0OPĆENITO


001   Znanost i znanje

EUROPEAN Commission
Horizon 2020. : ukratko : okvirni program EU-a za istraživanje i inovacije / Europska komisija. - Luxemburg : Ured za publikacije Europske unije, 2014. ([s. l. : s. n.]). - 35 str. : ilustr. u bojama ; 15 cm.
ISBN 9789279330636
001(4)(036)
(4)
"201"
(036)
HK14-00001

FARRINGTON, Karen
Čuda i zagonetke neobjašnjivoga : istraživanje najneobičnijih tajni našeg svijeta koje golicaju maštu / Karen Farrington ; [prijevod s engleskog Miro Labus]. - [Zagreb] : Mozaik knjiga, 2014. (Zagreb : Radin). - 259 str. : ilustr. ; 24 cm.
Prijevod djela: Marvels & mysteries of the unexplained. - Bilješka o autorici na unut. str. 2. om. lista.
ISBN 9789531415637 : 129,00 HRK
001.94
159.961
133
(0:82-32)
HK14-00002

GOLDACRE, Ben
Loša znanost / Ben Goldacre ; s engleskoga preveo Marko Kovačić. - 2. izd. - Zagreb : OceanMore, 2014. ([Zagreb] : Stega tisak). - 295 str. ; 22 cm. - (3 stupnja)
Prijevod djela: Bad science. - Slika autora i bilješka o njemu na omotu. - Bilješke uz tekst. - Bibliografske bilješke i bilješke: str. 275-284. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789533320229 : 179,00 HRK
001.97
HK14-00003

HORGAN, John
Kraj znanosti / John Horgan ; [prevela Rajka Rusan]. - Zagreb : Naklada Jesenski i Turk, 2014. (Zagreb : Znanje). - 363 str. : ; 20 cm. - (Biblioteka 42)
Prijevod djela: The end of science. - Bilješka o autoru na omotu. - Bibliografija: str. 353-355 i uz tekst. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789532226614 : 149,00 HRK
001.18
HK14-00004

MILLER, J. Steve
Između života i smrti : iskustva neposredne blizine smrti / J. Steve Miller ; prevela s engleskoga Jasna Grubješić. - Zagreb : Znanje, 2014. (Zagreb : Znanje). - 250 str. ; 23 cm.
Prijevod djela: Near-death experiences. - Bilješke: str. 213-250.
ISBN 9789533430768 : 79,00 HRK
001.94:128
159.961
236.1
HK14-00005

RADAKOVIĆ, Dražen, psiholog
Život između smrti i ponovnog rođenja : [istinite priče o reinkarnaciji] / Dražen Radaković. - Zagreb : Profil knjiga, 2014. ([Zagreb] : Profil international). - 209 str. ; 23 cm.
Podnasl. preuzet s omota. - Slika autora na omotu. - Bibliografija: str. [208]-209.
ISBN 9789533132952 : 99,00 HRK
001.94:128
HK14-00006

ROBBINS, Dianne
Poruke iz šuplje zemlje / Dianne Robbins ; [prijevod Igor Kovač]. - Bregana : Harša, 2014. ([s. l. : s. n.]). - 239 str. ; 21 cm.
Prijevod djela: Massages from the hollow earth. - Nakl. 600 primj. - Tiskano u Srbiji.
ISBN 9789537907150 : 135,00 HRK
001.94:902
HK14-00007

ŠIPIĆ, Igor
Zašto bi mogla --- Atlantida? / Igor Šipić. - Split : Naklada Bošković, 2014. (Split : Dalmacijapapir). - 199 str. : ilustr. ; 21 cm. - (Biblioteka Skalić ; 24)
Ilustr. na unut. str. oba spojna lista. - Bilješke uz tekst. - Slika autora i bilješka o njemu: str. 185-189.
ISBN 9789532632699 : 150,00 HRK
001.94
903(497.6)
(497.6)
HK14-00008

TOMAŠEVIĆ, Darko
Metodološke upute za pisane radove na teološkim učilištima / Darko Tomašević. - Sarajevo : Katolički bogoslovni fakultet ; Zagreb : Glas Koncila, 2014. (Sarajevo : CPU Printing Company). - 116 str. ; 21 cm. - (Niz Varia 1)
Nakl. 400 primj. - Bibliografija: str. 115.
ISBN 9789532414233 (Glas Koncila)
001.8:[378.096:2](075.8)
(075.8)
HK14-00009

UGLEDNI hrvatski znanstvenici u svijetu = Distinguished Croatian scientists in the world / urednik, editor Janko Herak. - Zagreb : Hrvatsko-američko društvo, 2002-. - sv. : ilustr. ; 24 cm.
Tekst na hrv. i engl. jeziku.
ISBN 9539732557 (cjelina)
001-05(100=163.42)
(100)
(01)


Dio 7. - 2014. ([s. l. : s. n.]). - 262 str.
Zastupljeni autori: Hrvoje Šikić, Ana Smontara, Janko Herak, Krešimir Pavlovski, Hrvoje Buljan, Leo Klasinc, Eugene R. Turner, Nikola Kujundžić, Zoran Mrša, Stanko Popović. - Bibliografija uz svaki rad.
ISBN 9789537743048

HK14-00010

ULE, Andrej
Znanost, društvo, vrijednosti / Andrej Ule ; prijevod Ksenija Premur. - Zagreb : Naklada Lara, 2014. (Petrinj : Digitalni tisak glasila). - 452 str. ; 21 cm.
Prijevod djela: Znanost, družba, vrednote. - Bibliografija: str. 434-452. - Summary. - Predmetno kazalo ; Imensko kazalo.
ISBN 9789537289607 : 300,00 HRK
001.1
HK14-00011

VUKOSAV, Joško
Metodologija istraživanja sigurnosnih pojava / Joško Vukosav, Joško Sindik. - Zagreb : Ministarstvo unutarnjih poslova Republike Hrvatske, Policijska akademija, 2014. ([Zagreb] : Služba za razvoj policijskog obrazovanja i nakladničko-knjižničnu djelatnost). - 127 str. : graf. prikazi ; 24 cm.
Nakl. 500 primj. - Bibliografija: str. 119-120. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789531612838
001.8
351.78:001.8
HK14-00012

ZELENIKA, Ratko
Metodologija i tehnologija izrade znanstvenog i stručnog djela / Ratko Zelenika. - 5. izmijenjeno i dopunjeno izd. - Rijeka : Ekonomski fakultet ; Kastav : IQ plus, 2011-. - sv. ; 24 cm.
001.8(075.8)
(075.8)

knj. 9 : Znanstvene kvalitativne metode. - 2014. (Sv. Ivan Zelina : Tiskara Zelina). - XLI, [614] str. - (Znanstvene knjige i sveučilišni udžbenici = Libri scientifici et manualia universitatis studiorum.)
Nakl. 500 primj. - Kratice: str. 597-598. - Bilješka o autoru: str. 599-611. - Bilješke uz tekst. - Bibliografija: str. 557-564 i uz tekst. - Summary ; Povzetek. - Imensko kazalo ; Predmetno kazalo.
ISBN 9789539570574
001.8(075.8)
(075.8)

HK14-00013

Vidi br.: HK14-02450

Vidi br.: HK14-00838

Vidi br.: HK14-02188

Vidi br.: HK14-04286

002   Dokumentacija

FESTIVAL hrvatskih digitalizacijskih projekata (4 ; 2014 ; Zagreb)
4. festival hrvatskih digitalizacijskih projekata [i] Dani Europeane = Europeana Day, Zagreb, 10. - 11. travnja 2014. : programska knjižica / [organizator Nacionalna i sveučilišna knjižnica u Zagrebu ; prevoditeljica Dagmar Lasić ; urednice Renata Petrušić ... et al.]. - Zagreb : Nacionalna i sveučilišna knjižnica u Zagrebu, 2014. (Zagreb : Nacionalna i sveučilišna knjižnica u Zagrebu). - 128 str. ; 21 cm.
Om. nasl. - Nakl. 120 primj. - Sažeci Dana Europeane na hrv. i na engl. jeziku. - O Festivalu hrvatskih digitalizacijskih projekata: str. 17. - Biografije autora Festivala: str. 65-80. - O Danu Europeane: str. 97.
[002:008]:004(497.5)
(497.5)
(048)(063)
HK14-00014

003   Sustavi pisanja i pisma. Znakovi i simboli. Kodovi. Grafičko predstavljanje

GLAGOLJAŠKA Muka Kristova : odabrane kulturološko-filološke studije / urednici Antonija Zaradija Kiš i Mateo Žagar. - Zagreb : Hrvatska sveučilišna naklada : Instutut za etnologiju i folkloristiku ; Pazin : Državni arhiv u Pazinu, 2014. ([Sv. Ivan Zelina] : Tiskara Zelina). - 237 str. : ilustr. u bojama, note i faks. ; 23 X 25 cm. - (Biblioteka Nova etnografija.)
Zastupljeni autori: Vesna Badurina-Stipčević, Marinka Šimić, Mateo Žagar, Antonija Zaradija Kiš i Mateo Žagar, Gorana Doliner. - Nakl. 400 primj. - Str. 7-9: Riječ prije / Antonija Zaradija Kiš, Mateo Žagar. - Bibliografija: str. 232-236 ; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789531692793 : 150,00 HRK
003.349.12
821.163.42.09
232.96
22.043
264-12
81'35
"13/14"
(082)
HK14-00015

GLAGOLJICA i glagoljaštvo u biogradskom kraju. : Zbornik radova sa znanstvenog skupa Glagoljica na biogradskom području održanog 17. studenog 2012. u Biogradu / [glavni urednik Vjekoslav Ćosić ; prijevod sažetaka na engleski jezik Božena Bašić]. - Zadar : Matica hrvatska, Ogranak, 2014. (Čakovec : Zrinski). - 290 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm.
Nakl. 500 primj. - Ostali zastupljeni autori: Anica Nazor, Stjepan Damjanović, Pavao Kero, Tomislav Galović, Petar Runje, Jozo Milanović, Grozdana Franov-Živković, Zdenko Milić, Draženko Samardžić, Josip Lisac, Vedran Žužak, Izak Špralja, Ante Uglešić, Karla Gusar, Radomir Jurić, Ivna Anzulović. - Bibliografija iza svakog rada.
ISBN 9789532470383 : 150,00 HRK
003.349.1(497.5-37Biograd na Moru)
(497.5-37Biograd na Moru)
HK14-00016

KRZNARIĆ, Ivan
Unificirana brajica : puno pismo i kratkopis za hrvatski i srodne jezike : udžbenik i priručnik : u jednom brajevom svesku : [unificirana brajica] / [priredio Ivan Krznarić ; suradnici Sead Muhamedagić ... et al.]. - Zagreb : Udruženje za unapređivanje obrazovanja slijepih i slabovidnih osoba, 2014. (Zagreb : ITG). - 127 str. ; 30 cm.
Podnasl. preuzet s omota. - Podatak o autoru preuzet s poleđine nasl. lista.
ISBN 9789536725038
003.24(035)
(035)
(075.4)
HK14-00017

Vidi br.: HK14-05004

Vidi br.: HK14-05027

Vidi br.: HK14-02915

Vidi br.: HK14-05003

Vidi br.: HK14-04258

Vidi br.: HK14-04258

Vidi br.: HK14-02900

Vidi br.: HK14-05010

004   Računalna znanost i tehnologija. Računalstvo. Obrada podataka

BONTONČIĆ : ponašanja na internetu / [autori Katarina Radat ... et al.]. - Zagreb : Društvo za socijalnu podršku, 2014. (Zagreb : Studio 77). - 21 str : ilustr. u bojama ; 15 cm.
Om. nasl. - Ostali zastupljeni autori: Marijana Majdak, Lucija Vejmelka, Annamaria Vuga. - Uvod: str. 5. - Bibliografija: str. 22.
ISBN 9789535605874
004.738.5:395
HK14-00018

DOBRAČA, Igor
Provođenje istraživanja uz LimeSurvey / Igor Dobrača. - 2. izmijenjeno i dopunjeno izd. - Rovinj : I. Dobrača, 2014. ([s. l. : s. n.]). - 319 str. ; 25 cm.
Tekst na hrv. i na engl. jeziku. - Bibliografija: str. 318-319.
ISBN 9789535620822
004.4(035)
004.738.5(035)
303.62(035)
(035)
HK14-00019

DOWNEY, Allen B.
Naučite Python / Allen B. Downey ; [urednik Aleksandar Dragosavljević]. - Zagreb : Dobar plan, 2014. (Osijek : Gradska tiskara Osijek). - 275 str. : ilustr. ; 24 cm.
Prijevod djela: Think Python. - Podatak o prevoditeljima preuzet iz CIP-zapisa. - Bilješka o autoru na omotu. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789537398422
004.43Python(075.8)
(075.8)
HK14-00020

JAKUPOVIĆ, Alen
Osnove programiranja / Alen Jakupović, Sabrina Šuman. - Rijeka : Veleučilište, 2014. (Rijeka : Futura). - V, 273 str. : ilustr. ; 24 cm.
Nakl. 200 primj. - Slike autora i bilješka o njima na omotu. - Bibliografija: str. 261.
ISBN 9789536911776
004.42(075.8)
004.43C(075.8)
HK14-00021

KMET, Miroslav
MS Excel 2010 - proračunske tablice : (ECDL/ICDL proračunske tablice : syllabus 5.0) / autor Miroslav Kmet. - 1. izd. - Zagreb : Infokatedra Grupa, 2014. (Zagreb : Infokatedra Grupa). - 64 str. : ilustr. ; 29 cm.
Na omotu: Microsoft Excel 2010 - proračunske tablice : priručnik za nastavu modula proračunske tablice.
ISBN 9789538033032
004.91Excel(035)
(035)
HK14-00022

KMET, Miroslav
MS Powerpoint 2010 - prezentcije : (ECDL/ICDL prezentacije : syllabus 5.0) / autor i ilustrator Miroslav Kmet. - 1. izd. - Zagreb : Infokatedra Grupa, 2014. (Zagreb : Infokatedra Grupa). - 53 str. : ilustr. ; 29 cm.
Na omotu: Microsoft Powerpoint 2010-prezentacije : priručnik za nastavu modula prezentacije.
ISBN 9789538033049
004.42PowerPoint(035)
(035)
HK14-00023

KMET, Miroslav
MS Access 2010 - korištenje baza podataka : (ECDL/ICDL korištenje baza podataka : syllabus 5.0) / autor i ilustrator Miroslav Kmet. - 1. izd. - Zagreb : Infokatedra Grupa, 2014. (Zagreb : Infokatedra Grupa). - 54 str. : ilustr. ; 29 cm.
Na omotu: Microsoft Access 2010 - korištenje baza podataka : priručnik za nastavu modula korištenje baza podataka.
ISBN 9789538033056
004.42Access(035)
(035)
HK14-00024

KMET, Miroslav
Microsoft Excel 2010 - napredno korištenje : (napredne proračunske tablice (AM4) : syllabus 2.0) / autor Miroslav Kmet. - Zagreb : Infokatedra Grupa, 2014. (Zagreb : Infokatedra Grupa). - 67 str. : ilustr. ; 29 cm.
Na omotu: Priručnik za nastavu modula napredne proračunske tablice (AM4) : 2.
ISBN 9789538033070
004.91Excel(035)
(035)
HK14-00025

KMET, Miroslav
Microsoft Excel 2013 - napredno korištenje : (ECDL/ICDL napredne proračunske tablice : syllabus 2.0) / autor i ilustrator Miroslav Kmet. - 1. izd. - Zagreb : Infokatedra Grupa, 2014. (Zagreb : Infokatedra Grupa). - 88 str. : ilustr. ; 29 cm.
Na omotu: Priručnik za nastavu modula napredne proračunske tablice : 2.
ISBN 9789538033100
004.91Excel(035)
(035)
HK14-00026

KMET, Miroslav
MS Word 2010 - obrada riječi : (ECDL/ICDL obrada riječi : syllabus 5.0) / autor i ilustrator Miroslav Kmet. - 1. izd. - Zagreb : Infokatedra Grupa, 2014. (Zagreb : Infokatedra Grupa). - 62 str. : ilustr. ; 29 cm.
Na omotu: Microsoft Word 2010-obrada riječi : priručnik za nastavu modula obrada riječi.
ISBN 9789538033025
004.912(035)
(035)
HK14-00027

KMET, Miroslav
Osnove komunikacija : (ECDL/ICDL osnove komunikacija : syllabus 1.0) / autor i ilustrator Miroslav Kmet. - 1. izd. - Zagreb : Infokatedra Grupa, 2014. (Zagreb : Infokatedra Grupa). - 71 str. : ilustr. ; 29 cm.
Na omotu: Priručnik za nastavu modula osnove komunikacija.
ISBN 9789538033018
004:374(035)
(035)
HK14-00028

KMET, Miroslav
Microsoft Access 2010 - napredno korištenje : (ECDL/ICDL napredne baze podataka : syllabus 2.0) / autor i ilustrator Miroslav Kmet. - 1. izd. - Zagreb : Infokatedra Grupa, 2014. (Zagreb : Infokatedra Grupa). - 67 str. : ilustr. ; 29 cm.
Na omotu: Priručnik za nastavu modula napredne baze podataka : 2.
ISBN 9789538033094
004.42Access(035)
(035)
HK14-00029

KMET, Miroslav
Microsoft PowerPoint 2010 - napredno korištenje : (ECDL/ICDL napredne prezentacije : syllabus 2.0) / autor i ilustrator Miroslav Kmet. - 1. izd. - Zagreb : Infokatedra Grupa, 2014. (Zagreb : Infokatedra Grupa). - 70 str. : ilustr. ; 29 cm.
Na omotu: Priručnik za nastavu modula napredne prezentacije : 2.
ISBN 9789538033087
004.42PowerPoint(035)
(035)
HK14-00030

KMET, Miroslav
Osnove računala : (ECDL/ICDL osnove računala : syllabus 1.0) / autor i ilustrator Miroslav Kmet. - 1. izd. - Zagreb : Infokatedra Grupa, 2014. (Zagreb : Infokatedra Grupa). - 90 str. : ilustr. (djelomice u bojama) ; 29 cm.
Na omotu: Priručnik za nastavu modula osnove računala.
ISBN 9789538033001
004:374(035)
004(035)
(035)
HK14-00031

KMET, Miroslav
MS Word 2010 - napredno korištenje : (ECDL/ICDL napredna obrada teksta : syllabus 2.0) / autor i ilustrator Miroslav Kmet. - 1. izd. - Zagreb : Infokatedra Grupa, 2014. (Zagreb : Infokatedra Grupa). - 77 str. : ilustr. ; 29 cm.
Na omotu: Microsoft Word 2010-napredno korištenje : priručnik za nastavu modula napredna obrada teksta : 2..
ISBN 9789538033063
004.912(035)
(035)
HK14-00032

KUSALIĆ, Domagoj
Napredno programiranje i algoritmi u C-u i C++-u / Domagoj Kusalić. - 5. nepromijenjeno izd. - Zagreb : Element, 2014. (Zagreb : Element). - 407 str. : ilustr. ; 24 cm.
ISBN 9789531976152
004.43C(075.8)
004.43C++(075.8)
(075.8)
HK14-00033

LANIER, Jaron
Vi niste gadget : manifest / Jaron Lanier ; [prevela s engleskoga Ljiljana Novković ; kazala izradili Mario Mikulčić, Mario Orehovac]. - 1. izd. - Zagreb : Algoritam, 2014. ([Zagreb] : ZT Zagraf). - 247 str. ; 23 cm. - (Biblioteka Facta)
Prijevod djela: You are not a gadget. - Slika autora i bilješka o njemu na omotu. - Nakl. 1000 primj. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789533162102 : 149,00 HRK
004:316.77
007:316.77
HK14-00034

MANGER, Robert
Strukture podataka i algoritmi / Robert Manger. - 1. izd. - Zagreb : Element, 2014. (Zagreb : Element). - 215 str. : graf. prikazi ; 24 cm. - (Udžbenici Sveučilišta u Zagrebu = Manualia Universitatis studiorum Zagrabiensis)
Bibliografija: str. 209-210. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789531975964
004.422.63(075.8)
004.021(075.8)
510.5(075.8)
(075.8)
HK14-00035

MARKOVIĆ, Stjepan, komunikacijski stručnjak
APIS IT : 50 godina Agencije za podršku informacijskim sustavima i informacijskim tehnologijama / [autori teksta Stjapan Marković, Vojislav Mazzocco i Ivana Lokas ; fotografije Žarko Basić ... et al.]. - Zagreb : APIS IT, 2014. (Zagreb : Kerschoffset). - 127 str., [14] str. s tablama (djelomice u bojama) : ilustr. (djelomice u bojama) ; 27 cm.
Podatak o autorima preuzet s poleđine nasl. lista. - Nakl. 1500 primj.
ISBN 9789535798705
004:061.1(497.5Zagreb)(091)
007:061.1(497.5Zagreb)(091)
(497.5Zagreb)
HK14-00036

MUJADŽEVIĆ, Edin
Uvod u CSS : C220 / [autor Edin Mujadžević]. - Zagreb : Srce [i. e.] Sveučilišni računski centar, 2014. ([s. l. : s. n.]). - 109 str. : ilustr. ; 30 cm. - (Tečajevi srca : priručnik za polaznike)
Om. nasl. - Podatak o autoru preuzet s poleđine 1. om. lista.
ISBN 9789537138424
004.43CSS(035)
(035)
HK14-00037

NAUGHTON, John
Od Gutenberga do Zuckerberga : što zaista morate znati o Internetu / John Naughton ; prevela s engleskoga Marijana Bender. - Zagreb : Edicije Božičević, 2014. ([Zagreb] : Denona). - 269 str. : ilustr. ; 24 cm.
Prijevod djela: From Gutenberg to Zuckerberg. - Slika autora i bilješka o njemu na omotu. - Pojmovnik: str. 259-269. - Bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789536751990 : 190,00 HRK
004.738.5(091)
HK14-00038

NJEŽIĆ, Zoran
Računalno programiranje : s komandama, primjerima, zadacima i rješenjima u programskom jeziku PostScript / Zoran Nježić, Vladimir Šimović, Marin Milković. - Zagreb : Učiteljski fakultet Sveučilišta, 2014. (Zagreb : Klinger). - 115 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm.
Nakl. 400 primj. - Bibliografija: str. 114-115.
ISBN 9789537210700
004.42
(035)
HK14-00039

OGRIZEK Biškupić, Ivana
Web-tehnologije : udžbenik / Ivana Ogrizek Biškupić, Mihaela Banek Zorica. - Zaprešić : Visoka škola za poslovanje i upravljanje s pravom javnosti "Baltazar Adam Krčelić", 2014. (Zagreb : Intergrafika TTŽ). - 229 str. : ilustr. ; 24 cm.
Bilješke o autoricama na omotu. - Bilješke uz tekst. - Bibliografija: str. 215-226 i uz tekst.
ISBN 9789537670924
004.738.52(075.8)
(075.8)
HK14-00040

PERKOVIĆ, Igor, elektrotehničar
MS Project 2010 - planiranje projekata : (ECDL/ICDL planiranje projekata : syllabus 1.0) / autori Igor Perković, Miroslav Kmet ; ilustrirao Miroslav Kmet. - 1. izd. - Zagreb : Infokatedra Grupa, 2014. (Zagreb : Infokatedra Grupa). - 58 str. : ilustr. ; 29 cm.
Na omotu: Microsoft Project 2010 - planiranje projekata : priručnik za nastavu modula planiranje projekata.
ISBN 9789538033117
004.42Project(035)
(035)
HK14-00041

RABUZIN, Kornelije
SQL - napredne teme / Kornelije Rabuzin. - Varaždin : Fakultet organizacije i informatike, 2014. (Čakovec : "Zrinski"). - XV, 215 str. : ilustr. ; 25 cm.
Bilješka o autoru: str. XII. - Bibliografija: str. 209-210. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789536071425
004.655.3(075.8)
(075.8)
HK14-00042

ŠEHANOVIĆ, Jusuf
Infobook : odabrani autorski i suautorski radovi / Jusuf Šehanović. - Pula : Sveučilište Jurja Dobrile, 2014. (Poreč : INART). - V, 506 str. : ilustr. ; 30 cm.
Na vrhu nasl. str.: Fakultet ekonomije i turizma "Dr. Mijo Mirković" u Puli. - Tekst na hrv. i na engl. jeziku. - Autorova slika i bilješka o njemu: str. 506. - Bilješke uz tekst. - Bibliografija uz tekst; bibliografske bilješke uz tekst. - Predmetno kazalo ; Imenska kazala.
ISBN 9789537498856 : 300,00 HRK
004
007
(081)
HK14-00043

ŠIMEC, Alen
"Upotreba i integracija MS Office alata u poslovanju" / Alen Šimec. - Zagreb : Tehničko veleučilište, Informatičko–računarski odjel, [2014?] ([s. l. : s. n.]). - 203 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm. - (Priručnici Tehničkog veleučilišta u Zagrebu = Manualia Polytechnici studiorum Zagrabiensis)
Bibliografija: str. 203.
ISBN 9789537048303
004.42Office
(076)
HK14-00044

ŠIMUNIĆ, Slaven
Računalom podržano modeliranje prostornih modela / Slaven Šimunić, Ivica Lacković ; [crteži Slaven Šimunić]. - 1. izd. - Slavonski Brod : Veleučilište, 2014. (Čakovec : Graphprint). - 151 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 30 cm.
Nakl. 150 primj.
ISBN 9789537847098
004.42SolidWorks(075.8)
(075.8)
HK14-00045

UPRAVLJANJE znanjem 2.0 : priručnik za poduzeća / [autori Marta Mazur ... et al.]. - [S. l. : s. n.]., 2014. ([s. l. : s. n]). - 64 str. : ilustr. u bojama ; 21 cm.
Prijevod djela: Knowledge management 2.0 for SMEs. - Om. nasl. - Ostali zastupljeni autori: Amir Spahić, Darko Grabar, Petra Grd, Georg Sedlbauer, Karolina Sikorska, Elena Pallarés Beamonte. - Podaci o autorima preuzeti sa str. [1]. - Bibliografija: str. 63-64.
004.77(035)
005.94(035)
(035)
HK14-00046

VRHOVSKI, Zoran
Mikroračunala : programiranje mikrokontrolera porodice Atmel u programskom okruženju Atmel Studio 6 / [tekst i crteži] Zoran Vrhovski, Marko Miletić. - 1. izd. - Bjelovar : Visoka tehnička škola , 2014. (Markovac Križevački : Croatiagraf). - VI, 174 str. : ilustr. (djelomice u bojama), graf. prikazi (djelomice u bojama) ; 30 cm.
Bibliografija: str. [173].
ISBN 9789537676179
004.382.7(075.8)
(075.8)
HK14-00047

ZENZEROVIĆ, Paolo
Arduino kroz jednostavne primjere / Paolo Zenzerović. - Zagreb : Hrvatska zajednica tehničke kulture, 2014. (Zagreb : Denona). - 138 str. : ilustr. ; 27 cm + 1 CD-ROM
Slika autora i bilješka o njemu na omotu. - Str. [11]: Predgovor / Vladimir Mitrović.
ISBN 9789536091409
004.312.46(035)
(035)
HK14-00048

ZENZEROVIĆ, Paolo
Arduino kroz jednostavne primjere [Elektronička građa] / Paolo Zenzerović. - Zagreb : Hrvatska zajednice tehničke kulture, 2014. ([s. l. : s. n.]). - 1 optički disk (CD-ROM) : u bojama ; 12 cm.
Zahtjevi sustava: Adobe Acrobat Reader; Windows XP i više. - Stv. nasl. s naljepnice diska. - Publikacija u formatu PDF; sadrži 138 str. - CD-ROM je priložen knjizi: Arduino kroz jednostavne primjere.
004
HK14-00049

Vidi br.: HK14-02410

Vidi br.: HK14-02852

Vidi br.: HK14-00875

Vidi br.: HK14-00033

Vidi br.: HK14-02446

Vidi br.: HK14-00021

Vidi br.: HK14-00019

Vidi br.: HK14-01199

Vidi br.: HK14-00053

Vidi br.: HK14-00031

Vidi br.: HK14-00035

005   Menadžment

PAVLIĆ, Mile
Modeliranje procesa / Mile Pavlić, Alen Jakupović, Sanja Čandrlić. - Rijeka : Odjel za informatiku Sveučilišta, 2014. (Rijeka : Bar). - 184 str. : graf. prikazi ; 24 cm. - (Udžbenici Sveučilišta u Rijeci = Manualia Universitatis studiorum Fluminensis)
Bilješke uz tekst. - Bibliografija: str. 179-184.
ISBN 9789537720186
005.7(075.8)
658:004.9(075.8)
(075.8)
HK14-00050

STRUGAR, Ivan
Poslovne komunikacije 1 : udžbenik za 1. razred srednje strukovne škole : zanimanje: ekonomistica/ekonomist / Ivan Strugar, Jadranka Murgić. - 1. izd. - Zagreb : Alka script, 2014. ([Sveta Nedelja] : Printera grupa). - 183 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 24 cm.
ISBN 9789532941197
005.57
(075.3)
HK14-00051

Vidi br.: HK14-02794

Vidi br.: HK14-00046

Vidi br.: HK14-02458

006   Normizacija i norme

TRBOJEVIĆ, Nikola
Normizacija i razvoj proizvodnih sustava / Nikola Trbojević. - Karlovac : Veleučilište, 2014. (Zagreb : Intergrafika). - 189 str. : ilustr. u bojama, graf. prikazi u bojama ; 24 cm.
Nakl. 300 primj. - Sadrži i: Zakon o normizaciji : (NN 163/2003). - Autorova slika i bilješka o njemu: str. [191]. - Bibliografija: str. 187-189.
ISBN 9789537343729 : 140,00 HRK
006.03(075.8)
658.5:006
(075.8)
HK14-00052

Vidi br.: HK14-02445

007   Teorija komunikacija. Kibernetika

INTERNATIONAL Conference on Information Systems Development (23 ; 2014 ; Varaždin)
Information systems development: Transforming organisations and society trough information systems : book of abstracts and conference programme of the 23rd Information and Intelligent Systems (ISD2015 Croatia), September 2-4, 2014, Varaždin, Croatia / [editors Vjeran Strahonja ... [et al.]. - Varaždin : Faculty of Organization and Informatics, 2014. (Varaždin : Mini-print-logo). - 83 str. ; 21 cm.
Knjizi je priložen CD-ROM: Information systems development: Transforming organisations and society trough information systems : proceedings. - Nakl. 100 primj. - Imensko kazalo.
ISBN 9789536071449
007
004.8
(063)
HK14-00053

KOMUNIKACIJSKI obrasci i informacijska znanost / urednici Radovan Vrana, Đilda Pečarić. - Zagreb : Zavod za informacijske studije, 2014. (Sveta Nedjelja [i. e. Sveta Nedelja]: Web2tisak). - 124 str. ; 24 cm. - (Radovi Zavoda za informacijske studije ; knj. 27)
Zastupljeni autori: Đilda Pečarić, Miroslav Tuđman, Radovan Vrana, Kristina Kocijan, Željka Miklošević, Zlata Veselinović, Željka Bagarić. - Nakl. 300 primj. - Bibliografija iza svakog rada.
ISBN 9789531755382 : 125,00 HRK
007
(082)
HK14-00054

KRELJA-KURELOVIĆ, Elena
Sustav i informacija / Elena Krelja Kurelović. - Rijeka : Veleučilište u Rijeci, 2014. (Rijeka : Futura). - 150 str. : ilustr., graf. prikazi ; 24 cm.
Nakl. 150 primj. - Biibliografija: str. 137-139; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789536911745
007(075.8)
(075.8)
HK14-00055

TUĐMAN, Miroslav
Teorija informacijske znanosti / Miroslav Tuđman. - 3. dopunjeno izd. - Zagreb : Hrvatska sveučilišna naklada : Nacionalna i svuečilišna knjižnica u Zagrebu, 2014. (Sv. Ivan Zelina : Tiskara Zelina). - 263 str. : ilustr. ; 24 cm.
Bilješka o autoru: str. 262-263. - Bilješke uz tekst. - Bibliografija: str. 243-251 i uz tekst. - Summary. - Imensko kazalo.
ISBN 9789531692878 (Hrvatska sveučilišna naklada) : 150,00 HRK
007
HK14-00056

Vidi br.: HK14-00043

Vidi br.: HK14-00034

Vidi br.: HK14-00036

008   Civilizacija. Kultura. Napredak

BAJSOM kroz meandar : [zbornik] / [urednici Barbara Balen Domazetović ... et al.]. - Osijek : Umjetnička akademija, 2014. (Osijek : IBL). - 406 str. ; 20 cm.
Podnasl. preuzet s preliminarne str. - Zastupljeni autori: Ana Lamza Bašić, Nikolina Pokorić, Alen Andraković, Ivana Babinac, Milica Pejin, Rebeka Zeljko, Marijana Bičvić, Ivana Ćorluka, Suzana Jurković, Mia Vladović, Žana Jamaković, Sonja Nedić, Kristina Trupeljak, Mario Vukobratović, Ivana Petrošević, Manuela Polak, Domagoj Wunderlich, Sunčica Stojanović, Kristina Repušić, Laura Plantak, Mirjana Žalac, Sara Grepo, Korina Kreća, Vanja Maganjić, Ivona Mikić, Monika Tadić, Jelena Vuković, Marina Huskić, Olana Kardum, Hrvoje Katona, Anja Romić, Monika Šestić, Jurica Cvenić, Filip Kurbanović, Andreja Čičak, Ana Tot, Barbara Balen Domazetović, Snježana Barić Šelmić, Tomislav Levak, Ivana Macokatić, Vlatko Franjin, Tomislav Kujundžija, Andrej Rašljanin, Petar Hajek, Bojan Stanković, Eduard Lacković, Roberta Subjak, Anita Moker, Sandra Majtan, Ana-Marija Medved, Kristina Suvala, Martina Gavran, Ana Kukulić, Jelena Kukulić. - Bibliografija: str. 405-406 ; bibliografske bilješke iza pojedinih radova.
ISBN 9789535805519 : 119,00 HRK
008(497.543Osijek)
7(497.543Osijek)
(497.543Osijek)
(062)
HK14-00057

BOROVAC Pečarević, Martina
Perspektive razvoja europske kulturne politike : interkulturni dijalog i multikulturalnost / Martina Borovac Pečarević. - Zagreb : AGM, 2014. (Zagreb : URIHO). - 255 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Tragom struke)
Slika autorice i bilješka o njoj na omotu. - Bilješke uz tekst. - Bibliografija: str. 251-255 i uz tekst.
ISBN 9789531744478 : 140,00 HRK
008:32(4-6EU)
(4-6EU)
HK14-00058

BURŠIĆ, Edgar
Mreža Clubture : mapiranje organizacija izvaninstitucionalne kulture / istraživački izvještaj pripremio Edgar Buršić. - Zagreb : Savez udruga Klubtura = Clubture Network, 2014. ([Sv. Ivan Zelina] : Tiskara Zelina). - 63 str. ; 24 cm.
Nakl. 800 primj. - Bilješka o autoru: str. [64]. - Bilješke uz tekst. - Bibliografija: str. 53.
ISBN 9789539599438
008:061.2(497.5)
061.2:008(497.5)
(497.5)
"200/201"
(049.5)
HK14-00059

KREATIVNA Europa : što mi donosi? : priručnik za stručnjake u audiovizualnom i kulturnom sektoru. - Luxemburg : Ured za publikacije Europske unije, 2014. ([s. l. : s. n.]). - 50 str. : ilustr. u bojama ; 21 cm.
Om. nasl.
ISBN 9789279309458
008(4)(036)
(4)
"201"
(036)
HK14-00060

RANDERS, Jorgen
2052 : globalna prognoza za sljedećih četrdeset godina / Jorgen Randers ; [prevoditeljica Ivana Damjanović]. - Zagreb : Mate, Zagrebačka škola ekonomije i managementa, 2014. ([Zagreb] : Grafotisak). - 392 str. : ilustr., graf. prikazi ; 23 cm. - (Biblioteka Gospodarska misao)
Prijevod djela: 2052: a global forecast for the next forty years. - Slika autora i bilješka o njemu na omotu. - Bilješke: str. [370]-377. - Predmetmo kazalo.
ISBN 9789532462173 (Mate)
008.2
339.9
HK14-00061

VIKIĆ-TOPIĆ, Dražen
Želja za znanjem / Dražen Vikić-Topić, Olga Carević ; [ilustracije Tamara Tišma]. - Zagreb : Institut za razvoj i međunarodne odnose, 2014. ([s. l. : s. n.]). - 137 str. : ilustr. ; 23 cm.
Nakl. 300 primj. - Bibliografija: str. 136-137.
ISBN 9789536096695
008(497.5)
(497.5)
(046)
HK14-00062

Vidi br.: HK14-01787

Vidi br.: HK14-00731

Vidi br.: HK14-04949

Vidi br.: HK14-04950

Vidi br.: HK14-02995

01   Bibliografije. Katalozi

Vidi br.: HK14-02838

Vidi br.: HK14-03008

Vidi br.: HK14-01881

02   Knjižničarstvo

BAGARIĆ, Željka
Model suradnje narodnih knjižnica i zatvorskoga sustava u Republici Hrvatskoj / Željka Bagarić. - Zagreb : Zavod za informacijske studije, 2014. ([Zagreb] : Web2tisak). - 135 str. ; 24 cm. - (Radovi Zavoda za informacijske studije ; knj. 28)
Nakl. 300 primj. - Slika autorice i bilješka o njoj: str. 135. - Bilješke uz tekst. - Bibliografija: str. 119-128; bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789531754996 : 125,00 HRK
027.6-058.5
HK14-00063

BAŠIĆ, Ivana, lingvistkinja
O čitateljskim grupama : metodički priručnik s primjerima dobre prakse / Ivana Bašić. - Zagreb : Balans centar za logopediju i biblioterapiju, 2014. ([Sveta Nedelja] : Printera grupa). - 110 str. ; 20 cm.
Bilješka o autorici: str. 110. - Bibliografija: str. 107-108 i uz tekst.
ISBN 9789535658313 : 100,00 kn
028:061.2
028.8
HK14-00064

ČELIĆ-TICA, Veronika
Prilog za bibliografiju hrvatskoga školskog knjižničarstva / [sastavile Veronika Čelić-Tica, Jelica Leščić]. - Zagreb : Nacionalna i sveučilišna knjižnica u Zagrebu, 2014. (Zagreb : Nacionalna i sveučilišna knjižnica u Zagrebu). - 104 str. ; 24 cm.
Podatak o autoricama preuzet s poleđine nasl. lista. - Nakl. 100 primj. - Bilješke uz tekst. - Imenska kazala ; Predmetno kazalo.
ISBN 9789535001270 : 105,00 HRK
027.8(01)
(01)
HK14-00065

DANI specijalnih i visokoškolskih knjižnica (13 ; 2013 ; Opatija)
Knjižnice: kamo i kako dalje? / 13. dani specijalnih i visokoškolskih knjižnica, [Opatija, 15.-18. svibnja 2013.] ; uredile Ivana Hebrang Grgić i Vesna Špac ; [prijevod [sažetaka] na engleski Tea Fluksi]. - Zagreb : Hrvatsko knjižničarsko društvo, 2014. (Zagreb : Denona). - XVIII, 400 str. : ilustr., graf. prikazi ; 24 cm. - (Izdanja Hrvatskoga knjižničarskog društva, 1846-5544 ; knj. 62)
Zastupljeni autori: Senka Tomljanović, Zrinka Udiljak-Bugarinovski, Edita Bačić, Žana Siminiati Violić, Vesna Borić, Jasna Dravec Braun, Andrea Horić, Gabrijela Gavran, Irena Pilaš, Miro Pušnik, Igor Zemljič, Iva Meštrović, Gordana Ramljak, Stjepka Leščić, Dražan Dizdar, Željka Jaklinović, Marina Kordić, Grozdana Sirotić, Hanja Anić, Marta Radoš, Goranka Mitrović, Maja Panian Selimić, Silvana Brozović, Marina Vinaj, Ivana Knežević, Kornelija Petr Balog, Josipa Zetović, Bernardica Plašćak, Mihaela Kovačić, Blanka Salatić, Kristina Kalanj, Jelka Petrak, Helena Markulin, Marijan Šember, Ksenija Švenda-Radeljak, Ljiljana Siber, Marija Bulatović, Oja Krinulović, Iva Vrkić, Tea Grujić, Gordana Miolin, Elli Pecotić, Alisa Martek, Bernarda Kos, Irena Frigo Haltrich, Marina Maruna, Vera Petrović. - Nakl. 200 primj. - Na nast. str. i teme: Članstvo u EU - knjižničari gdje smo? ; Produktivnost znanstvene zajednice ; Obrazovanje korisnika ; Knjižnice u vremenu recesije - kako preživjeti?. - Str. XI-XVIII: U potrazi za odgovorima = Searching for answers / Ivana Hebrang Grgić i Vesna Špac. - Bibliografija uz svaki rad; bibliografske bilješke uz tekst. - Summaries.
ISBN 9789536001941 : 210,00 HRK
026(497.5)
027.7(497.5)
(497.5)
(063)
HK14-00066

DEL Ponte, Jadranka
Knjižničarstvo u prvom licu jednine : povijesni mozaik kutinske knjižnice / Jadranka Del Ponte. - Kutina : Spiritus movens, 2014. (Zagreb : ITG). - 192 str. : ilustr. (pretežno u bojama), faks. ; 27 cm.
Str. 189-190: O autorici i knjizi / Suzana Pomper.
ISBN 9789537553401 : 200,00 HRK
027.52(497.5Kutina)
(497.5Kutina)
HK14-00067

GATALICA, Tina
Svezak (1985.-2013.) : bibliografija / Tina Gatalica, Zorka Renić. - Bjelovar : Društvo knjižničara Bilogore, Podravine i Kalničkog prigorja, 2014. (Bjelovar : Tiskara Horvat). - 110 str. ; 24 cm.
Nakl. 300 primj. - Str. 104-106: Pogovor / Ilija Pejić. - Bilješke o autoricama: str. 109. - Bibliografija: str. 18-19 i uz tekst. - Predmetno kazalo ; Imensko kazalo.
ISBN 9789539704948
02:050(497.5)(01)
050(497.5)(01)
(497.5)
(01)
HK14-00068

ISBD : međunarodni standardni bibliografski opis / preporučila Skupina za pregled ISBD-a ; odobrio Stalni odbor IFLA-ine Sekcije za katalogizaciju ; [s engleskog prevela i predgovor napisala Ana Barbarić]. - Objedinjeno izd. - Zagreb : Hrvatsko knjižničarsko društvo, 2014. ([Zagreb] : Denona). - XXI, 329 str. ; 24 cm. - (Povremena izdanja Hrvatskoga knjižničarskog društva. Novi niz, 1334-7667. ; knj. 31)
Prijevod djela: ISBD. - Na vrhu nasl. str.: International Federation of Library Associations and Institutions = Međunarodni savez knjižničarskih društava i ustanova. - Nakl. 300 primj. - Predgovor prevoditeljice: str. XI-XIV. - Kratice: str. 297-298. - Pojmovnik: str. 299-323. - Bibliografija: str. 295-296; bibliografske bilješke uz tekst. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789536001958 : 140,00 HRK
025.31
(083.74)
HK14-00069

KOVAČEVIĆ, Dinka, knjižničarka
Mjerila kvalitete rada u hrvatskom školskom knjižničarstvu / Dinka Kovačević, Jasmina Lovrinčević. - Osijek : Odjel za kulturologiju Sveučilišta J. J. Strossmayera, 2014. (Osijek : Gradska tiskara Osijek). - 291 str. : ilustr. ; 24 cm.
Nakl. 500 primj. - Bibliografija: str. 265-272.
ISBN 9789536931682 : 100,00 HRK
027.8(497.5)(035)
(497.5)
(035)
HK14-00070

LEŠČIĆ, Jelica
Prilog za bibliografiju novijega hrvatskog knjižničarstva / [sastavila Jelica Leščić]. - Zagreb : Nacionalna i sveučilišna knjižnica u Zagrebu, 2014. (Zagreb : Nacionalna i sveučilišna knjižnica u Zagrebu). - 111 str. ; 24 cm.
Podatak o autorici preuzet s poleđine nasl. lista. - Nakl. 100 primj. - Bilješke uz tekst. - Imenska kazala ; Predmetno kazalo.
ISBN 9789535001355 : 105,00 HRK
02(497.5)(01)
(497.5)
(01)
HK14-00071

PEJIĆ, Ilija
Čitaonice u Grubišnom Polju : kulturni život Grubišnog Polja od razvojačenja 1871. do kraja Drugog svjetskog rata 1945. / Ilija Pejić ; [prijevod sažetka na engleski Gorka Radočaj]. - Bjelovar : Hrvatska akademija znanosti i umjetnosti, Zavod za znanstvenoistraživački i umjetnički rad, 2014. ([Sv. Ivan Zelina] : Tiskara Zelina). - 126 str. : ilustr. (djelomice u bojama), faks. ; 25 cm. - (Posebna izdanja Zavoda za znanstvenoistraživački i umjetnički rad u Bjelovaru ; knj. 4)
Autorova slika. - Nakl. 300 primj. - Bio-bibliografska bilješka o I. Pejiću: str. 125-126. - Bilješke uz tekst. - Bibliografija: str. 117-120; bibliografske bilješke uz tekst. - Summary: Reading rooms in Grubišno Polje. - Imensko kazalo.
ISBN 9789531542715 : 100,00 HRK
027.9(497.5Grubišno Polje)
(497.5Grubišno Polje)
HK14-00072

PROGRAMSKA osnova za novu Gradsku knjižnicu u Zagrebu / [prijevod teksta [CD-ROM-a] na engleski jezik Ivana Faletar Horvatić ; uredništvo Davorka Bastić ... et al.]. - Zagreb : Knjižnice grada Zagreba, 2014. ([Zagreb] : Stega tisak). - 48 str. : ilustr. u bojama ; 27 cm. - (Nova Gradska knjižnica knj. 2)
Predgovor: str. 5-8. - Bibliografija: str. 47.
ISBN 9789533370439
027.5(497.5Zagreb)
727.8
(497.5Zagreb)
HK14-00073

STRUČNI skup Knjižnice u procjepu : stručna obrada neknjižne građe (2012 ; Sisak)
Knjižnice u procjepu : stručna obrada neknjižne građe : zbornik radova : [Sisak, 13. - 14. prosinca 2012.] / [organizator Knjižničarsko društvo Sisačko-moslavačke županije] ; glavna urednica Dunja Holcer ; [prijevod na engleski [sažetaka] Nataša Bujas ; predmetno kazalo Branka Purgarić-Kužić]. - Sisak : Knjižničarsko društvo Sisačko-moslavačke županije, 2014. ([s. l.] : Glasila). - VI, 238 str. : ilustr. u bojama. ; 24 cm.
Zastupljeni autori: Ana Barbarić, Vesna Hodak, Milka Šupraha-Perišić, Nikolina Papić, Vesna Ivanković, Andrea Šušnjar, Sanja Vukasović-Rogač, Maja Bodiš, Dubravka Petek, Diana Polanski, Sanja Mikačić, Vikica Semenski, Gordana Miolin, Nataša Bujas, Željka Turk Joksimović, Sanja Jurković, Ana Šimić, Vedrana Lugić, Dubravka Katić, Danka Hajsig. - Nakl. 200 primj. - Str. V-VI: Predgovor / Aleksandra Horvat. - Bibliografija uz svaki rad ; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Summaries. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789535794202 : 120,00 HRK
025.4:026.06
025.4:004.62
(063)
HK14-00074

Vidi br.: HK14-00066

Vidi br.: HK14-00074

Vidi br.: HK14-00076

Vidi br.: HK14-00064

Vidi br.: HK14-00116

030   Opća referentna djela

TO ne može biti istina / [prevoditeljica Nives Fabečić Bojić ; ilustratori Adam Benton ... [et al.] ; glavni urednik Maroje Mihovilović]. - 1. izd. - Zagreb : Profil knjiga, 2014. ([s. l. : s. n.]). - 192 str. : ilustr. u bojama ; 28 cm.
Prijevod djela: It can't be true. - Tiskano u Kini. - Imensko i predmetno kazalo i kazalo mjesta.
ISBN 9789533133478 : 99,00 HRK
030
(02.053.2)
HK14-00075

Vidi br.: HK14-05013

050   Serijske publikacije. Periodika

NACIONALNA i sveučilišna knjižnica (Zagreb). Zbirka inozemne Croatice
Serijske publikacije Hrvata izvan Hrvatske : (iz fonda NSK) / [urednica Željka Lovrenčić]. - Zagreb : Nacionalna i sveučilišna knjižnica u Zagrebu, 2014. ([s. l. : s. n.]). - 44 str. : faks. ; 20 cm.
Om. nasl. - Katalog izložbe održane u Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici u Zagrebu od 24. 6. do 3. 7. 2014. - Podatak o urednici preuzet iz kolofona. - Nakl. 250 primj. - Uvodna riječ glavne ravnateljice Nacionalne i sveučilišne knjižnice u Zagrebu / Dunja Seiter-Šverko. - Str. 7-8: Zbirka inozemne Croatice u Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici u Zagrebu / Željka Lovrenčić. - Str. 9-10: Serijske publikacije Hrvata izvan Hrvatske u fondu NSK / Marina Krpan Smiljanec.
ISBN 9789535001294
050(100=163.42)
027.54(497.5Zagreb)
(100)
(497.5)
(497.5Zagreb)
(=163.42)
(083.824)
HK14-00076

Vidi br.: HK14-02838

Vidi br.: HK14-02739

Vidi br.: HK14-03886

Vidi br.: HK14-00068

Vidi br.: HK14-01881

06   Organizacije. Udruge. Nagrade

20 godina Susreta zagrebačkih Runovićana : (1995.-2014.) / priredio Ivan Jukić ; [predgovor Vlade Puljiz ; fotografije Nedjeljko Jukić... et al.]. - Zagreb : Udruga Runovićana u Zagrebu, 2014. - 80 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm.
Nakl. 600 primj.
ISBN 9789535554936
061.2(497.5Zagreb)
(497.5Zagreb)
"1995/2014"
(067.5)
HK14-00077

ČAKŠIRAN, Vlatko
Književna nagrada Željezare Sisak : 1976. - 1990. / [autor teksta i kataloških jedinica Vlatko Čakširan ; urednici Dubravka Šurlan, Vlatko Čakširan]. - Sisak : Narodna knjižnica i čitaonica "Vlado Gotovac" : Gradski muzej, 2014. ([Sveta Nedelja] : Printera grupa). - 30 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 21 cm.
Om. nasl. - Katalog izložbe otvorene u Narodnoj knjižnici i čitaonici "Vlado Gotovac" u Sisku, 29. rujna 2014. - Podatak o autoru preuzet s poleđine nasl. lista. - Nakl. 300 primj. - Uvod: str. 5. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789536439560 (Gradski muzej Sisak)
06.068:82(091)
"1976/1990"
(083.824)
HK14-00078

DANI europske baštine (2014 ; Zagreb etc.)
Dani europske baštine, 19/9 - 12/10 2014. / [glavni urednik Sanja Šaban]. - Zagreb : Ministarstvo kulture RH, 2014. ([Sveta Nedelja] : Printera grupa). - 78 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 21 cm.
Om. nasl. - Prema uvodu, organizator je Ministarstvo kulture, Uprava za zaštitu kulturne baštine. - Uvod: str. 4-5.
061.7(497.5)
(497.5)
"2014"
(083.97)
HK14-00079

EU humanisti : osoba dijaloga - osoba godine / [uredili] Mirjana Nazor, Ivan Grubišić. - Split : Hrvatska akademska udruga - Čovjek nadasve - Eu humanisti, 2014. (Split : Pronto). - 116 str. : ilustr. u bojama ; 23 cm.
Nakl. 500 primj.
ISBN 9789537550165
061.234(497.5Split)
06.068:172
(497.5Split)
HK14-00080

EU humanists : person of dialogue - person of the year / [editors] Mirjana Nazor, Ivan Grubišić. - Split : The Croatian Academic Society - Man Above All - EU humanists, 2014. (Split : Pronto). - 116 str. : ilustr. u bojama ; 23 cm.
Nakl. 500 primj.
ISBN 9789537550172
061.234(497.5Split)
06.068:172
(497.5Split)
HK14-00081

EU za medije. - Zagreb : Delegacija Europske unije u Republici Hrvatskoj, [2014?] ([s. l. : s. n.]). - 90 str. : ilustr. u bojama ; 22 cm.
Om. nasl. - Uloženo u zaštitnu kutiju.
061.1EU
HK14-00082

FRANCO Bahamonde, Francisco
Masonerija / Francisco Franco y Bahamonde ; [prevoditelj sa španjolskog jezika Zoran Vernazza]. - Zagreb : Naklada E. Čić, 2014. (Donja Lomnica : Ekološki glasnik). - 242 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Biblioteka "Otkrivena istina")
Prijevod djela: Masoneria. - Str. 221-242: Isusovci, masonerija i Hrvati (Pogovor) / Zoran Vernazza. - Bilješke uz tekst.
ISBN 9789537802004 : 150,00 HRK
061.236(410)(091)
(410)
HK14-00083

KAŠTELA, Slobodan
Spomenica Zaklade Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti : 1993. - 2013. / Slobodan Kaštela ; [fotografije Damir Fabijanić, Goran Kos ; prijevod [sažetka] na engleski Gorka Radočaj]. - Zagreb : Hrvatska akademija znanosti i umjetnosti, 2014. ([Sv. Ivan Zelina] : Tiskara Zelina). - 276 str. : ilustr. (pretežno u bojama), faks. ; 28 cm.
Nakl. 400 primj. - Autorova slika i bilješka o njemu: str. 275. - Bibliografija: str. 273. - Summary.
ISBN 9789531542739 : 250,00 HRK
061.27(497.5)
061.61(497.5)
(497.5)
HK14-00084

KNEŽEVIĆ, Tomo
Caritas Vrhbosanske nadbiskupije do početka trećeg tisućljeća : nastanak, uspostava, djelovanje / Tomo Knežević. - Sarajevo : Caritas Vrhbosanske nadbiskupije - Središnjica, 2014. (Zenica : Graforad). - 364 str. : ilustr. (pretežno u bojama), zemljop. crteži u bojama ; 25 cm.
Nakl. 2000 primj. - Bilješke uz tekst. - Bibliografija: str. 315-337; bibliografske bilješke uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 9789958078002
061.23:272-772(497.6)
272-46
(497.6)
"1931/2000"
HK14-00085

LAPENNA, Ivo
Esploro kaj dokumentado / Ivo Lapenna. - Đurđevac : Grafokom, 2014. (Đurđevac : Grafokom). - 221 str. ; 21 cm.
Imensko kazalo.
ISBN 9789537818067
061.2(492)(091)
811.922
(492.61*3000)
"1954/1987"
HK14-00086

MENASSE, Robert
Europski vjesnik : bijes građana i mir Europe ili Zašto poklonjena demokracija mora ustupiti mjesto izborenoj demokraciji / Robert Menasse ; prevela s njemačkog Nataša Medved. - Zagreb : Edicije Božičević, 2014. ([Zagreb] : Denona). - 123 str. ; 24 cm.
Prijevod djela: Der Europäische Landbote: die Wut der Bürger und der Friede Europas. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu. - Glosar: str. 121-123.
ISBN 9789537953171 : 110,00 HRK ; 14 EUR
061.1EU
HK14-00087

NA III. zasjedanju ZAVNOH-a, prije 70 godina, ustanovljena je Federativna država Hrvatska / urednik i redaktor Tomislav Badovinac. - Zagreb : Savez društava "Josip Broz Tito" Hrvatske, 2014. (Zagreb : Grafocentar). - 67 str. : ilustr. (pretežno u bojama), note ; 17 cm. - (Znanstvena biblioteka / Savez društava "Josip Broz Tito" Hrvatske ; sv. 8)
Na predlistu: „Dan mladosti – radosti“, Kumrovec, 24. V. 2014. godine.
ISBN 9789535827801 : 10,00 HRK
061.75(497.5Kumrovec)
(497.5Kumrovec)
"2014"
HK14-00088

PROSTOR rodne i medijske kulture K-zona (Zagreb)
Aktivistička početnica : korisni savjeti za osnivanje i vođenje udruge / [autor Prostor rodne i medijske kulture K-zona]. - Zagreb : Prostor rodne i medijske kulture K-zona, 2014. (Čakovec : ACT Printlab). - 55 str. ; 21 cm.
Podatak o odgovornosti preuzet sa str. [2]. - Nakl. 1500 primj.
ISBN 9789535824503
061.2(497.5)(035)
061.2:65.012(035)
(497.5)
(035)
HK14-00089

SKUP Četrdeset godina Hrvatskog ergonomijskog društva (2014 ; Zagreb)
Skup 40 godina Hrvatskog ergonomijskog društva = 40 years of Croatian Ergonomics Society Conference / urednici/editors Tanja Jurčević Lulić, Aleksandar Sušić. - Zagreb : Hrvatsko ergonomijsko društvo, 2014. (Zagreb : Element). - 52 str. : ilustr. ; 17 cm.
Zastupljeni autori: Eric Min-yang Wang, Dragutin Taboršak, Aleksandar Sušić, Zenun Skenderi, Budimir Mijović, Davor Sumpor, Jurica Ivošević, Diana Milčić, Jasenka Pibernik, Kristian Jambrošić, Tanja Jurčević Lulić, Jadranka Mustajbegović, Hana Brborović, Milan Milošević, Igor Grabovac, Martina Radečić, Ilija Manenica, Ivica Grbac, Zoran Vlaović, Danijela Domljan, Vlatka Jirouš Rajković, Vjekoslav Živković, Ivica Župčić, Sarajko Baksa, Ines Baksa. - Nakl. 100 primj. - Tekst na hrv. i engl. jeziku.
ISBN 9789539874160
061.2:331.101.1(497.5)
331.101.1
(497.5)
(067.5)
HK14-00090

SRPSKO privredno društvo "Privrednik" / [priredili Dušan Cvetanović ... [et al.] ; urednik Nikola Lunić]. - Zagreb : Srpsko privredno društvo "Privrednik", 2014. ([Sveta Nedelja] : Printera grupa). - 56 str. : ilustr. u bojama ; 20 cm.
Ostali zastupljeni autori: Slađana Čanković, Marko Ignjatić, Nikola Lunić, Olivera Radović.
ISBN 9789535575511
061.2(497.5=163.41)(091)
(497.5)
(=163.41)
HK14-00091

ŠÖMEN, Branko
Povijest slobodnog zidarstva u Hrvatskoj / Branko Šömen. - 1. izd. - Zagreb : Profil knjiga, 2012-. - sv. ; 24 cm.
ISBN 9789533131634 (cjelina)
061.236(497.5)(091)
(497.5)
"17/19"


2 : Snaga. - 2014. (Zagreb : Profil). - 861 str., XX str. s tablama (pretežno u bojama).
Slobodnozidarski pojmovnik: str. 799-833. - Bibliografija uz svako poglavlje. - Imensko kazalo.
ISBN 9789533133898 : 499,00 HRK

HK14-00092

Vidi br.: HK14-00883

Vidi br.: HK14-02470

Vidi br.: HK14-02072

Vidi br.: HK14-02812

Vidi br.: HK14-00081

Vidi br.: HK14-00080

Vidi br.: HK14-05100

Vidi br.: HK14-01796

Vidi br.: HK14-02043

Vidi br.: HK14-00630

Vidi br.: HK14-02896

Vidi br.: HK14-00954

Vidi br.: HK14-02531

Vidi br.: HK14-00966

Vidi br.: HK14-00790

Vidi br.: HK14-02863

Vidi br.: HK14-02875

Vidi br.: HK14-02208

Vidi br.: HK14-00410

Vidi br.: HK14-00676

Vidi br.: HK14-02511

Vidi br.: HK14-02224

Vidi br.: HK14-02163

Vidi br.: HK14-02870

Vidi br.: HK14-02878

Vidi br.: HK14-01824

Vidi br.: HK14-01825

Vidi br.: HK14-00996

Vidi br.: HK14-01792

Vidi br.: HK14-02207

Vidi br.: HK14-02512

Vidi br.: HK14-02894

Vidi br.: HK14-02883

Vidi br.: HK14-02813

Vidi br.: HK14-02159

Vidi br.: HK14-02022

Vidi br.: HK14-00089

Vidi br.: HK14-02866

Vidi br.: HK14-02017

Vidi br.: HK14-02893

Vidi br.: HK14-02020

Vidi br.: HK14-02018

Vidi br.: HK14-02785

Vidi br.: HK14-01823

Vidi br.: HK14-02874

Vidi br.: HK14-02019

Vidi br.: HK14-02274

Vidi br.: HK14-02471

Vidi br.: HK14-02471

Vidi br.: HK14-02254

Vidi br.: HK14-02254

Vidi br.: HK14-00830

Vidi br.: HK14-02033

Vidi br.: HK14-00831

Vidi br.: HK14-02016

Vidi br.: HK14-02276

Vidi br.: HK14-00689

Vidi br.: HK14-00084

Vidi br.: HK14-04658

Vidi br.: HK14-02031

Vidi br.: HK14-02504

Vidi br.: HK14-02872

Vidi br.: HK14-01981

Vidi br.: HK14-02507

Vidi br.: HK14-02867

Vidi br.: HK14-02537

Vidi br.: HK14-02862

Vidi br.: HK14-02836

Vidi br.: HK14-02864

Vidi br.: HK14-00059

Vidi br.: HK14-02523

Vidi br.: HK14-02486

Vidi br.: HK14-02032

Vidi br.: HK14-02068

Vidi br.: HK14-02882

Vidi br.: HK14-02015

Vidi br.: HK14-00374

Vidi br.: HK14-02189

Vidi br.: HK14-00660

069   Muzeji. Stalne izložbe

AKVIZICIJE 2010.-2014. : zbirke, predmeti, umjetnička djela : Muzej grada Rijeke [izložba od 23. listopada 2014. do 15. veljače 2015. / [autori izložbe i tekstova Jelena Dunato ... et al. ; fotografija Doris Fatur, Željko Stojanović, Istog Žorž ; urednik Ervin Dubrović]. - Rijeka : Muzej grada, 2014. (Zagreb : AKD). - 147 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 21 cm.
Ostali zastupljeni autori tekstova: Marija Lazanja Dušević, Jasna Milinković, Deborah Pustišek, Nada Sabljić, Sabrina Žigo.
ISBN 9789536587766 : 100,00 HRK
069:908(497.572Rijeka)
069(497.572Rijeka)
(497.572Rijeka)
(083.822)
HK14-00093

ČOP, Natali
Povratak u prošlost : Narodni muzej od osnivanja do 1945. : Galerija umjetnina, Zadar, 17. prosinca 2014. do 31. siječnja 2015. / [tekst predgovora i urednica Natali Čop ; fotografije u katalogu Tomislav Vrsaljko ... et al.]. - Zadar : Narodni muzej, 2014. (Zadar : Grafikart). - 28 str. : ilustr., faks (djelomice u bojama) ; 30 X 15 cm.
Katalog izložbe. - Nakl. 300 primj. - Bibliografija: str. 28.
ISBN 9789537477332
069(497.581.1Zadar)
(497.581.1Zadar)
"1832/1945"
(083.824)
HK14-00094

DEMO, Željko
Zlato i srebro srednjeg vijeka u Arheološkom muzeju u Zagrebu : (s prilogom Maje Bunčić) : [Arheološki muzej u Zagrebu, 20. studeni 2014. godine do 22. veljače 2015. godine] / Željko Demo ; [fotografije Igor Krajcar ; crteži Miljenka Galić, Anita Ivanković]. - Zagreb : Arheološki muzej, 2014. ([Sveti Ivan Zelina] : Tiskara Zelina). - 141 str. : ilustr. (djelomice u bojama) ; 28 cm.
Katalog izložbe. - Dio podnasl. preuzet sa str. [2]. - Bibliografija: str. 119-141.
ISBN 9789536789870
069(497.5Zagreb):902
902:069(497.5Zagreb)
904(497.5)
(497.5)
(497.5Zagreb)
"653"
(083.824)
HK14-00095

ISTRAŽIVANJE korisnika baštine / uredila Žarka Vujić. - Zagreb : Zavod za informacijske studije Odsjeka za informacijske i komunikacijske znanosti Filozofskog fakulteta Sveučilišta, 2014. (Zagreb : Inter-ing). - 229 str. : ilustr., graf. prikazi ; 24 cm. - (Radovi Zavoda za informacijske studije ; knj. 25)
Zastupljeni autori: Žarka Vujić, Željka Miklošević, Ileana Kurtović, Darko Babić, Ivana Jagić, Tamara Ilić Olujić, Mario Jurić, Helena Stublić, Jasmina Bavoljak, Katarina Srdarev, Željka Sušić, Goran Zlodi. - Nakl. 400 primj. - Str. 3-9: Predgovor ; Preface / Žarka Vujić. - Bibliografija uz neke radove; bibliografske bilješke uz tekst. - Summaries.
ISBN 9789531755207 : 100, 00 HRK
069-052
069.01:001.891
HK14-00096

JAPUNDŽIĆ, Milica
Francuski stojeći satovi u Muzeju Mimara = French clocks in The Mimara Museum / Milica Japundžić ; [prijevod na engleski, English translation Graham McMaster ; fotografije, photography Gordan Dautkaiser ... et al.]. - Zagreb : Muzej Mimara, 2014. (Zagreb : Kerschoffset). - 40 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 23 cm. - (Studije Muzeja Mimara, 1333-7297 ; 43)
Nakl. 1000 primj. - Tekst usporedo na hrv. i na engl. jeziku. - Bilješke: str. 37-38. - Bibliografija: str. 39.
ISBN 9789532480603
069.51:681.113.1(44)
681.113.1(44)
069(497.5Zagreb)
(44)
(497.5Zagreb)
HK14-00097

KLASIČNI Rim u Puli = Roma classica a Pola / [prijevod, traduzione Cristina Sodomaco Damijanić ; fotografije, fotografie [i] urednice kataloga, redattrici del catalogo Giulia Codacci-Terlević, Sara Pancun]. - Pula : Arheološki muzej Istre, 2014. (Pula : MPS). - 121 str. : ilustr. u bojama ; 16 X 24 cm. - (Katalozi Edukacijskog odjela = Cataloghi del Dipartimento didattico, 1848-4859 ; 13)
Povodom Europskog dana muzeja 18. svibnja 2014. godine u Galeriji Klovićevi dvori u Zagrebu predstavljeni su radovi djece DV-SI "Rin Tin Tin”, u sklopu izložbe "Klasični Rim na tlu Hrvatske – arhitektura, urbanizam, skulptura". - Nakl. 700 primj. - Tekst usporedo na hrv. i na tal. jeziku. - Str. 11-13: Predgovor ; Prefazione / Tamara Brussich, Darko Komšo. - Bibliografija: str. 119-121; bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789536153916 : 60,00 HRK
069.12(497.5Pula)
75-053.4
(497.5Pula)
(083.824)
HK14-00098

KOKAN, Bože
[90 godina Zbirke kornjaša dr. Eduarda Karamana u Prirodoslovnom muzeju u Splitu] / [autor izložbe i kataloga Bože Kokan ; prijevodi Andrea Petričević ... et al.]. - Split : Prirodoslovni muzej i zoološki vrt, 2014. ([Split] : Digitalni studio Akvarij). - 24 str. : ilustr. , graf. prikazi (pretežno u bojama) ; 30 cm.
Om. nasl. - Nakl. 500 primj. - Dr. Eduard Karaman (1849.-1923.): str. 5. - Izvori: str. 22-23. - Sažeci na više jezika.
ISBN 9789537655105
069.5:595.76
595.76
59Karaman, E.
069(497.583Split)
(497.583Split)
HK14-00099

MAŠIĆ, Boris
Religijske medaljice u Srednjovjekovnoj arheološkoj zbirci Muzeja grada Zagreba = Religiöse Medaillen in der Mittelalterischen archäologischen Sammlung des Museums der Stadt Zagreb / [autor] Boris Mašić ; [prijevod, Übersetzung Dragutin Hainš ; fotografije, Fotos M. Gregl... et al.]. - Zagreb : Muzej grada Zagreba, 2014. (Zagreb : LaserPlus). - 103 str. : ilustr. u bojama ; 26 cm.
Nakl. 300 primj. - Tekst usporedo na hrv. i njem. jeziku. - Predgovor ; Vortwort: str. 7-8. - Bibliografija ; Bibliographie: str. 100-103 ; bibliografske bilješke uz tekst. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789536942596
069.51:737.2
737.2
069(497.5Zagreb)
(497.5Zagreb)
HK14-00100

MESARIĆ, Marija
Podravski narodni motivi iz zbirke Josipa Cugovčana : Galerija Hlebine, 26.06.-27.07.2014. / [autorica teksta u katalogu Marija Mesarić ; prijevod [sažetka] na engleski jezik Lea Đurašević]. - Koprivnica : Muzej grada : Baltazar, 2014. (Koprivnica : Baltazar). - 47 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm.
Podatak o autorici preuzet iz kolofona. - Nakl. 500 primj. - Bibliografija i bilješke: str. 22. - Summary.
ISBN 9789537674359 (Baltazar)
069.5:746.3.048(497.525)
746.3.048(497.525)
069.5:39
069(497.525Podravske Sesvete)
(083.824)
HK14-00101

MUZEJ Like (Gospić). Zbirka oružja
Zbirka oružja : Muzej Like, Gospić / [autorica kataloga Vesna Bunčić ; fotografije Ivana Asić]. - Gospić : Muzej Like, 2014. (Sveta Nedelja : Printera grupa). - 83 str. : ilustr. u bojama ; 27 cm.
Podatak o autorici preuzet sa str. [3]. - Nakl. 1000 primj. - Str. 8-9: Zbirka oružja Muzeja Like, Gospić / Janko Jeličić. - Bibliografija: str. 83.
ISBN 9789537637125
069.5:623.4
623.4
069(497.562Gospić)
(497.562Gospić)
(083.82)
HK14-00102

PEROVIĆ, Slaven
Alfred Rethel : Grad Eltz, crtež iz Muzeja Mimara = Castle Eltz, drawing from the Mimara Museum ; Jean-Baptiste Oudry : Lov na lisicu i Lov na vuka, dva bakropisa iz Muzeja Mimara = The fox hunt and The wolf hunt, two etchings from The Mimara Museum / Slaven Perović ; [prijevod na engleski, English translation Graham McMaster ; fotografije Goran Vranić ; urednik, editor Tugomir Lukšić]. - Zagreb : Muzej Mimara, 2014. (Zagreb : Kerschoffset). - 36 str. : ilustr. u boji ; 23 cm. - (Studije Muzeja Mimara, 1333-7297 ; 42)
Nakl. 1000 primj. - Tekst usporedo na hrv. i na engl. jeziku. - Bibliografija: str. 31. - Bilješke: str. 29-30.
ISBN 9789532480597
069.51:741(430)
069.51:76(44)
741Rethel, A.
76Oudry, J.-B.
069(497.5Zagreb)
(430)
(44)
(497.5Zagreb)
HK14-00103

ŠOLA, Tomislav
Javno pamćenje : čuvanje različitosti i mogući projekti : [kultura, kreativni sektor, baština za održivi razvoj, nacionalni identitet, projekti] / Tomislav S. Šola. - Zagreb : Zavod za informacijske studije Odsjeka za informacijske znanosti Filozofskog fakulteta Sveučilišta, 2014. ([Zagreb] : Web2tisak). - 189 str. ; 24 cm. - (Radovi Zavoda za informacijske studije ; knj. 24)
Podnasl. preuzet s omota. - Slika autora i bilješka o njemu: str. [191]. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789531754965 : 125,00 HRK
069.1(497.5)
069:316.75
(497.5)
HK14-00104

ZALAR, Diana
Izlet u muzej na mala vrata : prema teoriji slikovnice = Trip to the museum through the "little door" : towards theory of the picturebook / Diana Zalar, Antonija Balić Šimrak, Stjepko Rupčić ; [prijevod na engleski Aleksandra Žmegač Horvat, Marija Andraka, Milka Bilić-Štefan]. - Zagreb : Učiteljski fakultet Sveučilišta, 2014. (Zagreb : ITG). - 113 str. : ilustr. u bojama ; 26 cm.
Slike autora. - Nakl. 300 primj. - Tekst usporedo na hrv. i na engl. jeziku. - Str. 1-5: Zašto muzeji objaljuju slikovnice = Reasons why museums publish picturebooks / Snježana Radovanlija Mileusnić. - Bilješka o autorima: str. 96-100. - Bibliografija: str. 104-105.
ISBN 9789537210663 : 100,00 HRK
069.7(497.5)
087.5(497.5)
069.12(497.5)
821.163.42.09-93
(497.5)
HK14-00105

Vidi br.: HK14-00105

Vidi br.: HK14-00104

Vidi br.: HK14-02609

Vidi br.: HK14-00093

Vidi br.: HK14-02488

Vidi br.: HK14-00102

Vidi br.: HK14-02703

Vidi br.: HK14-02703

Vidi br.: HK14-02606

Vidi br.: HK14-02606

Vidi br.: HK14-02604

Vidi br.: HK14-02545

Vidi br.: HK14-00099

Vidi br.: HK14-00274

Vidi br.: HK14-00103

Vidi br.: HK14-00103

Vidi br.: HK14-02487

Vidi br.: HK14-00100

Vidi br.: HK14-00097

Vidi br.: HK14-02605

Vidi br.: HK14-01722

Vidi br.: HK14-01195

Vidi br.: HK14-01951

Vidi br.: HK14-00101

Vidi br.: HK14-00101

Vidi br.: HK14-02758

Vidi br.: HK14-02779

Vidi br.: HK14-00123

Vidi br.: HK14-00096

Vidi br.: HK14-02596

Vidi br.: HK14-01818

Vidi br.: HK14-02169

Vidi br.: HK14-02165

Vidi br.: HK14-01791

Vidi br.: HK14-04878

Vidi br.: HK14-02611

Vidi br.: HK14-04855

Vidi br.: HK14-01924

Vidi br.: HK14-01943

070   Novine. Tisak. Novinarstvo

BALIĆ-NIŽIĆ, Nedjeljka
Giornali umoristico-satirici in italiano e veneto-zaratino a Zara nell'800 e nel '900 / Nedjeljka Balić Nižić, Živko Nižić. - Zadar : Sveučilište, 2014. (Čakovec : "Zrinski"). - 280 str. : faks. ; 24 cm.
Nakl. 300 primj. - Bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Sažetak ; Summary. - Imensko kazalo.
ISBN 9789533310527 : 100,00 HRK
070.487(497.5Zadar)(091)
821.131.1:050
[050:82](497.5Zadar)
(497.5Zadar)
"18/19"
HK14-00106

JELINIĆ, Berislav
Zašto je ubijen Ivo Pukanić : tko je naručio, tko je izvršio, a tko i zašto nije spriječio teroristički atentat u Zagrebu / Berislav Jelinić ; [fotografije Tomislav Čuveljak ... et al.]. - 1. izd. - Zagreb : Sljedeći savjet, 2014. ([Grude] : Grafocentar). - 280 str. : ilustr. u bojama ; 22 cm.
Autorova slika i bilješka o njemu: str. 280.
ISBN 9789535794011 (tvrdi uvez) 159,00
070-05Pukanić, I.
343.352(497.5)
(497.5)
"200"
HK14-00107

JELINIĆ, Berislav
Zašto je ubijen Ivo Pukanić : tko je naručio, tko je izvršio, a tko i zašto nije spriječio teroristički atentat u središtu Zagreba / Berislav Jelinić ; [fotografije Tomislav Čuveljak ... et al.]. - 1. izd. - Zagreb : Sljedeći savjet, 2014. ([Zagreb] : Denona]). - 280 str. : ilustr. u bojama ; 21 cm.
Slika autora i bilješka o njemu na omotu. - Bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789535794004 (meki uvez) : 39,99 HRK
070-05Pukanić, I.
343.352(497.5)
(497.5)
"200"
HK14-00108

PAVELIĆ, Boris, filozof
Smijeh slobode : uvod u Feral Tribune / Boris Pavelić ; [prijevod sažetka Martin Mayhew]. - 1. izd. - Rijeka : Adamić, 2014. (Zagreb : Stega tisak). - 687 str. : ilustr. ; 25 cm. - (Biblioteka Monografije / "Adamić"; knj. 7)
Slika autora i bilješka o njemu: str. 687. - Summary.
ISBN 9789532194920 : 240,00 HRK
070.1(497.5)(091)
(497.5)
"1983/2008"
HK14-00109

VASILJ, Miroslav
Sportsko novinarstvo / Miroslav Vasilj. - Zagreb ; Sarajevo : Synopsis, 2014. (Mostar : Fram-Ziral). - 263 str. ; 25 cm. - (Biblioteka Komunikacij@)
Str. 11-12: Predgovor / Zdravko Reić. - Bibliografija: str. 243-248; bibliografske bilješke uz tekst. - Imensko kazalo ; Predmetno kazalo.
ISBN 9789958587948 (Synopsis, Sarajevo)
070.446(075.8)
796:070](075.8)
(075.8)
HK14-00110

Vidi br.: HK14-04084

Vidi br.: HK14-04818

Vidi br.: HK14-04337

Vidi br.: HK14-00355

Vidi br.: HK14-01181

08   Poligrafije. Publikacije za djecu i mlade. Službene publikacije

BLAŽEVIĆ, Brankica
Vrtić na brežuljku / tekst i ilustracije Brankica Blažević. - Split : Školske sestre franjevke Krista Kralja, Provincija Svetog Srca Isusova : D. V. Jordanovac, 2014. (Zagreb : Roketa). - [24] str. : ilustr. u bojama ; 20 cm.
ISBN 9789535809401 (Dječji vrtić Jordanovac)
087.5
HK14-00111

DELAČ-PETKOVIĆ, Karmen
Sretna kučica / Karmen Delač-Petković, Dijana Arbanas ; [nacrtao] Darko Macan. - Brod Moravice : "Hrvatska čitaonica sela Kuti", 2014. (Rijeka : Tiskara Zambelli). - [24] str. : ilustr. u bojama ; 21 cm.
ISBN 9789535795407
087.5
HK14-00112

DOKAZA, Zdenka
Kuća pokraj pruge / [napisala] Zdenka Dokaza ; [ilustrirao] Davor Šunk. - Zagreb : HŽ Infrastruktura, 2014. (Zagreb : Željeznička tiskara). - 37 str. : ilustr. u bojama ; 17 cm.
Om. nasl. - Nakl. 1500 primj.
ISBN 9789535731719
087.5
656:37
(02.053.2)
HK14-00113

HUSEINOVIĆ, Kašmir
Puž u neobičnom gradu / Kašmir Huseinović, Saša Jantolek. - 1. izd. - Zagreb : Dječja knjiga : Kašmir promet, 2014. ([Zagreb] : Znanje). - [24] str. : ilustr. u bojama ; 25 cm.
Nakl. 500 primj.
ISBN 9789537671204 : 99,75 HRK
087.5
821.163.42-93-32
HK14-00114

HUSEINOVIĆ, Kašmir
Brbljava kornjača / Kašmir Huseinović, Andrea Petrlik. - 1. izd. - Zagreb : Dječja knjiga : Kašmir promet, 2014. ([Zagreb] : Znanje). - [24] str. : ilustr. u bojama ; 24 cm.
Nakl. 800 primj.
ISBN 9789537671198 : 89,00 HRK
087.5
821.163.42-93-32
HK14-00115

MEĐUNARODNI stručni skup Službene publikacije i državne informacije u knjižnicama Hrvatske (2012 ; Pula)
Međunarodni stručni skup Službene publikacije i državne informacije u knjižnicama Republike Hrvatske : zbornik radova / [prijevod s engleskog jezika Dagmar Lasić, s talijanskog jezika Alenka Patrun, sa slovenskog jezika Tereza Poličnik-Čermelj ; izrada predmetnog kazala Jelica Leščić ; glavna urednica Dunja Seiter-Šverko]. - Zagreb : Nacionalna i sveučilišna knjižnica u Zagrebu, 2014. (Zagreb : Nacionalna i sveučilišna knjižnica u Zagrebu). - 264 str. : ilustr., graf. prikazi ; 21 cm.
Zastupljeni autori: Dunja Seiter-Šverko, Vesna Golubović, Jeremy Jenkins, Fernando Venturini, Milan Selan, Blaženka Peradenić-Kotur, Irena Pilaš, Veronika Potočnik, Aleksandra Čar, Dijana Machala, Jasmina Milovčić, Nadia Bužleta, Višnja Cej, Jasenka Pleško, Milka Šupraha-Perišić, Ljiljana Črnjar. - Nakl. 100 primj. - Prema Uvodnoj riječi, skup je održan 24. i 25. svibnja 2012. u Puli. - Str. 7-9: Uvodna riječ / Dunja Seiter-Šverko. - Summaries. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789535001263 : 100,00 HRK
087.7(497.5)
02:087.7(497.5)
(497.5)
(063)
HK14-00116

NENADIĆ-BILAN, Diana
Plava riba plavog mora / Diana Nenadić Bilan ; [ilustratorica Ana Kolega]. - Zadar : Zadarska županija, 2014. (Zadar : Grafikart). - [12] str. : ilustr. u bojama ; 24 cm.
Nakl. 500 primj.
ISBN 9789535791706
087.5
HK14-00117

PERVAN, Jelena
Hrkalo i Kamilica / Jelena Pervan ; ilustrirala Jelena Brezovec. - Varaždin : Evenio, 2014. ([Sv. Ivan Zelina] : Tiskara Zelina). - [28] str. : ilustr. u bojama ; 23 cm.
ISBN 9789538008009 : 90,00 HRK
087.5
HK14-00118

VITA Literarum Studiis Sacra : zbornik u čast Radoslavu Katičiću / uredili Mislav Ježić, Ivan Andrijanić, Krešimir Krnic. - Zagreb : Filozofski fakultet, 2014. (Zagreb : Denona). - 464, [16] str. s tablama : ilustr. u bojama ; 24 cm.
Zastupljeni autori: Mate Križman, August Kovačec, Ranko Matasović, Dalibor Brozović, Josip Bratulić, Mislav Ježić, Stjepan Babić, Petar Bašić, Aleskandra Gjurkova, Milan Mihaljević, Ivan Golub, Sanda Ham, Josip Lisac, Antica Menac, Mira Menac-Mihalić, Zef Mirdita, Damir Horga, Bojan Marotti, Vitomir Belaj, Evelina Rudan, Stipe Botica, Aleksandar Stipčević, Ivan Andrijanić, Krešimir Krnic, Klara Gönc Moačanin, Nenad Moačanin, Mislav Ježić. - Bilješke uz tekst. - Bibliografija iza svakog poglavlja ; i uz tekst. - Summaries.
ISBN 9789531755290
088
811.163.42-051Katičić, R.
811.124-051Katičić, R.
811.14-051Katičić, R.
81
294
291.13
(063)
HK14-00119

ZOVIĆ, Irides
Slovko Maraforko / [autorice teksta Irides Zović, Zorana Geržinić]. - Poreč : Gradska knjižnica, 2014. (Zagreb : Intergrafika). - [44] str. : ilustr. u bojama ; 17 cm.
Podatak o autoricama preuzet iz kolofona. - Nakl. 700 primj.
ISBN 9789538010019 : 49,00 HRK
087.5
HK14-00120

Vidi br.: HK14-03970

Vidi br.: HK14-03930

Vidi br.: HK14-04754

Vidi br.: HK14-04256

Vidi br.: HK14-04231

Vidi br.: HK14-04741

Vidi br.: HK14-03983

Vidi br.: HK14-04230

Vidi br.: HK14-04229

Vidi br.: HK14-04271

Vidi br.: HK14-03887

Vidi br.: HK14-03840

Vidi br.: HK14-04758

Vidi br.: HK14-04125

Vidi br.: HK14-01844

Vidi br.: HK14-04656

Vidi br.: HK14-04657

Vidi br.: HK14-04214

Vidi br.: HK14-04215

Vidi br.: HK14-04220

Vidi br.: HK14-04216

Vidi br.: HK14-04217

Vidi br.: HK14-04218

Vidi br.: HK14-04581

Vidi br.: HK14-04219

Vidi br.: HK14-04675

Vidi br.: HK14-00105

Vidi br.: HK14-03795

Vidi br.: HK14-04078

Vidi br.: HK14-04814

Vidi br.: HK14-04126

Vidi br.: HK14-03754

Vidi br.: HK14-03633

Vidi br.: HK14-03075

Vidi br.: HK14-03074

Vidi br.: HK14-03076

Vidi br.: HK14-04263

Vidi br.: HK14-03761

Vidi br.: HK14-04670

Vidi br.: HK14-03794

Vidi br.: HK14-03988

Vidi br.: HK14-03943

Vidi br.: HK14-04651

Vidi br.: HK14-03736

Vidi br.: HK14-03737

Vidi br.: HK14-04564

Vidi br.: HK14-03944

Vidi br.: HK14-00450

Vidi br.: HK14-03872

Vidi br.: HK14-04378

Vidi br.: HK14-03589

Vidi br.: HK14-03772

Vidi br.: HK14-03182

Vidi br.: HK14-04563

Vidi br.: HK14-04476

Vidi br.: HK14-03532

Vidi br.: HK14-03533

Vidi br.: HK14-04828

Vidi br.: HK14-04827

Vidi br.: HK14-04405

Vidi br.: HK14-04748

Vidi br.: HK14-04654

Vidi br.: HK14-04075

Vidi br.: HK14-04456

Vidi br.: HK14-04746

Vidi br.: HK14-03854

Vidi br.: HK14-04076

Vidi br.: HK14-04107

Vidi br.: HK14-03892

Vidi br.: HK14-03893

Vidi br.: HK14-04214

Vidi br.: HK14-04146

Vidi br.: HK14-04468

Vidi br.: HK14-04511

Vidi br.: HK14-02999

Vidi br.: HK14-04424

Vidi br.: HK14-04337

Vidi br.: HK14-03606

Vidi br.: HK14-04639

Vidi br.: HK14-04099

Vidi br.: HK14-03199

Vidi br.: HK14-03195

Vidi br.: HK14-03200

Vidi br.: HK14-04557

Vidi br.: HK14-04650

Vidi br.: HK14-04474

Vidi br.: HK14-04026

Vidi br.: HK14-03810

Vidi br.: HK14-04118

Vidi br.: HK14-03844

Vidi br.: HK14-04548

Vidi br.: HK14-03865

Vidi br.: HK14-03252

Vidi br.: HK14-04784

Vidi br.: HK14-03773

Vidi br.: HK14-03772

Vidi br.: HK14-04475

Vidi br.: HK14-04175

Vidi br.: HK14-04652

Vidi br.: HK14-04383

Vidi br.: HK14-04245

Vidi br.: HK14-03198

Vidi br.: HK14-03197

Vidi br.: HK14-03196

Vidi br.: HK14-00169

Vidi br.: HK14-03194

Vidi br.: HK14-03054

Vidi br.: HK14-04194

Vidi br.: HK14-04119

Vidi br.: HK14-04293

Vidi br.: HK14-04674

Vidi br.: HK14-03785

Vidi br.: HK14-03543

Vidi br.: HK14-03542

Vidi br.: HK14-04202

Vidi br.: HK14-04104

Vidi br.: HK14-03251

Vidi br.: HK14-04157

Vidi br.: HK14-03850

Vidi br.: HK14-04042

Vidi br.: HK14-04631

Vidi br.: HK14-04759

Vidi br.: HK14-04233

Vidi br.: HK14-04161

Vidi br.: HK14-04054

Vidi br.: HK14-04088

Vidi br.: HK14-04744

Vidi br.: HK14-03531

Vidi br.: HK14-04725

Vidi br.: HK14-04077

Vidi br.: HK14-04612

Vidi br.: HK14-04592

Vidi br.: HK14-04457

Vidi br.: HK14-04753

Vidi br.: HK14-04473

Vidi br.: HK14-04469

Vidi br.: HK14-04470

09   Rukopisi. Rijetka i posebno značajna djela

IZ riznice rukopisnih ostavština Hrvatskoga državnog arhiva : katalog izložbe : Zagreb, Hrvatski državni arhiv, 9. listopada - 25. studenoga 2014. / [autori kataloga Maja Bejdić... [et al.] ; urednice Melina Lučić, Marina Škalić. - Zagreb : Hrvatski državni arhiv, 2014. ([Bjelovar] : Svilan). - [44] str. : ilustr. (pretežito u bojama) ; 24 cm.
Ostali zastupljeni autori: Marijan Bosnar, Hrvoje Gržina, Melina Lučić, Marina Škalić. - Nakl. 600 primj.
ISBN 9789537659226
091(497.5)
930.25(497.5)
(497.5)
(083.824)
HK14-00121

KOSIĆ, Ivan, filolog
Bibliotheca Zriniana : katalog izložbe : u povodu 350. obljetnice smrti Nikole Zrinskoga / [autor Ivan Kosić ; prijevod [sažetka] na engleski jezik Dagmar Lasić ; fotografije Darko Čižmek, Sonja Hrelja ; kazalo osobnih imena Mislav Rubić]. - Zagreb : Nacionalna i sveučilišna knjižnica u Zagrebu, 2014. (Sveta Nedelja : Printera). - 112 str. : ilustr. u boji, faks. ; 28 cm. - (Nakladnički niz Velike obljetnice u NSK)
Katalog izložbe održane u Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnii u Zagrebu, 18. studenog 2014. godine. - Podatak o autoru preuzet sa str. [4]. - Nakl. 250 primj. - Str. 7: Uvodna riječ / Dunja Seiter-Šverko. - Bilješke uz tekst. - Bibliografija: str. 97-[100]; bibliografske bilješke uz tekst. - Summary. - Imensko kazalo.
ISBN 9789535001331 : 180,00 HRK
094:027.54(497.5Zagreb)
929.52Zrinski
(497.5Zagreb)
(083.824)
HK14-00122

PAIĆ-VUKIĆ, Tatjana
Riječ, pismo, slika : iz riznice Orijentalne zbirke Arhiva Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti : Strossmayerova galerija starih majstora, X. dvorana, Zagreb, 25. travnja – 22. svibnja 2014. / Tatjana Paić-Vukić ; [fotografije Goran Vranić ; urednica kataloga Slavica Marković]. - Zagreb : Hrvatska akademija znanosti i umjetnosti, Kabinet grafike : Ulus/Ankara : Institut Yunus Emre, 2014. ([Sv. Ivan Zelina] : Tiskara Zelina). - 75 str. : faks. ; 29 cm.
Nakl. 300 primj. - Tekst na hrv. i na arap. jeziku. - Lat. i arap. pismo. - Str. 6-7: Predgovor / Hayati Develi. - Bibliografija: str. [77].
ISBN 9789531542609
091:297(497.5Zagreb)
7.033.3:069(497.5Zagreb)
069(497.5Zagreb):7.033.3
(497.5Zagreb)
(083.824)
HK14-00123

TOMIĆ, Marijana, knjižničarka
Hrvatskoglagoljski brevijari na razmeđu rukopisne i tiskane tradicije / Marijana Tomić ; [kazalo imena Drahomira Gavranović]. - Zagreb : Naklada Ljevak, 2014. ([Zagreb] : Feroproms). - 371 str. : ilustr., faks. ; 24 cm. - (Bibliotheca Academica)
Bilješka o autorici: str. 371. - Bibliografija: str. 349-366; bibliografske bilješke uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 9789533037493 : 179,00 HRK
094(497.5)
808.2
655
264-13
(497.5)
HK14-00124

ZNANSTVENO-STRUČNI skup Rukopisne ostavštine kao dio hrvatske baštine (2014 ; Zagreb)
Znanstveno-stručni skup Rukopisne ostavštine kao dio hrvatske baštine, Zagreb, 9. listopada 2014. : knjiga sažetaka / [organizator Hrvatski državni arhiv ; urednice Melina Lučić, Marina Škalić]. - Zagreb : Hrvatski državni arhiv, 2014. ([s. l.] : Svilan). - 23 str. ; 21 cm.
Om. stv. nasl.: Zbornik sažetaka. - Nakl. 150 primj.
ISBN 9789537659202
091(497.5)
930.25(497.5)
(497.5)
(048)(063)
HK14-00125

1FILOZOFIJA. PSIHOLOGIJA


BORŠIĆ, Luka
Izložba povodom 485. godišnjice rođenja Frane Petrića : aula Nacionalne i sveučilišne knjižnice u Zagrebu, 15. - 22. travnja 2014. godine / [autori tekstova Luka Boršić, Ivana Skuhala Karasman]. - Zagreb : Nacionalna i sveučilišna knjižnica u Zagrebu : Institut za filozofiju, 2014. (Zagreb : Nacionalna i sveučilišna knjižnica u Zagrebu). - 41 str. : ilustr. (djelomice u bojama), faks. (djelomice u bojama) ; 20 cm.
Katalog izložbe. - Podatak o autorima preuzet iz kolofona. - Nakl. 100 primj. - Str. 5: Uvodna riječ glavne ravnateljice Nacionalne i sveučilišne knjižnice u Zagrebu / Dunja Seiter-Šverko. - Bibliografija: str. 38-40.
ISBN 9789537137311 (Institut za filozofiju)
1Petrić, F.
(083.824)
HK14-00126

FILOZOFIJA i hrvatski jezik / uredili Luka Boršić, Tvrtko Jolić, Petar Šegedin. - Zagreb : Institut za filozofiju, 2014. ([Zagreb] : Grafomark). - 145 str. ; 23 cm. - (Godišnjak za filozofiju)
Zastupljeni autori: Branko Despot, Damir Barbarić, Daniel Bučan, Mislav Ježić, Milica Mihaljević, Anto Mišić, Ivan Macan, Bojan Marotti, Franjo Zenko. - Bilješke o autorima: str. [147]. - Bilješke uz tekst. - Str. [127]-145: Filozofija i hrvatski jezik : bibliografija / Bojan Marotti; bibliografija uz svaki rad; bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789537137335 : 80,00 HRK
101
811.163.42'373.46:1
(063)
HK14-00127

FILOZOFIJA i mediji : [zbornik] / uredili Hrvoje Jurić i Sead Alić. - Zagreb : Hrvatsko filozofsko društvo : Centar za filozofiju medija i mediološka istraživanja, 2014. (Zagreb : Grafo mark). - 476 str. : ilustr. ; 25 cm.
Hrpt. stv. nasl.: Zbornik Filozofija i mediji. - Podnasl. preuzet sa str. [1]. - "Zbornik Filozfija i mediji okuplja radove koji su nastali na temelju izlaganja na istoimenom međunarodnom simpoziju održanom od 20. do 23. rujna 2009. godine u Cresu, u okviru osamnaeste znanstveno-kulturne manifestacije Dani Frane Petrića" --> predgovor. - Zastupljeni autori: Lino Veljak, Tomas Kačerauskas, Sead Alić, Divna Vuksanović, Katarina Peović Vuković, Fulvio Šuran, Marko M. Đorđević, Nenad Vertovšek, Zoran Jevtović, Dragan Ćalović, Matko Meštrović, Rade Veljanovski, Ante Gavranović, Vladimir Barović, Ankica Čakardić, Ćiril Čoh, Béla Mester, Ana Ofak, Snježan Hasnaš, Damir Kukić, Hajrudin Hromadžić, Ivan Dodlek, Janez Vodičar, Bruno Ćurko, Jasna Burić, Stanko Gerjolj, Blanka Jergović, Arto Mutanen, Tomislav Krznar, Ifigenija Račić, Hrvoje Jurić, Vlatko Ilić, Saša Milić, Miroslav Huzjak, Erika Prijatelj, Renata Relja, Dino Rudić. - Nakl. 300 primj. - Radovi na hrv. i na engl. jeziku. - Str. 7-9: Predgovor / H. Jurić, S. Alić. - Bibliografija iza većine radova; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Sažeci ; Summaries ; Zusammenfassungen.
ISBN 9789531641531 (Hrvatsko filozofsko društvo) : 150,00 HRK
1:316.774
(082)
HK14-00128

KALEBIĆ, Gracijano
Filozofija prakse i mišljenje revolucije Gaje Petrovića / Gracijano Kalebić. - Zagreb : Plejada, 2014. (Zagreb : Prfil international). - 127 str. ; 23 cm. - (Biblioteka Posebna izdanja / Plejada)
Bilješka o autoru: str. 127. - Bibliografija: str. 117-122 ; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Summary. - Imensko kazalo.
ISBN 9789537782269 : 100,00 HRK
1Petrović, G.
1(091)(497.5)
(497.5)
"19"
HK14-00129

MACHIAVELLI, Niccolò
Il principe = Vladar / Niccolo Machiavelli ; s talijanskoga preveo Ivo Frangeš ; priredio Damir Grubiša ; [kazalo imena i pojmova Damir Grubiša]. - 2. izd. - Zagreb : Nakladni zavod Globus, 2014. (Zagreb : Denona). - 314 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Klasici / Nakladni zavod Globus, Zagreb)
Usporedo tal. izvornik i hrv. prijevod. - Kronologija Machiavellieva života i djela: str. 285-292. - Bibliografija: str. 293-305. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789531672689 : 150,00 HRK
1:32
321.01
HK14-00130

MEĐUNARODNI interdisciplinarni znanstveni simpozij Filozofija medija (2014 ; Cres)
Budućnost medija / Međunarodni interdisciplinarni znanstveni simpozij Filozofija medija (2014.), Cres, Hrvatska, 18. - 21. 9. 2014. = The future of the media / International Interdisciplinary Symposium Philosophy of Media (2014), [Cres], Croatia, September 18 - 12, 2014 ; [urednica Livia Pavletić]. - Zagreb : Hrvatsko filozofsko društvo : Centar za filozofiju medija i mediološka istraživanja ; Koprivnica : Sveučilište Sjever, 2014. (Zagreb : Grafomark). - 98 str. ; 21 cm.
Na nasl. str.: Sveučilište Sjever = University North [i] HFD, Sekcija za filozofiju = Section for Media Philosophy of Croatian Philosophical Society [i] Centar za filozofiju medija i mediološka istraživanja, Zagreb = Centre for Media Philosophy and Research [i] Udruženje građana "Mali grašak" za umetnost, kulturu, medije i društvena pitanja, Beograd = Civil Association "Young Peas" for Art, Culture, Media and Civil Issues, Belgrade. - Sažeci radova. - Nakl. 200 primj. - Tekst usporedo na hrv. i na engl. jeziku.
ISBN 9789535631446 (Hrvatsko filozofsko društvo)
1:316.774
(048)
(063)
HK14-00131

MEĐUNARODNI studentski simpozij Filozofija i znanost (2014 ; Zagreb)
Filozofija i znanost : zbornik radova [s međunarodnog studentskog simpozija Udruženja studenata filozofije u Zagrebu, 15. i 16. svibnja 2014. godine] / [uredništvo Nikola Cerovac... et al.]. - Zagreb : Udruženje studenata filozofije Filozofskog fakulteta u Zagrebu, 2014. (Zagreb : Grafokor). - 208 str. ; 24 cm.
Zastupljeni autori: Aleksandar Stajić, Dimitrije Simović, Nino Kadić, Hrvoje Šiljak, Đurđica Degač, Nikola Tomašegović, Karlo Jurak, Maksim Nikiforovski, Valentino Findrik, Nikolina Baboselac, Miroslav Galić, Petar Gabrić, Vera Jelenić, Katarina Buntak. - Tekst na hrv. i engl. jeziku. - Bibliografija iza svakog poglavlja.
ISBN 9789539943750
1:001
(063)
HK14-00132

SIMPOZIJ Abdulah Šarčević - filozofsko iskustvo vremena (znanost, filozofija, umjetnost) (2011 ; Sarajevo)
Simpozij Abdulah Šaračević - filozofsko iskustvo vremena (znanost, filozofija, umjetnost), Sarajevo, 30. marta 2011. godine : zbornik radova / [glavni urednik Jasmin Džindo]. - Sarajevo : Filozofsko fakultet u Sarajevu, 2014. ([s. l. : s. n.]). - 246 str ; 24 cm.
Zastupljeni autori: Ivo Komšić, Lino Veljak, Fatima Lačević, Sulejman Bosto, Tarik Haverić, Mile Babić, Željko Pavić, Nevad Kahteran, Enes Karić, Marijan Krivak, Dušan Pajin, Ibrahim Krzović, Goran Gretić, Vladimir Premec, Hilmo Neimarlija, Salih Fočo, Hidajet Repovac. - Nakl. 100 primj. - Bibliografske bilješke uz tekst: bilješke uz tekst.
ISBN 9789958625466
1Šarčević, A.
(062)
HK14-00133

SIMPOZIJ Gajo Petrović - lik i djelo (2013 ; Karlovac)
Gajo Petrović, filozof iz Karlovca : zbornik radova sa simpozija Gajo Petrović - lik i djelo, (Karlovac, 12. travnja 2013.) / urednik Lino Veljak. - Zagreb : Hrvatsko filozofsko društvo, 2014. (Zagreb : Grafomark). - 234 str. ; 21 cm.
Zastupljeni autori: Jürgen Habermas, Mislav Kukoč, Božidar Gajo Sekulić, Katarzyna Bieliṅska-Kowalewska, Josip Oslić, Slobodan Sadžakov, Marija Selak, Nenad Vertovšek, Hrvoje Jurić, Mojca Rapo-Waite, Vinko Grgurev, Radovan Radovinović, Vladimir Premec, Danko Plevnik, Slavko Goldstein, Nikola Tadić. - Nakl. 200 primj. - Str. 7-8: Predgovor / Lino Veljak. - Bibliografija iza pojedinih poglavlja ; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Abstracts.
ISBN 9789531641722 : 150,00 HRK
1-05Petrović, G.
141.82(497.5)
(497.5)
(063)
HK14-00134

VUJAČIĆ, Ilija
Saznanje i politika / Ilija Vujačić. - Zagreb : Nacionalna zajednica Crnogoraca Hrvatske : Disput, 2014. (Zagreb : Kika graf). - 350 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Luča ; knj. 7)
Bilješka o autoru: str. 349-350. - Bilješke uz tekst. - Bibliografija: str. 345-347; bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789532602180 (Disput) : 100,00 HRK
1:32
321.01
HK14-00135

WUNDT, Wilhelm Max
Uvod u filozofiju / preveo Ratimir Škunca ; priredio D. S. - 4. izd. - Zagreb : Demetra, 2014. ([Zagreb] : Web2print). - 374 str. ; 25 cm. - (Demetra. Filosofska biblioteka Dimitrija Savića ; sv. 139)
Predmetno kazalo ; Imensko kazalo.
ISBN 9789532251760 : 380,00 HRK
101
HK14-00136

Vidi br.: HK14-00619

Vidi br.: HK14-00142

Vidi br.: HK14-00142

Vidi br.: HK14-00176

Vidi br.: HK14-00286

Vidi br.: HK14-00330

Vidi br.: HK14-00330

Vidi br.: HK14-00736

Vidi br.: HK14-00141

Vidi br.: HK14-00269

Vidi br.: HK14-00175

Vidi br.: HK14-00175

Vidi br.: HK14-00175

Vidi br.: HK14-00273

Vidi br.: HK14-00273

Vidi br.: HK14-04445

Vidi br.: HK14-04446

1(091)   Povijest filozofije

ACTUALITY of the past / edited by Ivan Kordić. - Zagreb : Institute of philosophy, 2014. ([Zagreb] : Grafomark). - 198 str. ; 23 cm. - (Philosophical topics)
Zastupljeni autori: Stipe Kutleša, Josip Talanga, Stjepan Kušar, Damir Barbarić, Ivan Kordić, Volker Gerhardt, Davor Pećnjak, Kristina Markalaus. - Tekst na engl. i na njem. jeziku; na str. 53-59 na lat. jeziku. - Str. [7]: Vorwort / Ivan Kordić. - Bibliografija iza svakog rada i bibliografske bilješke uz tekst. - Sažeci.
ISBN 9789537137236 : 100,00 HRK
1(091)
(082)
HK14-00137

DESPOT, Branko
Despotova predavanja : (1969.-1971.) / sabrao i za tisak priredio Dimitrije Savić. - Zagreb : Demetra, 2014. ([Sv. Nedelja] : Web2print). - XVIII, 570 str., [2] str. s tablama u bojama : autorov portret ; 24 cm + Errata corrige (5 str.). - (Demetra. Filosofska biblioteka Dimitrija Savića ; sv. 138)
Puno ime autora: Branko Despot. - Sadržaj s nasl. str.: Grčka filozofija : (zim. i ljet. semestar 1969/70.) ; Platon : (zim. semestar 1970/70.). - Str. XIII-XVIII: Predgovor knjizi koju nije moguće napisati / Branko Despot. - Kronologija akademskog djelovanja B. Despota (1969.-2012.): str. 555-561. - Bilješka o autoru: str. 567-568. - Bibliografija B. Despota: str. 562-566.
ISBN 9789532251708 : 450,00 HRK
1(091)(38)
(38)
(042.3)
HK14-00138

LEVENE, Lesley
Mislim, dakle jesam : sva filozofija koju trebate znati / Lesley Levene ; [s engleskoga preveo Miro Labus]. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2014. (Zagreb : Znanje). - 222 str. : ilustr. ; 19 cm.
Prijevod djela: I think, therefore I am. - Bibliografija: str. [211]-213; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Imensko i predmetno i mjesno kazalo.
ISBN 9789531415354 : 99,00 HRK
1(091)
HK14-00139

ZNANSTVENI skup prigodom četrdesete obljetnice časopisa Prilozi za istraživanje hrvatske filozofske baštine (2014 ; Zagreb)
Hrvatska filozofska baština / Znanstveni skup prigodom 40. obljetnice časopisa Prilozi za istraživanje hrvatske filozofske baštine, [Zagreb], 12-14. lipnja = The Croatian philosophical heritage / The Symposium on the Occasion of the 40th Anniversary of the Journal Prilozi za istraživanje hrvatske filozofske baštine, 12-14 June 2014, [Zagreb] ; [prijevodi sažetaka Vesna Baće, Ivica Martinović, Ivana Skuhala Karasman ; urednici Ivica Martinović, Željka Metesi Deronjić, Ivana Skuhala Karasman]. - Zagreb : Institut za filozofiju, 2014. (Zagreb : Grafomark). - 94 str. ; 21 cm.
Sažeci radova. - Nakl. 100 primj. - Tekst na hrv. i na engl. jeziku.
ISBN 9789537137328
1(091)(497.5)
(497.5)
(048)
(063)
HK14-00140

Vidi br.: HK14-00129

11/12   Metafizika. Ontologija. Kozmologija. Estetika

BARBARIĆ, Damir
Veliki prsten bivanja : uvod u Nietzscheovu misao / Damir Barbarić. - Zagreb : Matica hrvatska, 2014. (Zagreb : Denona). - 113 str. ; 17 cm. - (Biblioteka Parnas. Niz Filozofija)
Bilješka o autoru: str. 111-112. - Bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789533410319 : 40,00 HRK
111
13
1-05Nietzsche, F. W.
HK14-00141

DERRIDA, Jacques
Ovnovi : neprekinuti dijalog: između dviju vječnosti, pjesma / Jacques Derrida ; uredio i pogovorom popratio Danijel Miščin ; prijevod Lukrecija Kireta. - Zagreb : Filozofsko-teološki institut Družbe Isusove, 2014. (Zagreb : Durieux). - 97 str. ; 20 cm.
Prijevod djela: Béliers. - Pogovor: "Ovnovi" ili heidelberške melankolije Jacquesa Derride : str. 71-97. - Bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789532311341 : 70,00 HRK
111.852
81:1
1-05Gadamer, H. G.
1-05Derrida, J.
HK14-00142

DESCARTES, René
Načela filozofije = Principia philosophiae / René Descartes ; s latinskog preveo Veljko Gortan ; za ovo izdanje redigirao Josip Talanga ; pregled Descartesove filozofije Josip Talanga. - Zagreb : KruZak, 2014. (Zagreb : Element). - 117 str. ; 21 cm.
Tekst na hrv. i lat. jeziku. - Bilješke: str. 109. - Bibliografija o Decartesu: str. 39-45. - Kazalo hrvatskih i latinskih termina.
ISBN 9789536463923 : 80,00 HRK
111
HK14-00143

HEGEL, Georg Wilhelm Friedrich
Predavanja iz estetike / Georg Wilhelm Friedrich Hegel. - Zagreb : Demetra, 2011-. - sv. ; 25 cm.
Prijevod djela: Vorlesungen über die Ästhetik.
ISBN 9789532251227 (cjelina)
111.852

sv. 2 : Sv. 2 / prevela Nadežda Čačinović. - 2014. ([Sv. Nedelja] : Web2print). - XI, 323 str. : slika autora. - (Demetra. Filosofska biblioteka Dimitrija Savića ; sv. 118b)
Bilješke uz tekst.
ISBN 9789532251609 : 450,00 HRK

HK14-00144

HEIDEGGER, Martin
Četiri seminara / Martin Heidegger ; priredio i preveo Damir Barbarić. - Zagreb : Zagrebački holding, Podružnica AGM, 2014. (Zagreb : URIHO). - 152 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Meta)
Prijevod djela: Vier Seminare. - Bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789531744492 : 120,00 HRK
111
HK14-00145

LLOYDER, Nikola
Atomsko razdvajanje duše / Nikola Lloyder. - Split : Redak, 2014. (Split : Redak). - 235 str. ; 23 cm.
Bibliografija: str. 233.
ISBN 9789533361215 : 120,00 HRK
128
HK14-00146

NANCY, Jean-Luc
Muze / Jean-Luc Nancy ; s francuskog prevela Vanda Mikšić. - Ispravljeno i prošireno izd. - Zagreb : Meandamedia, 2014. ([Zagreb] : Kikagraf). - 206 str. ; 15 cm. - (Edicija Drugi smjer ; knj. 10)
Prijevod djela: Les muses. - Bilješka o autoru na omotu. - Bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789533340258 : 99,00 HRK
111.852
7.01
HK14-00147

PAIĆ, Žarko
Treća zemlja : tehnosfera i umjetnost / Žarko Paić. - Zagreb : Litteris, 2014. (Zagreb : Grafocentar). - 503 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Eseji / Litteris)
Bilješka o autoru: str. 497. - Bibliografija: str. 498-499 ; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789537250683 : 175,00 HRK
111.852
82:1
HK14-00148

RADOVAN, Mario
Existence and ephemerality : in search of meaning / Mario Radovan. - Pazin : vlast. nakl., 2014. (Rijeka : Tisak Zambelli). - 247 str. ; 23 cm.
Bibliografija: str. 243-247.
ISBN 9789535828501
128
HK14-00149

SVENDSEN, Lars Fr. H.
Filozofija slobode / Lars Fr. H. Svendsen ; s norveškoga preveo Zlatko Petir. - Zagreb : TIM press, 2014. (Osijek : Gradska tiskara Osijek). - 395 str. ; 19 cm. - (Biblioteka Incus)
Prijevod djela: Frihetens filosofi. - Bilješka o autoru na omotu. - Bilješke: str. 335-370. - Bibliografija: str. 371-391. - Imensko kazalo.
ISBN 9789537177768 : 125,00 HRK
123
HK14-00150

ZOVKO, Jure
Europska estetička baština / Jure Zovko. - Zagreb : Naklada Jurčić, 2014. ([Zagreb] : Suton graf). - 211 str. ; 19 cm. - (Filozofska biblioteka / Naklada Jurčić ; knj. 51)
Bilješka o autoru na omotu. - Bilješke uz tekst.
ISBN 9789532450743 : 130,00 HRK
111.852
HK14-00151

Vidi br.: HK14-00598

Vidi br.: HK14-00533

Vidi br.: HK14-02527

13   Filozofija uma i filozofija duha. Metafizika duhovnog života. Paranormalno. Okultno

BURGER, Hotimir
Ljudsko odnošenje : studije o relacijskoj antropologiji / Hotimir Burger. - Zagreb : Nakladni zavod Globus, 2014. (Zagreb : Denona). - 283 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Homo absconditus)
Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789531672733 : 150,00 HRK
13
HK14-00152

ČOLIĆ, Silvija
Tko se kome dopada? : kako i (koga) voli koji znak horoskopa / Silvija Čolić. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2014. (Zagreb : Radin print). - 122 str. : ilustr. ; 16 cm.
Bilješka o autorici na omotu.
ISBN 9789531415576 : 29,00 HRK
133.526
HK14-00153

ĐURĐEVIĆ, Nikola
Numerologija : 12 glavnih životnih lekcija / Nikola Đurđević. - 2. izd. - Bregana : Harša, 2014. ([s. l. : s. n.]). - 184 str. ; 21 cm.
Tiskano u Srbiji. - Bilješka o autoru: str. 175-176. - Bibliografija: str. 173-174.
ISBN 9789537907198 : 99,00 HRK
133.5:51(035)
(035)
HK14-00154

ĐURĐEVIĆ, Nikola
Numerologija : analiza imena i prezimena / Nikola Đurđević. - Bregana : Harša, 2014. ([s. l. : s. n.). - 284 str. ; 21 cm.
Tiskano u Srbiji. - Bilješka o autoru: str. 273.
ISBN 9789537907167 : 125,00 HRK
133.5:51(035)
(035)
(02.062)
HK14-00155

EAGLETON, Terry
Kultura i smrt Boga / Terry Eagleton ; prevela s engleskoga Petra Štrok. - Zagreb : Naklada Ljevak, 2015. (Zagreb : Feroproms). - 252 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Bookmarker)
Prijevod djela: Culture and the death of God. - Slika autora i bilješka o njemu na omotu. - Bilješke: str 241-252. - Imenski kazalo.
ISBN 9789533038025 (meki uvez) : 139,00 HRK
130.2:2
261.6
141.4
HK14-00156

EAGLETON, Terry
Ideja kulture / Terry Eagleton ; s engleskog prevela Gordana V. Popović. - Zagreb : Naklada Jesenski i Turk, 2014. (Zagreb . Znanje). - 173 str. ; 21 cm.
Prijevod djela: The idea of culture. - Bilješka o autoru na omotu. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789532226515 : 99,00 HRK
130.2
"19"
HK14-00157

ENCIKLOPEDIJA nadnaravnog : istraživanje svijeta neobjašnjivih sila koje utječu na naš svijet / Rupert Matthews ... [et al.] ; [prijevod s engleskog Andrea Pongrac ; ilustracije Mary Evans ... et al.]. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2014. (Zagreb : Radin print). - 400 str. : ilustr. ; 24 cm.
Prijevod djela: The encyclopedia of the paranormal. - Ostali zastupljeni autori: Paul Roland, Karen Farrington, Lucy Doncaster, Anderw Holland.
ISBN 9789531416429 : 159,00 HRK
133.2(031)
159.961(031)
(031)
HK14-00158

GAVIN, Gerry
Margaretine poruke / Gerry Gavin ; [s engleskoga prevela Aleksandra Barlović]. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2014. (Zagreb : Denona). - 183 str. ; 19 cm.
Prijevod djela: Messages from Margaret. - Slika autora na omotu.
ISBN 9789531416580 : 99,00 HRK
133.9
HK14-00159

IDENTITET i kultura / Mladen Labus ... [et al.]. - Zagreb : Institut za društvena istraživanja, 2014. ([Zagreb] : Intergrafika TTŽ). - 161 str. ; 21 cm.
Ostali zastupljeni autori: Lino Veljak, Ana Maskalan, Mirjana Adamović. - Bilješke o autorima: str. 153-154. - Bibliografija uz svaki rad; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 9789536218592
130.2
(082)
HK14-00160

MILJEVIĆ, Slavomir Cune
Plod čudesnog sjemena / Slavomir Cune Miljević. - Zagreb : Škorpion, 2014. (Zagreb : Alfacommerce). - 400 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Znati više.)
Predmetno kazalo.
ISBN 9789532891072
133.2
(0:82-9)
HK14-00161

NEWCOMB, Jacky
Anđeoska zaštita : čarobne istinite priče o anđeoskim intervencijama / Jacky Newcomb ; [s engleskoga prevela Aleksandra Barlović]. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2014. (Zagreb : Denona). - 221 str. ; 19 cm.
Prijevod djela: Protected by angels. - Slika autorice na omotu.
ISBN 9789531416597 : 99,00 HRK
133
821.111-32=163.42
HK14-00162

OGRIZOVIĆ, Danijel
Lucifer i ezoterično-okultna religioznost : mračna strana osobnog života i poslovanja / Danijel Ogrizović ; [ilustracije Vladimir Mihoković-Miha]. - Daruvar : Logos, 2014. (Daruvara : Logos). - 264 str. : ilustr. ; 20 cm.
Slika autora i bilješka o njemu: str. 263-264.
ISBN 9789536639830
133.4
235.2
HK14-00163

RACHELE, Sal
Buđenje planeta Zemlje 2012.-2030. : poruke kanalizirane od utemeljitelja : proročanstvo / Sal Rachele i duhovni vodiči ; [prijevod Igor Lah]. - 2. izd. - Bregana : Harša, 2014. ([s. l. : s. n.]). - 422 str. ; 24cm.
Prijevod djela: Earth awakens. : prophecy 2012-2030. - Tiskano u Republici Srbiji. - Autorova slika na omotu.
ISBN 9789537907204 : 153,00 HRK
133.3:523.31
133.3:524.8
233.5
HK14-00164

ROBERTS, Jane
Seith govori : vječne vrijednosti duše / Jane Roberts ; bilješke sastavio Robert F. Butts ; [prijevod Nino Orepić]. - Zagreb : TELEdisk, 2014. ([Zagreb] : Denona). - 433 str. ; 23 cm. - (Biblioteka Duhovnost / TELEdisk)
Prijevod djela: Seth speaks. - Bilješka o autoru: str. 433.
ISBN 9789537903121
133.1/.3
159.961
233.5
HK14-00165

SIMPOZIJ Filozofija i tjelesnost (2014 ; Zagreb)
Filozofija i tjelesnost : simpozij, Zagreb, 27.–29. studenoga 2014. / [organizator Hrvatsko filozofsko društvo, urednik Hrvoje Jurić]. - Zagreb : Hrvatsko filozofsko društvo, 2014. (Zagreb : Grafomark). - 89 str. ; 21 cm.
Sažeci izlaganja. - Nakl. 300 primj.
ISBN 9789531641746
130.11
(063)
HK14-00166

STARČEVIĆ, Goran, filozof
Bijeg i pobuna : (ogledi o napuštenom svijetu) / Goran Starčević. - Zagreb : Litteris, 2014. (Zagreb : Grafocentar). - 475 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Eseji / Litteris)
Bilješka o autoru: str. 473. - Bibliografija: str. 461-471.
ISBN 9789537250591 : 255,00 HRK
130.11
171
(0:82-4)
HK14-00167

TAFRA, Alen
Eurocentrizam u filozofiji povijesti / Alen Tafra. - Pula : Sveučilište Jurja Dobrila, Odjel za odgojne i obrazovne znanosti, 2014. ([Sv. Ivan Zelina] : Tiskara Zelina). - 552 str. ; 24 cm.
Nakl. 100 primj. - Bibliografske bilješke i bilješke uz svako poglavlje.
ISBN 9789537498887 : 50,00 HRK
130.2(4)
308(4)
(4)
HK14-00168

VIRTUE, Doreen
Anđeoska terapija : priručnik / Doreen Virtue ; prevela s engleskoga Maja Opačić. - Zagreb : Znanje, 2014. (Zagreb : Znanje). - 239 str. ; 23 cm.
Prijevod djela: The angel therapy handbook. - Slika autorice na omotu.
ISBN 9789533430553 : 59,90 HRK
133.2
615.852
088
HK14-00169

VOSS, Gerhard
Astrologija - kršćanski / Gerhard Voss ; [prijevod Ivan Ivanda]. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2014. (Sv. Ivan Zelina : Tiskara Zelina). - 201 str. ; 18 cm. - (Mala knjižnica Kane 61)
Prijevod djela: Astrologie christlich. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu. - Nakl. 1000 primj.
ISBN 9789531108492 : 95,00 HRK
133.52:23/28
HK14-00170

Vidi br.: HK14-00467

Vidi br.: HK14-00002

Vidi br.: HK14-00420

Vidi br.: HK14-00420

Vidi br.: HK14-00564

Vidi br.: HK14-00286

Vidi br.: HK14-05014

Vidi br.: HK14-00164

Vidi br.: HK14-00141

Vidi br.: HK14-00230

14   Filozofski sustavi i gledišta

AL-GHAZALI
Knjiga o ljubavi, čežnji, prisnosti i zadovoljstvu : što je VI. knjiga četvrte četvrtine knjige Oživljenje vjerskih znanosti / Abu Ḥamid Al-Ġazali ; iz arapskog u hrvatski preveo, predgovor napisao i bilješkama popratio Daniel Bučan. - Zagreb : Demetra, 2014. (Sv. Nedelja : Web2print). - XXVI, 274, 135 str. ; 21 cm. - (Serija Atenej)
Prijevod djela: Iḥyā' 'ulūm ad-dīn. - Pravo ime autora: Al-Ġhazali. - Tekst na hrv. i na arap. jeziku. - Lat. i arap. pismo. - Vjera kao mističan odnos čovjeka s Bogom: str. IX-XXVI. - Tumač imena: str. 261-274. - Bilješke uz tekst. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789532251739 : 280,00 HRK
141.336
297:248.2
297:141.33
297:241.513
297:211
297.1
HK14-00171

DESCARTES, René
Rasprava o metodi : pravilnog upravljana umom i traženja istine u znanostima = Discours de la méthode : pour bien conduire sa raison et chercher la vérité dans les sciences / René Descartes ; s francuskog preveo Niko Berus ; za ovo izdanje redigirao Josip Talanga. - Zagreb : KruZak, 2014. (Zagreb : Grafomark). - 133 str. ; 23 cm.
Tekst na hrv. i franc. jeziku. - Bilješke uz tekst: str. 123-125. - Kazalo glavnih hrvatskih i francuskih termina.
ISBN 9789536463916 : 84,00 HRK
141.132
165.63
HK14-00172

GOURINAT, Jean-Baptiste
Stoicizam / Jean-Baptiste Gourinat ; s francuskog preveo Marko Gregorić. - Zagreb : Kulturno informativni centar : Naklada Jesenski i Turk, 2014. (Zagreb : Znanje). - 118 str. ; 18 cm. - (Biblioteka Što znam?)
Prijevod djela: Le stoicisme. - Bibliografija : str. 109-115. ; bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789537356439 (Kulturno informativni centar)
141.2(37/38)
(37/38)
HK14-00173

HOBSBAWM, Eric John Ernest
Kako promijeniti svijet : priče o Marxu i marksizmu / Eric Hobsbawm ; prevela s engleskoga Petra Štrok ; [kazalo Dijana Haramina]. - Zagreb : Naklada Ljevak, 2014. (Zagreb : Feroproms). - 485 str. ; 23 cm. - (Biblioteka Kultura i civilizacija)
Prijevod djela: Tales of Marx and marxism. - Puno ime autora: Eric John Ernest Hobsbawm. - Bilješka o autoru na omotu. - Bilješke: str. 411-462. - Imensko i predmetno kazalo i kazalo mjesta.
ISBN 9789533037271 : 189,00 HRK
141.82(091)
HK14-00174

HÜHN, Lore
Filozofija tragičnog : Schelling, Schopenhauer, Kierkegaard / Lore Hühn ; prevela s njemačkoga Darija Domić ; priredio Damir Barbarić. - Zagreb : Matica hrvatska, 2014. ([Zagreb] : Denona). - 225 str. ; 17 cm. - (Biblioteka Parnas. Niz Filozofija)
Str. 223-224: Lore Hühn / Damir Barbarić. - Bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789533410197 : 60,00 HRK
141.2
1-05Schelling, F. W. J. von
1-05Schopenhauer, A.
1-05Kierkegaard, S. A.
HK14-00175

MIKULIĆ, Borislav
Nauk neznanja : retrospekcije o Kangrgi i nasljeđu praxisa / Borislav Mikulić. - Zagreb : Arkzin, 2014. (Sv. Ivan zelina : Tiskara Zelina). - 267 str. : ilustr. ; 21 cm. - (Biblioteka Bastard)
Nakl. 300 primj. - Autorova slika i bilješka o njemu: str. [267]. - Bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 9789536542284 (Arkzin) : 100,00 HRK
141.82(497.1)(091)
1-05Kangrga, M.
(497.1)
"1964/1974"
HK14-00176

ORLIĆ, Domagoj
Život riječi : ogledi o čovječnosti / Domagoj Orlić. - Zagreb : Biakova, 2014. (Zagreb : Studio Moderna). - 104 str. : ilustr. ; 22 cm.
Slika autorova i bilješka o njemu na omotu. - Nakl. 500 primj.
ISBN 9789536497850 : 52,50 HRK ; 7,00 EUR
140.8
HK14-00177

PLANINIĆ, Josip
Filozofski i znanstveni pristup Bogu - esej / Josip Planinić. - Osijek : Sveučilište Josipa Jurja Strossmayera, odjel za fiziku, 2014. (Osijek : Gradska tiskara Osijek). - 96 str. ; 21 cm.
Nakl. 200 primj. - Bilješka o autoru: str. 93. - Bibliografija: str. 91. - Imensko kazalo.
ISBN 9789536931620
141.4
231:001
HK14-00178

PRILOZI o hrvatskoj neoskolastici / uredili Ivan Šestak, Josip Oslić, Anto Gavrić. - Zagreb : Filozofsko-teološki institut Družbe Isusove, 2014. (Zagreb : Durieux). - 220 str. ; 23 cm. - (Biblioteka Filozofski niz ; knj. 29)
Zastupljeni autori tekstova: Anto Mišić, Ivan Macan, Kata Lamešić, Barbara Ćuk, Karlo Balić, Draženko Tomić, Ivan Koprek, Ivan Šestak, Mihaela Lovrić, Anto Gavrić, Josip Oslić, Ivana Pavla Novina, Ivan Kordić, Marjan Ostrogonac, Domagoj Polanščak, Tomislav Drežnjak, Nikola Bolšec, Željko Pavić, Eva Šibl, Karolina Matić. - Str. 7-8: Predgovor / Ivan Šestak. - Bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Summaries ; Resume ; Zusammenfassung.
ISBN 9789532311396
141.319(091)
(082)
HK14-00179

ŠAMIĆ, Jasna
Mistika i mistika : studije i ogledi / Jasna Šamić. - Zagreb ; Sarajevo : Buybook, 2014. (Grude, Grafotisak). - 174 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Reforma)
Slika autorice i bilješka o njoj na omotu. - Bilješke uz tekst. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789537893385 : 90,00 HRK
141.336
HK14-00180

ZNANOST i mistika. - Zagreb : AMORC-knjige, [2014?] ([s. l. : s. n.]). - 23 str. ; 21 cm. - (Mali niz RC-spisa ; 5)
ISBN 9789539533388
141.33:061.25
HK14-00181

ZONJIĆ, Augustin
Sapere aude : tri eseja pod jednim krovom / Augustin Zonjić. - Zagreb : Akulturacija, 2014. (North Charleston : SC). - 52 str. ; 20 cm.
Nakl. 400 primj. - Bilješka o autoru: str. [54]. - Bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789535811909 : 39,00 HRK
141.7
316.323.64
HK14-00182

Vidi br.: HK14-00475

Vidi br.: HK14-00156

Vidi br.: HK14-00393

Vidi br.: HK14-00546

Vidi br.: HK14-00134

Vidi br.: HK14-00431

Vidi br.: HK14-00847

159.9   Psihologija

BEHRENDT, Greg
Pa to je samo spoj! / Greg Behrendt i Amiira Ruotola-Behrendt ; [prevela s engleskoga Dubravka Pleše]. - 1. izd. - Zagreb : Algoritam, 2014. ([Zagreb] : Denona). - 267 str. ; 19 cm. - (Biblioteka Anima / Algoritam)
Prijevod djela: It's just a date!. - Nakl. 1000 primj.
ISBN 9789533162331 : 89,00 HRK
159.922.1
177.61
176
(02.062)
HK14-00183

BRLAS, Siniša
Psihologija u zaštiti mentalnog zdravlja : pomaže li religioznost mentalnom zdravlju mladih / Siniša Brlas. - 1. izd. - Virovitica : Zavod za javno zdravstvo "Sveti Rok" Virovitičko-podravske županije, 2014. (Virovitica : Grafiti Becker). - 29 str. ; 18 X 25 cm.
Nakl. 300 primj. - Bilješka o autoru: str. 28-29. - Bibliografija: str. 25.
ISBN 9789537756178
159.913-053.6
159.913:2
HK14-00184

BROWN, Michael
Alkemija srca : poboljšajte kvalitetu svog života / Michael Brown ; s engleskoga prevela Radha Rojc Belčec. - Zagreb : V.B.Z., 2014. (Zagreb : Znanje). - 158 str. ; 24 cm. - (Biblioteka 1000 cvjetova ; knj. 125)
Prijevod djela: Alchemy of the heart. - Slika autora i bilješka o njemu: str. [159].
ISBN 9789533046150 : 120,00 HRK
159.922
HK14-00185

BUCAY, Jorge
Put susreta / Jorge Bucay ; prevela sa španjolskog Nikolina Židek. - 1. izd. - Zaprešić : Fraktura, 2014. (Zagreb : Denona). - 278 str. ; 19 cm.
Prijevod djela: El camino del encuentro. - Bilješka o autoru: str. 277-278.
ISBN 9789532665789 : 119,00 HRK
159.92
HK14-00186

BULAT, Rebeka
BEBArije : važnost poticanja intelektualnog i emocionalnog razvoja najranije dobi / Rebeka Bulat. - Split : Harfa, 2014. (Sveta Nedelja : Printera grupa). - 295 str. : ilustr. ; 23 cm. - (Biblioteka Pametnica.)
Bibliografija: str. [301-311].
ISBN 9789537351298 : 135,00 HRK
159.922.7-053.4
HK14-00187

BÜLOW, Trixi von
Kakvi su, zapravo, muškarci : što govore, što misle, što čine / Trixi von Bülow ; [s njemačkoga prevela Branka Grubić]. - 2. izd. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2014. (Zagreb : Radin). - 147 str. ; 16 cm.
Prijevod djela: Der kleine Männer-erkenner. - Bilješka o autorici.
ISBN 9789531415644 : 29,00 HRK
159.922.1-055.1(035)
(035)
HK14-00188

BÜLOW, Trixi von
101 stvar koju možete učiniti kako biste usrećili ženu / Trixi von Bülow ; [s njemačkog prevela Branka Grubić]. - 2. izd. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2014. (Zagreb : Radin)
Prijevod djela: 101 Dinge die man tun kann, um eine Frau glücklich zu machen. - Bilješka o autorici na omotu.
ISBN 9789531405928 : 29,00 HRK
159.922.1-055.2(035)
(035)
HK14-00189

BURCHARD, Brendon
Pozitivni životni naboj : aktiviranje deset ljudskih nagona kako biste živjeli punim plućima / Brendon Burchard ; s engleskoga prevela Aleksandra Barlović. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2014. (Zagreb : Radin). - 217 str. ; 24 cm.
Prijevod djela: The carge. - Slika autora na omotu. - Bilješka o autoru: str. [218].
ISBN 9789531415224 : 119,00 HRK
159.947.5
159.913
HK14-00190

CAPUTO, Iaia
Zašto muškarci šute? / Iaia Caputo ; [prijevod Zrinka Dujmović]. - Zagreb : Planetopija, 2014. (Zagreb : Kerschoffset). - 180 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Planetopija)
Prijevod djela: Il silenzio degli uomini. - Slika autorice na omotu. - Bibliografija: str. 179-180.
ISBN 9789532572933 : 99,00 HRK
159.922.1-055.1(035)
(035)
HK14-00191

CHAPMAN, Gary D.
Pet jezika ljubavi : tajna ljubavi koja traje / Gary Chapman ; [s engleskoga prevela Ivana Šojat Kuči]. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2014. (Zagreb : Radin). - 248 str. ; 19 cm.
Prijevod djela: The 5 love languages. - Slika autora na omotu.
ISBN 9789531415330 : 99,00 HRK
159.913:159.942
159.942:159.913
HK14-00192

CHOQUETTE, Sonia
Intuicija : vodič za razvoj vašeg šestog čula / Sonia Choquette ; [prevela Snježana Beronja]. - Zagreb : Planetopija, 2014. (Zagreb : Grafomark). - 217 str. ; 22 cm. - (Biblioteka alter:ego)
Prijevod djela: Tune in. - Slika autorice na omotu.
ISBN 9789532572964 : 109,00 HRK
159.956
HK14-00193

COVEY, Stephen R.
7 navika uspješnih ljudi : povratak etici karaktera / Stephen R. Covey ; [prijevod s engleskog Ljiljana Šćurić]. - 7. izd. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2014. (Zagreb : Denona). - 308 str. : ilustr., graf. prikazi ; 24 cm.
Prijevod djela: The 7 habits of highly effective people. - Bilješka o autoru: str. [312].
ISBN 9789531416832 : 99,00 HRK
159.913(035)
(035)
HK14-00194

ČUDINA-OBRADOVIĆ, Mira
Psihologija čitanja : od motivacije do razumijevanja / Mira Čudina-Obradović. - Zagreb : Golden marketing - Tehnička knjiga : Učiteljski fakultet Sveučilišta, 2014-. - sv.
ISBN 9789532124460 Golden marketing - Tehnička knjiga (cjelina)
159.946.4(035)
372.41(035)
(035)


[1] : Priručnik. - 2014. (Zagreb : Stega tisak). - 292 str. ; 28 cm.
Bibliografija: str. 289-291.
ISBN 9789532124484 Golden marketing - Tehnička knjiga : 280,00 HRK

HK14-00196

[2] : Radna bilježnica / [ilustracije Manuela Vladić-Maštruko, Lena Maštruko, Nika Maštruko]. - 2014. (Zagreb : Stega tisak). - 79 str. ; 20 X 27 cm + Velika slovarica ([1] presavijen list)
ISBN 9789532124477 : 70,00 HRK

HK14-00195

DANI psihologije (12 ; 2000 ; Zadar)
XIX. dani psihologije u Zadru, 29.-31. svibanj/May 2014, Zadar, Croatia : 19th Psychology Days in Zadar : međunarodni znanstveno-stručni skup : [sažetci priopćenja = paper summaries] / [glavna urednica, editor in chief Ana Slišković]. - Zadar : Sveučilište u Zadru, Odjel za psihologiju = University of Zadar, Department of Psychology, 2014. (Zagreb : Naklada Slap). - 265 str. ; 24 cm.
Podnasl. preuzeti s omota. - Prema napomeni na str. [3], skup je organizirao Odjel za psihologiju Sveučilišta u Zadru. - Nakl. 550 primj. - Tekst na hrv. i na engl. jeziku. - Imensko kazalo.
ISBN 9789533310541
159.9
(048)
(063)
HK14-00197

DANI psihologije (19 ; 2014 ; Zadar)
XIX. dani psihologije u Zadru : [sažeci priopćenja] = 19th Psychology Days in Zadar : [paper summaries] : 29.-31. svibanj/May 2014, Zadar/Croatia : međunarodni znanstveno-stručni skup / [glavna urednica, editor in chief Ana Slišković]. - Zadar : Sveučilište, Odjel za psihologiju = University of Zadar, Department of Psyhology, [2014?] (Zagreb : Naklada Slap). - 265 str. ; 24 cm.
Podnasl. preuzet s omota. - Nakl. 550 primj. - Imensko kazalo.
ISBN 9789533310541
159.9
(062)
HK14-00198

DESTENO, David
Istina o povjerenju : kako povjerenje određuje uspjeh u životu, ljubavi, učenju i mnogočemu drugome / David DeSteno ; s engleskog prevela Mirjana Krizmanić. - Zagreb : Profil knjiga, 2014. ([Zagreb] : Profil international). - 269 str. ; 23 cm.
Prijevod djela: The truth about trust. - Bilješke: str. [259]-269.
ISBN 9789533133614 : 119,00 HRK
159.942
316.613.42
HK14-00199

DEŠPOJA, Lucija
Vodič jedne Tarzanice : očistimo svoje umove! : [vodič za izmanipulirane smrtnike] / Lucija Dešpoja. - Split : Redak, 2014. ([Split] : Redak). - 109 str. ; 20 cm.
Slika autorice na omotu.
ISBN 9789533361192 : 99,90 HRK
159.913
159.942
821.163.42-32
HK14-00200

DOMINA Lorelei
Sve što ste zacijelo poželjeli znati o seksu, a niste se usudili pitati : priručnik za dobre djevojke koje žele iskušati nešto novo u krevetu / Domina Lorelei ; s engleskoga prevela Sanja Šćibajlo. - Zagreb : Škorpion, 2014. ([s. l. : s. n.]. - 219 str. ; 24 cm.
Prijevod djela: The mistress manual.
ISBN 9789532890938 : 120,00 HRK
159.923.2
316.462
(02.062)
HK14-00201

DONDERS, Paul Ch.
Kreativno životno planiranje : [otkrij svoje pozvanje, razvij svoj potencijal - poslovno i privatno] / Paul Ch. Donders ; [prijevod Tea Kortkamp]. - Daruvar : Logos, 2014. (Daruvar : Logos). - 176 str. ; 23 cm.
Podnasl preuzet s omota. - Prijevod djela: Kreative Lebensplanung. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu. - Bibliografija: str. 176.
ISBN 9789536639816
159.913
HK14-00202

ENNULAT, Gertrud
Strahovi u djećjem vrtiću : priručnik za roditelje i odgajatelje / Gertrud Ennulat ; [prijevod Nikolina Palašić]. - 1. izd. - Split : Harfa, 2010. (Sveta Nedelja : Printera grupa). - 159 str. ; 21 cm.
Prijevod djela: Ängste im Kindergarten.
ISBN 9789537351205 : 120,00 HRK
159.942-053.4(035)
615.85:028.8(035)
(035)
HK14-00203

FONG, David
Promijenite svoje navike : drugačija knjiga o samopomoći / David Fong ; [prijevod Viktorija Bauer ; ilustracije Mark Mechan]. - Rijeka : Dušević & Kršovnik, 2014. (Sesvete : Grafocentar). - 185 str. : ilustr. ; 20 cm.
Prijevod djela: Not another self-help book.
ISBN 9789532212839 : 89,00 HRK
159.923(035)
(035)
HK14-00204

FRISO, Anna
Tajne života u dvoje / Anna i Alberto Friso ; [prevela Đina Perkov]. - Križevci : Novi svijet ; Pazin : "Josip Turčinović", 2014. (Pazin : "Josip Turčinović"). - 74 str. ; 18 cm.
Prijevod djela: In due : cinque segreti per il benessere di coppia. - Bilješka o autorima: str. [76].
ISBN 9789536262984 ("Josip Turčinović") : 20,00 HRK
159.913-055.5/.7(035)
(035)
HK14-00205

GARNER, Lesley
Životne pouke : stvari za koje bih voljela da sam ih ranije naučila / Lesley Garner ; s engleskog prevela Iva Šrot. - Zagreb : Naklada Ljevak, 2014. (Zagreb : AKD). - 207 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Graham Green)
Prijevod djela: Life lessons.
ISBN 9789533037257 : 39,90 HRK
159.913(035)
(035)
HK14-00206

GJURIĆ, Stanka
Otpovijed : zbirka ljubavnih savjeta / Stanka Gjurić. - Zagreb : vlast. nakl., 2014-. - sv. ; 21 cm.
Sv. 1: podnasl. na omotu.
ISBN 9789535614111 : (cjelina)
159.913:159.942(035)
159.942(035)
(035)


[1]. - 2014. (Zagreb : ShopMyBook). - 315 str. : ilustr.
Slika autorice na omotu. - Bilješka o autorici: str. 315.
ISBN 9789535614128

HK14-00207

GLADWELL, Malcolm
David i Golijat : slabi i neprilagođeni u borbi s divovima / Malcolm Gladwell ; s engleskog prevela Tamara Slišković. - Zagreb : Naklada Jesenski i Turk, 2014. (Zagreb : Znanje). - 263 str. : graf. prikazi ; 21 cm.
Izv. stv. nasl.: David and Goliath. - Bilješke uz tekst. - Bibliografske bilješke: str. 241-263.
ISBN 9789532227215 : 99,00 HRK
159.947.5
316.628
HK14-00208

GNJATO, Vidoslav
Moć ljudske misli / Vidoslav Gnjato. - Rijeka : Grafo-Žagar, 2014. (Rijeka : Grafo-Žagar). - 212 str. ; 24 cm.
Autorova slika i bilješka o njemu: str. 210. - Bibliografija: str. 202-209. - Summary.
ISBN 9789535666318
159.961
(02.062)
HK14-00209

GOLEMAN, Daniel
Emocionalna inteligencija u poslu : knjiga koja će revolucionirati pristup poslu, promijeniti poslovne organizacije i stajališta onih koji ih vode / Daniel Goleman ; [s engleskog preveo Goran Vujasinović]. - 4. izd. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2014. (Zagreb : Denona). - 359 str. : ilustr. ; 24 cm.
Prijevod djela: Working with emotional intelligence. - Bilješke: str. 313-345. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789531417099 : 99,00 HRK
159.942:65.01
65.013
HK14-00210

GROSZ, Stephen
Život pod povećalom : istinite priče koje nam pokazuju kako se lako izgubiti, ali i kako se ponovno možemo pronaći / Stephen Grosz ; [prevela Merima Nikočević Ibrahimpašić]. - Zagreb : Planetopija, 2014. (Zagreb : "Zrinski"). - 190 str. ; 22 cm.
Prijevod djela: The examined life. - Slika autora i bilješka o njemu na omotu. - Bibliografija: str. 185-188.
ISBN 9789532573046 : 109,00 HRK
159.964.2
615.851
(0:82-94)
HK14-00211

JACOBY, Russell
Društveni zaborav : kritika suvremene psihologije / Russell Jacoby. - Opatija : Shura publikacije, 2014. ([s. l. : s. n.]). - 166 str. ; 21 cm.
Str. 9-15: Uvod / Christopher Lash. - Pogovor: str. 165-166. - Bilješka o autoru: str. 164. - Bilješke: str. 143-163.
ISBN 9789539929853
159.964.2(091)
HK14-00212

JOTANOVIĆ, Anđa
Sam svoj kreator : (priručnik o kreiranju pozitivne svijesti) / Anđa Jotanović. - Rijeka : A. Jotanović, 2014. ([Sesvete] : Tiskara grafostil). - 126 str. ; 20 cm.
Sadrži stihove i prozu. - Slika autorice i bilješka o njoj na omotu.
ISBN 9789535606123
159.956
65.013:159.956
159.913
821.163.42-1
HK14-00213

JUUL, Jesper
Obitelji s tinejdžerima / Jesper Juul ; [prevela Helen Sinković]. - Zagreb : Naklada Pelago, 2014. ([Velika Gorica] : Pasanec). - 196 str. ; 21 cm.
Prijevod djela: Pubertät - wenn Erziehen nicht mehr geht : gelassen durch stürmische Zeiten. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu. - Str. 11-14: Predgovor / Mathias Voelchert.
ISBN 9789537151300 : 125,00 HRK
159.922.8
613.956
HK14-00214

KANDARE Šoljaga, Ana
Tinejdžeri : praktični vodič za roditelje / Ana Kandare Šoljaga. - Zagreb : Znanje, 2014. (Zagreb : Znanje). - 232 str. ; 21 cm.
Slika autorice i bilješka o njoj na omotu.
ISBN 9789533249940 : 89,00 HRK
159.922.8
173.5-055.52-051:173.5-055.62-052
(035)
HK14-00215

KATZ, Mabel
Živjeti na najlakši način : oslobodite se prošlosti, živite u sadašnjosti i zauvijek promijenite svoj život / Mabel Katz ; predgovor napisao Ihaleakalá Hew Len ; [s engleskog prevela Marijeta Matijaš]. - 1. izd. - Pula : Inspiracija, 2014. (Pula : Tiskara MPS). - 225 str. ; 19 cm.
Slika autorice na omotu. - Nakl. 1000 primj. - Bilješka o autorici: str. 215-217.
ISBN 9789535773726 : 119,00 HRK
159.922
HK14-00216

KATZ, Mabel
Najlakši način : riješite svoje probleme, krenite putem ljubavi, sreće, blagostanja i živite život o kakvom sanjate / Mabel Katz ; [s engleskog prevela Romina Ružić]. - 1. izd. - Pula : Inspiracija, 2014. (Pula : Tiskara MPS). - 169 str. ; 19 cm.
Prijevod djela: The easiest way. - Slika autorice i bilješka o njoj na omotu. - Nakl. 1000 primj.
ISBN 9789535773733 : 118,00 HRK
159.922
HK14-00217

KLEIN, Eduard
O psihoanalizi sasvim otvoreno / Eduard Klein i suradnici ; urednik Eduard Klain. - Zagreb : Školska knjiga, 2014. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 97 str. ; 24 cm.
Ostali zastupljeni autori: Sanja Boban, Tamara Šoškić, Oleg Filipović, Lilija Varjačić-Rajko, Goran Babić, Dragan Josić, Iris Sarajlić-Vuković, Sanja Borovečki-Jakovljev, Stanislav Matačić. - Bibliografija: str. 95-97.
ISBN 9789530609419 : 99,00 HRK
159.964.2
HK14-00218

KOSATICA, Demijan
Svijest, osjećaji i ponašanje / Demijan Kosatica. - Zagreb : BTC Šahinpašić ; Sarajevo : TKD Šahinpašić , 2014. (Kragujevac : Grafostil). - 125 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Publicistika / BTC Šahinpašić, Zagreb)
ISBN 9789532821260 (Zagreb) : 70,00 HRK
159.942
159.922
159.923.4
HK14-00219

KRAJCAR, Anton
Raskol - prihvaćanje i iscjeljivanje života i duše / Anton Krajcar. - Labin : Tempo, 2014. (Zagreb : GZH). - 567 str. ; 22 cm.
Slika autora i bilješka o njemu na omotu.
ISBN 9789535754114 : 187,00 HRK
159.96
159.922
HK14-00220

KRISTEVA, Julia
Crno sunce : depresija i melankolija / Julia Kristeva ; s francuskoga prevela Vanda Kušpilić. - Zagreb : Naklada Jurčić, 2014. ([Zagreb] : Web2tisak). - 204 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Novum Organum ; knj. 2)
Prijevod djela: Soleil noir: Depression et melancoli.
ISBN 9789532450712 : 130,00 HRK
159.964.2:82
HK14-00221

KRIZMANIĆ, Mirjana
Jesenji valcer : šetnja sunčanom stranom starenja / Mirjana Krizmanić. - Zagreb : V.B.Z., 2014. (Zagreb : Znanje). - 172 str. ; 20 cm. - (Biblioteka stručno popularna / V.B.Z.)
Bilješka o autorici na omotu. - Bibliografija: str. [173].
ISBN 9789533046259 (meki uvez) : 99,90 HRK
159.922.63
HK14-00222

KRIZMANIĆ, Mirjana
Jesenji valcer : šetnja sunčanom stranom starenja / Mirjana Krizmanić. - Zagreb : V.B.Z., 2014. (Zagreb : Znanje). - 172 str. ; 21 cm. - (Biblioteka stručno popularna / V.B.Z.)
Bibliografija: str. [173].
ISBN 9789533046266 (tvrdi uvez) : 149,00 HRK
159.922.63
HK14-00223

KRZNARIC, Roman
Empatija : temeljna kvaliteta za ostvarivanje revolucionarnih promjena u 21. stoljeću / Roman Krznaric ; [prevela Aleksandra Barlović]. - Zagreb : Planetopija, 2014. (Zagreb : Kerschoffset). - 262 str. : ilustr. ; 21 cm. - (Biblioteka Planetopija)
Prijevod djela: Empathy - a handbook for revolution. - Slika autora na omotu. - Bilješke: str. 228-238. - Bilješka o autoru: str. 253-254. - Bibliografija: str. 239-248. - Predmetno i imensko kazalo.
ISBN 9789532572995 : 139,00 HRK
159.956.2
165.195
HK14-00224

KRZNARIC, Roman
Kabinet čuda : kako nas povijest uči dobrom življenju / Roman Krznaric ; [prijevod Aleksandra Barlović]. - Zagreb : Planetopija, 2014. (Zagreb : Kerschoffset). - 376 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Planetopija)
Prijevod djela: Wonderbox - curious histories of how to live. - Slika autora na omotu. - Bilješka o autoru: str. 364-365. - Imensko kazalo.
ISBN 9789532572902 : 149,00 HRK
159.913(035)
(035)
HK14-00225

LADY Green
Sve što ste zacijelo poželjeli znati o seksu, a niste se usudili pitati : radna bilježnica za dobre djevojke koje žele iskušati nešto novo u krevetu / Lady Green ; s engleskoga prevela Sanja Šćibajlo. - Zagreb : Škorpion, 2014. ([s. l. : s. n.]). - 79 str. ; 24 cm.
Prijevod djela: The sexually dominant woman. - Pravo ime autorice: Janet W. Hardy.
ISBN 9789532890969 : 55,00 HRK
159.923.2
316.462
(02.062)
HK14-00226

LEUS, Tatjana
Najčešće roditeljske zablude : 49 zamki u odgoju i kako ih izbjeći / Tatjana Leus ; [prijevod sa Ilona Posokhova ; ilustracije Julija Trubicina]. - 1. izd. - [Velika Gorica] : Planet Zoe, 2014. ([s. l. : s. n.]). - 239 str. : ilustr. ; 23 cm.
Prijevod djela: Rasprostranennije roditeljskije zabluždenija.
ISBN 9789537685683 : 129,00 HRK
159.922.7-053.3/.4(035)
37.018.262(035)
(035)
HK14-00227

LOWNDES, Leil
Kako razviti samopouzdanje : 85 djelotvornih načina da pobijedite sramežljivost / Leil Lowndes ; [s engleskoga preveo Tomislav Šostar]. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2014. (Zagreb : Radin print). - 242 str. ; 24 cm.
Prijevod djela: Goodbye to shy. - Bibliografija: str. 239-242.
ISBN 9789531416290 : 119,00 HRK
159.913:159.923.5
159.923.5
HK14-00228

LJETNA psihologijska škola (23 ; 2013 ; Komiža, otok Vis)
Dispozicijska zapošljivost: tko uspijeva na tržištu rada? / 23. ljetna psihologijska škola studenata i nastavnika Odsjeka za psihologiju Filozofskog fakulteta u Zagrebu, Komiža, otok Vis, 2013. ; [urednice Darja Maslić Seršić, Jasmina Tomas]. - Zagreb : Filozofski fakultet, Odsjek za psihologiju, Klub studenata psihologije, 2014. ([Zagreb] : Kolor klinika). - 209 str. : ilustr., graf. prikazi ; 21 cm.
Nakl. 200 primj. - Bibliografija: str. 175-190.
ISBN 9789531755160 : 40,00 HRK
159.923:331.5(063)
331.5(497.5)(063)
(497.5)
(063)
HK14-00229

MARTINOVIĆ, Ratko, publicist
Subliminalne poruke : okultna simbolika i društveni inženjering / Ratko Martinović. - Zagreb : Teledisk, 2014. ([Zagreb] : Denona). - 389 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Biblioteka Tajna povijest čovječanstva)
ISBN 9789537903138
159.964.2:572
133:316.7
HK14-00230

MILIVOJEVIĆ, Zoran, psiholog
Emocije : psihoterapija i razumijevanje emocija / Zoran Milivojević ; [prijevod Edita Rimac]. - 3. izd. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2014. (Zagreb : Denona). - 592 str. ; 24 cm.
Prijevod djela: Emocije. - Bilješke uz tekst. - Rječnik emocionalnih reakcija: 549-568. - Bibliografija: str. 569-578. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789531415453 : 149,00 HRK
159.942
159.964.2:159.942
HK14-00231

MINDOLJEVIĆ Drakulić, Aleksandra
Majka, žena i majčinstvo / Aleksandra Mindoljević Drakulić. - Zagreb : Medicinska naklada : Učiteljski fakultet, 2014. (Zagreb : Medicinska naklada). - 199 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Priručnici / Medicinska naklada)
Rječnik: str. 167-176. - Slika autorice i bilješka o njoj: str. 199. - Bibliografija: str. 177-186. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789531766722 (Medicinska naklada) : 147,00 HRK
159.922.1-055.2(035)
159.964.2-055.2(035)
305-055.2-055.52(035)
173.5-055.52(035)
HK14-00232

MODRUŠAN, Ivan, psihoterapeut
Kako oprostiti? : vodič kroz tehniku opraštanja / Ivan Modrušan. - Bregana : Harša, 2014. ([s. l. : s. n.]). - 180 str. ; 21 cm + 1 zvučni CD-ROM
Slika autora i bilješka o njemu: str. 177-178.
ISBN 9789537907174 : 108,00 HRK
159.947.5
177.72
HK14-00233

MONBOURQUETTE, Jean
Silovitost i nasilje : o psihologiji i duhovnosti muškaraca / Jean Monbourquette ; [preveli Mate Križman i Petar Bašić]. - Zagreb : Svijetla točka, 2014. ([Lukavec] : Grafika Markulin). - 224 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Oko tri ujutro / Svijetla točka)
Prijevod djela: La violence des hommes : essai de psychologie et de spiritualité masculines. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu. - Rječnik: str. 207-212. - Bibliografija: str. 213-218.
ISBN 9789535748427 : 50 HRK
159.923.3-055.1
HK14-00234

MOREY, Leslie Charles
Inventar za ispitivanje ličnosti : verzija za adolescente : (PAI-A) : priručnik / Leslie C. [Charles] Morey ; urednica hrvatskog izdanja Alessandra Pokrajac-Bulian ; [prijevod Mirjana Krizmanić]. - Jastrebarsko : Naklada Slap, 2014. (Jastrebarsko : Naklada Slap). - 229 str. : graf. prikazi ; 30 cm. - (Psihologijski mjerni instrumenti ; 114)
Prijevod djela: Personality assessment inventory - adolescent.
ISBN 9789531917278
159.923.3.072(035)
159.9.072.59(035)
(035)
HK14-00235

MOREY, Leslie Charles
Inventar za ispitivanje ličnosti : (PAI) : priručnik / Leslie C. [Charles] Morey ; urednica hrv. izdanja Slavka Galić ; prijevod 2. izdanja [Mirjana Krizmanić]. - Jastrebarsko : Naklada Slap, 2014. (Jastrebarsko : Naklada Slap). - 454 str. : graf. prikazi ; 30 cm. - (Psihologijski mjerni instrumenti ; 115)
Prijevod djela: Personality assessment inventory.
ISBN 9789531917339
159.923.3.072(035)
159.9.072.59(035)
(035)
HK14-00236

O'BRIEN, Dominic
Brzi um : trening učenja i pamćenja po metodi Dominica O'Briena / Dominic O'Brien ; predgovor Tonyja Buzana ; [prijevod Dunja Flegar]. - 1. izd. - Zagreb : Planet Zoe, 2014. ([s. l. : s. n.]). - 212 str. ; 23 cm. - (Biblioteka Knjige koje trebate danas)
Prijevod djela: How to pass exams. - Predgovor: str. 9-10. - Autorova slika i bilješka o njemu: str. 209-210. - Bibliografija: str. 211-212.
ISBN 9789537685645 : 159,00 HRK
159.953(035)
(035)
HK14-00237

PECK, Morgan Scott
Korak dalje putem kojim se rjeđe ide / M. [Morgan] Scott Peck ; [s engleskoga prevela Mihaela Velina]. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2014. (Zagreb : Denona). - 308 str. ; 19 cm.
Prijevod djela: Further along the road less travelled. - Slika autora i bilješka o njemu na omotu.
ISBN 9789531415422 : 119,00 HRK
159.942
HK14-00238

PETERS, Steve
Paradoks čimpanze / Steve Peters ; s engleskoga preveo Nebojša Buđanovac. - Zagreb : Škorpion, 2014. ([s. l. : s. n.]). - 328 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Znati više ; knj. 38)
Prijevod djela: The chimp paradox. - Bilješka o autoru: str. [1]. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789532890952 : 175,00 HRK
159.942
159.923.5
HK14-00239

PICH-AGUILERA Roca, Rosa
Kako biti sretan s 1, 2, 3... djece? / Rosa Pich-Aquilera Roca ; sa španjolskoga prevela Maja Banić i Ana Peričić. - Split : Verbum ; Zagreb : Obiteljsko obogaćivanje, 2014. (Zagreb : Denona). - 159 str. : ilustr. ; 21 cm.
Prijevod djela: Cómo ser feliz con 1, 2, 3... hijos?.
ISBN 9789532353570 : 89,00 HRK
159.913-055.52(035)
(035)
HK14-00240

PIERLOT, Holly
Tajna uspješnog majčinstva / Holly Pierlot ; [prijevod Domagoj Džojić]. - 2. izd. - Split : Verbum, 2014. (Solin : Jafra print). - 231 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Domus ; 8)
Bilješka o autoru na omotu. - Bilješke: str. 226-227. - Bibliografija: str. 228-230.
ISBN 9789532352573 : 78,00 HRK
159.922.1-055.2(035)
(035)
HK14-00241

PINCOTT, Jena
Vole li muškarci doista više plavuše? : tijela, ponašanje i mozgovi – znanost u pozadini seksa, ljubavi i privlačnosti / Jena Pincott ; s engleskog prevela Mirna Vilišić. - Zagreb : Profil knjiga, 2014. ([Zagreb] : Profil international). - 280 str. ; 23 cm.
Prijevod djela: Do gentlemen really prefer blondes?. - Bibliografija: str. [239]-280.
ISBN 9789533132853 : 119,00 HRK
159.913
159.922.1
613.88
HK14-00242

PSIHOLOŠKI aspekti suvremene obitelji, braka i partnerstva / urednici Andreja Brajša-Žganec, Josip Lopižić, Zvjezdan Penezić. - Zagreb : Hrvatsko psihološko društvo ; Jastrebarsko : Naklada Slap, 2014. (Jastrebarsko : Naklada Slap). - 443 str. ; 24 cm.
Zastupljeni autori: Dubravka Svilar Blažinić, Zvjezdan Penezić, Katica Lacković-Grgin, Gordana Keresteš, Irma Brković, Mira Klarin, Slavica Šimić Šašić, Zora Raboteg-Šarić, Martina Lotar Rihtarić, Aleksandra Huić, Ivana Jugović, Dario Vučenović, Vladimir Takšić, Ljerka Hajncl, Iva Žegura, Jasminka Despot Lučanin, Marina Ajduković, Miroslav Rajter, Gordana Buljan Flander, Swea Jelić Tuščić, Dragana Matešković, Maja Mamula, Slavka Galić. - Bilješka o autorima: str. [9]-19. - Str. [7-8]: Predgovor / Andreja Brajša-Žganec, Josip Lopižić, Zvjezdan Penezić. - Bibliografija uz svaki rad. - Predmetno kazalo ; Imensko kazalo.
ISBN 9789531917841 (Naklada Slap)
159.913-055.5/.7(075.8)
(075.8)
HK14-00243

REISMAN, Judith A.
Seksualna sabotaža : kako je jedan umobolni znanstvenik pokrenuo pošast pokvarenosti i spolnih bolesti u Americi / Judith A. Reisman ; s engleskoga prevela Neđeljka Batinović. - Zagreb : Naklada Benedikta, 2014. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 417 str. ; 23 cm.
Prijevod djela: Sexual sabotage. - Bilješke: str. 363-406. - Slika autorice i bilješka o njoj: str. [418]. - Predmetno i imensko kazalo.
ISBN 9789537793364 : 168,00 HRK
159.9Kinsey, A. C.
159.922.1(73)
316.774:176(73)
(73)
HK14-00244

RIJAVEC, Majda
Muškarci i žene – poznajemo li se uopće / Majda Rijavec, Dubravka Miljković. - Zagreb : Profil knjiga, 2014. ([Zagreb] : Profil international). - 219 str. : ilustr. ; 23 cm.
Bibliografija: str. 216-219.
ISBN 9789533133737 : 79,00 HRK
159.922.1
HK14-00245

ROBBINS, Anthony
Probudite diva u sebi : kako ovladati svojom mentalnom, emocionalnom, tjelesnom i financijskom sudbinom! / Anthony Robbins ; [prijevod Aleksandra Mihaljević]. - 2. izd. - Varaždin : "Katarina Zrinski", 2014. (Sveta Nedjelja : Web2tisak). - 517 str. : ilustr. ; 23 cm. - (Biblioteka 21. stoljeće / "Katarina Zrinski", Varaždin)
Prijevod djela: Awaken the giant within. - Nakl. 500 primj. - Slika autora na omotu. - Bilješka o autoru: str. 517.
ISBN 9789532362350 : 159,00 HRK
159.913
HK14-00246

RUDAN, Vlasta
Žalovanje / Vlasta Rudan, Darko Marčinko i suradnici. - Zagreb : Medicinska naklada, 2014. (Zagreb : Medicinska naklada). - XI, 113 str. ; 24 cm. - (Biblioteka stalnog medicinskog usavršavanja)
Zastupljeni suradnici: Miro Jakovljević, Mirjana Graovac, Vedran Bilić, Ivan Urlić, Mirela Vlastelica, Stanislav Matačić, Oleg Filipović. - Bibliografija uz svaki rad.
ISBN 9789531766920 : 126,00 HRK
159.942.3
(082)
HK14-00247

SHARMA, Robin S.
Vođa bez titule : suvremena bajka o istinskom uspjehu na poslu i životu / Robin Sharma ; [prijevod Ozren Ćuk]. - Čakovec : Dvostruka duga, 2014. (Zagreb : Znanje). - 257 str. ; 19 cm. - (Biblioteka Aurora)
Prijevod djela: The leader who had no title.
ISBN 9789532871432
159.9:65.012
HK14-00248

SORIĆ, Izabela
Samoregulacija učenja : možemo li naučiti učiti / Izabela Sorić. - Jastrebarsko : Naklada Slap, 2014. (Jastrebarsko : Naklada Slap). - 668 str. : ilustr. u bojama ; 25 cm.
Bilješka o autorici: str. [4]. - Bibliografija: str. [613]-659. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789531917834
159.953.5
HK14-00249

ŠIMLEŠA, Bruno
Škola života / Bruno Šimleša. - 5., prošireno izd. - Zagreb : Naklada Ljevak, 2014. ([Zagreb] : Feroproms). - 215 str. : slika autora, ilustr. ; 22 cm. - (Nar)
Bilješka o autoru na omotu.
ISBN 9789533037820 : 79,00 HRK
159.913:2
HK14-00250

TEST razumijevanja gramatike : TROG-2:HR : priručnik / Dorothy V. M. Bishop ... [et al.]. - Jastrebarsko : Naklada Slap, 2014. (Jastrebarsko : Naklada Slap). - 67 str. : graf. prikazi u boji ; 30 cm. - (Jezični mjerni instrumenti ; 3)
Prijevod i adaptacija djela: Test for reception of grammar. - Ostale zastupljene autorice: Jelena Kuvač Kraljević, Gordana Hržica, Melita Kovačević, Lana Kologranić Belić. - Bibliografija: str. 41-42.
ISBN 9789531917391
159.9.072:81'36(035)
81'36:159.9.072(035)
(035)
HK14-00251

TOEWS, Miriam
Komplicirana dobrota : teško je biti dobar / Miriam Toews ; s engleskoga prevela Duška Gerić Koren. - Zagreb : Naklada Ljevak, 2014. (Zagreb : Znanje). - 303 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Graham Green)
Prijevod djela: A complicated kindness. - Slika autorice i bilješka o njoj na omotu.
ISBN 9789533037462 (meki uvez) : 129,00 HRK
159.922.8-055.2-053.6
HK14-00252

TOEWS, Miriam
Komplicirana dobrota : teško je biti dobar / Miriam Toews ; s engleskoga prevela Duška Gerić Koren. - Zagreb : Naklada Ljevak, 2014. (Zagreb : Znanje). - 303 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Graham Green)
Prijevod djela: A complicated kindness. - Slika autorice i bilješka o njoj na omotu.
ISBN 9789533037479 (tvrdi uvez) : 169,00 HRK
159.922.8-055.2-053.6
HK14-00253

TSABARY, Shefali
Svjesni roditelj / Shefali Tsabary ; [prijevod Robert Mlinarić]. - Čakovec : Dvostruka duga, 2014. ([s. l. : s. n.]. - 285 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Jupiter)
Prijevod djela: The conscious parent.
ISBN 9789532871487
159.922.7-053.2/.6(035)
37.018.262(035)
(035)
HK14-00254

UJEVIĆ, Darko
Dobar osjećaj / Darko Ujević. - Zagreb : D.K.M., 2014. (Zaprešić : Duga print). - 73 str. ; 24 cm.
Autorova slika i bilješka o njemu na omotu. - Nakl. 500 primj.
ISBN 9789539844460 : 140,00 HRK
159.913:159.923.5(035)
159.923.5(035)
(035)
HK14-00255

URLIĆ, Ivan
Žrtva, osveta i kultura oprosta / Ivan Urlić, Miriam Berger, Avi Berman ; prijevod s engleskog Ivan Urlić. - Zagreb : Medicinska naklada, 2014. ([Zagreb] : Medicinska naklada). - XXVI, 222 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Knjigolijek)
Prijevod djela: Victimhood, vengefulness, and the culture of forgiveness. - Bilješka o autorima: str. [V-VI]. - Str. [XI]-XVI: Predgovor / Malcolm Pines. - Bibliografija uz svako poglavlje; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Imensko kazalo ; Predmetno kazalo.
ISBN 9789531766517 : 147,00 HRK
159.964.2
177
HK14-00256

UVODIĆ-VRANIĆ, Ljubica
Neizgovorena pitanja i odgovori : o najvažnijim odnosima / Ljubica Uvodić Vranić. - Zagreb : Profil knjiga, 2014. ([Zagreb] : Profil international). - 212 str. ; 23 cm.
Slika autorice na omotu. - Bilješka o autorici: str. 207-208.
ISBN 9789533133546 : 99,00 HRK
159.913(035)
(035)
HK14-00257

VLAISAVLJEVIĆ, Dubravka
Izazovi roditeljstva / [Dubravka Vlaisavljević]. - Slavonski Brod : Europski dom, 2014. (Slavonski Brod : TDA). - 48 str. : ilustr. u bojama ; 21 cm.
Podatak o autorici preuzet s poleđine nasl. lista. - Nakl. 1000 primj. - Predgovor: str. [3]. - Bibliografija: str. 48.
ISBN 9789539871831
159.922.7-053.3/.6(035)
373.2.04(035)
(035)
HK14-00258

VLASTELICA, Mirela
Rani odnos majka-dijete u svjetlu neuroznanstvenih spoznaja / Mirela Vlastelica. - Zagreb : Medicinska naklada, 2014. (Zagreb : Medicinska naklada). - X, 102 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Udžbenici Sveučilišta u Splitu = Manualia Universitatis studiorum Spalatensis)
Bibliografija iza svakog poglavlja.
ISBN 9789531766593 : 84,00 HRK
159.913-053.2(075.8)
613.95(075.8)
612.8(075.8)
(075.8)
(076)
HK14-00259

WEBSTER, Richard, psiholog
Čitanje lica : brzo i lako / Richard Webster ; prevela Vesna Valenčić. - Rijeka : Leo-commerce, 2014. ([s. l. : s. n.]). - 259 str. : ilustr. ; 24 cm.
Prijevod djela: Face reading quick & easy. - Slika autora na omotu. - Imensko kazalo.
ISBN 9789532184433 (tvrdi uvez) : 160,00 HRK
159.925(035)
(035)
HK14-00260

WEBSTER, Richard, psiholog
Čitanje lica : brzo i lako / Richard Webster ; prevela Vesna Valenčić. - Rijeka : Leo-commerce, 2014. ([s. l. : s. n.]). - 259 str. : ilustr. ; 23 cm.
Prijevod djela: Face reading quick & east. - Slika autora na omotu. - Imensko kazalo.
ISBN 9789532184440 (meki uvez) : 99,00 HRK
159.925(035)
(035)
HK14-00261

WILSON, Timothy D.
Preusmjeravanje : sitni ispravci, trajne promjene / Timothy Wilson ; [prevela s engleskoga Snježana Ercegovac]. - 1. izd. - Zagreb : Algoritam, 2014. ([Zagreb] : Denona). - 267 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Facta light)
Prijevod djela: Redirect. - Nakl. 1000 primj. - Slika autora i bilješka o njemu na omotu. - Bilješke: str. 227-234. - Bibliografija: str. 235-252. - Predmetno i imensko kazalo.
ISBN 9789533166131 : 139,00 HRK
159.923(035)
(035)
HK14-00262

ŽAKULA Desnica, Tamara
Ja, mama i tata / Tamara Žakula Desnica, Nataša Makarun. - Rijeka : Dječji dom "Tić", 2014. ([Rijeka] : Tiskara Sušak). - 21 str. : ilustr. u bojama ; 21 cm + [1] presavijen list
Om. nasl. - Nakl. 700 primj. - Bibliografija: str. 20.
ISBN 9789535801009
159.922.7-053.3/.6(035)
37.018.262(035)
(035)
HK14-00263

Vidi br.: HK14-00220

Vidi br.: HK14-02066

Vidi br.: HK14-00213

Vidi br.: HK14-00242

Vidi br.: HK14-04391

Vidi br.: HK14-02000

Vidi br.: HK14-00239

Vidi br.: HK14-02004

Vidi br.: HK14-00002

Vidi br.: HK14-00694

Vidi br.: HK14-00550

Vidi br.: HK14-02384

Vidi br.: HK14-00207

Vidi br.: HK14-00404

Vidi br.: HK14-00190

Vidi br.: HK14-00363

Vidi br.: HK14-00268

Vidi br.: HK14-00192

Vidi br.: HK14-02271

Vidi br.: HK14-00165

Vidi br.: HK14-00244

Vidi br.: HK14-00228

Vidi br.: HK14-00200

Vidi br.: HK14-00231

Vidi br.: HK14-02071

Vidi br.: HK14-02270

Vidi br.: HK14-01655

Vidi br.: HK14-02121

Vidi br.: HK14-05014

Vidi br.: HK14-00834

Vidi br.: HK14-00005

Vidi br.: HK14-01249

Vidi br.: HK14-00158

Vidi br.: HK14-02393

Vidi br.: HK14-00184

Vidi br.: HK14-01248

Vidi br.: HK14-01974

Vidi br.: HK14-01644

Vidi br.: HK14-01643

Vidi br.: HK14-02007

Vidi br.: HK14-01642

Vidi br.: HK14-02396

Vidi br.: HK14-00236

Vidi br.: HK14-00235

Vidi br.: HK14-01879

Vidi br.: HK14-01993

Vidi br.: HK14-00255

Vidi br.: HK14-02047

Vidi br.: HK14-00232

Vidi br.: HK14-00219

Vidi br.: HK14-00219

Vidi br.: HK14-01980

Vidi br.: HK14-02082

16   Logika. Simbolička logika. Matematička logika. Spoznajna teorija. Epistemologija

Vidi br.: HK14-00300

Vidi br.: HK14-00224

Vidi br.: HK14-00432

Vidi br.: HK14-00172

17   Moralna filozofija. Etika. Praktična filozofija

ALPHONSUS Maria de Liguori, sanctus
Kako ćemo ljubiti Isusa Krista / Sveti Alfonz Liguori ; [preveo Marius Lot]. - 3. izd. - Split : Verbum, 2014. ([Zagreb] : Denona). - 199 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Uskličnik ; 4)
Prijevod djela: Pratica di amar Gesù Cristo.
ISBN 9789532352665 : 49,00 HRK
177.6:2
27-31
27-534.3
HK14-00264

FOUCAULT, Michel
Povijest seksualnosti : / Michel Foucault. - Zagreb : Domino, 2014-. - sv. ; 24 cm.
Prijevod djela: Histoire de la sexualite.
ISBN 9789537730178 (cjelina)
176

1 : Volja za znanjem / s francuskoga preveo Zlatko Wurzberg. - 2014. (Zagreb : Printera grupa). - 138 str.
Prijevod djela: La volonte de savoir. - Bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789537730147 : 99,00 HRK

HK14-00266

2 : Upotreba zadovoljstava / s francuskoga preveo Zlatko Wurzberg. - 2014. (Zagreb : Ve-Ron). - 247 str.
Prijevod djela: L’usage des plaisirs. - Bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Kazalo navedenih tekstova.
ISBN 9789537730154 : 129,00 HRK

HK14-00267

3 : Briga o sebi / s francuskoga preveo Zlatko Wurzberg. - 2014. (Zagreb : Ve-Ron). - 243 str.
Prijevod djela: Le souci de soi. - Bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Kazalo navedenih djela: 233-242.
ISBN 9789537730161 : 129,00 HRK

HK14-00265

HAIDT, Jonathan
Hipoteza o sreći : traženje suvremene istine u drevnoj mudrosti / Jonathan Haidt ; urednici hrvatskog izdanja Suzana Marušić, Matko Marušić ; [prevoditelji Suzana Marušić ... et al.]. - Zagreb : Medicinska naklada, 2014. (Zagreb : Medicinska naklada). - XV, 277 str. : graf. prikazi ; 24 cm. - (Biblioteka Knjigolijek)
Prijevod djela: The happiness hypothesis. - Bilješka o autoru i njegova slika: str. 277. - Bilješke: str. 229-245. - Bibliografija: str. 247-270. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789531766487 : 99,00 HRK
17.023.34
159.942.5
HK14-00268

JELKIĆ, Vladimir
Bioetički orijentiri za novu epohu / Vladimir Jelkić. - Zagreb : Pergamena, 2014. (Zagreb : Grafomark). - 227 str. ; 22 cm. - (Biblioteka Bioetika / Pergamena ; knj. 28)
Bilješka o tekstovima: str. 225-226. - Slika autora i bilješka o njemu: str. 227. - Bibliografija: str. 205-213; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Summary.
ISBN 9789536576555 : 150,00 HRK
179:61
1-05Nietzsche, F. W.
HK14-00269

LAUN, Andreas
Homoseksualnost s katoličkoga gledišta / (priredio) Andreas Laun ; [prijevod Ivan Nekić, Mate Šimundić]. - Split : Verbum, 2014. ([Zagreb] : Denona). - 293 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Uskličnik ; 25)
Tekstovi odabrani i priređeni iz: Homosexualität aus katolischer Sicht. - Bilješke: str. 181-194. - Bilješke o autorima: str. 199. - Bibliografija: str. 195-198.
ISBN 9789532354034 : 49,00 HRK
176-055.34:2
272-42
HK14-00270

LIGUORI, Alfonso Maria de
Vježbanje u savršenosti / Sveti Alfonz Liguori ; [prijevod Tin Šipoš]. - 2. izd. - Split : Verbum, 2014. ([Zagreb] : Denona). - 201 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Uskličnik ; 17)
Prijevod djela: The 12 Step to Holiness and Salvation.
ISBN 9789532353402 : 49,00 HRK
179.9:27
HK14-00271

LOŠINJSKI dani bioetike (12 ; 2013 ; Mali Lošinj)
Bioetika, ekonomija, politika : zbornik radova Studentske bioetičke radionice s 12. lošinjskih dana bioetike, Mali Lošinj, 19.-22. svibnja 2013. / urednica Nikolina Ćavar. - Zagreb : Udruženje studenata filozofije Filozofskog fakulteta Sveučilišta, 2014. (Zagreb : Grafomark). - 229 str. ; 23 cm.
Zastupljeni autori: Josip Cmrečnjak, Bernard Koludrović, Nino Kadić, Suzana Krčmarek, Jelena Babić, Žaklina Viljevac, Marko Kos, Nina Jelić, Tara Beata Racz, Juraj Gajski, Marina Zrnić. - Nakl. 200 primj. - Str. 11-12: Uvodnik / Nikolina Ćavar, Lovro Savić i Josip Cmrečnjak. - Bilješke uz tekst. - Bibliografija uz svaki rad.
ISBN 9789539943743
179:61
179:33
179:32
(063)
HK14-00272

MACHEREY, Pierre
Produktivni subjekt / Pierre Macherey ; prevela [s francuskog] Slavica Miletić. - Zagreb : Multimedijalni institut : Novi Sad : Kuda.org, 2014. ([Sv. Ivan Zelina]: Tiskara Zelina). - 80 str. ; 20 cm.
Prijevod djela: Le sujet productif. - Nakl. 400 primj.
ISBN 9788688567121 (Kuda.org)
172.1
316.462
321.01
1-05Marx, K.
1-05Foucault, M.
HK14-00273

MUSEUM of Broken Relationships : a diary / [texts Annmarie de Wildt ... [et al.] ; translation Ivana Ostojčić, Sam Taylor, Marija Vladušić ; photographers Ana Opalić ; editor Olinka Vištica]. - Zagreb : Museum of Broken Relationships, 2014. ([Čakovec] : "Zrinski"). - 349 str. : ilustr. u bojama ; 25 cm.
Ostali zastupljeni autori tekstova: Ati de Zeeuw, Matthijs Driebergen, Ivana Družetić, Selene Foster, Laura Kriefman, Peter Lowie, Eric Reinhardt, Shannon Service, Olinka Vištica.
ISBN 9789535805205
177.6:069(497.5Zagreb)
069(497.5Zagreb):177.6
(497.5Zagreb)
HK14-00274

PRINCI Duhović, Natalija
Osmi grijeh - posluh / Natalija Princi. - 2. izd. - Split : Duhović Koralji, 2014. ([s. l. : s. n.]). - 140 str. ; 20 cm.
Nakl. 1000 primj.
ISBN 9789535705918
177
HK14-00275

PROFACA, Maja
Izmještanja / Maja Profaca. - Zagreb : Meandarmedia, 2014. (Zagreb : Kika graf). - 159 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Intermedia ; knj. 40)
Bilješka o autorici na omotu. - Bibliografija uz svako poglavlje; bibliografske bilješke: str. 159 i uz tekst.
ISBN 9789533340739 : 99,00 HRK
177
HK14-00276

RATZINGER, Joseph
O vjeri, nadi i ljubavi / Joseph Ratzinger ; [prijevod Ivan Ivanda]. - Split : Verbum, 2014. ([Zagreb] : Denona). - 150 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Uskličnik ; 29)
Bilješke: str. 137-148.
ISBN 9789532354072 : 49,00 HRK
179.9:27
HK14-00277

RIJEČKI dani (bio)etike (16 ; 2014)
"Etika u znanstvenom istraživanju" : knjižica sažetaka / 16. riječki dani (bio)etike, Rijeka, 09. svibnja 2014. ; [organizatori skupa] Katedra za društvene i humanističke znanosti u medicini Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Rijeci ... [et al.] ; uredili Stjepka Popović, Igor Salopek]. - Rijeka : Medicinski fakultet Sveučilišta, 2014. ([s. l. : s. n.]). - 42 str. ; 21 cm.
Nakl. 200 primj. - Na str. 25 sažetak na engl. jeziku. - Str. 4: Uvodna riječ / Amir Muzur.
ISBN 9789537957209
179:57
179:001
(048)(063)
HK14-00278

SIMONITI, Iztok
Tri Boga, dvije kulture, jedna civilizacija : eseji o vrednotama kršćana / Iztok Simoniti ; sa slovenskog preveo Živko Gruden. - Zagreb : Naklada Pavičić, 2014. ([s. l. : s. n.]). - 269 str. ; 20 cm. - (Posebna izdanja / Naklada Pavičić)
Slika autora i bilješka o njemu: str. [263]-264. - Imensko kazalo.
ISBN 9789536308989 : 120,00 HRK
172:2
261.6
HK14-00279

TEMPLETON, John Marks
Knjiga životnih zakona iz cijeloga svijeta : 200 vječnih duhovnih načela / John Marks Templeton ; [s engleskoga preveo Damir Biličić]. - 3. izd. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2014. (Zagreb : Denona). - 613 str. ; 24 cm.
Prijevod djela: Worldwide laws of life.
ISBN 9789531415446 : 149,00 HRK
171
HK14-00280

Vidi br.: HK14-00317

Vidi br.: HK14-00316

Vidi br.: HK14-00167

Vidi br.: HK14-00256

Vidi br.: HK14-00997

Vidi br.: HK14-02267

Vidi br.: HK14-00693

Vidi br.: HK14-00415

Vidi br.: HK14-00747

Vidi br.: HK14-00368

Vidi br.: HK14-00215

Vidi br.: HK14-00272

Vidi br.: HK14-00272

Vidi br.: HK14-00233

Vidi br.: HK14-00617

Vidi br.: HK14-00278

Vidi br.: HK14-00232

Vidi br.: HK14-00183

Vidi br.: HK14-00183

Vidi br.: HK14-00529

Vidi br.: HK14-00714

Vidi br.: HK14-00318

2RELIGIJA. TEOLOGIJA


BADURINA Dudić, Zvonimir
U iščekivanju svjetla : adventske meditacije / Zvonimir Badurina Dudić, Darko Zgrablić. - Pazin : "Josip Turčinović", 2014. (Pazin : "Josip Turčinović"). - 79 str. ; 21 cm.
Str. 5-[6]: Uvodna riječ / Richard Pavlić.
ISBN 9789536262595
2-58
HK14-00281

ISUSE, mili ti : najljepše obiteljske molitve. - [Zagreb] : Apostolatski centar "Sav Tvoj", [2014?]. ([s. l. : s. n.]). - 54 str. ; 17 cm.
Om. nasl. - Tekst i na unut. str. om. listova.
ISBN 9789537668358
2-282.5
HK14-00282

MAGDIĆ, Ivan
Priče iz moje pastirske torbe / [Ivan Magdić]. - Zagreb : Apostolatski centar "Sav Tvoj", 2014. ([Zagreb] : Apostolatski centar "Sav Tvoj"). - 200 str. ; 17 cm.
Podatak o autoru preuzet sa str. [2]. - Nakl. 1000 primj.
ISBN 9789537668372
2-29
2-2
HK14-00283

MARIJA od Presvetog Srca, redovnica
Vapaji o Božjim svojstvima / Marija od Presvetog Srca [i. e.] Anka Petričević ; [crteži Mario Čagalj]. - Split : Samostan sv. Klare, 2014. (Dugi Rat : Tiskara Poljica). - 157 str. : ilustr. ; 20 cm. - (Symposion : biblioteka asketsko-mističnih djela ; knj. 109)
Slika autorice i bilješka o njoj: str. 149-150.
ISBN 9789536261918
2-29
821.163.42-97
HK14-00284

RANČIĆ, Božidar R.
Pozajmljena duša : posvećeno čovečanstvu / RARBO ; [prevela Tatijana Perić]. - Buroli : vlast. nakl, 2014. (Rijeka : Firma). - 336 str. ; 24 cm.
Pravo ime autora: RAnčić R. BOžidar. - Autorova slika na omotu. - Nakl. 1000 primj.
ISBN 9789535807605
2-558
615.8
(0:82-31)
HK14-00285

SENKOVIĆ, Željko
Tertium datur : prilozi uz pitanja o religiji i čovjeku / željko Senković. - Osijek : Sveučilište Josipa Jurja Strossmayera, Filozofski fakultet, 2014. ([s. l. : s. n.]. - 245 str. ; 17 cm.
Nakl. 100 primj. - Bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789533140735
2-1
1:2
130.3
HK14-00286

VISKOVIĆ, Mara
Oče, Tebi je sve moguće! : poruke 2009. / [priredio Ante Kovačević]. - Dubrovnik : A. Kovačević, 2014. ([s. l. : s. n.]). - 211 str. : slika autorice ; 21 cm.
Prema predgovoru, publikacija je priređena prema porukama koje je primala Mara Visković. - Bilješka o autorici: str. 209-210. - Str. 5-6: Predgovor / A. Kovačević. - Str. 7-8: Uvod / A. Kovačević. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789539979186
2-587
HK14-00287

ŽGANEC, Ivan
Poruke ratnika svjetlosti : poruke sa one strane / Ivan Žganec. - Split : Redak, 2014. ([Split] : Redak). - 185 str. ; 21 cm.
ISBN 9789533361338 : 115,00 HRK
2-558
2-587
HK14-00288

Vidi br.: HK14-03712

Vidi br.: HK14-00283

Vidi br.: HK14-00931

Vidi br.: HK14-00633

Vidi br.: HK14-00633

Vidi br.: HK14-03223

Vidi br.: HK14-00525

Vidi br.: HK14-03917

Vidi br.: HK14-00627

Vidi br.: HK14-00288

21/29   Religijski sustavi. Religije i vjere

15 četvrtaka sv. Rite / [glavni urednik Petar Balta ; prijevod Mladen Parlov]. - Split : Verbum, 2014. ([Zagreb] : Printera grupa). - 63 str. : ilustr. u bojama ; 14 cm. - (Biblioteka Hosana ; knj. 4)
Prijevod djela: I quindici Giovedi di Santa Rita.
ISBN 9789532353747 : 12,00 HRK
272-58
272-282.5
27-36Rita, sancta
HK14-00289

15 minuta s Isusom : pred Presvetim, u svakoj prilici i na svakom mjestu / [glavni urednik Petar Balta]. - Split : Verbum, 2014. ([Zagreb] : Printera grupa). - 29 str. : ilustr. u bojama ; 14 cm. - (Biblioteka Hosana ; knj. 6)
Om. nasl.
ISBN 9789532353785 : 9,00 HRK
272-282.5
27-31
HK14-00290

365 dana s Ivanom Pavlom II / priredio Aldino Cazzago ; s talijanskoga prevela M. Benedikta Matošević. - Zagreb : Naklada Benedikta, 2014. (Osijek : Gradska tikara). - 381 str. ; 17 cm.
Prijevod djela: 365 giorni con Giovanni Paolo II. - Bilješka o priređivaču na omotu. - Bibliografska napomena: str. 377-381.
ISBN 9789537793401 : 98,00 HRK
242
262.13Iohannes Paulus II, beatus
(082.2)
(042.5)
HK14-00291

AHMAD, Ghulam
Filozofija učenja Islama / Hazreti Mirza Ghulam Ahmad ; [prevoditelj Fahrija Avdič]. - Zagreb : Vjerska udruga Ahmadija muslimanski džamat, 2014. (zagreb : Magnus studio). - 147 str. : faks. ; 21 cm.
Prijevod djela: The philosophy of the teaching of Islam.
ISBN 9789538024009
297:1
297.1
297.163Ahmad, G.
(042.5)
HK14-00292

AKMADŽA, Miroslav
Katolička crkva u Bosni i Hercegovini i komunistički režim / Miroslav Akmadža. - Kostrena : Lektira ; [Slavonski Brod] : Hrvatski institut za povijest, Podružnica za povijest Slavonije, Srijema i Baranje, 2014-. - sv. ; 24 cm.
ISBN 9789537680152 Lektira (cjelina)
272-84(497.6)
322(497.6)
321.74(497.6):2
(497.6)


knj. 1 : Knj. 1 : 1945.-1966. - 2014. ([s. l. : s. n.]). - 423 str.
Nakl. 1000 primj. - Kratice: str. 407-408. - Bibliografija. str. 401-406; bibliografske bilješke uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 9789536659937 (Hrvatski institut za povijest, Podružnica za povijest Slavonije, Srijema i Baranje) : 169,00 HRK
272-84(497.6)(091)
322(497.6)
321.74(497.6):2
(497.6)
"1945/1966"

HK14-00293

ALLEGRI, Renzo
Razgovori s Majkom Terezom : osobni portret svetice, njezina misija i velika ljubav prema Bogu / Renzo Allegri ; [prijevod Dubravka Rojs]. - Koprivnica : Figulus, 2014. ([Zagreb] : Denona). - 171 str. ; 20 cm.
Prijevod djela: Madre Teresa mi ha detto. - Bilješka o autoru na omotu.
ISBN 9789537929060 : 80,00 HRK
235.3Majka Terezija
262.146Majka Terezija
(047.53)
(092)
HK14-00294

ALPHONSUS Maria de Liguori, sanctus
Da budemo slobodni : (savjeti skrupuloznima) / Alfonz M. de Liguori ; uredili Oci redemptoristi ; [s talijanskog prevela Assumpta]. - Zagreb : Apostolski centar "Sav Tvoj", [2014?] ([Zagreb] : Apostolatski centar "Sav Tvoj"). - 38 str. ; 17 cm. - (Put duhovnog savršenstva ; br. 20)
Prijevod djela: Per essere liberi. - Nakl. 1000 primj.
ISBN 9789537668211
272-58:2-185.3
272-58:2-54
HK14-00295

ANDRIJAŠEVIĆ, Vital
Put od raja najlašnji : (pretisak iz 1686. godine s usporednom transkripcijom) / Vitale Andriaši ; pripremili studenti izbornoga kolegija "Molitvenici" (šk. g. 2010./11 i 2012./13. na Odsjeku za hrvatski jezik i književnost Filozofskog fakulteta u Osijeku ; pregledala i uredila Zlata Šundalić. - Osijek : Filozofski fakultet Sveučilišta J. J. Strossmayer, 2014. (Osijek : Grafika). - 987 str. ; 21 cm. - (Kroatistička biblioteka FF. Kolo Zrcalo prošlosti ; knj. 4)
Nakl. 100 primj. - Napomena priređivača o grafiji molitvenika Put od raja najlašnji: str. 892-896. - Bog stvori tebe bez tebe i neće te spasiti bez tebe ili Čitajući Andriašijev molitvenik za ženu Put od raja najlašnji: str. 901-980. - Bilješke uz tekst. - Bibliografija: str. 981-985; bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789533140681
272-282.5(497.5)
(02.045)
(497.5)
"16"
(02.055.2)
HK14-00296

ANĐELIĆ, Ivan, pravnik
Župe Konjic i Glavatičevo / Ivan Anđelić ; [karte Tomislav Kaniški ... [et al.] ; fotografije Darko Šimunović ... et al.]. - Konjic : Hrvatsko kulturno društvo Napredak, Podružnica ; Zagreb ; Sarajevo : Synopsis, 2014. (Grude : Grafotisak). - 599 str. : ilustr. (pretežno u bojama), zemljop. crteži u bojama ; 29 cm.
Rječnik: str. 571-577. - Autorova slika i bilješka o njemu: str. 599. - Bibliografija: str. 579-581. - Imensko kazalo.
ISBN 9789958587986 (Synopsis, Sarajevo)
262.2(497.6)
27(497.6)
(497.6Konjic)
(497.6Glavatičevo)
HK14-00297

ANSELMUS Cantuariensis, sanctus
Zašto je Bog postao čovjekom = Cur Deus homo / Anzelmo Canterburyjski ; preveo i priredio Stjepan Kušar. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2014. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 247 str ; 24 cm. - (Kršćanski klasici ; sv. 30)
Izvorni oblik autorova imena: Anselmus Cantuariensis, sanctus. - Nakl. 1000 primj. - Bilješka o autoru na omotu. - Usporedo lat. izvornik i hrv. prijevod. - Bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Kazalo glavnih latinskih pojmova ; Kazalo biblijskih imena.
ISBN 9789531104890 : 320,00 HRK
239
234
HK14-00298

ASCOUGH, Deirdre Mary
Moja prva sveta pričest : ilustrirana knjiga za prvopričesnike i njihove obitelji / Deirdre Mary Ascough ; ilustrirala Lisa E. Brown ; [prijevod Maja Herman]. - Split : Verbum, 2014. ([s. l. : s. n.]). - 72 str. : ilustr. u bojama ; 27 cm.
Prijevod djela: My first holy communion.
ISBN 9789532353655
265.32
(02.053.2)
HK14-00299

AUGUST, vjerski pisac
Bestemeljni Bog, čovjek i svijet / August. - 2. prerađeno i dopunjeno izd. - Zagreb : Rogina, 2014. (Zagreb : JTA-papirna konfekcija). - 469 str. ; 25 cm.
Pravo ime autora: Marijan Rogina. - Kratice i pojmovi: str. 467-469. - Slika autora i bilješka o njemu: str. [471]. - Bibliografija: str. 464-466; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789535654926
215
211
291
23/28
282
165
HK14-00300

BAČURA, Bosiljka
Djetešce, na sunašce! / Bosiljka Bačura ; [ilustracije Carmen Bačura Potočić]. - 4. izd. - Zagreb : Filozofsko-teološki institut Družbe Isusove, 2014. (Zagreb : Studio Moderna). - 147 str., [10] str. s ilustr. u bojama : ilustr. ; 19 cm. - (Biblioteka Za život ; knj. 2)
Nakl. 500 primj. - Slika autorice i bilješka o njoj na omotu. - Str. 5-6: Predgovor / Anthony Burnside.
ISBN 9789532311198
258(497.5 Zagreb):364.65-055.26
364.65-055.26(497.5 Zagreb)
HK14-00301

BADURINA Dudić, Zvonimir
Križni put : (sa) ženama / Zvonimir Badurina Dudić ; [ilustracije Marija Krpan]. - Zagreb : Naklada sv. Antuna, 2014. ([s. l. : s. n.]). - 41 str. : ilustr. u bojama ; 21 cm.
Slika autora i bilješka o njemu na unut. str. 2. om. lista.
ISBN 9789537448585
232.96
242
23/28:316.66-055.2
HK14-00302

BADURINA Dudić, Zvonimir
Križni put trojice svećenika / Zvonimir Badurina Dudić, Mladen Matika, Darko Zgrablić. - Pazin : "Josip Turčinović", 2014. (Pazin : "Josip Turčinović"). - 67 str. : ilustr. u bojama ; 21 cm.
Str. 5: Uvodna riječ / Dražen Kutleša.
ISBN 9789536262977
232.96
242:232.96
HK14-00303

BAER, Nils
YOUCAT priprava za sakrament potvrde : priručnik za voditelje / priredio Nils Baer u suradnji s YOUCAT Team Augsburg ; [prijevod Franjo Frankopan Velić]. - 2. izd. - Split : Verbum, 2014. ([Zagreb] : Denona). - 103 str. ; 30 cm.
Prijevod djela: Der YOUCAT Firmkurs.
ISBN 9789532353273
265.2(035)
268-053.8(035)
(035)
(072.4)
HK14-00304

BAIJ, Mária Cecilia
Unutarnji život Isusov / Maija Cecilija Baji ; [prijevod Miljenko Sušac]. - Zagreb : Apostolatski centar "Sav Tvoj", 2013-. - sv. ; 17 cm.
Prijevod djela: Vita interna di Gesú Cristo. - Om. stv. nasl.: Unutarnji život Isusa Krista.
27-31
27-558

dio 2 : Kako je Isus živio u svojoj nutrini u Nazaretu nakon povratka iz Egipta. - 2014. ([Zagreb] : Apostolatski centar "Sav Tvoj"). - 179 str.
Nakl. 1000 primj.
ISBN 9789537668334

HK14-00306

dio 3 : Nutarnji život Isusa Krista od bolesti sv. Josipa do početka javnog propovijedanja. - 2014. ([Zagreb] : Apostolatski centar "Sav Tvoj"). - 144 str.
Om. stv. nasl.: Unutarnji život Isusa Krista od bolesti sv. Josipa do početka javnog propovijedanja. - Nakl. 1000 primj.
ISBN 9789537668341

HK14-00305

BALDWIN, John T.
Iznad svih očekivanja / John T. Baldwin, L. James Gibson, Jerry D. Thomas ; [prijevod Božidar Lazić]. - Zagreb : Znaci vremena, 2014. (Zagreb : Znaci vremena). - 127 str. ; 15 cm.
Prijevod djela: Beyond Imagination.
ISBN 9789531832052
215
22:5
22:001
HK14-00306

BARIŠIĆ, Danijela
Dan kad sam srela Gospodina : duhovne vježbe u šutnji u Baškim Oštarijama 2013. / Danijela Barišić. - Zagreb : Župa bl. Alojzija Stepinca, 2014. (Zagreb : Tipotisak). - 62 str. ; 17 cm.
ISBN 9789535827016
269.1
234.2
242
HK14-00307

BATELJA, Juraj
Blaženi Alojzije Stepinac u pohodu Župi Brod Moravice / Juraj Batelja. - Zagreb : Postulatura blaženoga Alojzija Stepinca, 2014. (Zagreb : Denona). - 156 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 23 cm.
Bilješke uz tekst. - Bibliografija: str. 151-154 ; i uz tekst. - Summary. - Imensko kazalo.
ISBN 9789537441227
262.2(497.5Brod Moravice)
262.12Stepinac, A.
282(497.5Brod Moravice)
HK14-00308

BATELJA, Juraj
Zadarska trilogija / Juraj Batelja. - Zagreb [i. e. Zadar] : Zadarska biskupija, 2014. (Zagreb : Denona). - 3 sv. ; 24 cm.
272-772(497.581.1Zadar)(091)
272-9(497.581.1Zadar)
(497.581.1Zadar)


knj. 1 : Pod zvonikom Svete Stošije : kronologija četverogodišnjeg rada u sjemeništu "Zmajević" / [fotografije Juraj Batelja, Petar Kero, Milan Zgrablić]. - 2014. - 372 str. : ilustr. (pretežno u bojama).
Bibliografske bilješke uz tekst. - Summary. - Imensko kazalo.
ISBN 9789537215231 : 70,00 HRK
377:2(497.581.1Zadar)(091)
"1987/1991"
272-48-053.6(497.581.1Zadar)
(497.581.1Zadar)

HK14-00309

knj. 2 : Povijesne crtice o Zadarskoj nadbiskupiji u prvoj polovici 20. stoljeća : i euharistijski kongresi u Preku (1925.) i Benkovcu (1938.) / [fotografije Juraj Batelja i Petar Kero]. - 2014. - 159 str. : ilustr. (pretežno u bojama).
Kratice: str. 5. - Bibliografija: str. 7-13; bibliografske bilješke uz tekst. - Summary. - Imensko kazalo.
ISBN 9789537215248 : 70,00 HRK
272-772(497.581.1)
272-9(497.581.1)
272-73(497.581.1Benkovac)
272-73(497.581.1Preko)
"1900/1950"
(497.581.1)
(497.581.1Benkovac)
(497.581.1Preko)

HK14-00310

knj. 3 : Augustinski tragovi u Zadru / [fotografije Zoran Alajbeg ... et al]. - 2014. - 212 str. : ilustr. (pretežno u bojama).
Bilješka o autoru: str. 211-212. - Bibliografija: str. 5-20; bibliografske bilješke uz tekst. - Summary. - Imensko kazalo.
ISBN 9789537215255 : 70,00 HRK
272-789.4(497.5)(091)
272-789.4(497.581.1Zadar)
(093)
272-9(497.581.1Zadar)
(497.5)
(497.581.1Zadar)

HK14-00311

BAUMAN, Zygmunt
O Bogu i čovjeku : razgovori / Zygmunt Bauman, Stanisław Obirek ; preveo s poljskoga Mladen Martić. - Zagreb : Naklada Ljevak, 2014. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 200 str. : ilustr. ; 21 cm. - (Biblioteka Bookmarker)
Prijevod djela: O Bogu i człowieku. - Bilješka o autorima na omotu. - Bilješke: str. 191-199. - Imensko kazalo.
ISBN 9789533037813 (tvrdi uvez) : 149,00 HRK
230.2
291
211
233
230.2Obirek, S.
316.2Zygmunt, B.
(047.53)
HK14-00310

BAUMAN, Zygmunt
O Bogu i čovjeku : razgovori / Zygmunt Bauman, Stanisław Obirek ; preveo s poljskoga Mladen Martić. - Zagreb : Naklada Ljevak, 2014. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 199 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Bookmarker)
Prijevod djela: O Bogu i człowieku. - Bilješka o autorima na omotu. - Bilješke: str. 191-195. - Imensko kazalo.
ISBN 9789533037806 (meki uvez) : 119,00 HRK
230.2
291
211
233
230.2Obirek, S.
316.2Zygmunt, B.
(047.53)
HK14-00311

BEDNARZ, Mieczysław
Komentar vlastitog prava Družbe kćeri Božje ljubavi / Mieczyslaw Bednarz, Bonfilia Brzeska ; [s engleskog prevela Maja Herman]. - Zagreb : Družba kćeri Božje ljubavi, Provincija Božje providnosti, 2014. (Zagreb : Denona). - 168 str. : ilustr. u bojama ; 21 cm.
Prevedeno prema: Commentary on the proper law of the Congregation of the Daughters of divine charity ; Izv. stv. nasl.: Komentarz do prawa własniego zgromadzienia córek bożej miłości. - Nakl. 300 primj.
ISBN 9789535663775
271-055.2-4Kćeri Božje ljubavi
HK14-00312

BELJAN, Josip
Služba riječi u misama svagdana : vrijeme kroz godinu : ciklus čitanja I / Josip Beljan. - Zagreb : Glas Koncila, 2014. (Lukavec : Grafika Markulin). - 427 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Nedjeljna biblijska poruka ; knj. 9)
Bilješka o autoru: str. 424-425.
ISBN 9789532414165 : 200,00 HRK
225.06
242:264-941
264-67
264-63
HK14-00313

BENEDICTUS XVI, papa
Sveta Hildegarda iz Bingena / Benedikt XVI ; [prijevod s talijanskog Ivan Nekić]. - Split : Verbum, 2014. (Solin : Jafra print). - 61 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Fides ; 64)
Bilješka o autoru na omotu.
ISBN 9789532353907 : 49,00 HRK
235.3Hildegard, sancta
929Hildegard, sancta
821.112.2-84=163.42
HK14-00314

BENEDICTUS XVI, papa
Intima ecclesiae natura = Duboka narav crkve : apostolsko pismo u obliku motuproprija o službi djelatne ljubavi / Benedikt XVI. ; [prijevod Slavko Antunović, Suzana Borko, Boris Peterlin]. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2014. (Čakovec : Zrinski). - 75 str. ; 17 cm. - (Dokumenti / Kršćanska sadašnjost ; knj. 165)
Prijevod djela: Lettera Apostolica in forma di »Motu proprio« Intima Ecclesiae natura sul servizio della carità. - Nakl. 1000 primj.
ISBN 9789531108324 : 30,00 HRK
262.131:241.513
262.13Benedictus XVI, papa
(044.6)
HK14-00315

BERGOGLIO, Jorge Mario
Razum i vjera, dostojanstvo, molitva, solidarnost : razgovori / Jorge Mario Bergoglio (papa Franjo), Abraham Skorka, Marcelo Figueroa ; [prijevod Melanija Mašina]. - Split : Verbum, 2014. (Solin : Jafra print). - 95 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Fides ; 65)
Prijevod djela: Fe, dignidad, oracio, solidaridad. - Bilješke o autorima na omotu.
ISBN 9789532354027 : 58,00 HRK
261.8
215
172.1:2
248.143
261.62
(0:82-83)
HK14-00316

BERGOGLIO, Jorge Mario
Poniznost : put prema Bogu / Jorge Mario Bergoglio ; [Mario Marcos Ostojić, Tatjana Margeta Grubišić-Čabo]. - Split : Verbum, 2014. ([Zagreb] : Denona). - 51 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Fides ; 62)
Prijevod djela: Sobre la acusación de sí mismo. - Bilješka o autoru na omotu. - Bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789532353662 : 49,00 HRK
241.531
179.9
HK14-00317

BERGOGLIO, Jorge Mario
Poniznost : put prema Bogu / Jorge Mario Bergoglio ; [Mario Marcos Ostojić, Tatjana Margeta Grubišić-Čabo]. - 2. izd. - Split : Verbum, 2014. ([Zagreb] : Denona). - 51 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Fides ; 62)
Prijevod djela: Sobre la acusación de sí mismo. - Bilješka o autoru na omotu. - Bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789532353662 : 49,00 HRK
241.531
179.9
HK14-00318

BEUS, Tvrtko
Poruke Pape Ivana Pavla II. Hrvatskoj : odjeci na papine govore izrečene u tri pastoralna pohoda : djelo objavljeno u godini proglašenja pape Ivana Pavla II. svetim i o 20. obljetnici prvog dolaska Ivana Pavla II. u Hrvatsku (1994. – 2014.) / Tvrtko Beus. - Zagreb : 24sata, 2014. ([Zagreb] : AKD). - 340 str. ; 20 cm.
Bilješka o autoru: str. 340. - Bibliografija: str. 339.
ISBN 9789533232119 : 40,00 HRK
262.13Iohannes Paulus II, papa
282(497.5)
253
(497.5)
HK14-00319

BEZIĆ, Srećko
Sigurni koraci za Kristom : pet načina pobožnosti križnog puta / Srećko Bezić. - 3. izd. - Split : Verbum, 2014. ([Zagreb] : Grafički zavod Hrvatske). - 119 str. : note ; 20 cm. - (Biblioteka Posebna izdanja / Verbum ; 6)
Sadrži i stihove. - Bilješka o autoru na omotu.
ISBN 9789536197644 : 30,00 HRK
232.96
HK14-00320

BLAŽEVIĆ, Josip, svećenik
New age i kršćanstvo : enciklopedijski priručnik / Josip Blažević. - Split : Verbum, 2014. ([Zagreb] : Denona). - 838 str. : ilustr. ; 25 cm. - (Biblioteka Posebna izdanja / Verbum, Split ; 82)
Autorova slika i bilješka o njemu: str. 757. - Autorova bibliografija: str. 758-759; bibliografija: str. 763-788; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Imensko kazalo ; Predmetno kazalo. - Summary / translated by Aleksandra Marija Chwalowsky.
ISBN 9789532353495 : 298,00 HRK
298(035)
298:23/28(035)
(035)
HK14-00321

BLAŽEVIĆ, Velimir
Župe i župnici : pravno-pastoralni repetitorij / Velimir Blažević. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2014. (Zagreb : Denona). - 136 str. ; 24 cm. - (Priručnici / Kršćanska sadašnjost ; sv. 98)
Slika autora i bilješka o njemu na omotu. - Nakl. 1000 primj. - Bibliografija: str. 130-131; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789531107952 : 95,00 HRK
262.2:348(035)
262.143:348(035)
(035)
HK14-00322

BOGDAN, Ivan, liječnik
Perzistencija - postojanost osobnosti iza smrti : (obmana, tlapnja ili stvarnost) : razumski signali za vjeru u kontekstu današnje znanosti : naravni pristup / Ivo Bogdan. - Zagreb : vlast. nakl., 2014. (Zagreb : Stega tisak). - 153 str. ; 24 cm.
Bibliografija: str. 147-150.
ISBN 9789535716815
215
612.6.057
HK14-00323

BOGOVIĆ, Mile
Lika i njezina Crkva u prošlosli i sadašnjosti / Mile Bogović. - Gospić : Državni arhiv, 2014. (Ogulin : Og grafika). - 244 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 24 cm. - (Edicija Prilozi za povijest Like)
Slika autora i Bilješka o nemu na omotu. - Ilustr. na oba spojna lista. - Nakl. 1000 primj. - Bibliografija: str. 227-228; 230-232 ; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789537034177
282(497.5-3Lika)
(497.5-3Lika)
HK14-00324

BOZANIĆ, Josip
Ivan Pavao II : Papa hrvatske nade / Josip Bozanić. - Zagreb : Glas Koncila, 2014. (Lukavec : Grafika Markulin). - 168 str. : ilustr. u bojama ; 25 cm.
Ilustr. i na unut. str. om. listova. - Bilješka o autoru: str. 163-165. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789532414301
235.3Iohannes Paulus II, sanctus
25(497.5):262.13Iohannes Paulus II, sanctus
25(497.5):262.13Benedictus XVI, papa
(092)
(497.5)
HK14-00325

BOZANIĆ, Josip
Blaženi Alojzije Stepinac simbol hrvatskoga katoličkog identiteta : homilija na blagdan blaženog Alojzija Stepinca : Zagreb, Katedrala, 10. veljače 2014. / Josip Bozanić. - Zagreb : Nadbiskupija zagrebačka, Nadbiskupski duhovni stol, 2014. (Lukavec : Grafika Markulin). - 27 str. : ilustr. u bojama ; 18 cm.
Ilustr. i na oba spojna lista. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789535700845
252.9
235.3Stepinac, A.
(042.5)
HK14-00326

BOŽJE Kraljevstvo vlada!. - Seters/Taunus : Wachtturm-Gesellschaft, 2014. (Seters/Taunus : Wachtturm-Gesellschaft). - 237 str. : ilustr. u bojama ; 23 cm.
231.7
289.954
HK14-00327

BRAHM, Ajahn
Krava koja je plakala : i druge budističke priče o sreći / Ajahn Brahm ; s engleskog preveo Zvonko Radiković. - 2. izd. - Zagreb : Naklada Ljevak, 2014. ([Zagreb] : Feroproms). - 311 str. ; 19 cm. - (Nar)
Prijevod djela: Opening the door of your heart and other Buddhist tales of happiness. - Autorova slika na omotu. - Rječnik: str. 305-307. - Bilješka o autoru: str. 311.
ISBN 9789533036724 : 129,00 HRK
294.3(0:82-32)
HK14-00328

BRANDON, Samuel George Frederick
Isus i Zeloti : studija o političkim čimbenicima u počecima kršćanstva / S. [Samuel] G. [George] F. [Frederick] Brandon ; [prijevod Oto Lukačević]. - 1. izd. - Zagreb : Profil knjiga, 2014. (Zagreb : Vjesnik). - 358 str. ; 23 cm. - (Biblioteka Epicentar)
Prijevod djela: Jesus and the Zealots. - Podatak o prevoditelju preuzet iz CIP zapisa. - Bilješka o autoru na omotu. - Bibliografija: str. 343-358.
ISBN 9789533133072 : 40,00 HRK
232
296.6
HK14-00329

BRNČIĆ, Jadranka
Zrno gorušičino : hermeneutičko čitanje odabranih biblijskih perikopa / Jadranka Brnčić. - Rijeka : Ex libris, 2014. ([s. l.] : Grafomark). - 347 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Ars haeretica)
Bilješka o autorici: str. [349]. - Bibliografija: str. 329-336; bibliografske bilješke uz tekst. - Resumé. - Kazalo biblijskih citata i imena ; Kazalo biblijskih imena.
ISBN 9789536932597 : 119,00 HRK
22.06
1:2
1Ricœur, Paul
215
HK14-00330

BUBALO, Janko
Apokaliptični dani / Janko Bubalo. - Široki Brijeg : Vicepostulatura postupka mučeništva "Fra Leo Petrović i 65 subraće" ; Vrgorac : Gradsko kulturno središte ; Čitluk : Matica hrvatska, Ogranak ; Mostar : Hercegovačka franjevačka provincija Uznesenja BDM, 2014. (Mostar : FRAM-Ziral). - XXII, 215, str. ; 21 cm.
Str. V-XXII: Fra Janko Bubalo - žrtva komunizma i krunski svjedok Oznine odgovornosti / Krešimir Šego. - Autorova slika i bilješka o njemu: str. [219-221].
ISBN 9789535622857 (Gradsko kulturno središte)
271.3Bubalo, J.
271.3-058.65(497.6-3Hercegovina)
(092)
(0:82-94)
HK14-00331

BULAT, Krešimir
Isus je Krist : radni listovi za drugo godište biblijske skupine / Krešimir Bulat, Davor Šamadan i suradnici. - Zagreb : Glas Koncila, 2014. (Lukavec : Markulin). - 100 str. : ilustr. u bojama ; 21 X 23 cm.
ISBN 9789532414059 : 70,00 HRK
268-053.8:22
(075.4)
(076)
HK14-00332

BULAT, Krešimir
Isus je Krist : priručnik za drugo godište biblijske skupine / Krešimir Bulat, Davor Šamadan i suradnici. - Zagreb : Glas Koncila, 2014. (Lukavec : Grafika Markulin). - 96 str. : ilustr. u bojama ; 21 X 23 cm + 1 zvučni video DVD
Bibliografija: str. 93.
ISBN 9789532414042 : 115,00 HRK
268-053.8:22(035)
(072.4)
(076)
(086)
(035)
HK14-00333

BUNDALO, Rajko
Život biraj : spolnost u svjetlu Božje ljubavi / Rajko Bundalo ; [predgovor Josip Sremić]. - Velika Gorica : Rafael, 2014. ([s. l. : s. n.]). - 400 str. ; 21 cm.
Predgovor: str. 5-7. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789537299279
241.513:176
242:241.513
HK14-00334

BURTON, Keith Augustus
Krist i Njegov Zakon : travanj, svibanj i lipanj 2014. / Keith Augustus Barton ; [prijevod Dragana Todoran]. - Zagreb : Znaci vremena, 2014. ([Velika Gorica] : Tiskara Velika Gorica). - 120 str. : ilustr. ; 21 cm. - (Pouke iz Biblije : izdanje za odrasle)
268-053.8:22
(075.4)
HK14-00335

BUTTINI, Giuliana
Moj život u Nazarethu : poruke Svete Djevice : (1973-2003) / Giuliana Buttini ; [s francuskog preveo Božidar Medvid]. - Jelsa : B. Medvid, 2014. ([s. l. : s. n.]). - 480 str. : ilustr. ; 21 cm.
Prijevod djela: Ma vie a Nazareth ; izv. stv. nasl.: La mia vita a Nazareth.
ISBN 9789537240295
248.21
232.931:231.74
HK14-00336

BYRNE, Lorna
Anđeoska poruka nade / Lorna Byrne ; s engleskoga prevela Sanja Šćibajlo. - Zagreb : Naklada Ljevak, 2014. (Sv. Ivan Zelina : Tiskara Zelina). - 173 str. ; 21 cm. - (Nar)
Prijevod djela: A message of hope from the angels. - Slika autorice na omotu.
ISBN 9789533037349 : 39,90 HRK
248.21:235.1
235.1:248.21
241.512
243
HK14-00337

BYRNE, Lorna
Anđeoska poruka nade / Lorna Byrne ; s engleskoga prevela Sanja Šćibajlo. - 3. izd. - Zagreb : Naklada Ljevak, 2014. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 173 str. ; 23 cm. - (Nar)
Prijevod djela: A message of hope from the angels.
ISBN 9789533037851 : 149,00 HRK
248.21:235.1
235.1:248.21
241.512
243
HK14-00338

BYRNE, Lorna
Ljubav s neba / Lorna Byrne ; s engleskoga preveo Slaven Lendić. - Zagreb : Naklada Ljevak, 2014. (Zagreb : Suton graf). - 170 str. ; 22 cm. - (Nar)
Prijevod djela: Love from heaven. - Slika autorice na omotu.
ISBN 9789533037240 : 99,00 HRK
241.513
HK14-00339

CAUSSADE, Jean-Pierre de
Predanje Božjoj providnosti / Jean-Pierre de Caussade ; [prijevod s talijanskoga Mladen Parlov]. - Split : Verbum, 2014. (Zagreb : Denona). - 142 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Anima / Verbum ; 24)
Prijevod djela: L'abandon á la providence divine ; prevedeno s tal. jezika. - Bilješka o autoru na omotu.
ISBN 9789532353624 : 68,00 HRK
248:282
248.2
HK14-00340

CAUSSADE, Jean-Pierre de
Predanje Božjoj providnosti / Jean-Pierre de Caussade ; [prijevod s talijanskoga Mladen Parlov]. - 2. izd. - Split : Verbum, 2015. ([Solin] : Jafra print). - 142 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Anima / Verbum ; 24)
Prijevod djela: L'abandon á la providence divine ; prevedeno s tal. jezika. - Bilješka o autoru na omotu.
ISBN 9789532353624 : 68,00 HRK
272-558
27-587
HK14-00341

CHANTAL, Jeanne-Francoise de
Moć ljubavi. / Sveta Ivana de Chantal ; [prevela s talijanskog M. Benedikta Matošević]. - Zagreb : Samostan Pohoda Marijina : Naklada sv. Antuna, [2014.]. (Zagreb : Denona). - 52 str. : ilustr. u bojama ; 19 cm.
235.3Chantal, J.-F. de, sancta
271-055.2Red Pohoda Marijina(091)
"16/20"
HK14-00342

CISTA Provo : župa svetog Petra apostola u Splitsko-makarskoj nadbiskupiji / [fotografije Tomislav Šitum .... [et al.] ; glavni urednik Tomislav Šitum]. - Cista Provo : Župa svetog Petra apostola, 2014. (Solin : Jafra print). - 240 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 24 cm.
Ilustr. i na unut. str. om. listova. - Nakl. 500 primj. - Str. 5-6: Župnikova riječ / Srećko Franić.
ISBN 9789535812708
262.2(497.5Cista Provo)
(497.5Cista Provo)
HK14-00343

CLEMENS Alexandrinus, sanctus
Koji se bogataš spašava / Klement Aleksandrijski ; [prijevod i bilješke Branko Jozić]. - Split : Verbum, 2014. ([Zagreb] : Denona). - 75 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Crkveni oci ; 9)
Prijevod djela: Quis dives salvetur. - Str. 5-12: Uvod u djelo Klementa Aleksandrijskoga Koji se bogataš spašava / Ivan Bodrožić. - Bibliografske bilješke uz tekst. - Imensko kazalo ; Predmetna kazala.
ISBN 9789532353815 : 79,00 HRK
261:316.344.23
22:316.344.23
HK14-00344

COLLARD, Dianne B.
Ja biram oprostiti : intimno putovanje s Bogom / Diane B. Collard ; [prijevod Božica Srnec]. - Daruvar : Logos, 2014. (Daruvar : Logos). - 87 str. ; 23 cm.
Prijevod djela: I choose to forgive. - Slika autorice i bilješka o njoj: str. 87. - Bibliografija: str. 85-86.
ISBN 9789536639823
234
266Collard, D. B.
(092)
HK14-00345

COMASTRI, Angelo
Anđeo mi reče : Marijina autobiografija / Angelo Comastri ; s talijanskoga prevela M. Benedikta Matošević. - Zagreb : Naklada Benedikta, 2014. ([Zagreb] : Grafički zavod Hrvatske). - 136 str. ; 19 cm.
Prijevod djela: L'Angelo mi disse. - Autorova slika i bilješka o njemu: str. [138].
ISBN 9789537793371 : 78,00 HRK
232.931
821.131.1-97=163.42
HK14-00346

CRKVA i Hrvatska u izazovima slobode : komentari Glasa Koncila / [urednik Tomislav Vuković]. - Zagreb : Glas Koncila, 2014. (Lukavec : Grafika Markulin). - 3 sv. ; 24 cm.
ISBN 9789532414462 (cjelina)
261.7(497.5)(091)
322(497.5)
27(497.5)
282(497.5)(091)
"1990/2000"
(497.5)


sv. 1 : (1990.-1993.). - 2014. - 421 str. - (Biblioteka Komentari "Glasa Koncila" ; knj. 2)
Str. 5-6: Predgovor / Ivan Miklenić. - Str. 7-11: Hrvatska i Katolička Crkva u razdoblju od 1990. do 2000. godine / Tomislav Vuković.
ISBN 9789532414493 : 100,00 HRK
261.7(497.5)(091)
(497.5)
"1990/1993"

HK14-00347

sv. 2 : (1994.-1996.). - 2014. - 339 str. - (Biblioteka Komentari "Glasa Koncila" ; knj. 2)
ISBN 9789532414486 : 100,00 HRK
261.7(497.5)(091)
(497.5)
"1994/1996"

HK14-00348

sv. 3 : (1997.-1999.). - 2014. - 334 str. - (Biblioteka Komentari "Glasa Koncila" ; knj. 2)
ISBN 9789532414479 : 100,00 HRK
261.7(497.5)(091)
(497.5)
"1997/1999"

HK14-00349

CRKVA Preslavnoga Imena Marijina i osječki Donji grad u 18. stoljeću : sažetci izlaganja / [glavni i odgovorni urednik Ivan Jurić ; prijevod na engleski jezik Marija Šakić ; prijevod na njemački jezik Snježana Babić ; prijevod na nmadžarski jezik Ana Lehocki-Samardžić]. - Osijek : Župa Preslavnoga Imena Marijina, 2014. (Osijek : Studio HS internet). - 93 str. ; 23 cm.
Na vrhu nasl. str.: Znanstveni skup u povodu 300 godina crkve Preslavnoga Imena Marijina u Osijeku. - Zastupljeni autori sažetaka: Iva Papić, Dubravka Božić Bogović, Zlata Živaković Kerže, Dalibor Adžić, Robert Skenderović, Milan Vrbanus, Margareta Turkalj-Podmanicki, Dragan Damjanović. - Nakl. 200 primj.
ISBN 9789535824206
272-774(497.543Osijek)(091)
27-523(497.543Osijek)
272-9(497.543Osijek)
"17"
(048)
(497.543Osijek)
HK14-00348

CROSBY, Timothy E.
Strast za molitvom / Tim Crosby, Ruthie Jacobsen, Lonnie Melashenko ; [prijevod Sunčana Kolarić, Boris Krmpotić]. - Zagreb : Znaci vremena, 2014. (Zagreb : Znaci vremena). - 166 str. ; 21 cm.
Prijevod djela: A passion for prayer.
ISBN 9789531832175
248.143
HK14-00349

CRVENKA, Mario
Minerali u Bibliji / Mario Crvenka. - Zagreb : Teovizija, 2014. (Sesvete : Grafocentar). - 125 str. : ilustr. u bojama ; 20 cm. - (Biblioteka Sklad / Teovizija ; knj. 11)
Bilješka o autoru: str. 123-125. - Bibliografija: str. 110-111. - Imensko kazalo ; Predmetna kazala.
ISBN 9789532092813 : 65,00 HRK
22:549
549:22
HK14-00350

CUVALO, Ivana
Nuestra Señora de Luján / Ivana Cuvalo. - Chicago : CroLibertas, 2014. (Široki Brijeg : Suton). - 104 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 20 cm.
Bilješka o autorici: str. 104. - Bibliografija: str. 101-102; bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9780988898349
27-523(82)(091)
(82Luján)
HK14-00351

ČORAK, Štefica
Radost vjere i zajedništva / Štefica Čorak. - Zagreb : Teovizija, 2014. (Sesvete : Grafocentar). - 147 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Svjedočenja / Teovizija ; knj. 47)
ISBN 9789532092998 : 40,00 HRK
242:248.153.8
HK14-00352

ČOVO, Stjepan
Duhovna razmatranja / priredio Stjepan Čovo. - Split : Služba Božja, 2014. (Split : Dalmacijapapir). - 169 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Službe Božje ; knj. 65)
Nakl. 400 primj. - Str. 155-166: Razgovor s fra Stjepanom Čovom u prigodi Zlatne mise / (razgovor vodio) Frano Doljanin. - Kratice: str. 169.
ISBN 9789536236442
272-58
HK14-00353

ĆUK, Ivon
Taj divni čovjek Isus / Yves Ivonides ; [sabrali i za tisak pripremili (1984.) Nikola [Mate] Roščić i Ljudevit Maračić]. - 4. izd. - Zagreb : Veritas : Hrvatska provincija sv. Jeronima franjevaca konventualaca, 2014. (Zagreb : Denona). - 142 str. ; 21 cm.
Pravo ime autora: Ivon Ćuk. - Bilješka o autoru na omotu. - Str. 135-142: Pogovor: (uz 1. izdanje) / Nikola Mate Roščić.
ISBN 9789537154943 : 65,00 HRK
232.3
232.9
HK14-00354

ĆURIĆ, Ivan, svećenik
Pabirci o Ivanki Bubalo, Plehanu i Žeravcu : fotomonografija / Ivan Ćurić ; [fotografije Stipo Mijić ... et al.]. - Plehan : Biblioteka Slovoznak, 2014. (Slavonski Brod : Grafotisak). - 223 str. : ilustr. u bojama ; 27 cm.
Nakl. 1000 primj.
ISBN 9789958073007
271.3(497.6)
7.046.3(497.6)
070-05Bubalo, I.
(497.6Žeravac)
HK14-00355

DA istina evanđelja ostane kod vas (Gal 2,5) : zbornik u čast prof.dr.sc. Ivana Dugandžića, OFM, povodom 70. godine života / uredili Mario Cifrak, Dario Tokić. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost ; Mostar : Hercegovačka franjevačka provincija Uznesenja BDM ; Zagreb : Biblijski institut, 2014. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 703 str. : slika I. Dugandžića ; 24 cm. - (Teološki radovi ; sv. 72)
Zastupljeni autori: Božo Odobašić, Ivana Žuljević, Božo Lujić, Nikola Hohnjec, János Schmatovich, Adalbert Rebić, Pero Vidović, Kata Lamešić, Anto Popović, Marijan Vugdelija, Mato Zovkić, Taras Barščevski, Karlo Višaticki, Petar Bašić, Ivan Bodrožić, Denis Maslov, Marija Pehar, Nikola Vukoja, Tomislav Pervan, Ivan Ivanda, Ivica Raguž, Marijan Biškup, Martina s. Ana Begić, Franjo Podgorelec, Josip Šimunović, Josip Baloban, Franjo Emanuel Haško, Tihomir Bazina, Ana Thea Filipović, Veronika Reljac, Ilija Živković, Goran Azinović. - Nakl. 500 primj. - Str. 5-7: Predgovor / Dario Tokić. - Str. 9-20: Biobibliografija Ivana Dugandžića / priredio Goran Azinović; bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789531107679 : 290,00 HRK
271.3Dugandžić I.(01)
230.2Dugandžić, I.(01)
22.08
22.06
(082)
(01)
HK14-00356

DAMJANOVIĆ, Dragan, povjesničar umjetnosti
Povijesna i sakralna baština osječkoga Donjeg grada : katalog izložbe 300. obljetnice Župne crkve Preslavnoga Imena Marijina, Osijek, rujan 2014. / Dragan Damjanović, Zlata Živaković-Kerže ; [urednik Ivan Jurić]. - Osijek : Župa Preslavnoga Imena Marijina, 2014. (Osijek : Studio HS internet). - 32 str. : ilustr. ; 23 cm.
Nakl. 300 primj. - Bibliografija: str. 31-32.
ISBN 9789535824213
27-523(497.543Osijek)
(497.543Osijek)
(083.824)
HK14-00357

DEVETNICA Gospi koja razvezuje čvorove : omiljena pobožnost pape Franje / [glavni urednik Petar Balta ; prijevod Mladen Parlov]. - Split : Verbum, 2014. ([Zagreb] : Denona). - 63 str. : ilustr. u bojama ; 14 cm. - (Biblioteka Hosana ; knj. 1)
Prijevod djela: Novena a Maria che scioglie i nodi. - Om. nasl.
ISBN 9789532353730 : 12,00 HRK
272-282.5
27-312
HK14-00358

DEVETNICE sv. Padre Piju / [glavni urednik Petar Balta ; prijevod Mladen Parlov]. - Split : Verbum, 2014. ([Zagreb] : Printera grupa). - 63 str. : ilustr. u bojama ; 14 cm. - (Biblioteka Hosana ; knj. 2)
Prijevod djela: Novene a San Pio da Pietrelcina.
ISBN 9789532353761 : 12,00 HRK
272-282.5
27-36Pio da Pietrelcina
(092)
HK14-00359

DIREKTORIJ za službu i život prezbitera / Kongregacija za kler ; [prijevod Slavko Antunović]. - 2. izd. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2014. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 217 str. ; 17 cm. - (Dokumenti / Kršćanska sadašnjost ; 161)
Nakl. 500 primj. - Prijevod djela: Direttorio per il ministero e la vita dei presbiteri / Congregazione per il clero. - Str. 5-12: Predgovor / Mauro Piacenza.
ISBN 9789531108102 : 50,00 HRK
262.14
HK14-00360

DLAČIĆ, Marijana
Bratovštine na području bivše osorske komune : [Lošinjski muzej, palača Fritzy, 26. lipnja - 3. listopada 2014.] / [autorica izložbe] Marijana Dlačić ; [fotografije Marijana Dlačić ... et al.]. - Mali Lošinj : Lošinjski muzej, 2014. (Zagreb : Kolor klinika). - 58 str. : ilustr. (pretežno u bojama), faks. ; 21 cm.
Katalog izložbe. - Nakl. 150 primj. - Bibliografija: str. 52-57.
ISBN 9789537902094 : 60,00 HRK
255(497.5-37Osor)(091)
(497.5-37Osor)
(083.824)
HK14-00361

DLAČIĆ, Marijana
Fraternities in the area of the former commune of Osor : [Lošinjski muzej, palača Fritzy, May 26 - October 3, 2014] / [exhibition concept [Marijana Dlačić ; photographies Marijana Dlačić ... et al. ; translation Bernard Solis]. - Mali Lošinj : Lošinjski muzej, 2014. (Zagreb : Kolor klinika). - 58 str. : ilustr. (pretežno u bojama), faks. ; 21 cm.
Katalog izložbe. - Nakl. 150 primj. - Bibliography: str. 52-57.
ISBN 9789537902100 : 60,00 HRK
255(497.5-37Osor)(091)
(497.5-37Osor)
(083.824)
HK14-00362

DOGAN, Nikola
Razmeđa religije i kulture : uvod u znanost o religiji / Nikola Dogan, Ivica Šola. - Osijek : Odjel za kulturologiju Sveučilišta J. J. Strossmayera, 2014. (Osijek : Glas Slavonije). - 271 str. ; 21 cm.
Slike autora i bilješke o njima na omotu. - Bibliografija: str. 265-267 i bibliografske bilješke uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 9789536931736 : 100,00 HRK
215
261.6
230.1
159.9:2
316:2
23/28
(075.8)
HK14-00363

DOMAŠ, Jasminka
Dan po dan : židovska duhovnost / Jasminka Domaš. - Zagreb : Litteris : Židovska vjerska zajednica Bet Israelu Hrvatskoj, 2014. (Zagreb : Grafocentar). - 227 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Posebna izdanja / Litteris.)
Slika autorice na omotu. - Bilješka o autorici: str. 225. - Bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789537250690 : 185,00 HRK
296:248
296.1
HK14-00364

DORNER, Severin
Škapular : živjeti s Marijom u duhu Karmela / Severin Dorner. - 12. izd. - Brezovica : [Crkva prvog hrvatskog Karmela], 2014. (Zagreb : Kerschoffset). - 144 str. : note ; 16 cm.
ISBN 9789536734160
248.143
271.73(497.5)
(497.5)
HK14-00365

DOUKHAN, Jacques B.
Mudre izreke : siječanj, veljača i ožujak 2015. / Jacques B. Doukhan ; [prijevod Dragana Todoran]. - Zagreb : Znaci vremena, 2015. (Velika Gorica : Tiskara Velika Gorica). - 120 str. : ilustr. ; 21 cm. - (Pouke iz Biblije : izdanje za odrasle)
27-277
(02.053.8)
(075.4)
HK14-00366

DUBRUIEL, Michael
Ispovijed / Michael Dubruiel ; [prijevod Krešimir Vuković]. - 3. izd. - Split : Verbum, 2014. ([Zagreb] : Denona). - 70 str. ; 15 cm. - (Biblioteka Mali vodiči za svakoga ; 2)
Bilješke: str. [69]-70.
ISBN 9789532351866 : 15,00 HRK
265.62(035)
(035)
HK14-00367

DUMANČIĆ, Robert
Katolička crkva i znanost : doprinos i odnosi / Robert i Maja Dumančić. - Vis : Sofijina kuća, 2014. (Solin : Jafra print). - 112 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 23 cm.
Pojmovnik: str. 91-95. - Bilješke uz tekst. - Bibliografija: str. 111-112.
ISBN 9789535794301 : 95,00 HRK
261:001
215
179:001
243
HK14-00368

DŽAJA, Petar, veterinar
Spomenica Župe Lištani : 1856.-2014. / Petar Džaja ; [fotografije Ivo Dolić ... et al.]. - Lištani : Župa sv. Josipa ; Donja Lomnica : Ekološki glasnik, 2014. (Donja Lomnica : Ekološki glasnik). - 245 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 38 cm.
Autorova slika i bilješka o njemu na omotu. - Str. 1: Predgovor / Franjo Komarica. - Imensko kazalo ; kazalo zemljopisnih pojmova.
ISBN 9789537152505 (Ekološki glasnik) : 220,00 HRK
262.2(497.6)(091)
(497.6-37Livno)
"1856/2014"
HK14-00369

EUROPSKI kongres OFM animatora za pravdu, mir i očuvanje stvorenja (5 ; 2013 ; Trogir)
Pravda, mir, stvorenje na EU-areopagu : zbornik radova s V. europskog kongresa OFM animatora za pravdu, mir i očuvanje stvorenja, Trogir, 29.04. - 03.05.2013. / (urednik) Mijo Džolan. - Split : Franjevački institut za kulturu mira, 2014. ([Split] : Jafra-print). - XIII, 279 str. ; 24 cm.
Zastupljeni autori: Michael A. Perry, Neven Šimac, Paolo Maiello, Aleksandra Korać Graovac, Anđelko Domazet, Špiro Marasović, Ivan Šarčević, Gabriele Kienesberger, Valentina Kanić, Mile Lasić, Nikola Bižaca, Ivan Bubalo, Ivana Brstilo. - Nakl. 500 primj. - Str. IX-XII: Predgovor / Mijo Džolan. - Bilješke uz tekst. - Bibliografija iza pojedinih radova; bibliografske bilješke uz tekst. - Summaries.
ISBN 9789536482245
272-43
272-67(4-6EU)
272-789.3:27-558
(4-6EU)
(062)
HK14-00370

FERNANDEZ Carvajal, Francisco
Razgovarati s Bogom : meditacije za svaki dan u godini / Francisco Fernandez-Carvajal. - Split : Verbum, 2007- . (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - sv. ; 20 cm.
Prijevod djela: Hablar con Dios.
ISBN 9789532351187 (cjelina)
242:264-941
264-941

Sv. 5 : Vrijeme kroz godinu (II) : tjedni VII. - XII. / [prijevod Boris Dumančić]. - 2014. ([Zagreb] : Denona). - 388 str. - (Biblioteka Fides ; 61)
Bibliografske bilješke iza svakog poglavlja.
ISBN 9789532353532 95,00 HRK
242:264-941
264-941

HK14-00371

FERNANDEZ Carvajal, Francisco
Razgovarati s bogom : meditacije za svaki dan u godini / Francisco Fernandez-Carvajal. - 2. izd. - Split : Verbum, 2010-. ([Zagreb] : Hitra produkcija knjiga). - sv. ; 20 cm.
Prijevod djela: Hablar con Dios.
ISBN 9789532351187 (cjelina)
242:264-941
264-941

Sv. 3 : Uskrs - Vazmeno vrijeme - Duhovi / [prijevod Blaženka Matić]. - 2. izd. - 2014. - 342 str. - (Biblioteka Fides ; 51)
Bibliografske bilješke iza svakog poglavlja.
ISBN 9789532351750 : 90,00 HRK
242:264-941.6
242:264-941.65

HK14-00372

FINLEY, Mark A.
Probudi nas / Mark A. Finley ; [prijevod Marija Trajkovska]. - Zagreb : Znaci vremena, 2014. (Zagreb : Znaci vremena). - 125 str. ; 21 cm.
Prijevod djela: Revive us again. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu.
ISBN 9789531832106
286.3:248
286.3:248.143
231.3
HK14-00373

FRALE, Barbara
Templari / Barbara Frale ; s talijanskog prevela Jelena Ivičević-Desnica. - 1. izd. - Zagreb : Profil knjiga, 2014. (Zagreb : Vjesnik). - 220 str. ; 23 cm.
Prijevod djela: I Templari. - Bibliografska napomena: str. 206-207. - Bibliografija: str. 208-220.
ISBN 9789533133065 : 39,90 HRK
271.024:061.236(100)(091)
061.236(100):271.024(091)
HK14-00374

FRANCISCUS Salesius, sanctus
Život u radosti : duhovni poticaju za svakoga / Sveti Franjo Saleški ; [prijevod Mijo Pavić]. - 2. izd. - Split : Verbum, 2014. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 262 str. ; 17 cm. - (Biblioteka Klasici katoličke kulture ; 15)
Prijevod pisama izabrana iz: Oeuvres de Saint François de sales. - Str. 5-6: Predgovor (Alice von Hildebrand. - Bilješka o autoru: str. 245-247. - Bibliografija: str. 251-256 ; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789532352276 : 85,00 HRK
242
(044)
HK14-00375

FRANCISCUS, papa
Sveta pričest : susret s Isusom - istinska radost / papa Franjo ; [ilustracije Maribel Lechuga]. - Split : Verbum, 2014. ([Zagreb] : Denona). - 45 str. : ilustr. u bojama ; 25 cm.
ISBN 9789532353587
265.32
265
234.2
282
(02.053.2)
HK14-00376

FRANCISCUS, papa
Radost naviještanja / Papa Franjo ; [prijevod Ivan Nekić]. - Split : Verbum, 2014. (Solin : Jafra print). - 135 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Posebna izdanja / Verbum ; 91)
Prijevod djela: La gioia di evengelizzare. - Bilješka o autoru na omotu.
ISBN 9789532354126 : 79,00 HRK
268:234.2
262.13Franciscus, papa
(042.5)
HK14-00377

FRANCISCUS, papa
Ne bojte se sanjati velike stvari : Papine poruke na Twitteru / Papa Franjo ; [prijevod Branko Jozić]. - Split : Verbum, 2014. ([Zagreb] : Denona). - 163 str. : ilustr. ; 20 cm. - (Biblioteka Posebna izdanja / Verbum ; 86)
Prijevod djela: I messaggi del Papa sul Twitter.
ISBN 9789532353808 : 89,00 HRK
262.13Franciscus, papa
821.131.1-84=163.42
HK14-00378

FRANCISCUS, papa
Lumen fidei = Svjetlo vjere : enciklika vrhovnog svećenika Franje biskupima, prezbiterima i đakonima, posvećenim osobama i svim vjernicima laicima o vjeri / Papa Franjo ; [prijevod s talijanskoga Slavko Antunović]. - 3. izd. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2014. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 80 str. ; 17 cm. - (Dokumenti / Kršćanska sadašnjost ; 162)
Nakl. 1000 primj. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789531108096 : 30,00 HRK
262.131:234.2
(044.6)
HK14-00379

FRANCISCUS, papa
U potrazi za pravim blagom : jutarnje propovjedi iz Sv. Marte / Papa Franjo ; [prijevod Branko Jozić]. - Split : Verbum, 2014. (Zagreb : Denona). - 260 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Posebna izdanja / Verbum ; 87)
Prijevod djela: str. Le paroli di papa Francesco. Omelie del mattino nella Cappella della Domus Sanctae Marthae. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu.
ISBN 9789532353860 : 98,00 HRK
262.13Franciscus, papa
252
(042.5)
HK14-00380

FRANCISCUS, papa
Crkva milosrđa / papa Franjo ; priredio Giuliano Vigini ; [prijevod Slavko Antunović]. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2014. (Čakovec : Zrinski). - 171 str. ; 18 cm. - (Znakovi i gibanja ; 55)
Prijevod djela: La chiesa della misericordia. - Papina slika na omotu. - Nakl. 800 primj. - Osnovna kronologija života: str. 163-165. - Bibliografija: str. 167-171.
ISBN 9789531108331 : 120,00 HRK
231.13
282
234
HK14-00381

FRANCISCUS, papa
Sakramenti : lanac milosti / Papa Franjo. - Split : Verbum, 2014. ([zagreb] : Denona). - 53 str. ; 18 cm. - (Biblioteka Posebna izdanja Verbum ; 89)
Prijevod teksta preuzet je s vatikanske službene internet stranice.
ISBN 9789532353921 : 28,00 HRK
272-55
HK14-00382

FRANCISCUS, papa
Evangelii gaudium = Radost evanđelja : apostolska pobudnica biskupima, prezbiterima i đakonima, posvećenim osobama i svim vjernicima laicima o naviještanju evanđelja u današnjem svijetu / papa Franjo ; [prijevod Slavko Antunović]. - 2. izd. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2014. (Zagreb : Denona). - 223 str. ; 16 cm. - (Dokumenti / Kršćanska sadašnjost ; 163)
Prijevod djela: Esortazione apostolica Evangelii gaudium del santo padre Francesco ai vescovi, ai presbiteri e ai diaconi, alle persone consacrate e ai fedeli laici sull'annuncio del vangelo nel mondo attuale. - Nakl. 2000 primj. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789531108171 : 40,00 HRK
262.131:266
(044.6)
262.13Franciscus, papa
241.5
HK14-00383

FRANJINA crkva : prva godina pontifikata pape Franje / priredio Darko Pavičić. - Zagreb : Večernji list, 2014. (Zagreb . Grafički zavod Hrvatske). - 178 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Večernji edicija.)
ISBN 9789532802122 : 30,00 HRK
262.13Franciscus, papa
(042.5)
282(091)
"20"
HK14-00384

FRKIN, Vatroslav
Hodanje i brak : uvjeti za sretan brak / Vatroslav Frkin. - 2. izd. - Varaždinske Toplice : "Tonimir", 2014. (Varaždinske Toplice : "Tonimir"). - 139 str. : ilustr. ; 17 cm. - (Biblioteka Duhovna misao / "Tonimir", Varaždinske Toplice ; knj. 24)
Nakl. 2000 primj. - Bilješka o autoru: str. 135-136. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789537610982
241.513
241-053.6
265.5
HK14-00385

GABRIEL, Mario
Duhovnost i mi : (o Bogu i Bibliji, ratu i ljudima) / Mario Gabriel. - Split : Redak, 2014. (Split : Redak). - 191 str. ; 22 cm.
Bibliografija: str. 191.
ISBN 9789533361161 : 99,00 HRK
242
HK14-00386

GARMAZ, Jadranka
"Učenje" vjere : kako osmisliti i voditi proces učenja vjere? : komunikativno-teološka koncepcija / Jadranka Garmaz, Matthias Scharer. - Zagreb : Glas Koncila, 2014. (Lukavec : Grafika Markulin). - 303 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Tertium millennium ; knj. 13)
Slika autora i bilješka o njima: str. 296. - Bibliografija: str. 274-292; bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789532414240 : 190,00 HRK
268
371.3:2
HK14-00387

GAVRANOVIĆ, Zvonimir
In search of Cardinal Stepinac : a complete biography / Zvonimir Gavranović. - 2nd revised ed. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2014. (Zagreb : Denona). - 594 str. ; 20 cm. - (Likovi ; knj. 46)
Str. 7-15: Preface / Jure Krišto. - Bilješka o autoru: str. 589-590. - Bibliografija: str. 580-582; bibliografske bilješke uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 9789531108362
262.12Stepinac, A.
235.3Stepinac, A.
(092)
HK14-00388

GLASNIK sv. Josipa : članci u nastavcima o bratu Ivanu Bonifaciju Pavletiću / [predgovor Mariano Passerini ; prijevod [predgovora] na talijanski Mirjam Kuštreba ; urednik Dragutin Pasarić]. - Kutina : Spiritus movens, 2014. ([Sv. Ivan Zelina] : Tiskara Zelina). - 61 str. : ilustr. ; 21 cm.
Faks. pretisak izd. iz 1900. - O potrebi objave pretiska ; La necessitá di una ristampa: str. 5-12.
ISBN 9789537553388
271.026Pavletić, I. B.
(092)
(046)
HK14-00389

GLAVICA, Matej
Križ ljubavi : križni put s meditacijama uz hvalospjev ljubavi / Matej Glavica. - 2. izd. - Split : Verbum, 2014. ([Zagreb] : Grafički zavod Hrvatske). - 34 str. : ilustr. ; 20 cm. - (Biblioteka Fides ; 34)
ISBN 9789532350883 : 20,00 HRK
232.96
242:241.513
HK14-00390

GLAVINIĆ, Franjo
Povijest Trsata ; Postanak Provincije Bosne Hrvatske / Franjo Glavnić ; [prevoditelji Danilo Klen, Melita Sciucca]. - Rijeka : Svetište Majke Božje Trsatske ; Novi Vinodolski : Naklada Kvarner, [2014?]. (Zagreb : AKD). - 135 str. : ilustr., faks. ; 20 cm.
Prijevodi djela: 1. Historia Tersattana ; 2. Origine della Provincia di Bosna Croatia. - Slika autora na omotu. - Rječ urednika: str. 3-5. - Str. 67-77: Franjo Glavnić (1585.-1652.)-život i djelo / Eduard Hercigonja. - Str. 119-129: Franjevački opservantski pokret u Hrvatskoj / Emanuel Hoško. - Bibliografske bilješke: str. 63-66; 113-117.
ISBN 9789537773397 (Naklada Kvarner) : 80,00 HRK
27-523:27-312(497.561Rijeka)(091)
(497.561Rijeka)
272-789.3(497.5)(091)
272-789.3(497.6)(091)
(497.5)
(497.6)
"1514/2014"
HK14-00391

GOBAC, Darko
Gdje je moja pustinja? : pjesme, molitve, razmišljanja / Darko Gobac. - Zagreb : Župa Bezgrješnoga srca Marijina, 2014. (Zagreb : Smjerokaz 2000). - 95 str. : note ; 21 cm.
Autorova slika i bilješka o njemu na omotu. - Str. 89-91: Radost pisanja i pisanje radosti / Vladimir Lončarević.
ISBN 9789535691211
242
821.163.42-97-82(081)
HK14-00392

GODINA, Bojan
Prirodni eksperiment : potraga za istinom - Bog ili evolucija? / Bojan Godina. - Zagreb : Znaci vremena, 2014. (Zagreb : Znaci vremena). - 64 str. : ilustr. u bojama ; 21 cm.
Slika autora na omotu.
ISBN 9789531832076
211.1
141.155
HK14-00393

GÓRNY, Grzegorz
Svjedoci otajstva : istraga o Kristovim relikvijama / [tekst] Grzegorz Górny ; [fotografije] Janusz Rosikoń ; [ilustracije Piotr Karczewski ; prijevod Goran Andrijanić]. - Split : Verbum, 2014. ([s. l. : s. n.]). - 335 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 26 cm.
Prijevod djela: Ṥwiadkowie tajemnicy. - Tiskano u Poljskoj.
ISBN 9789532353525
231.73:232.96
HK14-00394

GOSEBRINK, Hildegard
Motriti tajnu : uvod u osnove kršćanske mistike / Hildegard Gosebrink ; [prijevod Mato Balić]. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2014. (Sveti Ivan Zelina : Tiskara Zelina). - 256 str. ; 22 cm. - (Izvan nizova ; 263)
Prijevod djela: Das Geheimnis schauen : Grundkurs christliche Mystik. - Slika autorice i bilješka o njoj na omotu. - Nakl. 1000 primj. - Bibliografija: str. 244-246. - Imensko kazalo (mističarke i mistici).
ISBN 9789531107273 : 130,00 HRK
248.2
HK14-00395

GOSPODIN je moja snaga i moja pjesma : zbornik radova u čast mons. dr. Franje Komarice povodom 25. obljetnice upravljanja Banjolučkom biskupijom (1989.-2014.) / [urednik Ivica Božinović]. - Banja Luka : Banjalučka biskupija ; Donja Lomnica : Ekološki glasnik, 2014. (Donja Lomnica : Ekološki glasnik). - 393 str. ; 24 cm.
Zastupljeni autori: Miljenko Aničić, Vinko Puljić, Ratko Perić, Petar Rajič, Berislav Grgić, Božo Odobašić, Karlo Višaticki, Anto Orlovac, Velimir Blažević, Mato Zovkić, Anđelko Barun, Nediljko A. Ančić, Marko Semren, Želimir Puljić, Tomo Vukšić, Marko Stanušić, Slavko Topić, Pero Aračić, Slavo Grgić, Miljenko Aničić, Ivica Božinović, Joachim Gauk, Doris Pack, Drago Balvanović. - Str. Predgovor: 9-10 / Marko Semren. - Bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789537152529 (Ekološki glasnik)
262.12Komarica, F.
282(497.6)
(082)
HK14-00396

GOURRIER, Patrice
Spasimo Božić! : "Marrana tha! Dođi, Gospodine!" / Patrice Gourrier ; s francuskoga preveo Josip Balabanić. - 1. izd. - Zagreb : Alfa, 2014. ([Lukavec] : Grafika Markulin). - 122 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Duh vremena)
Prijevod djela: Il faut sauver noël!. - Bilješke: str. 116-122 ; i uz tekst. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789532977066 : 70,00 HRK
264-941.1/.2
242:264-941.1/.2
398.332.41
248.1
211.5
HK14-00397

GRÜN, Anselm
Anđeo stresa i drugi nebeski glasnici za svaki dan : 33 anđela za sve prilike / Anselm Grün ; uredio Anton Lichtenauer ; [prijevod Robert Vukoja]. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2014. (Čakovec : Zrinski). - 92 str. ; 22 cm. - (Metanoja ; 200)
Prijevod djela: Der Stressengel und andere himmlische Boten im Alltag : die 33 Engel für alle Fälle. - Nakl. 1000 primj.
ISBN 9789531108126 : 70,00 HRK
242:235.1
HK14-00398

GRÜN, Anselm
Ti si moj anđeo / Anselm Grün ; [prijevod Robert Vukoja]. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2014. (Čakovec : "Zrinski"). - 118 str. ; 23 cm. - (Metanoja ; 204)
Prijevod djela: Du bist ein Engel für mich. - Nakl. 1000 primj.
ISBN 9789531108843 : 80,00 HRK
242:235.1
HK14-00399

GUARDINI, Romano
Sveti znakovi : tumačenje kršćanskih simbola i gesta / Romano Guardini ; [prijevod Martin Kirigin]. - Split : Verbum, 2014. ([Zagreb] : Denona). - 77 str. ; 18 cm. - (Biblioteka Posebna izdanja / Verbum ; 90)
Prijevod djela: Von heiligen Zeichen. - Bilješka o autoru na omotu.
ISBN 9789532353938 : 28,00 HRK
27-528:2-135
HK14-00400

GUARDINI, Romano
Razmatranja o svetoj misi : nutarnja priprema za misno slavlje / Romano Guardini ; [prijevod Ivan Nekić]. - Split : Verbum, 2014. [Zagreb] : Denona). - 219 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Uskličnik ; 30)
Prijevod djela: Besinnung von der Feier der heiligen Messe.
ISBN 9789532354089 : 49,00 HRK
272-549
HK14-00401

GUNJEVIĆ, Nebojša
Silna srca : priče o svetima / Nebojša Gunjević ; predgovor Želimir Puljić. - Zadar : vlast. nakl., 2014. ([s. l. : s. n.]). - 169 str. : ilustr. ; 21 cm.
Božji glasnici: str. 4-5.
ISBN 9789535812500
235.3
232.96
(046)
244
HK14-00402

HAHN, Scott
Gozba Jaganjčeva : misa kao nebo na zemlji / Scott Hahn ; [prijevod Ana Ivanković]. - 3. izd. - Split : Verbum, 2014. ([Zagreb] : Denona). - 218 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Fides ; 48)
Prijevod djela: Lamb's supper. - Bilješke: str. 201-215.
ISBN 9789532351828 : 90,00 HRK
265.3
236
282
228.06
HK14-00403

HAMILTON, David R.
Zašto je ljubaznost dobra za vas / David R. Hamilton ; s engleskoga preveo Nebojša Buđanovac. - Zagreb : Škorpion, 2012. ([s. l. : s. n.]). - 240 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Novi vidici / Škorpion ; knj. 30)
Prijevod djela: Why kindness is good for you. - Bilješka o autoru na omotu. - Bibliografija: str. 207-240.
ISBN 9789532890754 : 150,00 HRK
241:159.913
159.913:241
HK14-00404

HAUBNER, Shozan Jack
Zen strogo povjerljivo : ispovijest svojeglavog redovnika / Shozan Jack Haubner ; predgovor Leonarda Cohena ; [prijevod Aleksandra Barlović]. - Zagreb : Planetopija, 2014. (Zagreb : Planetopija). - 274 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Quantum)
Prijevod djela: Zen Monk Confidential. - Str. 11: Kao predgovor.
ISBN 9789532573022 : 119,00 HRK
294.3
(0:82-4)
(0:82-7)
HK14-00405

HESEMANN, Michael
Legende, mitovi, laži : razotkrivanje zabluda o povijesti Crkve / Michael Hesemann ; [prijevod Branko Miloš]. - Split : Verbum, 2014. ([Zagreb] : Denona). - 319 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Uskličnik ; 32)
Prijevod djela: Die Dunkelmänner. - Bibliografija: str. 311-317.
ISBN 9789532354102 : 79,00 HRK
27-9
272-9
HK14-00406

HINKOVIĆ, Hinko
Raj i Pakao : slike s onkraj groba / Hinko Hinković ; [priredio i uredio Boris Perić]. - Zagreb : Edicije Božičević, 2014. ([Zagreb] : Offset NP GTO). - 105, [106-121] str. ; 20 cm.
Str. [106-120]: Afera Hinković: Raj i pakao pred svjetovnim sudom / Boris Perić. - Slika autora i bilješka o njemu: str. [121].
ISBN 9789537953157 : 90,00 HRK
236.4/.5
273
(0:82-4)
HK14-00407

HINN, Benny
Dobro jutro, Duše Sveti / Benny Hinn ; [prijevod Mira Mišić]. - 3. izd. - Zagreb : Obiteljska kršćanska knjižara, 2014. ([Zagreb] : Dizajn studio "Ringeis"). - 178 str. ; 23 cm.
Prijevod djela:Good morning, Holy Spirit.
ISBN 9789536632879
27-14
27-2
279.15Hinn, B.
HK14-00408

HORN, Christoph
Priprema za Savez ljubavi s Majkom Triput Divnom Kraljicom i Pobjednicom Schönstattskom / Christoph Horn. - 1. izd. - Cerna : Pauk, 2014. (Cerna : Pauk). - 92 str. ; 20 cm.
ISBN 9789532830514
232.931
HK14-00409

HORVAT, Teodor
Posjet centru Amadea = Besuch des Zantrums Amadea : [dvojezično izdanje na hrvatskom i njemačkom jeziku = zweisprachige Ausgabe in kroatische und Deutsche Sprache] / [tekst i prijevod] Teodor Horvat ; [autori fotografija Teodor Horvat, Natalija Fadiga]. - Đakovo : vlast. nakl., 2014. (Đakovo : Tiskara Verhas). - 91 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 22 cm.
Podnasl. preuzet s omota. - Nakl. 200 primj. - Slika autora i bilješka o njemu: str. 86.
ISBN 9783883098784
272-78(497.543Đakovo)
061.2:272(497.543Đakovo)
272-788-055.2Milosrdne sestre svetoga Križa
272-48-053.9
272-48-053.5
272-48-058.832
(497.543Đakovo)
HK14-00410

HUNT, Abigail L.
Odgovori na dječja pitanja o smrti / Abigail L. Hunt ; [prijevod Melita Rukavina ; ilustracije Gordana Jarabek ; uredili Zoran Cipek i Ivana Lacko]. - Zagreb : Krijesnica, 2014. ([s. l. : s. n.])
Prijevod djela: Answering children's questions about death. - Om. nasl.
ISBN 9789535669784
236.1
(02.053.2)
HK14-00411

ILIBAGIZA, Immaculée
Gospa Kibeška : Marija govori svijetu iz srca Afrike / Immaculée Ilibagiza sa Steveom Erwinom ; s engleskoga preveo Ivan Markota. - Zagreb : Naklada Benedikta, 2014. ([Zagreb] : Grafički zavod Hrvatske). - 230 str. ; 19 cm.
Prijevod djela: Our lady of Kibeho. - Slika autorice i bilješka o njoj na omotu.
ISBN 9789537793418 : 135,00 HRK
231.73/.74(675.98)
248.21(675.98)
232.931
(675.98Kibeho)
HK14-00412

ILIĆ, Luka, povjesničar
Milost, vjera i grijeh : teologija Matije Vlačića Ilirika / Luka Ilić ; [s engleskoga prevela Melanie Ivančević]. - Pula : ZN "Žakan Juri", 2014. (Pazin : "Josip Turčinović"). - 145 str. : ilustr. (djelomice u bojama) ; 20 cm. - (Edicija Portreti / ZN "Žakan Juri")
Prijevod djela: The understanding of sin in the theology of Matthias Flacius Illyricus. - Kratice: str. 13. - Bibliografija: str. 113-133; bibliografske bilješke uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 9789536487431
274-1Vlačić Ilirik, M.
(092)
274-185.3
HK14-00413

ILIJANA Terezija od Karmelske Gospe, redovnica
Ostala je samo radost : [život i djelo Majke Regine Terezije od Isusa] : u 75. obljetnicu osnutka Karmela u Brezovici, 1939. - 24. XII - 2014. / Ilijana Terezija od Karmelske Gospe (Cvetnić). - 4. izd. - Brezovica [i. e. Zagreb] : Samostan Kraljice Karmela, 2014. (Zagreb : Kerschoffset). - 316 str. : ilustr. ; 24 cm.
Podnasl. preuzet s omota. - Nakl. 1000 primj. - Str. 7-10: Predgovor / Jure Zečević. - Bibliografija: [311]-312.
ISBN 9789536734092
271.971Regina Terezija od Isusa, redovnica
HK14-00414

INTERDISCIPLINARNI i interkonfesionalni simpozij Religije i sreća (2012 ; Zagreb)
Religije i sreća : zbornik radova interdisciplinarnog i interkonfesionalnog simpozija održanog u Zagrebu 7. prosinca 2012. / uredio Mijo Nikić, Kata Lončarić. - Zagreb : Filozofsko-teološki institut Družbe Isusove, 2014. ([Donja Lomnica] : Ekološki glasnik). - 288 str. : graf. prikazi ; 21 cm. - (Biblioteka Religijski niz ; knj. 16)
Zastupljeni autori: Ivan Koprek, Barbara Ćuk, Anto Gavrić, Dalibor Renić, Jasminka Domaš, Irena Miloš, Ivan Antunović, Mijo Nikić, Stipe Tadić, Ivan Tomljenović, Ivan Macut, Marko Marinić, Ivan Markešić, Niko Bilić. - Bilješke o autorima: str. [9]-16. - Bibliografija uz neke radove ; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Imensko kazalo ; Predmetno kazalo.
ISBN 9789532311358 : 70,00
248.152:241.1
17.023.34
(063)
HK14-00415

INTERNATIONAL Conference Jesus of Nazareth (2014 ; Zagreb)
Jesus of Nazareth : traces from biblical traditions and texts : abstracts : international conference, January 23-25, 2014, Zagreb / [organizatori Biblijski institut ... [et al.] ; editor Martina Ćaran]. - Zagreb : Biblijski institut, 2014. ([Sv. Ivan Zelina] : Tiskara Zelina). - 54 str. : slike autora ; 21 cm.
Nakl. 300 primj.
ISBN 9789538003004
232
(063)
HK14-00416

IOHANNES Chrysostomus, sanctus
Taština i odgoj djece / Ivan Zlatousti ; [prijevod i bilješke Ante Franić]. - Split : Verbum, 2014. ([Zagreb] : Grafički zavod Hrvatske). - 89 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Crkveni oci ; 10)
Prijevod djela: S. Joannis Chrysostomi de inani gloria et de educandis liberis. - Izv. oblik autorovog imena: Iohannes Chrysostomus. - Str. 5-15: Uvod / Ante Franić. - Predmetna kazala ; Imensko kazalo.
ISBN 9789532354188 : 79,00 HRK
27-287
27-45
HK14-00417

IOHANNES Paulus II, beatus
Prijeći prag nade / Ivan Pavao II. ; [priredio Vittorio Messori ; prijevod Mirjana Obuljen]. - Split : Verbum, 2014. ([Zagreb] : Denona). - 271 ; 20 cm. - (Biblioteka Uskličnik ; 23)
Prijevod djela: Varcare la soglia della speranza. - Izv. oblik imena autora: Iohannes Paulus II. - Popis kratica: str. 265-269.
ISBN 9789532353693 : 69,00 HRK
262.13Iohannes Paulus II, papa
(047.53)
282:248
HK14-00418

IOHANNES Paulus II, beatus
Ustanite, hajdemo! / Ivan Pavao II. ; [prijevod Mato Mrkonjić]. - Split : Verbum, 2014. ([Zagreb] : Denona). - 167 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Uskličnik ; 24)
Prijevod djela: Wstańcie, hodźmy!. - Bilješke: str. 153-154. - Kratice biblijskih tekstova: str. 156. - Imensko kazalo.
ISBN 9789532353709 : 49,00 HRK
262.13Iohannes Paulus II, papa
235.3Iohannes Paulus II, sanctus
(0:82-94)
HK14-00419

IOLAR
Paganizam u teoriji i praksi / Iolar. - Zagreb : Despot infinitus, 2013-. - sv. ; 25 cm.
Pravo ime autora: Dorino Manzin.
ISBN 9789537892111 (cjelina)
291.212
133.4

knj. 3 : Obredi i simboli. - 2014. (Zagreb : Znanje). - 380 str. : ilustr.
Paganski kalendar 2014. - 2024.: str. 363-379.
ISBN 9789537892142 : 119,90 HRK
291.212
133.4:291.3

HK14-00420

ISTRAŽUJMO Božju riječ!. - Selters/Taunus : Wachtturm-Gesellschaft, 2014. (Selters/Taunus : Wachtturm-Gesellschaft). - 19 str. : ilustr. u bojama, zemljop. crteži u bojama ; 12 cm.
Om. nasl.
268:22
232.2
(075.4)
HK14-00421

ISUS - naš život : priprava za sakramente prve ispovijedi i pričesti : priručnik za voditelje / [prevela i prilagodila Katarina Gugić ; glavni urednik Petar Balta]. - Split : Verbum, 2014. ([Zagreb] : Agencija za komercijalnu djelatnost). - XII, 429, [80] str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 31 cm.
Prijevod djela: Jesus our life. - Predgovor hrvatskomu izdanju: str. VII-VIII. - Pojmovnik: str. 425-426.
ISBN 9789532353891
265.32(035)
265.62(035)
(035)
(072.4)
HK14-00422

ISUS - naš život : priručnik za prvopričesnike : priprava za sakramente prve ispovjedi i pričesti / [glavni urednik Petar Balta ; prevela i prilagodila Katarina Gugić]. - Split : Verbum, 2014. ([Zagreb] : Denona). - 177 str. : ilustr. u bojama ; 25 cm.
Prijevod djela: Jesus our life. - Pojmovnik: str. 167-173.
ISBN 9789532353877
265.32-053.5(035)
265.62-053.5(035)
(035)
(075.2)
HK14-00423

ISUS - naš život. : vježbenica za prvopričesnike : priprava za sakramente prve ispovjedi i pričesti / [glavni urednik Petar Balta ; prevela i prilagodila Katarina Gugić]. - Split : Verbum, 2014. ([Zagreb] : Denona). - 139 str. : ilustr. ; 25 cm.
Prijevod djela: Jesus our life.
ISBN 9789532353884
265.32-053.5
265.62-053.5
(075.2)
(076)
HK14-00424

ISUSE, uzdam se u tebe : pobožnost milosrdnom Isusu : krunica i zazivi Božjem milosrđu / [glavni urednik Petar Balta]. - Split : Verbum, 2014. ([Zagreb] : Denona). - 62 str. : ilustr. u bojama ; 14 cm. - (Biblioteka Hosana ; knj. 12)
ISBN 9789532353983 : 12,00 HRK
272-282.5
27-31
HK14-00425

ISUSOVE pouke : srpanj, kolovoz i rujan 2014. / [prijevod s engleskog Tamara Babić]. - Zagreb : Znaci vremena, 2014. (Zagreb : Znaci vremena). - 129 str. : ilustr. ; 21 cm. - (Pouke iz Biblije : izdanje za mlade)
Prijevod djela: The teachings of Jesus.
268-053.6:22
(075.4)
HK14-00426

IVANČIĆ, Tomislav, svećenik
Čežnja za šutnjom : iskustva sudionika duhovnih vježbi / Tomislav Ivančić. - Zagreb : Teovizija, 2014. (Sesvete : Grafocentar). - 130 str. : ilustr. ; 17 cm. - (Biblioteka Pet minuta za tebe ; knj. 17)
Slika autora i bilješka o njemu: str. 118-127.
ISBN 9789532092837 : 48,00 HRK
234.2
269.1
HK14-00427

IVANČIĆ, Tomislav, svećenik
Profesore, odgovorite mi --- / Tomislav Ivančić. - Zagreb : Teovizija, 2014. ([Osijek] : Gradska tiskara Osijek). - 153 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Pet minuta za tebe ; knj. 18)
Slika autora i bilješka o njemu: str. 145-151.
ISBN 9789532092899 : 50,00 HRK
242
269.1
248
HK14-00428

IVANČIĆ, Tomislav, svećenik
Iz straha u povjerenje / Tomislav Ivančić. - Zagreb : Teovizija, 2014. (Sesvete : Grafocentar). - 67 str. ; 17 cm. - (Biblioteka Antropološka medicina / Teovizija ; knj. 3)
Slika autora i bilješka o njemu: str. 56-64.
ISBN 9789532092868 : 28,00 HRK
242:159.942.4
242:234.2
241.12
HK14-00429

IVANČIĆ, Tomislav, svećenik
S Marijom ljubiti do kraja / Tomislav Ivančić. - 2. izd. - Zagreb : Teovizija, 2014. (Sesvete : Grafocentar). - 63 str. ; 17 cm. - (Biblioteka Teološki pristupi ; knj. 9)
Slika autora i bilješka o njemu: str. 54-61.
ISBN 9789532092844 : 35,00 HRK
242:232.931
HK14-00430

IVEZIĆ, Vesna
U dosluhu s Bogom : priča o Romima dervišima u Istri / Vesna Ivezić. - Zagreb : Durieux, 2014. (Zagreb : Sveučilišna tiskara). - 429 str. : ilustr. u bojama ; 21 cm.
Razgovori s pripadnicima romske zajednice u Istri: str. 341-396. - Rječnik manje poznatih riječi: str. 397-428. - Bilješka o autorici: str. 429. - Bibliografija: str. 329-338; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Abstract: The role of dervish orders in the life of a Roma community.
ISBN 9789531884068 : 168,00 HRK
297(497.5-3Istra)
141.336
323.15(497.5-3Istra=214.58)
308
(497.5-3Istra)
(=214.58)
HK14-00431

JÄGER, Willigis
Val je more : mistična duhovnost za moderna vremena / Willigis Jäger ; [prijevod Marina i Zdravko Botić]. - Zagreb ; Sarajevo : Synopsis, 2014. (Sarajevo : Dobra knjiga). - 243 str. ; 21 cm.
Prijevod djela: Die Welle ist das Meer. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu.
ISBN 9789958587924 (Synopsis, Sarajevo) : 30,00 km
230.2Jäger, W.
(047.53)
165.613
248.2
HK14-00432

JAGUNIĆ, Biserka
Žive li sveci među nama? / Biserka Jagunić. - Zagreb : Školske sestre franjevke Krista Kralja - Samostan Navještenja Gospodinova, 2014. (Zagreb : Denona). - 371 str. : ilustr. ; 20 cm.
Slika autorice na omotu. - Str. 8-9: Predgovor / Tomislav Ivančić. - Bio-bibliografski podaci o autorici: str. 371. - Bibliografija: str. 366-370; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789535797319
271.3-055.2Andrić, M.
271-055.2Andrić, M.
HK14-00433

JAKOVLJEVA poslanica : listopad, studeni i prosinac 2014. / [prijevod s engleskog Tamara Babić]. - Zagreb : Znaci vremena, 2014. (Zagreb : Znaci vremena). - 129 str. : ilustr. ; 21 cm. - (Pouke iz Biblije : izdanje za mlade)
Prijevod djela: The teachings of Jesus.
27-277
(02.053.6)
(075.4)
HK14-00434

JEANGUENIN, Gilles
Sotona i njegove zamke : egzorcist svjedoči i odgovara na pitanja o demonima, opsjednuću, urocima ... / Gilles Jeanguenin ; [prijevod Lidija Paris]. - 3. izd. - Split : Verbum, 2014. (Solin : Jafra print). - 133 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Posebna izdanja / Verbum ; 53)
Prijevod djela: Le diable existe!. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789532352061 : 75,00 HRK
235.2
264-66
HK14-00435

JELIĆ, Damir, pjesnik
Oče naš / tekst Damir Jelić; fotografije Zvonimir Gerber. - Karlovac : Rkt. Župa Presvetog Trojstva, 2014. (Karlovac : Tiskara Pečarić & Radočaj). - 123 str. : ilustr. u bojama ; 23 cm.
Nakl. 700 primj. - Str. 8-13: Molitva i radost od Oca k Ocu / Ivan Šaško. - Str. 109-115: Pogovor / Mario Cifrak.
ISBN 9789535793809 : 100,00 HRK
242:248.143
HK14-00436

JERUZALEMSKA Biblija : Stari i Novi zavjet s uvodima i bilješkama iz "La Bible de Jérusalem" / uredili Adalbert Rebić, Jerko Fućak, Bonaventura Duda. - 8. izd. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2014. (Zagreb : Denona). - XXIII, 1814 str. ; 24 cm + popis biblijskih knjiga i kratica ([2] str.)
Prijevod djela: La Bible de Jérusalem; jedinstveni stv. nasl.: Biblia : Vetus et Novum testamentum. - Zemljop. crteži u boji na oba spojna lista. - Uloženo u zaštitnu kutiju. - Nakl. 2500 primj. - Biblijske i ostale kratice: str. XIX-XXIII. - Kronološka tablica: str. 1783-1801. - Tablice mjera i novca: str. 1805-1806. - Abecedni popis glavnih bilježaka: str. 1807-1814.
ISBN 9789531108720 (skinplast)
22
HK14-00437

JERUZALEMSKA Biblija : Stari i Novi zavjet s uvodima i bilješkama iz "La Bible de Jérusalem" / uredili Adalbert Rebić, Jerko Fućak, Bonaventura Duda. - 8. izd. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2014. (Zagreb : Denona). - XXIII, 1814 str. ; 24 cm + popis biblijskih knjiga i kratica ([2] str.)
Prijevod djela: La Bible de Jérusalem; jedinstveni stv. nasl.: Biblia : Vetus et Novum testamentum. - Zemljop. crteži na oba spojna lista. - Uloženo u zaštitnu kutiju. - Nakl. 2000 primj. - Biblijske i ostale kratice: str. XIX-XXIII. - Kronološka tablica: str. 1783-1801. - Tablice mjera i novca: str. 1805-1806. - Abecedni popis glavnih bilježaka: str. 1807-1814.
ISBN 9789531108744 (meki uvez)
22
HK14-00438

JERUZALEMSKA Biblija : Stari i Novi zavjet s uvodima i bilješkama iz "La Bible de Jérusalem" / uredili Adalbert Rebić, Jerko Fućak, Bonaventura Duda. - 8. izd. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2014. (Zagreb : Denona). - XXIII, 1814 str. ; 23 cm + popis biblijskih knjiga i kratica ([2] str.)
Prijevod djela: La Bible de Jérusalem; jedinstveni stv. nasl.: Biblia : Vetus et Novum testamentum. - Zemljop. crteži u boji na oba spojna lista. - Uloženo u zaštitnu kutiju. - Nakl. 2500 primj. - Biblijske i ostale kratice: str. XIX-XXIII. - Kronološka tablica: str. 1783-1801. - Tablice mjera i novca: str. 1805-1806. - Abecedni popis glavnih bilježaka: str. 1807-1814.
ISBN 9789531108713 (platneni uvez)
22
HK14-00439

JOYNER, Rick
Posljednji poziv / Rick Joyner ; [prijevod Slavica i Drago Piknjač]. - Daruvar : Logos, 2014. (Daruvar : Logos). - 148 str. ; 20 cm.
Prijevod djela: The final quest. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu.
ISBN 9789536639793
236.9
HK14-00440

JUBILEJ Družbe Isusove : 200 godina od ponovne uspostave (1814.-2014.) / [urednici Marijan Steiner, Ivan Šestak ; prevoditelj s njemačkog, engleskog i latinskog Ivan Macan]. - Zagreb : Filozofsko-teološki institut Družbe Isusove, 2014. (Zagreb : T-print). - 133 str. ; 23 cm.
ISBN 9789532311426
271.5(091)
(082)
HK14-00441

KALINIĆ, Pavle
Sekularni korijeni modernog islamizma : Palestina, Iran, Afganistan--- / Pavle Kalinić. - 1. izd. - Zagreb : Profil knjiga, 2014. (Zagreb : Profil international). - 242 str. : zemljop. crteži u bojama ; 21 cm.
Slika autora i bilješka o njemu na omotu. - Str. 9-14: Predgovor / Mirko Bilandžić. - Bilješke uz tekst. - Bibliografija: str. 231-237; bibliografske bilješke uz teskt. - Imensko kazalo.
ISBN 9789533133935 : 99,00 HRK
297:32
297:291.7
HK14-00442

KALINOVAC : monografija župe Svetog Luke enanđelista / [urednik Mladen Gorupić]. - Kalinovac : Župa sv. Luke ev., 2014. ([s. l. : s. n.]). - 127 str. : ilustr. u bojama ; 31 cm.
Slika urednika i bilješka o njemu: str. 125-126.
ISBN 9789535799900
262.2(497.5Kalinovac)(091)
726.54(497.5Kalinovac)
726.52(497.5Kalinovac)
(497.5Kalinovac)
"1881/2014"
HK14-00443

KARAČIĆ, Jerko
Uspomene iz doba mučeništva : komunistički progon vjere i puka u zapadnoj hercegovini / Jerko Karačić. - 2. izd. - Široki Brijeg : Hercegovačko franjevačka provincija Uznesenja BDM, : Vicepostulatura postupka mučeništva "Fra Leo Petrović i 65 subraće", 2014. (Mostar : Fram-Ziral). - 95 str. : ilustr. ; 25 cm.
Slika autora i bilješka o njemu: str. 73-74. - Rječnik: str. 77-78. - Bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789535728627 : 50,00 HRK
271.3-058.65(497.6)
(497.6-3Hercegovina)
(0:82-94)
HK14-00444

KARLIĆ, Ivan
Sveti sakramenti : susret s Isusom Kristom u sakramentima Crkve / Ivan Karlić. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost : Hrvatska provincija sv. Jeronima, 2014. (Čakovec : Zrinski). - 304 str. ; 27 cm. - (Katehetski priručnici / Kršćanska sadašnjost sv. 60)
Nakl. 1000 primj. - Kratice: str. 294. - Bibliografija: str. 295-298 ; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789537154844 (Hrvatska provincija sv. Jeronima) : 90,00 HRK
265
HK14-00445

KASTURI, Narayana
Istina, dobrota, ljepota = Satya, siva, sundara : životopis Bhagavana Sri Sathya Sai Babe / N. Kasturi ; prevela s engleskoga Stanka Hrabač ; prijevod sanskrtskih navoda Igor Vidačak. - Zagreb : Koordinacijski komitet Sathya Sai centara Hrvatske, 1995-1998. - 4 sv. ; 21 cm.
Prijevod djela: Sathyam, Sivam, Sundaram.
ISBN 9536311054 (cjelina)
294.516.3


Dio 7 : 1994.-2001. / B. N. Narasimha Murthy. - 2014. (Zagreb : Vemako tisak). - 411 str.
Nakl. 500 primj.
ISBN 9789536311781

HK14-00446

KEATING, Karl
Što katolici doista vjeruju : 52 odgovora na uobičajena pogrešna shvaćanja o katoičkoj vjeri / Karl Keating ; [prijevod Mijo Pavić]. - 2. izd. - Split : Verbum, 2014. ([Zagreb] : Denona). - 183 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Uskličnik ; 5)
Prijevod djela: What catholics really believe - setting the record straight. - Bibliografija: str. 175-178.
ISBN 9789532352672 : 39,00 HRK
282:230.1
230.112
HK14-00447

KEVRIĆ, Ivan
Domovinski rat 1990. - 1995. : župnikov ratni dnevnik u Poličniku i okolici / Ivan Kevrić. - Zadar : vlast. nakl., 2014. (Zadar : Tiskara i knjigovežnica "Jelica"). - 157 str. ; 21 cm.
Om. stv. nasl.: Župnikov ratni dnevnik. - Biobibliografija autora: str. 155-156.
ISBN 9789535800408
262.143Kevrić, I.
254Kevrić, I.
(092)
"1990/1995"
HK14-00448

KHERIATY, Aaron
Pobijedite depresiju snagom vjere : medicinsko-duhovni pristup / Aaron Kheriaty, John Cihak ; [prijevod Mijo Pavić]. - Split : Verbum, 2014. ([Zagreb] : Denona). - 254 str. ; 22 cm. - (Biblioteka Posebna izdanja / Verbum ; 84)
Prijevod djela: The catolic guide to depression : how the saints, the sacraments, and psychiatry can help you break its grip and find happines again. - Bilješke: str. 248-252. - Bilješka o autoru: str. 253.
ISBN 9789532353617 : 115,00 HRK
248.211
616.895-085.85
HK14-00449

KNEŽEVIĆ, Alena
Budi svjetlo, svjetlo Isusovo! / [Alena Knežević Čizmić ; ilustracija Rina Risnawati]. - Zagreb : Studio Moderna; Betlem, 2014. (Zagreb : s. n.]). - [39] str. : ilustr. u bojama ; 16 cm.
Ime autorice preuzeto sa str. [2]. - Slika autorice i bilješka o njoj: str. [38].
ISBN 9789537937430 : 50,00 HRK
27-29
27-282.5
821.163.42-84
087.5
HK14-00450

KNIGHT, George R.
Potraga za identitetom : razvoj adventističkih vjerovanja / George R. Knight ; [prijevod Dobrila Szabo]. - Maruševec : Adventističko teološko visoko učilište, 2014. (Zagreb : Znaci vremena). - 122 str. ; 24 cm.
Prijevod djela: A search for identity. - Slika autora na omotu. - Popis kratica: str. 11-12.
ISBN 9789536033232
286.3
230.2:286.3
HK14-00451

KORDIĆ, Zdravko
O starini i sudbini / Zdravko Kordić. - [S. l.] : V. Vladić ; Grude : Općina Grude, 2014. (Široki Brijeg : Gral). - 168 str. ; 21 cm.
Na str. 149-153 tekst na ćir. - Slika i biobibliografija autora: str. 159-162. - Bibliografija uz tekst na str. 7-27. - Imensko kazalo.
ISBN 9789539574251 (V. Vladić)
242
821.163.42-4
271.3Vladić, J.
271.3Stojić, M.
27(497.6Rama)
821.163.42.09Šimić, A. B.
261.7(497.6)
322(497.6)
HK14-00452

KÖRNER, Bernhard
Dobri razlozi za život u crkvi / Bernhard Körner ; [prijevod Robert Vukoja]. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2014. (Čakovec : Zrinski). - 204 str. ; 20 cm. - (Metanoja ; 201)
Prijevod djela: Gute Gründe für ein Leben in der Kirche. - Bilješka o autoru na omotu. - Nakl. 800 primj. - Bibliografija: str. 198-199.
ISBN 9789531108140 : 100,00 HRK
282
282:260.2
23/28
HK14-00453

KOSICKI, Georg W.
Božansko milosrđe / George W. Kosicki ; [prijevod Krešimir Vuković]. - 2. izd. - Split : Verbum, 2014. ([Zagreb] : Denona). - 56 str. ; 15 cm. - (Biblioteka Mali vodiči za svakoga ; 4)
Prijevod djela: A pocket guide to living the divine mercy. - Bibliografske bilješke: str. [57].
ISBN 9789532351880 : 15,00 HRK
234
231.13
248.152
248.143
HK14-00454

KOŠ, Julija
Ulaznica za nebo : mesijanska značenja židovskog blagdana Pesaha : s jednim tekstom na suvremenom hrvatskom jeziku obrednika za dočekivanje blagdana, Hagade / Julija Koš. - Zagreb : Židovska vjerska zajednica Bet Israel, 2014. (Zagreb : Denona). - LXIV str., 155 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 26 cm. - (Biblioteka Moraša)
Tekst na hrv. i hebr. jeziku i pismu.
ISBN 9789537926007 : 160,00 HRK
296.382.1
296.31
296.1
HK14-00455

KOVAČ, Mirnes
Opsada Islama : intervjui sa istaknutim svjetskim misliocima o Islamu i muslimanima danas / Mirnes Kovač ; [predgovor Akbar Ahmed, Enes Karić]. - Zagreb : Sarajevo : Buybook, 2014. (Sarajevo : Dobra knjiga). - 447 str. : ilustr. ; 25 cm.
Zastupljeni sugovornici: Akbar Ahmed, Ali A. Allawi, Marko Attila Hoare, Reza Aslan, Louay Safi, Oliver Roy, Abdulah Basfar, Jusuf al-Qaradawi, John L. Esposito, Jasser Auda, Adel Abdullah Falah, Iqbal Sacranie, Chandra Muzaffar, Tariq Ramadan, Mark S. Ellis, Edward Mortimer, Famile Arslan, Jørgen S. Nielsen, Ibrahim Kalin, Cyrill Glasse, Yvonne Y. Haddad, Muhammad Abdul Bari, Norman H. Gershman, Muhammad Said Ramadan al-Bouti, Anis Ahmad, Anwar Ibrahim, Zahid H. Bukari, Murad W. Hofmann, Rashid al-Ghannushi, Mustafa Cerić, Nedžad Grabus, Aziz Hasanović, Mevlud Dudić, Husein Kavazović, Enes Karić. - Predgovor: str. 11-14. - Pogovor: str. 423-427. - Slike sugovornika i biografije: str. 429-436. - Bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 9789537893392 : 140,00 HRK
297:32
316.344.32:297
32.019.5:297
(047.53)
HK14-00456

KOVAČ, Valerija
Personalno-relacijska paradigma teologije Josepha Ratzingera/Benedikta XVI. / Nedjeljka s. Valerija Kovač. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2014. (Zagreb : Denona). - 468 str. ; 24 cm. - (Teološki radovi ; sv. 75)
Nakl. 500 primj. - Kratice: str. 451-452. - Slika autorice i bilješka o njoj: str. [455]. - Bibliografija: str. 435-450 ; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Summary. - Imensko kazalo.
ISBN 9789531108201 : 180,00 HRK
27
272
(043.3)
HK14-00457

KOVAČIĆ, Mislav, teolog
Proces duhovne preobrazbe prema srednjovjekovnom anonimnom spisu Oblak neznanja / Mislav Kovačić. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2014. (Čakovec : "Zrinski"). - 179 str. ; 24 cm. - (Teološki radovi ; sv. 74)
Nakl. 600 primj. - Bilješka o autoru na omotu. - Kratice: str. 7-8. - Bibliografija: str. 9-20. - Summarium.
ISBN 9789531107419 : 60,00 HRK
248.14
248.212
HK14-00458

KOZELJ, Ivan
Lik i poruka sestre Marice / Ivan Kozelj. - Zagreb : Teovizija : Postulatura službenice Božje Marice Stanković : Suradnice Krista Kralja, 2014. ([S. l. : s. n.]). - 70 str. ; 17 cm. - (Biblioteka Svjedočenja / Teovizija ; knj. 46)
ISBN 9789532092950 (Teovizija) : 25,00 HRK
271-391Stanković, M.
271.5Kozelj, I.
(042.5)
HK14-00459

KOŽUL, Stjepan
Župa bl. Augustina Kažotića u Lupoglavu / Stjepan Kožul ; [fotografije Josip Matker, Aleksandar Antolović]. - Dugo Selo : Gradska knjižnica Dugo Selo, 2014. (Rugvica : Graforad). - 148 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Radovi / Društvo za povjesnicu Zagrebačke nadbiskupije "Tkalčić" ; knj. 27)
Nakl. 300 primj. - Bibliografske bilješke uz tekst. - Summary: The St. Augustine Kažotić parish at Lupoglav / translated by Ivan Mirnik and Jasna Čmelić. - Imensko i predmetno kazalo i kazalo mjesta.
ISBN 9789536729418 (Društvo za povjesnicu Zagrebačke nadbiskupije "Tkalčić")
262.2(497.5Lupoglav)(091)
(497.5Lupoglav)
"17/20"
HK14-00460

KRALJ, Stjepan, pjesnik
Otvorimo srce Gospodinu! / Stjepan Kralj ; [ilustracije Ivan Lacković Croata]. - Zagreb : Udruga Radio Marija, 2014. ([Sv. Ivan Zelina] : Tiskara Zelina). - 118 str. : ilustr. ; 19 cm.
Slika autora i bilješka o njemu na omotu.
ISBN 9789539994219
242
244
821.163.42-92
821.163.42-97
HK14-00461

KRASICKI, Arkadiusz
Svjetlo riječi : [biblijske meditacije] / Arkadiusz Krasicki ; [fotografije Dino Vučemilović Šimunović]. - Osijek : vlast. nakl., 2014. ([s. l. : s. n.]). - 63 str. : ilustr. u bojama ; 20 cm.
Podnasl. preuzet s omota. - Slika autora i bilješka o njemu na omotu. - Str. 5-6: Predgovor / Ružica Pšihistal.
ISBN 9789535608325
242
HK14-00462

KRÄTZL, Helmut
Vjerujete li Vi u Boga gospodine biskupe? : što mladi ljudi pitaju o krizmi / Helmut Krätzl ; [prijevod Robert Vukoja]. - 2. izd. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2014. (Zagreb : Denona). - 129 str. : ilustr. u bojama ; 21 cm.
Prijevod djela: Glauben Sie an Gott Herr Bischof?. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu. - Nakl. 1000 primj.
ISBN 9789531108812 : 90,00 HRK
265.2
(044)
(02.053.6)
HK14-00463

KRÄTZL, Helmut
Ali Bog je drukčiji : o patnji, smrti i uskrsnuću / Helmut Krätzl ; [prijevod Ivan Ivanda]. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2014. (Zagreb : Denona). - 130 str. ; 20 cm. - (Metanoja ; 199)
Prijevod djela: Gott aber ist anders : über Leiden, Tod und Auferstehung. - Bilješka o autoru na omotu. - Nakl. 1000 primj.
ISBN 9789531107587 : 90,00 HRK
242:232.96
242:232.963
242:232.97
HK14-00464

KREEFT, Peter
Smisao života / Peter Kreeft ; [prijevod Ivan Peroš]. - 2. izd. - Split : Verbum, 2014. ([Zagreb] : Denona). - 51str. ; 15 cm. - (Biblioteka Mali vodiči za svakoga ; 5)
Prijevod djela: A pocket guide to the meaning of life.
ISBN 9789532352177 : 15,00 HRK
242
(02.062)
HK14-00465

KRIST i Njegov Zakon : travanj, svibanj i lipanj 2014. / [urednik Mario Šijan ; prijevod s engleskog Tamara Babić]. - Zagreb, : Znaci vremena, 2014. (Zagreb : Znaci vremena). - 129 str. : ilustr. ; 21 cm. - (Pouke iz Biblije : izdanje za mlade)
268-053.6:22
(075.4)
HK14-00466

KŘIVOHLAVÝ, Jaro
O mudrosti / Jaro Křivohlavý ; [prijevod Manja Hribar]. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2014. (Čakovec : "Zrinski"). - 92 str. ; 20 cm. - (Metanoja ; 202)
Prijevod djela: O moudrosti s Jaro Křivohlavým. - Nakl. 1000 primj.
ISBN 9789531108799 : 65,00 HRK
242:241.5
248.12
130.11
HK14-00467

KRMPOTIĆ, Željka
Gospa - kraljica Hrvata : marijanska svetišta i crkve u Hrvatskoj / Željka Krmpotić, Željka Bišćan. - Zagreb : 24sata, 2014. (Zagreb : Agencija za komercijalnu djelatnost). - 263 str. ; 20 cm.
Om. nasl. - Bibliografija: str. 257-263.
ISBN 9789533232348 : 29,90 HRK
232.931(497.5)
231.73(497.5)
243
(497.5)
HK14-00468

KRNJAK, Svetislav Stjepan
Hrvatski zavjetni križ / Svetislav Stjepan Krnjak. - Zagreb : Večernji list, 2014. ([Zagreb] : GZH). - 132 str. : ilustr. ; 23 cm.
Str. 11-12: Predgovor / Nedjeljko Kujundžić. - Bibliografija: str. 119. - Imensko kazalo.
ISBN 9789532802160 : 49,90 HRK
249
HK14-00469

KÜBLI, Martin
Svemirsko jedinstvo, koje govori : riječ Univerzalonog Duha Stvoritelja : kozmički udžbenik i priručnik škole Božanske Mudrosti / iz razgovora s Gabrielom sastavili Martin Kübli i Ulrich Seifert. - 1. izd. - Zagreb : Univerzalni život, 2014. ([s. l. : s. n.]). - 311 str. : ilustr. u bojama ; 19 cm + 1 zvučni CD-ROM
Prijevod djela: Die redende All-Einheit : das Wort des Universalen Schöpfergeistes. - Nakl. 500 primj.
ISBN 9789536284320
289(035)
213(035)
232.2(035)
231.75(035)
(035)
HK14-00470

KUJUNDŽIĆ, Anđelina
Tragom četiri stoljeća : sv. Petar Fourier i Kongregacija redovnica "Naše Gospe" / Anđelina Kujundžić ; priredila Marija Asumpta Strukar ; [crteži Leticija Mrak]. - 2. dopunjeno izd. - Zagreb : M. Strukar, 2014. (Zagreb : Denona). - 203 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 23 cm.
Bibliografija: str. [199].
ISBN 9789535813415
235.3Fourier, Petrus
271-055.2Sestre Naše Gospe(091)
271-055.2Sestre Naše Gospe(497.5Zagreb)(091)
262.2
(497.5Zagreb)
"15/20"
HK14-00471

KVARANTAN Soldatić, Tea
Sveci - liječnici u svim bolestima / Tea Kvarantan Soldatić. - Zagreb : 24sata, 2014. ([Zagreb] : Grafički zavod Hrvatske. - 258 str. ; 20 cm.
ISBN 9789533232065 : 30,00 HRK
235.3:61
235.3:231.73
243
HK14-00472

LAKOTA, Ivanka
Dodir neba s križa : križni put / Ivanka Lakota. - Pazin, : "Josip Turčinović", 2014. (Pazin : "Josip Turčinović"). - 43 str. : ilustr. u bojama ; 18 cm.
Str. 5-6: Uvod / Josip Grbac. - Pogovor: str. 40. - Str. 42-43: O autorici / Gordana Fumić.
ISBN 9789536262960 ("Josip Turčinović")
232.96
HK14-00473

LANDSMAN, Michael
Pomoćne službe : nadnaravni razvoj pomoćnih službi / Michael Landsman ; [prijevod Željka Rupčić]. - 2. izd. - Zagreb : Obiteljska kršćanska knjižara, 2014. (Zagreb : Dizajn studio "Ringeis"). - 111 str.
Prijevod djela: Supportive Ministries.
ISBN 9789536632923
279-72
27-4
27-184
HK14-00474

LEISCH-KIESL, Monika
Eva kao drukčija : egzemplarno istraživanje ranoga kršćanstva i srednjega vijeka / Monika Leisch-Kiesl ; [prijevod Ivan Ivanda]. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost : Hrvatska sekcija Europskog društva žena u teološkom istraživanju, 2014. (Zagreb : Denona). - 357 str. : ilustr. ; 19 cm. - (Prinosi feminističke teologije ; nakl. cjelina na 871498 1)
Prijevod djela: Eva als andere. - Nakl. 1000 primj. - Bilješka o autoru na omotu. - Str. 9-11: Predgovor / Elisabeth Gössmann. - Bibliografija: str. 315-348; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789531107372 (Kršćanska sadašnjost) : 180,00 HRK
22.01
261.627
276
141.31
"01/14"
HK14-00475

LENNOX, John C.
Tko vjeruje, mora misliti / John Lennox, David Gooding ; [prijevod Željka Hrg]. - Split : Euro liber, [2014?] ([s. l. : s. n.]. - 69 str. ; 17 cm.
Nakl. 2000 primj.
ISBN 9789536423255
239
230.1
HK14-00476

LINIĆ, Zvjezdan
Suuskrsli s Kristom : neki naglasci Pashe sv. Franje Asiškoga / Zvjezdan Linić ; [ilustracije Mihovil Dorotić]. - Zagreb : Hrvatska franjevačka provincija sv. Ćirila i Metoda, 2014. (Lukavec : Grafika Markulin). - 60 str. : ilustr. u bojama ; 20 cm. - (Biblioteka Brat Franjo. Duhovnost ; 16)
Autorova slika. - Bilješka o autoru: str. 57.
ISBN 9789536428540
272-58:27-56
27-36Franciscus Assisiensis, sanctus
HK14-00477

LINIĆ, Zvjezdan
Blagujte kruh života : duhovne meditacije o euharistiji / Zvjezdan Linić. - Zagreb : Teovizija, 2014. (Sesvete : Grafocentar). - 67 str. ; 17 cm. - (Biblioteka Teološke meditacije ; knj. 37)
Slika autora i bilješka o njemu: str. 61-63.
ISBN 9789532092851 : 25,00 HRK
242:265.3
HK14-00478

LINIĆ, Zvjezdan
Poslat ću duha svojega / Zvjezdan Linić. - Zagreb : Teovizija, 2014. (Sesvete : Grafocentar). - 74 str. : ilustr. ; 17 cm. - (Biblioteka Duhovna misao / Teovizija ; knj. 59)
Nakl. 500 primj. - Slika autora i bilješka o njemu: str. 69-71.
ISBN 9789532092936 : 25,00 HRK
242:231.3
243:231.3
264-64
HK14-00479

LONČAR, Josip, vjerski pisac
Škola molitve : upoznati i doživjeti Boga / Josip Lončar. - Koprivnica : Figulus, 2012-. - sv. ; 15 cm.
ISBN 9789535633020 (cjelina)
248.143
269.1
242


3 : Dar jezika. - 1. izd. - 2014. (Zagreb : Denona). - 69 str.
Bilješka o autoru: str. 68-69.
ISBN 9789537929077 : 20,00 HRK
234.15

HK14-00480

LUJIĆ, Božo
Odjeci iz zavičaja duše / Božo Lujić. - Sarajevo : Svjetlo riječi, 2014. (Grude : Grafotisak). - 173 str. : ilustr. ; 20 cm.
Slika autora i bilješka o njemu: str. 173. - Str. 5-10: Predgovor / Mile Stojić.
ISBN 9789958240270
27-1
27-56
27-36(497.6)
27-27
(497.6)
HK14-00481

LUJIĆ, Božo
Vjera u Boga uvijek novih mogućnosti : pretpostavke za biblijsku teologiju Staroga zavjeta / Božo Lujić. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2014. (Zagreb : Denona). - 451 str. ; 24 cm. - (Biblica ; 19)
Nakl. 1000 primj. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu. - Predgovor: str. 7-9. - Kratice: str. 433-434. - Bibliografija: str. 415-431; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Imensko kazalo ; Pojmovno kazalo.
ISBN 9789531108157 : 150,00 HRK
22.08
234.2
231.74
HK14-00482

LULIĆ, Branko
Enigmatski rječnik : mitologije svijeta / Branko Lulić. - Osijek : vlast. nakl., 2014. (Osijek : Krešendo). - 255 str. ; 24 cm.
Nakl. 30 primj. - Bibliografija: str. 253-255.
ISBN 9789535806103
291.13:793.7(038)
(038)
HK14-00483

LUTHER, Martin
95 teza : rasprava doktora Martina Luthera o moći i djelotvornosti indulgencija, 31. listopada 1517. / teze preveo Davorin Peterlin ; priredio Stanko Jambrek. - Zagreb : Biblijski institut, 2014. (Zagreb : Grafing). - 46 str. ; 20 cm.
Prevedeno prema: Works of Martin Luther. - Str. 21-39: Martin Luther, 95 teza i reformacija / Stanko Jambrek. - Str. 41-45: Tumač pojmova / Stanko Jambrek.
ISBN 9789538003028 : 30,00 HRK
230.2:284
HK14-00484

MACUT, Ivan
Vodič kroz sakrament pokore i pomirenja / Ivan Macut. - Imotski : Franjevački samostan i župa sv. Franje Asiškog, 2014. (Omiš : Tiskara "Kovačić"). - 30 str. ; 21 cm.
Tekst i na unut. str. 2. om. lista. - Slika autora i bilješka o njemu: str. 30.
ISBN 9789539821539
265.62(035)
(035)
HK14-00485

MACUT, Ivan
Marija - naša majka : propovijedi i razmatranja o Blaženoj Djevici Mariji / Ivan Macut. - Zagreb : Glas Koncila, 2014. (Lukavec : Grafika Markulin). - 208 str. ; 25 cm. - (Biblioteka Nedjeljna biblijska poruka ; knj. 10)
Autorova slika i bilješka o njemu na omotu. - Str. 203-205: Pogovor / Mladen Parlov.
ISBN 9789532414356 : 95,00 HRK
232.931
252:232.931
242:232.931
HK14-00486

MAJKA Terezija, redovnica
Križni put : s razmišljanjima Majke Terezije / Majka Terezija ; [prijevod Aleksandra Marija Chwalowski]. - 4. izd. - Split : Verbum, 2014. ([Zagreb] : Grafički zavod Hrvatske). - 35 str. : ilustr. ; 20 cm. - (Biblioteka Fides ; 26)
Prijevod djela: Via crucis con riflessioni di Madre Teresa di Calcutta.
ISBN 9789532350524 : 20,00 HRK
235.3Majka Terezija
242:232.96
HK14-00487

MALEŠEVIĆ, Bogdan
Ekumenski susreti ; Branislav Bošnjak / Bogdan Malešević. - Zagreb : Grafok, 2014. ([s.l. s.n.]). - IX, 587 str. : ilustr. ; 21 cm. - (Biblioteka Sabrana djela Bogdana Maleševića ; knj. 22)
Nakl. 500 primj. - Bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789537682170 : 120,00 HRK
261.8(497.6)
(497.6)
HK14-00488

MALI molitvenik / [sastavio Gabrijel Đurak ; slikama ga opremio Ivo Dulčić]. - 28. popravljeno izd. - Zagreb : Hrvatsko književno društvo sv. Jeronima, 2014. (Lukavec : Grafika Markulin). - 102 str. : ilustr. u boji ; 12 cm.
Nakl. 10000 primj.
ISBN 9789532270853
243
(02.053.2)
HK14-00489

MARCELIĆ, Josip, svećenik
Ivana Arška : francuski Orleans i hrvatska Oluja / Josip Marcelić. - Split : vlast. nakl., 2014. (Split : Dalmacijapapir). - 292 str. : ilustr. ; 21 cm.
Bilješka o autoru na omotu. - Nakl. 1200 primj. - Bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789535832805 : 80,00 HRK
235.3Jeanne d'Arc, sainte
929Jeanne d'Arc, sainte
262.9(44)
32(497.5)
(44)
(497.5)
"14/19"
HK14-00490

MARIA Theresia ab Iesu Gerhardinger, beata
Gdje je ljubav, ondje je i Bog : put do prisnijeg sjedinjenja s Bogom i veće ljubavi za druge / sakupio i priredio Brian Kolodiejchuk ; [prijevod Ivana Krencer]. - 2. izd. - Split : Verbum, 2014. ([Zagreb] : Denona). - 387 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Posebna izdanja / Verbum ; 56)
Prijevod djela: Mother Teresa : where there is love, there is God. - Bibliografske bilješke uz tekst. - Kazalo pojmova.
ISBN 9789532352290 : 140,00 HRK
248.1
242
235.3Majka Terezija
HK14-00491

MARIĆ, Franjo
Duhovna zvanja s područja Žepačkoga dekanata / Franjo Marić. - 2. dopunjeno i popravljeno izd. - Donja Lomnica : Ekološki glasnik ; Žepče : Žepački dekanat, 2014. (Donja Lomnica : Ekološki glasnik). - 190 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 25 cm.
Nakl. 100 primj. - Bilješka o autoru: str. 185-187. - Bibliografija: str. 169-172 ; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Kazalo naseljenih mjesta ; Imensko kazalo.
ISBN 9789537152512 : 80,00 HRK
262.2(497.6Žepče)
282(497.6Žepče)
HK14-00492

MARIJA Propetog Isusa, redovnica
Privatni duhovni dnevnik / Marija Propetoga Isusa Petković ; priredio Mladen Parlov. - Zagreb : Družba Kćeri Milosrđa Tećega samostanskog reda sv. Franje, Hrvatska provincija Krista Kralja, 2014. (Lukavec : Tiskara Rotim i Market). - 152 str. : ilustr. ; 20 cm.
Slike autorice. - Nakl. 1000 primj. - Str. 5-9: Uvodna riječ / Emila Barbarić. - Predgovor priređivača: str. 11-19. - Str. 143-152: Blažena Marija Propetoga Isusa Petković / Emila Barbarić. - Bilješke uz tekst.
ISBN 9789539775535
248.14
235.3Marija Propetog Isusa
(093.3)
HK14-00493

MAXWELL, Randy
Ako se narod moj pomoli : [poziv na molitvu i buđenje u jedanaesti sat] / Randy Maxwell ; [prijevod Nataša Nikolić]. - Zagreb : Znaci vremena, 2014. (Zagreb : Znaci vremena). - 139 str. ; 21 cm.
Podnasl. s omota. - Prijevod djela: If my people pray. - Bilješka o autoru na omotu. - Bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789531832083
248.143
286.3
261.6
HK14-00494

MEĐUNARODNI znanstveni simpozij o Krunoslavu Stjepanu Draganoviću povodom 110. obljetnice rođenja i 30. obljetnice smrti (2013 ; Sarajevo)
Krunoslav Stjepan Draganović - svećenik, povjesničar i rodoljub : zbornik radova s međunarodnog znanstvenog simpozija o Krunoslavu Stjepanu Draganoviću povodom 110. obljetnice rođenja i 30. obljetnice smrti održanom na Katoličkom bogoslovnom fakultetu u Sarajevu od 8.-10. 11. 2013. godine / uredili Darko Tomašević, Miroslav Akmadža. - Sarajevo : Katolički bogoslovni fakultet : HKD Napredak : Hrvatsko katoličko dobrotvorno društvo ; Zagreb : Glas Koncila, 2014. (Sarajevo : CPU Printing company). - 512 str. ; 24 cm. - (Studia Vrhbosnensia ; 18)
Zastupljeni autori: Franjo Topić, Andrija Lukinović, Milenko Krešić, Petar Vrankić, Zlatko Hasanbegović, Ivo Banac, Robert Jolić, Mijo Ivurek, Milan Simčić, Jure Krišto, Anto Jelić, Martina Grahek Ravančić, Mario Jareb, Domagoj Tomas, Josip Mihaljević, Miroslav Akmadža, Zdenko Radelić, Vera Katz, Josip Dukić, Mato Zovkić, Hrvoje Jurčić. - Nakl. 500 primj. - Bibliografske bilješke uz tekst. - Bibliografija K. Draganovića: str. 505-511. - Summaries.
ISBN 9789532414349 (Glas Koncila) : 240,00 HRK
262.14Draganović, K.
254Draganović, K.
930-051Draganović, K.
(063)
HK14-00495

MEĐUNARODNI znanstveni skup o 300. obljetnici djelovanja franjevaca kapucina u Lici i Krbavi (1713. – 2013.) (2013 ; Karlobag)
Franjevci kapucini u Karlobagu : zbornik radova s Međunarodnoga znanstvenoga skupa o 300. obljetnici djelovanja franjevaca kapucina u Lici i Krbavi (1713. – 2013.) = Capuchin Friars in Karlobag : conference proceedings of the International Scientific Conference on the Occasion of the 300th Anniversary of Activity of Capuchin Friars in Lika and Krbava (1713–2013) / [organizator, organiser Hrvatska kapucinska provincija sv. Leopolda Bogdana Mandića] ; priredio/edited by Anto Barišić ; [prijevod/translation [sažetaka] Nenad Polgar ; kazalo/index Anto Barišić]. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost : Hrvatska kapucinska provincija sv. Leopolda Bogdana Mandića ; Karlobag : Kapucinski samostan sv. Josipa : Općina Karlobag, 2014. (Zagreb : Denona). - 364 str. : ilustr., faks. ; 25 cm. - (Analecta Croatica christiana ; sv. 45)
Zastupljeni autori: Mile Bogović, Nikola Bašnec, Metod Benedik, Bono Zvonimir Šagi, Željko Holjevac, Ivan Botica, Dunja Modrić-Blivajs, Ivan Brlić, Tanja Martelanc, Josipa Alviž, Anica Vlašić-Anić, Alojz Jembrih, Darko Tepert, Tatjana Mušnjak. - Nakl. 500 primj. - Str. 7-9: Uvodna riječ / Anto Barišić. - Bilješke uz tekst. - Bibliografija uz većinu radova; bibliografske bilješke uz tekst. - Summaries. - Imensko kazalo ; Predmetno kazalo ; Kazalo zemljopisnih imena.
ISBN 9789531108614 (Krščanska sadašnost) : 200,00 HRK
271.36(497.5-37Karlobag)(091)
27(497.5-37Karlobag)
726.71(497.5-37Karlobag)
(063)
(497.5-37Karlobag)
"1713/2013"
HK14-00496

MEĐUNARODNI znanstveni skup Splitska hagiografska baština : povijest, legenda, tekst (2011 ; Split)
Splitska hagiografska baština : povijest, legenda, tekst : zbornik radova s međunarodnog znanstvenog skupa održanog u Splitu od 26. do 27. rujna 2011. / [prijevod sažetaka Graham McMaster ; uredili Joško Belamarić ... et al.]. - Split : Književni krug : Odsjek za povijest Filozofskog fakulteta, 2014. (Split : Dalmacija papir). - 534, [37] str. s tablama, [1] list s tablom, [1] presavijeni list s tablom : ilustr., graf. prikazi, faks. ; 23 cm. - (Prinosi i rasprave = Contributiones et studia ; 4)
Prema proslovu, skup je održan u sklopu programa međunarodne manifestacije Knjiga Mediterana. - Zastupljeni autori: Ivanka Petrović, Mirjana Matijević Sokol, Bratislav Lučin, Ivan Bodrožić, Vesna Lalošević, Nenad Cambi, Josip Dukić, Jasna Jeličić-Radonić, Emilio Marin, Slavko Kovačić, Ivan Basić, Joško Belamarić, Rozana Vojvoda, Hana Breko Kustura, Milan Ivanišević, Josip Bratulić, Gorana Stepanić, Anđelko Badurina, Tomislav Galović, Renata Salvarani, Tonija Andrić, Ivan Botica, Marko Rimac. - Nakl. 500 primj. - Tekst na hrv., na tal. i na lat. jeziku. - Str. 6-9: Foreword ; Proslov / J. Belamarić ... [et al.]. - Bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Summary ; Sažetak. - Imensko kazalo ; Kazalo zemljopisnih pojmova.
ISBN 9789537395568 (Filozofski fakultet Sveučilišta) : 80,00 HRK
235.3(497.5Split)
930.85(497.5Split)
(497.5Split)
(063)
HK14-00497

MENĐUŠIĆ, Marko
Fra Milan Ujević : u nebo zagledan, k zemlji prignut, čuvar arheoloških starina / Marko Menđušić, Drago Marguš ; [crteži Branko Vukorepa ; fotografije Zoran Alajbeg ... et al.]. - Šibenik : Gradska knjižnica "Juraj Šižgorić", 2014. (Split : Dalmacija papir). - 255 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 27 cm.
Nakl. 1200 primj. - Životopis fra Milana Ujevića: str. 15-43. - Slike autora i bilješke o njima: str. 251-252. - Bibliografija: str. 241-242 ; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Summary ; Zusammenfassung.
ISBN 9789533090245 : 200,00 HRK
271.3Ujević, M.
930-051Ujević, M.
903/904(497.5-3Dalmacija)
(497.5-3Dalmacija)
HK14-00498

MENI je Bog pomogao : svjedočanstva iz života / [prikupili Željka Cvitković, Antonio Gavran, Evica Kraljić]. - Donji Andrijevci : Župa sv. Andrije apostola, 2014. (Osijek : NipOS). - 96 str. : ilustr. u bojama ; 17 cm. - (Knjižnica Ministrant)
ISBN 9789537436377
234
269.4
HK14-00499

MERTON, Thomas
Nove sjemenke kontemplacije / Thomas Merton ; [preveo s izvornika (engleskog) Mihael Cukovečki]. - Split : Symposion, 2014. (Dugi Rat : Tiskara Poljica). - 207 str. ; 20 cm. - (Symposion : biblioteka asketsko-mističnih djela ; knj. 8)
Prijevod djela: New seeds of contemplation. - Nakl. 1500 primj. - Predgovor prevodioca: str. 7-11. - Str. 197-201: Ljepota duhovnog uzignuća / Marija od Presv. Srca.
ISBN 9789536261895
242
HK14-00500

MERZ, Ivan
Načela političkoga djelovanja katolika ; Ljudsko tijelo i tjelesni odgoj u svjetlu učenja Katoličke crkve ; Leassing i Francuzi : profesorski habilitacijski rad / Ivan Merz ; [tekstove I. Merza priredio i uredio Božidar Nagy]. - Zagreb : Postulatura za kanonizaciju bl. Ivana Merza, 2014. (Čakovec : Printex). - X, 460 str. ; 25 cm. - (Sabrana djela / Ivan Merz ; sv. 5)
Na nasl. str.: Filozofski fakultet Družbe Isusove [i] Glas Koncila. - Str. 1-2: Predgovor / Božidar Nagy. - Blaženi Ivan Merz : 1896.-1928. : kratka biografija: str. 3-5. - Bilješke uz tekst. - Bibliografija: str. 446; bibliografija djela o I. Merzu: str. 459-460; bibliografske bilješke uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 9789537562052
282:32
322
233
796.011:2
821.112.2.09Lessing, G. E.
HK14-00501

MIČETIĆ, Vinko
Bogumili su vječni / Vinko Mičetić. - Praputnjak : vlast. nakl., 2014. (Rijeka : Studiograf). - 343 str. ; 24 cm.
Bibliografija: str. 323-339 ; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789539829818
273.232
HK14-00502

MIKLOBUŠEC, Valentin
Tri žrtve OZN-e : O. Josip Müller, D.I., O. Franjo Bortas, D.I., O. Nikola Buljan, D.I. : izdaje se u 200-toj obljetnici ponovne uspostave Družbe Isusove 1814.-2014. / Valentin Miklobušec. - Zagreb : Filozofsko-teološki institut Družbe Isusove, 2014. (Zagreb : Denona). - 87 str. : ilustr. ; 22 cm. - (Biblioteka Vrela i prinosi ; knj. 9)
Slika autora i bilješka o njemu na omotu. - Bilješke: str. 83-84.
ISBN 9789532311419
262.1-058.64/.65(497.5)
323.281(497.5)
271.5Müller, J.
271.5Bortas, F.
271.5Buljan, N.
(497.5)
"1945"
HK14-00503

MILIĆ, Jasmin
Povijest reformirane crkve u Hrvatskoj : s posebnim osvrtom na reformiranu župu Tordinci : 1862. – 1952. / Jasmin Milić. - Osijek : Evanđeoski teološki fakultet : Protestantska reformirana crkva u RH, 2014. (Osijek : Grafika). - 317 str. : faks. ; 24 cm.
Nakl. 500 primj. - Kratice: str. 11. - Slika autora i bilješka o njemu: str. 315. - Bibliografija: str. 279-312; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Summary.
ISBN 9789536865376 (Protestantska reformirana crkva u RH)
284.2(497.5)(091)
262.2(497.5Tordinci)(091)
"1862/1952"
(497.5Tordinci)
HK14-00504

MILOTIĆ, Ivan
Parrocchia di Montona / Ivan Milotić ; [fotografie Tedi Brajkovic ... [et al.] ; traduttrice Maja Lerga]. - Pisino : "Josip Turčinović" : Diocesi di Parenzo e Pola ; Montona : Comune di Montona, 2014. ([s. l. : s. n.]). - 32 str. : ilustr. u bojama ; 23 cm.
Izv. stv. nasl.: Župa svetog Stjepana u Motovunu. - Istodobno izašlo na hrv. i na tal. jeziku.
ISBN 9789536262571 ("Josip Turčinović")
272-774(497.571Motovun)(091)
"07/20"
(497.571Motovun)
HK14-00505

MILOTIĆ, Ivan
Župa svetog Stjepana u Motovunu / Ivan Milotić ; [fotografije Tedi Brajković ... et al.]. - Pazin : "Josip Turčinović" : Porečko-pulska biskupija ; Motovun : Općina, 2014. (Pazin : "Josip Turčinović"). - 32 str. : ilustr. u bojama ; 23 cm.
Istodobno izašlo na hrv. i na tal. jeziku.
ISBN 9789536262564 ("Josip Turčinović")
272-774(497.571Motovun)(091)
"07/20"
(497.571Motovun)
HK14-00506

MISLI sv. pape Ivana Pavla II. za svaki dan u godini / priredili Natalino Monopoli i Remo Piccolomini ; [prijevod s talijanskog Aleksandra Marija Chwalowsky]. - Zagreb : Hrvatska provincija sv. Jeronima franjevaca konventualaca : Kršćanska sadašnjost, 2014. (Zagreb : Denona). - 327 str. ; 21 cm.
Nakl. 1000 primj.
ISBN 9789531108645 (Kršćanska sadašnjost) : 100,00 HRK
242:264-941
235.3Iohannes Paulus II, sanctus
(092)
HK14-00507

MOJ mali molitvenik / [urednik Petar Balta]. - 6. izd. - Split : Verbum, 2014. (Zagreb : Recom). - 134 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 15 cm. - (Biblioteka Posebna izdanja / Verbum ; 2)
ISBN 9789532352801
243
(02.053.2)
HK14-00508

MOLITVE Gospi : molitvenik / [pripremili Nikica Mihaljević ... et al.]. - Donji Andrijevci : Župa sv. Andrije apostola ; Osijek : nipOS, 2014. (Osijek : nipOS). - 96 str. : ilustr. u bojama ; 17 cm. - (Knjižnica Ministrant ; knj. 29)
ISBN 9789537436414 Župa sv. Andrije apostola : 12,00 HRK
243
HK14-00509

MOLITVE sv. Brigite : 15 molitava, 7 molitava / [glavni urednik Petar Balta]. - Split : Verbum, 2014. ([Zagreb] : Denona). - 31 str. : ilustr. u bojama ; 14 cm. - (Biblioteka Hosana ; knj. 7)
ISBN 9789532353792 : 9,00 HRK
272-282.5
27-36Birgitta de Suecia, sancta
(092)
HK14-00510

MOLITVENIK - vodič : 56. međunarodno vojno hodočašće (PMI) [i] 22. hodočašće Hrvatske vojske i policije, Lourdes, 13.-20. svibnja 2014. / [priredili Mladen Čobanović ... [et al.] ; fotografije Mladen Čobanović ... et al.]. - Zagreb : Vojni ordinarijat u Republici Hrvatskoj, 2014. ([Sv. Ivan Zelina] : Tiskara Zelina). - 256 str. : ilustr. u bojama, note, zemljop. crtež u bojama ; 15 cm.
Ilustr. i na unut. str. om. listova. - Nakl. 900 primj.
ISBN 9789536754373
243
248.153.8-057.36(44)(091)(036)
(447.8Lourdes)
"2014"
(036)
253-057.36(497.5)(091)
(497.5)
HK14-00511

MOLITVENIK Vojnog ordinarijata / [uredili Jakov Mamić ... et al.]. - 4. izmijenjeno izd. - Zagreb : Vojni ordinarijat, 2014. (Zagreb : Uriho). - 312 str. : ilustr. ; 12 cm.
Om. nasl.
ISBN 9789536754380
243
HK14-00512

MOLITVICE naših baka / [sakupila] Željka Mihočka. - Đurđevac : Matica hrvatska, Ogranak, 2014. ([s. l. : s. n.]). - 54 str. : ilustr. ; 21 cm.
Om. nasl. - Stihovi. - Podatak o god. izdavanja preuzet iz CIP zapisa. - Str. 52-53: Pogovor / Vladimir Miholek.
ISBN 9789537884024
243
245
821.163.42-93-97:39
821.163.42-93-1:39
398.88(=163.42)
(=163.42)
(02.053.2)
HK14-00513

MUMFORD, Bob
Kako nas Bog vodi : prokušane metode koje nam pomažu donositi teške životne odluke / Bob Mumford ; [prijevod Olivera Mandić]. - 2. izd. - Zagreb : Kršćanska obiteljska knjižara, 2014. ([Zagreb] : Dizajn studio "Ringeis"). - 167 str. ; 23 cm.
Prijevod djela: Take another look at guidance.
ISBN 9789536632916
27-184
27-14
HK14-00514

NANNI, Carlo
Preventivni sustav danas : salezijanska pedagogija i duhovnost / Carlo Nanni ; [prijevod Ivan Marijanović]. - Zagreb : Salesiana, 2014. ([Zagreb] : Recom). - 131 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Nadahnuća ; knj. 31)
Prijevod djela: Educare con Don Bosco alla vita buona del Vangelo. - Bilješka o autoru: str. 125. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789532051193 : 40,00 HRK
235.3Bosco, I., sanctus
271.289.1:268
271.289.1:248
248.152-053.6
HK14-00515

NEPO, Mark
Koliko daleko srce vidi : priče koje prosvjetljuju dušu / Mark Nepo ; [s engleskoga prevela Aleksandra Barlović]. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2014. (Zagreb : Radin). - 222 str. ; 19 cm.
Prijevod djela: As far as the heart can see. - Slika autora na omotu. - Bilješka o autoru: str. [221]-222.
ISBN 9789531416399 : 119,00 HRK
242
HK14-00516

NEWMAN, John Henry
Razmatranja o muci Kristovoj / John Henry Newman ; [prijevod Ivana Krencer]. - 2. izd. - Split : Verbum, 2014. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 89 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Fides ; 50)
Prevedeno prema djelima: 1. Meditazioni e preghere sulla passione di Cristo ; 2. Parochial and plain sermones. - Bilješka o autoru na omotu.
ISBN 9789532351972 : 45,00 HRK
242:232.96
HK14-00517

NGUYEN Van Thuan, Francois-Xavier
Put nade : 1001 misao za radostan život / François Xavier Nguyen Van Thuan ; [prijevod Branko Jozić]. - Splilt : Verbum, 2014. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 222 str. ; 17 cm. - (Biblioteka Klasici katoličke kulture ; 83)
Prijevod djela: Il cammino della speranza - testimoniare con gioia l'appartenenza a Cristo. - Bilješka o autoru: str. 219-220.
ISBN 9789532353549 : 85,00 HRK
242
82-84=163.42
HK14-00518

NOVI religiozni pokreti, sekte i kultovi : zbornik radova Međunarodnoga, međureligijskoga i interdisciplinarnog simpozija Zagreb, 8. – 9. studenoga 2014. = Nuovi movimenti religiosi, sette e culti : atti del Convegno internazionale, interdisciplinario e interreligioso Zagrabia, 8-9 novembre 2014.]. / [uredio, redattore Josip Blažević ; prevoditelji, tradutori Nataša Vučić Tomljanović ... et al.]. - Zagreb : Hrvatska provincija sv. Jeronima franjevaca konventualaca : Kršćanska sadašnjost, 2014. (Bjelovar : Viatoni). - 640 str. ; 24 cm.
Zastupljeni autori: Ivan Markešić, Ivan Bodrožić, Porfirije Perić, Alen Matušek, Josip Blažević, Silvestro Bejan, Lucijano Moše Prelević, Mevludi Arslani, Josaphat Ngimonyi Mosha, Ambroz Nikola Knežić, Daniel Palattykoonathan, Davorin Ivanković, Zlatko Miliša, Mirela Tolić, Verica Jačmenica-Jazbec, Neda Aberle, Branka Dujmić-Delcourt, Ivan Macut, Damian Pătraşcu, Jarmila Maihen, Nebojša Buđanovac, Sanea Mihaljević, Hrvoje Bogadi, Berislav Pavišić, Zoran Luković, Mijo Nikić, Josip Šimunović, Mirela Tolić. - Nakl. 500 primj. - Biografije predavača: str. 597-627. - Bibliografija iza pojedinih poglavlja ; Bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Riassunto.
ISBN 9789531108645 (Kršćanska sadašnjost) : 150 HRK ; 20,00 €
298
(063)
HK14-00519

NOVI zavjet / s grčkog izvornika preveli Bonaventura Duda, Jerko Fućak. - 22. izd. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2014. (Čakovec : "Zrinski"). - 847 str. : zemljop. crteži ; 14 cm.
Jedinstveni stv. nasl.: Novum testamentum. - Nakl. 1000 primj. - Kratice biblijskih knjiga: str. [695]-696. - Tumač naziva i imena: str. [803]-832. - Predmetna kazala.
ISBN 9789531108676
27-246
27-234
HK14-00520

NOVI zavjet / s grčkog izvornika preveli Bonaventura Duda, Jerko Fućak. - 22. izd. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2014. (Čakovec : "Zrinski"). - 847 str. : zemljop. crteži ; 14 cm.
Jedinstveni stv. nasl.: Novum testamentum. - Nakl. 4000 primj. - Kratice biblijskih knjiga: str. [695]-696. - Tumač naziva i imena: str. [803]-832. - Predmetna kazala.
ISBN 9789531108683
27-246
27-234
HK14-00521

NOVI zavjet i Psalmi / Novi zavjet s grčkog izvornika preveli Bonaventura Duda, Jerko Fućak ; Psalme preveo Filibert Gass. - 23. izd. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2014. (Čakovec : "Zrinski"). - 1055 str. : zemljop. crteži ; 14 cm.
Jedinstveni stv. nasl.: 1. Novum testamentum ; 2. Liber psalmorum. - Nakl. 5000 primj. - Kratice biblijskih knjiga: str. [695]-696. - Tumač naziva i imena: str. [803]-832. - Predmetna kazala.
ISBN 9789531108690
27-246
27-242
27-234
HK14-00522

NOVI zavjet i Psalmi / Novi zavjet s grčkog izvornika preveli Bonaventura Duda, Jerko Fućak ; Psalme preveo Filibert Gass. - 23. izd. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2014. (Čakovec : "Zrinski"). - 1055 str. : zemljop. crteži ; 14 cm.
Jedinstveni stv. nasl.: 1. Novum testamentum ; 2. Liber psalmorum. - Nakl. 5000 primj. - Kratice biblijskih knjiga: str. [695]-696. - Tumač naziva i imena: str. [803]-832. - Predmetna kazala.
ISBN 9789531108706
27-246
27-242
27-234
HK14-00523

O'DONNELL, Christopher
O Mariji / Christopher O'Donnell ; [prijevod Manja Hribar]. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2014. (Čakovec : "Zrinski"). - 90 str. ; 20 cm. - (Metanoja ; 203)
Prijevod djela: O Panně Marii s Ch. O'Donnellem. - Nakl. 1000 primj. - Bilješka o autoru: str. 5-6.
ISBN 9789531108805 : 65,00 HRK
232.931
HK14-00524

ORBANIĆ, Elvis
Rudolf Zafran i vjerski život župe Žminj : (1946.-1963.) / Elvis Orbanić. - Pazin : "Josip Turčinović" ; Žminj : Župa, 2014. (Pazin : "Josip Turčinović"). - 94 str. : ilustr., faks. ; 20 cm.
Bilješka o autoru: str. 94. - Bilješke uz tekst. - Bibliografija: str. 88-93; bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789536262588 ("Josip Turčinović")
27-722.53Zafran, R.
2-774(497.571Žminj)
(497.571Žminj)
"1946/1963"
HK14-00525

ORLANDIS, José
Povijest kršćanstva / José Orlandis ; [prijevod Željko Matas]. - Split : Verbum, 2014. ([Zagreb] : Denona). - 212 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Uskličnik ; 28)
Prijevod djela: Historia breve del Cristianismo. - Kronološka tablica: str. 187-200. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789532354065 : 69,00 HRK
27-9
HK14-00526

OSBORN, Tommy Lee
Izvan svetišta : tamo gdje su ljudi / T. L. Osborn ; [prijevod Tamara Vranić]. - 2. izd. - Zagreb : Obiteljska kršćanska knjižara, 2014. ([Zagreb] Dizajn studio "Ringeis"). - 195 str. : 20 cm.
Prijevod djela: Outside the sanctuary ; Soulwinning. - Bilješka o autoru na omotu.
ISBN 9789536632930
279.15-766
27-558
27-2
27-184
27-523
HK14-00527

PARDON, Đurica
Zemlja: dar, kušnja i zadaća : biblijska teologija zemlje u Knjizi Postanka 1 – 11 / Đurica Pardon. - Zagreb : Glas Koncila, 2014. (Lukavec : Grafika Markulin). - 431 str. ; 22 cm. - (Biblioteka Teološke rasprave i komentari ; knj. 20)
Autorova slika na omotu. - Bilješka o autoru: str. 425-426. - Bibliografija: str. 401-424.
ISBN 9789532414257 : 180,00 HRK
22.08
222.11.06
HK14-00528

PAVESI, Ermanno
Bioetika umijeća ozdravljenja / Ermanno Pavesi ; s talijanskog prevela Maja Peraica. - Zagreb : Hrvatsko katoličko liječničko društvo : Filozofsko-teološki institut Družbe Isusove, Centar za bioetiku, 2014. ([Zagreb] : Studio Moderna). - 156 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Bioetika / Filozofsko-teološki institut Družbe Isusove ; knj. 15)
Prijevod djela: De bioethica artis sanandi. - Bilješka o autoru na omotu. - Predgovor: str. 7-8. - Bibliografija uz većinu poglavlja.
ISBN 9789532311372 (Filozofsko-teološki institut Družbe Isusove)
261:61
614.253
179.7:61
61(091)
HK14-00529

PAVIĆ, Ivo
Heilung durch Gebet / Ivo Pavić ; [übersetzung aus dem Kroatischen: Ana Šimunić, Katica Vulić]. - 2. dopunjeno izd. - Zagreb : vlast. nakl., 2014. (Velika Gorica : Velika Gorica). - 407 str. : ilustr. u bojama ; 20 cm.
Prijevod djela: Molitvom do zdravlja. - Autorova slika. - Str. 11-16: Predgovori 1. i 2. izd. / Marica Čunčić. - Bilješka o autoru: str. 405-407. - Bibliografija: str. 383-403.
ISBN 9789539545381
248.143:61
615.852
HK14-00530

PEARCE, Joseph
Moja utrka s đavlom : od radikalne mržnje do razumske ljubavi / Joseph Pearce ; [prijevod Mijo Pavić]. - Split : Verbum, 2014. ([Zagreb] : Denona). - 223 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Svjedočanstva / Verbum ; 3)
Bilješke: str. 210-213. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789532354119 : 98,00 HRK
234.22
(092)
HK14-00531

PELANOWSKI, Augustyn
Kako zavoljeti svoj život : propovijedi prevedene sa zvučnog zapisa iz 2005. – 2008. godine / Augustin Pelanowski ; [prijevod s poljskog jezika Domina Lujak, Iva Rupčić, Ramona Boban-Vlahović]. - 1. izd. - Zagreb : Studio Moderna : Betlem, 2014. (Zagreb : Studio Moderna). - 111 str. ; 21 cm.
ISBN 9789537937324 (Studio Moderna) : 80,00 HRK
252
HK14-00532

PELANOWSKI, Augustyn
U potrazi za Božjim duhovnicima / Augustin Pelanowski ; prijevod s poljskog jezika Jelena Vuković. - Koprivnica : Figulus, 2014. ([Zagreb] : Denona). - 207 str. ; 21 cm.
Prijevod djela: W poszukiwaniu Bożych przewodników.
ISBN 9789537929114 : 80,00 HRK
248.151
222.3.06
242
111.84
HK14-00533

PELIKAN, Jaroslav
Kršćanska predaja : povijest razvitka nauka / Jaroslav Pelikan. - Rijeka : Ex Libris, 2012-. - sv. ; 25 cm. - (Biblioteka Ecumenica)
Prijevod djela: The christian tradition.
ISBN 9789536932467 (cjelina)
27-284(091)

2 : Duh istočnoga kršćanskoga svijeta : (600-1700) / s engleskoga preveo Roman Karlović. - 2014. ([Zagreb] : Vemako). - 425 str.
Prijevod djela: The spirit of Eastern christendom. - Kratice: str. 7-22. - Predgovor: str. 23-28. - Bibliografija: str. 383-403. - Biblijsko kazalo ; Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789536932603 180,00 HRK
271.2-285
27-284(091)
"05/16"

HK14-00534

PETROZZI, Elvira
Zagrljaj : priča o Zajednici Cenacolo / Majka Elvira ; priredio Michele Casella ; [prijevod Mladen Parlov]. - Split : Verbum, 2014. ([Zagreb] : Denona). - 132 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Posebna izdanja / Verbum ; 83)
Prijevod djela: L'abbracio : storiadella Comunita Cenacolo. - Slika autorice i bilješka o njoj na omotu.
ISBN 9789532353600 : 75,00 HRK
267(100)(091)
271-055.2Petrozzi, E.
613.81/83:2
615.852
"1983/2014"
(100)
HK14-00535

PISU, Daniele
Moja prva ispovijed / Daniele Pisu ; [preveo Dragutin Petrović]. - Križevci : Novi svijet, 2014. (Pazin : "Josip Turčinović"). - 45 str. ; 14 X 21 cm.
Prijevod djela: La mia prima confessione.
ISBN 9789537109257 : 15,00 HRK
265.62
268
(02.053.5)
HK14-00536

PLANINARSKA bratovština svetog Bernarda : 20 godina / [uredli Lovorka Grbac, Đuro Vlašić i Marijan Mužak]. - Bregana : Planinarska bratovština sv. Bernarda, 2014. (Sveta Nedelja : Printera grupa). - 32 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm.
Nakl. 600 primj. - Ilustr. i na unut. str. om. listova.
ISBN 9789535807902
255(497.5)(091)
(497.5)
"1994/2014"
HK14-00537

PO Kristu i s Kristom : mali misal. - 23. izd. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2014. (Čakovec : "Zrinski"). - 134 str., [16] str. s tablama u bojama : ilustr. u boji ; 14 cm.
ISBN 9789531108485 : 25,00 HRK
264-12
HK14-00538

POBOŽNOST Bezgrješnom Srcu Marijinu : pet prvih subota, molitve, krunice, litanije / [glavni urednik Petar Balta]. - Split : Verbum, 2014. ([Zagreb] : Denona). - 62 str. : ilustr. u bojama ; 14 cm. - (Biblioteka Hosana ; knj. 14)
ISBN 9789532354003 : 14,00 HRK
242/243:232.931
232.931:248
HK14-00539

POBOŽNOST Duhu Svetomu : devetnice, krunice, litanije, molitve, darovi / [glavni urednik Petar Balta]. - Split : Verbum, 2014. ([Zagreb] : Denona). - 62 str. : ilustr. u bojama ; 14 cm. - (Biblioteka Hosana ; knj. 11)
ISBN 9789532353976 : 12,00 HRK
272-282.5
27-14
HK14-00540

POBOŽNOST Presvetom Srcu Isusovu : pobožnost devet prvih petaka : devetnice, litanije, molitve, zlatna krunica / [glavni urednik Petar Balta]. - Split : Verbum, 2014. ([Zagreb] : Denona). - 63 str. : ilustr. u bojama ; 14 cm. - (Biblioteka Hosana ; knj. 9)
Om. nasl.: Pobožnost Srcu Isusovu : veliko obećanje devet prvih petaka, molitve.
ISBN 9789532353952 : 12,00 HRK
272-282.5
27-31
HK14-00541

POBOŽNOST sv. Antunu : devetnica, trodnevnica, litanije, molitve, krunica / [glavni urednik Petar Balta]. - Split. : Verbum, 2014. ([Zagreb] : Denona). - 62 str. : ilustr. u bojama ; 14 cm. - (Biblioteka Hosana ; knj. 8)
ISBN 9789532353945 : 12,00 HRK
242/243
248
235.3Antonius de Padua, sanctus
(092)
HK14-00542

POBOŽNOST sv. Benediktu : medaljica sv. Benedikta, molitva za zaštitu od zloga, devetnica, litanije, molitve / [glavni urednik Petar Balta]. - Split : Verbum, 2014. ([Zagreb] : Denona). - 32 str. : ilustr. u bojama ; 14 cm. - (Biblioteka Hosana ; knj. 13)
ISBN 9789532353990 : 9,00 KRH
242/243
235.3Benedictus, sanctus
(092)
248
248.158
HK14-00543

POBOŽNOST sv. Josipu : devetnica, tridesetodnevna pobožnost žalosti i radosti sv. Josipa / [glavni urednik Petar Balta ; prijevod Mladen Parlov]. - Split : Verbum, 2014. ([Zagreb] : Printera grupa). - 63 str. : ilustr. u bojama ; 14 cm. - (Biblioteka Hosana ; knj. 3)
Prijevod djela: In onore di san Giuseppe. - Om. nasl.
ISBN 9789532353754 : 12,00 HRK
272-282.5
27-312
HK14-00544

POBOŽNOST sv. Judi Tadeju : devetnica, litanije, molitve, krunica / [glavni urednik Petar Balta]. - Split : Verbum, 2014. ([Zagreb] : Denona). - 32 str. : ilustr. u bojama ; 14 cm. - (Biblioteka Hosana ; knj. 10)
ISBN 9789532353969 : 9,00 HRK
272-282.5
27-36Judas Thadeus, sanctus
HK14-00545

POOLE, Michael, teolog
Novi ateizam : deset argumenata koji ne drže vodu? / Michael Poole ; [prijevod Petar Tomašić]. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2014. (Čakovec : Zrinski). - 107 str. ; 20 cm. - (Eseji / Kršćanska sadašnjost ; sv. 41)
Prijevod djela: The new atheism. - Bilješka o autoru na omotu. - Nakl. 2000 primj. - Bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789531108553 : 60,00 HRK
211.5
141.45:23/28
239
215
HK14-00546

PRCELA, Frano
Bogozaborav : razmišljanja o aktualnim izazovima crkve / Frano Prcela. - Zagreb ; Sarajevo : Synopsis, 2014. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 203 str. ; 23 cm.
Str. 191-195: Identitet pojedinačnog katoličanstva / Ivo Banac. - Bibliografija: str. 197-199.
ISBN 9789958587917 (Synopsis, Sarajevo)
211
242:282
242:234.2
261.6/.7
HK14-00547

PRINCE, Derek
Muževi i očevi : otkrijte svrhu koju Stvoritelj ima za muškarce / Derek Prince ; [prijevod Mihael Jonke]. - 2. izd. - Karlovac : Kršćanska udruga Derek Prince, 2014. (Trukkuto : VMV). - 148 str. ; 21 cm.
Prijevod djela: Husbands and fathers. - Slika autora i bilješka o njemu na omotu.
ISBN 9789537777081
248.152
22.06:305-055.1
265.5
HK14-00548

PRINCE, Derek
Pozvani na pobjedu : otkrivanje poziva u Božjem Kraljevstvu / Derek Prince ; [prijevod Slavica Butorac]. - 1. izd. - Karlovac : Kršćanska udruga Derek Prince, 2014. (Slovakia-Trukkato : VMV). - 144 str. ; 21 cm.
Prijevod djela: Called to conquer. - Autorova slika na omotu. - Nakl. 2000 primj. - Bilješka o autoru. str. 136.
ISBN 9789537777104
248
HK14-00549

PRINCE, Derek
Duhovna sila koja mijenja život : ojačajte vjeru i promijenite život! / Derek Prince ; [prijevod Slavica Butorac]. - Karlovac : Kršćanska udruga Derek Prince, 2014. (Slovakia-Trukkato : VMV). - 516 str. : ilustr. ; 21 cm.
Prijevod djela: Life changing spiritual power. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu. - Nakl. 3000 primj.
ISBN 9789537777067
248.12
248.152
159.923.5:2
234.2
22.06
HK14-00550

PRINCE, Derek
Božja riječ iscjeljuje / Derek Prince ; [prijevod Slavica Butorac]. - 1. izd. - Karlovac : Kršćanska udruga Derek Prince, 2014. Slovakia - Trukkato : VMV). - 160 str. ; 21 cm.
Prijevod djela: God's word heals. - Autorova slika na omotu. - Tiskano u Slovačkoj. - Bilješka o autoru: str. 153.
ISBN 9789537777074
232.2
22:615.852
HK14-00551

PRINCE, Derek
Bog mari za tebe : otkrivanje istinske vrijednosti i identiteta u Božjim očima / Derek Prince ; [prijevod Slavica Butorac]. - 1. izd. - Karlovac : Kršćanska udruga Derek Prince, 2014. (Slovakia-Trukkato : VMV). - 126 str. ; 21 cm.
Prijevod djela: You matter to God. - Autorova slika na omotu. - Nakl. 2000 primj. - Bilješka o autoru. str. 119.
ISBN 9789537777098
248
233
HK14-00552

PRINCE, Derek
Blagoslov ili prokletstvo, vi birate! : oslobođenje od pritisaka s kojima ste živjeli cijeli život te mislili kako morate i dalje / Derek Prince ; [prijevod Tom Čanji]. - 6. izd. - Karlovac : Kršćanska udruga Derek Prince, 2014. ([s. l.] : VMV). - 272 str. ; 21 cm.
Prijevod djela: Blessing or curse, you can choose. - Nakl. 2000 primj. - Autorova slika na omotu. - Bilješka o autoru: str. 264.
ISBN 9789537777012
27-558
HK14-00553

PRINCE, Derek
Razotkrivanje Božje Crkve / Derek Prince ; [prijevod Slavica Butorac]. - 1. izd. - Karlovac : Kršćanska udruga Derek Prince, 2014. (Slovakia-Trukkato : VMV). - 360 str. ; 21 cm.
Prijevod djela: Rediscovering God's Church. - Autorova slika na omotu. - Nakl. 2000 primj. - Bilješka o autoru: str. 349.
ISBN 9789537777111
26
HK14-00554

PRKAČIN, Roko
O. Petar Perica, DI : pjesnik i mučenik / Roko Prkačin. - Zagreb : Filozofsko-teološki institut Družbe Isusove, 2014. (Donja Lomnica : Ekološki glasnik). - 293 str. : ilustr. ; 21 cm.
Slika autora i bilješka o njemu na omotu. - Bilješke uz tekst. - Bibliografija: str. 283-293 ; i uz tekst.
ISBN 9789532311365
271.5Perica, P.
929Perica, P
HK14-00555

PROSENJAK, Božidar
Tesar : romansirani životopis svetog Josipa / Božidar Prosenjak. - 2. izd. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2014. (Čakovec : "Zrinski"). - 314 str. ; 21 cm.
Autorova slika i bilješka o njemu na omotu. - Nakl. 1000 primj.
ISBN 9789531108850 : 120,00 HRK
232.932
(0:82-31)
244
HK14-00556

RADIĆ, Miroslav
Milosno vrijeme : meditacije za svaki tjedan / [tekst i fotografije] Miroslav Radić. - Zagreb : Teovizija, 2014. ([Zagreb] : Grafocentar). - 183 str. : ilustr. ; 20 cm. - (Biblioteka Teološke meditacije ; knj. 39)
Bilješka o autoru na omotu. - Nakl. 1000 primj. - Str. 175-181: Pogovor / Milan Špehar.
ISBN 9789532092912 : 50,00 HRK
242
HK14-00557

RAGUŽ, Ivica
Vršcima prstiju na zemlji u molitvi Gospodnjoj / Ivica Raguž. - Đakovo : vlast. nakl., 2014. (Osijek : Glas Slavonije). - 108 str. ; 19 cm. - (Teološki niz Panni ; knj. 1)
Nakl. 400 primj.
ISBN 9789535808602 : 69,00 HRK
248.143
HK14-00558

RAŠETA, Boris
Ustaški James Bond / Boris Rašeta. - Zagreb : 24sata, 2014. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 159 str. ; 20 cm.
Bibliografija: str. [160] ; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789533232072 : 20,00 HRK
254Draganović, K.
929Draganović, K.
HK14-00559

RATZINGER, Joseph
O savjesti / Joseph Ratzinger ; [prijevod Aleksandra Marija Chwalovsky]. - Split : Verbum, 2014. ([Zagreb] : Denona). - 101 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Uskličnik ; 31)
Prijevod djela: On conscience. - Bilješke: str. 95-100.
ISBN 9789532354096 : 39,00 HRK
272-42
HK14-00560

RATZINGER, Joseph
Križni put na Koloseju : na Veliki petak 2005. : meditacije i molitve kardinala Josepha Ratzingera / Joseph Ratzinger ; [prijevod Ante Mateljan]. - 2. promijenj. izd. - Split : Verbum, 2014. ([Zagreb] : Grafički zavod Hrvatske). - 95 str. : ilustr. ; 20 cm. - (Biblioteka Fides ; 25)
Prijevod djela: Via crucis al colosseo. - Bilješka o autoru na omotu.
ISBN 9789532353563 : 45,00 HRK
232.96
242:232.96
HK14-00561

RAYMOND, M.
Tri buntovna redovnika : osnivači trapista / M. Raymond ; [prijevod Mijo Pavić]. - Split : Verbum, 2014. ([Zagreb] : Grafički zavod Hrvatske). - 293 str. ; 22 cm. - (Biblioteka Stilus ; 37)
Three religious rebels : the founding fathers of the cistercians. - Bibliografija: str. 290-291.
ISBN 9789532354164 : 140 HRK
272-789.2(091)
(0:82-31)
821.111(73)-31=163.42
HK14-00562

REGINA Terezija od Isusa, redovnica
Nebeski Otac kao dobra majka : zov Karmela - iskre života / Majka Regina Terezija od Isusa. - 9. izd. - Zagreb : Samostan Kraljice Karmela, 2014. (Zagreb : Kerschoffset). - 56 str. : ilustr. u bojama ; 15 cm.
Svjetovno ime autorice: Karola Trbljanić.
ISBN 9789536734191
242
271.73Regina Terezija od Isusa
HK14-00563

RIJCKENBORGH, Jan van
Egipatska pragnoza i njezin zov u vječnoj sadašnjici / koje je, na temelju Tabule Smaragdine i Corpusa Hermeticuma Hermesa Trismegista, iznova navijestio i objasnio Jan van Rijckenborgha. - Zagreb : Ružin dvor, 2009-. - sv. ; 24 cm.
Izv. stv. nasl.: De Egyotische Oergnosis en haar roep in het eeuwige nu; prevedeno s njem. jezika. - Pravo ime autora: Jan Leene.
ISBN 9789539595829 (cjelina)
255.85(32)
133.5
(32)


Dio 3. - 2014. ([s. l. : s. n.]). - 222 str., [1] list s tablom u bojama.
Pojmovnik: str. 211-222.
ISBN 9789539595850

HK14-00564

RUSCONI, Roberto
Veliko odreknuće : zašto se papa povlači sa službe? / Roberto Rusconi ; [prijevod Slavko Antunović]. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2014. (Zagreb : Denona). - 206 str. ; 18 cm. - (Znakovi i gibanja ; 54)
Prijevod djela: Il gran rifiuto. - Nakl. 1000 primj.
ISBN 9789531108287 : 90,00 HRK
262.13(091)
HK14-00565

RUSCONI, Roberto
Sveti pape / Roberto Rusconi ; [prijevod Slavko Antunović]. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2014. (Čakovec : "Zrinski"). - 172 str. ; 20 cm.
Prijevod djela: Papi santi. - Nakl. 1000 primj. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789531108317 : 95,00 HRK
262.13(091)
HK14-00566

RUSCONI, Roberto
Upravljanje crkvom : pet izazova za papu Franju / Roberto Rusconi ; [prijevod Slavko Antunović]. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2014. (Sveti Ivan Zelina : Tiskara Zelina). - 260 str. ; 18 cm. - (Znakovi i gibanja ; 57)
Prijevod djela: Il governo della Chiesa. - Nakl. 1000 primj.
ISBN 9789531108621 : 110,00 HRK
262.13(091)
282
262.5
261.7
HK14-00567

SALZBERG, Sharon
Voli svoje neprijatelje : kako izaći iz zatvorenog kruga ljutnje i ogorčenosti / Sharon Salzberg i Robert Thurman ; [prijevod Aleksandra Barlović]. - Zagreb : Planetopija, 2014. (Zagreb : Kerschoffset). - 190 str. ; 22 cm. - (Biblioteka alter:ego)
Prijevod djela: Love your enemies, how to break the anger habit and be much happier. - Slike autora na omotu. - Bilješka o autorima: str. 189-190.
ISBN 9789532572896 : 99,00 HRK
294.3
HK14-00568

SANDFORD, John Loren
Oslobođenje i unutarnje ozdravljenje / John Loren Sandford i Mark Sandford ; [prijevod Aleksandra Marija Chwalowsky]. - Dopunjeno izd. - Koprivnica : Figulus, 2014. ([Zagreb] : Denona). - 511 str. ; 21 cm.
Prijevod djela: Deliverance and inner healing. - O autorima i poslanju Elijah House: str. 508-511. - Bilješke: str. 504-507. - Bibliografija: str. 500-503.
ISBN 9789537929084 : 140,00 HRK
248.211
615.852
HK14-00569

SAVONAROLA, Hieronymus
O jednostavnosti kršćanskog života / Gitrolamo Savanorala ; [prijevod Branko Jozić]. - Split : Verbum, 2014. ([Zagreb] : Denona). - 157 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Uskličnik ; 26)
Prijevod djela: La semplicitá della vita cristiana ; izvornik na lat. jeziku. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789532354041 : 49,00 HRK
27-284
27-4
HK14-00570

SCHLINK, Basilea
Kajanje i pokora - blaženi život / Basilea Schlink ; [s njemačkog preveo Stjepan Gut]. - 2. hrvatsko izd. - Zagreb : Apostolatski centar "Sav Tvoj", 2014. ([Zagreb] : Apostolatski centar "Sav Tvoj"). - 79 str. : ilustr. ; 17 cm. - (Put duhovnog savršenstva ; br. 21)
Prijevod djela: Busse-glückseliges leben. - Nakl. 1000 primj.
ISBN 9789537668327
27-54
27-558
HK14-00571

SCOTT, Helena
Álvaro del Portillo : snaga poniznosti / Helena Scott i Ethel Tolansky ; [s engleskog jezika preveo Mihovil Katić]. - Zagreb : Ognjište, 2014. (Zagreb : Studio Moderna). - 85 str. : ilustr. ; 16 cm.
Prijevod djela: Alvaro Del Portillo: The Power of Humility.
ISBN 9789537750893 : 20,00 HRK
235.3Portillo, A. de
262.12Portillo, A. de
267(100)(091)
(100)
HK14-00572

SCUPOLI, Lorenzo
Duhovni boj / Lorenzo Scupoli ; [prijevod Mladen Parlov]. - 3. izd. - Split : Verbum, 2014. ([Zagreb] : Denona). - 205 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Uskličnik ; 3)
Str. [191]-198: Pogovor / Mladen Parlov.
ISBN 9789532352658 : 49,00 HRK
234.2
248
HK14-00573

SEREGNI, Roberto
Evanđelja u trapericama : od nedjelje do nedjelje : (Godina B) / Roberto Seregni ; predgovor Bruno Maggioni ; [prijevod Ivana Carmen Karačić]. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2014. (Čakovec : Zrinski). - 251 str. ; 17 cm.
Prijevod djela: Vangeli in jeans. - Nakl. 1000 primj. - Predgovor: str. 7-9. - Bibliografija: str. 250.
ISBN 9789531108652 : 80,00 HRK
226.07
242:264-941
(02.053.6)
HK14-00574

SHERRILL, John
Najsretniji ljudi na svijetu : zapisi o Demosu Shakarianu i širenju punog Evanđelja (po autentičnom kazivanju) / John i Elizabeth Sherrill ; [prijevod Davorin Peterlin]. - Koprivnica : Figulus, 2014. ([Zagreb] . Denona). - 224 str. ; 21 cm.
Prijevod djela: The happiest people on Earth.
ISBN 9789537929107 : 90,00 HRK
289Shakarian, D.
271-391Shakarian, D.
284.57
(0:82-94)
HK14-00575

SION, Victor
Nada grješnika : tajna duhovnoga realizma / Victor Sion ; [prijevod Lidija Paris]. - Split : Verbum, 2014. (Solin : Jafra print). - 124 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Fides ; 60)
Prijevod djela: Por un réalizme spirituel : la chance du pécheur. - Bilješka o autoru na omotu.
ISBN 9789532353518 : 58,00 HRK
248.12/.13
241.4
234
241.512
HK14-00576

SLIŠKOVIĆ, Slavko
Križni put : prigodom blagoslova Križnog puta u crkvi bl. Augustina Kažotića, Zagreb - Pešćenica 11. travnja 2014. / autor teksta Slavko Slišković, autor slika (skulptura) Damir Mataušić. - Zagreb : Dominikanska naklada Istina, 2014. (Zagreb : Denona). - 35 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 21 cm. - (Biblioteka Posebna izdanja / Dominikanska naklada Istina, Zagreb ; 9)
Bilješke o autorima. str. 34-35.
ISBN 9789536814350
232.96
242:232.96
HK14-00577

SOKLIĆ, Milan
Srednjovjekovni motiv plesa mrtvaca : pokušaj duhovnopovijesne rekonstrukcije njegova smisla i adresata / Milan Soklić. - Zagreb : Izdanja Antibarbarus, 2014. (Zagreb : Grafomark). - 106 str. : ilustr. ; 20 cm.
Bilješke uz tekst. - Bilješka o autoru: str. 103. - Bibliografija: str. 99-101; bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789532491425 : 100,00 HRK
236
HK14-00578

SOLÍS, Dan
Učeništvo : siječanj, veljača i ožujak 2014. / Dan Solís ; [prijevod Dragana Todoran]. - Zagreb : Znaci vremena, 2014. (Velika Gorica : Tiskara Velika Gorica). - 120 str. : ilustr. ; 21 cm. - (Pouke iz Biblije : izdanje za odrasle)
27-277
(02.053.8)
(075.4)
HK14-00579

SORČ, Ciril
Uskrsno otajstvo : otkrivenje Božjega srca / Ciril Sorč ; [prijeveo Ivan Ivanda]. - Zagreb : Teovizija, 2014. (Sv. Nedelja : Web2print). - 146 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Duhovna misao / Teovizija ; knj. 58)
Izv. stv. nasl.: Velikonočna skrivnost. - Bilješka o autoru: str. 145-146.
ISBN 9789532092882 : 55,00 HRK
242:264-941.61
HK14-00580

SPENER, Philip Jacob
Pia Desideria = Pobožna težnja / Philip Jacob Spener ; [prijevod s latinskog izvornika Theodore G. Tappert ; prijevod s engleskog Dragutin Matak, Hinko Pleško, Željko Porobija]. - Maruševec : Adventističko teološko visoko učilište, 2014. (Zagreb : Znaci vremena). - 131 str. ; 20 cm.
Str. 5-32: Uvod / Theodore G. Tappert. - Bilješke uz tekst. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789536033249
230.2:284.1
230.2Spener, P. J.:284.1
HK14-00581

SRAKIĆ, Marin
Cruce et labore = Križem i radom : biskup Stjepan Bäuerlein i Đakovačka i Srijemska biskupija : (1951.-1973.) / Marin Srakić. - Đakovo : Đakovačko-osječka nadbiskupija, Nadbiskupski ordinarijat, 2014. ([Osijek] : Grafika). - 907 str. : ilustr. ; 25 cm. - (Sabrana djela Marina Srakića ; sv. 12)
Om. stv. nasl.: Marin Srakić. - Tekst na hrv. i na lat. jeziku. - Str. 5-9: Biskupi dolaze i odlaze - samo Krist ostaje / M. Srakić. - Kratice: str. 13-14. - Autorova slika i bilješka o njemu: str. [909-910]. - Bilješke uz tekst. - Bibliografija: str. 873-878; bibliografske bilješke uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 9789537617189
272-722.52Bäuerlein, S.
272-773(497.543-37Đakovo)(091)
272-773(497.544)(091)
272-9(497.543-37Đakovo)
272-9(497.544)
(044.6)
(497.543-37Đakovo)
(497.544)
"1951/1973"
HK14-00582

SRAKIĆ, Marin
Život biraj! : teološka promišljanja o kršćanskoj obitelji, svetosti ljudskoga života i odgovornom roditeljstvu / Marin Srakić. - Đakovo : Đakovačko-osječka nadbiskupija, Nadbiskupski ordinarijat, 2013. ([Osijek] : Grafika). - 564 str. ; 25 cm. - (Sabrana djela Marina Srakića ; sv. 4)
Om. stv. nasl.: Maarin Srakić. - Str. 5-12: Na crti istinskog Božjega nauma o braku i obitelji / Milan Šimunović. - Autorova slika i bilješka o njemu: str. [565-566]. - Bilješke uz tekst. - Hrvatska bibliografija o spolnosti, ljubavi, braku i obitelji od 1945. do 1980.: str. 547-560; bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789537617073
27-1
272-45
HK14-00583

SRCE Isusovo : molitvenik / [pripremili N. Mihaljević ... et al.]. - Donji Andrijevci : Župa sv. Andrije apostola, 2014. (Osijek : NipOS). - 128 str. : ilustr. u bojama ; 17 cm. - (Knjižnica Ministrant ; 27)
Bibliografija: str. 124.
ISBN 9789537436384
243
HK14-00584

SRETNA Hrvatska : molitveno-pjesnička zbirka hrvatskih autora / [urednik Božica Sukić ; foto Franjo Halusek, Đurika Sukić]. - 1. izd. - Osijek : Studio HS internet : Udruga za očuvanje i širenje vrednota "Emanuel", 2014. (Osijek : Studio HS internet). - 84 str. : ilustr. ; 23 cm.
Nakl. 100 primj. - Str. 4-5: Molitvom i pjesmom za Hrvatsku / Jakov Sabljić.
ISBN 9789537630652 (Udruga "Emanuel")
27-282.5
821.163.42-1(082)
821.163.42-97(082)
27-29
HK14-00585

SRETNO u ljubavi : pjesma nad pjesmama / [grafičko uređenje Christian T. Belinc]. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2014. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - [84] str. : ilustr. u bojama ; 19 cm.
Nakl. 1000 primj.
ISBN 9789531108577 : 80,00 HRK
223.9
HK14-00586

STEGER, Carlos Alfredo
Isusove pouke : srpanj, kolovoz i rujan 2014. / Carlos A. Steger ; [prijevod Dragana Todoran]. - Zagreb : Znaci vremena, 2014. (Velika Gorica : Tiskara Velika Gorica). - 118 str. : ilustr. ; 21 cm. - (Pouke iz Biblije : izdanje za odrasle)
Prijevod djela: The teachings of Jesus.
268-053.8:22
(075.4)
HK14-00587

STEINER, Rudolf
Antropozofski kalendar duše = Anthroposophischer Seelenkalender / Rudolf Steiner ; [prijevod Snježanka Jadrijević]. - Donji Kraljevec : Centar dr. Rudolfa Steinera, 2014. (Čakovec : Printex). - 63 str. ; 19 cm.
Prijevod djela: Antroposophischer Seelenkalender. - Nakl. 500 primj. - Tekst usporedo na hrv. i njem. jeziku.
ISBN 9789535812203 : 70,00 HRK
289.957
HK14-00588

STOJIĆ, Damir
O grijesima predaka i molitvi za ozdravljenje obiteljskog stabla / Damir Stojić. - Spllit : Verbum, 2014. (Solin : Jafra print). - 26 str. ; 15 cm. - (Biblioteka Mali vodiči za svakoga ; 8)
ISBN 9789532353914 : 15,00 HRK
241.4
248.143
HK14-00589

SUMRALL, Lester
Hrabrost za pobjedu : predavanje mača posljednjoj generaciji / Lester Sumrall ; [prijevod Belinda Gjuretek]. - 2. izd. - Zagreb : Obiteljska kršćanska knjižara, 2014. ([Zagreb] : Dizajn studio "Ringeis"). - 180 str. ; 23 cm.
Prijevod djela: Courage to conquer.
ISBN 9789536632909
279.15-58
279.15-46
HK14-00590

SUSRETI s Božjom milošću : 365 iskustava literarnih evanđelista iz cijelog svijeta / [prijevod Božidar Lazić ; urednik Mario Šijan]. - Zagreb : Znaci vremena, 2014. (Zagreb : Znaci vremena). - 432 str. ; 21 cm.
Prijevod djela: Encountering God’s grace.
ISBN 9789531832168
243:286.3
234.2
244
(059)
HK14-00591

SVEĆENIK - služitelj Božjega milosrđa : pomoć za ispovjednike i duhovne vođe / Kongregacija za kler ; [prijevod Slavko Antunović]. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2014. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 114 str. ; 17 cm. - (Dokumenti / Kršćanska sadašnjost, Zagreb ; 164)
Prijevod djela: Il sacerdote – ministro della misericordia divina : sussidio per confessori e direttori spirituali. - Nakl. 1000 primj. - Tekst na hrv. i lat. jeziku. - Str. 5-7: Predgovor / Mauro Piacenza. - Str. 5-7: Zaključak / Mauro Piacenza. - Bibliografske bilješke uz tekst. - Pojmovno kazalo.
ISBN 9789531108270 : 30,00 HRK
254.41
248.151
265.62
248.12
231.13
HK14-00592

ŠAGI, Bonaventura Zvonimir
Svaki dan u zrcalu Božje riječi : svagdanje homilije / Bono Zvonimir Šagi. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2014. (Zagreb : Denona). - 794 str. ; 24 cm. - (Liturgijska pomagala ; 68)
Nakl. 1000 primj. - Str. 5-10: Predgovor / Adalbert Rebić.
ISBN 9789531108119 : 200,00 HRK
252:264-941
22.06
HK14-00593

ŠARIĆ, Ivan, svećenik
Adam Muchtin : umjetnik malog puta / Ivan Šarić ; [fotografije Adam Muchtin, Ambrozije Randić, Mirjana Lončar]. - Rijeka : Župa sv. Terezije od Djeteta Isusa, 2014. (Rijeka : Grafik studio). - 154 str. : ilustr. ; 21 cm.
ISBN 9789535819509
262.14Muchtin, A.
254Muchtin, A.
(093)
HK14-00594

ŠARIN, Nevenka
Uspomene i sjećanja / Nevenka Šarin. - Zagreb : Teovizija : Postulatura službenice Božje Marice Stanković : Suradnice Krista Kralja, 2014. ([S. l. : s. n.]). - 94 str. ; 17 cm. - (Biblioteka Svjedočenja / Teovizija ; knj. 45)
Slika autorice i bilješka o njoj: str. 89-91.
ISBN 9789532092943 (Teovizija) : 30,00 HRK
271-391Stanković, M.
(092)
HK14-00595

ŠIĆKO Alić, Damir
Netko dobar / Damir Šićko Alić. - 1. izd. - Zagreb : Obiteljska kršćanska knjižara, 2014. ([s. l.] : Dizajn studio "Ringeis"). - 119 str. ; 23 cm.
ISBN 9789536632947
27-558
27-14
27-4
27-184
27-27
HK14-00596

ŠIĆKO Alić, Damir
Kako biti blagoslovljen? / Damir Šićko Alić. - 1. izd. - Zagreb : Obiteljska kršćanska knjižara, 2014. ([Zagreb] : Dizajn studio "Ringeis"). - 80 str. ; 14 cm.
ISBN 9789536632862
27-184:336.7
HK14-00597

ŠIĆKO Alić, Damir
Činiti Isusova djela : iz njegova srca u naše živote / Damir Šićko Alić. - 2. izd. - Zagreb : Obiteljska kršćanska knjižara, 2014. ([Zagreb] : Dizajn studio "Ringeis"). - 111 str. ; 20 cm.
Slika autora na omotu.
ISBN 9789536632893
279-1
27-27
27-185.3
27-185.5
111.84:2
27-72
HK14-00598

ŠIĆKO Alić, Damir
Razmišljam, dakle postojim / Damir Šićko Alić. - 2. izd. - Zagreb : Obiteljska kršćanska knjižara, 2014. ([Zagreb] : Dizajn studio "Ringeis"). - 85 str. ; 23 cm.
Bibliografija: str. 85.
ISBN 9789536632855
279-58
HK14-00599

ŠIĆKO Alić, Damir
Za tebe u Kristu / D. [Damir] A. [Alić] Šićko. - 3. izd. - Zagreb : Obiteljska kršćanska knjižara, 2014. ([Zagreb] : Dizajn studio "Ringeis"). - 125 str. ; 23 cm.
ISBN 9789536632886
279-58
HK14-00600

ŠIMIĆ, Krešimir, kroatist
Ime riječi / Krešimir Šimić. - Osijek : Matica hrvatska, Ogranak, 2014. (Osijek : Gradska tiskara). - 252 str. ; 21 cm.
Popis kratica: str. [5-6]. - Bibliografske bilješke: str. 237-245. - Imenska kazala.
ISBN 9789532421019 : 100,00 HRK
22.06
242
HK14-00601

ŠIMUNOVIĆ, Josip, teolog
Dođi, Spasitelju svijeta! : meditacije uz evanđelja u došašću i božićnom vremenu / [tekst i fotografije] Josip Šimunović. - Zagreb : Glas Koncila, 2014. (Lukavec : Grafika Markulin). - 116 str. : ilustr. u bojama ; 19 cm. - (Biblioteka Prinosi vjeroučitelja ; knj. 24)
Slika autora i bilješka o njemu na omotu. - Str. 5-7: Predgovor / Veronika Reljac.
ISBN 9789532414370 : 40 HRK
242:264-941.1/.2
264-941.1/.2
HK14-00602

ŠIMUNOVIĆ, Josip, teolog
Božja remek djela u školi : pastoral sakramenata i govor o sakramentima u nastavi katoličkoga vjeronauka u osnovnim i srednjim školama u Republici Hrvatskoj / Josip Šimunović. - Zagreb : Glas Koncila, 2014. (Lukavec : Markulin). - 399 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Teološke rasprave i komentari ; knj. 19)
Autorova slika i bilješka o njemu na omotu. - Bibliografija: str. 361-386 ; bibliografske i druge bilješke uz tekst.
ISBN 9789532414141 : 140,00 HRK
265:268
HK14-00603

ŠIPIĆ-ĐONE, Zvonimir
Križni put. - Trilj : vlast. nakl., 2014. (Podstrana : Čakarov Stećak). - 36 str. : ilustr. u bojama ; 17 cm.
ISBN 9789535802204
232.96
243
HK14-00604

ŠKEVIN, Dominik
Djelo biskupa Josipa Arnerića prema Okružnicama, vjesniku Šibenske biskupije / Dominik Škevin. - 2. dopunj. izd. - Šibenik : Biskupski ordinarijat, 2014. (Šibenik : Tiskara Malenica). - 130 str. : ilustr. ; 21 cm.
Slika autora i bilješka o njemu: str. 130. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISSN 1330-9730
262.12Arnerić, J.
26:331
HK14-00605

ŠKUNCA, Bernardin
Ispovijesti Franje Asiškog : roman o otkrivanju duhovnoga puta svetog Asižanina / Bernardin Škunca. - Zagreb : Glas Koncila, 2014. (Lukavec : Grafika Markulin). - 372 str. ; 22 cm. - (Biblioteka Uzori vjere ; knj. 9)
ISBN 9789532414394 : 135,00 HRK
244
821.163.42-97
821.163.42-31
HK14-00606

ŠKUNCA, Stanko Josip
Prošlost Crkve u Istri / Stanko Josip Škunca. - Pazin : Državni arhiv : "Josip Turčinović" Pula : Arheološki muzej : Gradska knjižnica i čitaonica : Biskupijsko-misijko sjemenište "Redemptoris Mater", 2014. (Zagreb : Grafomark). - 269 str. : ilustr. ; 25 cm.
Nakl. 500 primj. - Kratice: str. 209. - Bilješka o autoru: str. 267. - Bibliografija: str. 210-213. - Riassunto ; Summary. - Imensko kazalo ; Kazalo toponima.
ISBN 9789537640200 (Državni ahriv u Puli) : 80,00 HRK
27(497.5-3Istra)(091)
(497.5-3Istra)
"03/20"
HK14-00607

ŠPIDLÍK, Tomáš
Evanđelje svakoga dana : razmatranja o evanđelju svakoga dana : II. korizmeno i uskrsno vrijeme / Tomáš Špidlik ; [preveo Lovre Šola]. - Zagreb : Teovizija, 2014. ([s. l : s. n.]). - 226 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Teološka meditacija ; knj. 38)
Prijevod djela: Il vangelo di ogni giorno.
ISBN 9789532092875 : 68,00 HRK
226.06
264-941.1/.2
242
HK14-00608

ŠTO učimo iz Božje riječi?. - Seters/Taunus : Wachtturm-Gesellschaft, 2014. (Seters/Taunus : Wachtturm-Gesellschaft). - 31 str. : ilustr. u bojama ; 17 cm.
Om. nasl.
268:22
(075.4)
232.2
22
(082.2)
HK14-00609

TAURISANO, Innocenzo
Blažena Ozana Kotorska : dominikanka : (1493.-1565.) / Innocenzo Taurisano ; s talijanskoga preveo Frano Kovačević ; dotjerano izdanje priredio Anto Gavrić. - Zagreb : Dominikanska naklada Istina, 2014. (Zagreb : Denona). - 201 str. ; 19 cm. - (Biblioteka Tragovi / Dominikanska naklada Istina ; 10)
Prijevod djela: La beata Osanna da Cattaro domenicana (1493-1565). - Bibliografija: str. 195-[198] ; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789536814305
235.3Ozana Kotorska
929Ozana Kotorska
271.2-055.2Ozana Kotorska
HK14-00610

TEOLOGIJA : silazak u vražje krugove smrti : o četrdesetoj godišnjici Raspetoga Boga / Zoran Grozdanov (ur.). - Rijeka : Ex libris, 2014. ([s. l.] : Grafomark). - 169 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Ars haeretica)
Zastupljeni autori: Jürgen Moltmann, Zoran Grozdanović, Alen Kristić, Entoni Šeperić, Branko Sekulić. - Str. 7-12: Predgovor / Zoran Grozdanov. - Bilješke o autorima: str. 163-165. - Bibliografija uz većinu radova; bibliografske bilješke uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 9789536932542 : 69,00 HRK
230.2Moltmann, J.:284
HK14-00611

TEPERT, Darko
Svjetlo mojoj stazi / Darko Tepert. - Zagreb : Teovizija, 2014. (Sesvete : Grafocentar). - 279 str ; 20 cm. - (Biblioteka Studia theologica ; knj. 23)
Slika autora i bilješka o njemu: str. 277-278.
ISBN 9789532092967 : 65,00 HRK
242:232.2
242:261.6
242:235.3
HK14-00612

THERESIA ab Infante Iesu, sancta
Ljubiti sve do smrti iz ljubavi / Sveta Terezija od Djeteta Isusa ; odlomke izabrao i priredio otac Koen de Meester ; [prijevod Ivan Keravin]. - 4. izd. - Split : Verbum, 2014. (Solin : Jafra print). - 81 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Anima / 3)
Prijevod djela: str. Aimer jusuq'a mouir d'amour. - Bilješka o autorici na omotu. - Kratice.
ISBN 9789532352597 : 30,00 HRK
242
HK14-00613

THOMAS a Kempis
Nasljeduj Krista / Toma Kempenac ; priredio Ivo Blažević. - 7 izd. - Split : Verbum, 2014. ([Zagreb] : Denona). - VIII, 462 str. ; 15 cm. - (Biblioteka Klasici katoličke kulture ; 2)
Izv. stv. nasl.: De imitatione Christi. - Izv. oblik imena autora: Thomas a Kempis. - Uvod: str. I-VIII. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789532350241 : 45,00 HRK
241
HK14-00614

TOKIĆ, Branko, književnik
Moj sveti Franjo / Branko Tokić. - Split : B. Tokić, 2014. ([Hrvace] : Mađor company). - 151 str. : ilustr. ; 24 cm.
Nakl. 300 primj. - Slika autora i bilješka o njemu: str. 151.
ISBN 9789535670216
235.3Franciscus Assisiensis, sanctus
(092)
HK14-00615

TOKIĆ, Željka
Anđeli za svaki dan / Željka Tokić, dan Šercar, Tea Kvarantan Soldatić. - Zagreb : 24sata, 2014. (Zagreb : AKD). - 220 str. ; 20 cm.
ISBN 9789533232133 : 30,00 HRK
242:235.1
243:235.1
264-11
(059)
HK14-00616

TOMAŠEVIĆ, Luka
Bioetika iz teološke perspektive / Luka Tomašević. - Zagreb : Pergamena, 2014. (Zagreb : Grafomark). - 339 str. ; 23 cm. - (Biblioteka Bioetika / Pergamena ; knj. 27)
Slika autora i bilješka o njemu: str. 339. - Bibliografija: str. 317-334 ; bibliografske i ostale bilješke uz tekst. - Summary.
ISBN 9789536576548 : 250,00 HRK
241.1:61
176:61
614.253
HK14-00617

TOMAŠEVIĆ, Silvije
Papa Franjo : kako papa nade i nježnosti mijenja Rim, Crkvu i svijet / Silvije Tomašević. - 1. izd. - Zagreb : Profil knjiga, 2014. (Zagreb : Profil international). - 222 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm.
Autorova slika na omotu. - Predgovor: str. 9. - Bilješka o autoru: str. 222.
ISBN 9789533133447 : 199,00 HRK
262.13Franciscus, papa
HK14-00618

TOPIĆ, Franjo
Teologija povijesti i Hans Urs von Balthasar / Franjo Topić ; [prijevod Tomislav Jozić]. - Zagreb : Sarajevo : Synopsis ; Zagreb : Napredak, 2014. (Zagreb : Grafomark). - 148 str. : ilustr. ; 23 cm. - (Biblioteka Znakovi vremena)
Bibliografija: str. 125-133 ; bibliografkse bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789958010019 (Synopsis, Sarajevo) : 120,00 HRK
230.2Balthasar, H. U. von(01)
(092)
(01)
215
234
1:930
HK14-00619

TRI Zdravomarije : ključ za odlazak u raj / [glavni urednik Petar Balta ; prijevod Mladen Parlov]. - Split : Verbum, 2014. ([Zagreb] : Printera grupa). - 63 str. : ilustr. u bojama ; 14 cm. - (Biblioteka Hosana ; knj. 5)
Prijevod djela: Le "Tre Ave Maria". - Om. nasl.
ISBN 9789532353778 : 12,00 HRK
272-282.5
27-312
27-534.3
HK14-00620

TROISI, Simone
Rođeni smo i nikada ne ćemo umrijeti : svjedočanstvo Chiare Corbelle Petrillo / Simone Troisi i Christiana Paccini ; [prijevod Borna Puškarić]. - Zagreb : Glas Koncila, 2014. ([Zagreb] : Web2tisak). - 155 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Svjedočanstva i razgovori ; knj. 3)
Prijevod djela: Siamo neti e non moriremo mai più.
ISBN 9789532414363 : 75,00 HRK
271-391Petrillo, C. C.
929Petrillo, C. C.
234.2
HK14-00621

TÜCK, Jan-Heiner
Dar prisutnosti : teologija i pjesništvo euharistije kod Tome Akvinskoga / Jan-Heiner Tück ; s njemačkoga preveo Ivan Ivanda. - Zagreb : Dominikanska naklada Istina, 2014. (Zagreb : Denona). - 397 str. ; 22 cm. - (Biblioteka Instituta sv. Tome Akvinskoga Duhovni život ; 1)
Prijevod djela: Gabe der Gegenwart : Theologie und Dichtung der Eucharistie bei Thomas von Aquin. - Bilješka o autoru na omotu. - Bibliografija: str. [345]-388 ; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 9789536814343
230.2Thomas Aquinas, sanctus
265.32
264-68
783.9
HK14-00622

TULIĆ, Benko, 1914-1990
Poslanica braći od 25. kolovoza 1970. / Benko Tulić ; priredio Pavao Galić. - Zadar : P. Galić, 2014. (Zadar : Grafikart). - VII, 22 str. : ilustr. ; 25 cm.
Sadrži faksimil Poslanice. - Nakl. 49 primj. - Str. [V-VIII]: Razmišljanje uza stotu obljetnicu rođenja p. Benka Tulića / Pavao Galić.
242:271-1
271.3Tulić, B.
(044.6)
(02.045)
HK14-00623

U službi crkve i naroda : zbornik o životu i radu nadbiskupa Frane Franića u prigodi 5. obljetnice smrti i 100. rođenja / priredili Drago Šimundža i Nediljko Ante Ančić ; [glavni i odgovorni urednik Nediljko Ante Ančić]. - Split : Crkva u svijetu, 2014. (Split : Dalmacijapapir). - 495 str. : ilustr. ; 25 cm. - (Biblioteka "Crkve u svijetu" : knj. 47)
Zastupljeni autori: Drago Šimundža, Vicko Kapitanović, Miroslav Akmadža, Slavko Kovačić, Josip Dukić, Mile Vidović, Nediljko Ante Ančić, Dušan Moro, Nikola Mate Roščić, Ante Mateljan, Jadranka Garmaz, Sabina Marunčić, Ivan Tadić, Ivan Kešina, Josip Delić, Ivica Žižić, Ivan Bodrožić, Juraj Brkan, Maneta Mijoč, Silvana Burilović Crnov, Mirko Mihalj, Ivan Jakulj, Mladen Parlov, Josip Marcelić, Božidar Nagy, Marinko Vidović. - Str. 5-6: Predgovor / Marin Barišić. - Bilješke uz tekst. - Bibliografske bilješke uz tekst. - Summary ; Zussamenfassung ; Riassunto. - Imensko kazalo.
ISBN 9789532560633 : 300,00 HRK
272-722.51Franić, F.
(062)
HK14-00624

UČENIŠTVO : siječanj, veljača i ožujak 2014. / [prijevod s engleskog Mirjana Đerić]. - Zagreb : Znaci vremena, 2014. (Zagreb : Znaci vremena). - 129 str. : ilustr. ; 20 cm. - (Pouke iz Biblije : izdanje za mlade)
Prijevod djela: Discipleship.
27-277
(02.053.6)
(075.4)
HK14-00625

UMRIJETI znači rastati se : o kršćanskoj poruci smrti / [pripremili N. [Nikica] Mihaljević, Ž. Cvitković, A. Gavran]. - Donji Andrijevci : Župa sv. Andrije apostola ; Osijek : Nipos, 2014. (Osijek : NipOS). - 96 str. : ilustr. u objama ; 17 cm. - (Knjižnica Ministrant ; 30)
Bibliografija: str. 94.
ISBN 9789537436421 (Župa sv. Andrije apostola)
236.1
243:236.1
243:233.5
HK14-00626

UTROBIČIĆ, Matko, publicist
Eklipse Ivanovog Otkrivenja / Matko Utrobičić ; priredio D. S. [Dimitrije Savić]. - Zagreb : Demetra, 2014. ([Zagreb] : Web2print). - X, 296 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Faustovska biblioteka Dimitrija Savića ; sv. 45)
Autorova slika. - Bibliografija: str. 283-296; bibliografske bilješke i uz tekst. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789532251722 : 365,00 HRK
228.06
2:1
236
82-97
HK14-00627

VEKIĆ, Matija Maša
Sveti Jeronim : naučitelj Crkve i crkveni otac / Matija Maša Vekić. - Zagreb : M. M. Vekić, 2014. (Sveta Nedelja : Printera grupa). - 96 str. : ilustr. ; 21 cm.
Slika autorice i bilješka o njoj: str. 93-94. - Bilješke uz tekst. - Bibliografija: str. 85-88; bibliografija djela M. M. Vekić: str. 89-91.
ISBN 9789537515126 : 50,00 HRK
235.3Hieronymus, sanctus
243
276
HK14-00628

VEKIĆ, Matija Maša
Ludbreško euharistijsko čudo / Matija Maša Vekić ; [fotografije Ratimir Delorko ... et al.]. - Zagreb : M. M. Vekić, 2014. (Sveta Nedelja : Printera grupa). - 144 str. : ilustr., note ; 21 cm.
Sadrži i stihove. - Bibliografija: str. 140-141; bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789537515119 : 60,00 HRK
231.73(497.5Ludbreg)
27(497.5Ludbreg)
235.3(497.5Varaždin)
262.3(497.5Varaždin)(091)
243
"14/20"
(497.5Ludbreg)
(497.5Varaždin)
HK14-00629

VENCESLAI, Stelio W.
Templarska utopija / Stelio W. Venceslai ; s talijanskoga prevela Divina Marion. - [Zagreb] : Mozaik knjiga, 2014. (Zagreb : Denona). - 223 str. ; 24 cm.
Prijevod djela: L'utopia Templare. - Slika autora. - Bilješka o autoru na unut. str. 1. om. lista. - Str. [5-6]: Predgovor hrvatskom izdanju / Đuro Črnjak. - Bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789531415675 : 129,00 HRK
271.024:061.236(100)
061.236(100):271.024
HK14-00630

VENDEN, Morris L.
Kako se Isus odnosio prema ljudima / Morris L. Venden ; [prijevod Lidija Ðidara]. - Zagreb : Znaci vremena, 2014. (Zagreb : Znaci vremena). - 173 str. ; 21 cm.
Prijevod djela: How Jesus treated people.
ISBN 9789531832151
232.9
241.1:316
HK14-00631

VERAJA, Fabijan
Nikola Moscatello : "Uspomene" u svjetlu dokumenata : doprinos povijesti katolicizma u Jugoslaviji : (1922.-1946.) / Fabijan Veraja ; "Uspomene" popratio bilješkama Stipe Kljaić ; [kazalo osobnih imena Zvonimir Forker]. - Rim : Papinski hrvatski zavod svetog Jeronima, 2014. (Split : Dalmacija papir). - 424 str., XVI listova s tablama ; 25 cm. - (Collectanea Croatico-Hieronymiana de Urbe ; n. 13)
Na spor. nas. str.: Nicolai Mostatello "Memoria" documentis illustrata. - U drugom djelu, tekst na više jezika. - Sadržaj: Neprijatelj papin radi kralja, neprijatelj kraljev radi pape / Nikola Moscatello. "Uspomene" Nikole Moscatella u svjetlu dokumenata / Fabijan Veraja. - Str. [5]-16: Predgovor / Fabijan Veraja. - Bilješke uz tekst. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789532560664 : 200,00 HRK
272-9(497.1)
272-84(497.1)
322(497.1)
272-722.53Moscatello, N.
(497.1)
"1922/1946"
HK14-00632

VERNETTE, Jean
Sekte : sve o novim religioznim pokretima i sljedbama / Jean Vernette ; [prijevod Arkanđela Smoljo]. - Split : Verbum, 2014. ([Zagreb] : Denona). - 153 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Uskličnik ; 27)
Prijevod djela: Le sectes. - Bilješka o autoru na omotu.
ISBN 9789532354058 : 49,00 HRK
279
29
2-79
2-5
HK14-00633

VILLOLDO, Alberto
Prosvjetljenje : šamanski put iscjeljivanja / Alberto Villoldo ; [prevela Aleksandra Barlović]. - Zagreb : Planetopija, 2014. (Zagreb : Kerschpffset). - 205 str. ; 22 cm. - (Biblioteka alter:ego)
Bilješke: str. 202-203.
ISBN 9789532572889 : 99,00 HRK
291.612(8)
(8)
HK14-00634

VIRTUE, Doreen
Anđeoska terapija : poruke iscjeljenja za svako područje vašeg života / Doreen Virtue i kraljevstvo anđela ; prevela s engleskoga Ivana Glavaš Bakija. - Zagreb : Znanje, 2014. (Zagreb : Znanje). - 272 str. ; 23 cm.
Prijevod djela: Angel therapy.
ISBN 9789531959513 : 59,90 HRK
248.14(035)
(035)
HK14-00635

VIVEKANANDA, Swami
Vedanta: glas slobode / Svami Vivekananda ; redakcija i uvod Svami Ćetanananda ; s engleskog prevela Ksenija Premur. - Zagreb : Naklada Ljevak, 2014. ([Zagreb] : Feroproms). - 366 str. : ilustr. ; 22 cm. - (Nar)
Prijevod djela: Vedanta: voice of freedom. - Rječnik: str. 341-349. - Bilješka o autoru: str. [367]. - Bibliografija: str. 351-352.
ISBN 9789533037066 : 149,00 HRK
294.11
294.118
HK14-00636

VJERA koja liječi : duhovna pomoć / [pripremili Nikica Mihaljević, Željka Cvitković]. - Donji Andrijevci : Župa sv. Andrije apostola ; Osijek : NipOS, 2014. (Osijek : NipOS). - 144 str. : ilustr. u bojama ; 17 cm. - (Knjižnica Ministrant)
Bibliografija: str. 142.
ISBN 9789537436391 (Župa sv. Andrije apostola)
243
615.852
HK14-00637

VJERA naših dana : izazovi i ideje za produbljivanje vjere suvremenih ljudi / [autori tekstova Vlado Čutura ... [et al.] ; ilustracije Darko Zloušić]. - Zagreb : Glas Koncila, 2014. (Lukavec : Grafika Markulin]. - 256 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Biblioteka Uporišta ; knj. 7)
Ostali zastupljeni autori: Darko Grden, Ivan Miklenić, Branimir Stanić, Tomislav Šovagović, Ivan Uldrijan, Tomislav Vuković, Vojmil Žic.
ISBN 9789532414219 : 60,00 HRK
266(035)
261:331.54(035)
261.6:331(035)
(035)
HK14-00638

VRANJEŠ, Ivana
Kuda vodi život s Kristom i bez Krista / Ivana Vranješ. - Osijek : vlast. nakl., 2014. (Zagreb : Feroproms). - 319. str. ; 21 cm.
ISBN 9789535794806
248.21
[232:231.74]
HK14-00639

VREDNOTE u Hrvatskoj i u Europi : komparativna analiza / uredili Josip Baloban, Krunoslav Nikodem, Siniša Zrinščak. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost : Katolički bogoslovni fakultet, 2015. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 481 str. : graf. prikazi u bojama ; 25 cm.
Zastupljeni autori: Gordan Črpić, Siniša Zrinščak, Josip Baloban, Ivan Štengl, Danijel Crnić, Krunoslav Nikodem, Josip Šimunović, Veronika Reljac, Tanja Vučković Juroš, Ivana Dobrotić, Ivan Rimac. - Nakl. 1000 primj. - Str. 5-12: Predgovor / Josip Baloban, Krunoslav Nikodem, Siniša Zrinščak. - Životopisi autora: str. 475-479. - Bilješke uz tekst. - Bibliografija uz svaki rad; bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789531108942 (Kršćanska sadašnjost) : 190,00 HRK
27-43
27-84
27-45
(082)
HK14-00640

VRHOVSKI Peran, Suzana
Kad duša progovori / Suzana Vrhovski Peran, Mirko Mataušić. - Zagreb : Teovizija, 2014. (Sesvete : Grafocentar). - 115 str. : ilustr. ; 17 cm. - (Biblioteka Riječ za dobar dan ; knj. 14)
Slika autora i bilješka o njemu: str. 54-61. - Bibliografija: str. 113-[114].
ISBN 9789532092929 : 28,00 HRK
243
242
245
(082)
HK14-00641

VUČEMILO, Marija Petra
Jednostavna prisutnost : školske sestre franjevke na Lovretu : 1914. - 2014. / Marija Petra Vučemilo, Natanaela Radinović ; [fotografije Marija Petra Vučemilo ... et al.]. - Split : Crkva u svijetu, 2014. (Solin : Jafraprint). - 124 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 22 X 24 cm.
Ilustr. na oba spojna lista. - Nakl. 1000 primj. - Bibliografija: str. 121-122. - Résumé ; Riassunto ; Zisammenfassung.
ISBN 9789532560695
272-789.3-055.2Školske sestre sv. Franje Asiškoga(091)
"1914/2014"
HK14-00642

VUGDELIJA, Marijan
Isusova govor na gori : put istinskoga očovječenja : (Mt 5,17 - 7,29) / Marijan Vugdelija. - Split : Služba Božja, 2014. (Split : Dalmacija papir). - 888 str. ; 25 cm. - (Biblioteka "Službe Božje" ; knj. 66)
Bibliografija: str. 851-882; bibliografske bilješke uz tekst. - Summary: Jesus' Sermon on the Mount.
ISBN 9789536236459
27-246-277
27-27
HK14-00643

WAHLEN, Clinton
Jakovljeva poslanica : listopad, studeni i prosinac 2014. / Clinton Wahlen ; [prijevod Dragana Todoran]. - Zagreb : Znaci vremena, 2014. (Velika Gorica : Tiskara Velika Gorica). - 120 str. ; 21 cm. - (Pouke iz Biblije : izdanje za odrasle)
27-277
(02.053.8)
(075.4)
HK14-00644

WEST, Christopher, publicist
Teologija tijala za početnike : osnovni uvod u "seksualnu revoluciju" Ivana Pavla II / Christopher West ; [prijevod Aleksandra Marija Chwalowsky]. - 4. izd. - Splilt : Verbum, 2014. (Solin : Jafra print). - 216 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Domus ; 7)
Prijevod djela: Theology of the body for beginners. - Rječnik: str. 195-214.
ISBN 9789532352016 : 68,00 HRK
27-1Iohannes Paulus II, sanctus
272-447
272-45
27-18
HK14-00645

WHITE, Ellen Gould Harmon
Odgovorno roditeljstvo : savjeti adventističkim rositeljima izneseni u spisima Ellen G. White / Ellen G. White ; prijevod Dobrila Sabo. - Zagreb : Znaci vremena, 2014. (Zagreb : Znaci vremena). - 516 str. ; 21 cm.
Prijevod djela: Child guidance. - Kazalo biblijski redaka ; Opće kazalo.
ISBN 9789531832090
286.3:37
37.018.262:2
HK14-00646

WHITE, Ellen Gould Harmon
Služba liječenja / Ellen G. [Gould] White ; [prijevod Miodrag Marinković]. - 1. izd. - Zagreb : Znaci vremena, 2014. (Zagreb : Znaci vremena). - 350 str. ; 21 cm.
Prijevod djela: The ministry of healing. - Kazalo biblijskih navoda ; Opće kazalo.
ISBN 9789531832021