiju i dijalog "Juraj Križanić" Katoličkog bogoslovnog Sveučilišta u Zagrebu ; knj. 3)
Slika autorice. - Nakl. 700 primj. - Tekst na hrv., lat. i tal. jeziku. - Str. 5: Uvodna riječ / Petar Bašić. - Kratice: str. 7-8. - Str. 9-10: Marija s. Agnezija Pantelić (1915.-2008.) / P. B. [Petar Bašić]. - Bibliografija radova Marije s. Agnezije Pantelić : str. 707-722; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Predmetno kazalo ; Imensko kazalo.
ISBN 9789531106788 (Kršćanska sadašnjost) : 170 HRK
003.349.1(497.5)(091)
264.12(497.5)
264.13(497.5)
243
"04/14"
(497.5)
HK13-00023

VALEC-REBIĆ, Martina
Glagoljica za osnovce : priručnik za voditelje glagoljaških skupina / Martina Valec-Rebić ; [fotografije, ilustracije Martina Valec-Rebić, Denis Lešić]. - Zagreb : Naklada Ljevak, 2013. ([Zagreb] : Suton graf). - 131 str. : ilustr. u bojama ; 23 cm.
Slika autorice i bilješka o njoj: str. 130. - Bibliografija: str. 127-129.
ISBN 9789533036373 : 79,00 HRK
003.349.1(035)
(035)
HK13-00024

ŽAGAR, Mateo
Uvod u glagoljsku paleografiju I : (X. i XI. st.) / Mateo Žagar. - Zagreb : Institut za hrvatski jezik i jezikosvovlje, 2013. ([Sv. Ivan Zelina : Tiskara Zelina). - 391 str. : ilustr. ; 25 cm. - (Biblioteka Hrvatska jezična riznica)
Bibliografija: str. 371-391 i bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789537967093 : 160,00 HRK
003.349.1.072
930.272:003.349.1
HK13-00025

Vidi br.: HK13-00146

Vidi br.: HK13-05837

Vidi br.: HK13-05837

Vidi br.: HK13-00150

Vidi br.: HK13-00147

Vidi br.: HK13-05755

Vidi br.: HK13-04736

Vidi br.: HK13-00676

004   Računalna znanost i tehnologija. Računarstvo

BOŽIĆ, Josip
Izrada aplikacija za Android platformu : priručnik za polaznike / Josip Božić. - 1. izd. - Zagreb : Algebra, 2013. ([s. l. : s. n.]). - 150 str. : ilustr. ; 29 cm.
ISBN 9789533221441
004.451Android(035)
(035)
HK13-00026

BRANKOVIĆ, Zorica
Pobuna na mreži : društvene mreže i građanski aktivizam: Facebook prosvjedi u Hrvatskoj / Zorica Branković. - 1. izd. - Osijek : Kulen vizija, 2013. (Osijek : Grafika). - 181 str. ; 17 cm. - (Biblioteka Media Unlimited ; knj. 1)
Slika autorice i bilješka o njoj na omotu. - Bilješke: str. 156-171. - Bibliografija: str. 174-179.
ISBN 9789535790402 : 99,00 HRK
004.738.5:32(497.5)
323.22:004(497.5)
(497.5)
HK13-00027

BRAUS, Vladimir
Uvod u Linux : D105 / [autor Vladimir Braus]. - Zagreb : Srce [i. e.] Sveučilišni računski centar, 2013. ([s. l. : s. n.]). - 67 str. ; 30 cm. - (Tečajevi srca : priručnik za polaznike)
Om. nasl. - Podatak o autoru preuzet s poleđine 1. om. lista.
ISBN 9789537138448
004.451Linux(035)
(035)
HK13-00028

CHADWICK, Jess
Programiranje ASP.NET MVC 4 / Jess Chadwick, Todd Snyder i Hrusikesh Panda. - Zagreb : Dobar plan, 2013. (Osijek : Gradska tiskara). - XVII, 469 str. : ilustr. ; 24 cm.
Prijevod djela: Programming ASP.NET MVC 4. - Na omotu podnasl.: Razvoj web aplikacija uz AP.NET MVC. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789537398408
004.43ASP(035)
004.738.52(035)
(035)
HK13-00029

ĆULUM, Senka
OLAP II : on-line analytical processing II / Senka Ćulum. - Rijeka : vlast. nakl., [2013?] ([s. l. : s. n.]). - 75 str. : ilustr. ; 24 cm.
Bibliografija: str. 72.
ISBN 9789535765219
004.658.2
HK13-00030

ĆULUM, Senka
OLAP : on-line analytical processing / Senka Ćulum. - Rijeka : SC informatika, 2013. ([s. l. : s. n.]). - 85 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm.
Bibliografija: str. 79-82.
ISBN 9789535765202
004.658.2
HK13-00031

ĐAMBIĆ, Goran
Klijentsko skriptiranje : priručnik / Goran Đambić. - 1. izd. - Zagreb : Algebra, 2013. ([s. l. : s. n.]). - 176 str. ; 29 cm.
ISBN 9789533221410
004.43Java(035)
(035)
HK13-00032

GASSTON, Peter
Knjiga za CSS3 : vodič kroz budućnost Web dizajna / Peter Gasston. - Zagreb : Dobar plan, 2013. (Osijek : Gradska tiskara Osijek). - XXIII, 279 str. : ilustr. ; 24 cm.
Prijevod djela: The book of CSS3. - Bilješka o autoru na omotu. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789537398392
004.738.52(035)
(035)
HK13-00033

GASSTON, Peter
Moderni Web : responzivni Web dizajn uz HTML5, CSS3 i JavaScript / Peter Gasston. - Zagreb : Dobar plan, 2013. (Osijek : Gradska tiskara Osijek). - XIII, 239 str. : ilustr., graf. prikazi ; 24 cm. - (Footprint : informatičke knjige za kreativce.)
Prijevod djela: The modern Web : multi-device Web development with HTML5, CSS3, and JavaScript. - Bilješka o autoru: str. [VI]. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789537398415
004.738.52(035)
(035)
HK13-00034

INTEGRIRANI poslovni informacijski sustav SAP / Nikola Vlahović ... [et al.]. - 2. izmijenjeno izd. - Zagreb : Mikrorad, 2013. ([s.l.] : s. n.]). - IV, 159 str. : ilustr. ; 30 cm. - (Udžbenici Sveučilišta u Zagrebu =Manualia Universitatis studiorum Zagrabiensis)
Na nasl. str.: Ekonomski fakultet Sveučilišta u Zagrebu, Katedra za informatiku. - Ostali zastupljeni autori: Božidar Jaković, Ljubica Milanović Glavan, Jovana Zoroja. - Bibliografija: str. 159.
ISBN 9789536286904
004:65](075.8)
65.01:004](075.8)
(075.8)
HK13-00035

ISAACSON, Walter
Steve Jobs / Walter Isaacson. - 2., dopunjeno izd. - Zagreb : Europapress Holding, 2013. (Zagreb : Denona). - 609 str. : ilustr. ; 24 cm.
Prijevod djela: Steve Jobs. - Bilješke: str. [591]-609. - Bibliografija: str. [587]-589.
ISBN 9789533380865 : 99,00 HRK
004-051Jobs, S.
004(73)(091)
061.6:004(73)(091)
(73)
HK13-00036

IZRADA aplikacija za mobilne uređaje : priručnik [za nastavu] / Josip Božić ... [et al.]. - 1. izd. - Zagreb : Algebra učilište, 2013. ([s. l. : s. n.]). - 334str. : ilustr. ; 29 cm. - (Računarstvo : visoka škola)
Ostali zastupljeni autori: Tomislav Kadežabek, Filip Tomić, Tina Kaštelan.
ISBN 9789533221427
004.451Android(035)
(035)
HK13-00037

JAKOVIĆ, Božidar
Enterprise information systems : manual for computer lab exercises / Božidar Jaković. - Zagreb : Faculty of Economics and Business, 2013. (Zagreb : Sveučilišna tiskara). - 280 str. : ilustr. ; 30 cm.
Na nasl. str.: University of Zagreb. - Rječnik: str. 278. - Bibliografija: str. 260. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789536025732
004:65](075.8)
65.01:004](075.8)
(075.8)
HK13-00038

JUKIĆ, Oliver
Uvod u telekomunikacijske mreže / Oliver Jukić. - 1. izd. - Virovitica : Visoka škola za menadžment u turizmu i informatici u Virovitici, 2013. ([Virovitica] : Grafiti Becker). - 217 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Udžbenici Visoke škole Virovitica)
Bibliografija: str. 200-203. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789535608165
004.7(075.8)
004.73:621.39](075.8)
654.16(075.8)
(075.8)
HK13-00039

KADEŽABEK, Tomislav
Uvod u SQL : priručnik za polaznike / Tomislav Kadežabek, Tina Kaštelan. - 1. izd. - Zagreb : Algebra učilište, 2013. ([s. l. : s. n.]). - 69 str. ; 29 cm.
Predmetno kazalo.
ISBN 9789533221397
004.451Android(035)
004.655.3(035)
(035)
HK13-00040

KADEŽABEK, Tomislav
Uvod u SQL : zbirka zadataka / Tomislav Kadežabek, Tina Kaštelan. - Zagreb : Algebra učilište, 2013. ([s. l. : s. n.]). - 32 str. ; 29 cm.
004.451Android(035)
004.655.3(035)
(035)
HK13-00041

KRIŠTOF, Tomislav
Internet kao komunikacijski kanal : priručnik [za polaznike] / Tomislav Krištof, Vanja Osredečki, Krešimir Drvar. - Zagreb : Algebra učilište, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 121 str. : ilustr. ; 29 cm.
Bibliografija: str. [123-124].
ISBN 9789533220925
004.738.5
(035)
HK13-00042

KUČAK, Danijel
Izrada web-aplikacija : priručnik / Danijel Kučak. - 2. izd. - Zagreb : Algebra učilište, 2013. ([s. l. : s. n.]). - 198 str. : ilustr. ; 29 cm. - (Računarstvo : visoka škola)
Predmetno kazalo.
ISBN 9789533221236
004.43Java(075.8)
(075.8)
HK13-00043

KUSALIĆ, Domagoj
Napredno programiranje i algoritmi u C-u i C++-u / Domagoj Kusalić. - 4. izd. - Zagreb : Element, 2013. (Zagreb : Element). - 407 str. : graf. prikazi ; 24 cm.
ISBN 9789531976152
004.43C(075.8)
004.43C++(075.8)
(075.8)
HK13-00044

LEBINAC, Vladimir
Računalne mreže / Vladimir Lebinac, Davorin Valenčić. - Velika Gorica : Veleučilište Velika Gorica, 2013. ([Zagreb] : Kolumna). - 303 str. : ilustr., graf. prikazi ; 24 cm.
Kratice i akronimi: str. 293-301. - Bilješka o autorima: str. 303. - Bibliografija: str. 289-292.
ISBN 9789537716455 : 120,00 HRK
004.7(075.8)
(075.8)
HK13-00045

LYNN, Samara
Windows Server 2012 spreman za upotrebu / Samara Lynn. - Zagreb : Dobar plan, 2013. (Zagreb : Denona). - XI, 242 str. : ilustr. ; 24 cm.
Prijevod djela: Windows Server 2012 up and running. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789537398385
004.451Windows server(035)
(035)
HK13-00046

MALVIĆ, Tomislav
Neuronski alati u geologiji ležišta ugljikovodika / Tomislav Malvić, Marko Cvetković. - 2. izd. - Zagreb : Hrvatsko geološko društvo : Rudarsko-geološko-naftni fakultet, 2013. (Zagreb : Denona). - XIV, 89 str. : ilustr., graf. prikazi ; 20 cm. - (Udžbenici Sveučilišta u Zagrebu = Manualia Universitatis studiorum Zagrabiensis)
Na nasl. str.: Hrvatsko geološko društvo, Geomatematički odsjek. - Nakl. 300 primj. - Bibliografija uz svako poglavlje. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789539513076 (Hrvatsko geološko društvo)
004.032.26:553.98
550.8.05:004.032.26
HK13-00047

MILIČIĆ, Ivana, dizajnerica
Adobe InDesign CS6 : prijelom stranica i priprema za tisak : priručnik [za polaznike] / Ivana Miličić, Goran Obrovac. - 1. izd. - Zagreb : Algebra učilište, 2013. ([s. l. : s. n.]). - 127 str. : ilustr. ; 29 cm.
Predmetno kazalo.
ISBN 9789533221342
004.42Photoshop(035)
004.932(035)
(035)
HK13-00048

MILIČIĆ, Ivana, dizajnerica
Adobe Acrobat X : priručnik [za polaznike] : obrada PDF dokumenata / Ivana Miličić. - 1. izd. - Zagreb : Algebra učilište, 2013. ([s. l. : s. n.]). - 79 str. : ilustr. ; 29 cm.
ISBN 9789533221458
004.42Acrobat(035)
(035)
HK13-00049

NAPREDNO rješavanje problema programiranjem u Pythonu / Leo Budin ... [et al.]. - 1. izd. - Zagreb : Element, 2013. (Sveti Ivan Zelina : Tiskara Zelina). - 280 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm.
Ostali zastupljeni autori: Predrag Brođanac, Zlatka Markučič, Smiljana Perić. - Bibliografija: str. 280. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789531973977
004.43Python(035)
(035)
HK13-00050

OBROVAC, Goran
Adobe Illustrator CS6 : grafičko crtanje i dizajn : priručnik / Goran Obrovac. - 1. izd. - Zagreb : Algebra učilište, 2013. ([s. l. : s. n.]). - 123 str. : ilustr. ; 29 cm.
Na omotu podnasl.: Priručnik za polaznike. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789533221182
004.42Illustrator(035)
004.92(035)
(035)
HK13-00051

OPERACIJSKI sustavi / Leo Budin ... [et al.] ; [crteži Nataša Jocić]. - 3. izd. - Zagreb : Element, 2013. (Zagreb : Element). - 399 str. : ilustr., graf. prikazi ; 24 cm. - (Udžbenici Sveučilišta u Zagrebu = Manualia Universitatis studiorum Zagrabiensis)
Bilješke uz tekst. - Bibliografija: str. 393-394 i uz tekst. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789531976107
004.451(075.8)
(075.8)
HK13-00052

PANIAN, Željko
Elektroničko poslovanje druge generacije / Željko Panian. - 1. izd. - Zagreb : Ekonomski fakultet, 2013. (Zagreb : Sveučilišna tiskara). - 404 str. : graf. prikazi ; 24 cm. - (Udžbenici Sveučilišta u Zagrebu = Manualia Universitatis studiorum Zagrabiensis)
Nakl. 500 primj. - Bibliografija: str. 385-392 ; i uz tekst. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789536025701
004.7:658.8(075.8)
658.8:004.7(075.8)
(075.8)
HK13-00053

PAPIĆ, Vladan
Uvod u računalnu grafiku / Vladan Papić. - Split : Fakultet elektrotehnike, strojarstva i brodogradnje, 2013. ([Split] : Redak). - 172 str. : ilustr. ; 30 cm.
Bibliografija: str. 171-172.
ISBN 9789532900385 : 97 HRK
004.92(075.8)
(075.8)
HK13-00054

PAVIČIĆ, Mladen, fizičar
Companion to quantum computation and communication / Mladen Pavičić. - Weinheim : Wiley-VCH Verlag, 2013. (Darmstadt : Betz-Druck). - XIV, 343 str. : ilustr. ; 24 cm.
Autorova slika i bilješka o njemu na omotu. - Str. VII-VIII: Uvod / Lev B. Levitin. - Bibliografija: str. 315-330. - Predmetno kazalo.
ISBN 9783527408481
004.31:53
530.145:004
HK13-00055

PAVLIĆ, Dražen, informatičar
MS Project 2010 : planiranje i praćenje projekata : priručnik za polaznike / Dražen Pavlić, Marko Šimac. - 1. izd. - Zagreb : Algebra učilište, 2013. ([s. l. : s. n.]). - 85 str. : ilustr., graf. prikazi ; 29 cm.
Na omotu: Microsoft Office Project 2010 : planiranje i upravljanje projektima. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789533221007
004.42Office Project(035)
(035)
HK13-00056

PLETIKOSA, Krešimir
Adobe Photoshop CS6 : obrada slike na računalu : priručnik [za polaznike] / Krešimir Pletikosa, Goran Obrovac. - 1. izd. - Zagreb : Algebra učilište, 2013. ([s. l. : s. n.]). - 157 str. : ilustr. ; 29 cm.
Predmetno kazalo.
ISBN 9789533221328
004.42Photoshop(035)
004.932(035)
(035)
HK13-00057

RJEŠAVANJE problema programiranjem u Pythonu / Leo Budin ... [et al.]. - 2. izd. - Zagreb : Element, 2013. (Sveti Ivan Zelina : Tiskara Zelina). - 380 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 24 cm.
Ostali zastupljeni autori: Predrag Brođanac, Zlatka Markučič, Smiljana Perić. - Bibliografija: str. 379. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789531973953
004.43Python(035)
(035)
HK13-00058

STOJANOV, Tomislav
Uvod u (X) HTML i CSS : skripta / Tomislav Stojanov. - Zagreb : Tehničko veleučilište, Informatičko-računarski odjel, 2013. ([s. l. : s. n.]). - 96 str. : ilustr. ; 30 cm. - (Priručnici Tehničkog veleučilišta u Zagrebu = Manualia Polytechnici studiorum Zagrabiensis)
Bibliografija: str. 96.
ISBN 9789537048273
004.738.52(035)
004.92(035)
(035)
HK13-00059

ŠIMOVIĆ, Vladimir
Suvremeni informacijski sustavi / Vladimir Šimović, Maja Ružić-Baf. - Pula : Sveučilište Jurja Dobrile, 2013. ([Sv. Ivan Zelina] : Tiskara Zelina). - 247 str. : ilustr. ; 25 cm.
Nakl. 200 primj. - Slike autora i bilješke o njima: str. 242-247. - Bibliografija uz svako poglavlje.
ISBN 9789537498641 : 150 HRK
004.7/.8(075.8)
007(075.8)
(075.8)
HK13-00060

TOMIĆ, Filip
Osnove Java programiranja za Android : priručnik za polaznike / Filip Tomić, Danijel Kučak. - 1. izd. - Zagreb : Algebra učilište, 2013. ([s. l. : s. n.]). - 159 str. ; 29 cm.
Predmetno kazalo.
ISBN 9789533221229
004.43Java(035)
004.451Android(035)
(035)
HK13-00061

TOMIĆ, Filip
Grafika, senzori i izrada igara za Android : priručnik za polaznike / Filip Tomić. - 1. izd. - Zagreb : Algebra učilište, 2013. ([s. l. : s. n.]). - 77 str. : ilustr. ; 29 cm.
ISBN 9789533221489
004.451Android(035)
(035)
HK13-00062

TOMIĆ, Filip
Uvod u programiranje na Android platformi : priručnik za polaznike / Filip Tomić. - 1. izd. - Zagreb : Algebra učilište, 2013. ([s. l. : s. n.]). - 110 str. : ilustr. ; 29 cm.
ISBN 9789533221359
004.451Android(035)
(035)
HK13-00063

ULOGA Interneta u integriranim marketinškim komunikacijama : priručnik za polaznike / Martin Birač ... [et al.]. - 1. izd. - Zagreb : Algebra učilište, 2013. ([s. l. : s. n.]). - 119 str. : ilustr. ; 29 cm.
Ostali zastupljeni autori: Krešimir Drvar, Marko Hrnjak, Vanja Osredečki.
ISBN 9789533221045
004.738.5(035)
(035)
HK13-00064

VARGA, Matija, informatičar
Informatičke tehnologije u primjeni : kroz različita područja / Matija Varga. - 1. izd. - Čakovec : M. Varga : Udruga financijsko-informatičkih stručnjaka Međimurja, 2013. ([s. l. : s. n.]). - 108 str. : autorova slika ; 25 cm.
Bilješka o autoru: str. 105-107. - Bibliografija: str. 83-86.
ISBN 9789535767107 (Udruga financijsko-informatičkih stručnjaka Međimurja)
004(035)
(035)
HK13-00065

ZBIRKA programskih zadataka za procesor ARM 7 / Martin Žagar ... [et al.]. - 1. izd. - Zagreb : Fakultet elektrotehnike i računarstva Sveučilišta, 2013. ([Zagreb] : AKD). - 111 str. ; 24 cm. - (Udžbenici Sveučilišta u Zagrebu = Manualia Universitatis studiorum Zagrabiensis)
Ostali zastupljeni autori: Josip Knezović, Ivana Bosnić, Mario Kovač.
ISBN 9789531841818
004.31(075.8)
(075.8)
HK13-00066

Vidi br.: HK13-01021

Vidi br.: HK13-00040

Vidi br.: HK13-00089

Vidi br.: HK13-01361

Vidi br.: HK13-00057

Vidi br.: HK13-00048

Vidi br.: HK13-00051

Vidi br.: HK13-00061

Vidi br.: HK13-02149

Vidi br.: HK13-00068

Vidi br.: HK13-01360

Vidi br.: HK13-00041

Vidi br.: HK13-00044

Vidi br.: HK13-00039

Vidi br.: HK13-00029

Vidi br.: HK13-00036

Vidi br.: HK13-00059

Vidi br.: HK13-02456

005   Organizacijske znanosti

Vidi br.: HK13-03176

006   Norme i normizacija. Mjeriteljstvo

Vidi br.: HK13-02744

007   Informacijske znanosti. Kibernetika

INTERNATIONAL Conference on Advances and Systems Research (5 ; 2011 ; Zagreb)
The 5th International Conference on Advances and Systems Research, November 10 - 12, 2011 in Zagreb, Croatia. Conference proceedings of the Special Focus Symposium on 12th ICESKS [i. e.] Information, Communication, and Economic Sciences in the Knowledge Society, [November 10, 11 and 12, 2011] / [editors Vladimir Šimović, Ljubica Bakić-Tomić, Zuzana Hubinkova]. - Zagreb : Faculty of Teacher Education, 2013. ([s. l.] : Proming-hch). - 244 str. : ilustr., graf. prikazi ; 24 cm.
Na vrhu nasl. str.: ECNSI [i. e.] Europski centar za napredna i sustavna istraživanj] - 2011. - Zastupljeni autori: Petr Makovský, Irena Descubes, Libuše Macáková, Tomáš Pavelka, Barbora Straková, Irena Wagnerová, Vesna Markovac, Emilie Frankova, Mario Dumančić, Andreja Tominac, Lidija Eret, Vatroslav Zovko, Marija Valčić, Lana Domšić, Vinko Morović, Franjo Maletić, Dominika Crnjac Milić, Vladimir Šimović, Oreta Saliaj, Eva Zezulková, Zuzana Hubinková, Kateřina Vitásková, Tereza Cimrmannová, Vedran Savić, Dunja Zvonarek, Joško Sindik, Nives Vidak, Sonja Uzelac, Ljubica Bakić-Tomić, Dagmar Schneidrová, Maja Katarina Tomić, Diana Kopačević, Nataša Rogulja, Anita Jeličić, Marija Stanojević, Mateja Popović, Ana Globočnik Žunac. - Bibliografija iza svakog rada; bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789537210588
007(063)
65.012(063)
HK13-00067

PROJEKT ICT sustavi za osobe sa složenim komunikacijskim potrebama. Završna konferencija (2013 ; Zagreb)
ICT sustavi za osobe sa složenim komunikacijskim potrebama : zbornik sažetaka : završna konferencija projekata, Zagreb, [31.] siječanj 2013. / [urednik Željka Car]. - Zagreb : Fakultet elektronike i računarstva, 2013. (Zagreb : Skriptarnica). - 32 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 30 cm + ispravak ([1] list)
Nakl. 100 primj.
ISBN 9789531841771
007-056.2/.3(048)(063)
004.8-056.2/.3(048)(063)
(048)(063)
HK13-00068

SOUČEK, Branko
Better life and business : cell, brain, mind and sex universal laws / authored by Branko Souček. - [Sharjah ; Oak Park ; Bussum : Bentham Science Publishers, [2013?] ([s. l. : s. n.]). - IV, 214 str. : ilustr., graf. prikazi ; 25 cm.
Na nasl. str.: IRIS [i. e.] Integrated Reasoning Informing and Serving. - Bibliografija uz svako poglavlje. - Predmetno kazalo.
ISBN 9781608057139
007:612.82
HK13-00069

Vidi br.: HK13-00060

008   Kultura i civilizacija. Futurologija

ENC, Ivan
Posljednji mogući korak suvremene civilizacije / Ivan Enc. - 2. izmijenjeno i dopunjeno izd. - Petrinja : vlast. nakl., 2013. (Petrinja : Manika). - 44 str. ; 22 cm.
Bilješka o autoru: str. 42-43. - Bibliografija: str. 41.
ISBN 9789535702528
008
HK13-00070

GRABOVAC, Višnja
UNESCO - sva blaga svijeta : svi lokaliteti kulturne i prirodne baštine svijeta na jednom mjestu / [autor teksta Višnja Grabovac ; izrada zemljovida Alan Čaplar]. - 1. izd. - Samobor : Meridijani, 2013. (Zagreb : AKD). - 379 str. : ilustr., zemljop. crteži u bojama ; 28 cm. - (Bibliotheca Geographia Croatica ; knj. 45)
Podatak o autorici preuzet s poleđine nasl. lista.
ISBN 9789532391534
008(100)
502.7(100)
(100)
HK13-00071

HRASTE-SOČO, Iva
Hrvatska - nacija kulture / Iva Hraste-Sočo ; [izrada kazala Neli Mindoljević]. - Zagreb : Leykam international, 2013. (Zagreb : Denona). - 375 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 24 cm.
Bilješka o autorici: str. 362-363. - Bibliografija: str. 256-320; bibliografske bilješke uz tekst. - Summary. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789533400044 : 198 HRK
008:321(497.5:436)
78:32(497.5)
7.079(497.5)
7.079(436)
(436)
(497.5)
"20"
HK13-00072

PROJEKTI programa Europske unije Kultura = European union Culture program Croatia / [urednici Martina Borovac Pečarević, Mladen Špehar]. - Zagreb : Ministarstvo kulture Republike Hrvatske, Odjel za kulturnu kontaktnu točku, 2013. ([Sv. Nedelja] : Printera grupa). - 73 str. : ilustr. (pretežno u u bojama) ; 23 cm.
Nakl. 2000 primj. - Tekst na hrv. i engl. jeziku. - Str. 4: Predgovor / Andrea Zlatar Violić.
ISBN 9789533120218
008:32](4-6EU)"201"
008:32](497.5)"201"
(4-6EU)
(497.5)
"2012"
HK13-00073

ZELENIKA, Ratko
Metodologija i tehnologija izrade znanstvenog i stručnog djela / Ratko Zelenika. - 5. izmijenjeno i dopunjeno izd. - Rijeka : Ekonomski fakultet ; Kastav : IQ plus, 2011-. - sv. ; 24 cm.
008.1(075.8)
(075.8)

knj. 8 : Znanstvene međusobno povezane metode. - 2013. (Sv. Ivan Zelina : Tiskara Zelina). - XXXVIII, [494] str. - (Znanstvene knjige i sveučilišni udžbenici = Libri scientifici et manualia universitatis studiorum.)
Nakl. 500 primj. - Kratice: str. 477-478. - Bilješka o autoru: str. 479-491. - Bilješke uz tekst. - Bibliografija: str. 437-441 i uz tekst. - Summary ; Povzetek. - Imensko kazalo ; Predmetno kazalo.
ISBN 9789539570567

HK13-00074

Vidi br.: HK13-01267

Vidi br.: HK13-03228

Vidi br.: HK13-01096

Vidi br.: HK13-00073

Vidi br.: HK13-05775

01   Bibliografije. Katalozi

Vidi br.: HK13-00120

Vidi br.: HK13-00007

Vidi br.: HK13-00145

02   Knjižničarstvo. Čitanje

BIŠĆAN, Frida
Spomenica Središnje knjižnice Slovenaca u Republici Hrvatskoj/Osrednje knjižnice Slovencev na Hrvaškem : povodom 20-te obljetnice = ob 20 letnici / Frida Bišćan, Vedrana Kovač Vrana ; [prijevod na slovenski Janja Boljar ; fotografije Igor Čepurkovski ... et al.]. - Karlovac : Gradska knjižnica "Ivan Goran Kovačić", 2013. (Karlovac : Tiskara Pečarić & Radočaj). - 35 str. : ilustr. u bojama ; 240 X 22 cm.
Tekst na hrv. i na sloven. jeziku. - Bibliografija: str. 34.
ISBN 9789537852122
027.63(497.5=163.6)
(497.5)
(=163.6)
(067.5)
HK13-00075

DANI specijalnih i visokoškolskih knjižnica (12 ; 2011 ; Opatija)
Knjižnice: kamo i kako dalje? : zbornik radova / 12. dani specijalnih i visokoškolskih knjižnica, Opatija, 11.-14. svibnja 2011. ; uredile Alisa Martek i Elizabeta Rybak Budić ; [prijevod [sažetaka] na engleski Tea Fluksi]. - Zagreb : Hrvatsko knjižničarsko društvo, 2013. (Zagreb : Denona). - XIV, 453 str. : ilustr., graf. prikazi ; 24 cm. - (Izdanja Hrvatskoga knjižničarskog društva, 1846-5544 ; knj. 59)
Hrpt. stv. nasl.: 12. dani specijalnih i visokoškolskih knjižnica. - Zastupljeni autori: Ana Barbarić, Alisa Martek, Dubravka Luić-Vudrag, Marija Bulatović, Nikola Krsmanović, Ivana Hebrang Grgić, Jelica Leščić, Iva Vrkić, Zoran Zdravković, Zlatko Ahmić, Vesna Špac, Andrija Nenadić, Senka Tomljanović, Tamara Krajna, Blanka Salatić, Marko Tot, Stjepka Leščić, Janja Maras, Vesna Gržetić, Jasna Dravec Braun, Sanda Hasenay, Svjetlana Mokriš, Ksenija Švenda-Radeljak, Dora Rubinić, Ivanka Stričević, Evgenia Arh, Dejana Golenko, Branka Pemper, Kristina Polak Bobić, Zrinka Vitković, Stela Kos, Mila Perasović, Ivana Knežević, Marina Vinaj, Aleksandra Pikić, Irena Pilaš, Blaženka Peradenić-Kotur, Vesna Radičević, Kristina Mitrić, Jasenka Žuti, Tijana Barbić-Domazet, Tea Grujić, Marina Maruna, Irena Frigo Haltrich, Dijana Machala, Lobel Machala, Vera Petrović, Milutin Šahović, Biserka Grečl, Lovela Machala Poplašen, Ljudevit Šatović, Sonja Avalon, Dunja Marija Gabriel, Tea Čonč, Stela Filipi Matutinović, Vesna Golubović. - Prema predgovoru, organizatori 12. dana specijalnih i visokoškolskih knjižnica su Sekcija za visoškolske i specijalne knjižnice Hrvatskoga knjižničarskog društva i Sveučilišna knjižnica u Rijeci. - Nakl. 200 primj. - Na nasl. str. i teme: Pohrana i zaštita knjižnične građe ; Profesija "knjižničar"??? ; Usluge i korisnici. - Predgovor ; Introduction: str. XI-XIV. - Bibliografija uz svaki rad; bibliografske bilješke uz tekst. - Summaries.
ISBN 9789536001897 : 180 HRK
026(497.5)
027.7(497.5)
(497.5)
(063)
HK13-00076

ERL, Vera
Marija Malbaša / Vera Erl ; [prijevod na engleski Marija Erl Šafar]. - Osijek : Matica hrvatska, Ogranak : Društvo knjižničara Slavonije i Baranje, 2013. (Osijek : Grafika). - 192 atr. : ilustr. ; 21 cm.
Slika autorice i bilješke o njoj: str. 191-192. - Bilješke uz tekst. - Bibliografija: str. [179[-189 i uz tekst. - Summary.
ISBN 9789532420906 : 100 HRK
023Malbaša, M.
02(497.5Osijek)
(497.5Osijek)
HK13-00077

GRADSKA knjižnica i čitaonica u Virovitici : u slici i riječi / [fotografije Rudi Vanđija ... [et al.] ; prijevod [uvodnog teksta] na engleski Maja Resner ; urednica Višnja Romaj]. - Virovitica : Gradska knjižnica i čitaonica u Virovitici, 2013. (Virovitica : Grafoprojekt). - 113str. : ilustr. u bojama ; 30 cm + 1 audio video CD
Nakl. 40 primj. - Str. 3-10: Riječ ravnateljice ; A word by the director / Višnja Romaj.
ISBN 9789535751809
027.52(497.5Virovitica)
(497.5Virovitica)
HK13-00078

GRADSKA knjižnica Ivan Goran Kovačić : 1838.-2013. / [autori članaka Tatjana Basar ... [et al.] ; fotografije Igor Čepurkovski ... [et al.] ; urednici Gabrijela Jakšić, ŽeljkoMavretić]. - Karlovac : Gradska knjižnica Ivan Goran Kovačić, 2013. (Karlovac : Pečarić & Radočaj). - 35 str. : ilustr. u bojama ; 30 X 22 cm.
ISBN 9789537852085
027.52(497.5Karlovac)
(497.5Karlovac)
HK13-00079

KNJIŽNICE Zadarske županije : vodič / [glavna urednica Mirsa Katić ; fotografije Tomislav Vrsaljko... [et al.] ; prijevod sažetka na engleski jezik Željka Aleksić]. - Zadar : Društvo knjižničara Zadar, 2013. (Čakovec : "Zrinski"). - 89 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm.
Nakl. 300 primj. - Str. 7: Uvodna napomena / Aleksandar Stipčević. - Str. 9: Predgovor / Tatjana Aparac-Jelušić. - Bibliografija na kraju svakog poglavlja.
ISBN 9789535749400 : 100,00 HRK
027(497.5-35Zadar)(036)
(497.5-35Zadar)
(036)
HK13-00080

LEŠČIĆ, Jelica
Prilog za bibliografiju hrvatskoga narodnog knjižničarstva / [sastavila Jelica Leščić]. - Zagreb : Nacionalna i sveučilišna knjižnica u Zagrebu, 2013. (Zagreb : Nacionalna i sveučilišna knjižnica u Zagrebu). - 151 str. ; 24 cm.
Podatak o autorici preuzet s poleđine nasl. lista. - Nakl. 100 primj. - Imenska kazala ; Predmetno kazalo.
ISBN 9789535001232 : 105 HRK
02(497.5)(01)
(497.5)
(01)
HK13-00081

NARODNE knjižnice i čitaonice u Bakru od 19. stoljeća : izvorišta Gradske knjižnice Bakar / [autori Boris Petković ... et al.; fotografije Miljenko Šegulja, Ivan Šamanić, Jelena Šubat ; urednik Boris Petković]. - Bakar : Grad Bakar : Gradska knjižnica Bakar, 2013. ([Zagreb] : Denona). - 167 str. : ilustr. u bojama ; 31 cm. - (Bakarski zbornik. Kolo monografija ; sv. 3)
Ostali zastupljeni autori: Maja Polić, Milka Šupraha-Perišić, Smiljka Vulinović, Božica Čop Pavušek, Dolores Paro-Mikeli, Nikola Petković. - Nakl. 500 primj.
ISBN 9789535568247
027.52(497.5Bakar)
027.9(497.5Bakar)
(497.5Bakar)
HK13-00082

OKRUGLI stol Slobodan pristup informacijama (12 ; 2013 ; Zagreb)
Slobodan pristup informacijama : 12. okrugli stol, [Zagreb, 10. prosinca 2012.] : zbornik radova / [organizatori Hrvatsko knjižničarsko društvo, Komisija za slobodan pristup informacijama i slobodu izražavanja [i] Odsjek za informacijske i komunikacijske znanosti Filozofskog fakulteta u Zagrebu, Katedra za bibliotekarstvo] ; uredile Ana Barbarić i Dorja Mučnjak ; [prijevod s engleskog i srpskog jezika Ana Barbarić ; prijevod na engleski jezik Mila Maršić]. - Zagreb : Hrvatsko knjižničarsko društvo, 2013. ([Zagreb] : Kolor klinika). - XVI, 152 str. : ilustr., graf. prikazi ; 24 cm. - (Izdanja Hrvatskoga knjižničarskog društva, 1846-5544 ; knj. 61)
Na spor. nasl. str.: 12. okrugli stol o slobodnom pristupu informacijama Društvene mreže i knjižnice = 12th Round Table on Free Access to Information Social Networks and Libraries. - Zastupljeni autori: Anna Trofimenko, Mirko Marković, Davorka Pšenica, Breza Šalamon-Cindori, Darjan Vlahov, Ivana Hebrang Grgić, Višnja Novosel, Irides Zović, Vesna Crnogorac, Ivana Pažur. - Nakl. 200 primj. - Sadrži radove i sažetke. - Str. VII-XVI: Predgovor ; Preface / A. Barbarić, D. Mučnjak. - Bilješke o autorima: str. 131-136. - Bibliografija uz svaki rad; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Summaries.
ISBN 9789536001927 : 100,00 HRK
021.7:004.738.5
(063)
HK13-00083

SEMINAR Arhivi, knjižnice, muzeji : mogućnosti suradnje u okruženju globalne informacijske infrastrukture (16 ; 2012 ; Poreč)
16. seminar Arhivi, knjižnice, muzeji, [Poreč, 28.-30. studenoga 2012.] : mogućnosti suradnje u okruženju globalne informacijske strukture : zbornik radova / [organizatori Hrvatsko muzejsko društvo [i] Hrvatsko arhivističko društvo [i] Hrvatsko knjižničarsko društvo] ; [urednici] Nives Tomašević i Ivona Despot ; [prevoditeljica Sanja Kovačević]. - Zagreb : Hrvatsko knjižničarsko društvo, 2013. (Zagreb : Denona). - VIII, 348 str. : ilustr., graf. prikazi ; 24 cm. - (Izdanja Hrvatskoga knjižničarskog društva, 1846-5544 ; knj. 59)
Zastupljeni autori: Mirna Willer, Ana Barbarić, Tinka Katić, Gordon Dunsier, Leonardo Jelenković, Gill Hamilton, Sonja Špiranec, Tomislav Ivanjko, Boris Badurina, Mira Miletić Drder, Radovan Vrana, Alenka Šauperl, Zdenka Semlič Rajh, Darko Knez, Sonja Pigac Ljubi, Karolina Holub, Ingeborg Rudomino, Nives Tomašević, Jasna Horvat, Drahomira Gavranović, Ivona Despot, Mladan Masar, Ana Filep, Ivona Mora Asić, Borut Kružić, Tomica Vrbanec, Branka Purgarić-Kužić, Tihomir Marojević, Predrag Perožić, Damir Doračić, Đeni Gobić-Bravar, Jasminka Podgorski, Suzana Njegač, Tina Đaković, Zoran Kirchhoffer, Gordana Miolin. - Nakl. 200 primj. - Str. VIII-X: Predgovor ; Foreword / Nives Tomašević i Ivona Despot. - Bibliografija uz svaki rad; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Summaries.
ISBN 9789536001934 : 198,50 HRK
02
069
930.25
(063)
HK13-00084

SMJERNICE za knjižnice tijela javne vlasti : / [priredila] Sekcija za knjižnice javne vlasti i Sekcija za informacije tijela javne vlasti i službene publikacije ; uredile Nancy Bolt i Suzanne Burge ; [s engleskog prevela Ana Jurinović]. - Zagreb : Hrvatsko knjižničarsko društvo, 2013. ([Zagreb] : Denona). - 71 str. ; 24 cm. - (Povremena izdanja Hrvatskoga knjižničarskog društva. Novi niz, 1334-7667 ; knj. 30)
Prijevod djela: Guidelines for libraries of government departments. - Na vrhu nasl. str.: IFLA [i. e.] International Federation of Library Associations and Institutions = Međunarodni savez knjižničarskih društava i ustanova. - Zastupljeni autori: Nancy Bolt, Sanjay K. Bihani, Moira Fraser, Sue Westcott, Hannah Fischer, Linda Sjogren, Suzanne Burge, Jane Wu, Maria Goeckeritz. - Nakl. 200 primj. - Str. [7]-9: Predgovor hrvatskom izd. / Andrea Horić. - Bilješka o autorima: str. [68]-69.
ISBN 9789536001866 : 100 HRK
026:35(035)
(035)
HK13-00085

STROPNIK, Alka
Knjižnica za nove generacije : virtualni sadržaji i usluge za mlade / Alka Stropnik. - Zagreb : Hrvatsko knjižničarsko društvo, 2013. (Zagreb : Denona). - 163 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm. - (Izdanja Hrvatskoga knjižničarskog društva. Niz Hrvatsko knjižničarstvo, 1848-493X ; knj. 2)
Nakl. 300 primj. - Bilješka o autorici: str. 151. - Bilješke uz tekst. - Bibliografija: str. 129-140 ; i uz tekst. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789536001859 : 120 HRK
027.625(497.5)
027.625:004.738.52(497.5)
(497.5)
HK13-00086

STRUČNI skup s međunarodnim sudjelovanjem Knjižnična usluga za slijepe i slabovidne - stanje i perspektive (2011 ; Koprivnica)
Knjižnična usluga za slijepe i slabovidne : stanje i perspektive : zbornik radova / [organizatori Knjižnica i čitaonica "Fran Galović" [i] Udruga slijepih Koprivničko-križevačke županije] ; uredila Dijana Sabolović-Krajina ; [prijevod sažetaka Sado Terzić]. - Koprivnica : Knjižnica i čitaonica "Fran Galović", 2013. (Koprivnica : Tiskara Rihtarić). - 130 str. : ilustr. u bojama ; 29 cm.
Sadrži radove i sažetke. - "Stručni skup s međunarodnim sudjelovanjem "Knjižnična usluga za slijepe i slabovidne - stanje i perspektive", Koprivnica, 18. 11. 2011." --> poleđina nasl. lista. - Zastupljeni autori: Sanja Frajtag, Dunja Marija Gabriel, Veronika Čelić-Tica, Kristina Janc, Koen Krikhaar, Ljiljana Vugrinec, Kristina Čunović, Nataša Vojnović, Karmen Krnčević, Antonija Miše, Emilija Pezer, Tihomir Marojević, Norma Miočić, Denis Rudić, Hela Čičko, Amelija Žulj, Vesna Babić. - Nakl. 100 primj. - Str. 7-13: Predgovor / Dijana Sabolović-Krajina. - Bibliografija uz svaki rad ; bibliografske bilješke uz tekst. - Summaries.
ISBN 9789535641520 : 100,00 HRK
027.6-056.262(497.5)
(497.5)
(063)
HK13-00087

UNIVERZALNA decimalna klasifikacija / urednica Lidija Jurić Vukadin ; [prijevod Ana Čizmić ... et al. ; izrada kazala Lidija Jurić Vukadin]. - Skraćeno izd. - Zagreb : Nacionalna i sveučilišna knjižnica u Zagrebu, 2013. ([Sv. Nedelja] : Printera grupa). - 703 str. ; 26 cm.
Nakl. 1000 primj. - Str. 5-6: Predgovor / L. Jurić Vukadin. - Bibliografija: str. 7. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789535001249 : 250,00 HRK
025.45UDC
(083.44)
HK13-00088

WILLER, Mirna
Bibliographic information organization in the semantic web / Mirna Willer and Gordon Dunsire. - 1st published. - Oxford ; Cambridge ; New Delhi : CP [i. e.] Chandos Publishing, 2013. (Hockley : 4edge). - XXXII, 318 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Chandos information professional series, 2052-210X)
Kratice: str. XXIII-XXV. - Bilješke o autorima: str. XXXI-XXXII. - Bilješke uz svako poglavlje. - Bibliografija: str. 289-314. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9781843347316
025.3/.4:004.738.52
004.738.52:004.91
HK13-00089

Vidi br.: HK13-05524

Vidi br.: HK13-00082

Vidi br.: HK13-05783

Vidi br.: HK13-00086

Vidi br.: HK13-01884

Vidi br.: HK13-00077

Vidi br.: HK13-02913

Vidi br.: HK13-00076

Vidi br.: HK13-00248

030   Opća referentna djela

ZAŠTO se pingvinima ne smrzavaju stopala? : i još 114 drugih pitanja i odgovora iz popularnog znanstvenog časopisa / Newscientist ; s engleskoga prevela Nataša Barta Paripović. - Zagreb : V.B.Z., 2013. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 219 str. ; 20 cm. - (Biblioteka stručno popularna / V.B.Z.)
Prijevod djela: Why don't penguins' feet freeze?.
ISBN 9789533045290 : 110 HRK
030
(02.062)
HK13-00090

Vidi br.: HK13-05021

050   Serijske publikacije

PROSPECTS of Arkzin = Izlgedi Arkzina : Arkzin digital archive = digitalna arhiva Arkzina / [photographer/fotograf Ivan Kuharić ; translation/prijevod Marina Miladinov ; editors/urednici Tomislav Medak & Petar Milat]. - Zagreb : Arkzin : Multimedijalni institut, 2013. ([Sv. Ivan Zelina] : Tiskara Zelina). - 46 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm.
Nakl. 500 primj. - Tekst na hrv. i na engl. jeziku. - Introduction ; Uvod. str. 8-11.
ISBN 9789537372163 (Multimedijalni institut)
050(497.521.2)
(497.521.2)
(083.824)
HK13-00091

Vidi br.: HK13-00344

Vidi br.: HK13-04429

Vidi br.: HK13-00346

06   Organizacije. Društva. Udruge. Kongresi. Izložbe. Muzeji

ARČABIĆ, Goran
Zagrebački zbor kao poveznica hrvatskog i europskog gospodarstva : (1922.-1940.) / Goran Arčabić ; [kazalo Alenka Barišić]. - Zagreb : Srednja Europa : Muzej grada Zagreba, 2013. ([Sv. Ivan Zelina] : Tiskara Zelina). - 254, XVI str. s tablama u bojama : ilustr., graf. prikazi ; 24 cm.
Nakl. 500 primj. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu. - Bibliografija: str. 241-247; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Summary. - Imensko kazalo.
ISBN 9789537963019 (Srednja Europa) : 168,00 HRK
061.4(497.5Zagreb)(091)
(497.5Zagreb)
"1922/1940"
HK13-00092

BENCETIĆ, Sanja
Mi nismo nevidljivi : 60 godina Tifološkog muzeja : [izložba : Tifološki muzej, 12.12.2013.-31.3.2014.] / [autorice tekstova Sanja Bencetić i Željka Bosnar Salihagić ; fotografije Davor Šiftar ; urednica kataloga Željka Bosnar Salihagić]. - Zagreb : Tiflološki muzej, 2013. ([s. l.] : Kvik). - 43 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 24 cm.
Podatak o podnasl. preuzet s omota. - Podatak o auoricama preuzet sa str. [2]. - Nakl. 300 primj.
ISBN 9789537287214
069(497.5Zagreb):376.1-056.262(091)
(497.5Zagreb)
HK13-00093

BIBLIOGRAFIJA nakladničke djelatnosti Zavoda za znanstveni rad Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti u Varaždinu : (1983.-2012.) / [urednici Stjepan Damjanović, Slobodan Kaštela, Aco Zrnić]. - Zagreb : Hrvatska akademija znanosti i umjetnosti, 2013. ([Sv. Ivan Zelina] : Tiskara Zelina). - 152 str. : ilustr. (djelomice u bojama) ; 24 cm. - (Posebna izdanja / Hrvatska akademija znanosti i umjetnosti, Zavod za znanstveni rad u Varaždinu ; knj. 22)
Nakl. 300 primj. - Str. 7-9: Trideset godina nakladničke djelatnosti Zavoda za znanstveni rad Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti u Varaždinu / Stjepan Damjanović. - Imensko kazalo.
ISBN 9789531541961 : 100 HRK
061.12(497.5 Vinkovci)(01)
(497.5Vinkovci)
"1983/2012"
(01)
HK13-00094

DANI europske baštine (2013 ; Sisak)
Dani europske baštine 2013. : [Sisak], 20/09-2/10 / [glavni urednik Sanja Šaban]. - [Zagreb] : Ministarstvo kulture RH, [2013?] ([Sveta Nedelja] : Printera grupa). - 57 str. : ilustr. u bojama ; 21 cm.
Om. nasl. - Dani europske baštine: str. 4-5.
061.7(497.5)
(497.5)
"2013"
(083.97)
HK13-00095

DUGIN, Aleksandar
Konspirologija : znanost o zavjerama, tajnim društvima i okultnom ratu / Aleksandar Dugin ; [prijevod i transliteracija sa srpskog jezika Šimun Uremović ; prema prijevodu Zoran Buljugić]. - Zagreb, : Eneagram, 2013. (Zagreb : Denona). - 207 str. : ilustr. ; 20 cm. - (Biblioteka Alelon)
Prijevod djela: Konspirologija. - Imensko kazalo ; Predmetno kazalo.
ISBN 9789537864064 : 130,00 HRK
061.236(100)
133
(100)
HK13-00096

ENZENSBERGER, Hans Magnus
Nježni monstrum Bruxelles ili Europa lišena suverenosti / Hans Magnus Enzensberger ; s njemačkoga prevela Ana Pranjković. - Zagreb : Meandarmedia, 2013. ([Zagreb] : Kika graf). - 84 str. ; 22 cm. - (Znakovi pored puta ; knj. 4)
Prijevod djela: Sanftes Monster Brüssel oder Die Entmündigung Europas. - Autorova slika na omotu. - Bilješka o autoru: str. [91]. - Bibliografija: str. [87-88].
ISBN 9789533340425 : 79 HRK
061.1EU
HK13-00097

EUROPEAN Commission
Kako funkcionira Europska unija : vaš vodič kroz institucije EU-a : informacije o Europskoj uniji / Europska komisija. - Luxemburg : Ured za publikacije Europske unije, 2013. ([s. l. : s. n.]). - 39 str. : ilustr. u bojama ; 30 cm.
Zemljop. crtež na unut. str. 2. om. lista. - Tiskano u Italiji.
061.1(4-6EU)(036)
(4-6EU)
(036)
HK13-00098

FOND "Miroslav Krleža" (Zagreb)
Fond "Miroslav Krleža" : izvješće o radu : 1985.-2013. / [priredili Ivan J. [Jurin] Bošković, Milan Mirić i Joža Skok]. - Zagreb, : Društvo hrvatskih književnika, 2013. - 105 str. ; 21 cm.
061.27(497.5Zagreb)
(497.5Zagreb)
HK13-00099

GRBAC, Bruno
Marketing Centra za lokalni razvoj - CLER : strateški marketinški plan s operativnim planom promocije / Bruno Grbac, Saša Drezgić. - Rijeka : Ekonomski fakultet, 2013. (s. l. : s. n.). - 38 listova ; 30 cm.
Bibliografija: str. 37-38.
ISBN 9789537813178
061.6(497.5Rijeka):658.8
(497.5Rijeka)
HK13-00100

JEROLIMOV, Pavao
Matica Zadrana : dvadeset godina / Pavao Jerolimov i Moris Nakić ; [predgovor Ivan Babić ; fotografije Moris Nakić ... et al.]. - Zadar : Matica Zadrana, Ogranak, 2013. (Zadar : FG Grafika). - 191 str. : ilustr. (pretežno u bojama), faks. ; 30 cm.
Nakl. 500 primj. - Predgovor: str. 7. - Slike autora i bilješke o njima: str. 187.
ISBN 9789539939890
061.21(497.5Zadar)(091)
(497.5Zadar)
"1993/2013"
(067.5)
HK13-00101

KISOVAR-IVANDA, Tamara
Muzej antičkog stakla za djecu = Museum of ancient glass for children / Tamara Kisovar-Ivanda, Anamarija Eterović Borzić ; [fotografije Anamarija Eterović Borzić... [et al.] ; ilustracije Robert Maršić ; prijevod na engleski jezik Anamarija Eterović Borzić, Tamara Kisovar-Ivanda]. - Zadar : Muzej antičkog stakla, 2013. (Sv. Nedelja : Printera). - 151 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm.
Nakl. 500 primj. - Tekst usporedo na hrv. i na engl. jeziku.
ISBN 9789537866266
069(497.5Zadar):748
748:069(497.5Zadar)
(497.5Zadar)
"652"
(02.053.2)
HK13-00102

KONCEPT zdravlja pripadnika Ruže i Križa / [prevela Ružica Lipovac]. - Zagreb : AMORC-knjige, 2013. ([s. l. : s. n.]). - 20 str. ; 21 cm. - (Mali niz RC-spisa ; 3)
ISBN 9789539533364
061.236.5:61
233.5
HK13-00103

LC Split : 1991.-2011. / [glavni i odgovorni urenik Dragan Bolanča]. - Split : Lions club Solit, [2013.?], ([s. l. : s. n.]). - 455 str. : ilustr. u bojama ; 35 cm.
Nakl. 200 primj.
061.235(497.5Split)
(497.5Split)
"1991/2011"
(067.5)
HK13-00104

LONČAR, Lorka
Pepov vodič kroz stalni postav Muzeja krapinskih neandertalaca i Nalazište Hušnjakovo / [autorice teksta Lorka Lončar Uvodić i Vlasta Krklec ; ilustracije Sebastijan Barilar ; fotografije Damir Fabijanić ... et al.]. - Gornja Stubica : Muzeji Hrvatskog zagorja, 2013. (Zagreb : Kerschoffset). - 30 str. : ilustr. u bojama ; 30 cm.
Podatak o autoricama preuzet iz impresuma. - Nakl. 500 primj.
ISBN 9789532650969
069(497.5Krapina):572(036)
069(497.5Krapina):56(036)
(497.5Krapina)
(036)
HK13-00105

MARGETIĆ, Mirjana
Pazinske zgode šegrta Hlapića = Le avventure pisinesi dell'apprendista Hlapić / [autorica izložbe i teksta, autrice della mostra e del testo Mirjana Margetić ; prijevod na talijanski, traduzione in taliano Vanesa Begić ; urednice kataloga, redattrice sell catalogo Mirjana Margetić, Iva Ciceran]. - Pazin : Etnografski muzaj Istre : Gradska knjižnica Pazin, 2013. ([Zagreb] : Grafomark). - 20 str. : ilustr. u bojama, note ; 22 X 25 cm. - (Izdanja pedagoškog odjela = Catalogo del reparto pedagogico / Etnografski muzej Istre.)
Katalog izložbe. - Nakl. 200 primj. - Tekst na hrv. i tal. jeziku. - Bibliografija: str. 7.
ISBN 9789535686040 (Gradska knjižnica Pazin)
069:39(497.5Pazin)
069(497.5Pazin):39
069.12(497.5Pazin)
7-053.2
685.34(497.5-3Istra):[069:39(497.5Pazin)]
(497.5Pazin)
(497.5-3Istra)
(083.824)
HK13-00106

MEĐUAKADEMIJSKI susret francusko-hrvatske akademijske veze tijekom vremena / [urednici Pavao Rudan ... et al.]. - Zagreb : Hrvatska akademija znanosti i umjetnosti, 2013. ([Sv. Ivan Zelina] : Tiskara Zelina). - 54, 55 str. : ilustr. u bojama ; 27 cm.
Na vrhu nasl. str.: Akademija znanosti Instituta Francuske [i] Akademija natpisa i lijepe književnosti Instituta Francuske. - Zastupljeni autori: Miroslav Radman, Emilio Marin, Mislav Ježić, Ivan Supičić. - Oba su teksta tiskana u međusobno obratnim smjerovima. - Nakl. 300 primj. - Tekst na hrv. i na franc. jeziku. - Nasl. str. prištampanoga franc. teksta: Réunion interacadémique sur les relations académiques franco-croates au fil du temps. - Bibliografija uz neke radove i uz tekst.
ISBN 9789531542357
061.12(497.5Zagreb)
061.12(44)
(443.611)
(497.5Zagreb)
HK13-00107

MEĐUNARODNI simpozij Glazba u muzeju/Muzeji glazbe (2013 ; Zagreb)
Glazba u muzeju/Muzeji glazbe = Music in a museum/Museum of music : međunarodni simpozij, Zagreb, 16.-18. listopada 2013. : zbornik sažetaka = international symposium, Zagreb, October, 16th-18th 2013 : collected summaries / [organizator Muzejski dokumentacijski centar = organised by Museum Documentation Center ; prijevod, translation Vida Lukić ; urednica, editor Višnja Zgaga]. - Zagreb : Muzejski dokumentacijski centar = Museum Documentation Center, 2013. ([Zagreb] : Sveučilišna tiskara). - 160 str. ; 26 cm.
Nakl. 300 primj. - Tekst usporedo na hrv. i na engl. jeziku.
ISBN 9789536664337
069:78
069.5:78
(048)
HK13-00108

MUZEJI za sve / priredile Morana Vouk i Željka Miklošević. - [Požega] : Muzejska udruga Istočne Hrvatske, 2013. ([Osijek] : Foto art). - 48 str. : ilustr. u bojama ; 23 cm.
Zastupljeni autori: Morana Vouk, Željka Miklošević, Leonilda Conti, Denis Detling, Jasmina Jurković Petras, Ivana Nadovski. - Nakl. 300 primj. - Bibliografija: str. 48.
ISBN 9789535601210
069.01-056.26(497.5)
364.65-056.26(497.5)
(497.5)
"2007/2015"
HK13-00109

MUZEJI, galerije, zbirke / [urednik Višnja Arambašić ; suradnici Marlisa Fašaić ... et al.]. - Zagreb : Turistička zajednica grada, 2013. (Zagreb : Grafing). - 59 str. : ilustr., plan grada u bojama ; 21 cm.
Nakl. 5000 primj.
ISBN 9789532280838
069(497.5Zagreb)(036)
(497.5Zagreb)
(036)
HK13-00110

MUZEJSKE publikacije za djecu i mlade / urednica Snježana Radovanlija Mileusnić ; [autori(ce) tekstova Renata Brezinščak ... et al.]. - Zagreb : Muzejski dokumentacijski centar, 2013. (Zagreb : Sveučilišna tiskara). - 272 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 21 cm. - (Biblioteka Kako objaviti dobru muzejsku knjigu ; knj. 2)
Podatak o autoricama preuzet s poleđine nasl. str. - Ostali zastupljeni autori: Tatjana Brlek, Denid Detling, Mira Francetić Malčić, Željka Jelavić, Snježana Radovanlija Mileusnić, Andreja Smetko, Liljana Velkovski. - Nakl. 500 primj. - Str. [4]: Predgovor / Višnja Zgaga. - Str. 5-8: Uvod ili zašto tema muzejskih publikacija za djecu i mlade / Snježana Radovanlija Mileusnić. - Bibliografija: str. 166-172; bibliografija uz pojedina poglavlja; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789536664368
069.7
069.12
(082)
HK13-00111

NAŠA priča : 15 godina Attack!-a / [uredništvo Sven Cvek ... et al.]. - Zagreb : Autonomni kulturni centar, [2013?]. ([Zagreb] : Borovac i Bence). - 301 str. : ilustr. ; 23 cm.
Nakl. 666 primj.
ISBN 9789535792505 : 120,00 HRK
061.22(497.5Zagreb)(091)
HK13-00112

OSNOVE marketinga i menadžmenta neprofitnih organizacija / Nikša Alfirević ... [et al.]. - Zagreb : Školska knjiga : Institut za inovacije = Innovation Institute, 2013. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 346 str. : ilustr. ; 26 cm. - (Udžbenici Sveučilišta u Splitu = Manualia Universitatis studiorum Spalatensis)
Ostali zastupljeni autori: Jurica Pavičić, Ljiljana Najev Čačija, Zoran Mihanović, Jelena Matković. - Pojmovnik: str. 296-308. - Bibliografija uz svako poglavlje; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789535638513 (Institut za inovacije) : 169,00 HRK
061.2:65.012(075.8)
65.012:061.2(075.8)
(075.8)
HK13-00113

POVODOM 70-godišnjice odluka AVNOJ-a o priključenju Istre, Rijeke, Zadra i jadranskih otoka / urednik i redaktor Tomislav Badovinac. - Zagreb : Savez društava "Josip Broz Tito" Hrvatske, 2013. (Zagreb : Grafocentar). - 81 str. : ilustr. u bojama, note ; 17 cm. - (Znanstvena biblioteka / Savez društava "Josip Broz Tito" Hrvatske ; sv. 7)
Na predlistu: "Dan mladosti - radosti", Kumrovec, 25.V.2013. godine.
ISBN 9789539959591 : 15 HRK
061.75(497.5Kumrovec)
(497.5Kumrovec)
"2013"
HK13-00114

QUIEN, Guido
Galerija na otoku : Galerija umjetnina "Branislav Dešković" u Bolu na otoku Braču / [autor stalnog postava i tekstova u katalogu Guido Quien ; fotografije Robert Matić, Luka Gusić]. - Nerežišća : Centar za kulturu Brač, 2013. (Zagreb : Laser plus). - 136 str. : ilustr. u bojama ; 28 cm.
Nakl. 500 primj. - Str. 7: Uvodnik / Jasna Damjanović. - Summary.
ISBN 9789535685128
069:7(497.583Bol)
069(497.583Bol)
73(497.583)
75(497.583)
(210.7Brač)
(497.583)
(497.583Bol)
"19/20"
(083.82)
HK13-00115

RAD na suočavanju s prošlošću : priručnik za organizacije civilnoga društva / [autori/ice Tamara Banjeglav ... [et al.] ; urednica Emina Bužinkić]. - [Zagreb] : Documenta - Centar za suočavanje s prošlošću, 2013. ([Čakovec] : ACT Printlab). - 196 str. : ilustr. ; 30 cm.
Om. nasl. - Ostali zastupljeni autori: Ana Bitoljanu, Emina Bužinkić, Goran Božičević, Milena Čalić Jelić, Maja Dubljević, Jelena Đokić Jović, Živana Heđbeli, Nikola Mokrović, Zdenka Pantić, Tanja Petrović, Slaven Rašković, Vesna Teršelič. - Str. [6]-7: Predgovor / Vesna Teršelič. - Bibliografija uz svako poglavlje; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789537872052
061.2.051(035)
(035)
HK13-00116

SALZA, John
Masonstvo bez maske : bivši mason razotkriva tajne slobodnog zidarstva / John Salza ; [prijevod Aleksandra Marija Chwalowsky]. - Split : Verbum, 2013. ([Zagreb] : Denona). - 222 str. ; 19 cm. - (Biblioteka Uskličnik ; 10)
Prijevod djela: Masonry unmasked. - Rječnik masonskih pojmova: 192-198. - Bilješke: str. 208-216. - Bibliografija: str. 217-220.
ISBN 9789532353334 : 69,00 HRK
061.236.6(73)
(73)
HK13-00117

SIMPOZIJ kartografija
Kartografija = Cartography : simpozij, radionica, izložba = symposium, worskhop, exhibition / urednik, editor Miljenko Lapaine ; [prijevod na engleski, translators Valentin Lapaine .... et al.] . - Zagreb : Hrvatsko kartografsko društvo = Croatian Cartographic Society, 2013. ([Zagreb] : Intergrafika). - 80 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 21 X 30 cm.
Prema napomeni na str. 12, simpozij je održan u Zagrebu, 15. travnja 2013. - Publikacija sadrži sažetke radova simpozija, dječje likovne radove s likovne radionice održane 15.4.2013. na Geodetskom fakultetu u Zagrebu na temu "Karte neotrkivenih krajeva Zemlje", radove Vlade Marteka s izložbe na Geodetskom fakultetu u Zagrebu te tekstove i radove iz kataloga izložbe Mi Hrvati Marina Marinića održane u Meštrovićevom paviljonu u Zagrebu u veljači 2013. - Tekst usporedo na hrv. i na engl. jeziku. - Riječ urednika ; Editorial: str. 6-9.
ISBN 9789539581525
061.43:528.9(497.5Zagreb)
(497.5Zagreb)
HK13-00118

STRATENSCHULTE, Eckart D.
Europa - o čemu je zapravo riječ / [text Eckart D. Stratenschulte]. - Luxemburg : Ured za publikacije Europske unije, 2013. ([s. l. : s. n.]). - 54 str. : ilustr. u bojama ; 30 cm.
Prijevod djela: Europa - das Wissensmagazin für Jugendliche. - Om. nasl. - Podatak o autoru preuzet s poleđine nasl. lista.
ISBN 9789279292132
061.1EU
327.39(4)
(4-6EU)
HK13-00119

ŠTO je muzejski katalog / urednica Snježana Radovanlija Mileusnić. - Zagreb : Muzejsko dokumentacijski centar, 2013. ([Zagreb] : Stega tisak). - 152 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 21 cm. - (Biblioteka Kako objaviti dobru muzejsku knjigu knj. 1)
Zastupljeni autori: Snježana Radovanlija Mileusnić, Ervin Dubrović, Marina Bregovac Pisk, Goran Zlodi, Ivanka Maroević, Snježana Pintarić, Slavica Marković, Željko Demo. - Nakl. 500 primj. - Str. [4]: Uvod / Višnja Zgaga. - Str. 5-8: Predgovor / Snježana Radovanlija Mileusnić. - Bibliografija: str. 146-151; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789536664320
069.7
017:069
HK13-00120

UGOVOR o pristupanju Republike Hrvatske Europskoj uniji. - Zagreb : Ministarstvo vanjskih i europskih poslova, 2013. ([s. l. : s. n.]). - 355 str. ; 30 cm.
Nakl. 1000 primj. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789537859046
061.1EU:327.39(497.5)
(497.5)
HK13-00121

WORKING on dealing with the past : a handbook for civil society organizations / [authors Tamara Banjeglav ... [et al.] ; translation Tamara Banjeglav ; editor in chief Emina Bužinkić]. - [Zagreb] : Documenta - Centre for Dealing with the Past, 2013. ([Čakovec] : ACT Printlab). - 114 str. : ilustr. ; 30 cm.
Izv. stv. nasl.: Rad na suočavanju s prošlošću. - Om. nasl. - Ostali zastupljeni autori: Ana Bitoljanu, Emina Bužinkić, Goran Božičević, Milena Čalić Jelić, Maja Dubljević, Jelena Đokić Jović, Živana Heđbeli, Nikola Mokrović, Zdenka Pantić, Tanja Petrović, Slaven Rašković, Vesna Teršelič. - Str. [6]-7: Predgovor / Vesna Teršelič. - Bibliografija uz svako poglavlje; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789537872052 (pogrešan)
061.2.051(035)
(035)
HK13-00122

Vidi br.: HK13-02832

Vidi br.: HK13-05664

Vidi br.: HK13-03299

Vidi br.: HK13-02032

Vidi br.: HK13-02260

Vidi br.: HK13-03158

Vidi br.: HK13-02835

Vidi br.: HK13-04373

Vidi br.: HK13-02239

Vidi br.: HK13-00084

Vidi br.: HK13-01258

Vidi br.: HK13-03143

Vidi br.: HK13-03285

Vidi br.: HK13-02364

Vidi br.: HK13-03044

Vidi br.: HK13-05673

Vidi br.: HK13-03292

Vidi br.: HK13-02795

Vidi br.: HK13-03207

Vidi br.: HK13-02526

Vidi br.: HK13-00108

Vidi br.: HK13-03248

Vidi br.: HK13-01964

Vidi br.: HK13-02803

Vidi br.: HK13-00111

Vidi br.: HK13-01103

Vidi br.: HK13-01103

Vidi br.: HK13-00151

Vidi br.: HK13-02920

Vidi br.: HK13-02874

Vidi br.: HK13-02236

Vidi br.: HK13-02799

Vidi br.: HK13-00107

Vidi br.: HK13-03266

Vidi br.: HK13-03157

Vidi br.: HK13-00115

Vidi br.: HK13-02132

Vidi br.: HK13-02128

Vidi br.: HK13-02484

Vidi br.: HK13-02018

Vidi br.: HK13-03078

Vidi br.: HK13-02040

Vidi br.: HK13-01145

Vidi br.: HK13-02425

Vidi br.: HK13-02254

Vidi br.: HK13-05637

Vidi br.: HK13-05650

Vidi br.: HK13-01161

Vidi br.: HK13-02047

Vidi br.: HK13-02003

Vidi br.: HK13-04360

Vidi br.: HK13-03260

Vidi br.: HK13-03169

Vidi br.: HK13-05668

Vidi br.: HK13-00965

Vidi br.: HK13-03216

Vidi br.: HK13-02261

Vidi br.: HK13-00777

Vidi br.: HK13-03280

Vidi br.: HK13-02483

Vidi br.: HK13-03282

Vidi br.: HK13-02235

Vidi br.: HK13-02568

Vidi br.: HK13-00887

Vidi br.: HK13-02283

Vidi br.: HK13-03204

Vidi br.: HK13-03270

Vidi br.: HK13-00968

Vidi br.: HK13-00981

Vidi br.: HK13-00969

Vidi br.: HK13-02233

Vidi br.: HK13-03300

Vidi br.: HK13-00106

Vidi br.: HK13-02245

Vidi br.: HK13-00106

Vidi br.: HK13-03275

Vidi br.: HK13-00928

Vidi br.: HK13-02004

Vidi br.: HK13-03100

Vidi br.: HK13-03003

Vidi br.: HK13-02249

Vidi br.: HK13-03259

Vidi br.: HK13-02038

Vidi br.: HK13-02038

Vidi br.: HK13-01321

Vidi br.: HK13-02037

Vidi br.: HK13-00646

Vidi br.: HK13-02469

Vidi br.: HK13-02243

Vidi br.: HK13-03110

Vidi br.: HK13-03244

Vidi br.: HK13-03002

Vidi br.: HK13-03160

Vidi br.: HK13-02852

Vidi br.: HK13-02852

Vidi br.: HK13-03200

Vidi br.: HK13-02569

Vidi br.: HK13-02703

Vidi br.: HK13-03258

Vidi br.: HK13-04848

Vidi br.: HK13-05527

Vidi br.: HK13-00597

Vidi br.: HK13-03195

Vidi br.: HK13-03195

Vidi br.: HK13-02304

Vidi br.: HK13-02836

Vidi br.: HK13-02836

Vidi br.: HK13-03267

Vidi br.: HK13-00979

Vidi br.: HK13-00894

Vidi br.: HK13-03269

Vidi br.: HK13-02240

Vidi br.: HK13-03289

Vidi br.: HK13-02894

Vidi br.: HK13-01034

Vidi br.: HK13-02237

Vidi br.: HK13-00036

Vidi br.: HK13-03298

Vidi br.: HK13-02434

Vidi br.: HK13-05092

Vidi br.: HK13-02244

Vidi br.: HK13-02238

Vidi br.: HK13-03055

Vidi br.: HK13-02316

Vidi br.: HK13-02796

Vidi br.: HK13-00637

Vidi br.: HK13-02812

Vidi br.: HK13-03262

Vidi br.: HK13-02933

Vidi br.: HK13-02931

Vidi br.: HK13-02250

Vidi br.: HK13-03281

Vidi br.: HK13-00105

Vidi br.: HK13-01388

070   Novinarstvo. Novinstvo

Vidi br.: HK13-00907

Vidi br.: HK13-03286

Vidi br.: HK13-03165

08   Poligrafije. Publikacije za djecu i mlade. Službene publikacije

ĐOKIĆ, Ana
Tri sestre / napisala Ana Đokić ; ilustrirala Nina Mašina. - Zagreb : Knjiga u centru, 2013. (Zagreb : Studio Moderna). - 23 cm : ilustr. u bojama ; 21 cm. - (Biblioteka Slikovnica - prozor u svijet)
ISBN 9789537514655 : 98,00 HRK
087.5
HK13-00123

FRANJIĆ, Josipa
Kako je cvijet upoznao svijet / Josipa Franjić Radulović ; [ilustracije Đurđica Franjić]. - Zagreb : Bombon, 2013. ([Zagreb] : Tiskara Kasanić. - [24] str. : ilustr. u bojama ; 21 X 21 cm + 1 zvučni CD
ISBN 9789535665151 : 79,00 HRK
087.5
HK13-00124

GUINNESS world records 2014 / [prevele s engleskoga Martina Španović i Nataša Đurđević ; glavni urednik Craig Glenday]. - Zagreb : Algoritam, 2013. (Güstersloh : Mohn Media Mohndruck) s. n.]). - 271 str. : ilustr. u bojama ; 31 cm.
Prijevod djela: Guinness world records 2014. - Ilustr. i na unut. str. om. listova. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789533166582 : 199 HRK
088(100)
(100)
"2014"
HK13-00125

HRELJA, Damir
Oglasi, proglasi, naredbe : (službeno informiranje u prošlosti) / [autor kataloga Damir Hrelja]. - Varaždin : Državni arhiv u Varaždinu, 2013. (Varaždinske Toplice : "Tonimir"). - 28 str. : faks. ; 24 cm.
Nak. 400 primj. - Izložba je održana od 11. lipnja do 14. srpnja 2013. u Državnom arhivu u Varaždinu.
ISBN 9789536075348 : 20,00 HRK
087.7:35](497.5)(091)
(497.5)
HK13-00126

HUSEINOVIĆ, Kašmir
Zaboravljeni patuljci / Kašmir Huseinović, Andrea Petrlik [Huseinović]. - 1. izd. - Zagreb : Kašmir promet, 2013. (Lukavec . Grafika Markulin). - [26] str. : ilustr. u bojama ; 27 cm.
Nakl. 600 primj.
ISBN 9789537671174 : 99,75 HRK
087.5
HK13-00127

HUSEINOVIĆ, Kašmir
Ivica i Marica / Kašmir Huseinović, Andrea Petrlik. - 1. izd. - Zagreb : Dječja knjiga, 2013. ([s. l. : s. n.]). - [26] str. : ilustr. u bojama ; cm.
ISBN 9789537671099
087.5
HK13-00128

KOLIĆ, Gabriela
Neustrašivi medo / napisala i ilustrirala Gabriela Kolić. - Karlovac : Gradska knjižnica I. G. Kovačić, 2013. ([Karlovac] : Grafika Markulin). - [18] str. : ilustr. u bojama ; 31 cm.
ISBN 9789537852115 : 49,00 HRK
087.5
HK13-00129

LESTRADE, Agnès de
Velika tvornica riječi / [tekst] Agnes de Lestrade, [ilustracije] Valérija Docampo ; s francuskoga prevela Petra Matić. - Zagreb : ArTresor naklada, 2013. (Sv. Ivan Zelina : Tiskara Zelina). - [36] str. : ilustr. u bojama ; 26 cm. - (Biblioteka Mali Medvjed ; Prvo kolo : sjevernjača, knj. 2)
Prijevod djela: La grande fabrique de mots.
ISBN 9789536522941 : 80 HRK
087.5
HK13-00130

LUKAČIĆ, Gordana
Čajana na mjesecu / Gordana Lukačić ; [ilustrirala Tea Stražičić]. - Zagreb : Libricon, 2013. ([Zagreb] : Znanje). - [28] str. : ilustr. u bojama ; 22 cm.
Bilješka o autoricama: str. [26].
ISBN 9789535575283 : 69 HRK
087.5
HK13-00131

MAXEINER, Alexandra
Sve je to obitelj! : o djetetu nove djevojke brata tatine prijašnje žene i ostaloj rodbini / [tekst] Alaxandra Maxeiner, [ilustracije i layout] Anke Kuhl ; s njemačkoga prevela Sandra Mlađenović. - Zagreb : ArTresor naklada, 2013. (Sv. Ivan Zelina : Tiskara Zelina). - [32] str. : ilustr. u bojama ; 27 cm. - (Biblioteka Mali Medvjed ; Prvo kolo : sjevernjača, knj. 1)
Prijevod djela: Alles familie!.
ISBN 9789536522934 : 80 HRK
087.5
HK13-00132

PAVIČEVIĆ, Tonko
Dječja paleta boja / [napisao i ilustrirao] Tonko Pavičević. - Lovran : OŠ Viktora Cara Emina, 2013. (Lovran : Buldog). - [16] str. : ilustr. u bojama ; 30 cm.
Stihovi. - Slika autora i bilješka o njemu na omotu.
ISBN 9789539583437
087.5
821.163.42-053.2-1
HK13-00133

PETEK-MARKIĆ, Zdenkica
Abeceda za klince / [tekst i ilustracije] Zdenkica Petek-Markić. - Dugo Selo : vlast. nakl., 2013. (Rugvica : "Graforad"). - [16] str. : ilustr. u bojama ; 15 cm.
Slika autorice i bilješka o njoj na omotu.
ISBN 9789535748205 : 80 HRK
087.5
HK13-00134

PRIBIĆ, Sanja
Putovanje plave suze / Sanja Pribić. - Zagreb : Knjiga u centru, 2013. ([Sv. Ivan Zelina] : Tiskara Zelina). - [26] str. : ilustr. u bojama ; 21 cm. - (Biblioteka Slikovnica - prozor u svijet)
Slika autorice i bilješka o njoj: str. [24-25].
ISBN 9789537514648 : 98,00 HRK
087.5
HK13-00135

RÖMER, Daniela
Mali vitez / Daniela Römer, Susanne Wechdorn ; [prijevod Krešimir Krnic]. - Zagreb : Ibis grafika, 2013. ([Sv. Ivan Zelina] : Tiskara Zelina). - [27] str. : ilustr. u bojama ; 28 cm.
Prijevod djela: Der kleine Ritter.
ISBN 9789536927845 : 73,50 HRK
087.5
HK13-00136

SCHUCH, Michaela
Dugava / slike Sara Schuch ; tekst Michaela Schuch. - Željezno : Hrvatsko kulturno društvo u Gradišću = Eisenstadt : Kroatischer Kulturverein im Burgenland, 2013. (Mattersburg : Wograndl). - [12] str. : ilustr. u bojama ; 15 cm.
087.5
821.163.42(436.3)-32
HK13-00137

STANIĆ, Marijana, likovna umjetnica
Pogledaj gore / koncept i ilustracije Marijana Stanić ; tekst Irena Bekić. - Zagreb : Udruga Rebus, centar za edukacije i kreativne inicijative ; V. Mlaka : Udruga 90 60 90, 2013. (Zagreb : Top dan). - [16] str. : ilustr. u bojama ; 28 cm.
ISBN 9789535739616 : 70,00 HRK
087.5
HK13-00138

ŠARIĆ, Milan, dječji pisac
Stari vuk na olimpijadi / napisao Milan Šarić ; ilustracije Vitomir Petar Žmak ; prijevod [s engleskog] Vladimir Bubrin. - Mostar : Naklada Društva hrvatskih književnika Herceg Bosna, 2013. (Široki Brijeg : Gral). - 16 str. : ilustr. ; 15 X 20 cm. - (Knjižnica Dječja književnost ; knj. 94)
Autorova slika i bilješka o njemu: str. [19].
ISBN 9789958798511
087.5
821.111(71)-93-32=163.42
HK13-00139

ŠARIĆ, Milan, dječji pisac
Bubamarin ljubimac / napisao Milan Šarić ; ilustracije Vitomir Petar Žmak ; prijevod [s engleskog] Vladimir Bubrin. - Mostar : DHK HB, 2013. (Široki Brijeg : Gral). - 21 str. : ilustr. ; 15 X 20 cm. - (Knjižnica Dječja književnost ; knj. 93)
Autorova slika i bilješka o njemu: str. [23].
ISBN 9789958798528
087.5
821.111(71)-93-32=163.42
HK13-00140

ŠARIĆ, Milan, dječji pisac
Stari Vučo / napisao Milan Šarić ; ilustracije Vitomir Petar Žmak ; prijevod [s engleskog] Vladimir Bubrin. - Mostar : Naklada Društva književnika Herceg Bosne, 2013. (Široki Brijeg : Gral). - 24 str. : ilustr. ; 15 X 20 cm. - (Knjižnica Dječja književnost ; knj. 95)
Autorova slika i bilješka o njemu: str. [25].
ISBN 9789958798535
087.5
821.111(71)-93-32=163.42
HK13-00141

ŠUNK, Davor
Osjećam se zeleno / [tekst Davor Šunk ; ilustracije Vanda Čižmek, Davor Šunk ; koncept i oblikovanje definicija vizualne komunikacije Silvija Šesto]. - Virovitica : Zavod za javno zdravstvo "Sveti Rok" Virovitičko-podravske županije, 2013. ([s. l. : s. n.]). - 24 str. : ilustr. u bojama ; 17 cm.
Om. nasl. - Nakl. 1000 primj.
ISBN 9789537756147
087.5
HK13-00142

VELINA, Mihaela
Žabeceda / napisala Mihaela Velina ; ilustrirao Tomislav Torjanac. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2013. ([Zagreb] :. - [28] str. : ilustr. u bojama ; 25 cm.
ISBN 9789531414807 : 59,00 HRK
087.5
HK13-00143

VERPLANCKE, Klaas
Ukuhane jabuke / [tekst i ilustracije] Klaas Verplancke ; s flamanskog prevela Renate Op den Camp. - Zagreb : ArTresor naklada, 2013. (Sv. Ivan Zelina : Tiskara Zelina). - [32] str. : ilustr. u bojama ; 31 cm. - (Biblioteka Mali Medvjed ; Prvo kolo : sjevernjača, knj. 3)
Prijevod djela: Appelmoes.
ISBN 9789536522958 : 80 HRK
087.5
HK13-00144

Vidi br.: HK13-04732

Vidi br.: HK13-05146

Vidi br.: HK13-05511

Vidi br.: HK13-04724

Vidi br.: HK13-05408

Vidi br.: HK13-05178

Vidi br.: HK13-05186

Vidi br.: HK13-05274

Vidi br.: HK13-04413

Vidi br.: HK13-04787

Vidi br.: HK13-02146

Vidi br.: HK13-04773

Vidi br.: HK13-05702

Vidi br.: HK13-04199

Vidi br.: HK13-04530

Vidi br.: HK13-02554

Vidi br.: HK13-04742

Vidi br.: HK13-04741

Vidi br.: HK13-05020

Vidi br.: HK13-04740

Vidi br.: HK13-04883

Vidi br.: HK13-05533

Vidi br.: HK13-05023

Vidi br.: HK13-05417

Vidi br.: HK13-05578

Vidi br.: HK13-04765

Vidi br.: HK13-03627

Vidi br.: HK13-04704

Vidi br.: HK13-04703

Vidi br.: HK13-04915

Vidi br.: HK13-05209

Vidi br.: HK13-05599

Vidi br.: HK13-04978

Vidi br.: HK13-04980

Vidi br.: HK13-04781

Vidi br.: HK13-02077

Vidi br.: HK13-04947

Vidi br.: HK13-04774

Vidi br.: HK13-05379

Vidi br.: HK13-05004

Vidi br.: HK13-05002

Vidi br.: HK13-05176

Vidi br.: HK13-04943

Vidi br.: HK13-05580

Vidi br.: HK13-05384

Vidi br.: HK13-04551

Vidi br.: HK13-03500

Vidi br.: HK13-02105

Vidi br.: HK13-04969

Vidi br.: HK13-04080

Vidi br.: HK13-03776

Vidi br.: HK13-03773

Vidi br.: HK13-03778

Vidi br.: HK13-03777

Vidi br.: HK13-04545

Vidi br.: HK13-03774

Vidi br.: HK13-03775

Vidi br.: HK13-05087

Vidi br.: HK13-03851

Vidi br.: HK13-04187

Vidi br.: HK13-04646

Vidi br.: HK13-04565

Vidi br.: HK13-05232

Vidi br.: HK13-04402

Vidi br.: HK13-04188

Vidi br.: HK13-03935

Vidi br.: HK13-02102

Vidi br.: HK13-05190

Vidi br.: HK13-04968

Vidi br.: HK13-04754

Vidi br.: HK13-00495

Vidi br.: HK13-05291

Vidi br.: HK13-05120

Vidi br.: HK13-04468

Vidi br.: HK13-05303

Vidi br.: HK13-03671

Vidi br.: HK13-02210

Vidi br.: HK13-03463

Vidi br.: HK13-05200

Vidi br.: HK13-04569

Vidi br.: HK13-04269

Vidi br.: HK13-04844

Vidi br.: HK13-03672

Vidi br.: HK13-03640

Vidi br.: HK13-03639

Vidi br.: HK13-04499

Vidi br.: HK13-05097

Vidi br.: HK13-03474

Vidi br.: HK13-04976

Vidi br.: HK13-04368

Vidi br.: HK13-04727

Vidi br.: HK13-05531

Vidi br.: HK13-04050

Vidi br.: HK13-04616

Vidi br.: HK13-04589

Vidi br.: HK13-04590

Vidi br.: HK13-04588

Vidi br.: HK13-04923

Vidi br.: HK13-05135

Vidi br.: HK13-04633

Vidi br.: HK13-04922

Vidi br.: HK13-05234

Vidi br.: HK13-05174

Vidi br.: HK13-04979

Vidi br.: HK13-04977

Vidi br.: HK13-04552

Vidi br.: HK13-05204

Vidi br.: HK13-05129

Vidi br.: HK13-04733

Vidi br.: HK13-04755

Vidi br.: HK13-04573

Vidi br.: HK13-04743

Vidi br.: HK13-04406

Vidi br.: HK13-05811

Vidi br.: HK13-03377

Vidi br.: HK13-05600

Vidi br.: HK13-04964

Vidi br.: HK13-03642

Vidi br.: HK13-03638

Vidi br.: HK13-05134

Vidi br.: HK13-03641

Vidi br.: HK13-04177

Vidi br.: HK13-05309

Vidi br.: HK13-05494

Vidi br.: HK13-04362

Vidi br.: HK13-04192

Vidi br.: HK13-05493

09   Rukopisi. Rijetke knjige. Bibliofilija

ANIĆ, Božica
Hrvatska knjiga 18. i 19. stoljeća : iz knjižnične zbirke stare i rijetke knjige Muzeja grada Koprivnice : katalog izložbe : Muzej grada Koprivnice, 29. kolovoza do 30. rujna 2013. / [autorica teksta i kataloga Božica Anić ; fotografije Mirko Lukavski]. - Koprivnica : Muzej grada, 2013. (Koprivnica : Bogadigrafika). - 31 str. : ilustr., faks. ; 24 cm.
Om. stv. nasl. : Izložba Stara hrvatska knjiga 18. i 19. stoljeća. - Nakl. 250 primj. - Bibliografija: str. 12; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789532880533
094(497.5Koprivnica)
017/019
(497.5Koprivnica)
"17/18"
HK13-00145

GLAGOLJIČNI dio madrikule Bratovštine Blažene Gospe od Začeća u Bibinjama : 1710. - 1892. / priredio Pavao Kero ; [glagoljični tekst transliterirala Marija Kero]. - Zadar : Stalna izložba crkvene umjetnosti, 2013. (Zadar : Grafikart). - XXXI, 55, [56] str. : faks. ; 25 cm.
Sadrži faksimil i transliterirani izvornik. - Nakl. 300 primj. - Str. [V]: Predgovor / Pavao Galić. - Str. [VII]-XVII: Madrikula Bratovštine Blažene Gospe od Začeća u Bibinjama 1710. - 1892. / Grozdana Franov Živković. - Str. [XIX]-XXX: Svećenici koji se spominju u madrikuli Bratovštine Blažene Gospe od Začeća u Bibinjama 1710. - 1892. / Pavao Kero. - Popis kratica: str. XXX-XXXI. - Popis manje poznatih riječi i oblika: str. [53]-56. - Bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Imensko kazalo.
091(497.5Bibinje)
255(497.5Bibinje)
003.349.1(497.5)
(497.5Bibinje)
HK13-00146

GLAGOLJSKA madrikula Bratovštine ss. Kuzme i Damjana u Polači : 1711. - 1808. / priredio Pavao Kero ; [glagoljični tekst transliterirala Marija Kero]. - Zadar : Stalna izložba crkvene umjetnosti, 2013. (Zadar : Grafikart). - XXV, 123, [92] str. : faks. ; 25 cm.
Sadrži faksimil i transliterirani izvornik. - Nakl. 300 primj. - Str. [V]: Predgovor / Pavao Galić. - Str. [VII]-XV: Glagoljska madrikula Bratovštine ss Kuzme i Damjana u Polači 1711. - 1808. / Grozdana Franov Živković. - Str. [XVII]-XXIV: Svećenici koji se spominju u madrikuli Bratovštine ss. Kuzme i Damjana u Palči 1711. - 1808. / Pavao Kero. - Popis kratica: str. XXV. - Popis manje poznatih riječi i oblika: str. [89-92]. - Bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Imensko kazalo.
091(497.5Polača)
255(497.5Polača)
262.2(497.5Polača)
003.349.1(497.5)
(497.5Polača)
HK13-00147

HAMMER, Mladenka
Nasljeđe prosvjetiteljstva : knjige 18. st. u fundusu knjižnice Državnog arhiva u Pazinu = Heritage of the enlightenment : 18th century books hel in the Library of the State Archives in Pazin / Mladenka Hammer ; [prijevod, translation Emanuel Ježić-Hammer]. - Pazin : Državni arhiv u Pazinu, 2013. (Zagreb : Grafomark). - 46 str. : ilustr., faks. ; 30 cm. - (Posebno izdanje / Državni arhiv u Pazinu = Special edition / State Archives in Pazin ; 27)
Nakl. 500 primj. - Tekst usporedo na hrv. i engl. jeziku. - Str. 7-11: Fragmenti europskog settecenta u bibliotečnoj građi Državnog arhiva u Pazinu = Fragments of the European settecento in the Library holdings of State Archives in Pazin/ Miroslav Bertoša.
ISBN 9789537640125 : 60 HRK
094:930.25(497.5Pazin)
094(01)
930.25(497.5Pazin)
(497.5Pazin)
"17"
(01)
(083.822)
HK13-00148

SUMMER School in the Study of Historical Manuscripts (2011 ; Zadar)
Proceedings / Summer School in the Study of Historical Manuscripts, [Zadar, Croatia, 26-30 September 2011] ; edited by Mirna Willer and Marijana Tomić ; [translation into English Jasenka Zajec]. - Zadar : Sveučilište u Zadru = Universitas studiorum Jadertina, 2013. ([Split] : Redak). - 415 str. : ilustr., faks. ; 22 cm. - (Studije iz knjižnične i informacijske znanosti = Studies in library and information sciences ; knj. 2)
Zastupljeni autori: Anne J. Gilliland, Milan Pelc, Thomas Csanády, Neven Budak, Erich Renhart, Anica Vlašić-Anić, Mario Essert, Boris Bosančić, Marijana Tomić, Mario Lončarić, Gordon Dunsire, Claudia Fabian, Mirna Willer, Massimo Gentili-Tedeschi, Tamara Štefanac, Jedert Vodopivec, Gayane Eliazyan, Patricia Engel, Rumyana Decheva, Regina Varniene-Janssen, Jonas Juškys, Tinka Katić, Claudia Fabian. - Nakl. 200 primj. - Str. 5-10: Predgovor / Mirna Willer, Marijana Tomić. - Kratice: str. 415. - Bibliografija uz većinu radova; bibliografske bilješke uz tekst. - Sažeci. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789533310206 : 150 HRK
091:02
(063)
HK13-00149

TRI glagoljske matice krštenih župe sv. Tome u Tkonu : 1613. - 1821. / priredio Pavao Kero ; [glagoljični tekst transliterirala Marija Kero]. - Zadar : Stalna izložba crkvene umjetnosti, 2013. (Zadar : Grafikart). - XXXVIII, 146, [244] str. : faks. ; 25 cm.
Sadrži faksimil i transliterirani izvornik. - Nakl. 300 primj. - Str. [V]: Predgovor / Pavao Galić. - Str. [VII]-XXIII: Tri glagoljske matice krštenih tkonske župe 1613. - 1821. - Str. [XXV]-XXXVII: Svećenici koji se spominju u maticama krštenih Župe sv. Tome u Tkonu 1613. - 1821. - Popis kratica: XXXVIII. - Popis manje poznatih riječi i oblika: str. [243-244]. - Bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Imensko kazalo ; Kazalo mjesta.
091(497.5Tkon)
003.349.1(497.5)
262.2(497.5Tkon)
929.532(497.5Tkon)
(497.5Tkon)
HK13-00150

Vidi br.: HK13-01197

Vidi br.: HK13-05783

Vidi br.: HK13-00148

1FILOZOFIJA. PSIHOLOGIJA


BATUŠIĆ, Karmela
Λ i Ω filozofije masonstva : Johann Gottlieb Fichte i i Giuliano Di Bernardo (XVIII. – XXI. st.) / Karmela Batušić. - Čazma : vlast. nakl., 2013. (Jablanovec : Crograf). - 126 str. : ilustr. ; 21 cm.
Simboli u naslovu. - Bibliografija.
ISBN 9789535771500 : 100,00 HRK
1-05Fichte, J. G.
1-05Di Bernardo, G.
061.236:1(091)
HK13-00151

BITAK i vrijeme : interpretacije : zbornik radova / uredio Damir Barbarić. - Zagreb : Matica hrvatska, 2013. ([Zagreb] : Denona). - 274 str. ; 21 cm. - (Zbornici i monografije / Matica hrvatska, Zagreb)
"Zbornik radova donosi tekstove predavanja s Filozofske škole Matice hrvatske održane 14.-19. svibnja 2012. u Orebiću" --> predgovor. - Zastupljeni autori: Petar Šegedin, Nebojša Mudri, Dean Komel, Stjepan Kušar, Ivan Kordić, Damir Barbarić, Igor Mikecin. - Sadrži i prijevod izabranih poglavlja Bitka i vremena Martina Heideggera. - Str. 7-9: Predgovor / Damir Barbarić. - Bilješke o autorima: str. 271-274. - Bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789533410005 : 140 HRK
1-05Heidegger, M.
(063)
HK13-00152

BRENIFIER, Oscar
Knjiga velikih filozofskih suprotnosti / tekst Oscar Brenifier ; ilustracije Jacques Després ; prijevod s francuskog Vanda Mikšić. - Zagreb : Meandarmedia, 2013. ([Zagreb] : Grafički zavod Hrvatske). - [80] str. : ilustr. u bojama ; 26 cm.
Prijevod djela: Le livre des grands contraires philosophiques. - Bilješke o autorima: str. [80].
ISBN 9789533340562 : 119 HRK
101
(02.062)
HK13-00153

BUČAN, Daniel
Uvod u arapsku filozofiju / Daniel Bučan. - Split : Filozofski fakultet, Odsjek za filozofiju, 2013. (Split : DES). - 118 str. ; 24 cm. - (Udžbenici Sveučilišta u Splitu = Manualia Universitatis studiorum Spalatensis)
Bilješka o autoru: str. [117]-118. - Bibliografija: str. [115]-116; bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789537395469 : 100 HRK
[1:297](075.8)
(075.8)
HK13-00154

DESPEYROUX, Denise
Leksikon filozofa : život i misli istaknutih svjetskih filozofa / sastavila Denise Despeyroux ; [prijevod Vedrana i Nenad Novović]. - Rijeka : Dušević & Kršovnik, 2013. (Split : Slobodna Dalmacija). - 207 str. : ilustr. ; 24 cm.
Prijevod djela: La escuela de los filosofos.
ISBN 9789532212730 : 159 HRK
1-05(031)
(031)
HK13-00155

FEARN, Nicholas
Zenon i kornjača - kako razmišljati kao filozof / Nicholas Fearn ; preveo Predrag Raos. - Zagreb : Planetopija, 2013. (Zagreb : Kershoffset). - 202 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Quantum)
Prijevod djela: Zeno and the Tortoise - how a think like a philosopher. - Bilješka o autoru na omotu. - Bibliografija: str. 188-197. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789532572629 : 99 HRK
101
HK13-00156

FILOZOFIJA u dijalogu sa znanostima / uredili Luka Boršić, Ivana Skuhala Karasman. - Zagreb : Institut za filozofiju, 2013. ([Zagreb] : Grafomark). - 347 str. : ilustr. ; 23 cm.
Zastupljeni autori: Petar Šegedin, Snježana Paušek-Baždar, Erna Banić-Pajnić, Mihaela Girardi-Karšulin, Luka Boršić, Ivan Peklić, Martin Kuhar, Ivan Kordić, Dušan Ražem, Dragan Poljak, Franjo Sokolić, Mirko Jakić, Nenad Miščević, Berislav Žarnić, Tihomir Vukelja, Franjo Sokolić, Tim Maudlin, Luca Malatesti, Nela Malatesti, Zvonimir Šikić, Davor Pećnjak, Bojana Jovčić, Filip Čeč, Ivana Skuhala Karasman. - Tekst na hrv., engl. i njem. jeziku. - Bilješke o autorima: str. 345-347. - Bilješke uz tekst. - Bibliografija i bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789537137250 : 100 HRK
1:001
HK13-00157

HOBBES, Thomas
Levijatan ili Građa, oblik i moć crkvene i građanske države / Thomas Hobbes od Malmesburyja ; [preveo Borislav Mikulić]. - 2. izd. - Zagreb : Naklada Jesenski i Turk, 2013. (Čakovec : Zrinski). - 511 str. ; 24 cm. - (Filozofska biblioteka / Naklada Jesenski i Turk, Zagreb)
Prijevod djela: Leviathan. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu. - Bilješke: str. 465-488 ; i uz tekst. - Kronologija: str. 489-493. - Predmetno i imensko kazalo.
ISBN 9789532226096 : 199 HRK
1:32
321.01
HK13-00158

HRVATSKO filozofsko društvo. Simpozij (2013 ; Zagreb)
Gajo Petrović : lik i djelo : simpozij, Karlovac, 12. travnja 2013. / [organizatori] Hrvatsko filozofsko društvo, [Zagreb] [i] Filozofski fakultet Sveučilište u Zagrebu [i] Veleučilište u Karlovcu ; [urednici Lino Veljak, Mira Matijević]. - Zagreb : Hrvatsko filozofsko društvo, 2013. (Zagreb : Grafomark). - 41 str. ; 21 cm.
Nakl. 200 primj.
ISBN 9789531641685 (Hrvatsko filozofsko društvo)
1-05Petrović, G.
(048)(063)
HK13-00159

ILLICH, Ivan
Vernakularne vrijednosti i drugi eseji / Ivan Illih ; priredio Dražen Katunarić ; preveli Sanja Fabijanić .. [et al.]. - Zagreb : Litteris, 2013. (Zagreb : Grafocentar). - 175 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Eseji / Litteris)
Prijevod djela: Vernacular values. - Bilješke uz tekst. - Str. 169-173: Ivan Illich, Sokrat globalnog sela / Dražen Katunarić. - Bilješka o piscu: str. 174.
ISBN 9789537250577 : 170,00 HRK
1:32
HK13-00160

JÜNGER, Ernst
Odmetanje u šumu / Ernst Jünger ; prevela s njemačkoga Bosiljka Brlečić. - Zagreb : Matica hrvatska, 2013. (Zagreb : Denona). - 105 str. ; 17 cm. - (Biblioteka Parnas. Niz Filozofija)
Prijevod djela: Der Waldgang. - Bilješka o autoru: str. 101-103.
ISBN 9789533410098 : 40,00 HRK
1:32
321.01
HK13-00161

KOŽNJAK, Boris
Eksperiment i filozofija : eksperimentalna metoda između ontologije i tehnologije, epistemologije i ideologije / Boris Kožnjak. - Zagreb : KruZak, 2013. (Zagreb : Grafomark). - 199 str. ; 23 cm.
Autorova slika i bilješka o njemu na omotu. - Bilješke uz tekst. - Bibliografija: str. 171-192 ; i uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 9789536463848 : 136 HRK
1:001
167.23
HK13-00162

KUHN, Thomas Samuel
Struktura znanstvenih revolucija / Thomas S. [Samuel] Kuhn ; [prevela Mirna Zelić]. - Zagreb : Naklada Jesenski i Turk : Hrvatsko sociološko društvo, 2013. (Zagreb : Znanje). - 254 str ; 21 cm. - (Sociološka biblioteka / Naklada Jesenski i Turk)
Prijevod djela: The structure of scientific revolutions. - Str. 224-249.: Pogovor / Vjekoslav Afrić. - Bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Imensko kazalo ; Predmetno kazalo.
ISBN 9789536552870 (Hrvatsko sociološko društvo) : 120,00 HRK
1:001
101.1
HK13-00163

LOCKE, John
Dvije rasprave o vladi / John Locke ; [preveo Saša Novak]. - Zagreb : Naklada Jurčić, 2013. ([Zagreb] : Web2Tisak). - 358 str. ; 19 cm. - (Filozofska biblioteka / Naklada Jurčić ; knj. 30)
Prijevod djela: Two treatises of government. - Bibliografske bilješke uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 9789532450583 : 200,00 HRK
1:32
32:1
HK13-00164

MEĐUNARODNI znanstveni simpozij Filozofija medija (2012 ; Opatija)
Umjetnost i mediji = Art and Media : zbornik radova s Međunarodnog znanstvenog simpozija Filozofija medija (Mediji i umjetnost) održanog 19. - 22. rujna 2012. u Opatiji = Art and media : proceedings of the International Scientific Symposium Philosophy of Media (Media and arts) held on October 19-22, 2012 in Opatija / organizatori skupa Medijsko sveučilište (Koprivnica/Varaždin) ... [et al.] = organizers of the symposium Media University (Koprivnica) ... [et al.] ; [urednici Sead Alić, Divna Vuksanović i Marin Milković]. - Koprivnica : Medijsko sveučilište ; Zagreb : Centar za filozofiju medija i mediološka istraživanja, 2013. ([Zagreb] : Vemako). - 367 str. : ilustr. ; 24 cm.
Zastupljeni autori: Sead Alić, Miroljub Radojković, Divna Vuksanović, Polona Tratnik, Željko Rutović, Nenad Vertovšek, Monika Vrečar, Fulvio Šuran, Vanda Babić, Denis Vekić, Halima Sofradžija, Mileva Pavlović, Ljiljana Manić, Aleksandra Brakus, Sandra Sokolović, Sandra Santrač, Ksenija Marković, Jelena J. Rvović, Tatjana Milivojević, Violeta Cvetkovska-Ocokoljić, Dragana Jovanović, Ivana Greguric, Nada Torlak, Vesna Ivezić, Jelena Maksimović, Marina Milivojević-Mađarević, Slađana Stamenković, Adriana Sabo. - Tekst na hrv. i engl. jeziku. - Bibliografija iza svakog rada; bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789537986025 (Medijsko sveučilište) : 120,00 HRK
1:316.774
(063)
HK13-00165

MEĐUNARODNI znanstveni simpozij Filozofija medija (2013 ; Dubrovnik)
Međunarodni interdisciplinarni simpozij Filozofija medija (2013.), Dubrovnik, 15.-17. 11. 2013., Hrvatska : mediji i javnost = International Interdisciplinary Symposium Philosophy of Media (2013), Dubrovnik, November 15-17, 2013, Croatia : media & public / [urednica Livia Pavletić]. - Zagreb : Hrvatsko filozofsko društvo : Centar za filozofiju medija i mediološka istraživanja ; Koprivnica : Medijsko sveučilište, [2013?] (Zagreb : Grafomark). - 124 str. ; 21 cm.
Sažeci radova. - Nakl. 300 primj. - Tekst na hrv. i engl. jeziku. - Str. 6-9: Mediji i javnost = The media and the public / Divna Vuksanović, Sead Alić.
ISBN 9789535631439 (Hrvatsko filozofsko društvo)
1:316.774
(048)
(063)
HK13-00166

MIJATOVIĆ, Aleksandar
Personifik(a)cije : književni subjekt i politika impersonalnosti / Aleksandar Mijatović, Danijela Marot Kiš. - Rijeka : Facultas, 2013. (Rijeka : Grafika Helvetica). - 261 str. ; 24 cm + Erratum ([1] list)
Nakl. 300 primj. - Bilješke uz tekst. - Bilješke o autorima: str. 261. - Bibliografija: str. 239-249. - Imensko kazalo ; Predmetno kazalo.
ISBN 9789535670148 : 150,00 HRK
1:82
82.0
HK13-00167

MIKECIN, Igor
Heraklit / Igor Mikecin. - Zagreb : Matica hrvatska, 2013. ([s. l. : s. n.]). - 462 str. ; 23 cm. - (Aletheia : filozofska biblioteka Matice hrvatske ; knj. 3)
Rječnik: str. 335-422. - Kazalo izvora za gnome: str. 423-455. - Bibliografija: str. 457-462 ; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789531509930 : 250,00 HRK
1-05Heraclitus
HK13-00168

POLIĆ, Milan
Život i djelo Pavla Vuk-Pavlovića / Milan Polić. - 2. prošireno izd. - Zagreb : Hrvatsko filozofsko društvo, 2013. ([Zagreb] : Grafomark). - 241 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Sabrana djela Pavla Vuk-Pavlovića ; knj. 8)
Bibliografske bilješke uz tekst. - Summary. - Imensko kazalo.
ISBN 9789531641517 : 69,00 HRK
1Vuk-Pavlović, P.
37-05Vuk-Pavlović, P.
HK13-00169

POSAVEC, Zvonko
Rousseau naš suvremenik / [Zvonko Posavec, Dragutin Lalović ; uredio Tomislav Raukar]. - Zagreb : Hrvatska akademija znanosti i umjetnosti, 2013. ([Sv. Ivan Zelina] : Tiskara Zelina). - 51 str. ; 21 cm. - (Predavanja održana u Hrvatskoj akademiji znanosti i umjetnosti ; sv. 86)
Zastupljeni autori: Zvonko Posavec, Dragutin Lalović. - Podatak o autorima nad tekstom. - Nakl. 200 primj. - Bibliografija uz rad D. Lalovića; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789531541824 : 30,00 HRK
1Rousseau, J. J.
(063)
HK13-00170

PREDRAG Vranicki : 1922.-2002. / [uredio Branko Despot]. - Zagreb : Hrvatska akademija znanosti i umjetnosti, 2013. ([Sv. Ivan Zelina] : Tiskara Zelina). - 62 str. : slika P. Vranickog ; 26 cm. - (Spomenica preminulim akademicima, 1330-0865 ; sv. 186)
Nakl. 200 primj. - Str. 61-62: Bibliografija radova P. Vranickog / priredio Hotimir Burger.
ISBN 9789531542296
1-05Vranicki, P.
141.82
HK13-00171

SKUHALA Karasman, Ivana
U potrazi za znanjem o budućem : predviđanje u srednjovjekovnoj i renesansnoj prirodnoj filozofiji - H. Dalmatin, F. Grisogono i J. Dubrovčanin / Ivana Skuhala Karasman. - Zagreb : Institut za filozofiju, 2013. ([Zagreb] : Grafomark). - 239 str. : ilustr. ; 24 cm.
Slika autorice i bilješka o njoj na omotu. - Bibliografija: [201]-211 ; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Imensko kazalo ; Predmetno kazalo.
ISBN 9789537137229 : 110,00 HRK
1-05Herman Dalmatinac
1-05Grisogono F.
1-05Juraj Dubrovčanin
113(497.5)
(497.5)
HK13-00172

STIEGLER, Bernard
Prijeći na djelo / Bernard Stiegler ; [prijevod Zlatko Wurzberg]. - Zagreb : Udruga Bijeli val, 2013. (Zagreb : Kers[s]hoffset). - 53 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Parezija)
Prijevod djela: Passer à l'acte. - Bilješka o autoru na omotu. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789535608646 : 100,00 HRK
101.9
HK13-00173

VERŠIĆ, Sanja
Prostor kulture : Pavel Florenskij i ruski kozmizam / Sanja Veršić. - Zagreb : Naklada Breza, 2013. ([s. l. : s. n.]). - 324 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Phos ; Imensko kazalo.knj. 25)
Bilješka o autorici: str. 321. - Bibliografija: str. 303-313 ; bibliografske i druge bilješke uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 9789537036775 : 180,00 HRK
1-05Florenskij, P. A.
113/119
141.339
821.161.1.02Simbolizam
1(470+571)
(470+571)
"19/20"
HK13-00174

ZEBIĆ, Enis
Od liberalnog do autoritarnog : filozofija politike Julija Makanca / Enis Zebić. - Zagreb : Izdanja Antibarbarus, 2013. (Zagreb : Grafomark). - 240 str. ; 24 cm.
Bilješka o autoru: 239. - Bibliografija radova Julija Makanca: str. 229-232. - Bibliografija: str. 233 ; Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789532491197 : 160 HRK
1Makanec, J.
1:32
HK13-00175

ZELIĆ, Ivan, ekonomist
Filozofija znanosti Jacquesa Maritaina / Ivan Zelić. - Split : Redak, 2013. ([Split] : Redak). - 274 str. ; 22 cm.
Bilješka o autoru: str. 273. - Bibliografija: str. 244-272 i bibliografske bilješke uz tekst. - Summary.
ISBN 9789533360539 : 89,00 HRK
1:001
1-05Maritain, J.
HK13-00176

Vidi br.: HK13-00215

Vidi br.: HK13-00321

Vidi br.: HK13-00174

Vidi br.: HK13-00175

Vidi br.: HK13-00316

Vidi br.: HK13-00151

Vidi br.: HK13-00333

Vidi br.: HK13-00333

Vidi br.: HK13-00179

Vidi br.: HK13-02087

Vidi br.: HK13-03280

Vidi br.: HK13-00004

Vidi br.: HK13-00223

Vidi br.: HK13-00176

Vidi br.: HK13-00163

Vidi br.: HK13-00230

Vidi br.: HK13-00886

Vidi br.: HK13-00615

Vidi br.: HK13-04477

Vidi br.: HK13-00232

Vidi br.: HK13-00172

Vidi br.: HK13-00172

Vidi br.: HK13-00849

Vidi br.: HK13-00441

Vidi br.: HK13-00900

Vidi br.: HK13-00672

Vidi br.: HK13-00225

1(091)   Povijest filozofije

FUMAGALLI Beonio Brocchieri, Mariateresa
Povijest srednjovjekovne filozofije : od Boetija do Wycliffea / Mariateresa Fumagalli Beonio Brocchieri, Massimo Parodi ; preveo i prilagodio Stjepan Kušar. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2013. (Zagreb : Denona). - 523 str. ; 25 cm. - (Priručnici / Kršćanska sadašnjost ; sv. 99)
Prijevod djela: Storia della filosofia medievale : da Boezio a Wycliff. - Str. 5-6: Predgovor hrvatskom izdanju / Stjepan Kušar. - Bibliografija: str. 435-473 i 475-479. - Imensko kazalo. - Rječnik latinskih izraza: str. 489-513.
ISBN 9789531107402 : 390,00 HRK
1(091)"04/14"
"04/14"
HK13-00177

KUTLEŠA, Stipe
Iz povijesti hrvatske filozofije i znanosti / Stipe Kutleša. - Zagreb : Matica hrvatska, 2013. (Zagreb : Denona). - 224 str. ; 17 cm. - (Biblioteka Parnas. Niz Filozofija)
Str. 221-222: Stipe Kutleša / Damir Barbarić. - Bibliografija: str. 203-218.
ISBN 9789533410029 : 60 HRK
1(091)(497.5)
001:1
HK13-00178

NASLJEĐE antike : ogledi u spomen Maji Hudoletnjak Grgić / uredili Davor Pećnjak, Petar Šegedin, Kruno Zakarija. - Zagreb : KruZak : Institut za filozofiju, 2013. ([s. l. : s. n.]). - 264 str. ; 23 cm.
Zastupljeni autori: Kruno Zakarija, Damir Barbarić, Jure Zovko, Luka Boršić, Petar Šegedin, Josip Talanga, Ana Gavran Miloš, Davor Pećnjak, Srećko Kovač, Stipe Kutleša, Marie-Élise Zovko, Filip Grgić, Nenad Miščević. - Bilješka o autorima: [259]. - Bilješke uz tekst. - Bibliografija iza svakog poglavlja ; i uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 9789536463855 (KruZak) : 100 HRK
1(091)(37/38)
1-05Hudoletnjak Grgić, M.
(37/38)
(082)
HK13-00179

STUDENTSKI filozofski simpozij (3 ; 2013 ; Osijek)
Hrvatska filozofska baština / 3. studentski filozofski simpozij Odsjeka za filozofiju Filozofskog fakulteta Sveučilište Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku, Osijek, 17. svibnja 2013. ; [urednik Davor Balić]. - Osijek : Filozofski fakultet Sveučilšta Josipa Jurja Strossmayera, [2013?] (Osijek : Tiskara i knjigovežnica Filozofskog fakulteta). - 72 str. ; 21 cm.
Sažeci. - Nakl. 250 primj. - Str. 7-13: Zašto "Hrvatska filozofska baština?" / Davor Balić.
ISBN 9789533140582
1(091)(497.5)
(497.5)
(048)(063)
HK13-00180

11/12   Metafizika. Estetika

AVICENNA
Knjiga o duši : šesta knjiga Fizike / Abu Ali ibn Sina Avicenna ; iz arapskog u hrvatski preveo, predgovor napisao i bilješkama popratio Daniel Bučan. - Bilingvalno izd. - Zagreb : Demetra, 2013. ([Sv. Nedelja] : Web2tisak). - XV,253, 266 str. : slika autora ; 25 cm. - (Demetra. Filosofska biblioteka Dimitrija Savića ; sv. 137)
Prijevod djela: Psychologie d'Ibn Sīnā (Avicenne) d'après son oeuvre Aš-šifā. - Tekst na hrv. i arap. jeziku i pismu. - Sadrži i Dodatak: Rasprava o razumnoj duši ; Avicennina pjesan o duši. - Str. [IX]-XV: Avicennina psihologija - prirodna znanost koja seže u onostranost / Daniel Bučan. - Bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789532251661 : 350,00 HRK
128
297:1
HK13-00181

BACHELARD, Gaston
Intuicija trenutka / Gaston Bachelard ; [s francuskoga prevela Gordana V. Popović]. - Zagreb : Litteris, 2013. (Zagreb : Grafocentar). - 119 str. ; 18 cm. - (Biblioteka Mikrokozmos.)
Prijevod djela: L'intuition de l'instant. - Bilješka o autoru na omotu.
ISBN 9789537250584 : 115 HRK
115
HK13-00182

BESANT, Annie
Sjećanja na prošle živote / Annie Besant ; [prijevod Zdenko Schloser]. - Zagreb : CID-Nova, 2013. ([Zagreb] : CID-Nova). - 166 str. : ilustr. ; 20 cm. - (Biblioteka Tragovi / CID-Nova ; knj. 109)
Prijevod djela: Memories of past lives.
ISBN 9789533110172 : 79,00 HRK
129
291.23
HK13-00183

LIBERA, Alain de
Arheologija subjekta / Alain de Libera. - Zagreb : Demetra, 2013-. - sv. ; 25 cm.
ISBN 9789532251579 (cjelina)
111.32

Sv. 1 : Rođenje subjekta / preveo Daniel Bučan. - 2013. ([Sv. Nedelja] : Web2print). - VIII, 405 str. : slika autora. - (Demetra. Filosofska biblioteka Dimitrija Savića ; sv. 133a)
Prijevod djela: Naissance du sujet. - Skraćenice: str. 393. - Teze i načela: str. 393-394. - Bibliografija: str. 357-392; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 9789532251586 : 320,00 HRK
111.32

HK13-00184

MLODINOW, Leonard
Igračke slučaja : kako slučajnosti vladaju našim životima / Leonard Mlodinow ; preveo Mirko Kovač. - Zagreb : Izvori, 2013. ([s. l. : s. n.]). - 252 str. : ilustr., graf. prikazi ; 24 cm. - (Biblioteka Luč / Izvori)
Prijevod djela: The drunkard's walk. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789532033939 : 155 HRK
123.11
519.2
HK13-00185

MRŠIĆ, Zdravko, publicist
Stanje čovjeka : vraća li se čovjek vrsti? / Zdravko Mršić. - Zagreb : vlast. nakl., 2013. ([Lukavec] : Grafika Markulin). - [6], 127 str. ; 22 cm.
Bilješka o autoru str. [1]. - Bilješke uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 9789535749677 : 105,00 HRK
111.32
HK13-00186

RACHELE, Sal
Integracija duše / Sal Rachele ; [prijevod Igor Lah]. - Bregana : Harša, 2013. (Zagreb : Škorpion). - 295 str. ; 24 cm.
Prijevod djela: Soul integration. - Nakl. 600 primj. - Slika autora i bilješka o njemu na omotu.
ISBN 9789537907129 : 153,00 HRK
128:133.3
233.5
HK13-00187

SELAK, Marija
Ljudska priroda i nova epoha / Marija Selak. - Zagreb : Naklada Breza, 2013. ([s. l. : s. n.]). - 264 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Phos ; knj. 27)
Bilješka o autorici: str. 263. - Bibliografija: str. 243-257. - Summary.
ISBN 9789537036805 : 170,00 HRK
111.32
HK13-00188

WEISSMAHR, Béla
Ontologija / Béla Weissmahr ; prijevod Ivan Devčić ; [kazala Ivan Šestak]. - Zagreb : Filozofsko-teološki institut Družbe Isusove, 2013. ([s. l.] : Tipotisak). - 206 str. ; 23 cm. - (Biblioteka Filozofski niz / Filozofsko-teološki institut Družbe Isusove ; knj. 28)
Prijevod djela: Ontologie. - Str. [195]-206: Transcendentalni argument / Dalibor Renić. - Bibliografija: str. [177]-182; bibliografske bilješke uz tekst. - Imensko kazalo ; Predmetno kazalo.
ISBN 9789532311303
111(075.8)
(075.8)
HK13-00189

Vidi br.: HK13-05151

Vidi br.: HK13-00340

Vidi br.: HK13-00174

Vidi br.: HK13-00837

Vidi br.: HK13-02410

Vidi br.: HK13-00341

Vidi br.: HK13-00400

Vidi br.: HK13-04200

Vidi br.: HK13-00172

Vidi br.: HK13-00523

13   Filozofija uma i duha. Metafizika duhovnog života. Okultizam

ALIĆ, Sead
Braco : knjiga za tebe / Sead Alić. - Zagreb : Buđenje, 2013. ([s. l. : s. n.]). - 151 str : ilustr. u bojama ; 21 cm.
Slika autora na omotu.
ISBN 9789536892440
133.3
821.163.42-94
HK13-00190

ALIĆ, Sead
Braco : das Buch für dich / Sead Alić : [prijevod Željka Krüger]. - Zagreb : Buđenje, 2013. ([s. l. : s. n.]). - 151 str : ilustr. u bojama ; 21 cm.
Prijevod djela: Braco : knjiga za tebe. - Slika autora na omotu.
ISBN 9789536892457
133.3
821.163.42-94
HK13-00191

ALIĆ, Sead
Masmedijski fundamentalizam / Sead Alić. - 1. izd. - Koprivnica : Sveučilište Sjever, 2014. (Osijek : Gradska tiskara Osijek). - 301 str. ; 20 cm.
Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789537809249
130.2:316
316.774:1
HK13-00192

ALIĆ, Sead
Braco : knjiga za tebe 2. / Sead Alić. - Zagreb : Buđenje, 2013. ([s. l. : s. n.]). - 151 str : ilustr. u bojama ; 21 cm.
Slika autora na omotu.
ISBN 9789536892464
133.3
821.163.42-94
HK13-00193

ALIĆ, Sead
Braco : das Buch für dich 2 / Sead Alić : [prijevod Željka Krüger]. - Zagreb : Budjenje, 2013. ([s. l. : s. n.]). - 151 str : ilustr. u bojama ; 21 cm.
Prijevod djela: Braco : knjiga za tebe 2. - Slika autora na omotu.
ISBN 9789536892471
133.3
821.163.42-94
HK13-00194

ANANDA
Izbor iz ranih materijala : komentari na življenje, upute korisnku, 7 eseja / majstor Ananda ; odlomci iz dijaloga: razgovori sa shifu Damirom Tenodijem. - Prošireno izd. - [S. l.] : Anan Press, 2013. (Zagreb : Nitens grafika). - X, 166 str. ; 24 cm.
Pravo ime autora nije utvrđeno. - Str. III-IV: Predgovor / Vesna Tenodi.
ISBN 9789535765301
133.2
HK13-00195

BALOH Martić, Karin
Zemljani znakovi / Karin Baloh Martić. - 1. izd. - Rijeka : Adamić; Zagreb : 24sata, 2013. - 144 str. : ilustr. u bojama ; 21 cm. - (Biblioteka Zvijezde ; knj. 2)
ISBN 9789532194630 : 40 HRK
133.526
HK13-00196

BALOH Martić, Karin
Vatreni znakovi / Karin Baloh Martić. - 1. izd. - Rijeka : Adamić ; Zagreb : 24sata, 2013. (Čakovec : Zrinski). - 144 str. : ilustr. u bojama ; 21 cm. - (Biblioteka Zvijezde ; knj. 1)
ISBN 9789532194623 : 40 HRK
133.526
HK13-00197

BALOH Martić, Karin
Vodeni znakovi / Karin Baloh Martić. - Rijeka : Adamić ; Zagreb : 24sata, 2013. (Čakovec : Zrinski). - 152 str. : ilustr. u bojama ; 21 cm. - (Biblioteka Zvijezde ; knj. 4)
ISBN 9789532194654 : 40 HRK
133.526
HK13-00198

BALOH Martić, Karin
Zračni znakovi / Karin Baloh Martić. - Rijeka : Adamić ; Zagreb : 24sata, 2013. (Čakovec : Zrinski). - 144 str. : ilustr. u bojama ; 21 cm. - (Biblioteka Zvijezde ; knj. 3)
ISBN 9789532194647 : 40 HRK
133.526
HK13-00199

BAUDRILLARD, Jean
Simulacija i zbilja / Jean Baudrillard ; priredio Rade Kalanj ; [prijevod Gordana V. Popović]. - 2. izd. - Zagreb : Naklada Jesenski i Turk : Hrvatsko sociološko društvo, 2013. (Zagreb : Znanje). - 287 str. ; 21 cm. - (Sociološka biblioteka)
Bibliografija: str. [4]. - Imensko kazalo.
ISBN 9789536552917 (Hrvatsko sociološko društvo) : 149 HRK
130.2"19":316.6
"19"
HK13-00200

BUKVA, Borivoj
Cilj je put sam / Borivoj Bukva. - Rijeka : vlast. nakl., 2013. ([Rijeka] : Venerus). - 78 str. : ilustr. ; 21 cm.
Sadrži i stihove, usporedo na hrv. i engl. jeziku. - Str. 5-6: Predgovor / Robert A. Vrbnjak. - Slika autora i bilješka o njemu: str. 76-77.
ISBN 9789539961150
133.2
821.163.42-1=111=163.42
821.163.42-97
HK13-00201

ČOLIĆ, Silvija
Ljubavni horoskop : kako srce moje i srce tvoje u zvijezdama stoje / Silvija Čolić. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2013. (Zagreb : Radin print). - 120 str. : ilustr. ; 20 cm.
ISBN 9789531413596
133.526
HK13-00202

ČOVIĆ, Ingrid
Ispovijest Mefistove kćeri / Ingrid Čović. - Rijeka : vlast. nakl., 2013. ([s. l. : s. n.]). - 212 str. : ilustr. ; 22 cm.
Slika autorice na omotu. - Bilješka o autorici: str. 212.
ISBN 9789535775805
133
HK13-00203

DEVIDAS, Dea
Srca : [kolekcija predavanja o buđenju i otvaranju] / Dea Devidas. - Split : Redak, 2013. (Split : Redak). - 185 str. ; 22 cm.
Podnasl. preuzet s omota. - Slika autorice i bilješka o njoj: str. 182-183.
ISBN 9789533360430 : 108,00 HRK
133.5
HK13-00204

ĐURĐEVIĆ, Nikola
Numerologija : 12 glavnih životnih lekcija / Nikola Đurđević. - Bregana : Harša, 2013. ([S. l. : s. n.]). - 184 str. ; 20 cm.
Tiskano u Srbiji. - Nakl. 500 primj. - Bilješka o autoru: str. 175-176. - Bibliografija: str. 173-174.
ISBN 9789537907075 : 99 HRK
133.5:51(035)
(035)
HK13-00205

GALOVIĆ, Milan
Kraj ekologije / Milan Galović. - Zagreb : Naklada Jesenski i Turk, 2013. (Zagreb : Znanje). - 173 str. ; 21 cm. - (Filozofska biblioteka / Jesenski i Turk)
Bilješke uz tekst. - Bibliografija: str. 171-173 i uz tekst.
ISBN 9789532224399 : 89 HRK
130.2:504
504:1
HK13-00206

GANS, Eric Lawrence
Bijela krivnja = White guilt / Eric Lawrence Gans ; priredio, edited by Antun Pavešković ; [prijevod, translaton Antun Pavešković]. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2013. (Zagreb : Denona). - 290 str. ; 20 cm. - (Eseji / Kršćanska sadašnjost ; sv. 38)
Nakl. 1000 primj. - Tekst na hrv. i engl. jeziku. - Str. 5-33: Generativna antropologija i bijela krivnja / A. Pavešković. - Bilješka o autoru na omotu. - Bibliografija: str. 34-35; bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789531107488 : 95 HRK
130.11
(082)
HK13-00207

HOTEMA, Hilton
Zemlja svjetlosti : (1959.) : [tumačenje simbola drevnog tarota] / autor Hilton Hotema ; [prijevod Marina Leustek]. - Zagreb : TELEdisk, 2013. ([Zagreb] : Web2tisak). - II, 188 str., [16] str. s tablama : ilustr. ; 224 cm. - (Biblioteka Duhovnost / TELEdisk)
Prijevod djela: The land of light. - Podnasl. preuzet s omota.
ISBN 9789537903091
133.3
HK13-00208

LABUS, Mladen
Kultura i društvo : (onto-antropološka i sociološka perspektiva) / Mladen Labus. - Zagreb : Institut za društvena istraživanja, 2013. ([Lukavec] : Rotim i Market). - 215 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Znanost i društvo ; 33)
Nakl. 500 primj. - Bilješka o autoru na omotu. - Bibliografija: str. 197-206 i uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 9789536218523
130.2
316.7
HK13-00209

MELCHIZEDEK, Drunvalo
Drevna tajna Cvijet života : redigirani prijepis radionice Cvijet života predstavljene uživo majci Zemlji od 1985. do 1994. / napisao i obradio Drunvala Melchizedek ; prijevod Igor Lah ; [autori originalnih računalnih crteža Tim Stouse and Michael Tyree]. - Bregana : Harša, 2013-. - sv. ; 26 cm.
Prijevod djela: The ancient secret of the flower of life. - Pravo ime autora: Bernard Perona.
ISBN 9789537907112 (cjelina)
133.3

Knj. 1. - 2013. (Zagreb : Škorpion). - 226 str. : ilustr.
Nakl. 500 primj. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu.
ISBN 9789537907105 : 198,00 HRK
133.3

HK13-00210

PIPE, Jim
Knjiga čarolija / napisao Jim Pipe ; ilustrirao Stuart Martin ; [prijevod Filomena Horvatić]. - 2. izd. - Zagreb : Profil multimedija, 2013. ([s. l. : s. n.]). - [28] str. : ilustr. ; 30 cm + 1 CD-ROM za instalaciju softvera i karte za 3 D animaciju.
Prijevod djela: Book of spells. - Tiskano u Kini.
ISBN 9789533131795 : 129 HRK
133.4
(02.053.2)
HK13-00211

RACHELE, Sal
Zemljine promjene : poruke kanalizirane od Utemeljitelja o najvažnijim događajima 2012.-2017.-2030. / Sal Rachele ; [prijevod Marko Šilobod]. - 2. dopunjeno izd. - Bregana : Harša, 2013. ([s. l. : s. n.]). - 354 str. ; 24 cm.
Izv. stv. nasl.: Earth Changes and 2012. - Autorova slka i bilješka o njemu na omotu. - Tiskano u Srbiji. - Nakl. 600 primj.
ISBN 9789537907051 : 153 HRK
133.3:523.31
133.3:524.8
233.5
HK13-00212

RADMANOVIĆ, Milan
Astrologija : kritike i uvidi / Milan Radmanović. - 1. izd. - Zagreb : Udruga neovisnih astrologa, 2013-. - sv. ; 24 cm.
ISBN 9789535737407 (cjelina)
133.521

1. - 2013. (Zagreb : Web2tisak). - 222 str.
Autorova slika i bilješka o njemu na omotu. - Bibliografija: str. 221-222.
ISBN 9789535737414

HK13-00213

SALIHU, Astrit
Aporije moderne : kritika velikih priča / Astrit Salihu. - Zagreb : Hrvatsko filozofsko društvo ; Prishtinë : Centar za humanističke studije "Gani Bobi", 2013. (Zagreb : Grafomark). - 315 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Filozofska istraživanja ; knj. 143)
Slika autora i bilješka o njemu na omotu. - Nakl. 500 primj. - Bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Summary. - Imensko kazalo.
ISBN 9789531641647 (Hrvatsko filozofsko društvo) : 50,00 HRK
130.2"18/19":130.31
130.31:130.2]"18/19"
"18/19"
HK13-00214

ŠURAN, Fulvio
Ezoterična filozofija Giordana Bruna kao filozofsko savjetovalište u doba sveopćeg nihilizma / Fulvio Šuran. - Pula : Sveučilište Jurja Dobrile u Puli, Odjel za odgojne i obrazovne znanosti, 2013. ([Sv. Ivan Zelina] : Tiskara Zelina). - 353 str. : ilustr. ; 24 cm.
Nakl. 300 primj. - Tekst na hrv. i na lat. jeziku. - Bibliografija: str. 349-353 ; bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789537498634 : 50,00 HRK
130.11
1-05Bruno, G.
HK13-00215

TWYMAN, James F.
Dokaz : četrdesetodnevni program za življenje u Sjedinjenosti / James F. Twyman, Anakha Coman ; s engleskoga prevela Radha Rojc-Belčec. - Zagreb : V.B.Z., 2013. (Zagreb : Radin Print). - 220 str. ; 24 cm. - (Biblioteka 1000 cvjetova ; knj. 112)
Prijevod djela: The proof.
ISBN 9789533044590 : 129 HRK
133.2
298
HK13-00216

VUJEVIĆ, Ivan
Ovladavanje vremenom i životom / Ivan Vujević. - Split : Ogranak Matice hrvatske, 2013. (Kaštel Sućurac : Ekograf). - 159 str. ; 24 cm.
Bilješka o piscu: str. 160. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789537797324
130.11
241.1
HK13-00217

YATES, Frances Amelia
Okultna filozofija u elizabetinskom dobu / Frances A. Yates ; s engleskoga preveo Amir Riđanović. - Zagreb : Vuković & Runjić, 2013. ([Zagreb] : Kershoffset). - 272 str. : ilustr. ; 23 cm. - (Biblioteka Plamena zvijezda)
Prijevod djela: The occult philosphy in the Elisabethan age. - Bilješka o autorici na omotu. - Bilješke: str. [245]-272. - Bilješka o autorici: str. [291].
ISBN 9789532860795 : 149 HRK
133(091)
HK13-00218

Vidi br.: HK13-00010

Vidi br.: HK13-02817

Vidi br.: HK13-00757

Vidi br.: HK13-00306

Vidi br.: HK13-00757

Vidi br.: HK13-00214

Vidi br.: HK13-00212

Vidi br.: HK13-02300

Vidi br.: HK13-00096

Vidi br.: HK13-00763

14   Filozofski sustavi i gledišta

AUGUSTINUS, Aurelius
Misli / Sveti Augustin ; priredila Ana Balta. - 5. izd. - Split : Verbum, 2013. (Solin : Jafra print). - 119 str. ; 20 cm. - (Anima / Verbum, Split ; 18)
Bilješka o autoru na omotu.
ISBN 9789532350333 : 35 HRK
141.4
HK13-00219

CAMUS, Albert
Mit o Sizifu : esej o apsurdu / Albert Camus ; s francuskog prevela Jelena Butković. - Kostrena : Lektira, 2013. ([s. l. : s. n.]). - 172 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Lektira / Lektira)
Prijevod djela: Le mythe de Sisyphe. - Nakl. 500 primj. - Sadržaj s nasl. str.: Nada i apsurd u djelu Franza Kafke. - Bilješke uz tekst.
ISBN 9789537680107 : 126 HRK
141.32
(0:82-4)
821.112.2(437.1).09Kafka, F.
HK13-00220

ĆIMIĆ, Esad
Od monologa prema dijalogu o bošnjačkoj sudbini / Esad Ćimić. - Zagreb : Bošnjačka nacionalna zajednica za Grad Zagreb i Zagrebačku županiju ; Sarajevo : Naučnoistraživački institut "Ibn Sina", 2013. (Velika Gorica : Top grafika). - 266 str. ; 25 cm. - (Biblioteka Bosana : bošnjački pisci u Hrvatskoj)
Str. 5-10: Čovjek u procjepu između ateističko-teističkih isključivosti / Esad Bajtal. - Bilješka o autoru: str. [267].
ISBN 9789537922016 : 150,00 HRK
141.4(497.6)
316:2(497.6)
(497.6)
HK13-00221

DJELOVANJE ljudskog duha. - Zagreb : Amorc-knjige, [2013?] ([s. l. : s. n.]). - 23 str. ; 21 cm. - (Mali niz RC-spisa ; 4)
ISBN 9789539533371
141.33
HK13-00222

FILOZOFIJA egzistencije Karla Jaspersa / (urednici) Boško Pešić, Danijel Tolvajčić. - Zagreb : Hrvatsko društvo "Karl Jaspers", 2013. (Zaprešić : Uvez). - 267 str. ; 25 cm.
Zastupljeni autori: Alan M. Olson, Lino Veljak, Kurt Salamun, Boško Pešić, Werner Schüssler, Danijel Tolvajčić, Christopher, Thornhill, Indu Sarin, Rusmir Šadić, Pavao Žitko, Cristobál Holzapfel, Brigitte Essl, Helmut Wautischer, Ivica Musić, Ivan Koprek, Iva Mršić Felbar. - Nakl. 300 primj. - Bilješka o autorima: str. 267. - Bibliografske i druge bilješke uz tekst.
ISBN 9789535778103
141.32
1-05Jaspers, K.
(082)
HK13-00223

HADOT, Pierre
Duhovne vježbe i antička filozofija / Pierre Hadot ; preveo s francuskoga Zlatko Wurzberg. - Zagreb : Sandorf, 2013. ([Zagreb] : Vemako). - 348 str. ; 23 cm. - (Biblioteka Sandorf & Mizantrop)
Prijevod djela: Exercices spirituels et philosophie antique. - Bilješka o autoru na omotu. - Str. 5-10: Predgovor / Arnold I. Davidson. - Bibliografija: str. 336-340; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789537715410 : 190,00 HRK
141.131
HK13-00224

JACOBI, Friedrich Henrich
O Spinozinu nauku u pismima gospodinu Mosesu Mendelssohnu ; Spisi o sporu o božanskim stvarima i njihovoj objavi / Friedrich Heinrich Jacobi ; prevela Darija Domić ; priredio D. S. [Dimitrije Savić]. - Zagreb : Demetra, 2013. ([Sv. Nedelja] : Web2print). - XII, 382 str. : slika autora ; 25 cm. - (Demetra. Filosofska biblioteka Dimitrija Savića ; sv. 134)
Prijevodi djela: Über die Lehre des Spinoza in Briefen an den Herrn Moses Mendelssohn ; Werke. - Str. IX-XII: Uvodna napomena / Marion Lauschke. - Oznake, sigle, skraćenice: str. 217-219. - Napomene: str. 233-247. - Bibliografija: str. 249-259; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 9789532291623 : (pogrešan) 350,00 HRK
141.132
141.4
1-05Spinoza, B.
HK13-00225

PETRIĆ, Frane
Discussionum peripateticarum / Franciscus Patricius = Peripatetičke rasprave / Frane Petrić. - Zagreb : Institut za filozofiju, [2009?]-. - sv. ; 24 cm.
ISBN 9789537137113 (cjelina)
141.131

T. 2 : T. 2 = Sv. 2 / preveo Luka Boršić ; priredili Erna Banić-Pajnić, Luka Boršić, Mihaela Giradi-Karšulin. - 2013. ([Zagreb] : Grafomark). - 2 sv. ; 24 cm.
Tekst usporedo na hrv. i lat. jeziku. - Bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789537137151 (cjelina)

T. 2/[1] : (Liber I-IV) = (Knj. I.-IV.). - LXXXIV, 255 str. : faks.
Predgovor: str. VII-IX. - Str. XI-XX: Petrićev platonizam u Peripatetičkim raspravama / Luka Boršić. - Str. XXI-XLV: Uloga Hermesu Trismegistu i Zoroastru pripisanih spisa u formiranju Petrićeve interpretacije Aristotelove filozofije u drugom svesku Peripatetičkih rasprava / Erna Banić-Pajnić. - Str. XLVII-LXXXIV: Neposredna recepcija Peripatetičkih rasprava / Mihaela Girardi-Karšulin.
ISBN 9789537137274 : 200,00 HRK

HK13-00227

T. 2/[2] : (Liber V-VIII) = (Knj. V.-VIII.). - VI str., str. 258-618.
Str. 601-618: Bibliografija izdanja Peripatetičkih rasprava Frane Petrića / Ivana Skuhala Karasman. - Popis citiranih mjesta i izvora grčkih citata: str. 579-600. - Zajedničko predmetno kazalo ; Zajedničko imensko kazalo.
ISBN 9789537137281 : 250,00 HRK

HK13-00226

RELJA, Hrvoje
Tomistička filozofija / Hrvoje Relja. - Split : Filozofski fakultet, Odsjek za filozofiju, 2013-. - sv. ; 21 cm. - (Izdanja Filozofskoga fakulteta Sveučilišta u Splitu = Editiones Facultatis Philosophicae Universitatis Spalatensis)
141.30(075.8)
(075.8)

Dio 1. - 2013. (Split : Dalmacija papir). - 172 str. ; 21 cm. - (Manualia Facultatis Philosophicae Spalatensis ; 6)
Bibliografija: str. 161-169.
ISBN 9789537395605 : 50,00 HRK

HK13-00228

STARČEVIĆ, Goran, filozof
Vježbanje egzistencije : na putu od Kierkegaarda do Deleuzea / Goran Starčević. - Ljubljana : KUD Apokalipsa, 2013. (Prešov : Vydavatel'stvo Michala Vaška). - 137 str. ; 16 cm. - (Zbirka Aut ; 64)
Nakl. 400 primj.
ISBN 9789616894210 : 9 EUR
141.32(091)
HK13-00229

TOKIĆ, Marko, profesor filozofije
Život, zdravlje i liječništvo u Platonovoj filozofiji / Marko Tokić. - Zagreb : Pergamena, 2013. (Zagreb : Grafomark). - 173 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Bioetika / Pergamena ; knj. 24)
Slika autora i bilješka o njemu: str. 173. - Bibliografija: str. 151-161; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Summary: Life, health and medicine in Plato's philosophy. - Imensko kazalo.
ISBN 9789536576494 : 100 HRK
141.131:613
1-05Plato
HK13-00230

Vidi br.: HK13-00174

Vidi br.: HK13-00171

Vidi br.: HK13-02543

Vidi br.: HK13-00792

Vidi br.: HK13-00431

Vidi br.: HK13-00992

Vidi br.: HK13-00225

159.9   Psihologija

AMBROSI-RANDIĆ, Neala
Promišljanje psihologije : monografija o Dževdetu Hadžiselimoviću / Neala Ambrosi - Randić. - Pula : Društvo psihologa Istre = Associazione psicologi dell'Istria, 2014. ([Sv. nedelja] : Printera grupa). - 149 str. : ilustr. u bojama ; 18 cm.
Životopis Dževdeta Hadžiselimovića: str. 13-18. - Bilješka o autorici: str. 140. - Bibliografija: str. 113-121.
ISBN 9789539520647 : 69,00 HRK
159.9Hadžiselimović, Dž.
HK13-00231

ARCHER, Dale
Više nego normalno / Dale Archer ; s engleskog prevela Mirjana Krizmanić. - Zagreb : Profil knjiga, 2013. ([Zagreb] : Profil international). - 233 str. ; 21 cm.
Prijevod djela: Better than normal. - Bibliografija: str. [220]-223. - Predmetno i imensko kazalo.
ISBN 9789533132709 : 119,00 HRK
159.92
159. 972
HK13-00232

ARIELY, Dan
Dobre strane iracionalnosti : neočekivane prednosti iracionalnih odluka u poslu i kod kuće / Dan Ariely ; s engleskoga prevela Maša Plešković. - Zagreb : V.B.Z., 2013. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 264 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Stručno-popularna biblioteka)
Prijevod djela: The upside of irrationality. - Bilješke: str. [237]-238. - Bibliografija: str. [239]-250.
ISBN 9789533045399 : 139 HRK
159.913
16
(02.062)
HK13-00233

BENOIT, William L.
Persuazivne poruke : proces utjecanja / William L. Benoit i Pamela J. Benoit ; [prijevod Ankica Zec]. - Jastrebarsko : Naklada Slap, 2013. (Jastrebarsko : Naklada Slap). - XII, 278 str. : ilustr. ; 25 cm.
Prijevod djela: Persuasive messages. - Bibliografija: str. [253]-265. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789531917636
159.922.27(035)
(035)
HK13-00234

BERGNER, Daniel
Što žene žele? / Daniel Bergner ; prevela sa engleskoga Neda Helena Jeny. - Zagreb : Znanje, 2013. (Zagreb : Znanje). - 167 str. ; 23 cm.
Prijevod djela: What do woman want.
ISBN 9789533248103 : 99 HRK
159.922.1-055.2
305-055.2:613.88
613.88:159.9
HK13-00235

BRAJŠA, Pavao
Bez razgovora se ne može : kvalitetnijim razgovorom do sebe i drugih / Pavao Brajša. - Zagreb : Glas Koncila, 2013. (Lukavec : Grafika Markulin). - 247 str. ; 25 cm. - (Biblioteka Uporišta ; knj. 6)
Autorova slika na omotu. - Bilješka o autoru: str. 247. - Bibliografija: str. 237-244.
ISBN 9789532413205 : 120 HRK
159.9:808.56](035)
808.56:159.9](035)
(035)
HK13-00236

BROWN, Brené
Moć nesavršenstva : odbacite ono što mislite da biste trebali biti i prihvatite ono što uistinu jeste / Brené Brown ; s engleskoga prevela Radha Rojc-Belčec. - Zagreb : V.B.Z., 2013. (Zagreb : Znanje). - 194 str. ; 20 cm. - (Biblioteka 1000 cvjetova ; knj. 123)
Prijevod djela: The gifts of imperfection. - Bilješka o autorici: str. 193-194.
ISBN 9789533045894 : 119,00 HRK
159.913
HK13-00237

BRUKETA, Denis
O ljubavi, umu, liječenju, o životu i o smrti / Denis I. [Ivica] Bruketa. - Zadar : Bona vita, 2013-. - sv. ; 21 cm.
ISBN 9789535770800 (cjelina)
159.913
241.513
(0:82-94)


Knj. 1 : U ljubavi ljubav. - 2013. ([Zadar] : Knjigovežnica Jelica). - 432 str.
Slika autora i bilješka o njemu na omotu.
ISBN 9789535770817 : 158,00 HRK

HK13-00238

BUCAY, Jorge
Put u samoovisnost / Jorge Bucay ; prevela sa španjolskog Željka Somun. - 1. izd. - Zaprešić : Fraktura, 2013. (Zagreb : Denona). - 188 str. ; 19 cm.
Prijevod djela: El camino de la autodependencia. - Bilješka o autoru: str. 187.
ISBN 9789532665208
159.947(035)
159.913(035)
(035)
HK13-00239

BULEŠIĆ, Kristina
10 dana : ...putovanje koje mijenja život... / Kristina Bulešić ; [fotografije Boris Grahovac]. - 1. izd. - Pula : Inspiracija, 2013. (Pula : Tiskara MPS). - 137 str. : ilustr. ; 21 cm.
Nakl. 1000 primj. - Slika autorice i bilješka o njoj na omotu.
ISBN 9789535773702 : 119,00 HRK
159.913
821.163.42-94
821.163.42-1
HK13-00240

BYRON, Katie
Voljeti to što jest : četiri pitanja koja vam mogu promijeniti život / Byron Katie i Stephen Mitchell ; s engleskoga prevela Radha Rojc-Belčec. - Zagreb : V.B.Z., 2013. (Zagreb : Radin Print). - 247 str. ; 24 cm. - (Biblioteka 1000 cvjetova ; knj. 90)
Prijevod djela: Loving what is.
ISBN 9789533043234 : 129 HRK
159.913(035)
(035)
HK13-00241

COSMOPOLITAN sex book / [autori tekstova Mina Azodi ... et al.]. - Zagreb : Adria media, 2013. ([Zagreb] : Grafički zavod Hrvatske). - 128 str. : ilustr. ; 21 cm.
Zastupljeni autori: Mina Azodi, Annie Daly, Ana Horvat, Igor Ferk, Jessica Knoll, Alisa Kolar, Korin Miller, Ivan Salečić.
ISBN 9789537827601 : 19,90 HRK
159.942:159.913(035)
159.913:159.942(035)
613.88(035)
(035)
HK13-00242

COYLE, Daniel
Tajna talenta : razotkrivanje tajne o vještinama u sportu, umjetnosti, glazbi, matematici i bilo čemu drugom / Daniel Coyle ; s engleskog prevela Blanka Klemar Prša. - Zagreb : Zagrebački holding, Podružnica AGM, 2013. (Zagreb : URIHO). - 199 str. : ilustr. ; 22 cm. - (Biblioteka Obelisk / Zagrebački holding, Podružnica AGM)
Prijevod djela: The talent code. - Slika autora na omotu. - Bilješke uz tekst. - Bibliografija: str. [185]-195.
ISBN 9789531744409 : 136,00 HRK
159.928
HK13-00243

ČUDINA, Vera
Tako je ljubav zamislila život / Vera Čudina. - Zagreb : Večernji list, [2013?] ([Zagreb] : SAK media). - 116 str ; 20 cm.
ISBN 9789532801507 : 20 HRK
159.913(035)
(035)
HK13-00244

DANIJELA
Think pink : (u prijevodu) misli ružičasto / Danijela Martinović. - [Zagreb] : Udruga Krijesnica, 2013. ([Sv. Ivan Zelina] : Tiskara Zelina). - 80 str. ; 17 cm + zvučni CD
ISBN 9789535669777 : 29,90 HRK
159.913
82-84=163.42(082)
242
(086)
HK13-00245

DE Zan, Damir
Slika i crtež u psihoterapiji djece i obitelji / Damir De Zan. - Zagreb : Medicinska naklada, 2013. (Zagreb : Medicinska Naklada). - 174 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm. - (Biblioteka Priručnici / Medicinska naklada)
Nakl. 500 primj. - Životopis: str. 173-174. - Bibliografija iza pojedinih poglavlja.
ISBN 9789531766111 : 147 HRK
159.964.2-053.2(035)
615.851.1-053.2(035)
(035)
HK13-00246

DEACON, Louise
Sumrak, prava ljubav i vi : sedam tajni kako pronaći svojeg Edwarda ili Jacoba / Louise Deacon ; s engleskog jezika prevela Bilanda Ban. - Zagreb : Lumen, 2013. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 280 str. ; 21 cm.
Prijevod djela: Twilight, true love and you.
ISBN 9789537829469 (meki uvez) : 119 HRK
159.913:159.942(035)
159.942(035)
(035)
HK13-00247

DEHAENE, Stanislas
Čitanje u mozgu : znanost i evolucija ljudskog izuma / Stanislas Dehaene ; [prevela s engleskoga Hana Dvornik]. - 1. izd. - Zagreb : Algoritam, 2013. ([Zagreb] : ZT Zagraf). - 431 str. ; 23 cm. - (Biblioteka Facta)
Prijevod djela: Reading in the brain: the sience and evolution of a human invention. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu. - Nakl. 1000 primj. - Bilješke uz tekst. - Bibliografija: str. 369-410 ; i uz tekst. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789533162164 : 199 HRK
159.946.4
612.825.2
616.89-008.434.5
028.02
372.41
HK13-00248

DELEUZE, Gilles
Tisuću Platoa : kapitalizam i shizofrenija 2 / Gilles Deleuze, Félix Guattari ; preveo s francuskoga Marko Gregorić. - Zagreb : Sandorf & Mizantrop, 2013. (Lučko : Vemako). - 587 str. : ilustr. ; 23 cm. - (Biblioteka Sandorf & Mizantrop)
Prijevod djela: Mille plateaux. - "Ova je knjiga nastavak i kraj Kapitalizma i shizofrenije, čiji je prvi svezak bio Antiedip" --> predgovor. - Bilješke uz tekst. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789537715427 : 200,00 HRK
159.964.2:1
316.323.6
316.6
821.133.1-96=163.42
HK13-00249

DIVKOVIĆ, Ingrid
J--e li vas ego? / Ingrid Divković. - Rijeka : Studio TiM, 2013. (Rijeka : Zambelli). - 119 str. ; 21 cm.
Bilješka o autorici: str. [204].
ISBN 9789537780258 : 80,00 HRK
159.923.2
HK13-00250

DUHIGG, Charles
Moć navike : zašto činimo što činimo i kako se promijeniti / Charles Duhigg ; [s engleskoga preveo Saša Drach]. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2013. (Zagreb : Radin). - 319 str. : ilustr. ; 24 cm.
Prijevod djela: The power of habit. - Autorova slika na omotu. - Bilješke: str. 237-319 ; i uz tekst. - Bilješka o autoru: str. [320].
ISBN 9789531414357 : 139 HRK
159.943
HK13-00251

DURIĆ, Dejan
Uvod u psihoanalizu - od edipske do narcističke kulture / Dejan Durić. - Zagreb : Leykam international, 2013. (Zagreb : Kolumna). - 309 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Uvodi)
Bilješka o piscu: str. [311]. - Bibliografija: str. 277-296. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789533400037 : 148 HRK
159.964.21
HK13-00252

GODIŠNJA konferencija hrvatskih psihologa (21 ; 2013 ; Zagreb)
Suvremeni izazovi psihologije rada i organizacijske psihologije : [knjiga sažetaka] / 21. godišnja konferencija hrvatskih psihologa, Zagreb, 6.-9. studenog 2013. ; organizator Hrvatsko psihološko društvo ; [urednici Zoran Sušanj ... et al.]. - Zagreb : Hrvatsko psihološko društvo, [2013?] (Zagreb : Željeznička tiskara). - 246 str. ; 24 cm.
Podnasl. preuzet s omota. - Tekst na hrv. i engl. jeziku. - Slike autora pozvanih predavanja i bilješke o njima. - Imensko kazalo.
ISBN 9789535507925
159.944(497.5)
65.013:159.9(497.5)
(497.5)
(048)(063)
HK13-00253

GRAČNER, Vesna
Love yourself, know yourself / Vesna Gračner, Mirko Mataušić ; [illustrations Marsela Hajdinjak ; English translation Margaret Casman-Vuko and Miroslav Vuko]. - Zagreb : Tražimo istinu, 2013. ([S. l. : s. n.]). - 183 str. : ilustr. ; 21 cm.
Izv. stv. nasl.: Ranjeno dijete i Ja. - Bilješka o autorima: str. 183. - Bibliografija: str. 178-182.
ISBN 9789535590606
159.913:2
159.923.32:2
HK13-00254

GRANT, Adam
Daj i uzmi : revolucionaran pristup uspjehu / Adam Grant ; s engleskog prevela Ivana Brozić. - Zagreb : Profil knjiga, 2013. ([Zagreb] : Profil international). - 347 str. ; 21 cm.
Prijevod djela: Give and take. - Slika autora i bilješka o njemu na omotu. - Bilješke: str. 309-338. - Predmetni i imensko kazalo.
ISBN 9789533132785 : 149,00 HRK
159.913
316.6
HK13-00255

GRBIĆ, Mirela
Od prvog dana--- : samopoštovanje je najvažniji zadatak djetinjstva : priručnik za roditelje i odgojitelje / [autorice teksta Mirela Grbić, Žana Pavlović, Najda Čajo]. - Split : Nastavni zavod za javno zdravstvo Splitsko-dalmatinske županije, Služba za zaštitu mentalnog zdravlja, prevenciju i izvanbolničko liječenje ovisnosti, 2013. ([Split] : DES). - 31 str. : ilustr. u bojama ; 23 cm.
Str. 6-7: Prva granica / Željko Ključević.
ISBN 9789535675631
159.922.7(035)
(035)
HK13-00256

HAY, Louise L.
Zahvalnost ...način života / Louise L. Hay i prijatelji ; [s engleskoga prevela Lidija Lebinac]. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2013. (Zagreb : Radin print). - 268 str. ; 19 cm.
Prijevod djela: Gratitude : a way of life. - Slika autorice i bilješka o njoj na omotu.
ISBN 9789531413329 : 99 HRK
159.913:177.7
177.7
HK13-00257

HAY, Louise L.
Isciijelite svoje tijelo od A do Ž : mentalni uzroci fizičkih bolesti i kako ih prevladati / Luise L. Hay ; [ilustracije Susan Gross]. - Zagreb : V.B.Z., 2013. (Zagreb : Radin Print). - 135 str. : ilustr. u bojama ; 21 X 16 cm. - (Biblioteka 1000 cvjetova ; knj. 119)
Prijevod djela: Heal your body A to Z.
ISBN 9789533045337 : 119 HRK
159.913(035)
613(035)
(035)
HK13-00258

HAY, Louise L.
Živite sretno, sada i ovdje! : afirmacijama do boljeg života / Luise L. Hay ; s engleskoga prevela Jasna Grubješić. - Zagreb : V.B.Z., 2013. (Zagreb : Znanje). - [132] str. ; 20 cm. - (Biblioteka 1000 cvjetova ; knj. 118)
Prijevod djela: Experince your good now!. - Bilješka o autorici: str. [129].
ISBN 9789533045320
159.913(035)
(035)
HK13-00259

HAY, Louise L.
Snaga je u vama / Louise L. Hay s Lindom Carwin Tomchin ; [s engleskoga preveo Miro Labus]. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2013. (Zagreb : Denona). - 274 str. ; 19 cm.
Prijevod djela: The power is within you. - Slika autorice na omotu.
ISBN 9789531413862 : 99 HRK
159.913
HK13-00260

IGNISS
Umijeće igre / Igniss. - Split : Redak, 2013. ((Split : Redak). - 176 str. ; 22 cm.
ISBN 9789533360768
159.913
159.922.1
613.88
HK13-00261

JEFFERS, Susan
Osjeti strah, a ipak to učini : jedinstveni klasik koji je promijenio milijune života! / Susan Jeffers ; [s engleskoga prevela Aleksandra Barlović]. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2013. (Zagreb : Radin print). - 264 str. ; 19 cm.
Prijevod djela: Feel the fear and do it anyway. - Slika autorice na omotu.
ISBN 9789531413879 : 99,00 HRK
159.942.4:159.913(035)
159.913:159.942.4(035)
(035)
HK13-00262

JELINEK, Žuži
Živjeli muškarci / Žuži Jelinek. - Zagreb : Znanje, 2013. (Zagreb : Znanje). - 253 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Celebrities)
Slika autorice na prvom om. listu.
ISBN 9789533245928 : 89,90 HRK
159.922.1
(02.062)
HK13-00263

JERČIĆ, Maja
Učimo učiti : što je kvalitetno znanje i kako ga stjecati / Maja Jerčić, Jelena Sitar ; [ilustratorica Barbara Đurek]. - Zagreb : Element, 2013. (Zagreb : Element). - 180 str. : ilustr. ; 21 cm.
Bibliografija: str. 176-180.
ISBN 9789531979252
159.953(035)
(035)
HK13-00264

JOKIĆ, Željka
Put pomirenja : preduvjeti i rješenja / Željka Jokić. - Zadar : vlast. nakl., 2013. (Zadar : DPI grafika). - 118 str. ; 18 cm.
Slika autorice na omotu.
ISBN 9789535761907
159.913
159.942
(02.062)
HK13-00265

JUKIĆ, Stipan
Psihologija : za studente Visoke škole za inspekcijski i kadrovski menadžment u pomorstvu / Stipan Jukić. - Split : Redak, 2013. (Split : Redak). - 139 str. ; 23 cm.
Na nasl. str. 1. om. lista: Visoka škola za inspekcijski i kadrovski menadžment. - Bibliografija: str. 139.
ISBN 9789533360843
159.9(075.8)
(075.8)
HK13-00266

JURČIĆ, Dora
Tajne sretnih veza : vodič za sretniji život u dvoje / Dora i Robert Jurčić. - Zagreb : Naklada Jesenski i Turk, 2013. (Zagreb : Znanje). - 222 str. ; 21 cm.
Bilješka o autorima: str. 221-222.
ISBN 9789532226249 : 99 HRK
159.922.1(035)
(035)
HK13-00267

KAHNEMAN, Daniel
Misliti, brzo i sporo / Daniel Kahneman ; s engleskoga preveo Zvonko Pavić. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2013. (Zagreb : Znanje). - 535 str. ; 24 cm.
Prijevod djela: Thinking, fast and slow. - Slika autora i bilješka o njemu na omotu. - Bilješke: str. [496]-535 i uz tekst. - Str. [458]-476: Mišljenje pod pritiskom neizvjesnosti : heuristika i predrasude / Amos Tversky i Daniel Kahneman. - Str. [477]-495: Izbori, vrijednosti i okviri / Daniel Kahneman i Amos Tversky. - Dobitnik Nobelove nagrade za ekonomiju 2002. godine.
ISBN 9789531414838 : 199,00 HRK
159.95
HK13-00268

KOVPAK, Dmitrij Viktorovič
Na krivoga ste se namjerili : vještine komunikacijske samoobrane u životu i poslu : knjiga-trening / Dmitrij Kovpak, Andrej Kamunkin ; [prevela Ilona Posokhova]. - 1. izd. - Zagreb : Planet Zoe, 2013. ([s. l. : s. n.]). - 140 str. ; 23 cm. - (Biblioteka Knjige koje trebate danas)
Prijevod djela: Bezopasnoe obšenije, ili Kak stat neujazvimim. - Izv. oblik imena 1. autora: Dmitrij Viktorovič Kovpak. - Slike autora i bilješke o njima: str. [142].
ISBN 9789537685485 : 99 HRK
159.9:316.77
HK13-00269

KRAJCAR, Anton
Put i krivi putovi uma / Anton Krajcar. - 2. nadopunjeno izd. - Labin : Tempo, 2013. (Zagreb : GZH). - 540 str. ; 22 cm.
Slika autora i bilješka o njemu na omotu. - Riječ urednice: str. 5-6. - Str. 7-8: Predgovor / Anton Nino Vlačić.
ISBN 9789535754107 : 189,00 HRK
159.913:159.955
HK13-00270

KRALJ, Ana, filozofkinja
Tajne učenja : priručnik za sve koji žele znati ... : logos učiteljica otkriva / Ana Kralj. - Zagreb : Domus nobilis, 2013. ([Zagreb] : Znanje). - 98 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 21 cm.
Om. nasl. - Podatak o god. izdavanja preuzet iz CIP zapisa. - Bilješka o autorici: str. 97. - Bibliografija: str. 98.
ISBN 9789535673965 : 190,90 HRK
159.953(035)
(035)
HK13-00271

KRIZMANIĆ, Mirjana
A sad... radost i veselje! : kako sami možemo održati i povećati svoje zadovoljstvo životom / Mirjana Krizmanić. - Zagreb : V.B.Z., 2013. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 176 str. : ilustr. u bojama ; 19 cm. - (Biblioteka stručno popularna / V.B.Z.)
Bilješka o autorici: str. 176.
ISBN 9789533045283 : 119 HRK
159.913(035)
(035)
HK13-00272

KUKEC, Igor
LATERAL-e / Igor Kukec. - Split : Redak, 2013. ([Zagreb] : Redak). - 61 str. ; 20 cm.
Bilješka o autoru: str. 57.
ISBN 9789533361093 : 81,00 HRK
159.913
821.163.42-4
HK13-00273

LOVE, Samantha
Kako do prave ljubavi? : Samantha Love. - Zagreb, : Fsi grupa, 2013. ([Sv. Ivan Zelina] : Tiskara Zelina). - 166 str. ; 21 cm.
ISBN 9789535747222
159.913:159.942(035)
159.942(035)
(035)
HK13-00274

LUKAS, Elisabeth
Što nas u životu pokreće : logoterapijski pristupi / Elisabeth Lukas ; [preveli Mate Križman i Petar Bašić]. - Zagreb : Svijetla točka, 2013. ([Lukavec] : Grafika Markulin). - 136 str. : ilustr. ; 21 cm. - (Biblioteka Oko tri ujutro / Svijetla točka)
Prijevod djela: Binde deinen Karren an einem Stern : was uns im Leben Weiterbringt. - Slika autorica i bilješka o njoj na omotu.
ISBN 9789535748403 : 40 HRK
159.964.3(035)
615.851(035)
(035)
HK13-00275

MEĐUNARODNA udruga za vojno testiranje. Konferencija (54 ; 2012 ; Dubrovnik)
Conference proceedings / 54th IMTA Conference 2012, Dubrovnik, Croatia, Novembar 5th - 9th, 2012. - Zagreb : Republic of Croatia, Ministry of Defence, 2013. ([Sv. Ivan Zelina] : Tiskara Zelina). - 350 str. : ilustr., graf. prikazi ; 31 cm.
Na nasl. str. i tema: Organizational climate, personality interactions and organizational behavior in military environment. - Zastupljeni hrvatski autori: Zvonimir Knezović, Zoran Sušanj, Krešimir Ćosić, Siniša Popović, Bernard Kovač, Marko Horvat, Davor Kukolja, Branimir Dropuljić, Ivan Fabek, Zoran Lolić, Boris Popović, Andreja Marjanovic, Vesna Trut, Boris Milavić, Krešimir Zebec, Jadranka Sekula-Golubiček, Vesna Trutanić, Višnja Livajić Pezer. - Predgovor: str. 8. - Bibliografija iza većine radova; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789531931397
159.9:355
(063)
HK13-00276

MILIVOJEVIĆ, Zoran, psiholog
Uloviti ljubav : [kolumne o ljubavi] / Zoran Milivojević. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2013. (Zagreb : Radin print). - 310 str. ; 19 cm.
Slika autora i bilješka o njemu na omotu.
ISBN 9789531413817 : 119 HRK
159.942:159.964.2
HK13-00277

MILLAN, Cesar
Šaptač psima : prirodan i jednostavan vodič za lakše razumijevanje i ispravljanje najčešćih problema sa psima / Cesar Millan i Melissa Jo Peltier ; [preveo s engleskoga Damir Biličić]. - 5. izd. - Zagreb : Algoritam, 2013. ([Zagreb] : Denona). - 223 str. : ilustr. ; 19 cm.
Prijevod djela: Cesar’s way. - Nakl. 2000 primj.
ISBN 9789533163291 : 29,90 HRK
159.929:599.742.13
599.742.13:159.929
636.7.068
HK13-00278

MILLER, William Richard
Motivacijsko intervjuiranje : pripremanje ljudi za promjenu / William R. Miller, Stephen Rollnick ; [prijevod Mirjana Smerić Pecigoš]. - Jastrebarsko : Naklada Slap, 2013. (Jastrebarsko : Naklada Slap). - XXII, 428 str. ; 24 cm. - (Psihoterapijski niz ; knj. 22)
Prijevod djela: Motivational interviewing, 2nd ed. - Bilješke uz većinu poglavlja. - Bibliografija: str. 391-419. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789531917698
159.97-056.83
613.81/.83
HK13-00279

MILJKOVIĆ Krečar, Irena
Psihologija u poslovnom okruženju : udžbenik / Irena Miljković Krečar i Maja Kolega. - Zagreb : Grupa Vern, 2013. (Zagreb : Kerschoffset). - 360 str. : ilustr. u bojama ; 27 cm. - (Biblioteka Business Class)
Slike autorica i bilješke o njima: str. 359. - Bibliografija iza svakog poglavlja.
ISBN 9789539924452 : 160,00 HRK
159.944(075.8)
(075.8)
HK13-00280

MILJKOVIĆ, Dubravka
Teen psiha : priručnik za tinejdžere / Dubravka Miljković, Majda Rijavec. - 1. izd. - Zagreb : Profil knjiga, 2013. ([Zagreb] : Profil). - 157 str. ; 21 cm.
ISBN 9789533132570 : 89,00 HRK
159.922.8
(02.062)
HK13-00281

MURPHY, Joseph, psiholog
Snagom podsvijesti poboljšajte zdravlje i vitalnost / Joseph Murphy ; za 21. stoljeće uredio i osuvremenio Arthur R. Pell ; s engleskoga prevela Radha Rojc-Belčec. - Zagreb : V.B.Z., 2013. (Zagreb : Znanje). - 247 str. ; 20 cm. - (Biblioteka 1000 cvjetova ; knj. 122)
Prijevod djela: Maximize your potential through the power of your subconscious mind for healty and vitality.
ISBN 9789533045887 : 119,00 HRK
159.913:2(035)
159.964.21(035)
(035)
HK13-00282

MYSS, Caroline
Arhetipovi : tko ste vi? : njegovatelj, umjetnik/stvaratelj, ljubitelj mode, intelektualac, buntovnik, kraljica/direktor, odvjetnik, vizionar, sportaš, duhovni tragatelj / Caroline Myss ; [prijevod Ozren Ćuk]. - Čakovec : Dvostruka duga, 2013. (Zagreb : Znanje). - 267 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Jupiter)
Prijevod djela: Archetypes. - Bilješka o autorici: str. 259.
ISBN 9789532871135 9789532871265 (pogrešan)
159.964.21
159.913
HK13-00283

NIVEN, David
100 jednostavnih tajni uspješnih ljudi : što su znanstvenici otkrili i kako vi to možete iskoristiti / David Niven ; [prijevod Iva Gal]. - Zagreb : Profil knjiga, [2013?] (Zagreb : Agencija za komercijalnu djelatnost). - 221 str. ; 20 cm.
Prijevod djela: 100 simple secrets of successful people.
ISBN 9789533130965 : 30 HRK
159.913:159.942(035)
159.942(035)
(035)
(02.062)
HK13-00284

NIVEN, David
100 jednostavnih tajni sretnih ljudi : što su znanstvenici otkrili i kako vi to možete iskoristiti / David Niven ; [prievela Iva Gal]. - Zagreb : Profil knjiga, [2013?] (Zagreb : Agencija za komercijalnu djelatnost). - 171 str. ; 20 cm.
Prijevod djela: The 100 simple secrets of happy people.
ISBN 9789533130972 : 30 HRK
159.913:159.942(035)
159.942(035)
(035)
(02.062)
HK13-00285

OZ, Mehmet C.
Smanjite stres! : što trebate činiti kako biste bili vitalni i zdravi unatoč neizbježnom stresu / Mehmet C. Oz, Michael F. Roizen ; s engleskoga prevela Jasna Grubješić. - Zagreb : V.B.Z., 2013. (Sv. Ivan Zelina : Tiskara Zelina). - 90 str. : ilustr. ; 20 cm. - (Biblioteka stručno popularna / V.B.Z.)
Prijevod djela: You: stress less.
ISBN 9789533045924 : 79,90 HRK
159.942(035)
159.913(035)
613.86(035)
(035)
HK13-00286

PANIĆ, Maja
21 gram : (duša bez grijeha) / Maja Panić. - Split : Redak, 2013. ([Split] : Redak. - 143 str. ; 21 cm.
Slika autorice i bilješka o njoj: str. [138]-141.
ISBN 9789533360874 : 99,00 HRK
159.913
HK13-00287

PARKIN, John C.
J--- mi se terapija : profani put do duboke sreće / John C. Parkin ; s engleskog prevela Petra Štrok. - Zagreb : Naklada Ljevak, 2013. (Zagreb : Feroproms). - 349 str. : ilustr. ; 22 cm. - (Biblioteka 180 stupnjeva)
Prijevod djela: F**k it therapy.
ISBN 9789533035833 (tvrdi uvez) : 159 HRK
159.913:159.923.2
159.923.2:159.913
HK13-00288

PARKIN, John C.
J--- mi se terapija : profani put do duboke sreće / John C. Parkin ; s engleskog prevela Petra Štrok. - Zagreb : Naklada Ljevak, 2013. (Zagreb : Feroproms). - 349 str. : ilustr. ; 22 cm. - (Biblioteka 180 stupnjeva)
Prijevod djela: F**k it therapy.
ISBN 9789533035826 (meki uvez) : 129 HRK
159.913:159.923.2
159.923.2:159.913
HK13-00289

PECK, Morgan Scott
Put kojim se rjeđe ide : nova psihologija ljubavi, tradicionalnih vrijednosti i duhovnoga rasta / M. [Morgan] Scott Peck ; [s engleskoga prevela Mihaela Velina]. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2013. (Zagreb : Radin print). - 389 str. ; 19 cm.
Prijevod djela: The road less travelled. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu.
ISBN 9789531413176 : 119 HRK
159.942
HK13-00290

PEZIĆ Maligec, Carmen
Kako brzo i lako učiti i pamtiti : tehnike, metode, vježbe brzoga i lakoga učenja i pamćenja / Carmen Pezić Maligec. - Split : Redak, 2013. (Split : Redak). - 165 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 22 cm.
Slika autorice i bilješka o njoj: str. 165. - Bibliografija: str. 163.
ISBN 9789533360416 : 119 HRK
159.953(035)
(035)
HK13-00291

PINK, Daniel H.
Poriv : iznenađujuća istina o našim motivima / Daniel H. Pink ; s engleskog prevela Suzana Szabo. - Zagreb : Profil knjiga, 2013. ([Zagreb] : Profil international). - 273 str. ; 21 cm.
Prijevod djela: Drive. - Slika autora na omotu. - Bibliografija: str. 257-266. - Predmetno i imensko kazalo.
ISBN 9789533132389 : 119,00 HRK
159.947.5
HK13-00292

PRENTISS, Chris
Pravila ljubavi : kako ostvariti vezu iz snova / Chris Prentiss ; s engleskoga prevela Alma Keser Brozović. - Zagreb : V.B.Z., 2013. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 230 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Mi)
Prijevod djela: The laws of love.
ISBN 9789533044453 : 119 HRK
159.913:177.6
(02.062)
HK13-00293

PSIHOANALIZA u Hrvatskoj / stručni urednici Eduard Klain, Sanja Borovečki-Jakovljev. - Zagreb : Medicinska naklada, 2013. (Zagreb : Medicinska naklada). - X, 105 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Priručnici / Medicinska naklada)
Na vrhu nasl. str.: Hrvatska psihoanalitička studijska grupa. - Zastupljeni autori: Eduard Klain, Paola Golinelli, Václav Mikota, Gerd Schmithüsen, Max Schmithüsen, Paolo Fonda, Goran Babić, Oleg Filipović, Vlasta Rudan, Sanja Boban, Vlasta Polojaz, Sanja Borovečki-Jakovljev, Stanislav Matačić, Dragan Josić. - Str. V-VI: Predgovor / Mate Mihanović. - Bibliografija: iza većine radova.
ISBN 9789531765749 : 90 HRK
159.964.2(497.5)(035)
(497.5)
(035)
HK13-00294

RADIONOV, Tanja
Geštalt terapija / Tanja Radionov. - Jastrebarsko : Naklada Slap, 2013. (Jastrebarsko : Naklada Slap). - X, 285 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Psihoterapijski niz ; knj. 21)
Bilješka o autorici: str. IV. - Bibliografija: str. 263-280. - Imensko kazalo ; Predmetno kazalo.
ISBN 9789531917629
159.9.019.2(035)
615.851(035)
(035)
HK13-00295

RIJAVEC, Majda
Čuda se ipak događaju : psihologija pozitivnog mišljenja / Majda Rijavec. - 4. izd. - Čačak : Legenda, 2013. (Čačak : Štamparija Bajić). - 171 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Zrno soli / Legenda ; br. 5)
Nakl. 1000 primj. - Ćir. - Bilješka o autorici: str. 167. - Bibliografija: str. 168-169.
ISBN 9788677841256
159.913
159.923.2
HK13-00296

SARGENT, Emma
Vještina razgovora / Emma Sargent i Tim Fearon ; [prevod Marija Pavkov]. - Zagreb : Veble commerce, 2013. ([s. l. : s. n.]). - 184 str. ; 23 cm.
Prijevod djela: How you can talk to anyone in every situation.
ISBN 9789532511451 : 129,00 HRK
159.913:82.085](035)
(035)
HK13-00297

SAVIĆ, Nina
Život s dušom / Nina Savić. - Split : Redak, 2013. ([Split] : Redak). - 56 str. ; 21 cm.
ISBN 9789533360881
159.913
615.852
(0:82-94)
HK13-00298

SUĆESKA Ligutić, Radojka
Kako djeca pomažu roditeljima da odrastu / Radojka Sućeska Ligutić ; [ilustracije Mirna Strmečki]. - 1. izd. - Zagreb : Alfa, 2013. ([Lukavec] : Grafika Markulin). - 184 str. : ilustr. (djelomice u bojama) ; 24 cm.
Bibliografija: str. 183-184.
ISBN 9789532974706 : 149,00 HRK
159.913-055.52
159.913-053.3/.4
HK13-00299

ŠEŠO, Ivana, socijalni pedagog
Nedostaje? Ne. Dosta je! : [kako preživjeti slom duše] / Ivana Šešo, Emina Pršić. - 2. izd. - Zagreb : Algoritam, 2013. ([Zagreb] : ZT Zagraf). - 183 str. ; 24 cm.
Podnasl. preuzet s omota. - Slika autorica na omotu.
ISBN 9789533165585 : 99,00 HRK
159.913
159.942:37
(0:82-31)
HK13-00300

ŠIMLEŠA, Bruno
Ljubavologija / Bruno Šimleša. - Posebno izd. - Zagreb : Naklada Ljevak, 2012. (Zagreb : AKD). - 303 str. ; 22 cm. - (Nar)
Slika autora i bilješka o njemu na omotu.
ISBN 9789533034898 : 79,00 HRK
159.942
159.913
(02.062)
HK13-00301

TOUGH, Paul
Kako djeca uspjevaju : borbenost, radoznalost i snaga karaktera / Paul Tough ; s engleskog preveo Robert Martinov. - Zagreb : Profil knjiga, 2013. ([Zagreb] : Profil international). - 233 str. ; 23 cm.
Prijevod djela: How children succeed. - Bilješke: str. 205-225. - Predmetno i imensko kazalo.
ISBN 9789533132884 : 119,00 HRK
159.922.7
HK13-00302

UJEVIĆ, Darko
Radosne misli / Darko Ujević. - Zagreb : D.K.M., 2013. (Zaprešić : Duga print). - 194 str. ; 21 cm.
Nakl. 500 primj. - Autorova slika i bilješka o njemu: str. 189-191. - Bibliografija: str. 193-194.
ISBN 9789539844453
159.913
(02.062)
HK13-00303

UVODIĆ-VRANIĆ, Ljubica
Avantura osobne promjene 3 : rat ili mir : rastavljeni roditelji : priručnik za rastavljene roditelje koji vole svoju djecu : 41 primjer iz prakse / Ljubica Uvodić-Vranić. - 1. izd. - Zagreb : Profil knjiga, 2013. (Zagreb : Profil). - 198 str. ; 23 cm + 1 zvučni CD
Slika autorice na omotu. - Bilješka o autorici: str. 197-198.
ISBN 9789533132600 : 119 HRK
159.913(035)
159.942(035)
(035)
HK13-00304

WALLACE, Ian, psiholog
100 najsnova : snovi koje svi sanjamo i njihovo pravo značenje / Ian Wallace ; preveo s engleskoga Tomislav Šostar. - Zagreb : Znanje, 2013. (Zagreb : Znanje). - 223 str. ; 23 cm.
Prijevod djela: The top 100 dreams. - Bilješka o autoru: str. 223.
ISBN 9789533248110 : 89 HRK
159.963
HK13-00305

ŽIŽEK, Slavoj
Gledanje iskosa : uvod u Jacquesa Lacana uz popularnu kulturu / Slavoj Žižek ; s engleskoga prevela Andrea Milanko. - Zagreb : Meandamedia, 2013. ([Zagreb] : Kikagraf). - 357 str. ; 15 cm. - (Edicija Drugi smjer ; knj. 9)
Prijevod djela: Looking awry. - Bilješka o autoru na omotu. - Bilješke uz tekst. - Bibliografija: str. 341-345 ; i uz tekst. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789533340395 : 119 HRK
159.964.2
130.2:159.964.2
HK13-00306

ŽUVELA, Mario
Tragovima uspjeha : životne lekcije na putu prema uspjehu / Mario Žuvela. - Kaštela : Prijatelj vašeg uspjeha, 2013. ([Zagreb] : Printanje.hr). - 213 str. ; 21 cm.
ISBN 9789535776826
159.913
HK13-00307

ŽUVELA, Mario
Na pragu škole života : savjeti za oblikovanje vlastitog života / Mario Žuvela. - Kaštela : Prijatelj vašeg uspjeha, 2013. (Kaštela : Printanje.hr). - 115 str. ; 21 cm.
ISBN 9789535776857
159.913(035)
(035)
HK13-00308

ŽUVELA, Mario
Inspiracija za svaki dan : zbirka poticajnih misli za svaki dan u godini / Mario Žuvela. - Kaštela : Prijatelj vašeg uspjeha, 2013. (Kaštela : Printanje.hr). - 116 str. ; 21 cm.
ISBN 9789535776802
159.913
821.163.42-84
HK13-00309

ŽUVELA, Mario
Uspjeh i smisao : karika koja nedostaje / Mario Žuvela ; [slike Dinko Bekavac]. - Kaštela : Prijatelj vašeg uspjeha, 2013. (Kaštela : Printanje.hr). - 379 str. : ilustr. ; 21 cm.
Bibliografija: str. 375.
ISBN 9789535776833
159.913(035)
(035)
HK13-00310

ŽUVELA, Mario
Putokazi života : zbirka 1000 životnih načela / Mario Žuvela ; [slike Dinko Bekavac]. - Kaštela : Prijatelj vašeg uspjeha, 2013. (Kaštela : Printanje.hr). - 229 str. : ilustr. ; 21 cm.
ISBN 9789535776840
159.913(035)
(035)
HK13-00311

Vidi br.: HK13-00247

Vidi br.: HK13-00300

Vidi br.: HK13-00261

Vidi br.: HK13-00807

Vidi br.: HK13-00301

Vidi br.: HK13-00284

Vidi br.: HK13-00285

Vidi br.: HK13-02163

Vidi br.: HK13-02163

Vidi br.: HK13-02163

Vidi br.: HK13-00254

Vidi br.: HK13-00296

Vidi br.: HK13-05099

Vidi br.: HK13-02123

Vidi br.: HK13-00322

Vidi br.: HK13-00274

Vidi br.: HK13-02388

Vidi br.: HK13-02220

Vidi br.: HK13-01390

Vidi br.: HK13-02368

Vidi br.: HK13-02379

Vidi br.: HK13-02326

Vidi br.: HK13-00782

Vidi br.: HK13-02232

Vidi br.: HK13-00265

Vidi br.: HK13-02175

Vidi br.: HK13-00283

Vidi br.: HK13-02164

Vidi br.: HK13-02164

Vidi br.: HK13-02164

Vidi br.: HK13-02390

Vidi br.: HK13-00242

Vidi br.: HK13-02203

Vidi br.: HK13-01439

Vidi br.: HK13-01439

Vidi br.: HK13-01437

Vidi br.: HK13-01442

Vidi br.: HK13-01438

Vidi br.: HK13-01437

Vidi br.: HK13-01441

Vidi br.: HK13-01440

Vidi br.: HK13-00407

Vidi br.: HK13-00783

Vidi br.: HK13-00299

Vidi br.: HK13-02380

Vidi br.: HK13-00239

Vidi br.: HK13-00334

Vidi br.: HK13-00289

Vidi br.: HK13-00288

Vidi br.: HK13-00304

Vidi br.: HK13-02794

Vidi br.: HK13-02348

Vidi br.: HK13-00552

Vidi br.: HK13-00262

Vidi br.: HK13-02377

Vidi br.: HK13-00282

Vidi br.: HK13-00286

16   Logika. Spoznajna teorija

ARNAULD, Antoine
Logika ili umijeće mišljenja : logika Port-Royala / Antoine Arnauld, Pierre Nicole ; bilješke i pogovor Charles Jourdain ; prevelo Daniel Bučan. - Zagreb : Demetra, 2013. ([Sv. Nedelja] : Web2tisak). - XVII, 378 str. : slika autora ; 25 cm. - (Demetra. Filosofska biblioteka Dimitrija Savića ; sv. 135)
Prijevod djela: La logique ou l'art de penser. - Prevoditeljeva napomena: str. XIII-XVI. - Str. XVII: Glosar / D. B. [Daniel Bučan]. - Str. 347-378: Bilješka o filozofijskim radovima Antoinea Arnaulda / Charles Jourdain. - Bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789532251616 : 350,00 HRK
161/162
HK13-00312

DOBELLI, Rolf
Umijeće jasnog mišljenja : pedeset i dvije misaone pogreške koje je bolje prepustiti drugima / Rolf Dobelli ; preveo s njemačkoga Boris Perić. - Zagreb : Edicije Božičević, 2013. ([Zagreb] : Denona). - 203 str. ; 20 cm.
Prijevod djela: Die Kunst des klaren Denkens. - Slika autora i bilješka o njemu na omotu.
ISBN 9789537953072 : 129,00 HRK
165.5
(02.062)
HK13-00313

HUSSERL, Edmund
Formalna i transcendentalna logika : pokušaj kritike logičkog uma / Edmund Husserl ; s njemačkoga preveo Željko Pavić. - Zagreb : Naklada Breza, 2013. ([s. l. : s. n.]). - 310 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Phos ; knj. 24)
Prijevod djela: Formale und transzendentale Logik : Versuch einer Kritik der logischen Vernunft.
ISBN 9789537036799 : 220,00 HRK
165.62
HK13-00314

LAUC, Davor
Logika I. : riješeni zadaci iz logike sudova / Davor Lauc, Nina Grgić-Hlača. - Zagreb : Ibis grafika, 2013. ([s. l. s. n.]). - 297 str. ; 23 cm.
ISBN 9789536927913 : 83,00 HRK
164(075.8)
(075.8)
HK13-00315

SIMPOZIJ Integrativno mišljenje i nova paradigma znanja (2013 ; Zagreb)
Simpozij Integrativno mišljenje i nova paradigma znanja, Zagreb, 28.-30. studenoga 2013. / [organizatori Hrvatsko filozofsko društvo [i] Filozofski fakultet Sveučilišta u Zagrebu ; urednici Hrvoje Jurić i Krešimir Babel]. - Zagreb : Hrvatsko filozofsko društvo, [2013?] (Zagreb : Grafomark). - 92 str. ; 21 cm.
Podatak o god. izd. preuzet iz CIP zapisa. - Nakl. 300 primj. - Sažeci izlaganja.
ISBN 9789531641708
165.194
1:001
(048)(063)
HK13-00316

ZIMMERMANN, Stjepan
O biti spoznaje : tri rasprave / Stjepan Zimmermann ; priredio i pogovor napisao Dario Škarica. - Zagreb : Matica hrvatska, 2013. (Zagreb : Denona). - 282 str. ; 17 cm. - (Biblioteka Parnas. Niz Filozofija)
Str. 245-276: Pogovor / Dario Škarica. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789533410012 : 60,00 HRK
165
HK13-00317

Vidi br.: HK13-00012

Vidi br.: HK13-00162

Vidi br.: HK13-00015

Vidi br.: HK13-00233

17   Etika

(NE)ODVISNI? = (Ne)zavisni? = Independent? / [prevodi, prijevodi, translations Ana Flac, Helena Fošnjar, Snežana Štabl ; uredili, urednici, editors Snežana Štabl, Žiga Dobnikar, Dejan Pestotnik]. - Maribor : KID, ACE Kibla ; Čakovec : ACT [i. e.] Autonomni centar, 2013. ([s. l.] : Repro Point). - 221 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 19 cm. - (Edicija Tox : vozni red po tritisočih = Edition Tox : time table through tree thousand ; leto 18, št. 42)
Na nasl. str.: [Projekt] Transdisciplinarnost in novomedijske kulture v razvoju čezmejnega sodelovanja - New media cross border = [Projekt] Transdisciplinarnost i novomedijske kulture u razvoju prekograničnog područja - New media cross border = [Project] Transdisciplinarity and new media culture in cross-border area development - New media cross border. - Zastupljeni autori: Dejan Pestotnik, Žiga Dobnikar, Martha Blassnigg, Michael Punt, Marta Gregorčič, Robert Posavec, Snežana Štabi, Peter Tomaž Dobrila. - Nakl. 500 primj. - Tekst na sloven., hrv. i engl. jeziku. - Str. 6-7: Uvod / Stjepan Mikec. - Bibliografija uz svaki rad; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789616304306
179.1
316.77
32.019.5
(082)
HK13-00318

CRNKO, Krešimir
Japanski poslovni kodeks : pobijedite na poslovnome bojnom polju uz hrabrost, iskrenost, predanost i čast / Krešimir Crnko. - Zagreb : Profil knjiga, 2013. ([Zagreb] : Profil). - 194 str. : graf. prikazi ; 20 cm.
Bilješka o autoru: str. 194. - Bibliografija: str. 190-191 ; bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789533132211 : 99 HRK
174(520)
(520)
HK13-00319

ČOVJEK i priroda : prilog određivanju odnosa / Tomislav Krznar (ur.). - Zagreb : Pergamena, 2013. (Zagreb : Grafomark). - 405 str. ; 25 cm. - (Biblioteka Bioetika / Pergamena ; knj. 25)
Zastupljeni autori: Ivan Cifrić, Davorka Matić, René Descartes, Francis Bacon, Vittorio Hösle, Snježana Hasnaš, Peter Singer, Tomislav Krznar, Klaus Michael Meyer-Abich, Ante Čović, Fritz Jahr, Katica Knezović, Valerije Vrček, Tomislav Markus, Marija Geiger Zeman, Hrvoje Jurić, Thomas Sören Hoffmann. - Bilješka o tekstovima: str. 391-392 ; i uz tekst. - Bilješka o autorima: str. 393-399. - Bibliografija: str. 369-382 ; bibliografkse bilješke uz tekst. - Summary ; Zusammenfassung. - Imensko kazalo.
ISBN 9789536576500 : 300 HRK
179:504
179:61
(082)
HK13-00320

HARBAŠ, Bernard
Zajednica bez zajedništva : filozofija zajednice Jean-Luc Nancyja / Bernard Harbaš. - Zagreb : Naklada Breza, 2013. ([s. l. : s. n.]). - 203 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Phos ; knj. 26)
Bilješka o autoru: str. 203. - Bibliografija: str. 192-199 ; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Summary. - Imensko kazalo.
ISBN 9789537036782 : 160,00 HRK
172
1-05Nancy, J.-L.
HK13-00321

HUSAK, Ermin
Kako zavesti koga poželite : provjerene tehnike za uspješno zavođenje / Leil Lowndes. - Zagreb : EPH Media, 2013. (Zagreb : Vjesnik). - 66 str. : ilustr. u bojama ; 23 cm.
How to make anyone fall in love whith you.
ISBN 9789533380346 : 5 HRK
177.62(035)
159.942.6
(035)
HK13-00322

NIETZSCHE, Friedrich Wilhelm
Bespoštedne misli / Friedrich Nietzsche ; [odabrao i s njemačkoga preveo Mario Kopić]. - Koprivnica : Šareni dućan, 2013. (Koprivnica : Bogadigrafika). - 176 str. ; 15 cm. - (Biblioteka Mali mrav ; 17)
Autorov portret na omotu. - Bilješka o autoru: str. 168-171.
ISBN 9789533200576 : 59 HRK
17.037
(02.062)
821.112.2-84=163.42
HK13-00323

NIETZSCHE, Friedrich Wilhelm
Ljudsko, odviše ljudsko : knjiga za slobodne duhove / Friedrich Nietzsche. - Zagreb : Demetra, 2012-. - sv. ; 25 cm.
Prijevod djela: Menschliches, Allzumenschliches. - Puno ime autora: Friedrich Wilhelm Nietzsche.
ISBN 9789532251470 (cjelina)
17.037

Sv. 2 : Sv. 2 / preveo Berislav Podrug ; priredio D. S. [i. e. Dimitrije Savić]. - 2013. ([Zagreb] : AKD). - VII, 316 str. : ilustr. - (Demetra. Filosofska biblioteka Dimitrija Savića ; sv. 130b)
Str. 291-316: Uz Ljudsko, odviše ljudsko / Berislav Podrug. - Bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789532251494 : 350,00 HRK

HK13-00324

RAJNEESH, Osho
Život, ljubav, smijeh : slavljenje tvog postojanja / Osho ; [prijevod Igor Lah]. - Bregana : Harša, 2013. (Zagreb : Škorpion). - 198 str. ; 24 cm.
Prijevod djela: Life, love, laughter. - Nakl. 1000 primj. - Pravo ime autora: Rajneesh, Bhagwan Shree. - Slika autora i bilješka o njemu na omotu.
ISBN 9789537907099 : 108,00 HRK
172
(02.062)
HK13-00325

RUPČIĆ, Darija
Status ljudskog embrija pod vidom bioetičkog pluriperspektivizma / Darija Rupčić. - Zagreb : Pergamena, 2013. (Zagreb : Grafomark). - 351 str. ; 22 cm. - (Biblioteka Bioetika / Pergamena ; knj. 26)
Sadrži i: Zakon o medicinskoj oplodnji ; Zakon o izmjenama i dopunama Zakona o medicinskoj oplodnji ; Zakon o medicinski pomognutoj oplodnji ; Gesetz zum Schutz von Embryonen (Embryonenschutzgesetz - ESchG) = Zakon o zaštiti embrija. - Slika autorice i bilješka o njoj: str. 351. - Bibliografija: str. 339-345 i bibliografske bilješke uz tekst. - Summary.
ISBN 9789536576456 : 250,00 HRK
179:612.64
612.64:233
347.158
HK13-00326

SAM, Anej
Poziv čovjek / Anej Sam. - Zagreb : Plamenica, 2013. (Miklavž : Tiskarna Florijančić tisk). - 201 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 28 cm.
ISBN 9789535629610
17.021.2
821.163.42(497.4)-4
HK13-00327

SANDEL, Michael J.
Pravednost : kako ispravno postupiti? / Michael J. Sandel ; [preveo s engleskoga Srđan Dvornik]. - 1. izd. - Zagreb : Algoritam, 2013. ([Zagreb] : ZT Zagraf). - 303 str. ; 23 cm. - (Facta)
Prijevod djela: Justice. - Nakl. 1000 primj. - Bilješke: str. 269-288. - Slika autora i bilješka o njemu na omotu. - Predmetno i imensko kazalo.
ISBN 9789533162157 : 159,00 HRK
177:32
HK13-00328

SENECA, Lucius Annaeus
Moralna pisma Luciliju / Lucije Anej Seneka. - Bilingvalno izd. - Zagreb : Demetra, 2013-. - sv. ; 25 cm.
ISBN 9789532251630 (cjelina) 9789532251579 (pogrešan)
17.034
(044.2)

sv. 1 : Pismo 1-81 / preveo Tvrtko Milunović ; priredio D. S. [Dimitrije Savić]. - 2013. ([Sv. Nedelja] : Web2print). - IX, 435 str. - (Demetra. Filosofska biblioteka Dimitrija Savića ; sv. 136a)
Prijevod djela: Ad Lucilium epistulae morales 1-81. - Na omotu: Epistula : I-LXXXI. - Usporedo lat. tekst i hrv. prijevod. - Bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789532251647 : 9789532251586 (pogrešan) 350,00 HRK

HK13-00329

SIMON, Coen
Čekajući sreću : filozofija čežnje / Coen Simon ; prevela s nizozemskoga Snježana Cimić. - Zagreb : Naklada Ljevak, 2013. ([Zagreb] : Feroproms). - 191 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Bookmarker)
Prijevod djela: Wachten op geluk. - Slika autora i bilješka o njemu na omotu. - Bibliografija: str. [187]-191.
ISBN 9789533036052 (meki uvez) : 99,00 HRK
17.023.34
HK13-00330

SIMON, Coen
Čekajući sreću : filozofija čežnje / Coen Simon ; prevela s nizozemskoga Snježana Cimić. - Zagreb : Naklada Ljevak, 2013. ([Zagreb] : Feroproms). - 191 str. ; 22 cm. - (Biblioteka Bookmarker)
Prijevod djela: Wachten op geluk. - Bibliografija: str. [187-191].
ISBN 9789533036069 (tvrdi uvez) : 139,00 HRK
17.023.34
HK13-00331

STUDENTSKA bioetička radionica (2012 : Mali Lošinj)
Bioetika i psiha : zbornik radova Studentske bioetičke radionice s 11. lošinjskih dana bioetike, Mali Lošinj, 13.-16. svibnja 2012. / urednici Nikolina Ćavar, Ivan Žanetić. - Zagreb : Udruženje studenata filozofije Filozofskog fakulteta Sveučilišta, 2013. (Zagreb : Grafomark). - 176 str. ; 21 cm.
Zastupljeni autori: Marko Kos, Nikolina Ćavar, Evica Jurković, Biljana Ristić, Rahela Jug, Nino Kadić, Jovana Potpara, Marijana Filipeti, Toni Bandov, Karolina Hrga, Bernard Koludrović, Eva Feldman, Luka Hrvoj, Ana Barjašić, Ivan Žanetić. - Nakl. 200 primj. - Riječ urednika: str. 3-5. - Bibliografija iza svakog rada; bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789539943736
179:61
616.89:17
616.8:17
(063)
HK13-00332

ŠOLA, Ivica
Pareyson, Levinas i etike konačnoga : ususret novopoganstvu / Ivica Šola. - Osijek : Odjel za kulturologiju Sveučilišta J. J. Strossmayera, 2013. (Osijek : Glas Slavonije). - 248 str. ; 21 cm.
Slika autora i bilješka o njemu na omotu. - Bibliografija: str. 235-244. - Bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 9789536931613 : 100,00 HRK
17.03
1-05Pareyson, L.
1-05Levinas, E.
HK13-00333

TARBUK, Iris
Srodne duše : kako naći i zadržati pravu ljubav / Iris Tarbuk. - Bestovje : Geromar, 2013. (Sveta Nedelja : Printera). - 140 str. : ilustr. ; 21 cm. - (Biblioteka Dobar život)
ISBN 9789535717928 : 129,00 HRK
177.6
159.94
HK13-00334

VOLPI, Franco
Nihilizam / Franco Volpi ; preveo Miroslav Fridl ; priredio D. S. [Dimitrije Savić]. - Zagreb : Demetra, 2013. ([Zagreb] : AKD). - VIII, 291 str. : portret autora u boji ; 21 cm. - (Serija Atenej)
Prijevod djela: Il nichilismo. - Bibliografija: str. 253-283; bibliografske bilješke uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 9789532251555 : 220,00 HRK
17.037(091)
HK13-00335

ZAGREBAČKA konferencija o primjenjenoj etici (2013 ; Zagreb)
Zagreb Applied Ethics Conference 2013, Zagreb, Croatia, June 12-14, 2013 : program & book of abstracts : international philosophical conference / [editors Karolina Kudlek, Tomislav Bracanović]. - Zagreb : University of Zagreb, Center for Croatian Studies : Society for Advancement of Philosophy, 2013. (Zagreb : ITG). - 47 str. ; 30 cm.
Na omotu: Zagrebačka konferencija o primijenjenoj etici 2013. : međunarodna filozofska konferencija. - Nakl. 100 primj.
ISBN 9789537823184 (Center for Croatian Studies)
17
(048)(063)
HK13-00336

Vidi br.: HK13-00463

Vidi br.: HK13-00732

Vidi br.: HK13-00497

Vidi br.: HK13-02171

Vidi br.: HK13-01115

Vidi br.: HK13-02391

Vidi br.: HK13-00257

Vidi br.: HK13-01166

Vidi br.: HK13-00320

Vidi br.: HK13-01041

Vidi br.: HK13-02012

Vidi br.: HK13-02255

Vidi br.: HK13-00510

Vidi br.: HK13-00510

Vidi br.: HK13-02255

Vidi br.: HK13-00895

2RELIGIJA. TEOLOGIJA


BREZIĆ, Jelena
Savjeti za život / Jelena Brezić ; [ilustracije Maya Kalabić]. - Zagreb : vlast. nakl., 2013. ([s. l. : Retrostudio). - 104 str. : ilustr. u bojama ; 20 cm.
Nakl. 1000 primj. - Slika autorice i bilješka o njoj na omotu.
ISBN 9789535766100
2:159.9
248.143:61
615.852
HK13-00337

DE Botton, Alain
Religija za ateiste : vodič za nevjernike o mogućnostima uporabe religije / Alain de Botton ; s engleskog prevela Patricija Vodopija. - Zagreb : SysPrint, 2013. ([Zagreb] : Tiskara Kolarić). - 237 str. : ilustr. ; 23 cm. - (Biblioteka Karizma ; kolo 20 knj. 80)
Prijevod djela: Religion for atheists. - Slika autora i bilješka o njemu na omotu. - Predmetno i imensko kazalo.
ISBN 9789532323498 : 150,00 HRK
211
248.152
HK13-00338

GOSWAMI, Amit
Bog nije mrtav / Amit Goswami ; s engleskoga prevela Andrea Marić. - Zagreb : V.B.Z., 2013. (Zagreb : Znanje). - 282 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Biblioteka stručno popularna / V.B.Z.)
Prijevod djela: God is not dead. - Bibliografija: str. [264]-270. - Predmetno i imensko kazalo.
ISBN 9789533045900 : 149,90 HRK
211.1
HK13-00339

GRLJUŠIĆ, Ivan
Sotonsko nastojanje da se naškodi zemlji, jedinome čovjekovu prebivalištu : (rasprava) / Ivan Grljušić. - Poljica : vlast. nakl., 2013. (Dugi rat : Tiskara Poljica). - 112 str. ; 20 cm.
Bilješke i komentari: str. 59-110. - Bio-bibliografija Ivana Grljušića: str. 111-112.
ISBN 9789537492076
216
235.2
111.84
HK13-00340

HUMAN Angels
Ljudi Anđeli za ljude u nevolji : knjiga pomoći u teškim vremenima / [autori Human Angels ; prevela i prilagodila Snježana Ivić]. - Bestovje : Geromar, 2013. (Sveta Nedelja : Printera). - 175 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Dobar život)
Prijevod djela: We are Human Angels.
ISBN 9789535717911 : 89 HRK
2:159.9
111.84
(02.062)
HK13-00341

LENNOX, John C.
Je li znanost pokopala Boga? : kritička analiza suvremenih obrazaca mišljenja o odnosu vjere i znanosti / John C. Lennox ; [prijevod Anton Žagar]. - Split : Euroliber, 2013. ([Zagreb] : Kolor klinika). - 246 str. ; 22 cm.
Prijevod djela: God's undertaker. - Str. [7]-8: Predgovor hrvatskom izdanju / Roko Kerovec. - Str. [9]-16: Predgovor / Richard Feynman. - Slika autora i bilješka o njemu: str. [247]. - Bibliografija: str. [231]-242 ; bibliografske bilješke uz tekst. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789536423231
215
2:5
211
HK13-00342

LENOIR, Frédéric
Bog / Frédéric Lenoir ; s francuskoga prevela Ita Kovač. - Zagreb : TIM press, 2013. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 197 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Naslijeđe)
Prijevod djela: Dieu. - Bilješka o autoru: str. 197.
ISBN 9789537177751 : 160 HRK
211
291
HK13-00343

LUBINA, Petar
Marija, vjerski list za štovatelje : bibliografija : (1963.-2012.) / Petar Lubina. - Split : Franjevačka provincija Presvetog Otkupitelja, 2013. (Split : Dalmacija papir). - 622 str. ; 25 cm. - (Knjižnica "Marije" ; knj. 61)
Nakl. 300 primj. - Str. 9-13: Marija - plodovi pedesetogodišnjega života / Nedjeljko Jukić. - Imensko i predmetno kazalo i kazalo mjesta ; Imensko kazalo.
ISBN 9789536012510
2:050(497.5)(01)
050:2(497.5)(01)
(01)
"1963/2012"
HK13-00344

MEĐUNARODNI znanstveni skup Antropološka i religiozna dimenzija žrtve (18 ; 2012 ; Split)
Antropološka i religiozna dimenzija žrtve : zbornik radova XVIII. međunarodnoga znanstvenog skupa, Split, 25. i 26. listopada 2012. / priredili Nikola Bižaca, Jadranka Garmaz ; [prijevod sažetaka Jadranka Krajinović] = Anthropological and Religious Dimension : proceedings of the 18th International Scientific Symposium at the Catholic Tehological Faculty of Split, Split, October 25-26, 2012 / edited Nikola Bižaca, Jadranka Garmaz. - Split : Crkva u svijetu, 2013. (Split : Dalmacija papir). - 326 str. : ilustr. ; 21 cm. - (Biblioteka Crkve u svijetu. Teologija ; 41)
Zastupljeni autori: Józef Niewiadomski, Carmelo Dotolo, Marijan Steiner, Marijan Vugdelija, Ante Akrap, Goran Kardum, Matthias Scharer, Jadranka Garmaz, Anđelko Domazet. - Nakl. 250 primj. - Str. 5-15: Predgovor / Nikola Bižaca i Jadranka Garmaz. - Bibliografija uz neke radove ; bibliografske bilješke uz tekst. - Summaries.
ISBN 9789532560596 : 90,00 HRK
217:23/28
355.1-058.65
215
(063)
HK13-00345

MIKLENIĆ, Ivan
Pogledi u Glas Koncila / Ivan Miklenić. - Zagreb : Glas Koncila, 2013. (Lukavec : Grafika Markulin). - 237 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Hrvatska povjesnica / Glas Koncila ; knj. 11)
ISBN 9789532414035 : 48,00 HRK
2:050(497.5)(091)
050:2(497.5)(091)
261.6:316.77
HK13-00346

MORANDINI, Simone
Teologija i ekologija / Simone Morandini ; [prijevod Slavko Antunović]. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2013. (Čakovec : "Zrinski"). - 205 str. ; 20 cm. - (Teolozi dvadesetoga stoljeća ; sv. 11)
Prijevod djela: Teologia ed ecologia. - Nakl. 1000 primj. - Bibliografija: str. 195-203; bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789531107341 : 95 HRK
215
2:504
504:2
261:504
HK13-00347

ZAVRTNIK, Saša
Stvoriteljeva ostavština : Božja objava u Knjizi Prirode / Saša Zavrtnik. - Vidovec : vlast. nakl., 2013. (Nedelišće : Letis). - 120 str. : ilustr. ; 19 cm.
Nakl. 300 primj. - Slika autora i bilješka o njemu: str. 118.
ISBN 9789535746409
211.2
2:504
504:2
215
HK13-00348

Vidi br.: HK13-00667

Vidi br.: HK13-00347

Vidi br.: HK13-00348

Vidi br.: HK13-00348

Vidi br.: HK13-04561

Vidi br.: HK13-00711

Vidi br.: HK13-03520

Vidi br.: HK13-04762

Vidi br.: HK13-00442

Vidi br.: HK13-00705

Vidi br.: HK13-00345

Vidi br.: HK13-00342

Vidi br.: HK13-00342

22   Biblija

BENIGAR, Aleksa
Sveto Evanđelje po Luki : duhovna razmatranja / napisao Aleksa Benigar ; predgovor Mario Cifrak ; uredio i pogovor Bonaventura Duda. - Zagreb : Hrvatska franjevačka provincija sv. Ćirila i Metoda, 2013. (Lukavec : Grafika Markulin). - 424 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Biblioteka Brat Franjo. Niz Priručnici)
Predgovor: str. 5-13. - Pogovor: str. 419. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789536428519 : 250,00 HRK
226.4.07
242
HK13-00349

BIBLIJA : odabrani dijelovi iz Starog i Novog zavjeta. - [Zagreb] : Hrvatska knjižnica za slijepe, [2013?] ([s. l. : s. n.]). - 7 sv. ; 32 cm.
Jedinstveni stv. nasl.: Biblia. - Hrpt. nasl. - Stv. nasl. na lat. pismu. - Brajica.
ISBN 9789533087610
22
(082.2)
(02.056.262)


Sv. 1. - [112] str.

HK13-00351

Sv. 2. - [112] str.

HK13-00352

Sv. 3. - [112] str.

HK13-00350

Sv. 4. - [112] str.

HK13-00353

Sv. 5. - [112] str.

HK13-00355

Sv. 6. - [124] str.

HK13-00354

Sv. 7. - [124] str.

HK13-00356

CRVENKA, Mario
Biljke u Bibliji / Mario Crvenka. - Zagreb : Teovizija, 2013. (Sesvete : Grafocentar). - 164 str. : ilustr. u bojama ; 20 cm. - (Biblioteka Sklad / Teovizija ; knj. 10)
Bio-bibliografski podaci o autoru: str. 161-162. - Bibliografija 144-145. - Imenska kazala.
ISBN 9789532092745 : 70,00 HRK
22:58
58:22
HK13-00357

CRVENKA, Mario
Pet minuta s Ivanom Evanđelistom / Mario Crvenka. - Zagreb : Teovizija, 2013. (Sesvete : Grafocentar). - 137 str. ; 18 cm. - (Biblioteka Teološke meditacije ; knj. 36)
Nakl. 500 primj. - Str. 5-26: Predgovor / Mario Cifrak. - Bilješka o autoru: str.131-134.
ISBN 9789532092790 : 9781565812314 (pogrešan) 45,00 HRK
226.5
HK13-00358

CRVENKA, Mario
Životinje u Bibliji / Mario Crvenka. - Zagreb : Teovizija, 2013. (Sesvete : Grafocentar). - 172 str. : ilustr. u bojama ; 20 cm. - (Biblioteka Sklad / Teovizija ; knj. 9)
Bio-bibliografski podaci o autoru: str. 170-171. - Bibliografija: str. 156-157. - Imenska kazala.
ISBN 9789532092660 : 80 HRK
22:59
HK13-00359

FRUCHTENBAUM, Arnold G.
Arielov komentar Novoga zavjeta : Jakovljeva poslanica, Petrove poslanice & Judina poslanica : [mesijansko-židovske poslanice : komentar s mesijansko-židovske točke gledišta] / Arnolg G. Fruchtenbaum ; [prijevod s engleskoga Hrvoje Hrženjak]. - Effretikon : Zlatko Madžar, 2013. (Dubrovnik : "Pavleković"). - VII, 145 str. ; 21 cm.
Prijevod djela: The messianic Jewish epistles. - Podnasl. preuzeti s omota. - Str. V: Predgovor / Zlatko Madžar. - Bibliografija: str. 131-137. - Imensko i predmetno kazalo i kazalo mjesta.
ISBN 9789535533788
227.07:296
HK13-00360

HILARIUS Pictaviensis, sanctus
Tumačenje evanđelja po Mateju / sveti Hilarije ; preveo, napisao uvod i bilješke Marijan Mandac. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost ; Split : Služba Božja, 2013. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 326 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Službe Božje ; knj. 64)
Prijevod djela: Sources Chrétiennes. - Nakl. 1000 primj. - Predgovor: str. 5-6. - Bibliografija: str. 321-322; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Résumé.
ISBN 9789531107594 (Kršćanska sadašnjost) : 110 HRK
226.2.06
235.3Hilarius Pictaviensis, sanctus
HK13-00361

ILUSTRIRANA Biblija mladih / [američko originalno izdanje sastavili su Josip E. Krause i Samuel Terrien ; s grčkog izvornika preveo Bonaventura Duda]. - 24. izd. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2013. (Zagreb : Denona). - 520 str. : ilustr. u bojama ; 27 cm.
Izv. stv. nasl.: The Biblia for boys and girls; jedinstveni stv. nasl.: Biblia. - Nakl. 6000 primj.
ISBN 9789531107525
22.04(02.053.2)
HK13-00362

JAGIĆ, Dorta
Mali rječnik biblijskih žena / Dorta Jagić. - 1. izd. - Zagreb : Mala zvona, 2013. ([Sv. Ivan Zelina] : Tiskara Zelina). - 158 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Fantastična knjižnica Malih zvona)
Bilješka o autorici: str. [159].
ISBN 9789537760335 : 118,00 HRK
22.06:305-055.2(038)
(038)
HK13-00363

JAROSCH, Linda
Živi što jesi : biblijski ženski likovi kao arhetipi / Linda Jarosch, Anselm Gruen ; [prijevod Marija Benedikta Matošević]. - 3. izd. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2013. (Čakovec : "Zrinski"). - 152 str. ; 20 cm.
Prijevod djela: Lebe, was du bist!. - Nakl. 1000 primj. - Bibliografija: str. 150-151.
ISBN 9789531107655 : 50 HRK
22.06:305-055.2
305-055.2:22
HK13-00364

LETICA, Stanko
Igra i čitanje Novoga zavjeta. / Stanko Letica. - Split, : Naklada Protuđer, 2013. ([s. l. : s. n.]). - [104] str. : ilustr. ; 19 cm. - (Biblioteka Religijska kultura)
Autorova slika i bilješka o njemu na omotu. - Imensko kazalo.
ISBN 9789537308278
225:371.382
HK13-00365

PELANOWSKI, Augustyn
Kad Duh Sveti govori : biblijska razmatranja s duhovnih vježbi / Augustyn Pelanowski ; [prevela s poljskog jezika Jelena Vuković]. - Zagreb : Studio Moderna : "Betlem", 2013. (Zagreb : Studio Moderna). - 212 str. ; 16 cm.
Slika autora i bilješka o njemu: str. 209.
ISBN 9789537937010 : 100 HRK
22.06
242
HK13-00366

SEREGNI, Roberto
Evanđelja u trapericama : od nedjelje do nedjelje : (Godina A) / Roberto Seregni ; predgovor Bruno Maggioni ; [prijevod Ivana Carmen Karačić]. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2013. (Zagreb : Denona). - 251 tr. ; 17 cm.
Prijevod djela: Vangeli in jeans. - Nakl. 1000 primj. - Predgovor: str. 7-9. - Bibliografija: str. 246-247.
ISBN 9789531107976 : 80,00 HRK
226.07
242:264-941
(02.053.6)
HK13-00367

SMITH, Hamilton
Poslanice Timoteju : kratak pregled s tumačenjem / Hamilton Smith. - Krasica : Živa riječ, 2013. (Zagreb : Web2tisak). - 93 str. ; 21 cm.
Prijevod djela: The First Epistle to Timothy ; The Second Epistle to Timothy.
ISBN 9789537786076 : 25,00 HRK
227.83.06
HK13-00368

STEFANOVIĆ, Ranko
Otkrivenje Isusa Krista : komentar Otkrivenja / Ranko Stefanović ; [prijevod Hinko Pleško]. - Zagreb : Adventistički teološki fakultet, 2013. (Zagreb : Znaci vremena). - 555 str. ; 24 cm.
Prijevod djela: Revelation of Jesus Christ. - Bilješka o autoru na omotu. - Bilješke uz tekst. - Bibliografija: str. 513-524 ; i uz tekst. - Imensko kazalo ; Kazalo biblijskih navoda ; Kazalo izvanbiblijskih navoda.
ISBN 9789536033195
228.07
HK13-00369

TKO je tko u Bibliji : ilustrirani biblijski leksikon / [prevele s njemačkoga Iva-Martina Bura i Mirta Jurilj ; glavni urednik Zoran Maljković]. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2013. ([s. l. : s. n.]). - 408 str. : ilustr. u bojama ; 29 cm. - (Reader's Digest)
Prevedeno prema : Die Menschen der Bibel ; izv. stv. nasl.: Who is who in the Bible.
ISBN 9789531414425
22.01(031)
(031)
HK13-00370

UGLEDAJMO se na njihovu vjeru. - Selters/Taunus : Wachtturm Bibel- und Traktat-Gesellschaft der Zeugen Jehovas, 2013. (Selters/Taunus : Wachtturm Bibel- und Traktat-Gesselschaft der Zeugen Jehovas). - 207 str. : ilustr. ; 23 cm.
22.01
234.2
HK13-00371

Vidi br.: HK13-00506

Vidi br.: HK13-00671

Vidi br.: HK13-00562

Vidi br.: HK13-00649

Vidi br.: HK13-00437

Vidi br.: HK13-00740

Vidi br.: HK13-00740

Vidi br.: HK13-00552

Vidi br.: HK13-00430

Vidi br.: HK13-00470

23   Dogmatika

ACCORDINI, Giuseppe
Wolfhart Pannenberg / Giuseppe Accordini ; [prijevod Slavko Antunović]. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2013. (Velika Gorica : Tiskara Velika Gorica). - 124 str. ; 20 cm. - (Teolozi dvadesetoga stoljeća ; sv. 15)
Nakl. 1000 primj. - Prijevod djela: Wolfhart Pannenberg. - Bilješka o autoru na omotu. - Bibliografija: 107-120 ; bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789531107938 : 80,00 HRK
230.2Pannenberg, W.:284
(092)
HK13-00372

ALFIREVIĆ, Ante, pisac
Za beskonačnom istinom : članci i rasprave / Ante Alfirević ; [priredio i predgovor napisao Vladimir Lončarević]. - Zagreb : Glas Koncila, 2013. (Lukavec : Grafika Markulin). - 328 str. ; 18 cm. - (Biblioteka Hrvatska katolička baština 20. stoljeća ; knj. 24)
Bilješka o autoru na omotu. - Predgovor: str. 7-46. - Bilješke uz tekst. - Bibliografija: str. 312-323 ; i uz tekst.
ISBN 9789532414080 : 110 HRK
230.2Alfirević, A.
261.7
282(091)
23/28
282
234.2
"19"
821.163.42-4
(046)
HK13-00373

ANIŠIĆ, Andrija
Vjersko-moralna obnova braka i obitelji : model opstanka i napretka naroda u djelima Ivana Antunovića / Andrija Anišić ; [prijevod sažetka na engleski jezik Sead Džamastagić]. - Subotica : Katolički institut za kulturu, povijest i duhovnost "Ivan Antunović", 2013. (Subotica : Štamparija Printex). - 302 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Teološki prinosi)
Nakl. 500 primj. - Str. 267-293: Pogovor / Andrija Anišić. - Bibliografija djela I. Antunovića: str. 261-276; bibliografija o I. Antunoviću: str. 277-284; bibliografske bilješke uz tekst. - Summary.
ISBN 9788674500583
230.2Antunović, I.(01)
265.5:241
262.12Antunović, I.
(092)
(01)
HK13-00374

ASLAN, Reza
Zelot : život i vrijeme Isusa iz Nazareta / Reza Aslan ; s engleskog prevela Iva Ušćumlić Gretić. - 1. izd. - Zagreb : Profil knjiga, 2013. ([Zagreb] : Profil international). - 298 str. : ilustr., zemljop. crtež ; 23 cm.
Prijevod djela: Zealot. - Bilješke: str. 211-267. - Bibliografija: str. 269-280. - Predmetni i imensko kazalo.
ISBN 9789533132693 : 99,00 HRK
232.9
HK13-00375

ATHENAGORAS
Molba za kršćane ; O uskrsnuću mrtvih / Atenagora. Apologija / Aristid ; [prijevod i bilješke Branko Jozić]. - Split, : Verbum, 2013. ([Zagreb] : Denona). - 173 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Crkveni oci / Verbum ; 7)
Prevedeno prema: 1. Corpus Apologetarum Christianorum saeculi Secundi, vol. VII / Athenagoras Atheniensis. 2. Apology of Aristides. - Bibliografske bilješke uz tekst. - Kazalo biblijskih citata ; Imensko kazalo ; Predmetno kazalo.
ISBN 9789532353259 : 95,00 HRK
239
276
23/28:1
232.97
HK13-00376

BATELJA, Juraj
Bogorodica Zaštitnica u Hrvata: teološki i provijesnoumjetnički pristup = The mother of God protectress amongst the Croats: a theological and art history approach / Juraj Batelja, Petra Batelja ; [engleski prijevod Lidija Šimunić Mesić ; fotografije Zoran Alajbeg ... [et al.]. - Zagreb : vlast. nakl., 2013. (Zagreb : Denona). - 180 str. : ilustr. u bojama ; 29 cm.
Tekst usporedo na hrv. i engl. jeziku. - Str. 5-8: Pod Marijinim plaštem ; Under Mary's cloak / Sanja Cvetnić. - Bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Bibliografija: str. 164-172. - Kazalo mjesta.
ISBN 9789539821744 : 250,00 HRK
232.931(497.5)
7.046.3:232.931(497.5)
(497.5)
HK13-00377

BENEDIKTUS XVI, papa
Naučiti vjerovati : duhovna poruka nade i ohrabrenja / Benedikt XVI ; priredio Giuliano Vigini ; [prijevod Branko Jozić]. - 2. izd. - Split : Verbum, 2013. (Solin : Jafra print). - 87 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Fides ; 58)
Prijevod djela: Imparare a credere. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu. - Bibliografija: str. 81-85.
ISBN 9789532353143 : 49 HRK
234.2
242
HK13-00378

BIŠKUP, Marijan
Augustin Kažotić : (o. 1260./65.-1323.) : u riječi i slici : razmatranja o prvome hrvatskom blaženiku s kratkim ikonografskim dodatkom / Marijan Biškup. - Zagreb : Dominikanska naklada Istina, 2013. (Zagreb : Denona). - 239, [54] str. : ilustr. u bojama ; 19 cm. - (Biblioteka Tragovi / Dominikanska naklada Istina ; 9)
Nakl. 1000 primj. - Bilješka o autoru: str. 177-179. - Bilješke uz tekst. - Bibliografija: str. 169-176 i uz tekst. - Sažeci na više jezika.
ISBN 9789536814398 :
235.3Kažotić, A.
262.12Kažotić, A.
(092)
242
HK13-00379

BIŽACA, Nikola
Ususret bratskom putovanju - temelji i dijaloške perspektive teologije religija / Nikola Bižaca. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2013. (Čakovec : Zrinski). - 232 str. ; 24 cm. - (Teološki radovi ; sv. 73)
Nakl. 800 primj. - Imensko kazalo.
ISBN 9789531107426 : 120,00 HRK
230.2
261.8
HK13-00380

BOSCO, Iohannes, sanctus
Pismo iz Rima / Don Bosco ; uvod i komentar Don Gianni Ghiglione ; [prijevod Antonia Križanec]. - Zagreb : Hrvatska salezijanska provincija, 2013. (Split : Logaritam). - 46 str. : ilustr. ; 17 cm.
Prijevod djela: Lettera da Roma.
ISBN 9789535698319
235.3Bosco, I., sanctus
271.789.1Bosco, I., sanctus
271.789.1:37
271.789.1:268
268:271.789.1
HK13-00381

BOSCO, Iohannes, sanctus
Preventivni sustav / don Bosco ; uvod Gianni Ghiglione ; [prijevod Ivan Marijanović]. Iz bilježnice jednog odgajatelja / Mihovil Kurkut. - Zagreb : Hrvatska salezijanska provincija, 2013. (Split : Slobodna Dalmacija). - 48 str. ; 17 cm.
Prijevod djela: Il Sistema Preventivo di Don Bosco. - Uvod: str. 8-14.
ISBN 9789535698326
235.3Bosco, I., sanctus
271.789.1Bosco, I., sanctus
371.4Bosco, I., sanctus
271.789.1:268
268:271.789.1
37.034:241.2
HK13-00382

BOSCO, Iohannes, sanctus
Govori mladima : ono što je Don Bosco govorio svojim mladima, a što mi danas više ne govorimo / Don Bosco ; [prijevod Antonia Križanec ; ilustracije Mario Bogani ... et al.]. - Zagreb : Hrvatska salezijanska provincija, 2013. (Split : Slobodna Dalmacija). - 48 str. : ilustr. u bojama ; 17 cm.
Prijevod djela: Don Bosco ritorna.
ISBN 9789535698333
235.3Bosco, I., sanctus
271.789.1Bosco, I., sanctus
271.789.1:268
268:271.789.1
242
HK13-00383

BOSCO, Teresio
Majka Terezija iz Kalkute : kratki životopis / Teresio Bosco ; [prijevod Rudi Paloš]. - Zagreb : Salesiana, 2013. (Zagreb : Kerschoffset). - 54 str. ; 14 cm. - (Biblioteka Mala knjiga / Salesiana ; knj. 2)
Prijevod djela: Madre Teresa di Calcutta.
ISBN 9789532051148 : 10,00 HRK
235.3Majka Terezija
244
HK13-00384

BOSCO, Teresio
Don Bosco / Teresio Bosco ; [prijevod Rudi Paloš]. - Zagreb : Salesiana, 2013. (Zagreb : Kerschoffset). - 55 str. ; 14 cm. - (Biblioteka Mala knjiga / Salesiana ; knj. 1)
Prijevod djela: Don Bosco.
ISBN 9789532051124 : 10 HRK
235.3Bosco, Iohannes, sanctus
271.789.1Bosco, Iohannes, sanctus
244
HK13-00385

BUŠIĆ, Dražen
100 % Božja riječ / Dražen Bušić. - 1. izd. - Zagreb : Udruga Snaga za život, 2013. ([s. l. : s. n.]). - 37 str. ; 16 cm. - (Biblioteka Snaga za život ; knj. 13)
Podatak o god. izdavanja preuzet iz CIP zapisa. - Bilješka o autoru: str. [38].
ISBN 9789537212094 : 20 HRK
232.2
HK13-00386

CHÁVEZ Villanueva, Pascual
Upoznajmo i nasljedujmo don Bosca pa će nam mladi postati životno poslanje : komentar Pobudnice 2012. / Pascual Chávez Villanueva. - Zagreb : Salesiana, 2013. (Zagreb : Denona). - 51 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Dokumenti / Salesiana ; knj. 53)
Prijevod djela: Conoscere i imitare don Bosco. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789532051070
235.3Bosco, I., sanctus
271.789.1:268
268:271.789.1
HK13-00387

CHÁVEZ Villanueva, Pascual
Don Bosco odgojitelj : Evanđelje radosti i pedagogija dobrote : komentar Pobudnice 2013. / Pascual Chávez Villanueva. - Zagreb : Salesiana, 2013. (Zagreb : Denona). - 51 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Dokumenti / Salesiana ; knj. 54)
Prijevod djela: Come don Bosco educatore. - Bibliografske i ostale bilješke uz tekst.
ISBN 9789532051094
235.3Bosco, I., sanctus
271.789.1:268
268:271.789.1
HK13-00388

CHIAVARINO, Luigi
Don Bosco se smije : "Cvjetići" sv. Ivana Bosca / Luigi Chiavarino ; [prijevod Rudi Paloš ; crteži Cosimo Musìo]. - Zagreb : Salesiana, 2013. (Zagreb : Kerschoffset). - 279 str. : ilustr. ; 19 cm. - (Biblioteka Svjedočanstva ; knj. 22)
Prijevod djela: Don Boscho che ride : I "fioretti" di san Giovanni Bosco. - Bilješka o autoru: str. 278.
ISBN 9789532051117 : 50 HRK
235.3Bosco, Iohannes, sanctus
271.789.1Bosco, Iohannes, sanctus
244
HK13-00389

COCCOLINI‏, Giacomo‏
Johann Baptist Metz / Giacomo Coccolini ; [prijevod Slavko Antunović]. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2013. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 194 str. ; 20 cm. - (Teolozi dvadesetoga stoljeća ; sv. 13)
Nakl. 1000 primj. - Prijevod djela: Johann Baptist Metz. - Bilješka o autoru na omotu. - Bibliografija: 162-191 ; bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789531107822 : 100,00 HRK
230.2-051Metz, J. B.
HK13-00390

COLOMBO, Enrico
Albert Schweitzer / Enrico Colombo ; [prijevod Ivan Nekić]. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2013. (Zagreb : Denona). - 123 str. ; 20 cm. - (Teolozi dvadesetoga stoljeća ; sv. 12)
Prijevod djela: Albert Schweitzer. - Bilješka o autoru na omotu. - Nakl. 1000 primj. - Bilješke uz tekst. - Bibliografija: str. 115-122 i uz tekst.
ISBN 9789531107815 : 80 HRK
230.2Schweitzer, A.:284(01)
(01)
236
HK13-00391

CZACZKOWSKA, Ewa K.
Sestra Faustina : biografija svetice / Ewa K. Czaczkowska ; prijevod s poljskog jezika Jelena Vuković. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2013. (Zagreb : Denona). - 495 str., [19] str. s tablama : ilustr. (djelomice u bojama), zemljop. karte, faks. ; 20 cm. - (Likovi ; knj. 49)
Prijevod djela: Siostra Faustyna : biografia świętej. - Bibliografija: str. 457-468.
ISBN 9789531107952 : 220 HRK
235.3Kowalska, F., sancta
231.74
HK13-00392

ĆUK, Ivon
Vječni zaljubljenik : poruka sv. Franje Asiškoga braći i suvremenom svijetu : u povodu 20. obljetnice nastanka Franjevačke mladeži Zagreb - Sveti Duh. / Yves Ivonides. - 4. izd. - Zagreb : Hrvatska provincija sv. Jeronima franjevaca konventualaca, 2013. (Zagreb : Denona). - 224 str. ; 22 cm. - (Biblioteka Sanctitas ; knj. 5)
Pravo ime autora: Ivan Ćuk. - Nakl. 1000 primj. - Str. 222-224: Pogovor / Nikola Mate Roščić. - Bio-bibliografski podaci o autoru: str. 222-223.
ISBN 9789537154875 : 80 HRK
235.3Franciscus Assisiensis, sanctus
248.1
HK13-00393

DAHER, Paul
Sveti Šarbel : svetac vjere, nade i mira / Pavao Daher ; s engleskoga preveo Goran Lukenda. - Zagreb : Naklada Benedikta, 2013. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 180 str. ; 20 cm.
Prijevod djela: Saint Charbel.
ISBN 9789537793319 : 98 HRK
235.3
281.84
HK13-00394

DANIEL-ROPS
Život Isusa Krista / Henri Daniel-Rops. - Split : Verbum, 2013. ([Zagreb] : Denona). - 187 str. ; 19 cm. - (Biblioteka Uskličnik ; 18)
Prijevod djela: Bréve historie du Christ - Jésus. - Pravo ime autora: Petiot, Jean-Charles-Henry. - Bilješka o autoru na omotu.
ISBN 9789532353419 : 49,00 HRK
232.9
HK13-00395

DE Wesselow, Thomas
Znak : torinsko platno i tajna uskrsnuća / Thomas de Wesselow ; s engleskoga prevela Mirjana Valent. - Zagreb : Znanje, 2013. ([Zagreb] : Znanje). - 504 str. : ilustr. (djelomice u bojama) ; 24 cm.
Prijevod djela: The sign : the shroud of Turin and the secret of the resurrection. - Bibliografija: str. 482-504. - Bilješke: str. 398-481.
ISBN 9789533248936 : 219,00 HRK
232.964
HK13-00396

DOGAN, Nikola
Religije i spas : izvan Crkve nema spasa / Nikola Dogan ; priredio Ivica Raguž. - Đakovo : Katolički bogoslovni fakultet, 2013. (Osijek : Glas Slavonije). - 232 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Diacovensia. Studije ; 21)
Bibliografske i ostale bilješke uz tekst.
ISBN 9789536935253
234
234:29
HK13-00397

DUDA, Bonaventura
Znanost božanske ljubavi : "Mali put" sv. Male Terezije / Bonaventura Duda. - Zagreb : Teovizija, 2013. (Osijek : Gradska tiskara Osijek). - 131 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Studia theologica ; knj. 22)
Bilješka o autoru: str. 129-130. - Bilješke: str. 114-123.
ISBN 9789532092714 : 45,00 HRK
235.3Theresia ab Infante Iesu, sancta
HK13-00398

FRANCISCUS Salesius, sanctus
Misli : izbor iz duhovnih pisama / Sveti Franjo Saleški ; [prijevod Marija Benedikta Matošević]. - 5. izd. - Split : Verbum, 2013. ([Solin] : Jafra print). - 87 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Anima / Verbum, Split ; 9)
Prevedeno prema: Aufheligen Bergen / Franz von Sales; izv. stv. nasl. Lettres. - Bilješka o autoru na omotu.
ISBN 9789536197583 : 35 HRK
230.1
(044.2)
HK13-00399

HADJADJ, Fabrice
Vjera zlih duhova : ili Ateizam koji je premašen / Fabrice Hadjadj ; [prijevod Josip Balabanić]. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2013. (Zagreb : Denona). - 319 str. ; 20 cm. - (Eseji / Kršćanska sadašnjost ; sv. 39)
Prijevod djela: La foi des démons. - Nakl. 1000 primj. - Slika autora i bilješka o njemu na omotu. - Bilješke uz tekst.
ISBN 9789531107563
235.2
234.2
111.84
HK13-00400

HEALY, Mary
Muškarci i žene su iz Edena : studijski vodič za teologiju tijela Ivana Pavla II. / Mary Healy ; [prijevod Višnja Bartolović]. - Spllit : Verbum, 2013. ([Zagreb] : Denona). - 127 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Posebna izdanja / Verbum ; 80)
Prijevod djela: Men and women are from Eden. - Bilješka o autorici na omotu. - Bilješke: str. 119-122. - Bibliografija: str. 123-126.
ISBN 9789532353297 : 65 HRK
233(036)
241.513:176(036)
262.13Iohannes Paulus II, beatus
(036)
HK13-00401

HOFF, Gregor Maria
Kritika religije danas / Gregor Maria Hoff ; [prijevod Robert Vukoja]. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2013. (Zagreb : Denona). - 203 str. ; 18 cm. - (Znakovi i gibanja ; 53)
Prijevod djela: Religionskritik heute. - Nakl. 1000 primj. - Bibliografija: str. 193-194 i bibliografske bilješke uz tekst. - Imensko kazalo ; Predmetno kazalo.
ISBN 9789531108003 : 80,00 HRK
23/28
260.1
HK13-00402

IACOPO da Varazze, blaženi
Zlatna legenda ili Štiva o svecima / Jacobus de Voragine. - Zagreb : Demetra, 2013-. - sv. ; 24 cm.
Prijevod djela: Legenda aurea.
ISBN 9789532251678
235.3

sv. 1 : Sv. 1. / preveo s latinskog izvornika Stjepan Pavić. - 2013. ([Zagreb] : Web2print). - VIII, 396 str. - (Demetra. Filološka biblioteka Dimitrija Savića ; sv. 14a)
ISBN 9789532251685 : 320,00 HRK

HK13-00403

IOHANNES Paulus II, beatus
Fides et ratio = Vjera i razum : enciklika svim biskupima Katoličke crkve o odnosu vjere i razuma / Ivan Pavao II ; [preveo Šimun Selak]. - 3. izd. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2013. (Čakovec : Zrinski). - 151 str. ; 17 cm. - (Dokumenti / Kršćanska sadašnjost, Zagreb ; 117)
Nakl. 1000 primj. - Skraćenice: str. 149. - Bibliografske i ostale bilješke uz tekst.
ISBN 9789531107600 : 30 HRK
230.111
(044.6)
HK13-00404

IVANČIĆ, Tomislav, svećenik
Križni put u Godini vjere / tekst Tomislav Ivančić ; postaje križnoga puta Šime Vulas. - Požega : Požeška biskupija, 2013. (Lukavec : Grafika Markulin). - 39 str. : ilustr. u bojama ; 20 cm.
ISBN 9789537647193
232.96
HK13-00405

IVANČIĆ, Tomislav, svećenik
Križni put za mlade / Tomislav Ivančić. - Zagreb : Teovizija, 2013. (Sesvete : Grafocentar). - 45 str. : ilustr. u bojama ; 17 cm. - (Biblioteka Duhovna misao / Teovizija ; knj. 53)
Slika autora i bilješka o njemu: str. 38-44.
ISBN 9789532092684 : 28 HRK
232.96-053.6
HK13-00406

JAMPOLSKY, Gerald G.
Putovanje kući : nadahnjujuće priče koje će potaknuti vašu duhovnost / Gerald Jampolosky i Diane Cirincione ; s engleskoga prevela Iva Jakolić. - Zagreb : Škorpion, 2013. ([s. l. : s. n.]). - 193 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Novi vidici / Škorpion knj. 33)
Prijevod djela: Finding our way home. - Bilješka o autorima: str. 192-193.
ISBN 9789532890921 : 90,00 HRK
234.2
159.913
231.73
HK13-00407

KÖRNER, Reinhard
Tamna noć : mistična vjerska iskustva prema Ivanu od Križa / Reinhard Körner ; [s njemačkog preveo Anto Matković]. - Zagreb : Teovizija, 2013. ([Samobor] : Domagoj dizajn). - 84 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Teološke meditacije ; knj. 34)
Prijevod djela: Dunkle Nacht. - Bibliografske bilješke: str. 75-84.
ISBN 9789532092653 : 42 HRK
235.3Iohannes a Santa Cruce, sanctus
(092)
248.2
242
245
HK13-00408

MACARTHUR, John Fullerton
Naš strašni Bog / John F. MacArthur ; [prevela Ivana Balint-Feudvarski]. - Krapina : Baptistička crkva "Emanuel" : Teološka biblijska akademija, 2013. (Sv. Ivan Zelina : Tiskara Zelina). - 146 str. ; 21 cm.
Prevedeno prema: Our awesome God ; izv. stv. nasl.: God : coming face to face with his majesty. - Predmetno kazalo ; Imensko kazalo.
ISBN 9789537347130 (Baptistička crkva "Emanuel")
231
HK13-00409

MARTIĆ, Davor
Sveti Hubert : moćni patron hrvatskih lovaca i lovočuvara / Davor Martić ; [fotografije Mario Todorić ... [et al.] ; prijevod s poljskoga Ivana Bolt ; prijevod s njemačkoga Brankica Šošić]. - Split : Dobra kob, 2013. ([Split] : SD Print). - 119 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm.
Bibliografija: str. 118-119.
ISBN 9789535632870 : 100,00 HRK
235.3Hubertus, sanctus
(092)
235.3Eustachius, sanctus
248.21
HK13-00410

MATIĆ, Zdravko
Aut catholicus aut nihil : blaženi dr. Ivan Merz (1896. – 1928.) . život i djelo / Zdravko Matić. - [Zagreb] : Ministarstvo obrane Republike Hrvatske, Glavni stožer OS RH : Hrvatsko vojno učilište "Petar Zrinski", 2013. [Zagreb] : Središte za izdavaštvo i multimediju HVU, odjel za izdavačku djelatnost). - 633 str. : ilustr., faks. ; 26 cm.
Nakl. 200 primj. - Životopis: str. 633. - Bibliografija: str. 481-608 ; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Abstract ; Riassunto ; Zusammenfassung.
ISBN 9789531931427
235.3Merz, I.(01)
271-391Merz, I.(01)
821.163.42-94
(092)
HK13-00411

MEĐUNARODNI mariološko-marijinski kongres Ukazanja Blažene Djevice Marije između povijesti, vjere i teologije (22 ; 2008 ; Lurd)
Ukazanja Blažene Djevice Marije između povijesti, vjere i teologije / zbornik radova XXII . međunarodnog mariološko-marijanskog kongresa, Lurd, 4.–8. rujna 2008. ; glavni urednik Vlado Košić ; izvršna urednica Manda Svirac. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2013. (Zagreb : Denona). - 467 str. : lustr., note ; 24 cm. - (Teološki radovi ; sv. 71)
Manda Svirac, Katarina Koprek, Hrvojka Mihanović-Salopek, Ivan Dugandžić, Vlado Košić, Marijan Biškup, Bruno Pezo, Petar Lubina, Ivan Karlić, Tomislav Filić, Adalbert Rebić, Eduard Peričić. - Nakl. 500 primj. - Str. 289-459: Pregled Marijanske bibliografije / Petar Lubina. - Bibliografske i otale bilješke uz tekst. - Summaries ; Riassunto ; Résumé. - Imensko kazalo.
ISBN 9789531107396 : 150 HRK
232.931(100)
248.21(100)
(063)
(100)
HK13-00412

MERTON, Thomas
Nitko nije otok / Thomas Merton ; [preveo s engleskog Mihael Cukovečki]. - 3. ponovljeno izd. - Split : Samostan sv. Klare, 2013. (Dugi rat : Tiskara Poljica). - 269 str. : slika autora ; 20 cm. - (Symposion : biblioteka asketsko-mističnih djela ; knj. 9)
Prijevod djela: No man is an island. - Str. 255-265: Tajanstveni izvori ljubavi / Marija od Presvetog Srca.
ISBN 9789536261260
231.13
242
HK13-00413

MIGLES, Silvija
Teološka misao Marijana Valkovića u crkvenom i društvenom životu u Hrvatskoj / Silvija Migles. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2013. (Sveta Nedelja : Printera grupa). - 309 str. ; 24 cm. - (Teološki radovi ; sv. 70)
Nakl. 700 primj. - Slika autorice i bilješka o njoj na omotu. - Str. 7-9: Predgovor / Stjepan Baloban. - Bibliografija: str. 273-294; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789531107365 : 140 HRK
230.2Valković, M.
HK13-00414

MIJIĆ, Stanko Duje
Čovjek do pakla i natrag : ponovno otkriti Krista / Stanko Duje Mijić. - Split : Naklada Bošković, 2013. (Zagreb : Web 2 tisak). - 201 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Raskrižja / Naklada Bošković ; 12)
ISBN 9789532632552 : 100,00 HRK
233/234
232.3
248.152
242
HK13-00415

MILOVAN, Antun
Blaženi Miro / [tekst i crteži] Antun Milovan. - Pazin : "Josip Turčinović", 2013. (Pazin : "Josip Turčinović"). - 30 str. : ilustr. ; 21 cm.
Str. 5: Predgovor / Vilim Grbac.
235.3Bulešić, M.
(02.053.2)
HK13-00416

MLADI i vjera ususret Europskoj uniji : zbornik radova / urednici Antal Balog i Julijana Mladenovska-Tešija. - Osijek : Mozaik društva, udruga za održivi razvoj, 2013. (Osijek : Studio HS internet). - 156 str. : ilustr. ; 21 cm.
Zastupljeni autori: Antal Balog, Julijana Mladenovska-Tešija, Nikoleta Poljak, Katarina Kruhonja, Miljenko Turniški, Srđan Antić, Dalibor Kraljik, Jelena Perak, Aleksandar Dega, Valentino Fabing, Dijana Silađev, Radmila Popović, Predrag Popović, Nataša Vukadinović, Nina Vujić, Natali Brkić. - Nakl. 200 primj. - Str. 11-13: Uvodnik / Antal Balog i Julijana Mladenovska-Tešija. - Bibliografija uz većinu radova; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789535769002
234.2-053.6
248.152-053.6(4)
261.8(4)
(4-6EU)
(063)
HK13-00417

MRŠIĆ, Zdravko, publicist
O objavi : slobodno zidanje istine i patvorba budućnosti / Zdravko Mršić. - Zagreb : vlast. nakl., 2013. (Lukavec : Grafika Markulin). - 42 str. ; 21 cm.
Nakl. 500 primj. - Bilješka o autoru na predlistu. - Bilješke uz tekst.
ISBN 9789535749622 : 21 HRK
231.74
261.7
23/28(091)
329.15:2
HK13-00418

NIGG, Walter
Veliki sveci / Walter Nigg ; prijevod Ivan Ivanda. - Zagreb : Hrvatska provincija sv. Jeronima franjevaca konventualaca, 2013. (Zagreb : Denona). - 453 str. ; 22 cm. - (Biblioteka Sanctitas : br. 4)
Prijevod djela: Grosse Heilige. - Bilješka o autoru na omotu. - Nakl. 1000 primj. - Str. 9-11: Predgovor knjizi Waltera Nigga "Veliki sveci" / Vlado Košić. - Bibliografske i ostale bilješke uz tekst.
ISBN 9789537154868 : 185 HRK
235.3
248.12
HK13-00419

O'SULLIVAN, Paul
Sve o anđelima / Paul O'Sullivan ; [prijevod Ivan Peroš]. - 5. izd. - Split : Verbum, 2013. (Solin : Jafra print). - 155 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Fides ; 54)
Prijevod djela: All about the angels. - Bilješka o autoru na omotu.
ISBN 9789532352528 : 58,00 HRK
235.1
HK13-00420

PALIĆ, Rozo
Marija svitanje novoga dana / Rozo Palić ; [oslikala Nada Oršolić]. - Zagreb : vlast. nakl., 2013. ([Zagreb] : Intergrafika). - 204 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Luka spasa)
Ime autora preuzeto s omota. - Bilješke: str. 187-204.
ISBN 9789535750017 : 85 HRK
232.931
242:232.931
HK13-00421

PAPINI, Giovanni
Sveti Augustin / Giovanni Papini ; [prijevod Frane Sentinella]. - Split : Verbum, 2013. ([Zagreb] : Denona. - 219 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Uskličnik ; 13)
Prijevod djela: Sant' Agostino. - Kronologija života i djela: str. 205-212. - Str. 213-217: O piscu ove knjige / Frane Sentinella.
ISBN 9789532353365 : 69,00 HRK
235.3Augustinus, A.
HK13-00422

PERIČIĆ, Eduard
A guide to patron saints of Zadar and its rich monumental heritage / Eduard Peričić ; [translation into English Dubravka Rojc]. - Zadar : Archdiocese of Zadar ; [Zagreb] : Laudato, 2013. (Biograd na Moru : IT centar). - 92str. : ilustr. u bojama ; 21 cm.
Izv. stv. nasl.: Zadarski sveti zaštitnici i bogata spomenička baština. - Nakl. 200 primj.
ISBN 9789537270681 (Laudato)
235.3(497.5Zadar)
726.54(497.5Zadar)
7.046.3(497.5Zadar)
(497.5Zadar)
HK13-00423

PERIČIĆ, Eduard
Zadarski sveti zaštitnici i bogata spomenička baština : [vodič] / Eduard Peričić. - Zadar : Zadarska nadbiskupija ; [Zagreb] : Laudato, 2013. (Biograd na Moru : IT centar). - 89 str. : ilustr. u bojama ; 21 cm.
Podnasl. preuzet s omota. - Nakl. 200 primj.
ISBN 9789537270650 (Laudato)
235.3(497.5Zadar)
726.54(497.5Zadar)
7.046.3(497.5Zadar)
(497.5Zadar)
HK13-00424

PERIČIĆ, Eduard
Zadars heilige Beschützer und sein reiches Denkmalerbe : [Führer] / Eduard Peričić ; [Übersetzung Hrid Langdorf]. - Zadar : Das Erzbistum von Zadar ; [Zagreb] : Laudato, 2013. (Biograd na Moru : IT centar). - 97 str. : ilustr. u bojama ; 21 cm.
Izv. stv. nasl.: Zadarski sveti zaštitnici i bogata spomenička baština. - Podnasl. preuzet s omota. - Nakl. 200 primj.
ISBN 9789537270667 (Laudato)
235.3(497.5Zadar)
726.54(497.5Zadar)
7.046.3(497.5Zadar)
(497.5Zadar)
HK13-00425

PERIČIĆ, Eduard
I santi protettori di Zara e il suo ricco patrimonio monumentale : [guida] / Eduard Peričić ; [traduzione dal croato Guido Villa e Verica Kraš Villa]. - Zara : Arcidiocesi di Zara ; [Zagreb] : Laudato, 2013. (Biograd na Moru : IT centar). - 94 str. : ilustr. u bojama ; 21 cm.
Izv. stv. nasl.: Zadarski sveti zaštitnici i bogata spomenička baština. - Podnasl. preuzet s omota. - Nakl. 200 primj.
ISBN 9789537270674 (Laudato)
235.3(497.5Zadar)
726.54(497.5Zadar)
7.046.3(497.5Zadar)
(497.5Zadar)
HK13-00426

PINTARIĆ, Alka
Put križa / Alka Pintarić ; [ilustracije Vladimir Šuk]. - Zagreb : Teovizija, 2013. (Sesvete : Grafocentar). - 51 str. : ilustr. ; 22 cm. - (Biblioteka Duhovna misao / Teovizija, Zagreb ; knj. 57)
Bilješka o autorici: str. 51.
ISBN 9789532092820
232.96
HK13-00427

POVIJEST teologije / Jean-Yves Lacoste ... [et al.] ; [prijevod Andrija Babić]. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2013. (Zagreb : Denona). - 396 str. ; 24 cm. - (Volumina theologica ; sv. 35)
Prijevod djela: Histoire de la théologie. - Ostali zastupljeni autori: Gilles Berceville, Patrick Descourtieux, Pierre Gibert, Marc Ozilou. - Nakl. 1000 primj. - Bilješke o autorima na omotu. - Bibliografija: str. 359 i iza svakog poglavlja. - Imensko kazalo.
ISBN 9789531107969 : 250,00 HRK
230.1(091)
HK13-00428

PRINCE, Derek
Snaga objavljivanja / Derek Prince ; [prijevod Slavica Butorac]. - Karlovac : Kršćanska udruga Derek Prince, 2013. (Slovakia - Trukkuto : VMV). - 83 str. ; 18 cm.
Prijevod djela: Power of proclamation. - Autorova slika na omotu. - Tiskano u Slovačkoj. - Nakl. 1500 primj. - Bilješka o autoru: str. 74-75.
ISBN 9789537777050
232.2
231.74
HK13-00429

PRINCE, Derek
Darovi Duha svetog : upoznaj i primi Božju silu / Derek Prince ; [prijevod Slavica Butorac i Damir Blažić]. - 2. izd. - Karlovac : Kršćanska udruga Derek Prince, 2013. - 192 str. ; 20 cm.
Prijevod djela: Gifts of the spirit. - Autorova slika na omotu. - Nakl. 1000 primj. - Tiskano u Slovačkoj. - Bilješka o autoru: str. [194].
ISBN 9789537777029 : 35 HRK
234.15
22.06
248.21
248.152
231.73
HK13-00430

PROKOF'EV, Sergej Olegovič
Misterij uskrsnuća u svjetlu antropozofije / Sergej O. Prokofieff ; [s njemačkog prevela Dunja Gojković]. - Zagreb : Antropozofsko društvo "Marija Sofija", 2013. (Samobor : Top-dan). - 207 str. : ilustr. ; 21 cm. - (Antropozofija)
Prijevod djela: Das Mysterium der Auferstehung im Lichte der Antroposophie. - Izvorni i puni oblik autorova imena: Sergej Olegovič Prokof'ev. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu. - Napomene: str. 179-207.
ISBN 9789537423070
236:141.333
141.333:236
HK13-00431

RATZINGER, Joseph
Isus iz Nazareta / Joseph Ratzinger [i. e.] Benedikt XVI. ; [prijevod Ivan Ivanda]. - 3. izd. - Split : Verbum, 2013. ([Zagreb] : Denona). - 397 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Posebna izdanja / Verbum ; 33)
Prijevod djela: Jesus von Nazarteh. - Joseph Ratzinger je papino građansko ime. - Popis kratica: str. 373-374. - Biblijski citati i crkveni dokumenti: str. 375-387. - Imensko kazalo.
ISBN 9789532351163 : 140 HRK
232
HK13-00432

RATZINGER, Joseph
Razgovor o vjeri : [jasni odgovori na suvremene dvojbe] / Joseph Ratzinger, Vittorio Messori ; [prijevod Ante Burić]. - Split : Verbum, 2013. ([Zagreb] : Denona). - 191 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Uskličnik ; 21)
Prijevod djela: Rapporto sulla fede. - Podnasl. preuzet s omota.
ISBN 9789532353440 : 49,00 HRK
230.112
262.136.6Ratzinger, J.
(047.53)
HK13-00433

ROETHELI, Ernst Walter
La Salette : povijest ukazanja / [Ernst Walter Roetheli ; prijevod Stipo Bilić]. - Velika Gorica : PB izdavaštvo, 2013. (Donja Lomnica : Ekološki glasnik). - 78 str. : ilustr. ; 20 cm.
Nakl. 300 primj. - Prijevod djela: La Salette.
ISBN 9789535785903 : 20,00 HRK
231.73/.74(44)
(449.6/.9La Salette-Fallavaux)
HK13-00434

ROSSI, Berardo
Sveti Franjo i njegovo vrijeme / Berardo Rossi ; s talijanskoga preveo Vlado Lončar. - Zagreb : Alfa, 2013. ([Lukavec] : Grafika Markulin). - 224, 27 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 22 cm. - (Biblioteka Duh vremena)
Prijevod djela: San Francesco e il suo tempo. - Bibliografija: str. 211-216. - Kazalo osobnih imena i geografskih mjesta.
ISBN 9789532974898 : 100,00 HRK
235.3Franciscus Assisiensis, sanctus
726.54(450)
(450.551Assisi)
HK13-00435

ROSTAGNO, Sergio
Karl Barth / Sergio Rostagno ; [prijevod Jasna Ćurković Nimac, Miroslav Jurešić]. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2013. (Velika Gorica : Tiskara Velika Gorica). - 172 str. ; 20 cm. - (Teolozi dvadesetoga stoljeća ; sv. 14)
Nakl. 1000 primj. - Prijevod djela: Karl Barth. - Bilješka o autoru na omotu. - Bibliografija: 143-170 ; bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789531107921 : 95,00 HRK
230.2Barth, K.:284(01)
(092)
(01)
HK13-00436

SHORT, Tom
Pitanja bez odgovora? : poticaji za razmišljanje o kršćanstvu koji ti mogu promijeniti život / Tom Short ; [prijevod Anton Žagar]. - Split : Euroliber, 2013. ([Sveta Nedelja] : Printera). - 72 str. ; 15 cm.
Prijevod djela: 5 crucial questions about christianity.
ISBN 9789536423224
23/28
242:234.2
22.06
232
HK13-00437

SOCCI, Antonio
Rat protiv Isusa / Antonio Socci ; s talijanskoga prevele Marija Kalcina, Ana Škeva. - Zagreb : Naklada Benedikta, 2013. ([Zagreb] : Grafički zavod Hrvatske). - 425 str. ; 20 cm.
Prijevod djela: La guerra contro Gesù. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789537793357 : 149,00 HRK
232
23/28
272
HK13-00438

STINISSEN, Wilfrid
Moje ime je u tebi : Isusova molitva / Wilfrid Stinissen. O zazivanju Isusova imena / tekst napisao redovnik Istočne Crkve ; [preveo sa švedskog Stjepan Željko Biletić]. - Zagreb : Naklada sv. Antuna, 2013. ([s. l. : s. n.]). - 106 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Svjetlo života ; knj. 13)
Prijevodi djela: 1. Mitt namn är i dig : om Jesusbönen. 2. Samt en munk från Östkyrkan. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789537448547
232
248.143
HK13-00439

STOPAMA Miroslava Bulešića : hodočasnički itinerar / [tekst priredila Patricia Zanketić ; fotografije Gianfranco Abrami ... et al.]. - Pazin : Porečka i pulska biskupija, 2013. (Pazin : "Josip Turčinović"). - 38 str. : ilustr. u bojama ; 21 cm.
Na unutr. str. 2. om. lista zemljop. karte. - Nakl. 2000 primj.
235.3Bulešić, M.
272
HK13-00440

SUZUKI, Daisetz Teitaro
Swedenborg : Buddha sa Sjevera / D. [Daisetz] T. [Teitaro] Suzuki ; [prijevod Lorens Novosel]. - Zagreb : CID-Nova, 2013. ([s. l. : s. n.]). - 159 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Tragovi / CID-Nova ; knj. 110)
Prijevod djela: Swedenborg : Buddha of the North. - Bilješke uz tekst. - Bilješka o autoru: str. 157. - Predmetno i imensko kazalo.
ISBN 9789533110202 : 89,25 HRK
230.2Swedenborg, E.:289.4
1Swedenborg, E.
(092)
248.2:294.3
HK13-00441

TEOFIL Antiohijski
Autoliku / Teofil Antiohijski : [prijevod i bilješke Branko Jozić]. - Split : Verbum, 2013. [Zagreb : Denona). - 141 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Crkveni oci ; 8)
Prijevod djela: Theophili eposcopi Antiocheni ad Autolycum libri tres. - Str. 5-10: Uvod u život i misao Teofila Antiohijskoga / Ivan Bodrožić. - Bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Kazalo biblijskih citata ; Imensko kazalo ; Predmetno kazalo.
ISBN 9789532353471 : 89,00 HRK
230.1
211
276
HK13-00442

TOKIĆ, Željka
Molitve anđelima / Željka Tokić, Dan Šercar, Tea Kvarantan. - Zagreb : 24sata, 2013. ([Zagreb] : Grafički zavod Hrvatske. - 107 str. ; 20 cm.
ISBN 9789533231655 : 20 HRK
235.1
HK13-00443

TOLSTOJ, Lev Nikolaevič
Kraljevstvo Božje u vama : ili kršćanstvo ne kao mistično učenje, već kao novi svjetonazor / Lav Nikolajevič Tolstoj ; s ruskog preveo Tomislav Turković. - Zagreb : Sipar :, 2013. (Zagreb : Stega tisak). - 319 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Panteon ; knj. 5)
Prijevod djela: Carstvo Božie vnutri vas.
ISBN 9789536415946 : 170,00 HRK
230.1
HK13-00444

VEKIĆ, Matija Maša
Naša blažena Majka Terezija : sve za Isusa / Matija Maša Vekić. - Zagreb : vlast. nakl., 2013. (Zagreb : Kikagraf). - 62 str. : ilustr. ; 17 cm.
Bibliografija: str. 57-58.
ISBN 9789537515072 : 20 HRK
235.3Majka Terezija
262.146Majka Terezija
929Majka Terezija
243
HK13-00445

VIRTUE, Doreen
Iscjeljenje uz anđele : kako anđeli pomažu u svakom području vašeg života / Doreen Virtue ; prevela s engleskoga Antonija Mihajlović. - Zagreb : Znanje, 2013. (Zagreb : Znanje). - 219 str. ; 23 cm.
Prijevod djela: Healing with the angels.
ISBN 9789533247380 : 60 HRK
235.1
HK13-00446

WAGENHOFER, Franjo
U potrazi za smislom života / Franjo Wagenhofer. - Zagreb : Studio Moderna, 2013. (Zagreb : Studio Moderna). - 154 str. ; 21 cm.
Slika autora i bilješka o njemu na omotu.
ISBN 9789537937041 (pogrešan)
234
HK13-00447

WHITE, Ellen Gould Harmon
Koraci prema Kristu / Ellen G. [Gould] White ; [prijevod Milan Šušljić]. - Zagreb : Znaci vremena, 2013. (Zagreb : Znaci vremena). - 136 str. ; 18 cm.
Prijevod djela: Steps to Christ.
ISBN 9789531830041
232.3:286.3
HK13-00448

WHITE, Ellen Gould Harmon
Veliki sukob : konačna pobjeda dobra / Ellen G. [Gould] White ; [prijevod Hinko Pleško]. - 2. izd. - Zagreb : Znaci vremena, 2013. ([Velika Gorica] : Tiskara Velika Gorica). - 592 str. ; 20 cm.
Prijevod djela: The great controversy. - Bilješke: str. [535]-552. - Bibliografija: str. [553]-558. - Predmetno i imensko kazalo.
ISBN 9789531831901
236
286.3
HK13-00449

WHITE, Ellen Gould Harmon
Veliki sukob : konačna pobjeda dobra / Ellen G. White ; [prijevod Hinko Pleško]. - 1. izd. - Zagreb : Znaci vremena, 2013. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 509 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 25 cm.
Prijevod djela: Great controversy : between Christ and Satan. - Bilješke: str. 469-480. - Bibliografija: str. 481-486. - Kazalo biblijskih navoda ; Opće kazalo.
ISBN 9789531831895
236
286.3
HK13-00450

YANCEY, Philip
Isus kakvog nisam poznavao / Phillip Yancey ; s engleskoga preveo Hinko Pleško ; priredio i redigirao Božo Rudež. - Zagreb : V.B.Z., 2013. (Zagreb : Radin Print). - 275 str. ; 24 cm. - (Biblioteka 1000 cvjetova ; knj. 120)
Prijevod djela: The Jesus i never knew. - Bilješke uz tekst. - Slika autora i bilješka o njemu: str. [273]-275. - Bibliografija: str. [253]-271.
ISBN 9789533045368 : 120 HRK
232
HK13-00451

YOUCAT hrvatski : katekizam katoličke crkve za mlade / s predgovorom pape Benedikta XVI. ; [prijevod Ante Mateljan]. - 5. popravljeno i dopunjeno izd. - Split : Verbum, 2013. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 303 str. : ilustr. u bojama ; 21 cm.
Predgovor: str. 6-11. - Kratice: str. 299. - Predmetno kazalo ; Kazalo biblijskih citata.
ISBN 9789532352795
238.1
(02.053.6)
HK13-00452

Vidi br.: HK13-00340

Vidi br.: HK13-00371

Vidi br.: HK13-00438

Vidi br.: HK13-00418

Vidi br.: HK13-04007

Vidi br.: HK13-00732

Vidi br.: HK13-00750

Vidi br.: HK13-00690

Vidi br.: HK13-00602

Vidi br.: HK13-00602

Vidi br.: HK13-02039

Vidi br.: HK13-00373

Vidi br.: HK13-00373

Vidi br.: HK13-00490

Vidi br.: HK13-00415

Vidi br.: HK13-00530

Vidi br.: HK13-00745

Vidi br.: HK13-00684

Vidi br.: HK13-00677

Vidi br.: HK13-00556

Vidi br.: HK13-00489

Vidi br.: HK13-00625

Vidi br.: HK13-00489

Vidi br.: HK13-00587

Vidi br.: HK13-00467

Vidi br.: HK13-00573

Vidi br.: HK13-03138

Vidi br.: HK13-00437

Vidi br.: HK13-02021

Vidi br.: HK13-02021

Vidi br.: HK13-00485

Vidi br.: HK13-00484

Vidi br.: HK13-00429

Vidi br.: HK13-00376

Vidi br.: HK13-00376

Vidi br.: HK13-00486

Vidi br.: HK13-00548

Vidi br.: HK13-02326

Vidi br.: HK13-00483

Vidi br.: HK13-04355

Vidi br.: HK13-00468

Vidi br.: HK13-00575

Vidi br.: HK13-00103

Vidi br.: HK13-00738

Vidi br.: HK13-00499

Vidi br.: HK13-00682

Vidi br.: HK13-00212

Vidi br.: HK13-00578

Vidi br.: HK13-00903

Vidi br.: HK13-00696

Vidi br.: HK13-00706

Vidi br.: HK13-00361

Vidi br.: HK13-00400

Vidi br.: HK13-00410

Vidi br.: HK13-00407

Vidi br.: HK13-00498

Vidi br.: HK13-00397

Vidi br.: HK13-04226

Vidi br.: HK13-00187

Vidi br.: HK13-00655

Vidi br.: HK13-00524

Vidi br.: HK13-00617

Vidi br.: HK13-00605

Vidi br.: HK13-00391

Vidi br.: HK13-04397

Vidi br.: HK13-00538

Vidi br.: HK13-00430

Vidi br.: HK13-00544

Vidi br.: HK13-00478

Vidi br.: HK13-00478

Vidi br.: HK13-00456

Vidi br.: HK13-00523

Vidi br.: HK13-00523

Vidi br.: HK13-00392

Vidi br.: HK13-00563

Vidi br.: HK13-00763

24   Praktična teologija. Moralna teologija

[HRVATSKI ćirilički molitvenik 1512. : u povodu 500. obljetnice izlaska Molitvenika] / [glavna urednica Anica Nazor]. - Zagreb : Hrvatska akademija znanosti i umjetnosti : Nacionalna i sveučilišna knjižnica : Matica hrvatska, 2013. ([Sv. Ivan Zelina] : Tiskara Zelina). - 2 sv. ; 17 cm.
Gl. stv. nasl. preuzet iz kolofona. - Podnasl. preuzet iz kolofona. - Oba sv. uložena u zajedničku kutiju. - Nakl. po 500 primj.
ISBN 9789533410067 (Matica hrvatska) (cjelina)
243
(02.045)

[1]. - [278] str. : ilustr.
Faks. pretisak izd. iz 1512.
ISBN 9789533410074 (Matica hrvatska) : 300,00 HRK
243
(02.045)

HK13-00453


[2] : Komentar uz faksimil / Anica Nazor ; [prijevodi, translated by, Übersetzt von, traductions Gorka Radočaj (engleski), Martina Cvjetko Ljutić (njemački), Željko Klaić (francuski)]. - 122 str. ; faks.
Om. nasl. - Tekst na više jezika. - Bibliografija: str. 107-110.
ISBN 9789533410081 (Matica hrvatska) : 300,00 HRK
243

HK13-00454

ALPHONSUS Maria de Liguori, sanctus
Vježbanje u savršenosti / sveti Alfonz Liguori ; [prijevod Tin Šipoš]. - Split : Verbum, 2013. ([Zagreb] : Denona). - 201 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Uskličnik ; 17)
Prijevod djela: The 12 steps to holiness and salvation.
ISBN 9789532353402 : 49,00 HRK
241.5
HK13-00455

AND God will wipe away all tears from their eyes : a theological approach to the suffering and hopes of women = Gott wird jede Träne von ihren Augen abwischen : Theologische Annäherungen an Leid und Hoffnung von Frauen / editors Jadranka Rebeka Anić ... [et al.]. - Zagreb : Institut društvenih znanosti Ivo Pilar = Ivo Pilar Institute for Social Sciences, 2013. (Zagreb : ITG). - 287 str. : graf. prikazi u bojama ; 24 cm. - (Biblioteka Centra za religijske studije = Centre for Religioins Studies Series ; knj. 3)
"A theological approach to the suffering and hopes of women is based on lectures given at the Eight Regional Conference of the European Society of Women in Theological Research ... for Central and Eastern Europe (Split, 2nd-5th September 212)" --> str. [7]. - Zastupljeni autori: Elżbieta Adamiak, Irmtraud Fischer, Lisa Isherwood, Maria Katharina Moser, Ana Thea Filipović, Joanna Kiersztejn, Ksenija Magda, Julijana Mladenovska Tešija, Ligita Ryliškytė, Márta Bodó, Dubravka Petrović Štefanac, Lynette Šikić-Mićanović, Marko Marinić, Rita Perintfalvi, Lucreţia Maria Paraschiva Vasilescu, Heleen Zorgdrager, Ana Marija Raffai, Larissa Hrotkó, Irena Sever, Suzana Vrhovski Peran. - Nakl. 300 primj. - Tekst na engl. i njem. jeziku. - Str. [7]-11: Predgovor / Jadranka Rebeka Anić ... [et al.]. - Bilješke o autorima: str. [269]-275. - Bibliografija iza svakog rada; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Summaries.
ISBN 9789536666980 : 130 HRK
248.14-055.2
248.153.2
241.512
23/28:316.66-055.2
316.77-055.2:2
(063)
HK13-00456

ARAČIĆ, Pero
Mladi roditelji o Bogu, Crkvi i odgoju / Pero Aračić, Ivo Džinić. - Đakovo : Katolički bogoslovni fakultet, 2013. (Osijek : Glas Slavonije). - 463 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Diacovensia. Studije ; 23)
Bibliografija: str. 160-164.
ISBN 9789536935277
241-055.52
(047.53)
265.5:241
265.5:253
261
HK13-00457

BAOTIĆ, Ivo
Marana tha - Dođi, Gospodine, Isuse! : otajstvo došašća kao pomoć u iščekivanju spasenja u vlastitoj patnji --- / Ivo Baotić. - Zagreb : Naklada sv. Antuna, 2013. ([s. l. : s. n.]). - 194 str. ; 20 cm.
Bilješka o autoru: str. 187-188. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789537448561
242:264-941.1
248.153.2
HK13-00458

BAOTIĆ, Ivo
Danas vam se rodio Spasitelj - Krist, Gospodin! : vodič kroz božićno otajstvo / Ivo Baotić. - Zagreb : Naklada sv. Antuna, 2013. ([s. l. : s. n.]). - 234 str. ; 20 cm.
Bilješka o autoru: str. 227-228. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789537448578
242:264-941.2
783.65
HK13-00459

BARIŠIĆ, Ante, publicist
Bog je čovjek - čovjek je Bog i dohvat beskraja / Ante Barišić. - Oklaj : vlast. nakl., 2013. (Zagreb : Crabattus media). - 63 str. ; 21 cm.
Sadrži i stihove. - Slika autora i bilješka o njemu na omotu.
ISBN 9789535784500
242
HK13-00460

BERGOGLIO, Jorge Mario
O nebu i o zemlji : razmišljanja pape Franje o obitelji, vjeri i ulozi Crkve u 21. stoljeću / Jorge Bergoglio i Abraham Skorka ; prevele sa španjolskoga Divna Ćurić, Gordana Tintor. - Zagreb : V.B.Z., 2013. (Zagreb : Znanje). - 180 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Ambrozija / V.B.Z. ; knj. 299.)
Prijevod djela: Sobre el cielo y la tierra. - Slike autora na omotu. - Bilješke o autorima: str. 179-180.
ISBN 9789533045719 : 99 HRK
241
HK13-00461

BONACCI, Mary Beth
Prava ljubav : odgovori na vaša pitanja o mladenačkim vezama, spolnosti i braku / Mary Beth Bonacci ; priredio Petar Balta ; [prijevod Ivana Pavlović]. - 4. izd. - Split : Verbum, 2013. (Solin : Jafra print). - 217 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Domus / Verbum ; 1)
Bilješka o autorici na omotu. - Bibliografija: str. 213-214.
ISBN 9789536197552 : 50 HRK
241.513
HK13-00462

BOTEACH, Shmuel
Košer seks : recept za strast i prisnost / Shmuley Boteach ; prijevod Vatroslav Ivanuša. - Zagreb : Profil knjiga, Židovska vjerska zajednica Bet Isreael u Hrvatskoj, 2013. ([Zagreb] : Profil international). - 274 str. ; 21 cm.
Prijevod djela: Kosher sex. - Bibliografija: str. 273-274.
ISBN 9789533132792 (Profil knjiga) : 99,00 HRK
241.513:296
613.88:296
173:296
HK13-00463

BRUNSKO, Marija
Križni put / [i ilustracije] Marija Brunsko. - Gornje Selo, Šolta : Općina Šolta, 2013. (Split : Dalmacijapapir). - 35 str. : ilustr. ; 21 cm.
Bilješka o autorici na omotu. - Nakl. 1000 primj.
ISBN 9789535524939
242:232.96
HK13-00464

BUĐENJE : buđenje koje vrijedi - poziv na pravdu i milost / [prijevod s engleskog Božidar Lazić ; urednik Mario Šijan]. - Zagreb : Znaci vremena, 2013. (Zagreb : Znaci vremena). - 127 str. ; 15 cm.
Izv. stv. nasl.: Awakening.
ISBN 9789531831864
248.1
242
HK13-00465

BUNDALO, Rajko
Pogled u krajeve srca / Rajko Bundalo. - 3. izd. - Velika Gorica : Rafael, 2013. ([s. l. : s. n.]). - 406 str. ; 21 cm.
ISBN 9789537299248 : 80 HRK
241
HK13-00466

BYRNE, Lorna
Anđeoska poruka nade / Lorna Byrne ; s engleskoga prevela Sanja Šćibajlo. - Zagreb : Naklada Ljevak, 2013. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 173 str. ; 22 cm. - (Nar)
Prijevod djela: A message of hope from the angels.
ISBN 9789533035680 : 129 HRK
248.21:235.1
235.1:248.21
241.512
243
HK13-00467

BYRNE, Lorna
Stube prema nebu / Lorna Byrne ; s engleskoga prevela Sanja Šćibajlo. - 2. izd. - Zagreb : Naklada Ljevak, 2013. (Sv. Ivan Zelina : Tiskara Zelina). - 279 str. ; 22 cm. - (Nar)
Prijevod djela: Stairways to heaven.
ISBN 9789533035970 (meki uvez) : 79,00 HRK
248.21:235.1
235.1:248.21
(0:82-94)
HK13-00468

CICVARIĆ, Ankica
Moj put u Santiago / [tekst i fotografija] Ankica Cicvarić. - Podstrana : vlast. nakl., 2013. (Split : Žunić tisak). - 118 str. : ilustr. u bojama ; 23 cm.
Nakl. 1000 primj. - Bilješka o autorici: str. 117.
ISBN 9789535773900
248.153.8(460)
(460.11Santiago de Compostela)
HK13-00469

CIFRAK, Mario
Ta u vjeri hodimo, ne u gledanju : egzegetski doprinos moralnoj poruci Novoga zavjeta / Mario Cifrak. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2013. (Zagreb : Denona). - 153 str. ; 24 cm. - (Biblica ; 18)
Nakl. 500 primj. - Bibliografija: str. 139-148.
ISBN 9789531107303 : 80,00 HRK
241:22
22.06
HK13-00470

COOPER, Douglas, svećenik
Živjeti božju ljubav : učini svaki dan svojega života novim, bogatim i uzbudljivim iskustvom! / Douglas Cooper ; [prijevod Mirjana Ranđelović]. - Zagreb : Znaci vremena, 2013. (Zagreb : Znaci vremena). - 149 str. ; 21 cm.
Prijevod djela: Living God's love.
ISBN 9789531831970
241.513
248.152
HK13-00471

CVJETNJAK svetog Antuna Padovanskog : molitvenik štovatelja sv. Antuna / [priredio Ivan Bradarić]. - 12. posebno izd. - Zagreb : Hrvatska provincija sv. Jeronima franjevaca konventualaca, 2013. (Zagreb : Denona). - 396 str. ; 16 cm.
ISBN 9789537154899 : 55 HRK
243
HK13-00472

DIANINE-HAVARD, Alexandre
Istinsko vodstvo : put osobne izvrsnosti / Alexandre Havard ; [prijevod Mijo Pavić]. - Split : Verbum, 2013. ([Zagreb] : Denona). - 199 str. ; 22 cm. - (Biblioteka Posebna izdanja / Verbum ; 81)
Bilješka o autoru na omotu. - Bilješke: str. 188-194. - Imensko kazalo.
ISBN 9789532353464 : 120 HRK
241.5
65.012.4:17
65.012.4:2
HK13-00473

DOHERTY, Catherine de Hueck
Jurodivi : svete lude : proročki poziv moderne lude poradi Krista / Catherine de Hueck Doherty ; [prijevod Brigita Peček]. - Zagreb : Novena, 2013. ([Sv. Ivan Zelina] : Tiskara Zelina). - 84 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Stella maris)
Pravo ime autorice: Kolyškina, Ekaterina Fedorovna. - Prijevod djela: Uródivoi - holy fools. - Slika autorice na omotu. - Bilješka o autorici: str. [81]-84.
ISBN 9789536144280 : 50,00 HRK
248.12
HK13-00474

DORNER, Severin
Škapular : živjeti s Marijom u duhu Karmela / Severin Dorner. - 11. izd. - Brezovica : Crkva prvog hrvatskog Karmela, 2013. (Zagreb : Kerschoffset). - 144 str. : note ; 16 cm.
Str. 3-4: Uvod / Ilijana Terezija Cvetnić.
ISBN 9789536734160
248.143
271.73(497.5)
(497.5)
HK13-00475

DUČIĆ, Mario
Učinkovito kršćansko vodstvo : razumijevanje osnovnih načela vodstva / Mario Dučić. - 1. izd. - Zagreb : Crkva cjelovitog evanđelja, 2013. ([s. l. : s. n.]). - 162 str. ; 21 cm.
Autorova slika na omotu. - Bilješka o autoru: str. 161-162. - Bibliografija: str. 153-159 ; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789537013141
248.151
261.6
HK13-00476

DYCKHOFF, Peter
Molitva smirenja / Peter Dyckhoff ; [s njemačkoga preveo Marko Žarić]. - Zagreb : Teovizija, 2013. ([Samobor] : Domagoj dizajn). - 282 str. ; 20 cm. - (Teološke meditacije ; knj. 35)
Slika autora i bilješka o njemu na omotu.
ISBN 9789532092707 : 78,00 HRK
248.143(035)
615.852
242
(035)
HK13-00477

EMMANUEL, redovnica
Prekrasna priča o Međugorju : za djecu od 7 do 97 godina / Emmanuel Maillard ; [prijevod Brigita Peček]. - Zagreb : Novena, 2013. ([Sv. Ivan Zelina] : Tiskara Zelina). - 59 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 17 cm. - (Biblioteka Stella maris)
Izv. stv. nasl.: La belle histoire de Medjugorje racontée aux enfants.
ISBN 9789536144273 : 26,00 HRK
248.21(497.6)
231.74(497.6)
232.931
(497.6Međugorje)
HK13-00478

ESCRIVA de Balaguer, Jose Maria
Brazda / Josemaría Escrivá ; [prijevod Berhmana Nazor]. - 4. izd. - Split : Verbum, 2013. ([Zagreb] : Denona). - 287 str. ; 15 cm.
Prijevod djela: Surco. - Str. [5]-12: Uvod / Alvaro del Portillo. - Bilješka o autoru: str. [13]-17. - Kazalo biblijskih citata ; Predmetno kazalo.
ISBN 9789536197781 : 37 HRK
242
HK13-00479

ESCRIVA de Balaguer, Jose Maria
Put / Josemaría Escrivá ; [prijevod Luka Brajnović]. - 3. izd. - Split : Verbum, 2013. ([Zagreb] : Denona). - 265 str. ; 15 cm.
Prijevod djela: Camino. - Bilješka o autoru: str. [14]-18.
ISBN 9789532352207 : 37 HRK
242
HK13-00480

ESCRIVA de Balaguer, Jose Maria
Kovačnica / Josemaría Escrivá ; [prijevod Mirjana Vučica]. - 3. izd. - Split : Verbum, 2013. ([Zagreb] : Denona). - 274 str. ; 15 cm.
Prijevod djela: Forja. - Str. [5]-12: Uvod / Alvaro del Portillo. - Bilješka o autoru: str. [13]-17. - Kazalo biblijskih citata ; Predmetno kazalo.
ISBN 9789532350449 : 37 HRK
242
HK13-00481

EVERT, Crystalina
Istinska ženstvenost / Crystalina Evert ; [prijevod Ivana Krencer]. - 2. izd. - Split : Verbu, 2013. ([Zagreb] : Grafički zavod Hrvatske). - 53 str. ; 16 cm.
Prijevod djela: Pure womanhood. - Slika autorice i bilješka o njoj na omotu.
ISBN 9789532352924 : 25 HRK
241.513
HK13-00482

EVERT, Jason
Teologija tijela za njega : otkrivanje snage i poslanja muževnosti / Jason Evert ; [predgovor Christopher West ; prijevod Ivan Peroš]. - Zagreb : Verbum, 2013. (Solin : Jafra print). - 53, 53 str. : ilustr. ; 18 cm.
Tekst tiskan u međusobno obratnim smjerovima. - Prijevodi djela: 1. Theology of his body 2. Theology of her body. - Predgovor ; Foreword: str. 5-6. - Nasl. str. prištampanog teksta: Teologija tijela za nju : otkrivanje ljepote i otajstva ženstvenosti.
ISBN 9789532353235 : 68 HRK
241.513:176
233
262.13Iohannes Paulus II, beatus
HK13-00483

EVERT, Jason
Istinska muževnost / Jason Evert ; [prijevod Ivana Krencer]. - 2. izd. - Split : Verbum, 2013. ([Zagreb] : Grafikči zavod Hrvatske). - 55 str. ; 16 cm.
Prijevod djela: Pure manhood. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu.
ISBN 9789532352931 : 25 HRK
241.513:176
233
HK13-00484

EVERT, Jason
Istinska ljubav / Jason Evert ; [prijevod Ivana Krencer]. - 2. izd. - Split : Verbum, 2013. ([Zagreb] : Grafički zavod Hrvatske). - 63 str. ; 16 cm.
Bibliografske bilješke: str. 55-63. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu.
ISBN 9789532352917 : 25 cn
241.513:176
233
HK13-00485

FALAK, Vinko
Čovječe, je li zdrava vaša duša? / Vinko Falak. - Split : vlast. nakl., 2013. (Split : Redak). - 139 str. ; 20 cm.
Str. 10: Riječ urednika / Mladen Vuković. - Slika autora i bilješka o njemu: str. 137-139. - Bibliografija: str. 136.
ISBN 9789537766122
241
233.5
241.6
82-84=163.42
HK13-00486

FERRERO, Bruno
Uvijek sviće novi dan : male priče za dušu / Bruno Ferrero ; [prijevod Anto Stojić ; fotografije Zvonimir Atletić ... et al.]. - Zagreb : Salesiana, 2013. (Zagreb : Kerschoffset). - 83 str. : ilustr. u bojama ; 19 cm. - (Biblioteka Anima / Salesiana ; knj. 15)
Prijevod djela: Ci sarà sempre un altro giorno.
ISBN 9789532051162 : 40,00 HRK
244
821.131.1-36=163.42
HK13-00487

GALLAGHER, Edwin
Tražite što god hoćete : kako ostvariti plodonosan i sadržajan molitveni život / Edwin Gallagher ; [prijevod Matija Kovačević]. - Zagreb : Znaci vremena, 2013. (Zagreb : Znaci vremena). - 122 str. ; 21 cm.
Prijevod djela: Yours for the asking.
ISBN 9789531831963 : 49,00 HRK
248.143
HK13-00488

GELEMANOVIĆ, Rajko
Molitve hrvatskim svecima i blaženicima / [autori Rajko Gelemanović, Tea Kvarantan]. - Zagreb : 24sata, [2013?] ([Zagreb] : Grafički zavod Hrvatske). - 136 str. ; 20 cm.
Imena autora preuzeta sa str. [2].
ISBN 9789533231549 : 20 HRK
243
235.3(497.5)
(092)
231.73
(497.5)
HK13-00489

GIRARDIN, Jean Marie
Trideset dana s dušama u čistilištu : svagdanja razmišljanja, poticaji i molitve / Jean-Marie Girardin ; [s francuskog preveo Srećko Bošnjak]. - 4. hrv. izd. - Đakovo : Karitativni fond UPT "Ne živi čovjek samo o kruhu", 2013. (Đakovo : Tiskara Verhas). - 106 str. : ilustr. ; 19 cm. - (Knjižnica U pravi trenutak ; 234)
Prijevod djela: Mois des âmes du purgatoire.
ISBN 9789532084122
242/243
236.5
HK13-00490

GLOGOVIĆ, Kornelije Marko
U molitvi za život / Kornelije Marko Glogović. - Zagreb : Studio Moderna, 2013. (Zagreb : Studio Moderna). - 288 str. : ilustr. ; 21 cm.
ISBN 9789537937065 : 70 HRK
243
HK13-00491

GLOGOVIĆ, Marko (Mladena) Kornelije
Ou hau aj lav Đizs. / Marko Kornelije Glogović. - Zagreb : Studio Moderna, 2013. ([s. l. : s. n.]). - 265 str. : ilustr. (djelomice u boji) ; 22 cm.
Autorova slika. - Bilješka o autoru: str. 259-260.
ISBN 9789537937096 : 100,00 HRK
242:234.2
282(091)
261.6
271.791Glogović, M. K.
(047.53)
"20"
243
HK13-00492

GOSPI u potrebi : molitveni priručnik / [pripremili N. Mihaljević ... et al.]. - Donji Andrijevci : Župa sv. Andrije apostola, 2013. (Osijek : NipOS). - 96 str. : ilustr. u bojama ; 17 cm. - (Knjižnica Ministrant ; 23)
Bibliografija: str. 94.
ISBN 9789537436339
243
HK13-00493

GRÜN, Anselm
50 anđela za dušu / Anselm Grün ; [prijevod Pavao Madžarević]. - 4. izd. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2013. (Zagreb : Denona). - 156 str. ; 23 cm. - (Metanoja ; 154)
Prijevod djela: 50 Engel für die Seele. - Nakl. 2000 primj.
ISBN 9789531107662 : 70 HRK
242
HK13-00494

GRŽAN, Karel
Otkrivamo vrline / Karel Gržan ; [ilustrirala Paola Bertolini Grudina ; prijevod Tanja Jelaska Popović]. - Split : Verbum, 2013. ([Zagreb] : Denona). - 33 str. : ilustr. u bojama ; 29 cm.
ISBN 9789532353105 : 78 HRK
241.5
244
(02.053.2)
821.163.6-93-97=163.42
821.163.6-93-32=163.42
087.5
HK13-00495

GUNJAČA, Tomislav
Misli što misliš : priručnik za praktičere / autor Tomislav Gunjača ; [ilustracije Sanja Gunjača]. - 1. izd. - Zagreb : vlast. nakl., 2013. ([s. l. : s. n.]). - 33 str. : ilustr. ; 30 cm.
Om. nasl. - Istodobno izašlo na hrv. i na engl. jeziku.
ISBN 9789535774907
248.211(035)
615.852(035)
(035)
HK13-00496

HUMANAE Vitae za sva vremena : ljudska spolnost življena u velikodušnosti i razboritosti : zbornik radova / uredio Petar-Krešimir Hodžić. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2013. (Zagreb : Denona). - 212 str. : graf. prikazi ; 24 cm.
Podnasl. na str. 2: Zbornik radova s međunarodnog kongresa u povodu 40. obljetnice enciklike Humanae Vitae. - Zastupljeni autori: Ivan Fuček, Stephan Kampowski, Josip Baloban, Tomislav Ivančić, Olimpia Tarzia, Elena Giacchi, Danijela De Micheli Vitturi, Marija Ćurlin, Suzana Perinčić, Katarina Grgić, Dražen Živić, Petar-Krešimir Hodžić. - Nakl. 500 primj. - Riječ urednika: str. 5-7. - Bibliografija uz neke radove; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789531107556 : 120 HRK
241.513
176
265.5
(063)
HK13-00497

ISUSE, uzdam se u Tebe! : molitve svete Faustine. - Donji Andrijevci : Župa sv. Andrije apostola, 2013. (Osijek : NipOS). - 120 str. : ilustr. u bojama ; 17 cm. - (Knjižnica Ministrant)
ISBN 9789537436346
243:231.13
235.3Kowalska, F., sancta
(092)
248.143
HK13-00498

IVANČIĆ, Tomislav, svećenik
Vapaj za dobrim ljudima / Tomislav Ivančić. - Zagreb : Teovizija, 2013. (Osijek : Gradska tiskara). - 179 str. : ilustr. ; 17 cm. - (Biblioteka Pet minuta za tebe ; knj. 16)
Slika autora i bilješka o njemu: str. 168-177.
ISBN 9789532092721 : 58 HRK
241
233
HK13-00499

JEDNOSTAVNE molitve za svu djecu / ilustracije Franca Vitali ; [prijevod Rudi Paloš]. - 1. izd. - Zagreb : Salesiana, 2013. (Zagreb : Denona). - 64 str. : ilustr. u bojama ; 27 cm. - (Biblioteka Susret ; knj. 2)
Prijevod djela: Preghiere semplici per tutti i bambini.
ISBN 9789532051100 : 40,00 HRK
243
(02.053.2)
HK13-00500

JEĐUD, Ljudevit Josip
Gospina krunica : razmatranja / Ljudevit Josip Jeđud. - Zagreb : Dominikanska naklada istina, 2013. (Zagreb : Denona). - 252 str. : ilustr. ; 20 cm. - (Biblioteka Posebna izdanja / Dominikanska naklada Istina, Zagreb ; knj. 8)
Bilješka o autoru: str. 245.
ISBN 9789536814367
248.143
HK13-00501

JERČIĆ, Stanko
Na slapovima evanđelja : Isusove prispodobe i novozavjetni hvalospjevi u stihovima / Stanko Jerčić ; [ilustracije Branimir Dorotić]. - Zagreb : Glas Koncila, 2013. (Lukavec : Grafika Markulin). - 112 str. : ilustr. u bojama ; 20 cm. - (Biblioteka Forma viva ; knj. 8)
Slika autora i bilješka o njemu: str. 105.
ISBN 9789532413816 : 60 HRK
245
821.163.42-97
821.163.42-1
HK13-00502

JOHNSTON, Francis W.
Let duše : duhovni savjeti i misli svetaca / odabrao i priredio Francis W. Johnson ; [prijevod Antonija Pavić]. - 5. izd. - Split : Verbum, 2013. ([Solin] : Jafra print). - 217 str. ; 15 cm. - (Biblioteka Klasici katoličke kulture ; 5)
Prijevod djela: The voice of saints.
ISBN 9789536197538 : 37 HRK
242
82-84=163.42(082)
HK13-00503

KANIŽLIĆ, Antun
Bogoljupstvo na poštenje svetoga Franceška Saverije Družbe Isusove indijanskoga apoštola i svita čudotvorca / Antun Kanižlić ; pripremili studenti izbornoga kolegija "Molitvenici" (šk. g. 2009./10. i 2011./12. na Odsjeku za hrvatski jezik i književnost Filozofskog fakulteta u Osijeku) ; pregledala, uredila i dio pogovora napisala Zlata Šundalić. - Osijek : Filozofski fakultet Sveučilišta J. J. Strossmayera, 2013. (Osijek : Grafika). - 648 str. : ilustr., faks. ; 21 cm. - (Kroatistička biblioteka FF. Kolo Zrcalo prošlosti ; knj. 3)
Faks. pretisak iz 1759. godine s usporednom transkripcijom. - Nakl. 100 primj. - Str. 637-640: Zaključno o 2. izd. Bogoljupstva / Zlata Šundalić. - Bio-bibliografski podaci o autoru: str. 537-550. - Bibliografija: str. 641-648; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789533140575
243:235.3Franciscus Xaverius, sanctus
264-13
245
HK13-00504

KATOLIČKI molitvenik / [urednik Petar Balta]. - 8. izd. - Split : Verbum, 2013. ([Zagreb] : Grafički zavod Hrvatske). - 203 str. : ilustr. ; 14 cm. - (Biblioteka posebna izdanja / Verbum ; 10)
ISBN 9789532351040
243
HK13-00505

KOVAČEVIĆ, Marija, kemijska tehnologinja
Nedjeljna i blagdanska razmišljanja : godina A / Marija Kovačević. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost : Dopisna teologija "Fra Jerka Fućaka" ; Vukovar : Župa sv. Filipa i Jakova, 2013. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 828 str. : ilustr. ; 22 cm.
Str. 5-6: Predgovor / Đuro Hranić. - Slika autorice i bilješka o njoj: str. 825-826.
ISBN 9789531107990 (Kršćanska sadašnjost) : 170,00 HRK
242:264-941
22.06
HK13-00506

KRUH naš svagdašnji : dnevno čitanje Biblije za pojedinca i obitelj : ožujak, travanj, svibanj, lipanj 2013. / [s engleskog priredila Jadranka Vacek]. - Zagreb : Duhovna stvarnost, 2013. (Zagreb : Duhovna stvarnost). - [129] str. ; 16 cm.
Prijevod djela: Our daily bread. - Nakl. 11000 primj.
249
HK13-00507

KRUH naš svagdašnji : dnevno čitanje Biblije za pojedinca i obitelj : srpanj, kolovoz, rujan i listopad 2013. / [s engleskog priredila Jadranka Vacek]. - Zagreb : Duhovna stvarnost, 2013. ([Zagreb] : Duhovna stvarnost). - [128] str. ; 16 cm.
Prijevod djela: Our daily bread. - Nakl. 11000 primj.
249
HK13-00508

KRUH naš svagdašnji : dnevno čitanje Biblije za pojedinca i obitelj : studeni, prosinac 2013., siječanj, veljača 2014. / [s engleskog priredila Jadranka Vacek]. - Zagreb : Duhovna stvarnost, [2013?] ([Zagreb] : Duhovna stvarnost). - [125] str. ; 16 cm.
Nakl. 11000 primj. - Prijevod djela: Our daily bread.
249
HK13-00509

KUBY, Gabriele
Svjetska seksualna revolucija : uništenje slobode u ime slobode / Gabriele Kuby ; predgovor Robert Spaemann ; s njemačkoga prevele Jasna Dvojković, Ivana Rafaela Konjevod, Tamara Peteh. - Zagreb : Naklada Benedikta, 2013. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 467 str. ; 20 cm.
Prijevod djela: Die Globale sexsuelle Revolution. - Slika autorice i bilješka o njoj na omotu. - Predgovor: str. 13-15. - Bibliografija: str. 462-467; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Imenska kazala.
ISBN 9789537793289 : 159 HRK
241.513
176.4:241
173:241
HK13-00510

LALLEMANT, Louis
Nauk o duhovnom životu / Lois Lallemant ; [prijevod Petar Živković]. - Split : Verbum, 2013. ([Zagreb] : Denona). - 295 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Uskličnik ; 15)
Prijevod djela: Doctrine spirituelle. - Bilješka o autoru na omotu.
ISBN 9789532353389 : 69,00 HRK
248.14
248.2
HK13-00511

LINZEY, Andrew
Teologija životinja / Andrew Linzey ; [prijevod Ana Bakašun]. - Stubičke Toplice : Edukacijski centar Nova arka, 2013. (Zagreb : I.T.-graf). - VIII, 223 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Sol Zemlje ; 1)
Prijevod djela: Animal theology. - Nakl. 500 primj. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu. - Str. 222-223: Teologija životinja / Željka Bišćan. - Bibliografija: str. 178-208; bibliografske bilješke uz tekst. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789535766704
241:59
HK13-00512

LONČAR, Josip, vjerski pisac
Škola molitve : upoznati i doživjeti Boga / Josip Lončar. - Koprivnica : Figulus, 2012-. - sv. ; 15 cm.
ISBN 9789535633020 (cjelina)
248.143
269.1
242


2 : Razmatranje otajstava krunice. - 1. izd. - 2013. (Zagreb : Denona). - 200 str.
ISBN 9789537929008 : 30 HRK
242:248.158

HK13-00513

LUPIS, Vinicije
Srednjovjekovna raspela iz Stona i okolice. / Vinicije Lupis ; [fotografije Zoran Alajbeg, Božidar Gjukić]. - Ston : Matica hrvatska, Ogranak, 2013. (Metković : Tiskara Plećaš). - 91 str. : ilustr. ; 24 cm.
Nakl. 300 primj. - Bilješka o autoru: str. 85-86. - Bibliografija: str. 75-82. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789539739155 : 150,00 HRK
247.9(497.5-37Ston)
73.046.3:232.963(497.5-37Ston)
(497.5-37Ston)
"04/14"
HK13-00514

MAGGIOLINI, Alessandro
Temelji kršćanskoga života za mlade / Alessandro Magigiolini ; [prijevod Vito Smoljan]. - 4. izd. - Split : Verbum, 2013. (Solin : Jafra print). - 98 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Fides ; 3)
Prijevod djela: Regola di vita cristiana per i giovani.
ISBN 9789536197279 : 30 HRK
241-053.6
HK13-00515

MAJKA Terezija, redovnica
Misli, anegdote, molitve / blažena Majka Terezija ; priredila Martina Šimunić. - 8. izd. - Split : Verbum, 2013. (Solin : Jafra print). - 116 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Anima / Verbum ; 15)
Predgovor: str. 7. - Bilješka o autorici na omotu. - Bibliografija: str. 116.
ISBN 9789536197903 : 35 HRK
242
HK13-00516

MARAČIĆ, Ljudevit Anton
Zaboravljeni poroci : sedam glavnih grijeha / Ljudevit Anton Maračić. - Zagreb : Hrvatska provincija Sv. Jeronima franjevaca konventualaca, 2013. (Zagreb : Denona). - 209 str. : ilustr. (djelomice u bojama) ; 20 cm.
Bilješka o autoru na omotu. - Str. 7-9: O životu upisanom u ljubav - ili u prašinu / Stjepan Lice. - Bibliografija: str. [211].
ISBN 9789537154936 : 80,00 HRK
241.4/.5
HK13-00517

MARASOVIĆ, Špiro
Prorokov zov : autorovi prilozi objavljeni u reviji “Veritas – Glasnik sv. Antuna Padovanskoga”, od 1988. do 1996. godine / Špiro Marasović ; pogovor Vlado Košić ; uredio Ljudevit Maračić. - 4. izd. - Zagreb : Veritas : Hrvatska provincija sv. Jeronima franjevaca konventualaca ; Split : Samostan sv. Frane, 2014. ([Zagreb] : Denona). - 347 str. ; 20 cm.
Pogovor: str. 335-339. - Fra Špiro Marasović : curriculum vitae: str. 340-347.
ISBN 9789537154974 : 70,00 HRK
242
261.7
(046)
HK13-00518

MARENIĆ, Josipa
Teologija hrvatskih marijanskih ikona : na izabranim primjerima / Josipa Marenić. - Zagreb : Nova knjiga Rast, 2013. ([Zagreb] : Stega tisak). - 138 str. : ilustr. u bojama ; 25 cm.
Kratice: str. 129. - Bilješka o autorici: str. 136. - Bilješke uz tekst. - Bibliografija: str. 130-135 i uz tekst.
ISBN 9789532371451 : 168 HRK
246.3(497.5):232.931
(497.5)
HK13-00519

MARIJA od Božjeg Milosrđa
Knjiga Istine / Marija od Božjeg Milosrđa. - Zagreb [i. e.] Split : Centar Milosrđa i Mira, 2013.-. - sv. ; 21 cm.
248.21
[231.01:231.74]
[232.931:231.74]


[1] : [Uvod] : [studeni 2010 - srpanj 2011]. - 2013. ([s. l. : s. n.]). - 252 str.
Nasl. i podnasl. preuzeti s omota.
ISBN 9789535743309: 57,00 HRK

HK13-00520

[2] : Prvi dio : [srpanj 2011 - siječanj 2012]. - 2013. ([s. l. : s. n.]). - 256 str.
Podnasl. preuzet s omota.
ISBN 9789535743323 : 57,00 HRK

HK13-00521

[3] : [Drugi dio] : [siječanj 2012 - listopad 2012]. - 2013. ([s. l. : s. n.]). - 455 str.
Nasl. i oodnasl. preuzeti s omota.
ISBN 9789535743316 : 111,00 HRK

HK13-00522

MARY, Ignatius
Pomozite sami sebi pa će vam i Bog pomoći / brat Ignatius Mary ; [prijevod Zlata Penić Ivanko]. - Baške Oštarije : Župa Pohođenje BDM, 2013. (Ogulin : OG-grafika). - 94 str. : ilustr. ; 17 cm.
Prijevod djela: Seven steps to self-deliverance. - Autorova slika i bilješka o njemu: str. 89-91. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789535702122
248.152
234.22
269.4
111.84
235.2
243
HK13-00523

MATELJAN, Ante
Kroz moje ruke teče Tvoja milost : sveti Leopold Bogdan Mandić / [ilustracije] Josip Botteri Dini ; [tekst] Ante Mateljan. - Split : Crkva u svijetu : Hrvatska kapucinska provincija sv. Leopolda Bogdana Mandića, 2013. (Split : Dalmacija papir). - 37 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 29 cm.
Nakl. 500 primj. - Str. 7: Sluga Božje milosti / Ante Logara. - Sv. 33-35: Leopold Bogdan Mandić / Tomislav Šagi-Bunić. - Bilješka o autoru: str. 37.
ISBN 9789532560534 (Crkva u svijetu) : 80 HRK
242
235.3Mandić, L. B.
821.163.42-13
821.163.42-97
HK13-00524

MESCHLER, Moritz
Tri temelja duhovnog života / Moritz Meschler. - 3. izd. - Split : Verbum, 2013. (Solin : Jafra print). - 207 str. ; 15 cm. - (Biblioteka Klasici katoličke kulture ; 4)
Prijevod djela: Drei Grundlehren des geistlichen Lebens.
ISBN 9789532352726 : 35 HRK
248.152
248.14
HK13-00525

MILOSRDNI Isus : molitvenik. - 4. promijenjeno izd. - Donji Andrijevci : Župa sv. Andrije apostola, 2013. ([s. l.] : Arben). - 96 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 17 cm. - (Knjižnica Ministrant)
ISBN 9789537436308
243
HK13-00526

MODRIĆ, Miroslav
Sveta zemlja Isusova domovina : studijski vodič / Miroslav Mordić ; [fotografije Senka Jenjić ... et al.]. - Split : Verbum, 2013. (Solin : ABC Tisak). - 992 str. : ilustr. u bojama ; 25 cm.
Autorova slika i biografija: str. 991-992. - Bibliografske i ostale bilješke uz tekst. - Predmetno kazalo ; Kazao crteža i fotografija.
ISBN 9789532353280 : 350 HRK
248.153.8(569.4)(036)
908(569.4)(036)
(036)
(569.4)
HK13-00527

MOJ mali molitvenik / [urednik Petar Balta]. - 5. popravljeno izd. - Split : Verbum, 2013. (Zagreb : Recom). - 134 str. : ilustr. u bojama ; 15 cm. - (Biblioteka Posebna izdanja / Verbum ; 2)
ISBN 9789532352801
243
(02.053.2)
HK13-00528

MOLITVE sv. Franje / [urednik Ivan Bradarić]. - Zagreb : Hrvatska provincija sv. Jeronima franjevaca konventualaca, 2013. (Zagreb : Denona). - 24 str. : ilustr. u bojama ; 15 cm. - (Biblioteka Pietas ; knj. 9)
ISBN 9789537154905 : 7 HRK
243:271.3
HK13-00529

MOLITVENI priručnik za korizmu i pobožnost križnog puta : naša obitelj XX / [pripremili N. Mihaljević ; M. Kelbas]. - Donji Andrijevci : Župa sv. Andrije apostola, 2013. ([Zagreb] : SAK media). - 96 str. : ilustr. u bojama ; 17 cm. - (Knjižnica Ministrant.)
ISBN 9789537436278
248.143(035)
(035)
242:264-941.4
232.96
HK13-00530

MOLITVENIK - vodič : 55. međunarodno vojno hodočašće (PMI) [i] 21. hodočašće Hrvatske vojske i policije, Lourdes, 21.-28. svibnja 2013. : ["Lourdes - vrata vjere"] / [priredili Mladen Čobanović ... [et al.] ; fotografije Mladen Čobanović ... et al.]. - Zagreb : Vojni ordinarijat u Republici Hrvatskoj, 2013. (Zagreb : URIHO). - 246 str. : ilustr., planovi u bojama ; 15 cm.
Ilustr. i na unut. str. om. listova. - Nakl. 900 primj.
ISBN 9789536754366
243
248.153.8-057.36(44)(091)(036)
(447.8Lourdes)
"2013"
(036)
253-057.36(497.5)(091)
(497.5)
HK13-00531

MOLITVENIK sv. Ante / [pripremili N. [Nikica] Mihaljević ... et al.]. - Donji Andrijevci : Župa sv. Andrije apostola, 2013. ([Zagreb] : Vjesnik tiskara). - 96 str. : ilustr. u bojama ; 18 cm. - (Knjižnica Ministrant ; 10)
ISBN 9789537436322
243
HK13-00532

MONBOURQUETTE, Jean
Tražiti oproštenje a ne poniziti se / Jean Monbourquette, Isabelle D'Aspremont ; [preveo Petar Bašić]. - Zagreb : Svijetla točka, 2013. ([Lukavec] : Grafika Markulin). - 149 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Oko tri ujutro / Svijetla točka)
Prijevod djela: Demander pardon sans s'humilier?. - Bilješka o autoru na omotu. - Bibliografija: str. 145-146.
ISBN 9789535748434 : 40 HRK
241.5:159.913
HK13-00533

MUDRE misli : za svaki dan u godini / [urednik izdanja Ivan Bradarić]. - Zagreb : Hrvatska provincija sv. Jeronima franjevaca konventualaca, 2013. ([Zagreb] : Denona). - 103 str. ; 12 cm. - (Biblioteka Spiritualitas ; sv. 8)
Predmetno kazalo.
ISBN 9789537154929 : 30,00 HRK
242
HK13-00534

NOUWEN, Henri J. M.
Unutarnji glas ljubavi : put u slobodu kroz patnju / Henri J. Nouwen ; [na hrvatski prevela Cila Baričević]. - 2. hrv. izd. - Đakovo : Karitativni fond UPT "Ne živi čovjek samo o kruhu", 2013. (Osijek : V-M). - 75 str. ; 19 cm. - (Knjižnica U pravi trenutak / Karitativni fond UPT "Ne živi čovjek samo o kruhu" ; 511)
Prijevod djela: The inner voice of love. - Slika autora i bilješka o njemu na omotu.
ISBN 9789532084146
242
HK13-00535

OČE, Tebi je sve moguće! : poruke 2008. / [priredio Ante Kovačević]. - Dubrovnik : Ante Kovačević, 2013. ([s. l. : s. n.]). - 199 str. : ilustr. u bojama ; 21 cm.
Slika i biografija Mare Visković: str. 185-186.
ISBN 9789539979179
248.21
HK13-00536

PARLOV, Mladen
U hodu s Isusom : razmišljanja za nedjelje i svetkovine liturgijske godine C / Mladen Parlov. - Split : Crkva u svijetu, 2013. (Split : Dalmacija papir). - 200 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Crkve u svijetu. Teologija ; 42)
Nakl. 300 primj. - Predgovor: str. 5-6.
ISBN 9789532560602 : 99 HRK
242:264-941
252
HK13-00537

PELANOWSKI, Augustyn
Sedmo poglavlje : molitva za duševno ozdravljenje / Augustyn Pelanowski ; [prevela Dorja Habazin]. - Zagreb : Studio Moderna : "Betlem", [2013?] (Zagreb : Studio Moderna). - 84 str. ; 16 cm.
Prijevod djela: Siódmy rozdział.
ISBN 9789537937003 : 50 HRK
248.14
248.153.2
234
HK13-00538

PETRIC, Nedjeljka
Najdraži doživljaji / Nedjeljka Petric. - Split : Matica hrvatska, Ogranak, 2013. (Dugi Rat : Tiskara Poljica). - 93 str. ; 21 cm.
Nakl. 500 primj. - Slika autorice i životopis: str. 89-92.
ISBN 9789537797300
242
821.163.42-97
HK13-00539

PETRIC, Nedjeljka
Experiences most dear / Nedjeljka Petric ; [translation Ajša Mlačić]. - Split : Matica hrvatska, Branch, 2013. (Dugi Rat : Tiskara Poljica). - 96 str. ; 20 cm.
Prijevod djela: Najdraži doživljaji. - Nakl. 50 primj. - Slika autorice i bio-bibliografski podaci o njoj ; Biography: str. 92-95.
ISBN 9789537797317
242
821.163.42-97=111
HK13-00540

POMOZI nam Duše Sveti : molitvenik : naša obitelj XXII / [pripremili N. Mihaljević ... [et al.]. - Donji Andrijevci : Župa sv. Andrije apostola, 2013. (Osijek : NIPOS). - 128 str. : ilustr. ; 17 cm. - (Knjižnica Ministrant)
ISBN 9789537436315
243
HK13-00541

PREMUŽIĆ, Samuela
Čudo Božje krhkosti / [skulpturalne scene] s. Samuela Premužić, [tekst] Stjepan Lice ; [autori fotografija Ivan Špoljarec, Mirko Petričec]. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2013. (Zagreb : Denona). - 89 str. : ilustr. u bojama ; 17 X 19 cm.
Nakl. 1000 primj. - Bilješka o autorici: str. 88-89.
ISBN 9789531108041 : 80,00 HRK
242
73Premužić, S.
HK13-00542

PRINCE, Derek
Božji lijek protiv odbačenosti / Derek Prince ; [prijevod Tamara Vranić]. - Karlovac : Kršćanska udruga Derek Prince, 2013. ([s. l.] : VMV). - 67 str. ; 21 cm.
Prijevod djela: God's remedy for rejection. - Autorova slika na omotu. - Tiskano u Slovačkoj. - Nakl. 1500 primj. - Bilješka o autoru: 60-61.
ISBN 9789537777043
24
HK13-00543

PRINCE, Derek
Božanska zamjena / Derek Prince ; [prijevod Marija Jelić]. - 2. izd. - Karlovac : Kršćanska udruga Derek Prince, 2013. ([s. l.] : VMV). - 29 str. ; 18 cm.
Prijevod djela: The divine exchange. - Autorova slika na omotu. - Bilješka o autoru: str. [31-33].
ISBN 9789537777005
242:232.963
232.3
HK13-00544

PUJIĆ, Miroslav
Doživjeti radost / [Miroslav Pujić i Sarah K. Asaftei ; prijevod Nataša Nikolić]. - Zagreb : Znaci vremena, 2013. ([s. l. : Euro Dream). - 310 str. ; 21 cm.
Podatak o autorima preuzet s omota. - Bilješka o autorima: str. 5. - Bilješke iza svakog poglavlja.
ISBN 9789531831932
242:234.2
261.6
HK13-00545

RABAR, Josip Sanko
Molitve s ruba : molitve grešnika i marginalaca : meditacije u stihu / Josip Sanko Rabar. - Zagreb : Filozofsko-teološki institut Družbe Isusove, 2013. (Zagreb : Tipotisak). - 179 str. ; 19 cm. - (Biblioteka Obnovljenog života ; 37)
Slika autora na omotu. - Bio-bibliografija autora: str. 177-179.
ISBN 9789532311327
242
821.163.42-97
821.163.42-1
HK13-00546

REGINA Terezija od Isusa, redovnica
Nebeski Otac kao dobra majka : zov Karmela - iskre života / Majka Regina Terezija od Isusa. - 8. izd. - Zagreb : Samostan Kraljice Karmela, 2013. (Zagreb : Kerschoffset). - 56 str. : ilustr. u bojama ; 15 cm.
ISBN 9789536734191
242
271.73Regina Terezija od Isusa
HK13-00547

RESTREPO, Marino
Razmatranja / Marino Restrepo. - Zagreb : Naklada Benedikta, 2013-. - sv. ; 24 cm.
Prijevod djela: Meditaciones.
ISBN 9789537793272 (cjelina)
242
234.2

Sv. 1 : Sv. 1 / sa španjolskoga prevela Melanija Mašina. - 2013. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 245 str.
Autorova slika i bilješka o njemu: str. [247].
ISBN 9789537793302 : 129 HRK
242

HK13-00548

ROSSI, Marcelo
Agape / Marcelo Rossi ; s engleskog prevela Radha Rojc Belčec. - Zagreb : V.B.Z., 2013. (Sv. Ivan Zelina : Tiskara Zelina). - 127 str. ; 20 cm. - (Biblioteka 1000 cvjetova ; knj. 121)
Na omotu podnasl.: Povratak katoličanstva korijenima - milosrđu, bezuvjetnoj ljubavi te brizi za siromašne. - Prijevod djela: Agape. - Autorova slika na omotu.
ISBN 9789533045405 : 100 HRK
242:241.513
HK13-00549

ROSSI, Marcelo
Agape : [povratak katoličanstva korijenima - milosrđu, bezuvjetnoj ljubavi te brizi za siromašne] / Marcelo Rossi ; s engleskog prevela Radha Rojc Belčec. - Zagreb : V.B.Z., 2013. (Sv. Ivan zelina : Tiskara Zelina). - 127 str. ; 21 cm. - (Biblioteka 1000 cvjetova ; knj. 121)
Podnasl. s nasl. str. - Prijevod djela: Agape. - Autorova slika na omotu.
ISBN 9789533045528 (tvrdi uvez) : 135 HRK
242:241.513
HK13-00550

RYDÉN, Vassula
Raj postoji, ali i akao : očevidac onoga što dolazi / Vassula Rydén ; [prevela s engleskog Marija-Dragica Vukić]. - Zagreb : "Marija", 2013. (Zagreb : Krebeg Offset). - 223 str. : ilustr. ; 23 cm.
Prijevod djela: Heaven is real, but so is Hell. - Slika autorice i bilješka o njoj na omotu.
ISBN 9789539687784
242
HK13-00551

SANDFORD, Paula
Iscjeljenje ženinih emocija / Paula Sandford ; [prijevod Aleksandra Marija Chwalowsky]. - Koprivnica : Figulus, 2013. ([Zagreb] : Denona). - 261 str. ; 21 cm.
Prijevod djela: Healing for a woman’s emotions.
ISBN 9789537929039 : 100,00 HRK
241:305-055.2
305-055.2:24
159.942-055.2:23/28
22:615.852
HK13-00552

SCHLINK, Basilea
Božićna knjižica : razgovori uz jasle / M. Basilea Schlink ; [s njemačkog prevela Ingeborg Gočev]. - Đakovo : Karitativni fond UPT "Ne živi čovjek samo o kruhu", [2013?] (Đakovo : Grafoart). - 56 str. : ilustr. ; 15 cm. - (Knjižnica U pravi trenutak ; 609)
Prijevod djela: Weihnachtsbüchlein.
ISBN 9789532084108
242:232.92
HK13-00553

SCHLINK, Basilea
Otac utjehe : riječi utjehe za svaki dan u godini / M. Basilea Schlink ; [s njemačkog prevela Mira Knežević]. - 6. hrvatsko izd. - Đakovo : Karitativni fond UPT "Ne živi čovijek samo o kruhu", 2013. (Đakovo : Grafoart). - 192 str. ; 14 cm. - (Knjižnica U pravi trenutak ; 90)
Prijevod djela: Der Niemand traurig sehen kan.
ISBN 9789532084184
242:264-941
249
HK13-00554

STANKOVIĆ, Marica
Tajna jedne Svijećnice : izbor članaka s osobnim prizvucima / Marica Stanković ; [priredila Stella Tamhina]. - Zagreb : Teovizija : Postulatura službenice Božje Marice Stanković : Suradnice Krista Kralja, 2013. ([Samobor] : Domagoj dizajn). - 102 str. : ilustr. ; 17 cm. - (Biblioteka Duhovna misao / Teovizija, Zagreb ; knj. 51)
Slika autorice na omotu.
ISBN 9789532092622 (Teovizija) : 30 HRK
244
242
(046)
HK13-00555

STEPINČEVIM stazama po Svetoj Zemlji : katalog izložbe : Nadbiskupijski pastoralni institut, Zagreb, 8. veljače - 28. ožujka 2013. / [fotografije Ljudevit Griesbach ... [et al.] ; urednik kataloga Claude Grbeša]. - Zagreb : Glas Koncila, 2013. (Lukavec : Grafika Markulin). - 72 str. : ilustr. (djelomice u bojama), faks. ; 30 cm.
Str. 3-4: Predgovor / Nedjeljko Pintarić.
ISBN 9789532413823
248.153.8(569.4)(091)
235.3Stepinac, A.
262.12Stepinac, A.
(569.4)
"1937"
(083.824)
HK13-00556

SUKIĆ, Božica
Vrijeme je za ljubav! / Božica Sukić. - Osijek : Studio HS internet, 2013. (Osijek : Studio HS internet). - 71 str. ; 20 cm.
Sadrži i stihove. - Slika autorica i bilješka o njoj: str. 71.
ISBN 9789537630546
242
821.163.42-82(081)
821.163.42-97
821.163.42-1
821.163.42-84
HK13-00557

SVETI Josip : molitvenik za privatnu uporabu : naša obitelj XX. / [pripremili N. Mihaljević, M. Kelbas]. - Donji Andrijevci : Župa sv. Andrije apostola, 2013. (Osijek : NipOS). - 128 str. : ilustr. u bojama ; 17 cm. - (Knjižnica Ministrant)
ISBN 9789537436292
243
HK13-00558

SVETI Petar Alkantarski
O molitvi i razmatranju / Sveti Petar Alkantarski ; [preveo Damjan Damjanović]. - Split : Verbum, 2013. ([Zagreb] : Denona). - 157 str. ; 19 cm. - (Biblioteka Uskličnik ; 16)
Prijevod djela: De meditatione et oratione. - Bilješka o autoru na omotu. - Str. 5-17: Predgovor / Damjan Damjanović. - Bibliografske bilješke uz predgovor.
ISBN 9789532353396 : 49,00 HRK
242:248.143
248.14
242
HK13-00559

ŠRETER, Robert
Halo, Bože, samo da te čujem --- : meditacije iz emisije "Hvaljen Isus i Marija" radio Sljemena uz liturgijsku godinu C / Robert Šreter. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2013. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 255 str. : ilustr. ; 23 cm.
Autorova slika i bilješka o njemu na omotu. - Nakl. 1000 primj.
ISBN 9789531107624 : 100 HRK
242:264-941
HK13-00560

TEPERT, Darko
S vjerom za Isusom / Darko Tepert. - Zagreb : Teovizija, 2013. (Sesvete : Grafocentar). - 57 str. : ilustr. u bojama ; 17 cm. - (Biblioteka Duhovna misao / Teovizija ; knj. 52)
Slika autora i bilješka o njemu: str. 55-56.
ISBN 9789532092677 : 30 HRK
242:232.96
HK13-00561

TEPERT, Darko
Riječ o vjeri : Lectio divina o životu iz vjere / Darko Tepert. - Zagreb : Teovizija, 2013. ([Samobor] : Domagoj dizajn). - 139 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Studia theologica ; knj. 21)
Nakl. 1000 primj. - Str. 133-134: Pogovor / Bonaventura Duda. - Slika autora i bilješka o njemu: str. 138-139.
ISBN 9789532092646 : 45 HRK
242:234.2
22.06
243
HK13-00562

TIESI, Samuel
Spasonosna vrijednost trpljenja : kako Ocu sebe prinijeti s Isusom za spas čovječanstva / Samuel Tiesi ; [prijevod Brigita Peček]. - Zagreb : Novena, 2013. ([Sveti Ivan Zelina] : Tiskara Zelina). - 78 str. ; 19 cm. - (Biblioteka Stella maris)
Prijevod djela: Redemptive suffering. - Bibliografija: str. [77]-78.
ISBN 9789536144266 : 36,00 HRK
248.153.2
242:235.3
234
HK13-00563

TRIDESET dana s Milosrdnim Isusom. - Donji Andrijevci : Župa sv. Andrije apostola, 2013. (Osijek : NipOS). - 112 str. : ilustr. u bojama ; 17 cm. - (Knjižnica Minstrant)
Na nasl. str.: Naša obitelj, 21.
ISBN 9789537436285
242:231.13
242:234
243
HK13-00564

VANIER, Jean
Isus, dar ljubavi / Jean Vanier ; [prijevod Marija Mitrović]. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2013. (Čakovec : "Zrinski"). - 228 str. ; 20 cm. - (Metanoja ; 198)
Prijevod djela: Jesus the gift of love. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu.
ISBN 9789531107501 : 90 HRK
242:232
HK13-00565

VANIER, Jean
Slomljeno tijelo : put prema cjelovitosti / Jean Vanier ; [prijevod Marija Mitrović]. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2013. (Čakovec : "Zrinski"). - 192 str. ; 20 cm. - (Metanoja ; 197)
Prijevod djela: The broken body. - Nakl. 1000 primj. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu.
ISBN 9789531107457 : 80 HRK
242
HK13-00566

VNUČEC, Josip
Fatima : hodočasnički pratitelj / Josip Vnučec ; [fotografije Nedjeljko Pintarić]. - Zagreb : Glas Koncila, 2013. (Lukavec : Grafika Markulin). - 435 str. : ilustr. u bojama, zemljop. karte, crteži, note ; 20 cm. - (Biblioteka Putovi vjere ; knj. 4)
Nakl. 1000 primj. - Str. 5-13: Hodočašće kroz povijest religija / Adalbert Rebić. - Str. 427-[429] Pogovor / Josip Vnučec. - Bibliografske i druge bilješke uz tekst.
ISBN 9789532412406 : 140,00 HRK
248.153.8(469)(036)
243
(469.421Fatima)
(036)
HK13-00567

VUČEMIL, Andrija, književnik
Čitajući Augustina : ispovijesti, propovijedi, govori / Andrija Vučemil. - Rijeka : RINAZ [i. e.] Riječki nakladni zavod, 2013. (Zagreb : Kika graf). - 86 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Riječki književni krug ; knj. 50)
Nakl. 500 primj. - Slika autora na omotu. - Bio-bibliografska bilješka o autoru: str. 83-84.
ISBN 9789536268917 : 100,00 HRK
242
821.163.42-1
821.163.42-97
HK13-00568

WHITE, Ellen Gould Harmon
Naš brižni Otac / Ellen G. [Gould] White ; [prijevod Božidar Lazić]. - Zagreb : Znaci vremena, 2013. (Zagreb : Znacio vremena). - 384 str. ; 21 cm.
Prijevod djela: Our Father cares. - Kratice: str. 380-381. - Kazalo biblijskih navoda.
ISBN 9789531831994
243(059):286.3
HK13-00569

WOJTYŁA, Karol
Temelji etike / Karol Wojtyła ; [prijevod Vlado Vladić]. - Split : Verbum, 2013. ([Zagreb] : Denona). - 115 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Uskličnik ; 20)
Prijevod djela: Elementarz etyczny. - Str. 5-17: Uvod / Jerzy W. Galkowsky.
ISBN 9789532353433 : 39,00 HRK
241
HK13-00570

YOUCAT hrvatski : molitvenik za mlade / priredili Georg von Lengerke i Dörte Schrömges ; [prijevod Ante Mateljan]. - Split : Verbum, 2014. ([Zagreb] : Grafički zavod hrvatske). - 175 str. : ilustr. u bojama ; 21 cm.
Imensko kazalo ; Kazalo molitava.
ISBN 9789532352825
243
(02.053.6)
HK13-00571

ZA blagoslov moje obitelji : duhovna pomoć za obitelj / [pripremili N. Mihaljević, Ž. Cvitković, M. Kelbas]. - Donji Andrijevci : Župa sv. Andrije apostola ; Osijek : Nipos, 2013. (Osijek : NipOS). - 96 str. : ilustr. u bojama ; 17 cm. - (Knjižnica Ministrant)
ISBN 9789537436353 (Župa sv. Andrije apostola)
243
249
HK13-00572

ZA slobodu stvoreni : zbornik radova povodom 70 godina života i 35 godina profesorskog djelovanja na Katoličkom bogoslovnom fakultetu u Sarajevu profesora dr. sc. Tomislava Jozića / uredili Drago Župarić, Karlo Višaticki. - Sarajevo : Katolički bogoslovni fakultet ; Zagreb : Glas Koncila, 2013. (Široki Brijeg : Suton). - 310 str. ; 25 cm. - (Studia Vrhbosnensia ; 17)
Zastupljeni autori: Marinko Perković, Velimir Valjan, Stanko Lasić, Zorica Maros, Ante Komadina, Ljubomir Berberović, Luka Tomašević, Mato Zovkić, Božo Odobašić, Ilija Čabraja, Franjo Topić, Stjepan Baloban, Niko Ikić, Drago Župarić. - Nakl. 300 primj. - Str. 5-7: Predgovor / Pavo Jurišić. - Bibliografija uz neke radove; bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789532413793
241
261.6
230.2Jozić, T.(01)
(082)
(01)
HK13-00573

ZAR je Krist razdijeljen? : (1 Kor 1, 1-17) / uredio Jure Zečević ; [prijevod Lada Marija Medić, Terezita Kalinić i Jure Zečević]. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost : Vijeće Hrvatske biskupske konferencije za ekumenizam i dijalog, 2013. (Sesvete : Grafocentar). - 95 str. ; 17 cm. - (Ekumena ; sv. 36)
Na vrhu nasl. str.: Papinsko vijeće za promicanje jedinstva kršćana, Povjerenstvo "Vjera i ustrojstvo" Ekumenskog vijeća crkava. - Nakl. 2100 primj.
ISBN 9789531108072 (Kršćanska sadašnjost) : 25,00 HRK
243:261.8
HK13-00574

ZAŠTO odabrati život? : "... život, dakle, biraj!" (Pnz 30, 19) / [prijevod Dorja Habazin]. - Zagreb : Studio Moderna : "Betlem", 2013. (Zagreb : Studio Moderna). - 247 str. ; 21 cm.
Prijevod djela: ... wybierz wiec zycie.
ISBN 9789537937034 : 100 HRK
241
233
613.888:2
241.633
241:179.7
265.5:618.2
(082)
HK13-00575

ZLOVEČERA, Marijan Baldo
Razmišljanja uz misu / Marijan Baldo Zlovečera ; [fotografije Krešimir Strnad]. - Dubrovnik : Matica hrvatska, Ogranak, 2013. (Zagreb : Durieux). - 71 str. : ilustr. u bojama ; 21 cm. - (Biblioteka Posebna izdanja / Matica hrvatska, Ogranak Dubrovnik ; knj. 68)
Autorove slike. - Nakl. 400 primj. - Bilješka o autoru: str. 63-67.
ISBN 9789537784256 : 63 HRK
242
821.163.42-97
HK13-00576

Vidi br.: HK13-00379

Vidi br.: HK13-00385

Vidi br.: HK13-00389

Vidi br.: HK13-00638

Vidi br.: HK13-00633

Vidi br.: HK13-00465

Vidi br.: HK13-00572

Vidi br.: HK13-00458

Vidi br.: HK13-00412

Vidi br.: HK13-00367

Vidi br.: HK13-00591

Vidi br.: HK13-05735

Vidi br.: HK13-00554

Vidi br.: HK13-00383

Vidi br.: HK13-05405

Vidi br.: HK13-00445

Vidi br.: HK13-00349

Vidi br.: HK13-00415

Vidi br.: HK13-00415

Vidi br.: HK13-00419

Vidi br.: HK13-00513

Vidi br.: HK13-00530

Vidi br.: HK13-00238

Vidi br.: HK13-00567

Vidi br.: HK13-00245

Vidi br.: HK13-00555

Vidi br.: HK13-00421

Vidi br.: HK13-05519

Vidi br.: HK13-00562

Vidi br.: HK13-00559

Vidi br.: HK13-00559

Vidi br.: HK13-00511

Vidi br.: HK13-00504

Vidi br.: HK13-00467

Vidi br.: HK13-00467

Vidi br.: HK13-00437

Vidi br.: HK13-00408

Vidi br.: HK13-00408

Vidi br.: HK13-00408

Vidi br.: HK13-00495

Vidi br.: HK13-00384

Vidi br.: HK13-00217

Vidi br.: HK13-00492

Vidi br.: HK13-05188

Vidi br.: HK13-00486

Vidi br.: HK13-04736

Vidi br.: HK13-00531

Vidi br.: HK13-00413

Vidi br.: HK13-04714

Vidi br.: HK13-00575

Vidi br.: HK13-00575

Vidi br.: HK13-00664

Vidi br.: HK13-05032

Vidi br.: HK13-04392

Vidi br.: HK13-00337

Vidi br.: HK13-04753

Vidi br.: HK13-00477

Vidi br.: HK13-00577

Vidi br.: HK13-00417

Vidi br.: HK13-00410

Vidi br.: HK13-00615

Vidi br.: HK13-00615

Vidi br.: HK13-05443

Vidi br.: HK13-00525

Vidi br.: HK13-00401

Vidi br.: HK13-00783

Vidi br.: HK13-00498

Vidi br.: HK13-00439

Vidi br.: HK13-00564

Vidi br.: HK13-00564

Vidi br.: HK13-00441

Vidi br.: HK13-00378

Vidi br.: HK13-00023

Vidi br.: HK13-00538

Vidi br.: HK13-00366

Vidi br.: HK13-00430

Vidi br.: HK13-00430

Vidi br.: HK13-00694

Vidi br.: HK13-00456

Vidi br.: HK13-00456

Vidi br.: HK13-00523

Vidi br.: HK13-00393

Vidi br.: HK13-00471

Vidi br.: HK13-00338

Vidi br.: HK13-03113

Vidi br.: HK13-00563

Vidi br.: HK13-04990

25   Pastoralna teologija

BOZANIĆ, Josip
Vukovar je poseban grad : homilija prigodom misnog slavlja na Hodočašću svećenika Zagrebačke nadbiskupije : Vukovar, Župna crkva Sv. Filipa i Jakova, 29. travnja 2013. godine / Josip Bozanić. - Zagreb : Nadbiskupija zagrebačka, Nadbiskupski duhovni stol, 2013. (Lukavec : Grafika Markulin). - 27 str. : ilustr. u bojama ; 18 cm.
Ilustr. na oba spojna lista.
ISBN 9789535700838
252.9
(042.5)
248.153.8(497.5Vukovar)
(497.5Vukovar)
HK13-00577

BOZANIĆ, Josip
Vjernička odgovornost obvezuje : homilija na blagdan blaženog Alojzija Stepinca : Zagreb, Katedrala, 10. veljače 2013. / Josip Bozanić. - Zagreb : Nadbiskupija zagrebačka, Nadbiskupski duhovni stol, 2013. (Lukavec : Grafika Markulin). - 31 str. : ilustr. u bojama ; 18 cm.
Ilustracije na oba spojna lista.
ISBN 9789535700821
252.9
262.12Stepinac, A.
262.136.6Stepinac, A.
235.3Stepinac, A.
(042.5)
HK13-00578

CEK, Stjepan
Uspomene na svećeničke godine u Istri 1937.-1965. / Stjepan Cek. - Zagreb : Glas Koncila ; Lanišće : Matica hrvatska, Ogranak u Lanišću, 2013. (Lukavec : Grafika Markulin). - 89 str. : ilustr. ; 20 cm. - (Biblioteka Ljudi i događaji ; knj. 37)
Bilješka o autoru: str. 68-69. - Naslov orig. (rukopisa) - Moje mišljenje. - Str. 5-6: Predgovor / Ivan Miklenić.
ISBN 9789532413540 (Glas Koncila) : 40,00 HRK
254Cek, S.
282(497.5-3Istra)(091)
"1937/1965"
(497.5-3Istra)
HK13-00579

ČONDIĆ, Alojzije
Ustani, zove te : bogoslovno pastoralna razmišljanja / Alojzije Čondić. - Split : Crkva u svijetu, 2013. (Split : Dalmacija papir). - 289 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Crkve u svijetu. Teologija ; 38)
Kratice: str. 259-262. - Bilješke uz tekst. - Bibliografija: str. 263-289 i uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 9789532560558 : 90 HRK
25
HK13-00580

FRANOV-ŽIVKOVIĆ, Grozdana
Bratovštine Župe sv. Mihovila u Sv. Filipu i Jakovu od 17. do 19. st. / [tekst i prijevod sažetaka na engleski jezik] Grozdana Franov Živković ; [fotografije Jakov Đinđić]. - Sv. Filip i Jakov : Mjesni odbor Sv. Filip i Jakov, 2013. (Zagreb : Robi-graf). - 103 str. : faks. ; 25 cm.
Nakl. 300 primj. - Bilješka o autorici: str. 103. - Bibliografija: str. 98-100 ; bibliografske bilješke uz tekst. - Summary: Confraternities of St. Michael's parish in Sv. Filip i Jakov from 17th to 19th century.
ISBN 9789535568711
255(497.5Sv. Filip i Jakov)(091)
(497.5Sv. Filip i Jakov)
"16/18"
HK13-00581

IVUREK, Mijo
Život i djelo Krunoslava Draganovića : (1903.-1983.) / Mijo Ivurek. - Zagreb : Naklada Gea ; Sarajevo : Hrvatsko kulturno društvo Napredak, 2013. (Zagreb : Stega tisak). - 364 str. : ilustr. (djelomice u bojama) ; 25 cm.
Bibliografija: str. 325-339. - Imensko kazalo.
ISBN 9789537604025 : (pogrešan) 250,00 HRK
254Draganović, K.
261.7(497.1)
27(497.6)
27(497.5)
(497.1)
(497.6)
(497.5)
HK13-00582

JAGARČEC, Josip
Što Bog združi, čovjek neka ne rastavlja (Mt 19,6) : 40 propovijedi za vjenčanja / Josip Jagarčec. - 2. izd. - Zagreb : Glas Koncila, 2013. (Lukavec : Grafika Markulin). - 95 str. ; 22 cm. - (Bibliotekka Slovo / Glas Koncila ; knj. 7)
Autorova slika i bilješka o njemu na omotu.
ISBN 9789532413380 : 90,00 HRK
252.7
HK13-00583

KAĆUNKO, Anđelko
Vikar crkve naše Gospe : propovijedi u gospićkoj katedrali i biskupiji / Anđelko Kaćunko ; (priredio Mate Krajina). - Zagreb : Duspara kreativna radionica ; Gospić : Veleučilište “Nikola Tesla”, 2013. (Zagreb : Kerschoffset). - 405 str. ; 21 cm.
Slika autora na omotu. - Str. 399-401: Pogovor - riječ Nakladnika / Elvis Duspara. - Životopis: str. 402-403.
ISBN 9789535737704 (Duspara kreativna radionica) : 87 HRK
252
HK13-00584

KOŠIĆ, Vlado
Biskup na prvoj crti / Vlado Košić. - Varaždinske Toplice : "Tonimir" Sisak : Sisačka biskupija, 2013. (Varaždinske Toplice : Tiskara "Tonimir"). - 354 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Učiteljska služba)
Nakl. 1000 primj. - Bilješka o autoru: str. 353-354.
ISBN 9789537610944 (Tonimir) : 84,00 HRK
252.7
323(497.5)
(497.5)
"2010/2013"
(042.5)
(044)
(047.53)
HK13-00585

KRAJINA, Mate
Don Vjekoslav Pavlinović - zlatomisnik / Mate Krajina. - 1. izd. - Zagreb : Treći dan, 2013. (Zagreb : Kerschoffset). - 75 str. : ilustr. ; 21 cm. - (Biblioteka Svjedoci / Treći dan ; 1)
Str. 8-10: Predgovor / Vinko Sanader.
ISBN 9789537923013
254Pavlinović, V.
(092)
(067.5)
HK13-00586

KUŠEN, Marijana
Andrija Šuljak : slovačke krvi slavonski sin (1936.-2010.) = slovenskej krvi slavónsky syn (1936-2010) / Marijana Kušen, Dražen Kušen ; [prijevod na slovački Josip Kvasnovski]. - Josipovac : Matica slovačka Josipovac ; Osijek : Studio HS internet, 2013. (Osijek : Studio HS internet). - 47 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm.
Nakl. 400 primj. - Tekst usporedo na hrv. i na slov. jeziku. - Str. 5: Predgovor / Zdenko Komar. - Bibliografija: str. 46.
ISBN 9789539532732 (Matica slovačka Josipovac)
254Šuljak, A.
230.2Šuljak, A.
(092)
HK13-00587

MREŽA ljubavi : djelovanje Udruge sv. Vinka Paulskog u Rijeci od 2008. do 2013. g. / [urednik [i] fotografije Miroslav Radić]. - 1. izd. - Rijeka : Udruga sv. Vinka Paulskog u Republici Hrvatskoj, Područno vijeće sv. Vida, 2013. ([Rijeka : Tiskara Šuljić). - 135 str. : ilustr. u bojama, faks. (djelomice u bojama) ; 24 cm.
Nakl. 300 primj. - Str. 5: Uvod / Katarina Kiš Badurina.
ISBN 9789535515128
256(497.5Rijeka)(091)
(497.5Rijeka)
"2008/2013"
821.163.42-97
821.163.42-82(082)
HK13-00588

NIMAC, Stipe
Župa u povijesnim mijenama / Stipe Nimac, Brigita Perše. - Lepuri : Ravnokotarski Cvit, 2013. (Split : Slobodna Dalmacija print). - 128 str. ; 25 cm. - (Biblioteka Ravnokotarski Cvit ; knj. 27)
Bilješke uz tekst. - Str. 7-9: Predgovor / Ivan Šarčević. - Slike autora i bilješke o njima: str. 121-123. - Bibliografija: str. 107-120 ; bibliografske bilješke uz tekst. - Summary: Historical phases of the parish.
ISBN 9789535626237
25
262.2
HK13-00589

OREB, Franko
Spomen knjiga Velolučkih bratovština : Bratovština sv. Josipa 1852. [i] Bratovština Gospe od Ruzarija 1899. / Franko Oreb ; [fotografije Romildo Vučetić i Marin Baničević]. - Vela Luka : Općina Vela Luka, Bratovština sv. Josipa i Gospe od Ruzarije, 2013. (Zagreb : ITG). - 237 str. : ilustr. u bojama, faks. ; 27 cm.
Ilustr. i na unut. str. om. listova. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu. - Skraćenice: str. 236-237. - Bibliografija: str. 231-235.
ISBN 9789539809759 (Općina Vela Luka) : 150 HRK
255(497.5Vela Luka)(091)
27(497.5Vela Luka)
(497.5Vela Luka)
"1852/2012"
(067.5)
HK13-00590

PARLOV, Mladen
U svjetlu Radosne vijesti : razmišljanja za nedjelje i svetkovine liturgijske godine A / Mladen Parlov. - Split : Crkva u svijetu, 2013. ([s. l. : s. n.]). - 215 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Crkve u svijetu. Teologija ; 43)
Nakl. 300 primj.
ISBN 9789532560619 : 79,00 HRK
252
242:264-941
HK13-00591

STANKOVIĆ, Vladimir, svećenik
Kako su počela tri desetljeća skrbi za Hrvatsku dijasporu : rokovničke zabilješke iz 1969. i 1970. / Vladimir Stanković. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2013. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 142 str. : ilustr. (djelomice u bojama ) ; 20 cm.
Nakl. 1000 primj.
ISBN 9789531107648 : 70 HRK
253Stanković, V.
(0:82-94)
HK13-00592

STEPINAC, Alojzije
Propovijedi o deset zapovijedi Božjih / Alojzije Stepinac ; priredio Juraj Batelja. - Zagreb : Postulatura blaženoga Alojzija Stepinca, 2013. (Zagreb : Denona). - 256 str. : ilustr. ; 23 cm. - (Mala knjižnica Postulature blaženoga Alojzija Stepinca. Propovijedi iz sužanjstva ; sv. 5)
Rječnik: str. 252-253. - Bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789537441210 : 75,00 HRK
252:241.6
262.136.6 Stepinac, A.
(042.5)
HK13-00593

SVJEDOK jednoga vremena : iz uspomena don Ante Radića / priredio Fabijan Veraja. - Split : Crkva u svijetu, 2013. (Split : Dalmacijapapir). - 55 str. : ilustr. ; 22 cm. - (Biblioteka Crkve u svijetu. Teologija ; 39)
Bilješka opriređivaču na omotu. - Nakl. 500 primj. - Bilješke uz tekst.
ISBN 9789532560565 : 40 HRK
254Radić, A.
323.281:262.14(497.5)
(497.5)
"194/198"
(047.53)
(092)
HK13-00594

SZENTMÁRTONI, Mihály
Očarani Božjom riječju : promišljanja o nedjeljnim liturgijskim čitanjima (A,B,C) / Mihály Szentmártony ; [prijevod László Horváth, Ivan Pál Sztrilich]. - Zagreb : Filozofsko-teološki institut Družbe Isusove, 2013. (Donja Lomnica : Ekološki glasnik). - 437 str. ; 19 cm.
Prijevod djela: Isten szavának igézetében. - Slika autora i bilješka o njemu na omotu.
ISBN 9789532311310
252
HK13-00595

ŠKEVIN, Dominik
Tvoja riječ, Gospodine, nozi je mojoj svjetiljka : poruke nedjeljnih biblijskih čitanja u liturgijskoj godini A / Dominik Škevin. - Tomislavgrad : Naša ognjišta, 2013. (Široki Brijeg : Suton). - 303 str. ; 21 cm. - (Knjižnica Naših ognjišta ; knj. 203)
Autorova slika i bilješka o njemu na omotu.
ISBN 9789958782336
252.8:264-941
HK13-00596

USUSRET bližnjemu : obilježavanje 80 godina rada Caritasa Zagrebačke nadbiskupije / [urednica Jelena Lončar ; fotografije Stjepko Moškatelo ... et al.]. - Zagreb : Glas Koncila, 2013. (Lukavec : Grafika Markulin). - 112 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 23 cm. - (Biblioteka Ljudi i događaji / Glas Koncila ; knj. 38)
ISBN 9789532414103
258:061.23(497.5Zagreb)(091)
061.23(497.5Zagreb):258(091)
"1930/2013"
(497.5Zagreb)
HK13-00597

VEGH, Željko
Poticaji Stjepana Kranjčića / Željko Vegh. - Zagreb : Glas Koncila ;, 2013. ([Sv. Ivan Zelina] : Tiskara Zelina). - 143 str. : ilustr. ; 20 cm.
Nakl. 1000 primj. - Bilješka o autoru: str. 7-9. - Str. 23-25: Predgovor / Ivan Miklenić. - Bibliografija: str. 139.
ISBN 9789532413861 : 50 HRK
254Kranjčić, S.
HK13-00598

VEKIĆ, Matija Maša
Svećenik i pjesnik don Mirko Talajić / Matija Maša Vekić ; [fotografije Ante Talajić ... et al.]. - Zagreb : vlast. nakl., 2013. (Sveta Nedjelja : Printera grupa). - 143 str. : ilustr. ; 21 cm. - (Biblioteka Pjesnici ; knj. 2)
Str. 7-11.: Predgovor / Želimir Puljić.
ISBN 9789537515102 : 55,00 HRK
254Talajić, M.
(092)
(047.53)
821.163.42-1
821.163.42-32
HK13-00599

VRANJEŠ, Nikola
Pastoral danas : izabrane teme iz pastoralne teologije / Nikola Vranješ. - Zagreb : Glas Koncila, 2013. (Lukavec : Grafika Markulin). - 399 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Teološke rasprave i komentari ; sv. 18)
Autorova slika i bilješka o njemu na omotu. - Bibliografija: str. 371-385 ; bibliografske i druge bilješke uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 9789532414127 : 140,00 HRK
25
262.2
265
266
HK13-00600

WESTMEIER, Arline
Liječiti ranjenu dušu : ozdravljanje dušobrižništvom / Arline Westmeier ; [s njemačkog preveo Stjepan Gut]. - 4. hrv. izd. - Đakovo : Karitativni fond UPT "Ne živi čovjek samo o kruhu", 2013. (Đakovo : Tiskara Verhas). - 128 str. : ilustr. ; 19 cm. - (Knjižnica U pravi trenutak /KF UPT "Ne živi čovjek samo o kruhu" ; 233)
Prijevod djela: Die verletzte Seelle heilen.
ISBN 9789532084153
253
615.852
HK13-00601

WHITE, Ellen Gould Harmon
Misli s Gore blaženstava / Ellen G. [Gould] White ; [prijevod Milan Šušljić]. - 1. izd. - Zagreb : Znaci vremena, 2013. (Zagreb : Znaci vremena). - 142 str. ; 21 cm.
Prijevod djela: Thoughts from the Mount of blessing. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789531831987
252:286
232
234.15
HK13-00602

ZUR Erinnerung an Pfarrer Stefek : (1944-2002) : Pfarrer in Schnürpflingen und Hüttisheim von 1983 bis 2002 / Pavao Crnjac (Hrsg.) ; [Übersetzung auf Deutsch Vinka Bobok]. - Zagreb : P. Crnjac, 2013. (Zagreb : Grafocentar). - 70 str. : ilustr. ; 19 cm.
ISBN 9789539993366
254Štefek, B.
(092)
HK13-00603

Vidi br.: HK13-00146

Vidi br.: HK13-00611

Vidi br.: HK13-00679

Vidi br.: HK13-00659

Vidi br.: HK13-03122

Vidi br.: HK13-00731

Vidi br.: HK13-00731

Vidi br.: HK13-05755

Vidi br.: HK13-00147

Vidi br.: HK13-00531

Vidi br.: HK13-00537

Vidi br.: HK13-00021

26/27   Opća povijest Crkve

ALLEGRI, Renzo
Padre Pio : čudesni život / Renzo Allegri ; [prijevod Ivo Žurić]. - 2. izd. - Koprivnica : Figulus, 2013. (Zagreb : Denona). - 286 str. ; 21 cm.
Prijevod djela: I miracoli di Padre Pio.
ISBN 9789537929053 : 60,00 HRK
271.36Pio da Pietrelcina
(092)
HK13-00604

ARGUELLO, Kiko
Kerigma : u barakama sa siromasima : iskustvo nove evangelizacije: missio ad gentes / Kiko Argüello ; uvod Antonio Cañizares ; komentar Christoph Schönborn ; [prijevod Nikola Mladineo]. - Split : Verbum, 2013. (Solin : Jafra print). - 138 str. : ilustr. ; 21 cm. - (Biblioteka Posebna izdanja / Verbum ; 75)
Prijevod djela: El kerigma. - Autorove slika. - Bilješka o autoru na omotu. - Uvod: str. 12-16. - Kerigma : teološki komentar: str. 75-77.
ISBN 9789532353150 : 75 HRK
266-058.34
266Arguello, K.
234.2
HK13-00605

BAIJ, Mária Cecilia
Unutarnji život Isusov / Maija Cecilija Baji ; [prijevod Miljenko Sušac]. - Zagreb : Apostolatski centar "Sav Tvoj", 2013-. - sv. ; 17 cm.
Prijevod djela: Vita interna di Gesú Cristo. - Om. stv. nasl.: Unutarnji život Isusa Krista.
27-31
27-558

dio 1 : Unutarnji život Isusa Krista u njegovu djetinjstvu. - 2013. ([Zagreb] : Apostolatski centar "Sav Tvoj"). - 239 str.
Nakl. 1000 primj.
ISBN 9789537668310

HK13-00606

BAIJ, Mária Cecilia
Život sv. Josipa / Marija Cecilija Baij ; [prijevod Miljenko Sušac]. - Zagreb : Apostolatski centar "Sav Tvoj", 2012.-2013. - 4 sv. ; 17 cm.
Prijevod djela: La vita di san Giuseppe.
27-312

dio 4 : Od traženja Isusa u Hramu do Josipove smrti : (pisanje započeto 16.04.1736.). - 2013. ([Zagreb] : Apostolatski centar "Sav Tvoj"). - 111 str. : ilustr.
Nakl. 1000 primj.
ISBN 9789537668280

HK13-00607

BAIJ, Mária Cecilia
Život sv. Ivana Krstitelja / Marija Cecilija Baij ; [prijevod Miljenko Sušac]. - Zagreb : Apostolatski centar "Sav Tvoj", 2013. ([Zagreb] : Apostolatski centar "Sav Tvoj"). - 136 str. ; 17 cm.
Prijevod djela: La vita di san Giuseppe. - Nakl. 1000 primj.
ISBN 9789537668303
27-36Iohannes Baptista, sanctus
HK13-00608

BAKOVIĆ, Anto
Drinske mučenice : vlastita svjedočanstva, svjedočanstva očevidaca, dokumenti / Anto Baković ; [fotografije s beatifikacije Drinskih mučenica u Sarajevu Damir Borovčak]. - 4., prošireno izd. - Zagreb : vlast. nakl., 2013. ([Sveta Nedelja] : Printera grupa). - 232 str. : ilustr. (djelomice u bojama) ; 24 cm.
Bilješka o autoru: str. 229-232.
ISBN 9789535618416 : 120,00 HRK
271-055.2-058.65(497.6)(091)
(497.6Pale)
"1941"
(092)
HK13-00609

BEG, Leonardo
Sanator ekumenske euharistije / Leonardo Beg. - Rab : Starokatolički generalni vikarijat sv. Metoda za Hrvatsku i regiju, 2013. (Osijek : Grafika). - 108 str. ; 24 cm.
Autorova slika na omotu. - Životopis: str. 104. - Bilješke uz tekst. - Bibliografija: str. 92-103 i uz tekst. - Summary ; Sommario.
ISBN 9789535749806
265.3:261.8
HK13-00610

BENEDICTUS XVI, papa
O krštenju : propovijedi pape Benedikta XVI. / Benedikt XVI. ; priredili Joso Kokić, Elvis Ražov ; [predgovor Želimir Puljić ; prijevod Vanja Bajlo ... et al.]. - Zadar : Zadarska nadbiskupija, 2013. ([Zadar] : Knjigovežnica Jelica]. - 99 str. ; 21 cm.
Nakl. 500 primj. - Predgovor: str. 5-7.
ISBN 9789537215163
265.1:252
252:265.1
262.13Benedictus XVI, papa
(042.5)
HK13-00611

BERLJAK, Matija
Sakramenti ozdravljenja : pokora i bolesničko pomazanje : posvetiteljska služba Crkve II / Matija Berljak. - 2. popravljeno i dopunjeno izd. - Zagreb : Glas Koncila, 2013. (Lukavec : Grafika Markulin). - 183 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Teološke rasprave i komentari ; knj. 2)
Kratice: str. 5-6. - Bilješka o autoru: str. 183. - Bibliografija: str. 167-177; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789532413786 : 90 HRK
265.6/.7
HK13-00612

BEŠKER, Inoslav
Iza vatikanskih zidina / Inoslav Bešker. - Zagreb : EPH Media, 2013. (Zagreb : Denona). - 191 str. ; 22 cm.
Bilješka o autoru: str. 191.
ISBN 9789533380438 : 50 HRK
262.13(456.31)
(456.31)
(02.062)
HK13-00613

BLAŽEVIĆ, Josip, svećenik
Sve što katolik treba znati o reikiju : 50 pitanja 50 odgovora / Josip Blažević. - 2. izd. - Zagreb : Hrvatska provincija Sv. Jeronima franjevaca konventualaca, 2013. (Zagreb : Denona). - 120 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Hrvatski Areopag ; sv. 1)
Nakl. 1000 primj. - Slika autora na omotu. - Bilješke: str. 107-115. - Bibliografija: str. 103-105.
ISBN 9789537154356 : 40,00 HRK
261:615.852
HK13-00614

BODROŽIĆ, Ivan
Svjedočanstvo vjere. / Ivan Bodrožić. - Split, : Crkva u svijetu, 2013. (Split : Dalmacija papir). - 184 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Crkve u svijetu. Teologija ; 40)
Nakl. 300 primj. - Predgovor: str. 5-7. - Bibliografija. - Imensko kazalo.
ISBN 9789532560572 : 90,00 HRK
27
1:2
261.6
248.153.8
241.13:331
HK13-00615

BOG je tako ljubio svijet --- : papinske enciklike i poruke o štovanju Srca Isusova / [uredili Slavica Buljan, Franjo Pšeničnjak]. - Zagreb : Glasnik SIM, 2013. (Donja Lomnica : Ekološki glasnik). - 164 str. ; 18 cm. - (Glasnikova biblioteka. Srce Isusovo ; 3)
ISBN 9789532311297
262.131:232
262.13Leo XIII, papa
262.13Pius XI, papa
262.13Pius XII, papa
262.13Paulus VI, papa
262.13Iohannes Paulus II, beatus
262.13Benedictus XVI, papa
(044.6)
HK13-00616

BOSCO, Teresio
Ivan Pavao II. : kratki životopis / Teresio Bosco ; [prijevod Rudi Paloš]. - Zagreb : Salesiana, 2013. (Zagreb : Kerschoffset). - 90 str. ; 14 cm. - (Biblioteka Mala knjiga / Salesiana ; knj. 3)
Prijevod djela: Papa Wojtyła. - Str. 79-85: Papa Ivan Pavao II. u Hrvatskoj i Bosni i Hercegovini / priredio Rudi Paloš.
ISBN 9789532051155 : 12,00 HRK
262.13Iohannes Paulus II, beatus
235.3Iohannes Paulus II, beatus
(092)
HK13-00617

BOZANIĆ, Anton
Biskup Antun Mahnić : čovjek nepokolebljive vjere, jasnih vizija i smjelih ideja / Anton Bozanić. - Krk : Biskupija Krk ; Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2013. (Zagreb : AKD). - 134 str. : ilustr. ; 28 str.
Nasl str. prištampanog teksta: Hrvatski ogranak obitelji Mahnić / Ana Mahnić-Ćosić. - Billješka o autoru: str. 134. - Bibliografija: str. 114-130. - Riassunto.
ISBN 9789531107549
262.12Mahnić, A.
(092)
262.12Mahnić, A.(01)
262.3(497.5Krk)(091)
261.6
(497.5Krk)
(01)
"18"
HK13-00618

BOZANIĆ, Anton
Biskup Antun Mahnić : čovjek nepokolebljive vjere, jasnih vizija i smjelih djela / Anton Bozanić. - Zagreb : Biskupija Krk ; Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2013. (Zagreb : AKD). - 134 str. : ilustr. (djelomice u bojama), faks. ; 28 cm.
Autorova slika. - Bilješka o autoru: str. 134. - Str. 131-133: Hrvatski ogranak obitelji Mahnić / Ana Mahnić-Ćosić. - Bibliografija: str. 114-130. - Riassunto: Il vescovo Antun Mahnić / traduzione di Melita Sciucca.
ISBN 9789531107549
262.12Mahnić, A.
(092)
262.12Mahnić, A.(01)
262.3(497.5Krk)(091)
261.6
(497.5Krk)
(01)
"18"
HK13-00619

BUĐENJE i obnova : srpanj, kolovoz i rujan 2013. / [urednik Mario Šijan ; prijevod s engleskog Mirjana Đerić]. - Zagreb : Znaci vremena, 2013. (Zagreb : Znaci vremena). - 131 str. : ilustr. ; 20 cm. - (Pouke iz Biblije : izdanje za mlade)
268-053.6:22
(075.4)
HK13-00620

CHAPMAN, Steve
Vruće teme : što supružnici ne govore jedno drugome / Steve i Annie Chapman ; [prijevod Magdalena Halužan]. - Koprivnica : Figulus, 2013. ([Zagreb] : Denona). - 287 str. ; 21 cm.
Prijevod djela: Hot topics for couples. - Bilješke: str. 284-287.
ISBN 9789537929022 : 90 HRK
265.5:241
HK13-00621

CHÁVEZ Villanueva, Pascual
Karizmatska iskaznica don Boscove salezijanske obitelji / Pascual Chávez Villanueva ; [prijevod Adriana Žele]. - Zagreb : Hrvatska salezijanska provincija, 2013. ([Zagreb] : Eurotisak). - 72 str. ; 20 cm.
Izv. stv. nasl.: Carta d'identita carismatica della famiglia salesiana di Don Bosco. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789535698364 : 20,00 HRK
271.789.1:248.21
HK13-00622

CROWLEY, Aleister
Ecclesiæ Gnosticæ Catholicæ Canon Missæ / : prema drevnim dokumentima na asirskom i grčkom jeziku pripremio Majstor Therion / [Aleister Crowley (Baphomet XI)]. - Zagreb : Marko Štefan-Poljak, 2013. ([Zagreb] : Redak). - 31 str. ; 22 cm.
Na nasl. str.: Liber XV.
ISBN 9789535777007 40,00 HRK
273.1:291.3
HK13-00623

ČUNČIĆ, Marica
Dođi, slijedi me! : prema knjizi John Veltri, D. I: Orientations, Guelph 1981. / predavanja Marice Čunčić ; [uredila i likovno opremila Marica Čunčić]. - 2. izd. - Kuče : vlast. nakl., 2013. (Velika Gorica : Tiskara Velika Gorica). - 487 str. : ilustr. u bojama ; 21 cm.
Bilješke uz tekst.
ISBN 9789535757702
269.1(035)
(035)
HK13-00624

ČVRLJAK, Krešimir
Miscellanea Franciscana Croatica = (zbornik o hrvatskim franjevcima) : fra Pavao Pelizzer Rovinjanin (1600.-1691.), fra Ivan Ančić Dumljanin (1624.-1685.), fra Luka Vladimirović (1718.-1788.), fra Mate Zoričić (1723.-1783.), fra Petar Krstitelj Baćić (1847.-1931.), fra Lujo Marun (1857.-1939.), fra Hadrijan Borak (1915.-1993.), sveti Franjo Asiški (1181./1182.-1226.) / Krešimir Čvrljak. - Zagreb : vlast. nakl., 2013. (Lukavec : Grafika Markulin). - 581 str. ; 22 cm.
Tekst na hrv. i lat. jeziku. - Bibliografija: str. 501-544 ; Bibliografske bilješke uz tekst. - Imensko kazalo ; Mjesno kazalo.
ISBN 9789535618812
271.3(497.5)
235.3Franciscus Assisiensis, sanctus
(497.5)
HK13-00625

DER fröhliche Gaukler Gottes pater Ivan Peran : / [gestaltet von Bernardin Škunca ; Übersetzung auf Deutsch Tomislav Zelić]. - Zadar : Franjevačka provincija svetog Jeronima u Dalmaciji i Istri, 2013. (Zagreb : Denona). - 72 str. : ilustr. u bojama ; 21 cm.
Izv. stv. nasl.: Sluga Božji fra Ivan Peran : radostan Božji igrač. - Autorova slika.
ISBN 9789537201074
271.3Peran, I.
821.163.42-94
821.163.42-84
HK13-00626

DIREKTORIJ za službu i život prezbitera / Kongregacija za kler ; [prijevod Slavko Antunović]. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2013. (Čakovec : "Zrinski"). - 217 str. ; 17 cm. - (Dokumenti / Kršćanska sadašnjost ; 161)
Prijevod djela: Direttorio per il ministero e la vita dei presbiteri / Congregazione per il clero. - Nakl. 1000 primj.
ISBN 9789531107570 : 50 HRK
262.14
HK13-00627

DUBRUIEL, Michael
Ispovijed / Michael Dubruiel ; [prijevod Krešimir Vuković]. - 2. izd. - Split : Verbum, 2013. ([Zagreb] : Denona). - 70 str. ; 15 cm. - (Biblioteka Mali vodič za svakoga ; 2)
Prijevod djela: A pocket guide to the confession. - Bilješke: str. [69]-70.
ISBN 9789532351866 : 15 HRK
265.62(035)
(035)
HK13-00628

EMANUELA Maria della Trinità, redovnica
Mukotrpni put svetosti Leonije Martin : sestre svete Terezije od Djeteta Isusa / s. Emanuela Marija od Presvetoga Trojstva ; s talijanskoga prevela s. M. Benedikta Matošević. - Zagreb : Naklada Benedikta, 2013. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 101 str. : ilustr. ; 19 cm.
Prijevod djela: Un difficile cammino di santitá. - Kronologija života Leonije Martin, sestre Franciske Terezije: str. 99-101. - Bibliografija: str. [103] i uz tekst.
ISBN 9789537793326 : 68 HRK
271-055.2Martin, L.
HK13-00629

ETLIN, Lukas
Euharistija : kruh života / Lukas Etlin ; [prijevod Aleksandra Marija Chwalowsky]. - 2. izd. - Split : Verbum, 2013. ([Solin] : Jafra print). - 101 str. ; 15 cm. - (Biblioteka Klasici katoličke kulture ; 6)
Prijevod djela: The holy eucharaist - our all. - Bilješka o autoru na omotu.
ISBN 9789532350234 : 20 HRK
265.3
HK13-00630

FINLEY, Mark A.
Buđenje i obnova : srpanj, kolovoz i rujan 2013. / Mark Finley ; [prijevod Milan Šušljić]. - Zagreb : Znaci vremena, 2013. ([Velika Gorica] : Tiskara Velika Gorica). - 103 str. : ilustr. ; 21 cm. - (Pouke iz Biblije : izdanje za odrasle)
268-053.8:22
(075.4)
HK13-00631

FIŠIĆ, Ladislav Z.
Župa Brajkovići : o stotoj i stotridesetoj obljetnici postojanja / Ladislav Z. Fišić ; [snimke Zoran Barbić ... et al.]. - 2. dopunjeno izd. - Brajkovići : Župni ured sv. Petra i Pavla, 2013. (Nova Bila : MultimediaPrint). - 158 str. : ilustr. u bojama, note ; 21 cm.
Str. 5-6: Predgovor / Gabrijel Tomić. - Zusammenfassung.
262.2(497.6)(091)
(497.6Brajkovići)
"1879/2013"
HK13-00632

FRANCISCUS, papa
Evangelii gaudium = Radost evanđelja : apostolska pobudnica biskupima, prezbiterima i đakonima, posvećenim osobama i svim vjernicima laicima o naviještanju evanđelja u današnjem svijetu / papa Franjo ; [prijevod Slavko Antunović]. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2013. (Zagreb : Denona). - 223 str. ; 17 cm. - (Dokumenti / Kršćanska sadašnjost ; 163)
Prijevod djela: Esortazione apostolica Evangelii gaudium del santo padre Francesco ai vescovi, ai presbiteri e ai diaconi, alle persone consacrate e ai fedeli laiciaull'annuncio del vangelo nel mondo attuale. - Nakl. 3000 primj. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789531108065 : 40,00 HRK
262.131:266
(044.6)
262.13Franciscus, papa
241.5
HK13-00633

FRANCISCUS, papa
Lumen fidei = Svjetlo vjere : enciklika vrhovnog svećenika Franje biskupima, prezbiterima i đakonima, posvećenim osobama i svim vjernicima laicima o vjeri / Franjo ; [prijevod s talijanskog Slavko Antunović]. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2013. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 80 str. ; 17 cm. - (Dokumenti / Kršćanska sadašnjost ; 162)
Nakl. 1500 primj. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789531107891 : 30 HRK
262.131:234.2
(044.6)
HK13-00634

FRANCISCUS, papa
Ne dajte da vam ukradu nadu! / Papa Franjo ; [prijevod Branko Jozić]. - Split : Verbum, 2013. (Solin : Jafra print). - 140 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Posebna izdanja / Verbum ; 78)
Prijevod djela: Vi chiedo di pregare per me. - Bilješka o autoru na omotu.
ISBN 9789532353242 : 79 HRK
262.13Franciscus, papa
(042.5)
HK13-00635

FRANCISCUS, papa
Lumen fidei = Svjetlo vjere : enciklika vrhovnog svećenika Franje biskupima, prezbiterima i đakonima, posvećenim osobama i svim vjernicima laicima o vjeri / Papa Franjo ; [prijevod s talijanskoga Slavko Antunović]. - 2. izd. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2013. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 80 str. ; 17 cm. - (Dokumenti / Kršćanska sadašnjost ; 162)
Nakl. 1500 primj. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789531107907 : 30,00 HRK
262.131:234.2
(044.6)
HK13-00636

FRANJEVCI
Dokumenti o franjevačkoj mladeži / Nacionalno vijeće Franjevačke mladeži ; [prijevod Krunoslav Kocijan ... et al.]. - Zagreb : Hrvatska franjevačka provincija sv. Ćirila i Metoda : Nacionalno vijeće Franjevačke mladeži, 2013. (Lukavec : Grafika Markulin). - 112 str. ; 17 cm. - (Biblioteka Brat Franjo : Dokumenti ; 57)
Prijevod djela: Constuzioni generali dell'Ordine Francescano Secolare. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789536428526 (Hrvatska franjevačka provincija)
271.3
267-053.6(100):271.3
061.2-053.6(100):267
271.3:061.2(100)
271.3-391
(100)
HK13-00637

FRKIN, Vatroslav
Izmoljena djeca / Vatroslav Frkin ; [ilustracije Branimir Dorotić]. - 2. prošireno izd. - Varaždinske Toplice : "Tonimir", 2013. (Varaždinske Toplice : "Tonimir"). - 79 str. : ilustr. ; 17 cm. - (Biblioteka Duhovna misao / "Tonimir" ; knj. 22)
Nakl. 1500 primj. - Bilješka o autoru: str. 75-76.
ISBN 9789537610852 : 25,00 HRK
265.5:618.2
248.143-053.2
HK13-00638

GAETA, Saverio
Papa Franjo : život i izazovi / Saverio Gaeta ; [prijevod Slavko Antunović]. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2013. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 130 str. ; 18 cm.
Prijevod djela: Papa Francesco. La vita e le sfide. - Bilješka o autoru na omotu. - Nakl. 1000 primj. - Bibliografija: str. 127.
ISBN 9789531107709 : 100 HRK
262.13Franciscus, papa
HK13-00639

GDJE su oni stali, mi nastavljamo : pokojni svećenici Vrhbosanske nadbiskupije od 1882. do 31.12.2012. / [glavni urednik Franjo Marić]. - 2. dopunjeno izd. - Sarajevo : Vrbosanska nadbiskupija, Nadbiskupski ordinarijat vrhbosanski, 2013. (Donja Lomnica : Ekološki glasnik). - 175 str. : ilustr. ; 20 cm.
Nakl. 200 primj. - Bibliografija: str. 170-173; bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789958659140
262.14-053.18(497.6)(031)
262.3(497.6)(091)
(031)
"1882/2012"
(497.6)
HK13-00640

GERTRUDIS, sancta
Objave / Gertruda Velika ; [preveo Miljenko Sušac]. - Zagreb : Apostolatski centar "Sav Tvoj", 2014-. - sv. ; 17 cm.
Prijevod djela: Le rivelazioni di santa Getrude.
27-36Gertrudis, sancta
27-587

knj. 1 : Knj. 1. - 2014. ([Zagreb] : Apostolatski centar "Sav Tvoj"). - 72 str.
Nakl. 1000 primj.
ISBN 9789537668365

HK13-00641

GIBSON, L. James
U početku stvori Bog : siječanj, veljača i ožujak 2013. / L. James Gibson ; [prijevod Milan Šušljić]. - Zagreb : Znaci vremena, 2013. (Velika Gorica : Tiskara Velika Gorica). - 119 str. : ilustr. ; 20 cm. - (Pouke iz Biblije : izdanje za odrasle)
268-053.8:22
(075.4)
HK13-00642

GOD'S servant father Ivan Peran : joyful God's jester / [text Bernardin Škunca ; english translation Katia Klanac]. - Zadar : Franjevačka provincija svetog Jeronima u Dalmaciji i Istri, 2013. (Zagreb : Denona). - 72 str. : ilustr. u bojama ; 21 cm.
Izv. stv. nasl.: Sluga Božji fra Ivan Peran : radostan Božji igrač. - Autorova slika.
ISBN 9789537201081
271.3Peran, I.
821.163.42-94
821.163.42-84
HK13-00643

GOSPIN molitvenik : naša obitelj V / [pripremili N. [Nikica] Mihaljević]. - Donji Andrijevci : Župa sv. Andrije apostola, 2013. (Osijek : NipOS). - 128 str. : ilustr. u bojama ; 17 cm. - (Knjižnica Ministrant)
ISBN 9789537436087 9789537436407 (pogrešan)
272-282.5
HK13-00644

GRAČNER, Vesna
Brak za hrabre / Vesna Gračner, Mirko Mataušić ; [ilustrirala Marsela Hajdinjak]. - Zagreb : Tražimo istinu, 2013. (Donja Lomnica : Grafika Markulin). - 179 str. : ilustr. ; 21 cm.
Nakl. 1000 primj. - Bibliografija: str. [180-182].
ISBN 9789535590620 : 129,00 HRK
265.5
HK13-00645

HODGE, Susie
Tajne vitezova templara : skrivena povijest najmoćnijeg reda na svijetu / S. J. Hodge ; [prijevod Ivana Brozić]. - 1. izd. - Zagreb : Profil knjiga, 2013. ([s. l. : s. n.]). - 224 str. : ilustr. u bojama ; 28 cm.
Prijevod djela: Secrets of the knights templar. - Puno ime autorice: Susie J. Hodge. - Tiskano u Kini. - Imensko i predmetno kazalo i kazalo mjesta.
ISBN 9789533132365 : 149,00 HRK
271.024:061.236(091)
061.236:271(091)
"11/13"
HK13-00646

HONTIĆ, Đuro
O. Bonaventura Soldatić : život i djelo / Đuro Hontić. - Zagreb : Hrvatska provincija sv. Jeronima franjevaca konventualaca, 2013. (Zagreb : Denona). - 208 str. ; 20 cm.
Kratice: str. 21-24. - Slika autora i bilješka o njemu: str. [204-205]. - Bibliografija: str. 25-27 ; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789537154998 : 100,00 HRK
271.3Soldatić, B.
929Soldatić, B.
HK13-00647

HRVATSKI rimski adresar : 2013./2014. / [priredili Marko Đurin ... et al.]. - Rim : Papinski hrvatski zavod svetog Jeronima, 2013. ([s. l. : s. n.]). - 97 str. ; 21 cm.
Str. 3-21: Vrijedan radnik, karakteran muž, uzoran svećenik : Josip Pazman prvi rektor suvremenog zavoda svetog Jeronima u prigodi 150. obljetnice rođenja (18. veljače 1863.-5. prosinca 1925.) / Jure Bogdan. - Kratice: str. 22-23. - Bibliografske bilješke uz uvodni tekst. - Imensko kazalo.
262(450=163.42)(091)
378.245(450=163.42)
"2013/2014"
(450.621Roma)
(=163.42)
(058)
HK13-00648

IOANN, arhiepiskop
Raskrinkavanje Jaldabaota : Stari i Novi zavjet s pozicije bogumilstva : (seminari, članci i razgovori) / blaženi Ioann ; [prijevod s ruskog Fikret Cacan]. - Zagreb : Apostolski centar Majke Božje - Žene odjevene u Sunce, 2013. ([s. l. : s. n.]). - 166 str. ; 25 cm.
Nakl. 500 primj. - Autorova slika na omotu. - Str. 5-8: Predgovor / Leonid Bjelov. - Bilješke uz tekst. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789537551117
273.232:22
22:273.232
HK13-00649

IOHANNES Paulus II, beatus
Muško i žensko stvori ih : kateheze o ljudskoj ljubavi : cjelovita teologija tijela / Ivan Pavao II ; [prijevod Branko Jozić]. - Split : Verbum, 2012. (Zagreb : Denona). - 2. sv. ; 21 cm.
Prijevod djela: Uomo e donna lo creo.
ISBN 9789532353051 (cjelina)
268:241.513

Sv. 2. - 2013. - 463 str. - (Biblioteka Posebna izdanja / Verbum ; 76)
Bibliografija: str. 368-387. - Kazalo kateheza ; Predmetno kazalo ; Kazalo biblijskih citata ; Kazalo citata crkvenoga učiteljstva ; Imensko kazalo.
ISBN 9789532353198 : 158 HRK

HK13-00650

IVANČIĆ, Tomislav, svećenik
Susret sa živim Bogom : temeljno kršćansko iskustvo : seminar za evangelizaciju Crkve / Tomislav Ivančić. - 14. izd. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2013. (Čakovec : "Zrinski"). - 277 str. ; 20 cm. - (Metanoja ; 82)
Nakl. 3000 primj. - Kratice: str. [4].
ISBN 9789531107730 : 40,00 HRK
265
266
HK13-00651

IVANKOVIĆ, Marinko
Spomen pokojnih salezijanaca / Marinko Ivanković. - Zagreb : Hrvatska salezijanska provincija, 2013. (Zagreb : Denona). - 216 str. : ilustr. ; 21 cm.
Bibliografija uz svako poglavlje.
ISBN 9789535698340
271.789.1-053.18(497.5)
(092)
(497.5)
HK13-00652

JURINIĆ, Polona
Svetice : pavlinski samostan i crkva rođenja Blažene Djevice Marije nekad i danas / Polona Jurinić. - Zagreb : vlast. nakl., [2013.?] (Zagreb : Intergrafika). - 133 str. : ilustr. (pretežno u bojama), note, faks. ; 30 cm.
Om. nasl. - Str. [7]: Predgovor / Marko Kornelije Glogović. - Slika autorice i bilješka o njoj: str. [136]. - Bilješke uz tekst. - Bibliografija: str. [134-135].
ISBN 9789535758600
27(497.5Svetice)(091)
271.791(497.5)(091)
726.54(497.5Svetice)
726.71:271.791(497.5Svetice)
(497.5Svetice)
"10/20"
HK13-00653

KARLIĆ, Ivan
"Vjerujem --- " : kateheze o katoličkoj vjeri / Ivan Karlić. - Zagreb : Hrvatska provincija Sv. Jeronima franjevaca konventualaca : Kršćanska sadašnjost, 2013. (Zagreb : Denona). - 190 str. ; 21 cm.
Nakl. 1000 primj. - Popis kratica: str. [191].
ISBN 9789531107914 (Kršćanska sadašnjost) : 90 HRK
268:234.2
HK13