0OPĆENITO


00   Prolegomena. Teorija znanja i kulture. Propedeutika

003   Sustavi pisanja i pisma. Znakovi i simboli. Kodovi. Grafičko predstavljanje

ČUPKOVIĆ, Gordana
Eduard Hercigonja, Tisućljeće hrvatskog glagoljaštva, Hrvatska sveučilišna naklada, Zagreb, 2009. : [prikaz] / Gordana Čupković.
U: Zadarska smotra. - ISSN 1330-4577. - 59 (2010), 3/4 ; str. 211-213
Glagoljaštvo
003
HA10-08669

004   Računalna znanost i tehnologija. Računalstvo. Obrada podataka

ŠOLIĆ, Krešimir
A comparative study of the security level among different kinds of e-mail services : pilot study / Krešimir Šolić, Krešimir Grgić, Dario Galić. - Ilustr.
Bibliografija: 13 jed. - Sažetak.
U: Tehnički vjesnik (Strojarski fakultet). - ISSN 1330-3651. - 17 (2010), 4 ; str. 489-492  
 Elektronička verzija članka
Besplatni e-mail servisi -- Institucijski e-mail servisi -- Sigurnost -- Profesionalna korespondencija
004
HA10-08670

BERNIK, Andrija
Analiza i tehnike renderiranja / A. Bernik.
Bibliografija: 7 jed. - Summary.
U: Tehnički glasnik (Varaždin). - ISSN 1846-6168. - 4 (2010), 1/2 ; str. 42-44
Renderiranje -- 3D model -- Scanline -- Ray casting -- Radiosity -- Ray tracing
004
HA10-08671

NOVAK-MARCINČIN, Jozef
Application of the virtual reality modelling language to computer aided robot control system ROANS / Jozef Novák-Marcinčin, Martin Doliak, Sergej Hloch, Todor Ergić. - Ilustr.
Bibliografija: 16 jed. - Sažetak.
U: Strojarstvo. - ISSN 0562-1887. - 52 (2010), 2 ; str. 227-232  
 Elektronička verzija članka
Modeliranje virtualne stvarnosti -- ROANS -- Robot -- Automatizirani proizvodni sustav
004
HA10-08672

MALIĆ, Brankica
Consideration of screen and image resolution / Brankica Malić. - Ilustr.
Bibliografija: 8 jed. - Sažetak.
U: Tehnički vjesnik (Strojarski fakultet). - ISSN 1330-3651. - 17 (2010), 3 ; str. 367-370  
 Elektronička verzija članka
Ekran -- Ekranski piksel -- Ekranska razlučivost -- Slikovna razlučivost
004
HA10-08673

KESER, Tomislav
Intelligent machine vision system for automated quality control in ceramic tiles industry / Tomislav Keser, Željko Hocenski, Verica Hocenski. - Ilustr.
Bibliografija: 20 jed. - Sažetak.
U: Strojarstvo. - ISSN 0562-1887. - 52 (2010), 2 ; str. 105-114  
 Elektronička verzija članka
Keramičke pločice -- Vizualna kontrola kvalitete -- Sustav strojnog vida -- Neuronska mreža
004
666
HA10-08674

KRNIĆ, Mario, matematičar
Josipov problem i programska podrška / Mario Krnić, Sanja Šain. - Ilustr.
Bibliografija: 9 jed.
U: Poučak. - ISSN 1332-3008. - 11 (2010), 42 ; str. 66-77
Rekurzivna relacija -- Programska podrška -- Josipov problem -- Binarni brojevni sustav
004
HA10-08675

MISHRA, Deepti
Managing requirements in market-driven software project : agile methods view / Deepti Mishra, Alok Mishra. - Ilustr.
Bibliografija: 40 jed. - Sažetak.
U: Tehnički vjesnik (Strojarski fakultet). - ISSN 1330-3651. - 17 (2010), 2 ; str. 223-229  
 Elektronička verzija članka
Agilna metoda -- Tržišno orijentirani softver -- Definiranje potreba
004
338
HA10-08676

MARTINOVIĆ, Goran
Monitoring and measurement of computer network performance / Goran Martinovic, Bruno Petrisevac, Drago Zagar. - Ilustr.
Bibliografija: 27 jed. - Sažetak.
U: Tehnički vjesnik (Strojarski fakultet). - ISSN 1330-3651. - 17 (2010), 3 ; str. 317-326  
 Elektronička verzija članka
Računalne mreže -- Mjerenje performansi
004
HA10-08677

MLADENOVIĆ, Saša
Odabir kombinacija odjevnih predmeta potpomognut računalom / Saša Mladenović, Andrina Granić, Ivana Maršić. - Ilustr.
Bibliografija: 26 jed. - Summary ; Zusammenfassung.
U: Tekstil. - ISSN 0492-5882. - 59 (2010), 10 ; str. 463-469
004
51
39
HA10-08678

BERNIK, Andrija
Vrste i tehnike 3D modeliranja / A. Bernik. - Ilustr.
Bibliografija: 5 jed. - Summary.
U: Tehnički glasnik (Varaždin). - ISSN 1846-6168. - 4 (2010), 1/2 ; str. 45-47
3D modeliranje -- Poligonalno modeliranje -- NURBS modeliranje -- Subdivizijsko modeliranje
004
HA10-08679

LONČARIĆ, Nataša
Wolfram Alpha - matematika za sve i svakog / Nataša Petek Lončarić, Sanja Loparić. - Ilustr.
Bibliografija: 5 jed. - Summary.
U: Tehnički glasnik (Varaždin). - ISSN 1846-6168. - 4 (2010), 1/2 ; str. 103-106
Wolfram Alpha -- Internet -- Matematički problem
004
51
HA10-08680

Vidi br.: HA10-09252

Vidi br.: HA10-09235

Vidi br.: HA10-09077

Vidi br.: HA10-08876

Vidi br.: HA10-09074

Vidi br.: HA10-08749

Vidi br.: HA10-09193

Vidi br.: HA10-08831

Vidi br.: HA10-08997

Vidi br.: HA10-08979

Vidi br.: HA10-08977

Vidi br.: HA10-09202

Vidi br.: HA10-08767

Vidi br.: HA10-08988

Vidi br.: HA10-09194

006   Normizacija i norme

BUNTAK, Krešimir
Mjeriteljstvo i trgovina : (1) / Krešimir Buntak.
Bibliografske bilješke uz tekst.
U: Suvremena trgovina (Zagreb). - ISSN 1330-0180. - 35 (2010), 4 ; str. 28-30
Mjeriteljstvo -- Trgovina
006
339
HA10-08681

BUNTAK, Krešimir
Mjeriteljstvo i trgovina : (2) / Krešimir Buntak. - Ilustr.
U: Suvremena trgovina (Zagreb). - ISSN 1330-0180. - 35 (2010), 5 ; str. 34-38
Mjeriteljstvo -- Trgovina
006
339
HA10-08682

Vidi br.: HA10-09085

Vidi br.: HA10-08983

Vidi br.: HA10-08964

Vidi br.: HA10-09025

Vidi br.: HA10-09084

01   Bibliografije. Katalozi

CVIKIĆ, Sandra
Vukovarski zbornik : (statistika i bibliografija radova) / Sandra Cvikić. - Ilustr.
U: Vukovarski zbornik .... - ISSN 1846-1808. - 5 (2010) ; str. 78-91
01
HA10-08683

06   Organizacije. Udruge. Nagrade

GIRON, Manon
Družba sv. Ćirila i Metoda za Istru i Kastav / Manon Giron. - Ilustr.
Bibliografske bilješke na kraju teksta. - Zusammenfassung ; riassunto.
U: Zbornik Kastavštine. - ISSN 1331-2898. - 18 (2010) ; str. 49-73
Družba sv. Ćirila i Metoda
061
HA10-08684

KRIČKIĆ-MARCAN, Mirela
Kastavska društva, udruge i klubovi / Mirela Kričkić-Marcan.
Zusammenfassung ; riassunto.
U: Zbornik Kastavštine. - ISSN 1331-2898. - 18 (2010) ; str. 125-149
Kastavska društva
061
HA10-08685

HAMERŠAK, Filip
Višeslav Aralica, Matica hrvatska u Nezavisnoj Državi Hrvatskoj, Hrvatski institut za povijest, Zagreb, 2009. : [prikaz] / Filip Hameršak.
U: Zadarska smotra. - ISSN 1330-4577. - 59 (2010), 3/4 ; str. 247-250
Matica Hrvatska -- Nezavisna država Hrvatska
061
930
HA10-08686

Vidi br.: HA10-09291

069   Muzeji. Stalne izložbe

Vidi br.: HA10-09308

1FILOZOFIJA. PSIHOLOGIJA


PAIĆ, Žarko
Landkarten für Irrende : Nomadentum und Chaos am Ende der Geschichte / Žarko Paić ; aus dem Kroatischen von Boris Perić. - Ilustr.
Dossier: Žarko Paić. - Biobibliografska bilješka o autoru na str. 66. - Bibliografske bilješke uz tekst.
U: Relations (Zagreb). - ISSN 1334-6768. - (2010), 1/2 ; str. 66-79
Nomadizam
1
93
32
HA10-08687

ČAČINOVIČ, Nadežda
Netrpeljiva ekonomija srdžbe / Nadežda Čačinovič-Puhovski ; razgovarala Ivana Perica. - Ilustr.
Tema broja: Amok.
U: Tema: (Zagreb). - ISSN 1334-6466. - 7 (2010), 6 ; str. 34-38
Srdžba -- Filozofija
Nadežda Čačinović

1
HA10-08688

VLAISAVLJEVIĆ, Ugo
Pacifikacija postsocijalizma / Ugo Vlaisavljević ; razgovarala Darija Žilić. - Ilustr.
U: Tema: (Zagreb). - ISSN 1334-6466. - 7 (2010), 6 ; str. 100-107
Postsocijalizam
Ugo Vlaisavljević -- Jacques Derrida

1
HA10-08689

Vidi br.: HA10-09370

Vidi br.: HA10-08715

11/12   Metafizika. Ontologija. Kozmologija. Estetika

PAIĆ, Žarko
Gott ohne Religion : die Leere der Welt und das Ereignis der Offenheit / Žarko Paić ; aus dem Kroatischen von Boris Perić.
Dossier: Žarko Paić. - Bibliografske bilješke uz tekst.
U: Relations (Zagreb). - ISSN 1334-6768. - (2010), 1/2 ; str. 80-90
Metafizika -- Bog -- Religija
11/12
HA10-08690

16   Logika. Simbolička logika. Matematička logika. Spoznajna teorija. Epistemologija

BRASSIER, Ray
Likvidirati čovjeka jednom zauvijek / Ray Brassier ; preveo s francuskoga Igor Grbić.
Iz: Théorie-rebellion. Un ultimatum, Paris, L'Harmattan, 2005. - Tematski blok: Spekulativni realizam.
U: Quorum (Zagreb). - ISSN 0352-7654. - 26 (2010), 5/6 ; str. 241-244
16
HA10-08691

HARMAN, Graham
O užasima realizma / Graham Harman ; razgovarao Tom Sparrow ; preveo s engleskoga Goran Vujasinović.
Iz: Pli: The Warwick Journal of Philosophy, vol 19/2008. - Tematski blok: Spekulativni realizam.
U: Quorum (Zagreb). - ISSN 0352-7654. - 26 (2010), 5/6 ; str. 174-291
16
HA10-08692

JELAČA, Matija
Spekulativni realizam : (pre)kratak uvod / Matija Jelača.
Tematski blok: Spekulativni realizam. - Bibliografske bilješke uz tekst.
U: Quorum (Zagreb). - ISSN 0352-7654. - 26 (2010), 5/6 ; str. 226-240
Spoznajna teorija -- Spekulativni realizam
16
HA10-08693

HALLWARD, Peter
Sve je moguće / Peter Hallward ; preveo s engleskoga Goran Vujasinović.
Iz: Radical philosophy, 152/2008. - O knjizi: Quentin Meillassoux, After finitude: an essay on the necessity of contingency, Continuum, London i New York, 2008. - Tematski blok: Spekulativni realizam.
U: Quorum (Zagreb). - ISSN 0352-7654. - 26 (2010), 5/6 ; str. 245-260
16
HA10-08694

MEILLASSOUX, Quentin
Žalovanje u dolasku, bog u dolasku / Quentin Meillassoux ; prevela s francuskoga Milena Ostojić.
Iz: Critique, 704/705/2006. - Tematski blok: Spekulativni realizam.
U: Quorum (Zagreb). - ISSN 0352-7654. - 26 (2010), 5/6 ; str. 261-273
16
HA10-08695

17   Moralna filozofija. Etika. Praktična filozofija

HORVAT, Srećko
Why we can love only by means of signs? / Srećko Horvat ; translated by Domagoj Orlić. - Ilustr.
Tematski blok: Srećko Horvat: Essays. - Bibliografske bilješke uz tekst.
U: Relations (Zagreb). - ISSN 1334-6768. - (2010), 3/4 ; str. 142-147
Ljubav -- Partnerski odnosi
17
HA10-08696

Vidi br.: HA10-08769

2RELIGIJA. TEOLOGIJA


21/29   Religijski sustavi. Religije i vjere

MARAČIĆ, Ljudevit Anton
Compilazioni cronachistiche settecentesche dei frati francescani istriani Santo Brandolini, Felice Bartoli e Pietro Trani / Ljudevit Anton Maračić. - Ilustr.
Appendice, str. 719-762. - Bibliografske bilješke uz tekst. - Sažetak ; povzetek.
U: Atti (Centro di ricerche storiche, Rovigno). - ISSN 0392-9493. - 40 (2010) ; str. 707-764
Istarski franjevci 18. st. -- Kronografska djela
26/27
HA10-08697

KRASIĆ, Stjepan
Dominikanci na području nekadašnje zadarske nadbiskupije od XIII. do XIX. stoljeća / Stjepan Krasić. - Ilustr.
Bibliografske bilješke uz tekst.
U: Zadarska smotra. - ISSN 1330-4577. - 59 (2010), 3/4 ; str. 37-72
Dominikanci
26/27
HA10-08698

LUPIS, Vinicije
Hrvatski krajevi i štovanje relikvijara svetaca u kontekstu tradicije / Vinicije B. Lupis. - Ilustr.
Bibliografske bilješke uz tekst. - Summary.
U: Vukovarski zbornik .... - ISSN 1846-1808. - 5 (2010) ; str. 95-116
Relikvijari svetaca
23
HA10-08699

ŠPEHAR, Zlatko, svećenik
Kad se Nebo zemljom poigra--- / Zlatko Špehar. - Ilustr.
U: Vukovarski zbornik .... - ISSN 1846-1808. - 5 (2010) ; str. 237-247
23
HA10-08700

LEVANAT-PERIČIĆ, Miranda
Mitski zbornik, ur. Suzana Marjanić i Ines Prica, Institut za etnologiju i folkloristiku, Hrvatsko etnološko društvo, Scarabeus naklada, Zagreb, 2010. : [prikaz] / Miranda Levanat-Peričić.
U: Zadarska smotra. - ISSN 1330-4577. - 59 (2010), 3/4 ; str. 232-243
Mitologija
29
39
HA10-08701

KRISTIĆ, Alen
Religijske institucije u regiji ne prednjače u pozitivnim društvenim procesima / Alen Kristić ; razgovarala Darija Žilić. - Ilustr.
U: Tema: (Zagreb). - ISSN 1334-6466. - 7 (2010), 5 ; str. 111-120
Katolička crkva -- Teologija
Alen Kristić

23/28
HA10-08702

ŠTOKOVIĆ, Alojz
Statut Bratovštine Svih svetih i svetog Luke iz Buzeta 1581. / Alojz Štoković.
Tematski blok: 40. znanstveni skup "Buzetski dani". - Bibliografske bilješke uz tekst.
U: Buzetski zbornik. - ISSN 0350-6088. - 37 (2010) ; str. 77-84
Bratovština Svih svetih i svetog Luke iz Buzeta
Statut 1581.

25
HA10-08703

3DRUŠTVENE ZNANOSTI


314   Demografija

GELEZ, Philippe
Débats sur les mouvements de population en Bosnie et Herzégovine au 19e S / Philippe Gelez. - Ilustr.
Bibliografske bilješke uz tekst. - Summary.
U: Review of Croatian history. - ISSN 1845-4380. - 6 (2010), 1 ; str. 189-223  
 Elektronička verzija članka
Migracije 19. st.
314
HA10-08704

PREDOJEVIĆ, Željko
Multikulturalna baranjska bit uvjetovana povijesnim čimbenicima / Željko Predojević. - Ilustr.
Bibliografske bilješke uz tekst ; bibliografija i izvori: 25 jed.
U: Godišnjak Ogranka Matice hrvatske Beli Manastir. - ISSN 1845-044X. - 7 (2010) ; str. 45-71
Stanovništvo Baranje -- Multietničnost
314
HA10-08705

ŽIVIĆ, Dražen
Neka terminološka i metodološka pitanja u istraživanjima demografskih ratnih gubitaka u Hrvatskom domovinskom ratu / Dražen Živić. - Ilustr.
Bibliografske bilješke uz tekst ; bibliografija: 31 jed. - Summary.
U: Vukovarski zbornik .... - ISSN 1846-1808. - 5 (2010) ; str. 117-135
Domovinski rat -- Demografski gubici
314
HA10-08706

HAZDOVAC Bajić, Nikolina
Utjecaj srbijanske agresije na demografske promjene dubrovačkog područja / Nikolina Hazdovac. - Ilustr.
Bibliografske bilješke uz tekst ; bibliografija: 18 jed. ; izvori: 6 jed. - Summary.
U: Vukovarski zbornik .... - ISSN 1846-1808. - 5 (2010) ; str. 136-160
314
HA10-08707

316   Sociologija

PAIĆ, Žarko
Herrschaft des Genusses : Inszenierung des Lebens als sozialen Erlebnisses / Žarko Paić ; aus dem Kroatischen von Boris Perić.
Dossier: Žarko Paić. - Bibliografske bilješke uz tekst.
U: Relations (Zagreb). - ISSN 1334-6768. - (2010), 1/2 ; str. 92-102
Životni stil -- Hedonizam
316
HA10-08708

KATAVIĆ, Tin
Liderstvo služenjem / T. [Tin] Katavić, Mario Tomiša, Nikola Mrvac.
Bibliografija: 6 jed. - Summary.
U: Tehnički glasnik (Varaždin). - ISSN 1846-6168. - 4 (2010), 1/2 ; str. 99-102
Lider -- Liderstvo služenjem -- Menadžer -- Demokracija -- Diktatura
316
HA10-08709

DUBRETA, Nikša
Modelling a pattern for responsibility : science and theory of sustainable development / Nikša Dubreta, Vesna Janković, Helena Trbušić.
Konferencija MOTSP 2009 (Management of technology - steps to sustainable production). - Bibliografija: 18 jed. - Sažetak.
U: Strojarstvo. - ISSN 0562-1887. - 52 (2010), 1 ; str. 17-22  
 Elektronička verzija članka
Obrazac za odgovornost -- Održivi razvoj -- Okoliš -- Društvena odgovornost
316
HA10-08710

HORVAT, Srećko
The paradoxes of suicide / Srećko Horvat ; transated by Domagoj Orlić. - Ilustr.
Tematski blok: Srećko Horvat: Essays. - Bibliografske bilješke uz tekst ; biobibliografska bilješka o autoru: str. 114.
U: Relations (Zagreb). - ISSN 1334-6768. - (2010), 3/4 ; str. 114-123
Samoubojstvo
316
HA10-08711

Vidi br.: HA10-09266

Vidi br.: HA10-08744

32   Politika

KRIŠTO, Jure
Deconstructing a myth: Franjo Tuđman and Bosnia and Herzegovina / Jure Krišto.
Bibliografske bilješke uz tekst. - Zusammenfassung.
U: Review of Croatian history. - ISSN 1845-4380. - 6 (2010), 1 ; str. 37-66  
 Elektronička verzija članka
Franjo Tuđman
Rat u Bosni i Hercegovini

32
HA10-08712

REGAN, Krešimir
The Serbian orthodox church and Croatian independence : activity in the Banate of Croatia / Krešimir Regan.
Bibliografske bilješke uz tekst. - Zusammenfassung.
U: Review of Croatian history. - ISSN 1845-4380. - 6 (2010), 1 ; str. 85-104  
 Elektronička verzija članka
Hrvatska povijest 1939.-1941. -- Srpska pravoslavna crkva
32
HA10-08713

LUČIĆ, Ivica, povjesničar
The view from Bosnia and Herzegovina on Franjo Tuđman's "Bosnian policy" / Ivica Lučić.
Bibliografske bilješke uz tekst. - Zusammenfassung.
U: Review of Croatian history. - ISSN 1845-4380. - 6 (2010), 1 ; str. 67-84  
 Elektronička verzija članka
Franjo Tuđman
Rat u Bosni i Hercegovini

32
HA10-08714

Vidi br.: HA10-08687

321   Oblici političke organizacije. Države kao političke sile

HORVAT, Srećko
How common people become monsters? : Goli otok or sadistic masochism in its purest form / Srećko Horvat ; translated by Domagoj Orlić. - Ilustr.
Tematski blok: Srećko Horvat: Essays. - Bibliografske bilješke uz tekst.
U: Relations (Zagreb). - ISSN 1334-6768. - (2010), 3/4 ; str. 124-130
Ratni zločini
Goli otok

321
1
HA10-08715

LUCIĆ, Nataša
O pitanjima izravne demokracije i mogućem utjecaju njenih institucija na gospodarski razvoj / Nataša Lucić.
Bibliografske bilješke uz tekst ; bibliografija i izvori: 39 jed. - Summary ; Zusammenfassung.
U: Pravni vjesnik. - ISSN 0352-5317. - 26 (2010), 3/4 ; str. 217-246
Izravna demokracija -- Gospodarski razvoj
321
33
HA10-08716

323   Unutarnji poslovi. Unutarnja politika

BIRŠIĆ, Ivan
Bijeg Stjepana Radića u inozemstvo pred hapšenje 1923. godine / Ivan Biršić. - Ilustr.
Bibliografske bilješke uz tekst ; bibliografija: 6 jed.
U: Podravski zbornik. - ISSN 0350-3372. - 36 (2010) ; str. 181-186
Stjepan Radić
323
HA10-08717

MARKUS, Tomislav
The Serbian question in Croatian politics, 1848-1918 / Tomislav Markus.
Bibliografske bilješke uz tekst. - Zusammenfassung.
U: Review of Croatian history. - ISSN 1845-4380. - 6 (2010), 1 ; str. 165-188  
 Elektronička verzija članka
Srpsko pitanje u Hrvatskoj 1848.-1918. -- Srbi u Hrvatskoj 1848.-1918.
323
HA10-08718

329   Političke stranke i pokreti

TURKALJ, Jasna
Croatian women and the Party of the Right during the 1880s / Jasna Turkalj. - Ilustr.
Bibliografske bilješke uz tekst. - Zusammenfassung.
U: Review of Croatian history. - ISSN 1845-4380. - 6 (2010), 1 ; str. 133-163  
 Elektronička verzija članka
Hrvatska stranka prava 1880.-1890.
Žene

329
HA10-08719

33   Ekonomija. Ekonomske znanosti

PRUCHNICKA-GRABIAS, Izabela
Global Macro hedge funds investment results during different market conditions / Izabela Pruchnicka-Grabias. - Ilustr.
Bibliografske bilješke uz tekst ; bibliografija: 6 jed. - Sažetak ; Zusammenfassung.
U: Pravni vjesnik. - ISSN 0352-5317. - 26 (2010), 3/4 ; str. 149-164
Investicije -- Stope prihoda
330
HA10-08720

MIKŠIĆ, Vanda
Poziv na srdžbu : Ili o učincima teksta Indignez-vous! Stéphanea Hessela / Vanda Mikšić. - Ilustr.
Bilješke uz tekst.
U: Tema: (Zagreb). - ISSN 1334-6466. - 7 (2010), 6 ; str. 82-87
Financijska kriza
Stéphane Hessel

33
HA10-08721

BARKOVIĆ, Ivana
Uloga institucija u ekonomskom razvoju : prirodni (povijesni) eksperimenti / Ivana Barković, Nataša Lucić.
Bibliografske bilješke uz tekst ; bibliografija: 30 jed. - Summary ; Zusammenfassung.
U: Pravni vjesnik. - ISSN 0352-5317. - 26 (2010), 2 ; str. 69-85
Institucionalna ekonomija -- Gospodarski razvoj
33
HA10-08722

Vidi br.: HA10-08716

331   Rad. Zaposlenost. Posao. Ekonomika rada. Organizacija rada

ŽNIDARŠIČ, Jana
Age management in Slovenian enterprises: the viewpoint of older employees / Jana Žnidaršič. - Ilustr.
Bibliografija: str. 295-300. - Sažetak.
U: Zbornik radova Ekonomskog fakulteta u Rijeci. - ISSN 1331-8004. - 28 (2010), 2 ; str. 271-301  
 Elektronička verzija članka
Radna snaga -- Starenje
331
HA10-08723

ŠLANDER, Sonja
Labour cost convergence in the EU : spatial econometrics approach / Sonja Šlander, Marko Ogorevc. - Ilustr.
Bibliografske bilješke uz tekst ; bibliografija: str. 46-51. - Sažetak.
U: Privredna kretanja i ekonomska politika. - ISSN 1330-187X. - 20 (2010), 122 ; str. 27-51  
 Elektronička verzija članka
Tržište rada
Europska unija

331
HA10-08724

JELAČIĆ, Denis
Motivation factors analysis in industrial plants / Denis Jelačić, Tomislav Grladinović, Andreja Pirc, Leon Oblak. - Ilustr.
Bibliografija: 12 jed. - Sažetak.
U: Strojarstvo. - ISSN 0562-1887. - 52 (2010), 3 ; str. 349-361  
 Elektronička verzija članka
Motivirajući čimbenici -- Industrijski pogon -- Prerada drva -- Proizvodnja namještaja -- Sigurnost zaposlenja
331
684
HA10-08725

MIROSAV, Zoran
Odraz znanja stranih jezika na zapošljavanje i studiranje u inozemstvu s naglaskom na studente upravnog studija / Zoran Mirosav.
Bibliografija: 3 jed. - Summary ; Zusammenfassung.
U: Pravni vjesnik. - ISSN 0352-5317. - 26 (2010), 2 ; str. 109-124
Zapošljavanje -- Strani jezici
331
HA10-08726

IKICA-PUPAVAC, Danijela
Žene u prometnim poduzećima / Danijela Ikica-Pupavac, Drago Pupavac. - Ilustr.
Bibliografske bilješke na kraju teksta ; bibliografija: 12 jed. - Summary.
U: Suvremeni promet. - ISSN 0351-1898. - 30 (2010), 6 ; str. 408-411
Prometna poduzeća -- Žene
331
HA10-08727

336   Financije. Bankarstvo. Novac

MUKHTAR, Tahir
Budget deficit, money supply and inflation : the case of Pakistan / Tahir Mukhtar, Muhammad Zakaria. - Ilustr.
Bibliografske bilješke uz tekst ; bibliografija: 20 jed. - Sažetak.
U: Privredna kretanja i ekonomska politika. - ISSN 1330-187X. - 20 (2010), 122 ; str. 53-68  
 Elektronička verzija članka
Inflacija
336
HA10-08728

ŠANTIĆ, Zdeslav
Fiskalna politika u Hrvatskoj : jučer, danas, sutra / Zdeslav Šantić. - Ilustr.
U: Suvremena trgovina (Zagreb). - ISSN 1330-0180. - 35 (2010), 4 ; str. 18-21
Fiskalna politika
336
HA10-08729

KOŠAK, Marko, ekonomist
Loss given default determinants in a commercial bank lending : an emerging market case study / Marko Košak, Jure Košak,. - Ilustr.
Bibliografske bilješke uz tekst ; bibliografija: 19 jed. - Sažetak.
U: Zbornik radova Ekonomskog fakulteta u Rijeci. - ISSN 1331-8004. - 28 (2010), 1 ; str. 61-88  
 Elektronička verzija članka
Krediti -- Komercijalne banke
336
HA10-08730

IBRIŠIMOVIĆ, Franjo
Podrijetlo robe : carinski aspekti / Franjo Ibrišimović. - Ilustr.
U: Suvremena trgovina (Zagreb). - ISSN 1330-0180. - 35 (2010), 6 ; str. 40-43
Podrijetlo robe -- Carine
336
HA10-08731

BAJAKIĆ, Ivana
Reforma sustava financijske supervizije u EU kao mjera protiv budućih financijskih kriza / Ivana Bajakić. - Ilustr.
Bibliografske bilješke uz tekst. - Summary.
U: Pravo u gospodarstvu. - ISSN 1330-5476. - 49 (2010), 5 ; str. 1227-1250
Financijska regulacija
Europska unija

336
HA10-08732

BAJAKIĆ, Ivana
Revizija MiFID-a : nova regulacija dark pool sustava? / Ivana Bajakić. - Ilustr.
Bibliografske bilješke uz tekst. - Summary.
U: Pravo u gospodarstvu. - ISSN 1330-5476. - 49 (2010), 2 ; str. 534-553
Tržište kapitala
Europska unija

336
HA10-08733

MIJATOVIĆ, Nikola
Teorijski aspekti i praktična određenja poreznopravnog tretmana kapitalne dobiti / Nikola Mijatović, Danko Špoljarić.
Bibliografske bilješke uz tekst. - Summary ; Zusammenfassung.
U: Pravni vjesnik. - ISSN 0352-5317. - 26 (2010), 3/4 ; str. 79-94
Kapitalna dobit -- Dvostruko oporezivanje
336
HA10-08734

Vidi br.: HA10-09230

338   Gospodarsko stanje. Gospodarska politika. Gospodarsko planiranje. Proizvodnja. Usluge. Cijene

RODIN, Davor
Drugačija diagnoza suvremene krize / Davor Rodin.
Bibliografske bilješke uz tekst ; bibliografija: 6 jed. - Summary ; Zusammenfassung.
U: Pravni vjesnik. - ISSN 0352-5317. - 26 (2010), 3/4 ; str. 65-77
Gospodarska kriza
338
HA10-08735

JUG-DUJAKOVIĆ, Jurica
Evaluacija ideja i projekata u diverzifikaciji ribljih proizvoda i njihovoj uspješnoj komercilaziciji / Jurica Jug-Dujaković, Ana Gavrilović, Boško Skaramuca. - Ilustr.
Hrvatsko ribarstvo : kako i kuda dalje, Vukovar, travanj 2010. - Bibliografija: 5 jed.
U: Zbornik radova (Savjetovanje o slatkovodnom ribarstvu Republike Hrvatske s međunarodnim sudjelovanjem). - ISSN 1848-0535. - 6 (2010) ; str. 51-56
Riblji proizvodi -- Evaluacija proizvoda -- Tržište -- Distribucija proizvoda
338
HA10-08736

PIŠKOR, Mario
Lean production kao jedan od načina povećanja konkurentnosti hrvatskih poduzeća na globalnom tržištu / Mario Piškor, Veljko Kondić. - Ilustr.
Bibliografija: 5 jed. - Summary.
U: Tehnički glasnik (Varaždin). - ISSN 1846-6168. - 4 (2010), 1/2 ; str. 37-41
Lean proizvodnja -- Just in time metoda -- Povlačenje proizvodnje -- Gubitak u proizvodnji
Toyota

338
HA10-08737

VRLJIČAK, Zlatko
Proizvodnja pamuka u Turskoj / Zlatko Vrljičak, Katarina Krstović. - Ilustr.
Bibliografija: 23 jed.
U: Tekstil. - ISSN 0492-5882. - 59 (2010), 11 ; str. 519-525
Proizvodnja pamuka -- Organski pamuk -- Cijena pamučnog vlakna
338
677
HA10-08738

BROZ, Tanja
Prvi pozitivni signali : ublažavanje negativnih trendova krajem 2009. / Tanja Broz, Goran Buturac, Dinko Pavuna, Ivana Rašić Bakarić, Sunčana Slijepčević i Dragica Smilaj. - Ilustr.
U: Privredna kretanja i ekonomska politika. - ISSN 1330-187X. - 20 (2010), 122 ; str. 7-26  
 Elektronička verzija članka
Gospodarski razvoj
338
HA10-08739

Vidi br.: HA10-08676

Vidi br.: HA10-09227

Vidi br.: HA10-09247

338.48   Turizam

PENOVIĆ Buble, Martina
Mentalno-verbalni model održivog razvoja otočnoga nautičkog turizma Republike Hrvatske / Martina Penović Buble, Vinko Vidučić, Frane Mitrović. - Ilustr.
Bibliografske bilješke na kraju teksta ; bibliografija: 15 jed. - Summary.
U: Suvremeni promet. - ISSN 0351-1898. - 30 (2010), 1/2 ; str. 94-97
Nautički turizam Hrvatske -- Otočni turizam Hrvatske
338.48
HA10-08740

BLAŽEVIĆ, Branko, ekonomist
Razvoj turizma u Hrvatskom primorju i Gorskom kotaru 1945.-1980. / Branko Blažević. - Ilustr.
Bibliografske bilješke uz tekst ; bibliografija: 31 jed. - Summary.
U: Vinodolski zbornik. - ISSN 0351-5516. - 13 (2010) ; str. 13-44
Turizam 1945.-1980.
338.48
HA10-08741

KOLIĆ, Željko
Ruralni turizam / Željko Kolić. - Ilustr.
U: Suvremena trgovina (Zagreb). - ISSN 1330-0180. - 35 (2010), 4 ; str. 40-42
Seoski turizam
338.48
HA10-08742

VUKOJA, Vesna
Strategija razvoja turizma grada Kastva / Vesna Vukoja. - Ilustr.
Bibliografija: 20 jed. ; bibliografske bilješke na kraju teksta. - Zusammenfassung ; riassunto.
U: Zbornik Kastavštine. - ISSN 1331-2898. - 18 (2010) ; str. 181-215
Turizam Kastva
338.48
HA10-08743

JURIĆ, Boris, ml.
Vlatko Jadrešić, Janusovo lice turizma - od masovnog do selektivno-održivog turizma, Zaprešić, 2010. : [prikaz] / Boris Jurić.
U: Zadarska smotra. - ISSN 1330-4577. - 59 (2010), 3/4 ; str. 257-261
Masovni turizam -- Selektivni turizam
338.48
316
HA10-08744

339   Trgovina. Međunarodni gospodarski odnosi. Svjetsko gospodarstvo

ANIĆ, Ivan-Damir
Attitudes and purchasing behavior of consumers in domestic and foreign food retailers in Croatia / Ivan-Damir Anić. - Ilustr.
Bibliografija: str. 128-131. - Sažetak.
U: Zbornik radova Ekonomskog fakulteta u Rijeci. - ISSN 1331-8004. - 28 (2010), 1 ; str. 113-133  
 Elektronička verzija članka
Trgovina na malo -- Stavovi potrošača
339
HA10-08745

JURŠE, Milan
Diagonal cumulation of origin as the EU’s institutional incentive mechanism for promoting international trade and business / Milan Jurše, Klavdij Logožar, Romana Korez Vide. - Ilustr.
Bibliografske bilješke uz tekst ; bibliografija: str. 245-249. - Sažetak.
U: Zbornik radova Ekonomskog fakulteta u Rijeci. - ISSN 1331-8004. - 28 (2010), 2 ; str. 221-250  
 Elektronička verzija članka
Međunarodna trgovina
Europska unija

339.9
HA10-08746

SEGETLIJA, Zdenko
Dinamika i važnost maloprodaje / Zdenko Segetlija.
Bibliografske bilješke uz tekst ; bibliografija: 9 jed.
U: Suvremena trgovina (Zagreb). - ISSN 1330-0180. - 35 (2010), 4 ; str. 22-25
Trgovina na malo
339
HA10-08747

SEGETLIJA, Zdenko
E-maloprodaja kao sastanica vrijednosnoga lanca / Zdenko Segetlija. - Ilustr.
Bibliografske bilješke uz tekst ; bibliografija: 26 jed.
U: Suvremena trgovina (Zagreb). - ISSN 1330-0180. - 35 (2010), 3 ; str. 20-24
E-maloprodaja
339
HA10-08748

ŠTULEC, Ivana
Moć grupne kupovine / Ivana Štulec, Kristina Petljak. - Ilustr.
Bibliografske bilješke uz tekst ; bibliografija i izvori: 12 jed.
U: Suvremena trgovina (Zagreb). - ISSN 1330-0180. - 35 (2010), 6 ; str. 22-25
Grupna kupovina -- Internet
339
004
HA10-08749

SEGETLIJA, Zdenko
Važnost distributivne trgovine u nacionalnom gospodarstvu i u vrijednosnom lancu / Zdenko Segetlija. - Ilustr.
Bibliografske bilješke uz tekst ; bibliografija: 17 jed.
U: Suvremena trgovina (Zagreb). - ISSN 1330-0180. - 35 (2010), 6 ; str. 28-32
Distributivna trgovina -- Nacionalno gospodarstvo
339
HA10-08750

Vidi br.: HA10-08681

Vidi br.: HA10-08682

Vidi br.: HA10-09210

Vidi br.: HA10-09247

34   Pravo. Pravna znanost. Pomoćne pravne znanosti

BARBARIĆ, Ivan, povjesničar
720. obljetnica Vinodolskog zakona / Ivan Barbarić. - Ilustr.
Bibliografske bilješke uz tekst ; bibliografija: 8 jed. - Summary.
U: Vinodolski zbornik. - ISSN 0351-5516. - 13 (2010) ; str. 68-93
34
HA10-08751

BOŠKOVIĆ, Zvonimir
Neka pravna pitanja obavješćivanja pacijenata u hrvatskoj legislativi i praksi / Zvonimir Bošković.
Bibliografske bilješke uz tekst. - Summary.
U: Pravo u gospodarstvu. - ISSN 1330-5476. - 49 (2010), 3 ; str. 906-921
Prava pacijenata -- Obavješćivanje -- Informiranje pacijenata
34
616
HA10-08752

341   Međunarodno pravo

BAOTIĆ, Katica
Djelotvornost mirovnih operacija Ujedinjenih naroda / Katica Baotić.
Bibliografske bilješke uz tekst ; bibliografija: 21 jed. - Summary ; Zusammenfassung.
U: Pravni vjesnik. - ISSN 0352-5317. - 26 (2010), 1 ; str. 147-163
Povelja Ujedinjenih naroda -- Mirovne operacije
341
HA10-08753

SANDER, Gerald G.
Institutionelle neuerungen und Kompetenzverschiebungen durch den Vertrag von Lissabon / Gerald G. Sander.
Bibliografske bilješke uz tekst ; bibliografija: 32 jed. - Summary ; sažetak.
U: Pravni vjesnik. - ISSN 0352-5317. - 26 (2010), 3/4 ; str. 133-147
Lisabonski ugovor -- Institucije
341
HA10-08754

PETRAŠEVIĆ, Tunjica
Međunarodnopravni subjektivitet Europske unije / Tunjica Petrašević, Dunja Duić.
Bibliografske bilješke uz tekst ; bibliografija: 15 jed. - Summary ; Zusammenfassung.
U: Pravni vjesnik. - ISSN 0352-5317. - 26 (2010), 1 ; str. 53-73
Europska unija
Međunarodne organizacije

341
HA10-08755

MALAGURSKI, Branislav
Svjetska trgovinska organizacija između globalne međunarodne organizacije i specijalizirane ustanove za uređenje međunarodne trgovine / Branislav Malagurski.
Bibliografske bilješke uz tekst ; bibliografija i izvori: 45 jed. - Summary ; Zusammenfassung.
U: Pravni vjesnik. - ISSN 0352-5317. - 26 (2010), 3/4 ; str. 165-200
Svjetska trgovinska organizacija
341
HA10-08756

342   Javno pravo. Ustavno pravo. Upravno pravo

BLAGOJEVIĆ, Anita
Institucija ombusmana : pojam, porijeklo i razvoj / Anita Blagojević, Ivana Marić.
Bibliografske bilješke uz tekst ; bibliografija: 18 jed. - Summary ; Zusammenfassung.
U: Pravni vjesnik. - ISSN 0352-5317. - 26 (2010), 1 ; str. 105-116
Institucija ombudsmana -- Ljudska prava
342
HA10-08757

ŠARKINOVIĆ, Hamdija
Kontrola ustavnih sudova putem instituta ustavne žalbe zbog povrede pojedinačnih pravnih akata / Hamdija Šarkinović.
Bibliografske bilješke uz tekst ; bibliografija: 7 jed. - Summary ; Zusammenfassung.
U: Pravni vjesnik. - ISSN 0352-5317. - 26 (2010), 2 ; str. 147-159
Ustavna žalba -- Ustavni sud
342
HA10-08758

343/344   Kazneno pravo (opće i posebno)

GARDAŠ, Miro
Dokazni postupak i dokazna sredstva u Iločkom statutu i Vinodolskom zakoniku / Miro Gardaš, Tunjica Petrašević, Martina Cikač.
Bibliografske bilješke uz tekst ; bibliografija i izvori: 37 jed. - Summary ; Zusammenfassung.
U: Pravni vjesnik. - ISSN 0352-5317. - 26 (2010), 2 ; str. 37-56
Pravna povijest -- Iločki statut -- Vinodolski zakonik
343/344
HA10-08759

ŠKRTIĆ, Dražen
Kaznena djela protiv života i tijela u Statutu grada Splita iz 1312. godine / Dražen Škrtić, Tereza Karij.
Bibliografske bilješke uz tekst ; bibliografija: 11 jed. - Summary ; Zusammenfassung.
U: Pravni vjesnik. - ISSN 0352-5317. - 26 (2010), 2 ; str. 87-107
Kazneno pravo -- Splitski statut
343/344
HA10-08760

347   Građansko pravo

RADOLOVIĆ, Oliver
Agencijski ugovor o hotelskim uslugama : ugovorna odgovornost ugostitelja u hrvatskoj, europskoj i međunarodnoj poslovnoj praksi / Oliver Radolović.
Bibliografske bilješke uz tekst ; bibliografija: 38 jed. - Summary ; Zusammenfassung.
U: Pravni vjesnik. - ISSN 0352-5317. - 26 (2010), 2 ; str. 7-35
Hotelijerstvo -- Agencijski ugovori
347
640.4
HA10-08761

UZELAC, Alan
Arbitrabilnost : aktualno uređenje i neka otvorena pitanja u hrvatskom pravu / Alan Uzelac.
Bibliografske bilješke uz tekst. - Summary.
U: Pravo u gospodarstvu. - ISSN 1330-5476. - 49 (2010), 4 ; str. 1016-1045
Arbitraža
347
HA10-08762

STANIĆ, Boris, pravnik
Arbitražne klauzule u "štetnim ugovorima" / Boris Stanić. - Ilustr.
Bibliografske bilješke uz tekst ; bibliografija: 34 jed. - Summary.
U: Pravo u gospodarstvu. - ISSN 1330-5476. - 49 (2010), 4 ; str. 1119-1158
Arbitražne klauzule -- Ugovori
347
HA10-08763

ČULINOVIĆ-HERC, Edita
Arbitražno rješavanje sporova između ulagatelja i društava koja kotiraju na burzi zbog povrede dužnosti objave informacija na tržištu kapitala / Edita Čulinović Herc, Vlatka Butorac Malnar.
Bibliografske bilješke uz tekst. - Summary.
U: Pravo u gospodarstvu. - ISSN 1330-5476. - 49 (2010), 4 ; str. 1159-1198
Arbitražni spor -- Dionička društva
347
HA10-08764

PULJKO, Vjekoslav
Arbitražno rješavanje sporova u nogometu / Vjekoslav Puljko.
Bibliografske bilješke uz tekst ; bibliografija: 18 jed. - Summary ; Zusammenfassung.
U: Pravni vjesnik. - ISSN 0352-5317. - 26 (2010), 2 ; str. 57-67
Arbitražni spor -- Nogomet
347
796/799
HA10-08765

GIUNIO, Miljenko
Formalnosti i formalizam u ovrsi : 1. dio triptiha. Manjkavi polog dražbene kupovnine / Miljenko A. Giunio.
Bibliografske bilješke uz tekst. - Summary.
U: Pravo u gospodarstvu. - ISSN 1330-5476. - 49 (2010), 2 ; str. 645-649
Ovršni postupak
347
HA10-08766

VAJDA, Alan
Informatizacija pravosudnog sustava Velike Britanije korak prema informacijskoj tehnologiji na sudu / Alan Vajda.
Bibliografske bilješke uz tekst. - Summary.
U: Pravo u gospodarstvu. - ISSN 1330-5476. - 49 (2010), 2 ; str. 632-644
Pravosudni sustav -- Informcijske tehnologije
347
004
HA10-08767

GARAŠIĆ, Jasnica
Iskustva stalnog izbranog sudišta pri HGK u primjeni zagrebačkih pravila od 2005. - 2009. te prijedlozi za njihovu izmjenu / Jasnica Garašić.
Bibliografske bilješke uz tekst. - Summary.
U: Pravo u gospodarstvu. - ISSN 1330-5476. - 49 (2010), 4 ; str. 1105-1118
Pravilnik o arbitraži
347
HA10-08768

MAJSTOROVIĆ, Damir
Kodeks odvjetničke etike : antinomije prava i morala / Damir Majstorović.
Bibliografija: 4 jed. - Summary.
U: Pravo u gospodarstvu. - ISSN 1330-5476. - 49 (2010), 3 ; str. 899-905
Kodeks odvjetničke etike
347
17
HA10-08769

SIKIRIĆ, Hrvoje
Lex arbitri u postupcima pred stalnim izbranim sudištem pri Hrvatskoj gospodarskoj komori : zagrebačka pravila i ---? / Hrvoje Sikirić.
Bibliografske bilješke uz tekst. - Summary.
U: Pravo u gospodarstvu. - ISSN 1330-5476. - 49 (2010), 4 ; str. 979-1015
Arbitražno procesno pravo
347
HA10-08770

AKŠAMOVIĆ, Dubravka
Monistički i dualistički ustroj organa dioničkih društava s posebnim osvrtom na ustroj, principe i načela upravljanja športskim dioničkim društvima / Dubravka Akšamović.
Bibliografske bilješke uz tekst. - Summary.
U: Pravo u gospodarstvu. - ISSN 1330-5476. - 49 (2010), 2 ; str. 587-631
Dionička društva
347
HA10-08771

SAJKO, Krešimir
O ispravku i tumačenju pravorijeka : poredbenopravna razmatranja i de lege ferenda prijedlozi / Krešimir Sajko.
Bibliografske bilješke uz tekst. - Summary.
U: Pravo u gospodarstvu. - ISSN 1330-5476. - 49 (2010), 4 ; str. 1046-1054
Arbitraža -- Pravorijek
347
HA10-08772

ŠIROLA, Nina
O ništavnosti jamstva bračnom drugu / Nina Širola.
Bibliografske bilješke uz tekst.
U: Pravo u gospodarstvu. - ISSN 1330-5476. - 49 (2010), 2 ; str. 650-658
Jamstvo bračnom drugu
347
HA10-08773

ŠIROLA, Nina
O ništavnosti jamstva koje je jamac preuzeo na vjerovnikov prepad / Nina Širola.
Bibliografske bilješke uz tekst.
U: Pravo u gospodarstvu. - ISSN 1330-5476. - 49 (2010), 2 ; str. 659-668
Ništavost jamstva -- Vjerovnikov prepad
347
HA10-08774

GOLUB, Alen
Odgovornost za neispravan proizvod / Alen Golub.
Bibliografske bilješke uz tekst. - Summary.
U: Pravo u gospodarstvu. - ISSN 1330-5476. - 49 (2010), 3 ; str. 790-807
Odgovornost proizvođača -- Neispravan proizvod
347
HA10-08775

DERENČINOVIĆ, Morana
Ovrha na nematerijaliziranim vrijednosnim papirima ubilježenima na računima kod Središnjeg klirinškog depozitarnog društva d.d. / Morana Derenčinović. - Ilustr.
Bibliografske bilješke uz tekst ; bibliografija: 10 jed. - Summary.
U: Pravo u gospodarstvu. - ISSN 1330-5476. - 49 (2010), 2 ; str. 501-533
Ovršni zakon -- Vrijednosni papiri
347
HA10-08776

ZGRABLJIĆ Rotar, Dora
Pravo mjerodavno za ugovore o distribuciji / Dora Zgrabljić Rotar.
Bibliografske bilješke uz tekst. - Summary.
U: Pravo u gospodarstvu. - ISSN 1330-5476. - 49 (2010), 3 ; str. 775-789
Ugovori o distribuciji
Europska unija

347
HA10-08777

GIUNIO, Miljenko
Prijeboj tražbina u arbitražnom postupku : s osvrtom na zagrebačka pravila / Miljenko A. Giunio.
Bibliografske bilješke uz tekst. - Summary.
U: Pravo u gospodarstvu. - ISSN 1330-5476. - 49 (2010), 4 ; str. 1055-1078
Arbitražni postupak -- Prijeboj tražbina
347
HA10-08778

KUNŠTEK, Eduard
Prisilne arbitraže u hrvatskom pravu / Eduard Kunštek.
Bibliografske bilješke uz tekst. - Summary.
U: Pravo u gospodarstvu. - ISSN 1330-5476. - 49 (2010), 4 ; str. 1079-1094
Prisilna arbitraža
347
HA10-08779

PAVLOVIĆ, Mladen, pravnik
Propusti u postupku osiguranja tražbina / Mladen Pavlović.
Bibliografske bilješke uz tekst. - Summary.
U: Pravo u gospodarstvu. - ISSN 1330-5476. - 49 (2010), 5 ; str. 1313-1340
Ovršni zakon -- Osiguranje tražbina
347
HA10-08780

ŠAFRANKO, Zvonimir
Rebus sic stantibus / Zvonimir Šafranko.
Tekst članka na hrv. jeziku. - Bibliografske bilješke uz tekst. - Summary.
U: Pravo u gospodarstvu. - ISSN 1330-5476. - 49 (2010), 5 ; str. 1277-1312
Ugovorno pravo
347
HA10-08781

SAJKO, Krešimir
Rješavanje privatnopravnih sporova mirenjem : Hrvatska i europska rješenja / Krešimir Sajko.
Bibliografske bilješke uz tekst. - Summary.
U: Pravo u gospodarstvu. - ISSN 1330-5476. - 49 (2010), 4 ; str. 1199-1210
Mirenje
Europska unija

347
HA10-08782

BARETIĆ, Marko
Ugovaranje arbitraže u potrošačkim sporovima / Marko Baretić. - Ilustr.
Summary.
U: Pravo u gospodarstvu. - ISSN 1330-5476. - 49 (2010), 4 ; str. 1095-1104
Ugovaranje arbitraže -- Potrošački sporovi
347
HA10-08783

347.7   Trgovačko pravo. Pravo trgovačkih društava

KALEB, Zorislav
Davanje netočnih podataka o trgovačkom društvu nakon novele ZTD-a / Zorislav Kaleb.
Bibliografske bilješke uz tekst. - Summary.
U: Pravo u gospodarstvu. - ISSN 1330-5476. - 49 (2010), 2 ; str. 554-570
Zakon o trgovačkim društvima
347.7
HA10-08784

GIUNIO, Miljenko
Formalnosti i formalizam u ovrsi. : 2. dio triptiha. Od "riječke krpice" do riječke crtice / Miljenko A. Giunio.
Bibliografske bilješke uz tekst. - Summary.
U: Pravo u gospodarstvu. - ISSN 1330-5476. - 49 (2010), 3 ; str. 962-971
Ovršni zakon
347.7
HA10-08785

SAVIĆ, Iva
Gubitak prava na ograničenje odgovornosti prijevoznika za štetu na teretu u cestovnom i pomorskom prijevozu / Iva Savić. - Ilustr.
Bibliografske bilješke uz tekst. - Summary.
U: Pravo u gospodarstvu. - ISSN 1330-5476. - 49 (2010), 5 ; str. 1426-1437
Odgovornost prijevoznika -- Cestovni prijevoz -- Pomorski prijevoz
347.7
HA10-08786

UČUR, Marinko Đ.
Konvencija MOR-a broj 186 o radu pomoraca (2006.) / Marinko Đ. Učur.
Bibliografske bilješke uz tekst. - Summary ; Zusammenfassung.
U: Pravni vjesnik. - ISSN 0352-5317. - 26 (2010), 2 ; str. 125-146
Rad pomoraca
347.7
HA10-08787

BULKA, Zinka
Menadžerski ugovori / Zinka Bulka, Branka Selec.
Bibliografske bilješke uz tekst. - Summary.
U: Pravo u gospodarstvu. - ISSN 1330-5476. - 49 (2010), 3 ; str. 731-752
Trgovačka društva -- Menadžerski ugovori
347.7
HA10-08788

ČUVELJAK, Jelena
Namirenje vjerovnika u stečajnom postupku / Jelena Čuveljak.
Bibliografske bilješke uz tekst ; bibliografija: 7 jed. - Summary.
U: Pravo u gospodarstvu. - ISSN 1330-5476. - 49 (2010), 3 ; str. 855-878
Stečajni postupak -- Namirenje vjerovnika
347.7
HA10-08789

AKŠAMOVIĆ, Dubravka
Novi zakon o zaštiti tržišnog natjecanja / Dubravka Akšamović.
Bibliografske bilješke uz tekst ; bibliografija: 32 jed. - Summary ; Zusammenfassung.
U: Pravni vjesnik. - ISSN 0352-5317. - 26 (2010), 1 ; str. 17-51
Zakon o zaštiti tržišnog natjecanja
347.7
HA10-08790

MARKOVIĆ, Sanja, pravnica
Odgovornost članova uprave doo-a / Sanja Marković.
Bibliografske bilješke uz tekst. - Summary.
U: Pravo u gospodarstvu. - ISSN 1330-5476. - 49 (2010), 3 ; str. 721-730
Društvo s ograničenom odgovornošću
347.7
HA10-08791

FRANKULIN, Miljenko
Odgovornost za štetu članova uprave prema vjerovnicima dioničkog društva / Miljenko Frankulin.
Bibliografske bilješke uz tekst. - Summary.
U: Pravo u gospodarstvu. - ISSN 1330-5476. - 49 (2010), 3 ; str. 681-702
Dionička društva -- Zaštita vjerovnika
347.7
HA10-08792

MIHELČIĆ, Gabrijela
Pravni učinci pobijanja dužnikovih pravnih radnji izvan stečaja / Gabrijela Mihelčić, Loris Belanić.
Bibliografske bilješke uz tekst. - Summary.
U: Pravo u gospodarstvu. - ISSN 1330-5476. - 49 (2010), 3 ; str. 826-854
Obvezno pravo -- Pobijanje pravnih radnji
347.7
HA10-08793

RADOŠEVIĆ, Petar
Prigovor igre i oklade u bankarskim i burzovnim poslovima / Petar Radošević.
Bibliografske bilješke uz tekst. - Summary.
U: Pravo u gospodarstvu. - ISSN 1330-5476. - 49 (2010), 3 ; str. 753-774
Vrijednosni papiri -- Prigovor igre i oklade
347.7
HA10-08794

BRNABIĆ, Ratko
Proboj pravne osobnosti u joint venture odnosima / Ratko Brnabić.
Bibliografske bilješke uz tekst. - Summary.
U: Pravo u gospodarstvu. - ISSN 1330-5476. - 49 (2010), 3 ; str. 703-720
Joint venture -- Proboj pravne osobnosti
347.7
HA10-08795

ĐUKIĆ, Zlatko
Starovjekovna plovidba i trgovina / Zlatko Đukić.
Bibliografske bilješke uz tekst ; bibliografija: 28 jed. - Summary ; Zusammenfassung.
U: Pravni vjesnik. - ISSN 0352-5317. - 26 (2010), 3/4 ; str. 267-287
Povijest pomorstva
347.7
HA10-08796

348/349   Crkveno pravo. Posebne grane prava

KRTALIĆ, Vladimir
Posebno urbanističko pravo : prikaz njemačke prakse / Vladimir Krtalić.
U: Čovjek i prostor. - ISSN 0011-0728. - 57 (2010),9/10(676/677) ; str. 123-125
Urbanističko pravo
348/349
71
HA10-08797

KONTREC, Damir
Primjena čl. 47. Zakona o privatizaciji i upisi u zemljišnu knjigu / Damir Kontrec.
Bibliografske bilješke uz tekst. - Summary.
U: Pravo u gospodarstvu. - ISSN 1330-5476. - 49 (2010), 3 ; str. 808-825
Zakon o privatizaciji -- Zemljišne knjige
348/349
HA10-08798

PLAZONIĆ, Kristian
Probni rad kao rezolutivni uvjet nastavka radnog odnosa / Kristian Plazonić.
Bibliografske bilješke uz tekst. - Summary.
U: Pravo u gospodarstvu. - ISSN 1330-5476. - 49 (2010), 5 ; str. 1341-1403
Radno pravo -- Probni rad
348/349
HA10-08799

35   Javna uprava. Državni ustroj. Lokalna, regionalna, središnja uprava

KRVAVAC, Marija
ICSID i rješavanje sporova u oblasti međunarodnih koncesija / Marija Krvavac.
Bibliografske bilješke uz tekst. - Summary.
U: Pravo u gospodarstvu. - ISSN 1330-5476. - 49 (2010), 3 ; str. 879-898
Međunarodne koncesije -- Ugovori
35
HA10-08800

BRITVIĆ Vetma, Bosiljka
Karakteristike i pravni režim različitih ugovora o javno-privatnom partnerstvu u francuskom upravnom pravu / Bosiljka Britvić-Vetma.
Bibliografske bilješke uz tekst ; bibliografija: 10 jed. - Summary ; Zusammenfassung.
U: Pravni vjesnik. - ISSN 0352-5317. - 26 (2010), 1 ; str. 93-104
Ugovori o partnerstvu
35
HA10-08801

MIHANOVIĆ, Luka
Kvantifikacija glavnih varijabli modela obalne straže Republike Hrvatske za 2009. godinu / Luka Mihanović, Vinko Vidučić, Vedrana Divković. - Ilustr.
Bibliografske bilješke na kraju teksta ; bibliografija: 10 jed. - Summary.
U: Suvremeni promet. - ISSN 0351-1898. - 30 (2010), 5 ; str. 369-372
Obalna straža Republike Hrvatske
35
HA10-08802

MECANOVIĆ, Ivan
Neka pitanja djelovanja lokalne i regionalne samouprave / Ivan Mecanović, Zvonko Novosel.
Bibliografske bilješke na kraju teksta ; bibliografija: 21 jed. - Summary ; Zusammenfassung.
U: Pravni vjesnik. - ISSN 0352-5317. - 26 (2010), 3/4 ; str. 45-64
Lokalna samouprava -- Regionalna samouprava
35
HA10-08803

BABAC, Branko
Novi opći upravni postupnik i novi upravno-sudbeni postupnik : neka razmatranja u suvislosti promicanja javno-pravnoga rasuđivanja / Branko Babac.
Bibliografske bilješke uz tekst ; bibliografija: 63 jed. - Summary ; Zusammenfassung.
U: Pravni vjesnik. - ISSN 0352-5317. - 26 (2010), 3/4 ; str. 7-44
Upravni postupak
35
HA10-08804

STANIČIĆ, Frane
Pravna narav regulatornih agencija u Republici Hrvatskoj / Frane Staničić.
Bibliografske bilješke uz tekst ; bibliografija i izvori: 61 jed. - Summary.
U: Pravo u gospodarstvu. - ISSN 1330-5476. - 49 (2010), 5 ; str. 1341-1378
Regulatorne agencije
35
HA10-08805

BRUNČIĆ, Davor
Pravo na udruživanje jedinica područne (regionalne) samouprave u Republici Hrvatskoj u svjetlu europskih iskustava / Davor Brunčić.
Bibliografske bilješke uz tekst. - Summary ; Zusammenfassung.
U: Pravni vjesnik. - ISSN 0352-5317. - 26 (2010), 3/4 ; str. 95-114
Regionalna samouprava
35
HA10-08806

VITEZ Pandžić, Marijeta
Prikaz, stanje i analiza akata te regulacijskih procesa u predstavničkim tijelima Požeško-slavonske županije / Marijeta Vitez Pandžić, Mirela Mezak Stastny. - Ilustr.
Bibliografske bilješke uz tekst ; bibliografija i izvori: 49 jed. - Summary ; Zusammenfassung.
U: Pravni vjesnik. - ISSN 0352-5317. - 26 (2010), 3/4 ; str. 247-266
Regionalna samouprava
35
HA10-08807

GIUNIO, Miljenko
Ukidanje ili poništenje neustavnoga i nezakonitog propisa : konsideracije povodom novog ukidanja "parkirnog" propisa / Miljenko Appio Giunio.
Bibliografske bilješke uz tekst. - Summary.
U: Pravo u gospodarstvu. - ISSN 1330-5476. - 49 (2010), 5 ; str. 1411-1425
Komunalni red
35
HA10-08808

UČUR, Marinko Đ.
Zakon o sigurnosnoj zaštiti pomorskih brodova i luka / Marinko Đ. Učur.
Bibliografske bilješke uz tekst. - Summary.
U: Pravo u gospodarstvu. - ISSN 1330-5476. - 49 (2010), 3 ; str. 922-935
Luke -- Sigurnosna zaštita
35
HA10-08809

UČUR, Marinko Đ.
Zakon o sigurnosnoj zaštiti pomorskih brodova i luka / Marinko Đ. Učur.
Bibliografske bilješke uz tekst ; bibliografija: 12 jed. - Summary ; Zusammenfassung.
U: Pravni vjesnik. - ISSN 0352-5317. - 26 (2010), 1 ; str. 135-146
Sigurnosna zaštita luka -- Međunarodne konvencije
35
HA10-08810

355/359   Vojni poslovi. Ratna vještina. Vojna znanost. Obrana. Oružane snage

EMEDI, Vladimir
Borovo Commerce - rezervna bolnica / Vladimir Emedi. - Ilustr.
Tematski blok: Vukovar u Domovinskom ratu.
U: Vukovarski zbornik .... - ISSN 1846-1808. - 5 (2010) ; str. 187-191
Domovinski rat
355
HA10-08811

KOVAČEVIĆ, Ivan, publicist
Mađarska škola kao borovski pogon i ratno slonište 1991. / Ivan Kovačević. - Ilustr.
Tematski blok: Vukovar u Domovinskom ratu. - Bibliografske bilješke uz tekst.
U: Vukovarski zbornik .... - ISSN 1846-1808. - 5 (2010) ; str. 196-202
Domovinski rat
355
HA10-08812

OKLOPČIĆ, Antun
Nova obućara Borova d.d. : najveće sklonište u Vukovaru 1991. / Antun Oklopčić. - Ilustr.
Tematski blok: Vukovar u Domovinskom ratu.
U: Vukovarski zbornik .... - ISSN 1846-1808. - 5 (2010) ; str. 228-234
Domovinski rat -- Skloništa
355/359
HA10-08813

HUBALEK, Ivan
Podrumi i skloništa tvornice Borovo : podrumi Vukovara 1991. godine - crtice za povijest : II. dio / Ivan Hubalek. - Ilustr.
Tematski blok: Vukovar u Domovinskom ratu. - Nastavak iz br. 4/2009 ; nastavlja se. - Bibliografske bilješke uz tekst ; bibliografija i izvori na kraju teksta.
U: Vukovarski zbornik .... - ISSN 1846-1808. - 5 (2010) ; str. 216-227
Domovinski rat -- Podrumi i skloništa
355
HA10-08814

BIRO, Andrija
Sklonište i logističko središte Mjesne zajednice Vukovar Stari 1991. u Mađarskoj školi u Vukovaru, Stjepana Radića 64 / Andrija Biro. - Ilustr.
Tematski blok: Vukovar u Domovinskom ratu. - Bibliografska bilješka uz tekst.
U: Vukovarski zbornik .... - ISSN 1846-1808. - 5 (2010) ; str. 203-215
Domovinski rat
355
HA10-08815

366   Potrošnja. Zaštita potrošača

GAVRILOVIĆ, Ana, veterinarka
Oznake kvalitete, certifikacijske sheme i zaštita proizvoda slatkovodne akvakulture na tržištu / Ana Gavrilović, Jurica Jug-Dujaković, Boško Skaramuca. - Ilustr.
Hrvatsko ribarstvo : kako i kuda dalje, Vukovar, travanj 2010. - Bibliografija: 18 jed.
U: Zbornik radova (Savjetovanje o slatkovodnom ribarstvu Republike Hrvatske s međunarodnim sudjelovanjem). - ISSN 1848-0535. - 6 (2010) ; str. 37-50
Oznaka kvalitete -- Certifikacija -- Zaštita proizvoda -- Slatkovodna akvakulturna industrija
366
664
HA10-08816

AKŠAMOVIĆ, Dubravka
Pravo na zaštiti potrošača EU s posebnim osvrtom na zaštitu ekonomskih interesa / Dubravka Akšamović.
Bibliografske bilješke uz tekst. - Summary.
U: Pravo u gospodarstvu. - ISSN 1330-5476. - 49 (2010), 5 ; str. 1251-1276
Europska unija
366
HA10-08817

368   Osiguranje

GERKMAN-RUDEC, Renata
Ocjena suglasnosti uvodnih odredbi Zakona o mirovinskom osiguranju s Ustavom RH / Renata Gerkman-Rudec.
Bibliografske bilješke uz tekst ; bibliografija: 11 jed. - Summary.
U: Pravo u gospodarstvu. - ISSN 1330-5476. - 49 (2010), 3 ; str. 936-961
Zakon o mirovinskom osiguranju -- Ustav
368
HA10-08818

BOŠKOVIĆ, Zvonimir
Pogled u normativno i stvarno u zdravstvenom sustavu : oris novih tendencija / Zvonimir Bošković.
Bibliografske bilješke uz tekst. - Summary.
U: Pravo u gospodarstvu. - ISSN 1330-5476. - 49 (2010), 2 ; str. 571-586
Zdravstveni sustav
368
HA10-08819

DOBROVIĆ, Marin
Sustav upravljanja projektima kod izgradnje offshore objekata i PROFF softver za osiguranje i kontrolu kvalitete / Marin Dobrović. - Ilustr.
Summary ; Zusammenfassung.
U: Zavarivanje. - ISSN 0044-1902. - 53 (2010), 5/6 ; str. 165-170
Upravljanje projektima -- Izgradnja postrojenja -- Proff softver -- Zavarivanje
368
658
665
HA10-08820

37   Obrazovanje

VIGATO, Ivica
Eustahije Brnetić (1923-2010) : in memoriam / Ivica Vigato. - Ilustr.
U: Zadarska smotra. - ISSN 1330-4577. - 59 (2010), 3/4 ; str. 204-207
Eustahije Brnetić
37
HA10-08821

YANAGIMOTO, Tomoko
Kreativnost u matematičkom obrazovanju u osnovnim školama u Japanu / Tomoko Yanagimoto ; s engleskog prevela Tanja Soucie. - Ilustr.
3. regionalna konferencija EARCOME, Shangai, Kina, 2005. - Bibliografija: 7 jed.
U: Poučak. - ISSN 1332-3008. - 11 (2010), 43 ; str. 36-41
Kreativnost -- Matematičko obrazovanje
372
51
HA10-08822

ŠPALJ, Eva
Kriterijsko ocjenjivanje / Eva Špalj. - Ilustr.
Bibliografija: 2 jed.
U: Poučak. - ISSN 1332-3008. - 11 (2010), 41 ; str. 68-73
Ocjenjivanje -- Poučavanje matematike -- Razumijevanje -- Komunikacija
371
51
HA10-08823

ČELIKOVIĆ, Luka
Matematičko obrazovanje medicinskih sestara za opću njegu : novi nastavni plan i program / Luka Čeliković, Aleksandra Čižmešija, Latinka Križnik, Željka Milin Šipuš, Tanja Soucie, Renata Svedrec. - Ilustr.
U: Poučak. - ISSN 1332-3008. - 11 (2010), 42 ; str. 4-24
Medicinske sestre -- Matematičko obrazovanje -- Nastavni program matematike -- Matematički procesi -- Matematički koncepti
371
377
51
HA10-08824

STEVOVIĆ, Dragana
Moguća suradnja obrazovnih institucija i željeznice u ranim fazama razvoja karijere / Dragana Stevović. - Ilustr.
17th International Scientific Symposium on Transport Systems, Opatija, 22-23 April, 2010. - Bibliografija: 4 jed. - Summary.
U: Suvremeni promet. - ISSN 0351-1898. - 30 (2010), 3/4 ; str. 261-265
Željeznica -- Obrazovni sustav
37
656
HA10-08825

KOVAČ, Josip, ekonomist
Odgojni rad - neradni odgoj : radni odgoj = odgoj za rad / Josip Kovač.
Bibliografske bilješke uz tekst ; bibliografija: 20 jed.
U: Vukovarski zbornik .... - ISSN 1846-1808. - 5 (2010) ; str. 267-278
Odgojni rad
37
HA10-08826

FUNDURULIĆ, Ivana
Pojam vjerojatnosti i vjerojatnosnog prostora u srednjoškolskoj nastavi matematike / Ivana Fundurulić, Tomislav Šikić. - Ilustr.
Bilješke uz tekst ; bibliografija: 7 jed.
U: Poučak. - ISSN 1332-3008. - 11 (2010), 43 ; str. 4-18
Vjerojatnost -- Vjerojatnosni prostor -- Aksiomi Kolmogovora -- Nastava -- Udžbenik
371
372.4/.8
51
HA10-08827

KRUŠELJ, Ksenija
Povijest pučkog školstva u gradu Koprivnici : (I.) : od prvih oblika podučavanja do školske godine 1875./76. / Ksenija Krušelj. - Ilustr.
Bibliografija: 40 jed. ; izvori: 14 jed.
U: Podravski zbornik. - ISSN 0350-3372. - 36 (2010) ; str. 124-160
Povijest školstva
372
HA10-08828

SOUCIE, Tanja
Suradnja s roditeljima / Tanja Soucie. - Ilustr.
Bibliografija: 4 jed.
U: Poučak. - ISSN 1332-3008. - 11 (2010), 43 ; str. 59-71
Suradnja -- Roditelji -- Roditeljski sastanak -- Školska godina
37
HA10-08829

Vidi br.: HA10-08861

Vidi br.: HA10-08827

Vidi br.: HA10-08878

Vidi br.: HA10-08858

377   Specijalizirana nastava. Strukovno obrazovanje

Vidi br.: HA10-08824

378   Visokoškolsko obrazovanje. Sveučilišta. Akademski studij

ANDRASSY, Mladen
Devedeset godina studija strojarstva i brodogradnje na Sveučilištu u Zagrebu / Mladen Andrassy. - Ilustr.
U: Zavarivanje. - ISSN 0044-1902. - 53 (2010), 1/2 ; str. 32-34
Fakultet strojarstva i brodogradnje Sveučilišta u Zagrebu -- Strojarstvo -- Brodogradnja -- Zrakoplovstvo
378
621
HA10-08830

FAIN, Nuša
The impact of management on creativity and knowledge transfer in an academic virtual enterprise / Nuša Fain, Miro Kline, Nikola Vukašinovič, Jože Duhovnik. - Ilustr.
Bibliografija: 14 jed. - Sažetak.
U: Tehnički vjesnik (Strojarski fakultet). - ISSN 1330-3651. - 17 (2010), 3 ; str. 347-351  
 Elektronička verzija članka
Kreativnost -- Trasfer znanja -- Akademsko virtualno poduzeće -- Razvoj novog proizvoda
378
004
HA10-08831

MUJIĆ, Nihada
Mjerenje poštivanja studentskih prava kao instrument upravljanja kvalitetom u visokom obrazovanju / Nihada Mujić, Martina Mikrut, Branka Radonić.
Bibliografske bilješke uz tekst ; bibliografija: 6 jed. - Summary ; Zusammenfassung.
U: Pravni vjesnik. - ISSN 0352-5317. - 26 (2010), 1 ; str. 7-15
Visokoškolsko obrazovanje -- Mjerenje kvalitete
378
HA10-08832

BAKOTA, Boris
Stipendije grada Osijeka tijekom 19. stoljeća / Boris Bakota, Daniel Haman.
Bibliografske bilješke uz tekst ; bibliografija: 7 jed. - Summary ; Zusammenfassung.
U: Pravni vjesnik. - ISSN 0352-5317. - 26 (2010), 3/4 ; str. 201-215
Stipendije
378
HA10-08833

ROTIM, Franko
Stručni studiji u Republici Hrvatskoj : mreža i kvaliteta / Franko Rotim, Branislav Šutić, Ivica Baković. - Ilustr.
17th International Scientific Symposium on Transport Systems, Opatija, 22-23 April, 2010. - Bibliografija: 6 jed. - Summary.
U: Suvremeni promet. - ISSN 0351-1898. - 30 (2010), 3/4 ; str. 302-307
Stručni studiji
378
HA10-08834

UGLEŠIĆ, Sanda
Visoko školstvo u Zadru od početaka do danas / Sanda Uglešić. - Ilustr.
Bibliografske bilješke uz tekst ; bibliografija: 21 jed.
U: Zadarska smotra. - ISSN 1330-4577. - 59 (2010), 3/4 ; str. 73-82
Visoko školstvo
378
HA10-08835

Vidi br.: HA10-09285

39   Kulturna antropologija. Etnografija. Običaji. Tradicija. Način života

ŽMAK, Josip
Čreda u selu Podgaće / Josip Žmak.
Tematski blok: 40. znanstveni skup "Buzetski dani".
U: Buzetski zbornik. - ISSN 0350-6088. - 37 (2010) ; str. 149-151
Čreda -- Stočarstvo Buzeštine
39
HA10-08836

CEREGHETTI-PASSINI, Antonietta
Matiški, primjer jednog obiteljskog poljoprivrednog gospodarstva Vrhuvštine u trećem i četvrtom desetljeću XX. stoljeća / Antonietta Cereghetti-Passini. - Ilustr.
Bibliografske bilješke uz tekst.
U: Buzetski zbornik. - ISSN 0350-6088. - 37 (2010) ; str. 161-185
Obiteljsko godpodarstvo -- Poljoprivredno gospodarstvo
39
HA10-08837

BARBARIĆ, Katica
Naša Gora - život š njun i od nje / Katica Barbarić. - Ilustr.
Rječnik lokalnih izraza na str. 230-231. - Summary.
U: Vinodolski zbornik. - ISSN 0351-5516. - 13 (2010) ; str. 216-231
Narodni običaji
39
HA10-08838

MIHALJEV, Jelka
Otarak u narodnoj tradiciji baranjskih Hrvata / Jelka Mihaljev. - Ilustr.
U: Petrijevački ljetopis .... - ISSN 1333-3429. - (2010), 12 ; str. 46-50
Narodna nošnja Hrvata -- Otarak
39
HA10-08839

BIŠKUPIĆ-BAŠIĆ, Iris
Razvoj medičarsko-svjećarskog obrta s posebnim prikazom života i rada majstora u Ludbregu / Iris Biškupić Bašić. - Ilustr.
Bibliografske bilješke uz tekst ; bibliografija: 10 jed.
U: Podravski zbornik. - ISSN 0350-3372. - 36 (2010) ; str. 199-209
Medičarsko-svjećarski obrt
39
HA10-08840

DI Paoli Paulovich, David
Riti e canti della Stella nell'Istria veneta e nel Quarnero / David Di Paoli Paulovich.
Bibliografske bilješke uz tekst. - Sažetak ; povzetek.
U: Atti (Centro di ricerche storiche, Rovigno). - ISSN 0392-9493. - 40 (2010) ; str. 851-886
Kolede -- Hvalospjevi
39
HA10-08841

ĆOSIĆ-BUKVIN, Ivan
Tokica ili hrvatka u cvelferskim selima / Ivan Ćosić Bukvin. - Ilustr.
Bibliografske bilješke uz tekst.
U: Vukovarski zbornik .... - ISSN 1846-1808. - 5 (2010) ; str. 292-295
Narodna nošnja -- Tokice
39
HA10-08842

Vidi br.: HA10-08701

Vidi br.: HA10-08678

5MATEMATIKA. PRIRODNE ZNANOSTI


502/504   Ekologija. Očuvanje prirodnih resursa. Opasnosti za okoliš. Zaštita okoliša

BUKVIĆ-METKOVIĆ, Višnja
Kadmij u vodama, sedimentu i organima riba delte Neretve / Višnja Bukvić. - Ilustr.
Bibliografija: 10 jed. - Abstract.
U: Zbornik radova (Savjetovanje o slatkovodnom ribarstvu Republike Hrvatske s međunarodnim sudjelovanjem). - ISSN 1848-0535. - 6 (2010) ; str. 99-103
Kadmij -- Voda -- Sediment -- Ribe
502
638/639
HA10-08843

MATICA, Mladen
Projekt NATREG - upravljanje prirodnim vrijednostima i zaštićenim područjima kao mogućnost za održivi regionalni razvoj / Mladen Matica.
U: Podravski zbornik. - ISSN 0350-3372. - 36 (2010) ; str. 211-221
Upravljanje prirodnim vrijednostima -- Održivi regionalni razvoj -- Projekt NATREG
504
HA10-08844

GLAMUZINA, Branko
Revitalizacija neretvanskih endemskih salmonida : tehnološki socio-ekonomski aspekt / Branko Glamuzina, Jerko Pavličević, Ivan Bogut. - Ilustr.
Bibliografija: 15 jed. - Abstract.
U: Zbornik radova (Savjetovanje o slatkovodnom ribarstvu Republike Hrvatske s međunarodnim sudjelovanjem). - ISSN 1848-0535. - 6 (2010) ; str. 109-116
Endemske salomonidne vrste -- Glavatica
502
HA10-08845

Vidi br.: HA10-08907

Vidi br.: HA10-08954

Vidi br.: HA10-08904

Vidi br.: HA10-09007

51   Matematika

KEČEK, Damira
Aproksimacija funkcije Fourierovim i valićnim redom / Damira Keček. - Ilustr.
Bibliografija: 4 jed. - Summary.
U: Tehnički glasnik (Varaždin). - ISSN 1846-6168. - 4 (2010), 1/2 ; str. 107-110
Aproksimacija funkcije -- Fourierov red -- Valićni red
51
HA10-08846

MUMINAGIĆ, Alija
Con Amore Problemgruppe / Alija Muminagić. - Ilustr.
U: Poučak. - ISSN 1332-3008. - 11 (2010), 41 ; str. 74-79
Matematik Magasinet -- Con Amore Problemgruppe
Jens Carstensen

51
HA10-08847

IBRAHIMPAŠIĆ, Bernadin
Digitalni potpis / Bernadin Ibrahimpašić, Edin Liđan.
Bilješka uz tekst ; bibliografija: 5 jed. - Abstract.
U: Osječki matematički list. - ISSN 1845-4607. - 10 (2010), 2 ; str. 139-148  
 Elektronička verzija članka
Digitalni potpis -- Komunikacija -- RSA kriptosustav -- Javni ključ -- Razmjena ključeva -- Internet
51
HA10-08848

KALABA, Izet
Dvije nelogičnosti jedne definicije / Izet Kalaba. - Ilustr.
Bibliografija: 8 jed.
U: Poučak. - ISSN 1332-3008. - 11 (2010), 42 ; str. 57-65
Uspravna piramida -- Nelogičnost -- Definicija uspravne piramide
51
HA10-08849

GRAHOVAC, Danijel
Dvodimenzionalni interpolacijski spline / Danijel Grahovac. - Ilustr.
Bilješke uz tekst ; bibliografija: 19 jed. - Abstract.
U: Osječki matematički list. - ISSN 1845-4607. - 10 (2010), 1 ; str. 59-69  
 Elektronička verzija članka
Metoda produkta -- Aproksimacija funkcije -- Interpolacijski spline -- Interpolacija produktom
51
HA10-08850

KARAKAŠIĆ, Mirko
Functional structure generation within multi-structured matrix forms / Mirko Karakašić, Žiga Zadnik, Milan Kljajin, Jože Duhovnik. - Ilustr.
Bibliografija: 18 jed. - Sažetak.
U: Tehnički vjesnik (Strojarski fakultet). - ISSN 1330-3651. - 17 (2010), 4 ; str. 465-473  
 Elektronička verzija članka
Konstrukcijski proces -- Funkcijska matrica -- Matrična struktura -- Funkcijska struktura proizvoda
51
HA10-08851

GIELIS, Johan
Geometrija univerzalnih prirodnih oblika / Johan Gielis ; s engleskog prevela Tanja Soucie. - Ilustr.
Bibliografija: 13 jed.
U: Poučak. - ISSN 1332-3008. - 11 (2010), 41 ; str. 27-39
Euklidska geometrija -- Gielisove krivulje i plohe -- Geometrijska sredina -- Superoblici -- Alometrija
51
HA10-08852

MATIĆ, Ivan, matematičar
Grčko - kineski stil u teoriji brojeva / Ivan Matić, Domagoj Ševerdija. - Ilustr.
Bibliografija: 6 jed. - Abstract.
U: Osječki matematički list. - ISSN 1845-4607. - 10 (2010), 1 ; str. 43-57  
 Elektronička verzija članka
Abakus -- Euklidov algoritam
51
HA10-08853

SABO, Kristian
Grupiranje podataka : klasteri / Kristian Sabo, Rudolf Scitovski, Ivan Vazler. - Ilustr.
Bibliografske bilješke uz tekst ; bibliografija: 39 jed. - Abstract.
U: Osječki matematički list. - ISSN 1845-4607. - 10 (2010), 2 ; str. 149-178  
 Elektronička verzija članka
Klasteri -- Grupiranje podataka -- Aritmetička sredina -- Medijan
51
HA10-08854

IVANKOVIĆ, Antun, profesor matematike
Heronova formula kao rješenje sustava funkcijskih jednadžbi / Antun Ivanković. - Ilustr.
Bilješka uz tekst ; bibliografija: 4 jed. - Abstract.
U: Osječki matematički list. - ISSN 1845-4607. - 10 (2010), 1 ; str. 15-20  
 Elektronička verzija članka
Heronova formula -- Sustav funkcijskih jednadžbi -- Pravokutni trokut -- Brahmaguptina formula
51
HA10-08855

ARSLANAGIĆ, Šefket
Još jedanaest raznih dokaza Nesbitove nejednakosti i jedno njezino poboljšanje / Šefket Arslanagić, Alija Muminagić.
Bibliografija: 6 jed.
U: Poučak. - ISSN 1332-3008. - 11 (2010), 43 ; str. 27-35
Nesbitova nejednakost -- Aritmetička sredina -- Geometrijska sredina
51
HA10-08856

SHEFFIELD, Linda Jensen
Kada je problem riješen, kreativnost je tek započela / Linda Jensen Sheffield ; s engleskog prevela Tanja Soucie. - Ilustr.
U: Poučak. - ISSN 1332-3008. - 11 (2010), 42 ; str. 51-56
Kreativnost -- Geometrijski problemi -- Algebarski problemi -- Problemi statistike i vjerojatnosti
51
HA10-08857

MEISSNER, Hartwig
Kreativnost i matematičko obrazovanje / Hartwig Meissner ; s engleskog prevela Tanja Soucie. - Ilustr.
Međunarodna konferencija Creativity and Mathematics Education (EARCOME 3), Shangaj, Kina, 2005. - Bibliografija: 18 jed.
U: Poučak. - ISSN 1332-3008. - 11 (2010), 42 ; str. 43-50
Nastava matematike -- Kreativnost -- Kognitivni aspekti
51
371
HA10-08858

ŠIKIĆ, Zvonimir
Lažljivac Epimenid na putovima paradoksa / Zvonimir Šikić.
Bibliografija: 1 jed.
U: Poučak. - ISSN 1332-3008. - 11 (2010), 43 ; str. 72-74
Paradoks
Epimenid

51
HA10-08859

BRÜCKLER, Franka Miriam
Leonhard Euler / Franka Miriam Brückler. - Ilustr.
Bilješke uz tekst ; bibliografija: 8 jed.
U: Osječki matematički list. - ISSN 1845-4607. - 10 (2010), 1 ; str. 95-101  
 Elektronička verzija članka
Problem mostova u Königsbergu
Leonhard Euler

51
929
HA10-08860

GUSIĆ, Ivica
Linearna veza u nastavi matematike / Ivica Gusić. - Ilustr.
Bibliografija: 1 jed.
U: Poučak. - ISSN 1332-3008. - 11 (2010), 41 ; str. 4-13
Egzaktna linearna veza -- Približna linearna veza -- Proporcionalnost -- Koeficijent
51
371
HA10-08861

TADIĆ, Tvrtko
Matematika iza anketa : primjer izbora / Tvrtko Tadić. - Ilustr.
Bilješke uz tekst ; bibliografija: 5 jed.
U: Poučak. - ISSN 1332-3008. - 11 (2010), 43 ; str. 42-52
Anketa -- Statistika -- Uzorak
51
HA10-08862

KEČEK, Damira
Metode izračunavanja determinanti matrica n-tog reda / Damira Keček. - Ilustr.
Bibliografija: 2 jed. - Abstract.
U: Osječki matematički list. - ISSN 1845-4607. - 10 (2010), 1 ; str. 31-42  
 Elektronička verzija članka
Determinanta matrice -- Laplaceov razvoj determinante
51
HA10-08863

CVETKOVIĆ, Slavica
Modelling of logistic system by Petri nets / Slavica Cvetković, Goran Šimunović, Leon Maglić. - Ilustr.
Bibliografija: 12 jed. - Sažetak.
U: Strojarstvo. - ISSN 0562-1887. - 52 (2010), 2 ; str. 169-179  
 Elektronička verzija članka
Petrijeve mreže -- Simulacija procesa proizvodnje
51
HA10-08864

SEKULIĆ Arambašić, Ljiljana
O neprekidnim funkcijama / Ljiljana Arambašić, Vesna Seuček. - Ilustr.
Bibliografija: 6 jed.
U: Poučak. - ISSN 1332-3008. - 11 (2010), 41 ; str. 50-60
Neprekidna funkcija -- Dirichletova funkcija -- Graf
51
HA10-08865

LONČAR, Predrag
O svojstvima i konstrukcijama pravilnog peterokuta / Predrag Lončar. - Ilustr.
Bibliografija: 7 jed.
U: Poučak. - ISSN 1332-3008. - 11 (2010), 42 ; str. 25-34
Pravilni peterokut -- Konstrukcija -- Kružnica -- Trokut
51
HA10-08866

BARON, Petr
Parallel approaches in the pre-manufacturing phase : process of the technical preparation of manufacture and risk assessment of technical systems / Petr Baron, Ivana Džubáková, Jozef Mikita. - Ilustr.
Bibliografija: 13 jed. - Sažetak.
U: Tehnički vjesnik (Strojarski fakultet). - ISSN 1330-3651. - 17 (2010), 3 ; str. 377-381  
 Elektronička verzija članka
Simultano inženjerstvo -- Tehnička priprema proizvodnje -- Procjena rizika
51
658
HA10-08867

SEKULIĆ Arambašić, Ljiljana
p-norme na R², kružnice Sp i brojevi Πp / Ljiljana Arambašić, Ivona Zavišić.
Simboli u naslovu. - Bibliografija: 8 jed. - Abstract.
U: Osječki matematički list. - ISSN 1845-4607. - 10 (2010), 2 ; str. 131-138  
 Elektronička verzija članka
p-norma -- Kružnica Sp -- Broj pi -- Euklidska metrika
51
HA10-08868

ILIŠEVIĆ, Ilija
Primjena AG-nejednakosti u stereometriji / Ilija Ilišević. - Ilustr.
Bibliografija: 9 jed. - Abstract.
U: Osječki matematički list. - ISSN 1845-4607. - 10 (2010), 2 ; str. 113-123  
 Elektronička verzija članka
AG-nejednakost -- Stereometrija
51
HA10-08869

ILIŠEVIĆ, Ilija
Primjena AG-nejednakosti u trigonometriji / Ilija Ilišević. - Ilustr.
Bibliografija: 7 jed. - Abstract.
U: Osječki matematički list. - ISSN 1845-4607. - 10 (2010), 1 ; str. 1-14  
 Elektronička verzija članka
AG-nejednakost -- Trigonometrija
51
HA10-08870

JELIĆ, Slobodan
Primjena karakterističnih funkcija u statistici / Slobodan Jelić. - Ilustr.
Bibliografija: 6 jed. - Abstract.
U: Osječki matematički list. - ISSN 1845-4607. - 10 (2010), 1 ; str. 85-94  
 Elektronička verzija članka
Statistika -- Aritmetička sredina -- Geometrijska sredina -- Karakteristična funkcija -- Funkcija distribucije
51
HA10-08871

MLADINIĆ, Petar
Primjeri za kraj ili "motivacija" na kraju / Petar Mladinić. - Ilustr.
U: Poučak. - ISSN 1332-3008. - 11 (2010), 43 ; str. 53-58
Krnja piramida -- Pravokutni trokut -- Matematički problem
51
HA10-08872

GREGURIĆ, Iva
Problem četiri boje / Iva Gregurić, Antoaneta Klobučar. - Ilustr.
Bilješka uz tekst ; bibliografija: 9 jed. - Abstract.
U: Osječki matematički list. - ISSN 1845-4607. - 10 (2010), 1 ; str. 21-29  
 Elektronička verzija članka
Planarni graf -- Bojanje grafa -- Teorem o četiri boje
51
HA10-08873

MATIJEVIĆ, Domagoj
Problemi vidljivosti / Domagoj Matijević, Domagoj Ševerdija. - Ilustr.
Bilješke uz tekst ; bibliografija: 9 jed. - Abstract.
U: Osječki matematički list. - ISSN 1845-4607. - 10 (2010), 1 ; str. 71-84  
 Elektronička verzija članka
Problem vidljivosti -- Problem galerije -- Problem utvrde -- Problem čuvanja terena
51
HA10-08874

ARSLANAGIĆ, Šefket
Ptolomejev teorem, njegova generalizacija i primjena / Šefket Arslanagić. - Ilustr.
Bibliografija: 6 jed.
U: Poučak. - ISSN 1332-3008. - 11 (2010), 42 ; str. 35-42
Ptolomejev teorem -- Ptolomejeva nejednakost -- Stewartov teorem -- Bretschneiderov teorem -- Tetivni četverokut
51
HA10-08875

RADOVIĆ, Nikol
Ravninske krivulje i Sketchpad : (3) / Nikol Radović, Petar Mladinić, Renata Svedrec. - Ilustr.
Nastavak iz br. 40/2009. - Bibliografija: 10 jed.
U: Poučak. - ISSN 1332-3008. - 11 (2010), 41 ; str. 40-47
Ravninske krivulje -- Sketchpad -- Nefroida -- Astroida -- Animacija
51
004
HA10-08876

TADIĆ, Tvrtko
Stanovništvo Zagreba i kvadratna funkcija / Tvrtko Tadić. - Ilustr.
Bilješke uz tekst ; bibliografija: 5 jed.
U: Poučak. - ISSN 1332-3008. - 11 (2010), 41 ; str. 14-26
Kvadratna funkcija -- Matematička statistika -- Metoda najmanjih kvadrata -- Procjena stanovnika
51
HA10-08877

VUKOVIĆ, Milana, matematičarka
U potrazi za skupovima / Milana Vuković, Mladen Vuković. - Ilustr.
Bibliografija: 21 jed.
U: Poučak. - ISSN 1332-3008. - 11 (2010), 41 ; str. 61-67 ; 48-49
Teorija skupova -- Zadaci sa skupovima -- Nastavni program
51
371
HA10-08878

STEKETEE, Scott
Varijable i funkcije : upotrebljavanje geometrije za istraživanje važnih koncepata u algebri / Scott Steketee ; s engleskog prevela Jelena Grbavec. - Ilustr.
Bibliografija: 3 jed.
U: Poučak. - ISSN 1332-3008. - 11 (2010), 43 ; str. 19-26
Algebra -- Numerička varijabla -- Geometrijska varijabla -- Geometrijska funkcija -- Sketchpad
51
HA10-08879

ARSLANAGIĆ, Šefket
Više dokaza jedne poznate trigonometrijske nejednakosti u trokutu / Šefket Arslanagić, Alija Muminagić.
Bibliografija: 5 jed. - Abstract.
U: Osječki matematički list. - ISSN 1845-4607. - 10 (2010), 2 ; str. 125-129  
 Elektronička verzija članka
Trigonometrijska nejednakost -- Trokut
51
HA10-08880

Vidi br.: HA10-08985

Vidi br.: HA10-08980

Vidi br.: HA10-09052

Vidi br.: HA10-09024

Vidi br.: HA10-08884

Vidi br.: HA10-08987

Vidi br.: HA10-08902

Vidi br.: HA10-08978

Vidi br.: HA10-09011

Vidi br.: HA10-09073

Vidi br.: HA10-08998

Vidi br.: HA10-09057

Vidi br.: HA10-09236

Vidi br.: HA10-09018

Vidi br.: HA10-09207

Vidi br.: HA10-09195

Vidi br.: HA10-09016

Vidi br.: HA10-09055

Vidi br.: HA10-08827

Vidi br.: HA10-08822

Vidi br.: HA10-08824

Vidi br.: HA10-08823

Vidi br.: HA10-09017

Vidi br.: HA10-09005

Vidi br.: HA10-08680

Vidi br.: HA10-09050

Vidi br.: HA10-08678

Vidi br.: HA10-09211

Vidi br.: HA10-08903

Vidi br.: HA10-08905

52   Astronomija. Astrofizika. Svemirska istraživanja

528   Geodezija

ROŠER, Janez
Applicability of continuous real-time monitoring systems in safety assurance of significant structures / Janez Rošer, Ivica Ristović, Milivoj Vulić. - Ilustr.
Bibliografija: 23 jed. - Sažetak.
U: Strojarstvo. - ISSN 0562-1887. - 52 (2010), 4 ; str. 449-458  
 Elektronička verzija članka
Nadzorni sustav -- Održavanje sigurnosti objekata -- Analiza pogrešaka
528
HA10-08881

53   Fizika

MURŠEC, Bogomir
Comparison of slips and pulling forces on worn and new tyres / Bogomir Muršec, Jurij Rakun. - Ilustr.
Bibliografija: 10 jed. - Sažetak.
U: Strojarstvo. - ISSN 0562-1887. - 52 (2010), 3 ; str. 327-332  
 Elektronička verzija članka
Klizanje -- Otpor vožnje -- Vučna sila -- Pneumatika -- Guma
53
HA10-08882

TRIŠOVIĆ, Nataša
Developed procedure for dynamic reanalysis of structures / Nataša Trišović, Taško Maneski, Dražan Kozak. - Ilustr.
Bibliografija: 18 jed. - Sažetak.
U: Strojarstvo. - ISSN 0562-1887. - 52 (2010), 2 ; str. 147-158  
 Elektronička verzija članka
Dinamičko ponašanje konstrukcije -- Metoda konačnih elemenata -- Dinamička reanaliza
53
624
HA10-08883

MILOŠEVIĆ Mitić, Vesna
Dynamic nonlinear temperature field in a ferromagnetic plate induced by high frequency electromagnetic waves / Vesna Milošević Mitić, Dražan Kozak, Taško Maneski, Nina Anđelić, Branka Gaćeša, Marinko Stojkov. - Ilustr.
Bibliografija: 15 jed. - Sažetak.
U: Strojarstvo. - ISSN 0562-1887. - 52 (2010), 2 ; str. 115-124  
 Elektronička verzija članka
Feromagnetska ploča -- Visokofrekventni valovi -- Elektromagnetsko polje -- Temperatura
53
51
HA10-08884

HREHA, Pavol
Impact of abrasive mass flow rate when penetrating into a material on its vibration / Pavol Hreha, Sergej Hloch, Jan Valíček, Katarína Monková, Peter Monka, Marta Harničárová, Martin Fusek, Pejo Konjatić. - Ilustr.
Bibliografija: 8 jed. - Sažetak.
U: Tehnički vjesnik (Strojarski fakultet). - ISSN 1330-3651. - 17 (2010), 4 ; str. 475-480  
 Elektronička verzija članka
Abrazivni vodeni mlaz -- Maseni protok -- Analiza vibracija
53
621
HA10-08885

CVITAŠ, Ljubivoj
Increasing accuracy of temperature measurement based on adaptive algorithm for microcontroller transmitter / Ljubivoj Cvitaš, Željko Hocenski. - Ilustr.
Bibliografija: 18 jed. - Sažetak.
U: Tehnički vjesnik (Strojarski fakultet). - ISSN 1330-3651. - 17 (2010), 4 ; str. 445-452  
 Elektronička verzija članka
Adaptivni algoritam -- Mikroupravljač -- Pretvornik temperature -- Mjerenje temperature
53
621.3
HA10-08886

SMOLJAN, Darko, inženjer strojarstva
Influence of a plenum box design on uniformity of the radial air jet issuing from a vortex diffuser / Darko Smoljan, Igor Balen. - Ilustr.
Bibliografija: 7 jed. - Sažetak.
U: Strojarstvo. - ISSN 0562-1887. - 52 (2010), 3 ; str. 379-386  
 Elektronička verzija članka
Vrtložni difuzor -- Zračni mlaz -- Priključna kutija -- Radijalna asimetrija
53
62
HA10-08887

OBROVIĆ, Branko R.
Ionized gas boundary layer on bodies of revolution in the presence of magnetic field / Branko R. Obrović, Slobodan R. Savić, Radovan S. Petrović. - Ilustr.
Bibliografija: 18 jed. - Sažetak.
U: Tehnički vjesnik (Strojarski fakultet). - ISSN 1330-3651. - 17 (2010), 1 ; str. 35-42  
 Elektronička verzija članka
Ionizirani plin -- Magnetsko polje -- Rotacijsko tijelo -- Granični sloj
53
621.3
HA10-08888

GALOVIĆ, Antun, inženjer strojarstva
Izračunavanje specifične topline isparivanja vode korištenjem Clausius – Clayperonove jednadžbe / Antun Galović, Nenad Ferdelji, Saša Mudrinić. - Ilustr.
Bibliografija: 7 jed. - Summary.
U: Strojarstvo. - ISSN 0562-1887. - 52 (2010), 3 ; str. 343-348  
 Elektronička verzija članka
Specifična toplina isparavanja vode -- Temperatura zasićenja -- Clausius – Clayperonova jednadžba -- Analitički model
53
HA10-08889

ŽIVIĆ, Marija
Local entropy generation during steady heat conduction through a plane wall / Marija Živić, Antun Galović, Nenad Ferdelji. - Ilustr.
Bibliografija: 4 jed. - Sažetak.
U: Tehnički vjesnik (Strojarski fakultet). - ISSN 1330-3651. - 17 (2010), 3 ; str. 337-341  
 Elektronička verzija članka
Stacionarno provođenje topline -- Entropijska produkcija -- Ravna stijenka -- Analitički model
53
HA10-08890

GRUBIŠIĆ, Vatroslav
Pogonska čvrstoća zavarenih konstrukcija opterećenih vjetrom / Vatroslav V. Grubišić, Jani Barle, Frane Vlak. - Ilustr.
Bibliografija: 10 jed. - Summary ; Zusammenfassung.
U: Zavarivanje. - ISSN 0044-1902. - 53 (2010), 5/6 ; str. 157-164
Pogonska čvrstoća -- Zavarene konstrukcije -- Opterećenje vjetrom -- Metoda konačnih elemenata
53
624
HA10-08891

LOZANČIĆ, Silva
Research of the rheological slipping module on the composite wood-concrete structure samples / Silva Lozančić, Stjepan Takač, Mirjana Bošnjak Klečina. - Ilustr.
Bibliografija: 10 jed. - Sažetak.
U: Tehnički vjesnik (Strojarski fakultet). - ISSN 1330-3651. - 17 (2010), 3 ; str. 279-283  
 Elektronička verzija članka
Beton -- Drvo -- Reološko ponašanje -- Spregnuta konstrukcija -- Klizanje uzoraka
53
624
HA10-08892

Vidi br.: HA10-08998

Vidi br.: HA10-08962

Vidi br.: HA10-09010

Vidi br.: HA10-09002

Vidi br.: HA10-09223

Vidi br.: HA10-09255

Vidi br.: HA10-08981

Vidi br.: HA10-09009

Vidi br.: HA10-09019

Vidi br.: HA10-09001

54   Kemija. Kristalografija. Mineralogija

BREČEVIĆ, Ljerka
Factors influencing the formation of calcium oxalate hydrates in vitro / Ljerka Brečević and Damir Kralj. - Ilustr.
Bibliografija: 34 jed. - Sažetak.
U: Medicinski vjesnik (Osijek). - ISSN 0350-6487. - 42 (2010), 3/4 ; str. 127-136
Kalcijev oksalat monohidrat -- Kalcijev oksalat dihidrat -- Kalcijev oksalat trihidrat -- Taloženje -- Mokraćni kamenci
54
HA10-08893

TOMAŠIĆ, Vlasta
Morfološka karakterizacija katanionskih amfifila / Vlasta Tomašić, Tea Mihelj. - Ilustr.
Bibliografija: 30 jed. - Abstract.
U: Medicinski vjesnik (Osijek). - ISSN 0350-6487. - 42 (2010), 3/4 ; str. 151-167
Katanionski amfifili -- Molekulsko organiziranje -- Supramolekulska struktura -- Površinski aktivne tvari
54
HA10-08894

VINCEKOVIĆ, Marko
Nanokompleksi polimera i površinski aktivne tvari u terapijskim sustavima / Marijo Vinceković, Marija Bujan. - Ilustr.
Bibliografija: 34 jed. - Abstract.
U: Medicinski vjesnik (Osijek). - ISSN 0350-6487. - 42 (2010), 3/4 ; str. 169-179
Polimeri -- Površinski aktivne tvari -- Terapijski sustav -- Micele -- Vezikule -- Tekući kristali
54
615
HA10-08895

JURAŠIN, Darija
Primjena površinski aktivnih tvari u terapijskim sustavima / Darija Jurašin, Maja Dutour Sikirić. - Ilustr.
Bibliografija: 42 jed. - Abstract.
U: Medicinski vjesnik (Osijek). - ISSN 0350-6487. - 42 (2010), 3/4 ; str. 181-212
Površinski aktivne tvari -- Terapijski sustav -- Solubilizacija -- Tekući kristali -- Micele -- Niosomi
54
615
HA10-08896

MATASOVIĆ, Brunislav
Radikali u živim organizmima / Brunislav Matasović. - Ilustr.
Bibliografija: 70 jed. - Abstract.
U: Medicinski vjesnik (Osijek). - ISSN 0350-6487. - 42 (2010), 3/4 ; str. 261-268
Radikali -- Melanin -- Oksidativni stres -- Kemija radikala
54
HA10-08897

ŠEGOTA, Suzana
Samosličnost molekulskoga organiziranja u dvoslojeve / Suzana Šegota, Nenad Jalšenjak, Đurđica Težak. - Ilustr.
Bibliografija: 50 jed. - Abstract.
U: Medicinski vjesnik (Osijek). - ISSN 0350-6487. - 42 (2010), 3/4 ; str. 137-149
Površinski aktivne tvari -- Funkcija raspodjele udaljenosti -- Frakcijska dimenzija -- Micele -- Vezikule -- Molekulsko organiziranje
54
HA10-08898

PUSTAK, Anđela
Svojstva i primjena polimera u oblikovanju lijekova / Anđela Pustak. - Ilustr.
Bibliografija: 44 jed. - Abstract.
U: Medicinski vjesnik (Osijek). - ISSN 0350-6487. - 42 (2010), 3/4 ; str. 213-229
Polimeri -- Oblikovanje lijekova -- Fizikalno-kemijska svojstva
54
615
HA10-08899

TEŽAK, Đurđica
Taložni dijagrami kao osnova istraživanja struktura nanočestica u vodenim otopinama / Đurđica Težak. - Ilustr.
Bibliografija: 18 jed. - Abstract.
U: Medicinski vjesnik (Osijek). - ISSN 0350-6487. - 42 (2010), 3/4 ; str. 87-98
Taložni dijagram -- Nanočestice -- Biomineralizacija -- Ionski parovi -- Topljivost
54
HA10-08900

PURENOVIĆ, Milovan
Uklanjanje reaktivnog bojila Procion Red MX-5B iz modelnih vodenih otopina pomoću Mg-Al slojevitog dvostrukog hidroksida / Milovan Purenović, Milena Miljković, Marjan Ranđelović, Milan Momčilović. - Ilustr.
Bibliografija: 25 jed. - Summary ; Zusammenfassung.
U: Tekstil. - ISSN 0492-5882. - 59 (2010), 3 ; str. 59-67
Uklanjanje reaktivnog bojila -- Otpadne tekstilne vode -- Mg-Al slojeviti dvostruki hidroksid -- Adsorpcija bojila
54
628
HA10-08901

Vidi br.: HA10-08934

Vidi br.: HA10-08928

55   Geologija. Meteorologija. Hidrologija

LONČAR, Goran, inženjer građevinarstva
The (im)possibility of reducing the meteotsunami amplitude by constructing protective breakwaters / Goran Lončar, Dalibor Carević, Marin Paladin. - Ilustr.
Bibliografija: 27 jed. - Sažetak.
U: Tehnički vjesnik (Strojarski fakultet). - ISSN 1330-3651. - 17 (2010), 2 ; str. 217-222  
 Elektronička verzija članka
Meteocunami -- Valna visina -- Zaštitni lukobran
55
51
HA10-08902

KUNŠTEK, Duška
Elaboration of CRRS models using GIS and GA technology calibrated at Botonega catchment / Duška Kunštek, Josip Petraš, Kristina Potočki. - Ilustr.
Bibliografija: 5 jed. - Sažetak.
U: Tehnički vjesnik (Strojarski fakultet). - ISSN 1330-3651. - 17 (2010), 4 ; str. 425-433  
 Elektronička verzija članka
CRRS model -- Otjecanje vode -- Računski hidrogram
55
51
HA10-08903

BEKTESHI, Sadik
Modelling dependence of climate system on carbon dioxide emissions from fossil fuel combustion / Sadik Bekteshi, Skender Kabashi, Ivo Šlaus, Aleksander Zidanšek, Skender Ahmetaj. - Ilustr.
Bibliografija: 12 jed. - Sažetak.
U: Strojarstvo. - ISSN 0562-1887. - 52 (2010), 4 ; str. 467-473  
 Elektronička verzija članka
Klimatski sustav -- Emisija ugljičnog dioksida -- Temperatura -- Izgaranje fosilnih goriva
55
504
HA10-08904

LONČAR, Goran, inženjer građevinarstva
Numerical analysis of significant wave heights in a five-year returnperiod in the southern Adriatic Sea / Goran Lončar, Eva Ocvirk, Duška Kunštek. - Ilustr.
Bibliografija: 23 jed. - Sažetak.
U: Tehnički vjesnik (Strojarski fakultet). - ISSN 1330-3651. - 17 (2010), 4 ; str. 389-395  
 Elektronička verzija članka
Numerička analiza -- Valna visina -- Model Aladin
55
51
HA10-08905

HORVAT, Vlado, povjesničar
Poplave u Vukovaru / Vlado Horvat. - Ilustr.
Summary.
U: Vukovarski zbornik .... - ISSN 1846-1808. - 5 (2010) ; str. 161-176
Poplave
55
HA10-08906

ŠPERAC, Marija
Transport of pollutants in seepage water from pavement structures with inbuilt fly ash / Marija Šperac, Sanja Dimter. - Ilustr.
Bibliografija: 12 jed. - Sažetak.
U: Tehnički vjesnik (Strojarski fakultet). - ISSN 1330-3651. - 17 (2010), 2 ; str. 231-236  
 Elektronička verzija članka
Procjedne vode -- Kolnička konstrukcija -- Leteći pepeo -- Štetne tvari
55
504
HA10-08907

Vidi br.: HA10-09594

57   Biološke znanosti. Fizička antropologija. Bioraznolikost

FIŠTER, Svetlana
Strukturna oštećenja kromosoma riba kao indikator prisustva genotoksičnih agensa u vodenim ekosustavima / Svetlana Fišter. - Ilustr.
Hrvatsko ribarstvo : kako i kuda dalje, Vukovar, travanj 2010. - Bibliografija: 25 jed. - Abstract.
U: Zbornik radova (Savjetovanje o slatkovodnom ribarstvu Republike Hrvatske s međunarodnim sudjelovanjem). - ISSN 1848-0535. - 6 (2010) ; str. 67-74
Genotoksični agensi -- Kromosomsko oštećenje -- Ribe -- Voda
57
HA10-08908

58   Botanika

HULINA, Nada
"Planta hortifuga" in flora of the continental part of Croatia / Nada Hulina. - Ilustr.
Bibliografija: str. 64-65.
U: ACS. Agriculturae conspectus scientificus : Tisak. - ISSN 1331-7768. - 75 (2010), 2 ; str. 57-65  
 Elektronička verzija članka
Planta hortifuga -- Rhus typhina -- Asclepias syriaca -- Robinia pseudoacacia -- Wisteria sinensis
58
HA10-08909

ŽUNA Pfeiffer, Tanja
Comparative study of leaf anatomy and certain biochemical traits in two olive cultivars / Tanja Žuna Pfeiffer, Ivna Štolfa, Marina Hoško, Mate Žanić, Nikola Pavičić, Vera Cesar, Hrvoje Lepeduš. - Ilustr.
Bibliografija: 42 jed.
U: ACS. Agriculturae conspectus scientificus : Tisak. - ISSN 1331-7768. - 75 (2010), 2 ; str. 91-97  
 Elektronička verzija članka
Maslina -- Anatomija lista -- Gvajakol-peroksidaza
58
HA10-08910

VLAHOVIĆ, Diana
Non–native plants of the Plešivica Mountains (Northwestern Croatia) / Diana Vlahović, Božena Mitić. - Ilustr.
Bibliografija: 43 jed.
U: ACS. Agriculturae conspectus scientificus : Tisak. - ISSN 1331-7768. - 75 (2010), 2 ; str. 51-56  
 Elektronička verzija članka
Invazivne strane vrste -- Neofiti -- Ambrosia artemisiifolia -- Artemisia verlotiorum
58
HA10-08911

Vidi br.: HA10-09220

6PRIMIJENJENE ZNANOSTI. MEDICINA. TEHNIKA. TEHNOLOGIJA


61   Medicinske znanosti

612   Fiziologija

MILLER, Carrie
Heterogeneous nucleation of dicalcium phosphate dihydrate on modified silica surfaces / Carrie Miller, Ljepša Komunjer, Vladimir Hlady. - Ilustr.
Bibliografija: 17 jed. - Sažetak.
U: Medicinski vjesnik (Osijek). - ISSN 0350-6487. - 42 (2010), 3/4 ; str. 63-72
Heterogena nukleacija -- Dikalcijev fosfat dehidrat -- Oktadecilsilil modificirana silika -- Mikroskop
612
HA10-08912

CVIJETIĆ, Selma
Koštana gustoća u adolescenata s kroničnom bubrežnom bolesti : studija praćenja / Selma Cvijetić Avdagić, Jasna Slaviček, Iva Karačić, Zvonimir Puretić, Petar Kes. - Ilustr.
Bibliografija: 16 jed. - Abstract.
U: Medicinski vjesnik (Osijek). - ISSN 0350-6487. - 42 (2010), 3/4 ; str. 241-246
Koštana gustoća -- Kronično zatajenje bubrega -- Antropometrijsko mjerenje
612
616
HA10-08913

SIKIRIĆ, Maja
Međudjelovanja na međupovršini anorgansko/organsko : od biomineralizacije do implant materijala za čvrsta tkiva / Maja Dutour-Sikirić, Vesna Babić-Ivančić, Nada Filipović-Vinceković. - Ilustr.
Bibliografija: 71 jed. - Abstract.
U: Medicinski vjesnik (Osijek). - ISSN 0350-6487. - 42 (2010), 3/4 ; str. 73-86
Biomineralizacija -- Taloženje -- Biomimetička presvlaka -- Kosti -- Anorganski kristali -- Dikalcijev fosfat dehidrat
612
616
HA10-08914

FÜREDI-MILHOFER, Helga
Physiological and pathological mineralization : some problems and possible solutions / Helga Füredi-Milhofer. - Ilustr.
Bibliografija: 53 jed. - Sažetak.
U: Medicinski vjesnik (Osijek). - ISSN 0350-6487. - 42 (2010), 3/4 ; str. 33-44
Biomineralizacija -- Interdisciplinarna istraživanja -- Amorfni kalcijev fosfat -- Organsko-anorganski kompozit -- Urolitijaza
612
616
HA10-08915

SIKIRIĆ, Maja
Taloženje mineralnih sastojaka mokraćnih kamenaca u modelnim sustavima po kemijskom sastavu sličnim urinima / Maja Dutour Sikirić, Vesna Babić-Ivančić, Milenko Marković. - Ilustr.
Bibliografija: 58 jed. - Abstract.
U: Medicinski vjesnik (Osijek). - ISSN 0350-6487. - 42 (2010), 3/4 ; str. 45-61
Mokraćni kamenci -- Kalcijevi fosfati -- Kalcijevi oksalati -- Mokraćna kiselina -- Taložni sustav
612
HA10-08916

Vidi br.: HA10-08946

614   Javno zdravstvo. Prevencija nesreća

TILJAK, Hrvoje
Indikatori kvalitete rada liječnika obiteljske medicine / Hrvoje Tiljak. - Ilustr.
U: Medicina familiaris Croatica. - ISSN 1330-1527. - 18 (2010), 1 ; str. 33-39
Liječnik obiteljske medicine -- Kvaliteta rada -- Indikator kvalitete
Hrvatski zavod za zdravstveno osiguranje

614
HA10-08917

RUMBOLDT, Mirjana
Još nešto o otocima : otočka medicina 2 / Mirjana Rumboldt. - Ilustr.
Vidi i vol. 17 (2009), 1/2. - Bibliografija: 1 jed.
U: Medicina familiaris Croatica. - ISSN 1330-1527. - 18 (2010), 1 ; str. 4-5
Obiteljska medicina -- Otočka medicina -- Zdravstvena zaštita -- Otoci
614
HA10-08918

MATEC, Boris
Kirurgija na otocima : nadstandard, potreba ili imperativ : slučaj Malog Lošinja / Boris Matec. - Ilustr.
Bibliografija: 4 jed. - Summary.
U: Medicina familiaris Croatica. - ISSN 1330-1527. - 18 (2010), 1 ; str. 12-14
Kirurgija -- Otočka medicina -- Zdravstvena zaštita
614
HA10-08919

JANČIĆ Lešić, Anita
Pokrivanje mreže i zamjene na otocima i dislociranim ambulantama obiteljske medicine / Anita Jančić Lešić.
U: Medicina familiaris Croatica. - ISSN 1330-1527. - 18 (2010), 1 ; str. 17-18
Ambulanta obiteljske medicine -- Otočka medicina -- Godišnji odmor liječnika
614
HA10-08920

ŠVARC-JANJANIN, Sanja
Prilozi i građa za povijest bolnice u Koprivnici / Sanja Švarc Janjanin, Krešimir Švarc. - Ilustr.
U povodu 140. godišnjice postojanja. - Bibliografske bilješke uz tekst.
U: Podravski zbornik. - ISSN 0350-3372. - 36 (2010) ; str. 98-123
Povijest zdravstva
614
HA10-08921

BAŠIĆ, Anica
Radionica o seksualnom zdravlju i njegovim poremećajima / Anica Bašić.
U: Medicina familiaris Croatica. - ISSN 1330-1527. - 18 (2010), 1 ; str. 15-16
Obiteljska medicina -- Seksualno zdravlje -- Radionica
614
HA10-08922

MIŠE, Nela
Telemedicina u ordinacijama obiteljske medicine na otoku Lastovu / Nela Miše. - Ilustr.
Bibliografija: 2 jed. - Summary.
U: Medicina familiaris Croatica. - ISSN 1330-1527. - 18 (2010), 1 ; str. 10-11
Telemedicina -- Obiteljska medicina -- Kardiologija
614
HA10-08923

MANDIĆ, Duško, liječnik
Zanimanje - liječnik / Duško Mandić. - Ilustr.
U: Medicina familiaris Croatica. - ISSN 1330-1527. - 18 (2010), 1 ; str. 19-23
Prometna nesreća
Hrvatski zavod za zdravstveno osiguranje

614
HA10-08924

Vidi br.: HA10-08943

615   Farmakologija. Terapeutika. Toksikologija

SHEIKH, Mominul Islam
Control of some Human pathogenic bacteria by seed extracts of cumin (Cuminum cyminum L.) / Mominul Islam Sheikh, Soriful Islam, Atikur Rahman, Mostafizur Rahman, Mashiur Rahman, Mizanur Rahman, Abdur Rahim, Firoz Alam. - Ilustr.
Bibliografija: 31 jed.
U: ACS. Agriculturae conspectus scientificus : Tisak. - ISSN 1331-7768. - 75 (2010), 1 ; str. 39-44  
 Elektronička verzija članka
Kumin -- Antibakterijska aktivnost -- Escherichia coli -- Minimalna inhibitorska koncentracija -- Minimalna bakterijska koncentracija
615
HA10-08925

ISLAM, Soriful
In vitro antibacterial activity of methanol seed extract of elettaria cardamomum (L.) maton / Soriful Islam, Atikur Rahman, Mominul Islam Sheikh, Mostafizur Rahman, Abu Hena Mostofa Jamal, Firoz Alam. - Ilustr.
Bibliografija: 25 jed.
U: ACS. Agriculturae conspectus scientificus : Tisak. - ISSN 1331-7768. - 75 (2010), 3 ; str.113-117  
 Elektronička verzija članka
Elettaria cardamomum -- Antibakterijska aktivnost -- Metanol -- Minimalna bakterijska koncentracija -- Minimalna inhibitorska koncentracija
615
HA10-08926

ŠUMIGA, Ivan
Niskofrekventni elektromagnetski stimulator / Ivan Šumiga, S. [Stjepan] Novak. - Ilustr.
Bibliografija: 5 jed. - Summary.
U: Tehnički glasnik (Varaždin). - ISSN 1846-6168. - 4 (2010), 1/2 ; str. 64-68
Elektromagnetski stimulator -- Magnetoterapija -- Magnetsko polje
615
HA10-08927

Vidi br.: HA10-09245

Vidi br.: HA10-08896

Vidi br.: HA10-08895

Vidi br.: HA10-08899

616   Patologija. Klinička medicina

ŠERIĆ, Vatroslav, medicinski biokemičar
Analiza sastava bubrežnih kamenaca FTIR spektroskopijom : dvadesetogodišnje iskustvo / Vatroslav Šerić, Vesna Babić-Ivančić, Hrvoje Kuvedžić, Antun Tucak.
Bibliografija: 4 jed. - Abstract.
U: Medicinski vjesnik (Osijek). - ISSN 0350-6487. - 42 (2010), 3/4 ; str. 285-288
Urolitijaza -- FTIR spektroskopija -- Infracrvena spektroskopija -- Fourierova transformacija
616
54
HA10-08928

TUŠEK-BOŽIĆ, Ljerka
Antitumorska aktivnost kompleksa platine (II) i paladija (II) s etil kinolilmetilfosfonatima / Ljerka Tušek-Božić. - Ilustr.
Bibliografija: 58 jed. - Abstract.
U: Medicinski vjesnik (Osijek). - ISSN 0350-6487. - 42 (2010), 3/4 ; str. 231-240
Protutumorsko djelovanje -- Platina -- Paladij -- Kinolilmetilfosfonati
616
HA10-08929

MRAVAK-STIPETIĆ, Marinka
Differential diagnostics of painful conditions of oral mucosa / Marinka Mravak-Stipetić. - Ilustr.
3. symposium "Scientific approach to differential diagnostics of temporomandibular disorders", Zagreb, december 2009. - Bibliografija: 67 jed. - Sažetak.
U: Rad Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti. Medicinske znanosti. - ISSN 1330-5301. - Knj. 34 (2010)=knj. 507 ; str. 55-73  
 Elektronička verzija članka
Diferencijalna dijagnostika -- Orofacijalna bol -- Sluznica usne šupljine -- Mukogingivna bol
616
HA10-08930

KRAPAC, Ladislav
Disorders of temporomandibular joint – a rheumatological and physiatric approach / Ladislav Krapac, Tomislav Badel.
3. symposium "Scientific approach to differential diagnostics of temporomandibular disorders", Zagreb, december 2009. - Bibliografija: 72 jed. - Sažetak.
U: Rad Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti. Medicinske znanosti. - ISSN 1330-5301. - Knj. 34 (2010)=knj. 507 ; str. 97-109  
 Elektronička verzija članka
Temporomandibularni zglob -- Temporomandibularni poremećaj -- Reumatske bolesti -- Fizijatrija
616
HA10-08931

MARIĆ, Ivana, liječnica
Epidemiologija i čimbenici rizika uratne urolitijaze / Ivana Marić, Jasminka Milas-Ahić.
Bibliografija: 30 jed. - Abstract.
U: Medicinski vjesnik (Osijek). - ISSN 0350-6487. - 42 (2010), 3/4 ; str. 269-271
Uratna urolitijaza -- Urična kiselina -- Mokraćna kiselina -- Purin
616
HA10-08932

MAROTTI, Miljenko
Imaging of temporomandibular joint disorders / Miljenko Marotti. - Ilustr.
3. symposium "Scientific approach to differential diagnostics of temporomandibular disorders", Zagreb, december 2009. - Bibliografija: 19 jed. - Sažetak.
U: Rad Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti. Medicinske znanosti. - ISSN 1330-5301. - Knj. 34 (2010)=knj. 507 ; str. 135-148  
 Elektronička verzija članka
Temporomandibularni zglob -- Linearna tomografija -- Kompjutorizirana tomografija -- Magnetska rezonancija
616
HA10-08933

KUVEDŽIĆ, Hrvoje
Nastajanje enkrustata transureteralnih "JJ" proteza / Hrvoje Kuvedžić, Vesna Babić-Ivančić, Vatroslav Šerić, Antun Tucak. - Ilustr.
Bibliografija: 17 jed. - Abstract.
U: Medicinski vjesnik (Osijek). - ISSN 0350-6487. - 42 (2010), 3/4 ; str. 247-260
Enkrustati -- JJ proteza -- Mokraćovod -- Urolitijaza
616
54
HA10-08934

PRPIĆ-MEHIČIĆ, Goranka
Odontogenic pain / Goranka Prpić-Mehičić, Nada Galić. - Ilustr.
3. symposium "Scientific approach to differential diagnostics of temporomandibular disorders", Zagreb, december 2009. - Bibliografija: 35 jed. - Sažetak.
U: Rad Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti. Medicinske znanosti. - ISSN 1330-5301. - Knj. 34 (2010)=knj. 507 ; str. 43-54  
 Elektronička verzija članka
Odontogena bol -- Neodontogena bol -- Orofacijalna bol -- Dijagnoza
616
HA10-08935

LAPTER, Marina
Orthodontic therapy and temporomandibular disorders / Marina Lapter Varga.
3. symposium "Scientific approach to differential diagnostics of temporomandibular disorders", Zagreb, december 2009. - Bibliografija: 26 jed. - Sažetak.
U: Rad Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti. Medicinske znanosti. - ISSN 1330-5301. - Knj. 34 (2010)=knj. 507 ; str. 75-85  
 Elektronička verzija članka
Temporomandibularni zglob -- Temporomandibularni poremećaj -- Malokluzija -- Ortodontska terapija
616
HA10-08936

BULJAN, Danijel
Psychological and psychiatric factors of temporomandibular disorders / Danijel Buljan.
3. symposium "Scientific approach to differential diagnostics of temporomandibular disorders", Zagreb, december 2009. - Bibliografija: 42 jed. - Sažetak.
U: Rad Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti. Medicinske znanosti. - ISSN 1330-5301. - Knj. 34 (2010)=knj. 507 ; str. 119-133  
 Elektronička verzija članka
Temporomandibularni zglob -- Temporomandibularni poremećaj -- Psihijatrijski poremećaji -- Psihofarmakoterapija
616
HA10-08937

KALOGJERA, Livije
The role of otalgia in the differential diagnostics of temporomandibular disorders / Livije Kalogjera, Robert Trotić.
3. symposium "Scientific approach to differential diagnostics of temporomandibular disorders", Zagreb, december 2009. - Bibliografija: 19 jed. - Sažetak.
U: Rad Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti. Medicinske znanosti. - ISSN 1330-5301. - Knj. 34 (2010)=knj. 507 ; str. 87-95  
 Elektronička verzija članka
Otalgija -- Otogena bol -- Temporomandibularni zglob -- Temporomandibularni poremećaj -- Diferencijalna dijagnostika
616
HA10-08938

KUVEŽDIĆ, Hrvoje, liječnik
Suvremeni pristup odstranjivanju kamenaca mokraćnoga sustava : iskustva Klinike za urologijuKBC-a Osijek / Hrvoje Kuvedžić.
Bibliografija: 97 jed. - Abstract.
U: Medicinski vjesnik (Osijek). - ISSN 0350-6487. - 42 (2010), 3/4 ; str. 279-284
Urolitijaza -- Ekstrakorporalna udarno-valna litotripsija -- Perkutana nefrolitotripsija -- Ureterorenoskopija
616
HA10-08939

VALENTIĆ-PERUZOVIĆ, Melita
Temporomandibular disorders - problems in diagnostics / Melita Valentić-Peruzović. - Ilustr.
3. symposium "Scientific approach to differential diagnostics of temporomandibular disorders", Zagreb, december 2009. - Bibliografija: 60 jed. - Sažetak.
U: Rad Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti. Medicinske znanosti. - ISSN 1330-5301. - Knj. 34 (2010)=knj. 507 ; str. 11-32  
 Elektronička verzija članka
Temporomandibularni poremećaj -- Temporomandibularni zglob -- Mišićna bol -- Dijagnostika
616
HA10-08940

ALAJBEG, Iva
Temporomandibular disorders – the role of neuromuscular dentistry / Iva Alajbeg. - Ilustr.
3. symposium "Scientific approach to differential diagnostics of temporomandibular disorders", Zagreb, december 2009. - Bibliografija: 30 jed. - Sažetak.
U: Rad Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti. Medicinske znanosti. - ISSN 1330-5301. - Knj. 34 (2010)=knj. 507 ; str. 33-41  
 Elektronička verzija članka
Temporomandibularni zglob -- Temporomandibularni poremećaj -- Neuromuskulaturna stomatologija -- Žvačni mišići -- Dijagnostika
616
HA10-08941

DEMARIN, Vida
Temporomandibular disorders and migraine headache / Vida Demarin, Vanja Bašić Kes.
3. symposium "Scientific approach to differential diagnostics of temporomandibular disorders", Zagreb, december 2009. - Bibliografija: 22 jed. - Sažetak.
U: Rad Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti. Medicinske znanosti. - ISSN 1330-5301. - Knj. 34 (2010)=knj. 507 ; str. 111-117  
 Elektronička verzija članka
Temporomandibularni zglob -- Temporomandibularni poremećaj -- Migrenska glavobolja
616
HA10-08942

JEROLIMOV, Vjekoslav
Temporomandibular injuries and disorders in sport / Vjekoslav Jerolimov. - Ilustr.
3. symposium "Scientific approach to differential diagnostics of temporomandibular disorders", Zagreb, december 2009. - Bibliografija: 58 jed. - Sažetak.
U: Rad Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti. Medicinske znanosti. - ISSN 1330-5301. - Knj. 34 (2010)=knj. 507 ; str. 149-165  
 Elektronička verzija članka
Temporomandibularna ozljeda -- Sportska ozljeda -- Prevencija
616
796/799
614
HA10-08943

ŽIVKOVIĆ Duvnjak, Branka
Ubod crne udovice i otoci : prikaz slučaja / Branka Živković-Duvnjak. - Ilustr.
Bibliografija: 5 jed. - Summary.
U: Medicina familiaris Croatica. - ISSN 1330-1527. - 18 (2010), 1 ; str. 6-9
Ubod crne udovice -- Otrov -- Latrodektizam -- Otok
616
HA10-08944

BILIĆ-ĆURČIĆ, Ines
Urolitijaza i osteoporoza : Klinička važnost i terapijske implikacije / Ines Bilić-Čurčić, Tomislav Kizivat, Jasminka Milas-Ahić, Martina Smolić, Robert Smolić, Ivan Mihaljević, Antun Tucak.
Bibliografija: 65 jed. - Abstract.
U: Medicinski vjesnik (Osijek). - ISSN 0350-6487. - 42 (2010), 3/4 ; str. 273-278
Urolitijaza -- Osteoporoza -- Koštana masa -- Kalcijev oksalat -- RANKL
616
HA10-08945

BABIĆ-IVANČIĆ, Vesna
Važnost suradnje i interdisciplinarnoga pristupa u rješavanju problema urolitijaze : jučer, danas, sutra / Vesna Babić-Ivančić, Antun Tucak, Milenko Marković, Vatroslav Šerić, Selma Cvijetić Avdagić, Helga Füredi-Milhofer. - Ilustr.
Bibliografija: 100 jed. - Abstract.
U: Medicinski vjesnik (Osijek). - ISSN 0350-6487. - 42 (2010), 3/4 ; str. 19-31
Urolitijaza -- Istraživanja -- Etiopatogeneza -- Interdisciplinarni pristup
616
612
HA10-08946

Vidi br.: HA10-08752

Vidi br.: HA10-08913

Vidi br.: HA10-08915

Vidi br.: HA10-08914

Vidi br.: HA10-09000

616.31   Stomatologija

ŠKRTIĆ, Drago
Dentalni kompoziti zasnovani na amorfnome kalcij fosfatu / Drago Škrtić. - Ilustr.
Bibliografija: 84 jed. - Abstract.
U: Medicinski vjesnik (Osijek). - ISSN 0350-6487. - 42 (2010), 3/4 ; str. 99-126
Dentalni kompoziti -- Amorfni kalcijev fosfat -- Biokompatibilnost -- Kopolimeri -- Citotoksičnost -- Remineralizacija
616.31
HA10-08947

62   Inženjerstvo. Tehnika. Tehnologija

Vidi br.: HA10-08887

620   Ispitivanje materijala. Elektrane. Ekonomika energije

SKVAŽA, Marijan
Alati za obradu kod visokobrzinskih obrada / Marijan Skvaža, Zlatko Botak. - Ilustr.
Bibliografija: 7 jed. - Summary.
U: Tehnički glasnik (Varaždin). - ISSN 1846-6168. - 4 (2010), 1/2 ; str. 32-36
Visokobrzinska obrada -- Rezni alat -- Materijal za izradu alata -- Obrada metala
620
621
HA10-08948

GARCIA-GALINDO, Daniel
Assessment of biomass co-firing potentials in coal power plants / Daniel Garcia-Galindo, Francisco Javier Royo, Fernando Sebastián. - Ilustr.
Bibliografija:65 jed. - Sažetak.
U: Strojarstvo. - ISSN 0562-1887. - 52 (2010), 4 ; str. 411-427  
 Elektronička verzija članka
Biomasa -- Staklenički plinovi -- Izvori biomase
620
HA10-08949

OŠLAJ, Matjaž
Biogas as a renewable energy source / Matjaž Ošlaj, Bogomir Muršec. - Ilustr.
Bibliografija: 30 jed. - Sažetak.
U: Tehnički vjesnik (Strojarski fakultet). - ISSN 1330-3651. - 17 (2010), 1 ; str. 109-114  
 Elektronička verzija članka
Bioplin -- Obnovljivi izvori energije -- Održivi razvoj -- Stajsko gnojivo
620
HA10-08950

PUKŠEC, Tomislav
Biogas potential in Croatian farming sector / Tomislav Pukšec, Neven Duić. - Ilustr.
Bibliografija: 26 jed. - Sažetak.
U: Strojarstvo. - ISSN 0562-1887. - 52 (2010), 4 ; str. 441-448  
 Elektronička verzija članka
Proizvodnja bioplina -- Farma -- Stočarstvo -- Ekonomska isplativost
620
HA10-08951

MOČILNIK, Vinko
Compression pre-stress of tubular torsion springs / Vinko Močilnik, Nenad Gubeljak, Jožef Predan, Jože Flašker. - Ilustr.
Bibliografija: 11 jed. - Sažetak.
U: Tehnički vjesnik (Strojarski fakultet). - ISSN 1330-3651. - 17 (2010), 3 ; str. 307-315  
 Elektronička verzija članka
Torzijska opruga -- Tlačno prednaprezanje -- Zamor materijala -- Zamorna pukotina
620
669
HA10-08952

MURŠEC, Bogomir
Construction of device for laboratory production of biogas / Bogomir Muršec, Peter Vindiš. - Ilustr.
Bibliografija: 17 jed. - Sažetak.
U: Strojarstvo. - ISSN 0562-1887. - 52 (2010), 3 ; str. 363-367  
 Elektronička verzija članka
Bioplin -- Energetske biljke -- Mini digestor
620
HA10-08953

SCHNEIDER, Daniel Rolph
Cost analysis of waste-to-energy plant / Daniel Rolph Schneider, Dražen Lončar, Željko Bogdan. - Ilustr.
Bibliografija: 10 jed. - Sažetak.
U: Strojarstvo. - ISSN 0562-1887. - 52 (2010), 3 ; str. 369-378  
 Elektronička verzija članka
Otpad -- Analiza isplativosti -- Zaštita okoliša -- Električna energija -- Toplinska energija
620
504
HA10-08954

DEKANIĆ, Igor
Energetika Hrvatske i treći energetski paket EU / Igor Dekanić. - Ilustr.
Bibliografija: 5 jed.
U: Suvremena trgovina (Zagreb). - ISSN 1330-0180. - 35 (2010), 5 ; str. 24-26
Ekonomija energije
Europska unija

620
HA10-08955

GRILEC, Krešimir
Erosion of ductile cast iron with quartz particles / Krešimir Grilec, Suzana Jakovljević, Denis Prusac. - Ilustr.
Bibliografija: 14 jed. - Sažetak.
U: Tehnički vjesnik (Strojarski fakultet). - ISSN 1330-3651. - 17 (2010), 1 ; str. 17-22  
 Elektronička verzija članka
Erozijsko trošenje -- Nodularni lijev -- Kvarcni pijesak
620
669
HA10-08956

CRNKOVIĆ, Damir
Influence of wind power plants on power system operation. Part 1, Wind power plant operation and network : part one : Wind power plant operation and network connection criteria / Damir Crnković, Damir Šljivac, Marinko Stojkov. - Ilustr.
Bibliografija: 20 jed. - Sažetak.
U: Tehnički vjesnik (Strojarski fakultet). - ISSN 1330-3651. - 17 (2010), 1 ; str. 101-108  
 Elektronička verzija članka
Vjetroelektrana -- Elektroenergetski sustav -- Distribucijska mreža -- Električna energija
620
HA10-08957

HORNUNG, Krunoslav
Natural gas savings using solar heating / Krunoslav Hornung, Emil Hnatko, Marinko Stojkov, Milan Kljajin. - Ilustr.
Bibliografija: 7 jed. - Sažetak.
U: Tehnički vjesnik (Strojarski fakultet). - ISSN 1330-3651. - 17 (2010), 4 ; str. 515-522  
 Elektronička verzija članka
Prirodni plin -- Sunčeva energija -- Obnovljivi izvori energije -- Solarno grijanje
620
HA10-08958

BIŠĆAN, Davor, inženjer strojarstva
Optimization of waste heat utilization in gas turbine pipeline compressor station / Davor Bišćan, Dražen Lončar. - Ilustr.
Bibliografija: 33 jed. - Sažetak.
U: Strojarstvo. - ISSN 0562-1887. - 52 (2010), 4 ; str.  
 Elektronička verzija članka
Otpadna toplina -- Plinska kompresorska stanica -- Električna energija -- Eksergo-ekonomska optimizacija
620
HA10-08959

VUKOJEVIĆ, Nedeljko
Performance analysis of substitution of applied materials using fracture mechanics parameters / Nedeljko Vukojević, Mirsada Oruč, Dušan Vukojević, Fuad Hadžikadunić, Omer Beganović. - Ilustr.
Bibliografija: 15 jed. - Sažetak.
U: Tehnički vjesnik (Strojarski fakultet). - ISSN 1330-3651. - 17 (2010), 4 ; str. 411-418  
 Elektronička verzija članka
Mehanika loma -- Numerička analiza -- Mosna dizalica -- Dinamički odziv
620
621
669
HA10-08960

KOSTOWSKI, Wojciech
The possibility of energy generation within the conventional natural gas transport system / Wojciech Kostowski. - Ilustr.
Bibliografija: 18 jed. - Sažetak.
U: Strojarstvo. - ISSN 0562-1887. - 52 (2010), 4 ; str. 429-440  
 Elektronička verzija članka
Proizvodnja električne energije -- Transport prirodnog plina -- Turboekspander -- Termodinamički model
620
HA10-08961

MARUŠIĆ, Sanja
The quality influence of base material surface preparation on the durability of a sprayed layer against radial and axial shear / Sanja Marušić, Vlatko Marušić, Ivan Samardžić. - Ilustr.
Bibliografija: 7 jed. - Sažetak.
U: Strojarstvo. - ISSN 0562-1887. - 52 (2010), 2 ; str. 187-196  
 Elektronička verzija članka
Osnovni materijal -- Plinsko naštrcavanje žicom -- Radijalni smik -- Aksijalni smik
620
53
HA10-08962

ČIKIĆ, Ante
Research of the waste biomass technical and economic value as one of the technological and energy development criteria of wood processing plants / Ante Čikić, Živko Kondić. - Ilustr.
Bibliografija: 14 jed. - Sažetak.
U: Tehnički vjesnik (Strojarski fakultet). - ISSN 1330-3651. - 17 (2010), 1 ; str. 53-59  
 Elektronička verzija članka
Drvni otpad -- Drvoprerađivački pogon -- Tehničko-ekonomska vrijednost biomase
620
674
HA10-08963

ŠPIŠIĆ, Ana
Tehničke karakteristike glazura, nova regulativa i metode ispitivanja / A. [Ana] Špišić, V. [Velimir] Pavlic. - Ilustr.
Bibliografija: 5 jed. - Summary.
U: Tehnički glasnik (Varaždin). - ISSN 1846-6168. - 4 (2010), 1/2 ; str. 5-9
Glazura -- HR EN norma -- Izolacija -- Čvrstoća na tlak -- Savojna čvrstoća
620
624
006
HA10-08964

ARAČIĆ, Stjepan
Testing the durability of ecologic coats in the protection of metals from corrosion / Stjepan Aračić, Dragomir Krumes, Tatjana Matičević, Ivica Vilovčević. - Ilustr.
Bibliografija: 8 jed. - Sažetak.
U: Tehnički vjesnik (Strojarski fakultet). - ISSN 1330-3651. - 17 (2010), 3 ; str. 343-346  
 Elektronička verzija članka
Ekološki premaz -- Korozija -- Zaštita metala -- Analiza izdržljivosti
620
669
HA10-08965

Vidi br.: HA10-09301

Vidi br.: HA10-08972

Vidi br.: HA10-09229

Vidi br.: HA10-09212

Vidi br.: HA10-09259

Vidi br.: HA10-08976

621   Strojarstvo. Nuklearna tehnika. Strojevi

KLISURA, Fuad
Analiza ovisnosti sastava ispušnih plinova o kvaliteti goriva / Fuad Klisura, Semir Selimović, Željko Matoc, Drago Talijan. - Ilustr.
17th International Scientific Symposium on Transport Systems, Opatija, 22-23 April, 2010. - Bibliografija: 7 jed. - Summary.
U: Suvremeni promet. - ISSN 0351-1898. - 30 (2010), 3/4 ; str. 251-255
Ispušni plinovi vozila -- Kvaliteta goriva
621
HA10-08966

PETRONIĆ, Sanja
Analysis of geometrical characteristics of pulsed ND:YAG laser drilled holes in superalloy Nimonic 263 sheets / Sanja Petronić, Anđelka Milosavljević, Zoran Radaković, Predrag Drobnjak, Igor Grujić. - Ilustr.
Bibliografija: 13 jed. - Sažetak.
U: Tehnički vjesnik (Strojarski fakultet). - ISSN 1330-3651. - 17 (2010), 1 ; str. 61-66  
 Elektronička verzija članka
Bušenje laserom -- Nimonik 263 -- Geometrijske značajke
621
621.3
HA10-08967

SORIĆ, Jurica
Analysis of shell-like structures by means of a meshless approach / Jurica Sorić, Tomislav Jarak. - Ilustr.
Bibliografija: 21 jed. - Sažetak.
U: Rad Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti. Tehničke znanosti. - ISSN 1330-0822. - (2010), knj. 14=knj. 506 ; str. 37-57
Bezmrežna metoda -- Ljuskasta konstrukcija -- Locking -- Pomična metoda najmanjih kvadrata
621
HA10-08968

PLAŠČAK, Ivan, agronom
Application of ferrography in condition based maintenance / Ivan Plaščak, Tomislav Jurić, Rudolf Emert. - Ilustr.
Bibliografija: 27 jed. - Sažetak.
U: Strojarstvo. - ISSN 0562-1887. - 52 (2010), 2 ; str. 233-240  
 Elektronička verzija članka
Ferografija -- Tehnički sustav -- Kvar -- Održavanje po stanju
621
HA10-08969

SAMARDŽIĆ, Ivan
Automatsko MAG zavarivanje nosača željezničkog vagona za transport kontejnera / Ivan Samardžić, Mato Sigurnjak, Dušan Novak. - Ilustr.
Bibliografija: 4 jed. - Summary ; Zusammenfassung.
U: Zavarivanje. - ISSN 0044-1902. - 53 (2010), 3/4 ; str. 83-91
Automatsko MAG zavarivanje -- Nosač željezničkog vagona -- Zavareni spoj -- Transport kontejnera
621
629
HA10-08970

FILETIN, Tomislav
Bending stiffness of aluminium foams / Tomislav Filetin. - Ilustr.
Bibliografija: 28 jed. - Sažetak.
U: Rad Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti. Tehničke znanosti. - ISSN 1330-0822. - (2010), knj. 14=knj. 506 ; str. 81-105
Aluminijeva pjena -- Savojna krutost -- Tlačno opterećenje -- Vlačno naprezanje
621
HA10-08971

KISS, Imre
Bimetallic cast iron rolls : some approaches to assure the exploitation properties / Imre Kiss, Stefan Maksay. - Ilustr.
Bibliografija: 19 jed. - Sažetak.
U: Tehnički vjesnik (Strojarski fakultet). - ISSN 1330-3651. - 17 (2010), 2 ; str. 173-178  
 Elektronička verzija članka
Valjaonički valjci -- Bimetalno lijevano željezo -- Optimalni kemijski sastav -- Numerička simulacija
621
669
620
HA10-08972

HARNIČÁROVÁ, Marta
Comparison of different material cutting technologies in terms of their impact on the cutting quality of structural steel / Marta Harničárová, Jozef Zajac, Antun Stoić. - Ilustr.
Bibliografija: 21 jed. - Sažetak.
U: Tehnički vjesnik (Strojarski fakultet). - ISSN 1330-3651. - 17 (2010), 3 ; str. 371-376  
 Elektronička verzija članka
Konstrukcijski čelik -- Rezanje materijala -- Kvaliteta reza -- Zona utjecaja topline
621
669
HA10-08973

UTAMURA, Motoaki
Demonstration test plant of closed cycle gas turbine with supercritical CO2 as working fluid / Motoaki Utamura, Hiroshi Hasuike, Takashi Yamamoto. - Ilustr.
Bibliografija: 9 jed. - Sažetak.
U: Strojarstvo. - ISSN 0562-1887. - 52 (2010), 4 ; str. 459-465  
 Elektronička verzija članka
Plinska turbina zatvorenog ciklusa -- Ugljik dioksid -- Temperatura -- Toplina
621
HA10-08974

BARTOSCH, Stephan
Dizelski motori niske emisije ispuha za primjenu na željeznici / Stephan Bortosch, Pavao Ožbolt. - Ilustr.
Bibliografija: 4 jed. - Summary ; Zusammenfassung.
U: Željeznice 21. - ISSN 1333-7971. - 9 (2010), 3 ; str. 20-22
Dizelski motori -- Željeznica
621
HA10-08975

DESMEDT, Johan
Efficiency investigation and energy saving of vertical ground source heat pump / Johan Desmedt, Johan Van Bael. - Ilustr.
Bibliografija: 18 jed. - Sažetak.
U: Strojarstvo. - ISSN 0562-1887. - 52 (2010), 4 ; str. 405-409  
 Elektronička verzija članka
Dizalica topline -- Bušotinski izmjenjivač topline -- Ušteda energije -- Ekonomska isplativost
621
620
HA10-08976

ADAMOVIĆ, Dragan
An experimental modelling and numerical FE analysis of steel-strip ironing process / Dragan Adamovic, Vesna Mandic, Zoran Jurkovic, Branko Grizelj, Milentije Stefanovic, Tomislav Marinkovic, Srbislav Aleksandrovic. - Ilustr.
Bibliografija: 13 jed. - Sažetak.
U: Tehnički vjesnik (Strojarski fakultet). - ISSN 1330-3651. - 17 (2010), 4 ; str. 435-444  
 Elektronička verzija članka
Proces izvlačenja sa stanjenjem čelične trake -- Eksperimentalno modeliranje -- Numerička FE analiza -- Deformacijska zona -- Rastezno naprezanje
621
004
HA10-08977

VRCAN, Željko
Genetic algorithm based optimisation of conveyor belt material cross section area / Željko Vrcan, Neven Lovrin. - Ilustr.
Bibliografija: 11 jed. - Sažetak.
U: Tehnički vjesnik (Strojarski fakultet). - ISSN 1330-3651. - 17 (2010), 2 ; str. 137-143  
 Elektronička verzija članka
Genetski algoritam -- Transportna traka -- Poprečni presjek valjnih slogova -- Trakasti transporter -- Optimizacija poprečnog presjeka
621
51
HA10-08978

RANĐELOVIĆ, Saša
Hot extrusion technology generation on the basis of FEM and FMEA analysis / Saša Ranđelović, Peđa Milosavljević, Christof Sommitsch. - Ilustr.
Konferencija MOTSP 2009 (Management of technology - steps to sustainable production). - Bibliografija: 18 jed. - Sažetak.
U: Strojarstvo. - ISSN 0562-1887. - 52 (2010), 1 ; str. 43-50  
 Elektronička verzija članka
FEM analiza -- FMEA analiza -- Toplo istiskivanje
621
004
HA10-08979

JURKOVIĆ, Zoran
Improving the surface roughness at longitudinal turning using the different optimization methods / Zoran Jurkovic, Goran Cukor, Imrich Andrejcak. - Ilustr.
Bibliografija: 15 jed. - Sažetak.
U: Tehnički vjesnik (Strojarski fakultet). - ISSN 1330-3651. - 17 (2010), 4 ; str. 397-402  
 Elektronička verzija članka
Hrapavost površine -- Uzdužno tokarenje -- Optimiranje
621
51
HA10-08980

ALEKSANDROVIĆ, Srbislav
Influence of variable blank holding force and nonmonotonous process of deep drawing on formability of coated sheets / Srbislav Aleksandrović, Vlatko Marušić, Tomislav Vujinović, Leon Maglić. - Ilustr.
Bibliografija: 15 jed. - Sažetak.
U: Strojarstvo. - ISSN 0562-1887. - 52 (2010), 2 ; str. 159-168  
 Elektronička verzija članka
Promjenjiva sila držanja -- Duboko vučenje -- Lim s prevlakom
621
53
HA10-08981

MUSTAFIĆ, Ibrahim
Informacijski sustav i videonadzor na stranicama tehničkih pregleda na prostoru Federacije BiH i Brčko distrikta BiH / Ibrahim Mustafić, Fuad Klisura, Muhamed Barut, Safet Brdarević. - Ilustr.
17th International Scientific Symposium on Transport Systems, Opatija, 22-23 April, 2010. - Bibliografija: 7 jed. - Summary.
U: Suvremeni promet. - ISSN 0351-1898. - 30 (2010), 3/4 ; str. 239-242
Tehnički pregled vozila -- Informacijski sustav
621
HA10-08982

GARAŠIĆ, Ivica
Izračun i određivanje unosa topline : razlike i specifičnosti kod primjene normi EN i ASME / Ivica Garašić. - Ilustr.
U: Zavarivanje. - ISSN 0044-1902. - 53 (2010), 3/4 ; str. 102-103
Zavarivanje -- Toplina -- Norma EN -- Norma ASME
621
006
HA10-08983

BRAJKO, Renat
Izvedba i montaža spremnika za ukapljeni naftni plin / Renat Brajko, Zlatko Glogović, Tanja Tomić Kovačević. - Ilustr.
U: Zavarivanje. - ISSN 0044-1902. - 53 (2010), 3/4 ; str. 99-101
Ukapljeni naftni plin -- Spremnik -- Cjevovod -- Zavareni spoj
621
HA10-08984

GALIĆ, Ivica
Nonlinear numerical analysis of two-way globe valve housing / Ivica Galić, Krešimir Vučković, Zdenko Tonković. - Ilustr.
Bibliografija: 22 jed. - Sažetak.
U: Tehnički vjesnik (Strojarski fakultet). - ISSN 1330-3651. - 17 (2010), 1 ; str. 67-74  
 Elektronička verzija članka
Kućište prolaznog ventila -- Nelinearna numerička analiza -- Tlak plastičnog kolapsa -- Metoda graničnog konstruiranja
621
51
HA10-08985

GARAŠIĆ, Ivica
Occurrence of cold cracks in welding of high-strength S960 QL steel / Ivica Garašić, Anto Ćorić, Zoran Kožuh, Ivan Samardžić. - Ilustr.
Bibliografija: 18 jed. - Sažetak.
U: Tehnički vjesnik (Strojarski fakultet). - ISSN 1330-3651. - 17 (2010), 3 ; str. 327-335  
 Elektronička verzija članka
Hladna pukotina -- Zavarivanje -- Čelik -- RD test -- Matematički model
621
669
HA10-08986

ĆORIĆ, Anto
Određivanje optimalnih parametara zavarivanja čelika 1534 VP matematičkim modeliranjem i optimiranjem / Anto Ćorić. - Ilustr.
Bibliografija: 11 jed. - Summary ; Zusammenfassung.
U: Zavarivanje. - ISSN 0044-1902. - 53 (2010), 1/2 ; str. 5-13
Zavarivanje -- Čelik -- Matematičko modeliranje -- Analiza varijance -- Kvaliteta zavarenog spoja
621
51
HA10-08987

ĆOSIĆ, Predrag
Process selection, sequence of operations and shape complexity : criteria for process improvement / Predrag Ćosić, Anita Babić, Dražen Antolić. - Ilustr.
Konferencija MOTSP 2009 (Management of technology - steps to sustainable production). - Bibliografija: 19 jed. - Sažetak.
U: Strojarstvo. - ISSN 0562-1887. - 52 (2010), 1 ; str. 5-15  
 Elektronička verzija članka
Primarni proces -- Redoslijed operacija -- Složenost oblika
621
004
HA10-08988

GARAŠIĆ, Ivica
Razvoj EPP zavarivanja u proizvodnji stupova za vjetrogeneratore / Ivica Garašić. - Ilustr.
Bibliografija: 2 jed.
U: Zavarivanje. - ISSN 0044-1902. - 53 (2010), 5/6 ; str. 483-184
EPP zavarivanje -- Rezanje -- Vjetrogenerator -- Twin Arc sustav
621
HA10-08989

ŠOŠTARIĆ, Damir
Reliability of welding parameters monitoring system / Damir Šoštarić, Davor Vinko, Drago Žagar, Ivan Samardžić. - Ilustr.
Bibliografija: 11 jed. - Sažetak.
U: Strojarstvo. - ISSN 0562-1887. - 52 (2010), 2 ; str. 217-226  
 Elektronička verzija članka
Elektrolučno zavarivanje -- Elektrootporno zavarivanje -- On-line monitoring sustav
621
HA10-08990

JAVOR, Franjo
Reparatura - primjena tehnologije zavarivanja i srodnih postupaka / Franjo Javor. - Ilustr.
Nastavlja se. - Bibliografija i izvori: 6 jed.
U: Zavarivanje. - ISSN 0044-1902. - 53 (2010), 1/2 ; str. 22-25
Tehnologija zavarivanja -- Reparatura -- Oštećenje -- Stroj -- Postrojenje
621
HA10-08991

JAVOR, Franjo
Reparatura - primjena tehnologije zavarivanja i srodnih postupaka : (drugi dio) / Franjo Javor. - Ilustr.
Nastavak iz br. 1/2/2010 ; nastavlja se. - Bibliografija i izvori: 7 jed.
U: Zavarivanje. - ISSN 0044-1902. - 53 (2010), 3/4 ; str. 93-98
Tehnologija zavarivanja -- Reparatura -- Oštećenje -- Strojni dio
621
HA10-08992

JAVOR, Franjo
Reparatura - primjena tehnologije zavarivanja i srodnih postupaka : (treći dio) / Franjo Javor. - Ilustr.
Nastavak iz br. 3/4/2010 ; nastavlja se. - Bibliografija i izvori: 3 jed.
U: Zavarivanje. - ISSN 0044-1902. - 53 (2010), 5/6 ; str. 179-182
Tehnologija zavarivanja -- Reparatura -- Oštećenje -- Postrojenje
621
HA10-08993

KOVAČ, Denis, inženjer strojarstva
Robotsko zavarivanje teških i velikih radnih komada / Denis Kovač. - Ilustr.
Bibliografija: 3 jed. - Summary ; Zusammenfassung.
U: Zavarivanje. - ISSN 0044-1902. - 53 (2010), 1/2 ; str. 15-21
Robotsko zavarivanje -- Robotski sistem -- Senzor -- Teška konstrukcija
621
HA10-08994

VLAHINIĆ-DIZDAREVIĆ, Nela
The role of energy in economic growth : the case of Croatia / Nela Vlahinić-Dizdarević, Saša Žiković. - Ilustr.
Bibliografske bilješke uz tekst ; bibliografija: str. 52-56. - Sažetak.
U: Zbornik radova Ekonomskog fakulteta u Rijeci. - ISSN 1331-8004. - 28 (2010), 1 ; str. 35-60  
 Elektronička verzija članka
Ekonomija energije
621
HA10-08995

PUŠAVEC, Franci
Sustainable machining process : myth or reality / Franci Pušavec, Antun Stoić, Janez Kopač. - Ilustr.
Bibliografija: 17 jed. - Sažetak.
U: Strojarstvo. - ISSN 0562-1887. - 52 (2010), 2 ; str. 197-204  
 Elektronička verzija članka
Održiva proizvodnja -- Kriogena obrada -- Konvencionalna obrada -- Troškovi
621
HA10-08996

OGRIZOVIĆ, Milutin
The technique of quick designing of casting panel for plastic gear wheel injection / Milutin Ogrizovic, Goran Dudukovic. - Ilustr.
Bibliografija: 4 jed. - Sažetak.
U: Tehnički vjesnik (Strojarski fakultet). - ISSN 1330-3651. - 17 (2010), 2 ; str. 251-254  
 Elektronička verzija članka
Ljevački panel -- Plastični zupčanik -- Proizvod -- Vrijeme proizvodnje -- Profitabilna proizvodnja
621
004
HA10-08997

BALIČEVIĆ, Pavo
Temperature transitional phenomena in spherical reservoir wall / Pavo Baličević, Željko Ivandić, Drago Kraljević. - Ilustr.
Bibliografija: 7 jed. - Sažetak.
U: Tehnički vjesnik (Strojarski fakultet). - ISSN 1330-3651. - 17 (2010), 1 ; str. 31-34  
 Elektronička verzija članka
Sferni spremnik -- Ukapljeni plin -- Temperaturno polje
621
53
51
HA10-08998

KOŽUH, Zoran
Usporedba plinskog rezanja acetilenom i propan-butanom / Zoran Kožuh, Zlatko Glogović, Ivica Garašić, Vedran Petrović. - Ilustr.
Bibliografija:. - Summary ; Zusammenfassung.
U: Zavarivanje. - ISSN 0044-1902. - 53 (2010), 3/4 ; str. 73-81
Plinsko rezanje -- Acetilen -- Propan-butan -- Brzina rezanja -- Ekonomika rezanja -- Čelik
621
HA10-08999

HREHA, Pavol
Water jet technology used in medicine / Pavol Hreha, Sergej Hloch, Dagmar Magurová, Jan Valíček, Dražan Kozak, Marta Harničárová, Marko Rakin. - Ilustr.
Bibliografija: 18 jed. - Sažetak.
U: Tehnički vjesnik (Strojarski fakultet). - ISSN 1330-3651. - 17 (2010), 2 ; str. 237-240  
 Elektronička verzija članka
Abrazivni vodeni mlaz -- Upotreba u medicini
621
616
HA10-09000

DUNĐER, Marko
Weldability investigation of TStE 420 after weld thermal cycle simulation / Marko Dunđer, Tomaž Vuherer, Ivica Kladarić. - Ilustr.
Bibliografija: 7 jed. - Sažetak.
U: Strojarstvo. - ISSN 0562-1887. - 52 (2010), 2 ; str. 97-104  
 Elektronička verzija članka
Čelik -- Simulacija toplinskog ciklusa zavarivanja -- Zavarljivost
621
53
HA10-09001

Vidi br.: HA10-09191

Vidi br.: HA10-08830

Vidi br.: HA10-08948

Vidi br.: HA10-08885

Vidi br.: HA10-09215

Vidi br.: HA10-08960

Vidi br.: HA10-09087

621.3   Elektrotehnika

BANOVAC, Eraldo
Analysis of factors that influence micro-resistance measuring / Eraldo Banovac, Dražan Kozak. - Ilustr.
Bibliografija: 12 jed. - Sažetak.
U: Strojarstvo. - ISSN 0562-1887. - 52 (2010), 3 ; str. 261-270  
 Elektronička verzija članka
Mikrootporno mjerenje -- Disperzivna analiza -- Metalizirana rupa tiskane ploče
621.3
53
HA10-09002

JOZSA, Lajos
Analysis of possibilities of using series compensation for consequences elimination of driving long transmission lines / Lajos Józsa, Ivica Petrović, Vedran Angebrandt. - Ilustr.
Bibliografija: 10 jed. - Sažetak.
U: Tehnički vjesnik (Strojarski fakultet). - ISSN 1330-3651. - 17 (2010), 4 ; str. 529-535  
 Elektronička verzija članka
Dugi prijenosni vod -- Serijska kapacitivna kompenzacija -- Prazan hod
621.3
HA10-09003

BORAS, Vedran
Analyzing of relevant fault type for calculation of minimum fault current magnitude on distribution transformer primary side / Vedran Boras, Tomislav Barić, Alija Muharemović. - Ilustr.
Bibliografija: 11 jed. - Sažetak.
U: Tehnički vjesnik (Strojarski fakultet). - ISSN 1330-3651. - 17 (2010), 1 ; str. 3-15  
 Elektronička verzija članka
Distribucijski transformator -- Minimalna struja kvara -- Kratki spoj -- Pregorjeli osigurač
621.3
HA10-09004

MEDIĆ, Ivan, inženjer elektrotehnike
Calculation of grounding effects of bare conductors laid alongside underground multi-cable power lines by using analytical equations / Ivan Medić, Davor Bajs, Elis Sutlović. - Ilustr.
Bibliografija: 8 jed. - Sažetak.
U: Tehnički vjesnik (Strojarski fakultet). - ISSN 1330-3651. - 17 (2010), 3 ; str. 299-305  
 Elektronička verzija članka
Energetski kabeli -- Uzemljivačko uže -- Kabelski rov -- Matematički model
621.3
51
HA10-09005

ŠUMIGA, Ivan
Digitalni frekvencmetar / Ivan Šumiga, Goran Behin. - Ilustr.
Bibliografija: 12 jed. - Summary.
U: Tehnički glasnik (Varaždin). - ISSN 1846-6168. - 4 (2010), 1/2 ; str. 52-58
Digitalni frekvencmetar -- Digitalni mjerač periode -- Mjerenje frekvencije
621.3
HA10-09006

OPALIĆ, Milan
Disassembly layout in WEEE recycling process / Milan Opalić, Milan Kljajin, Krešimir Vučković. - Ilustr.
Konferencija MOTSP 2009 (Management of technology - steps to sustainable production). - Bibliografija: 11 jed. - Sažetak.
U: Strojarstvo. - ISSN 0562-1887. - 52 (2010), 1 ; str. 51-58  
 Elektronička verzija članka
Recikliranje -- Otpadna električna i elektonička oprema -- Rastavljanje opreme
621.3
504
HA10-09007

ŠUMIGA, Ivan
Elektronički sustavi u automobilu / Ivan Šumiga, M. Horvat. - Ilustr.
Bibliografija: 12 jed. - Summary.
U: Tehnički glasnik (Varaždin). - ISSN 1846-6168. - 4 (2010), 1/2 ; str. 81-87
Automobil -- Elektronički sustav -- CAN sabirnica -- Jedinica za upravljanje -- Senzor
621.3
629
HA10-09008

MILKOVIĆ, Marin
Evaluation of the chromatic assimilation effect intensity in Munker-White samples produced using standard methods of rendering / Marin Milković, Nikola Mrvac, Mile Matijević. - Ilustr.
Bibliografija: 13 jed. - Sažetak.
U: Tehnički vjesnik (Strojarski fakultet). - ISSN 1330-3651. - 17 (2010), 2 ; str. 163-171  
 Elektronička verzija članka
Munker-White uzorak -- Renderiranje -- Kromatska asimilacija
621.3
53
HA10-09009

DRVAR, Nenad
Flexible multi-camera optical surface digitization system / Nenad Drvar, Stjepan Jecić, Mladen Gomerčić. - Ilustr.
Bibliografija: 22 jed. - Sažetak.
U: Strojarstvo. - ISSN 0562-1887. - 52 (2010), 3 ; str. 283-302  
 Elektronička verzija članka
Digitalizacija oblika površine -- Kodirano svjetlo -- Slobodni kalibar -- Optički digitalizacijski sustav
621.3
53
HA10-09010

KUZLE, Igor
Hydro generating units maintenance scheduling using Benders decomposition / Igor Kuzle, Hrvoje Pandžić, Miljenko Brezovec. - Ilustr.
Bibliografija: 6 jed. - Sažetak.
U: Tehnički vjesnik (Strojarski fakultet). - ISSN 1330-3651. - 17 (2010), 2 ; str. 145-152  
 Elektronička verzija članka
Bendersova dekompozicija -- Elektroenergetski sustav -- Održavanje hidrogeneratora
621.3
51
658
HA10-09011

SRPAK, Dunja
Modernizacija postrojenja ugradnjom frekventnih pretvarača / Dunja Srpak, I. [Igor] Stanković, Josip Huđek. - Ilustr.
Bibliografija: 10 jed. - Summary.
U: Tehnički glasnik (Varaždin). - ISSN 1846-6168. - 4 (2010), 1/2 ; str. 88-93
Frekvencijski pretvarač -- Elektromotorni pogon -- Potrošnja električne energije
621.3
HA10-09012

HUĐEK, Josip
Naprave za pokazivanje Lenzovog pravila pomoću neodimijskog magneta / Josip Huđek, Dunja Srpak. - Ilustr.
Bibliografija: 3 jed. - Summary.
U: Tehnički glasnik (Varaždin). - ISSN 1846-6168. - 4 (2010), 1/2 ; str. 59-63
Lenzovo pravilo -- Neodimijski magnet -- Inducirana struja -- Magnetska indukcija
621.3
HA10-09013

ŠUŠNJIĆ, Livio
Prediction of the transformer inrush current forces / Livio Šušnjić, Saša Vlahinić, Ivan Mužić. - Ilustr.
Bibliografija: 6 jed. - Sažetak.
U: Strojarstvo. - ISSN 0562-1887. - 52 (2010), 3 ; str. 387-392  
 Elektronička verzija članka
Transformator -- Metoda konačnih elemenata -- Struja uklapanja -- Elektromagnetske sile
621.3
HA10-09014

MILANOVIĆ, Josip
Radio wave propagation mechanisms and empirical models for fixed wireless access systems / Josip Milanović, Snježana Rimac-Drlje, Ivo Majerski. - Ilustr.
Bibliografija: 22 jed. - Sažetak.
U: Tehnički vjesnik (Strojarski fakultet). - ISSN 1330-3651. - 17 (2010), 1 ; str. 43-52  
 Elektronička verzija članka
Elektromagnetski valovi -- Empirijski model -- Fiksni radijski pristupni sustav -- WiMAX
621.3
HA10-09015

JOZSA, Lajos
Stochastic modelling of pump-storage hydroelectric power plants : part I / Lajos Józsa, Damir Šljivac, Danijel Topić. - Ilustr.
Bibliografija: 7 jed. - Sažetak.
U: Tehnički vjesnik (Strojarski fakultet). - ISSN 1330-3651. - 17 (2010), 2 ; str. 153-162  
 Elektronička verzija članka
Crpno-akumulacijska hidroelektrana -- Stohaistički model -- Prirodni dotok
621.3
51
HA10-09016

JOZSA, Lajos
Stochastic modelling of pump-storage hydroelectric power plants : part II / Lajos Józsa, Damir Šljivac, Danijel Topić. - Ilustr.
Nastavak iz br. 2/2010. - Bibliografija: 8 jed. - Sažetak.
U: Tehnički vjesnik (Strojarski fakultet). - ISSN 1330-3651. - 17 (2010), 3 ; str. 289-298  
 Elektronička verzija članka
Stohaistički model -- Crpno-akumulacijska hidroelektrana -- Prirodni dotok -- Elektroenergetski sustav -- Model pouzdanosti
621.3
51
HA10-09017

CRNKOVIĆ, Damir
Transients in no-load condition of power transformer 20/0,4 kV / Damir Crnković, Nino Vrandečić, Marinko Stojkov. - Ilustr.
Bibliografija: 12 jed. - Sažetak.
U: Tehnički vjesnik (Strojarski fakultet). - ISSN 1330-3651. - 17 (2010), 2 ; str. 179-183  
 Elektronička verzija članka
Energetski transformator -- Fourierova analiza viših harmonika -- Prazni hod
621.3
51
HA10-09018

Vidi br.: HA10-08967

Vidi br.: HA10-08888

Vidi br.: HA10-08886

Vidi br.: HA10-09218

623   Vojna tehnika

Vidi br.: HA10-09046

624/625   Građevinarstvo. Građevinsko inženjerstvo i tehnika. Gradnja prometnica

KANIŠKI, Manuela
Analiza deformacijske energije obalne konstrukcije temeljene na pilotima / Manuela Kaniški, Krešo Ivandić. - Ilustr.
Bibliografija: 6 jed. - Summary.
U: Tehnički glasnik (Varaždin). - ISSN 1846-6168. - 4 (2010), 1/2 ; str. 19-22
Obalna konstrukcija -- Kinetička energija -- Deformacijska energijaa -- Elastični odbojnik
624
53
HA10-09019

IZETBEGOVIĆ, Jadranko
Applying a combined chronometric- simulation method for optimizing operation management in construction / Jadranko Izetbegović, Stjepan Bezak. - Ilustr.
Bibliografija: 7 jed.
U: Organization, technology & management in construction. - ISSN 1847-5450. - 2 (2010), 1 ; str. 156-160  
 Elektronička verzija članka
Građevinarstvo -- Menadžment -- Procjena produktivnosti
624
HA10-09020

LINARIĆ, Zdravko
Categorizing the tunnel excavation in karst / Zdravko Linarić. - Ilustr.
Bilješke na kraju teksta ; bibliografija: 11 jed.
U: Organization, technology & management in construction. - ISSN 1847-5450. - 2 (2010), 1 ; str. 122-131  
 Elektronička verzija članka
Tunelogradnja
624
HA10-09021

DRAGANIĆ, Hrvoje
Comparison of RC frames periods with the empiric expressions given in Eurocode 8 / Hrvoje Draganić, Marijana Hadzima-Nyarko, Dragan Morić. - Ilustr.
Bibliografija: 6 jed. - Sažetak.
U: Tehnički vjesnik (Strojarski fakultet). - ISSN 1330-3651. - 17 (2010), 1 ; str. 93-100  
 Elektronička verzija članka
Euronorma 8 -- Potresno projektiranje -- Armiranobetonska okvirna konstrukcija -- Period vibracija
624
HA10-09022

MLINARIĆ, Vjeran
The department of construction management : a historical overview / Vjeran Mlinarić, Jadranko Izetbegović.
Bibliografija: jed.
U: Organization, technology & management in construction. - ISSN 1847-5450. - 2 (2010), 1 ; str. 99-102  
 Elektronička verzija članka
Građevinarstvo -- Menadžment
624
HA10-09023

RADIĆ, Ivan, inženjer građevinarstva
Design and FEM modelling of steel truss girder joints / Ivan Radić, Damir Markulak, Miljana Mikolin. - Ilustr.
Bibliografija: 7 jed. - Sažetak.
U: Strojarstvo. - ISSN 0562-1887. - 52 (2010), 2 ; str. 125-135  
 Elektronička verzija članka
Rešetkasti nosač -- Spojevi -- Metoda konačnih elemenata
624
51
HA10-09024

IVANDIĆ, Krešo
Embedded retaining wall limit state analysis according to Eurocode 7 / Krešo Ivandić, Matija Bandić, Božo Soldo. - Ilustr.
Bibliografija: 9 jed. - Sažetak.
U: Tehnički vjesnik (Strojarski fakultet). - ISSN 1330-3651. - 17 (2010), 3 ; str. 263-271  
 Elektronička verzija članka
Eurokod 7 -- Potporna konstrukcija -- Analiza graničnih stanja -- Ekvivalentni faktor sigurnosti
624
006
HA10-09025

LOVRENČIĆ Butković, Lana
How marketing strategy is important for croatian construction companies? : results of the survey / Lana Lovrenčić Butković. - Ilustr.
Bibliografija: 13 jed.
U: Organization, technology & management in construction. - ISSN 1847-5450. - 2 (2010), 1 ; str. 112-116  
 Elektronička verzija članka
Građevinska poduzeća -- Marketing
624
HA10-09026

VAREVAC, Damir
Influence of the vertical component of earthquake on large span RC beams / Damir Varevac, Hrvoje Draganić, Goran Gazić. - Ilustr.
Bibliografija: 11 jed. - Sažetak.
U: Tehnički vjesnik (Strojarski fakultet). - ISSN 1330-3651. - 17 (2010), 3 ; str. 357-366  
 Elektronička verzija članka
Vertikalna komponenta potresa -- Vertikalno ubrzanje -- AB nosači -- Pravokutni presjek -- T presjek
624
HA10-09027

JANJANIN, Simo
Istraživanje oscilirajućeg sustava vozilo-valovite tračnice na simulacijskome modelu / Simo Janjanin, Tomislav Župić. - Ilustr.
Bibliografija: 8 jed. - Summary ; Zusammenfassung.
U: Željeznice 21. - ISSN 1333-7971. - 9 (2010), 3 ; str. 23-29
Sustav vozilo-valovite tračnice -- Simulacijski model
625
HA10-09028

SERTIĆ, Josip
Knowledge requirements and market context for international construction industry / Josip Sertić, Ivica Završki. - Ilustr.
Bibliografija: 14 jed.
U: Organization, technology & management in construction. - ISSN 1847-5450. - 2 (2010), 1 ; str. 132-135  
 Elektronička verzija članka
Građevinarstvo -- Marketing
624
HA10-09029

VUKOMANOVIĆ, Mladen, inženjer građevinarstva
Leading, lagging and perceptive performance measures in the construction industry / Mladen Vukomanović, Mladen Radujković, Maja Marija Nahod. - Ilustr.
Bibliografija: 28 jed.
U: Organization, technology & management in construction. - ISSN 1847-5450. - 2 (2010), 1 ; str. 103-111  
 Elektronička verzija članka
Građevinarstvo -- Menadžment
624
HA10-09030

KATAVIĆ, Mariza
MBA. Con. : additional knowledge for civil engineers / Mariza Katavić. - Ilustr.
Bibliografija: 8 jed.
U: Organization, technology & management in construction. - ISSN 1847-5450. - 2 (2010), 1 ; str. 117-121  
 Elektronička verzija članka
Građevinarstvo -- Menadžment -- MBA program
624
HA10-09031

PRŽULJ, Milenko
Mostovi : dosežki, kriteriji vrednotenja, avtorstvo / Milenko Pržulj. - Ilustr.
Bibliografija: 5 jed. - Summary.
U: Ceste i mostovi. - ISSN 0411-6380. - 56 (2010), 5/6 ; str. 70-75
Mostovi
624
HA10-09032

ANTIĆ, Miljenko, inženjer građevinarstva
Organizational culture of the department of construction management and economics, Faculty of Civil Engeeniring, University of Zagreb / Miljenko Antić, Anita Cerić, Maja Lazić. - Ilustr.
Bibliografske bilješke na kraju teksta ; bibliografija: 18 jed.
U: Organization, technology & management in construction. - ISSN 1847-5450. - 2 (2010), 1 ; str. 136-144  
 Elektronička verzija članka
Građevinarstvo -- Organizacijska kultura
624
HA10-09033

PAVLIC, Velimir
Osiguranje i privremena konzervacija urušene crkve Sv. Jurja na Bregu / Velimir Pavlic, Ana Špišić. - Ilustr.
Bibliografija: 5 jed. - Summary.
U: Tehnički glasnik (Varaždin). - ISSN 1846-6168. - 4 (2010), 1/2 ; str. 23-31
Konzervacija -- Crkva sv. Jurja na Bregu -- Urušavanje -- Rekonstrukcija
624
72
HA10-09034

TURK, Iztok, informatičar
Posebnosti pri projektiranju in izvedbi premostitvenih objektov v AC ukopih / Iztok Turk. - Ilustr.
Bibliografija: 7 jed. - Summary.
U: Ceste i mostovi. - ISSN 0411-6380. - 56 (2010), 5/6 ; str. 76-81
Autoceste -- Nadvožnjaci -- Projektiranje nadvožnjaka
624
HA10-09035

BARIŠIĆ, Ivana, inženjerka građevinarstva
Possibilities of application of slag in road construction / Ivana Barišić, Sanja Dimter, Ivanka Netinger. - Ilustr.
Bibliografija: 21 jed. - Sažetak.
U: Tehnički vjesnik (Strojarski fakultet). - ISSN 1330-3651. - 17 (2010), 4 ; str. 523-528  
 Elektronička verzija članka
Čeličanska zgura -- Otpadni materijali -- Cestogradnja
625
HA10-09036

ALDUK, Waldemar
Reconstruction of the railway line Vinkovci – Osijek / Waldemar Alduk. - Ilustr.
Bibliografija: 3 jed. - Sažetak.
U: Tehnički vjesnik (Strojarski fakultet). - ISSN 1330-3651. - 17 (2010), 4 ; str. 553-557  
 Elektronička verzija članka
Obnova željezničke pruge
625
HA10-09037

MARENJAK, Saša
Sensitivity analysis of facilities life cycle costs / Saša Marenjak, Hrvoje Krstić. - Ilustr.
Bibliografija: 21 jed. - Sažetak.
U: Tehnički vjesnik (Strojarski fakultet). - ISSN 1330-3651. - 17 (2010), 4 ; str. 481-487  
 Elektronička verzija članka
Analiza osjetljivosti -- Ukupni životni troškovi građevina -- Uporabni vijek građevine -- Održavanje građevine
624
HA10-09038

MEKJAVIĆ, Ivana
Structural analysis and optimization of concrete spherical and groined shells / Ivana Mekjavić, Srečko Pičulin. - Ilustr.
Bibliografija: 9 jed. - Sažetak.
U: Tehnički vjesnik (Strojarski fakultet). - ISSN 1330-3651. - 17 (2010), 4 ; str. 537-544  
 Elektronička verzija članka
Betonske ljuske -- Metoda konačnih elemenata -- Sferna kupola -- Optimizacija
624
HA10-09039

ŽUNIĆ, Joško
Sustav za mjerenje vremena rada agregata / Joško Žunić, Tomislav Pušec. - Ilustr.
Bibliografija: 11 jed. - Summary ; Zusammenfassung.
U: Željeznice 21. - ISSN 1333-7971. - 9 (2010), 3 ; str. 16-19
Željeznički promet -- Sustav za mjerenje vremena rada agregata
625
HA10-09040

BOŠNJAK-KLEČINA, Mirjana
Testing of physical and mechanical properties of bricks and mortar in historic structures / Mirjana Bošnjak-Klečina, Silva Lozančić. - Ilustr.
Bibliografija: 9 jed. - Sažetak.
U: Tehnički vjesnik (Strojarski fakultet). - ISSN 1330-3651. - 17 (2010), 2 ; str. 209-215  
 Elektronička verzija članka
Opeka -- Mort -- Fizikalno-mehanička svojstva -- Tlačna čvrstoća -- Povijesna građevina
624
HA10-09041

SCHROTT, Miha
Virtualna gradnja v podjetju SCT d.d. / Miha Schrott, Martin Lah, Tine Logonder, Jernej Markovič, Mirko Penko. - Ilustr.
Izvori: 10 jed. - Summary.
U: Ceste i mostovi. - ISSN 0411-6380. - 56 (2010), 5/6 ; str. 82-87
Virtualna gradnja -- Mostovi
624
HA10-09042

OREŠKOVIĆ, Mirko
Zaštita duboke građevinske jame u složenim uvjetima urbane sredine / Mirko Orešković, Krešo Ivandić, Željko Lebo. - Ilustr.
Bibliografija: 5 jed. - Summary.
U: Tehnički glasnik (Varaždin). - ISSN 1846-6168. - 4 (2010), 1/2 ; str. 10-14
Građevinska jama -- Urbana sredina -- Zaštitna konstrukcija -- Stupnjaci
624
HA10-09043

LIKAR, Jakob
Značilnosti rekonstrukcije dveh več kot 50 let starih cestnih predorov / Jakob Likar, Melanija Huis, Andrej Likar. - Ilustr.
Bibliografija: 5 jed. - Summary.
U: Ceste i mostovi. - ISSN 0411-6380. - 56 (2010), 5/6 ; str. 88-94
Cestogradnja
625
HA10-09044

Vidi br.: HA10-09174

Vidi br.: HA10-08883

Vidi br.: HA10-08891

Vidi br.: HA10-08964

Vidi br.: HA10-08892

628   Tehnika javnog zdravstva. Sanitarna tehnika i uređaji. Rasvjetna tehnika

TARTTE, Vijaya
Comparative studies on growth and remediation of waste water by two cyanobacterial biofertilizers / Vijaya Tartte, Chandra Mouli Kalla, Durga Srinivasa Murthy Sistla, Fareeda G. - Ilustr.
Bibliografija: 18 jed.
U: ACS. Agriculturae conspectus scientificus : Tisak. - ISSN 1331-7768. - 75 (2010), 3 ; str. 99-103  
 Elektronička verzija članka
Otpadna voda -- Cijanobakterije -- Nostoc muscorum -- Anabeana variabilis
628
HA10-09045

KMEČ, Ján
Disposal of discarded munitions by liquid stream / Ján Kmeč, Pavol Hreha, Petr Hlaváček, Michal Zeleňák, Marta Harničárová, Vlastimil Kuběna, Lucia Knapčíková, Tomáš Mačej, Miroslav Duspara, Josip Cumin. - Ilustr.
Bibliografija: 28 jed. - Sažetak.
U: Tehnički vjesnik (Strojarski fakultet). - ISSN 1330-3651. - 17 (2010), 3 ; str. 383-388  
 Elektronička verzija članka
Abrazivni vodeni mlaz -- Zbrinjavanje odbačenog streljiva -- Uništavanje streljiva
628
623
HA10-09046

ALTENBAHER, Brigita
Laundry wastewater treatment in a moving bed biofilm reactor = Čišćenje otpadnih voda u bioreaktoru s pričvršćenom biomasom / Brigita Altenbaher, Marjetka Levstek, Branko Neral, Sonja Šostar Turk. - Ilustr.
Tekst na hrv. jeziku na str. 340-347. - Bibliografija: 44 jed. - Zusammenfassung.
U: Tekstil. - ISSN 0492-5882. - 59 (2010), 8 ; str. 333-347
Otpadne vode -- Bioreaktor -- Kemijska potrošnja kisika -- Pričvršćena biomasa -- Praonica rublja
628
HA10-09047

PERICIN, Claudio
Lotta per "un bicchiere d'acqua netta" ed il ruolo dei parroci di campagna a difesa dei villici nell'Istria tra XIX e XX secolo / Claudio Pericin. - Ilustr.
Bibliografske bilješke uz tekst. - Sažetak ; povzetek.
U: Atti (Centro di ricerche storiche, Rovigno). - ISSN 0392-9493. - 40 (2010) ; str. 887-908
Opskrba pitkom vodom -- Seoski župnici
628
HA10-09048

ALCANI, Majlinda
Management of municipal solid waste in Tirana : problems and challenges / Majlinda Alcani, Altin Dorri, Artan Hoxha. - Ilustr.
Bibliografija: 9 jed. - Sažetak.
U: Tehnički vjesnik (Strojarski fakultet). - ISSN 1330-3651. - 17 (2010), 4 ; str. 545-551  
 Elektronička verzija članka
Čvrsti komunalni otpad -- Odlagalište otpada -- Prikupljanje otpada
628
HA10-09049

VOUK, Dražen
Numerical modelling of effluent transport in coastal zones / Dražen Vouk, Goran Lončar, Damir Bekić. - Ilustr.
Bibliografija: 25 jed. - Sažetak.
U: Tehnički vjesnik (Strojarski fakultet). - ISSN 1330-3651. - 17 (2010), 3 ; str. 255-262  
 Elektronička verzija članka
Zagađenje mora -- Podmorski ispust -- Koncentracija fekalnih koliforma -- Numeričko modeliranje
628
51
HA10-09050

OJSTRŠEK, Alenka
Obezbojenje simuliranih tekstilnih otpadnih voda u pročišćivaču s fiksnim slojem / Alenka Ojstršek, Darinka Fakin. - Ilustr.
5th International Textile, Clothing & Design Conference - Magic World of Textiles, Dubrovnik, 3.-6.10.2010. - Bibliografija: 7 jed. - Summary.
U: Tekstil. - ISSN 0492-5882. - 59 (2010), 12 ; str. 565-570
Tekstilne otpadne vode -- Ukupni organski ugljik -- Zeolitni tuf -- Biofiltar
628
677
HA10-09051

MIJUŠKOVIĆ-SVETINOVIĆ, Tatjana
Some aspects of management of the combined sewerage system in the city of Osijek / Tatjana Mijušković-Svetinović, Siniša Maričić. - Ilustr.
Bibliografija: 10 jed. - Sažetak.
U: Tehnički vjesnik (Strojarski fakultet). - ISSN 1330-3651. - 17 (2010), 2 ; str. 199-207  
 Elektronička verzija članka
Kanalizacijski sustav -- Sustav odvodnje -- Upravljanje kišnim ratsrerećenjima
628
51
HA10-09052

ANIĆ Vučinić, Aleksandra
Structural measures to improve the efficiency of biological wastewater treatment plants / Aleksandra Anić Vučinić, Dražen Vouk, Maja Zebić. - Ilustr.
Bibliografija: 15 jed. - Sažetak.
U: Strojarstvo. - ISSN 0562-1887. - 52 (2010), 3 ; str. 333-342  
 Elektronička verzija članka
Otpadne vode -- Biološko pročišćavanje -- Hidraulički mlaz -- Obogaćivanje otpadne vode
628
HA10-09053

Vidi br.: HA10-08901

Vidi br.: HA10-09248

Vidi br.: HA10-09249

629   Tehnika vozila

PARUNOV, Joško
Case studies of structural reliability of oil tankers / Joško Parunov, Ivo Senjanović, C. [Carlos] Guedes Soares. - Ilustr.
Bibliografija: 30 jed. - Sažetak.
U: Rad Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti. Tehničke znanosti. - ISSN 1330-0822. - (2010), knj. 14=knj. 506 ; str. 59-79
Naftni tanker -- Brodska konstrukcija -- Analiza pouzdanosti
629
HA10-09054

KHAN, Muhammad Ashraf
Control of electro-mechanical actuator for aerospace applications / Muhammad Ashraf Khan, Ivana Todić, Marko Miloš, Zoran Stefanović, Đorđe Blagojević. - Ilustr.
Bibliografija: 14 jed. - Sažetak.
U: Strojarstvo. - ISSN 0562-1887. - 52 (2010), 3 ; str. 303-313  
 Elektronička verzija članka
Elektro mehanički pokretački sustav -- Zrakoplovni sustav -- Kontroler sa tri nivoa struje
629
51
HA10-09055

SENJANOVIĆ, Ivo
Hydroelastic response of large container ships / Ivo Senjanović, Šime Malenica, Stipe Tomašević, Marko Tomić. - Ilustr.
Bibliografija: 21 jed. - Sažetak.
U: Rad Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti. Tehničke znanosti. - ISSN 1330-0822. - (2010), knj. 14=knj. 506 ; str. 7-36
Hidroelastičost -- Kontejnerski brodovi
629
HA10-09056

BILIĆ, Boženko
Procjena pouzdanosti tehničkog sustava primjenom Markovljevih modela i sustavne dinamike / Boženko Bilić, Mate Jurjević, Jane Barle. - Ilustr.
Bibliografija: 19 jed. - Summary.
U: Strojarstvo. - ISSN 0562-1887. - 52 (2010), 3 ; str. 271-281  
 Elektronička verzija članka
Brodski diesel motor -- Tehnički sustav -- Markovljevi modeli -- Sustavna dinamika
629
51
HA10-09057

Vidi br.: HA10-08970

Vidi br.: HA10-09008

631/635   Upravljanje seoskim poljoprivrednim gospodarstvom. Poljoprivreda. Agronomija. Hortikultura

KIŠ, Darko
The contents of carcinogenic PAHs on corn seeds and the energy efficiency of drying by different energy sources / Darko Kis, Antun Stoic, Drago Zagar, Stjepan Sito. - Ilustr.
Bibliografija: 6 jed. - Sažetak.
U: Tehnički vjesnik (Strojarski fakultet). - ISSN 1330-3651. - 17 (2010), 3 ; str. 285-288  
 Elektronička verzija članka
Policiklički aromatski ugljikovodik -- Kukuruz -- Krmna smjesa -- Kancerogenost
631/635
66
HA10-09058

KISIĆ, Ivica
Crop yield and plant density under different tillage systems / Ivica Kisić, Ferdo Bašić, Marta Birkas, Aleksandra Jurišić, Vlado Bićanić. - Ilustr.
Bibliografija: 18 jed.
U: ACS. Agriculturae conspectus scientificus (Tisak). - ISSN 1331-7768. - 75 (2010), 1 ; str. 1-7  
 Elektronička verzija članka
Prinos -- Usjev -- Oranje
631/635
HA10-09059

POZDEREC, Silvio
Economics of peppers and salad cucumbers production on an open land and in protected space / Silvio Pozderec, Karmen Pažek, Martina Bavec. - Ilustr.
Bibliografija: 11 jed.
U: ACS. Agriculturae conspectus scientificus : Tisak. - ISSN 1331-7768. - 75 (2010), 3 ; str. 127-132  
 Elektronička verzija članka
Paprike -- Salatni krastavci -- Uzgoj -- Staklenik -- Ekonomska analiza
631/635
HA10-09060

SENJOBI, Bolarinowa Ayoola
Effect of land use on soil degradation and soil productivity decline on alfisols and ultisols in Ogun State in South Western, Nigeria / Bolarinwa Ayoola Senjobi, Olayiwola Ayoade Ogunkunle. - Ilustr.
Bibliografija: 26 jed.
U: ACS. Agriculturae conspectus scientificus : Tisak. - ISSN 1331-7768. - 75 (2010), 1 ; str. 9-19  
 Elektronička verzija članka
Degradacija tla -- Prinos usjeva
631/635
HA10-09061

BUKAN, Miroslav
Effect of within-row spacing on agronomic and morphological characteristics of the flue-cured tobacco cultivars / Miroslav Bukan, Ankica Budimir, Mirko Boić, Hrvoje Šarčević, Vinko Kozumplik. - Ilustr.
Bibliografija: 17 jed.
U: ACS. Agriculturae conspectus scientificus : Tisak. - ISSN 1331-7768. - 75 (2010), 1 ; str. 27-31  
 Elektronička verzija članka
Udaljenost biljaka -- Virdžinijski duhan
631/635
HA10-09062

RISTOVA, Daniela
Genetic diversity in Southeast European soybean germplasm revealed by SSR markers / Daniela Ristova, Hrvoje Šarčević, Silvio Šimon, Ljupčo Mihajlov, Ivan Pejić. - Ilustr.
Bibliografija: 33 jed.
U: ACS. Agriculturae conspectus scientificus : Tisak. - ISSN 1331-7768. - 75 (2010), 1 ; str. 21-26  
 Elektronička verzija članka
Genetska raznolikost -- Soja -- Germplazma
631/635
HA10-09063

DAS, Basanta Kumar
Identification of abiotic and biotic factors causing deterioration during storage and development of storage techniques for mahua (Madhuca indica Syn. Bassia latifolia) flowers / Basanta Kumar Das. - Ilustr.
Bibliografija: 35 jed.
U: ACS. Agriculturae conspectus scientificus : Tisak. - ISSN 1331-7768. - 75 (2010), 3 ; str.119-125  
 Elektronička verzija članka
Madhuca indica -- Bassia latifolia -- Uvjeti skladištenja -- Kvarenje
631/635
HA10-09064

BÖRNER, Andreas
The maintenance and exploitation of ex situ genebank collections : association mapping for flowering time in wheat / Andreas Börner, Kerstin Neumann, Borislav Kobiljski, Ulrike Lohwasser. - Ilustr.
Bibliografija: 14 jed.
U: ACS. Agriculturae conspectus scientificus : Tisak. - ISSN 1331-7768. - 75 (2010), 3 ; str. 141-144  
 Elektronička verzija članka
Banka gena -- Pšenica -- Germplazma -- Vrijeme cvatnje
631/635
HA10-09065

STRELEC, Ivica
Quality parameter changes in wheat varieties during storage at four different storage conditions / Ivica Strelec, Daliborka Koceva Komlenić, Vlatka Jurković, Zorica Jurković, Žaneta Ugarčić-Hardi. - Ilustr.
Bibliografija: 21 jed.
U: ACS. Agriculturae conspectus scientificus : Tisak. - ISSN 1331-7768. - 75 (2010), 3 ; str. 105-111  
 Elektronička verzija članka
Pšenica -- Uvjeti skladištenja -- Kvaliteta zrna
631/635
HA10-09066

CAROVIĆ-STANKO, Klaudija
Synergistic effects of combining morphological and molecular Data in resolving the intraspecific classification in O. basilicum L. / Klaudija Carović-Stanko, Zlatko Liber, Martina Grdiša, Ivan Kolak, Zlatko Šatović. - Ilustr.
Bibliografija: 26 jed.
U: ACS. Agriculturae conspectus scientificus : Tisak. - ISSN 1331-7768. - 75 (2010), 1 ; str. 33-37  
 Elektronička verzija članka
Bosiljak -- AFPL markeri -- Morfologija
631/635
HA10-09067

636/639   Stočarstvo i uzgoj životinja. Proizvodi domaćih životinja i divljači. Pčelarstvo. Držanje i uzgoj kukaca. Lovstvo. Ribarstvo. Ribogojstvo

UDOH, Augustine J.
Adoption of improved poultry technologies by poor resource farmers in Nigeria : implications to meat protein availability in the 21st century / Augustine J. Udoh. - Ilustr.
Bibliografija: 13 jed.
U: ACS. Agriculturae conspectus scientificus : Tisak. - ISSN 1331-7768. - 75 (2010), 3 ; str. 133-139  
 Elektronička verzija članka
Perad -- Meso -- Proteini -- Unaprjeđenje tehnologije
636/637
HA10-09068

CARR De Bellis, Eleanor
Bernard Car - pionir pacifičkog tunolova / Eleanor Carr De Bellis.
Bibliografske bilješke uz tekst. - Summary.
U: Vinodolski zbornik. - ISSN 0351-5516. - 13 (2010) ; str. 176-179
Bernard Car
Tunolov

639
HA10-09069

MILOŠEVIĆ, Nikolina
Digene trematode kao limitirajući čimbenik uzgoja biljojednih riba / Nikolina Milošević, Miroslav Ćirković, Nevenka Aleksić, Goran Marković, Aleksandar Potkonjak. - Ilustr.
Bibliografija: 4 jed. - Abstract.
U: Zbornik radova (Savjetovanje o slatkovodnom ribarstvu Republike Hrvatske s međunarodnim sudjelovanjem). - ISSN 1848-0535. - 6 (2010) ; str. 85-90
Diplostomatoza -- Postodiplostomatoza -- Mlađ -- Metacerkarije -- Digene trematode
638/639
HA10-09070

RELIĆ, Renata
Dobrobit šarana u recirkulirajućim sustavima : iskustva Centra za ribarstvo i primijenjenu hidrobiologiju Poljoprivrednog fakulteta Univerziteta u Beogradu. / Renata Relić, Vesna Poleksić, Zorka Dulić, Milan Spasić, Miloš Ćirić, Marko Stanković, Slavča Hristov, Dalibor Vukojević, Božidar Rašković, Zoran Marković. - Ilustr.
Hrvatsko ribarstvo : kako i kuda dalje, Vukovar, travanj 2010. - Bibliografija: 17 jed. - Abstract.
U: Zbornik radova (Savjetovanje o slatkovodnom ribarstvu Republike Hrvatske s međunarodnim sudjelovanjem). - ISSN 1848-0535. - 6 (2010) ; str. 29-35
Šaran -- Mlađ -- Recirkulirajući sustav -- Uzgoj ribe
638/639
HA10-09071

ĆIRKOVIĆ, Miroslav
Uzgoj jednogodišnje mlađi linjaka kao bitan čimbenik u reintrodukciji / Miroslav Ćirković, Nikolina Milošević, Vladimir Radosavljević, Svetlana Jeremić, Vladica Simić, Snežana Simić. - Ilustr.
Hrvatsko ribarstvo : kako i kuda dalje, Vukovar, travanj 2010. - Bibliografija: 10 jed. - Abstract.
U: Zbornik radova (Savjetovanje o slatkovodnom ribarstvu Republike Hrvatske s međunarodnim sudjelovanjem). - ISSN 1848-0535. - 6 (2010) ; str. 13-19
Linjak -- Ličinke -- Mlađ -- Mrijest -- Ishrana
638/639
HA10-09072

Vidi br.: HA10-08843

64   Ekonomika kućanstva. Domaćinstvo. Vođenje kućanstva

640.4   Hotelijerstvo. Ugostiteljstvo. Catering

Vidi br.: HA10-08761

65   Komunikacijska i prijevozna industrija. Računovodstvo. Poslovno upravljanje. Odnosi s javnošću

ŽUJO, Vahida
Contracted price overrun as contracted construction time overrun function / Vahida Žujo, Diana Car-Pušić, Aida Brkan-Vejzović. - Ilustr.
Bibliografija: 15 jed. - Sažetak.
U: Tehnički vjesnik (Strojarski fakultet). - ISSN 1330-3651. - 17 (2010), 1 ; str. 23-29  
 Elektronička verzija članka
Prekoračenje cijene -- Vrijeme građenja -- Jednostruka linearna regresija
65
69
51
HA10-09073

SLAK, Aleš
Dynamic planning and multicriteria scheduling of turned parts' production / Aleš Slak, Jože Tavčar, Jože Duhovnik. - Ilustr.
Bibliografija: 25 jed. - Sažetak.
U: Tehnički vjesnik (Strojarski fakultet). - ISSN 1330-3651. - 17 (2010), 4 ; str. 453-464  
 Elektronička verzija članka
Tokarenje -- Dinamičko planiranje -- Genetski algoritam -- Terminiranje proizvodnje
65
004
HA10-09074

DRNOVŠEK, Mateja
The effectiveness of coping strategies used by entrepreneurs and their impact on personal well-being and venture performance / Mateja Drnovšek, Daniel Örtqvist, Joakim Wincent. - Ilustr.
Bibliografija: str. 214-219. - Sažetak.
U: Zbornik radova Ekonomskog fakulteta u Rijeci. - ISSN 1331-8004. - 28 (2010), 2 ; str. 193-220  
 Elektronička verzija članka
Poduzetništvo -- Suočavanje sa stresom
65
HA10-09075

MEŠKO Štok, Zlatka
Elements of organizational culture leading to business excellence / Zlatka Meško Štok, Mirko Markič, Andrej Bertoncelj, Maja Meško. - Ilustr.
Bibliografija; str: 311-314. - Sažetak.
U: Zbornik radova Ekonomskog fakulteta u Rijeci. - ISSN 1331-8004. - 28 (2010), 2 ; str. 303-318  
 Elektronička verzija članka
Organizacijska kultura -- Poslovna izvrsnost
65
HA10-09076

MISHRA, Alok
ERP system implementation in FMCG sector / Alok Mishra, Deepti Mishra. - Ilustr.
Bibliografija: 50 jed. - Sažetak.
U: Tehnički vjesnik (Strojarski fakultet). - ISSN 1330-3651. - 17 (2010), 1 ; str. 115-120  
 Elektronička verzija članka
ERP sustav -- Kretanje potrošačkih roba -- SAP rješenje
65
004
HA10-09077

GUADAMILLAS Gómez, Fátima
The integration of corporate social responsibility into the strategy of technology-intensive firms : a case study / Fátima Guadamillas-Gómez, Mario J. Donate-Manzanares, Miha Škerlavaj. - Ilustr.
Bibliografske bilješke uz tekst ; bibliografija: str. 31-33. - Sažetak.
U: Zbornik radova Ekonomskog fakulteta u Rijeci. - ISSN 1331-8004. - 28 (2010), 1 ; str. 9-34  
 Elektronička verzija članka
Poslovanje poduzeća
65
HA10-09078

DUNKOVIĆ, Dario
Logističke mreže i suvremene logističke usluge / Dario Dunković. - Ilustr.
Bibliografske bilješke uz tekst ; bibliografija: 14 jed.
U: Suvremena trgovina (Zagreb). - ISSN 1330-0180. - 35 (2010), 4 ; str. 10-17
Logističke mreže -- Menadžment
65
HA10-09079

BOLFIKOVÁ, Eva
Manager’s decision-making in organizations–empirical analysis of bureaucratic vs. learning approach / Eva Bolfíková, Daniela Hrehová, Jana Frenová. - Ilustr.
Bibliografija: str. 155-159. - Sažetak.
U: Zbornik radova Ekonomskog fakulteta u Rijeci. - ISSN 1331-8004. - 28 (2010), 1 ; str. 135-163  
 Elektronička verzija članka
Menadžment -- Organizacijsko učenje
65
HA10-09080

STEFANOVIC, Ivan
Motivational and success factors of entrepreneurs: the evidence from a developing country / Ivan Stefanovic, Sloboda Prokic, Ljubodrag Rankovic. - Ilustr.
Bliografija: str. 265-269. - Sažetak.
U: Zbornik radova Ekonomskog fakulteta u Rijeci. - ISSN 1331-8004. - 28 (2010), 2 ; str. 251-269  
 Elektronička verzija članka
Poduzetništvo -- Motivacija
65
HA10-09081

AKSENTIJEVIĆ Jelić, Ana
Organizacijska socijalizacija dizajnera tekstila i odjeće u proizvodnoj tvrtki / Ana Aksentijević Jelić, Miloš Jelić. - Ilustr.
Bibliografija: 7 jed. - Summary ; Zusammenfassung.
U: Tekstil. - ISSN 0492-5882. - 59 (2010), 5 ; str. 165-174
Dizajner tekstila i odjeće -- Organizacijska socijalizacija -- Organizacijska kultura -- Kompetentnost zaposlenih
65
677
HA10-09082

FILIPPINI, Massimo
Productivity growth and price regulation of Slovenian water distribution utilities / Massimo Filippini, Nevenka Hrovatin, Jelena Zorić. - Ilustr.
Bibliografske bilješke uz tekst ; bibliografija: str. 108-111. - Sažetak.
U: Zbornik radova Ekonomskog fakulteta u Rijeci. - ISSN 1331-8004. - 28 (2010), 1 ; str. 89-112  
 Elektronička verzija članka
Rast produktivnosti -- Vodoopskrbna poduzeća
65
HA10-09083

FUNDA, Dragutin
Sustav upravljanja kvalitetom u logistici / D. [Dragutin] Funda.
Bibliografija: 13 jed. - Summary.
U: Tehnički glasnik (Varaždin). - ISSN 1846-6168. - 4 (2010), 1/2 ; str. 94-98
Sustav upravljanja kvalitetom -- Logistika -- Organizacijska struktura
65
006
HA10-09084

KONDIĆ, Veljko
Sustav upravljanja zaštitom okoliša prema normi ISO 14001 i razvoj metodologije za njenu implementaciju / Veljko Kondić, Mario Piškor. - Ilustr.
Bibliografija: 15 jed. - Summary.
U: Tehnički glasnik (Varaždin). - ISSN 1846-6168. - 4 (2010), 1/2 ; str. 111-118
Upravljanje zaštitom okoliša -- ISO 14001 -- EMAS
65
006
HA10-09085

654   Telekomunikacije i daljinsko upravljanje

GRBAVAC, Jacinta
The conception structure model for Croatian global communication system / Jacinta Grabovac, Vitomir Grbavac, Žarko Šantić. - Ilustr.
Bibliografija: 25 jed. - Sažetak.
U: Suvremeni promet. - ISSN 0351-1898. - 30 (2010), 5 ; str. 385-394
Informacijska infrastruktura -- Telekomunikacije
654
HA10-09086

655   Grafička industrija. Tiskarstvo. Izdavaštvo. Knjižarstvo

NOVAKOVIĆ, Dragoljub
A model for improving the flexographic printing plate making process / Dragoljub Novaković, Sandra Dedijer, Sanja Mahović Poljaček. - Ilustr.
Bibliografija: 12 jed. - Sažetak.
U: Tehnički vjesnik (Strojarski fakultet). - ISSN 1330-3651. - 17 (2010), 4 ; str. 403-410  
 Elektronička verzija članka
Fleksotiskarska tiskovna forma -- Termalna obrada -- SEM analiza
655
621
HA10-09087

ŠPOLJAR, Željko
Kako zaustaviti status quo? / Željko Špoljar. - Ilustr.
Tema broja: Što je nama Interliber?.
U: Tema: (Zagreb). - ISSN 1334-6466. - 7 (2010), 5 ; str. 34-41
Sajmovi knjiga -- Nakladništvo
Interliber

655
HA10-09088

RILOV, Sunčica
Technical and technological cost effectiveness analysis for establishment of a printing house / Sunčica Rilov, Damir Vučina, Marija Šiško Kuliš. - Ilustr.
Bibliografija: 16 jed. - Sažetak.
U: Tehnički vjesnik (Strojarski fakultet). - ISSN 1330-3651. - 17 (2010), 2 ; str. 241-250  
 Elektronička verzija članka
Tiskarska kuća -- Analiza isplativosti -- Poslovna uspješnost
655
HA10-09089

VALDEC, Dean
Utjecaj linijature rastera na prirast rastertonskih vrijednosti u fleksotisku / Dean Valdec, Igor Zjakić, Igor Klopotan. - Ilustr.
Bibliografija: 6 jed. - Summary.
U: Tehnički glasnik (Varaždin). - ISSN 1846-6168. - 4 (2010), 1/2 ; str. 48-51
Fleksotisak -- Linijatura rastera -- Fotopolimerni kliše -- Prirast rasterotonskih vrijednosti
655
HA10-09090

656   Prijevozne i poštanske usluge. Organizacija i kontrola prometa

BURCAR Dunović, Ivana
A study of project governance frameworks for large infrastructure projects with reflection on road transport projects / Ivana Burcar Dunović. - Ilustr.
Bibliografija: 16 jed.
U: Organization, technology & management in construction. - ISSN 1847-5450. - 2 (2010), 1 ; str. 145-155  
 Elektronička verzija članka
Transport -- Infrastrukturni projekti
656
HA10-09091

BEZIĆ, Heri
Airport revenues and cost structures / Heri Bezić, Katija Vojvodić. - Ilustr.
Bibliografska bilješka na kraju teksta ; bibliografija: 16 jed. - Sažetak.
U: Suvremeni promet. - ISSN 0351-1898. - 30 (2010), 1/2 ; str. 80-84
Zračne luke -- Prihodi i troškovi zračnih luka
656
HA10-09092

ZELENIKA, Ratko
Analiza i ocjena stupnja učinkovitosti prometne politike u Europskoj Uniji i Sloveniji / Ratko Zelenika, Tina Velenšek. - Ilustr.
Bibliografija: 10 jed. - Summary.
U: Suvremeni promet. - ISSN 0351-1898. - 30 (2010), 6 ; str. 412-419
Prometna politika Slovenije -- Prometna politika Europske Unije
656
HA10-09093

ČUBELIĆ, Ivana
Analiza izvanrednih događaja koje uzrokuju treće osobe i putnici. / Ivana Čubelić, Tomislav Petanović, Josipa Jagetić-Celinščak. - Ilustr.
Bibliografija: 8 jed. - Summary ; Zusammenfassung.
U: Željeznice 21. - ISSN 1333-7971. - 9 (2010), 2 ; str. 53-60
Željeznički promet -- Izvanredni događaji -- Putnici
656
HA10-09094

ŽANIĆ Mikuličić, Jelena
Analiza nautičkog turizma Republike Hrvatske u 2009. godini sustavskim pristupom / Jelena Žanić Mikuličić, Vinko Vidučić, Tihana Mravak Sivić. - Ilustr.
Bibliografija: 22 jed. - Summary.
U: Suvremeni promet. - ISSN 0351-1898. - 30 (2010), 1/2 ; str. 123-126
Nautički turizam Hrvatske
656
HA10-09095

BRATINA, Barbara
Analiza povezanosti između infrastrukturnih objekata i prometnih nesreća na autocestovnoj mreži u Republici Sloveniji / Barbara Bratina, Stanko Laković, Matjaž Šraml, Tomaž Tollazzi. - Ilustr.
17th International Scientific Symposium on Transport Systems, Opatija, 22-23 April, 2010. - Bibliografija: 8 jed. - Summary.
U: Suvremeni promet. - ISSN 0351-1898. - 30 (2010), 3/4 ; str. 293-297
Prometne nezgode -- Autoceste
656
HA10-09096

STRAH, Bojan
Analiza prometnih podataka i istraživanje kriterija za promjenu vremenskih lokacijskih ograničenja vožnje teretnih vozila / Bojan Strah. - Ilustr.
Bibliografija: 12 jed. - Summary.
U: Suvremeni promet. - ISSN 0351-1898. - 30 (2010), 6 ; str. 442-447
Teretna vozila -- Ograničenje vožnje
656
HA10-09097

MAGDIČ, Tatjana
Analysis of single-track motor vehicle drivers safety and possible actions for improvement / Tatjana Magdič, Matjaž Šraml, Tomaž Tollazzi. - Ilustr.
17th International Scientific Symposium on Transport Systems, Opatija, 22-23 April, 2010. - Bibliografija: 9 jed. - Sažetak.
U: Suvremeni promet. - ISSN 0351-1898. - 30 (2010), 3/4 ; str. 243-247
Sigurnost prometa -- Motoristi
656
HA10-09098

MEHANOVIĆ, Mustafa
Aspects of improving safety and reliability of public urban trans / Mustafa Mehanović, Ahmed Ahmić, Igor Pejić, Muamer Berbić. - Ilustr.
Bibliografija: 6 jed. - Sažetak.
U: Suvremeni promet. - ISSN 0351-1898. - 30 (2010), 1/2 ; str. 157-161
Javni gradski prijevoz -- Sigurnosni aspekti
656
HA10-09099

ŽAGAVEC, Damijan
Case study of the customized line capacity calculation method / Damijan Žagavec, Klemen Ponikvar, Robert Špur. - Ilustr.
Bibliografija: 7 jed. - Sažetak.
U: Suvremeni promet. - ISSN 0351-1898. - 30 (2010), 1/2 ; str. 107-111
Željeznički kolosijeci -- Metoda izračuna kapaciteta
656
HA10-09100

DANČEVSKA, Verica
Cause-effect implication on the traffic policy model in the Republic of Macedonia / Verica Dančevska, Ile Cvetanovski, Silvana Angelevska. - Ilustr.
Bibliografija: 5 jed. - Sažetak.
U: Suvremeni promet. - ISSN 0351-1898. - 30 (2010), 5 ; str. 359-362
Prometna politika Makedonije
656
HA10-09101

RADIĆ, Jure, inženjer građevinarstva
Cestom života od vremena rata kroz vrijeme krize u budućnost / Jure Radić. - Ilustr.
Summary.
U: Ceste i mostovi. - ISSN 0411-6380. - 56 (2010), 5/6 ; str. 96-109
Cestogradnja Hrvatske -- Autoceste Hrvatske
656
HA10-09102

KLEMENTSCHITZ, Roman
Demand responsive transport for rural areas, a practice case in Austria / Roman Klementschitz, David Wurz. - Ilustr.
Bibliografija: 2 jed. - Sažetak.
U: Suvremeni promet. - ISSN 0351-1898. - 30 (2010), 1/2 ; str. 31-36
Lokalni prijevoz
656
HA10-09103

MLINARIĆ, Darko
Europske i regionalne prometne poveznice Hrvatske i Slovenije : uspješna dugogodišnja suradnja hrvatskih i slovenskih eksperata i institucija / Darko Mlinarić. - Ilustr.
Izvori: 9 jed. - Summary.
U: Ceste i mostovi. - ISSN 0411-6380. - 56 (2010), 5/6 ; str. 44-51
Prometne veze Hrvatske i Slovenije
656
HA10-09104

FICKO, Gregor
Gradnja slovenskih autocesta u razdoblju od 1994.-2009. godine / Gregor Ficko. - Ilustr.
Povodom knjige: Gradnja slovenskih avtocest v obdobju 1994.-2009. - Summary.
U: Ceste i mostovi. - ISSN 0411-6380. - 56 (2010), 5/6 ; str. 21-26
Autoceste -- Cestovna mreža Slovenije
656
HA10-09105

VIVODA, Željko
Hrvatska iskustva u planiranju, izgradnji i gospodarenju cestovnim sustavom / Željko Vivoda. - Ilustr.
Summary.
U: Ceste i mostovi. - ISSN 0411-6380. - 56 (2010), 5/6 ; str. 34-42
Cestovni sustav Hrvatske
656
HA10-09106

ŠKRGATIĆ, Miro
HUKA i DARS : suradnja koncesionara autocesta / Miro Škrgatić. - Ilustr.
Izvori: 2 jed. - Summary.
U: Ceste i mostovi. - ISSN 0411-6380. - 56 (2010), 5/6 ; str. 52-57
Autoceste Hrvatske -- Koncesionari
656
HA10-09107

DRLJAČA, Miroslav
IATA e-freight tehnologija / Miroslav Drljača, Žaklina Bernacchi. - Ilustr.
Bibliografske bilješke na kraju teksta ; bibliografija: 8 jed. - Summary.
U: Suvremeni promet. - ISSN 0351-1898. - 30 (2010), 6 ; str. 427-433
Zračni promet -- IATA e-freight tehnologija
656
HA10-09108

PONIKVAR, Klemen
Impact of reilway infrastructure on trein haulage energy consumption / Klemen Ponikvar, Robert Špur, Damijan Žagavec. - Ilustr.
Bilješka na kraju teksta ; bibliografija: 4 jed. - Summary.
U: Suvremeni promet. - ISSN 0351-1898. - 30 (2010), 1/2 ; str. 90-93
Željeznička infrastruktura -- Vuča vlakova -- Potrošnja energije
656
HA10-09109

BUKVIĆ, Damir
Implementacija suvremenih ITC-rješenja u kolodvore na željezničkome koridoru V.b1 (Lička pruga) te na prugama Perković - Šibenik i Knin - Zadar / Damir Bukvić, Krunoslav Cazin, Joško Žunić. - Ilustr.
Bibliografija: 3 jed. - Summary ; Zusammenfassung.
U: Željeznice 21. - ISSN 1333-7971. - 9 (2010), 3 ; str. 38-41
Željeznička pruga Perković - Šibenik -- Željeznička pruga Knin - Zadar
656
HA10-09110

KRPAN, Ljudevit
Integralni prometni čvor Rijeka : model za razvoj grada i luke / Ljudevit Krpan, Vlatko Šuperina, Hrvoje Baričević. - Ilustr.
Bilješke na kraju teksta ; bibliografija: 4 jed. - Summary.
U: Suvremeni promet. - ISSN 0351-1898. - 30 (2010), 1/2 ; str. 37-40
Prometni čvor Rijeka
656
HA10-09111

KELČEC-SUHOVEC, Stjepan
Intermodalni putnički terminal Sava-sjever / Stjepan Kelčec-Suhovec, Silvana Tantegel. - Ilustr.
Članak je dio projekta CIVITAS ELAN ( CIVITAS-ELAN (CIty-VITAlity-Sustainability) koji sufinancira EU iz istraživačkog programa FP7. - Bibliografija: 11 jed. - Summary ; Zusammenfassung.
U: Željeznice 21. - ISSN 1333-7971. - 9 (2010), 4 ; str. 23-27
Intermodalni putnički terminal Sava-sjever
656
HA10-09112

ALDUK, Waldemar
Izgradnja posebnog kolosjeka za potrebe tvornice "Našicecement" / Waldemar Alduk, Damir Vrselja, Ante Kegalj. - Ilustr.
Bibliografija: 6 jed. - Summary ; Zusammenfassung.
U: Željeznice 21. - ISSN 1333-7971. - 9 (2010), 4 ; str. 28-33
Željezničke pruge
656
HA10-09113

HMURA, Stjepan, pravnik
Izvanredni prijevozi u kontekstu zaštite cesta i sigurnosti cestovnog prometa / Stjepan Hmura. - Ilustr.
17th International Scientific Symposium on Transport Systems, Opatija, 22-23 April, 2010. - Bibliografija: 8 jed. - Summary.
U: Suvremeni promet. - ISSN 0351-1898. - 30 (2010), 3/4 ; str. 271-275
Izvanredni prijevoz -- Sigurnost cestovnog prometa
656
HA10-09114

TABAK, Pero
Konačna poštanska direktiva Europske unije i hrvatski zakonodavni okvir / Pero Tabak. - Ilustr.
Bibliografske bilješke na kraju teksta ; bibliografija: 26 jed. - Summary.
U: Suvremeni promet. - ISSN 0351-1898. - 30 (2010), 1/2 ; str. 162-168
Poštanska direktiva Europske unije -- Hrvatski zakonodavni okvir
656
HA10-09115

TOLLAZZI, Tomaž
Kružno raskrižje s "pritisnutim" trakovima za desne skretače / Tomaž Tollazzi, Marko Renčelj, Goran Jovanović, Sašo Turnšek. - Ilustr.
17th International Scientific Symposimu on Transport Systems, Opatija 22-23 April, 2010. - Bibliografija: 3 jed. - Summary.
U: Suvremeni promet. - ISSN 0351-1898. - 30 (2010), 1/2 ; str. 203-208
Kružno raskrižje
656
HA10-09116

BURNAĆ, Paško
Liberalizacija infrastrukture u zračnom prometu / Paško Burnać. - Ilustr.
Bibliografske bilješke uz tekst ; bibliografija: 14 jed. - Summary.
U: Suvremeni promet. - ISSN 0351-1898. - 30 (2010), 1/2 ; str. 55-60
Zračni promet -- Liberalizacija infrastrukture
656
HA10-09117

DUKOSKI, Ivo
Logistic aspects in communical waste management in the municipality of Bitola / Ivo Dukoski, Nikolče Talevski. - Ilustr.
Bibliografske bilješke na kraju teksta ; bibliografija: 7 jed. - Sažetak.
U: Suvremeni promet. - ISSN 0351-1898. - 30 (2010), 6 ; str. 448-452
Komunalni otpad -- Logistika
656
HA10-09118

DUKOSKI, Ivo
Logistički aspekti informacijske podrške pri održavanju motornih vozila / Ivo Dukoski, Ljupče Dimitrieski. - Ilustr.
Bibliografija: 4 jed. - Summary.
U: Suvremeni promet. - ISSN 0351-1898. - 30 (2010), 6 ; str. 420- 422
Održavanje motornih vozila -- Informacijska podrška
656
HA10-09119

DUKOSKI, Ivo
Meteorological security in road traffic using example of transport road network in Republic of Macedonia / Ivo Dukoski, Jasmina Bunevska, Vera Simjanovska Sretenova. - Ilustr.
17th International Scientific Symposium on Transport Systems, Opatija, 22-23 April, 2010. - Bibliografija: 8 jed. - Sažetak.
U: Suvremeni promet. - ISSN 0351-1898. - 30 (2010), 3/4 ; str. 234-238
Sigurnost prometa -- Cestovni promet -- Meteorološki uvjeti
656
HA10-09120

DUKOSKI, Ivo
Metereological security in road traffic through example of transport road network in the Republic of Macedonia / Ivo Dukoski, Jasmina Bunevska, Vera Simjanovska Sretenova. - Ilustr.
Bibliografija: 8 jed. - Sažetak.
U: Suvremeni promet. - ISSN 0351-1898. - 30 (2010), 6 ; str. 470-474
Cestovni promet Makedonije -- Meteorološki uvjeti
656
HA10-09121

BREŠKI, Deana
Metodologija vrednovanja i usporedbe varijantnih rješenja raskrižja / Deana Breški, Dražen Cvitanović, Tatjana Stazić. - Ilustr.
17th International Scientific Symposium on Transport Systems, Opatija, 22-23 April, 2010. - Bibliografija: 7 jed. - Summary.
U: Suvremeni promet. - ISSN 0351-1898. - 30 (2010), 3/4 ; str. 213-218
Prometni tokovi -- Cestovna raskrižja
656
HA10-09122

ZEMLJIČ, Franc
Minimalni standardi za stajališta po mjeri putnika u javnome prigradskom željezničkom prijevozu / Franc Zemljič. - Ilustr.
Bibliografija: 9 jed. - Summary ; Zusammenfassung.
U: Željeznice 21. - ISSN 1333-7971. - 9 (2010), 1 ; str. 12-15
Prigradski željeznički prijevoz -- Stajališta
656
HA10-09123

CAR-PUŠIĆ, Diana
Model for proposed construction time of transport facilities / Diana Car Pušić, Mladen Radujković. - Ilustr.
Bibliografija: 12 jed. - Sažetak.
U: Suvremeni promet. - ISSN 0351-1898. - 30 (2010), 1/2 ; str. 127-130
Transportni objekti -- Vrijeme izgradnje
656
HA10-09124

BENDEKOVIĆ, Jadranka
Model poslovanja špeditera u uvjetima ulaska u Europsku uniju i globalizacije tržišta / Jadranka Bendeković, Anita Klisović. - Ilustr.
Bibliografske bilješke na kraju teksta ; bibliografija: 14 jed. - Summary.
U: Suvremeni promet. - ISSN 0351-1898. - 30 (2010), 5 ; str. 350-358
Špediteri -- Globalizacija tržišta
Europska unija

656
HA10-09125

BUNDALO, Zoran
Model za praćenje transporta opasnih tereta željeznicom / Zoran Bundalo, Dragan Đorđević, Špiro Gopčević. - Ilustr.
17th International Scientific Symposium on Transport Systems, Opatija, 22-23 April, 2010. - Bibliografija: 6 jed. - Summary.
U: Suvremeni promet. - ISSN 0351-1898. - 30 (2010), 3/4 ; str. 248-250
Opasni tereti -- Transport opasnih tereta željeznicom
656
HA10-09126

ČIČAK, Mirko
Modeliranje funkcioniranja putnih prijelaza preko pruge s izborom optimalnog programa unapređenja na području grada Zagreba / Mirko Čičak. - Ilustr.
Bibliografija: 25 jed. - Summary ; Zusammenfassung.
U: Željeznice 21. - ISSN 1333-7971. - 9 (2010), 4 ; str. 7-14
Putni prijelazi preko pruge -- Modeliranje funkcioniranja prijelaza
656
HA10-09127

ATANASKOVIĆ, Predrag
Modernizacija pruge Pančevo - Vršac : republika Rumunjska kao preduvjet povezivanja paneropskih koridora X i koridora IV / Predrag Atanasković, Dragan Đorđević, Dragana Sajfert, Izet Hot. - Ilustr.
Summary.
U: Suvremeni promet. - ISSN 0351-1898. - 30 (2010), 1/2 ; str. 85-89
Pruga Pančevo - Vršac -- Modernizacija pruge
656
HA10-09128

KOSTELIĆ, Hrvoje
Mogućnosti povezivanja Rijeke i gravitirajućeg područja postojećom željezničkom prugom / Hrvoje Kostelić. - Ilustr.
Bibliografija: 8 jed. - Summary.
U: Suvremeni promet. - ISSN 0351-1898. - 30 (2010), 5 ; str. 333-338
Željezničke pruge
656
HA10-09129

PERAN, Zdravko
Multidisciplinarne ekspertize u otkrivanju insceniranih događaja / Zdravko Peran, Eduard Margetić, Marko Radačić, Krunoslav Antoliš. - Ilustr.
17th International Scientific Symposium on Transport Systems, Opatija, 22-23 April, 2010. - Bibliografija: 10 jed. - Summary.
U: Suvremeni promet. - ISSN 0351-1898. - 30 (2010), 3/4 ; str. 287-292
Prometne nezgode -- Inscenirani događaji
656
HA10-09130

GABRIJELČIČ, Peter
Narodnogospodarske koristi in razvojne možnosti prometnih sistemov v RS / Peter Gabrijelčič.
Summary.
U: Ceste i mostovi. - ISSN 0411-6380. - 56 (2010), 5/6 ; str. 28-31
Prometni sustav Slovenije
656
HA10-09131

KLEČINA, Ante, ekonomist
Nove ideje u razvitku željezničkog prometnog čvora Varaždin / Ante Klečina. - Ilustr.
Bibliografija: 17 jed. ; internetski izvori: 4 jed. - Summary ; Zusammenfassung.
U: Željeznice 21. - ISSN 1333-7971. - 9 (2010), 4 ; str. 15-22
Željeznički prometni čvor Varaždin
656
HA10-09132

MILOŠ, Ana, ekonomistica
Novi transeuropski koridor XI Baltik - Jadran / Ana Miloš, Marijana Jakopić, Ivan Miloš. - Ilustr.
Bibliografske bilješke uz tekst ; bibliografija: 6 jed. - Summary.
U: Suvremeni promet. - ISSN 0351-1898. - 30 (2010), 1/2 ; str. 18-24
Transeuropski koridor XI Baltik - Jadran
656
HA10-09133

IVČEVIĆ, Gordana
Osposobljavanje mladih vozača u autoškolama u funkciji sigurnosti cestovnog prometa / Gordana Ivčević, Ivica Barišić, Marino Golob. - Ilustr.
Bibliografija: 6 jed. - Summary.
U: Suvremeni promet. - ISSN 0351-1898. - 30 (2010), 5 ; str. 363-368
Sigurnost cestovnog prometa -- Autoškole
656
HA10-09134

SCHÖBEL, Andreas
Parametri važni za sigurnost u željezničkome prometu / Andreas Schöbel, Dzenat Ljevo. - Ilustr.
Bibliografija: 13 jed. - Summary ; Zusammenfassung.
U: Željeznice 21. - ISSN 1333-7971. - 9 (2010), 2 ; str. 39-42
Željeznički promet -- Parametri sigurnosti
656
HA10-09135

AŠČIĆ, Ivo
Poštanski sektor : strateški partner u e-trgovini / Ivo Aščić, Marijan Binički, Davorin Vukadin. - Ilustr.
Bibliografija: 12 jed. - Summary.
U: Suvremeni promet. - ISSN 0351-1898. - 30 (2010), 1/2 ; str. 131-135
Poštanski sektor -- E-trgovina
656
HA10-09136

BOGIČEVIĆ, Dejan
Prilog metodi za utvrđivanje brzine vozila na osnovi interpolacije poznatih parametara iz crash testova / Dejan Bogičević, Milomir Veselinović. - Ilustr.
17th International Scientific Symposium on Transport Systems, Opatija, 22-23 April, 2010. - Bibliografija: 3 jed. - Summary.
U: Suvremeni promet. - ISSN 0351-1898. - 30 (2010), 3/4 ; str. 276-283
Brzina vozila -- Crash testovi
656
HA10-09137

PAVKOVIĆ, Želimir
Primjena zakona o sigurnosnoj zaštiti pomorskih brodova i luka / Želimir Pavković. - Ilustr.
Bibliografija: 5 jed. - Summary.
U: Suvremeni promet. - ISSN 0351-1898. - 30 (2010), 1/2 ; str. 175-185
Pomorski terorizam
656
HA10-09138

ZEMLJIČ, Franc
Priprema i provedba investicija u željezničku infrastrukturu s ciljem optimalne organizacije prometa : uloga i važnost stručnjaka tehnologije prometa / Franc Zemljič. - Ilustr.
Izvri: 8 jed. - Summary ; Zusammenfassung.
U: Željeznice 21. - ISSN 1333-7971. - 9 (2010), 3 ; str. 11-15
Željeznička infrastruktura -- Investicije
656
HA10-09139

BOGATAJ, Marija
Pristupačnost kao čimbenik utjecaja na atraktivnost investiranja u pojedina EU područja / Marija Bogataj, Milan Damborsky, Vinko Vidučić. - Ilustr.
Bibliografija: 19 jed. - Summary.
U: Suvremeni promet. - ISSN 0351-1898. - 30 (2010), 5 ; str. 380-384
Prometna povezanost
656
HA10-09140

PUPAVAC, Drago
Procjena potražnje za željezničkim teretnim prijevozom u Hrvatskoj / Drago Pupavac. - Ilustr.
Bibliografija: 9 jed. - Summary ; Zusammenfassung.
U: Željeznice 21. - ISSN 1333-7971. - 9 (2010), 3 ; str. 7-10
željeznički teretni prijevoz
656
HA10-09141

MEHANOVIĆ, Mustafa
Prognoza prijevozne potražnje na području srednjobosanskoga kantona / Mustafa Mehanović, Reuf Hadžić, Vinko Miljak, Nijaz Helez. - Ilustr.
Bibliografija: 6 jed. - Summary.
U: Suvremeni promet. - ISSN 0351-1898. - 30 (2010), 1/2 ; str. 117-122
Promet
656
HA10-09142

AMANOVIĆ, Spase
Prognoza prometa u svrhu utvrđivanja opravdanosti izgradnje nove riječke pruge / Spase Amanović, Saša Amanović, Stjepan Kralj. - Ilustr.
Bibliografija: 10 jed. - Summary ; Zusammenfassung.
U: Željeznice 21. - ISSN 1333-7971. - 9 (2010), 2 ; str. 18-27
Željeznička pruga Zagreb- Rijeka -- Opravdanost izgradnje
656
HA10-09143

ČRNJAR, Mladen
Promet kao element urbanističkog planiranja / Mladen Črnjar, Ljudevit Krpan, Tanja Poletan Jugović. - Ilustr.
Bibliografske bilješke na kraju teksta ; bibliografija: 4 jed. - Summary.
U: Suvremeni promet. - ISSN 0351-1898. - 30 (2010), 1/2 ; str. 112-116
Prometni sustav -- Urbanističko planiranje
656
HA10-09144

POSAVEC, Dino
Promet u životu djeteta predškolske dobi / Dino Posavec. - Ilustr.
17th International Scientific Symposium on Transport Systems, Opatija, 22-23 April, 2010. - Bibliografija i internetski izvori: 10 jed. - Summary.
U: Suvremeni promet. - ISSN 0351-1898. - 30 (2010), 3/4 ; str. 284-286
Djeca predškolske dobi -- Djeca u prometu
656
HA10-09145

PAŠALIĆ, Želimir
Prometni sustavi i globalizacija / Želimir Pašalić. - Ilustr.
Bibliografske bilješke na kraju teksta ; bibliografija: 7 jed. - Summary.
U: Suvremeni promet. - ISSN 0351-1898. - 30 (2010), 1/2 ; str. 11-17
Prometni sustavi -- Globalizacija
656
HA10-09146

RENČELJ, Marko
Proposal for new Slovenian approach for evaluation of safety distinction for level T intersections with and wihout left turn lanes / Marko Renčelj. - Ilustr.
17th International Scientific Symposium on Transport Systems, Opatija, 22-23 April, 2010. - Bibliografija: 12 jed. - Sažetak.
U: Suvremeni promet. - ISSN 0351-1898. - 30 (2010), 3/4 ; str. 219-222
Cestovna raskrižja
656
HA10-09147

ŠKRTIĆ, Ivica
Razvoj novih usluga u prijevozu putnika željeznicom / Ivica Škrtić. - Ilustr.
Bibliografske bilješke uz tekst ; bibliografija: 6 jed. - Summary ; Zusammenfassung.
U: Željeznice 21. - ISSN 1333-7971. - 9 (2010), 1 ; str. 16-25
Željeznički prijevoz -- Prijevoz putnika
656
HA10-09148

MAGDIĆ, Zdravko
Razvoj programa i postavljanje ciljeva sigurnosti u cestovnom prometu na temelju analize problema sigurnosti / Zdravko Magdić, Darko Vilipić. - Ilustr.
Bibliografske bilješke na kraju teksta ; bibliografija: 22 jed. - Summary.
U: Suvremeni promet. - ISSN 0351-1898. - 30 (2010), 5 ; str. 375-379
Cestovni promet -- Sigurnost prometa -- Razvoj programa sigurnosti
656
HA10-09149

KAUŽLJAR, Dražen
Razvoj željezničkih poduzeća s malim opsegom rada temeljen na upravljanju vrijednošću poduzeća / Dražen Kaužljar. - Ilustr.
Bibliografija: 22 jed. - Summary ; Zusammenfassung.
U: Željeznice 21. - ISSN 1333-7971. - 9 (2010), 2 ; str. 28-38
Željeznička poduzeća s malim opsegom rada -- Upravljanje vrijednošću poduzeća
656
HA10-09150

MIŠETIĆ, Ivan
Red letenja zrakoplovne kompanije / Ivan Mišetić, Jasmin Bajić, Mirko Tatalović. - Ilustr.
Bibliografske bilješke na kraju teksta. - Summary.
U: Suvremeni promet. - ISSN 0351-1898. - 30 (2010), 1/2 ; str. 46-54
Zrakoplovne tvrtke -- Red letenja
656
HA10-09151

BIONDIĆ, Željko
Redefiniranje daljnjeg ulaganja u željezničku prugu Oštarije (Ogulin) - Gračac - Split / Željko Biondić, Goran Ilkoski. - Ilustr.
Bibliografske bilješke uz tekst ; bibliografija: 6 jed. - Summary ; Zusammenfassung.
U: Željeznice 21. - ISSN 1333-7971. - 9 (2010), 2 ; str. 6-17
Željeznička pruga Oštarije - Gračac - Split
656
HA10-09152

VINŠĆAK, Dražen
Rekonstrukcija riječkoga prometnog sustava : suživot luke i željeznice / Dražen Vinšćak, Miroslav Kreč, Marijan Jakuš, Alen Križić. - Ilustr.
Bibliografija: 1 jed. - Summary ; Zusammenfassung.
U: Željeznice 21. - ISSN 1333-7971. - 9 (2010), 1 ; str. 7-11
Prometni sustav
656
HA10-09153

KLEČINA, Ante, ekonomist
Revitalizacija industrijskih kolosijeka u hrvatskoj / Ante Klečina, Slavko Štefičar. - Ilustr.
Bibliografske bilješke uz tekst ; bibliografija: 15 jed. ; internetske stranice: 9 jed. - Summary ; Zusammenfassung.
U: Željeznice 21. - ISSN 1333-7971. - 9 (2010), 1 ; str. 36-46
Željeznički promet -- Industrijski kolosijeci
656
HA10-09154

CVETANOVSKI, Ile
Rolling road : transportni sustav / Ile Cvetanovski, Verica Dančevska, Vaska Atanasova. - Ilustr.
Bibliografija: 5 jed. - Summary.
U: Suvremeni promet. - ISSN 0351-1898. - 30 (2010), 6 ; str. 466-469
Transportni sustavi -- Kombinirani prijevoz -- Rolling road
656
HA10-09155

ZUBER, Nenad
Samoprocjena ponašanja vozača u prometu s motrišta sigurnosti / Nenad Zuber, Dragutin Ivanec, Vladimir Kolesarić. - Ilustr.
17th International Scientific Symposium on Transport Systems, Opatija, 22-23 April, 2010. - Bibliografija: 9 jed. - Summary.
U: Suvremeni promet. - ISSN 0351-1898. - 30 (2010), 3/4 ; str. 228-233
Ponašanje vozača u prometu -- Samoprocjena ponašanja
656
HA10-09156

AŠČIĆ, Ivo
Sigurnost i zaštita poštanskih pošiljaka u zračnom prijevozu Republike Hrvatske / Ivo Aščić, Marijan Binički, Davorin Vukadin. - Ilustr.
Bibliografija: 15 jed. - Summary.
U: Suvremeni promet. - ISSN 0351-1898. - 30 (2010), 6 ; str. 453-458
Zračni prijevoz Hrvatske -- Zaštita poštanskih pošiljaka
656
HA10-09157

JANJANIN, Simo
Simulacijski model vožnje vlakova na pruzi Oštarije - Ličko Lešće uz uporabu MATLAB-a / Simo Janjanin, Franko Rotim, Tomislav Župić. - Ilustr.
MATLAB is a programming language developed by MathWorks. It started out as a matrix programming language where linear algebra programming was simple. It can be run both under interactive sessions and as a batch job. GNU Octave and LabVIEW MathScript are systems for numerical computations with an m-file script language that is mostly compatible with MATLAB. Both alternatives can replace MATLAB in many circumstances. - Bibliografija: 17 jed. - Summary.
U: Suvremeni promet. - ISSN 0351-1898. - 30 (2010), 1/2 ; str. 148-156
Simulacijski model vožnje vlakova -- Matlab -- Pruga Oštarije - Ličko Lešće
656
HA10-09158

PAHERNIK, Mladen
Soil cone index as parameter of military off-road vehicles mobility / Mladen Pahernik, Jadranko Tuta. - Ilustr.
Bibliografija: 9 jed. - Sažetak.
U: Suvremeni promet. - ISSN 0351-1898. - 30 (2010), 1/2 ; str. 142-147
Vojna teretna vozila -- Terenska prohodnost vozila -- Konusni indeks tla
656
HA10-09159

LAKOVIĆ, Stanko
Solarne ceste u Sloveniji i Hrvatskoj? / Stanko Laković, Marko Laković. - Ilustr.
17th International Scientific Symposium on Transport Systems, Opatija, 22-23 April, 2010. - Bibliografske bilješke na kraju teksta ; bibliografija: 2 jed. - Summary.
U: Suvremeni promet. - ISSN 0351-1898. - 30 (2010), 3/4 ; str. 209-212
Solarne ceste
656
HA10-09160

VUKADINOVIĆ, Darko
Specifičnosti tržišta međunarodnoga cestovnoga teretnog prijevoza u Republici Hrvatskoj / Darko Vukadinović. - Ilustr.
Bibliografija: 12 jed. - Summary.
U: Suvremeni promet. - ISSN 0351-1898. - 30 (2010), 1/2 ; str. 71-79
Međunarodni cestovni teretni prijevoz
656
HA10-09161

KOLANOVIĆ, Ines
Standardizacija u funkciji kvalitete lučke usluge / Ines Kolanović, Tanja Poletan Jugović, Livia Šantić. - Ilustr.
Bibliografija: 14 jed. - Summary.
U: Suvremeni promet. - ISSN 0351-1898. - 30 (2010), 1/2 ; str. 98-102
Lučke usluge -- Standardizacija lučke usluge
656
HA10-09162

FICKO, Gregor
Stanje državne cestovne mreže u Republici Sloveniji i vizija njenog razvoja do 2025. godine / Gregor Ficko. - Ilustr.
Summary.
U: Ceste i mostovi. - ISSN 0411-6380. - 56 (2010), 5/6 ; str. 6-15
Cestovna mreža Slovenije -- Vizije razvoja do 2025.
656
HA10-09163

HINŠT, Zlatko
Strateške osnove planiranja željezničkoga putničkog prijevoza / Zlatko Hinšt. - Ilustr.
Bibliografske bilješka na kraju teksta ; bibliografija: 8 jed. - Summary.
U: Suvremeni promet. - ISSN 0351-1898. - 30 (2010), 1/2 ; str. 25-30
Željeznica -- Putnički prijevoz -- Strateško planiranje prijevoza
656
HA10-09164

HINŠT, Zlatko
Struktura i položaj željezničkog prijevoza na transportnom tržištu Republike Hrvatske / Zlatko Hinšt. - Ilustr.
Bibliografske bilješke na kraju teksta ; bibliografija: 7 jed. - Summary.
U: Suvremeni promet. - ISSN 0351-1898. - 30 (2010), 5 ; str. 327-332
Željeznički prijevoz
656
HA10-09165

KOSTANJŠEK, Jure
Survey on the effectiveness of traffic calming measures / Jure Kostanjšek, Peter Lipar. - Ilustr.
17th International Scientific Symposium on Transport Systems, Opatija, 22-23 April, 2010. - Bibliografija: 3 jed. - Sažetak.
U: Suvremeni promet. - ISSN 0351-1898. - 30 (2010), 3/4 ; str. 298-301
Smirivanje prometa -- Sigurnost prometa
656
HA10-09166

BUNIJEVAC, Helena
Sustav kontinuiranih vrijednosti : 150 godina željeznice u Hrvatskoj / Helena Bunijevac. - Ilustr.
U: Željeznice 21. - ISSN 1333-7971. - 9 (2010), 3 ; str. 44-46
Povijest željeznica
656
HA10-09167

STUNJEK, Gojko
Suvremena tehnologija remonta i izgradnje željezničkih vozila / Gojko Stunjek. - Ilustr.
Bibliografija: 3 jed. - Summary ; Zusammenfassung.
U: Željeznice 21. - ISSN 1333-7971. - 9 (2010), 1 ; str. 47-53
Željeznička vozila -- Remont i izgradnja
656
HA10-09168

CRNALIĆ, Jusuf
Suvremena tehnološka rješenja za prijevoz putnika / Jusuf Crnalić, Krešimir Šalamon, Ivan Križanović, Josip Ninić. - Ilustr.
Bibliografija: 7 jed. - Summary ; Zusammenfassung.
U: Željeznice 21. - ISSN 1333-7971. - 9 (2010), 2 ; str. 61-66
Željeznički promet -- Prijevoz putnika -- Tehnološka rješenja
656
HA10-09169

KRAJČEK Nikolić, Karolina
Suvremeni trendovi u zrakoplovstvu / Karolina Krajček, Davor Franjković, Ivana Varešak. - Ilustr.
Bibliografija: 7 jed. - Summary.
U: Suvremeni promet. - ISSN 0351-1898. - 30 (2010), 5 ; str. 345-349
Zračni promet -- Suvremeni trendovi u zrakoplovstvu
656
HA10-09170

ŠIMUNIĆ, Josip
Štetni ispušni plinovi motora s unutarnjim izgaranjem u cestovnom prometu / Josip Šimunić, Miljenko Bošnjak, Tomislav Župić. - Ilustr.
Bibliografija: 9 jed. - Summary.
U: Suvremeni promet. - ISSN 0351-1898. - 30 (2010), 6 ; str. 459-465
Motori s unutarnjim izgaranjem -- Štetni ispušni plinovi -- Cestovni promet
656
HA10-09171

GUZELJ, Tomaž
Študija širitve ljubljanskega avtocestnega obroča in priključnih avtocestnih krakov / Tomaž Guzelj. - Ilustr.
Bibliografija i izvori: 13 jed. - Summary.
U: Ceste i mostovi. - ISSN 0411-6380. - 56 (2010), 5/6 ; str. 62-68
Autoceste Slovenije
656
HA10-09172

KLARIĆ, Nenad
Tehnološka podloga za informatičko vođenje dnevnog utovara i istovara vagona za kolodvor, područnu operativu i operativu HŽ-a / Nenad Klarić. - Ilustr.
Bibliografija: 5 jed. - Summary ; Zusammenfassung.
U: Željeznice 21. - ISSN 1333-7971. - 9 (2010), 3 ; str. 30-37
Informatičko vođenje dnevnog utovara i istovara vagona
656
HA10-09173

STANČERIĆ, Ivica
Toward environmental noise estimation according to the road surface characteristics and traffic volume / Ivica Stančerić, Vesna Dragčević, Saša Ahac. - Ilustr.
Bibliografija: 15 jed. - Sažetak.
U: Tehnički vjesnik (Strojarski fakultet). - ISSN 1330-3651. - 17 (2010), 2 ; str. 191-197  
 Elektronička verzija članka
Površinska svojstva kolnika -- Prometno opterećenje -- PCI-indeks -- Buka
656
625
HA10-09174

FICKO, Gregor
Treća slovenska razvojna os : planiranje prometne i logističke infrastrukture, kao generatora daljnjeg policentričkog razvoja / Gregor Ficko. - Ilustr.
Summary.
U: Ceste i mostovi. - ISSN 0411-6380. - 56 (2010), 5/6 ; str. 16-21
Prometna infrastruktura -- Logistička infrastruktura
656
HA10-09175

DVORSKI, Stjepan
Uloga informacijsko- komunikacijskih tehnologija u špediterskoj logistici / Stjepan Dvorski, Stjepan Novak. - Ilustr.
Bibliografija: 12 jed. - Summary.
U: Suvremeni promet. - ISSN 0351-1898. - 30 (2010), 1/2 ; str. 103-106
Špediterska logistika -- Informacijsko-komunikacijska tehnologija
656
HA10-09176

ORŠULIĆ, Ivana
Uloga teretnice u odnosima iz osiguranja robe u transportu / Ivana Oršulić, Božena Bulum. - Ilustr.
Bibliografske bilješke na kraju teksta. - Summary.
U: Suvremeni promet. - ISSN 0351-1898. - 30 (2010), 1/2 ; str. 136-141
Osiguranje robe u transportu -- Teretnica
656
HA10-09177

KAUŽLJAR, Dražen
Unapređenje sigurnosti željezničkog prometa kroz stvaranje projektnih timova za očevid i istragu izvanrednih događaja / Dražen Kaužljar. - Ilustr.
Bibliografija: 12 jed. - Summary ; Zusammenfassung.
U: Željeznice 21. - ISSN 1333-7971. - 9 (2010), 4 ; str. 34-43
Željeznički promet -- Unapređenje sigurnosti -- Projektni timovi za očevid i istragu
656
HA10-09178

TUŠKANEC, Marinko
Unapređenje stručnog osposobljavanja izvršnog osoblja na poslovima održavanja signalno-sigurnosnih uređaja / Marinko Tuškanec. - Ilustr.
Bibliografija: 17 jed. - Summary ; Zusammenfassung.
U: Željeznice 21. - ISSN 1333-7971. - 9 (2010), 1 ; str. 26-35
Željeznički promet -- Signalno-sigurnosni uređaji
656
HA10-09179

MARŠANIĆ, Robert
Upravljanje parkirališnim kapacitetima sveučilišnoga kampusa u Rijeci / Robert Maršanić, Goran Đurović. - Ilustr.
Bibliografske bilješke na kraju teksta ; bibliografija: 7 jed. - Summary.
U: Suvremeni promet. - ISSN 0351-1898. - 30 (2010), 6 ; str. 403-407
Parkirališta
656
HA10-09180

LANOVIĆ, Zdenko
Usporedba simulacijskih modela cestarinskog prolaza / Zdenko Lanović, Tomislav Salopek, Mario Anžek. - Ilustr.
Bibliografija: 6 jed. - Summary.
U: Suvremeni promet. - ISSN 0351-1898. - 30 (2010), 6 ; str. 434-441
Cestarinski prolaz -- Simulacijski modeli
656
HA10-09181

MANDUŠIĆ, Ivica
Utjecaj članstva u NATO-u na zračni prostor Republike Hrvatske / Ivica Mandušić. - Ilustr.
Bibliografija: 4 jed. - Summary.
U: Suvremeni promet. - ISSN 0351-1898. - 30 (2010), 6 ; str. 423-426
Zračni prostor Hrvatske -- Članstvo Hrvatske u NATO
656
HA10-09182

VUKADINOVIĆ, Darko
Utjecaj gospodarske krize na profitabilnost cestovnog prijevoza / Darko Vukadinović, Krešimir Tomasović. - Ilustr.
Bibliografija: 11 jed. - Summary.
U: Suvremeni promet. - ISSN 0351-1898. - 30 (2010), 1/2 ; str. 61-70
Cestovni prijevoz -- Profitabilnost cestovnog prijevoza -- Gospodarska kriza
656
HA10-09183

SELIMOVIĆ, Semir
Utjecaj informacijskog sustava a│TEST na stanicama tehničkih pregleda u FBiH na poboljšanje sigurnosti prometa / Semir Selimović, Sabahudin Jašarević, Željko Matoc, Ibrahim Mustafić. - Ilustr.
17th International Scientific Symposium on Transport Systems, Opatija, 22-23 April, 2010. - Bibliografske bilješke na kraju teksta ; bibliografija: jed. - Summary.
U: Suvremeni promet. - ISSN 0351-1898. - 30 (2010), 3/4 ; str. 266-270
Stanice tehničkog pregleda vozila -- Informacijski sustavi
656
HA10-09184

BARIČEVIĆ, Hrvoje
Utjecaj izgradnje višenamjenskog kanala Dunav - Sava na razvoj Luke Vukovar / Hrvoje Baričević, Siniša Vilke, Livia Šantić. - Ilustr.
Bilješke na kraju teksta ; bibliografija: 15 jed. - Summary.
U: Suvremeni promet. - ISSN 0351-1898. - 30 (2010), 1/2 ; str. 41-44
Riječni kanali
656
HA10-09185

MARŠANIĆ, Robert
Utjecaj nepropisno parkiranih vozila na protočnost prometa u urbanim destinacijama / Robert Maršanić, Danijel Frka, Saša Muschet. - Ilustr.
17th International Scientific Symposium on Transport Systems, Opatija, 22-23 April, 2010. - Bibliografske bilješke na kraju teksta ; bibliografija: 6 jed. - Summary.
U: Suvremeni promet. - ISSN 0351-1898. - 30 (2010), 3/4 ; str. 256-260
Nepropisno parkiranje -- Gradovi
656
HA10-09186

MITROVIĆ, Frane
Važnost gradske luke Split u putničkom prometu / Frane Mitrović, Ante Mrvica, Veljko Plazibat. - Ilustr.
Bibliografija: 11 jed. - Summary.
U: Suvremeni promet. - ISSN 0351-1898. - 30 (2010), 5 ; str. 339-344
Gradska luka Split -- Putnički promet
656
HA10-09187

LAKOVIĆ, Stanko
Vizija nula : nula smrtnih žrtava na cestama u Sloveniji / Stanko Laković, Mario Kaiser, Ljubo Zajc. - Ilustr.
17th International Scientific Symposium on Transport Systems, Opatija, 22-23 April, 2010. - Bibliografske bilješke na kraju teksta ; bibliografija: jed. - Summary.
U: Suvremeni promet. - ISSN 0351-1898. - 30 (2010), 3/4 ; str. 223-227
Prometne nezgode -- Ljudske žrtve
656
HA10-09188

JUSUFRANIĆ, Ibrahim
Značenje transporta u sustavu logistike / Ibrafim Jusufranić, Jasmin Jusufranić, Lejla Varupa. - Ilustr.
Bibliografija: 4 jed. - Summary.
U: Suvremeni promet. - ISSN 0351-1898. - 30 (2010), 1/2 ; str. 169-174
Logistika -- Transport u logistici
656
HA10-09189

Vidi br.: HA10-08825

657   Računovodstvo

VARGA, Matija, informatičar
Modeliranje poslovnih potprocesa i analiza podataka u računovodstvu / Matija Varga. - Ilustr.
Bibliografija: 11 jed. - Summary.
U: Tehnički glasnik (Varaždin). - ISSN 1846-6168. - 4 (2010), 1/2 ; str. 69-74
Poslovni proces -- Poslovanje -- Proces računovodstvo -- Likvidatura -- Financijski izvještaj
657
HA10-09190

658   Poslovni menadžment, upravljanje, administracija. Organizacija poslovanja

RADVANSKA, Agata
Abrasive waterjet cutting technology risk assessment by means of failure modes and effects analysis method / Agáta Radvanská. - Ilustr.
Bibliografija: 22 jed. - Sažetak.
U: Tehnički vjesnik (Strojarski fakultet). - ISSN 1330-3651. - 17 (2010), 1 ; str. 121-128  
 Elektronička verzija članka
Abrazivno rezanje mlazom vode -- Metoda analize mogućnosti kvara i posljedica -- Automatizacija -- Proizvodni proces
658
621
HA10-09191

ŠTEFANIĆ, Nedeljko
Applying the lean system in the process industry / Nedeljko Štefanić, Nataša Tošanović, Ivo Čala. - Ilustr.
Konferencija MOTSP 2009 (Management of technology - steps to sustainable production). - Bibliografija: 7 jed. - Sažetak.
U: Strojarstvo. - ISSN 0562-1887. - 52 (2010), 1 ; str. 59-67  
 Elektronička verzija članka
Lean sustav -- Kaizen radionica -- Procesna industrija -- Namještanje alata
658
HA10-09192

MODRAK, Vladimir
Flow shop scheduling algorithm to minimize completion time for n-jobs m-machines problem / Vladimír Modrák, R. Sudhakara Pandian. - Ilustr.
Bibliografija: 28 jed. - Sažetak.
U: Tehnički vjesnik (Strojarski fakultet). - ISSN 1330-3651. - 17 (2010), 3 ; str. 273-278  
 Elektronička verzija članka
Vrijeme obrade -- N-poslovi -- M-strojevi -- Flow shop -- CDS heuristika -- Genetski algoritam
658
004
HA10-09193

GEČEVSKA, Valentina
Intelligent process planning for competitive engineering / Valentina Gečevska, Franc Čuš. - Ilustr.
Konferencija MOTSP 2009 (Management of technology - steps to sustainable production). - Bibliografija: 18 jed. - Sažetak.
U: Strojarstvo. - ISSN 0562-1887. - 52 (2010), 1 ; str. 33-41  
 Elektronička verzija članka
Genetički algoritam -- Deterministička optimizacijska metoda -- Inteligentni proces planiranja
658
004
HA10-09194

ĆOSIĆ, Predrag
The iterative multiobjective method in optimization process planning / Predrag Cosic, Dragutin Lisjak, Drazen Antolic. - Ilustr.
Bibliografija: 9 jed. - Sažetak.
U: Tehnički vjesnik (Strojarski fakultet). - ISSN 1330-3651. - 17 (2010), 1 ; str. 75-81  
 Elektronička verzija članka
Komandno vrijeme -- Troškovi rada -- STEP metoda -- Višestruka linearna regresija -- Optimizacija tehnološkog procesa
658
51
HA10-09195

SEGETLIJA, Zdenko
Kratkovidnost marketinga? : maloprodaja u gospodarskoj strukturi / Zdenko Segetlija. - Ilustr.
Bibliografske bilješke uz tekst ; bibliografija: 36 jed.
U: Suvremena trgovina (Zagreb). - ISSN 1330-0180. - 35 (2010), 5 ; str. 18-23
Marketing -- Trgovina na malo
658
HA10-09196

ŠTEFANIĆ, Nedeljko
Lean concept application in production business / Nedeljko Štefanić, Nikola Gjeldim, Tonči Mikac. - Ilustr.
Bibliografija: 6 jed. - Sažetak.
U: Tehnički vjesnik (Strojarski fakultet). - ISSN 1330-3651. - 17 (2010), 3 ; str. 353-356  
 Elektronička verzija članka
Lean koncept -- Proizvodno poduzeće -- Efikasnost poslovnih procesa
658
HA10-09197

BOŠNJAKOVIĆ, Mladen
Multicriteria inventory model for spare parts / Mladen Bošnjaković. - Ilustr.
Bibliografija: 12 jed. - Sažetak.
U: Tehnički vjesnik (Strojarski fakultet). - ISSN 1330-3651. - 17 (2010), 4 ; str. 499-504  
 Elektronička verzija članka
Skladištenje rezervnih dijelova -- Upravljanje skladištem -- Višekriterijski model skladištenja
658
HA10-09198

ĐUKIĆ, Goran
Order-picking methods and technologies for greener warehousing / Goran Đukić, Vedran Česnik, Tihomir Opetuk. - Ilustr.
Konferencija MOTSP 2009 (Management of technology - steps to sustainable production). - Bibliografija: 26 jed. - Sažetak.
U: Strojarstvo. - ISSN 0562-1887. - 52 (2010), 1 ; str. 23-31  
 Elektronička verzija članka
Zeleni menadžment lanca opskrbe -- Komisioniranje -- Održivo skladištenje
658
HA10-09199

MATASOVIĆ, Danko
Poznavanje robe : nova kretanja na starim osnovama : (memento osnova poznavanja struke, prehrambene robe, društvenih i gospodarskih mijena tijekom dvaju naraštaja djelatnika u trgovini) / Danko Matasović. - Ilustr.
U: Suvremena trgovina (Zagreb). - ISSN 1330-0180. - 35 (2010), 3 ; str. 36-39
Poznavanje robe
658
HA10-09200

PAVLEK, Zvonimir
Utjecaj zaposlenika na kupce i marku u uravnoteženom krugu / Zvonimir Pavlek. - Ilustr.
U: Suvremena trgovina (Zagreb). - ISSN 1330-0180. - 35 (2010), 3 ; str. 32-35
Zaposlenici -- Kupci -- Marka proizvoda
658
HA10-09201

TARADI, T.
Uvod u ZigBee protokol za bežične mreže upravljanja i nadzora / T. Taradi, Mihael Kukec. - Ilustr.
Bibliografija: 6 jed. - Summary.
U: Tehnički glasnik (Varaždin). - ISSN 1846-6168. - 4 (2010), 1/2 ; str. 75-80
ZigBee protokol -- ZigBee uređaj -- Bežična komunikacija -- ZENA program
Microchip

658
004
HA10-09202

Vidi br.: HA10-09011

Vidi br.: HA10-08820

Vidi br.: HA10-09216

Vidi br.: HA10-08867

659   Reklama. Informiranje. Odnosi s javnošću

ŠESTAN, Blanka, ekonomistica
Istraživanje stavova kao temelj planiranja korporativnog oglašavanja / Blanka Šestan. - Ilustr.
Bibliografske bilješke uz tekst ; bibliografija: 8 jed. - Summary ; Zusammenfassung.
U: Željeznice 21. - ISSN 1333-7971. - 9 (2010), 2 ; str. 43-52
Korporativno oglašavanje -- Istraživanje stavova
Hrvatske željeznice

659
HA10-09203

MANDIĆ, Ibor
Izravna pošta i elektronska pošta kao mediji izravnog marketinga / Ibor Mandić, Ivo Aščić, Marijan Binički. - Ilustr.
Bibliografija: 9 jed. - Summary.
U: Suvremeni promet. - ISSN 0351-1898. - 30 (2010), 1/2 ; str. 186-190
Izravna pošta -- Elektronička pošta -- Izravni marketing
659
HA10-09204

66   Kemijska tehnologija. Kemijska i srodne industrije

RIMAC-DRLJE, Snježana
Adaptive image processing technique for quality control in ceramic tile production / Snježana Rimac-Drlje, Drago Žagar, Slavko Rupčić. - Ilustr.
Bibliografija: 11 jed. - Sažetak.
U: Strojarstvo. - ISSN 0562-1887. - 52 (2010), 2 ; str. 205-215  
 Elektronička verzija članka
Keramičke pločice -- Diskretna valna transformacija -- Probabilističke neuronske mreže -- Detekcija površinskih oštećenja -- Automatizirana vizualna provjera
66
HA10-09205

ZECHNER-KRPAN, Vesna
Application of different drying methods on β-glucan isolated from spent brewer’s yeast using alkaline procedure / Vesna Zechner-Krpan, Vlatka Petravić-Tominac, Petra Galović, Vanja Galović, Jelena Filipović-Grčić, Siniša Srečec. - Ilustr.
Bibliografija: 32 jed.
U: ACS. Agriculturae conspectus scientificus : Tisak. - ISSN 1331-7768. - 75 (2010), 1 ; str. 45-50  
 Elektronička verzija članka
Beta-glukan -- Pivski kvasac -- Lužina -- Sonikacija -- Saccharomyces cerevisiae
66
HA10-09206

ŠIMUNOVIĆ, Goran, inženjer strojarstva
Comparison of the technological time prediction models / Goran Šimunović, Jože Balič, Tomislav Šarić, Katica Šimunović, Roberto Lujić, Ilija Svalina. - Ilustr.
Bibliografija: 27 jed. - Sažetak.
U: Strojarstvo. - ISSN 0562-1887. - 52 (2010), 2 ; str. 137-145  
 Elektronička verzija članka
Tehnološko vrijeme -- Neuronska mreža -- Matematički model
66
51
HA10-09207

SREČEC, Siniša
ESEM comparative studies of hop (Humulus lupulus L.) peltate and bulbous glandular trichomes structure / Siniša Srečec, Vesna Zechner-Krpan, Vlatka Petravić-Tominac, Gordan Mršić, Igor Špoljarić, Sanja Marag. - Ilustr.
Bibliografija: 9 jed.
U: ACS. Agriculturae conspectus scientificus : Tisak. - ISSN 1331-7768. - 75 (2010), 3 ; str. 145-148  
 Elektronička verzija članka
ESEM mikroskopija -- Humulus lupulus -- Trihom
66
HA10-09208

MILJKOVIĆ, Milena
Utjecaj nekih pomoćnih sredstava na spektroskopske karakteristike reaktivnih bojila / Milena Miljković, Milovan Purenović, Jelena Vasić. - Ilustr.
Bibliografija: 18 jed. - Summary ; Zusammenfassung.
U: Tekstil. - ISSN 0492-5882. - 59 (2010), 8 ; str. 357-363
Reaktivno bojilo -- Bojadisanje -- Otpadne vode -- NaCl
66
HA10-09209

Vidi br.: HA10-09058

664   Proizvodnja i konzerviranje krutih prehrambenih proizvoda

Vidi br.: HA10-08816

665   Ulja. Masti. Voskovi. Ljepila. Gume. Smole

BAGOVIĆ, Kate
Promet kozmetike posebne namjene prema Pravilniku o zdravstvenoj ispravnosti predmeta široke potrošnje / Kate Bagović. - Ilustr.
Bilješke uz tekst ; bibliografija: 4 jed.
U: Suvremena trgovina (Zagreb). - ISSN 1330-0180. - 35 (2010), 5 ; str.
Kozmetika -- Trgovina
665
339
HA10-09210

Vidi br.: HA10-08820

666   Industrija stakla. Keramika. Cement i beton

ORLOVSKY, Imrich
Creation of simulation model of ceramic granulate production in spraying kiln / Imrich Orlovský, Michal Hatala, Miroslav Janák. - Ilustr.
Bibliografija: 3 jed. - Sažetak.
U: Tehnički vjesnik (Strojarski fakultet). - ISSN 1330-3651. - 17 (2010), 4 ; str. 419-423  
 Elektronička verzija članka
Keramički granulat -- Raspršivačka peć -- Proces sušenja -- Simulacijski model
666
51
HA10-09211

GABRIJEL, Ivan
Ultrasonic characterization of cement composites during hydration / Ivan Gabrijel, Dunja Mikulić, Nenad Bijelić. - Ilustr.
Bibliografija: 12 jed. - Sažetak.
U: Tehnički vjesnik (Strojarski fakultet). - ISSN 1330-3651. - 17 (2010), 4 ; str. 493-497  
 Elektronička verzija članka
Cementni kompozit -- Hidratacija -- Ultrazvučno mjerenje -- Akustična emisija
666
620
HA10-09212

Vidi br.: HA10-08674

669   Metalurgija

VALENTAN, Bogdan
Additive fabrication in metallurgy : case study of grey cast iron valve production / Bogdan Valentan, Igor Drstvensek, Tomaz Brajlih, Peter Sever, Simon Brezovnik, Jože Balič. - Ilustr.
Konferencija MOTSP 2009 (Management of technology - steps to sustainable production). - Bibliografija: 12 jed. - Sažetak.
U: Strojarstvo. - ISSN 0562-1887. - 52 (2010), 1 ; str. 69-74  
 Elektronička verzija članka
Tehnologija dodavanja materijala -- Ventil -- Sivi lijev
669
HA10-09213

GRIZELJ, Branko
Effect of spring-back and spring-forward in V-die bending of St1403 sheet metal plates / Branko Grizelj, Josip Cumin, Dejan Grizelj. - Ilustr.
Bibliografija: 9 jed. - Sažetak.
U: Strojarstvo. - ISSN 0562-1887. - 52 (2010), 2 ; str. 181-186  
 Elektronička verzija članka
Elastični povrat -- Savijanje lima -- Čelik -- V-alat -- Metoda konačnih elemenata
669
HA10-09214

PANIĆ, Vjeran
Plazma rezanje nehrđajućih čelika : (drugi dio) / Vjeran Panić. - Ilustr.
Nastavak iz br. 5/6/2009. - Bibliografija: 5 jed. - Summary ; Zusammenfassung.
U: Zavarivanje. - ISSN 0044-1902. - 53 (2010), 5/6 ; str. 171-177
Plazma-tehnologija -- Plazma-rezanje -- Kvaliteta reza -- Nehrđajući čelik
669
621
HA10-09215

Vidi br.: HA10-08956

Vidi br.: HA10-08972

Vidi br.: HA10-08986

Vidi br.: HA10-08965

Vidi br.: HA10-08952

Vidi br.: HA10-08960

Vidi br.: HA10-08973

67/68   Različite industrije, zanati i obrti

PAVLOVIĆ, Milan, inženjer tekstilne tehnologije
Analiza kvalitete u tekstilnoj i odjevnoj industriji : studija slučaja / Milan Pavlović, Slavko Arsovski, Dragan Rajković, Zoran Punoševac, Miloslav Đorđević. - Ilustr.
Bibliografija: 41 jed. - Summary ; Zusammenfassung.
U: Tekstil. - ISSN 0492-5882. - 59 (2010), 6 ; str. 245-252
Analiza kvalitete -- Konkurentnost -- Tekstilna i odjevna industrija
677
658
HA10-09216

MIKOTA, Miroslav
Analiza pristupa kataloškoj fotografiji tkanina s efektom sjaja / Miroslav Mikota, Nina Knešaurek, Rahela Kulčar. - Ilustr.
Bibliografija: 10 jed. - Summary ; Zusammenfassung.
U: Tekstil. - ISSN 0492-5882. - 59 (2010), 3 ; str. 80-85
Kataloška fotografija -- Tkanine metalnog sjaja -- Ikoničnost
677
76
HA10-09217

KNEZIĆ, Željko
Analiza utroška snage električne struje kod tkanja frotirnih tkanina u ovisnosti o visini petljica / Željko Knezić, Željko Penava, Krste Dimitrovski. - Ilustr.
Bibliografija: 19 jed. - Summary ; Zusammenfassung.
U: Tekstil. - ISSN 0492-5882. - 59 (2010), 7 ; str. 287-296
Električna struja -- Tkanje frotirnih tkanina -- Visina petljice frotirne tkanine
677
621.3
HA10-09218

PAVKO-ČUDEN, Alenka
Analysis of loop length basic weft knitted structures with elastane = Analiza duljine očice temeljnih kulirnih pletiva s elastanom / Alenka Pavko Čuden, Yordanka Angelova, Aleš Hladnik. - Ilustr.
Tekst na hrv. jeziku na str. 500-507. - Bibliografija: 34 jed. - Zusammenfassung.
U: Tekstil. - ISSN 0492-5882. - 59 (2010), 11 ; str. 492-507
Geometrijski modeli očica -- Elastična pređa -- Pletena struktura -- Kulirno pletivo
677
HA10-09219

KOVAČEVIĆ, Zorana
Brnistra - zaboravljena tekstilna sirovina / Zorana Kovačević, Marija Krnčević, Andrea Katović, Drago Katović. - Ilustr.
Bibliografija: 37 jed. - Summary ; Zusammenfassung.
U: Tekstil. - ISSN 0492-5882. - 59 (2010), 9 ; str. 410-421
Brnistra -- Tekstilna sirovina -- Industrijska obrada -- Maceracija
677
94
58
HA10-09220

CANBAZ Karakas, Hale
Comparison of the ultraviolet blocking effect of knitted fabrics = Usporedba učinkovitosti zaštite od ultraljubičastog zračenja na pletivima / Hale Canbaz Karakaş, Selda Ereke, Pelin Açikalin, Emel Türköz. - Ilustr.
Tekst na hrv. jeziku na str. 403-409. - Bibliografija: 18 jed. - Zusammenfassung.
U: Tekstil. - ISSN 0492-5882. - 59 (2010), 9 ; str. 397-409
Ultraljubičasto zračenje -- UV zaštita pletiva -- Pamučno pletivo -- Poliestersko pletivo
677
HA10-09221

TOMOVSKA, Elena
The contribution of weave to visual perception of fabric texture = Doprinos veza vizualnoj percepciji teksture tkanina / Elena Tomovska, Koleta Zafirova. - Ilustr.
Tekst na hrv. jeziku na str. 388-396. - Bibliografija: 12 jed. - Zusammenfassung.
U: Tekstil. - ISSN 0492-5882. - 59 (2010), 9 ; str. 379-396
Vizualna percepcija -- Tekstura tkanine -- Hrapavost tkanine -- Vez tkanine
677
HA10-09222

GORJANC, Marija
Cotton functionalization with plasma = Funkcionalizacija pamuka plazmom / Marija Gorjanc, Marija Gorenšek. - Ilustr.
Tekst na hrv. jeziku na str. 20-29. - Bibliografija: 82 jed. - Zusammenfassung.
U: Tekstil. - ISSN 0492-5882. - 59 (2010), 1/2 ; str. 11-29
Pamuk -- Plazma -- Oplemenjivanje tekstila -- Hidrofiltriranje -- Hidrofobiranje
677
53
HA10-09223

JEMO, Danijela
Čišćenje povijesnog tekstila / Danijela Jemo, Ivo Soljačić, Tanja Pušić. - Ilustr.
Bibliografija: 11 jed. - Summary ; Zusammenfassung.
U: Tekstil. - ISSN 0492-5882. - 59 (2010), 1/2 ; str. 30-41
Povijesni tekstil -- Konzervatorsko-restauratorska obrada -- Prljavština -- Otapala
677
HA10-09224

JEGUIRIM, Selsabil El-Ghezal
The effect of knitting parameters on the sensory properties tactile feeling of knitted fabrics = Utjecaj parametara pletenja na senzorska svojstva opipa pletiva / Selsabil El-Ghezal Jeguirim, Amal Babay Dhouib, Mahdi Sahnoun, Morched Cheikhrouhou, Nicole Njeugna, Laurence Schacher, Dominique Adolphe. - Ilustr.
Tekst na hrv. jeziku na str. 129-135. - Bibliografija: 17 jed. - Zusammenfassung.
U: Tekstil. - ISSN 0492-5882. - 59 (2010), 4 ; str. 122-135
Parametri pletenja -- Opip pletiva -- Senzorska analiza
677
HA10-09225

CEKEN, Fatma
The effect of wale spirality of single jersey circular knit fabrics on seam distortions = Utjecaj spiralnosti nizova očica desno-lijevih pletiva na deformaciju šava / Fatma Ceken. - Ilustr.
Tekst na hrv. jeziku na str. 193-200. - Bibliografija: 11 jed. - Zusammenfassung.
U: Tekstil. - ISSN 0492-5882. - 59 (2010), 5 ; str. 186-200
Spiralnost niza očica -- Deformacija šava -- Pletivo -- Bojadisanje
677
HA10-09226

SHEHI, Ermira
Ekonomska analiza odjevne industrije u Albaniji / Ermira Shehi, Luela Prifti, Jorgaq Kacani ; preveo M. Horvatić. - Ilustr.
Internetski izvori: 3 jed.
U: Tekstil. - ISSN 0492-5882. - 59 (2010), 1/2 ; str. 49-52
Odjevna industrija -- Proizvodnja odjeće -- Odjevne tvrtke -- Tržište
677
338
HA10-09227

PARLAR, Zeynep
Friction characteristics of polypropylene fibers = Karakteristike trenja polipropilenskih vlakana / Zeynep Parlar, Hale Canbaz Karakaş. - Ilustr.
Tekst na hrv. jeziku na str. 115-121. - Bibliografija: 15 jed. - Zusammenfassung.
U: Tekstil. - ISSN 0492-5882. - 59 (2010), 4 ; str. 109-121
Trenje -- Polipropilensko vlakno -- Metoda cilindra
677
HA10-09228

PILIPOVIĆ, Ana
Influence of crosslinking parameters on the quality of rubber product / Ana Pilipović, Ante Bakić, Maja Rujnić-Sokele. - Ilustr.
Bibliografija: 4 jed. - Sažetak.
U: Tehnički vjesnik (Strojarski fakultet). - ISSN 1330-3651. - 17 (2010), 2 ; str. 185-190  
 Elektronička verzija članka
Guma -- Kaučuk -- Umrežavanje -- Prekidno istezanje -- Tvrdoća
678
620
HA10-09229

ÜNAL, Zümrüt Bahadir
An investigation about effect of income level to cloth purchase behaviour of working women = Istraživanje utjecaja visine dohotka na ponašanje poslovnih žena pri kupnji odjeće / Zümrüt Bahadir Ünal. - Ilustr.
Tekst na hrv. jeziku na str. 180-185. - Bibliografija: 11 jed. - Zusammenfassung.
U: Tekstil. - ISSN 0492-5882. - 59 (2010), 5 ; str. 175-185
Poslovna žena -- Ženska odjeća -- Izbor odjeće -- Visina dohotka
677
336
HA10-09230

LAIJIU, Zheng
Isolation, selection and characteristics of strain for enzymatic degumming on Apocynum vernetum L. = Izolacija, izbor i karakteristike bakterijske vrste za enzimatsko bioiskuhavanje biljke Apocynum vernetum L. / Zheng Laijiu, Du Bing. - Ilustr.
Tekst na hrv. jeziku na str. 6-10. - Bibliografija: 8 jed. - Zusammenfassung.
U: Tekstil. - ISSN 0492-5882. - 59 (2010), 1/2 ; str. 1-10
Enzimatsko bioiskuhavanje -- Apocynum vernetum L. -- Pektinaza -- Bakterije
677
HA10-09231

WANG, Zhaohui
Ispitivanje razdiobe dodatka kod šivanja na orukavlju kod promjene kroja sakoa / Zhaohui Wang, Roger Ng, Edward Newton, Weiyuan Zhang. - Ilustr.
5th International Textile, Clothing & Design Conference - Magic World of Textiles, Dubrovnik, 3.-6.10.2010. - Bibliografija: 10 jed. - Summary.
U: Tekstil. - ISSN 0492-5882. - 59 (2010), 12 ; str. 550-555
Orukavlje -- Razdioba dodataka kod šivanja -- Sako
677
HA10-09232

LUCIĆ Vujičić, Sandra
Istraživački radovi na kazuli 15. stoljeća iz Motovuna / Sandra Lucić Vujičić. - Ilustr.
Bibliografske bilješke na kraju teksta. - Summary.
U: Portal (Hrvatski restauratorski zavod). - ISSN 1847-9464. - 1 (2010) ; str. 89-98
Kazula 15. st. -- Konzervatorsko-restauratorski radovi
Crkva sv. Stjepana (Motovun)

677
HA10-09233

GUDLIN Schwarz, Ivana
Istraživanje parametara pređa škrobljenih postupkom s prednamakanjem / Ivana Gudlin Schwarz, Stana Kovačević, Krste Dimitrovski, Drago Katović. - Ilustr.
Bibliografija: 20 jed. - Summary ; Zusammenfassung.
U: Tekstil. - ISSN 0492-5882. - 59 (2010), 7 ; str. 279-286
Škrobljenje s prednamakanjem -- Škrobni nanos -- Pređa
677
HA10-09234

LIHUA, Lv
Izrada baze podataka sustava za vrednovanje recikliranja otpadnih tekstilnih vlakana / Lv Lihua, Yu Yongling, Zhou Jing. - Ilustr.
Bibliografija: 16 jed. - Summary ; Zusammenfassung.
U: Tekstil. - ISSN 0492-5882. - 59 (2010), 5 ; str. 201-207
Recikliranje otpadnih tekstilnih vlakana -- Baza podataka SQL -- Ekonomski troškovi
677
004
HA10-09235

LONČAR, Dražen
Mathematical model and simulation of the dynamics of the low density polyethylen polymerization process in the tubalar reactor / Dražen Lončar, Marko Ban, Kristijan Horvat. - Ilustr.
Bibliografija: 17 jed. - Sažetak.
U: Strojarstvo. - ISSN 0562-1887. - 52 (2010), 3 ; str. 315-325  
 Elektronička verzija članka
Polimerizacija polietilena -- Cijevni reaktor -- Simulacija dinamike -- Matematički model
678
51
HA10-09236

JORDANOV, Igor
Mechanical and structural properties of mercerized cotton yarns, bio-scoured with pectinases = Mehanička i strukturna svojstva merceriziranih pamučnih pređa biološki iskuhanih pektinazama / Igor Jordanov, Biljana Mangovska, Petra Forte Tavčer. - Ilustr.
Tekst na hrv. jeziku na str. 447-455. - Bibliografija: 48 jed. - Zusammenfassung.
U: Tekstil. - ISSN 0492-5882. - 59 (2010), 10 ; str. 439-455
Mercerizacija pamučne pređe -- Enzimatsko iskuhavanje -- Pektinaza -- Prekidna čvrstoća pređa -- Postojanost na habanje
677
HA10-09237

BUSCHMANN, Hans-Jürgen
Modifikacija površine tekstilnog materijala samoudruživanjem molekulnih slojeva / Hans-Jürgen Buschmann, Rainer Benken, Eckhard Schollmeyer. - Ilustr.
5th International Textile, Clothing & Design Conference - Magic World of Textiles, Dubrovnik, 3.-6.10.2010. - Bibliografija: 5 jed. - Summary.
U: Tekstil. - ISSN 0492-5882. - 59 (2010), 12 ; str. 535-538
Modifikacija tekstilnih površina -- Polielektroliti -- Metalo-organski koordinacijski polimeri
677
HA10-09238

OETTEL, Jens
Naslojavanje elektrovodljivih tekstilnih struktura / Jens Oettel, Andreas Neudeck, Uwe Möhring ; preveo M. Horvatić. - Ilustr.
Iz: Melliand International, br. 1/2/2010.
U: Tekstil. - ISSN 0492-5882. - 59 (2010), 8 ; str. 364-365
Elektrovodljiva tekstilna struktura -- Funkcionalno naslojavanje
677
HA10-09239

MAJNARIĆ, Igor
Neke karakteristike transfernih folija načinjenih tehnikom mlaza tinte te njihov utjecaj na kvalitetu otisaka na pamučnoj tkanini / Igor Majnarić, Stanislav Bolanča, Kristijan Golubović. - Ilustr.
Bibliografija: 14 jed. - Summary ; Zusammenfassung.
U: Tekstil. - ISSN 0492-5882. - 59 (2010), 10 ; str. 456-462
Transferna folija -- Tisak mlazom tinte -- Piezo tehnika -- Organsko otapalo
677
HA10-09240

NAYAK, Rajkishore
Novi razvoji procesa elektroispredanja / Rajkishore Nayak, Rajiv Padhye, Lyndon Arnold ; preveo M. Horvatić. - Ilustr.
Iz: Melliand International, br. 1/2/2010. - Bibliografija: 26 jed.
U: Tekstil. - ISSN 0492-5882. - 59 (2010), 7 ; str. 317-319
Elektropredenje -- Nanovlakna -- Polimeri
677
HA10-09241

VUJASINOVIĆ, Edita
Objektivno vrednovanje kvalitete denim tkanine obrađene enzimima / Edita Vujasinović, Jelka Geršak, Zvonko Dragčević. - Ilustr.
Bibliografija: 23 jed. - Summary ; Zusammenfassung.
U: Tekstil. - ISSN 0492-5882. - 59 (2010), 6 ; str. 228-244
Denim tkanina -- Enzimatska obrada odškrobljavanja -- Ukupna ocjena opipa
677
HA10-09242

HIRANO, Hideo
Pletenje bez igala : načelo rotacijskog pletenja / Hideo Hirano ; preveo M. Horvatić. - Ilustr.
Iz: Melliand International, br. 1/2/2010.
U: Tekstil. - ISSN 0492-5882. - 59 (2010), 7 ; str. 320-321
Rotacijsko pletenje -- Pletenje bez igala -- Spiralni ekscentarski pogon
677
HA10-09243

SOLJAČIĆ, Ivo
Pojačivači za kemijsko čišćenje / Ivo Soljačić, Tanja Pušić. - Ilustr.
Bibliografija: 17 jed. - Summary ; Zusammenfassung.
U: Tekstil. - ISSN 0492-5882. - 59 (2010), 8 ; str. 348-356
Pojačivači -- Kemijsko čišćenje -- Otapalo -- Solubilizacija -- Micele
677
HA10-09244

KAAPPA, Emma
Postupci masovne proizvodnje pametne tabanice za zaštitne cipele od gipsanih odljevaka / Emma Kaappa, Manu Myry, Tapio Karinsalo, Sanni Gren, Aki Halme, Jukka Vanhala. - Ilustr.
5th International Textile, Clothing & Design Conference - Magic World of Textiles, Dubrovnik, 3.-6.10.2010. - Bibliografija: 3 jed. - Summary.
U: Tekstil. - ISSN 0492-5882. - 59 (2010), 12 ; str. 544-549
Masovna proizvodnja pametne tabanice -- Zaštitna cipela od gipsanog odljevka -- Lasersko rezanje -- Laminacija toplinom
677
615
HA10-09245

SOLJAČIĆ, Ivo
Povezanost proizvodnje i njege tekstila / Ivo Soljačić, Tanja Pušić. - Ilustr.
Bibliografija: 2 jed.
U: Tekstil. - ISSN 0492-5882. - 59 (2010), 10 ; str. 470-471
Njega tekstila -- Kemijsko čišćenje -- Oštećenje tekstila -- Ušivena etiketa
677
HA10-09246

PETROVIĆ, Vasilije, tekstilni inženjer
Prikaz stanja tekstilne i odjevne industrije Srbije / Vasilije Petrović. - Ilustr.
Internetski izvori: 1 jed.
U: Tekstil. - ISSN 0492-5882. - 59 (2010), 11 ; str. 515-518
Tekstilna industrija -- Proizvodnja tekstila -- Vanjskotrgovinska razmjena -- Proizvođačke cijene
677
338
339
HA10-09247

GUDELJ, Ivana, biotehnolog
Primjena metoda obrade otpadnih voda sa sadržajem sintetskih bojila / Ivana Gudelj, Jasna Hrenović, Tibela Landeka Dragičević, Frane Delaš, Vice Šoljan. - Ilustr.
Bibliografija: 41 jed. - Summary ; Zusammenfassung.
U: Tekstil. - ISSN 0492-5882. - 59 (2010), 11 ; str. 508-514
Obrada otpadnih voda -- Sintetsko bojilo -- Utjecaj na okoliš
677
628
HA10-09248

PARAC-OSTERMAN, Đurđica
Pročišćavanje otpadnih voda bojadisaonice fizikalno-kemijskom metodom i biosorpcijom : mogućnost recikliranja vode / Đurđica Parac-Osterman, Ana Sutlović, Vedran Đurašević. - Ilustr.
Bibliografija: 19 jed. - Summary ; Zusammenfassung.
U: Tekstil. - ISSN 0492-5882. - 59 (2010), 7 ; str. 307-316
Otpadne vode bojadisaonice -- Recikliranje vode -- Koagulacija/flokulacija -- Biosorpcija
677
628
HA10-09249

RAMOS Kalmar, Elizabeth
Projektiranje i izrada tekstilnih ambalaža za specijalne kave na primjeru iz prakse / Elizabeth Ramos Kalmar. - Ilustr.
5th International Textile, Clothing & Design Conference - Magic World of Textiles, Dubrovnik, 3.-6.10.2010. - Bibliografija: 9 jed. - Summary.
U: Tekstil. - ISSN 0492-5882. - 59 (2010), 12 ; str. 560-564
Tekstilna ambalaža -- Eko dizajn -- Specialty Coffee
677
HA10-09250

DEKA, Prasanta-Kumar
Recikliranje iščeska češljarice kod rotorskog predenja / Prasanta-Kumar Deka, Stephan Weidner-Bohnenberger ; preveo M. Horvatić. - Ilustr.
Iz: Rieter Link, 55 (2010), 2.
U: Tekstil. - ISSN 0492-5882. - 59 (2010), 7 ; str. 322-323
Rotorsko predenje -- Iščešak češljarice -- Troškovi proizvodnje
677
HA10-09251

SKALA, Tibor
Statistička simulacija protoka čestica kroz netkanu strukturu / Tibor Skala, Ivan Tomašić, Nikola Mrvac. - Ilustr.
Bibliografija: 10 jed. - Summary ; Zusammenfassung.
U: Tekstil. - ISSN 0492-5882. - 59 (2010), 6 ; str. 221-227
Politetrafluoretilenska membrana -- Simulacija protoka čestica -- Netkana tekstilija -- GeoDict
677
004
HA10-09252

ZIĘBA, Janusz
Tekstronički senzori frekvencije respiratornog ritma / Janusz Zięba, Michal Frydrysiak. - Ilustr.
5th International Textile, Clothing & Design Conference - Magic World of Textiles, Dubrovnik, 3.-6.10.2010. - Bibliografija: 9 jed. - Summary.
U: Tekstil. - ISSN 0492-5882. - 59 (2010), 12 ; str. 556-559
Tekstronički senzori -- Frekvencija respiratornog ritma -- Optičko vlakno -- Elektrovodljivo vlakno -- Piezoelektrični senzor
677
HA10-09253

NOVAKOVIĆ, Dragoljub
Termovizijska analiza toplinskih utjecaja na razlike boje tekstilnih materijala otisnutih digitalnim tiskom / Dragoljub Novaković, Nemanja Kašiković, Željko Zeljković, Darko Agić, Miroslav Gojo. - Ilustr.
Bibliografija: 31 jed. - Summary ; Zusammenfassung.
U: Tekstil. - ISSN 0492-5882. - 59 (2010), 7 ; str. 297-306
Tekstilni materijal -- Termovizijska analiza -- Toplinski utjecaj -- Spektrofotometrijsko mjerenje -- SEM analiza
677
HA10-09254

GRUJIĆ, Dragana, inženjerka tekstilne tehnologije
Utjecaj fizikalnih i sorpcijskih svojstava tkanina na količinu upijenog znoja u odjeći / Dragana Grujić, Jelka Geršak, Mihailo Ristić. - Ilustr.
Bibliografija: 29 jed. - Summary ; Zusammenfassung.
U: Tekstil. - ISSN 0492-5882. - 59 (2010), 3 ; str. 68-79
Tkanina -- Znoj -- Toplinska udobnost -- Sorpcijska svojstva tkanine -- Klimatski uvjeti
677
53
HA10-09255

TREIGIENE, Rasa
Utjecaj obrade parom na strukturu platiranih džersejnih pletiva / Rasa Treigiene. - Ilustr.
5th International Textile, Clothing & Design Conference - Magic World of Textiles, Dubrovnik, 3.-6.10.2010. - Bibliografija: 12 jed. - Summary.
U: Tekstil. - ISSN 0492-5882. - 59 (2010), 12 ; str. 539-543
Platirano džersejno pletivo -- Parenje pletiva -- Gustoća pletiva -- Faktor pokrivanja pletiva
677
HA10-09256

MANGOVSKA, Biljana
Utjecaj oplemenjivanja na svojstva odjeće od pamuka i njegovih mješavina s elastanskim vlaknom / Biljana Mangovska, Goran Demboski, Igor Jordanov. - Ilustr.
Bibliografija: 17 jed. - Summary ; Zusammenfassung.
U: Tekstil. - ISSN 0492-5882. - 59 (2010), 4 ; str. 136-143
Elastanska vlakna -- Oplemenjivanje odjeće -- Enzimatska obrada -- Omekšavanje odjeće
677
HA10-09257

ĐORĐEVIĆ, Miodrag, inženjer tekstilne tehnologije
Yarn tension forces in the loop creation process in flat weft machines = Vlačne sile pređe u fazama stvaranja očica kod ravno kulirnih strojeva / Miodrag Đorđević, Vojislav Gligorijević. - Ilustr.
Tekst na hrv. jeziku na str. 487-491. - Bibliografija: 6 jed. - Zusammenfassung.
U: Tekstil. - ISSN 0492-5882. - 59 (2010), 11 ; str. 483-491
Napetost pređe -- Proces stvaranja očica -- Vlačne sile pređe -- Dubina kuliranja
677
HA10-09258

Vidi br.: HA10-09082

Vidi br.: HA10-08725

Vidi br.: HA10-08963

Vidi br.: HA10-09051

Vidi br.: HA10-08738

69   Građevinski zanat. Građevinski materijali

MIKOČ, Miroslav
Influence of slag, fly ash and silica fume on the mechanical and physical properties of asphalt / Miroslav Mikoč, Dalibor Marković. - Ilustr.
Bibliografija: 15 jed. - Sažetak.
U: Tehnički vjesnik (Strojarski fakultet). - ISSN 1330-3651. - 17 (2010), 4 ; str. 505-514